Welcome Mr. Biden !

07. 10. 2009 | 17:35
Přečteno 4918 krát
Je to výborná věc, že Joseph Biden přicestuje na konci října do střední a východní Evropy a navštíví také Prahu. Máme necelý rok od nástupu nového amerického prezidenta Baracka Obamy a existují silná témata pro rozhovory s americkým viceprezidentem Bidenem. Určitě nás zajímá, jak probíhají rozhovory mezi Ruskem a USA, zajímá nás další strategie NATO v Afghánistánu, názor USA na strategickou koncepci NATO, která se připravuje. Neméně důležité je téma, které prezident Obama vyhlásil v Praze, když vyzval k jadernému odzbrojení ve světě. Tohle všechno jsou otázky, na jejichž řešení by měla ČR participovat a kde je pro ČR důležité znát vývoj a aktuální názor amerického partnera.

Naprosto nesmyslná je představa, že by nás dnes měl někdo z Američanů konejšit nebo usmiřovat kvůli upuštění od výstavby radarové základny v ČR. Prezident Obama se takto rozhodl na základě expertní analýzy hrozeb i efektivity celého systému. To je postup, který bychom měli naopak chválit a oceňovat. Budování radaru byl projekt, který měl řadu nedostatků a rizik. Nebyl dohodnut se spojenci v NATO, nebyla předložena přesvědčivá analýza hrozeb, vůči kterým by měl být systém budován, byly vážné pochyby o efektivitě a funkčnosti celého projektu. Debata o tomto projektu v ČR byla nakonec převážně ideologická a veřejnost zdaleka nepřesvědčila.

Dnes rozhodně nejde ani o budování nějakého náhradního systému, jak se o tom hojně píše v médiích –dokonce už vůbec nejde o hledání nějaké náhrady, která by naši údajnou bolístku zahojila. Mluvme přesněji. Systém, o kterém se doposud mluvilo v souvislosti s radarovou základnou v ČR, byla ochrana proti balistickým střelám dlouhého doletu. Na tom shoda zatím není a toho se týká rozhodnutí B.Obamy, které odsouvá budování podobného systému někam do budoucnosti. To, o čem je nyní dále řeč, je budování obrany proti raketám krátkého a středního doletu – a to je systém, který se už v současnosti v NATO buduje. Není tedy třeba nic v NATO nově nastolovat. Další rozvoj tzv.systému THAAD bude souviset i s tím, na čem se dohodneme v rámci nové připravované strategické koncepce NATO.

Mimořádně aktuální bude v rozhovorech s J.Bidenem situace v Afghánistánu. Je zřejmé, že tak jako dosud nelze v Afghánistánu pokračovat. Jsme v bodu, kdy je třeba přiznat, že v Afghánistánu se neuspělo vojensky ani politicky. Cílem našeho dosavadního pobytu bylo podpořit Karzáího vládu v Kábulu. Tento cíl je dnes pochybný, protože čelíme krizi důvěry mezi afghánským lidem a vládou. Vláda, na kterou jsme vsadili, je obviňována z mnohonásobné korupce a rozsáhlého zfalšování prezidentských voleb. Náš projekt „afghanizace“ země, tj. předání Afghánistánu Afgháncům, troskotá na tom, že nemáme zemi komu předávat. Představa budování demokratického Afghánistánu byla iluze. Jsme v situaci, kdy budujeme v Afghánistánu jakýsi protektorát, ale situace se zhoršuje a nám se nedostává sil. Jediný cíl, který dnes zůstal, je vyhnout se porážce. Když se ptali R.Holbrooka, co je dnes úspěch a vítězství v Afghánistánu, tak na to s určitým humorem reagoval: „Kdybychom na ně narazili, tak bychom to určitě poznali“.

Holbrookův vtip zároveň odhaluje vážný problém. Kdo může žádat po svých vojácích, aby obětovali životy pro tak nepřesně stanovený cíl. Bylo by nezodpovědné, aby parlament podepisoval bianko šeky pro posílání našich vojáků do Afghánistánu na další roky, pokud se nedohodneme a nevyřešíme otázku další strategie.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Sice jste vystudoval ekonomii, ale pravděpodobně politickou, jako doplněk k marxisticko - leninské filosofii. Jinak byste psal o ekonomice, jako p. Kohout a jiní ekonomové.
07. 10. 2009 | 17:45

Michal Macek napsal(a):

tak vy vite o cem sem jede Biden jednat - fascinujici!

a odmitate posilit nas afgansky kontingent kdyz USA+GB volaji po vetsim zapojeni spojencu protoze jinak hrozi ze 8 let trvajici afganska kampan prijde vnivec - velmi chrabre!

dal uz nemam co slusneho k vasemu blogu napsat abych nebyl smazan!
07. 10. 2009 | 17:50

RA napsal(a):

Zaorálku, vy jste nejzbytečnější komunista na světě.
07. 10. 2009 | 18:01

Skeptik napsal(a):

Třeba někdo konečně řekne, že Zaorálek tomu h...o rozumí! A nahlas!
07. 10. 2009 | 18:01

schlimbach napsal(a):

Michal macek
afghánská válka, stejně jako Irácká vůbec neměla začít. Všechno začalo na vylhaných argumentech Busche ml., který by se měl zpovídat před válečným tribunálem v Haagu jako největší válečný zločinec od 2. sv. války. Kolik je mezi našili volenými zástupci lidí, kteří tyto vylhané argumenty šířili i v našich krajích se zarputilostí poturčenců...
Píšete, že přijde afghánská kampaň v niveč - pěkně napsáno -((( Jde to těžko, když "osvoboditele" místní lid považuje za agresora. Hlavně, že se neustále omílá stále dokola invaze Ruska v roce 1968 k nám. Že se naši vojáci v rozporu s naší ústavou i chartou NATO účastníme nelegální války na cizím území, kde jsou zabíjeni statisíce civilistů, je zdecimována infrastruktura těchto zemí, ještě je vám líto, že to přide v niveč ?? Kolik času USA a spol věnovaly politickému řešení problémů? Účel světí prostředky?
07. 10. 2009 | 18:05

Michal Macek napsal(a):

slimbach:

"afghánská válka, stejně jako Irácká vůbec neměla začít"

prominte ale to nemyslite vazne snad?!takze byste nechal iracany v rukou sileneho saddama a afgance v rukou silenych fousacu z talibanu kteri lidem zakazuji mit doma fotky bliznich,chodit do kina a naopak prikazuji povinne nosit fousy malem i zenskym???
07. 10. 2009 | 18:09

schlimbach napsal(a):

Michal Macek

to, co z našeho pohledu se může zdát nesmyslné, tak nemusí vypadat pro místní komunitu. Každá komunita musí mít právo vypořádat se s vlastní situací sama. Takže mi tady nevykládejte, že jsme tam přijeli ty lidi zachránit. V Jugoslávii jsme také zachraňovali a humanitárně bombardovali pro jejich dobro? Kde berete vůbec tu drzost něco takového napsat a nutit civilizacím s jinými kulturními kořeny jakoby naši lepší demokracii?
Nehledě na to, že původní argumenty byly zcela jiné a navíc vylhané.
07. 10. 2009 | 18:17

schlimbach napsal(a):

Michal macek

myslíte si snad, že když násilím někomu naroubujete náš styl života, že v něm bude umět žít a že vůbec v něm chce žít? pokud vám někdo šáhne na vaše zvyklosti a práva, budete nadávat a líbit se vám to nebude. Cizím to ordinujete s bohorovnou samozřejmostí -((
07. 10. 2009 | 18:20

schlimbach napsal(a):

Michal Macek

dále si račte povšimnout, že vždy a zásadně jen tam, kde je ropa, plyn nebo jiné nerostné suroviny se chodí roubovat demokracie ala západní styl života, kde toto není, ale místní tyrani vyvražďují místní obyvatelstvo jako na běžícím pásu třeba v Africe, tam se demokracie nejezdí roubovat - tam to může vyhnít samo, jediné co tam doputuje z naší zóny života jsou zbraně a půjčky na ně, aby to vraždění šlo lépe od ruky -(((
07. 10. 2009 | 18:23

Holubář napsal(a):

slimbach:
Já s vámi věcně skoro souhlasím, ale nedá mi to, posměváčkovi, abych nezacitoval klasika:
Kadet Biegler napsal:"Bitva u Trutnova neměla být svedena, poněvadž hornatá krajina znemožňovala rozvinutí generála Mazzucheliho, ohrožené silnými pruskými kolonami, nalézajícími se na výšinách obklopujících levé křídlo naší divize."
"Podle vás bitva u Trutnova", řekl s úsměvem hejtman Ságner, vraceje sešitek kadetovi Bieglerovi, "mohla být svedena jedině v tom případě, kdyby Trutnov byl na rovině, vy budějovický Benedeku."

Ty války skutečně asi neměly vůbec začít, ale začaly a tak bychom jako spojenci USA měli pomáhat k tomu jak odtud co nejrychleji a nejdůstojněji vycouvat. Je-li možno.
07. 10. 2009 | 18:23

MerryMan napsal(a):

Michal Macek:
promiňte, to snad nemyslíte vážně.
Afganistán se snažili vojensky ovládnout Turci, Britové, Rusové a neuspěli. Nyní se o to samé pokoušejí USA. Také neustále vítězí a budou dál vítězit až do "vítězného" konce jako např. ve Vietnamu. Pokud si o Afganistánu přečtete něco jiného než propagandu, tak o celé válce začnete pochybovat. Ono se ví už dávno, že demokracii stejně jako fašismus, socialismus a jakoukoliv jinou ideologii nelze exportovat pomocí bodáků. A mimochodem ztráty na životech, množství utečenců a bída jsou za demokratických američanů podstatně vyšší, než za "šíleného" Sadáma.
Ale mohl byste nám zodpovědět jednu otázku. Kde berou Talibanci náboje, náhradní díly atd. do svých amerických samopalů?
07. 10. 2009 | 18:24

MerryMan napsal(a):

Michal Macek:
Přeně a vtipně to vystihl Holubář, jeho příspěvek se s mým křížil.
07. 10. 2009 | 18:26

Michal Macek napsal(a):

slimbach:

ja chapu co chcete rict ale tady jde o neco jineho taliban vyhnal ze skol zenske,zavrel vsechna kina,vypnul televizi,znicil vetsinu umeleckych del...chapete?ta dila,filmy,kina a zenske ve skolach tam pred talibanem BYLI takze tady nejde o roubovani naseho stylu zivota ale napraveni skod po talibanu...

v iraku kde saddam zil jako rimsky cisar to uz nedava smysl vubec - nebo chcete rict ze k normalnimu zivotnimu stylu iracanu patri plznovani kurdskych vesnic?
07. 10. 2009 | 18:29

Michal Macek napsal(a):

oprava - plynovani
07. 10. 2009 | 18:30

Michal Macek napsal(a):

Merryman:

nejsem si jisty jestli vam dobre rozumim - USA nechteji afganistan vojensky ovladnout (mozna ekonomicky ale to je jina) chteji predat zodpovednost za zemi afganske demokraticke vlade

ztraty na zivotech jsou vysoke to je jasne vzdyt je tam valka

americke samopaly?jeste sem nevidel mudzaheddina s M16....
07. 10. 2009 | 18:33

schlimbach napsal(a):

Michal Macek

ve světě se děje mnoho svinstva a mnoho tohoto svinstva je i uměle vyvoláváno v zájmu moci atd. pokud bychom měli řešir vojenskou silou tyto problémy, zcela jistě by to musela být dohoda na úrovni OSN a zcela jistě by bylo potřeba vyřešit problémy ve zcela jiných oblastech
07. 10. 2009 | 18:34

Béda napsal(a):

Autor,

jenom malá otázečka. Proti raketám krátkého (dolet do 1000 km) a středního (dolet do max. 2500 km) doletu KTERÉHO STÁTU má být ta obrana budována? Teherán pokud mě paměť neklame je od ČR vzdálen cca 3400 km. Kterýpak stát nás to chce napadnout raketama středního a krátkého doletu? Žeby KLDR? Proč se již konečně jasně a zřetelně nevymáčknete k té bilaterální smlouvě SOFA a nepošlete ji k ledu?

Pokud jde o válku v Afghánistánu - naprostý věcný souhlas s vámi a se Schlimbachem. A pokud jde o válku v Iráku - zde doufám, že jednou budou hlavní zločinci, kteří jsou za to šílenství odpovědni a dali pokyn k jejímu rozpoutání předvoláni a souzeni mezinárodním trestným tribunálem.
07. 10. 2009 | 18:36

Michal Macek napsal(a):

slimbach

mate pravdu ale zda se mi ze ste zapomel ze afganska operace zacla hned po 11zari (a jeje to sem nemel psat - ted tu zacnou konspiracni teorie :))
07. 10. 2009 | 18:36

Nuba napsal(a):

Pane Zaorálku,

ohledně plánované návštěvy viceprezidenta Bidena jsem zaslechla také jiný šproch. Když jsme prý nedostali příležitost udělat USA radost souhlasem s budováním radarové základny, tak že to můžeme napravit a místo švédských gripenů, kterým končí zhruba za 5 let pronájem, koupit americké letouny pershing.

Tak mi zase trošku poklesla čelist. Idealistické představy jako vždy ustupují byznysové realitě.

Tak nějak mi to připadá, že se jde jednat, dokud slzy smutku nad tím radarovým neštěstím ještě neoschly. Ale možná se pletu, nebylo by to poprvé a zřejmě ani naposled.
07. 10. 2009 | 18:45

schlimbach napsal(a):

Michal Macek
nebojte se, žádné konspirační teorie nezačnou, to, že to bylo jinak, než vyšetřila Buschova administrativa věří již čím dále tím více i samotných američanů a sami američané si v tom nakonec udělají pořádek ...
07. 10. 2009 | 18:50

Holubář napsal(a):

Nuba:
Letouny Pershing? To slyším prvně. Pokud jsou to ty, které znám, jsou jen na jedno použití a tak budeme mít dost velkou spotřebu pilotů.

:-)
07. 10. 2009 | 18:51

Michal Macek napsal(a):

holubar,nuba:

at si ty kramy nechaji - meli bychom gripeny za vyhodnou cenu odkoupit nastalo,jeste tak 6 jich prikoupit a koupit aspon tak 6 letadel eurofighter.ale to by vydalo na samostatny blog co by mela nase armada koupit za zbrane - at uz de o obrnena auta,transportery,stihacky,tanky nebo ted nejnoveji samopaly...
07. 10. 2009 | 18:55

Holubář napsal(a):

Pro všechny válečníky bych měl povinnou četbu.

Shodou náhod jsem si právě dnes u knihkupce Chmely v Plzni na Americké (před tím Moskevská, před tím Ludvíka Svobody - jen chvilku, před tím Moskevská, před tím Stalinova, před tím Viktoria Strasse :-) koupil knihu "Velký hazard" (nakladatelství Slovart 2009)amerického autora Gregory Feifera (ten podle obálky knihy studoval ruské a sovětské dějiny na Harvardově univerzitě a v letech 1998 - 2003 žil jako dopisovatel Rádia Svobodná Evropa v Rusku).

Je to o ruské válce v Afghánistánu. Zatím jsem to nepřečetl, jen některé pasáže, spíše jen prolistoval. Ale vypadá to jako převelice poučné čtení.
07. 10. 2009 | 19:00

Petr Havelka napsal(a):

Pane poslanče,

Vy si ohledně "svolení" NATO k umístění radaru lžete do kapsy! Jak můžete tvrdit """Nebyl dohodnut se spojenci v NATO, nebyla předložena přesvědčivá analýza hrozeb, vůči kterým by měl být systém budován, byly vážné pochyby o efektivitě a funkčnosti celého projektu."""

O čem se tedy v dubnu předběžně jednalo v Bukurešti?

S Vaší úžasné podpory USA v Afghanistánu je mi na blití.
Kdo skoro před rokem "přehodnocoval" počty vojákú v Afghánské misi?

Nebo si snad myslíte, že Biden přijede a bude chtít vepřové konzervy pro US Army?
07. 10. 2009 | 19:16

Béda napsal(a):

Petr Havelka, jestliže si tady někdo vědomě anebo nevědomě lže do kapsy, tak jste to především vy sám.

V Bukurešti se jednalo jak sám říkáte předběžně a jak bohužel zapomínáte dodat i NEZÁVAZNĚ. Pravděpodobně tomu tak bude právě proto, že ze strany předkladatele projektu, tedy USA "nebyla předložena přesvědčivá analýza hrozeb, vůči kterým by měl být systém budován, byly vážné pochyby o efektivitě a funkčnosti celého projektu." Koneckonců z důvodu neprůkazné efektivity od tohoto projektu nakonec Američané sami ustoupili.
07. 10. 2009 | 19:22

blue jay napsal(a):

Me jen zajima,
Co dela Zaoralka expertem na zahranicni udalosti? Je pry stnovej ministr zahranici pro CSSD. Co vlastne vystudoval? Cim byl nez se stal politikem a stinem ? Podle me je to ukecanej "jack of all trades and master of none". Keca o vsem a do vseho. Predpovida, analyzuje, vesti ale hlavne keca a keca a keca.
Btw. Verejná debata o bezpecnosti v posledních šesti ci sedmi letech témer neexistovala, a to až do léta 2006, kdy se provalil rozsah jednání dosavadních sociálne-demokratických vlád o umístení amerických raket na ceském území.
Nahlédnutí do záznamu jednání Poslanecké snemovny ukazuje, že politici nekolika vlád, pocínaje Zemanovou (1998-2002), cinili strategická bezpecnostní rozhodnutí bez spolupráce a, zdá se, i pouhého informování Parlamentu.
Je zjevné, že ve stejné tradici probíhala i jednání predstavitelu Špidlovy vlády s americkým ministerstvem obrany o umístení raket a radaru protiraketové obrany na ceském území. To, že sociálne-demokratická vláda, která jednání s americkou vládou zahájila, o tom tehdy neinformovala ceský Parlament, potvrdila i tehdejší opozicní poslankyne Vlasta Parkanová. Bývalý premiér Paroubek (2005-2006) se neuveritelne (lol) podle vlastních slov dozvedel o jednáních až na jare 2006.
07. 10. 2009 | 19:23

blue jay napsal(a):

Bedo,
kazdej lze kdo nesouhlasi z "odbornikem" Zavoralkem. Vy ho pravdepodobne povazujete za nejlepsiho diplomata co kdy CR mela. Nevadi Vam ale Bedo ze tak hrozne moc zvatla?
PS, Prelozte si tohle...
“The secret of Zaoralek is to make himself as stupid as his audience so that they believe they are as clever as he”
07. 10. 2009 | 19:34

PatientO.T. napsal(a):

2 Zaorálek:
píšete: "Bylo by nezodpovědné, aby parlament podepisoval bianko šeky pro posílání našich vojáků do Afghánistánu na další roky, pokud se nedohodneme a nevyřešíme otázku další strategie."
Měl jsem za to, že otázku další strategie jste v ČSSD vyřešili, když jste loni navrhli, že schválíte prodloužení naší afghánské expedice výměnou za zrušení zdravotnických poplatků...
07. 10. 2009 | 19:37

Béda napsal(a):

PatientO.T.,

otázku další "strategie" v afghánské válce řeší i jinačí kabrňáci - kupř. Bílý dům. MO (exředitel CIA) dokonce brečí v TV, že když nedojde k dalšímu nalití vojska do Afghánistánu, čeká hliněnou velmoc další Vietnam.

Jako znalce se vás zeptám:
Co je cílem války v Afghánistánu nyní, a co bylo na začátku? Jak byl ten cíl naplněn po 8 letech bojů a jaké jsou vyhlídky?

blue Jayi,

mě Zaorálek jako persóna naprosto nezajímá. Mně zajímá to o čem mluví. Co je rsp. co není na tom pravdy.
07. 10. 2009 | 19:44

blue jay napsal(a):

Bedo,

Me Zaoralek na rozdil od Vas zajima. Zajima me napriklad cim je kvalifikovany vest Ceskou diplomacii. Zajima me jake ma vzdelani a zkusenosti. Hloupe zvatlat umi kazdy, dokonce i Vy Bedo, ale to Vas diplomatem neudela.

http://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2009 | 19:59

PatientO.T. napsal(a):

Ale Bédo,
já nejsem znalec zahraniční politiky. Za toho se vydává Zaorálek, a proto dávám do kontrastu jeho proklamace s jeho nehoráznými činy.
Jistě uznáte, že něco jiného je hledat řešení dané situace, jak to dělají v USA, a něco úplně jiného je ustavit zahraniční politiku předmětem vnitropolitických kšeftů a předvolebního populismu, jak to dělá ČSSD.
07. 10. 2009 | 19:59

Petr Havelka napsal(a):

Pro Bédu
Summit NATO podpořil
protiraketovou obranu
Summit NATO, který se konal 2. až 4. dubna v Bukurešti,
podpořil americká protiraketová zařízení v Evropě i ve
Spojených státech. Česká republika se Spojeným státy na
konferenci zároveň oznámily zakončení jednání o hlavní smlouvě protiraketové obrany (BMD).

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg po setkání se šéfkou
americké diplomacie Condoleezzou Riceovou uvedl, že
česko-americká smlouva bude podepsána v Praze. Shoda
názorů se projevila i v závěrečném komuniké summitu,
podle něhož budou americká protiraketová zařízení
v Evropě představovat „významný příspěvek ke kolektivní
schopnosti aliance čelit současným i budoucím hrozbám“ a
stanou se pevnou součástí jakékoli budoucí struktury
NATO v oblasti
protiraketové
obrany.“
Očekává se, že
aliance oznámí
rozvoj svého
plánovaného
protiraketového
systému na
summitu v roce
2009. 6. dubna
vystoupil
v nedělním diskusním pořadu České televize velvyslanec
Richard Graber, který zdůraznil, že spojenci podporují
bilaterální jednání o protiraketové obraně, a zopakoval, že o
vybudování radaru a případných zahraničních inspekcích
bude rozhodovat pouze Česká republika.

Zdroj Velvyslanectví USA

http://209.85.129.132/searc...
07. 10. 2009 | 20:01

blue jay napsal(a):

A jeste neco Bedo,
Cetl jste knihu Milose Zemana "Vzestup a pád ceské sociální demokracie"?
Tam Zeman napsal, ""Vedle lidí, kterí sociálnedemokratické politice prospeli, jsme nasáli i bahno (Zaorálek, Kraus), jehož pak bylo obtížné se zbavovat.."

A tehdy ani nevedel o MUDRci Rathovi a o Paroukovi akorat vedel ze je to nejakej "ekonomicky expert" z Prazske radnice co naleva stovky milionu do cerne diry nazvane První Mestska Bank.
07. 10. 2009 | 20:10

Béda napsal(a):

Petr Havelka,

A tady trošinku jinak:
http://zahranici.zeleni.cz/...

Na závěr bych jenom dodal, co jsem již uvedl. Nakonec sama americká stranapřehodnotila projekt PR základny ve střední Evropě a budování radaru XBR a tzv. antiraketového sila proti raketám DLOUHÉHO DOLETU v Polsku zrušila.
07. 10. 2009 | 20:20

bucht napsal(a):

dokument "Podraz jménem Obama": http://video.google.com/vid...
07. 10. 2009 | 20:20

Admirál napsal(a):

Pane Zaorálku, povšechně souhlas.

Pokud bude mít NATO (podtrhuji NATO) potřebu u nás budovat ochranu proti raketám krátkého a středního doletu, tak s tím nemám problém. V rámci NATO se podílíme na rozhodování, co a jak se bude dělat.

Velký souhlas s Vašim názorem na situaci v Afgánistánu.

Pro Vaše kritiky bude rána, až Vám dá čas za pravdu. Stejně jako Vám ji dal ve zpětném pohledu i v otázce radaru.
07. 10. 2009 | 20:28

Jan Klasa napsal(a):

blue jay:
"Me jen zajima, co dela Zaoralka expertem na zahranicni udalosti? Je pry stnovej ministr zahranici pro CSSD. Co vlastne vystudoval? Cim byl..."
Tady se ale dostáváte na tenký led, nebo že byste chtěl společně se Zaorálkem (ekonom) utopit i Schwarzenberga (lesník) a Vondru (geomorfolog - obor na pomezí geografie a geologie). Natolik nestranný ale pravděpodobně nejste.
07. 10. 2009 | 20:34

Petr Havelka napsal(a):

Víte Bédo KLÍČOVÁ slova z blogu jsou

"Nebyl dohodnut se spojenci v NATO"

Sama SZ ve Vašem odkazu píše:
Konstatujeme, že z podmínek, které stanovil Sjezd SZ v únoru 2007 byla splněna pouze jedna – bylo dosaženo společného stanoviska v Radě NATO. Další dvě podmínky - závazná garance vlády USA, že radarové zařízení protiraketové obrany bude začleněno pod řízení a velení NATO a společné stanovisko Rady EU - splněny nebyly.
Byl, nebo nebyl?
07. 10. 2009 | 20:35

Lex napsal(a):

Holubář
Vtipné. Ona to Nuba fakt trochu spletla, ale ne zase tak moc. On pan Biden nám (no, nám, zoufale zklamaným proradaristům) skutečně má přijít nabízet "jako pofoukání bolístky za neuskutečněný radarový sen" umístění raket s plochou dráhou letu, nebo něco podobně mírotvorného. A kromě toho taky ty stíhačky, když polovina leasengové doby Gripenů uběhla. Protože jak bychom mohli více projevit vděčnost za ty rakety než nákupem jejich stíhaček. O pětatřicet let mladých dopravních "Herculesech" s přirážkou už určitě řeč nebude.
A vůbec mi nepřijde legrační, když se před lety jednalo o stíhačkách a byly vybrány Gripeny, že tehdejší americký velvyslanec žádal od české vlády zdůvodnění, proč nebyly vybrány stíhačy americké. Myslím, že v tuto chvíle je dobře, že máme "úřednickou" vládu, která nemá mandát k těmto otázkám zaujímat rozhodná stanoviska.
07. 10. 2009 | 20:47

Béda napsal(a):

Petr Havelka,

víte co jest nejklíčovější? Z plánovaného projektu PRO proti raketám DLOUHÉHO DOLETU!!! zaměřeného na obranu před raketami z KLDR a z Íránu ve střední Evropě sešlo, protože jej předkladatel projektu stáhnul.

Jestli bude, resp. nebude něco v oblasti PRO dál, o tom má jednat další summit NATO v budoucnosti.
07. 10. 2009 | 20:47

Al Jouda napsal(a):

Z Afghanistanu to chce vycouvat - to už je jasné. Nějaká forma boje proti vývozu drog z této země však musí pokračovat v mezinárodní spolupráci zejména sousedních států - např. s Pakistánem. Taliban se nesmí pakovat na prodeji drog !Stejně tak je třeba soustavně ničit jeho výcvikové tábory (ze vzduchu).
07. 10. 2009 | 20:56

Béda napsal(a):

Al Jouda,

Víte jaký byl podíl drog na ekonomice Afghánistánu před vpádem Američanů (to znamená za vlády Talibánu - resp. co Talibánci dělali s překupníky drog?)? Zkuste si tipnout!
07. 10. 2009 | 20:59

ms napsal(a):

Kdyby příznivci radaru přistupovali k celé věci poctivě a ne v politrucko-bolševickém duchu, tak by pochopili, že šlo o technicko ekonomické rozhodnutí a nikdo se nemá za co omlouvat. Jenže snaha stavět nesmyslné projekty, jen aby byly megalomanské a politicky zdůvodněné prostě v některých lidech z dob komunismu zůstala.

Pan Gates byl před analýzou velkým zastáncem původního projektu, po analýze již není.
07. 10. 2009 | 21:01

Michal Macek napsal(a):

lex:

souhlas oni nam nabizeji jen starej srot,ale tak to delali USA vzdycky.nerikam aby nam nabidly F22 raptor - ty sou fakt drahe - ale mohli by nam nabidnout ty JSFka - ale to oni neudelaji ze?

nejvic me rozesmalo ze kdyz se vybirali ty gripeny tak USA nam nabizeli f16 eagle (budiz to je jeste jakztakz slusne letadlo - i kdyz je 4generace) ale taky nam nabizeli fa18 hornet - coz sou velky tezky kravy co hrozne zerou - nez by to nabralo poradnou rychlost tak je to venku z naseho vzdusnyho prostoru - co bzchom s tim delali???
07. 10. 2009 | 21:02

Petr Havelka napsal(a):

Bédo,

ouplně nejklíčovější je, co od začátku píšu. Jednání o radaru v NATO bylo. Pan Zaorálek zde manipuluje a Vy mu děláte kořena.

Otázka změny strategie USA a Nato přichází v druhé vlně.
07. 10. 2009 | 21:02

ms napsal(a):

Al Jouda, dám vám takový zajímavý odkaz http://en.wikipedia.org/wik...
07. 10. 2009 | 21:03

Michal Macek napsal(a):

lex:

pardon f16 sou 3generace uz blbnu
07. 10. 2009 | 21:04

blue jay napsal(a):

to Jan Klasa,

Jiste. Ja bych predpokladal ze clovek co o necem rozhoduje by mel byt predevsim odbornik na dane tema. A to se tyka vsech. Zaoralek je asi jen priklad kecalu co vedi o vsem vsechno ale vlastne nevedi nic moc. Hlavne ze muzou za penize obcanu CR hloupe kecat. Proboha Jane Klaso, co dela Zavoralka odbornikem?
07. 10. 2009 | 21:06

Michal Macek napsal(a):

lex:

jeste jednou pardon - f16 je samozrejme 4generace a neni to eagle ale falcon :)))
07. 10. 2009 | 21:07

blue jay napsal(a):

Bedo?
A co delali Talibanci ku prospechu zen? Ci ku prospechu vzdelani obyvatel Afghanistanu? A co ti clenove al-kaidy co tam meli vycvikove tabory? Byli to take Afganci? Zkuste si tipnout!
Podle tve rhetoriky Bedo asi budes jeden z tech co veri zae si amici sundali WTC a nikdy ani nepristali na Mesici. Z lidi jako ty mam srandu. Veris na UFO?
07. 10. 2009 | 21:14

Béda napsal(a):

Petr Havelka,

řekl bych to asi takto¨: Když to nešlo dveřmi (bilaterálně), zkusilo se to nakonec oknem - v NATO, které bylo spočátku zcela cílevědomě americkou stranou obcházeno.

Nakonec z projektu sešlo. Odvolal to odesilatel nóty. Navíc v "hostitelské"zemi se to raději ani nedalo ke schválení v parlamentu. Na ty plky o hrozbě raketou dlouhého doletu z KLDR, resp. o hrozbě Íránu neexistujícími raketami nejsilnějšímu raketojadernému spolku světa již nikdo nezabíral. Ani ta skazka o efektivní americké PRO proti raketám DLOUHÉHO doletu nebyla moc věrohodná - tu rozdrtili odborníci z oboru v USA, v ČR i v Evropě, zrovna tak jako potřebu umístit ten systém proti deklarovanej hrozbě zrovna ve střední Evropě.
07. 10. 2009 | 21:16

Nuba napsal(a):

Tak mi to klucí promiňte, mám o té vojenské technice (a zvláště letecké) povědomí asi jako poručík Troník o kadenci - ta ta ta ta ta :)
07. 10. 2009 | 21:22

pumprlidentlich napsal(a):

Trapný populismus socialistického panoptika. Je třeba potrestat USA za ošklivé napadení nacionálního socialismu, komunismu a podobných kolektivních debilismů. Takový ráj za Hitlera, Stalina, Husajna. Příležitost pro rozmazlený lemply, bojovníky proti kapitalismu. Nesmí chybět Béda a odkazy na blicí listy (Béda pro vytvoření vlastní hluboké úvahy použil biomasu, proto zelení). Zbývá Mueller a zapařený zadek. Drobek přeloží nějaký zcela nový článek z Das Reich nebo Tvorby a pořád dokola. Obama je samozřejmě nejhorší prezident USA (každy prezident USA je nejhorší, jedná se o socialistickou konstantu). Hnus, hnus, hnus a jako třešnička na dortu ubohosti, obézní bojovníci proti klimatu a kapitalismu hlásající svojí pravdu z amerického trucku během volební kampaně.
07. 10. 2009 | 21:25

Michal Macek napsal(a):

nuba:

mezi letouny 4generace patri vetsina stihacek vyrobenych v 70,80 a 90letech - jsou to fancouzke mirage,americke f16,f15,f14 ...,rusky mig29 atd

nemodernejsi stihacky patri uz do 5 generace,ktera pouziva moderni techniku - hlavne palubni pristroje,ale treba taky neviditelnost proti radarum - hlavnimi zastupci letadel 5generace jsou: evropske: jas39gripen (asi nejlevnejsi a nejjednodussi letoun 5generace),eurofighter nebo farncouzky rafale ,americke: f22raptor a f35 JSF , ruske:su47 berkut a jine

heyke obrazky vsech letadel a informace o nich sou na wikipedii
07. 10. 2009 | 21:32

Holubář napsal(a):

nuba:
To já jsem takový posměváček, ale neberte to ve zlém.
Ona je pro většinu chlapů ta zničující technimka přece jen v mnoha ohledech strhující, to je v genech.
Až se dočkáme matriarchátu, tak nám to zatrhněte a bude jednou pro vždy pokoj. Ale o čem by se tady potom diskutovalo?
:-)
07. 10. 2009 | 21:44

Al Jouda napsal(a):

To Béda : Voni se dva gangy, které prodávaly drogy, vždycky vraždily.
To ms : Kouknul jsem se na ten odkaz, ale za éry Talibanu je tam uvedena hmotnost drog v metrických tunách a v současnosti jsou tam jen plochy k pěstování v km2 , takže se to nedá srovnat.
07. 10. 2009 | 21:48

Nuba napsal(a):

Holubáři,

udělal jste mi velkou radost, když jste možnost matriarchátu vůbec připustil. Taky si myslím, že by bylo lépe vymalováno.

Je vidět, že se ani u mužů evoluce nezastavila :)
07. 10. 2009 | 21:48

ms napsal(a):

Al Jouda, nahoře je graf s hektary. http://en.wikipedia.org/wik...
07. 10. 2009 | 21:49

Lex napsal(a):

Michal Macek
Eagle jsou F-15. Raptory končí výrobu, jsou drahé a v US taktických plánech prakticky nepotřebné. Gripeny byly jasně nejlepší volba - letově plně srovnatelné s ostatními konkurenty, však víte, ale z hlediska ekonomiky provozu a obsluhy bezkonkurenční.
Horší to už bylo asi s vyjednanými podmínkami nákupu (leasingu), ale i tady, však víte. (Ale jako fanda jistě víte, že MIG 29 OVT - mluvíme-li o stíhačkách, to je "pošušňáníčko").
07. 10. 2009 | 22:11

Lex napsal(a):

Michal Macek
Jistě ta videa znáte, tak třeba pro ty, co neznají - pro fandy i ty, co nevědí, ideologie stranou.
http://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2009 | 22:26

Holubář napsal(a):

Lex:
Už pár let uvažuji, že se nechám povozit L39 Albatros. Já vím, že to je úplně jiná kategorie, asi tak jako trabant versus jaguár, ale stejně. Ale že prý "akrobacie" - tak nevím....
:-)
07. 10. 2009 | 23:00

blue jay napsal(a):

Me porad prekvapuje
jak je mozne ze se lide jako Zaoralek porad pohybuji v tech nejvyssich sferach ceske politiky ?
Muze me to nekdo vysvetlit?
07. 10. 2009 | 23:02

Ládik napsal(a):

blue jay:
Protože zaorálek dokáže snoubit m-l filosofii s politickou ekonomií. To dnes umí málokdo.
07. 10. 2009 | 23:11

jojjoj napsal(a):

Zaorálek,tak ty vaše výpotky jsou pouze povinným cvičením,aby jste se zavděčil chlebodárcům v Iránu a Syrii.Pro evropana je to pouze stupidní blábolení člověka rozumu plýtkého.
07. 10. 2009 | 23:14

ali napsal(a):

blue jay
kde jste, chlape? Ani nevíte, jak Vás tu ráda vidím. Konečně slova do pranice. Konečně věcná diskuze..!
A že Zaorálek vězí v nejvyšších sférách české politiky?
To Vám nemůže vysvětlit nikdo..jedině možná Nuba, bez urážky, ta ví vše..
07. 10. 2009 | 23:26

pako napsal(a):

Nevyznal jsem se v mezinárodní situaci, natož abych porozuměl Afganistánu, než jsem poznal Zavorálka. Je to nejblbější komunista současné doby. Mohl by se uplatnit jako Obamův poradce na problematiku Evropské unie, protože tato se stane po ratifikaci LS zcela nečitelná pro normální západní demokraty.
08. 10. 2009 | 01:27

Alenka napsal(a):

Co se doučit anglickou interpunkci? Za "Welcome" patří čárka a vykřičnik na konec také nepatří.
08. 10. 2009 | 01:31

kormoran napsal(a):

...Koule hrubo tesane, prachu pytle pul. Vzdalenost , co by vul za den usel ,"Ve jmenu pane soudruha Zaoralka pal"!.......
'Koule nedoletely'! "Nedoletely"?
"tak to asi budeme muset popojet!))))

Macek este jste zapomnel na F-117A Nighthawk.))))
08. 10. 2009 | 02:55

Belgičan napsal(a):

Tak pane Zaorálek,
až Mr. Biden přijede, tak prosím vemte p. Paroubka, Ráta, Toplolánka a nejlépe celou Ksč a někam daleko odjeďte. Tím zbytek národa ušetříte trapné ostudy! Já bych byl ochoten uspořádat sbírku, aby to bylo co nejdál. Předem děkuji. W.S. Belgičan.
08. 10. 2009 | 08:53

Lex napsal(a):

Holubář
Jestli tu možnost máte, tak ji určitě využijte. Myslím, že pro nás, kteří v tryskáčích nikdy neletěli, je to jedno, ten rozdíl nepoznáme. Mám zkušenost kdysi z vojny, když na letišti, kde jsem sloužil, vzali jednoho kamaráda z obsluhy do Delfína - tehdy. Když dosedli, měl oči nadšením z hlavy napůl venku. A my závistsí.
Hezký den! Lex
08. 10. 2009 | 09:45

Michal Macek napsal(a):

lex:

muj kamos je blazen do litani a zjistil si ze ruske letectvo nabizi lety v tryskacich za penize a to za penize mnohem nizsi nez za jake nabizi rusko lety do vesmiru - mam pocit ze let migem29 je za 200000kc a let migem25 asi za pul mega - tak pry o tom uvazuje:)
08. 10. 2009 | 09:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://www.ateo.cz/f/images...
08. 10. 2009 | 11:20

Pocestny napsal(a):

No, pro nezasvěcené důvod k sáhodlouhému žvanění, pro ty, kteří mají obrázek reality, pro smutné pozasmání.

To, že občané schlimbach, MerryMary, holubář, nuba a další předvádějí tu nejlepší kvalitu pavlačového drbu, kterou ocení jen ten, kdo jí v plné síle v dětství zažil, je asi normální, tedy z českého hlediska, tady je tento druh myšlení systémově pěstován,

to, že občan, dříve soudruh cenzor, dnes zastupitel, ví prd, je zděšující. To jen a pouze proto, že tento chacharstánský filozof a myslitel má ambici tu zastupovat svou menšinu jako miništrant zahraničí.

To bude nejen katastrofa pro něj samotného, v diplomatických kruzích je málo chacharů, nikdo jiný nemůže brát toho krajského Hurvínka vážně, ale hlavně pro každého normálního občana této země, protože kdokoliv není bolševickým Hurvínkem, musí se nutně cítit segregován.

Sranda mne přejde, když si tohoto pána představím na vnitru či justici. Pozor na Luborka, je to větší talent, než si myslíte..
08. 10. 2009 | 11:32

Admirál napsal(a):

Pocestný - ve vaší polévce je málo masa. V podstatě jste napsal, že Zaorálek je blbej a ti, co se zabývají jeho blogem jsou Hurvínci.

Zkuste k to věci.

Zaorálek, oproti názorovým konkurentům prokázal prozatím mnohem větší schopnost hodnotit situaci a pozice jednotlivých hráčů (zpětně lze dobře porovnat). To považuji za základní předpoklad k vytýčení vhodné strategie.

Takových, kteří hodnocení situaci a pozice jednotlivých hráčů prováděli ve stylu "přání - otec myšlenky" máme v historii ČR poměrně dost. Vytvořili na základě svých chybných hodnocení velkolepé strategie a neomylně nás dovedli k Mnichovům a Srpnům 68. A bylo zcela jedno, zda to byli bolševici, národní socialisté nebo agrárníci.
08. 10. 2009 | 12:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, admirále úpřímný hlubokosklon, jistě máte přístup ke všem hlubinám rozmanitých generálních štábů a světových bank. Já bydlím ve lhotě a tak pozitivně vím jenom toto. Nihil novi, prachy, prachy, a zase prachy...
http://www.eliteclub.cz/maf...
08. 10. 2009 | 12:18

MerryMan napsal(a):

Pocestný:
Věcně Vás zhodnotil Admirál, v podstatě není co dodat. Já se trochu rozepíši o Vaší další snaze: urážet nebo alespoň naštvat.
Když jsem byl kluk a ostatní děti na mne volaly "Zrzi, zrzi, co tě merí..." tak jsem se vztekal. Můj otec mi tehdy řekl: "Drž se zásady, že tě může urazit jenom inteligent. A inteligentní lidé nikoho neurážejí, nedovoluje jim to jejich inteligence a vychování". Ještě mi řekl, kam se řadí ti ostatní, ale to zde nemohu reprodukovat. Spokojím se tedy, že Pocestného zařadím do své evidence jako opak inteligentního člověka. Je to vyznamenání, teprve druhý po Rumcajsovi.
08. 10. 2009 | 12:45

schlimbach napsal(a):

pocestný
jelikož souhlasím s hodnocením Admirála a MerryMana, nemám k vašemu příspěvku co dotat, snad jen pěkný den -)
08. 10. 2009 | 12:55

Michal Macek napsal(a):

schlimbach,merryman:

znate prislovi o potrefenych husach ne?proc mu na to vubec reagujete?
08. 10. 2009 | 13:13

arlon napsal(a):

MerryMan

Potrefená husa se vždy ozve a inteligent je přitom nad věcí, i kdyby to bylo urážlivé bůhvíjak.

Pan pocestný má prostě na dr.Zaorálka názor, který vám zde demokraticky přednesl.
Vy můžete na dr.Zaorálka pohlížet jinak a máte na to plné právo. Že máte názor zřejmě opačný je dáno vašimi důvody. Zda vám to vyhovuje nebo to tak skutečně cítíte si musíte uvědomit vy sám.
Tedy jinými slovy pokud pan pocestný varuje před takovými hurvajsy v české politice potažmo na nejvyšších postech, varuje tím pádem i před lidmi jako jste vy.
Že vám to vadí je pochopitelné. Co s tím naděláte, demokraticky nic, dva lidé, dva názory.

Ovšem to, že jste si díky tomu zařadil pana pocestného na Černou listinu, to svědčí jen a jen o vás. Řekl bych tedy k vám v kontextu napsaného, že vy jste spíše UnMerryMan.

Zážitky z mládí jsou v kritických případech tak frustrující, že se jich slabší jedinci nedokáží nejenom zbavit ani v dospělosti, ale ani se s nimi alespoň zdánlivě vyrovnat.

Hezký den.
08. 10. 2009 | 13:18

Ládik napsal(a):

Mě na Zaorálka upozornil cca před 15lety pan Rokyta, který měl tehdy cca 85let (dnes již nežije), technolog v těžké chemii. Říkal: "Laďo, všímej si v životě toho chlapa. Ten jde jen po moci. Nic jiného ho nezajímá."
Tak si ho všímám a vzpomínám často na pana Rokytu. Měl pravdu.
08. 10. 2009 | 13:19

pete napsal(a):

to, že se tu snažíte propagovat záměry USA a za nimy skrytých organizací je hanba pro Český národ...ať rakety nebo radar, vše je směřováno jen pro další vojenské skryté akce, které přijdou následně potom .... ti, co to tu podporují jsou se vší pravděpodobností dobře placení
08. 10. 2009 | 13:28

Michal Macek napsal(a):

pete:

sem pro radar i rakety ale nikdo me bohuzel neplati - jestli vite o nejakem agentovi CIA ktery by mi za to byl ochoten posilat nejaky ten mrzky dolar dejte vedet - brat penize za svuj nazor by se mi libilo :)
08. 10. 2009 | 13:42

mirek napsal(a):

Mistr Zaorálek nám v první půli říká asi toto: my, evropské NATO, si zde budeme budovat evropskou protiraketovou obranu a Vy, američané, si s tím Vaším projektem vlezte někam.... Mistr Zaorálek a jeho stejně potrefený šéf zapomněli, že zatímco oni si tady v komunistickém RáJi hověli za pecí, byly USA páteří NATO od samého prvopočátku a byly to USA na čele NATO i samostatně, kdo donutil Sovětský svaz k samorozpadu tím, že je vyčerpal zbrojními závody finančně a nechal celou zaostalou sovětskou obrovskou gubernii, i s námi, v životní úrovni neskutečně daleko za sebou... A nyní z maličkého Českého státu zní hlas lidu, hlas Paroubka a Zaorálka hlavně, žádného lidu, že tady žádné američany nechceme a že si v Evropě vystačíme sami. Vynechávají, že v NATO jsme teprve 10 let, zatímco ubytek členů tam je 50 let a že ten zbytek starých členů ma jiný názor a jinou zkušenost s USA a jiný s námi. Administrativa v USA velmi dobře ví, že se zde Paroubek zcela evidentně paktuje s Putinem a vytváří umělé tlaky s pomocí placených lidí proti USA a jejich obranné iniciativě.
08. 10. 2009 | 14:30

Admirál napsal(a):

Ládik - možná máte se Zaorálkem pravdu. Je to chlap, který jde jen po moci. Jelikož p. Zaorálka neznám a nemám žádné prameny, podle kterých bych si mohl udělat názor, musím se držet toho, co je vidět na povrchu.

Jinak těch, kteří jdou po moci bude v politice většina, takže politika bude vždy většinou souboj chlapů, co jdou po moci.
08. 10. 2009 | 14:30

Holubář napsal(a):

Lex:
Znám jednoho "magora", který létá ultraligtem. Letos strávil dovolenoum tím, že si dělal kurs na Delfína. Provozují ho v Žatci.

Albatrosa provozují v Plzni. Není to ani tak o příležitoasti, ale o těch asi třiceti tisících :-)
08. 10. 2009 | 14:46

Holubář napsal(a):

Ten Pocestný je docela legrační.
Já jsem se zde k Zaorálkovi vůbec nevyjadřoval, protože ho nijak nesleduji a jehom názory v podstatě neznám.
Jen jsem se posmíval Nubě,ale už jsme se udobřili :-)
Pak jsem reagoval na Lexe s L 39 Albatros a teď jsem mu odpověděl něco o L 29 Delfín.
Tak teda, jen takové klábosení to je, to je pravda, intelektuální hloubku neradno hledat. No a co?
Pavlač? Ty brďo, ta vypadá úplně jinak.
Ale já se polepším a Pocestný mi bude vzorem. Z každého jeho textu je zřejmé, že ho jen dvě věci nikdy nepřestanou přivádět v úžas.
Rád bych alespoň tušil jaké. Kdyby alespoň naznačil....
08. 10. 2009 | 14:56

Honza napsal(a):

p. Zaoralku! Ctu uz nekolikaty Vas prispevek, a nemuzu se ubranit dojmu, ze jste skryty (nebo spis verejny) pritel Ruska. Vase clanky nejsou nic jineho nez propaganda a snaha nas zaradit zpet do ruske sfery vlivu (to ze oni Jaltu porad berou jako platne rozdeleni sfery vlivu neznamena, ze my se tomu musime podridit na zaklade miniaturni casti nasi historie).

V politice jste nic neudelal, zadne vysledky za Vami nestoji a jenom si hrajete na vseznalka. Uvital bych od Vas blog na tema: Co jsem dokazal v politice a proc by me meli lide v CR volit?

Predstava, ze jste ministrem zahranici me uprimne desi vic, nez D.Rath na postu min.zdravotnictvi, a to uz je co rict. :)
08. 10. 2009 | 15:06

stoppa napsal(a):

Michal Macek
Dpoporučuji hledat skutečné argumenty, nikoliv ty bushovské, pokud chcete odůvodnit agresi proti Iráku. Kurdové a plyn? Komu to vadilo? 15 - 16 let to USA nechávalo chladnými (USA též dodaly ten plyn), a nejdnou v r. 2003 to začalo vadit? Nenechte se vysmát! Husajn byl honem honem pověšený, aby nemohl vypovídat právě o spolupráci Washingtonu a dlouholetém podílu na jeho tyranii.
08. 10. 2009 | 15:13

Gabrielle H. napsal(a):

Zdravím mého oblíbence a sympaťáka Lubomíra Zaorálka a dovolím si upozornit na jednu "maličkost".
Všechny prachy utopené na zbrojení by zastavily a úplně zlikvidovaly světový hladomor, ale lidstvo jak se zdá se ne a ne z osudových chyb poučit...
Tak ještě než se tu všichni vzájemně za ty vyhozené prachy pozabíjíte a přitom ještě poničíte vlastní domovskou planetu Zemi, tak se alespoň trošičku zamyslete co vlastně chcete, co to provádíte a přestaňte do srdce Evropy pašovat "mírumilovné" amíky pod hlavičkou NATO. Je to ubohé, trapné a směšné... Souhlasíš se mnou Lubomíre???
Uděláš mnohem líp,když se od srdce zasměješ s Billem Hicksem
:-)) Pa, Gábi
http://video.google.com/vid...&
hl=cs
08. 10. 2009 | 16:53

Petr Havelka napsal(a):

Gabrielle H.

to, že se nacházíte spolu s Lubomírem mimo realitu není Vaše přednost :)

Kdyby chyby.

Pan Zaorálek má svoje limity. Víte, na post ministra zahraničí musíte být hlavně vyjednavač. Vyjednává se především bez předsudků (tim nemyslím bez skrupulí), musíte znát šachy,(tedy myslet několik tahů dopředu) a nesmíte se nechat zahnat do kouta a když už, tak elegantně(ustoupit do předem připravených pozic). Pan Zaorálek vyjednavač není, nemá na to. Situace je horší, pan Zaorálek si myslí, že na to má. To je, bohužel, horší varianta.

Nedovedu si tohoto brebtu představit v složité hře. V současné kondici dokáže jen koktat předem připravená moudra a opakovat patřičně upravené floskule z minula, jak zdárně předvedl u Ústavního soudu.
Navíc je chudák postižen, buďto předpojatostí vůči USA nebo trpí malým sebevědomím.

Dobrý vyjednavač je určitě Telička, nevím, jak zdatně vyjednával Schwarzenberg. Víte kdo by byl z ČSSD tutově lepší ministr zahraničí? Petr Hulínský.

Zaorálek na to nemá, je na tom tak o 1% lépe než Kavan. Kavan je kámen od kterého se odrážite na dně.
08. 10. 2009 | 20:19

JC napsal(a):

Dobro došli mister Zaorálek. Tak prej u nás bude hlavní štáb protiraketové obrany v Evropě. Samí hlavouni...ideální terč pro první úder, co říkaj mister zahraniční expert..?
08. 10. 2009 | 21:43

Gabrielle H. napsal(a):

Petr Havelka
Tak dobrá, tak aby bylo jasno všem těm trochu méně chápavým, včetně pana Havelky...
Doporučila jsem milému poslanci a místopředsedovi Lubomíru Zaorálkovi, aby si raději místo čtení všech těch blábolů a zvratků, které se tady na něho vrhají, pustil video s Billem a od srdce se zasmál, včetně vaší maličkosti...
Na rozdíl od cca 90% diskutujících v tomto blogu má všech pět pohromadě a nevidím v celém politickém spektru vhodnějšího a schopnějšího kandidáta na ministra zahraničí, než je právě on. A to myslím 100% vážně.
Všechny ty stupidní, ustrašené a hlavu ani patu nemající příspěvy od malých duší se totiž nedají číst, natož brát vážně aniž by se dobrým lidem nedvíhal žaludek...
O.K. Petře Havelko??? Fajn, že si už konečně rozumíme:-))) Gábi
09. 10. 2009 | 09:23

Petr Havelka napsal(a):

Teď to po sobě čtu a došlo k omylu. Nejdná se o Hulínského. ale o Jana Hamáčka.

Gabrielle H. Tak jo, je mi to úplně ukradené, dobrý člověče.
09. 10. 2009 | 12:40

eM napsal(a):

Zaorálku, tebe a Burana z RAJe stejně k Bidenovi nepustí; Pupkin i při Obamově návštěvě seděl ve 4. řadě. :-))) Tak nám tady nevalk ty svoje moudra; my víme co a jak i bez ortodoxního marxisty tvého typu.
09. 10. 2009 | 13:09

Gabrielle H. napsal(a):

To Petr Havelka
Tak jo, díky za sympatickou sebereflexi...
Mimochodem stejně patříte do skupiny těch poněkud inteligentnějších kritiků ČSSD a potažmo i Lubomíra Zaorálka, takže "cojsmesitojsmesi".
Stejně jsem Vám osobně vděčná za jeden super odkaz naStojáka, který jste poslal v dřívější diskuzi. Fakt díky. Tady jsem se alespoň pobavila.
Samé krásné, požehnané a mírové dny přeje Vám osobně, ale vlastně všem živým bytostem na celé planetě Zemi Gábina. Vždyť je co slavit. Barack Obama má Nobelovku a je to jeden zmála prezidentů USA, který si ji fakt hodně zasloužil. Oproti Bushovskému klanu hotové nebe a dudy. Super zpráva. Jo a teď ten odkaz od vaší vcelku milé a dobré bytosti a hlavně pro pobavení všech.
Petr Havelka napsal(a):
Gabrielo,
http://www.nastojaka.cz/43-...
22.05.2009 11:36:32
09. 10. 2009 | 16:56

Gabrielle H. napsal(a):

Všem diskutujícím pro pobavení a světlo v duši...
Želvšembohům se výše uvedený odkaz nedá otevřít, tak tedy ještě jeden hokus-pokus a doufám, že už se konečně zadaří...
http://www.nastojaka.cz/43-...
Gabriela
09. 10. 2009 | 17:11

Petr Havelka napsal(a):

Gabrielle H. Bushe mi ani nepřipomínejte. Co se týče zásluh Baracka Obamy mám smíšené pocity. Nobelovku mu přeju, přinesl do zasmrádnutého bushzvětří onen svěží vánek, ale zatím toho, nezlobte se, moc nepředvedl. Nobelova cena míru je spíše sbírkou kuriozit. Ctihodná akademie si dělá "politiku". Vždyť ji dostal Arafat. Letos jsem myslel, že ji přidělí Kadafimu :)

http://www.nastojaka.cz/275...

Byl to tenhle odkaz, nějak Vám nefunguje?
09. 10. 2009 | 17:12

Petr Havelka napsal(a):

Tak už funguje, ale není to ten odkaz:)
09. 10. 2009 | 17:13

Gabrielle H. napsal(a):

Petře Havelko, díky za další, Vámi vybranou excelentní superscénku. Jste fakt milej a k tomu ještě "boží" člověk. Skutečně jsem vegetariánka a ještě k tomu mám slunce ve znamení panny:-), ale aby to nebylo tak horký, tak naštěstí se mi usadil měsíc v rybách a ty to všechno kapánek mírněj:-))
K darlingovi Obamovi: Dostal to sice tak trošičku předem a s předstihem, nicméně aspoň ho ta důvěra v něho vložená ještě více nakopne, aby pokračoval ve své dobře našlápnuté mírové misi ještě dále a výrazněji než dosud. A voto přece de...
Teď pár odkazů z Irska, které konečně mile překvapilo...
Lord of the Dance
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...
http://cz.youtube.com/watch...

A ještě Enigmu, tak trošičku z jiného světa...

http://www.youtube.com/watc... Seven Lives Many Faces - Enigma (New Album)
http://www.youtube.com/watc... Enigma - Goodbye Milky way (super video verze)
http://www.youtube.com/watc... ENIGMA-The Same Parents- Seven Lives Many Faces-NEW ALBUM
http://www.youtube.com/watc... ENIGMA - SITTING ON THE MOON
http://www.youtube.com/watc... ENIGMA-Distorted Love- Seven Lives Many Faces-NEW ALBUM
http://www.youtube.com/watc... Enigma - Seven Lives ( Full Version ) feat.Andru Donalds
http://www.youtube.com/watc... Enigma - Celtic Dream
http://www.youtube.com/watc... Beyond The Invisible
http://www.youtube.com/watc... Enigma - Goodbye Milky way
Tak, a teď jsem fakt napnutá, jestli mi to všechno projde místní "cenzúrou"
09. 10. 2009 | 18:05

Zacheus napsal(a):

To Schlimbach. Samozřejmě, že je třeba respektovat kulturu v jiných zemích. Ale jsou také objektivní hranice, které nemůžete překročit nějakým relativizujícím napadáním oponentů.

Jestliže se například příslušnici Talibanu chovají tak, jak správně popsal pan Macek, pak je těžké to vysvětlovat a omlouvat "kulturními rozdíly". Možná, že Vám by se v Talibanu s povinnými fousy až na břicho líbilo, ale třeba by se tam už nelíbilo a nelíbí desetisicům žen, které jsou společensky hodnoceny asi jako lepší krávy. Někdy horší. Jistěže také schvalujete nedávnou hromadnou svatbu příslušníků islámského Hamásu s šestiletými dívenkami: vždyť i to jsou jenom "kulturní rozdíly", že.Možná, že za chvíli bude v Evropě pedofilie legální, abychom snad někoho nediskrimnovali.

Takže ono to není tak všechno jednoznačné, jak nám to prezentujete.

Osobně si myslím,že v Iráku USA nikdy zasahovat neměly, ale s vojenským zásahem v Afganistánu podle mne bylo možné souhlasit. Jiná věc je, jak konflikt ukončit.
09. 10. 2009 | 19:33

PatientO.T. napsal(a):

2 Gabrielle H.:
Tak trošku z tohoto světa:

http://www.youtube.com/watc...
09. 10. 2009 | 20:31

Gabrielle H. napsal(a):

Milý PatientO.T
želvšembohům realita je zatím skutečně dosti otřesná, ale co je na tom pozitivního je skutečnost, že ji společnými silami můžeme změnit!
Třeba tím, že lidstvo jako celek bude postupně stále méně a méně závislé na stravě, za kterou je cítit pach smrti, bolest a utrpení živých a dýchajících bytostí, alias zvířat. Jednoduše řečeno, pojďme se všichni alespoň trochu omezit v pojídání masa, čili "mrtvolek" na tisíc způsobů a lidstvu se nesmírně ulehčí...
Nehledě na to, že se tím přivolává plno nemocí, třeba cukrovka, která je typickou nemocí z přemíry masité stravy. Osobně jsem vegetariánka cca 17 let a je to super. Budete se cítit jednak lehčí a éteričtější, ale i svým způsobem silnější a zdravější. Za zkoušku nic nedáte. Tak pojďme všichni do toho!!!
With love Gabrielle
13. 10. 2009 | 09:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy