Adventní… aneb když se ztratí pět kocourů!

20. 12. 2012 | 17:01
Přečteno 2179 krát
A ještě k tomu v jedné vesnici! Stalo se to ve švýcarském Freienwilu, kde díky partnerskému vztahu trávím hodně času.

Jedním ztraceným byl „náš“ kocour Engel. Říkali jsme mu tak, protože byl žíhaný a na zádech měl černý flíček ve tvaru anděla (Engel). Náš vlastně nebyl, našel si k nám cestu. Rád se toulal a mysleli jsme si, že nikomu nepatří. Občas u nás zůstal přes noc, někdy u nás odpočíval. Na jeho přítomnost každý třetí či nejpozději čtvrtý den jsme si lehce zvykli, Engel byl klidný a přítulný společník.

Dostával samozřejmě něco na zub, postupem času jsme mu pořídili koutek s pelíškem a miskou plnou granulí u vchodu do domu tak, aby mohl přijít kdykoli. Nechali jsme ho i očkovat, veterinářku jsme zavolali k nám domů, abychom ho nestresovali návštěvou ordinace.

A pak jednou nepřišel, ani třetí a ani čtvrtý den. U toulavého kocoura nic neobvyklého, říkali jsme si čtvrtý a pátý den. Šestý den jsme znervózněli, svěřil jsem se naší sousedce – spolehlivé „kronikářce“ všeho, co se ve vesnici stane. A ta mi pověděla, že nejsme první, kdo postrádá kočku. Už čtyři rodiny smutní, protože jejich kočka nepřišla pár dní domů. To mě samozřejmě vystrašilo – co když někdo v naší vesnici krade kočky? Anebo ještě něco horšího?

Ten den jsem se rozhodl projít celou vesnici a Engela hledat. Když jsem tak chodil sem a tam a kvečeru si svítil s baterkou v ruce, nebyl jsem sám. Přidali se další hledající – kocourů Mikeyho, Gera a Mitziho. Dali jsme se do řeči. A kupodivu jsme zjistili, že námi hledaní kocouři mají podobný popis. A rozhodli jsme se, že na náves na místní hospodu vylepíme jejich fotku. Engela jsme si kdysi vyfotili a ten nápad se mi zdál dobrý. Když jsem fotku vyvěšoval spolu s ostatními, nestačil jsem se divit – všichni kocouři byli dost podobní – vlastně identičtí. Všichni jsme hledali jednoho a toho samého kocoura.

Náš příběh má happy end – do hospody chodí veterinář z ordinace ve vedlejší vísce a ten nás všechny uklidnil. Engel aneb Mikey, Gero a Mitzi byl u něj v ordinaci. Porazilo ho auto, ale naštěstí mu poranilo jen nohu. Řidič ho odvezl do jeho ordinace, kde se kurýroval.

Engel byl zkrátka doma u více rodin. Každá si myslela, že je jeho opatrovnicí, u každé měl své jméno a svůj pelíšek. A tak tomu také zůstalo po jeho uzdravení. Není to krásný příběh?

To vše se událo během loňského adventu a o tom letošním na Engela často myslím. Jsme už totiž o pár vesnic dál, v Ehrendingen. Ale daří se mu dobře, tak máme ten letošní advent o poznání klidnější!

Hezké Vánoce!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ryba napsal(a):

PÍSEŇ PŘEDVÁNOČNÍ
Morituri te salutant ! Zdravím tě já, na smrt jdoucí, člověče !

Sláva září po ulicích, ve svém domově rozžehnul jsi světlo, pane, a to vše pro tvůj svátek. Těšíš se na večer se svými milými, v tom dni chceš lásku a pokoj vzývat, štěstí a veselí mít. Snad přeješ i druhým jen dobré a toužíš jim být blíže než jindy. Ale zapomněls, že i my se chceme radovat ze života ?
Zdravím tě, pane, já, na smrt jdoucí. Zdravím tě z kádí, v nichž se dusím a zmírám v utrpení, kde zalykám se špínou, kde nemohu se hnout - těla mých druhů mě svírají v strachu, neboť tušíme svůj konec.
Zdravím tě z popravišť. Ty nevíš, pane, jak strašná muka nám připravuješ. Slyšíme křik našich bratří, když je zabíjíš, přestože ty jej neslyšíš. Vidíme jejich krev. Hořká je smrt, ale peklem umírání. Řekni mi, prosím pane, proč musím tak trpět ?
Já vím, že máš den postní a já jsem jen němá ryba - neumím prosit o milost, trápit tě pláčem. Ale myslíš, že mě to míň bolí, umírat ? Cožpak jenom ty cítíš bolest, jen ty se bojíš, jedině ty naříkáš nad trýzní svých milých ? Věříš, že bez hlasu nemohu mít ani duši ?
Pane, miluješ přece své děti. Tvůj svátek je svátkem lásky. Proč jej oslavuješ smrtí ? Proč právě tyto dny po ulicích rozléváš krev dětí přírody ? Místo, abys rozdával lásku, zabijíš nás před očima svých dětí. Jak potom mohou ony milovat ?
Pane, smiluj se nad námi. Prosím tě. Pro lásku, pro mír...
Zdravím tě, člověče, já, na smrt jdoucí, a volám tě ve své hrůze a bolesti. Slituj se !
To je má modlitba, má píseň předvánoční.

R
20. 12. 2012 | 17:19

NJ napsal(a):

kde jsi Neo ? Že nediskutuješ ??
asi eště nakupuje......v praze ulice jak v blázinci tam bych akorát tak šel
20. 12. 2012 | 17:39

já mám 9 kocourů, ty mně nejdou do páru napsal(a):

MBA titul za 89.000,- Kč
pro starosty, místostarosty, radní, státní úředníky. Přihláška zdarma.
www.cemi.cz
20. 12. 2012 | 18:31

Desátá kočka napsal(a):

já mám...

Nepracujete čistě náhodou na ministerstvu vnitra...tam si podobné písně zpívají při práci zřejmě často.
20. 12. 2012 | 18:47

zemedelec napsal(a):

Pane Krafl.
Sice dobře napsané,ale má to nějakou chybu,projevit takovouto starost o dítě by bylo vítané.
20. 12. 2012 | 18:48

Al Jouda napsal(a):

Tak takovou kočku máme na chalupě také. Když v pátek večr přijedeme, tak už na nás čeká a samozřejmě hned něco dostane dobrého na zub.
20. 12. 2012 | 19:55

mb napsal(a):

krasny ( vanocni ) pribeh ... ještě krůček a z Engela by byl Bradburyho marťan ...

hezky vecer ...
20. 12. 2012 | 20:26

Tonda napsal(a):

Martine, jsi moc odtrženej od český reality, my žijeme v zemi, kde se nám ztrácej identický ministři, ne kocouři... Hezkej advent!
20. 12. 2012 | 20:31

ami napsal(a):

Není to hezký příběh. Tvůj teplý kocour Engel(s) nás nezajímá. Je to fluktuant a vyžírka.
A Martine, ty už sis přece svoje Krafl - nejseš ty ten, co otravoval s tím radarem? A neměl bys tedy za trest aspoň deset let mlčet?
Hezký Vánoce!
20. 12. 2012 | 23:17

Hanka Veselá napsal(a):

Krásný Martine, díky za milý textík - hned se po ránu usmívám :-)
21. 12. 2012 | 06:22

iga napsal(a):

O poznání klidnější advent?
No jestli vás toto uspokojuje, tak jste se měli přestěhovat hned, jak se kocour objevil poprvé...

To víte, člověk je nakonec vždycky zodpovědný za to, co si k sobě připoutá, byť by to bylo jen miskou se žrádlem. Asi docela překvápko pro člověka vašeho ražení, že?
21. 12. 2012 | 08:32

aga napsal(a):

Engel, Mikey, Gero a Mitzi. Buď neumí autor do pěti počítat, nebo jsem něco hodně hlubokého nepochopil.

Ale jinak milé.
21. 12. 2012 | 09:49

Jana Pechová napsal(a):

Děkuji za hezký příběh s ještě hezčí tečkou. Kocoura za mě pohlaďte aspoň jednou, abych měla pocit, že se aspoň trochu účastním :-)
Radostné Vánoce a kocourovi dlouhý život!
21. 12. 2012 | 09:52

Pra pra bába Čechová napsal(a):

Ten váš, respektive kolektivní, kocourek, mi připomíná slavnou Azizu Abdurachmaninovou, která také dokázala obsluhovat čtyři sklízecí stroje na bavlnu najednou. Byla to údernice. Kocourek je vlastně úderník. Obšťastňuje čtyři rodiny. Čest a sláva mu. Je to hrdina kocouří práce.
21. 12. 2012 | 10:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy