Potřebujeme Evropu integrovanou a stabilní

26. 05. 2014 | 01:30
Přečteno 5469 krát
Volby do Evropského parlamentu byly testem Evropy. Zatímco u nás výrazně uspěly strany fandící evropské integraci, včetně sociální demokracie, jinde nešlo přehlédnout vzestup nacionálně-pravicových stran. Ty přitom dnes nejsou s to reálně nabídnout Evropě lék na problémy, které ji sužují.Představa, že by se Evropa začala dezintegrovat, by znamenala, že by nebyla schopná odpovědět na otázky, které před ni postavila ekonomická krize. Tu nezpůsobila jen například rozmařilost Řeků. Co když se pomíjí fakt, že tím, kdo zavinil problémy Řecka, byly třeba i německé a francouzské banky, které tam poskytovaly stavebním podnikatelům levné půjčky? Finanční svět jsme se pak pilně snažili zachránit z vlastních kapes.

Evropa, pokud nebude fungovat jako určitý celek, těžko zvládne finanční svět, který jako by se urval z řetězu a může nás dovést k další krizi. To, co Unie v průběhu krize udělala, mnoho lidí nepotěšilo, protože v Evropě je už 26 miliónů nezaměstnaných. Určitě se rozšířil pocit, že EU není vybavena na to, aby zvládla podobnou situaci. Kdo skutečně ztrácí, jsou občané. Pokud by lidé evropské instituce poslali do pekel, jak kdosi napsal, tak se jim nemůže nikdo moc divit. Volby by se ale měly využít k tomu, aby se vyjasnilo, co v Evropě nechceme a co ano. Jsem rád, že se to přes tragicky nízkou volební účast podařilo aspoň u nás.

Za sociální demokracii i její europoslance mohu konstatovat, že nechceme Evropu, v níž budou hrát rozhodující roli ratingy, v níž bude růst nerovnost a koncentrace moci v rukách úzké elity, která je bez kontroly. Říkáme, že žijeme v demokracii, ale víme, že její úroveň je různá a že volby samotné nejsou garancí. Příklad Ukrajiny ukazuje, co by mohlo potkat také nás, selžou-li politické elity: pod rouškou demokracie vládnou oligarchové a objeví se extrémní názory, protože Evropa nebyla schopná chovat se férově vůči lidem.

Francouzský ekonom Thomas Piketty se v knize Kapitál v 21. století zabývá sociální nerovností a varuje, že kapitál se chová tak, že výnos z něj roste rychleji a je spolehlivější než výnos z vlastního podnikání, takže se prosazuje spíš rentiérství. Ukazuje, že jestli s tím nic neuděláme, nerovnost se prohloubí, což bude mít politické důsledky. Piketty proto chce znovu vrátit nepopulární pojem politické ekonomie. A nesouhlasí s tím, že ekonomie je jen čistou vědou. Profesor teorie práva Jiří Přibáň na toto téma řekl, že EU se stala depolitizovanou pouští expertního rozumu.

Již jsem naznačil souvislost Evropských voleb s ukrajinskou krizí. Sešlo se to tak, že o stejném víkendu proběhly vedle eurovoleb i prezidentské volby na Ukrajině. Jejich pravděpodobný vítěz, pan Porošenko, není mužem bez minulosti. Přesto, anebo možná právě proto, se mu může podařit stabilizace situace v zemi, zvlášť když sesazení minulého prezidenta Janukoviče nesplňovalo ústavní podmínky. Jedny volby ale nejsou dlouhodobým řešením. Pokud by se do konce roku konaly i volby parlamentní, pomohlo by to významně posunout situaci v zemi. Když se podíváte na úroveň parlamentního života na Ukrajině, tak najdete řadu svérázů. Mám například na mysli samozřejmost, s níž jeden poslanec hlasuje za pět dalších. I to by bylo vhodné změnit.

Evropa by měla přemýšlet, co ve své východní politice dělala v uplynulých letech a co z toho pro sebe vyvodí. Připadá mi, že jsme si neuvědomili velikost problému, před kterým stojíme, a Rusko do toho vpadlo. Nijak nám nevadilo, že ukrajinská společnost je svým způsobem fungování na hony vzdálená tomu, co bychom měli chtít od parlamentní demokracie respektující základní pravidla. Tvářili jsme se, že to nevidíme, a klidně jsme spustili projekty asociačních dohod, protože věříme, že se tím v zemi situace nějak vyčistí. Představy, že provedou liberální reformy, které fakticky způsobí zvýšení nerovnosti a upevnění oligarchických struktur, to bychom přece neměli přijmout. To rozhodující se musí nicméně odehrát na Ukrajině samotné. Určitě existuje způsob, jímž tam můžeme být pozitivně činní. Ale musíme si dávat velký pozor: neměli bychom nikomu dávat do ruky hotové peníze, ale pohlídat si, aby pomoc došla těm, jimž je určena.

Zároveň nesmíme vzdávat svoje úsilí o evropeizaci Ruska. Dlouhodobě jsem přesvědčen, že obrat k Číně není pro Rusko šťastný. Jak uvádí Zbygniew Brzezinski, Evropa je pro Rusko pokušení, kterému nakonec podlehne, protože pro něj není lepší alternativa, chce-li se pozvednout.

Doufejme, že po volbách do Evropského parlamentu i prezidentských volbách na Ukrajině, budeme svědky postupné stabilizace situace v Evropě i na východ od ní.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rudi Koutek napsal(a):

"Tu nezpůsobila jen například rozmařilost Řeků. Co když se pomíjí fakt, že tím, kdo zavinil problémy Řecka, byly třeba i německé a francouzské banky, které tam poskytovaly stavebním podnikatelům levné půjčky?"Prosim Vas pane Zaoralku, vzpamatujte se. Zjistete si neco o Recku a potom tady rozdavejte rozumy. Vypada to, ze Vy vite o Recku asi tolik, jako ja o hiphopu.
26. 05. 2014 | 02:50

xerox napsal(a):

zaorálku ... prohrál si socdemákům volby do eu ...

kdybys náhodou nevěděl čím tak věz , že to bylo tvou studenoválečnickou rétorikou na adresu ruska , jako kdyby tě platil bílý dům ...
zatímco tzv. nacionalisté typu le penové veřejně podpořili putina a vyhráli tak ve francii volby do eu , ty si nedostal za to divadlo ani flek v bruselu ... to naštve co ... ? ... :-)

převzaté rozumy od kellera zní od tebe falešně a citování nemocnýho 86-letého starce , nechvalně proslulého z dob studené války jenom potvrzuje , na čí straně stojíš a kde se myšlenkově nacházíš ...

ještě nedávno si chtěl válčit s rusem a teď bys ho chtěl zase ,, evropeizaciovat ,, ... :-)
současná dojemná starost o rusko a jeho obchody s čínou dělají z tebe totálně směšnou figuru ...

odejdi z politickýho života , ztrať se ...
26. 05. 2014 | 03:11

dabei napsal(a):

Vidíme,že sice pořadí stran z parlamentních voleb se na špici jen promíchalo vzájemně,ale i to,že při nízké volební účasti ANO,ČSSD a KSČM ztrácejí jednotlivě až 5% na zisk při vysoké volební účasti v parlamentních volbách.Tedy nepotvrdilo se časté mediální tvrzení, že KSČM svědčí nízká účast.

Opoziční TOP09 porazila vládní-koaliční KDU-ČSL.

Lepší 18% účast než nic,ale je to na hranici smyslu voleb-t.j.mít souhlas většiny po volbách,něco i znamenat pro všechny,které později zastoupí.

Navíc ani jedna ze stran nedosáhla aspoň 18% z těch 18%,tedy nepřekročila v procentech volební účast na druhou (to jest "plochu" čtverce ze sebe sama).To jest ŽÁDNÁ ZE STRAN nedosáhla ANI 3% MOŽNÉHO MAXIMÁLNÍHO VOLEBNÍHO ZISKU PŘI ÚČASTI VŠECH OPRÁVNĚNÝCH VOLIČŮ.

Ukrajinou se většinou v ČR zabýváme při velmi povrchní znalosti jejích reálií.
A navíc nepřesně:píše se zde častěji o východoukrajinských separatistech,zatímco jde nyní spíše o jihovýchodní separatisty nebo jižní-černomořské.Málo naše média zdůrazňují,že separatisté pocházejí z nejvyspělejší průmyslové části Ukrajiny (byť se značnými ekologickými problémy i dalšími problémy),naopak armáda je řízena z administrativního centra země,a asi možná i centra neziskovek.

Na jihovýchodě Ukrajiny a u Moskvy nastal kdysi obrat WWII ve prospěch nejprve slovanského obyvatelstva a později celé Evropy,včetně židů.Novorosijská oblast,je tuším oblast z knihy Leonida Brežněva "Malá země" o i jeho boji ve WWII.Nyní zde Porošenka nevolili téměř,Janukovyč tam dostal ne tak dávno téměř 92%.

Po Gruzii je Ukrajina další bývalá země SSSR,kde zvolili do čela politiky milardáře,zbohatlého privatizací bývalého všelidového majetku.
26. 05. 2014 | 04:48

Ládik!!! napsal(a):

Já bych vytvořil novou Evropu západně od té staré. Přece není možné, aby se za pomocí dotací z EU nepodařilo do Atlantiku nasypat novou pevninu, na níž by se dal vytvořit zemský ráj. Nejen napohled, jako v Rusku Potěmkinovy vesnice, ale fakticky k bydlení. Každý bude mít dostatek eur, aby mohl důstojně žít a byl zajištěn na stáří, aby se mohl jezdit dívat do staré Evropy na to, jak se to tam dělalo za kapitalismu špatně.
26. 05. 2014 | 05:45

Občan napsal(a):

Pane Zaorálku,
EU není integrovaná a už vůbec ne stabilní. A nebude.
Odstředivých regionů má víc než Ukrajina, neintegrovatelných ještě víc a ekonomicky se cachtá v takovém tom mazlavém šlemu u dna.

POKUD se nezbaví otrocké závislosti na USA, nezačne spolupracovat s Ruskem a BRICS a nepřestane se chovat jako neokoloniální blbeček, TAK zanikne. A bude to tak lepší.

Rusko ze zpackaných výbojů EU vynechte.
Nebylo to Rusko, kdo vtáhl EU do idiotského dobrodružství v Libyi, které má za následek příliv sseveroafrických uprchlíků do EU.
Nebylo to Rusko, kdo vtáhl EU do stejně idiotského podniku v Sýrii.
Není to Rusko, kdo zaplavil EU lacinou a převážně nelegální pracovní silou z Východní Evropy.
Není to Rusko, kdo s jásotem podporuje na Ukrajině neonacisty finančně, vojensky i poradensky..

Váš text je buď projevem naivity, nebo hlouposti, nebo zaprodanosti. Všechno to jsou vlastnosti pro ministra zahraničí nepřijatelné. Pro sociálnědemokratického zejména.
26. 05. 2014 | 06:16

dabei napsal(a):

Volební účast do EU se letos zvýšila ve Francii na 35% a v Německu.Marie Le Pen zvítězila ve Francii s 25%,v Německu se snížil náskok Merkelové před sociální demokracií.
26. 05. 2014 | 06:39

papuánec napsal(a):

Pan Rudi Koutek je zbytečně skromný. O hip hopu toho ví hodně.
26. 05. 2014 | 06:55

Maximus napsal(a):

Nadpis článku zní:
"Potřebujeme Evropu integrovanou a stabilní".
Ale jo, ale je třeba dodat a zpřesnit, že taková Evropa na na bázi EU musí být uspořádána na spravedlivém a logicky postaveném základě, ale to byrokratický úřednický přerozdělovací moloch kde tahá za pilku jen někdo, prostě dnes není a tendence vývoje EU jdou spíše proti tomuto uspořádání.

No a nad výsledky voleb do EU není třeba jásat, ti naši borci tam stejně s tím poradním hlasem nic nedokáží rozumného prosadit, jen jim a jejich příbuzným narostou bankovní konta a raketově se zvedne životní úroveň, na rozdíl dost velké části občanů Česka.

No a narážky na události na Ukrajině svědčí buď o hlouposti pana autora nebo jenj o jeho posedlosti, která se míjí s realitou. On totiž nepochopil, že je třeba s Ruskem nastolůit jinou politiku a ne jen se snažit o podrbání za ouškem od amerického páníčka, který nějakého Zaorálka má stejně na háku.

Hezký den.
26. 05. 2014 | 06:58

Občan napsal(a):

Dabei,

dobré komentáře!
Jen bych opravil Váš údaj o volební účasti ve Francii - 43%.
Le Pennova Národní fronta tak získala 25 mandátů.

V Holandsku a Itálii byla účast přes 60%
Švédsko, Irsko a Řecko - více než 50%
Polsko, Maďarsko, Chorvatsko - mezi 20-30%
ČR a Slovensko - méně než 20%.
Zbytek EU se pohybuje mezi 30-50%.

Takže teď už je naše euroostuda kompletní.
Studenoválečničtí šašci s velkou hubou, usoplení zlodějíčci ukrádající z eurofondů, kverulanti neustále poukazující na jiné a neschopní udělat si pořádek doma; a teď už ani nejsou schopní zvednout zadel a dojít do volební místnosti.
Taková je eurovizitka ČR v r. 2014.
26. 05. 2014 | 07:06

a je to napsal(a):

Já bych byl rád svědkem odchodu psychopatů jako Zaorálek pryč z politiky.Přivedli Evropu tam kde je a slabomyslně blábolí jak to budou napravovat.Celkový plat okolo 450000 za to jistě stojí a to je jediné co je láká.Český blb soustavně doufá že za něho kdosi cosi vyřídí a přivede ke spokojenému životu bez práce.Systém dotací nás bezpečně dovede do situace Řecka a na 100% bude Česko mezi posledními vystupujícími z socialistické hrůzy.Jako příklad české omezenosti je výhra soukromé strany estébáků a největšího příjemce dotací .Předvolební kobliha se jim skutečně vyplatila , každou jednu koblihu dostane Bureš milionkrát nazpět ,český blb bude zase koukat jako vrána jak je opět o něco chudší.Francouzi dali částečně najevo že hloupí nejsou, v Česku to nehrozí.
26. 05. 2014 | 07:08

dabei napsal(a):

to Občan:

já cituji z odkazu Guardianu na WEBu:35% turnout Francie,25% turnout Německa,25% volební zisk Marie Le Pen -prvenství oproti 14% socialisty Hollande.
Protiruský Hollande má letos již druhý volební debakl,po komunálních volbách tyto eurovolby.
26. 05. 2014 | 07:28

Rudi Koutek napsal(a):

papuánec napsal(a):
"Pan Rudi Koutek je zbytečně skromný. O hip hopu toho ví hodně."


Radoby macho gangsta tvrdaci, kteri se tvari coby umelci a primitivni masy jim to zerou. Oveseni falesnym zlatem hazou kolem sebe dolarove bankovky, polonahe pipky jim delaji krovi a drsni raperi rapuji neco o ghetu. Pry novodobe blues...
26. 05. 2014 | 07:32

Maximus napsal(a):

Do oka mě vstupuje škubavý tik,
když něco vyřkne náš Lůba vrtulník.
Vzrušením jsou všechny ženy vlhké,
jak Lůba zvládá všechny věci těžké.
Teď on se dostal na nosnou vlnu,
namlátit tomu ruskému padronu,
sladil on nyní kroky své a svojí strany,
s bohatci nakrmí on oranžové orangutany,
ti stoupnou si spolu v čele na prvního máje,
s Rotschildem do alegorické tramvaje,
v průvodu půjdou horníci Bakaly s bankéři,
třídní společnost je pryč jásavě láteří,
dnes i kucí z Wólstrýtu jsou s námi tady,
mír, štěstí radost z práce a sevřené řady.
Už vidím jak v Praze startuje ta helikoptéra,
k Ostravě letí náš Lůba domů do rodného dvora.
A tak je to správné a tak to má byť,
Lůba si s nepřáteli vytírá ři.!
26. 05. 2014 | 07:32

petrph napsal(a):

Problém je v tom, že o tom tyhle volby vůbec ale vůbec nebyly. Tyhle volby daly EU mandát k tomu aby pokračovala v to, co dělá dosud,normy na okurky.
Pokud by chtěla udělat cokoliv jiného, musela by se integrovat do federace-a k tomu jí nyní voliči nedali hlasy ani náhodu...
26. 05. 2014 | 07:33

TomášL napsal(a):

Pane Zaorálku,

vyvodí předseda ČSSD Bohumil Sobotka politickou odpovědnost za volby? Tuším, že jsem slyšel, že chcete být první a jste třetí.
26. 05. 2014 | 07:52

Filuta napsal(a):

Včera, když jsem slyšel Sobotku s křečovitým úsměvem (vypadá při něm jako zlý klaun), jak kdáká o uvědomělosti Čechů, kteří nevolili "extremisty" a dokázali volbami vlastní eurooptimismus, tak jsem nevěřil vlastním uším.
Ten člověk je absolutní demagog.
82 procent Čechů mu vzkázalo, že má jít i s Bruselem do ...... a on to pokládá za eurooptimismus?

Robejšek byl výsledky evidentně potěšen. Pravil, že je vítězství nacionalistů logické, jestliže EU na každý problém odpovídá stupidní frází - více Evropy.
A v tom Dánsku sice nevyhrál Wilders, je až třetí, ale vyhrála ultra pravicová nacionalistická vlámská strana. Takže se eurohujeři radovali předčasně.
Severské země jim to taky daly sežrat, o Francii s Británií nemluvě.
Doufám, že v národních státech vyhrají tytéž strany volby do vlastního parlamentu a odstředivé tendence budou pokračovat.
Pokud se trhne Británe s Francií, tak to Brusel neudrží pohromadě.
Le Penová svůj úspěch jistě neznehodnotí a Farage už tuplem ne.
Hlavně že nám naše kolaborantská média denně cpou "eurooptimismus" Slováků a Poláků.
Muehehe - tady to máte ,Resle.
Jasně z toho vyplývá, co si o Bruseli myslí a jak jsou nadšení z eura.
26. 05. 2014 | 07:56

Xury napsal(a):

Pro autora:
není pochyb, že stabilizovaná Evropa je v našem zájmu, ale nemyslím si, že je v našem zájmů integrace Evropy "shora". A co se týče krize - skutečně máte pocit, že problémy Řecka nebo Portugalska způsobila hypotéční krize v USA?
26. 05. 2014 | 07:59

Filuta napsal(a):

Rád bych ještě vzkázal těm ubožákům, neschopným přijmout porážku, aby neuráželi Čechy z toho, že nedokážou samostatně myslet.
Nás nemusel ovlivnit názorově Klaus - k tomu abychom viděli, kam unie směřuje, nám stačí vlastní oči a rozum.
Po LS se stal Brusel totalitním spolkem, v němž malý stát nemá šanci na prosazení vůbec ničeho!
26. 05. 2014 | 08:00

Rudi Koutek napsal(a):

Filuta napsal(a):
"A v tom Dánsku sice nevyhrál Wilders, je až třetí, ale vyhrála ultra pravicová nacionalistická vlámská strana. Takže se eurohujeři radovali předčasně."


Mate to nejak popletene...
26. 05. 2014 | 08:10

patriot napsal(a):

Nějak vám uniklo, Zaorálku, že ty slavné volby do EP bojkotovalo 82% voličů. Co tím asi vzkazují?

A výsledek těchto „voleb“? Komický výsadek prakticky nikým nevolených šašků, kteří budou silou 2,8% „bojovat za zájmy České republiky“. A to jen v případě, že potáhnou za jeden provaz, s čímž nelze počítat. Už se těším na ty přínosy!!
26. 05. 2014 | 08:15

Občan napsal(a):

A protože naše média jako obvykle o důležité věci vůbec neinformují, musel jsem pro relevantní informace do zahraničí:
http://www.bbc.com/news/events/vote2014/eu-election-results

Jen nevím, na základě čeho ČEZká mediální žumpa našeně hýká nad vítězstvím euroskeptiků. Britský výsledek není tak jednoznačný, jak nám je předestíráno, LePenice není euroskeptická, nýbrž antiimigrační, Wildersovi neonáckové nesplnili očekávání a německá NDP bude mezi nezařazenými.
Jak jsem to tak procházel, tak EPP sice má předběžně nejvíc mandátů (konečný result bude až 1. července), ale socialisté jí úspěšně funí na záda, radikální levice posílila o šest mandátů.
Potíž nastane, až pokud euroneonacisté sesbírají dost mandátů z dostatku zemí a založí si vlastní frakci. Což je o těchto eurovolbách reálné.

Tohle je zajímavé (doufám, že se to zobrazí správně - kdyby ne, tak první jsou %, druhé je ztráta/zisk v %, třetí jsou mandáty, čtvrté jsou ztráta/zisk mandátu):

EPP 24.7 -5.45 191 -41
Socialist 21.47 -0.48 155 -11
Other 19.79 +6.25 100 +71
Liberal 8.88 -1.73 58 -16
Green 8.77 -0.38 46 -9
Conserv 4.91 -1.09 45 -11
Left 6.55 +1.53 39 +4
EFD 4.93 +1.35 33 +13
26. 05. 2014 | 08:19

Filuta napsal(a):

Občan

Le Penová rozhodně není prounijní.
Všichni víme, že tyhle strany zatím ! nemůžou ovlivnit EU parlament,a le můžou ovlivnit , a to silně, vlastní zemi.
Pokud si prosadí Britové a Francouzi referendum o vystoupení z EU, tak to může Barroso rozpustit.

A o nadšení Slováků ze Brusele a eura vypovídá jejich účast - 13 procent, v obrovském a údajně "proevropském" Polsku takdy žádná sláva.
Já to vidím jednoznačně jako blýskání na lepší časy - pro nás, europodvraceče.
Ono 80 procent Čechů, kteří k volbám nešli, taky o čemsi vypovídá.

Jinak absolutně nechápu, jak mohli lidi volit toho křiváckého odpadlíka Pospíšila.
To je odporný zjev, stačilo mi vidět ta jeho šikmá zlomyslná očička zalitá v sádle a měl jsem po náladě.
Ale jinak jsem vcelku spokojen. České volby jsou mi víceméně gancegál - tam šlo je no to vládě naznačit, co si o Bruseli myslíme, důležité je, že se mění směřování skoro celé Evropy.
Rakousko (tam sice nejsou nacionalisti první, ale výrazně sílí), severské země, Dánsko....
My se toho rozpadu dočkáme!
26. 05. 2014 | 08:32

pepa repao napsal(a):

Vzkaz je jasny, Cvachu
Mate posledni sanci k sebereflexi, zmene systemu

Pri ucasti a vysledcich hujeru je vas max. 5% i komunistu,ktere priominate bylo vic
Kdyz ji prosvihnete pujdete do ....
26. 05. 2014 | 08:37

Filuta napsal(a):

Rudi

Jo, byla to nějaká Dánská lidová strana-utrapravicová, pokud se nepletu.
26. 05. 2014 | 08:39

Petr. napsal(a):

"Potřebujeme Evropu integrovanou a stabilní"
Ano, ale potřebujeme především Evropu pracovitou. A zatím byrokratická hydra stále zbytečně cestující mezi Bruselem a Štrasburkem i v době internetu, videokonferencí, mobilů a stále vymýšlející nové a nové ptákoviny jako velikost misek na olivy, zákaz nafukování dětských balonků a pouťových frkaček, balení koblih, bezdotykových baterií, kvóty např. na cukr, který pak chybí v celé Unii, a dalo by se pokračovat. A to vše bez jakéhokoliv postihu neschopných tisíců nadbytečných neschopných euroúředníků.
A i českým europoslancům to bylo doposud úplně jedno.
26. 05. 2014 | 08:39

Maximus napsal(a):

Jednotné tvary okurek a banány rovné,
vidím tu krásu v jednotě a kroky shodné,
školáci stejné mundůry a účesy také,
jenom tu rovnost nějak nevidím snadně,
kucí by museli zavést třeba stejné platy,
u Němce stejně jako Čecha, Španěla taky!
Už vidím stejnou min. mzdu Němce u Poláka,
41 tisíc měsíčně přece nikoho moc neláká.
Že (a jak) si na to Němec, Frantík vydělal je jasné,
venku všude penízky vybere a pak schlamstne.
Takže ta rovnost je jen na oko a všichni za své,
vyvalený našinec, kouká, čumí a i žasne!
Museli by klucí sladit korpoš daně do rovinky,
a by mohli křičet hurá vítejte do EU fair-rodinky!
Jenže tu rovnost kucí vidí jen po svém a různě,
sobě do štrozoku a new neokolonialismus tobě!
Drž ústa Čehůne, Slováku, Řeku, Itale,
rovnost u nás v EU ještě není na stole!
Dej sem peníze, mi ti je přepošlem jako dotace,
trochu si z toho pro sebe seberem, jé to je legrace.
Ješte prý neví jakou zavedou společnou mluvu,
chtělo by něco jako když slyšíme na F1 z Ostravy Rudu!
Je třeba nasypat obroku poslaneckým eurokoním,
kucí poslanci kříčí radostí a faráři radostně zvoní!

Hezký den.
26. 05. 2014 | 08:40

Filuta napsal(a):

Pepa

Jestli šli volit všichni eurohujeři, tak výsledek nic moc.
Pokud půjdou volit všichni Češi, tak jsou v hajzlu.

O referendu o euru nebo vystoupení z EU nemluvě. Tam by byla sakra velká účast.
Těch 80 procent by asi nehlasovalo pro Brusel.
Ale vydávat tenhle ubohý výsledek za úspěch "eurooptimistů", jak pravil smutný klaun Sobotka, je tedy fraška.

Zaorálek se tvářil, jako když mu ulítly včely.
26. 05. 2014 | 08:42

Petr z Tábora napsal(a):

Mizerný výsledek ODS se jaksi očekával, vyplynul i z minulých voleb do sněmovny.
Takže hlavním prohrávajícím těchto voleb je ČSSD. Měla 7poslanců a zbyli ji 4. Marně čekáme, že se k tomu nějaký vedoucí funkcionář ČSSD přihlásí, zatím se tváří spokojeně - asi už jedou " po modré" jako kdysi Nečas.Připouští jen nízkou volební účast, ale ta většinu jiných stran až tak nepoškodila.
A to by ještě chtěli nikým nevoleného pana Mertlíka za eurokomisaře.
26. 05. 2014 | 08:45

patriot napsal(a):

„To, co Unie v průběhu krize udělala, mnoho lidí nepotěšilo, protože v Evropě je už 26 miliónů nezaměstnaných. Určitě se rozšířil pocit, že EU není vybavena na to, aby zvládla podobnou situaci.“

Největší současnou politickou lží je „boj proti nezaměstnanosti“.

Každé malé dítě přece ví, že tento problém nemá v rámci kapitalismu žádné řešení, nezaměstnanost je jedním ze základních znaků systému. V tomto systému tzv. vlády nevládnou, vládnou soukromé korporace a kapitál (odtud název kapitalismus). Veškeré politické struktury jsou pouhá stafáž.

Anebo snad, Zaorálku, začnete opět zakládat státní podniky nebo znárodňovat? Jak vyřeší kapitalistická EU nezaměstnanost desítek milionů lidí?
26. 05. 2014 | 08:47

ld napsal(a):

Zao,

výsledek oranžistů lze interpretovat jako úprk ze slávy.
Není na čase se zamyslet nad tím, proč to děláte tak blbě?
26. 05. 2014 | 08:51

Občan napsal(a):

Filuto, Patriote,
Češi tím vzkazují, že sice umějí hezky remcat, ale když dojde na činy, nezvednou zadek z otomanu.

V nám historicky blízkých zemích byla volební účast následující:
Západ
Rakousko - 47,5%
Německo - 48,1%
Lucembursko - 85,5%
Francie - cca 43%
Dánsko - 56,3%

Východ
Maďarsko - 28,9%
Polsko - 22,7%
Slovensko - 13,1%

Celkově východ, severovýchod a část jihovýchodu EU opakovaně ukazují, že nemají v EU co pohledávat. Zejména ne ty země, kde se k volbám doplazilo méně 30% voličů.
Protože
Bulharsko - 35%
Chorvatsko - 25,2%
ČR - 18,2%
Estonsko - 36,4%
Maďarsko - 28,9%
Lotyšsko - 30%
Polsko - 22,7%
Rumunsko - 32,2%
Slovensko - 13,1%
Slovinsko - 24,1%
Čestnou vyjímkou je Litva, kde k volbám přišlo 46,7% oprávněných voličů

Při takové volební NEúčasti nemají jednotlivé mandáty žádnou legitimitu. Ano, jsou LEGÁLNÍ (tedy platné), ale kdokoli kdykoli může omlátit takovému poslanci o hlavu, že vlastně zastupuje hrstku lidí a že není žádným reprezentantem.
21 mandátů při volební "účasti" 18,2% je 0,87% oprávněných voličů. Což je v přepočtu na člověky 74 800 ks/mandát. Jedno větší okresní město...
26. 05. 2014 | 08:52

ld napsal(a):

Bojujete proti nezaměstnanosti nominováním penzistů?
Opravdu ty lidi máte za blbce?
26. 05. 2014 | 08:54

aga napsal(a):

Těžit demagogickými kecy o úspěchu stran, fandících EU, ze situace, kdy jste si prozíravě nastavili pravidla tak, aby volby platily i při volební účasti 0, 001 (zatímco referendum je platné až od účasti 35 % - vot demokracia v praxi), může jen lhář a pokrytec.

Volby v Česku a na Slovensku jasně ukázaly naprosté zhnusení občanů nejen EU, ale politikou a hrou na demokracii vůbec. Ale politické vši v kožichu národa se budou držet zuby, nehty, demagogickmi kecy a v případě nouze zřejmě i násilím.
26. 05. 2014 | 08:57

patriot napsal(a):

Občan:

Klídek, však oni Litevci taky vystřízliví…
26. 05. 2014 | 09:00

Občan napsal(a):

Filuto (8:32),

to je sice hezký, co píšete, ale ještě byste mohl laskavě napsat, CO POTOM?!
RVHP už neexistuje, od Ruska jsme odděleni momentálně fašistickou Ukrajinou provozující občanskou válku,a jinam se nemáme KAM vrtnout.
Nebo snad máte pocit, že "slavný" Visegrád funguje jinak než jako kavárenská platforma, která se jednou za rok sleze někde v hospodě, uznale si navzájem poplácá poramenou a dá si kafe s rakvičkou?

Pokud by si nás v případě rozpadu EU Německo milostivě nepřipojilo jako protektorát (tedy kolonii), tak jsme ekonomicky v pr..li jak Baťa s dřevákama. S tím naším desetimilionovým piditržištětem totiž nikoho nezajímáme jinak než jako odpadkový koš, trh s otroky a odpočivadlo u dálnice.
26. 05. 2014 | 09:05

ld napsal(a):

Něco mi našeptává, že John dnes blog nedá :-)
26. 05. 2014 | 09:07

Občan napsal(a):

Patriote,
Litevci (stejně jako Estonci a Lotyši) už vystřízlivěli a třetina jich je bezpečně zaparkovaná v Západní Evropě :o)
Nebýt těchto emigrantů, byl by v Litvě a ostatních pobaltských zemích už dávno hladomor.
26. 05. 2014 | 09:09

Filuta napsal(a):

Občan

Jenže na západ od nás (až na vzácné výjimky) zvítězili europodvraceči a nacionalisté. Lidi tam šli k volbám právě proto, že mají EU ( a hlavně imigrantů) plné zuby. To je jen takový detail, co vám unikl.
Na východě pochopili, že svými hlasy po té skvělé LS neovlivní ani hustotu vlastní stolice a tak ty volby bojkotovali. Rozhodně bych těch 80 procent nezůčastněných u nás nenazýval eurooptimisty. Eurooptimisti volili a nic moc to nebylo - i z těch 18 procent voličů jich hlasovalo pro sosany, topku a lidovce jen mizivé procento.
Očekávám, že UKIP vypíše referendum, jak Farage slíbil a pak to pojede jako po másle.
26. 05. 2014 | 09:09

ld napsal(a):

Občan napsal(a):

"nikoho nezajímáme jinak než jako odpadkový koš, trh s otroky a odpočivadlo u dálnice. "

Už si nás zamluvila Čína. Potřebují vybudovat úložiště jaderného odpadu.
26. 05. 2014 | 09:10

Filuta napsal(a):

Občan

Co by se stalo? Houby.
Jelo by to postaru - volný pohyb, ekonomická spolupráce ,ale vlastní měna a vnitřní politika, žádné kvóty a dotace.

Jakápak pohroma. Bylo snad EHS nefunkční?
Já bych řekl, že nefunkční je rozhodně EU.
26. 05. 2014 | 09:11

aga napsal(a):

Občan

".. S tím naším desetimilionovým piditržištětem totiž nikoho nezajímáme jinak než jako odpadkový koš, trh s otroky a odpočivadlo u dálnice..."

No a celá slavná EU vznikla jen proto, aby ten trh s otroky a odpadkový prostor byl logisticky snadno a bez překážek (ve formě národních zájmů, vlád a hranic) zvládutelný, a aby nějací lokální rejpalové neměli už naprosto a vůbec žádnou šanci.

Nejdřív nás naivní eurohujerství do tohoto svrabu uvrhlo, a teď nás doráží argumenty podobnými těm Vašim.
26. 05. 2014 | 09:13

Filuta napsal(a):

Občan

Já volil , i když bylo tak krásně. Za normální situace bych k eurovolbám ale nešel.
Do svědomí ať si sáhnou jiní. Hlavně že pak remcají proti Bruseli.
26. 05. 2014 | 09:14

aga napsal(a):

filuta

Doplácal jsem se k volbám jen kvůli (neplatnému) referendu, a volil jsem PROTI EU. Takových bylo z těch l8% ještě alespoň pětina (když sečtete svobodné, ODS a všechny malé protestní strany). Ale je to marné, marné, mají to vošegtřený neprůstřelně...
26. 05. 2014 | 09:18

Maximus napsal(a):

Občanovi

Pane kolego, ono to bude o trochu složitější zjistit a přesně vystihnout, proč Češi nešli nyní volit. Těch příčin bude povícero a jde o souběh, vyjádřit to procentuelně jaksi asi nejde. Uvedu jen několik zřejmých příčin.

- nedůvěra k jedntl. kandidátům z politických stran (a velmi často oprávněná)
- bezmocnost lidí něco změnit a vědomí, že nějaký poslanec nic nezmění
- neskutečně na české poměry velké odměny europoslanců a to dost lidí štve
(přičemž se moc dobře ví, co tam dělají..., tady dost lidi dělá za pastelky)
- vliv Klausovy ODS, kde oni často mají pravdivé argumenty vůči EU
- stav hospodářství ČR a chybějící optimismus lidí a nedůvěra v
politickou garnituru a to dost silná a oprávněná
- chováńí EU v poslední době - účast třeba v Libyi, na Ukrajině a neskutečná
míra pokrytectví - Čech, Slovák to cítí, jako velbloud vodu Je to dáno
historickými zkušenostmi lidí ze zdejší kotliny
- nevhodné informace médií - často zavádějící a neobjektivní
- chybí jasné defilé toho, co naši europoslanci za volební období dokázali
prosadit a reálně ovlivnit v EU - nic není známo.....

Takže, proč by měl Čech jít jako osel volit někoho, který pro něj stejně nic neudělá. Nyní určitě už shánějí noví europoslanci své příbuzné, aby je zaměstnali jako asistenty apod. a vybrali si max. toho, co mohou uzmout.

Hezký den.
26. 05. 2014 | 09:21

Filuta napsal(a):

http://www.literarky.cz/blogy/komentae/17589-spolenost-nepotebnych
26. 05. 2014 | 09:21

veverka napsal(a):

Zaorálku nějak ti sklaplo,kdy už s knížetem vyhlásíte Putinovi tu válku?

Být tebou tak neotálím,protože za pár let už buď EU nebude a nebo bude,ale povede jí Farago s Le Penovou.

A ti nemají rádi přistěhovalecké muslimské náplavy ani fousatý transky,ale mají rádi Putina.
26. 05. 2014 | 09:22

Filuta napsal(a):

Aga

A pak máte poslouchat Sobotkovy kydy...
Já včera myslel, že spadnu ze židle.
Žádná sebereflexe. A to mu to nanadali i Babišovci a Topáci.
Sobotka je zralý se Zaorálkem na odstřel.
26. 05. 2014 | 09:23

Filuta napsal(a):

Aga

A pak máte poslouchat Sobotkovy kydy...
Já včera myslel, že spadnu ze židle.
Žádná sebereflexe. A to mu to nanadali i Babišovci a Topáci.
Sobotka je zralý se Zaorálkem na odstřel.

Barýk v Bruseli zase tvrdí, že euroobčani volili protiunijně, páč BYLA krize.
Ona už není?
Při 25 procentní nezaměstnanosti a rostoucí těžké chudobě to zní fakt dost komicky.
Jsou to zoufalci.
26. 05. 2014 | 09:25

Ferda napsal(a):

EU patrně nenaplnila očekávání Čechů. Slibované evropské právní normy neodstranily bující korupci u nás, stát se zadlužuje, pozorujeme morální, ekonomický a vzdělanostní úpadek. EU se potácí v problémech a přesto nebo právě proto vyvolala občanskou válku na Ukrajině,podporovala a podporuje islamisty v občanské válce v Sýrii, její státy se za poslední léta účastnily a účastní hned několika válek - Jugoslávie, Irák, Afghánistán, Lybie se statisíci mrtvých civilistů a rozvratem těchto zemí. Z tohoto hlediska je to uskupení států, které patří k nejagresivnějším v současném světě. To ukazuje, že v Evropě ve skutečnosti vládne plutokracie se svými poskoky a slouhy, jejichž klasickým příkladem je Zaorálek, který se v krizi na Ukrajině objevil pro mnohé v plné nahotě. Ukazuje se, že naděje v Evropu dodržující lidská práva doma i ve světě, Evropu mírovou bez válek, která ukazuje světu ono křesťanské "Miluj bližního svého jako sebe samého", Evropu dbající na ochranu životního prostředí a Evropu sociálně spravedlivou, je iluzí. A pokud tomto nenastane obrat, nemá smysl její existence.
26. 05. 2014 | 09:25

Libertad napsal(a):

Pane Zaorálku,
co asi pro integraci udělá bývalý zastupitel Prahy, mafianek. Ing. Mgr. Poche.

Já Vám to řeknu. Vezme si Hulínského a Březinu jako asistenty, aby neměli tak nízké příjmy.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
26. 05. 2014 | 09:29

gaia napsal(a):

Štětina s Polčákem, ti Pražáci fakt nemohou být normální
26. 05. 2014 | 09:35

Občan napsal(a):

Ago,

já si moc dobře uvědomuji, CO je nynější EU zač a proč došlo k jejímu rozšíření o některé státy RVHP.
A od cca r. 1998, kdy jsme se do ní začali rvát zuby nehty, melduju a melduju o tom, že tam nemáme co dělat, protože na to nemáme ekonomicky.
Téhle EU mám taky plné zuby.

Jenže, ksakru, CO jiného máme na výběr?
ČR si prostě do kufru nesbalíme a neodvezeme na Island nebo na Sibiř či do Gobi.

Ano, současný "proudžekt" EU je totálně špatný od A do Z. Křivácký, parazitní, nespravedlivý, oligarchický, stále víc totalitní a proto nejspíš i životaneschopný.
Ale to, hernajs, není důvod NEchodit k volbám! Mělo by to být naopak - když mě něco se.e a nemohu se tomu nějak vyhnout, tak se to snažím vyřešit nebo eliminovat. No, a jako volič mám jedinou možnost - jít k volbám.
26. 05. 2014 | 09:36

Maximus napsal(a):

Ferda

Skvěle napsané a někdo by se měl chytit za frňák. Při dnešním informačním
boomu není možné všem lidem nakrmit uši polopravdami a účelovými nepravdami. EU se stala spolu s "obranným" paktem NATO něčím jiným, než se nám všem tady někdo snaží namluvit. Pravděpodobně se bude muset za nějaký ten rok udělat restart a začít nanovo, jinak vše dopadne špatně.

Hezký den.
26. 05. 2014 | 09:48

Xury napsal(a):

Pro filutu:
"Co by se stalo? Houby.
Jelo by to postaru - volný pohyb, ekonomická spolupráce ,ale vlastní měna a vnitřní politika, žádné kvóty a dotace."

- závidím vám váš optimismus. Ne, že bych neměl výhrady k řadě věcí,které se momentálně v Unii dějí, ale předpokládat, že se jen zruší EK, EP a že nám zůstanou jen ta "pozitiva a životní jistoty" je podle mne velmi naivní.
26. 05. 2014 | 09:52

arnazach napsal(a):

A ještě jste, pane Zaorálek, nejspíš zapomněl zdůraznit, že musíme každý na svém místě tady v Evropě udělat všechno pro to, aby Tibet zůstal součástí Číny v každé formě a nikdy jinak.
26. 05. 2014 | 09:53

Maximus napsal(a):

Občan napsal(a):
Ago

Ale to, hernajs, není důvod NEchodit k volbám!
..................

Ta věta mě zaujala. A koho byste chtěl zvolit, aby se věci hnuly správným směrem? Je to asi tak podobné, jako kdybyste někdy v r.1942 v Německu vstoupil do NSDAP a chtěl je změnit zevnitř!

Ale pokus to byl dobrý...... (-:

Hezký den.
26. 05. 2014 | 09:53

Občan napsal(a):

Maxme,
máte pravdu stejně jako Aga, Filuta a hromada dalších.
Já ji sdílím s vámi.

Ale CO DÁL?

ČR se samozřejmě může pokusit vystoupit z EU.
Což znamená okamžité a rozsáhlé ekonomické dopady.
- Uzavření všech penězovodů z EU (úmyslně nepíši podpor a dotací, protož k adresátům se z toho dostane nimimum nebo nic)
- Vyúčtování všech penězovodů
- Vrácení zabookovaných a jož vyplacených prostředků
- Ukončení všech podnikatelských projektů, na nichž jakkoli participuje EU (vč. záruk a úvěrů z EBRD)
Dále musí dojít k vypořádání všech bztahů k euroinstitucím
Musí dojít k obnovení hranic a s tím spojené ostrahy, protože to znamená vystoupení ze Schengenu.
Musí dojít k obnovení celní správy.

No a to je jen pár věcí, které mě tak honem napadly.
Ono totiž vystoupení z EU nebude ani levné, ani hotové za týden. A kdo to zaplatí, to teda netuším.

Pokud ne vystoupení z EU, tak CO teda?

Já jako alespoň pokus o řešení vidím volební účast a volit partaje se stabilním a otevřeným volebním programem. Moc jich není, to je pravda. Ale najdou se.
Potíž je, že možná 60% elektorátu je rádo, když přeslabikuje alespoň SMS a titulky v Blesku. Od takového materiálu lze těžko očekávat nějaký sofistikovanější přístup k volbám a k jejich smyslu.
26. 05. 2014 | 09:53

Breguet napsal(a):

Jak kdo, pane Zaorálek. Je dost těch, kteří nepotřebují Evropu žádnou. Oni ji dokonce nechtějí, protože v tom malém českém bordýlku už se naučili, jak to chodí, vesele si kradou a nemůžou vůbec potřebovat, aby jim někdo z "Brusele" koukal pod ruku....
26. 05. 2014 | 09:57

Filuta napsal(a):

Gaia

Přesně tohle jsem si včera říkal - Pražáci jsou paka vylízaná!


Občan
Asi je pravda, že vystoupit jako jediní z eurosvazu, budou nás ostrakizovat a dají nám to sežrat.
Stačí si chytře počkat, až se to začne rozpadat samo.
Ukip slíbil referendum o vystoupení z EU, podle mě to má v plánu i Le Penová, jinak se imigrantů legálně zbavit nemůže, naopak jí přibudou.
Musím oponovat kolegovi nahoře - proč by to nemohlo fungovat jako dřív za starých časů EHS? Na nějakém typu ekonomické spolupráce se po rozpadu EU ,který je nevyhnutelný, byvší členské státy domluvit musí.
26. 05. 2014 | 10:02

Filuta napsal(a):

A když nás vyčutnou "západní" státy (mouřenína už stejně hrajeme), tak můžeme oživit mrtvolku RVHP a zkusit to matlat společně.
Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm...

Nic horšího nežli EU nás už potkat nemůže.
26. 05. 2014 | 10:04

Xury napsal(a):

pro Filuta :
to je právě ten problém, že nemusí. Přinejmenším ne hned. To co mi na současných euroskeptických stranách vadí je, že nehledají řešení, ale negují současný stav. A pokud se EU začne rozpadat, tak to s vysokou pravděpodobností bude hodně spontánní a neřízené. Do čela řady států se dostanou lidé, kteří s tou prací nemají zkušenosti a podle toho to bude také vypadat. Sice si nemyslím, že by došlo na rozpad dle jugoslávského nebo ukrajinského modelu, ale krk bych na to nedal.
26. 05. 2014 | 10:07

Yosif K napsal(a):

1) Tu nezpůsobila jen například rozmařilost Řeků.
2) Co když se pomíjí fakt, že tím, kdo zavinil problémy Řecka, byly třeba i německé a francouzské banky, které tam poskytovaly stavebním podnikatelům levné půjčky?
KONEC CITATU.
ad 1) Rozmařilost? Aha - a kdo v česku skuhrá že POKUD SE OKAMŽITĚ NEPŘIDÁ STÁTNÍM ZAMĚSTNANCŮM NA DLUH,M TAK ŽE TITO POCHÍPAJÍ HLADY? He?

ad 2) toto jest jako u blbejch ¨
- když banky poskytují drahé půjčky tak jsou vydřiduši a ničí pracovní místa,
- když banky poskytují levné půjčky tak mohou za to že socalisté v řecku měli ve státním sektoru o 30% vyšší jednotkové náklady práce (víceméně platy s oheldem na pracovní tempo) než v SRN ......
a doposud h...o dělají a drží každý den tříhodinovou siestu......
26. 05. 2014 | 10:14

JardaV napsal(a):

Pro Občan

Podpora Schwarzenberka ukrajinským fašistům při nepokojích je varující i pro naši zemi.
V EU začínají tyto ultra síly zvedat hlavu,a téměř vítězství TOP09 ve volbách bychom neměli
podcenit.Babiš by neměl brát při ustavení euro komisaře ohled na to,že si Kalousek se
svým gangem osobuje nějaké nároky.Když oni vládli,neslyšeli nic a nikoho a především
hájili zločin v podobě tunelů všeho druhu.Hysterické vystoupení Kalouska připomínala
ta,ve kterých Hitler vyřvával svoji moudrost k davu.Volby dále ukázaly,že lidi v každém
státě mají jiné názory a hlavně chtějí řešit svoje problémy,ne banány,okurky a máslo.
Francie asi bude taky zažívat vlnu naštvání obyvatel,protože jejich vláda ani Brusel neřeší
bubáky ze středomoří,kteří pádlují v čím dál větším počtu do EU právě přes Francii.
Rozdělení EU na sever a jih je jedinou šancí,jak udržet alespoň něco.
26. 05. 2014 | 10:29

Maximus napsal(a):

Občanovi

Ano, máte nyní pravdu, co teď! Zřejmě jak píše Filuta, čekat, ono se to rozklíží samo zevnitř. Může to trvat ovšem dost dlouho a každý rozpad sebou nese vždy politickou a hospodářskou nejistotu. Však také všechny velké říše v historii se většinou zničili zevnitř samodestrukcí či jim bylo "jemně" pomoženo zvenčí. Výjimky samozřejmě jsou. Hlavně, aby nebyla válka a pološílení politici, aby nevyvolali nebezpečné válečné konflikty. S tím Rusem to na UA zavánělo velkým konfliktem a ještě to není vůbec v pořádku. Tady lidé jako Sobotka, Zaorálek, Zeman aj. zcela zklamali a zachovali se jako loutky na drátkách někoho, kdo vládne západnímu světu a kterému se chtěli zalíbit. Hloupatci, naopak měli být zticha a měli se pokusit konflikt urovnat, jenže ten konflikt předtím rozfoukali právě politici z EU a USA a tak se kucí přidali! Jenže občan vidí, slyší a občan není blbej a dovede dnes rozlišovat. Už okolnost, že takový Schwarzenberg měl stejné názory na ukrajinský konflikt je zarážející a že to ty trubky nenapadlo, že se tím zcela zkompromitují v očích voličů a hlavně svých příznivců? Teď už to opravdu nezachrání. Všimnete si, že Babiš se chytře komentování ukrajinských událostí vyhnul. Asi vidí dál nebo má politický cit.
Hezký den v zemi Oslostán.cz.
26. 05. 2014 | 10:37

Podhor napsal(a):

Zaorálku odejdi z levicové strany!
Určitě se budeš hodit senilnímu knížeti a jeho poskokům.Děláš jen ostudu podporou fašounů,nehoráznou lží o současné situaci na Ukrajině.
26. 05. 2014 | 10:37

JardaV napsal(a):

Pro Maximus

Hlavně vnímáme intenzivně to,že za vykradení několika států na Jihu EU nebyl nikdo ani
zviditelněn,natož napomenut nebo dokonce potrestán.Majetek z infikovaných států byl beztrestně převeden do daňových a nedotknutelných rájů.Proto naši lidé cítí,jak pečlivě
byla vykradena naše zem,škody jsou prý 4x větší než způsobila 2.sv.válka,a to si dávají
do souvislosti s EU.Za totáče byla pasivita jedinou beztrestnou formou boje,takže to
pokračuje.Jedinou snad možnou cestou je rozdělení EU na SEVER a JIH.Divil bych se,
kdyby státy na severní části EU chtěly donekonečna dotovat jižní pohodu.Taky to vede
ke vzrůstu fašistických směrů řešení.Skutečnost,že český poslanec jede podpořit fašisty
na Ukrajinu při rozvracení státu,které probíhalo tak,že demokratické síly z procesu vycouvaly,naznačuje,jak to zase pojede dál.Fašouni zvednou hlavy(a nože a samopaly),
a lidi,kteří potichu chtějí bojovat proti témuž,ale ne veřejně,jim vydláždí pasivitou cestu
ke čtvrté říši v evropském rozměru.Sice to říkal Fučík,komouš,ale platí to dále :Lidé bděte!!
26. 05. 2014 | 10:47

Alex napsal(a):

Pane Zaorálku,
já bych četl ty výsledky voleb třeba i takhle:

Pravice si řekla:
Jestliže ten Zaorálek tak důkladně zaoral a pohnojil šance ČSSD,
nemá cenu zdvíhat zadek a chodit k volbám: ČSSD se odpráskla sama, proč ji ještě zahrabávat. Náš Zaorálek to udělá za nás.

A bývalí voliči socdemáků si řekli: ČSSD?
To je ta Top 09 s lidskou tvář... maskou?
(No, pravda, pár hlasů jste dostali kvůli Kellerovi. Dělali jste všechno možné, aby náhodou na předvolebních shromážděních neřekl něco, co nechcete slyšet (když už teda musel něco říct.)
Teď bude hnít v exilu v Bruseli a nebude hrozit, že si zase pustí hubu na špacír.
26. 05. 2014 | 10:47

a je to napsal(a):

to Podhor---Zaorálku odejdi z levicové strany...........no jo ale kam by měl jít?kdyby bylo na vás, vzal byste ho?neberte si to osobně.
26. 05. 2014 | 10:50

Maximus napsal(a):

JardaV

S tím nemám problém co píšete. Problém vidím na straně našich politiků, kteří tím, že zastupují voliče a jsou delegováni jimi za zastupování sebe. Oni si ani neuvědomují, že mají vysokou zodpovědnost a že by se jim měli zpovídat ze své práce a chování. Bohužel velká část jde jen za svými zisky a prebendami, což tyto funkce přináší, další část slouží někomu zvenčí a někdy se tím ještě chlubí. Někdy je obé promícháno. U některých to jde vysledovat podle jejich chování a činů. Nyní v podstatě obě komory zákonodárců řídí lobbisti napojení na jisté finanční a mocenské kruhy a část je řízena ideologicky zvenčí tím, že patří do různých spolků, raději je nebudu specifikovat. Volič je na okraji zájmů těchto partiček a má jen roli užitečného.... no jak zní název kníhy Dostojevského, že?! Chybí tady mezi politiky citelně lidé, kteří by měli rádi tuto zem a fandili jí tak jako třeba dobrý fanda fotbalového klubu, který ten svůj neopustí, ani za nic. Všechno je prolezlé penězi, korupcí a hajzlovinou a účelovým jednáním, kde na konci je zisk pro dotyčného politika! Proto lidé dali i svoje hlasy Babišovi, kde si myslí, že snad tenhle člověk nejde uplatit. Čas všechno ovšem ukáže.....
Hezký den.
26. 05. 2014 | 11:09

Filuta napsal(a):

Xury

A teď to jako řídí "odborníci"?
Gremlin, Barroso , Asthonová a další marxisti?
Já bych řekl ,že je to samý politruk a propagandista, event. podržtaška USA.
Za skutečně evropské zájmy nekope nikdo z nich.
Klidně nechají Amíky, aby nám tady dělali na školách propagaci islámu a bez mrknutí oka nechají projít smlouvu TAFTA, jež z nás udělá totální otroky korporací.

Jarda V.

Le Penová je ve skutečnosti poslední spásou pro Francouze, a to v hodině dvanácté.
Oni to dobře vědí, je pro ně zcela podružné, zda se profiluje jako nacionalistka či "fašistka" - tahle tvrdá ženská nebude jen planě žvanit a je v reálu schopná s imigrací zatočit.
To, že se s imigranty mazat nebude, mi vůbec nevadí a Francouzům taky ne.

A je mi putna, jestli Britové nebo Francouzi brojí proti imigraci z východu.
Vždyť mají recht. Je to tam samý cikánský čórkař z Rumunska nebo polský nádeník.
Myslím, že si v období tak silné nezaměstnanosti dokážou poradit bez nevzdělaných imigrantů, stejně jako my (stačí odejmutím soc.dávek donutit makat Araby, jichž tam mají požehnaně) .
Nemám na mysli vysoce kvalifikovné síly jako jsou lékaři, vědci, technici. Ale v tomto případě by se náš stát měl maximálně snažit, aby je udržel doma a dokázal je adekvátně finančně saturovat.
Ať se každá země stará o sebe a vlastní sociálně slabé a neparazituje na jiných, jako to dělají Rumuni, Bulhaři a částečně Češi s jejich cikány.
26. 05. 2014 | 11:32

patriot napsal(a):

Modřinka:

Ještě jednou, jsem zvyklý pracovat s fakty. Naučte se to i vy. Fakta jsou tato: Vraždili nás Němci, nikoliv Rusové. Bez ruských obětí za druhé světové by český národ dávno neexistoval. Strašit Ruskem je mimo jakoukoliv historickou zkušenost.
26. 05. 2014 | 11:41

patriot napsal(a):

Omluva - patří pod jiný blog.
26. 05. 2014 | 11:43

JardaV napsal(a):

Pro Maximus

Byl jsem ve volební komisi,pokecali jsme,a překvapilo mě překvapení jedné z dam,když
jsem prohlásil,že čeština je nejdokonalejší jazyk,až na pár problémů s i - y a s - z.Je to
řeč fonetická,bohatá,(a samozřejmě naše).Místo toho učíme na školách děti opičí skřeky.
A svoji vlastní kvalitní řeč tím dusíme,protože dítě s mizernou slovní zásobou těžko získá
jazykový cit a jemnost.Sice konstatovala,že si to myslí taky,ale tak nějak opatrně,jako kdybych prohlásil,že Císař pán je v....A tady to začíná,a u křivých páteří(Kalousek) to končí.
U Babiše je oprávněná naděje,že to myslí dobře,nepotřebuje krást,ale jeho politická
naivita muže špatně skončit.Na TOP09 je třeba namířit samopal,a ani o krůček nepustit
do vlastní blízkosti.Je to gang prospěchářů bez svědomí (a bez páteří)Pospíšil to krásně
po vzoru Kalouskově předvádí - a dost úspěšně,to se mu musí přiznat.Oni tam taky
nikoho jiného stravitelného nemají.Fašista už je starý,o Kalouskovi není třeba uvažovat,
a ti další se vezou.Tato parta národní cítění rozhodně nepodpoří ani náhodou.Je
paradox,že Slovák Babiš nám pomáhá podepřít smetákem zhrzenou českou duši.
26. 05. 2014 | 11:45

Filuta napsal(a):

Jardo,

Babiš a politicky naivní?
Naivní jste vy a to velmi.
S Kalouskem souhlasím v jediném, Babiš je největším predátorem na české pol.scéně.
26. 05. 2014 | 11:50

Xury napsal(a):

Pro filutu:
tak jednak je otázkou, jaké jsou ty skutečné evropské zájmy a hlavně jestli jsou tak vnímány ve všech zemích Evropy - mám o tom, pochybnosti. Taky nevím o tom, že by nám tu Amíci dělali propadaci islámu. Osobně považuji EU za daleko více proislámskou než USA (viz např. přístup k Izraeli). Co obsahuje TAFTA resp. co bude obsahovat, o tom víme oba kulový, což je dobře, protože nevím o žádné mezinárodní smlouvě, která by byla uzavřena veřejným projednáváním. Myslím si, že by to bylo nemožné. Nevím tím pádem, jak jste přišel na to, že budeme otroky korporací. Konečně pro některé jsme už otroky teď.
26. 05. 2014 | 11:51

JardaV napsal(a):

Pro Filuta

Naprostý souhlas.Jenže se to nakonec může zvrtnou do extrému.Fašizace EU by mohla
opravdu špatně skončit,protože zájem na snížení populace by mohla odskákat nemalá
část třeba i Čechů.Myslím,že podpora imigrace bubáků vychází ze Sionských protokolů.
Jenže žádná imigrace nelze zastavit bez drátů na hranici.Nebo požadavku,aby občanství
dostal ten,kdo dvě generace prokazatelně platí daně.Nikdo další kromě občanů země by neměl dostat ani euro/korunu podpory.Ona ta tvrdost nakonec musí přijít,ale bylo by
nepříjemné,kdyby ji doprovázely komíny lágrů...a k tomu pomalu nabíráme (EU) směr.
26. 05. 2014 | 11:53

Občan napsal(a):

JardoV.,

stává se Vám často, že si dokážete v jedné větě tak zásadně odporovat?
"...Myslím, že si v období tak silné nezaměstnanosti dokážou poradit bez nevzdělaných imigrantů, stejně jako my (stačí odejmutím soc.dávek donutit makat Araby, jichž tam mají požehnaně) ...."

KDE jako mají makati ti barevní a východoevropané, jestliže je nezaměstnanost taková, jaká je?
KDO jim zaplatí za práci?

K čertu s rekapčou!!!!!
A PROČsi je tam v době konjunktury natahali?

On je ten kolonialismus v nás zakořeněný mnohem víc než si připouštíme. Dokonce i v obyvatelstvu zemí, které nikdy kolonie neměly.
Pokud v sobě domorodé obyvatelstvo EU nenajde sílu, aby donutilo podnikavce a vlády zastavit import levné pracovní síly zvně EU i zevnitř EU, tak to prostě bouchne a poteče hodně krve. Protože ti, co jsou ybráni jako nadbyteční, mají prostředky pro svou obranu.
30. a 40. léta, kdy bylo možné celkem snadno povraždit miliony lidí, se nezopakují.
26. 05. 2014 | 12:18

Filuta napsal(a):

Jarda V.

Nevylučuju, že by se to někde mohlo zvrtnout.
Ale spíš bych se bál tradičních fašounů z Maďarska nebo Rakouska nežli Le Penové, Ukipu a Pravých Finů.

Bláboly fanatických antisemitů o tom, že nás islám neohožuje a jde jen o izraelskou propagandu, berte s rezervou a ptejte se, komu tyhle názory slouží.
Samozřejmě že nás islám ohrožuje - je to reálná hrozba minimálně v západní Evropě.
Rozšířit na východ se to může velmi rychle.
Na druhou stranu nemohu nevidět, jakého původu jsou majitelé největších nadnárodních firem, které zotročují svět. To nejsou žádné spiklenecké teorie, to jsou holá fakta.
Dnešní doba je nanejvýš složitá a člověk nesmí lítat ode zdi ke zdi.
Fyzicky , kulturně, sociálně a ekonomicky nás ohrožují islamisti, jichž jsou v západní Evropě rozlezlé miliony, a kteří stupňují své požadavky ad absurdum až požadavku duálního práva.

Ale naše životy a naše země zásadně ekonomicky ovlivňují také uvedené nadnárodní korporace.
Boj proti obému je skoro donkichotský, ale vzdávat to nesmíme!

Docela zajímavé jsou občas "spiklenecké" dokumenty na Prima cool.
Teď jsem viděl jeden o tom, jak Čína v tichosti nakupuje kvalitní pitnou vodu z amerických států a ničí jejich životní prostředí.
Kšeftování se základní životní potřebou jako je voda je svinstvo.
Ale taková svinstva se budou dít čím dál častěji.
26. 05. 2014 | 12:21

Filuta napsal(a):

Jarda V.

Jen bych ještě dodal, Babiš není ideolog a na nějaké politické "vochomůrky" kašle.
Proto se taky nemá zájem vyjadřovat k podružnostem jako je situace na Ukrajině.

Ovšem proevropský bude výrazně - nenechá se přece připravit o miliardy na eurodotacích.
To je pašalík jako stehno.
Jde mu především o vlastní profit a rozšíření impéria.
Nic dobrého od něho nečekejte.

Většího pragmatika neznám.
Došlo k bakalizaci politiky, což je konečná.
26. 05. 2014 | 12:28

Filuta napsal(a):

Občan

To jsem psal já a ne Jarda.
A měl jsem na mysli imigranty, kteří mají, bohužel, občanství a nelze je vykopat.
Proč by nemohli dělat nekvalifikované práce, které dosud vykonávali v Británii východoevropané?
Tahle verbež vůbec nemaká a jen pobírá dávky nebo kuje pikle.
Ono by je to piklení a podřezávání vojáčků přešlo.
26. 05. 2014 | 12:30

Filuta napsal(a):

Xury

Musím odejít, ale zkuste si to najít sám.
Na Eurabii o té infiltraci islámu do škol (platí to USA) najdete stopro článek, ale bude to i jinde.
A o TAFTA se dozvíte taky dost na netu.
Přečtěte si o arbitrážích a o tom, že by byly korporace nadřazeny právu v daném národním státě.

Nepřijde vám už jako dostatečný průser, že nikdo nezná znění této smlouvy, a že se to peče takhle ilegálně?
Kdo to peče a v čím zájmu?
O farmářské trhy fakt nejde, takhle se to snažili ti kolaboranti shodit.
26. 05. 2014 | 12:34

aga napsal(a):

Občan

Nelamte si hlavu tím, co dál. Už to mají nalajnované, a vy do toho nemáte co kecat. Jen si všimněte nadpisu blogu - podle nich je třeba Evropu ještě více integrovat. Tyhle volby jim posloužily jen jako poslední varování, takže teď přejdou k otevřené ignoraci mínění voličů (dříve se alespoň obtěžovali opakováním referend), a zařídí se podle svého - zruší pravomoci národních vlád, zavedou evropské daně a evropskou armádu - přičemž ty daně a armádu klidně použijí proti původním evropským národům. A je vymalováno. Tam to směřovalo od začátku, a lidi, co to tam strkají, jsou jak kukačky v každé straně, v každém hnutí - není proti tomu obrany, není proti tomu volby.
26. 05. 2014 | 12:38

Yosif K napsal(a):

Francouzský ekonom Thomas Piketty se v knize Kapitál v 21. století zabývá sociální nerovností a varuje, že kapitál se chová tak, že výnos z něj roste rychleji a je spolehlivější než výnos z vlastního podnikání, takže se prosazuje spíš rentiérství. Ukazuje, že jestli s tím nic neuděláme, nerovnost se prohloubí, což bude mít politické důsledky.
KONEC CITATU.
Piketty jest socálistický lhář. Nedávno vyšlo rezence Pickettyho knihy ve FT. Závěr?
1) Nerovnost roste pouze pokud se týče hrubých příjmů. Po započtení sociálních transferů nerovnost nerostla, v průměru spíše klesala.
2) Nerovnost roste dočasně vždycky v období technologických revolucí. Programatoři například firmy Google nebo Samsung atp MAJÍ DOČASNĚ platovou výhodu nad člobrdy co umí jen házet lopatou nebo šít trencle. Po zklidnění technologické revoluce se nerovnosti zase zmírní.
26. 05. 2014 | 12:39

Xury napsal(a):

Pro Filuta :
jak jsem už psal, žádná mezinárodní smlouva se nepřipravuje veřejně. To prostě nejde, každá strana musí v něčem ustoupit, což běžní obyvatelé prostě nepochopí.
Co se arbitráží týče, tak mám obavu, že už dnes jsou arbitráže rozhodovány podle jiného než českého práva (Evropská dohoda od arbitrážích z roku 1964), kromě toho se mezinárodní smlouvy stávají po ratifikaci součástí národního práva, takže mám pocit, že tady je to celé nesmysl.
Na Eurábii jsem nic nenašel a osobně o tom tvrzení pochybuji. pokud by to byla v nějakém ohledu pravda, spíš jako vedlejší efekt něčeho jiného.
26. 05. 2014 | 12:46

Pepa Řepa napsal(a):

Kde ste mopslíci?

Máte poradu eurocirkusu u principála Barouska?
Nějak se vytratil náčelník Tupelo-asi skončilo období kdy asistentoval-. i Taoiseach.

Copak šroubik, ten má jasno, že na EU 80 % kašle je vinou rejdění putinovských agentů. Hurá na Dněpr, honrem zapomenout.

Naprosto stejně vysvětloval sešup i bolševik, tenkrát to byli agenti imperialismu a mandelika.
Nejděte si nějakého brouka-hujeři-sveďte to na něj.

Pehe si poradí, zamudruje o málu pravdy a lásky v nás, potřebě NWO.
Jurodivý Diágo ještě nevydejchal pouážku Diag v Londýně, to budou zase kázání o zaprděných čecháčcích.

Ale co vy euromopslíci e eurooslíci?

Čím to je, kdo za to odcizení EU s vypatlanou vnitřní a v posledmí době i zahraniční politkou a rozlejzání EuroOtesánka s nahým zadkem může.

Klaus nebo Putin.
Nebo že by chrousti?
26. 05. 2014 | 13:16

pamětník osmašedesátého napsal(a):

Obávám se, že je nad síly této země udržet integrovanou a stabilní alespoň jednu politickou stranu. Konkrétně Vaši ČSSD, pane Zaorálku. Osmašedesátník Miloš Zeman s dalšími chaoty z povolání (zvláštní pozornost zasluhují už druhogenerační příbuzní osmašedesátníků Dienstbier a Marksová - Tominová, z těch co jsou známi, těch neznámých je jistě víc) dokáží věci neuvěřitelné, co se týká řízené destrukce a rozvratu.

Na Slovensku byl tento druh politických bankrotářů vždy v mizivé menšině. Na tamní politické scéně je to pozitivně znát.
26. 05. 2014 | 14:22

Viola napsal(a):

xerox

tak, tak, pan Zaorálek je zdatný surfař, momentálně se pěkně veze na vlně pana Kellera.
Pan Keller je i opticky při té tiskovce po vyhlášení výsledků převyšoval. No vybrat lidi je zásadní, to se nepovedlo třeba Úsvitu, jinak by byl namísto TOPky.
26. 05. 2014 | 14:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.lidovky.cz/favorit-voleb-porosenko-zeme-potrebuje-jine-politiky-nez-tymosenkovou-1oc-/zpravy-svet.aspx?c=A140402_115941_ln_zahranici_vsv

"....Hlavní favorit květnových prezidentských voleb zároveň oznámil, že v případě volebního vítězství všechny své firmy prodá. "Oligarcha by v žádném případě neměl být prezidentem," řekl Porošenko. ..."

"... O vstup Ukrajiny do NATO favorit prezidentských voleb usilovat nehodlá, v neposlední řadě i proto, že členské státy aliance nemají na ukrajinské členství jednotný názor...."

"... Ve vztahu k Rusku je Porošenko nekompromisní, anexi Krymu neuznává a Západu doporučuje vyhlásit proti Rusku ekonomické sankce. "Německo by mělo zablokovat nákup ruského plynu, dokud se Moskva Krymu nevzdá," řekl Porošenko německému deníku.

Specielně panu Zaorálkovi se bude s tímto chlapíkem dobře jednat, zákonitě si padnou do oka. Když tak se poradí s předsedou - jak na něj.
26. 05. 2014 | 14:47

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Xury
Můžete najak vymezit pojem " běžný obyvatel " /který to a to není dle Vás schopen pochopit apod../ ?

Hezký den.
26. 05. 2014 | 14:50

Xury napsal(a):

Pro 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde:
cca 80+-10% obyvatel. Jen se obávám, jestli nejsem příliš velký optimista.
26. 05. 2014 | 14:53

Filuta napsal(a):

Aga

Moc se mi líbil Robejšek v povolební debatě ,kdy pravil, že bruselské politbyro na každý problém reaguje frází - VÍCE EVROPY!

Naprosto přesné.

Xury
Je vidět, že nejste příliš informován - islám do škol není žádná kachna a tato akce už probíhá.
Ale v mainstreamu se o tom nedočtete, pročpak asi?
Že by cenzurka?
Totéž platí pro Tafta.

Multikulturní aktivisté v Praze rozjíždějí novou kampaň, která má pozitivně propagovat islám v českých základních školách. Čeští studenti dokonce dostanou zaplaceno za to, že se stanou „tváří“ této pozitivní propagace islámu.

Za touto iniciativou jsou jednak známí islamofilové z Karlovy univerzity - například Klára Popovová, či kandidát do Evropského parlamentu za stranu Zelených a známý obhájce islamizace Šádí Shannaáh, či praktikující ortodoxní muslimka Kateřina Gamal Richterová a další.

V propagačním letáčku šířeném po internetu a v připojeném komentáři organizátoři projektu píší:
„Pro projekt "Muslimové očima českých školáků" hledáme studentky a studenty ve věku 15 až 17/18 let, kteří by se zúčastnili ukázkové hodiny a natáčení ilustračního videa o projektu. Seznámíte se s novými lidmi a ještě si za dvě hodinky přivyděláte 250 Kč! Akce proběhne již 2. dubna od 16 do 18 hodin ve škole na Nových Butovicích, více informací v letáčku.

Na webu projektu se můžeme dočíst, že:
„Projekt je financován z grantu Americké ambasády!!!! v Praze a za přispění Anna Lindh Foundation, dále spolupracujeme s Městskou knihovnou v Praze, která nám umožnila ve svých prostorách pořídit ilustrační fotografie k projektu. Za podporu děkujeme i Insaanu, centru česko-arabského kulturního dialogu. Projekt není financován žádnou z muslimských zemí či ambasád ani institucemi, které jsou s islámem úzce spjaté. V lednu 2014 získal projekt “Muslimové očima českých školáků” záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.“

TAFTA silně připomíná Bilderberg.
Pokud vám utajování mezinárodních smluv týkajících se CELÉ EU přijde normální, tak mně rozhodně nikoliv!


...."Jednání TAFTA jsou zahalena tajemstvím a jsou držena mimo řádné veřejné přezkoumání (2, 3, 4). Jsou to pokoutní jednání ve špeluňkách, zatímco je snaha o to, aby vypadala demokraticky, avšak ve skutečnosti jsou součástí probíhajícího přebírání demokracie korporacemi (nástup fašismu – p.p.) a nadále restrukturalizují ekonomiku ve prospěch zájmů elity (5, 6, 7).

Nicméně, navzdory tvrzením Evropské komise, že žádné utajování a tajnosti neexistují (8), byly zápisy z jednání Evropské komise s podnikatelskými lobbisty, poskytnuté Corporate Europe Observatory (CEO) podle zákona EU o volném přístupu k informacím, silně zcenzurovány. Dokumenty ukázaly, že EK vyzvala podnikatelský sektor, aby předložil seznam svých přání ohledně „regulačních bariér“, které by rád během jednání zrušil. Neexistuje způsob, jak by se veřejnost mohla dozvědět, jak to EU začlenila do svého vyjednávacího postoje, neboť veškeré zmínky o tom byly odstraněny (4). Dokumenty jasně ukazují, že odstranění odlišností u regulací EU a USA je v rozhovorech klíčovou záležitostí: jinými slovy, jízda na dno a nastavování co nejmenších možných bariér."..

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5925-transatlanticka-dohoda-usa-a-eu-o-volnem-obchodu-tafta-devastujici-socialni-a-environmentalni-dusledky.htm
26. 05. 2014 | 15:09

Xury napsal(a):

Pro Filuta :
podle mne přednášky o islámu na školách nemusí být nutně na škodu. Předpokládám, že ta podpora americké ambasády se určitě vejde nějakou pod kolonku - snižování nepřátelství mezi národy (např.).
Jednoduše řečeno nemám moc rád přístup:"jen ta jediná pravda je správná - ta naše." A nemám to rád u muslimů ani u ateistů.

Co tafty týče, tak neznám mezinárodní smlouvu, která by se projednávala veřejně. Jsem přesvědčený, že to prostě není možné. Veřejné jednání o textu je možné až při ratifikaci. Tvrdit, že utajenost jednání je znakem nástupu nacismu znamená, že ten nacismus tu nastupuje stovky let.
26. 05. 2014 | 15:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sockom integrator tu ...
http://ateo.cz/f/images/k/KellerGulliver.jpg
Veselé krizování ...
26. 05. 2014 | 16:22

Filuta napsal(a):

xury

Já tedy nevím, ale vymývání mozků dětem o islámu ve stylu - muslimky nosí burku s radostí, mi přínosné nepřijde.

Propagace islámu je totéž, co propagace bolševismu nebo nacismu.
Ve školách by se měly děti naopak učit to, že islám diskriminuje ženy, popravuje homouše a hlásá nenávist k jinověrcům , speciálně k židům.

S islámem nelze žít v přátelství a míru, to už většina západoevropanů pochopila. Proto taky vítězí ultrapravicové a nacionalistické strany.
Jsem ochoten tolerovat islám za hranicí své země, resp. na jeho vlastní půdě. Doma nikoliv.

Tafta už je v podstatě upečená a nikdo z Evropy neví, k čemu nás bruselští kolaboranti zavázali. Sorry, ale mně se fakt nelíbí, když za mě rozhoduje nějaký podplacený panák v Bruseli a já ani nevím, co podepsal.
Korporátní fašismus je realita, bohužel, ale něco se s tím dělat musí.
Poraženectví a letargie je ta nejhorší varianta.

Podezřívám české europoslance a politiky, že o dohodě nevědí zhola nic.
Jejich stěžejí povinností je na ni upozorňovat a jasně poukázat na důsledky, které její přijetí bude mít pro náš život.
Ale oni se místo toho zabývají sami sebou a svými aférkami.
26. 05. 2014 | 16:28

Xury napsal(a):

Pro filutu:
tak já si myslím, že těch informací, o kterých hovoříte je poměrně dost. Souhlasím, že soužití s islámem je velmi složité, ale muslimů je více než miliarda a dětem nezaškodí o nich něco vědět, že by jim tam během jedné přednášky vymyli mozek to mi připadá hodně přehnané.

Teprve v 12. března požádala EK O souhlas s jednáním. Ta mohou trvat měsíce či roky.
Teď musím jít. Vrátím se kolem sedmé.
26. 05. 2014 | 16:35

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

Pro nejúspěšnější stranu v eurovolbách hlasovaly v ČR 2,9 procenta voličů

Že "Ano", strana s největší volební podporou v nynějších eurovolbách v ČR, dostala hlasy od 2,96 procenta voličů, to je opravdu úžasné, píše Uwe Ladwig. Z hlediska Čechů by na to možná mohl někdo poukázat, protože si nemyslím, že je tohle lidem opravdu jasné. A ani bych se nedivil, kdyby se někdo začal ptát, jestli je Čechům jasné, co z toho mají, že jsou v EU a v NATO, a to v době, kdy (XYZ) varuje, že už pozítří budou Rusové zase s tanky před Prahou.
--------------------------------
Pane Zaorálek,
není Vám blbý, že v Bruselu bude Vaše strana s JEŠTĚ MENŠÍM fantastickým mandátem od DVOU A PŮL PROCENTA českých voličů ??
26. 05. 2014 | 17:28

Alfa napsal(a):

Pane Zaorálku, pamatujete se, jaké názory jste šířil před pár týdny? Jak jste málem vyhlašoval válku Rusku? Jak se Vaše konání takřka nedalo odlišit od názorů a konání Schwarzenberga a Štětiny?
Teď jakoby jste získal i nějaké další informace. Jako ministr zahraničí byste ale měl mít objektivní informace z první ruky. Něco jiného je když píše ty neskutečné bludy Palata z MFD nebo Karas z ČT. Vy byste měl být diplomat!

Teď píšete:
"Zároveň nesmíme vzdávat svoje úsilí o evropeizaci Ruska. Dlouhodobě jsem přesvědčen, že obrat k Číně není pro Rusko šťastný. Jak uvádí Zbygniew Brzezinski, Evropa je pro Rusko pokušení, kterému nakonec podlehne, protože pro něj není lepší alternativa, chce-li se pozvednout."
To jako myslíte to Rusko evropeizovat prostřednictvím sankcí?
Obrat Ruska k Číně není šťastný pro krachující Evropu. Pro Rusko je vynucený a velmi perspektivní. Že by Evropa pozvedla Rusko - na úroveň svého zaostávání?
Víte co je BRICS, víte o chystaném ustavení jejich centrální banky a konkurenčního platidla k dolaru, že?

Jinak - pokud byste nepřemluvili prof. Kellera, tak byl propad ČSSD ještě daleko větší. Chování na vnitropolitické scéně a kvůli Vám i na scéně zahraniční odrazuje voliče velmi silně. V dalších volbách se to projeví markantněji.
26. 05. 2014 | 17:47

hovorka11 napsal(a):

Stačí se podívat na Ukrajinu, kde EU s USA zorganizovala násilný převrat a ukrajince postavila před loutkovou nevolenou vládu, která nyní porušuje zákony a vraždí vlastní lidi.
Celá ukrajinská vláda by měla být souzena za teror a zločinů proti lidskosti, kterými se neustále ohání dotovaný "Člověk v tísni" 50 mil. z našeho rozpčtu + dalšími desítkami od americké vlády. Kde jsou nyní pracovníci Člověka v tísni ?
Cestují z Běloruska, kde za peníze nás všech odváděli mávatkami za lidská práva v Bělorusku pozornost od vražd na Ukrajině.
26. 05. 2014 | 17:50

Pepa Řepa napsal(a):

To jako myslíte to Rusko evropeizovat prostřednictvím sankcí?
--------------------------------
Chtějí, mamlasové z EU.
To zásadní problém jejich myšlení!

Ono se možná civilizovalo víc, když měl mužik v Evropě na studiích mláďata, kupoval nemovitosti, plnil hotely, utrácel a pak dfma u samovaru vyprávěl.
Přirozeně ne každý, to ani nejde.
Šlo to přirozenpu cestou.
pomalu, ale jistě.

Kdo na to neměl, nepřijel.¨neviděl jsem nikdy žebrat Ivana jako Rumuny ani ne postávat s fankou před Veletržákem.
Vy jo?

To se jim zatrhne, vymyslely eurohlavy, sankce budou

A to nechávám stanou přiblblý a neuvěřitelně hloupý termín EVROPEIZOVAT pod kterým si přirozené může mužik představit houfy džendrtet a povinné duhové pochody či křepčení Pussy Riot v chrámu Páně.

Není divu, že na to neslyší, mně by se taky nelíbil termín, rusifikovat
26. 05. 2014 | 18:01

Filuta napsal(a):

xury


V té propagandě islámu jede třeba zdejší Šanáh se zelenými mozky a samozřejmě arabisti, pátá kolona islámu.
Viděl jste multi-kulti klip zelené lišky?
Tak se podívejte a pak pište.
Tomu já říkám vymývání mozků.
26. 05. 2014 | 18:24

fly napsal(a):

Pragmatik-praktik doma u vesla a navenek čistý teoretik:

kdeže taková situace byla dlouho? No přece v Jugoslavii Chorvat Tito a Slovinec Kardejl(který rozpracoval internacionální učení):jinak ale téměř všude se tam hovořilo srbsky ,protože to byla přirozenost z historie samé.

Tady:Babiš a Keller
jenomže,když to vyjde z rovnováhy-status quo již neplatí-vidíme,že celé evropské okolí se chová tak,aby už už to vyhrály bodáky,jednání je naprosto neberou mezi A a B
Libye,Ukrajina,Jugoslavie,..

O něco lepší byla situace v SSSR,kde dva pragmatici (Brežněv a Kosygin) připadali na 1 teoretika Suslova

Nelze šít jinak než na tělo,proto Ukrajina dnes nespadá zvláštnostmi do obvyklých mustrů,ale pouze do toho z poslední doby nejčastějšího:výměna demokracie za ozbrojený boj,co nepřehlasuješ převálcuješ ,kdeže tanky a letadla Putina,kde jsou? V obavách blogerky Džamily,v její hlavě , podle západu byly jistě na celé Ukrajině již před měsícem,..Nad Doněckem ne.O demokratickém míru,pramenícího z jednání o rozdílech ani potuchy. Jako ve Španělsku 1936-39: Ať žije Franco,ať žijí generálové! A jak mu "spojenci" po válce vše odpustili,zapoměli na vše. Nebyl to pramen řeky krve dneška?
26. 05. 2014 | 18:51

Xury napsal(a):

Pro Filuta :
mě se některé názory také nelíbí, ale jsem proti tomu, aby někdo pomocí státní moci bránil v jejich vyslovení. Děti, o kterých jste psal, tu volební kampaň patrně nesledovaly, takže jejich mozky to nezasáhlo.A jak jsem psal jedna přednáška jim ten mozek nevymyje.
To už mám větší obavy z hlásání názorů, podle kterých mají všichni nárok na určitou životní úroveň. A stát je povinen jim ji zajistit. To pak vede ve finále k negaci demokracie a příklonu k extrémistům.
26. 05. 2014 | 19:06

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa 18:01

Skvěle napsáno Pepíku, přesně tohle si myslím, ale europáni by chtěli vyučovat pravidlům demokracie klackem, zákazy a příkazy. Spíš si myslím, že "oni" to také ví, ale "oni" by chtěli Rusa zařít do klece a omezit krmení, ale jaksi zapomněli, že Rus má suroviny a energie a spousta firem z EU tam má akvizice. Spíš Rus přispívá ke stabilitě ekonomiky celé Evropy. Naštěstí rozum zvítězí, byzbys má velkou sílu a prosadí si své cesty a nebude se zpitomnělých politiků ptát. Jo, atavismus v genech jistých lidí je mocný, ale dá se to léčit.
Hezký den.
26. 05. 2014 | 19:52

bez plen do televize nelez napsal(a):

dedek uz zas chrape v primem prenosu
rikal mi Ukrajinec ze tam u nich zanechal stopu
louzi na podiu
26. 05. 2014 | 20:28

Filuta napsal(a):

Já jsem, soudruzi, v úžasu sledoval komsomolce Sobotku, jak neúspěšně předstírá (společně s našimi uvědomělými médii), že se tím převratem podvratníků v členských zemích vůbec nic neděje a nic se nezmění.
Zlatý voči!
Ten Sobotka by se z fleku chytnul v politbyru Milouše Jakeše.

A nejvíc se mi líbí, jak tihle neschopové a zoufalci nazývají všechny, kteří se snaží hájit zájmy národních států "extremisty".
Nejsou největší extremisti, keří budují čtvrtou říši a z členských států dělají bezprávné gubernie, náhodou v Bruseli?
Však on je úsměv přejde, až dojde na volby v národních státech.
26. 05. 2014 | 20:37

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
......................... ale "oni" by chtěli Rusa zavřít do klece a omezit krmení, ale jaksi zapomněli, že Rus má suroviny a energie a spousta firem z EU tam má akvizice.................
26. 05. 2014 | 19:52
.......to že tou "klecí" jsou mezinárodní hranice chápali jako přirozenou mezinárodní konvenci mimo Hitlera, Mussoliniho a Putinušky lstivé lišky téměř všichni.......
...to že někdo "má suroviny a energie" se bohužel v mezinárodním měřítku pravidelně projevuje přebujelou agresivitou, nemocí tuleních paciček a rozvratem vyroby (viz Venezuela). V Rusku navrch ještě předčasnou úmrtností na odpor k vodě.

Rusové lišáci jedni prodali licenci na Sachalinu Shellu a Mitsubishi, když bylo proinvestováno přes 20 miliard USD tak jim znárodnili 51% firmy ve prospěch Gazpromu údajně kvůlivá tomu aby se naučili od Gazpromu "ochraně prostředí". Jestli se ochraně prostředí mají učit Holandané od Rusů, tak to se mohou učit ochraně prostředí třeba i od prasat .... HAHAHA...

Na konferenci v Pitěru Putinuška snažně nabádal západní investory k investicím do Ruského průmyslu. Myslím že Putinuška bude dlouho hledat nějaké de..bily aby investovali do Ruska 20 miliard USD a pak si nechali 51% znárodnit.....
26. 05. 2014 | 21:08

Yosif K napsal(a):

Oooo Pane Hovorka jste č...medán neuvěřitelný - kdopak na východní Ukrajině bránil lidem jít k volbám? Ve kterém státě je veškerá televize, tisk, časopisy a nyní i internet státní?

Myslíte si že obsazení letiště v Doněcku provedli "rozhořčení občané"? Hahaha.... Na obsazení letiště normálním vojskem musíte mít budto desetinásobnou převahu pěchoty nad bránící se posádkou nebo tvrdě vycvičenou rotu tichých zabijáků SPECNAZ......

Ráčíte psát přímo z ruské ambasády?
Nijak mne peřekvapuje že Putinismu držej palce všichni "nostalgici po totáči".....
26. 05. 2014 | 21:16

Míla napsal(a):

Yozife
nějak se nedaří,okecat všechno nejde.Pokud máte chuť a náladu,proveďte odborné posouzení výsledku voleb ve Francii,Anglii,Dánsku a Německu.A na Ukrajině si počkejte,ono se časem provalí jak to skutečně bylo.Naše hodnocení v TV a rozhlasu je nutno brát s velkou rezervou,už několikráte se provalily některé nejasnosti.
26. 05. 2014 | 21:43

Maximus napsal(a):

Ano Yosife K

Demokracii jde vnutit i humanitárním bombardováním.... a tak je to se vším!
Jen Kchárl a dva byli na Trilateláru proti, ale je férovej a přiznal se. No a Rusa naučíme demokracii tím, že mu dáme přes držku.
26. 05. 2014 | 21:47

Xury napsal(a):

Pro Maxima:
oceňuji, jak jste otevřeně přiznal, že díky ruským surovinám musí Ukrajinci dostat od Rusů přes hubu,aby si nemysleli, že o sobě můžou rozhodovat. Vás si zase rád přečtu až tu budete mudrovat o demokracii.
26. 05. 2014 | 21:53

ccdd napsal(a):

Milý Lubomíre. Zamysli se nad sebou: poprvé od r. 1993 jsem se v eurovolbách "díky tvému
projevu" k Ukrajině rozmýšlel, jestli to mám socdem "hodit". Bohouš S. /alespoň ze začátku/
říkal vaše evropské "pravdy" s větší noblesou a alespoň trochu se styděl.
PS: To odmítnutí Volyňáků byl vrchol trapnosti.
26. 05. 2014 | 22:18

JC napsal(a):

Lubo,
Já myslím, že za to, že Paroubek dostal 0,35%, a v UK vyhrál Farage a ve Francii Le Penová může Klaus.:-))

Mno jo, Luboši, první polovinu života jsi chtěl vychovávat internacionalisty a ve druhé půlce
Ojropeisty. Nějak se nadaří ? Ani se nedivím. Dohnat a předhnat už sliboval Chruščov, Barosso nic nevymyslel jen opisoval. Začínáš mi připomínat Milouše, kůl v plotě, blahé paměti.
26. 05. 2014 | 22:56

Skogen napsal(a):

Vzhledem k postoji Zaorálkově a Štěchově k Ukrajině, potažmo Rusku, jsem volit nešel. Neměl jsem to komu hodit.

Role unie byla naprosto pitoreskní, popřela veškeré humanistické ideály, předvedla pokrytectví nejvyššího kalibru, ukázala se být papírovou institucí, kde si nakonec stejně každý dělá, co chce. A tak jako dala na Kosovu vydělat Madleně Albrightové a Clarkovi, tak Ukrajinu servíruje Bidenovým. Bizarní a makabrózní. Kam se hrabe Putin. Jestliže on Krym zasvětil životu, vy sloužíte lebce.
27. 05. 2014 | 00:25

1naH:*=BnaKnaPI napsal(a):

Skogen
Dobre jste to shrnul.
27. 05. 2014 | 03:14

Maximus napsal(a):

Xury alias zřejmě Kraďousek napsal(a):
Pro Maxima:
oceňuji, jak jste otevřeně přiznal, že díky ruským surovinám musí Ukrajinci dostat od Rusů přes hubu,aby si nemysleli, že o sobě můžou rozhodovat. Vás si zase rád přečtu až tu budete mudrovat o demokracii.
26. 05. 2014 | 21:53
....................

Celá politika USA (světového četníka) je prolezná pragmatismem a jednají jen podle toho kde mají nějaký zisk a to už od nepaměti. A jestli jste si nevšiml, tak mají plnou hubu demokracie. Můžu vám tady vyjmenovat celou řadu jejich excesů ve světě za posledních cca 50 let kde rozjeli nějaké akce za účelem svých většinou ekonomických zisků.
Rus tedy ten nynější se teprve snaží o demokracii, jen se nenechá od Amíka
rozložit a rozprodat, jak to např. "Západ" udělal u nás, kde nám nepatří snad ani veřejné záchodky. Pokud by ten jejich politický režim Putin popustil na naší českou úroveň, tak by mu Západ v čele s USA zem rozebral jako lego. Nejsem Rusův obdivovatel, ale moc dobře chápu jeho kroky a jednání. Nebojte se, moc dobře vím co je demokracie a že se jí jen někdo někde na světe přibližuje či jako v našem případě v Česku, šla holka jen okolo.
Mimochodem jestli jste si nevšiml, tak Rus má nám co se týče byznysu co nabídnout, ale co Ukrajinec nějak moc netuším. Mohl byste nám to tady vyjmenovat.
Hezký den a hlavně abychom se nenechali zase okalouskovat!
P.S.
Ještě malý rozbor toho co jste napsal:
"díky ruským surovinám musí Ukrajinci dostat od Rusů přes hubu"
Nějak jsem si nevšiml, že by Rus mlátil Ukrajince. Vy jo?
.....
"aby si (Ukáčka)nemysleli, že o sobě můžou rozhodovat"
Aha, oni o sobě rozhodují? Myslíte ty západní politiky co jim tam před a za Majdanu lezli a neustále někde zvenčí do událostí na UA krafou? Není UA nezávislá svrchovaná země? A kdo si myslíte, že vše zrežíroval? Rus? Nikoliv, někoho to stálo 5 mld.USD jak se prosáklo. A kdo chtěl po vzoru Kosova na UA postavit vojenskou základnu?

Nechce se mi věřit, že jste:
1/ tak zaslepený
2/ navedený či ideologicky zblblý
3/ hloupý (to mi na vás nesedí)

Tak prostě netlachejte vážený pane!
27. 05. 2014 | 04:50

Xury napsal(a):

Pro Maxima:
bože, vy jste trubka!! :-DDDD - Myslím s tím Kalouskem.

USA nepochybně v minulosti i současnosti jednaly a jednají pragmaticky. Konečně jako drtivá většina států. Konečně američtí Maximové by ječeli, jak Viktorky, kdyby to jimi placená vláda nedělala. Jsem přesvědčený (na základě informací, které mám) , že se jejich zahraniční politika řídí dvěma základními body: 1. tezí o svobodném obchodě, protože vzájemný obchod snižuje riziko války (na rozdíl od obchodních bariér) a 2. demokracií založenou na svobodné soutěži politických stran a základních svobodách (slova, pohybu, vlastnictví atd). Podle jejich přesvědčení jsou tyto dvě základem pro svět bez válek a musím říci, že s nimi v tomto souhlasím.
Tyto dvě základní teze hlásají i v situacích, kdy to pro ně není vždy ideální (obchod s Čínou). Samozřejmě vím o tom, že např. svoje zemědělce chrání podobně jako EU.
Je samozřejmě jasné, že konkrétní činy tam či onde jsou ovlivněny celou řadou věcí včetně obchodních, politických a jiných zájmů. Ale to je několikahodinovou diskuzi a ne na několikařádkový komentář.

Co se Ruska týče, tak Putin je vše jen ne demokrat. To potvrdil x-krát. Konečně, kde by k tomu jako agent KGB přišel. Je to klasický ruský papaláš, který ovšem velmi dobře pochopil sílu mediálního světa. A tu teď velmi dobře využívá. Pochopitelně on ani ta jeho skupina nemají zájem na tom, aby v Rusku existovaly nezávislé politické struktury, které by mu mohly koukat pod ruce. Tím, že podřídil řadu odvětví státu, je jen dostal pod svůj vliv. Ovšem tato hospodářská politika má své meze a vzhledem k poklesu cen surovin, dochází ruské ekonomice dech. Pak se nějaký ten konflikt za hranicemi hodí. Nepochybně si pamatujete, jak se dostal nahoru, že?

Z vaší věty, že nám má Rus co nabídnout (na rozdíl od Ukrajinců) vyvozuji, že jste ochoten Putinovi tolerovat prakticky cokoliv. Řekl bych, že kdyby v roce 1938 existovaly internetové diskuze nepochybně by na nich řada Britů a Francouzů hájila podporu Hitlera proti nám stejnými slovy.
To, že jste si nevšiml, že Rus mlátí Ukrajince znamená, že jste buď skočil Putinovi na tu mediální masáž, což se mi zdá téměř neuvěřitelné, po té co se sám přiznal nebo patrně nesledujete tamní dění.

Co se západních politiků týče, tak ti jezdili i k nám, ale nemám pocit, že by naši situaci nějak významně ovlivnili. Naopak si myslím, že za to, jak to u nás vypadá, si můžeme v drtivé většině sami. A to stejné platí pro Ukrajince. Jsem si naprosto jistý, že nikdo z nás neví, jaké je pozadí těch událostí. Osobně si nemyslím, že by se tam nějak moc angažovala Evropa (na to nemá kapacitu) a USA se v posledních letech z Evropy spíš stahují, protože správně cítí, že centrum světového dění se přesouvá do východní Asie. O těch 5 miliardách dolarů hovořila Victorie Nulandová (US Assistant Secretary of State) , ale nešlo jen o státní peníze, ale i o soukromé. A byly to peníze za posledních 10 let. Šly na podporu demokratických institucí (oficiální důvod) , což si např. Putin překládá jako špionáž. Po zkušenostech z ČR bych řekl, že je taková podpora dost nutná, ale v tom se patrně neshodneme. Co se té základny týče, tak to považuji za ukázku ruského mediálního boje, protože o nějaké americké základně nebyla ještě před půl rokem vůbec řeč.

Doufám, že to na vás nebalo moc dlouhé.
27. 05. 2014 | 08:09

Filuta napsal(a):

Sobotkovi musí taky téct dost do botek, protože včera v HP stran Ruska nápadně obrátil a dokonce vyslovil nějaký názor, což je v jeho případě osmý div světa.

Nejlepší byl nedostudovaný adjunkt Kchárl, když vztekle okřikl ekonoma Macha, jenž reagoval na jeho nesmysly ohledně Řecka. Podle lesníka prý Řecko "překonalo krizi", akorát Řekové o tom nevědí.
To je jak Barrosova perla, že občané v EU volili nacionalistické strany, páč jsme PO té krizi.
Asi mu 25 procentní nezaměstnanost nepřijde dost krizová, o 70 procentní nezaměstnanosti mladých lidí u nich na jihu nemluvě.
Od těch propagandistů s intelektem Milouše Jakeše se jeden dozví neuvěřitelné věci.
27. 05. 2014 | 08:11

Filuta napsal(a):

Xury

Putin samozřejmě není demokrat, ale autokrat.
O demokracii se ale můžou nechat zdát i USA a EU.
Tak buďte aspoň lehce objektivní.
Profízlování Ameriky i Evropy je díky americkým tajným službám enormní.
Zkuste kdáknout v USA nebo EU cosi o hadrových hlavách a černých hubách a uvidíte tu svobodu slova.
Wilders šel před soud za mnohem menší "provinění" - jen popsal skutečnou podstatu islámu.
To, že jde Amíkům o obchod je jediný fakt, který lze z vašeho elaborátu vypreparovat.
Jak ovšem těchto obchodu dosahují, pociťujeme na vlastní kůži už delší dobu.
Má to stále stejný scénář - puč, shození místní vlády, dosazení loajální vlády, rozpoutání občanské války.

Skopové hlavy dokonce svádí i vzestup nacionalistů v EU na Putina.
Namísto aby se sebekriticky zamysleli nad tím, jestli nedělají něco špatně.
27. 05. 2014 | 08:18

Filuta napsal(a):

xury
Něco o Transatlantické obchodní a investiční dohodě.
Američani jsou vychcaní a chtějí si z nás udělat další kolonii.


„....Zatímco je dobrá pro investory, je špatná pro oblast zdraví, prostředí, pracovních sil, a je špatná pro regulace, které státy vypracovávaly po desítky let. Takže toto jsou některé z největších obav, přičemž může dojít k novému nalití peněz v řádu desítek miliard, a může to podkopat státní a národní zákony prostřednictvím tribunálů investoři-stát, ale rovněž prostřednictvím kontroverzí u regulací, a to je nejvíce problematické a z dlouhodobého hlediska to zničí ekonomiku,“ řekl Michael Shank.

Co se týká zdraví, je to celé o GMO produktech zakázaných v EU, ale vzkvétajících v USA, kdy TTIP protlačí GMO otraviny do Evropy. U regulace práce existují mezi americkou a evropskou politikou odlišnosti. Skutečně, zatímco Německo se snaží zlepšit pracovní podmínky prostřednictvím zvyšování minimální mzdy, USA se rozhodly ji snížit. Ohledně životního prostředí byly některé státy, například Ekvádor, zažalovány, protože se pokusily chránit své životní prostředí.

„Když investorský stát rozporuje některý existující mechanismus, země pokoušející se chránit své životní prostředí, ať je to již Peru, Ekvádor nebo Kanada, byly korporacemi zažalovány, a v 70%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! případů sporů investor-stát zvítězily korporace,“ vysvětluje Shank.

Další problém související s životním prostředím úzce souvisí s energiemi, které jsou také významnou součástí rozhovorů. Michael Shank tvrdí, že TTIP by pomohla americkým korporacím prosadit vývoz „špinavé ropy a plynu“ do EU."
27. 05. 2014 | 08:24

Filuta napsal(a):

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5994-ttip-prospeje-pouze-korporacim.htm
Odkaz na celý článek.
V našem tisku nenajdete ani zmínku!
Protože USA lezou všichni kamsi.
27. 05. 2014 | 08:25

Xury napsal(a):

pro Filuta :
víte, to je ten problém s vám podobnými. Demokracie v EU nebo USA jistě není dokonalá, ale to podle mne nebyla a nebude nikdy a nikde. Její úroveň nelze měřit absolutně, ale relativně. A v tom případě si myslím, že USA i EU jsou vcelku v pohodě.
Jinak uznávám, že v EU to v rámci "politické korektnosti" se svobodou slova nevypadá dobře. Ovšem v USA jsem viděl i pochod KKK. Protože pokud nespáchají trestný čin, tak mají právo hlásat cokoliv. I třeba podporu Hitlerovi.
No a s tím svrháváním vlád - vy si to představujete, jak Hurvínek válku. Jsem si jistý, že ve skutečnosti měly USA prsty jen několika málo podobných akcích (mám na mysli skutečně relevantní vliv). Zbytek je mediální obraz. Ono se totiž s rozvrácenou zemí dost špatně obchoduje a navíc to ohrožuje obchod i v sousedních zemích.
27. 05. 2014 | 08:33

Xury napsal(a):

pro Filuta :
vy jste, jak kolovrátek, který prostě neposlouchá. Už jsem psal, že teprve v březnu požádala EK o souhlas národní vlády se zahájením jednání. Ta jednání budou trvat minimálně měsíce možná i roky. Jak bude vypadat finální text v tuto chvíli nikdo na světě neví. Navíc se pak bude celá smlouva projednávat v parlamentu (nevím jestli jen v evropském nebo i našem). Všechny tyto články jsou mediální palebná příprava různých lobistických skupin.
27. 05. 2014 | 08:40

Filuta napsal(a):

Xury

Jasně - pět miliard do Ukrajiny nenalili pro nic za nic.
A co Sýrie, Egypt, Libyie, Irák, Afghánistán...
Nechtěli shodit najednou Kaddáfího? Kdypak přestal být přítel? Já se dobře pamatuju na to, jak se fotil se Sarkozym.
Přestal být přítel v době, kdy se začal cukat a nechtěl poslouchat?
V jakém stavu byla Libye za diktátora a v jakém je nyní?
Co Sýrie? Za Asada byli křesťani v Sýrii chránění. Jak to tam vypadá nyní?
Záminka pro vlítnutí do Iráku stála spoustu životů. To byla snad taky humanitární akce?
Nechtějte mě rozesmát.

Žádná svoboda a demokracie neexistuje.
Nikde.
Co se Putina týká, rozhodně na rukou tolik krve jako Bush a Obama nemá.
27. 05. 2014 | 09:03

Filuta napsal(a):

Co se těch smluv mezi EU a USA týká, podstatné je, oč se Amíci snaží a jak dopadly země, které exploatují (je tam zmíněn třeba Ekvádor).

Docela věřím tomu, že při zhůvěřilosti brusel politbyra jim to projde i tady.


Zásadní problém ale vidím v tom, že musím informace hledat v "obskurních" zdrojích a nikoliv např. v ČT, která přitom informuje o každém uprdnutí eurokomisařů a eurosvazových lehkoživek.
Pro vás je taková smlouva jistě OK.
Vždyť přichází z USA, které vidíte naprosto nekriticky.
27. 05. 2014 | 09:08

liavan napsal(a):

Já se nedivím,že TOP09 předstihla ČSSD nyní,vezmu -li co ČSSD (Marxová -Tominová a Zeman-její dnešní volič) tvrdí z neznalosti třeba o příspěvku na bydlení: vrátit to tam,kde to platbami je,příjmy kontroluje daleko autoritativnější ÚP .Nebylo co a kým zfalšovat,leda možná právě tou obcí třeba-kam to chtějí "vrátit".

Tady bych se zastavil rád u matení pojmů: především nesázejme na jakéhokoliv analytika,který bude určovat kdo je a není demokrat,autokrat z politiků.
Jasné,je ,že oba jediní dva evropští politici,kteří dnes u sebe vládnou s opravdu dostatečnou volební autoritou u vlastních (i kdyby poražení maďarští socialisté psali o národní tragédii) jsou Putin a Orbán.Ale pozor!!! Díky vítězství svých vlastních politických stran-NE jako presidentský systém,kde se třeba v této funkci Putin s Medvěděvem střídají.
Zatímco Porošenko je v této chvíli PRESIDENTSKÝ systém.Protože leadera strany regionů-oligarchů Janukovyče majdanisté sice nedonutili ani zatím (tuším pouze) k rezignaci ale donutili odjet.Oligarcha Janukovyč nyní vyzval k podpoře oligarchy Porošenka.Jenže víme dobře jak skončil presidentský systém v Rusku v případě Gorbačeva a Jelcina neslavně.Francouský president Hollande,ztratil sympatie ,které mu přineslo 75%-ní zdanění milionářů tím,že zaujímal letos protiruské-Merkelovské postoje.Prohrál komunální volby a potom eurovolby debaklově.

Když si prohlédnete Wikipedija,získáte představu :Janukovyče kdysi v oblastech separatistů zvolilo až 92% voličů oproti nynějším 55% Porošenka(navíc jen z části okrsků).Porošenka žádají i v Moskvě,aby se začalo jednat a skončili mrtví,který je nových 35 v Doněcku za den.Třeba pro bojující Mariupol (půlmilionové město ,desetina HDP Ukrajiny):
tehdejší poloviční volební procenta(okolo 50%)-strana regionů Janukovyče ,20% socialisté,4 % komunisté.Volení tehdy administrativně političtí zástupci města se rekrutují vesměs ze 4 metalokombinátů města,které nejvíce znečišťují ovzduší tohoto lázeňského místa,při celkovém počtu 56 fabrik nejrůznějších technologií.Emise jsou překročeny v pěti-šesti exhalátech výroby několikanásobně normám.

Diví -li se někdo vzniku "trpasličích státečků" na východě od zrcadla- Karpatského hřebenu-jako jsou tam již dávno(od zhruba 1990) Podněstří-republika,nyní Doněcká lidová republika,proč se symetricky zrcadlově ale nediví Kosovu,Černé Hoře a další desítce trpasličích státečků dalších a mnohem starších v Evropě západní.Což lidé z východu nesmějí mít geopolitiku podobnou západu?
Shodou okolností separatisté znamenají geopoliticky i místo zvratu osudu někdejších Hitlerovských armád v neprospěch fašistů.
A ruku na srdce:Dělal diktát -geopolitiku SSSR tím,že se rozpustil v SNS nebo USA,které zatím postavily na stovkách míst zeměkoule své základny.Jednoznačně "geopolitiku" ostatním vnutily USA A NATO:O tom pochyb není.
Že geopolitika jde často mimo jakýkoliv smysl řešit problémy normálního života všech lidí-je jasné.Souvisí se zdroji ,válkou, obchodem a historií.Příkladem může být Balkán,díky někdejší geopolitice Osmanské ŘÍŠE DODNES NESTABILNÍ .
27. 05. 2014 | 09:21

Maximus napsal(a):

Xurymu

Koukám, že Filuta vám vypral triko za mě. Nevím, kde se ve vás bere to přesvědčení o serióznosti západu v jednání na UA. Soukromých 5 mld.USD, tak to jste mě rozesmál. Právě přes nastrčené soukromé subjekty a nevládky dělají Amíci doslova diverzi v cizách zemích a právě třeba Putin jde po krku cca 600 nevládním organizacím v RF. On totiž ty jejich finty jako Bilderberg, Trilaterální komise či CFR moc dobře zná. Dobře to vystihl Filuta, že Putin je autokrat, on jinou možnost dnes opravdu nemá a demokracii třeba českého střihu si tam nemůže dovolit. No a že RF na rozdíl od UA má co nabídnout je nasnadě. RF to je 17 mil. km2, obrovský trh, neskutečné množství surovin a energií - to se vám zdá málo? A co může nabídnout EU Ukrajina? Davy dělníků co nám tady snižují cenu práce a tak nyní naši lidé tady dělají za pastelky? Samozřejmě to nejsou jen ukáčka, ale i těch je tady hafo.
Pane Xury, oceňuji vaše znalosti v oblasti ekonomie a také celkem to, že se neuchylujete k urážkám, nejste hulvát a to se mi na vás líbí. Zůstaňte u ekonomie a v oblasti zahraniční politiky si sundejte klapky z očí. Možná vás překvapím, jsem příznivcem demokracie a i dokonce kapitalismu, nakonec jsem podnikáním od r.1990 docela zbohatnul, ale nejsem slepý a hluchý a snažím se být objektivní. Jen nemám rád, když se s našimi lidmi manipuluje a předkládají se nám účelové pravdy a argumenty. K těmto názorům mě vedlo přečtení hned několika knih právě o nevládních organizacích jako je třeba Bilderberg apod. a o zákulisí nejvyšší politiky v zemích západu. Ono to není všechno O.K. jak se nám tady předkládá. Zároveň si uvědomuji, že kdyby nám tady vládli od r.1990 skuteční odborníci a vlastenci, tak tahle zem a tento stát by měl vysokou životní úroveň skoro jako např. v Rakousku a to mě moc bolí. Vládnou nám tady vlastně bez přestávky podrazáci, odkloňovači a odborní polointeligenti a cizina ta ke které tu tak někteří vzhlíží se na celém marasmu také podepsala.
No nic, mějte se a nesetrvávejte na zákopových pozicích a více holedejte fakta o tom, kdo je kdo a o co komu jde!
Hezký den.
P.S.
Možná jste si toho nevšiml, ale třeba tahle socanská parta u vesla je také eurorektální parta a navíc jejich výstupy jsou dost křivácké a zrovna co se týče UA se chovají jako pivovarské koně s klapkami na očích a melou jako naposledy Sobotka naučené fráze a mantry. Však oni jim to jejich vlastní příznivci spočítají.
27. 05. 2014 | 09:26

Pepa Řepa napsal(a):

Xury
možnost svobodného projevu je určitě v USA větší než v EU, ač jsou USA kolébkou perverzní PC i AA.
Stačí číst zdejší zoufalá media.

Pokud jde o racionální zahraniční politiku o té se po událostech na BV či nyní UA nedá vůbec hovořit.Proto vyběhli v Izraeli se souvěrcem Kerrym. Hájí své zájmy.

Amerika má jednu výhodu, Za tři roky se změní prezident a možná zrodí nový Kissinger
Současná americká administrativa rozvrtala co mohla a Barack Hussein se zasloužil o expanzi sunnitského islámu jako žádný jiný.
Stačí se ohlédnout a vzít jednu zem po druhé.Někde sám, jinde jako v Libyi byl do toho zatažen.

Změnu v politice do tří let může u EU očekávat pouze pomatenec z Euromopsu, ačkoliv veřejnost dala u voleb EU jasný signál.
Sebereflexe je v nedohlednu

U Ukrajiny máte jen dvě možnosti.
To je zatraceně aktuální.
1. Dělení přes federalizaci jako se Slováky, civiizované v horizontu 3-5 let.
Už tak bude problém, při provázanosti a příbuzenské provázanosti zajistit volný tok osob mezi sousedy, vypořádat dluhy.
Když budou chtít východní k Ivanovi je to jejich problém.

2. Potlačení revolty armádou, což povede k občanské válce.
Válka u sousedů přinese vlnu běženců o desetitisících mrtvých nemluvě.

Kydy a frázemi barelů dobrot je nenasytíte, když nebude-podle jejich představ-dost nasypáno, obrátí se proti vám.
zatím vše naznačuje, že se zvolila druhá alternativa.

Do západní části budete muset sypat na což nemáte. Budete tisknout eura, vtáhnete do eurozony všechny aby dlužili, znehodnotíte měnu.
Budete opatrovat Černobyl!
To je terno!

Myslíte, že si koupíte za měsíc deset čokolád od nějakého Porošenka aby přežilo jeho imperium, když je nebude odebírat mužik?
Magnát odpochoduje přinejhorším do Monte Carla, Jacenyuk do Santa Barbary a ta s vánočkou do Prahy a vy budete mít na krku miliony nespokojených a nezaměstnaných úkáček
Už teď jich je po celé Evropě na práci přes milion ze západní části.

Kolik si koupíte kol Ukrajina, budete jezdit v Záporožci?
Už jste viděl v ČR zoufalce z Ruska shánějící práci a když ji neseženou tak jsou vymahači mafie?
Jen v ČR je tři sta až čtyřista tisíc úkáček a práce pro všechny není a nebude.

Snažte se přemýšlet vlastní hlavou a ne přejímat propagandu, která používá-přirozeně na obou stranách- binární informace.
Necháváte se místo úvah co z toho vznikne ovlivnit, zda to či ono říká levoun či pravoun.
O tom už to dávno není, těžko jsou lidé jako Kissinger, Buchanan. Paul, či u nás Robejšek, Neff, Best....etc levouni.

i Robejšek tvrdí, nikdy bych nechtěl Putina za přítele, ale on jedná naprosto logicky, předvídatelně a racionálně, zkuste si stoupnout do jeho bot.
Racionalita je u majitele atomového kufříku nezbytná.
Chcete druhého ožralu Jelcina?
Nebo aby Kreml dobyla Zlatá horda?
Pomůžete si? Takhle ženete Ivana do holportu s Čangem.
Budete tím silnější?

Dokud t nezačnete přemýšlet, co udělá protivník jste jen zoufalý patlal.
a takových je ve vedení EU plno.

A mopslíci-momentálně zmatení-se mohou uštěkat, nic tím nezmění.
27. 05. 2014 | 09:28

Xury napsal(a):

Pro filutu:
víte, vy zaměňujete příčiny za následek. V Sýrii bylo nejprve povstání a nevěřím tomu, že by bylo vyvolané z USA. Na to je to příliš výbušný region a nemyslím, že by místní Amíkům věřili natolik, že by šli do boje s Asádem kvůli jejich modrým očím.
Lybie - tam se USA téměř neangažovaly. To byla primárně záležitost Francie a Itálie. Proč hodily Kadáfího přes palubu netuším, i když nějaké teorie bych měl.
Egypt - to stejné jako Sýrie. Nevěřím, že by to spustil Západ. Jednak si nemyslím, že tam má takový vliv a pochybuji, že by tím něco získal. A když už to bylo v plném proudu, tak bylo dost riskantní se postavit proti.
Afghánistám - to snad ani nemyslíte vážně. Skutečně máte pocit, že si někdo může dovolit nechat stát, který slouží de facto jako základna teroristické organizaci, která napadá váš stát a vaše spojence, na pokoji. Neznám z historie takový případ. Jestli vy ano, tak sem s ním.
Irák - to je složitější. Tam je otázka, jaké měl Bush informace (mohly být podstrčeny někým, kdo tam měl určité zájmy), navíc faktický stav byl příměří a ne mír. Hodnocení bych nechal na budoucnosti.

Pokud máte pocit, že žádná svoboda a demokracie neexistuje, tak OK. Je to váš názor. Já ale budu vždycky radši mít na výběr. A jsem přesvědčený, že ten výběr je lepší v USA nebo EU než v Rusku.
27. 05. 2014 | 09:43

Filuta napsal(a):

Xury

U Afghánistánu jde o to, že ho destabilizovali , rozvrtali a následně nechají zase napospas Talibanu. Žádná! země po jejich intervenci se už nekonsolidovala.
Nejdřív se s diktátory bratří, aby je pak, když dosloužili, nechali svrhnout a instalovali loajální místodržící.
Dost dlouho mi trvalo, než jsem se ze své naivity vyléčil.
Souhlasím s Pepou.
Přesně jak to řekl Robejšek - Vlezte si do bot Putina a pochopíte, že každý z jeho kroků je logický a je jen důsledkem unfair jednání druhé strany.
27. 05. 2014 | 09:52

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa

Moc dobře napsáno a už vím proč jsem tady jen závodčím a Vy vachmajstr!
Euromopsíci s Amíkem to podělali a rozštelovali a teď čumí. Na UA vždy v dohledné době bude vládnout oligarcha I. nebo II. tam nějaká demokracie západního střihu nemůže vzniknout, oni to zatím tamní občané nemají zažité
v krvi a my bychom také neměli moc vyskakovat, také máme máslo na hlavě
a snad až další generace budou možná používat svojí hlavu k přemýšlení a naleznou odvahu říct důrazně svůj názor. Je tomu cca rok, když jsem na rakouském "Kurieru.at" nalezl spoustu informací a fotek z velké demonstrace v Mariboru ve Slovinsku, kde se lidé naštvali a prali se na ulicích s policajty a bylo to dost husté a bylo tam i dost zraněných, oni chtěli a dokázali to, svrhnout tamního lapku na funkci starosty města! No a u nás o tom ani ťuk..... oni se nám tady kucí moc bojí revolty lidí.
Hezký den.
27. 05. 2014 | 10:03

Filuta napsal(a):

Xury

http://fakebug.cz/ze-sveta/proc-musel-zemrit-kaddafi/

Protože odmítl prodávat ropu za dolary (zlaté peníze).

Proč je nyní Putin pod tak silným tlakem USA (EU hraje jen osvědčenou roli užitečného idota, jenž neví, která bije)?

Protože se snaží s Čínou o totéž - prodávat plyn za měnu krytou zlatem a zničit dolar.

Na vašem místě by to ve mně vzbudilo alespoň pochybnosti a znepokojení.
Oba , Putin i Kaddáfí, byli svého času oblíbenci západní Evropy , Putin i USA (polosoukromé návštěvy u Bushů na ranči).
V momentu, kdy se vzepřeli zájmům Ameriky, je s kamarádšofty amen.
Dost průhledné, nemyslíte?
27. 05. 2014 | 10:06

Xury napsal(a):

Pro Pepa Řepa:
situaci na Ukrajině vidím velmi černě. Nejpravděpodobnější scénář je její parcelace na západ a východ. To pochopitelně přinese destabilizaci celé oblasti s těžkoodhadnutelnými důsledky. Taky nikde netvrdím, že chci aby se Ukrajina za současného stavu stala členem EU. Ale myslím, že k tomu měla hodně daleko.

Můj pohled na Putina potažmo na Rusko je velmi jednoduchý - držet je pokud možno na distanc od Evropy.Mimochodem Putin tímto poslal ke dnu jakékoliv dohody s Iránem nebo S. Koreou. A s jakýmkoliv případným dalším držitelem jaderných zbraní.
27. 05. 2014 | 10:49

Xury napsal(a):

Pro Filuta :
v Afghánistánu se s nikým nebratřili. Ta země byla rozvrácená dávno před jejich příchodem. To co tam prováděl Taliban nebyla konsolidace.A pokud to za ni chcete považovat, tak pak šlo o velmi nepřátelskou konsolidaci.
Je bohužel možné, že ta země opět spadne Talibanu do klína. Je ovšem otázka jaké jsou (a byly) alternativy. To je bohužel úvaha, kterou drtivá část z vás nedělá. Bylo totiž jasné, že USA a ani nikdo jiný nemohou nechat Talibán provozovat to co se tam v té době dělo - poskytovat chráněnou základnu teroristům.

No a co se týče Kadáfího a údajné snahy prodávat ropu za měnu krytou zlatem (která to je?), tak to je úplná kravina. Stejně jako údajná snaha Číňanů zničit dolar. navíc na Kadáfího útočili Francouzi s Italy. Američani se připojili až po velkém váhání a jen okrajově (aby se neřeklo, že nepodporují spojence).
27. 05. 2014 | 10:58

******** napsal(a):

to Xury:

v 10:49 vyjadřujete názory,které mohou proběhnout (i když asi třeba pak i poněkud jinak) ,ale ne jak vy se domníváte,ale prostě proto,že "vedoucí ruský ekonom prohlašuje před Majdanem ",že vlastní rubl je pro ně dnes výhodnější než euro".
Rusko určitě,v publikovaných veřejně ekonomických parametrech se poslední čtvrstoletí-postkomunismu-podobného v něčem až na vedoucí moc bolševiků-stalinskému NEPu-rozvíjelo úspěšněji než ČR,i když ne zázračně.Ani Ukrajina nemá na hlavu dluh velký jako má ČR,Rusko má naopak zisk.Pravda je i co řekl Žirinovskij:že Rusy zajímá celá jejich hranice,to jest i Irán,Čína,Indie,Japonsko,Afganistán.To vy nereflektujete z hlediska malého našeho středoevropského státu,který je srovnáním se šestinou území světa SSSR opravdu jen tečkou na mapě.Účast na výsledcích světové vědy v ČR srovnáním s Ruskem můžeme položit jako 0.0 reálně.Proto skluz. Tedy to,že někdo za slibovaný cukříček dovolí pár zdejším hafánkům si poštěkat o Ukrajině,opravdu není ani berlami pro čtvrtstoletí ekonomicky v parametrech padající ČR:to je TRAPNOST.Jen větší část voličů to pochopila,že vinu za škody napáchané Velkou koalicí nesou všichni její účastníci.Menší část se to snaží vzít retuší ve prospěch ČSSD.
27. 05. 2014 | 11:20

Pepa Řepa napsal(a):

Xury
Že je UA rozdělená země je dávno známo. Má to i Hutchinson ve Střetu civilizací, tu část zpracovávali sami Ukrajinci, jiní tvrdí, že jsou analýzy mnohem starší do knihy převzaté.
Stačí výlet do historie, od té je tady Žakelýn.
R-U. Halič, Pšondi, Židi, Maďaři, Rusíni , Ukrajinci....druhý Balkán.

Znáte jinou variantu než parcelizaci?

Vůbec jsme se do toho tažení neměli pouštět, byl sanitární kordon.
Teď o něj přijdete.
Kdyby Vám před dvěma lety někdo sdělil, že máme nárokovat podkarpatskou Rus, jsou to našinci, zděsil byste se.
Teď Vám manipulátoři rvou do hlavy, že je to tam samý demokrat.

Poznáte úkáčko od mužika?
Snad jen tím, že první má bundu z linolea a druhý od Bosse. Podobný styl života.Jsou to bratranci.

Žádné dohody nikdo nikam neposlal.
když není schopen poradit si Obama s Peršanem nebo Kimem dokud nemají jaderný ansámbl, jak si chcete poradit s jadernou velmocí s ponorkami a nejvýkonnějšími raketami?

O Syrii či Libyi jsem toho už sesmolil dost.
V každé zemi jsem delší čas strávil.Musel bych zpátky do historie a to se mi nechce.
Pravda, v Libyi k tomu přišel strejda Sam jako slepý k houslím, žabožroutovi došla munice.
A plány na Středomořskou unii s Maghribem vypracoval Frantík, ne Sam, to antiamerikanistům nedochází, z toho se EU nevyviní!

Utřel hubu stejně jako Talián, těžba ropy je na čtvrtině a zisky jdou kmenům okolo Benghází. Je otázkou, kdy to znovu bouchne. Domácí populace přišla o ropnou rentu.
Poslední problém Muammara byl v tom, že se snažil přesměrovat již podepsané kontrakty s EMi a BP na číňany a tím smlouvy porušit. BP byla po havarii v Mexickém zálivu na pokraji krachu, padly by i britské penzijní fondy, které do ní-jako do stabilního koncernu-investovaly. Kolik berou teď BP z Libye netuším.
Čísla bývají zkreslená.
Na druhou stranu držel Qaddháfí utečencké tábory u Syrty a počet běženců dávkoval dle potřeb.
Teď je dálnice.
Je to lepší?

Myslím, že platba zlatem je příklad binární informace smícháním pravdy a polopravdy vznikne nová třaskavá směs,
Těžbu by Čang platil zlatem, když neví co s USD,
Má s tím tapetovat Velkou zeď?

Afghpak netušímí, nemám o to páru, neovládli jej ani Britové ani Rusové.

Syrii vidím jako něco, co se také vymklou z rukou.
To ovšem neomlouvá vypatlanou politiku, spíše potvrzuje.Už aby šli od válu.
Naši noví kamarádi zmasakrovali -za prachy qatařanů a saudů-každého jinověrce.
Škoda jí, je to jedna z nejstarších civilizovaných zemí.

Když budou barely dobrot od pravdy a lásky pokračovat a foukáním do ohně konflikt eskalovat , může to nastat i na Ukrajině
27. 05. 2014 | 11:45

Xury napsal(a):

Pro ******** :
musím přiznat, že jsem nepochopil, co jste vlastně chtěl říci. A jen malou poznámku - Afghánistán nesousedí s Ruskem.
27. 05. 2014 | 11:45

1naH:*=BnaKnaPI napsal(a):

Zaoralku, vas bych se rozmyslel sverit vam rizeni jesterky ve fabrice.
Nehodite se vubec na nic.
V dnesnich Parlamentnich listech je uveden clanek pana poslace Radima Valencika:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/CSSD-ma-na-rukou-krev-z-Ukrajiny-Zacina-globalni-valka-a-EU-selhala-Proto-lidi-nesli-volit-rika-docent-320726
"
ČSSD má na rukou krev z Ukrajiny. Začíná globální válka a EU selhala. Proto lidi nešli volit, říká docent
"
Prectete si jej. A premyslejte o tom, proc s timto clankem musi souhlasit kazdy cestny clovek, coz vy nejste.
27. 05. 2014 | 11:47

Xury napsal(a):

Pro Pepa Řepa:
upřímě řečeno jsem za poslední půlrok nikde z Evropy neslyšel, že se má Ukrajina rozparcelovat. Naopak si myslím, že se EU snažilo držet Rusy co nejdál na východ. Přidružení Ukrajiny mělo jen podpořit její stabilitu. Je ovšem fakt, že EU asi podcenila rozkradenost hospodářství a tím pádem finanční nároky, které nemohla a nechtěla naplnit. Proto se taky Janukovič obrátil na Putina, jenže západní Ukrajina už má prostě Rusů za poslední století plné zuby.
Nevím o jakých dohodách hovoříte vy, ale já jsem psal o zárukách územní celistvosti, kterou podepsali s Ukrajinou USA a Rusko výměnou za odevzdání jaderných zbraní. Schválně tipněte si - vyskakoval by si Putin stejně i kdyby Ukrajina ty zbraně měla dodnes?
Číňané rozhodně nikomu za ropu zlatem platit nebudou a ani proto není důvod.
27. 05. 2014 | 11:54

gabriela napsal(a):

"Zbygniew Brzezinski, Evropa je pro Rusko pokušení, kterému nakonec podlehne, protože pro něj není lepší alternativa, chce-li se pozvednout."
................................................................................................................................................
Zvorálku, je mi vás líto. Buď už jste vlastníkem vymytého mozku nebo se z vás stává vymývač mozků těch druhých. Smutný a tragický případ, který sedí na ministerstvu zahraničních věcí.... Mimochodem, Zbygniew Brzezinski je satanista. Je pod úroveň se k něčemu tak nízkému a podlému vůbec vyjadřovat ...
Pokud to ještě nevíte, Rusko evropskou děv(k)u k ničemu nepotřebuje ...
Rusko-čínská smlouva o dodávkách plynu,situační analýza – kontext
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/05/25/935611/
..............................................................................................................................................
"Doufejme, že po volbách do Evropského parlamentu i prezidentských volbách na Ukrajině, budeme svědky postupné stabilizace situace v Evropě i na východ od ní."
...............................................................................................................................................
Chtěl jste říci, že budeme svědky stabilizace fašizace a nacionalizace Ukrajiny a poté budeme svědky stabilizace a fašizace celého východu, včetně Evropy i Ruska, pokud Rusko včas vojensky nezasáhne? Tak to ano, to sedí... Jsme přímými svědky globalizace zvláštních jednotek ...
...............................................................................................................................................
"Zvláštní jednotky byly určeny jako vojenský prostředek k vedení nekonvenčních válečných operací, především k vyvolávání nepokojů a k vraždění politických oponentů. Washington je již tajně použil v 78 zemích, zatímco samotnou existenci jejich misí popíral, ačkoliv jejich rozpočet přesahuje 10 miliard dolarů ročně. Globalizace těchto sil by měla umožnit rozšířit neviditelnou diktaturu....
Zvláštní jednotky jsou stále více používány ve východní Evropě. Obzvláštně k výcviku neonacistů použitých během puče v Kyjevě, jak bylo potvrzeno fotografickou dokumentací, na které jsou ukrajinští neonacisté z Uno-Unso, cvičení v Estonsku od r. 2006)
Ale USSOCOM hleděl dále: ve své „Vizi 2020“ předjímá „budování globální sítě sil zvláštních operací“, včetně ve spojeneckých zemích, včetně Itálie, podléhajících americkému velení. Tím se rozhodnutí o zahájení války stává výhradní doménou mocenských klik, a parlamenty ztrácí i tu zbývající nepatrnou rozhodující moc, která jim ještě zbyla. A válka bude stále více mizet z očí veřejnosti, která je již silně uvyklá věřit, že co vidíme je vše, co existuje, či spíše že to, co vidíme v oficiálních médiích, je překroucením a zfalšováním skutečnosti."
................................................................................................................................................
Hnědý převrat na Ukrajině ...
Zaorálek, Zeman a potažmo celá vláda s celou slavnou děvkou EU a jejím páníčkem USA vítají nacistický převrat na Ukrajině. Vítají posunutí NATO k hranicím Ruska.Čí hodnoty hájí? Vítají ponížení a urážku Rusů? Vítají etnické čistky, zabíjení a genocidu? Díky jejich pozici budou rakety nasměrované na Rusko a naopak ruské zase na USA a na Evropu. NATO bude stát hned za hranicemi Ruska. Vystupují tedy za zničení Ruska. Což znamená, že jsou úplní i.d.i.o.t.i. nebo "uvědomělí" nepřátelé - nebo jedno i druhé...
Samozřejmě, že ne všem lidem se líbí fašisté a jejich politické móresy.Ale jak se má obyčejný občan bránit agresivním stvůrám, které se roky cvičily v táborech? Co jim jiného mu zbývá, než vzít do ruky zbraň?...
A to vše znamená, že Majdanovci a jejich roztleskávači, kteří přivedli k moci nacisty, vehnali zemi do občanské války. To ti co skákali na majdanu a ti, co jim za to tleskali a stále ještě tleskají přivedli k moci nacisty. Zažehnuli na Ukrajině občanskou válku a pokouší se vyvolat třetí světovou válku. Odpovídat za to budou také ONI. Rusko pomůže Rusům všude tasm, kde jejich životy a zdraví ohrožuje různorodá sběř.A pokud to bude nutné i vojenskou silou ..."

http://www.youtube.com/watch?v=i-OBpfYkxgU

http://svobodnenoviny.eu/globalizace-zvlastnich-jednotek/
27. 05. 2014 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

Xury napsal(a):

Pro Pepa Řepa:
upřímě řečeno jsem za poslední půlrok nikde z Evropy neslyšel, že se má Ukrajina rozparcelovat.
--------------------
BINGO
To je právě ta tragedie!
:-)
Myslitelé z Brusele se rozhodli, že jim spadne celá Ukrajina do klína včetně Krymu.
Opravdu si myslíte, že máme za protivníky stejné vypatlance jako je Cathy a principál Barousek?

Slepenec politicky korektních ouřadů a džendrtet?

Milý pane rozšiřování EU o Ukrajinu, Moldavii a Gruzii je oficiální doktrinou EU, kterou vytrubuje náš komisař Fulle kam přijede celá leta. Nedávno v Praze.
Národy tomu chtějí.
Na západě možná na východě ne.
Chcete je zmasakrovat jako v Babím Jaru?

Ty země nejsou ani v EU ani v NATO a poslední je třešničkou na dortu, vůbec s EU nesousedí.
27. 05. 2014 | 12:06

gabriela napsal(a):

opravuji ...
Co mu jiiného zbývá, než vzít do ruky zbraň?...
27. 05. 2014 | 12:13

gabriela napsal(a):

...
"Rusko pomůže Rusům všude tam, kde jejich životy a zdraví ohrožuje různorodá sběř. A pokud to bude nutné i vojenskou silou ..."
27. 05. 2014 | 12:20

Filuta napsal(a):

xury

Já jsem ten poslední, kdo by tady plédoval za Taliban.
Jen říkám, že USA nikterak nepřispěly ke konsolidaci té naprosto rozvrácené země.
A taky už jim nežeru kecy o tom, jak někde zasahují kvůli tomu, aby pomohli zotročenému lidu.
Lid je jim ukradený dokud jim diktátor zobe z ruky (Libye je toho jasným příkladem).
To, že dostal Arrafat Nobelovku a Mandelu oslavovali jako hrdinu (ač mu ještě dva roky předtím nemohli přijít na jméno) je lehce usvědčuje z licoměrnosti a pokrytectví neskutečného kalibru.

Amerika a EU si prostě myslela, že přechytračí Putina. Že je to jen takový jednoduchý strejda z východu (blbý mužik, jak říká Resl), na kterého zadupou a on to pustí do gatí.
Západ porušil veškeré možné dohody! o nezasahování do "ruského prostoru" leta připravovaným pučem na Ukrajině.
Co by podle vás dělal Obama, kdyby mu Rusové začali běhat na hranicích s Mexikem s kalašnikovy a válečné loďstvo začali šikovat u břehů USA?

Chce to kapku myslet vlastní hlavou a snažit se být objektivní.
To, co do nás mainstream cpe, jsou samé lži a manipulace.
Krym nakonec strčili Putinovi do chřtánu sami Američani s EU.
Nebýt puče, nepřišla by Ukrajina o Krym a nebyla by v občanské válce.
Putin má, co chtěl a na EU zbyde černý petr hladových a nasraných ukáček, domáhajících se plnění falešných slibů.
27. 05. 2014 | 12:28

Xury napsal(a):

Pro Filuta :
jinými slovy si měli nechat Ukrajinci dál sr..t na hlavu, protože se to tak Putinovi líbilo. Koukám, že vám jde takz v první řadě o lid. Nevím, jak jste přišel na to, co si USA a EU myslelo o Ukrajině. Taky si myslím, že ty zvonky o amerických základnách na Krymu se objevily právě teď jen proto, aby ospravedlnily ruský postup na Krymu a na východní Ukrajině. A kdyby se Putin rozhodl zabrat navíc Moldavsko a Pobaltí, tak mu ještě zatleskáte. Lidumile.
Taky bych rád věděl, kde jste si opatřil ten zdroj jediných pravdivých informací. Protože tohle z vlastní hlavy nemáte.
27. 05. 2014 | 12:38

franky napsal(a):

Po přečtení blogu se člověk neubrání dojmu, že ČSSD je na vrcholové úrovni zastoupena politiky s nízkou úrovní odbornosti a s vysokou dovedností "plácání" o ničem.
Příklady:
"Evropa pokud nebude fungovat jako určitý celek"....o jakém celku pan Zaorálek neví
"Potřebujeme Evropu integrovanou" .....ukázka promyšlenosti výroku
"Evropa by měla přemýšlet" .....kontinent by měl přemýšlet? ..nabo jaká Evropa?
"Připadá mi, že jsme si neuvědomili velikost problému"...stačí dodat soudruzi...
"Po volbách do Evropského parlamentu i presidentských volbách na Ukrajině budeme svědky postupné stabilizace"....Ukrajina a předchozí Evropský parlament byly zdrojem nestability Evropy?
Není divu, že lidé nechodí k volbám a že pozice ČSSD klesá.
27. 05. 2014 | 12:49

gabriela napsal(a):

O co v globálu i globálu go

aneb všem bečícím i zabejčeným beranům a ovcím, kterým stále vůbec nic nedochází neb jsou více či méně mentálně retardovaní.(?)... (jiné vysvětlení totiž není k nalezení) ...

Soukromá moc + Obamovi lidé

http://www.youtube.com/watch?v=TvTwyODXStY&list=PLC434ACBBFEF2F257&index=3
27. 05. 2014 | 12:57

gabriela napsal(a):

... opravuji a doplňuji ;-)
Zeman, Zaorálek a potažmo celá naše vláda se slavnou děvkou EU a jejím pasákem USA vítají nacistický převrat na Ukrajině ...
..................................................................................................................................................
Téma: Svetové udalosti bez politickej korektnosti. 1. Účtovanie a rozkrádanie na Ukrajine, demaskovanie demokratických vodcov a spojitosť s Gruzínskom. 2. Výročie bombardovania Srbska a Kosova s udržiavaným klamstvom o zločinoch v Račaku ako príčine vojny. 3. Výsledky benátskeho referenda a mediálne ticho. 4. Búriace sa Španielsko a obraz euroúnijnej biedy...
http://www.youtube.com/watch?v=NIZzACv4xZA&index=42&list=UUs4krcrsbAggwrwL3MtnfOA
...............................................................................................................................................
Téma: Svetové udalosti bez politickej korektnosti.1, Slovensko/EÚ - slovenské lokajstvo doma i v zahraničí, oddanosť Bruselu a vyznamenávanie šéfa EK J.M.Barrosa. 2, Ukrajina, Rusko,USA -- nátlakové sankcie, kombinácia vnútroštátneho násilia a vonkajšej ekonomickej vojny. 3, Sýria/Egypt - prečo mocenské centrá uplatňujú iný prístup k moslimským fanatikom. 4, Európa - západná kalkulácia s potláčaním islamského radikalizmu a zároveň s protežovaním a ochranou moslimov.
http://www.youtube.com/watch?v=f5-3bK6G3f4&index=22&list=UUs4krcrsbAggwrwL3MtnfOA

etc., etc., etc., .....
27. 05. 2014 | 14:05

Filuta napsal(a):

Xury

Viděl jsem třeba na mapě rozmístění vojsk NATO v Evropě .
A viděl jsem, kde je mají Rusové - už to o něčem vypovídá.
Teď se jim tlačí přímo před barák a Rus má nečinně sedět a koukat na to nebo jak si to vlastně přestavujete?
Ukrajina byla vždy v ruské zóně vlivu a tak to mělo podle všech dohod taky zůstat.
Nebyl to Rus, kdo ty dohody porušil.

Co se Ukrajiny týká, neupírám Ukrajincům právo na převrat. Ta jejich oligarchie je opravdu obludná.
Ale zásadně nesouhlasím s tím, aby do jejich vnitřních záležitostí zasahoval kdokoliv zvenku.
Tím méně Amerika nebo EU. U Rusa by mi to přišlo vcelku přirozené, protože chrání vlastní životní prostor.
Ukrajna není v NATO a nebyl absolutně žádný důvod k tomu, aby Ukáčka jezdil podněcovat v jejich záchvatu brutálního šílenství ještě Kchárl , Kocáb a evropští politici.

Nechci platit za ukrajinskou neschopnost si slušně vládnout, nechci tady ukrajinské běžence.
Už proto se do toho nikdy neměla EU montovat.
I odpůrci Putina mu musí přiznat, že se s oligarchy v Rusku vypořádal velmi dobře.
Myslím, že by neškodilo půjčit si Vladimíra Vladimíroviče na nějaký čas i k nám domů.

Dnes neovládají oligarchové v Rusku stát a musí se s ním nějak naučit vyjít.
U nás je tomu, bohužel, naopak. A pak mi, s stbáckým miliardářem ve vládě, mluvte o demokracii. Naše oficiální média už vlastní všechna Babiš nebo Bakala a zásadně ovlivňují i ČT (tam je patrný vliv Bakaly).
Mluvit v tomto kontextu o demokracii a povyšovat se nad Rusko nebo Bělorusko, je trapné.
Jsme všechno jen ne demokracie.
Plutokracie jak vyšitá.

Mimochodem - proč bych to nemohl mít z vlastní hlavy?
Chcete tím říci, že je má mozková kapacita natolik nedostatečná, že nejsem schopen samostatného uvažování a potřebuju předžvýkání komsomolcem v ČT nebo bakalovským pisálkem v Respektu?
Jedním ze drojů jsou mi američtí konzervativci - např. Buchanan, Robejšek atd. které často cituju.
Ale i v britském tisku se objevují naprosto stejné názory.
Ani Němci nejsou tak protirusky naladění jako naše mediální presstitutky, papežštější pro jistotu více než papež sám.
Všimněte si laskavě také toho, jak je ve skutečnosti EU závislá na mínění USA.
Sarkozy se kamarádil s Kaddáfím až do momentu, kdy Američan zavelel a prohlásil plukovníka za nepřítele.
V té chvíli obrací celá EU jako jeden muž. Neexistuje tu žádná názorová pluralita (pominu-li okrajová média).
Nic vám to nepřipomíná?

Kdyby to 24 let po plyšáku nebylo tak směšné, bylo by to skoro k pláči.
27. 05. 2014 | 14:08

Xury napsal(a):

Pro Filutu:
"I odpůrci Putina mu musí přiznat, že se s oligarchy v Rusku vypořádal velmi dobře."

- vy jste naivní, jak houpací kůň. S kým se proboha vypořádal? Jen ty, kteří mu chtěli konkurovat v udržení moci nechal odstranit. Ti ostatní (co drželi hubu a krok) se mají stejně dobře nebo i líp. A osobní majetek Putina se odhaduje v desítkách miliard dolarů. V ČR vám vadí miliardář s stbáckým škraloupem, ale v Rusku je KGBák s miliardami dolarů váš idol! Připadáte si duševně zdráv?

Můžete dokázat, že je ČT pod vlivem Bakaly? Taky nevím, že by u nás někdo střílel novináře a likvidoval mocensky nezávislá média. Konečně sám se na ně odvoláváte.
"Sarkozy se kamarádil s Kaddáfím až do momentu, kdy Američan zavelel a prohlásil plukovníka za nepřítele."
- ale prd! Přečtěte si Pepu Řepu. Napsal to dobře - USA se od Lybie držely opodál. Celé to byla akce Francie a Itálie (ta teď brečí, že se k ní valí imigranti, které před tím krotil Kadáfí - to je ta ironie).
Co se týče názorové plurality, tak si skutečně nevzpomínám, že bych před 89 slyšel v televizi mluvit i zástupce opozice (nemluvě o účasti v parlamentu). A v té ČT jsem slyšel velmi rozdílné názory. To, že nepapouškují zrovna ty vaše, to mě ovšem zase tak nepřekvapuje a nepovažuji to za nedostatek svobody nebo demokracie.
To je mimochodem častý úkaz v Česku, že jakmile něco není přesně podle toho či onoho (včetně zpráv v médiích), tak je to, pro toho dotyčného, jasný důkaz toho, že tu prostě není žádná demokracie.
27. 05. 2014 | 15:32

Xury napsal(a):

Ale fuj, opravička:
Libye
27. 05. 2014 | 15:33

******** napsal(a):

to Xury: má,v SNS-viz Turkmenistán carského rozvědčíka gen.Kornilova,filmu Ejzenštejna (1936) a osmdesátých let pomoc po dvacáté prosbě Afgánského parlamentu(tvrdí Žirinovskij nyní).Čečenský islamismus.Ničivá válka katolické Arménie s islámským Azebajdžánem po roce 1990-objížďka Kavkazu tím nutná,tím nutná železnice Rusko,Azerbajdžán,Omán,Indie ve výstavbě protože na straně Kaspu Iránu žijí Azerbajdžánci a naopak.Co vy víte o šestině světa na rozdíl jako vejce vejci si podobných navěky konzervativně-lidsky zamrzlých evropských zemích-vodách stojatých,zemí se "standartními vědeckými objevy "?
Zemí nekonečné nudy se zastaveným časem vývoje všeho.
Ekologický problém se nezřídka proměňuje v sociální,když živitel rodiny zemře na rakovinu po inhalaci škodlivin průmyslem.Asi nevíte o tisících obětech v Japonsku vypouštěním škodlivin do vody v sedmedátých letech chemičkami.Řešily jedině mezinárodní soudy sérii katastrof .A důsledně.Na povstalecké Ukrajině :bojující Kramatorsk-na výsost průmyslový-vysoká úmrtnost,polovina lidí v důchodech (Invalidních?).Bojující Mariupol :konflikt nebezpečných exhalátů místním průmyslem do světově uznávaného lázeňsko-léčebného místa zde(20 lázní oklo ,70 sanatorií a nemocnic ve městě ). A tefď si představte,že nedávno jste zde zvolil jako oni 92 procenty stranu regionů Janukovyče a nyní máte místo něj souhlasit s jinde 55 % zvoleným Poroškem,asi z téže strany regionů-oligarchů,díky vzdálenému Vám Kyjevu a jeho "revoluci" 60 000 ve stanech .Podvod? Navíc,jdoucí jen z Kyjeva? Představitele na rozdíl od vás Mariopolských vyrábějících Ukrajině 1/10 celého ukrajinského HDP (přesně totéž jako celé kandidátky českých voleb do EU-seznamy lehkoživků neproduktivních profesí ,neziskovek,ručíčky od manuální práce,parazitů non -plus ultra v 32 papírech zmaru profesní produktivity národa přemístěného chaosem sametové doby z odbornosti do nicoty vědy a praxe sametem.Nezvedne žluč,když makáte a přesto brzy umřete ? EU (místo x tisíc bílých límců do výroby miliony lehkoživkům za nic-tak to vnímají asi,ti co tam položili životy.
A nebyla by ekologie 82 % voličů brána jako pavěda,kdyby ji nezkompromitovalo byrokraciií MŽP a EU a politizací strana Zelených.Vždyť B.Engels jejího zakladatele prof.Haeckela chválil za zákon ontogeneze--fylogemese,a to nevěděl,že profesor v 19.století objevili aminokyseliny,z nichž povstala DNK-klíč ke genetice Paulingem v třicátých letech 20.století.Ale Pauling a Liška,Bursík,MŽP a MMR je nebe a dudy co do objektivnosti neboli vědeckosti použití ekologie.Nebo ne? Dokažte,Xury,čekejme diskusí objev argumentu,že ne,že je to jinak,lépe,aspoň u nás...
Které ekologie výdělečné-mediální nebo věcně-vědecké zrušené?
27. 05. 2014 | 16:12

******** napsal(a):

opravy: ....sedmdesátých letech .... zde(20 lázní okolo ,70 sanatorií a nemocnic ve městě ). A teď si .....
27. 05. 2014 | 16:17

gabriela napsal(a):

xerox napsal:
26. 05. 2014 | 03:11
zaorálku ... prohrál si socdemákům volby do eu ...

kdybys náhodou nevěděl čím tak věz , že to bylo tvou studenoválečnickou rétorikou na adresu ruska , jako kdyby tě platil bílý dům ...
zatímco tzv. nacionalisté typu le penové veřejně podpořili putina a vyhráli tak ve francii volby do eu , ty si nedostal za to divadlo ani flek v bruselu ... to naštve co ... ? ... :-)

převzaté rozumy od kellera zní od tebe falešně a citování nemocnýho 86-letého starce , nechvalně proslulého z dob studené války jenom potvrzuje , na čí straně stojíš a kde se myšlenkově nacházíš ...

ještě nedávno si chtěl válčit s rusem a teď bys ho chtěl zase ,, evropeizaciovat ,, ... :-)
současná dojemná starost o rusko a jeho obchody s čínou dělají z tebe totálně směšnou figuru ...

odejdi z politickýho života , ztrať se ...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Excelentní ...

Miliardář a oligarcha Kokomyjskyj, či jak se jmenuje ten psychouš a megaloman, vypsal desetitisíce dolarů za hlavy mužiků. Jen takové drobné šušni... Cituji z protiproudu ...
"Oligarcha například dává odměnu 10 000 dolarů za každého „Moskala“ chyceného v baště jeho moci v Dněpropetrovsku... Nabídl také milion dolarů za hlavu bývalého poslance a kandidáta na prezidenta Olega Carjova, kterému minulý týden nechal zapálit dům."
...............................................................................................................................................
Češi by nemuseli být takoví "troškaři" a mohli by rovnou vyhlásit stamiliony korun, ovšem nikoli za setnutí fyzické hlavy Luby (nejsme žádní primitivové a barbaři), ale za stětí hlavy politické. Od té doby co vlezl do vlády se z něho stala politická zombie. Začaly mu jaksi degenerovat zdravé mozkové závity, které vlastnil před výtahem k nejvyšším stupňům moci...
Takový to kdysi býval srdnatý opoziční bojovník a sic! jen jednodenní hladovkář, ale přeci hladovkář proti radaru a raketovému deštníku v Evropě a teď vyvádí jak amík či alík puštěnej ze řetězu. Zřejmě má rád, když mu někdo drbe za ouškama a zásadně štěká jenom na povel páníčka, aby si zaslintal nad plnou miskou žrádélka. Politika, prachy a moc křiví charaktery a duše lidské odporným a na hony zapáchajícím způsobem. Dříve jsem si ho vážila, teď už není za co. Škoda ho, kluka ušatého ...
27. 05. 2014 | 16:18

******** napsal(a):

oprwsva :...fylogenese,a to nevěděl,že profesor v 19.století objevil i aminokyseliny
27. 05. 2014 | 16:20

******** napsal(a):

oprava :...fylogenese,a to nevěděl,že profesor v 19.století objevil i aminokyseliny
27. 05. 2014 | 16:24

Xury napsal(a):

pro ******** :
pro mě SNS není Rusko. Jinak stále netuším, co jste chtěl říct.
27. 05. 2014 | 16:26

Filuta napsal(a):

Xury

Podívejte se na nedávný HP s Liborem Dvořákem a Milanem Dvořákem. Sice zjevně nadržují Ukrajincům, ale Putinovi i oni přiznávají schopnost účinně zatočit s oligarchy.
Totéž tvrdí např. taky Robejšek - jeho rozhovor pro ČT bych vám vřele doporučoval.

Proto je taky na tom Rusko ekonomicky podstatně lépe nežli Ukrajina.
Troufnul bych si tvrdit, že je na tom taky zcela určitě lépe nežli Řecko a další evropské státy na jihu. Rusko má totiž aspoň co nabídnout (nerostné bohatství, plyn) a je zemědělsky soběstačné.


Tím Babišem jsem chtěl lapidárně naznačit , že se nemáme čím chlubit a nemáme ani nárok někoho mistrovat.
Nejsme na tom nikterak dobře - naše média jsou stejně prolhaná a propagandistická jako ta ruská.
Vnímá to tak velká část populace, proto se taky znechuceně vybodla na volby do EU.
Člověk dnes musí čerpat jinde nežli v iděsu a Respektu, jimiž se zřejmě denně krmíte.

Fakt nevíte o tom, že ČT ovlivňují Bakalovci , a že kope jednoznačně za Topku?
Tak to jste asi jediný, kdo si ještě nevšiml.


A že tady nestřílí pisálky?
Ještě toho trochu.
I když některých by zase taková škoda nebyla.
Vy nevíte o vyhozených presstitutech od Babiše nebo z Reflexu?
Z LN odešli "sami" někteří "žurnalisti" jaksi preventivně a jiní proto, že jim Babiš zasahuje do toho co a jak píšou. O tom jste nikdy neslyšel?
Ani o tom, že jakmile Křetínský koupil Reflex, ihned vykopnul Šafra?
Ne, že by mi ho bylo nějak líto.

Takových příkladů by bylo...

U nás už existují jen svobodná internetová média (snad).
Tištěná ovládají magnáti, keří rozhodují o tom, co se bude a co se nebude psát.
Komárek a Slonková jsou zářnými příklady presstitutů, kteří beze studu, plni "pravdy a lásky" přeběhli ke komunardovi a stbákovi.
Komárek už se zřejmě znelíbil a bude brzy na odstřel.
27. 05. 2014 | 16:41

Filuta napsal(a):

Taky zajímavá teorie proč byl Američany odstraněn Kaddáfí (voda a ropa).
Jeho čachry se Sarkozym, jemuž měl financovat volební kampaň, v tom nehrály zřejmě velkou roli.

http://proinvestory.cz/emil-kalabus-konec-kaddafiho-libye-dil-2
27. 05. 2014 | 16:54

Filuta napsal(a):

Proč je napadena Libye? EU se potýká s ohromnými finančními problémy a jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má ohromné problémy. USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy se prohlubují. EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů. V roce 2012 skončí koncese velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy. Kaddafí požaduje splacení dluhů nebo chce uzavřít mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi.

http://proinvestory.cz/emil-kalabus-konec-kaddafiho-libye-dil-2
27. 05. 2014 | 16:56

Pepa Řepa napsal(a):

filuta
ten odkaz není dobrý. když pominu dikci imperialisté, loutky atd neodpovídá ani faktograficky,
Ale nechce se mi to teď rozebírat. Není to předmětem blogu.
Boom byl okolo r 85 pak šla úroveň dolu, I místních.
Muammar začal sponzorovat teror. aktivity, dodnes je sporné Lockerbee, hrál si na krále třetího světa,

Vypověděl nejen Američany, ale i Rusy,ty nemohl už ani čuchat, stejně jako Háf v Syrii,vůbec nedělil svět na západní či východní,
Takové dělení arabský svět nezná.
S vypršením kontraktů okolo r 2012 to může sedět, ale co vím porušil platnost již podepsaných kontraktů nových.

Libye byla vždy rozdělená kmenově na rozdíl od nábožensky a etnicky dělené Syrie, V Libyi jjsou většinou Berbeři až na černé Tubu na jihu u Čadu.
Problém je že jsou oba výživné terminály u benghází a třetí málo výživný u Sabrathy.
Pakuje se kyrenajská Warfalla.

Američany do konfliktu zatáhla EU až když nestačila.
O tom, že nemají zájem o ovládnutí země svědčí nejlépe to, že se nevrátili na zákl. Oghbu.Maitigu, kterou králi Idrísovi sami postavili.
Před stavbou na Diego Garcia největší zahr, základnu ovládající letecky celé Středomoří.není to běžná báze.

Udržování je nákladné a dneska se asi válčí i jinak.
Vody měl dost, přivedl ji podzemní řekou. Nevím jestli ještě funguje, zase asi bude o ni kmenová řežba.

Problém je i jiný.
Po vyvolání revolučního kvasu museli uprchnout Qaddháfího sekuriťáci. Šli nejvíc do arab. států ale i do Italie a nejdete je i v Praze.
Řada umí česky. I oni jsou bezpečnostním rizikem.

Zbývá položit si otázku.
Je situace lepší než pře pádem Qaddháfího?
Jak pro místní tak pro nás.
To není jeho obhajoba, pouze konstatování co je pro nás výhodnější.
27. 05. 2014 | 17:55

Xury napsal(a):

Pro filutu:
ohledně Libye vám už odpověděl Pepa, pochybuji, že by USA aEU dlužilo 200 mld USD za ropu. Už jen proto, že USA moc libyjské ropy nedovážely.
Co se Ruska týče, tak je tak jak jsem psal. To konečně Dvořákovi nerozporují. Vtip je v tom, že místo různých skupin oligarchů vládne teď Rusku oligarcha jen jeden - nejbohatští s největším přístupem k mocenským nástrojům - Putin.

O české mediální scéně nemá smysl se bavit, protože vy chcete číst a poslouchat jen to co vám vyhovuje a nic jiného. Předpokládám, že by vám vyhovovala diktatura správně zabarvená.
27. 05. 2014 | 18:11

******** napsal(a):

to Xury:

ta železnice má jít i do Iránu,sorry.
než zaútočíš pudově jako býk,měl bys si zodpovědět i otázky.Býk je negramota.Proto je agresívní.Za vším vidí svou krávu.

Jistěže polopouštní Libyi nelze dát pod jeden ekologický typ s SSSR,vyjma okolí pouště Gobi.Ale mohl jsi si všimnout ,že Rusové zakázali jedinou továrnu u Bajkalu-celulózku již za Brežněva.Ekologie! Nevíš zda ovšem neničili Jenisej těžbou niklu-největší vývozce nebo polostrov Kolu těžbou fosfátů.O které svedli v Mikronésii těžké boje Anglie,Japonsko,Německo a USA kdysi.USA tam navíc provedlo i zkoušky vodíkové bomby.Doporuč sousedům k dovolené,včetně tamějšího nejmenšího státu světa,který s námi a minimem členů OSN hlasoval proti Palestině 2012.
Přesuň lidi do prvé frontové linie z druhé:Místo "podporuj ekologii" ji "zaváděj".Místo úředničení zlom komín továrny.A jsme u toho,že bez pochopení vztahu ekologie k sociální realitě,medicíně jejích nemocí a k ekonomice,se můžeme celá staletí nehýbat z místa,a provokovat povstání "parabolanů" jak za starého Egypta zvali původce nepokojů-lidi ošetřující nemocné.
A přesto převládá zde člověk vylezlý z betonu (rodinného domku) do plastové krabičky (auta) a exhalující šílené množství spalin do plic všech,miliardkrát převyšující tabákový kouř neustále zdražovaných cigaret:Sobec,omezenec a z 99% zloděj-jak jinak by k tomu přišel .
A teď chcete jiné než středověk nechat vyrůst na těchto týpcích? CHa Cha!!NIkdy!!! Války ano:Jugoška,Ukrajina....
27. 05. 2014 | 18:47

Pepa Řepa napsal(a):

Xury
a teď se na to podívejte z druhé strany
.Potřebujeme Evropu integrovanou a stabilní píše mudrc Zao...

Potřebujeme Rusko integrované a stabilní nebo ne?

Je Vám milejší rozvrtané, rozdrobené mezi oligarchy, každý pár atomovek.
Nebo ovládané islámsko-žlutou Zlatou hordou?
Notorikem jako byl Jelcin?

Zatím lezeme my do jeho rajonu a strašíme, že on se vrátí k nám.
Má jiné starosti. s islamisty,. s Číńany s bojovníky za chalifát. Vyhazují mu do vzduchu divadla školy.
Měl jsem kluka na OH. U každé díry do metra nebo nádraží bezpečnostní rámy. Odpalují se u špuntu lidí u nich.

Je to jiný svět. Jejich svět. Žijí po svém a až do revolučního kvasu na UA neexpandovali.
Vůbec není podstatné, zda Vy, já nebo filuta Putina milujete.
To je jednoduchá figura šroubů....jste skrytý komouš když ne´jdete za barelem dobroty.

Podstatné je, zda ho podporují místní.
O podpoře 85% a to naprosto svobodné se může každému západnímu politikovi jen zdát.
Když uděláte svobodnou anketu kolik má Ashtonová nepřeleze 5%.

Proto to musí mopslíci a nosiči pravdy, lásky a tolerance přečůrat neuvěřitelně masivní novinářskou kampaní o potlačování lidských práv.
Strašením, že je večer tady.

Byla lidská práva za Jelcina či budou za oligarchů větší?

Obdobné je to na BV
Myslíte že běžný Ahmed má za současných režimů větší práva než za diktátorů?
--------
uff už nechám toho pehecího mudrování.
Jsem tu na okopávání kotníků
:-)
27. 05. 2014 | 18:50

Filuta napsal(a):

Pepa
Naprosto souhlasím s vaším pohledem na Rusko.
O tom stabilním Rusku jsem psal už dávno.
Jenže nenávistní šroubi by radši revoluci v Rusku, i kdyby je to mělo samotné zničit.
To je jejich způsob myšlení.


O té Libyii se s vámi přít nechci, nemám takový přehled o arabském světě jako vy.
Přiznávám se, že jsem ten zdroj vyhledal namátkou a nečetl to všechno.
Jen mi to přišlo zajímavé.
O ropě se píše všude, o měně kryté zlatem taky, o vodě jsem se zatím nedočetl.
Ale souhlasím i s vaší tezí, že diktátoři drželi Blízký východ na uzdě a celé to podělané "arabské jaro" jen způsobilo masivní imigraci do Evropy, která ji přestává zvládat.Xury
Zjistěte si, kolik troubů ještě důvěřuje ČT a českým médiím.
Oproti těm západním (alespoň některým)se chovají hanebně-holt bolševická praxe. Tolik lží, manipulací a servility snad široko daleko nenajdete.
27. 05. 2014 | 19:00

Filuta napsal(a):

Moc pěkný článek F.Matějky

http://pravyprostor.cz/nove-straseni-ruskem-vlastni-problemy-usa-ani-eu-opravdu-nevyresi/
27. 05. 2014 | 19:14

Yosif K napsal(a):

Samozřejmě Putin má podporu protože "řeší problemy".

Samozřejmě i Mussolini měl podporu protože "řešil problemy".
Putin celkem racinálně řeší problemy stejným způsobem jako kdysi Mussolini - frustrovaný upřimný socalista se spřáhl s oligarchy, jelikož pochopil že s oligarchy se buduje lépe a lépe nakrmí proletariát než s jinými "upřimnými socalisty".

Když nastal hospodářský pokles - Mussolini si udržel podporu jelikož "řešil problemy" krajanů v Rijece, v Albanii, v Lybii (MARE NOSTRUM - to se italským proletošům ohromně líbilo, to byla podpora....), v Somálsku, Habeši, Řecku Jugoslávii, Tunisu atd atd. Řešba "problemů krajanů v zahraničí" mu však nakonec doslovně zakroutila krkem.....

Putin ZATÍM řeší pseudoproblemy krajanů POUZE v Čečně, Dagestánu, Gruzii, Armenii, na Ukrajině a v Pobaltí...... ZATÍM má Putinuška při výpadech
do de facto zahraničí větší kliku než měl Mussolini.... ZATÍM......

.... o pořádku ve státě se můžete přesvědčit po příletu na letiště. Pokud vás okradou při přejezdu ze Šeremetěva B do Šeremětěva E (cca 4 kilometry) o130 USD a nedovoláte se nikoho, od baby na informacích přes policii až po ředitele letiště je to jedna banda, tak víte že jste ve státě ovládaném zločinci.

Tím neříkám že v Praze je to bůhvíjak lepší než v Moskvě, ale ve Vídni nebo Frankfurt am Main tak to tedy ano.......
27. 05. 2014 | 20:37

Yosif K napsal(a):

Kalivoda!
Pr...el!
Co je v Rusku?
Bor...del!

Bor....del je nyní i v novoruské kolonii Abchazie. Z důvodů jasných pouze Putinuškovi byla tato nová ruská kolonie ponechána po 20 let ve stavu kulis k natáčení válečných filmů - Rusko nechává Abcházii formálně samostatnou patrně aby nemuseli živit další "muslimskou bandu" na stejné úrovni jako občany RF......

Cituji dnešní Aktuálně:
Abcházie, stejně jako další odštěpenecká provincie Jižní Osetie, žije z velké části z ruských subvencí. Peníze podle ruských médií ovšem často mizí v kapsách místních klanových vůdců, kteří mezi sebou bojují o vliv. V Abcházii kvete korupce, silné pozice má v provincii místní mafie.

Prezident Ankvab, který nastoupil do úřadu v září 2011, přežil šest pokusů o atentát, poslední z nich předloni v únoru. Ani jeden z útoků nebyl objasněn. Ve dvou případech politik vyvázl se zraněním: v červenci 2007 a znovu v září 2010 ho zasáhly střepiny z granátu vrženého neznámým útočníkem.
27. 05. 2014 | 20:45

Yosif K napsal(a):

Kalivoda!
Pr...el!
Co je v Rusku?
Bor...del!

Bor....del je nyní i v novoruské kolonii Abchazie.
Cituji dnešní Aktuálně:

Tbilisi/Suchumi - Hlavní město separatistické gruzínské Abcházie Suchumi v úterý ovládly prudké nepokoje vyvolané nesouhlasem opozice s politikou prezidenta Alexandra Ankvaba.

Několik tisíc demonstrantů se shromáždilo v centru města s požadavkem rezignace vlády a Ankvabovy demise. Dav podle agentury Interfax zaútočil na prezidentovu rezidenci a vnikl dovnitř. Prezident údajně dekret o rozpuštění vlády podepsal a své sídlo pod tlakem vzbouřenců opustil.

Abcházie se po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 násilně odtrhla od Gruzie. Rusko uznalo nezávislost gruzínské provincie po krátkém ozbrojeném konfliktu, který v srpnu 2008 svedlo s Gruzií. Ruského příkladu ale zatím následovala pouze hrstka zemí. Moskva v Abcházii rozmístila své vojenské jednotky.
27. 05. 2014 | 20:48

Xury napsal(a):

Pro Pepa Řepa:
samozřejmě, že chci Rusko stabilizované. Konečně i Západ stálo hodně úsilí, aby Rusko v 90.letech stabilizoval. Protože nikdo se zdravým rozumem nechce rozvrácenou jadernou velmoc notabene s tak obrovským územím. Proto nevěřím těm různým hlasatelům, že USA a EU chtějí Rusko zničit. To je prostě kravina. Jenže oni evidentně buď nevyrostli ze studené války a nebo je tak zaslepuje nenávist ke všemu západnímu.
Vtip je ovšem v tom, že momentálně vládne Rusku capo di tuti capi. Vládne silou, kritiky umlčuje nebo likviduje ekonomicky případně společensky. Celý hospodářský růst Ruska v posledních 10 letech stál na růstu cen surovin (jen v letech 2004-2007 vzrostly ceny ropy 2,5 krát). Jistě nemuselo by nás zajímat, jak tam žijí, ale obávám se, že tohle už se Evropě párkrát nevyplatilo. Naposledy v době WWII.
Problém totiž je ten, že ekonomika se propadá do minusu a Rusové najednou zjistí, že král je nahý. Jak asi budou reagovat? A teď nemyslím ty prosté vesničany, kteří nikdy nic neměli a teď jsou vděční za to, že jim alespoň chodí důchod. Mám na mysli rusko střední vrstvu, která si zvykla jezdit do Evropy na nákupy a na jistý životní styl. A taky na naději, že je Putin dovede až na úroveň těch evropských států.
Proto Putin hledá nepřítele za hranicemi. A proto ta vypjatá šovinistická kampaň v ruských médiích. A odtud ta podpora. Navíc tím vyhnal cenu ropy o 10%výš.
Jenže ten systém je díky tomu nestabilní. A proto dost dobře nemůžeme být v klidu s tím, že oni si to tam nějak vyřeší.
27. 05. 2014 | 21:54

Filuta napsal(a):

Xury

Máte to nějak popletené.
Putin nemusí hledat nepřítele za hranicemi, on ho tam má.
To, že ho mnozí hloupí evropští politici (včetně našich) "kreativně" nazývají Hitlerem, jen vzbuzuje v ruském národu pocit ohrožení a dotčenosti. Není třeba aby Putin Rusy nějak "motivoval", oni umí zpravidla velmi dobře anglicky a dobře chápou, jak o nich Reslové a Yosifové smýšlí.
To, co se o sobě dočítají v zahr.tisku , je může jedině sjednotit a vůči Evropě zatvrdit.
Veškeré úsilí o ukončení studené války přichází vniveč.

Externího nepřítele mají potřebu naopak hledat Amíci, kteří jsou zadlužení až po uši a nemůžou si připsat ani žádné velké válečné úspěchy. Každá jejich válečná mise byla gigantickým debaklem a stála americké daňové poplatníky nehorázné peníze.
Ukrajina je jen kouřová clona sloužící k odvedení pozornosti (osvědčený scénář) od interních problémů. Jako bonus mohly USA zabít několik much jednou ranou, ale Putin jim poněkud zkřížil plány.
Jen tak na okraj-kdo vyvezl z Ukrajiny zlato jako "záruku" za půjčku MMF? Rusové snad?


Xury, nepřijde vám nevkusné, když je synáček Bidena posazen do dozorčí rady největší ukr.plynárenské společnosti? Vám to určitě připadá úplně normální a etické.
Jenže myslícím lidem to evokuje události v Kosovu a sladkou odměnu za podporu UCK pro Madlenku A., jejíž rodinka dosáhla v Kosovu monopolního postavení jediného mobilního operátora.

Tak si to pěkně srovnejte v hlavince. Máte na to celý večer.
Mně z toho Putin jako extrovní démon zrovna nevychází.
EU bych do toho netahal, i když na Ukrajině svou zhůvěřilostí napáchala velké škody.
Užiteční idioti většinou dějiny netvoří a myslící politologové kauzu Ukrajina taky vnímají výhradně jako mocenskou hru mezi USA a Ruskem. I ta Ukrajina je jenom za obecního blba, o ni nikomu vlastně nejde.
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6671-zde-jsou-padne-dukazy-zapojeni-bileho-domu-do-konfliktu-na-ukrajine.aspx
http://www.zvedavec.org/vezkratce/7940/
http://atlara.wordpress.com/2014/03/19/zlaty-poklad-skytov-vyvezeny-z-ukrajiny/
27. 05. 2014 | 22:23

Xury napsal(a):

Pro filutu:
je vidět, že se vám ti vrazi z vólstrýtu zkrátka zažrali natolik pod kůži, že nejste schopen se dostat ze zažitého schematu. To je sice smůla, ale na druhé straně je vaše.
Jen tak na okraj v USA je Ukrajina těžce na okraji zájmu (vlastní zkušenost), takže nějaký Majdan je jim těžce volný. A kdyby to Putin nerozjel na Krymu a východní Ukrajině, tak se vůbec nedostane do zpráv.
Nevím, jestli je syn Bidena členem dozorčí rady ukr. plynárenské společnosti, ale vím, že Kosovského operátora už řadu let vlastní slovinský Telekom. Takže pokud je ta vaše informace o Bidenovi stejně validní .....
27. 05. 2014 | 23:24

Filuta napsal(a):

Xury

Já myslím, že jste to vy, kdo je úplně problblý propagandou.
Nevíte ani o Bidenovi, o němž se psalo poměrně dost a jistě si to umíte i sám vyhledat.
Jestli rodina Madlenky firmu prodala, protože byla terčem kritiky, netuším. Možná jsou ti slovinci jen bílí koně. Každopádně toho mobilního operátora vlastnila a vy jen dokládáte vlastná neinformovanost - je to fakt!

Dovolte abych se zasmál - USA je Ukrajina "těžce ukradená" a proto investovala pět miliard dolarů (opět fakt ) do puče, který připravovaly několik let (přečtěte si Craiga) a snažily se prosadit své lidi do vlády. Že se jim to vymklo z rukou stejně jako Krym, na který si brousily zuby, je jiná věc.
Jistěže nemá zájem o Ukrajince a jejich blaho, ale chce se dostat co nejblíž k Rusům. Jde o geopolitické zájmy.

Už mě unavují cinty o tom, co rozjel PUtin na Krymu.
Putin by Krym nikdy nedostal, kdyby USA s EU nerozjely puč na Majdanu a ti blbí fašounci nezačali dráždit ruskou většinu na východě změnou jazykového zákona a podobnými nesmysly.

Ale jak vidím, jako by hrách na stěnu házel.
Furt si melete tu svou.
Rusové asi měli počkat, až si Amíci vybudují na Krymu základnu a sešikují tam celou vojenskou flotilu, ne? Vy máte tedy dost.
28. 05. 2014 | 07:36

Filuta napsal(a):

Tady to máte i s vyjádřením Bílého domu. Týden je snad váš plátek, ne?
To, že nevíte takové zásadní věci, dokazuje chabost vašich argumentů. Jako s tou Madlou.
USA samozřejmě tvrdí, že je tam Biden coby soukromá osoba. Tvrdit můžou cokoliv, ale je to krajně nevhodné a budí to oprávněně podezření.
Tunelování Ukrajiny začalo.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/syn-obamova-zastupce-zacal-na-ukrajine-byznys-s-plynem_306966.html#.U4V2fyhIOLg
28. 05. 2014 | 07:41

Filuta napsal(a):

"....Biden není v citované ukrajiské firmě zdaleka prvním cizincem. V dozorčí radě sedí několik Američanů, ale žádný Ukrajinec. Jejím členem je také Devon Archer, který je podle listu Wall Street Journal blízkým přítelem zetě ministra zahraničí USA Johna Kerryho. Při volební kampani patřil ke Kerryho hlavním poradcům - a sponzorům. Hunter Biden a Devon Archer jsou oba absolventy Yaleovy univerzity.

V dozorčí radě sedí také jeden Řek a jedna Ruska řeckého původu, ale to jsou podle údajů některých médií jen nastrčené figurky. Šéfem představenstva Burismy je od loňska Alan Apter, který od 90. let minulého století působil ve vedoucích funkcích pro Merrill Lynch a Morgan Stanley ve středovýchodní Evropě - včetně Česka.

K Apterovo specialitám patřilo rozbíjení, rozkouskování a skupování bývalých státních podniků. A pak jejich prodej jiným západním subjektům, přirozeně že s velkým ziskem.

Viceprezident USA Biden a ukrajinský premiér Jaceňuk.Komu Burisma se sídlem kyperském Limassolu patří, není známo. Jak píše ukrajinská mutace magazínu Forbes, Burismu kontrolují přímo či nepřímo bývalí politici a úředníci.

K těmto mužům v pozadí patří podle rešerší Wall Stret Journal ï Nikola Zločevski, který měl ve vládě svrženého premiéra Viktora Janukovyče křeslo ministra energetiky. V této době Burisma získala mnoho těžebních licencí.

Konkrétně vlastní licence na těžku v Karpatské pánvi, Dněpersko-doněcké pánvi a Azovsko-kubáňské pánvi.

Jak píše na svých webových stránkách, na ukrajinském trhu s plynem a ropou je Burisma aktivní od roku 2002. S operativním provozem začala roku 2006 za premiérky Julie Tymošenkové. I ona prý vydělala ohromné jmění na plynu, její podnik EESU byl rovněž registrován na Kypru.

Mapa těžebních licencí holdingu Burisma.Ukrajina těží ročně z vlastních nalezišť zhruba 20 miliard krychlových metrů zemního plynu.

Země se už roky snaží zvýšit svou domácí produkci, aby snížila svou energetickou závislost na Rusku. Mělo by jí v tom pomoci otevření břidlicového nalezišť.

Burisma se sama prezentuje jako jeden z vedoucích producentů plynu v zemi, ale skutečnost je, zatím, trochu jiná. Největším je v tomto oboru státní koncern Naftogaz. A Burisma zatím nepatří ani mezi největší soukromé těžaře. To se ovšem může rychle změnit.

Holding v minulých letech až udivujícím způsobem rychle rostl. Za uplynulá tři léta zpětinásobil objem těžby. A do roka by měla nynější produkci plynu ještě zdvojnásobit, uvádí irma.

Dnes Burisma těží 10,5 milionu kubických metrů plynů denně a prodává ho výlučně ukrajinskému průmyslu. To odpovídá ročnímu obratu půldruhé miliardy dolarů (asi 30 miliard Kč). Jako další plynaři na Ukrajině profituje Burisma z dnešní krize na Ukrajině, v jejímž důsledku ceny plynu pro odběratele doslova explodují.

Ukrajina se snaží snížit energetickou závislost na Rusku.Pro zastánce tvrdé linie v Moskvě, a nejen pro ně, můžou nové aktivity Huntera Bidena v Kyjevě znamenat tučné propagandistické sousto. A sice jako doklad teze, že za nitky nynějšího dění na Ukrajině tahají v pozadí hlavně Američané."
Týden
28. 05. 2014 | 07:44

Humbors Adolf napsal(a):

Volby do Evropského parlamentu byly testem Evropy. Zatímco u nás výrazně uspěly strany fandící evropské integraci, včetně sociální demokracie, jinde nešlo přehlédnout vzestup nacionálně-pravicových stran. Ty přitom dnes nejsou s to reálně nabídnout Evropě lék na problémy, které ji sužují.
Zaorálku, ty bys měl raději někam zalézt a nepsat hlouposti. Evropská unie je v rozkladu a to je důsledkem sionizmu, který se snaží ovládnout svět. A tak s pomocí svých soukmenovců "kuje pikle" za přispění USA a Izraele na všech frontách. A držíce se hesla "účel světí prostředky" se neštítí ani válečného harašení jako v poslední době na Ukrajině. A tak se zase jen ukazuje jak se sionisté chtějí zmocnit světovlády za každou cenu.
28. 05. 2014 | 08:09

JC napsal(a):

Boj proti oligarchům na UA slavně skončil volbou jiného oligarchy.
Stálo to jen několik stovek životů.
28. 05. 2014 | 08:12

Xury napsal(a):

Pro filutu:
vy sám se usvědčujete ze lží.
Nejdřív k té Albrightové - napsal jste, že její firma má monopolní postavení jediného mobilního operátora. Ve skutečnosti vlastnila 5% v internetovém providerovi IPKO (Internet Project Kosovo), kterého v roce 1999 založily 3 soukromé osoby (Akan Ismaili, Teresa Crawford a Paul Meyer) a kterého koupil v roce 2006 slovinský Telekom vy bílý koni. V současnosti ovšem už funguje i jako DRUHÝ kosovský operátor, protože do něj Slovinci nalili stovky milionů eur.

Co Bidena týče, tak jste napsal, že sedí v největší ukrajinské plynárenské společnosti. A ona je to ve skutečnosti soukromá a navíc ani ne největší těžařská společnost. A to, že si vybrala je dost logické při jeho vzdělání a samozřejmě i kontaktech. Byli by hlupáci, kdyby po něm nesáhli. Navíc, pokud je mi známo, není Hunter Biden v žádném svazku s americkou administrativou, takže není v konfliktu zájmů.

No a co se týče těch 5 mld USD, tak jednak je to celková částka za 23 let. Navíc nejde jen o státní finance. A jak už jsem psal média se o Ukrajinu nijak nezajímají, takže ta vaše spekulace ohledně kouřové clony je úplně mimo.

No a ten váš blábol ohledně americké základny a loďstva na Krymu je už úplně mimo a jen dokazuje, že jste skočil ruským médiím na špek jako hlupák. Flotila v Černém moři - tak to je fakt terno. Zkuste si něco o tom přečíst.
28. 05. 2014 | 08:17

Filuta napsal(a):

Xury


Vy jste tedy exot.
Tak vidíte, že jste si Madlenku našel. Jak to bylo s těmi procenty je podružné, je naprosto nepřijatelné, aby její rodina vůbec v Kosovu podnikala.!A nastrčit tam mohla kohokoliv, aby to nevypadalo tak blbě. Psalo se jasně o monopolním postavení.


Biden je naprosto stejná situace a dokonce i pravdaláskaři z Týdne to vidí jako problematické.
Samí cizinci (hlavně Amíci!) a ŽÁDNÝ UKRAJINEC! Ráčil jste si toho všimnout?
Biden a přítel Kerryho rodinky a pak další. Kerry i Biden se na Ukrajině velmi angažovali a to se prostě okecat nedá.

Tak já jsem mimo s Krymem?
Oni tam Amíci necpali své válečné loďstvo přímo pod nos Putinovi?
Jste opravdu tak naivní, že nechápete, co by Krym pro Ameriku znamenal? Dostala by se přímo k hranicím s Ruskem, což ovšem porušuje dohody o zónách vlivu.
Vždyť jdou po Rusech jak slepice po flusu a vy tady plácáte takové hovadiny, jako že je Krym vůůůbec ale vůůůbec nezajímá...
Buď jste naprostý mimoň nebo zoufalec jako Resl.

Hlupák nebudu určitě já, ale vy.
Trouba, který klečí před Američany jako před spasiteli lidstva a ono už je dávno všechno jinak.
Můj pohled na Ameriku už nikdy nemůže být stejný jako byl před těmi 24 lety.
Hluboké rozčarování a hluboká skepse z chování USA mě bude asi provázet až do smrti.
A to jsem patříval k obdivovatelům americké "demokracie".
28. 05. 2014 | 08:28

Xury napsal(a):

Pro filutu:
koukám, že jste se k těm svým lžím vůbec nedostal. Nezajímá mě co se kde psalo. Srbský tisk napsal řadu hovadin Co je pro vás přijatelné nebo ne je zcela jedno.
To, že nejste schopen rozlišit dozorčí radu a představenstvo mě při vaší úrovni nepřekvapuje.
S tím Krymem jste mě rozesmál - k hranicím Ruska? A v Estonsku jsou na hranicích s kým? Se Zlatou hordou? Jen tak na okraj vy jste nějaké dohody o vlivu četl? Jsem si jistý že ne, tak tu nekvákejte blbiny.
Napsal jste, že USA používají Ukrajinu jako kouřovou clonu pro zakrytí vnitrostátních problémů, když jsem vám to vyvrátil, tak se snažíte se trapně vylhat.
Jste je ubohý lhář, který se snaží o něco na co nemá. To jsem vám už stejně napsal před pár hodinami a vaše další přípěvky to jen potvrzují.
28. 05. 2014 | 08:45

Filuta napsal(a):

xury

Já se z ničeho nevylhal, jen jsem vás usvědčil z neznalosti.
Nějak už ztrácíte delší dobu glanc a uchylujete se k urážkám, což mi přijde zhola zbytečné.
Zase tak moc to neprožívejte!

To, že Ukrajina slouží , mimo jiné!, pro krajně neúšpěšnou Obamovu administrativu i jako kouřová clona, je vcelku logické.
Jenže ani samotní Američani nepřijali angažmá USA v této záležitosti pozitivně, pokud vůbec vědí, kde Ukrajina leží.

Pokud nejste schopen pochopit, že je podružné, kolik procent Madla v Kosovu vlastnila a zda sedí Biden a další v dozorčí radě nebo představenstvu, je vcelku zbytečné se s vámi pokoušet o dialog.

Obojí je jednoznačně neetické a právem vzbuzující kritiku.
Sami Američani si tím naběhli na ruské vidle.
Za tento počin je kritizuje i těžce mainstreamový Týden!
Mimo jiné - popíráte sám sebe a dost si protiřečíte.
Jste zmatený jak lesní fčela - nejdřív píšete, že jste o Madle a Bidenovi jakživo neslyšel, pak zase, že Madla vlastnila jen pět procent, nyní že Srbové píšou hovadiny a já jsem lhář.
Tak jak to vlastně je?
28. 05. 2014 | 09:23

floating point napsal(a):

to Xury:

napsal jste nyní zajímavé vhledy do vybraných firem.Ovšem že kapitál je mezinárodní a početný i na Ukrajině se ví dávno.Přidal bych k Burismě na Kypru,že Kypr jako stát donedávna financovalo plně Putinovo Rusko.Poté co pomoc skončili,se Kypr obrátil k EU o pomoc,ale patrně jen čeká,a co by mohl dostat,vyfoukl již nedávno Jaceňuk. Kyperský generální konzulát s řeckým sídlí právě ve vzbouřeneckém separatistickém silně řeckém Mariuopolu (vzbouřená města jsou propojena jednou společnou železnicí),Mariupol,mající družbu s městem Číny,Itáli,Ruska a Španělska,byl ořezán v posledních letech od dopravy do Ukrajiny.Proto asi i pro něj Doněcké letiště bylo zásadní.Je to přístav mělkého lázeňského Azovského moře,nikoli černomořský.Vrcholil tam řadu let kritický stav průmyslové ekologie-špatný.
Romantická mi připadá představa,kterou zoufale odmítá proevropanská soldateska Kyjeva,vznik trpasličích států (ve Evropě jich je přes deset,nepočítám ČR apod.)na Ukrajině. V tomto v Kyjevě jimiobdivovanou Evropu napodobit nechtějí.Že by proto,že v historii WWII boje armády USA s fašisty o Monaco byly nejdelší v Itálii?

Kouzelná představa analogie knížete Reniera a kněžny Grace-jako Kníže Schwarzenberg a Kněžna Tymošenková,v republičce Podněstří založené po 1990 KGBákem ,se sochami Lenina a Stalina na hlavním náměstí a výukou marxismu-leninismu(-nyní žádají připojit k liberálnímu Rusku).

Tak trochu,i přes nedávnou návštěvu M.Zemana u bulharské princezny Margarity(král z roku 1946 Simeon byl premiérem Bulharska 2001-2005),se zapomíná jak na Balkáně dosud vysoce ctí všude monarchistické tradice.
Ještě nedávno ,i krátce po skončení WWII a zejména v ní,řada balkánských zemí měla v čele monarchy,vesměs spříbuzněné s italským královským rodem Viktora Emanulela II (Mussoliniho krále Albánie a Etipie krátce) nebo řeckým králem ,včetně Černé Hory,Bulharska,Ustašovského válečného Chorvatska.Paradoxem je třeba Chorvatsko,které si tehdy vybralo krále z rodu Eugena Savojského,který roku 1726 jako proruský,založil 150 let pak trvající vojenskou mírovou alianci mezi Ruskem a Rakouskem,k němuž tehdy patřilo i Holandsko,mající v sobě i později zrozenou královskou Belgii,odkud k nám přikvačil generál Windischgraetz,krvavý pes Prahy 1848.
Ale ani carské Rusko nezůstalo dlužno sňatkové politice nic,a tak vidíme,že u ruských carů z konce 19.st. narozená sličná paní ,byť se nestala španělskou královnou,stala se vlivnou manželkou druhého muže země španělského infanta a její syn tam roku 1936 padl v občanské válce za jejího života .Pro některé příbuzné těchto monarchů,pokud nekončili v německém koncentráku,jako dcera Viktora Emanuela, exilem po válce bylo Salazarovské Portugalsko,kde dožil a zemřel 1957 i maďarský regent-admirál Horthy.Zklamán rokem 1956.

Nejtragištější ekonomicky byl asi srbský král Milan koncem 19.století ,žijící v exilu,kterému Srbsko platilo apanáž cca možná i polovinu svého HDP za to ,že se do země nevrací.Kdykoliv se vrátil,dostal zase přidáno,aby zůstal mimo.

Porošenko vystupuje ze SNS:Jak vidno,lze být ještě nezávislejší než nezávislý.
Ovšem neklesá popularita presidentů-oligarchů s časem až nápadně rychle?:Nedávno Janukovyč zvolen 92% hlasů,nyní Porošenko 55%:Počkejme tedy na parlamentní volby,jak strana oligarchů zvaná strana regionů dopadne.
28. 05. 2014 | 10:19

Xury napsal(a):

Pro filutu:
je vidět, že máte problém s chápáním psaného textu. Tak vám to napíšu ještě jednou po lopatě:
ad 1) napsal jste, že Allbrightová vlastní monopolního mobilního operátora v Kosovu - na to jsem vám napsal, že mobilního operátora (notabene ne monopolního ,ale místní dvojku) vlastní Slovinci. Albright Group měla velmi minoritní podíl (5% je skutečně zanedbatelné) v SOUKROMÉM internetovém providerovi IPKO, který založily 3 soukromé osoby s podporou us vlády jako podpora Kosova. Výsledek - vaše informace byla totálně mimo.

ad 2)napsal jste, že Ukrajina slouží pro Obamu jako kouřová clona. Jenže,aby to bylo možné, tak by musela zaujmout širokou veřejnost. A to se prostě nestalo. Alespoň trochu pozornosti se jí dostalo až po událostech na Krymu a na východní Ukrajině, což ovšem byla Putinova akce. Navíc proč by to Obama dělal? Aby ho znovu zvolili?
To asi těžko, že? V tomto je Putin v diametrálně jiné pozici. Výsledek - vaše "argumenty" očividně nesedí.

ad 3) Psal jste, že syn Bidena sedí v dozorčí radě největší ukrajinské plynárenské společnosti. Skutečnost je ovšem zcela jiná. Ona společnost není ani zdaleka největší, navíc je soukromá a soukromník si může do dozorčí rady posadit koho chce. Kromě toho má Biden na to vzdělání a neprauje pro administrativu. Jinými slovy se snažíte z toho udělat problém. A je jedno jestli to píše Týden nebo ne.
Ale abych vám dal šanci : přesně citujte, kde si protiřečím. Napsal jsem, že Kosovského operátora vlastní Slovinci, což je fakt (na rozdíl od vašich lží) ne že jsem o madle neslyšel.
Tu zprávu o Bidenovi jsem nečetl a našel jsem si to až po té, co jste ji zmiňoval (navíc úmyslně hrubě nepřesně). Takže žádné protiřečení - tedy pokud chápete smysl toho slova.
28. 05. 2014 | 10:48

Filuta napsal(a):

Xury

Hm... tak jo, jste génius a já jsem naprostý blbec.
Víc už k tomu nemám co dodat.
28. 05. 2014 | 11:03

Xury napsal(a):

Pro filutu:
sebepoznání je vždy přínosné, i když nepotěší.
28. 05. 2014 | 11:12

Pepa Řepa napsal(a):

http://blisty.cz/art/73372.html
zkuste si přečíst odkaz Jáchyma.
Ne ten novinářský balast, ale tu zprávu přímého účastníka mise OBSE v Kosovu.
Názor a´t si udělá každý sám.
Tak to chodí, bohužel.

Je to na UA jiné?
28. 05. 2014 | 12:39

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Cvachu zahraniční politiky, tak jsi prohrál ČSSD eurovolby ???
.
Volil jsem ČSSD od začátku devadesátých let do nedávna. Ted' však díky takovému Cvachu zahraniční politiky s.Zaorálka je nevolím a dokud tam budou tací političtí Cvachové jako je Zaorálek, tak je NADÁLE NEBUDU VOLIT !
.
Cvachu zahraničního ministerstva Zaorálku uvědomte si tam, že nebýt na volební listině profesor Jan Keller, tak jste projeli tyto volby na celé čáry !!
.
A bude hůř, jestli tam budou v politice za ČSSD Cvachové, jako je zde Zaorálek, tak odsoudíte stranu ČSSD k zániku stejně, jako dopadla strana Kmotrů strana ods !!!
28. 05. 2014 | 17:31

Pospíšil Eda napsal(a):

Pro Cvacha zahraniční politiky.

Prostě jste to zvoral soudruhu Zaorálku a jste tudíž dneska stranou nevolitelnou. Baj baj
02. 06. 2014 | 06:35

Mevcut Konsolidasyon Kredi-Düşük Aşağı napsal(a):

Merhaba, ben Bayan Thom Bruce Ev her bireye mali yardım her türlü sunmak için burada olduğunu size bildirmek için buradayım her biri için tebrik Aşağıdaki olursa olsun mali durumunu durumu, kredi teklif sayesinde türüdür.

Biz Kredilerin ardından Çeşitleri Teklif
Bireysel Krediler (Güvenli ve Teminatsız)
İşletme Kredileri (Güvenli ve Teminatsız)
Mevcut Konsolidasyon Kredi-Düşük Aşağı veya Sıfır Para Finansman Programı

İLK BİLGİ GEREKLİ'S ARE:

Tam Adı:
Ülke / Şehir:
Yer:
Yaş:
Telefon numaraları İletişim:
Miktar Gereken:
Kredi Süre:
Kredi Amacı:
teşekkür ve Tanrı korusun.
E-POSTA İletişim: Unionbanktransferdepartment01@gmail.com
06. 10. 2014 | 18:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy