Patří Dr. Sváček na Ústavní soud?

23. 07. 2013 | 07:58
Přečteno 10365 krát
Zatčení tří bývalých poslanců Tluchoře, Fuchsy a Šnajdra a ředitelky kabinetu bývalého premiéra Nečase paní Nagyové poněkud upozadilo jednu z dalších závažných skutečností, a sice že prezident Miloš Zeman opět navrhl jako svého kandidáta na ústavního soudce předsedu městského soudu Dr. Jana Sváčka, kterého Senát již jednou ve stejném složení odmítl.

Tento návrh jen ukazuje, že Miloš Zeman zkouší dál, kam až může se svými pravomocemi dosáhnout, nebo jak řekl lékař Dr. Jan Hnízdil pro Českou pozici: "Jak překračuje hranice v pití alkoholu, tak překračuje zavedené zvyklosti, normy chování, Ústavu atd." Zároveň prezident potvrdil i tímto krokem, že jeho slova nesmíme brát vážně, protože to není tak dávno, kdy prohlásil, že pochybuje o tom, že by Senátu předkládal už odmítnuté kandidáty do Ústavního soudu. Doslova řekl: "To by musela nastat úplně nová skutečnost, o které zatím nevím."

Připomeňme, proč ho již jednou Senát odmítl. Nejčastěji se Dr. Sváčkovi vytýkalo jeho zatajované členství v KSČ, o němž dokonce v televizi Prima 7. ledna 2011 lhal, když řekl, že byl jen kandidátem, ač byl řádným členem od 22. června 1989: tedy v době, kdy už Západ půl roku mluvil o nominaci Václava Havla na prezidentský úřad. A posléze odmítal v rozporu s nálezem Ústavního soudu uvést stranickou minulost soudců před rokem 1989. Díky vstupu do KSČ se dr. Sváček stal v roce 1988 náměstkem pro věci trestní na Praze 8, kde se projednávaly trestní žaloby v souvislosti s nepovolenými demonstracemi, šíření nezávislé literatury a opozičních tiskovin a činnost Charty 77. Současně se mu vyčítala personální politika: do různých funkcí jmenoval několik lidí s podobnou minulostí a měl podezřelé kontakty s lobbisty, jako byl Tomáš Hrdlička, v médiích se objevily informace, že měl být v kontaktu s členem konkursní mafie dr. Větrovcem a s trestně stíhanými manažery Komerční banky, což on ale popírá. Proto se již proti při prvním pokusu o jeho nominaci vyslovila nejen laická veřejnost, připomeňme umělce z Centra současného umění DOX, ale i odborná právnická veřejnost.

Za zmínku stojí postoj předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky, který se - vědom si nejasné situace ve své straně - k případu jasně nevyjádřil a v České televizi 14. července 2013 jen diplomaticky řekl, že rozhodování o všech kandidátech je věcí senátorů a předseda strany jim do toho nemluví. Senát všechny kandidáty nejprve vyslechne v ústavně právním výboru, kde bývají vystaveni podrobnému výslechu, v kterém kandidát typu Dr. Sváčka má malou šanci, že by mohl projít a dostat od výboru doporučení. Pak ho ale ještě musí v tajném hlasování schválit celý Senát, kde samozřejmě část poslanců nakloněných prezidentu Zemanovi může pro něj zvednout ruku.

Zásadní otázka je, proč ale už jednou odmítnutého kandidáta Miloš Zeman znovu prosazuje, když žádná nová skutečnost - jak sám řekl - nenastala? O tom můžeme samozřejmě už jen spekulovat: Buď jde o domluvu s Václavem Klausem, jak se domnívají někteří lidé z justice, nebo naopak nový prezident chce Klausovi ukázat, že on si dokáže prosadit kohokoliv. Jedno je ale zřejmé: Oběma manipulátorům vyhovují postavy s pošramocenou minulostí, o kterých se ví, že budou poslušní a prezidentovi vděční za to, že je nominoval.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

martin_k napsal(a):

sváček je alkáč už od pohledu....ten nemá u ustavní instituce co pohledávat
23. 07. 2013 | 08:39

Občan napsal(a):

No, mohl by trochu rozčeřit letní nudu a navrhnout třeba Sokola.
Nebo někoho z plzeňské justiční mafie, která se svého času vzorně postarala o beztrestnost albánských obchodníků s drogami či o Zádamského kumpány.
23. 07. 2013 | 08:50

rejpal napsal(a):

Jsem pro trio Sváček, Koudelka, Sokol.
23. 07. 2013 | 08:54

David napsal(a):

"...Oběma manipulátorům vyhovují postavy s pošramocenou minulostí, o kterých se ví, že budou poslušní a prezidentovi vděční za to, že je nominoval...."

---------------

To je naprosto přesný úder hřebíku na hlavičku!!!

Sváček patří do té bandy, i když se také tváří, jako pan "čistý".
23. 07. 2013 | 08:58

I-va napsal(a):

rejpale, tady bych odlišovala. Sváček, Koudelka a Sokol. Sokol je skvělý advokát a na rozdíl od těch dvou se v minulém režimu nenamočil. Naopak. Obhajoval obviněné v politických kauzách. A neříkejte, že kdyby jste byl souzen, že byste si ho nenajal (mít na to).
23. 07. 2013 | 09:03

resl napsal(a):

Sváček tam patří, protože ho má rád, jak Zeman, tak Klaus a protože je "bývalý" komunista. A ty má mnoho zdejších rozumbradů rádo, jen se za to stydí, tak to nazvou odborností. "Odbornost" Sváčka se odvíjela od toho, co přikázala KSČ s jejich odborníky na právo, jako byl Jakeš, Bilak a jiní, právně vzdělaní soudruzi. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, takže léta už Sváček "pěje" dle "státnického velikána" a zloděje Klause, jen se musel teď malinko přeorientovat na kořalu Zemana. Pravda vítězí a v Čechách zvlášť.
23. 07. 2013 | 09:19

Pavel13 napsal(a):

:rejpal
Koudelka jistě na řadu přijde.
23. 07. 2013 | 09:24

Jirka napsal(a):

Nominaci by měl odmítnout sám Sváček, pokud má trochu soudnosti, to se ale asi nestane, zase se půjde ztrapnit. Zeman jako prezident mě v některých svých činech, viz Sváček, Livie naprosto zklamal. Je sice furt lepší než kníže, doufám ale, že v příští volbě se najde solidní protikandidát, můj hlas už Zeman nedostane.
23. 07. 2013 | 09:29

Sláma napsal(a):

Nutno se také pozastavit nad působením Sváčka v čele Městského soudu. Na jedné straně zametání podezřelých kauz pod stůl, na druhé straně neodůvodněné průtahy. Jeden můj známý měl u Městského soudu správní žalobu tři roky, než se soudu uráčilo udělat první úkon!
Osobně je Sváček typický kariérista, který nemá žádné ohledy vůči nikomu a už vůbec se netrápí takovými otázkami, jako jsou třeba základní lidská práva. Tedy je přesně opačný typ, než jaký by měl být nominován do Ústavního soudu.
23. 07. 2013 | 09:34

sedlak napsal(a):

Zeman testuje senát, doufejme, že ho senát odmítne
23. 07. 2013 | 09:37

rejpal napsal(a):

I-va
Problém nevidím v tom, jak obhajuje své klienty, v tom je určitě dobrý, a má právo použít cokoli, co mu zákon dovoluje, ale v tom, že stejné konstrukce předkládá veřejnosti (třeba v blozích) - a to už nemá s prací obhájce nic společného, to je prezentace názorů. Z tohoto pohledu mi přijde, že tam patří.
Neboli, až provedu nějakou alotrii, najmu si Sokola, až se budu těšit na brilantní záběr ústavního soudce, exhumuji Vojtěcha Cepla.
23. 07. 2013 | 10:06

čert }:o napsal(a):

pan Haas to všechno přirovnal k Bídníkům
Mně to zas evokuje Tři veterány s kouzelným
frňákovníkem a lidem z podhradí co by prodali
svou duši za obrázek viselce jen proto že
má blbej ksicht nebo je tlustej a pouštěli
krabicový zloděje co za ruku byli chyceni
jen proto že jsou ochotní popravu vykonat
Levicový puč se daří a v podhradí mají dost
příznivců co jsou nadržení spravedlností jako
pro M.Horákovou
Klaus je slabý odvar od Zemana a jen Belzebub
ví proč ho podpořil Tam se něco kuje vespolek
Věřte mi
23. 07. 2013 | 10:21

marxík napsal(a):

Autore, vy jste zase měl být spolupracovníkem STB a měl jste se vydat studovat na nesprávnou světovou stranu. Vyvstává tedy otázka, jestli byste měl mít možnost ovlivňovat veřejné mínění coby novinář.
Co myslíte?
23. 07. 2013 | 11:02

jája napsal(a):

Jsem pro kvalitní kandidáty bez komunistické minulosti, Benda, Ruml, Devátý, Řápková, Jančík, všichni ODS.
23. 07. 2013 | 11:07

rejpal napsal(a):

jája
Myslím že Řápková se svou znalostí práva a Benda s bystrým myšlením by byli pro ÚS přímo ukázkoví kandidáti.
23. 07. 2013 | 12:05

Analytik napsal(a):

Dr. Sváček má jednu užitečnou schopnost.
Půl roku poté, co vstoupil do KSČ, se tato státostrana zhroutila.
Nebylo by možné místo Ústavního soudu dr. Sváčka implantovat do Nejvyššího soudu? Na jaře by se mohl NS postavit úplně celý z nových soudců.
23. 07. 2013 | 12:14

Petr z Tábora napsal(a):

Čistý pan Hvídala zase na někoho plivnul jedovatou slinu.
Při tom víme, že panu Klausovi by v Senátu býval neprošel na ústavního soudce ani reinkarnovaný Otakar Motejl. Já bych to nechal na senátorech.
Je zajímavé jak lidé v médiích a politici opomíjejí skutečné vážné problémy naší společnosti a zásobují nás těmi okrajovými.
23. 07. 2013 | 12:14

siven napsal(a):

rejpal - "Pravda vítězí a v Čechách zvlášť"??

Ale kdeže. Houby s octem.

NS se nachází na Moravě.
23. 07. 2013 | 12:26

Marty napsal(a):

Řápková se Samkovou ... a bude to z hlediska názorové vyváženosti ideální
23. 07. 2013 | 12:35

krajan napsal(a):

Pane Hvížďalo, nemohu se vyjádřit k případu dr.Sváčka ani tak,ani onak, neb ho, jako většina čtenářů a diskutujících, neznám.
Ale vás se zeptám, i když vím, že nikdy neodpovíte: Myslíte, že do "Mlaďáku" psali zcela neprověření antikomunističtí redaktoři? Nebo to bylo tochu jinak (podobně jako s tím zmíněným doktorem)?
23. 07. 2013 | 12:54

Admirál napsal(a):

Petr z Tábora - "Je zajímavé jak lidé v médiích a politici opomíjejí skutečné vážné problémy naší společnosti a zásobují nás těmi okrajovými."

Ano, zásobují nás podružnými problémy. Kdyby se lidé začali zabývat těmi skutečně vážnými, zásadními, bylo by s lidmi v médiích hodně zle.
23. 07. 2013 | 12:56

F.Srbek napsal(a):

Zeman může navrhnout, senát může odmítnout a jede se dál. Postupuje se v souladu s ústavou, zřejmě ano, jinak by už Zeman měl psí hlavu. Když nebude ústavním soudcem Sváček, může být navržen Ptáček. Zeman plní předvolební slib - doplnění ústavního soudu. Jeho návrhy může a dokonce musí senát korigovat, je li to třeba.
23. 07. 2013 | 14:46

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Nevím, jestli Dr. Sváček patří na ÚS, v tom bohužel nemohu sloužit - neznám,
jen bych se přimlouval za to, aby byli soudci patřící do justiční mafie převlečeni do pruhovaných talárů.
23. 07. 2013 | 16:26

veverka napsal(a):

Jó takovej dobroty barel,ten by navrhl na ústavní soudce Marečka bendů,Kocába a Džamilu.
23. 07. 2013 | 16:31

oranžáda pitomá napsal(a):

že by sosanům vadila komunistická minulost ??? Cha, cha,cha....... vždyť v ústavním soudu i senátu je komančů,až je rudá mlha,....... tam to bylo jen o tom, že komanči v senátu odmítali všechny Klausovy kandidáty, a teď, až ho Zemanovi schválejí, tak se to jasně ukáže...
23. 07. 2013 | 16:32

Analytik napsal(a):

oranžáda pitomá 16:32
Ve skutečnosti nikomu komunistická minulost nevadí - vždyť ji má skoro každý druhý. Ale patří to k bontonu.
Nejvíc řvou ti pravičáci, kteří si rudou legitimaci uchovávají ve spodním šuplíku.
Pro jistotu, kdyby se kolo dějin zase otočilo zpátky doleva.
23. 07. 2013 | 16:49

Twist napsal(a):

Je to úplně jedno, kdo sedí v tom státě ve státě vyvolených, kde platí úplně jiná pravidla než pro obyčejné občany mimo něj. Neodvolatelní, nikomu nemusí skládat účty, „levicový“ předseda Ústavního soudu se dere do funkce, do níž by ho nevinní lidé, doplácející na rozhodnutí ÚS o církevních restitucích, nezvolili. Je to zbytečná a drahá instituce, klidně by šla nahradit nějakou advokátní kanceláří. A Vy si pane Hvížďalo, a Vám podobní všímejte víc problémů obyčejných lidí a ne pomalu nadlidí, kteří si v justici mohou dělat co chtějí.
23. 07. 2013 | 17:44

Karel napsal(a):

Ja bych navrhoval tam dat Hvíďalu,,,,
23. 07. 2013 | 20:30

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Komentáře výše, z valné většiny, dav mluví...Nějak neartikulovaně, ale ...
23. 07. 2013 | 20:56

Novinář napsal(a):

Mám strašně rád blbý kecy novinářů, kteří byli v exilu a teď tu šíří chytrosti a pomluvy, Hvížďalo!
23. 07. 2013 | 21:03

feldman napsal(a):

neurážejte nám našeho opilce neboť my 2,7 milionů takové osobnosti potřebujeme a ovládneme kapitalizmus s jeho pomocí a pravici zadupeme až do Austrálie.
23. 07. 2013 | 21:03

Abuelo napsal(a):

Každý slušný občan, který má osobní zkušenosti s Městským soudem v Praze ví, že o tento soud by se měl již dávno zajímat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Panu Sváčkovi se tam podařilo vytvořit učebnicový příklad bezohledné, kořistnické a zkorumpované advokátsko-justiční mafie, která právo povýšila na bezpráví a hlavně na tvrdý a bezohledný byznys organizovaného zločinu advokátsko-justiční mafie.

Pan Sváček moc dobře ví, proč hledá imunitu na Ústavním soudu. Doufejme, že se mu to nepodaří a že se na tu skupinu nebezpečného organizovaného zločinu na Městském soudu v Praze policie brzy zaměří.
23. 07. 2013 | 21:06

JIrka napsal(a):

není to zase hon na čarodejnice?
23. 07. 2013 | 21:33

Eddard Stark napsal(a):

Hvíždala je jen obyčejní žvanil. To jsem netušil, že západ věděl o ekonomickém převratu časti KSČ a stb. Samozřejmě za tichého souhlasu Moskvy.
23. 07. 2013 | 21:39

isilmir napsal(a):

Ohledně osoby pana Sváčka nemám vůbec přehled, nicméně ...

"...byl jen kandidátem, ač byl řádným členem od 22. června 1989: tedy v době, kdy už Západ půl roku mluvil o nominaci Václava Havla na prezidentský úřad. A posléze odmítal v rozporu s nálezem Ústavního soudu uvést stranickou minulost soudců před rokem 1989. Díky vstupu do KSČ se dr. Sváček stal v roce 1988 náměstkem pro věci trestní na Praze 8, kde se projednávaly trestní žaloby v souvislosti s nepovolenými ..."

jak to jde do sebe, že byl členem od 1989, ale díky tomu se už v roce 1988 stal náměstkem??? :O
23. 07. 2013 | 21:47

Lenka napsal(a):

Už prosím vás přestaňte pomlouvat.Fakt tím jen všechny unavujete.
23. 07. 2013 | 22:34

Honza napsal(a):

"...od 22. června 1989: tedy v době, kdy už Západ půl roku mluvil o nominaci Václava Havla na prezidentský úřad..."

A já jsem si doteď myslel, že ho jako první navrhl Kocáb. Vida, jak to všechno postupně proplouvá na povrch. Jen pište, pane Hvížďala, a buďte mnohem, mnohem sdílnější.
23. 07. 2013 | 23:30

v.robits napsal(a):

Pane autore,dost si vás vážím,ale tady jste šlápl vedle.Proč by nemohl být Sváček Ustavním soudcem,když předsedou vlády za Havla byl Čalfa a ministři to víte.jestliže bylo 1,7 mil.členů KSČ,pak asi těžko najdete rodinu v které nebyl člen KSČ.Ale nejvíce mi vadí to,že Sváček nevím jak se mohl osvědčit či neosvědčit.Soudilo se podle socialistických zákonů a pak podívejte se nyní na Nejvyšší soud.Kdybych byl jízlivý pak bych vám řekl,že za socialismu se Ustava brala EXTENZIVNĚ.
24. 07. 2013 | 08:04

Ja Perun napsal(a):

Vrtichvost Hvížďala: Sepsul prezidenta Zemana za nominaci JUDr. Sváčka, když však jej poprvé navrhl prezident Klaus, tak Hvížďala držel ústa.
Vrtichvost Hvížďala se taky ohání stanoviskem MUDr. Hnízdila o překračování ústavních zvyklostí. Táži se: je ústavní zvyklostí nechat vládnout vládu bez důvěty 4 měsíce a ůpak jmenovat stejného premiéra? V případě Klause a Topolánka drželi Hvížďala i Hnízdil ústa, kdyby tak ovšem učinil Zeman, tak to by se přinejměnším zulostí po....i
24. 07. 2013 | 08:30

Jan Perun napsal(a):

A ještě doplněk: JUDr. Sváček byl předsedou Městského soudu v Praze. Kdo jej do té funkce jmenoval? To tehdy členství v KSČ Hvížďalovi nevadilo? .... Holt: Vrtichvost.
24. 07. 2013 | 08:32

kristusek napsal(a):

Jan Perun

... a od té doby Městský soud vesele zametá jakékoli kauzy související s politiky či korupcí, i kdyby to mělo být v rozporu se zákonem:o) (naposledy kauza Bárta).

Ne nadarmo je p. Sváček noční můrou poctivého soudce;-)
24. 07. 2013 | 08:40

fred Kalousek napsal(a):

"...ač byl řádným členem od 22. června 1989..."
"...Díky vstupu do KSČ se dr. Sváček stal v roce 1988 náměstkem..."

Já tedy komanče nemiluji, ale stát se v roce 1988 náměstkem díky členství od června 1989 - to jim vytýkat, to mi přijde divné.
24. 07. 2013 | 10:03

Jirka napsal(a):

Pan Hvížďala opět plive jedovaté sliny,nevadí mu ani trochu paní soudkyně US Formánková,která byla nejen v KSČ,ale odsuzovala za protikomunistické jednání v Plzni!!!!!!!Nevadí to tomuto servilními pisálkovi a to zřejmě proto,protože je to podporovatelka ODS!!!!!Hvížďala je normální blb!!!!
24. 07. 2013 | 10:38

honolulu napsal(a):

To je srandy kopec v tom Cesku...Najaky pan vztoupil do KSC pet mesicu pred prevratem v listopadu 89.
Ten pan nema politicky cich...

Kdybych vedel jak se rekne spravne Cesky - prizdisrac, (abych nenazlobil cenzora), tak bych se rozepsal o autorovi, ktery je krecovite nekomu poplatny...Coz je emigranta nehodno.
Ten nema byt poplatny nikomu ! Z autora je to casto velmi citit.

Proc, hned 3 tydny po zvoleni Zemana byla zahajena atrocitni stvava kampan proti nemu, kdyz se ve sve funkci nestacil ani projevit ? Vzdyt mel velky uspech ve volbach.

Zeman jezdi nekam na Moravu na zabijacku a ma rad slivovici. Na tom prece neni nic spatneho ! Bezbarvy alkohol rozpousti tuky a procistuje cevy... Tak to ma byt. On bude dlouho zdravy.
24. 07. 2013 | 11:11

Patrman napsal(a):

Rika se - ptaka poznas podle peri - na obliceji Svacka je videt vychytralost, podlezavost, intrikarstvi - to tvrdim jak jako prom.psycholog. Samozrejme, ze nanajde se zadny soudce Mestskeho soudu, aby sveho obavaneho sefa odhalil. Mne staci dva jeho vyroky v minulosti-Ja nemam se zadnym ministrem neprijemnosti- vzdycky se s nim dohodnu..co to znamena, ze ovlivnuje soudni rizeni podle prani ministra.
Druhym vyrokem bylo - ja souhlasim s p.ministrem Pospisilem o zavedeni soudnich poplatku.Tim nam ubyde mnoho zalobcu, kteri si to rozmysli se soudit. TO JE VRCHOL TOHOTO DAREBAKA V ROZPORU S DEMOKACII - ABY SE LIDI NEMOHLI DOVOLAT SVYCH PRAV KDYZ JEJICH PRAVA JSOU VZDY ZAMITANA- TAK JIM ZAVEDEME POPLATKY A BUDE KLID:
24. 07. 2013 | 11:36

Patrny napsal(a):

ANO - TO JE TEN SCHOPNY SVACEK-takoveho potrebuje Zeman aby spolecne s jeho dalsim kumpanem Rychetsky ovladli Ustavni soud.
I toho Rychetskeho nam brzy vnuti aby presluhoval a aby Zeman mel zaruku, ze tam bude mit vzdy zastani.
24. 07. 2013 | 11:39

léma napsal(a):

Znáte politika, který zůstal neposkvrněný? I ten, který doslova nemá aféry a nemluví se o něm, a je ve straně, kteří ochraňují zloděje a gaunery nemají v politice co dělat.
24. 07. 2013 | 11:48

Zdeněk napsal(a):

Nominace JUDr. Sváčka na ústavního soudce je neuvěřitelná. Stačí si přečíst hodnocení jeho práce na tomto odkazu : http://www.znamysoudce.cz/Soudce.aspx?id=415

1) Karieristicky predseda soudu ktery se venuje vlastnimu medialnimu zviditelneni a pred tim co se deje na mestskem soude zavira oci. Stara se akorat o pohodli soudcu ale uz vuci nim nevyvozuje zadnou odpovednost. Stiznosti vyrizuje tak, ze se udajne nic nestalo, kryje arogantni a hrube chovani nekterych soudcu vuci ucastnikum. Pred listopadem 1989 kandidat KSC. Vysmech justici, ve ktere se namisto spravedlnosti zabydlela korupce a klientelismus. A JUDr. Svacek se o to pricinil merou vrchovatou.

2) Tezko rict jaky je JUDr. Svacek trestni soudce. Ale jako predseda mestskeho soudu kryje prehmaty i vylozene lumparny nekterych soudcu. Jejich prohresky zameta pod koberec bud sam nebo za pomoci svych mistopredsedu. Aby neutrpela povest jim rizeneho soudu, ktery ve skutecnosti nikdo neridi, protoze soudci si zde delaji, co se jim zlibi. Pokud chcete videt skanzen bezpravi, navstivte Mestsky soud v Praze, kteremu sefuje JUDr. Jan Svacek.

3) A takový, jaký je předseda soudu Sváček, jsou i odtatní jeho podřízení MS v Praze. Nedodržují zákon, osř je pro ně cár papíru. Je zde naprostá svévole. Kupříkladu na moje odvolání proti vyznačení právní moci na rozsudku OS P1, aniž by mi tento byl doručen mi paní soudkyně Jislová MSPraha napsala, že není třeba doručovat !!! Hrůza !!! Je to absolutní bezmoc !!!

4) cit:... "I když víme, že je to nesprávné, tak my to bráníme, protože to tak děláme". Vlastní komentář JUDr. Sváčka zveřejněný v mediich myslím hovoří k jeho osobě (hodnocení) sám za sebe...

5) kariérista, který je schopný ve své podstatě všeho. výsměch justici, spravedlnosti a jedná se o omyl české justice. schopný zametat prohřešky svých oblíbenců, ať jsou jakékoliv. pokud si někoho neoblíbí, pak jedná se zákeřností.

6) Alibista, starající se akorát o pohodlí soudců, zametající nezákonnosti soudců a státních zástupců pod stůl, umlčující poškozené, ve stylu sejde z očí, sejde z mysli.

7) vždy připraven se sehnout.

8) soudruzi jeho typu by v justici být neměli

9) Zodpovědný za zrůdnosti, které se dopouštěli soudci na kauze dětí Fialových.

10) Ježíši Kriste , to snad není ani soudce....

To jsou všechny komentáře, nebyl vypuštěn ani jeden. Kromě toho je zde celá řada hodnocení pouze známkou 1 (bez uvedení komentáře) (1=Zlá, 10=Výborná).

Takového soudce na Ústavním soudu skutečně NEPOTŘEBUJEME !!!
24. 07. 2013 | 12:19

dd napsal(a):

Ne. Nepatří. Stejně jako Křeček nepatří k ombudsmanovi.
24. 07. 2013 | 12:46

Impresário numebr 1. napsal(a):

Pane Hvížďělo, jinými slovy Zemanovi vyhovuje, pokud může manipulovat s nejistými, možná vydíratelnými typy lidí (často mentálně plastičtí lidé, které lze vnímat jako oportunisty v nejen minulých režimech). Nabubřelý a zdaný manipulátor potřebuje slabochy.

Podle mě se bude dostávat Zeman do stále větší izolace - a to i díky většímu tlaku mainstreanových médií (LN, MFDnes, Respektu, Refelxu atd.).
24. 07. 2013 | 15:08

Vlad Naiva napsal(a):

To Karel Hvížďala:
Vašimi hvíždy se již nezdržuji a doporučuji to ostatním také. Času není nazbyt.

To Impresário numebr 1.:
Považovat krachující Lidovky, MF Dnes (+iDnes) a Respekt, příp. Reflex (jemuž prodej kontinuálně klesá také) za mainstream je výrok prokazující neznalost masmediálního trhu. Mainstrem je Blesk a Nova, snažil se sice Bakala vytvořit takový Hospodářský Blesk, nisméně to jaksi hospodářsky nefunguje a jsou všichni v tzv. černých číslech. Protože Bakalovi se hroutí i jeho dojná kráva OKD, můžeme předpokládat brzké majitelské přesuny i v dalších oblastech zubožených jeho hochštaplerstvím.
Věřit v záchranu MaFra pod vedením obdobného hochštaplera Babiše je rovněž příznakem nesoudnosti. Tudíž nás čeká veliké zemětřesení... Mimochodem i Právo již má dalšího 'sponzora' - Seznam.cz a např. na Novinky.cz se to již projevuje náhlým odklonem od levicové orientace nikoli k pravicové, nýbrž ziskuchtivé.

Popularita M.Zemanovi vzrostla, a to přes horečnou snahu nikoli mainstreamových, nýbrž zkorumpovaných masmédiím.
24. 07. 2013 | 18:07

K.M. napsal(a):

Pokud budou "čecho-moravo-slezani" někdy chtít mít judikaturu, které nekulhá 200 let za judikaturou USA (jak řekla paní Eliška Wagnerová před časem v OVM)..., musí být nové zákony buď násilím importovány administrativou z Bruselu...,

anebo musí volič tvorbu zákonů delegovat na právnické fakulty česko-moravsko- slezských vysokých škol, aby byl aspoň částečně eliminován vliv "jánabráchismu" a zaháčkování v různých zájmových skupinách vlivného kapitálu tvořeného pořád ještě ponejvíce "tvrdým normalizačním jádrem...",

které se nestydí chránít jejich vlivné postavení i zákony z roku 1961..., jak se ukázalo při osvobozujícím verdiktu Nejvyššího soudu u 3 zákonodárců, směňujících jejich nicnedělání ve sněmovně, "za teplá místečka" v dozorčích radách státních koncernů...

V judikatuře bych kvůli větší spravedlnosti doporučoval až na výjimky okamžitou
výměnu koruptních kádrů za mladou krev...V tomto segmentu řízení státu nemohou nezkušení mladí téměř vůbec nic zkazit, justice ČMS je již i MČČ jen k smíchu..

K.M.
24. 07. 2013 | 23:06

Impresario number 1. napsal(a):

Vlad Naiva

To jste mě rozesmál. Zřejmě se pohybujete ve zcela jiném referenčním okolí. Politická a občanská elita ve své převážné většině Zemanem pohrdá. A odvolávání se na dva mil. voličů je přinejmenším zavádějící a demagogické, neboť voliči Zemana ve své velké části nevolili jeho, nýbrž volili menší tzv. zlo. Nehledě na ty miliony voličů, kteří raději nevolili, nebo vhodili hlas knížeti. Znám řadu lidí (včetně mých některých blízkých), kteří volili Zemana, tak něco o tom vím - resp. jsem obeznámem s jejich motivy. Takže asi tak, milý pane.

Ve svém výčtu jsem samozřejmě zapomněl na ČT. Redaktoři TV Nova sympatie k Zemanovi fakt nemají (alespoň ve své většině). V novinářské branži p. Zeman moc oblíben není, a není divu.
25. 07. 2013 | 00:21

Impresário Number 1. napsal(a):

Vlaid Naiva

"Co se týče osobnostní výbavy, není na tom Zeman o moc lépe než Klaus. Navíc jsou na něm patrné následky dlouholeté konzumace alkoholu“, říká celostní líkař Jan Hnízdil zde:
www.ceskapozice.cz/domov/politika/jan-hnizdil-zeman-je-prototypem-prezidenta-ceskych-tatiku-s-buckem

Zajímavě vykreslili Zeman např. psychoanalytik MUDr. Tomáš Rektor zde:
www.tomasrektor.cz/perversni-kralovstvi-milose-z/

Nebo také novinář a sociální psycholog J.X.Doležal:
http://www.reflex.cz/clanek/jine-volba-prezidenta-2013/49215/jiri-x-dolezal-prezidentsky-duel-schwarzenberg-zeman-je-valkou-trid-kultur-a-tradic.html
25. 07. 2013 | 00:35

hejdysmax napsal(a):

Bavíte se o člověku, který byl a přestože odhodil průkaz KSČ,zůstal bolševikem v pravém slova myslu. Sebestředný opiolec s nejapnýmy bonmotty, politický turista, jehož uražená ješitnost a touha po moci z něho udělaly světového šaška.Jak by asi dopadly volby, pokud by byly vedeny fér? Ze Schwarzenbergra udělali nacistu, člověka, který chce prolomit Benešovy dekrety, zesměšňovali jej a uráželi. Co naplat, že se mu po volbách museli omluvit? Ale tato kampaň rozhodla a republika dostala do čela největší hovado.Podívejte se na vládu! Až na 3 jsou všichni bývalí komunisté, šaškovi nohsledi a kamarádíčkové. Vládne on, vláda jsou podržtaškové.Ať byl Klaus sebekontrastnější osobnost, jednal ve prospěch státu, Zeman pouze ve svůj aby naplnil své osobní ambice a pomstil se za své nezvolení, když kandidoval poprvé.
25. 07. 2013 | 11:02

BBB napsal(a):

Tady je Zemanovo.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/202849/zemanovi-kamaradi-se-roztahuji-po-praze-vladne-strana-bez-poslancu-vsimli-si-nemci.html
26. 07. 2013 | 16:24

Jan Sladký napsal(a):

Hvížďalo táhni se svým slovním průjmem na smetiště dějin. Teď tady Zemanovci udělají pořádek!
26. 07. 2013 | 23:18

Karel napsal(a):

Pane Hvížďalo a proč JUDr. Sváčka v Senátu podporovali všichni senátoři za ODS - ukázněně jako jeden muž. Přemysl Sobotka - absolvent Večerní university marxismu-leninismu to jistě rád vysvětlí.
27. 07. 2013 | 16:29

kkk napsal(a):

To hejdysmax - máte velmi zajímavý slovník. A co nám napíšete o Schwarzenbergovi. Víte, že by někdy jednal ve prospěch státu? Otázkou ovšem je jakého.
A dozvěděl jste se někdy z médií o opilosti Václava Havla ? Asi ne. A víte proč ?
27. 07. 2013 | 16:41

Karel napsal(a):

Zde na tomto portálu můžete pohodlně přejít na blogy novinářky Ivy Bezděkové, která se dlouhodobě zabývá situací ve zdravotnictví. A z nich se dozvíte zajímavé informace o Šnajdrovi, Tluchořovi, Bočkovi atd. a jen si řeknete je to vůbec možné co se tady děje !
27. 07. 2013 | 16:44

Yosif K napsal(a):

Karel napsal(a):
Zde na tomto portálu můžete pohodlně přejít na blogy novinářky Ivy Bezděkové, která se dlouhodobě zabývá situací ve zdravotnictví. A z nich se dozvíte zajímavé informace o Šnajdrovi, Tluchořovi, Bočkovi atd. a jen si řeknete je to vůbec možné co se tady děje !
27. 07. 2013 | 16:44
No spíše je zajímavé že tyto věci policie neumí nebo nechce podchutit takže raději Tchoře drží v díře za trafiku kterou nevzal.
Zajímavé na zdravotnictví je také to že sosalista Pečenka Rathův zmocněnec ve VZP podepsal smlouvu za 16 miliard Kč s Protonovým centrem a pak z VZP odešel pracovat do protonového centra. těch 16 miliard je tunel srovnatelný s MUS, ale protože jak v MUS tak v protonovém ventru jedou sosalisti, tak se to samozřejmě odloží.

Se státními zástupcio jaké česko má se budou řešit sr...čky k udržení excitace lumpenproletářů před volbami, opravdu velká hospodýřská kriminalita se řešit nebude, a) kmotři jsou moc chytří, b) moc chytří kmotři jako Janoušek klopí sosalistům taky.

Proletáři, volte Zemana poctivého plebejce, krále jitrnic, piva a vína!

Avanti o Popolo!
27. 07. 2013 | 18:38

Yosif K napsal(a):

Budoucí levicový "boj proti korupci" vidím cca takto:
1) Bude tlak aby Rath byl propuštěn pro "nedostatek důkazů" - zatím nepromluvil o černém financování CSSD, na jeho propuštění tudíž bude enormní tlak a patrně s omluvami propuštěn bude. Toto též umožní ostatním hejtmanům pokračovat v defraudaci krajských peněz.
2) Bude tlak dostat Nagyovou a Nečase do tepláků, s oheldem na to jaká je Nagyová husa, tak to tak asi dopadne, vcelku si to zaslouží.
3) Bude tlak dostat do tepláků Fuxe, Šnedra a Tchoře. Tady to vidím tak půl na půl. Budou li odsouzeni budou odsouzeni, je však škoda že s nimi nebude odsouzeno aspon tak tisíc trafikantů z CSSD kteří škodí už jenom svou blbostí například koktající traktorista a práč špinavých peněz Vlček.
4) Rudí velkoburžujové Toman, Koníček a Cienciala NAČERPAJÍ pořádně dotací pro firmy své a jejich svazu známých. Miliardy budou lítat, Zeman bude oblbovat proletáře že se tak zachranují proletářská pracovní místa.

Ekonomický genius Cienciala ndávno hulákal na redaktora CTV 24 že je dovedl Třinecké železárny do "perfektního finančního zdraví".

JAK?
1) Za Grosse vyžebral 2 miliardy dotací... Gross pak od Chrenka dostal 100 mega za bezcenné cenné papíry Moravia Energo, tunel jak prase, ale jak řekla socalistická policie "trestný čin se nestal".
2) Cienciala nechal zavčas zkrachovat Moravia Energo když hazardní sázka neustálé zdražování elektřiny se otočila proti ME a proti TŽ. Není lepší kšeft než dobře udělaný bankrot.
3) VŠP kde Cienciala rektoruje prodává tituly plzenským způsobem, přestože byli dopředu upozorněni na plagiát, titul udělili atp atp.

Podobný pták je též Toman, jeho rodina vytunelovala 600 milionů Kč z firmy Agrotrade a ted má jeho rodina novou firmu Agrotrade kde je kapitál 600 milionů a 0 dluhů, náhodička co?

Toman osobně se pokusil vytunelovat firmu Agrotec kde jeho dříve rodinný přítel Losenický jej zaměstnal jako managera. Během Losenického dovolené Toman nechal vydat falešné nové akcie pro sebe a Losenickému pak trvalo půl roku než vš...ka Tomana nakopal do zadnice a z agrotecu vyhodil.

Jediní nemafisti v Rusnokově vládě je ARusnok, Holcát a ten ze školství.

Koníček je bývalý ředitel Intersigmy, kdo se za socíku motal okolo PeZetek, tak musí mít jasno o co jde, bolševická šlechta dvě ligy nad husákem a jakešem......

Jinak u Zemavců jde o sv...ě a tu....ře k pohledání, a tito chtějí bojovat proti korupci.... Směšné...

Pomatení lumpenproletáři se zatím tetelí blahem že Ištván ůhájí zájmy obyčejných lidí. Jak? Že dostane do tepláků tři trafikanty z nichž dva si pohošili a jeden nic nevzal?

Ted jsem jen zvědavej jestli je Zeman u koryta nafurt jako KIMIRSEN nebo jestli na něj někdy něco praskne a taky bude muset táhnout.....
27. 07. 2013 | 18:41

Libertad napsal(a):

Pan Sváček patří do blázince.

Brz pozdravu

Sidonio Libertad

P.S. Proces schvalování toho bývalého člena KSČ v Senátu -jako opakovaného kandidáta na člena Ústavního soudu- nám úkaže v jakém rozkladu je ČSSD po několikaměsíčním působení M.Z. na P.H.
28. 07. 2013 | 21:27

Ať žijí tuneláři a pravdoláskaři napsal(a):

Další trapák z Bakalovy sbírky.
02. 08. 2013 | 13:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy