Kariéra politika?

18. 11. 2012 | 22:20
Přečteno 2897 krát
Když jsem sledoval zpravodajství o náladě lidí v Čechách a na Moravě v tak symbolický den, jakým 17. listopad je, bylo mi smutno. Nesvědčilo zrovna o utěšené situaci.

Rozladění ze stavu české politiky je citelné a často přemýšlím, jak se mladá generace v takové atmosféře na politiky dívá. Kde bude brát motivaci k zapojení se do demokratických procesů a voleb, do dění v občanské společnosti?V Rakousku to není jiné. Korupční aféry politických špiček trápí běžné občany o to víc, že na něco takového nebyli dříve zvyklí. I rakouské průzkumy ukazují, že mládež nemá zájem o politické dění, nechce se do něj zapojovat. O to větší pozornost vzbudil nový projekt spolkového kancléře, jehož úřad zprovoznil webovou stránku pro děti: www.kanzler4kids.atPomocí kreslených obrázků se snaží malým Rakušanům a Rakušankám vysvětlit, co vlastně politici dělají a oč usilují. Sám kancléř Werner Faymann dětem prostřednictvím obrázků popisuje svůj běžný den, který začíná v půl šesté ranním během v parku a pokračuje rozhovorem s dospívající dcerou u kávy.Čtenáři stránek se například také dozvědí, co musí v životě udělat, aby se kancléřem mohli stát, anebo že v budově kancléřství stávala v 16. století tělocvična pro tenisty. A nechybí ani dětský politický slovníček.

Těžko říct, jestli web inspiruje děti k politické kariéře, ale jisté je, že v prvním týdnu své existence lámal návštěvnické rekordy.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

To rozladění mezi lidmi skutečně a opravdu je. Přemýšlel jsem o tom, proč lidé nešli demonstrovat ve větším počtu a vlastně mi secvaklo, že takhle lidé neuvažují. Ono i třeba masovými demonstracemi v počtu 500 tis. lidí by se nemuselo zas´ tak změnit. Prostě spousta lidí si myslí, že na ulicích se to nevyřeší, ale musí se to změnit u voleb, což je jedinný legální správný postup! A tady bych občanům ČR více věřil, sice jim budou mozky pravicí obsazená média neustále vymývat, ale když po výplatě bude mít občan (ale i důchodce) stále méně peněz (myslím těch reálných "ceny-příjem), tak rozhodne zajisté tento způsob uvažování. A Kalousek s Nečasem se snaží jak co nejvíce lidí nasr.. a vehnat do náručí komunistů! Jinak to nevidím.
Pěkný den!
19. 11. 2012 | 06:04

Dan B napsal(a):

Maximus - ty lidi nepřišli protože tu vládne zastydlý hurá antikomunismus a lidi jsou rozhádaní. Proti vládě je 85% lidí, ožebračují nás všechny, ale jeden nechce do společné demonstrace s odbory, jiný se socany, levičáky, komunisty, další se štítí invalidů, nezaměstnaných, bezdomovců, lidí na sociálních dávkách.
My si přece namlouváme že jsme moderní pravičáci, i když jsme na soc. dávkách a v exekuci, ale pózu musíme udržet
19. 11. 2012 | 07:22

Maximus napsal(a):

Dan B

Známe to z přírody, kde hlad dovede vlky sloučit do smečky! Je to jen otázka času než duo Mireček a Péťa dokončí jejich zdechformy.... (-: Je jen otázkou, zda Češi jsou ovce, hovězí nebo vlci, to se ukáže.
19. 11. 2012 | 07:35

Valér napsal(a):

Mimochodem všimli jste si jak letos už byli zalezlí "disidenti" Ani studem nevystrčili nos, disident je dnes odporná hanlivá nadávka, horší než STBák, bohužel. A komunisti slaví volební vítězství. To jsou ty paradoxy
19. 11. 2012 | 07:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 11. 2012 | 09:41

Petr napsal(a):

Panu autorovi, který na obrázku vypadá v lepším případě jako metrosexuál, těžko vysvětlíte, že je nám celkem jedno, jestli nějaký politik si po ránu zaběhá nebo ne. Dokud se nevrátíme ke zdravé zásadě, že k tomu, abych řídil životy lidí, tak bych měl o životě nejdřív něco vědět, tak nám pomoci nebude. Příprava na politickou dráhu = učit se předstírat. Politika není zaměstnání, ale služba.
19. 11. 2012 | 09:48

poznámka napsal(a):

Jedno podstatné sdělení pro nás autor přeci jenom má.
I v Rakousku se do vedení země dokázali infiltrovat naši předlistopadoví komunisté, neb jak autor praví, není to tam s korupcí jiné.
19. 11. 2012 | 10:37

British Patrol napsal(a):

Pane Krafle, člověk, který se může válet v zahraničí a může toliko předstírat v práci, většinou může být odtržen od reality.
"Korupční skandály" v Rakousku a u nás je asi takový rozdíl jako komunismus u nás a v Rakousku.
Nevím, která instituce u nás si může dovolit moci si vás platit i z mých daní, ale zřejmě tam můžete mít jiné poslání.
Dovoluji si ozvat se, protože trávím přímo ve Vídni dostatek času na to, abych mohla napsat názor ten, že můžete psát pouhopouhé výmysly.
19. 11. 2012 | 11:10

roman napsal(a):

Sport, móda, celebritky, zvířátka, trendy ....... . Furt dokola. Zábava, zábava, zábava. A ta dnešní není zadarmo. Většina v tom jede, takže kde vzít ještě čas na politiku, přemýšlení a nedej bože na vlastní názor?
Prostě přijely kolotoče. Jdem se bavit, jdeme si užívat. Ať to stojí, co to stojí. Zítra se uvidí.
19. 11. 2012 | 11:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

roman
Moje řeč, zážitky, adrenalin a pak zase týden makat do příštích atrakcí, to je velmi důmyslně organizováno a podporováno s masivní pomocí pokleslých žurnalistů. Mají to odpozorované ze zemí, kde to takhle funguje hezky dlouho.
19. 11. 2012 | 12:26

Kala napsal(a):

Nesměle sem přidám pár řádků, ačkoliv nevím, zda můžu, když je to k věci. Tady je to dneska spíš od věci. Pane Krafle, nejsem sice rakouské dítě školou povinné, ale i tak se mi to docela zamlouvá. Pěkná pomůcka do občanské výchovy, pan kancléř se stará o dorost a neváhá hrdě vyjmenovat úkoly státu, mimo jiné. Co náš kancléř, jak by to dopadlo u nás?
19. 11. 2012 | 15:31

dUMPLING napsal(a):

Já myslím, že pokud si kancléř myslí, že v těžké době někoho získá poukazem na to, že po americku ráno běhá parkem (údajně), docílí opačného efektu. Neboť děti určitě uslyší od rodičů v tom případě komentář asi v tomto duchu: "co to je za blbce, že krmí děcka poudačkami o běhání..."
Dítě si pak zapomatuje o politicích tatínkové resumé.
19. 11. 2012 | 15:36

lopéz napsal(a):

Konečně geniální řešení. Nečas s Kalouskem by měli osobně namalovat barevné obrázky pomocí, kterých vysvětlí hloupým občanům co vlastně tato koaliční vláda provádí v jejich zájmu. Nečas by třeba vysvětlil, co všechno musel udělat, aby se s funkce předsedy SSM v Tesle Rožnov p/R., stal pravicovým předsedou vlády ČR.
20. 11. 2012 | 00:04

Mr. Chytrý napsal(a):

Jako jeden z mála bych se rád vyjádřil k článku. Na začátek si ale neodpustím kritiku některých svých spolukomentátorů, kteří více než samotnou věc kritizují vzhled autora, jeho (ne)pracovní nasazení, nebo důvod vzniku tohoto článku. I metrosexuál může být úspěšný. Pokud je někdo přesvědčený o tom, že se ve Vídni nepracuje, tak se stačí podívat, kolik akcí a jaké má nastarost České centrum.
Teď už k článku. Přijde mi to jako zajímavý taktický tah od rakouzských politiků, zalíbí se dětem a ti budou i své rodiče svým způsobem ovlivňovat v rozhodování. Podle toho, jak často se Mařenka bude dívat na kresleného politika a bude se ptát, tím více se bude připomínat i rodičům. Tkže ve volbách to mže být snadná volba :) budeme volito toho, protože se chceme podívat s Mařenkou co nakreslí po volbách :)
Adam
13. 12. 2012 | 10:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy