Proč Nečasova kauza patří před soud

14. 02. 2014 | 09:57
Přečteno 9214 krát
Ve středu zazněla ve všech médiích zpráva, že Petr Nečas je prvním premiérem České republiky, kterému policie předala obvinění ze spáchání trestného činu.

Už z této formulace je zřejmé, že prvotní překvapení nejen u politiků, ale i u žurnalistů, vyvolává holý fakt, že je obviněn expremiér, a to je samozřejmě špatně. Podobné procesy třeba v Řecku, Itálii i Francii nejsou výjimkou.

V demokratické zemi, kde platí to, čemu Angličané říkají rule of law, tedy vláda práva, nebo jak říkají Američané, u nás nevládnou lidé, ale zákony, by mělo být samozřejmé, že každý úkon státní správy a výkonné moci, a předseda vlády je jejím čelným představitelem, je možné nechat přezkoumat soudem, pokud k tomu existují dostatečné důvody. A ty, zdá se, v tomto případě existují, zvláště po té, co Nejvyšší soud v Brně zprostil poslance kvůli podplácení, protože se tak stalo v Poslanecké sněmovně, ale stíhání expremiéra umožnil. Úplatky totiž premiér a jeho vedoucí kanceláře údajně - jak stojí v obvinění - dojednávali na různých místech mimo Sněmovnu.

Vlastně jde o to, aby soud, jako v této věci jediný kompetentní orgán, určil pro příště přesné hranice mezi politickou korupcí a trestně-právní korupcí. Ta hranice je evidentně tenká, ale má být zřetelná, aby politici věděli, kdy tuto hranici překračují a mohou být za to hnáni k odpovědnosti, a kdy se naopak pohybují v rámci zákona. Obecně se totiž soudí, že je rozdíl mezi tím, jestli jednání poslanců Marka Šnajdra, Ivan Fuksy a Petra Tluchoře v Poslanecké sněmovně, kdy svým hlasováním podrželi vládu a pak se vzdali mandátů, bylo domluveno předem, nebo jestli by jim lukrativní posty byly nabídnuty až po té, kdyby se tak rozhodli sami podle svého svědomí a pak by jejich zkušenosti pan premiér či jemu blízcí využili a nabídli by jim po složení mandátů jinou práci.

Připomeňme, že poslanci chtěli složit mandáty hlavně proto, že nesouhlasili s daňovým balíčkem, který v důsledku znamenal zvýšení daňové zátěže, což bylo v rozporu s programem pravicové ODS. Logicky se ale spíš zdá, že by měli mandáty složit před hlasováním a pak by padla vláda, a právě za to, že tak neučinili, byli odměněni.

Proto viděno laicky, rozhodně nejde o to, jak říkají někteří členové ODS, že se politici budou bát dělat politiku. Leda, že by politiku už vnímali skutečně jen jako obchod, a pak je samozřejmě dobře, že toto chování bude soudem přesně pojmenováno.

De facto politici sami by měli mít ten největší zájem na tom, aby se hranice mezi politickým byznysem a trestnou činností v politice jasně narýsovaly. Jen tehdy mohou začít pozvolna získávat důvěru občanů, bez níž dlouhodobě politiku nelze dělat. Pokud by se tak nestalo, tak by zrovna ODS, které se tato kauza týká, už nemusela zůstat v parlamentu.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Filuta napsal(a):

Ve skutečně demokratické zemi by stál už dávno před soudem i Klaus s Topolánkem, o mnoha řadových politicích a "lobbistech" (resp.zlodějích) nemluvě.

Stačí se podívat na Německo, kde končí svou kariéru politici i vládní činitelé z mnohem bagatelnějších důvodů. Už jen pouhé podezření,že využili nějaké výhody plynoucí z jejich postavení, je může rychle připravit o funkci.

U nás jsme zvyklí na to, že premiéři mají své podržtrašky, kteří bohatnou ze státních zakázek bezskrupulózním okrádáním daňových poplatníků a ještě mají drzost nazývat se lobbisty.
Nikoho nezajímá, jak zázračně zbohatl Topolánek a čím si s Nečasem zasloužili svý nynější tučné výdělky. To, že je těmto "nepostradatelným géniům" jen splácena dřívější protislužba (dohození výnosného kšeftu nebo informací) je více než zjevné.
Totéž se týká i Béma, který by měl logicky po právu sedět, až by byl černý. Jenže v tomto státě neplatí ani právo, ani logika - popotahováni jsou nepochopitelně jen řadoví úředníci pražského magistrátu. Jistě budou také se vší pompou odsouzeni, aby si bývalý primátor mohl drze cintat pentli na zdejších blozích.
Pro "pravicový" tisk jako je Reflex jsou ovšem Nečas s Nagyovou mučedníky a oběťmi "policejní zvůle".

Jiný kraj, jiný mrav. V tomto směru jsme Rusku blíže nežli si zdejší pravdalásky, mentorující neustále Putina, vůbec uvědomují.
14. 02. 2014 | 10:24

fikus napsal(a):

Jste si jist, že zrovna tito 3 nesouhlasili s balíčkem jen ryze čistých úmyslů?
14. 02. 2014 | 10:30

čert }:o) napsal(a):

Filuta
to je fakt a totéž se týká i Grosse nebo Paroubka
a dnešní podhradí
14. 02. 2014 | 10:33

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ať už dopadne verdikt soudu jakkoliv, ta hanba jim zůstane na doživotí. Je otázka, jestli to bude pro politiky dostatečná výstraha. Spíš se obávám, že budou jen opatrnější při dojednávání svých kšeftů. A vrátí se k osvědčenému pravidlu, že co je v domě, není pro mně(mne).
Péťa může poděkovat těm, kteří na něj tu past nastražili. Až mu to dojde, vyžene tu Matu Hari z domu.
14. 02. 2014 | 10:35

gaia napsal(a):

Před soudem by měli stanout všichni, co schvalovali církevní restituce.
14. 02. 2014 | 10:42

Renata Vostrovská napsal(a):

Padni, komu padni. Kde není žalobce, není soudce. Kde nevadí, že novinář napíše: "předáváme dalším pokolením poškozený genetický kód", že zdejší bloger zde napsal: "Podle mého skromného soudu stojí za stávajícími problémy státu a společnosti oslabený genofond národa a jeho problematická sociální dědičnost."...
14. 02. 2014 | 10:44

David napsal(a):

"...Připomeňme, že poslanci chtěli složit mandáty hlavně proto, že nesouhlasili s daňovým balíčkem,..."

-----------------

Tomu nevěřím.

Kolik poslanců od roku 1990 složilo mandát ze stejných důvodů? Já takové neznám. Znám jen přeběhlíky.

To, že by poslanci vždy skládali mandát kvůli tomu, že s něčím nesouhlasí, tak to by vedlo k permanentnímu rozpadu sněmovny.

Podle mého názoru za tím byla korupce. V dozorčích radách se dá mnohem lépe tunelovat, a to pro ODS, obsadit dozorčí rady svými lidmi, bylo z dlouhodobého pohledu mnohem důležitější. Taky nesmíme zapomínat, že o těch jejich postech se veřejně mluvilo DŘÍVE, než se ti tři vzdali mandátů.

-----------------

"...aby se hranice mezi politickým byznysem a trestnou činností v politice jasně narýsovaly...."

-----------------

Narýsovat jasné hranice mezi politickým byznysem a trestnou činností v politice půjde velice, velice těžko. Pokusit se o to musíme teď a nebo nikdy!!! Tak vhodná situace se už nebude opakovat!

Co by ale šlo narýsovat je to, zda někdo lže nebo mluví pravdu.

Protože společnost založená na LŽI, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katasrofou!!!
14. 02. 2014 | 10:48

čumil napsal(a):

Od listopadu 1989 se v ekonomice tvrdě rozjelo korupční jednání, zlodějny na účet státu ve prospěch kmotrů a u toho všeho ať už vědomě či nevědomě stála jako jeden muž ODS (poznámka: teď do ní stále více zabředává i p. prof Fiala). Samozřejmě, aby "čas oponou trhnul", aby došlu k návratu do normálna, do civilizované společnosti, společnost musí konat a to konání se dotýká ODS, která toto nelibě nese. A bude si stěžovat, a bude plakat, a bude zhrzená. Nejchytřejším člověkem v ODS byl Pospíšil, který si pospíšil a z ní vystoupil, dříve a hromadně tak činí a budou činit její starostové (z jistě různých pohnutek, nedejme se mýlit, ono být dál starostou pod firmou ODS, na to již je dosavadní volič ODS poučený - sice mu to trvalo skoro čtvrtstoletí). A skloňování o čistotě Nečase, tomu nemůže ve skutečnosti věřit ani Zeman, jen si vzpomeňme na Nečasovo ostouzení Michálka v kauze Drobila, jeho lhaní ve volební kampani o Řecku a další a další.
14. 02. 2014 | 11:11

Filuta napsal(a):

čert
Jistě. Je ostudou, že Gross běhá na svobodě. Paroubka nemám z duše rád, ale proti výše jmenovaným je troškař.
Nemělo by se ale v žádném případě zapomínat na Kalouska, ten stojí za všemi špinavými kšefty na MO a má prsty i v círk.rest., na Drábka, Řebíčka a další vejlupky "demokracie".

Gaia
Za nějaký čas budou církevní restituce považovány historiky za loupež století. Neočekávám, že by za tuhle špínu šel ale někdo sedět.
Natolik naivní nejsem.
Aby nám justiční mašinerie předvedla, že šlape, možná odsoudí Rittiga (i když kdoví jestli) a pár nýmandů.
A pojede se vesele dál.

Všimněte si, že se státní zástupci zaměřují na kriminální živly z politického polosvěta jaksi dle politického zadání, tedy podle toho, kdo je právě u koryta.
Babiš bude taky hájit vlastní zájmy a vyřizovat si vlastní účty.
Peníze i vliv k tomu má.
14. 02. 2014 | 11:18

Renata Vostrovská napsal(a):

Narýsovat jasné hranice mezi politickým byznysem a trestnou činností v politice půjde velice, velice těžko. Pokusit se o to musíme teď a nebo nikdy!!! Tak vhodná situace se už nebude opakovat!

Co by ale šlo narýsovat je to, zda někdo lže nebo mluví pravdu.

Protože společnost založená na LŽI, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katasrofou!!!
-----------------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=AVAZ4M13gWA

Lidi na lidi jsou jako saně,
člověk na člověka jako kat.
Podívejme se na ně,
musíte naříkat.
Obr do pidimužíka mydlí,
domnívaje se, že vyhraje.
Klidně seďme na židli,
čtěme Bibli, tam to všechno je.

Samuelova kniha nám povídá,
jak na žida přišla veliká bída,
jak ti bídní Filištíni
válku vést nebyli líní,
až potkali Davida.
David šel do války
volky, nevolky,
Z velké dálky
nesl bratrům homolky.
V pochodu se cvičil v hodu.
Dal si pro strejček Příhodu
tři šutry do tobolky.

Hej, hej,
kam se valej.
Vždyť jsou malej!
Takhle Goliáš ho provokuje.
David slušně salutuje.

Když mu ale obr plivnul do očí,
David se otočí,
prakem zatočí.
Když začínáš,
no tak tu máš.
Byl jsi velkej
já měl kuráž.
A jakej byl Goliáš.
14. 02. 2014 | 11:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

Přesto se věci vyvíjejí slibně, blahopřeji tímto ke zvolení paní Šabatové k funkci ombudsmana (ombudswoman), doufám, že posílí vymahatelnost práva v naší zemi. Její rodina si v minulosti užila své, je obdivuhodné, jakou má tato žena odolnost a odhodlání bojovat s lumpárnami všeho druhu. Pro mne navíc potvrzení o pozitivním vlivu žen v politice a veřejné sféře (neplatí pro některé poslankyně napříč stranami, jejich profily jsou všeobecně známy, netřeba jmenovat).
14. 02. 2014 | 11:36

j. napsal(a):

Ve skutečně demokratické zemi by profláknutí soudci:
- Vladimír Jurka
- Petr Šabata
- Pavel Šilhavecký

už dávno nesoudili.
14. 02. 2014 | 11:37

JC napsal(a):

"Podobné procesy třeba v Řecku, Itálii i Francii nejsou výjimkou."
Ano ? A jedná se také vždy o případy přidělování trafik ?

Přidělování ojrokomisiřských trafik/Špidla/ se počítá nebo ne ?

Celá kauza je evidentně "na Palici" z prostého důvodu. Stačí aby se trafika domluvila ve sněmovně a Ištván si může akorát trhnou nohou.

Výsledkem bude jen to, že asi "pan čistý" dojede na svoji čistotu. Ti před ním si své "Ištvány" dokázali pohlídat.
14. 02. 2014 | 11:47

Zdeněk Urban napsal(a):

ODS - předseda Fiala kázal zase o řazení v autě, Mareček Benda o nějaké morálce atd. - se před několika dny horem dolem zastávala Petříka Nečase, jako by na tom stálo úplně všechno. Že se snažili ovlivnit od samého počátku ruku v ruce s TOP a Kalouskem vyšetřování si nějak nechtějí uvědomit. Teď, když zřejmě spadla klec na p.Rittiga, najednou všichni mlčí. Jen Mareček Bendů něco povídal v televizi, ale byl viditelně zaskočený a docela hodně nervózní. Copak se to stalo? Že by se obávali, jestli náhodou už policie a státní zastupitelství neví, jak se k nim zřejmě část těch peněz z různých lumpárem dostávala?
14. 02. 2014 | 11:58

gaia napsal(a):

šašek z Jihlavy

to bude dvojka,75 letý dědek se 70 letou bábou budou v úřadě čekat na smrt.
14. 02. 2014 | 12:03

Analytik napsal(a):

Podobný proces jako s Nečasem by měl proběhnout i s většinou ostatních expolitiků, aby soud rozhodl, jaká práva má v této zemi Mafie a jestli lze určit jejich hranice nebo zda jsou neomezená.
14. 02. 2014 | 12:06

Míval napsal(a):

Výraz "politická korupce" je naprostý nesmysl. Politické quid pro quo by mělo spočívat v dohodách o podpoře těch či oněch zákonů, tedy "Já podpořím váš návrh, když vy podpoříte náš." Což tedy žádná korupce rozhodně není.
Vše ostatní už není politika, ale přinejlepším kupčení se svým postavením, jeho zneužívání či přímá korupce. Tedy věci, které jsou či by měly být trestné zcela automaticky.
14. 02. 2014 | 12:15

Filuta napsal(a):

Šašek
Vy jste definitivně zešílel!
Šabatová, ta umanutá komunistka s jejím komunismu fanaticky oddaným manžílkem?
A ještě k tomu namočená do kuřimské kauzy?
Potěš pánbůh.

Křečka taky nemusím, ale v tomhle případě snad radši jeho. Aspoň má právnické vzdělání.


Z.Urban

Bude zajímavé, jak si poradí Ištván s angažmá Kalouska ve věci trafik.
Když se řekne A, musí se říct následně B.
S trafikami mohl skutečně nakládat pouze Kalousek jako min.financí a také tyto trafiky tluchořovcům poskytl.
Jsem na to hodně zvědav.
14. 02. 2014 | 12:17

Hulu napsal(a):

Jsem pro uplatnění principu kolektivní viny. Za každý rok v parlamentu, rok v kriminále. A za každý rok ve vládě dva.
14. 02. 2014 | 12:19

Ivan.M napsal(a):

železniční vlečka porazila křečka.
.
Jasnější důkaz korupce než u těch 3 poslanců by se těžko hledal. škoda že si poslanci nastavili imunitu tak nesmyslně, že na půdě PS se smí jakýkoliv zločin. Víme že to zločin byl, diskuse je o tom jestli část jednání probíhala i mimo budovu PS. Trapné a nechutné
14. 02. 2014 | 12:35

modrá sekta napsal(a):

tak, a následovat by měl Křupan Topolánek se svým Bormannem Dalíkem.
Zkorumpování Melčáka s Pohankou , každýmu 20 mega, by rozhodně nemělo zapadnout
14. 02. 2014 | 12:38

Belgičan napsal(a):

Pěkný blog pane Hvížďala.
Přesně, je v zájmu všech, především v zájmu politiků, aby se tahle kauza vyřešila u soudu. Možná to bude krůček k ozdravení naši politiky, možná.
14. 02. 2014 | 12:40

fikus napsal(a):

Doufám že za ty roky dojde na Kalouska (padákový specialista )
14. 02. 2014 | 12:41

modrá sekta napsal(a):

Filuta

al-Kalous se z toho vydržkuje.
Když dával bakaláři Šnajdrovi statutární korýtko, blábolil ohnivě, že si nemůžeme dovolit nevyužít skvělých managerských schopností tohoto bývalého podnikatele, za nímž zůstala zkrachovalá firma a dluhy bratru za 80 mega
14. 02. 2014 | 12:41

čert }:o) napsal(a):

Filuto
já nedělím zloděje na troškaře.
Zloděj je pořád zloděj ať ukradl úmyslně
čokoládu nebo půl státu.
14. 02. 2014 | 12:43

Anonym napsal(a):

Já bych název článku trochu pozměnil na "Nečas patří před soud".
Kvůli kauze Nagyová Nečas před soud rozhodně nepatří, ale patří tam proto, že nechal ve vládě úchylouše Pospíšila dělat ministra spravedlnosti. Za to, jak tenhle člověk snažící se skrytě mstít všem normálním lidem rozjel exekuce a zavedl nebetyčné zisky pro exekutory, za to měl být už dávno vyšetřován. Ale toto Nečase netížilo, protože to byly tresty hlavně pro chudé. Tak teď konečně Nečas vidí, jaké lidi Pospíšil dossadil na státní zástupce. Spustil se s nějakou ženskou, tak má na krku trestní stíhání. Kydby to bylo třeba s chlapem z televize, to by mu to Pospíšilem dosazení lidé určitě odpustili.
Ale takhle přece nikdo nemůže uvažovat. Jedině snad ti, kteří poznali chování homosexuálních vedoucích vůči obyčejným lidem. Z chování vedoucích jako byl Pospíšil pak pramení většina homofobie u nás.
14. 02. 2014 | 12:44

Yosif K napsal(a):

Obecně se totiž soudí, že je rozdíl mezi tím, jestli jednání poslanců Marka Šnajdra, Ivan Fuksy a Petra Tluchoře v Poslanecké sněmovně, kdy svým hlasováním podrželi vládu a pak se vzdali mandátů, bylo domluveno předem, nebo jestli by jim lukrativní posty byly nabídnuty až po té, kdyby se tak rozhodli sami podle svého svědomí a pak by jejich zkušenosti pan premiér či jemu blízcí využili a nabídli by jim po složení mandátů jinou práci.

KONEC CITATU.
Včera jsem četl že Obama protlačil zákon s 58 dodatky - takového typu jako že bude poskytnuta danová úleva "na výrobu celodřevěných luků a šípů s maximálním tahem do 300 newtonů" atd atd - všechno nějaké politické handly.

Šnajdr, Fuks a Tchoř se odkopali sami jako vyděrači a jsou politicky odepsáni.
Nečas se odkopal sám jako ten kdo ustupuje vyděračům a nechá se ovládat Nagyovou a je politicky odepsán.

Bylo jednání těchto 4 kuglufů "korupční"? Všem 4 mohlo být u p..ele zda daně budou či nebudou o trochu zvýšeny. Obojí má pro i proti a dodnes není shoda o tom co bylo lepší - mít o zanedbatelnou trošičku vyšší růst nebo o zanedbatelnou trošičku nižší dluhy.

Nikdo z těch 4 z toho či onoho řešení nemohl mít nějaký prospěch, ani Nečas ne - je mu ted jako učitýlkovi jistě lépe než jako ministerskému předsedovi.

Co je opravdu nevkusné je to že se koryta ve státních podnicích a institucích nezdávají dle odbornosti ale za "politické zásluhy". To je ovšem zavedený zlozvyk který dělají prakticky všechny strany.

Lipšic přijel na protikorupční konferenci do Olomouce a blahopřál Ištvánovi že přiskřípl velký ryby.

Kdzž mu vysvětlili že hlavní zločin gangu čtyř bylo předělení trafik který samo o sobě v českém trestním zákoně trestným činem není, v souvislosti s hlasováním či nehlasováním který je chráněný imunitou a týkalo se sr...čky - zamnedbatelné změny ve zdanění - tak jim řekl že pochybuje že tohle obvinění u soudu uspěje.
14. 02. 2014 | 12:44

modrá sekta napsal(a):

čert

zloděj je zloděj, ovšem trestní zákoník rozlišuje společenskou nebezpečnost zlodějova počíná a výši jím způsobené škody či vlastního obohacení.
Z tohoto pohledu je Paroubek skutečně troškař
14. 02. 2014 | 12:45

Filuta napsal(a):

modrá sekta
Nejen firma, taky vytunelovaná nemocnice v Brandýse nad Labem.
A jak se Šnajdr v televizi kasal.

Co Cabrnoch, Ouzký a Drábek?

čert

Mě by uspokojilo, prozatím, kdyby pozavírali aspoň ty největší zloděje.
14. 02. 2014 | 12:46

Kelt napsal(a):

Ještě nějakých 15 hodin,než spadla "klec"věrchuška ODS nám jinými slovy zopakovala /"Nečasova zlatá slova-petrof/že policejní plukovníci nebudou určovat,kdo bude ve vládě.
Osm hodin předtím než spadla klec Mareček Benda úkoloval na"24"ministryni spravedlnosti,že měla přinést do studia odvolání Ištvána.
A najednou ticho po pěšině.
On ten Rittig je prototypem "podnikatele"jak je formovala politika ODS z bývalých estébáků,vexláků a těch,kteří zlodějnami rozvraceli zevnitř komunistický režim.
Rittig se domníval a byl si celkem jistý,že ÚOOZ na něj nic konkrétního nemá-jenže díky spolupráci s FBI dostal ÚOOZ bezpochyb relevantní informace o tocích peněz z DPMP až do Rittigových kapes.
Kolik z toho byl desátek pro bývalého ředitele DPMP Dvořáka a ODS je možno jen spekulovat-ale to ticho na pěšině ODS po včerejším ránu o něčem vypovídá.
14. 02. 2014 | 12:58

Yosif K napsal(a):

modrá sekta napsal(a):
Filuta

al-Kalous se z toho vydržkuje.
Když dával bakaláři Šnajdrovi statutární korýtko, blábolil ohnivě, že si nemůžeme dovolit nevyužít skvělých managerských schopností tohoto bývalého podnikatele, za nímž zůstala zkrachovalá firma a dluhy bratru za 80 mega
14. 02. 2014 | 12:41
Je možné že Šnajdr je lump.
To stejný můžete říct o Tvrdíkovi který se stal ředitelem CSA aby držel hubu o černých fondech CSSD, řeiteloval letecký fimě bez znalosti čehokoliv (včetně pasivní znalosti angličtiny), udělal do CSA díru za 2 miliardy Kč a nyní úspěšně reprezentuje rozvinutou sosálistickou vlast v Čínské Lidové Republice.

Dtto důvod pro vykopnutí Spidly směrem nahoru do Bruselu. Držhubné ohledně černých fondů CSSD.
14. 02. 2014 | 13:01

patriot napsal(a):

Jak známo, Nečas vyplácel obrovské „odměny“ své milence („dřela jako kůň“), kterou si vzápětí vzal. Takže tyto státní peníze dnes utrácí spolu s ní… Není to náhodou také na stíhání?
14. 02. 2014 | 13:14

Vysedlina napsal(a):

Pan Nečas zkušeně používá právnický jazyk, včetně opakování vět, před novináři, pro zapamatování. Zkrátka vše dělá v dobré vůli, aby si pomoh.
14. 02. 2014 | 13:18

Sech. napsal(a):

Bohužel v posledních letech došlo nejen k pokřivení morálky lidí, ale došlo i k pokřivení vjemu a chápání kdysi zcela samozřejmých a jednoznačných věcí.

Komu ještě zůstala taková vlastnost zachována, vidí to na každém kroku.
Jinak by nikdy nemohlo dojít ani k náznaku diskuze o tom, zda šlo ze strany Nečase a ostatních zůčastněných ke korupci. Každý by věděl, že ano a popírání podobného faktu by se nelišilo nijak od popírání zemské přitažlovosti nebo třeba holocaustu.

Jednoduchý příklad. Koupil jsem zařízení, který ke své práci vyžaduje stabilní teplotu 20 st., relativní vlhost vzduchu 40% a napájení 220V. Pořídil jsem si klimatizaci a stabilizátor, které tyto parametry dodržují.
Mé zařízení tak pracuje OPTIMÁLNÍCH podmínkách. Poté přijdou jedinci, kteří se dnes rozmnožují nejspíš geometrickou řadou a žvaní cosi o optimálnějších a nejoptimálnějších podmínkách. Oni to ale nemyslí zle.
Pouze trpí jakémsi novodobým zatměním mozku.

Stejným deficitem trpí ti, co nepovažují uvedenou kauzu za korupci.
Nemluvím o těch, kteří tak činí ad hoc.
Autor článku naštěstí v tomto směru nezdegeneroval. Napsal to přesně.
Nečas, pokud nechtěl být stíhán, měl počkat, až poslanci složí mandáty.
A poté jim mohl nabínout třeba deset postů.

Osobně bych zakopaného psa hledal v současné devalvaci vzdělávacího a hodnotového systému.
14. 02. 2014 | 13:22

realista napsal(a):

gaia napsal(a):

před soudem by měli stanout všichni, co schvalovali církevní restituce.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Chachá, u nás? jak dlouho by ony soudy probíhaly? Jen mimochodem, na netu je zpráva o tom , že při dnešním setkání českých biskupů s papežem se o restitucích bude jednat nejspíše jen okrajově. Je vidět, že naivkové, očekávající zásadní zlom situace provedený Františkem budou zklamání. Papež přece nikdy nepůjde proti biskupům. Už se těším na diskuzi na webu pana Duky, až nám napíše dojmy z Vatikánu.
14. 02. 2014 | 13:31

modrá sekta napsal(a):

pane Yosife K

skutečně nemám žádnou chuť se bavit s něčím takovým, jako jste vy.

Řeč je o Nečasově kauze, její součástí je bakalář Šnajdr, proto o něm píšu.

Chápu,že poněkud duševně chudší kolovrátek vašeho ražení bude ihned odvádět řeč na Tvrdíka a na Špidlu.

Víte co, jestli proti nim máte důkaz, obraťte se na policii. Ale tady při debatě o Nečasově tlupě neotravujte.

Vysvětlil jsem své stanovisko dost srozumitelně nebo to chcete namalovat?
14. 02. 2014 | 13:32

Kelt napsal(a):

Již vyrostlý chlapeček z bílých podkolenek a kalhot s padacím mostem tady plákátuje LŽI o černých fondech ČSSD-bílé podkolenky a kalhoty s padacím mostem již nosí jenom na srazy vyhnanců,ale metodu práce J.Goebbelse používá neustále.
Je třeba si položit jednoduchou,ale zásadní otázku-Nechal by si MV Langer a následně Kubice ujít příležitost "ukázat Tvrdíkovi a Špidlovi zač je v Pardubicích perník?"
Grose vyšetřovala Langrova policie a 2x to odložila.Tvrdíka a Špidlu ani jednou.
Černé fondy ČSSD jsou tudíž klasickou LŽÍ made in J.Goebbels.
14. 02. 2014 | 13:32

fikus napsal(a):

celá euforie z jakoby "procitnutí" odpovědných bude trvat přesně tak dlouho, dokud to nežne ohrožovat zájmy těch u vesla.
Zatím žádné pořádn= flastry nepadly a nikdo z významných s obstaveným majetkem na Mírově neštrykuje, takže co...
14. 02. 2014 | 13:41

Glosator napsal(a):

Raději Rusko, než EU. Protože v Rusku dokázal Putin vzít kmotry alespoň do jisté míry u huby. U nás nejsou ochotni kvůli nejrůznějším tlakům zrušit ani zákon o exekutorech, který je výsměchem právnímu řádu. Něco takového by bylo nemyslitelné už ve starověkém Římě. Konkrétně myslím "fikci doručení," která je ZÁKLADEM toho, že se dotyčný o dluhu dozví až mu exekutor vleze do baráku!
Ale lidem, pro které vrchol korupce představuje trafika za 35000 měsíčně nemá cenu nic povídat. Zpracováni novinářským dolem odpustí ČSSD i zašantročení 40000 hornických bygtů Bakalovi!
14. 02. 2014 | 13:42

Kelt napsal(a):

Kolik se zde ještě najde "duševních velikánů/,kteří ani do nejdelší smrti nepochopí tak jednoduchou věc,že v případě OKD byl prodáván MINORITNÍ BALÍK AKCIÍ a ne byty jako takové.
Titíž ale nikdy nevzpomenou toho,že Bakala porušil veřejně daný slib,že byty prodá současným nájemníkům za odhadní ceny.
14. 02. 2014 | 13:53

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

čert }:o) napsal(a):
Filuto
já nedělím zloděje na troškaře.
Zloděj je pořád zloděj ať ukradl úmyslně
čokoládu nebo půl státu.
14. 02. 2014 | 12:43
------------
To je ale čistě váš problém - že nechcete či neumíte rozeznat, respektive odlišit závažnost toho kterého trestného činu, v tomto případě krádeže.
Se svými problémy pak nezatěžujte ty, kteří vám s nimi těžko mohou pomoct - jděte si poplakat domů nebo na ministerstvo školství - že neumělo do vaší pomocné školy vybrat za učitele aspoň trochu vzdělané osoby.

Není zloděj jako zloděj/ani vrah jako vrah (viz např. masoví vrazi)/, stejně jako není hlupák jako hlupák/i zde pod blogy lze evidovat obzvláště těžké případy/.

Hezký den.
14. 02. 2014 | 13:54

Filuta napsal(a):

Kelt

Ale kdeže.
Vy jste v tom svém svatém zápalu za čistotu ČSSD schopen přehlédnout základní pravidlo přežití v politice - pro méně inteligentní voliče laškovné kočkování mezi politiky různých stran v médiích, ve kuloárech přátelský jánabráchismus a vzájemné kšeftaření.

Langr, Kubice a spol. nemohli jít ani proti Grossovi, ani proti Tvrdíkovi, protože byli sami vydíratelní.
Nesvědčí to ovšem nikterak o mravní neposkvrněnosti výše jmenovaných.

Divím se, že jste princip fungování české politiky za ta leta nepochopil.
14. 02. 2014 | 13:57

Filuta napsal(a):

Kelt

Marně se z toho snažíte Sobotku vyvinit.
On dobře věděl, co dělá a šel Bakalovi na ruku.
Ptejte se spíše na to, proč (resp.zač ) mu na tu ruku šel.

To, že bere tisíce za poslanecké náhrady na bydlení a přitom za peníze daňových poplatníků bydlí luxusně v Praze, jen dokládá jeho charakter.

Ale souhlasím, že proti takovému Kalouskovi nebo Drábkovi je to břídil.
14. 02. 2014 | 13:59

Glosator napsal(a):

To míval.
Koalice je o tom "my si vezmeme toto ministerstvo, vám dáme toto ministerstvo." Pak se ještě handrkují o to, kdo bude náměstkem.
Proboha, vidíte to v přímém přenosu právě teď a žvaníte tady nesmysly.
Mimochodem, "my podpoříme tenhle zákon a vy zase tamten zákon" v praxi znamená třeba "Vám schválíme zákon o POVINNÉM přidávání biosložek do benzinu a vy nám zase zákon o deregulaci nájemného."
Mimochodem, proti zákonu o exekucích hlasovali jen tři poslanci, všichni z ODS a mezi nimi Marek Benda. A KDO má zájem na tom, aby tato zlodějna pokračovala??? To je něco daleko horšího, než např. tunelování DP Praha Rittigem a spol!!!
Všichni jste blbci, když toto nevidíte!
14. 02. 2014 | 14:03

Kelt napsal(a):

Filuta,
pokuste se Vaše hodnocení překlopit do praxe.
Dám Vám návod-kauza Budišov,Jourová,pedofilie Paroubka-např.
Ono nekonat je opak toho konat.
Pokud se to nepovede,tak Váš princip fungování české politiky je v úrovni"jedna paní povídala".
14. 02. 2014 | 14:05

Filuta napsal(a):

Yosif

Je jisté, že Šnajdr i Tvrdík jsou lumpové.
Tvrdík přivedl Ruzyni cugrunt a ještě za to dostal nové koryto.

Špidlu pokládám za škodnou-je to neschopný a nepoužitelný eurofanatik, kterého se strana potřebovala zbavit. Bohužel se za to své válení v europarlamentu slušně napakoval, i když tam působil spíš jako komický kulturní prvek.
I ten Ransdorf je intelektuálně lépe vybaven.
14. 02. 2014 | 14:05

Filuta napsal(a):

Kelt
Kauza Budišov skončila poněkud překvapivě.
"Oběť" byly zároveň spolupachatelem.
Jourová nyní své mučednictví náležitě prodá, za jiných okolností by po ní pes neštěknul. Stala se ministryní za podobných okolností jako Chovanec. Babiš ji používá k tomu, aby ukázal, že je lepší.

Jinak nechápu smysl vašeho příspěvku.
Jaképak jedna paní povídala - Sobotka jednoznačně nese za byty OKD odpovědnost. Společně s předchozí "pravicovou" vládou.
14. 02. 2014 | 14:09

Kelt napsal(a):

Filutu,
omlouvám se,ale to co na margo prodeje minoritního balíku OKD akií Bakalovi píšete, jsou
inkoheretní kecy.
Prodej schválila tehdejší vláda-cenu určila nezávislá odborná firma a Sobotka nebyl předsedou vlády.
Pokud si za tím stojíte-podal jste na příslušné SZ trestní oznámení?
Pokud ne,tak ty hlouposti vykládejte na schůzi chovatelů holubů.
14. 02. 2014 | 14:14

Filuta napsal(a):

Vysedlina
Nečas dělá chytrého a přitom jen trapně opakuje výrazy, které používá Reflex (např. Pečinka) - o jakobínech atd. Stačí si přečíst pár jejich tendenčních článků a zjistíte, že je Nečas pouhý papoušek.
Za ty výroky o policejních plukovnících by už vyletěl všude jinde z politiky, možná i v tom Rusku. Totéž platí pro Kalouska, který "svlékal" Lessyho z uniformy v přímém přenosu.
Hlavně že se ti zkorumpovaní tajtrlíci pořád vymezují proti Putinovi. Ten by se od nich mohl učit jak ojebá... poddané a okrádat stát.
14. 02. 2014 | 14:15

Filuta napsal(a):

Kelt
Nic podávat nebudu.
Sobotka nese jednoznačně minimálně politickou zodpovědnost a taky mu to skoro zlomilo vaz. Z kauzy OKD má pěkně naděláno v trenkách. Tečka.
14. 02. 2014 | 14:17

Kelt napsal(a):

Filuta,
vlastníte snad prádelnu,kam paní Sobotková nosí manželovy trenky?
To je přesně v té úrovni jako prodej bytů Bakalovi.
14. 02. 2014 | 14:32

Marie napsal(a):

Copak není povzbuzující už jen to, že u nás může, alespoň zatím, stát po pádu Nečasovy vlády civilizovaně fungovat a nepropadá se do chaosu? Není ale možné, že po případném pádu současné vlády ten chaos skutečně nastane? Takovému panu Kalouskovi by se určitě chaos mohl hodit.
14. 02. 2014 | 14:40

Glosator napsal(a):

To Filuta
Proti Kalouskovi jsou břídilové skoro všichni.To on stál za většinou zvěrstev Nečasovy vlády a pořád si dost úspěšně hraje na vrchol mravnosti.
To, že nikdo nezavře Grosse je pochopitelné, víte, kolik toho právě on musí, coby dlouholetý ministr vnitra a premiér vědět a mít na politiky napříč politickým spektrem.
14. 02. 2014 | 14:44

Gru napsal(a):

Vše se ukáže být bouří ve sklenici vody. Tu sklenici již drží v rukou Babiš se svými adjuvanty a postará se, aby se sklenice rychle ustálila. Není tu skutečný zájem na potrestání včerejších mocných, to si současní mocní přece ze zásady zavádět nebudou. Jedíný, komu zůstane Černý Petr, bude Rath, u něhož nikomu nevadí, že se na akci proti němu účastnilo několik stovek policistů, ani že na ulici byla policejní auta (šílený přečin proti demokracii, pokud jde o Nagyovou). Všechny nehoráznosti, kterých se Nečas dopustil, jsou a budou omlouvány tím, že "hledal ženu" a jeho lapsy budou bagatelizovány jako zkopnutíčka pohlavně vzrušeného mladíčka. Takový gentlemanský poklesek, jak jinak, u decentního expremiéra, v jehož očích je každý, kdo by ho chtěl volat k odpovědnosti "lidským dobytkem" a "sviní".
14. 02. 2014 | 14:56

Gru napsal(a):

S jistým úžase se dozvídám, že Šabatová, která má prsty v podivném sektářském případu pseudoaničky Škrlové, byla zvolena do funkce "ochránce práv". Potěšbůh!
Pamatujete si, jak Šabatová komentovala své neuvěřitelné postoje v té aféře slovy, že "se sice zmýlila, ale dokáže se na sebe podívat do zrcadla"?
Jedstlipak se na ni poslanci taky dívali v zrcadle, jako Perseus na Medusu, než ji usekl hlavu?
14. 02. 2014 | 15:15

Targus napsal(a):

Vlastně jde o to, aby soud, jako v této věci jediný kompetentní orgán, určil pro příště přesné hranice mezi politickou korupcí a trestně-právní korupcí

Takže podle Hvížďaly je politická korupce O.K.

To je naprosto šílený názor. Hvížďalo, dejte si koupel ve Vltavě, možná vás ta studená a špinavá voda probere.
14. 02. 2014 | 15:20

Filuta napsal(a):

Gru

Ono jde o to, zda se Babiš nebude náhodou chtít zbavit ekonomických konkurentů (jako v případě Tykače, kterému už šlápnul do báboviček).


Z volby Šabatové jsem zděšěn. Ona i Uhl jsou nenapravitelní marxisti, krom jiného.
Ta si z úřadu ombudsmana vybuduje další neziskovku.
Bohužel, odešel Varvařovský. To se dalo čekat, když mu tam nasadili i přes jeho odpor Křečka. Ale i Křeček by byl proti Šabatové skvělá volba.
Ať už ty pravdalásky, v čele s moralistkou Marvanovou, konečně izolují od politiky.
14. 02. 2014 | 15:51

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Problém české společnosti je v tom, že toleruje lumpárny u vyvolených. Proč to někteří z nás dělají, bude vězet v tom, že jsou stejní, jako Nečas.

Nečas to není jen uplácení těch tří poslanců, ale i kauza Nagyová.
Od toho, že si ji tahal s sebou, nechal jí vyplácet milionové odměny, a ve zneužívání vojenského zpravodajství jeli nepochybně spolu. Nevěřím tomu, že o tom Nečas nevěděl.
Policie by měla prověřit i trafiky těch dvou „loajálních“ generálů, včetně jejich povyšování. Zadarmo to asi nedělali.

O Nečasově poctivosti vypovídá taky to, jak se staví k vyšetřování.
Pro politiky a státní úředníky by mělo platit to, že musí policii poskytnou svou maximální součinnost. Nečas s Kalouskem mají ke státním orgánům podobný přístup, jako členové mafie.
14. 02. 2014 | 15:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Gru napsal:
"Pamatujete si, jak Šabatová komentovala své neuvěřitelné postoje v té aféře slovy, že "se sice zmýlila, ale dokáže se na sebe podívat do zrcadla"?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Máte štěstí, že vás ještě nikdo nenapálil, asi preventivně lidem nedůvěřujete nebo důvěřujete ale prověřujete.
Ta Mauerová vypadala jak Maří Magdalena a jako každá psychopatka byla i dobrá herečka. Takže ten lapsus se dá pochopit, snad se paní Šabatová poučila. A kdoví, jestli právě vy nebudete jednou její pomoc potřebovat, určitě půjde do sporů s úřadyenergičtěji než protřelý Křeček.

gaia
Jestli je paní Šabatové 70 let, tak to je ve vynikající kondici, do báby má daleko. Doufám, že vy ve vašem věku (40 až 50)vypadáte jako Gina Lolobrigida v šedesáti, což by byl kompliment, protože to byla krasavice, jakých je málo.
14. 02. 2014 | 16:10

Nuba napsal(a):

Pane Hvížďalo
souhlasím s Vámi, je nejvyšší čas. Bohužel začíná se ukazovat, že většina politiků si vysvětlila svoje původní poslání zcela v rozporu s přísahou, kterou dali svým voličům. Začali se chovat jako prodavači v samoobsluze a tím naprosto devalvovali smysl svobodných voleb.

Dnes to vypadá tak, že sice máme parlament, kde zasedají zvolení zástupci a měli by prosazovat program, který je do těchto funkcí vynesl na kandidátce jednotlivých stran. Jaká je ale praxe ? To, co se děje v mnoha případech skrytě v kuloárech prostřednictvím lobistů či kmotrů, toho se teď zcela veřejně ujal samotný premiér tohoto státu a za prosazení změny v hlasování, nebo oddálení pádu vlády dal těm vykukům trafiky se zdůvodněním, že to je normální, běžný politicky obchod ! Nebesa, letím vsadit Matesa !!!

Je s podivem, kolik lidí mu to schvaluje, nechápu. A souhlasím, je moc dobře, že konečně někdo stanoví, co je a co není v politice možné, protože kdyby to tak mělo jít dál, tak by to byl konec demokracie. A časem by pochopili i ti hloupější, že je naprosto zbytečné dělat u voleb nějakého kašpara, když se potom tvoří zákony na přání toho, kdo si koho v parlamentu koupí.

A ukazuje to i na fakt, jak hluboce je u mnoha lidí zakořeněno myšlení, že korupce je vlastně přijatelný prvek trhu. Zřejmě jim nedochází, že to poškozuje všechny, vyjma těch, kteří z toho mají profit. Dokonce spolupracovník exprezidenta Klause Hájek kritizuje zatčení Nečase a zatčení kriminálníka Rittiga hodnotí jako puč ! To už je snad paranoidní.

Nechápu, jak si mohla celá ODS nechat šéfovat takovými lumeny, jako jsou doposud nepotrestaný Janoušek nebo zatčená býčí šíje bývalého veksláka Rittiga. Že se ani nedivím, kdo ho zastupuje - velevážený pan bývalý zametač Rampula. No ona ta mafiánská niť se dá dobře vystopovat.

Docela mě bude zajímat, jak se justice popasuje s tím dilematem. Pokud bude Nečas odsouzen, tak se bude řešit, jak je možné, že máme ve stejné věci dva různé rozsudky. A to je jediná cesta k tomu, jak se dostat do toho mafiánského hnízdečka v justici, které má svoje sesle obsazeny u toho slavného Nejvyššího soudu, kde až do roku 2010 zaséval své sémě nezapomenutelný Pavel Kučera s jeho amorfním postojem k právu. Nevím, kdo na tom soudu tu půdu tak dobře hnojí, že se to jeho dračí semeno tak ujalo. Je to nějaká odrůda toho svinstva bolševníku.

Jednoduché to nebude. Ale můžeme si za to z velké části sami.
14. 02. 2014 | 16:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Filuto, co jste dělal za totáče proti normalizačnímu režimu v dobách, kdy Petr Uhl seděl celkem devět let a jeho žena tři.
Že s nimi, co se týče světonázoru nesouhlasím, neznamená, že si jich za jejich statečnost nevážím. Rád bych viděl Klause a jeho poskoky, jak by trpěli kvůli svému přesvědčení.
Snad se shodnem, že současný režim není poslední stádium ve vývoji politického uspořádání. Dřív nebo později se to začne ve světě mazat a nikdo neví, co to přinese.
Pokud se podaří zachovat nějakou přívětivější formu demokracie než je současná pseudodemokracie, či vlastně oligarchie, bude to pro lidstvo výhra. Ale to už bych byl přílišný optimista.
14. 02. 2014 | 16:21

Filuta napsal(a):

šašek
Já jsem chodil ještě do školy, takže můžete být klidný.
A moje rodina k prominentním rozhodně nepatřila.

Nevím, proč bych si měl vážit trockistů a marxistů. Vystupovali proti režimu,ale bolševiky byli a zůstali.
To už je lepší být tou opovrhovanou šedou zónou.
Co dělali tihle lidé v 5O. letech? Tleskali režimu.

Pro mě je to stejný odpad jako komunisti.
Bába by měla jít konečně do důchodu a nemotat se do politiky.Už má na to věk.
14. 02. 2014 | 17:21

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmmm
kdo si myslí, že patří Nečas před soud ať zvedne levou ruku a kdo že koloťuk ať zvedne pravou.
Uděláme referendum.
Okamůra to sečte a to bude nad zákon

Když bude Ištván takhle pokračovat bude brzo vyštván, devalvuje jen svoji jindy záslužnou a potřebnou činnost.
Pokud nemá hmatatelné důkazy jako u dRátheníka, že přišlo cosi na kontíčko Péťovi nebo Janče je ta žaloba o ničem.
Trafikantů je a bude hafo. O tom je poblitika.
Dávat -de facto-určovací žalobu není úkolem psů policejních, ve finále to ÚS rozmetá, ještě jin vykoupe čumák v právních srágorách.

Ale lid se aspoň vysliní,Pehe s Hvížďalkou zamudrují, Přibáň zakibicuje a Franta vyřádí, mámo toho by zavřel, támhletoho taky, koho ty?
Zaslouží si to.Nepochybně, ale o tom není právo.

Jediná šance je jako u Ala Capouna nebo Macha. Chytit je na něco jiného, marginálního, třeba nezdaněný příjem.Ostatně i v Italii jde o to, že Berlusconi dal tři miliony eur a poslanec zdanil jen jeden a už se veze.
14. 02. 2014 | 17:24

vobo napsal(a):

Gaia,realista
Církevní restituce před soudem již byly.A sice před ústavním.
14. 02. 2014 | 17:26

Pepa Řepa napsal(a):

Filuto
Varvařovský odešel, protože mu JUDr. Krtek začal počítat špunty.To on nerad.
Většího násosku byste nenašel. A Šabatová chce vetovat zákony.
S Péťou a mladým vytvoří pátý pilíř právního systému.Přizvou Patočku možná i Kocába.

Kolik seděla je dneska fuck. U Fandy v kurníku sedí nosnice na dřevěným vejci a pořád nic. Ale kdáká hezky.
14. 02. 2014 | 17:32

ximprlich napsal(a):

Nuba 16:13
Vy ošklivej (nebo ošklivá) Nubo, proč jmenujete pana Rittiga kriminálníkem? Ve skutečnosti byl ekonomickým disidentem, protože pomáhal likvidovat tehdejší zřízení ekonomicky, a to velmi účinně (lépe než ti vzdělaní "disidenti"). Vždyt přece jeho zásluhy na potlačení režimu uznal i president Václav Havel, který mu za to udělil amnestii. A tak se pan Rittig nepochybně zařadil mezi účastníky odboje proti totalitě (nevím ale kolikátého). Je ostudou tohoto státu, jak zachází se zasloužilými odbojáři! Fuj.
14. 02. 2014 | 17:33

Lila napsal(a):

Filuta

Vzhledem k tomu, že se Anna Šabatová narodila v roce 1951, tak v době procesů mohla vytleskávat leda tak paci, paci, pacičky...

Ve třetím ročníku filozofické fakulty, kterou začala studovat v roce 1969, byla odsouzena za podvracení republiky - organizování letákové akce - na tři roky nepodmíněně. Z vězení byla podmínečně propuštěna v prosinci 1973, tedy v roce, kdy pan Keller právě vstoupil do znormalizované KSČ.

A když už se tu otlouká o hlavu "vysoký věk" třiašedesátileté Šabatové, je dobré si připomenout, kolik bylo v roce 1989 komunistickým pohlavárům: Husákovi 76 let, Jakešovi 67, Bilakovi 72, Indrovi 68 let. A náš pan prezident letos v září oslaví sedmdesátku... :-))))
14. 02. 2014 | 17:40

petrof napsal(a):

Hvížďala zapomněl napsat, že tu hranici potřebuje zjistit V zájmu všeho lidu...
Další popletený novinář, který nechápe, že politika je největší korupce už ze samotného principu....ovšem trestně nepostižitelná!!!
PS. ...navzdory všem Šlachtům, Ištvánům a dalším....
14. 02. 2014 | 17:50

Matematik napsal(a):

Zlodej krici chytte zlodeje!
Co když ale dojde i na privatizatory Mlade fronty?
Radeji soudruhu Hvizdalo opatrne.
Preci jenom kradez a lez neni ani pravicova ani levicova.
Snad by nam mohla redakce Aktualne.cz vysvetlit, nebo alespon anzancit, staci natuknout, mame nebo nemame se bat tech raket z KLDR a Iranu?
No paatujete ty animace balistickych drah, jimiz jste nas tak aktivne zasobovali?
Dejte hlavy dohromady i se soudruhem Hvizdalou a treba na neco prijdete.
Podle mne jsou tyto dve moznosti soudruzi roztleskavaci davu:
1) byla to jen legrace takovy happening a meli bychom to nyni hodit za hlavu a ty animace vazne mysleny nebyly

2) naopak je to druha mnichovska zrada a des by nas mel obchazet neb kazdou chvili necoz tech zemi prileti ne?

Zkuste alespon naznacit, zadne animace.
Pamatujte kradez a lez neni ani levicova ani pravicova.
I v pripade Mlade fronty je tomu tak.
Tedy pokud na to nenahlizime leninskou dialektikou ze soudruhu Hvizdalo.
ČEZ vasi redakcni praci
14. 02. 2014 | 17:52

santawizard napsal(a):

Pane NOVINÁŘI:
Zajímavé je,že tato kauza nevznikla pomocí novinářů.Ba naopak novináři si nikdy takového "uplácení" nevšimli.Všimla si toho až policie a proto jsou toho plné noviny až teďka.Jestliže "uplácení" byli zprošteni viny protože to bylo na půdě parlamentu,tak nemohli ztratit poslaneckpou imunitu a jejich vazba byla totálně protizákonná.Jestliže však ex.preimier až tedka,když obvinění poslanci byli očištěni ,může být obviněn ,že je uplácel z mimoparlamentárního prostoru ,protože to tenkrát dokonce veřejně obhajoval že takové "obchody" jsou politicky korektní,jak se budou tvářit na policii nezávislí novináři ???Nakonec policie je státní sektor a novináři jsou soukromný sektor ,ale politici mají vládnout ,jak státnímu tak soukromnému sektoru.
Jestli že Poslanci nejprve hlasovali ,ale potom složili madáty,tak to taky může znamenat nic víc a nic míň , než že nebyli v rozporu se svou stranou na 100% ale jenom na 50%.Navíc uplácet lze jenom státního úředníka a nebo novináře.Poslance s imunitou nelze uplácet ani "uplácet".
14. 02. 2014 | 18:05

Yosif K napsal(a):

modrá sekta napsal(a):
Chápu,že poněkud duševně chudší kolovrátek vašeho ražení bude ihned odvádět řeč na Tvrdíka a na Špidlu.
Víte co, jestli proti nim máte důkaz, obraťte se na policii. Ale tady při debatě o Nečasově tlupě neotravujte.
Vysvětlil jsem své stanovisko dost srozumitelně nebo to chcete namalovat?
14. 02. 2014 | 13:32
Špidla a Nečas OČIVIDNĚ dostali trafiky, ale
---důkaz o korupci který by obstál u soudu proti nim nikdo nemá.
---přijetí nějaké práce se těžko dokazuje jako úplatek.

Nicméně na špidlu i tvrdíka došlo politicky - oba jsou politicky odepsaní a už se ani neodvážili někde kandidovat.

Tchoř Fuks a Schnaidr OČIVIDNĚ dostali trafiky (potvrdil to K.S. veřejně), ale důkazy o korupci PCR víceméně asi také nemá, jelikož:
1) Rozdávání trafik třeba i nejb..bělším traktoristům není v česku trestný čin, bad luck.
2) Hlasování tak či onak opravbdu postižitelné není.

Možná Tchoř, Fuks a Schnaidr byli takoví id...ioti že do telefonu řekli NEČASI, KDyŽ NÁM NEDÁŠ TRAFIKY BUDEME HLASOVAT TAK, KDYŽ NÁM DÁŠ TRAFIKY NEBUDEme HLASOVAT VŮBEC. A možná ne - zatím nic moc inkriminujícího neuteklo.

Pokud toto jasně řekli, pak lze dokázat že byli vyděrači, což u Tvrdíka a Spidly už věru zpětně dokázat nepůjde.

Pokud toto jasně řekli, i tak má důkazní stránka další háčky:
1) asi nemluvili s Nečasem ale s Nagyovou, zavřít Nagyovou nebude až tak velký terno.
2) Kalousek může opakovat že by jim nabídl job i bez vydírání, každý z nich je cca dvakrát inteligentnější (nemluvím o morálce) než třeba traktorista Vlček kterýho CSSD tlačila do čela NKU, a umí cizí řeči - na rozdíl od Tvrdíka.
14. 02. 2014 | 18:22

petrof napsal(a):

Naprosto neuvěřitelným způsobem se k té legrační kauze vyjádřila bývalá řadová členka KSČ, ministryně Válková, ......že politici se mají bát? Já si myslel, že žijeme v právním státě, kde se po právu mají bát jenom zločinci...
14. 02. 2014 | 18:29

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Kolik se zde ještě najde "duševních velikánů/,kteří ani do nejdelší smrti nepochopí tak jednoduchou věc,že v případě OKD byl prodáván MINORITNÍ BALÍK AKCIÍ a ne byty jako takové.
Titíž ale nikdy nevzpomenou toho,že Bakala porušil veřejně daný slib,že byty prodá současným nájemníkům za odhadní ceny.
14. 02. 2014 | 13:53
Máte pravdu že Sobotka přišel k již napůl dokonanému dílu - kdy 51% akcií měl pod kontrlolou bolšán Viki Koláček.
Přesto je svatá pravda toto:
1) vláda mohla minonitní balík akcií prodávat pouději, prodávala kdzž cena uhlí byla nízko.Mysleli že prodávají bolševikovi, prodali lacino. Bolševik obratem ruky prodal dráže američanovi Bakalovi, toto sosálisti asi prohlédli pozdě.
2) Pokud sosálistická vláda tak stála o to, rozhodit byty mezi proletáře zadarmo - mohli říct - vemte si minoritní balík výměnou za byty. O tomto nikdo qani nešpetl - na státních bytech se chtěli napakkovat tak či onak i levičáci - sosani v družbě se zrádcem bolševikem viki Koláčkem, tehdy fanaticky podporovaném trumbelíny z bolševických odbroů.
3) Pokud sosálistická vláda tak stála o oto, aby na firmu měla vliv, mohla si 49% akcií ponechat - foci kupuje minoritní podíly ve "strategických společnostech" aby stát na ně měl vliv.

No nic pec socalistům spadla s jiným vysledkem než sami čekali. Nikdo ji už nepostaví.
14. 02. 2014 | 18:34

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Kelt

Marně se z toho snažíte Sobotku vyvinit.
On dobře věděl, co dělá a šel Bakalovi na ruku.
Ptejte se spíše na to, proč (resp.zač ) mu na tu ruku šel.

KONEC CITATU.
Přesněji řečeno Sobotka mohl být takl vstřícný protože jednal s levicovými soudruhy - s rudými bolševiky z managementu - Votava, Koláček, Przybyla - za nimiž stál zfanatizovaný "pracující lid a hornické odbory".
To že rudí soudruzi okamžitě prodají všechno kapitalistovi Bakalovi Sobotka mohl ale nemusel vědět.
Jelikož Sobotka je ukázkový petrolín, tak typuji že to vědět nemusel.

Cituji wiki:
V průběhu 90. let také proběhla částečná privatizace OKD, především prostřednictvím kupónové privatizace, část akcií OKD získaly také obce. V roce 1997 bylo sníženo základní jmění tak, že Fond národního majetku České republiky ztratil ve společnosti majoritu. Prostřednictvím brokerské společnosti začal akcie mimo vlastnictví FNM skupovat ostravský podnikatel Stanislav Pros. Zanedlouho získal stejný podíl jako FNM a klíčovým se stal 5 % podíl ve vlastnictví severomoravských obcí. Ty se mu podařilo získat a v roce 1998 na valné hromadě OKD vystupoval jako majoritní vlastník.[7]

Do celé věci se pak vložili manažeři OKD Petr Otava a Viktor Koláček (a Jan Przybyla); jejich společnost K.O.P. (vlastnící podíly v Českomoravských dolech, Metalimexu a Sokolovské uhelné) a nově založená Karbon invest (zřejmě ve vlastnictví Stanislava Prose). OKD si půjčila 2,5 miliardy Kč od IPB. V průběhu středy 14. října 1998 pak OKD od manažerů kupuje K.O.P. za 3,9 mld, K.O.P. posílá 2,4 mld Karbon investu, Karbon invest tuto částku posílá Stanislavu Prosovi a získává za ní majoritní podíl v OKD. Následně K.O.P. posílá zbylé 1,5 mld na účet neznámé kyperské společnosti Lagur (zřejmě ve vlastnictví Stanislava Prose), za které pro manažery kupuje společnost Karbon invest. Manažeři tak získali majoritní podíl v OKD (a tedy i majetek své K.O.P) bez vynaložení koruny navíc.[7]Tomáš Ježek tyto transakce označil jako kapitálový incest.[8] Policie později celou vec dlouho vyšetřovala, dostatek důkazů pro zahájení trestního stíhání manažerů však nenašla.[7] Manažeři nakonec byli v roce 2003 obviněni za pozdější transakce mezi Karbon investem a OKD (a Českomoravskými doly). OKD při nich měla přijít o více než 2 mld Kč. Soud nakonec v červnu 2009 manažery osvobodil.[9] Státní zástupce chtěl ve věci podat odvolání, to mu ale nadřízený zakázal.[10]

OKD v novém tisíciletí[editovat | editovat zdroj]Na podzim roku 2004 odkoupil Karbon zbývající státní podíl v OKD, takže poté vlastnil 95,89% akcií firmy. Krátce nato se vlastníkem Karbon Investu - a přeneseně tedy i OKD - stala firma Charles Capital, patřící kyperské společnosti RPG INDUSTRIES, za kterou stojí český finančník Zdeněk Bakala.[11]
14. 02. 2014 | 18:44

desider napsal(a):

Lila napsala
A když už se tu otlouká o hlavu "vysoký věk" třiašedesátileté Šabatové, je dobré si připomenout, kolik bylo v roce 1989 komunistickým pohlavárům: Husákovi 76 let, Jakešovi 67, Bilakovi 72, Indrovi 68 let. A náš pan prezident letos v září oslaví sedmdesátku... :-))))
14. 02. 2014 | 17:40
Je treba prijmout zakon se zastropovanim veku [mental ceiling] pro politicke funkce
60 let maximalni vek pro prideleni ohrady
14. 02. 2014 | 18:48

vilemína napsal(a):

ODS se svou minulostí patří na skládku odpadu novodobých českých dějin. ČSSD není se svou koaliční smlouvou o moc líp. Mají na sobě adekvátní porci špíny jako ODS.
Dokud je na Hradě Zeman, jejich špína nebude otevřeně odkryta. Zemana patrně drží Rusové "za krk" jako Klause. Zeman proto nepůjde proti Klausovi. Naopak, má jeho podporu. Jestli chce Fiala udělat něco s ODS, musí vyhodit ze strany všechny spojence Klause. Na to ale nemá asi dost podpory ve straně. Zatím vystupuje skoro legračně ve "starých stopách". Jestli bude takto pokračovat, pak si ODS patří zaniknout jako souputníka bezskrupulózních lobbistů.
Marek Benda byl měl jít konečně pracovat, namísto předávání svých poslaneckých myšlenek masám. Nejlépe manuálně pracovat. Třeba na to má, na rozdíl od vlastního intelektu. Nečase ať uchopí nezávislý soud...
14. 02. 2014 | 18:50

mb napsal(a):

výborný blog ( narozdíl od palachova)
14. 02. 2014 | 18:55

svačinář napsal(a):

Není vůbec špatné že naši zemi řídí lobbysti Rettig, Janoušek, Pitr,... lahůdkáři ,řezníci veksláci taxikáři ...., vše příznivci ods , páni čistí a ještě čistější ,...Jsem tomu velmi rád a díky za to!!!
14. 02. 2014 | 19:18

smutný napsal(a):

petrof napsal(a):

Naprosto neuvěřitelným způsobem se k té legrační kauze vyjádřila bývalá řadová členka KSČ, ministryně Válková, ......že politici se mají bát? Já si myslel, že žijeme v právním státě, kde se po právu mají bát jenom zločinci...
********************************************************************
Lidé jsou různí. Jedni žijí poctivě a čestně, protože je to pro ně samozřejmostí a druzí nad sebou potřebují bič aby je to drželo na uzdě. Proto je nutné aby právo a spravedlnost platily pro všechny stejně, aby ti se sklonem k lumpárnám měli strach, že na ně dojde, pokud něco protizákonného provedou. Už chápete nebo to chcete namalovat? :-)
Jak se může někdo takový považovat za vzdělance??
14. 02. 2014 | 19:26

Filuta napsal(a):

Pepa
Tak on je Varvařovský násoska? To je mi ale překvapení. Kde jste k té informaci přišel? Ale jinak chytrý člověk a sympaťák.

Šabatová nemá právní vzdělání a je to multikulturalistka a cikánofilka jak vyšitá. To se máme na co těšit. Tahle sestava marxistů s důvěrou hledících k Bruseli- Šabatová, Dientsbier, Zaorálek a gender aktivistika Tominová mě přivede předčasně do hrobu.
14. 02. 2014 | 19:26

smutný napsal(a):

svačinář napsal(a):

Není vůbec špatné že naši zemi řídí lobbysti Rettig, Janoušek, Pitr,... lahůdkáři ,řezníci veksláci taxikáři ...., vše příznivci ods , páni čistí a ještě čistější ,...Jsem tomu velmi rád a díky za to!!!
*****************************************************
....přidávám se a chtěl bych tímto poděkovat všem kdo zatvrzele volil ODS jako menší zlo a taky voličům Kalouska, vřelé díky!!!
14. 02. 2014 | 19:29

Pepa Řepa napsal(a):

Eiluta
to Vás překvapuje? Ani Ota se s tím nemazlil, ale měl vypito.
Na ombudsmana se hodil. Měl po sezoně, kde jsou ty časy, kdy ho v Ječný šoupli do přízemí, aby jim v patře nesmrděl Gebauerovi z STB. A v Mělnické u něj doma bylo veselo. Dohodil jsem ho kamarádovi, prošvihnul mu termín BSM, jen rozhazoval rukama, tak mě zabijte, kucí.
Nezabili, odpustili.Budiž mu země lehká.
Ale právník to byl špičkovej a člověk s rovnoou páteří.
O té tetě, která hodlá vetovat zákony(!!!!) se dá jen říct, že dobře seděla a sedí.
I polovina sosanů ji má plné zuby. S marx-leninovou skvělá dvojka.
14. 02. 2014 | 19:35

smutný napsal(a):

...to je tak dojemné jak má někdo starost o to, jestli náhodou nebyla Nagyová ponižována a dehonestována. Já osobně, kdyby mne někdy zatýkali, tak bych určitě ponížený a dehonestovaný byl. Ono to je dost velká ostuda, co si budem povídat, že ano.
14. 02. 2014 | 20:00

petrof napsal(a):

Každý, kdo umí používat mozek, dnes již samozřejmě ví, že pěstovat si podobná individua na vrcholných postech státního zastupitelství či republikového policejního útvaru není rizikem pouze pro několik aktuálně postižených, nýbrž pro celou zemi. Však se také Ištvanovi a jeho smečce během několika měsíců prakticky podařilo rozvrátit ústavní pořádek země.
Nic na tom nemění, že nenapravitelní levičáci nad tím nadšeně hýkají. Co jiného než jásot nad postupnou likvidací jimi nemilované demokracie, chcete-li kapitalismu, také od nich očekávat, že? Nic na tom nemění ani nadšení pouliční lůzy. Ani na tom není nic překvapivého. Stejně se lůza radovala v únoru 1948.....
14. 02. 2014 | 20:09

pepa z depa napsal(a):

Poslanci byli zvoleni v řádných volbách a vykonávali své funkce s řádným demokratickým mandátem.Kde je psáno, že je poslaneckého mandátu může zbavit premiér vlády nátlakem a následně příslibem trafiky.To je hrubé porušení systému demokracie.Když k tomu připočteme vydržování si konkubíny přímo na svém sekretariátu, která jej ještě úkolovala nebo sjednávala konspirativní schůzky s mafiány (lobisty).To snad je v této společností normální? Jak nám tvrdí pravicoví pravdoláskaři?
14. 02. 2014 | 20:49

xxx napsal(a):

Zcela souhlasím s filutou! Být Klausistán právním státem už dávno stál před soudem
tuneldědek, a spousta dalších českých politiků. Takovej Kočárník....
14. 02. 2014 | 20:50

Joe Ratata napsal(a):

Petrof
Nadšení vzbuzuje vyděšené hýkání majitelů demokracie, chcete-li kapitalistů, že se Ištvánovi a spol. podařilo narušit mafiánský pořádek země.
Kam to spějeme?
Ona snad nakonec bude zlodějina a korupce trestná!
14. 02. 2014 | 20:50

1.dd napsal(a):

To petrof/20:09/: Žiji ve Švýcarsku už 20 le: když jsem ale Švýcarovi řekl, co
česká "pravice" považuje za útok na demokracii, vyděšeně se na mně díval, jestli jsem se nezbláznil. To víš, Švýcarsko je určitě levicový a postkomančský stát!
14. 02. 2014 | 20:55

petrof napsal(a):

jedině Joe, Joe Ratata :
ale já s vámi naprosto souhlasím, ať se prokázané a usvědčené zlodějny a korupce tvrdě trestají. Ale tohle.....????
Včera : všechna media od rána valí do hlav celého národa - Rittig zadržen....
Dnes : dtto ..... jen nadpis zní - Rittig propuštěn......

Už jen s humorem očekávám, že v nedělních OVM bude Šlachta vysvětlovat : zadrželi jsme nepravého.....n-tsss, n-tsss.

PS. ...ne nadarmo naše-vaše ČT již několik měsíců vysílá české krimiseriály, poukazující na diletantismus a amatérismus naší policie....!!!
14. 02. 2014 | 21:01

Filuta napsal(a):

Pepa
U Varvařovského mě to překvapilo, u Motejla nikoliv.
S O.M. jsem měl cosi do činění, bral to ombudsmanování poměrně ležérně.

Ještě by měli angažovat Cibulku se siderickým kyvadlem a cirkus bude kompletní.

Jen se divím, že "sosani" nezvolili Křečka?
Co vzbudilo najednou jejich animozity. Nějak už ty názorové přemety nestíhám pobrat. Něco se změnilo?
14. 02. 2014 | 21:12

JC napsal(a):

1.dd napsal(a):

"To víš, Švýcarsko je určitě levicový a postkomančský stát!"

Oni k tomu měli Švýcaří referendum ?

Co když ten váš "švýcar" je levoun jak poleno, akorát vám to nesdělil ?
14. 02. 2014 | 21:17

Sylva Šauerová napsal(a):

Velmi dobrý blog, připojuji se k panu mb.

Paní Nubo, ODS se přes všechny řeči o "novém vykročení" chovají stále stejně a platí to i pro její zbytkové voliče. Bohužel, z ODS se ozývají stále stejné hlasy a je s podivem, že stejnou píseň přebírá i prof. Fiala, člověk by čekal, že bude vědět, že podobným chováním své straně nikterak nemůže pomoci, ba naopak, a vida ... S Rampulou jste to taky trefila, to je další věc, která je s pozoruhodná, ten muž ztratil pud sebezáchovy, obhajobou Rittiga nejenže nahrává veškerým dohadům o "zametačství", t.j. o protizákonné činnosti státního zastupitelství, a dále se profesně likviduje, jeden vskutku žasne. Jistě, mají ho (kmotři) v rukách. A ještě k těm posledním voličům ODS : nic nepochopili, nic se nenaučili, nic vědět ani nechtějí, posledním dokladem je dnešní "debata" na Virtually pod přepisem vystoupení prof. Fialy u Daniely Drtinové. Jenže co s tím ? Země si jen s levicí a populistickými partajemi vystačit nemůže a nadějí není ani TOP09. Jak jsem už dnes jednou napsala : babo, raď.
14. 02. 2014 | 21:20

Targus napsal(a):

To: petrof

postupnou likvidací jimi nemilované demokracie, chcete-li kapitalismu,..."

14. 02. 2014 | 20:09

Z vašich příspěvků je zcela evidentní, že jste ducha mdlého, nicméně plantat dohromady demokracii = vládu lidu s kapitalizmem, to už je opravdu na pováženou. Nechcete jít raději do postele? Ulevilo by se vám i ostatním diskutérům.
14. 02. 2014 | 21:34

petrof napsal(a):

a jéje, kde se vzala, tu se vzala, přiletěla svodkařka BIS Šauerová a hned je to vyřešené!!! Všechny pozavírat, podle hesla : kdo, když ne my, kdy, když ne teď!!!
Milá paní, celá debata je právě o tom, že pokud jsou vinni, tak ať sedí....ale jak jim to prokázat, když naše policie a justice je neschopná a ještě mnohem více zkorumpovaná, než ti ostatní.
Ostatně události těchto dvou dní to dokazují celkem jasně. A teď babo raď....
14. 02. 2014 | 21:35

Joe Ratata napsal(a):

petrof
Jenomže ti rovnější mezi rovnými se nesmějí vyšetřovat.
To je útok na demokracii!
14. 02. 2014 | 21:36

Targus napsal(a):

To: petrof

Co kdybyste na chvíli přestal sepisovat ty svoje bláboly a přečetl si aspoň jeden článek o Rittigovi na netu nebo v libovolném plátku?
Možná by vám po dvou třech hodinách docvaklo, že Rittig a jeho kumpáni BYLI OBVINĚNI z konkrétních trestných činů, což znamená, že po vypracování obžaloby budou postaveni před řádný soud a tam se bude rozhodovat, jestli půjdou do tepláků nebo ne.
14. 02. 2014 | 21:44

Míval napsal(a):

Glosátor: Vaše reakce má poměrně značnou vypovídací hodnotu. Uvědomte si, že kdo nevidí, nemusí být prostě blbý. Třeba je slepý nebo se kouká jinam. Ale Vy se asi spíše rozčilujete, že ostatní vidí věci méně či více jinak, než Vy. Prozradím Vám sladké tajemství - ani to neznamená zcela jednoznačně, že právě ti druzí jsou blbí. Ale to jen tak na okraj.
Samozřejmě, že politická vyjednávání v rámci koalic jsou plná oněch něco za něco. I vyjednané zákony mohou být špatné. Ale tady opravdu nevidím jinou, než onu politickou zodpovědnost. Protože tohle je regulérní obsah politiky. A až začnou ti lidé, kteří se vydávají za politiky a političky, být skutečnými profesionály v oboru, nejen tedy podle platu, pak i ten obsah bude mít trochu jinou kvalitu.
14. 02. 2014 | 21:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

Co vzbudilo najednou jejich animozity. Nějak už ty názorové přemety nestíhám pobrat. Něco se změnilo?
14. 02. 2014 | 21:12
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Začali monitorovat diskuse pod blogy ACZ a dali na doporučení rozumných lidí.
Názory profláknutách diskutérů berou v potaz jen potud, aby udělali pravý opak.
Takhle aspoň může paní ombudswoman přilepšit k beztak mizernému důchodu manželovi nějakou tuou pětkou, zaslouží si klidné stáří. Křeček už má nakřečkováno a navíc připomíná Waltera Ulbrichta říznutého Bulganinem, což jsou nežádoucí asociace.
Hoďte se do klidu, blíží se období prosperity, spravedlnost dostala nové, digitální váhy a kontaktní čočky, ten fáč přes oči je jen kamufláž, povídal Rampula, když se mu střeva nadula. Teď už nebude mít klidné spaní, zato časté pořiposrání.
14. 02. 2014 | 22:01

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Petrof se nás zřejmě snaží přesvědčit, že policie obtěžuje slušné politiky.

Na rozdíl od něj se domnívám, že ten, kdo používá mozek, tak dochází k závěru, že je naše policie k lumpárnám až příliš laxní.

K jeho lži ve směru k ministryni spravedlnosti,
ta uvedla ne to, co se vám snaží Petrof namluvit, ale formulovala to tak,
že politici by se měli bát hranice, kde se setkává to, co je ještě dovolené, a co je již trestné.
Pro politiky i úředníky by měly platit morální hranice, a od toho, co by mohlo zavánět kolizí s právem, by se měli držet daleko. Občan si může dovolit bruslit na hraně, ale ten, kdo reprezentuje stát, ne.
14. 02. 2014 | 22:03

buldatra napsal(a):

Toť otázka vskutku drozdí: Proč Nečasova kauza patří před soud?

No a proč by nepatřila?
A až se mu dostane spravedlnosti a bude odsouzen, můžeme mu zazpívat tu našu:

http://www.youtube.com/watch?v=8YGaix0EdAw
14. 02. 2014 | 22:06

petrof napsal(a):

dost keců oslíci, nechme hovořit odborníky :
...Toto je konstrukce státního zástupce. Pokud bude podaná obžaloba, musí se s argumenty, jestli tam skutečně byl prospěch, co bylo dojednáno a tak dále, vypořádat běžný soud. Ale nelze toto jednání poslanců zakomponovat do trestných činů. Ale tak či onak: takhle se jednat nemělo, to ostatně v našem rozhodnutí říkáme: bylo to neetické, nekorektní. Ale to jednání nedosahuje parametrů trestných činů a nelze je kriminalizovat."
Vladimír Jurka - člen NS
14. 02. 2014 | 22:19

smutný napsal(a):

Tak jsem si přečetl na Virtually rozhovor s Fialou a musím říct, že jestli si někdo naivně myslel, že se začne obroda a přerod z mafiánské ODS na pravicovou ODS, tak po přečtení tohoto rozhovoru bude z naivity vyléčen.
14. 02. 2014 | 22:21

petrof napsal(a):

podle mnohých horlivců zde ....by to zřejmě chtělo ještě všelidový soud rozhořčeného lidu a výkřiky, jako třeba ...nechť vás jako železného pěst....
Ach jo.
14. 02. 2014 | 22:27

vězení, óóó vězení, tvoje železa jsou .. napsal(a):

Pane Hvížďalo,
napsal jste to velice dobře a výstižně.

Díky!
14. 02. 2014 | 22:28

Targus napsal(a):

Oslík petrof už PŘEDEM ví, kdo je vinen a kdo ne. Jediné vysvětlení je, že část z oněch 17 haléřů z každé jízdenky končila i v jeho kešeni. Nejlepší by asi bylo zajít na čtyřku a tam to všechno dobrovolně napráskat. Jinak je ťurma jistá.
14. 02. 2014 | 22:42

david napsal(a):

To: petrof

Prý byla kdysi doba, kdy různí hlupáci používali pojmy " všelidovýh soud", "železná pěst" a.p. a prý čím ten hlupák býval hloupější, tím ta pěst byla železnější a soud všelidovější.

Potom lidé na čas zmoudřeli a tyto pojmy se najednou požívat přestaly

A teď najednou se tady objevuje železná pěst , všelidový soud a žvásty podobné v podání petrofa.

Že by to bylo tím, že právě tento petrof tady opakovaně předvádí svoji inteligenci tím, že tady projevuje až dětinskou radost z toho, že i jeho okrádá nějaký Rittig , nebo že by to byl jen obraz petrofovy inteligence obecně?
14. 02. 2014 | 22:46

smutný napsal(a):

...tak odtud čerpá petrof své rozumy http://virtually.cz/journal/?q=pravnicka-sebevrazda-ministryne-spravedlnosti

....a výplody tohoto chorého mozku považuje za relevantní
14. 02. 2014 | 22:55

Joe Ratata napsal(a):

petrof
No jo, NS, ten má nejvyšší morální autoritu.
Hlavně poté, co rozhodl, ze u někoho korupce vlastně není korupce.
14. 02. 2014 | 22:57

smutný napsal(a):

tohle ten exot Štěpánek napsal 4.1.2014 o Klausovi:

Klaus

Václav Klaus byl přelomovým ministrem financí, místopředsedou federální vlády, dvojnásobným předsedou české vlády, předsedou Poslanecké sněmovny a dvě funkční období prezidentem republiky. Naprosto zásadní měrou se zasloužil o to, že se u nás rozvinul klasický vějíř politických stran. Stál za klidným rozdělením Československa, výsledkem čehož jsou nejlepší vztahy Čechů a Slováků v historii. Byl motorem polistopadové ekonomické transformace.

Všímáte si? Ani jedna negativní zmínka o něm!
14. 02. 2014 | 23:04

smutný napsal(a):

co ještě ten exot Štěpánek napsal:

Ištvanův gang

Někteří lidé nadšeně vítali Únor 1948 a o dvacet let později srpnovou okupaci. Dnes stejní hlupáci nadšeně tleskají Ištvanovi a jeho policejním pohůnkům. Myslí si, že tu někdo konečně zavádí pořádek, že ty drzé politiky po zásluze klepnul přes prsty. Jenže jediným výsledkem řádění Ištvanova prokurátorsko-policejního gangu je ztráta svobody. Nikoli jen svobody těch aktuálně postižených, nýbrž svobody nás všech. Začíná to několika politiky a masivními odposlechy, pokračuje razií v growshopech a zmlácenými návštěvníky hudebního klubu a končí policejním státem a postupnou erozí demokratického režimu. Hlupáci tleskají. Bohužel, je to tak od nepaměti – hloupí lidé svobodu nepotřebují. A je jedno, zda se píše rok 1948, 1968 či 2013.

Co mají společného čarodějnické procesy z Vávrova Kladiva na čarodějnice, politické procesy z Mňačkových Opožděných reportáží a Ištvanova třívětvová prokurátorská fantazmagorie posledních měsíců? Stejný rukopis. Kde nic není, je třeba si to vymyslet, vykonstruovat. Boblig, Urválek, Ištvan, historie se opakuje. Mění se jen slovní balast, který koncentrovanou zvůli doprovází. Věroučné disputace vystřídaly disputace revoluční a dnes právnické. Přitom je třeba udělat jediné: hodit na dotyčného blázna síť. Jenže zatímco hlupáci tleskají, ostatní se bojí, a proto raději mlčí. Nejvíc zbabělí politici.

Podle toho exota patří k demokracii svoboda krást a korumpovat stejně jako svoboda slova a volnost pohybu. A představte si to, ten zlý Ištván a zlá policie chtějí tu svobodu krást a korumpovat, trestat. No to je skandál!!!
14. 02. 2014 | 23:22

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
souhlasím s Vámi, nová naděje ODS pan Fiala mě zklamal, mluvil ve stylu starých harcovníků, že je kriminalizována běžná praxe politických obchodů. Škoda. Čeká nás ještě hodně dlouhá cesta a i když jsem naivní idealistka, tak zázraky po všech těch herdách už opravdu nečekám. Stačí mi naděje a tu mi nikdo nevezme. Nedávno jsem zaslechla na radiožurnále rozhovor s hercem Etzlerem, jak má toho bráchu jako reportéra tuším v Číně. A ten vyprávěl, že byl na dovolené v Norsku a protože rád rybaří, tak se podle doporučení vydal někam do míst, kde je hodně ryb. Protože ta místa neznal, je to celkem rozlehlá málo obydlená země, tak se v jednom místě zeptal, aby mu poradili. A ten člověk mu přesně popsal, kam má jet s tím, že je to ale daleko, tak ať si půjčí jeho auto a až se bude vracet, že nebude doma, tak ať mu to auto nechá stát venku.
To je pro mě pohádka, jakýsi sen v mlhách, neuvěřitelná vidina, sci-fi. Chtěla bych, aby v něčem podobném mohly žít alespoň moje vnoučata, ale to je opět hodně naivní představa. Nevím, proč jsme si nechali přes hlavu přerůst takové exempláře jako je Janoušek, Rittig a tisíce dalších. Vládnou nám kolibříci a mazánci.
Nechápu, jak se to mohlo stát.
Zdravím
14. 02. 2014 | 23:27

Gru napsal(a):

šašek z Jihlavy

LTa Mauerová vypadala jak Maří Magdalena a jako každá psychopatka byla i dobrá herečka. Takže ten lapsus se dá pochopit, snad se paní Šabatová poučila. "

Jádro věci ovšem nespočívá v tom, že by Šabatovou "napálila" Mauerová - tam šlo přece o "Aničku". Na konstrukci této neexistující osoby pracovali pilně mladý Patočka se Šabatovou. Zkuiste si vzpomenout.
Jinak právě proto, že se ten lapsuis pochopit dá, mi přijde hrůzné, že taková osoba byl zvolena ombudsmanem. Ještě, že ji nenechají rozhodovat, kdy se mají zvednou spuštěné závory na železničním přejezdu!
14. 02. 2014 | 23:44

JB napsal(a):

obvinění není ještě odsouzení
14. 02. 2014 | 23:47

tajemný pan H napsal(a):

hvíždala,
už samotný termín politická korupce je totální a kolosální 3,14čovina. politickou korupcí se dá totiž nazvat uplně všechno . obsazení každého postu státní správy je vlastně politická korupce. kdo bude určovat tenkou hranici ?? vy ? nebo olomoucký urválek? tenké hranice váší pomatené hlavy nemají v právním státě co dělat. to si ujasněme. pokud mají být kriminalizování nečas a spol, potom at jsou kriminalizování všichni. například ožralý belzebub za to, že najmenoval vládu svých patolízalů, kteří bez duvěry parlamentu drancovali pul roku český stát. nečas vládnul na základě výsledků demokratických voleb. a žádný psychopat neměl právo vtrhnout na uřad vlády a shodit vládu.
15. 02. 2014 | 01:09

tajemný pan H napsal(a):

soudruh smutný,
no ještě abyste vy tleskal panu profesoru fialovi. to by mohl rovnou napsat dopis na rozloučenou a skočit z nuseláku.
15. 02. 2014 | 01:42

S.Š. napsal(a):

Jsme zvyklí nechat si líbit úplně všechno, paní Nubo. ODS měla být např. vypráskána mnohem, mnohem dřív a docela na to postačovaly volby. Lidé ale, bohužel, vždycky reagují až s notným zpožděním, nic nepomáhají žádná varování. A pak je tady ještě třídní boj, taky věc dobře v nás zakořeněná, nejde o žádný společný zájem lidí, důležitá je nálepka : ten či onen je "pravičák" či "levičák", nemůže tedy být brán vážně. Píše-li ten či onen to nebo ono, je třeba podívat se hlavně na něho, autora, není důležité, co píše, je-li to (třídní) nepřítel. A ten, kdo přichází s kritikou, natož pak s kritikou zásadní (těch "našich"), je vždycky nepřítel. Vždyť se tady, a nejen tady, na to díváme dnes a denně. Vezměte si jen, co let trvalo, než lidé "ocenili" Václava Klause. Nakonec musela příjít abolice, aby procitli. Nebýt jí, z úřadu by odešel s 50procentní podporou veřejnosti a to by byla docela dobrá vstupenka k další politické kariéře. Takhle dostal 21 241 hlasů, což představovalo pěkných 0,42 pcta a s tím se toho mnoho dělat nedá.
Pokud jde o kmotry, jimž se - nejen v ČT - stále ještě říká "lobbisté", je vskutku fascinující, že se stát po mnoho let pokoušel, a do značné míry úspěšně, řídit kriminálník (tuším, že již za minulého režimu dostal pan Rittig 9 let, z čehož polovinu musel odsedět), vyučený lahůdkář (jiní jsou prozměnu veksláci, číšníci, zelináři či taxikáři). Za to, že úspěšný byl, a nebyl z galerky vůbec sám, vděčíme politikům (dobře to popsal v dnešním komentáři MaFy), kteří neváhali spojit se s podsvětím proto, aby se a) osobně obohatili nebo b) se udrželi ve funkcích, případně jde o mix obojího. Nu a za své politiky si zase můžeme my, protože jsme je stále dokola volili, ač o ODS - a do nemalé míry také o dřívější ČSSD - bylo vše podstatné dobře známo, to díky novinářům, jimž zase prozměnu nadáváme do hnoje, idiotů a póvlu. Jenže nebýt žurnalistů, nevěděla by veřejnost vůbec nic. Kolo se uzavírá. Nějak nám to vládnutí sobě samotným vskutku moc nejde. Už se dopředu klepotám, aby nějak podobně neskončila taky nová vláda. Bezpočet problémů v ní totiž doutná už teď.
Též Vás zdravím.
15. 02. 2014 | 02:28

Targus napsal(a):

To: Nuba

1. ten Nor, který půjčil auto, žije v poněkud jiných cenových relacích, než český Čížek
2. v Česku se toho nedožijete NIKDY! Proč? Protože tu je příliš málo Norů.
3. Platí obecné pravidlo. Čím dále od sebe lidé žijí, tím mají k sobě blíže - a naopak.
Proč? Protože by jinak nepřežili a ti, kteří se pravidlem pomáhat bližnímu v nouzi neřídí, sami poměrně rychle vychcípají. Tu posední větu mám vyzkoušenou na vlastní kůži. Mockrát.
Od normálního člověka se dočkáte pomoci spíše v sibiřské tajze, než na pražském chodníku.
15. 02. 2014 | 05:57

Jeden pes napsal(a):

Výte proč Česká republika má tak málo vybraných evropských dotací?
No proto, že se u nich musí zdokladovat použití. Nelze je jen tak rozkrást jako naše daně. Tady vládnou mafiáni a občané jsou ty ovce k okradení. Evropské prachy nelze tak lechce ukrást, tak holt ať si je EU nechá.
Jednoduché, že.
To je ta pravicová svoboda a demokracie.
Kam se na ně hrabe Hitler a komunisti.
15. 02. 2014 | 06:15

Pepa Řepa napsal(a):

Mafia versus MaFya
.....................
Sophiina volba.
kukaččí vejce Potáta, Marx-Beatles, Šábesová, Kocáb, barely a putny zdejších dobrot....silný sestava podomních prodavačů lásky a něhy.
Rozvrtala půl zeměkoule od Masru po Kyjev.

Když on ten Rittig vypadal tak důvěryhodně, klidně se můžu podívat do zrcadla....prohlásí Nagyová a bude kandidovat na ombudsmanku.

Myslím, že přichází čas pro Velký třesk.
Velkou Balbínskou revoluci.
15. 02. 2014 | 07:02

Pepa Řepa napsal(a):

jiní jsou pro změnu veksláci, číšníci, zelináři či taxikáři
...................
Moje řeč, ba´t bať....třeba pan Pehe.
Zákaz vstupu bývalých pinglů lze v novém služebním zákonu jen přivítat.
15. 02. 2014 | 07:24

Targus napsal(a):

To. Pepa Řepa

Jste hnusný, tak zpochybňovat dosažené vzdělání a morální integritu soušky Nagyové.
Souška Nagyová splňuje veškeré kvalifikační předpoklady ke kandidatuře na ty nejvyšší posty, jen co ji nejvyšší soud očistí od těch hnusných pomluv a prohlásí, že když jde o stranu a vládu, musí spravedlnost stranou a že souška Nagyová to myslela jen a jen dobře.

Allahu akbar, vlastně amen.
15. 02. 2014 | 07:40

pavel v napsal(a):

Je jasné, že Nečas za úplatek odsouzen nebude, ledaže by se soudce zbláznil. Žádná korupce v tom nebyla. Za korupci by se snad dala věc označit tehdy, pokud by primárním cílem poslanců Tluchoř a spol. bylo získat lepší postavení, než měli v Poslanecké sněmovně. Tluchoř žádnou "trafiku" nezískal i když právě on byl hlavním iniciátorem rebelie v klubu ODS. Ani Fuchsa se Šnajdrem si nepolepšili. Ve skutečnosti vyměnili politickou kariéru za "trafiky", o nichž jim muselo být jasné, že o ně velmi brzy přijdou při střídání vlády. Kdyby jim šlo jen o vlastní prospěch, bylo by pro ně ekonomicky daleko výhodnější hlasovat ve věci daňového balíčku s klubem ODS. Jejich cílem však bylo ovládnout vedení ODS a mysleli si, že toho dosáhnou, když sami sebe označí za jediné skutečné zastánce své strany. Prohráli a "trafiky" dostali, aby porážka pro ně nebyla tak krutá. Nečas se pravděpodobně obával, že by mohli rozštěpit stranu. Je tedy zcela lhostejné, jestli dohody byly činěny na půdě sněmovny nebo někde jinde.

Jak jde čas, je stále více zřejmé, že cílem Ištvána nebylo potírání korupce, ale rozbití-sesazení pravicové vlády špinavými intrikánskými prostředky. Proto se před veřejností vytasil se lží, že zatčení Nagyové a spol. bylo jen vedlejším produktem vyšetřování jiné, mnohem závažnější kauzy. Proto tvrdil, že ona "hlavní" kauza je vyšetřována dlouhou dobu a že se jedná o naprostou bombu - že se v ní točí velké peníze. Po hlavní kauze se však slehla zem a nikdo již asi nevěří, že nějaká "hlavní" kauza vůbec kdy existovala. Dnes je již téměř jisté, že Šlachtovo a Ištvánovo vyšetřování bylo provedeno na politickou objednávku (pravděpodobně byli oba pánové uplaceni). Někdo si z nás dělá pr...
15. 02. 2014 | 08:38

david napsal(a):

To : pavel v

Pavle, určitě tam nikde nebyla korupce, jak píšete. Nečasová dostávala, mimo jiné, šperky za miliony korun.
A nedostávala je kvůli korupci, ale proto, aby je rozdávala nejchudším a nejhloupějším.
Kolik z těch šperků jste dostal od Nečasové vy, pavle v ?
15. 02. 2014 | 09:15

Pepa Řepa napsal(a):

Targus
když některým stačí, že holt kandidátka na ombudswoman holt nerozpoznala hru kolem Aničky, proč by totéž nemohla prohlásit Janča?¨
Hnusný jsem, do zrcadla jako čistá paní Šabatová se podívat nemohu.
Požadavek na veto zákonů ombudsmankou je neuvěřitelný.

Péťu bych k soudu nehnal, jednak je konstrukce slabá, pokud i jemu nebo Janče nepřistálo cosi na kontíčku, jde opravdu o -v podstatě-určovací žalobu, ctihodný soude, rozhodni, co je korupce a co ne a to vůbec žalobcům nepřísluší a pak je už dostatečně potrestán spolužitím s paní Nagyovou.
v tomto směru jsem na tom lépe, dostávám plnou misku granulí a nikdo mne nesekýruje.
Chudák Péťa.
15. 02. 2014 | 09:20

Filuta napsal(a):

Pepa

A Marvanová je druhá perla.
V PL je zajímavý rozhovor s Kříženeckým, velmi dobře odhadl kvality Pospíšila i Marvanové.

Ta nejdřív plédovala jako poslankyně v parlamentu za šmejdy z H-systému a nyní zastupuje oběti jejich podnikání.
Péťa není žádný chudák-nevěřím, že nevěděl o zneužívání rozvědky (nakonec to ani nepopíral) a určitě měl tušení o tom, co je Rittig zač. Jestliže udělala policie šťáru u Cartiera, Nagyová měla mít otevřený účet u vexláka, asi se ty kabelčičky a šperky Péťovi prodraží.
O odměnách nemluvě. Jako daňový poplatník si přeju, aby Nečas vrátil veškeré neoprávněně vyplacené odměny. Normální vzdělaný smrtelník s praxí dnes nedostává žádné, natož takhle vysoké.

A pak má ještě Péťa na triku další sviňárničku - prohlasování církevních restitucí za přispění kriminálníka. To by mělo být důvodem pro anulování výsledku hlasování.
Za pindy o policejních plukovnících by musel každý politik na západ od nás okamžitě odstoupit, ale Nečas i Kalousek se drželi koryt jako veš košile.
Nechápu, proč média neustále dělají z toho zbabělého ...... chudinku a oběť.
15. 02. 2014 | 09:37

Filuta napsal(a):

Šašek
Pokud správně chápu, ten "rozumný" člověk jste vy a všichni, kteří tady skládají hold pravdaláskám a disentu?

Muehehe. Kdyby se měli řídit hlasem lidu, hlasem božím, tak by pravdaláskaři dopadli víc než bledě. Ve všech diskusích, které jsem prošel, lidi na volbu Šabatové nadávají.
Je to jen zasloužilá aktivistka bez řádného právnického vzdělání.
I ten Křeček nakonec dostudoval a titulu JUDr. dosáhl.

Ale copak se muselo volit mezi čertem a ďáblem?
Nenašli by někoho slušného i erudovaného?
15. 02. 2014 | 09:45

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
byla bych moc ráda, kdyby s novou vládou přišel alespoň malý posun dopředu a stav už se nezhoršoval. To množství skandálů a vyšetřování cinknutých obchodů ukazuje, že se něco hýbe. Byla bych ráda, pokud by Rath nezůstal za katrem sám, protože to by bylo na alespoň částečnou očistu málo. A kolibříci by se zase otřepali a jelo by se dál. Takhle si budou muset dávat větší pozor. Je otázkou, zda to ale nepovede jen k většímu utajení kontaktů a kšefty přitom pojedou dál. Mnoho z těch důkazů je totiž založeno na odposleších, a to není úplně dobře, protože kriminálníci se přizpůsobí a změní taktiku. A taky to množství odposlechů neříká nic dobrého o stavu společnosti.

Máte pravdu, nová vláda to nebude mít lehké. Znáte moje názory, takže asi tušíte, že držím Bohuslavu Sobotkovi palce, aby to zvládl. Nikdy nepůsobil jako silný lídr, je to podle kritérií Miloše Zemana tzv. šedá myš, které ON neuznává, byť to stejné kategorie patří například i německá kancléřka Angela Merkelová. Čili jsou to lidé, kteří makají, nebo mohou makat jakkoli dobře, ale neumějí bonmoty. A to je velká, dá se říci zásadní vada. Proti Sobotkovi mají jeho oponenti 2 věci, a to, že řekl nahlas, že část náhrad použil na pořízení bydlení a dál to, že v době hospodářského růstu v pozici ministra financí dopustil zadlužování. Já tyto výhrady vnímám tak, že neexistuje politik, na kterém by se nenašlo vůbec nic, je otázka, jakého kalibru ty výhrady jsou. A tyto jsou toho typu, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Jinak mám dojem, že Sobotka v posledních letech osobnostně vyzrál a přeji mu úspěch.

Nebude to mít lehké, jen tak namátkou - opozice ve straně v čele s kariéristou a podrazákem Haškem v čele. Podpora prezidenta Zemana nebude alespoň nějakou dobu tak zjevná, ale Zeman nedokáže překročit svůj vlastní stín a Sobotkovi bude ne pomáhat, ale kde to půjde, tak škodit. To se dalo celkem dobře vidět na jmenování nové vlády. Takže na jakoukoli chybičku číhající opozice ve straně a Zeman na Hradě.

Co se týká koalice, tak tam bude dozajista pnutí. Nebezpečí vidím ze strany Babiše, který bude vůči Sobotkovi obdoba Kalousek - Nečas. Taky je tam ten Babišův soud, kdy on prohlašuje, že nic nepodepsal a nikoho neudával. Problém by nastal, kdyby soud řekl něco jiného, tam by mohly nastat potíže, i když Sobotka řekl, že soud nebude mít vládu vliv. Svým způsobem by pozitivní lustrace mohla Sobotkovi pomoci oslabit Babišovu pozici, ale zřejmě by se zvedli lidovci. Takže těch možných turbulencí asi časem zažijeme ještě víc.

Mně by stačilo, pokud by se přijaly zákony, které pomohou jak k ekonomickému růstu, tak alespoň částečně omezí to nebývalé rozkrádání daní prostřednictvím státních zakázek. A když se sekne přes prsty exekutorská šmelina a zruší se (konečně) anonymní akcie a .....Už trošku se mi začalo líp dýchat, když se typy ala Rittig dostaly do potíží, jiná věc je, jak to dopadne. Bohužel, mafie si svoje prosadila už do zákonů, které mají napomáhat k eliminaci negativních jevů, takže je velmi těžké někomu něco dokázat. Prominentní právníci mají žně. A umně využívají skulin a kliček, které mafie do zákonů nastražila.

Omlouvám se, zase jsem se rozkecala, ono by se k tomu dalo psát dlouho a mnohem víc, ale stačí :) Hezkou sobotu
15. 02. 2014 | 09:49

krajan napsal(a):

Jenže: U nás jsem ještě nezaregistroval, že by vládly zákony. U nás přeci naprosto všeobecně vládnou paskvily zákonů a to za pomoci různých právnických vykladačů jmen všeobecně známých, obhajujícvích tu vrahy, tu superzloděje, tu hoštaplery, tu jízdenky MHD. Jen když to sype.
Jestli je toto právní stát, tak já jsem Panna Orleánská v plné zbroji.
15. 02. 2014 | 10:31

resl napsal(a):

Přece jen by se mi víc líbila obžaloba na Klause. Jeho Cep a spojení s právníky ŠaP, které bylo včera popsáno v LN, by mohlo zloděje vystrašit. Když teď nemá funkci, tak je jeho psychika silně pochroumaná a každý dotaz policie by v něm vyvolal záchvaty zlosti, kdy by se neovládal. Možná by obvinil i vlastní ženu, jen aby na něm neulpělo smítko. Zbabělý je dost i když to zdárně maskuje. U něj toho dost začalo i když má na špinavou práci Jakla s Weiglem. A kdyby tenkrát začal platit lustrační zákon, nemohl by páchat šílnosti pomocí agenta stb, Třísky.
15. 02. 2014 | 11:14

resl napsal(a):

Filiuto,
vás nezajímá charakter člověka, vás zajímá jaký má vztah k EU a to nejdůležitější, jestli to náhodou nebyl disident. Sobotka je dle vás lump,/zneužívá dávky/ ale Hašek když veřejně lže / má dvě funkce/ tak je dobrý, protože ho má rád jeho kolega ve lhaní, Zeman.
Váš charakter zde popisujete velmi přesně, aniž by si toho váš rozum všimnul.
15. 02. 2014 | 11:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

filuta napsal:
"Ale copak se muselo volit mezi čertem a ďáblem?
Nenašli by někoho slušného i erudovaného?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Našli, moji milí rádcové, našli?
Nenašli, vaše veličenstvo.
Nenašli, nenašli, nenašli....... prostě nejsou lidi, kteří by se do tak nevděčné práce hrnuli. Nemám sice tušení, kolik to hodí, ale já bych to nebral ani za dvojnásobek prezdentské apanáže.
Ale mohl se zůčastnit Pepa Řepa, mudrc nad jiné znamenitý, i bonmoty umí. Má vyvinuté sociální cítění a pohrdá mamonem, Aničku dušičku rozezná na sto honů od šariátníků, Helmutů a multikulti pomatenců, zkrátka omnipotentní kandidát na cokoliv ( teda mimo přespolní běh, ale to poctivě avizoval).
Ale kam se hrabe na filutu, ten má ve všem jasno, škoda, že nenavrhnul erudované právníky z bývalé kanceláře Šlachta a spol., ti ale mají teď starosti s jiným Šlachtou, možná je čeká opravdická šlachta.
15. 02. 2014 | 11:59

Joe Ratata napsal(a):

pavel v
Ištván povalil vládu?
To jako přišel do Strakovky a řekl že končí? Tedy, jako ta vláda, né Ištván. O tom, že plukovníci skončí, to řekl politicky zcela korektně Nečas,žé?
Nebo snad Ištván přišel do parlamentu a přikázal poslancům vyslovit nedůvěru vládě? Nepovídejte!
15. 02. 2014 | 12:34

resl napsal(a):

zdravím vás šašku,
spíš pořádná šlichta. Nedávno se rychle přejmenovaly, aby jejich zlodějské hrátky s tehdejší ods a Klausem odhodili do neznáma. Mají vzor v komouších, kteří si přidali písmenko. Tuším, že předevčírem pustili do hyde p. Semelovou a ta musela přesvědčit všechny, jak to s tou jejich "změnou" vypadá.
15. 02. 2014 | 12:38

Nuba napsal(a):

Paní Sylvě ještě malé PS
ať si pokazím chuť před obědem, potřebuji dostat nějaké kilo dolů. Bývalý hradní Petr Hájek označil zatčení a obvinění kriminálníka Rittiga za PUČ ! Mezi mnoha dalšími je i toto pro mě nepochopitelný důkaz, co za typy lidí nám vládly a mnohdy ovládají zákulisí politiky dodnes.

Opravdu jsme zřejmě líní prdelatí Slovani a než se zvedneme z kanape, tak nám zloději rozeberou střechu nad hlavou. Ano, ty výzkumy popularity Klause, nepochopitelné. Pořád se ptám, jestli jsou skutečně politici odrazem nás, voličů a zda si to zasloužíme.Ale to se vracím zpět k Vašemu kruhu, který se uzavřel. A my spoléháme na pár silných, kteří se nenechají zlomit a udělají tu práci za nás, lenivé prdeláče.

Tak trošku mi to připomíná akční americké filmy, které nemám moc ráda, protože tam, když už je všechno evidentně v háji, tak přijde nějaký superman nebo agent 007 a věc zdárně vyřeší. Zvláště pak ve filmech, kde se bojuje s mafií. Obrovské drama se chýlí k závěru, zbyl jediný spravedlivý, který to drží a nad kterým stojí vrah. A když to nepřežije, tak je všechno v háji. Ve filmu to většinou vždycky přežije.
Vždycky mi to připadalo jako novodobá pohádka, ale zdá se, že je to někdy i skutečnost.
A to je dost děsivé.
15. 02. 2014 | 12:39

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Pozdrav i ode mne. Na tu Semelovou jsem se raději nedíval, stačí mi to všechno okolo.
Teď vidím jako prioritu nabourání té jednotné národní fronty kmotrů, mafiánů a politických šíbrů všeho druhu. Až se ta lavina utrhne, vezme to ssebou i ty dosud v relativním bezpečí. Důležité je, aby jim sáhli na majetky, to je zlomí spíš než kriminál. Tam se ostatně mnozí naučili orientovat, stačí mít venku prachy a mazaní advokáti zařídí zbytek.
15. 02. 2014 | 12:48

filuta napsal(a):

resl
Zase lžete.
Nikdy jsem nepsal, že mám rád Haška. Nemám rád socany obecně.
Ale pro ČSSD je Sobotka rozhodně větší pohromou nežli Hašek, však přátelé uvidí.
Kdybyste občas četl diskuse (i jinde), viděl byste, jak na koalici s lidovci jejich voliči reagují.
Ale vy radši blbě kecáte.
Samozřejmě že mě eminentně zajímá, kdo z politiků je fanatický eurofil - odmítám zavedení eura (stejně jako 80 procent tohoto národa) a očekávám, že politici budou brát na názor většiny ohled. Nemám v úmyslu se dostat ještě do většího srabu nežli je ten, v němž musím žít nyní.
Co se Zemana týká, v žádném případě nesdílím jeho optimismus stran této záležitosti.
Takže zase blbě kecáte, protože se Zemanem v mnoha ohledech nesouhlasím.
Já to totiž nemám hozené jako vy, fanatický obdivovatel Havla a Kódla, jimž žerete všechno i s chlupama. Na rozdíl od vás používám občas mozkovnu.


šašek

Netvrďte mi, že by se nenašel jeden dobrý a slušný právník.
Šabatová právu vůbec nerozumí, nevystudovala ani v té Plzni, Marvanová je neschopná a všeobecně oblíbený svatoušek Pospíšil taky není žádné světlo. Ten by se měl vrátit ještě do školy. Jedinou jeho praxí byl půl roční pobyt v koncipientské kanceláři a pak šup do nejvyšší politiky. A takoví lidé tady plichtí zákony.
15. 02. 2014 | 14:42

resl napsal(a):

Filuto,
Marvanová obhajuje anonymní občany okradené Smetkou, ale je to bývalá disidentka, takže to nebude v pořádku, jak hlásí váš mozek.
Když tedy "blbě kecám", sdělte mi prosím, zda nick "filuta" jste si dal sám, když jste se zamyslel nad sebou, nebo vám tak říkají v zoo ?
15. 02. 2014 | 15:12

pavel v napsal(a):

david napsal(a):
To : pavel v
Pavle, určitě tam nikde nebyla korupce, jak píšete. Nečasová dostávala, mimo jiné, šperky za miliony korun.
A nedostávala je kvůli korupci, ale proto, aby je rozdávala nejchudším a nejhloupějším.
Kolik z těch šperků jste dostal od Nečasové vy, pavle v ?
15. 02. 2014 | 09:15

Pokud vím, Ištvan obžaloval Nečase, že se měl dopustit korupce tím, že přidělil rebelům v ODS trafiky. Ne proto, že by snad dal Nagyové nějaké šperky.

Hlavním cílem Ištvana nebylo potírání korupce, ale rozbití vlády. Domnívám se, že jednal na politickou objednávku a že je to právě on, kdo se dopustil korupce.
15. 02. 2014 | 16:46

Pavel napsal(a):

Je nejvyšší čas, aby žalobce Ištvan skočil po Okamurovi, který se snaží zkorumpovat vládu... Co jiného je jeho prohlášení, ve kterém stojí, že kabinet dostane od Úsvitu důvěru, pokud přijme jeho návrh na obecné referendum?
15. 02. 2014 | 17:48

Mira napsal(a):

Pavle, evidentně si pletete dojmy a pojmy.On Okamura někde nabídl vládě nějaké trafiky nebo úplatky za to, že přijde s návrhem na referendum ? Mícháte hrušky s jabkama a jste úplně vedle. A čím by Okamura potom uplatil poslance, aby pro ten zákon zvedli ruku ? Prý je každý úplatný, záleží na nabídce, ale to je ten Okamura v takovém balíku ? To si za tu Okamurovu důvěru někdo z vlády postaví barák ? Prý logické myšlení nemají jen ženské, tak nevím
15. 02. 2014 | 18:07

Filuta napsal(a):

Resl

Vy jste ale génius!
Informace máte poněkud polovičaté, což mě ve vašem případě nepřekvapuje.
Ona se Marvanová totiž neštítí ničeho.
Nejdřív v parlamentu jako poslankyně bojovala za Smetku a jeho H-systém a dnes zastupuje jeho oběti. Samozřejmě nikoliv jako charita.
Na to už jeden musí mít žaludek.

Většina těch vašich disidentů se dostala do významných státních funkcí a ke korytům jen díky tomu svému disidentsví a kamarádšoftům s Havlem.
Vzdělání mají zpravidla chabé, pokud vůbec nějaké a je to vesměs jen banda neschopných vyžírků.
Už by měli být konečně všichni odstaveni od státních krmelců,ať se po 23 letech od puče živí taky prací jako normální lidi.
Kéž by je nahradili skutečně vzdělaní a schopní.
15. 02. 2014 | 19:33

lačná vagína napsal(a):

šokující zpráva : bývalý ministr Pecina byl Ištvánem obviněn z podplácení, kterého se měl dopustit nabídkou místa zahraničního přidělence pro Lessyho!!!
Ano i tak by mohla vypadat situace u nás, kdyby na svých místech zůstali šílenci, jako je Šlachta, či Ištván. Jistě, školili jej přece Američané a tak zkouší používat systém pokus-omyl.
Náš trestní řád však hovoří jasně : buď jde o trestný čin, nebo ne....
15. 02. 2014 | 19:34

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Správně, Nečase obvinit, obžalovat a soudit.
No a až to soud smázne, pak vyplatit vysoké odškodné.
To víte pane Hvížďalo, odchodné bylo malé, a peněz je vždy potřeba.
Akorát ten daňovej poplatník se prohne. Ale dobře mu tak...
15. 02. 2014 | 20:37

resl napsal(a):

někdy de taky vagíno vo obvinění
15. 02. 2014 | 20:40

resl napsal(a):

filuta : Samozřejmě nikoliv jako charita. Na to už jeden musí mít žaludek. Kéž by je nahradili skutečně vzdělaní a schopní.
-------------------------
vy filuto pracujete zadarmo ve svém oboru ? co třeba komouši, kdyby nahradili ty dnešní právníky. o jejich vzdělání máte jaké informace. třeba hanobení ksč by se zase stalo trestným činem a vy byste se mohl vrátit mezi své do zoo. taky by to nebylo špatné a navíc bysme se už nikdy na netu nepotkali.
15. 02. 2014 | 20:46

puf napsal(a):

vy nade mnou - buď jde o trestný čin nebo ne - a právě o tom rozhodne soud a ne vy,
vy si dejte raději hadr na hlavu, evidentně nejste v dobré duševní kondici
15. 02. 2014 | 20:55

Filuta napsal(a):

resl
Umíte číst?
Psal jsem, že Marvanová plamenně bojovala v parlamentu za zločinecký H-systém!
Čili se nepřímo podílela na tom hanebném okradení obětí Smetky.
Kdyby měla aspoň tolik slušnosti a ty několikanásobně ožebračené chudáky nezastupovala.
Ale vy a ti vaši disidenti jste o profesní etice asi ve škole nic nezaslechli.

A co do toho pletete komouše?
Za 23 let už musí být po plyšáku vystudovaným právníkům kolem čtyřiceti, tak by se snad někdo schopný místo těch parazitů našel, ne?
Nebo budou na těch korytech za "zásluhy" disidenti sedět až do smrti?
A "potáta" Dienstbier ani žádné zásluhy nemá, ten ten flek zdědil po fotrovi, stejně jako Benda. Ani jeden v životě poctivě nemakal.

Nejsem jediný, kdo si přeje, aby už šly konečně pravdalásky od válu.
A v názoru na trockistku Šabatovou se taky s většinou lidí nerozcházím.
15. 02. 2014 | 21:03

Filuta napsal(a):

Resl
Tohle si dobře přečtou, Resl.

"Oběti kauzy H-System protestovaly na ministerstvu proti Marvanové

Praha – Uvedení do úřadu nové ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO 2011) narušilo několik desítek demonstrantů z řad lidí poškozených kauzou H-System. V prostoru, kde se měl uskutečnit brífink pro novináře, protestovali proti Haně Marvanové jako případné náměstkyni. Jeden z protestujících Martin Junek v rozhovoru pro ČT uvedl, že Marvanová vypadá jako jejich zastánkyně, ale ve skutečnosti jim škodí.

"Shromáždili jsme se tady, protože máme vážné pochyby o morálních kvalitách paní Marvanové," uvedl za demonstranty Martin Junek. Marvanovou považuje za ženu dvojí tváře, která se prý tváří jako obhájkyně obětí kauzy H-System. "Víme ale naprosto jistě, že nám škodí," prohlásil.

Podle něj hájí Marvanová zájmy pouze některých lidí, demonstrací v prostorech, kde se měla uskutečnit tisková konference při uvedení Válkové do úřadu, chtěli prý poškození upozornit novou šéfku resortu i veřejnost, že jako obyčejní lidé se stali obětí politicko-ekonomických manipulací. "Některé věci nejsou, jak se zdají," dodal mluvčí protestujících.
Marvanová hájí poškozené v kauze H-System

O co jde demonstrantům konkrétně, není zcela jasné, Marvanová vystupuje jako obhájkyně části poškozených v kauze. Podle jejích slov z tisíce poškozených zastupuje 105 klientů H-Systemu ze sdružení Maják. Při vzájemném setkání Marvanové s demonstranty zaznělo, že tito se staví za lednové trestní oznámení senátora Jiřího Čunka na konkurzní správce v kauze H-System, Hanu Marvanovou a soudkyni Evu Hodačovou. Sami ale nebyli schopni shrnout konkrétní důvody."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/260388-obeti-kauzy-h-system-protestovaly-na-ministerstvu-proti-marvanove/
15. 02. 2014 | 21:10

j. napsal(a):

resl
Ptal jste se, kdo Filutovi přidělil ten jeho nick.
Nečasova vláda korupčníků se pojmenovala protikorukční.
Takto nějak to tedy u nich evidentně bude i s přezdívkami.
15. 02. 2014 | 21:17

resl napsal(a):

Filuta : "Oběti kauzy H-System protestovaly na ministerstvu proti Marvanové
-----------------
mezi nimi byl poznán Grebeníček, maskovaný plnovousem, zbytek tvořili soudruzi z buňky na Praze 6. vy jste měl plakát s nápisem "filuta a zlatý komunismus.
15. 02. 2014 | 21:32

zachránce národa a státu napsal(a):

Způsoby jakým guvernér ČNB začal uměle likvidovat naši národní měnu je nehorázný a hraničí s trestním činem ohrožení národního hospodářství a vlastizrady. Dokonce se guvernér a jeho nohsledi chlubí jak úžasné výsledky dosáhli, že „jejich“ vývozci zvýšili obraty o cca 18%. Jsou to hezké údaje možná i pravdivé , ovšem jenom pro vylepšení obrazu naší ekonomiky k pozdějšímu přijetí EURA či pro splnění nějakých podmínek růstu HDP Česka pro zvědavce z EU. Ne však o tom jaký přínos čistý zisk – ve formě daně přistane do státního rozpočtu.
Jednotlivci od vývozců si určitě polepšili jak výší tržeb, tak i jednoduše získánými zisky /umělou likvidací kurzu měny/. Ano bohatnou. Jenom 13 000 firem dokonce i se státní účastí „propírá“ zisky přes daňové ráje. Poctivých je málo, finančák je nekontroluje. Nezaměstnanost, ale roste ještě více, firmy nemají na platy či je snižují. Přijetí EURA s předpokladem cca v roce 2017 je asi potřebné, ovšem ne v kurzu české koruny vůči EURU, a ten může být i třeba 34 : 1 , jak se o tom v médiích i TV vyzpovídal pan guvernér, že českou korunu bude devalvovat dle potřeby i několikrát /zřejmě podle toho jaké papírové výsledky mu budou vyhovovat při předkládání EU nebo našim vůdcům/.
Co je ovšem podstatné. Nesmíme dovolit, aby poškozoval stát a už vůbec ne více než 9 milionů českých poctivých občanů, kteří těžce musí makat na své živobytí. Abychom se mohli přiblížit výší mezd v Eurech ve vztahu k trochu vyspělejším zemím.
Kam nás likvidace kurzu české koruny dovede s předpokladem zavedení Eura v roce 2017? V té době už Euro může být na kurzu 34 Kč za 1 Euro. Když tedy jste měli cca v roce 2008 – 2012 plat 24000Kč čistého, tak byste měli po přepočtu plat cca 1000 Eur. Při stejném platu, /neboť určitě vyšší nedostanete spíše měnší,krom tedy těch vyvolených co si určují platy,odměny a odchodné sami/ 24000Kč kdy dojde k výměně koruny za Eura při kurzu 34:1 budete mít plat ne 1000 Eur ale jenom cca 700 Eur!!! Takže se vrátíte do doby, tak pár let po revoluci 1989. Vám to nevadí? A co důchodce jak zaplatí své výdaje. Průměrný důchod je ani ne 10500Kč tzn. ještě v první půli roku 2013 bylo Euro 25Kč takže vyjádřeno v Eurech cca 420 Eur , po výměně měn dostane důchodce za stejný důchod nebo teda o valorizaci možná pár korun vyšší/ 10 800Kč/ 320 Eur!!! A úspory v bankách, pod polštářem nebo penzijní spjoření co jste si našetřili, např. 100.000Kč za to byste měli před pár měsíci 4166 Eur, po výměně měn jenom 2941 Eur. Takto se necháme okrádat? Naopak kdyby nebylo zásahu guvernéra ničením hodnoty české koruny Euro by bylo dnes již na úrovni méně než 24 Kč neboť ekonomika zatím není na dně. I po jeho zásahu koruna dokázala na trhu posilovat . On to ale nedovolí a opět ji chce zlikvidovat. Nám jde o to , abyste měli Euro ne za 34Kč v době výměny , ale nejlépe za 20 Kč!!! Abychom se platy a tím co jsme si našetřili přibližovali alespoň trochu vyspělejším zemím, a ne Kubě nebo KLDR. Takže i obyčejný důchodce by měl v době předpokládané výměny měn ne v průměru 320 Eur, ale 10.800Kč:20= 540 Eur!!! A to se týká každého poctivě pracujícího člověka v této zemi!! Policistu, bagristu,úředníka, soudce, uklízečky...jejich platy a úspory by jeli nahoru podobným propočtem. Panu guvernérovi jde o to, aby zlikvidoval poctivé občany o jejich platy a úspory?! Toto si necháme líbit? A stát by na splátku dluhu v Eurech vydal na 1 Euro jenom 20Kč a ne 34Kč?
Guvernér dostal od nějakých podobně vychytralých Angličanů cenu guvernér roku. Jasně vždyť jim to vyhovuje . Oni by od něj klidně brali kdyby byla koruna devalvována na 100 Kč za Euro. Jak by se pak Angličanům a jiným zde hýřilo v barech a salónech, a levně nakupovalo. Spíše by měl dostat Leninovu cenu za plánování jak zničit hodnotu české koruny, plánovaně a uměle. Ne tržním pohybem na trhu měn. Toto je kapitalistický způsob plánování nebo záměrná likvidace měny, státu a občanů?!
K této tragedii samozřejmě musíme přičíst škody pro občany abnormálním zvýšením cen veškerých výrobků a služeb. Vyzývám odpovědné politiky,úředníky a všechny co můžete zabránit tomuto zločinu proti státu a jeho občanům čiňte okamžitě!
15. 02. 2014 | 22:22

Filuta napsal(a):

resl
Když nemůžete sprostě lhát a argumenty dojdou, tak napíšete aspoň očividnou pitomost, že?

Zkuste to říct těm ožebračeným , Smetka (za přispění Marvanové a druhé správkyně konkursní podstaty) okradl několik generací rodin o stamiliony.

Milej zlatej, já nejsem bolševik, ale jedno je jisté.
Za komančů šel sedět za zlodějinu každý - soudruh nesoudruh.
To až ta vaše "demokracie" dovolila horním deseti tisícům okrádat beztrestně ostatní.

Nakonec příspěvek těsně nade mnou to jen dosvědčuje.
Hlavně abyste co nejrychleji dostal důchode v eurech, hlupáčku!
15. 02. 2014 | 22:48

Mira napsal(a):

Filuta
Vážený, můžete mít v některých věcech i pravdu a i kdybyste ji měl ve všem, tak způsob, jakým svoje názory podáváte je nepřijatelný. A taky nikdy nepovede k tomu, abyste něco prosadil. Můžete pourážet kde koho, když vám to udělá dobře, s tím se nedá nic dělat. Dokážete ale jen jedno, vybuzovat rozbroje a zášť. A to je na pravdu hodně málo. Tvrdé a nekompromisní postoje lidí s fanatickým přístupem k řešení problémů vedou v životě soukromém k rozpadu vztahů, pokud byly vůbec nějaké a v politice vedou k nastolení takových řešení, jako byl komunismus nebo fašismus.
16. 02. 2014 | 09:12

Pavel napsal(a):

Mira

Klid... Jde o princip a nabídku výhody pro vládu, které dá Okamura důvěru, pokud ona přijme zákon o referendu. Do loňského června by se nad takovým politickým obchodem nikdo nepozastavil, po obvinění 3 exposlanců a expremiéra Nečase, jde logikou Iva Ištvana o tenký led. Myslete si, co chcete...
16. 02. 2014 | 16:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy