Smrt Ivety Bartošové otevřela tabuizované téma

31. 05. 2014 | 16:09
Přečteno 20492 krát
Od té doby, co zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu, za mnou přicházejí kolegové terapeuti a říkají, že jejich pacienti o této tragické události často mluví.

Mnohokrát jsem se ve své praxi setkal s tím, že když někdo v rodině spáchal dokonanou sebevraždu, v další generaci, nebo ob generaci, opět někdo spáchal sebevraždu. Jako by to byl jakýsi vzor, jak řešit stresovou situaci. Když mohl dědeček tímto způsobem ukončit život, je pro mě snazší volit stejný způsob. Sebevražda Ivety Bartošové u lidí s psychickou poruchou, alespoň podle toho, co slyším, pro naše pacienty jako návod naštěstí nezafungovala. Její čin jim ale umožnil téma sebevraždy ventilovat.

Jsem přesvědčen, že každý druhý nebo třetí člověk někdy měl podobný nápad. Ať už jenom v té podobě „nejradši bych tady nebyl“ nebo i ve formě vážnějšího úmyslu „zabiju se.“ Téma sebevraždy se táhne jako červená nit celou historií lidstva, ale je to téma tabuizované. Není se čemu divit. Konec konců ještě v minulém století byli sebevrazi pohřbíváni za hřbitovní zdí, protože si vzali život proti přání Boha. Pokud spáchá sebevraždu nějaká slavná osobnost, lidé získají odvahu tabu porušit. Když to mohl udělat někdo tak krásný, bohatý a slavný, tak já obyčejnská žena o tom také můžu mluvit.

Podobně jako smrt Ivety Bartošové v minulosti zapůsobily sebevraždy jiných významných nebo slavných lidí, jako byl například Bohumil Hrabal. Pokus o sebevraždu má za sebou také herec Marek Vašut. Ten odtabuizoval najednou hned dvě témata, depresi a sebevraždu. Od té doby se u nás o depresích a o sebevraždách daleko víc píše a mluví. Obdobně kdysi profesor Sigmund Freud odtabuizoval téma dětské sexuality, které tehdejší puritánská společnost zakrývala mlčením.

Je potřeba rozlišovat mezi dokonanou sebevraždou a pokusem o sebevraždu, v psychiatrickém slangu označovaném jako demonstrativní suicidální chování, kterým člověk vlastně volá o pozornost a o pomoc. Lidé, kteří se pokusí o demonstrativní sebevraždu, obvykle volí jemné prostředky, především léky, dřív to býval plyn. Většinou je sebevražedný pokus zrežírován tak, aby člověk byl ještě zachráněn. Sebevražedné chování vážně duševně nemocných se liší. Statistiky udávají, že jeden z deseti pacientů se schizofrenní poruchou spáchá (dokoná) sebevraždu, skutečně se zabije.

Mimo jiné je to také tím, že vážně duševně nemocní lidé volí tvrdé, razantní, definitivní způsoby sebezabití, většinou je to oběšení, utopení, skok z výšky, pokud mají střelnou zbraň, tak ji použijí. To znamená, že to myslí fakt vážně a nepočítají se žádnou záchrannou. Pokud o svém úmyslu mluví, je větší šance, že k sebezabití ve skutečnosti nedojde.

Když ke mně přijde pacient s tím, že se chce zabít, řeknu „OK, hm a jakým způsobem ?“ Zpravidla se ukáže, že zatím neví jak, prostě zabít se. „Nevíte, jak se zabít? To já to mám promyšlené.“ Řeknu, že ho chápu, že tahle myšlenka může napadnout každého, a že když neví, jak ji zrealizovat, že mu poradím. A nabídnu svůj bláznivý model, jak ukončit život.

Prostě vypravit se někam do vysokých hor, kde je sníh a mráz, cestou si koupit litrovku nějakého tvrdého alkoholu a jít a jít někam nahoru a při tom popíjet ten tvrdý alkohol, který způsobuje rozšíření cév. Člověk sice vnitřně cítí teplo, alkohol zahřívá, ale ve skutečnosti teplo ztrácí, jak se mu rozšiřují cévy. A člověk jde a jde, až už dál nemůže, řekne si, nejlepší by bylo na chvíli si lehnout, a pak ho za dva roky najdou zmrzlého. Tomu říkám „dolce morte“ – sladká smrt.

Pacient se buď rozesměje, nebo řekne „a kde teď budu hledat nějaké hory se sněhem.“ A tím už se otevírá cesta k dalšímu terapeutickému procesu. Přiznám „to je složité, já sice plně respektuji vaše přání, ale víte co, domluvme se na tom, že mi dáte měsíc, a já udělám všechno pro to, abych vám pomohl.“ A v devadesáti devíti procentech případů to funguje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

olga napsal(a):

Sladká smrt. Hmm. To nemusí být špatné. To já si plánuji smrt plaváním do středu moře. Až se rozhodnu ukončit svůj život, zakoupím si zájezd k moři. Budu plavat, a plavat, a plavat. Bude hloubka, a já unavena. Utopím se, a ještě nakrmím žraloky...
31. 05. 2014 | 16:40

Baba napsal(a):

Okruh povolání, o nichž laik nikdy neuvažoval, se spíš rozšiřuje, dnešní doba klade nároky na seberealizaci, na obživu a na rozmanitost rodinných vztahů.
31. 05. 2014 | 16:50

Ládik!!! napsal(a):

Nejtěžší je strangulace zardoušením.
31. 05. 2014 | 17:41

D. napsal(a):

Důležitý detail je krájet si žíly podélně. Když si je přeříznete napříč, stihnou vám je zašít.
31. 05. 2014 | 18:29

Baba napsal(a):

No, Ládik též píše o obtížnosti.
31. 05. 2014 | 18:33

Viola napsal(a):

Olgo

to není křesťanské.
31. 05. 2014 | 19:09

Filuta napsal(a):

V téhle odporné době tyhle myšlenky nenapadají každého třetího nebo čtvrtého, ale asi každého druhého.
Žít bez naděje na budoucnost, jako žije tahle ztracená generace mladých a starých, je dosti frustrující.

Můj otec vždycky mluvil o tom, že až toho bude mít plné kecky, vezme flašku rumu a zmrzne někde v závěji. A pak to osud vyřešil za něj.
Zabilo se minimálně pět mých dobrých známých a řekl bych, že jich ještě přibude.
31. 05. 2014 | 19:19

Filuta napsal(a):

Olga


V Chorvatsku moc žraloků nenakrmíte, ale nemusíte se štrachat tak daleko.
Čechům se daří i ve Vysokých Tatrách.
31. 05. 2014 | 19:22

Bestia triumphans napsal(a):

Pokud spáchat sebevraždu, tak předtím ale nezapomenout na jednu důležitou věc!
...
Umírá starý cikán a místo faráře si pozval předsedu místního výboru KSČ, že chce
vstoupit do strany.
"A proč prosímtě? Celý život jsi volný jak vítr a teď tohle?"
"Když už má někdo umřít, ať je to komunista."
31. 05. 2014 | 19:30

ivetka náš vzor, kšilt do čela... napsal(a):

olgo
Přijde bod, kdy si vzpomenete, co to vlastně děláte a pak budete plavat a plavat zpátky a zpětný proud vás nepustí a zemřete nejen v úzkosti a s nepěknými průvodními jevy strachu ale navíc ve smrtelném hříchu.

Žralok se na vás vykašle.

Raději si kupte letenku do Pákistánu a s velkým křížem jděte o pátečních modlitbách někde v Balůčistánu provokovat.
Ještě vás papež bude blahoslavit.
A Duka získá vaši kostičku pro relikviář.
31. 05. 2014 | 20:06

neo napsal(a):

Filuta:

to jsou takový kecy...
kde se to člověče pohybujete? Neznám nikoho osobně, kdo spáchal či hodlal nebo hodlá spáchat sebevraždu. A v jaké odporné době? Pokud vim, tak žijeme vůbec v jedné z nejlepších dob. Raději byste středověk? Nebo totalitu? Válku?

Když kouknu do statistik sebevražd, tak je toto období(posledních 25 let) jedno z těch, kdy je sebevražd nejmíň. http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/sebevrazdy_zaj

je sice pravda, že poslední léta díky krizi jich přibylo, ale stále nic zásadního oprti předchozím totalitním či válečným letům.
31. 05. 2014 | 20:35

Dr.Smrtka napsal(a):

Téma bylo otevřeno...hmmm
Autor objevil "novinu"..nebo se snaží také přiživit? !
Sebevraždy či pokusy komediantů o ni mne nezajímají .
Daleko smutnější jsou sebevraždy z chudoby -za ty může převážně tato celá společnost. Nadmíru medializované sebevraždy bohatých a tzv V.I.P.mají jen odvést pozornost od celospolečenských a masívních problémů naši společnosti.
31. 05. 2014 | 20:38

mb napsal(a):

ivetka náš vzor, kšilt do čela... 31. 05. 2014 | 20:06

mohla by se v balúčistánu směnit za Tonču a Fanču ( copyright silvie ) ...

to by bylo nejvíc nejlepší křesťanské ... zachránila by dvě mladé duše, sama by se obětovala ... myslim že dobrá smrt ...

hezký den ...
31. 05. 2014 | 21:39

mb napsal(a):

neo napsal : A v jaké odporné době? Pokud vim, tak žijeme vůbec v jedné z nejlepších dob. Raději byste středověk? Nebo totalitu? Válku?

https://www.youtube.com/watch?v=GxCsdYyGHjA

(:-)

hezký večer
31. 05. 2014 | 21:45

neo napsal(a):

mb:
asi tak nějak.

pouhopouhá rozežranost.
31. 05. 2014 | 22:06

Antonín Malík napsal(a):

Domnívám se, že lidstvo nemuselo čekat na pí Bartošovou, aby se dozvědělo o mysteriu sebevraždy a "odtabuizovalo ji". Téma suicidia se vyskytuje v dílech význámných literátů (např. Goethe), byli i spisovatelé, kteří tak skončili (např. Kleist, nemuselo se čekat na Hrabala).
Když vyšel Goetheho Werther, indukovalo to vlnu sebevražd mezi mladými muži. Doufám, že nynější skok pod vlak takový dopad mít nebude.
Polemizoval bych s autorovou povrchní typizací pí Bartošové, která byla, dle mého názoru, ze všech slavných sebevrahů nejméně slavná (sám jsem se o ní dozvěděl až v poslední době, kdy ji TV ukazovala v jakémsi ponižujícím seriálu, odkvetlou ženu s tukovými polštáři na nekriticky odhalovaných stehnech), nebýt této bulvarizace, nejspíš bych o ní ani nevěděl.
Články, jako je tento, mi nepřipadají jako "odtabuizování" sebevraždy, nýbrž spíše její glorifikaci.
31. 05. 2014 | 22:22

Antonín Malík napsal(a):

mb
"Pokud vim, tak žijeme vůbec v jedné z nejlepších dob"

Samozřejmě. A dokonce opakovaně. Naposledy to o své době říkal 2008 prezident Klaus, předtím 1975 prezident Gustáv Husák a ještě před ním 1960 prezident Antonín Novotný.
Tak na tom nejspíš něco bude.
31. 05. 2014 | 22:27

pamětník napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"Nejtěžší je strangulace zardoušením"

V obecné rovině exitus úmrtím.
31. 05. 2014 | 22:46

hanka napsal(a):

Když mě někdo trápí tak, že bych s tím už nejradši skončila, řeknu si: To by se jim hodilo. To by měli radost. To právě chtěli. A hned je mi líp.
Zažila jsem ale už ty doby, kdy mě v zaměstnání trápili 4 roky, byl to konkurenční boj, a pak jsem si řekla, že bych to už psychicky déle nevydržela a požádala jsem o důchod.
Chápu, že těžce duševně nemocný, který má bludy a halucinace, sebevraždu dokoná, ale to je jiná kapitola. Nesnáším demonstrativní sebevraždy - vše se dá prohovořit, a okolí, pokud je slušné, se snaží pomoci. Od sprosťáků a žumpy to nečekám, a proto je ignoruji nebo jdu pryč.
31. 05. 2014 | 23:04

Scarabeus napsal(a):

neo:

"Když kouknu do statistik sebevražd, tak je toto období(posledních 25 let) jedno z těch, kdy je sebevražd nejmíň."

Statistika, sama o sobě, může vypovídat málo. To je jako s tím, že statisticky(!) průměrná mzda stoupá ... to ale nemusí znamenat(v ČR také neznamená), že by si této statistické veličiny mohla (převážná) většina lidí povšimnout na svém osobním platu. Navíc vykládejte něco o statistickém stoupání průměrné mzdy někomu kdo je nucen žit z životního nebo existenčního minima. Vykládejte něco takového ženě samoživitelce s dětmi, jejíž bývalý manžel je zavřený za neplacení alimentů ... kdy vězeňská správa, pokud se jí podaří bývalého manžela zaměstnat, samoživitelce na dvě děti, z vězeňského výdělku, posílá 300,- Kč.

Statistika je i následující příklad. Dva lidé dostali na stůl kuře, každý člověk statisticky snědl 1/2 kuřete. Realita? Jeden člověk snědl celé kuře, druhý nesnědl nic, statisticky(!) byli oba dva najedení stejně.

Statistika sebevražd, jejich pokles, je ovlivněna lepší léčbou, lepšími léky, které nemají, tak jako v minulosti, vedlejší účinky, a nejsou, jako ty v minulosti, návykové.
31. 05. 2014 | 23:04

mb napsal(a):

malíku já nepsal, že žijeme vůbec v nejlepší době ... to psal Neo ...

zdravím vás ...
31. 05. 2014 | 23:04

mb napsal(a):

konečně máte pamětníku 31. 05. 2014 | 22:46 bod ... ( a pochvalu před nastoupenou jednotkou ) ,,, hezký večer
31. 05. 2014 | 23:06

Scarabeus napsal(a):

mb:

Také zdravím ... a dobrou noc.

P.S. To je ... s tím diskutujícím s nickem "neo", raději jsem v 1. části věty autocenzurně vynechal.
31. 05. 2014 | 23:19

Hanka napsal(a):

Statistika - říkal jeden náš učitel matematiky - je přesný součet nepřesných čísel.
A taky řekl, když přišel poprvé do třídy: Jmenuji se Ota Hejlek a budu vás učit matematice. Pamatujte si: Matematika je podvod.
Byl to jeden z nejoblíbenějších učitelů.
31. 05. 2014 | 23:22

marian maturkanic napsal(a):

Podľa mňa je najlepšia doba,a bude ešte lepšia sila žiť a sila zomrieť je presne ta istá záleží len na rozhodnutí,učia nás že si nemáš právo zobrať život aj keď štát vojny systémy atď majú právo,ja som presveceny ze len svoj život si máš právo zobrať lebo si si ho nepýtal práve preto máme slobodu rozhodovania,a nemáš právo zobrať iný život ani štát ani systém ne na na to právo, podľa mňa všetci chorí ľudia sú nepriamy sebevrahovja,takže ja chápem takých ľudí len ma mrzí že nedokážem pomôcť presvedčiť ze je to presne to jak chcieť žiť veď aj pocit netrapit sa viac je tiež pocit sebazáchovy spokojného života
01. 06. 2014 | 00:35

Jakelin de Mailly napsal(a):

BT, mb

Tak jste se, kucí pejskovití, zase předvedli, co jste za inteligenty, gratuluju.
01. 06. 2014 | 00:45

Jank napsal(a):

Clovece, vy jste doktor? Vy vasemu pacientovi radite ( i kdyz na oko) , jak spachat bezbolestivou sebevrazdu? Co kdyz se mu nezalibi vase pomoc a zvoli vasi radu? Jak se budete citit potom? To, co delate, je trestne snad i v CR, neni? Ja bych vam po dnesnim clanku zakazala pracovat s mentalne narusenymi lidmi.
01. 06. 2014 | 02:37

olga napsal(a):

Myšlenku na sebevraždu jsem měla. Nedokázala jsem ji uskutečnit. Dvěma mým sestřenicím se to povedlo. Obě byly velmi mladé. Zdravé a krásné. Byla to hloupost. Možná dokonce uražená ješitnost. Nevím. Možná to byl dokonce úmysl ublížit. Pomstít se. Nevím. Mně se to na štěstí nepovedlo. Dnes o sebevraždě nepřemýšlím. Dnes přemýšlím o smyslu života. Dnes mám pouze přání. Chci žít až do konce života. Žít, to znamená nebýt zbytečná. Stačit na sebe, a každý den udělat něco málo pro druhé. Třeba vytrhnout nějakou plevel...
Žiji ráda.
01. 06. 2014 | 06:48

Baba napsal(a):

Kontrabase,

ten můj buditel je děsnej obšoustník. Asi jako Marcus Aurelius.
01. 06. 2014 | 06:52

K .V napsal(a):

Zajímavé že čecháček když se chce zasebevraždit, udělá to sám nebo maximálně do toho zatáhne neznámého řidiče nebo mašinfíru když skočí pod vozidlo.
Takoví mulsimové se alespoň obětují a vezmou s sebou co nejvíce nepřátel, aby to mělo nějaký smysl.
01. 06. 2014 | 06:54

kibic napsal(a):

Paní Olga si to na poslední chvíli rozmyslí a toho chudáka žraloka pokouše. Pan K. V. se obětuje a do těch hor s sebou odnese na zádech několik zkárovaných politických oponentů.
01. 06. 2014 | 07:09

Filuta napsal(a):

Neoušku,

nechtěl byste aspoň tohle téma vynechat a jít si žvatlat na jiný blog o tom, v jak úžasné době máme tu čest žít?
Mně odešlo pět přátel a dalších x jich o to minimálně uvažuje, tak si nechte ty vaše pindy pro někoho jiného.
Nebo jděte vysvětlit důchodcům, těm osamělým ženským s dětmi nebo nezaměstnaným, či zaměstnaným za bakšiš, jak skvělý život žijou.


Tolik vražd, rozšířených sebevražd (včetně vražd vlastních dětí) a násilí vůči učitelům a rodičům tady nikdy nebylo.
Tato doba postrádá jakýkoliv řád a nedává (mimo vybraných jedinců) lidem naději v lepší budoucnost. A oni z toho magoří.
Nebýt toho, že každý druhý žere antidepresiva, což by vám leckterý psychiatr potvrdil (u nás mají plno a někteří ani neberou), zasebevraždila by se už polovina národa.
01. 06. 2014 | 07:32

Ládik!!! napsal(a):

pamětník -
Ne.
01. 06. 2014 | 07:35

Ládik!!! napsal(a):

Filuto -
co hromadná sebevražda, kam patří?
01. 06. 2014 | 07:37

K .V napsal(a):

Kibic, KV se těší dobrému zdraví tělesnému i duševnímu. A přeje si aby do hor sami odtáhli zejména duševně zaseklí hurá antikomunisti.
.
Ale bádám teď nad mnohem škodlivější duševní nemocí.
Můžete mne někdo říci co lidi vede k tomu ve svém osobním volnu jako anonym vysvětlovat donekonečna co dělali blbě soudruzi před 66 lety, a navíc u toho někdy i lhát?
.
Za socíku když někdo agitoval o prohnilém kapitalismu, měl za to alespoň koryto. Stejně to bylo odporné Ale tady to dělají anonymové zadarmo, často takoví co to ani nepamatují a leda tahali kačera. A hlavně to nikoho nezajímá, už je to dávno pryč. Máme dost problémů tady a teď
01. 06. 2014 | 07:46

kibic napsal(a):

ad K. V.

Tak nic, ale byl by to slušný sporotvní výkon...
01. 06. 2014 | 07:50

neo napsal(a):

Scarabeus:

Pane Scraabeusi, při vašem vzdělání byste měl vědět, že průměr a počet jsou dvě naprosto odlišné věci. Ačkoli se vám může průměr zdát jako zavádějící, nezměníte nic na faktu, že je tímto způsobem prostě počítán. Ovšem počet sebevražd nemá s průměrem nic společného. A s kuřaty a samoživitelkami taky ne.
Takže vaše argumentace je víceméně nesmyslná. Používáte tady hraní na citečky s chudáčky samoživitelkami a vězněnými manžílky... to na mě neplatí.

Asi jako kdybych napsal, že statistika ukazuje, že zde jezdí nejvíc škodovek a vy jste mi tvrdil, že chudák samoživitelka nemá kuře, ale statisticky půlku.
01. 06. 2014 | 07:51

neo napsal(a):

Filuta:

Filutoušku, ne nechtěl. Žiji ve svobodné demokratické zemi a budu si diskutovat kde chci.
Vaši komunističtí tyrani tu nejsou a tak mi to snimi prostě nemůžete zakázat.

To, že vy se máte blbě, čí vinou to už je na vašem popřemýšlení, neznamená, že se tak má většina.

Že vám odešlo pět přátel jste už psal, proto jsem se ptal, kde to jako žijete, mně totiž neodešel nikdo a ani o nikom minimálně z okolí nevim. Vy jste ale kafral o každém druhém, takže máte asi 10 přátel, je to tak?

Každý žije život jaký si zařídí, já nikomu nic vysvětlovat nemusim. Předpokládám ale, že vraždění za totáče a za válek jim tolik nevadilo... možná byste jim mohl vysvětlit toto zase vy.
blá blá blá. Bylo vždycky a vždycky bude. Že v telce dávali jen zetora sklízejícího buhvíco neznamená, že se nic nedělo.

Jelikož tuto dobu vidím jako velmi dobrou, tak vidím i naději na velmi dobrou budoucnost.
To s těmi antidepresivy přeháníte, stejně jako se vším.
01. 06. 2014 | 07:58

kibic napsal(a):

ad K. V. 2

Člověk je zkrátka historická bytost, nežije jen v aktuálním 'nyní'. K minulosti se obracejí i ti, kteří vysvětlují, co dělali soudruzi před 66 lety dobře (a někdy u toho i lžou). Ale stejně je otázka po motivacích jednotlivých diskutérů zajímavá - mohl by to být dobrý výzkum...
01. 06. 2014 | 08:01

Anna napsal(a):

" vážně duševně nemocní lidé volí tvrdé, razantní, definitivní způsoby sebezabití, většinou je to oběšení, utopení, skok z výšky, pokud mají střelnou zbraň, tak ji použijí."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cituji:
Maniodepresivní psychózu je nutno však označit za nebezpečnou, protože zhruba polovina pacientů s bipolární afektivní poruchou se pokusí o sebevraždu (sebevražedný pokus nazýváme odborně tentamen suicidii) a 40% těchto pokusů je "úspěšných"
http://www.nemoci.estranky.cz/clanky/bipolarni-afektivni-porucha--maniodepresivni-psychoza-.html

Bipolární porucha (maniodepresivní psychóza) je nepochybně vážná duševní nemoc a přesto přes polovinu pokusů o sebevraždu je "neúspěšných". Takže z toho vychází, že vážně duševně nemocní nevolí "tvrdé, razantní, definitivní způsoby sebezabití".

Nechápu, proč Váš model sebevraždy považujete za bláznivý. Každý rok umrzne v ČR nějaký člověk. Před 10 roky u mě po borelióze propukla bipolární porucha. Došla jsem k obdobnému řešení, jako Vy, a není vždy potřeba hor. Když nemrzne, mohla by to vyřešit "hora" lithia a s prášky na spaní zapitá alkoholem. Doufám, že nebudu nikdy patřit do té poloviny nemocných, kteří se pokusili o sebevraždu, a jestli ano, pak doufám, že můj pokus bude "úspěšný".
01. 06. 2014 | 08:27

Filuta napsal(a):

Neo

Je vidět, že toho o psychologii moc nevíte.
Člověk se za války chová zcela jinak nežli v době míru, byť relativního.
V době válečné se aktivizuje organismus (adrenalin) a veškerou energii jedinec napře k tomu, aby přežil on i jeho bližní.
K sebevraždám téměž zásadně vždy dochází až v období "klidu", kdy je čas přemýšlet.
Myslící člověk ví, že každá válka musí jednou skončit.
Žije-li ale 24 let v beznaději, která nikam nevede a situace se rapidně horší (ekonomové tvrdí, že krize neskončí, protože je cyklická, neberu v potaz politruky z Čt nebo Sedláčka s Barrosem, kteří mají "po krizi"), cítí se unaven a bez perspektivy pro sebe i pro děti.
Pak dochází k bilančním sebevraždám a jen díky tomu, že minimálně půl národa "zobe", není situace alarmující.


Jste na omylu, já neberu nic, výjimečně něco na spaní.
Ale skoro každý v mém okolí šrotuje buď antidepresiva (tlak v práci) nebo léky na spaní, či na uklidnění jako pralinky.
01. 06. 2014 | 08:45

Filuta napsal(a):

Jen tak na okraj.
Máme cca milion nezaměstnaných (neoficiálně). Větší část dlouhodobě nezaměstnaných má časem nejen psychické, ale také somatické potíže, vázané na deprese.
Takže ti lidé dělají kolečko - interna, psychiatr, neurolog, orthoped a část z nich se může i invalidizovat.
Nese to s sebou obrovské fin.náklady ze státní kasy - možná by ty lidi bylo nejlepší střílet, ne?
01. 06. 2014 | 08:50

neo napsal(a):

Filuta :

Je vidět, že toho o ničem moc nevíte.

projděte si statistiku.

Já ale nežiji 24 let v beznaději!!! Naopak, mám to štestí, které moji prarodiče, jejich rodiče a moji rodiče z velké části něměli. Prarodiče a jejich rodiče prošli válkami a totalitou, rodiče s velké části totalitou, mě totalita lízla jen v dětství naštěstí a až moje dítě se už narodilo ve svobodě. Konečně.

jak už jsem psal, já neznám nikoho, kdo by bral antidepresiva. Žijete asi v divném místě, když se kolem vás žerou antidepresiva a sebevraždí přítelé.
Máme cca půlku těch nezaměstnaných, ale chápu, že přehánět musíte.

Ano, mohou mít psychické problémy, není se čemu divit. Ale když pak přijde konečně někdo, kdo jim chce pomoci, jste jeden z prvních, kdo křičí, že ne.
01. 06. 2014 | 09:09

Scarabeus napsal(a):

neo:

Snažil jsem se Vám, za pomoci jednoduchých příkladů, vysvětlit, že statistika může být zavádějící.

Vidím, podle Vaší reakce, že, ve Vašem případě, jsem se dřel zcela zbytečně. Snad můj výklad pochopil alespoň někdo ze čtenářů, který měl(teď už nemá) obdobný názor jako Vy.

Nespojoval jsem sebevraždy s kuřaty a samoživitelkami. To byly jen(!) příklady u kterých jsem doufal(teď vidím, že marně), že po jejich přečtení budete mít jiný, alespoň trochu, náhled na statistiku.
01. 06. 2014 | 09:17

Scarabeus napsal(a):

neo:

To, že vy sám potíže nemáte, že žijete v okruhu lidí, kde nikdo z nich nemá potíže, ještě neznamená, že společenské problémy, které osobně(zkušenostně) nezažíváte/nevnímáte/..., neexistují.
01. 06. 2014 | 09:24

neo napsal(a):

Scarabeus :

a já se vám snažím vysvětlit, že statistika může být zavádějící jen v některých případech, jako třeba počítáním průměru.Nikoli ale v případě prostého součtu.

ad druhý příspěvek. Ano, souhlasím a platí to samozřejmě i naopak. Tedy pokud kolem sebe máte sebevražedníky, trpící, beznadějníky apod, tak to neznamená, že se jiní nemohou mít lépe.
01. 06. 2014 | 09:59

olga napsal(a):

Někdo jednou řekl:
Pracujte, jako byste nepotřebovali žádné peníze;
Milujte, jako by vás nikdy nikdo nezranil;
Tančete, jako by se nikdo nedíval;
Zpívejte, jako kdyby nikdo neposlouchal;
Žijte, jako kdyby byl Ráj na Zemi

To jsem dnes dostala metodou přeposílání. Líbí se mi to. Proto se s vámi všemi chci podělit.

Jsem od přírody komunistkou. Od svých jednadvaceti let až do sametovky jsem byla v KSČ. Věřila jsem v komunistickou společnost. Když přišlo ke změně, nedovedla jsem pochopit. Nechápala jsem, že lidé nechtějí Nebe na Zemi.
Trvalo mi to dosti dlouho, než jsem pochopila. Dnes vím, že se stávajícím člověkem Nebe na Zemi není uskutečnitelné. Pochopila jsem poselství Bible. A našla sama sebe.
Vše je pouze a jen na nás samotných. Pouze to co zasejeme, to i sklízíme. Sama jsem zasela nejedno zlo. Plody jsem sklidila. Možná ještě nějaké sklidím. Ale jsem šťastná. A všem co naříkají říkám. Změň se. Uznej chyby, a už je nedělej! Vše je pouze a jen na Tobě!
01. 06. 2014 | 09:59

Scarabeus napsal(a):

neo:

Prostý součet, jen číslo, neříká nic o tom jakou metodikou(na té v oboru statistiky také záleží) bylo zjištěno, a už vůbec nic neříká o příčinách nějakého počtu/čísla/součtu/....

Nemusíte žít mezi sebevrahy ... a přesto můžete vnímat/poznat/poznávat/"rozkrývat"/... společenské problémy/nedostatky/..., které se Vás(a Vašich příbuzných/známých/přátel) zatím(!) netýkají, případně nikdy týkat nebudou.
01. 06. 2014 | 10:17

neo napsal(a):

scarabeus:

tim líp. Z již tak nízkého počtu sebevražd (v porovnání s totalitou )můžeme část přisoudit různým zamilovaným a jiným důvodům, než ty ekonomické.

jistě a platí to opět i naopak.
01. 06. 2014 | 10:24

Scarabeus napsal(a):

neo:

Neřekl bych "nízkého počtu sebevražd (v porovnání s totalitou )", přikláním se ke slovu "nižšímu". Připočíst(obrazně) musíte počet lidí, kteří se lečí(léčili) z deprese, případně jiných psychických/duševních/psychosomatických poruch/onemocnění.

"Rozklíčování" jaká část čísla(zjištění může být ovlivněno použitou metodikou) připadá k jaké příčině(u jednoho konkrétního člověka se mohou různé příčiny různě kombinovat) nechte lidem, kteří mají větší životní zkušenosti, jsou přemýšlivější, mají více načteno z oborů psychologie a psychiatrie ....

Faktem je, že někdo se zabije z nešťastné lásky .... při detailním zkoumání se může přijít na to, že to byla příčina hlavní(příslovečná poslední kapka), ale že byly i příčiny vedlejší, např.(!) to, že na neúspěch v partnerském vztahu dotyčný/á, výchovou z rodiny, rodinným zázemím, nebyl/a připraven/a(myšleno obrazně).
01. 06. 2014 | 10:47

neo napsal(a):

Scarabeus:
já nic neklíčuji pane Scarabeusi, mně je srdečně jedno, jaké důvody měli. Mě zajímá počet. A ten je jak jste sám nyní potvrdil nižší. To mi stačí.
01. 06. 2014 | 10:54

mb napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

BT, mb

Tak jste se, kucí pejskovití, zase předvedli, co jste za inteligenty, gratuluju.
01. 06. 2014 | 00:45

... rozveďte, prosím Žako, nejsem si ničehož vědom ...

... či naopak přiznávám vše, co je mi kladeno za vinu ...

hezký den ...
01. 06. 2014 | 10:55

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

olga napsal(a):
....To já si plánuji smrt plaváním do středu moře. Až se rozhodnu ukončit svůj život, zakoupím si zájezd k moři. Budu plavat, a plavat, a plavat. Bude hloubka, a já unavena. Utopím se, a ještě nakrmím žraloky...
31. 05. 2014 | 16:40
----------
NIc ve zlém, ale pokud je Vám více let a nejste geneticky a fyzicky spřízněna např. s postavou jako byl Venclovský...nestačilo by " České moře " Lipno ?
I vyhledávání mrtvoly a převoz do márnice by byl poměrně snadnější a levnější - než v případě např. moře Jaderského.
Žraloků byste tam ale s největší pravděpodobností asi moc nenakrmila, leda raky anebo ůhoře.

Hezký den.

I když..... :

http://rakovnicky.denik.cz/kultura_region/i-ceska-republika-ma-sve-morske-uzemi-v-tichem-oceanu-20120930.html

Ale tam byste se asi musela nechat vysadit, těžko tam doplavete...na druhé straně - mohla byste nám Čechomoroslezo(ukrajino)romům tam pak ohlídat ty naše miliardy /například před Bakalou apod./.
01. 06. 2014 | 10:58

pamětník napsal(a):

Ládik!!!

Ano.
01. 06. 2014 | 11:11

Bestia triumphans napsal(a):

K těm sebevraždám...
kdybych měl číst a nedejbože brát vážně všechny ty hromady sra..., co tu na blozích natláskal například nějaký Filuta - to je jedna negativní emoce za druhou, ten člověk nezná nic jiného, než zmar a zmar - tak bych si už asi hodil smyčku.
:-)
Takové existence svým negativismem jen zamořují veřejný prostor a nedivil bych se, kdyby slabší povahy delší pobyt v přítomnosti takového "Filuty" k sebevraždě navedl.

Naštěstí stačí rolovat a rolovat...nebo v případě krásného počasí jako je dnes jít ven.

Hezký den všem dobře naladěným diskutérům
:-)
01. 06. 2014 | 11:17

Scarabeus napsal(a):

neo:

"To mi stačí. "

Vám stačí, na znalostní/vědomostní/vzdělanostní/duchovní úrovni, hodně málo. Vlastně to o Vás vím, ani jste to psát nemusel.
01. 06. 2014 | 11:33

neo napsal(a):

BT:

možná to ani neví a ty své známé dost ovlivňuje.
01. 06. 2014 | 11:34

neo napsal(a):

Scarabeus:

bagr na stropě, poento.

koukám, že zase začínáte urážet. No, je jasné, že když vám dojdou argumenty, máte sklony k agresivnímu chování, napadání, vulgaritám.

Zcela jednoznačně jsem napsal, že mi stačí, že krvavá totalita měla více sebevražd než demokracie a proto je tvrzení různých Filutů o beznadějné době, zcela a jistě liché.

Můžete se k nim přidat. Nedivil bych se.
Já se nesnížim na vaši úroveň a urážet vás nebudu.

Co se týče vzdělání a vědomostí, stačí mi to co jsem vystudoval, jsem spokojený se svými znalostmi a vědomostmi a schopnostmi a možná taky proto žiji v té nejlepší době.
01. 06. 2014 | 11:38

Scarabeus napsal(a):

neo:

To, že Vám stačí jednoduché statistické číslo, ani Vás nezajímá použitá metodika, jste napsal sám. (ne takto, ale velmi stručně)

Nikomu by nemělo stačit jeho stávající vzdělání, znalosti a vědomosti. Když někomu stačí, tak ....... Raději jsem vynechal, abyste si nestěžoval. :-)
01. 06. 2014 | 11:51

olga napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Můj záměr byl špatně pochopen. Chtěla bych se prostě vypařit. Nechci, aby tu moje mrtvola zůstala.
01. 06. 2014 | 11:54

neo napsal(a):

Scarabeus:
protože metodika je naprosto nepodstatná. Když někoho zajímá počet a ne důvody, je metodika nepodstatná.

když někomu stačí.... je spokojen a šťasten.

řekl bych, že jste jen frustrovaný vlastní nedostatečností a neschopností a pak máte nutkání urážet a napadat a vybíjet si své frustrace. A je pravděpodobné, že sám máte nedostatečné vzdělání, vědomosti a znalosti, že se snažíte snižovat tyto u jiných. Opakuji, na vaši úroveň se nehodlám snižovat, jsem slušný člověk.
01. 06. 2014 | 12:00

Rudi Koutek napsal(a):

Antonín Malík napsal(a):
"Domnívám se, že lidstvo nemuselo čekat na pí Bartošovou, aby se dozvědělo o mysteriu sebevraždy a "odtabuizovalo ji". Téma suicidia se vyskytuje v dílech význámných literátů (např. Goethe), byli i spisovatelé, kteří tak skončili (např. Kleist, nemuselo se čekat na Hrabala)."
Pane Maliku, ted jste me pobavil. Vy si opravdu myslite, ze vetsine lidi, rikaji neco jmena jako Goethe, Kleist anebo Hrabal? Natoz, aby znali jejich dila?
01. 06. 2014 | 12:02

Viola napsal(a):

Olgo

" Dnes přemýšlím o smyslu života. Dnes mám pouze přání. Chci žít až do konce života. Žít, to znamená nebýt zbytečná. Stačit na sebe, a každý den udělat něco málo pro druhé. Třeba vytrhnout nějakou plevel..."

Tak je to pěkné a vy navíc můžete šířit slovo Boží a nebát se, což je v dnešním světě, založeném jen na zisku potřebné.
01. 06. 2014 | 12:02

mb napsal(a):

olga napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Můj záměr byl špatně pochopen. Chtěla bych se prostě vypařit. Nechci, aby tu moje mrtvola zůstala.
01. 06. 2014 | 11:54

to je nejlepší se nechat rozptýlit...

šlapeme si na nohy , mačkáme se v hloučku
půjdeme se rozptýlit - na rozptylovou loučku ...
01. 06. 2014 | 12:09

Scarabeus napsal(a):

neo,

no jasněěěě. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=yHa6x3kK1hg
01. 06. 2014 | 12:10

Viola napsal(a):

Olgo

"Chtěla bych se prostě vypařit"

Četla jste, že vynalezli způsob "pohřbívání" takový, že nebožtíka přetaví na diamant?
Jeví se mi to jako docela přijatelné, jen kdyby to nebylo tak drahé. Představte si, že by se takové diamanty předávaly a v nějaké prosklené a osvětlené skříňce by rodina měla několik diamantů jako své předky - diamant prababička, diamant pradědeček, diamant strýček atd. :-)
Tam, kde nemají lidé prostedky na pohřbívání volí přírodní způsoby (třeba vysoko v horách ) , nechají se sežrat supy a kosti nechají jen tak ležet.
01. 06. 2014 | 12:11

Markéta napsal(a):

Já nevím o čem tu píšete ? Proč má matka samoživitelka manžela ve vězení ? Já měla manžela ve výzkumném ústavu a vydělával ústavu miliony ročně a já měla 13500 kč alimenty......vidíte ten rozdíl? Moje máma pracovala celej život a má důchod 12 tis měsíčně , proč má někdo minimum? Jak si kdo ustele , tak si lehne.......vy pořád čekáte, že někdo bude řešit váš život za vás, jako za komoušů.
01. 06. 2014 | 12:17

Scarabeus napsal(a):

neo:

http://www.youtube.com/watch?v=JpG5ILYQnq8
01. 06. 2014 | 12:19

neo napsal(a):

Scarabeus:

vy jste seděl? To by vše vysvětlovalo, krom urážek i tu tendenci vkládat takové odkazy.
01. 06. 2014 | 12:28

Filuta napsal(a):

Neo, Bestie


Vždyť říkám, že jste asociálové.
Zajeďte se podívat na sever Čech, kolik je tam mezi lidmi beznaděje.
Ohromně se mi líbí, jak neustále ostatním tvrdíte, že je tato době úžasná a skvělá jen proto, že vy patříte k režimním prominentům (Bestie zcela jistě).

A 600 tis.nezam. je jen oficiální a velmi nepřesné číslo (váš Drábek byl totiž opravdový "profík" a natolik zdecimoval ÚP, že už nejsou schopny uvádět ani relevantní statistiky). Kde máte ty, kteří odešli nedobrovolně do předčasného důchodu, protože neměli šanci ve svém věku práci sehnat, kde máte ty, které ÚP vyřadily z evidence a ty ,kteří z marnosti odešli z evidence ÚP sami a dnes je třeba živí partneři nebo děti?

Vy i na blog o sebevraždách vnesete tu svou nechutnou propagandu.
Jste za to asi opravdu placení.
Já za bolševika žil polovinu svého života a mohu tu dobu velmi racionálně zhodnotit.
Tlak na člověka, pokud se politicky neangažoval, byl mnohem menší nežli jiní a vztahy mezi lidmi (aspoň já to tak poznal) byly mnohem vřelejší a upřímnější. Spojovala je nenávist k jednomu nepříteli a velký pocit sounáležitosti.
Dnes se lidi mezi sebou nenávidí, závidí si a obávají se ztráty zaměstnání natolik, že se vzájemně podrážejí na potkání.
Každý vám dneska řekne, že odpornější vztahy mezi lidmi nikdy nezažil. Hlavně na pracovištích.
Ale vy máte život jistě zalitý docela sluncem a nikdy jste ve vaší multikulturní firmě se skvělými a supermorálními kolegy o ničem podobném neslyšel.
V západní Evropě taky žijí všichni v naprostém blahobytu a nevědí co roupama.
Hlavně ve Španělsku a Řecku.
01. 06. 2014 | 12:31

K .V napsal(a):

Kibic 8,01 Ale to je omyl.
Ti kdo tu vzpomínají v dobrém na socialismus nejsou zapšklí a nemusí být ani komunisté. Jenom obyčejní občané, kteří vědí, že po 24 letech ve vyspělé technologii 21 století, bez válek a živelných pohrom, MUSÍ nastat OBROVSKÝ rozvoj životní úrovně, tedy pokud se jen trochu pracuje, nekrade a neničí.
A tak se diví proč tady tolik lidí upadá do bídy, proč máme v takovém množství nezaměstnané, exekuce, bezdomovce, vyrabovaná gheta, bídu, také kriminalitu, proč se země ani neumí uživit bez dluhů.
A vzpomínají jaký obrovský pokrok udělala země za prvních 24 let vlády komunistů, a proč tu ty dnešní negativní jevy tehdy nebyly. A pamětníci se často blíží k důchodovému věku, a ptají se proč jejich trpodiče a prarodiče měli klidný důchod , dostatečně zabezpečeni se sociálními jistotami, dnes to je nedostupné.
.
Nevidím důvod proč jim nadávat. Spíš by to chtělo vysvětlení kde je ta chyba
01. 06. 2014 | 12:32

Filuta napsal(a):

Neo

S vaším vzděláním to asi taky nebude valné, když kolegu oslovujete "scarabeusi".
Ale dnes se mají nejlíp právě nedovzdělaní nedouci z Plzně nebo CEVRO institutů.
01. 06. 2014 | 12:39

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

olga napsal(a):
17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Můj záměr byl špatně pochopen. Chtěla bych se prostě vypařit. Nechci, aby tu moje mrtvola zůstala.
01. 06. 2014 | 11:54
----------
Toto přání se samozřejmě může vyplnit...a dokonce nejen Vám, ale i těm, kdo si něco takového s velkou mírou pravděpodobnosti spíše nepřejí.
Stačí např. příslušnou měrou přitvrdit v konfliktu Ukrajina (USA) - Rusko.
01. 06. 2014 | 12:40

neo napsal(a):

Filuta:
oslovuju ho Scarabeusi protože chci. Vy mne zase oslovujete urážlivě a nenapadám vaše vzdělání.
01. 06. 2014 | 12:43

čert }:o) napsal(a):

Každého člověka aspoň jednou za život napadne
myšlenka na sebevraždu. Někoho v době životní
krize, někoho jako myšlenkovou zajímavost "co by
kdyby". Myšlenka na sebevraždění prostě patří
k životu a nepovažuji to za nenormální nebo
nebezpečné. V tom je ten háček, oddělit ty, kteří
to myslí vážně a ty, jenž o tom jen mluví.
Známý si stavěl asi půl roku jakousi konstrukci
a na dotaz co to bude, než to vyhodíš, odpověděl - uvidíš.
Pak se na tý konstrukci oběsil. Nikdo nevěděl proč.
Byl šťastně ženat, děti už dospělé, výdělek dobrý,
ženu pořád hezkou a příjemnou. Nikdo mu ale do
hlavy neviděl, co se mu tam honí. Bylo to zvláštní.
Nikdo nemůže ani sám za sebe strčit ruku do ohně
neboť netuší, co se stane za pár okamžiků
01. 06. 2014 | 12:50

Rudi Koutek napsal(a):

olga napsal(a):
Jsem od přírody komunistkou. Od svých jednadvaceti let až do sametovky jsem byla v KSČ. Věřila jsem v komunistickou společnost. Když přišlo ke změně, nedovedla jsem pochopit. Nechápala jsem, že lidé nechtějí Nebe na Zemi."
Aneb, jak nekdo asi 22 let nevidel a neslysel.
Do sametovky? To jste se jako najednou probudila a zjistila, ze je KSC fuj?
01. 06. 2014 | 12:53

neo napsal(a):

Filuta:

velmi, ale opravdu velmi se mýlíte, nejsem asociál.

Sever Čech není celá ČR.
Nepatřím k žádným režimním prominentům. Jakým prominentům? Čeho?
Jsem obyčejný člověk, zaměstnanec, s běžnými příjmy, bydlící v nájmu, vlastnící ojeté auto. Jsem skromný člověk.

Vidíte, na pana Drábka útočíte a přitom byl jeden z mála, kdo chtěl nezaměstnaným pomoci. Výše jsem ostatně psal, že jste jeden z těch prvních, kdo řve.

Pokud vim, na blog o sebevraždách jste vnesl propagandu vy. Já jen reagoval.

Jsem placen za svou práci a již po několikáté se vás ptám, kde se dá sehnat místo placeného diskutování na internetu. Nejste jediný, kdo o tom neustále píše, ale jak je u vás a vám podobných obvyklé, důkazy nedodáte. Přitom byste to měl vědět, když o tom píšete.

"Já za bolševika žil polovinu svého života a mohu tu dobu velmi racionálně zhodnotit"./////
to jistě. Mí rodičové také a prarodiče ještě déle.

"Dnes se lidi mezi sebou nenávidí, závidí si a obávají se ztráty zaměstnání natolik, že se vzájemně podrážejí na potkání." //////// asi vaše povaha. Nenávist, závist a podrazy. U mě toto nehrozí.

"Každý vám dneska řekne, že odpornější vztahy mezi lidmi nikdy nezažil. Hlavně na pracovištích."/////// Opět to bude ve vás. U nás na pracovišti jsou vztahy velmi dobré. Možná je to tím, že pracuji povětšinou s cizinci, ale pochybuji, že to byste byl ochoten akceptovat vzhledem k předchozím xenofobním příspěvkům a celkově rasistickým projevům.

"Ale vy máte život jistě zalitý docela sluncem a nikdy jste ve vaší multikulturní firmě se skvělými a supermorálními kolegy o ničem podobném neslyšel."/////// vidíte? výše jsem to popsal, aniž bych tuto část četl. Odhadl jsem vás přesně. Ano, máme s kolegy dobré vztahy. Je to v povaze člověka, ne v režimu.

Španělsko a Řecko jsou na jihu.Vy tady napadáte vzdělání kvůli oslovení a sám ani neumíte světové strany.
01. 06. 2014 | 12:58

Rudi Koutek napsal(a):

Oprava
Ne 22, ale dokonce 32 let.
01. 06. 2014 | 13:12

Aleš Vyhnal napsal(a):

Nápad p.Jarolímka lze ještě vylepšit přidáním benzodiazepinů k tomu alkoholu. Problém je, že pacient zpravidla tak vysoko nevyleze. Mnohem účelnější je toto:

http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_bag
Nejpohodlnější je ovšem to, co používá Dignitas: metoclopromid a pentobarbital, vše perorálně.
01. 06. 2014 | 13:33

Scarabeus napsal(a):

neo,

úryvek je z filmu, který je, v ČR, považován za nejlepší film, viz odkaz.
http://www.csfd.cz/film/2294-vykoupeni-z-veznice-shawshank/

Vás ovšem napadne zda jsem neseděl. :-)

Z jakého prostředí je úryvek jste si všiml. (z vězení)

Co takhle slova/myšlenky, které jsou v úryvku obsaženy, přemýšlel jste o nich?
01. 06. 2014 | 13:57

oldo napsal(a):

Scarabeus, Filuta, K.V
...tak Vy už si to mládeži konečne hoďte sami...odporné.
01. 06. 2014 | 14:19

neo napsal(a):

Scarabeus:
tak i ten první odkaz se týká sezení. Nedivte se.
01. 06. 2014 | 14:25

Scarabeus napsal(a):

neo:

Ten je o slušném člověku, na klip jsem si vzpomenul v závislosti na tom co jste napsal v příspěvku 01.06.2014 12:00, také v předchozích příspěvcích.
01. 06. 2014 | 14:37

neo napsal(a):

Scarabeus:

tak jste ho asi nedokoukal.

Každopádně pokud jste seděl, není nic divného na tom, že urážíte lidi a dáváte odkazy na věznice.
01. 06. 2014 | 14:46

oldo napsal(a):

neo

nedostáva sa Vám súdruhov v nedeľu po obede povinne, dávate si ich z masochizmu dobrovoľne? Toľko negatívneho v koňskej dávke by zložilo aj strýčka Jedličku. Niečo vysvetlovať nemá význam, vymierajú...
01. 06. 2014 | 14:55

neo napsal(a):

oldo:

jsem velmi pozitivní člověk, pár soudruhů negativistů mě nerozhází :)
01. 06. 2014 | 15:01

Scarabeus napsal(a):

neo:

Dokoukal, je dobré, že vy také.

Pokud vnímáte, že jsem Vás urazil, tak Váš názor/pocit respektuji(to není hodnocení), nepište ale o sobě v množném čísle("lidi"), nemluvte/nepište za jiné.

Neseděl jsem ve vězení, byl jsem v něčem obdobném(v armádě), nikoliv za trest, nikoliv z vlastního rozhodnutí.
01. 06. 2014 | 15:06

Scarabeus napsal(a):

neo:

U Vás je každý, kdo nesdílí Vaše naivní pravicové názory, soudruh/komunista/levičák/...

Každý extrém škodí, i v politice, v politice jak extrém levicový, tak extrém pravicový.

Vaše pravicová naivita mně svou, až legrační, měrou připomíná levicovou naivitu vojína Jasánka.
http://www.youtube.com/watch?v=7z5oxEMVx5A
01. 06. 2014 | 15:17

Filuta napsal(a):

Oldo

Co jsem kromě pravdy napsal odporného?
Myslí si to spousta lidí a nebyli to nikdy komouši. Já komouš a udavač taky nebyl a dneska mezi samými bonzáky a servilními vlezdoprdelisty žiju.

Neo
Já jsem psal, že je Řecko a Španělsko na severu? Nebuďte trapný.
Vy jste klasicky nevzdělaný člověk a proto píšete "scarabeusi" - je to něco jako napsat "sisel", hlavně že si to umíte omluvit.
O úrovni vašeho vzdělání to vypovídá víc ,než si myslíte.
A nejde jen o Sev.Čechy, ale v podstatě i celou Sev. Moravu, Již.Morava na tom taky není nijak úžasně. Vyjma Prahy a pár měst je to dost bída. Krize se jenom prohlubuje, nová místa nejsou,čerství absolventi SŠ, pokud mají hodně štěstí, sedí u kasy v Kauflandu a za chvíli je vystřídají vysokoškoláci.
Ty vaše fabulace sdílí jen pár vám podobných.
Pravda je taková, že to u nás jde od desíti k pěti, platy klesají a ceny rostou. A líp nebude.
Hlavně "pravice" to tady totálně rozkradla a zdevastovala.
Vsadím se, že teď zase zplodíte otravný elaborát o tom, jak platy rostou, páč vy jste tak úžasný a schopný pracant, že vám váš stejně úžasný multikulturní šéf přidal.
01. 06. 2014 | 15:35

olga napsal(a):

Rudi Koutek
Ne. Já si myslím stále že komunismus je to nejlepší. Jediné, jak člověk může přežít. Jinak zahyne. Samozničením... A divím se, že to člověk chce. A žene se za sebezničením.
Ovšem pochopila jsem, že i když se člověk samozničí, tak Bůh nás neopustí. A to Nebe pro nás má.
01. 06. 2014 | 15:37

mb napsal(a):

jak jste to psal Filuto ... tak se dá říci, že jsme vinni všichni ... každý v určité míře ...

pravičák má ideologii jednoduchou ... každý ať se stará o svůj vlastní prospěch ...

ale vývoj po roce 89 je víceméně v ´našich´ rukou ... v roce 92 nikdo nenutil lidi volit Václava Klause ... je tu svoboda ... a lidi si volí, koho chtějí ...

teoreticky jsme mohli budovat právní stát a nemuseli jsme před právníky utíkat ...

prakticky to dopadlo tak ... jak to je ...

vinni jsme všichni ... každý v určité míře ...

přeju hezký den ...
01. 06. 2014 | 15:45

Filuta napsal(a):

http://www.nasepenize.cz/pracovni-vztahy-v-cesku-se-zhorsuji-ukazal-pruzkum-11705

Ony se nezhoršují jen ty pracovní, ale obecně mezilidské - v rodinách, ve školách, sousedské....

"Makej dál a táhni ke všem čertům

K dalšímu spouštěči nepříjemných situací v zaměstnání jsou špatné mezilidské vztahy, které nezvládají především ženy (58 procent). Dalším stresovým faktorem je podle průzkumu nepřiměřené pracovní zatížení, uvedlo 43 procent respondentů. Třetím spouštěčem stresu je nedostatečné ohodnocení v práci, a to jak finanční, tak i nefinanční povahy. Mezi další spouštěče patří strach z výpovědi.

Skoro tři čtvrtiny respondentů si myslí, že stres se rok od roku stupňuje. I tak jsme na tom lépe, než Slováci, z jejich odpovědí vyplynulo, že stres v zaměstnání pociťuje více než polovina (skoro 60 procent)."
01. 06. 2014 | 15:55

Filuta napsal(a):

..."Jestliže náš včerejší článek zkoumání spokojenosti se životem dopadl relativně pro českou
veřejnost relativně dobře, tentokrát zkoumání pocitu zhoršení nebo zlepšení životní situace
dopadlo méně příznivě. Výsledek lze komentovat slovy: „Jde to s kopce!"
U deseti zkoumaných oblastí podíl konstatovaného zhoršení dokonce tvořil výraznou
nadpoloviční většinu, a to u nezaměstnanosti (78 %), sociálních jistot (72 %), korupce (71 %),
nálady ve společnosti (68 %), stavu veřejných financí (67 %), hospodářské kriminality (65 %),
životní úrovně (65 %), fungování hospodářství (62 %), politické situace v ČR (62 %) a
mezilidských vztahů (57 %). Výraznou převahu výroků o zhoršení nad opačným názorem
šetření zaznamenalo i v případě bezpečnosti občanů, respektive obecné kriminality,
zemědělství, přistěhovalectví, právního prostředí, fungování úřadů, soudnictví a zdravotnictví. U
těchto oblastí se podíl kritických vyjádření pohyboval zhruba od jedné třetiny do poloviny v
rámci souboru, nebo alespoň převažoval nad podílem těch, kdo tvrdí, že se loni situace zlepšila,
řádově o dvacet procentních bodů či více."
http://www.literarky.cz/politika/domaci/16614-ijeme-he?format=pdf
01. 06. 2014 | 16:03

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filiuta
Neo a oldo si to ale nemyslí. No a neo je navíc i slušný hoch. Aspoň to tvrdí. Prý se už naučil dokonce i vykat czím lidem, už je neslovuje " ty stlejdo" apod. Moc tomu ale nevěřím, ostatně počkejme si chvíli.
:-))))
01. 06. 2014 | 16:06

Rudi Koutek napsal(a):

Filuta napsal(a):
"Třetím spouštěčem stresu je nedostatečné ohodnocení v práci, a to jak finanční, tak i nefinanční povahy."


Vy znate nekoho, kdo by byl se svoji mzdou spokojeny?
Pred par lety mel na Idnes nekdo blog, dotycny tvrdil, ze ma jenom 80 000 Kc cisteho a s manzelkou na materske(pokud se nepletu 3500 Kc) a jednim ditetem, ziji od vyplaty k vyplate a brecel, jaka ze to neni hruza.
01. 06. 2014 | 16:10

oldo napsal(a):

Filuta

Kľudne sa v tom vyžívajte, že sa ľudia majú horšie, nakoniec ste na správnom blogu.
Dnes si môžete obstarať povolenie to s megafónom vytrubovať na námestí, najmuť si platené plačky a zbierať peniaze pre tých potrebných. Možno sa Vám uľaví viac ako rozčuľovaním sa nad nemorálnosťou iných. Na 1. mája nájdete na Letnej určite dostatok bývalých zbohatlých pajtášov, ktorí Vám s radosťou prispejú. Väčšinu z nich ale budete musieť hľadať v dnešných stranách a pozíciách.
01. 06. 2014 | 16:19

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Olga
Směnné procesy založené spíše na bázi fungování vztahů , které s jistou měrou přiblížení lze nazvat vztahy komunistickými, existují a velmi dobře fungují uvnitř rodin (kdy paradoxně právě že konzervativci, katolíci či pravičáci humorného ladění a mruké úrovni vědomostí často tvrdí, že rodina je tím prazákladem a alfou a omegou společnosti, státu.... a kdy často vytvářejí obskurní však to analogie typu rodina/podnikání, rodiný rozpočet/ fiskál atd.).
Kdy by asi nefungovalo např. to, že by např. neo prohlásil : " ano, mamko, vyžehlím ti to velké prádlo, ale bude nutné stanovit přesně cenu....mamko, je to sedmset korun...tedy ty mnědvakrát pozveš na večeři a uhradíš i pití..." ...anebo kdy by třeba Kubera navrhl " Stará, dnes jsem byl s kýblem, vynesl jsme smetí - požaduji karton marlborek"...či přispěchala by např. Langšádlová, rce : "Dnes jsme se za celou naši rodinu dvě hodiny modlila v kostele...takže - staří dnes vyperou a mladí navaří, celé to zacvaknou ti přestárlí "....ale mohlo by dojít i k takovým situacím, kdy např. dorazí domů dejme tomu že nějaký Návštěvník a stěžuje si : " Dnes jsme se nakazil u prostitutky , nebude tedy dopřáno Ti sexu, za čež máš tady, cukroušku, ode mně deset korun - coby kompenzaci újmy, kterou jsem Ti, miláčku, svým neuváženým počínáním púsobil..."
Toto by zcela pozpřevracelo základní hodnoty, na kterých je založena tkzv. západní civilizace, pode mého by to vyvolalo její brzký a totální rozklad.
Zejména pokud by např. ona prostitutka stála tisíc korun... či více..

Souhlasíte ?
01. 06. 2014 | 16:21

mb napsal(a):

... kuberu jsem potkal včera ... :-))

... komunismus v praxi fungoval jen u nederegulace nájemného ...

kdy vašík klausů lkal ... že přece nemůžeme deregulovat, protože jeho maminka by neuplatila svůj pražský byt ... a neměla by tedy kde bydlet ...
01. 06. 2014 | 16:25

neo napsal(a):

Filuta:

ne, psal jste na západě. Ne na severu. A jsou na jihu, takže trapný jste vy.

Jsem vzdělaný a píšu scarabeusi, protože chci. Stejně jako maximusi.

jecy, vysokoškoláci patří mezi nejméně ohrožené nezaměstnaností. Středoškoláci jsou na tom samozřejmě hůř, ale nekončívají většinou za kasou. Tam jich končí minimum. Jen ti, kteří se neuplatní v oboru.

Platy samozřejmě neklesají, je to hloupost a statistika opět ukazuje, že nemáte pravdu. Platy buď rostou a nebo stagnují, ale neklesají. Mně firma přidává, tak jak si mě cení, záleží na výsledcích. Pravidelně tak 3-6% půlročně.
01. 06. 2014 | 16:40

oldo napsal(a):

Rodina v kapitalizme fungovala ako firma. Muž a žena boli podľa tradícií spoločníci, alebo bol šéfom, šéfkou, niekto z nich.
01. 06. 2014 | 16:50

neo napsal(a):

Filuta:

z odkazu, který jste uvedl:

Únava, bušení srdce, pocení, nechuť k práci a permanentní strach zažívají čtyři z deseti Čechů ve svém zaměstnání.//////////////////////////////takže menšina. Jste v ní. Já jsem v té většině.

Jenže ani nadřízení na tom nejsou o mnoho lépe, možná jsou na tom hůř, než "obyčejní" zaměstnanci. "V průzkumu 42 procent lidí uvedlo, že trpí stresem v práci a dotazováním se zjistilo, že více trpí zaměstnanci na vedoucích pozicích než řadoví zaměstnanci. Stres v práci zažívají především vysokoškolsky vzdělaní jedinci (57 procent)," říká Eva Vlčková z GfK, podle ní jsou více vystresovaní muži než ženy.

U pracovníků na nižších postech stres není tak obvyklý
01. 06. 2014 | 16:51

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"neo : ...Mně firma přidává, tak jak si mě cení, záleží na výsledcích. Pravidelně tak 3-6% půlročně. ..."

To je skoro dvakrát až čtyřikrát víc víc, jak vynese majitelům např. vlastnický podíl v General Electric .
Kolik to dělá v ročním objemu ?

Hezký den.
01. 06. 2014 | 16:53

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

oldo napsal(a):
Rodina v kapitalizme fungovala ako firma. Muž a žena boli podľa tradícií spoločníci, alebo bol šéfom, šéfkou, niekto z nich.
01. 06. 2014 | 16:50
---------------
Skutečně ?
A děi byly zřejmě zaměstnanci , ne ?
A prarodiče - pokud žili spolu ve velké svaté rodině ? Ti byli kým - rentiéry ?
Zkuste popsat i finanční toky uvnitř této rodiny a pokud možno dát sem aspoň jeden případ - zřejmě z Vaší paschiatrické praxe.
Zkontroluji později, nyní jdu plavat.
01. 06. 2014 | 16:56

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

re : děti.....psychiatrické praxe...
01. 06. 2014 | 16:57

neo napsal(a):

Rudi Koutek:

tohle je celkem klasika. Ať má 10, 20, 50 nebo 100 , vždycky chce víc. Je to ale přirozené, jen si to člověk neuvědomuje. Má barák, zahradu, 2-3 auta, chatu, 2 televize s úhlopříčkou nad metr, domácí kino, hi-fi, laptop, klasický komp, tablet, smartphone (v rodině většinou několik od všeho) , do toho jezdí dvakrát do roka na dovču a stále nespokojen. Maso každý den, restaurace, kina, divadla.... stále nespokojen. Chce víc a víc a víc a brečí, že se má špatně.....
01. 06. 2014 | 16:58

mb napsal(a):

Platy samozřejmě neklesají, je to hloupost a statistika opět ukazuje, že nemáte pravdu. Platy buď rostou a nebo stagnují, ale neklesají. Mně firma přidává, tak jak si mě cení, záleží na výsledcích. Pravidelně tak 3-6% půlročně.

... nominální platy neklesají ... reálné ano ...

... s nárůstem cen potravin aj. klesly reálné platy ... hezký den ...

( je možné že se pletu neo ... ale myslim že v posl. době i v souv. s krizí realne platy klesly ) ...

zdravim
01. 06. 2014 | 17:05

neo napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde :

záleží na tom základu.
01. 06. 2014 | 17:08

Rudi Koutek napsal(a):

neo napsal(a):
"Maso každý den,..."Videl jsem nedavno slozeni jidla jednoho nemeckeho sanatoria(lazne) pred 1. svet. valkou. Zaujalo me cislo 400 gramu masa na tyden.
01. 06. 2014 | 17:15

neo napsal(a):

mb:

řeč je samozřejmě o nominálních platech. Vzhledem k tomu, že pak je zmínka i o růstu cen. Průměr je pak někde nad 26 600 kč
01. 06. 2014 | 17:22

oldo napsal(a):

Tak teda po vašom. Rodina bola stranícka bunka, mládežníci boli zväzáci, školáci pionieri a deťúrence iskry. Spoločne sa snažili prežiť rozdelením si prác. Najuvedomelejší súdruh bol predsedom a viedol. Rodičia budovali, deťúrence sa učili a robili domácu nástenku.
01. 06. 2014 | 17:29

mb napsal(a):

tak to jo ... já už se lekl, že máte za to, že realne platy musí pořád jen růst případně stagnovat ....
01. 06. 2014 | 17:36

Rudi Koutek napsal(a):

Markéta napsal(a):
"Já nevím o čem tu píšete ? Proč má matka samoživitelka manžela ve vězení ? Já měla manžela ve výzkumném ústavu a vydělával ústavu miliony ročně a já měla 13500 kč alimenty......vidíte ten rozdíl? Moje máma pracovala celej život a má důchod 12 tis měsíčně , proč má někdo minimum? Jak si kdo ustele , tak si lehne.......vy pořád čekáte, že někdo bude řešit váš život za vás, jako za komoušů."Marketo, v CEZku nejsou miliony muzu, kteri by vydelavaly miliony. Kazda nema to stesti, narazit na takoveho, jako Vy.
"Jak si kdo ustele, tak si lehne" pisete. Zivot tropi ruzne kousky. Za tu Vasi aroganci, si zaslouzite poradne prekopani te Vasi ustlane postele.
01. 06. 2014 | 17:39

santawizard napsal(a):

K sebevraždě potřebujete odvahu.(křesťané tomu však říkají zbabělost )Všichni mají jakési sebevražedné a vražedné sklony a mučednické a válečnické vlohy.
Je libo jako Jan Hus a Jan Žižka v mučednictví a válečnictví samého Ježíše Krista??
Potratíme mladé a utratíme staré a nebo aby se sami potratili a utratili?Někdo např spáchá sebevraždu na protest a z nešťastné lásky jiný zase jako pád na burze hara kiri.
Psychiatři a psychologové Euroamerické civilizace by však neměli zapomínat na indoevropskou kultůru a judeokřesťanské náboženství.
Je totiž pravda ,že moderní věda není schopna úspěšně léčit duševní a mentální poruchy výhradně injekcama a práškama.Vzrůstající počet pacientů v psychiatrických ústavech,kteří jsou povinni si brát svoji denní dávku léků ,se totiž už nikdy v životě neuzdraví.Dokonce není možné dokázat jestli je takový neúspěch zaviněn tou nemocí a nebo tou léčbou.Ještě horší je to s rakovinou.Proto pacienti s rakovinou nebo v psychiatrii velmi často chcou páchat sebevraždu.ze stejného důvodu(nechcou pozvolna umírat a nebo pozvolna zešílet)což jim v začarovaném kruhu oslabuje pud sebezáchovy a imunity systém buď dokonce života nebo do konce svéprávnosti.
Paragraf o účasti na sebevraždě...kdo jiného fyzicky nebo psychicky nabádá k úspěšné sebevraždě...riskuje 1/2 roku nepodmíněně.Tak jak je zabíjet v útoku nebo v sebeobraně velký a malý hřích ,tak i sebevražda může být jak v sebeobraně tak v útoku.Takový sebevrah úspěšně nebo neúspěšně je do takové sebevraždy doháněn svým okolím a nebo on sám úspěšně nebo neúspěšně takovou sebevraždou vydírá jiné lidi .Podobně funguje paragraf o opilství či jiných návykových látkách.Když někdo pod vlivem spáchá trestní čin,tak to může být polehčující nebo přitěžující okolnost v otázce jestli svou závislostí vydírá a nebo je pro svou závislost vydírán.Toto všechno se překládá i do jazyka lichvářů a exekutorů!!!!Sado maso,domina a dominos.Evil socialismus + illicite capitalismus.
Jiná země jiný mrav.Např v Austrálii ,pokus o sebevraždu je trestným činem se sazbou až 1/2 roku.
01. 06. 2014 | 18:35

olga napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Souhlasíte ?
Nesouhlasím. V komunismu nejsou peníze. Práce je zábavou. Právě jsem přišla ze zahrádky. Práce mi dělá radost.
01. 06. 2014 | 19:26

mimo napsal(a):

Tady je odkaz na pár knížek, které jsou hodně zajímavé a odkaz na blog autora.

Stojí to za přečtení a zamyšlení....

http://www.kosmas.cz/knihy/192515/biologie-lasky/

http://www.palmknihy.cz/web/kniha/prvotni-otisky-9231.htm

http://www.arthurjanov.com/
01. 06. 2014 | 19:32

Rudi Koutek napsal(a):

olga napsal(a):
"V komunismu nejsou peníze. Práce je zábavou."Odkud to vite? Vy jste v tom komunismu zila?
01. 06. 2014 | 20:37

Baba napsal(a):

Babo, k rozlišování situací, jejichž vlivem člověk červená nebo siná, asi nebudou potřeba zvlášť hluboké znalosti. Nicméně ty je dosud nemáš.
02. 06. 2014 | 05:42

Jaroslav Orlík z Jezdkovic napsal(a):

Pokud člověk opravdu není duševně nemocen nebo nemá nějakou smrtelnou chorobu, neměl by, takové myšlenky, mít. Hloupé řeči o nesplněných seberealizacích, o nedostatku peněz na ukazování se před lidma, jaký jsem borec nebo závist, že to, co si může dovolit soused, já nemůžu, neberu. Člověk by měl mít takové požadavky, které je schopen realizovat, jak v rámci společnosti nebo rodiny anebo své vnitřní. Nemohu přece, jako automobilový fanoušek, s průměrným platem, očekávat, že si koupím Bugatti Veyrona, že ano. A že takových je. To auto bylo jen takovým příkladem. Ono je to tak, totiž, se vším. Typickým příkladem jsou mobily. Znám spoustu lidí, kteří si stěžují, že si nemohou koupit dvacet deka uheráku nebo šunky anebo sedmičku vína za dvě stovky, přičemž každému členovi rodiny se, kolem krku, blambelá mobil od Apple, s tarifem za 7 kilo měsíčně. Já bych poradil každému, kdo je takto postižen, aby, jednou za pár let, úplně změnil živostní styl a aby, pokud se nachází ve společnosti, která ho k takovému jednání vede, aby se na ni vykašlal a našel si jinou. Není to jednoduché ale já sám vím, jak změna prostředí, včetně práce, člověka restartuje. S tou prací je to dnes, sice, na levačku, ale pokud je to možné, udělejte to. A na závěr - už samotný fakt, že Bartošová, v některých aspektech, dohání u nás Elvise Presleyho a že o ní, určitá velká skupina lidí neustále mluví, mi osobně jasně signalizuje, jací jsou lidé pitomci.
02. 06. 2014 | 10:14

Jaroslav Orlík z Jezdkovic napsal(a):

Rudi Koutek, hele, to je fakt paráda, že? Navíc, protože nejsou peníze, takl není za co kupovat. V komunismu se nekupuje, v komunismu se bere. A to každý podle svých potřeb. Ne podle zásluh. Podle svých potřeb. Aspoň nás to tak, soudružky učitelky, na základce, učily. Na střední už ne, neboť houpat nás mohli na základce, později už ne. Komunismus je tak optimální společenský režim pro nefachčenka a příživníky. Na drtuhé straně jsme, za socialismu, museli pracovat povinně. Tedy přesněji, museli jsme chodit do zaměstnání, o odvedené práci se nikdy nemluvilo. Plná zaměstnanost, plná zaměstnanost, plná zaměstnanost. Vidět ty desetimilióny lidí, kterak jdou, časně zrána, za zábavou, jak píšete, to byla vždy paráda. Konstatuji, že z té doby mám daleko nejlepší fotky z ulice. Rozesmáté obličeje, obzvlášť, když všem bylo jasné, že bavit se půjdou zase zítra, pozítří, popozítří a to až do 17.listopadu 1989. PAk ta zábava skončí. Ale to tehdy ještě nikdo netušil, tak ty úsměvy na rtech byly nefalšované a od srdce, Že? Nebo ne?
02. 06. 2014 | 10:20

oldo napsal(a):

V komunizme by sme napr. chápali, že my norkový kožuch nepotrebujeme, ale súdružka Kabrhelová ho potrebuje, lebo reprezentuje našu socialistickú vlasť.
Takže ja by som pre svoje blbosti počítač vôbec nepotreboval, ale za to ho bezpodmienečne potrebuje K.V, lebo tak statočne, pod hrozbou väzenia, šíri svoje cink-nuté pravdy o šťastných budovateľských časoch bez drôg, bez nezamestnaných, bezdomovcov a exekútorov. Už aby sa tam navrátil.
02. 06. 2014 | 11:21

Baba napsal(a):

Ano, čím barvitější výrazivo, tím charakternější osobnost.
02. 06. 2014 | 11:40

Al Jouda napsal(a):

Sebevražda je konečné řešení obdobně jako vražda. Takové činy je schopen provést pouze duševně nemocný člověk.
02. 06. 2014 | 11:46

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

oldo
Neměl byste tolik pít tvrdý alkohol. Při vaší inteligenci raději vůbec tvrdý alkohol nepijte.
Nemá si to už totiž téměř na co vlézt ...ani sednout.

Hezký den.

P.S. Měl jste teda dost pitomé dětství, ale ty nástěnky jste se přeci jen naučil, jak vidno...aspoň něco.
Dá se s tím uživit i dneska ?
02. 06. 2014 | 12:26

Scarabeus napsal(a):

Al Jouda:

Úhel pohledu na zabití člověka může být, v různých okruzích/společenstvích lidí, různý.

V Rakousku je Gavrilo Princip vrah, který navíc vyprovokoval I. světovou válku, v Srbsku je Gavrilo Princip národní hrdina.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/214411000100531/obsah/329782-kdo-byl-gavrilo-princip

To je paradox, v době, kdy zcela zdraví lidé umírali po miliónech, se státní vedení R-U snažilo zachránit život atentátníkovi, který nebyl(u státního vedení R-U) ani trochu oblíbený(mírně řečeno), který byl "v posledním tažení" od tuberkulózy(nakažen v dětství), aby se nestal národním hrdinou jiného národa/státu, kterým se nakonec stejně stal(hrdinou).
02. 06. 2014 | 12:51

oldo napsal(a):

Vy ste vtipný, určite ste kreslil vtipy do Dikobrazu, písanie Vám ide horšie, trapnosti. Vymýšľať si, klamať a provokovať sa snažíte pekne a na efekt. Strčte si to.
Na rodinu Vám nesedí prirovnanie "ako firma", ani, pre Vaše lepšie chápanie, ako "stranícka bunka".
02. 06. 2014 | 13:00

jeto jedno napsal(a):

Ten kdo hodlá jít na druhou stranu, je unaven druhými, nepotřebuje jejich pomoc a pomůže si sám. Nechte ho jít. Když dospěje k přesvědčení že nebytí je lepší než bytí mezi vámi, není si o čem povídat. Diskuse viz výše jsou "plané plky".
02. 06. 2014 | 13:26

Anna napsal(a):

jeto jedno napsal(a):

Ten kdo hodlá jít na druhou stranu, je unaven druhými, nepotřebuje jejich pomoc a pomůže si sám. Nechte ho jít. Když dospěje k přesvědčení že nebytí je lepší než bytí mezi vámi, není si o čem povídat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podle mě důvody pro sebevraždu jsou různé, nejen vámi uvedený, např. nešťastná láska... Povídání může vést ke změně přesvědčení ukončit život.
02. 06. 2014 | 13:50

SansLogique napsal(a):

pořiďte si někdo, vy chytráci, rakovinu slinivky a uvidíme, jak budete nahlížet na sebevraždu.
02. 06. 2014 | 15:14

Anna napsal(a):

SansLogique

Podle mě většina lidí má pochopení pro sebevraždu člověka nemocného rakovinou slinivky a méně chápou, když spáchá sebevraždu někdo s bipolární poruchou - maniodepresivní psychózou, např. Petr Muk.
02. 06. 2014 | 15:31

Ludva napsal(a):

nejčastější příčinou sebevraždy je psychická nemoc, ať už je dlouhodobá nebo právě začínající. a psychické nemoci jdou s člověkem ruku v ruce, jen se k tomu v různé době různě přistupuje. dřív poslali doktoři nemocného na "pár měsíců" domů na venkov, aby zase nabral "životní síly", dnes žijeme všichni namačkáni ve městech, a tak se musí léčit nemoc přímo a tady. ať už léky, nebo terapiemi, resp. obojím. a léčitelné to je, čili je nutné lidem trpícím nějakou nemocí dodat naději a pomocnou ruku v léčbě ;-)
02. 06. 2014 | 16:22

Meprobamát . napsal(a):

Vážení!
..tady by si profesní znalec "na hlavu" OPRAVDU smlsnul !
Stačí když si přečte některá zde uváděná "moudra".
A což teprve kdyby poznal některé debatéry osobně!
Možná by raději odešel někam do ústraní- mezi své vlastní pacienty,kteří jsou spokojeni v izolaci ...
02. 06. 2014 | 22:52

michal napsal(a):

vražda na sobě není jen zdechnout, člověk je částí sociálního systému a tak agrese proti sobě má i útok na druhé, třeba jen tím, že to potom musí uklízet. duševní nemoc je stejně přirozená, jako zdraví, produktivní civilizace s tím počítají a mají pro to prostor. umírající i sebevrah chce také něco "odpykat", když mu kultura nenabídne jinou možnost, ublíží sobě..atd. třeba znát země či lépe komunity se sebevražedností minimální..NEBOI TO JE TABU?, že v pevném sociálním prostředí, se vhodnými zvyky a pravidly je to skutečně vyjímka? sebevrazi za zdí třeba vidět v kontextu doby, kdy život bolestný, i jen zuby, natož psychické potíže, bylo svůdne z vlaku vystoupit, a obrana byla podle možností, odpusťme předkům, že nebyli universitně studovaní, zeď byla funkční hranice, která třeba dětem zachránila otce, co měl motiv bolest překonat? .. tak i schizofrenik, co má dosti soucitu okolí je pevnější, než stejný v konkurenčním boji, co národy bez zjevných schizofreniků?? paní Bartošová měla spíše smůlu, všechno naopak, odcizený neosobní bezkontaktní život v televizi vylučující osobní lidské vztahy je na dluh, a ten se platí, jako pečovatelka o seniory by byla třeba veselejší? sebevraždy autorit, třeba Rudolfa Habsb. byly hodnoceny smířlivě ne pro protekci, ale že neměli jinou volbu, do funkce se narodili, tak potom i převzetí odpovědnosti sebevraždou, např. plk. Redl
03. 06. 2014 | 01:33

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Je to docela legrační,
Jedna bláznivá hysterka dala pusinku rozjetému rychlíku. To potrhlí jedinci občas mívají takové či podobně šílené nápady.
A davy to zajímá a diskutují, a řeší coby oni a jak a proč.
Nechte tu dámu už konečně v klidu a v pokoji na věky odpočívat.
03. 06. 2014 | 06:21

petrph napsal(a):

Každý rok se medializuje kult Palacha. Kdo chce, ten se dozví, že tím že se zabije, může být i hrdina . Tak vo co go?
03. 06. 2014 | 07:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

Potenciálním sebevrahům kladu na srdce: Myslete na živé, kteří vás potom najdou. Seškrabávat někoho z kolejí nebo vytahovat z postele i s lůžkovinami, se kterými se dotyčný téměř sloučil, není žádný med ani pro otrlé.
Z tohoto pohledu se mi jeví autorův návrh nejohleduplnější. Zmrzlé maso nesmrdí, jen se musí dávat pozor při transportu, aby něco neodpadlo. Mohlo by to zachutnat mědvědům a pak běda horským turistům.
Všiml jsem si, že se o sebevraždu pokouší hlavně mladí, ať už jsou to motorkáři, zfetovaní řidiči nebo adrenalinoví sportovci. Lyžaři, snowboardisté, cyklo a motokrosaři jsou v tomto ohledu zvláště vynalézaví. Smutné je, že se většinou nezabijí ale zmrzačí, čímž posílí řady aktivistů pro vynucování bezbariérových přístupů i tam, kde by to člověk nečekal.
Nejtěžší úděl mají zdraví lidé, kteří se musí o tyto nešťastníky postarat. Někdy bych se z toho picnul, ale nejsa Picek, nemám čím.
03. 06. 2014 | 09:26

JK napsal(a):

Hlavním poučením z kauzy a konce IB nejsou ani tak "hyeny z bulváru" nebo stále přežívající nepochopení psychických a psychiatrických stavů a nemocí. To jsou naprosto neoiginální a nejednou ne moc relevantní pohledy a interpretace tragických posledních 14 let života a nakonec i smrti IB.

Hlavní obětí totiž nebyla a není IB, ale stále nezletilé dítě, AŠ:

Na lavicích obžalovaných více než pracovníci a majitelé bulváru jsou:

1) soudkyně okresního soudu pro Prahu východ, zejména předsedkyně tzv. opatrovnických senátů daného soudu

2) pracovnice Odboru sociální péče a zdravotnictví MČ 22 v Uhříněvsi, vedoucí Zdeňka Žaludová a pracovnice "péče o děti" Lucie Zvelebilová a Monika Trávníčková.

Soudkyně a pracovnice sociálky po nesnesitelně dlouhých DVANÁCT LET, od Arturových 3 to téměř 15 let, do srpna 2011 TYPICKY pro celorepublikové praktiky naší exkomunistické a díky komunismu oproti Západu 3 až 4x více FEMINIZOVANÉ justici (celkově z 72%, ve zmíněných "rodinných senátech" pak de facto 100%) od samého rozvodu ZAMÍTALY opakované žádosti a návrhy otce, Ladislava Štaidla, aby byl Artur svěřen do péče otce.

Díky těmto ženám se zákonnou mocí, musel Artur po více než 12 let sledovat "mateřskou péči"

- evidentně absolutně k roli rodiče nezpůsobilé KARIKATURY,
- psychicky nemocné osoby
- která jen v letech 1999 až 2011 měla a dítěti předváděla minimálně 15 milenců

Pracovnice sociálky a soudkyně ale vědí, jako každá FEMINISTKA, že "máma je máma" a že rodič, který mý dvě mléčné žlázy a orgán, jehož název v řečtině dal jméno HISTÉRII je "přirozeně" tím rodičem, který má dostat opatrovnictví dítěte.

Média jednou citovala pracovnici sociálky, které se kupř. Artur svěřil. že se máma opakovaně "v opilosti dusila svými zvratky". Ale znovu: „zájem dítěte" je podle těchto feministek být s takovou "mámou".

Jen po jejím PROKÁZANÉM čtvrtém pokusu o sebevraždu (v srpnu 2011), kdy neprokázaných bylo pravděpodobně několikrát víc a vážné automobilové nehodě, kdy byl synek také v autě, tyto pracovnice a soudkyně konečně souhlasily svěřit jen do péče otce.

Takže i pan autor, psychiatr, který zde ignoruje dopady nepřetržitě chaotického, velice často životu a jak fyzickému, tak psychickému zdraví nebezpěčného řivota IB, je asi jedním z těch "odborných znalců", kteří, třeba přizváni k soudním přím stran svěření nezletilých dětí do porozvodového opatrovnictví, nebo neumožňování nekonfliktního styku a udržování vztahu dítěte s druhým rodičem, podově jsou s hlavním, stále ještě totalitním prodem myšlení, že "máma je máma".

Tito "odborní znalci" lukrativně ignorují DISKRIMINACI, porozvodovou diskriminaci skutečných, přirozených zájmů dítěte mít i po rozvodu, který je v 80 procentech případů navrhován ženami, s oběma rodiči plnohodnotný vztah.

Echo24 minulý týden zveřejnilo přepis telefonního hovoru IB jen několik hodin před svojí smrtí měla se svojí matkou. I tam zase pokračovala v poškozování - navíc zákony na ochranu dítěte chráněného - zájmu nezl. dítěte tím, že matce tvrdila, že se Artur "už nesmírně těší, počítá dny, než už bude plnoletý" prý hlavně proto, "aby se už mohl odstěhovat a nežít s Láďou" (tedy svým otcem, Ladislavem Štaidlem).

Kauza skandálně- tragických, polsedních 14 let života a smrti v plné nahotě předvedla masivně děti i otce diskriminující, nezákonné praktiky feministické mafie naší justice a pracovnic sociálek.

Škoda, že ani autor-bloger, odborník- psychiatr tento aspekt, kdy zákonem ůdajně chráněné zájmy dítěte byly - podobně jako ve statisících jiných rozvodů a dětí - systematicky a hrubě porušovány, možnosti upozornit na tento aspekt tragedie IB, nevyužil.

Přitom to bude AŠ, kdo bude nucen celý život s následky "práce" naší femininizované justice a sociálky žít a zápasit.
03. 06. 2014 | 13:16

dotaz napsal(a):

No nebude to spíš tím,že příliš mnoho obdivovatelů chtělo si Ivetu pohladit či pochovat?
Tím jí rozvraceli hormonální systém a stresovali ji,obtěžovali ji,takže se nemohla řádně starat rodičovsky,že.
03. 06. 2014 | 14:12

dotaz napsal(a):

Dále dotaz:Iveta dle Blesku se stala babičkou.To nezletilý Artur má dítě?
03. 06. 2014 | 16:37

dotaz napsal(a):

Dotaz:ale nejsou řádné české ženy chytré,když si proti obdivovatelům pěstují řádné nárazníky?
http://www.super.cz/268676-halina-pawlowska-zhubla-odlozila-smutecni-i-zestihlujici-cernou-a-vypadala-jako-velka-jahoda.html
NO PASARAN!!!!!!!!
03. 06. 2014 | 17:34

santawizard napsal(a):

Pane doktore:
Co to vůbec je psychosomatická nemoc a psychosomatické bolesti??Je to jako ,když vám zubař navrtá zub,který vás bolí ,ale vůbec žádnou nákazu tam nenajde.?Nepodobá se to náhodou psychitarům,kteří prý umí zablokovat nebo oblokovat bolesti na místech ,kde nic nemocného není a nebo právě naopak zablokovat nebo odblokovat bolesti na místech ,kde už nemnoc vypukla?
Tělo je nemocné ,ale nervový systém nereaguje,nebo tělo je zdravé ,ale nervový systém reaguje jako při nemoci.Co zapříčiňuje bolestivé nebo bezbolestné uzdravování a nebo bolestivé či bezbolestné umírání?
Je duševní nemoc ,nemoc nervového systému a nebo duše?Je mysl a duše člověka nezávislá na těle.?
03. 06. 2014 | 19:39

pamětník napsal(a):

Není.
03. 06. 2014 | 21:40

santawizard napsal(a):

Oči jsou okna duše,která
žije v srdci,
Uši jsou dvěře mysle,která žije v hlavě.
Bůh vidí
Co cítíš a slyší co myslíš,jako zkrytá kamera a
odposlouchávací zařízení.
Jaky je tvůj vzhled a hlas,takový je tvůj sluch a zrak .
Člověk však není Bůh.Člověk si Boha vymyslel jako
počitačové robory,které
budou v budoucnu slyšet co myslíš a vidět co cítíš,jako Bůh.
Do té doby si to
můžem jenom představit.Když však člověk u toho přílíš myslí a cítí,
tak moc neslyší co říkáš a
nevidí jak vypadáš.
03. 06. 2014 | 22:50

Roamn Miroslav napsal(a):

S problémem sebevraždy se zabýval z "velikánů" kde kdo. Psal o ní praci Masaryk, psal o ní Seneca, který ji za určitých podmínek schvaloval-viz Listy Luciliovi, mnozí v zoufalé situaci smrt zvolili také-viz parašutisti obklíčení gestapem v kostele po atentátu a co nemocný člověk, kterému se život zredukuje na přežívání a nemá šanci...je jen přítěží a ví to atd.?
Zkrátka bych to bral jako krajní možnost, kterou nelze férově absolutně vyloučit ani absolutně odmítat, s tím, že do posledního zbytku naděje se má žít.
04. 06. 2014 | 03:11

dotaz napsal(a):

No ale abychom byli objektivní,tak i ženy obdivovatelky harašením obtěžují muže:
http://www.super.cz/268885-velikan-dalibor-janda-stal-se-obeti-sexualniho-haraseni.html
a sahají prý tam,kam má sahat jen lékař a manželka.
Takže hormonální rozvrat může mít i muž a hormony mohou rozvrátit i psyché,zvl.když to vidí manželka či děti a je z toho rodinná krize,že.
04. 06. 2014 | 05:13

tttzit napsal(a):

Stejně po smrti můsí být člověku hodně dobře - nikdo se odtamtu ještě nevrátil.
04. 06. 2014 | 05:53

hrbatej atheista napsal(a):

No a njlepší na tom všem je to,že ČD často po zoufalé rodině sebevraha vymáhá výpalné za zdržení rychlíku....
04. 06. 2014 | 10:13

názor napsal(a):

Náhražky drog a tzv. Freudův částečně Stockholmský syndrom považuji za velmi silnou mentální onanii, která vyvolává deviantní chování jak pacienta tak i samotného psychiatra.
04. 06. 2014 | 11:13

santawizard napsal(a):

pamětník napsal(a):
Není.
03. 06. 2014 | 21:40
Odpověď:
jo ,ale pro svou víru či nevíru zavírali jeden druhé do vězení a do blázince na převýchovu odjakživa.
Dneska se to rýsuje na konflikt zájmu mezi práškařama a duškařama v psychiatrii a mezi primitivním náboženstvím na drogách a moderním náboženstvím na 3.Světové válce v teologii.
Svět miluje vrahy víc než sebevrahy.a bere si příklad s Hitlera,který spáchal sebevraždu až potom co pozabíjel miliony.
Co se týče Ivety,tak ona byla maniedepresiv jako Miloš Kopecký.Miloš Kopecký měl však dobrého psychiatra.V depresi zůstával zavřený doma a v manii se šel vyřádit na jeviště,opak Ivety,která v depce chodilá zpívat, ale v manii hrála doma divadlo s manželem.
04. 06. 2014 | 11:48

dotaz napsal(a):

Stockholmský syndrom dle internetu....asi jen masochistická oběť přilne k sadistovi déle než na dobu,než se zachrání/pud sebezáchovy/.Jenže devianti to mají těžké,kterak sehnat partnera,to aby si platili vstupné na swingers party či malovali po záchodcích porno....
masochisti jsou asi sebevražední blbouni nejapní,sadistům je asi hej,že?ti rány nesklízej
04. 06. 2014 | 15:28

dotaz napsal(a):

Santa:Svět miluje vrahy víc než sebevrahy.a bere si příklad s Hitlera,který spáchal sebevraždu až potom co pozabíjel miliony....
Santo,jestli to myslíš vážně či to víš,tak je to zvrat ke kanibalisaci lidské populace,že.
Tak to by bylo velmi závažné a vojáci a policajti by vykonavatele a šiřitele kanibalismu měli zajmout,že?
04. 06. 2014 | 15:50

dotaz napsal(a):

Santo,
jen jestli se to nesvede na matku Přírodu a že kanibalisace je přírodní jev,jako u slepic.
Pak Bůh s námi všemi,is Tebou.Matka Příroda se mi jeví v současné době jako otloukánek a
matka lidských Otesánků.
04. 06. 2014 | 16:09

dotaz napsal(a):

Pane Jarolímku,
Santa se mnou mluvit nebude,to je jasný,ač je chytrej a dovede to říct líp než já.

Vysvětlete nám,proč Iveta malovala Začarovaný kruh.

Vysvětlení jsem četla různá.Můj názor je tento:Jedná se o začarovaný kruh skrytého
kuplířství....že,dříve to u nás normální jev vesnického dohazovačství...v jiných kulturách opravdu normální,že manželství jsou řízená rodinami,což i jde na krev a zotročuje ženu
na majetek rodiny
04. 06. 2014 | 17:15

santawizard napsal(a):

Dotazko:
svět miluje víc vrahy než sebevrahy.?.
zákon miluje víc vrahy než sebevrahy?
to je proto ,že sebevrazi jsou taky mučedníci a vrazi jsou taky válečníci.
sebevražedné a vražedné sklony jsou vždycky nežádoucí ,ale mučednické a válčnické vlohy jsou občas žádoucí.
Humanisté a pacifisté však nenávidí nejenom vrahy a sebevrahy ,ale i mučedníky a válečníky.Lidi jsou však vrazi a sebvrazi a mučedníci a válečnici nejenom fyzickou smrtí ale i duševní a intelktuální.Smrt vede k otroctví.Ježíš Kristus však zvítězil nad smrtí.Proto pokora před Kristem ano ,ale před smrtí ne.
Co se týče sexu,tak se nabalí nebo uloví.(eros a thanos)I když vyjímka děla pravidlo,Ona to chce raději se zdravým rošťákem než s nemocným ubožákem.V podstatě to ,ale neznamená nic jiného než , že muž vede ženu jak v tanci tak v souloži.Proto jsou ženy od přírody pasivnější a když si je muž nevšimne tak zůstanou staré panny.Staří mládenci jsou zase poustevníci.Ono to vyjde za jedno.
Kriminální a psychiatrické živly však patří do vězení a do blázince na převýchovu.
Freud začal rozlišovat psychiatrické problémy a sexuologické problémy.Yung zase psychiatrické se spirituálníma.Jde v podstatě o to ,že člověk od puberty do menapauze je ovlivňován svou sexualitou.Pro toto období platí sensualita a sexualita a spiritualita 3 v jednom.Před pubertou a po menapauze však mezi lidmi platí jenom sensualita a spiritualita.I mniši a jeptišky mohou projevit sensualitu a spiritualitu ,ale ne sexualitu.
Proč Iveta malovala začarovaný kruh?Neslyšel jsem o tom.Byla kozička a nebo ovečka? Hříšná Eva?
Svatá Marie?
Jako super hvězda madona?
04. 06. 2014 | 18:17

dotaz napsal(a):

Santo,
jsem pacifista.Opakovaně jsi mi zde pravil,že narozdíl ode mne nejsi slabý hloupý blázen.Takže při své síle fyzické i intelektuální Ty máš narozdíl ode mne podíl viny na tom,že někteří lidi / sebe/vražedně obdivují masové vrahy jako Hitler/jsou blbí strašpytlové a ovce či spolupachatelé/ a hloupé ženské se nechají ojebat kriminálníkama.Pročež pak radši jdou na tajný potrat,který si vyřvaly,aby neměly veřejnou hanbu.

Jaká byla Iveta nevím,na internetu je spousta článků většinou ji hodnotících ne příliš dobře.Najdi si i článek o jejím obraze Začarovaného kruhu,uvidíš sám.
Dobrou noc.
04. 06. 2014 | 19:31

mik napsal(a):

Jakakoliv sebevrazda je proste nemoc dusevne nemocneho cloveka duvod neni podstatny a poukazovat na sebevrazdy z bezvychodne situace ? mozna by stalo za to zverejnit cislo kolik sebevrazd pachaji bezdomovci a lide co nemaji treba ani na jidlo... myslim si ze techto sebevrazd bude minimum a spis to bude nestastna nahoda ze pujde opily po kolejich nebo nekde v zime zmrzne spadne bude nemocny neleceny,,ale cil sebevrazdy tam nebude nejake dluhy ztrata prace zadna perspktiva atd,... to je jen a jen dusevni nemoc nic vic pozustalym po sebevrahovi by melo byt nauctovano vsechno co to stalo.,...
04. 06. 2014 | 19:38

info napsal(a):

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/338345-v-irskem-sirotcinci-zahynulo-za-35-let-na-800-deti-nahazeli-je-do-septiku.html...ejhle člověk a jeho chování k padlým ženám..............víra v Boha není dětinství,ale intelektuálně náročný způsob zpracování
zkušeností s lidskou společností
05. 06. 2014 | 05:21

santawizard napsal(a):

dotaz napsal(a):
já jsem nic takového nemyslel a ani neříkal.Vy jste trochu vztahovačná.Mne neobvinujte.Bylo by to křivé obvinění.Fakt ,ale je že toto co říkáte se ve světě děje úplně normálka.Jenom v horších případech jsou to ty psychiatrické a kriminální živly.To co jsem psal byla ale otázka psyche.Druhá polovina se jmenuje Logos.Libido a genius stoupne nebo klesne.Škoda že tady není Richard.On by se přidal na pokec.. Co je s ním?Neléčí se náhodou ze závislosti na blogy a názory cz.??Už jsem ho dlouho neviděl.Nevíte kde se schoval?
05. 06. 2014 | 13:59

n-noname napsal(a):

Nic proti vašemu názoru nemám, ale bližší je mi p. Hvížďala, který píše o neschopnosti přežít dobu po 89. Je velice smutné že tento sen stříbrných nocí dobrovolně odešel. Nechci naznačovat, že současná doba je dobrá pro drzé čelo, ale kdo chce s vlky žít musí s nimi výt.
05. 06. 2014 | 14:09

dotaz napsal(a):

Santo,
no fakt se omlouvám,že jsem Vás křivě obvinila asi nějakým omylem,že si myslím,že si myslíte,že jsem vztahovačná a důležitá,přitom nula,která ani nepozná své pappenheimské.
Na internetu v této diskuzi bohužel schází zvuk,čich,hmat,sluch,tak jsem se logicky přehmátla.Zřejmě ani Vás ,ani Richarda neznám,natož abych věděla,kde se tak skrýváte,budou to virtuální iluze.Jo ale pokec s Vámi dvěma byl dobrý,dík.Ještě schází Markéta a Radek,ty taky pozdravuji.
Ahoj,musím změnit nick,bohu/žel/dík...schválně,jestli mne poznáte
05. 06. 2014 | 14:43

dotaz napsal(a):

Santo a Richarde,Radku,
celkem bych byla ráda,abyste mi nick navrhli/ale zdarma,ju?/
Jinak ho vymyslím sama.Dík
05. 06. 2014 | 15:32

argun napsal(a):

Hlavní cenu v debatérské Superstar vyhráli Ládík !!! a pamětník za tento dialog:

Je - Není - Je - Není.

Chytří kluci. A je s nimi sranda.
05. 06. 2014 | 18:58

pamětník napsal(a):

maloměšťák zase závidí :)))

Na arbitra je třeba mít úroveň, hnojaři.
05. 06. 2014 | 22:00

pamětník napsal(a):

" to je jen a jen dusevni nemoc nic vic pozustalym po sebevrahovi by melo byt nauctovano vsechno co to stalo"
Taky perla, až z Irska!
Jaké to kombinace bitů létají sítí...
05. 06. 2014 | 22:03

JK napsal(a):

Já bych mohl vyprávět, jak mě manželka dostala do blázince
05. 06. 2014 | 22:45

Milan Jansa napsal(a):

Dotaz je Markéta dle péče o Radka a další
05. 06. 2014 | 22:47

pamětník napsal(a):

JK:
Vy tam máte přístup k internetu?
05. 06. 2014 | 22:49

Baba napsal(a):

Pane doktore, další jde proti nám, kdo není s námi. Budoucnost bude pravděpodobně vyznávat hodnotu lhostejnosti ještě víc.
05. 06. 2014 | 23:41

dotaz napsal(a):

Dík,nový nick si vymyslím sama.
06. 06. 2014 | 08:19

Baba napsal(a):

Já se tak jmenuju.
06. 06. 2014 | 15:44

dotaz napsal(a):

..iota..
07. 06. 2014 | 15:06

JiKl napsal(a):

Dotaze dotaze, zase nebereš léky, co?
07. 06. 2014 | 21:40

..iota.. napsal(a):

děkuji za varování,že zase příbuzní chtějí přijet na návštěvu....doufám,že ne se všema dětma
10. 06. 2014 | 12:32

otázka napsal(a):

Dotaz,proč si nenecháte svůj Dotaz.Např z niku čert se taky vyklubala čertice,ale nik zůstal nezměněn.
10. 06. 2014 | 13:36

..iota.. napsal(a):

Přujde mi to férovější a taky mi nemusí koukat pod sukni,zda pohlaví je pravdivé,ne?
10. 06. 2014 | 14:56

info napsal(a):

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/krize-dohnala-k-sebevrazde-10-000-lidi-socialni-sit-selhava/r~29e5f4e6f21011e3944f0025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term
12. 06. 2014 | 16:45

kamila napsal(a):

Dobrý den,
prosím čtenáře o spolupráci při výzkumu zaměřeném na děti alkoholiků, kdo má zkušenost s rodičem (opatrovníkem) alkoholikem, prosím vyjádřete svůj názor v mém dotazníku do diplomové práce. Vyplnění trvá přibližně 5-6 minut.
Umístěn je zde: http://prokrastinace-alkoholismus.vyplnto.cz/

Ještě jednou děkuji všem zúčastněným a zároveň se omlouvám za příspěvek, který s tématem ne až tak úzce souvisí.
Hezký den.

KH
17. 06. 2014 | 11:08

Lukáš Frankenstein Jansa Náchod napsal(a):

Co to je alkoholik?
Kdo vypije 3 piva za týden?
V tom případě jsem dítě alkoholika. Já a můj bratr jsme vystudovali VŠ a sestra má 2 maturity.
Zase nějaké pochybné téma.
18. 06. 2014 | 23:24

Marek napsal(a):

Pane doktore, nevím, jestli to čtete, protože prokousat se komentáři, které nejsou k věci asi není žádný med, ale chci vám napsat, že přístup, který popisujete, to je terapie a pustí se do ní odborník, který si je sám sebou jistý. Navíc váš návrh je svým způsobem nerealizovatelný a jde hlavně o to, aby pacient získal důvěru a pocit, že někoho zajímá, co prožívá a stojí mu po boku nebo ho provází v jeho trápení. A to se jak píšete daří. Povím vám něco o procesech, které se odehrávají v myslích těch, kteří chtějí ukončit život. Je to bezbřehé zoufalství a tmavý, ledový kout beznaděje, do kterého jsou zatlačeni. A tak slovo, které zasáhne do tohoto místa, to je pomocná ruka, které se většina chytne. A když ne s radostí, tak s úlevou. A to vy děláte. Řekněte ale, kdo pomůže vám, když už všeho máte po krk, protože to musí být hodně vyčerpávající. Vím, že tato otázka zůstane nezodpovězena, ale ukončím svůj příspěvek konstatováním, že musíte být Golem..
13. 07. 2014 | 09:13

ahoj napsal(a):

Psychiatři tvrdí, že schizofrenie je založena na chemické nerovnováze v mozku. Bohužel pro Vás pane Jarolímku nevím, jak tuto chemickou nerovnováhu chcete prokazovat a testovat. Snad podle toho, jak se pacient chová a jestli jeho nemoc zasahuje do osobního života. To může mít svá úskalí a je to hodně ošidné například při prokazování u soudu.
09. 08. 2014 | 12:19

názor napsal(a):

Jarolímek špatně sehrává svoji roli při léčbě drogově závislých nebo zasažených pacientů. Léky ani náhražky drog nebo nejrůznější šidítka nepomůžou. Je potom smutné sledovat, že o chování a náladách člověka reálně-nereálně rozhoduje drogový dealer a nikoliv lékař. Jedovaté zůstane jedovatým i když to upadne v zapomění. Můžete stavět vzdušné zámky jak chcete, ale určité věci zůstávají stejné. A pokud si chcete určité věci prohazovat mezi sebou jako horký brambor tak z toho budou problémy.
11. 09. 2014 | 22:33

názor napsal(a):

Nejlepší stejně bude, když Vás zastřelí rozvědčík.
11. 09. 2014 | 22:43

komentář napsal(a):

Doktor Jarolímek otevřel smrt Ivety Bartošové, ale aby napsal čárku o události ve Ždáru, to ne. Takový odborník na schizofrenii a nevyjadřuje se? Když tato událost rozčeřila hladiny i na vládní úrovni? Proč? Co bude se schizofreniky? Proč se nijak nevyjádří?
11. 11. 2014 | 13:47

Ta co se léčí u Martina Jarolímka napsal(a):

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/57225/co-vidi-saman-v-blazinci-je-to-jen-krize-dusevni-nemoci-podle-nej-neexistuji.html
30. 12. 2014 | 18:35

P.Houdek napsal(a):

Je možné vcelku otevřeně o tom diskutovat: zda někdo další spolu s Jarolímkem nechápe, proč jsem občas jedovatej? Fantom
23. 04. 2015 | 10:07

To Fantom napsal(a):

A není to taky proto, že máš zablokovanou ajpinu a diskuzní účty?
23. 04. 2015 | 10:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy