ODS necelý měsíc před kongresem

13. 11. 2008 | 15:57
Přečteno 4527 krát
Po prohraných krajských a senátních volbách a necelý měsíc před kongresem ODS, který se bude konat na Mikuláše, se rozhořel litý boj o místo předsedy strany. Ač uplynulo od prohraných voleb pár dní, některá témata již spadla se stolu: Jistě předčasné volby, sociální demokraté si nejspíš uvědomili, že příští rok bude vrcholit hospodářská krize, a že za té situace zodpovídat za vládu není výhodné, a už se tak důrazně nehovoří ani v ČSSD, ani v ODS o tom, že by Mirek Topolánek měl odejít z čela vlády. Boj na kongresu se tedy svede v prvé řadě o funkci předsedy ODS.

Nejsilnějším protikandidátem Mirka Topolánka, který vyhlásil svou kandidaturu v neděli v Praze na Žofíně, kde za ním symbolicky stála prakticky celá vláda, několik poslanců a další špičky ODS, je pražský primátor Pavel Bém, který má za sebou ze silných figur prezidenta Klause, odstupujícího hejtmana Bendla, rebelujícího poslance Tlustého, Petra Skokana z Liberce a některé lidi v Ústí a v Moravskoslezském či Jihočeském kraji.

Jako další možní kandidáti se hlásí Jan Zahradil, Oldřich Vojíř a o kandidatuře uvažují i Evžen Tošenovský a Miroslava Němcová.

Primátor Pavel Bém ale žádný program, s kterým by se chtěl ujmout funkce, dodnes ani náznakem nepředstavil, používá jen staré omleté fráze o návratu ke kořenům či o tom, že chce svou politikou odpovídat na poptávku zdola. Hystericky útočí na svého stranického kolegu ministra vnitra Langera, a to hlavně kvůli obsazení místa policejního prezidenta v Praze panem Červíčkem. V tomto případě se primátor chová zcela nekontrolovatelně jako šéf mafie, který hájí nedotknutelnost teritoriální kontroly svou partou. Tento postoj samozřejmě u veřejnosti i části ODS vzbuzuje silné obavy a odrazuje jeho potenciální voliče.

Poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil tvrdí, že by svou kandidaturu ohlásil jen tehdy, kdyby se pánové Topolánek s Bémem nedokázali domluvit, protože on je kamarád s oběma pány a nabízí konsensus.

Pan Oldřich Vojíř připomněl jen svůj starý projekt s názvem Konservatismus pro XXI. století, který bazíruje na třech pojmech: rodina, osobní odpovědnost a méně administrativy, což jsou hesla příliš obecná, než aby se na nich dal postavit nový směr strany.

Pan Evžen Tošenovský, bývalý velmi úspěšný hejtman z Ostravy, se do Prahy nikdy moc nehnal a spíš je ke kandidatuře některými lidmi tlačen.

Paní Miroslava Němcová, žena empatická a nekonfliktní, zatím jen uvažuje o akceschopné vizi.
Z této drobné mezibilance zřetelně vyplývá, že ze všech protikandidátů- uchazečů na post předsedy ODS nikdo žádný přesvědčivý projekt nemá a Pavel Bém se do boje o křeslo předsedy pouští spíše než z důvodů stranických, z důvodů lobbyistických: rád by zachoval staré zaběhané zvyklosti, které si ODS za léta vybudovala.

Premiér Mirek Topolánek, který k pražské partě nepatří, přišel s evropštější, kompromisnější vizí tzv. černo-modro-zeleného politického sendviče, který dle evropských politologů bude v budoucnu vládnout v řadě zemí, protože v dále se atomizující politické krajině už těžko budou schopné nějaké dvě strany tvořit akceschopnou koalici. Vlastně koalice se promění v politické holdingy: strany se budou v takové vládě vzájemně respektovat, ale spolupracovat budou jen ve věcech, na nichž se programově budou schopné domluvit.

To, co za měsíc a pár dnů zažijeme v ODS, bude tedy zásadní utkání o další směřování strany a de facto půjde i o boj, o další emancipaci ODS od jejího zakladatele Václava Klause. Buďto se ODS bude profilovat jako fundamentalisticky konzervativní strana, a tím se její elektorát značně zúží a bude vehnána do nějaké velké koalice s ČSSD, ač to nyní pan Bém popírá, nebo zvítězí Mirek Topolánek a strana se bude modernizovat, to znamená vzdalovat od představ Václava Klause a zvýší svůj volební potenciál jasnou a zřetelnou politikou, která nebude muset kličkovat před vrtochami zakladatele, ale bude řešit skutečné problémy. Výměna ministrů, o které se hovoří, by měla vést jen k tomu, že by jejich politika byla přesvědčivější a komunikativnější a méně odosobněná, ale hlavně by měla zaručit pokračování reforem, což by mohlo na kongresu hrát zásadní roli.

Psáno pro Čro 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Eva napsal(a):

Ať se mezi sebou pomlátí,vyjde to nastejno
13. 11. 2008 | 16:23

Ládik napsal(a):

Máte pravdu, Mirek si tu kládu nese sám a jde mu to, tak proč by se druzí ztrapňovali. Zejména krysařík cuknul, kláda by ho mohla zavalit.
Evžen nemá kam spěchat, navíc opravdu nebude mít osobní ambice.
13. 11. 2008 | 16:31

Selen napsal(a):

"krysařík"? :) Občas mi dožene k smíchu i úplná maličkost...
13. 11. 2008 | 16:53

jarpor napsal(a):

Autor

Pravdivý rozbor.

Stran krysříka - neplést s pražským krysaříkem ! Prosím, neurážet jednu psí rasu :-)

Hezký podvečer
13. 11. 2008 | 17:06

Ládik napsal(a):

Omluva pražskému krysaříkovi.
13. 11. 2008 | 17:54

štamgast od tygra 1.VrP napsal(a):

Ale ano ... může být.

Pouze závěr s příslibem světlých zítřků u mně vyvolal lehký úsměv. Však si sami zkuste Mirka Topolánka představit jako modernizátora a strůjce přesvědčivější a komunikativnější a méně odosobněné politiky.
13. 11. 2008 | 17:55

Kritik napsal(a):

Autor článku píše o personálním obsazením vedoucí pozice v ODS a o politice lídrů ODS.

Ještě nikdo nikdy neformuloval ideologické základy ODS. Její členové hovoří rozdílně, diametrálně a spíše exoticky se odlišuje pouze její zakladatel od názorů většiny.

Protože ODS nemá žádný ideový základ, každý její člen si pod její politikou představuje to, co se mu právě hodí: Jeden premiérování, druhý účast na rozdělování lukrativních zakázek, třetí despotickou moc nad obyvateli, čtvrtý konkrétní výnosný džob s málem práce a mnoho další jen různé pohodlné cesty k vlastnímu prospěchu.

Všemu vévodí dogmatická hra se slovem "reformy", kde málokoho napadne, že změny v lidstvu probíhají již tisíciletí, ačkoliv ani faraóni, ani římští césarové neměli žádný reformní program. Čili vývoj lidstva je neustále a přirozeně jedna reforma za druhou.

Takže komentáře hloubalů o programových cílech a směrování ODS jsou jen prázdnými tlachy o neexistující virtuální realitě. Neboť nakonec zvítězí v členech ODS jediný cíl - uspokojit svůj vlastní materiální blahobyt na úkor daňových poplatníků a přitom přihazovat z peněz všech jen těm, kdo je k moci dostali a dostat mohou, tedy různým finančním, firemním a mediálním lobby. Jako jediný prostředek k dosažení svých zájmů mají dokonale propracované metody mediální manipulace včetně vytváření dojmu hluboké ideovosti a konzervativního ducha. Ať takový hloubal aspoň napíše, co z konzervativních ideálů se v ODS před námi tak dokonale skrývá.

Podle ovoce poznáte dobrý strom. Hledejte proto ovoce vlády ODS!
13. 11. 2008 | 17:57

jarpor napsal(a):

Kritik

Nic ve zlém, ale...
zlatá doba těch faraónů a římských césarů ... žádný spěch a pohoda - tedy těch o kterých píšete. Lid, to asi byla jiná kapitola ...

No, a k tomu ovoci, vezme-li v úvahu fakt, že ODS vznikla z OF, dejme tomu půl na půl, pak i to ovoce se dá najít ...
Nevím nevím, jestli bez toho ovoce ( není jen ODS, ale taky jeho ) bychom si tu psali ...

Hezký večer
13. 11. 2008 | 18:17

Kritik napsal(a):

jarpor

Píši o současnosti ODS.

Ve středověku také reformy neměli. A složte si z té doby, jakého technického a materiálního pokroku bylo dosaženo - třeba nejznámějšího ve zbraních a válečnictví. A pro život lidí - v pěstování plodin, výrobě nápojů, výrobě a zpracování kovů...

Klid a pohoda je cílem mnoha lidí i dnes. Také touha uspět, projevit se a přijít s něčím novým je vlastní mnohým (ne všem) lidem od stvoření světa.
13. 11. 2008 | 18:36

jarpor napsal(a):

Kritik

Všechno zlé je k něčemu dobré.
Co říkáte ...:-)

A nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř.
13. 11. 2008 | 20:02

Al Jouda napsal(a):

Kdyby Topolánek vyhodil Julínka a Langra, tak by byl pro mnohé přijatelnější než Bém.
13. 11. 2008 | 22:35

Ondra napsal(a):

Osobně bych byl nejradši, kdyby se Topolánek zbavil ministra Řebíčka a nejspíš Langera. U jednoho je známo velice viditelné propojení jeho soukromého podnikání s ministrováním a také jeho snahy z bůhvíjakých důvodů zanechávat neohrožený monopol ČD, což nevede k ničemu dobrému. Pan Langer se sice tváří neohroženě, všude hází úsměvy, nakupuje auta, tiskne brožury, ale vlastně vůbec nevím, co se na jeho ministerstvu děje. Když navíc slyšíme o napojení na mafiány, moc nás to o jeho zásluhách nepřesvědčí. Žádní jiní ministři mi tolik nevadí. Co se ministra Julínka týče, měl by hodně zlepšit komunikaci s vnějškem, protože on může opravdu jakkoli dobré úmysly, ale těžko je prodává. Zdraovotnické změny připravoval s týmem odborníků dlouho před nástupem na ministerstvo a je člověk s jasným cílem, který už dopředu avizoval, co má v plánu a za toho byl zvolen. Bohužel v našem systému vládnutí a protlačování zákonů ale jeho změny budou pravděpodobně ostrouhané jako ohryzek od jablka, pakliže vůbec nějaké.
13. 11. 2008 | 22:53

Ondra napsal(a):

A ještě dodatek. Ještě Tluchoře jako předsedy poslaneckého klubu, což ale ovlivní spíš poslanci.
13. 11. 2008 | 22:54

Mojmír Kovář napsal(a):

Pane Hvížďalo, pane Hvížďalo, tolik chybných konstatování v jediném článku. Který konzervativismus míníte ? Hodnotový, verbální, relativistický, pragmatický, anebo jiný ? Pan Bém nebude ani zdaleka nejsilnějším protikandidátem předsedy ODS - ledaže by zaloboval Miroslav Šlouf. Podle čeho hodnotíte úspěšnost hejtmana, který se nechá "převálcovat" agronomem s podprůměrným prospěchem - rozdílem třídy ? A při tom dáváte lekce z novinařiny. Profesionalita pláče.
13. 11. 2008 | 23:05

Honza Český napsal(a):

Tady přece nejde o střet stoupenců nějakých hodnot
Topolánkovo vítězství vyhovuje třem vlivným skupinám
Američanům, protože je radar jeho prioritou a není proč ho měnit
Evropským šéfům, protože je alespoň nějakou nadějí, že LS projde
Podnikatelsko mafiánským skupinám, které čekají na poslední velké privatizace a již do Topolánka investovaly příliš
Topolánek samozřejmě vyhraje
Nebo je v Čechách ještě někdo mocnější ?
13. 11. 2008 | 23:21

claudius napsal(a):

Ano,Honzo Český,na těch zájmových skupinách by mohlo něco být,třebaže to není nějaký vojensko-průmyslový komplex,jak to nazval v minulém století jistý Ike.Ale zadání tu je.Radar-jistě,jestli to Obama nepokazí!Ale ruku na srdce-kdo jiný než T.kousne do kyselého jablka,dá Bursíkovi pár facek,frackovi jednomu,a udělá rozhodný krok jak v domácí energetické politice,tak v LS.
14. 11. 2008 | 06:19

j. napsal(a):

ČSSD slevila z požadavku na odvolání Topolánka, protože volby ukázaly, že by se těžko hledal někdo jiný, kdo by pro ni udělal tolik práce. Kromě toho je už (možná) chytřejší a nechce se jí (jako před 10 lety) vyžírat a zase pracně napravovat, co ODS nadrobila.
Myslíte opravdu, že Klaus a Bendl jsou pro někoho pomocí?
Němcová je empatická a nekonfliktní? No nevím, nevím.
Pane Stejskale v některých případech byste měl raději smazat celý článek a nahradit jej některou z reakcí - v tomhle případě např. příspěvkem Kritika.
14. 11. 2008 | 07:54

Gambri napsal(a):

Pan autor je zastáncem černo-modro-zeleného sendviče. Zřejmě si nevšiml, že voliči v nedávných volbách českou verzi zelených zcela odmítli. I různé pidistraničky či náhodná seskupení udělala alespoň pár mandátů v krajských zastupitelstvech. Zelení nula, opakuji nula.
14. 11. 2008 | 08:00

zdesta napsal(a):

Páně Topolánkovo hujerství je na ústupu.Dostal přes čumáček,což by mohlo být prospěšné.Ovšem jen pro něho,pro ODS sotva.Přijatelná změna by mohla být v osobě bývalého hejtmana Ostravy.(Tošenovský)
14. 11. 2008 | 08:21

Slav napsal(a):

ODS je spolek lidí se špatnou morálkou. Jejich boj proti komunistům je směšný, mnozí z nich komunistickými avantýrami zastrašovali, dnes to dělají antikomunistickými. Pro koho je výhodná totalita? Za pomoci Ruska tu můžeme obnovit nějaké nové vlastenectví. Dnes jsou v Bruselu levičaci a v Rusku oligarchové. Nepřipravují snad něco co udělal Gottwald, ale s opačným znaménkem. Pokud spolek ODS nebude zadupán do země a nevznikne jiná pravicová strana, nebude tu klid.
14. 11. 2008 | 08:48

bape napsal(a):

pane Hvížďalo, takové tlachy, obzvláště o té paníNěmcové, no ano, empatická a nekonfliktní, nevím jestli máte na mysli tu z ODS, co já ? Je tam taková jena drzá, uštěpačná, co synovi půjčovala státní auto na soukromé účely, už od pohledu nepříjemná, natož, kdyžotevře svá ústa....Zdravím.
14. 11. 2008 | 09:13

ventos napsal(a):

bohužel mi to připadá tentokrát hodně mimo pane ...
nějaké vize a programy už mi připadají v naší zemi dávno "pasé",
politikům jde o koryta, o koryta a o koryta, a nám voličům občas u voleb o to, zvolit někoho, kdo by proboha tolik nekradl a aspoň o něco se staral ... a je to čím dál větší dřina
14. 11. 2008 | 10:35

Jan napsal(a):

Skutečným základem ODS je brát
úplatky za zakázky, obecní i krajské. Nevoliči ODS to již vědí.Otázkou je, kdy na to přijdou její voliči.
Mafie krajská přišla o své prebendy, mafie pražská má strach, že o ně přijde.
Velmi si Vás Vážím pane Hvížďalo.
Ale ideologie je zde zástupným problemem. Myslím, že to víte.
Zajímaví jsou i ti kandidáti.
Vojíř, Zahradil, Němcová.
Skutečná elita, že?
Proč nenajdeme na kandidátce třeba Hvížďalu?
Podle mě proto, že je to slušný člověk.
14. 11. 2008 | 17:30

vlk napsal(a):

Dnes jsem četl v Deníku skvělý komentář Ivana Hoffmanna. Na stejné téma. Komentoval tak anketu Deníků na stejné téma- tedy kdo má bt šéfíkem u ptactva.
Mimochodem - vyšel z toho nejlíp Tošenovský.
Jenže lidé navrhovali i jména jako Pitr nebo Krejčíř. Mylsím osobně, že se docela trefili. tedy s těmi dvěma.

Jinak kongres ODS nebud e nic jiného než souboj těch, co jsou u koryt a stěmi, co u nich nejsou.
a dokonalou bídu naší situace vystihuje skutečnost, že normální člověk si dnes musí přát, aby byl potvrzen Topolánek s celou tou dalíkovskou mašinerií, protože každá další varianta je ještě horší.
14. 11. 2008 | 19:01

Germanicus napsal(a):

Vlk
Souhlas (bohužel). Tošenovský jistě, ale je to váhající střelec. Někde jsi psal, že je to volba mezi morem a cholerou. Nóó, tak já asi preferuji choleru, protože proti ní je tuším očkování (a prevence česnek a cibule). Takže holt jo - Topol s Dalíkem...
14. 11. 2008 | 19:36

vlk napsal(a):

Germanicus

no a atky chlorové vápno. Na posyp. To udělají potom oni nám.
14. 11. 2008 | 19:39

Germanicus napsal(a):

Nóó, ale vlku my máme přece pro strach uděláno. Klasik sice nepraví co, ale máme uděláno...
14. 11. 2008 | 19:45

vlk napsal(a):

Germnicus
nejsem takový optimista. Oni od nás nejdřív vyberou daně, aby měli na to vápno, pak zvednou DPH, aby měli na ten posyp a teprv pka to všechno udělaj.
15. 11. 2008 | 10:45

oposum napsal(a):

poznámka k Tošenovskému:

přezdíván Fíkus, postaví ho někde a on tam čouhá, neprudí, v podstatě nic neřekne, jen "reprezentuje", v novinách fotka u přestřihnuté pásky, v telce pár nekonfliktních prázdných hesel a mýtus o bezva hejtmanovi je na světě.

Kravatoval jsem na více akcích kde kravatoval i on - nikdy neřekl nic, kromě prázdných slov, v tom byl opravdu výjimečný - uklidnil tím debatu (asi jako angličan stočí řeč na počasí).

Kr.úřad má cca 700 lidí a neskutečně nevýkonný bordel, investice na sev.Mor. přitáhl Czechinvest, který Fíkus nesnášel, smířil se až když cítil mediální body za Hyundai, kterému pak zase lezl tak do prd.., že pozemky, na které korejci ukázali prstem, prodali i "kulaci", kteří ustáli i kolektivizaci. Začaly jim chodit domů oprátky.
Krajské volby si chtěl řešit sám, použil "spřízněné" marketingové pitomce - ti infantilně polepili kraj jeho fotkami stylem "Volte bezva borce", začal se otírat o centrální vládu, a pak se divil že mu Topol prohrál volby, když on je tak bezva, celý svět se spiknul a voliči jsou asi blázni. Vůbec mu nedochází, že by mohl za výsledek nést nějakou odpovědnost a ještě běží do Prahy "zachraňovat" ODS před (ale za zády) Topolem.

Loser, který drtivě prohraje (a ani si to neuvědomuje) s téměř ve vlastní straně odepsaným gaunerem, Pítrovým kamarádem, komunistou Palasem by měl být vykopnut, jestli "vykopnut nahoru" to uvidíme, něco by to o té straně taky řeklo.
16. 11. 2008 | 10:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy