Naštěstí našeho prezidenta nikdo nebere vážně

18. 10. 2013 | 12:46
Přečteno 5893 krát
Tabáková epidemie je jednou z největších hrozeb veřejného zdraví. Navzdory tomu prezident kouření doporučuje a lobbuje ve prospěch tabákového průmyslu.

Miloš Zeman, silný kuřák a prezident naší republiky, při návštěvě kutnohorské tabákové firmy Philip Morris zpochybnil význam protikuřáckých opatření a doporučil kouření jako prevenci Alzheimerovy demence. Za nejděsivější část jeho vystoupení považuji názor, že kouření od 27 let je zcela bez rizika.

Je mi jasné, že všichni kromě pana prezidenta faktům rozumí. Tabákový průmysl také přesně ví, jak děsivé jsou následky kouření, jen to nikdy nepřizná. Proto pouze pro pana prezidenta: je mi záhadou, odkud berete svá přesvědčení, protože experti a odborné organizace mají zcela odlišné názory.

Podle WHO kouření zabije polovinu kuřáků a je hlavní příčinou nemocnosti, předčasné úmrtnosti a chudoby. Tabáková epidemie je jednou z největších hrozeb veřejného zdraví, jaké kdy svět čelil.
Konkrétně: kouření je příčinou téměř každého třetího nádorového onemocnění, zejména u žen významně zvyšuje riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice, zvyšuje riziko osteoporózy a narušuje plodnost, je příčinou více než 90 % úmrtí na chronickou bronchitidu. Společně s nezdravou stravou a nedostatkem pohybu je základní příčinou chronických nemocí.

Cigaretový kouř obsahuje přes 4 800 chemikálií, z čehož je 69 známých karcinogenů. Kouření poškozuje téměř všechny tělesné orgány. Restrikce kouření celosvětově slaví úspěch, je nejefektivnější cestou k jeho omezení, k významnému zlepšení zdraví a snížení atraktivity cigaret pro mladé.

Podle Státního zdravotního ústavu jde osmdesáti procentům chronických nemocí předejít zdravějším životním stylem. Dnes Češi obsazují v Evropě ve výskytu rizikových faktorů chronických nemocí přední, tedy ta nejhorší místa. V kouření je to třetí místo, v pití alkoholu jsme vítězi a ve výskytu obezity jsme na druhém až čtvrtém místě. Nás všechny tyto neřesti prezidenta a jeho následovníků pak stojí 520 miliard korun ročně.

Situace mi připomíná vtip, který koloval v USA: Víte, proč farmaceutické a biotechnologické firmy (výrobci GMO) nepotřebují lobbisty? Jejich zástupci už sedí ve vládě. S pomocí Miloše Zemana můžeme dosáhnout evropského prvenství v konzumaci všech drog a v problematice lobbingu předběhneme i Američany. U nás lobbuje za průmysl rovnou pan prezident.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Zeman by si měl zvýšit dávky kuřiva.
18. 10. 2013 | 13:03

P. S napsal(a):

Slimáková, okopávat Zemana ZA KAŽDOU CENU už je hodně mimo mísu.
O tabáku a jeho škodlivosti už bylo zveřejněno vše potřebné.
"ŠÍŘENÍ OSVĚTY" JE SICE VAŠE ŽIVNOST , jak uvádíte v životopise, ale tohle jste si mohla klidně odpustit. Zviditelňujte se něčím užitečným, nejlépe prací
18. 10. 2013 | 13:03

Roni napsal(a):

Život je vůbec nebezpečná záležitost a každý končí smrtí.
18. 10. 2013 | 13:08

Bavor V. napsal(a):

Roni
tak, tak, život je jediná nemoc, kterou nelze vyléčit a na kterou každý zemře.
18. 10. 2013 | 13:13

Martin napsal(a):

Ve skutečnosti není naše poznání ani na takové úrovni, abychom s jistotou dokázali prohlásit co kuřákovi způsobilo rakovinu plic. Není diagnostická metoda na to aby se zjistilo že to byl právě dehet z cigarety nebo třeba karcinogenní emise z dieselových motorů nebo třeba azbestová vlákna z nevhodného bydlení a mnoho dalšího. Netvrdím že kouření neškodí, ale dokud si nebudeme v tomto jistí, pak pořádáme novodobý hon na čarodějnice.
18. 10. 2013 | 13:16

Maximus napsal(a):

Paní Margito, spíše si myslím, že si zase M.Z. udělal z novinářů legrácku a ti to zbaštili i s navijákem. Ale měl bych pro Vás jednu radu, nedejte na řeči, ale rozhodující jsou v životě lidí vždy činy a u politiků to platí mnohem více! A o tom to je, a tady zase M.Z. si nestojí zase tak špatně. Ono je to těžké, někdo vypadá pěkně, je to štramák, vede pěkné uhlazené a diplomatické řeči, ale to co za ním zůstává je neskutečný marasmus a rozhozená společnost a představte si, že už tady jeden takový štramák dokonce prezidentoval.... Faktem ovšem je, že by to náš současný prezident neměl přehánět, tohle je asi tak stejné, jako když hokejista v utkání přejede okolo nabuzené střídačky soupeře a hokejkou je pošimrá u čenichů. To je pak mela a asi by toho měl M.Z. spíše asi na nějakou dobu zanechat a nedráždit je, oni jsou nabuzení a nenávidí ho. S Čírem na Hradě by to přece bylo jinačejší..... ten by zase vyhlásil Rusku válku.
Hezký den.
18. 10. 2013 | 13:18

Michal Macek napsal(a):

zeny kutre vice, lidstvo pak bude kourit mene nebot ubyde stresu :)))
18. 10. 2013 | 13:23

Dumpling napsal(a):

Autorka

nebrat vážně Zemana, ale ani vás by se nemělo brát moc vážně. Když zvážím vaše krédo o důležitosti životního stylu a srovnám to s vaší fotografií, muselo by mi vyjít, jak škodlivý je takový životní styl.
18. 10. 2013 | 13:23

pozorovatel napsal(a):

No, myslím, že prezidenta Zemana bere více lidí vážně než Vás. Měla byste se víc snažit.
18. 10. 2013 | 13:25

P.S 2 napsal(a):

Pane P.S. Právě, že dělá co má. Zeman plácá hlouposti jak se to u piva dělá, předpokládá, že ho nikdo nebere vážně, protože je to absurdní tvrzení, ale před dětmi ve škole? Opravdu je mimo mísu. To Kubera je alespoň při prezentaci těhle hloupostí vtipnej. Zemanovi se to vymstí, až jednou něco prohlásí vážně, zase se všichni budou smát, že je to dobrej vtip a jen hlupák to nepochopil.
18. 10. 2013 | 13:29

Baba Jaga napsal(a):

To: autorka
Příště raději opět o Vaší zahrádce. Nebo nám ještě poradíte, koho nejraději volit?
18. 10. 2013 | 13:31

P. S napsal(a):

Nevíte někdo jaké cigarety Zeman kouří? že bych tu značku doporučil těm co mu inteligencí a užitečností nesahají ani po kotníky, třeba to pomůže
18. 10. 2013 | 13:31

Petronila napsal(a):

Baba Jaga:
No přece komanče ty úňo.
18. 10. 2013 | 13:34

Viola napsal(a):

Babo Jago

myslela jsem si, že jste ve vile vyvolených.
Jinak k tématu, dobré by bylo odstranit jak zbrojní průmysl, tak i tabákový průmysl a lihoviny také přestat prodávat jako pochutinu.
18. 10. 2013 | 13:41

Ládik!!! napsal(a):

Beru zemana smrtelně vážně. Jako každou srandu.
18. 10. 2013 | 13:42

Viola napsal(a):

Jakou cenu má bohatnutí na slabosti druhých. Kouření cigaret, pití alkoholu, užívání drog jsou slabosti, kterých zneužívají ti, kteří prahnou po zisku.
Prahnout po zisku je nemravné, to by se mělo vyučovat.
18. 10. 2013 | 13:44

Viola napsal(a):

zapomněla jsem na výherní automaty.
18. 10. 2013 | 13:44

Ládik!!! napsal(a):

Viola -
prahnu po zisku z vlastní práce. Jsem nemrava?
18. 10. 2013 | 13:45

Baba Jaga napsal(a):

To: Viola 13:41
Jak se Vám líbí Bílá paní?
Ó, nejsem Vyvolená. Nezakazovala bych ale mimo zbrojení a výherních automatů nic, neb všechno zakázané je mnohem více lákavé. Jak by šlo dodržování zákazu u výherních automatů kontrolovat mě zrovna nenapadá - asi jako u zbraní úplným zákazem výroby. Na koleně by se jich tolik nevyrábělo a pokoutních heren pro "vyvolené" by snad bylo méně nežli veřejných.
18. 10. 2013 | 13:58

Viola napsal(a):

Babo Jago

Já jsem se pořád k té Bílé paní nedostala, když nemám děti vedle sebe, tak prostě na večerníček nejsem schopna se podívat.
Dokázat se zamyslet, co by se ušetřilo zákazem výroby kuřiva a o co bychom mohli přijít. Za zisky tabákových fabrik není schopnost se podívat. Udělat srovnání, kolik se vyhodí prostředků ve zdravotnictví na léčení kuřáků a že těch nemocí způsobených kouřením už je dost a dost. Ekonomika se přece nemůže honit na kouření a následně na zdravotnictví. Anebo ano? Je účelem honění se za ziskem přes mrtvoly?
Já tento článek nevnímám jako výpad proti prezidentu Zemanovi, ale jako výpad proti slabosti odolat špatnému návyku, což kouření je.
18. 10. 2013 | 14:06

James de Candole napsal(a):

Milos Zeman is not a role model for young people. In fact, he is a public relations nightmare for Philip Morris and its cigarette brands. He disgusts many people, especially people under 27! He is doing for smoking what Jacob Zuma has done for unprotected sex -making people aware of how very stupid it is. We need only look at Zeman to see how wrong he is about the effects of smoking.
18. 10. 2013 | 14:13

antiklaus napsal(a):

dumpling: to by mě zajímalo, jak vypadáte vy,že můžete hodnotit
18. 10. 2013 | 14:17

JOJO napsal(a):

Už na ZŠ se v hodinách slohu a literatury hovoří o nadsázce.Jazyková gramotnost národa je také závislá na intelektu a sluchu naslouchajících.Pakliže někdo vyvodí z nadsázky a sarkasmu skutečný úmysl mluvčího,jednoznačně dokazuje,že nezvládl ani základní učivo nejprimitivnější školy.Zemanův jazyk a proslovy jsou pro inteligentní posluchače,což se očekává především od lidí jazykem se živících-novinářů.Žel,jasně nahrávají jeho čtenářsko rétorickým dovednostem na smeč a zesměšňují sami sebe a svou inteligenci.A všichni, kdo je jako slepé ovce následují, dělají pouze medvědí službu.Dokazují i jejich nedostatečnost.Méně humbuku a více přemýšlivosti,občané.Vůbec si nemyslím, že kuřáci se řadí do fronty,aby vyhověli prezidentovu navádění.Od 6. ročníku i nižších někteří ani netuší, že Zeman existuje.
18. 10. 2013 | 14:26

Dáša N. napsal(a):

Jak je známo, kouřením se hodně lidí uklidňuje, takže nervózní lidi se tolik neklepou. To platí i pro Miloše Zemana, stejně jako pro dýmajícího Schwarzenberga, jehož dýmka je ovšem "šlechticky in", na rozdíl od cigarety "socek" vedených M.Zemanem.
Odstraňme důvod lidské nervozity v naší republice a skoncujeme s kouřením a možná i tou obé zitou.
18. 10. 2013 | 14:31

ari napsal(a):

Zeman je prezident České republiky
A pani Slimáková? Ta si jen myslí, že bude tak velká, jak vysoko doplivne...
(Kdysi to byly ženy, kdo měl péči o morálku a slušnost. Dnes taková Slimáková s tupou vulgaritou útočí na to, o čem instinktivně cítí, že ji právě morálkou, slušností, inteligencí a kultivovanosti přesahuje - tedy na pana prezidenta.
Ale dost už. To jen, že o kouření v tom článku vůbec nejde. To je pro Slimákovou jen záminka. To jen že nemám rád neslušné ženské. A nevzdělané ještě méně. A ty, které se svou primitivností ještě vychloubají, nejméně ze všech.)
18. 10. 2013 | 14:39

Admirál napsal(a):

JOJO - Paní Slimáková buďto nadsázku (jak jsem na vlastní uši slyšel, byla zřetelná)

a) nepochopila - odpovídá Vámi vymezené kategorii - "nezvládl ani základní učivo nejprimitivnější školy".

Zde je otázka pro pana Stejkala, zda je na Aktuálně její blog to pravé ořechové.

b) pochopila dobře, ale máme před volbami - že. V tom případě se damaskovala, dá se bez uzardění a bez možnosti omylu zařadit do škatulky "manipulátror".

A jak člověk čte články mnohých blogerů na Aktuálně, je to zde velmi žádaná a vítaná kategorie.
18. 10. 2013 | 15:00

Baba Jaga napsal(a):

To: Viola
Vždyť je Bílá paní (7 dílů bylo) necelých 8 minut. Včera už ale večerníčkoval Vydrýsek - takže už jen na internetu.
No, lidičky mají i horší návyky než kouření. Já si dovolila kdysi u blogu MUDr.Králíkové poznamenat, že se jistě časem i zjistí, že kouření někomu v něčem prospívá, někdo tam i napsal, čím - to mi neutkvělo. Při nynějších cenách ale určitě ne peněžence kuřáka. Zda má zdravotnictví podložené, kolik lidí léčí ausgerechnet na nemoci pouze z kouření, to tam snad ani paní doktorka nikdy přesně neuvedla.
Hezký víkend všem, ba i odbornici téměř na všechno paní Slimákové.
18. 10. 2013 | 15:03

Jana Pechová napsal(a):

Problém je ten, že Miloši Zemanovi chybí rozlišovací schopnosti mezi vhodností vtípků pronesených hlavou státu od těch pronesených účastníky debaty v hostinci čtvrté cenové skupiny. On je prostě takový lidový. Prezident dolních deseti miliónů.
Aneb: Kdo nejde s námi, jde proti nám!
Kdo nechápe humor Miloše Zemana, hybaj na uran!
18. 10. 2013 | 15:03

Štěpán Špork-Nešpor napsal(a):

Paní Slimáková,
prezident Zeman, alias Bimbo, alias Ovar, je chodící antireklama na chlast, hulení a žraní.

První slečna dcéra se zase angažuje v pornobyznysu.

Navíc oba lžou, jak Rudé právo tisklo.

Občané aspoň vidí, jak je to lhaní a požitkářství ošklivé, a k jakým vede koncům.

Ještě pár let se Zemanovými a Zemanovci, a staneme se národem střízlivých puritánů.
18. 10. 2013 | 15:04

renša napsal(a):

Bla,bla,bla-Zeman chtěl být rádobyvtipný a holt se vtip nepovedl.Co z toho udělali média je horší jak ty Zemanovo kecy.Já jsem celoživotní nekuřák ale bohužel jsem byl 40let pasivní kuřák neboť kouřil každý.Ti všichni i ženský jsou na tom zdravotně podstatně líp jak já,takže už ani nevím čemu mám věřit.Zakopaný pes bude zřejmě úplně jinde.U nás před školou kouří,fetují a pijí alkohol školní děti a o jejich vulgárnostech ani nemluvě a učitelé to jakoby nevidí celé roky,rovněž tak policie...a teď všichni budou ze Zemana jakoby paf...Jo a v TV chlastají a kouří v seriálech o sto šest při každém prdu.
18. 10. 2013 | 15:11

Martin1 napsal(a):

Když je na světě nějaký problém,
kouření je, stojí prachy a škodí zdraví,
tak se s ním vyrovnám pěkně po svém:
1) Nekouřím
2) Mám tabákové akcie
3) Hodí to tak 5 000 Kč ročně
4) Mám zdravější dech i peněženku
18. 10. 2013 | 15:22

Analytik napsal(a):

Kdo by bral vážně trapného klauna?
18. 10. 2013 | 16:10

skeptický napsal(a):

Ono brát tenhle článek vážně taky nejde.

Zdravotnictví tu není pro lidi,ale pro farmaceutické firmy.
WHO je také jejich poskok.
Řadu nemocí které kuřák drží na uzdě po přestání s kouřením vypukne,a farmaceutické firmy nám vymění jednu závislost za druhou.Taky prodávají fet.
Kyselina nikotinová je esenciální pro lidské zdraví.Proč ji brát v prášku,navíc dráž?
Zeman nejvíc sedí v žaludku lehkoživkům.
18. 10. 2013 | 16:19

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kouří jen hlupák nebo slaboch, který se té hlouposti neumí zbavit.
Kouřil jsem taky, ale jen v letech puberty. Navíc si myslím, že kuřáci jsou čuňata, a to nejen k sobě, ale často i k druhým.
18. 10. 2013 | 16:35

pamětník napsal(a):

Jana Pechová:
«Kdo nechápe humor Miloše Zemana, hybaj na uran!»
Už píšete z Jáchymova?
18. 10. 2013 | 16:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

A když jde o prezidenty, Havel byl těžký kuřák, taky na to dojely jeho plíce,
Klaus podporoval fabriky na cigarety.
Není v tom Zeman sám.
18. 10. 2013 | 16:40

Pavel napsal(a):

To p. Slimáková :

Havel bafat veřejně mohl. Brojila jste veřejně proti tomu ?

Zemana je třeba okopávat za každou cenu ?
18. 10. 2013 | 16:56

krajan napsal(a):

Paní autorko,
myslím si, že vás taky (na štěstí) nikdo vážně nebere.
18. 10. 2013 | 17:10

odjinud napsal(a):

Zeman je buran,

a proto se tak tolika Cechum libi. Je jako oni.
18. 10. 2013 | 17:20

Marian napsal(a):

Božemůj! Jasná pointa Zemanova výroku je v tom,že v sedmadvaceti letech už ZAČNE kouřit MÁLOKDO. Pokud budete moci začít kouřit v sedmadvaceti,pravděpodobně kouřit nezačnete.
18. 10. 2013 | 17:30

Marian napsal(a):

Odjinud- a ty jsi buran odkud?
18. 10. 2013 | 17:32

Marian napsal(a):

Pamětník,16.39- ten sedl.:o)))A ne poprvé,pane.
18. 10. 2013 | 17:34

smutný napsal(a):

Ta hysterie je směšná a trapná. Oni dobře ví, že se jednalo o nadsázku či sarkazmus, ale přesto si nemůžou odpustit navážet se do Zemana. Když si to srovnáme jak servilně se chovali ke Klausovi, který má největší zásluhu na tom, že se z Československa nestal standardní demokratický právní stát, ale stát mafiánů, zlodějů a korupčníků.
18. 10. 2013 | 17:37

ahmed from Cechia napsal(a):

Uz tu dlouho nebyla zprava prezidentskeho zdravotniho konsilia vedeneho soucasnym ministrem zdravotnictvi. Me by zajimalo jestli se ten kourici opilec porad ridi jejich radami a nebo je poslal do p.rdele.
PS. Doufam ze slovo p.rdel nebude povazovano za sprostarnu, neb to pouziva i nas uzasny prezident. Dokonce i na internetu. Allah Akhbar.
18. 10. 2013 | 17:38

veselý napsal(a):

smutný,

Zeman je pokladnice nadsazek a bonmotu. Nepripada Vam ten ozrala jako nejsrandovnejsi cech? Je k popukani. Pocitam ze kdyz ho vidite a slysite tak se popadate za bricho a tleskate. Zeman je nadany komediant. Libi se hlavne smutnym muzum.
18. 10. 2013 | 17:45

Joachym Brezina napsal(a):

Paní Slimáková, raději nechci ani vědět co obnáší Váš zdravý talíř. Ten můj právě obnášel dva řízky přes celý talíř a tři plzně.

Když se dívám na Vaši fotku, říkám si to bude asi tím tofu, sojou a dalšími úchvatnými zaručeně in věcmi, zkuste se pořádně nacpat bučkem se zelím a knedlíkem, vyspraví se Vám Váš smutný povadlý obličej.

Zeman je chodící odstrašující případ nezřízeného životního stylu a Vy jste odstrašující příklad extrémně zdravého životního stylu.
18. 10. 2013 | 17:53

evix napsal(a):

Paní Slimáková, nechte se zaměstnat u našich slavných zaměstnavatelů značek Foxconn, Hyundai, Continental a už nevím jak se ty vyděračské provozy jmenují a budete hulit taky! Dřistat cosyk o škodlivosti kouření a nevšímat si katastrofálních pracovních podmínek může jen ignorant...
Až se budou mít lidé lépe, budou žít déle a zdravěji a nebudou se v pátek těšit až se zase ožerú jak bravci. Dříve sa těšili na chalupu, chatu, či šli kajsyk posedět, dnes jsu zalezlí jak sysli, popíjejí a vypalují zobaky....Je smutné, že to více zajímá Němce za hranicemi.
18. 10. 2013 | 17:58

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dobrý den, paní Slimáková,

nebojte se, Vás už po tom očkovacím blogu také ne.
18. 10. 2013 | 18:04

smutný napsal(a):

Veselý

Zeman je opravdu komická figurka, ale to už tak někdy vyjimeční lidé bývají. Že by byl nadaný komediant?! Že vy jste proti němu zaujatý? A i kdyby tak z nadaných komediantů obavy nemám, ale z nadaných podvodníků, manipulátorů a sociopatů ano.
18. 10. 2013 | 18:05

Micka napsal(a):

Kouření je menší zlo než nadměrné holdování akoholu,který má daleko větší společenské dopady (rodina,zaměstnání a devastace vlst.osoby).Zeman má pravdu,v odbor.článku jsem četla,že kouření skutečně brzdí rozvoj Alzheim.nemoci.Osobně si myslím,že paní Slimáková by měla psát o hazardováním z lidským zdavím předepsováním prášku na Cholesterol,mírně zvýš.krev.tlak a různé léky na zvýšenou glukosu(vrch.hodnota normy anebo mírně nad normou,toto daleko více ničí zdraví lidi než kouření pár cigaret za den.
18. 10. 2013 | 18:19

veselý napsal(a):

smutný.
Takze mate strach ze Zemana? I kdyz je to pouze ozralec co hyri bonmoty? Ale si mate pravdu. Zeman je urcite take podvodník, manipulátor a sociopat.
18. 10. 2013 | 18:28

Karel napsal(a):

Fakt je zarážející, když se třeba tady paní Slimáková či doktor Nešpor ozvou, když Zeman nejapně vtipkuje o kouření, ale když Schwarzenberg rovnou řekne, že je cituji "chlastač piva" a zapálí si fajfku a usne, tak všichni strnou v nábožném vytržení z šlechticky jemných mravů.
U pana Kalouska opilost už nikoho nevzrušuje, ba ani když v euforii zbije občana. To je ticho, ani žába si nedovolí hnout uchem.
Co jsme to za lidi? Nezasloužíme si pak opravdu léčbu Babišovými sojovými uzeninami a řepku až na Václaváku?
18. 10. 2013 | 18:44

arbitr napsal(a):

Pan preziden má zálibu v kouření a Vy mu to závidíte, asi na to nemáte, kouření je dnes po alkoholismu a drogách nejdražší fet.
Přivodit si rakovinu plic a ještě za to monopolům platit, mě nepřipadá příliš inteligentní, ale takových je nějaký ten milion. Ovšem bonmotem Vašeho článku je ničím neřízená nenávist
k těm, kteří to přes své chyby a nedostatky někam dotáhli, Vy na to asi nemáte, tak je z Vás jen politický spisovatel, jehož duchaplnosti po volbách zapadnou v zapomnění. Ale jedno je naprosto přesvědčivé, nemáte pochopení pro legraci a nadsázku.
Byl zvolen většinou a tak na tom naštěstí nic nezměníte. Na každém člověku by se mělo najít něco dobrého a pozitivního ale to Vám jaksi nejde, pište raději o vaření.
18. 10. 2013 | 18:53

Marian napsal(a):

Zeman je silná, výjimečná osobnost-tím spíše mezi politiky,kteří jsou jednoduší až běda.Není divu,že ratlíci za ploty štěkají,div z toho nemají smrt.:o)))
18. 10. 2013 | 19:06

Marian napsal(a):

Jinak- chcete-li umřít zdraví,nekuřte,nejezte,nepíjte-a pokud možno nedýchejte.
18. 10. 2013 | 19:08

Marian napsal(a):

Karle, mluvíte mi z duše.
18. 10. 2013 | 19:10

smutný napsal(a):

Veselý

neměl by jste být tak naivní a věřit všemu co naše "objektivní" a "nezávislá" média o Zemanovi napíši. A jestli Zeman ožrala dokáže mít z hlavy projev, který má hlavu a patu, tak víc takových Zemanů.
18. 10. 2013 | 19:21

Marian napsal(a):

Pane Smutný, máte samozřejmě pravdu, ale to žádný ideologický zabedněnec neuzná.
18. 10. 2013 | 19:29

Targus napsal(a):

To: Margit Slimáková

Jak to, že nemáte pro Miloška nějaký talíř, aby mu tabák přestal šmakovat?
18. 10. 2013 | 21:19

Targus napsal(a):

To: Karel

Co jsme to za lidi? Nezasloužíme si pak opravdu léčbu Babišovými sojovými uzeninami a řepku až na Václaváku?
18. 10. 2013 | 18:44

Ne, my si zasloužíme jen malý dvůr, velký bič a řezat a řezat a řezat a řezat....
18. 10. 2013 | 21:22

Alfa napsal(a):

Asi nejlépe to popsal o několik odstavců výše Karel.

Jinak z čírovců se pomalu, ale jistě stává jedním směrem zaměřená sekta, nucená neustále dávat té většině, co volila Zemana, najevo, jak to má být...
18. 10. 2013 | 21:22

kormoran napsal(a):

Milous Zeman se citi jako takovy cesky polobuh , kam vleze , travnik natreny nazeleno , slicne kypre devy prostiraji vyzehlene a naskrobene ubrusy s velkymi popelnicky a cela atmosfera nucenych usmevu je provonena cerstvym ovarem .

Sem tam mu skoci do cesty byvaly ,ci nynejsi soudruh s nabidkou lahve "svesticek' z jeho zahradky a fsichni ocekavaji staronovy ftip , nebo bonmot , ale zasmat nahlas se mohou az na povel,nebot neco mysli vopravdu vazne.))

Na konci kazdeho 'obzerstvi'se citi ti 'obycejni' tak nejak zklamani . Cekali ,ze ON zacne carovat s kouzelnou hulkou.

Lidova pisen pro Borise:
http://www.youtube.com/watch?v=8Znp7dYAliw
19. 10. 2013 | 01:25

Myšelín napsal(a):

kormoran

Když dnes přijel Miloš Zeman do Českého Krumlova s německým prezidentem, chudé české obyvatelstvo Krumlova provolávalo slávu tomu Němci a volalo fuj Milošovi.

K tomu nebylo co dodat. Absurdní drama Českého národa in natura.
19. 10. 2013 | 01:37

kormoran napsal(a):

Myselin , treba byl Cesky Krumlov plny nemcu a nasinec musel dokoukat nejaky dil serialu.)))
19. 10. 2013 | 02:05

Myšelín napsal(a):

kormoran

V poledne seriály neběží. Němci seděli u eintopfu a piva a česká hladová chudina volala fuj Milošovi a vítej germáne na Švarcnberském.
Dobrou.
19. 10. 2013 | 02:23

Franta Flaška napsal(a):

Marně přemýtám, kde se vzal mýtus o Zemanově inteligenci. Zatím registruji víceméně jen vyčtené říkanky nebo trapasy z vlastní hlavy.
19. 10. 2013 | 07:59

Naštvaný napsal(a):

"Naštěstí našeho prezidenta nikdo nebere vážně" : Ale Margito, to se moc a moc mýlíte, a nalháváte si něco, čemu věří jen pár jedinců kolem Vás, takže lžete! Já pana prezidenta beru mimořádně vážně, byť ne nekriticky. A vím, že zdaleka nejsem sám. Pozor! Příště pište jen za sebe. Vaše slova jsou jinak lživá!
19. 10. 2013 | 09:27

StandaT napsal(a):

"Naštěstí našeho prezidenta nikdo nebere vážně"

Zlo je třeba brát vždycky vážně. Jinak mu necháváme prostor, aby rostlo.
19. 10. 2013 | 11:34

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Myslím si, že je lepší začít kouřit až v 27 letech , než například ve 14.
Já ale raději přestal kouřit ve 12, už tehdy jsem dostal rozum.

P.S. Klausovzu amnestii a tkzv. církevní restituce taky nikdo nebere vážně, dokonce ani Ústavní soud - a o je nějaký vytříbený soubor individuálních intelektů !!!
19. 10. 2013 | 11:58

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
SuPe ahoj,
já budu odvádět jen DPH (20%, co vyberu od nebohých lidí) a povinné odvody, v příjmu si nechám jen takovou částku, abych účetně přežil. Nic víc. Základ daně v daných podmínkách lze snížit velice snadno - montážní firmy jsou už ve stavu, kdy kupují účetní doklady. Připadá mi to jako sranda, ale pro stát to už sranda není. Plno lidí bude muset začít pracovat, nebo se naučit pracovat a jít s kůží na trh.
04. 06. 2012 | 11:38
SuP napsal(a):
Ládik!!!u -
Jasně, někdo to bude muset dělat i za "stávkokaze". A dokud nebudou to kapesný mít snížené tak, aby si toho všimli, mohlo by se to dostat pod jejich "rozlišovací schopnost".
04. 06. 2012 | 11:46
StandaT napsal(a):
SuP: ahoj. Těch 100mld je málo. Předej podporu, která teče do všech těch o.p.s. a taky přidej nejrůznější granty "do nikam" a podle mě ti vyjde tak 300 až 350mld. Raději ale jeď podle Ládíka - dostanou toho i tak dost - DPH, silniční, spotřební a z nemovitostí a to jim na opulentní rauty stačí.
04. 06. 2012 | 13:48
-----------------
Zlem je ale i podvádění při stanovování daňového základu, Stando T.
Jsou země, kde vás za tohle pošlou do basy, za kouření/cigaret/ ale ne, z toho má stát vývar na daních /druhá věc je, zda náhodou vedlejší náklady nepřevyšují onen užitek z výběru daně, ale nevím, jak zabránit lidem aby nekouřili - to ale nevíte ani vy tři daňoví šizuňci..../.
Je stejně ale zábavné, že poklselost už došla do bodu, kdy se tady tři " pravičáci" veřejně domlouvají na tom , jak ošidit stát na daních a poté žvaní cosi o Zlu, kterému je třeba se bránit, to je skutečně pokleslost ducha velkého kalibru taková dobrovolná manifestace mrzkosti charakteru se jen tak nevidí..
Slimáková
Vy jste na drogách ?
Tabáková cigareta není drogou, v právně normativním slova smyslu, co to žvaníte o tom, že nás Zeman přivede k nadměrné konzumaci drog, střihla jste si herák, nebo co to vlastně berete za sračky ?
19. 10. 2013 | 12:11

pepa z depa napsal(a):

Škoda, že na Hradě nesedí pan K.S. Všichni by jej brali tak vážně, že když usne, budou všichni přítomní spát s ním (je to známka geniality).Země by se mohla nazývat Království Šípkové Růženky (KŠR), místo ČR.
19. 10. 2013 | 12:15

StandaT napsal(a):

Hnojaři, proč ten nový nick?

Mimochodem, ač to doposud bylo v rovině pochopení pro druhé, v krok po kroku nastupujícím systému "Čechy Maloměšťákům" o daňové optimalizaci začínám uvažovat i já sám. Jenže tomá jeden háček - už před roky jsem podnikání pověsil na hřebík. Ale třeby bych, speciálně kvůli tobě, začal znovu a dával si účtenky z Lídlu do nákladů :)

Jestli ale máš pocit, že se podílím na daňových únicích, konej svou povinnost. Já neměním ani svůj nick ani svou IP adresu. Takře pro orgány činné v trestním řízení i pro Daňovou správu to je jeden mail ke Stejskalovi pro IP a druhý k prividerovi pro fyzickou adresu.

P.S. Nemáš pocit, že ten Mládek ze SocDem říká takové koniny kvůli tobě?
19. 10. 2013 | 13:16

Jiří. S napsal(a):

Pořád lepší když Zeman říká že se má hulit až od 27, než když Václav Ruzyně hulil jednu za druhou a když ho vzala tubera, křičel že mu zdraví zničili komunisti.
19. 10. 2013 | 13:23

fafnir napsal(a):

poškozený Klausovou amnestií
jen tak mimochodem.Tabák i alkohol drogy jsou.Že jsou legální na jejich vlastnosti nic nemění.A že náš soudruh president(neexistuje bývalý komunista) je podle všech medicinských hodnot notorik a tabákový závislák je neoddiskutovatelné,to neukecáte.
A kdyby kdokoli z nás normálních lidí,a vás nadšených dolních 2,5 mil plebejských voličů Miloše Zemana trpěl cukrovkou a chlastal a hulil jako váš idol,doktor by mu vynadal a pohrozil pokutou za nedodržování léčebného režimu.V krajním případě by ho odmítl léčit.
19. 10. 2013 | 13:53

fafnir napsal(a):

Franta Flaška
souhlas.Chodí,trousí citáty a bonmoty,ale ještě jsem ho nepřistihl,že by se dopustil vlastní myšlenky,natož použitelné.
19. 10. 2013 | 13:56

Oto Les napsal(a):

"Víme, kam jdeme" říká fajfka na billboardu strany TOP. A fajfka ví, co je pro nás, mladé i staré, dobré. Tabák, co jiného. Je to pravicový tradiční symbol odpovědnosti a prosperity.
Takže tady, paní Slimáková, nedělejte reklamu Miloši Zemanovi, který se snaží po TOP jen opičit, i když ví, že když dva dělají totéž, není to totéž.
19. 10. 2013 | 16:22

Al Jouda napsal(a):

Lidé jsou různí, ponejvíce nechápaví ! Kdyby se totiž radou Miloše Zemana kouřit až od 27 let všichni řídili, tak by tabákový průmysl splakal nad výdělkem. Nekouřil by totiž téměř nikdo, protože začít s kouřením v tomto věku může jen opravdový imbecil!
19. 10. 2013 | 17:38

evix napsal(a):

Marian napsal(a):
Jinak- chcete-li umřít zdraví,nekuřte,nejezte,nepíjte-a pokud možno nedýchejte.
.................
Ano nedýchejte znečištěný vzduch, způsobuje rakovinu stejně jako kouření.http://www.novinky.cz/zahranicni/316498-znecisteny-vzduch-je-karcinogen-rozhodla-who.html
19. 10. 2013 | 19:10

evix napsal(a):

A Ostravsko je přímo zamořené http://ona.idnes.cz/ostravane-celi-rakovine-kvuli-jedum-d7p-/zdravi.aspx?c=A130614_1940647_ostrava-zpravy_ama
19. 10. 2013 | 19:13

Jarda napsal(a):

Zemana moc nemusím, ale pořád lepší než slintající vévoda!
Být prezidentem Kalouskův poskok, tak už dávno všichni ( Slintáková ne!)nadávám, že z nás má celá Evropa prču!
20. 10. 2013 | 10:12

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

fafnir
Tabák není v rovině normativně právní drogou. To je lež. Schwarzenberg prostě nebere drogy - když bafá z fajfky.
Diagnoza "notorik" je dost odvážná, i lékař po zevrubném osobním zkoumání a upřímné výpovědi pacientově nemůže si být vždy zcela jist - vy to zde střílíte od pasu na základě domněnek a indicií, které nemusí nijak souviset s tím, co chcete nacejchovat Zemanovi, typické pro komoušského propagatčíka vašeho kalibru.
Podle vás by tak byl Schwarzenberg notorik, kterému se realný hodnotový svět rozpadl takovým způsobem, že se nestydí dokonce usnout v práci a to v práci takového charakteru, že pro mnohé je ctí vykonávat takovou práci /poslanec, ministr/, on jí pohrdá. Což je ale také věcně nesprávné zjištění, respektive přesvědčení, ano - ve vašem případě vydáváte za objektivní zjištění pouze své přesvědčení - to bloudi dělávají, bloudi a komouští propagatčíci - ti však šíří přesvědčení svých chlebodárců.

Další lží je, že je Zeman mým idolem.
Opět stejná " logika , stejná argumentace, stejný primitivismus , cejchování atd - čili dílna primitiva či komoušského podržtašky..

Je mi vás líto, fafnire.
Hoďte to fajfce, to je zhruba asi to, co potřebuje vaše dušička.....
...." socialistických" cigaret se raděj nedotýkejte, hoďte to konzervativní fajfce a obřadní násosce Kalouskovi.

P.S. Šíříte lži, primitivové na ně samozřejmě slyší, ale to je zcela normální jev, primitivové potřebují drogu " hlasité lži", bez ní by si možná podřezali žíly - protože bez ní by pak nerozuměli už vůbec ničemu.
Přestaňte prskat a zkuste myslet. Pak bám nebude opláceno stejnou myslí.
A slušnost, fafnire, ta nespočíví jen v tom, že někomu vykáte, slušností není např. když někomu řekněte, "vy komouši a váš idol Zeman".
Nu, snad jste je ještě čas, nejste doufám důchodcovského věku, probůh ?!
20. 10. 2013 | 11:41

Viola napsal(a):

Co se týká odvykání kouření, velmi mě potěšil úkol ve Vyvolených, kterým byl na týden nikotin zakázán. Jak těžké je odvykat silnému kuřákovi bylo vidět na Babě Jaze - čarodějnici, která je ve vile 3 dny. Chtěla vilu opustit i s tím, že by platila nějakou vysokou pokutu, nakonec ji dovolili elektronickou cigaretu. Já nevím co to je a ani jsem to neviděla, jen vím, že na to je u nás nějaký stánek a nestli to funguje nevím. Paní mágová si to rozmyslela a ve vile zůstala, teď se řeší, co jiní kuřáci ve vile, bude jim také nabídnuta ta el-cigareta a proč to lékaři nedají kouřit i prezidentovi, jestli to nějak pomáhá?
20. 10. 2013 | 16:18

Mirkoslav napsal(a):

Se netrap, sicko je fajn a jasne ze mas pravdu ...
24. 10. 2013 | 02:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy