Pošetilost nebo pomsta Miloše Zemana

03. 02. 2010 | 18:30
Přečteno 9851 krát
V minulých dnech zaznělo nejen ze spolku přátel Miloše Zemana, ale i z Hradu, že by mohl Václava Klause vystřídat ve funkci prezidenta Miloš Zeman, protože je to Čech z Čech, žádný emigrant a ještě se výrazně zasloužil o jednu politickou stranu. Takový nápad má asi stejnou váhu, jako kdyby monarchisté prosazovali za českého krále potomka Jana Žižky z Trocnova, protože se jeho předek zasloužil o několik vítězství nad cizáckými křižáky. Dodejme, že i Žižka byl zeman, jen se psal s malým -z-.

Připomeňme, jak se vyvíjela po roce 1989 Zemanova politická orientace a o čem tato orientace svědčí.

Poprvé na sebe Miloš Zeman upozornil v srpnu roku 1989, kdy publikoval v Technickém magazínu článek s názvem Prognostika a přestavba. Tento text bývá dodneška považován nezřídka kdy za nejotevřenější kritiku tehdejšího vedení komunistické strany, která nesla do konce roku 1989 odpovědnost za celkový stav naší společnosti. Článek je napsán zvláštním jazykem: jde o směsici tehdejší bleblem ideologické řeči a přirozeného jazyka, takže se v něm poprvé hovoří i o pluralitě možných budoucností, což do té doby bylo zcela nepředstavitelné.

V roce 1990 se Miloš Zeman objevoval na nejrůznějších jevištích pražských divadel, která často místo představení nabízela divákům diskusní pořady, z nichž některé se přenášely i v přímém přenosu v Československé televizi jako například Večírek nejen pro zvané z divadla Semafor. Jiří Suchý dnes na tato představení vzpomíná takto: „Spolu s náma tam vystupovali i politici, hlavně Miloš Zeman, protože měl smysl pro humor. Tenkrát to byl ale jinej Zeman: už v prvním vystoupení se distancoval od levice i pravice, a to nám tenkrát bylo velmi sympatický. Propagoval vehementně cestu středem“.

O dva až tři roky později to byl zase jiný Zeman: nejprve v roce 1992 se stal předsedou sociálních demokratů v Praze a za další rok stál v čele celé strany a od své původní střední cesty zahnul prudce doleva: pravici vyčítal spálenou zemi a legitimace svých spolustraníků chtěl vázat do lidské kůže z členů ODS.

Ale ani toto období netrvalo dlouho a v roce 1998 Zeman přistoupil na uzavření tzv. opoziční smlouvy a později tolerančního patentu mezi tak nenáviděnou ODS a sociální demokracií. Pánové Klaus a Zeman si padli do náruče.

V roce 2001 se Miloš Zeman stáhl z politiky a odešel na Vysočinu, kde ale dlouho nevydržel a v roce 2003 se pokusil utkat s Václavem Klausem o post prezidenta. Vypadl však již v prvním kole, kdy ho kromě Václava Klause předběhla i Jaroslava Moserová. Z Vladislavského sálu po prohře utekl zadním vchodem.

Poslední Miloš Zeman z loňského a letošního roku je aktivní jako předseda přípravného výboru Strany práv občanů, která se zase snaží na politické mapě umístit vpravo od sociální demokracie. Svou aktivitou tedy rozmnožuje počet malých stran, o kterých sám jako předseda sociální demokracie tvrdil, že každý hlas pro malou stranu, byť se sympatickým programem, je hlas hozený do kanálu, případně pro konkurenci sociální demokracie. Na tato slova ale již dávno zapomněl, protože má jiné plány.

Zbývá ještě odpovědět na otázku: o čem Zemanova proměnlivá politická orientace svědčí a jaké jiné plány má. O odpovědi můžeme jen spekulovat, ale zdá se, že Miloš Zeman miluje především moc a na politické orientaci mu až tak nezáleží a když dnes nemůže být u moci, tak se chce alespoň podílet na tom, že ji nebude mít ani jeho rival Paroubek, který Zemana označil za zbabělce. Kdyby se mu to povedlo a ČSSD by ubral potřebné hlasy, což je asi pravděpodobnější, než že by se jeho strana dostala do parlamentu, zůstane Miloš Zeman sice na Vysočině, ale jako bývalý nejúspěšnější předseda ČSSD. Zřejmě mu jde spíš než o úspěch ve volbách právě o tento pokus o pomstu a ta zřejmě vyhovuje i Václavu Klausovi.

Napsáno na ČRo6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

TTT napsal(a):

Tak pan Zeman je možná velmi vzdělaný člověk, ovšem co se týče jeho sociální inteligence, je na tom zle. Ostatně on vsadil na mladého Grosse. Podle mě je to vděčný mediální šašek.
Už zarážející byla skutečnost, že mohl podepsat tak absurdní smlouvu s panem Altnerem a pak mu nezpaplatit. Já Zemanovi nevěřím. Nevěřím člověku, který se obklopuje komunisty typu Šloufa a Zbytka. - To je výsměch 20 let po "revoluci".
03. 02. 2010 | 18:49

dalimír napsal(a):

Dobrý večer .Už by konečně měli pánové i souruzi politici zanechat té řevnivosti a začat se již konečně starat o blaho národa ! Jinak Sodoma Gomora !!! Dalimír.
03. 02. 2010 | 18:57

Ládik napsal(a):

Řekl bych, že MZ politickou orientaci nemá. Častěji, než orientaci, má motolici. Škoda, že mu umřel soudruh Jelcin.
03. 02. 2010 | 19:07

Vico napsal(a):

Zeman si zasluhuje kritiku, ale spíš za poslední roky, které jsou už jen smutným odleskem bývalé slávy.
Je to takové trochu trpké vzpomínání G. Casanovy na zámku v Duchcově. Ovšem s tím rozdílem, že se nečekaně rozhodl, že ještě jednou si zopakuje svůj slavný úspěšný útěk z benátských kasemat.

Jako "zámecký knihovník" je stále vtipný, jako svůdce ,byť politický, však bude směšný. Servilní dědci, kteří ho obklopují a pijí s ním jeho oblíbenou slivovici, ho nahecovali -Miloši, ty na to máš.

A tak si Miloš osedlal svého starého koně Zemáka a se svou pitoreskní družinou se vydal ku Praze.

Pokud jde o tu slavnější minulost, je Hvížďala jako obvykle mimo.Kromě toho objevil Ameriku, když "investigativně" vypátral, že Zemanovi šlo o moc. V tom je věru mezi ostatními politiky bílá vrána/mezi modrými/.
03. 02. 2010 | 19:49

ver napsal(a):

určitě se najdou lepší kandidáti ( a nemyslím zrovna Kim In Jyrku )
03. 02. 2010 | 19:55

Al Jouda napsal(a):

Soudruh Šlouf v blízkosti Miloše Zemana je dobrým signalizátorem !
03. 02. 2010 | 20:02

Ben napsal(a):

To se opravdu nenajde v celém Česku osobnost, která by mohla vystřídat V.Klause? Osobnost, která by netíhla k těm nebo těm, ale snažila se lidi spíše sblížit a být prezidentem opět všech? Která by nemyslela především na sebe a na pár svých nejmilejších poskoků, ale v prvé řadě na blaho země?
M.Zeman, si myslím, má k tomu daleko. Blízko má k jménům, která tady již byla vzpomenuta a která spíše nahání hrůzu.
03. 02. 2010 | 20:41

tomas.p napsal(a):

Někdy mám pocit, že v týhle zemi je možný všechno.
JAKEŠ NA HRAD.
03. 02. 2010 | 20:47

Hurá napsal(a):

V srpnu 1989 si to už dobře informovaný Zeman (třeba Klausem) mohl dovolit.
03. 02. 2010 | 20:48

kk napsal(a):

Tak já bych to teda vzal.
03. 02. 2010 | 20:58

Skogen napsal(a):

No tak já bych pouze podotknul, že Zemanův "prudký příklon doleva" byl toliko rétorický, anebo, chcete-li, byla to jakási figura. Při sledování Zemanových postojů bych si dokonce dovolil tvrdit, že i Topolánkova vláda byla (z donucení, protože velmi slabá) v podstatě sociálnější, než by zřejmě prosazoval Miloš Zeman. Já se domnívám, že Zeman nikdy středovou pozici neopustil a za jeho a Klausova působení v předsednictví obou opozičních stran vždy oponenti nalezli společnou řeč. Příklon doleva u ČSSD započal až za Vladimíra Špidly, který dal přednost sociálnímu smíru před razantními škrty na sociální výdaje, což také vedlo k rozkolu s tehdy "detašovaným" Zemanem.
03. 02. 2010 | 21:12

ujo napsal(a):

Frekvence zveřejňování výtvorů p. Hvížďaly se zkracuje.
Nesnesitelná lehkost psaní nebo potřeba výdělku?
Tak o čem bude ten příští blog?
Nabízím téma (také o jednom,který si myslí na Hrad): o jeho úspěšných studiích, adopci, boji za lidská (jak se ukázalo hlavně majetková) práva, kancléřování, restituování, privatisování, kandidování za všechny možné strany, bilderbergování, ministrování a třeba o jeho vztahu k monarchii, které jeho předci tak věrně sloužili
03. 02. 2010 | 21:23

Zbyněk napsal(a):

Tlačenku nemusím, stačí mi jednou za měsíc,podaří-li se však panu Zemanovi sebrat hlasy obarvenému pánovi nosícímu oranžové košilky a kravaty a ten díky tomu nevyhraje volby,tak si zaslouží být na hradě. Horší než dnes to nebude a když ano tak je to fuk.disoun
03. 02. 2010 | 21:37

ujo napsal(a):

pro Skogena:
Špidla měl možnost pohodlné menšinové vlády s KSČM za zády.
Místo toho dal přednost 101jedničkové většině s lidovci a pravicovou UO.
Proč? Nevím. Asi se bál štvanice, kterou by spustila naše osvícená media.
Naposled měl příležitost, když Marvanová blokla opatření k povodním, tehdy měl vymést unionisty z vlády a tehdy by to snad i veřejnost vzala.
Špidla je pravděpodobně slušný člověk a dobrý úředník, nikoliv politik
03. 02. 2010 | 21:56

hovorka11 napsal(a):

Mám obavy, že tentokrát s tou pomstou Zemana můžete mít pravdu.
Líbí se mě čím dál míň, začíná se podobat ostatním.
03. 02. 2010 | 22:01

hovorka11 napsal(a):

ujo:
Řada lidí si o Špidlovi myslí, že je slušný. Opak je pravdou, je to cynický chameleon. Jeho silnou zbraní je právě ten dojem, který vytváří. Nevím o žádné korupci spojené s jeho osobou, ale o velmi zákeřných věcech, který je schopen i proti svým voličům udělat- je to krok do prázdna, ale soc. dem. ho musí někam schovat. Senát je nejlogičtější, tam bude spokojeně dožívat a o to mu jde!
03. 02. 2010 | 22:08

ivo napsal(a):

Lepší Zeman na hradě než Paroubek.
03. 02. 2010 | 22:27

dalimimír napsal(a):

Já kdybych měl tu moc tak bych takové jak je falešný Špidla a krystalově čístý prospěchář Gross šupem poslal někam na sibiř do gulagu ! Takoví lidé mezi poctivé občany nepatří ,oblbovali nás již dost dluho a jen se snažili urvat co se dalo ! Pryč s takovými vyčuránky!!!
03. 02. 2010 | 22:28

dalimír napsal(a):

A Zeman ? Ten at raději čučí na vysočině !!! D.@
03. 02. 2010 | 22:33

ujo napsal(a):

pro hovorku 11:
napsal jsem pravděpodobně slušný, osobně nemá samozřejmě nemám zkušenost.
Ale s tím Zemanem a pres. volbou to nebylo fér , pozadí však neznám.
Gross kdysi sliboval, že to u piva řekne, teď by měl možnost.
03. 02. 2010 | 22:39

černovláska napsal(a):

becherovka není vodka, ale že bych toužila po českém Jelcinovi, to tedy vážně ne, přála bych panu Zemanovi post emeritního objímače stromů na Vysočině, ta jeho garda v čele se Šloufem by mohla dělat pážata
03. 02. 2010 | 23:33

Sokrates napsal(a):

Miloše Zemana bych nikdy nevolil. Pochází
ze stejné líhně zmijí jako Václav Klaus!
Klaus tvrdí, že je pravičák, ale je to jen
a jen reckylát komunista, Zeman je chvíli na pravici, chvíli na levici, tak jak bere
balanc po becherovce! Především jsou oba
ignoranti a lidi, kteří mají rádi nejvíce
sebe a takové, jací jsou sami. Nejsou ani
politici, ani normální lidé! Zdar!
04. 02. 2010 | 01:31

ld napsal(a):

Hvížďala-
máte oprávněný strach z toho, že jste všechna media zatáhl do německého jařma ? Pak se Zemana bojte dvojnásob!!

Bohužel, nýmand jako vy, zde utvářel atmosféru. Kdyby bylo vše bezva, zůstal byste v Německu. I tam však poznali, že umíte akorát tak pravopis, jenže český.

Až tedy dosáhnete úrovně Zemanových podkolenek, určitě něco napište. Vaše řádky jsou totiž vždy o tom, jak vyvětrat prd ve vakuu.
04. 02. 2010 | 02:03

Jamima napsal(a):

Uvědomte si, že se Zemanem vylezou na světlo politické fosílie typu Grégr, Šlouf a jim podobní. Děkuji, nechci.
04. 02. 2010 | 06:08

JP napsal(a):

těm co nadávají an denšek by mohla zemanova pomstavyhovovat - problém je ne kdo ne ale kdo ano, když vyjdeme s premisy, že ten zeman stejně nemá šanci. Hoši co do toho před dvacetilety šli už končí a nová generace zatím jaksi nenadchla.
04. 02. 2010 | 07:46

Suchec napsal(a):

hovorka11:
Tak se rozpovídejte o Špidlově křiváctví.

Zatím jen plácáte. Anebo že by konkrétně Vám šlápl na kuří oko?
Pán nepůsobí jako Zemanovec. :-)))))))
04. 02. 2010 | 08:12

Nemrava napsal(a):

To je furt keců koho volit. Je to přece jasný: volte SBSNHM -Stranu bezpečného sexu na hebkém mechu! Všechny erotické pomůcky ZDARMA! Volný výběr sexuálních partnerů z řad našich zasloužilých členek a členů! No, řekněte, KDO Z VÁS TO MÁ??? Volte SBSNHM!!!!!!!!
04. 02. 2010 | 08:29

Petr napsal(a):

Pane Hvížďala, čtu Váš blog a žasnu. Člověk, kterého si kvůli jeho profesionalitě a objektivnosti vážím, je podepsán pod článkem, podsouvající čtenářovi (i když po pravdě řečeno mazaně) koho má volit a koho ne.
Ani slovo o sebestředném Velikém "JÁ", ale voliči, co stojíš vlevo: Ty, ty ty,voliči pozor, nevol nikoho jiného než tu pravou a správnou levicovou stranu! Jakýkoli Tvůj hlas je cesta do pekel!
Nesdílím Váš názor. Jsem si vědom, že SPO je stranou na jedno použití. Ale za stávajícího arogantního vedení ČSSD, jsem rád, že je i SPO, které nejspíš dám svůj hlas, aby v případě vítězství levice ve volbách 2010 nebyl místo Vítězného února, Vítězný květen.
04. 02. 2010 | 09:01

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden urážlivý text ("dementní", "blbečku" apod), který byl v rozporu se záměry těchto sgtránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 02. 2010 | 11:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stále se zmenšující dort veřejných peněz je příčinou totálního rozkladu zastupitelské demokracie cestou mírného
úpadku v rámci zákona shora. Aktéři ? Demagogové s holými zadky transcendující v procesu volebního úspěchu v kreatury
se zadky poněkud oděnějšími. Diváci ? Přihlouplí Honzové a Janičky olizující mediální lep ještě přihloupějších
televizních debat.
Furt ale nemůžu přijít na to , kdo na tohle představení prodává vstupenky. A kde se dají sehnat.
Volím VV. Uvidíme.
/This style of bashing is absolutely legal and is fully accepted by FBI and CIA/
04. 02. 2010 | 11:22

Luba napsal(a):

Zeman na Hrad?

Proč ne?
Je inteligentní, sečtělý a zábavný.
Navíc bude nepřehlédnutelný i na světových fórech a za jeho éry se čeští vojenští letci konečně proslaví, až je vrchní vojevůdce Zeman pošle vybombardovat Irán :)

Velký Miloš je opravdu výrazný prezidentský kandidát.
Shodne-li se na něm pravá levice s levou pravicí ...
Ale pravděpodobnější bude, že poslanci navrhnou člověka typu pana Nevadila-Vlčka.
Co z toho, když bude trapně pitomoučký - hlavně musí dobře klást. Věnce.
04. 02. 2010 | 14:39

Roubenka napsal(a):

Hoši z Prognostického ústavu byli asi nejvzdělanější v politice a ekonomice. Klaus, Zielenec pospíchali napravo, Dolejš nalevo a na Zemana zbyl střed. Po 20 letech je ale dohnali a předehnali i dnešní mladíci. Už aby se taky objevili na čele.
04. 02. 2010 | 17:01

Jen napsal(a):

Nemusím Zemana ani Paroubka.
Přesto jsem přesvědčen o tom, že: "Koho živí mzda a volí pravici, nevidí si nos mezi očima."
05. 02. 2010 | 23:02

teo napsal(a):

ale křesťané,přece jde o návrat ztraceného syna...radujme se hahaha
07. 02. 2010 | 18:18

třeba já napsal(a):

to je tak ,když někdo neví kdy má přestát..dobrý sportovec odchází před zenitem...prostě nepoučitelný
07. 02. 2010 | 18:21

FJŠ napsal(a):

Zeman na Hrad ? To ne !
Spíše ŠVEJNAR na Hrad ! To jo !!
07. 02. 2010 | 18:38

Tiberius napsal(a):

Ad zn. "Ládík":
Ať už byl Jelcin jaký byl a kdo ze sovětských vůdců nechlastal ( a neměl
aspoň syfilis /Lenin/), Jelcin roz-
pustil Sojuz a zrušil sovět-kompartaj!
M. Zeman napsal článek do Technického
magazinu (kdo ví, jestli ne se souhlasem
"příslušných orgánů"), jako poradce měl
vždy Šloufa, agenta mimozemšťanů (?), podepsal s dalším "členem" Prognostického
ústavu OPOSMLOUVU s Mistrem Světa Klausem.
Inteligentní politik obvykle, když skončí, buď přednáší na vysoké škole, neb
píše pro poučení paměti, z nichž se mohou studenti nebo široká veřejnost poučit a ne psát bláboly a urážet! Podpisiovatelé
hanebné OPOSMLOUVY jsou směšní, jeden i
druhý! Nejsou to žádné osbnosti, i když se rak tváří. - Jsou příliš ješitní a -
houpí - ne modří!
Myslíte si, že ne?
07. 02. 2010 | 19:12

Klukthat mumps napsal(a):

Hvížďala to je kecka. Ušmudlanej nemakačenko.
07. 02. 2010 | 19:15

GLUM-II napsal(a):

Pomsta je sladká a já si budu přát aby se Zeman Paroubkovi skutečně pomstil a Paroubek ve volbách se Zemanem ve volebním obvodu kde se utkají prohrál.To by byla taková satisfakce že si už účinnější člověk nemůže přát.Myslím že to by Paroubek osobně nerozdýchal a na to se moc těším.Kéž by to vyšlo. :-)
07. 02. 2010 | 19:19

Kryštof napsal(a):

Pokud se týče veř. kritiky tehdejšího vedení KSČ a jeho praktik , tak byl prvním herec Miloš Kopecký v jeho projevu na Sjezdu dram. umělců v r.87. Na tu dobu pěkně ostré . Zeman sám prodělal povícero názorových veletočů , což u politika není nic neobvyklého - je to součástí jeho živnosti . Zemanova zakotvenost v časech dávno již minulých spolu s se jmény komunistických "osvědčených" kádrů Šlouf , Čuba , Zbytek mu rozhodně u mě nepřidává na důvěryhodnosti .Pozitivem bude odebrání kvoty hlasů mamlasovi Paroubkovi . Snad akorát pro pošetilce , ale jinak rozhodně však Zeman nepředstavuje perspektivu ať morální , politickou anebo ekonomickou .
07. 02. 2010 | 19:19

Petr napsal(a):

Hvíždalo,jiné slušné oslovení mne nenapadá.Až mi v této bohem zapomenuté a rozkradené republice ukážete na jediného politika který sahá panu Miloši Zemanovi alespon po kotníky,tak před ním hluboce smeknu.A pro Vaši informaci nejsem ani levičák ani pravičák.A výraz jako demokracie považuji za velmi sprosté slovo.
07. 02. 2010 | 19:45

RA napsal(a):

ovšem, pořád lepší na Hradě Zeman, než spolupracovník STB s krycím jménem Rocco Paroubek, že. To je jasná věc.
07. 02. 2010 | 19:48

REJPAL napsal(a):

Mohu jen konstatovat, že Hvížďla vystihl Zemana velmi dobře a já bych na rozdíl od něho hovořit o Zemanovi slušně nedokázal.
07. 02. 2010 | 20:30

Rejpal napsal(a):

Jak snadné je udržet si moc.
Pro ty hloupější a není jich málo.

http://necyklopedie.wikia.c...
07. 02. 2010 | 20:50

synapse napsal(a):

Prezidentské volby-Klaus-a Šloufova role v nich. Melčák,Pohanka. bezcharakternost,korupce,morální zvrácenost. To jsou lidé,kteří jsou Zemanovi přátelé a také jsou na kandidátce jeho strany.A jemu to není trapné-to stačí,je to ubožák
07. 02. 2010 | 21:03

Harpie napsal(a):

A tak pane Hvížďalo ano. I pokud byste měl pravdu a ten Míla Zemanů se do parlamentu nedostane, tak už jenom proto, že hlasy věnované SPO budou chybět Paroubkovi je to, že byla tato strana založena, jednou z nejlepších zpráv poslední doby. Není pro mne totiž horší představa než ta, že Paroubek bude premierem(snad ještě Filip mě stejně děsí). Ale já myslím, že Zeman není až takový nýmand a dobře ví co dělá. Pokud by jej zákeřně nepodrazili při prezidentské volbě jeho lidi, a chovali by se slušně a standartně, tak jak je to většinou v ustálených demokraciích na západ od ČR zvykem, byl by dnes na hradě. Jenže politika v ČR je jedno velké hnojiště a tak v tomto duchu Zemanovi, ač mi na něm nezáleží, v celku fandím a myslím, že on těch 5% dostane a s celým slavným Paroubkem si v Ústí vytře zadnici.
07. 02. 2010 | 21:56

Becher Becherovič Ochlastov napsal(a):

Myslím, že úkol Miloše Zemana a jeho přátel žehu z druhohor, je odebrat nějaké to procentíčko hlasů ČSSD. Protože pokud je M.Z. při smyslech a to si myslím, že zatím je, o nic jiného nemůže jít. Ještě se nabízí samolibost starce z lesů,
který si myslí, že českou politiku vytrhne z totálního marastu, ale to se mi nezdá, tak vypitej mozek snad ještě nemá..
08. 02. 2010 | 00:52

bivoj culínek napsal(a):

Není mi jasné, co by ukřivděný Miloš dělal, kdyby se opravdu do parlamentu třeba s 8 procenty dostal. To by působil jako Paroubkům podřízený ministr. ON. VELKÝ A NEOMYLNÝ? Stejná pozice by byla pro něho i ve vládě Topolánka. Tento pán je odsouzen za každého volebního výsledku do role zatrpklého oportunisty v poslaneckých lavicích.
08. 02. 2010 | 06:58

fracek napsal(a):

Přečetl jsem si se zájmem komentáře k článku pana Hvížďaly. Kupodivu žádný z komentátorů se nedotkl ODS, což je překvapení. Asi už nestojí za slovo. Nelíbí se mi pohana pana Špidly, toho si vážím - jako člověka, politik on není. Jinak by tak nedopadl. Koho nemusím- je Zeman, Klaus zejména pak Šlouf a jeho party bývalých. Divím se jim, že se do něčeho tak dobrodružného dali, myslím se Zemanem Snad by měli mít už rozum..
08. 02. 2010 | 08:21

Jan napsal(a):

Koho tenhle jitrnico-becherovkový, pomstychtivý, arogantní, hloupý šašek z Vysočiny zajímá. Možná pár estebáků, zkorumpovanců, vychcánků a pár zblblých nostalgiků, dostane na frak a zase bude na Vysočině objímat becherovku, vypitý mozek!
08. 02. 2010 | 08:35

JAVÍT napsal(a):

Vážení diskutující,
jak je vidět, nemáte rádi téměř žádného současného politika.
Můžete mi tedy říci, kterého máte rádi a kterého tedy považujete za solidního a rádi byste ho viděli jako budoucího premiéra??
Velmi by mě to zajímalo !!
08. 02. 2010 | 17:09

vladimír napsal(a):

Bylo by třeba se podívat na podílu Zemana společně s dalšími nastupujícími politiky z Prognostického ústavu na t.zv. "sametové revolici. V čí režiji se konala?
08. 02. 2010 | 20:25

yara ze země krys napsal(a):

vladimíre, odpověď je nasnadě, za "Prognosťákem" stála KSČ a v pozadí KGB. Hádej kdo za komunistů si vesele mohl cestovat po světě a studovat?
08. 02. 2010 | 20:57

Elliot napsal(a):

Pane Hvizdala - zapomnel jste se zminit zdali Zeman vyvesoval za totality poctive praporky !
Pak bychom mu mohli zarazit dovolenou v Jugoslavii.
09. 02. 2010 | 22:44

sesli sohbet napsal(a):

pro Skogena:
Špidla měl možnost pohodlné menšinové vlády s KSČM za zády.
Místo toho dal přednost 101jedničkové většině s lidovci a pravicovou UO.
Proč? Nevím. Asi se bál štvanice, kterou by spustila naše osvícená media.
Naposled měl příležitost, když Marvanová blokla opatření k povodním, tehdy měl vymést unionisty z vlády a tehdy by to snad i veřejnost vzala.
Špidla je pravděpodobně slušný člověk a dobrý úředník, nikoliv politik
http://www.seslichatailesi.com
07. 04. 2010 | 18:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy