Zase jste šlápli do ..?!

12. 04. 2011 | 20:52
Přečteno 3563 krát
Určitě víte, do čeho myslím. Znáte ten pocit?... ale ne, nechci teď psát o aktuálním dění na české politické scéně...

Berlín je velkoměstem, ve kterém žijí statisíce psů. Jejich páníčci a paničky je venčí, kde se dá. Sám sebe zařazuji mezi pejskaře, 17 let mi životem doprovázela fenka Denny a procházky ve městě patřily k našemu každodennímu rituálu, stejně jako uklízení toho, co při nich na ulici, když nebyl poblíž park, Denda zanechala.

V Berlíně je sice zelených ploch hodně, ale podle toho, co se tu najde v ulicích, to tak nevypadá. Musím říci, že zdejší pejskaři si s uklízením exkrementů moc hlavu nelámou. Podle odhadů odborníků jich v Berlíně po psích obyvatelích zůstane na ulici denně 40 tun! A tak i já šlápnu občas tam, kam nechci. Zejména ve východní části města, kde je coby pozůstatek Honeckerových časů méně pouličního osvětlení a večer větší tma. Jak já se pak dokáži rozčílit…

Částečnou omluvou je fakt, že chudá a zadlužená metropole nemá peníze na dostatek odpadových košů a sáčků. Ale to vinu z psích majitelů nesmývá. Musím říci, že jsem tu sám čas od času uklidil pozůstatky jiných psů před naším domem jen proto, aby si sousedé nemysleli, že jsou po mé fence. Ale to samozřejmě situaci nezachrání…


(foto: rbb.de)

O to větší radost mám, že se v berlínských parcích objevila pojízdná „monstra“, která chodníky čistí. Zatím jich je sice jen 12, ale díky za ně. Strana Zelených navíc překvapila revoluční myšlenkou „exkrementové policie“, kterou by mohli tvořit nezaměstnaní. Jenže radnici se nápad příliš nezamlouvá. Přišla ale s originální rozhlasovou kampaní:

V ní jakýsi neznámý mladý muž dává inzerát do rádia a láskyplně říká, že chce cosi v rádiu sdělit té krásné štíhlé blondýně, co denně venčí svého miláčka pod okny jeho domu. Denně ji pozoruje, ale neví, o koho jde. A tak by ji rád prostřednictvím rádia sdělil … že by si už konečně mohla koupit pytlíky na psí hovínka! Jeho poslední slova do éteru už láskyplně díky rozčilenému řevu nezní!

Tak teď v Berlíně alespoň všichni víme, co máme křičet, až zase šlápneme tam, kam nechceme…


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Konečně článek o pořádné věci ! My tady do toho šlapeme denně:)))
12. 04. 2011 | 21:02

Gerd napsal(a):

Taky řešení, ale vyřešil jsem to jinak a koupil pro psy 1,5 ha louku blízko domu. Stejně už pomalu není, kam se psy jít, vše se oplocuje. A při takové rozloze je můžu mít i na volno, stejně se drží blízko mě.
12. 04. 2011 | 21:08

Gogo napsal(a):

Před časem jsem v Berlíně zaznamenal iniciativu, aby se daň z čoklů platila podle množství vyprodukovaného exkrementu. Čokli se měli na týden odevzdat úřadu, který by je normovaně vyživoval a exkrementy vážil.
Automaticky jsem předpokládal, že takové geniální řešení nemohlo v Němcích zůstat nezavedeno. Váš článek mě tím pádem trochu zklamal.
12. 04. 2011 | 21:13

Michal Macek napsal(a):

Gogo

je vedecky dokazano ze nejvetsi exkrementy produkujou ty nejmensi mopslici :)
12. 04. 2011 | 21:28

ZAM napsal(a):

Michal Macek:
Je to logické. Spotřebují ze sežrané potravy méně než novofoundlanďani a proto nechávají hovna větší.
12. 04. 2011 | 21:47

Herbert napsal(a):

No! Da brauch ich eine Übersetzung! Ich glaub das interessiert mich sehr!!!
12. 04. 2011 | 21:49

Jirka II. napsal(a):

Do největšího exkrementu šlápla ODS a Top 09 svojí akcí proti VV. To se tady bude dlouho rozmazávat a ještě víc smrdět.
12. 04. 2011 | 21:59

xyzy napsal(a):

Nemusí to být spešl pytlíky na psí hovínka. Stačí jakýkoliv sáček, donést domů a obsah vysypat do WC. Protože se najdou experti, kteří "psíh" pytlíky vhazují do popelnic :-(.

... Ale to vinu z psích majitelů nesmívá... no teda!
12. 04. 2011 | 22:20

Bestia triumphans napsal(a):

Pane Krafle, rád čtu váš blog, Berlín je fantastické město. Uvítal bych nějaké informace s fotkami tamější architektury nebo něco z tamní kulturní scény. Jak probíhá výstavba berlínského zámku? Když jsem tam byl naposled, tak ještě stále likvidovali ten Honeckerův palác...
12. 04. 2011 | 23:28

honolulu napsal(a):

Pane Krafle, pripojuji se k Bestia triumphans s prosbou o informace ohledne Berlina.
Je to stale politicky intezivni mesto plne radikalu ?
Ma Berlin socialni smetanku ? Je snobske, plne uzavrenych klubu ? Je separatisticke vuci Muslimakum ? Inklinuje k pravici ci levici ? Jsou obyvatele hravi, jako napr. Videnaci ? Jsou konzervativni ci progresivni ? Jsou Berlinanky sarmantni a hezke jako Videnacky ? Jsou tam chlapi tak vzacne skaredi, protoze zerou herinky a ajtopf ?
Vas blog o psich hovinkach je urcite v Cesku ocenen levicovymi stranami. Ted vsak napiste neco pro nas - pozitky hledajici americke turisty. Uz se tesim....Predem dekuje a zdravi Vas Honolulu, mlsny pozitkar, exentrik a svedomity, pilny sberatel vsech hrichu. Byl jste nekdy v Cafe Keese na lovu..? Pochlubte se !
13. 04. 2011 | 00:12

bulava napsal(a):

Článek na h***o
13. 04. 2011 | 07:08

Pepa Řepa napsal(a):

Hezký, ale nic novýho
http://www.youtube.com/watch?v=gft-kEkUsM8
že by dílo proletáře? Možná je v tom čokl nevinně.
13. 04. 2011 | 07:26

Boris napsal(a):

Psy mám rád. Podívejme se ale blíž na lidi, jej věnčící: boty nečištěny měsíce, i roky, ušpiněny tepláky, s cigárem v hubě a to jejich neustále hulákání jde na nervy. Zasmrazují okolí svou vizáží a povykem víc, než ti psy. Od jejich vyzáže se odvíjí i to jejich "věnčení" - zakalují celé okolí, hovnama i ohorkama z cigaret.Nenadarmo se říká : jakej pán, takový krám. A vůbec, když jsou takový zasviněny, zakázal bych chov psů na sídlištích.Ať neznepříjemnují život lidem kolem sebe. Je to prostě hnus. Štítím se jít po nich i do výtahu.
13. 04. 2011 | 07:47

SuP napsal(a):

Koukám, že vám tu už Eda Kožušník hodně chyběl?
13. 04. 2011 | 09:26

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, no tohle, ti pořádkumilovní Němci,...že by,..i u nich byly psí exkrementy na ulici,... Ten vstup do EU je už asi zkazil,... na koho pak to svedou, že jim dělá nepořádek,...

Na nábřežích při řece Inn jsem zjistila zajímavou věc. Pejskaři brzy po ránu vodí své miláčky na procházku podél řeky,....současně se tam slétávají kavky a havrani a exkrementy "uklízejí". Jak jsou ti ptáci statní a vypasení a taky pěkně "voprsklí". Dvakrát mi jen tak v letu ukradli ten báječně vypečený bavorský preclík přímo od úst, když jsem pozorovala krásy řeky Inn. V devět ráno už je uklizeno, obdivovala jsem tu symbiózu. Jestlipak by se kavkám a havranům líbilo i v Berlíně? Tužka a úsměv, prosím.
13. 04. 2011 | 10:31

Simply napsal(a):

Boris: mám jezevčíka...Copak zakázat psi...ale, lidičky, nejhorší je, když někdo chová fretku v paneláku a denně ji venčí ....ten odér ve výtahu a po celém baráku... to je teprve "lahůdka"... zlatí pejsci !!
13. 04. 2011 | 11:00

xyzy napsal(a):

Boris: pletete se, nebo žijete v jakémsi podivném kraji. Jakožto zarputilý pejskař znám mnoho dalších, někdy ještě zarputilejších, protože letitějších pejskařů a ani jeden z nich nechodí venčit ve špinavém oděvu, taktéž nesmrdí a jejich chování je nadmíru milé a přívětivé. A to nejen k ostatním pejskařům.
13. 04. 2011 | 11:59

Hloupý Honza napsal(a):

Božínku, už to vidím .... dva milenci ruku v ruce na procházce jarními ulicemi Berlína, noha nohu míjí, láskyplná slovíčka plynou z hladce vyholených úst, oči jeden pro druhého a nejednou pohroma ... naleštěná lakýrka spočinula v něčem měkkém co se pramálo trávě podobá ... a bác ho, v hlavě se zrodil nápad,... už mám zase o čem psát, byť to bude zase jen a pouze jako vždy o h..ně, letmým polibkem se rozloučím se svým milým a spěchám sdělit tu velkou novinu celému světu, nebo aspoň na aktuálně. cz.

Příště napište jak vypadá takový obyčejný pracovní den ředitele českého centra, nebo co to vůbec děláte. To by mě fakt zajímalo. Na mzdu se radši ani neptám, byť bych měl jako daňový poplatník podle zákona O svobodném přístupu k informacím i na tohle svaté právo, neboť i já přispívám na ty vaše radovánky, ale nechci si kazit den . Jinak bych kromě vaší práce chtěl mít i ty starosti.
13. 04. 2011 | 14:22

Jana Pechová napsal(a):

To Gogo:
V Česku bych to navrhovala obráceně. Nechť každý na úřad donese týdenní produkci svého pejska. Ta se pak zváží a čím vyšší váha, tím nižší (až nulový) poplatek. Daň by se platila právě v týdenních cyklech. To by bylo čisto! :-)
13. 04. 2011 | 18:06

Medikolog napsal(a):

Herr Krafl,

psy mám rád a mám rád i kočky. Nevím jak vy, ale do největšího (vámi vynechaného :-)) jsem zapadl po volbách a nemohu ztohoven... topím se v nich... POMÓC, HILFE, HELP...
13. 04. 2011 | 21:39

camponotus napsal(a):

Naše české odpovědné instituce situaci řeší originálním způsobem - šlapou do toho cizíma nohama.
13. 04. 2011 | 22:41

Medikolog napsal(a):

Camponotus
kdyby jenom cizíma nohama. Mnohým z nás v tom už máchají držky...
13. 04. 2011 | 23:56

Skogen napsal(a):

Jsem unešen německým řešením. Jeden by řekl, že stačí koště a lopatka a oni Němci pošlou na chodník dvanáct hovnocuců. Trochu mi to připadá jako laserem naváděná motorová plácačka na komáry. Třeba to ale funguje jinak. Vcucne to psa, odstředí ho to, napudruje a vypustí.

A o exkrementech canisů familiaris obecně? Nikdy jsem nepochopil, proč ve svých vlastních bytech a domech platí lidé poplatky za psa. Za co? Tak tedy, nechť se město stará.
14. 04. 2011 | 10:04

Divobyj napsal(a):

Tohle téma je pro vás příznačné.Vy jste totiž o ničem jiném nikdy nepsal.Znáte pana Golga a Holomka?Jestli ne,tak se určitě pokuste s nimi seznámit.Určitě byste si spolu rozumněli!
14. 04. 2011 | 18:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy