Volte Rosse Perota!!

26. 05. 2010 | 11:38
Přečteno 5149 krát
Na podzim 1992 jsem strávila tři měsíce na stáži v Kongresu USA, v kanceláři republikánského kongresmana ( a pozdějšího předsedy U.S. Securities and Exchange Commission) Christophera Coxe. Mohla jsem tak nejen zjistit, jak funguje “opravdová” poslanecká kancelář, ale přímo v politickém centru se zúčastnit vřavy okolo presidentských voleb. K údivu mých v naprosté většině republikánských přátel si však nezískal moje sympatie republikánský kandidát George H. W. Bush (st.) s kandidátem na viceprezidenta Danem Quaylem, tím méně Bill Clinton s Alem Gorem, ale nezávislý kandidát Ross Perot s kandidátem na viceprezidenta, válečným veteránem Jamesem Bondem Stockdalem.

null
null
V kongressové kanceláři Christophera Coxe s jeho asistenty.

Před pár dny jsem procházela archivem svých písemností a mimo jiné jsem zde našla fax, kterým jsem se snažila protlačit svůj článek z amerických voleb do tehdejšího Českého deníku. Nevím ani, jestli ten článek vyšel. Vím však, že by měl vyjít nyní.

null
null


Příprava na slyšení před komisí Kongresu

Amerika v roce 1992 Rosse Perota nevolila – zvolila Billa Clintona a potom, pro změnu, opět Bushe… Dnes jsou USA v situaci, kterou dobře známe: jejich největším věřitelem je Čína, státní dluh dosahuje grandiozních výšin, podstatně převyšujících odhady Rosse Perota. Problémy školství a zdravotnictví, které USA sužovaly již v roce 1992, zůstávají v zásadě systémově nevyřešeny, stejně jako kriminalita, drogová problematika, bezpečnost na ulicích – všechno témata, se kterými byl Ross Perot realisticky připraven se vypořádat a témata, která jsou na vrcholu zájmu i zde a nyní.

null
null

Před budovou Hlasu Ameriky

Stojíme, stejně jako USA před 18ti lety, před možností volit: buď G.H.W. Bushe nebo B. Clintona – a nebo taky TOP 09. Hojím se jistou nepatrnou nadějí, že snad není nutno zopakovat úplně všechny chyby, kterých se dopustí svět okolo nás….

null
null

S tehdejší velvyslankyní Ritou Klímovou

A nyní ten můj 18 let starý text:FENOMÉN JMÉNEM ROSS

Když se texaský miliardář Ross Perot vrátil před deseti dny na politické kolbiště a ohlásil svoji oficiální kandidaturu na úřad prezidenta, všichni se jen ošklíbali: „ Vydřel peníze na státních zakázkách, profitoval ze státu postaveném na welferu“ vrčeli moji republikánští přátelé. „Ty jeho praktiky vůči zaměstnancům – žádný respekt před odbory. A o vládnutí neví nic, je úplně bez politických zkušeností“ ohrnovali nos demokrati, se kterými jsem se potkala. Republikáni i demokrati se společně přestali ošklíbat a ohrnovat nos minulý pátek, když si Perot koupil za pakatel 386.000 dolarů televizní půlhodinku těsně před jedním z nejdůležitějších fotbalových zápasů a vyzbrojen grafy a čísly se sám, tváří v tvář kameře jal vysvětlovat ohromeným divákům, že Amerika se řítí do propasti: „Máme 4 biliardy federálního státního dluhu. To je 4.000.000.000.000.000 [1015]. V roce 2000 to vypadá na 8 biliard. Každý rok platíme 214 miliard jenom na úrocích. Ty 4 biliardy jsme navršili na ramena našich dětí a zničili tak jejich budoucnost.“ Podruhé to zopakoval o týden později a páteční půlhodinka ho tentokrát přišla na 620.000 dolarů. Platí je z vlastní kapsy. Je nezávislý na nátlakových finančních skupinách, nezávislý na aparátu politických stran.

Lidé začali údivem zvedat obočí – to tu v Americe ještě nebylo. Ten muž jim bezostyšně říká, že zvýší daně z benzinu a odejme nejrůznější daňová zvýhodnění a ochranné tarify. Otevřeně přiznává, že za jeho vlády se lidé budou mít hůř. – Ale získají jistotu, že Amerika se zase vydá správnou cestou a jejich děti se budou mít líp.

null
null


Knížka s programem a názory Rosse Perota

Neočekávaný zvrat v předvolebním boji přinesla nedělní televizní debata 11. října všech tří kandidátů. Podle odhadů ji sledovalo asi 70 milionů diváků. Tři kandidáti na prezidentský úřad – současný prezident George Bush za republikány, demokratický kandidát Bill Clinton a nezávislý Ross Perot se hodinu a půl škvařili v otázkách tří novinářů.

Jednou z prvních byla, zda si kandidáti myslí, že mají dosti zkušeností pro vykonávání takového úřadu, jako je úřad prezidenta U. S. A. Perot odpověděl jasně:

„Nemám žádné zkušenosti s tím, jak se potýkat s 4 biliardovým dluhem. Nemám žádné zkušenosti se skřípající vládou, kde nikdo neodpovídá za nic a každý blamuje všechny ostatní. Nemám žádné zkušenosti s vytvářením nejhoršího státního školství v průmyslovém světě, s nejnásilničtější a nejkriminálnější společností. Ale mám mnoho zkušeností jak přimět věci k tomu, aby se hnuly. Takže jestliže jsme dospěli k historickému bodu, kdy chceme přestat jenom mluvit a začít dělat to, o čem mluvíme, mám spoustu zkušeností v tom, abych problémy vyčistil, navrhl, jak tyto problémy řešit, řešení uvedl v činnost a potom se přenesl k řešení dalšího problému. Mám spoustu zkušeností v tom, jak nemluvit deset let o problému na deset minut. Jestliže je čas pro akci, myslím, že mám zkušenosti, které platí. Jestliže je čas pro další třenice, prázdné řeči a poukazování, jsem špatná osoba.“

Tímto svým prohlášením vzal ovšem vítr z plachet Billu Clintonovi, který ve svém úvodním slově tvrdě osočil prezidenta Bushe: „Dnešního večera chci říci prezidentu Bushovi toto: Pane Buschi, 12 let jste šel svou cestou. Měl jste svou šanci a nefungovalo to. Chci přinést změnu americkému lidu … .“

Inu, v Rossovi se na jevišti objevila další možnost změny. Hovoří lidovým a srozumitelným jazykem s pádným texaským akcentem. Je o hlavu menší než oba jeho soupeři, dělá si ze sebe legraci, ale nezesměšňuje ani Clintona, který vypadá spíš jako umělohmotný kumpán panenky Barbie než jako živá osoba, ani prezidenta Bushe, jehož tvář se během debaty protahovala, až silně připomínala usoužený výraz neposlušné basetice Mary, když mi na návštěvě u přátel rozkousala v jednom týdnu už druhé střevíčky.

Ross Perot říká, že situace není zdaleka taková, jaká by měla být. „Malé firmy jsou na tom špatně a velké koncerny mají také problémy. Mnoho svých výhod přeměnila Amerika v nevýhody – jako třeba rasovou různorodost … naše rozlišnost je naše síla. Máme všichni táhnout dohromady. V atletice to umíme. Víte, že rozdělené týmy prohrávají, ale ty jednotné vyhrávají. Když budeme táhnout dohromady není nic, co bychom nemohli udělat. Když ale budeme jen sedět a vyhodíme všechnu energii oknem kvůli rasovým svárům a nenávisti, vězíme v jistotě prohry … .“

Většina voličů – pokud předtím vzali Rosse Perota vůbec na vědomí – na něj hleděla jako na zcela jednostrannou osobnost omílající do nekonečna jen svoje nevítané pravdy o státním dluhu. Jistě byli překvapeni, že byl schopen vypořádat se i s tématy, které byly pokládány za tradiční domény jeho protivníků, jako třeba zahraniční politika, která je doménou prezidenta Bushe. K ní Perrot mimo jiné řekl: „Mluvíme-li o prioritách, nejprve musíme být finančně silní. Za druhé se musíme starat o tu výbušnou situaci a snažit se, aby nukleární válka se stala minulostí. Za třetí potřebujeme pomoci a podpořit Rusko (a všechny ostatní země východního bloku) všemi možnými způsoby, aby se staly demokratickými kapitalistickými společnostmi a ne sedět stranou a nechat pokračovat zmatky, které se tam dějí. … To nás bude stát cent místo dolaru, co by nás stála nová studená válka. … Věci by se mohly stát horšími, než byly – a věřte mi, že je tam spousta starých brachů z KGB a armády, kteří by tomu byli raději, než aby tomu bylo tak, jak to je dnes.“

Zkrátka a dobře, v Americe se snad poprvé od Nového údělu prezidenta Roosevelta – a kdo ví, zda vůbec ne poprvé – vyskytl člověk, který nepoklepává Američanům po ramenou a nevykládá jim, že jsou úplně nepřekonatelně geniální. Říká otevřeně, že jsou v různých trablech a že si za ně také mohou. Že je třeba utahovat opasky a přiložit ruku k dílu.

Myslím, že bych věděla o jednom malém národě ve střední Evropě, který by jim k tomu mohl něco docela poučného říct. Nebo i u nás je nedostatek toho, čemu se říká „fenomén jménem Ross“? Myslím, že není. Nezbývá proto, než si ty opasky opravdu utáhnout, vykasat rukávy a narazit hučku do čela. Protože, přátelé, jedeme totiž z kopce. A to na obou stranách oceánu.

Z Washingtonu zdraví všechny příznivce Rosse Perota Klára Samková.

12. 10. 1992


DODATEK:
Rossu Perotovi bude 27. června letošního roku 80 let. Je 85. nejbohatším mužem USA a jeho politické ideály zůstaly nenaplněny. Není čas je naplnit??

Byla bych poctěna, kdyby po nových českých volbách byla ustavena taková vláda, která by v sobě našla sílu přes jeho pokročilý věk starého pána k nám pozvat. Pakliže by pozvání přijal, ráda bych mu přijela na letiště osobně v ústrety. A až bych pod jeho nohama dorolovala koberec, nechala bych si podepsat program jeho Reform Party. Program, který je nutno realizovat v Čechách a o kterém je možno říci jen jedno: vůbec nechápu, proč se TOPka hmoždila se sepisováním nějakých svých vlastních volebních proklamací: Vždyť to stačilo jen přeložit…..

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

P. napsal(a):

Achjo, zase úplně vedle jako s tím Schwarzenbergem.

Volte Rona Paula - to je správná odpověd.
http://www.youtube.com/watc...
26. 05. 2010 | 11:47

Karel napsal(a):

Koho mi to Ross Perot jen připomíná? Žeby pana Kalouskase?
26. 05. 2010 | 11:56

Charlie napsal(a):

paní KVS

přečtěte si prosím blog pana Žáka. Zvláště tu stať o americkém zdravotníctví, které se zde jen zázrakem zatím nekoná.

zde pod ním jeden komentář praví:
karulin napsal(a):
no vidíte,pane Žáčku, Hovorka - pracovitý poslanec, který si dokázal stát na svém a tím si vykoledoval, že se za něj parlametu Kalousek omlouval stylem, že Hovorka je prostě blbej, je na čtvrtým místě . Kalousek se stal místopředsedou TOPky a zase, jako celých dvacet let, nám bude kultivovat českou společnost.

Vy, ze své duševní podstaty, milujete silná slova (sama je často a ráda používáte).

Měla byste častěji vycházet z věcných faktů a zkušeností, a ne silných emotivních proklamací.

Co je proti tomu 286 miliard korun, které stačil pan ministr Kalousek ve spolupráci s Topolánkem za tři roky bačování nasekat.

Vím, že tenhle komentář pod Vaším blogem je jen můj rozmar a marnost.....ale neodolal jsem
26. 05. 2010 | 12:02

prirodovedec napsal(a):

Dovolim si zaneradit diskusi slibenym tapetovanim a opet se dotazat, kdyz jsem se nedockal opet odpovedi - zlata VV :) (treba se nekdo pripoji a bude to takova mila lidska kampan :) ). Domnivam se, ze emocionalni vylevy si primo zadaji podobne otazky:

Autorka: Gratuluji, OPET jste zajimavejsi politagitkarka nez GVendolina.

Jeste jak jsem sliboval, budu se ptat i opakovane, kdyz Vy po dotazech uz nereagujete (viz predchozi blogy): Jak to vypada s obhajobou toho tzv. mladeho "nacka", jak na Vas podle Vas manzel postval Kotrbu z blistu? Neco noveho? Je to nacek nebo neni? Postupovala jste vuci te divcine ve sve medializaci korektne nebo za to muze Dolejs nebo Vas manzel, jak jste naznacovala?
23.05.2010 12:37:53

Dekuji a hezky den.
26. 05. 2010 | 12:21

skeptický napsal(a):

Ono totiž ty volební proklamace jsou jedna věc,a povolební realita je diametrálně opačná.Viz předvolební smlouva s voliči.

Mně úplně k zadostiučinění bude stačit,že se průmyslová sabotáž v příštích letech neukáže,i když si naplnění svých škůdcovin na poslední chvíli ještě prohlasují.Pro jejich špičky se jistě uplatnění někde najde.

Jo kdyby ty zvýšené daně skutečně šly na to,co mají.Krom starých děvčat v novém podniku se tam cpe spousta nových adeptů.

A co teprve oni,když stará garda má pořád MÁLO.

Slušný chytrý lidi do politiky nejdou.

Volby jsou jen o ta koryta.O směru kam se to bude ubírat je dávno rozhodnuto jinde.Jako v Americe.
26. 05. 2010 | 12:23

skeptický napsal(a):

P.S.

Koupil jsem si Speciál,jako obvykle.Šestkrát mi to chcíplo.
26. 05. 2010 | 12:27

Dáša N. napsal(a):

Florián Jírovec řekl: "Kdyby vám někdo strkal do ruky provaz, dobře se podívejte, kam vede. Pak teprve tahejte. Pozor na to."
Paní Kláro, kam vede volební provaz TOP 09 nevím. Vy ano? Mám jen tušení, že pokud zavolám: "TOP 09",ozve se mi radar a jeho místní i zámořský fanclub.
26. 05. 2010 | 12:38

skeptický napsal(a):

On je to takový sňatek mezi voličem a vyvolenou.

Když si někdo vezme panečnici,a dá na její ujištění o lásce,nesmí se pak divit.
26. 05. 2010 | 12:39

alarm napsal(a):

Obhajoba Urbanové je stejná pitomost, jako sázka na TOP09. Fuj, že jsme blbci cinkali klíči!
26. 05. 2010 | 12:56

zk napsal(a):

Cituji:
"Zkrátka a dobře, v Americe se snad poprvé od Nového údělu prezidenta Roosevelta – a kdo ví, zda vůbec ne poprvé – vyskytl člověk, který nepoklepává Američanům po ramenou a nevykládá jim, že jsou úplně nepřekonatelně geniální. Říká otevřeně, že jsou v různých trablech a že si za ně také mohou. Že je třeba utahovat opasky a přiložit ruku k dílu."

To přece není pravda, přesně takhle vystupoval Jimmy Carter. Kdysi jsem zaslechl legrační analogii: Carter na voliče působil jako přísný rodič, který vás nutí dojíst po večeři zeleninu; naproti tomu Ronald Reagan byl takový hodný strejda, se kterým sedíte na verandě a on vás nechá napít se piva z plechovky.
26. 05. 2010 | 13:03

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,

hned na úvod bych poradil škrtnout tři nuly, milion miliard dluhu by neunesly yni USA.

Na Rosse Perota si pamatuji. Měl moje sympatie. Dokonce si vzpomínám, jak na závěr kampaně tančil na podiu s dcerou.

Říkal věci, které v té době jediná supervelmoc a hegemon nemající sobě rovného určitě nechtěl slyšet. A nadto je říkal někdo, kdo Američany nebyl z více důvodů, jak říkáte, příliš košer.

Nebylo ovšem jasné, jak chce dosáhnout onoho žádoucího směru. Zvýšit daně a osekat sociální programy? To by určitě pomohlo, ale nemohlo to rozhodujícím způsobem přispět ke snižování dluhu. Tím hlavním úkolem musely být systémové změny (které se nedaří příliš ani Obamovi a to v situaci nesrovnatelně příznivější) a nadto by musel by vyřešit otázku, jak zabránit vývozu technologií a kapitálu a tím vzniku konkurence. Protože bez toho posledního by bylo možné jen při mírném utažení opasků dluh bez potíží snižovat.

Koncepce "globání vesnice" se v té době rodila a pro firmy s technologickým náskokem se otvíraly možnosti pohádkových zisků. Nikdo z politiků ovšem nemohl a nechtěl otevřeně říct, že ve světě volného toku kapitálu a technologií je úroveň západu neudržitelná ekonomickými nástroji. A je možná jen za cenu přelévaní zisků. A to by trvale bylo možné jen tehdy, kdyby u vznikajících konkurentů nevznikla vlastní finanční a výrobní základna.

Pokud jde o ostatní text, tak se omezím na dvě věci: Vztah mezi rasami a vztah k východním zemím.

Pokud jde o to, že rasové třenice stojí společnost obrosko uenergii, tak má samozřejmě pravdu. Ale s touto otázkou se USA nevypořádali ani tak, jak ti kritizovaní xenofobní Češi a to ani zdaleka. Jinak by jste tam neměla etnické oblasti, města, čtvrti, ale i klany, mafie i zájmové skupiny vzniklé podle etnického klíče. Spatné to bude v okamžiku, kdy některá z těchto skupin začne nadřazovat své zájmy zájmům USA.

Pokud jde o východ: O tom jsme mluvili mockrát. Bývalý šéf CIA prohlásil, že západ promarnil ve vztahu k Rusům všechny možnosti, které měl. Nebylo to tak kritické, Rusové mají na spolupráci samozřejmě zájem. Ale tenkrát měly USA small slam a do Grand slamu jim chyběla jen jedna karta, určitě si ji doplníte.

Pokud jde o nás ... žádný Ross Perot se zde nemůže objevit a není jasné, co by tady dělal. Uvědomte si, že jsme stát globalizovaný a nikoliv globalizující (to nemířím na USA, těch globalizujících států je už víc).
26. 05. 2010 | 13:12

vodník Kebule napsal(a):

Vážená paní Kláro, zažil jsem již často ve svém krátkém životě, že lepší než složitá "sofistikovaná" řešení bylo použití jednoduchých kroků dle zdravého selského rozumu (například celkem logická poučka "nezaseješ - nesklidíš" určitě funguje). To samozřejmě říkám s plným vědomím toho, že vím, že na každý složitý problém existuje jednoduchá, rychlá, velmi účinná, bohužel však také velmi často (na první pohled nerozpoznatelně) chybná odpověď. To podstatné je ale skutečně v tom přestat o věcech a vztazích žvanit a začít něco konkrétního dělat. Když totiž začnu dělat něco špatně, mohu to většinou po zjištění chyby následně včas opravit či přiměřeně korigovat v zájmu svého původního záměru. Když o tom jen a jen tlachám a čekám, kdo konečně na základě mých "rad" něco dělat začne, jsem úplně k ničemu, i kdybych měl stokrát pravdu. Nekonečné hledání ideálních a nejlepších řešení bez konkrétního činu je jen cesta, jak prožít naprosto zbytečnou a pro druhé obtížnou a frustrující existenci. Tím samozřejmě nepropaguji postup bez znalostí, objevování objeveného a opakovaný tupý průzkum dávno jasně označených slepých cest (to je druhý pangejt této intelektuální onanie, kterou máme dnes možnost ve velkém sledovat v mnoha mediálních podobách). Děkuji - nechci. Mnohé prvky současné kampaně jsou podle mého názoru skutečně nehorázností a sprostotou nejhrubšího zrna a ti, kdo se tímto způsobem ucházejí o naší přízeň, to snad ani nemohou myslet vážně. Člověka, který mě vede, si potřebuji vážit. Nikoho takového bohužel nikde nevidím a to se opravdu snažím. Všude vidím jen neskutečný šmejd. Tfujtajxl vespolek.
26. 05. 2010 | 13:22

klarasamkova napsal(a):

Vážený paen Muellere, srdečně zdravím a ubezečuji Vás, že velmi ostře vnímám rozdíl mezi globalizujícím a globalizovaným. A naprosto si nedělám iluze, na které straně stojíme...
Ovšem nastolil jste tady otázku, zda R. Perot měl či neměl jasné nástroje na řešení situace. Je dobré se na věc podívat z odstupu oněch 18ti let a zeptat se: a měl je někdo jiný?? Podle mého názoru neměl - ani pravice, ani levice...

a k té věčné kritice TOP09 jako "staré děvky v novém bordelu" (moc pěkný příměr, byť byl řečen poněkud zaobaleněji)už bych se ráda k tomu vyjádřila jednou provždy:

Je samozřejmě naprosto stupidní předpokládat, že bych nevěděla, co TOP 09 - stejně jako kterákoliv jinápartaj - obnáší,že bych si nebyla vědoma toho, že TOP 09 je v podstatě konzerva
jako kterákoliv jiná. Ona vypadá na první pohled jako recyklát lidovců a to jí je taky vyčítáno. Pozoruhodné je, že ze členů TOP09 je pouze 5% bývalých členů KDU-ČSL.
TOP09 však není recyklát KDU-ČSL: je to recyklát ODA, Unie svobody, Naděje, Cesta změny, ... bože,
jak se všichni ti padlí andělé jmenovali...Je ale "nová" ve smyslu nové struktury strany a nových sekretariátů, tedy flexibilnější.
Má program, se kterým se ztotožňuji, bez ohledu na
minulost jejich protagonistů. Velkou zárukou pro mne jsou starostové, což jsou lidé spjatí se životem, i když si opět nedělám iluze: na lokální úrovni jedou stejné rozkrádačky jako na celostátní, jen v měřítku menším. A stejně jako na celostátní úrovi se i na úprovni místní najdou
lidé, kterým jde "o věc". A myslím, že právě na úrovni lokální jich je víc než na úrovni
celostátní.
Po 18ti letech odmlky v politice jsem dospěla k závěru, že pokud mi jde taky "o věc", tak nelze nic jiného než vystoupit z anonymity davu a říci jasně svoje stanovisko. Což jsem učinila.
Pokud se to někomu nelíbí, může samozřejmě protestovat. Může také věcně argumentovat. Ale především by měl udělat to, co jsem udělala já: podle svého vlastního vědomí a přesvědčení říci, za ČÍM tedey stojí a za to se postavit. Bylo by lépe všem, bez ohledu na různost názorů.
Klára
26. 05. 2010 | 13:35

vlk napsal(a):

Ach tak - Ross Perot je Kalousek!
Tak to nemá chybu.

A rozpočet , nejhorší rozpočet za posledních 1500 na tomhle území -míním ten na rok 2009 sestavoval kdo? Asi pes Filipes..

joa nejspíš nám paní doktorka usoudila , že Ros s Perot je Kalouske proto, že Kalousek rozesílal yt pěkné složenky.
Že je takový odpovědný.
No tak opět - malá škola české politické realiyt:
1- Kalousek byl a ž do loňska lidovec
2- do loňska ze 17 rozpočtů České republiky hlasovali lidovci celkem pro 15.
3- nějvětší sekyru za rok vyrobila Topolánkova /Kalouskova vláda v roce 2009. Čtvrt bilionu korun.

vzhledem k výše uvedenému je podoba mezi Rossem Perotem , Kalouskem a vůbec celou TOPless naprosto jednoznačně prokázána.

No a když čtu co píšete příteli Karlu M...no tak mi div nevypadnou bulvy z důlků..
Tak TOPles s není recyklát lidovců.. No možná , že je tak exlidovců jen 5% kupodivu , téměř všichni jsou jaksi tvářemi té partaje.
Spoléháte na starosti? To myslíet jako vážně? Nevšiml jsem si, že by starostové měli do čehokoli co mluvit...A jistě se to po volbách zásadně změní: a kouzelná je v té souvislosti věta, že si něděláte iluze, že jako na lokální úrovni jedou rozkrádačky... Tak na lokální úrovni? jo? No kouzelné je ikonstatování , že vás oslovuje program, i když znáte minulost jejich protagnistů...
To opravdu nemá chybu. takže vy klidně svěříte svoje peníze prokazatelně několikanásobnému obchodníku s deštěm, dkyž bude mít dobrý program? ???.
Vážně...
Hlavně , ež vám jd e o věc a že hccete vystoupit z anonymity davu. Tak to jste mne opravdu uklidnila.
26. 05. 2010 | 13:54

skeptický napsal(a):

Člověk by měl jít především do sebe,a zeptat se,za CO stojím já.

V mém případě mám jasno.Že místní politická scéna stojí za ještě větší je asi důsledkem toho,že VŠICHNI si myslíme,že jsme lepší,než ti druzí.

Program je jedna věc.Když dojde ke změně programu,vstupné se nevrací.

Gentleman se nikdy neptá : Věříš v Boha,kolik vyděláváš a koho jsi volil.

Pokud má někdo pohnutky to vytrubovat,tak pak se dá hádat,co je ta "věc",o kterou mu jde.

Tady není koho volit,abych se pak další čtyři roky nemusel sám kopat do ....
26. 05. 2010 | 14:05

Deny napsal(a):

Tak nevím, byl ten blog o Šláfenbergovi či Kellnerovi?
26. 05. 2010 | 14:29

ALT napsal(a):

To prorodovedec,

asi to bude marný,asi jako když pro vlk
položím otázku, co dělá FVE :-)
26. 05. 2010 | 14:36

jenicek napsal(a):

Očekával bych, že známé oranžády (vlk, prirodovedec, apod.) se pustěj do autorky resp. do Perrota, jak do Kohouta a vysvětlí jí/jemu, že je ukecanej demagog a ekonomice vůbec nerozumí:-)
26. 05. 2010 | 14:50

prirodovedec napsal(a):

jenicek: Zdravim znameho modraka :).

Jinak nejsem oranzada, pokud byste zde byl dele, tak byste vedel, ze jsem tzv. dusledny realisticky liberal (napr. 100% dedicka dan dava vsem rovne podminky :) ) pouze mirim do CR, abych volil oranzady, abych zachranil AV pred Vasi modrou zhoubou :). Odhaduji ale, ze se to nepodari. :]

Proc? Kohout je zabava, tady je to nostalgie po dobach, kdy autorka jeste byla "temer topless" :) a hajila minority. :)

V tom je ta uzasna vyhoda svobody, ze nemusime diskutovat tam, kde jenicek poruci :) a to co doporuci.

ALT: Byl jednou jeden Cato :) (nebyl predsedou VS OSN :) ) a byl vytrvaly. :)
26. 05. 2010 | 15:05

ALT napsal(a):

To prirodovedec,

hm, vytrvalec to asi nebyl, takže literatura?
26. 05. 2010 | 15:08

karel martel napsal(a):

Paní doktorko, vámi nově (a tak překvapivě, po tom co jste napsala o knížepánovi ještě nedávno) adoptovaná strana nám vyhrožuje státním bankrotem. Usuzuji správně, že tak činí na základě povědomosti o nějakých SPV a exotických investičních produktech, o kterých my, prostí konzumenti žvajd o státním rozpočtu nemáme ani tuchy? Tedy, dokud to S&P, Fitch nebo Moody's nepropíchnou? km
26. 05. 2010 | 16:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

KVS

Mám teda volit Rosenberga nebo Perota ?

Herdek, jestli to takhle bude pokračovat dál, tak se od Kláry Veselé Samkové nakonec dozvíme, že bychom snad měli volit Kalouska !

Někdy fakt nevím, zda jsem blázen jenom já, autor či my všichni dohromady.
26. 05. 2010 | 16:33

Beatrix napsal(a):

Tak to je šok. Ještě včera napínání plachet za TOP O9 a ódy na Schwarzenberga a dnes rolování koberce a vítání Rosse Perota. Fakt si myslíte, že by pan Perot byl nadšen Vaší propagací ?
Nemůžu si pomoci, ale Vaše mírně řečeno přelétavost mi připadá chorobná. Urputná snaha o upozornění na to, že existujete také.
Jsem zvědava čím překvapíte zítra a hlavně kam až se pokusíte zajít.
Každý koho se chystáte pochválit, aby se bál vyjít mezi lidi.
Co takhle : Volte Cimrmana .
26. 05. 2010 | 16:38

Daňový poplatník napsal(a):

No výjimečně souhlasím se šelmou psovitou.
Není jedno co kdo říká, ale kdo co říká.
A ani s Kalouskem, ani s Trautenberkem bych koně krást nešel .....
26. 05. 2010 | 17:07

zdenek napsal(a):

Taky by bylo dobrý si zjistitmkdyž už otom píšete-mne by to také zajímalo-kolik procent ze svého dluhu dluží Amerika Číně a kolik americkým bankám,které tak jako tak dolar padnout asi nenechají.Nebude v tom jaksi to kouzlo?
26. 05. 2010 | 20:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdenek
V této souvislosti by bylo dobré také uvésti jakým % se na "čínském" vývozu podílejí firmy vlastněné samotnými američany.
Tuším , že je to více jak 60 %.

On ten svět je skutečně globalizovaný. Tedy svět kapitálu.

Mnohdy rozmarně.
26. 05. 2010 | 20:41

Vico napsal(a):

Tak tomu se říká medvědí služba : Autorka se dá registrovat u odpovědných /rozuměj TOP09/ a místo, aby nás přesvědčovala ať volíme teho Švanrbérka, nás tu vyzývá

ať volíme jakéhosi Rosse Perrota. To zas bude neplatnejch volebních lístků.
26. 05. 2010 | 20:43

Targus napsal(a):

To KVS:

"Po 18ti letech odmlky v politice jsem dospěla k závěru, že pokud mi jde taky "o věc", tak nelze nic jiného než vystoupit z anonymity davu a říci jasně svoje stanovisko. Což jsem učinila."

Výborně, já tleskám. A když už vystupujete, znova se ptám na Váš názor o zítřejším hlasování o supr kšeftu zvaném biopaliva, aneb článek v periodiku Politika z 21. 5. Hodil jsem jej sem několikrát, ale zatím nikdo, kromě, tuším, Verniky Vendlové nenašel odvahu zvednout rukavici a alespoň zalhat, když už neříci pravdu.
Samozřejmě je i pod vaším posledním blogem, pokud chcete, rád Vám jej tu znovu zavěsím.

A teď se ukažte a dokažte, že nejste stejná prospěchářská sv... deroucí se ke korytu, jako ti Vaši recykláti.

Pane Stejskale sv... znamená svatá, nikoli svině, jak byste si mohl myslet.
26. 05. 2010 | 20:45

P. napsal(a):

Malá poznámka k pěknému článku o Rossu Perotovi. Největším úspěchem jeho Reform Party bylo prosazení Jesse Ventury na post guvernéra Minesoty.

Tenhle chlapík, původem ze Slovenska, určitě stojí za pozornost i dnes. Jeho skutečné jméno je James George Janos - jde o novodobého Jánošíka, který udělal v USA wrestlingovou, hereckou a politickou kariéru.

Jesse Ventura Calls Out Dick Cheney
http://www.youtube.com/watc...

Jesse Ventura: Corporate media, Censorship and American Conspiracies
http://www.youtube.com/watc...

Jesse Ventura On 9/11
http://www.youtube.com/watc...
26. 05. 2010 | 21:10

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,
děkuji za pozdrav, srdečně zdravím též :-).

Pokud jde o Rosse Perrota: Právě proto jsem to napsal, ty nástroje nemá nikdo ani dnes, natož tenkrát, kdy se Američanům zdála budoucnost tak růžová.

Pokud jde o TOP 09, tak Vám v zásadě za mě odpověděl přítel vlk, i když bych to asi řekl trochu jinak. Takže jen dodám:

Víte, není u nás člověk víc obdivovaný a zároveň nenáviděný než president Klaus. Na otázku proč je odpověď velmi jednoduchá: Dokáže stát proti proudu, je svůj a stojí za svými názory, jeho postoje jsou konsistentní. A tak mnohdy skloní krále i ti, kteří by ho leckdy tvrdě kritizovali.

A já na naší politické scéně vidím hlavně ozvěny velkého bratra za oceánem nebo Bruselu. Samozřejmě, mnohdy správně i oprávněně. Ale ted jsme u podstaty: Leckdy i nesprávně a neoprávněně, jak nakonec ukázal další vývoj. A v tomto smyslu nevidím v TOP 09 nikoho formátu presidenta.
26. 05. 2010 | 22:07

skeptický napsal(a):

S kandidátem na presidenta bych si nedělal hlavu.Vím přinejmenším o dvou,kteří vědí,že by byli od hodiny štont to dělat.

Programy stran jsou jen sliby.Chce to se podívat na lidi za ním,a co předvedli v minulosti.
27. 05. 2010 | 07:17

Klára napsal(a):

Milý Targusi, ad biopaliva:
Vámi citovaný článek jsem nečetla, ale na biopaliva a pod. mám konstantní názor: vše, co zavání jakýmikoliv dotacemi státu mi je absolutně krajně podezřelé. Výroba větrné elektrárny .- větrníku - je tak náročná, že je otázka, zda za svůj život tu vynaloženou enerii vůbec vrátí zpět. Biopaliva = kšeft jak blázen, co to dělá v Jižní Americe a pod., kde došlo k obrovské konverzi ve skladbě pěstovaných rostlin mi je taky známo - hlad a nouze. Obecně je absolutně nutné hledat alternativní energetické zdroje, ale všechna tahle "bio" jsou jen výmluvou na to, aby se nemusely strkat prachy do vývoje tokamaku a skutečně zabezpečených atomových elektráren. A hlavně - hlavně musí skončit to naše energetické obžerství...
Takže summa sumárum já pro biopaliva bych nezvedla ani malíček. Tak - a teď si jdu přečíst, kam jste mi ten odkaz hodil. KLára
27. 05. 2010 | 07:41

Klára napsal(a):

Milý Karle Muellere, myslím, že na ozvěny jsme tady mistři, ale je to celoevropský přístup k životu. Kam se podělo kritické myšlení a výchova k němu?? Jojo, to se ve scio-testech nehodnotí, že ano, tak není divu, že vyrůstá generace, ktrou nikdo neučil myslet a hloubat nad věcmi... v tom to bude... Klára
27. 05. 2010 | 07:44

Klára napsal(a):

Targusi, já su ňáká přisleplá, ale nemožu ten váš odkaz poránu najít... můžete mi to sem hodit?? dík, Klára
27. 05. 2010 | 08:03

skeptický napsal(a):

Co by naši republiku dokázalo ještě zachránit je druhý Mikuláš Dačický z Heslova.

Frejíři,opilci,rváči a snad ještě i vlastenci by se tu našli,ale chce to asi,aby se to sešlo v jednom.
Chybí nám tu poctivé osobnosti.

Na odkazu Svrchované Čechy (název nemá nic společného s těmi neony,nebo jak se jim říká),je asi sto starých filmů.
Včera jsem si dopřál Cech panen Kutnohorských.

Z doby před Bělohorskou okupací,filmováno taky před další okupací.
Ten film je z dneška.
My to vedem.
27. 05. 2010 | 09:14

siven napsal(a):

Já budu volit starého baču Macalíka z Vigantic.

Je to slušný pracovitý člověk a nekecá kraviny.

Co víc si přát.
27. 05. 2010 | 12:15

Targus napsal(a):

To KVS:

"POLITIKA: Slíbili protlačit biopaliva
21. května 2010aneb Proč se poslanci scházejí den před volbami

Jde někomu ve věci biopaliv o podstatu?! Poslanci se sejdou z jediného důvodu. Potřebují totiž ještě rychle splnit lobbistický závazek a vědí, že tam hned druhý den být nemusí a je potřeba se zabezpečit.

Jistý nejmenovaný podnikatel si před pár dny pozval předsedu Svobodných Petra Macha a "přemlouval" ho, aby Svobodní přestali šít do věcí, které se točí kolem biopaliv. Petr Mach trval na tom, že biopaliva jsou drahý omyl sloužící pouze výrobcům biopaliv na úkor všech spotřebitelů, a schůzka skončila.

Podnikatel má ale evidentně "přemluvenou" drtivou většinu poslanců od KSČM přes TOP 09 a ČSSD po ODS, o zelených nemluvě. Podívejte se do současné sněmovny a sledujte, kdo bude pro biopaliva hlasovat poslední den před volbami.:

Ten článek je samozřejmě delší, nicméně to nejpodstatnější je v tapetě. A teď mrkněte, jak dnes hlasovali Vaši i druhostraničtí recykláti, ať máte obrázek, s jakým ksindlem se míníte do budoucna paktovat.
Btw. včera jsem odlovil na mítingu jednoho dosti vysoko hřadujícího politika a měla jste vidět, jak se zavzdušňoval. Když jsem mu na jeho probublávávání ve finále řekl, že jsou sbírkou úplatných zmetků mával už jen žábrami.
27. 05. 2010 | 17:45

DF napsal(a):

Paní Veselá Samková,
mohu Vás prosím nesměle požádat o Váš názor (jaksi zevnitř) na počin pana Kalouska ještě ve funkci ministra financí, když videoterminály vypálil rybník starostům, abych tak řekl vyplenil i s tou vrbou na břehu? Tj. jak ochotně lepil díru u horní paluby prkny od kýlu? On konzervativec? Já vím, že svět je plný paradoxů a koány ... ale jak si mohou Starostové, kteří ty rodiny padlé na dno vidí denně zblízka, postavit do čela svého trýznitele, který si jejich skalp exhibicionisticky napíchnul na kopí a ještě mu u toho tleskat, ne, nechápu. Pana Schwarzenberga se Starosty by volila možná spousta lidí. Ale on mezi nimi, v jejich čele?! To mi rozum nebere. Říkám si že ryba od hlavy a podle ovoce ... navíc, když i Mr. Paroubek pochopil, že chodit za bílého dne dne za ruku s Dr. hejtmanem není dneska nóbl; i to lepší v ODS se pohnulo k dojmu, že na Smíchově běhá mráz po zádech i skalním příznivcům. Zůstává mi tak křišťálová KS s Filipem svítícím k lepším zítřkům ... a zcela nepochopitelně TOP09.
Díky
27. 05. 2010 | 18:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

KVS
http://havirovsky.denik.cz/...

Prý že omezování osobní svobody. Hmm. Kurva práce.

Smažte co chcete, pane Stejskal. Na mě je to prostě moc silné kafe.
27. 05. 2010 | 20:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy