Jak napravit tvorbu špatných zákonů? Omezit poslanecké pozměňovací návrhy

19. 12. 2012 | 08:48
Přečteno 13669 krát
Ústavní soud se stal institucí poslední záchrany. Napravuje často neúnosný stav, který vznikl nepromyšleným zákonodárstvím.
Samozřejmě to není ideální situace. Snímá totiž odpovědnost z těch, kteří jsou dle demokratického řádu určeni k tvorbě zákonů, tedy z poslanců.
Co s tím dělat? Jako jednu z nutných reforem považuji omezení možnosti lidové tvořivosti, kterou dnes v poslanecké sněmovně sledujeme. Omezení takové, aby ne každý poslanec měl právo navrhnout zákon, či jej měnit. Tak, jak je to obvyklé i v některých vyspělých demokratických zemích.
Toto právo by měla mít minimálně skupina poslanců a to v takovém počtu, který je vyžadován pro vytvoření poslaneckého klubu. Čemu se zabrání je jasné: Plevelení přijímaných zákonů nepřeberným množstvím pozměňovacích návrhů, nepromyšlenému zákonodárství. Právě proto musí Ústavní soud konat tam, kde zákonodárci pochybili.
Nyní k současné realitě - pojistka v podobě Ústavního soudu naráží na své limity. Ve funkcích máme třináct z patnácti členů této vrcholné instituce a v příštím roce vyprší funkční období dalším osmi. Je to zajisté nejzásadnější úkol, který před příštím prezidentem stojí, najít vhodné kandidáty a najít je včas. Prezident by neměl při jejich jmenování přihlížet k vlastím názorům a preferencím, měl by jmenovat soudce z více názorových proudů. Samozřejmě s tím, že půjde o lidi morálně na výši a patřičné odborníky.
Na rozdíl od jmenování soudců prezident nemá pravomoc navrhovat změny zákonů, tedy ani omezení pozměňovacích praktik. Může ale vyvolávat diskusi v otázkách, které ovlivňují celou společnost. A tvorba kvalitních zákonů je jednou z nejdůležitějších.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Honza napsal(a):

Díky za nepopulistický návrh, kterých je tak málo v kampaních.
19. 12. 2012 | 08:55

Ondra napsal(a):

Konečně rozumný názor na aktuální situaci v českém zákonodárství. Souhlasím, že Ústavní soud by měl být názorově heterogenní, jen tak může obsáhnot co nejširší názorové spektrum.
19. 12. 2012 | 08:57

samuel napsal(a):

Zní to rozumně, naše zákony jsou díky poslaneckým "intelektuálům" prostě naprd.
19. 12. 2012 | 08:58

fikus napsal(a):

oto nikdo v Parlamentů nestojí. Kdy už si konečně autor přizná že tyto instituce slouží jen sami sobě, stejně jako prezidentský úřad, v kterém by se rád viděl. Odtrženi od reality dneška si žijí vlastní život - to platí pro všechny, kteří by s tím měli něco dělat.
19. 12. 2012 | 09:04

David napsal(a):

"...Co s tím dělat? Jako jednu z nutných reforem považuji

omezení možnosti lidové tvořivosti,

kterou dnes v poslanecké sněmovně sledujeme. Omezení takové, aby ne každý poslanec měl právo navrhnout zákon, či jej měnit...."

--------------------------------

To je od kandidáta na prezidenta přímo trapné! Tak dlouho jste v politice a až teď zcela účelově podáváte návrh, co s tím dělat?

Navíc omezovat právo, aby každý poslanec měl právo NAVRHNOUT zákon, je přímo silně, silně NEdemokratický krok.

Navrhnout může, ale přece SCHVALUJE celá sněmovna!!!

To naopak je lepší, jak to udělal bývalý ministr spravedlnosti Pospíšil, když umožnil všem občanům mít připomínky k návrhu nového Občanského zákoníku.
19. 12. 2012 | 09:08

Cech napsal(a):

Ne to opravdu není nutné komentovat, jak zde napsal nick David "omezení možnosti lidové tvořivosti", to je ten základ.
Proto prosím něco z lidové tvořivosti.
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/12/19/kazda-opravdu-zkusena-erosenka-doporucuje/
Proto každý musí pochopit, proč pan Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg nemá rád špatné zákony, které dovolují takovéto šlendrjánství.
19. 12. 2012 | 09:17

PB napsal(a):

Pane Kníže, je velice zajímavé, když každý z politiků ví, jak to dělat, každý z nich má maximální snahu ... ale když dojde na hlasování, je vše při starém.
Zopakuji Vám, že POLITIK, KTERÝ SI MŮŽE DOVOLIT SPÁT V PRÁCI, JE LÍNÝ A NEPERSPEKTIVNÍ POLITIK. Je to výsměch občanům, které by jakékoli spaní v práci stálo místo.
A Vy neumíte nic jiného, než se tomu ještě vysmívat tím, že SE NIC ZAJÍMAVÉHO NEDĚLO (tak jste spal.)
Máte povinnost (neb jste placen i zmých daní) nespat a naopak něco dělat. Mluvit pořádně neumíte, "máte věk" a ještě do práce chodíte a nechodíte.
Když jsem Vás slyšela mluvit ze šotu krátce po r.1989, mluvil jste celkem rozumně a nedrmolil jste!
Padesátiletý hokejista či sedmdesátiletá "dáma nejstaršího řemesla" mohou ještě uspět, pokud podávali "v aktivních letech" supervýkony.
Vy jste jen cestoval - za naše peníze - Bůh ví kam a NIC HMATATELNÉHO JSTE NEMOHL UDĚLAT.
Buďte uznalý a ODEJDĚTE. Ještě můžete odejít se ctí!!
19. 12. 2012 | 09:19

vasja napsal(a):

Když víte jak na to, tak proč neřeknete Gazdíkovi? Má dost velkou šišku.
19. 12. 2012 | 09:24

třebakarel napsal(a):

Pane Schwarzenbergu , nebo Jirko , Tondo , Mařenko , který to píšete .
Pan šéf je , jak řiká David výše , v různých funkcích už poměrně dlouho na to , aby se takovémuhle náhlému procitnutí dalo věřit . To zákonodárné patlání přece není novinka . Takže snažte se jak umíte , rozumim že je těžký upozornit na sebe něčím opravdu dobrým , ale tudy to aspoň u mne nepůjde . Bývalo by to ještě šlo , nebýt toho křivýho slova v případě Čunka . Snad kdybyste udělal nějakou sebereflexi , aby člověk pochopil jak je slučitelná Vaše proklamovaná "normálnost" s tím s jakými grázly jste sdílel strakovku bez zadýchání . Spíš mi připadá že vpodstatě s drakonickým utahováním a přidáváním závaží nemáte problém , jen jste tak nějak rád že to nemusíte dělat Vy . Mrzí mne že nejste důvěryhodný , vážím si Vás za leccos , ale prezidenta bych chtěl opravdu schopnýho rozlišovat a zároveň mít srdce . tK
19. 12. 2012 | 09:30

vasja napsal(a):

"Prezident by neměl při jejich jmenování přihlížet k vlastím názorům a preferencím, měl by jmenovat soudce z více názorových proudů. Samozřejmě s tím, že půjde o lidi morálně na výši a patřičné odborníky."
-------------
Tak to jo, ale stejně je mu to prd platný, páč rozhoduje sbranka politickýho odpadu v Senátu. Odborář Štech, pohodný Škromach, měkkýš Sobotka a jiný machři.
19. 12. 2012 | 09:31

TomášL napsal(a):

Ač to není k tématu,

ale zaujal mě tento článek:

http://zpravy.e15.cz/nazory/blogy-pohledem/petr-kolman-justice-a-mlada-krev-934436
19. 12. 2012 | 09:36

David napsal(a):

"...Nyní k současné realitě - pojistka v podobě Ústavního soudu naráží na své limity. Ve funkcích máme třináct z patnácti členů této vrcholné instituce a v příštím roce vyprší funkční období dalším osmi...."

-----------------

S Ústavním soudem to bude velký průšvih.

Ti slušní brzy odejdou.

Už dnes, jak na Nejvyšším správním soudu, tak na Ústavním soudu bude se rozhodovat velmi těsnou většinou ve prospěch darebáků.

Naposledy to předvedl Nejvyšší správní soud v kauze Okamura. Teď to v bledě modrém bude u Ústavního soudu. Volba prezidenta prostě bude v plánovaném termínu, a ta hnusná pachuť, že první volba byla zmanipulovaná, zůstane v našem národě navěky.
19. 12. 2012 | 09:48

JAN111 napsal(a):

Proč vymyšlet zákony které v normálním životě nejsou přínosné a po několika dnech či týdnech se z různých důvodů musí pozměnovat? Proč nepřijat zákony ze státu EU které jsou již léta prověřeny ?? Nových zákonu je již tolik , že se z nich motají hlavy i soudcům na nejvyšších mistech !! Zákony by měly být co nejsrozumitelnější a neměly by se dát chápat několika způsoby - to aby různí machři z obhájců našli množství kliček jak tyto zákony obejít a toto využit ve prospěch obhajováných lumpu !!
19. 12. 2012 | 09:50

brablenec napsal(a):

Pan ministr by se měl trochu zamyslet nad sebou, zákony v poslední době navrhuje trojkolka, jejíž je příslušníkem, a to tak, že se většinou nebaví s opozicí, ale prosadí je silou "Kačenko silou". Čili myslím, že pláče sice hezky ale na špatném hrobě. Příkladem toho je ukázkový zákon o volbě prezidenta:
19. 12. 2012 | 09:52

Hugo napsal(a):

Pane cizáku a starý kníže.
Věřím, že jste zůstal ctižádostivým člověkem a chtěl by jste dokázat,že šlechta dokázala vládnout a mohla by vládnout nadále.Uvědomte si, že jste poblíž hradu a v parlamentu již 23 let a za tu dobu jste nedokázal udělat ABSOLUTNĚ nic pro občany tohoto státu.
Zaručil jste se za Čunka a výsledek dodnes neznáme a pouze jste nedopustilrozpuštění parlamentu, jelikož jste věděl, že už by jste se tam nedostal.
Prosí Vás odejděte pokud možno s ještě trochou cti, která Vám snad ještě zůstala.Děkuji Vám.
19. 12. 2012 | 10:01

Zdraví napsal(a):

proč pane Schwarzenbergu neodejdete z Nečas vlády, bylo by to zdravé i pro Vás ???!!!
19. 12. 2012 | 10:05

Adolf napsal(a):

Že je kníže mimo, to je zřejmé už z pohledu, ale co zase má být tohle?
Navrhuji rozpustit darmožroutskou instituci Ústavního soudu, pozavírat jeho členy a nechat je zadarnmo stavět nějakou školu, cestu nebo nemocnici.
Vlastně nejlepší je rozpustit justici, pozavírat pro výstrahu polovinu soudců a druhé snížit platy na minimum. Z každého zákona vypustit polovinu paragrafů a Parlament postavit nad les z kopí. Aby měli poslanci pořád před očima defenestraci.
Stačí si přečíst první větu:"Napravuje často..."
Často není vždy a není-li vždy, není to správně. Rozpustit.
19. 12. 2012 | 10:07

Kelt napsal(a):

Naposledy pan ministr usnul včera s hlavou na lavici při zádušní mši za V.Havla.Věřím,že to nebyla neúcta,ale on je zřejmě nemocen.
Při příležitostech,které si to vyžadují,tak mu je podáno něco,co ho tak hodinu,dvě udrží při vědomí.
K těm zákonům-na všech zákonech,které devastují tuto společnost ať morálně,či ekonomicky se aktivně podílel a podílí-takže je pokrytec a pokud si vzpomenete na kauzu Čunek,tak také lhář.
To jsme na tom opravdu tak mizerně,že i Svěrákovci/kterých si jinak velmi vážím/pro něj točí předvolební klip.
Tento člověk je za zenitem svých tělesných i duševních sil a morálně není pro funkci presidenta předurčen.
19. 12. 2012 | 10:08

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
zase vymýšlíte něco co nemůže v ČR fugovat.
Jistě uznáte, že každý by měl být odpovědný za svoji práci. Jako je řidič, strojvůdce, lékař, plavčík, projektant, konstruktér, soustružník, řezník, pekař, elektrikář, záchranář a pracovník jakéhokoliv oboru. Kdokoliv udělá úmyslně, z nedbalosti, opilý, zdrogovaný a pod ve své práci zmetek je potrestán.
Není tomu tak u poslanců, senátorů, jejich poskoků (asistentů a lokajů), státních a veřejnosprávních úředníků. Když už je jednání těchto Nadlidí do nebe volající, tak byli v onen okamžik náhodou nepříčetní. Před i poté jsou zase Vyvolení a mohou dál neomezeně vládnout a hrabat i za nekvalitní práci.
Dokud se to nezmění, do té doby bude v ČR binec. A Váš návrh to neřeší.
19. 12. 2012 | 10:12

ZM napsal(a):

Omezení možnosti podávání pozměňovacích návrhů by hodně pomohlo. Ale taky by dle mého názoru pomohlo, kdyby se snížil počet poslanců ve sněmovně. To se ale nepovedlo ani v Rakousku, takže v "české kotlině" je něco takového opravdu jen science fiction :)
http://zpravy.idnes.cz/snizeni-poctu-poslancu-v-parlamentu-v-rakousku-f5s-/zahranicni.aspx?c=A121119_130846_zahranicni_aha
19. 12. 2012 | 10:21

mik napsal(a):

brablenec
ano zakon o volbe prezidenta je spatny ale uz proste vzniknul a vznikly problemy a musi se vyresit je ted otazkou jak pokud Ustavni soud smete Okamurovu stiznost a volby probehnou zbude zase pocit intrik a kupceni jako to bylo u Klause nemyslim si ze by bylo nerealne kdyz by se opravdu proverily vsechny podpisy u dvou vyrazenych kandidatu nebo se pripustila moznost chyby a kandidati by se do voleb pustili protoze chybejicich 1000 hlasu je pomijivych v tom mnozstvi ale ono nejde o strach ze by mohl ve volbach zvitezit Okamura tak jak ma sve priznivce tak bude mit odpurce a soudny clovek zapremysli zda podnikatel ktery chce prosazovat vyrazne obchodovani s Japonskem a zamereni na jihoamericke trhy je vhodnym przidentem a jake ma schopnosti ukocirovat rozhadane strany kdyz mu v oboru kde se prezentuje jako odbornik uraduji dve asociace ktere si hazeji klacky pod nohy a jedna druhou neuznava a klienti cestovnich kancelari pri jejim krachu maji stale v zahranici pak problemy i kdyz je povimme pojisteni ktere diskriminuje male cestovky ktere nemhou nechat lezet mrtve penize v pojistovne a tato pojistovna pak aby bez odkladu zajistila klientum vse tak aby meli dovolenou jak si ji naplanovali ma pak prodlevu ale o reseni pojistnych udalosti by se dalo psat pekne dlouho V te snaze nepripustit Okamaru ani Dlouheho k volbam je neco jineho zcela urcite by je nekdo volil a tim by nastal odliv hlasu tem co maji projit do druheho kola a touto dvojici je Fiser a Zeman vyrazenim jednoho s teto dvojice hrozi nebezpeci ze se stane prezidentem nekdo jiny a to Klaus a jeho kamaradi nechteji v zakulisi zuri boj o koryta opet jsou intriky a kupceni volba lidmi je uz dopredu zkorumpovana a zostuzena
19. 12. 2012 | 10:26

JPP napsal(a):

Mluvit jak kniha, to on pan kníže dovede, když se mu chce. Já mám radši jeho extempore o smrádku a teplíčku a o tom, čím je zvykem financovat politické strany. Jsou taková bezprostřednější.

S&P včera zničehonic přehodnotila Řecko o 6 stupňů nahoru.
Najednou je jako člen NATO v oblasti připravovaného konfliktu potřebné a nepokoje obyvatelstva se staly nežádoucí.
Když to řekne Christine Lagardeová (dlouholetá lobistka amerického zbrojního průmyslu), agentury slyší.

Připomeňme si, co zavinilo smutný osud DSK a plukovníka Kaddáfího.
Pokus s Keynesovým Bancorem, který měl nahradit dolar, jako rezervní měna.
Kaddáfí na to měl, seděl na největším suverénním fondu vůbec a mohl dinár od hodiny podložit zlatem.
Že by liška podšitá nevěděl, co to udělá s dolarem a lidmi, kteří z něj žijí.?
Navíc na tom mělo podíl Rusko, Medvěděv někde neprozřetelně ukázal zlaté mince s označením gramáže.
DSK právě odlétal za Merkelovou odskouhlasit účast Německa a dohodnout, že peníze budou mít i tíštěnou a raženou podobu, takže budete moct na celém světě platit prostřednictvím Special Drawing Rights, a stanou se tedy nejbezpečnějším platebním prostředkem.
Když tu ho speciální jednotka vyvlekla z ledadla a soud ho zavřel do ajnclíku bez styku se světem. Jeho židovský advokát se v ten okamži sebral a odletěl do Izraele něco slavit, Mazel Tov, a nechal ho v díře.

Až když po deseti dnech DSK dospěl k poznání, že je považován za zásadní překážku, podepsal odstoupení ze své funkce. Lidská práva se k němu opět otočila tváří, i když bez úsměvu.
Nikdo mu předtím neřekl dost hlasitě, aby to s tím Bancorem nedělal?
Asi ne. Sarkozy, jeho přítel, se ho nejspíš potřeboval zbavit. A Sarkozy je něco jako adoptivní dítě Franka Wisnera Jr.
Takže soud a policie udělaly, vedle Velkých peněz současně i službičku příslušníkovi jedné z nejlépe v kožichu americké demokracie usídleným rodin.

Bancor a flirtování se společnou měnou s Ruskem a Kaddáfím a Čínou, tedy státy, které nejsou v mínusovém hospodaření způsobil převažující část hněvu trhů, který se uvalil na Evropu, jak předpověděla jasnovidná Hillary.
Vždycky někdo trhům, troubům, musí říct.
Ale nemusíme se bát, válka přináší vysoké zisky.
Připraveným.
19. 12. 2012 | 10:26

Alex napsal(a):

Populismus, populismus a ještě jednou populismus. Čemu by jako ten zákon pomohl? Oni si i za dnešního stavu ty poslanecké kluby nemají možnost si vyříkat ty hříchy takových přílepků či pozměňovacích návrhů mezi sebou? Či umravnit je? Oni ti jednotliví poslanci to dělají skutečně jako poslanci jednotlivci a zcela určitě nikoli jako členové těch klubů a členové vládnoucí koalice? Copak by se změnilo? Jen to, že by se našla vždycky potřebná skupina. Jo, jo - on by to opravdu, ale opravdu nebyl jen další zaplevelovací zákon. Ono to je v něčem jiném a to se žádným zákonem nedá předělat - pokud se u nás někdo dostane do sněmovny, obvykle podlehne sebeklamu, že všemu rozumí a že všechno ví - zejména z ranku práva, legislativy a ústavnosti. Jen to jaksi tak nějak pak smrdí přesným opakem - ta realita.
A jen si tak vzpomínám, jak knížepán zkrotil svého Kalouska a prakticky v čemkoli. Třeba v zákonech, které předjímají působnost zákonů ještě nepřijatých. Jo, jo knížecíjasnosti, není nad ten blbý populismus.
19. 12. 2012 | 10:28

český maloměšťák napsal(a):

"Může vyvolávat diskuzi"....eh, pane Schwarzenbergu, z Vašich úst - nejen coby šéfa TOP 09 - to zní velmi komicky. Respektive nedůvěryhodně. Vaše pojetí toho, co je diskuze, by mělo patřit spíše do učebnic medicínských, než politologických.

Hezký den.
19. 12. 2012 | 10:39

aga napsal(a):

Adolf

To je rozumné a užitečné, to neprojde.
19. 12. 2012 | 10:50

Pavel13 napsal(a):

Jistě pane ministře. A co vládní přílepky, ty jsou v pořádku?
19. 12. 2012 | 10:56

v + f = s + 2 napsal(a):

nesmyslný návrh, neboť omezit poslanecké pozměňovací návrhy znamená zároveň omezit právo opozice předkládat vlastní návrhy zákonů různé od vládních.
19. 12. 2012 | 11:11

Občan napsal(a):

Jak to napravit, Karlíku? Vysmahnout z poslanecké sněmovny; nejlépe ještě dnes. A už se nikdy nevrátit.
Po včerejšku už na vaše sociopatické prasečiny není nikdo zvědavý.
19. 12. 2012 | 11:33

zemedelec napsal(a):

Pane Schwarzenberg.
Nějak jste zapomněl,že většinu zákonů předkládá vláda přes ministry a tady je problém kdo to navrhuje a sepíše do paragrafového znění.Poslanci buď k tomu něco přilepí,ale většinou jenom odhlasují,od toho jsou přeci tam,přesně jak dodává B.Šťastný,dodržet kongresové ujednání.
19. 12. 2012 | 11:35

Čech napsal(a):

Jeden ze znaků státu, dnes pod dvojicemi lvů a orlic, píše PRAVDA VÍTĚZÍ! A tak mně napadá, co s tím, když prezident lže ...
19. 12. 2012 | 11:48

Buvol napsal(a):

.. a hlavně přestat chrápat ve Sněmovně!
19. 12. 2012 | 11:56

Admirál napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, už nic nenapravujte, už jste toho "napravil" dost.
19. 12. 2012 | 12:35

hanah napsal(a):

Schvalovat soudce bez vlastního názoru ? To je pro mě dost silná káva. Možná by stačil výkonný počítač probuzený z režimu spánku.
19. 12. 2012 | 12:44

Baba napsal(a):

Obecně se traduje, že zákonodárce je první, kdo by měl zákon respektovat. Myslím, že v praxi je to tak, že zákonodárce ví nejlíp, jak interpretaci zákona přizpůsobit svým možnostem.
19. 12. 2012 | 13:24

Joe Ratata napsal(a):

Čech 11:48
Právně tam má být PRAVDA VÍTĚZI ,neb vítěz ma přeci vždy pravdu,jak se dnes a denně přesvědčujeme.Takže čárku škrtnout prosím.
19. 12. 2012 | 13:24

Xaver napsal(a):

Rozdělení poslanců na kategorie s různými právy je nesmysl.
Možným řešením je zavedení osobní zodpovědnosti za zákon a jeho změny. Každý navrhovatel zákona nebo změny musí být schopen vyargumentovat (ne přehlasovat) všechny připomínky poslanců
a možná i starostů. Když to nedokáže, tak zákon padá a neúspěšný navrhovatel platí pokutu.
Samozřejmě by také musely zmizet tzv.přílepky.
19. 12. 2012 | 13:33

David napsal(a):

Parlamentnilisty.cz:

Fischer před veřejností skrývá své politické záměry, říká ruský spisovatel

ROZHOVOR

Někdejší slovenský poslanec a ruský spisovatel Sergej Chelemendik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluví o první přímé volbě, která naši zemi čeká. Řekl také, proč je v Rusku Karel Schwarzenberg naprosto bezvýznamný a co Fischer skrývá před veřejností.

19.12.2012

Výběr z článku:

"...Velkým kritikem Václava Klause je ministr zahraničí a kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg. Jeho postoje jsou často protiruské či bývají označovány jako vměšování do vnitřních záležitostí Ruské federace. Není to od něho, jakožto prvního diplomata, nepatřičné?

Schwarzenberga vidím kdoví proč stále spícího nebo zaspávajícího - viděl jsem ho takového na vlastní oči v Radě Evropy ve Štrasburku - proto ho nevnímám jako reálného politika,

nesleduji jeho činnost během období, kdy nespí,

a netroufám si ji hodnotit. Ale o jeho schopnosti míchat se do vnitřních záležitostí Ruska si dovolím pochybovat - v Rusku o jeho existenci vědí pouze odborníci na Česko, pro ruské poměry je příliš bezvýznamný...."

-

Autor: Radim Panenka

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Fischer-pred-verejnosti-skryva-sve-politicke-zamery-rika-rusky-spisovatel-257463

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-fischera-prosim-nevolit-dl0-/p_politika.asp?c=A121217_230027_p_politika_wag
19. 12. 2012 | 13:42

nestranný napsal(a):

Tohle je rozumné,ale ještě více by bylo potřeba zakázat do schvalování přílepky,
nebo balíky zákonů spolu nesouvisejících.Pak nebudou schvalovány absurdity,tak jak jsme toho svědky.
19. 12. 2012 | 14:44

karel osmý napsal(a):

Populistická slova, která měla být vyřčena dávno...! Guláš v zákonech a v jejich výkladu nenapraví. Názor v tomto případě za dvě šedesát kvůli zviditelnění spací panny..To co vládní sebranka doposud prosadila jsou protilidové zákony včetně DPH a Restitucí církvím..Prolhat se k volbám je jediné heslo vládní sebranky..Je zajímavé,že při schvalování paskvilů byl zticha jako ryba a najednou prozřel..? Jistě..! Aby nachytal sklerotiky..! S mega pod křídly se ta demokracie dobře obhajuje...
19. 12. 2012 | 15:47

Melanie napsal(a):

Za mpředpokladu, že je justice na dobré úrovni, bych byla pro pruýnější zákony, které se dají aplikovat dle konkretní situace a širší uplatnění rizporů s dobrými mravy. Tato možnsot je často přehlédnuta ačkoliv je některá žádost v rozporu smorálkou zcela evidentně a je i v roizporu se selkým rozumemer či logikou. Takový zákon by měl být protiústavní. Avščak soudce může něco odcitovat a rozhodnout podle svého. Jednout tedy užít paragrafu rozpory s dobrými mravy, jindy ho ignorovat. Obávám se, že je tu i skupinh aprivilegovaných advokátů, kteří se u jednání chovají jakoby měli všer již v kapse. Někdfy se soudce dopustí procesní vady, dooívlání sxice věc vrátí k novému jednání ale zase je tu snaha věc zamést a další pochybení v scénáři. zatím nejsme právní stát,. o kterém havel mluvil a který sliboval. Asi se něco zmeškalo a jisté skupny nám přetostly přes hlavu a fakticky řídí stát.
19. 12. 2012 | 16:13

zchzch napsal(a):

Pomohl by 100% zákon o zodpovědnosti vč. trestů !!
19. 12. 2012 | 17:23

Petr V. Brok napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, rozumný člověk nemůže než s vašimi slovy souhlasit. Avšak dejme tomu, že se uskuteční varianta zmíněných "několika poslanců". Tito poslanci budou nějakým způsobem delegováni jednotlivými stranami, a jeden každý z nich bude mít snahu vyhovět svým spolustraníkům, a narvat tam těch připomínek za svoji stranu co nejvíc. Možná by bylo lepší mít k dispozici několik právníků, kteří by poslanecké připomínky do návrhu zákona zapracovali včetně komentáře, jaký bude reálný dopad připomínky na celý zákon, případně na další zákony. Myslím si, že by potom těch nedostatků takovým sítem prošlo mnohem méně.
19. 12. 2012 | 17:45

uno napsal(a):

Vidím problém zejména v nízkém právním vědomí poslanců. Kdyby měli šanci se jako právníci uplatnit, neseděli by v Parlamentu, jako právníci by si vydělali mnohem více. To je stejné i s některými soudci - kdyby byli schopní právníci, nedělali by soudce, kde vůbec nezáleží, zda něco umí, protože soudce za své, třeba i zmatené rozhodnutí nenese žádnou právní odpovědnost, spoléhá, že to za něho napraví vyšší instance. "Lidová tvořivost" poslanců v produkci zákonů je zřejmá na chaosu, který v právu a jeho uplatňování panuje.
Kdyby Ústavní soud měl navíc kancelář se schopnými právníky, kterým by před schválením v parlamentu daný zákon prošel rukama. tak by tolik směšných a nefunkčních zákonů nemohlo být schváleno "spící" většinou poslanců, kterým je zřejmě jedno, co se schvaluje, vědí, že poslanci nedají na pořad zákon, který by je zjevně poškodil.
19. 12. 2012 | 18:04

David napsal(a):

Aktuálně.cz:

Schwarzenbergův plán selhal, opuštěné ambasády neprodal.

Tereza Šídlová

19.12.2012

Praha - České ambasády v konžské Kinshase či venezuelském Caracasu mají zavřeno už dva roky. Diplomaté sice odjeli, nábytek byl odstěhován, opuštěné budovy ve vzdálených a těžko proniknutelných zemích však stále musí hlídat a živit Česká republika.

Píše o tom dnešní Insider s tím, že Karlu Schwarzenbergovi nevyšel plán, že vydělá, když sídla diplomatických misí prodá. Nakonec mají pravdu kritici, kteří předem říkali, že na složitých trzích v Africe či Jižní Americe jsou výstavní nemovitosti neprodejné.

Ministerstvo zahraničí má v cizích zemích v současné době v nabídce třicet realitních položek (šestnáct nemovitostí plus pozemky) v celkové hodnotě 240 milionů korun.

Většinu z nich, jak si nyní zjistil Insider, nabízelo k prodeji už před rokem. Prodal se ale jen zlomek nabízených realit.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=766749
19. 12. 2012 | 18:24

Hellga napsal(a):

JAN111 - Třeba rakouské, ne? To by se knížeti určitě moc líbilo! ;oD Takový návrh už tu byl, ale neprošel...
19. 12. 2012 | 18:56

Pavel napsal(a):

KAREL SCHWARZENBERG nám opět nalhává. Přílepky u schvalovaných zákonů, která jsou poměrně v celé EU zakázaná, tak v ČR se jede jako když se nic neděje. Přitom by měla předsedající posl. směnově před schválením upozorňovat na přílepky, což p. Němcová nedělá, Věděl o tomto a co udělal do dnes, NIC. Teď potřebuje hlasy, tak slibuje.
Ale po volbách si na to nevzpomene, protože usne. U mě má mínus.
19. 12. 2012 | 19:55

Zdeněk Skácelík napsal(a):

a už je to tady, způsobili to sami zákonodárci, úmyslně, a nyní někdo nabízí řešení????? a znovu proti lidem, jsou to lháři farizejové, zrádci, vyházet vás všechny od koryt, prasata nenažraný.....
19. 12. 2012 | 21:31

Jiří Komárek napsal(a):

Pan Schwarzenberg káže vodu a pije víno.
Najednou by mu snad naoko vadila i prohnilá česká justice, která mu pomohla k návratu jeho majetku na rozdíl od pana Kinského?
Ať zaleze do brlohu a vyleze jak ten medvěd po prezidenstských volbách. co si od těch voleb slibuje? Pohřeb na státní útraty za peníze nás daňových poplatníků?
Měl si spořit na důstojný knížecí pohřeb.
19. 12. 2012 | 23:01

Jiří Komárek napsal(a):

Chudák Karel v jedenacti musel opustit republiku.
Dnes bych ho poslal za jeho politiku tak kam patří. Ne do pr....,
ale na východ.
Kde bere prachy na ty bilbordy se svým přiblblým ksichtem a s ještě přiblblými, nic neříkajícími texty?
19. 12. 2012 | 23:08

pwpw napsal(a):

Ministr zahraničních věcí, který na zahraniční politiku rezignoval, neboť ji vyhandloval s prezidentem za schválení církevních restitucí, opomenul jednu důležitou věc, a to současné významné pravomoci českých soudů

- pakliže chybí v České republice potřebná legislativa nebo je v ostrém protikladu k primárnímu právu EU a závazným právním názorům (výkladům práva EU) Evropským soudním dvorem,

pak je právo EU v českém právním řádu bezprostředně a přímo účinné a český soudce je povinen právo EU upřednostnit před českými zákony a přímo právo EU aplikovat. Český občan je pod ochranou práva EU a této ochrany (upřednostnění práva EU před českými zákony) se může přímo domáhat u českých soudů.

Takže problém nespatřuji pouze v našich poslancích, ale především v soudcích, kteří nemají potřebné intelektuální a morální vlastnosti. Normalizační soudci stále sedí na soudech, ačkoliv tam již dávno být nemají. Postkomunistický stát se stále snaží udržet svou totalitní moc nad lidmi. Právo EU lidem neškodí, naopak práva a svobody občanů jsou posilovány proti svévolnému jednání státu, totalitní projevy orgánů postkomunistického státu jsou právem EU eliminovány.

České soudy (včetně Ústavního soudu, řízeného bývalým politikem a členem KSČ) ignorují mezinárodní závazky vyplývající z našeho vstupu do EU
a pomáhají tím naší vládnoucí elitě v nezákonnostech.
19. 12. 2012 | 23:35

Jirka napsal(a):

Pane ministře, pokud budete ve vládě podporovat prasárničky typu výměny ministra spravedlnosti Poslíšil - Blažek, jste prostě nedůvěryhodný. Kormidlo spravedlnoti se opět otočilo. Bárta osvobozen, Lessy vinen. Fuj to je ale špína.
20. 12. 2012 | 04:47

Lieberman-kajovi napsal(a):

Kadle nikdo nas nema rad ale nam to nevadi Lieberman Israel byv ministr kolega Posilam Ti zase peknou pusu az do krku Kajo
20. 12. 2012 | 06:18

Libertad napsal(a):

Pane Schwarzenbergu,
pani Táňa Fischerová v programu ČT24 "Interviu" prohlásila, že bude vetovat každý zákon s přílepkem. Podpořte ji, ale hlavně nekandidujte. Z důvodů zdravotních.
A už neslibujte něco co pak nechcete splnit. Už dvakrát jste "vyhrožoval", že odejdete z vlády a nic.
20. 12. 2012 | 07:34

rorýs napsal(a):

Těžko panu ministrovi cokoliv vyčítat.
Byť to mnozí v diskuzi dělají.
A přitom se stačí podívat do historie a vše se ozřejmí.
Pan ministr je totiž především šlechtického původu. A v oněch kruzích šlo vždy především o majetky, nikoliv o "míchání" krve.
Ano, lepší by bylo pro pana ministra, kdyby se vzdal své kandidatury a v podstatě i současné funkce ze zdravotních důvodů.
Modrá krev je prostě jiná.
20. 12. 2012 | 08:08

jakub napsal(a):

Jak napravit tvorbu špatných zákonů u nás?
1. Zrušit nekompetentní parlament i senát a vyházet veškeré politiky, kteří se podíleli na prozlodějských úpravách v zákonech. (zákony si navzájem odporují,aby se mohly různě vykládat a tak byli někteří jedinci zákonně beztrestní a jiní za to samé byli zákonně kriminalizováni)
2. Zrušit veškeré na sebe nenavazující a odporující si paskvily, které tyto komory prostřednicrtvím fušerských členů vypotily.
3. Přijmout ústavu a zákony některé léty prověřené demokratické země.
V tom českém paragrafovém hnojišti, s novelizovanými novelami novel, které se budou muset novelizovat, se už navyznají ani právníci, ani tvůrci ústavy.
Ten bordel se už nedá nijak zpravit. Jedině jako celek zrušit.
20. 12. 2012 | 09:07

jakub napsal(a):

Na každou zlodějskou lumpárnu se najdou právní odborníci, kteří si právně vyloží zákony tak, že se jejich názory odborně liší a oba mají přitom pravdu. Pak už pro stanovení viny a nebo neviny záleží jen na tom, kdo má víc peněz a kdo poskytně komu vyšší sponzorský dar do soukromé či stranické kapsy.
Vážený předsedo strany a kandidáte na presidenta, i VY jste se podílel svým hlasováním na této právní džungli a vůbec Vás neospravedlňuje, že jste zvedal ruku v dřímotách nebo po probuzení, takže jste nevěděl pro co vlastně hlasujete.
20. 12. 2012 | 09:17

jakub napsal(a):

Jsem pravicově smýšlející člověk. To co tu ale předvádí rádoby pravicová vláda je největší ostuda a trapas. Stydím se za takovouto pravici zastupovanou svazáky, STBáky a kádrovými rezervani bývalé KSČ.
Všichni čelní pžedstavitelé této pseudopravice by měli být souzeni za vlastizradu. Svým zlodějskýn jednáním, odborným fušersvám a arogancí nahnali obyčejné, slušné a zklamané lidi do náruče KSČM.
Propásli tak jedinečnou šanci osvobodit se jednou pro vždy od této utopistické teorie.
Na jednu stranu je myšlenka komunismu dobrá a spravedlivější. Tak jako ale každá utopie nepočítá s mentalitou lidí.
Tak jako se nepočítalo s tím, že by se do politiky pravicových stran mohli nacpat takoví šmejdi, jako tam jsou nyní.
20. 12. 2012 | 09:30

G. Giormani napsal(a):

No výborně - pane KNÍŽE. Když jste byl žádán, abyste byl proti zvolení soudružky Vlasty Formánkové Ústavní soudkyní(komunistická vražedkyně), tak jste svou volbu zdůvodnil tím, že Když Vlastička poslala v roce 1973 hospodského z Kralovic na 18. měsíců do kriminálu za to, že vyhodil z hospody schůzující a ožralou partu komunistů, byla ještě MLADÁ!!!! Ten pár dní po návratu z komunistického kriminálu zemřel. I Brožová, i Vaš i Urválek byli v době, kdy nechávali popravovat nevinné občany MLADÍ!!!! Jděte raději do důchodu a přestaňte okrádat svou sestru Elizabetu díky jejímuž otci jste pohádkově zbohatl. Děkuji.
20. 12. 2012 | 09:35

Vladimír Hučín napsal(a):

V případě JUDr.Vlasty Formánkové má pan Giormani naprostou pravdu. Zvolit do řad Ústavního soudu soudkyni, která měla zásadní odpovědnost na politickém procesu v dobách normalizace, který skončil smrtí odsouzeného hospodského v důsledku nervového vyčerpání je skutečně ostudou. A zdůvodnění pana knížete "že soudkyně byla mladá" je ve své podstatě plivnutím do tváře všech politických vězňů komunistického režimu.
20. 12. 2012 | 09:53

EVŽEN napsal(a):

Karl,
když jsou sami poslancem, nemohli by se sem-tam sami chovat slušně? Proč neřekli, že to, čemu se tu říká zákon o přímé volbě prezidenta je ptákovina? Proč to neřeknou teď a jen dokola omrzujou, že se jako hlásej do služby? Je mi z nich nevolno....
20. 12. 2012 | 11:08

Martin1 napsal(a):

Pan kníže Karel Schwarzenberg
Pane Karele Schwarzenbergu jste jeden z mnoha v naší zemi, který když odejde z politiky, tak udělá dobře sobě i celé zemi. Kdyby jste odešel už před deseti lety, tak jste odešel se ctí a lidé by na Vás možná vzpomínali jako na příjemnou zkamenělou relikvii doby dávno minulé zašlé slávy, kterou jste reprezentoval.Dále jste mohl úspěšně vystupovat jen jednou v roce jako čert pro děti na Mikuláše a národ by Vás miloval. Setrvávání v politice, kdy už je vidět, že nestíháte a přednost spánku je u vás nad vším už evidentní Vám škodí. Já jsem už také starší a když tam v parlamentu spíte a já před obrazovkou z druhé strany taky, tak vy jste směšný celému národu a já jen doma v rodině. Spinkejte tedy taky jenom doma. To nemáte skutečné přátele ve svém okolí, kteří by Vám to jemně sdělili? Nebo je máte, ale ti se při Vás chtějí přiživovat do poslední chvíle? Pak to nejsou vaši přátelé. Odejděte jako kníže - přeji Vám k tomuto rozhodnutí odvahu.
Váš přítel Martin1
20. 12. 2012 | 11:53

Ondřej napsal(a):

Skvělý nápad, předsedo jedné z koaličních stran. Proč ho píšete na blog aktuálně místo toho aby ho vaše strana už dávno prosadila?

Odpovím si sám: jsou to populistické kecy, které ve skutečnosti ani vy, ani topka prosazovat nebude.
20. 12. 2012 | 13:29

Kristobald napsal(a):

Nechci, abyste se stal Českým prezidentem. Vy nikdy nebudete stát za českým národem, nikdy nebudete hájit zájmy Česka a proto nevolimkarla.cz
20. 12. 2012 | 17:13

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Zajímavá struktura diskuse:
první tři příspěvky pozitivní,
potom už je poměr zhruba 9 : 1 ve prospěch negativních.
Supporteři odvedli svoje (?) a odpadli.
20. 12. 2012 | 18:49

Martin1 napsal(a):

jakub 9:30
Souhlasím s Váším názorem.
20. 12. 2012 | 19:50

Twist napsal(a):

Pane občane této země Karle Schwanzenberku, tento výplod, který jste předhodil veřejnosti, svědčí sám o Vaší nekompetečnosti se podílet na tvorbě zákonů. Tyto paskvily, které se často na veřejnost ze Sněmovny na veřejnost valí, jsou výsledkem ubohé stranické zavilosti a výsledkem práce právníků, kterými je tento orgán přesycen. Většina občanů, jak vysvítá z průzkumů veřejného mínění, Vás tu nechce, tak co tu ještě pohledáváte?
21. 12. 2012 | 01:53

vlastenec ,ale radeji venku napsal(a):

Sebrat mu majetky co nakradk s Vencou Opilcem ,parasiti si z toho udelali dozivotni trafiky s milionovymi prijmy a navic skodi jakozto slouhove cizi mocnosti coz je de facto vlastizrada . Je to ubohy paskvil komediantu sejdiru a zlodeju a take blbu viz tento kaspar ktery jen adopci od majetkozravcu byl omylem vybran . V jeho veku by se mel stydet ale po komentarich o Bildebergech a podobne idiotismy je schopen pronaset jenom retard. Obdivuji slusnost predpisatelu ,ale verim, ze to je strach mozna vetsi nezli byl za komunistu i kdyz v te dobe (pozdejsi ) censura vlastne nebyla . Byla sebecensura ale to co je dnes je proste hnuj a to diky lidem jako je tento chrapajici primitiv ktery zastupuje Cesko inernacionalne jakozto vyhnany (rodina ) za spojeni s fasisty. Hanba vsem v Cesku ,vlade i obcanum ze to trpeji.
21. 12. 2012 | 04:00

zubatá napsal(a):

Včera si v Hyde parku exceloval Karlíčku.
Rozumnět ti sice moc nebylo, ale nezaspal jsi.
Že nemáš tolik rozumu, aby jsi se na to vybodl, starče.
21. 12. 2012 | 08:53

Říp napsal(a):

Schwarzenberg neuměl včas odejít, odejde s ostudou...
21. 12. 2012 | 09:36

Milan Kašpar napsal(a):

Přečetl jsem komentáře.A je to české.Trapnost, zášť, závist, nepochopení.Ať si to každá potrefená husa přebere.
21. 12. 2012 | 15:58

číča napsal(a):

Čechové, neumíte věcně argumentovat. Typuji si, že nikdo z vás, jedovatých jazyků, se osobně nijak nepodílí na správě věcí své vlasti, města nebo obce, že ani neví, jak a co řeší zastupitelstva v místě bydliště, protože nechodí na veřejná zasedání, protože jinak by takové plky nemohly nikoho napadnout. Je zřejmé, že vůbec nechápete, že demokratické řízení je opravdu závislé na schopných jednotlivcích, kteří se volbami pořád mění a výsledky kolektivního rozhodování povětšinou závisejí na těch nejhorších a nejneschopnějších, kteří vytváří nejslabší článek procesu, protože v naší kotlině je mnoho pitomců. Ostatně vy sami jste taky obrazem naší společnosti, a je to bídné počtení. Jací jste vy, takoví možná jsou i ti "nahoře". Na opravdovou argumentaci nebo věcné vyjádření názoru prostě nemáte - jste líní, hloupí a lhostejní: líní zvednout zadek a něco doopravdy sami dělat, hloupí, protože si neumíte zasadit jednotlivé kousky informací do širších souvislostí (a když, tak jenom dogmaticky - tedy bez pochopení smyslu věci)a lhostejní k pravdivému s výstižnému poznámí. howhg
21. 12. 2012 | 16:20

Martin1 napsal(a):

číča 16:20
Tak klid, klid - a nyní si klidně v klidu sama po sobě přečtěte číčo svůj vlastní článek a zjistíte, že jen sama v něm naplňujete to, z čeho všechny ostatní tak obviňujete. Útočíte sama na všechny bez jakékoli věcné argumentace. Přesně ve smyslu toho - co postrádáte u ostatních. Tedy vlastě máte pravdu. To se jen opravdu málokterým diskutujícím tak přesně povede během pár vět přesvěčit o pravdě svých slov. Děkujeme Vám.
21. 12. 2012 | 18:18

vlastenec ,ale radeji venku napsal(a):

Ona- on pravdepodobne nepochopil to ze tzv.democracie vlastne nikdy nefungovala a take nemuze ,sice z jednoducheho duvodu . Vzdy se derou k penezum a moci ti charakterove nejhorsi a ti poctici v podstate lini neco resit cekaji ze to za ne ti "zvoleni " budou resit snad v jejich prospech . proto ja tvrdim ze fungovat mohou pouze rezimy castecne represivni ,neb na chude musi byt prisnost . Kdyz vsak chudi vidi jak democracie vypada v praxi ,kde snemovna na TV je hospodska pohoda kecalku a nekdo za pultikem neco zvatla ,a nikoho to stejne nezajima ,vsichni kdo ma jen sebemensi moznost podvadi a krade ,soudy soudi tak jak soudi ,policajti si z pokud udelali vedlejsak ,tak co chcete? Nakonec to dopadne tak ze se zacne okradat nejchudsi vrstva obyvatelstva a duchodci .(rozkradeno jest) Vedeni statu si pridava ,tohle je democracie ? Vzdyt vlastne neexistuje je to nesmysl jen se hodi zlodejum stejne jako obrana cikanu a vyzdvihovani holokaustniku . Proste lez se stala pravdou a dle toho to vypada
21. 12. 2012 | 19:03

Martin1 napsal(a):

Já když to tak kolem sebe všechno poslouchám a čtu bych byl pro nějakého OSVÍCENÉHO DIKTÁTORA. To by se ušetřilo za aparát. Lidi bych nechal kecat jen do sportu, počasí, dál už dost a dělejte a já se o zbytek postarám.
21. 12. 2012 | 19:15

Rudolf4857 napsal(a):

Konečně skvělý přístup a směr jak opravdu pohnout tím augiášovým chlévem. A to Justice má být TŘETÍM PILÍŘEM státu! Je třeba konečně přestat s tvorbou zpzněných a dvojznačných návrhů zákonů!
Proč je asi dnes tak aktuální Cromwellův projev k parlamentu (1653!), který jako prohnilý rozpustil?
Naši i renomovaní právníci se v každé jednoduché kauze dělí na skupiny s jedině správnými a platnými a opačnými názory!! Jednoduché kauzy nelze často předpovídat jak dopadnou!
To, že se ozývají husy potrefené jen potvrzuje aktuálnost takového řešení jaké je osvědčené v demokratických státech.
Karel Schwarzenberg je naší nejlepší volbou!
22. 12. 2012 | 09:17

Václav Weel napsal(a):

Nevypadáte jako špatný člověk,vzhledem k tomu ,že jste angažován v řádu svobodných zednářů nebo iluminátu u mě neuspějete v čem kolii děkuji za pochopení........jistě nechápete o co jde to mě nepřekvapuje..
22. 12. 2012 | 12:56

analogie napsal(a):

Souhlasím naprosto s těmito příspěvky :
Milan Kašpar napsal(a):
Přečetl jsem komentáře.A je to české.Trapnost, zášť, závist, nepochopení.Ať si to každá potrefená husa přebere.
21. 12. 2012 | 15:58
číča napsal(a):
Čechové, neumíte věcně argumentovat. Typuji si, že nikdo z vás, jedovatých jazyků, se osobně nijak nepodílí na správě věcí své vlasti, města nebo obce, že ani neví, jak a co řeší zastupitelstva v místě bydliště, protože nechodí na veřejná zasedání, protože jinak by takové plky nemohly nikoho napadnout. Je zřejmé, že vůbec nechápete, že demokratické řízení je opravdu závislé na schopných jednotlivcích, kteří se volbami pořád mění a výsledky kolektivního rozhodování povětšinou závisejí na těch nejhorších a nejneschopnějších, kteří vytváří nejslabší článek procesu, protože v naší kotlině je mnoho pitomců. Ostatně vy sami jste taky obrazem naší společnosti, a je to bídné počtení. Jací jste vy, takoví možná jsou i ti "nahoře". Na opravdovou argumentaci nebo věcné vyjádření názoru prostě nemáte - jste líní, hloupí a lhostejní: líní zvednout zadek a něco doopravdy sami dělat, hloupí, protože si neumíte zasadit jednotlivé kousky informací do širších souvislostí (a když, tak jenom dogmaticky - tedy bez pochopení smyslu věci)a lhostejní k pravdivému s výstižnému poznámí. howhg
22. 12. 2012 | 14:43

analogie napsal(a):

Co se týká tvorby zákonů, už to někdo v diskusi zmiňoval, převzít kvalitní zákony z Evropské Unie.
Jen nenechat tvořit "zákony" ten crazy spolek, kterému se říká
poslanecká sněmovna.
V tomto má Karel Schwarzenberg naprostou pravdu. Jako president by mohl pro zákonodárství mnoho udělat, současná situace mu to příliš neumožňuje. Je aspoň inteligent a morální a normální na rozdíl od většiny diskutujících na tomto fóru
22. 12. 2012 | 14:57

Naštvaný napsal(a):

"Karel Schwarzenberg"Není jak tady tomu rozšafovi. Ať se děje co se děje, žvatlá si svoje a jedes si po svým, a myslí, že je dobře. Jak to řekl ten Cimrman v jeho spotu: Je za vodou. Než takovýho, tisíckrat raději Zemana za prezidenta.
22. 12. 2012 | 18:02

Pavla Lišková napsal(a):

Ano, s hrůzou tady čtu některé příspěvky a říkám si, co asi tak přinese přímá volba, když na inteligentní názory, které jsou dány demokraticky k diskuzi, může náš národ reagovat takto.
Jsme opravdu my Češi tak zoufale hloupí a nebo nás poznamenal komunistický režim, kdy nám vládl mozek od krumpáče a my jej desítky let jako ovce na 110% vždy odkývali ještě s potleskem.
Chtěla bych věřit tomu, že se snad naučíme rozumným a inteligentním názorům naslouchat a poznat, kudy vede cesta. Děkuji Vám pane Schwarcenbergu za alespoň jednu z mála hvězdiček na dalekém obzoru české budoucnosti. Bojím se, že takovýto národ Vás nezvolí, ale můj hlas máte.
23. 12. 2012 | 09:02

Vít napsal(a):

Pusťte si všichni ještě jednou sezení u pana Krause na Primě. Uvidíte, jak jsme vychovaní trefně nazvaným mozkem od krumpáče. Nikdo si nevšiml, kdo povstal, když přišla miss a pan Kraus vyzval přítomné pány, aby to nějak vyřešili s místem na pohovce? Ano, koho asi takto vychovaný národ bude volit??????? Oni Vám, pane kníže, vyčítají, že si pospíte u situací, které každý doma ihned přepíná, aby to nemusel poslouchat????? Všichni jsme tady pokrytci a budeme volit jen ty, co nám naslibují, že bude levnější vepřové a pivo.
23. 12. 2012 | 09:37

Říp napsal(a):

občané, přece nebudete volit opět nové demagogy po Klausovi, nové Klause, staronové mafiány cyniky Zemana, Fischera, Dlouhého, Bobošíkovou, kteří by Smetany zavírali a nakonec nejradeji i mučili..., nebo Schwarzenberga se svými korupčníky z TOP 09 Besserem, Drábkem, Šiškou, Kalouskem propojené s lobbisty, kteří občany svléknou z kůže a budou se jim pošklebovat, jak jsou hloupí, že je volili !!! Voliči, otevřte očí a vyndejte si špunty z uší, a volte dobré kandidáty, ANO pro Táńu Fischerovou, nebo ANO pro Dientsbiera, nebo ANO pro Franze, kandidáti na prezidenta Fischerová a Franz dokazují svou dobrou morálku, že nevyužívají peníze lobbistů miliardářů, neokrádají vás, neutrácejí vaše peníze, jsou to skuteční dobří občanští kandidáti na prezidenta, navíc Táňa Fischerová je žena, empatická, inteligentní, vzdělaná, hezká, pracovitá a razantní politička !!!
23. 12. 2012 | 12:07

Kousal napsal(a):

Víte, a to má být jako nějakým vrcholným znakem slušnosti, inteligence a jiných žádoucích vlastností když někdo vyskočí před 18letou slečinkou která ještě nesáhla na práci a nebyla ničím užitečná, leda tím že se hezky usmívá a možná někomu už dala??? To vám stačí v životě málo
23. 12. 2012 | 14:45

Lihoslav Kraďousek napsal(a):

Tebe také pověsíme vlastizrádče. Hned po všech cenzorech sloužících tomuhle zločineckému režimu.
23. 12. 2012 | 15:54

vlastenec ,ale radeji venku napsal(a):

Pavla Liskova asi teta Lisky znameho to "pedagoga zeleneho " Co vam damo odpovedet ? Asi jen toto najdete si videa jak zeny ridi a prelozte do jazyka ceskeho ,vzdyt je to Kvacka -P;;ca
24. 12. 2012 | 03:05

Blue Blood napsal(a):

moje vtipná babička by Schwarzenbergovi řekla : Vrať se do hrobu
25. 12. 2012 | 20:43

JardaV napsal(a):

Daleko nejjednodušší by bylo,kdyby se pod zákonem ve Sbírce objevila jména těch,kteří se podíleli na návrhu a etapách a s vyznačením,co kdo navrhl a pozměnil.Každý zákon prochází přesně definovanými kroky,takže by se snadno dali
identifikovat ti,kteří cílevědomě sabotují zákonodárství.A současně s tímto opatřením by bylo vhodné otevřít uranové doly.Taková Peake by za zmršený zákon o přímé volbě presidenta jistě ráda navštívila uranovou sloj.A nejhezčí by bylo,že by nikomu nechyběla...
25. 12. 2012 | 22:11

toisloglaps napsal(a):

<a href="http://guccibagja.blogspot.com/">gucciトート</a> UepOie <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">gucci メンズ</a> TrjNcr <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">グッチ財布</a> YmeQrx <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">gucciトート</a> IssQkx <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucci メンズ</a> FyjCum <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucci財布</a> YzsOuf <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucciトート</a> SkcAix <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">gucci 財布</a> TuwHgt <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">財布 グッチ</a> LbePqc <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">gucci新作</a> BfcLyi <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチアウトレット</a> RemSon <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチバッグ</a> JrmKrp <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチ ショルダーバッグ</a> RsiIug <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">gucci メンズ</a> XzmBgw <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">財布 グッチ</a> EkkIeh <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">gucciトート</a> YorUkk <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチアウトレット</a> QzhKkk <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">バッググッチ</a> XtpEgq <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチ 新作</a>

BbbJmo <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ</a> TxrMrf <a href="http://www.coachjabags.com/">coach バッグ</a> SqpQvd <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ トートバッグ</a> HxeCvi <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 新作</a> SlfWrq <a href="http://www.coachjabags.com/">coach 財布 ランキング</a> FphGix <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ バッグ</a> AtwTlb <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布</a> VjqNhz <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ トートバッグ</a> WqdEjk <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 新作</a> NjtWik <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 長財布 激安</a> UitXlb <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 財布</a> BsuBbf <a href="http://www.coachjabags.net/">coach バッグ</a> VjhEkr <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ メンズ バッグ</a> ZyaFjt <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 新作</a> QkxJdk <a href="http://www.coachjabags.net/">coach 財布 ランキング</a> DqcGpu
06. 02. 2013 | 08:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy