Obama je taky Berlíňan

19. 06. 2013 | 20:17
Přečteno 2425 krát
Americký prezident Barack Obama přiletěl včera večer do Berlína na svou první oficiální návštěvu. Stalo se tak na pozvání kancléřky paní Angely Merkelové v rámci jeho čtyřdenní zahraniční cesty po Evropě a Blízkém Východě.

Dnes dopoledne se setkal s prezidentem Gauckem i paní kancléřkou Merkelovou a v 15 hodin pronesl u Brandenburské brány na Pařížském náměstí před čtyřmi tisíci pozvanými a mnoha dalšími hosty za velmi přísných bezpečnostních opatřeních (kanály jsou přivařené k obrubám, nikdo nesmí otevírat okna atd.) zásadní řeč. Jak známo na tomto místě hovořili již i jiní američtí prezidenti: Reagan a přesně před padesáti lety i John Fitzgerald Kennedy, který tam tehdy řekl památnou větu: Ich bin ein Berliner, Já jsem Berlíňan, a tím symbolicky dal světu signál, že Amerika nikdy nepřipustí, aby Západní Berlín byl okupován armádou NDR či sovětskými vojáky.

Prezident Ronald Reagan zase na tom samém místě v roce 1987 vyzval Michaela Gorbačova, aby tuto bránu otevřel, a tzv. Berlínskou zeď zbořil, neboť právě tam vedla hranice která rozdělovala Berlín: k Brandenburské bráně nebyl na východní části přístup, byla obklopena betonovými zátarasy a hlídána východoněmeckými policisty a vojáky. Na západní straně byly postavené pro turisty dřevěné věže, z kterých se hlavně cizinci mohli dívat do Německé demokratické republiky, která byla po celém obvodu Západního Berlína oddělena stometrovým zoraným pásem, samostříly a hlídána ze strážních věží policisty, aby nikdo nemohl přejít hranici.

Barack Obama projevil již v roce 2008 přání na tuto tradici navázat, ale v té době vládla v Německu velká koalice křesťanskodemokratických stran a sociálních demokratů a protože se někteří němečtí politici včetně paní kancléřky tehdy obávali, že by Obama zneužil této cesty k předvolebnímu boji, který tehdy probíhal ve Spojených státech, postavili se proti. Obama proto tehdy musel promluvit o kousek dál v ulici 17. června u tzv. Vítězného sloupu. Tam pronesl památné věty: "Potřebujeme stavět nové mosty. Potřebujeme partnery, kteří si naslouchají, kteří se od sebe učí a kteří si především důvěřují." Předchozí konflikt o místě projevu měl ale vliv na ne příliš vřelé vztahy mezi paní kancléřkou a americkým prezidentem. Snad i proto tentokrát existovala do poslední chvíle nejistota, jestli k návštěvě dojde, a sice z opačného důvodu: Obama váhal, jestli jeho návštěva nebude zneužita před německými spolkovými volbami, které tam proběhnou za necelé čtyři měsíce. Nakonec ale zřejmě v jeho administrativě převážilo racionální přesvědčení, navázat na starou tradici.

Jak se dalo očekávat, americký prezident Obama nejprve v poledním brífinku obhajoval odposlechy telefonů a kontrolu e-mailů bezpečností a slavnostní řeč v 15,00 využil k tomu, aby učinil vážná prohlášení: navrhl Rusům snížení atomových zbraní až o třetinu , snížení počtu taktických zbraní, vyzval západní vlády k tomu, aby si uvědomily, že nesou odpovědnost za osud celého světa a hovořil i o směřování americké zahraniční politiky. V tuto chvíli, kdy komentář vysíláme, přijal pozvání kancléřky za přítomnosti berlínského starosty Klause Wowereita na večeři do zámku Charlottenburg. Po slavnostní večeři se zapíše do zlaté knihy hostů města Berlína, kam již v roce 2008 napsal: "Berlín je symbolem vítězství naděje nad lidským strachem a nemožností lidí prosadit svobodu!"

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

to Karel Mladý Svět Hvížďala napsal(a):

Obama žádný Berlíňan není ...
Máte ještě něco hvížďalovsky chytrého?
19. 06. 2013 | 20:42

K tomu jenom tolik napsal(a):

1) krize kapitalismu se prohlubuje a žádné východisko se nerýsuje
2) fašismus v "demokraciích" západního tipu (viz Obamovy kecy o nutnosti posílit šmírování a omezit demokracii z důvodu boje proti terorismu, který USA vyrobily - se taky prohlubuje
3) Rusové by byli, pokud nemusí, absolutní pitomci, kdyby přistoupili na návrh omezit svou jadernou výzbroj, která jediná drží od nich na distanc hlavního světového predátora, který hledá každou možnost jak na ně vyzrát a dostat se k jejich surovinám
19. 06. 2013 | 20:50

rhisus sardonicus napsal(a):

Gauck. TO JE PRESIDENT...
Merkelová. TO JE KANCLÉŘ...
19. 06. 2013 | 21:52

kokoshka napsal(a):

Ja jsem rad,pane Stejskale že jste povšiml meho navratu:-)
Obama je Berlinan Berlinan Berlinan(opakovat 1000x)-naražka na Gorbačeva neni nahodna,Putin na summitu G8 velmi ostře se ohradil proti podpoře syrske opozici,v tom však jeho podoba s Gorby a Jelcinem bohudik konči.
19. 06. 2013 | 22:31

kokoshka napsal(a):

Ve skutetečnosti je to nahražka na slova senatora McCaina behem rusko-gruzinske valky:Dneska jsme všichni Gruzinci!
19. 06. 2013 | 22:40

kokoshka napsal(a):

O navratu bludneho syna nejlip zpival Vladimir Vysocky,ja jenom cituji:
Korabli postojat
I ložatsa na kurs
No oni vozvraščajutsa
Skvoz nepohodu
Ja konečno vernus
Ja konečno spoju
Ne projdet i polgoda
Kak ja vozvernus...!
Vozvraščajutsa vse
krome lučšich druzej
krome samych lubimych
i predanych ženščin
Vozvraščajutsa vse
Krome tech kto nužnej
Ja neverju sudbe
A sebe...ješte menše
Ja konečno spoju
Ja konečno vernus
Ne projdet i polgoda
Kak Ja vozvernus...!
(Škoda že to nikdo nepochopi)
19. 06. 2013 | 23:00

jozef napsal(a):

A Berlinania
su Obamovci.Poslusne poluju na Brzezinskeho talibov,odovzdane financuju americke hypoteky pre nemajetnych...
Angela poslusne pritakala Brzezinskemo raketoradaru proti Korey,hoci stracala tazke body u volicov...

Ale uz to nie je celkom ako byvavalo.Potapajuce sa USA nemozu nadalej potapat aj EU.Protektorat sa pomaly meni na alianciu.
19. 06. 2013 | 23:02

Marie napsal(a):

Když mají kajaky, tak logicky nepotřebují tolik zbraní, které se musí nákladně udržovat, na což už peníze docházejí.
Ovšem proč chtějí, aby se jich zbavili i Rusové?
20. 06. 2013 | 02:35

nejsem dvorním pisálkem napsal(a):

Obama v Berlíně byl zase slabota.

Němci, zachráněni Západem*), hlavně tedy USA od toho, aby byli spolknuti ruskými mužiky, už pár desetiletí, rozhodně pak od sjednocení vědí, že si musí vybudovat odstup od USA.

USA si stále dovolují na základě falše a podvodů, viz. Saddamovy ZHN, Al Kaida kdy Bin Ladinovi byli dlouholetými partnery texaských naftařů, teď "Assádovy chemické zbraně", okupovat jakoukoliv zemi, která má nerostné suroviny nebo strategický význam a stále top vydávají za dobrodiní pro lidstvo a demokracii.
*) Pan Hvížďala a pravdolásky nám ovšem budou tvrdit, že není pravda, že USA a připosražená Británie vědomě odkládaly otevření druhé, západní fronty během 2. světové války tak, jak vědomě nechaly buď Hitlera spolknout SSSR a když to nevyšlo tak nechat SSSR a Třetí Říši vzájemně co nejvíc vykrvácet. Když se ale vlny stepních armád nezadržitelně začaly valit do střední Evropy, najednou už bylo třeba Evropu zachránit když ne od Hitlera, tak od Stalina, tedy aby se nekonfiskoval kapitál a soukromý majetek.

Do té doby ale nakonec jak v Teheránu, tak v Jaltě a v Postupimi, podobně jako ve 38. v Mnichově našim "demokratickým spojencům" na Západě nejen na Československu a jeho populaci vůbec nezáleželo. Západní mocnosti totiž stále ještě měly kolonie, které byly lukrativnější byznis než nějaké Československo.
20. 06. 2013 | 04:44

Maximus napsal(a):

Prezident země hovoří o míru a odzbrojování......
Té země, která:

a/ Má největší armádu na světě.

b/ Je největším výrobcem zbraní na světě. Vyrábí zbraní tolik jako další tři země dohromady za ní v pořadí.

c/ Má něco kolem 900-ti vojenských základen a voj, stanovišť na světě.... A hlavně, když se podíváte na mapu kolem Ruska, tak tyto základny v čase tvoří užší a užší prstenec.....

d/ Která pořád někde venku ve světě válčí (Irák, Afgh.) nebo někam do právě probíhajícího konfliktu dodává zbraně (arabské země a nyní Sýrie).
......................................................

Rusáky díky jejich komunistům a socialismu nemám rád, ale přesto si myslím, že by ze strany USA mělo být více pokory a slušnosti. Tady zase všichni nejsme tak pitomí a vybráni jako 6 tisícový kompars v Berlíně!

Ich bin auch ein Berliner!
20. 06. 2013 | 05:05

Naštvaný napsal(a):

"Obama je taky Berlíňan": Zato vy nepřestanete být věčně někým řízený lubjankovec
20. 06. 2013 | 07:16

Čochtan napsal(a):

Odposlechy odhalily 50 připravovaných atentátů.
Kolika lidem zachránili život ?
20. 06. 2013 | 07:47

hovorka11 napsal(a):

1) Němci by se chtěli a měli zbavit okupantů (stejně jako my), kteří u nich a v Dánsku mají jaderné zbraně výhradně určené k použití americkými vojsky.

V současnosti čítají americké síly v západní Evropě necelých 120 000 mužů na téměř 500 stanovištích a základnách. Podle studie Pentagonu z roku 2002 je přitom nejméně 20 % z celkového počtu základen v Evropě zbytečných.
Většina z amerických vojáků je umístěna v Německu, především ve velkých základnách jako je Ramstein, Spangdahlem nebo Bitburg.

2)Amerika, jako zámořská země islamisty není ohrožena, ale my jejich islamistickými spojenci ano, stejně jako Rusko. Měli by přerušit vyzbrojování All-kaady v Sýrii (dříve v Líbyii) a přerušit jednání s Tálibánem za zády vlády v Afgánistánu (mohlo by dojít ke zkamarádění za účelem přístupu ke zdrojům).

3) Německo sjednotil Gorbačov i přes odpor GB a obavy USA. Dodržel smlovu o odzbrojení, USA naopak dále zvyšovalo náklady na zbrojení, které pak "legitimovalo" útoky 11. září. Nadále tento princip "boje proti islamistům" pro zbrojní lobby udržuje.

4) Snížení jaderných zbraní o 1/3 je úžasné pokrytectví USA. Vede vývoj laserových a pulsních zbraní a přes dohodu s Gorbačovem nadále pokračuje v projektu hvězdných válek, výroba dálkově řízených dronů na likvidaci "podezřelých" bez soudu i s celými rodinami.
Pokud by rusové na snížení počtu jaderných zbraní přistoupily, tak by museli vyřadit rakety, které jsou schopny eliminovat toto spektrum nejmodernějšího vývoje s tím, že USA může z evropských základen útočit v minutách jadernými zbraněmi na Rusko.
Evropa by se měla zbouřit proti americkým jaderným zbraním v Evropě, které mají být navíc modernizovány !!!
20. 06. 2013 | 07:48

Čochtan napsal(a):

Co se Syrie týče, Putin Obamu na G9 pěkně usadil. Střízlivě a logicky.
20. 06. 2013 | 07:55

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Minulý týden mluvil náš zpravodajce na ČT24 o tom, že je vyloučeno, aby CIA neměla zprávy o chystaném útoku 11. září 2001.
Otázka je, co chce a k jakému účelu americká vláda tyto informace. Logicky- odhalený útok nemá zdaleka takový účel "podpory veřejnosti" pro šmírování a zbrojení, jako útok realizovaný.
Stejně tak fyzikální zákony nelze nahradit vírou v "zázraky":

http://www.reformy.cz/zpravy/video-prednaska-doc-ing-ivan-nemeccsc-pad-budov-wtc-11-zari-2001/
20. 06. 2013 | 07:57

Čochtan napsal(a):

Hovorko: "Amerika, jako zámořská země islamisty není ohrožena,"
A co se to stalo 11.9.2001 ? A co teď v Bostonu ?
20. 06. 2013 | 07:57

Čochtan napsal(a):

hovorko, zprávy o chystaném útoku mohou být různé kvality. Od "něco se chystá" po konkretní údaje kdo, kdy, kde a jak.
20. 06. 2013 | 08:01

kokoshka napsal(a):

Čochtan:
Neblazni,ješte nam chybelo abys stal rusofilem:-(
Ne Obamu ale Camerona,nakonec Putin řekl pravdu-podporujete Al Kajdu!
20. 06. 2013 | 08:01

kokoshka napsal(a):

V principu to je ta sama situace když Stalinu nekolikrat dokladali o nemecke invazi-Stalin dostaval nekolik inzeratu denne o začatku valky až vto vše pokladal za dezu nebo provokaci!
20. 06. 2013 | 08:06

gaia napsal(a):

pokud Obama navázal na tu tradici, co je popsána hned v odstavci před tím (3), pak potěš koště.

/kouzlo nechtěného)
20. 06. 2013 | 08:08

kokoshka napsal(a):

V Bostonu se stala velmi divna vec-bratři Carnajevy se nepřihlasili ke svemu činu veřejne,jeden mrtvy a druhy nemuže mluvit,proč by Čečenci utočili na svoji druhou vlast bez vysvetleni?
20. 06. 2013 | 08:17

kokoshka napsal(a):

Ja vim co se stalo v Bostonu-
Dva bratri idiotu byli zaverbovane FBI jako potencialne teroriste a melo to probehnout jako ve filmu,jenže odpalili bombu nejak předčasne že to poldove nestihli zabasnout!
20. 06. 2013 | 08:28

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Dle dřívějších informací z CNN vrazi z Bostonu pocházeli z česka.
Strhla se lavina odsuzování ČR a mnoho diskutujících američanů chtělo napadnout bombardováním "muslimáckou" ČR (v amerických územních měřítcích je Čečensko a Česko skoro stejné o čemž "napovídají názvy zemí").
Náš ministr zahraničí v USA Gandalovič se dožadoval CNN a zřejmě i vlády USA, aby upozornila na nesmyslnost této zprávy. Otázkou je, kolik američanů tomu věří dodnes- tak funguje demokracie v Americe.
A navíc- znáte případ z ČR, že by tzv. "spolupracovník" teroristů by zastřelen přímo při vyšetřování, jak se to stalo amikům ?

"Khusen Taramov, spolubydlící Todaševa, řekl médiím, že s ním byl společně vyslýchán až do posledního osmihodinového výslechu, při němž byl zavražděn. Řekl, že otázka týkající se vražd v Massachusetts nebyla nikdy vznesena. „Dávali nám různé otázky, jako například, jak jsme se s těmi chlápky seznámili [údajnými atentátníky Tamerlánem a Džocharem Carnajevem], jaký vztah jsme s nimi měli.” Podobně hovořila Reni Manyukan, čtyřiadvacetiletá vdova po Todaševovi. Podle ní se všechny otázky, které jí při výslechu dali, týkaly atentátu v Bostonu a nikdo se jí neptal na jejího manžela v souvislosti s vraždami z roku 2011. „Výslechy byly jenom o Caranajevovi a bombovém atentátu,” řekla. „Jak jsme ho znali a jaký vztah jsme s ním měli.” Todaševův otec v rozhovoru pro Boston Globe k tomu z Ruska uvedl: „Zabili mého syna a potom si vymysleli záminku, aby to nějak vysvětlili.”
20. 06. 2013 | 08:31

Maximus napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Hovorko: "Amerika, jako zámořská země islamisty není ohrožena,"
A co se to stalo 11.9.2001 ? A co teď v Bostonu ?

Cha cha, Amerika je ohrožena zcela jiným živlem. Ale více nemohu psát, neb bych byl hned smazán. Chytří si domyslí. Oni mají rádi multikulti, rovnost či spíše na odiv dávanou homosexualitu, uvolněné mravy a totální rozklad křesťanské společnosti atd. Tady byste měl pane Čochtan zpozornět. (-:

Jo a ještě Čochtane, termit je sviňa (řečeno moravsky), co? Neslyšel jste něco o něm, dobře a čistě užezává kovové konstrukce zejména velkých budov, normální C4 výbušninami apod. by to nešlo provést. Jinak i kdyby to bylo vše v režii islamistů,
tak při velikosti Ameriky jejich činy jsou legrační a zanedbatelné, ovšem někdo vč. médií má rád hysterii a tak se snaží seč to jde. Spíš USA budou mít problém s opálenými vlastními etniky, které tuším v r.2035 budou ve většině.
20. 06. 2013 | 08:43

Al Jouda napsal(a):

Poslouchal jsem chvíli projev Obamy v přímém přenosu, ale byla to slabota! S takovým prezidentem půjdou USA brzy do kopru.
20. 06. 2013 | 08:57

kokoshka napsal(a):

Kdyz nekdo vysadi v Moskve letište nebo metro do vzduchu to je primarni boj za samostnatnost,když tři lidi zemřou behem maratonu je to terorismus-inu.259 mrtvych lidi na moskevske stanici metra nebylo dost pochopit přičiny islamskeho terorismu,3 v Bostonu je vic než dost-at Petra Prochazkova pujde v advokata!
20. 06. 2013 | 09:32

kokoshka napsal(a):

Pacanov konešno podstavili,oni vinne jenom v tom že poslouchali nejakeho převlečeneho agenta FBI co se vydaval za kamarada Bin Ladina a přinesl jim domu vybušninu,ničmene oni proti planu rozhodli bombu aktivovat a zabily mnoho nevinnych lidi,at se smaži v islamskem peklu,pokud takove existuje...
20. 06. 2013 | 09:47

hovorka11 napsal(a):

Chemické zbraně byly zajištěny u islamistických teroristů v Turecku, ale už mnoho měsíců se to zcela obrací proti vládě v Sýrii.
USA se každý bojí, protože nikdo neví, kdy se stane objektem zájmu amerických vojsk. Strach dělá souhlas s "mírovým bombardováním" těch, kteří stojí islamistům a ropné lobby v cestě:
----------
Ministr zahraničí USA je pro bombardování Sýrie
20.06.2013

Americký ministr zahraničí John Kerry a předseda Spojeného výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Martin Dempsey nedosáhli na poradě v Bílém domě shody v otázce úderů proti syrskému území.
Kerry rozhodně hájí bombardování leteckých základen syrské vládní armády, z kterých, podle jeho mínění, nasazují chemické zbraně proti opozičním silám. Dempsey ale vážně varoval před tímto krokem, považuje to za velmi riskantní.
20. 06. 2013 | 12:02

kokoshka napsal(a):

Ja proste vyskočil z křesla když tiskovy mluvči Bileho Domu otevřene prohlasil že americky president rozhodl podporovat a financovat syrskou opozici-po tom co se stalo v Lybyji?
Nemam jinych slov krom tech za ktere pan Stejskal posila do banu...
20. 06. 2013 | 12:19

kokoshka napsal(a):

A Assad je molodec,ja mu kdysi prorokoval v Vlka čas do zimy a von je tvrdy ořišek---
Allach je na jeho strane,paradoxne!
20. 06. 2013 | 12:24

hovorka11 napsal(a):

Vystihující o uměle vytvářené bezpečnostní schyzofrenii v USA:

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2364393/kdo-je-tady-vlastne-big-brother.html

Cituji:

"Hrozba terorismu, jakkoliv je člověku líto jejích obětí, není nijak zvlášť vysokou hrozbou ani americké demokracii (a v oblíbeném rčení “americkému způsobu života”), ani americké ekonomice. Pokud teroristé nezískají jaderné zbraně, je konvenční terorismus typu událostí v září 2001 menším nebezpečím než autohavárie, uklouznutí ve vaně nebo celá plejáda dalších nehod a to prostě proto, že teroristé nejsou nijak zvlášť schopni škodit. Hrozba terorismu si zcela jistě nezasluhuje takovou úroveň odezvy, jaké se jí dostává ve formě ochrany letišť, prosazení a provádění zvláštních zákonů a elektronického sledování celé populace, které si vyžaduje, aby se tím zabývalo celých 1,4 miliónu (!) zaměstnanců amerických bezpečnostních služeb."
20. 06. 2013 | 12:30

Tomáš napsal(a):

V Berlíně mluvil prezident Obama o míru ve spravedlnosti a o hrozbách , který současný svět ohrožují . Obrovským problémem USA je jejich státní dluh odhadovaný až na 15 bilionů dolarů a to je nevydlužitelné. Jejich zahraniční a vnitřní politiku již tento megadluh usměrňuje a je to pro spojence nečitelné a těžko pochopitelné . USA se stávají nevypočitatelnou zemí a to je vždy nebezpečné. Rusko má také problémy, ale bude vždy v Evropě a asijská část se jeví jako svěřené území. Dvojakost zahraniční politiky USA a z ní plynoucí neprobádaná budoucnost je děsivá.EU musí vyvažovat na lékárnických vahách vztahy k oběma zemím a být ve střehu k Číně.
20. 06. 2013 | 14:27

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus 8:43

"Amerika je ohrožena zcela jiným živlem"

Myslíte hispánce ?
Jižní státy již potvrzují Brzezinského předpověď o Los Estados Unitados Americanos.
20. 06. 2013 | 14:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Hvížďala

:-)))))
Zatímco návštěva a projev Kennedyho vešel do dějin, zůstane Obamovo tlachání jen dalším jeho tlacháním.
20. 06. 2013 | 14:44

skura napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=hJNM0C-7lPk
Obama nesahá JFK ani po kotníky, a je úplně jedno, jak se sám stylizuje. Na kecy to on je skutečný kádr, ale zatím ještě nešlápnul ani na jediné kuří oko, protože by to mohlo bolet. To jeho žvanění ho nic nestojí..
20. 06. 2013 | 18:15

hovorka11 napsal(a):

Obama je naprosto bezpáteřní a je schopen mluvit o boji proti terorismu a zároveň teroristy najímané Katarem vyzbrojovat i se spolupracující All-kaidou:

21.06.2013
"Čtyři američtí senátoři předložili návrh zákona, který zakazuje USA dodávat zbraně syrské opozici.

„Jsme mimořádně znepokojeni jednostranným rozhodnutím prezidenta Baracka Obamy ozbrojit syrskou opozici s ohledem na to, že velmi málo víme o tom, komu chceme dodávat zbraně“, praví se v prohlášení senátora-republikána Randa Paula."
21. 06. 2013 | 12:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy