Chcete, aby na vás vzali vidle?

28. 10. 2008 | 15:42
Přečteno 10157 krát
Často jsem dostával na předvolebních mítinzích otázku na radarovou základnu USA v ČR. Nepochybuji, že radar také svým dílem ovlivnil výsledek voleb. Myslíte si snad, že současná vláda z toho vyvodila nějaký závěr? Možná vás mate, že téměř všichni čelní představitelé ODS mluví procítěně o nutnosti hluboké a důkladné sebereflexe.

Bla bla bla bla…. Nenechte se zmýlit. Tahle vláda lidmi pohrdá po volbách stejně jako před volbami. Platí mávnutí rukou Alexandra Vondry: „Na lidech tady vůbec nezáleží.“

Ve středu 29.října vláda odstartuje projednávání radarových smluv v Parlamentu. Asi jsem si to mohl odpustit, když jsem na začátku schůze žádal vládu, aby nezařazovala do programu schůze taková témata jako „radarová základna USA“ nebo „církevní restituce“. Upozorňoval jsem, že vláda, která tu možná nebude za měsíc, by neměla prosazovat rozhodnutí, která vytváří závazky na desítky let.

Nedosti na tom, že vláda se chystá spustit projednávání radaru v Poslanecké sněmovně, vládní koalice v čele s ODS se dokonce chystá projednat radarové smlouvy v tomto týdnu také v Senátu. Nevylučuje se ani závěrečné hlasování o radarové základně v plénu Senátu. Neslýchané! To tady ještě nebylo. Považte, že funkční období třetiny senátorů končí 2.listopadu. Přemysl Sobotka chce tedy stihnout hlasování o radaru doslova o pár hodin dříve než dojde ke změně a do Senátu vejdou s právem hlasovat senátoři jako Jiří Dienstbier, Říhák a mnozí další, kteří jednoznačně byli zvoleni také díky svým postojům k radarové základně v České republice. Jestli senát bude hlasovat o radarové základně ve starém složení a nechá za dveřmi stát nově zvolené senátory, kteří podle ústavy mají svůj mandát okamžikem zvolení, bude to projev obrovské politické nekulturnosti a těžké arogance vládnoucí ODS.

Mýlí se všichni, kdo si myslí, že ODS a vládní koalice prohráli kvůli třicetikorunovým poplatkům u lékaře. Ty poplatky jsou jen symbol toho, z čeho jde na lidi strach. To, co zvedlo mnoho občanů k volbám, to byla právě zpupná drzost, přezíravost k lidským obavám a strašná neomalenost. To, co si dovoluje vláda v Parlamentu, to si vlastně dovoluje ke všem občanům. Nelze Topolánkovi zapomenout jak projednával ve sněmovně balíček údajných finančních reforem, který předložil tak, že se k němu prakticky nebylo možné vyjádřit. To byl skutečný vztyčený prostředníček na Parlament a občany. Stejné je to s radarem.Nejdřív si vláda najala pana Radara Klvaňu. Když tohle lidé nevzali, tak se odpůrci radaru označili za spolupracovníky cizích tajných služeb a přisluhovače ruského imperialismu – to je to, co děsí. Vládní koalice nechala zákonem zřídit Ústav pro studium totality, jeho řediteli nechala schválit plat 120 tisíc a instituce složená z historiků amatérů zahájila bádání na politickou objednávku. Jsme svědky heroizace velmi pochybných činů bratří Mašínů a zároveň přihlížíme, jak je světovými médii vláčen proslulý český spisovatel Milan Kundera. Ta primitivní sprostá neomalenost děsí.

Lidé nejsou tak hloupí a infantilní, jak si myslí komentátor Jan Jandourek ve svém urážlivém článku v sobotní MF Dnes, jen proto, že nevolí ve volbách jak on by si zrovna přál. Jak to říká pan Jandourek? Možná je podle teologů hodnota každého člověka nekonečná, ale 20% jich stupidně volí extremisty a 30% je infantilních. To vysvětluje, proč jich tolik nepochopilo, proč je třeba volit zkušenou ODS. Pan Jandourek si myslí, že ODS prohrála proto, že nepočítala s lidmi, jací jsou. Nedokázala úspěšně odehrát své představení, protože nedokázala strhnout své publikum. To je povýšenost par excellence. Tenhle národ je pro pana Jandourka jen takový ubohý dobyteček. Dokonce ani jeho křesťanství mu v tom příliš nepomáhá.

Všichni tito analytici dnes papouškují stejný závěr: v těchto volbách šlo pouze o třicetikorunové poplatky. Dál se nedostanou. Nemohou. Nedovedou si představit, že ti obyčejní lidé, kterými oni pohrdají, možná něco cítí velmi přesně. Třeba svůj strach. Třicetikorunové poplatky jsou jen symbol. V těchto volbách zdaleka nešlo jen o ně.

V těchto volbách šlo o strach z bezohlednosti, která se šíří naší společností a kterou podporuje bezohledná vláda. Lidé se děsí toho, že přijdou vážně nemocní do zdravotního zařízení a budou si připadat jako v průmyslovém kombinátě. Zajděte se podívat na nějaké onkologické pracoviště. Najdete tam frontu lidí, kteří trpělivě čekají až na ně přijde řada na ozařování. Občas vás vyděsí, jak se k nim personál chová. A do toho ty ponižující poplatky - jen prohlubují odcizení mezi pacienty a lékaři. A je toho víc, co padá na člověka. Mluví se o finanční krizi. Roste nejistota a zvětšuje se strach. Co nás čeká ve světě, kde ti, kteří mají největší odpovědnost se chovají sobecky a primitivně? Na náměstích se mě lidé ptali, jak mohou mít v téhle společnosti takovou moc lidé, kteří se zhlížejí v Martinu Bormannovi. Jak můžeme mít premiéra, který používá fráze z nacistické ideologie. Tihle hájí naše zájmy? Na ně se máme spolehnout, když se něco stane?

Ano, říká se, že společnost potřebuje elity. Ale jaké jsou ty naše dnešní elity? Například takový známý finančník pan Bakala, který vlastní tisíce bytů a lidem, kteří v těchto bytech žijí, bojí se o střechu nad hlavou, tak jim nutí nevýhodné smlouvy, veřejně lže a dává najevo, že se s nimi vůbec nehodlá bavit o jejich obavách. Místo toho si nechá v médiích otisknout propagační článek, ve kterém předvádí svou haciendu za 150 milionů, kterou si nechá stavět na venkově. Tahle okázalá primitivní arogance, to je to, co děsí. Proto se lidé bojí, že když je něco zlého potká, tak jim nikdo nepomůže.

Chudák pan Bém pořád opakuje, že jde o změnu stylu a komunikaci. Stejně jako premiér Topolánek všichni papouškují, že dělají výbornou politiku, jen ji neumí lépe sdělit. Ne pánové, váš styl je vyjádřením toho, jací jste. Vaše neurvalost se dobře hodí k bezohlednosti vaší politiky. Nestojím o to, až nám příště budete ve sněmovně vnucovat svůj kšeft s radarem, abyste nám novým stylem sdělovali, jak to myslíte se všemi dobře. Jak dlouho může trvat takováhle hra? Jeden muž na mě volal na náměstí ve Frýdku-Místku: „Vypakujte tu sebranku dřív než na ně budeme muset vzít vidle!“


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

Ano, p.p. Zaorálku, bla bla bla, toť jediné v čem opravdu vynikáte.
28. 10. 2008 | 15:54

bobr napsal(a):

To Pobo: a nějaký věcný a logický argument by na skladě nebyl? Chudáku.
28. 10. 2008 | 16:08

Tomas B. napsal(a):

Pane Zaorálku, jste populista, který do jednoho pytle smíchá Bakalu, poplatky u doktora a radar... Nicméně váš článek bezpochyby bude mluvit z duše tisícům našich spoluobčanů, kteří si vás dokáží představit jako ministra zahraničí ČR. Já mohu jen konstatovat, že v ČR má levice, které jste vrcholným představitelem výraznou většinu a to vás vynese do ministerského křesla - na tom, jak se zdá, už nic nelze změnit. A protože vaše voliče pořád zajímá jen to, co dělá Topolánek a nezajímá je to, co budete dělat vy a Paroubek, až budete u vesla, zbývá nám, kterých je výrazná menšina, jen určitá malá naděje, že projde alespoň ten radar, než se toho chopíte s vaší politikou všech azimutů (které jako na potvoru vždycky vedou do Moskvy). Voliče levice prosím, ať mi nespílají - už jste to vyhráli! Vláda i ODS jako taková brzy skončí. Nadchází nová éra, ve které budou rozhodovat Paroubkové a Rathové. Tak jste to chtěli a tak jste volili a tak budete volit i v parlamentních volbách, ať řádných či mimořádných. Není žádná moc, která by to dokázala změnit. Politické poměry v ČR se od základu změní a moudra pana Zaorálka budeme slýchat stále častěji...
28. 10. 2008 | 16:15

občan napsal(a):

To Bobr:
Toto ani komentář nepotřebuje. Je to přesně ukázka stupidity vedoucích ČSSD. Sami slibují nesplnitelné(příspěvek na nové auto, léky pro 70-tníky zadarmo a mnohé mnohé jiné), ale na jiné ukazují. Bakala??? Kdo prodal OKD i s byty???? Nějaká vláda ČSSD. Takže pánové ukliďte si před svým prahem A netvrďte, že myslíte na lidi. Jen tehdy, když Vám to něco přinese. Jinak jsou vám volný....
Jen hrubá závist a zveřejňování platů je to nejnižší, k čemu se může kdo odhodlat. Nikdo jiný není tak nízko jako pan Zaorálek a jeho bratři. Známý výraz .."a kdo z Vás to pánové má?" ... úplně stačí. Hrozím se chvíle, kdy galantního, vdělaného a ve světě respektovaného ministra zahraničí Schwarzenbergera nahradí tvůrce tohoto blábolu, nýmad který vidí jen do vzdálenosti získání jakékoli funkce za jakoukoli cenu.
28. 10. 2008 | 16:24

stále rebel napsal(a):

Od ODS včetně jejího skalního voličského jádra je možné čekat cokoliv, určitě ale nic dobrého.Arogance a absence morálních zábran je asi hlavním příznakem této skupiny a nevěřím v jejich nápravu. Ti lidé asi byli v tomto duchu vychování a sotva se znění. Berme je prostě jako daň za minulý nedemokratický režim.
28. 10. 2008 | 16:28

Kritik napsal(a):

Pěkný článek, úvahy perfektně sedí s tím, co každý rozumný člověk sám vnímá.

Z pana Zaorálka vyrůstá jedna z bašt sociální demokracie. Jen mu doposud chybí (alespoň tak se to nám, co jsme vně, jeví) větší odvaha vyjádřit se jednoznačně a jasně a dokázat, že stojí pevně na svých nezlomných základech. A na zpevnění těch základů musí pracovat každý člověk nepřetržitě po celý svůj život.

Přejme mu, aby se mu to podařilo.
28. 10. 2008 | 16:41

Tomas B. napsal(a):

TO: Stále rebel

Pro vás a ostatní kteří to stále nepochopili - ODS je odepsaná, v čudu, out - už nevím, jak bych to řekl jasněji! ODS už nic neprosadí, všechny reformy prostě skončí, poplatky se zruší, privatizaci nemocnic zastaví kraje (tam, kde to ještě půjde). Sněmovnou už neprojde jediný podstatný zákon - možná vyjma radaru. Takže je zbytečné, abyste usiloval o "nápravu" voličů ODS nebo v ni doufal - na voličích ODS už nezáleží. Nyní záleží na vás.

Jako volič ODS se omlouvám, že jsem v mém příspěvku tak arogantní a že nemám žádné morální zábrany. Moji rodiče mne tak vychovali v minulém nedemokratickém režimu - dokonce ani nebyli v komunistické straně, což bylo nejvíce nedemokratické a zavrženíhodné - hanba mi!
28. 10. 2008 | 16:47

P.V.M.Peters napsal(a):

Na vás bych vzal vidle,ZaOrálku.
28. 10. 2008 | 16:59

Kosová napsal(a):

Ano, od voličů ODS je trestuhodné, že nechtějí více zadlužovat stát, že se chtějí spoléhat sami na sebe a že solidárně chtějí přispívat pouze tomu, kdo to potřebuje, né tomu, KOMU se nechce... . Teď na tom ale nezáleží, začnu se učit chování jinému- pokud budou zrušeny poplatky, budu si k lékaři chodit i pro paralen, protože budu mít dost času, nebudu totiž pracovat, ale spoléhat se na systém. (Nebudu se učit a číst odborné knihy, protože vše podstatné mi sdělí p. Paroubek ve svých knihách. Žel Bohu, nebudu nikdy chodit na jeho autogramiády, protože nevlatním zbraň a ani nebudu mít více jak milion v hotovosti...).
Děkuji p. Stále rebele, otevřel jste mi oči
28. 10. 2008 | 17:07

gotcha napsal(a):

Naprostou povinností příští vlády bude okamžité zrušení smluv o radaru, pokud ke schválení vůbec dojde. Ale doufejme, že ne. Celé to připomíná fanatické chování nacistů v posledních dnech války, kdy jedinou jejich snahou bylo, stihnout povraždit co nejvíc židů.
28. 10. 2008 | 17:15

Vašek napsal(a):

Plně s vámi souhlasím pane poslanče.
28. 10. 2008 | 17:21

Lukrecia napsal(a):

Dobrý den, proč se ODS a její příznivci projevují skoro až hystericky? Měli x možností zaujmout národ a získat si jeho přízeň. Teď, když voliči projevili svoji vůli, ODS jako by nevnímala jasný signál. Má předat vládu nebo upevňovat pozice? Vnucovat svoje poplatky, radary a jiné nesmysly občanům, kteří je odmítli?
28. 10. 2008 | 17:26

Vladiab napsal(a):

Příteli Zaorálku, umístění americké radarové základny na našem území je to nejlepší, co by nás mohlo potkat. Přestaňte se už konečně ohánět laciným populismem a zlehčovat nebezpečí, která já na rozdíl od Vás pokládám za velmi reálná. A přečtěte si článek J. X. Doležala v posledním čísle Reflexu. Třeba pak pochopíte, proč patřím k těm, kteří umístění radaru na našem území podporují.
28. 10. 2008 | 17:33

Výr napsal(a):

Pan Zaorálek má pravdu. Pokud čtu příspěvky modrých,pak se nedivím, že lidé je již nechtějí.
28. 10. 2008 | 17:38

jh napsal(a):

"Upozorňoval jsem, že vláda, která tu možná nebude za měsíc, by neměla prosazovat rozhodnutí, která vytváří závazky na desítky let."

A proto vlada CSSD, ktera na tom byla asi tak stejne (mozna jeste hure, protoze byla jen ve skryte koalici s KSCM), zacala jednat o radaru, nekolikrat ignorovala ustavni soud a zadelavala tak na budouci problemy a zadluzovala co to slo. To nebyly zavazky na desitky let?
28. 10. 2008 | 17:39

LEVAK napsal(a):

Ad Kosova: Pokud nemá obratem nastat onen „konec dějin“, který po konečném a nezvratném vítězství kapitálové internacionály ve svých vizích spatřovali neoliberální proroci, je nutné alespoň provizorně zacelit díru, kterou do světových financí vcelku viditelně prorazila.
Jen v samotné Mekce trhu USA se bude sádrovat se 700 miliardami dolarů. Rudozelenočerně zprivatizované Německo, ve kterém železniční doprava (Deutsche Bahn) představuje poslední velký podnik ve veřejném vlastnictví, chce uvolnit přes 400 miliard euro.
A kdo to zaplatí?No samozřejmě občan a to je přesně to Vaše zadlužování!
28. 10. 2008 | 17:44

Ládik napsal(a):

Pěkně jste se zase obnažil. Co vrtulník, už startuje?
28. 10. 2008 | 17:44

LEVAK napsal(a):

Ad Vladiab:J.X.Doležal spolu s Havlem byl jeden z prvních,který po odsunu sovětských vojsk vřískál jak zjednaný "Už nikdy žádná noha cizího vojáka nesmí spočinout na naší hroudě!"
28. 10. 2008 | 17:50

ver napsal(a):

jedna věc je dělat reálnou politiku , jiná věc je povykovat v poslanecké lavici . Myslím si , že příjde čas , kdy vidle vezmou na Vás
28. 10. 2008 | 17:51

LEVAK napsal(a):

Ad Ládik:
Samuelson:
Jaké jsou nedostatky tržního mechanismu?

1. Vede ke vzniku monopolů.
2. Vyvolává cyklický vývoj (recese, krize).
3. Způsobuje velkou diferenciaci příjmů.
(Sociální nepokoje, omezení poptávky po zboží masové spotřeby.)
4. Vznik chronické nezaměstnanosti.
5. Neřeší problémy tzv. externalit a veřejných statků a služeb.
(Externality  nechtěné, přelévané efekty trhu, pozitivní i negativní.)
6. Není efektivní v mimořádných situacích. (Války, přírodní katastrofy apod.)
28. 10. 2008 | 17:52

LEVAK napsal(a):

Ad Vladiab : a nezapomeňte si při tom zazpívat song for today!
28. 10. 2008 | 17:55

Radim Štěpánek napsal(a):

Pane Zaorálku, poslední věta je typická-váš popis události z FM. Přece vidle nejsou argument. Ale vypadá to, jako by o bylo nějaké další "programové prohlášení ČSSD". Váš přístup v době, kdy jste byl předsedou Parlamentu,obrana vlastní politiky, nesmyslná vyhlášení vašeho předsedy byly pro mne vždy důvodem, abych vaši stranu nevolil.Prostě proto, že si myslím, že by se v prvé řadě měl každý z nás se NESČETNĚKRÁT se pokusit se o sebe a své nejbližší postarat sám (jak ostatně bude muset i za vlády vaší strany-jak minimálně my dva dobře víme a o čemž já u řady vašich voličů úspěšně pochybuji-tedy o tom, že to vědí) a pak teprve v minimálním množství případu by měl zasáhnout stát. Protože jen vlastní píle a snaha nás i stát žene kupředu. A mám pocit, že až za vašich vlád bylo umožněno to, co mne osobně neuvěřitelně štve-tedy to, že existují podnikatelé , trvale vykazující ztrátu a pobírající různé dávky, přičemž vlastní tři byty a čtyři auta...
Tedy já bych si nikdy nedovoli vzít na vaši stranu vidle. Chladné zbraně jsem neměl nikdy rád. Palné se mi vždy líbily více... Přesto si myslím, že asi ty příští volby pod heslem "pivo, bůček a bezplatné zdravotnictví, jakožto i vše ostatní těm blbům slíbit musíme". Protože to tak bylo vždy a já mám jen radost, že své děti už jsem zabezpečil. Mějte se moc hezky a užívejte si svých 5 minut slávy. Mimo jiné-nebyl ten váš budoucí hejtman nějakej divnej v minulosti? já bych řekl že byl...
28. 10. 2008 | 17:56

LEVAK napsal(a):

Ad Vladiab,No...,ver,Ládik,krutibrk a dlší modří Šmoulíci pro poučení:
Slovník pravých pojmů

Globální oteplování: Slabomyslná levicová mystifikace.

Levicový ekonom: Blbec, který zná čísla lépe než my.

Daně: To, co my sice nikdy neplatíme, ale přesto nás o to levice okrádá.

Důchodce: Černý pasažér s volebním právem.

Dítě: Černý pasažér, zatím bez volebního práva.

Učitel: Hojně se vyskytující parazit placený ze státních peněz.

Hospodářský růst: To, co jsme navzdory Paroubkovi zajistili naší poctivou prací v ilegalitě.

Statistika (OECD, MMF, Eurostat, ČSÚ, CIA): Lživá oranžová propaganda z Lidového domu.

Paroubek: Nedouk, kterému Evropská unie platila, zatímco my hrdě platíme Evropské unii.

Topolánek: Intelektuální jemný mistr nonverbální komunikace.

Vláda: Ali Baba a osmnáct ryzích charakterů.

Vládní většina: Dva morální sociální demokrati a stovka našich statistů.

Hrubý domácí produkt: To, co za levicových vlád nedopatřením rekordně rostlo.
Životní úroveň: To, co nám navzdory optimistickým statistikám levice nemůže zajistit.
Nezaměstnanost: To, co nyní stále klesá, aniž jsme hnuli prstem.
Mzda: To, co je kvůli nenažraným odborovým pijavicím zbytečně vysoké.
Zisk: To, co je příliš nízké a socky to ještě chtějí zdanit.
Dávky: To, co je sice u nás jedno z nejmenších v Evropě, ale přesto to levice marnotratně rozdává.
Dluh: To, co má devatenáct Evropanů z dvaceti vyšší než my, ale přesto je to veliké.
Sociální stát: Široce rozšířený omyl vyspělých zemí.
Ransdorf: Idiot, který zná aktivně deset a pasivně dvanáct cizích jazyků.
Ježíš Kristus: Další jméno ze seznamu StB.
Krádež: viz Spravedlnost
Spravedlnost: viz Krádež
28. 10. 2008 | 17:58

Větro napsal(a):

Nevím jestli se tady odpovídá , ale chtěl bych se zeptat Pane Zaorálku jestli se tá smlouva dá později zrušit , pokud by se jím tu smouvu podařilo narychlo schválit . Děkuji
28. 10. 2008 | 18:01

jao. napsal(a):

jenomže: já vidle on pěstí do hlavy. Kdybychom přišli s vidlema, myslím že by byli schopní nás ve finále postřílet jak psy. A pak by premiér řekl, že pokud ho bude ještě někdy někdo ohrožovat tak zabije ho i celou jeho rodinu. Dnešní demonstrace síly zbraní v jejich moci nás občany natolik ohromila, že stejně ani neceknem. Takže s těma vidlema bych to tak jednoznačně neviděl...
28. 10. 2008 | 18:01

Lipoltprocure napsal(a):

pane poslanče - úplný souhlas.
A pokud jde o to hlasování ne-senátorů ve čtvrtek skoro se mi zdá, že je výhodné je nechat ho proběhnout. Alespoň to uspíší definitivní pád této vlády definitivní zánik volitelnosti ODS a jejich satelitů - KDU a SZ
28. 10. 2008 | 18:02

Kosová napsal(a):

To Levak:
Tak k tomuto argumentu se nedá co dodat. Hold hrušky s jablkama.
28. 10. 2008 | 18:04

Lipolt napsal(a):

ještě dodatek:
zdá se, že je dobrý nápad Rátha uspořádat krajská referenda k radaru po celé zemi. I za situace, že nejsou upravená zákonem. Myslím, že Obama sám couvne až uvidí masivní odpor Čechů k tomuto projektu a sám to odpíská. A i kdyby ne bude to výraz tichého odporu většiny občanů této země.
Na to by se měla ČSSD soustředit; sílu na to má po krajských volbách!
28. 10. 2008 | 18:08

danny66 napsal(a):

Levaku, ty jsi chudak, hospodarstvi kvetlo jen diky vstupu do EU, a stejnych vysledku by dosahl Milous Jakes i kdyby nic nedelal, nejak ti zoranzovel mozek a ztratila se ti schopnost videt veci objektivne, kup zi byt na Floride a jed za teplem, ted tam zacina sezona, muzete si se Standou udelat paradni Krausovo kakao.....
28. 10. 2008 | 18:08

StandaT napsal(a):

Pane poslanče, věříte, že já se bojím něčeho a někoho(!) úplně, ale úplně jiného, než co jste tu vyjmenoval?
28. 10. 2008 | 18:10

Petr napsal(a):

Polárník: jsi obyčejnej bolševik. Ty také říkali kdo nejde s námi jde proti nám. Jsi obyčejná nula. Projeli jste to na celé čáře a máš jestě tu drzost tady někoho nálepkovat a urázet!!!
28. 10. 2008 | 18:16

stále rebel napsal(a):

Pro Tomas B.
Použil jsem přívlastek „skalní“, nevím zda to pak platilo i na vás.
ODS je kolektivistická strana s pravicovou rétorikou a politiku chápe spíše jako příležitost užít si své dny moci, než jako správu věci veřejných. Když se před dvěma roky dostala k moci (způsobem sobě vlastním), tak se asi 90 % lidí vyjadřovalo k potřebě reformy pozitivně. ODS dokázala tento potenciál promrhat, otrávit lidi a ztratit nejméně dva roky. To co pokládá ODS za reformy se stejně bude muset předělat.
28. 10. 2008 | 18:18

Jan napsal(a):

Bravo pane Zaorálku. Uhodil jste hřebíček na hlavičku a věřím, že jako zkušený politik si pranic neděláte ze zdejších křiklounů. Je to skutečně obava 2/3 lidí o budoucnost, když vidí jak se někteří zlatokopové na nich napakovali a nyní už potřebují jen jedno - zbavit se jich jako přítěže, která snad jednou po nich bude chtít solidárnost a nedej bože i třeba nějakou zlatku z jejich "těžce vydřených " peněz na léčbu nemoci, na kterou sami nestačí.
Krásný příklad je nyní na Slovensku. Bývalá pravicová vláda uzákonila tzv. druhý důchodový pilíř, kam jsou lidí povinní si spořit na důchod. Včera jsem slyšel na slovenské TV TA3 zprávu, že ředitel toho sociálního úřadu, co má pilíž na starosti prohlásil, že bohužel většina střadatelů asi o své úspory na důchod přišla. Bohužel, tečka. Vláda se snaží dopad minimalizovat a umožnit zbývajícím otevření tohoto pilíře, aby z něj mohli alespoň svobodně odejít a už víc neházet peníze oknem. Jak to dopadne nikdo neví.
Toto je bohužel případ i našich zlatokopů, kteří jsou samozřejmě ODs vděčni za její zhasnutí v 90 tých letech, kdy si přihráli značné finanční částky na své účty a nyní už je trápí jen jedno - aby z těchto poctivých peněz nemuseli odvádět daně a platit snad někomu potřebnému léčení. Proto si dali strop a odevzdávají podobnou částku jako učitel, nebo zdravotní sestra z průměrného platu.
28. 10. 2008 | 18:22

alka napsal(a):

Pokud to anglické slovo přepisujete do češtiny jako mítink, tak byste měl opravit chybu - správně je "mítincích". (Míting, kde by se g měnilo v z není česky správně).
28. 10. 2008 | 18:26

Pocestny napsal(a):

Leváku, vy hýkáte jako ten bolševický televizní adjutant a dobrovolný hasič mezinjárodní politiky, pan Lubomírek.....

Hýkáte hezky, zrovna v době, kdy se konečně ukazuje v Británii, kam vede deset let v socialismu "řízeného dluhu a trvalého růstu",
v době, kdy se konečně školství zbavuje bolševické kurately zpolitizovaného státu, aby učitelé konečně dostali to, co jim socan osm let nedal....
kdy se ukazuje, jak je "dobré" mít "přiměřené dluhy" na obrazu cewlého Balkánu, Ruska, Turecka, Rakouska a Belgie, kdy čekáme, jestli stejně jako Iceland dopasne i Maďarsko a Rakoéusko, abychom se svezli s nimi.

Jak jistě souhlsíte ws Milošem Zemanem, politika má na ekonomiku vliv pomalý a zpožedný efekt je často sklizní těch, kteří nezaseli.

Tak to Zeman měl po osmi letech snažení jiných "vstoupit" do NATO a přihlásit se do EU, tak to slízne po roce či dvou evropská pravice to, co tu eurosocan páchal minulých osm let "rudé Evropy".

Je příznačné, že se nás Francouzi snaží zbavit opět, když oni jsou ve zmatku daleko větším, než my a narozdíl od nich zatím nemusíme skrze eurobuzeraci řešit své vlastní zadělané rudé podvlékačky.
28. 10. 2008 | 18:28

Karel napsal(a):

TO p. Zaorálek - Celkem souhlasím.
Neudivuji mě nevěcné a nenávistné příspěvky skalního jádra ODS. To dobře popsal ve svém příspěvku mimo jiní třeba autor pod nickem JAN.
Někteří ODSmani pochopili, že dál nemohou tahat lidi za nos, a proto zuří, což je přirozené. Forma je horší. Je to volání místo po konsenzu po konfrontaci?
28. 10. 2008 | 18:33

Petr Dvorak napsal(a):

Dr. Cvach ceske politky, bezpecnostni riziko bolsevictejsi nez bolsevici v podpore imperialnich ambici Ruska, jaksi zapomnel ze krajske volby vubec agendu radarau neobsahovaly. Znalosti dr.Cvacha o mezinardoni politice jsou tak urovni konferencni turistiky, je to ukazkovy pripad tabula rasa. Typicky socan nikde nikdy poradne nepracoval, temer nicemu nerozumi, proto dela politiku u socanu, jednooky mezi slepyma kralem.
28. 10. 2008 | 18:34

Tichý napsal(a):

Názory na vládu, na program vlastní strany,
atd., to všecko je normální. Nenormální je vaše arogance a populismus, s jakým to prosazujete. Nepracoval jste v Restaura- cích jako pan Paroubek, takže ten návyk vedoucího provozu jste tam nezískal, ale je škoda, že přesto takto vlastně škodíte straně, která by měla být soc. demokra-tická.
ODS jistě nelze označit za slušnější -ale
to je právě ta tragedie, že se tu střídá jedno hulvátství s druhým a dialog není
žádný. A to nejhorší - paktování s komunisty, vždyť pan Paroubek prohlásil, že by se spojil třeba s Marťany !
28. 10. 2008 | 18:35

Pocestny napsal(a):

Rád bych panoše Lubomírka viděl jako osobu, která je schopna služby, o kterou se uchází, leč jeho renomé diplomata a proslulost osobní v širém světě nestačí, aby u jednání státnického u stolu posluhoval.

Všichni pamatujeme pana Kavana, víc ostudy vůkol a vůbec už od socana snad nezažijeme, i když panoše je také kapitální... kus.
28. 10. 2008 | 18:35

Petr napsal(a):

Pocestný: 1.1.2008 prohlásil V.Klaus, že žijeme v nejlepší ekonomické době a blahobytu, a protože správně říkáte, že opatření které se udělá ted má vliv až třeba za 2 roky. Znamená to, že Klaus chválil vlády ČSSD.
28. 10. 2008 | 18:36

nnn napsal(a):

smutné je, že ta bezbřehá sprostá arogance je nejen v ODS ale i v ČSSD a dalších stranách
28. 10. 2008 | 18:39

Větro napsal(a):

A ještě k Obamovi, u nás se pořád píše že Obama je pro radar, ale proč to nenapišou přesně co Obama prohlásíl .
Prohlásíl že je pro radar , ale pokud se prokáže, že radar je funkční spolehlivý a má svůj učel . takže tak jasné to stou podporou není a navíc pro Obamu velmí chytrá odpověď.
28. 10. 2008 | 18:39

Topol napsal(a):

Na komentářích p. Zaorálka je i přes jeho občasný populismus dost pravdy.
28. 10. 2008 | 18:40

Ko napsal(a):

To Petr:
Nepochopil jste, p.Klaus chválil především a hlavně a jen sebe
28. 10. 2008 | 18:42

Petr napsal(a):

Petr Dvorak: proti němu jsi obyčejná nula. Zaorálek, kterému nesaháš ani po kotniky má v kraji stabilní podporu přes 40%.
28. 10. 2008 | 18:42

Pocestny napsal(a):

Ano, vrchol severomoravské provinciality, drrrban v Dé Dur, televizní politruk a komouš normalizační, subspeciae Fanatica,

to je ten pravý element na neustálé štvaní proti skupině obyvatelstva, Pepíček Stalinek, to je přirozený talent na dzerdžinizaci české policie, to je ten pravý mluvka na podobná témata.

Stěkejte, vlčáci, kousněte si čeho urvete, ale brzo bude hlad, sami požijete vlastní medicínu, vše tohle štvaní se proti vám otočí.
28. 10. 2008 | 18:42

Petr napsal(a):

pocestný: jedinej kdo tady štve jsi tady ty. 13:0, 23:3.
28. 10. 2008 | 18:47

stále rebel napsal(a):

Pocestný zase místo po sedativech sáhnul po klávesnici.
28. 10. 2008 | 18:50

franci napsal(a):

Díky Pane Zaorálku za komentář.Držím palce!
Je třeba se už konečně zbavit té zločinecké organizace jménem ODS.
28. 10. 2008 | 18:55

Pocestny napsal(a):

Zoufalý socane, až prohlédneš, jakým způsobem tu "rostlo HDP" až pochopíš, že bez ohledu, jaká parta klaunů tu pobíhá, to vše ty zatáhneš, protože nejprve se vždy zachraňují ti, kteří práci dávají a financují a až potom ti, kdo jí dostávají a vykonávají, protože je to přirozenost systému, pak pochopíš, že jsi obětí makrokupeckých žvástů, které krmí statistiky, ne však tebe, pak, příteli, třeba pochopíš, že obchodník pro sebe vezme cca 15% z ceny, kterou ti uloží zaplatit, zatímco stát ti sebere polovic, aby ani zdaleka nedodal to, co soukromník, to, že pouze trh, do kterého se stát nemontuje různými podporami, slevami na dani a podobnými nesmysly, které jen tahají další zdroje ze státní kasy funguje správně a že co stát komtroluje, nemůže zároveň produkovat nebo vlastnit.

Pak možná pochopí, že pokud se má přerozdělovat mezi občany, nemůže toho třetinu spotřebovat stát, aby zbytek posunul.

Pak možná pochopí, že ten pravý socialismus je v pravidlech komunity a kraje, kde se ví, kdo může pomoci a kdo tu pomoc potřebuje, ale na úrovni státu se musí hospodařit, ne mrhat a živit milion lidí, které má živit někdo jiný- ten, kdo je potřebuje.

Pokud lékaře a učitele nezaměstnává stát, neměl by jim ani určovat platy...atd.
28. 10. 2008 | 18:57

Bobeš napsal(a):

Ve spoustě slov p. Zaorálka zapadlo to hlavní a podstatné: Pohoršuje se nad tvrzením, že "20% voličů stupidně volí extremisty a 30% je infantilních". Ve skutečnosti to je a hlavně bude ještě daleko horší! Je totiž dokázáno, že lidé s nižším IQ mají více dětí! Je strašně jednoduché zaujmout hlupáky, mnohem těžší je oslovit vzdělané a myslící. Proto budou Zaorálkové a Paroubkové tohoto světa vždycky vyhrávat, ale je povinností všech zodpovědných nikdy nepřestat bojovat proti této lůze bojovat...
28. 10. 2008 | 19:00

jarpor napsal(a):

Pane poslanče Zaorálku,

To, že máte jiný nároz na radar, na zahraniční politiku, na Evropskou unii, to bych ještě překousl.

Dnes jste poprové zabrousil někam jinam : Bakala, byty, jeho dům.

Vážený pane poslanče,
s jídlem roste chuť. Vyhráli jste volby, tak "zatočíme" s odpůrci jako v 48 ?

Poslouchal jsem Vaše vystoupení v parlamentu při snaze sesadit vládu.
Poslouchal jsem Vaše vystoupení v rozhlase, kdy aféru Kundera a její ozvuky v zahraničním tisku jste dal do souvislosti s vládní politikou.

Dnes je význačný den, den vzniku Československa. Ne, nebudu patetický, ale pane poslanče, kdo seje vítr, sklízí bouři !

Dnes ještě jste nenapsal : Pryč s tou zbohatlíckou pakáží. Soudím, že to nebude dlouho trvat a napíšete to. Jako politik totiž začínáte hrát na ty nejspodnější pudy společnosti.

Ty vidle si zasloužíte především Vy !
28. 10. 2008 | 19:00

Jiří Bizoň napsal(a):

Blahopřeji k dosavadním
úspěchům ve volbách.Prosím jenom,
abyste rozumně pokračovali při
sestavování krajské rady.
Pokud chcete spolupracovat s KDU ČSL, přečtěte si článek slečny
Adamcové o svém otcia pokud budete mít možnost, zjistět kdo stál v pozadí "Kafilerie" v Hlučíně.S úctou J. Bizoňstained
28. 10. 2008 | 19:04

Petr napsal(a):

Jarpor: nic takového jsem tam nečetl. Jsi trapnej psát o tom že Zaorálek je jako komunisté v roce 1948
28. 10. 2008 | 19:06

Bessy napsal(a):

Ať čtu ten článek jak chci-je skutečně levej-
věta o vidlích mi připomíná výstřel z Aurory-Ne- pan Zaorálek není soc.dem. ale normální komunista.Článek je ukázkou předlistopadové agitky- Pán Bůh s námi./ a jen tak mimochodem-"Petr"- jiné než ty ubohé urážky nemáte?Tady to na "aktuálně nikdy takhle nechodilo- i to se změní?/.
28. 10. 2008 | 19:12

PatientO.T. napsal(a):

Pane Zaorálku, o panu Bakalovi a OKD jste napsal mnohé. Mohl byste nám pro úplnost sdělit, PROČ vůbec byly zmíněné byty prodány a KDO ze sociální demokracie je za prodej a špatně vypracované smlouvy zodpovědný (spoléhat se v daném případě na neprokazatelný Bakalův slib může jen člověk úplně blbý nebo naprosto zkorumpovaný)? Děkuji za odpověď.
28. 10. 2008 | 19:14

Petr napsal(a):

Bessy a co je na tom komunistického? To že má jinej názor. To že si dovolil kritizovat aby tak dúležité rozhodnotí ohledně radaru nepřijímala staré složení Senátu?
28. 10. 2008 | 19:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých komentářů, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi. Stejně tak jsem smazal text, který byl zvýrazněn na úkor ostatních příspěvků, tedy napsán celý velkým písmem.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 10. 2008 | 19:17

Petr napsal(a):

Bessy:sama jsi ubohá modrá fanatička
28. 10. 2008 | 19:19

Pocestny napsal(a):

Kdy už místním triviálům dojde, že vláda jset erárním klíštětem na zádech hospodářů, že jediné, co řídí je krvesaj jedinců (nás všech, socanů i občanů), ze kterého živí své trubače, trubce a dělnice v oranžovém včelstvu.

Kdy už jim dojde, že pokud chtějí potírat Dalíka, nesmí mít svého Tvrdíka, Dimuna, Němce a jiné kašpary na špinavou práci,

že se pan premiér nemůže kamarádit ani s komunální galerkou, mafií a spodinou, zvláště když to samé vyčítají princi nástupci našeho Krále Ubu Proseckého.

Pokud jsou socané slušní lidé, tak nemohou myslet substituci Palase, Emmerové za hejtmany stávající vážně, zvláště, když je Pan Vrchní vyrazil od pípy, jen co do lokálu nastoupil.

Kdybyste nebyli banda hlupálů, tak Švejnar dávno gumoval tu smečku podržtašek Velkého Vezíra jako jediný socanský předseda, který by v Praze nedostal u voleb kartáč, jaký Pan Vrchní dostane, jakmile se odváží kandidovat.

Pokud se bezbolestně chcete zbavit pingla, donuťte ho v té Praze kandidovat, už se všichni těšíme, až se nám kluk vrátí, my si ho podáme hned v kampani.

My mu, narozdíl od vděčných straníků, toho Kočku neodpustíme.
28. 10. 2008 | 19:22

jarpor napsal(a):

Stejskal

Je to poprvé co jste mne smazal. Beru. Nebudu používat slovo blbý ve spojení s člověkem, který píše, že jsem trapný.

Hezký sváteční večer

P.S.
Nemáte to lehké...
28. 10. 2008 | 19:24

Petr napsal(a):

Pocestny:13:0, 23:3
28. 10. 2008 | 19:26

Stařík napsal(a):

Je staré heslo - Když se naučíš pořádně lhát, tak ¨kam se s.... každá pravda.Ale nesmíš se ve svých projevech splést. Pak je s Tebou konec.... A sliby a lhaní jsou základním kamenem veškerého dění v politice, ať yleva nebo s té druhé strany.
28. 10. 2008 | 19:26

Tomáš Fuk napsal(a):

Co je to za lidí, kteří zde křičí proti slovům poslance Zaorálka, který pouze odráží pro mnohé nepohodlnou objektivní pravdu? Všem doporučuji si vyhledat na internetových stránkách rozhlasu dnešní pořad Radiožurnálu "Host Radiožurnálu", kterým byl člověk, kterého si nesmírně vážím, pan Zdeněk Mahler. Poslechněte si co říká o Masarykovi a o tom jak jsou dnes naplňovány jeho odkaz a zásady. Je to poučné, pánové křiklouni, zejména pro vás!!! Lid této země je opravdu výše než ti, kteří mu vládnou.
28. 10. 2008 | 19:37

Zuzka napsal(a):

Levák v 17.58 - moc pěkné, bavím se. Díky a hezký večer.
28. 10. 2008 | 19:38

Čochtan napsal(a):

Vidle říkáte pane Zaorálku ?
To vypadá jako dobrý nápad ! Nechcete s Paroubkem přijet na návštěvu ? Já bych si ten váš nápad rád vyzkoušel.
28. 10. 2008 | 19:42

malma napsal(a):

jarpor:
..váš problém je ale ten, že vy jenom něco zaorálkovy podsouváte; nejste schopen adekvátně reagovat na trefně a dobře formulovaný článek...tak aspon strašíte...
charakterní diskutér by aspon přiznal pravdu,ač by mu nebyla k srsti...ale to u příznivců především ODS nelze očekávat
28. 10. 2008 | 19:43

seo napsal(a):

Podkopáváním vlády, která vzešla z legitimních voleb je podkopáváním fungování tohoto státu. A argument, že je vláda založena na přeběhlících je argument opravdu ubohý. Pokud máte sílu tuto vládu položit, tak to udělejte. Pokud ne,(což se prokázalo) tak se laskavě uklidněte ve svých závěrech o tom, zda tato vláda má nebo nemá mandát. Evidentně má.
Pokud se vláda rozhodne schválit radar, je to její právo. Vy zas máte možnost jej v parlamentu zastavit. Pokud to nedokážete, je to jen a jen slabost nebo nechuť ČSSD, nikoho jiného.
28. 10. 2008 | 19:51

dříve ruda napsal(a):

pane Zaorálku:

víte, volič to má těžké. Na jedné straně ODS jak jste ji popsal a na té druhé vy. Mafie kontra hloupost. To pak jeden neví.
28. 10. 2008 | 19:52

jarpor napsal(a):

malma

"zaorálkovy" ... Velké Z a i místo yppsilon si dovolím poznamenat.

Jestliže pan Zaorálek soudí, že pan Bakala postupuje s byty v rozporu se zákonem a že nabyl peníze na stavbu svého obydlí opět v rozporu se zákonem, nechť vláčí "elitu" v souladu s trestním zákonem.
Jinak je to hraní na závist.

Straším ? Ne, jen očekávám, co můžeme očekávat ...

Váš obdiv k pravdě ve větách pana Zaorálka Vám brát nehodlám...

Hezký večer
28. 10. 2008 | 19:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, američani tady měli být už od pětačtyřicátého a ušetřili bychom si pár desítek let front na banány a hajzlpapír, a ne jenom nějaká polní kuchyň či radar, ale pořádná base. Tam kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze., modré přilby umí akorát Srebrenicu.
Pro ty zapomněli zde:
http://www.rezek.biz/skl.htm
a volit můžte zde, je to přímo od bejvalejch rudejch...
http://warnet.ws/news/25030
http://komap.net.ru/2008/09...
28. 10. 2008 | 20:03

Vico napsal(a):

U Zaorálka raději nediskutuji.Řve se tu, jako v sektoru vyhrazeném pro sparťanské vlajkonoše. Je však zajímavé, jak u některých padají masky salónních gentlemanů. Jarpor místo svého obvyklého "přeji hezký den" je tentokrát konečně upřímný a kyne na rozloučenou vidlemi.Oj,oj.
28. 10. 2008 | 20:06

pozorovatel napsal(a):

..pane poslanče jste populista, lhář a škodíte této zemi...v případě, že v čele té sebranky budete Vy a pan Paroubek s radostí si koupím i chromované vidle
28. 10. 2008 | 20:13

pozorovatel napsal(a):

to wbgarden
...naprostý souhlas a nemuseli bychom číst stupidní bláboly bolševických poslanců typu Zaorálka a Paroubka...,kteří se nastydí spolupracovat s KSČM
28. 10. 2008 | 20:18

Jan Novák napsal(a):

Nevím co dělá pan Bakala, ale v Teplicích firma spoluvlastněná panem Bendou/Váš spolustraník/ sociálně potřebné z bytů rovnou vystěhovala na ulici. Takže co Vy na to?
28. 10. 2008 | 20:21

Borůvka napsal(a):

Ten Bakala,to je ale mizera, takových prachů má a dokonce si staví barák.To fakt přehnal,to bude pěkný kvítko.A ta Zagorová,pěkná holka,ale ona bere ročně 400000 tisíc,půl milionu. Nepřipomíná vám to něco,vážení?
28. 10. 2008 | 20:21

Radek napsal(a):

Je zajímavé, jak se problematika radaru nafukuje. Zajímalo by mě, jestli by čelní odpůrce radaru v případě, když by byl radar odmítnut a irácká bomba spadla - byl ochoten dát hlavu na špalek - za to že kvůli němu proti bombě nebyla obrana? Jinak myslím, že se vox populi přeceňuje - je snadné být populistou - zeptejte se lidí, zda chtějí platy a důchody zvýšit a zároveň daně snížit? Každý odpoví, že ano. A zeptejte se ho, zda chce zdravotnictví zadarmo a je za to ochoten platit vyšší zdravotní pojištění - začne se ošívat. Stejné je to s NATO - každý chce od NATO ochranu - ale něco pro NATO obětovat - to už ne (vím, že radar je americký - ovšem brojí se proti radaru, ne americkému radaru).
28. 10. 2008 | 20:30

jarpor napsal(a):

Vico

Mýlíte se. Žádná maska nepadla. Jen jsem ty pomyslné vidle zdvihl, jako pan Zaorálek a možná i tak trochu kvůli dnešnímu dni ...
A pak mi přišlo nepatřičné přát autorovi něco hezkého.

Vidlemi se nekyne. Těmi se buď pracuje, nebo hrozí. Já nezačal hrozit ...

Hezký večer
28. 10. 2008 | 20:31

Radek napsal(a):

Iránská, samozřejmě ;-]
28. 10. 2008 | 20:31

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat to základní heslo všech socanů vcelého světa: Kdo ví ,umí a má víc než já, je zaručeně pěknej lump.....
28. 10. 2008 | 20:33

LeeuwerikCZ napsal(a):

Pane Zaorálek,

Rád jsem si přečetl vaše názory. Chápu je, ale nesouhlasím s vámi. Bohužel politika Sociální demokracie není a nebude mojí politikou.

L.Skrivan
28. 10. 2008 | 20:39

RUMCAJS napsal(a):

Socialistický čípek Zaorálek neví, že my duchem mdlí už dávno víme, že jedinej kdo to ds náma myslí dobře, je přece Paroubek s Kočkou.Takže Lubošku buď v klidu !

Karle, už je mi líp. Můžeme se shádat do krve!
28. 10. 2008 | 20:44

pozorovatel napsal(a):

...nejvíce se těším na bíle ksichty Zaorálka s Paroubkem až pojedou do USA k Obamovi odmítnout radar...,větší komedii si ani nedovedu představit....a jen, tak mimochodem o obraně země rozhoduje vláda, kterou jsme si v řádných volbách zvolili a né lid této země v nějaké referendu, jak se nám pane poslanče snažíte namluvit...nebo si snad myslíte že socky, které Vám daly hlas ve volbách mají rozhodovat o obraně této země...pokud ano, tak to pánbůh s námi...naprosto nám stačí, pokud by jste Vy byl ministrem zahraničí
28. 10. 2008 | 20:50

zdesta napsal(a):

Jsem překvapen množstvím expertů,kteří tu deklarují prouritní důvod proč volby dopadly tak jak dopadly.Při takovém množství lidí odhadovat důvody každeho jednotlivého voliče, je poněkud odvážné.Lze jen konstatovat,že ODS není v oblibě.Na tento fakt, si musí táto strana odpovědět sama. Výměna Béma za Topolánka to nebude asi to pravé ořechové.Jsem ohledně nějaké katarze v této straně dost skeptický.
28. 10. 2008 | 20:58

Pavel Brož napsal(a):

Pane Zaorálku vy si myslíte, 6e to umíte lépe.
Bojím se, že příležitost už byla.
28. 10. 2008 | 20:59

stále rebel napsal(a):

Pro pozorovatel.
Vy jste komik, píšete:

„a jen, tak mimochodem o obraně země rozhoduje vláda, kterou jsme si v řádných volbách zvolili“

Kdy jsme si zvolili vládu, že si nepamatuji!
28. 10. 2008 | 20:59

zdesta napsal(a):

Překlep-omluva...Prioritní
28. 10. 2008 | 21:00

Radek napsal(a):

Zajímavý je postřeh o tom, že Bakala vystěhovává sociální nájemníky. Neměl by to snad být stát, kdo se stará o sociální případy? Proč tuto povinnost přenáší na majitele domů? Ti, kdo si myslí, že majitelé domů jsou jen Bakalové, těm bych rád předestřel představu: Zdědíš dům s nájemníky. Jistě okamžitě všem snížíš nájemné a budeš na opravy domu doplácet, že? Je totiž rozdíl přemýšlet o svém majetku a nebo o majetku "těch boháčů" :-)
28. 10. 2008 | 21:02

Jan napsal(a):

Pozorovateli,
nechápu proč by se měl radar jet odmítat do USA. O tom nerozhoduje vláda, ale parlament - musí být přijat zákonem. A zákony se každou chvíli mění. Myslím, že bylo jasně řečeno, že pokud bude radar protlačen s tak malým rozdílem, že o něm vlastně rozhodnou přeběhlíci, pak bude na místě přijmout opravný zákon. A ten se přijme po řádných volbách a tedy jak vy chcete většinou, řádně a v parlamentu. Jen to bude s ostudou, které by se dalo vyhnout.
28. 10. 2008 | 21:03

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi
To je fajn že už můžeš do práce . Hlavně aby nás to moc nestálo .Doléčíš to v provozu .Doba je zlá .
Mimochodem moc jsi tomu nadávání dneska nedal .
Ahoj , tK
28. 10. 2008 | 21:04

pozorovatel napsal(a):

to stále rebel.
...jste nějaký detailista né...prostě jsme zvolili stranu, která tu vládu sestavila, jak sestavila...a Vy ani já do otázek bezpečnosti země nemáme co kecat..buďte pozdraven
28. 10. 2008 | 21:04

vlk napsal(a):

Není sporu o tom, že v řad ě věcí má Zaorálek naprostou pravdu.
Je z drzostí největších, jestliže senát si rozhoduje , ještě v poslední křeči, už neexistující většinou rozhdovat o smlouvě, která velkým způsobem zavazuje tuhle republiku. Jen a jen to ukazuje na duševní bídu současných majitelů klíčů.
Ovšem zůstanu li u radaru, bylo by pro mne daleko přijatelnější,kdybych byl v kampani soc dem zaznamenal jasnou pozici ohledně radaru.Napříkald jasné a transparentní NE.na bilboardech. I přesto, že já osobně preferuji ANO. Kdy jsem očekával,že ono nekompromisní Ne zazní zcela určitě, bylo týden před druhým kolem senátek.Nezaznělo. Jakkoliv to byl jasný marketingový tahák.
Nakonec nebyl třeba. Neobliba současné vlády a míra drzosti, hrabivosti, aroganc e a stupidity, kterou deněn předvádí, to nakonec obstaraly s ami. I bez jasného postoje soc dme k radaru.
Takže prmiňte,a le já si pozicí vaší strany nejsem vůbec jistý. A místo zdejšího zoufání -kdo vám brání zkusit v senátu obstrukci, jakkoliv to , při existující většině nebude snadné.ale máme, do vypršení mandátu současného senátu před sebou čtyři pracovní dny. to by bylo , aby s e něco nenašlo.
Bakalu bych do svého blogu, já, na vašem místě , vůbec netahal. Jednak tam nepatří a jednak Bakala je ,a lespoň pro mne, symbolem podnikatele, jak si jej představuji. Přišel po převratu sem jako mladý kluk a využil možností. O dost jinak než jeho generační d ruh Kožený. A jestliže pro vás není Bakala vhodnou elitou, pro mne osobně ano. Vybudovla , z ničeho , skvělou soukromou firmu,kterou za velký peníz proadl. A peníze dalšímpodnikáním, s přijmutím osobního rizika dále rozmnožil. není o něm známo, že by někdy byl napojen na podnikatelsky na státa jeho zakázky. Jak s e tomu hojně, u ostatních příslušníků elit děje nyní, ale za každé zpředchozích vlád , včetně,vaší dělo a děje. a že si staví barák za stopadesát mega? jeho věc. Nezávidímmu jej. prostě - umí. Ale srovnám li elitu, kterou si pozvena křest své knihy váš předseda, pak věřte , ž e Bakala mi imponuje v každém ohledu daleko více než Ďuričko nebo někdo z Kočků. Jeu něj totiž vyloučeno, aby se někdy někd e s někým vsázel o to,kdo máu sebe více hotovosti. onji nejspíš nepotřebuje.U něj platí jeho jméno. Bez doprovodu pistole. Kéž by tohle byl běžný standard pro většinu obyvatel.A zejména politiků. Aby platil jejich nezpochybnitelný osobní kredit.
A ještě drobnost. je tu obecněznámo, že mi konvenují soc dem myšlenky a vidění světa. Leč pane zaorálku ijá jsem volil protestně . protestně proti téhle drzé a sprosté vládě. A jsme připraven volit prostestně kdykoliv a proti komukoliv. Hlas můj a celé naší rodiny není pro nikoho bianco ani na věky. Jen někomujej dámeo něco snáze než jinému. Nepřeceňujte výsledky voleb. Těch, kteří chtěli v skutečně volit jen a jen sociální demokracii bylo nejspíš dost nepatrné množství. Drtivá většina vašich halsů jsou nespokojení.
28. 10. 2008 | 21:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane Jarpore, ono to bylo trochu složitější. Vaše poznámka inspirovala pana Petra k dalšímu, tentokrát nijak nezakrytému hrubému výpadu. Takže jsem Vás smazal oba ;-)
28. 10. 2008 | 21:24

vlk napsal(a):

Rumcajs

víš co?Vezmi dańové zákony,ty poslední za soc dem a porovnej s tím paskvilem od současné vlády. Zejména v části Zdanění právnických osob.
Až to zvládneš, tak s e zas e vra´t a diskutuj. Za předpokladu že:
a- budeš střizliv
b-že pochopíš přečtené

zvláštní pozornost věnuj daňové uznatelnosti úroků z úvěrů, nákladů na lesing, tvorbě rezerv,daňové uznatelnosti odpisů. A najdeš tamještě pár dalších věcí. Hodně poučné čtení.
28. 10. 2008 | 21:25

RUMCAJS napsal(a):

tK:
Buď v klidu Karle. Já ne těch různejch daní zaplatím tolik, že kdybych se nemusel dělit s Tebou, tak si můžu udělat několik endoprotéz, celou hubu ze zlata , k tomu transplantaci jater a ještě by zbylo na pívo.

Hele nevíš co Vlk? Tak dobře mi zase není, abych Ty jeho ságy dočetl dokonce.
28. 10. 2008 | 21:28

jarpor napsal(a):

Stejskal

Díky za vyjádření. Již jsem se vyjádřil, nemám s tím problém ... :-)

Hezký večer
28. 10. 2008 | 21:31

Tupelo napsal(a):

Dobry vecer p. Zaoralku, gratuluji k peknemu vysledku voleb a ne aby vam to stouplo do hlavy - budete se muset jeste hodne ohanet ;). Drzte se jineho politickeho stylu nez jaky predvadi ODS a nejpozdej za rok a pul budete na dobre ceste zvitezit i ve volbach parlamentnich. Jo a jeste poznamka, osobne si myslim ze byste se meli zdaleka vyhnout jakymkoliv koalicim s ODS, lide jasne ukazali ze chteji zmenu.
Co se tyce radaru, Rathuv napad s krajskymi referendy povazuji za dobry, ale nejak mi chybi jednoznacne oficialni stanovisko co bude CSSD delat v pripade ze ODS (formou pozitivnich a negativnich motivaci) silou prosadi schvaleni smlouvy. Kdyz uz je mimo soucasne vedeni ODS, mozna byste meli sve stanovisko dostatecne durazne sdelit americke strane, jak napsal nekdo nahore, je mozne ze pokud USA uvidi proti teto zakladne odpor lidi (v referendech) spolu se stanoviskem CSSD, sami od protezovani teto zakladny v CR ODStoupi. :)
28. 10. 2008 | 21:35

Kozlík napsal(a):

Pan Zaorálek evidentně nezvládá pocit, že kecy skončily a teď budou mít oranžoví tzv. hejtmani 4 roky na historické znemožnění. Už podle některých jmen (např. Emmerová) se směju předem.
28. 10. 2008 | 21:36

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano pane Zaorálku! Ivan.
28. 10. 2008 | 21:37

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Na to všechno máme daň. poradce.
Ale přesto:
- nikdy mi nešlo na rozum, rozdíl mezi leasingem a odpisem (daňově) Dle mého zvýhodnění leasingovek.

- úrok.. o žádné změně nevím

- odpis.. týkalo se hlavně aut. To mám na háku.

A bude hůř Vlku. Sečti si co naslibovali socani jenom na krajích a musí Ti být jasné, že den daňové svobody padne tak zhruba na Silvestra.
28. 10. 2008 | 21:40

Kozlík napsal(a):

28. 10. 2008 | 21:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Nazdar Vlku,

nahlédl jsem do mě zakázaných stránek socanských misálů a ejhle - zjištuji,že Vlčkovi imponuje přítel mé dcery ,pan Bakala.Dokonce osvětluje princip své náklonsti,resp tolerance.A vysvětlení je pro mě positivním zjištěním.

Jen se bojím,že po změně politické representace (socani za ODS) budeš výt o něco hlasitěji.

Takže nazdar Vlku.Ivan.
28. 10. 2008 | 21:47

Stařík napsal(a):

nemějte mi za zlé, že se ještě ozývám,ale v minulé příspěvku jsem nemohl.
Poznal jsem v posledních dnech člověka,který nám nenabízel nemožné, nemá někde v Italii vilu a jachtu. nebyl jen tak na výletě na Mount Ewerestu, neříkal o nás že můžeme být politicky stupidními lidmi, nelítá na výlety vládnémi letadly, ale bydlí ve svém domku v Rožnově u Českých Budějovic .A měl prosbu, abychom se starali o naše šumavské lesy a dostali jsme malý květáč se semeny šumavského smrku¨ a jet-li přece jen má nějaký problém, jeho osmiletá práce ve funkci hejtmana Jihočeského kraje odpovídá, že je to dobrý člověk.
Je to RNDr. Jan Zahradník.
Nebyl by vhodným kandidátem ?????
28. 10. 2008 | 21:48

Jan napsal(a):

Kozlíku, ono to na tom Slovensku vypadá spíš takto : Bývalá pravicová vláda uzákonila tzv. druhý důchodový pilíř, kam jsou lidí povinní si spořit na důchod. Včera jsem slyšel na slovenské TV TA3 zprávu, že ředitel toho sociálního úřadu, co má pilíž na starosti prohlásil, že bohužel většina střadatelů asi o své úspory na důchod přišla. Bohužel, tečka. Vláda se snaží dopad minimalizovat a umožnit zbývajícím otevření tohoto pilíře, aby z něj mohli alespoň svobodně odejít a už víc neházet peníze oknem. Jak to dopadne nikdo neví.
28. 10. 2008 | 21:50

vlk napsal(a):

Rumcajs

no víš co,nastuduj literaturu, kterou jsem ti doporučil. Uvidíš sám.

Ivan Hochman
bakala jest přítelem tvé dcery, Safra , safra, umí si vybrat.NA mou věru. Víš Ivane ne,každý, kdo je doleva zcela nezbytně musí být Klement Gottwald. A někteří z nás uznávají lidi, co prostě jsou podnikaví, šikovní a nejdou kriminální cestou. Protože ti jsou nositelem naděje pro každého z nás.Nicméně - elita není synonimem pro bohatý. Elitou , plně s e rozvnající Bakalovi je pro mne napříkald paní primářka zezulová. Ba dokonc e větší. Třeba proot, že její elitnost jsem technicky schopen, na rozdíl o Bakalovy, zopakovat. Přesto strach,možná sobeckost, mi brání tak učinit. Být Bakalou by dalo méně práce. Ted yv přeneseníém slova smyslu.
o tomhle jsou elity. Hlídejme si je, pěstujme si je. Bakaly i paní primářky Zezulové.

stařečkovi
jo te pán neí špatný. Ale slyšel jste někdy , v souvislosti s jeho osobou o někom, komu se u vás v kraji přezdívá , tuším, kníže? Zkuste se poptat. možná leccos uvidíte jinak.
28. 10. 2008 | 22:00

jj napsal(a):

otevřeně řečeno, doufám, že p. Zaorálek to nemyslí doslova a až se dostane k veslu, tak bude rád, že tu černou práci na radaru, omezení deficitu a zdravotní reformě udělal někdo za něj. Jinak potěš pámbů.
28. 10. 2008 | 22:06

stále rebel napsal(a):

Pro Jan.
Není potřeba chodit na Slovensko.
Taky jsem spořil a například na důchodovém připojištění, kdy jsem využíval jak státní podporu, tak možnosti odpočtu, to bylo ročně 6 + 12 tisíc, tak tam již nějaké peníze mám.
A díky odesácké inflaci, někde kolem 6 – 7 %, o to budu pomalu přicházet.
U jiných forem spoření je to stejné nebo ještě horší.
28. 10. 2008 | 22:09

Petr napsal(a):

Ten Zaorálek je fakt "kádrový materiál"...
Z toho, že by tento kovaný soudruh měl jednou - nedej bože - vést českou zahraniční politiku mně jímá hrůza.
28. 10. 2008 | 22:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem hrubě urážlivý text (hanlivé komolení jména), který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 10. 2008 | 22:12

JC napsal(a):

Není divu že ODS prohrává - dělá nepopulární opatření.
Co ovšem pane Zaorálku nikdy nepochopím, jak jste to s vaší populistickou politikou mohli v parlamentních volbách projet vy ?
Nechcete nám to analyzovat ?
28. 10. 2008 | 22:13

Ptakopysk napsal(a):

Kromě napadání a populistických výlevů jsem se moc nedozvěděl. Co bylo vlastně smyslem článku, pane Zaorálku? Promiňte, jsem jeden z těch politicky stupidních voličů...
28. 10. 2008 | 22:39

RUMCAJS napsal(a):

Trochu mi klesla horečka a tak jsem našel sílu dočíst, co jsi tu stvořil Lubošku.
A víš co se mi vybavilo ?
Muzikál Starci na chmelu a jeho záporný hrdina, slizoun Honza.
Úplně Tě tam vidím.
Taky doufám, že slizounům jako byl Honza, bude jednou odzvoněno, jako v tom filmu.

Kůli tvým sladkým kecům si budu muset šlehnout inzulín.
28. 10. 2008 | 22:46

veverka napsal(a):

Topolánek je vlastizrádce.A ti co tady prosazují cizí vojenskou základnu proti vůli většiny svého vlastního národa jakbysmet.
28. 10. 2008 | 22:48

Ladino napsal(a):

Nektere veci se nikdy nezmeni. Komunismus zustane komunismem, fasismus fasismem, kapitalismus kapitalismem a socialismus socialismem. Levice levici a pravice pravici. Pravice bude vzdy znamenat praci a levice rozdavani. Socialistum se neda verit z jednoducheho duvodu a to ze zkusenosti. Socialisti tu vladli 8 let a nic neudelali.Z pozice koho ted kritizuji??? Kdo jim veri treba jen "dobry den", je jako laboratorni mys, co si misto pro pamlsek opakovane chodi pro elektricky sok.
28. 10. 2008 | 22:48

Tak co napsal(a):

Na ty hloupé a absurdní Zaorálkovi zvratky nelze reagovat asi stejně, jako kdyby měl člověk diskutovat o politice s pětiletým dítětem! Nesouvislé, hloupé a nic neříkající zvratky, seriozní argument žádný a tohle individuum se cpe do vlády!
28. 10. 2008 | 22:52

JC napsal(a):

Veverka je agent-provokatér placený Moskvou.
Doporučuji ignorovat.
28. 10. 2008 | 22:58

Lada napsal(a):

To se mi snad zda. Jestli diskutujici jsou prurezem naroda, tak si fakt snad tu fasistickou ODS jako narod zaslouzime.
Kolik lidi pochopilo, ze nepotrebujeme radar, EU nas poslala do kytek - tu muzou milovat hlupaci co maji radi zavislost na vsem, nepotrebujeme hloupou ODS a CSSD a ostatni parlamentni strany, nepotrebujeme ten vas kapitalismus a ani zadny jiny -ismus, nepotrebujeme stupidni statni aparat s jeho stupidnimi zakony..... Mimochodem, jak se vam nyni libi kapitalisticke znarodnovani? Kdyz to udelal Putin v Rusku a v mensim meritku - to bylo revu.

Rika vam neco SVOBODA a NEZAVISLOST a MIR?

Co jste za lidi? Handrkujte se jako slepice na dvorku a smysl vam unika.

Pan Zaoralek se aspon oproti vam snazi, jako jeden z mala. Ze je holt zatim v CSSD - proste jinou moznost nema. V ODS (parlament) neznam nikoho takoveho,teda jeden z ODS je v senatu.

Omlouvam se pouze tem co pochopili, tem co vidi cil, ostatni.... ale na nich nezalezi - jak sami radi rikaji.
28. 10. 2008 | 22:59

RUMCAJS napsal(a):

Doufám hlodavče, že až na nás vlítnou turbani, že budeš v první línii.

Já Ti věřím, hrdino !
28. 10. 2008 | 23:00

vlk napsal(a):

Rumcajs

už jsi si šlehnul?
28. 10. 2008 | 23:02

Roland napsal(a):

Vážený pane Zaorálku,

pojďme si Vaši kritiku arogance ODS probrat věcně.

Radar: jste proti členství ČR v NATO? Pokud ano, prosím, řekněte to přímo. A zároveň však - odtajněte lidem aternativu ochrany ČR podle ČSSD. Že by ČR sama? Úsměvná doktrína. Že by Moskva? Pokud ano, řekněte to otevřeně, prosím. Pokud ne, musíme také my našim spojencům za jejich ochranu něco nabidnout. Prostor pro radar je, myslím, více než přijatelná cena za kolektivní ochranu našeho státu od NATO, jejíž jsou USA součástí. Jiné chování vůči spojencům je arogance.

Fronty na onkologii? Pane Zaorálku, vězte, nejsou jen tam. Co udělalo 8 let vlády ČSSD pro zlepšení furnkce systému zdravotní péče? Jakou reformu? Kde například zkončilo 82 mld. Kč za prodej Českého telecomu? Ve zdravotnictví? O tom nic nevím. Kam jste nám ty peníze dali? Jsou pryč, viďte pane Zaorálku? Tomu já říkám arogance.

Vaše přiznání, že se ČSSD staví do pozice vůdce lidí, co na jiné chtějí vzít vidle, mě nepřekvapuje. Vaše otevřené přiznání tohoto stavu mě ovšem překvapilo. Takže je nyní jasné: pokud ČSSD v roce 2010 vyhraje parlamentní volby, slušným a pracovitým lidem s odlišným politickým názorem než je názor ČSSD opět zbude jediné: emigrovat. Tady se pod vedením ČSSD už nebudou moci dále cítit bezpečně.

Děkuji, že jste to otevřeně přiznal, pane Zaorálku.
28. 10. 2008 | 23:06

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Ještě ne. Ale tam někde jsem četl, že Ty jsi vymetl celou domácí vinotéku. Tak doufám, že nebudeš výt jako posledně. Bylo to slyšet až sem a náš maltézáček (Timíček)z toho měl málem smrt.
28. 10. 2008 | 23:10

tera napsal(a):

Pane poslanče,

jak tak čtu Vaše články a dívám se na Vaše vystoupení v parlamentu, nedokážu se zbavit dojmu, že se stále více blížíte diskutérům jako Morales, Chaveze a Kastra....

Možná si myslíte, že 100x opakovaná lež se stane pravdou, ale jednání o radaru začala vláda pod vedením ČSSD (tehdy jsem obdivoval její rozhodnost) a je úplně jedno, zda to byly jednání oficiální či technické. Neboť pokud mi chcete tvrdit, že vláda pod vedením Vaší strany jedná s kýmkoliv o čemkoliv, platí desítky úředníků, kteří se tomuto problému věnují, poskytuje mnohdy utajované informace (také bych si chtěl jednotlivé vojenské prostory prohlídnout a dostat další informace) a přitom danou záležitost považuje za zbytečnou a neakceptovatelnou, tak potom dle mého názoru nemá vládnout, protože mrhá penězi daňových poplatníků a možná by to mělo i trestněprávní dopady ?? Takže kde je pravda ?? Proběhly volby, nechali jste si udělat pár průzkumů veřejného mínění a ejhle, najednou, jste největší odpůrci. To je zcela jistě státnické jednání !!!!

K tomu zbytku se raději nebudu vyjadřovat, kdy dojde na třídního nepřítele ??? A nemyslíte nakonec, že toho Bakalu ten barák stojí podstatně více ??
28. 10. 2008 | 23:17

Řeřicha napsal(a):

Roland - ochrana od NATO se podle vás rovná vazalství? Ale ale... A nepleťte si NATO s USA, jste tak trochu mimo.

Fronty nebudou jen na onkologii, máte pravdu. Až se zruší oddělení a celé nemocnice (Úrazovka v Brně). Doufám, že stařenkám z Valašska budete platit vrtulník až bůhvíkam, když jste tak solidární. ;)

Poslední odstavec je roven blábolu. I když - čtu-li podobné výplody, mám opravdu chuť emigrovat.

K textu pana Zaorálka se ani nemá cenu vyjadřovat - nezadá si s existencemi typu Pocestny, Čochtan, RUMCAJS, atp. + pionýr v této oblasti Roland. V hloubce obsahu, smysluplnosti, ba inteligence, moudrosti a objektivity si pan Zaorálek může s těmito velikány podat ruce. Já pro změnu raději emigruji. Při pomyšlení na skutečnost, že na parlamentní scéně dnes již není alternativy, a že si to uvědomuje málokdo z těch, co disciplinovaně háží své nekritické a doživotní úpisy do volebních uren.

Škoda, že tu není více vlků – ve smyslu inteligence a nadhledu, nikoliv politické orientace. Nějaký vlk; klidně volící ODS… Může však vůbec existovat někdo takový?
28. 10. 2008 | 23:24

RUMCAJS napsal(a):

Řeřicho, prosím Tě neemigruj!

Kdo by tu dělal chytrýho ?
28. 10. 2008 | 23:30

vlk napsal(a):

Rumcajs

omyl
pleteš si mne s tchyní.Tu slyšel Timíček, takto chytrý maltézák.
Piju velmi střídmě a hodně si vybírám.A nekradu Mance klíče od špajzu.
28. 10. 2008 | 23:36

Henry napsal(a):

Prima článek, ...už dlouho jsem se tak nenasmál.
28. 10. 2008 | 23:43

Pocestny napsal(a):

Řeřicho. kupte s oikonomem vlkem Iceland a založte tam Svobodný Socanistán....

můžete tam společně výt na vlastní menses...
U muži mívají své dny, že...
28. 10. 2008 | 23:44

Martin napsal(a):

Jestli ODS se pokusi protlacit radar Senatem ve ctvrtek, tak mozna opravdu je cas premyslet o nove defenestraci a jestli nepujde v Senatu, tak mozna v Senatorskych kanclicich kazdeho podvodnika. Samozrejme s navezenou kupou hnoje pod oknem, aby se hosikum nic nestalo a nestezovali si na ublizeni na zdravi ci jine nezakonne jednani.
28. 10. 2008 | 23:50

tata napsal(a):

pane jarpor

Já se většinou u pana Zaoralka,PAROUBKA,nezapojuju, většinou sou to nelítostné boje podle názoru.Když pomineme ten balast okolo v jednom ma autor pravdu.

Nemužete popřít že když střídala ODS ,ČSSD TAKY měli plamené řeči o tom samém,ROZHODNĚ at to dělá kdo chce mělo by platit že odstupující by neměl činit zasadní rozhodnutí.

Takže podstata je správná,spíš na místě by bylo se zeptat jestli tak činil oni.
28. 10. 2008 | 23:55

Mara Mara napsal(a):

Jakýkoliv verbální, písemný i pohybový projev pana Zaorálka se vždy jeví jako konkurenční snaha svrhnout z trůnu Mr. Beana.
28. 10. 2008 | 23:59

tera napsal(a):

Martin

bez ohledu na souběh voleb, domníváte se, že v novém složení senátu by radar neprošel ?? Prošel, jen by ta debata okolo (a mnohdy o ničem) byla delší...
29. 10. 2008 | 00:07

Pocestny napsal(a):

tata:velmi dobrý poznatek...
29. 10. 2008 | 00:09

Martin napsal(a):

Tera, v senatnich volbach propadli senatori souhlasici s radarem a uspeli ti co s nim nesouhlasi. To je proste fakt. Jestli se dosluhujic senatori pokusi takto zmanipulovat vyber volicu, tak je to bezcharakternost prvniho radu. A to jak by prosel nebo neprosel v novem slozeni nevim, nemam vestecke schopnosti.
29. 10. 2008 | 00:15

tera napsal(a):

Martin

Stačí jen počítat, pro schválení musí být 41 hlasů, jen ODS jich má 35. Navíc se domnívám, že program byl připraven dávno před výsledky senátních voleb.

Schvalování na poslení chvíli je takový nešvar politiků, kolik věcí schválila Paroubkova vláda v demisi !!
29. 10. 2008 | 00:23

marek napsal(a):

Článek hodný komunisty. Ne příslušenstvím ke straně, ale projevem. I když i to příslušenství ke straně je sporné, protože sbližování ČSSD a KSČM je alarmující
29. 10. 2008 | 00:26

Martin napsal(a):

Tera, 41 je vice nebo mene nez 35 ? Chovani dalsich senatoru neni jasne a mozna i v ODS si nekdo dovoli mit jiny nazor nez vedeni ?
29. 10. 2008 | 00:32

tera napsal(a):

Martin

v tom máte samozřejmě pravdu, ale podpora u senátorů KDU, SZ i dalších nezávislých byla deklarována již v předstihu. Uvidíme, jak se s tím vypořádají :-))

Na druhou stranu si musím rýpnout, v ODS je občas možné, že má někdo jiný názor. V ČSSD následuje vyloučení z klubu, ze strany atd. Navíc pan poslanec Rath oprášil zvyky Sládka a jeho republikánů ohledně závazků krajských zastupitelů... Prostě není nad svobodné a demokratické rozhodnutí každého voleného zástupce !!
29. 10. 2008 | 00:40

Martin napsal(a):

Tera, jen je zvlastni, ze ve veci radaru se neobjevil zatim jediny poslanec nebo senator ODS, ktery by byt naznacil pochybnosti. A pritom i u volicu ODS neni podpora radaru stoprocentni.
29. 10. 2008 | 01:03

s.p. napsal(a):

Zastupny problem radar v jednoduchem priklade S Rusem nebo Amikem. Zaoralek jasne uz se rozhodl RUS!

Cili je otazka, kdo oplotil CSR ostnatym dratem, kdo posilal Cechy a Slovaky do uranovych dolu a koncentraku? Kdo tyral a mucil ceske vojaky? American?

Rus! a panu Zaoralkovi se po tech dobach naramne styska!
29. 10. 2008 | 01:37

Kormoran napsal(a):

....No Ahoj soudruzi!!!!Zaoralku! nechodte kolem horke kase a reknete rovnou , ze vase vroucne prani a cil je zase se takto vroucne oslovovat : 'SOUDRUZI" , cely stav je v polovicni fazi, zatim jinak smyslejici lide jsou "politicti idioti" v druhe polovine , ktera nastava ,to budou rozvraceci "republiky" se kterymi je treba radne zatocit!
Tedy lidi ,(BUH) s Vami!
Urcite si Vazeni prispevatele vzpomenete na mne , az nastanou prvni rudooranzove pokusy o zmene tiskoveho zakona, to je prvni krucek. Ani nevite , jak bych se rad spletl! Hodne stesti!
..... Chapu proc zapad nezasahl pri ruske invazi v 68.
Cesky narod vi co nechce , ale nevi co chce. S pozdravem ...
29. 10. 2008 | 03:03

Jura napsal(a):

2 Pocestny:
...jeste by se asi melo doplnit, ze:
- ministr financi Bohuslav Sobotka doplatil konecne dluhy zpusobene bankovnim socialismem
- schodek hospodareni po prvnim roce Topolankovy vlady by dosahl cca 30mld Kc, kdyby nebylo narustu neinvesticnich vydaju statu (=platu statnich uredniku, kterych rekordne pribylo)

...jenze to se zde jaksi nehodi. No dali nam republiku zase do poradku tak hura krast!

Muj dojem ale je, ze mi tech cca 15tis./mes., o co se mi zvysila cista mzda, nasledkem snizeni dani, nestoji za problemy, ktere tyto reformy prinesou mym detem. Nedovedu si totiz predstavit, jak bych tyto penize musel, v soucasne dobe, zurocovat, aby mym detem vubec neco prinesly. Nemuzu se totiz zbavit pocitu, ze v jakemkoliv hospodareni je dulezitejsi zdravy "cash-flow", nez zurive sypani penez do jakychkoliv fondu (zdravotnich, duchodovych, socialnich...), kde muzou byt leda tak rozkradeny.
29. 10. 2008 | 03:08

Kormoran napsal(a):

P.S. Obavam se, ze verejnost je smerovana lichym smerem nenavisti Radar! Obsazovani ceskych mest Rusy, bez historicke demokracie a mafie zustava v pozadi , komu tento fakt vyhovuje?
29. 10. 2008 | 03:20

Realista napsal(a):

Vynikající komentář, jemuž pravicová cháska nedokáže oponovat jinak než znevažováním řečníka, věcně všk ne. PhDr. Zaorálek má 100%-ní opravdu!
29. 10. 2008 | 03:23

Jura napsal(a):

...podle meho nazoru je mnohem vyssi prioritou investovat do skolstvi, aby i moje deti mely stejne dobry vseobecny rozhled a tim danou i kvalitu nasledneho odborneho vzdelani, jakou mi poskytl, vsemi opovrhovany, socialisticky stat. Toto by byla skutacna investice do budoucnosti. Jenze pred casem, jsem zde cetl povidani nejakeho predsedy asociace ucitelu, nebo tak nejak se ta organizace jmenovala a ten clovek mi pripadal, mirne receno, ustraseny. Nechapu, jak muze vysokoskolsky vzdelany clovek (v tomto pripade ucitel) nastoupit za mzdu, ktera je hluboko pod prumerem. Vysledek je, ze nekolik (velmi malo) ucitelu, uci proto, ze je to bavi, zatimco doma maji "sponzora" ...jedna se vetsinou o ucitelky a ten zbytek jsou bud "typci", kteri jsou radi, ze se po nich moc nevyzaduje, nebo mladosi, kteri se neustale ohlizeji, po jinem miste. Kdyz se pak dostanou do nejake vzdelavaci agentury, jejich plat se nejem obvykle znasobi, ale jejich "posluchaci" (kteri si kurzy vetsinou sami plati) se chovaji nezvykle slusne :-) ...asi je to tim, ze mezinimi chybi vyrazne osobnosti synku (a dcerek), z rodin zbohatliku, jejichz nejvyssim dosazenym vzdelanim je socialisticky ucnak.

podotykam, ze vsechna moje pozorovani nejsou motivovana vlastni zkusenosti, nikdy jsem nikoho nicemu neucil ...a za soucasnych podminek, by me nikdo do skolstvi ani nenaverboval, no leda, ze by me neco osvitilo a ja prozrel a "vydal se za vyssim poslanim" ;-)
29. 10. 2008 | 03:27

Kormoran napsal(a):

Prosim Vas pane Jura ! Nezlobte se na mne , ale vy jste to myslel ironicky ? V jinem pripade Vam socialisticky stat vzkutku moc nedal)))))))Nebo "In vino veritas"?)))))
29. 10. 2008 | 04:00

Jura napsal(a):

2 Kormoran:
Odpovim otazk(ou/ami)... vy si stale jeste myslite, ze:

- tupe dopisovani predtistenych barevnych (komiksovych) pracovnich sesitu je zkvalitnenim zakladniho skolstvi?

- soucasny system kreditu a (pouze) pisemnych prezkouseni studentu, na vys. skolach tech. smeru dava studentum dostatecnou svobodu,aby se mohli venovat vecem, ve kterych sami vidi budoucnost?

...pak se ale ani trochu nedivim, ze soucasne skolstvi postupuje sice "technologicky" spravne, ale kreativita u jejich absolventu zcela chybi. To se projevi napr. v neschopnosti t.zv. "trouble shooting-u", ktery k "opravdovemu" engineeringu patri. Lapidarne receno, uroven znalosti zde znacne prevysuje schopnost jich pouzivat :-)

..jak s tim souvisi soucasni ucitele ZS? A kdo by podle vas mel nekoho dovest k tomu, aby mel radost z kazdeho problemu, ktery si sam vyresi. Ja osobne znam par lidi, ze sveho okoli, ktere to bavilo delat, a asi by jim to i slo, ale kdyz mate rodinu a nemate kde bydlet, tak je jednodussi nastoupit nekam, za 4-nasobek, puvodniho (ucitelskeho) platu, a mit narok na schvaleni hypotecniho uveru u banky :->
...zatimco za socialismu byly platy ucitelu vysoce nadprumenrne a byly jim pridelovany statni byty ....to uz potom neni "boj o existenci", takze se da v klidu ucit... nemyslite? Tvrdilo se, ze za to platili "ztratou svobody vlastniho mysleni", ale divne pritom je, ze ja jsem zadneho ucitele-agitatora nikdy nepotkal... teda az na takove ty divne predmety, co zabiraly misto v rozvrhu pocatecnich 4 rocniku VS. Tam se jeden takovy nasel.... no duchodce ...asi mel strach, aby uz nemusel do penze :-)
29. 10. 2008 | 04:31

Max napsal(a):

Pane Pobo, to jste dostal na frak. Vy také nakonec neumíte komunikovat s lidmi nejste vy z ODS? Měl by se zřídit nějaký kurz získávání komunikačních schopnosti, pro všechny zdarma, jen pan Cikr a Julínek by platili 30 Kč, ovšem aby to nebylo tak kruté, tak by ty svoje penízky dostali zase u druhého okénka zpátky.
29. 10. 2008 | 05:49

Max napsal(a):

Abych se neblížil panu Pobovi, tak jsem samozřejmě schopen přidat nějaký ten názor. Není pravdou, že ODS podcenila komunikaci, na to měla ve svých řadách velkého odborníka, a to pana Dalíka. Ale poněvadž ten je hlava otevřená, tak v rámci racionalisace přišel na to, že není nutno komunikovat s lidem jako takový, ale stačí si vybrat pár poslanců z řad oposice a k tomu pana Šloufa a je vystaráno. A ono to skutečně 2 roky fungovalo. Takže není pravda, že ODS nekomunikovalo, komunikovalo, ale možná, že ne s těmi pravými. Moje doporučení pro ODS ke zkvalitnění komunikace, prvně bych se zamyslel, jestli ten "zlepšovák" pana Dalíka byl právě to pravé ořechové.
29. 10. 2008 | 06:13

Otazka napsal(a):

Vsem zastancum radaru.
Vy prece vite, ze nas ma napadnout KLDR svymi raketami. Vy take vite, ze nas chce napadnout Iran svymi raketami. Vy vite, jak jste v diskusich drive psali presne podle toho, co vam naservirovala media, vy vite, ze proti Rusku to neni. Vite, ze prece Rusko je pritel USA a tedy i nas...Nepamatujete uz? Uz jste zapomeli, co jste na zacatku rikali? Uz to neplati? Uz to je jinak? Jak prvi rabinska moudrost:"vsechno je jinak"
(samozrejme krome radaru, ten byt musi, i kdyby by mel byt proti martanum)
Brambory v bramborovem gulasi a smysl rqadarove zakladny nejsou dulezite. Dulezity je bramborovy gulas.....
Zdravim vaseho Goeblse, soudruha Milana Hejla majitele Ami Communications. Nyni propagatora velekho pratelstvi s USA. Pred rokem 1989 tento hajzl byl ve vysokych funkcich KSC na Filozoficke fakulte UK Praha, rikal, ze nejvyssi formou lasky je laska k sovetskemu svaz, podepsal souhlas s okupaci 1968 a kaqdroval sve spoluzaky. Tato svine ted tady ted ridi vase nazory na americkou zakladnu, rika zda KLDR nebo Iran nebo Rusko nebo se nakonec ukaze, ze to bude byvaly vzor - Pakistan? Tak schvalne, az vam Rude Pravo Milana Hejla (rozumej CT, NOVA, MFdńes, Aktualne.cz, HN) vysvetli, ze to cele bylo od zacatku proti Pakistanu, tak si soudruzi svazaci vzpomente na moje slova. Tak mavatka do ruky a hura na chodniky. Proc se asi v roce 1968 prezident USA Johnson s tim Breznevem tak rychle dohodli na tom, ze potrebujeme nejakou tu okupaci? Nebo se nedohodli? To by vam mohl objasnit absolvent Filozoficke fakulty UK Praha s rudou knizkou nyni vsak zapadlou nekde v supliku. Nebo jsi ji Milane uz spalil?
Tady si cely narod muze prohlednout, jak vypada soucasny Bretschneider ceske zeme:

http://www.amic.cz/public-r...
29. 10. 2008 | 07:36

Ford napsal(a):

Lubomíre, pokud nešlo jen o poplatky a prachy, tak jste asi udělali v ČSSD špatné hesla. Zrušíme poplatky, zastavíme zdražování, zkratili mi příspěvek atd. atd Takže buď jste hloupý nebo prolhaný nebo navedený.
29. 10. 2008 | 07:48

Ford napsal(a):

Otázka: Radar je jen hloupá záminka. Když bude nic se nestane a když nebude, tak se taky nic nestane. Rozhodli že bude, tak o nic nejde. Je to jen další radar, k těm které tady postavili už za ČSSD. Asi to je dobrý kšeft pro vládnoucí strany. Nisméně chápu lidi co jsou z něho bez sebe. 40 let jim komunisti vymývali mozek, že jsou to vrazi co je chtějí zabít, tak logicky to mají ještě v sobě zažrané.
29. 10. 2008 | 07:53

jarpor napsal(a):

tata

Kdybych se v mé reakci k panu poslanci slovem zmínil, že mandát senátorů končí 2. 11., dal bych Vám za pravdu.

O ničem takovém jsem nepsal, s tímto požadavkem (nečinění závažných rozhodnutí těsně před odchodem) pana poslance nemám problém.

Ve věci politické kutury si nemají dvě hlavní strany co vyčítat, takže nespatřuji "hlavní myšlenku" stran senátu jako jedinou a už vůbec ne zásadní. Spíše mne děsí ten signál k panu Bakalovi ... k úspěšným podnikatelům, na kterého (které) nemá pan poslanec nic kromě závisti. Píše se rok 2008, nicméně, něco podobného zde již v totalitní minulosti zaznívalo a důsledky byly tragické ...
Proto jsem napsal, co jsem napsal.

Hezký den

Dovolím si tedy Vaši "výtku" odmítnout.
29. 10. 2008 | 07:56

koala napsal(a):

souhlas s výše uvedeným názorem pana Realisty,lépe bych to nenapsala.ODSS kolem sebe kope jak chcípající kobyla štvavé výkřiky příznivců modrostrany utvrzují přesvědčení, že se nejen nepopučili,ale že jsou nepoučitelní, no nic, prohrajou i příští volby do EP a protože se nepoučí ani z toho, prohrajou za 2 roky volby do parlamentu a stanou se stranou mimoparlamentní, protože budou nevolitelní!
29. 10. 2008 | 07:59

j. napsal(a):

Tak to vidím také. Primitivní neurvalost, arogance, hamižnost.
Opravdu elita.
29. 10. 2008 | 08:11

Slav napsal(a):

Politika potřebuje i pravičáky, ty vidle je nutno brát na bezohledné, kdo pozná kdo pracovat nechce a kdo nemůže. Patříme k západnímu světu, ať je jaký chce, z toho pohledu posuzujte radar. Nedávno jsem četl časopis HISTORY, článek o Petru Velikém. Není pochyb, že posunul Rusko pozitivně, ale za jakou cenu. Na bezohledné levé pravé berme vidle, zůstaňme lidé západního světa, který má také svůj vývoj, ale ten východní asiatský se mi jeví drsnější.
29. 10. 2008 | 08:16

Pozorovatel I napsal(a):

Staříku,

prosím, nemohl byste uvést několik konkrétních příkladů "dobré práce" exjihočeského hejtmana pana Zahradníka?

Určitě je to hodný a laskavý pán, ale o nějakých vůdcovských schopnostech mne tedy nepřesvědčil. Třeba nemám dostatek informací.
29. 10. 2008 | 08:17

baf napsal(a):

Rozkulačíme Bakalu! , supr volební program :-)
29. 10. 2008 | 08:17

RUMCAJS napsal(a):

Pane Zaorálku. Kolik stojí svobodný názor socana ? Slyšel jsem něco o čtyřech miliónech. Je to pravda ?
To je fakt potěšující, když bude strana s takovým chápáním demokracie u vesla.
Se nemůžu dočkat až to zavedete i u zbytku občanů.
29. 10. 2008 | 08:28

JC napsal(a):

tata,
On někdo odstupuje ?
Zbožná přání páně Paroubka a spol. - zatím.
Ostatně dnes ráno zaperlil Paroubek větou "Já bych to nechal až po US volbách ono se to vyřeší samo"
To je postoj "velkého" státníka.
29. 10. 2008 | 08:38

daneček napsal(a):

Pane Zaorálku,

moc Vám přeji,aby ČSSD už brzo získala možnst prakticky ukázat, jak si poradí se aktuálními problémy (zdravotnictví a stárnutí popuplace v Česku v prvé řadě, zakotvení republiky v mezinárodních beszpečnotních systémech v řadě neposlední).
Velmi se obávám, že díky způsobu hospodaření této strany - zkorumpování voličů, kteří naivně přijímají populistická řešení a platí za ně mimo jiné vysokým zdaněním zbytnělou byrokracií, úspěšně dovedete tento stát za hranici bankrotu. Většina lidí pak bude mít konečně opravdu jasno. A Vy budete psát demagogické články - pravděpodobně v ruštin ě- jenom pro ty opravdu nepoučitelné.
29. 10. 2008 | 08:41

Heinz napsal(a):

Pane Zaorálku, škoda jen, že vidle nemohou být použity vůči Vám.
29. 10. 2008 | 08:52

george napsal(a):

Pane Zaorálku, nedovedu si představit, že budete možná střídat ve funkci ministra zahraničí knížete. Ten když řekne v televizi"jsou to magoři", tak to sedí. Vy když mluvíte do televize (jak rád), čiší z vás jenom propaganda, v eketré soutěžíte s Rathem. I Hitler měl takového k ruce. Jste demagog a pupilista a možná, že vás na ty vidle brzy někdo narazí.
29. 10. 2008 | 08:53

george napsal(a):

PS: Jsem rád, že nemám takové přátele, co se střílí v baru a pak vypraví pohřeb za 3,5 mega. Jde vám jen o to, aby jste se zase dostali ke korytu, na lidech vůbec nezáleží, ti jsou potřební jen k volbám.
29. 10. 2008 | 08:59

Jag napsal(a):

Měl jste se ho vidláka na tom náměstí zeptat,zda ve svém životě kradl,lhal,záviděl a pomlouval z nenávisti.Pokud ano,tak by měl spíše držet hubu.
29. 10. 2008 | 09:00

Rerucha napsal(a):

Vaše velmi dobrá kampaň o tématech, které krajská a senátní úroveň neřeší skutečně
oslovila velké množství lidí. Tady najatá americká agentura odvedla 100% výsledek. Až pochopí ODS, že arogance některých je to, co lidem vadí, se k volbám vrátí Ti (já mezi ně patřím také), kteří dokáží dát hlas nositelům pravicových principů. Předpokládám, že Vaše parlamentní volební heslo bude o tom, že ..když nám dáte nyní hlas, tak sliby 2 roky staré umíme naplnit....
29. 10. 2008 | 09:01

martys napsal(a):

naprostý souhlas s autorem článku

přesně popsal politiku ODS a i proto jsem volil tak jak jsem volil
29. 10. 2008 | 09:05

Opitz napsal(a):

Zaorálku, vy jako prostě (sic!) jednou ten ministr zahraničí budete, žádné strachy.. tak se radši učte znovu rusky, místo psaní na téhle vaši nástěnce. Jen pozor na autogramiády a podobné socialistické selanky, občas tam má někdo v kapse kvér, tak se hádejte jen v Parlamentu nebo v televizi, ano?
29. 10. 2008 | 09:13

Oskar napsal(a):

Stane-li se tento někdejší marxistický agitátor a člověk, který dosud věří, že zde Američané v 50.letech trousili mandelinku ministrem zahraničí, je s námi amen. Ani Puchejř není tak drasticky nesympatický,
29. 10. 2008 | 09:18

kristusek napsal(a):

martys, Petr, Opitz, Oskar a další - nevím, čím to je, ale členové fanclubu ODS mají jednu společnou vlastnost - nechápou, že "diskuze" by kromě urážek měla obsahovat i argumenty...
No ale kde nic není... a oslové vždy vespolek se drbou, že?:-)
29. 10. 2008 | 09:30

george napsal(a):

Kristusku, k čemu diskuze, když autor článku je totálně chorý. Ukazuje to takřka denně v televizi, novinách, parlamentu. Je to takový samonasírací typ člověka, který začne mluvit a rozohní se tak, že si nevidí do huby. On se totiž strašně rád poslouchá, jak mu to jde a jak nám to ukázal.
29. 10. 2008 | 09:49

Mike napsal(a):

Pane Stave, pokud se kouknete na západ, máte tam jeden národ, krerý nás chtěl protlačit komíny Osvětimi a to za mlčenlivého souhlasu dalších zemí z ještě dálnějšího západu. O to se zatím žádný východní soused nepokusil. Je třeba vidět svět jaký je a ne jak ho chci viděl, tedy když už jste vzpomenul historii.
29. 10. 2008 | 09:49

Moravec Jan napsal(a):

Dobrý den. Je to jedna banda zlodějů a korytářů akorát jsou v jiných kabátech. Někteří v modrých někteří v oranžových a pod nima mají pro jistotu ještě rudý kabát a nebo někteří v zelených kabátech. ale výsledek je stejnej všem jde o jejich koryta. Pan zaorálek je známý tlučhuba ale zajímalo by mne kolikrát byl navštívit onkologické oddělení.....já jsem tam doprovázel pravidelně a dost dlouho mne blízkou osobu ale nikde jsem neviděl žádnou frontu ani neurvalé jednání ze strany zdravotníků. Ba naopak. jestli si to pan Zaorálek neplete s návštěvou na Kubě nebo bývalé SSSR.
FUJ PANE ZAORÁLEK FUJ FUJ FUJ!!!
29. 10. 2008 | 09:50

Mike napsal(a):

Pane Oskare, nechci Vás urazít,ale přečtěte si první příspěvek k původnímu článku autora a první reakci na něj. Já myslím, že tyhle stránky slouží k fylosofické debatě a ne k urážkám někoho. Podle formy a stylu, jak byl napsán článek autorem a Vaše vyjadřovací shopnost, pak mu nesaháte ani po kotníky.
29. 10. 2008 | 09:58

starý skeptik napsal(a):

Bohužel, ať ČSSD chce nebo ne, voliče oslovilo právě a jenom snížení poplatků u lékaře. Škoda že ješitné špičky ODS tohle nedokázaly včas poznat. Populistický protitah v podobě snížení cen léků přišel už fakt pozdě. A chápu že socdem se snaží honem rychle uchopit vlády, protože jinak budou její hejtmani jak nazí v trní. Plnit celostátní sliby na krajské úrovni jim totiž půjde velmi těžce.
Možná je i ta správná doba vládu ČSSD předat. Ať ukáže jak se popere například se svým závazkem nezdražovat. Takže se těším že ceny PHM zůstanou stabilně nízké, stejně tak ceny energií. Je jenom škoda, že češti voliči nedokáží nesplněné sliby trestat.
29. 10. 2008 | 09:58

Roman napsal(a):

Pro vládnutí tupé mase je třeba tupou masu vytvořit, vlastní názor by někteří nejraději zakázali. Dřív jsem volil ODS, ale měl jsem za to, že slíbené reformy dle pana Tlustého budou k nápomoci řešní nejistého budoucna. ODS mě však jednoznačně zklamala a jediné co mi ukázala, že má jen zájem luxovat mou kapsu a zničit pár toho samostaného - ještě naší zbývající okleštěnou národní suverenitu. Navíc s prosazování základny mocnosti, která nás po druhé válce šoupla do zóny sféry vlivu rusů. Nebo to, že když se tady měnil systém v 48, nikoho nezajímalo? Jasně, smlouvy platí, Jalta byla pro anglosasy požehnáním, zbavili se odpovědnosti vůči národu, jehož stát původně s Masarykem pomáhaly tvořit, aby s ním ukupčili počátek druhé války... Hlavně že se rozbilo mocnářství... Opětovně toto v 68... O nás tu nešlo nikdy a musím dát za pravdu Klausovi, když nedávno řekl, važme si svých spojenců ale vězme, že mají své zájmy...
Je nutné, aby se zase lidi obměnili. Když někdo totálně ztratí soudnost, tak nemá na místě kde může způsobit ohromné škody, co dělat. Nejde o poplatky, jde o vlastizradu. Nejde o to, že amíci lžou o užití radaru... A že jejich lži jsou z pohodlnosti či iniciativy přebírány.
Jasně, radar bude potřeba. Když nás naše kolaborantská vláda dostala do pozice agresorského státu. Vraždy ve jménu čehokoliv zůstanou vraždou. Ani za Husáka naše armáda v afgánu nebyla... tam skončila až po a.nálním horo.lezectví některých lidí.
Ať se spíš politici zamyslí, proč lidi, kteří by mohli být obraně vlasti prospěšní třeba i v aktivních zálohách, proč nemají zájem sloužit armádě, která si díky jejich rozhodnutím pokazila své renomé...
Pak možná i pochopí, že jejich voliči jsou inteligentní uvažující bytosti, co si nenechají vše líbit.
29. 10. 2008 | 10:07

BAZA napsal(a):

Vážený pane, Váš příspěvek jsem ani nečetla, jen začátek a bylo to totéž, jako jindy. Populismus pro lidi se slabším myšlením, kteří by samozřejmě rádi ovládali tu část lidí, která tvoří kapitál. Jen abyste se ale nezmýlil fatálně a nedovedl svým populismem tuto zemi do situace, kdy šikovní a chytří budou už mít vykořisťování Vámi a Vašimi voliči dost a odstěhují se. Zůstanete tady sami se svým proletariátem a budete tvořit zisky sami, se svými schopnostmi. Už za Vás nikdo pracovat nebude, budete mít jen to, co sami dokážete. Nebudete mít koho vykořisťovat. Jednoduše Vaše pohrdání tou částí občanů, kteří zde platí daně, poplatky, sociální a zdravotní pojištění proto, aby Váš proletariát měl to co mít chce bez námahy je zjevné. No co, vláda prý pohrdá Vaším proletariátem, Vy zase pohrdáte těmi schopnými a pracovitými.
29. 10. 2008 | 10:09

nikdo napsal(a):

Ty vidle - pane Zaorálku - by vám ale museli nejdřívě vzít z rukou...
29. 10. 2008 | 10:12

WoooW napsal(a):

Zaorálku, jako vždy máte rétoriku zastydlého bolševika. Pro mě zůstáváte dálkově řízeným ničemou bez vlastní vůle. A ty vidle si rychle schovejte. Aby vás nakonec samy nenafackovaly.
29. 10. 2008 | 10:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Vzhledem k tom, že byly zaslány oba ze stejné IP adresy (a zdaleka ne poprvé), příště jejich autorovi zablokuji přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 10. 2008 | 10:41

Jakr napsal(a):

Halóóóóóó!!! Zaorálku!!!! Budíček!!!!
Už nežijeme v totalitě, kdy nám moudrý soudruh sdělil, co si myslíme, co chceme, co nás nesmí ani napadnout.
Máme parlamentní demokracii.
29. 10. 2008 | 10:47

Řeřicha napsal(a):

"Přijde den"... kdy si Pocestní a jim podobní uvědomí, že k splnění programu je ze všeho nejdříve třeba LIDÍ, kteří jej plnit opravdu CHTĚJÍ.

Toho dne už žádní Zahradilové, Topolánkové, Paroubkové, Zaorálkové, Pohankové, Melčákové, Kottové, Tlustí, Štíhlí, Širocí, Bystrozrací i Krátkozrací již nebudou mít šanci dosáhnout poslaneckého, senátorského či krajského mandátu a sedět jako žáby na prameni, přičemž probuzení Pocestní si je již nebudou plést se spícími krasavicemi.

Kéž by ten den přišel; nejen v pohádkách!
29. 10. 2008 | 10:49

stále rebel napsal(a):

Voliči ODS – příslušníci rodu homo sapiens nebo agresivní protofašistická lůza?
http://www.modre-bratrstvo....
29. 10. 2008 | 11:10

SuP napsal(a):

kristusek -
Ať v tom Vašem hledám, jak hledám, ty argumenty nějak najít nemůžu. Jestli ono to nebude tím způsobem uvažování určitých skupin obyvatelstva. Ten, kdo mě opil rohlíkem, toho píseň zpívám i s jeho textem...
29. 10. 2008 | 11:13

Tomas napsal(a):

"Roste nejistota a zvětšuje se strach. Obyčejní lidé (...) cití velmi přesně. Třeba svůj strach." A dále "bezohlednost, neurvalost, bla bla bla bla..." Co se to stalo s pane Zaorálkem? Už toho kostruktivně-argumentujícího člověka nepoznávám. A vy si dokážete představit co cítí ti obyčejní? A pokud je to opravdu strach co nabízíte proti němu?
29. 10. 2008 | 11:15

SuP napsal(a):

BAZA -
Významově sice souhlasím, ale to provedení NE, NE, NE!
Ať jdou oni. Mně je tady dobře a když porovnám náklady na emigraci, rozjezd na nějakou úroveň, času moc nemám....
To je pro mě jednodušší začít dělat prd, platit daně jako proletář (tedy skoro žádné) a využít toho, že umím věci řešit efektivněji a zůstat přitom doma.
Mimochodem, dovedete si představit, jak by to tu vyplundrovali? Jako boůlševici po "48". Vždyť by ani nebylo kam se vrátit.
29. 10. 2008 | 11:32

Hanka napsal(a):

ODS si z výsledků voleb nevzala vůbec žádné poučení a svoji aroganci ještě stupňuje. Pokud volby byly refendem o Topolánkovi, jak říká pan prezident, potom o Topolánkovi jako předsedovi vlády, ne jako předsedovi ODS. Volili přece nestraníci a členové všech stran a posuzovali politiku obecně. To, že výsledkem "sebereflexe" ODS jsou úvahy o výměně na postu předsedy strany, je jen dalším důkazem totálního pohrdání vůle voličů. ODS v současné podobě nemá místo v demokratickém systému
29. 10. 2008 | 11:50

občanka napsal(a):

ano, jsou to jen technologové, logika jim naprosto chybí, typické mužské uvažování
29. 10. 2008 | 12:00

JC napsal(a):

Hanka,
Milá zlatá. Stran Topolánka a ODS není vůbec důležité co říkáte vy,soudruzi Paroubek,Zaorálek ani pan president.Vláda koalice zatím přestála všechna hlasování o nedůvěře takže je naprosto legitimní.
29. 10. 2008 | 13:09

JC napsal(a):

stále rebel,
Takovou kravinu i s odkazem může napsat pouze puboš nebo placený agent provokatér./Moskvy nebo ČSSD/
29. 10. 2008 | 13:15

JC napsal(a):

Řeřicha,
Neplácejte obecné blbosti.
Těch lidí co tento program chtějí je více než 700 000
29. 10. 2008 | 13:21

Jakr napsal(a):

Hanko, Hanko?!
Takhle ostře tvrdit, že se ČSSD držela od roku 2004 moci bez mandátu, a že pohrdala vůlí voličů ČSSD, to se asi Paroubkovi líbit nebude. Nemluvě o jeho půlročních obstrukcích, kdy svým vrtošivým ocáskům zakázal volit předsedu sněmovny a on si po prohraných parlamentních volbách hrál další měsíce na premiéra, aniž by jeho sexy mozek pobral věci týkající se třeba obranné politiky státu a umístění amerického radaru.
29. 10. 2008 | 13:22

StandaT napsal(a):

No vida, jak přítel Zaorálek umí zaujmout s vidlema a jak to rezonuje... i ten uhlobaron, a pisálkové, pardon, analytici...
29. 10. 2008 | 13:35

StandaT napsal(a):

hanka: Vy jste dělala referendum o Topolánkovi? Tak si teď zajděte za svým hejtmanem a senátorem, které jste si zvolila, ať Vám ho odvolají.
29. 10. 2008 | 13:40

Jag napsal(a):

Soudruhu Zaorálku jestlipak vít z čeho pramení arogance a urážky pravice.No přece z toho,že tady poroučeli dělníci a rolníci,inteligence a každý průměrně chytrý člověk musel na tyto opilce,socky a podivné existence,které se vyjadřovali hloupě,hrubě a tupě,poslouchat.Stát dělníků a rolníků se tomu říkalo a taky podle toho platilo.Tak dostávají jen to,co soudruzi sami zaseli.Místo úcty ke každé dobře odvedené práci jsme od vedoucí spodiny slyšeli jen urážky a jako dítě inteligentů si ty sprosté urážky dědinské spodiny pamatuji.Takže mě to,že co zaseli to sklidili vůbec nepřekvapuje.Spíš mě překvapuje,že v tom nadále pane Zaorálku pokračujete.zřejmě žijete v domění,že nadále žijem ve stétě dělníků a rolníků.
29. 10. 2008 | 14:03

Komenský napsal(a):

Tak tohle je fakt bolševicky úderné:
"Jeden muž na mě volal na náměstí ve Frýdku-Místku: „Vypakujte tu sebranku dřív než na ně budeme muset vzít vidle!“"
No aspoň vidíme, jakou úroveň to tu nabere, až se tyhle osoby doderou k moci. Jen mi není jasné, kde by se ve Frýdku vzaly vidle.
29. 10. 2008 | 14:03

Jag napsal(a):

Doplnění:Musel na ně dělat a poslouchat je.
29. 10. 2008 | 14:04

Jag napsal(a):

Ve Frýdku leda cikáni a chlast.
29. 10. 2008 | 14:05

Pocestny napsal(a):

Řeřicho, vážený triviále, pokud se ke mně chcete přidat, tak se mnou po boku nevolte své zloděje, já ty modré také nevolím.

Je vám, jak triviálovi nelze vysvětlit, že své zloděje si musíte řešit vy, my si teď řešíme ty naše.
29. 10. 2008 | 14:22

Řeřicha napsal(a):

JC - 700 000 poslanců, senátorů, radních, či krajských zastupitelů? Jestli ano, je to hrozivé číslo. :))
Vy však píšete spíše o voličích. Ti něco chtít mohou... píši však o tom, co chtějí ti, které ti "chtějící" bezmyšlenkovitě volí, a kde jim ve skutečnosti leží. Takže vy o voze, já o koze. ;)

Pocestny - Vážený pane (všimněte si rozdílnosti mého oslovení Vaší osoby...), pokud modré zloděje nevolíte, je to v pořádku. Já je také nevolím a nevolím ani oranžové - nechápu rovněž, proč bych si měl přivlastňovat nějaké zloděje. Po movitém majetku takového typu opravdu nebažím. ;)

Mám jen na mysli, že setkají-li se dva pocestní u studánky a budou řešit, jestli je zdravější napít se z modrého, či oranžového hrníčku; přičemž v obou hrníčcích bude ležet 3-centimetrová vrstva h...n, jedná se o... absurdní situaci, nebo ne?
Takže oba hrníčky chytit a pořádně vymáchat. Vymácháme-li jen jeden, stále u studánky zbývá 50% h...n v nádobách určených k pití. A hrníčky jsou k dispozici všem, kteří ke studánce dojdou, nechápu tedy, proč si jeden pocestný stěžuje, že druhému nevadí barva hrníčku, nýbrž samotná přítomnost h...n v nich. A haleká cosi o tom, že hrníček je „jeho“, čili ať se nestará o to, že se z něj nemůže napít, i kdyby chtěl (málokdo je totiž členem 0,001 % fekalomanské menšiny). Přivlastňovat si veřejný hrníček a obhajovat jeho „čistotu“ je tedy naprosto podružné a zavádějící, nemyslíte? ;)
29. 10. 2008 | 14:39

Kamil napsal(a):

Tak jsem se prokousal zoufalými výkřiky diskutérů a musím litovat pocestného s jarportem, že se stále snaží přesvědčovat nepřesvědčitelné (mnozí budou provokatéři), neboť jejich snaha je předem prohraná.
Je zde propírán Bakala. Socani by si měli uvědomit, že ani jeden superbohatý podnikatel nemá registrovanou firmu v Česku, takže jejich možné snahy o znárodňování by řešil mezinárodní soud. Po osmiletém vládnutí ČSSD se houfně nejbohatší podnikatelé stěhují se svými firmami do států, které z nich nedělají zloděje. Už i Český podnikatel zjistil, že když se se státem nedomluví podobrém, tak si prostě firmu přestěhuje tam, kde si ho budou vážit. Ona ta přemrštěná podpora montoven začíná přinášet pomalu ovoce. Zatím sice jen u malých podniků, ale ekonomika, která nepodporovala vyšší přidanou hodnotu nebude v budoucnu schopna konkurence a tudíž zapláčeme všichni. Bude srandovní sledovat na koho politici budou svalovat vinu.
Zdravím snad v lepších časech.
29. 10. 2008 | 15:41

Pocestny napsal(a):

Ne, jde jen o to, abyste se nebál napít z mého, když vám ho nabídnu, jak se mezi pocestnými činívá.

Pocestny mívá na cestách úplně jiné starosti.....
29. 10. 2008 | 15:44

Blue Jay napsal(a):

CSSD to ma jasne,
Kdo se nesouhlasi s nazory potentatu teto komunistickysociialisticke strany tak by mel byt podle Skromacha postaven pred zed a zastrelen. Zaoralek je jejich "moderni" diplomat a tak se radsi uchyluje ke stredovekym metodam. K vidlim. No a ti co to preziji jsou podle Paroubka jen pitomci. CR se ma co tesit.
29. 10. 2008 | 15:56

Blue Jay napsal(a):

To Rericha,
Pit z oranzoveho ci modreho hrnicku jeste neni tak zavazne. Pokud je aspon v jednom mok ktery je pozivatelny. Problem je v tom, ze se ten oranzovy hrnicek pomalu ale jiste meni na hrnicek rudy. Uz ted je skoro k nerozeznani. Co si pak z toho rudeho hrnicku vypijete nebude Vase rozhodnuti. Bude Vam to vlito do chrtanu at Vam to chutna ci ne.
29. 10. 2008 | 16:05

Řeřicha napsal(a):

Blue Jay - jste si opravdu jist, že rudá barva se skrývá pod nátěrem pouze oranžového hrníčku? ;)
29. 10. 2008 | 16:46

Mc Cali napsal(a):

ODS bylo nutné dát na prdel a tak to mají. Jejich arogamce a dobrej tah proti lidem byl už asi nesnesitelný. Jen nevím, jestli ČSSD je zrovna ta strana, co nám v tom pomůže. Nechci aby v senátu, parlamentu a vládě seděli vyžírkové a hajzlíci. To mam ale problém, těch jsou kvanta v každé větší straně. Nechci tu ani americkou ani ruskou ani jakoukoli jinou základnu. To mam ale problém. Nikdo se mě na nic neptá a koho zvolim na tom nic nemění. Nechci aby naše děti vyrůstali v blažené nevědomosti jako teď, protože jejich výuka se zaměřuje na věci, které z poměrně velkého procenta nikdy nebudou potřebovat, ale obecné znalosti jdou nějak mimo ně. Další problém. A takhle bych tady mohl psát do rána. Proč zrovna já, slušný a poctivý občan našeho státu mam pořád tolik připomínek. Neměl by je mít spíše ten nepoctiví a neslušný ? Něco je špatně. Myslím.
29. 10. 2008 | 16:57

JC napsal(a):

Řeřicha,
Uznávám svoji chybu a omlouván se.
Bude vám to takto stačit.
29. 10. 2008 | 17:06

Blue Jay napsal(a):

To Rericha,

Covece nevim. Jsem cizinec. Jak poznas komunistu? Je to nekdo kdo se uz dlouhodobe hlasi k odkazu Unoru 1948 jako Paroubek? A nebo je to slozeni jeho strany?
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
-------------------------------------------------------------

Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za ODS:

Vlastimil Tlusty, 1988 - 1989 clen KSC
Jaroslav Zverina , 1965 - 1968 clen KSC
Petr Krill, 1968-1969 clen KSC
Covece Rericho, me se zda ze ve strane kde je v v podstate tolik komunistu jako v KSCM je jasne ze je to strana komunisticka a ne demokraticka. Vzdyt i Paroubek to priznava.
29. 10. 2008 | 19:01

Řeřicha napsal(a):

Pane; soudíte-li "komunistickou minulost" (i současnost) jen podle legitimace u (ex)poslanců, jde o dosti jednoduchoučké posuzování reality. Důležité např. je, co ti lidé DĚLALI. Vojenské gymnázium v Opavě např. neabsolvoval každý z výše jmenovaných. ;)

Dále pak, abyste to neměl tak jednoduché, vyvrátím tento triviální seznam, který o ničem hlouběji nevypovídá, na členech ČSSD a jejich poslancích.

Tedy k věci : Např. takový pan poslanec Křeček vám v seznamu chybí, přitom mi v praxi jeho AKTUÁLNÍ činnost připadá nesrovnatelně „komunističtější“, než činnost nebohého pana Pavla Dostála, kterého jste do vašeho seznamu vítězoslavně zařadil. Dost ubohé z vaší strany.

Z jiného soudku : Pokud podle vás férová soutěž mezi podnikateli, zadaná magistrátem, v praxi znamená bratříčkování s kamarády, kteří koupí městský majetek za pakatel (přičemž subjekt středního podnikání nabízí velmi solidní tržní cenu a přesto ostrouhá mrkvičku…), nebo pronájem městského majetku za pár korun… tak nevím. Kšeftíky s vybranými kamarády (soudruhy) byly (a stále jsou) typickým koníčkem komunistických funkcionářů.

Skutečnost holt nějaký inkviziční seznam zdaleka věrohodně nevykreslí, co se dá dělat.
29. 10. 2008 | 19:51

Jakr napsal(a):

Pane Řeřicho, já vám naprosto rozumím. Když už je 14-ti letý kluk tak pošetilý, že udělá tak odpornou věc, jako jo přihlášení a následné absolvování vojenského gymnázia, tak musí počítat s celoživotním opovržením. Že by ho někdo zval mezi ctihodné, se kterými by hrál "KDO MÁ V KAPSE MELOUNA", o tom si může nechat jen zdát. To je zřejmé.
29. 10. 2008 | 21:06

Blue Jay napsal(a):

Vazeny pane Rericho,

Omlouvam se za pana Dostala. Neb i on rozpoznal o cem je Paroubek. Prohlasil," Paroubek neni o zasadach, Paroubek je jen o moci". RIP Pavle Dostale.
PS. O Kreckovi mate absolutni pravdu.
29. 10. 2008 | 21:07

Řeřicha napsal(a):

Jakr - nerozumíte mi. Máte-li čisté svědomí, nepotřebujete pak lhát, že jste ono gymnázium nedokončil. Lžete-li; pak se nabízí pochopitelně otázka, jestli to skončilo jen u toho abslovování s vyznamenáním. ;)

Blue Jay - v tom se shodneme. ;)
29. 10. 2008 | 22:10

Jemnický napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
sprostoty a urážky nepatří na tyto stránky. Stejně tak sem nepatří politická sprostota a demagogie, kterou předvedl pan Zaorálek? Politický „Ajnkeslbuntes“ už znechutil 60% voličů v naší zemi. Pokud má pan Zaorálek chuť vzít do svých pracovitých rukou vidle, nechť se pustí především do vykydání chlívků v ČSSD a až s tím bude hotov, ať se umeje, převlékne do čistého a podá ty vidle opozičně-smluvním kydalům z ODS. Může jim i nabídnout pomoc, úpřimně. Pak národ zvolá, hle toť nový český Hérakles, a jistě příjde k urnám nejen 1.11. Svoboda slova, znamená svobodu vyjádřit vlastní názor, nikoliv nestoudně a drze lhát. Bohužel, nové lži se poslouchají lépe než staré pravdy.
S pozdravem,
Jemnický
29. 10. 2008 | 22:22

Jakr napsal(a):

Pane Řeřicho, jako politicky stupidní mám právo nerozumět. Pokud bych v tomhle lhal, pak byste musel být politicky stupidní vy. A já si tohle vyznamenání vzít nenechám. To je zřejmé.
29. 10. 2008 | 22:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jemnický,

mýlíte se. O tom, co někdo (Vy, já či třeba i pan Zaorálek) považuje u druhých za demagogii Kodex blogerů ani diskutujích nic neříká. Není totiž v lidských silách to objektivně posoudit. Vždy bude stát jen jeden názor proti názoru druhému.

A tak se zde snažím udržet prostor, aby si lidé mohli své názory vyměňovat, polemizovat s těmi, které nesdílejí, třeba i ostře a kategoricky nesouhlasit. Přijde mi, že schopnost dialogu je v naší společnosti stále poněkud nedostatkové zboží a byl bych moc rád, kdyby se to postupně začalo měnit.

A aby toto mohlo fungovat, je třeba zachovávat alespoň elementární pravidla slušnosti. Kdybych na nich netrval, řada lidí by si sem chodila jen zanadávat. A vytlačila by odsud ty, kdo chtějí diskutovat.

Přeji zajímavou, věcnou a korektní debatu.

Libor Stejskal
29. 10. 2008 | 22:59

zdesta napsal(a):

BAZA: To je od Vás velice hezké,že nám to tu nevědomím tak vysvětlujete.Takže poplatky,daně,sociální pojištění platí jen pravicově orientovaní voliči.Ti levicoví nepracují a natahují dlaň.Dokonce neplatí u lékaře,za pobyt ve špitále.za nájem,vodu,el.proud,za potraviny,ošacení a.t.d. A pokud platí, tak jen z lupu těch chytrých, nadaných a samozřejmě pravicových podnikatelů.Takový Babiš,bří Kolačkové,Chrenek a řada dalších vlastně žádné pracovní síly nepotřebují.Všechno udělají sami a pokud se tam objeví proletář, pak je okamžitě nahrazen pravicovým nadšencem, který samozřejmě všechno platí,dokoncei to co nemusí. Já blbec jsem o tomto stavu vůbec nic nevěděl. Předpokládal jsem, že nezaměstnaných je zde kolem půl milionu a že ostatní v produktivním věku, pracují, platí daně,poplatky,i soc.pojištění.
30. 10. 2008 | 00:46

s,p, napsal(a):

Pane Stejskale, dotaz.
Lze vest konstruktivni debatu s jakymkoliv komunistou s luminatem jako je Zaoralek?
Ten soudruh nedebatuje, a nevede zadny dialog.
Zaoralek vede monolog ve forme "manifesto" komunistu z let 47. Presne ve slepjejich "socialisty Firlingera".

Neco na zpusob Amici valecni stvaci, Rusove hraz miru.

Mnozi v Cechach zapomeli ze ta hraz miru byl drat nabity elektrickym proudem, koncentraky v Jachymove, Bytyz a jine. To nepostavili Amici, ale tehdejsi Zaoralkove pod vedenim ruskych poradcu.

Zaoralek je agentem Kremlu a reci o nezavislosti a nevmesovani, jsou jen ruda retorika v kremelskych sluzbach.
30. 10. 2008 | 03:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane s.p.,

myslím, že debatu lze vést prakticky s každým, dokud dotyčný nedrží v ruce zbraň s úmyslem Vás terorizovat.

Vést debatu s někým, kdo má identické názory, je dost nezábavní a především neinspirující. Osobně daleko radši polemizuji s lidmi, jejichž názory nesdílím.

Mimochodem ulevilo se Vám, když jste zde na pana Zaorálka vylil všechna ta obvinění? Či se Vám podařilo dosáhnout něčeho jiného? Třeba přesvědčit pár lidí, že se pan Zaorálek mýlí a že radar na našem území je dobrý nápad? A pokud ne, tak čemu je takový text, jakým je Váš vstup do debaty, dobrý?

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 14:35

vodník Kebule napsal(a):

Tedy hele pane Zaorálku vy jste se nám ale pěkně rozjel, to se tedy musí nechat. Pěkně hrajete na city, co takhle nějakej jinej nástroj, třeba niněra? Kritizovat umí každý a výkřiky, že oni to dělají špatně, se možná některým lidem dobře poslouchají - připadají si tím totiž lepší (ostatně na tom funguje bulvár). Strčte si prosím tu vaši bulvární politiku za klobouk a zkuste pro změnu navrhnout něco, za co se nebudete muset stydět. I s rizikem, že to bude někdo zpochybňovat. To je sice hodně nepříjemné, ale hodné chlapa, za kterého vás pořád považuji. Ostatně myslím, že tohle bude teď největší problém celé ČSSD, ne jen váš. Totiž dokázat, že umí nejen kritizovat a shazovat, ale také navrhnout a dotáhnout vlastní věci. Uvidíme. Na závěr bych se chtěl ještě zamyslet nad jednou zvláštní věcí. Proč je v naší politice všechno černobílé? Vítěz a poražený. Lump a hrdina. Spojenec a nepřítel? Přijde mi to poněkud patologické, když všichni tvrdí, že jim jde o blaho celku. Když vyhrál soupeřův názor, přece to neznamená, že jej budu nadále bojkotovat, zesměšňovat, zpochybňovat. Vždyť se tak stalo demokratickými metodami. Nebo ne? To bychom ale byli někde jinde, že .... Připadá mi, že se chováme jako horda svázaných pitomců, kteří když přijdou na křižovatku tvaru T, nechají sice hlasovat o tom, kam se půjde, ale po výsledku stejně každý táhne tak, jak hlasoval. To asi nemůže moc fungovat, souhlasíte se mnou? To je demokracie? Ne panáčku, to je anarchie, to je jen nedostatek pokory a morální síly uznat chybu, nebo prostě jen prohru. No bolí to, bolí. Ale rozhodně by bylo dobře, kdyby se ti moulové na tom špagátu navzájem neškrtili a šli společně, kam si odhlasovali. To by se mi moc líbilo a jako příklad pro lidi? Mylsím, že nic lepšího není.
30. 10. 2008 | 15:30

Jag napsal(a):

Pane Zaorálku,co byste v tom EU superstátu chtěl dělat?Vždyť by jste tam byl jen taková stafáž k ničemu.Tady se aspoň můžete vymezovat k blbostem,ale v EU?Podle mého leda prachy,EURO má větší hromadu a v EU parlamentu taky lépe platí.Jinak tam žádné kariéry nedosáhnete.To snad tušíte.
30. 10. 2008 | 21:02

s.p. napsal(a):

Pane Stejskale, lze presvedcit nekoho komu vymivali hlavu po dobu 40 let a Zaoralek pouze dal slouzi svemu panu?

Kolikrat jsem zduraznoval ze x-band je ZASTUPNY problem?

Pro Zaoralka a jeho kohortu zbytkovych bolseviku, pripadne politruku trvale ozenenych v CR je nepratelskym prvkem jakakoliv americka prezence na uzemi CR.

Pro lidi, pro ktere rusky bolsevizmus reprezentoval to nejhorsi co svobodneho cloveka muze potkat, je prezence Spojenych statu v CR garanci ze vliv Kremlu na politiku CR je minimalni.

Zaoralek a Neoral a.s. jsou svym vystupovanim na verejnosti dukazem udrzovani ruskeho vlivu a zajmu v CR,

Samozrejme jestli si prejete CR zadratovane, pri nejlepsim podobne Finsku v dobach studene valky, pak naslouchejte Zaoralkovi a generalum z Ruska prednasejicim v LD, ovsem nemuzete zadat aby ti co bolsevickym terorem a hruzou byli postizeni, Zaoralka nenapadali.
Zaoralek je lhar a kremelsky agent stejne kategorie jako byl rissky ministr Goebles!

S takovym zamini rovnou pozadejte o vstup do Unie Rusko Beloruske, a jakekoliv poznamky o clenstvi v bezzubem NATO jsou nesmysl.
31. 10. 2008 | 04:29

jepice napsal(a):

Uf. Já jsem věděla, proč si tenhle blog nedat ve svátek.:(
A to se mi kdysi pan Zaorálek jevil jako nadějný slušný politik.
31. 10. 2008 | 08:50

karel napsal(a):

Postoj ČSSD od počátku je negativní,blokoval sestavení vlády ODS,byl samá kritika,restrikce a plná pomluv.Nešlo o to,pro stát něco udělat ale podrýval svou fanatickou kritikou všechny a všechno,slovy p.Paroubka,Haška,Ráta,Sobotky.Vláda nemohla řádně pracovat při takové nenávisti a postupně se lež stala ,,jako "pravdou a voliči reagovali negativně.Otázka radaru nepřísluší občanům,neboť nemohou být seznámeni se vším nebezpečím,které hrozí státu a je věcí tajných služeb toto sledovat a s ostatními státy konzultovat a činit odborná opatření-to nelze v hospodě u piva nebo referendem-to je nesmysl.Nechápu voliče ČSSD,že neprohlédli,,taktiku" vedení ČSSD a naletěli nenávistné kampani-budou si to brzo vyčítat.
31. 10. 2008 | 23:45

S.P. napsal(a):

to karel:

Volic mel vic zajem o zruseni 30 kacek u doktora, nez o radar.
O radar maji zajem hlavne agenti Moskvy jako je autor tohoto blogu.
01. 11. 2008 | 01:12

BRT napsal(a):

Já bych se chtěl zeptat na několik věcí:
- PROČ jste rozjednávali americký radar,když ho teď nechcete ?
- PROČ se tu stavel radar ve Slavkově a Nepolisích jako část páteřní sítě NATO,její oči a uši,které jsou první na ráně a na které jsou zamířeny ruské raketa a ohrozili jste tak bezprostředně na životech a zdravínejméně milion obyvatel,nehledě na narušení pietního místa ve Slavkově ?
- PROČ vaše vláda nakupovala předražené Gripeny,které téměř nikdo neprovozuje ?
-PROČ se měly nakoupit transportéry za miliardy,které si dokážeme vyrobit doma,kde byla ta referenda o těchto strategických nákupech za desítky miliard?Nebo tady si nemůže daňový poplatník sám rozhodnout ?
-KDE jsou peníze z ruského dluhu?
-PROČ se předávali zadlužené nemocnice krajům?
-PROČ už nebyl problém zdravotnictví vyřešen za vašich vlád.A že k tomu mělo několik ministerských předesedů a ministrů příležitost.
- JAKÉ elity nám tu chcete nabídnout VY ? Ty co vyplazují do kamer jazyk ?TY co nakupují státní miliardové pozemky za babku,aby je dobře zhodnotily ? TY co nás tajnou službou a odposlechy nechají sledovat ?
- JAK je možné,že se pohoršujete na kauzou Morava,aby váš člověk o pár týdnů později do novin přinesl fotky vrahy Ďuricky s Talmanovou a Klausem.To je našel na ulici,nebo jsou tyto a další materiály na všechny politiky a vlivné lidi po leta shromažďovány v lidovém domě ?
V těchto otázkách by se dalo ještě dlouho pokračovat.Nejste a nikdy jste nebyli svatí.Přitom to důrazně vyžadujete od ostatních.Vy sám osobně jste vrtulníkem na vikendy prolétal nejméně transplantaci ledviny.Velmi dobře víte,že volební sliby o popltcích a zdražování nepůjdou splnit.
A ještě k tomu radaru.Možná se vám ho podaří shodit ze stolu,nebo prosadit referendu,ale v tom případě si zahráváte z něčím,co by v budoucnu nešlo ukočírovat.Tím by mohla být kampaň na osdtranění radarů NATO -ten Slavkovský rozhodně na klidu a zdraví lidem v okolí a hlavně v Brně nepřidá.Stačí aby se toho chopil někdo jako témata do voleb a snažil se na tom vytřískat volební kapit až budete u vesla.A víte co ? Já vám to přeju.
01. 11. 2008 | 21:01

LEVAK napsal(a):

Ad BRT:proč se cena z opravu Českého domu v New Yorku zvedla z plánované výše čtvrt miliardy a třičtvrtě miliardy?
01. 11. 2008 | 22:37

LEVAK napsal(a):

Ad BRT:
Topolánkova vláda zčíná druhý poločas své vlády.Uplynuly něco přes dva roky od voleb (2.–3. června 2006), které s odřenýma ušima vyhrála. K tomu jí nepochybně na poslední chvíli dopomohla zejména velkolepá kulišárna, vznešeně nazvaná Smlouva s občany. V podstatě jen seznam svatosvatých slibů, které na svou čest a na čestné pionýrské vlastním podpisem garantoval sám Mirek Topolánek. Naivní občan pak směl stvrdit svůj radostný souhlas vhozením volebního lístku ODS do urny. Do té volební.
Tahle legrace, byť dnes místy poněkud zavání černým humorem, stojí za připomínku. Hned první věta preambule pobaví: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Dále pak: Omezíme prostor pro korupci... Zkrátíme soudní řízení na půl roku. Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.
To pravé ořechové však přijde až později, pod úderným titulkem Co garantujeme. Tak například: Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel.
Nestačí? Pojďme tedy ještě dál, následují skutečné lahůdky: Zastavíme snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
To je ale jen několik vět, jak se říká „vytržených z kontextu“. Stálo by za to přetisknout tu smlouvu celou včetně bombastické grafické úpravy, anebo ještě lépe: obnovit někdejší Nedělní chvilku poezie v televizi a číst ji každý týden na všech kanálech. V recitaci by se mohl střídat Mirek Topolánek s Jiřinou Švorcovou, ta zvládá ten správný patos.
A byla by to jistě skvělá švanda, možná dokonce lepší než Ošklivka Katka. Tedy až na slib závěrečný, při jehož čtení mě i po těch dvou letech poněkud zamrazilo: Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění. Není to divné, když strana, deroucí se k moci, slibuje cosi tak samozřejmého?
Fuj, to jsou ošklivé myšlenky! Ale nechci být podezíravý ani nespravedlivý. ODS má jistě právo hájit se tím, že nemohla tušit blížící se celosvětovou hospodářskou krizi. To však možná omlouvá některá zbožná přání, nikoli vědomé lži v té vypečené smlouvě. Však on si to občan Hejl příště přebere.
01. 11. 2008 | 22:45

BRT napsal(a):

Leváčku,
to,že ODS neplní smlouvu s občany,tě jako jejich voliče asi nesmírně rozčiluje,Chápu.Ty bys měl pochopit,že vláda je koaliční a tudíž tam nemůže žádná ze stran plnit na sto procent jen svůj volební program.Jak se to má dělat fakticky zřejmě uvidíme po krajských volbách,kdy budou jednobarevné vldády a splnění slibů typu zastavíme zdražování( uvidíme nájmy,potraviny,energie,benzín),zrušíme poplatky (tady jsem si v předvolební kampani nevšiml,že by se někde uvádělo,že jen v krajských nemocnicích) aškoláky budeme dopravovat zdarma bude jistě hračkou.Po spojení s komunisty má na to všude čssd pohodlnou většinu.
02. 11. 2008 | 01:02

BRT napsal(a):

A ještě Levák,
a představsi,že nám ti krutí kapitalisti darovali ten dům za jede celý dolar.Máš ho v té kalkulaci ?A jinak já o voze a ty o koze.
02. 11. 2008 | 01:07

Ferda napsal(a):

Myslím že vidlí nebude potřeba. Jak se ukazuje ani výsledek voleb je nepoučil. Jak sleduji, kdo všechno chce dělat předsedu ODS a jak žádné vědro špíny, kterou na sebe navzájem chrstají jim není dost velké, tak myslím, že svůj odchod do nenávratna si zajistí sami.
02. 11. 2008 | 10:31

LEVAK napsal(a):

Ad BRT:já si myslím, že to byl danajský dar a darovali nám ho proto,že už nebyli finančně schopni jej udržet při životě!A teď ještě z toho dělají velkou zásluhu a někteří prosťáčkové jim to papají dokonce bez oblohy!
PS: jen tak naokraj,nemocnice se předávaly neb jsou jaksi neživotné!Velká písmena u osobních zájmen při přímém oslovení v psaném textu se vyznačují již dosti dlouho!A slušnost při oslovení se tady u nás taky nosí.Moji staříčci si ještě onikali a rodičům jsme my děti vykali!S Váma jsem husy nepásl a přesto my tady suveréně tykáte.Jeden Herrenvolk jsem už v mládí zažil a naprosto nejsem zvědavý na další!
02. 11. 2008 | 20:37

Edááá napsal(a):

Pane Zaorálku a spol.K tomu vašemu oblíbenému tématu - radar . Americké radary a nejlépe i americké rakety tu měly být už 60 let!!! Dnes bychom patřili k normální rozvinuté západní Evropě a ne k zaostalému, komunisty splundrovanému východu a nebyli bychom zemí plnou zapšklejch , závistivej lenochů , kteří volí z 50 % bolševíky , komouše nebo socany , není v tom žádný rozdíl !!! A proto radar ANO , i když už dost pozdě.
05. 11. 2008 | 16:47

Jirka napsal(a):

Pane Zaorálku. Můžete věrohodně popřít informace, které se o Vás začínají v poslední době objevovat, že ve spojení s cizí velmocí, připravujete opětný návrat ruské armády do ČR? Já sám tomu nechci věřit, ale mnohé vaše činy a prohlášení tomu nasvědčují. To by logicky vysvětlovalo Váš histerický odpor proti americkému radaru. Říká se, že prý by Vám to značně ztížilo splnění tohoto úkolu. Říká se také, že byste se mohl dopustit tímto jednáním vlastizrady.
06. 11. 2008 | 21:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy