Povodně a politici u nás a u sousedů

07. 06. 2013 | 10:39
Přečteno 3910 krát
Povodně zasáhly hlavně Českou republiku a ze sousedních zemí v Německu Bavorsko, Sasko a Rakousko. Připomeňme si, jak se v této situaci chovali politici.

Prezident Miloš Zeman v pondělí prohlásil, cituji: „Přemýšlel jsem, co udělat... Byly zde dvě varianty. Buď se ostentativně proletět helikoptérou nad zaplavenými oblastmi. Ale silně se obávám, že to nikomu z postižených nepomůže. Anebo nabídnut konkrétní, byť malý vklad do pomoci těmto lidem. Rozhodl jsem proto, že požádám Hradní stráž, která mně podléhá, aby se zapojila do záchranných akcí." A bývalý prezident, který se objevil na počátku povodní na obrazovce televize Prima, se o povodni ani nezmínil. Martin Fendrych to na Insideru komentoval slovy: "Klaus nepostřehl povodně, vidí jen sebe!"

Rakousko se chová klidněji a ani média situaci nedramatizují jako u nás: Důvod je jednoduchý, většina měst je tam na velkou vodu připravená, Vídeň má dokonale zregulované koryto Dunaje již z minulého století a navíc odpovědnost je tam za veškerá selhání v krizových situacích mnohem zřetelnější než u nás. Přitom nejvyšší průtok Vltavy se pohyboval v Praze nad 3 200 krychlových metrů za sekundu a průtok Dunaje ve Vídni činil 9000, ale do okamžiku, kdy toto píši, tam ještě nedosáhl vrcholu. Povodňové hráze tam počítají s průtokem až 14 000 krychlových metrů za vteřinu. Základní tón, který zaznívá od sousedů, zní: Máme situaci pod kontrolou a povodně na úrovni roku 2002 zvládneme! Za zvládnutí odpovídají hejtmani a primátoři či starostové.

V Německu, kde škody budou zřejmě největší, si nejhůře postižené oblasti mezi Drážďanami a Primou prohlédla paní kancléřka z helikoptéry, i když i tam ještě hladina nedosáhla kulminačního bodu nebo dosáhne někdy v době, kdy se bude tento komentář vysílat, kterému bulvární Bild říká poťouchle Česká vlna místo Labská vlna. Pasov, kde voda dosáhla nejvyšších hodnot od roku 1501, navštívila osobně v doprovodu bavorského ministerského předsedy Horsta Seehofera. Při minulé povodni dosáhly škody 20 milionů eur, nyní starosta Jürgen Dupper odhadl, že budou dvojnásobné. Jenže stavět zábrany na tisíciletou vodu by bylo - jak se odhaduje - ještě mnohem dražší, a to si ani bohaté Německo nemůže dovolit. Média, která se chovala oproti nám rovněž střízlivěji, si z paní kancléřky trochu dělali legraci, protože se tam procházela v lodičkách, zatímco ostatní politici měli holinky.

Rozdíly v přístupu médií i politiků jsou tedy zřejmé: Média kromě bulváru jsou tam věcnější a tón veřejného diskursu je u sousedů mírnější a věcnější, a to přesto, že v Německu mají tři a půl měsíce před celostátními volbami: vláda s opozicí situaci nevyužívá ke vzájemným útokům, maximálně k sebeprezentaci. U nás, ač volby budou za rok, je tomu naopak: nejenže TOP 09 povodní využívá k útokům na ODS a opačně, ale i oba prezidenti: bývalý i současný v době povodní útočí na premiéra: jeden by ho rád sesadil a druhý s úšklebkem zesměšňuje jeho cestu helikoptérou, ač symbolická spoluúčast a podání ruky postiženým má v takových situacích určitě význam. Symboly v politice jsou a vždy byly velmi důležité. Tak zafungovala i prezidentská pomoc šedesáti vojáků hradní stráže. Ale i prezident zafungoval tradičně: I povodně mu byly dobrou záminkou, aby zaútočil na novináře, kteří v těchto situacích mají stejně důležitou roli jako politici.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PS napsal(a):

obávám se že u nás už novináře nemáme (až na pár vyjímek - jako např. autor). máme už jen "média".
07. 06. 2013 | 10:46

Ládik!!! napsal(a):

Zeman nemohl do helikoptéry z praktických důvodů - nikdo si nechtěl představit, jak by z ní vystoupil.
07. 06. 2013 | 10:48

Mironal napsal(a):

Kňouravé a jízlivé komentátory potřebujeme ze všeho nejvíc :) Oceňuji zejména srovnání průtoků Vltavy a Dunaje, to je brilantní ukázka, jak to ti Rakušáci měli oproti hloupým Čechům těžké. Kopnutí do Zemana a do Klause je už rutina. Škoda, že tady dostávají tolik prostoru lidé, kteří se škodolibým uchechtnutím registrují, že Bild píše (s despektem a posměchem) o české vlně, ne o labské vlně. Ha ha.
07. 06. 2013 | 10:50

Viola napsal(a):

A tady na Aktuálně.cz je vidět, že někteří blogeři dostali úkol, hádejte jaký?
07. 06. 2013 | 10:52

Viola napsal(a):

Mironal

Nejhorší je, že autor píše stejný popis vlády v Německu a Rakousku a i našeho exprezidenta - zachovávají chladnou hlavu a nevíří paniku, ale našeho exprezidenta neazpomene za tento stejný postoj jaksi pokárat. To je divné srovnání. A vůbec se mi nad tímto divným článkem nechce rozčilovat, je to naprosto zbytečný článek, který absolutně nic neřeší.
07. 06. 2013 | 10:56

Pepa Řepa napsal(a):

Violko, ani nemusí.
Mexická vlna, Jirka už zvednul pařáty, tak já taky.
Za chvíli je tady Boží voko.Murdry, mudry.
Pojďme si povídat o tom, proč jsme sto let za opicema.

A co teprve v Bangládéši. Tam Vám jsou jinačí politici než starosta v Mělníku.Čecháček jeden.
Že to berete vážně?
07. 06. 2013 | 10:59

Joachym Brezina napsal(a):

Pan autor vidí důležitou roli novinářů v čem jako? Tak jako on že píší a píší až se jim od kláves kouří?

Já být v zatopeným baráku tak mě akorát nas... že mi nad hlavou krouží politici a novináři, jak supi. Daleko víc bych přivítal novináře jak mi pomůže vyklidit sklep od bahna. Ale ono je to o symbolice .....
07. 06. 2013 | 11:08

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

Vážně to neberu, ale napsat jsem to musela, aby si snad někdo nemyslel, že to je dobrý článek.
07. 06. 2013 | 11:09

Pepa Řepa napsal(a):

Je tady pár blogerů-nechci jmenovat, třeba Klán, Kuras, Robejšek, Komárek....- kteří vždycky napíšou něco na jiné thema, když jede vlna.
Spartakiádu nemusí

A pak drtivá většina jednostrunných aktivistů všech generací.Ti přímo spartakiádu zbožňují, pan Stejskal by mohl dělat scouta v NBA nebo NHL.
Má nos na talenty.

Inu jsme U váhy....hospodě Na Knížecí.
07. 06. 2013 | 11:09

pop napsal(a):

Vše na západ je lepší než tady v tom bordelu,kterému papaláši říkají demokracie.
07. 06. 2013 | 11:15

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

já si dávám kávu, tak se cítím jako v kavárně a je mi dobře a smršť podobných článků jako od pana Hvížďaly beru jako tu povodeň, přežene se a opadne. Pepo, Jirku jste myslel Peheho? On je chytrý kluk, napsal to o mnoho lépe. Mi vůbec nevadí, že se píše o povodni, spíše naopak, ale vadí mi takové hloupé srovnávání, jestli někteří politici letěli ve vrtulníku, nebo neletěli, nebo že měla Merkelová lodičky a ne holinky. Obhlédnout situaci je třeba, to je bez debat a má to dělat ten, co řídí, tedy vláda, i když to není vysloveně v ústavě napsáno. Proletět se formálně vrtulníkem opravdu nic neřeší.
No a pak to srovnání škod, všude je plno vody kolem toků, nikde není něco jinak, někde zábrany nestačily, někde je nechtěli postavit, někde prosakovaly, někde to bylo OK a bylo to ve všech zemích stejné.
Některý bloger na to téma psal, ale Jirka to nebyl, nemůžu si vzpomenout.
07. 06. 2013 | 11:22

Viola napsal(a):

pop

jo i ty povodně mají lepší.
07. 06. 2013 | 11:23

Viola napsal(a):

Jo Holub to byl.
07. 06. 2013 | 11:25

stejskal napsal(a):

Jednomu by skoro mohli přijít, že kromě normálního kritického pohledu existují dva extrémní.

"Vše na západ je lepší než tady v tom bordelu,kterému papaláši říkají demokracie."

a

"Všechno víme sami nejlíp. Kdo píše, že bychom se mohli v něčem třeba poučit ze zkušeností jiných (a dává příklady), snad ani není Čech. Kdo ho za to platí?"

Hezký den všem.

Libor Stejskal
07. 06. 2013 | 11:26

Jiříček napsal(a):

Mě by spíše zajímalo,PROČ naše politická a celebritní (j)elita nezaložila konto na pomoc lidem postižených povodní a neposlala ZE SVÉHO (nakradeného) nějaký ten bilionek. Aspoň by furt neškemraly jak novináři tak neziskovky. Člověk rád pomůže, když nikdo nic nemá. Ale ti nahoře mají na 100 let dopředu a nedají ani kačku. Ani to fotbaliszi, co se jim leta letoucí sypou miliony každý měsíc na konto se moc nevycajchnovali - 2 miliony nezaplácne ani 1 osadu. No, ale mohlo být i hůř a nemuseli dát nic...
Ovšem v konečném důsledku, je hanba, že miliardáři (Bakala a spol, Kelner atd) sedí tiše v koutku a přehrabují se v penězích. Žeby přispěli??? Jémine! Ti už kalkulují, kde zas oberou kdekoho na pojistkách apod.
07. 06. 2013 | 11:36

marxík napsal(a):

Pan Stejskal je moudrý muž. Ale pouze směrem na západ. Nechat se poučit východním směrem se nedoporučuje, přestože východ jenom vzkvétá.
07. 06. 2013 | 11:41

standa novák napsal(a):

Škoda, že se autor nevěnoval více povodí Dunaje a vynechal Slovensko a Maďarsko. Vypadá to tak, že Bratislava byla přece jen lépe připravena jako Praha a vodné dílo Gabčíkovo chrání Žitný ostrov. Uvidíme jak skončí Maďaři, kteří nedodrželi mezinárodní smlouvy a odmítli postavit stupeň Nagymaros a kterým jsme my Češi tak fandili proti Slovákům v 92. roce právě ve sporu o Gabčíkovo a raději jsme se zřekli československé vzájemnosti.
07. 06. 2013 | 11:54

TomášL napsal(a):

http://www.youtube.com/v/-X8969ZlHoU

:-)
07. 06. 2013 | 11:56

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskale,
připadá mi jaksi unfair, že se při každé příležitosti dovídám jen to, jak se chovají novináři. Z hlediska rovného přístupu a rovných práv bych se taky rád dočetl, co dělají brusiči nožů, hrobníci a etoložky. Například: Jaký je rozdíl mezi prací českého a rakouského hrobníka? Kopou se v Rakousku hroby hlubší nebo mělčí? Jaké školy musí taký hrobník absolvovat? Jak se vyrovnává s depresí ze stálého výskytu mrtvol? Má hrobnice stejný plat jako hrobník-muž?
Přitom chápu, že novináři jsou z titulu své profese psavější, ale možná by se nějaký ten hrobník našel.
07. 06. 2013 | 11:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane edvarde,

není vyloučeno, že zde o tom někdy nějaký český či rakouský hrobník napíše :-) Ale pokud někoho podobné informace opravdu zajímají, doporučil bych spíše nějaký specializovaný web (tady by třeba něco mohli vědět http://www.nuv.cz/nsk2/povolani-hrobnik ;-)

Blogery neúkoluji, ale možná bych se mohl některého zeptat, zda by se nechtěl této tématice věnovat. A nebo raději ne.

Libor Stejskal
07. 06. 2013 | 12:03

jarpor napsal(a):

Viola napsal(a):
A tady na Aktuálně.cz je vidět, že někteří blogeři dostali úkol, hádejte jaký?

Jsem asi málo chápavý a taky nerad bych domýšlením Vašeho sdělení dospěl chybným závěrům... Prosím, od koho, kdo a jaký úkol dostal ?
Předem děkuji za laskavou odpověď.

Jinak - to srovnání jak autor učinil - lze učinit. Jedna vlaštovka jaro nedělá stejně jako z jednoho srovnání lze obtížně učinit obecný závěr...
O tom, že jsme zde jeden na druhého jako pes, tuším už zpívali Voskovec s Werichem... Tedy nic nového pod sluncem... /když není zakryté mraky, ze kterých leje a leje.../

Hezký den
07. 06. 2013 | 12:24

aga napsal(a):

Co mě překvapuje, že za celou dobu trvání EU není vypracován nějaký relevantní plán komplexní protipovodňové spolupráce a příslušných přeshraničních opatření.

Zatímco se Unii podařilo vymýtit u nás pomazánkové máslo a rum, a nastolit v Unii neúsporné a jedovaté úsporné žárovky,v průběhu povodní musí němečtí novináři psát o "české" vlně, místo aby to už byla optimalizovaná vlna unijní.

Vlastně mě to nepřekvapuje, naopak to potvrzuje mé mínění o tom falešném unijním tyjátru.
07. 06. 2013 | 12:30

Pepa Řepa napsal(a):

Copak hrobník, ale i zajíc, když přeběhne hranici se chová jinak. Jí příborem.
To jsou zase moudra.
07. 06. 2013 | 12:46

Ládik!!! napsal(a):

Už vím, jak by vystoupil.
07. 06. 2013 | 12:46

Čankajšek napsal(a):

Vyslechnuto:
Český Lojza se vydá do nebe, zeptat se, proč pořád prší. Zabouchá na nebeskou bránu a otevře mu Svatý Petr.
„Svatý Petře, proč u nás pořád prší“, ptá se Lojza.
Petr: „Tak se jdem podívat do svaté knihy. Odkud pocházíš?“
Lojza: „Z České republiky.“
Svatý Petr listuje, najde Českou republiku a říká: „Pojď se podívat, mám tu napsáno: Vláda všechno po… , je nutno 3x denně splachovat!!!“
07. 06. 2013 | 12:50

Stařeček napsal(a):

aga - až to bude řešit EU, přijde nařízení postavit na všech tocích odcházejících z ČR hráze tak vysoké, aby odolaly tisícileté vodě a také ji zadržely. Tím si buďte jista. A naše vláda to urychleně schválí. Tím myslím nejen tu v době Nečasu, ale všechny zde vládnoucí.
07. 06. 2013 | 13:00

seriózní chlapík napsal(a):

Pane Hvížďala,

tak to vypadalo horší jak ježek v kleci. Sedí doma, flegmatik jeden, no jasně, osud zaplavených má na háku. Sedí ve vrtulníku, populista jeden, tím tak někomu z těch chudáků pomůže.

Vymyslete pro příště něco lepšího. Tohle jsem zvládl za 5 sekund.
Řešení: nastěhovat se do vrtulníku.
Jenom mě mrzí, že jste na to nevypsal nějakou odměnu, alespoň do slosovačky.
07. 06. 2013 | 13:11

simply napsal(a):

No já nevím, za "komunistů" jsme měli hausbót na Orlíku. Každý začátek léta a celé léto byla přehrada odpouštěna o 5 a více metrů, po dříve zatopených zátokách jsme chodili "po dně" , děti si tam stavěly hrady z písku....asi se vědělo, proč se to dělá.... nyní z určitých důvodů jsou přehrady narvané vodou až na krev... ona nestačí jedna záplava, ještě se musí udělat umělá a obětuje se Ústí atd....
07. 06. 2013 | 13:17

modrý edvard napsal(a):

seriózní chlapík : podvěsit pod vrtulník. Za xxxxx
07. 06. 2013 | 13:29

Viola napsal(a):

Pane jarpore

zkuste si přečíst pana Holuba, oba články jsou jako přes kopírák. A kromě toho mi to připomíná to staré protikomunistické breptání, podívejte se na západ, jací jsou to kabrňáci, všechno mají lepší a všeho mají hodně (už se neříkalo, že mají nadbytek, kterého by se chtěli zbavit). A pak si přečtěte poznámky pana Pepy Řepy, jsou přesně trefené. Chce se tu po nás ať si nadáváme, jací jsme hlupáci (no někdy jsme, když se podíváme do Zálezlic - jaký krásný název), jak jsme neschopní, zřejmě abychom uznali, jak Němce potřebujeme, jak bychom jejich "pomoc " potřebovali. Ale v takových chvílích, kdy postihne povodeň všechny a my vidíme jasně, že i u sousedů Němců a Rakušáků jsou absolutně stejné problémy, je takový článek mimo.
07. 06. 2013 | 13:36

Viola napsal(a):

jarpore

a ještě něco, ty protipovodňové zábrany u sousedů mají od nás, ne asi všechny.
07. 06. 2013 | 13:39

vico napsal(a):

Tak, aby se jen neplivalo. Všeobecně se má za to, že tentokrát náš integrovaný záchranný systém zafungoval o třídu lépe, než v roce 2002. Hasičské sbory, kterým jedno velmi ožralé prase plošně snížilo mzdy, /aby bylo na vejvar pro Šťávu a spol/odvedly práci, za kterou se nemusí stydět ani ve srovnání s Němci nebo Rakušany. Jediná vada celkem nadaného a vyspělého lidu obecného je, jaké si to generuje zástupce. Ty nám opravdu může každý závidět.

Zatímco záchranné sbory i v těchto chvílích přesto, že jistě více než-li tři dny nespali, zabraňují dalším miliardovým škodám, tak nějaké jiné velmi ožralé prase omlouvá své bláboly, které by v tak dokonalé formě nesehrál ani král komiků Vlasta Burian, tím, že tři dny nespal.

Tento král metanolového svinčíku a podzemních jezer nezdaněného lihu sežraný jak v kejdě vyválené prase, se opravdu svým kolegům v Německu nebo Rakousku rovnat nemůže. Je to velmi tristní.

Hvížďalka však většinu svého článku věnoval Zemanovi, jehož notorická pondělní arogance více než-li bledla ve srovnání s jeho "nezbedným" ale jinak protěžovaným představitelem TOP09.

Lipold správně napsal, že by Kalousek už neměl v příštích volbách kandidovat ani na řadového poslance. A správně predikoval, že pokud kandidovat bude, tak mu metanolem nasáklá kotlinka ty úlety odpustí.

A tak se nedivme.
07. 06. 2013 | 13:40

kormoran napsal(a):

P Repa, nappsal A pak drtivá většina jednostrunných aktivistů všech generací.Ti přímo spartakiádu zbožňují, pan Stejskal by mohl dělat scouta v NBA nebo NHL.
Má nos na talenty.
------------------------------------------------------

V tom pripade by se na hokej nedalo divat.
Vnucoval by hracum , aby se chovali politicky korektne.

Toews : "Omlouvam se za ten faul ,soudruhu Eteme")))))
07. 06. 2013 | 13:49

smutný napsal(a):

simply napsal(a):

No já nevím, za "komunistů" jsme měli hausbót na Orlíku. Každý začátek léta a celé léto byla přehrada odpouštěna o 5 a více metrů, po dříve zatopených zátokách jsme chodili "po dně" , děti si tam stavěly hrady z písku....asi se vědělo, proč se to dělá.... nyní z určitých důvodů jsou přehrady narvané vodou až na krev... ona nestačí jedna záplava, ještě se musí udělat umělá a obětuje se Ústí atd....
*********************************************************************************

...holt musíme se smířit s tím, že v kapitalismu mají zisky kapitalistů přednost před zdravím, životy lidí, majetkem, ekologií. Když ještě ke všemu to má v rukou "odpovědná" "pravicová" vláda tak se není co divit.
07. 06. 2013 | 13:51

Analytik napsal(a):

Copak povodně, ale jmelí, všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?
07. 06. 2013 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

kormoran
vůbec by se nehrálo.
Sedli bychom si ke stolu a diskurzovali, jestli "ti jeho" vyhráli 3:0 nebo 4:0.
Pokojně, svobodně a mírumilovně.
Ušetřilo by se za led.

A kdyby dělal v NBA coache byl by team sestaven politicky korektně.
Jeden bílej, jeden černej, jeden žlutej, tři Cigáni a dva Pygmejové-abychom jim to vynahradili, nějaká ta transka a Sedláček.
Ten nesmí nikdy chybět.
Multi-kulti lavička, výkon nerozhoduje i metrový Křovák bude zavěšovat, Gaussova křivka zapracuje.
07. 06. 2013 | 15:28

kormoran napsal(a):

P. R. ))))))))

Pan Stejskal se Sedlackem by mohli byt i docela atraktivni rostleskavacky .

Hip hip , politicka korektnost , to je nase budoucnost!
Hip hip , s multikulti hraci nejsme zadni sraci!
07. 06. 2013 | 15:56

kormoran napsal(a):

Pane Stejskale , doufam , ze se nezlobite.
07. 06. 2013 | 15:58

vasja napsal(a):

Nevim jak se to dělá, ale mám takovej dojem, že v těch zatopenejch místech maj lidi každej desátej rok novej barák. A možná proto se nestěhujou.
07. 06. 2013 | 16:12

Ondřej napsal(a):

Já nevím, možná se o povodních Klaus nezmínil, protože se ho na ně nikdo neptal. To je jedna možnost. Druhá možnost je, že o nich přece jen nebylo ještě tolik informací. Třetí možnost je kombinací prvních dvou možností.
Ano, Klaus vidí jen sebe, to ví každý, proto nevidím důvod o tom psát, ještě k tomu v této souvislosti.
Ještě, že už ten Fendrych vypadnul z Týdne.
07. 06. 2013 | 16:21

Finn napsal(a):

Analytik:
:-)) jmelím se nezabývejte, vždyť jsou to jen takové větvičky...
07. 06. 2013 | 16:32

JAHA napsal(a):

standa novák napsal(a):

Škoda, že se autor nevěnoval více povodí Dunaje a vynechal Slovensko a Maďarsko. Vypadá to tak, že Bratislava byla přece jen lépe připravena jako Praha a vodné dílo Gabčíkovo chrání Žitný ostrov. Uvidíme jak skončí Maďaři, kteří nedodrželi mezinárodní smlouvy a odmítli postavit stupeň Nagymaros a kterým jsme my Češi tak fandili proti Slovákům v 92. roce právě ve sporu o Gabčíkovo a raději jsme se zřekli československé vzájemnosti.

Je tu blog o 16:16, ktory pise o Bratislave - Havlik.

Viete - kazdy bloger o tom svojom. Jeden na zapad, druhy na vychod:-).
07. 06. 2013 | 17:05

JAHA napsal(a):

Ad: modry edvard+stejskal
Palec hore:-).
07. 06. 2013 | 17:12

JAHA napsal(a):

jarpor napsal(a):

Viola napsal(a):
A tady na Aktuálně.cz je vidět, že někteří blogeři dostali úkol, hádejte jaký?

Jsem asi málo chápavý a taky nerad bych domýšlením Vašeho sdělení dospěl chybným závěrům... Prosím, od koho, kdo a jaký úkol dostal ?
Předem děkuji za laskavou odpověď.
No, to ste si nabehol, Jarpore. Len na taku reakciu sa cakalo ("Za chvíli je tady Boží voko.Murdry, mudry.").:-).
07. 06. 2013 | 17:17

JAHA napsal(a):

kormoran+PR
Palec hore. Zasa sa tu clovek aspon trocha zasmeje. Kazda dvojica ina (edvard+stejskal kontra kormoran+PR), ale konecne cosi vtipne.

Po tych vlnach. (Mam na mysli tie klausovsko-basmanske, bimbo-barelove, sudetonemecke, cernoprdelnicke a pod.). Je to sice nie velmi smiesne, ale az skutocne zaplavy vedia priniest (alebo doplavit?:-)) humor.
07. 06. 2013 | 17:32

Analytik napsal(a):

Finn 16:32
A víte, že jmelí je cizopasník?
07. 06. 2013 | 17:38

jarpor napsal(a):

Viola, JAHA

Nějak se mi zdá, že paní Viola by nejraději chytala hada cízí rukou... /jak se říká tomu, když někdo něco vyřkne... a pak se jaksi k tomu nechce dále vracet.../

Nemám důvodu si cokoliv jiného číst a hledat co bylo míněno oním
"A tady na Aktuálně.cz je vidět, že někteří blogeři dostali úkol, hádejte jaký?".

Takže si, pane JAHA, naběhnu znova otázkou na paní Violu : Prosím, od koho, kdo a jaký úkol dostal ?
Předem děkuji za laskavou odpověď.

Soudím, že na jednoduchou otázku by neměl být problém jednoduše odpovědět. A nepochybuji o tom, že paní Viola ví, co a proč píše. Nebo... že by tomu bylo jinak ? Ničím nepodložená konspirace, spekulace... /blábol/ ? To snad, paní Violo, to mi k Vám nějak "nesedí"...

Hezký podvečer
07. 06. 2013 | 17:45

Finn napsal(a):

Analytik:
Neříkejte?! Ale ta rána, když tu obrovskou kouli jmelí uříznete a ono žuchne dolů! :-)
07. 06. 2013 | 17:57

Analytik napsal(a):

Finn 17:57

Takováhle rána? Tomu nevěřím, vždyť jsou to jen větvičky.
07. 06. 2013 | 18:37

JAHA napsal(a):

Ad: jarpor

Uz nejaku dobu, naposledy pred druhym kolom volby prezidenta sa viaceri zhodli, komu a comu a za co sluzi Aktualne.cz, ked sa podla nich prilis angazovalo za barel a nie za bimba. No a odvtedy, ako eufonia, sa to pouziva urcitymi diskutujucimi pri kazdej teme. Preto violka napisala, ze si to nemohla odpustit:-)
07. 06. 2013 | 19:00

jarpor napsal(a):

JAHA

Aha... takže obecně... viacerí se shodli... ne za bimba.

No..., přece jen, bude mít paní Viola tu odvahu poněkud konkrétněji sdělit, kdo, koho úkoloval psát za barel ? Nebo byl i jiný úkol, když to paní Viola napsala pod blogem o chování politiků u nás a v Rakousích ?
Totiž ono takhle "obviňovat"... že se "viacerí" tedy patrně nejméně většina na čemsi shodli... není moc "ořechové". Především vůči blogerům... zajímalo by mne, kdo tu píše "protože dostal úkol"... A od koho je to zadání ? Zdejší admin ? Nebo někdo "vejš" ... úkoluje mimo "dohlížecí oko" ? A jakéá je odměna za psaní ?

Paní Violo, tak co o tom víte ?

Hezký večer
07. 06. 2013 | 20:52

Skogen napsal(a):

Analytik :))
07. 06. 2013 | 21:57

JAHA napsal(a):

Ad: jarpor
Viola Vam asi neodpovie. Viete, vlna za vlnou, zaplavy, atd. - a do toho cosi o "ukolovani" aktualne.cz a podme dalej k inej teme, kde to tiez Viole "neda" a nieco o "ukolovani" napise, atd.:-).
07. 06. 2013 | 22:04

jarpor napsal(a):

JAHA

Ale, ale... nedělejte advokáta... Takových tady je a paní Viola se zařadila k nim, kteří tajemně naznačí cosi smradlavého, jenže když mají být konkrétní tak - ticho. Viacerí...

A to je přesně to, co nám jde. Naznačit, že ten druhý je ušmudlaný... že pracuje ve prospěch... že někdo tahá za nitky... a ono - velký PRD.

Výmysl, konspirace, spekulace. A viacerí... přikyvují a přidávají...
Z ničeho je komár... pak velbloud. Na základě něčeho, co lze označit lží. Sprostou lží.

Ještě pořád má paní Viola možnost být upřímná, rovná, konkrétní.

Hezký večer
07. 06. 2013 | 22:45

JAHA napsal(a):

Ad: jarpor

Tusim z Vasich reakcii, ze ste asi nepresne cital moje prispevky, lebo tak sa zda, ako keby ste si myslel, ze ich obhajujem. Ja sa z tych konspiracii, a nielen z tych, SMEJEM.

P. S. Okrajovo sa mozete pozriet na blog Jana Payna a zaver debaty, ako sa postupne "zjemnuju" odpovede urcitej damy na mna.Za pravdive citovanie jej vlastnych slov:-).

Dobru noc.
07. 06. 2013 | 23:02

Viola napsal(a):

pane Jarpore

omlouvám se, že jsem nevytrvala a nepřilepila se tu. Tady na Aktuálně mi to někdy připadá jako smršť a někdy cítím potřebu odpovědět na všechno a někdy se přilepit jen k jednomu autorovi, ale k panu Hvížďalovi jsem ještě nepocítila chuť se dlouhodobě přilepit - tedy k jeho článku.
Píšu tajemně, protože samozřejmě nevím kdo koho úkoluje. Konspirace mě zajímají a někdy jim podléhám. Ale naštěstí jsem si ještě, než jsem nahlédla sem, přečetla článek pana Klána. Ono to bude buď velmi jednoduché, anebo velice složité. V určitou chvíli se najde více lidí, kteří mají skoro stejné, nebo někdy úplně shodné myšlení. Možná je to zákonitost, nebo to někdo řídí. Pro mě je to jednoduché Duch svatý, nebo ten na opačné straně :-)
Drogy také hrají svou úlohu.
08. 06. 2013 | 11:59

jarpor napsal(a):

Viola

Děkuji za odpověď a zvláště za přiznání že"někdy podléháte konspiracím".

Víte, dle mého, podléhejte konspiracím co nejméně. Konspirace může hodně ublížit a dehonestovat někoho, kdo si to vůbec nezaslouží.
A tomu bychom se měli vyhýbat. Trestejme rychle a přísně provinilce, leč nedělejme provinilce konspirací.

Hezký den
08. 06. 2013 | 13:36

Qin napsal(a):

Pepa Řepa a Viola:Dlouho jsem nevěděl za koho kopete,až teď se mi rozsvítilo.Kdo neskáče,není Čech. A Violo obhlédnout to jo,ale n efoermálně vrtulníkem?
08. 06. 2013 | 17:01

Qin napsal(a):

Řepa 7.8.15.28: No tohle!hahahahahahaha!já už nemůžu.
08. 06. 2013 | 17:21

jozka napsal(a):

Hm, tak srovnat Dunaj ve Vidni a Vltavu v Praze... no jo Hvizdala, ze ja se divim.
08. 06. 2013 | 17:27

stařenka napsal(a):

Určitě je zajímavé si přečíst srovnání, jak se obdobná situace odvíjí jinde.Nelze být zahleděni jenom sami do sebe a chlácholit se, jak jsme dobří a jak všechno zvládáme.Nezvládáme.Jak je možné, že v záplavových oblastech /po smutných zkušenostech z roku 2002/ vyrostla nová sídliště rodinných domů? Za každé pochybení by měl někdo nést odpovědnost.

Velmi výstižný blog.V Německu a v Rakousku mají daleko větší pořádek a kultivovanější politiky.
08. 06. 2013 | 19:11

Pepa Řepa napsal(a):

Nepochybně, matko.
Akurátní korektníci jsou dál, i ten zajíc tam přechází na zelenou.
Měl by přijet Cohn-Bendit a udělat se Sedláčkem přednáškové turné:Jak na povodně.

Nějak Turek by se teď taky hodil, Noe přistál na Araratu.
09. 06. 2013 | 06:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy