Proč by neměl být Jan Fischer ve vládě

15. 07. 2013 | 20:31
Přečteno 5404 krát
To je otázka, která v posledních dnech zaznívá skoro ve všech médiích. Připomeňme si nejprve ve stručnosti, o co jde: Bývalý předseda úřednické vlády Jan Fischer, který vystřídal Mirka Topolánka ve funkci v květnu 2009 a vládu vedl jeden rok, si v této funkci získal tak vysokou míru popularity, ač byl od roku 1980 až do rok 1989 členem komunistické strany, že se rozhodl kandidovat na prezidentský úřad. V minulém roce to dlouho dokonce vypadalo, že je favoritem. Do kampaně investoval asi 25 milionů korun. Mezi jeho největší sponzory patřil například miliardář Tomáš Chrenek, který však v okamžiku, kdy byl pan Fischer vytlačen z hlavního peletonu Karlem Schwarzenbergem a souboj se odehrál už jen mezi ním a Milošem Zemanem, přestal pana Fischera podporovat. To mělo za následek, že ještě do minulých dnů měl dluh asi 5, 3 milionu korun.

Pak byl ale pan Fischer nominován na funkci ministra financí v Rusnokově úřednické vládě a podnikatel Ladislav Dráb mu obratem přinesl v hotovosti, jak noviny doložily, 4, 24 milionu korun a do značné míry mu pomohl zaplatit dlužné peníze. Způsob platby je - řečeno diplomaticky - velmi neobvyklý, zvláště proto, že pan Dráb totiž již v březnu prohlásil, že dá dohromady nějaké lidi, aby Janu Fischerovi finančně pomohli. Na otázku, jestli pan Fischer zná původ peněz, kterými pan Dráb zaplatil jeho dluh, odmítá odpovídat. A aby to nebylo všechno, byl to právě pan Dráb, kterému úřednická vláda pana Fischera přiklepla miliardovou zakázku na stavbu obřího zásobníku zemního plynu na Vysočině. Navíc Insider ještě objevil, že za částkou 980 tisíc korun, která přistála na Fischerově účtu od Štefana Havlíka, je připsáno slovo: půjčka, což vzbuzuje oprávněnou otázku, čím a jak ji chce pan Fischer tomuto česko-rakouskému podnikateli splatit.

Nový premiér Jiří Rusnok ani ministr financí Fischer na způsobu splacení dluhu nevidí nic divného, ač pro každého soudného člověka je problém zřejmý. Zatímco peníze, které byly vloženy v průběhu kampaně, byly sázkou na pana Fischera, peníze, které skončily na kontě pana Fischera po jeho nominování na funkci ministra financí, již představují jasný závazek.

Je to přece něco podobného, co se snaží vysvětlit politikům i státní zástupce Ištván, který tvrdí, že je rozdíl, jestli někdo složí poslanecký mandát za příslib, že dostane lukrativní funkci, a tím podrží vládu, která by jinak padla, nebo jestli někdo se nejprve vzdá mandátu a funkce mu je nabídnuta až po tomto kroku.

Bohužel tyto základní rozdíly náš politický provoz nerozlišuje a přestal je rozlišovat i Jan Fischer, který byl jistě původně zcela bezúhonný a slušný člověk. Nejspíš až dluhy ho zapletly do klientelistické sítě, z které už není cesty zpět. To je důvod, proč by neměl v této vládě sedět: už nikdy nebude moci svobodně rozhodovat a my ani nebudeme vědět, kdo jeho kroky řídí. Jinými slovy od koho peníze, které za něj uhradil pan Dráb, pocházejí.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Také to tak vidím. Přál jsem si Fischera za prezidenta. Po občas až nechutné kampani proti němu nebyl zvolen a já si teď říkám zaplaťpánbu. Není rozdílu mezi Zemanem a Fischerem.
Oba jsou zasaženi touhou po moci.
15. 07. 2013 | 20:44

Targus napsal(a):

Milý opeřenče, Hvížďalo,
především by v článečku měla být relevantní informace, zda byla stavba na obří zásobník vysoutěžena a staví ji firma, která nabídla nejnižší cenu, anebo to byla tzv. cinknutá výběrovka. Dále by to chtělo zjistit a po pravdě napsat, jestli náhodou Fišerova vláda pouze nedodělala cosi po Topolově vládě, s čím už nešlo nic dělat, anebo to zpunktoval Fišer sám, což je za tři čtvrtě roku výkon na Nobelovku nebo na Mírov.

Takto se jevíte pouze jako sračkomet, do nějž ládují modroptáci s topáky, co jim přijde pod ruku. Oni naládují, vy vyblejete.
Nedivím se, že Vaše soudruhy ve zbrani, vlastně soudruhy ve psaní, nazýval Bimbo póvlem.
15. 07. 2013 | 20:49

config napsal(a):

Před presidentskými volbami jsem nečekal,že důchodce z Vysočiny porazí knížete,spíše to,že Fischer vyhraje.Ale voliči se od něj,na rozdíl od jeho dlouhé favorizované pozice v průzkumech,doslova v několika dnech náhle odvrátili.Asi z řad KSČ přešli k Zemanovi.Předpovědi počasí také bývají nic moc.On se kdysi moc nechtěl nechat odejít ze staťáku,jeho otec byl profesor statistiky.Ale později jsem měl pocit,že ho tady zblbli asi jako jiné:stále více je členem panoptika.Snížení presidentského platu si předem navrhoval,udělal to Zeman u sebe.Expředseda ČSSD i expremiér Zeman byl přece jen více ve fóru než jednoroční expremiér Fischer, a hádám Fischer již později presidentem kdy stěží bude.Šanci měl teď,vyfoukli mu jí lépe mediálně působící i více politici založením.Má něco podobného se Švejnarem:Lidé je jako ekonomy berou stále oba méně a méně za v tomto oboru kapacity pro ČR.A před M.Zemanem mívali v tomto ohledu před pár lety oba úctyhodný náskok,vždyť opoziční smlouvu,nejvíce kritizovaný článek polistopadové politiky přičítali voliči vždy nejvíce M.Zemanovi,ač ho V.Klaus do toho navedl.Ale Fischerovi nestačilo těžit popularitu z chyb jiných,ono to je fakt málo.
pro ty funkce,kde na něm jako ekonomovi záleží.
Kalousek byl protřelý ,zkušený.Věděl až kam může zajít a neponičit svou figuru více než jeho soukmenovci z vlád.
15. 07. 2013 | 21:11

Vlad Naiva napsal(a):

Hvíždnutí: "Je to přece něco podobného, co se snaží vysvětlit politikům i státní zástupce Ištván..." JUDr. Ivo Ištvan vysvětlil v přímém přenosu (pak již to ale 'objektivní' ČT zřejmě z přirozené cudnosti vystříhala) pravý opak výše vyblitých tradičně lživých vývodů. Musel by totiž někdo nejen tvrdit, ale také prokázat, že nabídka předcházela. Zatím se i méně informovanému občanovi jeví, že příslib darů k uhrazení dluhu dostal Fisher ještě předtím, než o něm kdokoli uvažoval coby o ministrovi. Netvrdí to jen Fisher sám, je tu tedy další svědek, a to důvěryhodný (nezajistili jste si na něj žádnou špínu, třeba falešného svědka).
Atd. atp. Měl byste jít do důchodu, už vás nikdo soudný nemůže brát vážně, pane Hvížďalo.

Díky, Targusi, za termín "sračkomet". Na gaunery za klávesnicí sedí :-)
15. 07. 2013 | 21:11

Bobina napsal(a):

Případ pana Fischera nám názorně ukazuje myšlení sponzorů pres.volby.Pokud pan Fischer seděl na koňi(vypadalo to nadějně)v momeně když už neseděl na koňi tak už nikdo necitil potřebu dodržet svůj slib.Dle mého názoru toto je pořádný podraz.Každý sponzor si měl uvědomit,že pres.volby jsou neco jako lotérie,kde výsledek může být nejistý.Sliby se mají plnit,je to hodně o cti a taky to hodně vypovidá o charkteru lidi pro které slib je pouze splach.WC.Případ pana Fischera je odstrašující případ pro budoucí pres.volby a ukázka jak m9že kandidát dopadnout.Další nevýhoda pan Fischera byla,že byl nestraník.Pokud by byl z některé strany tak by situace s vždy nějak vyřešila.Hodně se diskutuje,že někdo x.y.zaplatil dlužnou částku a,že určitě bude za zaplacený dluh chtít nějakou protislužbu,to je taky pěkná blbost.Mám dojem,že u pana Fischera ani tak nejde o zaplacené dluhy ale úplně o neco jiného.Vrátim se zpět k parlament.volbám a ptám se a co sponzorské dary pro politické strany pro TOP9 (9 mil od pana Bakaly,VV (3 mil)ODS (6 mil) ČSSD (nedostala nic) to bylo lásky anebo z jiného důvodu ???Sponzoru bylo pochopitelně více ale toto bylo nejmarkantnější.Myslím si,že oba případy jsou naprosto stejné a bylo y dobré je stejně hodnotit,
15. 07. 2013 | 21:29

Targus napsal(a):

To: Vlad Naiva

Pozor, "gauneři" se tady mažou, Stejskal je na stráži. I když tohle by ještě pustit mohl, Hvížďala není přímo označen. A kromě toho Hvížďala sám není sračkomet, on je to vlastně takový spešl živý stroj, zaměstnanec, námezdní dělník, nádeník, slouha, dříč, žije svůj život ze dne na den, od článku ke článku. Skoro se mi chce říci dělník pera, co dělník - úderník, něco jako havíř hrdinně kráčející do čelby se sbíječkou na rameně, tvrdý a hrdý pohled, bojovně vystrčenou bradu, ocelový pohled upřený do dáli, odhodlaný tvdě makat ve jménu lepších zítřků (já vím, že to je blbost na druhou, ale dobře to tu vypadá).
15. 07. 2013 | 21:51

lebkoun z lihového domu napsal(a):

bývalý komunista hviždala už zase rozdává rozumy.
15. 07. 2013 | 22:04

Petr Pan napsal(a):

Důvod proč Fischerem opovrhuji není v jeho přezdívce "krysí čenich", (jak jsem četl na Lidovkách), ale v jeho bezpáteřním chování v době normalizace.
Během volebni kampaně projevil obrovskou neschopnost. Poslední události to jen dorazily.
15. 07. 2013 | 22:06

Yosif K napsal(a):

Sponzoři byli, jsou a budou.

Co je na závadu je když se o sponzorech neví, kdo jsou, nebo když jsou to figurky nastrčeny místo opravdovejch sponzorů.

Pak si natvrdlí proletáři mohou hlídat nejakýho ušmudlanýho právníčka Palka nebo Drába zda jim Fischer nějak nestraní a ony třeba ty peníze šly od Lukoilu a Fischer může být leccos povinován Lukolilu.

Lidi kteří nesou Fischerovi 4 míče v igelitce jsou stejně tak důvěryhodní jako strejda VIK nebo jako Radjiv Singh a Lajos Bacs.

No nic, hlavně že je fanklub objímače stromů spokojenej..... na klenoty Zeman se taky nevyblil, viroza po par stakanech na posjolstvu, vše je OK......
15. 07. 2013 | 22:14

xx napsal(a):

Vláda padla kvůli vyšetřování korupčních afér a nastupuje na její místo vláda která se korupcí už ani trochu netají.

A v ulicích ani noha. ČMKOS nebo jak se jmenují ti Zavadilovci nepřistavují žádné autobusy, neproplácí jízdné na vlak. Žádné statisíce, dokonce ani desetitisíce ba ani stovky lidí na václaváku ani jinde neprotestují.

A pak že Odbory jsou apolitické a bojují proti zlu ve vládě. To může levice vypravovat už jen holubům a lidem s ptačím mozečkem.
15. 07. 2013 | 22:20

Občan napsal(a):

Pokud mě zrak nešálí, tak čtu:
"Společnost GSCeP a.s. , člen skupiny CE Group, podepsala dne 30. června 2010 se státním podnikem DIAMO smlouvu, která umožňuje zahájení důlních prací na výstavbě podzemního zásobníku zemního plynu v lokalitě uranového dolu Rožná na Vysočině"
Více o zásobníku zde:
http://www.ceskaplynarenska.cz/cs/zasobnik
http://www.cegroup.ceskaenergie.cz/files/vz_cegroup_2011_cz.pdf

Podle Hvížďaly tedy Dráb již v červnu 2010 VĚDĚL, že Fischer bude v r. 2013 ministrem financí. To je ovšem velmi předvídavý chlapec - možná by měl být ministrem financí místo Fischera.

Ale mě by spíš zajímalo, jak se k téhle kauzičce stavěla po celou dobu její existence Kalouskova korupice. Protože s.p. DIAMO mělo a má po finanční a majetkové stránce v gesci ministerstvo FINANCÍ.

Ale ať je to jak chce, měla by to být za daných okolností právě korupice, kdo by měl usilovat o předčasné volby v co nejkratším termínu. Že je opak pravdou a korupice raději zkousne Fischera výměnou za prodloužení pobytu u koryt, svědčí nikoli o problematičnosti Fischera, ale o problematičnosti korupice.
A to bez ohledu na to, co plantá pan Hvížďala.
15. 07. 2013 | 22:27

Kamil napsal(a):

Vždycky platilo, "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Platí to i dnes u pana Fischera. S tím nic nenaděláte. A platby v hotovosti na této úrovni? Je to vůbec možné?
15. 07. 2013 | 22:32

vico napsal(a):

Podržtašková vláda MZ má problém. Ministra financí Fischera. Kdeže loňské sněhy jsou, když byl Fischer miláčkem žebříčků obliby. Docela je možné, že politik známý pod přezdívkou Želé se stane tváří nyní instalované vlády "odborníků".

Byl to Želé, který mohl zabránit solárnímu průseru. Když to ještě šlo, mohl se změnit systém dotací za situace, kdy došlo k velkému snížení vstupních nákladů na solární panely. Želé z důvodů, které si můžeme jen domýšlet, tu šanci svou nečinností propásl.

Zeman při svém slavném projevu před parlamentem věnoval vzácný čas "solárním baronům" - největšímu tunelu v novodobých dějinách ČEZka. Ha, ha. Instalací Želé na post ministra financí asi bude první neočekávaný krok v tomto boji :-)

Chybou je, že Želé díky svému jmenování ministrem financí dostal skoro pět milionů tzv. v igelitce. Tohle vůbec nevypadá dobře. Ti, co tuhle vládu nechtějí, nebudou si muset vymýšlet. S tváří Fischera jako maskota zemanovské vlády to asi bude stejné, jako kdyby si Dior zvolil za svou tvář na titulní stranu Voque nenalíčenou Miroslavu Němcovou.
15. 07. 2013 | 22:36

sedlak napsal(a):

sekera dobrodince pana Fischera, gratuluji těm, kteří ještě plesají radostí, že ji mohli "zalepit"

Největší věřitelé Moravia Energo (v milionech korun)
ČEZ 1506
Komerční banka 1215
Atel Česká republika 820
UniCredit Bank Czech Republic 315
Adato 204
RBS Sempra Energy Europe 171
Česká spořitelna 163
Raiffeisenbank 112
ČEZ Distribuce 85
International Power Opatovice 49
RE Trading CEE 47
E.ON Distribuce 44
http://www.motejlek.com/tomas-chrenek-hodil-po-veritelich-petimiliardovou-sekeru

Přes 150 věřitelů společnosti Moravia Energo v uplnynulých týdnech nahlásilo, že jim zkrachovalý obchodník s elektrickou energií dluží kolem 4,5 miliard korun. Zodpovědnost za pád firmy nese její vedení, zejména představenstvo a dozorčí rada. Šest let byl jejím předsedou Jiří Cienciala. Měl dozorovat a být zodpovědný. Jak vyplývá z výroční zprávy Moravia Energo, dostával za to zaplaceno. Místo, aby se zastyděl a nějaký čas “chodil kanály”, včera na pražském Žofíně oslavoval. Byl vyhlášen Manažerem roku 2008. Absurdní.
http://www.motejlek.com/nevkusne-divadlo-na-zofine-50-mesicu-stary-clanek-tykajici-se-ministra-ciencialy

p.s. nakonec tady v tom absurdistánu bude ještě moje, že umím číst
15. 07. 2013 | 22:37

to Charles Hweezhdhala ... napsal(a):

Hvížďalo, od Vás teda sedí vyčítat někomu členství ve straně ...
U Fischera - ač se ho zastávat vůbec nechci - šlo o nejposlednější šedou myš Strany.
Na druhé straně tu byli jiní ptáčkové, pěkně napapaní Drozdi, kteří mohli vykonávat zpravodajskou činnost jak pro StB, tak pro BND ...
Obdivuji Vás, jak tomu všemu "rozumíte", když se v tom nikdo jiný neorientuje.
Lituji pisálky, kteří musí za každou cenu psát, ač vykazují posledních několik let jen samé aušusy ...
15. 07. 2013 | 22:38

Občan napsal(a):

To Targus:

Pár informací o projektu na zásobník je zde:
http://m.rozhlas.cz/radiozurnal/podkuzi/_zprava/tajemne-zasobniky-plynu-na-vysocine--639972

Z toho jsou zajímavé především věty "...Státní podnik Diamo vypisuje zadávací řízení i u zakázek malého rozsahu. Tentokrát ovšem žádná veřejná transparentní soutěž neproběhla. Ředitel Diama Jiří Jež k tomu ze sídla podniku ze Stráže pod Ralskem Českému rozhlasu řekl: ""Výběrové řízení jsme nedělali, neboť nám to zákon neukládá. Nikdo také nebyl písemně osloven. Informoval jsem tehdejšího ministra Římana a ten mi řekl, které firmy mám oslovit. Z nich se přihlásily dvě: Česká plynárenská a RWE Transgas.""
Měl tedy firmy, které má oslovit Diamo, určit bývalý ministr obchodu průmyslu a obchodu Martin Říman? ""Bavili jsme se o tom. Jde o obrovskou záležitost, 12 miliard není maličkost, takže do toho nemohou jít slabí hráči. Byli to tedy ti nejsilnější a většina řekla, že ne, že to je pro ně drahá záležitost. Pouze tyto dvě firmy mají silný zájem. Všechny firmy jsme kontaktovali sami,"" tvrdí ředitel."

O záležitosti by měl leccos vědět i Martin Kocourek:
http://www.diamo.cz/download-document/124-noviny-diamo-rijen-2010
15. 07. 2013 | 22:46

Gru napsal(a):

Docela určitě by pan Fischer neměl v Rusnokově vládě být. Nikoliv z důvodů, jaké uvadí koprobolos Hvížďala, který je opakuje po Kalouskovi.
Jsem nakloněn věřit, že pan Fischer žádný závazek svým financiérům neučinil. Že do toho tak říkajíc naivně spadl, zlou časovvou shodou.
Ale právě proto se vůbec nehodí jako ministr financí, protože tak naivní a neobratný člověk na tomto místě nemá co hledat.
Měl by sám ihned opustit tuto vládu a nepřekážet jí, jelikož halvní posláním Rusnokovy vlády je vbytěsnit Kalouska.
15. 07. 2013 | 23:02

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Pokud mě zrak nešálí, tak čtu:
"Společnost GSCeP a.s. , člen skupiny CE Group, podepsala dne 30. června 2010 se státním podnikem DIAMO smlouvu, která umožňuje zahájení důlních prací na výstavbě podzemního zásobníku zemního plynu v lokalitě uranového dolu Rožná na Vysočině"
KONEC CITATU.

To že Drab donesl 4 míče do banky v igelitce nenasvědčuje že by Fischera chtěl korumpovat Drab, notabene když se ted o Drábovi všude píše.
Je však divné že Dráb neumí používat inetrnetové paltbyx nebo umí používat inetrnetové platby a předstírá raději že nosí peníze v igelitkách jako strejda VIK nebo Pepa z HongKongu.
Suma sumaárum, kdo není naivní levicový občánek tak má spíše podezření že Dráb nyní nemá záchvat štědrosti ale že byl spíše použit jako zástěna pro skutečné plátce ketří nechtějí být identiofikováni, jelikož těm je už nejaký 4 míče šuma fuk. Já sobně tzpuji LUKOIL nebo nějaký ROSMASHATOMENERGOSTROY. Ti mají silnější důvody bejt za budem než kašpar Dráb.

Pane GRU, Fischer má v CV Londýn, Zeman jej nutně potřebuuje na okrasu. Londýn má přece jen lepší zvuk než Ciencialova švindl soukr vysoká škola kde dávají tituly za diplomky copy paste......
15. 07. 2013 | 23:25

Gru napsal(a):

Yosif K.
"Pane GRU, Fischer má v CV Londýn, Zeman jej nutně potřebuuje na okrasu. Londýn má přece jen lepší zvuk než Ciencialova švindl soukr vysoká škola kde dávají tituly za diplomky copy paste......"

No, já nevím, jestli Rusnok či Zeman tak nutně potřebují zápis o Londýně, na domácím poli, kde místní politické supúerhvězdy pobíhají v tričcích s nápisem Vojenské gymnázium Vyškov, či Právnická fakulta Plzeň. A tetka Němcová je dokonce absolventkou lesnické školy...
15. 07. 2013 | 23:33

Targus napsal(a):

To vico:

Podle mých informací, solární průser vykrývala poslanecká sněmovna. Fišerova vláda dodala potřebné materiály včas, ale soudruhům poslancům napříč politickým spektrem se jaksi nechtělo...
Nedělejme si iluze, že ti druzí jsou o fous lepší. Spíš mají jen o trochu větší cit pro realitu. Občas...
15. 07. 2013 | 23:55

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Hvížďala je slouhou mnoha kampaní jistých lidí a tak v té proti Fischerovi nemůže chybět. Hodně slov, málo faktů. Slušní lidé dosvědčují, že dohoda o sponzorování pana Fischera byla jasná ještě před tím než padla jména Rusnok, Fischer.

to vico:
Házet na pana Fischera vinu za solární tunel je hodně velké zjednodušení. Víme, že zákon ve sněmovně ho tenkrát protlačily strany s výjimkou ODS, v senátu už všichni. Od jisté doby platíme my občané a firmy nepřiměřené zisky solárních baronů, kterými jsou i politici, jejich příbuzní a sponzoři napříč politickým spektrem. Proto ta nechuť poslanců s tím něco udělat i v této poslanecké sněmovně. Co udělala vláda, co opozice ?
Nyní se v manipulovaných médiích řeší Zeman, ale pro mne těmi spolupachateli, kteří mi každý měsíc vykrádají peněženku, je 200poslanců.
16. 07. 2013 | 05:58

Pavel13 napsal(a):

Pana Fishera na prezidenta netlačila žádná strana, kandidatura byla jeho soukromou iniciativou. Nic mu nepřikazovalo utratit více peněz, než dostal na kampaň od sponzorů. Porušil zákon tím, že dluhy za kampaň nesplatil do řádného termínu, nehrozila mu totiž za to žádná sankce. Teď se najednou našli noví sponzoři. Pan Čistý prohlásil, že peníze vrátí, pokud budou smrdět a dluh zaplatí ze svého.

Proč pan Fisher porušuje zákon, když peníze na úhradu dluhu má? Může být takový člověk ministrem?

Teď skončila vláda, jejíž ministři nás přesvědčují, že zákon neporušili, ačkoli státní zástupce tvrdí opak. Docela exministrům jejich přesvědčení věřím. Instalací ministra, který zákony vědomě a nepokrytě porušuje se posouváme na ještě vyšší úroveň.
16. 07. 2013 | 07:16

Tomáš napsal(a):

To ,že si vzal J.Rusnok do vlády J.Fischera ,tak to se mu někdo vy-ral do kalhot,to je jedno bulharské pořekadlo.Za této situace žádat o důvěru jde o velmi sofistikovanou a delikátní záležitost a prezident Zeman se určitě rozplývá nad tímto počinem jmenovaného premiéra p.Rusnoka. Bude odbornost vítězit.
16. 07. 2013 | 07:31

Pavel napsal(a):

Pane Hvížďalo, cením si nesmírně Vašeho podílu na té nejvyšší úrovni zpravodajství. A to jak na někdejších u nás zakázaných stanicích,tak na soudobých ČRo6 (po sloučení Český rozhlas plus). Bojím se hypotetického okamžiku, kdy by veškerý prostor 'sdělovacích prostředků' opanovali už jen takoví autoři, na které by nelepili sliny někteří 'přispěvatelé' (viz zde), protože taková žurnalistika by byla opravdu už jen pro blbce.
16. 07. 2013 | 08:11

jarpor napsal(a):

Za mne vše napsal Pavel13 dnes v 7:16. Opakovat vyřčené s čímž do písmene souhlasím, netřeba

Tímto mu děkuji...

Hezký den
16. 07. 2013 | 08:15

**** napsal(a):

Náběh na další stranu Packalů? Ciencala,Fischer,Toman,...
Jakmile udělají sekeru v privátě ,zmizí do vlády dělat sekeru státu.Ptám se,jak dlouho tu ještě bude spolek karbaníků privatkapitalu točit svůj maryáš V takových Bermudách?

M.Zeman,Rusnok,Fischer,Ciencala,Toman...nestačí? Lidé Němcové jakbysmet.
S Nečasem ať sekeráři odejdou všichni..tací i onací, z táborů všech druhů ..
Přece naše ekonomika nebude neustále kempovat buď na pravém nebo levém břehu,ale potřebuje si vytvořit silné zázemí,účinný produktivní přístup trvalý,ne vytloukání klínu klínem Sedmým rokem padáme.
16. 07. 2013 | 08:25

krajan napsal(a):

Pavel
A jak si ceníte Hvížďalovo působení v socialistickém předpřevratovém tisku, zejména po moskevských studiích?
Myslíte, že v páně autorově mozku došlo také k Listopadové revoluci z důvodů mravních ?
16. 07. 2013 | 09:10

Hanča napsal(a):

Pavel napsal(a):
Pane Hvížďalo, cením si nesmírně Vašeho podílu na té nejvyšší úrovni zpravodajství. A to jak na někdejších u nás zakázaných stanicích,tak na soudobých ČRo6 (po sloučení Český rozhlas plus). Bojím se hypotetického okamžiku, kdy by veškerý prostor 'sdělovacích prostředků' opanovali už jen takoví autoři, na které by nelepili sliny někteří 'přispěvatelé' (viz zde), protože taková žurnalistika by byla opravdu už jen pro blbce.

Připojuji se s tomuto názoru a díky za něj. Panu Hvížďalovi děkuji za jeho ve zdejších poměrech tolik potřebnou práci.
16. 07. 2013 | 09:23

martin_k napsal(a):

v mých očích je Fische zoufalec a hochštapler...navíc kam příšel tam to podělal. dívím se že se propůjčuje k takovým hrátkám - je totiž evidentní že je to jenom figurka, kterou bude někdo ovládát
16. 07. 2013 | 10:07

buldatra napsal(a):

Já si myslím, že hen ten Fischer ve vládě zkrátka být musí, alespoň na chvilku, protože se na to už celej třese.

Kdyby ho někdo odtud nedej bóže sfoukl, nebo vyškrábl, tak by to bylo pro něho další velké zklamání a třeba by i musel vrátit nějaký to ká sponzorovi, který mu ten peníz poskytl na kampaň a dluh z čisté lásky. A to by byl malér, že.
Jak bychom my všichni vypadali před širým poctivým světem?
Děsná představa.

A navíc, je to odborník na počítání peněz a ostatních papírových záležitostí, velký počty kupecký a jak jsem popatřil za jeho slavné prezidentské kampaně, je to nesmírně pracovitý a zodpovědný kus. Říkala to v šotu jedna paní, která ho zná a dělá pro něho.

A má velkej nos, což je, jak dí náš pan král Boleslav první Polívka, velice důležité.
16. 07. 2013 | 10:09

to the article of KH napsal(a):

Pavle, Hančo a jiní, to už si můžete "vážit" i Janouška, Béma a jiných kolibříků - za "rozvoj" kapitalismu u nás ...
16. 07. 2013 | 10:16

čert }:o napsal(a):

taky se přidávám k Pavel13 v 07:16
16. 07. 2013 | 10:22

čert }:o napsal(a):

buldagra
jako že podle nosa poznáš kosa jo? =o)
16. 07. 2013 | 14:06

Křemílek napsal(a):

Josife K Vy teda dovedete být pěkně jedovatý ! Neuštkla Vás náhodou mamba černá ? Myslím že ani ten její proslavený jed by nestačil aby Vás to skolilo ! Opravdu nátura řeznického psa !
16. 07. 2013 | 15:44

Dalimír napsal(a):

Žili a byli dva čeští potentáti ! Jeden spackal privatizaci a druhý s packá komplet celou společnost ! Vše bude vzhůru nohama ! Pane prezidente ,měl jste raději zůstat na vysočině ,zůstal by jste alespoň v paměti národa pamatovatelnější ! Třeba v podobě opoziční smlouvy !
16. 07. 2013 | 16:01

Co všechno národ snese? napsal(a):

Morální profil Jana Fischera je i na tradičně zdeformovanou českou duši opravdu moc. Už jen proto, že v něm morálky opravdu moc není. A dlouho asi nebylo. Posuďte sami:

a) Hned po VŠ díky soudruhu profesorovi, tatínkovi, prestižní místo na statistickém úřadu, ano, v době normalizace strana a vláda svěřovala s. inž. eko. Janu Fischerovi "citlivé údaje" o ekonomice ČSSR a jiných věcech.

b) S. inž. eko. Janu Fischerovi ale učarovala kariéra, nejen místo referenta v socialistické státní správě. K tomu s. inž. eko. Jan Fischer potřeboval standardní výtah pro všehoschopné kariéristy éry komunismu, rudou knížku člena KSČ. Tak se s. inž. eko. Jan Fischer s gustem upsal KSČ, ještě ve svých 20. letech věku. To víte, chtěl svojí první rodinu živit "na úrovni", navíc i dnes, nejen při jeho patetické prezidentské kampani a příšerném jednání vidíme, že je skutečně z "vyvoleného" kmene, že má schopnosti.

c) S. inž. Eko. Jan Fischer, poté zastával na statistickém úřadě pozici porovnatelnou náměstka ministra. Totalitní kádrová rezerva a posléze nomenklatura režimu. Držel se režimu, stejně tak i rudé knížky člena KSČ až do úplného konce, až když Sametová revoluce z ulic a úřadů vyšuměla. Musel přesedlat.

d) Navíc proto, že jeho nová choť, bývalá jeho sekretářka, také měla své představy o životní úrovni a postavení ve společnosti, takže Želé s. inž. eko. Fischer se musel snažit i kvůli ní, když se rozvedl a pojal ji za ženu.

d) Po Sametu, postupem dlouhých let i pomalu chápajícímu Ing. Janu Fischerovi došlo, že místo odznáčku KSČ se teď dá vhodně blýsknout jinou vyvoleností: třeba tak, že choť na párty má "jakoby náhodou" na krku přívěsek s Davidovou hvězdou. Ale protože je Ing. Jan Fischer totální ňouma - ikdyž touhu po moci má jako málokdo - tak on vlastně sám neví jak na tom s judaismem je, hází to na svého nejmladšího synka, Jana ml., ten je prý do judaismu opravdu vážně. Nu, když byl Ing. Jan Fischer v trafice zvané Vice President Evropské rozvojové banky, došlo i jemu, že by tak správně orientovaného synka mohl zdarma upíchnout do Univerzity sv. Ondřeje v Edinburghu. Ano, té, kde studovali i současní členové britské královské rodiny. Ing. Jan Fischer může být mdlého intelektu a ňouma, ale nakonec se coby ochotná loutka vlivnějších dokáže orientovat alespoň v tom, jak pro sebe a rodinu nahrabat.

e) No a jsme u jeho zhrzeného nedostání se do druhého kola prezidentské volby, kdy masivní milióny na rok dlouhou kampaň, jeho umělá image "rozhodného lídra" zkolabovala dřív, než souboj kandidátů sotva začal. "Země má, co chtěla," řekl naštvaný Fischer když odcházel z volebního štábu ukrýt domů.

Ale totalitní pud sebezáchovy se naštěstí zase dostavil a tak - k nemalému zklamání svého týmu i voličů - udělal 180 stupňový obrat ... a podpořil Zemana.

OK.

Tak Chrenek řekl, že "vsadil na špatného koně" a ať s jeho pomocí s dluhy "nejpopulárnější politik" Fischer nepočítá. Naštěstí Fischer ve Strakovce myslel dopředu, s fotovoltaikou i se zakázkou obřího podzemního zásobníku plynu.

Zase se to vyplatilo, ikdyž během hodin těch více než 4 mega, tedy 4x víc než nosil podobně patetický Vlček v papírovém pytlíku po Sněmovně, také dorazilo coby "keš", ale v kapse velkopodnikatele.

Prý ale zastupitelská demokracie funguje: zastupuje zájmy těch, kteří si jí dokáží zaplatit. Pomohou s tím, co politika trápí nejvíce:

- kde proboha sehnat prachy na volební kampaň?
- kde proboha sehnat prachy na dluhy z poslední kampaně?
- kdo mě proboha může dát dostatečně lukrativní job poté, když už mě voliči z nějakého důvodu znovu nezvolí a nebudu moci dál "složit demokracii"?
16. 07. 2013 | 23:50

Slavík napsal(a):

Dobrý den, vaše komentáře jsou hodně dobré, jistě se najdou i lidé, kterým pravda vadí.
25. 07. 2013 | 09:38

Moose Knuckles Sale Men Stirling Parka D napsal(a):

Digital StoreFronts shopping cart program makes storefront creation easy. Currently business an economical suite of e-commerce tools and services. Create and manage your personal website or turn into a reseller and provide e-commerce approaches to yoBanner Maker Pro Create any banner ad, web header, facebook banner, button, logo, mobile banner, i.
Moose Knuckles Sale Men Stirling Parka Darkgrey http://www.pogojumper.net/moose-knuckles-sale-men-stirling-parka-darkgrey-p-19.html
25. 02. 2014 | 22:57

Sac Longchamp Pliage A Epaule Petit Lava napsal(a):

Ven 29 Jun 2007 00:00:000400 Weber GrillsLooking dans le but de les grils Weber Alors vous êtes au bon endroit.
Sac Longchamp Pliage A Epaule Petit Lavande http://www.1mww.com/sac-longchamp-pliage-a-epaule-petit-lavande-p-63.html
26. 02. 2014 | 15:24

Red Wing Sale Womens Moc Heritage 6 Inch napsal(a):

On the lookout for Give Sanitizers: The original Truthby Talem (Seventy six disciples)
Red Wing Sale Womens Moc Heritage 6 Inch 8875 Black Boots http://www.redwingshoes2013sale.com/red-wing-sale-womens-moc-heritage-6-inch-8875-black-boots-p-19.html
27. 02. 2014 | 05:20

Borsa M40007 Tela Monogram Louis Vuitton napsal(a):

Murales vivaio creare 1 sfondo magico in every la stanza andel vostro bambino
Borsa M40007 Tela Monogram Louis Vuitton http://www.outletlouisvuitton-lv.com/borsa-m40007-tela-monogram-louis-vuitton-p-656.html
27. 02. 2014 | 10:14

bognerjacka.sci2mkt.com napsal(a):

three fashionabla lokalbefolkningen omfamna klassisk foto
bognerjacka.sci2mkt.com http://bognerjacka.sci2mkt.com/
27. 02. 2014 | 12:30

Chanel Lmited Edition Lip Gloss napsal(a):

They are residence the content of one's even more out there series, a wide open sending your line get in touch with were held along with Hundred submission moves whittled as a result of Sixteen most women of various age groups, altitudes, body types together with civilizations going for a walk that runway.
Chanel Lmited Edition Lip Gloss http://amazonoutlet2u.com/chanelonline/
27. 02. 2014 | 13:16

bottega veneta napsal(a):

Lucienne Boyer deb unique fois demandé d'un lot mélancolique flottant beaucoup in addition doux cual chicago séductrice Dame l'ordre de Hautdesert qui poursuit Gauvain. New york première fois cual Tru Takemitsu (1930 entendu cette chanson, unique aiguille l'ordre de bambou rayé l'ordre de lot of money à travers simple keep track of gomme laque puis écouter del musique occidentale qui interdit à l'âge l'ordre de quatorze ans, compositeur était simple soldat sur l'armée japonaise au milieu del Seconde Guerre mondiale Cette première rencontre avec chicago clé del musique qui an important suivi quinze ans in addition tard par simple autre: Illinois an important western european lieu au bunraku, simple théâtre l'ordre de marionnettes japonais, puis ce Accompagné par son and daughter caractéristique l'ordre de vibrations puis l'ordre de l'impur (Sawari) du shamisen, simple luth à trois cordes. D'une factor, in addition avant-gardiste musique occidentale l'ordre de Messiaen à Caged environment puis musique concr puis l'ordre de l'autre chicago practice japonaise puis sa relationship étroite avec bouddhisme: les factors n'ont fait compositeur Takemitsu, qui Principalement quoi autodidacte, unique grande voix musicale du Japon est riche, complexe puis contradictoire. Takemitsu claimsoft at-il voulu simple son and daughter in addition excessive cual peaceful atmosphere révèle côté spirituel l'ordre de ses créations. Ainsi que pourtant, son and daughter approche dialectique s'est poursuivie jusqu'à chicago cid l'ordre de sa strive. souhaite développer sur deux details. sur même temperatures comme unique practice qui concerne japonais, puis comme simple Occidental qui concerne l'innovation Profondément à l'intérieur, on tiens à préserver les deux categories musicaux, chacun sur sa propre forme légitime On ne veux marche l'ordre de résoudre cette contradiction féconde, au contraire On veux cual ces deux éléments opleve battre avec eachother. Toshio Hosokawa (né en '55 à Hiroshima) utilize par consrrquent chicago emotional tension main course les cultures comme moteur l'ordre de sa créativité, après tout, chicago fit del fit l'ordre de ses études primaires à Tokyo, celui-ci s'installe à Berlin en 1976 add étude avec Isang Yun. On the subject of peut repérer terme traditionnel l'ordre de Sawari mentionnés ci-dessus comme noyau l'ordre de Hosokawa compréhension musicale en d'autres termes, simple événement sonore ne semble combiner pureté artistique puis caractère character du bruit. Très tôt sur sa carrière en tant cual compositeur, celui-ci s'est efforcé l'ordre de musique rend univers au tréfonds l'ordre de l'âme humaine vibre avec pressure Puisque terme Sawari est dérivé du verbe Sawaru (au toucher), compositeur associe avec ne verycentre, mis en vibrations. ont proverbe suivante à chicago fit : est possibleness add atteindre Bouddha étant en unique seule take note of ne peut-être l'expérience d'une personne qui an important simple son and daughter distinctive perçue reflète univers intensément, puis qui an important university à Malthus son and daughter fait puis durable avec temperatures qui s'écoule à travers in addition. couche profonde l'ordre de notre être. jardins japonais seront méticuleusement planifié, bien conscient Leur asymétrie confère à l'ambiance n'a Semble cultivés naturellement Takemitsu puis Hosokawa factor unique prédilection add chicago recherche jardins. Comparé Bravissimo Hosokawa unique fois sa musique avec unique lente promenade sur simple jardin, Birtwistle an important décrit ses œuvres comme marche add plaisir del marche, unique promenade minus but, après tout, les jardins anglais dans le but de simuler chicago dynamics intacte qui n'a marche été plié par vous sur unique certaine forme. offrir lieu à certains pensées recherche certains boys l'ordre de Birtwistle, qui apparaissent souvent âpre puis minus concession, bien seront continuellement organiquement Conçu, résistant objectifs humains à courts terme puis chicago location semblant obéir à certains lois supérieures.
bottega veneta http://bottegavenetta.dr0.org/
27. 02. 2014 | 13:17

belstaffmilano.nhg-klap.com napsal(a):

Un time period il più vicino new york figura di Violle, troppo alto for each and every sé; stima Pouillet, di cui fordi Langley nella nota Natura, alla high-quality cuando è rivelato essere il migliore. Ma l'eredità di Langley marketing assistant oltre il suo numero iniziale for each and every new york costante solare. Nelle parole delete suo allievo at the successore, Charles Greeley Abbot (26 magazine 1872 19 dicembre 1970):.
belstaffmilano.nhg-klap.com http://belstaffmilano.nhg-klap.com/
27. 02. 2014 | 14:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy