Svět podle George Bushe

06. 06. 2007 | 01:04
Přečteno 6085 krát
George Bush v Praze řekl: "Mé chápání raketové obrany je takové, že jde čistě o obranné opatření."

A teď vezměme projev, který přednesl George Bush na mezinárodní konferenci Demokracie a bezpečnost v Černínském paláci. Řekl, že zápas, v němž se nacházíme, je víc než válka. Je to ideologický zápas různých vizí člověka. Na jedné straně jsou stoupenci svobody a důstojnosti člověka, na druhé tyranie a nenávist. "A úkolem Ameriky i celého svobodného světa je skoncovat s tyraniemi." Tohle je rozhodně víc, než pouhá obrana. Který Bushův výrok tedy platí?

Bush ve svém vystoupení vyzdvihl bojovníky za svobodu na celém světě. Prohlásil, že bychom měli postavit před spravedlivý soud všechny tyranské režimy. My, vyspělé demokratické země, bychom jim měly přinést svobodu.

Je to vlastně pořád ta stará teorie, že svět se dělí na "good guys" a "bad guys", "hodné hochy" a "zlé hochy", tedy přátelské státy a ničemné státy, které je třeba napravovat.

V tomhle je ale hlavní problém. Mám pochyby, že svobodu lze šířit zvenčí zbraněmi. My, Češi, jsme v dobách komunismu byli vděčni za vysílání Svobodné Evropy, a za to, že ti, kteří se rozhodli emigrovat, byli v Americe a dalších západních zemích přijímáni. Ale rozhodující je, že svobodu jsme museli chtít my sami. Také dnes je to jen a jen na nás, jak s ní naložíme. Svoboda se v žádné zemi nedá diktovat zvenčí silou.

Aristoteles říká, že všechno je otázka správné míry. Svoboda je obtížný střed mezi povinností a libovůlí, závazkem a volností. Není vůbec lehké jí dosáhnout.

Síla Bushova projevu je v tom, že se zastává disidentů, že jmenuje konkrétní lidi, pro které je zastání z úst nejmocnějšího muže planety balzám a posila. Nicméně, má-li se v dotyčných zemích něco změnit, musí to v nich chtít většina lidí. Lidé se sami musí chtít osvobodit a pak jim v tom můžeme pomáhat. Ale nesmíme překročit tu správnou míru, nesmíme jim příliš vnucovat naši představu o správném uspořádání. Nejsme žádní vyslanci říše dobra, správní chlapci, kteří mají to jediné správné náboženství.

O moc jasnější není po Bushově odjezdu ani pozice k Rusku. George Bush při debatách v Praze se hodně ptal:
"Nerozumím tomu. Vysvětlete mi to. Proč se bojíte Rusů? " A další Bushova otázka: "Vy se bojíte Němců? Proč? Mám rád paní Merkelovou, je to skvělá žena. Nechápu vaše obavy. Studená válka přece skončila. Vladimír Putin je můj přítel. Buďte přátelé s námi i s Rusy." Pak ale přišlo vystoupení v Černínském paláci a tam zaznělo, že za Putina Rusko vyjelo z kolejí demokratických reforem. Prostě vyberte si.

Slyšel jsem jednoho novináře, který po projevu prezidenta Bushe v Černínském paláci řekl, že nechápe, jak tohle všechno - od českých disidentů přes Pražské jaro, svržení železné opony a šíření svobody - souvisí s umístěním radaru v Česku. S tím nesouhlasím. George Bush nám vyjmenoval celou škálu problematických států, zmínil i Čínu a varování patřilo i Rusku. Mezi nimi se určitě najdou i ty země, proti kterým má být namířen systém protiraketové obrany. Bush nás zřejmě chtěl přesvědčit, že zlo je tady mezi námi a my musíme být bojovníci s ním.

Tak jednoduché to ale nebude. Dávno přece víme, že pouhé použití vojenské síly není schopno zastavit konflikty a dokonce může další konflikty vytvářet. Problém je, že nevěřím, že my tady jsme jen samí správní hoši. Ve skutečnosti máme chyby, různé zájmy a také selháváme. Proto je dobré rozhodovat v takovém společenství, jako je například NATO, kde se všechny země mohou navzájem hlídat a společně garantovat, že najdeme správnou míru a určité meze nebudou překročeny.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hurá napsal(a):

Na projevu G.Bushe mně vadila jedna zásadní věc. Zkráceně. Jmenoval chartisty (a Havla) jako, ty, kteří nám v r. 1989 přinesli svobodu. A to je zásadní omyl nebo byl záměrně špatně informován. Chartisté s událostmi v r. 89 neměli vůbec nic společného. Šlo to zcela mimo ně. Byli dokonce poschovávaní po vlastech Českých (Havel na své chalupě, např.) a o všem se dozvěděli až z rádia. Nepadlo ani slovo o studentech, kteří s posvěcením s. Štěpána vše zahájili. Jinými slovy, chartisté se pokouší ve svůj prospěch ukrást naši revoluci. To ale nepřekvapuje. Oni totiž byli a jsou k nepotřebě.
06. 06. 2007 | 02:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, v tomto příspěvku jsem smazal několik neustále se opakujících textů, které stejný autor umisťoval do celé řady příspěvků. Toto tzv. spamování je v rozporu s Kodexem diskutujících na stránkách blogů Aktuálně.cz http://blog.aktualne.centru...
Libor Stejskal, editor blogů
06. 06. 2007 | 07:40

Karel napsal(a):

Váš komentář je, pane Zaorálku, ještě zmatenější a morálně ambivaleněnjší než obvykle. Vy skutečně nevěříte, že liberální demokracie je mnohem lepší systém (čili vašimi slovy, že jsme ti dobří hoši) než různé theokracie a autoritářské režimy? Od politika strany, která se hlásí k demokracii, je to zarážející.
Jak chcete zjistit, zda podle vas ta většina už ten který systém nepodporuje v zemích jako je Zimbabwe, Severní Korea nebo Burma. Jediný způsob jsou svobodné volby, které jak známo v těchto zemích nefungují.
Zkuste prosím Vaším přemlouváním přesvědčit iránský nebo barmský režim, aby propustily disidenty z žalářů. A hodně štěstí ...
06. 06. 2007 | 07:51

Bill napsal(a):

Proč mám stále pocit, že jste pane Orálku ruský agent?
06. 06. 2007 | 07:56

přičmoudlý Jyrka napsal(a):

Kat o morálce káže.....
06. 06. 2007 | 07:58

dalifen napsal(a):

Především pan Zaorálek nevidí (nechce vidět, nedodokáže vidět) rozdil mezi slovy a bodáky. Klidně splácá výrok o zbraních, s výrokem o ideologii. Pak se díví, že někdo mluví o obraně (v případě zbraní) a později o útoku (v případě slov o svobodě). Zaorálek se v tom prý nevyzná.
Pak jsou ovšem dvě možnosti. Buď je Zaorálek tak hloupý, což je smutné, anebo ten rozdíl sám dobře vidí, ale pomíchal to schválně aby si mohl přihřát svoji polívčičku a otřít se o neoblíbeného Bushe.
06. 06. 2007 | 08:15

veverka napsal(a):

K článku:Souhlasím jen částečně,podle mě totiž neoconům o šíření demokracie vůbec nejde.Je to jen záminka k loupeživým výpadům za ropou a k rozšíření sféry svého vlivu.Neštítí se pro to zneužít či uměle vyrobit jakoukoliv záminku (údajné zbraně hromadného ničení v Iráku které se nikdy nenašly,povraždění 3000 bezvýznamných (z jejich pohledu) Američanů při řízených demolicích 11.září...).Teď si vymýšlí další záminky pro výstavbu základen u nás a v Polsku: neexistující Íránské či dokonce Korejské rakety dlouhého doletu.Skutečný důvod pro útok na Írán(který nepochybně brzy přijde) bude samozřejmě opět ropa a zakázky pro zbrojařské a těžařské firmy,která sponzorují republikány.
06. 06. 2007 | 08:17

emil napsal(a):

Čest práci Veverko, tak už jste v práci?! Už jsme se na Vás všichni těšili. Co nového v ČSSD?
06. 06. 2007 | 08:30

belanek napsal(a):

Připojuji se k veverce, díky!
Žádost Američanů o umístění radaru je příležitostí upozornit znovu na nevyšetřený pád dvojčat (oficiální zprávy jsou v rozporu s fakty a s fyzikálními zákony!!). Ale na to jsme příliš podělaní. Radar je součástí expanze, zvyšování napětí ve světě. Máme možnost to zastavit, nebo se aspoň na tom nepodílet. Ale když Bush přijede sem, všichni kývají jak plyšoví pejsci na zadním okně auta ...
06. 06. 2007 | 08:32

Petr186 napsal(a):

Může mi někdo jmenovat nějaký stát, kde byl po vojenském zásahu US nastolen demokratický režim? Spíš to bylo naopak. US odjakživa podporovaly jen ty diktátory, kteři jim lezli někam.
06. 06. 2007 | 08:34

Mleziva napsal(a):

Pan demagog Zaorálek opět nezklamal. Připadá mi to, jako bych četl starý dobrý Dikobraz.
06. 06. 2007 | 08:34

tou napsal(a):

To je ale ... ten Zaorálek. Svobodu musíme chtít my sami. Svobodu snad chtějí všichni, jenže ne všichni pro to něco dělají. Jedni jdou "do boje", jedni drží huby a jen poslouchají "Svobodnou Evropu". Jedni skutečně něco dělají, aby ta svoboda do jejich země přišla, druzí čekají, až to ti první udělají za ně a pak ještě kritizují. Hanba, tenhle Zaorálek. To jeho myšlení je myšlení po.sraného mluvky.
06. 06. 2007 | 08:42

důchodce Standa napsal(a):

to Petr 186:
Jižní Korea, Japonsko - ekonomičtí asijští tygři s vysokou životní úrovní obyvatelstva.
06. 06. 2007 | 08:43

Tupelo napsal(a):

souhlas s veverkou, navic v dnesni dobe neni zadne zarizeni pouze obranne. Radar je proste zarizeni zvysujici vojensky potencional, jez muze byt pouzit k obrane :) svych cilu ve vyprovokovanem konfliktu. Radar je zkratka tak obranny jako cela doktrina USA s moznosti vest preventivni valky.
06. 06. 2007 | 08:45

t. napsal(a):

Pan Zaorálek je ideální kandidát do Evropského parlamentu. Plácat, plácat, plácat, lézd do řiti, a znovu plácat, plácat, plácat.
06. 06. 2007 | 08:47

t. napsal(a):

oprava -lézt
06. 06. 2007 | 08:47

Jára napsal(a):

ZaOrálku jdi s těma svejma žvástama do HAJZLU a nebo se odstěhuj do ruska. Jo a nezapomeň sebou vzít Paroubka s Ráthem.
06. 06. 2007 | 08:48

Fosil napsal(a):

Souhlasím s článkem a myslím, že nakonec to ukáže i Irák. Jakmile odejdou, tak zakrátko prohrají kolaboranti a může vzniknout režim jako v Iránu, tedy náboženský.
Věčně tam být nemohou.
06. 06. 2007 | 08:49

veverka napsal(a):

Nazdar Emile,máš v těch partajích nějaký zmatek.O ČSSD si myslím to,že teď svým způsobem zneužívá odmítavého postoje drtivé většiny veřejnosti k získání bodů,jak by se chovala ohledně radaru kdyby byla ve vládě si nejsem vůbec,ale vůbec jistý.Velmi umírněný článek Zaorálka,který evidentně podceňuje situaci tady a nejasné lavírování ostatních čelních představitelů(Sobotka,Paroubek) ve mě nebudí vůbec důvěru,takže ČSSD nejspíš volit nebudu,stejně jako jsem jí nevolil ve volbách posledních.Dobrý co? Za koho mě označíš teď?Na to si rád počkám.
06. 06. 2007 | 08:53

Karel napsal(a):

Víte, ono se dost těžko přiznává,že strach není z Iránu a SK, ale zejména z Číny, která technologiemi tzn., že i zbraňovými systémy dohání USA. Tam vidím zakopaného psa - ovšem z pohledu možnosti narušení vztahů mezi oběmi zeměmi si to zatím nikdo nedovolí říci. A tady vidím i prvotní příčinu přítomnosti v Iráku, jako druhotnou ropu a teprve až pak demokracii.
06. 06. 2007 | 09:00

emil napsal(a):

Milá Veverko, nevím co si mám myslet k Vašim dvoum naprosto rozdílným příspěvkům (dvě Veverky?) Asi ano. K té první, která brouzdá na diskuzích a úpěnlivě zve na protiradarové demonstrace a vůbec mluví azbukou, bych rád např. připoměl, jak dlouho odkládal čestný profesor moskevské univerzity H.Blix - vedoucí komise OSN pro kontrolu ZHN v Iráku a jaká fraška ta kontrola byla.Ostatně, čím to masakroval Husajn své spoluobčany. Dále prosím neurážejte oběti z 11. září schizofrenními výplody ala Škapík. Děkuji.
06. 06. 2007 | 09:08

Petr napsal(a):

Myslím si, pane Zaorálku, že jste pouhopouhý demagog. Stejně jako vaši spolustraníci (Sobotka, Paroubek, Rath, Škromach... vlastně celá ČSSD)rozvíjíte výroky, vytržené z kontextu a dodáváte jim takové konstrukce, které si vytváříte pouze za účelem manipulace s lidmi. Myslíte, že radar je útočná zbraň na Rusko, Čínu, Irán, Koreu a jiné země? Radar ještě nikdy nikoho nezabil, spíše zachránil tisíce životů. Daleko větší hrozbou je podle mě útočná raketa, kterou Rusko nedávno představilo, a která dokáže rozptýlit až 10 hlavic různými směry. Proti tomu nebojujete? Co kdyby ve vámi tolik chtěném referendu o radaru bylo znění otázky takovéto: "Chcete vybudováním radaru ochránit tisíce životů před dopadem raket s jadernými hlavicemi?". Jak byste odpověděl vy? Je mi jasné, že vyhýbavě... Podle mě byste měl táhnout i se svými rudými bratry (nemyslím tím indiány - kterým se omlouvám za přirovnání) do Severní Koreje. Tam budete mít klid, protože tam američani a NATO radary nikdy stavět nebudou. My tu od vás budeme mít klid taky.
06. 06. 2007 | 09:08

RadekV napsal(a):

Pokud by byl Zaoralek predsedou CSSD, tak by tato strana s prevahou vyhrala volby.
06. 06. 2007 | 09:08

Pavel napsal(a):

Neni odpornejsiho politika nez je Zaoralek...jo vlastne je, jeho sefik Paroubek..
06. 06. 2007 | 09:12

veverka napsal(a):

Emile psal jsem oba ty příspěvky,oni se totiž vůbec nevylučují.Po diskuzích taky brouzdám rád,člověk se tam totiž dozví leckdy víc než z "oficiálních" médií,natož od vlády.řeba toto:

"Bush ani netusi, jak se jmenuje prezident Ceske republiky. Ve svem projevu v Praze si ho spletl s prezidentem Estonska. Zde je to na oficialnich strankach Bileho domu: http://www.whitehouse.gov/n...
tml Bush oslovuje Klause President Ilves pan Ilves je prezidentem Estonska.... Jiz delsi dobu mam vazne podezdreni, ze invaze do Iraku vznikla zamenou Irak za Iran. Jako v dobach Gagarina, zase nam vladnou idioti a cenzura.... Proc se o tom zadne noviny nezminily? Je to prece natoceno kamerama CT? Kdopak nam to tady ridi?"
06. 06. 2007 | 09:16

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den
nepoužil bych sice tak silná slova jako značka bill o ruském agentovi, ale nevím, jestli si uvědomujete, že se posouváte čím dál, tím víc ke komunistům.
A to i v mantinelech soc. dem.Mezi vámi a Sobotkou je propast. Z vašich článků je cítit, že spojencem je pro vás Rusko, které by tak rádo do Pobaltí i Střední Evropy.
Značka Karel má dobré postřehy. Vůbec to nevylučuje reálnou hrozbu islámských zemí. Problém by nastal, kdyby v Pakistánu padl Mušaraf. A to nebezpečí je reálné.
A Čína? Už Huntington má v úvahách nevypočitatelnost Číny, v případě střetu islámské a západní civilizace.
Je smutné, že politik v ústavních funkcích, má menší rozhled než leckterý glosátor.
06. 06. 2007 | 09:18

Michal napsal(a):

Jsem clovek, ktery pamatuje nesmyslne kecy stranickych kadru ze sjezdu KSC o zlych imperialistech, znam i trochu starsi historii evropy pocatku minuleho stoleti, demagogicke projevy Hitlera, Geblse a beha mi mraz po zadech kdyz slysim arogantni kecy panu Paroubka, Sobotky a Zaoralka. Neco se k nam pod zasterkou jakehosi socialniho citeni vtira, opet se k moci derou lide kteri si nevidi do huby a snazi se nas vmanipulovat pod ruznymi zaminkami do jakehosi pochybneho socialismu. Bacha na ne.
06. 06. 2007 | 09:34

Michal napsal(a):

Jsem clovek, ktery pamatuje nesmyslne kecy stranickych kadru ze sjezdu KSC o zlych imperialistech, znam i trochu starsi historii evropy pocatku minuleho stoleti, demagogicke projevy Hitlera, Geblse a beha mi mraz po zadech kdyz slysim arogantni kecy panu Paroubka, Sobotky a Zaoralka. Neco se k nam pod zasterkou jakehosi socialniho citeni vtira, opet se k moci derou lide kteri si nevidi do huby a snazi se nas vmanipulovat pod ruznymi zaminkami do jakehosi pochybneho socialismu. Bacha na ne.
06. 06. 2007 | 09:36

emil napsal(a):

Pane Veverko, ptal jste se mně na něco, já jsem odpověděl., také otázkou, ale Vy už jste jen poslal demagogickou a nepodstatnou poznámku na přeřeknutí Busche. Ostatně, tato dogmata o zeměpisných neznalostech američanů jsou již trapná. Naopak, vím ze zkušenosti, že málokdo dovede vyjmenovat alespoň pět amerických států. Takže je to to samé. Ale stejně si myslím, že jsou dvě až tři Veverky. Jestliže jenom jedna, nezávidím ten guláš v hlavě. Konec
06. 06. 2007 | 09:39

Johny napsal(a):

Jelikož je celá ČSSD napojena (ne-li přímo řízena) lidmi z komunistických předrevolučních rozvědek a ti zas byli řízeni z Moskvy, názory loutek typu Zaorálka, Paroubka a jiných mohou překvapit jen naivku. Ve skutečnosti je potřeba takovéto lidi co nejefektivněji odstavit od koryta a tím i od moci, jinak se nám o nějaké demokracii, svobodě, morálce atd. může jen zdát. A to jde nejúčinněji zařídit právě při volbách.
06. 06. 2007 | 09:44

ok napsal(a):

S Ruskem jsme již jednou byli a myslím, že to všem stačilo. Svěřit se bezpodmíněnému vedení Německy by po historických zkušenostech asi také nejlepší nápad nebyl.Nevím tedy, proč ten neodůvodněný antiamerikanismus, pane Zaorálku. Vždy, když vás slyším zvyšovat hlas a poslouchám co mluvíte, ptam se, za jakou stranu v tom parlamentu vlastně jste. To, že proti US-prezidentům demonstrují puberťáci a komunisté, na to je člověk zvyklý. U vás mi vychází jediné. Jste asi v nesprávné straně.
06. 06. 2007 | 09:50

belanek napsal(a):

Emilovi k obětem 11.září:
To, že ty baráky spadly NEMOHLY způsobit letadla. Porušuje to fyzikální zákony. Ale u Tebe asi není nad politickou pravdu, že ...
06. 06. 2007 | 09:54

veverka napsal(a):

No Emile,jak se do lesa volá,tak se z něho ozývá,tys mi neodpověděl tak proč bych měl já.U Bushe nejde o přeřeknutí,ale o vrozenou demenci,když tady byl minule,říkal Klausovi pro změnu "Mr. Gašparovič".Asi mu jeho vodiči loutek zapomněli důrazně vysvětlit,že není v Bratislavě ale v Praze.Veverka je jen jedna.Taky konec.
06. 06. 2007 | 09:56

miro napsal(a):

Každý má právo na svoj názor - o tom to je. Prečo máme snahu hneď každého, kto nesúhlasí s krokmi USA, zaradiť medzi jednoznačných podporovateľov Ruska alebo - dokonca - k tzv. terostickým štátom? Vo svojej snahe podieľať sa viac na riadení svetových udalostí (resp. amerických politických záujmov) strácame súdnosť v tom, že všade žijú ľudia a ich osudy nám nemôžu byť ľahostajné. Určite to však nie je len akési násilné vnútenie predstáv demokracie a podpora tzv. disidentov či opozície danej krajiny a to bez ohľadu na prirodzenosť vlastného historického vývoja. Je spravodlivé, ak bomby padajú na bezbranných ľudí len preto, že USA chcú týmito bombami priniesť demokraciu teraz a okamžite? Títo ľudia sú menejcennejší, ako Bush alebo ktorýkoľvek Američan či Európan a ak chcete tak aj Čech? To určite nie ! V Chile došlo k veľkým násilnostiam a množstvu obetí len preto, že tam bol režim, s ktorým nesúhlasili USA a tzv. bojovníci za slobodu. Tí mŕtvi boli obetovaní za slobodu - za tzv. americkú slobodu. Boli to nevinní ľudia ale pre USA to boli tí zlí "hoši" (myslím prokomunistický systém) a preto mŕtvi nikomu nevadili - o to viac napr. českému disentu. O Pinocheta sa zďaleka nikto nejako zásadne "neobtieral" a trúfam si povedať, že pre mnohých disidentov a samozrejme pre všetkých podporovateľov USA bol asi aj hrdinom. Ale bol to sprostý vrah s podporou USA. Naopak kvôli Kube sa politici v SR nechali symbolicky zavierať do zamrežovanej klietky a niektorí politici v ČR sa domnievajú, že boj proti Kube je ich poslaním. Asi im nevadí krvavá história samotných USA (likvidácia domorodého obyvateľstva - nechcem napísať vyvraždenie - a nastolenie vlastnej "demokracie"). Na čom teda stojí ústava USA, na akej pravde? Preto som presvedčený, že zásadné rozhodnutia musia byť vyvážené - pripadá mi to, že mnohí politici v ČR chcú tú základňu len a len preto, aby trochu podpichli Rusko a pretože im je Putin nesympatický. No ale robiť takéto závažné vojensko - strategické rozhodnutia na základe osobných antipatií voči niekomu či niečomu? To mi pripadá minimálne smiešne.
06. 06. 2007 | 09:56

Ondra napsal(a):

Chudák Bush, takhle mu to už dlouho nikdo nenandal. Bravo pane Zaorálku. Jde z Vás strach a je dobře, že jste na naší straně. Nebo na které straně vlastně jste
06. 06. 2007 | 10:03

roman.lineru napsal(a):

Ty jsi Zaorálku hlupák. Raketová obrana(proti raketám) a obrana proti terorismu jsou dvě trochu rozdílné obrany. Jen to zřejmě nechceš nebo neumíš z projevu p. Bushe pochopit. Pouze kritizovat a plácat hlouposti. Raději se příště zamysli nebo si nechej poradit, co psát. Honza
06. 06. 2007 | 10:04

deo napsal(a):

Pane Zaorálku, s vaším pojetím kamarádské demokracie, by svět nedlouho po 2. válce skončil na jaderném smetišti. Kdyby USA nebyly vyzbrojeny jad. zbraněmi, Sověti by se dlouho nerozmýšleli prosadit svůj systém kdekoliv by to uznali za vhodné. Jste tak naivní? To pochybuji, spíše se potřebujete dostat k lizu, proto naivní lidi oblbujete.
06. 06. 2007 | 10:06

Štorkánek napsal(a):

Neznám odpudlivějšího politika, než je Zaorálek. I komunisti vypadají opticky líp. Přečetl jsem si jeho žvást - a zase jsem dostzal kopřivku. Ach ach.
06. 06. 2007 | 10:09

Peol napsal(a):

Cetl jsem tu jeden nazor se kterym naprosto souhlasim - ukazte jediny narod ve kterem byla mecem zajistena demokracie, podle mne drive ci pozdeji vyusti takovy zasah v obcanskou valku.
Tak ve vysledku americane nevyvazeji Demokracii ale smrt. Jestrabove to vsak dobre vedi.
06. 06. 2007 | 10:11

veverka napsal(a):

Vřele doporučuji diskuzi s vládním základnovým agitátorem panem Klvaňou,který právě probíhá zde
http://online.ihned.cz/c1-2...
Stojí to za to,skoro ještě lepší než pruhy a hvězdy od Vlastičky.
06. 06. 2007 | 10:15

Kája napsal(a):

Veverko když nebudete volit ČSSD, koho budete volit?
06. 06. 2007 | 10:17

Pepa Řepa napsal(a):

To miro
vidíte svět jednostranně, protiamericky.
Položte si otázku, jak by vypadalo Chile, kdyby tam vládl Allende dalších dvacet let. Ráj na zemi? Svoboda vyjadřování? Rozkvět kultury? Hospodářský vzestup? Ani náhodou.
Kapitalismus není ideální systém, to máte pravdu. Ale je tady příklad stejných národů, ve stejné historické době, pouze v jiných systémech.Německo a Korea.
Nějak mě uniklo, že by tisíce lidí utíkaly na východ Německa za svobodou nebo ke Kim Ir Senovi za blahobytem.
Radar, rakety? Přečtěte si třeba Kissingera.Národní bezpečnost se plánuje na desetiletí dopředu.
06. 06. 2007 | 10:18

Kája napsal(a):

pane Veverková souhlasím s emilem jste fack kokot
06. 06. 2007 | 10:20

Jaromir Kostalek napsal(a):

Dobry den vsem :)

Souhlasim s Vasim clankem, pane Zaoralku. Bush sam je zlo, americky konzum je zlo a sireni teto "jedine spravne cesty" se samopalem v ruce nemuze uspet.
O ceskych politicich si kazdy rozumny clovek udela svuj obrazek. Slepota ke skutecnemu duvodu proc Tonny & George vtrhli do Iraku je donebevolajici a nezustane bez odezvy. Prece musi byt kazdemu jasne, ze ovladnuti ropnych zasob na blizkem vychode = moc, na uplne stejne rovine, radar v CR = kontrola = moc. Jen nam sem neprisel se zaminkou zbrani hromadneho niceni, protoze Sadam, at uz byl jakkoliv spatny, rozhodne nebyl tak blbej, aby Bushovi nalitnul na keci o demokracii, ktera mimochodem v Iraku zrovna nevzkveta. Nanestesti se to same neda rict o ceskych politicich, kteri podlehli jeho charisma, ktere nepochybne ma, nechali si namazat med kolem huby a upsali by se klidne i dablu, jen kdyby si to GWB pral. Pani ministryne Parkanova budiz tomu se svou oslavnou agitacni pisni zarnym dukazem.
Problem vsak neni ani tak v politicich, ale v nedostatecnem zajmu nas, "prostych" obcanu. Kdyby se vsichni ty hospodsky kecalove jednou od toho piva zvedli a sli vyjadrit svou "pouhou" ucasti, co si mysli, vsichni politici by se mohli jit klouzat.
Vas nazor je ojedinely, nejsem si vsak jisty jaky by byl, kdyby jste stale byli ve vlade, to vite jen Vy sam. Kazdopadne Vam preji, at Vam to vydrzi. S pozdravem a pranim vseho dobreho JK :)
06. 06. 2007 | 10:21

blumfeld napsal(a):

Vždy se mi zvedá žaludek, když nám tady o svobodě káže sockomanč ze strany, která zakazovala vysílání nepohodlných pořadů, vyhrožovala policistům při vyšetřování jejich korupčních kauz a šikanovala vlastní poslance při tajných volbách předsedy sněmovny.
06. 06. 2007 | 10:29

Mleziva napsal(a):

Docela by mě zajímalo, jak by asi vypadal svět podle Zaorálka. To by byl teprve mazec.
06. 06. 2007 | 10:37

roman.lineru napsal(a):

bravo Blumfelde, trefněji to popsat nešlo. Tím jsem se uklidnil. Zlo a nenávist sockomančské ideologie se znovu probouzí a jeho kritika z úst GWB se našim rudým nelíbila. Nedivím se.
06. 06. 2007 | 10:39

emil napsal(a):

Veverko, Veverko, máte v práci na internet paušál nebo diskutujete za vlastní?
A jak je to s tím Blixem? Chcete odpovědi a při tom sám uhýbáte!
06. 06. 2007 | 10:43

Tupelo napsal(a):

@veverka: dik za ten link, ten Klvana je taky udernik k pohledani, propagandiste se probudili... :)
06. 06. 2007 | 10:56

tygr napsal(a):

Hoši,uvědomte si,že není problém zjistit,kdo a odkud poslal příspěvek.
Proto říkám:Soudruh Rozorálek je skvělý myslitel.USA se třese v základech,když
promluví.Davy ho obdivují.Já taky.Od dob
Miloše Jakeše se mezi námi takový genius ještě neobjevil.Pryč s radarem!Napsal jsem to správně soudruhu?To jsme jim to dali sežrat imprlistům!
06. 06. 2007 | 11:05

miro napsal(a):

To Pepa Řepa:
Nesnažím sa svet automaticky vidieť proamericky alebo prorusky. Môžete namietať, že s niekým človek musí byť – zvlášť menšie krajiny vrátane SR či ČR pociťujú potrebu prikloniť sa k tým štátom, ktoré im zabezpečia napr. dostatočnú obranu a zároveň majú podobný rebríček hodnôt. Áno, hodnoty demokracie a slobody sa nedajú ničím nahradiť. Ale to neznamená, že súčasná americká politika „vynucovania“ si tzv. okamžitej demokracie práve tam a práve vtedy, kde a kedy to USA vyhovuje, je práve tá správna cesta.
USA v histórii reagovali mnohokrát správne a preto si vybudovali „ostrohy“ tých spravodlivých. K takýmto patril ich prístup napr. v r. 1956 v prípade riešenia problematiky Egypta po znárodnení Suezského prieplavu a vznikajúceho vojenského konfliktu . Všetka česť, vrátane aktívnej spolupráci s OSN. Mnohé podobné prístupy USA a ich dôveryhodnosť boli vybudované ľuďmi (administratíva, osobnosti prezidentov ...), ktorí mysleli veci úprimne a ktorí chceli svetu naozaj pomôcť. Domnievam sa, že za posledných 30 rokov (plus, mínus) došlo k zásadným zmenám v tom, že nastoľovanie „demokracií“ vo svete nie je riadené koncepciou skutočnej pomoci, ale len politickými a ekonomickými záujmami USA ako takých, či snahami „posilňovania si“ pozícií každého z posledných prezidentov – žiadna úprimnosť atď. Tak došlo ku strate dôvery v politiku USA vo svete - k opätovnému získaniu tejto dôvery politika administratívy prezidenta Busha ako aj jeho osobnosť sama určite neprispejú.
To, že pošliapanie a urážanie historického vývoja či dokonca násilné vniknutie do krajiny prináša len averziu a nenávisť predsa vie naozaj aj malé dieťa. Takto sa predsa dôvera nebuduje a krajinám ako Irak to tak či tak prinieslo – zatiaľ neoficiálne - len občiansku vojnu. Ak som Vás dobre pochopil, všetci tí mŕtvi museli byť obetovaní za túto občiansku vojnu? To isté v Chile? Ste naozaj presvedčení, že tí ľudia nikdy neprežili žiadne šťastie, nemali svoje rodiny, vzťahy a netešili sa na ďalšie ráno? Len preto, že to bol Irak alebo Chile?
Uvedený môj názor nijako nepopiera môj zásadný postoj proti terorizmu a násilnostiam vôbec. Ľudia však podľa mňa majú mozog (údajne 7 miliárd buniek ...) a to by sa malo niekde prejaviť.
06. 06. 2007 | 11:08

ego napsal(a):

Se Zaorálke téměř ve všem souhlasím, jenom mě děsí možnost, že by Buš, Vondra a Kačer šli šířit demokracii do Číny.
06. 06. 2007 | 11:12

MS napsal(a):

Všechny příspěvky opomíjí jeden fakt, že ani základna, ani radar neochrání střední Evropu, to by musely být podstatně dále na jihovýchod! Jde jen a jen o ochranu USA a ev. severozápadní části Evropy. Pokud by měly chránit Evropu, měla by být smlouva s NATO. Všechno ostatní je jen šalba a klam. Bush jasně prokázal, že mu nelze věřit již dříve. Nakonec, co lze čekat od alkoholika a trestného člověka. K moci se dostal díky penězům a teď musí být vděčný. Jinak celkem logicky a nestraně: zaměnit rakety obranné za útočné není přeci žádný problém a tak se ani Rusku nedivím. Raději lidé více myslete a neskákejte na špek jako na reklamu na křidélka. Již několik lidí zahynulo, když jim měly dát pocit jistoty - nelétali, ale spadli.
06. 06. 2007 | 11:28

Mirek napsal(a):

Pane Zaorálku, vpodstatě s Vámi souhlasím, ale: v poslední větě říkáte "kde se všechny země mohou navzájem hlídat". To je přece nesmysl, Vám jde o to, kde by ti privilegování efektivně hlídali plebs dole. Vždyť dobře víte, že vlády posledních let, vaši nevyjímaje (i když kam se hrabete na Topolánka), myslela jen na sebe a své kamarády. Koho v těch státech jste měl na mysli, ty dole (většinu), nebo ty nahoře??
06. 06. 2007 | 11:31

Dan K napsal(a):

Nemám Vás rád pane Zaorálek. Hned na úvod jste smíchal raketovou obranu a skoncování s tyraniemi. Raketová obrana může být stále obrana, skoncování s tyraniemi může probíhat i na diplomatickém poli. Tak nějak bych Vám to řek co by George Bush a pak byste mě Vaše nicotnost opět nezajímala. Že já vždycky od Vás čekám rozumy, místo toho jde o plytké slovíčkaření a obecné beznázorové fráze.
06. 06. 2007 | 11:40

veverka napsal(a):

re Tupelo:Není zač ;-)
06. 06. 2007 | 11:56

Jana J napsal(a):

AD Pepa Řepa, Blumfeld, tygr a další - když nemáte jinou potřebu než nadávat a opakovat stále stejné invektivy bez jakékoliv invence, jděte na pivo mezi sobě rovné, tam se to tak dělá. Za celou dobu, co čtu diskuse, se žádný z vás nikam neposunul. Proto se vám tak líbí pan Bush - ten si také vede svou, mele o svobodě a zasévá smrt. Možná, že byste rovnou měli přiznat, že by se vám také chtělo rozhodovat o životě a smrti jiných, asi si také myslíte, že jste na vrcholu a lepší a pravicovější než vy není nikdo a že komu přikážete svobodu, musí být pro, i kdybyste ho měli přinutit násilím.Mimochodem, na levicovosti není nic špatného, dokonce si myslím, že pod pláštík liberalismu se u nás ukryli většinou dokonalí sobci bez sociálního cítění a vydávají to za ctnost.Jinak si také myslím, že pan Zaorálek byl příliš mírný. Mě by ten omezený fanatik, Mr. Bush a jeho projev nestál za zmínku.
06. 06. 2007 | 11:56

pozorovatel napsal(a):

Proboha, proč má takové duševní bahno, jako Zaorálek tady tolik prostoru. Jé vůbec normální?
Když byl Tvrdík ministrem obrany za ČSSD, tak tak lezli Američanům do řiti a chtěli radar, teď Paroubek pod vlivem "veřejného mínění" radar odmítá. Tady je vidět co je ČSSD včetně tohohle duševního imbecila zač. Busch z nás musí být skutečně paf...,ale myslim si, že jim je v podtatě jedno, kde ho umístí..daj ho da Maďarska a ti po tom šláhnou..proč asi něktrým sousedním zemím vadí, že tady bude radar?
Ani by mě ten článek moc nezajímal, ale při předtavě, že tuhle politickou sebranku platíme z našich daní je mi zle.
06. 06. 2007 | 11:58

veverka napsal(a):

re Emil:S jakým "Blixem"? Volil jsem zelené,ale koho budu volit příště nevím.Zelené těžko po té blamáži co Bursík se Schwarzenbergem provádějí kolem radaru.
06. 06. 2007 | 11:59

forest napsal(a):

Koukám,že emil jaksi nechápe,že člověk může mít JEN názor a nemusí se přiklánět k žádné politické straně.Já mám taky názor.Ameriku nemám rád a ona nemá ráda nikoho,než sebe.Jde jí pouze o její zájmy a když se náhodou nenajde žádný důvod pro jejich ukutečnění,tak si jej vyrobí.a s tím radarem.Myslíte,že ty rakety budou lítat z Iránu s mezipřistáním přes Ruziňské letiště?
06. 06. 2007 | 12:02

petr napsal(a):

proste - je to vul
06. 06. 2007 | 12:13

JimiW napsal(a):

V zásadě jsou vaše slova hezké,ale až moc idealistické,skoro jako Orwelova Farma zvířat.Nemám rád Bushe,ale myslím,že jeho projevy nejsou až tak odlišné.Každý používá odlišná slova,tak aby vylíčil myšlenku.Kdyby mluvil pořád to samé,obviníte ho,že je jako "cvičená opice".
Strach z Ruska je podle mě dost neopodstatněný.Myslíte snad,že by chtěli vyvolat jadernou válku kvůli radaru?Jsou to jen silná slova,tak aby se trochu zviditelnili a demonstrovali svou moc.
A mimochodem,máte pravdu s šířením demokracie,ale nesrovnávejte arabské státy s evropskými.Sekularizace je zde důvodem velké odlišnosti.
06. 06. 2007 | 12:17

Libor napsal(a):

Nějak nerozumím výrokům veverky a belane.No a nad výroky p.Zaorálka kroutím hlavou.P.veverko to co tu píšete o dvojčatech bych čekal spíš v Halo novinách nebo v Blesku ale tady???Když sem viděl v televizi ty nešťastníky co si říkají Mladí komunisté tak sem si říkal HOLE NA NĚ.Protože tak tupé výrazy účastníků a ten slovník?Tady pořád čtu nebo slyším jak lidi říkají ať si to američani postaví u sebe a nás ať neotravujou my tady máme svých starostí dost.A tak si vzpomenu i když sem mladší co by se stalo kdyby si američani za 2.sv.války řekli na adresu Evropy to samý?Naštěstí si to neřekli a nešlo jim o ropu.Tím nechci zmenšovat oběti a význam bojů Ruska.Prostě nám otrnulo no a tak sme zase Švejci.Hlavně naše zahrádka a ten chodník už není náš.P.Zaorálku doufám že nezapomínáte odkud p.Putin přišel.Ano byla to KGB.A domníváte se že to vymazal z hlavy.Kdepak právě naopak plní cíle:Rozdělit USA a Evropu,potom samu Evropu no a pak si pomocí ropy a plynu diktovat.A štít zde v podobě ČSSD a KSČM je třeba držet.Tak si gratulujte a až prosadíte referendum tak až se vyhlásí referendum o zákazu používání značky KOMUNISTICKÁ,rád se zůčastním.Vždyť chcete pořád referendum ne?A na závěr si vzpomeňte jestlipak by se do dneška Evropa dohodla jak bude řešit konflikt v Kosovu.Pořád se jednalo a jednalo a lidi umírali.A kdopak to bouchl do stolu a řek DOST?Někdy je prostě třeba rozhodnout.Když Irák napadl Kuvajt tak svět čekal co USA?Tam byla odpověď jasná pouze se stala chyba že se nešlo až do Bagdádu.A to sem chtěl říct že vy byste se rádi jenom scházeli,poseděli,poklábosili ale rozhodnout to ne to ať udělají jiní.Popichujete lidi aby se rvali za referendum.Co ale normální občan ví a neví o moderních technologiích v obraně proti možným útokům.Ví toho asi tolik jako já,proto je referendum v této otázce u vaší strany jen a jen sprostá demagogie.
06. 06. 2007 | 12:29

Rejpal napsal(a):

*************************
O chovani nasi vlady, vcetne pana Topolanka udelel si slusny clovek jiz davno svuj nazor.Problem je vsak v tom , ze je mu to na nic. Zadnymi prostredky nemuze ovlivnit chovani a rozhodovani teto prohnile vlady .
Je naprosto zrejme , ze pro vetsinu lidi tohoto naroda Toplolankova vlada nedelala , nedela a neudela neco uzitecneho zhola nic !!!
Tato vlada je schopna poslouzit pouze svojim zajmum a zajmu hornich 10000 zbohatliku , zijicich si nad pomery a slouzit cizakum a zoldakum slavne US Army , vcetne "Velkeho , zkorumpovaneho a slavneho nacelnika - Bileho domu " , pana Busha.
Posledni udalosti , ohledne zadosti USA o umisteni radaru u nas to jenom potvrzuji!!!
Nejvetsi korunu tomu dala 1. pevkyne vojenske kapely ze svym hitem : "Vlez do prdel panu Bushovi za kazdou cenu" - je to opravdu vzorova ukazka ceskeho vlastenectvi!!!
Co rici na zaver ?
Vzit klace a mlatit hlava a nehlava , pokud tato vlada zustane cela.
Jak by rekl nacelnik Bileho domu : Howgh , domluvil jsem - konec !!!!
*************************
06. 06. 2007 | 12:30

lubo napsal(a):

jana má pravdu, většina jen nadává Zaorálkovi, ale s ničínm nepřijde, řečeno minulou terminologií "kdo nejde s námi jde proti nám".Zaorálek jen citoval a konfrontoval jednotlivé výroky Busche. Holt někteří diskutující započali s přeměnou opice v člověka přece jen o něco později.
06. 06. 2007 | 12:30

Vladimír Kalivoda napsal(a):

Je kupodivu, že blog pana Zaorálka přitahuje tolik probushovských a proradarových hysteriků. Taková osobnost, která navíc umí logicky a srozumitelně argumentovat proti nim, to jim určitě leží v žaludku. Ideální zdroj e-mailových kontaktů pro náboráře CIA.
06. 06. 2007 | 12:33

standst napsal(a):

Štorkánku,ty když čteš nebo slyšíš Topolánkova moudra tak to musíš být "vosypanej"od shora dolů.To jsi hned druhý den ráno na kožním.Nebo se mýlím???
06. 06. 2007 | 12:40

Tupelo napsal(a):

je to tak svudne a lehke delit lidi na ty 'spravne', co chteji radar a ty ostatni oznacit za komunisty a delat bububu. Je to jednoduchy svet, videt jen cernou a bilou (a tak trochu bolsevicky, jen naruby...), ale presto bych s vami nemenil, svet ma spoustu barev a ja osobne jsem rad ze mohu vnimat vic aspektu problemu.
06. 06. 2007 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

To miro
Winston Churchill nechal bombardovat Coventry, i když o útoku věděl, aby neprozradil, že zná kódovací klíč Enigmy. Tím,později, paradoxně ušetřil statisíce životů. Vím, že ta paralela kulhá. Chci říct toto: Někdy jsou řešení špatná a ještě horší. Dobrá nejsou možná. To je případ Chile. Oběti na životech by byly možná větší, kdyby Allende pokračoval.Morálka a praktická politika nejdou někdy ruku v ruce. A s odstupem několika let vypadají věci jinak.
A Irák? Podobně. Uznávám, že Condi není Kissinger, určitě by válku i diplomacii vedl jinak.Problém nastane, až Američané odejdou.Myslíte, že bojovníci vycvičení v Pakistánu a Afganistánu, kteří bojovali v Bosně a Kosovu odejdou domů a v kavárnách budou pokuřovat svojí vodní dýmku?
A nebyla největší chyba, že nebyla připravena náhrada za Sadámma? Bylo by to morální? Určitě ne, v tom se oba shodneme. Ale počet mrtvých by byl určitě nižší.
A jsme u toho.Praktická politika a morálka se rozcházejí. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že největší utrpení přinesli idealisté.
Vzpomeňte na podcenění Adolfa Hitlera a politiku apeacementu.
06. 06. 2007 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

To Jana J
děkuji, že nás posíláte pryč. Ano demokratická diskuse zavládne, až se na této stránce sejdou pouze obdivovatelé pana Zaorálka.
Zrovna jsem dočetl na jiném blogu vaší obdivnou glosu, jak byla pokažena krásná píseň o majorovi Gagarinovi. Mám pocit, že sračka je sračkou ať to zpívá Brom nebo Parkanová.
Jsem rád, že nemám stejný vkus jako vy.
06. 06. 2007 | 13:11

Dave napsal(a):

Socialismus podle L. Zaoralka....doufam, že toho se uz nikdy nedožijem.
06. 06. 2007 | 13:12

vanoce3000 napsal(a):

Bush mi nahání husí kůži. Snaží se nám vnutit pocit, že ten kdo není zastáncem jeho militantní politiky je vlasně proti všem možným hodnotám, které vyjmenoval, jako třeba demokracie a svoboda. Příznivci radaru u nás, a to i ti z nejvyšších politických kruhů, označují odpůrce za komunisty a anarchisty. Mám se jako odpůrce radaru cítit jako komunista a nepřítel demokracie? Asi bych se měl nad sebou jako ta většina "nerozumných" občanů zamyslet.
06. 06. 2007 | 13:16

Mikk napsal(a):

To Jana J.::: Jano nez budes urazet ostatni precti si nejdriv co si napsala za primitivni blabol..mozna budes lepsi kdyz to proberes s kamaradkama nekde na kafi, ale radsi bych se byt tebou neztrapnoval zde tvymi primitivnimi vylevy.
06. 06. 2007 | 13:17

sawicki napsal(a):

volil jsem cssd, ale ted jsem ra, ze ve vlade nevidim takove pseudopolitiky jako jste vy nebo paroubek... takovou slataninu jako vas clanek jsem dlouho necetl. prezident bush mel pravdu jak rikal, ze demokracie v rusku vykolejila, to samo se mohlo stat jak by byli u moci lide jako vy... i kdyz tuhle vladu nemusim tak jsem stasten ze mame v ministrovi zahranicnich veci takovou osobnost a ne takoveho socialistickeho nedouka jako jse vy. cest!
06. 06. 2007 | 13:23

Jana J napsal(a):

To mikk - netykat!Víc k tomu nemáte co říct, že?
06. 06. 2007 | 13:32

belanek napsal(a):

Liborovi:
Moc rád bych s Tebou sdílel pocit vyřešené minulosti, pokud jde o dvojčata. Koukni prosím na
http://www.loosechange911.com
http://911.yweb.sk
Dalších odkazů najdeš moře (911). Když Ti někdo řekne, že doma taví železo na sporáku, tak mu budeš věřit?
Napiš mi svůj názor, pro víru v oficiální verzi událostí už nenacházím důvody. Ty ano?
06. 06. 2007 | 13:33

veverka napsal(a):

re Belanek:Víš jaký si myslím,že je skutečný důvod,proč Rusové tolik protestují proti základnám?11.září.Jejich zpravodajci musí mít naprosto jasno v tom,co američani provedli,ale oficiálně to jako důvod odmítání uvést nemohou,protože ta pravda by pro neinformované zmanipulované masy byla tak šokující,že by si jí jen málokdo byl schopen připustit.
06. 06. 2007 | 13:55

Fanda Ratha napsal(a):

Svet podle politickeho saska Lubomira Zaoralka. Co neni CSSD je lez. A jak to ten sasek Zaoralek obhajuje. Poskakuje u pultiku v PS a ma zily na krku. Vi ze obhajuje neobhajitelne a skoro z toho dostava infarkt. Pak se uklidni a jako dukaz ze ma pravdu, odvede ty sve parodie co si rikaji poslanaci CSSD ze salu. Zaoralku jsi smesny!
06. 06. 2007 | 16:25

Fanda Ratha napsal(a):

Pro vanoce3000. Me spis nahani hruzu nekdo jako Zaoralek. Jeho strana jednala s USA aministrativou a davala jim pozitivni naznaky. A to tajne bez vedomosti ceske verejnosti. Zaoralek o tom vedel. A mlcel. Ale dnes rve jako prase v jatkach. Je to hypokrat!
06. 06. 2007 | 16:30

t.w.o. napsal(a):

Nemám rád prezidenta Bushe. Oproti vám má ovšem tento člověk nejméně jednu přednost: není oportunista. Jinak řečeno, bývávalo kdysi v hospodách psáno: "Kibic, drž klapajznu, čum a chlastej." Chcete-li ovšem hrát, musíte nejprve zasednout a přijmout list, vážený pane. Řeči o tom, že vy byste to dělal jinak jsou irelevantní právě do té doby, po kterou zůstanete pouhým kibicem.
06. 06. 2007 | 19:41

slayer napsal(a):

Nejakej kokot se tu ptal kde americka politiky prinesla svobodu a demokracii. Co treba cela zapadni Evropa, Japonsko, Jizni Korea, nakonec i vychodni Evropa po studeny valce. Kdybych byl American tak s Bushovou politikou zasadne nesouhlasim. Byl bych pro politiku nestarat se o nikoho, a kdyz se do nas bude nekdo srat a nalitavat nam do baraku nebo delat jiny chujoviny tak mu tam hodit atomovku a nazdar. Proc delat svetovyho policajta a jeste si za to nechat nadavat.
07. 06. 2007 | 01:16

slayer napsal(a):

Veverko, kdyby to byla pravda tak by to rusaci uz davno pouzili. Byli to pravne oni kdo vyhodil v Rusku do vzduchu nekolik panelaku a pak provadeli v Cecensku kobercovy bombardovani, ktery vam odpurcum valky evidentne nevadilo.
07. 06. 2007 | 01:21

vanoce3000 napsal(a):

Je smutné, že rozpor mezi příznivci a odpůrci radaru je u nás většinově chápán jako střet mezi pravicí a levicí. Co je na umístění radaru pravicové? Toto nepochybně nastartovala pravicová vláda, když neměla sílu věcně argumentovat tak se prostě "opřela do komoušů" a bylo to. Určitou roli uvnitř ODS hraje také historický, nyní už překonaný stereotyp ve vztahu k USA, tzv. disidentský vztah ke vzdálené svobodné zemi tam na západě z dob komunismu a studené války, prezentovaný například panem Vondrou.
07. 06. 2007 | 11:14

Máme věřit Bushovi? napsal(a):

Předkládám výňatek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
07. 06. 2007 | 13:16

Ví G.Bush, proč Válka? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.Pokud bych zvolil jednoduchý princip, nabídl bych svoji hypotézu, že rané prožitky George Bushe a budoucích aktivních bombových teroristů nebyly v obou případech uspokojivé a přibrzdily duševní vývoj, včetně reflektivní funkce, regulace a symbolizace afektů.

Sigmund Freud na začátku svého dopisu Albertu Einsteinovi klade otázku: "Co by se mohlo učinit, aby se odvrátilo neštěstí války?" A na jeho konci si odpovídá takto: "všechno, co upevňuje citové vazby mezi lidmi, působí proti válce". A dále říká: "Měla by se věnovat větší péče výchově samostatně myslící vyšší vrstvy, lidí usilujících o pravdu, kteří by se nedali zastrašit….vše co podporuje rozvoj kultury, pracuje též proti válce." Můžeme jen dodat, že všechno, co oslabuje transgeneračně předávaná traumata, působí proti válce.

Celý článek naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
07. 06. 2007 | 13:16

Anna napsal(a):

Zvu vás na demonstraci příští úterý. Sraz 18.00 před KFC.

Strava:
Vhodný je BigMac nebo Twister menue.

Oblečení:
Jeans Kelvin Klein, Sneakers Nike Air Power, T-Shirt New Yorker.Čínské napodobeniny budou vyloučeny.
Pan Krafl smí mít kabelku, pan Vyčítal usárnu a paní Parkanová fialový kostýmek.

Vizáž:
Hair Styling a la Bred Pitt. Gel For Men. Gell It! Vůně Old Spice nebo STR8 podmínkou.

Technické vybavení:
iPod s nahrávkami Green Day, Eminem nebo 50cent. Navigační systém GSM vhodný. Další pokyny
ke spontánní demonstraci, přes T-Mobile .

Doporučení: Své vozy Chrysler, Ford nebo Cadillac /pan Horáček Maybach/nechte na záchytných parkovištích P+R, ať vám je ta demonstující pakáž nerozmlátí.

A proti čemu budeme demonstrovat?
To dá rozum. Proti americkému způsobu života a globalizaci vůbec.
07. 06. 2007 | 13:22

Hrustic napsal(a):

Stale nedokazu pochopit jak vsichni ti anti-Bushovci/amerikanisti/globalisti prisli na hloupost/agresivitu/demagogii US vlady a vubec je nezajima co se deje v Rusku nebo v Cine.
Vsichni jsou podle me troubove bez rozhledu nebo jen mladi a neklidni zelenaci, kterym snad pribyvajici vek napravi hlavu.
Je mi z toho smutno ... :-/
07. 06. 2007 | 13:58

Gorash napsal(a):

To Anna: Dost přesné...všichni ti antibushovští demonstranti s KSM v čele vesele využívají všech výdobytků moderní doby k tomu, aby právě proti nim mohli demostrovat,...

To problém "veverka": Protože se na zdejších diskuzních fórech pohybuji již poměrně dlouho, obrázek o veverkách mám takovýto: veverky jsou tu celkem tři - pan veverka, který přispívá i zde, potom jakási mladá slečna veverka (hovoří o sobě v ženském rodě) a nakonec jakási "veverka starší" - pravděpodobně žena, s extrémě levicovými názory...

To veverka: Trochu si pletete pojmy s dojmy - když jste dával odkaz na projev presidenta Bushe, tak jste pravděpodobně myslel jeho projev, který přednesl na konferenci o demokracii a bezpečnosti. Nevím, to jistě, protože odkaz nefunguje, ale myslím si to. V tomto projevu si prezident Bush v žádném případě nespletl českého prezidenta s prezidentem Estonským. On skutečně oslovoval prezidenta Estonského, který byl na konferenci jako jediná hlava některého státu přítomen. Proto jeho projev začínal Prezidente Ilvesi, ministře zahraničí Schwarzenbergu a vzácní hosté...prezident Klaus vůbec přítomen nebyl a Bush ho neoslovoval.
07. 06. 2007 | 16:33

Anna napsal(a):

S veverkou mám obdobný problém. Snad by se mohla slečna veverka odlišit. Třeba veverka Prévostova. Skutečně nerada bych se o ni otřela.

U rudé veverky nebo anarchisty veverky, bych velké výčitky svědomí neměla.
07. 06. 2007 | 20:53

Patient O.T. napsal(a):

To: Máme věřit Bushovi? Dobrý, dobrý, už jsme to četli. A nemohl by sis najít něco novýho, sekat celý dny na všechny blogy jeden odkaz, je trochu stereotypní, ne? ;-)
07. 06. 2007 | 22:09

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!! napsal(a):

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!!"
Vážený pane Zaorálku,
Máte dozajista pravdu, že zákony nepatří pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Zaorálku!!!
09. 06. 2007 | 12:22

Názor advokáta V.Vlka na špínu ČSSD!!!!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 12:23

František napsal(a):

Pane Zaorálku, ještě jíte psy?Nemohl jsem věřit, že stínový ministr zahraničíˇv televizi líčil, jak jedl psy. To je praxe z Koreje, nebo z Číny, kde tak rád navštěvujete soudruhy?
09. 06. 2007 | 21:56

sssssd napsal(a):

Pokud by byl Zaoralek předsedou ČSSD, tak by tato strana s převahou vyhrála volby. Držím mu palce!
16. 06. 2007 | 23:58

dalkal napsal(a):

Doc. Michail Kilev
Z knihy „Chruščov a rozpad Sovětského svazu“

Plán Alana Dulese z roku 1945
--------------------------------------

Skončí válka, všechno nějak zevšední, usadí se a uklidní. A my použijeme všechny síly, všechno zlato, veškeré materiální síly pro obelstění a ohloupení lidí! Lidský mozek, lidské vědomí je přizpůsobivé ke změnám. Zasejeme tam chaos, a nepozorovaně nahradíme skutečné lidské hodnoty falešnými, ve které budou věřit. Jak? Najdeme s námi stejně smýšlející, spojence a pomocníky v samotném Rusku. Krok za krokem se bude vyvíjet obrovská, nezměrná tragédie k zániku nejpokrokovějšího národa světa. S konečnou platností a nezvratně uhasne jeho sebevědomí.
Například z literatury a umění postupně vytrhneme její sociální podstatu. Malířům vezmeme touhu zabývat se zobrazováním a zkoumáním procesů probíhajících v hlubinách národních mas.
Literatura, divadlo, kino budou zobrazovat a oslovovat nejnižší lidské pudy a vášně. Všemožně budeme podporovat a vyzdvihovat tzv. Umělce zastávající a ztělesňující v lidském, vědomí kult sexu, násilí, sadizmu a zrady – zkrátka všelikou nemorálnost. Chaos a nepořádek vytvoříme i v řízení státu.
Neviditelně, aktivně a trvale budeme podporovat nepoctivost úředníků, korupci a všechno co vede k svévolnosti. Byrokracie a nesvědomitá práce budou vydávány za ctnost. Čestnost a poctivost budou na posměch a nikomu potřebné, budou patřit do minulosti. Sprostota a drzost, lež a klam, opilství a narkomanie živočišný strach z druhých, nestydatost, zrada nacionalizmus, nepřátelství mezi národy, nejvíc pak nepřátelství a nenávist k ruskému národu – to všechno co nejobratněji, aniž by si toho kdokoliv všiml, budeme kultivovat až to rozkvete v krásně květy a přinese toužené plody.
Jen málo lidí bude tušit nebo pochopí, co se děje...... Ale takové lidi zaženeme do bezvýchodného postavení, vystavíme je posměchu, najdeme způsob, jak je očernit a prohlásit
za odpad společnosti. Vyrveme kořeny bolševizmu, zprofanujeme a zničíme základy vrozené mravnosti. Rozkladným způsobem rozložíme generaci za generací, vyvoláme erozi a odstraníme leninský fanatizmus.
Začneme působit na lidi ještě v dětských a pionýrských letech. Hlavním cílem bude mládež. Začneme ji rozkládat, mravně kazit a zbavovat cti. Z mládeže vychováme cyniky, vulgární lidi, hlupáky, neotesance, kosmopolity. Tohle učiníme.

Tento zlověstný plán byl vytvořen tajně. Ukryt před spojencem USA ve druhé světové válce - SSSR. Byl zhotoven dříve, než 2. sv. Válka skončila. Byl zhotoven v době, kdy sovětská armáda, věrna spojeneckým závazkům, ničila jednomilionovou japonskou kvantunskou armádu na Dálném východě a pomohla rozhodujícím způsobem ke konečnému vítězství nad Japonskem.

Plnění tohoto odporného plánu našim spojencem USA je úspěšné !
Doc. Michail Kilev, 1997 Sofie

Překlad PhDr. J. Stano Csc. 1999
11. 08. 2007 | 10:09

Riley napsal(a):

http://abdbff4205ae629372bb... <a href="http://abdbff4205ae629372bb...">abdbff4205ae629372bb7cded58936b5</a> [url]http://abdbff4205ae629372bb...[/url] [url=http://abdbff4205ae629372bb...]abdbff4205ae629372bb7cded58936b5[/url] [u]http://abdbff4205ae629372bb...[/u] 51db5f58e300383915b4ea83c7fc983b
26. 08. 2007 | 08:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy