Tibetská tragédie. A kde je Česká republika?

10. 03. 2013 | 08:47
Přečteno 8537 krát
Sto sedm Tibeťanů se sebeupálilo na protest proti brutální čínské represi v Tibetu. Čtrnáct z nich byly ženy. Dvaceti třem bylo méně než osmnáct let.

Dnes si připomínáme smutné výročí krvavého potlačení povstání Tibeťanů ve Lhase v roce 1959 - "Den Tibetu". Odhaduje se, že od roku 1950, kdy Tibet obsadila čínská armáda a prohlásila jej za součást Číny, zahynulo více než jeden milión Tibeťanů. To je genocida. Zatýkání, mučení a vraždění ze strany Číny se stupňuje se zoufalými protesty Tibeťanů.

Na radnicích, některých státních institucích, soukromých domech a z oken řady bytů v České republice jsou dnes vyvěšeny vlajky Tibetu, jako výraz solidarity s utlačovaným národem, kterému není umožněno rozvíjet vlastní kulturu, náboženství a který je systematicky vyvražďován a přečíslován čínskou imigrací. Při jedné z mnoha návštěv Jeho Svatosti Dalajlámy v Praze mi řekl, jak velikým povzbuzením je pro Tibeťany hromadné vyvěšování Tibetských vlajek v České republice.

Sametová revoluce v listopadu 1989, stejně jako pád Berlínské zdi, jsou pro Tibeťany velikým zdrojem inspirace. Podobně, jako nyní v Tibetu, vypadala i u nás situace před listopadem 89 zcela bezvýchodně. A pak se ze dne na den autoritativní, represivní komunistický režim zhroutil a naši zemi se otevřela nové éra svobody a demokracie. Máme toho s Tibeťany společného možná více než si myslíme.

Tibetské vlajky visí po celé zemi, občanská společnost neselhává. Na místě je však položit si otázku, jak (a zda vůbec) se k porušování lidských, občanských a náboženských práv a ke genocidě v Tibetu staví současná politická reprezentace. Československo prošlo tragickou zkušeností komunistické represe a poselství dvacetiletého studenta Jana Palacha, který se zapálil v lednu 1969 na Václavském náměstí s cílem vyburcovat spoluobčany, aby se postavili nastupující normalizaci, je stále velmi živé. Kdo jiný, než Česká republika, by měl rozumět poselství Tibetských lidských pochodní lépe?

Když v říjnu 2012 navštívil Fórum 2000 čerstvě zvolený premiér Tibetské exilové vlády Lobsang Sangay, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se setkání s ním vyhnul. Nejspíše upřednostnil poklidné soužití s "dalailamistou" Nečasem před příležitostí otevřeně vyjádřit principiální postoje a podpořit Tibet za účasti novinářů. To byl říjen 2012. Tehdy bylo obětí sebeupálení šedesát devět. Nyní jich je sto sedm. Není ani toto důvod pro českou zahraniční politiku vyjádřit se principiálně k situaci v Tibetu? Přes historickou zkušenost s komunismem, přes oběti Jana Palacha a Jana Zajíce, Česká republika k Tibetu mlčí. O Nečasově trapnosti s devótním pojmem "dalailamismus" nemluvě. Není právě Den Tibetu příležitostí pro premiéra, aby svůj postoj k Tibetu přehodnotil a svým spoluobčanům citlivým na téma porušování lidských a občanských práv se omluvil?

Tibetský premiér Lobsang Sangay vydal dnes ráno na webových stránkách Tibetské vlády, která sídlí v indické Dharamsale, prohlášení ke Dni Tibetu. Mimo jiné zde uvádí: "Jsme nesmírně vděční všem vládám, mezinárodním organizacím, skupinám podporujícím Tibet a individuálním podporovatelům z celého světa za jejich podpůrné rezoluce, prohlášení a za jejich neohroženou a štědrou podporu. Současně věříme, že nadešel čas k tomu, aby vlády a mezinárodní společenství podnikly konkrétní akce a donutily čínskou vládu, aby zahájila smysluplný dialog s tibetským vedením. Apelujeme na mezinárocní společenství, aby vyvinulo tlak na Čínskou vládu, aby umožnila vysokému komisaři OSN pro lidská práva vstup do Tibetu a také, aby umožnila vstup diplomatům a zástupcům mezinárodních médií. Pouze tak může být odhalena pravda o vážné situaci v Tibetu a snížen počet sebeupálených Tibeťanů."

Nevíte někdo, jaký má dnes program ministr zahraničí? My jdeme v pět demonstrovat před Čínskou ambasádu v Praze ...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Jaký má program ministr zahraničí?

To není známo, ale snad se Bursíku před tou Čínskou ambasádou v Praze sebeupálíš. Určitě tě pak bude mít konečně někdo i rád!
10. 03. 2013 | 08:57

resl napsal(a):

Vy si koledujete, Bursíku. Copak nevidíte, že se to tu hemží Klausovými dětmi, kteří nenechají jeho blahorodí padnout i kdyby jim pozabíjel děti. To je postbolševická úroveň věčných slouhů, tak dobře vychovaných rodnou stranou.
10. 03. 2013 | 09:01

Petr z Tábora napsal(a):

Tibeťanů mi je líto a je svobodným právem každého vyvěsit tibetskou vlajku. Bohužel menšinových národů uvnitř větších států je po světě spousta a jejich postavení záleží na míře demokracie. V obdobné situaci jsou věřící menšinových náboženství, zejména v některých muslimských zemích kde byl někde nyní vládnoucí režim nastolen za pomoci Západu a nyní je nám osud tamních křesťanů lhostejný. Přihlížíme nečinně k tomu jak jsou potlačováni.
10. 03. 2013 | 09:06

ivo napsal(a):

Také doporučuji aby se solární vizionář upálil na protest v Praze před Čínskou ambasádou.Pokud tak neučiní navrhuji aby jsme ho za jeho zásluhy pro stát upáli před nejbližší solární elektrárnou.
10. 03. 2013 | 09:08

hovorka11 napsal(a):

Křivost a neuvěřitelné zkreslování současnosti Tibetu s jeho historie je otřesné.
Upalování obyvatel proti režimu není jen výsadou tibetských mnichů velmi mladého věku, ke kterému je zcela evidentně navádí starší hodnostáři, ale je i součástí našich problémů, kde se např. v Bulharsku upálili 2 lidé na protest nehoráznému postupu ČEZu, ale i důchodce v ČR, který se upálil v prostorách budovy soudu. V tomto případě je nikdo k tomu "nevychovával", tak jsou místním režimem označováni za "psychicky nevyrovnané osoby".
10. 03. 2013 | 09:11

Bestia triumphans napsal(a):

Díky za připomenutí.
10. 03. 2013 | 09:12

hovorka11 napsal(a):

V současnosti v Tibetu má právo každý na vzdělání. Feudální praktiky kněží, kteří si chodili vybírat do rodin chlapce pro život kněží (odmítat bylo nepřípustné zajišťovalo to život bez hladu a se vzděláním, které bylo odmítnuto ostatním poddaným). V tomto feudálním režimu se svatba povolovala nebo zakazovala poddaným dle vůle budhistického panovníka.

Takto neuvěřitelně krásně vypadá cesta do Lhasy dnes:

https://www.email.cz/web-office/3dpVDx_xBCoXRXL8JZLEsS2uyS0OXj21JjoTOaJGNO5IlLacEUqbCkwDFoVYjyIRVRsu2YE/Z%20Pekingu%20do%20Lhasy%20(1).pp
10. 03. 2013 | 09:20

Baba Jaga napsal(a):

Nemyslím, že by se sebeupálením byť třeba samého pana Bursíka něco podstatného vyřešilo, ani tím vlaječkováním ne. Ale každý nechť protestuje proti čemukoliv, jakkoliv a kdekoliv.
Možná Číňany na vyslanectví potěší, že je o ně zájem. O životě v Tibetu toho příliš nevím. Nebyla jsem tam a ani už na vlastní oči nikdy nepousoudím, jak tam žijí mniši (zda jich tam mají moc či málo) a jak laická veřejnost, která je pravděpodobně živí. A z čeho asi žijí členové tibetské vlády v Indii?
Pokud se dnešní počasí nevylepší, mám si čím doplňovat své chabé vědomosti.
10. 03. 2013 | 09:21

Luba napsal(a):

No jo ...

Mohli bychom bojkotovat čínské výrobky. A přednostně nakupovat ty tibetské. Vyvěšování vlajek je málo.

P.S.: A co Kurdové?
10. 03. 2013 | 09:27

mirek napsal(a):

Kdybychom měli vyvěšovat vlaječky jako projev solidarity s utlačovanými v celém světě, musely by tam viset celoročně. Je mnoho jiných zemí než je Tibet, kde mají tytéž, nebo ještě větší problémy, ale nemají dalajlámu.
10. 03. 2013 | 09:30

Lukas Zatloukal napsal(a):

Ale solární panely z Činy jsou v poho, že, pane Bursiku?
10. 03. 2013 | 09:33

Občan napsal(a):

A co třeba palestinská tragédie, kurdská tragédie, tamilská tragédie, konžská, sanská, haitská a jiné mnohé tragédie?

Tou "brutální represí" ráčíte mínit přibližování Tibetu moderní civilizaci?

Pane Bursíku,
nic Vám nebrání jít a přesvědčit Tibeťany, že pro ně bude lepší primitivní feudální teokracie než to, co mají teď.
Udělejte to. Zabavíte se na dost dlouho, protože budete muset ukecávat jednoho každého z nich osobně.

Ti, co vyplachují nezletilcům mozky tak, že jsou ochotni se upálit nebo pořádat pogromy na nevinné spoluobčany, patří před soud za zločinné spolčení a za zneužívání mladistvých.
A ti, co takové zločiny prohlašují za "boj za právo na sebeurčení", s nimi.
10. 03. 2013 | 09:35

Stařeček napsal(a):

Petr z Tábora: naprostý souhlas. Rozhodně by bylo potřebnější podpořit křesťany ohrožované na životech v muslimských zemích. Denně se dočítáme o jejich vyvražďování, vapalování jejich domů a vyhánění z obývaného území. Kde vzít ale jejich vlajky?
10. 03. 2013 | 09:35

hovorka11 napsal(a):

Něco z u nás tajené historie v mediálních diskuzích veřejnoprávní demagogie:

V 19. století se Tibet stal křižovatkou strategických zájmů mocností, zejména Anglie a Ruska v rámci tzv. Velké hry. Angličané začali tajně mapovat Tibet již v 60. letech 19. století. Důležitou roli sehráli v těchto operacích domorodí stopaři z tibetsko-sikkimského pomezí.
V červenci roku 1903 začali Britové v indickém Gangtoku pod velením generála Macdonalda připravovat vojenskou expedici, která si měla vynutit otevření Tibetu pro obchodní cíle a předejít možným kontaktům s ruským impériem. Jejím vedením byl pověřen plukovník Francis Younghusband. Když v prosinci téhož roku překročila tato moderně vyzbrojená expedice o síle 3 000 vojáků a 7 000 šerpů tibetské hranice, uvědomili si tibetští generálové britskou vojenskou převahu a usilovali o dohodu o neútočení, s níž Younghusband předběžně souhlasil. Přesto si tato „malá válka“ vyžádala život několika tisíc Tibeťanů, vojáků i civilistů. K jednomu z největších masakrů došlo 31. března roku 1904 v horském průsmyku u osady Guru, kdy Britové stříleli - podle svědectví vlastních vojáků - ze svých maximů do zad prchajících Tibeťanů. Younghusband telegrafoval svým nadřízeným do Indie: „Věřím, že tento obrovský trest bude prevencí pro budoucnost a přiměje je podrobit se.“[4]
Dříve než Britové dorazili do Lhasy, uprchl třináctý dalajláma do Urgy ve Vnějším Mongolsku k nejvyšší duchovní autoritě Vnějšího Mongolska bogdgegénovi. Younghusbandovi se však podařilo sestavit vládu z probritsky orientovaných úředníků a 23. září 1904 byla ve Lhase podepsána dohoda mezi britskými silami, světskými a církevními reprezentanty této vlády a zástupci klášterů Sera, Däpung a Gandän. Tibet se zavázal k otevření hranic mezi Sikkimem a Tibetem pro volný obchod mezi britskými a tibetskými subjekty (otevřeny 3 trhy) a k vyplacení odškodnění britské vládě za výlohy, které jí vznikly vysláním vojenských sil do Lhasy. Zároveň se zavázal, že vyjde vstříc všem požadavkům britského obchodního pověřence se sídlem v Gyangzê (tento úřad existoval od roku 1904 až do roku 1944; od 30. let 20. století paralelně s velitelstvím Britské mise ve Lhase).
V dohodě se Tibet zároveň zavazoval, že bez britského souhlasu neodstoupí žádné ze svých území jiné mocnosti a neudělí žádné jiné mocnosti koncesi ke zřizování železnic, telegrafních linek a dolů. Tyto exteritoriální výsady, analogické těm, jejichž prostřednictvím Británie, Francie, Rusko, Německo, Japonsko a později USA spoluovládaly také dění v Číně, nebyly omezeny ani smlouvami uzavřenými v následujících letech mezi Británií a Čínou a mezi Británií a Ruskem.
Po odchodu čínských jednotek z Tibetu v roce 1912 byla až do 40. let 20. století britská posádka jedinou zahraniční vojenskou složkou přítomnou na tibetském území.
10. 03. 2013 | 09:35

Bob napsal(a):

Já bych upřednostňoval řešit naše problémy.
To s tím Tibetem, to je pozůstatek po V.H..
Co válčící děti v Africe? atd..atd...
Jenomže tam nemají Dalajlámu.
Hlavně naštvat Čínu (v tom jsme větší frajeři než Amíci, a celý zbytek EU).
Je to ale krásný pocit, že tu máme takové skvělé nebojácné muže - Štětina, Heller, Bursík
10. 03. 2013 | 09:35

hovorka11 napsal(a):

Baba Jaga:
Přesně tak, ať si sám každý platí to, čemu věří.
U nás však za naše peníze, které se mohli dát do vzdělání a na pracovní příležitosti tento režim financuje různé aktivity a ovlajkování za navrácení feudálního režimu pod britskou správou. Odporný a obluzující režim, který tak zbožňoval Hitler, že tam vyslal studijní expedici s navázáním přátelských vztahů mezi tibetskou vládou a fašistickým režimem (fascinovala ho technologie moci a bezpříkladné poslušnosti lidí pod trestem oslepování a drcení palců- bez poprav) !!!
10. 03. 2013 | 09:44

Občan napsal(a):

Stařečku,

zkuste si zjistit, jak jsou na tom křesťané v "jediné demokracii na Blízkém Východě". Ti už se bojí i vycházet na ulici, protože nemine týden, aby na ně nezaútočili zfanatizovaní cvoci s "lokýnkami"...
10. 03. 2013 | 09:44

svatý Václave... napsal(a):

Pane Bursíku, v naší republice spáchá za rok sebevraždu pro katastrofální životní podmínky daleko více lidí, než se upálí zblblých chlapců v Tibetu. Tibetská vrchnost takové hrdinství postrádá. Plamen nešťastných sebevrahů je ovšem viditelnější, než vlakem přejetá žena u nás. O co těžší je pomoc našim lidem, než napsat blog, nebo vyvěsit vlajku.
10. 03. 2013 | 09:46

Luba napsal(a):

Možná by páni poslanci mohli demonstrativně upálit své notebooky zn. Lenovo.

P.S.: Na čem asi psal své řádky pan Bursík?
10. 03. 2013 | 09:47

Jáchym napsal(a):

Velmi zajímavé a objektivní články o Tibetu vyšly mimo jiné v české mutaci časopisu National Geographic.
Zajímavé postřehy najdete také v knížce zdejšího blogera Stanislava Komárka Zápisky z Orientu.
Jinak - pokud vím, do Tibetu se stále podívat můžete, pouze letenka poněkud leze do peněz, ale furt je levnější než leckteré luxusnější značkové umyvadlo na záchod.
Třeba se jen tak potoulat. http://www.pohora.cz/cina-tibet/5577-z-cestovani-po-tibetu/.
10. 03. 2013 | 09:49

Stařeček napsal(a):

Občan, nerozumím Vám. Já jsem snad napsal něco jiného? Jenom jsem dal jeden příklad, jak se s křesťany zachází a to kdekoliv.
10. 03. 2013 | 09:52

hovorka11 napsal(a):

Zjímavá je i část poznámek z nacistického výzkumu tibetského budhistického režimu o vlivu homosexuality ve vyšší politice Tibetu (dnes s krytím zneužívání chlapců má velký problém katolická církev v čele s papežem i naším Dominikem Dukou, který toto zneužívání kryl). Papež zřejmě odstoupil na zjevně dokazatelná fakta o jeho zatajování problémů s dalším pokračováním těchto praktik- byla vytvořena vatikánská komise, jejiž členové jsou trestáni vrchnostenským klérem za únik pravdy mezi veřejnost.
-------------------------
Schäfer stále pečlivé poznámky o náboženských a kulturních zvyklostí Tibeťanů, z jejich různých barevných festivalů buddhistických tibetským postojů k manželství, znásilnění, menstruace, porod, homosexuality a masturbaci. V jeho popisu homosexuality tibetského on popisuje různé postoje starších lamů s mladšími chlapci a pak jde o to vysvětlit, jak homosexualita hrál důležitou roli v vyšší politice v Tibetu. Existují stránky pečlivém pozorování lidí himálajských zapojených do různých intimních aktů.
Schäfer představil výsledky expedice dne 25. července 1939 v Himaláje Club Kalkaty
10. 03. 2013 | 09:58

Pepa Řepa napsal(a):

Občan napsal(a):
Stařečku,
zkuste si zjistit, jak jsou na tom křesťané v "jediné demokracii na Blízkém Východě". Ti už se bojí i vycházet na ulici, protože nemine týden, aby na ně nezaútočili zfanatizovaní cvoci s "lokýnkami"...
----------------
Říkal školitel na VUMLu?
Pobavil jste, něco jako Hořejší, zvedněte někdy zadek, tolik kostelů a strejců s křížem není ani u Vás na vsi.
:-)
10. 03. 2013 | 10:01

to není možný napsal(a):

tak se jdi Bursíku upálit sám a netahej sem svoje dojmy o druhých.Určitě dnes dokážeš národu solidaritu s tibeťany a večer se v krimi zprávách dozvíme o statečné smrti jakéhosi Bursíka a čínský agresor zasténá blahem jak bez boje přišel o protivníka.
10. 03. 2013 | 10:02

Pepa Řepa napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Existují stránky pečlivém pozorování lidí himálajských zapojených do různých intimních aktů.
-------------
Hovorko žasnu jaké výživné stránky sledujete!
Porno lidu himalájského s Yettim?
10. 03. 2013 | 10:05

Martin napsal(a):

Trapnost. Stovka duševně nemocných upálených, tisíc vlaječek a dýchánek před ambasádou je naprosto k ničemu, číňané z toho mají leda tak srandu. Ti moc dobře vědí že mohou dělat prakticky cokoliv, protože jsme na Číně závislí.
Také je třeba zmínit že počátek konce Tibetu započal již v 17. století, kdy se společnost v Tibetu proměnila z obávaných válečníků na náboženské saláty.
10. 03. 2013 | 10:06

Stařeček napsal(a):

Občan - "Rozzuření muslimové v Pákistánu vypálili desítky křesťanských domů, kvůli urážce proroka". Sem tam si také něco přečtu i když zdaleka nemám Vaše znalosti. Nesnažím se tu vkládat své postoje k oblíbenému náboženství, jsa sám nepraktikující katolík.
10. 03. 2013 | 10:06

Občan napsal(a):

Ten Lobsang je také pěkný "šibal".

V Číně a tím méně pak v Tibetu sice v životě nebyl (narodil se v Indii a žije v USA), ale za americké prachy za něj bude "bojovat" z Bostonu až do zavaření klávesnice svého čínského notebooku...
10. 03. 2013 | 10:11

stařeček napsal(a):

jinak je můj názor, že by měla být všechna náboženství spíš zájmovou záležitostí. Jsem dostatečně stár, abych si nepamatoval řevnivost evangelíků a katolíků v naší vesnici ještě dlouho po válce. V té době si jen těžko dovolil vzít katolík evangeličku, aniž by jeden z nich nepřestoupil na náboženství partnera a i pak to ten přestoupivší neměl lehké. A to obě náboženství vyznávají jednoho Boha. Po vytlačení náboženství na okraj zájmu občanů se situace uklidnila a nějaká řevnivost byla spíš zájmem starých babek. Po revoluci se tento problém znovu objevuje. Proto můj názor. Podobné to bylo i ve vesnickém sportu. Evangelíci se sdružovali v Sokolu a katolíci v Orlu. Známé výkřiky "oreu zhoreu, sokol zostau" a naopak se často nesly vesnicí. V hospodě pak padla nejedna facka.
10. 03. 2013 | 10:31

Parabellum napsal(a):

Směšné je, že pan Bursík psal ten svůj zvratek z počítače, který byl vyroben těmi "zotročenými tibetskými dětmi" dopravenými na východní pobřeží Číny, a vůbec mu to nevadí.

Z čehož je zřejmé, že pan Bursík ten svůj zvratek napsal čistě z politických důvodů, košile je mu bližší, než kabát, která si honí politické body ber, kde ber.

Protože kdyby to myslel vážně, tak sem nechá dát video, kterak on sám ničí všechno, co má v domácnosti, a bylo vyrobeno v Číně. Pak by mu i někdo snad věřil
10. 03. 2013 | 10:34

hovorka11 napsal(a):

Stařeček:
A bude hůře!
I ten Tibet má za účel odvést pozornosti od masivní podpory bombových islamistů nejen na BV, ale i v Africe a Malaisii.
Západní elity se spikli s islamisty, kteří jimi pohrdají a po Kosovu jsou pod vedením USA tlačeni na hranice Evropy.
Neuvěřitelný příběh zkorumpovanosti "elit" západu s masivní propagací s financováním vyvražďování obyvatel Sýrie prostřednictvím islamistů dokazuje i tato přednáška na naší VŠ (mírové dohody západ bojkotuje):

https://www.youtube.com/watch?v=GsfcuMPO97s&feature=player_embedded
10. 03. 2013 | 10:43

Al Jouda napsal(a):

Pane Bursíku, je třeba bojovat za demokracii v Číně, pak bude i v Tibetu!
10. 03. 2013 | 10:45

Muri ladislav napsal(a):

pana Hovorka prosím dejte fungující odkaz na tu železnici do Lhasy,ten co tam je my nejde otevřít.děkuji
10. 03. 2013 | 10:45

marxík napsal(a):

Kolegové, v počtu upálených režimních nespokojenců se můžeme směle rovnat s jinak nám nedostižnou Čínou.
Náš jeden Zdeněk Adamec, který se -jak známo- upálil na protest proti totalitě peněz, vydá procentuálně za 107 Tibeťanů.
Vy možná znáte i jiná jména, ke mně se zázrakem doneslo jen toto jedno.
10. 03. 2013 | 10:52

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

A co takhle upálit Bursíka?
Pochopitelně na hranici z čínských fotovoltaických panelů??
Aby to bylo echt eko.
10. 03. 2013 | 10:52

Petr z Tábora napsal(a):

to hovorka11:
Pane kolego, do kostela nechodím, ale žádné důkazy o tom, že by pan Duka kryl nějaké zneužívání chlapců kněžími neexistují. Nevěřte každé zahraniční pomluvě.
10. 03. 2013 | 10:53

český maloměšťák napsal(a):

Možná že adresnější by bylo jít protestovat před sídla firem Siemens, Volkswagen, Apple /Foxcom/, Ford...
Nebo před plot lemující solární pole - osázené panely z Yingli, Triny, Suntechu....
Ale bylo by to stejně bezvýsledné.
Kapitál půjde vždy tam , kde je zajímavý trh...lidská práva příliš kapitál nezajímají. Ba naopak - v dnešní realitě je výhodou, pokud
Osatatně Bursík sám seděl ve vládě, která prosazovala tkzv. vyšší mobilitu pacovbích sil /tj. usnadnění propouštění/, nevalorizaci minimálních mezd, oslabení solidárních prvků ve veřejném sektoru - např. ve zdravotnictví, tkzv. jednotnou sazbu přímé daně....
To vše v rámci filozofie sianizace zdejší tradiční společenské smlouvy.

A tak by možná stačilo, kdyby si navlékl čínské tričko, čínské slippy, vzal do ruky čínskou vlajku a stoupl si před zrcadlo a protestoval tam.
Nebo když tak by mohl zajet k nějakému solárnímu poli(samotřejmě že ne pouze v tričku a slipech !!) - a tam hořekovat nad čínským expanzionismem.
Snad by ho místní ochranka nezbila.
---------
Pane Bursíku, věřím, že Vy do Číny neinvestujete - tedy přímo, že ne ?
Bylo by to nepěkné a absurdní.
Stačí ty panely.

http://www.motherjones.com/politics/2012/10/romney-china-stock-investments
10. 03. 2013 | 10:54

péče o někoho cizího a vlastním škodit napsal(a):

a neměl by bursík raději splácet ty solární elektrárny?
10. 03. 2013 | 11:02

hovorka11 napsal(a):

Petr z Tábora:
Duku sleduji od jeho podpory vládě při vojenských akcích v Afgánistánu. Je to odporné, stejně jak účast našich vojenských kaplanů v islámském světě:

Oběti pedofilie kritizují 12 členů konkláve včetně českého kardinála Duky

Organizace SNAP sdružující oběti zneužívání vyzvala kardinály, kteří mají špatné svědomí, aby se vůbec neúčastnili kongregací ani konkláve.

6. března 2013 v 20:06
Dominik Duka je jedním z 12 kardinálů, kteří čelí kritice od organizace obětí pedofilie

Kritizovaní kardinálové:
Norberto Rivera Carrera, Mexiko
Oscar Rodriguez Maradiaga, Honduras
Timothy Dolan, USA
Angelo Scola, Itálie
George Pell, Austrálie
Dominik Duka, Česko
Tarsicio Bertone, Itálie
Donald Wuerl, USA
Marc Ouellet, Kanada
Sean O’Malley, USA
Leonardo Sandri, Argentina
Peter Turkson, Ghana

Americká organizace obětí pedofilie kněží kritizuje 12 členů konkláve včetně českého kardinála Dominika Duky. Důvodem je údajné krytí zneužívání. Sdružení obětí takzvaného nevhodného chování ze strany některých katolických duchovních vyzvalo kardinály, aby nevolili jako papeže kandidáty, kteří tyto případy neřešili nebo zlehčovali.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/obeti-pedofilie-kritizuji-12-clenu-konklave-vcetne-ceskeho-kardinala-duky--1184159
10. 03. 2013 | 11:09

Hasan Nasralláh napsal(a):

Bursík má starost o tibetskou tragédii, ale co česká tragédie by se neměla řešit? Bursíku, na tebe pasuje to co řekl, poručík v Baronech co ho hrál Jiří Schmitzer. Za hodinu ti jede co? Za hodinu ti jede vlak, v.le!
10. 03. 2013 | 11:10

JardaV napsal(a):

Co Tibet přináší modernímu světu??Něco,co spočívá na základech náboženství,vede
jedince cestou odpoutání sebe sama od světa s možná zajímavým cílem pro jedince,
ale fakticky prožitím parazitujícího života na již vybudovaných základech (baráky,kláštery),a na spotřebě tak minimálních prostředků k životu,že sebemenší
sociální otřes komunity - státu - vede téměř ke smrti jedince.Podělil se snad Tibet
o vědomosti,které možná má o minulosti velmi velmi dávné,s moderním světem??Ne.
Dalajláma se fláká světem s úsměvem dobře vykakaného mimina,a kňučí.Kdyby byla pravda
to,že v Tibetu věděli o čínské invazi mnoho let dopředu,mohli vést diplomatická jednání s čínskou vládou.Protože Čína je proti Tibetu dominantní a její vůle je
snadno prosaditelná,bylo výhodnější se dohodnout na čemkoli,než připustit vojenskou
invazi.Udělal to předchozí dalajlama?Ne,prostě čekal.No tak se dočkali.Tím,že se upečou,nezmění nic.Jenom to prozrazuje prázdnotu a nepochopení smyslu života,
právě u nich překvapující.Oni prostě dál čekají,až někdo jiný vybojuje jejich svobodu za ně.To se ještě nikdy nikde na světě nestalo,a když ano,tak ne zadarmo.
Nás stálo osvobození zásoby uranu a změnu politické kontinuity.Co může Tibet nabídnout?Možná mají zásobu zlata nebo drahých minerálů,ale půjde někdo pro toto
do války s Čínou??Která může poslat sto miliónů chudáků s čepicemi a vybít Tibet
bez jediného výstřelu......
10. 03. 2013 | 11:15

KvL napsal(a):

Ano, provokujte velmoc. Jen tak dál, až se nám uzavře její trh tak to bude bezvadné, že?

Místo toho, abysme se raději do takových věcí nepletli, se budou některé skupinky lidí plést do podobných věcí a budou vystupovat tak, jakoby mluvily za všechny. Pokud by Čína na základě akcí těchto lidí podnikla kroky proti ČR (o tom, že by se za nás postavila EU se dá jen pochybovat), by tito, co situaci způsobili asi těžko kompenzovali pokles exportu a jiné problém.

Ten stav trvá už přes 50 let, stal se z něho status quo, to, že proti němu protestují ročně desítky, nebo stovky lidí, je asi na úrovni toho, když při inaugoraci demonstrovalo několik lidí za monarchii. Musíme se podívat na procenta kolik z obyvatel Tibetu protestuje. Budou to poměrně malé hodnoty. Obecně úspěch převratu závisí na tom, jak je silná vláda, kolik lidí se do toho zapojí a jaká je povaha obyvatelstva. Pokud by lidi v Tibetu chtěli opravdu nezávislost, tak to tam promění ve válečnou zónu.

Jelikož neexistují žádné páky, kterými by mohla být Čína přinucena k tomu Tibet pustit, mohou tyto akce jenom poškodit vztahy kteréhokoliv státu s ní, navíc se dá klidně prohlásit, že Tibet se pro ni stane energetickou základnou, v jeho permafrostu jsou totiž nemalá ložiska hydrátu methanu.

Pak je tu ještě jedna možnost, co kdyby pan Bursík, když mu tolik jde o Tibet a Tibeťany, kteří jsou Pekingskou vlátou tolik "utlačovaní", nechal na své vlastní náklady postavit někde na Šumavě, nebo v jiných horách, postavit repliku Lhasy podle tohoto plánku (http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Pl%C3%A1n_Lhasy.jpg) a všechno duchovenstvo nechť tam přestěhuje. Tady je asi těžko bude někdo utlačovt, když tu všichni s nimi tak drží.
10. 03. 2013 | 11:15

Hasan Nasralláh napsal(a):

hovorka 11

Jedna z pizoárová:

Když se naplní můj rezervoár,
musím navštívit občas i pizoár,
když pak mám na něm ruku,
vždy si vybavím toho fešáka Duku.
Vzbuzuje ve mě jisté nízké pocity,
škoda, že už tady nemáme husity!
Ty by tyhle flanďáky pěkně zmastili,
a Duku by křížem přes hlavu praštili!
Ámen!
10. 03. 2013 | 11:24

Admirál napsal(a):

"A kde je Česká republika?" Dobrá otázka.

A napadá mě odpověď.
10. 03. 2013 | 11:25

Občan napsal(a):

Muri ladislav napsal(a):
"pana Hovorka prosím dejte fungující odkaz na tu železnici do Lhasy,ten co tam je my nejde otevřít.děkuji
10. 03. 2013 | 10:45"

Co tohle?
http://www.novinky.cz/cestovani/exotika/235634-super-vylet-vlakem-z-pekingu-do-tibetu-nejvyse-polozenou-zeleznici-sveta.html
10. 03. 2013 | 11:36

Libertad napsal(a):

"Tibetská tragédie. A kde je Česká republika?" napsal Bursík.

Prosím napsat něco o tragedii Vašeho vládnutí ve vladě pana Topolánka. Měl byste začít tím:
a)kdo Vám nasadil na kandidátku pani ZUBOVOVOU,
b)kdo Vás seznámil se SOUKUPEM, mediálním to magnátem
c)kdo Vám nakukal, že ministrem zahraničí má být za Vaši stranu
SCHWARZENBERG
d)jak jste se cítil ve vládě podporované dvěma korupčníky
POHANKOU a MELČÁKEM,
e)co jste řekl panu Langrovi na výhružky, že tady někdo bude
bručet.
f) etc

Za akci "Zelená úspora" děkuji, dům kde mým byt je zateplen banka nám po kolaudaci zaplatila.

jinak bez pozdravu

Sidonio Libertad
10. 03. 2013 | 11:50

hovorka11 napsal(a):

Muri ladislav napsal(a):
"pana Hovorka prosím dejte fungující odkaz na tu železnici do Lhasy,ten co tam je my nejde otevřít.děkuji
-------------------------
Odkazy zpětně kopíruji a znovu ověřuji. Tento fungoval. Zřejmě jste ho nezkopíroval celý (je na více řádcích), nebo máte špatný ovladač. Snímky fungují ungují v PowerPointu.
Občan tam dal také pěkný odkaz.
Uvádím znovu:

https://www.email.cz/web-office/3dpVDx_xBCoXRXL8JZLEsS2uyS0OXj21JjoTOaJGNO5IlLacEUqbCkwDFoVYjyIRVRsu2YE/Z%20P
10. 03. 2013 | 12:01

krokus napsal(a):

Autor:
Pokud se nemýlím, ministr zahraničí je tentýž, kterého v minulé vládě dosadila na tuto funkci právě strana, v jejímž čele jste stál. Takže byste si snad mohl zjistit, jaký má program, nebo ne?
A tragédií je ve světě tolik, že bychom klidně mohli každý den celý rok jen uctívat něčí památku. Proč by měla být právě tahle významnější než jiné?
10. 03. 2013 | 12:02

malalaj napsal(a):

to přece není okupace, ale bratrská pomoc a osvobození. se bursíku naučte komoušskou kodovanou řeč. co bude dělat kníže? já bych řekl, že někde spát.
10. 03. 2013 | 12:18

Jáchym napsal(a):

Napadlo mne, jestli by už pomalu nebylo načase začít uvažovat o znovunastolení demokracie v České republice.
Ale brát si na to sirky bych zrovna nedoporučoval.

Jinak - pokud vím - středověký teokratický režim, který před anexí - osvobozením - okupací (nehodící se škrtněte) Čínou v Tibetu vládl, měl k demokracii několik světelných let daleko.

Dokonce bych se odvážil tvrdit, že ta vzdálenost byla ještě větší než rozdíl v pojetí demokracie čínských kapitalistických komunistů a českých postkomunistických kapitalistů.

A to už vůbec neuvažuji o tom, co si pod pojmem "demokracie" představuje třeba pan Bursík či jeho nedávný neofeudální spolustraník Schwarzenberg.
10. 03. 2013 | 12:19

Jáchym napsal(a):

Občan:
6eleznice do Lhasy
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_tra%C5%A5_Golmud_-_Lhasa
10. 03. 2013 | 12:26

Urvi et orvi napsal(a):

A co Kosovo, pane Bursíku? Genocida Srbů a nealbánců v Kosovu nevadí?
10. 03. 2013 | 12:29

StandaT napsal(a):

Ke komunistům patří genocida stejně jako rudý prapor. Hlídejme si ty naše, pane Bursíku.

Jeden den Tibetu je v pohodě, ale těch zbývajích 355 byste měl věnovat pozornost české demokracii a budování právního státu. Na to, jakou jste měl a jakou máte pozici nic moc (i když chápu, že s takovými paravýsadky, jako byl Patočka nebo jako je Stropnický a jejich frakce to nikterak jednoduché není).
10. 03. 2013 | 12:42

odměny v nebi vs. prezidentství na zemi napsal(a):

Čech a inteligent. Biomasa a peletky se obrátily proti němu, tak hledá nová exotická slova: http://www.misantrop.info/precisleni.
Ze slovníku těch slabomyslnějších sportovních novinářů, kteří se nám za bolševika (vždycky všechno má ideologický kontext) snažili namluvit, že význam řehole je obyčejná stará tupá námaha.

Ale vážně. Pan Bursík nevidí paralelu mezi tím, že jedni náboženští fanatici dokážou přemluvit prosťáčky se zasebevraždit v autobuse explozí pásu s výbušninou a jiní halt k sebeupalování.
A že tím obojí těch hlupáků využívají k posílení své moci.
Využívají až dodna, na 100%.
Jako K. s H., když Palachovi nakukali, že přijdou s tím minimaxem a místo toho se s estébáky ožrali v hospodě.
Každý, kdo podporuje exilovou vládu, přispívá na benzín, kterým jsou oběti upalovány.

Než nám plutokrat vnutí euthanasii jako formu řešení svých bilančních problémů a jedinou cestu k naší svobodě, možná by bylo vhodné nabádače k sebevraždě hledat a hubit. Stejnými prostředky, do kterých tlačí jiné.
10. 03. 2013 | 12:47

JF napsal(a):

hovorka11: v té Sýrii bych to šacoval, že zdroje nesmí zůstat nevyužity a i to spolčení Západu s se šejky a jinými na to koho chleba (ropu) jídáš toho píseň zpíváš. Podobné to bude i s Čínou v Tibetu. Jak se staví Syrie k ekonomice? Jsou to Tibeťané nebo spíš Číňané, resp. jak jsou schopní těžit a obchodovat. Když nejsou schopní těžit a obchodovat tak si holt pro to musí někdo dojít resp. jaké mají nerostné suroviny na území.(např. pokud by dostatečně neplnili pětiletku v plánu těžby ropy) To je ta nadvláda byznysu. Pak si můžeme hrát na demokracii. Ale je jasné že ani jedno se nesmí přehánět.
10. 03. 2013 | 12:49

Hysteria magistra napsal(a):

p.Bursík,

ještě kdybyste se zamyslel nad situací amerických indiánů, australských aboriginů, Afghánců, kosovských Srbů. Jako zelený humanista určitě měříte všem stejným metrem.
10. 03. 2013 | 12:57

Hysteria magistra napsal(a):

p.Bursík,

ještě kdybyste se zamyslel nad situací amerických indiánů, australských aboriginů, Afghánců, kosovských Srbů. Jako zelený humanista určitě měříte všem stejným metrem.
10. 03. 2013 | 12:57

ten co nezapomína napsal(a):

Bursík dlužíš mi prachy co platím za OZE kdy mi je vrátiš?
10. 03. 2013 | 13:03

Marek B. napsal(a):

Ten Bursík to tam snad organizuje, když má takové podrobné informace. Bursíku postav s k problému čelem, seberte se s Kateřinou a jděte do Číny zachránit všechny Tibeťany. Kateřina svým kvílením tu Čínu musí porazit. Držím vám palce a táhněte.
10. 03. 2013 | 13:08

pie in the sky napsal(a):

PS.
Bursík klade proti sobě politiku intrikami vládnoucí mnišské vrstvy v Tibetu proti politice osmdesátimiliónové strany, která je stejně jako její vzor http://en.wikipedia.org/wiki/File:Stalin_birthday2.jpg, reprezentantkou státu.
Ne nějaké pochybené politické koncepce.
Zastřešuje názory v okruhu 360°a jejím cílem je hmotný a duševní pokrok miliardy lidí.

Na rozdíl od loutkářů, kteří stále vyndavají z truhly pana Bursíka.
Ti mají jediný cíl, zničit solidární a sociální společost.
Jak píše včerejší Guardian o katastrofě britské ekonomiky: "In reality, though, the coalition government isn't as stupid or stubborn as it appears. It is sticking to its plan A because spending cuts are not about deficits but about rolling back the welfare state. So no amount of evidence is going to change its position on cuts."

Požehnání agenta CIA a černého mága Dalajlámy mi přineslo sedm let neštěstí.
Požehnání od Bursíka by nás uvrhlo do nevolnictví navěky. Live on hay.
http://www.youtube.com/watch?v=uhhzElzTZJw
10. 03. 2013 | 13:26

Pepa napsal(a):

Souputník biomasy se opět zviditelňuje,škoda že nevyvěsí vlajky sev. Irska,Kurdů,francouzských Kanaďanů,Basků,libyjských kmenů,které bojují proti
zločineckému paktu NATO,Vlámům,Valonům,Turkům v Německu,cikánskou vlajku v EU atd.
Pan Bursík by měl být vyšetřován za zločiny na šumavských lesích a zasvinění polí
fotoataickými elektrárnami a zločinecké zdražení elektrické energie v ČR.
Hezký den
10. 03. 2013 | 13:33

Sláma napsal(a):

Pro přesvědčeného křesťana je sebevražda hřích, který nelze ničím ospravedlnit.
Proto odmítám argumentaci pana Bursíka.
Kromě toho ji považuji za pokryteckou. Bursík se stará o věci, kterým mnoho nerozumí, zatímco byl spolupachatelem zla zde u nás.
Byla to jeho politická strana, která udržovala při životě 3 roky zločineckou vládu Topolánka a značně přispěla k rozvoji kmotrokracie u nás.
Byl to ministr za jeho politickou stranu - Schwarzenberg, který uznáním nezávislosti Kosova pošlapal mezinárodní právo a legitimizoval vyhnání cca 200 tis. nealbánců z Kosova a zničení křesťanských památek, které zakládali žáci sv. Metoděje.
10. 03. 2013 | 13:41

Jedla napsal(a):

Milý autore,

expředsedo SZ.
Váš dnešní blog je solidně napsán. Odpovídá zeleným představám; jednej lokálně, mysli globálně. Nemám, co bych vytknul.

S Karlem Schwarzenbergem jste kolegové, že? Oba máte stejnou profesi: Jste profesinálními dědici. Vy v malém (nemovitosti v Praze), on ve velkém (nemovitosti v Rakousku a restituční nároky uznané a v budoucnu uznané v ČR), ale týž princip. Jste lepší, než ostatní, protože jste se uměli narodit. Proto jste přece cítil, že máte nárok nahradit Jana Beránka v čele strany, a účel světí prostředky. Jan Beránek se neuměl narodit, vy ano. Jste tedy o tolik lepší! On bydlel v Chytálkách, malé vesnici známé jen trampům jezdícím kempovat na místní louku s nedalekou studánkou výborné vody, zatím co vy, rentiér z restituovaných pražských domů, takřka "z Kutný hory koudelnáka syn". Neporovnatelné. A pak, Honza Beránek byl přece kamarád Patočky.... nějaké Hnutí Duha, Friends of Earth ... koho by to ve velikém pražském světě zajímalo....

Jak je tomu dnes? Patočka, tak jako dokázal založit Hnutí Duha dodnes fungující, dokázal i založit a udržet Deník referendum. Jeden z mála úcty hodných informačních zdrojů. Jeden z mála etalonů žurnalistiky, která obstojí v etických standardech oboru. A Beránek dokázal v Greenpeace international, že není jako vy tlučhuba ani Patočkova marioneta, že dokáže vést celosvětový projekt. Pro vás to byli nepřátelé; za jejich odstraněním jste neváhal (kvůli tiskovině "21") nechat ukrást citlivé osobní údaje z evidence členů SZ. Krádež databáze s citlivými osobními údaji, kvůli vlastní předsednické kampani, to je Váš příspěvek do dějin kultury politických stran v této zemi.
Zapojení zelených do zločinné Topolánkovy vlády, toť odraz, reflexe, Vašeho ega. Včetně přivedení Karla Schwarzenberga do Černínského paláce, tedy píár servisu tohoto člověka na státní útraty. Existovala by vůbec TOP 09, byl by Schwarzenberg "cool" a "not deth" kandidátem, bez absurdního vládního angažmá zelených po roce 2006?
Pa se ovšem nedivme, že z úst dnečního premiéra známe novotvar "dalajlámismus", a že Ministerstvo zahraničí ČR nepromarní žádnou příležitost mlčet.
10. 03. 2013 | 13:44

Viola napsal(a):

Pane Bursíku, měl byste vědět, že pan zahraniční ministr je katolík a katolíci nepodporují Dalajlámu, je pro ně něco jako posel z pekel a také to tak vypadá, když se mladí upalují, namísto aby něco smysluplně dělali.
10. 03. 2013 | 14:05

Bárta napsal(a):

Bursíku,
teď říkali v televizi, že se upálil již třetí Bulhar na protest proti vysokým cenám energií.
Všem je jasné, že zelení bursíkovci mají velmi významný díl viny na zdražování energií.
Jak se vyrovnáváte s tím, že vaše energetická pseudopolitika se podílí na zhoršování životů obyčejných lidí v celé Evropě? Že se na protest proti ní dokonce upalují lidé?
Co tomuto říká vaše svědomí?
Co kdybyste napsal blok a tomto tématu, toto téma je pro Čechy podstatně bližší???
Z krátkodobéhoo působení zelených bursíkovců ve vládě se naše země bude vzpamatovávat hodně a hodně dlouho,
takže Bursíku, o tomhle přemýšlejte, o tomhle nám napište blok.
I když já na vašem místě bych nepsal vůbec, a radši bych chodil kanálama, protože bych si toto všechno uvědomoval.
Vám asi schopnost sebereflexe chybí, Bursíku
10. 03. 2013 | 14:30

jozef napsal(a):

Goebbelsovska propaganda najhrubsieho zrna,
v style masmedialnych politrukov.

Autorovi je to fuk,ze nezanedbatelna cast populacie ma uz pristup k internetu a k informaciam mimo masmedii.

Ake su vysledky medialno-politickej vojny proti Cine?
Cina je na tuto vojnu dlhe roky zvyknuta.Zvyknuta a dokonale poucena je z dlhorocnej politiky Zapadu voci Cine:rozvratit a kolonializovat.
V Cinanoch tato vojna neustale,rok,co rok,len upevnuje pocit velkej potreby jednoty v sebaobrane proti vytrvalym severoatlantickym nepriatelom.
Na vsetkych frontoch,nielen na internetovom cinskom obrannom mure,Cina vsetky ataky odraza s prehladom.

Mnohi prazski i bratislavski medialno-politicki "poturcenci" su podstatne militantnejsi,nez ich spolubojovnici,ci velitelia v centre rise.
Doterajsie ceske,ci slovenske /hospodarske a ine/ obete na oltari proticinskej/podobne protiruskej/ vojny viditelne im nie su este dost velke.
10. 03. 2013 | 14:45

juvel napsal(a):

Martin Bursík způsobil pád a nevolitelnost zelených. Jeho plédování pro Tibet je podobně medvědí službou Tibeťanům.
10. 03. 2013 | 14:48

petrof napsal(a):

přátelé, tak v pět u Bursíků....Kačka bude ráda, má mejdany ráda!!!
10. 03. 2013 | 15:16

K. Jauvajs napsal(a):

Zeleny inkvizitore! Priprav si teplaky za fotovoltaiku!
10. 03. 2013 | 15:31

James Coburn napsal(a):

Sto sedm Tibeťanů se sebeupálilo na protest proti brutální čínské represi v Tibetu. Čtrnáct z nich byly ženy. Dvaceti třem bylo méně než osmnáct let.
--------------------------------------------------------------

Tak to nic neni v Cr je tricet vosum statecnejch!
10. 03. 2013 | 15:37

Midori napsal(a):

Muri ladislav
Nejsem tázán, ale dovolím si odpovědět na Váš dotaz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Qinghai%E2%80%93Tibet_Railway
*
Pokud umíte čínsky, je to zde vyčerpávajícím způsobem. Qinghai je mimořádné technické dílo.
http://baike.baidu.com/view/2580.htm
10. 03. 2013 | 16:06

mb napsal(a):

Bursík tam má chybu, Nečas není dalajlamista maximálně antidalajlamista a salámista ...
10. 03. 2013 | 16:18

pěvec napsal(a):

bursíku, vysvětlkím ti to polopativky, abys tomu rozuměl.
V době, kdy mají lidé existenční potíže, tak je jim nějaký tibet ukradený.
10. 03. 2013 | 16:19

Ervin Biomasa napsal(a):

Martine Bursiku , omlouvam se mimo tema.

Zajimalo by mne , kolik potrebujete slupek od bananu nahazet do kotle , abyste pri mrazech udrzel teploucko pro Katku?
10. 03. 2013 | 16:24

Zamyšlen napsal(a):

Odejdou-li Číňané z Tibetu, ihned tam bude základna USA! Za koho Burík bojuje?
10. 03. 2013 | 16:35

Midori napsal(a):

Zamyšlen
Přesně!
10. 03. 2013 | 16:40

zdenek napsal(a):

tibetský feudalismus musí být ovčem skvělý když s dalajlámou odešlo do Indie asi 7000 nevolníků...nekonečně dlouhá cesta k tibetské odnoži poltické strany zelených
10. 03. 2013 | 17:06

Vlado napsal(a):

Ještě, že doma problémy nemáme! Až na to, že 700tis.je nezaměstnaných a je hrůza, kdyby se někteří začali upalovat.
Jdětě Bursíku s Vaší agitací do háje zelenýho.
Obhájci lidských práv kteří je hájí bombami jako Američané a celé NATO již nejsou pro značnou část národa důvěryhodní. Ale naopak.
Patřili by před Haag, jenže ho neuznávají.
10. 03. 2013 | 17:06

Míval napsal(a):

Pane Bursíku, já vím, že to dobře zní, ale genocida je přece jen svým obsahem výrazně odlišná od toho, co se tam děje. Spíše jde o počínšťování.
10. 03. 2013 | 18:15

Dumpling napsal(a):

Tohleto "tibetování" je havlovina. Já bych se mnohem víc rozesmutňoval například nad represí a genocidou Srbů v Kosovu, která se děla děje pod záštitou NATO. Ani Kurdové na tom nejsou zrovna nejlíp. A co katolíci v Severním Irsku? Baskové ve Španělsku. Iráčané v okupovaném Iráku?
Nehledě na to, že původní tibetský režim je tmářský feudalismus, nevěřím v zásadě ničemu, co pan Bursík propaguje.
10. 03. 2013 | 18:17

Fialenka napsal(a):

Taky jsem tam byla podpořit Tibeťany a tibetskou kulturu.
10. 03. 2013 | 19:09

mexxican napsal(a):

Nadpis jako z TV Nova. Nedokážu říci proč, ale zavání mi to upozorňováním na sebe sama a snahou zapůsobit a předvést, jaká je autor morální autorita. No my už ale dávno víme, že není. Takže já nevím...
10. 03. 2013 | 19:19

sylvasauerova napsal(a):

mb :
Martin Bursík dobře ví, jak se to má s Petrem Nečasem a ODS a dobře ví, jaké je smýšlení Karla Schwarzenberga a jaké jsou jeho limity (úcta k premiérovi a prezidentovi jsou u něj nepřekročitelné, nikdy proti nim - jako člen vlády - nepůjde). Z tohoto pohledu mně Bursíkova výtka trochu mrzí. O to víc, že SZ, moje strana, mlčela k Zemanově nacionalistické kampani, a o to víc, že mlčí i k Zemanovu útoku na novináře. To jsou věci, které vnímám jako demokracii nebezpečné. SZ to tak zjevně nevidí (nebo vidí, leč přesto hraje hru na mrtvé brouky).
10. 03. 2013 | 19:27

Milivoj Karakaševič napsal(a):

Bursíku, Česká republika je v řiti. Přesně tam, kam jsi ji pomáhal zavést.
10. 03. 2013 | 19:57

Alfa napsal(a):

Myslím, že ve většině příspěvků v diskuzi zaznělo, co si lidé o Bursíkovi myslí. A mají až překvapivě více objektivních informací než tento profesionální politik.
Politik, který už způsobil tolik zla ve vlastní zemi.
Pokud jde o Tibet, je lepší se tam jet podívat. Pak je možno mít názor a nikoliv nějakou duševní sedlinu z MFD...
10. 03. 2013 | 21:03

český maloměšťák napsal(a):

sylvasauerova
Ono už i mlčení je nebezpečné ? :))

" Kdo nemlčí s námi - mlčí proti nám ! "

Vy to mlčení Zelených jistě nahradíte. Ostatně inflace - coby fenomen ekonomický, může znehodnotit nejen hodnoty vyjádřené v peněžní formě...ale i hodnoty vyjádřené například pomocí škály spíše emocionálních pocitů - jako je pocit věrohodnosti, autenticity, objektivity....
Dojel na to Karel s čírem - mnoho lidí otrávilo to vaše povykování o sudetoněmecké či nacionální kartě....kdy jste pobíhali po všech možných a nemožných webech jak diví, nebo jak nadstandardně placení a vyřvávali, že to ONI ty karty stále vytahujou, přičemž jste to byli a jste VY /nazýváte to ale např. " nemlčením" či " reakcí " ...což paradoxní humornost celého toho tyátru jen podtrhuje/.

Hezký den !
10. 03. 2013 | 21:39

ischopk napsal(a):

Pane Bursíku, hezky jste to napsal, díky. A před čínskou ambasádou jste mluvil také pěkně. Doufám, že se ještě vrátíte do vysoké politiky, lidi jako vy tam potřebujeme jako sůl.
10. 03. 2013 | 21:41

Alena napsal(a):

Díky za článek, lidská práva v Tibetu podporuji! To, co předvádějí kapitalisté v Číně, je špatné.
10. 03. 2013 | 22:04

Gudka napsal(a):

Mě tyto podpory NĚKTERÝCH práv NĚKTERÝCH lidí velice dojímá, tím víc, je-li to centrálně, ba přeshraničně řízeno. Vzpomínám si například na Pilipa, jak seděšl v pruhovaném trikotu na Václaváku 1 hodinu v kleci...
A to v zemi, kde přimalovat vládním politikům na bilboardu tykadla vede ke kriminalizaci, celostátnímu stíhání a k věznění.
10. 03. 2013 | 22:37

sylvasauerova napsal(a):

český maloměšťák :
Snažím se. :-)
A ovšem, od strany, kterou volím, bych očekávala jasné postoje. Vůči některým věcem, pane maloměšťáku, mlčet nelze. Žádný občan, pokud chce být chápán jako demokrat a člověk, který respektuje ústavu a zákony naší země, by vůči nim mlčet neměl. "Karel", jak píšete, tedy K. Schwarzenberg, na nic "nedojel". Zvolen být nemohl a výsledek, jehož dosáhl, byl skvělý, nad očekávání. Sparta proti Kotěhůlkám, jak trefně glosoval právě K. Schwarzenberg. Nevyhrál by, ani kdyby nebylo té nacionalistické stoky.
P.S. : Vy ale nejste volič SZ, nebo se mýlím ?
:-)
10. 03. 2013 | 22:44

mb napsal(a):

sš ... tak vstupte do sz ... a muzete treba delat tiskove zpravy ... ja jsem zemana odsoudil ( za utok na novinare ) pod smidem ( ale to jsem udelal jako obcan/diskuter jj) ...

zdravim i čm ( kdo nemlčí s námi, mlčí proti nám) ...
10. 03. 2013 | 22:44

Divobyj napsal(a):

Bursíku,Bursíku,

Opět všechno špatně.
A copak dělá Biomasa?
Ještě spolu chodíte?Nikdy nezapomenu,jak svůdně sténala pod obuškem policisty!Inu,vždyť jí to sexy sténání také "hodilo"super kariéru!

Vraťte se,prosím zase do čela té zelené strany,s tím Liškou je fakt nuda.
10. 03. 2013 | 22:55

S.Š. napsal(a):

mb :
Zůstanu asi u toho pozorování, pane mb. Jsem celoživotním nestraníkem a počítám, že tak to už zůstane. :-) Člověk je svobodnější, může zůstat víc nad věcí. Jsem ale zneklidněna úbytkem voličského zájmu, nevím dokonce, zda ne víc, než samotné vedení strany. Měli byste se sebou něco dělat, opravdu, myslím to vážně. V celé západní Evropě jsou Zelení nepominutelnou stranou s parlamentním zastoupením, nevidím jediný důvod, proč by to nemělo u nás být podobné. Zelení do parlamentu patří. Jenže, všechno se musí odpracovat.
Dobrou noc.
10. 03. 2013 | 23:02

Delikvent napsal(a):

MB , SS si pocka , kdo ji da funkci v nejake spinave organizaci , jako Stb , nebo poradce vrchnim pravdolaskarum.
10. 03. 2013 | 23:11

Vítězslav napsal(a):

Mám rád politiky, kteří se nebojí. Kteří se nerozklepou ani z velké Číny. Kdyby François Mitterrand a další koukali pouze na to, že si setkáním s československými disidenty mohou uškodit u svých obchodních partnerů, kde bychom dneska byli? Ač jinak Karla Schwarzenberga velmi uznávám, tak v tomhle naprosto selhal.Dluhy se ve slušné společnosti splácí a to by si měl uvědomit.
10. 03. 2013 | 23:12

mb napsal(a):

to je jen na vás sš ...

... já tam jsem kvůli alibi ...

aby mi nikdo nemohl říci, že do politiky kecám, a přitom v ní nejsem ( nejsem ochoten vstoupit do pol. strany) a pak kvůli zkušenosti ... (zakusit tu zkušenost) no a zelene idee taky nejsou k zahození/marný

víte co miluju sš: když mi někdo, kdo chce zůstat člověk svobodnější, celoživotní nestraník a člověk nad věcí radí: měli byste se sebou opravdu něco dělat a myslím to vážně ...

to mě vždycky potěší, motivuje a nalije mi to nový elán do žil (obzvlášť když to podporuje Kalouskova Karla už v prvním kole)

mějte se hezky, dobrou noc ...
10. 03. 2013 | 23:14

Jáchym napsal(a):

Co se týče "lidskoprávní" agendy Strany zelených, doporučil bych např.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Cerna-hnusna-cikanska-duse-Klara-Samkova-uctuje-s-romskymi-aktivisty-i-Necasem-256401

Nenechte se zmást bleskovským titulkem - je to velmi seriózní pohled.
Jako bývalý ekologický aktivista jsem přesvědčen, že by vedeni této strany mohlo udělat pro věc lidských práv, přírodu a hlavně lidi v této zemi během nesmírně krátké doby obrovský kus práce, který by měl hodnotu mnoha miliard korun.

Stačilo by jediné:
Odstoupit a již nikdy se do politiky nevracet!

Spoustě poctivých členů SZ, kteří se ukájejí nadějí, že pod stávajícím vedením či nedejpánbupříroda Bursíkem dosáhnou ne-li prospěšnosti, tedy alespoň neškodnosti této strany bych to hrozně moc přál.

Přírodě, menšinám, vyloučeným či narkomanům také.
10. 03. 2013 | 23:23

Pavel Křivka napsal(a):

Děkuji panu Hovorkovi (hovorka11) za připomenutí britské okupace Tibetu v roce 1903-1904. Na stránkách fangličkářů jsou dějiny Tibetu a tohle tam je vynecháno. Britové po veliteli masakrující (masakr u Guru) britské armády Younghusbandovi pojmenovali dokonce rostliny - viz Swertia younghusbandii nebo Incarvillea younghusbandii!! Lámové pak v následujícím roce 1905 udělali velký pogrom na Bělochy na horním Mekongu, zabili každého cizince, kterého potkali. Viz např. vzpomínky skotského botanika G. Forresta. To jen v holywoodském trháku "sedm let v Tibetu" lámové stěhují žížalky při stavebních pracech.... Vrána k vráně sedá. Bursíček i dalailama vidí společnost úplně jasně - oni dva elita, ostatní lúzři a plnivo do betonu....
Pavel Křivka, Pardubice
10. 03. 2013 | 23:30

veverka napsal(a):

Bursíku jsi s tím neustálým okopáváním čínských kotníků trapný,stejně jako všichni z tvojí,tedy Havlovské pseudohumanitní smečky amerikanofilních poskoků. je skutečně směšné,že když se vám to politicky hodí,tak jste schopní obhajovat i obyčejný feudalismus. Hnus. A co radárek Bursíku,brečíte pro něj s biomasou hodně? Takových provizí vám uteklo...
11. 03. 2013 | 00:02

S.Š. napsal(a):

mb :
Tedy, pane mb, teď jste mi to nandal, všechna čest, a vůbec to nemyslím ironicky. Víte ale, když chce člověk dělat práci, kterou dělám já, stranictví je opravdu na překážku. Preference Zelených jdou nicméně setrvale dolů a skutečně si myslím, že by se nad tím v SZ měli zamyslet.
Schwarzenberg není Kalousek, pane mb. Žádná strana ho nikdy nesešněruje. Dienstbier na zvolení neměl, ještě na sobě musí pracovat. Zatím ho státníkem opravdu nazvat nelze (to přestože mu držím palce).
A ještě ke Kalouskovi : Určitě se pamatujete, jak Miloš Zeman kdysi říkal, že dostane Kalouska do kriminálu (možná, že říkal "do tepláků", přesně už si to nepamatuji). Jenže, nakonec zjistil, že v rukou nemá nic. Soudím, že Kalouskova pověst, resp. jeho mediální obraz, je výrazně horší, než si zaslouží.
Dobrou noc.
11. 03. 2013 | 00:02

asdf napsal(a):

Bursíku, vlez u lidí, kteří nemají již na topení u nich do kamen a zahraj si na biomasu. Budeš jednou jedinkrát v životě užitečný, že se ti prostí lidé snad ohřejí.
Jinak jsi naprosto zbytečný shluk buněk a tkání, naúrosto zbytečná biomasa, která jen čeká na rozložení, aby se do koloběhu přírody dostal zas nějaký uhlík.
11. 03. 2013 | 00:10

mb napsal(a):

sš já se do vás taky nechtěl moc trefovat ... ale člověk to slyší horem dolem ... vaše strana je sympatická, ale straníkem být nechci ... kdo když ne my/ty/vy a kdy, když ne teď ...

jsem v zelených rád ...

nevim zda to Zeman rikal primo o Kalouskovi ... ale už by bylo na čase ...

ze kalousek je lump se říkalo/traduje dlouho ... jedním ze zdrojů byl myslím šuman ...

( ale když kníže má rád ty ´napravené´ zloděje/pytláky )

brou ...

brounoc ...
11. 03. 2013 | 00:27

S.Š. napsal(a):

mb :
Tak ještě naposled : Zeman to říkal v době, když byl předsedou vlády a měl v té době vliv na celou exekutivu. Jak jsme viděli, nebylo z toho nic, nakonec měl prázdné ruce.
Teď jsem se dostala k monitoringu ČRo, takže opravuji, M. Bursík se k Zemanovu výpadu proti novinářům vyjádřil (ČRo, 8. března 2013 v 21:49), a ne, že ne. Omlouvám se tedy M. Bursíkovi, Vám a všem čtenářům za nesprávnou informaci.
A teď už Vás nechám spát.
:-)
11. 03. 2013 | 00:40

malalaj napsal(a):

je poměrně zajimavá, jak rudá spodina obhajuje okupaci tibetu a zmasakrování 50 tisíc civilistů jako nějaké dobrodinní a pokrok. oni tomu zřejmě i věří. být komoušem je dle meho názoru duševní porucha, která se nedá léčit.
11. 03. 2013 | 01:05

argun napsal(a):

Jáchyme

koukám, že jste na Tibet expert. Jen Vám asi uniklo, že ten článek na www.pohora.cz je z roku 2008... Pro Vaši informaci - v současné době je Tibet nepřístupný.
11. 03. 2013 | 02:21

Giuseppe napsal(a):

Bursíka mám rád a doufám, že jediný, kdo se upáli, budeš ty, nebo alespoň by sis mohl upálit ruce, když nemáš co dělát, a píšeš zde urážlivé komentáře.
11. 03. 2013 | 07:12

hovorka11 napsal(a):

malalaj:
To mluvíte o té britské "sousedské" okupaci ?
Nebo zbožňujete feudalismus bez vzdělání nekněžích pod britskou okupační správou ?
Pokud jste si nevšiml, tak upalování kněžích je praktikováno vymýváním mozků mladým lidech (upálilo se jich vícejak 20 nezletilých).
Vy by jste schvaloval upálení vašeho dítěte pod ideologií náboženské sekty ?
Tohle nemá nic společného s budhismem, ale s bojem feudální despocie vůči vzdělanosti a pokroku.
Vzdělání a možnost podnikat se vám nelíbí- to je rudé a komunistické ? Radši preferujete zaostalost a otroctví ?
11. 03. 2013 | 07:48

Operace Meetinghouse napsal(a):

Busrík má asi spadeno na prameny hned několika obrovských řek, které zavlažují celou střední Asii, jako vystudovaný hydrolog (hobby demagog/ideolog) si umí dobře spočítat profit a moc, kterou by jejich přehrazením, či odklonem získal. Tibetská plošina je proto strategicky nejvýznamějším místem na světě a jeho kontrola je stěžejním cílem imperiaalistických psů, pro které Bursík usilovně a obětavě robí. Pokud USA jako národ byly schopny při operaci Meetinghouse, která shodou okolností proběhla také 9–10 března, ale již roku 1945, vybombardovat Tokio na popel a zavraždit při tom kolem jednoho milionu nevinných lidí, tak je s podivem, že se prostřednictvím svých pohůnků ala Bursík najednou zajímají o nějaký tucet upálených nešťastníků. Amen, pravím vám, jsou v tom vodní toky a všechno ostatní, zejména ohraná písnička "lidských práv" je oblbování sentimentálních negramotů, ve kterém je Bursík jednoznačně a bezesporu hotový a dobře placený mistr! Pokrytec Bursík chytá lidi za sentiment ale pošilhává po honoráři za dobře odvedenou demagogii, neboť jeho srdce kolaboranta nebije, ale počítá.
11. 03. 2013 | 08:22

buldatra napsal(a):

Luba napsal(a):

No jo ...

Mohli bychom bojkotovat čínské výrobky. A přednostně nakupovat ty tibetské...

Ano, připojuji se s malou výjimkou.
Bojkotujme čínské výrobky a přednostně nakupujme české výrobky, aby se nezačali upalovat naši výrobci.
To by tak ještě scházelo, aby se upálil třeba Babiš (i když je to vlastně Slovák).

Jenom jestli v tom Tibetu neprobíhá hen ta multikultura.
Multi kulti se může projevovat různě a v jisté fázi i hrůzně.
A třeba Tibeťany už to vzájemné obohacování, ta jinakost a tak,nebaví.
11. 03. 2013 | 09:06

mb napsal(a):

buldatra ja nevim jak moc je to multiculti ... spiš mi připadá že invaze do tibetu 50 je podobná jako invaze do čsr 68 ... ale může být, že se pletu/mýlím ...
11. 03. 2013 | 09:37

Medikolog napsal(a):

Bursík, vy součástko tibetské tragédie,

spojení s Čínou je pro prosté Tiběťany královským darem a štěstím z osvobození z teokratického otroctví parasitujících klášterů a mnišských vyžírků - povalečů. Otevírá jim to cestu ke vzdělání, k lékařské péči,... jenom britští a američtí kolonisátoři si musejí nechat zajít chuť.
To jenom v Čechách darebáci obnovují středověk pokusem o naprostou pauperisaci státotvorného národa ve prospěch středověkých totalitních církví a dalších pohrobků feudalismu.

Viděl jsem "tibetskou vlajku" v době, kdy ji Kača s Martínkem věšeli z oken parlamentu, na jednom českém WC s výstřihem kolem mísy... Slušelo jí to tam mnohem víc. Krásný pestrý kobereček. Jinak nic víc, než bublina s vyžírkou Dalajlámou.
11. 03. 2013 | 10:05

Urvi et orvi napsal(a):

Pan Bursík chce Tibeťanům dopřát demokracii středověku - tedy feudální teokracii.
11. 03. 2013 | 10:27

Bursíkzu napsal(a):

Kdy češi přestanou utlačovat a likvidovat Moravskou lidovou kulturu???????
11. 03. 2013 | 10:57

buldatra napsal(a):

mb,

invaze a multikultura se nevylučují.
Jedno může být klidně následkem druhého na naopak.
A invaze může mít různou formu, že.

Až Tibeťané jednou zvítězí, tak doufám, že se jim za to Bursík nepomstí třeba prostřednictvím bionafty, biolihu, úsporných žárovek, lánů čínských panelů, větrníků, emisních povolenek, či jinou zelenou pomstou, kterou sesílá na nás.

Také zdravím
11. 03. 2013 | 11:55

mb napsal(a):

buldatra ... myslíte že Tibeťané jednou zvítězí ( nebo naopak zvítězí Čína ?) a kolik lidí se ještě bude muset upálit aby tibeŤané zvítězili ... ???

hezký den ...
11. 03. 2013 | 12:01

buldatra napsal(a):

mb

Nevím, kolik se jich ještě upálí.
A pokud nakonec zvítězí Tibeťané (dost často vítězí ti, kteří vydrží a nepoleví), co když se začnou na protest upalovat Číňani? (bude, nebo nebude to pak vadit zeleným? Nejen vzhledem ke zplodinám vznikajícím hořením biomasy)

Voni si ti Číňani možná myslí, že Tibet patří historicky k Číně.
A vzhledem k tomu, že celý západní svět leze Číně čím dál víc do pozadí a dřívější husté remcání o porušování lidských práv tak nějak řídne a sublimuje do nikam, možná je to s tím Tibetem také tak trošičku jinak.

Inu, svět třeba nebude takovej, jak ho malují Bursíci. A skepticismus má stále smysl.
11. 03. 2013 | 12:17

český maloměšťák napsal(a):

"....Mohli bychom bojkotovat čínské výrobky. A přednostně nakupovat ty tibetské...

Ano, připojuji se s malou výjimkou.
Bojkotujme čínské výrobky a přednostně nakupujme české výrobky, aby se nezačali upalovat naši výrobci...."

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2284058/made-in-usa-se-vraci-do-mody-pomuze-to-americkemu-prumyslu.html

Jde samozřejmě ještě o další faktory, jako je např. " dolarové hlasování" těch domácích subjektů, které disponují kapitálem váhy a charakteru takového , že svým rozhodnutím o alokaci tohoto kapitálu /například v rámci konkurence ČR - Čína/ovlivňují výslednou bilanci na nabídkové straně /jejich poptávka po výrobcích a službách zdaňovaných zde je v poměru k agregátu poptávky tkzv. obyčejných lidí nevýznamná /, tvořené právě že importy likvidujícími " domácí" producenty a domácí pracovní místa - mnohdy coby důsledek takto alokovaného kapitálu " domácích" subjektů...
....nicméně v globále by bylo možné tvrdit, že už "jen"/váha tohoto mandatorního výdaje domácností se v poměru k dynamice příjmů domácností spíše zvětšuje/ příklon k potravinám domácí produkce /CO to ale je - " domácí" produkce - jaké kritérium zvolit ??? - když navíc výrobky nejsou z tohoto hlediska označeny tak, aby nedocházelo k manipulaci...navíc - je " domácím" subjektem firma, která daně z příjmu optimalizuje např. vyvedením příjmů do tax havens..etc etc ???....nebo co s firmou, jejíž přidaná "hodnota" vnitřnímu trhu a daňovému odvodu spočívá pouze v přebalení importovaných komodit.../...tedy taková změna v nákupním chování, ruku v ruce s regulací oligopolů a monopolů a podporou malých, lokálních ptoducentů - např. formou strukturovaných daňových sazeb (podobně jako je tomu např. u mikropivovarů ve vztahu k spotřební dani) - by měla vést k zdravějšímu vývoji na domácím trhu, kterého soukolí nemá roztáčet taková perfidní nabídka - cílená cenově a často i kvalitativně na chudáky /eufemisticky zvané " konkurenčněschpná pracovní síla", ale který by měl být modulován zejména zdravou domácí poptávkou...nebo-li : nezaměstnaní a chudáci jsou pro vnitřní trh, politickou a sociální stabilitu, budoucnost etc etc...hrozbou, nikolivěk požehnáním. Jejich volby /dolarové hlasování/ - pokud budou gradovat ve směru zdánlivě /často velmi nekvalitní/ levné produkce subjektů, které přinášejí přidanou hodnotu jiným státním celkům a tedy jiné státní celky tak získavají přebytky - tolik nutné k financování institucí coby podmiňujícím fenomenům každé složité společnosti...ukážou se časem takové volby jako volba cesty do pekla - pokud se nezmění rámec a stav struktur, které mají přinášet přidanou hodnotu společnosti jejich /pokud ještě vůbec bude taková společnost společností/.
Ta cesta se může ukázat nejen slepou - ale i jednosměrnou - návrat nebude možný. Spíše je pravděpodobnější vybírání mýtného - cizím subjektem/Asie ?/ v tom horším případě, kulturně spřízněným a úspěšnějším /Německo ?/ v tom případě lepším.

Chudí lidé vytvářejí opět jen pracovní místa pro chudé.
/technická - pokud do dynamiky tkzv. průměrné mzdy (což samo o sobě je ukazatel obskurní) započítáme i dynamiku růstu subjektů s nulovými a zápornými (příjmy generované sociálními transfery) mezd a stagnující příjmy starobních důchodců.....zjistíme, že situace není vůbec tak růžová, jak ji líčí čím dál tím vylhanější statistiky tkzv. politiků (slovo polis z jejich úst zní jak nadávka) a jejich poskoků/

Jinými slovy - země, v které lidé drží dlouhodobě při moci všechny ty Klausy, Kalousky a Nečase, potažmo Grosse /ten tam byl naštěstí jen krátce/...místo toho, aby je poslala tam, kam dávno patří - skončí tam nakonec sama.
Nerozumím tomu.... proč si je tam lidé drží.
Vždyť dokonce ani nejsou krásní.
Možná že odpověď je zakodovaná v oné prezidentské volbě - kdy prý mělo být
" řešením"...hádejte co - Kalouskův poskok občan Schwarzenberg !
Asi si lidé to peklo zaslouží - když tedy sami na něm - minimálně prostřednictvím tolerance nesmyslů ....usilovně pracují.
Anebo je to nějaká nemoc.
Nemoc šílených volů.
11. 03. 2013 | 12:32

mb napsal(a):

buldatra ... na protest proti čemu se podle vás začnou upalovat číňani ? ... zdravím ...
11. 03. 2013 | 14:41

buldatra napsal(a):

mb,

co já vím?
Tak třeba na protest proti odtržení od Číny.
11. 03. 2013 | 15:16

mb napsal(a):

myslíte, že se číňané začnou upalovat na protest proti odtržení Tibetu od Číny ?

myslím, že nezačnou ... ale treba se pletu ...

( kolik rusů se upalilo, když se Rusko ztratilo nějakej satelit ? nebo cinanu pro to, že nekontrolujou tchaj wan ...

myslím, že to tak není ... cinani se mohou upalovat leda tak na protest proti vlastni verchusce ...

teda myslim ... zdravim vas ...
11. 03. 2013 | 16:09

tjp napsal(a):

Zelení, předejte čínské ambasádě váš zákon o solárních panelech a větrnících. Tím zbankrotujete komunistickou Čínu a ona se stáhne, jako Sovětský svaz, z dobytého území.
11. 03. 2013 | 16:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

A co Evropská tragedie, Bursíku ? Civilizace na kolenou. Díky takovým, jako Vy.
11. 03. 2013 | 16:56

hovorka11 napsal(a):

Držme si klobouky, velký transatlantický bratr nás zřejmě otráví dřív, než se doupálí mladí nábořenští fanatici v Tibetu:

"Do zemí EU se nesmělo dovážet vepřové a hovězí maso z USA, které bylo ošetřeno kyselinou mléčnou. Kvůli zavedení volného obchodu s USA se toto omezení ruší.

Podle krátké zprávy na francouzském serveru Reuters opět došlo k další kapitulaci EU vůči americkému konkurentovi či velkému bratrovi. V rámci připravovaného sblížení obou trhů a vytváření transatlantické zóny volného obchodu zemědělská komise EU v tichosti odvolala dosud platný zákaz importu amerických zemědělských produktů, které jsou podle evropských norem otrávené, čili diplomaticky řečeno, škodí zdraví.

Do zemí EU se nesmělo dovážet vepřové a hovězí maso z USA, které bylo ošetřeno kyselinou mléčnou. Toto dříve v zemích EU nepoživatelné maso se může od 25. února volně dovážet z USA. Jen pro pořádek je třeba připomenout, že stejně problematické pro evropskou veřejnost je zamoření amerického masa krmivy používající hormonální přípravky a dovoz geneticky modifikovaných potravin, zejména sóji a kukuřice.

Znamená bezcelní zóna, že polská konina se objeví až v irských hamburgerech a hormony zamořené a chemikáliemi ošetřené maso z USA budeme kupovat i v našich obchodech? Pak by monopol řetězců byl už totální, čili transatlantický. Čeští zemědělci by nebyli v žádném případě schopni dodat vlastní zdravé výrobky ani na náš trh, protože rodáci už jinde než v supermarketech nenakupují. Řečeno slovy Hamleta: Je něco shnilého ve státě transatlantickém. "
11. 03. 2013 | 18:48

Emma z Ostravy napsal(a):

Na rozdíl od pana Bursíka jsem v Tibetu ani v Číně nebyla. Ale v USA jsem studovala s etnickou Tibeťankou. Vysvětlila mi proč je spokojená s tím že Tibet je součástí Číny. V minulosti -tedy v době naprosté podřízenosti mnišské teokracie- ženy byly něco jako dobytek, žádná práva, pokud mladší bratr neměl peníze na koupi manželky, ten starší mu poskytl tu svou. Povinnost živit armádu žebrajících mužských mnichů kterých bylo v populaci až 40%. Žádná možnost studia a sebeuplatnění, žádné zdravotnictví. Nechápala jak je možné že skupinky západních salónních intelektuálů "bojují" za navrácení totalitního režimu ale nikdo z nich si krutý a nelidský tehdejší režim nevyzkoušel na vlastní kůži. Teď mladí lidé v Tibetu mají možnost studia, cestování i na ženy není pohlíženo jako na méněcenné bytosti. Mají možnosti o kterých se jim nikdy nesnilo.
Je příznačné že kromě pár východoevropských studentů byly všichni ostatní její výpovědi spravedlivě rozhořčeni. Bez ohledu na to že do hloubky problematiky nikdy nepronikli, tak jako pan Bursík.
12. 03. 2013 | 10:31

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pane Bursík,

co říkate na to živit se něčím smysluplným a neplést se do něčeho, na co nemáte schopnosti. Určitě vám budou občané nejenom ČR vděční, ale naděláte i méně škod. Víte vy prostě na tu politiku nemáte! Lepe bude, když se budete konečně živit poctivě nějakou praci bez politiky a bez demagogie. Za to bychom určitě děkovali, jinak za nic, ani za tento článek neděkujem.
NEDĚKUJEME VÁM p.BURSÍK ZA NIC. NENÍ ANI ZA CO. m.p.
23. 03. 2013 | 16:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy