Operetní atentát na Klause

11. 06. 2013 | 10:33
Přečteno 2847 krát
I takhle se psalo zvláště v zahraničí po 28. září 2012 o tom, když sedmadvacetiletý Pavel Vondrouš sedmkrát vystřelil airsoftovou pistolí plastikové kuličky na tehdejšího prezidenta Václava Klause při otevírání mostu v Chrastavě na Liberecku. Policisté útočníka, ač byl prezident obklopen ochrankou, zadrželi až několik minut po činu. Pan Vondrouš stačil vykouřit cigaretu a pohovořit s novináři. Soud mu minulý týden za výtržnictví udělil podmíněný trest na šest měsíců s ročním odkladem. A je tomu dobře, protože humorný rozměr této performanci či happeningu spíše než atentátu nelze upřít: Umění inspirované smíchem božím je samo svou podstatou neideologické, napsal Milan Kundera.

Obviněný byl s výrokem soudu, kde mu hrozil až šestiletý nepodmíněný trest za násilí proti úřední osobě, spokojen. Státní zástupce si nechal lhůtu na odvolání, ač pan Vondrouš nedělal nic jiného, než dělají třeba slavné norské teplákové bundy, tedy performeři, kteří mlátí do vysloužilých praček a sporáků, a tím vyjadřují svůj vztah k současnosti.

Obžalovaný v závěrečné řeči řekl, že v Chrastavě střílel ze zoufalství nejenom kvůli sobě, ale kvůli lidem, kteří v České republice trpí a strádají, a tím tomu dával ideologický podtext, ale způsob přípravy: čin trénoval v lese, podtrhuje, že se na to díval jen jako na divadelní představení, na inscenaci a šlo mu o to, aby neublížil. Tak celou akci často vnímala právě zahraniční média, když hovořila o operetním atentátu.

Tolik fakta. Viditelné události ale mají vždy i odvrácenou tvář, na kterou by měli analytici upozornit a politici na ní nějak adekvátně reagovat. O selhání ochranky se toho už napsalo hodně a nemá cenu to opakovat. Nepředstavuje taky nic výjimečného: před asi osmi lety muž z davu dal pohlavek kancléři Schröderovi a také tomu ochranka nezabránila. Horší to je s náladou ve společnosti: Tekutý hněv, jak říká Václav Bělohradský, mladých lidí, o kterém nevíme, kdy a kde vyhřezne je cítit v každém studentském bufetu. A k tomu zatrpklá shovívavost vejminkové generace vůči starým politickým harcovníkům, která zatím způsobuje jen totální nezájem o věci veřejné a znechucení z politiky kvůli zhoršené sociální situace, může rovněž přerůst v nečekanou revoltu ze zoufalství či z hecu. Za takové situace mohou nepokoje propuknout v nejneočekávanější okamžik, jak ukazovalo nedávno Švédsko či v těchto dnech Turecko, kde revolta vypukla kvůli snaze porazit asi dvanáct menších stromků.

Problém současného stavu si logicky nejzřetelněji uvědomují mladí, kteří vědí, že dluhy, které české vlády nadělaly, budou muset splácet, tedy že se jim nejspíš nepovede lépe. A staří, kterým se vede den ode dne hůře, a v novinách k tomu čtou ještě zprávy, že možná brzy nebude na důchody, že za některé zdravotnické úkony budou muset platit a že do deseti let se zdraží potraviny o čtyřicet procent. Vláda, která vezme lidem naději, může těžko o sobě tvrdit, že je vládou zodpovědnou, zvlášť když všichni vidí, že svou naději si někteří z nich ukládají do krabic od vína či do zahraničních rájů. Vlastně nám tím vzkazují, že už nevěří ani sami sobě.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

antisoudruh napsal(a):

dalo by se souhlasit, jen skutečnost, že vláda je obrazem svých voličů tu je také
11. 06. 2013 | 10:49

Dan napsal(a):

Vláda sice má být lstivá, ale nakukat občanům, že tu zdroje jsou, dluhy se nemusí platit a i v dobách ekonomické prosperity zvyšovat zadlužování a deficity je prostě zločin. Stejně tak, když pak socialistická vláda zvýší odměny advokátů a zřídí soukromé exekutory. Že to za pár let způsobí těžké problémy je jisté. Jenže chtít po někom, aby analyzoval příčiny je příliš. Lehčí je začít nesmyslůně kafrat o ztrátě něděje.
11. 06. 2013 | 10:51

Marian Sokol napsal(a):

Každý člověk, který se v životě snaží být co nejrychleji za vodou (za kopečky) si nevěří.
11. 06. 2013 | 10:55

Marian Sokol napsal(a):

Proto chce využít toho, že je u zdroje a udělat si kuličku.
11. 06. 2013 | 10:58

Ferda napsal(a):

Ano, "hlavně mladí lidé si uvědomují, že dluhy budou muset splácet oni" podle autora. A proto volí ODS, TOP09 a Karla, kteří způsobily, že země je rokradená, poloviční, zadlužená, že si budou platit za vzdělání, zdravotní péči a že mohou skoučit jako bezdomovci pod mostem a ostatní společnost se jich bude štítit.
11. 06. 2013 | 11:17

smutný napsal(a):

Dan napsal(a):

Vláda sice má být lstivá, ale nakukat občanům, že tu zdroje jsou, dluhy se nemusí platit a i v dobách ekonomické prosperity zvyšovat zadlužování a deficity je prostě zločin. Stejně tak, když pak socialistická vláda zvýší odměny advokátů a zřídí soukromé exekutory. Že to za pár let způsobí těžké problémy je jisté. Jenže chtít po někom, aby analyzoval příčiny je příliš. Lehčí je začít nesmyslůně kafrat o ztrátě něděje.
*******************************************************************************

Vždyť je to tak snadné, chce to jen nenechat si vymýt mozek kdejakou propagandou a hlavně používat ho k přemýšlení a třídění informací a nemuselo to dojít takových konců. Jestli ona ta prosperita nebyla díky rozsáhlým investicím, na které si vláda musela bohužel půjčit, protože po bankovním socialismu VK byly banky na dně.
A k tomu nesplácení dluhů:
"Z makroekonomického hlediska není nutné, aby byl veřejný dluh někdy splacen, klíčová je jeho dlouhodobá udržitelnost na stabilní a nízké úrovni v relaci k HDP. Určitý dluh mají i země, které disponují značným majetkem, který investují prostřednictvím sovereign wealth funds." - David Marek- hlavní ekonom Patria Finance.
Jestli on to Paroubek nemyslel takhle, nebo se snad za něj dluh nesplácel??
Takže to chce víc číst a být lépe informovaný a dokázat používat mozek.
11. 06. 2013 | 11:19

Admirál napsal(a):

"humorný rozměr této performanci či happeningu spíše než atentátu nelze upřít"

Hmm... Co by asi pan Hvížďala psal, kdyby ochranka zareagovala jinak a humorista Vondruš byl již 3/4 roku nebožtík?

To by byla bžunda.

Aktuálně se zabývá, jak při měnové reformě v 53. zmizelo 80 miliard.

Ty, zmizelé stovky miliar po 89. nikdo nehledá. Je to TABU. V součtu s holokaustem českého průmyslu, rozkladem vzdělávací soustavy je to ukradená budoucnost mladé generace. Ta se jednou právem zeptá: Kdo za to může.
11. 06. 2013 | 11:22

smutný napsal(a):

Taky nechápu jak autor přišel na to, že "problém současného stavu si logicky nejzřetelněji uvědomují mladí". Jak to, že když si to uvědomují, tak přesto nadržují tzv. pravici ODS a TOP09, které mají největší zásluhu na zadlužení a neváhali ještě víc mladé zadlužit tzv. církevní restitucí.
11. 06. 2013 | 11:25

ld napsal(a):

Dobrý pohled.
Osobně jsem si myslel, že Vondrouš dostane pokutu. Takto jej to vyjde líp, což vyjádřil přijetím rozsudku.
A jestli si je Klaus a jemu podobní od Chrastavy méně jist a hůře se spí, tak je jisté, že vroucí vody je dostatek.
11. 06. 2013 | 11:33

Analytik napsal(a):

Všichni známe lepší cíl, než byl Klaus, i efektivnější kalibr.
Jenom nám chybí odvaha pana Vondrouše.
I když, odvahu může zastoupit přemíra zoufalství nebo vzteku.
11. 06. 2013 | 11:36

Dan napsal(a):

to smutný

Domáháte se rozumové analýzy a přitom předkládáte tu nejprimitivnější analýzu - může za to pravice.
11. 06. 2013 | 11:40

deep throat napsal(a):

Tedy Drozde,
ten oslí můstek na Švédsko a Turecko v tom guláši, na který jste se zmohl, to je bomba. Zapomněl jste ještě na Stuttgart a jeho projekt 21. Vaše starost o "mladé", a jejich znechucení, ta mně vskutku dostala. Nebo jste už zapomněl, jaké "mravní" vzory jste nám vnucoval před posledními Parlamentními volbami? Z Vašeho psaní mám proto čím dál tím větší pocit, že se příliš přátelíte s panem Alzheimerem. A to je, jak je vidět i z Vašich řádků, velmi nebezpečné přátelství!
11. 06. 2013 | 11:41

Dan napsal(a):

to analytik

To už je starý vtitp ze Semaforu "kolik lidí by kradlo, kdyby se nebálo". Prostě v případě páchání trestné činnosti skutečně nemůžet hovořit o odvaze, spíš o porušování zákonů.
11. 06. 2013 | 11:43

antisoudruh napsal(a):

smutný,
právě proto věří mladí jen pravici (jediný problém je, že pravičáci jsou jen Kalousek a Schwarzenberg) Mladí si uvědomují, že prapůvod nynějšího marasmu je v socialistickém životním stylu, který bohužel stále převládá - především u nepřispůsobivých starých bolševiků, třeba i bolševiků v ODS. (krást a nakradené nevracet - církve sudety...)
11. 06. 2013 | 12:00

Analytik napsal(a):

Dan 11:43

Čím to, že když vidím naši stranu a vládu, jak se producíruje v TV, mám sto chutí porušit zákon a páchat trestnou činnost ostošest?
Mimochodem, ten citovaný vtip už není aktuální. Češi patří poslední dvě dekády mezi nejstatečnější pozemšťany!
11. 06. 2013 | 12:21

smutný napsal(a):

Dan napsal(a):
to smutný

Domáháte se rozumové analýzy a přitom předkládáte tu nejprimitivnější analýzu - může za to pravice.
*****************************************************************************

Rád si od vás přečtu fundovanou analýzu kdo za to může.
Já se 100% jistotou vím, že za to můžou lidi. Jen by mě zajímalo kolik z těch co pravidelně volili ODS je stále přesvědčeno, že to tak bylo správně, že to bylo to menší zlo.
11. 06. 2013 | 12:37

Dan napsal(a):

to Analytik

Zřejmě máte nějakou disociální poruchu osobnosti. Normální lidé bez této poruchy nají nutkání páchat tresntou činnost.
11. 06. 2013 | 12:40

Dan napsal(a):

to Smutný

Samozřejmě, že za to mohou lidé.

Mě by zase zajímalo, kolik lidí, kteří pravidelně volili socany, si tváří v tvář soukromého exekutora myslí, že to bylo menší zlo. Mimochodem, už jste někdo zjistili, co tehdy motivovalo sociálnědemokratického ministra spravedlnosti a současného předsedu Ústavního soudu Rychetského k tomu, aby skokově zvýšil odměny adokátů a tím zvýši i zadlužení obyčejných lidí a odměny exkutorů? Například v této otázce je vina zcela jasná - může za to představitel ČSSD. Musel přijít až ministr za ODS, který ty nemravné odměny snížil a ulehčil alespoň do budoucna finanční situaci obyčejných lidí, o které socani tak neůnavně a statečně bojují.
11. 06. 2013 | 12:47

Karl IV. napsal(a):

Domnívám se, že omyl tohoto blogu spočívá v oddělení politických elit od vlastního obyvatelstva. Je nesporné, že elity odrážejí hlubokou devastaci kultury země, jejímiž nositeli a začasto aktéry je většinové obyvatelstvo.
Krajním rysem obou je odmítnutí odpovědnosti v duchu "co jsme si, to jsme si". Je nepředstavitelné, jakým způsobem jsou neřešeny průkazné vraždy v metanolové aféře, na kterých mají podíl nejen výrobci, ale i přímí aktéři na ministerstvech. Soudní systém, policie, všechny isntituce jen markýrují reálné instituce.
V zemi "co jsme si, to jsme si" tak vítězí nacionalistická idea "vždyť my jsme ti nejlepší".
Z druhé strany, atentátník z Chrastavy projevil výjimečný cit pro absurditu a jeho čin je vlastně kulturním počinem. Obyvatelstvo, které ovšem odvrhlo kulturu takový čin v tomto rozměru nedocení.

P.S. Bojovníci ODS vs. CSSD jsou komičtí, asi mají základxy z vesnického fotbalu Horní Dolní.
11. 06. 2013 | 13:10

Karl IV. napsal(a):

Tedy atentátník z Chrastavy je takové české Pussy Riots. Ovšem podle reakcí..
11. 06. 2013 | 13:12

resl napsal(a):

Kdyby byl Klaus chlap, tak požádá o zrušení soudu a ukáže aspoň jednou kousíček velkorysosti pro mladého člověka. Jenže on prokazuje "velkorysost," pouze movitým zlodějům, kteří jej moho v budoucnu podpořit, při rozeštvávání občanů v jednom státě. Sám do své "politiky" tento lakomec nevloží nikdy nic. Zkuste zjistit kdo dával do fondu manželů Klausových a jejich "dobrota" vás praští přes nos. Jeho vzor Beneš, by se nezachoval jinak, stejný vejtaha, ale jen do jisté doby, pak se vyjeví, jako neschopný srab, který ucukne před každým problémem.
11. 06. 2013 | 13:50

Dan napsal(a):

to resl

Klaus nemá v současnosti žádné oprávnění k tomu, aby požádal o zrušení soudu. Nastudujte si procesní předpisy a pak mudrujte.
11. 06. 2013 | 13:58

Admirál napsal(a):

Karel IV. - "Tedy atentátník z Chrastavy je takové české Pussy Riots."

On se také účastní hromadných souloží ve veřejných budovách?

To musí být chlap.
11. 06. 2013 | 14:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Karl IV.
Už to tady napsal nick admirál, kdyby měl Klaus ochranku US střihu, byl by nebohý Vondrouš jako řešeto. Měl vyjímečnou kliku (lidově měl z prdele kliku), a soud byl shovívavý, když už se znovu narodil, nechali brouka žít.
11. 06. 2013 | 14:01

smutný napsal(a):

Dan napsal(a):
to Smutný

Samozřejmě, že za to mohou lidé.

Mě by zase zajímalo, kolik lidí, kteří pravidelně volili socany, si tváří v tvář soukromého exekutora myslí, že to bylo menší zlo. Mimochodem, už jste někdo zjistili, co tehdy motivovalo sociálnědemokratického ministra spravedlnosti a současného předsedu Ústavního soudu Rychetského k tomu, aby skokově zvýšil odměny adokátů a tím zvýši i zadlužení obyčejných lidí a odměny exkutorů? Například v této otázce je vina zcela jasná - může za to představitel ČSSD. Musel přijít až ministr za ODS, který ty nemravné odměny snížil a ulehčil alespoň do budoucna finanční situaci obyčejných lidí, o které socani tak neůnavně a statečně bojují.
***************************************************************************

co nechápete na těchto dvou ukazatelích: za socanů v r. 2006 zadlužení 28% HDP, dnes zadlužení 48% HDP???
11. 06. 2013 | 14:10

Dan napsal(a):

to Smutný

To samozřejmě chápu. A musím si klást otázku, jak je možné, že se zadlužení nesnižovalo v dobách ekonomického růstu. Celoevropskou recesi snad popírat nechcete. Jistě jste si všiml, jak nám jednotlivé státy EU nevesele krachují. Jisté zadlužování v dobách recese jsem schopen pochopit a akceptovat. Nebo jste si přál ještě větší škrty? Díky bohu za alespoň klesající každoroční deficity.
11. 06. 2013 | 14:15

gabriela napsal(a):

"Problém současného stavu si logicky nejzřetelněji uvědomují mladí, kteří vědí, že dluhy, které české vlády nadělaly, budou muset splácet, tedy že se jim nejspíš nepovede lépe. A staří, kterým se vede den ode dne hůře, a v novinách k tomu čtou ještě zprávy, že možná brzy nebude na důchody, že za některé zdravotnické úkony budou muset platit a že do deseti let se zdraží potraviny o čtyřicet procent. Vláda, která vezme lidem naději, může těžko o sobě tvrdit, že je vládou zodpovědnou, zvlášť když všichni vidí, že svou naději si někteří z nich ukládají do krabic od vína či do zahraničních rájů. Vlastně nám tím vzkazují, že už nevěří ani sami sobě ..."

"Obžalovaný v závěrečné řeči řekl, že v Chrastavě střílel ze zoufalství nejenom kvůli sobě, ale kvůli lidem, kteří v České republice trpí a strádají, a tím tomu dával ideologický podtext, ale způsob přípravy: čin trénoval v lese, podtrhuje, že se na to díval jen jako na divadelní představení, na inscenaci a šlo mu o to, aby neublížil. Tak celou akci často vnímala právě zahraniční média, když hovořila o operetním atentátu." ...
****************************************************************

A diví se vůbec někdo mladým i starým lidem, kterým byla vytunelována a doslova ukradena budoucnost? Diví se tady vůbec někdo zoufalému činu mladého člověka Pavla Vondrouše ? ...

Upřímně řečeno, Václav Klaus byl neštěstím a zkázou pro celou bývalou Československou republiku. Amnestie mafiánů jenom korunovala jeho celoživotní dílo, ze kterého se budeme těžko a strašidelně dlouho vzpamatovávat. Otázka je, jestli se vůbec někdy vzpamatujeme. Tu jeho divokou "privatizaci" a "milosrdnou" amnestii mu už nikdo neodpáře ...

Mimochodem: jestlipak víte, z čeho pochází slovo "privatizovat"? Pokud ne, povím vám to. Pochází z latinského "privare", což znamená "oloupit, připravit někoho o něco". Příznačné, že? ...

Řádění rudého ekonoma Václava Klause v divokých devadesátých letech (a nejen v nich), zanechalo hluboké stopy a jizvy na duši národa. Antonín Zápotocký se svojí měnovou reformou v padesátých letech byl proti němu doslova a do písmene hadr ...

Nenechte si ujít a čtěte zde ...

http://www.reformy.cz/zpravy/rudy-ekonom-v-hospodarskych-novinach/
11. 06. 2013 | 14:49

Dan napsal(a):

to gabriela

Já se skutečně divím, protože život ve svobodě a demokracii dává každému rozumnému člověku daleko větší možnosti, než život v diktatuře za ostnatým drátem. Mě osobně nikdo budoucnost neukradl. Naopak od listopadu 1989 si sám určuji co budu dělat a je mi prostě výborně. A co je nejlepší, tak skokové zvýšení průměrné délky života. Konečně máme šanci, že se budeme dožívat pěkného věku, který byl již v té době obvyklý i v jiných zemích EU a nebudeme umírat v 50 letech na infarkt, jako za komoušů.

Ale souhlasím, že Antonín Zápootocký byl hadr, v tom jsme zajedno.
11. 06. 2013 | 15:01

Dan napsal(a):

to gabriela

Navíc slovo privatizace pochází z latisnkého privat - soukromě, v soukromí. Takže tady prokazujete hloupost.
11. 06. 2013 | 15:06

gabriela napsal(a):

Dan

To je v pohodě. Užívejte si svoje "výdobytky" kapitalismu, nikdo vám je nebere. Pokud nežijete na úkor jiných,a to se bohužel v českém "mafio-kapitalismu" stává velmi zhusta a často, mohu vám jenom srdečně pogratulovat. Čest vyjímkám, čest Danovi !

Slovník latinsko-český : privo - are, avi, atum - zbavovati, oloupiti, připraviti o něco ...
11. 06. 2013 | 15:23

Dan napsal(a):

to gabriela

Můžete jmenovat někoho, kdo žije na úkor někoho jiného? Jsem velmi zvědav na odpověď.

Nicméně můžete dopolnit, kdo byl při privatizaci o něco připraven? Díky za dvě upřimné odpovědi.
11. 06. 2013 | 15:32

smutný napsal(a):

Já si zase musím klást otázku, proč to tady konkrétní lidé nechali rozkrást a tím nás zadlužit. A vy chcete socanům vyčítat, že podle vás ty dluhy nesnižovali!!! Neuvěřitelné!!!

Ještě jedno vám zkopírují část mé odpovědi na váš ideologický blábol: "Jestli ona ta prosperita nebyla díky rozsáhlým investicím, na které si vláda musela bohužel půjčit, protože po bankovním socialismu VK byly banky na dně"
Přečtěte si to pro jistotu víckrát aby jste to pochopil. Já vím, není to pro každého jednoduché.
11. 06. 2013 | 15:35

Dan napsal(a):

to smutný

Sorry, ale jaký má vztah nějaké rozkradení a zadlužení? Můžete dát nějaký skutečně věcný a konkrétní příklad, které rozdradení zapříčinilo jaké zadlužení? Pokud takový příklad nedáte, velmi jasně uvidíte, že nejste schopen své závěry doložit.

Ano, socani v dobách ekonomického růstu nesnižovali zadlužení, to je fakt a hospodařili se stamiliardovými deficity. To je skutečně neuvěřitelné. A to je důvod toho, proč celé státy v EU krachují. Prostě nemůžete žít jenom na dluh. Pak prostě zaklepe na dveře exekutor a budete se divit. A opět velmi lehce zjistíte, že ty zdroje nejsou a dluhy se musí splácet. A tváří v tvář exekuci nahlédnete, jak si z vás Špidla s Paroubkem vystřelili.

Jinak bych prosil o věcnou debabu, co je pro mě jednoduché nebo není by vás nemuselo zajímat. Chovejte se slušně.
11. 06. 2013 | 15:43

xxx napsal(a):

Pane Hvizdala, nedelejte ze ctenaru pitomce. Vsichni v teto republice vi, na koho Vondrous strilel, kdo tuto republiku rozbil, v teto republice "zhasl" a "utikal pred pravniky", za ktereho panaboha vznikl pojem "tunel - tunelovani" a koneckoncu
kdo udelil abolici tunelarum. To ostatni je jen okecavani!
11. 06. 2013 | 16:16

mb napsal(a):

tak zase se aspon podařila privatizace mladé fronty no ni ???
11. 06. 2013 | 16:21

abab napsal(a):

To Dan: Jednoduche srovnani.
Po Paroubkovi/a dokonce s nekterymi populistickymi navysenimi rozpoctu ceskou "pravici"/ statni dluh 800 mld, dnes po Topolvlade s Melcakovou Pohankou a soucasnou "vladou rozpoctove odpovednosti" dvojnasobek.A to vse po "orezani" vseho mozneho nejpotrebnejsim, bez jakehokoli dopadu pro "zneuzivajici" ci "danove utikajici".
Jdete se bodnout!
11. 06. 2013 | 16:22

xxx napsal(a):

To Dan: Ptal jste se, kdo byl pri privatizaci o neco pripraven.
Prinejmensim clenove pravnickych osob/napr. HD, mlekaren,et cetera/ z jejichz nerestistituci a z "uteku pred pravniky" spojeneho s "tunelovanim" "vyrostli" cesti miliardari. Ostatne je to zrejme jak z odsouzeni Kozeneho spolecniku v USA i z kauzy MUS ve Svycarsku. Abolici Union banky, a Chvalovskeho pomijim,Barak Alon v KB nikdy nebyl v CR dotazen do konce.
11. 06. 2013 | 16:30

xxx napsal(a):

mb: no ni. Jaky pan, taky kram a taka "privatizace".
Margaret Thatcher, Praha, 1999: " ceska "privatizace" bez institucionalniho ramce
byla osudovym omylem". A MT snad za levicaka a komunarda nepoklada ani Dan.
11. 06. 2013 | 16:38

smutný napsal(a):

Dan napsal(a):

to smutný

Sorry, ale jaký má vztah nějaké rozkradení a zadlužení? Můžete dát nějaký skutečně věcný a konkrétní příklad, které rozdradení zapříčinilo jaké zadlužení? Pokud takový příklad nedáte, velmi jasně uvidíte, že nejste schopen své závěry doložit.

Ano, socani v dobách ekonomického růstu nesnižovali zadlužení, to je fakt a hospodařili se stamiliardovými deficity. To je skutečně neuvěřitelné. A to je důvod toho, proč celé státy v EU krachují. Prostě nemůžete žít jenom na dluh. Pak prostě zaklepe na dveře exekutor a budete se divit. A opět velmi lehce zjistíte, že ty zdroje nejsou a dluhy se musí splácet. A tváří v tvář exekuci nahlédnete, jak si z vás Špidla s Paroubkem vystřelili.

Jinak bych prosil o věcnou debabu, co je pro mě jednoduché nebo není by vás nemuselo zajímat. Chovejte se slušně.
***************************************************************************

...nad tím zůstává rozum stát.... Diskutovat se zaslepencem nemožné. On nechápe souvislost mezi rozkradením a zadlužením. neuvěřitelné!!!
11. 06. 2013 | 16:38

Analytik napsal(a):

xxx 16:30
Máte pravdu.
I když, třeba kausa MUS měla původně zůstat ležet hluboko pod koberci.
Pohřbilo ji tam i Kalouskovo MF a jiná ministerstva, dbající o spravedlnost.
Kdyby do toho nezačali šťourat Švýcaři, mohli si všichni Danové spokojeně žít svůj dlouhý život ve vatě.
11. 06. 2013 | 16:39

Karl IV. napsal(a):

Admirál, šašek z Jihlavy.

Mílí soudruzi, ne nadarmo je za nejvyšší formu myšlení považováno myšlení metaforické, ovšem to je hranice vám oběma nedosažitelná. Z dreuhé strany plně respektuji, že lidská společnost potřebuje typ zpátečnických a méně vzdělaných obyvatel pro dosažení rovnováhy a dávám vám oběma z vašeho pohledu za pravdu.

Admirál však zjevně potřebuje cialis či viagru a k tomu kursy semiotiky, nejlépe od počátků. Jeho bezprostřednost je až zarážející.
11. 06. 2013 | 16:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dan
Už jsem to tady kdysi psal: Kdo uvěřil Klausovu nabádání, aby akcie z kuponovky neprojedl a nechal si je na stará kolena (dividendy, případné zhodnocení), zle zaplakal (drobní akcionáři plačte). A nemusel být ten drobný akcionář jen majitelem několika kusů, ale třeba si přes bankovní makléře nebo RM systém nakoupil za celoživotní úspory akcie prokazatelně prosperujících podniků. Jenže pak nastoupili chamtiví loupežníci, vylobovali v PS zákon o nuceném odkupu, cenu určili najatí odhadci z řad loupeživých právníků a bylo vymalováno. Záminkou bylo několik případů neomalených vyděračů, kteří blokovali rozhodování valných hromad, ale to se dalo ošetřit jinak.
Pak také byly případy, kdy se noví vlastníci zmocnili podniku, jeho značku, know-how a další aktiva převedli na své sróčko a prázdnou skořápku s nesplacenými provozními úvěry nechali okradeným akcionářům. A nikdo mě nepřesvědčí, že o tom Klausova squadra předem nevěděla.
Těch fint bylo více, nejdříve nechali vyhotovit přes firmy jako např. Partners Capital listinné akcie (za peníze podniku), kdo si pro ně nepřijel někdy i na druhý konec republiky, tak o ně přišel a dostal poštou pár šušňů odhadnutých spřízněnými právníky, pak se i tyto papíry staly časem jen bezcenými obrázky, když došlo na onen povinný odkup.
Klaus je právem považován za škůdce národa a jen jisté uspokojení z jeho hanebného konce a pádu do zapomnění může tuto hořkost částečně kompenzovat.
Zeman dopadne podobně, jako bavič byl svého času zábavný, jako prezident se těžce zkompromitoval a stal se v očích soudných občanů jen směšnou figurkou.
11. 06. 2013 | 16:41

Admirál napsal(a):

Karel IV. - a co je to to metafórické myšlení?

To je jako že jste retardovanej?

Nebo že metáte fóry?

A ta semionika. Co že je to za vynález?
11. 06. 2013 | 18:58

Gudka napsal(a):

id
"je jisté, že vroucí vody je dostatek."

Jisté je zatím jen to, že je dostatek vody. Vroucí ale už za chvíli být nemusí (velká spotřeba energie)
To ovšem v zásadě nevadí. Nemusí se vždycky jen uvařit. Lze i utopit.
11. 06. 2013 | 23:15

Dan napsal(a):

to smutný

Takže jsem vás odhadl velmi přesně. Žádný konkrétní příklad neumíte dát.
12. 06. 2013 | 07:22

Dan napsal(a):

to šašek z jihlavy

A to co jste napsal je něco k tématu? Příliš vám nerozumím.
12. 06. 2013 | 07:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dan napsal(a):
to smutný

Sorry, ale jaký má vztah nějaké rozkradení a zadlužení? Můžete dát nějaký skutečně věcný a konkrétní příklad, které rozdradení zapříčinilo jaké zadlužení? Pokud takový příklad nedáte, velmi jasně uvidíte, že nejste schopen své závěry doložit.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To vám nestačí? Vše souvisí se vším, tehdy to začalo,nefunkční komise pro cenné papíry, nesplacené dluhy u bank, tzv. bankovní socialismus, podvody v konsolidační agentuře...
12. 06. 2013 | 07:59

Dan napsal(a):

to smutný

No a nějaký konkrétní příklad? Prozatím jste žádné rozkradení neuvedl. Dobře jsem vás odhadl. Víte, fráze a obecné cancy mě skutečně nedojímají.
12. 06. 2013 | 08:27

Dan napsal(a):

to smutný

Uveďte třeba nějaký podvod v konsolidančí agentuře, když už nevíte nic o žádné krádeži. Díky za skutečně věcnou odpověď.
12. 06. 2013 | 08:28

gabriela napsal(a):

Dan

1. Můžete jmenovat někoho, kdo žije na úkor někoho jiného? Jsem velmi zvědav na odpověď.

2. Nicméně můžete dopolnit, kdo byl při privatizaci o něco připraven? Díky za dvě upřimné odpovědi.
*************************************************************

1. Kdo chce vidět, vidí mnoho a přímo do očí bijících případů, parazitů ...

2. Kdo má přimhouřené nebo zavřené oči, nechce vidět, anebo je úplně slepý ..., nevidí nikoho, jenom sám sebe ...
Dane, obávám se, že spadáte do té poslední jmenované kategorie ...

"Úspěšným" a zaslepeným lidem jsou naprosto lhostejné zástupy ožebračené a zchudlé střední třídy. Jsou jim naprosto lhostejné kruté osudy ještě zchudlejších a na ulici vyhnaných lidí, kteří byli zvyklí živit se svýma vlastníma rukama. A co je nejděsivější, jsou jim naprosto lhostejné tisíce případů sebevražd u nás. Takovýto zvrácený svět se vám líbí? V takovém chcete žít, jenom proto, že konkrétně vás se to netýká? A kde je psáno, že jednou do té nižší kategorie nespadnete sám? ...

****************************************************************

... "A duše má zarmoutila se pro děti lidské, neb slepé jsou v srdcích svých a nevidí, že prázdné přišly na svět a prázdné snaží se jej opět opustit."

Nyní však jsou opilé. Až zbaví se vína svého, pak učiní pokání" ...

Ev. podle Tomáše
12. 06. 2013 | 08:37

Dan napsal(a):

to gabriela

A teď odpovězte upřímě, proč nejste schopna ani na jednu otázku věcně odpovědět. Víte, mě vaše pocity zase až tak nezajimají, mě zajímasla věcná odpověď. Ale pokud jí nejste schopna, nedá se nic dělat.
12. 06. 2013 | 08:44

gabriela napsal(a):

dan

Nemám ve zvyku na nikoho ukazovat prstem a také to neudělám... Sorry ...
12. 06. 2013 | 08:51

Dan napsal(a):

to gabriela

Já jsem věděl, že to neučiníte a byl jsem zvědav na vaše výmluvy. To je totiž běžná situace v těchto debatách. Nejdříve obviníte blíže nespecifikovanou skupinu lidí s podvodů, krádeží, parazitování, postavíte se morálně nad všechny občany, protože vy máte o situaci přece jasno a my ostatní necítíme s ubohým týraným lidem a na konkrétní otázky odmítáte odpověď. Ovšem jestli je zrovna toto jednání podle bible je otázkou.
12. 06. 2013 | 08:58

gabriela napsal(a):

dan

kuk sem ...

Jak zatočit s parazity ...
http://www.youtube.com/watch?v=BMQgm2lPs5g

a také sem ...
http://www.youtube.com/watch?v=iO-wmjXrYhw
******************************************

http://www.youtube.com/watch?v=47_e9la-miU
http://www.youtube.com/watch?v=YopWk7mpZIE
http://www.youtube.com/watch?v=-106T3DW3KM
http://www.youtube.com/watch?v=yRTZJrwcfVY
12. 06. 2013 | 09:17

Dan napsal(a):

to gabriela

Sorry, ale mě nazajímá youtube, který tady ani nemám. Proč mi neodpovíte? I takové jednání dále spadá do takových diskusí. Přispěvatel, místo toho, aby odpověděl, zahltí ostatní nejrůznějšími nesmyslnými odkazy. Zcela běžné. Zcela běžné.
12. 06. 2013 | 09:23

gabriela napsal(a):

dan

Tak to je smůla, protože profesor a sociolog Jan Keller, a také profesor a filosof Václav Bělohradský, kteří jsou na odkazech, by vám to vysvětlili mnohem lépe než já ...
12. 06. 2013 | 16:50

Křemílek napsal(a):

Dobrý den tolik škody nadělali bývalí i součastní politici že se to již ani spočítat nedá ! A lidé je volí stále ! Stačí pár vhodných reklam a už se všichni dereme k voleb. urnám poslušně jako ovce ! Ta neomezená důvěra v ty české a moravské politické diletanty je u společnosti neomezená ! Tohle se musí změnit ! Hlavně mladé lidi vyzívám aby se nad tím zamysleli a pohnali ty zkrachovalé disidenty kteří česko zašantročili prohnanému západu k zodpovědnosti za svou hloupost faleš a vypočítavost !
12. 06. 2013 | 17:20

fafnir napsal(a):

gabriela
extremističtí levičáci Keller a Bělohradský něco lépe vysvětlí?To je ale sranda.
13. 06. 2013 | 17:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy