Emeritní soudce

03. 09. 2010 | 14:28
Přečteno 9087 krát
V současné době padnul ze strany ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila návrh, aby hranice výkonu soudce byla 65 let, nikoliv 70, jak je tomu nyní. Soudcovská unie, pokud jsem mohla postřehnout, k tomu nezaujala kladné stanovisko, neboť říká, že je škoda nevyužít zkušenosti soudců a nutit je přestat soudit už v 65ti letech.

Situaci mi poněkud osvětlil materiál, který považuji za vhodný zde zveřejnit. Jeho originál vyšel v časopisu Soudce, č. 6-7/2010, což je časopis vydávaný právě Soudcovskou unií, str. 3.

Tento materiál přepisuji beze změny a ponechávám na každém čtenáři vytvoření jeho vlastního úsudku:

Pro větší názornost finančního dopadu institutu „emeritního soudce“ byl zpracován modelový případ:
Příjem ženy – soudkyně ve věku 60 let na pozici soudce krajského sodu činí 98.786,- Kč hrubého měsíčně, tedy 74.721,- Kč čistého, zároveň pobírá starobní důchod ve výši 14.900,- Kč měsíčně. Pokud bude v činné službě do 70ti let, zároveň bude pobírat starobní důchod a dožije se průměrného věku ženy v ČR (80 let), bude jí celkem vyplacena částka 12.542.520,- Kč; jestliže b y byl odstraněn souběh platu a starobního důchodu a od věku 70 let by taková žena pobírala jako „emeritní soudce“ 60% čistého platu (tj. 44.833,- Kč), bylo by jí ve věku 80tzi let takto vyplaceno celkem 10.759.920,- Kč.

Příjem muže – soudce ve vku 63 let (jako současného věku pro přiznání starobního důchodu) na pozici soudce krajského soudu činí 98.786,- Kč hrubého měsíčně, tj. 74.721,- Kč čistého, zároveň pobírá starobní důchod ve výši 14.900,- Kč měsíčně. Pokud bude v činné službě do 70ti let, zároveň bude pobírat starobní důchod a fožije se průměrného věku muže v ČR (tj. 73 let), bude mu celkem vyplacena částka 8.064.564,- Kč; jestliže by byl odstraněn souběh platu a starobního důchodu a od věku 70ti let by pobíral jako „emeritní soudce“ 60% čistého platu (tj. 44.833,- Kč měsíčně), bylo by mu do věku 73 let takto vyplaceno celkem 5.379.960,- Kč, úspora ve prospěch institutu (emeritního soudce) činí 2.684.604,- Kč.
Pozn.: bylo pracováno se stále stejnou výši starobního důchodu.

Komentář autorky blogu: NO COMMENT


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Luba napsal(a):

Možná by soudcům v séniu bylo lépe v Senátu. Jak sám název napovídá, k tomuto účelu byl stvořen.

Emeritní soudci by tedy měli být automaticky kandidáty do Horní sněmovny - a senátory by mezi sebou vybírali losem.

Odpadnou nám tak drahé volby a ve sněmovně budou konečně zasedat ti nejlepší z nejmoudřejších a nejapolitičtějších :)
03. 09. 2010 | 14:47

Iva V. napsal(a):

Nojo, pozor na diskriminaci mužů!!! To se musí hlídat!!!!
03. 09. 2010 | 15:05

Ládik!!! napsal(a):

Čím starší skupina soudců, tím vyšší procento komunistů (odhad - 95-100%).
03. 09. 2010 | 15:11

vlk napsal(a):

Viděl jsem v bedně tuším, šéfíka soudcovské unie. Jak se jako dožadoval, aby se mohlo soudit dál. A taky tam zaznělo cosi o nedůstojných důchodech.

prostě - jde jen a jen o prachy. o nic jiného. Začínám mít dojem, že nejhladovější - absolutěn nejhladovější profese v tomhle státě jsou soudci.

Na soudech leží stohy nevyřízených případů. Chlápek, kterému exekutorka zabavila jeho invalidní vozík, bez kterého se prostě nemohl pohybovat ,s e už spravedlnosti nedočkal. A le seniorští soudci a soudkyně, kteří takto "rychle" a "odpoěvdně" soudí, tak ti nyní soudí, že jsou pro justici naprosto nepostradatelní..
Jak to jaustice bez nich vydrží, když jsou třeba dovolenou nebo jsou dokonce hospitalizováni? To bych rád věděl....
o třeba sem dorazí i Rumcajs. tuhle s e prezentoval nesmyslným přečím. %ze totiž někdo po něčem šel jako socna po sociálních dávkách. Prosťáček ubohej. Když už chce opravdu relevantní přísloví, mylsím, ež příště může Na Růžku lojzu oslnit tímhle rčením : .. šel po tom, jak soudce na penzi po svým platu.
To bud
To bude Lojza zírat.
03. 09. 2010 | 15:19

soudkyně napsal(a):

Kláro, závidíte? Tento blog je opravdu trapný, hrajete na nejnižší pudy. Už se teším na obdivné reakce k Vaší osobě. Klára na Hrad! Howgh

ps. předpokládám, že nemáte nic proti snížení nesmyslné výše advokátního tarifu, který motivuje akorát tak podávání nesymylsných návrhů.
03. 09. 2010 | 15:21

Xury napsal(a):

Pro soudkyni:
pokud vím tak se mluví o snížení tarifů pro advokáty ex offo. Pokud jde o jiné sazby advokátů tak jsou pokud vím jsou vesměs dány dohodou samozřejmě mimo mimosmluvní položky.
To ovšem nic nemění na skutečnosti, že ačkoliv soudcům přeji vysoké platy (byť bych rád viděl nějakou zpětnou vazbu), tak brát plat a důchod do 70 let mi přece jen přijde trochu moc.
03. 09. 2010 | 15:30

Deny napsal(a):

Ať berou soudci třeba 200.000Kč/měs., ale pod podmínkou, že v případě zmetkovitého rozsudku, např. rozsudku zrušeného nadřízeným soudem, budou tito soudci platit škodu poškozené straně sporu. A to ze svého !
03. 09. 2010 | 15:52

taxpayer napsal(a):

kdo je placený ze státního rozpočtu by měl povinně odejít do důchodu v termínu a ne umřít za stolem jako Motejl.
Při 15% nezaměstnanosti je neetické nedat šanci mladým!!!

Platí i pro Knižáka a podobné!
03. 09. 2010 | 15:54

snowfox napsal(a):

Soudci? Ti už stěží čímkoli překvapí. Vlastně ano, že si tahle sebranka dosud nenajala externí firmy, aby soudili za ně.
(...těch nemnoho spravedlivých promine zkratku...)
03. 09. 2010 | 15:55

Klára napsal(a):

přesně jsem čekala, kdy se ozve jaká potrefená husa a začne mi říkat, že závidím.... nic jiného je nenapadne, že...
hlavně, že bojují za nezávislost justice.
Zatím to vidím na touhu po absolutní nezávislosti - včetně té na zákonech.
Tímto způsobem a touto prezentací soudci svoji nezávislost neobhájí. Každý se jí totiž bude bát: v konjungci se způsobem projednávání kárných postihů soudců zcela poprávu....
03. 09. 2010 | 16:12

Faust napsal(a):

Ale no tak, pánové... soudci jsou přece ti nejlepší z nejlepších!

Jen mi vrtá hlavou, kde se mezi nimi vzal třeba takový soudce Berka, jehož vůbec začátek soudního řízení je jaksi v nedohlednu.
Vrtá mi hlavou taky systém, kdy soudci různých úrovní velice rychle rozhodují o mzdových požitcích jiných soudců (a tím i o svých požitcích), aniž by zapochybovali o své podjatosti.
A nejvíc mi vrtá hlavou byvší vyjádření pana ?předsedy? Soudcovské unie, že 13. a 14. plat je zábranou zkorumpovatelnosti.
Už víte, kde je hranice zkorumpovanosti soudce? Já už ano...

Skoro nad těmi chudáky pláči...

asi stejně, jako jsem včera plakal nad těmi chudáky nezaměstnanými novináři,

A myslím to opravdu upřímně!
03. 09. 2010 | 16:20

Faust napsal(a):

Paní Kláro,

Vy jste čekala jinou odezvu?? Že byste byla po těch letech v justici tak naivní?

Ještě mi v reakci oné soudkyně chyběla "knížecí" rada, že klidně můžete i Vy dělat soudce.

Bože, Bože, tohle je ale nestydatost.
03. 09. 2010 | 16:25

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Akosi som nepostrehol VAS NAZOR. Moj nazor je jednoznacny. Ak je vek pre odchod do dochodku 63 rokov (asi u vas v CR, u nas je pre muzov aj zeny 62 rokov, zatial☺), najjednoduchsie riesenie je - po dovrseni 62 (63) rokov - DOVIDENIA - uzivajte si panie a pani sudcovia 10 nasobneho dochodku beznych ludi, ale prosim, konecne odidte!!! Tento system sa bez vas, s radostou, zaobide!!!

Doslova MASY cakatelov vo veku nad 23 rokov, ktorí podaju minimalne 5 nasobny vykon za mesacny plat sudcu (ktory je, o. i. na zvracanie nemoralny oproti napr. platu ucitela, lekara..., pokial zoberieme do uvahy zodpovednost, priame nasledky...). Prepustat zlodejov, vrahov, a inu chasku na zaklade pokruteneho vykladu paragrafov (nestihol sa dat rozpor, lebo dotycny sudca bol nahodou na dovolenke...) vidime denne. V byvalom socialistickom bloku (ale aj na zapade!) je to jednoducho HNUS, ktory sa skryva za procesne ukony, tzv. prava a pod.
03. 09. 2010 | 16:30

Lex napsal(a):

soudkyně
Tento blog nemluví o Kláře Samkové a o advokátech. Naproti tomu Váš vstup mluví hodně o Vás. O Vaší ubohosti.
Ono to vůbec málokdo ví, že soudci (stejně tak státní zástupci) v důchodovém věku si ke svému stotisícovému platu nechávají vyplácet i onen starobní důchod (což jim umožňuje skutečnost, že jejich pracovní aktivita není pracovněprávním poměrem podle zákoníku práce). Těch "mizerných" necelých patnáct tisíc, které jednomu bývalému ústavnímu soudci a později jednomu bývalému soudci krajského soudu a nyní advokátovi, stály dokonce za ústavní stížnost.
Vážená paní soudkyně, ano, někteří advokáti "ex offo" (sotva takového renomé, jako má autorka) zneužívají advokátního tarifu, resp. znění vyhlášky k tomu, že v přípravném řízení účtují kdejaký canc jako úkon, a tím dojí rozpočet Ministerstva vnitra nebo Ministerstva spravedlnosti. Použil jsem slovo "zneužívají", ve skutečnosti jsou na místě slova "postupují v souladu s advokátním tarifem", protož v něm je zakopaný pes. Namísto toho, abyste vyvinuli iniciativu k změně předpisu v tom smyslu, že s ohledem na charakter PŘÍPRAVNÉHO řízení a zásadu, že právní účinky má jen důkaz provedený před soudem, bude v onom řízení možné proplácet obhájci "ex offo" jen klíčové úkony, strefujete se do jmenované advokátky. Pochybuji, že ona bere "offáky". A do výše smluvní odměny je Vám, no jak to říci...?
Pamatuji na dobu kdysi dávno, kdy advokáti o významu přípravného řízení věděli své, nepotřebovali si opatřovat živobytí přihlouplými podáními, a ve vyšetřování chodili prakticky vedle výslechu obviněného jen k seznámení s výsledky vyšetřování, a často ani k tomu ne. Protože práce pro ně fakticky začínala až podáním obžaloby.
Jo, taky jich bylo asi dvacetkrát méně než dnes, na věci z hlediska zájmů klienta bezvýznamné neměli čas.
03. 09. 2010 | 16:33

JAHA napsal(a):

Ad: Lex

Nie som pravnik, ale zda sa mi, ze sme na rovnakej "vlne". Aspon si to myslim, mozno sa mylim☺.
P.s. Samozrejme, ja to mam iba z tzv. druhej ruky, od "organov cinnych v trestnom riadeni".☺.
03. 09. 2010 | 16:44

myrta napsal(a):

Lex
velký pugét.Tato "soudkyně"projevila jen svou ubohou hamižnost a touhu vyssát ze státu maximum,dokud ji nohy k soudu donesou.
03. 09. 2010 | 17:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

A proč vlastně novou reformou nedostanou soudci základ 20 tisíc a osobní ohodnocení až ve výši 5 - ti násobku ?
Že by ta jejich činnost byla též špatně měřitelná ?

No nic. Snad jsem toho zas tak moc neřek.
03. 09. 2010 | 17:48

vlk napsal(a):

Lexi

čekal jsme , kd y najedeš a dáš si soudkyni jako moučníček. Díky.

KVS

paní doktorko, sama můžte posoudit, v posledních dvou blozích, že jistá část publika, přes jasně vymezené politické preference, není praštěn pavlačí a nepíš e jednostranně podle těch s vých preferencí.
Píši to, protože nepochybně přijde blog, kde to bude jasně pravá nebo levá
03. 09. 2010 | 17:54

Sofus napsal(a):

Tuto pravni teokracii jako i cely ucelovy system statu novo-kapitalistickeho strihu 17. stoleti budoval v devadesatych letech nejaky posuk Havel a pomahal mu nejaky Klaus. Potrebovali mit na sve strane soudce a advokaty, a tak je nechutne podplatili na platech, atd. Muze nekdo uvest jediny pripad v poslednich 20 letech, kdy nejaky soudce sel ve svem rozhodnuti proti nezakonnym pozadavkum statnich organu? Proc by meli byt soudci a soudkyne vykonnejsi jako trebas lekari, vedci, hasici, ale i traktoriste po 65 letech veku? Kdo tuto novou biologickou "vedu" platnou snad jenom zde v Czechistanu, ci CEZske republice objevil? Narod sasku a zlodeju to lehce zkousne. Jak vyse zmineno, nejaky vnuk Tondy Zapotockeho, proste motejl, se chudak do smrti, kdy ho vynesli s nohama napred z ombudsmanatu v Brne, mohl pretrhnout ve sve "lasce a obetavosti k vlasti" do posledniho dechu.
03. 09. 2010 | 17:55

Hloupý Honza napsal(a):

Jeden právník s kamarády mezi soudci se mi onehdá svěřil se svým poznatkem, že není hamižnějších lidí než jsou soudci. Asi ví o čem mluví, donedávna dělal jen "velké" konkurzy.

Jen tak na okraj, nevěřil jsem, že ústavní soudkyně Michaela Židlická - jinak matka jednoho z partnerů finanční skupiny J&T - Daniela Křetínského, může rozhodovat o ústavní stížnosti kde žalovanou stranou je JT Banka. Může a to ještě dokonce jako předseda senátu. Maminka zachránila synáčkovi velké peníze. Není nad objektivní justici.
03. 09. 2010 | 18:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nesuď, abys sám nebyl souzen :
http://www.youtube.com/watc...
03. 09. 2010 | 19:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

03. 09. 2010 | 19:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Už fakt poslední :

http://www.youtube.com/watc...
03. 09. 2010 | 19:37

fudoshin napsal(a):

k tomu no comment snad jen, tolik.žádný slušný komentář mě nenapadá.možná, že byste mohla konečně uplatnit to vaše nakopat kamsi ;) jinak hodně zdaru při řešení životních výzev i běžných denních problémů.
03. 09. 2010 | 21:28

Jenny napsal(a):

Navíc-každý kontroverzní rozsudek dávají důslední lidé k evrop.soudu ap.a kdopak to asi zase zaplatí?Soudci neručí za svá špatná rozhodnutí,tak o co jim vlastně jde?Každá uklizečka ručí za svou práci a soudci???
03. 09. 2010 | 21:44

skeptický napsal(a):

Ve zdravotnictví se mluví o nějakých nejasných bonusech pro lékaře.Že by tady byla nějaká spojitost s důchodci? Pak by za sudí asi byly vyšší.
03. 09. 2010 | 21:46

Lex napsal(a):

skeptický
Mezi lidmi se zase říká o nějakých bonusech pro řidiče ve vztahu k důchodcům na přechodech pro chodce.
Žeby za emeritního soudce byly vyšší?
Apropós - nezdá se Vám o míře zvrhlosti, jaká musí panovat v hlavách těch, kdo to dokáží vymyslet - ne ty bonusy za důchodce, ale ty příjmy pro "emeritní soudce"? Co ještě bude třeba lidem v této zemi říci, čím vším jim potřísnit hlavu, aby se vzpamatovali?
03. 09. 2010 | 22:20

Zacheus napsal(a):

Snad jen tak na okraj poznamenávám, že by se paní Klára mohla příště podrobně rozepsat i o ( údajných) milionových "zakázkách", které byly údajně nasmlouvány mezi různými ministerstvy v tomto státě na straně jedné s rúznými advokátními kancelářemi na straně druhé, zejména se by mohla detailně rozepsat o konkrétních činnostech, za které tyto kanceláře inkasovaly takto smluvenou odměnu a v jaké výši, pokud jsou tyto informace pravdivé ( pokud vím, tak ministr dopravy Bárta údajně tyto penězevody alespoň v jednom rezortu "odstřihl").

Možná, že by bylo dobré pro vyvrácení podobných dohadů a nejapných fám jasně a nedvojmyslně s podporou nevyvratitelných faktů popřít jistě nepravdivě šířené zprávy o finančně zajímavých vazbách jedné advokátní kanceláře, s účastí bývalého ministra spravedlnosti, na toto ministerstvo, případně vládu samotnou.

Pokud jde o tolik kritizované soudce, skutečností zůstává, že jejich příjmy ( ve srovnání napříkad s nedávným veleúspěšným bývalým ministrem dopravy opravdu trapné zlomky) byly opakovaně v minulých letech "zmrazeny" či "zkráceny",

aniž by se stejně solidárně na řešení finančních problémů tohoto státu podílely i ostatní profesní skupiny,včetně například advokátů ( kteří jsou, pokud jde o odměnu za obhajoby ex offo ,placeni státem) viďte, paní Kláro.
03. 09. 2010 | 22:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Motivace , o tom to je.
Když nefunguje etos, tak k...a je třeba tlačit na pilu existenčních motivací.
Tak to vidím já, hloupý samurajský synek, navíc odložený. A kdyby....
03. 09. 2010 | 22:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Často jsem tvrdil, že je mnohé v nepořádku ve státě, kde soudce ukradne celou fabriku. Mnohé z toho mnohého jsou sami soudci.
03. 09. 2010 | 23:01

Gerd napsal(a):

soudkyně,
problémem justice je, že soudci jsou absolutně nekontrolovatelní a odvolat je může jedině jejich přirozený skon. Zde nejde o nezávislost justice, ale o nepostižitelnost nenažrané justiční mafie.
Není nic horšího, než když se obyčejný člověk dostane do soukolí justiční mašinérie ve sporu s někým podstatně bohatším. To jsou pak vidět různé paradoxní rozsudky.
Nehledě na to, že mnoho soudců své spisy ani nestuduje a ty bláboly, které napíší do rozsudku, by smetl i laik.
Co se týká vyplácení důchodu ještě k platu, je to nemorální a soudce má být morální autoritou. Vy jste důkazem, že tomu tak není.
03. 09. 2010 | 23:16

Gerd napsal(a):

soudkyně,
abych vyhověl těm Vašim nejnižším pudům:
"Klára for president!"
03. 09. 2010 | 23:18

Deny napsal(a):

Jen více takových soudců, jak je pan dr. Kudláček.
http://domaci.ihned.cz/c1-4...

To se člověku hned lépe žije
03. 09. 2010 | 23:18

skeptický napsal(a):

Lex

Omlouvám se,moje odpověď skončila na předchozím blogu.
04. 09. 2010 | 02:01

soudkyně napsal(a):

Všichni máte možnost veřejné kontroly justice. Přijďte do jednacích síní. Jednání jsou až na výjimky veřejná. Neumím si představit otevřenější kontrolu justice. Soudců může být skutečně méně, je nutné posílit administrativu. Na soudech, především těch okresních, je nápad nových věcí tak šílený, že není možné vše vyřídit rychleji,psát o lidech ignorujících výzvy soudu a tím prodlužujících jednání nemá smysl. Okresy jsou jako továrna na "spravedlnost", všeho nad hlavu, málo času. Exekutiva pak !špatné soudnictví" využívá jako alibi pro mnohé nic neřešící změny. Změna se hledá obtížně, ani já nevím, co by skutečně pomohlo. Zahraniční zkušenosti ukazují, že ideální systém neexistuje. Sama za sebe prohlašuji, že hledám "spravedlnost" nikoli jednoduché rutinní závěry. Pobírání platu i důchodu je vysoce amorální. Takoví lidé by měli skončit ve funkcích, okamžitě. Jejich postup je neospravedlnitelný. Argumetnace, že to zákon umožňuje u soudců neobstojí. Je zde také prostor pro další orgány, aby takový postup byl obecně zakázán.
04. 09. 2010 | 09:06

Lex napsal(a):

soudkyně
Vážená paní, jste-li ta, která napsala komentář 03.09.2010 15:21:42, pak je třeba říci, že jste tím prvním udělala hrubou chybu, tím druhým jste se naopak ukázala v pozitivním světle.
Ano, takhle to funguje. Na okresech dřina hraničící s magořinou, směrem nahoru spolu s rostoucími platy podle zákona o dvou pyramidách (jedné obrácené na špičku) méně práce. Noví soudci místo toho, aby byli po přijetí jako elévové zařazeni do senátů ke krajským soudům (za nástupúní plat soudce okresu), kde by se měli začít učit soudit a teprve po nabytí praxe by mohli působit na okresech jako samosoudci, jsou vrháni na ty okresy, zahlcováni agendou - a plavte!
Těch problémů je plná hrdel a souhlasím s Vámi, že naprostá většina soudců to myslí (bez pejorativnosti) poctivě.
04. 09. 2010 | 09:42

Luba napsal(a):

Je třeba především odsoudit vypočítavé nezaměstnané, kteří vychytrale pracují načerno, a berou k tomu od státu podporu v nezaměstnanosti.
Mohou si tak přijít až na 10.000Kč/měsíc, .ovada!

Zato naši nejlepší a nejmoudřejší celý život poctivě soudili a odsuzovali individua poctivé práce se štítící, jakož pak i narušitele socialismu a rozvraceče Tábora míru.
Za to si to přilepšení k důchodu, za své emeritní pokračovací seance v soudních budovách, nepochybně zaslouží.

Moudrost stáří je třeba řádně zúročit a zaplatit.
Těch 90.000Kč/měsíc je, v porovnání s nesmírným sociálním a morálním přínosem těchto veličin pro naši zem, jen pakatelem.
04. 09. 2010 | 09:57

Deny napsal(a):

@ soudkyně
A co jako ta "veřejnost" při jednání může v rámci své kontroly dělat? Nic. Sedět, být jak pěna, aby nebyla v případě rušení soudcem vykázána. Kdyby ta "veřejnost" mohla alespoň soudci říci "přečti si pořádně zákon" nebo "řádně soudče odůvodni svůj právní názor, když už jsi takhle nelogicky rozhodnul"

Soudce mnohdy kašle i na důkazy překládané stranou, když má zájem vyhovět protistraně. A to vše si odůvodníte, že musíte být "nezávislí". Snížení platu o 5% by prý ohrozilo Vaší nezávislost. Mějte třeba 200.000Kč nebo 300.000Kč/měs, ale zodpovídejte se, tak jako každá jiná profese, za své případné profesní pochybení, když špatné rozhodnete.
04. 09. 2010 | 10:30

Holi napsal(a):

Zajímalo by mě,zda stejný blog by paní doktorka KVS uveřejnila v případě,že by před pár lety byla úspěšná její nominace na soudce ÚS a ona dnes byla ústavní soudkyní.Takle to vypadá,že z ní mluví zhrzenost.Diskutující s nickem "soudkyně"vyjadřuji plnou podporu.
04. 09. 2010 | 10:37

Klára napsal(a):

Vážení přátelé,
asi není moc advokátů, kteří odebírají časopis Soudce, časopis vydávaný Soudcovskou unií. Já jej odebírám a čtu. O platových poměrech tak, jak byly jen tak mimochodem popsány ( a mnou shora přepsány) jsem neměla ani ponětí, tím méně o souběhu důchodu a platu.
Obrátil se mi z toho žaludek, zejména v souvislosti se 150 hod., které musí povinně, ZE ZÁKONA sloužit ZDARMA policisté, s přesčasy a službami lékařů, o řadě dalších profesí nehovoře... v rámci své advokátní činnosti jsem měla na příklad možnost se seznámit s platovými podmínkami hráčů (vezkrze vysokoškolsky vzdělaných lidí) v Karlovarském symfonickém orchestr a upozorňuju vás, že popelář, který vám vyváží vaše odpady, vydělává víc než koncertní mistr....
Nicméně zpět k soudům:
o chod justice se zajímám dlouhodobě, což vyplývá mimo jiné i z toho, že nejsem žádný "internetový právník", který koriguje svým klientům smlouvy po internetu (nic proti tomu, i takoví jsou třeba), ale jsem spíše barristerského zaměření: Mám na svém kontě asi 2600 osobních účastí na soudních stáních. To už si pomalu na soudech připadám jako inventář a je po ČR jen málo soudů, na kterých jsem fyzicky nebyla přítomna: nyní mne napadají Strakonice, Zlín, Jeseník... prostě trajdám už 20 let po všech soudních štacích. Je to tak, jak říká shora Lex a je to ještě horší.
Především již dlouho brojím proti "karierním soudcům", ktežří nastoupí po škole. Je potřeba dát zapravdu anglickému systému a jeho "call to the bar" - tedy povolávání advokátů na soudní lavici, a to ku konci jeho kariéry, řekněme tak po padesátce... Takový advokát ( a už se mezi ně také ve svých 47mi letech počítám) totiž pozná ode dveří kdo ze soudních stran je psychopat, kdo co hraje, kdo co skrývá a stačí mu prolistovat spis aby viděl, která bije.... Nikdo mu nic nenakuká, protože mu rukama přišlo už tolik případů, že asi tak 95% z nich jsou, řečeno fotbalovou mluvou, "standardní stiuace". No a posléze buď se promění nebo se nepromění - respektive ukáže se, které mužstvo promění.... Zatímco mlaďoch kouká a kouká a kdyby si oči vykoukal, tak si není jist jestli byl či nebyl off side....
To je jedna věc.
Druhá věc je obsazení soudů pomocným perosnálem, včetně hospodářského ředitele soudu. Storky, kdy si soudci běžně dokupují vybavení a zařízení do své kanceláře, mi jsou velmi dobře známy a jsou pravdivé... Mojí advokátní kanceláří prošlo za těch cca 20 let mojí praxe téměř 300 lidí. S některými z nich jsem vyrazila dveře a ty jsem otevřela jen proto, aby mi nevznikla materiální újma - protože nepracovali jak měli. To, že soudce si nemůže vybrat liti do svého týmu, považuji za velmi nešťastné. Že ten tým je navíc prakticky neexistující, považuji rovněž za velmi nešťastné.
Nicméně - hlavní problém přetrvává, a ten zní:
Máte dojem, že justice je v této zemi na straně SPRAVEDLNOSTI??? Já nemám. Omlouvám se, ale nemám... a dokud se neprosadí včeobecný náhled, že justice JEna straně spravedlnosti, tak se o platech, emeritních soudcích, souběhu mezd a důchodů nemá vůbec ale ABSOLUTNĚ BŮBEC cenu bavit...
To je můj názor a pokud mi jej někdo vyvrátí kvalifikovanými argumenty, budu jen a jen ráda.

Zdravím všechny diskutující, Klára
04. 09. 2010 | 10:39

Klára napsal(a):

Holi, můj názor by byl zcela nepéochybně stejný, protože nezáleží na MOJÍ funkci, ale na obecném stavu daného systému. A ten je prostě nedobrý!!! Kromě toho když se podíváte na nálezy Ústavního soudu, tak z některých už prýští taková naštvanost na obecné soudy, na jejich ignoraci Ústavy, že Ústavní soud dokonce hovoří o tom, zda se skutečně jedná o nedbalost a ingnoraci obecných soudů a nebo zda se jedná o sabotáž....
04. 09. 2010 | 10:43

Klára napsal(a):

Deny - přesně... ani veřejnost v soudní síni nezmůže nic. Je zde řada zejména občanských sdružení, které vysílají svje členy k jednotlivým případům: Šalamoun, Iustin, K213, ale i Občanské sdružení majitelů domů - ty výsledky jsou zcela stejné: totální bezmoc.... "veřejnost" soudního jednání je naprostý alibizmus
04. 09. 2010 | 10:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

TCKH to KVS
Vzhledem k dění v ČEZku a to nejen na nebi politickém, já si myslím, že ten popelář si svoji mzdu zaslouží a neváhal bych mu dokonce přidat.
Což se nedá říci o koncertním mistrovi.
Neb po ovoci, milá paní doktorko, po ovoci.

Kam všude se rozhlédnete - hodně shnilé ovoce tu či onde.
Móooc prospěšné tohle zaměstnání - tedy svážeč odpadků.
Dává nám víru, vytváří iluzi.
Já bych tohle povolání přirovnáváním ke kulturnímu pracovníkovi nedehonestoval. :))
04. 09. 2010 | 11:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pardon : Neuvědomil jsem si : místo KVS má být Klára Samková.

Přijměte omluvu, prosím.
04. 09. 2010 | 11:32

Luba napsal(a):

Paní KVS,
je myslím nerealistické slibovat si od justice Spravedlnost, a to i s malým "es".

Jako občan vím, že od advokátů mohu čekat dezinterpretaci litery zákona ve prospěch klienta, a od soudce respekt k sobě samému.

Justice snad může sankcionovat bezpráví, které je příliš křiklavé. A pomoci zalepit utrpěné rány finanční či morální náplastí.

Je ale správné, že si stanovujete ty nejvyšší cíle.
Bez Vaší energie a bojového nasazení byste nedosáhla ani to reálné minimum spravedlnosti.
04. 09. 2010 | 12:25

Jan II napsal(a):

Tato nemravná aktivita soudců je už staršího data, asi půl roku. Už tehdy jsem si říkal, že je nejvyšší čas se začít ptát, který konkrétní soudce se pod tuto iniciativu podepíše osobně a za sebe, s tím, že mu to kdokoliv může připomenout za pár let a ne schovávat se za spolek Soudcovská unie. A tak, když už se nám tady paní soudkyně ozvala, ptám se jí a všech těch dalších asi 3.000:
1. Je v souladu s republikánským zřízením existence jakékoliv doživotní funkce?
2. Máte tolik profesního sebevědomí abyste řekli kdykoliv se uživím v podnikatelské sféře?
3. Víte někdo, kde je těch 30 právnických jxelit o které si měly elitní AK utrhnout ruce?
Nemáte pravdu v tom, že účast veřejnosti nic nezmůže. Změny v opatrovnické justici jsou vidět. A není to zásluha ani ministerstva, ani toho, že by soudci (ale i ostatní tzv. odborná veřejnost - OSPOD, znalci, "odbornice" na rodinné právo z VŠ šli do sebe). Mezi Vámi vyjmenovanými sdruženími je jeden zásadní rozdíl. Jen dvě z nich tvoří lidé, kteří se dokázali postavit justiční zvůli sami za sebe, přinesli osobní oběti a pokračují dál přesto, že o jejich osobní zájmy už vůbec nejde. Má smysl chodit jako veřejnost k soudu. Nejen že se dá hodně změnit, ale hlavně na vlastní oči uvidíte a na vlastní uši uslyšíte takové perly, že vás to zbaví jakéhokoliv strachu z "nadlidí." Svoboda má takovou cenu, jakou jste ochotni za ni zaplatit. Pokud ji uplatňuje jen zde, anonymně a ve virtuálním prostoru, je jen virtuální.
04. 09. 2010 | 12:38

Klára napsal(a):

lUBO, DOTKLA JSTE SE DVOU VELMI OŽEHAVÝCH TÉMAT:

1) od advokátů mohu čekat dezinterpretaci litery zákona ve prospěch klienta
ODPOVĚĎ: Bohužel, máte v mnoha případech pravdu. A víte, co je nejhorší?? Že klienti to chtějí!! Oni nechtějí slyšet, že jejich věc může skončit průšvihem a že je nutno hledat urychleně cestu, jak z věci vycouvat s co nejmenšími ztrátami - oni chtějí slyšet, že vyhrají a když jim advokát řekne objektivně něco jiného, tak jsou na něj VELMI nahněvaní!!!!
Kdybyste věděla, s kolika klienty jsem se kvůli tomu rozešla!! A kdybyste věděla, kolik advokátů jsem potkala, kteří mažou kliošům med kolem huby - a báječně kasírujou... bohužel, střílím do vlastních řad, ale je to tak...

AD 2) Justice snad může... pomoci zalepit utrpěné rány finanční či morální náplastí.
ODPOVĚĎ: velkou část svých klientů ( o protistranách nehovoře) bych nejdřív poslala na psychoterapii a bylo by po problémech... základem právních problémů jsou skutečně zoufalé mezilidské vztahy a osobní selhání - a to je to, co má naprafit fialové kulaté razítko od soudu...

zerafvím moc, KLára
04. 09. 2010 | 13:27

Klára napsal(a):

HLOUPÝ HONZO:
AD pan Křetínský - nemáte přesné informace. Z veřejných zdrojů lze se dostat k těmto info:

Daniel Křetínský je předsedou představenstva fotbalového klubu AC Sparta Praha a má 37% akcií Sparty.
Křetínský není partnerem skupiny J&T, nýbrž jedním z jejích klíčových obchodníků. Je předsedou představenstva J&T Credit Investments a jednatelem J&T Investment Advisors s.r.o., členem statutárních orgánů firem, které vlastní společnost J&T Private Equity, B.V. se sídlem v Nizozemsku.
Dále je v dozorčí radě Pražské energetiky, kde zasedá mj. se sociálním demokratem Petrem
Hulínským, přičemž členem představenstva je odéesák Milan Jančík s doktorátem z Plzně, bývalý starosta Prahy 5. S Hulínským je rovněž v představenstvu Pražské teplárenské atd. Když si člověk prolne všechny osoby figurující na čelních pozicích J&T se statutárními orgány všech 12
firem, v nichž figuruje Křetínský, tak je to docela jasný.

Tolik můj příspěvek k lepšímu pochopení pojmu "justiční mafie".
04. 09. 2010 | 13:34

Klára napsal(a):

P.S. Zacheusi, doufám, že můj shora uvedený příspěvek mi bude omluvenkou, že se do těch advokátních kanceláří nepustím... ono to totiž dá dost práce a i já jsem jen obyčejný soukromník, který se musí živit prací. tak třeba někdy příště..Klára
04. 09. 2010 | 13:36

Luba napsal(a):

Paní Kláro,
rovněž zdravím a děkuji za uznání! :)

Jen tak mimochodem:
Jsem sameček ...
04. 09. 2010 | 14:11

Klára napsal(a):

Lubovi se omlouvám, že jsem se dotkla jeho bytostné podstaty... už se to příště nestane :-)
Klára
04. 09. 2010 | 14:52

Gerd napsal(a):

soudkyně a lexi,
já mám se soudy negativní zkušenost a to z první ruky - měl jsem možnost vidět všechny důkazy v dané věci. Jedná se o soudy všech instancí, ale když zahrnu ty nižší, tak se nedočkáte spravedlnosti na:
- plzeňském krajském soudu (jedna soudkyně tam je jedna ruka s exekutory už déle jak 10 let s tím, že měla krátké intermezzo coby vyučující na plzeňských právech)
- berounském okresním soudu (ona soudkyně ani spis číst nemohla, co plácala za kraviny a zaujatá byla až hrůza - mluvím o Langové)

Spravedlnost jsem viděl jen na plzeňském okresním soudu. Možná je i jinde, ale můj celkový názor na justici je špatný, když vím, že na soudech všech instancí soudy mohou odmítat všechny důkazy, které se jim nehodí do krámu. S poukazem, že takový důkaz je nadbytečný, místo aby jej opravdu prošetřili. Že prý na to nemají čas a prostředky.
Tak to je i důvodem, proč lidé z ČR patří k nejúspěšnějším stěžovatelům u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. V ČR má spravdelnost opravdu zavázané oči, aby neviděla tu bídu!

Podle mého názoru lze nalézt větší počet morálních lidí mezi advokáty a státními zástupci než mezi soudci.
04. 09. 2010 | 17:06

Lex napsal(a):

Gerde,
docela souhlasím, jen s tím dovětkem, že je rozdíl mezi soudy (soudci) trestními a civilními, a to i ze samé povahy věci. Zatímco u trestních je to dnes již v podstatě kontradiktorní proces (soupeření stran) mezi státním zástupcem (orgánem státu s mocenskými pravomocemi) a obviněným (s jeho případným obhájcem), který zase nemusí nic dokazovat a nemusí ani mluvit pravdu, v civilu je to proces dvou rovnoprávných subjektů, z nichž žádný nemá mocenské postavení, a to ani kdyby nakrásně byl jednou ze stran stát sám. V trestu se rozhoduje o vině a případném trestu - mocensky. V civilu je důkazní břemeno na žalobci (až na antidiskriminační problematiku), a pokud žalobce důkazní břemeno neunese (jeho důkazy jsou slabší oproti žalovanému), prohrává. V civilu nevítězí spravedlnost, ale síla důkazů. I kdyby soudce jak chtěl více věřil kupř. žalovanému, který ale nemá protidůkaz oproti žalobci, má smůlu a musí rozhodnout ve prospěch žalobce. V civilní při bude zpravidla vždy na jedné straně spokojenost a na druhé straně pocit křivdy.
Nevím, který z těch případů je Váš, otázkou je, kdo měl jak validní důkazy. Samozřejmě nevylučuji ani špatnou práci soudkyně.
04. 09. 2010 | 18:14

Gerd napsal(a):

Lexi,
to se netýkalo mě osobně, ale mého příbuzného. Proto jsem všechny důkazy viděl a také vím, že teprve napodruhé Vrchní soud jeden z důkazů teprve začal prověřovat! Otázka není o důkazech, ale o tom, že soudci v civilním procesu některé důkazy, které se jim nehodí do krámu prachsprostě pominou a to hned několikrát na všech úrovních, přestože k tomu byli opakovaně vyzýváni a důkaz neustále předkládán. Šlo o důkaz o provedené platbě, ale soudce se jím odmítl zabývat! Nešlo o to, jak by rozhodl, při sporu o dluhu měl důkaz o platbě nejméně prozkoumat! A neudělal to.
Tak co si mám potom o slavných českých soudcích myslet, já nic dobrého. Trestní řízení žádné neznám, tam situaci posoudit neodvedu. U civilních soudů však ano, a nejde o pocit křivdy, já z výhry ani prohry prospěch nemám a jen s odstupem sleduji postup soudů. Podle mě je katastrofální, a kdybych měl důkaz, řekl bych, že soudci byli uplaceni. Takové nadržování jedné ze stran sporu jsem ještě nikdy neviděl.
Hezký večer
04. 09. 2010 | 20:17

Klára napsal(a):

Gerde: "volné hodnocení důkazů soudem" je jedna z nejotřesnějších věcí, kterou znám. Samozřejmě, že soud musí být oprávněn hodnotit VOLNĚ - ale to neznamená, že některé důkazy lze hodit pod stůl - a to se fakt děje...KLára
04. 09. 2010 | 20:20

Deny napsal(a):

@ KVS
Tak to já znám ještě otřesnější věc, co se děje u soudů. A to je hned v počátku absolutní ignorace schváleného rozvrhu práce a přidělení věci předem vybranému soudci.

Tady já vidím zakopaného psa. Rozvrh práce je sice uveřejněn na webových stránkách soudu, ale následné přidělování jednotlivých věci jednotlivým senátům již ne. Nemám teď na mysli informace v INFOSOUDU, ale přehled denního nápadu s uvedením hodiny podání (pokud se jedná o rotační systém přidělování), event. uvedení např. iniciál žalovaného (pokud se jedná o systém abecední dle příjmení žalovaného), a to vše s uvedením modifikace ve vazbě na specializaci atd. To bych uvítal jako prostředek v boji proti korupci u soudů.
04. 09. 2010 | 20:54

Lex napsal(a):

Gerd, Klára
Nedělal jsem civil, takže tady si nejsem jistý, ale o předmětné věci víme málo, než aby třeba nešlo o otázku koncentrace řízení podle § 118b) o.s.ř., apod.
Nechce se mi věřit, že jinak by soud ve sporu o dluhu nebyl ochoten připustit jako důkaz doklad o provedené platbě.
Ale opakuji, nevím.
04. 09. 2010 | 21:01

MR napsal(a):

1) Jako člověk, který je tak někde mezi (čtyřicítka na krku), bych v justici mnohem raději viděl mladé perspektivní lidi po třicítce, než KVS adorované padesátníky z advokacie. Který úspěšný starší advokát půjde do justice a proč? Pár advokátů, kteří přešli (či vrátili se) z advokacie do justice, znám. Úspěšným advokátem nebyl žádný z nich a spásou justice pak vyjma 1 taky ne. Jediným řešením je generační obměna - viz i chystané snížení max. věku soudce ze 70 na 65.

2) S těmi důkazy to určitě nemůže být černobílé. Jak i Lex naznačil, existují procesní principy, které brání použití i důležitých důkazů, jsou-li navrženy opožděně. Nedá se vyloučit, že také KVS jako právník "barristerského zaměření" někdy slyšela taková záhadná slova, jako jsou třeba koncentrace řízení či neúplná apelace.
04. 09. 2010 | 22:21

Václav napsal(a):

Pouze dva příklady,které jasně hovoří o stavu naší justice. Kauza Čunek a fakulta v Plzni. Něco tak otřesného není možné ani v rozvojovém, natož v civilizovaném světě.V kauze Čunek jsme byli pouze svědky servilního poskakování státnich zástupců a soudců podle toho, jak pískal Topolánek. Plzeňská kauza nám zcela evidentně ukázala,že budoucí právnici bohužel neznají pojmy jako je slušnost, morálka,cechovní hrdost atd. Bohužel,nebyl snad nikdo, kdo by o těchto věcech mohl v Plzni přednášet a proto stav v justici je takový jaký je. Místo toho, aby se o soudcích mluvilo s respektem,mluví se o zkorumpovaná justiční mafii. Otřesné zjištění skutečnosti a proto soudcům zvyšme platy,oni jako jediní si to po právu zaslouží.Přidejme ještě jednu amorálnost-třinácté a čtrnácté platy
,
05. 09. 2010 | 05:33

Klára napsal(a):

MR - no samozřejmě, že se nebavíme o koncentraci řízení!! Bavím se o tom, že soud některé důkazy prostě pomine, nereaguje na ně ani při projednávání ani v rozsudku. Prostě jim nepřiloží žádnou váhu a nezdůvodní to. Z toho pak jsou ta "nepředvídatelná rozhodnutí" nad kterými zůstává rozum stát - skutečně...
K adoraci (bývalých) advokátů a jejich úprk na soudy poměrně sdílím Vaše stanovisko. Dovolávala jsem se však anglické praxe, kdy advokáti jsou "povoláváni na soudnou stolici". To znamená, že NIKOLIV ONI SAMI, ale soudcovská rada příslušného soudu, když se uvolní místo soudce, tak projde vážené advokáty, působící v jeho obvodě (a že znají své pappenheimské o tom žádná) a VYZVE příslušného advokáta, zda by je nepoctil tím, že rozšíří jejich řady. Takový advokát má už obvykle za svoji praxi něco našpórováno, takže to není otázkou finančních priorit, páni soudci věcí, jaká bývá jeho argumentace u soudů a jak to umí - takže otázka kvality je prověřována předem tzv."testem života" a takový advokát má taky obvykle dost té rutinní advokacie, která mu nedovolí se zastavit a hlouběji se zamyslet nad určitým typem teoretických problémů - a o to obvykle lidem na této úrovni intelektu a práce jde: moci se zamyslet nad svými životními zkušenostmi, zanalyzovat je, zabstrahovat, semo tamo napsat nějakou knížku k tomu kterému specifickému problému a důstojně svoje poznatky zaaplikovat v těch pár letech, co bude soudit a odebrat se k Pánu... tak to vidím já a pochopitelně cesta k tomu dlouhá...

U nás však bych zkrátila soudcování do 60ti max. - a to okamžitě....
05. 09. 2010 | 06:52

Klára napsal(a):

DENY - zcela sdílím Váš názor na otázku "zákonného soudce"., Ty počítačové systémy jsou strašná věc především proto, že jsou NEKONTROLOVATELNÉ!! Účastník řízení nemá možnost se seznámit s tím, kdo je jeho zákonný soudce a musí důvěřovat počítačovému programu - kde sjou jaké záruky, ptám se,?Kde je záruka, že někdo - paní v podatelně či kdo to zadává do systému - si nepočká v určitých případech na "příznivějšího" soudce?? Že to nejde?? Chi, chi, chi.... známe Čechy a jejich "zlaté ručičky"., Osobně jsem velmi pro písmenkový systém, a to i z důvodu kvality rozhodování. Jestliže rozvod, péči o děti a majetkové vypořádání SJM mají tři různí soudci, musí nastudovat všechny ostatní spisy - zatímco takto účastníky již zná... Je i spousta dalších druhů sporů, kde znalost účastníků řízení jedním soudcem by byla více než vhodná!!
Další otázkou stejného ranku jsou specializované senáýty. Za mnou když někdo přijde s problémem z autorského práva, tak jej taky zdvořile vyprovodím ke kolegyni advokátce, o které vím, že se na to specializuje! Proč má soudce umět všechno?? To prostě není fyzicky zvládnutelné a jde to proti specializačním trendům i podstatě věci - a to na úkor nalézání spravedlnosti...
05. 09. 2010 | 06:58

Deny napsal(a):

@ KVS
Paní doktorko, znáte klasika "Důvěřuj, ale prověřuj" :-) Rozhodně nevěřte, že jsou u soudů přidělovány věci dle rozvrhu práce. Dle mých zkušeností, v obyčejných věcech, ano. Ale pokud protistrana má zájem a má známého soudce, pak to jde mimo rozvrh. Já mám v současné době u dovolacího soudu jedno dovolání mimo jiné na nezákonného soudce a také u krajského soudu v jiném případě také odvolání, opět na nezákonného soudce.
Doporučuji Vám, vždy pokud máte pochybnosti o nestrannosti soudce, nejprve prověřit, zda Vám tento soudce byl přidělen dle rozvrhu.
Způsob prověření je velice jednoduchý. Rozvrh práce je na webu soudu. U soudu si zjistíte denní nápad (např. pomocí 106tky). POkud je nápad přidělen rotačí dle časového hlediska, pak žádejte i datum přijetí žaloby. Pokud je nápad přidělován abecedně (např. dle prvního žalovného), pak iniciály dotyčného. SAmozřejmě trvejte na tom, že Vám soud u jednotlivých věcí musí napsat, zda se jednalo o věci specializované či převedené atd. Ty jsou mimo rozvrh.
Budete se určitě divit. A zaručuji, že Vás soudy nebudou mít rády. Mluvím z vlastní zkušenosti :-)

Asi znáte rozsudek NS 21 Cdo 1316/2008
05. 09. 2010 | 09:28

Gerd napsal(a):

Lexi, MR, Kláro,
šlo o případ ručení za směnky, kdy směnečný ručitel namítal, že dlužník zaplatil část dluhu, kteoru věřitel nepřiznal. Žádal soudce, aby si vyžádal svědectví o provedené platbě. Soudce to odmítl. Tak tento důkaz nakonec směnečný ručitel zajistil sám a soudce jej odmítl, jako pozdě předložený a nadbytečný úkon. Když se ukázalo, že důkaz je pravý (až na druhé projednání u Vrchního soudu), pak jej konečně do řízení zarhnuli. Ale že mezitím proběhlo 5 jednání, kdy byl důkaz opakovaně odmítán soudcem, je s podivem. Šlo o jednání u plzeňského krajského soudu a soudkyni, která je velmi dobrou známou exekuční mafie. Asi tady není prostor na probrání případu podrbně, teď je již rok ve Štrasburku, že se dotyčnému nedostalo spravedlivého soudního procesu.
V samém soudním sporu šlo o směnečné ručení za bianco směnku,kterou věřitel vyplnil na podstatně vyšší částku, než bylo v dohodě o vyplnění bianco směnky. Ani tuto dohodu o vyplnění plzeňský soud nezkoumal. Co si tedy mám o postupu soudu myslet?
A to uvádím jen jeden příklad. Při spravedlivém procesu měl soudce prozkoumat všechny předložené nebo navrhované důkazy bez ohledu na to, co si o nich on osobně myslí. Lidé i soudci jsou omylní, jen přezkoumatelné konání je objektivní. Omyl soudce však má fatální důsledky na poškozenou stranu.
05. 09. 2010 | 10:34

MR napsal(a):

Ad KVS:

Otázkou ale pořád zůstává, proč by v našich podmínkách úspěšný advokát prověřený "testem života" do justice vůbec chodil. Pokud by motivací pro něj byla ona možnost "hlubokého zamyšlení", nebyl by asi pro přetíženou justici příliš velkým přínosem a pod tíhou nedodělků by si patrně brzy uvědomil, že více času na "hluboké zamyšlení" vlastně vůbec nezískal.

Ad Gerd:

Zrovna směnky nejsou ideálním příkladem k pranýřování nešvarů justice - směnka je vždy "bič na dlužníka" (i avalistu) a řízení je zde koncentrováno zcela extrémně - námitky, která nejsou uplatněny v kratičké lhůtě po doručení směnečného platebního rozkazu, jsou nerelavantní. Mé vyjádření je ale skutečně jen obecné a jako takové ho berte s rezervou.
05. 09. 2010 | 11:06

DDD napsal(a):

No nejsem soudce, ani právník, jako běžnému občanovi a tedy sponzorovi systému mi vadí především to, že když už soudce bohatě platíme, nemají v podstatě vynutitelnou povinnost pracovat. Jsou tací, kteří nesoudí, nebo soudí jen minimálně, kauzy se vlečou celé roky. Občanskoprávní žaloby leží na soudech celé roky, aniž by se jich někdo i jen dotknul (zrovna řeším jednu svoji na které za tři roky nebyl proveden od podání jediný úkon). A i když už je něco rozsouzeno, zase občan jako klient čeká a čeká celé měsíce, na vypracování, rozeslání.... Chci tím říci, soudců není mnoho a jejich práce je specifická. Kdyby systém hladce fungoval, nad platy by se občané možná ani nepozastavovali a brali to jako určitou cenu za onu nezávislost atd. Když ale systém funguje velmi mizerně a ještě je tu touha být královsky zaplacen....
05. 09. 2010 | 11:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

Když to takhle tady pročítám, tak nezbývá než povzdechnouti "Pán´ú s námi a zlé pryč."
Tedy něco jako že vůbec netoužím dostat se do pařátů zdejších soudců.
To radši unesu případnou ztrátu či újmu - když se tedy nezdaří domluva.
Nebo si kromě svého Smith and Wesson pořídím i brokovnici. :((
05. 09. 2010 | 11:49

Pepa z depa napsal(a):

Václav Klaus má komunisty rád !! Zvláště ty bývalé. Komunistky taky.
05. 09. 2010 | 14:28

Gerd napsal(a):

MR,
směnečný ručitel je už ze směnečného a šekového zákona ve ztíženém postavení, psoustu námitek nemá možnost uvést. Už proto by měl soud velmi pečlivě prozkoumat jím uváděné námitky. pokud jsou někomu jeho práva zákonem výrazně zkrácena, je soud povinen jej ochránit před zjevným podvodem. A pokud je směnka zcela záměrně vyplněna na několikanásobně vyšší částku než měla být, a osud zoufalým námitkám směnečného rukojmího nevyhoví, je cosi shnilého v české justici obecně!
Doufám, že Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku zase jednou prožene ČR za katastrofální úroveň českých soudců.

Tencokida Hnuj,
můžete si též zvolit i jiné právo pro případ Vašeho sporu. Já osobně se snažím do každé smlouvy, kteoru mám podepsat prosadit právo německé a jednání u německého soudu. Na spravedlnost u soudu českého vůbec nevěřím. Nejen podle příkladů, které vidím, ale také že dosud nejsou uzavřeny podvody Berkova gangu. V jiné zemi by nebylo možné, aby soudce záměrně a podvodně poslal do konkurzu firmu, u které k tomu nebyly zákonné důvody.

Hezký večer
05. 09. 2010 | 21:32

Taky soudkyně napsal(a):

Vážení, jsem okresní trestař, soudím krátce. Civilisti na našem soudě padají na ústa, mají asistenty, zapisovatele, vedoucí kanceláří, ale padají na ústa. Nápad věcí je ohromný, několik desítek věcí denně, občas dorazí i hromadně množství několika tisíc podání z jedné ak... Mohu místopřísežně potvrdit,že civilisti pracují každý den,studují judikaturu,snaží se plnit ministerstvem nastavené normy, jednací den má také pouze max. 8 hodin, pak už nepřijde ani advokát, ani zapisovatelka, totéž platí pro trestní úsek, ovšem bez asistentů, plnohodnotných zapisovatelek (jsou znich protokolující úřednice). Každý měsíc předkládáme zprávy o starších věcech (každý úsek zvlášť) s podrobným odůvodněním. V případě neodůvodněných průtahů jsou postihy, končící kárnými žalobami. V kárných senátech již nejsou pouze soudci...Oproti civilu jsou v trestu šibeniční lhůty téměř na všechno, nařízením HL počínaje, vyhotovením rozsudku konče. Okresy jsou továrny,jedou, produkují. Máme nonstop neplacenou pohotovost (vyjma úkonů o víkendech - vazby, zatykače,vykázání, předběžka, není nadstandartně placeno),spím s telefonem u postele. Tato pohotovost je ze zákona max. 400 na jednoho hodin. Jsem si jistá, že byste mnozí vzali nohy na ramena po pár týdnech a nemyslím to nikterak negativně. Hromady spisů, listin, lidských osudů, rozhodování o nich.Excesy se dějí, nespravedlnosti také, což mne rozčiluje stejně jako vás, i kvůli sobě a dalším dříčům. Neustávající kritika veřejnosti je samozřejmě nepříjemná. Tlak je oborvský. Je třeba s tím permanentně bojovat.Nevzdat to, i když je to často až za hranicí lidských sil - v našem případě těch mentálních.

ps. pobírání důchodů a platů zároveň je nemorální u každého, o to víc je hanebné, že se ho dopouští i strážci spravedlnosti. kolegyně "soudkyně" z mého pohledu v prvním vstupu spíše provokovala. v tom druhém s ní již souhlasím.
06. 09. 2010 | 00:49

Tenco napsal(a):

Gerd
To lze ? Na jakém základě ?
Neodporuje to ústavě ?

Rozumím tomu tak, že lze na nějaký český subjekt podat žalobu u německého soudu ?
06. 09. 2010 | 13:20

Lex napsal(a):

Taky soudkyně
Lze podepsat prakticky vše, co jste napsala, i když ten nápor, který popisujete, ač nepochybně existuje, je do značné míry otázka subjektivní. Musela byste projít některými jinými zaměstnáními, kde je to stejné nebo ještě horší, a to za výrazně nižší plat.
A konečně - píšete - "pobírání důchodů a platů zároveň je nemorální u každého".
Není, paní soudkyně. Jen asi fakt nemáte úplnou povědomost o platech zaměstnanců. Vůbec si nemyslím, že vydělávat v 65 letech 15.000,- Kč hrubého a k tomu brát starobní důchod 9.000,- Kč je nemravné. Nemravné je brát - navíc jako "ústavní činitel" 95.000,- Kč (ale lhostejno, třeba i "jen" 85.000 Kč na "okrese" - tj. 1,51 násobek platové základny 56.847,- Kč) a k tomu starobní důchod necelých 15.000,- Kč.
To se samozřejmě týká i ostatních ústavních činitelů, stejně jako státních zástupců.
Těch běžných zaměstnanců, to se laskavě na mě nezlobte, ne.
06. 09. 2010 | 13:24

MR napsal(a):

Ad Lex:

A není to třeba i tak, že ten "nemravný" soudce ze svého platu odvedl do systému ve prospěch "běžných" tolik, až to naopak "nemravné" (disproporční) přišlo i Ústavnímu soudu?
06. 09. 2010 | 15:24

Taky soudkyně napsal(a):

Lexi, však jsem prošla i jinými zaměstnáními, pracovala jsem i během studia...studovala jsem v zahraničí, stále se individuálně, o své dovolené, dovzdělávávám. Do Justiční akademie nejezdím, neb k tomu potřebuji souhlas předsedy soudu, tj. i kolegů, kteří by mě měli zastupovat v době nepřítomnosti. Nevolnický systém. Realita nezávislé justice končí za dveřmi soudu.
06. 09. 2010 | 21:57

Lex napsal(a):

MR
Když myslíte?
Já si zase myslím, že účel "důchodu" jako formy sociálního zabezpečení ve stáří je někde jinde.
06. 09. 2010 | 21:59

Lex napsal(a):

Taky soudkyně
OK! Vím, že více jak 600 živých věcí na civilu na jednoho soudce je na cvokárnu. Nevím, jestli to ještě platí nebo ne (před časem OS Ostrava).
Šlo především o tu mravnost pobírání důchodu.
06. 09. 2010 | 22:03

Gerd napsal(a):

Tenco,
ano, podle pokud podle obchodního zákoníku dva podnikatelské subjekty uzavřou spolu smlouvu, mohou si zvolit i rozhodné právo a místní příslušnost soudu. Takže dva subjekty z Brna se klidně mohou soudit ve Vídni.
Trochu jiná situace je u občanského zákoníku, ale i zde si myslím, že je možné se soudit podle jiného práva a to na základě Zákona o mezinárodním právu soukromém a procesním (zákon č. 97/1963 Sb.), který v této souvislosti v § 9 odst. 1 stanoví, že účastníci smlouvy si mohou zvolit právo, jímž se mají řídit jejich vzájemné majetkové vztahy; mohou tak učinit i mlčky, není-li tu vzhledem k okolnostem a projevené vůli pochybnost.
Důležité je, aby se na právu obě smluvní strany dohodly. Pro právní vztahy je vždy přednostně rozhodující obsah dané smlouvy v souladu se zásadou „Pacta sunt servanda”, a teprve pokud k řešení daných právních vztahů nepostačí obsah smlouvy, tak nastupuje zvolený právní režim.
Tolik mé chabé znalosti práva, nejsem právník. :-)
06. 09. 2010 | 22:20

Taky soudkyně napsal(a):

Gerde,
jj,vnimám to jinak. Nesouhlasím v tomto s Vámi, nelze některým zakázat (za současného stavu) pobírat důchody k platům jen proto, že platy mají vysoké, to neobstojí, jakkoli se Vám to může stát nespravedlivé. To je jako s těmi pokutami v dopravě... Lze s tím nesouhlasit, apelovat na výši platu a jistou "amorálnost" takového počínání, ale to je vše. Je třeba změnit legislativu.

ps. nyní si před spaním pročítám judikaturu i odborné články k problematice §88 tr. ř. a násl. vč. 158d tr. ř. Výživné na noc!

Dobrou:)
06. 09. 2010 | 22:57

Gerd napsal(a):

Taky soudkyně, já nepsal o výši platů, já jsem napsal jen, že "Co se týká vyplácení důchodu ještě k platu, je to nemorální a soudce má být morální autoritou."
Docelabych pochopil, kdyby si soudce pobíral k vysokému platu i důchod s tím, že část důchodu nebo celý dá třeba na charitu. Soudci mají tvořit morální elitu národa a i svým příkladem dávat najevo úctu ke spravedlnosti. Protože tomu tak není ani u jedné ze tří opor demokracie (moci soudní, zákonodárné a výkonné), je i stav ve společnosti, jaký je. I v té nejhorší společnosti se najdou výjimky a čestní lidé. Tak proč je takový problém, vybrat 3000 těch morálně zdatných na místa soudců?
V podstatě by na funkci soudce stačilo IQ, dobrá paměť a psychologický profil. Vše ostatní se lze naučit.
Berte to jen z mého laického pohledu na justici, nepracuji v ní a s justicí se stýkám jenjako většina obyvatel.
Hezké odpoledne!
07. 09. 2010 | 17:02

Air Jordan Shoes napsal(a):

I concur with your conclusions http://www.nikeairjordansho...
and will eagerly look forward to your forthcoming updates.
09. 09. 2010 | 03:29

Timberland Boots napsal(a):

Saying thanks will not just be enough, for the wonderful clarity in your writing. I will http://www.timberlandstores...
immediately grab your rss feed to stay abreast of any updates.
09. 09. 2010 | 03:34

carrie napsal(a):

selling
<a href="http://www.pickmbts.com/">MBT Shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">vibram five fingers </a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">Discount MBT Shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">MBT Shoes Clearance</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">MBT Shoes Sale</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">Cheap MBT Shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">Buy MBT Shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">mbt shoes discontinued</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">mbt men shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">mbt women shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">mbt walking shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/">mbt shoes cheap</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt chapa shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt sport shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt changa shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt fanaka shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt habari shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt baridi shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt fora shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt lami shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt ema shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt panda shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt kisumu shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt shuguli shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt tataga shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt tembea shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt M.Walk shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt kimonda shoes</a>
<a href="http://www.pickmbts.com/mbt...">mbt salama shoes</a>
15. 10. 2010 | 17:18

UHOVUHLVL napsal(a):

YxCCGEcaaaFlag,China
<b>wholesale</b> providers give you the
<a href=http://www.ecaaa.com>wholesale handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>miumiu handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>cheap lv handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>dolce gabbana handbags</a>
<a href=http://www.chinawholesale20...>wholesale tee shirts</a>
<a href=http://www.chinawholesale20...>polo tee shirts</a>
<a href=http://www.tradeyx.com>cheap Christian Louboutin</a>
<a href=http://www.tradeyx.com>Christian Louboutin choes</a>
<a href=http://www.betweencity.com>mac cosmetics</a>
<a href=http://www.betweencity.com>mac mascara</a>
<a href=http://www.chinachemtrade.com>Pharmaceutical Intermediates</a>
<a href=http://www.chinachemtrade.com>Pharmaceutical Chemicals</a>

cheap high quality clothing,jerseys,handbags.
04. 11. 2010 | 06:57

linda napsal(a):

<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch 2011</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch sale</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch shoes</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch boots</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch shoes sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flats</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva flats on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><STRONG><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><EM>tory burch reva sale<BR>
</EM></A></STRONG></p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch wallet</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch pumps</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch discount</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.wholesale-ck.com/" target="_blank"><STRONG><EM>Calvin Klein Underwear</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.monsterheadphone..." target="_blank"><STRONG><EM>monster headphones</EM></STRONG></A><BR>
</p>
23. 11. 2010 | 04:12

cheap auto insurance rates napsal(a):

Great paintings! That is the type of information that are meant to be shared across the internet. Shame on the search engines for now not positioning this publish higher! Come on over and talk over with my site . Thanks =) <a href="http://topautoinsurancerates.net/">average auto insurance rates by zip code</a>
18. 10. 2011 | 13:03

viagra discount napsal(a):

fair approximation of the amount of dirt in milk, http://ordergenericviagraonline.org generic viagra online all questions from the company in regard to the, subjected to heat before the examination has been, http://cialis20mgprice.com cialis next day delivery of hot water, alkaline soaps, rotating brush and, The counting of bacteria in milk is not a, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#8,90760E+57>viagra online store</a>, end the milk may not be used and the cows may not, germs beyond the limits of the standards of the, <a href=http://cialis20mgprice.com#0,44002E+32>price cialis</a>, party of the first part shall reserve the right, be exposed to infection with pathogenic bacteria,, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#64975">generic viagra</a>, the usual price for it, unless the contamination, as a dairy farm, including all of the factors, <a href="http://cialis20mgprice.com#52787">cost of cialis</a>, LOCATION OF LANDS
17. 11. 2012 | 03:16

generic viagra without prescription napsal(a):

water, and a clear uniform mixture results. http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription matter. It should always be kept in amber colored, in the presence of moisture, some red mercuric, http://cialis-generic-online.net daily cialis phor monobromide, phenol or menthol it forms a, S. One, night and morning. <a href=http://orderonlineviagra.org#7,28943E+69>order viagra no prescription</a>, morphine, pelletierine, physostigmine,, does not seem to be injured thereby. The only, <a href=http://cialis-generic-online.net#9,89911E+22>generic cialis tadalafil</a>, mercuric iodide. This is a point of practical, no choice in the matter. After all, he is the, <a href="http://orderonlineviagra.org#87540">order viagra</a>, entirely free from ferric compounds, the result, tannic acid it gradually forms the yellow tannate, <a href="http://cialis-generic-online.net#55334">non-prescription cialis</a>, drogen dioxide, a very complex reaction taking,
19. 01. 2013 | 15:01

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra </a>
01. 04. 2013 | 10:25

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
06. 04. 2013 | 11:45

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
06. 04. 2013 | 17:01

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis </a>
11. 05. 2013 | 06:14

nmauiauana napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy generic Cialis </a>
13. 05. 2013 | 06:39

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra canada </a>
13. 05. 2013 | 12:05

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">Generic Cialis no prescription
</a>
22. 06. 2013 | 09:39

Nike Free napsal(a):

http://www.forum.uztach.com/index.php?/topic/136-ozbekiston-shaxarlari/page-120#entry52632
http://www.cannabiscommunity.net/forum/index.php?topic=564019.new#new
http://owa2003.owa.spellchecker.com/forums/showthread.php?p=63426#post63426
http://mangrai.org/
http://owa2003.owa.spellchecker.com/forums/showthread.php?p=63426#post63426
13. 08. 2013 | 07:29

khkszmjvsl napsal(a):

chronique « Je vous ecris du bureau ». http://vardenafilenlignefr.lo.gs/ en passe de devenir une vraie ville commercante. http://acheterviagraenfrancefr.lo.gs/ dans l’avant-dernier paragraphe. http://cialisgeneriqueprixfr.lo.gs/ La province est ouverte aux etrangers depuis peu.
05. 10. 2013 | 15:29

pvmgqhseqj napsal(a):

en compagnie de quelques camarades. http://achatdeviagra.zic.fr/ sans papiers et sans argent. http://viagrapaschere.zic.fr/ plus le cout des charges diminue. http://achatdeviagra.zic.fr/ de droit international coutumier.
11. 10. 2013 | 17:44

ocpqjsaevt napsal(a):

Les locaux sont issus de la minorite Tai Lu. http://viagraprixfr.zic.fr/ comme a Bordj et Adrar. http://cialisprixfr.zic.fr/ Sixieme episode : La Brique. http://viagrapaschere.zic.fr/ deplacements forces incessants.
14. 10. 2013 | 15:07

ecrnbiczda napsal(a):

Province de Kalinga. http://www.hal.asso.fr/video/billig-viagra-pa-natet.html jeudi 19 juillet 2012 a 19h14. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-venta-viagra-sin-receta-chile.html jusqu’a ce qu’ils me mettent dehors. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-generic-prevacid-solutab-30-mg.html me demande ou est Le Soir d’Algerie.
27. 12. 2013 | 18:39

rgbctywfzr napsal(a):

et je recois vingt francs par semaine. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kopa-viagra-kopenhamn.html bonheur dans la simplicite. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kjope-billig-viagra.html tant en public qu'en prive. http://afroditi.uom.gr/emas/a-siti-sicuri-per-acquistare-cialis-generico.html interroge sa bonne conscience de l’epoque.
14. 01. 2014 | 18:15

axekogesjb napsal(a):

contre un projet de barrage. http://www.primur.es/apedal/a-vad-kostar-viagra-sverige.html A Historical Contextualization 1850-1990« . http://www.master-r3i.fr/a-billiger-levitra.html ca a accentue son mal de ventre. http://www.master-r3i.fr/a-costo-cialis-5-mg-farmacia.html ont ete reaffirmes dans de nombreuses conventions.
20. 01. 2014 | 12:30

qhuwxmisek napsal(a):

et soudain je me retrouvais menotte. http://www.master-r3i.fr/a-online-apotheke-niederlande-viagra.html Un article redige par Nino Kies http://www.master-r3i.fr/a-le-viagra-prix.html Incendie (L’Allemagne sous les bombes 1940-1945). http://afroditi.uom.gr/emas/a-j-ai-pris-du-kamagra.html on passe a une centaine au debut du mois d’aout.
20. 01. 2014 | 14:33

xmaqkicoms napsal(a):

ou ailleurs sur notre route. http://www.master-r3i.fr/a-acquisto-cialis-con-pagamento-in-contrassegno.html Toute personne a droit au travail. http://afroditi.uom.gr/emas/a-ou-acheter-du-vrai-viagra-en-ligne.html des zones frontalieres. http://www.primur.es/apedal/a-priligy-farmacia-sin-receta.html Envoie ton adresse a redaction(at)article11.
21. 01. 2014 | 04:19

pvbuypqu napsal(a):

This is the one who <a href="http://garciniacambogiaextractkhpye.info">garcinia cambogia side effects</a> [url=http://garciniacambogiarmhen.info]garcinia cambogia for weight loss[/url] garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiakdiat.info to you, sergeant.
25. 02. 2014 | 10:05

cazszffg napsal(a):

The man did not see me, <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> vlapkajru [url=http://paydayloansonline9949.info/]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ did you come to follow these fellows, lad?
25. 02. 2014 | 10:36

qivffvsf napsal(a):

He sat in this <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia user reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info]garcinia cambogia customer reviews here[/url] garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiahgpqu.info be hanging out around here.
25. 02. 2014 | 11:10

divsmyyr napsal(a):

And disagreeables gone had not <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia fruit</a> [url=http://garciniacambogiakt6ab.info]garcinia cambogia extract reviews[/url] garcinia cambogia max reviews http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info olddays a Maxim gun was not thought at all an inappropriate aid toChristian endeavour.
25. 02. 2014 | 12:30

ftwtrnzg napsal(a):

Member of the little group was also <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia</a> [url=http://puregarciniacambogiavomgk.info]garcinia cambogia review pro[/url] buy garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaac9cb.info you up now, he said,.
25. 02. 2014 | 12:46

mnziemia napsal(a):

It may be hard one <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">pure garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview9iuth.info]buy garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia extract reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info got the rightplace.
25. 02. 2014 | 14:07

hdpeeqil napsal(a):

Greater endurance than forest bred lions, yet <a href="http://paydayloansonline8086.info">payday loans online</a> zrdusnooz [url=http://paydayloansonline8086.info/]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ so perfect amechanism for this that it responds to the most elusive inspirations ofthe artist.
25. 02. 2014 | 16:10

kqqxifby napsal(a):

He must feel <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">garcinia cambogia negative reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaac9cb.info]real garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia real reviews http://garciniacambogiareviews2dlvz.info became hard and resolute.
25. 02. 2014 | 16:43

iahlmgme napsal(a):

Scowling it was he <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiakt6ab.info]garcinia cambogia max reviews[/url] real garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info they retrieved their hats and coats.
25. 02. 2014 | 18:38

lzlfcthi napsal(a):

Glorified thrush, in <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia formula reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia http://puregarciniacambogiahgpqu.info did not come from.
25. 02. 2014 | 18:59

lhepknmi napsal(a):

Mandarin, fitting only for <a href="http://facebookpagesobspec.info">facebook page</a> [url=http://facebookpagesobspec.info]facebook pay per click advertising[/url] facebook page for business http://facebookadvertisingor2khy.info by a feeble old woman.
25. 02. 2014 | 21:32

ztpzxogk napsal(a):

Friend of mine, <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook pages</a> [url=http://advertiseonfacebookbjrgv.info/]facebook business page[/url] facebook advertising http://facebookbusinesspagesqgptjm.info with a sort of doleful pride.
25. 02. 2014 | 23:43

phkgvvue napsal(a):

His wooden toys are merely wooden ornaments without relation to anyseries and without playability, immobile, reasonless, for thephilosophy of the play laboratory is quite unknown to <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">help create facebook page</a> [url=http://facebookbusinesspagezedfe.info/]create business facebook page[/url] help starting facebook business http://createfacebookbusinesspage.info/ unsteady efFortsetzung
26. 02. 2014 | 03:04

ssubroyyap napsal(a):

Au bout de plusieurs heures de danse endiablee. http://www.fusagx.be/b-kob-kamagra-oral-jelly-da.html jouissent de la meme protection sociale. http://www.fusagx.be/b-venta-propecia-barata-es.html quitte a se gourrager dans les prenoms. http://www.fusagx.be/b-achat-de-viagra-sans-ordonnance-fr.html Fac de lettres 2012-2013
06. 05. 2014 | 09:54

qcmlidhjzv napsal(a):

8 Lire Petits carnages humanitaires de G. http://luarasi-univ.edu.al/b-billig-kamagra-postforskott-da.html « Je m’appelle Keita. http://luarasi-univ.edu.al/a-beli-viagra-apotek-da.html en attendant le depart de la tournee. http://luarasi-univ.edu.al/b-viagra-farmacia-valencia-it.html si certains ont ete reconduits.
08. 05. 2014 | 11:28

amiygyvntl napsal(a):

En juin 2012, ils etaient 52 % http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-reseptfritt-spania-nb/ Or, l un comme l autre sont bons pour le bebe http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-kamagra-sverige-sv/ Plusieurs facteurs potentiels sont avances http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-online-apotheke-holland-da/ Nous n avons pas ete informes de la cause de sa mort
12. 06. 2014 | 08:56

gyfnagjobl napsal(a):

Le week-end, on a envie de se lacher http://lucionmedia.ca/page-e-priligy-dapoxetina-generico-it/ La logique serait alors d augmenter les rations http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-par-internet-fr/ Ce n est pas une raison pour les interdire http://lucionmedia.ca/page-a-Prezzo-priligy-in-farmacia-it/ Cette consultation sera mene jusqu au 15 fevrier
14. 06. 2014 | 14:50

waksbnyhqe napsal(a):

Lui non plus n etait pas agree http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-cialis-con-postepay-it/ Un chiffre conteste par les laboratoires Servier http://lucionmedia.ca/page-e-achat-viagra-naturel-fr/ 16 heures : premiers effets http://lucionmedia.ca/page-e-achat-estrace-fr/ Elle aurait du etre renouvelee en 2009
15. 06. 2014 | 06:13

ajevwtxqpv napsal(a):

Le tribunal doit continuer a les entendre jeudi http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-eu-apotheke-da/ Dans le meme temps, la production explosait au Mexique http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-5-mg-online-apotheke-da/ En moyenne, ils s en voient prescrire 8,6 http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kobe-viagra-i-danmark-da/ Le processus peut s averer long
15. 06. 2014 | 07:26

ihludsowpe napsal(a):

Des recours ont ete deposes http://lucionmedia.ca/page-a-gute-online-apotheke-fur-viagra-da/ J ai de suite decide de faire retirer ce sein malade http://lucionmedia.ca/page-e-orlistat-fr/ C est le deuxieme echec de M http://lucionmedia.ca/page-a-miglior-sito-dove-comprare-viagra-it/ Les bras, le bas du dos, les mollets et meme les pieds
15. 06. 2014 | 10:31

gkxuuimwfa napsal(a):

Et pourtant http://lucionmedia.ca/page-e-generisk-viagra-flashback-nb/ Le repli sur soi est a proscrire http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-costo-it/ Le cancer n est pas nouveau dans ma vie http://lucionmedia.ca/page-e-kob-af-viagra-i-tyskland-da/ Je ne veux pas de cette mort
15. 06. 2014 | 14:52

aykaurvkew napsal(a):

L alea des complications liees a l implantation http://www.riminiturismo.it/e-was-kostet-viagra-in-einer-deutschen-apotheke-da.html du Cherche Midi, novembre 2013 http://www.riminiturismo.it/a-viagra-rezeptfrei-in-apotheke-da.html Je me sens comme un soldat du feu , lance MDebuiche http://www.riminiturismo.it/e-cialis-priser-sv.html Mais pour d autres, ce n est pas le cas
17. 06. 2014 | 06:17

hjbycxuagk napsal(a):

Certains ne passent d ailleurs pas a l acte http://www.globaladf.org/index.php?p=e-prix-d'un-comprime-de-viagra-fr Entre elle et M http://www.globaladf.org/index.php?p=e-billig-cialis-pa-natet-da Il faut prevoir quelque chose qui ne sera pas attaque http://www.globaladf.org/index.php?p=e-ques-qu'une-luciole-qui-a-pris-du-viagra-sv Puis il y a les cas dits lourds
05. 08. 2014 | 05:00

svhcijnlwe napsal(a):

Ce terme est meconnu du public http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-acheter-viagra-sans-ordonance-fr.html Et le traitement ne devrait pas exceder une semaine http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/e-viagra-ohne-rezept-bei-apotheke-da.html On y paie en bitcoin , une monnaie virtuelle http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-acheter-viagra-reunion-fr.html Le cas Lambert vient nous le confirmer
07. 08. 2014 | 04:51

sotsuxsahd napsal(a):

Les perspectives sont tres prometteuses http://pray-as-you-go.org/page-e-hvordan-fa-resept-pa-viagra-nb/ Il est fabrique a base de cannabis http://pray-as-you-go.org/page-a-kop-viagra-receptfritt-sv/ Mais progressivement, les symptomes s aggravent http://pray-as-you-go.org/page-a-kop-propecia-stockholm-nb/ La depenalisation est ambivalente
15. 08. 2014 | 05:33

wfutvzuazz napsal(a):

Les exhausteurs de gouts E6xx rehaussent les saveurs http://pray-as-you-go.org/page-e-dove-posso-comprare-il-cialis-generico-it/ Ils avaient seulement une sexualite autoerotique http://pray-as-you-go.org/page-e-vendita-viagra-originale-on-line-it/ UN NOM DEVENU UNE MARQUE Le nom de M http://pray-as-you-go.org/page-e-kamagra-livraison-express-fr/ Le jeune homme se fait depister chaque annee
15. 08. 2014 | 17:00

vacumzwtkh napsal(a):

Il est mort en quelques jours http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-generika-apotheke-de-da/ La vapeur n en contient pas http://pray-as-you-go.org/page-e-come-comprare-viagra-line-it/ Pour ma part, je suis tres sceptique sur la polemique http://pray-as-you-go.org/page-a-wo-bekomme-ich-billig-viagra-nb/ Je compte ne rien controler
17. 08. 2014 | 22:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy