Ištván, Nagyová-Nečasová, Janoušek a Rittig

28. 04. 2014 | 21:10
Přečteno 3544 krát
Teorie Agenda Setting, čili teorie o nastolování agendy či témat se zabývá vlivem masových médií na veřejnost. Do značné míry ovlivňuje to, o čem lidé mluví a o čem přemýšlejí. A podobně je zajímavá otázka: Jak si tato témata vybírají média? Podíváme-li se zpětně na posledních pětadvacet let, můžeme zaznamenat při troše zjednodušení tři etapy: V první vývojové fázi po roce 1989 nastolovala ve veřejném prostoru témata média, v druhé fázi, když média začala více lpět na aktualitě než na informaci, to byli politikové a ve třetí fázi, kdy se profilovali noví státní zástupci Zeman, Bradáčová a Ištván, tuto agendu určují převážně oni.

A tak tomu bylo opět i v sobotu, kdy Ivo Ištván dal rozhovor Mladé frontě Dnes, v němž oznámil, že v řádu dní bude uzavřena kauza paní Nagyové-Nečasové ve věci zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování premiérovy manželky. Jako další žaloba bude asi podána na bývalého státního zástupce Libora Grygárka za zneužití pravomoci, kde část řízení bude probíhat v režimu utajených skutečností. Zároveň státní zastupitelství pracují ještě na dvou známých kauzách lobbistů Romana Janouška a Ivo Rittiga. Tam termíny podání žaloby či skončení prvního procesu v případě pana Janouška ještě určeny nejsou. Líčení kvůli dopravní nehodě má pokračovat toto úterý.

Kauzu Romana Janouška komplikuje zřejmě hlavně starý zákon o soudních znalcích, který je z roku 1967 a který v nových právních podmínkách je snadno zneužitelný: Ze znalectví se místo veřejné služby stala běžná výdělečná činnost a za peníze si lze více méně zaplatit jakýkoliv posudek. Bohužel práce na novém zákoně se vzhledem k pádu vlády přerušily a nastavení nových kritérií, která by praxi zprůhlednila, je opět v nedohlednu.

A v kauze pana Rittiga, který přepsal veškerý svůj majetek na advokáty, zase narážíme na jiný doposud málo diskutovaný problém, a sice na trestnou činnost advokátů. Podle § 3 odst. 1 a § 16 odst. 1 zákona o advokacii se poskytováním právních služeb rozumí taková činnost advokáta vymezená v § 1 citovaného zákona, která je v souladu s právními předpisy. Advokát je podle zmíněných ustanovení vázán pokyny klienta, ale jen v mezích právních předpisů (viz § 3 odst. 1), a jsou-li pokyny klienta v rozporu s právními či stavovskými předpisy, vázán jimi není a je povinen je odmítnout (viz § 16 odst. 1). Z uvedených ustanovení vyplývá, že právní ochrana advokátnímu tajemství může být poskytována pouze za předpokladu, že se jedná o právem aprobovanou činnost, tedy o skutečné poskytování právních služeb v souladu s právními předpisy. Pokud o takovou činnost nejde, nejedná se o poskytování právních služeb podle zákona o advokacii, nýbrž o protiprávní jednání, kterému nelze poskytovat právní ochranu.

Z uvedeného názoru odborníků lze usuzovat, že žaloby by mohly časem směřovat i tímto směrem. To by mohlo být mimo jiné i to překvapení, o kterém v sobotním rozhovoru mluvil státní zástupce Ištván.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petrof napsal(a):

žádné překvapení se samozřejmě konat nebude...!!!! Jediné, co se dá téměř s jistotou prohlásit je, že Ištván a Šlachta jsou z lékařského hlediska psychopatičtí blázni....n-tsss.
28. 04. 2014 | 21:57

Richard 7 napsal(a):

pokud jsou Ištván se Šlachtou psychopati, je to jen dobře, alespoň se nenechají zastavit falešnými pocity viny, které se v nich snaží někteří tajtrlové svými histriónskými scénami opakovaně vzbuzovat. Ti dva dělají svou práci a jediné, co k tomu dá říci je "konečně se tato oblast hýbe" a "to právě díky těmto konkrétním lidem, včetně Bradáčové". Kéž by takto začala pracovat také samotná justice, která však jak se zdá, stále chytá světlo do pytlů a to přímo na nejvyšších úrovních, např. NS.
28. 04. 2014 | 22:39

David napsal(a):

"...Advokát je podle zmíněných ustanovení vázán pokyny klienta, ale jen v mezích právních předpisů (viz § 3 odst. 1), a jsou-li pokyny klienta v rozporu s právními či stavovskými předpisy, vázán jimi není a je povinen je odmítnout (viz § 16 odst. 1). ..."

-------------------------------

Takže to je jednoduché. Stačí často jen DŮSLEDNĚ dodržovat již platné zákony.

Ještě by to chtělo stejně DŮSLEDNĚ dodržovat to, že svědek, který při výpovědi lže, by měl být za křivé svědectví potrestán, což se v praxi z 99% vůbec neděje.
28. 04. 2014 | 22:44

Al Jouda napsal(a):

Autor má pravdu : Soudní znalci stejně jako soudní exekutoři by měli sloužit při nalézání spravedlnosti a ne být pod vlivem vidiny zisků. Jeden ze soudních znalců, kteří podali diametrálně odlišný posudek na tutéž kauzu, by měl být z rozhodnutí soudu přísně potrestán jako uplatitelný křivák. Exekutor, který zneužije své pravomoci a způsobí někomu škodu, by měl okamžitě jako exekutor skončit !
28. 04. 2014 | 23:45

brůna napsal(a):

trapné odvádění pozornosti od skutečných kauz. estebák a kmotr všech kmotrů bureš řídí svuj agrofert z ministerstva financí, schvaluje si dotace a ozubené vajíčko prodal OKD 5 miliard pod cenou a poslal EK falešné dokumenty. dvojitý podvod. šlachta-ištvan se zabývá nagyovou, která nechala sledovat nečasovou. zdegenerovaná lůza s mozkama vysátýma reklamama a seriálama radostně piští. žijeme v blbstánu. jinak se to nazvat nedá.
28. 04. 2014 | 23:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

Taky očekávám, že se věci dají konečně do pohybu a ta smečka mazaných lupičů, skrývající se za postavení advokáta, půjde tam kam patří - do tepláků.
Jmenování Pavla Zemana do funkce nejvyššího státního návladního byl od Pospíšila nejlepší počin, který ve své, jinak poněkud kontroverzní politické kariéře, vykonal.
Následovalo odvolání Rampuly, Grygárka, návrat Ištvána a světe div se, tato personální rošáda dělá divy. Netřeba opakovat, že velkou zásluhu na nápravě věcí na st. zastupitelstvích má i Lenka Bradáčová. Jen houšť a větší kapky!
29. 04. 2014 | 08:11

roman napsal(a):

Překrucování práva v České republice, ale jistě nejenom u nás, normální člověk vůbec neumí pochopit. Mocenské struktury se v dnešní "moderní" a "vzdělané" době chovají tak, že lidem zůstává rozum stát. Armády právníků se za peníze chovají jako děvky a nikoho to nepohoršuje. Média nezkoumají pravdu, ale podle vlastníka dělají byznys a propagandu zájmovývh skupin za každou cenu. Největší obchodní společnosti a bankovní ústavy proklamují, že všechno provádí pro zákazníka, přitom jenom vymýšlí jak z něho udělat úplného vola, který jim bude platit. Stačí se podívat na kvalitu a "rozmanitost" potravin. Stát, orgán, který má na spravedlnost dohlížet a společnost udržovat ve zdravé formě je vysáván pijavicemi a napadán cizopasníky, až má daňový poplatník dojem, že mele z posledního a jeho smrt je nevyhnutelná. Vlastně dnešní svět je založen na lži, která se zadírá lidem pod kůži tak rafinovaně, že se již stává normou.
Chápu, že heslo Za peníze v Praze dům bude vždycky platit. Nemohu ale uvěřit tomu, že se vytratili poctiví lidé, opravdové elity, třeba soudci, kteří mají odvahu prásknout kladívkem do stolu a říct, že Janoušek spáchal špatnou věc a nese následky. Hotovo. Jakékoliv kecy okolo jsou zbytečné a trapné.
Je to něco podobného, jako když se najdou normálně uvažující chlebodárci, kteří si řeknou, že zaplatí svému zaměstnanci více peněz, protože si uvědomují, že on mu ty peníze stejně donese v jiné formě zpátky. Jako Baťa.
Pokud se nedodržují v demokracii pravidla, které mají lidský a morální rozměr, budou lidi prahnout po totalitě. Jako po poslední záchraně.
29. 04. 2014 | 08:15

Trochta napsal(a):

Je to bohužel jednodušší, ale dá to čím dál větší práci to skrývat. Agenda je navozována majiteli médií s cílem manipulace veřejnosti ve prospěch jejich zájmů. Žalostný stav dnešního Česka je dokladem, že bez svobodných médií, které nebudou znásilňovány zájmy svých majitelů, demokracie není možná.
29. 04. 2014 | 08:16

xí a tau napsal(a):

Justice nikde a nikdy ze své podstaty není hybnou silou vývoje.Pouze normativně něco více prohlubuje.
Proto pocit lidí.že sametová revoluce byla studentům ukradena "pravdoláskaři,Prognosťákem a Velkou koalicí" ,t.j.ukradena poctivým podnikatelům bez státního dojení je platná tolik asi jako části komunistů se zdálo,že jim Jakeš a spol. ukradli pozitiva ,která mohla být z normalizace. Ve skutečnosti tato společnost neměla připravené a vhodné lidi na změny ani v nomenklaturních kádrech KSČ a ani v opozici,skutečné nebo předstírané.
A změny bez lidí,kteří ví kam to má směřovat a umí to tam vést a provést ,nejsou možné.Horší už je jen zmatek z téhož dna vývoje na Majdanu,ztráta konstruktivní pozice Ruska díky aversi Západu,a nepochybně to,že deprese probíhá ve všech zemích bývalého východního bloku ještě silněji než v ČR.V této době Bulharsko,Polsko,Rumunsko a další-pouze sem nedáváme vědět.
29. 04. 2014 | 08:27

KAteřina napsal(a):

xí a tau:
Co se dalšího vývoje týče, je tu ještě možnost, že jsou lidé, kteří vědí jak a kam a říkají to nahlas, jsou ale odmítáni a zesměšňováni. To se stalo u nás v roce 1992, kdy ODS nabídla, že se bude rozkrádat ve velkém a lidé byli nadšeni. Teď ti samí lidé lkají nad rozkradeným státem. Nikdy tu nerozhodovali ani studenti, ani pravdoláskaři. Vždycky jen šedá masa normalizačních chalupářů placená státem. Babiš, federální Slovák, je typický výhonek této masy. A lidé volí to, co je jim blízké.
29. 04. 2014 | 09:07

a je to napsal(a):

To Kateřina-nikdy jsem neslyšel že by ODS nabízela rozkrádání státu.To co se stalo po bolševické komedii kterou nazvali Sametová je výstižně popsáno takto-------Národ morálně zkažený totalitou+demokracie která přišla---je ten nejhorší smrtící koktejl.
29. 04. 2014 | 09:26

Martin1 napsal(a):

PŘETÍŽENÝ BALON SE JMÉNEM "DEMOKRACIE"
Současný stav v naší vlasti bych přirovnal k přetíženému balónu nad mořem, kde všichni pasažéři vědí, že olověnou zátěž tvoří všemožní OBŘÍ ZLODĚJI, ale ti co je mají za úkol vyhodit z koše ven, tak váhají, protože na svá místa byli dosazeni právě od nich a právě proto, aby je v koši drželi na čestných místech a při pozornějším pohledu zjistíme, že jsou k sobě s těmi olověnými pro jistotu i někteří svázáni u kotníků.
JEDEN "OLOVĚNÝ" SE JMENUJE JANOUŠEK a tak bych se skoro nedivil, kdyby se ta přejetá vietnamka nakonec musela Janouškovi omluvit za veškeré újmy spojené s tím, že mu skočila hystericky sama pod auto - napsal jsem to dobře Janoušku ?- tak čekám, kdy doplují "kapříci".
29. 04. 2014 | 09:57

resl napsal(a):

Al jouda . Jeden ze soudních znalců, kteří podali diametrálně odlišný posudek na tutéž kauzu, by měl být z rozhodnutí soudu přísně potrestán jako uplatitelný křivák.
-------------------
Taky bych souhlasil, protože když jej nechají beztrestně odejít, bude falešné posudky prezentovat dál v jiných kauzách. Takže bych nebyl jen pro mávnutí rukou.
29. 04. 2014 | 10:00

Kelt napsal(a):

"Janouška"si syslí naše justice přes dva roky,když u jiných dvou gaunerů,kteří agresivním chováním na D 1 zavinili havárie a zranění těch,kteří se znelíbili arogantním zbohatlíkům,to stihla odsoudit v poměrně krátkém čase.
Vysvětlením vidím v tom,že ti dva agresoři na D 1 byli solitéři,kdežto Janoušek je článkem řetězu,ve kterém byli jak Rampula s Grygárkem,Bém,Hrdlička,Rittig,vedení měst.SZ a vedené měst.soudu Praha.,i když někteří nepřímo.
Odsouzením Janouška a Rittiga ten řetěz praskne a mohly by "se dít věci".
V každém případě je na čase udělat "čistku na měst.SZ Praha/Opencard/a měst.soudu Praha-Sváček/KSČ/,které minimálně "sabotují"průchodu spravedlnosti.
29. 04. 2014 | 10:47

KAteřina napsal(a):

a je to:
Privatizace, privatizace, privatizace! Rychle a bez debat, zákony až potom!
29. 04. 2014 | 10:53

K.M. napsal(a):

Veškeré "zlepšováky" budou dnes naražet na tvrdou skálu... tvořenou z těch, kteří se při zhasnutí světel...

během všech proběhnutých "privatizací po roku 1989", na úkor svých spoluobčanů..., V ČELE S JUSTICÍ protizákonně..., resp. "po uzpůsobení zákonů k představám svým...", nestydatě obohatili...

Navýšíme-li vlnu zdegenerované justice o řady morálně zdegenerovaných politiků... a o řady morálně zdegenerovaných státních... úředníků, kteří se podíleli na onom "odčerpávání a přečerpávání majetku státu" (t.j. vlastnictví všech...),

proti tomuto tsunami... špinavosti, nemají jednotliví..., korektní státní zástupci spolu s jednotlivými... korektními zástupci policie, žádnou šanci...,

a to do té doby, dokud se v tomto směru nebude aktivně angažovat větší část společnosti..., vedená nejlépe kapitálem ještě nezaháčkovanými... studenty...

a podpororovaná seniory..., kteří již vědí, že mnohé prošvihli, kteří již vědí, že ta zlodějna bude dlouhodobě stavět v potaz existenci státu..., a kteří vědí, že již nemají co ztratit...

O tom, že to studenti ještě... nevědí, svědčí ne-existence takového hnutí ve volbách do evropského parlamentu, ve kterých by se dala pohodlně testovat reakce 40 - 50 % obyvatelstva, které se voleb zpravidla neúčastní...

A tak budou moci i někteří pos.anci, kteří výše popsaný vývoj, i ke svému prospěchu odmávli..., nadále beztrestně šířit bludy, že ten a ten zákon..., odpovídá zákonům EU..., jak naposled popsáno v autorovu: >>Další pokračování hry na veřejnoprávnoprávnost v ČT<<
29. 04. 2014 | 11:17

K.V. napsal(a):

Janoušek a Rittig jen rozvinuli tu metodu kterou uplatnil Drozd u privatizace Mladé fronty. O čem to tady žvaníme?
29. 04. 2014 | 11:37

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Žaloby. věřme tomu, půjdou snad i k podle prokšeftovanému a hlasem zločince bolševickou metodou v podstatě nadiktovanému zákonu o tkzv. církevních restitucích, z tohoto úhlu pohledu je sledování manželky milenkou nebo vykrucování se účastníka dopravní nehody...marginálií /doufám že Janouškem postižené paní se nic vážnějšího nepřihodilo/.
Tam jde sklutečně o moc...i o MOC.
/ v této souvilsoti si neodpustím rýpnout do voličů ANO, těch z nich, které přijatá forma a procedura přijetí tkzv. církevních restitucí také pobouřila a znechutila - jak je papaláši ANO podfoukli - nu věřte, věřte, stále věřte ...ale tím jste se právě že stali příznivci tkzv. církevních restitucí, podporujete je mocensky/
29. 04. 2014 | 11:40

Sie haben eine Welt zu gewinnen. napsal(a):

No, zase v tom tropíte zmatek, milý Karle.

Po roce 1989 byly agendy nadále určovány centrálně, s vyjimkami žurnalistů-kondotiérů, kteří vyhnali cenu svého média do výše a pak ho odprodali. Byly i jiné postupy.
Celkově ale vládla privatizačněpřevratová dohoda.
Všimněte si, že jen mimořádně politicky a intelektuálně nenadaný Mirek Štěpán musel položit hlavu na špalek.
Někdy je mi ho až líto, když vidím, kdo všechno se vyšplhal na vrchol kopce másla.
A samozřejmě, plukovníka Bečváře bylo potřeba se zbavit.
Je jedno, jestli to realizovaly staré struktury, nové stály na straně objednatelů.

Dnes jsou agendy (velmi humpolácky, ale komu by sešlo na tom, co se děje v nějakém Česku) určovány z ciziny. Jestli zjevný neúspěch tohoto uspořádání měl být napraven soustředěním médií v rukou oligarchů? Museli bychom vědět KDO SKUTEČNĚ jsou oligarchové.

Státní zástupci a policajti jsou to co vždycky a všude, nástroj konsenzu (u nás asi ani to) bohatých a mocných. Někdy mi někteří přijdou jako najatí střelci.
Moc jsem se pobavil u náhodou v práci nalezeného Blesku s přepisy hovorů Ulčáka (jak vidíte, minulost ne a ne odejít) s Janouškem. Reakcí na to je, že žaloba bude žádat 18 let za pokus o vraždu.
Jenže tomu procesu začnu věřit, až někdo rozkryje pozadí svědka, který Janouška sledoval od okamžiku, kdy převzal cédéčko. A až někdo zrekonstruuje jeho obsah.

Co se majetku týče, Karle, asi jste nepostřehl, že máme NOZ. Pan Rittig myslím v klidu mohl požádat své advokáty, aby jeho majetek převedli na svěřenecký fond a postarali se o legální formality.
Sice máme zákon umožňující trestat firmy, ale otázkou je, jestli mezi ty firmy patří svěřenecké fondy. A musely by být založeny se zločinným záměrem, což se bude těžce prokazovat.

Milý pane Tau, společnost se vyvíjí neustálým bojem.
29. 04. 2014 | 12:01

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem jen řepa a ne mudrc jako páni Pehe či Hvížďala, ale řekl bych že uvedená jména zcela blednou před mistrovským kouskem místního chlebodárce, tedy privatizací OKD.

Každá z desítek neoceněných firem, která do portfolia uhlobarona spadla zadarmo je mnohem větším tunelem než všechny prodejny v Pařížské.

Jenže to bychom museli strčit nos i do slovutné knihovny Václava Havla, že autore?
Z jakých peněz je budována.

Doporučuji včerejší pořad Reportéři se střízlivě posouzeným vývarem pro mecenáše pravdy, lásky a něhy.....přes 30 miliard Kč.

Dalším mistrovským kouskem plešatého premiera je příslib nasypání ještě 100 milionů i když je tento požadavek v kolektivní smlouvě a místo společnosti p. Bakaly bude částku sypat chacharům stát, což po dlouhém kroucení přiznal i šéf odborů NWR.
Viz včerejší Události po 22.hodině.

Ať každý shlédne a udělá si obrázek sám.
29. 04. 2014 | 12:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

To jsem zvědav, jestli Pražáci po zítřejším rozsudku vyjdou do ulic - buď slavit nebo postavit
před justičním palácem barikádu z pneumatik. Jestli dostane Janoušek podmínku, může být uvnitř horko, čarodějnice jsou státem tolerované pohanské zvyky.
29. 04. 2014 | 16:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy