Archiv článků: září 2009

23. 09.

O normálnosti

Klára Samková Přečteno 6831 krát Přidat komentář

Napsala jsem tůhle blog o tom, jestli ženy potřebují kvóty. Kde kdo se tam do mě pustil, kde kdo mne zase podpořil.
V diskusi se pak také objevil odkaz na kolegu soublogera Vladimíra Koubence a jeho článek jménem „Tabu“.Kolega Koubenec vzpomínal na léta minulá, na novácký pořad Tabu a představil nám situaci, kdy v budce, do které byli zavíráni vždy nějací totální exoti, je zavřen ke zpovědi člověk, který nekrade, nelže, nepodvádí svou ženu, myslí si, že je vcelku v pořádku poctivě pracovat a žít skromně etc. etc. etc. Dostává se mu ovšem posměchu od moderátora i publika za jeho názory, naprosto nekompatibilní s okolní realitou.

A co vy na to, Kláro? – ptali se mne diskutující.

No, tak já vám, moji milí čtenáři, diskutují, příznivci i nepříznivci, povím, co já na to:

Jsem poměrně populární tím, že dělám většinu věcí úplně opačně než
ostatní a přitom ještě mám tu drzost si myslet a hlásat, že jak to dělám
já je dobře a normálně a ostatní to dělají blbě a nenormálně.

Bohužel se to se mnou táhne už dlouhá léta.
Je to neodnaučitelné a ještě navíc si myslím, že je to normální a správné.

Čili i nyní se domnívám, že ti, kdo si myslí, že krást, podvádět, lhát a vodžubávat svoje bližní je normální, jsou nenormální.
Tento svůj názor vyjadřčuji i za okolností, kdy je proti mně 99% publika a moderátor je proti mně.

Zastávám se a vždycky se budu zastávat Cikánů/Romů, stejně jako se budu zastávat pornoherců, úchylů, homosexuálů, blahé paměti též scientologů, mastičkářek s konopím, čunkosekretářky Marcely Urbanové – račte si dosadit dle vlastní libosti.

Protože až tihle – řekněme „nestandardní“, normálně řečeno nenormální lidé budou chráněni právem, bude to znamenat, že náš stát je v pořádku a všichni ti „normální“ si budou moct dát šlofíka beze strachu, co se jim zase svalí na hlavu.

Že mne za to moje zastávání se „nenormálních“ polovina národa, ba možná víc, nenávidí, mi je srdečně jedno. Kvantita neznamená patent na pravdu.

Převedeno do politických poměrů: Hitler, Mussolini, ba i Gottwald byli zvoleni zcela demokratickou cestou velikou většinou národa. Otázka zní: a měla ta většina národa kvůli svojí většině pravdu????

Ubezpečuji Čochtana, Zbyňka Matyáše, Skeptického a další mnohé oblíbené diskutující (Carte, kde jsi?) že si do mne mohou kopat zcela po libosti, jsem úplně rezistentní.

Ubezpečuji kolegu Koubence, že do té budky v Tabu jsem ochotna kdykoliv vlézt a na konci pořadu se bez problému představit publiku a trvat na tom, že jsem to JÁ, kdo je normální. Předpokládám, že svůj blog napsal proto, že i on by byl ochoten do té budky si jít sednout se mnou a taky by se mnou a s nešťastným panem Karlem je ochoten trvat na tom, že je to ON, kdo je normální.

Jsem přesvědčena o tom, že takových NORMÁLNÍCH je tady víc. To, že se stydí, bojí nebo jim je už všechno jedno, je jejich věc.

Moje věc je to, že na svých postojích trvám. Jo. Já vím, zní to fakt HODNĚ nafoukaně. No a?? Otázka zní: KOMU to zní nafoukaně?? Těm „normálním“, co se vysmívají tomu nebožákovi v budce, který je jediný z nich úplně normální??
To je úplně irelevantní referenční skupina. Rozdíly zájmů jsou viditelné na první pohled.

Takže znovu: flagelantstvím netrpím, patent na pravdu nemám, stejně jako nikdo ostatní. I když se to možná nezdá, hloubám nad tím, co mi život přináší. A odmítám začít tvrdit, že špindlovský Toskánsko je normální a dokonalý jen proto, že to pravil božský gulový a že bamberské kakao je príma produkt jen proto, že se při tom dobře objímají stromy.

Nikoho nenutím, aby byl se mnou. Kdo chce být proti mně, ať si posouží.

Každý si přece může naložit se svým životem, jak uzná za vhodné. Učiním tak i já – a to i navzdory tomu, kdyby si 99% populace této země myslelo, že tak činím blbě. Vůbec – je nutno se o to starat??

Přemýšlejte o tom, co je normální… možná že je čas začít se pouštět - nikoliv kvůli MNĚ – ale kvůli této zemi - do re-definic.

Vaše úplně normální

Klára

16. 09.

Potřebují ženy kvóty?

Klára Samková Přečteno 10806 krát Přidat komentář

Byla jedna super hyper globál manažerka na jedné mini elit konferencičce. Žádné kvóty nepotřebujeme, říkala. Každá žena má možnost se dostat až tam, kam chce, pokud na to má všechny schopnosti, znalosti a předpoklady. Nezabrání jí v tom ani mateřství.

Třeba já, říkala ta hyper super globál, mám dvě děti, každé jsem kojila do patnácti měsíců a byla s nimi na mateřské, pak jsem našla úžasnou empatickou báječnou chůvu a moje děti profitují jak z matky manažerky tak z empatické chůvy.

A tu chůvu, tu jste si platila z čistého nebo jste si ji dávala do nákladů? zeptala jsem se.

Paní hyper super globál odpověděla, že neví, protože chůvu platil manžel.

A paní chůva příjem od pana manžela zdaňovala? zeptala jsem se podruhé.

Paní hyper super globál odpověděla, že si to nepamatuje.

Upozornila jsem ji, že s pravděpodobností blížící se jistotě se dopustila alespoň napomáhání ke spáchání několika trestných činů proti hospodářské soustavě či hospodářské kázni.....

Paní hyper super globál odpověděla, že se svého jednání nedopustila na území České republiky.

Můj komentář, že všechny civilizované země mají daňové zákony a trestní zákoník vystaveny na velmi obdobných principech, zaniknul v závěrečném potlesku.

Co k tomu říci??

Nesnáším sráče.
Způsobují vzlínání temných stránek mé povahy.
Špendlím je na zeď. Preventivně, aby příště zase neškodili.
Sráčky špendlím taky.

Kvóty k tomu nepotřebuju FAKT žádný.

12. 09.

Glosa

Klára Samková Přečteno 4551 krát Přidat komentář

Ve zvláštních školách mají pro cikánské děti předmět zvaný "čtení textu s porozuměním". Děti totiž často čtou, ale informaci z textu nevydobudou. Stejný předmět doporučuji zavést jak v Poslanecké sněmovně tak v Senátu. Jako cvičebnici doporučuji odůvodnění posledního nálezu Ústavního soudu o nepřípustnosti předčasných voleb. Jestli ne, tak kolega Kalvoda bídně zhyne v robotárně ústavních stížností proti tzv. ústavním zákonům. To jsou mi vyhlídky!!

05. 09.

Katarská bajka o exekutivokracii

Klára Samková Přečteno 8029 krát Přidat komentář

Čmirik čmirik – letěli kolem vrabci:
Ústavní soudci, ústavní soudci,
Sto sedmdesát sedm, sto sedmdesát sedm!
Maření voleb, maření voleb
Je to lstí! Je to lstí!!

Plavaly kolem kachničky barevné, čírky
a vodní potápky,
nožkami komíhaly od straky v Strakovce
a potvrzovaly:
vpravo i vlevo, i stojaté tůně,
všichni to tvrdí – tak, tak, tak!!:

Volební období soudcům nutno zkrátit,
Zákon o Ústavním soudu
ústavně změnit,
Nejlépe retroaktivně,
ke konci prázdnin, a s prvním zářím
Už vlastně nejsou soudci!
Kvak, kvak,kvak,
Dobře soudcům tak!!

Vůůůůle lidu - vůůůůle lidu
Žabák prál.
S tím že soud nepočítal???

Vrků vrků - tolik vzruchu
Vrků vrků – tolik vzruchu
Holub shora kokrhá:
Ze soudců (všech) je mrtvola!!!

Ze Senátu taky – vrány krákly.
Ze Senátu taky tak!!
Ať je z Valdštejnské vrak!

……..Poprvé se to provalilo s katarským princem. Zatímco jeden z mála skutečně světových českých umělců Pavel Opočenský si dodělával výuční list ze zámečnictví v kriminále, kamžto byl po zásluze odsouzen za svou přílišnou zálibu v mladinkých dívenkách, katarský princ opustil Čechy leteckým speciálem, aby jej dle hesla „slibem nezarmoutíš“, daným těm pitomým Čechům, co ani netuší jak se dělá sex, jeho drahá vlast následně plně osvobodila.

Obec právnická povětšinou skřípala zuby nad uplatněným právním výkladem o pravomocích ministra spravedlnosti a hádala se, zda-li je možno či není-li možno.

Lidu obecnému, čtenářům to významného právních periodik „Blesk“, případně „Hrom“, respektive „Aha“, bylo vše jasno, neb neopominul zaregistrovat, že spanilomyslný ministr spravedlnosti šeptnul drahé nastávající své cituplné „ano“ ve slunné Dubaji, odkud, jak známo, jest to do Kataru coby kamenem dohodil….

V dalších případech jsou – jak říká pan senátor Čunek - „silné indicie“.

Třeba v případu, ve kterém začala poprvé zářit jasná hvězda hradecké Bellatrix, vražda Roma Oty Absolona. Zde došlo k nevídanému jevu, totiž, že se anarchistické a skinheadské špičky dojemně shodly, že Vlasta Plekanec nebyl ten, kdo mu tu teplotku změřil, ledaže by měl ručičku dlouhou jako Saxána. Bellatrix vše zkoumala, přezkoumala a naučila se, jak vyčerpáním „přezkumu“ vše navždy pěkně utemovat. Proto se už nikdy nedozvíme, čí vraždící dítko to ve skutečnosti dodneška chodí po svobodě svoboděnce, zatímco Plekanec, vůl jeden skinheadská, provinivší se tím, že byl v nesprávnou dobu na nesprávném místě, pěkně bručí zaopatřen mnohaletým kriminálem.

Nebo taky případ exsenátora Fischera, prý že stíhaného již po krachu své první cestovní kanceláře, kteréžto bylo, jak se prošu(š)kává kolem, Bellatrix opět příhodně zastaveno.

Jak přehodit omeletku z jedné pánvičky na druhou pak bylo ozkoušeno známým žonglérským duobolem V + K v případu Koláček a privatizace OKD. Dotyčný obžalovaný byl shledán trpícím podjatostí ošklivého ostravského soudu (už zase – hle na to hnízdo hadů) a statečným nejvyšším Ká z důvodu „vhodnosti“ byl spis přešupačen do Hradce, kdežto bylo trestní stíhání pěkně zastaveno. Hádejte (jednou), kdo dozoroval…..

O případu Čunek netřeba hovořiti, tam už šlo jen o pouhou rutinu. Kdyby se aktéři neprojížděli z Brna do Ostravy novou audinou registrovanou na Úřadu vlády a kdyby si ostravské státní zastupitelství, evidentně stejně tupé jako všechny tamější soudy, připitoměle nezapisovalo espézetky všech přijíždějících vozů, nikdy by se na to nepřišlo….. takže je zřejmé, že za vše opět může Ostrava.

Že se za těchto okoličností moc zákonodárná rozhodla jako ta děvečka pěkně posloužit moci výkonné, v likvidaci justice (o spravedlnosti nehovoře) již pěkně sběhlé, nikoho nemůže překvapit….

Překvapivé je, že se i v tomto lobbyistickém sboru našla osoba, která evidentně vlastní alespoň jeden výtisk Ústavy a na dobrou noc si v ní počítá. Je signifikantní, že tou osobou byl obecní pomatenec, přeběhlík, kličkovač a osoba pochybná, na čemž se shodla nejdříve strana jedna, přičemž dnes se k ní připojily i všechny strany ostatní – hle, jak dojemná shoda! Trojitý vzájemný brežněvák 199 osob lze očekávat každým okamžikem…. a pak že se na ničem neshodnou. Taková křivda!!!

Ústavnímu soudu pak na základě iniciativy obecního parlamentního pomatence stačilo vzít učebnici Občanské výchovy ze sedmé třídy ZŠ a mírně pohovořit o oddělení moci výkonné, zákonodárné a soudní….

A co dále – a co dál??

Co vrabci, kachničky, žabák a holub??
Z čeho budou platit své hypotéky, když budou tak brutálně zkráceni??

V dobách, kdy nebyl ani ministrem, ani senátorem, ale už ani ne kancléřem, plakala jsem na raménečku pana K. S., jakže to je s tou justicí, spravedlností, právem a tak, když nikde světélko na konci tunelu…..

Jeho jasnost upadla do snícobdící polohy motejlovského typu a po procitnutí svou nezaměnitelnou dikcí prála:

Drrrrahá paní doktorrrrko: prrrrípad pozorrrrujete z neprrrríhodného směrrrru.
Pozrrrrete na náš bankovní sektorrrr. Poté, co téměrrrrr celý zbankrrrrotoval, jak prekrrrrásně vzkvétá!!

Dobrou radu předávám dál: kdyby snad někdo z p.t. čtenářstva upadal jako já do bludů, že je snad něco špatně, odkazuji na stanovisko knížete a sděluji, že obraz je nutno přerámovat. Vše jde naprosto skvěle, ba svým způsobem směrem zcela nejlepším!!

Jen pro zamezení dalšího matení pojmů bych navrhovala, aby se z toho baráku na Joštově sundala cedule „Ústavní soud“ a přisekla k očekávanému státnímu bankrotu (éééé, pardon, ještě ne, zatím jenom dluhu) tedy ke státnímu dluhu 240 miliard ještě sekérečka za výrobu a zavěšení cedule „Správce konkurzní podstaty“.

P.t. čtenář si může sám domyslet, co všechno v této zemi již zbankrotovalo….

P.S. Není-li vysloveně uvedeno jinak, veškeré informace zde obsažené pocházejí z veřejně dostupných zdrojů. Proto až budou osoby dotčené na mne psát žaloby na ochranu osobnosti a návrhy na kárný postih na Českou advokátní komoru za to, že jsem si dovolila se vyjádřit k právnickým záležitostem, které nejsou moje kauzy, nechť laskavě zároveń přižalují i tyto veřejné zdroje. Pokud by dotyčné osoby měly problém s nalezením těchto zdrojů, ráda pomohu s vyplněním okénečka v googlu...

01. 09.

První den ve škole

Klára Samková Přečteno 6470 krát Přidat komentář

Tak jsem slyšela, že jsou školy, do kterých se prý děti netěší. Těší se na kamarády, občas na nějaké učitele, ale netěší se na učení. Děti, které dnes přišly první den do soukromé základní školy "Cesta k úspěchu" se taky těší na kamarády a učitele, ale NEJVÍC se těší na to učení, neboť není nic zajímavějšího....
Jak to v takové škole vypadá se pokusím amatérsky nastínit snímky z prvního dne.

(info na www.skoladetem.cz)

Více »

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy