PODEPISUJI - Několik vět 2009

09. 08. 2009 | 08:49
Přečteno 18230 krát
Nevím jak Vy, ale já to podepisuju.... už mám těch pravolevých soudruhů plný.... neděkujeme, odejtěte.... pražská defenestrace... nebyl to roztomilý zvyk??Před 20 lety se schylovalo ke konci vlády komunistů nad naší zemí a o tuto změnu jsme aktivně usilovali.

Za 20 let mnozí z nás svým umem, pílí a inteligencí dosáhli profesních úspěchů a blahobytu, o kterém se nám za komunismu ani nesnilo.

Budování soukromého úspěchu jsme vykoupili tím, že jsme až příliš ochotně odevzdali osud věci veřejných do chtivých a chamtivých rukou.

Skandály dnešních politiků sledujeme se stejným znechucením jako někdejší tupost těch komunistických.
Napříč zemí se rozrostl bezprecedentní systém korupce na komunální, krajské i centrální úrovni.

Vstupenkou na lukrativní posty polostátních podniků a organizací s miliardovými rozpočty je legitimace nebo spřízněnost s velkou politickou stranou.

Nepozastavujeme se nad tím, že v zemi, kde je pracovní síla 3x levnější než v západní Evropě, je kilometr dálnice 2x dražší.

Nepozastavujeme se nad tím, že narozeniny primátora či státního úředníka rozhodujícího o miliardách, stojí jeho “oficiální“ roční plat.

Nepozastavujeme se nad tím, že miliardové veřejné zakázky získá ministrova firma s momentálně neznámým vlastníkem - akciemi na doručitele.

Nepozastavujeme se nad tím, že bývalý premiér vydělal desítky milionů na obchodě s akciemi od podnikatele, kterému předtím zajistil miliardovou dotaci.

Nepozastavujeme se nad tím, že výroba tramvajenky s čipem stojí v Praze 10x více než v Londýně nebo v Paříži.

Vleklá vyšetřování, když k nim vůbec dojde, končí tím, že obvinění se neprokázala. Pokud magistrátní úředníci uvíznou v síti policie, tak jedině té švýcarské nikoli české.

V naší zemi lze dnes ustát jakýkoli skandál, za několik dní ho překryje ten další.

Hlavě státu, zaměstnané vlastní ješitností a bojem proti nebezpečí evropské integrace, nestojí korupce za půl slova. I když je to dnes méně okaté, média vědí o čem psát víc, o čem méně, o čem nic. Zatímco v dobách komunismu jsme museli překonávat strach, nyní je překážkou lenost.

Nadáváme na ceny, ale jsme líní změnit banku nebo telefonního operátora. Necháme se stříhat jak ovce.

Jsme líní se informovat, vytvářet si, prosazovat a bránit svůj názor.

Místo přísunu a zpracování informací si vymýváme mozky stupidními seriály. Místo zpráv a názorů čteme v bulváru o celebritách, kdo komu zahýbá a s kým.

Náš národní cynismus se masochisticky vyžívá v tom, jak hrozné panují poměry a sami kromě vymýšlení vtipů neděláme nic.

Ti přihlouplí se ještě rozčilují nad stotisícovými platy, ale miliardové causy jim unikají. Svou lenost pak omlouváme filozofií, že „jsou stejně všichni stejní“ případně „tihle budou ještě horší“.

Za nezájem a lhostejnost k osudu věcí veřejných zaplatíme vysokou cenu. Korupce prodražuje většinu investic financovaných z daní i z obrovského deficitu. Ukrajuje šance našich dětí, na nichž v soukromí tak usilovně pracujeme. Zadlužuje zemi, která bude jednou jejich.

Dvě největší strany si rozparcelovaly tuto zemi s tím, že stejně budeme muset volit jednu znich bez ohledu na to, jak přezíravě se k nám budou chovat. Myslí si, že stačí provětrat strašáky, zahrát na strunu sociálních jistot pro jedny a strunu nízkých daní pro druhé. Technika jejich vládnutí přitom dlouhodobě vylučuje jedno i druhé.

Monopol jedné strany v naší zemi nahradila střídavá a na komunální úrovni i společná vláda dvou stran, které se vždycky nějak dohodnou. Je přitom zřejmé, že i ostatní strany využívají své zaslepeně loajální „fanoušky“, ochotné jim odpustit úplně cokoli.

Vedení velkých stran sází na to, že se budeme bát zahodit náš hlas podporou malých, nových či exotických a že nám nezbude než zvolit jejich oranžovou či modrou košili bližší než toho druhého kabát.

Kolikrát jsme už slyšeli, že “není koho volit“, mnozí volit nechtějí a nepůjdou. Kolikrát jsme svou volbu s pocitem studu nikoli hrdosti, zdůvodňovali menším zlem.
Není snad právě takovýto vynucený hlas z rozumu ten “vyhozený“? Jakou cenu má vůbec náš hlas, když ho dáváme se skřípěním zubů?

Nikdo z nás si nedělá iluze, že by malé politické strany byly lepší a čestnější než ty velké. Moc korumpuje vždy. Ale absolutní moc korumpuje absolutně.

Šance podzimu 2009 nespočívá v konkrétní straně či programu, spočívá ve změně, v tom, že přemícháme již zdánlivě rozdané karty a dáme průchod naší nespokojenosti alespoň ve volbách, když už to neumíme na náměstích.

Nemylme se, dvě největší strany budou určovat osud země i v budoucnosti, ale pokud dnes jejich arogantní chování odměníme, odepřeme jim tím důvod ke změně a k obrodě. Přejeme-li si změnu jejich vedení, případně v nich chceme později najít místo pro vlastní pravé či levé ambice, cesta paradoxně vede přes jejich podzimní volební neúspěch.

Možná jsme se někdy ptali našich rodičů a prarodičů: „A proč jste s tím tehdy něco neudělali?“ Připravujme si dnes odpověď pro naše děti.

Nemusíte to podepisovat.

Můžete to poslat dál. Jiřina Šiklová, Praha 1. Klimentská 17- e-mail jirina.siklova@ecn.cz

Několik vět 2009 - chcete-li to podepsat, prosím, odešlete to i s podpisem na e-mail

viktor.parkan@gmail.com.
Díky. Jiřina Šiklová
Vydáno 02. 08. 2009

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ostravák napsal(a):

My lidi se nad tím vším pozastavujem ,ale nepozastavujou se nad tím ti ,co by nad tím vším měli bdít .
09. 08. 2009 | 09:18

SuP napsal(a):

A dál? Poradí nám Igor Chaun s Monikou? Nebo kdo?
09. 08. 2009 | 09:19

jenicek napsal(a):

Vzpoura proti zavedeným pořádkům vždy vyžaduje dost těch co nejsou přizpůsobeni ("ohnutí") a rozhodují se jaký život povedou, což jsou typicky ti mezi 15-25 lety. Ti starší, i když s režimem třeba nesouhlasí, obvykle nebudou riskovat střet s mocí, proto se omezí jen na kecání. Ovšem když se ten střet "přihodí" tak se většinově přidají k vítězům.
Z demografie plyne, že tady se už nic takového nestane, Paroubko-Topolánka nesvrhnou "klausovy/havlovy děti", protože žádné nejsou. Tuhle zemi zase rozežerou grázlové podporováni svými fanoušky a idioty. Pro ostatní je řešením hlasovat nohama. Nejlépe mimo Evropu, protože ta he na tom všude podobně.
09. 08. 2009 | 09:46

Šolc II napsal(a):

Úžasné psaní. Ale co s tím. Doporučuji jediné řešení. Přečíst si to a virtuálně zdvihnout prostředníček. Fuj s provokací! Fuj již nás nevybudíte žvaněním cinkat klíči. To by se vám líbilo. My by jsme šli proti pánům a vy by jste se v pozadí disidensky smály. Vybojujte si to a my vám potom poděkujeme. Jinak si ty jedy sežerte sami.
09. 08. 2009 | 09:49

xyz napsal(a):

souhlas do písmene...
je načase přestat vést modro - oranžové hádky a zapojit ten poslední zbytek slušnosti, co většině v mozku ještě zůstal...
pro administrátora: zablokujte prosím IP toho pito.ce Tomáše, který otravuje všude kam vleze - nemá to s tematem nic společného...
09. 08. 2009 | 09:51

military scientist napsal(a):

Pěkný článeček přesto nepravdivý. Není to o komunismu, ale bratrstvech dříve založených na principu politické příslušnosti a dnes zase založených na principu politické příslušnosti. Všichni nás straší, že nejsou jako oni. Pro komunisty to byl chamtivý imperialista. Pro "demokratisty" jsou to komunisti. 20 let čekám, když už konečně ten kapitalismus přijde a s ním ta demokracie. Furt nic, stále strašení, stále rozkrádání, stále kolektivní odpovědnost bez viníka a do toho všeho usmívající se politici...
09. 08. 2009 | 09:55

klarasamkova napsal(a):

TO Šolc II vůbec nepochybuju, že si to vyžeru... KVS
09. 08. 2009 | 09:59

Jirka napsal(a):

Paní Samková, vidíte to příliš černě. Trošku se porozhlédněte kolem sebe, sedněte na kolo projeďte se, uvidíte krásnou zem. Stovky starostů, úředníků samospráv, státních úředníků, dobrovolníků v občanských sdruženích, sport. klubech ap. zvelebují tuto zem. Občané šperkují své příbytky. Opravily se kulturní památky. Je to za těch 20 let nepředstavitelný pokrok kupředu. Méně čtěte spekulace v denním tisku a více se dívejte kolem sebe. Nenahrávejte komunistům názorem, že je to vlastně stejné jako za nich. Není to pravda.
09. 08. 2009 | 10:00

koule napsal(a):

Paní Samková, kdybyste to sepsala vy, klidně bych to podepsal. Ale ono je někdy také důležité, KDO ty hezké řečičky povídá. Jak jsem pochopil, autorkou výzvy je Jiřina Šiklová, propagátorka radaru, která se "raději bude mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem". Tahle paní, bývalá komunistka, která se nyní zase přimyká k opačné velmoci, je pro mě nedůvěryhodná. Je to jenom její předvolební agitka, protože kandiduje za zelené, za stranu, která nám už své pojetí politiky předvedla dost názorně. Já tenhle raktát chápu jedině následovně: Nevolte zelené a modré, ti se už napakovali dost. Volte zelené, protože my jste si ještě nestačili tak moc olíznout. Je to jenom jiná forma "mobilisace", kterou před volbami předvádí ODS.
09. 08. 2009 | 10:12

Ikena napsal(a):

Pani Jirina Siklova se mylila 2x.
Nejprve, jako clenka KSC a pote, kdyz svym antikomunismem po Listopadu prispela k tomu, ze si hospodarskou a de facto politickou moc rozebrali modri a oranzovi.
Ano, patrila k disentu, ktery po Listopadu zpackal vse co mohl.

Kdokoli, kdo na pocatku 90. let poukazal na to, ze jsou spatne zalozeny hospodarske zaklady naseho statu, byl oznacen jako pritel starych poradku. Pani Siklova mela nespocet rozhlasovych reportazich na temata STB, KSC KSCM a stale dokola a ted se probudila.
Ne,od techto lidi,jejiho politickeho profilu a angazovanosti za vsech rezimu, nic neberu.
09. 08. 2009 | 10:22

Koule napsal(a):

Pardon ...nevolte oranžové a modré...
09. 08. 2009 | 10:25

argun napsal(a):

Bingo! Chybí ještě Ruml, Gabal, Hybášková, Kostlán, Urban a pár dalších, aby parta profesionálnch ušlechtilců byla zase v novinách. Jedna petice do roka, to je norma, aby byl zářez na pažbě boje s těmi co jsou fuj...rozuměj, hlavně tedy prezident. Blíží se Velký Listopad, reformátoři se začínají rojit. A bude hůř. Petice jsem podepisoval jen do 89, tehdy to mělo mělo smysl, řekl bych. Mám 2 prosté otázky na Vás.
1. K čemu a komu je ten text užitečný?
2. Pokud existuje racionální odpověď na ad1) pak druhá zní - jak sto hoven?
Děkuji srdečně.
09. 08. 2009 | 10:35

stále rebel napsal(a):

Pro Ikena.
Šiklová byla vedoucí stranické skupiny a já v ní tu soudružku pořád cítím. Toto jsou jen předvolební politické hrátky skupiny lidí kolem VH napojených na SZ. Šiklová kandidovala do EP na kandidátce SZ. Pokud Topolánka nahradíme Šiklovou, Štětinou a podobnými, tak si moc nepomůžeme.
09. 08. 2009 | 10:41

argun napsal(a):

Vypadla věta - Vážená paní KVS, jste přece mimořádně inteligentní žena. Máte to zapotřebí? - Omlouvám se. Otázky jsou tím pádem směřované na autorku. Děkuji za pochopení.
09. 08. 2009 | 10:58

Mari napsal(a):

Dobrá zpráva - mladí se už organizuj:

http://www.ceskapiratskastr...
09. 08. 2009 | 11:05

klarasamkova napsal(a):

argun a další... máte pravdu, že je důležité, KDO to píše... a také se VELMI ztotožňuji s Vaším názorem ohledně staré partičky. Já do ní nikdy nepatřila, takže si to můžu dovolit říci.
Svým způsobem bohužel však paní Šiklová napsala přesně to, co sama cítím a jak to cítím. Jelikož já sama nikam nekandiduji a kandidovat nehodlám, neb se hodlám držet výhradně svého čertovského právnického kopýtka (teda - pardon, v říjnu kandiduju do představenstva České advokátní komory, ale to se snad nepočítá...) pokuste se na to pohlédnout jako na myšlenky, které jsou moje...

Stále přemýšlím kudy z toho ven (a Jirko, jak to skutečně je, vnímám velmi dobře - naposledy předminulý týden v Maříži, když jsem purpostřed vší té krásy a cyklistických výletníků z obou stran hranice v Maříži malovala svůj hrnek..) a... možná bych to věděla, ale.... to je přece záležitost lidí o generaci mladších i než jsem já!! Proč tento text musela napsat Šiklová a nikoliv někdo, komu je, dejme tomu, 30???
09. 08. 2009 | 11:09

crystal napsal(a):

Kláro, než podepisovat petice jiných, co takhle založit nějakou důvěryhodnou stranu a "jít do toho"?

Měla byste mou podporu. Mladého nezkorumpovaného talentu z různých oborů by jistě nechybělo... teď když kukrativní pracovní místa chybí doma i v zahraničí.

Aby moc nekorumpovala, dokázala byste jistě zavést pravidla transparentnosti, veřejné kontroly, atd atd.

Myslím, že jinudy cesta do lepší budoucnosti nevede. Ale, mám obavy, že ta cesta může být pro jakékoliv opovážilce s nadějí na úspěch životu nebezpečná...
09. 08. 2009 | 11:11

Ostravák napsal(a):

NO NAZDÁR :Koho jste nám to tady předhodila .Až teď jsem to dočet do konce.
Že já to vůbec čet. Přiště radějí začnu od zadu . Mám slabý zrak a škoda si ho ničit .
09. 08. 2009 | 11:11

Král napsal(a):

Taky jsem měl idealistické sklony se angažovat ve věcech veřejných na počátku 90.tých let, až jsem parkrát narazil a zjistil, že polika se dělá v daleko vyšších patrech, do kterých se běžný člověk nikdy nedostane. Zatím zbývá jediná alternativa-přímé řízení z EU tj.větší propojení. Nebýt zákonů přejatých (direktivně) z EU tak bychom již neexistovali.
09. 08. 2009 | 11:14

SuP napsal(a):

Dobře, podívejme se na to prakticky. Dejme tomu, že ve volbách dáme hlasy stranám (je jich na to dost, které by měly zájem o státní podporu) mimo dosavadní silné parlamentní.
Výsledek, který se počítá bude:
17%,17%,16%,8%,6,5%, ostatní pod 5%. Při volební účasti 27%.Vítězná strana zvítězí de facto díky 4,5% voličů, což je cca 2% občanů.
Pokud to bude paroubek (nebo ten druhej), myslí si snad někdo, že si uvědomí to :"TyTyTyTy"?
Prd! chňapne po kosti a spojí se s kýmkoliv proti zbytku ostatních, jen aby z té kosti sežral co nejvíc.
Blbé svědomí se tu nepěstuje. Jenže myslí si snad někdo, že za to nemůžou komunisti se svým 40letým "pokusem na lidech"? Bohužel už si to spousta lidí nechalo vyklofat z mozků.
Nebrečme a přemýšlejme, co s tím. Po dobrém to nepůjde, ale po zlém taky ne, ukradnou-li holé řitě majetky bohatých, většinu bez užitku zničí a zbytek rozfofrují, jako v historii vždycky. Naše nezodpovědné vlády se od poslední krize 1997 chovají stejně ve směru rozfofrovávání, jen zbytečně neničí.
Jak dosáhnout toho, aby stát nedostával k probendění zbytečně mnoho?
VYHLADOVĚT!
20 let se starám, abych se měl líp. To můžu dělat, i když nebudu zbytečně vydělávat. Nebudu-li vydělávat, nebudu platit daně. A může mi je socan zvedat do alelujá. Přidám se k en-výron-mentalistům, co si pěstují všechno, včetně vlastní marjány na zahrádkách, aby měli své vlastní, zdravé, nepředražené. Dočkám se globálního oteplení a ušetřím za otop.
Kůrva já už se těším!
09. 08. 2009 | 11:16

Targus napsal(a):

To KVS:

Teda vy jste ale líná. Že to omastí Langer s Bendlem, to bych chápal, ti si tu opisováním blábolů z jiných hnojařin chtějí nalapat pár zcela zpitomělých voličů, ale přetisknout něco s cizím podpisem bez jakéhokoli pokusu o přihození alespoň jedné maličké originální myšlenky?
Aspoň ty chudáky slovenské cikány ze Šarišských Michalan, co si nesmějí ukrást ani tu pitomou telku, jste tam mohla zamontovat, abyste nevyšla z ochranářského cviku.
Takhle to vypadá, že si z blogu děláte soukromý byznys, coby pronájem reklamní plochy... :-(((
09. 08. 2009 | 11:26

Karel napsal(a):

Nad tím co Vy zmiňujete se nesmíme pozastavovat, protože tím bychom přiznali závist neschopných.Nikdy jsem se třeba nepozastavoval nad tím, jak jeden z ředitelů z Ředitelství silnic a dálnic zaplatil za oslavy svých 30.narozenin 750 000,- Kč. Je přeci věcí tohoto mladého odborníka - vystudovaného muzikologa jak naložený se svými poctivě vydělanými penězi.A tak si aspoň s vděkem přečteme či se podíváme v televizích na líčení utrpení, které jsme prožívali v komunismu, jak nám rádi předvádějí nadšení komsomolští umělci.A v sobotu jsem si se zájmem přečetl v MfDnes jak StB používala při výsleších sérum pravdy a zaujalo mě, jak svědek pan Janků, který se najednou po dvaceti letech na to rozpomněl, se dožívá uctihodných 88 let. A tak se teď teprve zlobím, proč toto sérum není uvolněno do prodeje, aby i ostatní se mohli dožívat tak vysokého věku nebo tozase bude jen pro vyvolené??
09. 08. 2009 | 11:27

Selen napsal(a):

Roky jsem nepřeposlal řetězový email, ale teď jsem to udělal. Výzva je to velmi pravdivá, což je vidět už na prvních příspěvcích do diskuze. Co takhle místo brblání "k čemu to je" se trochu zamyslet? Nad prostoduchostí, která z mnoha z vás udělala skalních příznivce ČSSD a ODS. Dát hlas někomu jinému by neznamenalo jeho propadnutí už jen při troše kolektivní inteligence. Není problém přeci během chvíle vytipovat z desítek malých straniček těch pár (prsty jedné ruky), které mají skutečné osobnosti a racionální program. Ale ne, že, lepší bude z nenávisti Paroubka volit Topolánka a naopak, bez ohledu na jejich bezskrupolózní zoufalou amorálnost. Radši ty jiné označit pejorativně za "profesionální ušlechtilce" nebo "pravdoláskaře" apod. a vhodit hlas své srdeční velkostraně se škodolibým dlouhým nosem na tu druhou. Marnost nad marnost. Co si takhle uvědomit, že tomuhle našemu malému státečku by stačily jen tři věci: zodpovědné hospodářské vedení, tvrdý boj s korupcí a pořádek v justici a policii. To se ale u nás překrylo "velkými" tématy jako radar nebo daně. Přitom proboha živýho, vždyť je uplně jedno jestli daň bude rovná nebo progresivní, jestli tu bude stát radar nebo ne a jestli se bude platit 30korun poplatek nebo ne. To jsou jenom dílčí kraviny, které naprosto nic neřeší. Ach jo :(
09. 08. 2009 | 11:29

klarasamkova napsal(a):

Targus, já nikam nekandiduju, alespoň ne v politice...

ovšem za to, že na blogy mastím cizí mešlenke můžete zase vy, moji diskutující: chtěli jste po mne kompletní porozumění romské problematice s návodem. Kurńa, já už to mastím půl roku a nestíhám vůbec nic jiného, včetně blogů.. víte, do čeho jste mne to uvrtali?? Žá je na to, blbec jeden, skočila... ale máte pravdu, já už zase začnu psát sama samička.... KVS
09. 08. 2009 | 11:32

klarasamkova napsal(a):

Mari - TO JE VONO!!!!!
09. 08. 2009 | 11:34

Pepa Řepa napsal(a):

To KVS
hezký, nic proti obsahu, ale je to asi tak věrohodný, jako kdyby "I cat get no satisfaction" zpívala Bobina Ulrichová nebo takovýto stvoření, co zpívalo s Inkognito kvartetem.

Argun to napsal za mě.
Podělali na co šáhli, Jířu mám v oblibě je to veselá kopa, ale má už po sezóně. Těžko se vstupuje podruhé do stejné řeky, když už nohy nesloužej. Francouzské hole kloužou.

Tady bych si dal náramnej pozor, až se zase začnou houfovat kocábovití, urbanisté, tydlitáti a jiní úlové.

Nepochybně přispěchá místní korektní redakce a začne čepovat své pato(č)ky.

Napochoduje nepochybně Stejskalova Salvation Army složená z džendrtet a multi-kulti zvěrozvěstů.
Možná vytáhne redakce i své kostlány ze skříně.
Pencova Lízika se přidá.

Místní Oriany Fallaci vypotí napínavý seriál kolik trenýrek Karla Gotta vlastnila STB.

Mihalco se stane dopisovatelem v Sillicon Valley a popíše poprsí Alice Bendové. Hledej, šmudlo pravil klasik.

Jste zkušená žena, milá dámo.
Může Vás něco překvapit?

Na zpěv těchto sirén není třeba zalévat uši voskem.

Oba jsme přece voliči té jediné smysluplné strany.
Balbínovy poetické.
09. 08. 2009 | 11:46

Deny napsal(a):

Hezky napsáno. Proč by nemohla mít bývalá komunistka či disidentka pravdu? S tím, co napsala se ztotožňuji, ale stranu Zelených stejně volit nebudu. Je třeba volit nové lidi, nové strany, a to SZ není,
09. 08. 2009 | 11:50

Mari napsal(a):

Dík Kláro,
jsem ráda, že se mnou někdo souhlasí.
09. 08. 2009 | 11:55

Deny napsal(a):

@ KVS
Vážená paní Samková. Přeji úspěch v ČAK. Už připravuji nějaké ty stížnosti na Vaše kolegy a kolegyně (přesně v duchu výše uvedeného článku, neboť bojuji proti korupci a rozkrádání), tak chci mít v ČAK nějakou spřízněnou dušičku :-)))

PS. Jak uvedl již předpisatel, být toto Vaše prohlášení a Vy kandidovat do sněmovny, už tam máte můj podpis a už Několik vět rozesílám dál
09. 08. 2009 | 11:58

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, petici Několik tet podepíše i Belinda Femina za všechny džendrtety.

Škoda, že zrušili obch, dům Teta.
Moje teta, tvoje teta , parole.
Já to vypouštím. Parole.
09. 08. 2009 | 12:05

Jiří V. napsal(a):

NEVĚŘÍM !
Nevěřím této výzvě, ačkoli ji sepsala paní Šiklová, která je mi sympatická.
PROČ?
"Nevolte velké strany" je hlavním mottem výzvy. Pomůže ale, když budeme volit Zelené nebo TOP09, jak výzva naznačuje?
Vždyť obě strany stojí na ultrazkorumpovaných Bursíkovi a Kalouskovi.
Chápu výzvu špatně, nebo máme ODS opravdu vyměnit za TOP09? Je-li to vtip, pak se nepovedl...
09. 08. 2009 | 12:07

Karel napsal(a):

Takže jinými slovy :

VOLTE TOP 09.
Volte Kalouska a jeho padáky. Volte Bakalu jeho podivné privatizace (OKD v ceně okolo 80 mld. Kč včetně 40 000 bytů - koupeno vše za necelých 10 mld.).

Volte ODS B team, ať dokončí, co evidentně gangstersky prorostlá ODS nestačí zvládnout sama. Předtím Šiklová pomáhala vytvářet SZ, teď zase TOP 09. A pořád dokola.
09. 08. 2009 | 12:10

Deny napsal(a):

@ Karel, Jiří V.
Copak tu nejsou i jiné menší strany než TOP09? Navíc TOP je sice nová strana, ale se "starými strukturami" Takže se vlastně o novou stranu nejedná.
09. 08. 2009 | 12:13

lurker napsal(a):

Text nenapsala Šiklová. Není to petice. Jak to vzniklo?
Čtěte
http://www.louc.cz/10/21108...
nebo
http://www.ct24.cz/blogy/me...

Šmíd bohužel slíbil ČT24 exkluzivitu (výjimku má Louč) a proto to nemůže dát sem na Aktuálně.
09. 08. 2009 | 12:16

Karel napsal(a):

To KVS - máte pravdu a jste zároveň trapná.

Volte TOP 09, stranu, která nemá program, jen podivné lotry v čele - a hned nějaký brněnský Bács jim jen tak 14 MEGA.
Mezitím lobistické skupiny, např. jeden týpek co koupil 45 000 bytů v ceně 40 000,- Kč/byt, vyjednávají v zákulisí (viz. mediální akce VŠE a LI včele s bývalým komančem Ševčíkem, dnes kovaným pravičákem) státní podporu pro nejchudší v nájemném bydlení, aby ony skupiny mohly začít stahovat peníze nejen z peněz daňových poplatníků, ale i průměrných občanů v nájemném bydlení.

Ano to jsou ty 1/3 západní platy, ale zároveň nájmy blížící se západním cenám.

Vy tomu nestydatě asistujete. Jděte někam, madam.
09. 08. 2009 | 12:18

jan napsal(a):

Do dvou stran musí vstoupit normální slušní lidé, kteří jsou si vědomi nebezpečí hrozícího kolapsu rozkradeného státu a účastnit se na změně správy ČR! Jinak to nepůjde bez krveprolití a obětí!!! Jediná šance, využít demokracie!!!
09. 08. 2009 | 12:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane lurkere,

díky za odkaz, to je hodně zajímavá úvaha. Škoda, že jí sem kolega Šmíd nemůže dát (o té exkluzivitě vím, jsme tak dohodnuti od začátku. Plně ji chápu a respektuji).

A jen pro zajímavost: paní Šiklová se již dva roky nemůže "rozhoupat" a blog si zde otevřít. A to to do ní "hustím", kdykoliv ji potkám ;-)

Libor Stejskal
09. 08. 2009 | 12:23

Čochtan napsal(a):

Já nebudu volit stranu, která nemá ulité miliardy ve Švýcarsku z dřívějších desetiletí samovlády, ani jiné strany, které dostávají miliony od uhelných baronů a miliardářů (bývalých soudruhů ředitelů státních podniků).

Nedám hlas ani straně, která má v názvu "Dělnická". Nic proti dělníkům, ale když jim nestačila inteligence na akademické vzdělání, neměli by se cpát do politiky.

Moc toho nezbývá.
09. 08. 2009 | 12:43

Čochtan napsal(a):

pardon,
Já nebudu volit stranu, která MÁ ulité miliardy ve Švýcarsku.
trapas.
09. 08. 2009 | 12:44

veverka napsal(a):

Cha,cha,cha to jsem se dneska nad Šiklovým traktátem zase zasmál.Účelové jako vždycky.Doplním to.

Nepozastavujeme se nad tím,že dnes opět naši čelní politici (např. předseda TOP 09)posílají zvací dopisy pro cizí vojáky.

Nepozastavujeme se nad tím,že další členka TOP 09 Vlasta údernice vítá na letišti velkého bratra poníženou častuškou.

Nepozastavujeme se nad tím,že představitelé ODS,TOP 09,SZ a KDU-ČSL arogantně ignorují vůli 70% Čechů a neustále jim cpou americkou radarovou kouli.

Podobné traktáty které tu sesmolila kandidátka za SZ Šiklová mají jeden jediný účel.Dostat do parlamentu TOP 09 a pokud možno i SZ a mít tak dost hlasů pro radar.Toť vše.Všechno ostatní jsou kecy a mlha.
09. 08. 2009 | 12:46

dobrejtro napsal(a):

Je to i tím,že velká část lidí se zodpovědnosti za celek vyhýbá.
Pak místo vize moderního života nastoupí ta podivná hra.
09. 08. 2009 | 13:00

Lila napsal(a):

Paní Kláro,
díky, že jste sem text paní Šiklové dala. (I když to fakt schytáte, ale Vy to určitě přežijete.)

Zmíněná petice dorazila na můj mail 5. srpna, a protože přesně vyjadřuje i moje pocity, svůj podpis jsem připojila, stejně jako hafo mých přátel.

Podle mne ta petice smysl má...

Mějte se moc pěkně; je to fajn, že jste se tu po dlouhé době zase objevila. Pepa Řepa má pravdu v tom, že tenhle lokál už není to, co býval. (A že se letos těch veverek urodilo...)
09. 08. 2009 | 13:07

Kritik napsal(a):

Jestliže se obsah článku týká také jeho autorky, lze jí jen politovat. To je opravdu názor nesvéprávného člověka, který je zmítán negativními okolnostmi kolem sebe. Namísto toho, aby se sám přičinil o změnu popsaného mravního úpadku.

Nicméně, přestože to KVS podepsala, patří to zřejmě jen mezi její občasné úlety. Jinak si totiž počíná (alespoň se nám to tak jeví) jako chrabrá bojovnice proti zlu.
09. 08. 2009 | 13:15

veverka napsal(a):

Lila
"Podle mne ta petice smysl má..."

Ano má.Smyslem je nahnat co nejvíc voličů k TOP 09 a SZ.Úžasný smysl.

Prakticky všechny blogy starých známých pravdoláskovských ksichtů tady (Hvížďala,Tomský,Šiklová brzy se připojí i Gabal,Urban a Hybášková) zde přímo či nepřímo kopou za TOP 09(případně SZ což je ovšem prakticky to samé,je jedno v jaké straně kníže bude).Krásně to shrnul Jan keller zde:

Jan Keller: Překročí TOP sto procent?
http://www.czechfp.cz/site/...
09. 08. 2009 | 13:15

LEVAK napsal(a):

Nevím proč se tak trapný člověk jko je madam Šiklová plete vůbec do něčeho?Mě úplně stačilo,když v TV prohlásila "že se raději bude mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem".Já se vůbec divím tomu kdo jí dál vysokoškolský diplom?Jak vůbec může takto uvažovat a trapně myslet?
„A proč jste s tím tehdy něco neudělali?“ Proto že tu byli takoví krysaři jako byl Václav Havel et company!
Připomeňme si něco z jeho projevů při kterých se zvonilo klíči,které teď mnoha lidem majitelé domů berou:
Za svůj úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí byt výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.
Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme jen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naší povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívážkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout.
Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizi nebo podobné. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme."
PS:tak co madam KVS?Nepřipomíná Vám ten dopis nějaké písmo 90-ti Pragováků?Apropó, TOP 2009 :
Tradice-Odpovědnost-Prosperita – oficiální verze;
Taškařice-Ohlupování-Podvod – pravdivá verze.
Jestli se náro nechá oblbnout od dua K+S tak jako se nechál od Havla a spol. tak už mu není pomoci!
09. 08. 2009 | 13:18

STK napsal(a):

Jeden dotaz k JUDr Samkové-Veselé: Toto je text Jiřiny Šiklové?
Četl jsem jej na úplně jiném blogu už 2. srpna a podepsán byl někdo jiný. Takže kdo je skutečným autorem a kdo je jen šiřitelem tohoto ne zrovna veselého, ale odporně pravdivého textu?
09. 08. 2009 | 13:27

Wiki napsal(a):

Posedlá angažovaností za cokoliv. V řadách KSČ působila od roku 1956, v šedesátých letech byla funkcionářkou KSČ na FF UK a vedoucí stranické skupiny. V roce 1969 stranu opustila. Kdo to je?
09. 08. 2009 | 13:43

Karel napsal(a):

Klára Veselá Samková - její demagogie

Ano, volte medializovanou TOP 09, stranu, která nemá program, jen podivné lotry v čele (padáky, podivná privatizace OKD, Becherovky, ...) - a hned nějaký brněnský Bács jim jen tak 14 MEGA.

Mezitím lobistické skupiny, např. jeden týpek co koupil 45 000 bytů v ceně 40 000,- Kč/byt, vyjednávají v zákulisí (viz. mediální akce VŠE a LI včele s bývalým komančem Ševčíkem, dnes kovaným pravičákem) státní podporu pro nejchudší v nájemném bydlení, aby ony skupiny mohly začít stahovat peníze nejen z peněz daňových poplatníků, ale i průměrných občanů v nájemném bydlení.

Ano to jsou ty 1/3 západní platy, ale zároveň nájmy blížící se západním cenám.

KVS prý tomu nestydatě asistuje?
09. 08. 2009 | 13:52

Indi napsal(a):

Škoda. Většina komentátorů vůbec nepochopila, o co v textu jde - nejde o to, že by pan Schwarzenberg nebo pan Kalousek (to už vůbec ne) byli ideálními "vůdci" národa. Jde, milí lidičky, o ZMĚNU. Pokud naši českou kotlinku budou stále spravovat Paroublové či Topolánkové (ve výčtu lze pokračovat ad libidum), budou si stále rozdělovat posty. Osobně bych uvítal, kdyby SZ a TOP 09 měli v příštích volbách dohromady 55%. To jediné, co máme, je šance je tam nahoře čas od času kompletně vyměnit :-)
09. 08. 2009 | 13:58

STK napsal(a):

To Karel: Proboha, ono vás něco poňouká volit TOP 09?
Volte si koho chcete.
09. 08. 2009 | 14:07

jeden napsal(a):

K těm vyžírkům a defraudantům - čekatelům jste zapomněla přidat svého manžela pana Ivana Veselého, jehož snahy jak se dostat přes cikánský problém k lizu je téměř dojemný. K otázce proč jsme to nechali dojít tak daleko bych přidal ještě bod - proč jsme si nechali cikány přerůst přes hlavu, proč tady trpíme zjevný útlak menšiny - velmi často markantně fyzický, jindy slovní. Kolem jedné demonstrace radikálů se nadělá keců na týden, ale denní fyzické útoky kriminálníků na bílou majoritu nikdo už ani nekomentuje, je jí tolik, že to už ani není zajímavé. Tak až se budete někam podepisovat, nezapomeňte tam taky zmínit českou a celoevropskou touhu zbavit se parazitů z cikánského etnika.....
09. 08. 2009 | 14:22

ali napsal(a):

Indi
no konečně jeden rozumnej návrh...už dost bylo Paroubků, Topolánků, Grebeníčků, Rathů, Sobotků, Ransdorfů (který má novou imunitu a za dvě bouračky a ublížení se teď směje. Jak ho levičáci pochválili a pěli ódy na to, že soudruh je zodpovědný a nevyhýbá se trestu. Kulový! Ten g...er už moc dobře věděl, že sedět nepůjde, tak ,jako Barková, Bušina, Dalík etc.). Sobotka sám ještě nepřeložil stéblo křížem, chytrej jak rádio a co dokázal? Byteček na který si nenašetřil a v čestném prohlášení fabuloval. Je čas na kompletní výměnu, potrestání všech nepoctivých modrých, oranžových(tam jsou všichni), či rudých a zbytek. Dočkají se lidi toho, že ti gauneři půjdou veřejnou uličkou a budou linčováni?
Paní Samková, nemyslím, žeby se lidé nepozastavovali, jen mají vymytý kebule plnými stoly a blahobytem a politiku berou jako hobby. Budoucnost, to je příští neděle, co bude k obědu - vepřová, nebo svíčková?
09. 08. 2009 | 14:24

Boleslav D. napsal(a):

Pani Klaro, pani Siklova,

ackoli je v tom skoro vsechno pravda, musim se pripojit k vetsine diskutujicich a rici - NENI TO VEROHODNE.
Pani Siklova kandiduje za Zelene - podle meho nazoru to byla strana, ktera byla v te koalici stejne hrozna jako ODS. Znicili MSMT.

Situace je bohuzel jeste mnohem horsi, nez se v to m textu pise - i ty podpetiprocentni strany jsou neprijatelne: bud na zaklade zkusenosti (SZ, TOP), nebo proto, ze o nich proste naprosto nic nevime a tezko budeme kupovat zajice v pytli.
Realita je takova, ze tady vznikl system dvou stran. Je nutne je prinutit, aby se zasadne zmenily. Pres bizarni stranicky cesta nevede.
V tom textu pro me chybi i spousta dalsich dulezitych veci...

..
09. 08. 2009 | 14:31

Emissary napsal(a):

Zoufalý výkřik do tmy KVS

Hm, pracovní síla je 3 x levnější než v západní Evropě. A jaká je její produktivita? Cikánům se pracovat nechtělo, a tak se musela pracovní síla dovážet z východní Evropy.

Práce formuje člověka a umožňuje identifikaci a respekt k hodnotám.. Socialista si ztěžuje na konzumní způsob života, ale když se zeptám, v čem vlastně spočívá, začne mě zahrnovat okopírovanými bláboly levicových intelektuálních ztroskotanců.

Máme budoucnost i celá EU. Koncem tohoto století bude EU muslimská a naše republika cikánská. Soudím, že tyto etnika si budou skvěle rozumět. Tolik k budování socializmu a multi-kulturní společnosti na Evropském kontinentu.

Na zbytek bych mohl reagovat taky, ale to bych nejspíš musel sepsat dizertační práci. Jsem líný, paní KVS, a navíc by to nemělo žádný význam.

Nic nepodepíší a kdybych měl něco podepsat, potom toto: až zmizí všechny ty nedokonalosti v myšlení lidí a člověk se začne zabývat i svým vědomím a nejenom bytím, pak teprve bude klid na zemi. Všechno ostatní mezitím jsou jen epizody vývoje lidské společnosti.
09. 08. 2009 | 15:02

Čochtan napsal(a):

Je mnoho nasranosti v národě českém.
A naše vrchnost ? Všechno stejná pakáž. Od vlády, po magistrát. Čím horší a cizejší banda, tím víc se pro ní mohou přetrhnout a na vlastní národ serou.

Manželka synovce nedávno rodila. Dvojčata, rizikové těhotenství. Víc než 12 hodin jí odpírali císařský řez, že je o 20 000 Kč dražší. Nakonec ji ho museli dát. Zbytečných 12 hodin.

Na druhé straně, cikánek co skočil do vody ač neuměl plavat, za něj by klidně zaplatili miliony. Že to teď SNAD zaplatí rumunská pojišťovna to už nehraje roli. Jisté to není, a důležitá je ta předposraná ochota naší vrchnosti.

Omlouvám se za mnohé výrazy, ale jsou případy, kdy mluva klášterních schovanek není na místě.
09. 08. 2009 | 15:24

im napsal(a):

Jak bizarní podobu má předvolební boj - je po vajíčkách, lze to zkusit s výzvami, přímo peticemi, nejlépe takovými, které názvem připomínají minulosti zašlou slávu ???

Ta "výzva" se mi nelíbí, už proto, že sugeruje čtenářům(viz řada diskutérů), že její autorkou je paní Šiklová, která je pod ní podepsaná.

Rovněž se mi nelíbí, že pí. Šiklová na tuto hru přistoupila a chlubí se zřejmě cizím peřím.

Zdá se, že nějaká madiální agentura v rámci předvolebního boje o hlasy vypustila pokusný balonek, sondující v blogosféře náladu voličstva a jeho ochotu/neochotu ke změně. Viz dnešní polední příspěvek nicku LURKER výše - odkaz na postřeh mediálního expera M. Šmída ohledně autorství "Několika vět 2009" a jeho putování blogosférou.
09. 08. 2009 | 15:56

Ládik napsal(a):

Já nepodepisuji, co není moje. Podepisuji se jen pod svou práci - za tu ručím.
Nepochybuji o tom, že političtí korupčníci taky podepisují svou "práci". Mají k tomu pravomoc, ale nemají odpovědnost ze zákona. To je pozůstatek socialismu, který je chráněn justicí.
09. 08. 2009 | 15:57

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,
máte samozřejmě pravdu. Ale to je konstatování holé skutečnosti, není zde proč a co dál.
Určitě znáte "mých" pět karet. Co můžete očekávat od společnosti, která tyto karty spálila? Morální rozvrat, absolutní lhostejnost k osudu "této země" i jejich obyvatel, snaha urvat, co se dá.

Za bolševika bylo pro Rusy Česko zemí zaslíbenou. Za dalších 20 let budeme ubožáčci i proti těm Rusům. Mluvíte o třetinových platech. Srandistko ... Ale dobře, myslíte si, že by tento stav - kdy za stejnou práce ve stejném rozsahu a kvalitě dostanete jen zlomek mzdy na západě - byl možný bez spálení těch karet? Asi sotva, také by "tomuto národu" mohlo vadit, že jsme sexuální hnojiště a bordel světa. A dokonce by mu mohlo vadit, že v rychlosti vymírání je na čestném druhém místě za Ukrajinou.

Když začal Putin Rusko stavět na nohy, tak první věc, kterou udělal bylo to, že zdvihl národu sebevědomí a národní hrdost. Bez toho by to nešlo. A také zavřel jednoho oligarchu a ostatním dal najevo, že budou platit, což se stalo. Takže se ze světového dlužníka se stal světový věřitel a průměrný plat se zdvihl za osm let jeho vlády devětkrát (!!!). Vzpomeňte si na mediální řev o režimu KGB.

Co s tím? Nevidím možnost, jak něco udělat. Protože pokud za někoho chcete bojovat, tak ten dotyčný musí za to stát, musíte vědět, že máte jeho podporu a že po Vašem boku bude riskovat i to, že dostane na nos. To v současném Česku nevidím.

Pravda, kdyby získala KSČM 20% a DS 15% tak by se snad něco dít začlo, ta mezinárodní ostuda by byla příliš velká. Ale v zásadě tady nemáte sílu, která by byla schopna něco zásadně ovlivnit. Jako jinde. Musíte si uvědomit, že na západě jsou vlády čím dál víc jen loutky v rukou korporací a finančních oligarchů.
09. 08. 2009 | 15:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, na kterou zemi a zřízení za posledních 2000 let tyto věty nepasují ? Děkuji.
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
09. 08. 2009 | 16:18

Jozef napsal(a):

Ma to patu,nema to hlavu.

Len slepa radikalna kritika.
Pani Siklova slavna svojim sovinizmom a politickym rasizmom uz deklasuje aj vlastny narod.
Ziaden naznak riesenia problemov.
Cielom je zrejme ulovit co najviac prowashingtonskych radarovojnovych poslancov.Obsah vsak mobilizuje aj ku komunistickemu prevratu.
09. 08. 2009 | 16:24

Signatar napsal(a):

100% souhlas, situace zachazi priliz daleko, je nutne vyslat jasny signal, ze povazujeme tento stav za nadale neunosny a neudrzitelny. Toho ceho jsme svedky, uz davno neni o politice, ale o pouhem prerozdelovani koristi zvane Ceska republika. Kdo si chce pripomenout korupcni a podobne skandaly ODS nebo CSSD navstivte - http://www.nevolte.cz
09. 08. 2009 | 16:44

meyla napsal(a):

Unavujici, nudny zalozpev kancelarskych reformatoru a nepolitiku. Navrhuji neco jineho. Chtejme po nasich politicich prosazeni vetsinoveho volebniho systemu - budeme mit vice stran (jako v Senatu), ale vitez nebude kulhat na obe nohy a bude mit sanci vladnout 4 roky a bez koalic (tj. kompromisu) realizovat svuj program. Proboha proc je to tak tezke (uz od zacatku republiky) se na tom dohodnout? prospelo by to vsem.
09. 08. 2009 | 17:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Víme o šlamastyce, do které nás partaje dostaly, nevíme o partaji, s pomocí které bychom se ze šlamastyky mohli vyhrabat.
Občan, který si váží vlastního voličského hlasu, nemůže u nás volit nikoho. Kdyby nás bylo víc a víc, mohlo by to některou partaj trknout.
09. 08. 2009 | 17:11

synapse napsal(a):

tak to je a je to ještě horší,naše děti budou žebráci ve vlastní zemi - no,možná už ne ve vlastní.Arogance moci je zde bezbřehá.Kdyby jste to napsala Vy,podepíši,ale pod p.Šiklovou se nepodepíši.Řadím ji ke skupině lidí,která se definitivně odkopala "zvacím dopisem",kde žebrá o přítomnost cizích vojáků v mojí vlasti.Již tu jednou takový dopis byl a důsledky trvaly dlouho.Tyhle důsledky by byly skutečně na věční časy,protože amíky by odsud nikdy nikdo nedostal.Jsem z toho,co se tu děje tak nešťastná,že přemýšlím o možnosti volit komunisty-za komunistů mě nikdo nedonutil je volit,až zoufalství z této "demokracie"
09. 08. 2009 | 17:16

Admirál napsal(a):

Mam takový nepříjemný dojem, že paní Samková (potažmo paní Šiklová) přišli s výzvou jak se tak říká "jako s křížkem po funuse."

Moc v tomto státě (a nejen v něm) byla již privatizována. Ti, co jsou námi vyvoleni a mají nám vládnout, jsou loutkami v rukách těch doopravdy mocných, těch co vládnou prostřednictvím peněz.

Ti mají k svému vladnutí vše, co potřebují. Koupili si sdělovací prostředky, policii, soudce...

Vážně si myslíte, že pokud by byl zvolen nějakou shodou okolností do čela státu člověk, který by to s nápravou poměrů myslel doopravdy a začal "těm v pozadí" kazit hru, že by to ustál? Od toho, aby to běželo dál, jako po drátkách by se postaraly Jejich sdělovací prostředky, policie, soudy...

Takže to vidím s výsledky snah měnit svět pomocí petic poměrně černě. Budeme si muset zřejmě počkat, až na nějaký větší dějiný zlom. Aby mohlo být líp, musí být nedřív o hodně hůř.
09. 08. 2009 | 17:31

Rejpal napsal(a):

Podepsal jsem "Několik vět 2009".

Nesdílím obavy řady komentátorů, že se jedná o propagaci buď TOP09, SZ či KDU-ČSL. Tyto 3 strany považuji za přímou součást "modrých". Ani za propagaci strany KSČM, která je součástí "rudých". A dokonce ani za podporu "pirátů", kteří snad ještě svou barvu nemají, ale už jejich sesterská strana uspěla ve volbách do EP ve Švédsku.

Podepsáním jsem především vyjádřil nechuť s ostudnými českými politiky, kteří sami nemají vůli zanechat dosavadního činorodého konání především pro své vlastní blaho.

Myslím, že předvolební doba je jediné období, kdy politiky zajímají voliči. Proto je pro voliče dobré nejen zamyslet se nad možnostmi volby některých stran, nýbrž si i zavázat politiky lovící jejich hlasy ke kontrolovatelným závazkům pro případ zvolení. Stejně tak čekám, že politologové vyhodnotí závazky (a tím i věrohodnost) politických stran s období před minulými volbami.
09. 08. 2009 | 17:35

Petr Havelka napsal(a):

Tohle miluju, místo "trefnosti" tohoto textu se tu řeší "kádrové profily" osob, které výzvu šíří nebo "oprávněnost" braní si posvátného názvu Několik vět do huby.

Inu, přesně tohle onu výzvu potkat muselo. Bude z ní opět taková "omáčka z chili" pro hašteření pravých a levých stojů spatných, podsouvání zlých oumyslů, vyřizování personálních oučtů.

Odložme ideové brýle. Několik vět 2009 je bohapustá pravda. V rybníce se nám převalují dva vyžraní líní kapři a nikde žádná štika.
Co zbylo za dvacet let z tehdy vzniknuvšich stran v Polsku,Maďarsku? Jaký podíl na moci má Hzds a Mečiar? Akorát Slota se dostal k malinkému lizu.
Na zdejším "stranickém trhu" máme dva molochy, dva prďochy a občas se na výsluní prodere skrček, kvikne a zdechne.
Občané si vyvolili nomenklaturu a drží si ji slepě dál. Proč se tu vytváří stav permanentního ohrožení "čehosi" "čímsi"? Protože je to pro nomenklaturu výhodné.
Novinářská "žumpa" jim ještě jde na ruku bulvarizací své "scény".
Sládek měl pravdu, shrnout je do Vltavy. Ověšat kandelábry, vhodná Via Appia by byla dálnice na Brno. Cromwella Schwarzenberga na ně, rozpustit a vypustit.
09. 08. 2009 | 17:45

trotl napsal(a):

Paní Samková pěkně a výstižně napsáno. Jenom tu lenost v textu bych rozšířil ještě o strach. Pro ekonomicky činné je strach z toho, že pokud něco řeknou a nebo udělají jsou na dlažbě. Za socializmu se kádrovalo přes kádrová oddělení pěkně papírově a černé na bílém, dnes se kádruje skrytě a pomocí telefonu. Je to daleko horší než tehdy. Vlastně křivé jako všechno v tomto státě, na tomto kontinentu a jako ve světě.
09. 08. 2009 | 17:55

radek napsal(a):

třeba kdyby Langer nerozpustil finanční policii, tak by se i něco vyšetřilo...
09. 08. 2009 | 17:57

trotl napsal(a):

Nemá ten parkan v e-mailu náhodou něco společného s lumpenproletariátkou ministriní pro všechno Parkanovou. To by bylo potom pěkné faux-pas.
09. 08. 2009 | 18:00

radek napsal(a):

trotl

ano, např. prof. Klener mi sdělil, že hodně jeho kolegů nekritizovalo Julinkuv tunel z obavy o místo..., pěkná to demokracie po modré...
09. 08. 2009 | 18:00

Karel Mueller napsal(a):

Milý admirále,
to Vaše moudro obsažené v poslední větě věděli už staří Římané.

Lze přidat dvě moudra:
- Moc korumpuje a absolutní moc korumuje absolutně (Lord Acton)
- V politice jsou lidská hloupost a egoismus neomezené (E. Beneš).

Samozřejmě, do toho totálního hnoje se to asi celosvětově dostane. Ovšem tentokrát může lidstvo opravdu zajít.
09. 08. 2009 | 18:04

vlk napsal(a):

Paní šiklová to zformulovala celkem dobře. Asi k pěti bodům mám výhrady , ale celek je pro mne bez vady. Podepsal bych. Klidně.
Otázkou je - co dál po onom podpisu.
Jít a volit stranu, za kterou kandidovala nebo snad i teď kandiduje paní Siklová? Tu stranu, která dělala všechno možné i nemožné, aby tenhle , s odpuštěním, dobře popsaný bordel uderžela co nejdéle funkční?
Nebo je to snad výzva hodit lstek komoušům?

nebo , no nebo s e začíná plnit velký sne elegána zdejších blogů -Pepy Řepy! O tom,že z Blaníku vejedou balbínovci v plné zborojia změní tenhle svět?
Ještě o tom podumám. Obecně se mi ta možnost s Balbíny zdá býti nejlepší.

jenže příští volby , alespoň pro mne, budou ještě také o jednom podstaném bodu:
Totiž o tom, zd a bud e nebo nebud e teď rozkradeno zdrvaotní pojištění. Na tom s e ještě oba velcí grázlíci nestačili shodnout. Modrý už to chtěl stihnout sám a nedat oranžovému líznout, takže se to nepovedlo.Pokud modrý grázlík vyhraje,tak tentokráte s emu to už jistě podaří. Dokáže tohle zvrátit můj hlas pro Balbíny?
Starna paní Šiklové ,bhužel, už dokázala,že jí to rozkulačení zdravotního pojištění jaksi vůbec nevadí....
09. 08. 2009 | 18:54

Petr Havelka napsal(a):

Pane vlku, jednou to bude o zdravotním pojištění, podruhé o důchodech. Nějaké "nosné" téma si strany vždycky vyPRrují.

Politik musí mít pocit, že mu furt něco hoří u prdele, jak je v klidu, vymýšlí levoty.
09. 08. 2009 | 19:11

Patton napsal(a):

To Signatar a další:
Jaký signál, když jsou ONI hluší? Snad studenti do ulic, ostatní se k nim přidat? Neumíme vyjádřit svůj nesouhlas a odpor s politikou (mírovými prostředky). Jsme spotřební srabi, kteří si hlídají své živobytíčko. Ještě na tom zřejmě nejsme tak špatně, aby se to dalo srovnat s bídou "proletariátu", který nemá co ztratit. Ještě máme zřejmě co ztratit a nechceme to ztratit. Přitom ovšem svinstvo nahoře vidíme a díky tomu, že zatím lze nadávat beztrestně, tak nadáváme. A závidíme, že ONI VYVOLENÍ byli ve správnou dobu na správném místě, většina národa nikoli (cinkala nebo poctivě pracovala). Na vykoupení akcií neměla poctivé prostředky jako veksláci a spol. Takže pravděpodobně tyto pokusy typu Několik slov jsou pokusem vzchopit národ z letargie. Konkretní kroky bude muset ovšem udělat nějaký dobrodruh na Facebooku, ve správnou dobu, až nebude opravdu již co ztratit. Volby to v našem volebním systému nevyřeší.
09. 08. 2009 | 19:22

Petr Havelka napsal(a):

Petice je forma politické angažovanosti občana, která je zajímavá tím, že na rozdíl od jiných forem politické angažovanosti občana má ještě menší efekt než ty ostatní (atentát, vzpoura, korupce, vstup do politiky). Petice jsou za všechno možné, a sem tam i za něco rozumného, ale nikdo se jimi nezabývá (jinak řečeno: všichni na ně serou). Petice má ustálenou formu a ustálený následek.

http://necyklopedie.wikia.c...
09. 08. 2009 | 19:25

Alois napsal(a):

Patton: jseš tak starý, retardovaný ši co? Češi vždy předem myslí a potom konají. Konat a teprve potom myslet? Kdo by byl takový hlupák. Udělej signál a všichni tě budou mít za blázna. Copak je nám tak zle?
09. 08. 2009 | 19:55

zdenek napsal(a):

Nebudu se nyní,s Vaším dovolením,vyjadřovat k osobě paní Jiřiny Šiklové.Musím ovšem,chtě-nechtě,zopakovat jeden názor,který jsem již jednou nedávno uvedl na tomto blogu:"Nejvíce nebezpečná vlastnost je lidská lhostejnost".G.B.Shaw.Za bývalého režimu každý nadával a každý něco riskoval:jeden to,že mu nevezmou Aničku na gymnásium,druhý,že nevezmou Pepíčka na průmyslovku,třetí,že nedostane výjezdní doložku do Jugoslávie,další,že nedostane škodovku či byt v paneláku na pořadník,atd.Dnes nikdo nic neriskuje a všichni mlčí!Proč?Napadají mě slova Jiřího Ješe z Rádia6.Nenastavěli nám zde ty stovky marketů a nepořídili desítky televizních programů jen proto,aby nám ucpali ústa?Se svým svědomím si to musí každý vyřídit sám a před svými dětmi,kteří do toho rostou též!
09. 08. 2009 | 20:05

kormoran napsal(a):

Ano vzhledem ke stavajici a pretrvaji problematice, mne stale nuti ohlizet se nazpet do minulosti, ne az tak davne.
Totiz na co by mel byt CECH hrdy?
Na "ceskoslovenske" legie 1914?
To je asi tak vse!
Rok 1938- polaci nam dodnes davaji najevo nasi priposranost, s tim ze oni ,ac vedeli, ze je Hitler smete se postavili.
O kolik by cechu bylo mene v pripade odporu o milion ? dva ? tri? Tezko soudit- dle meho nazoru chybel ten pravy "ON".
1968- stejna situace chybel "ON"
1989- predani moci od soudruhu , soudruhum jinym!
Muj nazor je ten , ze chybely obeti za "svobodu", asi si opravdu cesi zaslouzi nynejsi stav, bohuzel ve statnim znaku , misto ceskeho lva , by se lepe vyjimal vypelichany a priposrany "kocour", potacejici se z priotravene myssi navnady.
Bratr podrazi bratra, deti , vnuci navstevuji sve rodice a prarodice jen proto, ze z nich neco kapne a kuji pikle nad jejich pripadnym dedictvim , kamen sousta cihlu.......
Stale chybi ten pravy "ON" "ONA".http://www.youtube.com/watc...
09. 08. 2009 | 20:06

kormoran napsal(a):

Vlku nekdy se mi z vas chce zrvracet! Lustite krizovky? -Smecka " vlku" na tri - Ksc, nebo vlk na 13 - zaparena p...l.
09. 08. 2009 | 20:15

Lex napsal(a):

Na „Několik vět 2009“ jsem příteli, který mi je asi před týdnem poslal, odpověděl:
„Tenhle MANIFEST TOP 09, Věcí Veřejných, či Starostů a Nezávislých, mě teda
neoslovuje. Ne, že by nebyl pravdivý, ale je to zase jenom reklama - VOLTE
NÁS. Není to návod na změnu. Protože "NÁS" - to je ty jedině správné, kterým jde
zase jen o koryto, o nic jiného. Nové subjekty se starými ksichty. Tak nějak
se dostala do sněmovny Strana zelených, později B-tým ODS.“
A k blogu KVS nyní dodávám: Přátelé, demokratická revoluce proběhla v roce 1989. Žádná další jen tak nebude, ať se píší jakékoliv petice, rezoluce, manifesty. Že jsme šanci, která se tehdy naskytla, s odpuštěním „zprasili“, je věc jiná (celkem přesně to nedávno vystihl V.H., jenže s ním to je těžké, napsal to dobře, ale jakoby se na tom nepodílel v nejvyšší ústavní funkci, obdobně, jako byla skvělá jeho řeč v Rudolfínu zjara 1997). Teď jsme odsouzeni k trvalé evoluci. V rámci jedné velké pravicové a jedné velké levicové strany s několika málo významnými (co do volebního výsledku – ne co do koaličního potenciálu) satelity, jako je to jinde ve svobodném světě. Myslím, že voliči se už dost poučili s Unií svobody, se Čtyř (tří, dvoj) koalicí, s různými ad hoc uskupeními (jako tomu bylo pro předcházející evropské volby – kde je Evropským demokratům a těm všem jiným dneska konec?). Odhaduji, že ještě jednu generaci to bude trvat, než se politická scéna skutečně zkultivuje a poměry budou ne formálně demokratické, jak je to nyní (protože ve skutečnosti tu existují vítězové voleb – třeba i za pomocí přeběhlíků - jako majitelé moci), ale reálně demokratické.
Hezký večer! Lex
09. 08. 2009 | 20:23

Lex napsal(a):

P.S.
A to jsem nevěděl, že autorem má být (jak snad vyplývá z příspěvků na tomto blogu) paní Jiřina Šiklová. Tohle vědět, tak jsem ho poslal do .. k šípku podstatně razantněji.
09. 08. 2009 | 20:32

myloš napsal(a):

4 Lex a mnozí další:
proboha lidi, trochu čtěte a až potom komentujte. Z příspěvků na blogu naopak vyplývá, že Šiklová to nepsala, ale přeposlala.

4 Petr Havelka:
záchvat smíchu prý prodlouží život cca o 14 dnů. Svojí větou "na výsluní se prodere skrček, kvikne a zdechne" jste mi daroval 6 týdnů. Dík.
09. 08. 2009 | 20:51

Karel Mueller napsal(a):

myloš:
Mě nedaroval. Protože i po tom kratičkém působení skrček nezdechne a jeho konto se nejspíš slušně zvýší.
09. 08. 2009 | 21:07

milansmid napsal(a):

to all:

Na facebooku vznikla skupina "Několik vět 2009". Ale zatím má jen 100 členů. Jinak opakuji - text nepsala paní Šiklová, ale na blogu dfens-cz
http://www.dfens-cz.com/
ho umístil anonym s přezdívkou Sudetentscheche.
Některé detaily jsem uvedl zde
http://www.louc.cz/10/21108...
09. 08. 2009 | 21:13

danny66 napsal(a):

to: Petr Havelka, naprosty souhlas, ja bych se pod to klidne podepsal i kdyby byl autor kdovi kdo, me nezajima kadrovy posudek udejneho autora, me zajima text a ten je do puntiku pravdivy. Otazka co dal, kazdopadne si na konzulatu v Chicagu vyrizuji pas a volit pujdu, ale koho? (rudi a oranzovorudi neprichazeji vubec v uvahu, mimochodem)
09. 08. 2009 | 21:15

milansmid napsal(a):

adresa skupiny na facebooku
http://www.facebook.com/s.p...
Mezi přáteli je již autorka tohoto blogu a pan Křeček
09. 08. 2009 | 21:16

koule napsal(a):

to myloš a jiní:
A myslíte, že je tak velký rozdíl mezi tím, jestli to paní Šiklová psala, nebo to aktivně rozesílá? Těžko by rozesílala něco, s čím nesouhlasí.
09. 08. 2009 | 21:16

trochu s úsměvem napsal(a):

:-) : Tak já si myslím, že v dosavadním systému není třeba téměř nic podstatného měnit, protože vše funguje tak, jak má (vzhledem k našim "možnostem a schopnostem"...). Ale samozřejmě, nikomu by se nemělo bránit, pokud přijde s nějakým dobrým, konstruktivním nápadem, jak něco změnit a dokáže to prosadit. Systém rozhodně úplně dokonalý není. Ale...jsem přesvědčena, že nejdůležitější je, že my všichni společně chceme pro každého z nás jen to nejlepší.

A teď vážně :
Zdá se mi, že spíš než na orientaci "doprava, doleva", by bylo smysluplnější se zaměřit na "zlepšení funkce státního aparátu": jeho efektivita, profesionalita, max. odstranění korupce...To samo by mohlo přinést zajímavé "ekonomické výsledky", a snad by to zlepšilo i celkový pohled obyvatel na vládu; což je asi dost důležité.... Celá hra (v této době) na "pravicový, levicový" je výhodná hlavně pro politické strany a jejich boj o moc; tak trochu to "odlákává" pozornost od toho důležitějšího a ať vyhraje kdokoliv, jeho prioritou se stává "vlastní prospěch"; třebas zabalený do různých programů, jejichž výsledek bývá dosti diskutabilní (v mnoha případech jde jen o vítězství ve volbách).

Nikdy bychom se neměli smiřovat se lží a nepoctivostí, a to kohokoliv, i nás samých :-). To je jediná smysluplná cesta k nápravě. A je plně v našich rukách a nikoho jiného.

dobrý večer.
09. 08. 2009 | 21:22

buldatra napsal(a):

Případného nerozhodnutého voliče možná přesvědčí vhodná, nevtíravá propagace:

http://www.evlada.cz/images...
09. 08. 2009 | 21:24

Čochtan napsal(a):

Kormoráne, blbě kecáš.
Na co by mohl být Čech hrdý ?
Na legie. Jasná věc.
Na co ještě ? Na spoustu věcí z 1. republiky. Nejen na Baťu.
Na české piloty v RAF, na české vojáky na obou frontách, nejen v Tobruku, na výsadkáře, ...
Na českou emigraci po 1948, nejen na Tigrida.
I ta česká emigrace po 1968 byla převážnou většinou úspěšná. Úspěšná v začlenění do hostitelských zemí. Nadprůměrně úspěšná. Jenže o tom se moc nepíše.
09. 08. 2009 | 21:24

sinai napsal(a):

Levaku,dekuji za jedinou pravdivou a konkretni reakci na cely pamflet.Konecne nekdo oznacil Havla a celou tu bandu disidentskou za lhare.Chtelo by to vyhazet konsely z oken,jinak to nevidim.Vzdyt stare struktury jsou vsude a sazet na mlade?To se mini ti zfetovani a neustale opili vyrustci kteri vyrustaji bez zajmu svych rodicu?Nejsem expert,politice rozumet nechci,ale vychodisko v tom nasem Kocourkove nevidim.
09. 08. 2009 | 21:34

eM napsal(a):

Mně spíš vadí nepracující snědí parazité, které jsem nucen živit ze svých daní. Všechno ostatní jde kolem mně.
09. 08. 2009 | 21:35

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Šiklová jede po zelené cestě, která je podle mne horší než oranžová nebo modrá.
Nicméně symptomy nemoci naší společnosti popisuje dobře. Bohužel bych ji za lékaře nechtěl ani náhodou.
09. 08. 2009 | 21:36

Vilém napsal(a):

Jako popis současné situace je tento text výstižný a je úplně jedno, jestli ho napsal někdo s úmyslem podpořit TOP09, Zelené nebo kohokoli jiného.

Na druhé straně představa, že morálně politickými apely je možné změnit společenský vývoj, je poněkud komická, a celý text je prostoupen dětinským moralizováním, zatímco za negativními jevy, které kritizuje, stojí reálné zájmy a každodenní potřeby v těžce asociální společnosti, kde v boji o materiální zájmy jsou stranou nejen morální normy, ale i zákony, protože vinou všech hlavních stran včetně Zelených se dnes občané musí postarat sami o sebe všemi prostředky (sprostější a hloupější z nich dokonce to dokonce považují za pozitivum a zběsile nenávidí osoby "závislé" na pomoci ostatních) , což je také opravňuje prakticky k čemukoli včetně nelegálního obohacování.
Proto je třeba změnit právě sociálně ekonomické poměry, sociální a daňovou politiku, nikoli planě řečnit o tom, že vyměníme dvě špatné strany za jiné špatné strany.
09. 08. 2009 | 21:37

Targus napsal(a):

To kormorán:

já myslel, že kormoráni jsou černí, a oni jsou asi modří, když se jim chce zvracet z vlka.
Pak je možnost, že to je i černý kormorán a má vole plné nakradených ryb ze sítí, které obhospodařují ptáci modří.
Třetí možnost je, že se jedná o cvičeného kormorána, který má na krku kroužek zabraňující pozřít šlohnutou rybu, takže ji musí přiletět vyblinkat svému modrému pánovi za maličkou odměnu, například malý kousek právě té čerstvě šlohnuté rybky.
Jak to je s vámi, maestro? Taky to dělá ten modrý obojek?
09. 08. 2009 | 21:37

Kristýna napsal(a):

Po přečtení několika diskusních příspěvků pod tímto článkem se ani nedivím tomu, co jsou schopni si námi zvolení a vyvolení držitelé moci ve státě všechno dovolit. Vždyť my voliči a diváci politického divadla sami nejsme schopni se v ničem ujednotit (natož se zmoct k nějakému společnému činu), a místo toho se jen dohadujeme o nepodstatných blbostech a zástupných problémech typu, kdo byla Jiřina Šiklová, která možná ani není autorkou této výzvy. Dáváme průchod svým averzím vůči určitým skupinám lidí ve společnosti, ať už jsou to bývalí komunisté nebo tzv. "pravdoláskaři" či Romové, ale gauneři z horních pater, kteří kradou a podvádějí sofistikovaně ve velkém, se těší obdivu a úctě mnoha občanů, třeba jen díky úhlednému střihu svého šarmantního saka a dobře zvolené vázance. Je tohle normální? Stejně jako kdysi potřebuje tato společnost odvážné a zásadové lidi, kteří si nešvary této společnosti nenechají líbit. Fandím všem, kteří nemlčí a zkouší otočit kormidlem směrem k dodržování mravních a zákonných norem a udržování lidské slušnosti. Ti, kteří si uvědomují mravní bídu dnešní české společnosti a politický marasmus a jsou schopni si poskládat v hlavě jejich příčiny a možné následky do budoucnosti, by rozhodně neměli přivírat oči a mlčet. Po 20 letech od revoluce nás nemůže ukolébat to, jak naše města a vesnice oproti šedivým normalizačním časům zkrásněly. Snad by nás měly zajímat i jiné hodnoty a všechno to, v čem naopak kulháme a zaostáváme, abychom to mohli změnit. Děkuji paní Kláře, že text zveřejnila (čtu ho poprvé), neboť i mně mluví z duše. Stav věcí současných nelze přehlížet. Dosud můžeme svobodně volit, shromažďovat se, využívat petičního práva, tak těchto občanských práv a svobod s rozmyslem využijme. Myslím, že je nejvyšší čas těm nahoře rozdat červené karty. Těch faulů bylo až moc. Takže střídačka!
09. 08. 2009 | 21:39

JakubZ napsal(a):

Myslím, že podobnou výzvu stojí za to podpořit. Aktivity paní Šiklové okolo radaru, komunistů, zelených neznám - až se budeme bavit o nich, budu pravděpodobně stát proti ní. Částečně nesouhlasím pouze s jedním odstavcem - banku jsem změnil před rokem, telefonního operátora změním hned jak mi vyprší 2-letá smlouva a když mám pocit, že se ke mě průvodčí ve vlaku chová stylem "buď rád že vůbec jedeš", napíšu o tom generálnímu řediteli. On to kupodivu nesmete ze stolu, ale prošetřením zaúkoluje náměstka, protože tím průvodčí odhání zákazníka a ředitel má pak menší prémie.

@klaravesela: Osobně vidím dva důvody, proč toto nesepsal někdo, komu je cca 30: 1. Naše generace nikdy podobné výzvy moc nečetla, takže neví, jak mají vypadat. 2. Jsme zvyklí komunikovat přes SMS, chat, e-maily a kdybych poslal podobný dlouhý a nudný text svým kamarádům, málokdo by ho dočetl až dokonce. Zvolil jsem formu poněkud kratší, humornou až sarkastickou. Zaznamenal jsem 33 % kladných reakcí, žádnou zápornou.

Padla otázka, jak z toho ven. Navrhuji následující: Volme TOP09 (v minulých volbách jsem volil Zelené, ale letos bych náš hlas zbytečně neshazoval jeho dělením mezi několik stran a TOP09 má dnes asi navrch navrch), přesto, že za ní stojí ultrazkorumpovaný Kalousek. Pokud ODS prohraje volby, ke kterým měla ještě v červnu dobře našlápnuto a uchytí se někdo, kdo akcentuje odpovědnost, korektnost, upřímnost, apod. ODS snad pochopí, jaký je názor a moc lidu. Za čtyři roky už budou karty rozdané opět jinak (snad lépe?) a můžeme se od TOP09 zase odvrátit. Její vůdci budou čtyřmi roky v Parlamentu zase o něco zkorumpovanější, takže to bude jen na místě. Jistěže porážka ODS znamená, že následujících pár let tu bude vládnout Paroubek s tichou podporou komunistů. Jsem ale ochotný každou neděli jíst pouze chléb a ušetřit dvě vejce na prospěšnější účely, abychom jeho záměry udrželi v rozumných mezích. Toto řešení by mohlo na nějakou dobu pomoci a pak zase sepíšeme nějakou petici... Takový je koloběh života...

Můžete do toho jít se mnou a pomoci mi zlepšit prostředí v ČR a nebo se po volbách odstěhuji do Německa, kde už tuto fázi budování demokracie mají za sebou. Daně, které platím vládě ČR si vezmu s sebou.

Pokud by se moje řešení někomu zdálo příliš bezohledné, odpovím slovy V. Vysockého (v překladu J. Nohavicy): Pravda na světě zvítězí až tehdy, když dokáže to, co Lež.
09. 08. 2009 | 21:40

Martin napsal(a):

Klasický produkt mentální retardace. Několik vět má smysl pouze za nedemokratického režimu. V demokratickém režimu jsou politici zrcadlo společnosti, pro ty pomalejší, jací voliči, takoví papaláši. Podepisování nějakého prohlášení je absolutní nesmysl, nic se nezmění. Teprve až od České republiky nikdo nebude chtít brát dluhopisy a Venca nedostane sociální dávky na ty svoje párky se sójou a lahváče za 3 Kč, teprve pak se něco změní a možná i tomu Vencovi dojde, že volí blbě. Viz Maďarsko.
09. 08. 2009 | 21:45

Saliven napsal(a):

Tahle výzva k volení jiných stran než ODS a ČSSD je skutečně fascinující. Zvláště pak, když její iniciátorka kandiduje za stranu jinou, viz. http://www.mediafax.cz/poli...

Tomuhle říkám skutečně trapnost. Kdybyste to paní Kláro napsala Vy, tak bych to možná i podepsal.
09. 08. 2009 | 21:45

Saliven napsal(a):

Pan Lex to o trochu výše napsal naprosto přesně. Díky.
09. 08. 2009 | 21:46

leaf napsal(a):

Několik vět 2009 - 100% souhlas
ačkoli mi není jasné o co jde KVS, která si zřejmě náramně libuje v současném hnoji, když zastupuje Urbanovou, zverbovanou bývalým min.spravedlnosti za ODS Novákem v pseudokause proti J.Čunkovi
09. 08. 2009 | 21:51

klarasamkova napsal(a):

teda vážení.... sem se vrátila po mši a večeři a nestačím se divit, co se tady urodilo....
řada čtenářů text evidentně nečetla do konce nebo četla na přeskáčku nebo jak, takže pro některé...méně čtoucí:
1) text není můj autorský text
2) ztotožňuji se s jeho obsahem a s těmi diskutujícími, kteří tvrdí, že v mnoha jśměrech je ještě o mnoho hůř
3) do partičky šiklová - gabal - uhl - penc a spol. jsem nikdy nepatřila
4) což mi nebrání v tom, aby v případě, že potkám něco, s čím souhlasím, to nezveřejnila..
5) ode mne se skutečně ani náznaku, koho volit, nedočkáte, neboť já jsem sjedotila proti sobě celou politickou scénu: jsem nepřijatelná pro všechny. - no řekněte, není to pěkný úspěch na který mohu být pravém hrdá??
6) vzdor tomu, že JakubZ řekl, že je to dlouhý a nudný (chápu: jan neruda, jirásek a tolstoj jsou dnes taky nečtitelný...) jeho dlouhý příspěvek dává opět názor se kgterým se plně ztotožnuji - a dodávám, že za ty další 4 roky se snad mlaďoši dají dohromady tak, že nám, ubohým starcům, budou chopni nabídnout nějakou alternativu toho, co jsme my pos....
09. 08. 2009 | 22:01

klarasamkova napsal(a):

slibuji svým blogctitelům, že do konce týdne jeden blog napíšu - vlastní, nezfalšovanej :-)
znovu opakuji: co jsem se na popud zdejších p.t. diskutujících pustila do komplexního zpracování romské problematiky, nemám čas na nic, ani na blogy... takže si za to můžete samy, pusinečky moje :-)
Pepo Řepo, zdravím....
09. 08. 2009 | 22:02

klarasamkova napsal(a):

leaf: nezverbovanou, prosím pěkně.... verbovali jiní. Nástroji to trvá, než pozná, že slouží jako nástroj...
a skutečně si nelibuji... KVS
09. 08. 2009 | 22:04

PatientO.T. napsal(a):

To je výborné, že to podepsal Křeček. Až to podepíše grémium ODS a ÚVV ČSSD, tak bude vymalováno.

Zdravím vás, Salivene, rozmyslel jste si emigraci?
09. 08. 2009 | 22:06

Saliven napsal(a):

PatientO.T.:
Zdravím. :-) Zatím jen studuju jazyk a hledám kamarády v zahraničí. :-D Uvidím, jestli prolezu na kandidátku v příštích volbách (do komunálu), případně jestli mě někdo zvolí. Každopádně taky patřím k těm, kteří si myslí, že je to ještě mnohem horší než je psáno v textu. :-)
09. 08. 2009 | 22:08

Nuba napsal(a):

Souhlasím s Lexem

a za sebe dodávám. Je naprosto zásadní, KDO něco říká. Myslím, že je naprosto zřejmé, že nejlepší písníčku dokáže zapískat každý krysař a usměvavý deviant nabízí milými slovy bezelstným dětem lízátko.

Pan Kalousek ještě nedosáhl nejvyšších met. Zřejmě si brousí zuby na premiéra ČR. To už ale opravdu snesu raději zjevné buranství pana Topolánka než toho baziliška Kalouska.

Takže rozum do hrsti, nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
09. 08. 2009 | 22:10

Saliven napsal(a):

Nuba:
Nikdy není tak zle, aby nemohlo bejt hůř. Nicméně situace v této zemi je skutečně tristní. Osobně nevidím způsob, jak z toho ven. Možná změna generací..možná...pokud ovšem tatíci nenaučí synáčky krást ještě efektivněji.
09. 08. 2009 | 22:12

Tomáš Klugar napsal(a):

Jasně, to se dá podepsat.
09. 08. 2009 | 22:21

kormoran napsal(a):

Pane Cochtane , chapu , ze jsem se ponekud dotknul vaseho "ega",vlastence, muj prispevek je o necem vyssim.Opomenuti letcu RAF,Bati,i jinych odbojojaru je sice trestuhodny ovsem , ne rozhodujici (klicove).
Mily pane Targusi , jen pro "Vas" nikdy jsem nic neukrad , jako -kluk cokoladu "Kofila".. Chapu to spravne ze Modry je kapitalista?
Ano , pak budu tedy modry , ale v tom smyslu , ze si ten "ja" na vse vydrel od A do Z a pravy opravdu pravy kapitalismus , je to co se nejvice blizi k zakonnum tvrde a prirozenne prirody, pochybuji pane Targusi, ze onu zlodejnu byste mi rekl do oci!Znam velmi dobre onu ceskou mentalitu, tudiz jak pravil "Quonab" : "proc zijes tam , kde se ti nelibi"?
A to jsem udelal, prispivam jen proto, abych podporil pravici, ale tu pravou pravici.
09. 08. 2009 | 22:23

severočech napsal(a):

dobře napsané větičky, ale z nedůvěryhodného pramene. A ne proto, že to jednou byla komunistka, ale proto, že tak nemluvila průběžně už 20 let.
A prostá úvaha, kterou tu někdo napsal, je skutečně to, že v navrhovaném postupu při volbách dostanou velkopartaje hlasy svých skalních a ostatní hlasy se rozmělní, takže zase nedostanou NIC! A úvaha paní Šiklové vede k tomu, že hlasy nepropadnou jen když je dáme komunistům. A to není řešení.
Dokud nebudou zavedeny bílé lístky a úměrně jejich odevzdanému počtu nebude obsazen příslušný počet poslaneckých míst, nic se nezmění.
09. 08. 2009 | 22:25

Emissary napsal(a):

Ujišťují Vás paní KVS,

že jsem si všechno přečetl důkladně. Nevím, jestli je dobré tlačit starou paní do politiky a ještě k tomu zelenou. V sedmdesáti by měla dělat jiné věci, jež za svého života nestihla, případně si užívat důchodu. Ale je to její volba.

Na to vaše vědecké a filozofické pojednání o Rómech v ČR popřípadě jinde se docela těším. Již mám připravenou P-90. Nebo raději kalašnikova? Ten má prý mnohem větší průraznost.
09. 08. 2009 | 22:36

Marie napsal(a):

Jéžiši, to jsou zase konstrukce některých přispěvatelů, proboha... Proč ve všem hledat něco skrytého??? Myslím, že je to napsané dobře a nemusím zjišťovat, kdo to psal... Osobně mám také plné zuby velkých partají, myslím, že už předvedly, jak to umí, takže dám šanci pustit ke korytům někoho nového a uvidíme - volím stranu Věci Veřejné! K volbám totiž jít musím, považuji to za svou občanskou povinnost! A lepší hodit hlas, který možná "propadne", než dřepět doma a nadávat...
09. 08. 2009 | 23:02

Camel napsal(a):

Je mi fakt zle ze všech, co místo aby uvedli k tristní situaci svůj návrh, jak ji řešit, snaží se jí svými pokřivenými nebo úplně hloupými argumenty vůči těm alespoň trochu nadějným malým stranám stávají stav spíše udržovat. Je mi jasné, že na tom pracují i lidé najatí dvěmi největšimi stranami. Ale vás ostatní prosím, pokud nevidíte, že jediná šance jak něco změnit je nevolba stávající modro-oranžovo-rudé mafie, povězte, co jiného chcete dělat? Nechci už ani číst, proč koho nevolit, řekněte, proč koho volit...
09. 08. 2009 | 23:03

Eva napsal(a):

Hezky napsané, ale chápu to jako výměnu ODS za TOP 09 a to sděkuji, nechci. Jiná by byla, kdyby kandidovala pí. KVS. To už bych zauvažovala. U paní Šiklové se nechci mýlit s Buschem, protože radar tu nechci. A ještě něco. To zdravotnictví, co nám vymýšlejí, Američané to dávno nechtějí a i když je prozatimní vláda, tak ten model řetězců, sem stále montují. Ráda si vyposlechnu předvolební sliby.
09. 08. 2009 | 23:03

Saliven napsal(a):

Marie:
Ale to není vůbec nic skrytého. To jen kandidátka za Stranu zelených otevřeně říká, aby lidé nevolili ODS a ČSSD. Z mého pohledu je hloupé, když se schovává za vznešené fráze. Její exšéf Bursík taky není zrovna žádnej lumen.
09. 08. 2009 | 23:07

Saliven napsal(a):

Camel:
A proč si myslíte, že se po volbách kupříkladu TOP09 nespojí s ODS? A taky proč si myslíte, že se kandidáti malých stran nestanou naprosto stejnými jako členové velkých stran, když se dostanou k lizu? Jediná šance něco změnit je zvednout zadek a do té politiky jít. Když bude těch lidí dostatek, tak se možná něco změní.
09. 08. 2009 | 23:09

Camel napsal(a):

Ještě jsem si vzpomněl na jeden nápad. Aby zbytečně nepropadly hlasy těm menším stranám, dalo by se uspořádat takové neoficiální hlasování někde na webu (asi dost dobře zajištěném, ale to by nebyl snad problém, pokud by na to dohlédla například paní KVS). Podle výsledků tohoto hlasování bych dal svůj hlas té straně, která by měla největší šanci, ikdyž by to třeba nebyla ta, kterou jsem původně preferoval...Hlavně chci změnu, tohle je fakt zločin na dětech, a jejich dětech...
09. 08. 2009 | 23:10

Mc Cali napsal(a):

No...můžu jen litovat, že defenestrace dnes už asi nepřipadá v úvahu.
Bohůžel.
09. 08. 2009 | 23:12

Rumcajs napsal(a):

Těch několik vět je vyhořelý doutnák. K ničemu.

Jediná poctivá možnost je ta, co píše Saliven.
09. 08. 2009 | 23:16

Hildegarda napsal(a):

Podepsala jsem.
Vyjadřuje to můj názor a paní Šiklové si vážím se vším všudy, včetně toho dopisu, který většina místních řečníků tak odsuzuje.

Díky paní KVS, nebýt toho, že jste tady text přetiskla, bylo by mi to asi uniklo.
09. 08. 2009 | 23:18

Camel napsal(a):

Saliven:
Jak to myslíte spojí? Pokud bude mít např TOP dost silný mandát, může udělat s ODS koalici, jiná možnost ani není. Ale předpokládat předem, že neexistuje nikdo se ctí a jinými než finančními motivy, to ještě odmítám. Panu Schwarzenbergovi ještě důvěřuju, pochybuji, že by ve svém věku a postavení chtěl něco jiného, než skutečně pohnout tuto zemi lepším směrem. Věřil bych i Věcem Veřejným, ale jejich kampaň do EUP byla šílená, nevím, co tím sledovali a zcela určitě by takhle v parlamentních volbách neuspěli. Nebráním se ani SZ, ti byli podle mě systematicky rozkládáni tajnými službami a korupcí několika členů (jak dnes snad vidí každý). Takže na to dobré, co se jim podařilo, už nějak nezbylo v médiích místo.
09. 08. 2009 | 23:22

Saliven napsal(a):

Camel:
Ano - spojí se do koalice a pak bude uplně jedno jestli někdo volil ODS nebo TOP09. Jinak já taky věřil, že Řebíček nebude mít finanční motivy. Je to dost o tom, že dokud k tomu člověk nečuchne, tak se nemůže ušpinit. Osobně si myslím, že lidé ve straně Věci veřejné nebo SZ jsou prakticky stejní jako lidé v ODS nebo ČSSD. Jen se ještě nemohli ušpinit. A samotný kníže to taky nespasí. Myslet si, že nová strana = nová politika je ryzí naivita.
09. 08. 2009 | 23:27

Camel napsal(a):

A ještě jednou k Saliven:
Máte pravdu, že je třeba, aby někdo do politiky šel, ale nemůže to být kdekdo. Takže když už to udělá někdo důvěryhodný, se slušnou podporou, radši ho budu volit, než abch založil nějakou další zbytečnou straničku. V další fázi, pokud se má volba osvědčí, mohu uvažovat, že pro tu stranu něco udělám.
09. 08. 2009 | 23:29

Saliven napsal(a):

Hildegarda:
Jen jestli nejste nějaká najatá píáristka. :-D
09. 08. 2009 | 23:30

Camel napsal(a):

Saliven:
Stále nenavrhujete řešení, jen totální skepsi...
09. 08. 2009 | 23:31

Saliven napsal(a):

Camel:
Nikdo nemluví o zakládání nové strany - stávající strany poskytují vcelku dostatek záběru. Je to jen o tom, že tam jsou zabydlení kariéristé, jelikož řadoví členové si to tam jdou jen odsedět. Pokud jste alespoň trochu kvalitní člověk, uplatnění ve straně najdete, takže Vám radím - jděte tam a zkuste něco změnit.
09. 08. 2009 | 23:32

Saliven napsal(a):

Camel:
Lépe čtěte - řešení navrhuji. :-) Na rozdíl (asi) od Vás vím i jak to chodí uvnitř, už jsem toho viděl a slyšel docela dost. Vím jak to v partajích chodí a proto říkám, že strany potřebují novou krev, hodně nové krve - to je moje řešení.
09. 08. 2009 | 23:33

Camel napsal(a):

Saliven:
A není přeci jenom větší šance, že v nové partaji se setká více nové krve, která notabene nebude muset bojovat se stávájícími a zkorumpovaními členy uvnitř strany, a budou se moci věnovat věcem veřejným? A rozhodně nesouhlasím, že je jedno kterou z teoreticky koaličních stran zvolím, to je jen další způsob, jak argumentovat pro zachování toho humusu.
09. 08. 2009 | 23:45

Nuba napsal(a):

Salivene

souhlasím s Vámi. Té krve by ale muselo být opravdu hodně. Jedna vlaštovička jaro nedělá. Tu by ti supi zadávili nebo zkorumpovali. Bratrstva, kliky a klany drží při sobě a udržují mezi sebou mocenskou rovnováhu. Nikdo si zřejmě nedovolí, aby nepřišel o pozici něco opravdu změnit.
09. 08. 2009 | 23:46

arlon napsal(a):

KVS - Je instituce dnes naprosto irelevantní.
Nechcete se raději přejmenovat aby si vás čtenáři nepletli s Krajskou Vojenskou Správou? Též KVS, jak vidíte mohlo by to mít na odpůrce vojenské služby stejný účinek jako muleta na býka.
09. 08. 2009 | 23:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Nuba:
"Pan Kalousek ještě nedosáhl nejvyšších met. Zřejmě si brousí zuby na premiéra ČR." Přesné!
09. 08. 2009 | 23:57

Petr napsal(a):

Hlavně, aby lidé nevolili TOP 09, je to také odnož systému, bylo by to totéž jako volit ODS nebo ČSSD. Stačí se podívat na to, že je tam Schwarzenberg, mimo jiné také účastník Bilderbergu.
10. 08. 2009 | 00:02

koule napsal(a):

Myslím, že nemáme čas dělat hokusy pokusy s novými stranami, ze kterých se sice nemusí, ale pravděpodobně mohou vyklubat ještě horší varianty než ty, které máme teď. A pak hořekovat, že jsme zase ztratili jedno dvě či více volebních období.
Jediná cesta je vyvíjet tlak na kultivaci politiky, na kultivaci zavedených stran, protože do nich už trochu víc vidíme, nejsou pro nás úplnou neznámou.
Ať se pan Paroubek někomu líbí nebo ne, má velkou zásluhu na tom, že začal prosazovat presumpci viny a s prokazatelně zkompromitovanými politiky se ČSSD loučila. K tomu zatím žádná jiná strana nepřistoupila.
Myslím, že by k další kultivaci politiky prozatím stačilo, kdybychom ve volbých místo preferenčních hlasů mohli dávat hlasy trestné. Potom by se prostě do parlamentu nedostali provaření šíbři, kteří v našich očích tu kterou stranu poškozují, kompromitují a znevěrohodňují. A kdyby politici viděli, že hlas lidu s nimi může zamíchat a že nemají své jisté, možná by se víc snažili.
Já zkrátka vidím cestu ne v nových stranách, ale v nových lidech těchto stran, v postupné generační výměně.
Nebo chcete pořád volit třeba Štětiny pokaždé v jiné malé straně - tu za zelené, tu za starosty a příště třeba za stranu milovníků knedlíků?
10. 08. 2009 | 00:09

M. napsal(a):

Osobne nenachazim jedinou volitelnou stranu (naposledy jsem volil Zelene). Vim, bude to znit asi trochu anarchisticky, ale za nejlepsi bych v soucasne dobe povazoval plosny bojkot voleb. Samozrejme ne pasivni, ale aktivni, tedy s vyzvou na ocisteni stran, na tvrdou kriminalizaci klientelismu, korupce atd. Volba nejake mikro strany mi neprijde jako cesta a hlavne nevim, jak jsem rekl, ktera by to mela byt.
10. 08. 2009 | 00:15

kormoran napsal(a):

Taaaak ,jestli nekteri nedostanou od : The best of best - izraelske sluzby "Mossad "za konspiracni teorie nabidku. tak opravdu "(oni) nekteri" vymysleji vymyslene!!!!)))))
Hodne stesti!!!!!http://www.youtube.com/watc...
10. 08. 2009 | 00:18

Charlie napsal(a):

paní K.Veselá-Samková

díky za zopakování všem známých skutečností.

Jak jistě sama vidíte z následné diskuse, bezmoc vynesla Vám, jako zveřejňovatelce i domělé autorce p. Šiklové, jen vodopád nahromaděné nenávisti.
Téměř žádné argumenty, protiargumenty ale jen a jen nenávist.
V té souvislosti je příznačné, že se ta, až iracionální nenávist, ( bohužel podléháte jí občas i Vy) vždy týká jen jednotlivců, nikoli systému a jeho podivných machanismů.
10. 08. 2009 | 00:22

Čochtan napsal(a):

Kormoráne,
Československo bylo před 2.sv. válkou co se týče demokracie, životní úrovně, kultury a hospodářství špičkovou zemí nejen v Evropě ale v celém světě. Mohli jsme se s úspěchem měřit i se Švýcarskem. Naše koruna byla jednou z nejstabilnějších měn, a naše produkty od bot až po tanky se úspěšně prodávaly po celém světě.
Na tuto zemi v té době můžeme být opravdu hrdí.
10. 08. 2009 | 00:22

kormoran napsal(a):

Pane Cochtane , souhlasim!Absolutne!!!!!!! Rakousku jsme pujcovali penize napr. Kde je problem?
Vam to obdobi(vavrinu) staci?
....Uz jako Webgarden , neustale opakuji, ze problem je nekde jinde!!!!!To podstatne se vytratilo!
10. 08. 2009 | 00:52

kormoran napsal(a):

.... A mam byt snad hrdy na to , ze cesky vedec vymyslel kontaktni cocky, ze japonci od nas odkoupili technologii poloautomaticke spojky na motorky?Trochu kratkozrake nemyslite?
Tam kde jsme je pouze nase priposranost!
Ve svobode na kterou jsme vzdy doplatili , vecnym chytracenim....
10. 08. 2009 | 01:06

volitel napsal(a):

ad autorka:
Jako bývalé poslankyni Federálního shromáždění ČSFR vám věřím, že se hodláte držet svého čertovského kopýtka
10. 08. 2009 | 01:14

kormoran napsal(a):

..Fajn tedy polopaticky jsem presvedcen , ze pri opacnem rozhodnuti statniku , 38, 68, by nedoslo k 89!Proste by neexistovaly nynejsi drze bludy paroubku o martanech a komunistech, Topolanek by si nehral na magnata uz tedy chapete?
10. 08. 2009 | 01:16

Acidburn napsal(a):

Podepsat se pod prohlášení té komunistky Šiklové může leda blázen. A koho tedy volit, soudružko Šiklová? Stranu s preferencemi odpovídající statistické chybě? Nebo snad stranu, která může svůj sněm uspořádat ve větším výtahu? A k čemu, když se ty propadlé hlasy stejně rozdělí?
Žádné řešení - jen kritika obecně známých jevů. No, na to věru není třeba dlouhého studia, na to stačí zajít do nejbližší hospody.
10. 08. 2009 | 01:52

znalec napsal(a):

Myšlenka dobrá.. když mi ale slíbili třetí důchod?
A ti druzí mi slíbili menší daně. A jak rozlišim gaunera odhaleného od gaunera zatím neodhaleného? A jak vím, že těch sedum stran, co se tam dostanou, jako tím, že nebudu volit ty co jsou už gauneři, nenapáchají větší škodu, než ti, co vím, že jsou gauneři, ale ještě republiku nezrujnovali? Babo raď.
To není osobní.
10. 08. 2009 | 01:54

Ládik napsal(a):

Budou-li mít nevoliči zastoupení v parlamentu formou prázdných křesel, bude vše v pořádku.
10. 08. 2009 | 05:10

Pepa Řepa napsal(a):

Nějak se to nevyvedlo.

Z petice Několik vět je petlice Několik tet.
10. 08. 2009 | 06:01

stále rebel napsal(a):

Když procházím diskusi, tak se u některým ptám, je tak hloupý nebo vyčůraný? Je to pomatené podobně jako u vajíčkových aktivistů, kteří pod heslem boje proti komunistům a jejich návratu k moci u nás napadali předvolební mítinky ČSSD do Evropského parlamentu.

Doufám, že se tím pamfletem nedají lidé ovlivnit. Já se jim rozhodně řídit nebudu bez ohledu na to, kdo za tím stojí. Pokud bychom skutečně chtěli změnit věci k lepšímu, měli bychom jít v co největším počtu k volbám a volit ty slušnější politiky, tedy kroužkovat jednotlivce. Ne podle velká malá, stará nová, ale podle lidí. Tímto způsobem můžeme situaci trochu zlepšit.
10. 08. 2009 | 06:32

student napsal(a):

K nápravě mizerného stavu naší země je výměna poslanců podmínka nutná, ne však dostačující.
K trvalému zlepšení je třeba odstranit nadvládu našeho nelogického práva nad rozumem a morálkou.
Nesmí už být povolená odpověď politika "Já vím, že je to špatně, ale je to podle práva"
10. 08. 2009 | 06:39

klarasamkova napsal(a):

AD Charlie:
děkuji za rozvážný komentář. Toho, že mi občas "bouchnou saze", si jsem vědoma a pracuji na tom. Čímž neříkám, že se ze mne stane beránek v bílém rouše, ale třebq budu hledat sofistikovanější metody jak svoje ideové odpůrce přesvědčit.... no, na osobní růst máme právo i ve vyšším věku, ne ? :-)

Co se týká pasivní rezistence, ta dle mého názoru nikdy nikam nevedla. S tím mají Češi bohaté zkušenosti - jen kdyby si na ni ráčili vzpomenout - z 2. pol. 19. století, kdy byli vůči Rakousko - Uherské poslanecké sněmovně taky v "pasivní rezistenci", čímž elegantně dosáhli toho, že se na ně všichni vys..... a vesele si jeli bez nich.
Pokud nikdo nepůjde volit, nezbudou, bohužel, neobsazená křesla, ale jen bude ještě menší korelace mezi obsazením parlamentu a národem. Ostatně, i kdyby zbyla neobsazená křesla, záleží přece na poměru hlasů, nikoliv na absolutních číslech...
V tomto směru byla pro mne takřka smrtelně důležitá zkušenost z Federálního shromáždění, totiž, že i když se někdo zdrží hlasování, neznamená to, že nehlasuje!! Znamená to jen, že je zbabělec na to, aby vyjádřil svůj názor přímo. I svým "zdržením se" totiž dopustí, že jeden názor zvítězí.... dá se tomu říci neovlivňování?? V žádném případě!

Ještě jedna věc: text "Několik vět 2009" jsem převzala z Face Booku v logické úvaze, že na FB spousta lidí není a tudíž jej nezná.

Vycházela jsem z logického přesvědčení, že když je někdo pod textem podepsán bez dalšího upozornění, tak je jeho autorem! Proto jsem tento text "přetiskla" i se jménem Jiřiny Šiklové. Až z diskuse jsem se dozvěděla, že J. Šiklová autorem tohoto prohlášení NENÍ.
Považuji za zcela nechutné, že na tuto skutečnost PhDr. Jiřina Šiklová neupozornila a tento text vlastně využila. Sekundárně jsem byla využita a zneužita i já tím, že jsem jej - byť v dobré víře - dala sem na tento blog jako její autorský text. (s explicitním upozorněním, že není můj). Podepsat cizí text a neuvést, že není můj, JE HULVÁTSTVÍ !!! paní Šiklová!!!

Tímto se omlouvám všem svým diskutujícím, že jsem je uvedla v tento omyl. I já jsem byla uvedena v omyl.

Má to ovšem dvě dobré stránky:
1) víme již přesně, jak pracuje paní Jiřína Šiklová

2) text můžeme vzít na milost, protože jej prokazatelně nepsala ona, ale někdo zcela jiný.

A do třetice - stále se domnívám, že text je pravdivý, situace v něm popsaná je ve skutečnosti ještě o mnoho horší a že rezignace a pasivní rezistence nevede k výsledku.

Přeji všem diskutujícícm i ostatním čtenářům pěkný pracovní týden a já jdu také roztáčet kola reálného kapitalizmu...
vaše KVS, alias, jak mě správně odhalil Arlon, Krajsá Vojenská Správa.
:-)
10. 08. 2009 | 06:49

klarasamkova napsal(a):

Stále rebel:
To je slovo do pranice - už jsem to kdesi slyšela: vyberte velkou politickou stranu, jejíž hlasy nepropadnou, a kroužkujte pět kandidátů odspoda kandidátky... TO JE VONO!!!!
10. 08. 2009 | 06:52

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, nezoufejte.
Druhý den po volbách si zase budete drbat hlavu, komu jste hlas hodil.
Langer nebo Pecina, je to jedna rodina.

Malé děti na Vás budou pokřikovat:
Já rád játra, on rád Ratha, trumpeta.

Zase to bude na Balbínech.
Pssst. Chystáme VBSR.

Kdy revoluce bude ještě nevíme. V Rusku to taky v říjnu nestihli.

Pivo za 1.20Kč, žádné poplatky na záchytce, jointa pro důchodce zdarma.Žádné bezdotykové baterie na WC.
Kdo by odolal.Už i řáholeckej váhá.
10. 08. 2009 | 07:08

Ládik napsal(a):

To kroužkování se mi líbí. Ale kroužkoval bych jen bývalé korupční politiky - jako ptáky, nohu bych vyměnil za krk. Na kroužku čip a každý den se hlásit na Policii.
10. 08. 2009 | 07:29

Karel napsal(a):

Mám pocit, že paní Šiková kandiduje za Zelené ne :-) , aha proto se otírá o dvě nejmenované strany a mluví malých... bohžel tím degraduje obsah textu...
10. 08. 2009 | 07:45

slav napsal(a):

Je to všechno na nic, dvě velké strany samá negace. Klady jsou zřejmě něco opačného, samého by mne zajímalo jak na to. Copak je řešením jen nějaká nová revoluce?
10. 08. 2009 | 08:35

SuP napsal(a):

saliven -
Kradení nepodporuji. Na druhé straně - doufám, že si nemyslíte, že by bylo lepší, aby tatíci naučili své chlapečky rozdávat z cizího? K tomu mají docela dobře našlápnuto.....
10. 08. 2009 | 08:39

Paterik napsal(a):

Myslím, že text si v několika místech odporuje. Na jednu stranu nás vyzývá jít k volbám a udělat změnu, na druhou stranu říká, že si velké strany rozparcelovaly zemi a malé nejsou o nic lepší než velké. Tak nevím, jak jinak bych definoval začarovaný kruh.
10. 08. 2009 | 08:40

Matěj Kopecký napsal(a):

A jsme zase tam, kde jsme nechtěli být..., tedy, že se dělíme na zelené, rudé, modré a oranžové. Na to, na co paní Samková upozorňuje, na to většina tady kašle. Ono být slušný, poctivý, ohleduplný, bez závisti a záště, to je to, co bychom my měli připomenout našim polotikům, jak by se měli chovat. Stačí si ale přečíst kandidátky a leadry v jednotlivých krajích - např.vracející se Kraus do politiky, Rath, a je mně blujno. Ale to nejenom v ČSSD ale také ptáci si zadělali na pěkné Waterloo, svým Toskánskem. Neslušnost světu vládne a pokud se tento národ neprobudí z letargie, tak to bude navsegda...
10. 08. 2009 | 08:47

Endy napsal(a):

Ad.Ládík-:-)))-moc pěkné!!!
Hezký den všem, čtou se pěkně všechny komentáře,ale v žádném jsem nenašla odpověď na své podzimní dilema...
Moc se mi líbí,jak okomentoval problém Lex, Saliven,Nuba a spousta dalších.
Jasně že je všechno tak, jak je v několika větách 09,ba myslím, že spousta se toho do nich ani nevešla.Ale nemohu se zbavit také pocitu jisté účelovosti a patřím k těm, co tyhle petice považují za výkřiky do tmy.
Paní Kláro,klobouk dolů v přiznání Vašeho omylu, zdá se to maličkost, ale vypovídá to hodně o Vašem charakteru.Máte u mne další plus..
A k tomu, jak dopadají ti, kteří chtějí poukázat osobně na korupci a špínu, víte osobně vy nejvíc.Bojujete za ty, kteří se o to pokusili.Jste uprostřed smečky ,kde berete ten optimismus a po tom všem si myslíte, že nějaká petice změní ten tuhnoucí hnůj na dně společnosti? Možná, stejně jako já, i v těchhle diskusích, kdy vidíme že většina lidí má zásady a ještě nezblbla a snad i neoslepla?Hezký den.
10. 08. 2009 | 08:48

Vico napsal(a):

Několik vět 2009 je asi jako Tři mušketýři ještě po dalších deseti letech.

Signatáři se sejdou někde v nějakém kulturáku / kdeže Letná, bejvávalo/ zanadávají si, sní z papírového tácku dva předplacené chlebíčky a nakonec se v hrůze rozprchnou, když se odkudsi zpoza opony objeví za řečnickým pultíkem Ropotámo /maska již netřeba/.

Lex to tu řekl zcela přesně. Nezbývá, než vsadit na evoluci. Možná bude líp. Ale kdy?
10. 08. 2009 | 09:07

jarda napsal(a):

Paní Kláro Samková-Veselá. Já vám řeknu, proč to sepsala paní Šiklová. To je proto, že je to stará zkušená politická agitátorka, takže dobře ví, co se bude v té které době líbit a hodit do krámu. Osobně jí nevěřím ani dobrý den. Je to dáma, která by měla jít na penzi společně se svými soukmenovci, protože jsou to právě oni, kteří udělali po roce 1989 v tomto státě největší zle. Nemyslím ekonomicky, od toho byli jiní "kanrňáci", jako Klaus, Dlouhý, Zeman, Komárek a jiná podivná pakáž. Ale morálně, protože se stále snaží zviditelňovat. Třeba úpadkové filmy o Havlovi, to je něco! A Šiklová? Promiňte, při vaší inteligenci byste měla poznat, že z její strany je to jen předvolební kampaň, nic víc. Ona to vážně nemyslí, protože jí jde pouze o koryto. Osobně si myslím, že v jiném podání dělá totéž, jako Kateřina Jaujau Biomasa, která před volbami vyprovokovala rvačku s policajtem. Prostě chce na sebe upozornit jakýmkoliv způsobem.
10. 08. 2009 | 09:12

JakubZ napsal(a):

Děkuji Lexovi a Nubovi za to, že mi otevřeli oči. Je ten Kalousek ale bazilišek! Nejdřív rozhlásí, že se nepodepíše pod rozpočet se schodkem přesahujícím dohodnutou hranici i za cenu toho, že se bude muset vzdát teplého místa ministra financí, pak váhá se založením nové strany, aby tím před eurovolbami nepoškodil neférově svoji stranu mateřskou a nakonec se zaštítí Schwarzenbergem, nechá ho udělat předsedou strany a v televizi ho propaguje jako případného kandidáta na premiéra. S jediným cílem: Stát se premiérem sám!

Větev už mám vyhlídnutou a nějaký provaz tu jistě taky najdu...

Jenom uvažuji o tom, co z toho má Schwarzenberg. Se svými penězi a věkem by mohl v klidu dožít někde v ústraní a on se místo toho brodí takovýmy sračkami. Žeby toho baziliška neprohlédl tak jako my?
10. 08. 2009 | 09:21

slav napsal(a):

Myslím že českým zákonodárcům nějak uniká podstata věci. Jsem poměrně čerstvý prduch a v aktivnější době jsem měl na starosti zakázky na stavební straně z pozice dodavatele. V zákoně je podle mne plno nesmyslných kravin, které korupci nezabraňují, slouží jen k tlaku lobbistů na vyřazení uchazeče, který nějakou blbost opomněl, nebo nepochopil, tyto zákony jsou korupčníky vítány a podporovány mají v nich oporu kdo jim nesedí jej znemožnit. Posuzování je v tomto smylu přesné podle zákona a na ten dává největší pozor ten kdo ošetřil - korumpoval, v případě nouze vždy se najde důvod soutěž zrušit.
10. 08. 2009 | 09:25

Vico napsal(a):

Radio Jerevan : Za přítomnosti televizních kamer a hejna fotoreportérů Ivan Langer právě slavnostně podepsal petici Několik vět 2009.
10. 08. 2009 | 09:33

Antonín Pokorný napsal(a):

...doopravdy nevím, čím natolik vybočujeme od praktik politiků v "západních zemích".Moc je vždy za peníze. Politika není věcí metod a prostředků, ale cílů. Ty bychom si měli hlídat.Zcela jistě vybočujeme stěžovatelstvím, remcáním a fňukáním nad tím či oním. Jednou je slunko moc žluté, podruhé moc oranžové a měsíc moc bílý, někdy vůbec:-)
Nejsme pouhé děti hledající stále nějaké berličky v mocných? Neumíme převzít odpovědnost a ostatnímu se s nadhledem pousmát? Nevím,...Kdo to umí, ten to dělá. Kdo neumí dělat, ten to učí. Kdo neumí učit, jde do politiky - říkala má babička:-)
Máme v politice takové lidi, kteří jsou ochotni ji dělat. Z jakýchkoliv pohnutek.K výběru nám zbývá volit to nejmenší zlo a nebo nevolit vůbec. Budu volit elementární slušnost.Bez ohledu na veletoče exponenta slušnosti v případě Čuněk.
Přeji Vám hodně Vašeho slunce a úsměv pro každý den.
10. 08. 2009 | 09:40

slav napsal(a):

Levná pracovní síla, drahé dálnice. Proč se na trh o zakázkách nepustí zahraniční dodavatel s podmínkou že min 80-90% dělníků zaměstná místních, průmysl nám rozhýbali přes auta přece Němci, nešlo by to i jinde? Myslím že by se prosadili i bez korupce.
10. 08. 2009 | 09:55

Nuba napsal(a):

JakubeZ

nemívám ve zvyku střílet od boku, zvažuji mnohdy až zbytečně dlouho a přesto i tak se mi stane, že se někdy v odhadu seknu. Může to být i případ pana Kalouska a upřímně říkám, že bych byla i ráda, přesto ...

Nějaká našeptávačka mi do ucha špitá, že pan Schwarzenberg se nechal panem Kalouskem nalákat ze dvou důvodů - jednak jeho duše skutečně není tak zasažena schopností rozpoznat intriky a sítě, které se kolem něj spřádají - je to pod jeho rozlišovací schopnosti a za druhé, jak jsem se dozvěděla od známých z Vídně - výsluní politiky mu dělá zjevně dobře - přímo si to užívá.

U pana Kalouska mám šuplík - nebezpečný stratég - v předvolební kampani využije stále ještě nadprůměrné popularity pana Schwarzenberga, které mohou vynést stranu do parlamentu. Všechno směřuje k tomu, aby byl vliv největších stran eliminován, média se mohou přetrhnout. Byl by div, aby to něco nedalo.

Řeknu to tak upřímně, jak si to myslím, i když mi to dělá trošku potíže. Pan Schwarzenberg již není vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu schopen zastávat tak náročnou funkci. Domnívám se, že právě tohle zahrnul pan Kalousek do své nově rozehrané (kolikáté již) šachové partie.

Mrzí mě, že si o něm musím myslet takové věci, na tu našeptávačku , co mi pořád vráží tyhle klíny do hlavy se zlobím.

Jako idealistka budu ráda, když se spletu a opět mě někdo přesvědčí, že je lepší, než jsem si myslela. A jestli se to stane, tak svůj špatný odhad tady také přiznám.

Naštěstí mi to moje sebevědomí umožňuje a svědomí dokonce přikazuje.
10. 08. 2009 | 10:02

Germanicus napsal(a):

Za mě to napsal Pepa Řepa. Klobouk dolů, parááda!!!

Lex: Občas stačí přečíst blog až do konce. :-) (tam je uvedena původní autorka).
10. 08. 2009 | 10:05

ali napsal(a):

Antonín Pokorný
Hezky jste to napsal. Politika je hra těch se silným žaludkem a splachovací povahou.
Bolševik tu vládl drahně na věčné časy a je čas, aby šel k čertu, kam patří. Oranžová je rudá od počátku a modrá s příchutí oranžových a rudých je nepřijatelná.
Volím pravici, ale ještě nevím jakou..no, mám čas na rozmyšlenou. Osobně si myslím, že nastává chvíle odsunout ty dvě nezničitelné superstrany do pryč, ukázat jim, že z naší vůle jsou to, co bohužel jsou a co se z nich, zase díky nám stalo a dát šanci jiným (zlodějům? Sakra, politici nám ale zdegenerovali idee)

Shaw George Bernard –
Jsou vládcové, kteří vládnou z boží milosti, a jsou takoví, kteří vládnou z božího dopuštění.
10. 08. 2009 | 10:09

veverka napsal(a):

Kandidátka za SZ Šiklová nás vyzývá,abychom volili změnu a někoho jiného než dvě velké strany.Volba Bursíka,Lišky,Kalouska,Parkanové,Schwarzenberga či Severy ale NENÍ ŽÁDNÁ ZMĚNA.Tito lidé věrně podporovali ODS naprosto ve všem a budou to nepochybně dělat i nadále.Starého psa novým kouskům nenaučíš.

Volit TOP 09 nebo SZ je ve výsledku to samé jako volit ODS.Nebo si myslíte že kníže se náhle mávnutím kouzelného proutku změní,přestane kamarádit s Topolánkem,přestane strašit Paroubkem,přestane psát zvací dopisy,přestane strašit Ruskem,přestane protlačovat radar?Může být někdo tak naivní?

Je jedno zda budete volit ODS,TOP 09 a SZ,jedná se v podstatě o jednu stranu,jen rafinovaně skrytou pod několik názvů.
10. 08. 2009 | 10:26

Vysedlina pathologická napsal(a):

Paní Kláro,
ono je to podle mě také o tom, že právo není o spravedlnosti.

Takže když jde o blížící se bídu, případně nemoci, všemocné peníze dělají divy. A právo úplně ztrácí na důležitosti. Připomíná mi to z komunistické éry "kdo nekrade, okrádá (ohrožuje) rodinu". To je ve vypjatých situacích normální, že se sdružují a kamarádí chytrolíni, hyeny, podvodníci a bezohlední.
Učí se jeden od druhého.
K čemu vlastně to právo máme? Stran korupce, k ničemu. Malé rybičky a stačí. Anebo jde o vyřizování účtů.
10. 08. 2009 | 10:26

tomas.p napsal(a):

Co s tim, když většina se zuby nehty drží hesla": Jó, kde jsou ty časy, kdy všechno stálo za hovno".
Otázka pro tu většinu zní, jak se pozná, kdy to pořád ještě stojí JENOM za hovno a kdy už je to úplně v prdeli??????????
Zdá se, že tady jakákoliv sebereflexe celoplošně selhává a jakoby, s pokračujícím globálně pojatým budováním "lepších zítřků", strácí většina kontak z realitou.
10. 08. 2009 | 10:39

tomas.p napsal(a):

P.S.Z výše uvedených komentářů je cítit, že by do tý "prdele", když už to musí bejt, chtěli všichni co nejlíp zaopatřený.
10. 08. 2009 | 10:42

divil napsal(a):

Co o velkych stranach zname / znate, vy vsichni cteni kolegove, kteri se obavate tech malych? O tech dvou velkych, ktere se tu toci stale dokola, vime jednu stejnou vec, a sice ze jednou za 4 roky naslibuji hory doly, ale skutek utek PLUS BONUS - o dalsi 4 roky vyssi statni dluh. Je to jako kupovat si v zelenine postupne vic a vice hnijici dve velke brambory jenom proto, ze jsou ze vsech nejvetsi. Pokud jsme jeste neztratili chutove bunky a zdravy rozum, logicke je jednoduse zkusit neco JINEHO. Ne vetsiho..
10. 08. 2009 | 10:44

karavana napsal(a):

Paní Veselá,Samková, nebo jaká. Váš text je plagiát, četl jsem stejný jinde a od někoho jiného. Měla byste se starat o svou práci a ne šířit blbou náladu. Paní Šiklová je komunistka, vezoucí se na slavném příjmení stejně neúspěšného manžela.Za koho kopete ve svém příspěvku, je jasné, mailová pošta na adresu viktor parkan - že by shoda čistě náhodná?
Zdá se, že pod zástěrkou blogu tady pořádáte volební kampaň. A propos - ve výčtu nekalostí ve společnosti jste možná omylem zapomněla na vyžírání sociálních fondů zástupci přičmoudlého a kriminalitou a drogami prolezlého etnika. Nebo už vám tak nevadí státní prostředky, tekoucí do rodinného rozpočtu přes aktivity vašeho neméně populárního manžela? Možná by zpočátku stačilo, kdyby si každý takový kritik jako vy zametl před vlastním prahem a položil si otázku, jestli třeba aspoň malou měrou tady k tomu bordelu nepřispěl.
10. 08. 2009 | 10:46

Matěj Kopecký napsal(a):

Pro Jakuba Z

Jakube, na západ od Aše politiku dělají lidé, kteří mají peníze a jsou bohatí a nehrozí podplácení a korupce vůbec. U nás, jdou do politiky tí, co chtějí vydělat, chtějí moc a moc peněz. To je rozdíl např. mezi Berlusconim a Topolánkem, nebo Blairem a Paroubkem. Schwarzenberg to bere spíše jako službu vlasti...
10. 08. 2009 | 11:28

Lex napsal(a):

Germanicus
Ten blog jsem nečetl do konce. Už na začátku svého příspěvku jsem uvedl, že ten text znám asi týden, a zopakoval jsem i mou reakci příteli, který mi ho poslal. Letmo jsem pohlédl na konec nyní, a vidím tam Jiřinu Šiklovou, případně, jak píšete, autorku? "viktor parkan"?Bojím se domyslet. Což nic nemění na mém postoji k textu, jak jsem jej vyjádřil ve svém příspěvku.
Hezký den! Lex
10. 08. 2009 | 11:47

Saliven napsal(a):

Je poznat z textů, že je zde spousta inteligentních a schopných diskutujících. Všechny, kdož se řadíte mezi tyto, tímto prosím: zvedněte zadek a vlezte do nějaké partaje (jaká je Vám nejblíže), jinak tam zůstanou všichni ti tlustokožci do skonání věků. Děkuji a příští generace jistě poděkují rovněž.
10. 08. 2009 | 11:51

Pepa Řepa napsal(a):

To kormorán
Kormorán je sice vybaven ostrým zobákem a širokým ocasem, ale na souši a u internetu je nemotorný jako tučňák.

Veslonohý ptáku, co Vám brání odletět za bližními do Afriky, když se stydíte za to, že jste kormorán český?

Když ve Vás není kousek národní hrdosti.
Jestli si myslíte, že kormorán britský je míň shánšlivější, tak si dovedu připomenout náhrady britských poslanců, všimné u německých podnikatelů nebo švédských kormoránů z ocele.A to vůbec nezmiňuji čilost kormoránů středomořských, zvláště těch, žívících se žabami.

A přál bych Vám pár let u kormoránů afrických, kde přelstít jeden druhého, patří k základům civilizace.

On totiž kormorán je všude na světě stejný. Potopit se pro kořist a užít si.
Rozdíl je v zákonech, omezujících kde se můžete ponořit a kolik nalovit.

Pravda, tady je lov bez omezení. Že nadáváte na politiky?

Inu já taky, ale večer si zajdu mezi kamarády a je to jiná společnost. Nemám důvod myslet si, že kormorán český je něco míń než kormorán německý či jiný.

U Vás mám pocit, že znáte jenom degenerované české blby. Nadáváte na celý český národ jako důchodce v tramvaji, když ho nepustí sličná dvacítka do deseti vteřin sednout.

A tady bych popřemejšlel, jestli chyba není ve Vás, když se s Vámi žádný kvalitní český kormorán nechce stýkat.

A nezapomeňte, co nás učí učitel národů Libor Amos Stejskal: Hlavně nepaušalizovat.
10. 08. 2009 | 12:33

Hloupý Honza napsal(a):

1) Blogy a komentáře k nim nejsou nic jiného než internetovská hospoda pro intelektuály a inteligenty. Žvásty v této "hospodě" změní asi tolik co ty v té opravdové (byť nezpochybňuji jejich kvalitu a úroveň).

2) Blogeři i komentátoři mají pro psaní svých textů své motivy (já samozřejmě taky). Ti první (skrytá, či přímá prezentace, týkající se vlastní osoby, strany, firmy, testování názorů apod.) na ně reagují ti ostatní (v touze po komunikaci, po sdílení svých názorů a postojů, po uznání apod.). Každý má určitý motiv, či závislost, mozek neumí pracovat bez motivu a cíle (aspoň ten můj). Nepřeceňujme proto skutečnost, že nějaká množina populace se v rámci jakési uzavřené komunity shodla na tom, že je něco špatně. Ke zbývající a většinové části demografické struktury obyvatelstva, kterážto bude ve 14,00 hod pospíchat od píchaček jako každý den na jedno točené do té své opravdové hospůdky, však tyto informace vůbec nedoputovaly.

3) Nespokojenost (jakákoliv) musí být vždy vyjádřena úměrným způsobem. Chceme-li změnit něco zásadního ve společnosti, musíme vyjádřit svoji nechuť veřejně a masově. Co není v novinách a televizi jakoby nebylo (resp. na nic jiného politici nereflektují). Plky v různých relativně uzavřených prostředích (internet, hospoda, dílna apod.), stejně jako jakési podpisové nemasové akce mimo prime time médií opravdu nic nezmění.

4) Nestačí pouze poukazovat na veřejně známé neduhy (oblíbené předvolební téma různých stranických kandidátů - blogerů), ale hledat konkrétní a realistické návrhy řešení, které nastolená pravidla, umožňují, stejně jako ty na něž nepamatují.

5) Je potřeba si položit otázku, jestli ti leadři co volají po změně jen nevolají po tom, aby byli u téhož korýtka, u též státní zakázky, na témž postu, místo těch na které nyní poukazují. Systém, který umí korumpovat, bude umět korumpovat i ty nové, křišťálové čisté, kteří nahradí ty zkorumpované. Je proto potřeba změnit nejprve systém.

6) Systém mohou změnit pouze lidé. Jedinými použitelnými a legálními nástroji ke změně systému jsou
a) - volby,
b) - stávky a manifestace

7) Nelze-li změnit za a), kvůli nedemokratické nemožnosti účastnit se 4,99 % (a více, neboť volební výsledky v % se počítají pouze z množiny aktivních voličů) tak použijme b) ke změně a)

8) Změňme a)
- v americkém duchu - pouze a výlučně dvě silné strany -vládnoucí a opoziční

- v čistě demokratickém duchu - umožněme konkurenci více politických stran snížením 5-ti procentní kvóty. Jen pro připomenutí po roce 1990 nedosahovaly preference ČSSD ani této hranice.

Hezký den
10. 08. 2009 | 12:41

Náprdavník napsal(a):

BYLI JSME PODVEDENI, a né že "příliš ochotně jsme svěřili do chamtivých rukou...."
10. 08. 2009 | 12:49

bob napsal(a):

Hloupý Honzo, a už jsi v té hospodě také. Můžeš oponovat, že ty píšeš jinak, ale jsou to také žvásty, jenže tvé... Nenapadaj, neodsuzuj, když sám činíš totéž...
10. 08. 2009 | 13:09

Čochtan napsal(a):

Při 200 poslancích by se měla dostat do parlamentu strana která dosáhla "pouze" půl procenta. I to je "hodnota" jednoho poslance.
Nebyl bych proti zredukování poslanců na 99. Jedno procento hlasů - jeden poslanec.
10. 08. 2009 | 13:14

Vico napsal(a):

PŘ 12:33:19 :))
I Kormoráni mohou být užiteční/nejsem členem Českého svazu rybářského/, pokud poskytnou schlagwort k podobné reakci.
p.s.
Pokud jde o pomoc Africe, říká se, že lepší, než poslat ryby, je poslat udici na lov ryb, ale naopak horší poslat hladového..kormorána.
10. 08. 2009 | 13:18

Depkic napsal(a):

I tato diskuse ukazuje, že se nezmění vůbec nic. Těch několik vět ve mně vyvolalo prvotní nadšení, jež bylo záhy zadupáno nekompatibilitou názorů, nás kteří ač si vlastně myslíme to samé, nebudeme ochotni se dohodnout. Tak k čemu to. Nezbývá než nakoupit popcorn, nažhavit bednu a sledovat další volební triumf mistrů Topolánka a Paroubka. Sledovat další díl smutného příběhu o tom, že zločin se škodou nad 10 milionu, už vlastně není zločinem, ale normální součástí politiky. Tento stát si asi jinou vládu nezaslouží...
10. 08. 2009 | 13:19

buldatra napsal(a):

Tomas.p položil většině záludnou otázku:

Otázka pro tu většinu zní, jak se pozná, kdy to pořád ještě stojí JENOM za hovno a kdy už je to úplně v prdeli??????????

Většina to hned tak nepozná, protože je zvyklá spoléhat na odpovědi odborníků. Tak už je to holt zařízené, tak to má být a konec konců, od toho zde odborníci jsou, že.

Pro ten účel jsou veřejnosti odborníci nabízeni na trhu odborníků a veřejnost je prostřednictvím voleb následně deponuje do pozice, která umožňuje deponovanému ve finále, odborně se zmocnit patřičného ministerstva. Konečná fáze je instalace, čili okamžik, kdy s definitivní platností odborník zachvátí ministerské křeslo a zaboří do něho svou spodní část zad. Z tohoto křesla potom uděluje cenné rady, dobrozdání a odpovědi směrem k veřejnosti, která se tím řídí a která to všecko platí.
Za odborníka má většina lidí, jak jinak, například pana Kalouska. O čemž svědčí jeho neoddiskutovatelná popularita mezi lidem obecným, který ho s železnou pravidelností umísťuje na vysoké až nejvyšší příčky všech možných žebříčků a průzkumů.
Je to zkrátka populární odborník, co si budem povídat.

Jak známo, tento dobrý muž je odborník, mimo jiné i v rozpoznávání různých období. Krizová období, tedy období, kdy to stojí za ho.no, jsou jeho specialitou. A tak, když popletení analytici, ekonomové, makléři všeho druhu, vyplašení akcionáři a naivní klienti cestovek,
fondů a různých bankovních investičních záležitostí, politici za Velkou louží, pořadatelé pyramidových výdělečných příležitostí, bankéři a podobní diletanti začali řvát, že je to v p.deli, pan Kalousek se svým typicky klidným postojem finančního titána uklidnil svůj národ řka, že se nic neděje a v klidu odkráčel založit novou, lepší stranu. Čímž nám všem dal na vědomí, svým vlastním způsobem, že to ještě v p.deli není.

Možná časem bude, ale ne hned. Zatím je to v top nula devět.

Panu tomasi.p bych snad jen doporučil, aby se s podobným dotazem obrátil přímo na odborníka.
10. 08. 2009 | 13:33

Vico napsal(a):

buldatra : čili v rámci korektní diskuze bysme měli vytvořit takový náš ptydepe.Například:

"Slávie vyřazena z poháru mistrů už v předkole. Je to v TOP09!"
10. 08. 2009 | 13:46

Depkic napsal(a):

TOP 09, opravdu variantou není. Je to pouhá strna mlhy, která nezmění nic a pouze zahalí současný stav, do ještě neprůhlednějšího oparu. Své představitele už ve vládě měla a nevšiml jsem si, že by tyto osoby jakkoliv tlačili například na průhlednost majetku pana Řebíčka. Pokud tito lidé podobné věci tolerovali, budou je tolerovat i dál. Stejným způsobem mě zklamala strana zelených. Za stejně absurdní považuji volbu lidí z posledních míst kandidátek, volba ODS se tím
nezmění na volbu něčeho jiného, ale zůstane zase a jen pouze volbou ODS...
10. 08. 2009 | 13:46

Midori napsal(a):

Děkuji panu Lexovi za jeho názor, s kterým se ztotožňuji.
Zdraví Jakub Midori.
10. 08. 2009 | 14:15

Horseshoes Bay napsal(a):

Názor, že moc vždy korumpuje rozhodně nesdílím. To možná platí pro většinu lidí, ale ne pro všechny. Přízemní sobci moc neunesou, nechávají se jí unést a hrabou pod sebe.
10. 08. 2009 | 14:21

Vysedlina pathologická napsal(a):

Vysedlina pathologická
vymys...(a):
?
??
??? Co jsem to chtěla ...!?
Jóóó, asi proč píšu do diskuzí??
??? Proč sem jako píšu?
Proč? No přece, no přece,
A kdo se ptá?? Kvok.
10. 08. 2009 | 14:33

KVS napsal(a):

JakubeZ, dávám do placu velmi, velmi nepopulární možnost, která však z mojí strany není zcela nepodložená:
A co když Schwarzy je ÚPLNĚ STEJNÝ jako kalousek, jen na to ještě většina lidí nepřišla, stejně jako jste na to s tím Kalouskem nepřišel Vy??

Saliven: zcednout prdel a jít do nejbližší partaje... ANO!! A kdo to ze zdejších OPRAVDU UDĚLÁ?? Nicméně, příběh ze života: tuším to bylo v roce 2000, kdy se můj zákonitý choť po jakýchsi volbách skutečně nas.... zvednul prdel a poslal přihlášku do ODS, na místní organizaci Praha 1. (dle bydliště).
Nejdříve mailem... když po cca 14ti dnech nepřišla žádná reakce, poslal doporučeným dopisem.... když nepřišla žádná reakce, ještě se pokusil zatelefonovat, na druhém konci drátu nikdy nikdo...
Odpověď nikdy nedostal, paní tehdejší předsedkyně ODS Paraha 1, ač jí byla přihláška s dopisem zaslána, nereagovala nikdy...
Co myslíte, kolik takových kdy bylo, co ty zadky zvedli?? A dostali do nich nakopáno??
Kromě zvednutí se to vyžaduje ještě jedno: nekompromisní vlomení se do struktur. Protože představa, že je někde někdo vítán a že jde o věc, je naivní... i můj muž byl naivní, možná ještě v mnohém je.. i já jsem určitě byla a v mnohém jsem...

tak to je a nic s tím nenaděláme..
KVS
10. 08. 2009 | 15:28

JC napsal(a):

No já tedy s panem Lexem souhlasit nemůžu.
Nehodlám rezignovat na skutečnost, že tady více méně fungují dve velké strany a že se s tím nedá nic dělat.
Nemůžu akceptovat názor, že se starý ksichty v novém subjektu derou o koryto, protože to samé bych si musel myslet i o nových ksichtech.Mluvím sám za sebe a za svůj jeden volební hlas.Mluvím za právo si zvolit toho koho pokládám za nejakceptovatelnějšího. Toto právo si nenechám nikým vzít a za ten jeden hlas si nesu svoji plnou zodpovědnost.
10. 08. 2009 | 16:05

Saliven napsal(a):

KVS:
Já ten zadek zvednul a s přijetím sem problém neměl (byť ne v ODS). Samozřejmě nemůžete čekat, že vám každý urve ruce, protože budete narážet na různou sortu kariéristů, nepřejících a závistivých lidí apod. Ale je pořád se s tím poprat a třeba si mezi řadovými straníky získat podporu, která člověka vynese výše, než jen sedět na zadku a jen tak pindat. Třeba mám jednoho známého, nejdřív na něj koukali všichni taky docela blbě (z malého města se stal skoro hned zastupitelem velkého města) a nyní si ho váží i hoši z druhé strany, je to respektovaný člověk a dřepí v ústředním výboru partaje. A je to mladej rovnej chlap, kterej se nebojí bouchnout dostolu a říct co mu vadí.
10. 08. 2009 | 16:35

Hloupý Honza napsal(a):

Milý Bobe,

v každém svém komentáři, se snažím najít nějaké řešení na diskutovaný problém, ať už vážně, či nevážně. Navíc se pokouším (vyjma politiků u nichž je právo na ochranu osobnosti ze zákona oslabeno) nikoho neodsuzovat, ani nikoho nenapadat. Vážím si toho, že i ty se tak chováš, tvé rady jsou mi opravdu velkým přínosem.

Hezký den
10. 08. 2009 | 16:46

tomas.p napsal(a):

Doporučuji, ať si každý dřív , než něco podepíše, pustí film "Muž který sázel stromy", na netu je těch možností spoustu, není to nic nového, nicméně čím dál, tím víc aktuální, kdo to dokouká do konce, možná, že pochopí co dál, s kým, jak a proč a konec konců, co podepsat a co ne.
Třeba tady-
http://www.pravda-a-cest.cz...
10. 08. 2009 | 17:16

JAVÍT napsal(a):

Dámy KVS a S.
Souhlas.
Musíme dát příležitost dalším stranám, aby i ty si mohly nakrást to, co po těch současných, velkých a o něco méně velkých, stranách zbylo.
Jenom nějak nevím, které z těch malých straniček, zatím nezkorumpovaných a nezpanštělých (neměly zatím příležitost) se dá věřit ?
Vy snad ano ??
10. 08. 2009 | 17:44

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
ráno mně na tenise jakýsi místní jazykozpytec tvrdil, že slovo "levice" vzniklo z původního "lejn více".

Jak je to s pravicí se zkusím zeptat příště.
To jenom, když jste o toto téma zavadil.
10. 08. 2009 | 19:00

Pepa Řepa napsal(a):

Oprava:Když jste toto téma nakousl.
Tak je to lepší.
10. 08. 2009 | 19:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

KVS:
"A co když Schwarzy je ÚPLNĚ STEJNÝ jako kalousek, jen na to ještě většina lidí nepřišla" Asi to tak bude. Dát se do holportu s M.K. svědčí buď o výrazně snížené rozpoznávací schopnosti anebo o pravdivosti přísloví Vrána k vráně sedá...
10. 08. 2009 | 20:50

gghii napsal(a):

Paní Veselá Samková vy sama máte veliký kus másla na hlavách své i Ivana Veselého - Vaše taxa 3800 na hod, to je bomba,kolik si bere Ivan Veselý ze státní kasy/penězovodem do Džena/
10. 08. 2009 | 21:08

Pocestny napsal(a):

Ježišmarjá, lidičky, to je polízanice!
Když si jeden přečte ten dooouhej ohon pod krátkou statí, je mu okamžitě jasný :
1. že paní Klárce tečou nervy (zase), http://www.youtube.com/watc...
bacha na Cvacha, bylo by vás škoda...

2. Je venkoncem u řiti, kdo s kým tu krade, protože jediné, co místnímu osazenstvu schází, je kruh v nose a zvonec kol krku, vše další už dodala realita povahy a spolku, kterej si říká Tšesko...

3. Vše se děje dle přirozenosti jevů, neboť lokálpopulus jest pověstným tím, že si nechá ukrást i zuby z huby a mele na prázdnej pant dál, dokud se někdo nevrátí pro dásně...

4. V zemi, kde si kolektiv vždy hází korunou, kdo bude tím blbem, který "za nás" koná, aby to vše bylo na něj, v zemi, kde většina gramotných studovala Vysokou alibistickou (Rus je "přirozený komunista", Germán "od přírody nacista, Talián fašista, jen co Čech, to musicista) je snad normální vše, co se tu děje a nechápu, proč se porád tak čertíte, vždyť tu ti všichni brblající, odhalující, odsuzující a moralizující stejně jen ztrácejí čas na peroně při čekání na vlak do stanice Blaho.

Morálka .trvá jen do té doby, než se objeví škvára, ukaž mi čížka, miláčku a já ti ho koupím k svátku.

V Popovicích nad pípou viselo to, co někdo zapomněl napsat pod to Národ sobě na oponu ND:
"Kdo se kurví, ten má štěstí, ten je samý peníze".

Kdepak, našinec neztrácí čas s desaterem, on to umí řící jednou celou větou, jak ho to souška čitelka naučila..

It is about people, fools!
Chete to mít lepší? Tak zvedněte zadek a jděte je tam vyměnit - za sebe, nikdo jinej než vy tu totiž není, milánkové.

Život není socialistický biograf a nedávaj v něm k lupenu křupky...
10. 08. 2009 | 21:12

klarasamkova napsal(a):

Pocestný, obávám se, že se zde začíná skutečně formovat skupina osob, kterým tečou nervy, a to z Vás. Pokuste se o stručnost! Já jsem udělala chybu - nevědomky, že jsem převzala text, jehož autorství se zdálo být nepochybně pí. Šiklové, přičemž posléze se zjistilo, že tomu tak není... nu, za tento svůj omyl, ke kterému mne dovedla sama paní Šiklová prezentací tohoto textu, jsem se omluvila. proč by mi ale z toho měly téct nervy??
10. 08. 2009 | 21:19

Pocestny napsal(a):

Vám tečou z něčeho jiného, ale pro tečení samé vám to jaksi nedoklaplo.
Reading comprehension has never been a strong side of my tribe.
Víte, petice jsou na....však víteco...
..zvláště, když jimi vše začíná a končí.
Takže: Děkuji, odcházím...-))))

P.S. pro stromy nevidí les, se říká...nehrabte se v detailech doby, když vám uniká její leitmotiv.. mně je vuršt, kdo jí napsal, i kdo jí podepsal.
To sign or not to sign, that is the question...
co takhle někoho žalovat, váš seznam hříchů je totiž jen seznamem banálních zlodějin a darebáctví, jenže u nás je zákon jako Wrigley´s - sežvejká ho každej spratek a chutná nekonečně dlouho.
Když právníci podepisují petice proti nezákonnosti, válím se smíchy na zádech.
Enforce your justice after all!
Do not just talk, act!
Už jste žalovala severočeské lichváře?
A jakpak dopadla vaše stížnost na nezákonnou segregaci nácíčků, naposled jsem četl něco o "neuvěřitelném tlaku".
Představte si, že dříve ty chudáky dokonce věšeli, na základě judikátu...
Není nadto, vědět ve kterém vlaku sedím a kam to jede.
No nic, ze mne jurista nebude
10. 08. 2009 | 22:09

vlk napsal(a):

kormoran

ám s e chce zvracet ? ze mne? Máte ještě co, když zd e předvádíte jen duševní zvratky? Pokud ano, příště tolik neřerte. Kdo s e tím má prohrabávat?

Petr Havelka
Možná, že máte pravdu. Nicméně na faktu, že příští volby jsou skutečně hlavně o tom, co s e stane do budoucna s 220 miliardami zdravotního pojištění a do kterých kapes potečou, nic nezměníte!
Pokud by nešlo o othle, nejspíš bych k říjnovým volbám tentokráte už vůbec nešel. neměl bych totiž důvod. Iluze o straně menšího zla nebo sna d úplná slepota pzpůsobující , že si budu myslet , že vybírám lepší s tranu, tak ta mne už dost dávno pustila.

Pepa Řepa
v té bíd ě nelze volit dobře. Takže lítost j e logickým a jediným vyústěním volebního aktu.
A stateční balbíni nejspíš získají opět tolik hlasů, kolikje židlí v jedné větší hospodě.
Takže hla s propadne. A výsledkem bude , že zatímco, když to hodím ze zoufalství jedné partaji, budu hořekovat jen nad touhle stranou. Při propadlém hlasu musím totéž dělat každý den tolikrát, kolik bud e stran v příští sněmovně. protože si mů hlas rozdělí. Žádná výhoda.
10. 08. 2009 | 22:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vhodit prázdnou obálku.
10. 08. 2009 | 23:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vhodit prázdnou obálku.
10. 08. 2009 | 23:39

ivanT napsal(a):

Souhlasim se Salivanem.

Existujici politicke strany aspon principialne nabizeji vsechny slusne alternativy ideologii a zmenit system nespociva v tom, ze je nevolim, nebo ze volim neznamou stranu bez sance, ale v tom, ze se aktivne pripojim k te strane, ktera mi ideologicky odpovida, a ze se pokusim jim zmenit. A jestli mne nektera z tech stran ignoruje, jako se stalo manzelovi pani KVS, nejspis nestoji za to, abych se do ni tlacil protoze uz zkamenela.

Ta zmena urcite nebude lehka, ale jina alternativa neni.

(Tem, kteri se mne zeptaji proc to tedy neudelam odpovidam predem ze ziji v Kanade a je mi 70 let. Jak se ted vsude rika, v tomhle veku uz asi nemam narok neco prispet.)
11. 08. 2009 | 02:12

kormoran napsal(a):

Pane Pepiku Burino ,jste vetsi alibisticky blb , nez jsem si myslelhttp://www.youtube.com/watch?v=Mpe0En6hW-0&feature=PlayList&p=E30C4FB39E255182&index=61
A pro nektere ostatni(vlastence), vcetne Vas . Pred{k)ozky v osloveni : 4, for, 2, to, je znamka vyssi IQ? Nebo ceske "mazactvi"?
Znam lidi, kteri ziji v cizine hodne dlouho , ale mluvi a pisou perfektne cesky.
Ovsem i nekteri "kosmopolitani" po pul roce jaksi zapomenou- fiiici mnoo fjak see feeeknee tfen schemedfelsky pfistfoj co sfezdi po pholiiii uf fiiim no pfeeece "tfaktor" I tyto malickosti hodne vypovidaji .Budte zdravi soudruzi!
11. 08. 2009 | 04:59

JakubZ napsal(a):

Souhlasím s KVS. Schwarzenberg a Kalousek, společně s Topolánkem, Grebeníčkem, Havlem Husákem, Dubčekem, Gottwaldem, Kramářem, Masarykem, Rašínem, Riegerem a Kryštofem Harantem z Polžic a Bezdružic něco společného mít musí, jinak by se nikdy neprodrali do vysoké politiky. V Římě asi věděli proč konzuly měnit dvakrát do roka.

Přiznám se ale, že v tom teď trochu plavu - je Schwarzy stejný jako Kalous nebo Kalous stejný jako Schwarzy?
11. 08. 2009 | 08:26

Silvie napsal(a):

Musím naprosto souhlasit - mé zhnusení současnou politikou dosáhlo svého maxima. Nedám svůj hlas žádné z dosud etablovaných pol. stran. Mám totiž dlouhodobě intenzivní pocit, že si námi zmíněné strany vytírají své tučné pozadí.
Nezbývá mi ,než pevně věřit, že z té nové vyjdou slušní a zásadoví politici. A nemusí to být až takoví "šibalové", jako Topolánek s Paroubkem.

Pokud Topolánek není schopen minimální sebereflexe a hodlá svými průsery dojímat občany a dělat ze sebe oběť světového spiknutí (včetně španělských socialistů), pak mu skutečně není pomoci. Je sice pravděpodobné, že za vším stojí Paroubek, ale to je v kontextu té záležitosti celkem vedlejší.
Míra korupce v této zemi, která je politiky eufemisticky nazývána lobbingem, je už daleko za hranicí tolerance. Až projde? ODS totální očistou (nikoliv tou podle představ Topolánka) a zbaví se všech zkompromitovaných (zdali k tomu někdy dojde je ve hvězdách), pak ji možná budu znovu volit.
11. 08. 2009 | 08:56

JakubZ napsal(a):

Tak se vám dívám na svůj předchozí příspěvek a jak jsem tam pálil jedno jméno za druhým, vylezli mi z toho samí chlapi. Kde je chyba?
11. 08. 2009 | 09:05

SuP napsal(a):

Zbyněk Matyáš -
To NENI špatnej nápad!
Vždyť to je ten pravej nulovej HLAS!!
Volební účast velká, procento malé ......
Jenže pak si ten liciťák rozdají stejně jako vždycky.
11. 08. 2009 | 10:04

Pavel Koller napsal(a):

jo jo pořád se něco děje... Paní Klára si v jedné z reakcí v diskusi posteskla nad tím, že dnešní mladá generace neprojevuje zájem o veřejný život.

A přece mám dojem jako by se právě tento rok stal, alespoň z mého ohledu, jaksi přelomovým.

Nemusím souhlasit vždy s formou jakou moje generace vyjadřuje své politické názory ale jsme rád, že je vyjadřuje.

"Vajíčkový" atentát na předsedu Paroubka, stovky karikatur, nebo vice či méně vtipných obrázků na toho téma, ukazuje, že mladá generace má zájem o veřejný, chcete-li politický život.

A nejen touto explicitní formou. Již pře rokem vznikla na Filozofické fakultě iniciativa mladých studentů požadující například zákon omezující lobby, nebo zrušení imunity.

V menších stranách se prosazují mladí lidé a nutnost omladit své jádro si uvědomují bezezbytku všechny strany.

Jistě, země je skutečně prolezlá skrz na skrz korupcí, politici mají pocit, mylný pocit, že jsou nedotknutelní.

Máme před sebou volby, A dvacáté výročí revoluce, která nám přinesla možnost bránit se proti aroganci moci. Je otázka jestli to svedeme.
11. 08. 2009 | 10:17

Admirál napsal(a):

Pavel Koller - musím Vám oponovat a přidat se k autorce textu. Mladá generace neprojevuje ve své velké většině zájem o veřejný život. A v tom je na tom přibližně stejně, jako na tom byla generace moje.

Vajíčkový atentát na předsedu Paroubka nebyl úkázkou zájmu o politický život. Byla to ukázka a potvrzení známého faktu, jak lehké je malou generaci manipulovat. Dáme jim fackovacího panáka a můžeme si spokojeně mnout ruce.

Píšete "dvacáté výročí revoluce, která nám přinesla možnost bránit se proti aroganci moci"

Omyl. Bránit se dnes proti "aroganci moci je mnohem obtížnější, než tomu bylo za komunistů. V té době bylo poměrně jasné, kdo je kdo. Dnes? Virtuální svět vytváří jednoduše skrze PR agentury aureoly naprostým lumpům, stejně tak jako dokáže naprosto zničit politiky s čistými úmysly. Boj proti aroganci se tak stává bojem proti větrným mlýnům.

Nicméně Vám přeji, aby se Vaše nadšení proti něčemu bojovat přetvořilo v schopnost tvořit a propagovat pozitivní program.
11. 08. 2009 | 11:17

Silvie napsal(a):

Já s panem Kollerem spíš souhlasím, i když se pokládám za skeptika. Až dosud jsem se domnívala, že mladé lidi politika nezajímá, ale zřejmě je tomu jinak. Dala bych jim šanci. Starého psa novým kouskům nenaučíš a naši (a starší generaci) pokládám za ztracenou.
Taky mám pocit, že letošní volby budou znamenat nějaký průlom. Doufám jen, že k lepšímu.
11. 08. 2009 | 11:30

Poldík napsal(a):

Můj hlas ve volbách dostane strana,která ve svém programu bude jasně deklarovat,jaké legislativní změny provede k zlepšení neutěšeného současného stavu.Odmítám ale různé smlouvy s občany,modré šance a mlčení TOP 09.Pokud se jedná o TOP 09 slyšel jsem příměr,že se jedná o nové větry ze starých zadků.Stranu,která vymetla smetíště politiky a nově nalakovaná má zájem o lukrativní posty.
11. 08. 2009 | 12:42

george napsal(a):

Politice nerozumím, diskuze je dlouhá a únavná a tak relaxuji se Simonsovou kočkou...ta ví, zatímco my podřimujeme lenivě a pleníme internet aspoň prohání dotěrný hmyz. Dejme si závazek každý alespoň jednu obtížnou mouchu prohnat. Plácačky jsou ve slevě.
.
http://skvelydomov.blogspot...
11. 08. 2009 | 21:06

george napsal(a):

S lehkostí gentlemana a pohádkovou bytostí skok do současné pohádky. Moc naříkáte na tu demokracii a nic není nám svaté, ani ta láska co kvete v každém věku. Přece ta největší láska je moc a peníze, to nevíte?
*
http://czreportnews.blogspo...
11. 08. 2009 | 21:14

cervena karcoolka napsal(a):

http://www.youtube.com/watc...

pěkné video k tématu
11. 08. 2009 | 21:47

Charles Wiener napsal(a):

Klára Veselá Samková cítila potřebu sdělit, že "S ohledem na četné kolující pověsti upřesňuje, že není ani Romka ani Židovka."
Pan Levý, který odešel na Západ, tam kvůli neznalosti české diakritiky ztratil to dlouhe "ý" a stal se z něho pan Levy. Což dalo některým lidem ideu, že by mohl být žid. Jednou jsem se ho na to zeptal a on mi odpověděl, že není, že je český křes%tan s "dlouhým tvrdým ý". Zeptal jsem se ho, proč tedy nedementuje zprávy o svém židovství. Odvětil "Nikterak mi to nevadí. Cítím se ve velmi dobré společnosti."
Považoval by si paní KVS více, kdyby se uměla proti rasismu postavit podobným způsobem.
12. 08. 2009 | 01:51

Ondřej Čapek napsal(a):

Hmmm... divná petice: "Hlavě státu, zaměstnané vlastní ješitností a bojem proti nebezpečí evropské integrace, nestojí korupce za půl slova." - jenže VK (kterýho moc nemusím) řekl, že tato vláda je nejzlobbovanější vládou po listopadu - jistě je to možná účelový tvrzení, ale není tak úplně pravda, co petice tvrdí.

Hodně se mluví o korupci, ale debata o opravdu důležitých věcech, hlavně teď v době krize jako je třeba zákoník práce, se nevede vůbec.
12. 08. 2009 | 10:23

BigEd napsal(a):

jen aby z toho netěžil kdo nemá (Můžete to poslat dál. Jiřina Šiklová, Praha 1. Klimentská 17- e-mail jirina.siklova@ecn.cz ), autorem rozhodně není Šiklová!!!! http://www.dfens-cz.com/vie... SZ rychle okoukala manýry ODS, CSSD....
12. 08. 2009 | 10:36

Info.crew napsal(a):

Paní Šiklová tohle nikdy nenapsala, ale opsala z webu "http://www.dfens-cz.com/vie..." takže nevím, proč bych jí měl posílat nějaký podpis pod věc, o kterou se nezasloužila ani písmenem.
12. 08. 2009 | 12:18

dk napsal(a):

Autorem textu není Jiřina Šiklová.
http://www.dfens-cz.com/vie...
12. 08. 2009 | 12:48

ctenar napsal(a):

Pokud by měl být dokument Několik vět 2009 upřímný, pak bychom v něm nemohli být označováni za oběti, ale za viníky.
http://www.blisty.cz/2009/8...
12. 08. 2009 | 13:31

Lucius napsal(a):

Volbou menších stran, které s těmi velkými ochotně spolupracovaly se má něco změnit? Zbývají jenom komunisté.

Volit malé, neparlamentní strany je hloupost. Je jich moc, do parlamentu se nedostanou a jejich hlasy demokraticky propadnou ve prospěch mocenského kartelu.

Pro alespoň nějakou naději na zlepšení by bylo třeba zavést čistý poměrný volební systém místo současného paskvilu. Kapříci si ale rybník nevypustí.
Pro změnu by bylo třeba daleko víc než nějaký blábol pocházející od nevolitelné SZ. Jenže to zjevně ani nebylo účelem...
12. 08. 2009 | 13:47

LEVAK napsal(a):

Nevím proč,ale pořád mi to připomíná dopis 90-ti pragováků!
12. 08. 2009 | 15:15

Treb napsal(a):

Tento článek p. šiklová a strana zelených SPROSTĚ UKRADLA !!!

více zde:
http://www.dfens-cz.com/vie...

je to od nich nehorázná sprostota
12. 08. 2009 | 21:47

Charlie napsal(a):

JakubZ

mluví z Vás nezkušenost - s kým si myslíte, že půjde TOP do koalice?
To můžete rovnou volit ODS.
13. 08. 2009 | 00:10

Keff napsal(a):

Opakování je matka moudrosti, takže připomenu: Šiklová text nenapsala, ale bez dovolení ukradla! Viz http://www.dfens-cz.com/vie...
13. 08. 2009 | 04:01

SuP napsal(a):

LEVAK 12.08.2009 15:15:32 -
Asi že ho tady z nás znáte nejlíp?
13. 08. 2009 | 08:34

kocy napsal(a):

Plně se pod to podepisuju.
13. 08. 2009 | 08:45

PeTaX napsal(a):

Nemáte pocit, paní doktorko, že jste ten text odcizila? Titulkem se zřetelně k jeho autorství nehlásíte.
13. 08. 2009 | 08:49

Luboš Konečný napsal(a):

Tak mám pocit, že se nějak zapomnělo na korupci u policie a soudů, která jakékoli řešení znemožňuje. Prostě politika, který je zaplacený někým kdo má zaplacené i policejní a soudní složky nijak neodstavíte od koryta. I když se najde jeden odvážnej, tak dopadne jako Cepl.
13. 08. 2009 | 10:02

Preist napsal(a):

JE KRAAAASA JAK FUNGUJE Ctrl+c a Ctrl+v...a posledni dobou se u nasich politiku neni cemu divit pro penize vse..jinak ORIGINAL CLANKU JE NA http://www.dfens-cz.com/vie...

JE MINIMALNE SLUSNOST KDYZ TO OD NEKOHO "OCITUJETE" ZE DATE I ZDROJ ZE KTEREHO CERPATE.....PAK MA TA NASE POLITIKA VYPADAT......
14. 08. 2009 | 11:39

KVS napsal(a):

Tk koukám, že diskuse taky kvete a ne všichni ji čtou celou, tak to jen znovu zopakuji:
Když jsem článek přebrala, byla pod ním podepsaná Jiřina Šiklová a z ničeho nevyplývalo, že NENÍ autorkou textu. Naopak se tak tvářila, když vyzávala k podpisům, Proto jsem také dala tento text na svůj blog...
O tom, že se jedná o text nepůvodní, jsem se dozvěděla až ze zdejší diskuse a za svoje "plagiatství", jakož i přihřívání polívčičky někomu jinému jsem se omluvia. Pro ty, co to nečetli v diskusi doposud, tak činím nyní opět.

Pane Charlesi Wienere, až se při projednávání mojí kandidatury na místo soudkyně Ústavního soudu budou řešit moje názory na právo, zákon a Ústavu, tak se ke svému etnickému původu nebudu vyjadřovat. Pokud se ovšem v roce 2003 v zákulisních drbech Senát nejvíce zajímal o to, jestli jsem Cikánka nebo Židovka nebo co jsem vlastně zač a o moje právní názory se nezajímal, mohu jen konstatovat, že na hrubý pytel hrubá záplata...ač se to možná nezdá, nemám problém s tím být "za dámu". Ale jak praví billboardy podel cest "jen znalec pozna kvalitu..."
14. 08. 2009 | 22:49

KVS napsal(a):

Pavle Kollere, vnímám velmi dobře ony vlny, které se pomalu vzdouvají... doufám, že přijdou další... Admirál nemá pravdu, to není jen o manipulovatelnosti...ostatně, mladej vůl se dá manipulovat stejně dobře jako starej vůl... stáří je v mnoha směrech velmi přeceňovaný fenomén...
14. 08. 2009 | 22:51

Alena Honsová napsal(a):

Kristýno díky, napsala jste i za mne Alena
15. 08. 2009 | 21:22

Vlasta napsal(a):

Myslím, že daná výzva či petice docela slušně vystihuje podstatu naší společnosti. Diskuze pod článkem je toho moc pěkným důkazem. Pár příspěvků, pak někdo vydedukuje, že se jedná o agitku TOP09 a dalších x mnoho příspěvků začně dštít síru na stranu zmíněnou a další podobné.
Další si náhle všimne, že je pod peticí podpis paní Šiklové a okamžitě zavrhne celý text. Už se nenamáhá přečíst si související článek, odkaz na nějž je uveden v jednom z prvních příspěvků, prostě mu to stačí, aby mohl vylít svůj kýbl viny. Má svého viníka, a co je víc. Jsme skutečně líní - líní číst až dokonce a číst věcně, bez emocí, líní zjišťovat informace, líní myslet a přemýšlet. Proto jsme tak snadno zmanipulovatelní. Jakmile nám někdo naservíruje cíl, do kterého si můžeme píhnout, jdeme do toho.
Nevím momentálně, jestli budu volit stranu, kterou jsem volila již několikrát nebo si tentokrát vyberu nějakou menší, ale jedno vím - radši než brát ten článek jako návod na to, koho volit a koho ne, by bylo lepší zamyslet se nad tím, jak je to třeba s tou leností.
16. 08. 2009 | 22:40

janaZbuzana napsal(a):

Preposilam do diskuse vzkaz a vyjadreni pani Jiriny Siklove k teto diskusi a pro paní Kláru Samkovou - "prosím zašlete jí to a přípojte to k jejímu blogu. Já její e-mail nemám.
Milá Klaro, znovu a opakovaně tu prohlasuji, (jiz jsem to mnohokrate napsala ) ze ja NEJSEM autorkou Nčkolika Vět O9 Snad jsem k tomu .ale SNAD dala podnět tíím, že jsem na několika přednáškách řekla, že by bylo zajímavé, kdyby někdo zformuloval -obdobně jako v roce l989- Několik vět pro současnost. Dokonce na jednon setkání v Třeboni,pro Hudební mládež, to prijali jako svůj ukol Pak mně nekdo přeposlal text Nekolika vět O9.bylo to bez podpisu.Tak jsem to podepsala. V zásadě jsem s tím souhlasila,považuji to za dobrý text, formulovala bych to rochu jinak,kdybych to napsala. Jsou tam jen negativní příklady,za dvacet let tato země určitě není horsí, než byla dříve.Naopak. Nemám a netoužím mít ani svoje WWW, ani facebook,nevím, co se o mně píše ve wikipeiidii či jiných textech, nesleduji to,Není to pro mne nutné, protože jsem se neangažovala v politice, ale pouze učila na Filozoficke fakultě, na které jsem založila katedru sociální práce,což není asi příliš atraktivní z hlediska financí.To snad ti autoři textů taky vědí..Nevstoupila jsem do žádné politické strany.Jsem členkou různych nevládních organizaci,zalozila jsem knihovnu gender studies Ted jsem v penzi, domnívám se, že by Zelení měli být v poslanecké sněmovně... protože jsem pro EU,V EU Zeleni mají svoje partnery,jsou tam ted potřeba,protože v době krize budou opomíjeny především problémy ekologické.Na tom se bude šetřit.I proto se v parlamentu EU zvýšil podstatně počet Zelených. To,že za naši republiku nebyli zvoleni,to neznamená, že myšlenky, které propagují jsou špatné. Naopak. Nejsem ani členkou této strany.Kandiduji za Karlovaarský kraj, kde je hranice pro zvolení 17%, takže opravdu je malá pravděpodobnost,že bych byla někdy v PSP.Kdybych opravdu chtěla být v politice, tak jsem tam mohla vstoupit hned po roce l989.To snad chápou i ti nejzavilejší diskutéři.a moji odpůrci. Karlovarský kraj mne zajímá,jsou tam problémy ekologické, rekultivace zničených ploch,kontrola, kdo dostane na rekultivaci peníze z EU a zda z toho si udělá svůj kšeft, nebo to opravdu realizuje za přijatelné peníze, jsou tam i národnostní problémy., ....domnívám se, že svoji učastí nepřímo lidem řeknu, že by se měli angažovat i když jsou staří a i když jsou to ženy..
K radaru.(tak jsem to neřekla v TV jak to uvádeji autoři některých příspěvků)- pouze jsem rekla, že parafrázuji ženevského theologa Karl Bartha: raději se budu mýlit s Amerikou než mít pravdu s Putinem".. a že se v tom případně nejedná o radar, ale o hranice mezi teritoriem, které bude ovlivnovat Západ a které chce ovlivnovat Rusko, tedy bývalý SSSR. Ke KSC, atd. jsem se vyjádřila jinde a jindy.Kdo se chce informaovat, tak může.Nevím, jak toto své vyjádření zařadit na váš blog. Zdravím Kláro ,když vidím, co vše se na blogu píše, tak opravdu ti nezávidím a mám další důvod podobně stránky si nezařizovat. Text o médiích je velice zajímavý. S pozdravem Jiřina Siklová .
19. 08. 2009 | 11:24

oto.g napsal(a):

Může to být všechno stokrát pravdivé, ale nabízí to zase jen další zlo - nové zájemce o teplá koryta v parlamentu, o vliv, styky, rozkrádání státního majetku a peněz nás všech. Kdyby do výzvy někdo napsal - volte mne, nechci žádný poslanecký plat, náhrady, funkce - chci jen změnit politické poměry této země k lepšímu, vrátit vládu věcí veřejných občanům této země - pak bych se možná zamyslel a podpořil to. Takhle - děkuji, nemám zájem. Nestojím o demokracii tohohle typu, v níž musím marně přemýšlet, kdo je menší gauner, abych měl koho volit.
20. 08. 2009 | 19:21

Walk napsal(a):

nejlepším a součaně asi nejodvážnějším činem by bylo:
volby ignorujte!!
kde je nic není ani pes se nenažere .Při účasti 1% voličů
budete teprve vidět ten
zmatek mezi politiky.
21. 08. 2009 | 19:04

Cynik napsal(a):

Znám spoustu těch, kteří "umem, pílí a inteligencí" dosáhli profesních úspěchů. Většinou šlo o bývalé komunisty, kteří si nahrabali za minulého režimu a za současného dobře investovali. V naší zemi se člověk s "umem, pílí a inteligencí" k blahobytu nedostane, ledaže tyto své schopnosti využívá k okrádání druhých. Takže o co jde? Snaha o výměnu u korýtek. V našem státě toho sice k ukradení již moc není, ale z fondů EU, by se ještě něco dalo ... Jinak souhlasím, ale lidé se nemění se změnou režimu.
27. 08. 2009 | 16:28

pičus napsal(a):

v našem stě vladne protekcializmus a kamride šofst a tim padem defenestrace no respekt.
06. 10. 2009 | 00:34

pičus napsal(a):

no volby.
06. 10. 2009 | 00:36

pičus napsal(a):

seš piča kare
06. 10. 2009 | 00:40

daněk jan napsal(a):

Souhlasím s textem ale bihužel chybí v něm výzva jak dál. Někdo musí dát směr pro který by se pak našla skupina lidí, která za něj bude bojovat.
Možná že můj návrh bude příliš radikální a odborníci by našli mnoho proti, ale neodpustím si zde uvést.
Co takhle zakázat všechny politické strany, a do parlametu a senátu delegovat zástupce skupiny lidí ( např.oblasti dle správního rozdělení ) a tyto zástupce by pak platila tato oblast a dle jejich práce , prospěšnosti by je pak ohodnotila i finačně. O penězích by nerozhodoval senát ale skupina lidí, která ho vyslala.

Děkuji za Vaše názory. Pokud by měl někdo zájem na tato témata diskukutovat byl bych rád.
17. 12. 2009 | 09:16

Joane Lamery napsal(a):

Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog.
13. 08. 2010 | 08:49

Carita Movius napsal(a):

Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.
13. 08. 2010 | 08:53

Bebe Lagoni napsal(a):

This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
13. 08. 2010 | 08:58

MITZIFigueroa23 napsal(a):

freelance writer
02. 04. 2011 | 03:31

car insurance in virginia napsal(a):

I’ve recently started a blog, the information you offer on this site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
10. 08. 2011 | 18:17

auto insurance rates napsal(a):

That is very attention-grabbing, You are an overly professional blogger. I have joined your feed and look forward to looking for extra of your magnificent post. Also, I've shared your website in my social networks! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
16. 10. 2011 | 13:54

p High PR Backlink Pyramid p napsal(a):

Thanks for the tips shared on the blog. Another thing I would like to say is that fat loss is not information about going on a dietary fads and trying to get rid of as much weight as possible in a few days. The most effective way to lose weight naturally is by getting it slowly and gradually and following some basic guidelines which can allow you to make the most from your attempt to drop some weight. You may be aware and already be following most of these tips, but reinforcing information never does any damage.
03. 09. 2012 | 23:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy