Kdo bude prezidentovat USA??

31. 08. 2008 | 17:23
Přečteno 3217 krát
Teplá místečka komentátorů amerických prezidentských voleb již sice jsou na tomto blogu definitivně obsazena, ale i tak mi to nedá, abych si nepřišprtla..... Zvláště poté, co McCain si na post viceprezidenta vybral aljašskou guvernérku Sarah Palinovou. Po tomto kroku som zmätená ako včela na jar...... Nebylo by na čase se třeba přestat koukat, kdo je černej, kdo je ženská, kolik komu je, kdo je bílej a kdo chlap a začít se koukat na to, kdo má jaké názory?? Tož to bych navrhovala pro paní kandidátku připsat jeden bodík. Se všemi jejími názory rozhodně nesouhlasím, leč nemohu se zbavit dojmu, že mají jednu zcela nepopiratelnou vlastnost: jeví se alespoň odtud, z louže české, býti stále stejné..... což by se u nás skutečně stát nemohlo. Inu, proto taky nejsme Amerika, že áno.......
Další možností by bylo zachovat se dle níže uvedeného textu, který ke mně doputoval z obou stran louže. Taky to není návrh k zahození..... Jen jako předstupeň bych ještě navrhla zvážit možnost v Británii zavést Euro, to pak rovněž v USA a možná by bylo po finanční kryse. Jo..... a taky pléduju za sjednocení elektrických zásuvek. Tyhle rozdíly mne skutečně iritují.TO THE CITIZENS OF THE UNITED STATES OF AMERICA FROM HER MAJESTY QUEEN ELISABETH II

In light of your failure in recent years to nominate competent candidates for President of the USA and thus to govern yourselves, we hereby give notice of the revocation of your independence, effective immediately.

Her Majesty Queen Elizabeth II will resume monarchical duties over all states, commonwealths, and territories (except Kansas, which she does not fancy).

Your new Prime Minister, Gordon Brown, will appoint a Governor for America with out the need for further elections.

Congress and the Senate will be disbanded. A questionnaire may be circulated next year to determine whether any of you noticed.

To aid in the transition to a British Crown Dependency,
the following rules are introduced with immediate effect:

(You should look up 'revocation' in the Oxford English Dictionary.)

1. Then look up aluminium, and check the pronunciation guide. You will be amazed at
just how wrongly you have been pronouncing it.

------------------------

2. The letter 'U' will be reinstated in words such as 'colour', 'favour' and 'neighbour.' Likewise, you will learn to spell 'doughnut' without skipping half the letters, and the suffix '-ize' will be replaced by the suffix '-ise'. Generally, you will be expected to raise your vocabulary to acceptable levels. (look up 'vocabulary').

------------------------

3. Using the same twenty-seven words interspersed with filler noises such as 'like' and 'you know' is an unacceptable and inefficient form of communication.

There is no such thing as US English. We will let Microsoft know on your behalf. The Microsoft spell- checker will be adjusted to take account of the reinstated letter 'u' and the elimination of -ize.

-----------------------

4. July 4th will no longer be celebrated as a holiday.

-----------------------

5. You will learn to resolve personal issues without using guns, lawyers, or therapists. The fact that you need so many lawyers and therapists shows that you're not quite ready to be independent. Guns should only be used for shooting grouse. If you can't sort things out without suing someone or speaking to a therapist then you're not ready to shoot grouse.

----------------------

6. Therefore, you will no longer be allowed to own or carry anything more dangerous than a vegetable peeler. A permit will be required if you wish to carry a vegetable peeler in public.

----------------------

7. All intersections will be replaced with roundabouts, and you will start driving on the left with immediate effect. At the same time, you will go metric with immediate effect and without the benefit of conversion tables. Both roundabouts and metrication will help you understand the British sense of humour.

---------------------

8. The Former USA will adopt UK prices on petrol (which you have been calling gasoline)
-roughly $10/US gallon. Get used to it.

---------------------

9. You will learn to make real chips. Those things you call French fries are not real chips, and those things you insist on calling potato chips are properly called crisps. Real chips are thick cut, fried in animal fat, and dressed not with catsup but with vinegar.

---------------------

10. The cold tasteless stuff you insist on calling beer is not actually beer at all. Henceforth, only proper British Bitter will be referred to as beer, and European brews of known and accepted provenance will be referred to as Lager. South African beer is also acceptable as they are pound for pound the greatest sporting Nation on earth and it can only be due to the beer. They are also part of British Commonwealth - see what it did for them.

American brands will be referred to as Near-Frozen Gnat's Urine, so that all can be sold without risk of further confusion.

---------------------

11. Hollywood will be required occasionally to cast English actors as good guys. Hollywood will also be required to cast English actors to play English characters. Watching Andie Macdowell attempt English dialogue in Four Weddings and a Funeral was an experience akin to having one's ears removed with a cheese grater.

---------------------

12. You will cease playing American football. There is only one kind of proper football; you call it soccer. Those of you brave enough will, in time, be allowed to play rugby (which has some similarities to American football, but does not involve stopping for a rest every twenty seconds or wearing full kevlar body Armour like a bunch of nancies). Don't try Rugby - the South Africans and Kiwis will thrash you, like they regularly thrash us.

---------------------

13. Further, you will stop playing baseball.. It is not reasonable to host an event called the World Series for a game which is not played outside of America. Since only 2.1% of you are aware that there is a world beyond your borders, your error is understandable. You will learn cricket, and we will let you face the South Africans first to take the sting out of their deliveries.

--------------------

14. You must tell us who killed JFK. It's been driving us mad.

---------------------

15. An internal revenue agent (i.e. tax collector) from Her Majesty's Government will be with you shortly to ensure the acquisition of all monies due (backdated to 1776).

---------------------

16. Daily Tea Time begins promptly at 4 pm with proper cups, with saucers, and never mugs, with high quality biscuits (cookies) and cakes; plus strawberries (with cream) when in season.

God Save the Queen.

_______________
P.S. Tímto zdravím Otu Ulče a dalších cca 5 osob z celého světa, od nichž mi text tohoto e-mailu přišel takřka současně. Je dobré vědět, že i humor je globální, nejen enem ty monopoly....:-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Amaro Manuš napsal(a):

letitý souboj slonů a oslů o White House má svůj smysl pro rozhodování jakým kdo asi bude prezidentem, i když jsou věci, které kandidátům budou společné - v USA to hned tak jinak nebude. Pn rozdíl mezi Putinem a mdveděvem také není velký.
Letošek je vzláštní už tím, že spousta lidí by raději Clintonovou než Obamu (a to nejen proto zda má být ve WH ten poločernoch a nebo ženská) a stejně tak jsou rozpaky u řady republikánů z McCaina.
Ale většinou i v zahraničí ti co měli v miulosti raději Cartera a Clintona než Reagana a pány Bushe (sr. i jr.) budou raději když vyhraje Obama. Možná i proto, že přeci jenom to bude dál od návratu studené války.
31. 08. 2008 | 17:38

Blue Jay napsal(a):

Ceska Klara to nechape,

ze upoutat pozornost ctenaru ci divaku neni delka prispevku. Se vubec nedivim ze v CR neni vice Klarek v politice. A to ani nemluvim o kvalite prispevku. Dlouhe zvatlani z Kuchtove Hillary Clinton neudela.
31. 08. 2008 | 18:37

grőssling napsal(a):

Pilsner Urquell už to má v suchu, ještě prodáme Jihoafričanům Budvar a nemusíme se soudit o ochranné známky.
31. 08. 2008 | 18:59

Blue Jay napsal(a):

Groseling?

A proc ne? Vzdyt se ukazuje ze to Ceske umeji delat jini lepe. Bud ti vzorem Skodovka. Z plechove krabice kterou nikdo nechtel udelalo VW svetovou znacku. Sledujes Tour de France? Bez VW by si ta Ceska skodovka s prominutim ani neupskla.A to "ceske" pivo bude podobne. Co je na nem Ceskeho? Podobne pivo se vyrabi v Holandsku, Dansku atd uz desitky let. Cim je Ceske pivo tak unikatni?
31. 08. 2008 | 19:32

Mirka napsal(a):

Taky jsem pro sjednocení zásuvek! Nejlíp aby se všude přizpůsobili těm našim!
31. 08. 2008 | 21:08

grőssling napsal(a):

Ale BJ, tys to nepochopil, Bětka ÏI. tady přece píše do US, že ty jejich slívky z rejže ( jako třeba Budweiser ) se nedají pít, tak jim povoluje ještě tak pivo z JAR ( protože Commonwealth ) no a tam je přece majitel Plzně, že ?
Mimochodem sotva drží předchozí kvalitu. Ležák prý dýl jak 4 týdny nemá ve sklepě co dělat a aby vydržel tak mu dává víc zabrat pasterizací. Ale takový zvratky jako BUD mu Češi dělat tady nedovolí. U vchodu do pivovaru je místo odpočinku Sladkého Koziny. Mohl by dopadnout jako Laminger.
31. 08. 2008 | 21:17

skeptický napsal(a):

The Queen says,that they are not amused.

The US are full of bloody foreigners,and the Brits have it to their teeth with their own.
The proclamation is a fake.

Whoever is going to be the winner is going to be a puppet,just like the one before,same difference.Do not hold your breath.

There are far too many important people dwelling in England,to let their fortunes fall with Euro.
The wise will understand,the ignorant have no need to know.
31. 08. 2008 | 21:47

skeptický napsal(a):

Napadá mne myšlenka : proč nikdo nikdy nevolá po sjednocení zástrček ?
31. 08. 2008 | 22:22

Jirka Cech napsal(a):

skepticky: protoze vsichni europaraziti maji plne ruce prace se sjednocovanim zakrivenosti bananu, balenim koblih, vymyslenim dalsich dani, regulaci a uradu, planovanim lepsich zitrku a dalsi petiletky a taky se zaujimanim rezolutnich stanovisek vyjmenujicich vse, na cem dalsim nez obrana se nemuzou shodnout.
31. 08. 2008 | 22:37

ivan napsal(a):

Pekne, ale ...

Alzbeta by mela zacit se svymi soucasnymi poddanymi, treba Kanadany, Australany, a Novozelandany. Take nepiji anglicke pivo, jejich pravopis s anglickym nesouhlasi, kriket nehraji, a tak dal. Kdyz si nemuze udelat poradek v obyvacim pokoji, at nepokukuje po sousedech :-)

Mimochodem, co takhle scones a cucumber sandwiches k odpolednimu caji?

A pokud jde o americke volby, ani nejde o to ci nazory se nam libi jako spis o to, co padne do oka americkym volicum. Nedivil bych se moc kdyby to byla dostatecne vystrcena brada pred televizni kamerou, ale uz jsem americke volice prilis casto podcenoval.
31. 08. 2008 | 23:11

Baba napsal(a):

Jistěže iritují, iritovat je přece jejich cílem.
01. 09. 2008 | 08:57

Baba napsal(a):

Ledaže by si vytkli iritování jako volební program
01. 09. 2008 | 09:05

VV napsal(a):

Klára, please do not write blogs after playing with electrical sockets, be it in the UK or elsewhere. Get a life for God's sake.

Začněte pít prosím vás o víkendech něco kvalitnějšího a hlavně s mírou.
Zdraví VV
01. 09. 2008 | 10:53

VK-Can napsal(a):

Zdravim skepticky.
Opet vynikajici vstup (ten na Queen).
Jinak co se tyce tech zasuvek.
Evropa vetsinou 220 V, Amerika i Kanada 120 V.
On kdyby se takovy kanadsky holici strojek zastrcil do pasujici zasuvky v prazskem hotelu, tak by asi ten strojek misto holeni tetoval!
01. 09. 2008 | 16:16

buldatra napsal(a):

Zástrčky všech zemí, spojte se!
02. 09. 2008 | 11:29

klarasamkova napsal(a):

VK-Can - to ovšem hovoříte o napětí... já hovořím o tom že v británii jsou díry hranaté a od sebe, ve střední Evropě kulaté a při sobě, u Vás v kanadě jsou taky kulatý, ale ještě víc při sobě než v Evropě, takže i když máte spotřebič s různým napětím, tak se vám vidlice ohne... já vím, problémy jak z bývalého Dikobrazu, ale myslím, že tohle je signifikantní....

VV - pokud máte dojem, že nejsem s alkoholem na výši, máte neomezené možnosti doplnit moje zásoby. Chilské Chardonnay bych prosila v první řadě.... možná Vám dám i cucnout....KVS
02. 09. 2008 | 12:10

VK-Can napsal(a):

Zdravim pani doktorko Vesela.
To napeti je to hlavni, co muze udelat skody. Ta zasuvka je to preventivni opatreni, ktere tem skodam zamezi pro:
1 zapometlivce
2 lidi, kteri do Evropy prileti poprve.

Verte, ze spaleny holici strojek je dost citelna ztrata a to nemluvim o znicene baterii do kamery, fotaku nebo mnoha jinych "nepostradatelnosti".
Znacne to muze dovolenou prodrazit a casto i komplikovat, protoze se mnoho veci prodava v jinych versich zde a Evrope.
Oprava je na jinem kontinente casto nemozna.

Zde jsou lehce k dostani adaptery na vsechny druhy zasuvek a stejne tak i cestovni transformatory napeti.
Cestoval jsem dost a mohu Vam pani doktorko rici, ze mnohokrat mne ta zasuvka usetrila neprijemnosti.
Do Evropy se vetsinou od nas prileti brzo rano a clovek je preci jen trochu unaven a tim i zapometlivy.
Ovsem opacne, tedy z Evropy sem k nam se nic nestane, tedy vyjma toho, ze pristroj nepracuje, protoze zdejsi napeti je nizsi nez v Evrope.
Takze ono je v te rozdilnosti ode vseho trochu.
Ja bych se pridal k panu buldatrovi, jen bych si to dovolil rozsirit :
"Napeti a zasuvky vsech zemi, spojte se!"
02. 09. 2008 | 19:35

klarasamkova napsal(a):

Zdravím srdečně do Kanady! Víte, já jsem taky obyčejná ženská s fénem v kufru a právě proto mne ty zástrčky tak rozčilují. Ty telefonické se sjednotily - proč ne ty elektrické?? Rozdíl napětí a jeho existence jsem nikdy nepochopila... stejně jako ježdění vlevo a vpravo. To jsou pro mne věci, které představují globalizaci....Tyhle blbosti by se měly řešit a posléze též Lisabonská smlouva - rada hospodyňky z kuchyně, já vím, ale trocha hospodyňské logiky neuškodí... Ovšem jelikož v evropských a světových politických strukturách převládají takřka absolutně MUŽI, toto jest zcela evidentně pod jejich rozlišovací schopností a zájmy.... maximálně mají problém s těmi holícími strojky... ach jo, asi jsem příliš feministicky orientovaná... KVS
03. 09. 2008 | 06:16

VK-Can napsal(a):

Diky za pozdravy pani doktorko.
Totez i Vam do Ceska.
Nemyslim, ze jste prilis feministicky orientovana, jen uzivate logicke mysleni. Jinak s tou hospodynkou z kuchyne, o ktere hospodynce je zde prosim rec ? To jste jiste nemyslela na sebe ?

Co se tyce tech muzu, tak bych osobne myslel, ze ty splodiny, ktere obcas svetove nacelnictvo vypoti, jsou vysledkem predevsim diletantskehoho mysleni , nezli pohlavi autoru.
Nicmene vice schopnych zen ve vedeni sveta by jedine veci prospelo!

A s temi zasuvkami ? Vite, ja myslim, ze to sjednoceni napeti el. proudu i zasuvek se podari drive nez sjednoceni svetoveho mysleni.
Jeden by se laicky domnival, ze by to melo byt obracene.
Zdravim. VK
03. 09. 2008 | 19:33

bigjirka napsal(a):

No.. budu třeba vypadat jako přetechnizovaný ignorant.. ale v rozvodné soustavě Severní Ameriky vůči naší je jeden rozdíl, který je podstatně větší než tvar a rozměry zástrčky a dokonce i napětí. U nás se používá ochrany nulováním... v zásuvce je živý vodiž a nulák a ochranný vodič, který je někde s tím nulákem spojen a uzemněn. Kovové obaly spotřebičů se připojují na ten nulák. Kdežto v severní americe má každý barák transformátor a oba fousy v zásuvce jsou "živé" a nezapojené vůči zemi, takže si můžete na jeden vodič zásuvky (kterýkoli) sáhnout.

VK, světové myšlení se snad nikdy sjednotit nepodaří! ještě toho trochu! Chci si ponechat své šílenství!
05. 09. 2008 | 22:54

VK-Can napsal(a):

Zdravim bigjirko.
Jak jste si jiste vsiml, tak pisi "laicky.." . Ono si skutecne musime trochu toho vlastniho mysleni ponechat,

Pani doktorka si to mozna ani neuvedomila, ale s tou zasuvkou dala prst na jeden sice z malych, ale markantnich rozdilu mezi USA a Evropou.
Ty dalsi rozdily?

Jizda autem, stolovani a "slusne chovani".

1. S tou zasuvkou jsme my z americkeho kontinentu na tom hure. Ty adaptery zasuvek jsou zde lehce ke koupi, ale beda, kdo nezna rozdil v napeti, coz je 8 z 10 radovych americanu!
Prijde do hotelu, vybali sve saky-paky a zacne se na osobni uprave. Zapoji se holici strojek ci zensky fen na vlasy, ze ktereho se zakouri a je po parade! Kdyz se jedna o nabijecku baterii pro kameru ci fotak, tak je to katastrofa!
Naopak kdyz totez udela Evropan na nasem kontinente, tak mu jeho/jeji pristroj akorat nepracuje, maximalne slabe vrci!

2 Jizda autem. Ted uz to neni tak strasne, ale byvala to pro mnoho americanu pohroma.
Priletelo se na evropske letiste a jde se vyzvednout najemni auto.
Az potud vse v poradku nez se otevrou dvere auta a zasedne se za volant.
Nejaky ulicnik na tom aute pridelal treti pedal!! Na co ten pedal vlastne je?
99% aut v USA a Kanade bylo automaticka rychlostni skrin.
Spojkovy pedal bylo nezname a exoticke fenomenum!

3. "Slusne chovani" a stolovani vubec. Neni zde dost mista na to, to rozebirat, ale je nutne to brat v uvahu, ze co se muze
zdat neslusne v Evropemuze byt norma slusnosti v USA ci Kanade a opacne!
Mame dlouhou cestu ke skutecnemu vzajemnemu poznani.
Muze to treba zacit zasuvkou.
06. 09. 2008 | 17:29

bigjirka napsal(a):

:-) no, ten severoamerický rozvod je za určitých okolností bezpečnější... v Kanadě jsem málem po příletu utrh' kohoutek na teplou vodu. studená se povoluje doleva stejně jako u nás, ale teplá doprava!... no.. já mám dost sílu (195 a tehdy asi 105 nejen sádlo), nechal jsem toho, když se to všechno kroutilo... pak jsem to zkusil zpátky "přitáhnout" a ejhle... no ale to trafo na elektriku u každýho baráku, to musí mít hrozný ztráty...
nojo... jídlo rychle nakrájet a jíst jen vidličkou, aby pravačka mohla být poblíž pětačtyřicítky Colt nebo Smith & Wesson... :-)

automatickou převodovku tady většina řidičů považuje za potupu. a víc to žere. o dost.
06. 09. 2008 | 21:25

VK-Can napsal(a):

Pro bigjirku.
Nerad bych poskodil zamer blogu pani doktorky tim, ze se dostaneme do automatickych prevodovek automobilu, i kdyz to je zajimavy predmet a mne velmi blizky a znamy.
Ty zasuvky uz jsme "vyresili".

Nova kandidatka na posici vicepresidentky Sarah Palin je velmi zajimava osobnost a urcite o ni uslysime vice nejen pri techto volbach!
Myslim, ze v Cesku by se mela jeji osobe venovat vetsi pozornost.
Podle meho to muze byt osoba, ktera bude ovlivnovat chod velke mocnosti.

P.S.
Automaticka prevodovka da automobilu nejen vetsi spotrebu, ale i znacne snizi vykon.
Da ovsem velke pohodli v hustem provozu, coz v USA a Kanade je beznym ukazem.
07. 09. 2008 | 19:26

bigjirka napsal(a):

no.. já vím, že jsem naskočil trochu technicistně :-)))
a btw, u nás je traffic jam taky... holt jsme zvaklí šlapat pedál a šmrdlat pákou... :-D
08. 09. 2008 | 00:02

bigjirka napsal(a):

A co se týče kandidátů.. Obama se mi nelíbí. Připadá mi takovej vyfouknutej z plastu. My taky máme kandidáty. Poslanec Morava je kandidátem na pověšení za koule do průvanu, Tlustý na titul krále bordelů. hlavně chuť k jídlu a pohlavní svěžest.
08. 09. 2008 | 13:06

VK-Can napsal(a):

Pro bigjirku
Jaka je v USA situace?
Konecny vyber jsou tito dva kandidati.
Puvodne se zdalo, ze Obama bude takovy pruvan, ktery vycisti ovzdusi americke politiky, ale bohuzel zatim se to snizilo na zavan cerstveho vzduchu.

Ono i ten zavan toho cerstveho vzduchu by byl osvezujici v te soucasne zatuchline!
Bohuzel podle meho udelal par poklon pred nekterymi zajmovymi skupinami, nad cimz jsem nijak nadsen nebyl.
Beru to ovsem jako nutne zlo.
Cekam uz ted jen, kdy neokoni vyrazi do volebni kampane s furama hnoje a zacnou ho rozhazovat.
Jestlize ted politika Bushovy administrativy pachne, tak az neokoni zacnou hnojit, tak tady bude do voleb k nedychani!

Navic nam vcera ohlasili volby zde u nas v Kanade.
Na stesti my to mame tentokrat jednoduche.
08. 09. 2008 | 19:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy