Partyzánština s radarem skončila

17. 09. 2009 | 20:46
Přečteno 5012 krát
Ani zrada ani triumf, ani prohra ani vítězství. Ani jásot ani truchlení. Co je to za spojenectví, když jeden den podlézáme a druhý den nadáváme do zrádců? Nebo začne teď česká pravice vyhrožovat, že už nepodpoří žádného vojáka pro Afghánistán? Jan Vidím říká do rozhlasu: „Já jsem tomu věřil a oni mě zradili“. Čemu vlastně věřil poslanec Vidím a spol.? Věřili, protože to pro ně byl především ideologický projekt. Nehledělo se na efektivitu a náklady, věřilo se na politiku vojenské síly a hledání nepřítele. Když jsme pozvali do Prahy P.Coyla a T.Postola, kteří mluvili o nedostatcích projektu, tak to některé předem rozhodnuté vůbec nezajímalo. Politika jako víra.

Je Obamova politika jenom jiný způsob víry? Pokládám Obamův přístup za racionálnější, nakonec v tom, co říká dnes, vychází ze studie, kterou si nechal zpracovat od vědců ze Stanfordské university. To, že se nepotřebuje radar v ČR, vychází ze změny celé architektury. Na základě analýzy hrozeb se říká, že akutní hrozbou jsou rakety krátkého a středního doletu. Írán bude schopen vyvinout rakety dlouhého doletu s jadernými hlavicemi až někdy v r.2020. Takže je třeba postupovat jinak, těžiště systému posunout více na jih a budovat ho odspodu. Zároveň má mít celý projekt alianční rámec a má se o něm jednat se všemi spojenci. Jakou roli bude mít tato obrana v Evropě, se rozhodne společně. Také my v Evropě si musíme provést analýzu hrozeb a dokončit práci na strategické koncepci, která by měla být přijata na konci r.2010 v Lisabonu.

Nicméně přesto i u Obamy jde o jakýsi způsob víry, je to ale jiná víra než u G.Bushe. Nejde jen o změnu architektury bezpečnosti, jde o jinou zahraniční a bezpečnostní politiku, která se opírá také o víru v diplomacii, lepší komunikaci, preferenci společného postupu. Obama např. věří, že je pro něj užitečnější Evropa jednotná než Evropa, kterou by svými postupy rozděloval.

Zároveň platí, že americký prezident nemůže vyzývat k jadernému odzbrojení a redukci strategických jaderných zbraní a ruku v ruce budovat základny protiraketové obrany ve střední a východní Evropě.

Obamovo rozhodnutí vytváří nový prostor pro celou evropskou politiku, je to tlak na společný evropský postup při řešení globálních problémů – bezpečnosti, klimatických změn a finanční a ekonomické krize. Je na nás, Evropanech a evropských státech, jakou roli v tom chceme hrát. Ale je to také šance pro celé mezinárodní společenství.

Nejde o to čekat, co nám tady USA nabídnou a pak tomu jenom věřit nebo nevěřit. Je třeba mít vlastní názor, třeba na kontrolu bankovnictví, řešení klimatických změn a sami ho prosazovat. Nerozumím vůbec M.Topolánkovi, když říká, že „nejsme pevně zakotveni ve strukturách EU a NATO.“ To je neuvěřitelné zpochybňování našich spojeneckých závazků. Nejde o to meditovat o tom, jak hluboce jsme zakotveni a lkát, jak nás největší spojenec opustil, ale jde o to něco dělat ve strukturách, ve kterých máme odpovídající práva a povinnosti. To, že jsme promarnili předsednictví EU, neznamená, že jsme v Evropě skončili. Je třeba přestat s partyzánskými akcemi a začít znovu budovat srozumitelnou a předvídatelnou českou zahraniční politiku od sousedů až po multilaterální vztahy.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

BRT napsal(a):

Tak ještě nechte odstranit ten občany nechtěný radar u Slavkova a je dokonáno.
17. 09. 2009 | 20:50

ortelius napsal(a):

A, soudruh ruský špion si pospíšil. To bude zase pochvala.
17. 09. 2009 | 20:51

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,

"Politika jako víra" říkáte.

Nic Vás neodlišuje od těch, na koho tu větu směřujete.

Na veřejném projednávání ÚS jste totéž předvedl v míře astronomické.

Jen tak přemýšlím, jak se Vám budou líbit možné rakety a jakou partyzánštinu provedete příště, když s tím radarem to počáteční vyjednávání za zády nějak nevyšlo...

Hezký večer
P.S. Fakt si stále myslte, že lidi nemají paměť ? Z psaného mi to tak vychází... i stran toho "promarněného předsednictví" jehož důsledky servíruje dosud...
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí...
17. 09. 2009 | 21:12

jarpor napsal(a):

..servírujete dosud.
Sorry..
17. 09. 2009 | 21:13

rododendron napsal(a):

To je snad pokus o vtip. Co myslíte promarněným předsednictvím EU? Co myslíte českou předvídatelnou zahraniční politikou?
Nerozumím.
17. 09. 2009 | 21:18

kormoran napsal(a):

....Soudruhu Zaoralku, Vy a soudruzi vaseho typu nikdy nepochopite zapadni system, jelikoz v krvi mate vypestovanou bolsevickou destrukci, abyste opet Vy ve finale v ceske malosti odesli , jako zachranci.

P.S. V duchu jsem si rikal , radar padne a s jakym "ismem"? zase soudruzi prijdou , aby s predvolebnim gulasem mohli opet nastinit, nejakeho nepritele?
A tim i naplnit stranicke kasy!!!
17. 09. 2009 | 21:20

stále rebel napsal(a):

Odložení projektu uvítali nejen čeští občané, ale i šéf NATO.
Konečně je příležitost pro racionální debatu.
17. 09. 2009 | 21:22

Gru napsal(a):

Dojemné příhlížet, jak skalní bushovci - česká varianta - lkají a hořekují nad skácenou ikonou radaru v Brdech.
Za to mohou ti zatracení komunisti, dozajista, včetně komunistů v Bílém domě...

Soc.dem, kteří - ač to nechtějí moc přiznávat - původně taky byli pro základnu, nakonec dostali rozum, i Washington - kdo by to řekl - si nakonec dokázal věc přepočítat a zrevidovat... jen někteří postkomunističtí pinochetisti u nás, v Polsku a Pobaltí nejsou nějaké reflexe schopni.

Škoda, že interpretace, tvrdící, že jde o ústupek Moskvě, nejsou reálné. Svět, kde by něco takového bylo možné, by byl blíže světu multipolárnímu, tudíž jednoznačně bezpečnějšímu.
17. 09. 2009 | 21:41

Rumcajs napsal(a):

To jsou tedy žvásty. Gró Vašeho vyjádření bylo, že Obama nevidí v Iránu hrozbu. Nejlépe o tom svědčí vystoupení Paroubka se stupidním útokem na ODS. Postupem času jste zaregistrovali i se svou chatrnou inteligení, že Obama na zahraniční politice nemění vůbec nic, pouze uzpůsobuje obranou strategii novým poznatkům.

Takže postupně otáčíte a mlžíte. Ale podstata je stejná jako s radarem. Amerika společně s Evropou chce budovat společnou protiraketovou obranu.

A to jestli s radarem, nebo jiným zařízením, to není vůbec podstatné.
17. 09. 2009 | 21:46

Paterik napsal(a):

Tak tohle je bomba. Takže vy vlastně říkáte, že protiraketový systém proti íránu od Obamy chcete, ale ošklivý radar proti Iránu od Bushe nechcete... Takže ODS zradila národ, když chce radar, ale ČSSD dělá politiku v zájmu lidu, když chce mobilní raketové systémy... Tak tohle je přemet srovnatelný s Paroubkovým.
17. 09. 2009 | 21:50

Rumcajs napsal(a):

Paterik:

To je naprosto přesné.

Je neuvěřitelné, s jakou absurdní argumentací ČSSD vyrukovala. Zřejmě si myslí, že její voliči jsou úplný trotlové, ale zdráhám se uvěřit, že by to bylo ažtak hrozný.
17. 09. 2009 | 21:54

stále rebel napsal(a):

Ještě odkazy,

například zde:

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen: "Považuji to za pozitivní krok. Nové americké plány zlepší zapojení všech států NATO."
http://www.lidovky.cz/obama...

nebo zde:
http://www.nytimes.com/apon...
17. 09. 2009 | 21:55

veverka napsal(a):

Zoufalý kvikot zdejších modrých strak lahodí mému sluchu.Ovšem lepší pro naši demokracii by bylo,kdybychom mohli jakožto občané odmítnout tuhle věc sami a svobodně v referendu,místo toho abychom čekali jak se dohodnou či nedohodnou Sam s Ivanem.To bychom ovšem museli mít alespoň na chvíli samostatnou a svébytnou vládu,která neslouží tu Ivanovi,tu Samovi a příště třeba Leeovi a nechá o tak zásadní věci jakou je přítomnost cizích vojáků rozhodnout lid této země.
17. 09. 2009 | 21:56

Gru napsal(a):

Rumcajs
Nevidět zásadní změnu US postoje vyžaduje značnou zaslepenost.

Pro českou společnost je rozhodující, že ač jsou USA odhodlány bojovat proti komukoliv (dosaďte), nepošlapou přitom naše území. Neboť žádná idea či politika není dostatečně dobrá, aby vydání našeho území všanc cizí vojenské botě ospravedlnila.
17. 09. 2009 | 21:59

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Dneska se Vám každej na nějaou botu vykašle. Jestli se dneska někdo cejtí ohroženej tím, že tady bude honit ženský 150 amerických vojáků a je v klidu, že na něj míří všemožné rakety nacpené vším možným, tak u mě je to normální vůl.
17. 09. 2009 | 22:02

Paterik napsal(a):

Gru:

prosím osvětlete o jakou změnu postoje jde? To, že se změní a dokonce vylepší protiraketová obrana? A v čem je tak nebetyčný rozdíl? raketový komplex může stát klidně za každým stromem, ale hlavně, aby se to netýkalo nás, že? Jsem zvědav, co na to řeknou Rusové. Kdy už konečně přiznají, že radar neměl s ohrožením Ruska co dělat a štval je jen proto, že ohrozil jejich vliv ve střední Evropě...
17. 09. 2009 | 22:03

Gerd napsal(a):

Pane Zaorálku,
několikrát jsem Vám pod Vašimi blogy položil otázku, zda ČSSD vypoví smlouvu o radaru, pokud vyhraje volby. Pro mnoho lidí dost zásadní otázka, kterou jste se nenamáhal vůbec zodpovědět ani mně ani veřejnosti jiným způsobem. Podle mého jste ideologicky stejěn zvrácený, jako skalní příznivci radaru, jen s opačnou polaritou. A navrch jste svou neskutečnou neobratností odradil mnoho potenciálních voličů ČSSD, která má tři pohromy: Paroubka, Ratha a Vás!
O radaru se domluvil Washington s Moskvou a na názor ČR se nikdo neptal. Je to stejné, jako když USA oznámilo Topolánkovi, že by se na radarové základně mohli vyskytovat ruští vojáci - specialisté, jako dozor.
Pokud USA budou chtít v ČR postavit základnu antiraketovou místo radarové, mnoho odpůrců radaru bude klidně pro. Rakety nemají takový vliv na životní prostředí a zdraví lidí okolo už žádný, takže zde bych byl pro základnu USA. Raketovou, u radarové jsem proti a to kvůli technickým parametrům radaru.
17. 09. 2009 | 22:06

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
rakety na nás mířily vždy a jsem přesvědčený, že jsme i za dob Varšavské smlouvy měli sehrát roli obětovaného pěšáka, takže na nás mířili přátelé i nepřátelé. Teď jsme jen prohodili přátele za nepřátele a naopak, tak snad na nás míří už jen rakety bývalých přátel, dnešních nepřátel.
17. 09. 2009 | 22:08

Gru napsal(a):

Patrik

položil jste optázku, na ktgerou jste si ihned sám - správně - odpověděl. Ano, jak už jsem uvedl. záísadní rozdíl je v tom, že nebude stát u nás (už jsem tu měli dost okupantů). Navíc jsou USA velice nespolehlivý partner, a kromě toho chtějí roli, kterou nezvládají - totiž dělat světového hegemona. Neumí to. S takovým pánem je nemoudréí chodit na led.
17. 09. 2009 | 22:09

Gru napsal(a):

Rumcajs

I jeden jediný cizí voják je příliš.
17. 09. 2009 | 22:10

Rumcajs napsal(a):

Gerd:

Jistě, ale ve světle těchto faktů, je argumentace o nebezpečí plynoucí z umístění amerických vojáků na našem území více než hloupá.
17. 09. 2009 | 22:12

kormoran napsal(a):

...sice stare , ale stale aktualni.....http://www.youtube.com/watc...
17. 09. 2009 | 22:12

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Váš názor nemá žádné pragmaticé opodstatnění.
17. 09. 2009 | 22:14

jh napsal(a):

Gerd

Ano pokud nám USA prodají(pronajmou,darují) radar(raketovou základnu), na které budou čeští vojáci + skupina amerických poradců ev.specialistů pod českým velením, tak budu všemi svými orgány pro....

Tudy u mě vede hranice mezi spojenectvím a vazalstvím.
17. 09. 2009 | 22:15

Gru napsal(a):

Rumcajs
Je více než opodstatněný zvláště pokud jde o vojáky dotyčné mocnosti, s nimiž jsou v roli okupantů celosvětově špatné zkušenosti.
17. 09. 2009 | 22:18

Paterik napsal(a):

Gru:

200 vojáků, to je celá okupační armáda. Drželi by jeden celý kopec! Ta hrůza!

A kdo je pro nás spolehlivý partner? EU? Ruskonebo snad Čína? USA nemusejí být světovým hegemonem, ale pořád mají velkou armádu. Bez nich se NATO může klidně zrušit.
17. 09. 2009 | 22:19

Rumcajs napsal(a):

Gru:
Teď si nejsem jist, koho tím myslíte.
17. 09. 2009 | 22:21

Gru napsal(a):

Patrik
Souhlas, NATO se může klidně zrušit. A to bez armády USA nebo i s ní.

200 cizích vojáků je přesně o 200 vojáků víc, než je únosné. Švýcarsko například na nic takového nespoléhá - nám se žádná spojenectví neosvědčila. Výsledek zatím vždycky byl, jako by žádné spojenectví nebylo. Akorát to stálo víc peněz a úsilí.
17. 09. 2009 | 22:24

Gru napsal(a):

Myslím tím zkušenosti s okupačními vojáky USA (Japonsko, Itálie, Německo, Irák...).

V zásadě považuji všechny mocenské zájmy jakéhokoliv hegemona, ať pochází z jakékoliv světové strany, za nectné a nehodné zřetele. A to bez výjimky.
17. 09. 2009 | 22:28

SuP napsal(a):

kormoráne -
Tos vystihl ze všech nejlíp! Píšu velkou jedničku.
17. 09. 2009 | 22:30

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Vy jste slyšel třeba od Němců, že jsou proti přítomnosti američanů ?

Já teda ne.
Jenom hloupě plácáte.
17. 09. 2009 | 22:33

kormoran napsal(a):

...Supe nekdy se strefiiim))))) ze jo?)))
Gru muzete mi definovat slovo "okupace'???
17. 09. 2009 | 22:38

Gru napsal(a):

Kormorán
Jistěže. Je to vojenské obsazení cizího území (žádná definice nevymezuje, jak velké toto území má být).
Takže stačí jeden metr čtvereční a jeden jediný voják.
17. 09. 2009 | 22:41

Gru napsal(a):

Rumcajs

Ovšemže. Pochopitzelně ne oficiálně (jsou poražená země), ale stížností na zpupné chování US vojáků nejsou nijak řídké.
Nebo snad opravdu věříte tomu, že se Němci někdy vnitřně smířili s tím, že jsou okupováni? To byste přehnal, silně přehnal.
17. 09. 2009 | 22:44

kormoran napsal(a):

Gru nooo fajn , takze v Nemecku povazujete zakladny US-army,za okupaci? Vim , ze je tam dohoda z let predeslych , jen abyste se vyvaroval zbytecnych slov....
17. 09. 2009 | 22:48

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Vzhledem k tomu, že tam mám příbuzný a to přímo u základny, tak o tom něco vím. Vím třeba to, že když se chystali odejít sem, měli z toho všichni těžkou hlavu, protože ta základna živila spoustu Němců. Kdyby tam američany nechtěli, nebyli by tam.
Nejsou tam na základě vítězství ale na základě oboustranných dohod.
17. 09. 2009 | 22:50

Pat a Mat napsal(a):

nechces s nami do party?::)))))
17. 09. 2009 | 22:56

Gru napsal(a):

Rumcajs
Taky tam mám rodinu. Dohody byly uzavřeny na pozadí předchozí okupační správy, takže jde o "dohody". Ostatně totéž francouzská a britská okupační armáda.
Naše výchozí situace je podstatně odlišná. Topolánkova vláda takovou dohodu - na rozdíl od Němců - uzavřela bez přítomnosti cizích vojáků na svém území, nemá se tudíž na co vymluvit. Ostatně, i sovětská okupace ČSR byla vlastně na základě dohod. Podle stejného vzorce. Na pozadí předchozího vojenského obsazení.
17. 09. 2009 | 22:57

Nuba napsal(a):

Stále rebeli,

zdá se, že ten nový generální tajemník NATO je mnohem větší formát než ten předchozí. O tom nebylo pomalu ani vidu ani slechu.

Že musí přijít změna, která díky bohu přišla v podobě nového prezidenta USA, bylo nasnadě. Nevím, proč se mi najednou zdá, jakoby antiamerikanismus přicházel z Jánského vršku. Nejotřesnější výrok, který jsem v této souvislosti zaznamenala, byl od pana Vidíma, musím to zvýraznit, nic trapnějšího jsem už dlouho neslyšela - tedy ústy pana Vidíma je prezident Obama -ZBABĚLEC. Po tom, co Mirek Topolánek před časem prohlásil něco o Obamově cestě do pekel mi nevychází nic jiného než že mráz přichází z Jánského vršku.

Taky krásné vyjádření propagandisty pana Klvani - prý jsme ztratili možnost být ve spolku "privilegovaných států". Chtějí pořád vydávat ten Augiášův chlév za pupek světa. Prezident Obama má tisíckrát větší zodpovědnost za světový vývoj než ti naši kašpárci. A to by měli brát na vědomí. A nevyhazovat hystericky zadníma nohama.

Je jasné, že světová politika se dělá jinde i jinak než v našich kuloárech. Jediná cesta k větší bezpečnosti vede přes rozšiřování bezpečnostních struktur, vtažení Ruska do těchto procesů, protože bez něj se případné problémy na blízkém východě i jinde v Asii řešit úspěšně nedají.

Šutry z berlínské zdi mají mnozí bohužel v hlavách doposud.
17. 09. 2009 | 23:00

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Sledovala jste dnešní ČT 24 ?

Můžete mě proboha říci jedinou podstatnou změnu,kterou jste u Obami zaznamenala ?
17. 09. 2009 | 23:05

kormoran napsal(a):

...Gru - jiste jste natolik inteligentni, ze dohodu a okupaci , dokazete rozlisit.
Navic demokracie neni anarchie, v bezpecnostnich otazkach toho , ci onoho statu a dale i organizaci armady nema obcan (vyjimecne) co kecat v dobrem slova smyslu.
Predstavte si , ciste teoreticky, ze stat bude vojensky napaden jinym statem. Budete vyhlasovat referendum? Jak se ma zachovat?
Tot jen na vysvetlenou vyse uvedeneho.
Cesko neni Svycarsko a nikdy nebude,joajalitu musi ukazat v dobe miru a bohuzel ..... dejiny se opakuji. Lidstvo je jen dale technicky , nikoli dusevne!
17. 09. 2009 | 23:05

Rumcajs napsal(a):

Gru:

Naše okupace byla na základě dohod ? Čí dohod ?
Asi Vaší ne ? Já totiž o žádné nevím.
17. 09. 2009 | 23:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://www.ateo.cz/f/images...
17. 09. 2009 | 23:16

Ron napsal(a):

Jé jak jsem rád, že Vás zase vidím, hlodavce Zaorálka. Ty řezáky nahoře potřebují pravidelně brousit.To vystoupení u ÚS, to byla blamáž, co jste dělal za fakultu, prej filozofickou. Její absolventi v minulosti uměli dobře argumentovat a cíleně se vyjadřovat. Vás ta schopnost patrně minula. Ta Vaše soukromá onanie byla absolutní hrůza. Patrně to je pozůstatek bolševika usazeného v ve Vaší mysli. Znám Vás z ČT Ostrava a zjištuji,že jste ještě větší nula než jste býval.
17. 09. 2009 | 23:17

BARICH napsal(a):

Rone, blahopřeji! A vašim soudruhům též, musí být na vás být hrdi. Okamžitě se pozná, že nositelé pravicových postojů jsou tím lepším pracovitějším a především inteligentnějším v našem národě. Vy jste to tomu Zaorálkovi nandal!! On, i my všichni ostatní, co vaší úrovně nedosahujeme, sedíme na zadku a nevěřícně (a samozřejmě obdivně) zíráme!!!
17. 09. 2009 | 23:30

Nuba napsal(a):

Rumcajsi,

Neviděla, vřískali jsme s manželem karaoke, to nám vždycky uklidní hormony. Obama je politik nové generace, nepostižený minulými fobiemi a doufám že alespoň částečně, když ne úplně odpreparovaný od lobby zbrojařských koncernů. Ačkoli má to hoch také těžké, dnes v krizi, alespoň když něco fachčí, že a ta jejich mašinerie je obrovská, pokud se mu ji podaří trošku zkrotit, tak to bude dobře.

Hlavní změna je ta, že nabízí spolupráci a ne konfrontaci a tak je a věřím že i bude vnímám v těch zemích, kde si agresivní a bezohledná politika prezidenta Bushe nadělala celé armády nových potencionálních teroristů. Jen to, že nebudou tyto státy vnímat USA tak dramaticky nepřátelsky je pokrok i k naší bezpečnosti. Nejsem zase taková idealistka abych nevěděla, že je to běh na dlouhou trať, ale začal.

Nemyslím si, že se v tomto shodneme, tak jako i v jiných věcech, prostě to tak je, já respektuji Váš názor a Vy mi nechejte můj a budoucnost nám to ukáže.
17. 09. 2009 | 23:31

Nuba napsal(a):

Proboha Rone,

trošku úroveň, sedíte v jednom obýváku i se slušnými lidmi, tak se kroťte. Vy nadáváte na politiky, co jsou zač, začněte u sebe, to bude nejlepší
17. 09. 2009 | 23:35

veverka napsal(a):

Tak jsem teď viděl na ČT 24 modrou údernici Drtinovou,kterak se svíjela v křečích neustále hrozíc Ruskem a cpouc každému hostu do úst fráze o ruských špionech(jakoby američtí snad ani neexistovali či co).Pazderka ovšem taky nezklamal a přihřál si svou antiruskou polívčičku,jak jinak.Stydím se za ČT a to tak že hluboce.Šéf NATO Obamovo rozhodnutí přivítal.Stejně tak např. francouzský prezident.Rusové pochopitelně taky.Nebude se zbytečně zbrojit(a nejde jen o radar a rakety USA,vyvolalo by to i reakci na druhé straně pomyslné barikády,když jedna strana tuží štíty musí druhá ostřit meče aby jí nebyly k ničemu kdyby se něco semlelo) a každý rozumný člověk to vítá.Ovšem kromě zapšklých studenoválečnických redaktůrků a redaktorek v české televizi trpících nevyléčitelným komplexem 68 a infantilní rusofobií.Vyjádření exotů jako je Vidím o "zbabělci" Obamovi už jen dokresluje ubohost české tzv. pravice a jejích úslužných médií.
17. 09. 2009 | 23:38

Nuba napsal(a):

Veverko,

máte doufám smysl pro humor, tady jeden nikdy neví, takže přijměte gratulaci. Přece jen si do Vás dloubnu, o čem teď budete psát, když Vám nosné téma Obama odvál ?
17. 09. 2009 | 23:46

veverka napsal(a):

Nuba
Přiznávám že mám dnes dobrou postradarovou náladu,pročež si rád rýpnu do jistých studenoválečnických zabedněnců,ovšem jak jsi proboha přišel na to,že je radar moje "nosné téma"?Já mám radši smrkový monokultury nebo termit na nosnících ocelových konstrukcí :-)
17. 09. 2009 | 23:57

kormoran napsal(a):

...Drevokocure ! Vite , co udela Amik aby opravdu na...al Vas a rusy? Vybombarduje Vam K. Vary)))))
Tu mas ! Kokosovy orech, do zimy mas co delat.
18. 09. 2009 | 00:02

his tell napsal(a):

Veverka: Duo Pazderka - Drtinová ve mně vyvolalo silné přesvědčení, že sleduji pořad "Před 25 lety" Stejné postupy, stejná terminologie, stejné cíle.
18. 09. 2009 | 00:05

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
200 vojáků je ztracená varta, která má poskytnout čas a varování hlavním silám. Já byl vždy proti radaru z důvodu jeho vysoké intenzity elektromagnetického pole, navíc v nevhodném spektru frekvence (nevhodném pro lidský organismus). Ani hygienická norma 10 000 W/m2 by nebyla dodržena. A jak neustále omezovali bezpečnostní pásmo z 5 na 4, pak na 1,5 km. Tahle základna tu nemá co dělat, USA ji mělo postavit někde na břehu Černého moře, aby hlavní nápor šel nad neobydlenou oblast. Ale to ne, chtěli si zvýšit výkon v hlavním laloku využitím kopce.
Já osobně bych byl pro referendum o cizích vojscích. V ČR jich bylo příliš mnoho a příliš dlouhou dobu. A ruské vojáky nechci nikdy zpátky, ani jako dozor na základně.
I když plány na výstavbu radaru zapříčinily rozšíření a zpevnění silnice.
18. 09. 2009 | 00:11

Pobo napsal(a):

Veverko

a víte proč vlastně začala válka v Iráku?

Napovím: [ http://www.youtube.com/watc... ] (0:28 - 0:41)
18. 09. 2009 | 00:15

kormoran napsal(a):

Caaakrys Rumcajsi? Jak to vubec doma zijete? Jestli s Jacksonrouskou svitite petrolejovou lampou a jidlo nad kotlikem v krbu , vse OK.

Nepouzivejte mobil,mikrovlnku poveste na nejblizsi dub, necumte denne do tv plasma,vyhodte zarivky a kravy pokud ji drzite pro Cipiska , at vam prdi do absorberu))))Holt vlny jsou vlny))))
18. 09. 2009 | 00:35

Pavel Richter napsal(a):

Panebože to je snůška ubohosti!!
18. 09. 2009 | 01:02

Pavel Richter napsal(a):

Myslím Rumcajs, Kormorán a spol. Aby nebyla mejlka.
18. 09. 2009 | 01:04

kormoran napsal(a):

Pavel Richter...... a napodobne!!!!
18. 09. 2009 | 01:51

tomas napsal(a):

jako vzdy spousta chytrych diskutujicich zde. znate odpoved i na nasledujici otazky:
a, proc se cast ceskych politiku bere za radar vice nez samotne Spojene staty?
b, proc nam jeste zcela nedavno p.vondra, schwarzenberg, klvana viz jeho blog, tvrdili, ze spojene staty jednoznacne radar podporili?zmylili se ve svem usudku, lze potom verit jejich usudku i nadale?
18. 09. 2009 | 05:36

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Nabízíte jenom hesla. Já tedy rozdíl nevidím. Spolupráci s Ruskem chtěl i Bush.
Pokusů se domluvit s Irákem bylo nekonečně mnoho takže ani tady nevidím rozdíl.
Busch chtěl spolupráci celé Evropy i začlenění NATO do této obrany.

Tak kde je ten rozdíl ? V tom, že Obama si hraje na sladkého hošíka ?
18. 09. 2009 | 06:50

Ládik napsal(a):

Partyzánština skončila? O radaru začala ČSSD (zejména Vy, protože náčelník toho "moc nepobral"). Pravděpodobně mluvíte o vaší straně; jenže kdy uděláte další salto? Kdykoliv.
Vy jste taková parta polovičních Jánošíků. Bohatým brát a šmytec. Radar jste zavrhli proto, že nešel ukrást a prachy na infrastrukturu spojenou s jeho instalací jste neměli v ruce. Teď se vám postoj USA líbí. Z toho něco kápne, že?
18. 09. 2009 | 06:56

jarpor napsal(a):

tomas

Vám se nechce přemýšlet, filuto :-)

K odpovědi na b-otázku se snad doberete takto :
Změnila např. ČSSD postoj k předčasným volbám ? Ano.
Změnila se administrativa USA ? Ano.

Už svítá ... ?

Hezký den
18. 09. 2009 | 07:10

PatientO.T. napsal(a):

18. 09. 2009 | 07:16

tomas napsal(a):

to jarpor, vas se nechce googlovat filuto, tedy ukazka z komentare machacka na ihned, ktery pise:
Kdyby čeští experti a politici dávali pozor, všimli by si již před americkými prezidentskými volbami (tedy řekněme loni v létě), že klíčoví poradci Baracka Obamy mají dosti jiný názor na systém protiraketové obrany než Bushova administrativa. Mělo to minimálně čtyři důvody.

1. Obamovi lidé mají pochybnost o technologické funkčnosti systému.

2. Chtějí dělat jinou politiku vůči Rusku.

3. Nová americká vláda má blíže k jiným lobbistům a jiným zbrojním firmám (s tím souvisí například úvahy o radaru na lodi).

4. Vztah Obamy k regionu střední Evropy postrádá jakýkoli sentiment, nezapomínejme, že George W.Bush byl synem prezidenta, který byl americkou hlavou státu v době studené války a předtím ještě šéfem CIA.

uz svita?
a co ta otazka a?
18. 09. 2009 | 07:24

kwich napsal(a):

Pane soudruhu Zaorálku,
Než jste se stačil rozveselit z Obamovy vstřícnosti k vašim průzkumům veřejného mínění, dozvídáme se, že místo radaru tady můžeme mít spíše rovnou rakety.

Takže zase přestanete chválit moudrého Obamu?
18. 09. 2009 | 07:24

jarpor napsal(a):

PatientO.T.

Díky za odkaz...

Soudíte, že paměť autora blogu sahá "tak daleko" ?
Jestli ne - je to špatné.
Jestli ano - je to asi ještě horší s panem poslancem...
A nejen s ním...

Hezký den
18. 09. 2009 | 07:30

tomas napsal(a):

jeste dodatek jarpore, tady j emala ukazka z blogu pana klvani, ano pana Radara, z 9.kvetna tohoto roku
titulek zni Obama jednoznacne podporil protiraketovou obranu, zaver textu:Žádná česká vláda se nyní nemůže vymlouvat a „čekat, jak to dopadne v Americe.“ Buď značně nepopulární, ale zásadní projekt české účasti v Parlamentu prosadí, nebo jej přímo či nepřímo odmítne. Bude to však rozhodnutí otevřené, jak má být – se zřetelnou odpovědností za výsledek.

Ono je asi opravdu tezke hrat vyssi ligu, kdyz to chcete zkouset s hraci okresniho preboru . Paroubka sem netahejte, vrsi chybu za chybou a zjevne mu dochazi dech, ktery nenabere, i kdyby zavedl sestnacte duchody
18. 09. 2009 | 07:32

jarpor napsal(a):

tomas

Na rozdíl od Vás jsem já zaznamenal, různá prohlášení, že není vyloučená jiný postoj nové administrativy USA a to i googlování...

No a na a-
Já nevím, nepřipadá mi, že se teď "berou za radar více.."

Prostě po mě něco "kámoš" chtěl postavit na mé zahradě. Já řekl, tak jo, ... dalo mi dost práce, abych přesvěčil manželku, že je to dobrý rozhodnutí a pak mi kámoš zavolá - víš, je to jinak.
Že bych za to kámoše pochválil, že jsem se dost přel s manželkou, než jsem ji přesvědčil... a on teď zavolá... asi ne.

Tak asi to vidím... v klidu a bez emocí... . Jistě si z toho dovodíte, zda souhlasím s vaším tvrzením ... že se za něco berou...

Hezký den
18. 09. 2009 | 07:40

jarpor napsal(a):

Sorry ... bez googlování
18. 09. 2009 | 07:42

PatientO.T. napsal(a):

2 jarpor:
Zdravím vás.

Tak se dělá zodpovědná zahraniční politika. Závisí pouze na tom, co předseda pobere. Tak to chodí...
18. 09. 2009 | 07:51

tomas napsal(a):

jarpore, k vasemu prikladu, kamos po me chtel neco postavit na moji zahrade, to neco se tyka i mych dalsich kamosu, kterych se na to moc neptam, manzelku jsem presvedcil napul a zbytek rodiny uz vubec ne, presto vsem tvrdim, ze kamos bude u nas stavet a delam mejdany za rodinne uspory, mezicase kamosovi reknu, ze miri do pekel a kdyz prijede ke me na navstevu, pohadam se se zbytkem rodiny, takze kamos se mnou nejde ani na veceri. na konci mi kamos zavola, ze u me stavet nechce, pred rodinou, kterou jsem vehementne presvedcoval jsem za hlupaka, ostatni z moji party jsem nastval uz predtim a tak aby toho nebylo malo, jest ekamosovi vzkazu, ze je zbabelec, jedinej kdo si mne ruce je soused, kteryho nesnasim .. tak takhle vypada odpovedna ceska politika.to, ze, odpoved n adotaz a, z toho neco ma, vysvetluje leccos, ale proc tuhle ligu obhajute vy?
18. 09. 2009 | 07:55

tomas napsal(a):

pardo, oprava, to , ze , odpoved na dotaz a, z toho nekteri neco maji, vysvetluje leccos, ale proc tuhle "ligu' obhajute vy?
18. 09. 2009 | 08:00

Admirál napsal(a):

Veverka, Nuba - jsem z těch, kteří byli od počátku proti radaru. Stálo by mi to obrazně řečeno skoro za barákem a představa, že je to dítě Bushovi politiky mne také nepřiváděla k jásotu.

Nyní ale po pro mne příjemném rozuzlení jsem ale opatrný, abych se snažil obhájcům radaru celou věc "sežrat". Vůči těm, se kterými se o věci dalo věcně diskutovat, by to bylo nekorektní a vůči těm, se kterými se o tom věcně bavit nedalo, za zbytečné.
18. 09. 2009 | 08:07

jarpor napsal(a):

tomas

A z čeho jste usoudil, že cosi obhajuji ?

Popisuji stav na který mám asi takový vliv jako na poluci ledního medvěda.

Já mám pouze názor, že v tomto konkrétním případě má máslo na hlavě i pan Zaorálek se svou partou a mě se snaží namluvit, že nemám paměť.

...odpovědná zahraniční politika... no, já se domnívám, že něco takového očekávat je zcela iluzorní ... Prostě i v této oblasti jsou naši politici v klinči a každá parta když se dostane ke korytu tak se snaží prosadit tu svou - zcela přirozeně... dodávám.
Ale - jaký na to mám vliv to ovlivnit ? Žádný.
Poslední dvě věty - nedomnívám se, že jedni lezou do ř... Americe, nedomnívám se, že by ti druzí sem pozvali Putina. O tom, že je složité ve střední Evropě nalézt řešení "pro všechny", při vědomí existence nás v NATO, chuti Ruska na středoevropský prostor a do toho všeho existence naprosto nevypočitatelných režimů, kterým je jedno, zda budou řezat hlavy amíkům, rusům či čechům...nepochybuji.

Nedávo plné noviny jdeme k volbám, pak nejdeme k volbám, teď radar... pravdu měl Švejk - To chce klid.

Hezký den
18. 09. 2009 | 08:12

badatel napsal(a):

Vážení,
pořád jsem se domníval, že Rumcajs a ostatní nickové toužící po radaru jsou pouze méně chápající občané, či modří totalitáři.
Bohužel zdá se to být horší. Jsou to občané, kteří se zastávají okupace našeho území, kteří odmítali referendum o tak závažné otázce jako je radar a přítomnost cizích vojsk.
Ptám se čím se tito občané liší od totalitářů z r.68.Domnívám se, že ničím a představují přímé ohrožení demokracie u nás.
18. 09. 2009 | 08:17

Suchec napsal(a):

Badatel:
Jen rétorikou, ničím jiným.
18. 09. 2009 | 08:44

Paterik napsal(a):

badatel:

přesně tak, každý, kdo si myslí něco jiného než vy je totalitář nebo je mentálně zaostalý. Demokracie jako řemen.
18. 09. 2009 | 08:52

Suchec napsal(a):

Jarpor:

Vcelku souhlas.

Hlavní problém je odezdikezdismus po r.89.
18. 09. 2009 | 08:56

Nuba napsal(a):

Ano Admirále,

Souhlasím s Vámi, netřeba na ně strouhat mrkvičku, tak škodolibá nejsem. Na druhou stranu mě Obamovo rozhodnutí potěšilo, je to zase jeden z kroků, které nás snad posouvají k jiným, méně krvavým řešením celosvětových problémů pramenících z rozdílů jak kulturních tak ekonomických.

Já tu umanutost obhájců celkem chápu. Jedním z aspektů jejich uvažování je jejich individualismus, který jim velí zaujmout okamžitě bojový postoj a za druhé je to syndrom berlínské zdi, který se u každého vstřebává dle individuálních podmínek jeho povahy a životních zkušeností.

S tím se nedá nic dělat, ale i tak jsem přesvědčena, že Obama vidí dál, že příklon k neustálému zdokonalování a hromadění zbraní pod dozorem a otevřenou šrajtoflí zbrojařských lobby je cesta do pekel mnohem jistější. Ta druhá je těžší a pomalejší, ale nadějnější. Tak, jako se daří postupně eliminovat totalitní systémy např. Ruska a Číny nabídkou spolupráce, tak touto cestou je možno se dobrat za mnohem menších lidských obětí k větší celosvětově pojaté bezpečnosti. Vím, že jsou moje postoje ovlivněny katolickou výchovou, že se bláhově pokouším pořád na někoho, kdo mě bombarduje kamením házet chleba, vím, že to vždy možné není, ale většinou to zabírá. Já takové zkušenosti mám.

Příznivci preventivních válek a humanitárního bombardování se mnou samozřejmě souhlasit nebudou.
18. 09. 2009 | 08:57

F.Srbek napsal(a):

Dozvídáme se, co si myslí americký prezident a jiní zajímavosti od pana Zaorálka. Vypadalo by to všechno dobře, kdyby ČSSD neměnila názory tak rychle a účelově, jako dnes. Kdyby rozhovory o radaru nezačaly právě v době, kdy vládla soc.dem. Vysvělení změny americké strategie je možná jednodušší než se na první pohled zdá. Nahradit stacionární prostředky obrany stejně účinnými mobilními se zdá být lepší. To ostatní, co slyšíme z úst českých politiků je blábol.
18. 09. 2009 | 08:57

Suchec napsal(a):

Paterik:
Takovou podporu svého vyjádření, badatel snad ani nečekal.
To, o tom mentálním , je tam opět účelově podsunuto.
18. 09. 2009 | 08:58

tomas napsal(a):

jarpore, vas vliv je jeden hlas. v teto zemi jsou miliony lidi hodnoceny podle vysledku, vyrobis, prodas, prezijes, prodas, dostanes bonus, nevyrobis, neprodas zaniknes, neprodas, nedostanes bonus, neprodas vickrat za sebou, muzes se balit. Lasak byl priveden do CSA, aby aerolinky zachranil, nepovedlo se mu to a je uplne jedno, ze prvni uder do vazu zasadil Tvrdik, mel by se pakovat. Proc bychom meli n apolitiky pouzivat jin ahodnotici kriteria nez na ostatni obcany? v radaru selhali, vsadili vse na jednu kartu, nepresvedcili verejnost, oznacovali cechy za cechacky a ve chvili, kdy obama z projektu vycouval, tady stoji v podvlikackach a obvinuji ameriku, ze je hodila pres palubu. paroubkovi je treba vystavit ucet za pad vlady v dobe predsednictvi EU, nebojte se dat sanci jinemu, ono to pujde, tak spatni nejsme .
18. 09. 2009 | 09:01

Rumcajs napsal(a):

Badateli, máte v tom blázinci sprchu ?
Jestli jo, tak si ji dejte. A doufám, že teplá neteče.
18. 09. 2009 | 09:04

Rumcajs napsal(a):

Klidně se tady masírujte levouni a drbejte na bříšku, ale pravda je taková, že jedeme dál.

Dál se bude budovat obrana proti magorům z pouště,i kdby byl Obama největší cukrouš na světě.
18. 09. 2009 | 09:07

Ládik napsal(a):

badatel,
to, co jste teď vybádal (občané, kteří se zastávají ruské okupace našeho území, chtějí radar), myslíte vážně?,
"...nickové toužící po radaru jsou pouze méně chápající občané,... kteří se zastávají okupace našeho území"...;
jo, Paroubek po něm toužil.
18. 09. 2009 | 09:12

jarpor napsal(a):

tomas

Taky si myslím, že nejsme o nic horší než ostatní kolem nás...

Mám jistou životní filosofii. Volby ji neovlivní. Šanci dostat hlas dostane ten, který se nejblíže k té filosofii blíží ...
V této chvíli vím přesně, kdo jej nedostane. To je dost, nemyslíte ?

Hezký den
18. 09. 2009 | 09:13

Paterik napsal(a):

Suchec:

jak rozumíte větě "jsou pouze méně chápající občané, či modří totalitáři"? Já jsem to samozřejmě nadsadil a to proto, abych ukázal, jak přehnané je badatelovo tvrzení. Dělám to běžně. Vy ne?
18. 09. 2009 | 09:19

Suchec napsal(a):

Nuba:
Už jsem to napsal včera:

Radar byl nejspíš jen informační a propagandistickou mlhou k odvedení pozornosti od jiných problémů. Technologicky navíc velmi diskutabilní (spíš otázka špionáže).

USA od r. 1998 obrovsky navýšily počty konvenčních prostředků v oblasti křižujících střel (cca na cca 20000), které díky zvýšení doletu (až 3500km), de-facto obcházejí smlouvu SALT II. Navíc jsou schopny nést jak konvenční, tak i jad. hlavice do 50-80kt, špatně se detekují, a nesnadno sestřelují.
Současně dokončují vývoj a testy systému AEGIS s raketami SM3 (schopny působit i ve vesímru).
Tyto systémy jsou umístěny na lodích společně ve flotile, takže mají jak obranný, tak i útočný potenciál.

Vzhledem k plánovaným schopnostem tohoto vychází jedno.

Mají představu, že pomocí tohoto budou schopni eliminovat strategický potenciál protivníka daleko lépe a v daleko kratších reakčních časech (10min.), než u strat. poz. zařízení.

Strategie počítá s prvním úderem (cca 15000 střel najednou + bezpilotní prostředky), kdy pomocí těchto systémů zničí rakety protivníka již na zemi (proto ten křik kolem TOPOL-M, BULAVA apod.).

To , co nezničí (cca 30%), posestřelují SM3, popř. zachytí Vandenberg a Aljaška.

Pentagon se touto strategií ani netají. Navíc zbrojení je jediný sektor, kde jim to opravdu ještě šlape, a s přesunem těžiště dění do Pacifiku a Asie se dá očekávat, že se situace bude jen zhoršovat.

kecy o terorismu a podobné pohádky mají pro masmedia a vymývání mozků.

To je jeden pohled, jak to celé pojímat.

Jiný pohled je v tom, že jim došly prachy, ale musí to podat tak, že o systému prohlásí, že byl překonán (možná ano, možná ne).

A nejlepší na závěr jsou kecy o tom, ž když USA ustoupily, musí Rusi ustoupit taky.

No, nevím, ale když jednostranně něco podniknu, co se druhému nelíbí, a pak řeknu, že to nezrealizuje jen v tom případě, že mi protistrana ustoupí?

Nevím, esli Rusko činilo jednostranné kroky v oblasti strat. zbraní, a kdože to nerespektoval smlouvy o odzbrojení.

A Zaorálek s ČSSD by měli i teď sdělit, jak by hlasovali při ratifikaci těchto smluv v parlamentu. Teď se jim to hodí, že nemusí s pravdou ven.
18. 09. 2009 | 09:22

veverka napsal(a):

Suchec
Přesné.
18. 09. 2009 | 09:34

tomas napsal(a):

jarpor, souhlasim, jenom to tak nekdy nevypada .. mne tedy vypadl topolanek, langr .. takze ods ma porad silny potencial ve svych byvalych hejtmanech, ze soucasneho vedeni asi necas, ktery zrejme splnuje prvni a vubec zakladni podminku, abych o nekom uvazoval, tzn, ze zrejme nekrade .. z cssd by mel skoncit paroubek a rath, pak jim zbyvaji lidi typu haska, nebo v jiznich cechach zimoly, kteri tu prvni podminku zrejme splnuji take .. top konecna kalousek a lidovecti prebehlici, zbyva knize ... komunisti, tam je to uplne jedno , v lidovcich se ztracim, zeleni jako doplneni vejire, proc ne, v mimoparlamentnich stranach bych si vybral asi nekoho z havlikovy strany ...
18. 09. 2009 | 09:36

arlon napsal(a):

Zaorálek
Pane poslanče, vy jste také jen sluha páně, od vás nic lepšího než slouhovské kázání a litanie nikdy neuslyšíme.
Navíc neznáte formu a jste jen mluvka na rodíl od účetního z ráje, který je rozený žvanil, na jehož slova dá alespoň 1 % obyvatelstva.
Co s vámi? Amen.
18. 09. 2009 | 09:44

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Já myslím, že by jsi se měl pomalu obávat o svůj život, protože takovýho odborníka na vojenskou strategii, srovnatelného s agentem 009, toho nemůže nechat Pentagon jen tak pobíhat.

Ty bys jim mohl zhatit jejich hegemonské plány.
18. 09. 2009 | 10:31

Admirál napsal(a):

Nuba - nemám sice katolickou výchovu, ale stejně jako Vy odmítám uvažovat, zda je milion mrtvých ještě únosná cena za dosažení nějakého ekonomického, či politického cíle. Uvědomuji si plně také, že steným způsobem někdo váží cenu mého života a života mých dětí, potažmo obyvatel České kotliny.

Pevnou součástí takového uvažování byl radar. A je třeba si uvědomit, že se jednalo jen o malý segment, a že politika jejíž je součástí radar byl, nebyla v žádném případě poražena.
18. 09. 2009 | 10:38

Paterik napsal(a):

Admirál:

já myslím, že pád radaru je z vojenského hlediska pro Rusko spíš špatnou zprávou. Mobilní raketová systémy jsou mnohem nebezpečnější. Jen v politické rovině nejsou tak "výbušné".
18. 09. 2009 | 10:49

MartiN napsal(a):

Pane Zaorálku, škoda, že to takhle politizujete... Vidím ve Vašem stanovisku jeden pozitivní moment a to je apelace, abychom byli konstruktivnější jako Evropané. Bohužel se mi tototo konstruktivismu nedostává od Sociální demokracie jak na domácí, tak na zahraniční půdě.

Napadá tu někoho, proč by měl Irán otevřeně útočit na Evropu nebo USA? Když máte postavené hospodářství na ropném průmyslu, je opravdu blbost útočit na státy, které tu ropu od vás kupují. Kdyby chtěl Irán na Evropu zaútočit, tak to udělá pomocí terorismu, ne raketami. To je elementární logika.
Můžete namítnout, že v Islámských zemích nevládne logika, ale ideologie a fundamentalismus. Na první pohled to tak vypadá, ale pod náboženským obalem leží tvrdý byznys.

Mimochodem USA ani Rusko pro nás nejsou partněři. Partneři jsou ti, kdo jsou stejně velcí.
18. 09. 2009 | 10:56

Xury napsal(a):

Pro MartiNa:
nikdo nikdy vážně netvrdil (kromě novinářů), že rakety s radarem mají chránit proti přímému útoku íránské armády. Vzhledem k tomu, že by šlo o jednoznačně válečný akt oficiálních ozbrojených podléhajících vládě, odpověď by byla nepochybně jaderná a pro Írán zničující. Vtip je v tom, že oni nejsou takoví blbci. Pokud by tu raketu včetně jaderné nádrže vyvinuli, kdo zaručí, že se nedostane do rukou nějaké teroristické skupiny (např. Hizballáhu), který ji odpálí kamkoliv uzná za vhodné, aniž by se musel bát odvety, protože nepochybuji o tom, že by se proti odvětě zdvihl velký pokřik na ochranu těch nevinných, kteří v dané oblasti žijí. Impulsem pro odpálení takové rakety může být cokoli (např. karikatura mohameda v novinách).
18. 09. 2009 | 11:19

MartiN napsal(a):

Xury:
Možná se to nezdá, ale radioaktivní materiál je velmi podrobně sledován bezpečnostními složkami po celém světě. Prvním cílem pro jaderný úder by pro islámské fundamentalisty nebyla Evropa, ale Izrael. Což je taky důvod, proč to má Izrael velmi dobře podchycené. Jaderný úder si nemůže dovolit ani Hizballách. Použití jaderných zbraní je tabu. Kdokoli to poruší, stane se světovým nepřítelem č. 1.

Kdby chtěli teroristé jaderné zbraně, bylo by jednodušší je propašovat z Ruska, než čekat, až je vyvine Irán.
18. 09. 2009 | 11:39

vigo napsal(a):

Když čtu všechny připomínky, jsem rád, že USA mají rozum a sami se rozhodli ho sem neumístit. Je tady bohoužel hodně štváčů a demagodů, kteří jsou ochotni z osobních důvodů vrhnout náš národ do válečných příprav. Pánové Rumcajs a Kormoráne, pokud toužíte po konfrontací a chcete si vyřizovat vaše účty a komplexy, nechte se naverbovat jako legionáři do cizinecké armády a užijte si to. Nechte nás normálni lid normálně žít a neotravujte kyslík v české kotlině. Děkuji.
18. 09. 2009 | 12:05

Xury napsal(a):

Pro MartiNa:
s tím sledováním bych byl opatrný. Zvláště dnes kdy Irán má vlastní separační zařízení. Izrael je nepochybně nejlákavějším cílem nicméně i v minulosti útočili teroristé v USA, Španělsku, Británii a v Malajsii, takže jedna věc je atraktivita cíle a druhá šance jej zasáhnout. Představa, že se nějaká islamistická organizace třese strachy, že bude světovým nepřítelem číslo jedna, mi pak připadá úplně mimo. A mimochodem propašovat z Ruska jadernou zbraň jde jednoduše možná ve filmech z J.Bondem.
18. 09. 2009 | 12:18

JC napsal(a):

Co je pro mě důležité je fakt, že/zaplaťpánbůh/ nebyla v době jednání o Radaru u moci připosraná levicová politická reprezentace/proboha co tomu řekne Putin/ a podepsáním smlouvy s USA dala našemu spojenci najevo, že jsme ochotni se na globální ochraně západní civilizace podílet. To, že to amíci nyní vyhodnotili jinak na věci nic nemění a ten dobrý pocit, že jsme nesundali kalhoty 10 km před brodem v nás může zůstat. Nerad bych se toho dožil, ale na druhou stranu Paroubkovi,Zaorálkovi a všem levicovým trumpetům bych přál, aby až půjde do tuhého a amíky opravdu budeme potřebovat, se budou jednotně bít v prsa a hulákat do světa, že prostřednictvím Topolánkovy vlády jsem přece radar v česku vždy chtěli.
18. 09. 2009 | 12:31

Xury napsal(a):

Pro JC:
závidím vám váš optimismus.
18. 09. 2009 | 12:39

JC napsal(a):

Xury,
Nezáviďte - staňte se optimistou.
18. 09. 2009 | 12:41

veverka napsal(a):

JC
"Co je pro mě důležité je fakt, že/zaplaťpánbůh/ nebyla v době jednání o Radaru u moci připosraná levicová politická reprezentace"
To je fakt,takhle jsme museli zbytečně dlouho čekat až tu radarovou blbost odpíská připosraná levicová politická reprezentace nového amerického prezidenta.
18. 09. 2009 | 12:57

Vico napsal(a):

Občas tu při diskuzích někdo odkáže na Komentáře ČT 24 a Drtinovou, respektive její chování.

Ta paní u mne vždy a znova probudí poznání, že v každém je potenciální vrah včetně nosatých blondýn středního věku.
18. 09. 2009 | 13:05

JC napsal(a):

veverko,
Mě když zavolá dobrý přítel a požádá mě, jestli by u mě nemohl přespat, nepátrám po důvodech, nachystám postel a neptám se co tomu řekme maminka. Pokud se mi ozve za 20 minut s tím, že to padá, řeknu Ok a tím je věc vyřízená.
Vy se asi chováte jinak, ale to je jen váš problém.
18. 09. 2009 | 13:06

stoppa napsal(a):

Vico

na Drtinové není nic divného, za nacistů byly nehrošími fanatičkami ženské a dobře známé jsou z francouzské revoluce herdekbaby, co seděly v první řadě po gillotinou a pletly punčochy - les tricoteuses - to je pojem, který vešel do historie. Dosďte si dDrtinovou jako blokovou důvěrnici, nebo ji v duchu posaďte do první řady...

JC

Váš příměr nesedí, protože se v případě USA nejedná o dobrého přítele
a taky ne o "přespání". Oni jsou s těmi základnami jako chronická kožní choroba, nezbavíte se jich, jak je jednou máte v domě - podívejte se na Italy, jak se jim nedaří se jich zbavit.
18. 09. 2009 | 13:29

JC napsal(a):

stoppa,
Ano ten příměr kulhá i v tom, že přítel hodlá přespat a ne se nastěhovat. Co jsem chtěl zdůraznit je ta okamžitá reakce, protože o tu kráčí.Nemá tady myslím absolutně žádnou cenu rozebírat nějaké vojenské aspekty, protože nikdo z nás nemá relevantní informace a tedy jsou to spíš dohady.
18. 09. 2009 | 13:37

veverka napsal(a):

JC
1)USA nejsou můj "dobrý přítel"
2)nechtěli u mě "přespat",ale zabrat mi natrvalo jednu místnost a nacpat do ní své vojáky.

Takže jsi směšný ty ale je to jen tvůj problém.
18. 09. 2009 | 13:44

JC napsal(a):

veverka,
Ale ano já tě chápu, tvým, Paroubkovým a Zaorálkovým přítelem je zahnědlé Rusko. Proto jsem psal, že zaplaťpánbůh jste nebyli u toho. :-))
18. 09. 2009 | 13:50

Vico napsal(a):

stoppa : Drtinová však možná irituje i fanatiky.Pro kurs sebeovládání je však zcela ideální.

Snad jen, aby napětí ve společnosti, které dle sociologických výzkumů vrcholí v době po desáté večer, kdy nastupuje do studia ČT24 Drtinová, by mělo vedení televize uvažovat o nějakém odlehčení nahromaděné tenze.

Třeba na závěr rozhovoru by si Drtinová vždy sama sobě flákla facku. Pak by se usínalo rozhodně snadněji.
18. 09. 2009 | 14:11

StandaT napsal(a):

Dobře. Přijměme, že pádem radaru padá nějaká zahraničně-bezpečnostní koncepce (ignorujme jak blbá, proradná, imperialistická, štvavá, lokajská... - názory místních bijců mě nazajímají, stejně tak jako motivační pokřiky určené pro veverku & spol.).

Takže: Co teď? Jaká koncepce je na pořadu dne, pane Zaorálku? Nějak jsem ji zaznamenenal. Kde je? Ono svrhnout vládu a nemít plán je problém. Přijímat zákony na hraně a pak koukat na ÚS s otevřenou pusou a divit se, že je tu ústavní krize je taky problém. Ale oba interní. Mám dosavadní mlčení na téma "co dál po radaru" chápat tak, že - jako obvykle - něco pomůžete schodit a nevíte jak pak dál a co s tím, a teď budete honem, ad-hoc něco roubovat na novou realitu?

Radar je minulostí. Máte vůbec nějakou představu o budoucnosti? Jakou, pane Zaorálku? Co teď, co za rok? Dovolím si připomenout, že jste momentálně nejsilnější politickou stranou. Máte tedy momentálně největší zodpovědnost.
18. 09. 2009 | 14:39

Suchec napsal(a):

Vico:
Drtinová , jako součást kursu sebeovládání?

Přesné a výstižné.

ROFL
18. 09. 2009 | 14:41

Suchec napsal(a):

StandaT:

Pěkně spatlaný radar s pádem vlády.

Plán jistě byl.

Předčasné volby, neb jiná možnost neexistovala, a neexistuje.

Anebo ano?

BTW, svržení Topolánkovy squadry byla snad nejužitečnější věc pro tento stát vůbec.
18. 09. 2009 | 14:44

Suchec napsal(a):

JC:
Zahnědlý je někdo jiný. Zvláště když sleduji, co se děje u rednecks.
18. 09. 2009 | 14:45

Jedla napsal(a):

Když už se tu zase nadává do demagogů, doporučuji si uvědomit, že slovo demagog (ve staré řečtině) znamenalo vůdce lidu a mělo pozitivní význam.
V pejorativním smyslu bylo toto řecké slovo užíváno spíše až v Římě, zejména tak za republiky strana optimátů (konzervativní, aristokratická) titulovala plebejské tribuny lidu ze strany populárů.
Prostě latinský název populárů zesměšňovali nahrazením jeho řeckým ekvivalentem (populus - lid latinsky, demos lid řecky), asi jako když se u nás komunisti titulují bolševiky nebo když jsme kdysi svazákům nadávali do komsomolců.
Je to přes dva tisíce let a vůbec nic se nezměnilo.
18. 09. 2009 | 14:56

Paterik napsal(a):

Suchec:

takže to máme chápat tak, že se těšíte na duet ČSSD-KSČM?

mimochodem, když dal Paroubek 101 na svržení vlády, proč ji nevyužil pro konstrukci vlády svojí? Možná proto, že vůbec npočítal s tím, že se svržením vlády uspěje, což?
18. 09. 2009 | 14:59

Vico napsal(a):

Paterik : Tak už toho handrkování nechejme. Faktem je, že návrh na vyslovení nedůvěry vládě padlo v naší novodobé parlamentní historii opravdu dost a vždy to vláda i s minimální parlamentní většinou ustála. Je jasné, že překvapeni byli všichni, že tentokrát to dopadlo jinak

ODS, když byla v opozici s jedinou další opoziční stranou KSČM, rovněž několikrát vyvolala hlasování o nedůvěře tehdejší středolevé vládě. Tak mi povězte, s kým chtěl tehdy lídr ODS sestavovat vládu, kdyby padla? /Inu, jak praví klasik, každý má svého Filipa/.

Naštěstí nepadla. Padla až vláda Topola postavená na přeběhlících, kteří ,k překvapení všech, zase někam přeběhli.
18. 09. 2009 | 15:32

StandaT napsal(a):

Suchec: chci, aby odpověděl Zaorálek. Nějakej poskok mě nezajímá.
18. 09. 2009 | 15:33

JC napsal(a):

Suchec,
Ani jsem nezaznamenal, že by se Bush junior poté co skončil s prezidentováním náhle ocitl v čele senátu./když už tedy dumu rednecks nemají./
18. 09. 2009 | 15:46

Vico napsal(a):

StandaT : A proč si myslíte, že je Suchec Zaorálkův poskok?
18. 09. 2009 | 15:48

JC napsal(a):

Vico,
A proč si myslíte, že "nějakej poskok" musí nutně být poskok Zaorálkův ?
18. 09. 2009 | 15:59

StandaT napsal(a):

Vico: jsem přesvědčen, že Suchec není diskutér jako my ostatní, kteří sem chodíme presentovat své postoje a názory. Jsem přesvědčen, že jmenovitě Suchec je jedinec, který to má za úkol do diskusí chodit. Už jsem mu to tady jednou dal jasně najevo a očekával, že na mě už nebude nereagoval. "Diskusi" s ním považuji za ztrátu času.
18. 09. 2009 | 15:59

stále rebel napsal(a):

Pro Nubu.
Ani ten předcházející nebyl špatný. Viděl jsem tiskovou konferenci, kde odpálkovával Topolánka, že radar není záležitostí NATO, ale něco mezi Českou republikou a USA.

Změna přijít musela, jelikož pod vedením amerických jestřábů a českých modrých strak to směřovalo nejen k ekonomickému krachu, ale hrozilo to i vojenským konfliktem. Máme sice ekonomickou krizi, ale mnohé se během posledního roku zlepšilo. Hlavně nad námi není ta tupost a arogance, kterou představovali Bush a Topolánek.
18. 09. 2009 | 15:59

Paterik napsal(a):

Vico:

jak oba víme, hlasování o nedůvěře se vyvolává proto, aby se udělal humbuk, ne proto, aby se svrhla vláda. A to zcela bez ohledu na to, kdo ho vyvolává.
18. 09. 2009 | 16:05

blue jay napsal(a):

doufam ze umite anglicky "stale rebele",
WASHINGTON – In a ceremony described as “moving” by Russian diplomats, President Obama officially canceled a Bush-era deal that would have placed a missile-defense system in the Czech Republic and Poland.
Both countries played host to decades of bloody Soviet occupation as a reward for their efforts against Nazi Germany during World War II.
The decision was presented to Russian ambassadors and other diplomats as a gift congratulating the country on the anniversary of its famously successful invasion of Poland’s eastern front in 1939, just over two weeks after Nazi Germany overran the country’s western border.
During the ceremony, which took place in the Rose Garden at the White House, President Obama presented a signed, leather-bound book of Polish jokes to the Russian ambassador, noting, “Mr. Ambassador, I trust your government knew all along that the notion of the United States’ honoring the missile-defense deal with Poland and the Czech Republic was good for as many laughs as the jokes in this volume are.
“Furthermore, these jokes really do represent the attitude of my government to Eastern Europe in general. I mean that with great sincerity and I wish you to convey that message to Messrs. Medvedev and Putin.”
Sergey Kislyak, ambassador of the Russian Federation to the United States, praised the decision. “On behalf of all of my comrades back home, I express our deepest gratitude to the United States for this selfless move,” he said. “It is good to know that the United States is confident enough to confront the errors of its ways.”
President Obama said both countries could learn a lot from the Soviet invasion of Poland, in which Russia ended up with about three-fifths of Poland’s territory and killed and deported hundreds of thousands of Polish military and civilians alike.
“If we study our history, particularly the history of this breathtaking Russian campaign against the Poles, we see how foolish commitments in general are,” said the president. “We can draw important parallels to the decisions that confront us today.
“For example, it was the very failure of the British and French to honor their alliance commitments to Poland after the Nazi invasion that prompted Stalin to proceed with his bold action.
“And, much like the British and French wisely chose to ignore their promises to the Poles, today, we too formally choose to ignore our pledge to those selfsame people some eight decades later.
“Meanwhile, at the conclusion of the war, it was the betrayal of our own great leader, Franklin Roosevelt, in concert with Prime Minister Churchill, which allowed Poland and the rest of Eastern Europe to be carved up and presented to the Soviets for some 40 years of hegemonic rule.”
“The lesson,” Obama concluded, “is obvious: Commitments are made to be broken.”
During the ensuing question-and-answer period, Obama insisted that Eastern Europe had outlived its usefulness to the United States.
“So they got some of their troops killed in Iraq fighting in support of the U.S. Big deal,” said the president. “If they’d read the polls, they’d have known it was an unpopular war. They should have followed the leadership the French showed in staying on the sidelines.”
When asked if it wasn’t unfair to back out on the Poles after they risked the ire of the Russians by agreeing to host the Bush-proposed missile defense sites, Obama chuckled and said, “Come on, it’s Poland we’re talking about. I mean, they’re in the EU, they fought for us in Iraq and we still haven’t allowed them in the Visa Waiver Program.
“It’s easier for a French Muslim terrorist to enter the U.S. than a Polish Christian who fought Al Qaeda alongside U.S. marines,” he added.
He continued, “If the Poles are surprised by treachery, they’ve no one to blame but themselves.”
“Haven’t they heard the old Russian proverb?” he asked, winking at Kislyak.
“Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.”
18. 09. 2009 | 16:13

stoppa napsal(a):

StandaT

Svržení Topolánkovy vlády nebyl počin politický, nýbrž to byl přímo akt komunální hygieny. Takováto sanitární opatření bývají vždy naléhavá a neponechávají prostgor a čas na úvahy, co bude následovat po radikální dezinfekčním/deratizačním zásahu.
18. 09. 2009 | 16:19

RA napsal(a):

Zaorálek a Paroubek jsou pátou kolonou, placenou ze CCCP. Nic jiného v tom není.
18. 09. 2009 | 16:29

StandaT napsal(a):

stoppa: zřejmě ano. Já jsem to uvedl jako příklad, že i u závažných rozhodnutích, která mají závažné důsledky, mi připadají kroky ČSSD naprosto nepromyšlené.

Národní bezpečnost je o třídu výše než to, zda máme nebo nemáme vládu ovládanou parlamentem. Platí, že pokud není promyšlená strategie a přípraveny scénáře, tak to znamená, že de facto žádnou národní bezpečnost nemáme zajištěnou. Toto není oblast, kdy ani teď, kdy je kolem nás klid, si můžeme dovolit nemít tuto oblast profesinálně, zodpovědně a hlavně konsistentně promyšlenou.

Chci, aby Zaorálek, který výrazně formuje chování ČSSD v zahraniční i bezpečnostní oblasti dal jasnou odpověď, jak teď dál.
18. 09. 2009 | 16:30

stoppa napsal(a):

StandaT
No an o, to je vyšší prioritas, Jenže dosud tu nebylo ani z jedné strany nic promyšleného, jak je vidět z trapného osudu "radarové křeče". Protože, jak patrno, notoricky nedokážeme formovat vlastní bezpečnostní politiku, nýbrž se vždy musíme spoléhat na momentálního hegemona a jeho - mnohdy mylný - úsudek, nezbude nám asi ani v této chvíli nic lepšího, než vybrat tu politickou garnituru, která bude v přijímání pokynů zvenčí co nejnenápadnější (ani přílišná neochota, ani přílišná ochota nejsou vítány...).
18. 09. 2009 | 16:41

Vico napsal(a):

Paterik : Přesně tak. Zůstává teda otázkou, proč v květnu nezůstalo u toho humbuku. Podle výrazu tváří Paroubka a spol, které připomínaly kyselý citron, bych soudil, že to šlo tak trochu mimo ně. Stalo se něco, co vlastně nikdo nechtěl. Myslím, že v tomto trendu i nadále zdárně pokračujeme.
18. 09. 2009 | 16:53

StandaT napsal(a):

stoppa: Souhlas. Radariáda ukázala kam dojdeme, když není koncepce, resp. když stranám není svatý ani ten nefundamentálnější národní zájem.

Dle mě dnes nastala vhodná situace, kdy můžeme otázkama na politiky národní bezpečnost vnést jako téma do (znovu)nastávající předvolební kampaně, a udělat si obrázek, jak to jednotlivé strany myslí s naší zemí.
18. 09. 2009 | 16:56

Vico napsal(a):

StandaT : Já takový názor nemám. Rád si vaše názory přečtu, ale se Suchecem je tu zase někdy "betelná" sranda. Holt jsme oba z jednoho kraje.
18. 09. 2009 | 16:59

Paterik napsal(a):

Vico:

Paroubek i Topolánek špatně odhadli chování přeběhlíků. Proto se z humbuku stala ostuda. To ovšem nezbavuje Paroubka spoluodpovědnosti za následky. Na dalších krocích - jako schválení onoho absurdního ústavního ne-zákona - mají rovnocenný podíl oba. Paroubkův přemet s rozpuštěním sněmovny byl sice k uchechtání, ale v zásadě je dobře, že k tomu došlo, protože jinak bychom neměli rozpočet. Pokud ho ovšem bude sněmovna schopná chválit... z toho mám poněkud obavy.
18. 09. 2009 | 19:35

Vico napsal(a):

Paterik : Sluší se reagovat.Asi více už vy ani já k tématu neřekneme. Takže díky za diskuzi.
Vico
18. 09. 2009 | 22:02

blue jay napsal(a):

Zakladatel novodobe CSSD Milos Zeman popsal toho uzvatlaneho vseznalka Zaoralka presne,

"Vedle lidí, kterí sociálnedemokratické politice prospeli, jsme nasáli i bahno (Zaorálek, Kraus), jehož pak bylo obtížné se zbavovat.."
A to v te dobe ani netusil ze se CSSD zmocni nekdo jako Paroubek a Rath. Se mu nedivim ze je velmi znechucen.
18. 09. 2009 | 22:49

Petr Havelka napsal(a):

Pane poslanče,

co je to za hovězí blog. Nečitelnou zahraniční politiku naší země "tvoříte" především Vaše strana se svymi obratníky. Vy jste vyloženě směšná figurka, kterou čeká post ministra zahraničí. Kavanova éra pokračuje. Při všem Kavanově popletením se hrozím okamžiku, kdy si uzmete funkci. Mám neblahé tušení, že je proti Vám žabař.

Věty o "evropské zahraniční politice" jsou úsměvné. ještě jsem žádnou nezaznamenal.

Evropská zahraniční politika se "zmohla" na dvě světové války, což bylo "zatím" to nejhorší co svět zažil. Pokaždé Evropu tahaly z průseru USA.

Evropská zahraniční politika se zmohla na nekonečná jednání se Srbskem, až se USA ujaly iniciativy a Srbsko sklopilo uši a už o něm nebylo slyšet.

Evropská zahraniční politika neexistuje.

Nechápete, že těch několik hektarů půdy u Brd má pro naši zemi větší cenu než celý Bruselskoštrabsburský kravín.

Naše zem je malá a má malé politiky jako Vy, tím nemíním vzrůst, ale přehled.

Věta "Zároveň platí, že americký prezident nemůže vyzývat k jadernému odzbrojení a redukci strategických jaderných zbraní a ruku v ruce budovat základny protiraketové obrany ve střední a východní Evropě."
To je dokonalý protimluv! Odkdy je radar a system protiraketové obrany z vojenského hlediska útočné zařízení a z toho důvodu by si měl Obama protiřečit?

Tohle může tvrdit jen Pytomec a na tom tvrdém y trvám.

Váš odstaveček:"Pokládám Obamův přístup za racionálnější, nakonec v tom, co říká dnes, vychází ze studie, kterou si nechal zpracovat od vědců ze Stanfordské university. To, že se nepotřebuje radar v ČR, vychází ze změny celé architektury. Na základě analýzy hrozeb se říká, že akutní hrozbou jsou rakety krátkého a středního doletu. Írán bude schopen vyvinout rakety dlouhého doletu s jadernými hlavicemi až někdy v r.2020. Takže je třeba postupovat jinak, těžiště systému posunout více na jih a budovat ho odspodu. Zároveň má mít celý projekt alianční rámec a má se o něm jednat se všemi spojenci. Jakou roli bude mít tato obrana v Evropě, se rozhodne společně. Také my v Evropě si musíme provést analýzu hrozeb a dokončit práci na strategické koncepci, která by měla být přijata na konci r.2010 v Lisabonu."

To si pár chytráků někde na univerzitě vycucalo z prstu.

Nikdo a ještě jednou nikdo zasvěceně neví, jaké analýzy provádějí USA. Nikdo neví, jaké technologie mají USA ve vývoji a na jaké hrozby se "chystají".

Nikdo z Evropy nerozumí tomu, na co se připravují USA po "éře" Busche.

Doufám, že to nevíte Vy a nikdo z Evropy, poněvadž by to byla katastrofa.

Vám by se dala svěřit k řízení leda tříkolka a to ještě "pod dozorem"

Věta "Nejde o to meditovat o tom, jak hluboce jsme zakotveni a lkát, jak nás největší spojenec opustil, ale jde o to něco dělat ve strukturách, ve kterých máme odpovídající práva a povinnosti."

Co si představujete pod právy a povinnostmi?
Opět brdská koule. Nemělo být jedinou překážkou její alianční posvěcení a ne, že to pro Vaši stranu bylo výhodné, kolem ní tajtrlíkovat kvůlivá zisku hlasů kouleodpůrců!

Vaše strana "průzkumů veřejného mínění" nemedituje a už vůbec nemá strategii zájmů této země.
18. 09. 2009 | 23:38

Rumcajs napsal(a):

Doufám Zaorálku, že jste už podali do Moskvy hlášení: ÚKOL SPLNĚN !

Třeba se zas Paroubkovic bejvalce podaří prodat nějakou tu mez či příkopu za stonásobek původní ceny.
19. 09. 2009 | 09:52

Oskar napsal(a):

Obama je anomálie mezi americkými prezidenty. Zlatý Bush! Zaorálek je geneticky zatížený svou militantní marxisticko - leninskou minulostí.
19. 09. 2009 | 11:16

Petr Havelka napsal(a):

Tak já se s tím pane poslanče smolím po večerech a ono se tu už něco "děje".

http://aktualne.centrum.cz/...

http://www.tyden.cz/rubriky...
Vy jste dokonale neinformovaná postavička.

Podle mého, máte v hlavě naroubovaný mustr a do něj si dosazujete "vhodné" informace. Katastrofální vlastnost a zhouba pro zahraniční politiku naší země.
19. 09. 2009 | 11:23

zarmuz napsal(a):

Jestli je něco co mi skazí náladu na celej den,tak je to soudruh Zaorálek.Stačí,když na mně jukne někde z novin,nebo z TV.Náladu mi nespraví ani starej pinkl Jirka i když je nutno dodat,že někddy je k sežrání.Co dodat?S CSSD socialismu neni nikdy dost...
19. 09. 2009 | 11:39

krajtl napsal(a):

to jarpor:

Ohledně toho "když s tím radarem to počáteční vyjednávání za zády nějak nevyšlo..."

Nechápu proč to pořád vytahujete? Mě osobně je úplně jedno jaký byl postoj ČSSD před X lety. Důležité je co dělají nebo nedělají dnes. Je vidět že si tady z toho děláte hru na překřikovanou, místo racionální debaty plácáte 'argumenty' které pro mě znějí podivnou logikou: Však oni byli dkysi taky zlí a chtěli radar, donutili nás abychom byli taky proradaroví - zdědili jsme to po nich. Když nám to tak "předjednali" už to nešlo vzít zpátky a museli jsme povolat Klvaňu za 15 miliónů...

Jakže se to v bibli píše o těch napravených hříšnících?
19. 09. 2009 | 13:25

Gru napsal(a):

ČSSD se ovšem nemá čím chlubit. Nejde ani tak o to, kdo "první" z čekých politiků začal koketovat s tím, že udělá Washingtonu radarvou roznožku (byl to Payne z ODS), ale spíš je důležité, že nedokázala své negativní hodnocení převést v čin. Že jde v případě radarové základy o hloupost, to tušil u nás kdekdo, soc. dem ale pouze čekali a doufali, že na to přijde i nový US prezident. Teď by si chtěli dělat zásluhy?
19. 09. 2009 | 15:49

krajtl napsal(a):

To Gru:

Ona se vůle většiny dost špatně uplatňuje když ji memáte - v přeběhlické sněmovně s bursíkovými zelenými. Ještě hůře to jde ve státě kde Melčákové rozhodují o tom že se odloží volby, nebo že by dokonce vláda vládla do června bez kontroly sněmovny a zákonná opatření by vydával modrý senát. To bychom do voleb moli mít nějakou novou raketovou základnu US už rozestavěnou, stát na krku další hrozící arbitráže s Nomurami aspol... atd. atp.
19. 09. 2009 | 16:59

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů
20. 09. 2009 | 01:46

krajtl napsal(a):

Havlova logika: Nemohu toužit po železných oponách když jsem 50let přispíval k jejich odstraňování...

Najsem si jist že se to tak úplně vylučuje...

http://krajtl.blog.cz/0909/...
20. 09. 2009 | 10:32

marcela napsal(a):

Radar je k ničemu stejně by nás neochránil, ba naopak. Souhlasím s P. Paroubkem je to vítězství lidu. Normální smrtelník o takové opičky nestojí. Koukněte sem, je tu pěkná diskuze o radaru http://www.facebook.com/pag...
20. 09. 2009 | 18:39

Vladimír napsal(a):

Soudruhu Zaorálku, to byly doby, kdy jsi na vlnách ČR Ostrava mohl z plných plic nadávat americkým imperialistům..... To ti dnes chybí, to se ti stýská, viď.
Místo toho (za naše peníze) v dnešní době jezdíš od vesnice k vesnici a plodíš nemanželské děti.
A tato tvá perla, ta je opravdu buď na cenu Pulitzerovu nebo cenu dr. Chocholouška, idiote rudý:
"Zároveň platí, že americký prezident nemůže vyzývat k jadernému odzbrojení a redukci strategických jaderných zbraní a ruku v ruce budovat základny protiraketové obrany"
28. 12. 2009 | 10:28

Vladimír napsal(a):

Ještě pro soudruha Zaorálka:
"Írán bude schopen vyvinout rakety dlouhého doletu s jadernými hlavicemi až někdy v r.2020."

Vidíš, rudochu, a on takovou raketu má již dnes.
28. 12. 2009 | 10:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy