Kodaňský summit na pokraji krize, kudy ven?

16. 12. 2009 | 20:34
Přečteno 4760 krát
Těsně před začátkem jednání na nejvyšší úrovni se situace v Kodani dnes začala dramatizovat. Connie Hedegaard, prezidentka 15. Konference OSN o změnách klimatu právě rezignovala, na její místo byl jmenován dánský premiér, Lars Løkke Rasmussen.

Hedegaard v projevu ke své rezignaci uvedla, že vzhledem k počtu hlav států a premiérů, kteří přijedou, je vhodné, aby se této funkce ujal předseda vlády. Její odstoupení je sice logické jako procedurální krok, prezidentka se ale dostala pod tlak i proto, že jednání se dnes v noci a dopoledne dostala do kritického bodu. Podoba textů stále není připravena tak, aby o nich mohly jednat hlavy států, rozvojové země kritizují netransparentnost procesu, časový skluz a špatná organizace na místě přispívají k celkové nervozitě a nedůvěře. Dalším důvodem odstoupení C. Hedegaard může být její snaha uzavřít dohodu příznivou pro klima a životní prostředí, která se střetla s neochotou politiků USA a Evropské unie a dalších rozvinutých zemí přistoupit na potřebnou výši závazků ve snižování emisí.

Riziko, že jednání zcela zkolabují, je vysoké. Důvěra rozvojových zemí ve skutečně otevřený a participativní proces byla otřesena už minulý týden únikem tzv. “dánského textu” (velmi kontroverzní návrh závěrečné dohody, údajně připravený Dány). V průběhu tohoto týdne se pak stupňovaly obavy, že rozvinuté země nebudou chtít zachovat Kjótský protokol jako nástroj, který stanoví další vymahatelné a právně závazné snižování emisí. Evropská unie stále nezvýšila svůj cíl na 30% snížení emisí do roku 2020, Spojené státy odmítají závazná opatření. Nová dohoda je sice nutná pro to, aby byli zahrnuti Američané a emise snižovaly také největší rozvojové země jako Čína, Indie a Brazílie, zda to ale bude dohoda lepší než Kjótský protokol, je otázkou.

Navíc se k Bella Centre vydaly davy demonstrantů a pokusily se ho obsadit. Mezi nimi jsou i tisíce akreditovaných delegátů z neziskových organizací, kterým sekretariát UNFCCC od úterka nepovolil vstup s odkazem na kapacitu konferenčního centra. Z 22.000 registrovaných účastníků z nevládních organizací bylo dnes vpuštěno dovnitř jen cca. 5000, zítra to bude dokonce jen 1000 a v pátek 500. Vysoký počet účastníků byl ovšem znám už před konferencí a není pro organizátory omluvou. Limitovat tak úzce počet účastníků z nevládních organizací nemá v OSN precedent a vrhá na jednání stín omezené možnosti kontroly a participace. Hlas občanské společnosti je v jednáních nezastupitelný – pro kontrolu zástupců států i lobbyistů, kteří se kolem nich pohybují, a zejména proto, aby připomínaly politikům milióny lidí, kteří očekávají od kodaňské konference jasné závěry a globální řešení klimatické krize.

Diskuse o podobě textů, které budou předloženy premiérům ke schválení, probíhala intenzivně celou noc, nicméně s neuspokojivým výsledkem. Texty zůstaly vágní a plné závorek, bez zárodku kompromisu a důvěry mezi průmyslovými a rozvojovými zeměmi. Předsedové obou vyjednávacích skupin (Skupiny pro Kjótský protokol a Skupiny pro dlouhodobou spolupráci pod UNFCCC) chtějí vypracovat jasnější texty, o kterých jednají přímo s delegáty nejmocnějších zemí. S tím nicméně nesouhlasí rozvojové země – právem se obávají, že texty dohody, které byly dohodnuty na uzavřených jednáních největších zemí pro ně budou nevýhodné. Pozice Evropské unie není v této chvíli jasná, mimořádná krátká Evropská Rada, která měla být včera, se nekonala. Spojené státy uplatňují zdržovací techniku a snaží se posunout jednání dále do budoucnosti.

Jak ven ze slepé uličky

Oči celého světa jsou upřeny na Kodaň a politici si nemohou dovolit odjet s prázdnou. Podmínkou skutečně dobré a realizovatelné smlouvy je několik kroků nejdůležitějších států: Evropská unie by měla již teď v Kodani, dříve než se jednání zablokují úplně, potvrdit svůj závazek snížit emise o 30 %. Unie závazek oznámila, aby motivovala ostatní ke srovnatelnému úsilí. Nelze ale strategicky čekat do nekonečna: všechny státy čekají, až kroky začne podnikat někdo jiný. Chce-li EU držet slovo a nárůst průměrné globální teploty v bezpečných mezích, je čas jednat teď. Unii čekají také další úkoly, zejména dlouhodobá finanční podpora rozvojových zemí v adaptaci na změnu klimatu.

Další země mají také co dohánět: Spojené státy musí vyjasnit, o kolik sníží svoje emise, a zejména svoji představu o podobě dohody, která by na nich byla vymahatelná (USA neratifikovaly Kjótský protokol). Rychle rostoucí rozvojové země sice už často vyčíslily, jak budou snižovat své emise, nyní je ale třeba, aby tyto sliby potvrdily v nové dohodě. Dobrá dohoda tedy není vyloučena, učiní-li politici těchto pár odvážných a potřebných kroků. Jinak se můžeme dočkat dohody, nad níž si politici potřesou rukama a zašumí šampaňské, ale pro změnu klimatu a ty, na které dopadne, to nebude žádná změna.


Autorem je Ondřej Pašek z Centra pro dopravu a energetiku

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sab napsal(a):

Cituji ekologistu, bojovníka proti teplu na Zemi, jdoucího přes mrtvoly (doslova):

"Umělá kožešina je vyrobena z ropy a po vyřazení z šatníku se musí buď spálit nebo se v přírodě bude rozkládat minimálně stovky let. Přirodní kožešina je přirozený přírodní produkt, po vyřazení ze šatníku se v přírodě rozkládá ve velmi krátké době (někdy ji, pravda, sežerou moli ještě mnohem dříve, než ji chceme ze šatníku vyřadit). Propagace umělých kožešin je tak jednoznačně škodlivá pro životní prostředí. ... boj proti používání přírodních produktů namísto umělých, jejichž výroba a likvidace představují obrovskou ekologickou zátěž, považuji za velmi iracionální"
16. 12. 2009 | 21:06

Ondřej Pašek napsal(a):

Kožešina u krku Kláry Sutlovičové je hřbet poníka.
Živého.
16. 12. 2009 | 21:15

Al Jouda napsal(a):

Mně umělé kožešiny v kotli velice výhřevně hoří.
16. 12. 2009 | 21:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dáma s poníkem opět zde, a teď už jenom zbývá, by se dostavil i sám velký grýnpiss a propagační akce spojených brčálníků a jiných jistě spřátelených ekopošuků podobně jako jejich kodaňský mejdan skončí a začnou zas šťastné a veselé české vánoce...
I když je pochopitelně pravda, že ta arktida není už to, co bývala...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://hitgid.ru/uploads/po...
16. 12. 2009 | 21:21

Paterik napsal(a):

Je vidět, že skutečná globální antioteplovací domluva je nemožná. Je to asi stejně perspektvní, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Výsledkem bude slepenec, který si nikdo nepřeje. Stejně ani ta nejodvážnější iniciativa oteplování nezastaví, ať se za to vyhodí peněz, kolik chce.

Na závěr jedna rada - nenoste ani pravé ani umělé kožešiny. Oblékejte se jen do lupení.
16. 12. 2009 | 21:46

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, globálně oteplený klimakterik skoro odmítající kožešiny zde:
http://i2.korzik.net/2009-1...
Jinak opět lépěji o brčálnickém šílenství zde:
http://neviditelnypes.lidov...
http://neviditelnypes.lidov...
16. 12. 2009 | 22:03

jasan napsal(a):

Brcalnici sili...
jeden z duvodu je skutecnost, ze okolo roku 2030 dojde k poklesu emisi tak jako tak, protoze se snizi tezba fosilnich paliv.. a pak prijdou o vejvar.
Tak honem honem vyrazit co nejvic verejnych penez z obcanu
16. 12. 2009 | 22:51

smrž napsal(a):

Paterik:
Proč vůbec se oblékat? Adam s Evou v ráji se neoblékali, dokud jim to nenakukal had.
16. 12. 2009 | 22:52

Vlkov napsal(a):

Tady doporučuji ke shlédnutí něco poučného o klimatu i s českými titulky
http://video.google.com/vid...
17. 12. 2009 | 01:22

Petr_F napsal(a):

a o tom starém filmu

http://blisty.cz/2007/3/15/...
Film Velký švindl globálního oteplování byl švindl
17. 12. 2009 | 06:45

Lukáš napsal(a):

jasan: Ach vy optimisto, težba fosilních paliv začne klesat nejpozději v roce 2020, ale klidně už za rok.
17. 12. 2009 | 07:00

Ládik napsal(a):

Rychle rostoucí ekonomiky budou snižovat emise.
Rychle rostoucí strom bude snižovat spotřebu vody.
Rychle rostoucí dítě bude snižovat příjem potravy.
Rychle tekoucí řeka....
Jedině rychle studující student bude snižovat počet učitelů a skript.
17. 12. 2009 | 07:08

Lukáš napsal(a):

Zpráva o klimatu v roce 2009, klimatoskeptik i alarmista si v ní najde "svoje":
http://gnosis9.net/view.php...
17. 12. 2009 | 07:25

Jiří napsal(a):

Bylo by vhodnější, kdybyste se přidržela přechylování u té madam Hadegaardové. Čeština je čeština a ne dánština ani angličtina.
17. 12. 2009 | 07:34

smrž napsal(a):

Ládik:
Rychle rostoucí ekonomiky opravdu snižují emise následkem zavádění technologických opatření. Ostatně i rychle rostoucí strom spotřebuje méně vody než ten pomalu rostoucí. Takže doporučuji snížit rychlost myšlenek, překotnost myšlení snižuje kvalitu.
17. 12. 2009 | 08:52

Petr z Tábora napsal(a):

Krize kodaňského summitu - zní mým uším jak rajská hudba. Bohužel nemohou odjet s prázdnou, oni ještě nějakou blbinu vyplodí. Když slyším o požadavcích států k závazkům na stoupání teploty, tak si vzpomenu na padesátá léta "poručíme větru dešti" a kvetoucí lidskou blbost.
Něco jiného by byly dohody o zvrácení odlesňování, stavbě čističek odpadních vod, o opatřeních k regulaci porodnosti, proti korupci která ujídá ze zahraniční pomoci, ke zmrazení konfliktů a sankcím za použití síly (i chudé země vydávají miliardy na armády místo lepšího využití).
17. 12. 2009 | 08:52

SuP napsal(a):

Co se týká snižování emisí, nic proti tomu. Bude to důkazem, že umíme pracovat úsporněji. Problém vidím jen v tom, že ekopušuci, co podobně jako sociální demograté hrají na city těch méně přemýšlivých, si představují snížení emisí o 30% asi tak, jako že otočíme knoflíkem u sporáku doleva.
17. 12. 2009 | 08:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Nemáte též pocit, že té divné zelené je už dost ?
http://xaxa.ws/uploads/post...
Opět lépěji zde:
http://neviditelnypes.lidov...
http://neviditelnypes.lidov...
Veselé krizování....
17. 12. 2009 | 09:30

Opitz napsal(a):

http://www.schnittshow.com/...

Protože mají všechna "nezávislá" česká média zakázáno vás informovat, co se skutečně děje, podívejte se na tento link. Cele globální oteplování způsobené člověkem je ZPOLITIZOVANÝ VÝMYSL.

Místo toho vám tu radši napíšou, že nějakých, pche, 40 světelných let, našli novou planetu, kam se můžeme odstěhovat... Skvělá zpráva. Doporučuji, aby tam byli nejprve vystěhováni všichni oranžoví, rudí a zelení lháři, podvodníci a zloději.
17. 12. 2009 | 09:46

Oslýk ekolog napsal(a):

Demonstrace proti stavu počasí jsou něco, co mne nepřestane fascinovat.
17. 12. 2009 | 09:54

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, názorná ukázka toho jak to bude asi vypadat dál. Jakou zaručenou pravdu vždy obdržíme od českých médií ovládáných němci...
Vítejte ve spravedlivé Evropě.
Veselé krizování...
http://s11.radikal.ru/i184/...
17. 12. 2009 | 10:27

tomas.p napsal(a):

Oslýku, jste si tak úplně jist, že ty lidičkové protestují jenom proti změnám počasí? Možná, že je trápí prostě fakt, že z nich pár papalášů dělá blbce. To je prostě takový mezi lidmi co si ještě nezvykli na to, že je lepší sedět doma nebo v hospodě a mlátit prázdnou slámu v duchu rčení:"jó kde jsou ty zlatý časy, kdy všechno stálo za hov..."
Inu jiný kraj jiný mrav, že.
Opitz
pche, takových zcela opačně laděných a přitom stejně zaručeně vědeckými poznatky podložených linků, vám pošlu celou hromadu, zkuste spíš rozlišovat ne podle barev, ale podle prokazatelných skutků, možná, že se budete divit, jak lidská blbost nezná politických hranic.
A úplně nakonec, asi pitomost, ale zdá se mi, že dokud žili lidé v bázni Boží, no asi nebylo o moc líp, ale ta představa, že platí nějaká konkrétní a nezpochybnitelná a nepodplatitelná vyšší moc, musela dávat lidem alespoň naději, dneska nám zbývá jen víra v sama sebe a to je dost k uzoufání.
17. 12. 2009 | 11:05

SuP napsal(a):

tomas.p -
ano ti lidičkové stejně tak jako proti počasí a slunci "protestují" proti kapitalismu, proti MMF a proti čemukoliv dalšímu co jim přijde jakoukoliv formou do cesty a požaduje po nich jakýkoliv minimální díl jiné aktivity, než jako si sami představují.
A to podstatné, co sami vyznávají je svoboda cpát si do uší magořiny a to tak nahlas, že to přes jejich sluchátka musí slyšet celý vagon metra.....
17. 12. 2009 | 11:29

Opitz napsal(a):

tomas.p: tak pošli. čekám na to. alespoň budu mít něco od tebe, když se toho nedočkám od hlavní zpravodajských deníků... A Bůh s tím nemá nic do činění. Toto je dílo lidské, pár desítek, možná stovek lidí rozjelo nové náboženství - globální oteplování. Bohužel pro, je s tím konec. Dneska to už nikdo nezpochybňuje a i proto je ten kodaňský summit úplně o ničem a žádná velká země nepošle nikam žádné velké prachy jen proto, že šílenec Gore tvrdí, že za deset let nebude za polárním kruhem žádný led...
17. 12. 2009 | 11:38

Opitz napsal(a):

mimochodem, sedím v kanclu ve Stockholmu a padá tu sníh tak hustě, že jsem to neviděl ani v českých horách. Bílá tma. Doufám, že stejné počasí je i v Kodani a že tam všichni ti levicoví blbci zmrznou
17. 12. 2009 | 11:40

Oslýk napsal(a):

tomáši p
nejsem si jist vůbec ničím. Ale jakékoli vysvětlení toho, proti čemu protestují, mi připadá podivné.

To vaše nezní o moc lépe. Vědomí, že se u souseda na stavbě dělníci flákají mne neláká k protestování. A kdyby to byli moji dělníci, tak jim prostě vynadám, propustím je, nebo tak něco. Nenapadá mne konstelace, ve které bych demonstroval.
17. 12. 2009 | 12:19

Hamlet napsal(a):

"Něco je shnilého v království Dánském..."

Na Internetu se dají najít titulky jako "Bilderberg zástupce (Connie Hedegaard) nahrazen zástupcem Trilaterální komise (Lars L?kke Rasmussen), jehož fotografie (autor dánský novinář J?rn Stjerneklar ) z roku 1988 se dá najít na Internetu. Na ní stojí ve společnosti 3 příslušníků Mujahediinu, v rukou svírá Kalašnikov (AK47). Oficiálně v té době podporoval školství v Ruskem okupovaném Afghánistánu...

Jedna z největších rejdařských světových firem - dánská Maersk Inc. má sídlo v USA , zaměstnává americké kapitány a posádky a k jejím největším zákazníkum patří Pentagon (přeprava zbraní ve válce proti "Saddámovi" v kolportované výši přes 600 milionů $ v roce 2004).

Z tajného dokumentu, který údajně pronikl na veřejnost a kvůli kterému došlo k jednací krizi, mají být veškeré finance určené jako zmíněná pomoc třetím zemím světa ze strany rozvinutých zemí převedeny Světové bance (WB) a Mezinárodnímu měnovému fondu (IMF), které by o rozdělení těchto financí rozhodovaly. Kdo jsou opravdoví vlastníci těchto institucí ?

V říjnu 2005 se v dánských novinách "Jyllands-Posten" objevily karikatury Mohameda, které byly příčinou širokého pobouření v islámských zemích. Proč zrovna v Dánsku, jehož obyvatelé mají patřit k těm nejpřátelštějším, nejslušnějším a nejochotnějším na světě ?

Dánský "politik z povolání" Anders Fogh Rasmussen navštívil v roce 2000 setkání skupiny Bilderberg, v roce 2001 byl zvolel dánským premiérem, od letošního roku je generálním sekretářem NATO. Podobný průběh měla kariéra Tonyho Blaira a Billa Clintona. Po návštěvě zasedání Bilderbergu byli následující rok zvoleni do vysokých státních funkcí, podobně jako Barrack Obama (Bilderberg setkání 2008 v Chantilly, Virginia). Všechno jenom náhody ?
17. 12. 2009 | 13:00

JU napsal(a):

tomas.p.

Ti Vasi "lidičkové" mě dojali. Tito "lidičkové" rozbíjejí výlohy u McDonaldu a když na ně přijde hlad, klidně si si toho hambáče dají.

Rozbijí bankomat jako symbol kapitalismu, v kapse přitom mají zlatou VISA kartu. V druhé kapse zpáteční letenku zaplacenou tatínkem.

Proti GO budou protestovat dokud jim nebude zima. Já bych v tomto počasí navrhoval místo obušků a slzného plynu vodní dělo.
17. 12. 2009 | 13:26

Oslýk NGOista napsal(a):

Je pravda, že "lidičkové" jsou správně alternativní označení.
17. 12. 2009 | 14:09

axamit napsal(a):

STOP KODAN
S autorkou článku lze souhlasit, že by v Kodani měl zaznět hlas veřejnosti. Zejména pochopitelně těch, kteří by Ty šílenosti měli platit. Nikoliv jakýchsi alternativních typů, které nikdy nemají daleko k násilí a žití za cizí peníze. Za hlas veřejnosti však autorka považuje jen je. Ostatní mají právo jen mlčet a platit. Což takhle o věci uspořádat referendum ? Otázka by mohla znít : Chce se Vám platit ohromné zisky výrobců, prodejců a propagátorů technologií zaváděných pod záminkou údajného lidského zavinění globálního oteplování ?
17. 12. 2009 | 14:22

oslýk napsal(a):

axamite,
můžete být klidný; kongres právě krachuje.
18. 12. 2009 | 10:50

Ládik napsal(a):

smrž:
zasaďte 2 stromy do půdy stejného složení - jeden do suchého místa, druhý do vlhkého. Te suchý bude rychleji rostoucí?
Rychlost myšlení nebude kritériem správnosti. I pomalým uvažováním můžete vymyslet blbost. Já o těch stromech nepřemýšlel vůbec, zasadil jsem jich pár stovek a vím, co a jak.
18. 12. 2009 | 15:19

tomas.p napsal(a):

Jojo, zdá seže jsem píchnul do vosího hnízda a nebo spíš jsem rozdráždil hejno hovniválů.
Je holt těžký, podívat se na sebe do zrcadla a přiznat si, že to co vidím je mnohem horší než jsem si vůbec uměl připustit. Na to je holt rozum krátkej.
Má to ovšem jeden háček to zrcadlo většinou nelže a nic na tom žádný kongresy nezmění.
18. 12. 2009 | 17:58

some watches napsal(a):

Best wishes for this year.
06. 03. 2010 | 05:40

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:24

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 04:17

montblanc watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 04:23

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:39

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:41

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 02:30

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 02:34

prescription glasses napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
12. 03. 2010 | 02:53

prescription eyeglasses napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
12. 03. 2010 | 02:54

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 03:57

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:58

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 07:10

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 07:13

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 06:55

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:00

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 07:03

bvlgari assiomad napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
20. 03. 2010 | 05:48

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:36

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:04

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 02:59

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:04

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:32

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:40

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 05:14

tabletkinaodchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality posts here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy