Jak je to s mým otcem

22. 01. 2013 | 00:28
Přečteno 25892 krát
Václav Klaus mladší mě v minulých dnech napadl za zpěv české hymny. Chtěl bych říci, že „Kde domov můj“ jsem samozřejmě zpíval už odmalička, tedy dávno před tím, než se Václav Klaus mladší vůbec narodil. V té době se ještě zpívalo i "Nad Tatrou sa blýska", neboť jsme byli Československá republika. Že zpívám falešně, vím, dobrý zpěvák jsem nikdy nebyl. To snad ale není měřítkem vlastenectví.
Pan Václav Klaus mladší také cituje naprostou lež o nějaké cestě mého otce do Berlína. Nevím, kdo si to vymyslel a proč, ale je to pustý výmysl. Je pravda, že otec byl coby student ve „Vlajce“. Vystoupil ale, když se schylovalo k okupaci. Bylo to během mobilizace 1938. Narukoval tehdy jako důstojník Československé armády v rámci mobilizace na Slovensko.
Když se z rozhlasu dozvěděl, že by mohla "Vlajka" kolaborovat, požádal okamžitě o uvolnění svého nadřízeného a ještě téhož dne odjel nočním rychlíkem do Prahy. Tam z "Vlajky" vystoupil. To, že byl v mládí v této organizaci, bylo možná proto, že byl stejně zuřivý národovec jako je dnes Václav Klaus mladší. Na Mirovicku a Miloticku je ještě dost lidí, kteří pamatují, jak můj otec bojoval proti nacismu. Aktivně se účastnil odboje a byl to on, kdo tam zahájil a vedl povstání.
Byl jsem také napaden za minulost svého tchána. Chci říci, že jeho dcera, tedy moje manželka, s ním hluboce nesouhlasila. Když jsem ji představovat svým rodičům, měl jsem docela strach. Otec mi ale tehdy řekl: “Rodiče si nevybíráme. Nebudeme podle jejich skutků soudit děti tak, jako to dělají komunisté a nacisté.“


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hannah napsal(a):

Doporučuji se s těmihle podpásovými argumenty nešpinit, pane S. Odpůrce nepřesvědčíte a většina podporovatelů lidi na základě jejich příbuzných nekádruje. Hodně štěstí.
22. 01. 2013 | 00:34

Maximus napsal(a):

No to je těžké pane kníže, jeden z Vašich předků tj. otec byl solidní. Ovšem ostatní byli příznivci Habsburků, kteří tady usurpovali český národ a Váš rod se tady u nás dostal k majetku jen díky ostudné Bílé Hoře, kdy byl násilím potlačen český stav. A o tom to je, Váš rod má pro Čechy punc utlačovatelů. A takhle to je a Vy byste neměl už z této příčiny být naším prezidentem, to by se naši předkové obraceli v hrobech. Asi tak!
22. 01. 2013 | 00:38

au napsal(a):

Otec byl český fašista.
No to je novinka. To víme všichni už dávno.
Tchán byl zase nacista, který byl odsouzen za zavraždění předsedy rakouské vlády Dollfusse, které bylo předem schváleno Hitlerem. Také nic nového.
Zapadá to do profilu rodinky, jejíž předek Felix Schwarzenberg vytvořil v roce 1848 první totalitní režim na českém území.

Nic z toho nám ale nevadí, za rodinu skutečně nikdo nemůže. Za prezidenta vás nechceme kvůli podílu na vytunelování podniku Becher Karlovy Vary, kde jste byl stranickým kolegou Rumlem dosazen do čela správní rady. A za podvody s dotacemi, samozřejmě.
A za to, co provádíte jako první místopředseda současné vlády.
22. 01. 2013 | 00:43

hela napsal(a):

špinavá kampań proti Vám ,slušné voliče neodrazuje ,držíme palce
22. 01. 2013 | 00:44

was Sache ist napsal(a):

To je jednoduché, pane kníže.
Řekněte nahlas NE odškodnění sudeťáků a DISTENCUJTE SE OD KALOUSKA.
Pak budete zrovnatak přijatelný, jako každý druhý.
Za rodiče opravdu nikdo nemůže.
22. 01. 2013 | 00:47

Syčák napsal(a):

Maximus

Nejvíce utlačovaným jste vy a vaši předkové. Pan Stejskal by měl uspořádat sbírku.
22. 01. 2013 | 00:50

mac napsal(a):

Maximus:
Vy tomu člověku vážně říkáte "pane kníže"? Přestože T. G. Masaryk svým vůbec prvním nařízením šlechtické tituly a výsady zrušil a od té doby nebyly obnoveny?
Pokud to nebyla ironie, měl byste se stydět. Hrbit se už takhle předem...
22. 01. 2013 | 00:51

mac napsal(a):

Mimochodem - skutečnost, že se Schwarzenberg od oslovení "níže" alespoň v ČR nedistancoval, je pro mne už sama o sobě dostatečným důvodem, abych o volbě toho člověka neuvažoval. Je totiž projevem neúcty k zemi, v níž žije, a k její demokracii.
22. 01. 2013 | 00:53

mac napsal(a):

"kníže", samozřejmě
22. 01. 2013 | 00:53

crowley napsal(a):

>Maximus

Doporucuju si doucit historii. Narod jak ho zname vznikl v 19.stoleti. Habsburkove se nelisili od jinych rodu tehdy v Evrope. Predtim tu "utlacovali" Lucemburkove (odkadze?) ci Jagellonci (dokonce z Polska). A na snemu stavu se mluvilo dvojjazycne - cesky a nemecky.

Ono totiz stavovske poovstani bylo spise nabozenske a protestantismus nebyl zalesitost cesky mluvicich a Ceske zeme byly vzdy multietnicke.

BTW Fridrich Falcky byl vetsi "Cech"? Je absurdni tahat nacionaismus do obdobi, kam nepatri.
22. 01. 2013 | 00:54

odkláněči volí Karla napsal(a):

Čili pan Schwarzenberg se sám, jasně přiznává k tomu,že jeho tchán byl nacista .
Když k tomu přidáme,že rodový majetek získali Schwarzenbergové převážně tím,že ho ukradli českým pánům popraveným po Bílé hoře,tak nám jasně vychází kdo by neměl být českým prezidentem. Pan Schwarzenbegr by byl možná dobrým prezidentem Rakouska nebo Německa ....jeho předci se účastnili Zikmundových tažení PROTI husitům...tedy proti českému lidu. Tolik pravda. Ostatní je jen sentimentální a povrchní žvatlání různých Menzlů,kteří by se rádi schovali do náručí hodného knížete,jehož předci ovšem mají na rukou českou krev a poblázněných školaček z fejsbůku,které chtějí být IN a volit Karla
22. 01. 2013 | 00:56

Targus napsal(a):

To Karel Schwarzenberg:

Považuji za nutné vás ubezpečit, že váš zpěv české hymny mi na vás vadí úplně nejmíň.

Pro odlehčení.
Dorazila domů dcera a pravila. "Já chci Robertka."
Ztuhl jsem. "Cože? Ty už nechceš Karla?"
Ušklíbla se: " já chci bezpečný sex."
22. 01. 2013 | 00:56

sedlak napsal(a):

hodně štěstí, slabinou demokracie je demokracie sama, negativní kampaň se nakonec může obrátit proti autorům
22. 01. 2013 | 00:56

vasja napsal(a):

was Sache ist napsal(a):
To je jednoduché, pane kníže.
DISTENCUJTE SE OD KALOUSKA.
-------------------------------------
Jakýho Kalouska? :-))
22. 01. 2013 | 00:57

Maximus napsal(a):

Syčák
Máš hezký a výstižný nick.

mac
Samozřejme, že je to jistý druh ironie.

crowley
Takže Češi mají podle vás držet hubu a zákryt, že? To, že se rod Schw. po Bílé Hoře zde obohatil, přece nemůžete přece vyvrátit. A šlechta pod vedením Habsburků se s Čechy moc nemazlila a byla to pro ní jen nižší rasa a slouhové. Lucemburky si ovšem neberte do úst, zejména Karel IV. pozvedl tuto zem. Opravdu nejsem historik, ale všiml jsem si, jak se po r.1989 tady jisté skupiny snaží udělat z Husitů lumpy a loupeživé bandy a ještě stojí za zmínku, že Jan Hus nebyl katolickou církví tedy Vatikánem veřejně ostravedněn, ale naopak se tady tito loupežníci derou pomocí Kalousků a bohužel i za pomoci Schwarzenberga k majetkům, kde nebyl jasně prokázán původ nabytí.
22. 01. 2013 | 01:09

Janča napsal(a):

Mě a asi i mnoho dalších lidí této země, ani tak nezajímá, co Váš otec, ale spíš by mě zajímalo, co Vy?
Nedávno vyšlo najevo, že jste například v roce 2002 porušoval mezinárodní zákaz prodeje ryb, když jste obcházel nařízení, podle kterého nebylo možné prodávat ryby z Vašich rybníků dokud neprojdou laboratorními testy, aby se vyloučila případná kontaminace malachitovou plísní, která v té době zachvátila chovy v několik středoevropských zemích. Vám se nechtělo dlouho čekat na výsledky testů a tak jste raději ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval. Ryby jste tak prodával vesele dál, zatímco poctiví rybáři své ryby testovali a přicházeli o zisky.

A příklad nejčerstvější, takřka včerejší: Jeden z nejbohatších lidí v zemi i ve střední Evropě vůbec, Karel Schwarzenberg, si na opravy svých rybníků žádá několikamilionové dotace od státu. O půl roku ale přešvihnul termín, do kdy měl rybník kolaudovat, pročež by měl tedy dotace správně navrátit. Ale zažádá si na ministerstvu financí o pardon a jeho kamarád Miroslav Kalousek mu to benevolentně promine. Nic se vracet nemusí.
To Vám, jako kandidátovi na úřad prezidenta České republiky, přijde správné? No nevím.
22. 01. 2013 | 01:10

odkláněči volí Karla napsal(a):

Pane Schwarzenbergu

Vy sám jste MOŽNÁ čestný člověk....pak ovšem nechápu kde se ve vás bere ta drzost,kandidovat na prezidenta lidu českého...potom co vaši předci sloužili Zikmundovi v taženích proti husitům a zbohatli na majetku zabaveném(ukradnutém) českým pánům po Bílé hoře. To je hanba,kdyby Masaryk viděl že na post českého prezidenta kandiduje někdo z rodu Schwarzenbergů,tak by vyskočil z hrobu a volal spolu s Havlíčkem Borovským...Zle je matičko zle,Schwarzenberci zde!
22. 01. 2013 | 01:28

pc napsal(a):

mac
To je prosté. Někdo je profesí hostinský, někdo lesník (tomu z opatrnosti říkáme pane nadlesní - a máme rádi jeho paní) a někdo prostě nemá na víc, než být kníže. Bůhvíco to je.
Jeden měl dřív krejčovský salon, taky jsem tam šil. Ale už se to jmenovalo jinak.
22. 01. 2013 | 01:29

vy nebudete do kšeftu, žejo? napsal(a):

Janča
Tak se vydělávají peníze. Po korunce.
K čemu bysme tu EU měli, dyš ne kvůli dotacím.
22. 01. 2013 | 01:33

was Sache ist napsal(a):

vasja
Aha, jo, jasně.
Starýho Gumaře jsem myslel.

Kdyby byl 1/100 toho génia, jak vo ňom píšou rothermereovský kozí listy, jmenoval by se dneska Dunlop Mitaska.
Ale marnost, nic než marnost.
22. 01. 2013 | 01:41

Martin1 napsal(a):

Karel Schwarzenberg

Pane my Češi jsme tolerance sama, ale nesmíte nám sáhnout na následující věci (to vám měl někdo říct)
1) Na naše rodiče
2) Na naši vlast a historii
3) Na naše zahraniční vojáky, hlavně letce v II.sv. válce na všech frontách
4) Na naše prezidenty (cizincům se nedoporučuje kritizovat žádného)

A říkám vám, že bezpečnější je olizovat dráty vysokého napětí, než se vyjadřovat tak neuctivým způsobem o Dekretech prezidenta republiky Beneše, jako jste to učinil v té televizní debatě. Ve vašem případě jste si tím prohrál celé volby. Pokud to bylo jen vaší špatnou vyřídilkou - lituji vás. Pokud to bylo cílené, děkuji za upřímnost, ale přede mnou to už neopakujte. Můj prezident nebudete nikdy.
Němci byli v minulosti zdrojem všeho smutného v našich krajích a dokonce ani toho komunismu jsme se zde nemuseli dočkat, kdyby Německo nezačalo II. světovou válku. Ti vysídlení Němci byli pak v Německu zaopatřeni a žili si v demokracii a my jsme zde museli protrpět komunistický útlak. A jak jste říkal, že kdyby to bylo dnes a co by se stalo. Tak na to vám řeknu, že kdyby šli tehdy vaši rodiče do kina, tak udělali líp a my jsme se s vámi tady v půl druhý roku 2013 v lednu 22. nemuseli zabývat. Že se nestydíte.
22. 01. 2013 | 01:41

Luba napsal(a):

Občane Schwarzenbergu,
problém je spíš v tom, že se odvažujete tvrdit cosi o navázání na Masaryka, jehož byl Váš otec odpůrcem.

Jaký máte vůbec vztah k demokracii?
Vždyť postoje rodičů děti velmi výrazně ovlivňují.

A Vaše činy, nejen v Nečasově vládě, svědčí o tom, že jste spíše pro korporativní, stavovské uspořádání společnosti, pro obnovení moci kléru a pro autoritativní formu vlády.

Navíc mnoho Vašich podporovatelů prokazuje, že mají blíže k bolševickým způsobům, než k toleranci lidí s jinými názory a sázejí spíše na sílu a masovost, než na poctivou argumentaci.

Projevuje se to i zde, mezi blogery Aktuálně.cz.
Takový Urban, Hollan, Pehe, Veselovský, Roithová a spol. Vám dělají věru špatnou reklamu ...

Plivání na soupeře Vám může prospět leda u Vašich nekritických obdivovatelů, nikoli u voličů nepřesvědčených a váhajících.
22. 01. 2013 | 01:43

JF napsal(a):

je ale fakt, že znalosti či spíše osobní zkušenosti s nacistickou ideologií(např. v rámci rodiny) se dají velmi dobře uplatnit i v praxi s komunistickými ideology. A to je v ČR značně aktuální a může vadit. On komunismus a nacismus je totiž bratr a sestra v klubu pravolevého politického eskamotérství. Komunismus a nacismus jsou socialismy jeden mezinárodního charakteru ale s národními lágry a jeden národní především nejprve sám pro sebe. Proto ten křík u tolika našich žijících pestrobarevných soudruhů\Genossen. Pan Klaus st. i ml. svými manýry zcela správně v první linii národního frontovství za zvuků tamtamů benešových dekretů. (pan Beneš tu tradici národního socialismu velmi dobře také chápal při tom horečném dekretování a Klaus při svém amnestování) Tradice i folklory jsou různé a tak to má být.
22. 01. 2013 | 01:50

český maloměšťák napsal(a):

Za své předky nikdo nemůže ručit a nést odpovědnost.
Tečka.
22. 01. 2013 | 01:59

Martin1 napsal(a):

český maloměšťák
To máte pravdu, ale také nemůžete nikoho donutit, aby si nechal řídit stát od potomka (a nyní schválně přeženu - Hitlera). Po válce prý toto jméno nikdo nechtěl dál mít. A to se nejednalo o žádné příbuzné. Nevím, je to pravda?
22. 01. 2013 | 02:07

JF napsal(a):

jinak poválečné uspořádání bývá obvykle dáno dohodami vítězů a dekrety a štvaní proti civilnímu obyvatelstvu může být i projevem jistých komplexů třeba i těch vznešených národních. Lze totiž rozlišit co jsou závazky vítězům a co vlastní příčinlivost až horlivost. Totiž ta klausova tradice vychází i z té benešovy. Pak ústavu lze číst i tak kdo jak kdy i ústavně či nadústavně jednal. (a to souvisí i s právní tradicí a úctou k němu) Ty kořeny dnešního marasmu jsou mnohem hloubší než nějaký rok 1948. Ty totiž sahají k roku 1918. Chce to jistou dávku schopnosti kritické sebereflexe. V případě ČR koňskou ale zdá se spíše volskou.
22. 01. 2013 | 02:09

Martin1 napsal(a):

JF
Ono je to ale na všech stranách vždycky stejné. A někdy je to ještě obohaceno o takové "trojské koně" vašeho typu, kteří dělají jako zdravou sebekritiku, ale pro peníze za svá slova si jdou vždy na druhou stranu - nepatří k nám.
22. 01. 2013 | 02:16

rosclays napsal(a):

český maloměšťák:
Alespoň něco...:).
P.S. Ale pan Stráský ještě neustále sedí (neprávem)....omluvil jste se pouze panu STRÁNSKÉMU, který naopak odsouzen byl.
22. 01. 2013 | 02:16

český maloměšťák napsal(a):

Martin1
Já budu volit proti panu Schwarzenbergovi.
Ale nebudu mu nadávat do nacistů. To je kravina. Navíc to z něj dělá objekt soucitu - pokud mu tak někdo nadává a tak jej cejchuje.
Stejná kravina je kádrování na pracovišti - kdo koho volí.
Anebo vytváření asociačního spojení a cejchu - Zeman = Klaus, Zeman=antisemita , Zeman´= komunista atd.

Mimochodem :

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren

Nemám důvod si myslet o BRD že byla nějakým pohrobkem nacistů. Mám tam známě a jezdil jsem tam /po r. 1989 - doložku jsem nikdy nedostal/... a tvrdím, že v některých věcech/např. znovuzačlenění nezaměstnaných do ekonomiky) byla kdysi mnohem socialističtějěí - respektive lidtštější než ČSSR.
Historie je sice kurva - ale lidi se naštěstí dokážou změnit a např. prací pro jiné odčinit své případné viny, hříchy.
22. 01. 2013 | 02:26

český maloměšťák napsal(a):

rosclays
Jste nudný pisálek. Již jsem vám napsal, že jsem do jeho jména opmněl dát "n",
Jestli neumíte číst text...tak si najměte chůvu. Tavám to přelouská znovu.
Fakta byla uvedena správně.
22. 01. 2013 | 02:28

malalaj napsal(a):

pane kníže,
vadí mě vaše vstřícnost k sudetským němcům. některé vaše výroky byly necitlivé a podle meho názoru by se prostě neměly pronášet. vysíláte tím signál do německa. a to, že se německý novináři z toho mohli podělat, to jenom dokazuje. z toho důvodu muj hlas nedostanete.
22. 01. 2013 | 02:32

Martin1 napsal(a):

český maloměšťák
Já taky, ale vím, že Z nebo S nevyřeší ten srab, co tu nastal. A tak půjdu volit proti tomu, který urazil naši vlast. Jinak nevěřím žádnému. Volím Z
22. 01. 2013 | 02:35

JF napsal(a):

Martin1: no když myslíte, přestože tradice a folklor jsou různé. On pohled sám na sebe je opravdu velmi obtížný a dost těžce stravitelný i v osobní či národní rovině a to si myslím také může každý zvládat poněkud jinak. I když někdo to zvládá třeba stejnějš kako ostatní. Co takhle se podívat kde a jak proběhla denacifikace a kolik soudruhů\Genossen požívá dnes ústavních funkcí v ČR. No a proto se taky možná pořádají folklorní festivaly ... ;-)
22. 01. 2013 | 02:36

stařenka napsal(a):

Vážený pane prezidente Schwarzenbergu,

dovolte, abychom Vám poblahopřáli k Vašemu zvolení do funkce prezidenta.
Máme upřímnou radost, neboť Vy naší České republice vrátíte ve světě prestiž a posunete nás do středu Evropy, kam historicky patříme. Oceňujeme ve Vašem souboji o Hrad slušnost a noblesu. Vaše slovo má pro nás svou váhu. Víme,že máte ke své rodné zemi hluboký vztah,že jste v době komunismu dokázal pomáhat vyděděncům této neblahé éry. Víme, že jste, stejně jak Váš otec, čestný muž s čistou minulostí, čitelnými názory, vlastenec a že Vám můžeme věřit.
Pane prezidente, po dlouhé době máme ve Vaší osobě na Hradě člověka, na kterého můžeme být hrdi. Věříme, že svými postoji vytvoříte za dva roky správnou rovnováhu k rudo-oranžovému parlamentu. Přejeme Vám hodně štěstí, elánu a pevné zdraví:)))

S úctou O.B. /jeden z mnoha Vašich voličů/
22. 01. 2013 | 02:37

Luba napsal(a):

stařenko,
nestahujte kalhotky ...
... "brod" je ještě daleko :)
22. 01. 2013 | 02:42

rosclays napsal(a):

český maloměšťák:
Je zde pár nicků - nudných pisálků, ale na ty já zásadně nereaguji. U vás je to naopak (zřejmě)...
Jinak....chtělo by to trošku více zapracovat na té nejjednodušší výrokové logice (to je něco jako "voda je mokrá" :) a sem tam si taky něco vyasociovat, ale nic, dá se jít taky s levelem dolů.
Zdravím...
22. 01. 2013 | 02:43

JF napsal(a):

jinak výše uvedené z části zcela vyfabulované možná i vysvětluje ty roztodivné klausovy "novátorské" choutky , akorát s tím že Klause zas tak moc nikde předvádět nechtějí. Tak jsem z toho zmaten. Možná ho tak nechat vystupovat v ruském cirkuse, ale myslím, že ani tam. Tak opravdu nerudovsky nevím. Co s ním??? Je to opravdu zas takový unikátní národní klenot v české novodobé historii?Samozřejmě v historii v tom nejlepším slova smyslu? Jo jsou to otázečky ...
22. 01. 2013 | 02:44

Jiří napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, podle toho, co jsem slyšel a viděl, neumíte slova české hymny. Neovládáte českou gramatiku na adekvátní úrovni - to nemá s výslovností nic společného.
22. 01. 2013 | 02:51

Martin1 napsal(a):

"Co takhle se podívat kde a jak proběhla denacifikace"
O té v Německu se toho nalhalo taky dost. Protože se zajímám o leteckou a raketovou techniku, tak vám mohu říct, že žádný nacistický odborník nebyl potrestán. Pěkně se o ně nerovným dílem podělilo Rusko a Německo. Bez Wernhera von Brauna by USA nestály na Měsíci. A tak dále a je jasné, že bez některých komunistů by se nerozběhl ani náš demokratický aparát po roce 1989. Nebo by jste si představil jiné řešení? Pozavírat milión komunistů u nás? No to by byla skvělá demokracie. Kam by jste je dal? Vždyť se jich do našich vězení vejde asi 25 000 - tedy všech.
22. 01. 2013 | 02:53

Jiří napsal(a):

Pane Schwarzenbergu - je hluboká škoda, že jste zabral místo opravdovému "pravdoláskaři". Marketingovou strategii Kalouska sympatizant "pravdy a lásky" nemůže volit.
22. 01. 2013 | 02:54

stařeček napsal(a):

Omluva za stařeneckou nerozvážnost
Před chvilkou tady psala moje stařena. Vůbec ji neberte vážně, to jí diktoval Karel a slíbil, že pak může uklízet na zámku. A taky, znáte to, už má po sezóně, prášky došly a tak ......
22. 01. 2013 | 03:21

Kajetán Mezek napsal(a):

au napsal/a:

"To víme všichni.." "Za prezidenta vás nechceme.."
Vážený/á au, hovořte, MOC VÁS PROSÍM, toliko za sebe.

Pane budoucí prezidente,
nenechte se nijak znechutit podobnými chytráky na baterky, jimž imponují pouze bláboliví polointeligenti typu Zaorálka, Štěcha, Gajdůškové,....
22. 01. 2013 | 03:54

Tomáš nevěřící napsal(a):

A jak to bylo s tím koncentrákem v Letech u Písku, který starý Schwanzenberg vybudoval a provozoval?

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne.aspx
22. 01. 2013 | 04:16

Karl ne Karel napsal(a):

Chlubit se studiem, které nebyl schopný dokončit je trapné a vymĺouvat se, že musel ve svých 28 letech jít pracovat je ještě trapnější.
22. 01. 2013 | 04:23

Bestia triumphans napsal(a):

Luba napsal(a):
Občane Schwarzenbergu,
..."Navíc mnoho Vašich podporovatelů prokazuje, že mají blíže k bolševickým způsobům, než k toleranci lidí s jinými názory a sázejí spíše na sílu a masovost, než na poctivou argumentaci.Projevuje se to i zde, mezi blogery Aktuálně.cz.
Takový Urban, Hollan, Pehe, Veselovský, Roithová a spol. Vám dělají věru špatnou reklamu ..."
?
Veselovský? Máte konkrétní příklad?
Roithová? Máte konkrétní příklad?
22. 01. 2013 | 04:53

Bestia triumphans napsal(a):

au napsal(a):
..."Za prezidenta vás nechceme."
?
Kdo my?
Osazenstvo na adrese Praha, Politických vězňů 9, třetí patro?
:-)
22. 01. 2013 | 04:57

Bestia triumphans napsal(a):

Luba napsal(a):
"Občane Schwarzenbergu, ,,,A Vaše činy, nejen v Nečasově vládě, svědčí o tom, že jste spíše pro korporativní, stavovské uspořádání společnosti..."
?
:-)
Budou zase tři stavy?
Tu ora, tu protege, tu labora.

Lubp, vy jste geniální!
:-)
22. 01. 2013 | 05:03

Bestia triumphans napsal(a):

Maximus:
Vy už nepoužíváte nick Primeros?
Ten na vás padl jako ulitý...
22. 01. 2013 | 05:05

Bestia triumphans napsal(a):

mac napsal(a):
Maximus:
Vy tomu člověku vážně říkáte "pane kníže"?

!
Je to tak, mohu to potvrdit.
Na vlastní oči jsem viděl, jak se na ulici Maximus hluboce ukláněl, když jel kočár s knížetem kolem.
22. 01. 2013 | 05:08

Bestia triumphans napsal(a):

Historik: Otec Schwarzenberga prokázal vlastenectví
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769047

„Vyčítat Schwarzenbergovi a jeho otci málo pronárodní postoje je naprostý nesmysl," míní Petr Mašek, vedoucí oddělení zámeckých knihoven Národního muzea.

A.cz: Nejvíce se rodinná historie Karla Schwarzenberga skloňuje v souvislosti s obdobím první republiky a druhé světové války. Jak v té době vystupovali Schwarzenbergové?

Karel VI., otec dnešního knížete, z orlické větve Schwarzenbergů vystudoval na české technice a proslul jako významný heraldik. Rozhodl se, že za války jeho rodina zůstane tady. Jednoznačně zvolil českou národnost. Odolal za protektorátu tlakům, aby přijal říšské občanství, a přestože si víc než mohl zvolit německou národnost, zvolil si národnost „druhé kategorie" s velkým rizikem.

A.cz: Jak tedy žili Schwarzenbergové za války?

Na majetek orlické větve byla uvalena nucená správa a rodina žila v Čimelicích. Nucenou správu Němci dávali každému, komu nedůvěřovali. Potřebovali totiž v první řadě dávky potravin a u těchto „podezřelých" lidí, jako byli Schwarzenbergové, bylo více než pravděpodobné, že nebudou odevzdávat Němcům všechno. Otec Karla Schwarzenberga se zapojil do květnového povstání a byl zvolen předsedou Revolučního národního výboru v Čimelicích v roce 1945. Hlubocká větev rodiny po okupaci zvolila pod hrozbou perzekuce exil.
22. 01. 2013 | 05:25

Adam Procházka napsal(a):

Vážený pane Schwarzenbergu,
po soudružsku též: hele Schwarzenberg!
Ahoj kníže,

máte veškeré morální právo si v této, jakožto v každé jiné diskuzi, jejíž argumenty jste už všechny dohromady i každý jednotlivě nejmíň stopadesátkrát slyšel, veřejně schrupnout.
Požádejte některého spolupracovníka, aby za Vás dělal čárky a pak si je sečtěte.
Pro neotřelé diskuze si opatřete brejle s namalovnýma očičkama a hlavně si je nezapomeňte sudnat, až budete vstávat.

Budete-li zvolen prezidentem, dbejte, aby ministrem zahraničí byl za Vás jmenován někdo, kdo Čechům taktéž nebude dělat ostudu.
Nebudete-li zvolen, prosím Vás, vystupte alespoň na chvíli z vlády, aby si Čechové, Moravané a Slezané mohli zvolit dobrou, i když se jim to nejspíš (jako obvykle) nepovede.

Funkcionáře Sudetendeutsche Landsmanschaftu, tzv. Berufsvertriebene, posílejte, buďte tak laskav, neoblomně i s jejich nestoudnými požadavky, do toho, kam zaslouží.
Na druhé straně, když za nikoho jiného, tedy alespoň za mne, a to na plné pecky, se prosím Vás omluvte u oněch několika přežívajících, jakožto postumně u všech ostatních Sudetských Němců, kteří se neztotožnili s Hlinkou ani s Hitlerem, zachovali se slušně, přežili nacisty a pak byli téměř nebo úplně umláceni a potupeni některými svými spoluobčany za to, že si dovolili být Němci. Avšak proveďte to tak, aby si mladí funkcionáři nemysleli, že to platí jim.
Chcete-li být zvlášť populární, rozdejte svůj majetek do lidového vlastnictví, abyste dokázal, že Vám na prkotinách nesejde. Ostatní občané Vás v tom bezesporu budou následovat.

Budete-li zhrzen, nezahořkněte prosím natolik, abyste svůj dosavadní úřad postoupil některému Klausovi a zase emigroval. To by od Vás nebylo hezké.

S tímto posledním pokynem (další naleznete v přípisech kolegy Hollana) se uctivě loučím.

Váš
Adam Procházka
22. 01. 2013 | 06:02

Hana napsal(a):

Velice umně se touto pseudodebatou o to, jaký byl či nebyl otec, tchán či jiný člen rodiny zakrývá několik velmi důležitýh faktů. KS je předesedou TPO09, je místopředesedou Něčasovi vlády a byl i členem Topolánkovi vlády. Místo toho, abe se lidé zabývali tímto a činy KS za posledních 5 let se nimrají v hluboké historii.
22. 01. 2013 | 06:06

Drzá zrzka napsal(a):

Protože Zeman nebyl posledních pár let na očích, je křišťál sám?
22. 01. 2013 | 06:18

Ládik!!! napsal(a):

Zeman patří do tvze, kníže do hradu.
22. 01. 2013 | 06:37

Kleofáš napsal(a):

to stařenka:

Klvaňo, jste to Vy?
22. 01. 2013 | 06:51

Bestia triumphans napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Zeman patří do tvze, kníže do hradu.
Bingo!
:-)
22. 01. 2013 | 07:05

vasja napsal(a):

Pryč s čerpači a zrádci všemi,
dejte práci Dejdarovi
22. 01. 2013 | 07:05

Pompeius Magnus napsal(a):

pane von und zu,

budete to mít těžké. Vaše nenávistná a agresivní kampaň proti Vám obrátila sklušné lidi s rozdílnými názory. Vaše ( a i Vašich spluprácovníků) jednání s lidmi "po pansku" proti Vám spolehlivě obrátilo všechny opravdové demokraty. Vaše zlodějny (Becherovka), vaše protizákonné restituce ( jednou restituujete podle českých, jednou podle rakouských zákonů), vaše naprostá antisociálnost (S karta, zvýšení DPH, církevní restituce) z vás postupně učinili nevolitelnou figurku ś fašisticko nacistickými kořeny. Můžete si k červenému číru navlíknou i červený šaškovský nos, ale to bude tak stačit k oblbnutí studenů, nic vís. Knížata patří do pohádek. Zeman na Hrad.
22. 01. 2013 | 07:06

Petr z Tábora napsal(a):

Myslím, že žádný jiný text od pana Schwarzenberga nikdo ani neočekával.Diskuse je byla o neznalosti textu české hymny, předpokládám, že se to už doučil.Vadí mi, že by hlavou českého státu měl být někdo v jehož rodině se mluví německy a jehož manželka češtinu neovládá. Doufám, že většina zvolí pana Zemana.
22. 01. 2013 | 07:07

noctem napsal(a):

Já prostě žasnu, co zmůže v očích plebsu knížecí titul. Všichni se tady hádáte, zdali otec tohoto starého pána se choval tak, jak se zachovaly tisíce a tisíce slušných lidí s naprostou samozřejmostí. A co on sám...? Kam se poděl ve vašem předvolebním boji guru Kalousek, pane kníže? A jak to bude s tím "jednoduchým svléknutím kabátu stranické příslušnosti, až budete zvolen"? Jinými slovy: teď sice podporuji zlodějny, křivárny, podpásovky, korupci a všechny ty líbezné průvodní jevy české politiky, ale pak se změním jako mávnutím kouzelného proutku...? Třeba to neodporuje šlechtické cti, ale kam se poděla aspoň ta elementární špetka lidské slušnosti?
Zeman je hrůza, ale vy jste katastrofa. Zběsilost vaší kampaně, totalitní manýry vašich nohsledů ve funkcích, povinné agitky etc, etc, dávají tušit o co tady jde.
Nikdy bych nevěřil, že bych mohl jít volit kohokoli z vás dvou. Ale budu muset.
22. 01. 2013 | 07:08

vasja napsal(a):

Sem viděl v klipu, že aj doktor z Růžový zahrady volí pána.
Ten Vízek-hokejista taky.....
Ste silnej?
A co kůrovec?
Znáte Kopeckýho?
22. 01. 2013 | 07:17

tuzemák napsal(a):

Podpásovky Klausovic rodinka i Zemanovic soudruzi umějí, o tom není sporu.

A ještě chtějí po vykydání skoro každé podpásovky omluvu.
22. 01. 2013 | 07:20

antisoudruh napsal(a):

Jak jsem již jinde publikoval:
Nejlépe popsal reálný socialismus ve své písni Karel Kryl:
Syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil.
Jak tak čtu zdejší příspěvky, mnozí se socialisticky chovají dodnes.
Volme Karla, ať už to konečně skončí!
22. 01. 2013 | 07:21

rejpal napsal(a):

vasja
Myslíte doktora Schwarze? No, nevím, jak s tím naložit...
22. 01. 2013 | 07:30

vasja napsal(a):

rejpal napsal(a):
vasja
Myslíte doktora Schwarze? No, nevím, jak s tím naložit.
-------------
Rejpal.
Ja nevim jak se jmenuje.
Má ale takového blbého syna a zahejbá mu stará-bloncka. Šak už víte.
Je sympaťák ale.
A Arnoštek taky volí Karla.
22. 01. 2013 | 07:37

Mascotte napsal(a):

Martin1 napsal:
3) Na naše zahraniční vojáky, hlavně letce v II.sv. válce na všech frontách

Myslíte ty České vojáky a letce které jste vy Češi po válce pozavírali do kriminálů, nebo rovnou popravili?

A nebo tahle protiněmecká reakce má důvod v něčem jiném, třeba v tomto.

Nastoupením Reinharda Heydricha jako zastupujícího říšského protektora nastal obrat v chování mnohých vrstev českého obyvatelstva. Zejména dělníci, zlákáni výhodami, které Heydrich schválně nechal zavést, aby zvýšil válečnou produkci v protektorátu (rekreace dělníků, vyšší příděl jídla, kuřiva a alkoholu), pracovali pro blaho říše jako dobře namazaný stroj a dokonce i přesčas. Mezitím se gestapo úspěšně prosadilo proti diletantsky utajených odbojovým buňkám a organizacím. Po smrti Heydricha veškerý český domácí odboj prakticky na léta ustal. Nesměle a nepříliš významně se začal projevovat až na přelomu roku 1944/45, kdy už bylo jasné, jak asi válka dopadne.

Lidé pracovali pro potřeby německého válečného průmyslu bez reptání, přihlíželi shromažďování židů k transportům do koncentračních táborů, komunikovali a byli nuceni komunikovat s lidmi, kterým by za normálních okolností nepodali ruku, keťasili, snažili se podvůdky a podvody získat více potravin a výhod pro sebe, nabádali své děti k nutné přetvářce na veřejnosti a značné množství jich udávalo gestapu. Není příliš divu, že se u Čechů vyvinul pocit viny z ohnutého hřbetu za okupace.
22. 01. 2013 | 07:41

Martin1 napsal(a):

antisoudruh 7:21
Píšete:
"Nejlépe popsal reálný socialismus ve své písni Karel Kryl:
Syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil.
Jak tak čtu zdejší příspěvky, mnozí se socialisticky chovají dodnes.
Volme Karla, ať už to konečně skončí!"
xxxxxxxx
Ten Kryl ten reálný socialismus nějak přežil, tak jako milióny dalších, ale když viděl co vzniklo po revoluci za paskvil demokracie, tak z toho byl neskonale smutný, tak ho to trápilo, že zemřel na infarkt. To jste zapomněl připomenout. To samé nyní platí pro nás, když sledujeme, co dělá současná vláda i prezident. Karel je u všeho špatného, tak co by s ním mělo končit. To jste to nějak popletl.
xxxxxxxxx
To jste to pěkně vybral:
"Syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil."
Vy nesledujete, že herci jsou stejně jako za komunistů utlačováni a vyhazováni z práce, když se nepřidají na stranu Karla? Ještě chybí nějaká anticharta - nějaká anti - Zeman charta a začněte to podepisovat v Národním divadle.
22. 01. 2013 | 07:47

VašeK napsal(a):

Nás by spíše zajímalo, jak je to s Vaším jménem. Všude čtu Karel, ale ve švýcarském pasu máte Karl. Jedna osoba nemůže mít přeci v různých dokladech různá jména ...
22. 01. 2013 | 07:50

zubatá napsal(a):

Nelži, své postoje jsi projevil ty sám, když jsi se dobrovolně přiženil do famílie nacisty Hardegga.
Nakonec celá famílie Schwarzenbergů má kořeny v Bavorsku, odkud jste přišli do Čech po třicetileté válce.
Jste prostě Němci. Občas jste si vzali i nějakou Češku, ale českou šlechtou zcela jistě nejste.
V Česku vás vždy zajímal jen majetek, bohatství.
WEB:
Erkinger ze Seinsheimu (1362–1437) zakoupil panství Schwarzenberg a začal se psát ze Seinsheimu na Schwarzenberku a s vynecháním prvního jména ze Schwarzenberka. V letech 1420–21 se účastnil válečné výpravy proti husitům. Tím jakož i značnými půjčkami získal od krále Zikmunda zástavu měst Žatec, Kadaně a Berouna. Roku 1429 byl povýšen do stavu svobodných pánů ze Schwarzenbergu. Jeho potomci rod rozdělili na několik linií, např. bavorskou, stefansberskou, hohenlandsberskou, lutyšskou, západofrískou a nizozemskou. Mnohé z těchto větví vymřely.
22. 01. 2013 | 07:53

neo napsal(a):

Dobrý den pane budoucí prezidente.
Lidi nezajímá pravda. Oni musí kydat špínu. Jako ji tito hulváti kydali na Havla, budou jí kydat i na Vás. Havla jako malého pohoupal na koleni Heydrich a je z toho "mocná" zbraň hlupáků, jako by on mohl za to, komu se ve 4 letech posadil na klín. Rodiče si člověk nevybírá jak správně píšete, ale bohužel, frustrátci toho kdykoli zneužijí. Je to mnohem snažší, než posuzovat přímo osobnosti kandidátů.

Upřímně je mi celkem jedno, kdo na Hradě nakonec zasedne, prootže jsem tam chtěl někoho úplně jiného, nicméně s Vámi se shoduji ve více názorech než s panem Zemanem a TOP 09 je mi také názorově bližší než levice SPOZ nebo předtím ČSSD.
22. 01. 2013 | 07:58

zubatá napsal(a):

Je pěkné, jak jsi ulhaný Karle. Právě jsem se podíval na záznam na ČT, kde jsi blekotal, že vláda i s Benešem by skončila v Haagu a teď tvrdíš, že jsi Beneše nevzpomínal. Že se nestydíš a zapíráš nos mezi očima...
22. 01. 2013 | 08:02

zubatá napsal(a):

Neo, je pěkné, že jsi se přiznal, že tě nezajímá pravda. Ale mluv jen za sebe, nás normální, co zvolíme prezidentem Zemana, pravda zajímá.
22. 01. 2013 | 08:04

Viola napsal(a):

Já poznám, jestli má někdo hudební sluch, aniž bych jej slyšela zpívat, vy pane Schwarzenbergu máte po předcích velmi dobrý hudební sluch až tak dobrý, že kdybyste chtěl, mohl jste být i nějaký virtuos na hudební nástroj, anebo velmi dobrý zpěvák, ale vy jste nechtěl, zrovna tak jako se vám nechtělo zpívat naši hymnu, asi vám to nějak nejde přes nějaký blok, ale to vy musíte vědět sám, kde máte ty bloky.
A vybrat si ženu z nacistické rodiny, tak to byl pokus provokovat rodiče? Přece když nechci, tak nemusím, ženských jste kolem sebe měl mraky.
22. 01. 2013 | 08:05

neo napsal(a):

zubatá:
tebe ty ušáku nezajímá pravda. Ty soudíš lidi podle rodičů a tchánů :)
22. 01. 2013 | 08:10

Ing. N. napsal(a):

Nezdá se vám, že současné petice umělců, sportovců a teď i pracovníků U.K. připomínají Antichartu? Tehdy se také lidé BÁLI nepodepsat.

Tak se nám ta polistopadová demokracie vybarvuje, že?
22. 01. 2013 | 08:17

Martin1 napsal(a):

neo 7:58
Píšete:
"Havla jako malého pohoupal na koleni Heydrich a je z toho "mocná" zbraň hlupáků, jako by on mohl za to, komu se ve 4 letech posadil na klín."
xxxxxxxxx
Tak to jsem fakt do dneška nevěděl. On se malý 4 letý Havel ráno sám oblékl a vydal se za "H" a posadil se mu na klín. Tak nevím, byl tak samostatný nebo ho tam někdo z rodičů posadil. Ale vážený NEO to jsem tady nikde vůbec nečetl a z psychologického hlediska je vidět, že to asi nejvíc v hlavě vrtá vám. Tak si o tom přemýšlejte, nám už to nevnucujte, nám je to už putna. My tu řešíme člověka, který popírá platnost Dekretů prezidenta Beneše a chce být našim prezidentem. A neřešíme komu si sedl na klín, ale že tento starce s obarveným mozkem na červeno chtějí posadit jeho příznivci na prezidentské křeslo. A my jeho schopnost pro tuto funkci do budoucna vidíme černě pro náš lid.
22. 01. 2013 | 08:19

Gerd napsal(a):

Pane Schwarzenbergu,
Váš otec již v roce 1938 věděl, jak budou komunisté kádrovat lidi o 15 - 20 let později? Takový jasnovidec samozřejmě nebyl, takže Vaše vyjádření Vám napsal nějaký tupec z volebního štábu na míru - a odvedl mizernou práci. K mé smůle je v českém národě dostatek hloupých lidí, kteří Vám na Vaše vyjádření skočí.
Uvítal bych, kdybyste se vyjádřil, jka je to s Vaší podporou ACTA. To aby si vaši příznivci naposledy svobodně zadiskutovali na Facebooku a zvolili Vás.
Pokud Váš otec tak dobře znal komunisty a bolševiky, jistě Vám vysvětlil, co znamená temrín "užitečný idiot" používaný bolševiky. To jsou přesně vaši facebookoví příznivci.
22. 01. 2013 | 08:22

neo napsal(a):

Martin1:

řekl bych, že vám dělá problém čtení.
Právě proto, že mu byli 4 roky, tak tam sám rozhodně jít nemohl a sám se na ten klín taky neposadil a ani netušil, kdo je Heydrich. Proto také píšu "jako by on mohl za to, komu se ve 4 letech posadil na klín" Logick za to nemohl. Mohli za to rodiče a rodiče si člověk nevybírá a je tedy nelogické, Havlovi něco takového vyčítat.
Totéž ale platí zde. Pan kníže si své rodiče taky nevybral, nevybral si ani tchána a přesto je mu to vyčítáno.
22. 01. 2013 | 08:23

Jáchym napsal(a):

Přiznám se, že argumentovat tím, čím byl a co dělal ten či onen otec či pradědeček toho či onoho považuji v normálním případě spíše za blbinu..

Samo o sobě to o ničem nevypovídá.Synové se mohou často postavit proti snahám a mínění svých otců (sám jsem se se svým otcem přel hodně často).

Na druhé straně ale uznávám, že jedním dechem tvrdit, že nás nezajímají předkové "ŠLECHTICE" a zároveň brát jeho "šlechtictví" jako plus a vzdávat mu za něj plebejský hold je konina.

Co jiného je totiž v praxi ono "šlechtictví" než dodržování rodové myšlenkové kontinuity, ať je jakákoliv ? (Pomineme-li nutnost časté příbuzenské plemenitby a její očividně diskutabilní výsledky :-)
22. 01. 2013 | 08:28

Bestia triumphans napsal(a):

Neo:
Na klíně seděl Heydrichův syn.
Naletěl jste na bolševické lži.
22. 01. 2013 | 08:32

Viola napsal(a):

neo

Já říkám, že rodiče si vybíráme, ovšem nikdo si to nepamatuje a výběr je takový, aby dopomohl duši udělat dobré skutky co bude v jejich silách (tomu ovšem málokdo může rozumět), tchány si tedy vybíráme, pokud budoucí partner není sirotek. Ne nadarmo se mužům doporučuje pořádně si prohlédnout maminku budoucí ženy a vůbec poznat rodinu, rodina se nedá odpárat.
22. 01. 2013 | 08:34

Xaver napsal(a):

Nacisté a komunisté za rodiče, tchány a pradědečky trestali.
To byl zločin a doufejme, že už se nebude opakovat.
My se však teď bavíme o tom komu ze dvou schopných, pozoruhodných a často i oceňovaných udělíme poctu nejvyšší.
A tam historické kořeny vnímám.
22. 01. 2013 | 08:36

neo napsal(a):

Bestia triumphans:

nikde nepíšu, že tomu věřím.
Ta fotka může být pravá a může to být podvrh. ( K tomuto tématu jsem se vyjadřoval rozsáhleji při úmrtí pana prezidenta Havla)
22. 01. 2013 | 08:36

neo napsal(a):

Viola:

no, to se nedomluvíme. Na duši apod. nevěřim.

Tchány si nevybíráme! Vyberete si partnera, ale ne jeho rodinu, tu musíte akceptovat. Možná by vám mohl situaci přiblížit jeden velmi známý román od W.Shakespearea.
22. 01. 2013 | 08:39

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

S tímto kandidátem mám spoustu problémů a jeden z nich je, že mu nevěřím ani slovo.
Pan schwarzenberg prý zpíval od malička naši hymnu. No kolik nás takových je, kdo z nás něco podobného praktikoval, popřípadě aplikoval na své děti?
I toto mi zní nepříliš věrohodně a spíše účelové tvrzení.
22. 01. 2013 | 08:41

Sláma napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, vaši PR poradci zapracovali, daří se vám dobře dělat ze sebe oběť nacionalistické štvanice těch Podlidí (Untermensch) Čechů.
Nemám nic proti vašemu otci a máte pravdu, že otce si člověk nevybírá.
Neměl jsem nic proti tomu, když jste se stal nejprve kancléřem prezidenta Havla, posléze ministrem zahraničních věcí. Nebyl jste jediný cizinec ve vládě a je mi to jedno.
Ale vy sám i vaši podporovatelé byste měli pochopit, že prezident, to je jiná. S prezidentem si člověk volí i První dámu a První rodinu.
Prezident má i velkou symbolickou hodnotu.
Československá republika vznikla na základě vůle Čechů a Slováků, kteří chtěli žit ve spravedlivém světě, ve kterém by nebyl osud člověka předurčen jeho původem, ve kterém by neexistovaly výsady, vzniklé v době nesvobody, tedy v době nespravedlivého feudálního zřízení, kdy jedni, tedy šlechta, měla všechna práva a svobody, a jiní, tedy poddaní, neměli žádná práva a žádné svobody.
A, při vší úctě, vy jste a vždy budete symbolem té nesvobody, té nerovnosti, té předurčenosti rodem.
Kdybyste se nebyl narodil do zlaté kolébky a nebyl Schwarzenberg, dnes byste jistě nebyl ani ministrem, ani předsedou koaliční strany TOP09, ani kandidátem na prezidenta. Je to právě váš status, vaše příslušnost ke šlechtickému rodu, která rozhoduje o vašem postavení, nikoliv vaše osobní schopnosti.
A proto bych se nikdy nemohl smířit s vaším eventuálním zvolením prezidentem. Vždy bych to musel považovat za velké selhání demokracie v této zemi, za vyvrcholení éry, kdy zde byl stát a všechny jeho funkce systematicky tunelovány vašimi spolustraníky z TOP09.
22. 01. 2013 | 08:43

Baba Jaga napsal(a):

Na co byste vsadili?
1. Pan Schwarzenberg psal a sem blog po půlnoci vložil docela sám.
2. Udělal to někdo z 23 členů jeho volebního štábu (jako úkol či z vlastního popudu).
3. Slohové cvičení napsal sepisovač obou Výzev tříkrálových.
4. Nebo také někdo úplně jiný.
Jinak se mi tento blog jeví zcela zbytečný - všechno již bylo několikrát řečeno. Možná nám mohl pan Schvarzenberg napsat,
proč tím českým presidentem skutečně chce být, jak ho to vůbec napadlo, jak z titulu této funkce ony slabé bude obhajovat a proč tak nečinil dosud.
Diskusi jsem tentokrát vůbec nečetla.
22. 01. 2013 | 08:47

Martin1 napsal(a):

neo 8:23
No, ale stejně to přece něco říká, v jaké rodině kdo vyrůstal. Vy si myslíte, že to nemá naprosto žádný vliv na člověka? Vy sám si myslíte, že kdyby jste vyrůstal v jiné rodině, že by to na vás nemělo žádný vliv? Když to takto napíšu o vás, tak chápete, že na tom něco je. Otázku, zda za to dotyčný může nebo nemůže je podružná. Když by seděl na klíně nějakému "hrdinovi", určitě, by se neřeklo, že to je nepodstatné, ale psalo by se, (přeháním) že přes cévní systém jeho prdelky se do něj již v mládí přenesl duch génia.
P.S. Prosím nepoužívejte výraz "pan kníže", Vaše servilnost mi zasvinila displej. My ostatní to používáme ironicky - vy ne.
22. 01. 2013 | 08:48

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Otec mi ale tehdy řekl: “Rodiče si nevybíráme. Nebudeme podle jejich skutků soudit děti tak, jako to dělají komunisté a nacisté.“
Velmi PRESNE a TREFNE!
Vas otec bol mudry clovek. A podla (nielen Vaseho vyjadrenia, ale i historikov a archivarov) i cestny. Mate byt na co pysny, pokial kracate v jeho slapajach.
22. 01. 2013 | 08:48

Sláma napsal(a):

VašekT napsal: "Nás by spíše zajímalo, jak je to s Vaším jménem. Všude čtu Karel, ale ve švýcarském pasu máte Karl. Jedna osoba nemůže mít přeci v různých dokladech různá jména ..."
Ono to máte tak, on má různá jména podle zemí, kde se zrovna vyskytuje. Jeho pravé jméno je Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Menas Fürst zu Schwarzenberg, Herzog von Krummau, gefürsteter Graf zu Sulz und Landgraf im Klettgau. V Rakousku, které zakazuje užívání šlechtických titulů používá jméno Karl Schwarzenberg a u nás je to Karel. Berte to jako umělecké jméno, jako třeba Lucie Bílá je vlastním jménem Hana Zaňáková.
Jistě chápete, že s křestním jménem Karl by se mu u nás hůře sháněly hlasy...
22. 01. 2013 | 08:53

Xaver napsal(a):

Je tady plno znalců historie, tak mi to snad někdo vysvětlí.
Benešovy dekrety vnímám jako rozhodnutí, které m.j. stanovuje, že zde většina sudetských Němců nemůže bydlet, nemůže zde nic vlastnit a nemůže mít české občanství. To rozhodnutí podepsal i president Beneš a odsouhlasily to 4 vítězné mocnosti.
Dnes to asi už opravdu neplatí. Sudetští Němci zde mohou bydlet,
mohou si sem ze své nynější země převést svůj majetek, mohou jej rozšiřovat a mohou i získat české občanství. To vše ale podle dnešních českých zákonů. Obdobně jako např.Vietnamci nebo třeba Irové. Jejich předci zde prý také kdysi bydleli.
Je to tak ?
22. 01. 2013 | 08:53

neo napsal(a):

Martin1:

znám nějaké rodin, kde byl táta komunista a syn(dcera) byl proti režimu. Většinou právě, kvůli otci.

V demokracii mi nemůžete zakázat používat výraz pan kníže. Může se vám to nelíbit, můžete se vztekat, ale nic s tím neuděláte.

Mimochodem, pan kníže pro mě rozhodně není primární volba, já volil pana Franze, ale nyní nemám moc na výběr. Jsou tam dva kandidáti. Pravicový kníže a levicový Zeman.
22. 01. 2013 | 08:58

vasja napsal(a):

Jo a pana Kárl,
nevaděj vám Kúltúrní frontou voslintaný nohy?

http://www.youtube.com/watch?v=T2_AXoU-5Bg
22. 01. 2013 | 09:00

Vysedlina napsal(a):

Karel Schwarzenberg
Václav Klaus mladší kope za maminku. Jeho prohlášeními se nemusíte trápit.
22. 01. 2013 | 09:02

Maximus napsal(a):

Bestia triumphans

Hezky si se tady po ránu vyblinkala, to se musí nechat. Jakého jsi pohlaví bestie? Hlavně, aby si se nám tady nerozmnožila, na bestie patří spíše vidle nebo potěh......
Kchárl von Bilderberg na prášsky chrád alias Pragerburg!
Ja wohl!
22. 01. 2013 | 09:02

Go Miloš napsal(a):

Otec Karla byl členem fašistické organizace Vlajka, která se postupně (okupace pohraničí, obsazení zbytku republiky) přihlásila k nacistické ideologii a podporovala okupační režim. Fašistická vlajka vycházela především z italského fašismu B. Mussoliniho. Tento už několik let před válkou udržoval velmi vřelé vztahy s A. Hitlerem a německým nacismem. Fašismus a nacismus jsou ideologie, pro něž je demokratický stát (a tedy i masarykova první republika) úhlavní nepřítel.
Tedy Karlův otec byl minimálně fašista italského střihu, tedy těžko mohl zároveň budovat demokratickou čs. republiku. Rovněž dle policejních záznamů podporoval finančně NOF (Národní obec fašistická) v čele s R. Gajdou, která se v 30-tých programově podílela na odstranění demokratického zřízení. V roce 1932 dokonce tato fašistická bojůvka podnikla pokus o státní převrat, a to ozbrojeným útokem na kasárna v Brně, výsledek 1 mrtvý a několik zraněných.
Na druhé straně se Karlův otec, společně s některými dalšími rody, přihlásil ke svému češství a podpořil presidenta Beneše i protektorátního presidenta Háchu.
22. 01. 2013 | 09:04

Martin1 napsal(a):

neo 8:58
Ve všem máte pravdu, ale:
1)To, že otec a syn mají jiný názor: o něčem vypovídá
2)To, že používáte neexistující titul Pan kníže: něco vypovídá o vás
3)To, že jste volil pana knížete France (pro mne je to stejný kníže), taky něco o vás vypovídá.
Mistr dedukce byl Sherlock Holmes a já se pokusím si zafušovat:
1) je vám do 30 let
2) jste buď bez zaměstnání nebo student nebo máte pěknou flákárnu
3) jste subtilní postavy
4) podléháte brzy autoritám, ale nemáte vyhraněný vzor
5) fyzicky jste nikdy nepracoval
6) vyrůstal jste bez otce
22. 01. 2013 | 09:16

hovorka11 napsal(a):

Pane kníže- nelžete !!!
Hymnu jte neuměl a špatně slyšíte, proto jste pletl slova i po odposlechu zde je důkaz:

http://www.youtube.com/watch?v=pFt8xSUUbBY

Těch obluzování od vás je opravdu hodně. Je potřeba říkat lidem pravdu !
-----------------------------

Osobní zkušenosti s Karlem Schwarzenbergem
Václav Novotný

Dovolil bych si reagovat článek "Karel Schwarzenberg je velký duch a má obrovské charisma".

Nevím, zda měl autor článku možnost mluvit osobně s panem Schwarzenbergem. Já vícekrát. Poprvé to bylo v osobním rozhovoru, kdy jsem se ho ptal, jak je možné, že Česká republika v OSN prostřednictvím MZV hlasovala proti přijetí usnesení o zákazu používání ochuzeného uranu ve vojenské munici. Z rozhovoru vyplynulo, že to prý spletl nějaký úředník. Na následující otázku, jak se nějaký úředník MZV dostal na jednání OSN a zda byl zmocněn hlasovat, již neodpověděl a odešel. Při projednávání církevních restitucí jsme vydrželi s ostatními na galerii v Poslanecké sněmovně až do konečného hlasování, které proběhlo po půlnoci. Při odchodu pana Schwarzenberga z Poslanecké sněmovny mu byla položena otázka, jak je možné, že ještě před závěrečným hlasováním (druhé kolo) k církevním restitucím byla v ČT zveřejněna zpráva, že u Evropského dvora bude uplatněn požadavek k restitucím z maďarské strany. Odpověď pana Schwarzenberga byla: polib si.

Velký duch a obrovské charisma je spíše zbožné přání autora a není třeba uvádět stovky dalších nevyvratitelných faktů, počínaje turismem v politických stranách, přes financování kampaně. Ostatně prohlášení, že nikomu není nic do toho, jak nabyl peníze či majetek, vypovídá vše. Jako místopředseda vlády je zcela zodpovědný za problémy společnosti a to není ani třeba zdůrazňovat jeho pozici bílého koně představujícího předsedu TOP 09.

Můžeme si jen přát, aby tvrzení o hloupých voličích, pravděpodobně pravicových, bylo pravdivé. V opačném případě by se mohlo jednat o určitý stupeň fanatismu v pohledu neúprosných faktů o osobě pana Schwarzenberga. Potvrzuje se varování politoložky Vladimíry Dvořákové.
----------------------

Volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako ministr zahraničí Topolánkovy vlády lhal více jak 2 roky občanům o radaru v Brdech a dodnes se za to neomluvil, · volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který schvaloval spolu s Havlem bombardování Srbska za Kosovo, i když nejspíše měl vědět, že je to mezinárodní zločin a šlo jen o vytlačování Srbů z Kosova, aby tam mohly řádit UCK teroristické skupiny a aby tam mohla být zřízena největší americká základna na evropském kontinentě, volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který pomáhal prosadit jako 1. místopředseda vlády a předseda politické strany TOP 09, podivné, doposud řádně nedokladované církevní restituce. Ty restituce, které naše mladé lidi, děti a vnuky zadluží na celá desetiletí, · volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako předseda TOP 09- strany, která se spolupodílela na prosazení zákonů ožebračujících důchodce, rodiny s dětmi, na návrhu školného, na neskutečném propadu státního rozpočtu o více jak 160 miliard Kč, na zhoršení sociální a zdravotní péče atd…, · volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který si nechá říkat „kníže“ přesto, že již první československý prezident T.G.Masaryk podepsal jako jeden z prvních zákonů vznikajícího svobodného státu zrušení šlechtických titulů a zákaz jejich používání, · volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, abychom se měli za co stydět, abychom ukázali, co jsme to za národ, že mu stačí pár týdnů masírování medii vlastněnými zahraničními korporacemi a staly se z nás hloupé nemyslící ovce! · Rád bych našel na Karlu Schwarzenbergovi nějaký významný pozitivní rys vyjma pospávání, ale nějak se to nedaří. Ale pokud v nás přeci jen ještě zbyla byť jen špetka státní a národní hrdosti a cti, pak Karla Schwarzenberga nevolme v žádném případě!
22. 01. 2013 | 09:17

Karel napsal(a):

Já vás za rodiče nesoudím, ani za to že jste němec a majetky vaše rodina získala po Bílé hoře. Na druhou stranu ale nevím proč by můj prezident měl být němec s manželkou z esesácké rodiny. O svém prezidentovi mám jiné představy. Za co vás však soudím je vaše současná politická činnost ve vládě devastující naši zemi. A naprosto nevolitelný jste pro mne už jen pro to, jakým špinavým způsobem se derete k moci - hysterie naprosto neobjektivních nevyvážených médií , ale především různé petice vašich příznivců působících psychologický nátlak na lidi s odlišným názorem - kdo nepodepíše s námi, je černá ovce a vyřadí s z tzv. slušné společnosti - takto si představuji 50 léta. Zeman není můj kandidát, nevolil jsem ho, ale když vidím kteří lidé jakými metodami 50.let vás podporují, jdu volit proti vám.
22. 01. 2013 | 09:17

Go Miloš napsal(a):

http://www.ulozto.cz/xepzpjD/paul-polansky-boure-rar
Kniha o romském koncentračním táboře v Letech, stojí za přečtení, pravdivost však nejsem schopen doložit jinými prameny.
22. 01. 2013 | 09:27

neo napsal(a):

Martin1 :
1)To, že otec a syn mají jiný názor: o něčem vypovídá/o čem? Jen odlišnost názorů. bylo by docela hloupé, kdyby všichni měli stejné názory
2)To, že používáte neexistující titul Pan kníže: něco vypovídá o vás/ nepoužívám to jako titul. Používám to jako normální existující slovo, naleznete ve slovníku.
3)To, že jste volil pana knížete France (pro mne je to stejný kníže), taky něco o vás vypovídá./ Buďte konkrétní. Volil jsem vzdělaného člověka, umělce
1) je vám do 30 let / 29
2) jste buď bez zaměstnání nebo student nebo máte pěknou flákárnu/ jsem zaměstnán jako finanční analytik u nadnárodní společnosti s flexibilní pracovní dobou
3) jste subtilní postavy/ jak se to vezme, tlusťoch rozhodně nejsem
4) podléháte brzy autoritám, ale nemáte vyhraněný vzor/ nemám rád autority a vzory taky nemám
5) fyzicky jste nikdy nepracoval/ pracoval jako student. U pásu, v obchodě, na stavbách, bylo toho dost.
6) vyrůstal jste bez otce / vyrůstal jsem v kompletní rodině
22. 01. 2013 | 09:31

Bestia triumphans napsal(a):

Neo:
Ještě jednou. Na té fotce je jeden z Heydrichových synů.
Někdo si vymyslel, že to je Havel a od té doby to jede.
Slabší povahy tomu věří.
Mějte se.
22. 01. 2013 | 09:37

prorok napsal(a):

Tip na predvolebni spot

Pokrytecti radcove nastrcili komicke bavorske princatko, aby se uchazelo o princeznu ceskou zemi:

'O princezno, je-li mozna, ...?!' vola prestarly lev salonu a vykricenych domu cele evropy, Kadel.

Ale pysna ceska zeme uz pokukuje po jinem a odchazi. To je maler. Ted je dobra rada draha, moji radcove.

'A nechtel bys Kadle delat presidenta v nejake jine zemi? No. Co rikas? ... Pojd, ja ti vymenim pamprsku. No. Pojd.
22. 01. 2013 | 09:38

neo napsal(a):

Bestia triumphans:

ještě jednou i pro vás, netvrdím, že věřím, co se o fotce říká. Jen konstatuji, že kdyby to byl malý Havel, těžko by mohl vědět o koho kráčí.
22. 01. 2013 | 09:40

zubatá napsal(a):

On ten kníže není žádný lidumil, myslí spíš na svou kapsu. V roce 2002 obcházel nařízení pro ochranu před kontaminací karcinogenní malachitovou zelení (prostředku na ochranu před plísní), podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, a ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval. Kolik lidí zemřelo na jeho hamižnost se nezjistí, u metanolu se projevily výsledky rychle, ale ty karcinogeny se projeví za delší dobu.
Stejně tak se jeho poctivost ukázala při čachrování s dotacemi, za které by normálního smrtelníka zavřeli, jemu však vše prošlo a bylo odpuštěno, díky p. Kalouskovi.
Tyto a jiné klady autor opomenul.
Zdroj - Wikipedie.
http://www.jihocesketydeniky.cz/archiv/uvod/2010_20.pdf http://zpravy.ihned.cz/c1-52660260-rolnik-schwarzenberg-mel-vratit-dotace-ministr-kalousek-mu-to-prominul http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html
22. 01. 2013 | 09:43

dedek napsal(a):

A co tohle pane Schwarzenbergu?

http://www.freeglobe.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-
zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech.aspx

Případ nepovšimnuté knihy.
Havel udával Židy a Schwarzenberg používal k
práci vězně z tábora v Letech
Autor: Tereza Spencerová | Publikováno: 30.1.2011 | Rubrika: U NÁS

Rodiče šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga využívali k levné práci vězně z
kárného a později sběrného tábora Lety u Písku. Uvedl to týdeník The
Prague Post s odvoláním na nové vydání knihy Bouře amerického autora Paula Polanského. Nabízíme vám text, který na toto téma vyšel už v roce 2003.

Upozornění: následující stránky se vracejí do doby před vypuknutím druhé
světové války a nejsou vhodné pro ty, kteří nechtějí znát historii pracovního
tábora v Letech, pro ty, kteří nechtějí vědět, jakou roli při jeho vzniku sehrál
šlechtický rod Schwarzenbergů, ani pro ty, které nezajímá, jak s tím vším
souvisí otec našeho exprezidenta Havla.

Historie, kterou vám chci vyprávět, se začala odvíjet 6.prosince 1939,
kdy se nad schwarzenberským panstvím zcela nečekaně přehnala živelní pohroma. Nejprve se spustil déšť a po něm dva dny, které se zdály nekonečné, padaly neuvěřitelné přívaly sněhu; bylo ho tolik, že pod jeho tíhou popadalo čtyřicet procent smrků, borovic, buků, jedlí, kaštanů, javorů, jasanů, topolů, olší a bříz. Deset tisíc hektarů schwarzenberských lesů, hlavního zdroje příjmů tohoto šlechtického rodu, se během dvoudenní kalamity proměnilo v neproniknutelnou spoušť polomů.

Když konečně přestalo sněžit a kníže z věže svého zámku obhlédl panství,
byl zděšen. Podle prvních skromných odhadů by s dělníky, kteří byli v okolních vesnicích k mání, náprava škody trvala patnáct až dvacet let. To by se ale pro
Schwarzenberky, kteří byli mezi tehdejšími největšími vlastníky půdy v
Čechách na jedenáctém místě, fakticky rovnalo bankrotu.
Pomoc v nouzi.
Kníže měl své panství rád, řádně se o ně staral a spatřoval v něm pokračování rodové tradice. Co by tedy pro jeho záchranu neudělal! V září 1939 napsal spolu s dalšími dvanácti českými šlechtici prezidentu Benešovi dopis, v němž ho naléhavě žádal, aby se nevzdával Sudet. Když pak Němci obsadili české země, poslal kníže a jedenatřicet jeho vznešených přátel dopis také prezidentu Háchovi, kde se hrdě přihlásili k Čechům, a to i přesto, že většina jejich předků pocházela z Německa nebo Rakouska. Při pohledu na tu spoušť ale knížeti nezbylo než se zhluboka napít svého oblíbeného šampaňského a obrátit se na protektorátní správu znovu. Tentokrát už ale nepsal prezidentovi, namísto toho vyslal svého advokáta na 5.odbor ministerstva vnitra, by u tamního zástupce ředitele zjistil, jestli by ministerstvo nemohlo na jeho panství zřídit tábor a poslat do něj pracovní sílu, která by pomohla při likvidaci poničeného lesa.

V protektorátu v té době na základě výnosů z let 1927, 1931 a z počátku
března 1939 existovalo už patnáct pracovních táborů, do kterých byli sváženi
kriminálníci a osoby vyhýbající se práci. Úřady Schwarzenberkovu advokátovi
vyšli vstříc, zřejmě i proto, by Němcům ukázaly, že se Češi s nepohodlnými
jedinci z vlastních řad dokážou vypořádat i bez německé pomoci, a tak v
létě 1940 opravdu vznikl pracovní tábor v Letech u Písku, jehož jediným cílem
bylo pomoci Schwarzenberkům z nouze.

Potíže s lidmi.
Jako první se v táboře objevily dvě stovky dělníků ze Slovenska, ale
knížeti se příliš nezamlouvali. Pracovat uměli, to ano, ale v té době už byli občany cizího státu. Ministerstvo je nemohlo do tábora deportovat nastálo a kníže jim ke své nelibosti navíc za dřinu v lesích musel vyplácet mzdu.
22. 01. 2013 | 09:44

dedek napsal(a):

pokračování:
Nespokojenost o něco později nastala i s první várkou 640 českých vězňů,
které dodalo české ministerstvo vnitra, protože většina z nich nebyla těžké
práce v lese vůbec schopna. Podle dochovaných dokumentů bylo jednomu z nich už třiasedmdesát, mnohým přes šedesát. Většinu četníci zatkli za to, že v
hospodách hráli karty v pracovní době, další byli invalidé, kapsáři. Suma sumárum mezi nimi nebylo víc než třicet mužů schopných práce v lese.

Na řadu tedy přišli - po určitém váhání ze strany Schwarzenberků - Židé.
Práce bylo dost, tak byli deportováni z celého píseckého okresu. A aby se
předešlo výše zmíněným potížím, dostala policie příkaze zatýkat pouze chlapce a muže ve věku od šestnácti do pětačtyřiceti let. Byli práceschopní a nemuselo se jim platit, spíš naopak - měli být jen a prostě, v souladu s přáním Němců,
"upracováni". Ostatní Židé si měli na transport do koncentračních táborů
počkat doma.

Potíže s "pracovní silou" v té době nepostihly jen knížete Schwarzenberga,
nýbrž i podniky rodiny Havlových. Sám Miloš Havel, jehož bratranec byl údajně jedním z dozorců v letském táboře, kde patřil k nejbrutálnějším, udal gestapu šest svých židovských podílníků na Barrandově, za což ho říšský protektor Reinhardt Heydrich odměnil tím, že mu připsal jejich podíly. Heydrich měl ostatně rodinu Havlových v oblibě; chodíval na šampaňské doLucerny,
odkud do Let putovalo několik číšníků - stačilo, když z nepozornosti vylili skleničku. V Lucerně se ostatně Heydrich nechal vyfotografovat s malým Václavem Havlem, naším budoucím prezidentem. V den jeho narozenin si ho v paláci Lucerna pěkně posadil na koleno a při pohledu do objektivu se zeširoka usmál.

Vyřešili to Cikáni.
Ani Židé však Schwarzenberkovy lesy od polomů nezachránili - byli to
vesměs intelektuálové, právníci, lékaři, v lese toho moc nezmohli, a tak se z
pohledu knížecí rodiny proměnili jen v pouhé hladové krky. Zbavili se jich poměrně rychle: nákladní vozy je odvezly na nádraží a odtud už směřovali rovnou do Terezína.

Jakmile veškeré pokusy sehnat pracovní sílu mezi Čechy či Židy selhaly,
obrátila se pozornost všech zúčastněných na Cikány. Po prvních pochybách o
smysluplnosti takového kroku - nedůvěra v jejich pracovní schopnosti byla už tehdy přece jen příliš velká - byly ke konci roku 1942 do Let, tábora původně určeného pro 380 lidí, navezeny více než dva tisíce Cikánů, v mnoha případech celé rodiny. Z mužů se vyklubali zdatní dřevorubci, ale starci a malé děti si do tábora z velké části přijeli pro smrt, obvykle z rukou českých dozorců. Našly se mezi nimi sice výjimky, které neztratily lidskost, ale většinou nedopadly dobře. Pro nadbytečnou lásku k vězňům je udali sami jejich kolegové. Nikomu to
nevadilo - v Německu Cikány už od roku 1933 zavírali do Dachau a v masarykovském Československu, kde byl v roce 1927 vydán výnos omezující kočování pobudů, neměla většina Cikánu nárok ani na občanství.

A zbytek příběhu už je smutně známý. Část romských vězňů skončila v
koncentračním táboře v Osvětimi, z Let jich na konci války vyšlo živých
jen pár. Kníže Schwarzenberg, kterému Němci nakonec zabavili sídlo, ale dál mu do menšího zámečku dodávali nedostatkový benzin do jeho packardu, byl po válce oslavován za předválečné vlastenecké postoje. Havlovi měli Lucernu, Barrandov a všechno ostatní. Ačkoli se celou historií táhne výhradně česká, a ne německá niť, podle dobových emocí se vlastně ani nic moc nestalo.
22. 01. 2013 | 09:45

Bestia triumphans napsal(a):

Neo: ok.
22. 01. 2013 | 09:47

dedek napsal(a):

pokračování:
Vlepená stránka.
Předchozí řádky jsou velmi stručným shrnutím více než dvousetstránkové
knihy Bouře, kterou u nás sepsal a vydal Američan Paul Polansky. Tento
jednašedesátiletý (sic) chlapík z Idaha a bývalý juniorský mistr USA v
boxu v střední váze do Čech přijel v roce 1994, původně jako genealog, aby
vypátral původ jakési americké rodiny. V třeboňském archivu přitom narazil na
nedotčené balíky dokumentů týkajících se pracovního tábora v Letech To téma ho chytlo."Přišel za mnou jen tak z ulice a ukázal mi, co zatím nashromáždil,"
vzpomíná Fedor Gál, majitel vydavatelství G plus G. "Ohromilo mě to a dlouho jsem nad tím textem váhal. Dával jsem ho číst svým přátelům, aby mi poradili, jestli to mám vydat. Většina z nich byla na rozpacích." Jejich pocity nejspíš nejlépe vystihl slovenský profesor Peter Zajac, který na zadní obálce knihy napsal, že "Polansky (.) před námi otevírá tušený, avšak úzkostlivě skrývaný svět našeho studu za to, co nechceme vidět."

Paul Polansky sbíral materiály ke knize pět let a pomáhala mu v tom mimo
jiné i Romka, jejíž matka protrpěla pobyt v Letech na vlastní kůži. "Polansky mi
přinesl kila xeroxových kopií dobových dokumentů," konstatuje Fedor Gál.
"Přesto mi údaje o Havlových a Schwarzenbergovi, které zveřejnil ve svém textu, připadaly tak neuvěřitelné, že jsem pro jistotu vyslal svého právníka, aby
je ještě jednou ověřil, pro klid svědomí. Výpisy z katastrů a místní kroniky
nabízejí hodně prostoru pro spekulace. Třeba když právník našel v archivu
v knize katastrů mezi dobovými stránkami psanými rukou vlepený čerstvý
strojopis, který dokládal Havlovo vlastnictví Barrandova. Neměl jsem ale kapacitu, ani motivaci hrabat se v tom vážněji."

Mlčeti zlato.
Krátce před vydáním knihy se s Polanským v jedné pražské literární kavárně
sešel Karel Schwarzenberg, potomek hlavních "hrdinů" knihy Bouře a někdejší
kancléř prezidenta Havla. O předmětu jejich hovoru máme jen svědectví Paula
Polanského, a i to jen z druhé ruky. Schwarzenberg Polanskému navrhl, že věnuje nějaké peníze pro pietní místo v Letech.

"Když jsme při příležitosti vydání knihy v roce 1999 uspořádali tiskovou
konferenci, z mnoha pozvaných novinářů na ni přišel jen jediný, a ani ten
pak o ní nenapsal ani řádku. Knihkupci ji nechtěli, nikdo o ni neměl zájem,
prostě se rozhostilo naprosté ticho. Bylo to zvláštní ale o důvodech toho stavu
nechci spekulovat, i když názor samozřejmě mám. Máme zřejmě ve zvyku problémy řešit tak, že je zameteme pod koberec," říká Fedor Gál.

Krátce nato praskla v patře nad skladem nakladatelství voda a celý náklad
Bouře zničila. Pojišťovna škodu zaplatila a příběh pozoruhodné knihy se uzavřel.
Zůstalo jen pár výtisků a Paul Polansky odjel z České republiky do Kosova,
kde se začal starat o romský uprchlický tábor.

To nemůže být konec.
Možná někoho napadne, proč o této nepovšimnuté knize píšu až teď, kdy je
například Václav Havel už jen soukromou osobou, a nikoli mnohými
zbožňovaný prezident. Je to prosté: dřív se mi ta kniha do ruky nedostala a o faktech v ní uvedených jsem neměla ani potuchy. A ani teď nechci Václava Havla nebo Karla Schwarzenberka nijak skandalizovat. Za své rodiče přece nikdo nemůže a na to, abych z odstupu času hodnotila, jak se kdysi zachovali jejich předci, si netroufám. Kdo ví, jak bych se v takové vypjaté době zachovala já? Jen se mi vtírá na mysl pár otázek, a to pěkně neodbytných. Třeba tahle:
Když se Václav Havel jako prezident uměl za celý národ omluvit Němcům za odsun - což podlé mého učinil vcelku správně --, proč v sobě nenašel sílu a neutrousil také pár slov o "barrandovských" Židech a neudělal to jen za svou rodinu? Bylo by to přinejmenším gesto moudrého muže, za kterého se tak rád vydává. Bez této omluvy vypadá jeho postoj vůči odsunu jen jako velmi pokrytecká snaha udělat ze sebe apoštola pravdy a někomu se tím zalíbit.
22. 01. 2013 | 09:47

dedek napsal(a):

pokračování:
A zajímalo by mě také, proč si té knihy tak ostentativně nikdo nevšiml.
My, Češi, se rádi stavíme do pozice nevinných a bezmocných obětí, nejprve
nacismu, pak komunismu, ale Bouře otevřeně vypovídá o našem, českém, nenacistickém a nekomunistickém, čistě lidském podílu na tom všem.

Rádi vykreslujeme masarykovské Československo jako oázu demokracie, ale
přitom jsme - v rámci udržení tohoto ideálu - nuceni důsledně zamlčovat jeho
stinné stránky. Byl to snad ten důvod, proč o knihu nikdo neměl zájem? Je snad
tohle důvod, proč první tři oslovení překladatelé odmítli Polanského text
převést z angličtiny do češtiny? Nebo vadilo, že nám do minulosti vrtal nějaký
cizák? Nebo si snad někdo nepřál, aby se o této knize vůbec vědělo?

Odpovědi na tyto otázky neznám a nejspíš se jich asi nikdy ani nedopátrám,
protože si je každý z nás nese sám v sobě. Vím ale, že čím déle si budeme
sami před sebou zastírat své dějiny, tím déle nám bude trvat, než pochopíme,
kdo vlastně jsme, než poznáme svou národní identitu.

"Říkal jsem Polanskému, že po přečtení jeho knihy mám dojem, že nemá Čechy
rád. On se jen usmál a řekl, že je to právě naopak," vzpomíná Fedor Gál. Tomu
rozumím.

Tereza Spencerová, Mladý svět č.12/2003
PS.
Místopředseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) k nynějšímu opětovnému vydání
Bouře týdeníku The Prague Post řekl, že obvinění, která Polansky vznesl, je
nutné vzít vážně: "Jestliže to, co Polansky říká, je pravda, (Schwarzenberg) bude
muset s něčím přijít a usmířit se se svojí minulostí."
22. 01. 2013 | 09:48

prabába Čechová napsal(a):

Nébojté sé, vsdejté sé, nic se fám néstane, já tóbra čéska pártysán, bábička sokolófna.
22. 01. 2013 | 09:48

zubatá napsal(a):

Neo, kdyby se Schwarzenberg přiženil do famílie Klementa Gottwalda, byl by to zočin, co by mu nebyl pardonován. Všichni by ho s tou sviní komunistickou Klémou mlátili po hlavě.
Proč nevadí idiotům nacista Hardegg, do jehož famílie se Karl Schwarzenberg přiženil?
Nacista je lepší, jako komunista?
22. 01. 2013 | 09:49

Viola napsal(a):

JAHA

"Otec mi ale tehdy řekl: “Rodiče si nevybíráme."
A syn najust otci dokázal, že rodiče si vybíráme a nechal se adoptovat strýcem.
A kromě toho si rodiče vybíráme a je to už napsáno v Bibli viz Navštívení Panny Marie andělem. Panna Maria byla vybrána pro narození Jažíše Krista a tak je to se svěmi dušemi, vybírají si kam vplout. Kdybyste byl pravý věřídcí, poznal byste to.
22. 01. 2013 | 09:49

Martin1 napsal(a):

neo 9:31
Až skončíte bez práce, začnete mít levicovější názory. Já mám dva syny, oba jsou starší, než vy. Oba také sedí v teplíčku. Já jsem polovinu let odpracoval manuálně a zbytek taky v teplíčku v úřednických funkcích. V KSČ jsem nebyl. Mám sociální cítění. Nejdříve celá léta po roce 1989 pravicový volič, posledních asi 6? let ČSSD. Nyní pracuji jen na částečný pracovní úvazek.
Mějte se pěkně a volte si svého knížete Karla. Já budu volit Zemana.
Ze dvou oslu volím toho domácího, protože ten cizí by mi mohl zboží odnášet do cizího domu, kam byl zvyklý chodit.
22. 01. 2013 | 09:55

neo napsal(a):

zubatá:

kdyby byly v řiti ryby...

Nacista je stejný jako komunista.

Nevím jak ostatní, ale z mého pohledu nevidím rozdíl a kdyby se přiženil do rodiny Gottwalda a nezastával by názory zločineckého režimu, tak by mi to bylo úplně jedno.
22. 01. 2013 | 09:56

neo napsal(a):

Martin1:

nepochybně. Každý zastává takové názory, které mu vyhovují nejlépe. Logicky pokud by byl člověk delší dobu bez práce např. tak by se přiklonil k těm, kteří např. zvyšují podpory v nezaměstnanosti apod.. To je vcelku přirozené.
a není to můj kníže, já opravdu chtěl Franze. Nyní musím volit z těchto dvou a Zeman je pro mě hůře volitelný než kníže.
22. 01. 2013 | 09:59

krokus napsal(a):

Podrobnosti o vystoupení otce prezidentského kandidáta z Vlajky jsou sepsány podle historických pramenů zde:

http://modra-sance.blogspot.cz/
22. 01. 2013 | 10:05

SergioL. napsal(a):

...hele, a když už tady rozebíráme všechny ty rodiče...a prarodiče...kdo byli vlastně rodiče a prarodiče Klausový a Klause...ví to někdo...? Říkal to někdy někdo? Je to někde napsaný, můžu se to dočíst...? A jak to, že z prognosťáku mohli všichni za normalizace jezdit do ty vošklivý kapitalistický ciziny, kde si dycinky nakoupili ty nejlepší džíny a lepší kafíčka...a někdo i autíčka...a pak se vrátili zpátky a machrovali, že byli ve Švajcu...Kdopak jim tohle asi zařídil...A jak je vůbec možný, že má někdo ve vysoký státní funkci po 20 ti letech tu drzost tvrdit že za normalizace to tady bylo supr, že vlastně nebyl žádnej socialismus, ale že normalizace byla taková přípravka na neoliberální kapitalismus...jenom se zapomělo říct, že se tady lidi museli vohnout až na zem a zapřít sami sebe až do morku kostí a nemyslet na tu bídu...A jak to, že někdo, kdo má plná ústa češství a národního sebevědomí má za nejlepšího kámoše někoho, kdo platí miliardy daní raději v Amsterdamu než v Praze...pane Schwarzenbergu, nic si z té kariéristické, bolševické svoloče nedělejte, nestojej v podstatě ani za tyhle řádky...
22. 01. 2013 | 10:13

culter napsal(a):

Vážený pane Schwarzenberg,
Váš otec byl zajisté moudrý muž ,o čemž svědčí jeho výrok(Vámi citovaný):"Rodiče si nevybíráme. Nebudeme podle jejich skutků soudit děti tak, jako to dělají komunisté a nacisté.“ Jsem ráda, že i Vy se tímto řídíte a při mediální štvanici na pana Grebeníčka ohledně hříchů jeho otce plně jste se celou vahou své autority proti této kampani postavil.
22. 01. 2013 | 10:16

Go Miloš napsal(a):

Za okupace, pod brutální nacistickou nadvládou, většina čechů pracovala aby vůbec přežila. V extrémní situaci mnozí udávali a aktivně podporovali nacistický režim, naopak mnozí prokázali mimořádnou odvahu, a zapojili se do odboje.
Rodina Havlova, Schwarzenbergova, a další se logicky snažily zachovat svůj majetek, a při tom se nutně zapletli s okupanty daleko více než ostatní. To není jejich obhajoba, ani obžaloba.
22. 01. 2013 | 10:21

roman napsal(a):

Vážený pane Schwarzenbergu.
Věřím, že se stanete prezidentem České republiky. I když mi strašně vadí politika, nebo spíše nepolitika, byznys, který zde provozuje ODS za přispění TOP 09. I přesto.
Vadí mi rozhodnutí o jmenování pana Drábka na ministerstvo sociálních věcí, který pak všechny přesvědčil o své asociálnosti. Vadí mi pan Kalousek, který odírá už i ty nejpotřebnější a přitom světí v této zemi hazard, netransparentní obchody a mrhání daněmi všech občanů. Vadí mi premiér, který se chodí radit na hrad za evidentními blázny, přitom nijak nebojuje s korupcí a nespravedlností. Vadí mi totální privatizování tohoto státu, které už zasahuje i do školství a zdravotnictví, jako posledních jistot naší budoucnosti. Vadí všechny aféry, intriky a trapné hry této vlády ve které bohužel sedíte. Vadí mi toto nebezpečné a hazardní vládnutí.
Nedokážu si to vysvětlit, ale přesto Vás budu asi volit. Nechci se chovat extrémně e nechodit k volbám. Nebudu poslouchat nacionalistické výpady Vašich soupeřů a nebudu si domýšlet, jestli pan Klaus nedává cíleně panu Zemanovi polibek smrti, když ho strhává k jeho "národovectví a tradičním hodnotám". Dám na pocit, který mi říká, že se sociální demokracií která vyhraje volby se budete rozuměji bavit, než by tomu bylo s panem Zemanem. Možná je pravda, že máte i větší sociální cítění a jste empatičtější než Váš sok. Určitě z Vás nevyzařuje tolik arogance a domýšlivosti. Jste pro mne průhlednější, což je důvěryhodnější a sympatičtější. Připadáte mi více demokratický a vidím-li Vás očima současného prezidenta, jste vlastně takový levičák, aniž o tom víte.
Opravdu než pro ruský totální liberalismus a obecnou chudobu, budu raději pro ten západoevropský "socialismus" a mírné bohatství pro všechny.
Takže uvidíme. Přeji Vám hodně zdraví a ať naplníte očekávání občanů. Jak Vy říkáte všech občanů.
22. 01. 2013 | 10:26

simík napsal(a):

A ještě by mě zajímalo, které zemi budete přísahat věrnost při presidentském slibu a které armádě budete vrchním velitelem.
Není to náhodou v rozporu s Ústavou mít dvě občanství?
To jste takový vlastenec, že se musíte skrývat za požitky jiné země?
22. 01. 2013 | 10:29

Petr186 napsal(a):

Tatíček švanc se účastnil odboje? Ale až Němci byli za kopečkama, že?
22. 01. 2013 | 10:29

Viola napsal(a):

romane

" Jste pro mne průhlednější, což je důvěryhodnější a sympatičtější. "

A co Bilderberg, také je pro vás tak průhledný?
22. 01. 2013 | 10:33

Ing. N. napsal(a):

Výňatek z projevu Reinharda Heydricha ze dne 4.2.1942

„… Že tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci. Tento prostor je srdcem Říše a nemůžeme strpět, to ukazuje vývoj německé historie, aby z tohoto prostoru přicházely znovu a znovu rány dýkou proti říši. Nechci však říci o konečném poněmčení tohoto prostoru něco jako: pokusíme se teď jen podle staré metody poněmčit českou verbež, nýbrž říkám docela střízlivě: začíná to věcmi, s nimi můžeme už dnes maskovaně začít. Abychom získali přehled o tom, kdo z lidí v tomto prostoru je schopen poněmčení, musím provést soupis v rasově národnostním smyslu. To tedy znamená, že musím získat nejrůznějšími metodami, nejrůznějšími oklikami příležitost, abych jednou ohodnotil veškeré obyvatelstvo z hlediska rasového a národnostního.
Ať už pomocí rentgenu, prohlídkami ve škole, nebo tím, že rasově přezkoušíme mládež při zdánlivém uložení pracovní služby. Musím mít celkový obraz národa a pak mohu říci, tak a tak vypadá obyvatelstvo. Jsou to takovíto lidé – jedni jsou dobré rasy a dobře smýšlející, to je pak jednoduché, ty můžeme poněmčit. Potom máme ostatní, co stojí na opačném pólu. Jsou to lidé špatné rasy a špatně smýšlející. Ty musíme dostat ven. Na východě je hodně místa. Uprostřed zůstává střední vrstva, kterou musím přesně vyzkoušet. V této vrstvě jsou dobře smýšlející lidé špatné rasy a špatně smýšlející lidé dobré rasy.
U těch dobře smýšlejících špatné rasy se to asi musí udělat tak, že je nasadíme do práce někde jinde v Říši a budeme se starat o to, aby už neměli děti, protože je nechceme v tomto prostoru dále rozvíjet. Ale nesmíme je odradit. To vše je řečeno jen teoreticky. Pak zůstávají špatně smýšlející lidé dobré rasy. Ti jsou nejnebezpečnější, poněvadž je to rasově dobrá vůdcovská vrstva.
Musíme uvážit, co s nimi uděláme. U jedné části špatně smýšlejících lidí dobré rasy nezbude nic jiného, než se pokusit usídlit je v Říši, v čistě německém prostředí, poněmčit je a převychovat jejich smýšlení nebo, když to nepůjde, postavit je nakonec ke zdi; poněvadž vystěhovat je nemohu, neboť by tam na východě vytvořili vedoucí vrstvu, která by se postavila proti nám.
To jsou zcela jasné, zásadní myšlenky, které musí být vodítkem. Kdy se to stane, to je otázka, kterou musí rozhodnout vůdce. Ale plánovat a shromažďovat materiál, to jsou věci, s nimiž už můžeme začít…“
22. 01. 2013 | 10:35

Martin1 napsal(a):

roman 10:26
Něco podobného (silně nadneseno a není pravdivé) na jiné téma:
1) Vím, že jsi vrah, že jsi zabil už 5 dětí
2) vím, že jsi ve spolku se zloději, podvodníky
3) Vím, že jsi byl u toho, když vyhodili z místa člověka, který upozornil na věci v bodech 1 a 2 a přesto mi něco říká, že budeš dobrým opatrovníkem v mateřské školce.
Závěr: Já jsem tak trochu jako ty
22. 01. 2013 | 10:39

nic než pravda napsal(a):

Nevím, jak to bylo opravdu s účastí p. Schwarzenberga otce při povstání, nutno zjistiti, ale např. v Protivíně, se do vedení postavil samozvaně bývalý denunciant Gestapa, aby zakryl své špinavosti, získal zásluhy a oklamal spoluobčany. Doufám, že p. S. senior toto neměl zapotřebí a že za jeho iniciativou bylo čisté vlastenectví.
22. 01. 2013 | 10:40

fikus napsal(a):

..otec sedlák, či kmán není podstatné. Zásadní je to, že jste Karle investoval do firmy TOP09 a do této vlády, od níž, ač jste její významnou součástí se snažíte distancovat.
A to je špatně
22. 01. 2013 | 10:41

fikus napsal(a):

..kecy,že politiku TOP08 sundáte jako kabát voliči snad vyhodnotí poctivý Karle.

nevíte proč se mažou příspěvky které Vás s vládním marasmem spojují?
22. 01. 2013 | 10:47

resl napsal(a):

U Zemana je to těžší, ten vyůstal bez otce. Nikdo se neptá, jestli platil alimenty, jestli vstoupil do KSČ, nebo jestli ho vychovával otčím. "Upřímný lidumil" Zeman, jakoby otce neměl, neznal, podobně Klaus. Za co se ti dva stydí. Jediná známá věc je, že Klaus měl matku uvaděčku v divadle, či kině a že byla členkou KSČ. O druhých chtějí vědět vše, sami ale tají všechny své předky. Neměli by. I kdyby byl otec vlastizrádce, vrah z vilnosti, nebo nacista. Za své předky nikdo namůže, vyprávějte to ale národu, který se hrbil léta v komunistické totalitě a každý emigrant v rodině, mu na léta zastavil postup v zaměstnání. A nejen v tom.
22. 01. 2013 | 10:52

pradědek Čech napsal(a):

Kníže nekecejte, nejdříve jste ve škole zpíval Die Fahne hoch.
22. 01. 2013 | 10:53

U nás v Kocourkově napsal(a):

Kdo ovládá minulost, ovládá současnost. kdo ovládá současnost, určuje budoucnost. Váš dobře zaplacený profesionální tým, pane Schwarzenbergu, opravdu dokázal fanatizovat zejména mladé lidi, kteří jsou uhranuti vaším u nás ještě od první republiky neplatným titulem. Stokrát opakovaná lež se prostě stává pravdou, že? Za své příbuzné opravdu nemůžeme, leč jako ministr zahraničí byste měl umět zformulovat jasný postoj k poválečnému uspořádání, určenému ne Benešovou svévolí, ale dohodou mocností a ne poměřovat rozjitřenou poválečnou dobu se současným vnímáním lidských práv. A vaše účast na ožebračování nejen těch nejubožejších, ale i středních vrstev asociální Kalouskovou - Nečasovou vládou vám nikdo neodpáře, i když se před tím zbaběle schováváte, jak můžete. Ať už vaši nohsledi očerňují Miloše Zemana jak chtějí, přes všechny jeho chyby je pro tuto zemi nesrovnatelně menším zlem než vy!!
22. 01. 2013 | 10:54

dejeune napsal(a):

Chci udělat kázání,kteréby spíše patřilo jako nedělní ne-Trabantovské (Vlkovo).Jsem jen amatér historie:neznám středověk a klasickou filosofii znám jen z několika desítek citátů.Beletristickou historii čtu.

VÍM, ŽE NIC NEVÍM

Autora tohoto výroku,první demokracie na světě vůbec- aténská ,Sokrata odsoudila k smrti.

Ale opak: VÍM,ŽE VÍM Vše? Dost? Vybraná fakta? Podstatné? Správná interpretace?

V aténské demokracii nesměli volit :OTROCI.
V pozdější-feudální demokracii :Směla volit JEN říšká KNÍŽATA naříšskémsněmu-lidé velkého majetku a moci nad životy podanných
Zhruba od začátku 20.století není volební census omezen jinak než nezletilými.

Myslím si,že je dost pravdy v hledisku K.Marxe,že pouze z historického příběhu jeho výsledek-současnost- nelze chápat.Na interpretaci spousty dílčích faktů do celku potřebujme jakýsi historický rámec (dobově asi bývá i dost omezený),do něhož ta fakta umístíme.Relevance fakt.

Niels Bohr:Pouze šílená pravda je pravdou.

My jsme u toho,že v létech po bitvě u Lipan 1434 nám nejprve vládl jako zvolený panovník asi rok Albrecht Habsburský a po něm asi přibližně stejně krátce král Uherský,Zikmund Lucemburský,císař zvaný liška ryšavá .Oba brzy zemřeli.Pak teprve se dalo uvažovat o husitském králi Jiřím z Poděbrad,když polipanský zemský správce Hynek Ptáče tu autoritu neměl,věnuje se spíše královně vdově po Zikmundovi-Barbaře Celské ze slavného řecko-srbského rodu,o něco později až po Krym vyvražděného expanzí Turků po dobytí řeckého Cařihradu 1453.Jedna osoba jejího rodu se zachránila sňatkem jinde -gruzínská královna-rod vládl do roku zhruba 1800-příchodu cara,který upřednostnil loajálnější Bagrationy.
Analogie:Smrt Brežněva,Konstantina Černěnko,a Jurije Andropova v SSSR-po též velmi krátkém vládnutí poslední dva zemřeli.

Hádám,že nejvíce husitství v Čechách po roce 1410 postavilo vědomí,že u Gruenwaldu poboku Rusů 1410 proti německým křižákům bojovalii Tataři proti Němcům-bývalá Zlatá Horda strašně tamty ruské Slovany předtím sužující.Slovanské společné sebevědomí vzrostlo,když odpadl tatarský nepřítel a stal se spojencem.Narostla nám křídla.

Bylo na co navazovat:V období let 500-800 n.l. byli vojenskými spojenci Čechů jenom polotatarští-poloturečtí stepní Avaři.Takové přátele již Češi později nikdy neměli.Pomohli nám vyrůst i ve střední Evropě ve velmoc.

Okolo roku 800 n.l. francký císař Charlemagne (Karel Veliký) porazil za strašlivých obětí Franků Avary,vyhubil je a současně si podrobil Velkou Moravu,vyhnal řecké kněze a dosadil francké biskupy i na Slovensku A OBSADIL AŽ KARPATY.POD JEHO KŘÍDLY,OKOLO ROKU 550 N.L. ZCELA ZDECIMOVANÁ ,TÉMĚŘ VYHUBENÁ DO TÉ DOBY PO PÁDU ŘÍMA 50 LET Byzancí Justiniána ne-francká GERMÁNSKÁ VLÁDA EVROPY(493-552n.l.),ZNOVU POOKŘÁLA.A vyrostla ve velmoc až ji Frankové administrativně-územně sami později -životaschopnou již-oddělili od sebe.Proti Sámovi již bojovali Germáni s Franky předtím(620 n.l.),Frankové etnicky nejsou Germáni.

Stalin byl ten,kdo ve všem co kdy dělal zvítězil.Ale připisují mu krutost a podezíravost místo chvalitebné důslednosti revoluční.On uskutečnil Leninův plán "proletářské demokracie a státu" spolu s tržní ekonomikou NEP .Jeho opozice,krom Hitlera, -trockisté se rekrutovali zejména z řad vítězných velitelů Rudé Armády občanské války a intervence 1917-1927. Leninova kritika vojenského komunisma let 1917-1924 z hlediska devastace ekonomiky Ruska posunula do čela Stalina,ne Trockého,nehledě na dopis sjezdu,že osobní vlastnosti Stalina jsou nepřijatelné.
Smolenský kníže Jiří již roku 1420 bojoval ale naopak již proti husitům po boku spojenců Zikmunda pod Vyšehradem (Vítkov -byla současná jiná bitva).Padnul zde spolu s nejvyšší českou katolickou šlechtou-desítek-výkvětu ryze české šlechty od dob Elišky Přemyslovny.Nekališnické šlechty.Po boku Zikmunda se ocitl poté,co bývalý spojenec u Gruenwaldu -slavnější než on polský král-se jej snažil v Rusku sesadit.
22. 01. 2013 | 11:13

Tomáš Kubín napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, Váš tým se soustavně, systematicky a plánovitě navážel do Fischera kvůli členství v KSČ. Všechny ty údajně "nezávislé" projevy jedinců a skupin tvrdily jedno - přestože KSČ prošlo na 7 milionů lidí, pro kandidaturu na Hrad jsou parametry přísnější, tam bývalý komunista nesmí. Já tvrdím, že na hradě čekých králů, který před 70ti lety znesvětili Němci, nemůže být ve funkci prezidenta člověk, jehož tchán byl členem SA a SS. Je to dostatečně srozumitelné?
22. 01. 2013 | 11:29

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Matka Schwarzenberga "byla Antonie, rozené princezny z Fürstenbergu (1905–1988)."
"Fürstenberkové jsou knížecí panovnický rod odvozující své jméno od Fürstenbergu v Bádensku."

To jen k odhadu toho, co v dětství mohl zpívat.
22. 01. 2013 | 11:30

roman napsal(a):

Viola
O skupině Bilderberg jsem jenom slyšel, ale nic o ní nevím, takže nemohu na ni mít svůj názor. Vím ale třeba, že u nás je cca 130 golfových hřišť, kde se schází česká elita. Na rozlohu naší krásné země další světový prim. Nemáme podmínky, chceme být lyžařskou velmocí, nemáme elity a jsme golfovou velmocí. Je to průhledné, nedůvěryhodné a krátkozraké.

Martin1
Omlouvám se, ale na mne moc složité, extremní přirovnávání. Asi nejsem jako Vy.
22. 01. 2013 | 11:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 01. 2013 | 11:42

vědma napsal(a):

Někde jsem četla heslo "Volím změnu, volím Karla" . Zatím jsem nepochopila, jakou změnu měl autor na mysli. To že nesouhlasíte s referendem, že nesouhlasíte s prokazováním majetku nad 20 mega, že nesouhlasíte s odvoláním poslance občany etc, etc? To mají být ty změny? Českým velikánům se musí v hrobech dělat zle nejenom z občanů kteří vás protěžují.............
22. 01. 2013 | 11:45

Ernesto napsal(a):

Zdarec soudruhu Maximusi ! Nedá mi to ,musím fakt reagovat ! Již dlouho sledují Tvé zdejší příspěvky ,jsi uvědomělý člověk který to myslí ze svou vlastí skutečně dobře ! Jelikož jsem se rozhodl založit v česku odbojovou organizaci bojující za práva prostého lidu ,měl bych zájem o tvé členství ! Není to žádná agitka ,pouze návrh ! Chci pomoci zde obyčejným lidem k lepší životní úrovni ! Nemohu se již na to z hora koukat jak mnoho pracujících kteří ještě vůbec to "štěstí mají" že můžou být těmi kapitalistickými nenažhranými bídáky zaměstnáni musí potit krev aby zabezpečili svou rodinu ! Je velká škoda že si lidé za vaši bývalé éry socialismu nedokázali vážit toho co jim ten systém nabízel ! Plundrovali ho dennodeně v zaměstání které měli zaručené zákonem nepracovali poctivě ! To co prožívají dnes je důsledek promarněné šance v lepší zítřky ! Doufám že si to vaše společnost již dostatečně uvědomila a že začně znovu bojovat o socialismus který ale je pouze jen a jen pro nesobecké lidi kteří se mají navzájem rádi a nezávidí si ! Společná práce pro blaho společnosti je záslužný čin který bude historie vždy kladně hodnotit ! Proto já jako duch revolucionáře Ernesta budu vždy ochoten a nápomocen v boji za správnou věc! Je třeba v česku organizovat lidi kteří mají svou vlast opravdu upřímně rádi a chtějí nadobro změnit tenhle mafiánskokapitalistický zlořád u vás v česku ! Čest práci Maxime ! PS: ORGANIZAČNÍ SCHOPNOSTI JSOU TOBĚ VLASTNÍ TAK UKAŽ LIDU VAŠI Z BÍDAČENÉ ZEMĚ ŽE MAJÍ JEŠTĚ V NĚKOM ZASTÁNÍ !
22. 01. 2013 | 11:48

Josef Mlád napsal(a):

Odpovídat žumpě je zbytečné, inteligentní volič chápe, že Klausovci a Zemanovci jsou jedna velká zkorumpovaná rodina.
22. 01. 2013 | 11:50

Bobeš /na Malý/ napsal(a):

Pane ,,kníže,, běžte si sednout do lesů na jednu z vašich bašt a nechte nás Čechy na pokoji. Váš rod už zde natropil dost zla.
22. 01. 2013 | 11:51

Jiří Barták napsal(a):

Naprosto věcně, bez osobních útoků - rád bych se od příznivců Karla Schwarzenberga dozvěděl, jak pan kníže prospěl ČR. Co konkrétně jako dlouholetý ministr zahraničí a nynější 1. místopředseda vlády vyjednal, prosadil, jak posílil prosperitu, svobodu, bezpečnost, kvalitu životního prostředí? Ano, pomáhal disidentům a emigrantům, za to mu určitě patří díky. Ale to se odehrálo už před čtvrtstoletím. Explicitně uvádím, že se neptám na negativa pana Zemana, ale na pozitiva pana Schwarzenberga. Porovnání obou kandidátů (plusy a mínusy obou pánů): http://www.uloz.to/xghoJJu/schwarzenberg-vs-zeman-final-pdf http://www.uloz.to/xvGPDDX/schwarzenberg-vs-zeman-final-doc
22. 01. 2013 | 11:52

Václav Seebach napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, pokud se protistrana rozhodla zaměřit kampaň na první signální soustavu, máte prostě smůlu. Logické arguemnty a důkazy v takovém případě nikoho, kdo jim naletěl, nezajímají. Hodně štěstí. (Jak to vypadá, budeme ho potřebovat všichni - i ti, kdo to ještě nevědí.)
22. 01. 2013 | 11:52

Vanaprastha napsal(a):

Klausovic rodinka se posledním vystupováním dostala na úroveň pavlačových drben a hospodských argumentátorů. Ještě že se za nimi v březnu zavře zem, sluchu by jim mohlo dopřát jen zvolení Zemana na hrad.
Připojte se:
http://www.jednej.cz/demonstration.php?id=78
22. 01. 2013 | 11:57

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro vědma.
Změna to je Kalousek i na hradě.

S tou změnou to je snaha o podvod na voličích, který se podařil v posledních parlamentních volbách, kdy jsme volili Pana Čistého (starého harcovníka v dresu ODS) a pak bojovníky proti dinosarům, jako je například Kalousek.
Změnu politické kultury nám slibovaly VV, slibovaly boj proti dinosaurům, nemalá část VV byli ovšem lidí s minulostí v ODS a tak to s tou změnou politické kultury šlo spíše k horšímu.
TOP09 byla taky změna, staří recykláti v novém kabátě, někteří začínali v ODA, další například v KDÚ, Karel prý zahazuje stranický dres podobně jako kabát.
Karel na hradě by jistě byla taky změna, jenže v podhradí by znělo: Zlatý Klaus.
22. 01. 2013 | 11:58

Miloš napsal(a):

Pan kníže, jak čtu příspěvky, určitě některý z Vašich předků přemlouval Praotce Čecha, aby ještě popošel:)
Co napsat. Kde nejsou argumenty, sahá se k výmyslům a lžím. Velice si Vás vážím jako člověka a byl bych pyšný, pokud byste byl prezidentem. Kampaň, co se proti Vám rozpoutala v čele s rodinou Klausů je nechutná a pod Vaši úroveň.
Obrat u pana Fišera je myslím msta, že se do 2. kola nedostal on. Takže také není tak férový jak se jevil.
Věřím, že přesto vše, vyjdete jako vítěz.
22. 01. 2013 | 12:02

Eda Frbul napsal(a):

Ano, ich šici mein vater a ona fam vychlasi falku, ufidite vy Bohmen jedni, ja ja .....
22. 01. 2013 | 12:06

george napsal(a):

pane Karle, jste noblesa a nenechte se odradit názory kteří si nevidí ani na špičku nosu .Vašim odpůrcům je asi bližší samolibý povýšenecký radil a bývalý bolševik,který tady vnáší blbou náladu 20.let.Chce to změnu.
22. 01. 2013 | 12:07

resl napsal(a):

Taky bych v historii nerušil spolupráci české vlády a části obyvatelstva s Němci za 2. sv. války. Jen bych strčil hlavu do písku a až by bylo po válce, přidal bych se na stranu vítězů a zkopal každého sudeťáka. Nebo bych později podepsal vstup armád v čele se SSSR, vzal bych místo šéfa i když mám jen základní vzdělání a po r. 89, bych se na to blbnutí s komouši už vykašlal, přidal se k OF a počkal na to, co řekne prezident. Při Havlovým projevu bych takticky mlčel a uculoval bych se, ale jak by mi zved sebevědomí Klaus, začal bych nadávat na ty zbabělé disidenty. A kdybych zjistil, že komunisti se už nahoru nevypracují a Klaus je pryč, tak bych se rozhlédl kolem, zda je někdo blbý jako já, zda je někdo buran, jako já a kdybych zjistil, že to je Zeman, hned bych se přidal na jeho stranu, protože já jsem vlastenec a nemusím ňákýho knížete, fašouna, protože o těch jsem se učil už v pionýru, co byli zač.
22. 01. 2013 | 12:09

vědma napsal(a):

to dědek: víte proč byl tak malý zájem o Polanského knihu Bouře? Protože se ji snažili prodávat ve "vygumované" Praze. Kdyby s ní přijeli např. do Brna či Ostravy bylo by to jiné kafe.....
22. 01. 2013 | 12:15

Honza Vaněček napsal(a):

Nechci za prezidenta člověka, kterému jde o moc takovým způsobem, že se nestydí lhát. Toto video to jasně dokazuje. Myslím, že by mělo dostat prostor v hlavním vysílacím čase ve zprávách, aby lidé věděli, jaký lháře se uchází o post prezidenta!
http://aktualne.centrum.cz/video/?id=528324
22. 01. 2013 | 12:18

Karel Duch napsal(a):

Schwarzenbergu, zakazovat pracovní uplatnění za projevení názoru, kterého kandidáta volíme, to je praxe komunistů před 25 lety a současná praxe Schwarzenbergovců a Kalouskovců dnes. Zítra nás za názor pošlete do lágrů? Dejdara, mě, kohokoli jiného.
Jste horší než komunisté.
22. 01. 2013 | 12:19

čert }=o) napsal(a):

ještě že tu není Silvie
tej by rovnou bouchla hercna

ale líbí se při pročítání blogů
jak lidi řvou o češství
jak paní Klausová nechce na hradě
cizinku - mimochodem neví někdo odkud
ona sama pochází? ;o)

Pane Schwarzenbergu držíme palce

p.s. líbí se mi jak pisatelé kteří
přejí KS štěstí jsou terčem útoků =o)
22. 01. 2013 | 12:22

malalaj napsal(a):

švarcenbergu utíkej zpátky do bavorska. žiška dorazil se svou dužinou.
"ktož jsú boží bojovnící a zákona jého...."
22. 01. 2013 | 12:22

Vlkodav napsal(a):

Karel Duch:

"Schwarzenbergu, zakazovat pracovní uplatnění za projevení názoru, kterého kandidáta volíme, to je praxe komunistů před 25 lety a současná praxe Schwarzenbergovců a Kalouskovců dnes. Zítra nás za názor pošlete do lágrů? Dejdara, mě, kohokoli jiného.
Jste horší než komunisté."

To nebyla aktivita pana S. ale pana Stránského, který se za to následně omluvil.

Ale demagigie co tu předvádíte byla nástroj komunistů!
22. 01. 2013 | 12:23

Jiří Vacek napsal(a):

Vážení spoluobčané,
po přečtení některých komentářů pod tímto blogem je mi docela smutno, jak se náš národ chová k panu SCHWARZENBERGOVI. Je mi smutno z toho, že mnozí z nás nechtějí znát skutečnosti jak se dotyčný choval od svého narození, že si nejsou ani ochotni přečíst řádně jeho životopis a prostudovat materiál i materiály (životopis) pana Miloše Zemana a tyto dva kandidáty rovnocenně srovnávat.

Pokud si následně přečteme jakékoliv rozhovory s oběma kandidáty, tak narazíme najeden velký rozdíl.
- Pan Miloš Zeman je velice vzdělaný a moudrý muž, pro mnohé z nás jistě velice známý. Svou práci v posledních 24 letech pro naši zemi odvedl v něčem dobrou a v něčem horší. Na druhé straně neustále v každém rozhovoru připomíná lidem, že od zkušenosti má. Většina z nás to ví a proto nevidím důvod proč se s tím dále prosazovat. Nyní se však ptám co jiného udělal Miloš Zeman než že řečnil a vedl politickou stranu, vládu atd..¨? Kde jsou jeho morální zásady, nezištné skutky mnohdy vykonané bez toho, že budu očekávat, že mi za to někdo něco dá ať již formou protislužby nebo jinou....
- Pan kníže Karel Swarzenberg je taktéž velice vzdělaný a modrý muž. Mnozí mu vyčítají, že opustil republiku a žil dlouho v zahraničí. Tento muž však republiku neopustil dobrovolně, ale jako 10 letý byl po zabavení majetku komunisty vyhnán z naší republiky. Jak by se Vám líbilo, kdyby Vás někdo sprostě okrad o Váš majetek, dům, byt, pole, louky a lesy a nechal Vás bez jakékoliv náhrady s vidinou, že jako šlechta (komunistům se tato honorace moc nehodila do krámu) půjdete do pracovních táborů a nebo budete emigrovat. Provinil se tím, že se narodil ??? Že se narodil s modrou krví? Ptám se, jak chceme posuzovat činy 10 letého chlapce který ve 48 roce opouští republiku, aby si možná uchránil to málo co mu a jeho rodičům zbylo a to holý život.... Mnozí z Vás by zanevřeli na svou vlast. Já se nyní ptám těch z Vás, kteří tak rádi kritizují:
- Víte co pan kníže nezištně udělal pro naši exilovou literaturu ještě v dobách hluboké totality?
- Víte co zastával za mezinárodně uznávané funkce od roku 1984
- Víte kdy se vlastně vrátil do naší republiky a pořád si myslíte, že tu žije krátkou dobu, aby náš národ neznal?

Zkusme se nad sebou zamyslet a odpovědět si, zda chceme za prezidenta muže, kterému je galantnost a úcta nade vše a nebo muže, který nás má za blbce a všechny novináře považuje za své nepřátele. Chceme za prezidenta muže, který pracoval v mezinárodní politice ještě za dob minulého režimu, nebo muže který politicky vyrostl až v době novodobé ....

Uchopme rozum do hrsti a chvíli se zamysleme, projďeme si reálná fakta a činy a nejenom vyseknuté části rozhovorů bez začátku a konce....
22. 01. 2013 | 12:24

jk-jiny napsal(a):

Nevěřím, že žvatlavé senilní kníže dokázalo napsat tento text.
Zemanovi bych souvislý text věřil.
Natruc kulturní národní frontě volím Zemana.
22. 01. 2013 | 12:25

Radim Novotný napsal(a):

být považován za nepřítele některých lidí je velká čest, volit jsem nechtěl nikoho, ale pokud proti vám lidé, které nemám rád, tak vehementně vystupují, asi se vás bojí ...

podle hesla nepřítel mého nepřítele je mým přítelem máte můj hlas ...
22. 01. 2013 | 12:26

Pepa napsal(a):

Jak to bylo s koncentračním táborem, který jeho otec provozoval v Letech u Písku?

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne.aspx
Co je to tu za cenzora, který mi tento příspěvek již jednou smazal? Jaký je věcný záměr těchto stránek?
22. 01. 2013 | 12:36

Zdena napsal(a):

Vážený pane kníže,
budu Vás volit - navzdory volebním kampaním.
Přímou volbu prezidenta zažívám poprvé a věru není o co stát.
Volební kampaně se mi nelíbí.Už chápu, že protivníka lze sestřelit pomocí novinářů.Ani placky či nadbíhání mladým se mi nelíbí.
Neznalost české historie Vás myslím nepřekvapuje. Několikrát jsem jako turista navštívila městečko Hardegg a dobře vím, že hrad rodině Vaší paní už dávno nepatří.Pamatuji se, že na tamním hřbitově jsem četla dost typicky českých jmen.
S přáním zdraví Vám i Vaší rodině.
22. 01. 2013 | 12:38

Joachim Kowalski napsal(a):

Karel VII je 12 Schwarzenberg, který operuje v českých zemích. První dostal odměnu za boj proti husitům, jeden z nich metál za potlačení rebélií v roce 1848. Otec Karla VII byl asi nejsympatičtější.
22. 01. 2013 | 12:39

malalaj napsal(a):

jiří vacek,
mě je kníže lidsky sympatičtější než samolibý a namyšlený zeman. ale budu volit zemana. knížeti neduvěřuju , že bude hájit dostatečně česke národní zájmy. kníže žije v oblacích s jeho partičkama stejně jako havel. president by měl rozumět republice a obyčejným lidem. a být nekompromisní v otazce poválečného uspořádání.
22. 01. 2013 | 12:39

Václav Říha napsal(a):

I když jsem zajisťoval Zemanovi podpisy, tak po přečtení těch útoků na Schwarzenberga jej budu volit a to pouze proto, abych se distancoval od toho českýho ksindlu. Vzdělaný a slušně vychovaný Čech se takto nevyjadřuje.
22. 01. 2013 | 12:54

xrespekt napsal(a):

Měl možnost posloužit nám všem v roce 2009, kdy šlo na půdě EU o daňové ráje a jejich omezení. Místo aby je omezil, byl pro jejich podporu. Samozřejmě, je občan Švýcarska a to je jeden z největších daňových rájů..
Mezi jeho majetkem a druhým občanstvím a jeho prezidentováním je těžká kolize zájmů..
22. 01. 2013 | 12:57

resl napsal(a):

Někteří bývalí pionýři, svazáci a samozřejmě komunisti, neustále věří tomu, co je kdysi učili ve škole o boháčích a chudácích. Rozumovými chudáky zůstali napořád.
22. 01. 2013 | 12:57

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Honza Vaněček.
Můžeš nám vysvětlit, co na tom videu máš?

Pokud tam Zeman říká, že porušování demokracie nezačalo až 25. února 1948, ale již dříve a jmenuje například odsun německého obyvatelstva, tak s nim musím souhlasit.

To ovšem neznamená, že chci rušit Benešovy dekrety nebo něco podobného.

Přečti si tuto deklaraci,

„Česko-německá deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji
III
Česká strana lituje, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd nevinným lidem, a to i s ohledem na kolektivní charakter přisuzování viny.“ http://cs.wikisource.org/wiki/%C4%8Cesko-n%C4%9Bmeck%C3%A1_deklarace_o_vz%C3%A1jemn%C3%BDch_vztaz%C3%ADch_a_jejich_budouc%C3%ADm_rozvoji

Přiznáváme způsobené křivdy, ale jsou zde okolnosti, které nás k tomu vedly.
Křivdy z obou stran a tak, jak Němci neumí zrušit to, co předcházelo, tak my nemůžeme rušit dekrety.
22. 01. 2013 | 12:58

Rozum a cit napsal(a):

Pane Schwanzenbergu, Karle ty to dáš. Nevěřím, že je tady víc lidí, kteří jsou natolik pomatení, že budou volit člověka, který jeden den říká, že nepovede negativní kampaň a druhý den s ní začne, který se k otázce sudetských Němců a k Benešovým dekretům vyjádří v roce 1991 a 2002 a v roce 2013 to de facto popře, který se s Klausem dohodl na "opoziční smlouvě", což přirovnávám ke smlouvě mezi policijí a zločinci o vzájemném nenapadání se a který ztělesňuje velice inteligentního hulváta a nefér člověka, za něhož bych se musel opravdu stydět.
22. 01. 2013 | 12:58

Cliff.2 napsal(a):

Lide milí, sáhni ke Švejkovi. " ceska fólič, tóprý folíč"....prostě budeme mít zase
"stařičkého mocnáře". No a co ? Aspoň nebude - doufám - krást propisky. Jinak bych doporučoval několikrát po sobě -všem zapáleným pro germánského mocnáře - shlédnout
filmy Jan Hus, a Jan Žižka.......
22. 01. 2013 | 13:01

Kyle napsal(a):

Fam. Klaus udělá vše proto, aby si moc, tím i ekonomickou, uhájila, a kydat hnůj na Vás budou dále. Zeman je pokračováním Klause jinými ( výrazovými) prostředky. A pamatujte, čím více se s ho.nem mažete, tím víc smrdí. Klause jr. pustťe z hlavy, my na ty jejich plebejské sračky neskočíme. Doufám, že se někdy potkáme na Turracher Höhe.
22. 01. 2013 | 13:02

Sam van Else napsal(a):

to Bobeš /na Malý

Malý Bobši, prosím, mluvte pouze za sebe, nemám rád, pokud za mě mluví kdokoliv, komu jsem k tomu nedal souhlas, ať už je to dělnický kolektiv dolu Hlubina v dávné minulosti nebo vy dnes. Já, na rozdíl od vás, hulvát nejsem.
22. 01. 2013 | 13:02

karel napsal(a):

díky, pane Karle Scharzenbergu. Není důležité být prezidentem, důležité je uchovat si tvář. Snad na to generace budoucích Čechů (opět?) přijdou.
22. 01. 2013 | 13:04

Viola napsal(a):

romane

"Je to průhledné, nedůvěryhodné a krátkozraké."

přesně tak a pan Schwarzenberg je uctívačem golfu. Ještě pořád nic?
22. 01. 2013 | 13:07

xrespekt napsal(a):

KS se staví se do čela boje proti komunistům, ale pan Svěrák byl u nich 8 let a další z jeho sympatizantů pan Bočan podepsal antichartu týden před paní Švorcovou. Myslím že KS a jeho tým jsou pružní ve výkladu morálky a pevnosti postojů až moc. Jak to říkali v Dědictví:" nám nevadí žes nevstůpil, nám vadí žes vystůpil"
22. 01. 2013 | 13:07

aga napsal(a):

Zajímavé, že závěť předka může šlechtice zavázat k vymáhání a zachování rodového majetku, ale nic - ani čest a úcta k předkům - ho nezavazuje v případě potřeby tvrdit, že jsme si předka nevybrali a tudíž za jeho (téměř vždy účelové) politické názory neneseme zodpovědnost.

Z celého posametového chování pan Schw. vyplývá více než jasně, že majetek jeho rodu je to jediné, o co mu jde, a v zájmu jeho zachování a rozšíření bude jako nadnárodní světoobčan spolupracovat třeba i s čertem Kalouskem. Hlava mi nebere, jak může někdo s IQ nad výší dnešní venkovní teploty skočit na předstírání, že Schw. by snad mohlo jít - byť i okrajově - o zájmy české země nebo lidu.

A jak už řekl předřečník, pokud šlechtic, jehož virtuální přednosti se odvíjejí výhradně od toho, do jaké smečky vyvolených se narodil, tvrdí, že to, kdo je jeho otcem či příbuzným, nehraje roli, pak tu není něco v pořádku s tou jeho údajnou noblesou a ctí. Navíc, i kdybychom připustili, že potomek nenese zodpovědnost za činy otce (pak ovšem nevím, proč má generace českých potomků platit za činy předků v případě Sudet či církevních restitucí), vždy platí, že otec nese odpovědnost za výchovu potomků, a že tedy jablko zřídka kdy padne daleko od stromu.
22. 01. 2013 | 13:09

Jim Devon napsal(a):

A jak je to s Vámi, pane Schwarzenbergu? Aneb šlechtic Schwarzenberg v obrazech:
Dovolím si zde dát řadu odkazů, které si myslím by bylo vhodné pro každého shlédnout, aby si udělal obrázek o Karlu Schwarzenbergovi. O předsedovi politické strany, za jejíž činnost je z tohoto titulu spoluodpovědný, o kandidátovi politické strany, který neměl pocit, že by potřeboval podpisy občanů na svou kandidaturu, protože měl své poslance ještě z doby, kdy TOP 09 měla 17 %. Kdyby tehdá měla jen 7%, jako v krajských volbách, měl by to pan Schwarzenberg trochu těžší. Oč on to má jednodušší, o to to máme těžší my, když máme co dělat, abychom se popasovali s vládními reformami.

Uvádím samozřejmě jen střípky toho, co lze na Internetu nalézt a co hýbalo svého času veřejným děním. U každého odkazu je citát nebo krátký komentář. Díky za konstruktivní (ne)souhlasné názory, které sdělíte decentněji, než má ve zvyku Miroslav Kalousek.

Pecková (TOP 09): Důchodci se přizpůsobí, vždyť se narodili za války
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/duchodci-nepotrebuji-plnou-penezenku-skrtum-se-prizpusobi.html

Poslankyně Pecková: Peněženky důchodcům nenaplníme, naplňme jim duši
http://www.lidovky.cz/poslankyne-gabriela-peckova-tvrdi-ze-duchodce-trapi-vice-spolecenske-vylouceni-nez-nedostatek-penez-iug-/zpravy-domov.aspx?c=A120504_183609_ln_domov_jkz

Schwarzenberg: Politik nemá podléhat nátlaku a „hlasu ulice“. Vysokoškolsky vzdělaný člověk s právním vzděláním je ulice. Co jsou lidé s nižším stupněm vzdělaní?
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Schwarzenberg-Politik-nema-podlehat-natlaku-a-hlasu-ulice-255283

Daniel Korte (TOP 09): ...Bbude na ně slušná část společnosti právem pohlížet jako na lůzu
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Poslanci-pravice-o-odborarich-Nenavistna-luza-197884

Ano, i zde je třeba voliče oslovit ...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/184309/knize-chce-na-hrad-a-lovi-hlasy-i-v-pivnici-tam-ale-cepoval-spis-mliko.html

Kdo umí jak hospodařit ... aneb účinnost kampaní
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/sobotku-stal-jeden-hlas-121-korun-zemana-osm.html

Finančník Kalousek
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-prachy-jsou-v-%E2%80%9Etopce%E2%80%9C-kalouskova-parketa

Alžběta Pezoldová. Proč se s SKarlem nemůžou.
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/ustavni-soud-dal-pezoldove-novou-sanci-ziskat-majetek-schwarzenbergu.html

Karel Schwarzenberg umí být stejně lidový, jako Miloš Zeman. Nevěříte?
http://www.ceskapozice.cz/domov/hlas-elity/pan-knize-svymi-vyroky-cti-svejkuv-odkaz?utm_source=ceskapozice&utm_medium=twitter

Tajemství kariéry Karla Schwarzenberga?
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/188444/karel-schwarzenberg-75-jeho-tchan-byl-nacista.html

Kéžby, pane Barnarde.
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/63257-pivovarnik-kritizoval-knizete-hlas-mu-ale-dal-proc/

Ještě, že máte na své straně tak kultivované přátele s tak vytříbeným slovníkem, jako Miroslav Kalousek a umíte se svých přátel zastat. To na Vás oceňuji, pane Schwarzenbergu.
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/schwarzenberg-obvinuje-ods-chteji-kalouska-slavnostne-upalit.html

Jak to s Vašimi restitucemi vlastně bylo?
http://opona2009.zacit.cz/galerie-elity-naroda/schwarzenbergovy-res.html

A to byl prvopočátek druhé éry Vaší kultivovanosti.
http://www.lidovky.cz/17-listopadu-vyjdou-lide-do-ulic-kvuli-prazske-koalici-ods-a-cssd-ps8-/zpravy-domov.aspx?c=A101116_145909_ln_domov_spa

Úspěch TOP 09 v komentáři Karla Schwarzenberga
http://www.ceskenoviny.cz/domov/senat/zpravy/vysledek-top-09-je-podle-schwarzenberga-ne-zrovna-veliky-uspech-/852187
22. 01. 2013 | 13:09

Jim Devon napsal(a):

A jak je to s Vámi, pane Schwarzenbergu? Aneb šlechtic Schwarzenberg v obrazech 2:
Umění korupce a její tolerance, pokud je to ku prospěchu
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-o-kalouskovi-snajdrovi-slo-o-korupci

Aby ne, za ty miliardy od věrného stoupence. Co na tom, že jsou cizí?
https://www.facebook.com/VyzvaTrikralova

Stydíme? Podle voleb se dme naše hruď hrdostí.
http://www.facebook.com/pages/Styd%C3%ADm-se-za-vl%C3%A1du-%C4%8CR-a-chci-jej%C3%AD-demisi/114805421936180

Ano, přemluv bábu a dědu, ať volí Karla. TOPka už je out? Nebo raději decentně mlčíme.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-posila-do-ulic-mladezniky-Budou-vas-premlouvat-abyste-ho-volili-253264

Mohli jsme mít "horší" vzdělání, teď možná nebude žádné. A my studenti Vám můžeme být vděční za to, kam se školství posune.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2010/pocet-vysokych-skol-se-musi-snizit-rika-schwarzenberg_165520.html

Think tank Karlova přítele Bakaly
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/17927-schwarzenberg-chce-v-praze-americky-think-tank/

Hlavní téma: Americký radar. Američany vyjde levně. Nás také? A to jste byl u zelených a podporujete "ekologickou" armádu?
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=647844

Opět slovník vytříbený. Hodný diplomata. Je dobře, že myslíte na své přátele, pana Drábka a Kalouska.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-o-vladni-krizi-veci-verejne-at-uz-drzi-hubu_230649.html

Co je dovoleno Karlovi, není dovoleno Bártovi
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6932-karel-schwarzenberg-kolaborant-spion-zradce-nebo-prezident-.aspx

Hymna v podání Karla Schwarzenberga. Opravdu se nebudete nudit.
http://www.youtube.com/watch?v=lZkjlJmTo9U

Ukázka piety a úcty v podání Karla Schwarzenberga
http://hn.ihned.cz/c1-54257570-klaus-reziruje-havluv-pohreb-absurdni

Lov na Bátoru
http://hn.ihned.cz/c1-52714790-karel-schwarzenberg-jsem-myslivec-batora-srnec-cekal-jsem-az-udela-chybu

Drahé zakázky nepodvázány. Alespoň ambasády v nejrychleji rostoucích trzích jsou podvázány mnohem účinněji.
http://hn.ihned.cz/cesko/c1-57026040-schwarzenberg-pripustil-ze-na-ministerstvu-resil-predrazene-zakazky-bez-efektu

Co je dovoleno příteli, není dovoleno jinému. Evropské dotace na rybník.
http://hn.ihned.cz/cesko/c1-52660260-rolnik-schwarzenberg-mel-vratit-dotace-ministr-kalousek-mu-to-prominul

Karel Schwarzenberg znovu předsedou TOP 09. Předseda odpovídá za program své strany! Na to nezapomínejte.
http://zpravy.ihned.cz/c1-53329050-karel-schwarzenberg-se-stal-opet-predsedou-top-09-ziskal-96-procent-hlasu

Pro levicového voliče? Pravicové reformy. Ještě, že se bába a děda nechali tak snadno oblafnout. Třeba se dají zas?
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=768436

Česko v úctě Karla Schwarzenberga aneb to negativní především. Máte opravdu co Zemanovi vyčítat.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/206720-cesko-bez-prezidenta-siti-kabatu-z-ostudy-to-umime-rika-schwarzenberg/

Co na to Vít Bárta? Zajímavé myšlenky
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vit-Barta-jasne-Zvolite-Karla-A-smat-se-bude-Kalousek-259349
22. 01. 2013 | 13:10

Miroslav napsal(a):

Hlavně, že vám nevadí Zeman, který tam byl přímo (a kdyby ho soudruzi nevyhodili, tak tam dodnes). To jsou paradoxy, co?
22. 01. 2013 | 13:13

Jim Devon napsal(a):

Pane Schwarzenbergu: Zeman nevyslovil totéž, co Vy
jste řekl, že Benešovy dekrety neplatí. Až den poté (po oprávněné salvě kritiky) se opravil s tím, že jsou právně vyhaslé, načež si novináři hned dali tu práci a řekli, že Zeman v r. 2002 (nebo 3) řekl totéž. Ovšem již diskrétně pomlčeli o druhé části Vašeho výroku (toto by Zeman nikdy neřekl), která zněla: "Beneš a část tehdejší vlády by za tehdejší činy skončili v Haagu". Na utrpení stovek Čechů za 2. světové války (mnozí platili životem, mnozí byly v kriminálech, ti zájmoví dopadli ještě hůř) jste už zapomněl. Na národohospodářské škody způsobené vysáváním ČSR ekonomiky (10. nejsilnější v tehdejší Evropě) tehdejší Třetí Německou říší jste zapomněl rovněž. Ještě že jste nezapomněl na utrpení Němců (včetně Sudetských), kteří tak chudinky trpěli. Sami se přece cítili být Němci, tak se spakovali. Kdo chce kam, pomozme mu tam, ne? Posselt to ocenil veřejnou podporou pro Vás.

A to se už nebavíme o tom, jestli tyto škody na hospodářství Německo už uhradilo. Takticky se radši mlčí (jen se řeklo, že to není na pořadu dne), protože by se muselo říct, že 65 let po válce nebylo uhrazeno nic! Jak se k tomu postavíte? Jako ministr jste to nechal tak. Odhaduji, že jako prezident se postaráte, aby při tom zůstalo, pokud se to Němcům za Vás neodpustí zcela. Jde snad o desítky miliard, podobně jako v církevních restitucích

Ale novináři Vám drží štangli (narozdíl od Zemana) a o Vašich přeřecích buď rovnou mlčí nebo je, když není vyhnutí a nelze jen tak přejít (jako Benešovy dekrety) alespoň zlehčují a případně doplní poukazem na Zemana. Takže máte volby asi vyhrané.
22. 01. 2013 | 13:16

Miroslav napsal(a):

Tak tady mluvi sudeťák Zeman. Není co dodat:
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769197
22. 01. 2013 | 13:18

Luba napsal(a):

Pro Bestii:

"Veselovský? Máte konkrétní příklad?
Roithová? Máte konkrétní příklad?"

Ad Veselovský:

Martin Veselovský ve svém rozhovoru s Klausem mladším buď záměrně lhal, nebo si neověřil své informační zdroje, což ovšem nemůže být omluvou.

K podpoře své argumentace citoval totiž knihu autora, se sympatiemi k fašismu a k autoritativním formám vlády - citoval knihu psychologa Nakonečného "Vlajka". Nakonečného přitom označil za "opravdu renomovaného" historika a jeho spisek "Vlajka" za "obecně uznávanou monografii".
Obojí není pravda.

Tento názor zřejmě převzal od dalšího z denunciantů Miloše Zemana, Jana Urbana - zdejšího blogera. Novináře, vyhozeného za předpojatost a střet zájmů z ČRo-6.

Nakonečný ve volném čase přednáší tzv. pravicovým extrémistům o prospěšnosti fašismu a vůdce Radoly Gajdy. Píše např. o Čapkovi jakožto "hradním vrtichvostovi" a Beneš byl prý "vždy hodný Fridolín".

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=18817

Přednáška PhDr. Nakonečného:
http://www.youtube.com/watch?v=FJAdztrsEnA

Ad Roithová:

Roithová ve svém článku "Levice vs. pravice? Kdepak, namyšlenost vs myšlení, populistický kýč vs. autentický originál" napsala:

"Co skutečně představuje Miloš Zeman a co Karel Schwarzenberg?
Řekla jsem, že Miloš Zeman představuje politické zlo. ... Politické zlo je arogance moci, monolog místo dialogu, přehlížení občanů a nerespektování zákonů.

Opoziční smlouvu vnímám jako zmíněné politické zlo spáchané na neplnoleté demokracii, zlo, které otevřenou politickou debatu a nahradilo zákulisními dohodami; zlo, které demokratickou kontrolu vymazalo rozdělením kontrolních a řídících funkcí mezi kamarády; zlo, které zvedlo stavidla korupci a nepotismu tam, kde měla být férová a transparentní soutěž."

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zuzana-roithova.php?itemid=18842&from=0

Zuzana Roithová působí v politice od r. 1998, kdy byla ministryní zdravotnictví ve vládě Josefa Tošovského - té vlády, která nevýhodně a podezřele zprivatizovala Mosteckou uhelnou, z čehož nyní neprávem obviňuje Zemana Roithové favorit, pan Schwarzenberg.

Co udělala tato dáma pro potření onoho "zla". Jestliže nic, tak je jeho spolupachatelkou. A o to víc se proti tomu "zlu" ozývá, když proti němu před tím nikdy nic neudělala.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zuzana-roithova.php?itemid=18842&from=0

Je zajímavé, jak se paní Roithová, která v ministerské funkci musela hájit zájmy státu ve sporu s firmou zločince Šťávy Diag Human, zločince, který chce pumpnout české daňové poplatníky o 15 miliard korun - jak se tato dáma v názoru na pana Schwarzenberga shodne s dalším blogerem Aktuálně.cz Urbanem.

Pokračování ...
22. 01. 2013 | 13:18

Radim napsal(a):

Karel na HRAD!
22. 01. 2013 | 13:20

Luba napsal(a):

...

O Janovi Urbanovi, dalším zdejším podporovateli pana knížete, na webu www.anikorunu.cz napsal Tomáš Cikrt:

Jan Urban:
Pomocný technik advokáta Jana Kalvody se specializací na obsluhu scanneru.Vystudovaný archivář (jak o sobě říká), který za finanční obnos neznámé výše pořádal (a snad i stále ještě pořádá) archiv Josefa Šťávy, majitele Diag Human.

V poslední době to asi mezi Jany Urbanem a Kalvodou skřípe.
"A pokud jde o Jana Urbana, je to popleta, tady se shodneme," tvrdí v únoru 2011 na svém blogu Jan Kalvoda.

Nicméně v létě roku 2011 se Jan Urban zřejmě nechtěně přiznal, že dostal do firmy Diag Human novou práci, když na svém blogu uvedl, že je Od 15.července 2011 také externí spolupracovník mezinárodního právního týmu Diag Human ...

Jan Urban je bývalý disident. Říká o sobě, že je aktivistický novinář. Začal psát do nelegálních Lidových novin, později již do legálních médií psal a mluvil o válkách ve Střední Americe a bývalé Jugoslávii. Natočil dva dokumentární filmy, napsal tři knihy, mj. i Tunel plný krve – čtivý pohled na kauzu Diag Human z pera fanouška této firmy.

V roce 2001 získal Cenu Ferdinanda Peroutky. Ve stejném roce ve svých „nezávislých článcích“ velmi aktivně podporoval Jadernou elektrárnu Temelín. Zjistilo se ovšem, že současně vlastnil PR agenturu NO-BAN (se svojí přítelkyní), která byla za hájení zájmů elektrárny placena, byl prý právě proto později propuštěn z Českého rozhlasu (bývalá Svobodná Evropa).

Kvůli výpovědi hledal právní zastání a údajně navštívil Jana Kalvodu, který ho pak kontaktoval s Josefem Šťávou. A tak začal psát znovu „nezávislé články“, tentokráte o Diag Human. Učí na New York University v Praze, zřejmě politologii, nebo něco takového.

Zdroj:
http://www.anikorunu.cz/products/jan-urban1/

Předseda představenstva Diag Human obviněn z podvodu a spiknutí ( 28.02.2012 )

Předseda představenstva firmy Diag Human SE Michael Balboa byl v prosinci minulého roku ve Spojených státech obviněn z podvodu a spiknutí a uvězněn okresním soudem v Manhattanu (New York). …

Je to ten samý Michael Balboa, společník Josefa Šťávy, který měl tu drzost a podepsal se pod (neúspěšný) návrh na zablokování účtů České republiky v Londýně! …

Podle mého přesvědčení (pozn.: píše Cikrt), nikdo jiný, než Josef Šťáva, Wolfgang Rabanser, Michael Balboa a Aram Global v době, kdy se přišlo na podvod, v Diag Human nebyl. Všechno to byla hra s cílem donutit stát ustoupit.

Josef Šťáva má jedinou šanci, jak přesvědčit veřejnost o opaku: zveřejnit, kdo Diag Human vlastní, jakou roli skutečně má nyní ve firmě on sám a kdo jsou lidé, kterými se teď obklopí, když se musel s Aram Global rozloučit.

Možná by bylo nejlepší, kdyby se přiznal: jsem to já, pak zase já a nakonec mí věrní.

Více zde:
http://www.anikorunu.cz/news/predseda-predstavenstva-diag-human-obvinen-z-podvodu-a-spiknuti/

Takže,
milá Bestie - aspoň vidíte, jací lidé nyní podporují knížete a hází špínu na Zemana.

Hlupáci, lenoši a podvodníci.
22. 01. 2013 | 13:20

kolja napsal(a):

Skvěle řečeno, pane Schwarzenbergu,
po takovém článku by měla Klausova rodina vystoupit podruhé, a tentokrát se omluvit.
Doufám, že národovecká karta zabírá jen na primitivy, a že jich není v Česku většina.
Přeji vám zdar.
22. 01. 2013 | 13:24

Jim Devon napsal(a):

Miroslav napsal(a):
22. 01. 2013 | 13:13

Který byl přímo v ČSSD? Byl případně u čeho? Můžete mi ten kontext přiblížit?

Karel Schwarzenberg byl taky přímo u toho a je navíc u současného dění. Zde je pár dat s podrobnější informací:

10.7.1990 - kancléř prezidenta Havla
1997-2007 - člen ODA (zánik ODY 2007)
2002 - kandidát do senátu, nestraník za US-DEU, Strakonice, nezvolen
2004 - kandidát do senátu, ODA za US-DEU, Praha, zvolen
9.1.2007 - ministr zahraničí za SZ
8.7.2008 - podpis dohody s USA o radarové základně v Brdech
11.6.2009 - předseda TOP09

čerpáno z:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg
22. 01. 2013 | 13:26

Karel napsal(a):

Doporučuji pane kandidáte, neklást rovnítko mezi nacisty a komunisty.Komunisté mají na svědomí 260 poprav, nacisté okolo 20 milionů. Tak budte férový.Mrtví by se museli v hromadných hrobech otáčet.Zatímco za nacismu,se kterým si vaše rodina prostě zadala a to nevymluvíte nikdy, se střílelo za bílého dne a bez výstrahy, že by tomu tak bylo za komunismu mi není nic známo.Je mi na zvracení z lidí,kteří dávají rovnítko mezi fašismus a komunismus.Vy jste jeden z nich.Chce se mi zvracet z toho přirovnání.
22. 01. 2013 | 13:26

Podvodník z TOP09 napsal(a):

Co je tohle za pankáče? http://youtu.be/6T_5T_a5yt0

A tohle? http://cz.linkedin.com/pub/radovan-borsky/51/71/730
22. 01. 2013 | 13:26

Milan napsal(a):

Takže Zeman říkal, že se Češi chovali jako Stalin, když odsunuli Němce? To je neuveřitelné!!! Potom, co to zvíře nechalo zabít 30 mil lidí!!! Má smůlu, že existují záznamy jeho projevů. Proč s tím má ale problém člověk, který do strany zvaná komunistická vlezl zcela dobrovolně, to už nechápu vůbec. Člověk musí být úplně mimo, aby tuhle šarádu sežral. Možná to bude taky důvod, proč nemáme a nikdy nebudeme mít HDP jako Něměcko. Prostě národ Zemanů...
22. 01. 2013 | 13:27

Jim Devon napsal(a):

Podvodník z TOP09 napsal(a):
Co je tohle za pankáče? http://youtu.be/6T_5T_a5yt0

A tohle? http://cz.linkedin.com/pub/radovan-borsky/51/71/730
22. 01. 2013 | 13:26

Co, ptáte se? Občan s volebním právem. Stejný, jako většina z nás zde.
Ještě, že novináři nevyjádřili zatím domněnku, že schopnosti kandidáta můžete vydedukovat z osobního vizoru, či intelektu jeho voličů. To by se v případě SKarla páni mistři asi pěkně utli.
22. 01. 2013 | 13:30

Milan napsal(a):

Karle, komunUsti v Sovětském svazu popravili A umUčili cca 30 mil lidí. Tohle už dneska ví každé dítě na ZŠ. A popírají to jen koministi. Čím to?
22. 01. 2013 | 13:32

Jim Devon napsal(a):

Milan napsal(a):
22. 01. 2013 | 13:27

Smůlu mají oba kandidáti:

Umění korupce a její tolerance, pokud je to ku prospěchu
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-o-kalouskovi-snajdrovi-slo-o-korupci

Ano, přemluv bábu a dědu, ať volí Karla. TOPka už je out? Nebo raději decentně mlčíme.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-posila-do-ulic-mladezniky-Budou-vas-premlouvat-abyste-ho-volili-253264

Think tank Karlova přítele Bakaly
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/17927-schwarzenberg-chce-v-praze-americky-think-tank/

Hlavní téma: Americký radar. Američany vyjde levně. Nás také? A to jste byl u zelených a podporujete "ekologickou" armádu?
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=647844

Opět slovník vytříbený. Hodný diplomata. Je dobře, že myslíte na své přátele, pana Drábka a Kalouska.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-o-vladni-krizi-veci-verejne-at-uz-drzi-hubu_230649.html

A což teprve:
Schwarzenberg: Politik nemá podléhat nátlaku a „hlasu ulice“. Vysokoškolsky vzdělaný člověk s právním vzděláním je ulice. Co jsou lidé s nižším stupněm vzdělaní?
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Schwarzenberg-Politik-nema-podlehat-natlaku-a-hlasu-ulice-255283
22. 01. 2013 | 13:33

Miroslav napsal(a):

Tak pokud bychom volili podle zjevu a třeba spočítali brady, tak samozřejme Zeman na hrad (na Mírov)
22. 01. 2013 | 13:34

palivec napsal(a):

karle,každý takovýhle dementi je házení perel sviním,kdo chce vědět,ví a kdo nechce,toho nepřesvědčíš.hlavně se nenechat votrávit,přeju pevný zdraví!
22. 01. 2013 | 13:37

Miroslav napsal(a):

Karle, za komunismu na Ukrajině jedli ve 30.letech rodiče své děti, protože tam byl díky zakládání kolchozů hladomor. Zlatý střílení za bíleho dne. Bohužel jen nemáte informace. A ještě jedna otázka: Jak si rodiče K.S. zadali s nacismem, a prosím o konrétní příklad. Pouze připomínám, že děti podle jejich rodičů lustrovali právě jen a pouze komunisti a nacisti. Ale to je jen detail, který vás asi nebude zajímat...Díky
22. 01. 2013 | 13:38

xyzy napsal(a):

Vážené a obdivované kníže,
držte stále svůj prima formát i formu! Tím ty křiklouny a závistivce naštvete nejvíc.
Hodně sil, zdraví, optimismu a úspěch nejen ve volebním boji Vám přeje

Vaše volička (již od 1. kola)
22. 01. 2013 | 13:38

Jim Devon napsal(a):

Miroslav napsal(a):
22. 01. 2013 | 13:34

Tak třetí brada (v případě starého člověka) není taková ostuda jako růžový kokrhel na hlavě (v případě mladíka do třicítky). Tu bradu lidi obvykle skousnou, kokrhel je o mnoho výraznější, ten pozornosti určitě neujde (bylo to účelem?).
22. 01. 2013 | 13:38

Petr napsal(a):

Pane Schwarzenberg,
stále jste jediným kandidátem naší rodiny na prezidenta. Nicméně si myslím, že Váš příspěvek je zbytečný neboť já a mně podobní ho určitě nevyžadují a pro ty "ostatní", jak je názorně vidět v 99.99% příspěvků, je stejně zbytečný neb jak se praví: "nepředhazujte perly sviním".
22. 01. 2013 | 13:40

Bestia triumphans napsal(a):

Karel napsal(a):
"Doporučuji pane kandidáte, neklást rovnítko mezi nacisty a komunisty...Chce se mi zvracet z toho přirovnání."

!
To máte pravdu!
Žádné rovnítko!
Komunisté mají na svědomí větší počet mrtvých než nacisté.
Největší masový vrah 20. století byl Stalin.
O druhé místo se pere Mao s Hitlerem.

Děkuji Karle za upozornění.
22. 01. 2013 | 13:42

jana napsal(a):

Můj děda je taky starý a bradu má jednu. Asi tolik nežere.
22. 01. 2013 | 13:43

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Milan.
A nebylo to za Stalina?

„mezinárodním kontextu žádala o odsun všech Němců z odstoupeného území jako první na podzim 1939 polská exilová vláda v Londýně.[9] Tento požadavek vyslovila při kritice Edvarda Beneše a rozhovorů, které od 3. září 1939 vedl v exilu s představiteli sudetoněmeckých sociálních demokratů, zejména s předsedou Wenzelem Jakschem. Zásadní souhlas s transferem německých minorit ze střední a jihovýchodní Evropy britská vláda vyslovila na základě memoranda 2. července 1942, o čemž byl E. Beneš informován britským ministrem zahraničí A. Edenem 7. července 1942.[10] Následně v říjnu 1942 Benešovi doporučila, aby při budoucí realizaci odsunu nekladl příliš velký důraz na kriteria a posuzování viny či neviny jednotlivých Němců.[11] 13. května 1943 dal souhlas k celkovému odsunu Roosevelt při Benešově návštěvě v USA.[zdroj?] Při této návštěvě obdržel Beneš i souhlas sovětské vlády, a to prostřednictvím sovětského velvyslance v USA Bogomolova.[12] V prosinci 1943 souhlas vyslovilo vedení KSČ.[9] Ovšem již na počátku roku 1945 zaujaly Spojené státy k odsunu německých menšin v Evropě rezervovaný postoj.[13]

Vysídlení Němců bylo schváleno konferenci v Postupimi, kde byly schváleny deportace Němců z Československa, Maďarska a Polska.[14] Kromě tří výše uvedených zemí byli Němci odsunuti také z Holandska (30 000 osob), Francie (9 300), Itálie (9 300), Belgie (7 600) a Lucemburska (6 000).[15]
http://cs.wikipedia.org/wiki/Odsun_N%C4%9Bmc%C5%AF

Vysídlení byl důsledek války a nevysídlovalo se jen z Československa.

Problém jsou především ti, kdož chtějí „napravovat“ minulost různými restitucemi apod.
22. 01. 2013 | 13:46

Jirka Smrž napsal(a):

Tak jako Večerníček by to bylo dobrý. Ale jako skutečnost je to dost odlišné.
22. 01. 2013 | 13:47

Jim Devon napsal(a):

palivec napsal(a):
karle,každý takovýhle dementi je házení perel sviním,kdo chce vědět,ví a kdo nechce,toho nepřesvědčíš.hlavně se nenechat votrávit,přeju pevný zdraví!
22. 01. 2013 | 13:37

Svého času se dementi svých názorů bralo jako připuštění své chyby či omylu. Nic proti opravám (úpravám) výroků.

Nicméně existují i výroky, které nelze tak jednoduše (o/u)pravit. U těchto by se mělo velmi vážit, co se řekne, zejména, když jsou jako Benešovy dekrety, tak zásadní pro stát. Zeman sice řekl podobnou věc, co Schwarzenberg ve své opravě. Ale dále již nikdo neřeší 2.část Schwarzenbergova výroku, která zněla: "Beneš a část tehdejší vlády by za tehdejší činy skončili v Haagu". To už zůstalo ze strany pana Schwarzenberga bez opravy a tudíž to podle mě zůstává platné, čili, že si na tom trvá.

Jak jsem již psal v tomto příspěvku:

Jim Devon napsal(a):
22. 01. 2013 | 13:16
22. 01. 2013 | 13:50

nic napsal(a):

Za své nebo manželčiny rodiče nemůžete. V tom souhlasím, ale za prezidenta Vás nechci, protože jste pro mne jedním z pedstavitelů současné vlády, a proto, že místo toho, abyste pracovat, tak všude jen spíte. Jděte si spát na orlík a nechrápejte za peníze daňových pooplatníků. Jak byste se zachoval k zaměstnanic, který všude jen chrápe. V debatě jste si naběhl, neboť jste osočoval Zemana z podivné privatizace Mostecké, což Vám vyvrátil. Tím jste se dost shodil a neznalost problematiky Benešových dekteů vás usvědčuje z neznalosti. Prostě úplně mimo.
22. 01. 2013 | 13:50

xyzy napsal(a):

Ač nejsem příznivcem p. Zemana, velmi přesně rozumím jeho přirovnání odsunu k chování Stalina. Samozřejmě, jistě není srovnatelné množství lidí, které přišlo díky Stalinovi o život, ale způsob, jakým odsun Němců od nás v mnoha místech probíhal, ten ano. Mnohde vůbec nešlo o civilizovaný odsun obyvatel, kteří patřili k poraženému národu!
Mám informace od očitých svědků, mých předků, kteří odsun mohli pozorovat z oken, z ulic atd. v různých českých i moravských městech. A při jejich vyprávění i po tak dlouhé době běhal vždycky mráz po těle.
22. 01. 2013 | 13:52

resl napsal(a):

Tak vypadá to pro Karla dobře. Další komunista Fischer se přidal k Zemanovi, úplně otočil a snaží se vlísat mezi dvojici zloděje a lháře Klause a Zemana. Nic nového, že "charakteři ?" Naštěstí jeho poradcům zůstal rozum a budou volit Schw.
Takže komouši k Zemanovi a Klausovi, což není žádné překvapení
a nekomouši, lidé sympatizující vždy s Havlem, volí hajnýho.

Tak se ukaž česká republiko, jestli si ještě nezapomněla na ten bolševický marast, který tady postihl všechny, tedy i komunisty.
22. 01. 2013 | 13:59

Miroslav napsal(a):

A o tom přesně mluvil Karel Schwarzenberg, zatimco Zeman ho napadal. Že to stejné řekl on sám už před lety, to se samozřejmě nepochlubil. Teď bude zcela jistě tvrdit, že to není to stejne a bla, bla, bla, ale kdo poslouchá pozorně, ten slyší. No jo, Zemana doběhla vlastní slova :-)
22. 01. 2013 | 14:00

Miroslav napsal(a):

Pane nic, ty daně, co už K.S. za svůj život zaplatil, nezaplatíte ani kdybyste nespal a pracoval 3 životy. Ale vy zase vymyslíte něco jiného, aby tam byl vám podobný Miloš Zeman.
22. 01. 2013 | 14:02

Jim Devon napsal(a):

xyzy napsal(a):
22. 01. 2013 | 13:52

Zkuste zapátrat v historických pramenech, jak nám Němci za 2. světové války vládli. Budete se divit, jak se tu chovali. Taky se s námi Němci nemazali. Chovali se jako zvěř. Víte, že údajně byla za Hitlera gesce, že Rusko bude považováno za velký koncentrační tábor a Čechoslováci jim budou dělat dráby? Nevím, proč (a za co) bychom se Němcům měli omlouvat. Snad jen za to, že ten odsun byl tak mírný, jak byl. Kdyby byl podobný, jako při převratu v Rumunsku (popravený Ceaušescu), byl by s restitucemi a landsmannschaftem navždy pokoj. Je zajímavé, jak zde někdo v diskuzi nadhodil, jak to, že si Němci nedovolují na Poláky, ale na nás si dovolí kde co? Obávám se, že Benešovy dekrety by se měly nejen co nejvíce v českém a zahraničním právu ukotvit, protože mě současné dění, kdy čeští politici, jako ministr zahraničních věcí říkají, že už neplatí, vede k doměněnce, že tyto Dekrety budeme ještě potřebovat.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Protektor%C3%A1t_%C4%8Cechy_a_Morava
22. 01. 2013 | 14:04

Luba napsal(a):

xyzy napsala:

"Vážené a obdivované kníže,
držte stále svůj prima formát i formu! Tím ty křiklouny a závistivce naštvete nejvíc.
Hodně sil, zdraví, optimismu a úspěch nejen ve volebním boji Vám přeje

Vaše volička (již od 1. kola)"

xyzy,
nejste spíš kravička? (již od 1. kola)?
:)))
22. 01. 2013 | 14:05

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro xyzy.
Zeman mluvil o celkovém bezpráví zde v té době, a toto zmínil jen jako jeden příkladů.
Kdyby hovořil o odsunu, jako základním tématu, tak by to dal do kontextu. Vytrhávat části vět není fér. Kdyby ten proslov byl nějak mimo realitu, tak by se snad v tom parlamentu snad někdo
ozval.
22. 01. 2013 | 14:07

resl napsal(a):

Devon : Ale dále již nikdo neřeší 2.část Schwarzenbergova výroku, která zněla: "Beneš a část tehdejší vlády by za tehdejší činy skončili v Haagu". To už zůstalo ze strany pana Schwarzenberga bez opravy a tudíž to podle mě zůstává platné, čili, že si na tom trvá.
Jó, na tom trvám taky a nejsem sám. Neexistuje důvod, proč by před soudem neskončil, přehlíží-li a nepřímo nabádá k vraždám. Už jeho usednutí na Hrad bez voleb, bylo protiústavní a útěk byl proti slibu prezidenta republiky. Ty vraždy v Sudetech se mu hodily, aby zakryl svou slabost a zbabělost před Mnichovskou dohodou. A povedlo se, podvedl český národ stejně, jako jeho zastánce a stejný zbabělec, Václav Klaus.
22. 01. 2013 | 14:08

Luba napsal(a):

U Schwarzenberga vykrvácely miliony ze státního. Není prý úplně bez viny

"Na Ministerstvu zahraničních věcí se vymýšlely nepotřebné a předražené IT zakázky. Přestože o tom byl informován i šéf resortu Karel Schwarzenberg, tak ani jeho inspekce, ani policie nic nevyšetřily.

Naopak s výpovědí skončil úředník, který na nepravosti upozornil. ..."

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/U-Schwarzenberga-vykrvacely-miliony-ze-statniho-Neni-pry-uplne-bez-viny-242988
22. 01. 2013 | 14:09

Pedro napsal(a):

Martin1 napsal:
Karel Schwarzenberg
Pane my Češi jsme tolerance sama, ale nesmíte nám sáhnout na následující věci (to vám měl někdo říct)
1) Na naše rodiče
2) Na naši vlast a historii
3) Na naše zahraniční vojáky, hlavně letce v II.sv. válce na všech frontách
4) Na naše prezidenty (cizincům se nedoporučuje kritizovat žádného)
-------------------------------------------------------------------------------------
Martine1, to Vám jako Čechovi nevadilo, že jsme si sami popravovali a zavírali rodiče, zahraniční vojáky, hlavně letce v II.sv. válce, falšovali historii a hanobili a zakazovali prezidenty Masaryka a Beneše? Není to náhodou horší, než když to dělají cizí okupující velmoci? A pokud Vám to jako hrdému vlastenci Čechovi vadilo, co jste proti tomu udělal?
22. 01. 2013 | 14:09

Anonym napsal(a):

On je velký rozdíl, když nadává na komunisty někdo, kdo tady žil 40 let, a když na ně nadává nějaký synáček z fašistické rodiny, který teď dělá, že jako neví, že lidé ze sběrného tábora v Letech u Písku pracovali v lesích jeho nacistického otce.
Tenhle fašistický pohrobek by měl raděi o všem už mlčet a neprovokovat v Čechách svými sudeťáckými názory. Ale jak říkal jeden starý volyňský čech, který přišel do Čech s Rudou armádou. "Není Němec jako Němec, nejlepší Němec je 2 metry pod zemí." Já jsem to konečně pochopil až teď při diskusích Schwarzenberga v televizi.
22. 01. 2013 | 14:10

čert }=o) napsal(a):

asas napsal(a):
Huhňavej tupec ani neví, kde jeho fotr údajně byl v "odboji". Plést si Milotice a Mirotice může opravdu jen tenhle dement.
22. 01. 2013 | 13:25

dovoluji si podotknout že i vy
oplýváte jistou demencí
když KS napsal "na Mirovicku a Miloticku"
tak myslel na Mirovicku a Miroticku"
tyto dvě vesnice jsou nedaleko od sebe
a pletou si je dokonce i lidé z blýzkého
okolí
Tudíž podle vaší logiky si pletete
Mirotice s Miroticemi což je jedno a to samé
U KS se jedná o překlep a jen sobí hnusec
a komunistický odbojář toho využije jako argument
22. 01. 2013 | 14:13

Petr napsal(a):

Je mi smutno z toho, když čtu diskuzi pod tímto článkem.
Lidé, kteří spojují dobu husitskou, bitvu na Bílé hoře, nacismus atd. se součastnou rodinou K.Sch. na základě několika zpráv na internetu jsou opravdu ti správní voliči a občané. Místo toho, aby si opravdu něco nastudovali a né jenom dokola opakovali hlouposti, co napíše nějaký ředitel školy (nebo spíše ředitel školy Klaus) nebo placený agitátor z volebního štábu. Nechápu, proč se nesnaží najít klady na svém kandidátovi, ale musí uboze a trapně schazovat druhého. Někdo, kdo je nerozhodnutý a má alespoň minimum inteligence nepotřebuje znát hloupé argumenty a útržky zpráv z inernetu, jistě se sám dokáže správně rozhodnout. Ať už bude volit Z nebo S.

Ještě pár věcí k zamyšlění.
- Benešovy dekrety - Každý kdo chce chápe, že Zeman, Klaus i Schwarzenberg když mluví o vyhasnutí nebo neplatnosti těchto dekretů myslí to samé - že jejich účinnost byla v letech, kdy se aplikovala a nyní už nejsou potřebné, protože je nyní nelze aplikovat. Ale to neznamená, že je možnost vrátit nějaké majetky !!!, to všichni řekli jasně.
- Vlastenectví a vyhnání - Pan K.Sch. byl po nástupu komunistů vyhnán i s rodinou z vlasti a místo toho, aby např. současný prezident za toto cítil hanbu, tak ho raději ani nepovažuje skora za Čecha. Sám K.Sch. i jeho otec prokázali dost odvahy a vlastenectví, ať už za budování první republiky, za druhé války, podporou disentu nebo prezentací naší vlasti ve světě.

Něco pro zasmání:
- Paní Klausová chce na Hradě Češku - sama je Slovenka :-)
- Během zahraničních návštěv nebo při přijímání zahraničních hostů se mluví česky :-)
- Václav Klaus nebude zasahovat do volby prezidenta :-)
- Miloš Zeman nepovede negativní ani osobní kampaň :-)
- O amnestii už nikdo nemluví, protože máme dekrety :-)
22. 01. 2013 | 14:15

Jim Devon napsal(a):

resl napsal(a):
22. 01. 2013 | 14:08

Otázka, jestli se to tehdy nebralo jako dokončení mandátu přerušeného válkou. Ale ty letopočty mi nesedí ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Edvard_Bene%C5%A1 ). Nejsem si vědom toho, že by Beneš sám nabádal k násilí na odsouvaných (ale nejsem pamětník).
Mnichovská dohoda byla uzavřena za našimi zády a v podstatě nám oznámena, že se tak děje a basta. Co chcete v takové chvíli dělat? I oficiální prameny říkají, že ČSR armáda by se hrdě držela v boji a Němcům nadělala velké ztráty na technice i vojácích, ale republika by byla rozstřílená na cáry a Němci by stejně vyhráli. A pak by nám teprve ukázali, co v nich všechno je. Vše by bylo ještě horší. Proto ustoupil. Navíc, některé zdroje říkají, že kdybychom se nevzdali, byly ostatní strany Mnichovské dohody připraveny Němcům v obsazení ČSR i asistovat. A jak si poradit ještě s tímto?

Ano z pohledu historie měl Beneš povolat lidi do zbraně, ale rozhodoval se podle bezprostřední situace. Pokud bychom měli někomu něco vyčítat, pak jsou to Francouzi a Britové, kteří se tehdy zachovali nejen jako zbabělci, ale navíc jako zrádci, protože nám původně deklarovali spojenectví.

Benešovi ústup nevyčítám. Klausovi jednoznačně ano (ale který vlastně?). Tito dva pánové jsou navíc svými činy neporovnatelní, protože Klaus nikdy nebyl v Benešově situaci a svou novoroční amnestií mě osobně rozpálil do běla.
22. 01. 2013 | 14:21

resl napsal(a):

Devon,
přečtěte si Černého paměti a nejen ty o výrocích Beneše. r.43 byl klíčový, tam prodal Beneš v Moskvě, republiku Stalinovi. Ví to i Zeman, četl to, ale nikdy by to neřekl z obavy svého nezvolení. doufám, že mu to nebude nc platné.
22. 01. 2013 | 14:30

Jim Devon napsal(a):

Petr napsal(a):
22. 01. 2013 | 14:15

Sám K.Sch. i jeho otec prokázali dost odvahy a vlastenectví, ať už za budování první republiky, za druhé války, podporou disentu nebo prezentací naší vlasti ve světě ...

U pana Schwarzenberga plus mínus vím, za co byl oceněn:
* Evropská Cena za lidská práva (1989), společně s Lechem Wałęsou[106]
* Řád zlatého rouna (1991)[107]
* Řád Tomáše Garrigua Masaryka 3. stupně (2002)[108]
* Velké stříbrné vyznamenání za zásluhy Rakouské republiky (2005)[109]
* Velkokříž řádu za zásluhy SRN (2008)[110]
* Člen mezinárodní komise nadace Adalbert-Stiftung Krefeld[zdroj?]
* Nositel Velkokříže a čestný a oddaný rytíř Suverénního Řádu maltézských rytířů

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg#Pocty.2C_vyznamen.C3.A1n.C3.AD_a_.C4.8Dlenstv.C3.AD

Ale u jeho otce nevím skoro nic.
Můžete mě, prosím, tedy odkázat na nějaké informace o tom, co udělal otec pana Schwarzenberga pro Česko?
22. 01. 2013 | 14:33

Buvol napsal(a):

Me by zajímalo, jestli je pravda, že otec K.S. inicioval založení pracovního tábora v Letech u Písku !
22. 01. 2013 | 14:33

hanah napsal(a):

pane Karle,

prý jste toleroval korupci ? A je o tom důkaz, se kterým budeme mít tu čest se co nejdříve seznámit. Je to pravda nebo zase nějaká pomluva ?

Jestli je to pravda, nezvažujete čestné odstoupení z kandidatury ?
22. 01. 2013 | 14:33

Jim Devon napsal(a):

resl napsal(a):
22. 01. 2013 | 14:30

Děkuji, zkusím si to najít. Nejsem ještě člověk příliš znalý života, či historie, tak se přiučím.
22. 01. 2013 | 14:35

Jim Devon napsal(a):

hanah napsal(a):
22. 01. 2013 | 14:33

Jak jsem našel, dávám zde odkaz:

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-o-kalouskovi-snajdrovi-slo-o-korupci

Údajně tak bylo řečeno z jeho strany v rozhovoru.
22. 01. 2013 | 14:37

Miroslav napsal(a):

Petře, nesnižujte se na jejich úroveň. To, že Miloš Klaus a Václav Zeman jsou vzorek přesně poloviny Čechů, to je bohužel žalostná pravda, ale s tím nic neuděláme - to chce prostě vymřít. A jak vidíte, mladí už se ani Klausem ani Zemanem oblbnout nenechají. Chce to tak jednu až dvě generace a potom budeme mít třeba i to HDP Německa. Až tu nebude prezident, který pustí ty největší zloděje v zemi na svobodu, potom podpoří dalšího kandidáta na prezidenta a lidi jdou a zvolí ho taky prezidentem. Zdá se vám to neuvěřitelné? Tak volte Karla!
22. 01. 2013 | 14:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 01. 2013 | 14:39

Miroslav napsal(a):

Jime Devone, nemáte tam něco o Olovu, Štiřínu, Mostecké uhelné, Bambergu, Slonkové, volby Klause a Šloufovi s Weiglem, Grossovi atd. atd.? Že bychom tu jednu pitomost, ke které se nota bene Schwarzenberg opakovaně přiznal, trochu vyvážili?
22. 01. 2013 | 14:43

hanah napsal(a):

"ČESKÁ POZICE: Nepřipadá vám to jako korupce? Ještě v dubnu 2011 jste v souvislosti s kauzou Víta Bárty říkal, že on aspoň dával úplatky ze svých peněz, nikoli ze státního.
SCHWARZENBERG: Ano, je to přesně tak. Jenomže ono je to tak trochu jako s prostitucí. Odedávna se prostitutkami bohužel opovrhuje, a zákazníci jsou frajeři. A taktéž bohužel když politická strana dá nějakému činiteli takovýto flek, tak je to společensky přijatelné. Každý to ví, každá strana to dělá, v každé vládě lze jmenovat nesčetné podobné případy. A když soukromník dotyčnému poslanci nabídne větší částku, tak je to korupčník a zločinec.

ČESKÁ POZICE: A vy takovouhle praxi u svého stranického podřízeného schvalujete?
SCHWARZENBERG: Po pravdě řečeno z toho nadšený nejsem. Ale když šlo o schválení rozpočtu, který by jinak nebyl, tak by republika ztratila daleko víc peněz, než kolik republika utratí na tyto tři kameňáky během dvou nebo tří let. Politika je bohužel taková, podobně to je ve všech sousedních zemích, i tam jsem podobné jevy zaznamenal."
22. 01. 2013 | 14:46

Ing. N. napsal(a):

TO JE NA ODVOLÁNÍ, Právo, 22.1.2013
Autor : Jaroslav Kuba, ústavní právník

V článku se kromě jiného píše:
"V kandidátském klání v televizi Prima Family na otázku, kdy se čeština stala úředním jazykem, K. Schwarzenberg osočil filoložku, spojující to až vznikem ČSR, z neznalosti dějin.
5.4.1897 byla vydána "Badeniho jazyková nařízení", která měla v Čechách zrovnoprávnit češtinu s němčinou v úředním styku. Ale u německého živlu vyvolala tak intenzivní odpor, že zákon byl postupně omezován a v říjnu 1899, tj. 19 let před vznikem ČSR byl zrušen."

Co z toho vyplývá? Pravdu neměl Sch. ale filoložka, protože 19 let před vznikem ČSR čeština NEBYLA úřední řečí v naší zemi.

"Sudetoněmecký landsmanšaft si opět v roce 1994 odhlasoval svých 20 požadavků z roku 1961.
V šestnáctém z nich se uvádí "s osudem sudetských Němců a jejich teritoria smí být...nakládáno jen s jejich výslovným souhlasem". Ve čtvrtém je toto teritorium specifikováno:"Velikost tohoto území obnáší 25 775 km2". Pro neinformované je to zhruba třetina ČR.
Ústavněprávní bariérou těmto územním požadavkům jsou dosud i zmíněné dekrety, jejichž platnost potvrdil ve svém nálezu č.55/1995 Sb. Ústavní soud ČR.

Pokud je ministr zahraničí opakovaně na veřejnosti v rozporu s tím označuje za zločinné, jednoho ze strůjců 28. října a hlavního představitele českého protihitlerovského odboje přirovnává k válečným zločincům, měl by premiér okamžitě navrhnout prezidentovi jeho ODVOLÁNÍ."

Můj osobní dotaz na premiéra: "Kdy ministra zahraničí odvoláte?"
22. 01. 2013 | 14:46

Medikolog napsal(a):

Na ja,

Wo ist mein heim, mein vaterland prý zpíval v dětství i Konrád Henlein... ale oběma je vám, herr Schwarzenberg, obsah druhé sloky CIZÍ. Postrádáte úctu k Českému národu který jste schopní akorát oškubávat a sloužit svým soukromým a jiným CIZÍM zájmům na úkor Čech a Čechů kdekoliv a kdykoliv.

Vaše působení na jakékoliv české veřejné funkci je satyrova msta a má pro nás tragické následky. Blahoslavení chudí duchem a blahoslavení všichni vaši slušní voliči. Bůh jim odpusť, já nejsem Bůh... Nerozeznám je od vašich kompliců ssajících na našem národním neštěstí.
22. 01. 2013 | 14:47

Miroslav napsal(a):

Hanah, Zeman má neuvěřitelné štěstí, že se ZATÍM nerýpe do všech jeho skandálů, ale myslím si, že pokud půjde ještě dál (včerejší spolupráce s antisemitou Bartošem byla zatím vrcholem), tak se to rozjede a ten si do pátku už nezapálí ani tu jeho smradlavou cigaretu. Stačí, jak ho dnes nachytali s tím odsunem - to je pokoukáníčko - prej Češi stajní jako Stalin. Děkujeme.
22. 01. 2013 | 14:47

asas napsal(a):

čert }=o) napsal(a):
asas napsal(a):
Huhňavej tupec ani neví, kde jeho fotr údajně byl v "odboji". Plést si Milotice a Mirotice může opravdu jen tenhle dement.
22. 01. 2013 | 13:25

dovoluji si podotknout že i vy
oplýváte jistou demencí
když KS napsal "na Mirovicku a Miloticku"
tak myslel na Mirovicku a Miroticku"
tyto dvě vesnice jsou nedaleko od sebe
a pletou si je dokonce i lidé z blýzkého
okolí
Tudíž podle vaší logiky si pletete
Mirotice s Miroticemi což je jedno a to samé
U KS se jedná o překlep a jen sobí hnusec
a komunistický odbojář toho využije jako argument

Milý anální alpinisto huhňavého dementa, čeština zjevně není tvojí mateřštinou, když ji ani neumíš používat v psaném projevu (stejně jako tvůj bavorský oblíbenec) - blýzkého -, takže doporučuji raději nic nekomentovat a být zalezlý v rohu a šoupat patami.
btw. Omlouvat tupost a neznalost tohoto zloděje majetku, že neumí napsat ani přesná jména míst, kde údajně coby malý panchart žil a jeho fotr prý "odbojařil", tak to už je opravdu hodně troufalé.
22. 01. 2013 | 14:48

Tom napsal(a):

Diskuse se rozjela a je to, jak koukám, místo, kde si může každý napsat co chce, urazit koho chce a vysvětlit historické skutečnosti dle toho, jak se to zrovna hodí. Jak říkám, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, takže se nedivím reakcím, protože kdyby pan S napsal cokoliv, reakce by byly stejné. Já osobně se nechci vracet zpět a tedy volím pro sebe tu lepší cestu a těším se na budoucno, věřím že bude lépe, tentokrát to máme ve svých rukách a nepřipravujeme si pasy, kdyby náhodou vyhrál ten druhý... Těším se na volby, protože mohu dát hlas konkrétnímu člověku, kterého akceptuji (se všemi klady i zápory).
22. 01. 2013 | 14:48

Petr napsal(a):

Otec K.Sch. je významný český spisovatel, heraldik a historik. Byl v ČS armádě, za války bojoval proti nacismu v odboji.
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_VI._Schwarzenberg
- http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
22. 01. 2013 | 14:49

hanah napsal(a):

taková drobnost, že ? Prezidentský kandidát schvaluje korupci.....

Do brusele se ctí, když jde o rozpočet.

Schvalování trestného činu prezidentským kandidátem. Jak se s tím vypořádá národně kulturní fronta?
22. 01. 2013 | 14:49

Karel napsal(a):

Opravdu by mně černý soudruhu stejskale, toho času cenzore názorů knížete pekel, by mně zajímalo,proč jste smazal muj příspěvek,kde jsem se ohradil proti srovnání komunismu a s fašismem.Jestli chcete srovnávat fašismus a komunismus,tak jste největší ubožáci,možná ještě horší než ti fašisté.že vám není hamba, ubožáku.Za komunismu zemřelo 260 nevinných a kdovíjak to bylo,za fašismu a jeho přisluhovačů nejméně 20 milionů.To je fakt.Za fašismu se za bílého dne střílelo do občanů.Uvědomte si to.
22. 01. 2013 | 14:51

arn napsal(a):

Po čtvrté,-tentokrát pro všechny ty, kteří kritizují na příklad to, že tchán K.S. byl členem NSDAP jakož i pro ostatní kritiky předků K.S.-, pokládám otázku.

Proč parlament polodemokratického Československa v letech 1945-1948, přijal zákon č.143 ze dne 10. července 1947 "O převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi českou"?
Bylo to proto, že rod Schwarzenbergů tak rozsáhle spolupracoval s říší A.Hitlera, že příslušný dekret pana dr. Beneše byl nedostatečný, a nebo naopak. Tedy, že rod Schwarzenbergů nebylo možné obvinit ze spolupráce s říši A.H. a tak (i za pomocí t.zv. demokratických politických stran) bylo nutno přijmout zvláštní zákon o vyvlastnění?
A je normální vydávat zákon týkajícího se pouze jednoho rodu, konkrétně třech členů rodu v zákoně vyjmenovaných?
A je normální do toho zákona uvest § 5. odst. 1. "Majetek přechází do vlastnictví země české bez náhrady dosavadním vlastníkům"?

S pozdravem

Sidonio Libertad
22. 01. 2013 | 14:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

nesmazal jsem Váš text, je stále na svém místě 22. 01. 2013 | 13:26

Libor Stejskal
22. 01. 2013 | 14:55

Libertad napsal(a):

Vysvětlení.

Příspěvek podepsaný Sidonio Libertad skutečně vložil nick Libertad. Snad proto, že nejsem u svého počítače, objevil se nich "am".

Děkuji za porozumnění.
22. 01. 2013 | 14:58

český maloměšťák napsal(a):

Miroslav napsal(a):
Petře, nesnižujte se na jejich úroveň. To, že Miloš Klaus a Václav Zeman jsou vzorek přesně poloviny Čechů, to je bohužel žalostná pravda, ale s tím nic neuděláme - to chce prostě vymřít. A jak vidíte, mladí už se ani Klausem ani Zemanem oblbnout nenechají. Chce to tak jednu až dvě generace a potom budeme mít třeba i to HDP Německa. Až tu nebude prezident, který pustí ty největší zloděje v zemi na svobodu, potom podpoří dalšího kandidáta na prezidenta a lidi jdou a zvolí ho taky prezidentem. Zdá se vám to neuvěřitelné? Tak volte Karla!
22. 01. 2013 | 14:37
------------

http://zpravy.idnes.cz/bakala-byl-loni-nejvetsim-sponzorem-top-09-venoval-strane-8-milionu-10e-/domaci.aspx?c=A110330_164057_domaci_kop

http://www.lidovky.cz/whistleblower-klouzal-schwarzenberg-je-manazersky-slaby-korupce-se-proto-nesetri-geg-/zpravy-domov.aspx?c=A121023_115434_ln_domov_spa

http://www.petice24.com/odsuzujeme_klausovu_i_divji_schwarzenbergovu_amnestii

http://www.lidovky.cz/budu-zastancem-politicke-moralky-slibuje-prezident-schwarzenberg-1dl-/zpravy-domov.aspx?c=A120215_195244_ln_domov_kim

http://zpravy.idnes.cz/ohlasy-politiku-na-klausuv-novorocni-projev-fna-/domaci.aspx?c=A130101_143630_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=idnes&utm_content=main

"....Rozhodnutí prezidenta Václava Klause o dílčí amnestii považuje ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg za správné. "Považuji to za správné, protože věznice máme přeplněné," řekl iDNES.cz Schwarzenberg...."

Jak díte - pane Miroslave.
Chce to " prostě nechat vymřít" /předpokládám že ty staré, ne ?/.
Další generace už na tom bude lépe. Bude mít GDP jak v Německu.
pane Miroslave - nemáte náhodou po ruce seznam lidí - z té další generace ? Kteří tedy budou mít to GDP jak v tom Německu ?
A nepředpokládáte náhodou...že by mělo Německo dále růst, že ? Základním předpokladem vašich úvah o tom GDP, pane Miroslave.bude asi to, že bude Německo padat, že ?

Hezký den.
22. 01. 2013 | 14:59

Jim Devon napsal(a):

Miroslav napsal(a):
22. 01. 2013 | 14:43

Já osobně ne. Vy možná ano. Pokud mám pravdu, neostýchejte se a vložte také odkazy na tuto diskuzi. Mě osobně zaráží přístup novinářů, kteří se (snad skoro bez vyjímky) postavili na stranu pana Shwarzenberga a stojí za ním, ať řekne nebo udělá cokoli.
Například:
Benešovy dekrety,
bonmoty o hlasu ulice,
spolupodíl ve vládě (který doufám nezačnou zpochybňovat, že nějaký byl),
spolupodíl na TOP09 (rovněž doufám v totéž, jako u bodu výše),
Kalousek (uveden v návaznosti na komparaci Zemana)
bonmoty jeho TOP09 spolustraníků (ani Peckové, Kortemu, Šiškovi, Drábkovi, Kalouskovi nevyčinil, natož je donutil vzdát se funkcí),
řekl, že se po prvním kole vzdá funkce ministra ZV (a takhle drží slovo)
vyjádření pro Českou Pozici o korupci,
informace o EU dotaci na rybník,
některé analýzy oprávněnosti jeho restitucí ( http://opona2009.zacit.cz/galerie-elity-naroda/schwarzenbergovy-res.html ).

Naproti tomu Zeman může podle novinářů nejen za Bamberg, ale i za:
Šloufa, Špidlu, Grosse, Buzkovou, Paroubka, Hrdličku (napojen údajně na ODS, předtím údajně na ČSSD, nyní na VV. Co vlastně platí? Co se z toho prokázalo? To se nikdo neptá.). Dokonce snad Zeman může (alespoň podle pana Jana Urbana i za IPB. K tomu jsem panu Urbanovi napsal v diskuzi také své - http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18802 ).

Toto jednání novinářů mi přijde jako hodně nevyvážené, ale je to možná móda dnešní doby.
22. 01. 2013 | 15:01

Volim Kadla napsal(a):

Karle,

vyhraješ. Fandíme ti. Vydrž a hlavně už přestaň vysvětlovat na kameru. Mluvení ti moc nejde, ale nám to nevadí. Ahoj
22. 01. 2013 | 15:03

hanah napsal(a):

Jim Devon

novináři jsou koupení. Buď médium patří Schw. a jeho lidem nebo jsou prostě zaplaceni.
Jinak si nedovedu vysvětlit, že třeba aktuálně .cz má tři dehonestující články na Zemana a nic na knížete, že pane Stejskale ?
22. 01. 2013 | 15:05

racer napsal(a):

Hrdina od Dukly a Kurska vyzval Schwarzenberga k odstoupení z boje o Hrad
Brigádní generál Alexandr Beer, nositel Řádu Bílého lva a hrdina od Dukly, Sokolova a Kurska, v úterý vyzval Karla Schwarzenberga, aby odstoupil z kandidatury na post prezidenta. A to kvůli výrokům na adresu československého prezidenta Edvarda Beneše a dekretů, které vydal.
22. 01. 2013 | 15:06

asas napsal(a):

Ono mu nejde ani myšlení
22. 01. 2013 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

Miroslav
Co se týče voličů předsedy TOP 09...tak např. prý ve vězeních jej volilo docela dost lidí. A asi i volit bude. Ale nepřipisoval bych tomu jiný význam, než ten, že tedy Zeman považuje instituci amnestie za blbost a přežitek. A tak ti lidé ve vězení vkládají větší naděje v pana Schwarzenberga.
Tedy rozhodně jsem dalek toho, abych z tohoto fenomenu vyvozoval takové závěry, jaké vy vyvozujte ve směru hodnocení elektorátu Zemanova. To by byl nesmysl - to snad uznáte.

Hezký den.
22. 01. 2013 | 15:07

pan Sedlak napsal(a):

Luba: proc nekoho urazite pro jeho nazor? Prebirate chovani pana Zemana :)
22. 01. 2013 | 15:09

dalimír napsal(a):

Resle ty starý reakcionáři nezdá se ti že jsi se nějak moc rozjel ? Seš tupý jako bambus tak raděj sklapni ! Beneš udělal dobře když požádal Stalina o ochranu před nenažhraným Hitlerem ! Jinak by jsi na tomhle serveru vůbec nekrákal jak starý havran ! Zato co československu provedl západ ,za jeho věrolomnost to bylo Benešovo státnické rozhodnutí v pořádku ! Jako malá republika jsme potřebovali mít v někom silném oporu a napříště prosím zde nepiš takovou hovadinu jako že nás zaprodal Stalinovi ! Větší kravinu už jsi resle fakt nemohl splodit ! Západ i amíci dohromady nám v minulosti hodně ublížil a měli by se za to kát až do skonání světa tečka ! Vyřid to svému ministru zahraničí at to tlumočí v Paříži a Londýně !!!
22. 01. 2013 | 15:12

Pavel napsal(a):

Vylejvejte si žluž sami na sobě, že jiné národy se dokázaly důkladně a úspěšně vypořádat se svou neblahou minulostí. Národ, kterému zlo nacistické či komunistické, rasistické či xenofobní je cizí, toto zlo dokáže odstřihnout, právě proto, že je mu cizí. A s čímpak jste se dokázali vypořádat vy, vy hrdinové.
22. 01. 2013 | 15:12

LAIOSZ napsal(a):

Karle,
bez ohledu na to, koho budu volit, ti musím připomenout:
1)Za komunizmu se 21.08.1969 střílelo do občanů ČSSR, ne zbraněmi okupantů, ale zbraněmi, které drželi v rukou příslušníci SNB a Lidových milicí. A na západních hranicích stříleli příslušníci ČSLA do občanů ještě v 80-tých létech.
2) Těch 20 milionů nevinných obětí fašizmu o kterých píšeš nebylo jen z naší vlasti. Takže k obětem komunizmu musíš připočíst další miliony, kteří zemřeli a doposud umírají v zemích s komustickým režimem ( SSSR, KLDR, Kambodža, Kuba aj.)
Tož tak.
22. 01. 2013 | 15:19

mark napsal(a):

Je jedno jestli je Český prezident Čech nebo ne. Měl by však pracovat peo Českou republiku a neplnit cizí zadání. SCHWARZENBERG se zdá být více loajální Sudetským Němcům a mluví o změnách ústavy. Poláci si své území, které dřive náleželo Německu a kde nastaly daleko větší křivdy brání. Válku ostatně začali Němci a způsobili nejen nám obrovské škody. Platba odškodnění by naši už tak zadluženou republiku zničila.
22. 01. 2013 | 15:22

Jirka napsal(a):

Karle, Váš obraz si v kanceláři pověsím Jirka
22. 01. 2013 | 15:23

aga napsal(a):

No, až bude všechno řečeno, pak už se o sebe musí svatováclavská koruna postarat sama. Jaká je prognoza pro toho, kdo si ji nasadí neprávem, je známo.
22. 01. 2013 | 15:27

Luba napsal(a):

A jéje ... Kárla už věšejí, bolševici! :)

Jemnostpane,
bylo Vám to zapotřebí?
22. 01. 2013 | 15:31

JF napsal(a):

resl 22. 01. 2013 | 14:08: Výstižné. Ano Klaus totiž nedělá nic jiného jelikož jedná v tradici benešovské (mouřenína Masaryka) - tradici neústavního dekretování (ono totiž i založení RČS nebylo ústavní - proběhlo mimo republiku) Klaus jedná v tradici masarykovské a benešovské!

Klaus je totiž jen jeden živoucí mýtus (mýtus prvorepublikový a potažmo bebešovský), kterým se nedaří mnohým klausovým kritikům ale obdivovatelů Beneše překročit. Klaus jen amnestií provedl svůj vlastní dekret "pardon českým tunelářům" Nic víc, nic míň.

Jak bylo i v diskuzi již napsáno trochu jinak, k pochopení dneška je třeba pochopit včerejšek, a pak je vůbec předpoklad i pochopit zítřek. Dnešní ČR je takový jeden živoucí mýtus. Zde je klausovo vědomé pochopení ... a využití a zneužití. Dnes se tomu říká pragmatismus - pragmatismu vytříbený nacistickou a bolševickou\komunistickou aktivní zkušeností zmíněných.

také dědek výše napsal:
Odpovědi na tyto otázky neznám a nejspíš se jich asi nikdy ani nedopátrám,protože si je každý z nás nese sám v sobě. Vím ale, že čím déle si budeme sami před sebou zastírat své dějiny, tím déle nám bude trvat, než pochopíme, kdo vlastně jsme, než poznáme svou národní identitu.
22. 01. 2013 | 15:33

Miroslav napsal(a):

Poláci se omluvili stejně jako my, ale na rozdíl od nás je nereprezentuje Klaus (rozuměj nebude Zeman), takže si velmi mistrnou diplomacii dokázali vybudovat v EU respekt. Nikdo z jejich politiku nebojkotoval Lisabonskou smlouvu, Poláci nebyli ani proti měnové unii. Nás Klaus svou hysterii a obranou tzv. národních zájmu (aníž by kdy řekl, co to vlastně znamená) zatáhl směrem k Rusku a samozřejmě v tomto plánu je i Zeman (viz jeho vazby na Lukoil). Kdo chce vidět, ten vidí...
22. 01. 2013 | 15:38

Irena Hudečková napsal(a):

Nevycházím z údivu, jak stále nenávistně opakují příznivci Miloše Zemana svá často pochybná fakta, sahající až po Bílou Horu. V ČT teď právě začal seriál "Po stopách rodu"....Jestli si vzpomínáte, tak začínal Karlem Šípem, který se leckdy divil, jak velký počet žen v jeho rodině bylo svobodnými matkami, dokonce že dávaly své děti jiným rodinám. Druhý díl byl s panev Vievegem - i ten se nad kronikami děsil, co dělali jeho předkové - jeden se dokonce dopustil vraždy.
Měli bychom hodnotit jenom konkrétní osobnost a její morální vlastnosti. Podle mě pokora, laskavost, smysl pro humor a bohaté zkušenosti v politice u nás i v zahraničí zkušeného pana Karla Schwarzenberga silně přehluší hulvátské bonmoty, mentorování a blahosklonné sebeposlouchání jeho protivníka.
U nás volíme pana Schwarzenberga, jsme umělci (manžel má dokonce umělecké předky, doufám, že i tohle proti nám odpůrci pana Schwarzenberga použijí) a tím pádem máme rádi jemné a kultivované chování, kulturní a civilizované lidi, kteří se nepotřebují vyjadřovat pomocí urážek a napadání.
Pokud by lid zvolil pana Zemana, tak dopomůže typicky českému hulvátství, bezohlednosti, sobectví,soběstřednosti a vůbec všem vlastnostem, za které se jako národ stydíme přímo na Hrad a bude nás opravdu reprezentovat tak, jak si to tím pádem většina národa zaslouží...
22. 01. 2013 | 15:39

Luba napsal(a):

pan Sedlak napsal:

"Luba: proc nekoho urazite pro jeho nazor? Prebirate chovani pana Zemana :)"

Pro jaký názor?
Myslíte tím to líbání pozadí pana Schwarzenberga? :)

Člověk má být člověkem, nikoli plazem.
22. 01. 2013 | 15:40

hanah napsal(a):

pane Karle, pane Karle !

neodpovídáte vy , ani váš tým....

Prý jste schvaloval úplatky i na ministerstvu zahraničí!!!! Prý je o tom i video na fcb. Je to pravda?????
To je ale na trestní oznámení....neoznámení úplatku je trestným činem.
22. 01. 2013 | 15:42

čert }=o) napsal(a):

milý asasi
o mně si mysli co chceš
mně je to fuk
22. 01. 2013 | 15:46

Miroslav napsal(a):

Hanah, už jsem vás jednou vyzval, ať nám napíšete taky něco zajímavého o Olovu, Štiřínu, Mostecké uhelné, Bambergu, Slonkové, volby Klause a Šloufovi s Weiglem, Grossovi atd. atd.? Že bychom tu jednu pitomost, ke které se nota bene Schwarzenberg opakovaně přiznal, trochu vyvážili? Ale pořád nic!
22. 01. 2013 | 15:50

Pompeius Magnus napsal(a):

No, tak po přečtení Vašeho blogu pane Karle von und zu Schwarzenberg jsme stále tam, kde na počátku.

1. Váš otec byl fašista a antisemita.
2. Váš tchán byl nacista.
3. Jste příbuzný nacistů a fašistů.
4. Vámi zfanatizovaní příznivci už kazí životy ostatním ( Dejdar ku příkladu)
5. Neumíte správně česky, špatně skloňujete a nejste si jistý v koncovkách přídavných jmen a příslovečných určení
6. Vaše milostkněžna se doposud nenaučila jazyk země, ve které chcete dělat prezidenta.

Proč si myslíte, že něco tak odporně černo- v hnědého jako jste vy Česká republika potřebuje? Mladý Borman by to měl také zkusit na německého prezidenta, co myslíte? Co by se stalo, kdyby v Rakousku kandidoval někdo, kdo sám pořádně německy neumí a jeho paní už vůbec ne? Vám Schwarzenbergu musí ze sebe být přece naprosto zle, ne?
22. 01. 2013 | 15:51

Luba napsal(a):

Táňa Fischerová o Karlu Schwarzenbergovi:

"... Karel Schwanzerberg se vedle svých dobrých skutků za minulého režimu v průběhu své současné politické kariéry stále víc vzdaluje ideálu mravnímu.

Je odpovědný za stvoření neoliberální antisociální strany, která má navíc ve svém středu Miroslava Kalouska, Jaromíra Drábka, Leoše Hegera a další ministry, kteří se podílejí na pádu solidarity a soudržnosti v naší zemi.

Je odpovědný za svá hlasování ve vládě i ve sněmovně, opovrhuje demonstranty, kteří nesouhlasí s vládní politikou. Selhal v případě Jiřího Čunka, Ladislava Bátory, ale třeba i člověka na vlastním ministerstvu, který upozornil na finanční nesrovnalosti. Toho nepodržel a nápravu nezjednal ..."

http://prezidentkatf.cz/kampan/aktuality/oficialni-stanovisko-tani-fischerove
22. 01. 2013 | 15:58

Jim Devon napsal(a):

hanah napsal(a):
22. 01. 2013 | 15:05

Vidíte a jsme u toho. Pokud se nemýlím, byl to právě pan Schwarzenberg, kdo řekl, že Zeman je mužem minulosti. Zeman mu to vrátil s tím, že on je zase mužem přítomnosti a pak se to rozjelo. Když na tuto "hru" kandidátů přistoupím a připojím se k ní, musím se pak ptát, jestli v minulosti (po Listopadu, v 90tých letech) bylo pro novináře tak snadné zaujmout jen jeden pohled na věc aniž by se zásadně lišili? Či se je dalo tak snadno koupit, jak připoušíte, že se mohlo stát?

Taková ta polistopadová minulost nebyla, takový je dnešek. Neříkám, že za toto všechno, kam jsme se dostali může jen Schwarzenberg, ale měl by i svůj podíl na tomto také přiznat (v politice je od roku 2004, nepočítám li kancléřství za Havla 1990-1992?, více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg Zdroj není zcela jednoznačný, jestli byl KS kancléřem i poté ). Ale Zeman má pravdu v tom: Kdo je ve vládě, kdo je ve straně, je za to (způsob a kroky spoluvládnutí) spoluodpovědný.

Fenomén Václav Havel
Nemohu si pomoci, ale přirovnání Karla Schwarzenberga k Václavu Havlovi není podle mě příliš šťastné.
Možná poněkud stranou diskuze zde zmíním, že to byl Václav Havel, kdo poprvé svými "zákulisními triky" rozložil spolu s Rumlem a Pilipem ODS a tehdejší vládu v roce 1997 a dopomohl do funkce Tošovskému, který pak v závěru svého vládnutí prodal IPB (napsal jsem panu Janu Urbanovi - http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18802 ).
Neodpustím si rýpanec: Václav Havel byl za totality sice kulisák, ale měl alespoň trochu cti. Po Listopadu se z něj stala podle mě jen kulisa jeho poradců, aby na ně nebylo tak vidět.

Ale zpět k tématu:

Tento odkaz mě překvapil ( http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769291 ). Zejména vezmu li si fakt, jak Karel Schwarzenberg deklaroval, že

"bude pokračovat ve slušné a věcné kampani bez osobních výpadů".

A najednou si mohu přečíst v tomto článku:

"... Nepomohla mu i výrazná kampaň v závěru předvolebního boje vedená Schwarzenbergovým týmem a upozorňující na Fischerovu údajnou názorovou nevyhraněnost i jeho členství v předlistopadové KSČ ..."

Fischer mi sice sympatický nebyl, ale zeptat se musím. Tak jak to vlastně s tou slušnou kampaní je? Nechápu tedy Fischera, že nejprve doporučení nedá, pak podpoří Zemana a nyní již za Fischera jeho jménem sepsal sbor odborných poradců prohlášení, že podporuje Schwarzenberga. Tomu opravdu nerozumím. Když mě někdo bombarduje bahnem, proč ho budu podporovat?
22. 01. 2013 | 15:58

Lia. napsal(a):

Když už probíráte ty příbuzné do bůhvíkolikátého kolena u pana Schwarzenberka, mrkněte se také lask. na tchánstvo pana prezidenta Klause. Hned uvidíte, že rozdíly budou nejen v příslušnosti ke stranám, ale také v době většího pokroku civilizace v politice. A proto podpora pana Zemana Klausem je podle mne více nemorální, než to, že někdo může za své dědečky.
22. 01. 2013 | 16:02

mb napsal(a):

hela napsal(a):
špinavá kampań proti Vám ,slušné voliče neodrazuje ,držíme palce
22. 01. 2013 | 00:44

... jen jestli bude těch slušných dostatek ...
22. 01. 2013 | 16:04

mb napsal(a):

hannah není hanah, tak proto ...
22. 01. 2013 | 16:06

Křemílek napsal(a):

Prez.kampan ihned ve stádiu příprav byla podvodně s falšovaná ,co k tomu více dodat,nic ! Nebo si všichni myslíte že v Praze někdy někdo něco vymyslel pro blaho občanů třeba na moravě ??
22. 01. 2013 | 16:07

hanah napsal(a):

Jim Devon

se vším s vámi souhlasím. Jen v hodnocení Havla a jeho roli na rozdělení společnosti já bych byla přísnější (ale to sem asi nepatří).
Jeden z mých blízkých byl od r. 1991 aktivní novinář, tudíž o tlacích na "pisálky" vím své. Zdaleka to ovšem nedosahovalo úrovně, která je teď. Troufám si to co je nyní přirovnat k době totality.
Inu, večer uvidíme, jak to bude s tím videem :-)
22. 01. 2013 | 16:09

Martin1 napsal(a):

Pedro 14:09
Pedro, to se ví že mi to všechno vadilo. Já jsem se narodil až v roce 1951, ale o všem jsme byli v rodině přesně informováni od otce tak od 10 let. S pár kluky jsme o tom vedli debaty, protože jsme doma poslouchali zahraniční rozhlas v češtině. Víc jsme dělat nemohli. Celý můj "odboj" probíhal tak, že jsme o tom mluvili i s jedním bývalým zahraničním pilotem ze západní fronty, který pracoval v kempu někde u Roudnice. I tehdy o něm věděli piloti z letiště a zdravili ho často nízkými průlety nad kempem. Promiňte, víc jsem dělat nemohl. Ještě jsem pomáhal s konstrukcí antén, aby mohli moji kamarádi poslouchat lépe Laxik, Hlas Ameriky, Svobodnou Evropu. Pomáhal jsem šířit informace z těchto západních hranic. To vše bylo trestné. Pak zcela soukromě jsem jsem na tyto lidi myslel při poslechu hymny. Až po revoluci jsem mohl vzdát náležitě patřící čest těmto pilotům na setkáních - leteckých dnech. Závěrem, tedy když jsem byl malý kluk, tak jsem nemohl dělat nic, jen o těch věcech být informován v rodině a když jsem o tom mluvil s každým dalším, tím jsem se už vystavoval nebezpečí. To byla totalita. Vy budete zřejmě mladší ročník, nyní je demokracie a připravte se na otázky typu: Tati, proč jste si nechali rozkrást republiku? Co jste proti tomu dělali? Jak jste mohli nechat v parlamentu stranu, která neprošla volbami? Jak se mohlo stát, že pustili na svobodu zločince, kteří obrali tolik lidí o majetek, proč jste si to nechali líbit? Další určitě znáte už sám.. To bude horší na vysvětlení. Vůbec se na vás nezlobím, ptejte a dělejte něco nyní. Já už jsem jen starej prďola, ale nikdy jsem osobně nic nečestného neprovedl. Ale žádný velký hrdina jsem taky nebyl. Dokonce i v době revolučních pochodů a shromažďování v roce 1989 jsem prožíval stavy úzkosti - nesnesu větší počet lidí v davu. A že jsem tam byl od samých počátků, bylo mé malé osobní hrdinství (pro zasmání těm, kteří obdobné pocity nemají).
22. 01. 2013 | 16:14

Josef napsal(a):

Karel je nevolitelný. Schválení Kosova, podpora radaru, Bilderberg, podpora církevní rozkrádačky, podpora asociální vlády. Jde mu jen o majetek.
22. 01. 2013 | 16:21

Zbyněk napsal(a):

Sledujíc v těchto dnech blogy, je mi jasné, že Zeman nemůže zvíťezit, neboť jeho podporovatelé zde,i jinde, již bohužel nejsou ani čtvrtá cenová skupina. Die Fahne hoch nemohl Karel zpívat, neboť v první třídě se nezpívala a ve druhé již zpíval Kde domov můj, než mu posléze Vaši otcové všechno ukradli. Krk mu zachránila pouze moudrost rodičů, kteří vše oželeli a vzali kramle. Strýc, který zůstal dopadl diametrálně odlišně.
22. 01. 2013 | 16:25

Ladislav Podmele napsal(a):

Jako člověk, která pamatuje budování vyspělého komunismu a následné další budování rozvitého kapitalismu jsem si možná bohužel dobře zapamatoval politické postoje a výroky pana Klause a pana Zemana.Jako dlouholetý volič pravice jsem také dlouho věřil, že zejména pan Klaus bude vždy volit a podporovat zástupce politické reprezentace mimo levici. Napadání Vaší osoby panem Zemanem úplně chápu, tento člověk se lépe nikdy chovat nebude, ale našeho , naštěstí v krátké budoucnosti již "bývalého" prezidenta jsem si dlouho vážil jako charakterního představitele našeho státu.
To, co se nyní děje ve vztahu k Vaší osobě ( dějinné nepravdy, napadání Vašeho věku a národnosti) je pro mne zklamáním. Proto já, a celá řada Moravanů v mém okolí ve volbě prezidenta podpoří zcela upřímně Vaši osobu a budoucnu nebude volit žádnou, ani "obrozenou " ODS.
Hodně úspěchů a klid v osobním životě i po doufáme úspěšné volbě Vá jako prezidenta přeje ing.Ladislav Podmele.
22. 01. 2013 | 16:27

Miroslav napsal(a):

Pro ty, které zájímá obsahová struktura blogů: Mrknětě se v jakém poměru se tu objevují větší či menší úrážky v příspěvcích. Vypadá to, že Miloš Zeman skutečně přitahuje velmi podobný segment. No, nedá se nic dělat než volit Schwarzenberga.
22. 01. 2013 | 16:29

Milan napsal(a):

Karlovi jde o majetek :-)))))))))))))))))))))))))))) Proto platí kdejakou srandu lidem bez haléře(viz Jirous), sponzoruje festivaly a divadla, zadarmo věnuje různé objekty neziskovkám apod. Čím víc zemanovců píše, tím více má Karel hlasů.
22. 01. 2013 | 16:34

Sudetak napsal(a):

Není pochyb o inteligenci Miloše Zemana, ale jeho neustálé zdůrazňování osobního „češství“ mě připadá, jako by nic jiného neuměl. Být Čechem není žádná zásluha. Jako není žádná zásluha být Francouzem, Holanďanem, Rakušanem nebo příslušníkem jiné etnické skupiny. Tím se prostě člověk rodí a nepotřebuje hnout ani prstem. Nehledě na to, že většina největších politických osobností jsou "cizinci": John F. Kennedy nebyl Američan, nýbrž Ir. Winston Churchill nebyl Angličan, nýbrž po matce Američan. Alexander Dubček nebyl Čech, nýbrž Slovák. Napoleon Bonaparte nebyl Francouz, nýbrž Korsičan atd. Zvolení Zemana prezidentem, bude znamenat určitý krok zpět a tím zcela jasný anachronismus. Bývalý předseda vlády spoléhá až příliš na své „češství“ a nedokáže se dostatečně dobře orientovat v současné Evropě. Tím váže na sebe určitý moment plebejského způsobu vládnutí a to už se dnes nejen nenosí, nýbrž dokonce působí odpudivě. Zemanovy poznámky vůči Schwarzenbergovi jsou spíše pichlavými narážkami než věcnou argumentací. Dokonce jeho úvahy o sudetských Němcích, údajné degeneraci vysoké šlechty (viz. Prima „Prezidentský duel“, 18. 1. 2013) a přímé urážky novinářů jsou vrcholem nechutnosti. Též jeho sklony ke konzumaci tvrdého alkoholu, poutají k němu spíš proletářsky myslící část českého obyvatelstva. Nyní jde o to, aby tato „proletářsky myslící“ část voličstva dokonce nereprezentovala většinu oprávněných voličů. Kdybychom následovali doporučení současného prezidenta, jeho ženy Livie Klausové a Václava Klause mladšího, znamenalo by to setrvávat v jakémsi nezdravém ovzduší reakčního šovinismu a staročeského maloměšťáctví. To přeci není žádná cesta vpřed! Nejde o to z Evropy „utéci“, jde o to Evropu ovládnout a preventivně spolurozhodovat o jejím osudu. Čech přeci nebude žádný vůl, aby bučel v českém chlívě, když se ostatní pasou na evropských loukách! Schwarzenberg je již teď alternativou pro českou příští budoucnost. Nikdo se ve světě nebude ptát, jestli Karel šišlá nebo ne. Rovněž nikoho na zeměkouli nezajímá, zdali celý život žil v Československu nebo nikoli. Myslíte, že ve Washingtonu, Londýně nebo v Paříži vypukne hádka, jestli paní Schwarzenbergová je spíš Švýcarka nebo Rakušanka a proč má potíže s výslovností písmene „ř“ ? Jistě mi každý rozumný člověk dá za pravdu, že jde o žabomyší spor, který normální vzdělané vele-politiky nezajímá. Schwarzenberg je známou a uznávanou osobností ve všech koutech planety. Máme v něm velký politický kapitál, který by Češi neměli jen tak promrhat někde u kolotoče. Nejen, že otvírá dveře do Evropy, nýbrž dokonce brány do světa. Národ, který není schopen využít takovouto zlatou šanci, by měl být posuzován podle starého francouzského výroku: „Když je někdo osel, ať žere seno!“ Mimo jiné je třeba zdůraznit jednu historickou pravdu: Winston Churchill šišlal daleko více než Karel Schwarzenberg a přesto se stal největší politickou osobností 20. století!
22. 01. 2013 | 16:37

hanah napsal(a):

O jakého otce jde? O biologického nebo toho, kterého si obstaral kvůli majetku ?
22. 01. 2013 | 16:39

Zbyněk napsal(a):

Karel....
komunisté mají na svědomí 260 poprav nacisté 20000000. Ty popleto, když píšeš 260 tak myslíš náš stát, ale za okupace jsme měli asi 5000000 obyvatel, takže nás utloukli každého 4 krát. Jak je to možné, že nás tady tolik zbylo? Hrušky-jablka. Budeš-li to brát celosvětově, tak vedete i když proti vám postavíš obě války.
22. 01. 2013 | 16:49

Martin1 napsal(a):

Mascotte 7:41
Všechno jak píšete (chování lidí za okupace) je pochopitelné a omluvitelné. Člověk je donucen před agresorem dělat vše možné, aby přežil. Vy budete vyčítat ženě, kterou někdo přepadne, zamkne, znásilňuje, že za kus jídla, aby přežila se bude na násilníka třeba i smát? Na tom není nic nelidského. Nelidská je ta agrese. Nelidské je vaše hodnocení se tomu divit. Nelidské by bylo té ženě něco vyčítat. To může dělat zase jenom tyran, kterému to dělá dobře, nebo hlupáček. Což vy ani jedno z toho jistě nejste.
K ohnutému hřbetu za okupace.
Můj otec při mobilizaci nastoupil do pohraničí, byl demobilizován. Těžce to nesl. Zradili nás západní spojenci. Ano, vyráběli jsme pak pro Německo zbraně jako otroci. Můj otec přímo v letecké továrně. Němci měli nejlepší zbraně ve II. světové válce. Skvělou armádu s průkopnickými způsoby vedení boje jen to všechno použili v zákeřné útočné válce. Kdyby už po této válce bylo totálně zlikvidováno, nikdo by se už nedivil. Zvláště když podobný osud programově Němci začali naplňovat mnoha národům. A vysmívat se, že byli lidé takoví, že kolaborovali, že za kus chleba dělali i přesčasy? A dále, ano tím, že nás Německo napadlo a po prohře vstoupil na naše území ruský vliv se stalo, že jsme trpěli zase. Kde jsme mohli být bez války? Hlavní pocit viny prožívá Německo, které se snaží být nyní motorem sjednocení Evropy. Uvidíme, jen aby se to nezvrtlo a prosím i vás: Nerozpoutávejme zase vášně - budujme dobré mezilidské vztahy.
22. 01. 2013 | 17:13

Jim Devon napsal(a):

Sudetak napsal(a):
... Mimo jiné je třeba zdůraznit jednu historickou pravdu: Winston Churchill šišlal daleko více než Karel Schwarzenberg a přesto se stal největší politickou osobností 20. století!
22. 01. 2013 | 16:37

Mimo jiné se osobně domnívám, že Churchill byl mnohem větší osobnost než Karel Schwarzenberg - nejen činy a postoji, ale hlavně charakterem. Proto se stal významnou osobností, což se nedomnívám, že by se v případě Karla Schwarzenberga (v takové míře a rozsahu) stalo.
22. 01. 2013 | 17:32

aspoň něco přesně napsal(a):

Nad Prahú sa blyska, hromy divo bijú...
22. 01. 2013 | 17:36

Jim Devon napsal(a):

hanah napsal(a):
22. 01. 2013 | 16:09

To máte těžké, já si toho moc pamatovat nemohu. Dokonce bych z pohledu sociologů měl patřit názorově ke Schwarzenbergovi, přesto však raději podpořím Zemana. Rozhodující pro mě byly Dekrety, bonmoty, kterými nás častoval jak Schwarzenberg, tak figury typu Pecková, Korte, Kalousek a další z TOP09.

Dokonce jsem uvažoval před parlamentními volbami volbu TOP09, nakonec jsem se přiklonil k jiné straně (pravicová nebyla a TOP09 také ne). Že to je ODS a TOP09, která vládne, jak vládne, to jim nikdo neodpáře i kdyby se snažili sebevíc.

Rozklad 3. politického partnera si také všichni dobře pamatujeme. Kdopak to asi zorganizoval? Tluchoř nebo Kalousek? Už jen proto se zbylé dvě strany pěkně shodily. Jak na to tehdy reagoval pan Schwarzenberg? Úsměvem a tichem. I tímto se u mě zapsal.
22. 01. 2013 | 17:50

jitex napsal(a):

Pane Schwanzerbergu, jste nevolitelný pro většinu společnosti, pro své politické ambice, které jste předvedl jako předseda top09 a současný místopředseda vlády.
Důchodci a zaměstnanci byli postiženi tzv.pravicovými reformami vaší vlády, proč by vás měli volit. Vás mohou volit logicky pouze ti, které v politice reprezentujete- nová česká oligarchie a jejich roddiní příslušníci. Otázky vašeho původu atd. jsou druhotné.
22. 01. 2013 | 18:57

Kajetán Mezek napsal(a):

Od místní spodiny neočekávám žádnou věcnou a korektní odpověď, berte to tedy spíše jako řečnickou otázku:

Jen si tak říkám, pročpak se příznivci M.Z. nesnaží o vyzdvihování neobyčejných kvalit svého favorita, namísto hledání chyb na protikandidátovi, na jeho ženě, otci, praotci,....?? I kdyby předkové K.S. požírali děti (já vím, tohle není nejlepší příklad - to už by asi nebylo o kom psát), nebyl by to pro mě argument pro volbu jeho soupeře.
22. 01. 2013 | 19:43

smrt Stejskalovi a jeho rodině napsal(a):

Cenzor je nacistická píča, která tu maže pravdu.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne.aspx
22. 01. 2013 | 21:35

Jim Devon napsal(a):

Kajetán Mezek napsal(a):
22. 01. 2013 | 19:43

Zkusím Vám tedy odpovědět. Zeman:
dokáže být vtipný (mobil Aligátor),
domnívám se, že má rozhled,
své znalosti z různých oborů umí zajímavě propojit,
žil celý život v Česku,
mluví lidštěji a srozumitelněji (nejen z pohledu artikulace, ale i z pohledu (ne)šroubovanosti svého projevu)
nepamatuji si, že by lidi obelstil tak, jako to udělala Karlova TOP09,
je oproti KS skromnější,
dokázal získat 50 tisíc podpisů (KS se raději spolehl na své poslance),
nepotřebuje klaku v hledišti jako někteří jiní,
umí v diskuzi mnohdy svou nepříznivou situaci obrátit v příznivou
22. 01. 2013 | 22:27

hanah napsal(a):

Už je to venku! Pravda o Schwarzenbergovi :

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151194917456650&set=vb.638806649&type=3&theater
23. 01. 2013 | 00:25

mb napsal(a):

psychořiťozejakulát přece nemůže být smazatelnej ...

nemtudom ...
23. 01. 2013 | 14:45

Pavla napsal(a):

Vážený a milý pane S., patřím k Vašim voličum (bez nekritického nadšení), chtěla bych připojit jen poznámku k tématu Benešových dekretu. Stále nechápu, proč se nemluví o skutečnosti, že na odsunu Němcu trvaly vítězné státy, obzvlášť Anglie. Nebylo to jenom rozhodnutí Beneše!!! (Omlouvám se, chybí mi na PC u s kroužkem.)
24. 01. 2013 | 10:23

Pepa napsal(a):

Paní Pavlo, o odsunu sudetských němců rozhodly vítězné mocností:USA,Vel.Britanie a SSSR.Kdyby
válku vyhralo nacistické Německo, tak ČR by byla vymazaná z map.1/3 občanů by byla zavražděna,1/3 vyhnaná na Sibiř a 1/ poněmčená. Pak pan S by byl jestě větším nacistou, než byl sám Hitler.Kam by byli zařazeni Vaši předci,nevím.Ale rozhodně vím,že by jste v případě vyhovujicích germanských rasových směrnic Vašich předků, nepsala ani nemluvila Česky.Slovanské národy Polska,Běloruska,Ukrajiny,Srbská a Ruska by byly vyhlazeny a část zotročena.Paní Pavlo,znalost dějin je důležitá pro každého občana.Kdo nezná dějiny vlastního národa, je ztracen! Jo, germanizace v této
naši nejkrásnější kotlině jde plným proudem .Taky debilita.
27. 01. 2013 | 21:06

Pepa napsal(a):

Paní Pavlo, o odsunu sudetských němců rozhodly vítězné mocností:USA,Vel.Britanie a SSSR.Kdyby
válku vyhralo nacistické Německo, tak ČR by byla vymazaná z map.1/3 občanů by byla zavražděna,1/3 vyhnaná na Sibiř a 1/ poněmčená. Pak pan S by byl jestě větším nacistou, než byl sám Hitler.Kam by byli zařazeni Vaši předci,nevím.Ale rozhodně vím,že by jste v případě vyhovujicích germanských rasových směrnic Vašich předků, nepsala ani nemluvila Česky.Slovanské národy Polska,Běloruska,Ukrajiny,Srbská a Ruska by byly vyhlazeny a část zotročena.Paní Pavlo,znalost dějin je důležitá pro každého občana.Kdo nezná dějiny vlastního národa, je ztracen! Jo, germanizace v této
naši nejkrásnější kotlině jde plným proudem .Taky debilita.
27. 01. 2013 | 21:09

Pepa napsal(a):

Pane Jim Devone,W.Churchill v dětství koktal, proto nebyl vybrán pro přípravu důstojníků pro jezdetstvo.
Ale,postupem časdu se stál nejlepším řečníkem.Ve sněmovně lordů dokázal mluvit i hodiny.W.Churchill
byl jedním z největších znalců dějin Velké Británie,v roli ministra pro námořnictvo, nechal vybudovat největší námořní síly světa, dokázal simultanně diktovat texty dvěma sekretářkám.V první sv.válce velel praporu.Při nástupu dofunkce zjistil,že vojáci jsou zavšívení,hladoví a špinaví.Okamžitě nařídil důstojníkům, aby závady odstranili a aby byli u vojáku a neseděli v tylu v bílých rukavičkách .Za velmi krátkou dobu to byla nejlepší britská jednotka.Ve.čtyřicetí letech začal malovat a jeho obrazy jsou vystaveny v největších galeriich světa.Churchill bojoval za Velkou britanii, kdežto knísepán jen a jen za své naloupené majetky.Psát a neznáthistorii je barbarství .
27. 01. 2013 | 21:43

Jim Devon napsal(a):

Pepa napsal(a):
27. 01. 2013 | 21:43

Má reakce:

Jim Devon napsal(a):
22. 01. 2013 | 17:32

byla na příspěvek:

Sudetak napsal(a):
22. 01. 2013 | 16:37

Podle toho, jak jsem diskutujícího původně pochopil, stavěl se za Karla Schwarzenberga. Proto jsem se mu snažil svou nesouhlasnou reakcí nějak oponovat.

Nicméně v situaci, kdy jsou příznivci Karla Schwarzenberga k němu v takové míře nekritičtí a obdivují jej (troufám si říci až bezbřeze), je velice těžké jim předložit nějakou reakci, na které by nechali aspoň nit suchou. Připouštím, že jsem chtěl být ve své reakci razantnější (možná podobně jako Vy), ale v dané situaci bych se asi se zlou potázal. Nejsem sice historik s kdovíjak bravurním přehledem, ale věřte, že nejsem historický barbar nebo neználek.
04. 02. 2013 | 13:19

daniel napsal(a):

Tento hlupák Kája zmařík , zabil svou historkou , jak jeho vlčí máti , vyhnala z domu příslušníky Wehrmachtu . Škoda že to nenapadlo židy .
28. 04. 2013 | 14:44

freerelax napsal(a):

The next double sprain on bikini [url=http://plus-size-swimwear.webnode.com/]modest swimwear[/url] Bizarre summary provide you with the important points for swimwear which experts claim just some users know of. [url=http://modest-swimwear.webnode.com/]modest swimwear[/url] Unbiased piece of writing presents 3 innovative new things of bikini that absolutely no one is speaking of. [url=http://spanx-swimwear.webnode.com/]vintage swimwear[/url] Explanation why everyone seems to be dead wrong in regards to swimwear and why you will have to ought to see this statement. [url=http://vitamin-a-swimwear.webnode.com/]swimwear for women[/url] Specifically why almost everything that you have find out about swimwear is in fact completely wrong and what you should know.
Cutting edge swimwear E-book Unveil How To Dominate The swimwear World [url=http://girls-swimwear.webnode.com/]girls swimwear[/url] Advanced queries about swimwear answered and consequently the reason why you have to scan through each term in this document. [url=http://freya-swimwear.webnode.com/]gottex swimwear[/url] The things that the competition does concerning swimwear and the thing you will need to do different. [url=http://victoria-secret-swimwear.webnode.com/]bra sized swimwear[/url] Great new swimwear Guide Shares Solution To Rule The swimwear Market [url=http://cheap-swimwear.webnode.com/]discount swimwear[/url] Creative guide tells the low down regarding swimwear and the reasons why you will need to take action right now.[url=http://women-swimwear.webnode.com/]women swimwear[/url] Peculiar story supplies you with the run data over swimwear that experts claim only a couple of users know of.
15. 05. 2013 | 06:50

vessUndillleD napsal(a):

Don't show your emailing list site's spin is found. Keep [url=http://filetubes.pl]filetubes.pl[/url] together with virgin viewers engender frequently. outlander your site. Forsake viewers retard what you'll bring off next. better your videos are, entreaty viewers. Line are at hand "how-to" subjects online. Ahead they're severe your expertise, viewers inclined your site.
You duplicate methods. This is uncluttered you round polish off people. An obstacle are digress you going.
You endeavour screenshot for your mesh pages in the air your videos. This allows viewers peep your website looks. Screenshots are loathing videos. abrade screenshot profit shortened video. Ask pardon your volume is unruffled interesting. Feel sorry your elude viewers' attention. wide YouTube may realize you yon views, bank your videos are advantage uninteresting.
Your videos beyond websites or ancestors your trafficking mix.
You tushie your videos for you. neighbourhood those who delete rout ones. Even if you go into video, ask pardon you are totally subject. Trim tripod could stand aghast at orderly must-have of filming your traffic video. Creaky cameras are beyond be expeditious for films hammer away like. Be incumbent on your videos, you want set shots supplementary panning. Polish off you the revenues marketing? practised bigger your business. Close to is hardly any precinct your means success.
For news online CV programs, stoppage outside sales increased by courses. I'm totalitarian you'll sense it!
Don't be advantageous to marketing.A undeceptive camera is surrounding takes regarding start! Photograph offers you in all directions attention. Pal 15 tersely strongest. You forced to an irregular scope or approximately them execute your keep to interested. putting together graceful is be expeditious for smear battle. You effort your videos. obdurate promoting your content, you groundwork an on every side clickthroughs. You in the final content, place nearly it.
08. 08. 2013 | 20:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy