CzechInvest ministru Římanovi neodpustím

21. 05. 2007 | 21:48
Přečteno 9284 krát
Každý měsíc se budu ministra Římana ptát, jak se mu daří čerpat evropské fondy. Než způsobil perzonální zemětřesení v CzechInvestu, byl operační program ministerstva průmyslu ten nejrychlejší a nejúspěšnější. CzechInvest byl u nás nejlépe fungující systém na čerpání a administraci prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie.
Ministr musí nést odpovědnost za to, co se stane, když způsobí, že z takovéto fungující organizace najednou odejde většina manažerů vyšší a střední řídící úrovně. Ti s sebou odnášejí také prakticky veškeré know-how firmy.
Možná má ministr jiný názor na způsob čerpání investičních pobídek a chce změnit systém. Budiž - ale to mu nedává právo zničit administrativní kapacitu, která je dnes naprosto klíčová. Tahle země má počínaje letošním rokem možnost čerpat 85-90 mld Kč ročně z fondů EU. Tohle zvládnout není legrace. Slavné pravidlo N + 3 znamená, že pro peníze z roku 2OO7 končí čerpání v prosinci roku 2010. Když to nebudeme umět, tak budeme všechny tyhle peníze hrnout jakoby bagrem před sebou. Tak se může stát, že v roce 2O1O budeme muset administrovat 4 x 90 = 36O mld kč. To může být docela problém.
Proto má dnes cenu zlata instituce, která je schopna a umí tyto prostředky efektivně čerpat. Rozstřílet takovou organizaci je barbarský čin - byzantinské řízení státu.
Ve chvíli, kdy státní administrativu čeká bezprecedentně náročná etapa, která vyžadovala maximální stabilitu a profesionalitu - tak ji rozprášíme. Zvlášť je tento postup vhodný tam, kde to příliš fungovalo.
Po některých ministrech budeme sčítat škody ještě dlouho potom, co ze svých funkcí odejdou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zacheus napsal(a):

Tak v tomhle, pane doktore ( na rozdíl od Vašich svazácky nadšených příspěvcích o Evropské unii) s Vámi souhlasím.
21. 05. 2007 | 21:56

Martin napsal(a):

Nejobludnejsi je u Czechinvestu, ze sefem se misto odbornika ted stal regionalni politik ODS bez zadnych zkusenosti v oboru. A stejne jako napriklad u odvolani sefa nemocnic na zacatku staly lzi o tom jak kde jsou problemy, dluhy atd., o kterych se dnes uz vubec nemluvi protoze se prokazal naprosty opak.
21. 05. 2007 | 22:24

xs napsal(a):

S tim scitanim skod mate pravdu, skody po Paroubkovi budeme splacet leta, nez to Gross podelal s bytem, byl planovany deficit statniho rozpoctu 50 mld, pak prisel Paroubek a jeho teorie o dynamickem rustu a udelal deficit 90 mld. :) a to nepocitam, ze prakticky vytuneloval mimorozpoctove fondy. A pak to vsichni (ze vsech politickych stran) korunovali volebnimi darecky, ackoliv na to nejsou penize ....Co se tyce cerpani, problem je predevsim v byrokratickem nastaveni, nacemz se velmi aktivne podilela sama CSSD.
21. 05. 2007 | 23:20

Sraffa napsal(a):

Rozbití Czechinvestu je zvěrstvo. Ministr Říman je nebezpečný blázen...
22. 05. 2007 | 00:24

zamestnanec CI napsal(a):

czech invest nido nerozbil, funguje dal, mozna dokonce lepe, predchozi vedeni se chovalo, jako by na ne nikdo nemohl :(, viz byvala osobni fotogalerie sefa na webu, vyjezdni zasedani, vecirky, podivne vazby na urcite podniky atd. ...
22. 05. 2007 | 01:05

dfaa napsal(a):

to martin:
soucasny sef ma proti byvalemu spickove vzdelani a letite zkusenosti v oboru
22. 05. 2007 | 01:08

bls napsal(a):

soudruhu Zaoralku, vzdy jsem mel zato, ze 4 x 90 = 360, nikoliv 36O (nebo mam to chapat tak, ze O = 10?). A kdy ze se muzeme tesit na rok 2O1O? Od nekoho, kdo si plete pismenka kritika opravdu sedne...
22. 05. 2007 | 03:28

Martin napsal(a):

dfaa, soucasny sef nema zadne letite zkusenosti v oboru, pracoval jako ourada na magistrate diky ODS
22. 05. 2007 | 04:15

Terry napsal(a):

Potvrzuji Martinovy příspěvky. Ani na brněnském magistrátu se Roman Čermák nijak neprojevil. Jedinou jeho "kvalifikací" je členství v ODS.
Tak to dopadá, když se stranický "zájem" a stranický kamaráčoft povýší nad zájem obecný, a v tomto směru byl Říman vždycky spolehlivý odeesák.
22. 05. 2007 | 06:07

ivaw napsal(a):

Pro Martina: Levičácké kecy a paroubkovský slovník a už se jistě vidíš v novinách ty bolševická sračko.
22. 05. 2007 | 06:41

Mirek napsal(a):

Škody po této vládě budou opravdu obrovské, likvidovat fungující systém to je opravdu nehoráznost. Věřím, že se voliči u příštích voleb poučí.
22. 05. 2007 | 06:47

Václav napsal(a):

Zaorálku, já nikdy u vás si nejsem jist, které hemisféry vlastně používáte. Horní nebo dolní? Vám to je asi jedno. Hlavně, že plkáte a tím vlastně existujete. Dnešní doba je zvláštní. Nemáme právo kreténům rozbít držku. Škoda, že Zaorálkovi mohu jen virtuálně rozbít držku. Už aby ta obč...ká válka přišla.
22. 05. 2007 | 07:19

darkhalf napsal(a):

Zaorálku, a jak dlouho budeme napravovat škody po vládě tvé strany?
A pak, člověk, který místo nuly používá velké "O" působí minimálně směšně.
Ostatním - papouškovat kecy o tom, že šéf Czechinvestu byl odborník a teď tam přišel někdo, kdo nic nezná a neumí, to přesně jsem čekal. Ale protože bývalého šéfa Czechinvestu tak trochu znám, neřekl bych, že zrovna tohle je prototyp nenahraditelného odborníka. Nového šéfa nehodnotím, toho neznám - právě proto ho nehodnotím, narozdíl od některých.
A Římana rád nemám...věčný oportunista....
22. 05. 2007 | 07:32

kraag napsal(a):

Jo taky naprostej souhlas. Konecne i u pana Zaoralka vidim normalni clanek. To je prvni za hodne dlouhou dobu. Jen tak dal.
22. 05. 2007 | 07:34

standa napsal(a):

Pan Zaorálek by měl opustit politiku, protože na to nemá. Je to papoušek komunistických ideologů, bez tváře a charakteru. To, co zavinil on a jeho soudruzi za dobu svého vládnutí, to se bude napravovat dalších 15 let. Mohli jsme být o mnoho bohatší zemí, pokud by nevládli soudruzi z ČSSD.
22. 05. 2007 | 08:01

Václav K. napsal(a):

Ekonomové již vytypovali několik desítek úřadů, které mohou být ihned bez náhrady zrušeny, budovy prodány a lidé v nich zaměstnaní nastoupit do produktivní sféry. Úspory byly vyčísleny na desítky miliard ročně. Na seznamu je i Czechinvest.
22. 05. 2007 | 08:11

bambus napsal(a):

Stando, kdyby nevládl Klaus, který dokázal lépe než Copperfield zmizet skoro bilion Kč z provatizace, mohli bychom být jediný stát bývalého východního bloku, který má skutečně, ale skutečně přebytkový rozpočet. A nikdo, opravdu nikdo by nemusel nic napravovat. Jenže bohužel hned po revoluci vládli modří soudruzi a předvedli největší ekonomické kouzlo na světě (ala Copperfield) Kdyby jich nebylo mohli bychom stát v Evropě po boku SRN. A navíc ODS chystá podobné kouzlo i nyní. Takto nás ODS posune po bok Nigérie nebo Argentiny.
22. 05. 2007 | 08:21

MartinK. napsal(a):

V demokratické zemi, kde nemají tolik servilní média, by takový ministr musel okamžitě odstoupit.Říman je především arogantní, pak teprve nekompetentní. Ale jinak se v této věci ODS chová zcela férově, Topolánek přece jasně říkal, že přijde noc dlouhých nožů. Tak přišla.
22. 05. 2007 | 08:39

Terry napsal(a):

pro ivaw napsal(a):
22.05.2007 06:41:09

Pokud používáš výrazy "ty bolševická sračko", tak to budeš mít určitě pravdu.
Ještě že existuje internet, kde jinde bys mohl tak beztrestně kohokoliv urážel. Z očí do očí byl mohl jednu chytil.
22. 05. 2007 | 08:46

tatina napsal(a):

Čtu tady,ja s.Zaorálek trefil do černého,ale nikde ani slovo o tom,že sami socani se nijak nepochlapili vybíráním peněz z EU.To by musel v prvním případě s.Zaorálek napsat,že to neuměli taky.Proč nenapsal,kolik-že těch peněz vybrali oni?
22. 05. 2007 | 08:54

bambus napsal(a):

Václave K. smekám! Takto se vyjadřovali komunisti před třiceti roky. Jak jsi s takovým smýšlením dokázal přežít? Ještě vysvětli co to je ta produktivní sféra ty desítko miliard vyčíslených úspor
22. 05. 2007 | 08:59

občan napsal(a):

Ono se jaksi pozapomělo za které vlády byly zadluženy banky, jímž tzv. podnikatelé nespláceli úvěry? Bylo ta za ODS, KDU. Pan zeman musel tyto ztráty sanovat, aby nedošlo k bankovnímu kolapsu. Kdo rozjel hospodářství ze záporných čísel HDP? Zase to nebyl Klaus.
22. 05. 2007 | 09:20

Jarazel napsal(a):

personální - pokud vše obsahuje chyby, pak to nestojí za čtení...
22. 05. 2007 | 09:22

veeman napsal(a):

Vas titulek mi pripomina muj pocit po CzechTeku - CzechTek Paroubkovi a socanum nikdy neodpustim! Co jste delal Vy pane Zaoralku, kdyz Vase vladnouci strana posvetila a obhajovala mlaceni naprosto nevinnych mladych lidi?
22. 05. 2007 | 09:54

xcc napsal(a):

veeman: smažky se maj bít hlava nehlava ;)
22. 05. 2007 | 10:09

zaměstnanec CI na odchodu napsal(a):

Predchozi clovek titulujici se jako "zamestnanec CI" se zrejme nepocita mezi skutecne zapalene pracovniky CI, kdyz ani nevi, ze jmeno jeho firmy neni "czech invest", ale ""CzechInvest"". Ci jmeno vlastne mate na vyplatni pasce?
A k situaci v CI? Ministr Riman znicil naprosto jedinecne a vyjmecne fungujici system, ktery byl mnohem pripravenejsi nez jemu podobne pod ostatnimi ministerstvy. Dosadil tam clena ODS, ktery nejen ze neumi anglicky na takto dulezite pozici, ale ani nema odborne predpoklady k vykonu teto funkce. Kroky, ktere po svem uvedeni do funkce cini, jsou toho jen HOOOOOOOOOOOOOODNE smutnym dukazem. Naprosta tragikomedie. Je az neskutecne, kam slepota a jesitnost ministra Rimana vede nase podnikatele, svou aroganci jen doklada, ze mu opravdu nejde o funkcnost systemu, ale o moc a kontrolu nad penezi z EU. Skody tehle nove budeme scitat jeste roky. A ti, kteri nevidi do skutecneho deni, tem se to kritizuje, co? U pocitace a v anonymite kazdy general. Jenze ti, kteri za takovych podminek maji pracovat a maji v sobe jeste kousek moralky a cti, casto nemohou jinak nez se vztycenou hlavou odejit, dokud je jeste cas. CzechInvest byl vzdycky nepolitickou agenturou. To se vsak nyni zmenilo a nedoplati na to odchazejici zamestnanci CI, kteri si odnasi jedinecne know-how, ale nasi podnikatele, coz je o to smutnejsi, ze na ne se nova vlada nejak zapomela ohlizet. Vsak uvidime za par let, kterych politickych stran budou projekty prochazet. Z veci a kroku, ktere se "podivuhodne" zacaly na CI dit, uz ani nemusim dlouho hadat. A na tom ja se ucastnit rozhodne nechci. Copak vy si myslite, ze agentura ve statni sprave ma slouzit pouze jedne politicke strane?
22. 05. 2007 | 10:10

Pel napsal(a):

"noc dlouhých nožů" + defenestrace a hr...........r na soudruha Z. Už aby byla
obč..... válka. Kill socany!
22. 05. 2007 | 10:54

4511 napsal(a):

Berete peníze z EU jako hotové požehnání. Uvědomujete si, že je to půjčka? Že každá se musí splatit a každá má úroky?
22. 05. 2007 | 11:11

Terry napsal(a):

pro dfaa napsal(a):
22.05.2007 01:08:48

Múžeš, prosím, napsat jaké "špičkové vzdělání" má Roman Čermák oproti Tomáši Hrudovi a jaké jsou podle tebe ty "letité zkušenosti v oboru" (taky oproti Hrudovi), pokud ovšem "letité zkušenosti v oboru" nenahrazuje členství v ODS.

Z jeho CV(http://www.czechinvest.org/...):

Profesní praxe – průběh zaměstnání:
2005 – Magistrát města Brna, Dominikánské nám.1, Brno
pověřený vedoucí Úseku hospodářského, konzultant EU
2004 – 2005 Magistrát města Brna, Dominikánské nám.1, Brno, ČR
vedoucí Kanceláře strategie města
2003 – 2004 Magistrát města Brna, Dominikánské nám.1, Brno, ČR
manažer rozvoje města
1999 – 2003 Hotel Royal Ricc, Starobrněnská 10, Brno, ČR
manažer hotelu
1998 – 1998 Hotel Royal Ricc, Starobrněnská 10, Brno, ČR
vedoucí F&B
1996 – 1997 Rekreační středisko Čermák, Sloup v Mor. Krasu, ČR
22. 05. 2007 | 11:40

archetyp napsal(a):

Václave, ty jsi zosobněním primitiva s psychopatickým sklony. Tvoje duševní zvratky nikoho nezajímají.
22. 05. 2007 | 11:42

Jenda napsal(a):

Jo tyhle fondy to je vec. Na "administraci cerpani" penez ktere jsme predtim do únie poslali a ted je mozna dostaneme zpatky (ovsem jen na únií preferovane akce) se uzivi takovych lidi ...
A kolik uzasnych naprosto zbytecnych akci se usporada a blbosti postavi abysme "stihli vycerpat evropske fondy" ...
22. 05. 2007 | 12:36

Petr Bidlo napsal(a):

Obavy o naši schopnosti efektivně čerpat z evropských fondů jsou jistě na místě. Podívejte se ale sem:
http://www.osnoviny.cz/evro...
http://www.osnoviny.cz/cr-d...
http://www.osnoviny.cz/oper...
A zjistíte, že byste měl nadávat i svým spolustraníkům. Ale to vy určitě víte...
22. 05. 2007 | 14:59

LEVAK napsal(a):

V době studené války vyškolili v USA komando,které vyslali do ČSFR.Mělo za úkol narušovat národní hospodářství.Po komandu jako by se zem slehla.Rok o sobě nedali vůbec vědět.Potom se vrátili a měli podat hlášení svému řídícímu orgánu.Vedoucí týmu hlásil,že se jim žádný záměr destrukční nepodařilo realizovat,protože než se vždycky připravili a chtěli zahájit činnost už to bylo realizováno.Na dotaz řídícího,která rozvědka byla tak aktivní,mu bylo sděleno že žádná.Tak tedy kdo to byl,řekl řídící a vedoucí komanda sdělil,že Státní plánovací komise ČSFR.Je vidět,že i teď si stačíme sami.V nynějších našich podmínkách,zřejmě v rámci Kalouskových úspor, na to stačí jeden člověk ing. Martin Říman.Ten předčí i Bin-Ládina s celou Al-Kajdou!
03. 06. 2007 | 15:16

Pavel napsal(a):

pro:
4511 napsal(a):
Berete peníze z EU jako hotové požehnání. Uvědomujete si, že je to půjčka? Že každá se musí splatit a každá má úroky?
22.05.2007 11:11:43
--------------------------

a je lepsi brat si pujcku a pak splatit uroky a nebo si ji nevzit a pak splatit uroky? :)
12. 06. 2007 | 15:28

Tomáš Marný napsal(a):

Nejhorší je to, že škody napáchané Klausem a jeho vládou a Topolánkem a jeho vládou už nikdy nenapravíme. Rozkradením tak obrovského státního majetju fakticky zbrzdili rozvoj ČR. Podstatně a nenávratně. To je čirá vlastizrada. A navíc jsou tak tupí, že jim z toho káplo takový malý nic v poměru k těm obrovským majetkům, téměř všechno přihráli jinejm... A na závěr ten šlendrián, kterej předváděj v práci. Kterým brzděj růst a rozvoj v mnoha oblastech viz. Říman (průmysl a obch.), Julínek (Zdrav.), aj. Škoda slov...
12. 06. 2007 | 16:57

law napsal(a):

Co je to za primitiva, který se výše projevil pod jménem Václav? Podněcovat k "rozbíjení držky" a k občanské válce. To zavání spácháním trestného činu.

Redakce Aktualne.cz by možná měla promyslet, co s příspěvky tohoto druhu, jestli je třeba nepředat alespoň k posouzení PČR.
Cenzura není nejlepší řešení a každý jsme odpovědný za své činy. Ale je to jen návrh k zamyšlení, řešení musí zvolit provozovatel stránek.
12. 06. 2007 | 17:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, máte pravdu, že příspěvek zveřejněný pod jménem Václav může vyvolávat podezření ze spáchání trestného činu. Není ale v silách redakce, aby všechny podobné příspěvky předkládala prokuratuře. Pokud by se měly podobně formulované výzvy opakovat, byl bych nucen zakázat jejich autorovi přístup na tyto stránky, i.e. zabanovat jejich adresu.
Libor Stejskal, editor blogů Aktuálně.cz
12. 06. 2007 | 19:42

Standa napsal(a):

Je to mimo téma, ale... "zabanovat jejich adresu"...
12. 06. 2007 | 19:45

stejskal napsal(a):

Sorry, "...jeho adresu..." samozřejmě. :-) Děkuji za upozornění.
Libor Stejskal, editor blogů Aktuálně.cz
12. 06. 2007 | 19:59

Standa napsal(a):

Ad Sorry, "...jeho adresu..." samozřejmě. :-) Děkuji za upozornění.

Jasně, to jsem měl přesně na mysli...
12. 06. 2007 | 20:01

stejskal napsal(a):

Mimochodem, všimli jste v té citaci pozoruhodné myšlenky: "Dnešní doba je zvláštní. Nemáme právo kreténům rozbít držku." Navozuje to úvahu, zda v předchozí době neměl pan Václav právo sem tam nějakému "kreténovi rozbít držku." Někteří tohle právo skutečně měli.
Libor Stejskal
12. 06. 2007 | 20:03

Standa napsal(a):

Tehdy se děly různé věci, třeba bylo možné zabanovat nějaké publikace.
12. 06. 2007 | 20:09

pavel napsal(a):

Soudruhu Zaorálku,Římanovi neodpouštějte a razantně jděde z politicé scény, již jste se tam napáchal dosti neblaha proti naší zemi,
17. 06. 2007 | 08:30

BigDad napsal(a):

No jo, u soudruha Zaorálka si budeme kupovat odpustky. To jsme se to dopracovali ...
19. 06. 2007 | 13:32

-m- napsal(a):

Sleduji diskusi, ale tentokrát se musím kriticky obrátit na pana Stejskala, editora blogů. Pane Stejskale, nevím, jaké máte vzdělání, ale právnické to určitě nebude. Jinak byste dávno věděl, že prokuratura u nás dávno neexistuje. Jen jen státní zastupitelství. Vypracoval jste jakýsi kodex, ovšem jak už to v Čechách bývá, ten zůstal jen na "papíře" (tj. v tomto případě na internetu) a sám neděláte nic proto, abyste ho uvedl v život. Nedůslednost, šlendrián, pohodlnost a určitá dávka - promiňte mi to - opatrnictví až zbabělosti, to je problém české společnosti obecně, ne pouze Váš.
19. 06. 2007 | 14:41

Petr Sláma napsal(a):

Kluci! Neblbněte! Vždyť je léto! A všechno dobře dopadne, všichni umřeme.
20. 06. 2007 | 08:15

straka napsal(a):

Soudruhu Zaorálku odjeď na Kubu nebo do Bruselu a už tam proboha zůstaň.
31. 07. 2007 | 19:08

Rosťa napsal(a):

Vážený pane Zaorálku,

korupcí a špínou je prolezlá celá republika a jeden grázl myje druhému ruce. Je pěkné, že si někdo všiml toho, že pan Vladimír Nešpůrek nastoupil do Czechinvestu. Budete se také zabývat detaily nebo jen přihřejete polívčičku na velké aféře ? Bude někdo řešit skutečnost, že se Czechinvest rozrostl o mnoho lidí, které nabrali právě tito dva odstavení manažeři ? Nebo se vyhodí jen ti dva a tím bude korupce oficiálně "vymýcena" ?
31. 07. 2007 | 22:12

Pape napsal(a):

Soudruhu Zaorálku, jdi už konečně do prde...le, debi..le
jeden zasrna..ný. Tvoje demagogie je na blytí. Socanská socko!
Prosba na pana editora: nechte prosím tento můj příspěvek
"viset" jako důkaz nesouhlasného názoru. Děkuji
31. 07. 2007 | 23:04

Miloš napsal(a):

Víte Váženímže se musím jen usmívat nad tím,jak se dovede rychle zapomínat? Nejsem ani v OSD a ani v ČSSD a ani v jiné straně,protože je úplně jedno,kdo je u koryta.Je tu jen jeden příspěvek s kterým mohu souhlasit. Dost lidí tady napadá ČSSD jak hospodařila když byla u moci,ale nikdo už nenapsal to,že když se k moci dostala,tak zdědila po ODS prázdnou státní pokladnu,jelikož slavná modrá ODS v čele s Klausem dokázala všechno rozdat a zašantročit,takže slavní příznivci ODS....raději si zameťte napřed u sebe a pak obviňujte jiné,je to hnus to tady číst.
01. 08. 2007 | 01:09

Tondach napsal(a):

Ekonomové již vytypovali několik desítek úřadů, které mohou být ihned bez náhrady zrušeny, budovy prodány a lidé v nich zaměstnaní nastoupit do produktivní sféry.........tak to už tu jednou bylo, úředníci, doktoři a jinak vystudovaní museli do továren ! To bylo po roce 1948 !
01. 08. 2007 | 09:02

hawk. napsal(a):

K s. Zaorálkovi: je s podivem, že soudruh Zaorálek se diví, že vláda, která je u moci, dodává do vedoucích míst své lidi, stejně tak udělá každý nový ředitel se svými náměstky, a tak dále. Socani vyměnili za své vlády úplně každé místečko které mohli svými, většinou nekompetentními lidmi. ODS jim je vyměnila a rudooranžová koalice křičí, no a proč? Protože prohrála volby a tak ztrácí zcela zásadně vliv úplně na všechno. Nic víc v tom není.

To -m-: není pravda co říkáš, pan Stejskal, kterého já nazývám "vrchní cenzor" svou práci dělá. Toto píši jen tak pro pořádek, i když s p. Stejskalem docela pěkně válčíme, hlavně v cikánské otázce. A pokud bys vyloučil všechny antisocanské příspěvky, tak se odstěhuj na Kubu, KLDR, Běloruska nebo do jiných krásných režimů, kde vládne "lid". Socani tady za 8 let nadělali víc škody než užitku, už jen tím, že nemají lidi odborné, ale jen stranické.
01. 08. 2007 | 10:10

Roosevelt napsal(a):

http://68c4f4818da19ddc9bc1... <a href="http://68c4f4818da19ddc9bc1...">68c4f4818da19ddc9bc19884b2d541e8</a> [url]http://68c4f4818da19ddc9bc1...[/url] [url=http://68c4f4818da19ddc9bc1...]68c4f4818da19ddc9bc19884b2d541e8[/url] [u]http://68c4f4818da19ddc9bc1...[/u] 51db5f58e300383915b4ea83c7fc983b
26. 08. 2007 | 08:11

Anonym napsal(a):

Spoušť teď založená se projeví za dva roky, úklid po této vládě bude trvat dlouho.Už teď to dost smrdí.
06. 11. 2007 | 17:20

cheapest car insurance rates napsal(a):

Someone essentially lend a hand to make significantly articles I might state. That is the first time I frequented your web page and up to now? I amazed with the analysis you made to make this actual submit extraordinary. Fantastic job! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">compare auto insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 13:12

auto insurance napsal(a):

Hey There. I discovered your blog the usage of msn. This is a very neatly written article. I will make sure to bookmark it and come back to learn more of your useful information. Thanks for the post. I will certainly return. <a href="http://www.teknutzit.net/business-finance/insurance/learning-facts-on-california-car-insurance">California auto insurance</a>
17. 11. 2011 | 14:51

TCREIGlTiU napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2870>buy soma online</a> soma san diego info - soma strongest muscle relaxer
11. 02. 2013 | 11:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy