Vím, že sankce zní tvrdě, ale kdo má jiné řešení?

15. 05. 2014 | 23:05
Přečteno 8795 krát
V srpnu 1968 jsem byl malý kluk. Přesto si okupaci pamatuji, jako by to bylo včera. Vojáky, tanky, samopaly, zoufalého tátu, smutek, slzy, beznaděj. Dalších dvacet jedna let poničilo naši zemi, lidi i jejich duše a charaktery.

Od odchodu Sovětských vojsk vyrostla generace lidí, kteří totalitu nezažili, blíží se k vrcholu sil a dávají základ generaci další. Žijete-li celý život ve svobodě a demokracii, dokážete si jen stěží představit hloubku zla, které za komunismu ovládlo střední a východní Evropu. Stejně jako lidé na západě si nedokázali představit, jak se žije v komunismu, ani my jsme si nedokázali představit, jak velmi život ve lži pokřiví charaktery. S tím se srovnáváme dodnes.

Stále je mezi námi mnoho těch, pro které pojmy jako pravda či zásadovost nic neznamenají. V komunistické normalizaci se cítili jako ryby ve vodě a teď si, spolu s Vladimírem Putinem, stýskají po dobách minulých. Těžko se to chápe, ale imperiální Rusko má v naší zemi řadu příznivců a podporovatelů, nejen mezi členy a voliči KSČM. Trpělivě ruskému vlivu vytvářejí cestu v nových podmínkách demokratického státu, jejich úkolem je zpochybňovat zločiny minulosti a dnes např. okupaci Ukrajiny i rizika z toho plynoucí. Jsou to nakoupení i dobrovolní agenti Ruska, pohrobci časů zašlé slávy socialismu. Ale nejsou to jen oni, kdo dnešní rizika bagatelizují. Na jejich stranu se nevědomky přidávají lidé, kteří - v důsledku absence zažité zkušenosti s totalitou - riziko současného Ruska prostě podceňují. Nevidí či nechtějí vidět, že Putin obnovuje impérium a nebere přitom ohledy na demokratická pravidla, která ctíme v civilizovaném světě .

Těžko rozlišit, kdo je de facto pátou kolonou Ruska a kdo je prostě „jen“ naivní. Vzpomínáte si, jak negativní reakci vyvolal návrh vlády Spojených států umístit radar jako součást protiraketové obrany v Brdech? Považoval jsem za principiálně správné, aby Česká republika převzala podíl odpovědnosti za obranu demokracie a současně jsem podvědomě cítil potřebu prohloubit transatlantickou spolupráci. Obhajoba projektu mne stála hodně sil, radikální část zelených mně opakovaně navrhovala na vyloučení ze strany, zažil jsem doslova šikanu velké části zfanatizované a radikalizované „protiradarové“ veřejnosti. Dodnes nevím, kdo zaplatil iniciativě NE základnám billboardy, které přímo útočily na tehdejší vedení zelených. Příjemné to nebylo, čelil jsem opakované diskreditaci všeho druhu. Neházím však odpůrce do jednoho pytle a většině z nich nemám jejich chování za zlé. S odstupem se mi zdá, že mnoho z nich bylo vedeno dobrým úmyslem prosadit celkové odzbrojení a světový mír a neuvědomili si, že ve skutečnosti podporují úplně jiný plán, kterým je agresivní politika putinovského Ruska. Věřím, že teď už snad každý jen trochu soudný chápe, že tolik povyku okolo radaru bylo právě proto, že se Rusko nedokázalo smířit se ztrátou svého vlivu na Východě a rozpadem Varšavského paktu.

Nyní jsme svědky částečné okupace Ukrajiny a hrozby další vojenské akce v zemi, která sousedí s EU a chtěla se stát její součástí. Od listopadu 1989 jsme nikdy nebyli v tak vážném ohrožení jako nyní. Vojenská agrese obnažila nahotu a naivitu všech, kteří se domnívali, že Rusko je na cestě k demokracii a že politika dobré vůle tomuto vývoji prospěje. Zdá se dokonce, že je to přesně naopak. Putin situaci vyhodnotil jako projev slabosti Západu i nás samotných a trpělivě připravoval Ukrajinský plán, speciální jednotky, armádu, propagandu v médiích, zmanipulovaná referenda a další kroky, které ještě přijdou.

My, kteří nemáme pochybnosti o tom, že Rusko je hrozbou (Dobrovský, Štětina, Kocáb a já), jsme bezprostředně po okupaci Krymu sepsali otevřený dopis premiéru Sobotkovi, který dle nás reagoval nedostatečně. Vyzvali jsme ho, aby v Evropské radě prosazoval - dáno zkušeností dříve okupované země - uplatnění politických a ekonomických sankcí. Navrhli jsme, aby vláda zajistila okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace, aby zmrazila ruská konta za účelem prověření legálnosti vkladů či aby zastavila vstup ruského byznysu a kapitálu. Požadovali jsme přijetí razantních sankcí jako odpovědi na to, že Rusko nectí naše ani mezinárodní pravidla. Trvám nadále na tom, že jde o smysluplný návrh. Po měsíci se ukazuje, jak neefektivní bylo a je dávkování minimalistických sankcí malému počtu osob a firem. Putin se směje a pokračuje ve své ofenzívě. Západní rozvážnost vnímá jako bezradnost.

A tady je podstata mého vzkazu, ke které mne dovedl jeden ze zástupců generace nedotčené ruskou invazí a totalitou, který srovnal ve svém komentáři návrh na zastavení vydávání víz občanům Ruské federace s odsunem sudetských Němců v roce 1945. Prý jsem hnědý jako Okamura a Rusák je prý z mého pohledu cigoš lepších lidí. Nic proti mladickému radikalismu, také na urážky už jsem zvyklý, ale pojďme k obsahu. Osobně považuji poválečné vyhnání Němců za smutný okamžik naší historie a rozhodně nejsem jeho zastánce. Podobně je, věřím, zřejmé, že nejen, že nemluvím o „cigoších“, ale také jsem velkým odpůrcem diskriminace a vylučování Romů ze společnosti, pamětníci si možná vzpomenou, že jsem odstoupil z kandidátky Svobodných demokratů poté, co jeden kandidát zakázal vstup Romům do svého Břeclavského hotelu. Snaha dostat mě do tábora nacionalistů, fašistů a jiné hloupé havěti se mě dotýká a odpovídám, že je to jen efektní pubertální žvást.

Možná to není úplně zřejmé, ale v otevřeném dopise jsme nenavrhli vyhánění Rusů žijících, studujících či pracujících v České republice. Stejně tak náš návrh na zmrazení kont za účelem kontroly původu peněz nemířil na drobné vklady ruských studentů. Evropa by měla dát ochranu a pomoc těm Rusům, kteří nesouhlasí s ruskou vojenskou agresí vůči Ukrajině. Naše výzva byla bezprostřední, nastavila vysokou laťku zásadních sankcí, jejich detailní provedení je věcí odpovědných politiků, kteří k tomu mají pravomoce – vlády ČR a reprezentace EU.

Rozumím všem, kteří se bojí eskalace konfliktu, násilí i nespravedlnosti, které s sebou tvrdé sankce přinesou. Ale také se ptám, jaké jiné řešení kdo nabízí? Jak se má Evropa bránit vojenské agresi? Má se více otevřít, zrušit víza pro všechny občany Ruské federace za odměnu za další okupaci, jak navrhuje jiný totalitou nedotčený expert?

Jak vzkázat drtivé většině Rusů, kteří Putina podporují a radují se z toho, že už zase diktuje světu a připomíná Sovětský svaz v době své slávy, že vojenská okupace suverénního území není hrdinský čin, ale agrese, pro civilizovanou Evropu nepřijatelná. Jak jinak vzkázat obyčejným Rusům, že nemohou koláč zároveň jíst a zároveň mít? Nemohou porušovat základní pravidla civilizované demokracie a současně si užívat její konzumní nabídky.

Dokud sami Rusové nepochopí základní demokratické principy, nemohou sami přejít v demokracii.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

strejc josef napsal(a):

Tak to dopadá, když člověk ztratí soudnost a schopnost vycházet z reálného kontextu určitého problému a logické myšlení nahradí ideolologií. Nic nového. Paradoxní je, že k předlistopadovému stylu myšlení nás vracejí lidé, kteří se sami vnímají jako demokraté. Jo, jo, to jsou paradoxy... pane Vaněk...
15. 05. 2014 | 23:33

Divobyj napsal(a):

Tak to je tedy zase nářez!
Bursíku,
za prvé. V úvodu tvrdíte,že socialismus lidem mj poničil charaktery.Mluvte laskavě za sebe.Ostatní nemohou za to,že máte poničený charakter.
za druhé.Řeknu vám tajemství.V této republice je zhruba pět milionů agentů KGB.Jsou přímo placeni z Moskvy.Vím to dobře,protože jsem jedním z nich.Mám s tím ale jeden problém.Ve skříni se mi válí hromada rublů a v bance už mi je nechtějí vyměnit.
za třetí.Dobrovský,Štětina,Kocáb,Bursík.Je dobré vědět,kdo je přímo spoluzodpovědný za občanskou válku na Ukrajině a bezprostřední hrozbu celosvětového válečného konfliktu.
za čtvrté.Přál bych všem,kteří dnes tvrdí,jak tu úpěli za sovětské okupace,aby se alespoň na chvíli ocitli v kůži těch Vietnamců,kteří bránili svou zemi proti lidumilům z Francie a USA.Tam by zažili okupaci v pravém slova smyslu.
za páté .ptáte se,jak se má Evropa bránit agresi? Vždyť ona je sama agresorem,svatá prostoto!
15. 05. 2014 | 23:47

stoppa napsal(a):

Ba jo, v osmašedesátým už jsem nebyl malý kluk a viděl jsem jak tu běhaj kluci říkali jim politruci.
Dnes ten malý kluk je už taky politruk. Zelený dle jména hnědý obsahem.
Pruhovaný svazák? Nějak tak tak.
15. 05. 2014 | 23:54

Karel Mueller napsal(a):

Pane Bursík,

právě jsem četl Radka Johna v Parlamentních listech na téma neskutečné hlouposti a neschopnosti kyjevské vlády. Velmi realistické s přesnými postřehy, hotový balzám v porovnání s neskutečnými slinty českých mainstroemových propagandistů. I když se samozřejmě nezamýšlí nad tím, jak dalece její činy řídí američtí poradci.,

Je příznačné, že začínáte rokem 68 a nikoliv 45 Trochu jiná káva, porovnávat rok 68 s genocidní válkou. Ale třeba by jste jako blonďatý modrookáč přežil. Dále je příznačné, že se nezmíníte o tom, co předcházelo současné Putinově politice: Od Kosova k Lybii. Nebo o průběhu Majdanu, o dnešních výrocích mnoha německých politiků, že na Ukrajině je fašistická vláda (Gysi, Verheugen), že západ Ukrajiny oslavuje Banderu jako národního hrdinu, nebo o výrocích politiků dosazených západem do silových křesel. Nebo se zamyslet nad tím, jak je nebetyčná kravina, že by Rusko napadlo EU. Vy, kteří se holedbáte politikou ochrany menšin, boje
proti xenofobii a za positivní diskriminaci apod.

Putinova pátá kolona? To myslíte každého, kdo neztratil soudnost? Verheugen je pro Vás Putinův agent?

To je něco strašného.
16. 05. 2014 | 00:13

Dumpling napsal(a):

Bursíkovi je líto odsunu Němců a je odpůrcem vylučování Romů, ale je zastáncem, ba propagátorem diskriminace Rusů (chce kádrovat, kdo má malý a kdo velký účet, kdo má rád Putina a kdo Schwarzenberga) a žádá jejich vylučování.
Jelikož v době sovětského vpádu do Československa ještě táhal po dvoře dřevěného kačera a pamatuje si, že tatínek byl smutný, ustrnul v kontextu 60. let a nechápe, že odpor lidí proti "euroatlantické" expanzi není reminiscencí, nýbrž smýšlením orientovaným do budoucnosti, jejímiž garanty, naštěstí stále sílícími, jsou mocnosti jako Rusko. Zdejší lidé sice okupaci zažili, naposledy tu sovětskou, ale také si uvědomují, jakou hrůzu představují okupace US a neradi by tu třeba měli něco, jako byl Abu-Ghraib, kde sadistické okupantky týraly vězněné domorodce.
Nedivím se, že mu činí potíže rozlišit pátou kolonu Ruska, nejspíš to tak úplně není, i když nabídl neúplný seznam páté kolony na výměnu něco za něco. Nic nového nesdělí, víme, že pošilhává po pozici hlavního protiruského sekyráře, protože Schwarzenberg už má potíže s kontinencí, Štětina je vlastně tajný senátor za KSČ a Dobrovský má taky kapsu vytáhanou od členského průkazu KSČ.
Bursík, tento zelený Biĺak, se marně cuká, jeho podora je mizivá.
16. 05. 2014 | 00:30

pamětník napsal(a):

Je téměř neskutečné, jak jeden neúspěšný politik Bursík dovede překroutit realitu. Také pamatuji 1968 a rozhodně jsem Pražské Jaro prožíval plněji než malý kluk. A proto vím, že paralela s dnešním Ruskem je jenom lživou propagandou a ve skutečnosti neexistuje. Nyní jsme svědky budování dalších a dalších vojenských základen USA a NATO obkličujících Rusko, doktrína USA je politickou doktrínou světového četníka majícího právo zasáhnout kdekoliv na této planetě, pokud tam vyhodnotí porušení amerických zájmů (ty si USA samozřejmě definují samy).
Taková politika logicky vede pouze jedním směrem, k odporu zemí, které se cítí být jednostranným prosazováním amerických zájmů poškozovány a které současně jsou schopny takové politice čelit. A tou zemí je nyní Rusko.
A jaké jiné řešení než sankce? Jednoduché, jednáním dospět ke kompromisům akceptovatelným všemi zainteresovanými stranami. Nelze oprávněně po některé z nich neustále požadovat cenové a jiné výhody a současně pomáhat militarizovat bezprostřední okolí sousedovým konkurentem či nepřítelem. Sankce, pane mizerný politiku Bursíku, nepovedou v tomto případě k úspěchu, nýbrž pouze eskalují napětí ve světě. To není vyjádření obavy či strachu, to je neúprosná logika.
Soudný člověk nevychází z údivu, že tak prostá pravda je světovým lídrům vzdálená. Ve světě možná je hodně Bursíků, hovenů a dalších omezených fanatiků, ti však racionalitu a realizmus do života nepřinášejí.
16. 05. 2014 | 00:39

antoni.n napsal(a):

Mladý muži,

nic jste ještě nezažil, neprožil, na tvrdo, a zkoušíte poučovat ?

Shlédněte třeba britský dokument Spirit of ´45, nedávno zdarma nabídnutý na Lidovky.cz.

Tam to je, jak čestní, prostí Britové zkoušeli vytvořit spravedlivou společnost po válce, to jejich nadšení, jak to vše fungovalo, než přišla Thatcher a její free market a pan Friedman. A privatisace, něco o tom víte z vlastní praxe.

Než přišla, vše fungovalo, hospodářství kvetlo, lidé si stavěli obecní byty se zahrádkami, fungovalo národní zdravotnictví, kvetl průmysl a v dolech se těžilo, pak se privatisovaly dráhy, /a tolik železničních neštěstí následovalo/, a doly, z původních pěti set dnes patnáct, hornická sídliště a obyvatelé v úpadku, jejich obecní byty se začaly privatisovat, pokud na to neměli, přišli o ně, i když je sami vystavěli, proti přirozeným potřebám společnosti vystoupil svobodný market, vše se podělalo, jen neos profitují.

Výsledek - dnes v Britanii milion mladých nezaměstnaných, mladý pane. Ten britský thatcherovský scénář krutě připomíná ten český, polistopadový, že.

O UA nemluvte, nic nevíte, jen zprostředkovaně. Kdy jste naposledy mluvil s rodilým člověkem odtamtud, pls. ?

A o co jde Vám, pardon, že jsem tak na tělo, více finančních prostředků, o odium moci, nebo Vás to prostě jen tak nějak baví a jinak nic na práci ?

Napadlo Vás někdy, že politik by měl být od toho, aby pomáhal udržovat chod společnosti, jeho zdravých funkcí, pomáhal těm, kteří jsou slabší a bez pomoci zvenčí se neobejdou ?

Pravda, jsem trochu nespravedlivý, oslovuji pouze Vás, to by mělo platit pro všechny ty zprvu samozvané, posléze, nějak zvolené, vyvolené.

Doporučuji shlédnout onen britský filmdokument nejen panu Bursíkovi ale i dalším. Velké poučení. Dostalo se mi sympatií k Britům, po dlouhém čase nesympatií.

Zdravím

an
16. 05. 2014 | 00:57

.......................... napsal(a):

Je to marný, je to marný, je to marný. Asi tak nějak.
16. 05. 2014 | 01:02

zdenekb napsal(a):

Demokrat 'silou, Kaťuško, silou' poučuje o principech. Proč ne. Dnes se to už ztratí...
16. 05. 2014 | 01:11

Horal napsal(a):

Pane Bursíku,
s radarem bylo jen 4 - 5 menších problémů:
1. Zastánci radaru nám tvrdili, že protiraketová obrana bude namířena proti Íránu a snad ještě proti teroristům ze zhroucených států. Pokud tedy byla namířena proti Rusku, tak jste nám v čele s p. Topolánkem d´Argentario lhali.
2. Protiraketová obrana nebyla projektem NATO, ale jen USA a byla schopna alianci do jisté míry dělit. Viz aliance ochotných v Iráku.
3. Protiraketová obrana neměla ani podporu demokratické strany v USA. Pokud by se ho zastáncům podařilo prosadit, nevím, co by dělali po nástupu demokratů.
4. Zastánci radaru se ve slabších chvilkách přiznávali, že pokud zde budou mít USA radar, tak naše bezpečnost je zajištěna na věčné časy.
Pod tím bylo možno chápat i to, že už se sami nemusíme o bezpečnost starat a NATO už ani moc nepotřebujeme, ať si o 2% HDP žvaní, co chce. Odtud už není daleko ke geniální myšlence některých opor ODS, že se máme stát 51. státem USA a celá EU nám může být ukradená.
5. Především by však bylo dost nedůstojné pověsit se na krk USA s tím, že sami tu můžeme mlčky trpět firmy s kapitálem neznámého, především ruského původu, trpět skryté financování kdečeho, mj. některých politických stran zmíněnými firmami, trpět zde ruské špióny, kteří se přes milenku dostávaji ke generálům, působícím v NATO ..
Pokud jsme členy NATO, tak nás (odchylně od Ukrajiny!) neohrožuje Rusko, ale ohrožujeme se sami vlastní blbostí a ziskuchtivostí. A proto taková bezpečnostní zkratka malého dítěte pod máminu sukni.

A teď k sankcím "na všechno".
a) Prvním krokem by teď mělo být poznání, jaký podíl na úspěšném ruském postupu na Ukrajině (a nejen nyní, jistě i po oranžové revoluci 2004) mají ruské tajné služby, propaganda a speciální jednotky (oni "zelení mužíci"), prolezlost ukrajinské policie a státní správy na Krymu a v Donbasu a zřejmě do značné míry i armády ruskými agenty. A něco s tím dělat.
b) Následovat by mělo embargo EU na vývoz zbraní do Ruska. Protože už soudruh Lenin tvrdil, že ziskuchtiví kapitalisté mu prodají i provaz, na kterém je pak oběsí. Škoda, že Stát a revoluce není v EU povinnou literaturou.
c) Dalším krokem musí být společná energetická politika EU, která by v tomto směru mohla vzít pod svá křídla i Ukrajinu - byla by to velmi účinná pomoc a ani by moc nestála.
d) Přesto však pomoc Ukrajině by tímto končit neměla:
- nejlepší pomoc by byl pokus předat know-how demokratického právního státu
- ale bez hrábnutí do peněženky to taky nepůjde

Nemyslím však, že adekvátní reakcí jsou zbrklé sankce typu teď hned embargo na všechno. Bohužel Rusové jsou na východě Ukrajiny úspěšní do té míry, že se s nimi bude muset jednat, i když se jim věřit nedá.

Nedělám si iluze o průměrném Rusovi, ale věta "Dokud sami Rusové nepochopí základní demokratické principy, nemohou sami přejít v demokracii" vyjadřuje despekt, který nesdílím. Nebo snad všichni Češi už základní principy demokracie pochopili ? A po invazi na Krymu snad neprotestovalo proti Putinovi v Moskvě 50 tis. lidí?
16. 05. 2014 | 01:19

antoni.n napsal(a):

Adendum

Jaká hrozba Ruské federace ? Že by sem měli vlétnout s tanky, s raketami, či co to melete, se Štětinou ? Jste při smyslech ? Začneme nakupovat další obrněnce, rakety, tvrdé ruční zbraně, rozumím tomu správně ?

Vždyť tady již dávno jsou, na místech, které je zajímají, proč by měli střílet do vlastních majetků a usedlostí ? Mají tady banky, podniky, jsou to kapitalisté jako prase, takže do nich s nějakou brigádou z Afgu ? Mají svoje lidi na těch správných místech. Tušíte, kolik tady bylo před 89 KGB agentů ? Víte, kolik je jich ještě živých ? Víte nic, Bursíku. Jen melete přežvýkanou slámu od Mjartanoviče a ještě od někoho.

Vždyť ta vaše squadra jim zde již dávno umožnila residentury, přece. Praha Dejvice, Bubeneč, Prague Center, Flora Center, a vaši developerští kamarádi. A Štětina a věčně protirusky nadšená Procházková ani trochu neprotestovali, přece ...

A co Karlsbad, kde jste byli, s Procházkovou a Štětinou ? To raději expedice s Pánkem do Čečny, že.

To se nehodilo, že, takže pro koho vlastně pracujete ? Vlastně vypadáte jako utajení Putinovi agenti, navenek maskovaní jakýmisi populistickými kecy.

Docela by se tomu dalo věřit, nechť to prověří služby a pak uvidíme.

Ale neuvidíme, protože ty služby v Česku jsou tak prokvetlé, že se ani ony v tom nevyznají.

Ach jo ...
16. 05. 2014 | 01:34

veverka napsal(a):

Tak USA vyvolají na Ukrajině další špinavou barevnou revoluci, a Bursík chce sankce pro Rusko.

Zřejmě mu doma Kačenka vaří polívky z biomasy a leze mu to už na mozek.

Jsem velice rád,že toto individum už není v parlamentu.
16. 05. 2014 | 01:35

Jetvart napsal(a):

I já jsem byl malý kluk když k nám přijeli rusáci. Pořád si pamatuji strach který jsem cítil když se mým směrem kterým jsem utíkal otočila hlaveň tanku, nebo když na mě sovětstký voják jen o kousek vyšší namířil svůj samopal. Neměl jsem je rád. Nemám rád ani pana Putina. Naprosto chápu své příbuzné v důchodovém věku kteří navzdory svým ekonomickým zájmům volili ODS. V tom věku už je normální, že lidé své názory nemění, nereagují na přítomnost a žijí čím dál tím víc v minulosti. Úplně stejně starší lidé brali němce po druhé světové válce. Pan Bursík tuto omluvu nemá. Je smutné, že někdo s tak zkostnatělými názory a černobílým viděním světa mohl u nás být ministrem. Je těžké nevidět, že USA má na řešení světových krizí jediný recept. Bomby. Je těžké přijmout, že se snaží zavést dvě vrstvy lidí. Občany USA, a ty ostatní. Chápu, že rusové Putina oslavují, získal zpátky kus ztracené země bez ztrát na lidských životech. Stejně tak jsem pochopil, proč proti naší okupaci protestovalo tenkrát v rusku jen deset osob. Vždyť u nás se také lidé nebouřili když se z nás pár let po odchodu rusáků stali také okupanti. Jenže my jsme z toho neměli žádný prospěch. Zvací dopisy už se nepíší potají, ale naši svobodně zvolení poslanci se pozvání snaží demokraticky odhlasovat. Důvod je stále stejný, strach ze ztráty moci. Pomoc si zvou vždy ti kteří moc ztrácejí. Spoléhat s obranou na NATO je přece nesmysl. Všechny státy kolem nás kromě Rakouska jsou přece také v NATO. V NATO jsou i USA, jediná současná velmoc která si nárokuje světovládu a zabíjí lidi po celém světě. Všechny ostatní státy válčí se svými sousedy. Řecko, které bylo členem NATO se od nikoho žádné pomoci nedočkalo když je napadlo Turecko, také člen NATO. Nerad přeji někomu něco špatného, ale pan Bursík je politická mrtvola oprávněně.
16. 05. 2014 | 05:14

Targus napsal(a):

To: Martin Bursík

Bursíku, ty si pamatuješ z tzv. okupace úplné ho***. A tvůj fotr byl nade vší pochybnost stejný charakterový podvraťák, jako jsi ty. Tolik k tvému kádrovému profilu.
Stran sankcí - nevzpomínám si, že by kdy měly nějaký pozitivní efekt kromě ožebračení obyvatelstva, které fakticky nemá na nic vliv.
16. 05. 2014 | 05:40

ld napsal(a):

Takto probíhá šauerizace v reálu prostřednictvím Bursíků, Hellerů, ódeesáků...
Spláchnout a přidržet čudlíček, nechť vše se vydá kanálem pryč.
Třeba se dožijeme spravedlnosti.
16. 05. 2014 | 05:48

pěvec napsal(a):

bursíku, ty jsi tak strašný zjev české polistopadové politiky, že i vogonská poezie je proti tobě selanka.
Jo, v tom 68. roce přijeli i ukrajinci.
16. 05. 2014 | 06:03

juvel napsal(a):

P.Bursík, cituji z Vašeho blogu: "Stále je mezi námi mnoho těch, pro které pojmy jako pravda či zásadovost nic neznamenají".

Od Vás, který jste držel nad vodou zkorumpovanou, asociální Topolánkovou vládu to zní obzvlášť zajímavě. Vy jste se cítil v tomto zkorumpovaném, zlodějském prostředí jako ryba ve vodě. Díky Vám a Vám podobných si dnes uvědomujeme, že minulý režim nebyl o nic horší než režim současný. Ba dokonce v mnoha ohledech i lepší. Sklízíte ovoce vašeho pokrytectví, chamtivosti a zpupnosti.
16. 05. 2014 | 06:22

K.V napsal(a):

5ešení je jednoduché A JEDINÉ ÚČINÉ- zeptat se v referendu občanů Ukarjiny co chtějí a kdo jim má vládnout, a potom jim to umožnit.
Bohužel je to naše "demokracie" která proti hlasu lidu bojuje, dokonce v cizí zemi.
Putin jen zatím splnil přání obyvatel Krymu, není o čem dál mluvit .
.
. Pokud se někomu nelíbí že lidé chtějí k Rusku, mají tam asi stejný problém jako u nás. Antikomunisti kradou a vládnou tak blbě, že lidi vzpomínají že za komunistů bylo lépe.
Bohužel
16. 05. 2014 | 06:27

jozka napsal(a):

A taky je poslal ukrajinec... Nekdy by mne zajimalo, jestli za tim, co pise Bersik a spol je nejaka mozkova dysfunkce a opravdu tomu veri nebo je za tim charakter a dotycnym couha z cteneho atlantickeho pozadi jen noha od kotniku niz.
16. 05. 2014 | 06:27

e-m- napsal(a):

pane Bursíku, myslím, že okupován nechce být nikdo.
rovněž iluzí o národech tak nějak zůstává málo - většina národů má fajn spisovatele, hudební skladatele, vědce, každý z nás zná nějakého toho fajn člověka z jiného národa - a to bez výjimky; jenomže politika je *sledování národních zájmů* a ty bývají z definice sobecké a prosazovány bývají nevybíravě. Platí rovněž obecně.

Jenomže:
http://zpravy.idnes.cz/oligarcha-kolomojskij-v-dnepropetrovsku-f1t-/zahranicni.aspx?c=A140514_145242_zahranicni_tp#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Tak nějak nesdílím nadšení idnesu pro oligarchu Kolomojského.
Připadá mi, že na Ukrajině se čím dále otevřeněji, zjevněji a nelakovaně odehrává válka gangů.
"Odměna" za hlavu -- no tak to se teď jistě hlavy najdou, i ti, kdo je budou řezat.

Jen to patrně nebudou hlavy ruských agentů....

Až se bude Ukrajina vzpamatovávat z kocoviny a kvílet nad další vlnou násilí, bezpráví, nad hladomorem....až bude vzpomínat na hrůzy dvou světových válek, intervencí, hladomorů, které již byly..............nezbude, než konstatovat, že tentokrát si Ukrajinci vydatně přispěli.
Asi se nic jiného než vraždění historicky nenaučili.

Škoda.

Ale sorry, i kdybyste se rozkrájel -- UKRAJINSKÉ GANGSTERY DO EU NE. POLOVINA TZV. OLIGARCHŮ JSOU GANGSTEŘI.
16. 05. 2014 | 06:31

jozka napsal(a):

Jen tak z legrace, proc by mel kdokoliv zvenci ctit VASE pravidla ("...Rusko nectí naše ani mezinárodní pravidla..."). Ctite vy jejich?
16. 05. 2014 | 06:49

TomášL napsal(a):

Pane Bursíku,

předpokládám, že USA šíří na Ukrajinu z čistého altruismu demokracii a synové Bidena jsou zcale jistě okrajem a náhodným děním...
Na tyhle řeči Vám -autore- nikdo nesedne. USA jsou rozhodně větším imperiálním nebezpečím pro státy, v kterých nemá USA vliv, jak Rusko.

PS: A spojovat dnešní dění na Ukrajině s 68.rokem je naprosto směšné.
16. 05. 2014 | 07:00

TomášL napsal(a):

zajímavé čtení:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/
16. 05. 2014 | 07:04

e.m. napsal(a):

P.S. a je strašné, že tohoto gangstera propagujícího lynč a afrikanizaci Evropy ("pravda je na straně kvéru a větší surovosti", "práce není důstojna muže, správný chlap si naloupí", "fčil si vás, otroci, kúpim všecky" a podobně - to snad známe z nejchuších států Afriky, Evropa snad vypadala jinak) - tak že tuto personu jsou schopni adorovat média a lidé, kteří tvrdě odsuzují "lidovou (ne)spravedlnost" /rozuměj lynč zdivočelých - a že Češi nikdy žádní divočáci od přírody nebyli!/ krátce po skončení 2. světové -- to jako nevidíte, že je to totéž v bledě modrém? nevidíte, co jsou zač mnozí, kteří se teď na té Ukrajině dostali ke slovu??
Oni to tam vlastně ovládali již dřív... jinak by dnes neměli prostředky....to jsme neviděli?? nevadilo nám to?? Co my to vlastně máme za rozvědku a podobně?
16. 05. 2014 | 07:10

babočka napsal(a):

Pane Bursík máte naprostou pravdu. Ruské tajné služby pracují spolehlivě a samozřejmě s předstihem. Kdo jsou jejich Čeští agenti je jasné. Po konci okupace a hlavně zbavení moci komunistů jistě nabírali houfy Českých agentů. Tito agenti začínají vylézat z děr, kde dělali mrtvé brouky. Ani bych se nedivil, kdyby těmto Českým agentům velel bývalý estébák Zifčák.
16. 05. 2014 | 07:21

Pozorovatel napsal(a):

"Vím, že sankce zní tvrdě "

Ale jenom zní.
Ve skutečnosti jsou měkké. A žádné tvrdé nejsme schopni realizovat ani vymyslet.
16. 05. 2014 | 07:21

eL napsal(a):

Pro nepoučitelné:

www.ceskatelevize.ct/ct24/exkluzivne-na-ct24/historie-cs/268472-cesi-v-sovetskych-gulazich/
16. 05. 2014 | 07:22

olga napsal(a):

"Sankce" nezní tvrdě, ale hloupě. Vstup vojsk v roce 1968 jsem zažila. Vypadalo to děsivě. Ovšem především díky smutnému hlasu Kamily Moučkové. Rozhovor s vojáky na tancích svědčil o zmatenosti obou stran. Vojáci nám šli pomáhat. Věřili tomu. Dnes věřím i já. To co přišlo v roce 89, to by tu bylo už v roce 68.
16. 05. 2014 | 07:23

pozorovatel napsal(a):

Názory a postoje tohoto pána jsou už mimo morální kategorie. To už je přírodní div. Akorát by to - při vší úctě k němu, pro jeho dobro i pro dobro ostatních lidí - chtělo nějakou tu rezervaci.
16. 05. 2014 | 07:28

TomášL napsal(a):

Pane Bursík,

zaujal mě tento názor od Ambassadora Chas Freeman (http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_W._Freeman,_Jr.)

Many such responses involve sanctions, always the first refuge of political poseurs. Sanctions are useless except as part of an active bargaining process, but they are now commonly imposed as a politically more correct substitute for diplomatic dialogue and negotiation. Such punitive measures are no substitute at all for diplomacy. They usually have little or no effect on the government they are ostensibly intended to influence, except to get its back up.

Sanctions do, of course, provide a convenient way for politicians to show outrage, seem to be doing something, and avoid a debate about their own responsibility for whatever happened.. They make sure they have no stake in the private trade and investment ties they are disrupting. Sanctions shove the costs of foreign policy failures onto businesses, workforces, and consumers in the country imposing them as well as those in the society on which they are imposed. They are typically then evaluated in terms of the pain they inflict, not.

In today's globalized economy and multipolar political order, most sanctions are easily circumvented. One country's self-imposed withdrawal from a foreign market is another's business opportunity. Sanctions are thus a pernicious — if politically predictable — response to unwelcome events abroad. They illustrate why investors cannot afford to ignore foreign policy issues. In an age of discontinuities, situational awareness is key to profitable survival."
16. 05. 2014 | 07:33

Pepa Řepa napsal(a):

Bursíka nemá cenu komentovat.
Jaké má Putin trenýrky sdělí zase šroubik.
Paní Šauerová oznámílí, jak to pan doktor hezky napsal.

Ke strašení, že se chystá zabrat mužik Žižkov-tam je nejvíc nerosztů- jen to, že matička EU včera oznámila, že je třeba ukončit přístupová jednání s Moldavii.

Její národy nemohou žít bez Biomas a duhových pochodů. Lze tedy očekávat, že po rozvrtaném BV a Ukrajině vstoupí "spontánní revoluční kvas" i tam,
Snowden zase sdělí kolik to paní Nudlemanovou (skeptický) stálo.
A začne mela i tam.

Třetím černým vzadu je Gruzie, která sice s EU nesousedí, ale nevadí.

Jen totálně vypatlaný euromops může baštit takové kecy o tom, kam se kdo cpe, když sami expadujeme v přímém přenosu jako Otesánek.
Čím větší tím silnější, soudzi

To si myslel blb Goliáš taky!
16. 05. 2014 | 07:34

Ládik!!! napsal(a):

Družba! Družba! Družba! - to je ruská demokracie. Chtějí se družit, i když ten druhý nechce. Ale jak výše zříti vidno, i v ČSSR se chce hodně lidí družit. Stopy pásů ruských tanků jim zůstaly v hlavách a udělaly guláš.
16. 05. 2014 | 07:36

lidé bděte! napsal(a):

Dobrovský,Štětina,Kocáb,Bursík
16. 05. 2014 | 07:36

Pepa Řepa napsal(a):

olga
jste zkušená žena.
Sankce?
Nedáte Vy, dá jiná, tak to chodí
16. 05. 2014 | 07:37

dedek napsal(a):

Pane Bursíku. Naprosto nechápu nejen zabedněnost vás ale všech evropských politiků. Jediné vysvětlení je, že u vás je to blbost a strach o majeteček, který jste asi ne zrovna čistě získal a u nich je to tím, že jsou ovládání finančními hlavně americkými oligarchy. Taktéž jsem zažil rok 68 a pamatuji si jak naši vojáci, kteří se vraceli ze společného cvičení Štít plakali protože nemohli nic dělat stejně jako v roce 39. Také se to ve mně odrazilo. Od té doby také rusáky nemusím. Mněl jsem je po celou dobu 500 metrů za zadkem a zůstal po nich v lese obrovský podzemní bunkr. Vzpomínám na to jejich předvečerní čepobití, kdy jejich řev se ozýval zlesa a plašil veškerou zvěř, rozježděné příkopy, protože neuměli řídit, jejich nekonečné kolony bez šancí na předjetí, které se pohybovaly 20km v hodině. Poničené lesy plné zákopů pro auta. Ano byl jsem rád, když museli odtáhnout. O to víc se divím, že může někdo uvažovat opět o cizích posádkách na našem území. To, co se děje na Ukrajině musí normálně myslící člověk vnímat zcela opačně. Už jen to, že Majdan byl nepokrytě financován USA. Nebyl to žádný boj za svobodu ale snaha amíků dostat svůj arzenál na hranice Ruska aby bylo naprosto bez šancí, až se do nich amíci pustí. A, že oni to udělaji je nsnadě. Potřebují další nerostné bohatství pro svoje líné tlusté a vygumované občánky. Je jim aprosto jedno, že obětují Evropu což bylo naprosto vidět ze zveřejněného telefonátu ministrině zahraničí USA a velvislancem USA na Ukrajině. Evropani jsou pro ně podřadná havěť, na které naprosto nezáleží. Jenže Putin není hlupák a na tyhle jejich provokace neskočil. Už nevědí jak ho dehonestovat. Všechny jejich snahy jsou v háji. A nikdo s mozkem v hlavě se nemůže divit, že se také brání a jen hlupáci si mohou myslet, že se to Evropy nedotkne. Amíci mají svoje zdroje a kde je má pane Bursíku Evropa? Je závislá na ruském plynu a bez něj nebude nejen výroba ale ani teplo v domácnostech. Jak dlouho si myslíte, že budou lidi držet hubu, až nebudou a obzvláště ve městech čím topit? Kam bude asi Evropa vyvážet svoje výrobky, když odvetou uzavře hranice pro evropské výrobky? Jakpak se to asi odrazí? Co na to nezaměstnanost? A ještě něco. Chtěl bych vidět vás v jeho kůži až byste
měl rozhodovat o tom, že z ukrajinských nebo polských hranic máte raketu v Moskvě za pár minut, kdežto z Ruska do Vaschingtonu to jsou desítky minut, což poskytne větší možnost nepříteli je sestřelit. A opět jsme u toho. Co mohou amíci ztratit? Oni ruské rakety v okolí nemají a několik z ponorek neudělá takovou paseku, jako americké rakety rozmístěné okolo ruska v okolních zemích. Takže válčištěm bude jen ta přiblblá Evropa, kterou amíci za nic nemají. A ještě, že se vracím k roku 68. Tehdy rusáci měli rozkaz nestřílet. Ano bylo pár desítek obětí ale díky nervozitě na obou stranách. V roce 1999 při chystaném ombardování Jugoslávie jsme měli zaděláno na daleko větší malér v případě, že bychom jim přelet nepovolili, protože svazy narušili náš vzdušný prostor bez povolení. Na základnách v Německu již bylo vše připraveno na ničení cílů v Česku pokud by se začalo bránit. A další věc. Bombardování bezpilotními letouny USA kdekoliv na světě na území suverénních států bez jejich vědomí a souhlasu. Nezapadá vám to nějak podivně do sebe?
16. 05. 2014 | 07:40

K.V napsal(a):

Pozorovateli, sankce jsou k ničemu, jen politici a úředníci EU musí vykázat nějakou činnost, aby nám nemuseli říci že jediné řešení je nechat Ukrajinu ať si ve svobodných volbách / referendu řeknou obyvatelé co chtějí , a potom jim to umožnit.
Jenže oni alespoň v bohaté východní části chtějí k Rusku.
A proto je děsivé, že je to naše "demokracie" která brání a bojuje PROTI svobodnému hlasu obyvatel dokonce i v cizích zemích.
.
Hospodářské sankce trefí nevinné na obou stranách, Obchod se odpradávna dělá tak, že prodávající i kupující to chtějí a musí být s výsledkem spokojeni. Když jim to zakážete, tratí obě strany stejně
16. 05. 2014 | 07:43

Pavel napsal(a):

Pane Bursíku buď jste tak naivní nebo jen pokračujete v demagogii jíž jste byl naučen v politice. Celá věc s Ruskem souvisí s událostmi na Majdanu a posléze s reakcemi nově dosazeného nikým nevoleného vedení, stát se cokoli podobného v západní Evropě jsou všichni aktéři označeni za teroristy a sváženi do místně utvořeného Guantanáma.
O jaké vojenské agresi zde hovoříte ? Já opravdu nemá strach z obsazování Evropy Ruskem (kdo vám vymyl mozek?) Spíše se bojím nové Sýrie, napadnutí Íránu, balkanizace Evropy atd.
16. 05. 2014 | 07:51

Pepa Řepa napsal(a):

Člověk to zní hrdě
Sankce to zní tvrdě.

EUROSOUDZI VPŘED!
Přes spáleniště přes krvavé řeky, doly, hory, černý les...přeceda Barousek nás povede na východ jako Bonaparte

...jak se ta bolševická moudrost-topiči elektrárenský mění.
svazácký ethos ovšem zůstává....pan doktor to myslí dobře.
Nechce jít spát s tvrdým tím, no přece sankcí
16. 05. 2014 | 07:54

Maximus napsal(a):

Bursík si prej pamatuje události r.1968, to mu bylo 9 let. Spíš bych řekl, že tahal za sebou kačera a v uhláku na uhlí si hrál na horníka. Zase tady zelený mužíček brčálník vykládá své mantry, dál jsem to raději ani pořádně nečetl. Škoda času, hlavně aby se tenhle zelený živočich nedostat do vysoké politiky, už ho bylo opravdu dost!
Hezký den.
P.S.
Kačenko Biomaso, uděláme to silou, silou!
16. 05. 2014 | 07:56

Míval napsal(a):

Pane Bursíku, poničení duší a charakteru je koncept, kterým polistopadoví věrozvěsti vysvětlují a ospravedlňují veškerá svinstva a ničemnosti, které nastoupily s českým typem demokracie a českými demokraty. Prolustrovanými. Takovými, jako jste Vy a ta příšerná skupinka, k níž se (a zjevně s hrdostí) hlásíte.
Ukrajina si svůj problém buď dokáže vyřešit sama, nebo nemá šanci. Sankce sice Rusko poškodí, Evropu také, ale Ukrajině nepomohou. Řekl bych, že nejreálnějším východiskem pro Ukrajinu je autokratický režim typu Lukašenka v Bílé Rusi. Možná se toho nějaký ten oligarcha ujme. Samozřejmě po tolik žádaných demokratických volbách.
16. 05. 2014 | 08:02

Bestia triumphans napsal(a):

Rusko má mentalitu obležené pevnosti
15. 5. 2014 | aktualizace: 15. 5. 2014 16:18
S významným ruským novinářem Vitalijem Jaroševským o vlastenectví, státních médiích a žigulících

„Nic se za těch deset let, co u nás pracuji, nezměnilo. Nikdo nepřemýšlí o tom, co bude zítra. Občas přemýšlíme o tom, kdy nás zavřou. Respektive: proč nás ještě nezavřeli, proč ještě Putin nevydal ten povel? Smetli by nás klidně,“ říká o situaci nezávislých ruských médií známý novinář Vitalij Jaroševskij (58). Zástupce šéfredaktora největšího ruského opozičního listu Novaja Gazeta, pro který pracovala i zavražděná reportérka Anna Politkovská, tento týden pobýval v Česku na Inspiračním fóru Praha, které pořádá MFDF Jihlava. Mluvil na něm plynnou češtinou, neboť vystudoval Karlovu univerzitu a pracoval zde jako zpravodaj agentury TASS.

Jak se vám v posledních týdnech pracuje jako největším ruským opozičním novinám?

Atmosféra je napjatá, ale to je tradice, moc se neliší od toho, co prožíváme posledních patnáct let. Nějaká změna nicméně nastala – stát začíná žít v poloválečných podmínkách.

V jakém smyslu?

V pravém smyslu toho slova. Stát provádí mobilizační politiku. Kolem dokola jsou jenom nepřátelé a musíme se jim bránit. A tyhle podmínky vedou k tomu, že jsou naše noviny vnímané jako pátá kolona, protože jsme proti politice Kremlu na Ukrajině, proti anexi Krymu. Takže už nám chodí výhrůžky: Prodali jsme se Západu.
A nejsme jen pátá kolona, ale i židovská pátá kolona. Co si to dovolujeme, národ se obrozuje, a my překážíme! Ale to je vlastně jedno. Opravdu nebezpeční lidé, kteří dokážou ublížit, ti nevyhrožují; ti rovnou zaútočí. S tím už máme zkušenosti. Tyhle výhrůžky jsou jen daň za to, že se nedokážeme smířit s celonárodní hysterií.

Co tou hysterií myslíte?

Například je to poprvé po dlouhé době, kdy takzvaný prostý lid vyšel do ulic dobrovolně. Dřív se ty davy všelijak sbíraly a dobrovolně chodila na mítinky jen opozice. To je teď jinak, což samozřejmě není nutně špatně. Vrcholem tohoto vzedmutí byl Krym a teď před týdnem oslava Dne vítězství. Tam se objevil pro mě úplně neskutečný slogan: „My jsme zvítězili a můžeme to zopakovat.“ A nad kým? Nad Američany? Nad Němci? Proboha, kdo na nás utočí? Lidé, kteří tohle vytváří, hodně riskují. A my bohužel riskujeme s nimi.

Jak se dívají ruští novináři na práci ruských státních televizí? Především při ukrajinské krizi často překrucovaly události a v několika případech otevřeně lhaly a vymýšlely si zprávy.

Já osobně už nemám sílu se na ně dívat. To už ani není propaganda. Menšina ruských novinářů se na to dívá stejně jako já. Jak jinak také? Jenže větší část se na tom podílí.

Bylo složité televize takhle proměnit?

Proměnit? Vy myslíte, že to dřív bylo jinak? To je dlouhodobý proces. Nepamatuji, že by státní televize někdy informovala o opozičních mítincích a nesnížila desetkrát počet účastníků. Pokud o nich vůbec informovala. Zpravidla totiž mlčí – a to je řešení problému. Nemluvit o něm a on přestává existovat.

http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-62188790-rusko-ma-mentalitu-oblezene-pevnosti
16. 05. 2014 | 08:10

Bestia triumphans napsal(a):

Rusko má mentalitu obležené pevnosti - pokračování

Odcházejí novináři ze státních médií?

Nějaké případy znám, ale je jich málo. Během ukrajinské kampaně ovšem neodešel nikdo, pokud vím. A hlavně nikdo z těch, kdo pracují přímo na místě, na Majdanu a východě Ukrajiny.

Ale to, co televize ukazují, někdy není ani novinařina.

Asi vás zklamu, ale jejich důvody jsou dost povrchní. První skupina na tom chce vydělat kapitál, nejenom finanční, i když platy mají dobré, ale spíš politický. Žijí v představě, že dnešní režim bude trvat věčně, v čemž se podle mě šeredně pletou. Druhá skupina je největší – nevyčnívají, ale nevědí, co s tím. Mají rodiny a ty musí živit, a tak slouží. Nikomu tohle složité rozhodování nevyčítám. A třetí jsou pak ambiciózní začátečníci, kteří hledají odrazový můstek. Prosté.

Jak se daří vám?

Nic se za těch deset let, co u nás pracuji, nezměnilo. Nikdo nepřemýšlí o tom, co bude zítra. Občas přemýšlíme o tom, kdy nás zavřou. Respektive: proč nás ještě nezavřeli, proč ještě Putin nevydal ten povel? Smetli by nás klidně. Ano, byl by to skandál. Ale nedávno anektoval Krym, co je pro něj Novaja Gazeta?

Proč vás vláda nechává žít?

Důvody budou banální. Jsme opoziční list známý na Západě. Jakýsi důkaz toho, že svoboda slova v Rusku existuje. Anebo je to jednodušší vysvětlení: Putin si nemyslí, že jsme pro něj jakákoliv hrozba. Od počátku se zaměřoval na televizi. Tu má zcela pod kontrolou.

Máte náklad kolem dvou set tisíc výtisků, to přece není zanedbatelné číslo.

Ale jistěže je. Rusko je televizní země, co se říká v televizi, to je pravda. První kanál má sto milionů diváků a v Rusku jsou oblasti, kde nic jiného nenaladíte. Druhý kanál osmdesát milionů diváků. A novou, proměněnou NTV sleduje šedesát milionů lidí. Putin to dobře ví. On naživo není žádný fenomén, je to takový homunkulus – ale je televizní rétor. Televize ho bleskurychle vynesla nahoru a on ví, že ho může stejně rychle pustit dolů.

Z ruských státních médií je možné získat dojem, že Rusové v Evropě a Spojených státech vidí své nepřátele. Je to tak opravdu?

Ano. Protizápadní nálady narůstají a je to vidět. Do Prahy jsem teď letěl s jednou ženou. Advokátka, erudovaná, zámožná, rozhodně nejezdí žigulíkem, kolem padesáti. To jsem si vyslechl věci. Evropa je sebranka deviantů a homosexuálů. Což teď v Rusku ještě povzbudil výsledek Eurovize (pozn. red.: vyhrál rakouský transvestita vystupující pod jménem Conchita Wurst). Západ nám taky neustále něco vnucuje: svůj řád, svoje pravidla, svůj pohled na svět. A to říká zástupkyně inteligence. Mimochodem letěla do Mariánských Lázní, na dva týdny.

Proč si člověk, který sem jede utratit své dva tisíce eur, tohle myslí? Z čeho to pramení?

Z našeho zkresleného vlastenectví. Ze zkreslených představ o vztahu člověka k vlasti, rodině, dětem, přátelům. Máme mentalitu obležené pevnosti. Jsme obklíčeni. Podívejte se na mapu. Na jihu Gruzie a Ázerbájdžán. Na východě Čína, která není otevřeně nepřátelská jen proto, že nás vůbec nepotřebuje. Dál Japonsko, to už vůbec ne, a navíc chce naše Kurilské ostrovy. A pak je oceán a za ním USA a Evropa; a to je úplný konec. Jsme sami. Jsme obklíčení a ostatní nás chtějí zničit. Vlast je jediné, co máme, a musíme ji milovat. Tohle nám sedí v hlavách.

http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-62188790-rusko-ma-mentalitu-oblezene-pevnosti
16. 05. 2014 | 08:11

Bestia triumphans napsal(a):

Rusko má mentalitu obležené pevnosti - dokončení

Mluví se o tom, že ve chvíli, kdy ruská vyšší střední třída přijde o možnost pohodlně cestovat na Západ, Putinův režim se zhroutí, protože přijde o jejich klíčovou podporu. Je to možné?

Podle mě to možné je – a ne nadarmo se mluví o roce 2017 jako o bodu zlomu. Je to trochu proto, že 17 je pro nás pochopitelně takový problematický ročník, ale jistou logiku by to mělo. Naše ekonomika na tom opravdu není dobře, a to neříká pátá kolona a Novaja Gazeta, nýbrž klíčoví ministři naší vlády. Velkým národem se manipulovat dá, ale hospodářstvím ne. V Rusku se každý druhý směje západním sankcím, ale ony nezačnou působit zítra. Začnou působit za dva roky, za pět let. Ale my žijeme pro dnešek a na zítřek nemyslíme. Tak se smějeme.

Nebude vaše sousedka z letadla ochotná pro vlast přečkat nepohodlí a obětovat Mariánské Lázně?

Ale ne. Jsme zvyklí na blahobyt, především městští lidé. Polovina automobilů, co jezdí po městech, jsou západní výrobky. Žigulíky se drží jen na venkově, a to proto, že je to nejlepší auto na silnici nebo cestu, která de facto neexistuje. Ale Rusko je země měst. Tři čtvrtiny lidí žijí v aglomeracích nad sto tisíc obyvatel. Moskva a do jisté míry Petrohrad jsou navíc svět sám pro sebe. To je pro režim nebezpečná konstrukce. Globální změny v Sovětském svazu v roce 1991 způsobilo 200 tisíc lidí v Moskvě a 100 tisíc v Petrohradu. Prostě vstali a neustoupili.

Znáte dobře Česko i Západ. Je podle vás Západ opravdu tak slabý, jak si i sám o sobě myslí?

Ne. Proč by měl být? Procházím se Prahou a vypadá skvěle. Jasně, máte problémy a krizi, ale dokážete je řešit. Řecko a Itálii jsme pohřbívali desetkrát a nějak nevidím, že by se rozpadly. Loni jsem byl v Miláně a taky vypadá skvěle. A je to zásluha Italů, nikoho jiného. Mají chuť, mají sílu pracovat na svojí zemi. To je podstatné. Všechno ostatní je rétorika začínající studené války.

Vitalij Jaroševskij. Rodák z Jekatěrinburgu se v sedmdesátých letech s rodinou přestěhoval do Moskvy, kde vystudoval žurnalistiku. Krátce poté zamířil do Prahy, s níž spojil podstatnou část svého života. Vystudoval Karlovu univerzitu a v letech 1981 až 1993 pracoval jako korespondent pro agenturu TASS v Praze. Tady byl také v roce 1989 očitým svědkem událostí spojených se sametovou revolucí. Po roce 1993 pracoval pod vedením věhlasného redaktora a novináře Jegora Jakovleva pro týdeník Obšaja Gazeta. Nyní je zástupcem šéfredaktora největšího ruského opozičního listu Novaja Gazeta, pro který pracovala i zavražděná reportérka Anna Politkovská. Investigativní noviny vlastní z poloviny redakce, z poloviny miliardář Alexandr Lebeděv a Michail Gorbačov.

http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-62188790-rusko-ma-mentalitu-oblezene-pevnosti
16. 05. 2014 | 08:12

kovova biomasa napsal(a):

Kdo si myslite , ze ony sankce zaplati? Nikdo jiny nez danovi poplatnici a konecne se budou lidi past na trave pod solarnimi panely.
Zeleni by meli ve volbach dostat tolik hlasu , aby nedostali ani halir prispevku to znamena 0,0000001 procento.
16. 05. 2014 | 08:12

TomášL napsal(a):

Dobrovský, Štětina, Kocáb a já...
Čepička, Slánský, Kestler...

Jaký je rozdíl mezi stalinistou a havlistou? Žádný, oba "ošukávají" pravdu ve jménu své víry!
16. 05. 2014 | 08:16

Pompeius Magnus napsal(a):

to autor:

Rovněž se připojuji k panu Divobyjovi. I já jsem ruský agent. Doma si děláme čaj v samovaru, hrajeme gorodky, po obědě jíme ruskou zmzlinu a pijeme rossijskoje igristoje. jsem měsíčně v rublech vyplácen vládou Ruské federace. Jinak letos jedeme na dovolenou na Krym, domů do Ruska. Úplně jsem zapomněl, že něco tak lidśky odporného jako pan Bursík tady sedělo ve vládě. Občas jsem to zelené nic vídal v samoobsluze s Katuškou JauJau Žákovou a pocit hnusu a ošklivosti ve mě přetrval tak asi týden. Rád jsem na Vás Bursíku zapomně. Jinak Západ stále nepochopil, že v Rusku má rovnocenného partnera- žádné "Rusko musí pochopit....Rusko si musí uvědomit....Rusko musíme donutit...". takto se s největším státem na světě prostě nemluví. Bursíku, vraťte se prosím tam, kde ani slunce nesvítí a pro Boha živého, nevylejzejte! Už jste těch lumpáren napáchal dost.!
16. 05. 2014 | 08:16

patriot napsal(a):

Je to pořád dokola… Takže jen sděluji, že plně souhlasím prakticky se všemi výše píšícími kromě několika vypatlanců (manželka, babočka…). Zvláště mi rezonuje textík pana Muellera.

Bursíku, zalez!
16. 05. 2014 | 08:17

roman napsal(a):

Pane Bursíku, já nevím, ale nechtějí někteří říct, že ani západ, resp. USA nejsou úplní svatoušci? Na to, co se dnes děje v zemích po vstupu demokratických osvoboditelů přece stačí zdravý selský rozum, ne? Kolonizování a zotročování prostě nikdy nepřestalo.
16. 05. 2014 | 08:17

StandaT napsal(a):

Tady přece nejde o to, aby mužík nezabral Žižkov. Tady jde o to, aby členové české vlády neměli na stole rudý telefon, ale zodpovídali se demokraticky zvolenému českému parlamentu, který bude prezentovat vůli voličú. To je, o co se tu hraje. V podstatě celé čtvrtstoletí. Boj proti radaru byl taky víceméně o těch "telefonach na stole", než o bezpečnostních doktrínách.
16. 05. 2014 | 08:26

David napsal(a):

"...jak se žije v komunismu, ani my jsme si nedokázali představit, jak velmi život ve lži pokřiví charaktery. S tím se srovnáváme dodnes...."

------------------

Společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou!

POZOR!

Lžou a křiví charaktery

i USA a EU,

takže Rusku a Číně nemají co vyčítat.

------------------

"...Putin obnovuje impérium a nebere přitom ohledy na demokratická pravidla, která ctíme v civilizovaném světě .

...agresivní politika putinovského Ruska. ..."

------------------

Ano, to je pravda. Také je stále pravda, že Rusko je jaderná velmoc na hliněných nohou.

Co udělá pes, když ho zaženete do kouta?

Také je pravda, že impérium USA se rozšiřuje po celé světě a nebere přitom ohledy na demokratická pravidla, která ctíme v civilizovaném světě. Jistě všichni známe konkrétní příklady rozpínavosti USA.

------------------

"...sepsali otevřený dopis premiéru Sobotkovi, který dle nás reagoval nedostatečně. Vyzvali jsme ho, aby v Evropské radě prosazoval - dáno zkušeností dříve okupované země - uplatnění politických a ekonomických sankcí.

...Požadovali jsme přijetí razantních sankcí

...Trvám nadále na tom, že jde o smysluplný návrh.

...Naše výzva byla bezprostřední, nastavila vysokou laťku zásadních sankcí, jejich detailní provedení je věcí odpovědných politiků,..."

------------------

Nebyl to smyslplný návrh. Byla to velká hloupost.

Razantní sankce vedou k tomu, jako když se setkají dva, kteří se chtějí prát. Nejdříve si nadávají, pak do sebe strakají, pak padnou první facky, pak pěsti a nakonec ten prohrávající hodí atomovou bombu. Tak to chodí mezi lidmi od Adama a Evy.

Jediný správný postup je jednotný a uvážlivý postup,

a ne že Zaorálek, a další podobní, hned vyskakovali proti Rusku, jako čertík z krabičky.

-----------------

"...Rozumím všem, kteří se bojí eskalace konfliktu, násilí i nespravedlnosti, které s sebou tvrdé sankce přinesou. Ale také se ptám, jaké jiné řešení kdo nabízí? Jak se má Evropa bránit vojenské agresi?..."

-----------------

"Někde" jsem četl dobrou radu: Kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem. Asi na tom něco bude.

I když já zase tvrdím, že kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje a že nepotrestané zlo plodí zase jen další zlo.

Teď jde o to podívat se na celý konflikt objektivně a nezaujatě.

Myslím si, že USA a EU na konfliktu na Ukrajině nesou velkou vinu.

Jak bych to řešil?

Stáhnul bych všechny vojska USA a EU z blízkosti hranic s Ruskem.

NEPROVOKOVAL bych !!!

Často velký požár vzniká z malé jiskry, že? (1914 a 1939)

http://www.1914.cz/

http://www.valky-stoleti.estranky.cz/clanky/21.html

Nevměšovat se do Ukrajiny, jen jim dobře radit - a tím jsou jen REFERENDA.

Jak se Ukrajinci rozhodnou, tak to bude.

Musíme se smířit s tím, že se Ukrajina rozdělí na minimálně dvě části a pro EU bude ještě větším problémem, než Řecko a Španělsko dohromady.

-------------------

"...Jak se má Evropa bránit vojenské agresi?..."

------------------

To je velmi jednoduché.

Jen partyzánskou válkou.

Jak je účinná a levná nám od 11.září 2001 ukazují teroristé.

Vždy je ale i druhá cesta - Konec této civilizace!
16. 05. 2014 | 08:28

Kleofáš napsal(a):

Bursík,

píšete: " jsme bezprostředně po okupaci Krymu .."
----------------------------
Máte tam věcnou chybu. Krym není okupována. Na Krymu se konalo REFERENDUM, kde se rozhodlo o připojení k Ruské federaci. Připojení k Ruské federaci rovněž schválil PARLAMENT Krymské autonomní republiky. Obyvatelstvo Krymu vítalo návrat domů , do Ruska, s nadšením. Nic VÍCE DEMOKRATICKÉHO si neumím představit. Jste obyčejný zaslepený ideologický propagandista.Śnad už je vaším kejklům konec.
16. 05. 2014 | 08:29

Gritzer napsal(a):

Pane Bursíku, jste srandista, jako většina z polistopadové squadry, co na převratu vydělala. Rok 1968 není 2014 a rusáci (CCCP) není Rusko 2014. Mám samozřejmě výhrady k ruskému systému demokracie, ale evidentně veškerý bordel na této planetě dělá USA. Nedělejte si moc velké naděje, amerika je sice největší mocnost, ale dostává na zadek i v rozvojových zemích, ti se tam s nimi moc nepárají. (Afghanistán, Lybye, Egypt atd.) Rozvrácená Ukrajina nás bude stát nemalé peníze, protože evropská byrokracie neumí odhadnou důsledky krize a je ve vleku vojáčků z NATO, kteří lidské problémy plynoucí z tohoto neřeší. Ale jistě, někteří na tom vydělají. Stát je prolezlý agenty a udavači, veřejnoprávní sdělovací média jsou obsazena patolízaly, tudíž většina zaleze do šedé zóny, ale pak vás zradí a vy ponesete důsledky, máte se na co těšit.
16. 05. 2014 | 08:29

kdo setri , az se ucho utrhne napsal(a):

Davide , vam by Bursik rekl , ze vubec , ale vubec nesetrite papirem , vas prispevek je v realu na krabici od bot ;-))
16. 05. 2014 | 08:33

Caroll napsal(a):

Konečně někdo kdo má odvahu se postavit proruské propagandě. Nedovedu pochopit jak někdo může takto mlžit a překrucovat fakta. Je to naprosto jasné- Putin chce Ukrajinu hospodářsky zničit, ukrást část jejího území a podřídit si zbytek. A využívá všeho, co se hodí. Nevím co si myslet o lidech, kteří tady panu Bursíkovi (nejsem a nikdy jsem nebyl jeho stoupenec a spíše jej odsuzoval) spílají, nadávají Americe a chválí Putina. Mám z Ruska a o značné části zde žijících Rusech výstižné zprávy. Vypjatý nacionalismus hraničící s fašismem, fyzické potírání demokratické opozice, totální cenzura tisku a TV- všemocnost aparátu FSB -prostě vše jako za Stalina. Jen ty procesy chybí. Ty ale nejsou nutné, protože jakmile někdo někde něco řekne a všemocná FSB se o tom dozví tak najatí kriminálníci zmlátí nebo rovnou zlikvidují. Denně jsou takto likvidováni političtí odpůrci skoro po desítkách. Prostě v Rusku vládne stejná totalita jako za Stalina nebo za Hitlera a poblázněné Rusky vzývají Putina jako nového "Vůdce národa" (jak se nechal svými stoupenci prohlásit). Nikdo si neuvědomuje že Putinovi a jeho okolí jde především o MOC, kterou chce získat za každou cenu. A velká většina Rusů si neuvědomuje že táhne Rusko do zkázy. Ekonomika Ruska je v recesi a tato nová dobrodružství stojí desítky miliard dolarů. Dokonce "odpustil" (!) severokorejskému režimu dluhy za 10 miliard dolarů, jen aby získal podporu takového příšerného režimu. Vynakládá astronomické sumy na obnovu armády. Dopadne to jako za Brežněva-hospodářským zhroucením. Stačí jedno velké sucho, neúroda, ostatní země se zbaví závislosti ruském plynu a ropě a hospodářství se zhroutí. Nebude obilí a nebude vodka. A dnešní "představitelé" Krymu budou na kolenou prosit o pomoc pro 2 miliony hladovějících obyvatel Krymu. Tak jako přilezli po kolenou vyjednavači Jaruzelského za Lechem Walesou v Polsku když se polská ekonomika zhroutila. A Putin? Jede na tygru a bude rád když si zachrání holou kůži. Jedni ho budou obviňovat (právem) že zatáhl Rusko do bídy a druzí že tuto hospodářskou válku prohrál(neprávem). Stejně mám dojem že se mu to začíná trochu vymykat z rukou. Výhrůžky zastavením dodávek plynu jsou tak trochu výrazem bezradnosti a jen donutí Evropu urychleně budovat náhradní zdroje. Bude to hotovo předpokládám do půl roku, na zimu bude Evropa už na ruském plynu nezávislá a Putin si může se svým plynem nafukovat balóny.
16. 05. 2014 | 08:34

Petr. napsal(a):

"V srpnu 1968 jsem byl malý kluk. Přesto si okupaci pamatuji, jako by to bylo včera. Vojáky, tanky, samopaly, zoufalého tátu, smutek, slzy, beznaděj. Dalších dvacet jedna let poničilo naši zemi, lidi i jejich duše a charaktery. "

Jen jste pane Bursík zapoměl dodat:
A protože si to pamatuji a mám charakter, tak jsem nikdy jako člen vlád České republiky nežádal potrestání jednoho z největších válečných zločinců, hrůzovraha, lidskou bestii, polského generála Jaruzelského, dodnes žijícího v přepychu pod ochranou polské vlády, který na Českoskoslovensko poslat 5 po zuby ozbrojených armád s vybranými elitními hrdlořezy. I Hitler přepadl Čechy a Moravu 1 armádu a chtěl náš národ přesídlit na Sibiř. Cíl Jaruzelského byla plná genocida a vyhlazení českého a slovenského národa, což se mu naštěstí nepovedlo. Chování jeho vojáků v době okupace to dosvědčuje.¨

Pan Bursík si pamatuje jen co chce a dělá jen co se mu ve své době hodí. Inu zelený chameleón.
16. 05. 2014 | 08:35

Admirál napsal(a):

Pane Bursíku, jelikož jsem ještě nerezignoval na používání kritického myšlení, hrdě se hlásím k Vašim "pohrobkům".
16. 05. 2014 | 08:37

resl napsal(a):

Nebát se uplatnit veškeré sankce proti Rusům, nepouštět je do Evropy a Států, nepouštět studovat na západ a do Států, nejezdit k nim na žádné sportovní akce, nedodávat žádné zboží, náhradní díly a ono se jim to tam sesype samo. Nedoví se svět, že jim tam bouchají nádrže s plynem, ropou, že nejsou schopni svou zoufalou technologií udržet aspoň trochu životní úroveň a budou to oni, kdo se první "umoudří" tím, že Putinovi řeknou na náměstích ne a všem jeho bolševickým slouhům bude odzvoněno. S pomocí Evropy, bez jejich obludné podezíravosti, by mohl na východě vyrůst demokratický stát, který by bránil evropské hodnoty z východu a ze západu by to byly Státy. Pak by se nemusel svět bát Číny, která by se spíš přizpůsobila. Začátek je ovšem v debolševizaci starých komoušských pořádků v totalitní zemi, jakou Rusko pořád je. Ustupovat primitinímu diktátorovi nepřinese nikdy nic dobrého, jen vyústí v konfrontaci.
16. 05. 2014 | 08:40

342 napsal(a):

No pane Bursíku, tady jen dokazujete, že Noam Chomsky se vůbec nemýlil, když prohlásil havlisty za naprosté mimoně.

Chomsky: disident Václav Havel (CZ titulky)
http://www.youtube.com/watch?v=PXIKAbNGKgY
16. 05. 2014 | 08:40

e.m. napsal(a):

tak ještě jednou, račte číst:
http://zpravy.idnes.cz/oligarcha-kolomojskij-v-dnepropetrovsku-f1t-/zahranicni.aspx?c=A140514_145242_zahranicni_tp#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

ukrajinský stát... demokracie........jaký stát?? vždyť je to jen konglomerát gangsterských kartelů -- VE STÁTĚ, KTERÝ JE ZADLUŽEN ZA SVÉ ZÁKLADNÍ FUNKCE, PROSTĚ SLUŠNÝ ČLOVĚK NEMŮŽE MÍT PROSTŘEDKY NA SOUKROMOU ARMÁDU.

tak to prostě je.

bohužel je možné, že Putin získá jistý díl popularity /pokud to nepřežene -- on je taky trošičku... mno... extrémní/ právě na konto toho, že tomuto vývoji - rozdělení Ruska mezi zločineckopseudohospodářské kartely -- do jisté míry zamezil.
což ovšem bude jenom důsledek toho, jak si vedou ukrajinská "kápa".

Demokracie? Ve státě se soukromými armádami?

:o)) chacha...

No možná se z toho Ukrajinci někdy dostanou; ale zatím to na to nevypadá.

Zatím to vypadá na export vrahounů z pseudoarmád -- kdo by na té Ukrajině chtěl trčet, že...... a na návrat středověku.

Občanská společnost? :o))) řízená oblastníma gorilama, co sice měly čas se vycvičit, ale neměly čas ani prostředky se vzdělat?..............ho-ho-ho.

Pardon. A sankce? :o)) já nějak nevím, ale sankcionovat může nezávislej; podle všeho jsou Evropa a Rusko na sobě závislé, jen se momentálně přetahují, kdo na kom víc /plyn!/, a zpovzdálí kdosi fouká do ohýnku. za těchto okolností zpravidla bývá nakonec nutno se dohodnout. tož to ani tak nezní tvrdě, jako nevýstižně.........Pane Bursíku, nu což, přidejte své straně LES to T na konci, které Vám nějak upadlo --- ;-) snaha byla... tak snad lstivě příště.................
;-) ps. a nemá Vás na výplatní pásce některý oligarcha?
16. 05. 2014 | 08:47

hlustvisihák napsal(a):

Martine, věnujte se v LESe raději ekonomickým a ekologickým otázkám. Nebudete tolik směšný a třeba vám to někdo i uvěří... Evidentně se v zahraničně-politických otázkách moc neorientujete. Pokud to není jen vytí s vlky, na což bych to ale šacoval.
16. 05. 2014 | 08:51

pamětník napsal(a):

Docela potěší, že ti popletení rusofobové jsou tady marginální a jsou to už notoricky známí profláknutí nickové. :) Koneckonců to platí v obecnější rovině i jinde, zrovna takový exotický sólista je bývalý profesor Zubov, jehož demagogii vydatně využívá i ČT.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Borisovi%C4%8D_Zubov
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/273164-pro-evropu-neni-vetsi-strasak-nez-rusko-rika-andrej-borisovic-zubov/
16. 05. 2014 | 08:51

damian napsal(a):

342 dekuji za video . Noam Chomsky je velmi chytry a velmi presna je pasaz o sireni demokracie.
16. 05. 2014 | 08:53

pamětník napsal(a):

Propaganda vskutku prudce inteligentní:
" Putin chce Ukrajinu hospodářsky zničit, ukrást část jejího území a podřídit si zbytek."
"Nebát se uplatnit veškeré sankce proti Rusům, nepouštět je do Evropy a Států, nepouštět studovat na západ a do Států, nejezdit k nim na žádné sportovní akce, nedodávat žádné zboží, náhradní díly a ono se jim to tam sesype samo."
:))
16. 05. 2014 | 08:59

Caroll napsal(a):

V Rusku nebyla provedena debolševizace, staré "kádry" zůstaly na svých nebo nových postech a usilují po prohrané studené válce o revanš. Myslí si, stejně jako hitler že se jim to použitím jakýchkoli, i těch nejhrůznějších metod podaří. Nemohou pochopit že každé velké zlo je nakonec potrestáno a čím déle to trvá tím je trest strašnější. Proto vyvolaly tu hroznou nacionalistickou sebevražednou euforii která ničí vše co jí stojív cestě. Většina Rusů si teď myslí že jsou nej-,nej-, že všechno zvládnou (stejně jako Němci za Hitlera) a teprve krutá porážka, bída a hlad je přesvědčí že okolní svět je jiný, že nejsou jediní a už vůbec ne vyvolení a že pokud chtějí přežít MUSÍ okolní svět a jeho pravidla opravdu respektovat a ne jenom lhát, podvádět, krást znásilňovat a napadat druhé.
16. 05. 2014 | 09:01

mira napsal(a):

Caroll
probuďte se, blábolíte ze spaní nesmysly. Kdo je nej, nej - to slyšíme z médií každou chvíli, ale myslí si to o sobě USA. Možná si to nemyslí všichni, ale vykřikuje to jejich politická elita a podle toho se ve světě i chová. Jste příliš v zajetí své nenávisti, to je evidentní a škodí vám to.
16. 05. 2014 | 09:14

hlustvisihák napsal(a):

Ttady je článek o tom, proč sankce proti Rusku se minou účinkem:
http://www.blisty.cz/art/73221.html

A kdo má čas a chuť, ať si najde článek stejného autora o tom, proč Putinovi nevadí ve světě zabavený majetek Rusů a když zohledníme, že byl před mnoha měsíci v Rusku přijat zákon o tom, že politici nemohou mít majetek v cizině, zjistíme, že sankce proti Rusku jsou jen rituálním tancem.
Otázkou zůstává kdo nebo co se tancem uctívá.
16. 05. 2014 | 09:15

brambor napsal(a):

Caroll, to pisete o Rusku , nebo spise o CR?
16. 05. 2014 | 09:16

Ládik!!! napsal(a):

Družba východních hord.
Nic víc to není.
16. 05. 2014 | 09:19

Míla napsal(a):

Pane Bursík
a to jste se domníval jak úspěšný a podnětný bude Váš příspěvek.Možná,že by to platilo za předpokladu neznalosti Vašeho působení na politické scéně.Ono křiváctví se nezapomíná nejen u Vás,ale i u ostatních politiků.Návraty ,jak je vidět z reakcí,nejsou žádoucí.
16. 05. 2014 | 09:23

Dalimír napsal(a):

Pravičáci a troubové podporující falešný západ stydte se ! Od té doby co z česka Kocáb vyhnal rusy tak neměl kdo zatrhnou těm zlodějským grázlům to jejich okrádání národa ve velkém ! Z ruské armády měli strach čeští zloději jako je Rytig a jemu podobní kteří si ted z republiky udělali hokynářský stánek ! Alespon těch dvacel let doby normalizace zde byl klid na práci a pořádek !
16. 05. 2014 | 09:24

drozd kvíčala napsal(a):

měl bys vědět bursíku, že ne každá situace musí mít nutně řešení
16. 05. 2014 | 09:25

Pepa Řepa napsal(a):

Hejbá se to, hejbá
u starýho mlejna,
carará,
třese se to, třese
jako šiška v LESe

To by byla hymna nové strany, kdyby ji nazpívail pan přeceda s Biomasou jako třasák mohou to Eva a Vašek zabalit.
Sukses v EP zaručen.
16. 05. 2014 | 09:27

Pepa Řepa napsal(a):

třese se to, třese
jako Biomasa v LESe
16. 05. 2014 | 09:29

Hajduk napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=1RrHYKl10jY&feature=youtu.be
16. 05. 2014 | 09:36

pinokio napsal(a):

Martin zalozil novou stranu LES , nova doba! Nova doba ! Kurovec vyhani kurovce.

Hulakas jak na Lessy.
16. 05. 2014 | 09:38

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Nadkolego

Nudelmanová.Je naší povinností znát životopisy významných osobností.Dostala se ale do Who is Who mnohem později než já.

I am what I am,and that's all that I am,Popeye the sailor man.Hoo,hoo.
16. 05. 2014 | 09:47

Petr napsal(a):

Pane Bursíku, nemám Vás rád, nepokládám Vás za seriozního politika, nikdy jsem Vás nevolil a volit nebudu.
Za tento Váš článek ovšem moc děkuji a podepisuji. Děkuji i za odvahu přihlásit se po letech k něčemu tak nepopulárnímu, jako byl Radar.
Trefil jste se dobře, o čemž svědčí ta lavina zvratků, kterou na Vás v tomto fóru naši malí "rusáci" vyblili. Těší mě, jak jste jim nadzvedl tlak.
16. 05. 2014 | 09:48

SuP napsal(a):

Petr nade mnou -
I moje řeč!

Pepa Řepa -
Už několik let mám jiný dojem z "rozpínavosti" EU. Vidím ji spíš jako hru "letadlo", která ještě celý spolek jakžtakž udržuje v letu. A v takové situaci je každý looser dobrý. Stejně jako v USA hypotečních bublinách.
16. 05. 2014 | 09:57

Caroll napsal(a):

To mira
Byl jsem Rusku i v USA a jinde a mohu srovnávat. Je pravda, že Američané jsou až někdy nezdravě sebevědomí (známé "America first") ale to se se současným ruským nacionalizmem nedá srovnávat. Nevíte co tam děje, mám tam hodně známých a ti jsou doslova zděšeni (ti rozumnější) Ze dvou se stali fanatici kteří uvažují asi takovým způsobem "když nebude po našem, tak tam vtrhneme a ukážeme jim co a jak. A když někam nebudeme moci vtrhnout tak to tam rozbijeme!" A dále: "Stejně jsou to všechno zrádci kteří jen slouží americkém imperializmu tak jaképak ohledy! MY jsme silní, proto máme pravdu a ostatní se tomu musí podřídit. A když se nepodřídí tak je to provokace a tu potrestáme!!". Věřte nebo nevěřte ale je to tak. Je to vlastně klasická ukázka novodobého fašizmu. Ne náhodou byla nedávno rozbitá nacistická buňka založena právě v Rusku a ne náhodou dostávají ty nové násilnické skupiny co chtějí rozmetat stávající pořádek (a zavádět nový jako za Hitlera) skrytou podporu od různých ruských organizací. Je to stejná hrozba jako byl hitler.
16. 05. 2014 | 09:59

aga napsal(a):

U Bursíka ještě intenzivněji než u jiných je jasné, že na té fyziognomii něco je. Jak věřit člověku s takovým gesichtem?
16. 05. 2014 | 10:08

K.M. napsal(a):

Česko-Moravo-Slezská republika..., musí být republikou velmi bohatou..., uživí-li bez problémů i Biomasu... s Bursíkem..., věřím mu po jeho "žoviálním tykání si" na obrazovce s "chlapem s guľama..." do písmene..., že se nejraději vidí na straně konzumentů...

je a zůstane pro mne tím nejpřesvědčivějším stoupencem nejvýraznějšího..., historicky podmíněného..., politické strany v zemi přesahajicího hnutí..., JÁNABRÁCHISMU...,

které bylo až na velmi... vzácné výjimky..., zásadním předpokladem pro uvržení země do slepé závislosti na kapitálu..., dodávajícího montovny...,

jen když ideologičští vůdci..., zůstanou u lizu...
16. 05. 2014 | 10:12

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Demokracie je mj. také o kvalitní policejní práci, ale v duchu oné vlády, organizace "úspěchu" /ve své nejexaktnější podobě je to o popisu vědeckém/ , ne o organizaci " lidí" /symbolizované, zpolitizované interpretace skutečnosti/.
Měřítkem z nejhlavnějších je pak utrpení lidí, pokud dojde k pogromu a je identifikován jistý Nikolaj /Mykola / Volkov, spolupracovník Parubiye, což je vedoucí tajemník úřadu pro národní bezpečnost a obranu, kdy tento Volkov střílí při pogromu do oken hořícího oděského Domu Odborářů ....jak může normální člověk chtít sankce proti Rusku a naopak podporovat kyjevský establishment ? Snad jedině kdyby byl on osobně na věci nějak zainteresován - a má hroší kůři a kachní žaludek.

Proto by měl být kladen důraz na objektivní, nestranné a důsledné vyšetření událostí jak majdanských, tak např. oděských.
Pokud se to nestane, a je důvodné se domnívat, že iniciátory a vykonavateli byli lidé z prokyjevské strany, je docela nechutné se stavět na stranu těchto. Stáváte se tak spolupachateli.

Mimochodem - " kulatý" stůl uspořádaný v Kyjevě hovoří za vše. Takovou frašku by zvládli snad už jen Daladiere, Chamberlain a spol. , pod direkcí koho - to jistě víte.

P.S. Zelený les občas zhnědne, to se stává. - hlavně k podzimu.
Je pak tragikomické i to, že se manifestní "demokraté" nezastávají práv menšin,ale naopak podporují většinu a to většinu, která se k moci dostala pomocí převratu, nedemokratickou cestou, tito lidé jdou proti svému přesvědčení - kolik z nich se leta zastává multikulturalismu, romské menšiny apod. ? Proč náhle takový obrat ?
-------------------------
K té korupci jedna zajímavá zpráva :

http://www.politico.com/story/2014/05/hunter-biden-ukraine-gas-board-106631.html

“….Hunter Biden, the youngest son of Vice President Joe Biden, will be joining Ukraine’s largest private gas producer, the company announced in a statement….”

“…Vice President Biden expressed support for Ukraine when he visited the country in April. He also slammed Russia for its role in the annexation of Crimea….”

http://www.thewire.com/global/2014/04/biden-promises-ukraine-50-million-to-fight-corruption/361034/

“….Vice President Joe Biden went to Kiev this week to offer a message of support … and money. The veep told telling the Ukrainian people that Washington wants “to be your partner and friend,” and is willing to shell out an extra $50 million to show it.

In his speech, Biden focused on Ukraine’s internal politics. Conceding that “you face very daunting problems, and some might say, humiliating threats,” he added that “the opportunity to generate a united Ukraine, getting it right, is within your grasp.” According to Biden, Ukraine must work to exorcise “the cancer of corruption that is endemic in your system right now.”

To už je zjevná fraška.
Topolánkovská demokracie in situ.

Liberalismus popletů a zvrhlíků.
16. 05. 2014 | 10:13

Hajduk napsal(a):

članok v Anglištine ako Chersonský gubernator na oslavach 9 maja , obhajuje Dolfika,
v članku je video.

Kherson governor calls Hitler 'liberator' addressing veterans on Victory Day Published time: May 10, 2014 03:37 Edited time: May 12, 2014 22:01 Get short URL
16. 05. 2014 | 10:17

Ludva napsal(a):

Pane Bursíku, v pondělí vystoupíte na debatě Fóra Karla Schwarzenberga, asi se na Vás přijdu podívat ;-)
16. 05. 2014 | 10:18

Bestia triumphans napsal(a):

Hmm,
A co vy, Ago?
Jaký máte vy gesicht?
Bursíka byste mistroval, ale sám se vyhýbáte odpovědi na otázku, jestli jste vůbec žena nebo muž.
Nebo ráčíte být hermafrodit?
:-)
16. 05. 2014 | 10:23

ld napsal(a):

Bursíku,

vlastně je fajn, že jste dnes napsal.
Před chvílí jsem totiž prolistoval volební lístky a v té bídě našel jeden tuze zajímavý subjekt s názvem: ANTIBURSÍCI, stop ekoteroristům.
Nahoře jste jim udělal dobrou předvolební kampaň, takže je v pátek odvolím :-)
16. 05. 2014 | 10:30

skeptický napsal(a):

Moderní technika v poslední době je obviňovat nestydatě druhého z vlastních hříchů.Absurdita zarazí,člověk neví,zda se smát nebo brečet.Ale začíná to být monotonní.

Naštěstí Gorbačov,Clinton a Havel konečně otevřeli dveře dokořán tomu,aby se toho ujali ti povolaní.

Dokud nebudeme nazývat hovno hovnem,tenhle svět brzy skončí.Ovšem zákony jsou na to prozíravě nastaveny předem.
16. 05. 2014 | 10:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://ateo.cz/f/images/b/bursik_.jpg
Veselé krizování.
16. 05. 2014 | 10:34

Ibalgin napsal(a):

to Bestia:

i kdyby byla paní Aga Končita Buřtová, Vám to může být egál.

I já si myslím, že má Bursík velmi nesympatický gesicht.
16. 05. 2014 | 10:34

Latecoere napsal(a):

Bursíku, Váš charakter je fakt poničenej dost, ale na Sověty bych to zrovna u Vás neházel.... To už spíš soudružka Biomasa.
No a s tou Ukrajinou: "Vláda", která se "ujala" moci pučem se halt nelíbí úplně všem. Vám jo, mně ne, Východoukrajincům taky ne, Západoukrajincům asi jo. Co dělat, ptáte se? Domluvit se. Zvýšit pravomoci regionů a dát jim právo na sebeurčení. Kdo chce, ať poslouchá Jaceňuka, kdo ne, ať si velí sám. Jo a až budete mlít něco o vlasti, loajalitě a vlastizradě, vzpomeňte s jakým nadšení Czech TV informovala o tom, jak ještě před Majdanem odmítli ve Lvově respektovat tehdy úřadující, v legálních volbách zvolenou vládu.
Jenže tady jde jen o jedno: další stát, přímo sousedící s Ruskem, kde budou moci být základny NATO, tolik potřebné ve chvíli, kdy se nebude snadné s Rusy dohodnout na dostatečně silném přísunu patřičně laciných surovin, případně stran využití zemědělské půdy, které bude v Rusku dost i v době, kdy Evropa začne mít problém, protože tu bude sucho a horko, kombinované tu a tam s přívalovými lijáky, takže nic neporoste ani na těch polích, která ještě nestihly zaplnit logistická centra a průmyslové zóny.
16. 05. 2014 | 10:37

Honza II napsal(a):

Jak může autor ve svých úvahách zapomenout na zářivou propagci celé západní demokracie pomocí bombardérů nebo alespoň střílejících bezpilotních letadel.
Tomu se říká úplná demokratická zeslepenost. - Anebo je autor přesvědčený militant, který pokládá bombardování a zabíjení lidí v zemích s jinými názory a zkušenostmi za naprosto standardní způsob rozšiřování současné formy militantní demokracie po světě.
Zkuste si představit, co by se asi na Ukrajině dělo, kdyby nesousedila s Ruskem. To by bombardéréry NATO už dávno zničily všechny rusky hovořící oblasti Ukrajiny. Prostě na slabé a malé státy si zbabělé NATO vždy hrdině troufá. A to mi připadá, jako by Bursíka něčím fascinovalo.
16. 05. 2014 | 10:44

Mac napsal(a):

pane Bruslíku, je fakt, že i v totálně smradlavém prostředí české tzv. politiky, vaše osobnost poměrně vyniká.
Jste jedním z nejhorších exemplářů, kteří tady v posledních 25 letech zamořovali vzduch

PS: koho volíte do EU, Doufám, že stranu Antibursík :-))
16. 05. 2014 | 10:46

Profesor Raul Zelený napsal(a):

to autor:

co slovo, to perla: " Požadovali jsme přijetí razantních sankcí jako odpovědi na to, že Rusko nectí naše ani mezinárodní pravidla"´... nebo: " Putin se směje a pokračuje ve své ofenzívě. Západní rozvážnost vnímá jako bezradnost. "
-------------------------------------------
Dotaz pane Bursíku, proč by proboha Rusko mělo CTÍT NAŠE PRAVIDLA? Ctíme my ruská pravidla?
Pokud jde o mezinárodní pravidla, Rusko se pohybuje zcela v intencích právních mantinelů, které vymezila EU a USA. USA je v souladu s Monroeovou doktrínou oprávněna zasáhnout vojensky kdekoli v Jižní či Severní Americe a na základě precedentu "Urgent Fury" je oprávněn hájit silou zájmy občanů USA KDEKOLI NA SVĚTĚ. Při takovém hájení jsou USA rovněž oprávněny odstranit KTERÝKOLI REŽIM, ČI VLÁDU KDEKOLI NA SVĚTĚ. Jestliže by se Rusko rozhodlo hájit zájmy svých občanů kdekoli na světě - jednalo by zcela podle vzoru USA.Když USA ano, proč Rusko ne? Krym se ostamostatnil dle precedentu KOSOVO ( vznik nového státu nebývá v souladu s právním řádem dosavadního suveréna - viz zpráva MZ USA k vzniku státu Kosovo )a po REFERENDU a hlasování DVOU PARLAMENTŮ (Krymského a Ruského)se stal součástí RF. Rusko tedy jedná plně v souladu s existujícím mezinárodním řádem.
Putin se smát musí, protože neschopnost a nekompetence EU je k popukání. Nejprve EU odstranila stávajícího prezidenta existující vlády, následně podpoříla skupinu fašistů, která utvořila juntu. Junta odvolala protiústavně prezidenta Janukovyče a zahájila ozbrojený boj proti vlastním neozbrojeným občanům. Tato junta pokračuje v zadlužování země a vytváří nezákonné ozbrojené skupiny, které zabíjejí místní obyvatelstvo. Místní obyvatelstvo v demorkatických REFERENDECH vytvořilo zatím dva nezávislé státy a další budou přibývat. Po ochraně práv jiných národností před fašistickou juntou ostatně žádají například Maďaři. Váš článek Bursíku je propagandistický blábol - Liška je z Vás dvou lepší manipulátor.
16. 05. 2014 | 10:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bestia triumphans,

mohu se na něco zeptat? Čím se liší Váš výkřik od toho, který napsal pan aga? Čistě pro zajímavost: co Vám třeba takový příspěvek přináší, co od něj očekáváte (co přináší této debatě, je myslím jasné). Neberte to osobně, jiných už jsem se též ptal (kdysi i pana agy).

Libor Stejskal
16. 05. 2014 | 11:01

Mac napsal(a):

Bursík - to zní tvrdě ..... nebo hrdě? :-))

musím se mrknout, jak to ten Gorkij vlastně napsal :-)
16. 05. 2014 | 11:02

antipolitik napsal(a):

Máme tomu rozumět tak, že se z malýho traumatizovaného Bursíčka z r. 68 se stal díky tomuhle režimu charakter? No to potěš koště, jestli se tahle individua považují za charaktery. Řekl bych, že od r. 89 nám vládly právě jen tito charakteři a podle toho to tady vypadá! Socík byl jen jinak horší než tahle parodie na demokracii, ale rozhodně né horší než tenhle režim, prostě jen jinak horší! Ovšem tenhle režim přinesl něco o čem se komunistům ani nesnilo a to, že "demo" politici napříč celým demo světem komunismu na úkor svých obyvatel docílili, ale jen pro sebe!! Sebe tito demokrati zajistili až do důchodu včetně hromad výsluh a trafik. Těm je krize a nefungující stát někde, oni mají své jisté a proto ta rvačka o koryta. Ve žlabu toho díky našim skvělým charakterům už skoro nic nezbyloí!! Tedy pro národ, ale pro charaktery typu Bursík je žlab pořád zajímavej!
16. 05. 2014 | 11:04

Mac napsal(a):

hele, pan Stejskal se dostavil, hned toho využiju

mohl byste, prosím pěkně odbloknout moji IP? Už mě to přepínání nebaví

....jo a slibuju, že budu děsně hodnej :-)
16. 05. 2014 | 11:05

Ludva napsal(a):

ha, dobře že taky někdo promluvil o charakteru, na tohle slovo už se pomalu začalo zapomínat ;-)
16. 05. 2014 | 11:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macu,

mohl, pokud mi ji napíšete (dělám to tak vždycky, ale nevedu si evidenci). Když z ní v budoucnu zase začnou přicházet příspěvky porušující zdejší pravdila, zablokuji ji znovu. A tak dokola. Slibovat mi nic nemusíte, mně je vcelku jedno, jaký jste, to je Vaše věc :-)

Libor Stejskal
16. 05. 2014 | 11:14

Bestia triumphans napsal(a):

Stejskal:
Nevím, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel.
Jen mne dožralo, že se naváží do vzhledu bloggera, což mi přijde poněkud podpásové, vyvozovat z fyziognomie charakter člověka, natož když sám kritik svůj vzhled tají, tak to je sprosťárna.
Tak jsem se neudržel...
:-)
16. 05. 2014 | 11:16

skeptický napsal(a):

Jeden může mít spoustu charakteru,ale slabýho.
16. 05. 2014 | 11:17

Caroll napsal(a):

Když tak čtu ty komunistické zvratky tak je jasné, odkud vítr vane. Komunistická strana byla vždy jen prodluženou rukou Moskvy (jak se sami dokonce chlubili - Vila Tereza) a tím zůstala dodnes. KSČM je klasickým nepřítelem demokracie a demokracií se ohání jen tehdy, když jí jde o upevnění vlastních mocenských pozic. V Německu udělali dobře, že komunisty jednoduše zakázali jako protiústavní stranu. Tady se to mělo udělat také ale mocná ODS byla v podstatě proti, komunisty potřebovala aby měla lidi čím strašit. KSČM byla jejich neužitečnějším nepřítelem. Vzpomínám na doby kdy oslovení "soudruhu" bylo většinou lidí považováno za hrubou nadávku, dokonce jsem byl svědkem jak jeden pán inzultoval svojí bývalou spolužačku když takto opakovaně oslovila. Je nanejvýš výstižné, že se k těm komunistickým plkům připojil i Klaus, který byl díky právě jejich hlasům zvolen prezidentem. Je to prostě sto let stará špína která se nezměnila.
16. 05. 2014 | 11:23

argun napsal(a):

Těžko říct, kde bere autor přesvědčení, že nám má co říct. Že má co říct komukoli. Že patří do politiky. Jeho texty jsou defilé hlouposti a idelologických klišé.

"Dokud sami Rusové nepochopí základní demokratické principy, nemohou sami přejít v demokracii."

A proč by měli? Je jim dobře v tom, co mají.
16. 05. 2014 | 11:29

stejskal napsal(a):

To asi nejste sám, komu podobné výkřiky na adresu KOHOKOLIV přijdou poněkud mimo, pane Bestia triumphans. Nicméně stojí myslím za zvážení, zda na ně reagovat úplně stejně a za) dělat vlastně to samé, co se mi nelíbí a za b) podstatně zvyšovat šanci, že následný flejm zcela zničí debatu. Žádný jiný efekt (snad ještě kromě vlastního uspokojení, ale to asi má i ten, na nějž reagujete) to nepřináší.

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal

P.S. Opakuji, neberte to osobně. Je to samozřejmě míněno obecněji s ohledem na to, jak zdejší "diskuse" většinou probíhají.
16. 05. 2014 | 11:30

Bob napsal(a):

Neznáte někdo nějakou sankci, kterou by se dalo bojovat proti Bursíkovi a jemu podobným? Rád se k ní připojím
16. 05. 2014 | 11:31

Hajduk napsal(a):

Supervulkan koji se nalazi u Jeloustonskom parku na tromedji američkih država Montana, Ijdaho i Vajoming. Ovaj supervulkan nema otvoreno grotlo i izdignutu vidljivu kupolu, već se nalazi ispod površine zemlje. Otkriven je tek šezdesetih godina XX veka snimanjem zracima infracrvenog spektra iz satelita. Njegov ogroman krater ispunjen magmom (naučnici ga zovu kaldera) dugačak je preko 80 kilometara i širok 45 kilometara. To je, otprilike, veličina Tokija.

Supervulkani se razlikuju od običnih vulkana. Usijana magma u ovom vulkanu ne može da izadje napolje pošto je potpuno zatvorena duboko pod zemljom. Ona se vremenom gomila u ogromnim količinama, topi okolno stenje, širi se i pod pritiskom nadima prema površini zemljine kore. Kada pritisak magme postane toliko jak, ona prosto izleti napolje probijajući ispred sebe ogromne slojeve polurastopljenog stenja i zemlje.

Supervulkanske erupcije se dogadjaju u svetu približno svakih 50 000 godina. Poslednja se odigrala u Indoneziji pre 74 000 godina. Dakle, Svet je upravo u očekivanju jedne koja, očito, već kasni.
Postoji oko 40 poznatih supervuklkana na Zemlji. Većina je ugašena. Od onih koji bi se mogli aktivirati najopasniji je u Jeloustonskom parku, što bi imalo zaista zastrašujuće posledice.
Erupcija ovog vulkana oslobodila bi svake sekunde energiju 1000 atomskih bombi bačenih na Hirošimu. Zvuk koji bi se tom prilikom čuo bio bi najglasniji koji je ljudska vrsta od kada živi na planeti, a to je oko 75 000 godina, ikada čula.
Magma koja bi tom prilikom izletela, izbacila bi preko 2000 miliona tona sumporne kiseline 50 kilometara visoko u stratosferu. Oko hiljadu kubnih kilometara lave bi se razlilo, što je dovoljno da prekrije čitavu teritoriju SAD.
Nalage pepela bi bile oko 15 cm. Oko hiljadu kilometara unaokolo sav život bi bio uništen od užarene lave.
16. 05. 2014 | 11:32

Ludva napsal(a):

Bob: a neznáte třeba nějakou sankci na komunisty? tu bychom docela potřebovali, jinak fakt nevím, jak se jich zbavit ;-))
16. 05. 2014 | 11:37

Caroll napsal(a):

Hajduku, piš česky, kdo má té tvé hatmatilce rozumět
16. 05. 2014 | 11:38

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ludva napsal(a):
Bob: a neznáte třeba nějakou sankci na komunisty? tu bychom docela potřebovali, jinak fakt nevím, jak se jich zbavit ;-))
16. 05. 2014 | 11:37
----------
Jednoho se zbavíte tak, že se např. oběsíte.

Hezký den.
16. 05. 2014 | 11:42

hlustvisihák napsal(a):

Doporučuji všem:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3122900

Rozhovor s vojenským analytikem Martinem Kollerem o válce zájmových skupin na Ukrajině, kdo jsou neoznačení vojáci, ale také o tom, jaké problémy čekají Ukrajinu. Moderuje Lucie Výborná
16. 05. 2014 | 11:42

Mac napsal(a):

ať žije Hajduk (Split, samozřejmě)
16. 05. 2014 | 11:44

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Stesjkal : Žádný jiný efekt (snad ještě kromě vlastního uspokojení, ale to asi má i ten, na nějž reagujete) to nepřináší.
------------------------------------------------------
Sebeuspokojení je náhodou moc dobrý efekt.
Možná že je dokonce hlavním přepdokladem vybudování úspěšné kapitalistické společnosti.
Anebo neúspěšné liberální ekologické strany. :-)))

Proč takovým motorem kapitalismu ten pan Stejskal tak pohrdá ?
Že by ho např. jeho práce pro novinářskou vlast nesebeuspokojovala ?
Snad se zde, proboha živého, dokonce netrápí, nesouží atd . ?!?
Jistě i on zde nalézá mnohého sebeuspokojení, jinak by sem přeci nepsal, že....jistě by sem nepsal pouze kvůli např. sebeuspokojení cizích lidí.
16. 05. 2014 | 11:48

Ludva napsal(a):

demokracie vs. komunismus, souboj na věčné časy, bratr nezná bratra, sestra nezná sestru. otcové plodí syny a ti říkají něco jiného, než jejich dědové. mladí nerespektují staré, staří potřebují mladé, aby jim platili důchody;-) jedni volají po zapojení Česka do západní Evropy, druzí chtějí zpátky pod křídla mocného impéria na východě. jedni volí Losnu a druzí Mažňáka...;-) je to souboj na věčné časy, který se jistě zapíše do dějin ;-))
16. 05. 2014 | 11:51

Radek napsal(a):

Po přečtení zdejších příspěvků jsem udělal jediné možné.Objednal jsem firmu sezako.cz.Pokud ji někdo nedohledáte,tak jsou to specialisté na čistění septiků....
16. 05. 2014 | 12:02

Bestia triumphans napsal(a):

Stejskal:
ok., provedl jsem důkladnou sebekritiku a moje odpověď Agovi by nyní zněla takto:

Vážený Ago,
Vyvozovat z fyziognomie člověka jeho charakter je nejenže pavědecké a neetické, ale i vyložená sprostota v případě, že sám svou fyziognomii tajíte.

S pozdravem Bestia triumphans

:-)
16. 05. 2014 | 12:11

aga napsal(a):

BT

Výjimečně vám odpovím - kdybych se ucházel o veřejné prebendy jako Bursík, vystupoval bych taky neanonymně. Vzhledem k tomu, že nemám žádnou zištnou agendu, mohu si na internetu v rámci zákona vystupovat jak chci. Anonymita je mou poslední (pofiderní) zbraní proti všemocným Bursíkům a jejich klanům, i proti osobně zaměřeným trapným výštěkům anonymních Bestií.
16. 05. 2014 | 12:14

Belgičan napsal(a):

Dělníci v Mariupolu vyšli z oceláren a rozebrali barikády separatistů...

Není co dodat.
16. 05. 2014 | 12:16

santawizard napsal(a):

. Vzrůstající válečnictví mezi východem a západem bude mít za následek,že se evropská unie a ruská federace budou navzájem pokoušet založit Devine revolution +Holy war .Myslíte si však ,že místo mainkamfů a das kapitalů se do popředí dostanou satanové verše a pussy riot??Nebo dokonce bible a tarot nebo korán a taroky?

PS:Viděli jste film Ranč u zelené sedmy?To je o počátcích transformace.Víte jaký pořad je vždycky před tím?Ten je o normalizaci.
V obou případech jsou to velmi poučné filmy kde se přirovnává normalizace a transformace pro obyčejné lidi velmi a velmi romantickým a krásným způsobem.
16. 05. 2014 | 12:18

stejskal napsal(a):

Další, dle mého smysluplnější možnost je nereagovat vůbec. Obzvlášť pokud se jedná o reakci na lidi, kteří sem nic jiného než agesívní a osobně laděné výkřiky prakticky nepíší (tím teď nemám na mysli nikoho konkrétního). Důvody viz výše.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
16. 05. 2014 | 12:20

jozka napsal(a):

Belgicane, vzdyt ano, protoze:

Zástupci Achmetovova holdingu Metinvest podepsali v Mariupolu memorandum o zajištění pořádku a bezpečnosti, na němž se dohodli se zástupci separatistů z vedení "Doněcké lidové republiky".

Povstalci se v dokumentu zavázali k odzbrojení "domobrany" a slíbili, že se zdrží okupace správních budov.

Ta uz ale nezni tak uderne, ze? Chapu, ze se vam zda zvlastni, ze nekdo se dokaze dohodnout a dohodu dorzuje. Jak fungovalo dodrzovani dohod na Majdanu jsme videli.
16. 05. 2014 | 12:23

aga napsal(a):

PS BT

Jo, a když už polemizujete, koukněte se alespoň do slovníku na význam pojmů, kterými se oháníte. Fyziognomi netajím, protože se jí bohužel hlouběji nezaobírám

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fyziognomie

Má původní poznámka byla nepřímou polemikou s tím, že fyziognomie je pavěda - podle mne obličeje a další fyzické rysy vypovídají hodně, a jejich zkoumání by mohlo být vědečtější než zkoumání velké části toho, co se vědecky zkoumá.
16. 05. 2014 | 12:26

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.kurzy.cz/zpravy/366291-kerry-us-pokud-rusko-ci-nekdo-jiny-narusi-ukrajinske-volby-dojde-na-sektorove-sankce-proti-rusku/

To je jak z nějakého filmu Woody Allena.

Prej "svobodné prezidentské volby" - ale refrendum na Krymu bylo aktem zvůle, provedené pod ruskými bodáky. Pogrom nám nevadí.

Ti lidé jsou šílení, podle mě se nezastaví před ničím, jsem dalek toho usuzovat na to, že chtějí uvést do reality onen Har Meggido koncept, ale : Kerry, Nuland, Jaceňuk, Tymošenková, Kličko....chtějí se snad pomstít celému světu ?
Má šanci to někdo v DEMOKRACII zastavit ? Kdo ? " Lid" ? Co to je - lid ? Masa , které nabídnou co 4 roky iluzi , že je ta masa držitelem moci ?
Tak pak má ta masa jedinou šanci, už za několik dní. Pokud ji nevyužije ani teď, je s ní amen, do 5 - 10 let je s ní amen, bude s ní naloženo jak s krysama v laboratoři, po zakončení pokusu se stanou odpadem.
16. 05. 2014 | 12:26

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Belgičan
A přeci jozka něco dodal.

Budete to umět vysvětlit i nyní ?

Hezký den.
16. 05. 2014 | 12:30

aga napsal(a):

ls

Vím, že jste to nemyslel vůbec osobně, ale například já mám svůj vlastní hodnotový systém. Agresivní poznámky směřuji jen vůči těm nebo tomu, kteří (co) mi sami/o připadá/ají agresivní - a například Bursík se svým proslulým silou, Katuško, silou, a vulgárním titulováním kolegyň z parlamentu si myslím takovou reakci zaslouží. Na to, jestli je to účelné nebo ne, mám jiný názor než Vy.
16. 05. 2014 | 12:33

resl napsal(a):

Ludva : jedni volají po zapojení Česka do západní Evropy, druzí chtějí zpátky pod křídla mocného impéria na východě.
---------------
Jenže nedávná historie a zkušenosti, dávají za pravdu těm, co chtějí být v západní Evropě. Pokud mají ti druzí nějaké opačné zkušenosti, mohou to napsat. Ne si vymýšlet, ale podložit svědky, filmy, rozhovory. My, to udělat můžeme. Takže žádnou remízu neberu.

/řepiště, nechte si to omleté : my ukrajínci, remízy něznájem, dík r. /
16. 05. 2014 | 12:34

Ludva napsal(a):

demokracie v jisté míře zaručuje lidskou důstojnost, to jsou ta "liská práva". je tu policie, která se řídí podle zákonů, jsou tu soudy, máme nějaká ústavní práva... to vše je dáno demokracií. v totalitách to přece jen více vychází z vůle jedinců, či politických skupin. ti potom úkolují policii a jiné ozbrojené složky, ti potom řídí zákonodárství. v demokracii je stěžejní, že se u moci politické strany střídají, v totalitě vládne jen jedna a prakticky ji nejde svrhnout. proto chápu, jak spoustě lidem leží v žaludku, že ta jejich totalitní (a nesvržitelná) vláda na Ukrajině byla svržena a místo ní se formuje demokratický parlament ;-)
16. 05. 2014 | 12:36

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=6Bt_DMVsu7Q

A údajná další přeživši - oděský pogrom :

http://www.youtube.com/watch?v=qihybtqePZg
16. 05. 2014 | 12:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ludva
A kdo úkoluje dnes např. Nikolaje Volkova, freikorps z Pravého sektoru, kdo vysílá proti ruskojazyřné menšině armádu apod. ? Kdo to je ?

Ludvo, že jste pomatenec, to je tady znémo, ale že sympatizujete s pogromisty, to je i dost nechutné. Jestli je taková vaše představa demokracie, tak zbývá jediné - věřit, že nemáte děti a dále že nemáte na nic podstatného vliv. Obojí by totiž mohlo být pro Vaše okolí dříve či později velkým problémem.

Hezký den.

P.S. Nechápu, jak se můžete vydávat za křesťana, vždyť jste obyčejný ateistický zvrhlík.
16. 05. 2014 | 12:47

Ludva napsal(a):

17,5 bilionů dolarů vrátit nejde: já se vás taky zeptám na jednu věc, nemohl by jste si zkrátit nick, je to hroznej vopruz to pořád vypisovat ;-))
16. 05. 2014 | 12:52

skeptický napsal(a):

Dělníci z Mariupolu vyšli rozebrat barikády separatistů.
Není co dodat.

Poslal je majitel,nějaký milý jardář.
16. 05. 2014 | 12:52

skeptický napsal(a):

Ludva

Nas... by to sfouklo.
16. 05. 2014 | 12:54

Ludva napsal(a):

jo, jsem zvrhlík, děsnej ;-))
16. 05. 2014 | 12:54

Bestia triumphans napsal(a):

Aga,
Zpoza bezpečné anonymity kritizovat bloggera pouze za to, jak vypadá, a ne například za jeho činy, jeví se mi poněkud zbabělé.
16. 05. 2014 | 13:03

Belgičan napsal(a):

jozko,
neposuzujte mne podle sebe!
Já jsem naopak pozitivně naladěn z této zprávy. Násilí nic nevyřeší. Je to od těch lidí odvážné, vyjít proti ozbrojeným fanatikům. Je vidno, že ne všichni jsou zastánci tvrdé linie vanoucí z Kremlu. Fakt skvělé.
skeptický,
Vy samozřejmě musíte vyblít něco rádoby vtipného údernického.
16. 05. 2014 | 13:03

Bořivoj napsal(a):

bursíku, ty píšeš jako jasánek
16. 05. 2014 | 13:13

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ještě k tomu kvazikřesťanovi Ludvovi /bláznivý propagandista, který se tady často odvolává na Boha, Nový zákon - přičemž zcela opomíjí např. slova Pavlova o vládní moci, když jsou mu připomenuta, tak nijak nereaguje (nikdy prý nic takového v NZ nečet, asi řčte jen to, co s emu hodí - stále jede jak ten propagandustický flašinet, takoví lidé obec křesťanskou kompromitují .../

Turčinov vykonává jak funkci presidenstskou, tak funkci předsedy parlamerntu - to je spíše amalgamace demokracie prvky fašismu, než že by se jednalo o amalgamaci kyjevského režimu prvky demokratickými.
Ale to je samozřejmě všem těm možným pomatncům, kteří usilují o endloesung jedno, jim je jedno co bude, hlavně že se nyní bubnuje na bubny a fouká do píšťal.
Doufám, že jim to jejich potomci jednou otlučou o hlavu, stejně jak oni měli otlouct o hlavu stejné svým dědkům - zhusta beztak kolaborantům s nácky.

Usilovat o "porážku vítězství" - např. většiny nad menšinou je jediným možným moudrým / demokratickým ? / řešením.

Vykládej to ale pomatencům a grázlům /kdy ale paradoxně to oni naopak své oponenty školí z demokracie - to může ale dělat pouze grázl nebo člověk duševně nemocný, tito už snad ani nemají mozky, ale jen změť hesel/ , kteři kvitují parlamentní válcovací metody , nepohrdnou dokonce i hlasem kriminálníka /Pekárek/ - a pokud to je o tom jejich vítězství ....tak jim nevadí ani pogromy. JIm je jedno, co se děje, zajímá je jen to , KAM BY TO dle jejich pomatených fuhrerů mělo vést.
Žádná lidskost, jen plán.
V čem se liší od kdysi to působících tkzv. bolševiků, jejich militantní části ? Do kterých zde každému oponentovi spílají ? V čem ?
Snad jen v míže grázlovitosti a pomatenosti.

Tak zatím , je dobře , že sem stále píší i normální lidé, není jich mnoho ale neměli by to zde vyklízet, jinak tu zvítězí ten hnědý mor bezpodmínečného vítězství.
Důležité pak je takové normální lidi letos navolit do EP. Lidi, co stále ještě myslí a hlavně jednají po lidsku.
Ty, co by jim vyhovoval chaos /kdy se nejlépe krade/ je třeba ve volbách odepsat, učinit volební odpad z nich, dříve než oni učiní skutečný odpad z nás..
16. 05. 2014 | 13:14

jozka napsal(a):

Belgicane, vy jste to totiz nepochopil. Nikdo proti zadnym fanatikum nesel, tim mene nejaci odvazni lide. Ti "fanatici" se normalne dohodli s mistnim oligarchou, ze on da dohromady cosi jako poradkovou policii, ktera bude bdit nad bezpecnosti ve meste a poskytne pracovni sily na pomoc pri uklidu a oni se na oplatku zavazali, ze opusti drzena mista a nebudou podnikat zadne dalsi akce.

Pritom staci jen umet cist...
16. 05. 2014 | 13:14

Radek napsal(a):

Letěla rachejtle,udělala bác...opět "tvrdý" úspěch ruské techniky.Vsjo bolšoje,no ně vsjo chorošoje...
16. 05. 2014 | 13:18

Belgičan napsal(a):

jozko,
ale pochopil, Vy jste ale nepochopil, že tleskám tomu, že je zájem o nenásilné řešení!
Takže extra pro jozku!
K tomu (že se na východě Ukrajiny někdo rozhodl jednat bez násilí) není co dodat.
Howg.
16. 05. 2014 | 13:29

mb napsal(a):

Jak vzkázat drtivé většině Rusů, kteří Putina podporují a radují se z toho, že už zase diktuje světu a připomíná Sovětský svaz v době své slávy, že vojenská okupace suverénního území není hrdinský čin, ale agrese, pro civilizovanou Evropu nepřijatelná. Jak jinak vzkázat obyčejným Rusům, že nemohou koláč zároveň jíst a zároveň mít? Nemohou porušovat základní pravidla civilizované demokracie a současně si užívat její konzumní nabídky.

Dokud sami Rusové nepochopí základní demokratické principy, nemohou sami přejít v demokracii.

... to nevysvětlíte a je jim to stejně jedno ...

každá sankce na rusáky dobrá ... ale když jim frantíci prodávaj letadlové lodě nebo kterého čerta ... tak je stejně všechno marno ...

jako když Milo Minderbinder nechal bombardovat americké pozice vlastními letadly ... a každý na tom vydělal ... každý měl podíl ...

-.-- njn ... stane se ...
16. 05. 2014 | 13:33

Ludva napsal(a):

vážení,
s vaší laskavou podporou bych si dovolil založit nové politické hnutí NESE. tato zkratka, pro změnu, neznamená vůbec nic. politickým programem našeho nese hnutí by však bylo: všeobecný dohled nad mravností národa českého, statistické sledování výskytu sprostých slov v české mluvě a v neposlední řadě též výchova českého národa k vlastnímu zodpovědnému přístupu ke svobodnému životu.
ptám se vás tedy:
jste někdo pro, je někdo proti, zdržel se někdo hlasování? ne? děkuji, schváleno jednomyslně :-))
16. 05. 2014 | 13:38

jozka napsal(a):

Pak ale Belgicane nechapu ty poznamky o odvaznych lidech jdoucich proti fanatikum, protoze to podsouva, ze tam vlezli nejaci ocelari a rozebrali nekomu barikadu pod zadkem.

Ale jsem rad, ze konecne pripoustite, ze nejspis nejde o nejake Putinovy pohunky (ti by se asi branili), ale o normalni mistni, ktere vydesili ozbrojenci ze zapadu Ukrajiny a bordel, ktery zacali delat pote, co prevratem svrhli prezidenta navzdory jeho dohode s opozici.
16. 05. 2014 | 13:40

jozka napsal(a):

Ludvo, ja zdovolenim zakladam frakci, ktera dohlizi na to, aby na ne nekdo nedohlizel. Abych ji odlisil, udelam malou upravu nazvu:

NESE(r)!
16. 05. 2014 | 13:42

Ludva napsal(a):

jozka: čekal jsem, kdo se ozve ;-)
16. 05. 2014 | 13:44

Ludva napsal(a):

ano, všiml jste si správně, ta zkratka se dá použít více způsoby ;-)
16. 05. 2014 | 13:46

aga napsal(a):

BT

A mně se jeví hloupé bez provokace opakovaně osobně atakovat spoludiskutéra (což vůči mně a dalším děláte s železnou pravdielností a až dosud téměř vždy bez reakce z mé strany), aniž byste měl nejmenší páru o tom, co píše.

Smyslem mé poznámky bylo poukázat na to, že zjev člověka může napovědět o jeho charakteru a potažmo i činech, přičemž konkrétně u Bursíka to mám za potvrzené jeho předchozími činy (a to zdaleka nejen v souvislosti s jeho agresivitou a vulgárností, ale i třeba s podivnými machinacemi při získávání dotací na opravu jeho domu atd. atp.). .
16. 05. 2014 | 13:49

pamětník napsal(a):

"Dobrý den, pane Bestia triumphans,

mohu se na něco zeptat? Čím se liší Váš výkřik od toho, který napsal pan aga?"

Dobrý den, pane Stejskale,
děkuji za trefnou otázku a dovolím si doplnit, že na rozdíl od pana Bestie nick aga většinou podnětně píše k věci (pokud tématem není věda).
16. 05. 2014 | 13:51

buldatra napsal(a):

Inu, pan Bursík umí napsat krásný zábavný článek.
Možná i některý z jeho přátel, třeba pan Kocáb, má také podobné spisovatelské střevo a byla by jistě radost si něco od něho přečíst.

Také jste se někdy potkali na širokém schodišti velkého šestiposchoďového secesního domu s čivavou?
To vám je rachot, když ta čivava začne pisklavě štěkat a v tom baráku je ještě navíc ozvěna.
Uši zaléhají.
To nešťastné zvíře asi řve ze strachu ze zašlápnutí.

A přitom před barákem není nic slyšet.

Jestli von ten čiva..., pardon, Bursík by neměl zaslat svůj článek Putinovi.
16. 05. 2014 | 13:54

aga napsal(a):

ad Belgican a jozka

Před chvílí o situaci v Mariupolu informovala na Zprávách jakási Oxana P. ze Svobodné Evropy, a ani přes všechnu snahu redaktora z ní nevypadla souvislá srozumitelná věta, kromě opakovaného zdůrazňování, že za vše může "anexe Krymu", čímž zřejmě chtěla zakrýt to, co naznačil i zoufalý reportér ze studia - že Mariupol se stává soukromým panstvím miliardáře Achmetova, který nasadil páky, aby si ochránil svůj majetek a nevolníky. Výborně, demokracie, Majdane, to se ti teda fakt povedlo...
16. 05. 2014 | 13:55

jozka napsal(a):

aga:

Jo, to mne napadlo taky. Stat je fuc, vznikaji lena. Tak se sunem zase do stredoveku vasnosti. A do kteryho? Ja znal dva...
16. 05. 2014 | 13:58

Belgičan napsal(a):

Já žasnu nad blbostí lidskou.
Někdo se rozhodne pro nenásilné řešení - což je jediné, co zatím víme, a zdejší plebs v tom ihned vidí spiknutí proti lidu. Protože se tam dohodne někdo, kdo vlastní fabriku a dává lidem práci. A za všechno může Majdan. Do Majdanu bylo vše O.K. protože zdejší plebejci se v novinách o Ukrajině nic nedočetli.
Lidská blbost je nekonečná.
Hezký weekend!
16. 05. 2014 | 14:31

čert }:o) napsal(a):

Petr napsal(a):
16. 05. 2014 | 09:48
----
SuP napsal(a):
Petr nade mnou -
I moje řeč!
----
přidávám se taky
----

Radek napsal(a):
Letěla rachejtle,udělala bác...opět "tvrdý" úspěch ruské techniky.Vsjo bolšoje,no ně vsjo chorošoje...
16. 05. 2014 | 13:18
----
Radku mně je spíš divný, když superman Putin dokáže
na šnorchlu ponor do 5km, proč tu rachejtli neodstartoval
sám Putin z trampolíny...určitě by neudělala bác
16. 05. 2014 | 14:33

Tomáš Kábrt napsal(a):

Je příznačné a výmluvné, že většina zde pana Bursíka vychovávajících se, na rozdíl od něj, ani neumí podepsat :-)
16. 05. 2014 | 14:48

topyč elektrárenský napsal(a):

Pepo Řepo

už jsem doma, ale před chvilkou jsem pobyl v hospodě a pak na záchodku, vypustil urinu, ale vlevo ze světlíku furt zněl nějaký ruský pogavor. Znejistilo mne to.

Neměl by se nad tím Bursík se Štětinou a s Procházkovou zamysleti, případně popohnati tam komando těch zamaskovaných,, aby tady udělali konečně již pořádek ? Jak si to dovolují přeci, jsme na území NATO a tady si Rusáci dělají co chtějí.

Možno i oružije u nich, možno i tanki, nado povolat danskije nato armady s rasmusenom v perjod i zagubit jich.

Cítím se zmatený, poraďte Pepo Řepo,

srdečně

topyč
16. 05. 2014 | 15:04

Kleofáš napsal(a):

to : To máš kábrt, čeče

Je příznačné a výmluvné, že většina zde pana Bursíka vychovávajících se, na rozdíl od něj, ani neumí podepsat :-)
------------------------------------------
věc má několik háčků.
První je v tom, že je pan Bursík za svůj autorský výkon odměňován a jeho autorská práva jsou rovněž zákonem chráněna. Ergo ten vynikající článeček jest zdrojem příjmů páně Bursíka a aby si svoji investici ochránil uvedl tam své jméno. Oproti tomu kupříkladu já:), píši zcela zdarma, pro spásu veškerenstva:).
Druhý háček bude v tom, že pan Bursík celoživotně parazituje na veřejných funkcích a dalších prebendách, ergo jeho "osobnost" podléhá menší ochraně. Jinými slovy: "když mu byly dobré moje peníze, musím mu být dobrý i já a moje buřtovské názory."
Třetí háček bude v tom, že řada autorů používá pseudonym z řady důvodů - jistě znát paní Zaňákovou, ne?
No a za čtvté, jak víte, že se nejmenuju Kleofáš?
16. 05. 2014 | 15:08

Zbyněk napsal(a):

Resle......
chtěl jsem vás varovat, abyste dnes zůstal doma, bohužel jsem to nestihl. Dnes je tady samý Vladimír Iljič Lenin, už zase hledají cihly na naklepávání genitálií. Mráz mi běhá po zádech, odkud přichází nevím, jen opět slabounce slyším, již vzhůru psanci této země.
16. 05. 2014 | 15:11

stejskal napsal(a):

Čistě technická: žádný ze zdejších autorů není za své blogy honorován. Své texty publikují kdy chtějí a v jakémkoliv počtu. l.s.
16. 05. 2014 | 15:13

Zbyněk napsal(a):

Aga.....
co se vám na tom nelíbí, vždyť je to mírové řešení, uklízející četa není ozbrojena. Pan továrník, jako všichni továrníci na celém světě, pana Babiše nevyjímaje mají rádi pořádek a jelikož vědí, že ta lůza po sobě neuklidí, musí to udělat sami.
16. 05. 2014 | 15:21

topyč elektrárenský napsal(a):

Libore, dobře že jsi toto zde výše napsal, snad by jsi ještě měl uvésti, že blogy nejdou přes

Tvoji censuru a samovolně přistávají, ad libitum autora.

Pěkně zdravím Tebe i všechny zde.

Buďme na sebe hodní, prosím a vše dobré přeji všem,

an, /Topyč elektrárenský/
16. 05. 2014 | 15:25

patriot napsal(a):

Průběžný stav ankety na www.parlamentnilisty:

Vladimir Putin je...

...moudrý státník, kterého bych klidně volil(a) – 73%
...prezident velmoci, která hájí své zájmy. Úplně stejně své zájmy hájí i USA – 16%
...nebezpečný totalitář, před kterým se musíme mít na pozoru – 7%
...rovnocenný následník Stalina a Brežněva – 4%

hlasovalo: 56 420 lidí

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silne-Rusko-je-zarukou-svetoveho-miru-nechceme-fasismus-znelo-Vaclavakem-312546
16. 05. 2014 | 15:32

stejskal napsal(a):

No, to v tomto konkrétním případě není až tak úplně pravda :-)

Asi dvacet či třicet blogerů včetně pana Bursíka nevyužívá možnosti publikovat si své texty sami, byť to mohou dělat a posílají mi je, abych je vkládal do jejich blogů. Dělám to prakticky automaticky (tuším že za těch sedm let jsem jsem vrátil tři či čtyři texty - jeden měl například v titulku z mého hlediska nepřijatelný výraz "Paroubekjugend", další hanlivě komolil jméno současného premiéra). Obecně to ale platí.

Hezký den.

Libor Stejskal
16. 05. 2014 | 15:38

patriot napsal(a):

Radek napsal(a):
Letěla rachejtle,udělala bác...opět "tvrdý" úspěch ruské techniky.Vsjo bolšoje,no ně vsjo chorošoje...

-------------------------------

Letěla rachejtle, udělala bum... opět "tvrdý" úspěch americké techniky. Columbia, Challenger…

Radku, nejste vy ten zcestovalý primát (40 cirkusových štací)?
16. 05. 2014 | 15:46

Ludva napsal(a):

patriot: tak to byl spíše průzkum toho, kdo tento internetový plátek čte ;-) nic jinégo to asi neukáže ;-)
16. 05. 2014 | 16:02

Ludva napsal(a):

parlamentní listy tímto padají do propagandistického bulváru ;-)
16. 05. 2014 | 16:03

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
Čistě technická: žádný ze zdejších autorů není za své blogy honorován
**************************************************************************************
Čistě technická:
Jak to můžeme - Vy či já - se stoprocentní jistotou vědět?

Nikdy by mne nenapadlo, že by by nějaká platba šla přes Vás. Dokonce si nemyslím, že by jakkoli prošla jakýmkoli účetnictvím Aktuálně.cz.
16. 05. 2014 | 16:06

Ludva napsal(a):

mimochodem, kdyby Rusové nepoužívali tak silnou propagandu, kdyby normální lidi mohli bez vojensko-policejního dozoru racionálně uvažovat a mít přístup stejně tak i k západním informacím... možná by jim ani nakonec nemuselo vadit, že Ukrajina vstoupí do EU. ty "velký" zájmy má jen ruské vedení a lidi na ně napojení
16. 05. 2014 | 16:08

Ludva napsal(a):

Evropská unie je hospodářský partner a kde funguje obchod, kde funguje hospodářství, tam je i celkem blahobyt. nevím, co vadí Rusku na obchodním partnerství s Evropskou unií...
16. 05. 2014 | 16:10

Bestia triumphans napsal(a):

aga napsal(a):
BT
"Smyslem mé poznámky bylo poukázat na to, že zjev člověka může napovědět o jeho charakteru a potažmo i činech, přičemž konkrétně u Bursíka to mám za potvrzené jeho předchozími činy "

?
Když budu hodně chtít, tak asi u svého nepřítele nějaké ty záporné rysy ve tváři také najdu. Sebeklam dokáže mnohé.
Kdybyste uviděl na fotce Himmlera či Eichmana a nevěděl co je zač, nevím, nevím, jeslti by vám to něco napovědělo o jejich charakteru...
16. 05. 2014 | 16:11

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Belgičan
Umíte se dobře a celkem i úspěšně vykrucovat.
Hezký den.
16. 05. 2014 | 16:14

Emissary napsal(a):

Jde to, pane Bursíku.

Až na to, že vypisovat socialistickým politikům považuji za marnění času, sami by měli vědět, co mají dělat. Jenomže oni to neví. Samozřejmě Rusko srazí na kolena a odradí od dalších invazí jen tvrdý a jednotný postup USA a EU. Samozřejmě se to neděje a Ukrajina zůstává v konfliktu tak trochu sama.

Ale jinak souhlasím. Jen tvrdé a důsledné ekonomické sankce týkající se všech oblasti, včetně vojenské, mohou Rusko odkázat do patřičných mezí a do budoucna vyloučit možnost ohrožení základních civilizačních hodnot. Argument, že za to nemůže ruský lid neobstojí. Rusové si sami a dobrovolně zvolili Putina i další politiky, a tak nesou odpovědnost a musí platit. Žádné ohledy bych nebral. Nejsou v postavení lidu v KLDR.

Zdejší diskutéři blogu od řepovitých přes socialistických až komunistických, opět melou to samé, bezhlavé a bezpaté, stejně jak v diskusích o radaru,v rozporu s logikou a racionálním myšlením. Nic nové, každý z nich to obvykle ztrácí (toť otázka, zda někdo může něco ztratit, co nikdy neměl) a postupuje schématický v souladu se svým ideologickým přesvědčením, jenž se pro něj v různých etapách vývoje životního cyklu stalo posvátnou krávou. Model je jednoduchý:

USA a EU jsou zlo.
Rusko a Čína jsou dobro.

Skutečnost je ovšem jiná. USA a EU jsou vysoce vyvinuté ekonomiky, založené na stabilních demokratických principech, respektující lidská práva na všech úrovních. USA ani EU nekradou území.

Rusko je imperiální a jaderná velmoc, která krade všechno, co může. Od států a území, přes zdroje a technologie až po informace. I tu atomovku ukradli. Jedině demokracii neukradli, zato z ní udělali děvku. To si ani komunistická Čína nedovolila třeba v tom, že tam dynastie moci typu Putin – Medveděv není ani možná. Není možné si brát, co se Putinovi zamane a hrát přitom vyděračskou kartou ropa, plyn, atomové zbraně. Putin, Rusko a zdejší pomýlení diskutující by si to měli co nejdřív uvědomit, protože není možné tolerovat krádeže Ruska v strachu, že by Rusko mohlo použít jaderné zbraně nebo nedodávat strategické suroviny. V prvním případě se dá najít alternativa poškozující Rusko z jeho vlastní vůle a v druhém jaderné zbraně nNepoužije, protože musí myslet na sebe. Mít Krym a následně nebýt je úplně jasná volba.

Čína, hm. Nedávno proběhla na aktuálne.cz zpráva, že čínská ekonomika co do velikosti za rok, dva předstihne tu americkou. Čínští komunisté z toho nijak nejsou nadšení, ba zakázali o tom mluvit. Museli by převzít otěže po USA, ty otěže, o kterých zdejší socialisté a komunisté vykřikují, jakou jsou výhodou pro USA. Jenomže dobře vědí, co to znamená – odpovědnost a peníze, kterou má dnes USA a které Spojené státy utrácejí na různé projekty. Takoví je ten čínský komunizmus 19. století

. A do toho tenhle Karel Mueller, argumentující politiky typu Jana Kellera a jejich názory vydávající za názor pomalu celosvětový. Fuj, zvedá se mi žaludek.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/keller-pravicova-ideologie-dozene-lidi-k-schizofrenii/

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/gunter-verheugen-v-kyjeve-sedi-ve-vlade-skutecni-fasiste/

http://de.wikipedia.org/wiki/Gregor_Gysi

http://blog.aktualne.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=22910
16. 05. 2014 | 16:15

patriot napsal(a):

Emissary:

Aha – takže USA a EU je dobro, Rusko a Čína je zlo.

Safra, vy jste chytrý jak můj jezevčík! Nedělal vy jste nějakého poradce? U Vondry nebo Swarzenberga?
16. 05. 2014 | 16:53

aga napsal(a):

patriot

V zastoupení Vašeho jezevčíka protestuju.
16. 05. 2014 | 16:56

jozka napsal(a):

Jaky spiknuti Belgicane? Ja jen popsal skutecny prubeh udalosti tak, jak jej podalo zpravodajstvi.
16. 05. 2014 | 16:59

Kleofáš napsal(a):

to Stejskal:

" ....Čistě technická: žádný ze zdejších autorů není za své blogy honorován..."
-----------------------------------
Jste si jistej? to, že jim Aktuálně nedává peníze ještě neznamená, že je nemají od jinud že? Vy jste, prosím neuražte se, čistě technicky toliko nástěnkář ( vždy když je nějaké výročí, či recepce v Bruseli, některý bloger nám napíše agitku), s ohledem na kontrolu obsahu diskuse jste rovněž cenzor a s ohledem na zákaz publikace některých přispěvatelů jste naneštěstí rovněž částečně bachař. Libor Stejskal - nástěnkář - cenzor - bachař! to zní ne? Předpokládám, že Janové Urbanové, Bursíkové a Liškové ( ti zejména) nepatří mezi nepracovitější elementy ( pokud by byli pracovití neživili by se tlacháním v parlamentu, či jinde). Jako takoví jistě neudělají pranic, co by jim neneslo přímý či nepřímý zisk. Ostatně odměny nejsou jen v penězích. Různé pozvánky na různé konference, poznávací liškovské zájezdy na Ukrajinu, atd. etc. ...
16. 05. 2014 | 17:10

Pepa Řepa napsal(a):

topyč elektrárenský
myslím, že spiklenecké ruské centrum na WC hospody Na Růžku plánuje puč na tenisových kurtech, protože pod Cibulkami leží největší naleziště ropy v galaxii, sdělí Štětináč s Feńdrychem.
Je to tam semej Rusák.

A nějak chlapcům od strašidýlka uniklo, že matička EU mezitím nabádá k urychlení revolučního kvasu v Moldavii.
Naprosto vážně.

Tomu, kdo má pevnou víru, narvete do hlavy cokoliv, když je to jeho sluchu milé.

Jistý Richard Wheatley z reklamky Leo Burnett dostal za úkol navýšit odbyt vody Perrier a tak vytvořil kampaň o pitném režimu.
Na stará kolena o tom dělá turné a vysmívá se mamlasům na celé planetě, že chlemstají naprosto zbytečně každých pět minut z PET lahve.

Nšěkteří soudzi svazáci na obou stranách bitevní linie, chlemstají somu.
Jmenovat nebudu, oni vědí.
:-)
16. 05. 2014 | 17:19

Rebramborák napsal(a):

to Stejskal:

" ....Čistě technická: žádný ze zdejších autorů není za své blogy honorován..."
---------------------
Ne, že bych chtěl naznačovat, že snad nemluvíte pravdu, to nemůžu říct, ale není kupříkladu kolega Lipold opakovaně zván na četné feudální statky pana knížepána von und zu, kde různě referuje, přednáší a diskutuje na téma : Lex Schwarzemberg, restituce, češství otce pana knížete, apodobně? Odměna písálků nemusí mít nutně podobu peněz, ne? A kohopak pan Lipodl podporoval v prezidentském klání, nevíte náhodou?
16. 05. 2014 | 17:29

Bestia triumphans napsal(a):

Emissary napsal(a):
..."Rusko je imperiální a jaderná velmoc, která krade všechno, co může. Od států a území, přes zdroje a technologie až po informace. I tu atomovku ukradli. Jedině demokracii neukradli, zato z ní udělali děvku. "

!!!
:-)
16. 05. 2014 | 17:29

Pepa Řepa napsal(a):

Ale k jedné tajné operaci mužiků už v Praze došlo.
Komando obsadilo Palmovku, protože dostalo informaci, že je pod tím kulatým plynojemem, ze kterého měla být kdysi socha Nikity Chruščeva ouhým přiděláním uší, leží největší galaktické zásoby zemního plynu, který by ohrozil sibiřská naleziště.

Jenže ta koule už není, zase odjeli.Možná ji Pišta odvezl do Sběrných surovostí.
To víte mužici, mají staré mapy.
16. 05. 2014 | 17:31

TomášL napsal(a):

Emissary

Přání a realita jsou dvě různé věci. Asi tak...
16. 05. 2014 | 17:50

Radek napsal(a):

15.46
Těch misí raketoplánů bylo 135.Ano vy víte o těch DVOU nezdarech.Rusům se buď ztratí nebo bouchne raketa co rok.Vloni měla ta jejich plechárna obdobný problém.To nezměníte,i kdybyste se po...l.A zrovna tak mi nemůžete odpárat těch 40 zemí,kde jsem byl.Můžete jen v tichosti závidět,což je takové "české".V tomto ohledu mě nemůžete urazit.Tam,kde já jsem byl na toaletách,se vy nikdy nepodíváte.To je pouze konstatování.Chytří lidé toho znají a uvidí daleko víc než já.To ale není váš případ.
16. 05. 2014 | 19:09

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a) 17.19:
topyč elektrárenský
myslím, že spiklenecké ruské centrum na WC hospody Na Růžku plánuje puč na tenisových kurtech, protože pod Cibulkami leží největší naleziště ropy v galaxii, sdělí Štětináč s Feńdrychem.
.........................

Pepíku, neříkejte, že chodíte nebo jste chodil na tenísek na Cibulky, k Honzovi Píseckému? To bych vás i možná mohl znát, bohužel tam už pár let nechodím, a ani na Šmukýřku, co je nad Cibulemi, kde jsme také pár let hrávali. Ovšem ta hospoda na rohu U Cibulek, tak to byly časy..... Scházeli se tam fajn lidi a té srandy!
Hezký večer.
P.S.
Tak někdy kolem r.1990-92 jsem hrával rád debla se starým pánem MUDr.Píseckým, to byl džentlmen ze stré školy, noblesní pán a tenísek uměl a když proti nám nastoupili mladí borci testosteroňáci, tak jsme je vyrohovali přesnou hrou a ten starý pán to měl v ruce, kam dosáhl, tak si s míčkem věděl rady.
16. 05. 2014 | 19:11

Stator napsal(a):

to Pepa Řepa:

... ze kterého měla být kdysi socha Nikity Chruščova...."
--------------------------
vím, je to od věci, ale tatík měl kamaráda, který PRÝ se z recese vrhnul skrz kordon policistů ( teda esenbáků) na Nikitu Chruščova a jal se překvapeného potentáta na nádraží v Praze objímat a líbat (Chruščov taky netušil, co to je za českého soudruha, tak si to nechal líbit). Následně byl pan Čihula zatčen, vyslýchán a zlými komunisty bez trestu propuštěn, neboť tvrdil, že tak vřele miluje sovětského státníka, že se nemohl udržet. Do konce svého život mu můj otec posílal pohlednice u příležitosti výročí návštěvy Nikity Chuščova v Praze.
16. 05. 2014 | 19:13

Pepa Řepa napsal(a):

Maxík
Jo znám Písecký, chodím tam už málo.To byla era s Mílou Javorským. Píseckej hrával s Jankovským, byl mladší.
.Znám snad všechny pražské kurty kromě těch nobl nových.
Dneska hraju jen Hřbitovní ligu. Ve čtvrtek jsem byl jednomu na funuse.Teď se dohadujem, kdo si vytáhne žolíka.
je nás víc adeptů.

Stator
nojo kukuřičnej dědek. Šroubik nemá pravdu pokud jde o kvalitu výrobků mužiků.
Řezal botou v OSN a držela, dneska boty za deset kolíků z Pařížský by nevydržely ani jednu ránu.

Už to není co to bejvalo, resliku.
Kdyby tý kouli přidělali uši byl by to celej Nikita.
16. 05. 2014 | 19:37

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa

Dík za odpověď, dneska jsem koukal chvíli na Nadala a Djokoviče a bylo úžasné, co ti chlapi s míčem umí a ta fyzička. Krásný sport. Ta hřibovní liga je fajn, ještě je tam možný sestup níže a to mezi vozejčkáře, oni to klucí hrají na dva dopady, jednou jsem na ně čučel v Průhonicích. (-:
Hezký večer.
16. 05. 2014 | 19:54

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa

Jo, ještě dodatek k tomu pohřbu. Před 14 dny jsme byli s paničkou na pohřbu jednomu kamarádovi hudebníkovi a byl to dost dobrý kytarista, ale skončil jako technik v divadle a zvukař a osvětlovač atd. Měl smůlu a přitom kytaru když vzal do ruky tak se tajil dech. Moc se mi líbilo, jak mu na poslední cestě nechali kamarádi a pozůstalí zahrát krásný rock a jeden jeho kámoš přijel až z Ameriky a taky to tam v obřadní síni spustil na kytaru, nádherné. Rockový konzert v obřadní síni, tak to jsem ještě nezažil, Po pohřbu to hudebníci spustili v místní špelunce až v Táboře a to byly palby, Kacafírek ze tří sester hrál na housle snad jako Paganini. Klukovi bylo jen 55 let a to se mi zdá, že je moc moc brzo a on tolik chtěl žít..... Říká se, že smrt je jediná spravedlnost na světě, ale ta kurva si vybírá tak nějak divně a kosí ty správný lidi!
Hezký večer.
16. 05. 2014 | 20:09

pamětník napsal(a):

Emissary:
"Zdejší diskutéři blogu od řepovitých přes socialistických až komunistických, opět melou to samé, bezhlavé a bezpaté, stejně jak v diskusích o radaru,v rozporu s logikou a racionálním myšlením." Nemusíte být na sebe tak přísný, většinou to tak chodí, že mainstreamová propaganda je v rozporu s logikou a racionálním myšlením. To soudnému člověku zřetelně napoví, že spolupráce Ukrajiny s USA (s EU) znamená vojenskou expanzi USA na její území stejně, jako tomu bylo v nedávné minulosti jinde poblíž ruských hranic. Model je jednoduchý.
16. 05. 2014 | 20:51

oh napsal(a):

Jo, Maritne Bursíku, za všechno můžou ruský agenti. A jsou úplně všude:
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/nemecky-exkancler-akteri-ukrajinske-krize-privolavaji-treti-svetovou-valku-1085237
16. 05. 2014 | 22:12

schlimbach napsal(a):

Něco tak stupidně hloupého může napsat opravdu jen Bursík -(
16. 05. 2014 | 22:30

mb napsal(a):

schlimbach napsal(a):

Něco tak stupidně hloupého může napsat opravdu jen Bursík -(
16. 05. 2014 | 22:30

zato váš příspěvěk jen září jasem a moudrostí ...

( tak to ve světě chodí kvůlivá rovnováze ...)
16. 05. 2014 | 23:02

antipolitik napsal(a):

Stejskal 15.38. Z toho co píšete je jasné, že blogeři nejsou v žádném případě lepší než zdejší přispěvovatelé. Jen nepíší anonymě. Jenže to by pak jejich blogy neměly smysl, protože většině blogerů o něco jde, většinou o sebe. Nepíší aby lidé věděli, ale aby sami sebe prezentovali. Taková divná skrytá reklama. A pokud jde o negativní reakce na zdejší blogery, tak je jasné proč. Ono totiž když má člověk neustále číst blogy a rady od lidí za kterýma není krom svinstva nic jiného vidět (např. zrovna tenhle bloger) tak se člověk nediví reakcím přispěvovatelů! Na člověka-blogera, který by pro tuto zem skutečně něco dobréha za to čtvtstoletí udělal tady prostě nenarazíte. Ale na politický parazity tady narazíte denně! Denně nás tu oblažuje někdo komu jde o koryto-navíc hloupě a z hesly z politickýho pravěku, kterými dnes už nikoho neoblbne. Stačí si poslechnout na politiky když se nehlídaj. Jsme pro ně jen lůza, který je potřeba lhát a nejvíc před bojem o koryta a pak na nás "píp"!!
17. 05. 2014 | 06:35

patriot napsal(a):

Radek 19:09:

Jen tak na okraj – projel jsem půl světa. Služebně. Včetně USA, Japonska, Jižní Koreje, Hongkongu, Thajska, Singapuru a Indie… A neuklízel jsem tam toalety.
17. 05. 2014 | 08:43

patriot napsal(a):

KONEČNÉ ŘEŠENÍ

Vím, že sankce zní tvrdě,
kdo však má jiné řešení?
Já!!! Křičí Belgičan hrdě:
Zavládne v Moskvě zděšení!

Pošleme na Rusy Radka,
Ládika, resla a Bestii!
Už chvěje se mužikům bradka,
teď si to pořádně vypijí!!

Až resl se patřičně rozzuří
a Bestie vycení špičák,
zhroutí se Kremlu cimbuří,
v něm zhyne i Putin – syčák!
17. 05. 2014 | 09:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, agenti, to mi něco říká ...

NIHIL NOVI

Švarný agent
ká ge be
už mě holky
ne je be

A špyona z mosadu
jsem přerazila
násadu

Problém dělá jinoch
z cia
do toho jsem blbá
i já ...

Veselé krizování ...
http://korzik.net/uploads/posts/1194947065_08_pics_65732.jpg
17. 05. 2014 | 10:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane antipolitiku,

Vaše replika sice moc společného s tím. co jsem zde v této debatě (či kdekoliv jinde) psal, ale napadají mne v této souvislosti zhruba tři věci. Čistě teoreticky, bez toho abych měl na mysli kohokoliv konkrétního (autora, Vás, sebe či prostě kohokoliv).

1) Žádný bloger zde není zcela určitě lepší, než jakýkoliv čtenář. Nikdo zde ostatně nic podobného ani netvrdil, dokonce ani nenaznačoval. Samozřejmě že zde politici prezentují sami sebe. To je součást politiky, nikdy to nebude jiné, žádný ideální politik neexistuje (ostatně čtenáři sem pro změnu píší většinou proto, aby uspokojili své ego resp. ventilovali své frustrace, též to sotva někdy bude jiné).

2) To, že někdo dělá nějaká svinstva, je vždy dost subjektivní, někdo si může myslet, že dotyčný páchá svinstvo, jiný to vidí naopak. Neustále se o tom vede debata, nakonec i zde na těchto stránkách. Pokud většina lidí získá pocit, že třeba politik páchá svinstva, příště ho nevolí popř. nevolí ani jeho stranu (a to bez ohledu na to,zda jde o svinstva skutečná či jen o dojem, který třeba vyvolala strana opoziční. Opět jde o obecnou úvahu, nemám na mysli nikoho konkrétního). Politik či strana pak mizí v propadlišti dějin (to se mimochodem i na těchto stránkách děje neustále).

3) Zatímco o blogerech si každý může na základě informací z různých zdrojů udělat názor, zda nějaká svinstva páchají (opět se jedná vždy o názor ryze subjektivní), o anonymních čtenářích ani autor ani ostatní nevědí vůbec nic. Není tedy čistě teoreticky vyloučeno, že páchají daleko větší svinstva než všichni zdejší autoři dohromady a nikdo nemá sebemenší šanci si toto ověřit. Nehledě k tomu, že někteří se domnívají, že kritizuji-li někoho, měl bych mít tolik slušnosti, abych se dokázal před něj postavit, představit se a říct mu to do očí (ale to je samozřejmě každého věc, je jistě celá řada lidí, kteří tuto zásadu nectí).

Mimochodem tento prostor je mimo jiné zde proto, aby byla umožněna zpětná vazba (oboustranná). Kdo má zájem, může zde sdělit lidem aktivním ve veřejném životě, co si o jejich působení myslí (dělá to zde řada lidí, včetně Vás). Politik, má-li zájem, může tyto debaty vnímat jako určitou reflexi. Pokud to ovšem jedna či druhá strana využije k pouhému nadávání a urážení, není to dle mého prakticky k ničemu (tedy snad jen že to některé baví).

Přeji Vám i ostatním hezký víkend a pokud možno inspirativní a smysluplnou výměnu názorů.

Libor Stejskal
17. 05. 2014 | 12:06

antipolitik napsal(a):

Pane Stejskale budiž, ale pod některými blogy postrádá skutečně jákoli diskuze smysl. K některým blogům se krom blbostí nic jinýho napsat nedá.
17. 05. 2014 | 12:35

stejskal napsal(a):

Souhlasím, pane antipolitiku.

V takových případech podle mne stojí za zvážení, zda člověk musí pod každý blog něco napsat. Nemá-li diskuse smysl, je možná lepší nediskutovat. Pokud jen vykřiknu nějakou urážku či nadávku (popřípadě vystřihnu nějaký nesouvisející blábol, což zde též někteří dělají, že pane Ládiku ;-), vypovídá to jen něco o mně samotném, nutkavé potřebě se ke všemu vyjádřit, být vidět, pobavit sám sebe. Což je samo o sobě vcelku neškodné, ale přispívá to podle ne k tomu, že jsou lidé pořád na všechno naštvaní, napružení, připtavení druhého seknout a (nejen) ve veřejném prostoru se k sobě chovají neomaleně (politici k tomu přispívají ve stejné míře jako my všichni). Tedy aspoň já si to myslím.

Hezký den.

Libor Stejskal
17. 05. 2014 | 12:58

Rasputin napsal(a):

to antipolitik:
pod některými blogy postrádá skutečně jákoli diskuze smysl. K některým blogům se krom blbostí nic jinýho napsat nedá.
-----------------------------------------------------------------------------
jsou však výjimky, které potvrzují pravidlo. Kupříkladu blogy pana Dr.Dr. Kopeckého Bukvoje jsou suverénně nejpitomnější v celé galaxii. Zato diskuse pod nima bývá suverénně nejzábavnější.
17. 05. 2014 | 13:05

Vandal napsal(a):

A pokud jde o negativní reakce na zdejší blogery, tak je jasné proč. Ono totiž když má člověk neustále číst blogy a rady od lidí za kterýma není krom svinstva nic jiného vidět (např. zrovna tenhle bloger) tak se člověk nediví reakcím přispěvovatelů!

xxxxxxxxxxxx

souhlas, Bursík jen sklízí to, co zasel. Jsem téhož názoru, že kdyby konal poctivě službu národu, a ne někomu jinému, došel by uznání. Možná by to chtělo vyměnit národ. Za sebe musím prohlásit - odporná karikatura, jeden z těch, kteří rehabilitují

krejčího Bilaka. Bursík - Bilak, najde někdo nějaký rozdíl?
17. 05. 2014 | 15:53

Bestia triumphans napsal(a):

stejskal napsal(a):
..."Pokud jen vykřiknu nějakou urážku či nadávku (popřípadě vystřihnu nějaký nesouvisející blábol, což zde též někteří dělají, že pane Ládiku ;-), vypovídá to jen něco o mně samotném, nutkavé potřebě se ke všemu vyjádřit, být vidět, pobavit sám sebe. Což je samo o sobě vcelku neškodné, ale přispívá to podle ne k tomu, že jsou lidé pořád na všechno naštvaní..."

?
Možná jsem výjimka, pane Stejskale, ale já osobně se často u Ládíkových kratičkých výkřiků či prohlášení zasměju. Jsou buď trefné, popřípadě tak absurdní, že vtipné.
A protože zasmání prodlužuje život, díky Ládíkovi žiju o něco déle.
:-)
17. 05. 2014 | 16:03

Rudi Koutek napsal(a):

Rasputin napsal(a):
"Kupříkladu blogy pana Dr.Dr. Kopeckého Bukvoje jsou suverénně nejpitomnější v celé galaxii. Zato diskuse pod nima bývá suverénně nejzábavnější"Priznam se, ze nechapu proc tady pan Dr.Dr. dostava prostor. V minulem blogu se dokonale odkopal.
17. 05. 2014 | 16:27

Ludvík Svoboda napsal(a):

"My, kteří nemáme pochybnosti o tom, že Rusko je hrozbou (Dobrovský, Štětina, Kocáb a já)", no to je tedy sestava. Tak jsem se zase pobavil. Bursík, člověk, který nás okradl, má tu drzost ještě psát o lidech, pro které prý pojmy pravda a zásadovost nic neznamenají. Přitom on sám neví, co tyto pojmy znamenají a těmto lidem, které se snaží urazit, nesahá ani po kotníky.
17. 05. 2014 | 18:39

antipolitik napsal(a):

Jasné pane Stejskale. Určitě nepatřím k těm, kteří tady píší pod každý blog. Na to jsou tady jiní experti, kteří se vyjadřují absolutně ke všemu. Ani je nemusím jmenovat, jsou tady všeobecně známí a řekl bych i všeobecně opovrhovaní. Proto ten můj dojem, že tady působí placená gerila, která má za úkol narušovat diskuze, pokud se odchyluje od ofic. názorů mainsteamu.
17. 05. 2014 | 18:56

antipolitik napsal(a):

Dodatek. Ládík mezi ně nepatří. Mě nevadí a sem tam pobaví a někdy je i trefný
17. 05. 2014 | 19:07

stejskal napsal(a):

Nikde jsem nepsal, že by mi něco vadilo (tedy ani pan Ládik webgarden, ba dokonce ani wbgarden mi nevadí), pane antipolitiku. Jen popisuji, jak to zde chodí a jaký to má podle mne případné souvislosti s dalšími jevy. Co Vám vadí nebo nevadí, pobaví, či nepobaví, je čistě Vaše věc. Navíc ryze subjektivní. Každému vadí něco jiného. Stejně tak jako každého něco jiného pobaví. Popřípadě někdo něco chápe a jiný zase třeba ne.

Placená gerila zde myslím nepůsobí (i když to tak u některých příspěvků někomu připadat může), píší sem více méně stále ti samí lidé. Kdyby zde působila nějaká gerila, chovala by se jinak (možná zde nějaké jednotlivé příspěvky někdo takový píše, ale zcela jistě ne pod stále stejným nickem. Pokud někdo vystupuje vždy pod stejným jménem, zcela jistě není placenou gerilou. To by totiž nedávalo smysl).

Nicméně mé úvahy spíše směřovaly k tomu, jakou osobně každý cítíme zodpovědnost za své vystupování ve veřejném prostoru. A ta je u každého jedince též jiná.

Libor Stejskal
17. 05. 2014 | 19:34

pamětník napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=QmaoYX_0MHg
18. 05. 2014 | 01:55

pro NEZÁVISLOU MORAVU napsal(a):

jste pane Bursík? Když Tibet a Kosovo, tak i Moravu!
18. 05. 2014 | 06:38

pro NEZÁVISLOU MORAVU napsal(a):

Taky jsme si měli vzít v 1992.americké poradce a žoldáky
a utopit Slovensko v krvi.

žádná Federace nebude a basta!!!
18. 05. 2014 | 06:52

Da.Rock napsal(a):

Kde jste by, človíčku, když USA okupovaly Irák a Afgánistán?
Taky jste srdnatě prosazoval embarga a sankce vůči Bushově vládě?
Pokud si dobře vzpomínám, tak jste dělal pravý opak, podkuřoval jste agresorovi a prosazoval, aby u nás postavil svůj radar.
18. 05. 2014 | 11:59

Jedla napsal(a):

Ubohá Ukrajina.

Závidím autorovi, že má ve všem tak pěkně jasno. Buď jednička nebo nula, A nebo B, když se nemůžu rozhodnout, pomůže mi test chí kvadrát.
Jenomže život je složitější, faktorů a neznámých mnoho. Nemáme jen četnosti jednoho diskrétního jevu, jsou tu vzájemně se ovlivňující jevy, a ty mají vedle své kvality i kvantitu. Ani Gaussovou křivkou to nevyjádříte, spíš její 3D variantou, graf v prostoru jako zvoneček, či spíše blob. A autor má jasno. Vy nemáte "řešení" my ano, a dokud se "oni" nepoučí a nezmění, my budeme mít klacek v ruce.
Přesně tahle jednoduchost mne většinou vede k obavám, ke skepsi vůči tvrzenému. Vzpomeňme na většinu diskusí o Romech: Lidskoprávní přístup za dvacet let nepřinesl "řešení", my "řešení" máme, je to klacek v ruce a to tak dlouho, dokud se "oni" nepoučí a nezmění. Tohle prostě nefunguje, sankce (klacek), to TAKÉ NENÍ "ŘEŠENÍ". Proč pořád používám ty uvozovky u slova "řešení"? No prostě proto, že politika (ani mezinárodní) není matematika či inženýring, slovo "řešení" jako kategorický požadavek, jako dosažitelný cílový, definitivní stav, do ní prostě vůbec nepatří. (Technokraty typu Ládika se třemi tím učitě štvu, ale já mám prostě biologické vzdělání a od něj odvozený pohled na svět, nevěřím na "řešení" krávy, "řešení" trávy, "řešení" lýkožrouta smrkového.)

Vždy hledejme raději cestu (cesty), která není slepá (může se později dělit, tj. můžeme rozhodování o variantách nechat na později), ale vždy to musí být cesta schůdná i pro nejslabšího ze zainteresovaných, a musí to být cesta správným, žádoucím směrem. Hledejme cestu, ne "řešení". Udělejme krok správným směrem a nekřičme hned, že "se tím nic nevyřešilo".

Zpět k Ukrajině: Stav je takový, že mnoho lidí neuznávalo předchozího prezidenta, (a Majdan chápou jako vítězství), ale mnoho lidí neuznává vítěze z Majdanu, případně se jich rovnou obávají. To je stav, z něhož je třeba hledat cestu. Cestu, ne "řešení". Prezidentské volby samy také nebudou "řešením", neboť zemi patrně nesjednotí. (Žádný sjednotitel mezi kandidáty není vidět.) Ať vyhraje ten nebo onen, pro část občanů ochotných se vzájemně identifikovat jazykově (ruština-ukrajinština), teritoriálně (západ - jihovýchod) či jinak bude pořád "cizím" reprezentantem "těch druhých", nebudou mu důvěřovat, ba budou se ho obávat.
A do toho přijde Bursík a řekne: Sankce, neboť nikdo nemá žádné jiné řešení. No to je báječná cesta vpřed, vážně. Cesta k eskalaci, k vyhrocení. Potvrzuje stereotyp, potvrzuje nedůvěru, ba strach u jedné části, a pocit "pravdy vítězů" a vypsaného bianco šeku u části druhé. Co bude další krok, až zjistíte, že ani sankce nebyly řešením? Navrhuji Vám, pánové Bursíku, Dobrovský, Štětino a Kocábe) uspořádat řekněme pokusný jaderný výbuch a testování balistické rakety. A když ani to nezabere? Tak třeba obsaďme vojensky Kaliningradskou enklávu a připojme ji k Polsku, jako odvetu za Krym...
18. 05. 2014 | 12:18

turista napsal(a):

Proamerické hujerství pana Bursíka nesdílím, přestože jsem také zažil sovětskou okupaci v roce 1968, kdy mi bylo 7 let a následnou dlouhou přítomnost vojsk SSSR v naší zemi. Před 25 lety jsem si myslel, že vítězství USA ve studené válce přinese klidnější a mírový svět. Vedení USA bohužel stále jede podle Wolfowitzovy doktríny, jejímž cílem je úplná celosvětová hegemonie USA a monopolární svět řízený z Washingtonu. Dosáhnout se toho má buď po dobrém jednáními nebo po zlém válkami, atomovou kdekoliv na světě nevyjímaje. Celá Evropa včetně České Republiky je bohužel pouze pěšákem v této politice. Pan Bursík si to neuvědomuje. V případě atomové války v Evropě má dost peněz na to, aby utekl do bezpečí, nejlépe do USA. Myslím si však, že i tam by ho smrtící radiace dostihla. Silné nukleární síly neoblíbeného Ruska a Číny jsou zárukou, že se pár významných dobrodruhů řídících zahraniční politiku USA o překvapivý první jaderný úder nikdy nepokusí.
20. 05. 2014 | 16:33

Breguet napsal(a):

Turisto,
pan Bursík si to nepochybně UVĚDOMUJE. To Vy si neuvědomujete, že je mu milejší být za asi dosti slušný (na české poměry!) peníz americkým podržtaškou, než slušným člověkem :-)
No a s těmi atomovými zbraněmi snad máte pravdu, ale čím dál víc mám pocit, že někteří jsou tak blbí, že si myslí, že to tak není.
22. 05. 2014 | 13:46

sasa napsal(a):

Bursik, pohrobek operace Splint factor.
22. 05. 2014 | 15:54

Tomáš napsal(a):

Děkuji "panu" Bursíkovi za to, že Vám dal podnět k tolika zajímavým a erudovaným komentářům.
07. 07. 2014 | 00:56

Kája napsal(a):

Bursíku, ty jsi rakovina politiky a již nikdy se tam nesmíš dostat. Jsi i ostuda člověka: Jsi odpad a hnůj!
01. 09. 2014 | 14:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy