Pokrytectví EU a vykradená Ukrajina

21. 02. 2014 | 10:07
Přečteno 25037 krát
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v minulých dnech opět vytáhl starý slovník, když požadoval, aby se Evropská unie nepletla do záležitostí Ukrajiny, protože ta patří do sféry ruského vlivu. To, co si myslí velká část Ukrajinců, ho vůbec nezajímá, přesto, že demonstranti nejsou žádní bezdomovci, ale naopak z větší části vzdělaní lidé, kteří odmítají další vykořisťování malou skupinou oligarchů, která ovládá doly, nerostná bohatství a transportní společnosti plynu. Vladimír Putin je doposud na straně prezidenta Janukovyče a slíbil mu patnáctimiliardovou půjčku. O podmínkách se můžeme jen dohadovat.

Evropská unie a Mezinárodní měnový fond jsou připraveny Ukrajině rovněž poskytnout půjčku, ale kladou si zveřejněné podmínky: po té, co prezident Viktor Janukovyč je odpovědný za krveprolití a dnes již de fakto občanskou válku, jediným řešením jsou nové volby, kterým musí předcházet prezidentova rezignace, odchod vlády a rozpuštění parlamentu, kde místo zástupců stran jsou jen lidé nastrčení oligarchy, kteří je poslouchají. Toho se ale Janukovyč logicky bojí, protože na Ukrajině již léta neplatí žádné zákony ani ústava, což by znamenalo, že by mohl on i s ním spříznění oligarchové přijít o vše.

Rozdíl v přístupu je tedy evidentní: zatímco Západ je přesvědčen, že o směřování Ukrajiny si mají rozhodnout Ukrajinci, zvolit si svobodně jak svou vládu, tak své spojence, a pak je jim ochoten pomoci. Rusko názor občanů nezajímá, chce mít Ukrajinu pod kontrolou a je ochotno vládnoucí věrchušce jakkoliv pomáhat, a to slovo jakkoliv bychom měli podtrhnout.

"Děsím se toho, že demonstranti na Ukrajině zvítězí a my na Západě nebudeme schopní na to reagovat," řekl mi nedávno jeden český diplomat. A to je to, co Rusové vědí taky stejně jako to, že EU je na dovozu zemního plynu z Ruska závislá a navíc jsou-li u moci zloději, je jasné, že budou poslouchat.

Proto zásadní otázka zní: Může skutečně EU něco pro Ukrajinu udělat, nebo jde jen o pokryteckou rétoriku? Má EU peníze na pomoc Ukrajině? Připravili jsme naše občany na takovou pomoc? Budou evropští voliči ochotni do Ukrajiny investovat až třeba sto miliard a navíc jim ještě otevřít dveře do Evropské unie, o čemž doposud nepadla ani zmínka? Je tady k tomu vůle? Když Evropská unie do doby, kdy tento komentář píši, proti strůjcům krveprolití nepodnikla žádné rázné kroky, vypadá to, že Rusko si může dělat, co chce. Zatím jsme nedokázali těm, co tento stav na Ukrajině způsobili, zmrazit konta ani jim zakázat vycestovat do zemí EU, jak ukazuje odchod expremiéra Mykola Azarova před pár dny do Vídně. Zatím vypadáme jako pokrytci.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Jo jo, ti vzdelani lide byli na barikadach videt. A ze jim vadi vykoristovani oligarchy ovladajicimi doly a transport plynu je v poradku. Jen i k tomu nejak nestymuji jejich sympatie k Julii...
21. 02. 2014 | 10:16

+++ napsal(a):

Včera na Radiožurnálu jasně zazněla slova českého tajemníka pro evropské záležitosti Prouzy, který redaktorce na zcela logickou otázku, zda bude unie Ukrajině nějak kompenzovat ztrátu Ruských prostředků, odvětil, že ne, že jsou jiné cesty, jak ze situace ven, např. proexportní výrobou...

Jinými slovy, ať jde Ukrajina k šípku, my zadarmo chceme, aby šla Ukrajina s námi proti Rusku a dokud nepůjde, necháme ji smažit v kotli vroucího oleje a přiložíme sankcemi a zmrazováním zahraničních účtů.

Opozice na Ukrajině nemá v rukou vůbec nic a jednání o kompromisech jí před pár dny zhatili vyzbrojení radikálové. Opoziční lídři nejsou nic než západem vytipovaní koně pro vládu po co nejbližším konci Janukovyče, aby bylo co nejméně času na jakékoliv dohody s Ruskem. Německo preferuje Klička, USA Jaseňuka.

Doufám, že všichni zde si uvědomují, že jestliže se po vykradení muničních skladů a vyzbrojení radikálů, ať už jsou, kdo jsou, rozpoutá na etnicky ideově nejednotné Ukrajině občanská válka, budeme spolu s dalšími nově přistoupivšími zeměmi, tradičním zemím unie sloužit jako nárazníková zóna, která ve svém prostoru zadrží vlnu uprchlíků a dále pronikajících radikálů. Naše realita by se mohla změnit během několika mála měsíců.
21. 02. 2014 | 10:24

Ives napsal(a):

Včera jsem byl v TV svědkem hrozné věci. Byl citován facebookový názor zástupce ombudsmana p. Křečka, který se vyjádřil v tom smyslu, že proti násilí by měla vláda použít násilí a že nelze násilným způsobem měnit výsledky demokratických voleb a odvolávat demokraticky zvolenou vládu. ČT 1 citoval pouze první část, pak následovala pí. ombudsmanka Šabatová, která osobně řekla, že panu náměstkovi "Doporučila, aby korigoval své názory a výroky" Toto to dovolí veřejný ochránce práv! Je zvláštní, že zglajšachtovaná TV a ani noviny o tom ani neštěkly, i když je to popření jednoho ze základních práv ústavy, svobody vyjadřování.
Ale k věci.Ukrajina má 50 mil obyvatel, demonstrantů v Kyjevě je 30 000. Co se stane, když v nových, také demokratických volbách, jako byly ty minulé, znovu zvítězí s malou převahou hlasy voličů z východnějších částí Ukrajiny a bude potvrzen trend vazeb na Rusko? Znovu vzplanou barikády? A jak se k věci postaví státy EU, až jejich voliči povzbuzeni příkladem z Kyjeva místo transparenty budou svůj nesouhlas napříště vyjadřovat Molotovovými koktejly? Už vidím odboráře v Praze, jak staví barikády a EU sankciounuje naši vládu za násilí proti demonstrantům.
21. 02. 2014 | 10:30

TomášL napsal(a):

Tohle nemá smysl ani komentovat...
21. 02. 2014 | 10:31

Bestia triumphans napsal(a):

„Pokud se Rusku podaří zabránit ukrajinskému vstupu do Evropy, bude z něj zase impérium, které vládne za pomoci útlaku.“

Josef Mlejnek: Ukrajina a česká ignorance
Na Ukrajině propukla občanská válka, přičemž její důsledky mohou být nedozírné. Jednou z příčin je však rovněž trvalé ignorování ukrajinských problémů ze strany Evropské unie i České republiky. K čemuž napomohlo i vnímání Ukrajiny jako nějakého zaostalého východu, který je nejlépe ponechat svému osudu.

„Pokud se Rusku podaří zabránit ukrajinskému vstupu do Evropy, bude z něj zase impérium, které vládne za pomoci útlaku. A nevyhnutelně se tak stane hrozbou pro své sousedy,“ prohlásil v roce 2004 v jednom rozhovoru známý americký politolog polského původu a poradce amerických prezidentů Zbigniew Brzezinski.
Neříkal tehdy nic nového, sám se v tomto duchu vyjadřoval od počátku devadesátých let. Čechy to po celou tu dobu příliš nezajímalo. Na to, že je to zajímat mělo, přicházejí, až když začíná být pozdě.

Celý příspěvek zde
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/josef-mlejnek-ukrajina-a-ceska-ignorance--1318351
21. 02. 2014 | 10:34

Bestia triumphans napsal(a):

„Kreml se ale nemůže z definice smířit s tím, že změny na Ukrajině mohou přijít nikoli jako důsledek zpravodajských a geopolitických operací, které bude mít pod kontrolou, ale spontánně, poté co se do dějin zapojili občané tak aktivně, že se nebojí kvůli této změně ani umřít.“

Alexandr Mitrofanov: Na východ od Ukrajiny

Ukrajina nekrvácí kvůli Rusku nebo Evropské unii. Nedaří se mírovou cestou řešit problémy, které se nashromáždily v zemi a vybuchují obrovskou nenávistí mezi občany téhož státu. Zároveň je Ukrajina arénou, kde se do velké míry určuje, jaká bude Evropa na západ od ukrajinských hranic – ale také na východ od nich.

Putin vyhlásil šíření konzervativních hodnot v ruském pojetí nejen za ideologii budoucího Euroasijského svazu, ale také za postoj, kterému chce Rusko vévodit ve zbytku světa. Evropské unie se to týká bezprostředně. Nedávná dohoda Putina s Viktorem Orbánem, po níž vstupují ruské peníze do maďarské ekonomiky prostřednictvím financování dostavby jaderné elektrárny Paks, není náhodný výstřelek. Orbán a ještě více nacionalisté z Jobbiku současné Rusko zároveň propagují jako stát, kde panuje řád a pořádek.

Pro další šíření ideologie a vlivu přes ekonomiku by Rusko potřebovalo například vyhrát tendr na dostavbu našeho Temelína. Lidí, kteří již šíří měkkou cestou obdiv k putinovskému Rusku nebo alespoň lhostejnost k věcem, které se v něm dějí vůči svobodě slova a dalším demokratickým svobodám, u nás není málo. Pomáhá jim i bílá, šedá a černá propaganda, která pracuje ve prospěch ruské interpretace současné politiky.

Kreml se ale nemůže z definice smířit s tím, že změny na Ukrajině mohou přijít nikoli jako důsledek zpravodajských a geopolitických operací, které bude mít pod kontrolou, ale spontánně, poté co se do dějin zapojili občané tak aktivně, že se nebojí kvůli této změně ani umřít.

Po mnohem mírnějších protestech v Moskvě před více než dvěma roky se Putin postaral, aby mráz přicházející z Kremlu zničil potenciální výhonky další aktivity občanské společnosti. Ukrajina je proto pro ruského vládce velmi nepříjemným mementem, že takto dopadnout může i on. Proto teď doma ještě více utahuje šrouby.

Celý příspěvek zde
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/alexandr-mitrofanov-na-vychod-od-ukrajiny--1318356
21. 02. 2014 | 10:35

TomášL napsal(a):

http://czech.ruvr.ru/2014_02_21/Klicko-vyzval-zapadni-staty-k-vojenske-intervenci/

PS: Tak jestli to je pravda, což může být (viz 18.2. v 19h na Majdanu), jak se definuje vlastizrada? :-)
21. 02. 2014 | 10:41

FH napsal(a):

Pane Hvížďalo, proboha, co jste to napsal... Mě se nelíbila minulá, demokraticky zvolená vláda u nás. Měl jsem tedy jít proti ní bojovat do Prahy na barikády ?!
21. 02. 2014 | 10:42

Bestia triumphans napsal(a):

PEŇÁS: Když hoří Kyjev aneb Eugen na Majdanu

Kyjev hoří a mně by přišlo divné psát sem o něčem jiném. V Kyjevě, ba ani na Ukrajině jsem přitom nikdy nebyl. Můj kamarád, mohu-li ho jím nazvat, Eugen Kukla v posledních měsících dvakrát.
...
Já si nemyslím, že by Ukrajinci byli obzvláštní znalci procedur Evropské unie a že by všichni měli jasnou představu, o co v tom Bruselu vlastně jde: jde ale o něco jiné podstatnějšího, oni tím říkali, my máme už dost toho našeho zkorumpovaného systému, té naší bezmocnosti, kde nic nefunguje, jak má. My chceme žít jako vy na Západě, v civilizovaných poměrech, v právním státě, ve slušných vztazích mezi lidmi, ve slušném státě.

Ta jejich touha po Evropě, to, že vztyčovali vlajku Evropské unie, to vlastně není nic jiného, než touha po civilizaci, po slušných a lidsky důstojných poměrech. Myslím, že to není jen naivita, hodně z nich už má zkušenost se Západem, hodně z nich tam pracovalo, mají velkou diasporu, a vidí, že jinde vypadá život líp a věci fungují jinak.

Dávají tím zároveň najevo, že nejsou Rusové, což ale neznamená, že by byli protiruští, aspoň já jsem se tam s nějakou nenávistí proti Rusům nesetkal, jen jim záleží, aby bylo jasné, že jsou jiní, že jsou Ukrajinci, že patří do Evropy. Cynici se tomu můžou zasmát, známe jich plno u nás: oni ti naivové chtějí do EU, neví, co je to za hrůzu, kdyby věděli, jak budou trpět.

...
Tyhle hlasy mě vždy dokonale vytáčejí, to považuju za chucpe nejvyššího druhu, jako by těm lidem plivali do tváře a říkali jim, jak jsou blbí. Ale oni vůbec nejsou blbí, oni si nemyslí, že jim budou do pusy létat pečení holubi, oni jen touží po civilizovaných poměrech, které připadají lidem na Západě, a my jsme z jejich pohledu také na Západě, už normální, často tak normální, že si jich neumíme vážit.

Myslím, že oběma stranám teď už vytekly nervy, trpělivost se vyčerpala, otevřela se Pandořina skřínka se všemi atavismy, nenávistmi, krutostmi nastřádanými za dlouhou dobu, a to na obou stranách. Myslím, že většina Majdanců, kteří tam po celé týdny tak pokojně, krásně a kreativně protestovali, je ze současné situace úplně zoufalých. Nějakou dobu to k tomu směřovalo, ale přesto si myslím, že to nemuselo nastat, nebylo to fatální a ta situace, jež je tu dnes, nebyla nevyhnutelná.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/penas-kdyz-hori-kyjev-aneb-eugen-na-majdanu-f20-/nazory.aspx?c=A140220_092302_ln_nazory_pef
21. 02. 2014 | 10:42

TomášL napsal(a):

http://czech.ruvr.ru/2014_02_21/V-Kyjeve-zahajili-radikalove-palbu-na-prislusniky-MV/

Jak dlouho vydrží de-militarizační Kiew?
21. 02. 2014 | 10:43

Admirál napsal(a):

"Zatím jsme nedokázali těm, co tento stav na Ukrajině způsobili, zmrazit konta"

To jsem zvědav, jak de budou senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, Merkelová, Karel Schwarzenberg, Štětina a další tvářit, až EU odhodí masku pokrytectví a zmrazí jim konta.

To teda bude rachot.

K tomu vyzývat, to jste si dovolil teda pane Hvížďalo dost.
21. 02. 2014 | 10:43

Bestia triumphans napsal(a):

pokračování

Ohromně mi otevíralo dveře a náruč, když jsem řekl, že jsem Čech. Jsou dvě země, kde se, myslím poněkud nezaslouženě, těší Češi ohromným sympatiím: Izrael a Ukrajina. Člověk je brán okamžitě jako přítel, jako někdo, kdo jim hned rozumí a oni rozumí jemu, myslím, že v tom má velký vliv rok 1968 a sovětská okupace, za kterou se dílem stydí a druhým dílem se sami považují za její oběť.

Stalo se mi to třeba když jsem chtěl do majdanského lazaretu, okamžitě se tam místní paní doktorka rozzářily: Čechy, najlušši ljudi v míre. Ten kapitál, který tam máme, je neuvěřitelný. Jen se obávám, že trochu nezasloužený.

Mluvil jsem ale i s lidmi, kteří z toho, co se dělo na Majdanu, nadšení nebyli. Jel jsem třeba dvakrát do města z letiště se stejným taxikářem, chytrý chlap to byl, cítil se být Ukrajincem, byl velmi kritický k Janukovyčovi a k Moskvě, ale prostě se mu nelíbilo, co se děje: nelíbil se mu nepořádek, demonstrace, blokování dopravy, nelíbilo se mu ani stržení Lenina, ne že by byl jeho příznivec, ale prostě mu vadilo, jak říkal, obrazoborectví, pro něj byla socha Lenina památník minulosti, na který se nesahá.

Vůbec to nebyl tupec, ale prostě chtěl, jak se u nás říká, klid na práci. Pak tam byl jiný taxikář, který fandil demonstrantům a stěžoval si, jak už ho několikrát napadla policie a jak mu ten režim vadí. Ale zároveň říkal, že by si přál, aby to na Ukrajině vypadalo jako v Bělorusku, kde je klid a pořádek a kde to ten moladěc Lukašenko umí zařídit. Ostatně myslím, že tento názor nebude nijak výjimečný. Touha po tvrdé ruce, která sjedná pořádek, je myslím v těchto zemích silná.

Já jsem si tam někdy připadal, jako bych se ocitl ve filmech Alexandra Dovženka nebo Sergeje Ejzenštejna, chvílemi to bylo jak v nějakém futuristickém snu, který se ale odehrával před sto lety. Takový revoluční rok 1918. Ta zvláštní směsice postsovětského a postmoderního, řekl bych západního světa s jeho reklamami a obřími obrazovkami a laserovými světly a něčím velmi archaickým, náboženským, archetypálně slovanským a ještě snad carským, a to celé prohloubené revolučním patosem, který se přitom od té sovětské minulosti chtěl definitivně odsřihnout.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/penas-kdyz-hori-kyjev-aneb-eugen-na-majdanu-f20-/nazory.aspx?c=A140220_092302_ln_nazory_pef
21. 02. 2014 | 10:44

john petres napsal(a):

Už před více jak 20 lety jsem varoval před vázáním se monopolně na Rusko bez možné okamžité jiné alternativy.Rusku se nedá věřit,převládá tam myšlení stepních avarských nájezdníků,proslavených svoji krutostí a lstivostí.Ve vedení EU (i ČR)sice sedí mnoho vzdělaných hlav,ale selský rozum a moudrost historie jim prostě chybí.Teď dělají bubu na Rusko,ale jen tak za plotem.Nemohou prostě bouchnout do stolu,protože je rusáci mají pěkně v hrsti.A to nejen s plynem.Dík za pozornost.
21. 02. 2014 | 10:46

Ladislav napsal(a):

Jsem docela šokován tím, že z veřejnoprávní České televize se v souvislosti s děním na Ukrajině objevuje zcela nezastřená fašistická a rasistická propaganda. Jako příklad lze úvést program Horizont ČT24 Speciál ze dne 20.2.2014. Moderátor Kubala tam zpovídal "ukrajinistku" Valentynu Lyulyu z Asociace pro mezinárodní otázky. Paní Lyulya např. uvedla jako nejvýraznější rys policistů z Berkutu "nelidskou nenávist k lidem; to, co dělají oni dělali jenom nacisti". Když moderátor reagoval na srovnání Berkutu s nacisty a poukázal na extremisty z Pravého sektoru odpověděla paní Lyulya, že členy "radikální extremistické organizace Pravý sektor nejsou žádní banderovci, ale židé". Pak upřesnila, že to jsou židé z Ukrajiny a židé, kteří kdysi Ukrajinu opustili a nyní se vrátili a byli vycvičeni v armádě CAHAL (nevím oč se jedná, přepisuji jak slyším). Na internetu jsem zjistil, že Valentyna Lyulya nechodí jen do české televize, také přednáší jako expertka Asociace pro mezinárodní otázky pro české ukrajinisty, politiky a novináře.
21. 02. 2014 | 10:50

TomášL napsal(a):

Bestia triumphans

Spíše bych Vám doporučil používat vlastní hlavu, jak se zaštiťovat Mitrofanovem.

Využíte svůj selský rozum. Mitrofanov není součástí politických jednání a tedy přejímá zprávy z druhé ruky. Ty samé zprávy si můžete sehnat sám na netu (jak z pravé strany, tak z leva). Zaštiťovat se tedy názory člověka, který čerpá z internetu, poté si je přežvyká a vydává to za neochvějnou analytickou pravdu, je spíše ukázka mdlého rozumu. ;-)

PS. Od Kiewa k Temelínu... Joke dne!
21. 02. 2014 | 10:50

Bestia triumphans napsal(a):

TomášL napsal(a):
"Bestia triumphans: Spíše bych Vám doporučil používat vlastní hlavu,"

???
Ehm, TomášiL, nic ve zlém, ale obávám se, že vlastní hlava ve vašem podání, znamená Putinova hlava.
A o tu nemám opravdu zájem.
:-)
21. 02. 2014 | 10:53

resl napsal(a):

Podržet Ukrajinu je do budoucna dobrá investice pro naše děti. Bude-li mužik obklopen zeměmi v NATO, zmenší se imperiální choutky Putina a ožralých generálů na tažení Evropou. Muíme si uvědomit, že v Rusku žádná ekonomika nefunguje, vše je rozkradeno oligarchy a komoušskými předáky, soudy nadranc, jakékoli výbory pomoci pro občany neexistují, důchodový systém naprosto rozvalený, milice jdou vždy proti jednotlivci a země je závislá jen na dovozu. Peníze vytěžené ze země, jsou vydávány na zbrojení, na odpůrce a propagaci Putinova režimu. Až nebude zájem o jejich plyn a ropu, můžeme je mít za barákem. Jednou to muselo přijít, aby se těm jejich vládám řeklo dost. Představa, že po deseti letech bude vypadat Ukrajina lépe než Rusko, děsí tu bolševickou kamarilu nejvíc. Co potom řeknou občanům, na koho svedou tu svojí bídu ? 100 let budují nešťastný stát a pořád kde nic tu nic. V čem to asi vězí ?
21. 02. 2014 | 10:56

koncertovaná akce napsal(a):

Jestli bétéčko není sám mikrofalov. Úrovni "myšlenek", žlučovitosti a neumělému spinu by to odpovídalo.

Hvížďala cintá jako obvykle. Ukrajinci v existujících "politických" silách nemají na výběr a ani těm východním se do žádného Ruska nechce.
Žádné řešení vyhovující USA a jejich loutce EU ale Ukrajincům také nic nepřinese, snad vyjma skutečné občanské války - to je to jediné, co agentury těchto lidumilných velmocí umí zorganizovat opravdu dobře.

Čehož je si převažující většina Ukrajinců vědoma.
To že na Majdanu bylo pár zbohatlíků (zdělanců, jak říká Hvížďala), kteří to nedotáhli na oligarchy neznamená nic. Stačí si připomenout roli inteligence v Uhrách.
Měli bychom přemýšlet raději nad sebou, co bude až Singr udělá euro za 32, 40...
21. 02. 2014 | 11:00

JardaV napsal(a):

Jakto,že inteligentní opozice není schopna sednout ke stolu a říci přesně,co chce?
Teror je spíš projevem terorismu jako politického postoje.Nějaký boxer rozhodně
nemůže vést zemi.Proč to taky nezkusili sametem???Nejdříve program a pak cesty k
jeho prosazení.Nebo je opozice jako u nás za socialismu?Kecy,a dál nic?A pak rychlá
skartace archívů??
21. 02. 2014 | 11:00

Bestia triumphans napsal(a):

Ladislav napsal(a): 21. 02. 2014 | 10:50

Ladislav:
Na vedlejším blogu (Shanaáh) jste totéž publikoval jako Karla.
Tak co tedy jste?
Karla?
Ladislav?
Já bych věděl co, ale kodex mě to napsat zapovídá...
:-)
21. 02. 2014 | 11:01

jozka napsal(a):

TomasL:

Nepochopi, Bestie funguje v rezimu cerna/bila. Neni-li to Mitrofanova hlava, pak je to zajiste Putinova.

Ale zabavny zase je, to jo.
21. 02. 2014 | 11:02

Pompeius Magnus napsal(a):

Jsem rovněž pro zmrazit konta strůjcům krveprolití. Víte pane Hvížďalo u koho mají peníze von Rompuy, Barosso, Ashtonovová, Obama, Schwarzenberg, John McCain?
21. 02. 2014 | 11:05

jozka napsal(a):

Ale jinak se mi libily rano zpravy Radiozurnalu. V Kyjeve je klid, policie se stahuje. Mensi problem byl akorat s tim, ze se demonstranti pokusili policejni autobus zablokovat a policisty lyncivat, doslo i na strelbu z jejich strany.

Jo jo, klid a mir jak vysitej, bejvaly doby, kdy jsem se podobnemu humoru v podani Cimrmanu smal. Ted uz to tak legracni neni.
21. 02. 2014 | 11:08

Dumpling napsal(a):

Západním politrukům se jaksi nedaří vylíčit v rúžových barvách činnot USA a EU, jejich podněcování k nepokojům, přes zcela masivní kampaň se opět objevuje v anktëtách na PL jasná převaha lidí, kteří západní vměšování a imperiální podvracení odmítají. Všichni si jsou vědomi, jak za stálého vyzývání aby prezident "ukončil krveprolití" - které řídí lidé podporovaní Bruselem, Berlínem a Washingtonem, je reakcí euroteroristů na každý Janukovičův ústupek rozpoutání nového kola násilí.
Je vcelku nabíledni, že pakliže reakce na odmítnutí přístupových dohod byla takto gangsterská, pak Ukrajině ani nic jiného, než odmítnout důvěrnosti s EU nezbývalo. Lokajským politikům, jako jsou Zaorálek a Chovanec budeme vděčit za pozvání ukrajinských gangsterských elementů, banderoévců a podobné "eilty", kteří už dnes na náměstích našich měst klidně mávají banderovskými symboly.
21. 02. 2014 | 11:13

Jáchym napsal(a):

Evropská unie bojuje proti ukrajinskému zkuvysynovi Janukovyčovi a hájí zájmy svých suprzkuvysynků a zkuvycerky.
Ona si myslí, že je zdarma přinutí, aby jí odevzdali svůj lup - tedy Ukrajinu.

Fuckujme EU, nechť zvítězí hyprzkuvysynci, které dosadíme MY, vzkazují jí ale zpoza okeánu. My budeme rozhodovat, jestli se požár rozteče do onoho konkurenčního mysu Asie, zvaného Evropa ! Už jsme do svých ukrajinských lupičů vrazili pět miliard dolarů, vaši či ruští lupiči nemají nárok! Ať žije konečné vítězství Demokracie! Es kommt der Tag!
21. 02. 2014 | 11:14

TomášL napsal(a):

Tohle mi přijde jako velmi zajímavý fakt.

http://czech.ruvr.ru/2014_02_21/Ukrajinska-krize-pohrbi-vsechny-evropske-meny/

Kdyby se rozpadla Ukrajina, jaký dopad na českou korunu to bude mít?
21. 02. 2014 | 11:15

Dumpling napsal(a):

resl

Chápu například tažení proti Olympiádě, protože tam je vidět, jak směšně hloupá jsou tvrzení o tom, jak to v Rusku (a ještě taky v Číně) nefunguje, a jak to v hroutící se EU funguje.
EU samozřejmě dokáže navozovat rozpad, to ukazuje nejlépe sama na sobě. Ale tím to taky končí.
21. 02. 2014 | 11:19

Bestia triumphans napsal(a):

Hlas Ruska (rusky: Голос России, Golos Rossiji) je ruská státní rozhlasová stanice vysílající do zahraničí. Úkolem stanice je seznamovat zahraničí s oficiálním ruským pohledem na dění v Rusku i ve světě, s ruskými zvyky a kulturou, ale také vysílat pro Rusy žijící v zahraničí. Hlas Ruska vysílá v ruštině a dalších 38 jazycích do 160 zemí světa 151 hodin pořadů denně. Dne 9. prosince 2013 podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret o sloučení této stanice a agentury RIA Novosti do nově vzniklé agentury Rusko dnes (Rossija segodňa).

!
:-) :-) :-)
21. 02. 2014 | 11:20

ve válce se situace mění každou.. napsal(a):

jozko
Vy se ale smějete úplně všemu, snad i bétéčku.
Hulit takhle už od rána může být riskantní. Co až vám u řízení dají poliši dejchnout do těch novejch analyzérů?

Policie se sice z mejdanu stahuje, ale ze Lvova dorazily autobusy s milicionáři včetně vysokých důstojníků a tajných. Gospoda oficěry se zahlásili jakémusi generálovi mimo službu, který velí jakési samoobraně nebo samohaně.

Teď si to přeberte.
Nervózní vesničané už lynčují řidiče podezřelých džípů, kteří v noci prorážejí zátarasy.
Snajpři na střechách po sobě střílí navzájem.
21. 02. 2014 | 11:22

stoppa napsal(a):

Besti Triumphans

"Dne 9. prosince 2013 podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret o sloučení této stanice a agentury RIA Novosti do nově vzniklé agentury Rusko dnes (Rossija segodňa)."

No to je vážně strašné!
21. 02. 2014 | 11:23

Terry Fox napsal(a):

Moc jsem se nasmál tomu, jak pan Hvížďala píše, jak jsou prý ukrajinští "demonstranti z větší části vzdělaní lidé". Pan Hvížďala se asi nekouknul na ty ksichty na videích z Kijeva. Proti některým z nich i vepřový zadek vypadá jako univerzitní profesor v slavnostním taláru.
21. 02. 2014 | 11:24

Filuta napsal(a):

Á pan Hvížďala disponuje jasnovideckými schopnostmi.
On ví, co si myslí Ukrajinci?
Jakpak se to dozvěděl, když ČT ještě s nikým z východu rozhovor nedělala.
Jakýsi diletant Pazderka a stále stejné novinářské ksichty nám lijí do hlavy, co si máme myslet.
Jestli takhle vypadá nezávislé veřejnoprávní vysílání, tak potěš koště.

Normalizační televize.

Samozřejmě, že EU nemá co Ukrajincům nabídnout, ale může je o hodně připravit.
Rusko je pro ně bezesporu ekonomicky i strategicky přínosnějším partnerem, až už se to havlistům líbí nebo nelíbí.
Ukrajina nikdy do Evropy nepatřila a patřit ani nebude.
Mluví se tam víc rusky nežli ukrajinsky a mentalitou jsou Ukrajinci Rusové, nikoliv Evropani.
Chovají se jako sběř a já doufám, že zůstanou ve sféře vlivu Putina.
Jediné, čeho podněcovači občanské války, jako je Kárl a bruselské politbyro, docílí, bude v lepším případě rozdělení Ukrajiny.
Ta chudá a zubožená připadne EU - to je fakt výhra, bohatá část se připojí k Rusku.
Doplatí na to samotní Ukrajinci i Evropa. Vydělá Rusko.
Geniální strategie!
21. 02. 2014 | 11:26

bape napsal(a):

A Hvížďala patří do sféry zločinecké CIA. Proč se tento tajtrlík
neplete do rozkladu USA :
1) USA má 50 000 000 obyvatel negramotných.
2) USA má miliony občanů bezdomovců,
3) USA má největší počet vězňů,
4) USA popravuje největší počet politických vězňů. Tyto vězni bojují se zbraní v ruce, jako bojovali bratři Mašínové.Nebo ne ?
5) USA vedou války mimo území USA v kterých zavraždily několik
desítek milionů civilního obyvatelstva.
Pane Hvížďalo, zeptejte se Vašich soukmenouců, proč si neřeší
vlastní problémy a ať nechají na pokoji jiné náírody. ?
21. 02. 2014 | 11:28

jozka napsal(a):

ve valce se mini nick kazdym okamzikem:

Ja za to nemuzu, zvladam to i bez travy, razim heslo

"Nadeje umira predposledni )zbyva cerny humor".

Ale je pravda, ze betecku se asi budu smat tak dlouho, az tu nezustane na kameni kamen. Smerujou k tomu hosi odhodlane. Nekteri vedome, jini (jako betecko) nevedome.
21. 02. 2014 | 11:29

Filuta napsal(a):

Terry


Taky jsem si všimnul, kriminální ksichty!
Ještě chybí, aby teroristům za odměnu Zaorálek zařídil víza, aby se u nás mohli po těch "pokojných demonstracích za svobodnou Ukrajinu" rekreovat, jako kdysi vrazi z Angoly.
21. 02. 2014 | 11:30

Dumpling napsal(a):

Filuta

Souhlas. Ona taky EU neumí nic jiného než pokazit, na co sáhne.
Normalizační ČT už záměr rozdělit Ukrajinu vyslepičila před více než týdnem. Zaorálek a současná vláda už nabízejí EU přijetí ukrajinských banderovců k nám. Přijde čas, kdy budeme s láskou vzpomínat na naše civilizované a vcelku mírumilovné cíkány, kteří nás zase tak moc nestáli a neohrožovali. Všechno je relativní. Ukrajinští grázlové nám dají za vyučenou.
21. 02. 2014 | 11:34

Filuta napsal(a):

Bestie

Tuhle někdo komentoval v televizi dění na Ukrajině tak, že už teroristi sami nevědí, co chtějí.
Hlavně ale nechtějí přestat dělat bordel.
Nakonec se ty skupiny budou střílet navzájem.
Při tom pověstném ukrajinském bordelu se tak už určitě i děje.

Ale ten váš Kárl je tak ženiální, že jako jediný (po soudruzích z Brusele a Zaorálkovi) ví, oč Ukáčkům jde a na čí straně má stát.

Hlavně že česká televize vysílá o protestech Ukrajinců v ČR, které bezpodmínečně podporuje a vůbec jí nevadí, že nad nimi vlají banderovské fašounské vlajky (NA NAŠEM VLASTNÍM ÚZEMÍ, kde se proti židům nesmí říci křivého slova, vlají vlajky osnovačů pogromů na židy ).
O nich nebylo nikde ani slovo, ale bylo možné je dobře vidět.
Buď jsou čeští pisálci tak tupí, že je nerozeznali nebo záměrně manipulují veřejným míněním.
Obojí je strašná představa.
21. 02. 2014 | 11:37

JPP napsal(a):

Dumplingu
Chovance by bylo dobře předat taxidermistovi, aby z něj zdravotnictví za naše krutě vydřené pojistné nemuselo odřezávat visící kůži.

Jáchyme
Právěže fuckovat EU jsme neměli, buhvíco za breberky jsme při tom nachytali. Za to topolánkovské heslo vás cenzor smaže, vsaďte se.

TomášiL
Já už mám skříň plnou konzerv. Ruvr má vpodstatě pravdu, jen to tady moc neroztrubujte, ať nevznikne panika předčasně.
PS. Taky vodu v PETkách je dobře mít na balkóně.

Bestia
A můžete nám sdělit vlnovou délku?
21. 02. 2014 | 11:37

jura napsal(a):

staci cist prvni radky pane H. "demostranti jsou vetsinou vtzdelani lide". A takovi lide resi prblemy zeme nicenim, vypalovanim a ted dokonce i strelbou. Opravdu vzdelanci
21. 02. 2014 | 11:41

Jáchym napsal(a):

Bestia triumphans 11:20:
Jistě - neexistuje dnes informační médium, které bychom mohli považovat bez obav za naprosto důvěryhodné, stejně jako existují námezdní vrazi, existují námezdní novináři a námezdní továrny na dezinformace.
Opatrnost je na místě.

Jenže - ono se totální vymývání mozků nevyplácí: Nevěřím, že by nechal Putin klesnout své informační kanály až na dno, na němž teče Česká televize. Nebo že by zaměstnával komentátory s objektivitou takového Lipolda.

Nikoli proto, že by to byl dobrák.
Ale má před sebou zdejší odstrašující příklad,jak kontraproduktivní je DŮSLEDNÁ a ničím neředěná masáž: K naprosté ztrátě kreditu, kdy se už člověk neodvažuje spolehnout ani na hlášení přesného času či na datum pod titulkem novin .
Kdy už nevěří ani tomu, co může být třeba i pravdivé.
21. 02. 2014 | 11:46

Filuta napsal(a):

Ives

Víte ,že mě to u trockistky Šabatové vůbec nepřekvapuje?
Vždyť ona přece chtěla cenzuru médií - resp. cenzuru a trestní postih nedostatečně multikulturních a prounijních názorů.

Je strašné vidět, kam se naše země za těch 24 let posunula.

Včera jsem mluvil s kamarádem, lékařem a hluboce věřícím člověkem.
Je zhnusen touhle politikou stejně jako já, je zhnusen katolickou církví i lidmi, kteří se stále derou do vedoucích pozic.
Ale hlavně je zhnusen mediálními manipulacemi, neobjektivitním a tendenčím zpravodajstvím a jednotnou politickou frontou mainstreamových médií, která nepřipouští jiný nežli oficiální názor.
Uráží to každého myslícího člověka úplně stejně ,jako ho urážely normalizační výplachy mozků.
21. 02. 2014 | 11:47

TomášL napsal(a):

JPP

Ale rozhodně by stálo za blog, aby nějaký ekonom(raději více ekonomů) něco sesmolil(i) na téma "Rozpad Ukrajiny=Uragán CZK"...
21. 02. 2014 | 11:48

čumil napsal(a):

Nedávno v souvislosti s nynější vězněnou bývalou premiérkou Tymošenkovou byl uveden termín "pohádkově zbohatla" zejména z dob kdy byla ministryní energetiky. Dne jsem četl, že syn Janukoviče je miliardář. Mám dojem, že na Ukrajině je situace, kdy všichni jdou proti všem, tedy ti, kterým je dán prostor k vyjádření. Lze být za současné situace na Ukrajině nestranným a objektivně informovaným pozorovatelem? Osobní animozita zúčastněných je hrůzostrašná. Faktem je, že vláda nemůže vraždit své lidi a od toho se asi bude odvíjet.
21. 02. 2014 | 11:49

Ruda napsal(a):

Hvížďala alias Drozd je klasickou ukázkou propagandisty. Využívá zažité triky propagandy jako je lež nebo polopravda, co se nehodí, zatají. Jeho základní premisou je, že za vše může Janukovič, přestože byl demokraticky zvolen a má právo a povinnost udržet v zemi pořádek. Ukrajinci prý mají právo si vybrat. Vybrali se ve svobodných volbách a mohli si vybrat už příští rok v následujících volbách a v poklidu. Samozřejmě, že Rusko má na Ukrajině své zájmy. Polovina obyvatel jsou Rusové, z dob SSSR tam jsou důležité továrny...Pokud stratí Ukrajinu, vojenské základny Západu se objeví na jejich hranici..A o to Západu jde včetně rozkradení státu, jako se to stalo u nás. Příznačná je i reakce Západu - zablokovat konta ( neboli si ukrást peníze).Oligarchy vytvořil miláček ožrala Jelcin a privatizace probíhala podle neiliberálních rad MMF a SVětové banky. A co bude dál? Kmoníček od Zemana si myslí, pokud další volby vyhraje Janukovič, bude nový Majdan (když demokracie se jaksi nechová po našem, tak pryč s ní). A pak zajímavá informace od aktivistky rebelantů z Hyde Parku - v nejextrémystičtější části oposice bojují souvěrci autora ukrajinští židé armádně vycvičení v exilu. A vo vo vo tom to je.
21. 02. 2014 | 11:50

aga napsal(a):

jáchym

Stále ještě naivní jak dítě. Ta masáž není kontraproduktivní, naopak, plní svůj účel - vyrobit zcela deozorientovaného a zmateného občana. Putin si hlavně nemůže dovolit dát Rusům najevo, že státní televize nepatří Rusům a jejich zájmy nejsou zájmy jejích majitelů. U nás už si z nás "naše" TV dělá srandu zcela otevřeně a nezakrytě.
21. 02. 2014 | 11:53

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Takže za krveprolití je odpovědný Janukovyč, O.K.
Jenom Janukovyč , pane Hvířďalo ? A kdo teda pozabíjel ty policajty - taky on ? Tím, že je vyslal do ulic ?

Mizerie , pane Hvížďalo, mizerie.
Zkuste raději ty novinářské plagiáty /překlady, respektive převyprávění práce jiných novinářů, těch, co se snaží o objektivitu/, ty vám jdou lépe.
----------------------------------------------------------------------------
Pane Hvížďalo - a kdo je zodpovědný za metylalkoholové krveprolití ? /přes 60 mrtvých /
Kalousek ? Kubice ? Kdo ?
A kdo uvalí sankce na ně ?

Já bych se, pane Hvížďsalo , nedivil, kdybyste Vy naopak patřil mezi voliče Kalouska a jeho partaje, vůbec bych se tomu nedivil.

Hezký den.
21. 02. 2014 | 11:53

aga napsal(a):

čumil

No nejspíš ti, co mají na Ukrajině přístup k informacím, tuší, co Ukrajinu čeká (pokud se na tom sami nepodílejí) - takže urvat si z mršiny co nejvíc je vlastně pragmatický přístup.
21. 02. 2014 | 11:55

Filuta napsal(a):

čumil
Nějaký génius z EU přišel s tím, že by mohli Janukovičovi nabídnout azyl výměnou za zdekování se z pozic.
Asi mu nedošlo, že Janukovič má azyl v Rusku a určitě se nepohrne zrovna do Brusele, který mu celou dobu hází klacky pod nohy.
Reálně mu hrozí, že ho ti "vzdělanci a intelektuálové" pověsí na první kandelábr.
Nesouhlasím ale s tím (neberu v potaz minulost ani současnost Janukoviče), že vláda nemá právo zasáhnout proti vlastním lidem?
Co je to za nesmysl?

Proti pučistům a teroristům, kteří se ozbrojují a napadají policii a armádu, se zasahuje tvrdě a nemilosrdně.
Žádná země nedovolí rozvracet stát.
V tomto případě bych si troufnul tvrdit, že to nebyla ukrajinská policie a armáda, která začala střílet a napadat demonstranty.
Naopak, dlouhou dobu jim ustupovala a nechala se mlátit a upalovat.
Jen si vzpomeňte, jak postupovala česká policie proti Čechům při proticikánských demonstracích, jak se s nimi nemažou v západní Evropě a Americe.
Nestřílí je jen proto, že tito demonstranti nejsou ozbrojení.
Kdyby byli, dojde ke stejnému krveprolití jako na Ukrajině.
Snad nevěříte tomu, že by do sebe nechali policajti střílet?
21. 02. 2014 | 12:03

JPP napsal(a):

O legitimitě představitelů by se dalo dlouze diskutovat.
Američani kupříkladu mají prezidenta, který se nenarodil v USA (jak ústava vyžaduje), který změnil své dívčí jméno Soetoro na jméno po nějakých keňských pastevcích, který má 13 registrací sociálního pojištění (99,999% američanů jen jednu, slouží totiž k identifikaci) a tak furt a tak dál. Šerif Arpaio zapisuje skóre.

Jestli někde legitimuje člověka do nejvyšších funkcí to, že je sám oligarcha nebo jestli jako u nás stačí, že je jejich otrokem vyjde ve finále nastejno.
Možná ten oligarcha nenatropí tolik blbostí, protože mu nepřebejvá kůže jako šarpejovi a krze rovnátka mu netáhne do holé hlavy.

Taky třeba v celé jižní Evropě mají vlády dosazené Goldmanem a Sachsem za palebné podpory EU a Berlína.
Taky to nikoho nerozčiluje.
Snad vyjma místních untrmenšů, kteří to ale nesmějí dát najevo, aby neplatili pokutu 50.000 eur. Si to vynásobte.
21. 02. 2014 | 12:04

zlebude napsal(a):

Ressle
dejte si to někomu vysvětlit, než začnete tady perlit. Také se nechte vyšetřit v Bohnicích.

Janukovič si měl pronajmout tak sto USA - policajtů z Walstreetu- a bylo by už dávno po problému, teď ale už je pozdě. Teď to bude stát daleko více životů na Ukrajiněe, EU další peníze, u nás zvýšenou nezaměstnanost -přesun aktivit na Ukrajinu.

(Při "demokratizačním" procesu v Panamě 1989 jen první den US army "zneškodnila" 3000 lidí, postavila kulomety na křižovatky a šlo to ráz na ráz)
21. 02. 2014 | 12:05

Antonín Malík napsal(a):

Zatím co ČT vede koordinovanou kampaň na podporu banderovců, probíhá v zátiší uzurpování mocenských pozic Babišem. Zdá se, že tento oligarcha nikomu z Lukášů Jelínků a Karasů nevadí, respektive nesmí vadit.
21. 02. 2014 | 12:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Myslím, že vláda Janukoviče už je jen důsledek toho, na co zadělali Kravčuk a Kučma.
Za Julii s copem bych též nedal ruku do ohně. Až Janukoviče zavřou (pokud nestihne zdrhnout na Krym), mohli by mu přidělit společnou celu s Julinkou, aby za dlouhých zimních večerů diskutovali, kde soudruzi udělali chybu.
21. 02. 2014 | 12:21

patriot napsal(a):

Může skutečně EU něco pro Ukrajinu udělat? Ne.
Jde jen o pokryteckou rétoriku? Ano.
Má EU peníze na pomoc Ukrajině? Ne.
Připravili jsme naše občany na takovou pomoc? Ne.
Budou evropští voliči ochotni do Ukrajiny investovat až třeba sto miliard? Ne.
Budou evropští voliči navíc ochotni otevřít Ukrajině dveře do Evropské unie? Ne.
Je tady k tomu vůle? Ne.

Ovšem bruselské politbyro bude jistě tvrdit něco jiného.
21. 02. 2014 | 12:22

Antonín Malík napsal(a):

patriot

Ale EU přece nejenže nemůže, ona ani nechce pro Ukrajinu něco udělat. Chce pouze splnit zadání, které ukládá zajistit možnost pro zřízení základny NATO na ukrajinském území. O nic jiného nejde, ani nemůže jít.
21. 02. 2014 | 12:33

Filuta napsal(a):

Ukrajina v mlze
"Situace v této významné evropské zemi je nepřehledná. Mediální obraz je zkreslený, jelikož je určen dětinskou touhou pohádkového dělení na hodné a zlobivé. Do tohoto konceptu se hodí rozhodnutí EU uvalit sankce na lidi zodpovědné za masakry. Kdopak to asi bude? Ústavní činitelé s referátem veřejného pořádku, anebo teroristé vrhající Molotovovy koktejly a střílející z odstřelovacích pušek (obé je dokumentováno nezávislými zpravodajskými zdroji)?

Janukovyč viditelně v čele státu zůstat nemůže. Legitimita jeho zvolení vyvolala pochybnosti a za jeho éry se veřejný pořádek v zemi zhroutil, to je bez debaty. Ve čtvrtek intenzivně jednaly špičky diplomacie zemí EU. Výstupy jsou mlhavé, nicméně, zdá se, rozumné – je třeba bezpodmínečně tlačit na nové volby, v nejbližším termínu.

Čert ale byl vypuštěn z pytle a kdo si jednou prásknul z pušky a hodil na policajta flašku s benzínem a radoval se, jak ten chlápek pěkně hoří, ten jen tak nepůjde s lístkem k urně a nebude čekat, jak to volební komise spočítá. Žádný stát Evropské unie by si nenechal líbit takové výstřelky násilností, jakých jsme svědky na Ukrajině. Hrozba z Ukrajiny se nejmenuje Janukovyč, to je politická mrtvola, která odejde a nikdo po ní nezapláče. Ta hrozba, to jsou ozbrojení fašisté, a kdo tu hrozbu nevidí, je zaslepený. Bohužel, i ti slušní lidé demonstrující ve prospěch demokracie na Václavském náměstí podporují bezděky právě tyto lidi, kterým o žádnou demokracii nejde, jenom o moc, která jim připadá v napůl zhrouceném státě na dosah."
Aston /neviditelný pes/
21. 02. 2014 | 12:35

mik napsal(a):

CR by mohla bohuzel na tragicke situaci na Ukrajine vydelat,, je to sice morbidni vydelavat nad neci smrti ale proste kdyz uz je ta realita tak by se dal ten most po kterem cesi porad uz 25 let behaji sem a tam konecne predat jako kdy prevoznik ktery prevazi preda veslo a vyzuje se s toho... proste v CR je 55 % volicu co chteji vychod a 45 % co chteji zapad ,,vsichni dohromady si chteji hrat na mistry sveta,,, proc se toho nezbavit a nezaradit se tam kam chtela CR vykrocit v 89 .. Ukrajina se neda zachranit dohodama Ukrajina se proste musi rozdelit na tu vychodni co bude patrit Rusku a na tu zapadni ktera nepujde do EU ale bude tvorit ten most ..Do EU jit nemuze z jednoho prosteho duvodu ukrajinci jsou ochotni pracovat za 2 eura na hodinu jako jsou za 2 dolary na hodinu ochotni pracovat mexikani v USA a to je pak konec pro ty kteri jsou ochotni pracovat ale ne byt otroky za almuznu,,ostatne tohle je videt v spatnych podnicich po cele zapadni EU tam kde je ve fime samy pracovnik z byvalych zemi EU a zadny domaci,,, tam neco smrdi a takovemu podniku je lepsi se vyhnout ,,bohuzel nekdy neni jina moznost protoze to lepsi si nechavaji domaci pochopitelne pro sebe,,a nezamestnanost je na celem svete ,,valky jsou a budou je ale smutne ze umiraji zbytecne lide a ti co tomu veli jsou v klidu .. i kdyz Jnukovyc asi moc v klidu byt nemuze kdyz si treba vzpomene na rumunskeho Czauceska.. a verim ze ukrajinci by se s nim prilis nemazali jenze doba je asi uz jinde a postavit nekoho bez nejakych dlouhych caviku ke zdi a zastrelit neni zase tak jednoduche nakonec jak to je ve skutecnosti vi hlavne samotni Ukarjinci a tak soud bych nechal na nich,, Evropa i Rusko muzou tlacit sve zajmy ale zajem vsech by mel byt aby strelba skoncila vlada by mela ale skutece odstoupit a mely by byt nove volby a prezident by mel odstoupit taky muze preci odstoupit s tim ze bude kandidovat kdyz si ho znovu Ukrajina zvoli jejich vec,,, ale zjevne nezvlal ani on ani vlada situaci ,,at uz je to tak nebo onak
21. 02. 2014 | 12:35

tajemný pan H napsal(a):

EU ale žádných 100 miliard nemá, EU má jenom nepředstavitelné dluhy, nezaměstnanost a vysoké ceny za energii. chápu, že ukrajinci nechtějí ruskou mafiánskou kleptokracii, nicmeně bych jim doporučil, aby se zároven nehrnuli ani do EU. ta jim nabídnout nemuže vubec nic, protože je to snědený a předlužený krám. je to paradoxní, oni chtějí utéct z jednoho sssr a do druhého se ženou. zdá se, že před socbolševikama a oligarchama už není v evropě uniku. ti naši sice nekradou tak okatě jako ti ukrajinští, ale přece jenom....
21. 02. 2014 | 12:45

jozka napsal(a):

mik:

Ani nevite, jakou mam radost, ze se vase lecba dari, sice pomalu (misto jmen uz pouzivate jen procenta), ale prece jen se dari. Ted se jeste zbavit toho bludu o vychodu a zapadu a budete pro sve irske spoluobcany prinosem. Verim vam!
21. 02. 2014 | 12:47

Hulu napsal(a):

Ladislav
tak vás to šokuje, že se dozvídáte skutečné motivy zúčastněných? ... potom si zapněte déčko, pohádky na dobrou noc najdete tam
21. 02. 2014 | 12:48

dd napsal(a):

Hodně slabé a jednostranné, pane Hvížďalo, Komentáře vlka k situaci na Ukrajině
nejsou zcela jistě proruské, ale zcela jistě více k věci, než ty Vaše "žblebty".
21. 02. 2014 | 12:50

buldatra napsal(a):

Hvížďala dí: vykradená Ukrajina.

Vážně?
Ale Hvížďala to muší vědět, páč je to hlava otevřená.
Takže nejvyšší čas hupky šupky do EU.
Jablko uzrálo.
Už je to tady!
(sice nemají holé ruce, ale jinej kraj, jinej mrav)

Čili, bylo by dobré, neboli nejvyšší čas, připravit se na oslavu. Přece jenom, bude to velká událost.
Skoro padesát miliónů zbrusu nových ojropanů, to se nezadaří každý den.

Snad až jednou vstoupí Turecko.
Ale zatím se tam moc barikád nestaví, takže obrňme se trpělivostí.

Ježišmarjá Barroso musí mít takovou radost, po té fušce, to se snad ani nedá popsat.
21. 02. 2014 | 12:52

jozka napsal(a):

dd (Kdyz uz je rec o vlkovu):

(Kdyz uz je rec o vlkovu)

Tenhle je dobrej:
“Jednou se takhle na ukrajinském náměstí Nezávislosti shromáždili… Velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, představitelka vlády USA Victoria Nuland, senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, bývalý prezident Gruzie Mikheil Saakashvili, europoslanec Jacek Protasiewicz, litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, mluvčí litevského parlamentu Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, český senátor Jaromír Štětina…

…a obvinili Rusko z vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny”
21. 02. 2014 | 12:58

LUF napsal(a):

Nehasil bych co nás nepálí. Pro lidi, kteří chtějí pomáhat nechť se zřídí konta.
21. 02. 2014 | 13:06

schlimbach napsal(a):

Tak hloupý a tendenční blog jsem už opravdu dlouho nečetl.
21. 02. 2014 | 13:10

Reveil napsal(a):

Senátor za KSČ (neplést si s KSČM) J. Štětina podává z Kyjeva Parlamentníém listům zprávu, že tgo co vidíme na četných obrazových záznamench z Kyjeva nvidímě, a není to pravda. Ty bedny kytu, co tam vidíme mlátit do řady neozbrojených policajtů řetězem a házet Molotovovy a dlažební kostky, tak to prý jsou univerzitní profesoři a lékaři. Tak Ukrajina má takové množství univerzitních profesorů!
21. 02. 2014 | 13:11

santawizard napsal(a):

Jestli že Evropská unie slibuje Ukrajině miliardové půjčky a Ruská federace slibuje Ukrajině miliardové půjčky,tak to je dobré pro Ukrajinu jedině ,když se to nebude zneužívat na obou stranách k pokračování občanské války.Tímto způsobem by se totiž za peníze daňových poplatníku ruské federace a evropské unie ,ukrajinci navzájem ničili a peníze zneužívali v celosvětový neprospěch.
21. 02. 2014 | 13:14

židovský učeňthrVChC nly napsal(a):

patriot napsal(a):
Může skutečně EU něco pro Ukrajinu udělat? Ne.
Jde jen o pokryteckou rétoriku? Ano.
Má EU peníze na pomoc Ukrajině? Ne.
Připravili jsme naše občany na takovou pomoc? Ne.
Budou evropští voliči ochotni do Ukrajiny investovat až třeba sto miliard? Ne.
Budou evropští voliči navíc ochotni otevřít Ukrajině dveře do Evropské unie? Ne.
Je tady k tomu vůle? Ne.

Ovšem bruselské politbyro bude jistě tvrdit něco jiného.
21. 02. 2014 | 12:22
Jaké to bruselské polytbyro je? Je to polytbyro komunisticko židovské a tak žid coby stvořitel komunizmu, osvojil si i kapitalizmus a chce ještě více, jelikož židovská nenažranost nezná hranic a pomalu a jistě požírá celou planetu.
21. 02. 2014 | 13:15

v + f = s + 2 napsal(a):

hvížďalo, lavrov nebyl první. První byla americká administrativa, viz ten zveřejněný rozhovor dvou amerických diplomatek o nastolení vlády dle vůle usa a poslání eu do p..
21. 02. 2014 | 13:17

jen pro info napsal(a):

Kdo má a měl plat např. 24000 by dostal v roce 2008 : 1000 Eur kurz byl cca 24Kč za Euro
po likvidaci kurzu a síly CZK uměle - guvernérem ČNB /a to prý není poslední jeho likvidace/ budete mít plat pouze 858 EUR:))))) a při výměně CZK na Eura třeba v r. 2017 už bude kurz 35:1 tzn. Váš plat bude cca 70O Eur- to samé se stane s důchody a úsporami- nevadí vždyť pokud to nebude kurz 100:1 tak ještě nejsme na tom tak jako v Severní Korei-blahopřejeme všem ovčanům-jenom spinkejte dál!
21. 02. 2014 | 13:20

buldatra napsal(a):

Malá aktualitečka

A pak, odkud se tam berou všichni ti biatlonisti.
A že jich je.
Základna talentů opravdu široká, samej profesor, jen co jich je na tom náměstí a zbraní dost (což je u nás přesně naopak, při té nečekaně vzedmuté vlně zájmu. Brzda, neb zbraní se nedostává. ještěže máme alespoň běžky, ale zas ten sníh není, furt něco. Lépe věnovat se rychlobruslení, to má taky budoucnost).
21. 02. 2014 | 13:21

+++ napsal(a):

patriot

bruselské politbyro Janukovyčovi na jednáních ve Vilniusu jasně a tvrdě řeklo, že bude muset řadu obchodních vztahů s Ruskou federací oželet, a že na kompenzaci ztrát nedá Ukrajině ani ojro. Načež Janukovyčovi do slova a do písmene nezbylo, než asociační smlouvu nepodepsat.

A za to teď celá unie i se Sobotkou a Zaorálkem nechává Ukrajinu smažit ve vroucím oleji, protože nepochybuji, že i to varování se Janukovyčovi doneslo. Ten, ač si o něm jinak nečiním iluze, je dnes jako státník ve stejně tragickém postavení, jako před ním Husajn, Kaddáfí a Miloševič. Ber, nebo nech ležet. To, co měl sebrat, ale pěkně smrdí.
21. 02. 2014 | 13:21

Jaroslav Orlík napsal(a):

Pane Hvížďalo, kopíruji z Vašeho článku: "Rozdíl v přístupu je tedy evidentní: zatímco Západ je přesvědčen, že o směřování Ukrajiny si mají rozhodnout Ukrajinci, zvolit si svobodně jak svou vládu, tak své spojence," Pokud berete Západ i jako Evropskou unii, tak tím, že si mají Ukrajinci rozhodnout o směřování své země sami, tak máte na mysli úplně stejně, jako to byli donuceni rozhodnout Irové? Tedy v bleskově zopakovaném referendu o vstupu jejich země do EU? Sám to píšete v nadpisu - Pokrytectví Evropské unie...
21. 02. 2014 | 13:21

Antonín Appel napsal(a):

Západ dělá jen Holokaust jako Adolf Hitler a Ukrajina má své zkušenosti horší než Česká republika v době Protektorratu zde Němci vyzabíjeli několik vesnic jako Lidice Ležáky Ploština Prlov Vařákovi Paseky a mnohop lidí vyzabíjeli po atentátu na Haydrycha.
Nejsou to dobří lidé a jsou bezcharakterní po penězích a luxusu ,tací by ovládli i Ukrajinu a bylo by to pro lidi mnohem horší ,neb by drancovali vše ve větším množství aby bohatli spekulanti ze Západu.Našlo se jistě mnoho úplatných osob v Ukrajinské vládě v Kyjevě co dostávali Jachtu ?Mercedes i Konta v Lichtensteinsku od firmy z české republiky za smlouvy na nerostné bohatsví,tací si vystavěli i pivovar a zabili mě bratrance M.M z Veleboře neb byl jednatel dané firmy a ne majitel.Tací jsou i přes mrtvoly lovů v lesích Olomouckého arcibiskupstvíjak jimje pronajal církevní hodnostář Hrdlička ,rozhodně to nebylo za mešní víno jak zpívá Urspung Baum Don Camillo a Peppino,ale tekla krev syna božího co jim nebyl vhod,neb věděl o úplatcích jaké šéfové dávali UKrajincům za jejich povolení s nimi obchodovat s ropnými produkty.
21. 02. 2014 | 13:23

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....Ukrajina,...problém je, že na šachovnici dnešního dění není jenom prezident Janukovyč a opozice,.....ale,...další bojůvky, bez vůdců, řídící se jen chutí bojovat za své myšlenky, odmítající jakékoliv názory jiných a bohužel i dohody dvou základních subjektů sporu.

Právě tyhle neorganizované extrémistické buňky budou porušovat všechno, co bude dohodnuto.

Stěžejní hráči se budou navzájem obviňovat, že extrémisti patří na jejich stranu,/pravděpodobně jsou stoupenci z obou stran/, že porušili dojednaná ustanovení. Vše se bude otáčet v kruhu bez východiska,....a mezi tím, budou další mrtví a zranění, bude ničen majetek veřejný i soukromý, společnost se bude propadat do stále většího chaosu,....hospodářsky, společensky, morálně,... celkově půjde Ukrajina ke dnu.

Mnoho těžkého času má Ukrajina ještě před sebou.

Tužka.
21. 02. 2014 | 13:27

resl napsal(a):

zlebude napsal(a):
Ressle
dejte si to někomu vysvětlit, než začnete tady perlit. Také se nechte vyšetřit v Bohnicích. Janukovič si měl pronajmout tak sto USA - policajtů z Walstreetu
----------------
zdravím zleblblo, v Bohnicích jsem byl předevčírem a sdělili mi, že jsem celkem zdráv, tak jsem dnes vyřvával před léčebnou, že si Janukovyč najal policajty z Detroitu a že to umí každej. Vyběhli nějaký lidi s bílým pláštěm a odvedli mě na vyšetření, kde jsem musel podepsat, že nebyli z města aut, ale z vůlstrítu. Měl jste pravdu, jako vždy, už jsem zase ve své noře. váš r.
21. 02. 2014 | 13:28

buldatra napsal(a):

Jaroslave Orlíku

Hvížďalovi nejspíš jen vypadlo slůvko z té věty. To byste mohl pochopit a omluvit, je to lidský a není to dycky. Při jeho deme.. pardon, věku.
Takže nejspíš tam nemělo být:
"Rozdíl v přístupu je tedy evidentní: zatímco Západ je přesvědčen, že o směřování Ukrajiny si mají rozhodnout Ukrajinci,..

Nýbrž:
"Rozdíl v přístupu je tedy evidentní: zatímco Západ je přesvědčen, že o směřování Ukrajiny si mají SPRÁVNĚ rozhodnout Ukrajinci,...

Irové to tenkrát SPRÁVNĚ pochopili hned na druhý pokus a vidíte, jak jim to pěkně jde k duhu..
21. 02. 2014 | 13:29

Petr. napsal(a):

Proč by Janukovič nevraždil, když ví že se mu za připadne život v luxusu jako polskému vraždícímu generálovi Jaruzelskému.
Proč asi jel do Kyjeva za EU, polský ministr zahraničních věcí, ministr země, která tohoto vraha chrání? Asi aby zaručil stejné podmínky Janukovičovi.
21. 02. 2014 | 13:35

Reveil napsal(a):

Darebácký charakter chystané přístupové dohody s EU obsahoval i závazek, velmi zpupně zdůrazňovaný, že bude propuštěna kriminálnice Tymošenková, tak ukrajinská Ráthovka (sám Rath upozornil na to, že jejich příběhy jsou podobné). Jak krásně se jim zajiskřilo v očích, když zjistili, že to není Janukovyč, kdo by se měl doprošovat. Jak krásně jim hodil tu jejich nedůstojnou dohodu pod nohy. Když takovou věc udělal 1941 Bělehrad, že Berlínu odmítl podepsat Přistoupení k dohodám Osy, nechal Berlín Bělehrad bombardovat. To tentokrát zatím nejde. Tak se tam střídají emisaři EU a po každéí návštzěvě tam naroste napětí, přibude euroteroristů, stupňují se požadavky eurolůzy.
21. 02. 2014 | 13:36

Kwai napsal(a):

Copak Lavór, jeho sovětská svéra vlivu Ruska zahrnuje všechno západně od od Atlantiku a Východně od Skalistých hor.... :)

Pamatuju si živě, jak ruskou sféru vlivu aplikoval v kauze radar Brdy - i česká republika je v pojetí soudruha Putina a jeho věrného Lavóra součástí sféry vlivu RSSSSSR, o tom žádná.
21. 02. 2014 | 13:38

ulzanamescalero napsal(a):

Je to fašistický puč. Symboly ukrajinské SS divize Galícia a Banderovců, jsou na oblečení teroristů zřetelné. Na západní Ukrajině má divize SS Galícia pomníky a rovněž Banderovci, pronásledují tam už 3 měsíce všechny co s nimi nesouhlasí. U nás to krajně pravicocá média zamlčují a bagatelizují, za pomocí fašisticky zaměřených ukrajinců žijících u nás.
21. 02. 2014 | 13:39

Karel napsal(a):

Jestli ti "opoziční" hrdlořezové s nezablokovanými konty budou uvítáni v EU, pak bude třeba zvážit, zda nebude pro Čecha záchranou přesunout se z našich pozic opět za Ural, odkud kdysi s praotcem Čechem přišel.
21. 02. 2014 | 13:42

Reveil napsal(a):

ulzanamescalero
"za pomocí fašisticky zaměřených ukrajinců žijících u nás."

Tak jestli je v této věci někdo, kdo je zcela jasně závislý, pak jsou to Ukrajinci, žijící u nás. Za příslib, že nebudou vyhnání zpátky budou prohlašovat cokoliv a budou chodit poslušně každý večer na náměstí s mávátky. Nejsou to nezávislí lidé. S těmito lidmi je bezesporu manipulováno. Takže nejsou vůbec směrodatní, Jsou pouze propagačně využívaní.
21. 02. 2014 | 13:44

von kulak napsal(a):

cit. "Co se stane, když v nových, také demokratických volbách, jako byly ty minulé, znovu zvítězí s malou převahou hlasy voličů z východnějších částí Ukrajiny a bude potvrzen trend vazeb na Rusko?"

Že ale máte starosti s Janukovyčem, s člověkem, který dle vlastního veřejného prohlášení přivedl Ukrajinu na dva měsíce před státní bankrot (tím zdůvodňoval proč musí odmítnout podpis asociační dohody s EU). Vy si myslíte, že Ukrajinci jsou tak hloupí, že si znovu zvolí člověka, který je dovedl na hranu propasti a to nemluvím ani o té stovce mrtvých, mučených aktivistech a novinářích a bandách provokatéŕů a rváčů, které posílá na obyčejné lidi.

Když máte takový strach, že ty volby nebudou dost vítězné pro něj, proč jste neměli strach, že nebudou dost vítězné podzimní volby u nás pro koalici K-S-Č-S-S-D-S-P-O-Z? (a jako že nebyly). :)
21. 02. 2014 | 13:47

Reveil napsal(a):

Karel

Zaorálek nemohl poměrně dlouho projevovat náležitou loajalitu, protože ještě nebyl u lízu. Proto se to teď snaží dohnat mimořádnou horlivostí a je ochoten přijmout veliký, možná jakýkoliv kontingent eurolůzy.
21. 02. 2014 | 13:47

Situáciu vysvetľuje ukrajinský politológ napsal(a):

Tužka:

Avšak desiatky a stovky tisíc etnických Maďarov a Rumunov má skutočne druhé pasy a cestuje s nimi bez víz do EÚ...

- Áno, tak sa realizuje politika „mäkkej sily“ /soft power/ zo strany Bruselu. Pohraničné krajiny, ktoré vošli do EÚ, rozdávajú pasy zástupcom národnostných menšín na miestach, kde kompaktne žijú a zosilňujú tak vplyv na Ukrajinu. Druhý pas poskytuje možnosť zamestnať sa v krajinách Európskej únie a ochotne ich berú.

Nie je pravdaže tajomstvom, že v Maďarsku a Rumunsku sú určité sily pripravené kedykoľvek v príhodnú chvíľu vystúpiť s územnými pretenziami voči Ukrajine. Ak sa v krajine zosilňujú odstredivé tendencie, u susedov sa nájde nemálo želajúcich využiť to pre svoje geopolitické záujmy. A destabilizácia rastie a priamo je zato zodpovedná aj ukrajinská opozícia.

Maďari Podkarpatskej Rusi pocítili slabosť centra a začali otvorene žiadať územnú autonómiu, ako aj založiť „svoj“ volebný okruh na voľbách do Najvyššej Rady. Maďarská nacionalistická strana Jobbik organizovala minulú jeseň v Podkarpatskej Rusi fórum, na ktorom zneli vyhlásenia, že je to – maďarská zem.
21. 02. 2014 | 13:48

tajemný pan H napsal(a):

hviždala uplně nepochopil o co na ukraině jde. ty lidi neuvažují ekonomicky. já jsem s několika demostrantama mluvil. oni nemají od EU žádná ekonomická očekávání, jako většina lidí u nás v roce 2004 , která vstupovala do EU s nataženou prackou v domění, že je bude někdo financovat. ukrajina nyní bojuje o uplně něco jineho. oni se chtějí zbavit toho ruskeho nedemokratickeho systemu mafií a korupce. my u nás samozřejme nadáváme na korupci a politiku, ale myslím si, že si většina lidí nedokáže představit v čem žijí ukrajinci. včera jsem četl článek o tom, jak ukrajinský papaláši mizí z ukrainy a na letištích nakládají do letadel bedny plné peněz. to trošku dokresluje ten system. oni se chtějí zbavit ruskeho vlivu. já jsem mluvil s jednou ruskou, která žije u nás, a ona říkala, že bude pracovat v jakekoliv firmě za jakýkoliv plat, hlavně ne v žadné ruské. protože to je jenom a pouze mafie a ona toho má plné zuby. takže proto jsou ti lidé nasazovat životy, protože toho mají plné zuby. a když čtu některé komentáře místních rudých hlupáků, kteří všemu rozumí a povýšenecky radí ukrajincum, jak jim bude s ruskem dobře, tak si jenom klepu na čelo. zřejmě by potřebovali jít na nějakou demostraci pod vedením táty zavadila na rudou ploštaď vykřikovat ty svoje heslíčka proti vládě a dostat tam obuškem pořádně po rypáku. pak by jim asi konečně bylo dobře.
21. 02. 2014 | 13:50

jk-jiny napsal(a):

Minulé volby byly svobodné i podle EU. Co ještě chcete? Doma dehonestujete demonstrace proti "řádně zvolené vládě" jako ochlokracii a tam naopak?
Pokrytci... doufám, že jeta zaplacení a ne tak hloupí.
Na Ukrajině je řádně zvolená vláda i prezident, jen nechce skákat podle vás.
21. 02. 2014 | 13:50

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Situáciu,....osobně si myslím, že nejvzajímavějším územím v odstředivé hře bude Krym,....důvody jsou víc než pádné,....
Tužka.
21. 02. 2014 | 13:57

Filuta napsal(a):

Podle Hvížďaly hází molotovovy koktejly v Kyjevě samí univerzitní profesoři a intelekutální elity.
To mě dosti pobavilo.

Když přišlo k převratu v 89., naši profesoři na fakultě se k tomu tyjátru stavěli velmi rezervovaně (nebyli to všechno zdaleka straníci, mnozí byli bezpartijní) a jejich odhad situace byl naprosto přesný. Pro Havla právě nehořeli.
Tehdy jsem je vnímal jako staré páprdy s nedostatkem idealismu a entuziasmu, dnes jim musím dát za pravdu.
Mohu konstatovat, že na Václavák nechodili.
Dnes si připadám jako hlupec, že jsem tam vůbec lezl.
Ještě hůře si budou připadat Ukrajinci, kteří se nechali opít rohlíkem a kecy o boji za "demokracii" až jim bude vládnout reinkarnát Bandery nebo nějaký neschopný a mocichtivý Kličko s plnou hubou slibů.
21. 02. 2014 | 13:58

Inci napsal(a):

Hvížďálo .. Na toho tvýho chráněnce Kalouska a podobné darebáky taky dojde ...
21. 02. 2014 | 13:59

Karel napsal(a):

tajemný pan H
zeptejte se té vaší Rusky, zda si myslí, že pokud bude pracovat v jiné zemi, třeba u nás, aby nemusela pracovat pro ruskou mafii, že se u nich něco změní k lepšímu.
Pokud je známo, že je u nás na seznamu Policie několik desítek neznámých mrtvol, ke kterým se nikdo nehlásí, je možné, že si ji ta mafie dokáže najít i tady.
21. 02. 2014 | 14:01

resl napsal(a):

nenapadlo vás filutíku, že ti profesoři byli komouši a začli se bát ? ti nestraníci, pokud neudávali, se spíš měli těšit, jak obsadí jejich místa. to ssm z vás vymlátilo poslední zbytky rozumu.
21. 02. 2014 | 14:02

Jindra napsal(a):

Není divu, že falešní pravdoláskaři si jako svůj symbol vybrali jednoho boxera, který zrovna inteligencí nepřekypuje.
Ale to tak je vlastně vždycky. U nás to byl přihlouplý Havel, pak naboženský nacionalista Tučman v Chorvatsku, o zločinci z Kosovské armády v bývalé části Srbska ani nemluvě. Co vede tyto podporovatele demokracie, že jim nevíce vadí trochu inteligentní lidé, kteří se kdekoliv náhodou dostanou do vedení? Jedině snad to, že jsou schopni včas prokouknout jejich skutečné úmysly.
Co mi ale v poslední době vrtá hlavou, je otázka, co by se u nás dělo, kdybychom kdysi odmítli v referendu náš vstup do EU. To by také Hvížďala šel stavět na Václavák barikády a zapalovat pneumatiky? Samozřejmě s našimi předními umělci. Anebo by na nás hrdinní letci z NATO začali rovnou híázet přesně mířené bomby? Tohle musíte - milí fašistiočtí demokraté - nejprve vysvětlit, pokud chcete, aby těm vašim řečem někdo ještě něco uvěřil. Náznaky vaší fašistické demokracie se přece projevily loni po zvolení Zemana prezidentem. jenom těch pneumatik jste dost nesehnali.
21. 02. 2014 | 14:05

Filuta napsal(a):

jk

Taky zrovna nemusím odborové vůdce, ale jinak máte pravdu.
O těchto lidech , kteří zaplnili Václavák, mluvili naši politici i kultůrní fronta, která se nyní může potentočkovat z ukrajinských fašounů, s pohrdáním jako o lůze.
Moc rád bych viděl, co by proběhlo tady, kdybychom se začali ozbrojovat a vlítli do parlamentu a na úřad vlády a trošku to tam vypálili a zdemolovali, úředníky zajali a pár policajtů postříleli.


Tajemný pan H

To jsou zase kecy!

Neměli jsme snad právo po hanebném prohlasování círk.rest. s pomocí kriminálníka a proti vůli téměř všeho lidu, vypálit parlament?
Čím se vlastně liší takový Nečas, Kalousek, Topolánek a spol. od toho vašeho zlosyna Janukovyče?
Možná jen tím, že si ve své zločinecké činnosti počínají sofistikovaněji.
Ale rozkrádají stát úplně stejně.

Jenže Češi nejsou nekultivované ukrajinské bezmozky, aby si zdemolovali hlavní město a dopouštěli se násilí.
Ukrajinci patří Rusku, v Evropě nemají co dělat. Můžou si to stokrát myslet, ale nikde je tady za rovnocenné partnery nepřijmou.
Ještě tak tři sta let a možná se kapku zcivilizují. I Rus je proti nim kultivovaný gentleman.
21. 02. 2014 | 14:07

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2570852/janukovyc-nabidl-volby-ustavu-a-novou-vladu-dohodu-pry-brzdi-rozkol-v-opozici.html

"...Podle ukrajinských médií jsou příčinou komplikací spory v opozičních řadách. Janukovyčova Strana regionů údajně oznámení prezidenta podporuje a kroky ke zmírnění krize je odhodlána hlasováním podpořit. Agentuře ITAR-TASS to řekl poslanec Volodymyr Olejnyk.

Poslanci opoziční strany Vlast se ale na svém stanovisku zatím nedohodli a jejich debata dnes zablokovala jednání parlamentu. Ohlášená hodinová přestávka v parlamentní rozpravě se protáhla zatím na dvojnásobek a strana Vlast stále nemá jasno o tom, jak se k dohodě postavit.

Vedení strany se podle kyjevských novinářů obává, že demonstranti na náměstí Nezávislosti dohodu s Janukovyčem odmítnou. Proti jakémukoli jednání s hlavou státu se staví i vůdkyně strany Julija Tymošenková, kterou Janukovyč před čtyřmi lety v prezidentských volbách porazil. Část poslanců strany Vlast je údajně rozhodně proti tomu, aby se strana k ujednání připojila. ..."
21. 02. 2014 | 14:09

Filuta napsal(a):

Resl

Milý Resle, ti profesoři byly takové kapacity, že se nemusely bát ani toho převratu. A straníků tam zase tak moc nebylo, bezpartijní a osmašedesátníci (tedy vaši). Po plyšáku se ukázalo, že nejvíc udávali právě ti bezpartijní, nikoliv komunisti.
Ale staří dědulové to holt měli v hlavě srovnané. Už něco pamatovali a dost jim to pálilo.
A nespletli se vůbec v ničem.
Vzalo to přesně ty konce, které předpovídali, když chladili naše mladické nadšení.

Až do smrti si budu připadat jako vůl, že jsem to tomu Havlovi sežral.
21. 02. 2014 | 14:12

Karel napsal(a):

Reveil
Pana Zaorálka jsem slyšel. Nevím ale, co vlastně chtěl říci. Byl jako Felix Holzmann, když z něho Miloslav Šimek páčil, co koupil dětem a vnukům v Labuti k vánocům za dárky.
Jisté je jen to, že si kladl otázku, zda jsme na případný příliv Ukrajinců připraveni.
Musíte ale uznat, že se dostáváme do nové dimenze, chcete-li "levelu".
Dnes si nemůže být jist svým postem ani náš demokraticky zvolený Miloš Zeman. To by si měl pan Zaorálek uvědomit, jestli chce hrát falešnou hru.
21. 02. 2014 | 14:14

Lili napsal(a):

Demonstranti jsou "vzdělaní lidé"...??!! "Demonstranti" jsou zaplacení a EU a USA podporovaní profesionálové, kteří podobnou práci odvedli už i jinde, kde bylo potřeba...na Ukrajině mají zásoby plynu a nová naleziště uranu a další a to je TO, co zajímá EU a USA, kteří platí tuhle válku, o které nás tak nepravdivě informují naše "média"...Ukrajinci by se museli zbláznit, kdyby dobrovolně chtěli vstoupit do fašisticko-židovského spolku zvaného EU...
21. 02. 2014 | 14:17

Admirál napsal(a):

buldatra - "Irové to tenkrát SPRÁVNĚ pochopili hned na druhý pokus a vidíte, jak jim to pěkně jde k duhu.."

Irové jsou moudří. Vědí, jak se mají správně, demokraticky rozhodnout.

Ani nad nimi nebylo třeba zřizovat bezletovou zónu.
21. 02. 2014 | 14:19

Gru napsal(a):

Jindra

Já bych se Zemana tak nezastával, vždyť on je děsný militarista, snad jen Havel byl větší. A staví se, jak také jinak, na stranu těch, o kterých si myslí, že jsou silnější.
Vztah Ruska k Ukrajině, i když není ani zdaleka tak agresivní jako EU či USA, je zcela legitimní - je to jejich zadní dvorek, oni za osvobození Ukrajiny od nacistů položili dost svých životů, jsou tam staré historické vazby. Dokážu si představit, co by dělaly USA, kdyby na jejich zadní dvorek Mexiko vznášela např. Čína podobné nároky jako vznáší EU na Ukrajinu. Hrát dnes na protiruskou strunu má pramalou přesvědčovací sílu, dnes více lidí věří Putinovi, který dokázal svou zemi vymanit z marasmu, do kterého ji za asistence Západu dostal alkoholický tyran Jalcin. Naopak falešní demokraté z Bruselu a přidružených mandátních území vedou vše do úpadku. Pokoušet se o zvětšování, za situace, kdy EU není schopna uřídit své dosavadní impérium, to nestojí ani za jediný žvot, marnotratně zničený na jakési politické nátlakové akci v Kyjevě.
21. 02. 2014 | 14:19

Ládik!!! napsal(a):

V Kyjevě jsem byl jednou (na 1 den), v Moskvě taky jsenou (noc a den, nuceně). Kyjev byl Evropa, Moskva Asie. Na první pohled. Nevím, proč Lavorov Ukrajincům kafrá do jejich věcí.
21. 02. 2014 | 14:22

Nestor napsal(a):

Dovolím si jednu hodně nepříjemnou otázku všem příznivcům "opozice" na Ukrajině : Co by se stalo,kdybych s několika stovkami přátel vzal zítra útokem Lidový dům,Dům odborů a Strakovku,vypálili bychom molotovými koktejly polovinu Václaváku a požadovali kategoricky demisi vlády ČSSD-ANO-KDUČSL ? Podpořil by nás Putin,Čína,Indie a třeba Írán a slíbili by nám podporu,pokud by na nás zaútočila PČR a AČR ??? Co by následovalo ?
21. 02. 2014 | 14:25

Gru napsal(a):

Ládík!!!

To je takové zvláštní hledisko. Když porovnám například Petrohrad s Londýnem, tak Londýn je jednoznačně Asie. Už podle obyvatel. Ale zase jde o to, jaká Asie. Třeba té jihovýchodní se Londýn vůbec nemůže postavit.
21. 02. 2014 | 14:27

osceolaseminol napsal(a):

Fašistický puč na Ukrajině a ve Venezuele, demokraticky zvolená vláda se zkrátka nerespektuje, protože se to nehodí. EU a USA mají svých problémů přehršle, ale budou raději vytvářet krize a odvádět pozornost jinam.
21. 02. 2014 | 14:27

Ládik!!! napsal(a):

Nestor -
už teď k Vám jede komando.
21. 02. 2014 | 14:28

Bestia triumphans napsal(a):

Gru napsal(a):
..."Vztah Ruska k Ukrajině, i když není ani zdaleka tak agresivní jako EU či USA, je zcela legitimní - je to jejich zadní dvorek, oni za osvobození Ukrajiny od nacistů položili dost svých životů, jsou tam staré historické vazby."

???
:-)
Staré historické vazby?
Tím myslíte Moskvou řízený hladomor, při kterém zemřely miliony Ukrajinců?
Posílání Ukrajinců do gulagů?
21. 02. 2014 | 14:33

Ládik!!! napsal(a):

Gru -
nemyslel jsem podle obyvatel. Čistě podle urbanistických měřítek a zejména podle atmosféry. V Moskvě byly na dálnici k letišti krávy, v Kyjevě ne. Jít pěšky Moskvou - to je odnikud nikam; v Kyjevě jsem ve městě. Zastavím na Rudém náměstí a fotím Kreml - už mám na rameně ruku chlapa v uniformě, co mi říká "pradalžajtě". V Kyjevě si mě nikdo nevšimne. O smradu v obchodech (v Moskvě) nemluvím.
21. 02. 2014 | 14:34

Bestia triumphans napsal(a):

Reveil napsal(a):
..."Když takovou věc udělal 1941 Bělehrad, že Berlínu odmítl podepsat Přistoupení k dohodám Osy, nechal Berlín Bělehrad bombardovat."

???
Halóóó, Reveil, probuďte se!
Už není rok 1941, trochu jsme se posunuli v čase!
Běžte se projít ven a v bytě si vyvětrejte, máte tam evidentně zatuchlo.
Popřípadě zavolejte sestřičku, ať vám vyvětrá.
A nezapomeňte pít vodu, dehydrovaný člověk trpí vidinami.
21. 02. 2014 | 14:39

Filuta napsal(a):

Resl

Tak ta vaše trockistka a disidentka Šabatová už předvedla svou představu o svobodě slova a názor.
Křečkovi zakázala projevit vlastní názor na situaci na Ukrajině.
Nemám Křečka rád,ale řekl jen pravdu.
Křeček si dovolil říci, že by se neměl vyzývat k nenásilí jenom Janukovyč, ale také druhá strana sporu.

A už je zle.
To si dovolil dost.
Narušil jednotnou stranickou linii.

A už se sepisují petice jako v 50.letech za odvolání Křečka.
Pravda a láska opět v plné formě a s plnou tlamou demokracie šikanuje lidi za jejich názor, stejně jako v prezidentské volbě (kdy se neštítila ani nevybíravě tlačit na Fischerovou a Franze, aby odstoupili ve prospěch jejího kandidáta).
Pokud vám, Resle, není ze Šabatové a chronických petičníků nevolno, tak máte kachní žaludek.

To je ta vaše "demokracie"?
Jen se potvrzuje, že jsem měl (a se mnou 80 procent národa) s tou trockistkou a bolševičkou Šabatovou pravdu.
21. 02. 2014 | 14:40

kocůr napsal(a):

Moc se mi líbí jak Křeček řekl svůj názor a Šabatová mu pěkně po bolševicku nařídila držet hubu.
21. 02. 2014 | 14:40

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ládík
Je vidět, že jste velký cestovatel a poté co se ze svých cest navrátíte zase domů ...tak i znalec poměrů navštívených zemí.
Za jden den a noc jste stihl vždy zřejmě vše podstatné, že ? Soudě dle vašich závěrů.

Jak vy to děláte....

Já vím, touhle hlavou, co ?

:-))

P.S. No, v nejlepším se má skončit, tak zatím...
21. 02. 2014 | 14:40

Nestor napsal(a):

Druhá nepříjemná otázka :
Platí ještě výsledky II.světové války ? Platí smlouvy mezi USA a SSSR,zejména Jaltská dohoda ??? Každý seeriozní člověk řekne,že ano.Pak se ale ptám,jak by se každá jiná země s klidem koukala na hrubé porušování těchto smluv jednou ze smluvních stran.Smlouvy totiž zavázaly mocnocsti,že si vymezí sféry vlivu a to tak,že "Rusové" se zdrží pokusů ovlivňovat dění na západ od Šumavy a Českého Lesa a západní mocnosti budou ctít sféru Sovětů,t.j. od Kamčatky po východní Německo a Československo,přes Maďarsko k Bulharsku.Za posledních 20 let se sféra zájmů(území,které ovládá NATO) posunula k Moskvě tak,že Pobaltí,Polsko,Československo a další země ,plus Kavkaz,plus Kirgizstán a Tadžikistán už nejsou součástí domluvené sféry vlivu Rusů.Někdo může namítnout,že podobně porušili Sověti tuto dohodu v případě Kuby.Ale je to srovnatelné ??? A tak jen obdivuju obrovskou diplomatickou zodpovědnost Rusů,kteří zatím jen komentují události v Kyjevě a NEZASAHUJÍ do dění podobně,jak to peřdvádí EU a USA.Opravdu diametrální postoje !
21. 02. 2014 | 14:43

Ládik!!! napsal(a):

Xere mě postoj pražských novinářů. Pro ně nemá lidský život na východ od prahy žádnou cenu. Když se při povodni 97 utopilo přes 60 Moraváků, byl to informační folklór. Když je v Kyjevě zabito 70 lidí za 1 den, je to jenom číslo. Když v Iráku zemře každý den 50 lidí při výbuchu bomby, patří to k věci. Ale když v pražské ZOO chcípne nějaká koza, sdělovací prostředky se z toho mohou poxrat několik dnů. Nebo když nějaký pražák zařve v Krkonoších, je to národní tragedie.
21. 02. 2014 | 14:44

resl napsal(a):

Lili : Demonstranti" jsou zaplacení a EU a USA podporovaní profesionálové, kteří podobnou práci odvedli už i jinde, kde bylo potřeba.Ukrajinci by se museli zbláznit, kdyby dobrovolně chtěli vstoupit do fašisticko-židovského spolku zvaného EU...
------------------
tak mluví Lili, nestyděli byste se ? jak vystřiženo z Rudého práva před lety. bez logiky, bez rozmyslu, ale s nenávistí ke všemu, po r. 89. má někdo zájem přidat se k Lili ?
21. 02. 2014 | 14:45

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Bestia triumphans
No, v Kyjevě to ale vypadá jak v revolučním roce 1848 - pokud vezmeme v potaz geografickou příbuznost s bytem pana Reveil.

Zatuchlo máte vy - ve své hlavě. Proto také jediné kloudné co z ní vypadne, musí jít nutně přes ctrlc a ctrlv.

Hezký den.

P.S. Vy tu taky bojujete za Prahu, že ? Nebo za Julču a její plotýnky?
:-))))
21. 02. 2014 | 14:45

Marian napsal(a):

V té splwtí informací je jasné a srozumitelné jedno zásadní sdělení-že média ani náhodou nejsou svobodná a nezávislá.Naopak-lžou a manipulují neméně,jako v nejhorších letech "diktatury proletariátu". Je evidentní,že vůbec nejde o nějakou svobodu,lidská práva,demokracii.
Je to odporný svět.Kdo tady tomu všemu vládne, mimozemštané? Nebo jsou to lidské zrůdy?
21. 02. 2014 | 14:46

Filuta napsal(a):

Nestor

A proč by měl Putina zajímat lidový dům, když většina socanů podporuje ukrajinské teroristy?
Zaorálek jede dokonale pro bruselské stranické linii a je jedna ruka s Barrosem.

Vám asi logika nic moc neříká?

Ale buďte si jistý, že mají Rusové dokonale zmapované názory Čechů, a že jim konvenuje jejich současná averze vůči EU i USA.
Ten příklon k Rusku je jen důsledkem stupidní mediální masáže v ČR, která působí kontraproduktivně.

Ve výsledku může být Putin maximálně spokojen.
Stačí přečíst si diskuse.
A za to všechno může poděkovat "pravicovým vládám" a bakalíkovsko-ringierovským médiím.
Těm bl...bům v ČT už není pomoci.
21. 02. 2014 | 14:46

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
první dojem je první dojem. Kroutíte texty - nepsal jsem dojmy ze země, ale z města. To je trochu rozdíl. Z zemi jsem obvykle déle, než ve městě.
21. 02. 2014 | 14:47

resl napsal(a):

Filuta . profesoři byly takové kapacity, že se nemusely bát ani toho převratu.
------------------
podle toho jak píšete "hezky" česky, bych vaše profesory za kapacity nepovažoval. spíš komouš s vumlem.
21. 02. 2014 | 14:48

Marian napsal(a):

Bestia triumfans je na mém soukromém seznamu lidí,s nimiž pro jejich primitivní mentalitu nemá smysl diskutovat.
21. 02. 2014 | 14:48

Filuta napsal(a):

Resl

Zase víte prd.
Mluví se o vycvičených veteránech z Afghánistánu, kteří školí na OBOU stranách.
21. 02. 2014 | 14:49

Marian napsal(a):

Dalším takovým individuem je resl.S fanatiky,navíc omezenými nemá smysl polemizovat.
21. 02. 2014 | 14:51

Gru napsal(a):

Bestia Triumphans

"Moskvou řízený hladomor, při kterém zemřely miliony Ukrajinců?"

Kolikpak milionů? Tahle propagační častuška už je obehraná.

Jistě, i posílání fdo gulagů je součásti vzájemných histrocikcýh vztahů. Ovšem vztahy mezi Ruskem a tím, co se nyní nazývá Ukrajinou, jsou mnohem starší. Ty už existovaly, když ještě Brity nenapadlo vymyslet koncentráky. Přesto, že ve 20. letech posílali Britové Iry do gulagů s naprosto otřesnými podmínkami, nikdo historické vazby Britů s Iry nezpochybňuje.

Pokud už se Západu podaří rozdělení Ukrajiny (celou ji nedostanou), bude na místě, když si Rusko vezme zpátky svůj Krym.
21. 02. 2014 | 14:52

Dalimír napsal(a):

A tak to také je že EU je jeden pokrytec ! Už se k situaci na ukrajině vyjadřil i Klauz a vůbec se mu jednání šimla bruselské administrativy nelíbí !Nejvíc ten bruselský bonzoring odnesou Slováci a naše republika až se zde ta lavina benderovců ze západní ukrajiny nahrne ! BRUSEL PAK BUDE V PRD... I Z VĚDOU ! a bonzáci v Praze v čele z novým ministrem zahraničí také !
21. 02. 2014 | 14:52

Inci napsal(a):

Já bych to zas tak černě neviděl ... pracovití, nám blízcí ukrajinci vytlačí brzy z našeho pohraničí primitivní kmeny lovců slepic a sběračů kovů ... nahradí tak konečně odsunuté nadlidi schopné tak akorát hlídat ploty koncentračních táborů od všeho poživatelného ...

... škoda každého slušného člověka ... na to je naše republika moc malá ...
21. 02. 2014 | 14:53

resl napsal(a):

Filuta : Jen se potvrzuje, že jsem měl (a se mnou 80 procent národa) s tou trockistkou a bolševičkou Šabatovou pravdu.
---------------------
jak počítáte procenta, já je odečítám na druhou a dělím 9,99. jak vy ? filutíku pište a pozdravujte profesory, jsou každý rok v květnu v pkojf, ale to zřejmě víte.
21. 02. 2014 | 14:53

walentindobrotivý napsal(a):

A co kapitalistická mafie u nás, maskuje se demokracií, ale je to prachsprostý vykořisťování. To, že tu něco ještě vůbec funguje, je setrvačnost 40let socialistického úspěchu, ale postupně všechno dochází, takže imperialisti u nás něco chystají. A takový výmysly některých lokajských příspěvků kapitalistů , že znají rusy a ukrajince, kteří by u nás nikdy v ruské firmě nedělali, no to jsou pěkný bláboly a vyslovený lži.
21. 02. 2014 | 14:55

turista napsal(a):

No postoj České republiky k situaci na Ukrajině mi připomíná Havlův výrok z jara 1999 o americkém humanitárním bombardování Srbska. Tehdy jsem definitivně ztratil iluze o panu prezidentovi Havlovi, za jehož zvolení jsem v roce 1989 manifestoval před parlamentem. Uznávám, že Havel byl sice velký myslitel, ale současně byl servilní služebník agresívní imperialistické velmoci stejně nebezpečné jako Rusko, která se po hlavě vrhá do válek kdekoliv na světě včetně Evropy, aby ustanovila tzv.pax americana. Nejvíce válek ve světě bohužel vedly USA a zbytečně při nich zemřely statisíce jejich občanů. Ostrost USA po září 2011, kdy teroristé zabili 3000 nevinných Američanů je však pochopitelná. Naše země bohužel vždycky musí zaštěkat dříve jako proruský mopslík, nyní jako proamerický mopslík. Češi holt neznají nic jiného než vývoj a postoje od zdi ke zdi.
21. 02. 2014 | 14:57

dedastehlik napsal(a):

Velmi zajímavé počtení o Ukrajině. Ale já to vidím trochu jinak. Nikdo si nechce spálit prsty, hlavně nevměšovat se. Další scénář vidím v rozdělení (anebo pokus o rozdělení)státu , Východ pod Ruskem a západní část...nic. Jen bída a stesk po bohaté Ukrajině. Ale tak to neskončí "sjednocení" bude bohužel bolet pod pásy tanků. Všichni budou říkat, já to věděl že to tak dopadne, hlavně aby se to nedotklo nás. Ale ono se to dotkne a jak. Nejen utečenecké tábory, ale i ti co nebudou chtít vrátit zbraně....Nevidím to nijak příznivě. A kdo za to může? Sami Ukrajinci asi nevědí, co chtějí. Nejednotnost opozice na straně jedné, vlivy EU (i USA) a Moskvy na straně druhé. každý si chce urvat pro sebe co nejvíc. Je třeba jednat a jednat. Složit zbraně a zápalné lahve na straně geril a na straně státní moci vyhlásit nové volby a ústavu hodnou druhého tisíciletí.
21. 02. 2014 | 14:57

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
v Mosqě jsem spal v hotelu, co byl olympijsou vesnicí v 80. Je jich tam několik. Jsou postaveny zešikma - sice ne jako známá věž, ale hrubě mezi sebou nelícují. Před hotelem zrovna dělali asfaltku (mám fotku na funkčním parním válci): podklad byl bez podsypu, přímo na hlínu. Vrstva asfaltu se pohybovala od 5cm do 0,5m - kdo neviděl, neuvěří. Pro mě to nejsou maličkosti - pro mě to jsou podstatné věci, podle nichž si dělám úsudek. Na Kavkaze trhali rusáci lilie (Lilium kesselringianum) do kytic. Co si mám o těchto lidech myslet? O jejich postoji k životu, kultuře?
21. 02. 2014 | 15:00

topky.sk napsal(a):

Tužka:

Väčšina policajtov, ktorých vyslali na Majdan, je podľa Skipaľského dezorientovaná a "nie celkom chápe, čo sa deje". Skipaľskyj tvrdí, že existenciu "tretej sily" si neuvedomujú ani organizátori Majdanu. "Táto tretia sila, to sú tí teroristi v pravom zmysle slova. Pretože pracujú s cieľom zastrašiť obyvateľstvo," upozornil Skipaľskyj. Dodal, že pod treťou silou chápe najatých a platených ozbrojencov. "Sú to banditi, ktorí za peniaze strieľajú do ľudí," vyhlásil. Dodal, že Služba bezpečnosti Ukrajiny a ministerstvo vnútra by ich mali zadržať, čo "však, bohužiaľ, nerobia".
http://www.topky.sk/cl/11/1379559/ONLINE-Primerie-odhalilo-spekulacie-o-pozadi-ukrajinskej-masakry--Skupina-zoldnierov--ktori-vrazdili-
21. 02. 2014 | 15:01

Bestia triumphans napsal(a):

Resl:
Pokud ty proputinovské zoufalce, co tady píší ty promoskovské plky, úkoluje ruská ambasáda, tak to už Kreml mele z posledního, že si nedokázal zaplatit aspoň o něco inteligentnější jedince.
Tohle je opravdu přehlídka jednociferného IQ.
:-)
21. 02. 2014 | 15:04

Daniel napsal(a):

Asi jako většina z nás i já sleduji v posledních dnech s jistou mírou znepokojení vývoj situace na Ukrajině. Mimo olympiády v Soči je to pravděpodobně téma číslo 1, ve kterém zaniká, už jako obvykle, dění u nás doma.
Když se ale pročítám články v novinách a na novinových serverech, různými blogy, reakcemi na sociálních sítích, sílí ve mně obava z toho, kam vlastně směřujeme – kam směřuje Evropa. Lidé se navzájem osočují, hledají jednoduchá vysvětlení konfliktu na Ukrajině, ihned označují za viníky eskalace Rusko, pak zase USA, další zase Janukovyče a další zase EU. Chtějí černé nebo bílé řešení, chtějí označit osobu a tu lynčovat.
Jen málokdo se ptá, pídí, hledá souvislosti. Pravda ale není ani černá, ani bílá a zřídka kdy bývá.
Zkusil jsem se v posledních dnech dívat na ukrajinskou krizi trochu jinak, z pohledu dějin a kladl jsem si otázku, komu může rozkol na Ukrajině sloužit.
Z historického hlediska se dá celkem jednoduše vypočítat více jak 100 větších válečných konfliktů od prvního století našeho letopočtu, z nichž mnoho z nich zahrnují určité období válek jako celek, skládající se z mnoha menších konfliktů. Pokud se budeme soustředit na války, ve kterých se angažovala některá z evropských zemí, tedy vyjmeme konflikty bez účasti některé země ze starého kontinentu, ať už v Evropě či mimo ní, zůstane nám stále okolo 80 významných konfliktů, ve kterých má Evropa prsty. Za posledních takřka tisíc let se nám zjeví číslo, kterému by se snad ani nechtělo věřit. Válka, ve které se angažovala nebo byla vtažena některá ze zemí Evropy, se odehraje v průměru každých tři čtvrtě roku! Navíc z těchto čísel můžeme vidět opakující se trendy. Zejména v moderních dějinách, před velkými konflikty jako I. a II. sv. válka, předcházejí konflikty zdánlivě menšího významu, někdy kratší. Začátek a konec je ale vždy velice obdobný. Malé „bojůvky“ přerůstají v národní a dále vedou k eskalaci, která přesáhne hranice, vlády se ujímá demagog, který většinou sází na nacionalismus, sociální situaci a často i nutnost odstranit ten či onen národ nebo náboženství, které jsou označeny za prapůvod onoho zla.
Kladu si tedy otázku, zda stojí za aktuální situací na Ukrajině opravdu Rusko nebo USA, když z mnoha směrů slyším a vidím, jak lidé často slepě podporují jednu či druhou stranu sváru, aniž by kdokoliv z nich hledal a ptal se. Prostě jdou se směrem, který je jim blíže k jejich smýšlení, ale nechtějí hledat pravdu. Z jednoho zdroje je slyšet, že policie ostřeluje protestující, z jiného, že protestující střílí na policii. Z EU slyšíme, jak moc chtějí Ukrajině pomoci, z opačných zdrojů, že EU nenabídla nic jiného, než otevření ekonomických a „cestovních“ hranic na Ukrajinu, nikoliv zpět.
Když se pak vrátím k dějinným souvislostem, nemohu se zbavit pocitu, že obdobná situace v Evropě celkem nedávno byla. Jen rádi zapomínáme.
21. 02. 2014 | 15:04

Gudka napsal(a):

Filuta, resl

Nevidím moc smyslu ve sporu o profesory.
Vezměte v úvahu, že profesory jsou jak ty gorily, co hážou v Kyjevě na náměstí zápalné láhve, tak i v Praze C. Putna.
21. 02. 2014 | 15:05

Nestor napsal(a):

Filuto,měl bysis ten můj příspěvek ještě jednou přečíst a to pozorně.Já jsem přirovnával (patrně málo polopatisticky) situaci na Ukrajině s případným kopírováním činnosti "opozičníků" na českém území.My bychom podpálili vládní budovy,požadovali bychom demisi Zemana a vlády a Putin(stejně jako dnes podporuje EU a NATO "opozičníky" v Kyjevě) by podpořil naše činy.Jak by se to "líbilo" státům NATO,EU a české demokraticky zvolené vládě a prezidentovi ???
21. 02. 2014 | 15:06

Filuta napsal(a):

Resl
Já vaše hrubky nekomentuju, a že jich děláte požehnaně.
Překouknul jsem se s kapacitami.
Hlavně když vám to udělalo dobře, lingvisto.

VUMl jsem studoval nemohl, páč v té době již jaksi éra marxinstitů končila.
Ale soudružka Šabatová, Uhlové, Dientsbier, Ruml st., Mlynář st. a další byli jistě proškoleni přímo v Moskvě.
21. 02. 2014 | 15:09

Husita napsal(a):

Nechte si prisím Vás Ty Vaše dřisty. To po zkušenostech z jiným zemí múžete vykládat tak jedině na přednáškách v Domově důchodců. Fuj.
21. 02. 2014 | 15:10

Filuta napsal(a):

Nestor

Sorry, já to pochopil špatně.
21. 02. 2014 | 15:11

pepikk napsal(a):

No,jestli
chce EU pomoci Ukrajině jako lídr EU Německo ,tím že si postavili plynovod kterým Ukrajinu vyšachoval,tak potěš koště.
21. 02. 2014 | 15:13

Nestor napsal(a):

Mimochodem - dnes jsem byl upozorněn na existenci Rádia Svoboda(ukrajinského) a tam jsem si pustil PŘÍMÝ PŘENOS Z KYJEVA.Bylo to brzy po 12:00 a v téže době nás oblažovala ČT zprávami z "bojů v Kyjevě".Chrlila na nás depresivní zvěsti,za zahraničním redaktorem plály ohně a stoupal dým ze zapálených gum,okolo redaktora chodily zdravotnické hlídky a odnášely zraněné,údajně z dnešních bojů v Kyjevě.VE STEJNÉ CHVÍLI UKAZOVALI NA TOM RÁDIU SVOBODA V PŘÍMÉM PŘENOSU POKOJNOU DEMONSTRACI ASI 20 až 30 tisíc Kyjevanů,sluncem zalité náměstí,samí usměvaví lidé,žádná střelba,žádní zranění,žádné ohně !!! Tak komu máme věřit víc ? Přímému přenosu té Svobody,nebo "nezávislé a naprosto obejktivní ČT" ???
21. 02. 2014 | 15:13

Nestor napsal(a):

Filuta - žádný problém,hlavně ,že si rozumíme.
21. 02. 2014 | 15:15

Filuta napsal(a):

Resl, Bestie
Aspoň že vím, jak vy si tu svobodu a demokracii představujete - s vašimi soudruhy disidenty.

Ještě by se měla vyjádřit Čáslavská a Šiklová.
O té ....ehm gymnastce jsem si taky přečetl výživné komentáře.
Nenávidí Zemana, páč byl rok v KSČ, ale Babiška jí imponuje jako rozený demokrat (možná ji rajcujou oligarchové a bohatá šlechta). To samozřejmě vůbec nestojí v cestě její vřelé lásce a nelokajskému obdivu k jeho blahorodí.
A smál jsem se hurónským smíchem, když vyprávěla skazky o své statečnosti - jak se na stupních vítězů "odvážně" dívala jinam. Muehehe.
Mít v makovici takový galimatyáš jako tahle baba, tak spáchám harakiri.
Máte tam pěkné vejlupky a myslitele.


Bestie,

Že by Rus zmáknul i LN, iDnes, HP, Reflex atd.
Všude čtu jen o ukrajinských teroristech, samozřejmě od čtenářů. To to má Putin tak skvěle ošéfované?
21. 02. 2014 | 15:20

brambora napsal(a):

Terry Fox napsal(a):
Moc jsem se nasmál tomu, jak pan Hvížďala píše, jak jsou prý ukrajinští "demonstranti z větší části vzdělaní lidé". Pan Hvížďala se asi nekouknul na ty ksichty na videích z Kijeva. Proti některým z nich i vepřový zadek vypadá jako univerzitní profesor v slavnostním taláru.
21. 02. 2014 | 11:24
To, co zde dnes ctu za neuveritelne nenavistne vyblitky proti bojujicim Ukrajincum, je typicke pro cechackovske sraby, kteri dokazali pouze cinkat klici a v historii se nedokazali postavit sile, radeji vzdycky phnuli hrbet a drzeli hubu a krok.
A "silakovi" Terrymu Foxovi, ktery prohlasil o (ksichtech) lidech bojujicich na barikadach, ze proti nim veprovy zadek vypada jako univerzitni profesor, jestli by tohle byl schopen rict pozustalym a aby se podival na ty ukrajinske (ksichty) co dokazali polozit na rozdil od prizdisracskych cechacku zivot.
Vsem cechackum ze srdce preji, kdyz tak Rusa obhajujete, aby vas Rusko vzalo zpet pod svoje "ochranna" kridla.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=730333540334939&set=a.730333530334940.1073741828.100000748980596&type=1&theater
21. 02. 2014 | 15:21

Nestor napsal(a):

Filuta vers.Resl - naprostý souhlas.Šabatová,Ruml st. a další jmenovaní byli KOVANÍ KOMUNISTÉ.Zvolení Šabatové za ombudsmanku je tragédií české politiky,stejně jako instalace Zaanálka do funkce ministra zahraničí.Ten člověk si ani 24 hodin nepamatuje,co prohlásil,jaký postoj zaujal.Pak se stane,že zve ukrajinského prezidenta a opozici ke společnému stolu,aby zamezili krveprolití,což za necelý den popře s tím,že "s Janukovyčem se nemluví",protože on je prý vinen za zabití lidí v Kyjevě.On,který do poslední chvíle nedovolil,aby POLICISTÉ NA MAJDANU MĚLI ZBRANĚ.Ale deformace pravdy,deformace historie i všech lidských hodnot už je běžným jevem v tzv.Euroatlantické kultury.
Ještě co se týká s.Šabtové - ne pan JUDr Křeček,ale ona by si měla dát pozor na svůj zobák,aby nepoškozovala budoucí zájmy českých firem i státu na východních trzích.Ono asi nestačilo,že jsme se zúčastnili Křížové výpravy proti bratrské Jugoslávii !!! Teď ještě budeme podporovat další zločince nejhrubšího zrna - nacionalistické a fašistické organizce na Ukrajině ?!
21. 02. 2014 | 15:25

mb napsal(a):

Pokrytectví Hvížďaly a vykradené Česko ...

jaký je, pane HvížĎalo mezi ukrajinskými oligarchy a českými kmotry ... ???

jen asi v řádu ...

kdo je tady pokrytec ... ???
21. 02. 2014 | 15:27

mb napsal(a):

omlouvám se za vypadnuté slůvko: rozdíl ...
21. 02. 2014 | 15:27

Gru napsal(a):

Daniel
"Z historického hlediska se dá celkem jednoduše vypočítat více jak 100 větších válečných konfliktů od prvního století našeho letopočtu"

Počet kolísá podle definice, co považovat za válku. Ale i při zúžené definici bylo pouze v období 1945 - 1993 vedeno 54 válek, podle širší definic od 1945 do 2000 214 válek. Z toho vidíte, že vaše čsílo 100 od začý¨átku letopočtu je chybně.
21. 02. 2014 | 15:28

resl napsal(a):

B.t. 15:04 Tohle je opravdu přehlídka jednociferného IQ
---------------------
to je trochu přeceňujete, ale aspoň se neurazí a budou psát dál i když na konci už netuší, o čem psát začali.
Ládík !!!,
to s tím pokládáním asfaltu je typické a s liliemi taky. tak si vychoval bolševik zvěř, bez sebemenšího citu. jsou to ale velikáši, mají "bílý dům" jak v americe a bude i manhatan, jak v americe, jen je nesmí nikdo poučovat, vždyť jsou velmoc.
21. 02. 2014 | 15:36

Gudka napsal(a):

Filuta

Ta gymnastka je smutná existence. Prominentka přednormalizačního komunistického režimu, chráněná a preferovaná i za normalizace, se skandálním osobním životem, zarámovaným vraždou manžela z rukou synka, a korunu tomu dala milost kámoše monarchy.
21. 02. 2014 | 15:38

honolulu napsal(a):

Bape (11:28),
Kdyz jako dite jsem byl na navsteve u teticky v Brne, tak tam spadl balkon na makuvku nekomu....

Bape, poznal jsem Vas ! To je srandy kopec co pisete o Americe.
Duch Vlasty Buriana ovladl Aktualne CZ..

Ja lidi sotva chodim,
mam porad rychlej pulz,
jak trochu se jen zlobim
hned tresu se jak sultz.

To zavinila vsechno FBI -(Fat Boys Interanational.)
21. 02. 2014 | 15:39

Pepa Řepa napsal(a):

Mudrlanti
můžete mi vysvětlit,jak je možné, když je celý Kyjev ve varu a není to-prý- otázka limitovaného počtu Božích bojovník pana Klička, že se včera pár set metrů od náměstí odehrál v pohodě zápas Evropské ligy mezi Totthamem a Dynamem?

Mopslí´ků se neptám mudrlant Rejžák s Fendrychem poručili nekoukat i na OH, tím zasadíme Putinovi smrtelnou ránu....napsali a šli hltat kdo a jak doběhl a v sobotu půjde Rejžák zase s Frantou Čechem na Slavii.
Že ty kecy žerete:-)

Proč nezaangažujete Chucka Palahnuiaka. Ten se vyzná, Fight Club má v malíku?

Jo šroubiku, už zase vytáhli oficiálně požadavek na propuštění nebohé mučednice, patronky Ukrajiny Julinky a ne, že ne.
Chudák holka musí narubených 400 milionů utratit a pak spustit o boji proti korupci a oligarchům.
Drozdika už vůbec nečtu, jen debatu na ní je veseleji.
21. 02. 2014 | 15:40

brambora napsal(a):

Nestor napsal(a):

Ještě co se týká s.Šabtové - ne pan JUDr Křeček,ale ona by si měla dát pozor na svůj zobák,aby nepoškozovala budoucí zájmy českých firem i státu na východních trzích.Ono asi nestačilo,že ......

:) tak podle vas je p. Sabatova s. predpokladam ,ze ji oslovujete soudruzka :-))) a velice podlezave, jak je typicke pro cechacky.... pan JUDr. Krecek :)))
A co rikate na vyroky pana "JUDr" Krecka? :-)))
JUDr Krecek:

Musíme odmítnout Vaši představu, že by kolaboranti minulého režimu a spolupracovníci STB „dodnes působili ve vysokých a odpovědných funkcích v justici, policii a statní správě“ apod.. Tak tomu v žádném případě není.

Stanislav Křeček (ČSSD) v roce 1998 přiznal, že používal neprávem titul JUDr.
"V okamžiku, kdy se to provalilo s Kalvodou a ukázalo se, že to lidem vadí, přestal jsem titul používat. Vzdát se poslaneckého mandátu? V žádném případě."¨
21. 02. 2014 | 15:40

Ládik!!! napsal(a):

A jak se rusáci chovají k tundře, v níž těží ropu.... to je naprostý nelidský humus. Hlavně, že zpřístupnili turistům Plato Plutorana.
21. 02. 2014 | 15:41

Filuta napsal(a):

Resl
Vy jste si ale pěkně naběhnul na vidle.
Rusové mají blbě položený chodník a dvouhajzlíky, my máme za miliardy zvlněné dálnice, Opencardy, Tunely Blanka, Kapsch a další kratochvíle.
A takový Oulický, správný pravicový řízek, si postavil haciendu s brutálně rozlezlým plotem v chráněné krajinné oblasti.
Zahraniční řetězce tady vykácely celé aleje vzrostlých stromů....atd.
Chcete víc podobných příběhů?

Proč si pořád, proboha, myslíte, že jste lepší nežli Rus?
Nejste, ten Rus cítí aspoň hrdost na svůj národ, ale vy jste jen zamindrákovaný čecháček (použil jsem slovo, které nemám rád, ale v případě národních škůdců dokonale sedí).
21. 02. 2014 | 15:44

resl napsal(a):

Filuta : profesoři byly takové kapacity, že se nemusely bát ani toho převratu.
------------------
podle toho jak píšete "hezky" česky, bych vaše profesory za kapacity nepovažoval. spíš komouš s vumlem.

Filuta : Překouknul jsem se s kapacitami.
Hlavně když vám to udělalo dobře, lingvisto.
---------------
neřekl bych, že to budou ty "kapacity," ani ty "kapacitami." bude to tím vumlem, věřte mi.
21. 02. 2014 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

embéčo
rozdíl je v národnosti
To víte než dojde do Mostu s kým vypečený manžílek tunelářky Julinky v Praze kamarádí, chvíli to trvá.
Ale třeba ten Váš Novák by se mohl pochlubit. Není sám.
Třeba se i pro drozdíka najde zrní k důchodu, když mámu pustí z lapáku.
21. 02. 2014 | 15:45

Filuta napsal(a):

Ládík, Resl, Bestie


Ty vaše protiargumenty jsou úsměvné.

Pořád jste se nějak nevyjádřili k tomu vašemu pojetí demošky.

Cenzura, bolševizace, vymývání mozků, jednotná stranická linie oficiálních médií?

A co ta soudružka Šabatová-Uhlová?
Že by místo Křečka nasadila synka, aby se taky dostal k pořádnému korytu?
21. 02. 2014 | 15:47

Reveil napsal(a):

Pepe

Tak že by celá ta zabíjačka v Kyjevě byla zpunktovaná jen proto, aby se ta jejich Rathová dostala z kriminálu? Pěkná exotika.
21. 02. 2014 | 15:48

e.m. napsal(a):

*demonstranti nejsou žádní bezdomovci, ale naopak z větší části vzdělaní lidé, kteří odmítají další vykořisťování malou skupinou oligarchů, která ovládá doly, nerostná bohatství a transportní společnosti plynu* --- mno, víte, ono to bude složitější. aby to náááhodou nebyl zejména boj mezi různě orientovanými skupinami oligarchů, kteří mají různý support... přičemž obě skupiny oligarchů již byly u moci a jejich zájem o péči o Ukrajinu již se měl příležitost projevit.
No a nainstalovat zahraniční oligarchy (že by si také zavykořisťovali, jen přidali pár skleněných korálků pro domorodce, např. nějaké to autí...pro které jest třeba odbytiště) je nesmírně neetické, nemohu si pomoct, i kdyby se tvářili jako miliusové.
toto mne zaujalo: http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2014-02-21
Nezbývá, než Ukrajincům kondolovat k tomu, že jejich oligarchové na vlastní zemi tak strašlivě kašlou... a ty mladé muže, kteří si zvykli, že když něco chci, poliju bližního benzínem -- no, ti už nepůjdou pracovat... už zjistili, že takhle je to lepší... :o) však nepochybuji,že se nám jich sem do ČR pár přistěhuje... a jaký bude jejich vliv na místní hmmm demokracii, na to jsem opravdu zvědavá; protože nepochybuji, že blahobyt zde nebude až takový... budou opět frustrováni.... no a v takovém případě se většinou zakládají Organizace a vybírá se výpalné, že
21. 02. 2014 | 15:49

Bestia triumphans napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
"Mudrlanti
můžete mi vysvětlit,jak je možné, když je celý Kyjev ve varu a není to-prý- otázka limitovaného počtu Božích bojovník pana Klička, že se včera pár set metrů od náměstí odehrál v pohodě zápas Evropské ligy mezi Totthamem a Dynamem?"

???
Haha, Řepa znovu opakuje svůj dotaz, který napsal pod blogem Šádí Shanaaha.
Tak já vám, Řepo odpovím podruhé.

Vaše informace se blíží kvalitě vysílání rádia Jerevan.
Nebylo to Dynanmo Kiev, ale FK Dněpr Dněpropetrovsk.
Zápas nebyl v Kijevě, ale v Dněpropetrovsku, stadion Dnipro Arena.

Dnipro vyhrál 1:0.
Diváků bylo 22 356.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/dnipro-away-tim-verdict-200214/
http://www.fcdnipro.ua/en/index/
P.S.
Ale nenechte se odradit a pište dál.
Váš mudrlant Bestia Triumphans
:-)
21. 02. 2014 | 15:50

skeptický napsal(a):

Už jsem se lek,že na nejdůležitější se zapomnělo.Zmrazit konta.Nakradené miliardy půjdou k právoplatným majitelům.V Lybii se teď má lid jak prasata v žitě.
21. 02. 2014 | 15:52

Ládik!!! napsal(a):

filuta -
demoška? Svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého (Rousseau).
21. 02. 2014 | 15:52

vasja napsal(a):

Pan Prezident Václav Klaus má zase pravdu a pan Hvíždala zase tlachá.

http://institutvk.cz/politicke-komentare/politicky-komentar-ivk-c-18-k-situaci-na-ukrajine
21. 02. 2014 | 15:53

resl napsal(a):

řepík : Jo šroubiku, už zase vytáhli oficiálně požadavek na propuštění nebohé mučednice, patronky Ukrajiny Julinky a ne, že ne.
---------------
vítám vás řepíku, jak chcete zahájit palbu, ostrými ? nemám moc času, ale na Tymoš. mně nezáleží, ani jí nedůvěřuji, to jsou vaše a Filuty zástupné problémy. Hlavní je, že vidíte co chtějí občané na Uk. a vy jim to s komouši, Rusy, severokorejci, Kubánci, nechcete dopřát a voláte s Klausem : netuší co činí. Jenže oni už víc jak padesát let nejen tuší, ale i vidí, slyší a už to nechtějí vidět, slyšet. Proč jim to nechcete dopřát, milý vůdče ? Filita, Gru a spol. čekají, že je z toho vytáhnete, tak do toho, řepíku.
21. 02. 2014 | 15:53

Ládik!!! napsal(a):

PŘ?
Co je Vám?
21. 02. 2014 | 15:54

Hugo napsal(a):

Křeček je borec když řekl pravdu a Šabatový proklepnout účty ať je vidět za koho hraje. Jinak celkově mě ta prestituce českých novinářů nepřekvapuje, jen by si měli uvědomit že jestli tu hlavu budou strkat hlouběji tak to hostitele může zabít.
21. 02. 2014 | 15:54

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!!
Coby?
pomotal jsem kluby...stane se.
Požadavek na propuštění nebohé Julinky jsem te´d slyšel v autě.

3roubiku, oni tam jsou už i severokorejci?
Povídejte.
21. 02. 2014 | 16:00

buldatra napsal(a):

Zlý kostěj Janukovič vymněkl a podepsal ten glejt a tak trpící Tymošenková kónečně obdrží zcela nový kosmodisk (pokud je na skladě a nebyl omylem použit při stavbě barikád, nebo tak něco).
V cele své bude v betli ležeti s kosmodiskem oděným pod trestaneckou rubáškou, či pyžámkem pruhovaným.
Zdalipak má na noze galejnice ta, přikurtovanou kouli, jak se na galejníka sluší a patří?

Díky Janukovičovu schválení, pozdě, ale přece a následnému podpisu předčasných voleb, změny ústavy a kosmodisku pro Julču, vykradená Ukrajina ušetří nějakou tu hřivnu, neboť nenasytná Švýcarská, ni Německá plotýnková sanatoria ne a ne poskytnout slevu.

http://www.kosmodisk.cz/2x_kosmodisk_classic_darek-386757-p.html
21. 02. 2014 | 16:04

křemílek napsal(a):

Vážení diskutující ti bruselští administrativní šimli musí být všichni na hlavu i s těmi českými europoslanci dohromady ! V evropě není práce a oni ještě chtějí otevřít další prostor pro třikrát tak velkou lavinu Vasilů než zde byla doposud ? Pracovní místa ve střední evropě a obzvláště ty dělnických profesí nejsou nafukovací ! Ale naši čeští kapitalisté se asi těší na další vykořisťovatelské sousto ! A o tom to je ! At si je vezmou do svých kanceláří ! Místo jednoho valcíře koulí u počítače můžou být ještě dva asistenti z ukrajiny !
21. 02. 2014 | 16:10

TomášL napsal(a):

Proč mi dění na Ukrajině připomíná ČSSR od r.1989 do r.1992?
21. 02. 2014 | 16:14

resl napsal(a):

řepíku, du si dát severokorejskýho jointa, možná se večer vozvu a proberem situaci, tak se držte. zdá se, že filuta už má dost, jen se divim, že mu pořád nalejvaj. ale jako slávista ste mě slávistu zklamal, zdá se, že namáte vo forbálu přehled. za to Uk. ta vám de stejně jako klausovi a filipovi.
21. 02. 2014 | 16:16

TomášL napsal(a):

Myslím, že žádný papír a ani volby nezabrání ukrajinskému česko-slovenskému dělení...
21. 02. 2014 | 16:18

jaryn napsal(a):

Slovenský fotograf Robert Tapper zážitky z centra ukrajinské krize.
Kdo jsou lidé, kteří protestují na barikádách?

Různorodá sociální směs. Děti ulice, děti z dětských domovů, bezdomovci, ale i soukromí podnikatelé.

A proč na Majdan přišli?

V době, kdy situace nebyla ještě tak vyhrocená, to někteří lidé vnímali jako dobrodružství nebo formu seberealizace. Často jsem také slyšel názor, že spousta lidí je vlastně šťastná, že se to děje. Protože tu mají všechno. Od zubního kartáčku přes ponožky po boty. Někteří v prvních liniích dostávali dokonce i kredit na telefon.

"Já se prostě zajímám o politiku a zde jsem v centru dění. Mám tu vše, co potřebuji – chléb, kávu, cigarety... A vidím lídry opozice přímo na pódiu. Proč bych se na totéž měl dívat z domova a sám si kupovat jídlo a cigarety," vysvětloval mi například jeden z demonstrantů.
21. 02. 2014 | 16:18

náhodný čtenář napsal(a):

Pane Hvížďalo,

opakujete jen jako prodejný "novinář" známou propagandu. Názory lidí,Ukrajinců, kteří nesouhlasí s Majdanským terorem, nám nezprostředkujete, chcete ovlivnit veřejnost jedním směrem. nejste novinář, jste propagandista. přesto se to vám, propagandistům, nedaří. Lidé vidí na internetu běsnění ne "vzdělaných lidí", ale ozbrojených násilníků ze západu Ukrajiny, fašistické prapory, zbraně, víme, že obětmi jsou právě policisté, kteří nesměli zasahovat, jen kontrolovali situaci... Ti násilníci mají výcvik a polovojenskou výstroj, nechodí do práce. Není to spontánní, jsou organizovaní. Stojí to peníze, kde je berou ????

Ale nenechám bez povšimnutí !

JAK TO, ŽE NEZMIŇUJETE US (ZÁPADNÍ) PODPORU BOJŮVKÁM?? Dle US emisarky Nulandové nasypaly USA během 15 let na sponzorování "spřátelených sil" v zemi 5 miliard dolarů ???!!!
MYSLÍTE, ŽE TO LIDÉ ZAPOMNĚLI???
------------------------------------------
Za druhé: tvrdíte, že ": zatímco Západ je přesvědčen, že o směřování Ukrajiny si mají rozhodnout Ukrajinci, zvolit si svobodně jak svou vládu, tak své spojence, a pak je jim ochoten pomoci. Rusko názor občanů nezajímá,..."
svá slova musíte dokázat, takže:

1.Rozhodli Ukrajinci ve svobodných volbách, kam má jejich země směřovat, nebo ne ???? Mohou bojůvky, jejichž představitelé prohráli volby, útočit na státní instituce a vraždit lidi, pokud se jim rozhodnutí vlády nelíbí??

2. Co znamenala "nabídka" EU o přidružení Ukrajiny k EU pro její průmysl a zemědělství???? Směřovala k prosperitě Ukrajiny nebo to byl jednostranný penězovod, takže by Ukrajina směřovala k bankrotu??? Když Rusko názor občanů nezajímá, USA nabo EU názor (většiny!!) tamních občanů snad zajímá??? Která nabídka byla pro Ukrajinu výhodnější, ruská nebo EU???

PROSÍM, ODPOVĚZTE A SVÁ SLOVA DOLOŽTE FAKTY, JINAK JSTE JEN USVĚDČENÝ PROPAGANDISTA A LHÁŘ.
21. 02. 2014 | 16:21

mb napsal(a):

př, novak neni naš, je chomutovskej ( u kolegy ) ...

my mame hojdara, koudu, kusnierze ... a tak ...

njn, stane se ...

(+ další mafiány se jménem i beze jména ...)
21. 02. 2014 | 16:24

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
už jsem se lek.
21. 02. 2014 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku,s Dynamem jsem se seknul bude teprve s Valencii hrát. kde...uvidíme, stadion je vedle.

Když někdo holt nežere jednostranné informace z místních medii nebo Respektu, kterými to tady vytrvale tapetuje kolega BT tak je u Vás nejen kamarád Putina, ale dokonce i Fidéla a Kima
:-)
Úžasné.
No řekněte, není to přímo z příručky rudých demagogů v obráceném gardu.

Kdo nebaští to co my pije kořelku s hadem.
A basta!

To musíte opravdu sbaštit, co Vám mediální mágové nasypou.
proč nechcete slyšet nic o Julince, vždyť je to bývalá premiérka a ne nula z davu a její propuštění je součástí vyjednávání.
Proto, že se provalilo její veletunelování-tak dlouho tutlané-, Vasil platit za plyn od Ivana víc než Helmut a rozdíl ji šel do kapsy.
21. 02. 2014 | 16:29

e.m. napsal(a):

P.S. Pokud jde o půjčky, obávám se, že moje osobní finanční situace je o dost horší než finanční situace ppp. Azarova, Tymošenkové, Klička a spol./p. Janukoviče vyjímám, protože jakožto politická mrtvola už pochopitelně nic nerozkrade/; ale nabízí se jedna možnost... zjistit, kam z Ukrajiny prchají zmínění oligarchové a dohoda mezi cílovými zeměmi, která by umožnila, aby Ukrajině půjčila pí Tymkošenková, pp Azarov atd atd. ..taková pí Tymošenková prý osobně vlastní 9 miliard... :o) cílové destinace uprchlíků jistě na to najdou páky.

Obávám se, že pokud bych půjčila zmíněným já, která nota bene jsem již zadlužena /ČR je zadlužena, jak jistě víte...zadlužený člověk BY NEMĚL PŮJČOVAT/ - byla by to jen pomoc šikanovanému chlapečkovi v podobě, Na , Jiříčku, tady máš prašule pro ty kluky, co tě každý den mlátí cestou do školy a když jim to nebude stačit, dám ti pro ně víc....

Můžem Ukrajině poskytnout humanitární pomoc. to jo. obilí, aby zaseli /pokud máme nějaké do zásoby/.. nějaký ten traktor... geology nebo strojní zařízení, pokud chtějí něco těžit... pokud nám je tam nezamordují.... ale prachy? na co jako?
21. 02. 2014 | 16:30

Aktuálně vypraný mozek napsal(a):

Prezydent Janukovyc není odpovědný za krveprolití. Odpovědní jsou Hitlera obdivující(viz ihned.cz..Slovenský fotograf na Majdanu) ozbrojení militanti, kteří porušují dohody a střílí ze zálohy do policistů.
21. 02. 2014 | 16:33

brambora napsal(a):

jaryn napsal(a):
Slovenský fotograf Robert Tapper zážitky z centra ukrajinské krize.
Kdo jsou lidé, kteří protestují na barikádách?

Různorodá sociální směs. Děti ulice, děti z dětských domovů, bezdomovci, ale i soukromí podnikatelé.

Boze muj, tyhle kydy pise dospely clovek?

jaryn, ten vas slovensky fotograf zapomnel, ze Slovensko se taky chtelo osamostatnit i pres fakt, ze prakticky tam nebyl takovy bordel, jaky vladne na Ukrajine a na rozdil od Ukrajincu, tam na nemeli barikady a na nich nemuseli byt deti z ulice, deti z detskych domovu, bezdomovci...... co si prosim vas jeste vymyslite. Vy jste se zde vcetne repy docista pomatli. Proc si nekteri mysli, ze Ukrajinci potrebuji nejake rady ze Zapadu, ze nevidi kam Janukovic zemi dovedl? Ze se jim nechce zit vzemi, kde kvete korupce a chaos? Vam se nelibi v Cesku korupce a kdyz na Ukrajine se zacnou lide bourit, tak je zesmesnujete, ponizujete a znevaujete jejich pravo zit spokojeny zivot.
21. 02. 2014 | 16:50

gaia napsal(a):

Jen ať se Ukrajinci přestěhují do Německa za dobrými sociálními dávkami, když o to EUtak stoji a Němci stojí o Ukrajinu, ať si tam udělají protektorát a Ukrajinci budou na 200 let vyléčení.
21. 02. 2014 | 16:53

brambora napsal(a):

gaia napsal(a):
Jen ať se Ukrajinci přestěhují do Německa za dobrými sociálními dávkami, když o to EUtak stoji a Němci stojí o Ukrajinu, ať si tam udělají protektorát a Ukrajinci budou na 200 let vyléčení.
21. 02. 2014 | 16:53

Jelikoz jsem slusne vychovana, tak co si o vas myslim pouze vyteckuji, vy jste gaia normalni ....
21. 02. 2014 | 17:02

Filuta napsal(a):

Ládík
Ještě že jste to starému nevzdělanci vysvětlil.

Ale kdepak je svoboda těch, co se nechtějí nechat těmi "bojovníky za demokracii" ostřelovat?
Na tu jste nějak zapomněl.

Pepa
Že mne Resl neprávem obviňuje ze studia VUMlu (což nebylo nic jiného nežli dnešní "gender studies"), bych ještě pochopil, ale že udělá komunarda i z vás, to bych nečekal.
Musí být , šroubek, už hodně zoufalý.

I s liliemi, zprzněnými chodníky a zpustošenou tundrou už to místní zoufalci zkouší.
Resl se dal dokonce i na lingvistiku, jen aby mi mohl, nebožák, vychytat blechy.

Putin z nich má leda tak pr...del.
A já taky.
O marxistech, trockistech a cenzorce Šabatové furt nic.
Dělá, jako bych se ho neptal.
Až se to zvrtne jako na Blízkém východě, budou to zase trapně okecávat.
Fandí fašounům a židobijcům a přitom tady ostouzí každou chvíli Okamůru a další neškodné národovce.

Mají hoši v těch makovicích stejný bordel jako soudružka Čáslavská.
Alzheimer se holt projevuje různě.

Někdo prohání holky a jiný zase věří všemu, co mu do kebule nalijí v eurosvazu.
21. 02. 2014 | 17:03

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Číst to nebudu, nemám dnes na Drozdovu propagandu chuť, ale zřejmě se Drozd připojuje druhým hlasem k „Fuck the EU“.

Řadový Ukrajinec by si měl uvědomit,
že jakmile by se podařilo Schwarzenbergovi a spol nastolit na Ukrajině tu svou „demokracii“, tak jen vyjít klidně demonstrovat proti té vládě, by bylo chápáno jako nepatřičné a Schwarzenberg by na ně poštval své „novináře“, kteří by takové nespokojence označovali za lůzu.
21. 02. 2014 | 17:13

gaia napsal(a):

bramboro

A o co Němcům jde?
Potřebují svůj protektorát, do kterého by mohli vyvážet ty skvělé technologické výmysly, jak mne poučil YosifK.
Na ty jejich skvělé výrobky však nikdo na východ od nich nedokáže vydělat,neb jsme západem neustále okrádáni.

Takže to je pat, který skončí jak jinak,než válkou, o kteréžto 2 před tím se zasloužili právě oni. Ovšem díky těm ''skvělým '' technologiím,díky nimž mají Němci 3 násobně vyšší platy,neb je prý vymysleli, jak mne poučil Yosif, to bude válka již poslední.
21. 02. 2014 | 17:14

Alex napsal(a):

Pokrytec je hvížďala a český mediální mainstream, pro který jsou demonstranti ti dobří a president Janukovič (kterého si sami zvolili:-) ten špatný. O tom, jak "výhodná" z hlediska přístupu na trh a dalších věcí smlouva s EU býti měla, se také nemluví. Za eskalaci násilí mohou obě strany, ale teď je těžko posuzovat, kdo začal první střílet ostrými...
21. 02. 2014 | 17:23

Da.Rock napsal(a):

Pravdoláskařské kydy. Ani to nebudu rozvádět, na blbosti člověk nemá moc reagovat.
21. 02. 2014 | 17:28

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/362571-ekonomicky-pohled-na-politickou-krizi-na-ukrajine/
21. 02. 2014 | 17:37

jaryn napsal(a):

Co by se stalo kdyby fašouni protestující proti cikánům násilně obsadili policejní stanici?????????????
21. 02. 2014 | 17:38

Pepa Řepa napsal(a):

bramboro
je mi líto, ale nepůjdu na protest proti korupci házet stovky molotovových koktejlů, nevyrabuju muničáky a policejní stanice, pár vládních budov, dokonce nebudu ani pochodocvat se zakrytým xichtem pa baseballovou pálkou, zkuste to udělat třeba ve Šluknově a uvidíte ten tanec policejních složek, jak s Vámi zatočí.
Nešel bych, ani kdybych byl mladší.

Asi Vás zklamu, ale všechno to, jsou projevy, které k demokracii nepatří.podobně se pochodovali před Křiš´tálovou nocí. Na západě fašouni, na východě bolševik.
Pak se násilí stupˇuje.

A opět bych Vám připomenul-když se oháníte dokola korupcí-, že ikona boje Julie patří mezi největší kontinentální tunelářky, byla před deseti lety řádně zvolena a potom, co předvedla zvolili holt jiného, zřejmě podobného vejlupka, protože nebyl lepší na skladě.

Nicméně podle stejného scénáře byste mohl shromáždit 5000 věrných, prohlásit, že pod diktaturou Merkelové či Camerona žít nechcete a basta fidli.

Nechte to na nich jak zvolí. Kandidovat mohou všichni ostatně jako u nás.
Období vlády jedné strany už skončilo i tam. I v Rusku. Přetrvává jen v Asii.

A to pak respektujte do dalších voleb, i když se Vám to nelíbí.
O tom je demokracie.

Uniká Vám podstata, že UK potřebuje 65 miliard jenom na to, aby přežila, mohla splácet úvěry, a těžko zdůvodníte Papadopulosovi, že ho odrbete-i ostatní- a nasypete do ukrajinské černé díry.
Proč zrovna Vasilovi?
V zájmu geopolitiky?

Zkuste přemýšlet, o co se chcete ještě rozšířit, o celý Balkán, Moldavii, BiH, Gruzii...ty kydy o svobodě jsou o ničem-jde jim prioritně o to, mít se ekonomicky lépe, kde na to vezmete?
A čím zaplatí, nerosty a průmysl je na východě, když něco vyrobí, jde to pouze na ruský či asijský trh.

Taky máte doma kolo Ukrajina? seděl jste někdy na něm? Budete jezdit v Záporožci?
Kolik ukrajinských produktů kupujete. Jedině Olega, který Vám postaví ze´d za méně než Franta, ale pochybuju, že platíte DPH.
Nebo jo? I vy zákon tím porušujete. Já taky.

Pokud nevidíte jednostrannou mediální nalejvárnu, naprosto účelovou, kupte si slepeckou hůl.
Ti lidé z toho žijí, je to jejich profese vypláchnout Vám hlavu.
21. 02. 2014 | 17:49

Emissary napsal(a):

Pepa Řepa

„Drobné“ rozdíly tady jsou. Julie Tymošenková byla obviněná z nevýhodné rusko – ukrajinské smlouvy a Janukovyč ji nechal zavřít na sedm let. Nikde jsem se nedočetl, že by ji někdo zabavil Vámi zmiňovaný blíže nespecifikovaný rozdíl který jí šel do kapsy. Status quo dle Vás je teda takový, že Julie kradla a oprávněně sedí a Janukovyč nekrade a oprávněně vládne. Jenomže skoro všichni na Ukrajině si myslí, že krade právě Janukovyč. Kromě toho si nechal rozšířit prezidentské pravomoci, kterých se ani moc nechce vzdát. Něco mi to připomíná.

Vidíte, přečíst si můžete cokoliv, ale vlastní názor musí být alespoň v základech kompatibilní s objektivní skutečnosti, není možné jej vyslovit bez podpory argumentů s tím, aby byl relevantní a důvěryhodný.

Takový samozřejmě není ani náhodného čtenáře, mně připadá ideologický zaměřený, socialistický, psychopatický, sociopatický.

Cituji:

„1.Rozhodli Ukrajinci ve svobodných volbách, kam má jejich země směřovat, nebo ne ???? Mohou bojůvky, jejichž představitelé prohráli volby, útočit na státní instituce a vraždit lidi, pokud se jim rozhodnutí vlády nelíbí??“

Rozhodli, ale to rozhodli i Češi a expremiér Nečas nepotřeboval k odstoupení demonstrace a pouliční boje.

Tak bojůvky? :) Ano, nejvyšší představitel bojůvek prohrál volby a šel za to na 7 let do vězení. Zajímavá forma likvidace názorových odpůrců. Připomíná mi to léta tuhého komunizmu nejen v naši zemi. Socialistům se rozhodnutí vlád Topolánka a Nečase také nelíbila a socialisté v celé zemi burcovali všude a pořád o předčasné volby, vykřikovali cosi o násilném řešení všude možně, tento prostor byl tím doslova zaplaven. Uspěli, ale Ukrajina je trochu jiná země, jiní lidé, navíc rozdělená na zóny vlivu. Jakby asi dopadla vláda u nás, kdyby prezident, premiér nechal zastřelit 70 lidí za jeden den?
21. 02. 2014 | 17:51

Pepa Řepa napsal(a):

A mohu Vás ubezpečit, že jsem na kole Ukrajina seděl, když mi jeden Vasil dělal
-na tom se jezdí snad v pekle za trest-příjezdovou cestu k baráku. Bombírovanou, aby lépe stejkala voda, prej se to na Zakarpatí dělá. Sousedi se mi smáli.
Byl to chudák živil se jen vánočkou a mlíkem.
Nejlépší bylo, že i to těžký kolo mu nějaký sběrač kovů šlohnul.
Jeden rok horoval pro Juščenka pak přijel za rok a proklínal ho. Už jsem ho neviděl, dělá v Portugalsku.
21. 02. 2014 | 17:58

arbitr napsal(a):

resl 21.02.2014 v 10.58 hod
cituji resla" "bude-li mužik obklopen zeměmi NATO, zmenší se imperiální choutky Putina na tažení Evropou. Sire resle - co by Putin hledal za štěstí v Evropě, když se jeho předchůdce Gorbačov a jeho šašek Ševarnadze vzdali "volných zón v Evropě", ty jsou dnes vydrancované a rozkradené, stejně jako ČR, bez surovinových přírodních zásob, kdežto Rusko má víc surovin, než celý kapitalistický svět. U nás jsou soudy zhruba na stejné úrovni jako v Rusku, právo je prakticky nevymahatelné, u soudu má pravdu jen ten, kdo více podplatí, korupce v justici kvete stejně jako v kterémkoliv Banánistánu. Že Putin dává značnou část příjmu státu na zbrojení? A co dělají USA, NATO a jejich poskoci, ti horečně nezbrojí? A proti komu zbrojí, proti mandelince bramborové? Dále Rusko není závislé na dovozu, ale mnohem více na vývozu, aby za získané mohlo dovážet potřebné investiční celky. Ukrajina je v podstatě stejný případ jako Libye, Egypt a Sýrie. Blbečkové v Libyi si všechno zničili, nafta a prostředky z ní plynou do kapes Francouzů a podobných šmejdů, nic nemají a spí pod širákem, většinu domů si vypálili. Egypt tu americkou střílečku včas prohlédnul a dal amíkům kopačky, amíkovské přisluhovače z Bratrstva kočičí pracky postavil před soud a o zbraně na vlastní obranu se obrátil na Rusko, Vy nečtete novińy? Že nebude zájem o Ruský plyn? Příroda Vám dala mozek zbytečně, protože vám resle stačí k myšlení jen mícha! Jsem zvědav, až Rusko zavře plynovod Družba, tak si budete vařit jídlo a topit vlastním nábytkem jako ostatní nepřizpůsobiví občané, protože elektřinu nezaplatíte, ta okamžitě půjde s cenou nahoru a přetížená síť záhy zkolabuje, protože na krizový scénář tohoto typu není připravená a je obstarožní. No že by Ukrajina jako vazal EU vypadala za deset let lépe je otázka, jen by byla bezohledně drancována. Proč už není o ČR zájem jako krátce po sametu? Protože je už vykradená!
21. 02. 2014 | 18:05

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Emissary napsal(a) :
"Ano, nejvyšší představitel bojůvek prohrál volby a šel za to na 7 let do vězení."

To je velmi odvážné tvrzení,od někoho , kdo před pár minutami sám napsal : " Vidíte, přečíst si můžete cokoliv, ale vlastní názor musí být alespoň v základech kompatibilní s objektivní skutečnosti, není možné jej vyslovit bez podpory argumentů s tím, aby byl relevantní a důvěryhodný."
Jistě tedy má Emissary řadu objektivních argumentů - na podporu svých tvrzení, jistě je briskně dodá. :-))
Jinak by totiž byl jeho názor "ideologický zaměřený, socialistický, psychopatický, sociopatický" (vše citace z příspěvku nicku Emissary)...:)

Stejně tak bude umět jistě prokázat, že "prezident, premiér nechal zastřelit 70 lidí za jeden den"
------------------------

Emissary - a jak by asi dopadli např. odboráři, kdyby si navlíkli kukly, vyvrátili a zapálili autobusy, mlátili policajty ocelovými tyčemi, házeli na ně Molotovovy koktejly , vypálili a vyrabovali veřejné budovy atd atd ?
Vždyť vy jste tady před časem ječel a nadával jim do lůzy jen kvůli tomu, že na chvíli zkomplikovali dopravu.
Vy byste byl ten první, co by volal po tvrdém zásahu, vy pokrytče.
Jedněm květiny a na druhé pendrek - to je asi ta vaše " objektivita".

Nevím na co si to tady hrajete, ale jste v posledku nutně za šaška. Tedy nic objektivního, naopak - komické sociopoatické nemehlo (když použiji vašeho slovníku).

Hezký den.
21. 02. 2014 | 18:16

Jemnický napsal(a):

Ví někdo, kde přistáli ti národní dobrodějové se svými letadly a kufry plnými prachů? Odlet: Kiew, přílet: ??? V jaké že to bylo měně, že by hřivny?
Až si na to odpovíte, tak se také dovtípíte. Snad.

reCAPTHCA mi napovídá USA. Je lepší neš křišťálová koule a kartářky.
21. 02. 2014 | 18:17

petrof napsal(a):

je zajímavé, že jak jsou někde barikády a demonstrace, tak levouni ožijí....!!!
Ostatně je to příznačné, všechny demonstrace jsou z principu levičácké, .... pravicově smýšlející lidé demonstrovat nepotřebují.
Jediný rozumný názor k celé tragédii má Václav Klaus ( jak jinak!) na svém IVK.
21. 02. 2014 | 18:18

S.Š. napsal(a):

Bestia :
Díky za svodku, mám to bez práce ... :-) Výměnou taky něco posílám :
http://www.foxnews.com/opinion/2014/02/20/after-olympics-putins-real-games-begin-in-ukraine/
http://www.nytimes.com/2014/02/04/opinion/dont-let-putin-grab-ukraine.html?_r=1

Btw., nevěděl by někdo, s kým že vlastně hodlá čekista zakládat tu Euroasijskou unii ? Nezapomínám totiž :
http://ihned.cz/c4-10073040-34221140-000000_d-ministr-lavrov-se-v-moskve-obul-do-ceska-jste-vychodni-evropa
21. 02. 2014 | 18:27

Filuta napsal(a):

Ukrajinci jsou géniové.

Nejdřív udělají brajgl a vystřílí se navzájem kvůli zkorumpovanému zloději Janukovyčovi a pak si vymůžou propuštění stejné, ne-li horší korupčnice, která je opije rohlíkem.

Stačí jim mazat unijní med kolem huby.
Rath hadr. To je taky "oběť" policejní zvůle.

Jestli na Majdanu operují univerzitní mozky, tak všechna čest!
Moc jim to teda nepálí.
Ale hlavně že je Julča dovede do té unie štěstí, míru a blahobytu!
21. 02. 2014 | 18:29

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Tak už nám pustí Julču, možná ji vystřídá Viktor, přece jen byl moc nenažranej.
Čekám, kdy se do Ukrajiny začne navážet Hun a Polská šavlička. Pak to půjde rychle.
Já bych si přece jenom vsadil na ruské šachisty.
21. 02. 2014 | 18:33

Pepa Řepa napsal(a):

Emissary
no asi nezabavil, proto se k tomu manžílek-kamarád tunajších tunelářů-i dcerka snaží dostat.Minimální uváděná částka byla 400 mil.
Podepsání nevýhodných smluv?
Jenom?
jo a ona šla sedět zato, že prohrála volby?
Chudák holka:-)
Kdeže vytvořila se ve Švýcarku společnost, Ivan dával nižší cenu než do Evropy a společnost fakturovala oxaně za víc, než Gertrudě.Rozdíl do kapsy.Proto byl Ivan vzteky bez sebe, když se to provalilo a zdražil cenu.
Račte se poinformovat.
Bohužel se to provalilo v GB toho byly plné noviny, najděte si to sám.Proto už není tou ikonou, ale potřeba ji propustit v tichosti tady je.
Dokonce i-kdysi- její obdivovatelé museli sklapnout.
21. 02. 2014 | 18:33

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

arbitr
Rusko oblíčené zeměmi NATO bude Ruskem zahnaným do kouta. Rusko zahnané do kouta už mnohokrát v historii ukázalo, že umí kousat a pokousat.
Další důvod pro to doufat, že v dalších prezidentských volbách vyhrají v USA opět demokrati /Warrenová ??/.

Resl je neškodný narkoman, celé dny tu vykřijuje cosi o primitivních ruských mužicích - asi se v nich vidí. Člověk většinou nenávidí nejvíce ty, kteří jsou jeho věrným obrazem - se kterým ale nic není schopen či ochoten udělat, proto ta frustrace a věčná projikace.
Mužici pili vodku, resl bere drogy...to je asi tak jediný rozdíl mezi těmi reslovými mužiky a reslem.

JInak si všimněte, která skuoina obyvatel je na české kvaziintelektuální scéně nejvíce militantní - jsou to povětšinu starci a stařeny nad hrobem, oni moc dobře vědí, že v případě velké války se jich ta už týkat nebude.
Resla tipuju taky tak nějak, někakm pak zaleze , zapálí si jointa a bude se na CNN dívat, jak si krky kroutí jinde a jiní.
21. 02. 2014 | 18:33

Filuta napsal(a):

Arbitr

Mám podobnou vizi.
Nespletl jsem se ani v případě blízkovýchodních převratů, jimž naši "geniální" pisálci a "politologové" z obskurních vysokých škol, nadšeně říkali "arabské jaro".
Ukrajinci půjdou do unie, ale jen ta chudinská západní část.
Rusko jim utne plyn nebo přitlačí na ceně a bude požadovat vrácení miliardových dluhů. Ukrajina zbankrotuje a bude tam nová "revoluce", která všeobecný bordel a chaos jen prohloubí.
Ukrajinci nás zaplaví v takové míře, že se z toho naši "mírotvorci" pose...
EU propadne v příštích letech podobnému chaosu jako Ukrajina.
Stačí když ještě stoupne nezaměstnanost a prohloubí se sociální rozpory.
K rozvratu EU napomohou ještě mezietnické boje a náboženské rozpory.
Otázkou je, zda právě toto nevyhovuje USA, které se tak zbaví ekonomického konkurenta.

Rusko ale pravděpodobně všechny tyto problémy překoná právě proto, že je řízeno autokraticky a nepodléhá sebedestruktivním módním vlivům multikulturalismu a budování pseudodemokracie, jež žádnou demokracií v podstatě není.
Na rozdíl od vydrancované Evropy disponuje obrovským nerostným bohatstvím, je zemědělsky zcela soběstačné! a má fungující těžký průmysl.
Klidně dám krk na to, že mi má prognóza vyjde.
21. 02. 2014 | 18:41

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2570919/ukrajinsky-parlament-odhlasoval-osvobozeni-tymosenkove.html

Takže lex Tymošenková je na světě.
Kdo další ?
Jistě se ve vězení najdou i jiní, ne ? Kteří by si zasloužili podobné zacházení. Či snad došlo jen k jednomu takovému případu ?

Anebo se to týká jen politické šlechty ? Jen an její ochranu lze přijmout speciální, jednoúčelový zákon ?

A co je na tom proboha živého demokratického ? Co je na tom pravicově konzervativního ?
21. 02. 2014 | 18:46

gaia napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

resl je nick zdejšího blogera Urbana, zptakcemu se divíte?

A s těmi starými dědky máte pravdu. Drží se koryt a chtějí se pomstít mladým. Jako v báji o Uranovi, je to pořád stejné, akorát ty technologie jsou vyspělejší a vyspělejší a každá další válka nebezpečnější
21. 02. 2014 | 18:47

petrof napsal(a):

Filuta napsal :
Ukrajinci půjdou do unie, ale jen ta chudinská západní část.

Problém je v tom, že UA bude potřebovat na přípravu ca. 20 let.....ale to už zase nebude žádná EU!!!! Takže zkuste to ještě jednou a jinak.
21. 02. 2014 | 18:47

TomášL napsal(a):

Tak přijdou mi dvě podstatné věci:

1. Ruský vyslanec to nepodepsal
2. http://czech.ruvr.ru/2014_02_21/Rusko-zmrazi-financni-pomoc-Ukrajine-do-stabilizace-situace/

Uvidíme, jestli to EU vykomenzuje.

3. a dodatkově: Jak se Rusko zachová v budoucnu k Ukrajině?
21. 02. 2014 | 18:51

Pepa Řepa napsal(a):

S.Š
esli nebude zakládat tu E-A unii s Cathy Ashtonovou, možná ji´í dělal řídícího orgána, když vedla -pravda, tehdy pokojné- protiimperialistické demonstrace proti Pershingům a vyplácel děngi.
Stará láska nerezaví.

Určitě se přidá odborník na maoismus náš přeceda Barroso i náš Bendík ze Sorbony.
Táta pracujících nezůstane pozadu.I zahraniční Joška Fišer.

Eslipak víte jaký je rozdíl mezi polepšeným komunistou Putinem a polepšeným maoistou Barossem?

Jemnický to určitě uhádne.

A přece nejste tak hloupá, abyste věřila tomu, že najednou Andělka poruší co leta budouvané přátelství Helmuta s Ivanem,které dovršil Schroder milá paní Šauerová.
Družba je družba.
Co se škádlívá to se rádo má, říkala babička.
-----------------------------------------------------------
Holt jednou se parceluje VelkoPolsko jindy velkoUkrajina.
Teď je čas porcování Vasila, je potřeba to omastit omáčkou z lických práv pro duševní naháče.
-----------------------------------------------------------
Myslím, že i Pšond kus urve, bratře Jemnický. jen aby Helmut nechtěl vrátit ten pruh co mu zase sebral Pšond.
Balkánskou cestou vpřed a nikdy jinak!
21. 02. 2014 | 18:54

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

gaia
To pochybuji, Urban je mnohem vyššího intelektu.
-----------------------------------------------
Časem se možná dočkáme toho, že bude přijat lex Pekárek.
Chudák starý Bernie /Madoff/, kdyby měl ukrajinské občanství tak si moh o takových minimálně stodvacet roků polepšit.
21. 02. 2014 | 18:55

Qin napsal(a):

Kdo nerespektuje MASOVÉ protesty, nebo je dokonce rozhání a dokonce střílí své občany,tam má národ právo a dokonce povinnost povstat ,pokud si váží sám sebe.Poprvé po dlouhé době jsem pocítil hrdost ,že jsem taky Slovan a úctu k Ukrajinským vlastencům, kteří jsou ochotni obětovat za svobodu své životy.U nás to byl jen jeden a i toho pokládáme za úchyla.Na nás hrdý moc nejsem,my umíme akorát kecat na blogu.A polovina národa by na ně taky střílela,kdyby se nebála.
21. 02. 2014 | 18:57

Emissary napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

No, já je dodám, proč ne.

Tento zdroj považuji za důvěryhodný, nezávislý na politice, částečně závislý na dobrovolných příspěvcích od lidí. Chcete-li objektivní, nezávisle informace, přispějte taky.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Julija_Tymo%C5%A1enkov%C3%A1

Tento už tolik ne, je prosocialistický. Ale i on uvádí „údajně“.

http://tema.novinky.cz/julija-tymosenkova

Teď je to na Vás, dodejte Vy něco, čím můžete podložit svá tvrzení popřípadě může i Pepa Řepa. Kromě toho já jsem nic netvrdil, jen vyslovil pochybnosti, zda motivem uvěznění Tymošenkové nebyla politická rivalita krytá údajnou hospodářskou kriminalitou.
21. 02. 2014 | 18:57

e.m. napsal(a):

Lex Tymošenko - :o) zdá se, že paní Tymošenková právě zprivatizovala Ukrajinu... :o) na toto konto dostane Ukrajina tiskátko, že je západní stát....uhhuhly huhly... opravdu je tohle západní tradice?... jsem myslá... že tohle mají leda někde v tom tzv. 3. světě..... uhuhly.. ona nám ... občanská společnost ...zákon stejně každému.... nějak vychází z módy?
No asi už jo.... Že by to byla jen nějaká hmm fligna? Že by všechno bylo jinak?
21. 02. 2014 | 19:05

TomášL napsal(a):

... ale jedne osobní přínos pro mě krize má, prolustroval jsem Krym a vím, kde v létě pojedu na kolo.
21. 02. 2014 | 19:06

e.m. napsal(a):

:o)) mno tak to už Ukrajina nepotřebuje půjčky! Ukrajině půjčí Tymošenková - vždyť je jeji!!
A Tymošenkové jistě záleží na jejích spoluobčanech,...
když ty své prachy investuje na UKrajině do břidličného plynu a zemědělství - Ukrajina je bohatý stát...
21. 02. 2014 | 19:07

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Emissary
Lžete, napsal jste : " Ano, nejvyšší představitel bojůvek /Tymošenková , pozn. 17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde/prohrál volby a šel za to na 7 let do vězení. Zajímavá forma likvidace názorových odpůrců. Připomíná mi to léta tuhého komunizmu nejen v naši zemi. "

Odkdy je wikipedie respektovanou autoritou i v oblasti rozhodnutí justice ?

Nemusím potvrzovat nic, věc potvrdily soudy.
Nyní pod tlakem ulice zákonodárná moc mění jejich verdikt - jestli toto považujete za pravicově konzervativní či liberální...tak si nafackujte - právě jste se totiž stal socialistou, bolševikem.

Jediným arbitrem je nezávislý soud. Ne wikipedie, maskovaní demonstranti, Vy či stanovisko Evropské komise.
Tak tomu v civilizovaných zemích bývá.
Pokud tedy neuhodí blesk Klausmafiaamnestie či lex Tymošenková.

Nemám už čas ani chuť vás školit z pravicovosti, z liberalismu a konzervatismu - stejně by to nikam nevedlo. Tymošenkovou si ale pohlídejte, za pár let si o ní můžeme opět podiskutovat.

Hezký den.
21. 02. 2014 | 19:07

Pepa Řepa napsal(a):

Emissary
jsem slyšel, že táta pracujících Zavadil svolává na březen pod ocas svých pět tisíc věrných odborářů, najmul vrhače molotovových cocktailů z demošky proto MMF-pamatujete?- prohlásí, že je zem prolezlá korupcí-no něco na tom může být- e je tedy nutno aby to položil Bimbo, Štěch i Hamtáček, rozpustily se partaje-ODS a Topíci coby největší korupčníci jako první-příklady táhnou -co bylo vráceno bude teď-všelidovým vlastnictvím(!!!)...tento termín zaznívá...přestanou platit všechny právní normy ÚS přepracuje za pomoci z hrobu vykopaného Cepla ústavu a nastoupí vláda komisařů, proto´že těch 5000 odvážných bojovníků tak rozhodlo.
Možná i Karel vrátí Orlík, rozhodne Zavadil s Falbrem

Co Vy nato....Emissare?
21. 02. 2014 | 19:09

arbitr napsal(a):

To Filuta: zaslouží si ocenění, že aspoň pár jednotlivců se dívá na svět okolo nás realisticky a nenasazuje si ani rudé, ani modré brýle. Ukrajinci mají holou a teď se jim přes ní ještě natáhne pavučina!
21. 02. 2014 | 19:11

e.m. napsal(a):

/tedy ve Švýcarech měli kolem podobného postupu u manažerů z MUS jakési blbé kecy a napařili jim ve prospěch Švýcarska pokutu.... :o) no ale jak říkali v Tetovaném, Dobrá, pohrdáte penězi, a já se ptám, do jaké výše? ... :o) od jisté výše už se kecy nevedou... je to otázka výše.... :o)))/

Tak jo, pane Hvížďala, tohle byl jednoznačný sukces.
:o) tak zas napište nějakej článek... něco o demogracii... :o))) demogracie jak na Ukrajině...by se mohlo říkat...
21. 02. 2014 | 19:12

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že Filuta to vidí velmi reálně. EU, jako vykradená kolonie nenabízí Ukrajině ani 1/10 finančních prostředků, které nabízí Rusko.
Každá varianta aktivity politiků EU na rozvrat Ukrajiny se vrátí (i nám) o to silněji, protože se Ukrajina rozdělí a průmyslovější část se těsněji sváže s Ruskem. Zbytek bude v bordelu větším jak Řecko. EU jim nijak nepomůže a oni se mohou stát sami hrobaři EU, kterou začnou za faleš a chudobu nenávidět- obvzlášť, pokud se ruská část Ukrajiny bude mít lépe než dnes.
Rusko na rozdíl od EU má směšný zahraniční dluh cca 14 %, drží asi 500 miliard dolarů rezerv a dalších 175 miliard dolarů v ropném stabilizačním fondu. Je tak těžké tvrdit, že Rusko patří do skupiny zranitelných zemí, mezi které se řadí Brazílie, Indie, Indonésie, Turecko a Jižní Afrika. Rusko si může lehce dovolit pořádání olympijských her, ale i mistrovství světa ve fotbale naplánované na rok 2018.
Skupuje naleziště ropy a plynu po světě a neustále tak zvyšuje těžitelné zásoby.
Pokud dojde k lámání chleba na Ukrajině, tak se do událostí nemusí nijak výrazně vměšovat. Stačí se jen dívat, jak EU na rozkaz USA leze do hrobu úpadku morálky, nekrytých dolarů a rozkladu ekonomiky- k tomu ji rozvrácená Ukrajina výrazně pomůže.

něco z informací "pravicové ekonomiky"

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2562489/ukazuje-soci-na-ruskou-silu-nebo-naopak-na-slabost.html

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2552934/v-usa-se-schyluje-k-revoluci.html
21. 02. 2014 | 19:16

Emissary napsal(a):

Pepa Řepa

Já nic, co bych na to?

Já jsem zas slyšel, že Vás opouští zdravý rozum, ale může to být novinářská kachna. :)

Co se týče zkorumpovanosti odshora až dolu, nedělám si iluze. Tento stav je mnoho příčinný, nechci to tady rozebírat. Nelze ovšem s tímto faktem pracovat ideologicky a tvrdit, že strany napravo jsou v tom namočeny víc než nalevo, resp. že nalevo vůbec. Většinou to je dané oknem příležitosti a charakterem lidí, národa jako celku, jeho vývojem. V EU se prý nekrade, jakové její image. Zda je to pravda nebo tvrzení, ani Vy ani já nemáme šanci to zjistit.
21. 02. 2014 | 19:23

mik napsal(a):

To Jozka
a ja mam zase radost ze si me nekdo pamatuje z jinych prispevku protoze v tomhle dnesnim jsem nic o Irsku nepsal a pokud teda zminujete lecbu tak skutecne probiha zatim uspesne v CR i kdyby by me napadlo vratit se coz bych asi musel na skoleni k viroze tak uz pracovat nechci a s temi procenty bych se zase az tak neradoval ja klidne napisu ze jsem fandil Schwarcenbergovi v prezidenskych volbach a ze nevidim v Babisovi v ANO v pambickarich ani v CSSD zadne spasitele a porad se mi zda nejlepsi z te bidy TOP9 i kdyz Kalouska nemusim Sobotka je slaby premier oni ti jeho nepratele jen cekaji na prilezitost a Zeman jak by smet na aktualne byl tusim vcera vyborny clanek o internetove vulgarite nekde jsem se k tomu vyjadril v jednom z blogu protoze na aktualne se diky diskriminacnimu opatreni v podobe nutnosti pouzivat facebook vyjadrit nemuzu kdyz ho odmitam a nechci ale kdyz uz mate radost tak co vidite tedy na mem vyjadreni o Ukrajine pozitivniho v to smeru uspesne lecby,,,? nazory jsem totiz nezmenil a stojim si za nimi a mam vyhodu ze v tom ceskem hnoji zit nemusim po temer 25 letech od revoluce je to skutecne bida,,,a vychod a zapad .. co takoveho neni na tom pravda s tim mostem ? a nakonec neni to alibismus kdyz Zeman vyvesuje na Hrade vlajku EU a pek se jede zmetlit v ramci obchodnich vztahu na ruskou ambasadu ? mozna uz neleze Putinovi tak moc do zadele jako mu lezl Klaus i kdyz jemu se odmenil krakovsky ze venoval Livii trafiku v Bratislave ,,,ale ruku na srdce co neni pravdy na tom ze cesi proste koukaji po Nemecku ale pritom stale couvaji k Rusku ? stale je tam citit alibismus a Svejkovina... proste si myslim ze kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt ,,, a ne jim hazet klacky pod nohy nejde natahovat ruku a rikat EU dej a pritom sami nedat nic ,, Babis je proti euru a jiste je porad dost lidi co s Bruselem nesouhlasi porad je ta Klausovska nakaza ze za vsechno muze Brusel a s temi procenty ? myslim xe 45 % tech co chtelo za prezidenta Schwarzenberga nehodilo flintu do zita dobry obchodnik bude obchodovat i s nazorove jinak smyslejicim ovsem nebude mu davat na dluh Rusko musi Nemecku za vsechno platit pocitive a ne splacet jako CR po bratrsku ,,, s situace v CR v ekonimice je podobna jako situace v ceskem hokeji,,, Hadamczika nejde odvolat jen proto ze si to verejnost preje rika Kral ,,a jde odvolat Krale ? porad stejna pisnicka... porad hra do rohu porad u hrazeni a jen nahazovani na mantinel hokej je dnes jinde a Slovensko s eurem taky byt zatim je na Slovensku plat 400 euro s 800 je to jako v CR s temi 25000 obycejni lidi maji 15000 a Ukrajina ,,, tak jak jsem napsal ,,, do EU nemuze protoze by pracovali za 2 eura na hodinu,,, a rozbili evropsky pracovni trh ktery je uz tak oslabeny vnimam to protoze v CR neziju 15 let takze asi tak pane Jozka,,, myslite si porad ze lecba probiha uspesne ?
21. 02. 2014 | 19:27

arbitr napsal(a):

17,3 milionů: vše chápu, ale s těmi staříky a stařenkami pomalu, právě naopak, nejsou militantní, protože už jednu krvavou Druhou světovou prožili a nechtěj, aby se to opakovalo. A kolik myslíte, že je mě roků? Právě letos osmdesát a zcela určitě nejsem militantní. Osobně jsem tu Druhou světovou prožil v Praze a také jako člen mezinárodní komise krátce po skončení války ve Vietnamu, tak vím, co amíci dovedou. Nejvíce mě mrazí z toho jak amíci podporují islám a Al Kajdu, je to jejich budoucí zbraň na likvidaci s nimi hospodářsky soupeřící EU.
Obklopují Evropu militantním Islámem stejně jako Rusko fanatiky z NATO.
21. 02. 2014 | 19:29

Hajduk napsal(a):

hele Česi.
Ukrajina ma skratku UA

United Kingdom (Veľka Britania) ma skratku UK
Sú to oficiálne obchodne - colne skratky.

to iba pre poriadok
21. 02. 2014 | 19:30

petrof napsal(a):

poštěkávání našich levounů, hlavně pak Zaorálka se Sobotkou, by se dalo krásně popsat následující větou :
....O situaci na Ukrajině sice vůbec nic nevím, ale to mi absolutně nepřekáží v tom, abych si udělal jasné a pevné stanovisko.
21. 02. 2014 | 19:43

hutor napsal(a):

By me zaimalo, kolik ze zdejsich rusofilu umi rusky a kolik jich aspon nejakou dobu bylo v Rusku.
21. 02. 2014 | 19:45

Bestia triumphans napsal(a):

Já jsem ještě jednou zkopíruju část z blogu Peňáse na Lidovkách.
Jako ušité na jednoho zdejšího chytráka...

(O Ukrajincích v Kyjevě)
...Dávají tím zároveň najevo, že nejsou Rusové, což ale neznamená, že by byli protiruští, aspoň já jsem se tam s nějakou nenávistí proti Rusům nesetkal, jen jim záleží, aby bylo jasné, že jsou jiní, že jsou Ukrajinci, že patří do Evropy. Cynici se tomu můžou zasmát, známe jich plno u nás: oni ti naivové chtějí do EU, neví, co je to za hrůzu, kdyby věděli, jak budou trpět.
...
Tyhle hlasy mě vždy dokonale vytáčejí, to považuju za chucpe nejvyššího druhu, jako by těm lidem plivali do tváře a říkali jim, jak jsou blbí. Ale oni vůbec nejsou blbí, oni si nemyslí, že jim budou do pusy létat pečení holubi, oni jen touží po civilizovaných poměrech, které připadají lidem na Západě, a my jsme z jejich pohledu také na Západě, už normální, často tak normální, že si jich neumíme vážit.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/penas-kdyz-hori-kyjev-aneb-eugen-na-majdanu-f20-/nazory.aspx?c=A140220_092302_ln_nazory_pef
21. 02. 2014 | 20:01

arbitr napsal(a):

hutor: rusofil nemusí umět rusky, jemu stačí ke komunikaci mozek, není jen ruština a asi nevíte, kolik Rusů umí třeba anglicky. Co pamatuji, v tehdejším SSSR vyšlo pro 170 neruských jazyků mnoho gramatik, učebnic a slovníků. Ani bych neřekl, že na tomto blogu jsou nějací rusofilové, spíš rozumně uvažující jedinci, kteří chápou události v souvislostech a ne jednostranně jako český téměř jen bulvární tisk. Nejsem rusofil a přesto umím perfektně rusky, stejně jako anglicky nebo německy, když jazyky umíte, jezdíte po světě, když neumíte tak jen doma čumíte na televizi a ta Vás krmí bouračkami na silnicích, co kdo kde ukradl, které sjezdovky fungují a které ne a kde se která celebrita s jinou celebritou vyspala a povila. Ještě malou poznámku - kdo nemá v hlavě prázdno, tak se učí jazyk okolních států. Kolik jazyků umíte Vy "hutore"?
21. 02. 2014 | 20:03

Hajduk napsal(a):

Oh , oh ... Julia Tymoška Bátorička- Plynová biela pani s novým kosmodiskom od spoločnoszi HELMUT AND Hary krvavý potter ide ven...
21. 02. 2014 | 20:08

Emissary napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

Léčit se běžte, pane. A lekci můžete dávat leda tak pobouchaným socialistickým hlavám na čele s Janem Kellerem, novým socialistickým adeptem na velkokoryto v EU. Neuvěřitelné, co socialistická velká huba dokáže vytřískat z bludů.

„Nemusím potvrzovat nic, věc potvrdily soudy.
Nyní pod tlakem ulice zákonodárná moc mění jejich verdikt - jestli toto považujete za pravicově konzervativní či liberální...tak si nafackujte - právě jste se totiž stal socialistou, bolševikem.“

Aha, soudy pod taktovkou Janukoviče potvrdily. :)

Toho Janukovyče, kterého nechali i soudruzi zavřít za kriminální činnost.

„V roce 1967 byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za krádeže, po roce ho však propustili v rámci amnestie k 50. výročí VŘSR. V roce 1970 byl opět odsouzen, na dva roky za těžké ublížení na zdraví, podle některých zdrojů za hrubé znásilnění.“

http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Janukovy%C4%8D

Já si budu citovat co chci, pokud nesouhlasíte, máte dvě možnosti:
Vyvrátit to argumenty, které přebiji ty mé nebo držet hubu. Ohánět se ukrajinským soudem, s tím neuspějete. Nevěřím ani těm naším.

Chtěl jsem po vás zdroje, které by potvrdily Vaše tvrzení alespoň do výše, jenž by se jim dalo věřit. Místo toho pozoruji pěnu u huby a kydaní nesmyslů. I ten váš nick je debilní.
21. 02. 2014 | 20:29

Hajduk napsal(a):

Zamyslel sa nekto z vas ,prečo 25 millionov obyvatelstva stalo za Janukovičom? Nie, odpoved je nespravna, resle, ladiku, šroube, beštie and kompany, Putin, s tym nema nič spoločného.

Po rozpade ZSSR v 90 rokov , bola na ukrajine strašna kriminalita, isť von bez ochranky sa rovnalo ruskej rulete, do roku 2000, Janukovič so svojou stranou regiony obnovil pravný štat. Ovšem v prevažnej časti ľavoberežnej ukrajiny, pravý brieh , patril zapadnym tituškam.
Svoje Tituški mal každý meter štvorcový UA.
21. 02. 2014 | 21:02

Miky napsal(a):

To, o co se na Ukrajině nyní bojuje, už přece nedávno Ukrajinci měli vybojováno tzv. oranžovou revolucí. A jak to dopadlo! Tentokráte umírali lidé na barikádách. Nic pěkného je budoucnu nečeká .....
21. 02. 2014 | 21:06

resl napsal(a):

brambora : Jelikoz jsem slusne vychovana, tak co si o vas myslim pouze vyteckuji, vy jste gaia normalni ....
--------------
promiňte pane bramboro, ale nechybí vám tam jedna tečka ?
21. 02. 2014 | 21:07

Hajduk napsal(a):

oprava:
resl a šroub je to iste , pardon, mal tam byť roudý kutik, alebo skallop.
Pomohol by nam tu diskutérom slengový slovník.
Možno sa najde nejaký dobrovolnik
21. 02. 2014 | 21:12

Filuta napsal(a):

Petrof

Sice taktéž doufám a věřím tomu, že se EU časem sama rozloží, ale do té doby možná tu Ukrajinu stihne pojmout.

Proč myslíte, že o to bruselské politbyro vůbec usiluje?
S Janukovičem tak tlačilo na pilu, že z toho radši vycouval.
EU potřebuje Ukrajinu, ale Ukrajina nepotřebuje EU (jenom o tom neví).
Jelikož je eurosvaz tak ekonomicky v pr...deli, že nutně potřebuje další volný trh (v tom je Ukrajina se svými 45 miliony ideální), sázel bych na to, že udělá cokoliv proto, aby její členství získal.
Kdo z toho bude nejvíc těžit, jsou samozřejmě Němci.
Jenže nikdo nestojí o západní část Ukrajiny, která je hodně chudou nevěstou.
I kdybych se spletl a Ukrajina už to nestihla, budou tam probíhat další a další puče a převraty a země bude čím dál zuboženější.
21. 02. 2014 | 21:32

KvL napsal(a):

EU by se mohla ukrajina hodit, ovšem nevím po tom, jak to dopadlo s pobaltím. Nějak se to musí udělat, s obým.
Ukrajina by mohla být velmi výhodná i z hlediska energetické politiky, Je tam ještě pár míst, kde se dají postavit nějaké přehrady, ale hlavně tam bude možné postavit v moři větrníky a solární elektrárny s tím, že k dispozici bude i regulační kapacita. Ono zdá se, že u nás v evropě platí, že produkce z nestabilních OZE by neměla překračovat produkci vodních elektráren.
21. 02. 2014 | 21:44

strýc virus HxNx napsal(a):

Hajduk 21:02

mně to tak připadá podobně. ačkoliv to mohu sledovat jen zpovzdálí a přes všechna ta všelijak vybroušená a zakřivená mediální zrcadla.
21. 02. 2014 | 21:49

Filuta napsal(a):

Tak prý ti bojovníci za "demokracii" obsadili (podle Rusů) jadernou elektrárnu a vypálili archiv a hlavní server.
Jejich podněcovači teď budou mít stažené zadky.
Ale zase pěkně porostou houby.
Na Nově už stihli proprat Křečka.
Dopustil se "strašného" prohřešku. Nevidí kauzu černobíle a dovolil si projevit vlastní názor.
Normalizace pokračuje.
Fialová začíná být stejně odporná jako Veselovský.
Pravda a láska se už uhnízdila i na komerčních kanálech.
Není kam utéct. Perou to do nás pod tlakem.
21. 02. 2014 | 21:54

Divobyj napsal(a):

Jak dlouho ještě?

Hvížďalo,divím se tomu,že vám někdo ještě dnes za takovéto slinty platí.
Lidé nejsou hloupé ovce a chtějí-li,objektivní informace si najdou.
Lhát už konečně pomalu vychází z mody.Budete si muset pomalu najít jiný způsob,jak škodit této republice.Hlavně nikde v zahraničí neříkejte,že jste Čech.Cizinci by nás totiž mohli měřit podle vás a to by,věru nebyla dobrá vizitka!
21. 02. 2014 | 22:39

StandaT napsal(a):

To, co se nyní děje na Ukrajině je upozornění pro nás, že si hrajeme s ohněm. V přímém přenosu vidíme rizika, jaké v sobě nese polopresidentský režim v nedozrálé, nezodpovědné posttotalitní společnosti, kdy pravděpodobnost, že bude zvolen bytostný demokrat je malá (o čemž jsme se již také měli možnost přesvědčit - ignorování parlamentu, vyzobávání si z ústavy co ano a co ne...). I lidí, kterým se líbí agresivní, zupácký, pseudolidový styl politiky je u nás více než dost. Akceptace imperiální politiky Moskvy předvojem pracujícího lidu a dalšími pokrokovými silami je taky nepřehlédnutelná.

V hrnci jsou připraveny všechny ingredience. Stačí jen počkat, až si šéfkuchař najde náhradu za zprofanovaného řezníka z Kyjeva, uvolní si ruce a začne roztápět pod naším kotlem. Kuchtíků natěšených na kariéru a plat je plný Internet i pražská kavárna.
21. 02. 2014 | 22:41

tajemný pan H napsal(a):

uvedomte si, že ukrajina je velký a hrdý národ, narozdíl od českých udavačů, zbabělců a onucí. takže když tady čtu některé chytráky jak se vyjadřují ke vstupu nebo nevstupu ukrajiny do eu, musím se smát. čechů se opravdu bude někdo na něco ptát ))))))))))
21. 02. 2014 | 22:53

brambora napsal(a):

StandaT napsal(a):
To, co se nyní děje na Ukrajině je upozornění pro nás, že si hrajeme s ohněm. V přímém přenosu vidíme rizika, jaké v sobě nese polopresidentský režim v nedozrálé, nezodpovědné posttotalitní společnosti, kdy pravděpodobnost, že bude zvolen bytostný demokrat je malá (o čemž jsme se již také měli možnost přesvědčit - ignorování parlamentu, vyzobávání si z ústavy co ano a co ne...). I lidí, kterým se líbí agresivní, zupácký, pseudolidový styl politiky je u nás více než dost. Akceptace imperiální politiky Moskvy předvojem pracujícího lidu a dalšími pokrokovými silami je taky nepřehlédnutelná.

V hrnci jsou připraveny všechny ingredience. Stačí jen počkat, až si šéfkuchař najde náhradu za zprofanovaného řezníka z Kyjeva, uvolní si ruce a začne roztápět pod naším kotlem. Kuchtíků natěšených na kariéru a plat je plný Internet i pražská kavárna.

Tesat do kamene!!!!!
21. 02. 2014 | 23:16

Lidový Beobachter napsal(a):

Velmi by mě zajímalo, co by dělala a jak by konala v Emerice policie a Národní garda, kdyby se ve Vóšingtnu takováto grupa lidí vrhla na vládní budovy a dílem je vypálila a střílela by do oken pokukujích novinářích. Divím, že snipeři z řad demonstrantů neskončili s kulkou v hlavě nebo utrženým ksichtem na dlažbě. Janukovič je proti Jeltzinovi měkkota, ten když to vzal do ruky tenkrát v moskvě, tak od Parlamentu jezdila nákladní auta plná mrtvol. Prostě je demokracie a demokracie.
21. 02. 2014 | 23:17

skeptický napsal(a):

Tajemné H....

Tajemství odkrývá zápach.

Vy budete nejspíš jeden z těch světových synonym pro udatnost,poctivost a pravdomluvnost.Určitě vás všude rádi vidí.Na Ukrajině budete vítán.
21. 02. 2014 | 23:25

Hajduk napsal(a):

Hello Oll:
sme kozaki, mi nepustime slzu , aj keby ste nás rezali :
Všetkým , S HLBOKYM ZARMUTKOM.
http://www.youtube.com/watch?v=kP8nqre54FQ
Kosaken müssen reiten
Über uns ist es sternenklar
drinnen glüht der Samowar
aus der Ferne hört man das Signal
alle Herzen schlagen im Choral Hey-, Hey-, Hey-, Kosaken müssen reiten ihr ganzes Leben reiten viel schneller als der Wind weil sie dazu - geboren sind

Und wir jagen den Berg hinauf
vor uns zieh´n die Nebel auf
und die Hufe schlagen in den Sand
uns gehört das große, weite Land Hey-, Hey-, Hey-, Kosaken müssen reiten ihr ganzes Leben reiten viel schneller als der Wind weil sie dazu - geboren sind

Keiner weiß, wo wir morgen sind
wie der nächste Tag beginnt
ob für uns die helle Sonne scheint
und das Heimweh ist der beste Freund Hey-, Hey-,Hey-, Kosaken müssen reiten ihr ganzes Leben reiten viel schneller als der Wind weil sie dazu - geboren sind

About night is clear
glows inside the samovar
from a distance you can hear the signal
All hearts beat in the Choral Hey, Hey, Hey, Cossacks have to ride their lives to ride much faster than the wind because it - were born

And we blow up the mountain
Dart around the fog in front of us on
and the hoofs beat the sand
We heard the big, broad land Hey, Hey, Hey, Cossacks have to ride their lives to ride much faster than the wind because it - were born

No one knows where we are tomorrow
as the next day begins
whether it seems to us the bright sun
and the nostalgia is the best friend Hey, Hey, Hey, Cossacks have to ride their lives to ride much faster than the wind because it - were born
21. 02. 2014 | 23:26

honolulu napsal(a):

Rusko povede koalici i jinych narodu, jako protivahu proti rozpinavosti EU.
UA do ni bude patrit cela a delit se nebude. Ruzna prani ruznych lidi, jak v Praze, tak v Bruselu jsou nesplnitelna.

Novy system jedne svetove vlady o ktery se nekteri lide pokousi se nikdy nevyplni. (Diky Bohu !) Svet nepotrebuje nove Napoleony..

Filuto klanim se v obdivu ! Vystridejte Bruselu poplatnou breptu Zaoralka !

A jinak slava Aktualne CZ, uz je skoro jako Forum Romanum . (Akorat je zde malo blaznu, skoda preskoda. Rad bych spadnul pod stul smichem.)
21. 02. 2014 | 23:28

Al Jouda napsal(a):

To nestor :
Jak mohou na Ukrajině být nějací fašisté, když tam stejně jako u nás mladé lidi vychovával Komsomol přes 40 let ! To jsou prakticky 2 generace, do jejichž hlav byl denně vtloukán všemi možnými i nemožnými prostředky tzv. socialistický internacionalizmus.Komunista prostě nezná jiného nepřítele než fašistu :))))))
21. 02. 2014 | 23:29

brambora napsal(a):

Filuta napsal(a):

Na Nově už stihli proprat Křečka.
Dopustil se "strašného" prohřešku. Nevidí kauzu černobíle a dovolil si projevit vlastní názor.

Pokud tak stupidni nazor na pouziti sily budete mit Filuto vy, tak se celkem nic nedeje,ale pokud tohle vyslovi zastupce ombudsmana, tak na takove pozici nema absolutne co delat. Dnes se vubec nedivim, ze ho na pozici ombudsmana protlacoval Zeman

An official appointed by a government or other organization to investigate complaints against people in authority. This position is designed to give those with less power — the “little people” — a voice in the operation of large organizations.
21. 02. 2014 | 23:32

brambora napsal(a):

resl napsal(a):
brambora : Jelikoz jsem slusne vychovana, tak co si o vas myslim pouze vyteckuji, vy jste gaia normalni ....
--------------
promiňte pane bramboro, ale nechybí vám tam jedna tečka ?
21. 02. 2014 | 21:07
Ne, nechybi :-), jenom bych chtela dodat, ze ale gaia urcite neni tak hezka :-))))))
21. 02. 2014 | 23:36

skeptický napsal(a):

Rusové ztratili tři miliony vojáků při obraně Ukrajiny,další dva tři při redobývání,a desetitisíce po válce čištěním od Banderovců. Bojovalo se tam až do roku 56.
21. 02. 2014 | 23:42

tajemný pan H napsal(a):

soudruh skeptický,
vy jste za minuleho režimu olizoval podrážky ruským bolševikům, ted je olizujete bruselu. ale pořád máte nějaký falešný dojem, že česko někdo bere vážně. nebere. )))))možná to ve vás vypěstoval soudruh vávra svym opusem o husitech. smiřte se s tím, že jste nula. češi by se radši už k ničemu vyjadřovat neměli.
22. 02. 2014 | 00:23

jozef napsal(a):

Sef Europskej banky pre obnovu a rozvoj Atalli 1992: :Europania dobyjaju Europu,ako dobyjali Ameriku".
V tom case som viedol ceskoslovensku mierovu iniciativu Za bezpecnost a spolupracu vsetkych narodov,kultur a hospodarstiev Europy.
V tom case v politike a v mediach este nezanikla oficialna zapadna politika "Jednotneho europskeho domu od Atlantiku po Ural".

V ustach med,v rukach jed.V ustach Europsky dom od Atlantiku po Ural,v rukach dyky /prava na sebaurcenie,ludske prava,demokracia/ trhajuce Europu na krvave franforce.
V hlave krvava,chutna korist.

V tom case by som dal,mat tak moznost,cokolvek Cinanom,aby nase narody,nasu civilizaciu, zachranili pred Wall Streetom.A jeho podriadenymi zapadoeuropskymi predatormi.

Dnes dufam,
ze nas Cinania hospodarsky a politicky zdominuju ovela skor,nez nas zdecimuje aliancia NWO,aliancia Wall Stretu a stupencov sarije.
Dnesna davka vysinutych medialno-politickych dobyvatelskych amoralit, typu tejto Hvizdalovej, je na kona prilis.
22. 02. 2014 | 00:49

skeptický napsal(a):

H...

Maj pravdu.Já to říkám pořád.
Čest.
22. 02. 2014 | 01:16

honolulu napsal(a):

Tak ted neco, co vam neni pravdepodobne znamo, o Rusku - zatim !

Od roku 1945 Rusko (Soveti + Rusko)) vedlo 52 regionalnich valek.
Po nastupu Putina, se armada a bezpecnost profesionalizuje a tim bylo tisice vycvicenych odborniku na "fackovacky" propusteno z bezpecnostnich a vojenskych utvaru.

Takze Rusko ma dnes, v tyto dny 600 000 nezamestnanych hrdlorezu, kteri neumi nic jineho nez to, na co byli vycviceni -
rezat krky. (Diky Bohu za ne. Jinak by to delali Machometani Slovanum.) Ta zeme mi pripada jako Amerika v dejinach 19-teho stoleti. V dobrych rukou ma potencional se stat opravdovou velmoci.

Kdyz ti propusteni "odbornici" nahodou sezenou zamestnani, tak je to jako security pro kriminalni a polokriminalni organizace, casto se vzajemne hubici.
Samozrejme, ze se hodne lidi snazi tento anarchisticky bordel zmenit - a nebo ho vyuzit.

Staci kdyz car Putin zapiska a posle "odborniky" do Kijeva. Oni budou cely stastni, ze maji pana a ze jsou potrebni.

Krucek po krucku car Putin napravuje bordel po Jelcinovi. Vyporadal se s nejvetsimi oligarchy, ketri plundrovali Rusko pod plastem demokracie. Jim patril olej. Stat z oleje mel pouze
28 %. On a nekolik jeho lidi casem zmeni vse, co je tam negativni.
Samozrejme na ukor demokracie. V nekterych zemich proste demokracie neroste. Lide ji nerozumi...

Tento renesancni process o ktery se Putin snazi, si urcite nenecha ohrozit rozpinavymi plany EU... (Vzdy by mu tam poslali million cernochu ze Somalska, ve jmenu integrace.)
Takze zadne starchy Cesi, dohromady se tam nic nedeje.
22. 02. 2014 | 01:55

desider napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):

soudruh skeptický,
vy jste za minuleho režimu olizoval podrážky ruským bolševikům
----
soudruhu tajemny vam nekdo vylizal palici a to do dna
22. 02. 2014 | 02:06

desider napsal(a):

Al Jouda napsal(a):

To nestor :
Jak mohou na Ukrajině být nějací fašisté, když tam stejně jako u nás mladé lidi vychovával Komsomol přes 40 let ! To jsou prakticky 2 generace, do jejichž hlav byl denně vtloukán všemi možnými i nemožnými prostředky tzv. socialistický internacionalizmus.Komunista prostě nezná jiného nepřítele než fašistu :))))))
---nekomu to v ty palici zustalo a nekomu se to tam nedostalo i pres denmodenni vtloukani
a co Vam?
22. 02. 2014 | 02:22

antipolitik napsal(a):

Kdoví zda tihle politoblábolové těm svejm kecům věřej? Asi jo, oni tyhle politický sračky k živobytí potřebujou. Ovšem otázka zní, z čeho se snaží dělat vědu? Pokud by si každý národ tu svou politickou chásku jednou pro vždy umravnil aby si bez vědomí voličů ani neprdla, tak mám dojem, že bysme se vyhli mnoha krveprolitím a konfliktům. Ukrajinu má na svšdomí jen a pouze politická cháska a je jedno jak si říká, jestli demokrati či jinak. Všechna současná krveprolití má na triku politika jako taková, protože se politici, hlavně ti tkz. demokratičtí povýšili na mocnáře, nad ostatní, nad národ, nad lid. Tohle je jim potřeba zatrhnout a bude pokoj!! Jiná možnost není, než ty politický zmetky mít pod palcem my a ne finanční elity!
22. 02. 2014 | 04:59

dynonda allowed napsal(a):

Jen klííd.

Na Ukrajině, podle všeho, je skoro vše v rukou krále Miroslava, kterému se zaslíbila, .. a Vítka, poradce z nejmilejších.

Teď jde jen o prkotinu, získání duše tamního všeholidu, béé, není co řešit.

Ruce pryč od Ukrajiny! Už teď jich tu je!
22. 02. 2014 | 05:30

Pepa Řepa napsal(a):

Nenastal už čas přijmout Lex Kožený, Rittig a spol.?
Co jsme si...to jsme si starosoudruzi i novosoudruzi z Brusele žijící v pravdě a lásce, je třeba tlustých čar.

Třeba dá Tymošenko něco na a.cz.

Kdyby chudák Vasil tuši, že už teď si ho zaživa porcujou jako kdysi Polsko.
Z východu Ivan, ze západu Helmut u na Pšonda zbyde kousek.Kvůli tomu mrznul :-)
Madlénka i jiné holky z americké školky ovládnou sítě jako v Kosovu.
Byli,žili dva. Adolfek a Vissarionovič, bláhoví oni o to válčili.
Pche jde to i jinak.

Vaska dostane kosmodisk, Helmut mu prodá fanku od Siemense -ve slevě, no nekup to-a půjde zase na vandr stavět křivé ploty.
A omastíme to lickými právy a životem v pravdě a lásce, jako škubánky, aby to mamlasovi lezlo lépe do krku.
On to spolkne, o tom žádná
:-)
22. 02. 2014 | 06:34

Targus napsal(a):

To: Al Jouda

Jak mohou na Ukrajině být nějací fašisté, když tam stejně jako u nás mladé lidi vychovával Komsomol přes 40 let !

Joudo, Joudo, vy jste zase za joudu.

Komsomol byl založen v r. 1918, tak jakých 40 let?

Na Ukrajině existovaly vždy silné odstředivé tendence, chcete-li iredentistická hnutí, už dávno před vznikem CCCP. S nástupem rasových teorií ve 20. stol. se středověké tradice pogromů ještě upevnily. Je přece velmi lákavé ukázat na toho jedině pravého nepřítele, ať je to žid nebo cikán, případně všichni ostatní, kdo se neprohlašují za Ukrajince.

Jen tak mimochodem, operace za účasti ozbrojených složek (milice, armáda) s partyzánským hnutím se v různých částech SSSR (např. Estonsko, Ukrajina) vedly ještě na počátku 60. let.
Je ovšem otázkou, nakolik byly tyto partyzánské bojůvky vedeny politickými názory a nakolik to byly kriminální bandy, které se jednoduše ukryly v hlubokých lesích a bažinách, kde bylo jakékoli masívnější nasazení ozbrojených složek velice problematické.

Čtěte, studujte, vzdělávejte se, zajeďte se do států bývalého CCCP podívat, ať víte, o čem melete nesmysly.
22. 02. 2014 | 06:37

Targus napsal(a):

Řepo, Řepiči,
vy máte po ... víte po čem.

Víte o tom, že Sibyly, ač jinak vážené, byly všeobecně neoblíbené?
Stojí vám to za to?

Jinak bych to pojmenoval kapánek jinak, řekl bych, že to je taková zpomalená třetí světová válka. Takové zpomalené doutnání sudu střelného prachu, který by normálně vybuchnul v tisícině sekundy. No a my ten výbuch hezky rozložíme do několika (mnoha) časových fází, pročež můžem stát hned vedle a nic se nám nestane, což je účelem.

Má to své výhody:
1/ nestojí to tolik peněz
2/ lze pohodlněji a rychleji zrazovat - ééé pardon - měnit spojence
3/ lze se na tom mnohem lépe napakovat
4/je u toho mnohem méně vlastních mrtvých
5/ lze mnohem lépe a rychleji měnit bojiště
6/ lze u toho mnohem lépe vyvážet revoluci - ééé pardon - demokracii samozřejmě.

Jó, jó, pokrok nezastavíš...
22. 02. 2014 | 06:51

Hajduk napsal(a):

Julkin starý Tymoška tam vedla, velice "diplomaticky" naznačuje , že jak mile Janukovič podpiše prepušťak, Julinka sa s nim vysporiada "demokraticky", podľa stareho Tymošu, podpisom prepušťaku pre Julinku Bátoričku, Janukovič podpiše sebe sam rozsudok smrti/čítajte vedla u malachovskej/
22. 02. 2014 | 07:02

Pepa Řepa napsal(a):

Targus napsal(a):

Řepo, Řepiči,
vy máte po ... víte po čem.
------------------------
Mám:-) Nepochybně,
Proto si mohu dovolit psát to co si myslím, pokud ještě myslím.
Nemám co ztratit.Maximálně mi zase zabanují adresu pro neposlušnost a nerespektu k PC.

Berte to lidské hemžení z té humorné stránky.
Vasil nikdy moc rozumu nepobral. Je hodný pracovitý, ale to je všechno.Posloužil jako nástroj a zase pošupajdí za prací.

Ještě před týdnem, když to vypadalo, že lická práva hodila Tymošenkovou přes palubu-protože čeho je moc, toho je příliš- a připouštěli hlídači PC, že je exemplární tunelářkou-klidně si to tady vyhledejte-dnes dává Tymošenko, coby bojovník zas lická práva a.cz. velerozhovory.

To opět nemá chybu.

A pojídači škubánků to vesele baští.
Ti rudí i ti zbrusu noví.
Není to zábavné, jednomu se vyčítá, že mění nicky, jiní názory jak to doba žádá.

Přece si nemyslíte, že si nechají Helmut s Ivanem robzít tu po desetiletí budovanou ekonomickou družbu- kterou završil Schroeder- rozbít.
Je to taková hra pro žrouty bramborových placek, kteří jsou-pravda- na obou stranách.
22. 02. 2014 | 07:06

Pepa Řepa napsal(a):

Co šroubik?
ten se taky ještě minulý týden ohradil, že by snad byl kamarád tunelářky.
Teď je ti jiné, pustili ji Julinku nevinnou.
Inu....vr´t sa šrůbe okolo mňa....udělej kolečko....pravda a láska to žádá.
22. 02. 2014 | 07:12

Hajduk napsal(a):

Janukovič je všeličo , ale nie padnutý na gebuľu, myslite si, že nemohol podpísať skalopom,kutikom roudym, šroubam,ladikom , úľavu ha ich boľavej dušičke ten zdrap papiera, ktorým by zadara predal UA ? Ale mohol, šel by na dovču, bol by velavažený občan EU, a tak užival by si , až tak sprostý zase nie je, ako to o nem hovori Julkin starý Tymoša u malachovskej.
22. 02. 2014 | 07:14

Filuta napsal(a):

Brambora

Četl jsem prohlášení Křečka a nic trestuhodného jsem na něm neshledal.
Mluvil logicky.
Právo na názor má v demokracii každý, i ombudsman, dokonce i Křeček.
Jenže vy demokracii nechcete, stejně jako Šabatová byste každému nejradši strčili roubík do huby.


Pepa

Šroub náhle mění názor.
Ještě předevčírem obdivně psal o Kličkovi a pár dnů předtím se bil jako lev za "nevinnou" Tymošenkovou.
Vždyť říkám, je jako ta zmatená obstarožní gymnastka.
22. 02. 2014 | 07:38

Targus napsal(a):

To: PŘ

No jo, když já jsem tahleta citlivá dětská duše a je mi líto Vasila, že zas bude ohýbat hřbet. Byl jsem tam naposledy v r. 97 a chtělo se mi nad ním brečet. Vůbec jsem nemohl pochopit, jak to že ti lidi ještě neumřeli hladem.
Teď jsem byl dvakrát jen tak pěšky v Solotvinu, no taky žádná výhra, všude, kam se hneš, šmejdy z čajny, předražená zmrzka z mrazáku, pro změnu z Ojropy. Podle toho, jak na mě hleděli, když jsem to kupoval, byl jsem asi jediný za celé léto, kdo projevil zájem.
Jediný ukrajinský výrobek, na který jsem za tři hoďky špacíru narazil, bylo sladké pečivo v maličkém stánku, něco mezi zákuskem a sušenkou.
Prodávala to tam babka, deset let do prodlouženého důchodu, práce žádná, podpora žádná, dávky žádné. Dostávala za to míň, než kolik musí měsíčně poslat vlásti (vládě) do důchodového fondu, aby možná jednou někdy dostala starobní pidialmužnu.
Koupil jsem toho za všech deset éček, která jsem si proměnil na grivny a neměl je za co utratit, nesli jsme toho s klukem tři pytle. A pak jsem ho s plnou hubou cukru a těsta sobecky poučoval - synu, nežer to, osypeš se, máš alergii.
No, neosypal se, asi tam úkáčka daly málo konzervantů a emulgátorů.
22. 02. 2014 | 07:40

patriot napsal(a):

honolulu:

„Od roku 1945 Rusko (Sověti + Rusko)) vedlo 52 regionálních válek.“

Můžete uvést zdroj / odkaz, ze kterého čerpáte? Ideální by byl nějaký seznam podobný níže připojenému seznamu. Děkuji.

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
22. 02. 2014 | 07:52

Filuta napsal(a):

Tohle Klaus s Weiglem naprosto trefil.
Dost dobrá analýza.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ukrajina-politicky-komentar-k-situaci-dhj-/p_zahranici.aspx?c=A140221_160333_p_zahranici_wag
22. 02. 2014 | 07:52

Filuta napsal(a):

"....Ale to ponechme stranou, zmínil jsem to jen proto, aby bylo jasné, jak naivně Kyjevané na barikádách uvažují. Takže chápu nejen tisíc důvodů, proč mají lidé právo být nespokojení, ale také to, že Ukrajina není názorově homogenní a v základním dělení se štěpí na západní a východní část, což hrozí rozbitím územní celistvosti státu. Tady ovšem už přestává legrace.

A teď přichází to hlavní. Srovnejme si míru agrese obou částí Ukrajiny. Když Janukovič ohlásil podpis asociační dohody s EU, tedy de facto odklon od Ruska, východní část žádné pogromy neorganizovala. Byl klid, vše se mohlo řešit politicky.

Když podpis asociační dohody padl, začali stoupenci EU dělat bordel, jaký by žádný stát nestrpěl. Vyvolávali násilí, a to nejen proti státním orgánům a policii. V televizi dokonce byly vidět lynče starostů, policistů a jiných osob spojených se státními či územními úřady. Tak si to srovnejte. Z druhé strany se žádné podobné akce proti podpisu asociační dohody nekonaly.

A nejen to. Kdo ty nepokoje rozdmýchává? Jezdí tam snad Putin aktivizovat východní gubernie? Ne, ten je velmi zdrženlivý, když uvážíme, že se to děje na hranicích s Ruskem! Naproti tomu tam jezdí nepřetržitě zástupci EU. Na barikády postavili „německého“ boxera Klička a vydírat Janukoviče jezdí vysocí představitelé EU. Začal to německý ministr zahraničí, pokračoval v tom Schwarzenberg a Füle, dovršuje to Ashtonová. Barroso organizuje pikle v Bruseli a „přesvědčuje“ členy EU k jednomyslnému a tvrdému postupu vč. sankcí.

Už je jasnější, která strana hraje roli válečných štváčů? To oni nesou na rukou krev ukrajinských mrtvých."

Dušan Streit (Euportál)
22. 02. 2014 | 07:59

Maximus napsal(a):

Naše teta Julča lepá má na hlavě úpletenou vánočku,
nereptáme a těšíme se na z lochu puštěnou kočku,
hned poběží kulhajíc do Swiss banky pro ojro či dolárek,
potřebuje vydechnout si a hned půjde na UA hrádek,
bude totiž prezidentkou a vládu povede boxer nebo Bandera,
nikomu a ani pánům z EU nevadí, že to je a byla potvora,
teď je hvězda a bude zvaná i do EU dvora!
Úkáčka se těší na demorácii a lická práva jako malej klučina,
netuší však teprve to všechno začíná,
oligarchů nahradí tam globál s jejich manýry,
na UA vyroste základna NATO a Amík tam pošle kurýry,
to by bylo, abychom potom nezahnali Rusa zpátky do díry!
Úkáčko se těší na demokracii a netuší že k tomu musí být podmínky,
ale dnes je jasné, že max. dostane z Chemie Leipcik nové holínky!
Někdo cinká klíči, jiný hází žhavé koktejly,
vys..te se na to lidi a běžte chránit motýly!
22. 02. 2014 | 08:00

Filuta napsal(a):

"Pochvala" pro Aktuálně

"...Server Aktualne.cz, který se mj. specializuje na cílenou dehonestaci prezidenta republiky, přičemž nemine dne, aby se o to nepřičinil komentářem Martina Fendrycha nebo jiného výtečníka, si z pera téhož Fendrycha libuje nad tím, že čeští politici jsou v postoji k Ukrajině jednotní. (Zeman ovšem vlažně jednotný…)

Janukovič, který ve středu sjednal s vůdci opozice příměří, jež porušil jako první vůdce tzv. Pravého sektoru Radek Jaroš se svými „bojovníky“, jak je cudně označují média, tak má podle nich na rukou krev desítek lidí, kteří v bojích státu s těmito demokraty přišli o život. A je třeba na jeho hlavu sankcí.

Hlava mi nebere, jak došlo k tomu, že prezident Janukovič zvolený v roce 2010 v nezpochybnitelně demokratických volbách přestal být demokratem a demokraty se – alespoň podle měřítek mainstreamových médií – stali lidé, kteří násilně obsazují státní budovy, zapalují auta, vrhají na policisty dlažební kostky a zabíjejí je, ozbrojují se střelnými zbraněmi, které používají je proti svým politickým odpůrcům a v rozporu s ústavním pořádkem své země vyhlašují nezávislost na státních orgánech.

Aby nebylo pochyb: o Janukovičovi si nedělám iluze. Je to stejně jako většina dalších ukrajinských (a řady českých) politiků zkorumpovaný bafuňář. Jeho volba byla nicméně legitimní, vláda jeho Strany regionů byla legální (většina padesáti poslanců v ukrajinském parlamentu). Proč tedy vadí tak, že musí jít?...

To, co se teď děje na ukrajinském majdanu Nezávislosti, je podle zákonů USA „vnitřní terorismus“ a „federální zločin spojený s terorismem“.

Originál dokumentu „Patriot Act“ z roku 2001 je na politechbot.com. Stojí v něm, že akce „zaměřené na nátlak na vládu pomocí zastrašování nebo násilí“, jsou přísně trestány. Konkrétně: za verbální tlak na vládu pomocí zastrašování s hrozbou násilných činů je 10 let vězení. Kdo ničil nebo způsobil poškození jakéhokoliv vozidla, budovy či jiné nemovitosti, je v USA poslán do vězení na 25 let. Pokud rebel způsobil zranění dalším občanům nebo policii životu nebezpečnými zbraněmi: 35 let.

Pokud jde o cizince nacházející se na místech střetů s policií, „Patriot Act“ dává oprávnění zadržet je až na šest měsíců! Z tohoto hlediska je pozice americké vlády, která podporuje ukrajinské buřiče, totálním pokrytectvím."

- See more at: http://www.blisty.cz/art/72247.html#sthash.uNpFMuJB.dpuf


- See more at: http://www.blisty.cz/art/72247.html#sthash.uNpFMuJB.dpuf
22. 02. 2014 | 08:04

Hajduk napsal(a):

Nevie nekto, kde je zašitý Juščenko?, on je predsa hlavný svedok v kauze Julinka kosmodisk a plynova biela pani Bátorička, svedčil proti Julinke na sude a na základe jeho obvinený bola Julinke nasadena nova sada kosmodisku ukrajinskej výroby.
Neviete kde je Juščenko?, na majdane sa neukazal.
22. 02. 2014 | 08:05

Maximus napsal(a):

Rovnátko přijme uprchlíky domů na daču a do baráku
nechá si od nich vykopat studnu a udělat nový plot a zrejt zahrádku!
Nechá je přespat ve stanu na zahradě a zaplatí jim korunou,
co tvrdě vydělal ve škamnách PS se 101kovou Mirunou,
Nezbývá než podotknout:
To se sem Ukáčka jen pohrnou!
22. 02. 2014 | 08:15

vasja napsal(a):

Filuta napsal(a):
A nejen to. Kdo ty nepokoje rozdmýchává? Jezdí tam snad Putin aktivizovat východní gubernie? Ne, ten je velmi zdrženlivý, když uvážíme, že se to děje na hranicích s Ruskem! Naproti tomu tam jezdí nepřetržitě zástupci EU. Na barikády postavili „německého“ boxera Klička a vydírat Janukoviče jezdí vysocí představitelé EU. Začal to německý ministr zahraničí, pokračoval v tom Schwarzenberg a Füle, dovršuje to Ashtonová. Barroso organizuje pikle v Bruseli a „přesvědčuje“ členy EU k jednomyslnému a tvrdému postupu vč. sankcí.
-----------------
Pěkný.
Jen mamlas nepobere, kdo má tu krev na pazourách.
22. 02. 2014 | 08:16

Pepa Řepa napsal(a):

Tarqus
záleží jaký pohled zvolíte.
Jak kdo.
Franta žasne, kdo to zaplatí, Helmut pohovoří s tatíkem, jaká byla zima u Kyjeva, Georgise klepne, kam se nacpe 65 miliard, když reje rypákem v zemi, Pablo zavětří, jestli by nebyl nový Blochin pro Real, Ivan stojí u kohoutku s plynem, aktivisté všech barev zpívají odrhovačku o lických právech. komisařům z Brusele je to fuck, za půl mega měsíčně byste taky zvedal ruku, Nguyen popostrčí trpaslíky dál na východ, kucí od medii nasliní prst, odkud fouká vítr, bezmozci budou ńafat, ukázali jim cosi v TV, Pehe s Hvížďalou zamudrují, Košišková složí písreň o statečném barelu dobrot, k místním nepřizpůsobivým a běžencům ze Sahelu přibude pár set Glebů pro federální kriminální ústřednu, Julinka si postaví haciendu v ukástylu vedlre Bakaly.......

....... a Vaska s Oxanou mají holt smůlu.

Kolo Ukrajina nevyvezou, nevím jestli se dělá chlouba automobilového průmyslu Záporožec, zbudou teskné písně a fanka na maltu. Oxana půjde utírat WC do Globusů.
Snad jen ty sušenky, rusák prej pije v Soči nějakou Ča-ču, znáte to?
Má to prý 70%.

Tak vypadá globální vesnice 21.století,možná začne i Eurovia stavět bombírované silnice. Sblížíme se.
22. 02. 2014 | 08:17

resl napsal(a):

Filuta : Ještě předevčírem obdivně psal o Kličkovi a pár dnů předtím se bil jako lev za "nevinnou" Tymošenkovou.
---------------------
Takhle to nejde svazáku, víte že lze tady vše dohledat, nebo máte vzor v Klausovi, který rád zapomene ? Můžete si vymýšlet fantazie jaké to bude až padne eu, ale nemůžete lhát o mém psaní. Najděte prosím velebení Kl. a Tym. Lísáte se sice k řepíkoi silně, ale nevšímá si vás i když vede podobné bláboly. Ještě mu ale zbývá trochu studu a to je ten kousek, který se za vás stydí.
zkouška : Filuta nedávno psal, že kdyby žil Havel, tak by určitě našel na Uk. řešení. Putin a spol. mají na krku životy Ukrajinců, což začlo vydíráním přes ropu a pokračuje úplatkem, který si Rus veme stokrát zpět, jen aby udržel zbídačelé obyvatelstvo v nevědomosti.
22. 02. 2014 | 08:37

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa:
"Ivan stojí u kohoutku s plynem"
Ale kdeže, davno funguje reverzný koutik a Slovensko je tranzitnou krajinou, Ukrajinci budu dostavať Ruský plyn od Helmuta , kohutiky sa otočili . Vec stala iba na cene, Janukovičovi oznamili že bude platiť za reverzný plyn 392 EUR a 99 centov, to je o cent menej, neželi mu to vybavila Julinka Bátorička , nu a chlapik si to zratal a sa preratal o jeden , iba jeden cent , mohol už davno v Karibiku si vaľať šunečky, sprosťak.
22. 02. 2014 | 08:42

resl napsal(a):

řepíku, vidím že vás ani Uk. moc nebere a raději předvádíte znalosti z oboru kultury a sportu. To my s Filutou jsme jiní kabrňáci. My to Rusko časem donutíme kleknout na kolena a prosit své vlastní občany o prominutí, za to, co napáchali na jejich duších. O něco výš píše Targus o bídě, kterou na Uk. viděl, takže čemu se vy svazáci divíte, když už to nová generace nechce pod mužikem zažívat dál. Trvá to už moc generací a vy jim nechcete dopřát to, co máte aspoň vy doma, nebo v garáži. To co máte v hlavě, po zkušenostech s Rusem, chtít určitě nebudou.
22. 02. 2014 | 08:49

Hajduk napsal(a):

Janukovič podrazil západ, všetko bolo nachystane, Slovensko a cela EU , mohla nahlásiť rast svojej ekonomiky a stagnaciu nezamestnanosti o 0,00001%. Tak ťažku podpasovku od Janeka nikto nečakal . Nu nič, par mesiacov sa zdržíme a vzhuru do lepšej buducnosti.
22. 02. 2014 | 09:05

Ernesto napsal(a):

Uk prez. Janukovič udělal dobře když zavčas odjel tam kde ho mají lidé rádi ! Do Charkova ! Do Kyjeva at se raději již nevrací nebo dopadne jako rumun Čaučesku ! Benderovci zblblí západní propagandou neznají slitování ! Prezidente nevracej se ! Ze záhrobí duch socialistického revolucionáře Ernesta Che Guevary
22. 02. 2014 | 09:06

TomášL napsal(a):

Ernesto

Janukovyč přijel do Charkova z důvodu:

Dnes se bude v Charkově konat sjezd zástupců všech úrovních jihovýchodních regionech Ukrajiny a Krymu. To bude velmi zajímavé, jaké požadavky předloží euroKiewu. :-)
22. 02. 2014 | 09:17

Vladimír Kún napsal(a):

Jde o uhlí, rudu, plynovody a obilí
Západním politikům nejde o "svobodu a demokracii", o tu třeba v Iráku, Sýrii, Afganistánu, Libyi, atd. nikomu nikdy nešlo. Ukrajina je v Evropě poslední zemí, která má dosud obrovské zásoby uhlí a rudy a navíc má největší plochy nejúrodnější černozemi v Evropě. A jen a jen o to Západu jde. Svržením nepohodlné ukrajinské vlády dosadit vlastní koně, s jejichž pomocí a podle diktátu SB, MMF si podnikatelé ze Západu toto obrovské přírodní bohatství zprivatizují a zmocní se ho. Ostatně Bakala a jeho NWR nejsou jediní, kdo už brzy nebude mít v Evropě co těžit. - Západu jde o peníze, o laciné uhlí, rudu a obilí, o nejlacinější horníky a zemědělce v Evropě, o ukrajinské plynovody, přístavy a letiště.
Co je proti tomu pár set hloupých mrtvých Ukrajinců, kteří si myslí, že "bojují za svobodu" a vstup do EU. Ta se na ně s nějakou pomocí a půjčkami vykašle.
22. 02. 2014 | 09:37

vico napsal(a):

- Mejdan na Majdanu zatím nekončí. Hoši z Pravého sektoru avizují brzký útok na "Zimní palác" /sídlo ukrajinského prezidenta/. Vládní budovy už jsou násilně obsazeny. Chybí už jen výstřel z Aurory.

-Stane-li se tak, bude mít "pražská kavárna" plné ruce práce přesvědčit řadového Pučmidráta, že to co má zobák jako kachna, kváká jako kachna, chodí jako kachna není kachna, ale vítězná demokracie.

Takhle totiž vypadá řadový puč někde v Africe. V demokratických volbách zvolený prezident zavčasu prchá do Charkova, aby síly pravdy a lásky ho nepověsily na hák nohama vzhůru a hlavou dolů - jako Mussoliniho.

Tak v tomhle hoši, co si o sobě myslíte, že jste se už narodili s dědičným znamením demokrata/jen kvůli tomu, že volíte TOPku/, s vámi opravdu nejedu.

Zvítězí-li v tuto chvíli ulice vedená lidmi, kteří OPRAVDU hajlují, vystřídá Janukoviče opravdová sběř a lidský odpad.

Rusku, EU a USA se tak vývoj definitivně vymyká z rukou a stává se zcela neřízeným. O vážnosti situace svědčí to, že ministři zahraničí nejvýznamnějších zemí EU podstoupili osobní nebezpečí a mnoho hodin ve stavu obležení sjednávali kompromis, který byl jedinou nadějí na řešení nastalé situace stále ještě demokratickými prostředky.

"Demokraté" z Pravého sektoru /kteří jako kdyby z oka vypadli našim adorantům bratří Mašínů/ však v předtuše vítězné domácí zakálačky už demokracii nepotřebují k ničemu. Té se přece dovolává, dle jejich chápání, jen ten, kdo nemá dostatek kalašnikovů.

Janukovič svým způsobem chtěl asociační dohodu a udělal kardinální chybu, když podlehl nátlaku Putina. Hoši z Pravého sektoru však vedou své Vasily a Vasilisy do Pekla. Prohrají všichni.
22. 02. 2014 | 09:51

Targus napsal(a):

To: resl

Jestli si myslíte, že se obyčejný "Vasil Domácí" po vstupu Ukrajiny do eurostruktur opeří, jste na omylu.

Vysvětlím na příkladu Rumunska a Bulharska.
Za komárů život na Balkáně nic moc. Záhumenek a zakrslý koník ve stáji byl životní nutností, příbuzní v městě pečlivě pěstovali vztahy s rodnou hroudou na vsi.
Dnes nejsou schopni přežít ti, kteří nemají nikoho "na západě". A můžu vás ubezpečit, že zejména Rumunů, a to nikoli žebrajících cigošů, ale poctivých pracantů, jsou venku milióny.
Šiřitelé demokracie velice pečlivě dbají, aby ti, kteří nemají žaludek a na zlodějny všeho druhu, měli řádně utažené šrouby.
Dnes už i cedit krev je málo...
Proto vám dnes 99% obyčejných Rumunů a Bulharů řekne, že se mají ekonomiky daleko hůř, než za toho údajně proklínaného Ceausesca a neschopy Živkova.

Abych to shrnul, perspektiva života na Balkáně je následující:
1/ zdědit hospodářství, které více méně nezávislé na okolním světě, kromě elektriky a ojetých pneumatik na povoz nepotřebuje od státu a okolí vůbec nic. Když nemá na naftu, zorá koníkem a blaženě žije ve středověku.
2/ ihned po ukončení školy vyrazit směr západ, vzít jakoukoli práci za jakoukoli mzdu a z té ještě posílat půlku domů.
3/ chodit za pět peněz do práce v Rumunsku. Zde je několik kategorií, stejně jako u nás, ovšem s daleko brutálnějšími příjmovými rozdíly. Většina nevyvolených se potácí kdesi okolo poloviny obvyklé mzdy českého nekvalifikovaného dělníka (dvanáct brutto) při zhruba stejných životních nákladech.

Nedělejte si iluze, že by na tom byl Vasil líp. To ani náhodou.
22. 02. 2014 | 10:00

Luciano napsal(a):

V zájmu paměti,bych chtěl připomenout,že Tymošenová dostala kriminál ne kvůli "odporu vůči Rusku",ale NAOPAK za premiérský podpis smlouvy (nafta-plyn),která v očích Janukovyč-Ukrajinců se jim zdála výhodnější pro Rusko než Ukrajinu.Proto včerejší náběh na zrušení onoho zákona,a tím propuštění Tymošenkové,zdaleka nemusí být protiruský krok.

Zdá se mi,že kvalitní černozem Ukrajiny by ji mohla proti vymrskané a chemizované ornici zemí EU kvalifikovat do pozice biopotravin-s vyšší cenou.V každém případě,nejen kvalitou ale i objemem.Připojení obilnice Ukrajina k EU asi znamená konec olivového Řecka,Portugalska a Španělska, a i ČR-jejího zemědělství,krom kterého již dnes nic jiného nemá:průmysl byl mýcen.Bídu.

Násilí v devadesátých letech v Jugoslavii a nyní na Ukrajině,se děje v postkomunistických zemích,kde byly tradice "silných vůdců" vládnoucích desítky let:Tito a Brežněv.

Jestliže u Jugoslavie ještě bylo možné neklasifikovat prospěch postkomunismu za to,vzhledem k vyjímečnosti Jugoslavie vůči RVHP i tradicím Osmanské říše,dnes po čtvrstoletí už nelze být na pochybách,že druhý případ -Ukrajina spolu s prvním znamená v prospěchu-vysvědčení postkomunismu jako systému nedostatečnou.Systém hapruje,a stěží může jít jen o momentální a náhodnou krizi.Z toho hlediska sledovat politické pády Miloševičů,Janukovyčů a těch co přijdou jinde po nich v bývalých zemích RVHP je cosi jako litovati "posledního ruského cara Nikolaje II".To co se děje nutností nelze brát s lítostí,to lze jen respektovat,smířit se s tím.Ukrajinci jsou pouze otevřenější charektery.V sobě nic nepotlačují,ale ventilují.Pravý opak charakterů západoevropských lidí navždy smířených s osudy ušlápnutých nicek.Kam část ukrajinské opozice míří,v touze po placených úřadech pro sebe se servilními občánky .Spíše otázkou je zda je to vše hlavně systémem v principu nebo spíše personálně jeho vůdci.
22. 02. 2014 | 10:01

Filuta napsal(a):

Resl


Kecáte z hladu.
Julča, Kličko, Dientsbier a Šabatová - to je váš vzor, stalinisto.
22. 02. 2014 | 10:05

Jemnický napsal(a):

Honolulu

Vídím to podobně. Dlouhodobým strategickým cílem je rozporcování Ruska a vykradení nerostného bohatství. Ukrajina je klíčem k branám Kremlinu.
Na porcovačku se chystá strejček Sam, Áda Helmuth se zbytkem eurosebranky, Frantíkovi se nechá severní Afrika, aby dal pokoj. Když bude potřeba, přibere se k porcovačce Hun a také tureckej machometán, aby to bylo demokratické a necpal se do EU. Nevím co kucí z Kitaje, ale ti se do toho asi nepoženou, protože Putin je také Pu Ťin a je dobré mít na severu spojece, když vám dluží celý svět a zejména strejda Sam. To je třeba mít nějakou tu jadernou ponorku a letadlovou pramici, Rusko může pomoci těch věcí se domoci.
Břiblblý český politický trouba bude vytrubovat podle www.aktualnieuronoty.cz
Pěkně to postupuje Jugoslávie-Srbsko, Československo, Ukrajina,
Třetí dělení Polska bude taková pěkná tečka za tím naším případem.
22. 02. 2014 | 10:07

KvL napsal(a):

to: Vladimír Kún
Vždyť jsem to napsal byť trochu jinak. Evropské energetice se budou velmi hodit i Ukrajinské hydroelektrárny, do kterých tedy nesjpíše bude nutno investovat. Být lidmi v Bruselu, pokusím se o získání UK a nějak je i proti obecným trendům přesvědčím pro výstavbu dělších hydroelektráren, které pak budou využity ke stabilizace EES, tedy toho co zbude když z DESERTECu odstraníte BV a SA, ten mimohcodem vůbec nepočítal s Ukrajinou.
Jinak v Evropě je ještě dost uhlí, ale problém je jak jej těžit, hlubinně to není ekonomické povrchově problematické, no snad jedině to ložisko zapálit a získávat tak plyn, případně nějak i odpadní teplo z toho procesu.
22. 02. 2014 | 10:12

Hajduk napsal(a):

Ale prosím vás , nebudte pesimisti , Adka v roku 1941 v vyleštených čižmách a v nahodenej novej uniforme sa chystal na parád , na červenom námestí , A jak sa to otočilo?

Marshal Malinovskij:

Kozaki, kozaki ,
jedut jedut po Berlinu
naši Kozali!
22. 02. 2014 | 10:18

marxík napsal(a):

Objevuje se tu plno filutů, kteří si povšimli mediálních masáží ve věci UK, a je zřejmé, že mají na věc jiný názor.
Dovolím si učinit poznámku, že manipulátor tím víc tlačí na pilu, čím je probírané téma pro něj důležitější. V této souvislosti je zároveň pozoruhodné, že si filutové doposud nevšimli manipulace, nebo ji bez výhrad přijali, týkající se NEBEZPEČÍ KOMUNISMU, kteréžto téma v našich médiích rezonuje už léta.
Přitom podle intenzity obou manipulací se nepochybně jedná z pohledu manipulátora o otázky stejného významu.

Potvrzuje to názor kolegy agy, že běžný představitel elektorátu je především uzlíčkem emocí.
22. 02. 2014 | 10:21

resl napsal(a):

Po r.89 vzešly všechny vlády z ulice, není možné nechat sedět staré bolševiky na místě, to raději ať přijdou noví /když jiní nejsou/ a ti už si dají bacha nadbíhat Putinovi. Je nutné vědět, že nynější uk. ministři, vláda, že to nejsou žádní lumeni, je to náhoda, nebo přítulnost k prezidentovi, koho vynesou na pidestál. Země, kde rozhoduje jedinec se nikdy k prosperitě nedostane a lidi zůstanou zubožený navždy. Sovětské Rusko je třeba dostat na kolena, jinak nebude v Evropě nikdy klid. Vím, že to vadí svazákům, komoušům a opatrnejm, protože se obávají o svou svobodu, ale jinak to nejde. Dráty z hranic padly a neleze ubírat těm zuboženým to po čem touží. Bez svobody není podnikání, ale kradení, nelze studovat, ale opisovat bolševické žvásty, nelze číst co chci, nelze poslouchat hudbu, lze jen jedno, žrát s filutou bůček a zůstat primitivem na svém zasmrádlém dvorku do smrti. Jenže Ukrajinci už viděli, jak se dá žít jinak, tak je pochopte a nevyhrožujte, když se vám všem žije daleko líp než za bolševika. Retardované komouše do toho nepočítám, ani vykutálené stalinistce Semelové, kdybyste řekli ať vrátí čas, tak vám pravdu neřekne. Chcete být v jejím a komoušském spolku ?
22. 02. 2014 | 10:30

TomášL napsal(a):

Trochu zasupluji aktualne.cz

Prezident Janukovyč je v Charkově, kde se koná sjezd zástupců všech úrovních jihovýchodních regionů Ukrajiny a Krymu!

Není pravda, že je neznámo kde!!!
22. 02. 2014 | 10:34

jenda benda napsal(a):

Why has the situation in Kiev become so violent and dangerous? Does it have anything to do with the leaked Victoria Nuland conversation? Why should the West determine who governs in Ukraine? And is Ukraine heading toward civil war? CrossTalking with Marcus Papadopoulos, Robert Oulds and Ariel Cohen.

http://rt.com/shows/crosstalk/kiev-nuland-civil-war-030/
22. 02. 2014 | 10:35

TomášL napsal(a):

op: všech úrovních jihovýchodních regionů Ukrajiny, Krymu a Sevastopolu
22. 02. 2014 | 10:37

resl napsal(a):

Filuto, kdo je větší stalinista Kličko, nebo Putin ? Vy jste putinovec, abyste to nezapřel, znáte svůj charakter, ne ? Dávám si na hlavu helmu, vy si utřete mastnou hubu a vraťte se do školy, máte ohromné nedostatky ve vzdělání a svazácké bláboly vás už nezachrání, bim bam zvoní bolševický umíráček a rudý prapor, samá díra se povaluje v blátě. mizím, váš narkoman r.
22. 02. 2014 | 10:37

marxík napsal(a):

Na rozdíl od pana Jemnického vidím zřetelný akční potenciál někoho rozporcovat na straně Ruska. Předlužený západ s uvadající ekonomickou základnou může akorát chrastit zbraněmi. A snad je ještě natolik příčetný, že je schopen rozpoznat marnost takového počínání směrem k Rusku nebo Číně.
22. 02. 2014 | 10:39

KvL napsal(a):

to: Jemnický
V určitý moment se Číná bez RF objede, prozatím to tak není, ale možná že ten čas příjde. Protože pokud dojde k oslabení Ruska, nějak, bude se možná Číně hodně líbit myšlenka kontroly nad sibiřskými nalezišti a řekami, které by mohly zlepšit energetickou bilanci. Proč by platila za suroviny, které by si mohla vzít? Myslím, že ani jeden ze států by se neodvážil použít jaderné zbraně.
Jestliže se EU podaří převzít kontrolu nad ukrajinou, po nějaké době bude usilovat o kontrolu nad Běloruskem, to bude o něco problematičtější, ale během 10-15 let po případném převzetí kontroly nad ukrajinou k tomu dojde.
22. 02. 2014 | 10:40

TomášL napsal(a):

resle

Ivan před Vámi již dlouho nemává rudým praporem, avšak když se otočíte, tak prapor uvidíte v Barrosových rukách. ;-)
22. 02. 2014 | 10:42

TomášL napsal(a):

KvL

Myslím si, že s Ruskem se mýlíte. Nikdo nebude chtít, aby Čína měla nejen největší a silnou ekonomiku světa, ale i surovinovou soběstačnost. Jak by k tomu přišla Korea, Japonsko a potažmo svět?
22. 02. 2014 | 10:48

KvL napsal(a):

to: TomášL
Víte myslel jsem jadernou válku RF-Čína, jo co by dělali jiné nevím, zvlášť když výdaje USA na zbrojení začínají klesat. Pokud bude na západě RF obklopena EU, bude pokračovat současný populační trend a bude-li docházet k nějaké vnitřní destabilizaci, je možné že by k tomu mohlo dojít. Korea možná bude mít své vlastní problémy, myslím že stačí aby v té oblasti došlo k nějaké třeba omezené válce, třeba o Senkaku, severní korejci se zblázní, navíc jižním taky sever tak nějak leží v žaludku. Je možné že Japonsko by se zkusilo na případné válce RF-Čína také přiživit. Tam by šlo o クリル列島 (Kuriru rettó), možná i o Kamčatku.
22. 02. 2014 | 11:02

Vašek napsal(a):

Všechny řeči okolo jsou zbytečné.Na Ukrajině probíhá převrat nebo chceteli puč kdy se určitá část společnosti snaží svrhnout v demokratických volbách zvolenou vládu.A o tom, že je to dost podivná část společnosti není možno pochybovat.Od pohrobků Š.Bandery kteří za války vyvraždili statisíce Poláků a Židů za podobných hesel jaké se teď znovu objevují, až po dynamovské hooligans a anarchisty.Nemluvě o dalších ultranacionalistech.Společnost ze které jde strach.Aby Evropa v budoucnosti stokrát nelitovala toho čemu teď tak ochotně pomáhá na svět.Především Polsko a Slovensko by mělo velmi zpozornět,stačí si přečíst některá hesla o velké Ukrajině,které se už objevují.Bohužel postoj EU povede dříve nebo později k jedinému-rozdělení Ukrajiny nebo občanské válce.Ukrajina není jenom Lvov,Kyjev,Žitomír,Rovno či Ternopol ale také Charkov,Doněck a stále ještě Krym a tam určitě nesdílejí součastný ultranacionalismus západu Ukrajiny.
22. 02. 2014 | 11:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy