Nevychovanci

14. 09. 2010 | 16:14
Přečteno 3941 krát
Zidane bol nepochybne geniálny futbalista. A predsa prehral Francúzsku majstrovstvá. Rodičia ho totiž nenaučili, že slušne vychovaný človek sa nenechá vytočiť provokáciami súperov. Nechal sa a oslabil mužstvo v rozhodujúcej chvíli. Škoda, stačilo, aby ho mamička a otecko naučili ovládaniu sa a upozornili ho, že na svete je veľa nevychovancov, ktorí len čakajú, kedy si budú môcť udrieť. A veľa chytrákov, ktorí to budú robiť ako súčasť svojej taktiky.

Slušnosť je totiž nepriestrelná vesta a zároveň najlepšia zbraň proti všetkým grázlom. Nie všetci to vedia a nie všetci to uznávajú. V parlamente je to len vidieť v priamom prenose. Pripravené provokácie triafajú do nepripravených a potom všetci utekajú žalovať pred ochotné kamery. Viete, že nemáme v slovenčine slovo pre mužské žalobaby (to majú byť baby!) a už vôbec nie pre klebetiarov alebo klebetárov, skrátka klebetných mužov?

Róbert Fico žaluje, že „ten na toho povedal vraj toto“ a v tradícii najväčších klebetníc oznámi, že „si k nemu ani nesadol“. Ešte široké sukne by si mal obliecť. Poslanec Kaliňák za horúca oznámi, že „ho nazval hrozným slovom“ a druhý kontruje, že vraj „sa konajú nejaké podozrivé večierky“. Médiá sa hneď ku klebeteniu pridali a referovali ako kofy na trhu, čo kto komu povedal a kto na koho zazeral a pekne to aj postrihali, aby to bolo dramatickejšie. Dokonca to ako hlavnú správu vysielala spravodajská televízia TA3 popri obetiach povodní v Pakistane a rokovaniach v Bruseli. A pritom v parlamente prebieha dôležitý boj. Nie klebetiarov, ale o budúcu tvár moderného Slovenska. O tom, či budeme moderným štátom Európskej únie, alebo rozkradnutým pašalíkom nevychovancov. Či sa vrátime k témam 19. storočia, alebo budeme rozvinutou občianskou spoločnosťou. To je dnes najdôležitejšia téma dňa.

Zrejme treba pripomenúť, že aj v temnom stredoveku pochopili, že žalovanie a klebetenie rozkladá spoločnosť, je neslušné a tak klebetnice bez milosti zatvárali do klady, aby ich každý, kto išiel okolo, mohol opľuť. (Inak, ak si to premietnete do súčasných pomerov, celkom rozkošná predstava). Je pravda, že moralizátorov nezatvárali ani do klietky hanby, kam museli malí zlodeji, ani ich nehnali na pranier. Niektorí si dokonca na neustálom moralizovaní vybudovali slušné kariéry. Spomeňme si len na baťka Vajanského v Martine. Ale všetci slušne vychovaní ľudia vedia, že moralizovanie je tiež len prejavom nedostatkov vo výchove. Prečo? Lebo každý moralizátor sa povyšuje nad ostatných a kričí do celého sveta: “ja som meradlom morálky, ja ju určujem“...čo by slušný človek nikdy neurobil a nemal urobiť. Len nevychovanci si o sebe myslia, že sú meradlom hodnôt.

Kam sa teda v týchto časoch uchýlia slušňáci? Nestrácajú čas. Ten tovar, ktorý sa nedá dokúpiť. Kým ich nevychovaní protivníci zápasia o mediálny priestor, oni v pokoji a tichu pracujú na veciach dôležitých pre celú spoločnosť. A dávajú si pozor, aby hysterické výkriky a žalovania neprenikli za dvere ich pracovní. Aká úľava!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kokrhele napsal(a):

Vynikající. Děkuji.
14. 09. 2010 | 17:13

Kokrhele napsal(a):

P.S. Pro občana státu v jehož parlamentu se vyskytují bytosti jako jsou Paroubek, Jandák, Rath, Filip nebo Bohuslav Sobotka, je tento komentář doslova jako balzám. Držme si palce navzájem. Aby nás nevychovanci nepřeválcovali.
14. 09. 2010 | 17:19

Luba napsal(a):

Paní Vášáryová,
jak byste ohodnotila složenkovou akci TOP-09 "Uhraďte dluh 121.000 Kč!" nebo její imitaci Českou pojišťovnou "Ihned uhraďte pojistné, nebo ...!"???

Nevím o tom,
že by se někdo ze slovenských politiků nebo pojišťováků odvážil natolik sprostého arogantního vpádu do soukromí svých spoluobčanů.

Jóóó, jsou oblasti, ve kterých jsme, milý bratia, daleko před vámi. Slušnost to ovšem není ...
14. 09. 2010 | 17:31

koko kalousek napsal(a):

Toto není balzám , toto je pravicová rétorika ženy , která se neumí obléknout na společenské události a ve Vídni vypadala jako....Jinak pro Kokrhele nevychovanci : alkoholik Kalousek a Topolánek zloději Klaus , Tlustý ,Severa , Béééém , no škodaslov a co trřeba John , Hvížďala a Komárek , posledně dva jmenovaní privatizace Mladé fronty a co kníže a jeho předci co založili cikánský tábor v Letech u Písku hm mm že ..
14. 09. 2010 | 17:39

Béda napsal(a):

p. Vášáryová,

a jak byste si vy představovala práci tzv. hlídacího psa demokracie? Podle vašeho "klebetiarů"? Co jiného by měli novináři být?

K čemu mediální prostor "klebetiarů", kteří se baví o počasí, zatímco rozdováděná klaka rádobyslušných politiků na horní palubě Titanicu poklidně navrtává do trupu díry, vybírá cestujícím z kapes osobní cennosti a připravuje si záchranné čluny?
14. 09. 2010 | 17:42

hawk napsal(a):

vy se pani vašaryová chytte za ruce s radičovou a běžte do asie, která je asi vaš pravicový vzor. a vemte si tam tech 200 tisíc slováku co v čr pracujou, snižujou tak platy a ženou nájmy nahoru.....
14. 09. 2010 | 17:46

hoven napsal(a):

hawk
ty se chytni s ficem a slotou za ruce a bežte do KLDR a nebo ještě radši dál
14. 09. 2010 | 17:56

KM napsal(a):

Děkuji autorce za hezká slova. Kdo je chce slyšet, uslyší. Kdo nechce, jeho škoda.
14. 09. 2010 | 18:00

Béda napsal(a):

Autorka,

ještě otázka na závěr. Jaký název máte pro klevetné ženské, které žalují, plácají dvě na tři a pomlouvají své kolegy v cizině?

Žeby žalobába?
14. 09. 2010 | 18:02

arnazach napsal(a):

Béda:
Dobrý den.
Tak já to čtu takto:
(1) Nesmíme se nechat vyprovokovat.
(2) Nesmíme vymýšlet konspirační teorie.
(3) Nesmíme moralizovat (zbytečně napomínat).
Paní Vašaryová je na nás přísná, že? Co se týče bodu (1), já sympatizuju se Zidanem.
14. 09. 2010 | 18:13

arnazach napsal(a):

P.S.
Samozřejmě že ještě mnohem víc mých sympatií má autorka.
14. 09. 2010 | 18:18

Sladký napsal(a):

Já to říkám furt- patriarchát je slepá vývojová uliřka a jediné,co nás může zachránit je,že to vezmou do rukou ženy.Je to chabá naděje,protože jsme dokázali zkazit i je.Ale přinejhorším to bude stejné.
14. 09. 2010 | 18:20

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Vy jste normalni cvok,kdyz tak touzite po matriarchatu zavedte to u sebe doma-nas prosim,usetrte te dobroty!
14. 09. 2010 | 18:57

Slávka napsal(a):

Kdo chce a je trochu soudný, najde v blogu to podstatné - připomenutí slušnosti.
A to není málo!
Paní Vašáryová zdravím! :-)
14. 09. 2010 | 18:58

voroshilov napsal(a):

Slovenstinu neovladam,o cem vlastne pise p.Vasaryova z vysky toho kominu?
14. 09. 2010 | 19:01

honolulu napsal(a):

Vazena pani Vasariova, prave v tuto dobu jsem byl poucen panem Stejskalem, (cenzor na Aktualne CZ), jak se ma zachovat gentleman, ktery je provokovan..

To je opravdu velmi tezka zkouska na nervovy system - byt gentleman..Ja se o to snazim, ale asi jsem nejaky BYK..Dostanu vzdy chut na krev...Proto je lepsi zit v Africe nebo v Americe nez v Evrope...Tam te provokace neni prilis moc videt. Po ulicich totiz pobiha mnoho byku, kteri hledaji provokatery...Spolecnost potom je jemnejsi a uslechtilejsi. Ma mene hulvatu s opuchlou hlavou zapricinenou vedomim o sebedulezitosti a neomylnosti..Vas clanek je moc fain ! Zajimavy ! Dava podmet k premysleni..NENAVIDIM MORALIZOVANI !

Prosim Vas, piste dal a vic. Umite to moc dobre !!
14. 09. 2010 | 19:18

honolulu napsal(a):

Eleno, pane Stejskal to je fantasticky clanek !!!..Zatim nejlepsi! Prectete nekolikrat !!!
14. 09. 2010 | 19:22

ujo napsal(a):

"klebetiny" o kterých píše autorka nejsem sto posoudit, jedná se o velmi specifické slovenské záležitosti.
Jenom si nejem jist, zda "klebetí" pouze slovenská levice, takhle slovenská mfd Sme?
O tom by možná napsal něco někdo z opačného tábora, my jsme zásobováni pouze pravicovým pohledem neúspěšné pravicové kandidátky na presidenta.
14. 09. 2010 | 19:22

ld napsal(a):

Autorka,

to s tím Zidanem napovídá, že fotbalu zbla nerozumíte. Pište raději o něčem, co jste schopná pochopit a neplácejte nesmysly. Tento příklad je úplně o něčem jiném.
14. 09. 2010 | 19:33

vlk napsal(a):

Paní Vašáryová,
nedělám už si zdaleka žádný nárok na to , abych se považoval za znalce poměrů u vás. Daleko víc už mne zajímá situace v Rakousku a zejména v Německu.

Nicméně soudím, že s tímhle blogem jste poněkud vedle. Spíš naprosto vedle. Začnu od Zidaneho. Podle vás buran, co se neuměl chovat. Předpokládám, že jste někdy zažila cosi stejného, jako je finále mistrovství světa ve fotbale. Tedy aktivně , jako aktérka. Ne jako divačka. To abyste zažila to vyhecování , ten osudový adrenalin. Unikátnost toho okamžiku. A předpokládám, že když už jste v tom aifru byla, tak vás soustavně někdo urážel, atakoval, až nakone c co nejsprostším způsobem napadl vaši matku. Jako se to stalo Zidanemu. Od Materazziho. Pokud ano, souhlasím - máte právo prohlásit , že Zidane je buran a nevychovanec. Prostě vychováním a chováním hospodský štamgast z té nejhorší nádražní putyky.

Ted´ k tomu druhému - totiž k žalobabám, Ficovi a té bandě.
Koukám, že si parlamentní oposici představujete tak nějak jako kdysi soudruzi neblahé paměti. Totiž tzv. oposici konstruktivní. která když kritizuje, tak jen pozitivně, když podává nějaký svůj návrh tak jen zásadně jdoucí ve smyslu vládního návrhu, ale nad rámec odvahy vlády. A tak podobně.
Joa novináři.. tak ti jsou také divní... dokonc e si vysílají , zlovolně zprávy z parlamentního jednání vlastního státu a to podle vlastního výběru. Místo toho , aby byly hlavním otvírákem povodně v Pakistánu nebo jednání v Bruselu.. Koho asi tak prioritně zajímá vlastní stát?
Pokdu jd e o chování oposice co kdybyste si vytáhla takhle pár parlamentních záznamů minulého parlamentu a na základ ě přesných citací ukázala tomu tupoňovi ficovi, jak by s eměl chovat? Jistě tam gentlemanských , opravdu gentlemanských vystoupení svých dnešních politických partnerů najdete naprosto neuvěřitelné množství. Fica zadupete snadno do země.
No problem!
A taky jste napsala tohle- cituji:
A pritom v parlamente prebieha dôležitý boj. Nie klebetiarov, ale o budúcu tvár moderného Slovenska. O tom, či budeme moderným štátom Európskej únie, alebo rozkradnutým pašalíkom nevychovancov. Či sa vrátime k témam 19. storočia, alebo budeme rozvinutou občianskou spoločnosťou. To je dnes najdôležitejšia téma dňa.

Tím moderním státem Evropské unie myslíet vystoupení Radičové a její odmítnutí dodržení závazku společné akce států Eurozony na pomoc udržení společné měny? Tím, že se pomůže Řecku? Ten závazek už Slovensko na sebe před volbami DOBROVOLNĚ VZALO.

Za sebe říkám, jako občan sousedního státu, který je s e Slovenskem v EU v NATO a státu , který má se Slovenskem tzv. privilegované vztahy,promiňte, ale pak já dávám přednost tomu státu 19.století: Tedy na Slovensku. Ten stát mi totiž přišel daleko vypočitatelnější než vaše moderní Slovensko. A nejsem asi sám . soudím, že si lidé ze států eurozony myslí nejspíš totéž.
A ohledně rozkrádání a pašalíků na Slovensku? hm. Asi to bud e dost drsné. Nicméně nemusel to náhodou takhle zabalit kvůli nějakému takovému skandálu před časem váš aktuální ministr zahraničí? Je nebo není to slušný člověk, paní Vašáryová?
14. 09. 2010 | 20:08

Vico napsal(a):

Autorka : Zidane dal tzv. hlavičku poté, kdy mu soupeř řekl do očí, že jeho matka je kurva a on zkurvysyn /čili z kurvy syn/.

Inu střetnutí dobra a zla jak vyšité.

To je asi podobný příklad, jako u zpěváka Mládka, který coby bezpečnostní technik varoval před nebezpečím přelézání železniční závory takto : Pepek to zkusil, spadl a zlomil si nohu.

Navíc se nemohu zbavit pocitu, že autorka žaluje. Není náhodou "žalobaba"?
14. 09. 2010 | 20:14

arnazach napsal(a):

Vlk:
Nemoralizujte :-)
14. 09. 2010 | 20:28

vlk napsal(a):

arnazach
Nemoralizuji. Přemýšlím si sám pro sebe.
14. 09. 2010 | 20:35

Emissary napsal(a):

Magdaléna Vášáryová,

tedy "opluť" a "baťka", to jsou skvělá slova. Hned mám lepší náladu. :)

A ještě jedno se mi líbí, "bunka". Tedy buňka. :)
14. 09. 2010 | 20:37

Sladký napsal(a):

Voroshilove,málokomu by to tak prospělo,jako tobě.Ty nejsi ani tak Rus jako Arab nebo nějaký jiný Mohamedán..-o))
Jinak- v pomatené společnosti se normální člověk jeví jako cvok.
14. 09. 2010 | 20:43

Elena napsal(a):

včera okolo 16 hodine blaznila som sa s našim psičkom na dvore,

pretože viem, že rád sa hra s loptou a ma dve obľubene lopty, tak som ho provokovala, zobrala som jednu , on pustil s papule druhu a bežal za tou čo som mala ja, potom som zobrala tu čo pustil a on zase pendloval za tou druhou, ja som ho podrbala za uši zo slovami ty naš zidan,
a tak som mu hovorila, nu poď. poď si zidan pre loptičku ,
človek by sa rád tomu všetkemu zasmial, ale už nevladzam .
14. 09. 2010 | 20:43

SLADKÝ napsal(a):

Vico,patříte jednoznačně mezi zdejší ansolutní špičku.Číst Vaše příspěvky je požitek.Nekecám.
14. 09. 2010 | 20:45

97 napsal(a):

jen mimochodem, pí. autorka kandiduje na primátoku Bratislavy v listopadu, berme to jako předvolební blog (je to prevzate z aktualne.sk)
14. 09. 2010 | 21:18

Vico napsal(a):

Sladký : jak se říká, díky za květiny.
14. 09. 2010 | 21:20

Elena napsal(a):

voroshilov,

niečo som vymyslela

zaťiaľ maš tu peničku

http://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 21:23

voroshilov napsal(a):

Elena:
Glamurnyh bljadei ne slusaju,tebe suda:
http://teh-nomad.livejourna...
14. 09. 2010 | 22:13

Elena napsal(a):

oj, kakaja košečka krasiveňkaja :))))) voroshilov
14. 09. 2010 | 22:40

honolulu napsal(a):

Elena, Vy jste opravdu Ruska !.Vy mluvite Rusky a pan Vorosilov take !..To je fantasticky ! Ja nerozumim Rusky ani slovo...Bez ohledu na to, bude-li se to nekomu libit nebo ne, tak mi cas od casu neco napiste..Jsem na Rusko moc zvedav. Je to exoticka zeme. Mam chut tam zaletet, ale pouze s nejakou vypravou..Nedomluvil bych se tam...Moc veci me tam zajima, i zemepis...Ahoj zatim, ozvu se za dva dny....Jak se Vam libil clanek pani Vasariove ? Me se libil VELMI.
14. 09. 2010 | 23:19

Pípa napsal(a):

Vlk,
kytky. Růže. Obligo.
14. 09. 2010 | 23:58

Béda napsal(a):

p. Vášáryová,

nic než moralizování a pomluvy konkurence - doma i v cizině. A často taky zcela nesebekritické plácání 2 na 3.

To jsou (snad všechny) články na vašem blogu.

P.S.: Ještě jsem od vás jako od političky nečetl žádnou vizi. Co kdybyste to někdy zlusila?
15. 09. 2010 | 06:27

juli napsal(a):

Bédo, napiš vizi sám. Mě se mravoučné články paní Vašáryové líbí. Dobře se trefuje do vlastností a chování našinců, ať si to chceme nebo nechceme přiznat. Rozhodně postřehy paní Magdy jsou lahůdkou mezi ostatními články Asi proto, že jsem taky tak trochu klebetnice.
15. 09. 2010 | 07:28

Lex napsal(a):

Šmánkote, osobo, píšete - "Je pravda, že moralizátorov nezatvárali ani do klietky hanby, kam museli malí zlodeji, ani ich nehnali na pranier. Niektorí si dokonca na neustálom moralizovaní vybudovali slušné kariéry.". A co je celý ten Váš článek, než "moralizování"? A že jste si vybudovala slušnou kariéru - o tom žádná. Mohla byste se docela dobře chytit za ruce s jedním tady u nás také jedním takovým, jmenuje se Karel Hvížďala, krycím jménem "Drozd". Také - co článek, to moralita. A přitom "RS" - tedy, ne jako ta "nadupaná" octávia či felicia, ale hezky po estébácku - "resident". Byli byste pěkný párek. "Moralizátorov s kariérou". Nebyli byste ani v kleci, ani by lidé po vás neplivali, možná před vámi.
Kolik máte dioptrií, paní Vášáryová, vidíte si na špičku nosu?
15. 09. 2010 | 09:31

Lech napsal(a):

to autorka
Je to asi správně poněvadž naše národy byli a jsou svázány tak,že naše problémy jsou i problémy Vaše.
Prozatím mi připadá divné proč jste vystoupila proti tomu aby Slováci měli i maďarské občanství.
15. 09. 2010 | 10:15

vlk napsal(a):

Pípa

dík.
15. 09. 2010 | 10:52

Bloncka napsal(a):

Keď ste sa usalašila vo Viedni, právda že vášho manžela Titulovali pán Vašáryová? A existuje tam časopis Rakušanka? Ako u vas Slovenka (býv. Partyzánka)? Založila by som Češku.
"Zdvorilosť je ta najlapšia forma opovrženia." (Heinrich B.)
15. 09. 2010 | 11:19

Jos napsal(a):

Paní Vašáryová,
Váš blog mne velmi pobavil. Asi jako když jste nejprolhanější media na Slovensku nazvala "mienkotvornými medii".Jinak, lepší ukázku toho, co znamená kázat vodu a pít víno jste snad ani nemohla předvést. To Vaše žvanění o Ficovi je "žalovanie" nebo "klebetenie"? Nebo obojí?
15. 09. 2010 | 14:45

Terry napsal(a):

Autor: Magdaléna Vášáryová píše: "Slušnosť je totiž nepriestrelná vesta a zároveň najlepšia zbraň proti všetkým grázlom."

Bohužel žijeme v době a státu, kde je slušnost považována za slabost a čestnost za blbost; "úspěšnější" je hulvátství a vychcanost, zvláště ve spojení s politickými funkcemi (a tudíž beztrestností).

"Kam sa teda v týchto časoch uchýlia slušňáci? Nestrácajú čas. Ten tovar, ktorý sa nedá dokúpiť. Kým ich nevychovaní protivníci zápasia o mediálny priestor, oni v pokoji a tichu pracujú na veciach dôležitých pre celú spoločnosť."

...oni v pokoji a tichu pracujú na veciach dôležitých pre celú spoločnosť...

No jak říkám, blbci!

A skvělí, slušní, "demokratičtí" politici jim ještě sníží platy, protože se ti blbečci v minulosti hloupě zadlužili...

To Topolánkovo gesto ("Kalousku, jsi jednička!") patřilo od politiků nám všem, hloupému plebsu...
15. 09. 2010 | 16:37

Petr Jan napsal(a):

Vážená paní Vašáryová, já Vás pořád miluji, tak jako když mi bylo děvet roků a viděl jsem Vás v nějakém filmu. Jste skvělá a moc Vás obdivuji.
Přeji Vám jenom dobré.Děkuji.
P.S. jsem ročník 1960 a onen film se nejmenoval POSTŘIŽINY.
15. 09. 2010 | 20:28

Martin napsal(a):

Ked som si prečítal reakcie prispievateľov, prevažná väčšina je negatívnych, na stránke centrum.sk. Ako vidím Vy ste bezchrbtová, leziete žalovať aj do Čiech...?, že Vám nie je hanba ! ! !

Pýtam sa Vás p.Vašáryová, k čomu tieto Vaše "výlevy"? Máte "potrebu" sa vnucovať? Komu sa prihovárate? Komu píšete tieto Vaše "naduté" riadky?
A moja posledná otázka: Prečo ste "zalezená" v nore, a nediskutujete s prispievateľmi? Prečo neodpovedáte?

Na prvom zasadnutí Parlamentu, ste boli opäť nechutne a nevkusne oblečená s výstrihom až po brucho... kedy ste pred kolegom si svoj "trup" zložili na "ľavicu"...fuuuuj bolo to hnusné
20. 09. 2010 | 14:31

auto insurance virginia napsal(a):

advertising and *********** with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for much extra of your respective interesting content. Make sure you replace this once more very soon.. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 02:48

dASghuTikq napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2170>soma buy</a> soma drug muscle relaxant - soma pills effects
11. 02. 2013 | 19:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy