Příběh Jiřího Pospíšila jako obraz ODS

11. 02. 2014 | 10:21
Přečteno 3974 krát
Fakta, seřadíme-li je do časové posloupnosti, lze číst jako příběh. A to platí i o curiculum vitae devětatřicetiletého právníka Jiřího Pospíšila.

Pan Pospíšil vstoupil do politiky v jednadvaceti letech, stal se členem ODA, z které za čtyři roky přešel do ODS. V sedmadvaceti se již dostal do Poslanecké sněmovny a tam sedí dodnes. Byl v obou vládách Mirka Topolánka a i ve vládě Petra Nečase jako ministr spravedlnosti a do funkcí jmenoval státní zástupce Rampulu a Grygárka, kterých se nejprve v médiích zastával a s kterými se později, po mnoha skandálech a soudních sporech, rozešel. Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká kvůli jeho krokům v únoru 2011 na funkci rezignovala. Pospíšil na její místo jmenoval Pavla Zemana, zástupce ČR v Eurojustu. Lenku Bradáčovou na místo odvolaných pak jmenoval už jeho nástupce Pavel Blažek, protože Nečas Pospíšila za jeho neloajální chování odvolal. V posledních celostátních volbách v roce 2013 byl opět zvolen: jako jediný v republice měl šanci se stát za ODS hejtmanem, ale ČSSD koalovala v Plzni s KSČM a on vypadl ze hry. Na posledním 24. kongresu ODS kandidoval jako nejúspěšnější nominant z celostátních voleb na místopředsedu nového šéfa ODS prof. Petra Fialy, porazil ho ale Jan Zahradil. Po té odešel z ODS a krajská pobočka ho vyzvala, aby rezignoval na všechny funkce i poslanecký mandát. To on odmítl a oznámil, že bude spolupracovat s TOP 09, která ho minulý týden navrhla na kandidáta do Evropského parlamentu.

Interpretace příběhu je nabíledni: Z poslušného mladého člena strany se stal rebel, a za to byl potrestán. Rušil zaběhnutou hru, a tím pádem i toky peněz. Nehodí se proto politikům ani v Plzni, ani v Praze. ODS se spokojila s jednou novou tváří a rebela, který má důvěru voličů, nahradila raději osvědčeným kumpánem Zahradilem.

Vyslyšeli hlas ze svých útrob, místo aby vyslyšeli hlas svých voličů. To svědčí jen o jednom: ODS je zapouzdřená sama do sebe, neschopná sebereflexe a neochotná se změnit. Vidí jen svou minulost, kterou voliči předběhli. Levice nemá již teď v parlamentu silnou opozici a bude-li se pravice dále marginalizovat, bude porušena rovnováha. Jen ta totiž může v souboji dvou konceptů zaručovat přívětivější tvář lokality, protože z naší existence dělá věčnou otázku. Každá redukce znamená naše ohrožení. První testy možné redukce nám přinesou letošní dvoje volby: v květnu do Evropského parlamentu a na podzim do Senátu a zastupitelstev obcí. Podle lednového průzkumu STEM je ale ODS už jen na 6,2 procent a podle CVVM už dokonce na nebezpečné pětiprocentní hraně. Kdyby se dostala pod tuto hranici, vypadla by z parlamentu.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

fikus napsal(a):

No a co, tak to v politice chodí když se lumpárny upřednostní před voličem a ideály. Pokud jde o vás, zkuste místo obecně známého shrnutí které jste někde opsal se vydat směrem k odvážnější prognostice.
11. 02. 2014 | 10:30

K.V napsal(a):

Drozde, co zase řešíš.? Rozkradeno, loď ODS se potápí, krysy opuštějí loď.
A Pospíšila netřeba litovat, jeho úspěch ve volbách byl vyvolán jen protestem za to že ho Nečas vyhodil, jinak ODS v Plzni není o nic lepší než kdekoliv jinde, takže by skončili stejně.
To jsou právě ty paradoxy hurádemokracie
11. 02. 2014 | 10:46

Sech. napsal(a):

Zbytečně upovídaný článek. Informace se přitom vejde do jedné věty.
ODS je tunelářská strana a Pospíšil se držel při zdi.

Slovy klasika "Nechtěl se pouštět do větších akcí". S mottem "Nemusí pršet, stačí když kape" se dá rozumně a hlavně bez úrazu taky vyžít.
Stačí přestoupit do jiné strany jako "pan čistý". Zájem o takové je.
Poslancování, dozorčí rady, poslanecké kluby spolu s Bruselem a další podobné aktivity v souběhu pak zajistí "přežití" podobných jedinců, jako je pan Pospíšil.
11. 02. 2014 | 10:50

jaryn napsal(a):

Další Putnův kámoš jde tam kam patří a kde se mu určitě moc líbí.Do zádele.
11. 02. 2014 | 10:56

bedla napsal(a):

Ahoj Karle, nenastala už ta chvíle, abys nám všem napsal, jak jsi s podobnými pravdoláskařskými kumpány vytuneloval Mladou frontu? Šup, do toho!
11. 02. 2014 | 11:07

david napsal(a):

Kde jsou ti, kteří i na těchto diskuzích tu korupční a tunelářsku stranu, jejíž pomýleným členem byl i pan Pospíšil, oslavovali?
Kde jste Hynku , Viléme, Jarmilo !!!
Kde jste Sylvo šauerová, SuP(e), Ládíku !!!
11. 02. 2014 | 11:20

Petr. napsal(a):

ODS padá ke dnu. I když k mé lítosti, zaslouženě. Na kongresu sebereflexe jakákoliv žádná. Lidé mající podporu, jako např. senátor Kubera propadli, ale loutky věčného "politika" štítícího se fabriky i pole, širokorozchodně vystudovaného Bendy, se dostali do čela.
A co dnes vládnoucí ČSSD? Zatím nic moc. Jestli opět nastolí křišťálovou a JÁjovou politiku, z minulých let vládnutí, půjde také ke dnu.
A můžeme je trnout hrůzou, že se dostanou k veslu extrémní komouši, nebo fašisti.
A to je zatím šéfům politických stran v ČR šuma fuk.
11. 02. 2014 | 11:21

David napsal(a):

Odeésácká loď se potápí a krysy už teď utíkají do Babišova hnutí ANO 2011, aby ho přeměnily k obrazu svému.
11. 02. 2014 | 11:30

Ludva napsal(a):

Je dobře, že voliči vidí hluboko do střev odsky a že ji už neberou jako politickou stranu ale jako strukturu, která se drží (držela) koryta a rozdělovala si tučné státní zakázky. Doufám, že to tak zůstane i nadále v povědomí lidí a budou se tak dívat i na ostatní strany. Ty pak budou muset dokázat, jestli dělají politiku, nebo hrabou na sebe.
11. 02. 2014 | 11:31

Kelt napsal(a):

Petr.,
Vaše lítost je bezesporu upřímná,ale soustrast Vám nevyslovím.
Právě případný konec ODS dává naději,že by mohl nastat obrat k tomu,že posláním vlády se stane správa věcí veřejných ve prospěch všeho obyvatelstva.
Uvidíme za krátko,tak do roka-vydržte.
11. 02. 2014 | 12:04

FK napsal(a):

Pane Hvížďalo,
já jsem poněkud slabšího rozumu, tak mám problémy Vás pochopit. Můžete mi, a možná i jiným s podobnými problémy, vysvětlit tyto věty z Vašeho závěrečného odstavce?
"Levice nemá již teď v parlamentu silnou opozici a bude-li se pravice dále marginalizovat, bude porušena rovnováha. Jen ta totiž může v souboji dvou konceptů zaručovat přívětivější tvář lokality, protože z naší existence dělá věčnou otázku." Vůbec jsem nepochopil, co tam má znamenat např. slovo lokalita.
11. 02. 2014 | 12:10

Kleofáš napsal(a):

Článek zcela mimo mísu. Na postavu Jiřího Pospíšila nutno pohlížet z následujících hledisek.

Přikryl a zametl pod stůl aféru na Plzeňské právnické fakultě.
Zasadil se o rozšíření pravomovoci exekutorů, udržoval vynikající vztahy s vedením exekutorské komory- sponzoři?
Účasten toskánského dostaveníčka, ale pravda, jen "šel tak náhodou kolem"...
Vytvořil společenskou objednávku na nový občanský zákoník a provádějící předpisy, osobně byl finančně zainteresován?
Obecně jde o země škůdce, který by měl být z Čech vypráskán, jako odporná škodná. Jeho homosexualita je mu spíše výhodou, než přítěží, ale i tak je vztah s Schone Moravcem z ČTV zajímavou otázkou. A poslední dotaz? Barví si Jiří Pospíšil vlasy, nebo jen tak přirozeně mění barvu ze blond na světle, či tmavě hnědou, dle ročního období?
11. 02. 2014 | 12:20

Mc. Boulder napsal(a):

Pospíšil jako rebel??? Asociace českých pisálků jsou zvláštní, možná senilita, ale spíš něco počitatelnějšího.

Reálné shrnutí působení p. Pospíšila je v příspěvku nade mnou.
11. 02. 2014 | 12:45

krajan napsal(a):

Pane Hvížďalo,
ještě přimalujte svazákovi Pospíšilovi svatozář a posaďte ho vedle Drábka a Hegera do Kalouskovy náruče.
A obrázek dobra bude dokonalý.
11. 02. 2014 | 12:58

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Že se Pospíšil jednou stane přeběhlíkem...tak tomu by ještě před nedávnem nevěřil ani on sám. Vždyť byl to i on, kdo kdysi tkzv. přeběhlictví kritizoval a dobíral si přeběhlíků. Co se tak hrozného stalo, že náhle , zčistajasna už mu ODS nevyhovuje - vždyť v ní byl a byl k ní loajální i v době hodně velkých jejich průserů, tehdy byl poslušným stádníkem - co se tak hrozného stalo ?
Že by už nebyla ODS perspektivní " bumažkou" k získání vavřínů budoucích ?

Jistě, je třeba nebýt naivní.
Jde totiž o moc, o kšefty atd. a ne o čistotu charakterů.
Ale stejně je to dost odpudivé. Takoví jsou strůjci rozpadu hodnot a tak i podhoubím pro vznik rozkladných hnutí, hrobaři demokracie.
11. 02. 2014 | 13:06

strýc virus HxNx napsal(a):

krajan

on má oportunista Pospíšil s Kalouskem společného víc než se na první pohled může zdát. je snad uhlazenější, ale jako politický "pragmatik" podobně bezskrupulosní jako řízný Mirek.
11. 02. 2014 | 13:07

modrý edvard napsal(a):

Článek shrnuje kariéru dra Pospíšila. Podle mě, správně.
"petr: A to je zatím šéfům politických stran v ČR šuma fuk. " ... no bodejť.
"kelt: Uvidíme za krátko,tak do roka-vydržte. " ... jste ochoten na to vsadit?
11. 02. 2014 | 13:24

hlustvisihák napsal(a):

Možná ta změna dresu vypovídá více o Pospíšilovi než o ODS...
11. 02. 2014 | 13:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

Maminka měla kamarádku, se kterou se znala od dětství. Její muž jakoby Pospíšilovi z oka vypadl. My děti jsme mu říkali pan slepička, uměl nádherně napodobovat kdákání slepice, hotovej strýc Jedlička.
Kdykoliv se objeví tvář Pospíšila na obrazovce, hned se mi vybaví pan slepička. Ale tam ten byl ve skutečnosti, na rozdíl od Pospíšila, kohoutek. Z Václavem Moravcem ale mohou tvořit zajímavé dueto, jeden kvoká, druhý kdáká...
11. 02. 2014 | 13:31

Radio Gaga napsal(a):

Pan Pospisil jako nadejny rebel ODS?
Zajimave.
Pane Hvizdalo, mozna je to blog pro ty, co ctou Blesk/Mladou Frontu, sleduji Novu a poslouchaji Cesky rozhlas nebo Impuls.
Pak je to fajn a chapu, ze toto se da snadno prodat.
Jmenoval Grygarka a Rampulu o kterych i mentalne postizeny clovek vedel nebo mel vedet co jsou zac, navic do funcki, ze kterych byli prakticky neodvolatelni. A zajimalby mne co proto udelal aby je co nejrychleji odvolal.
Pospisil je podepsany pod navrhy zakonu posilujicich role exekutorske a advokatni mafie.
Pospisil je podepsany pod neuveritelne stupidnim novym obcanskym zakonikem. Vycet nesmyslu NOZ presahuje ramec nejen blogu, ale mozna celeho vydani aktualne.
Pospisil neudelal nic pro vyreseni problemu na pravnicke fakulte Plzni.
A nevzpominam si, ze by Pospisil vystupoval proti zlocinecke amnestii Klause.
Rovnez si neuvedomuji jak Pospisil jako rebel vystupoval proti jedne z mnoha loupezi tisicileti v tomto state a to cirkevnim restitucim.
Ani si neuvedomuji jak se Pospisil angazoval jako rebel pri odkryvani rozkradani CEZu, akci solarnich elektraren, Appianu, Mostecke uhelne, mytneho systemu, eurodotaci a rade dalsich projektu za kterymi jsou jeho ODS, CSSD, TOP09 a rada dalsich.
Jedna vec je peclive budovana image diky zkorumpovanym mediim a tuposti obyvatel a druha vec je realita.
11. 02. 2014 | 13:32

strýc virus HxNx napsal(a):

šašek z Jihlavy

je vidět, že jste hudebník, s tím kvokáním a kdákáním se Vám to povedlo. docela jste mne rozveselil, zvláště když jsem si to představil akusticky. teď ještě sehnat někoho na hudrování a kejhání.
11. 02. 2014 | 13:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

I toho si užijem, možná už při současném projednávání zákonů v PS. Potrefených hus a rozdurděných krocanů se tam pár najde. Já osobně se nejvíc těším na hudrování Kalouska (měl by správně houkat) a kejhání Němcové s Langšádlovou. Nejspíš to bude muset ukončit kohout Fanda z ANO, dřív než třikrát zakokrhá, všichni se zapřou.
11. 02. 2014 | 14:03

fikus napsal(a):

....Z Václavem Moravcem ale mohou tvořit zajímavé dueto, jeden kvoká, druhý kdáká...
11. 02. 2014 | 13:31
__________________
stěží, takto to ani v přírodě nefunguje. Kadý hraje svoji roli..
11. 02. 2014 | 14:14

Ládik!!! napsal(a):

davide -
už jsem tady byl, ale bohužel jen krátce (můj konstruktivní příspěvek zmizel).
11. 02. 2014 | 14:44

Ládik!!! napsal(a):

(bylo to něco o Goliášovi a Saulovi)
11. 02. 2014 | 14:51

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kdyby vám před dvaceti lety někdo řekl, že za dvacet let budou preference ODS kolem 5 % a KSČM bude mít více než 15 %, kdo by věřil?

Čeká vás ještě další překvapení,
a to, že zjistíte, že Fiala je vlastně starý odessák.
Není to žádný skutečný akademik, ale nejdříve politik, i když politika jen v zákulisí,
a šplhání – politika v „akademické“ sféře.
Klaus je poctivější profesor než Fiala.
11. 02. 2014 | 15:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiku, co naděláš, když lidi na lidi jsou jako saně, člověk na člověka jako kat.
Někdo naplatí daně, někdo je zas rozkrad.
Poslanec do ministra mydlí, domnívaje se , že vyhraje.
Pak mu sebere židli a zjistí, že tvrdá je.

A tak buďme rádi, že jsme jen glosátoři, život je krátkej a všechna sláva polní tráva. Já už to dnes vím zcela jistě, vím toho sice málo, ale tohle poznání mě bezpečně naviguje.
11. 02. 2014 | 15:05

Filuta napsal(a):

Prý "rebel".
Asi jako Tluchoř a spol.
Pospíšil nebyl nikdy žádný obroditel ODS, jeho příznivci rádi zapomínají na loutkovodiče Jurečka z Plzně.
Ne, že bych měl rád Veseckou, ale její názor na ohebnost Pospíšilovy páteře sdílím.
Nedočkal se funkce a tak zhrzen přejde k nepříteli, aby soukmenovcům pořádně hnul žlučí. O jeho charakteru to vypovídá mnohem víc ,nežli si myslí.
Odeesáci mají pravdu v tom, když tvrdí, že tenhle Medin mazánek hrál vždycky jenom na sebe. Přestože jel ve stejné špíně jako Klaus s Nečasem, dokázal úspěšně předstírat neposkvrněného svatouška.
On i Němcová jsou obyčejní kariéristi, kteří se na marasmu,jenž zachvátil ODS, leta sami podíleli. Teď oba prahnou po funkcích a Pospíšil k tomu ještě po pomstě.
Němcové není trapné usilovat po tom výprasku ještě o křeslo europoslankyně.
Ta je taky tak úporná, až je za ni člověku stydno.
11. 02. 2014 | 16:43

zemedelec napsal(a):

Pro K.V.
Ještě tak zjistit,proč ho Nečas vyhodil.
Jestli on už tenkrát nedržel s Kalouskem.Povedlo se mu na tom politický získat,ale teď by měl být odměněn voliči kteří ho volili,vyškrtnutím.
11. 02. 2014 | 17:25

Gudka napsal(a):

Není na tom žádná záhada. Pospíšil je jeden ze svazáků, kterým se na evropské politické scéně daří (rakouští socialisté měli Capa, svobodní Haidera, čeští komunisti Mohoritu a pravotičví svazáci jsou Polčák a Pospíšil). Je vcelku přehledné, že pocítil nutnost utéct z potápějící se lodi, a ani do EO to už za modré nešlo, když tam ODS posílá ztroskotankyní Němcovou. Jeho mučednická aureola rychle b¨vybledla, a konečně se ukazuje, co vlastně je. Není to ostatně poprvé, co utekl z plavidla, které jde pod vodu (ODA).
11. 02. 2014 | 17:52

Květa Kratoňová napsal(a):

Pospíšil je tragický případ. Asi měl na začátku nějaké dobré ideje, ale ve výsledku všechno obětoval své touze postavit si opravdu pořádný pomník v podobě nového občanského zákoníku a zajistit tak kariéry svým kamarádům. Kvůli nerozumnému, sebestřednému a zaslepenému prosazování tohoto podivného kompilátu, plného nepřesností a samoúčelností, ho přestala podporovat drtivá většina právnické obce. Sebestřednost byla zřejmě i důvodem dalšího tahu (který byl shodou okolností mnohem záslužnější): vyhození Vesecké a spol. ze státního zastupitelství, které nahradil opět svými kamarády. Tím si pro změnu zas znepřátelil ODS. A tak zůstal milý Pospíšil jako kůl v plotě. Popravdě řečeno, docela si to zaslouží.
11. 02. 2014 | 18:19

Twist napsal(a):

Pan Bělobrádek svou namyšleností jakoby Pospíšilovi z oka vypadl. Bude i jeho kariéra podobná?
11. 02. 2014 | 21:07

mb napsal(a):

Drozd upa pominul roli ANO a dalších stran, které roli ´klasické´ pravice do (velké) míry suplují ...
11. 02. 2014 | 21:31

spíš už odkaz ODS napsal(a):

Pan Hvížďala opět vynechává důležité kamínky mozaiky.
Jednak k osobě. Když nic dalšího, vděčíme mu za nový OZ, který se zřejmě bude muset hned novelizovat a který v dohledné době vyvolá vlnu sudičství.
Udělat ze sebe po kariéře v topolánkovské a nečasovské ODS výkladní skříň kalouskovko-barelovsko-drábkovské topinky také nesvědčí o dobrém vkusu ani zdravém rozumu.

Co se trendů týče, nerozpadá se jen "pravice", levice taky už dlouho nevydrží. Sobotka po podpoře ze strany barelózních komand a koalici s lidovci má také kariéru za sebou. Důchodcům poměrně rychle dojde, co je indexace "důchodcovského spotřebního koše". Žádný plán na cestu kupředu pro tuto zemi zjevně nemá a nikdy se o ni ani nestaral, na to je příliš provázaný s (národně)socialistickými strukturami německé EU.

Doba postkomunismu se vyčerpala. Nastává čas pro autentické politiky, ať už to bude znamenat cokoli.
12. 02. 2014 | 09:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy