Berlínský deník: Když muž líbá muže

29. 05. 2008 | 17:58
Přečteno 5461 krát
Muž líbající muže vyvolává u každého asi jiný pocit. V Berlíně se stal jeden takový vášnivý polibek v posledních týdnech tématem diskusí uvnitř gay a lesbické komunity, a to v souvislosti s novým památníkem připomínajícím osudy tisíců homosexuálů, obětí nacistického režimu.Vlastně jsem čekal spíše na diskusi o tom, zda má takový památník v Berlíně být. Ale v médiích se nekonala, což do německé metropole zapadá. Život gayů a lesbických žen je tu totiž všedně normální a většinu Berlíňanů nepohoršuje a ani nijak zvláště nezajímá. Tak nějak si na něj přivykli, jsou tolerantní a upřímně řečeno - zvyklí na ledasco, neboť Berlín je velmi svobodomyslné město. A taky má starostu gaye, Klause Wowereita. Ten samozřejmě u odhalení památníku na konci května nechyběl.Památník je zvláštním šedým betonovým kvádrem o rozměru 5 x 3 metry uprostřed trávníku v Grosser Tiergarten. Otvorem v betonovém kvádru je vidět dovnitř na promítanou černobílou filmovou scénu s polibkem dvou mužů, který nebere konce. Právě tento polibek vyvolal reakce lesbiček, kterým se zdálo, že se tak památník stává symbolem jen homosexuálů - mužů. Vlastně měly pravdu, jenže volba mužského polibku měla svůj důvod: nacistické Německo považovalo homosexualitu za úchylku, která ohrožuje árijskou rasu. Nacistický stát kriminalizoval na 50 000 homosexuálů, v drtivé většině muže. Lesbické ženy obvykle pronásledovány nebyly.

Kupodivu se tedy nediskutovalo na veřejnosti o tom, zda homosexuálové mají na takový památník právo, což jsem čekal, ale o tom, zda mají lesbické ženy právo na svůj polibek. Není to dobrá zpráva? Je! A autoři památníku nakonec souhlasili s kompromisním řešením – za dva roky bude na další dva roky scéna nahrazena líbajícími se dvěma ženami.

Těmi autory jsou dánský umělec Michael Elmgreen a Ingar Dragset z Norska. Památník stál zhruba 600 000 EUR a stojí blízko židovského památníku u Braniborské brány v centru města. V Berlíně brzy budou mít pomník i Romové zavraždění nacisty.
Na památníku, který vznikl z iniciativy německého gay a lesbického hnutí a jehož stavbu odsouhlasil německý parlament v roce 2003, stojí, že „Německo chce takto symbolicky vzdát čest památce pronásledovaným a zavražděným homosexuálům a připomínat boj proti násilí, netoleranci a nesnášenlivosti vůči gayům a lesbám.“ Mimochodem, v Německu platil nacistický diskriminační paragraf až do roku 1969, na jehož základě byli homosexuálové za své delikty odsuzováni k tvrdým trestům a dlouholetým žalářům. Definitivně byl tento paragraf zrušen až v roce 1994.

Pro mě byla chvíle odhalení památníku pietní. Ale radostná zároveň, to proto, že žiji v tolerantní a moderní době, která mi dává svobodu. I mnohým dalším. A i když tuším, že v komentářích pod tímto článkem budou různé názory, za svou orientaci se nestydím. Nemám proč. Stejně jako ti, kteří za ni, bohužel, zaplatili životem…Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kopidová napsal(a):

Je to jednoznačně dobrá zpráva! (Zrovna jsem se rozčílila v diskuzi pod blogem Fabiana Golga, ale tady je zatím přímo andělsky klidno :)).
29. 05. 2008 | 18:21

Pratchett napsal(a):

Tak jsem zvědav, kdy se tu objeví nějaký ten hezký názor, že homosexuálové jsou zvrhlí, deviantní a jak je tahle společnost zvrhlá...a jak to ohrožuje instituci rodiny. Už aby to bylo:-D
29. 05. 2008 | 18:49

Řeč mysli napsal(a):

M.Krafl. Homosexuály člením do tří skupin. 1.Homosexualita z genetické úchylky. Tito musí být bráni jako jediné toleranční případy. 2.Homosexualita z podvědomí. Úchylka vzniká ve stádiu sexuálního dozrávání. Polovinu z nich je možné vyléčit, polovinu asi ne. Heterosexuálové je mohou, ale i nemusí tolerovat. 3. Homosexualita z vědomí. Tito homosexuálové nesmí být tolerováni! Jsou to homo. z chování. Neví už roupama co dělat, jsou to heterosexuálové živící se prostitucí, apod. Zkrátka potírat je jako škodnou. Drtivá většina heterosexuálů je (nevidí-li je v akci) tolerantní. Vidí-li je v akci, musí u nich přijít normální reakce - zhnusení!!! Podobně jako když vidíte jiného člověka "dloubat se v nosu" a následně to olíznout! Pane Krafl, vy jste gay určitě z genetické úchylky. Respektuji vás do doby než vás uvidím v akci.
29. 05. 2008 | 18:53

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

V akci? A kde můžete homosexuály vidět v akci? Jako při sexu? No tak to si snad schováváme na soukromí ložnic - stejně jako heterosexuálové.
Jo a zajímal by mě způsob léčby u druhé skupiny. A kdo řekl, že jsou to právě tyto tři typy. Bože, to je úžasné, jak jsou heterosexuálové odborníci na homosexualitu:-))) Je to jako bych já napsal kamasutru pro heterosexuály. Klidně bych mohl - teoreticky to mám zmáknuté. Prakticky sice nevím, o čem je řeč, ale to se vsákne:-)
29. 05. 2008 | 18:57

Řeč mysli napsal(a):

Pratchett: U druhé skupiny se dítě vždy rodí jako heterosexuální. Ve stádiu plasticity (12-15 let) může z vnějších vlivů změnit orientaci. V tomto období má dítě vrchol dominance frekvence mozkových vln Alfa. Asi v 18 letech při dominanci frekvence mozkových vln Beta použije léčící osoba přístroj audivizuální stimulace. Homosexuál se programem naladí do vln theta a alfa. A v tomto naladění mu mentálními vizualizačními pokyny měníme neuronovou strukturu (na 5 až 7 úrovni). Rozvětvením axonů, dendritů a vznikem nových synapsí zakódujeme heterosexuální orientaci! Jak jednoduché.
29. 05. 2008 | 19:11

Jiří napsal(a):

V tomto případě se mi moc nelíbí aktivity lesbiček, které dobově příznačně vyhrotily celý tento spor jako genderový problém. Pokud se nepletu, památník vznikl na pamamátku pronásledovaných homosexuálů - gayů. Lesby do koncentračních táborů v drtivé většině případů nemusely..
Jinka zdravím autora a díky za článek!!
29. 05. 2008 | 19:14

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Hezký. A kolik takových úžasně vyléčených homosexuálů, kteří se stali heterosexuály, vydrželo být heterosexuální až do konce života?
A vy mu změníte neuronovou strukturu? Kdo Vám dal to právo, měnit člověku osobnost - mysl, cítění, lásku... Jen proto, že se rozhodnete, že homosexualita je špatná!
Rád bych slyšel názor jen jednoho takhle "předělaného". Jeho psychický stav, stavy vědomí, noční můry.
Pokud se skutečně něco takového děje, tak mi z Vás naskakuje husí kůže. Že vůbec něco takového můžete propagovat a to si ještě dáte nick Řeč MYSLI
29. 05. 2008 | 19:18

Řeč mysli napsal(a):

Změnit strukturu můžete i vírou. Manipulace s mozkem se dnes uskutečňuje zcela běžně. Vnější osoba může jen ovlivnit aferentní (dostředivé) podněty. Ukliď, buď hodný apod. Na eferentní(odstředivé) je vnější osoba bezmocná. To je v plné režii každého myslícího tvora. Homosexuál by musel chtít se změnit!
29. 05. 2008 | 19:35

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Připadá mi to jako ty scientologické žvásty, kterými mě krmil můj bývalý šéf.
Tak aby bylo jasno:
1) Vědecké kapacity celého světa se shodli na tom, že homosexualita není nemoc
2) Homosexuál je plnohodnotná lidská bytost. Z hlediska státu stoprocentně plnohodnotná, protože chodí do práce, platí daně a v mnoha státech i vychovávají děti...přičemž se neprokázalo, že by tyto osvojené děti byli více nebo méně homosexuální než jejich vrstevníci
3) Nechtějte měnit hotového člověka. Nechte mu víru v sama sebe, třeba i víru v Boha. Ale nemontujte se mu do vědomí. To, že napíšete, že homosexualita se dá léčit, může spoustu teenagerů, kteří si tyhle články přečtou a řeší svoji sexuální orientaci, vrhnout do nějaké bláhové naděje, že svou sexuální orientaci můžou ovlivnit. Nemůžou a když, změní jen chování, ne cítění. Takových "vyléčených" homosexuálů znám - mají děti, rodiny...a přitom hledají "nezávazný sex s mužem".
Nechte nás žít život, který nám byl dán - a my Vám nebudeme kecat do toho Vašeho.
29. 05. 2008 | 19:49

bubalus napsal(a):

Jiří:
znamená to, že když bylo z důvodu homosexuality pronásledováno méně žen (což tvrdíte spolu s autorem), že trpěly méně nebo že nemají nárok na to, aby byla uctěna jejich památka? A kolik by jich muselo být, aby to pro Vás bylo akceptovatelné...máte nějaké statistiky o počtech perzekuovaných leseb a gayů?

Mimochodem podle informací pana Krafla vznikl památník z iniciativy "německého gay a lesbického hnutí". A vcelku rozumím, že se německé lesby necítí být reprezentovány dvěma gayi.

Podobný případ genderové slepoty máme v Praze na Újezdě také (viz památník obětem komunismu, kde jsou zcela evidentně všechny oběti mužského pohlaví). Myslíte si, že by výběrovou komisí prošel návrh památníku obětem komunismu nebo perzekucí lidí s homosexuální orientací, kde by byly pouze ženské postavy? Myslím, že ne, otázka je, proč je opačný extrém akceptovatelný.

Historie je vůbec předimenzovaná muži, role a zásluhy žen stojí mimo jako nepodstatné a nedůležité, nebo se o nich nemluví vůbec.

Je dobře, že se lesby ozvaly. Díky autorovi, zajímavé.
29. 05. 2008 | 21:05

Jiří napsal(a):

To Bubalus: Vycházím z informací z českých zpravodajských serverů, které se věnují postavení tohoto památníku: Dozvěděl jsem z něho, že nacistická persekuce se týkala téměř výhradně mužů (projděte si prosím internet, jestli to tvrdím jen já spolu s autorem) a že zákon, který ještě po válce stavěl homosexuální styk mimo zákon, se týkal mužů... Váš hypotetický příklad o sousoší obětí komunismu, kde by byly reprezentovány pouze ženy, je ještě mnohem genderově "slepější" než případ s muži, porovnáte-li si počet popravených a umučených mužů/žen, který zcela jistě není ani 50:50. V případu persekucí gayů a leseb je tento poměr ještě větší než v případě pronásledovaných komunistickým režimem. Ten berlínský památník ovšem nereprezentuje gay a lesbickou organizaci v Německu, ale pronásledování homosexuálů. Kdyby to mělo být genderově zcela korektní (ad absurdum), ty sekvence s líbajícími se ženami by měly být mnohem kratší než ty se dvěma muži :)))
29. 05. 2008 | 21:26

PetrN napsal(a):

Když muž líbá muže, s erotickým podtextem, je to především nechutné. :-(
29. 05. 2008 | 22:24

Řeč mysli napsal(a):

Pratchett: Homosexuálové z genetické úchylky jsou opravdu plnohodnotní lidé. Také nejsou postižení nemocí. Konají-li sexuální akt (pohlavní orgán s tělesným orgánem) je to u nich normální. Nesmí mít sexuální akt s homosexuálem z vědomí (chování). Toleruji akt homosexuála z genetické úchylky a homosexuála z podvědomí. Tito homosexuálové musí být zcela nekompromisní k homosexuálním prostitutům. Je ohavné když plnohodnotní homosexuálové mají styk s homosexuálními prostituty! I my heterosexuálové jsme nekompromisní k prostitutkám! Je nepřirozené, když se staví pomníky pro ty, kteří žili v době celosvětové netolerantní
době k homosexuálům. Pomník v Berlíně je úmyslná provokace! Měl se postavit pomník pro budoucnost! Pak bych tomu rozuměl!!! Takhle bude nutné ho zbořit jako pomník J.V.Stalina nad Prahou!
29. 05. 2008 | 22:55

pavla napsal(a):

Myslím, že je to tak, jak popisuje Řeč mysli.
V rodině máme jednu paní, která 2O let žije v manželství, celou dobu byla jen na chlapy, vykládala,jak je v maanželství spokojená. Potom, protože má houby co na práci, začala navštěvovat kluby pro homosexuály, takže nyní sex.žije s lesbama.
Chápu, pokud se někdo s touto úchylkou narodí. Ale od doby, kdy přestala být homosexualita tabu, jako by se pytel roztrhl s přiznáváním se k této orientaci v televizi,ať to byli zpěváci, herci, moderátoři. A co to procento mezi sportovci? Přece nebude nikdo vykládat, že jsou všichni takto postižení od narození. Je to jen z nudy, neví, co opravdu roupama dělat a snad i z nedostatku jiných příležitostí. A chudáci homosexuálové na nádražích, metrech apod. Ti taky za to určitě nemohou, ne?
29. 05. 2008 | 23:34

bubalus napsal(a):

Jiří:

§ 175 trestního zákona (StGB-Deutschland) skutečně mířil explicitně na muže. Údaje o počtech jeho obětí se liší. Máte pravdu, že panuje shoda na tom, že byli gayové pronásledováni více. Na druhou stranu může jistou roli hrát i dostupnost záznamů.

Zákon ženskou homosexualitu nepostihoval. Neznamená to ale, že kvůli ní nebyly lesby pronásledovány. Bádání v této oblasti není zdaleka tak pokročilé, jako v případě perzekucí homosexuálů-mužů, nicméně zajímavá ukázka je např. zde: http://www.emma.de/lesben_n...

Problém je v tom, že jaksi díky koncepci památníku tyto oběti naprosto vypadávají. Přitom památník - pokud tomu rozumím dobře - má být určen obětem nacismu z řad homosexuálů (tj. gayů a leseb). V tom případě by měl reprezentovat gaye i lesby. To ale v současné podobě nečiní. Nejde jen o to, že se líbají muži, památník odkazuje údajně formou provedení k tzv. Klappen-Sexualität, k sexuálním aktivitám homosexuálních mužů na veřejných toaletách. Výsledkem politické korektnosti tedy budou líbající se lesby v prostřední "typickém" pro homosexuální muže té doby.

Pokud Vám požadavek uctění leseb přijde absurdní jen proto, že jich bylo méně, mně nikoli (totéž platí v případě obětí komunismu). Moje otázka zněla, jaký poměr leseb a gayů v řadách obětí by byl uznán jako dostatečný, aby se to promítlo do designu památníku.
30. 05. 2008 | 02:11

Humanitní břídil... napsal(a):

Hmm.. Co takle udělat verzi, kde by se líbala lesbička s gayem? Pak by mohli být spokojení všichni, tj. gayové, lesby, i ti, kteří je nemohou vystát..

to Řeč mysli:

Vaše záliba v třídění je pozoruhodná. Schválně, jestli by ste předčil Popelku s čočkou a hrachem. Rozhodně by to dávalo větší smysl.

Moc smyslu mi nedává Vaše přesvědčení, že všechny pomníky minulosti budou muset být stejně zbourány, jako Stalin na Letné. Nebo jen ty, které Vás provokují? Provokuje Vás Mácha na Petříně?
30. 05. 2008 | 03:05

Silvie napsal(a):

Pokud se dva homosexuálové políbí cudně na veřejnosti, nijak mě to nepohoršuje. Mnohem víc mi vadí, když po sobě heterosexuálové lezou v dopravních prostředcích a na veřejně přístupných místech a jazyk si strkají až do krku, člověk pak neví, kam s očima, neřkuli má-li s sebou dítě. Neřekla bych ,že záleží na sexuální orientaci, spíš na dobrém vychování, ohleduplnosti a vkusu. Tolerance k lidem jinak orientovaným není vrozená, ale je daná výchovou - v naší rodině s tím nemá problém vůbec nikdo, ani moje 86 letá babička.
30. 05. 2008 | 08:35

Terry napsal(a):

Muž líbající muže vyvolává u každého asi jiný pocit.

Pamětníci mě dají zapravdu: u komunistických politiků naprostá samozřejmost; takový Brežněvův trojitý (zvaný brežněvák)... v přímém přenosu....

Jak by řekl Werich:
"Jó, byly doby.. Ó, doby byly.. Byly doby různé.. Byly doby i jiné... i jiné, než různé.
Byly doby i hrůzné!"
30. 05. 2008 | 08:41

Penzista napsal(a):

U mě vyvolává polibek dvou mužů jednoznačně pocit odporu.A je mi jedno, jestli se líbají dva homosexuálové nebo Husák s Brežněvem.
30. 05. 2008 | 09:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik (o prasatech), který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 05. 2008 | 12:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Silvie,

dovolte, abych Vám složil poklonu za Váš poslední text. Vyjadřuje přesně mé pocity.

Libor Stejskal, heterosexuál
30. 05. 2008 | 12:20

Silvie napsal(a):

Zdravím vás ,pane Stejskale, přeji hezký víkend.
30. 05. 2008 | 12:54

marwin napsal(a):

Ve mě příspěvky pana s nickem Řeč mysli vyvolávají jednoznačně negativní pocity. Ta blahosklonost se kterou je tolerantní vůči svým "nemocným" spoluopbčanům ... Ale jen k některým! Pán se pasuje na toho, který vzhledem ke své zprávné (tj. hetero) orientaci, může vznášet soudy a kázat. Ostatně to co píše jsou neskutečné pavědecké bludy. Co se už konečně vykašlat na tu svou tzv. heterosexuákní morálku a více se zaměřit na tu normální lidkou? Pokud máte problém s tím přijmout lidi jaké jsou, je to skutečně jen váš problém. Lidská sexualita je věcí privátní a soukromou a nikdo druhý nemá právo do toho danému člověku kecat. Jsem heterosexuál, ale podobné rádobytolerantní a blahoskloné názory mě zdvihají ze židle. Ten pomník byl postaven na památku lidí s jinou sex. orintací, kteří jen kvůli této věci, byli zavražděni. O tom to je.
30. 05. 2008 | 13:03

Fraser napsal(a):

600 000E za par tun betonu, DVD prehravac a elektrickou pripojku. WOW! Skoro bych se vsadil, ze to financovala EU.
30. 05. 2008 | 13:31

norma napsal(a):

Silivie
děkuji za Váš názor. Napsal jste to, co si myslím také já.
norma
30. 05. 2008 | 13:56

Iva napsal(a):

Co se to děje?! Víceméně (na čánek spojený s homosexualitou)se zatím roztočila slušná diskuze. Copak to tak rychle mažou?
To Pavla: chudák homosexuál v metru - vy jste mě snad potkala v metru? Často jím jezdím.
Gayové byli pronásledování určitě víc. My lesby se vždycky uměly líp schovat a ženská homosexualita se nebrala tak vážně. Lesby byly zahrnovány mezi "nepřizpůsobivé osoby". Přesto případy nac. vražd z důvodu ženské homosexuality existují. Jestli to je důvod, abychom byly na památníku zastoupeny nevím. Asi bych se o to nehádala.
Pro zastoupení žen na památníku na Újezdě bych se však rozhodně zasadila.
30. 05. 2008 | 14:25

Řeč mysli napsal(a):

marvin: Je paranoidní začít stavět specifické pomníky. Vy namísto aby jste mě rozumně oponoval, tak napadáte pavědou. To co jsem já zde napsal bude za desetiletí oficiální verze. Vy jste asi bisexuál. Dělejte si co chcete, jen mě neotravujte veřejným vystupováním. A ještě. Evropa za zvyšující tolerantnost tvrdě zaplatí! Všechno má své meze! Monopolní podstatou je rodinný heterosexuální vztah! Akce vždy vykoná reakci. Nechtějte se dožít výbušných pogromů!
30. 05. 2008 | 14:40

marwin napsal(a):

re Řeč mysli:
Zatímco vy argumentujete tím, že mě napadáte že jsem bisexuál. Což je tedy argument jako noha. Vy mě neotravujte svými veřejnými deklamacemi. Starejte se spíš o to co se děje u vás doma než abyjste sousedovi čuměl do ložnice. A pak budete vyhrožovat násilím. To je hodně primitivní a je nakonec vidět jak jste vy sám tolerantní. Barbare!
30. 05. 2008 | 15:06

wu napsal(a):

Rec mysli je evidentni scientolog, nebo clen nejake jine mozky vymyvajici sekty. jeho smesne deleni gayu a zpusoby lecby to jen dokazuji. odbornici dnes maji naprosto jasno v tom ze homosexualita nemoc neni. ale co cekat od cloveka, jehoz vyznani zakazuje rodickam kricet a naopak doporucuje pak pojidat placentu. tohle a podobne vyplachy mozku jsou zvrhlost, na rozdil od homosexuality.

jsem zenaty heterosexual a gayove mi nevadi (pokud nevypadaji jako krafl nebo golgo :)), sam mezi nimi mam nekolik pratel, kteri jsou opravdu kvalitni lide
30. 05. 2008 | 15:44

stejskal napsal(a):

Nemažou, paní Ivo. Nemusí ;-)

Zatím jsem shledal v rozporu s elementární slušností jen jeden text (mimochodem vždy informuji, když něco smažu).

Jestli to nemůže být tím, že se tu schází vcelku slušná společnost? ;-)

Hezký víkend.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 05. 2008 | 15:49

Řeč mysli napsal(a):

S napadáním jste začal vy. Vinen je autor článku. My jsme jen křoví. Proč 96% majoritního obyvatelstva informuje tak rozsáhlým článkem. Stačilo pár vět. Evropa potřebuje občanský střed jako koza drbání. Došlo by ozdravění populace. Špatní lidé by zahynuli. Mám rád ty, co jsou úžasně milý, dobrý atd. a na druhé straně úžasně krutý jde-li o nespravedlnost. Vždy musím mít tečku. Konec
30. 05. 2008 | 15:53

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Nikdo Vás ten článek nenutil číst. Na internetu najdete spoustu článků, které pro Vás nebudou zajímavé.
Jenomže Vy začnete hlásat bludy o tom, že homosexualita je léčitelná a že si v podstatě dvě třetiny homosexuálů jen NAMLOUVAJÍ, že jsou homosexuálové. A to tvrdíte, že nikoho nenapadáte.
Chybí Vám tolerance k lidem, kteří jsou jiní než Vy. A o tom, že by špatní lidé zahynuli - to je gól - tohle si myselel i ten Hitler - a nějak to nevyšlo, že?
Otázkou je - kdo bude považován za špatného? A kdo bude ten, kdo to rozhodne? Vy? No potěš nás Bůh - to nás čekají konce...
30. 05. 2008 | 16:23

jan kral napsal(a):

Je dobře, že je jen jedna Řeč mysli...
30. 05. 2008 | 17:50

PSD napsal(a):

řeč mysli je mozna homosexual. nekdy jedinec neco v sobe potlacuje, nejakou cast sve bytosti vuci ktere se stavi negativne a pak to projikuje ven, bojuje proti tomu a tim se vlastne zbavuje viny. presmeruje svou agresi ven. rec mysli je nejspis zakomlexovany homosexual, to je 4.skupina... potlaceny homosexual... tihle jsou podle me nejhorsi a spolecnost je nesmi tolerovat!
30. 05. 2008 | 18:57

Řeč mysli napsal(a):

Pratchett: Tvrdím, že homosexualita z genetické příčiny je neléčitelná!!! Homosexualita z podvědomí je z určitého procenta neléčitelná a z určitého procenta za pomocí psychowalkmanu a virtuální reality léčitelná!!! Homosexualita z vědomí (chování) je léčitelná. Když tyto parazity na homosexualitě odstraníte od předešlých případů!!! K prvním dvou typům jsem hodně tolerantní. Prvních a druhých typů je 2%. Prostitutů, zvrhlíků, atd jsou také 2%. A tolerantností nepřetržitě rostou. Jeho občansko/obecná svátost V.Klaus také svádí stejně jako já boj s nepochopením. My jsme prosím géniové "reálného vidění světa! Nikoliv jako vy "géniové z úniku z reality" (i V.Havel)! Snílkové. Vy si pletete pojmy a dojmy! Vyvraťte mě tyto přísně logické úvahy vědeckými argumenty? Přiveďte mě homosexuála z vědomí, já ho uzdravím!
30. 05. 2008 | 22:07

elvin napsal(a):

Řeč mysli: Souhlasím, že homosexualita je sexuální odychylka, ale je přirozená. Lidská psychika je však věcí přespříliš komplikovaná a na její vývoj nemá vliv pouze pomyslných deset faktorů. Patrně jste člověkem, co má rád pořádek a aby se věci vyvýjely správným směrem. Potíž je v tom, že jste zástupcem svého vlastního názoru a i když jej můžete ztotožňovat například s názorem širší komunity a oním směrem také hledat oporu ve svých tvrzeních, bylo by pošetilé domnívat se, že by tento názor za správný měli přijmout i ostatní. Je to jistá úroveň vývoje lidské osobnosti, jež má ráda svět černo-bílý, černé nalevo a bílé na pravo. Netvrdím ani neodsuzuji Váš názor. Není špatný, ale podle mých měřítek hodnocení není tolerantní ani ohleduplný, dokonce bych řekl, že se jedná o názor až přespříliš fundamentalistický. A také jako někteří výše uvedli, i já se přikláním k názoru, že se hlásíte k některé sektě (kterouřto samozřejmě nepovažujete za sektu ale plnohodnotný "učení").
30. 05. 2008 | 23:57

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Jak jste přišel na ty 2 % + 2 %? Že byste byl Bůh? :) Já osobně nevěřím prakticky žádnému výzkumu v této oblasti, ani těm tradičním čtyřem procentům. Nemám tušení, jestli je to méně nebo více. Vidím ale (na příkladu sebe samotného i řady lidí v mém okolí), že homosexuálové dost často žijí skrytým životem, nikomu se tím nechlubí, při sčítání lidu se mě na to nikdo neptal, u doktora se mě na to nikdo neptal... tak odkud, k čertu, může někdo mít nějaká čísla?
31. 05. 2008 | 00:22

Iva napsal(a):

Slečna, pane Stejskale. Stále ještě slečna. :)
Aspoň dokud si nepořídím ten psychowalkman.
31. 05. 2008 | 01:19

stejskal napsal(a):

Promiňte, slečno Ivo ;-)

Na pořizování psychowalkmanů či nového společenského statutu má jeden vždycky čas. Tedy pokud již něco "neprošvihl" ;-)

Hezký víkend.

Libor Stejskal
31. 05. 2008 | 09:40

Peter napsal(a):

A kdy někdo postaví památník normálnímu heterosexuálnímu člověku? Jsem rád, že nežiju v Berlíně, kde rostou gay-památníky, mešity... Sem jen zvědav, kdo dostane z veřejných peněz další památník. Kdyby to radši dali na charitu. Víc psát nechcu, neb by mi to Cenzor smazal.
31. 05. 2008 | 11:49

Narrno napsal(a):

to Řeč mysli: Že jsem tak smělý, jak se pozná "homosexuál z vědomí"? Jeho aura je černo-růžové pruhovaná či snad se prozradí tím, že po straně občas mlsně číhne i po ženě? A léčba pak spočívá v čem? To mu naordinujete tři hetero-porno časopisy denně (ráno, poledne, večer před spaním) a bude chodit do lázní, kde bude přinucen ke styku se ženami?
(není to úžasné, že se dá napsat příspěvek složený ze samých otázek? :) )
31. 05. 2008 | 12:46

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Vy jste jak pohádka o červené punčošce. Taky je to furt dokola.
Nemůžete UZDRAVIT homosexuála - z jednoho prostého důvodu - on není nemocný!!! Homosexualita není nemoc, je to odchylka. Rudovlasost nebo albinismus taky není chorobou a nemůžete je léčit. A to, že máte hnědé oči se taky nedá "vyléčit" i když by Vám třeba víc bylo po chuti, kdyby měli všichni modré oči.
Homosexualita z podvědomí je nesmysl. Vy si myslíte, že někdo se dobrovolně bude vydávat za homosexuála, když jím není? A proč by to dělal? On ten homosexuální život, i díky takovým lidem jako jste Vy, není žádný med.
Jaké chcete vědecké argumenty? Jste snad sexuolog nebo psychiatr, že tomu rozumíte? Já jsem gay - tady tuhle zkušenost mám z první ruky. Vím, jak se homosexuálové cítí v období dospívání, protože jsem se tak cítil i já - a bavíme se o tom a vím, že je to většinou u všech jako přes kopírák. Zmatenost, sebezapření, dokazování si, že já přece nejsem gay, potom uvědomění si sebe sama, coming out...
Homosexualita není módní vlna. Vy si myslíte, že by se heterosexuální kluk chtěl povžovat za gaye? A proč? Myslíte si, že je to tak úžasně prestižní?
Ano, dnes to mají homosexuálové jednodušší než to měli dřív. Ale to přece není důvod kázat o morálce a o tom, jak je svět zkažený - když nemusí teenager uvažovat o sebevraždě, když něco cítí ke stejnému pohlaví, to je spíš pokrok, ne?
Já bych například mohl odsuzovat sńatky Češek a Čechů s cizinci. S Japonci, Vietnamci, Afričany...z mého pohledu to nechápu. Je to pro mě jistý druh úchylky. Ale je to jejich svobodná volba.
Přestaňte kecat rádobyvědecké teze o homosexualitě, když tomu nerozumíte.
31. 05. 2008 | 12:49

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

A mícháte dohromady pojmy a dojmy. Ti zvrhlíci, jak je nazýváte, se totiž léčit nepotřebují!!
Ten kdo je heterosexuál a chová se homosexuálně, nemá s homosexualitou nic společného. To je jen chování, ne cítění.
A v tom souhlasím - to jde změnit - ale není důvod je léčit - oni se k těm experimentům rozhodli sami.
Mimochodem - teď mě napadla další myšlenka - co když se homosexuál rozhodně to třeba dva roky vvyzkoušet se ženou? Z jeho pohledu to může být vnímáno taky jako zvrhlost - jste pro nebo proti takovým experimentům?
A dvě procenta homosexuálů? Jak jste k tomuto číslu přišel? Dělal jste si nějakou studii? Podle čeho víte, kolik nás je?
31. 05. 2008 | 13:00

pgjed napsal(a):

Bylo by ideální, kdyby ta líbající se dvojice byli Brežněv s Husákem. Pak by nebylo třeba ptát se na pocity.
31. 05. 2008 | 15:13

Jiří napsal(a):

To Pratchett:
Držte se a přeju Vám trochu klidu. Jinak s Vámi souhlasím, tady jsem gay a cítím to (tedy) podobně. Jenom už teď nemám takovou potřebu diskutovat se zjevy jako je Řeč mysli, jakkoli jsem dříve do podobných diskusí přispíval a komentoval výplody jemu podobných...
31. 05. 2008 | 19:07

Řeč mysli napsal(a):

Ložisko příčiny homosexuality leží v mozkové mikrostruktuře. Sexuolog je specialista na tělesné pohlavní orgány. Homosex. by měl "spravovat" Neurosexuolog. Proč vás tak člením? Mozek vnímám ve třech rovinách. Stavba (kterou hlavně opravuje neurochirurg), podvědomí (chemický proces v synapsích) spravuje psychiatr (Neuropsychiatr), a vědomí (proměnlivost hladin frekvencí mozkových vln) spravuje psycholog (Neuropsycholog) a jiné společenské vědy. Genetická homosexuální úchylka je defekt stavby. Podvědomá úchylka je defekt neurotransmitérů v synapsí. Známe-li složení, potom k léčbě používáme chemické medikamenty. Jakmile v nějaké oblasti vzniknou mozkové vlny nad 29.6 Hz vyloučí se hormony (neurotransmitéry) a buď utlumí nebo zamezí průchodnosti v synapsích. Vědomí je chování. To je ovládáno vůlí. Mentálně můžete hladinu vln ovládat. Chci, nechci, apod. Je nekuřák kuřák když si zapálí? Je heterosexuál homosexuál když jde s homosexuálem? Na chování z vědomí jsou zákony a morálka. Představa:kdyby odborníci znali složení neurotransmiterů homosexuálů (obecně se zná malé množství, př.cholin), bylo by povinné očkování dětí ve stádiu sexuálního dospívání. 21.století je stoletím mozku. Ve "stavbě" jsou úžasné znalosti. Člověk zůstává v němém úžasu. Je výhodou, že i když se někdo stane mrtvolou, mohou ho patologové a jiní anatomové pitvat. Úmrtím zhyne aktivita v synapsích i frekvencí mozkových vln. Takže podvědomí i vědomí lze vědecky i nevědecky zkoumat jen zaživa. Za půl století homosexualita bude poražena. Buď klonováním stavby, nebo aplikací chemických medikamentů či veřejně právní gilotinou pro zhýralce z vědomí. Otázka je, jestli lidstvo bude ještě existovat.
31. 05. 2008 | 22:54

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Dá Bůh, že se toho nedožiju. To potom můžou být "upravování" cholerici, melancholici...a kde to skončí? Co budeme dělat potom? Produkovat "dokonalé" jedince? Bez jakýchkoliv odchylek? A co kdybychom brali rodičům děti - aby se všechny vychovávaly podle stejného principu - přece rodina ovlivňuje člověka velkou měrou - co takhle děti rodičům sebrat a vychovávat je v ústavech? Vy chcete dokonalý svět - ale nechtěl ho ani Bůh ani příroda - takže jsem naprosto v klidu - Vaše vize se nikdy neuskuteční. Alelujá.
01. 06. 2008 | 10:49

Řeč mysli napsal(a):

Prosím, i dnes heterosexuální svazky praktikují jako "zvědavost" homosexuální aktivitu. Tak tomu bude vždy. Nemohou s tím ale na veřejnost. Představa, že by se projevovali karnevalem je nepředstavitelná. Nám heterosexuálům jde o to, aby homosexuálové nemuseli být v nejpřísnější ilegalitě, ale žili s námi, jen své projevy ukryli do rozumné ilegality. Asi před deseti lety jsem z autobusu viděl líbající se loučením dva starší homosexuály. Prožil jsem šok. Možná, kdyby byli líbající mladých krásných rysů, šoku by nedošlo. Jinak se těším na další článek snad nejznámějšího českého homosexuála. Jestli čte tuto diskuzi, uvědomí si, že se nesmí svojí orientací kochat.
01. 06. 2008 | 12:07

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Tak abychom se někam posunuli - chápu vaši pozici tak, že chcete, abychom se my, co se cítíme "geneticky homosexuální", nehlásili na veřejnosti ke svému partnerovi, apod., nepolíbili ho při rozloučení, atd., protože tím ohrožujeme obecnou mravnost skrze ty "vědomě homosexuální", tedy heterosexuály, kteří se rozhodnout z rozežranosti experimentovat, ano? Podobná situace je u obézních lidí - někdo má nadváhu kvůli nějaké poruše metabolismu, zatímco někdo jiný je tlustý protože žere jako prase. Ti první by tedy měli pokud možno moc nevycházet na ulici, aby nebyli špatným příkladem pro ty druhé, je to tak?
01. 06. 2008 | 17:42

Řeč mysli napsal(a):

Reg: I heterosexuálové se člení. Třetina vás bude nekompromisně vždy štvát jak zvěř. Třetina k vám bude tolerantní. Třetina bude s jedním i druhým křídlem. Asi do období 15-20000000 let jsme existovali jako opice. Zvířata nemají abstraktní myšlení. U nich je homosexuální jen smyslová. Do tohoto období existuje jen "primární mozek". Veškeré řízení startuje z alocortexu. Z neznámého důvodu jsme se vyčlenili. Tzn., že jsme začali startovat řízení z čelních oblastí hemisfér. M.j. jsme k primárnímu mozku evolučním postupem přičlenili "sekundární mozek". Tím si člověk také vypracoval abstraktní heterosexualitu a homosexualitu. Homosexualita z genetické a z části podvědomé je dědictví smyslového jednání. Já chci, aby jste se vy z genetické homosexuální úchylky chovali jako opravdu milující heterosexuální páry. Ti ji neukazují na veřejnosti. Když vidíte heterosexuální pár v akci na veřejnosti, vždy je to komedie či puberťáckost. A nevěřte tolerantním heterosexuálům. Očima vás hladí a kdyby mohli, tak vám vrazí dýku do zad. Každý tělesný orgán byl vytvořen k specifickému úkolu. S těmi obézními to není správné přirovnání. Ale kdyby se u toho dloubali do nosu a pak to olízli, také by u mě vyvolali pocit zhnusení.
01. 06. 2008 | 19:45

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Proč by to s tou obezitou nebylo správné přirovnání? Mě připadá zcela na místě. Pokud se někdo pro obezitu rozhodne dobrovolně, je to stejně nezdravý životní styl a ohrožení pro celou populaci, jako kdyby se člověk vědomě rozhodl pro homosexualitu. Narozdíl od homosexuála má obézní člověk tu smůlu, že vás zřejmě bude obtěžovat už jen tím, že vyjde na ulici, ne? Jeho obezita se totiž jaksi veřejně projevuje každým okamžikem. Tak co s tím? Buď k němu budete přistupovat s "presumpcí neviny", čili nebudete na něj pokřikovat "ty prase nenažraný", dokud si nezjistíte, zda to není genetická či jiná porucha. A nebo se budete držet vaší teorie "špatného příkladu" a pak zřejmě budete kritizovat samotný fakt, že vychází na ulici mezi lidi. Zpět k homosexualitě - ta se neprojevuje automaticky, ale pouze za situace, že se někde spolu vyskytují dvě osoby, které se mají rády. A například si na rozloučenou dají pusu. To vám ovšem vadí (když si manželský pár v důchodovém věku dá veřejně na rozloučenou pusu, je to komedie či puberťáckost?). Nechcete-li, aby obézní člověk zůstával sedět doma, nechtějte po homosexuálech, aby se z nich stávala pokrytecká bezcitná hovada, potlačující v sobě přirozené a zdravé emoce (samozřejmě na stejné úrovni jako u heterosexuálů!).
01. 06. 2008 | 20:58

Řeč mysli napsal(a):

Víte, o příznacích je možné diskutovat dlouho. Definici jsem popsal. Když si dají dva muži na rozloučení pusu, vytáhnu sice oči v sloup a nedělal bych z toho vědu. Odporem bych to přijal, když se to změní s pohybem o sebe či hlazením. Homosexuálové si musí uvědomit co nám způsobují. Já jsem mírný ve vyjadřování. Nechtějte slyšet třetinu radikálních anti homosexuálů. Počkejme si s jakým článkem M.Krafl přijde. Tento článek je jeho sondou. Příště přitvrdí.
01. 06. 2008 | 21:38

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Shodneme-li se na tom, že homosexuálové si mohou svou vzájemnou náklonnost na veřejnosti projevovat ve stejné míře, v jaké to dovolíte heterosexuálům, tak v pořádku, můžeme debatu ukončit. Kromě toho se podle mě stejně dobýváte do otevřených dveří, protože když si uděláte malou soukromou statistiku, dáte do poměru olizující a ošahávající se homosexuály, které jste v životě potkal, s podobně se chovajícími heterosexuály, vyjde vám jediný závěr: Homosexuálové mají většinou tu sebekontrolu i bez vašeho apelu, protože nechtějí být středem pozornosti a uvádět do rozpaků kolemjdoucí ani sebe. A mimochodem, uvítal bych spíše vaše jasné názory a reakce na jiné názory, než konstatování, jaké názory má nějaká abstraktní třetina lidí a o čem kdo bude někdy v budoucnu psát a další bububu.
01. 06. 2008 | 22:05

Řeč mysli napsal(a):

Heterosexuál je ten, který má právo nad homosexuály dát, "palec" směrem dolů či nahorů. Heterosexuál není úchylka od normálu. Buď budete poslouchat a tím se nám přizpůsobit, nebo budete odsměrováni do vymezeného prostoru.
02. 06. 2008 | 12:05

Reg napsal(a):

Řeč mysli: No vidíte, že se umíte vyjádřit i celkem stručně a jasně, tak nač ty tanečky s hezkými slovíčky? Dát nad někým palec nahoru, ale kochat se pocitem, že jsem ho mohl dát i dolů... Já jsem věděl, že něco takového vám bude stačit ke štěstí. :)
02. 06. 2008 | 13:34

Řeč mysli napsal(a):

Lidé jsou buď poddaný, dominantní či nesnášející odpor. Mě by se líbilo, kdyby ti s vaším mravním defektem věděli kam patří. Vy můžete štěkat, tancovat, malinko dávat najevo odlišné chování apod. Nesmíte "kousat". Vzbudíte-li pohoršení, potom by bylo ideální na čas se schovat do ilegality. Jako ty roztomilé zvířátka-svišti.
02. 06. 2008 | 15:47

Reg napsal(a):

Takže teď už "mravní defekt"? (česky se říká svině, ne?) Původně jste psal o genetické nebo biologické úchylce. Jsem zvědavý, k čemu vás ještě horko dožene. :)
02. 06. 2008 | 17:09

Pratchett napsal(a):

Řeč mysli:

Hezky se nám vybarvujete. Takže Vy jako heterosexuál máte právo soudit homosexuály. Jen na základě toho, jak jste se narodil.
Svého času si bílí mysleli (a spousta si jich to myslí doteď), že může rozhodovat o tom, co dělají černí. Přišlo jim to logické - oni jsou bílí, oni jsou na vyšší úrovni - protože černý je blíž opici - která je taky černá.
Postupem času byla tato myšlenka potlačena.
Taky někteří z nás pamatují doby, kdy byl muž nadřazen ženě - a spousta mužů si dodnes myslí, že to tak zůstalo. A musely to být právě ty ženy, které vyšly do ulic a kterým se dnes muži i ženy posmívají - sufražetky, které vymohly právo volit a rovnoprávnost.
Vy jako heterosexuál NEMÁTE ŽÁDNÉ PRÁVO soudit homosexuály - a nemáte právo požadovat, aby se Vám přizpůsobili. Mě třeba obtěžují olizující se heterosexuálové. V tramvajích, na zastávkách, v parku - to už není polibek, který si třeba já dávám s přítelem na uvítanou na nádraží - to je spíš polibek vhodný do soukromí ložnice.
Přesto proti tomu neprotestuju - proč? Protože mě to nijak neobtěžuje. Nelíbí se mi to, ale nijak mě to neomezuje - v případě, že dotyční blokují chodník, požádám je, aby se malinko odsunuli - přátelským tónem - a většinou je mi vyhověno. Je pravda, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého jednotlivce - takže ani heterosexuálové ani homosexuálové nemají právo provozovat na veřejnosti jakékoliv pohoršující praktiky. To, že se Vám zvedne kufr, když se políbí dva muži a zvedne se Vám ne proto, že jsou to muži, ale protože jsou to muži, kteří se Vám nelíbí, staví celé to Vaše rádobyvědecké pojednání do zcela jiného světla - a konečně Vás ukazuje takového, jaký jste.
02. 06. 2008 | 18:09

Řeč mysli napsal(a):

Pánové, základním je psaná teorie ze začátku. Mozek je ale velmi proměnlivý. Vy si nejste jisti co v tom, kterém okamžiku se jak budete chovat nebo reagovat. Jinak se mohu chovat při individuálním setkání s homosexuálem, jinak se mohu chovat v rozzuřeném davu. Viz: střety mezi bílými a tmavšími obyvateli, hladovým davem. Možná, že vy vše byli přijatelnější v případě "jakéhosi" vykoupení. Víte, i když jsem kontrolovatelný homo sapiens, nikdy nemohu vyloučit nekontrolovanou zuřivost. Těch se stalo v posledním období mnoho.
02. 06. 2008 | 19:27

Reg napsal(a):

Řeč mysli: A tímto chcete říct co? Že při individuálním setkání s homosexuálem vám bude stačit blažený pocit morální nadřazenosti plynoucí z toho, že jste se narodil jako zdravý jedinec, a budete ho tolerovat (vybavuje se mi scéna "I pardon you" ze Schindlerova seznamu), zatímco v rozzuřeném davu za sebe neručíte? Neporozuměl jsem té větě s "vykoupením", můžete ji prosím vysvětlit?
02. 06. 2008 | 21:29

Pratchett napsal(a):

Reg:

To nemá smysl. Já už to vzdal. Řeč mysli nám v podstatě sdělil, že i když by asi homosexuála nepraštil, když by ho potkal někde ve společnosti svých přátel (a ten nebožák by se mu k tomu, že je gay, nedejbože přiznal), tak by se možná s chutí přidal k linčování homosexuálů davem.
A jeho přispěvky nejsou diskuze, to je monolog. Nepokládá otázky, neodpovídá na ně, jen píše, co mu slina na jazyk přinese. A podle něj na to má právo, protože on je přece ten "normální" který může rozhodnout, jestli se chováme slušně nebo...budeme přesměrování do vymezeného prostoru.
02. 06. 2008 | 21:47

Řeč mysli napsal(a):

Víte, vše je zpracovávané tak, aby jste si uvědomili, že vaše postavení je závislé na nás heterosexuálech. Ten skok v toleranci homosexuálů je nepochopitelný. Vy jste mnoho získali aniž by jste nám heterosexuálům museli dát nějaký závazek. Děsím se toho, že dalším ústupkem k vám bude adopce!!! Představa trýzněného dítěte je za hranicí tolerantnosti. Dovedete si představit vaše postavení pod "vládnutím" neofašistické gardy s lidskou tváří? K heterosexuálům neobyčejná milost, k homosexuálům neobyčejná tvrdost! Jaké je vaše východisko. Neprovokovat heterosexuály!!!
02. 06. 2008 | 22:42

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Milý pane, samozřejmě, že naše postavení je závislé na rozhodnutí většiny. V demokratickém parlametu klidně může heterosexuální většina odhlasovat, že homosexuály pošle do plynu. A pořád to bude demokracie. Co můžeme udělat pro to, aby se to nestalo? Buď poníženě děkovat, že nás vedle sebe necháváte žít. A nebo trpělivě, bez emocí a racionálně vysvětlovat, s rizikem, že se to nepovede, a pak půjdeme do toho plynu. A jak to myslíte, že jsme cosi získali, aniž bychom dali nějaký závazek? Jaký závazek by to jako měl být?? Získali jsme registrované partnerství (nic, co by bylo navíc oproti heterosexuálům) a dáváme za to společnosti svou práci, své daně, svůj spokojený produktivní život, který nám tato právní úprava umožní a který je prospěšný pro celou společnost. Stát se má snažit o spokojenost svých občanů, protože oni jsou tím státem. A co má znamenat ta "představa trýzněného dítěte"?? Přečtete si prosím mé názory na adopce v mém blogu, ať se nemusím opakovat: http://regner.blog.idnes.cz...
02. 06. 2008 | 23:15

Reg napsal(a):

Navíc nějak moc tíhnete k rozdělování populace na heterosexuály a homosexuály. Většina lidí je v nějakém aspektu v menšině. Vy jako heterosexuál dáváte svůj palec nahoru nebo dolů nade mnou jako homosexuálem. Já jako mentálně zdravý bych to mohl dělat nad mentálně postiženým. Jako štíhlý nad obézním. Jako pravák nad levákem. Jako bílý nad cikánem. Jako mladý nad starým. Nevím, jak by takový svět vypadal a jestli bych v něm chtěl žít.
02. 06. 2008 | 23:49

Řeč mysli napsal(a):

Četl jsem blog. Vy homosexuálové jste neměli, nemáte a nebudete mít právo na adopci!!! Neexistuje, aby dítě mělo dva tatínky nebo dvě maminky. Neměli jste, nemáte a nebudete mít rovnocenné postavení s heterosexuály!!! Vy vedle nás můžete žít paralelně. Nikdy stejným rodičovským postavením!!! Udělejte si svoje děti a potom si je vychovávejte. Vidíte, my jsme klidní, tolerantní apod. Jedná-li se o podstatu potom ve mě zpění hormony. Pochopte! Na pana Krafla jsem koukal do chvíle, než se vědělo o jeho orientaci. V okamžiku odhalení pro mě jakoby umřel. Stal se člověkem, který žije, ale pro drtivou většinu heterosexuálů je mrtev. Proto byl odejit. A tak je tomu u všech odhalených homosexuálů. Jakýsi pocit odtažitelnosti. Normální životní akt. Už jen to, že s vámi polemizuji, se mnoho heterosexuálů ode mne odtáhne. Ukončeme tuto diskuzi k tomuto článku.
03. 06. 2008 | 10:05

Reg napsal(a):

Takže neexistuje, aby dítě mělo dva tatínky, ale existuje, aby mělo jednu maminku, která má na starosti třeba dalších dvacet dětí (v dětském domově)? Je to pro vás lepší řešení i v situaci, kdy jeden z těch dvou tatínků by byl strýcem toho dítěte? Co se týče "rovnocenného postavení", o tom se s vámi nelze přít, prakticky žádní dva lidé na světě nemají rovnocenné postavení. Za každý aspekt života sbíráte buď mínusové body (ano, homosexualita je jeden z nich) nebo plusové body. Užitečnost člověka pro společnost je pak daná celkovým součtem těchto pomyslných bodů. Když zjistíte, že je váš lékař nebo achitekt homosexuál, automaticky je vyměníte? Když to zjistíte o kolegovi v práci nebo šéfovi, změníte zaměstnání? No jak myslíte, chcete-li si pořád komplikovat život, je to vaše právo. :) Jen by mě zajímalo, má-li takové chování nějaký racionální základ, když jste o pár příspěvků výš připustil, že homosexualita (aspoň ta vaše "třetina") je biologická záležitost, tedy něco jako levorukost nebo koktání. A obávám se, že to nebudete vy, kdo rozhodne o ukončetní této diskuse. Ta zde vzniká proto, aby si naše názory přečetli ostatní lidé a sami se rozhodli, které jsou pro ně zajímavější. Jistě, můžete z diskuse odejít jednostranně...
03. 06. 2008 | 11:18

Řeč mysli napsal(a):

Nezměním lékaře, architekta, šéfa. Jen budu při kontaktu s ním vnitřně neviditelně zhnusen. Pochopte, vaše sexuální aktivity jsou pro vás rozkoší. Pro nás heterosexuály zhnusením. Co s tím? Je možné aby dítě mělo dva tatínky, al v tom případě by měli býti vykastrováni. Aby dítě náhodou nevidělo Sodomu-Gomoru. Její mozek by se zdeformoval. V případě když děti uvidí při sexuálním styku maminku a tatínka, jejich mozek se nikdy nedeformuje. Je jisté, že vy jste homosexuál z genetické úchylky. Měl by jste si najít "lásku" na celý život a postavit dům, zasadit strom a vnitřním prostředí si najít životní poslání. Jako já. http://www.drozda.org
03. 06. 2008 | 13:12

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Já jsem zase zhnusen, když můj lékař je tlustý, smrdí mu z pusy, má rád Troškovy filmy a poslouchá Helenu Vondráčkovou. :) Takových zhnusení jsou mezilidské kontakty plné, s tím nic nenaděláme. Co se týče toho kastrování, nemyslíte, že stejně účinným prostředkem by byly zamykatelné dveře do ložnice? Ostatně, před dětmi se doufám v ložnici zamykají i heterosexuálové. Jinak, já jsem si své životní poslání v určitém oboru také našel, a kromě toho se v mezích svých možností snažím apelovat na homosexuály, aby tak také učinili, a na heterosexuály, aby jim k tomu vytvořili příznivé prostředí. Díky za odkaz na vaše stránky, možná bych si s vámi rád popovídal i naživo, uděláte-li si na mě někdy čas.
03. 06. 2008 | 14:44

Řeč mysli napsal(a):

Mezi námi je velký věkový rozdíl. Ty přecházíš do středního reálného života. Mám jen odborné vzdělání doplněné samostudiem. Pojmy doplňuji přísně logickými dojmy. Proto ty moje nekonvenční názory na vaši problematiku. Definici koktavosti jsem v těchto měsících dokončil. Na blogy si odskočím chvilku odreagovat, dám úvahu a vrátím se k tomu důležitému. Tady jsem se moc rozepsal. Ve svém snažení se nedočkáš vděku. Stejně jako já jsem se zatím nedočkal vděku od koktavých.
03. 06. 2008 | 15:55

Reg napsal(a):

Já jsem zvyklý, že se taky nedočkám nikdy žádného vděku, stačí mi pocit, že občas někomu rozčeřím stojaté vody v jeho hlavě a přispěju k přehodnocení jeho dosavadních názorů, třebaže to skoro nikdo nakonec nepřizná, protože touha po osobním vítězství v intelektuálním sporu bývá psychologicky silnější než touha dobrat se pravdy a poznání. Hodně štěstí s vašimi koktavými.
03. 06. 2008 | 16:18

Řeč mysli napsal(a):

Milý diskutére Regu.
Dnes jsem do pozdní noci intenzivně pracoval a mám to: Eureka! Héureka! Tedy definici problému koktavosti. Určitě i vy se dostanete k definici homosexuality! Musíš jako já chodit desítky let do Národní lékařské knihovny, studovat, studovat, vyzkoušet si poznatky sám na své osobě, jít krůček za krůčkem (jako já) a odhalíš tajemství homosexuality. A potom se pomocí své metody z homosexuality vyléčíš. Tak jako já se svojí metodou vyléčil z koktavosti po 40 létech života s koktavostí. Polemikou a diskuzí ničeho nedosáhneš. Víš jak já jsem nyní ukecanej. Víš jaká to bude krása vstupovat do úžasného divu světa - vagíny? Nebo líbat růžová srdcovitá ústa? Tak hodně štěstí.
04. 06. 2008 | 09:38

Reg napsal(a):

Milý diskutére Řeči mysli. Byl nám dán pouze velmi krátký čas, po který žijeme na této planetě. Musíme si rozmyslet, čím život naplnit, abychom udělali něco dobrého pro společnost a přinesli radost do života někomu blízkému. Studiu homosexuality jsem věnoval poměrně dost času ve věku zhruba 17-22 let. Jelikož jsem své úsilí uzavřel tím, že nedokážu svou sexuální orientaci změnit, našel jsem si kluka a spolu s ním se těšíme z krás tohoto světa. A každý z nás se věnujeme své práci v úplně jiném oboru, což nás oba baví. Nevidím důvod, proč bych měl v knihovnách trávit další roky, riskovat neúspěch, riskovat rozbití fungujícího vztahu, riskovat, že nic jiného hodnotného v životě neudělám. Na to je život prostě krátký. Včera jsem psal o teorii "kladných a záporných bodů", které člověk v životě sbírá a jejichž součtem je pro svět užitečný. Já jsem dospěl ke svému postupu, jak tento součet maximalizovat a hodlám se ho držet. Nikomu ovšem neupírám jinou cestu, nikomu neupírám věnovat život výzkumu terapie homosexuality (já k tomu ostatně nemám vzdělání, vystudoval jsem VŠ technického směru), aby se třeba příští generace homosexuality zbavily. Žádný homosexuál tuto svou odlišnost nepovažuje za super věc, kterou by každému přál. Mě ale nebrání v prožití hodnotného života. Koktání by mi asi vadilo víc.
04. 06. 2008 | 12:06

Řeč mysli napsal(a):

Takže ty žiješ, aby jsi umřel. Já umřu, abych žil. Duo vztahů žije drtivá většina obyvatel. V tom nehledej štěstí. Až nebudeš atraktivní, druh tě opustí. Nebo ty opustíš svého druha. Schází vám žít pro dítě. Víš co je singl starších a starých lidí? Vysokoškolské vzdělání je jen základ umění orientace v důležitých a nedůležitých informací. Sám musíš pamatovat začátky praxe. Pro nižší vzdělance není většího uspokojení, než užít si na jejich "telecích naivností". Až docílíš tolerance pro věřící, docílíš i tolerance pero homosexuály. Mým snem je, jít do chrámu svatého Víta, tam vpředu v té hlavní lavici a modlit se tam mnoha základními rysy vír. Křížkem zleva doprava, zprava doleva, muslimským hlavou k zemi a zadkem nahoru, židovským kýváním, Budhovým zkřížením rukou atd. Nyní to tam již konám v nejhlubší ilegalitě. Podobnou té vaší hluboké ilegalitě před třiceti lety. Kdyby mě odhalili katolíci, tak mě upálí. Tak jako ty věříš v globální toleranci mezi homosexuály a heterosexuály, tak já věřím v globální modlení věřících v kterékoliv modlitbě. Jestli prosadíš pro mě toleranci, prosadím pro tebe toleranci k adopci a nakukování do heterosexuálních ložnic. Představ si. Na jedné pelesti se budou milovat homosexuálové a na druhé pelesti heterosexuálové. Bez závěsu! A představ si. V katolickém, židovském, pravoslavném, muslimském atd. chrámu se budou modlit promíchaní věřící. A nad tím vším bude dohlížet globální Bůh. Je Bůh a Ďábel? Není vlastně Bůh a Ďábel jeden jev? Hergót! Já jsem utekl do 31. století. Nebo se ty toho dožiješ?
04. 06. 2008 | 16:34

Reg napsal(a):

Člověče, není ta tebou objevená medicína na koktání alkoholického původu? ;-) Asi tak třem čtvrtinám toho textu totiž nerozumím. První dvě věty jsou nicneříkajícím hraním se slovíčky, které bys musel více rozvinout. Dále: "atraktivní" už moc nejsme ani já ani můj přítel. :) Jestli spolu vydržíme do smrti, to nevím, ale mám pocit, že nás pojí celkem hodně. Pokud by to bylo tak, že lidi jsou spolu jen kvůli dětem, tak by opravdu všichni důchodci byli sami. Já ale častěji vidím staroušky se stařenkami zavěšené do sebe na procházce parkem... Nebo dědek stráví odpoledne v hospodě, ale pak se vrátí domů k babce, aby se spolu dívali na televizi nebo si zahráli domino. Takže jsem celkem optimista. Lidi nemusí mít dítě, můžou mít třeba nějaké "duchovní dítě"... A jestli zůstanu nakonec sám, co se dá dělat, snad pocítím štěstí i skrze jakousi obecnou lásku ke světu a ke všem lidem. Máš pro mě snad nějakou jinou alternativu? Zbytku textu, který se týká náboženské tolerance, už nerozumím vůbec. Já si myslím, že k různým náboženstvím tolerantní jsem, a také si myslím, že víra je pro člověka docela důležitá věc. Řada gayů jsou věřící, mají i své spolky, stačí se porozhlédnout po internetu. Já o víře zatím spíše přemýšlím soukromě... jako Slámův venkovský učitel... nebo Tarkovský v Stalkerovi.
04. 06. 2008 | 18:09

Řeč mysli napsal(a):

Resume:
a) Homosexualitu je nutné členit na z genetické úchylky, z neuronálního podvědomí a z úmylsného vědomí.
b) Vztah mezi hetero a homo sexuály je založen na individualismu. Od maximální tolerantnosti po hlubokou nenávist.
c) Registrované partnerství povolit jen u případů úchylky z genetické či podvědomé.
d) Homosexuálové z vědomí jsou heterosexuálové postižení zvrhlictvím, účelem prostituce, psychiatrického defektu, zhýralosti...
e) Adopce dětí je povolena až po sexuálním dozrání dítěte.
f) Homosexuálové by měli být skrytě označeni (např. sedmicípou žlutou hvězdou, čipem pod kůží atd.). Cílem je zabránit u heterosexuála k traumatu.
g) Homosexuální karnevaly ponechat s tím, že postižení mají právo zahrát si na chvíli z homo sapiensa sapiensa v lidoopa, poloopici.
h) Je nutné podporovat u registrovaného dua možnost chirurgickou operací změnu pohlavního orgánu. Citový vztah se tím nenaruší, jde o hygienu.
ch) Určité procento sexuologů přeškolit na Neurosexuology. U homosexuálů není postižen pohlavní orgán, ale mozkový mikrosvět.
i) Vytvořit zákonost pro oddychovou činnost homosexuálů. U prostitutů vytvořit finanční a zákonné podmínky.
j) V oblasti odborných a vědních záležitostí podpořit vznik nového centra. Cílem je postupné snižování počtu osob s touto orientací.
05. 06. 2008 | 08:07

Reg napsal(a):

ad a) Hlaste se u Nobelova výboru - zřejmě jste předběhl dobu, jelikož příčina homosexuality není dosud známá (zda jde o úchylku genetickou či vzniklou jinak).
ad b) Zde jste pro změnu objevil Ameriku. Vztah mezi kteroukoliv osobou X a osobou Y je založen na individualismu. Od maximální tolerantnosti po hlubokou nenávist.
ad c) Registrované partnerství je určeno pro kohokoliv, dokonce bez ohledu na sexuální orientaci. V daném zákoně se slovo "homosexuál" vůbec nevyskytuje. Chcete i u heterosexuálů zkoumat, zda uzavírají manželství z lásky nebo z rozumu?
ad f) Všichni by měli být označeni hodnotou svého IQ (např. žlutým kolečkem, čipem pod kůží atd.). Cílem je zabránit traumatu při srážce s blbcem.
ad g) Heterosexuální karnevaly ponechat s tím, že kdokoliv má právo zahrát si na chvíli z homo sapiensa sapiensa na lidoopa, poloopici.
ad h) Nerozumím. Prosím vysvětlit.
ad ch) Vědecký výzkum i lékařská praxe mají probíhat svobodně. Chcete-li "přeškolovat určité procento", zřejmě ještě žijete v centrálně plánované komunistické společnosti.
ad i) Vytvořit zákonost pro oddychovou činnost heterosexuálů. U prostitutek vytvořit finanční a zákonné podmínky.
ad j) V oblasti odborných a vědních záležitostí podpořit vznik nových center. Cílem je postupné zvyšování počtu osob, kteří jsou zdraví a pokud možno jim to i myslí.
05. 06. 2008 | 08:42

Řeč mysli napsal(a):

ad h) I. = muž (úd) : muž (úd) změnit na muž (úd) : muž (vagína) či muž (vagína) : muž (úd)............
II. žena (vagína) : žena (vagina) změnit na žena (vagina) : žena (úd) či žena (úd) : žena (vagína)
ad a) Koktavost má příčinu v podvědomí. Není možné, aby vznikla z úchylky genetické či z vědomí. 99% postižených bude vyléčena!
ad c) Nedbejme na slovíčkaření.
Nevím jaký pocit má muž (homosexuál) při aktu se ženou? Proč to může dělat jen s mužem? Stejně tak v případě žen.
Oponentura se mě nelíbí. V podstatě není možné mé hypotézy vědecky ani potvrdit, ani vyvrátit. Škoda, že se nedozvím o své úžasně pravdivé vizi.
05. 06. 2008 | 12:11

Reg napsal(a):

ad h) Nezlobte se, ale já pořád absolutně nerozumím. Proč měnit tělesnou schránku? Jak to souvisí s homosexualitou? To je záležitost pro transsexuály, ne? Navíc asi tak nějak předpokládáte, že každý homosexuální pár provozuje anální styk (navíc asi v pevně dané roli), což vůbec není pravda. A nebo prostě vůbec nerozumím.

ad a) Zase jsem mimo - kdo píše o koktání? Vy píšete o homosexualitě "z genetické úchylky" a já vám na to říkám, že nikdo neprokázal, že homosexualita má genetický původ. Nejnovější výzkum, o kterém jsem četl, došel k tomu, že jde o určité změny v prenatálním stádiu, ovšem nikoliv genového původu.

ad c) Opět nerozumím já vám nebo vy mě. Registrované partnerství je určeno pro jakékoliv dvě osoby stejného pohlaví (třeba dvě staré vdovy - kamarádky), stejně jako manželství je určeno pro jakékoliv dvě osoby opačného pohlaví. Se sexuální orientací tyto dva instituty souvisejí pouze volně, rozhodně ne z právního hlediska.
05. 06. 2008 | 14:07

Reg napsal(a):

Dále se ptáte, jaký pocit má homosexuál při aktu se ženou. Já vám to nepovím, nikdy jsem to se ženou nedělal, ale láká mě to asi tak, jako vás láká akt s mužem. Část lidí, jak známo, nemá problém to dělat jak s mužem, tak i se ženou - vzruší je obojí. Ale to ještě nic neříká o jejich sexuální orientaci (která by se správně měla nazývat citová orientace!), protože to, že je někdo homosexuál, znamená, že chce s mužem žít (ne jen si "užít") a je schopen se do muže zamilovat.

Jinak váš povzdech, že "vaše hypotézy nelze vědecky potvrdit nebo vyvrátit" taky nechápu - to, co píšete, nejsou žádné hypotézy, to jsou prostě vaše názory. Proto s nimi polemizuju. S vědecky ověřitelnými hypotézami (a to jak ověřitelnými v současnosti nebo budoucnosti) bych rozhodně nepolemizoval.
05. 06. 2008 | 14:16

Řeč mysli napsal(a):

Odborníci na homosexuálnost neznají definici příčiny. Proto mluví jen o příznacích. Tím je jejich vyjadřování jen spekulace. Za a) není názor. Je to jen nepotvrzená definice.
Znám příklad, kdy spolu žili dvě dívky. Jedna z nich se stala mužem. Tím se staly heterosexuály. Kdyby jeden z vás se předělal, je možný podobný způsob. Možná, že by šlo udělat odchylku od transsexuálů. Nechat u obou výtok spermií. Hlavně, že by šlo o akt pohlavních orgánů a ne pohvního a nepohlavního.
05. 06. 2008 | 19:28

Reg napsal(a):

A můžete mi napsat jediný důvod, proč by něco takového měli homosexuálové udělat? Ta dívka, o které píšete, to jistě udělala proto, že se vnitřně cítila mužem, měla prostě potřebu dát do souladu vnější podobu a vnitřní cítění. To homosexuálové nemají, já i můj přítel se pochopitelně cítíme být muži. Takže jednoduchá otázka - proč? Ono je něco škodlivého na kontaktu pohlavního a nepohlavního orgánu? Třeba ruky a penisu? Nebo pusy a vaginy? Apelujete i na heterosexuály, aby takové kontakty nedělali?
05. 06. 2008 | 20:22

Řeč mysli napsal(a):

A dostali jsme se k jádru kolize mezi hetero a homo. I u lesbického kontaktu nemusí být aktivní nepohlavní orgány pro vyjádření a uspokojení. Jen ty homosexuální hoši potřebují tělesný orgán. A to právě nás heterosexuály irituje. Několik termínů k ponížení; teplouš, řiťopich... Pro vrcholově ctěné milující herosexuální páry naprosté tabu! Pro mnohé (pro mě Sodoma/Gomora) nepřestavitelné zrůdnosti. Kdyby tohoto nebylo, potom by nebylo emočního "zhnusení". Možná, že kdyby jste si vzali helmu virtuální reality a pustili by jste si do ní akt s chlapem (zatímco v reálu by byla ženská vagína! by se to vyřešilo. Já také při terapii koktavosti používám přístroj audiovizuální stimulace. Postižený si nasadí sluchátka, brýle, program mu naladí dominanci frekvence Alfa/theta (stav 7 Hz - 12 Hz)(v reálu máme okolo20-25 Hz) a ve změněném stavu mysli mu mentálně cílenými pokyny měním vadnou neuronální strukturu za nevadnou neuronální strukturu. Mozkovou plasticitou jsem se vyléčil. Ty máš genetickou homosexualitu. Tam to lze napravovat jen klonováním. Ale kdyby jsi měl úchylku z podvědomí (jako je příčina koktavosti) tak by ti také stačil jen program AVS a přesné mentální pokyny k mozkové přeplasticitě neuronů, axonů, dendritů a vzniku nových synapsí! Určitě najdu způsob jak vás homosexuály Dg. členit!
05. 06. 2008 | 22:07

Reg napsal(a):

1) Jakto, že lesby nepotřebují nepohlavní orgány k uspokojení? Ruce a ústa jsou co?
2) Homosexuálové, kteří nepraktikují anální sex (není jich málo!) a používají pouze tytéž orgány jako lesby (tzn. pohlavní orgán + ruce + ústa) ti zhnusení způsobují nebo nezpůsobují?
3) Heterosexuálové, kteří praktikují anální sex (není jich málo!) ti zhnusení způsobují nebo nezpůsobují?
4) Při tom virtuálním sexu, který navrhuješ - čí by byla ta vagína? Co by dělal partner? Nepochopil jsem...

Najednou se zdá, že ti vůbec nevadí homosexuálové, ale že ti vadí konkrétní sexuální praktiky, které ovšem praktikují jak homosexuálové, tak i heterosexuálové. Nebo snad dokonce jakýkoliv sex, jehož cílem není početí?
05. 06. 2008 | 23:18

Řeč mysli napsal(a):

ad 1) Mě nemůžeš klást otázky k obrazu tvému. Já nemám úchylku. Řešíme tvůj defekt. Na mě se "pán Bůh" neprovinil. Pohlavní a nepohlavní orgány jsou ty z blízkého okolí..
ad 2) Je vynechán orgán z 20cm obvodu. To jsou tzn. homo čistotní a nečistotní.
ad 3) viz:čistotní
ad 4) S partnerem by si byl v akci virtuálně a mimo na tobě by tě uspokojovala hetero žena. Tvůj pohlavní orgán by konal s vagínou, ale v optickém a akustickém styku by si byl s partnerem. V duševnu by ti probýhal homosexuální styk a v hmotném provedení heterosexuální styk. Ty máš v podstatě homosexualitu jen v "mozku". Jinak jsi zdráv.
Mužský "labuťák" nikdy neprovádí akt pohlavního a nepohlavního orgánu (u jednotlivce do 20cm). "Labuťka" podobně. Jako já mnohé jiné šlechetné manželské páry.
06. 06. 2008 | 00:28

Reg napsal(a):

Velice se omlouvám, že jakožto "ten s defektem" jsem si dovolil klást otázky a poníženě děkuji, že jako "ten bez defektu" mi aspoň na některé z nich odpovídáš. ;-)

Jinak jsem rád, že jsme se dobrali k tomu, že to, co ti vadí, je anální sex, bez ohledu na to, jestli ho provádí muž se ženou nebo dva muži.

A k tomu nejzajímavějšímu - bizarnímu bodu č. 4: Kde by se vzala ta žena, proč by to dělala a jaký by to celé mělo smysl? Hlavně v klidu, prosím, já neútočím, já jen zcela upřímně nechápu podstatu této, jistě hodnotné, myšlenky. :)
06. 06. 2008 | 00:53

Reg napsal(a):

Možná skrze všechny svoje přístroje pořád nevidíš, v čem je podstata homosexuality. Člověk se nezamilovává do pohlavního orgánu. Člověk se zamilovává do úsměvu, do očí, do otevřeného srdce druhého člověka, do jeho slov, do pocitu spříznění s jeho duší. Zdravý muž takovou druhou bytost nalezne mezi ženami. Muž "s defektem", jako jsem já, ji nalezne mezi muži. Láska se pak projevuje touhou být s tím člověkem v co nejtěsnějším fyzickém kontaktu, tím dochází k sexu. Ano, máš naprostou pravdu, že pomocí techniky je teoreticky možné navodit pocit tohoto těsného kontaktu, aniž by k němu došlo fyzicky. Proč to však dělat, je mi záhadou. Aby heterosexuálové měli klidný spánek, jelikož budou vědět, že ta "ohavnost" se fyzicky nikde na světě kolem nich neděje? A to, že se děje formou pobíhání elektronů a neuronů, jim vadit nebude? To je pro jejich pocit zhnusení až takový rozdíl mezi hmotou a nehmotou? Další přínos tvého vynálezu bych viděl v tom, že homosexuál by tak byl schopen "přirozeným" způsobem zplodit dítě se ženou. To se mi však nelíbí, víš, jsem dost konzervativní člověk a myslím si, že dítě by mělo vzniknout splynutím milujícího se páru muže a ženy.
06. 06. 2008 | 01:11

Řeč mysli napsal(a):

Vzájemnou diskuzí krůček za krůčkem vlastně přicházíme k reálnému vidění věcí. Je nutné homosexualitu vidět z dvou rovin. Zamilovává do úsměvu, do očí, do otevřeného srdce druhého člověka, do jeho slov, do pocitu spříznění s jeho duší. To je společné s heterosexuály. Nespolečná je fyzická odlišnost. Nehmotný je nevadný, hmotní je vadný. My můžeme ve společnosti žít bez vás! Vy ne! Vy atakujete naše děti ke svému nepřirozenému životu. Veškerá kontaktní variabilita při se sice děje, ale je hluboce ukrývaná. Mezi slušnými lidmi se o ní nemluví. Zkrátka se nemůžeme dohodnout. Je pozitivní, že konflikt probíhá v slušném duchu.
06. 06. 2008 | 08:10

Reg napsal(a):

Jak můžeš mluvit o "slušném duchu" a přitom napsat dvě věty, které jsou typickou ukázkou nenávistného a hlavně kolektivistického myšlení:

1) "Vy atakujete naše děti ke svému nepřirozenému životu". Kdo? Já? Buď tak laskav a když oslovuješ mě, tak polemizuj s mým životem, s mým chováním, s mými názory. Nebo to přesuneme do roviny, v níž budu já psát "Vy heterosexuálové znásilňujete své dcery ve sklepě"? Nemáš ani páru o tom, jak žiju já a dokonce nemáš ani páru, jak žije většina homosexuálů, takže si něco takového nesmíš dovolit napsat.

2) "My můžeme ve společnosti žít bez vás! Vy ne!". Už jsem tu vícekrát napsal, že hodnota člověka, jeho přínos pro společnost, se skládá z mnoha různých faktorů. Jeho sexuální orientace (potažmo to, zda zplodí potomky) je jen jedním z nich. Jsem zvědavý, jestli až budeš ležet na operačním sále pod rukama homosexuálního chirurga, řekneš mu do očí "Já můžu žít bez vás, vy ne".
06. 06. 2008 | 08:41

Řeč mysli napsal(a):

Tvé reakce mě potvrzují můj pohled. Opravdu my můžeme žít vedle sebe jen paralelně. Je faktem, že o homosexuálních mužích nemám ani páru. Bylo by nepřirozené z mé strany se o něj zajímat. Ideální by bylo zase začít od nejpřísnější ilegality projít si vše znovu na čisto. Pan Hromada a příznivci pravdy a lásky v uzákonění registrovaného partnerství se dopustili mnoha chyb. Nebylo to všenárodně dobře prodiskutované. Ty i já jdeme hluboko do detailů. To měli i oni poslanci provést. Když si dám oběd v restauraci a nevím, že to vařil homosexuál, tak ani nemohu zvracet. Kdyby mě ale po jídle řekla obsluha, to byl výtvor homosexuála, nevím jestli bych strávené jídlo ze žaludku nevyhodil či se mě neudělalo špatně. Co uši neslyší a oči nevidí?
06. 06. 2008 | 13:18

Reg napsal(a):

To, že si nenecháš uvařit oběd od homosexuála, i kdyby to byl vynikající kuchař (a zřejmě tedy ani operovat od homosexuála, i kdyby to byl vynikající chirurg), to je pouze tvůj problém - škodíš sám sobě, ale máš na to právo. Pro tebe je "nepřirozené zajímat se o homosexuály", ale v tom jsi výjimka, protože o mě a mé přátele se běžně heterosexuálové zajímají. Jsme totiž homosexuálové, ale jsme také zároveň architekti, programátoři, cyklisti, fotbalisti, filmoví fanoušci, bratranci, strýcové, ... To všechno jsou důvody, proč se o sebe lidi zajímají. Ne pro sexuální orientaci. Člověk v životě nemá jen jednu roli, jednu nálepku.

Navíc z tvých slov je cítit neuvěřitelně kolektivistické myšlení a neschopnost vidět lidi jako individuality (zřejmě důsledek většiny života prožitého v komunismu). Dokonce zřejmě ve své pýše považuješ tuto naši debatu za střet mezi heterosexuály a homosexuály. Ne, je to střet mezi tebou a mnou. Když píšeš, že "my můžeme žít vedle sebe jen paralelně", tak to znamená pouze to, že bys ty nepodal ruku mě, nic víc. O životě české společnosti 21. století to naštěstí nevypovídá nic.
06. 06. 2008 | 14:11

Řeč mysli napsal(a):

To máš pravdu, šedesátá léta byly pro starší děti kouzelné. Že existuje nějaký střed v mé vesničce střediskové nebylo ani ponětí. O kuchaři je to jen teorie, při pomyšlení s představou z análové představě před monitorem se svíravým pocitem u žaludku. Před mnoha léty mě pohostily vajíčky. Po snědění mě řekli, že to byly vajíčka i s hlemýžděm. Že mají homosexuálové nadstandartní rozumové parametry s tím souhlasím. U předškolních dětí jsem zjistil, že většina postižených koktavosti má postižení z příčiny rychlého vývoje. Např. ve třech letech má rozumové parametry čtyřletých. Jedno máte společné. Velké trápení ze svého postižený. Co může být horší, než velká inteligence a ponižování o zdravých. Víš jak trpí koktavý koktáním Pitkina? U tebe také musí být trauma z odhalení. Úspěšný architekt, programátor, apod. Okolo hezké dívky a nic!
Pošklebky jsou horší než fyzické úrazy.
06. 06. 2008 | 16:05

Reg napsal(a):

"Velké trápení ze svého postižení"? To jsem si už odbyl, to si každý odbyde v době dospívání, tzn. v době vnitřního coming-outu. Smyslem života je láska, tu jsem nakonec našel, takže proč se trápit? Pokud jde o nemožnost mít děti, to bylo také určité trápení, ale i s tím se člověk časem vyrovná. Čili myslím, že jsem na úrovni neplodného heterosexuála. Myslíš, že se trápí věčně? Já myslím, že ne. To už mě víc trápí senná rýma, ta obtěžuje člověka každý den. Homosexualita nebolí a člověk nevstává každé ráno s myšlenkou "ach jo, další den s homosexualitou". S posměšky se nesetkávám a trauma z odhalení nemám, jelikož mezi svými blízkými odhalen jsem.

Mimochodem, když jsi ten expert na mozek a experimentátor v léčbě různých problémů, co takhle pokusit se odbourat ve svém mozku to nutkání na zvracení při setkání s homosexuálem? :) Mě se to obvykle nestává, že by heterosexuál, který k nám přijde na návštěvu, odmítnul čaj a sušenky (peču skvělé sušenky, zvu tě! :)), ale ty bys s tím zřejmě měl problém. A možná se najde takových lidí víc. Já problém s tím, že mi uvaří heterosexuál, nemám. Takže vlastně jediný, kdo tu nějaký problém má, jsi ty, čili pokud se nenaučíš léčit homosexualitu, mohl bys aspoň zkusit léčit tu homofobii, mám pocit, že by to mohlo být jednodušší, v podstatě by to mohlo být podobné té léčbě koktání, ne?
06. 06. 2008 | 16:17

Řeč mysli napsal(a):

Tato diskuze je první a poslední kontakt s lidmi s touto odlišností. Na začátku je chtít se chvilku odreagovat od soustředění. Aktualne.cz je hlídaná diskuze. Proto zde diskutují lidé s vyšší inteligencí. Přečtu si vybraný komentář, vložím pár vět a honem zpět. Již nebudu články od pana Krafla číst. Bude se snažit daleko odtáhnout od toho divného světa.
06. 06. 2008 | 17:26

Reg napsal(a):

Pochopitelně máš právo odtáhnout se od kteréhokoliv světa, který považuješ za divný. Respektive pokračovat ve svém odtažení, které, jak píšeš, u tebe existovalo dosud. Jen by potom bylo namístě nepublikovat poměrně podrobné analýzy tohoto světa, od kterého jsi odtažen. Čímž to celé začalo, pokud se nepletu. Hezký víkend!
06. 06. 2008 | 17:40

Řeč mysli napsal(a):

Tím světem jsem myslel ten vás. Heterosexuální není divný. A že ještě nikdo nenapsal poučku jak se chovat s lidmi s odlišnou orientací?
06. 06. 2008 | 22:07

Reg napsal(a):

Však já vím, že tím myslíš "svět homosexuálů", ale pro mě je to stejně nesmyslný pojem jako "svět koktavých". Svět je jenom jeden. A skládá se z miliard mikrosvětů. Každý člověk má tisíce vlastních mikrosvětů, který dohromady tvoří jeho soukromý svět. Klidně pokračuj dál ve svém bipolárním vidění lidstva a hledej si poučky. Jestli ti připadá můj svět a můj život divný, co se dá dělat, netrápí mě to. Mě zase připadá (z toho, co jsem měl možnost zde zjistit) divný, a tedy i menšinový, ten tvůj.
06. 06. 2008 | 22:53

Řeč mysli napsal(a):

U nás dochází k podobnému jevu. Tolerance postavená na hlavu. Měli by jsme se z poznatků o černoších poučit a toleranci k homosexuálům zastavit nepřekonatelnou bariérou. U dělat z ní legálně-nelegální problém. Všichni postižení budou mít nezadatelné právo vystupovat např. v televizi, ale ilegálně je tam nepustit pro úchylku od normálu.

Hnutí za občanská práva spojované se jménem Martina Luthera Kinga se dnes jeví jako velkolepé vyjádření emancipace Afroameričanů, kteří už nepotřebovali někoho jiného, aby jim říkal, co jsou, ale řekli to sami. Během deseti, patnácti let se názory o jejich situaci zcela změnily (ilustrativní je zde třeba názorový vývoj George Wallace). Jakékoliv úvahy o segregovaném vývoji se staly společensky nepřijatelné. Odmítnutí rasové diskriminace dnes spojuje víceméně všechny Američany, na čemž nic nemění různé projevy nespokojenosti s konkrétní situací.
Něco, co bylo diskutabilní, kde byly možné argumenty pro i proti, se najednou zúžilo na jedinou alternativu a ta druhá se zcela dostala mimo společenský kánon.
Připadá mi, jako kdyby někoho napadlo, že podobně jako práva černochů lze uchopit i jiné společenské jevy, a vyvolat tak kýžené změny. Co se týče postavení žen, tak tato strategie jednoznačně slavila úspěch. Co se týče práv homosexuálů, dostala se do jistých potíží. A to navzdory mohutné kampani, která nepřímo klade rovnítko mezi odmítáním registrovaného partnerství a rasismem. Gay rights are civil rights zněl studentský plakát, kolem něhož jsem denně chodil na universitu. Cílem zřejmě je, aby se do budoucna vyloučila diskuse o normalitě homosexuality podobným způsobem jako byla vyloučena jakákoliv diskuse o odděleném vývoji ras.
Doma v Praze jsem občas dával k dobrému různé historky o absurdních důsledcích politické korektnosti na amerických universitách, tak jak jsem je slýchal od svých kolegů. Děti mě spíše napominaly, abych si z takových věcí legraci nedělal. Na střední škole – a byla to jedna z nejlepších – však nakonec samy prožily znechucení z toho, že učitelé černošským studentům tolerovali téměř naprostý nezájem o výuku. Na rozdíl od recepčního však o žádném skrytém rasismu učitelů mluvit možné nebylo. Ostatně škola měla černošského ředitele, o kterém jsem se nedoslechl jedinou negativní informaci. Pro mladé Afroameričany je prostě hrozně těžké se vymanit ze zajetých stereotypů.
07. 06. 2008 | 09:12

Reg napsal(a):

Souhlasím s tím, že společnosti se nesmí nic vnucovat násilím, tzn. zákonem. Prvním zákonem, který by jasně a tvrdě upravoval vztah mezi homosexuály a heterosexuály, by byl antidiskriminační zákon. A jak ses mohl dočíst na mém blogu, jsem zásadně proti tomuto zákonu. Předsudky se musejí odbourávat svobodnou diskusí. Tobě ani nikomu jinému nic nebrání v tom, aby onu požadovanou celospolečenskou diskusi vedl, ať už tu nějaké zákony jsou nebo nejsou. Tato naše debata je přece důkazem. Takže se neschovávej za alibistické sociologické teze ("lidé si myslí, že..."), ale jednoduše piš svoje vlastní věcné názory, např. zda společnosti škodí nebo neškodí, když se homosexuál nepřetvařuje, najde si partnera a žije slušný život.

Nebo zkus racionálně vysvětlit, proč nepustit obecně známého homosexuála do televize, je-li to např. astronom a má se vyjádřit k nějakému asteroidu. Mělo by se stejně postupovat k lidem s jiným postižením, třeba s koktáním? Nemá skoro každý člověk nějaké postižení, které ho odlišuje od "normálu"?

Ovšem jelikož spoustu mých otázek jsi nechal bez odpovědí, tak si zas tak velké iluze o užitečnosti této debaty nedělám...
07. 06. 2008 | 12:20

Řeč mysli napsal(a):

Proč nepustit obecně známého homosexuála do televize je podle mě jasné. Mě osobně vadí jeho přímý pohled na mě. Dokud jsem nevěděl o panu Kraflovi, že je jinak orientován, nevadil mě. Teď když už to vím, tak mě vadí ho vidět i slyšet. Proto asi musel být odejit. Možná kdyby měl pohled odkloněn, že ten homo telepatické atakující spojení by nevadilo. Na tomto blogu má oči ve štěrbince a to je dobré. Ověřil jsem si, že na telepatii je něco pravdy. V tramvaji jsem si vybral o několik míst osobu a patnáct minut jsem vysílal své telepatické mentální vlny. Např. Až vystoupíš podíváš se mě upřeně do očí. Jak budeš vystupovat zakopneš atd. A ono se to po několikrát tak seběhlo. Proto ta úvaha o očích. Nyní je podstatné ustavit tu bariéru mezi homo a hetero. Co bude dovoleno a co bude zakázáno.
Cílem je, aby se do budoucna vyloučila diskuse o normalitě homosexuality podobným způsobem jako byla vyloučena jakákoliv diskuse o odděleném vývoji ras. V čem je tvoje a moje tabu! Na jedné straně ty uděláš mohutnou kampaň za práva homosexuálů a na druhé straně já udělám mohutnou kampaň za práva heterosexuálů. Vy budete chtít toleranci, my anti toleranci.
07. 06. 2008 | 14:23

Reg napsal(a):

Dokud se neobjeví příčina a možnost terapie, homosexualita zde bude existovat. Když člověk zjistí, že je homosexuál, najde si partnera a nebude předstírat heterosexualitu. Dříve se maskoval, dokonce třeba uzavřel falešné, neupřímné manželství se ženou a to se třeba pak někdy v budoucnu rozpadlo. Tyto pokřivené mezilidské vztahy byly určitě příčinou řady rodinných tragédií. Jde-li ti tedy o podporu funkčních tradičních rodin, ve smyslu kvality, nikoliv kvantity, měl bys podporovat toto striktní a sebevědomé osamostatnění homosexuálů (ve smyslu neskrývání, nemaskování). Pak ovšem bude úplně normální, že z televize k tobě budou běžně promlouvat umělci, vědci, politici, o kterých bude všeobecně známo, že jsou homosexuálové. Je mi tedy upřímně líto, že ti to bude způsobovat problém, a opravdu bych na tvém místě své vědecké kapacity aspoň částečně upřel na možnosti terapie homofobie, nejen homosexuality. Podle mě jsi s tímto problémem ovšem v menšině. Já jsem se například nedávno vrátil z dovolené od moře, kde kromě mě a mého přítele byl i jeho kamarád se svou holkou. Věděli to předem, jeli zcela dobrovolně a užili jsme si spoustu zábavy. Myslím, že mladá generace s tím problém nemá, možná došlo už i k nějakým trvalejším změnám v jejich mozku. Je mi opravdu líto, že tvoje generace, která se s homosexuály setkávala asi jen při tom náhodném zahlédnutí z autobusu, apod., nikoliv osobně v přirozeném okruhu přátel, prožívá tak silný odpor a tolik trpí. Nezbývá než věřit, že to vyřeší čas.
07. 06. 2008 | 14:40

Řeč mysli napsal(a):

Dobře popisuješ příznaky. Nás nesmí zajímat, jestli jsi mladý a in. Mě již jde jen o nastavení základu. Aby to nedopadlo jako u černochů, pardon afročerných. Totálně budete heterosexuály vydírat! Není možné, abych jsem tě bral jako by o nic nešlo. Pojme od této chvíle si tvrdě oponovat. Příznaky nechat stranou. Orientačně oba víme, kde je bariéra. a) Jsme si před Bohem rovni?
b) Může provádět sex homosexuál s heterosexuální ženou?
c) Může heterosexuální muž mít sex s homosexuálem?
d) Je možné, aby se sňatek homosexuálů vyrovnal sňatku heterosexuálů?
Zadej i ty nějaké otázky?
07. 06. 2008 | 17:02

Reg napsal(a):

Zkus se fakt nejdřív zbavit toho kolektivistického myšlení - "Totálně budete heterosexuály vydírat"... já nehodlám nikoho vydírat a za ostatní homosexuály nemluvím a neručím, stejně jako ty nepociťuješ kolegialitu se všemi heterosexuály na světě.

ad a) Samozřejmě, před Bohem jsou si rovni všichni, koho Bůh stvořil. Těžko říct, zda si pod tím ale oba představujeme to samé.

ad b) Definuj slovo "může". Jde-li o fyzickou schopnost, pak ano, přinejhorším s Viagrou.

ad c) Stejné jako b.

ad d) Definuj slovo "vyrovnal". Dokud ho nedefinuješ, nemůžu této otázce naprosto nijak rozumět.

Co se týče mých otázek, zadal jsem jich v průběhu této debaty několik a zůstaly bez odpovědi, takže proč bych kladl další.
07. 06. 2008 | 21:37

Řeč mysli napsal(a):

Přistupovat k homosexualitě individuálně je hloupost. Já se nemohu tu méně, tu více pohoršovat? Rozčleňovat každého podle větších či menších úchylek. V USA udělali vstřícný krok a dnes už je rasisticky odsuzují Afroameričané. My heterosexuálové by jsme dopadli stejně. Museli by jsme vás museli na konec termínovat heterosexuálové pro chlapy a sebe heterosexuálové pro ženy. Ty mě nepřesvědčíš, já tě nepřesvědčím.
07. 06. 2008 | 23:23

Reg napsal(a):

Já tě nekritizuju za kolektivistický přístup, co se týče tvého pohoršování, já tě krizuju za kolektivistický přístup, pokud jde o výroky jako "budete heterosexuály vydírat", apod. Něco mají homosexuálové společného (homosexualitu) a něco mají různého (názory, životní styl, ...). A to musíš odlišovat.

Co se týče "politicky korektních pojmů", dobýváš se do otevřených dveří, protože z nich mám srandu i já. Afroameričanům říkám černoši, Romům říkám cikáni, heterosexuálům říkám heteráci (ptotože to je kratší). A víš jak nejčasteji říkají homosexuálové sami sobě? Buzny. Alespoň ta mladší generace. Prostě to převzali od heterosexuálů, protože to je krátké slovo, a už ho nepociťují jako hanlivé. Jazyk se neustále vyvíjí a žádným zákonem by se nemělo nařizovat, jak budeme mluvit.

Ad "Ty mě nepřesvědčíš, já tě nepřesvědčím"... já už vlastně ani nevím, o čem se chceme vzájemně přesvědčit. Mohl bys shrnout, o čem chceš přesvědčit ty mě? Já už tobě chci vlastně asi jenom pomoct, aby se ti nezvedal žaludek při pohledu do mých očí, pokud by k němu někdy došlo.
08. 06. 2008 | 11:18

Řeč mysli napsal(a):

Po tisíciletí a ještě dnes v mnoha státech je trestné být a žít s vaší orientací. A najednou příchodem moderní komunikace je vyvíjen tlak změnit vaše postavení. Bez souhlasu milionů heterosexuálů. Jen ve jménu jakéhosi rovného přístupu. Lékař bez znalosti věci stanoví, že úchylka není nemoc. Přitom existují opačná stanoviska. Jsme tedy ve stádiu, kdy musí existovat volnost názoru. Zatím musí platit, že každý má právo individuálního přístupu k homosexuálovi. Od nenávisti po nejpozitivnější pozici. Já jsem si vás rozčlenil.
a) Homosexuály z vědomí jsou pro mě nenáviděnými prostituty, zhýralci apod.
b)Na homosexuály z podvědomí mám názor od netolerance po toleranci.
c) Homosexuály z genetické příčiny vnímám jako nešťastně postižené s tolerancí. Na rozdíl od jiných postižení z genetické příčiny mě fobie k nim způsobuje nepřekonatelné odpuzení k vůli jejich nečistému pohlavnímu styku.
Takže základním problémem je, jak provést jejich včlenění mezi heterosexuály. To se nevyřeší v nejbližší době. Zatím tedy musíš respektovat jako postižený z genetické příčiny (nevím z jaké příčiny je tvůj druh) moji dominanci rozhodnout se bez tvého vlivu. Ten je závislý na tvém chování na veřejnosti, účasti či neúčasti na homosexuálních karnevalech, nepohoršování nejbližšího okolí apod. Jiní to třeba nebudou požadovat. Z tvého webu jsem vyčetl, že jsi sice vzdělaný, osobitý, dávající důraz na moderní styl atd. Co ještě nejsi jako já je, že nejsi moudrý. Moudrost postihuje jen část populace po padesáti létech života. Určitě v tom věku budeš také moudrý.
08. 06. 2008 | 17:06

Reg napsal(a):

Nechápu tvůj údiv, že se přístup k homosexuálům změnil teprve v poslední době (v posledním století) - do té doby se jednoduše mělo zato, že všichni homosexuálové se vědomě rozhodli pro "sodomii", čili to, čemu říkáš "skupina A a B". Teprve 20. století přineslo vůbec nějaké relevantní průzkumy v této oblasti a zjistilo se, že část homosexuálů za svou odlišnost prostě nemůže (tvoje "skupina C"), což pochopitelně v civilizovaném světě, který ctí lidská práva, musí znamenat nějakou změnu v přístupu k těm lidem.

"Nešťastně postižení" jsou podle mě jak homosexuálové, tak lidé, kterým způsobuje zhnusení představa "nečistého pohlavního styku". Ta navíc vůbec nesouvisí s homosexualitou, protože ten tvůj "nečistý styk" můžou dělat i heterosexuálové. Navíc bys měl nějak definovat pojem "čistý", protože já vážně nevím, podle jakých měřítek by měl být např. anální styk méně čistý než třeba orálně-vaginální a další. Pochopil bych náboženské stanovisko, že nečistý je jakýkoliv styk, který nevede k početí. Jinak si ale pod pojmem "čistý" představím leda dodržování nějakých hygienických zásad.

Právo individuálního přístupu - od nenávisti po lásku, pochopitelně platí pro jakékoliv dva lidi. Žádný zákon ti nepřikazuje mít mě rád a mě nepřikazuje mít rád tebe. "Dominance rozhodnout se bez vlivu toho druhého" je pochopitelná až banální pravda a platí pro každého. Ty se o přístupu ke mě budeš rozhodovat podle mé (ne)účasti na karnevalech, chování na veřejnosti, atd.... a já se podle podobných relevantních věcí budu rozhodovat o mém přístupu k tobě.

Kdo z nás dvou je a není moudrý, resp. čí argumenty jsou jak moudré, to prosím nech na posouzení ostatním čtenářům naší diskuse. Já jen doufám, že se jednou moje moudrost stáří nebude projevovat tím, že v diskusích s mladšími budu namísto odpovědí a protiargumentů suše konstatovat, kdo je a kdo není moudrý. :)
08. 06. 2008 | 22:20

Řeč mysli napsal(a):

Bez mého zdvihnutého palce se na úroveň heterosexuálů nedostaneš. Razítko je nejdůležitější. Hromada už pochopil kam až ho parlament pustí. Vybojoval pár registrovaných svazků pod mediem. A co? Je škoda, že zde polemizujeme jen my dva. Ostatním je to šumafuk. Já již naši diskuzi vnímám jako svůj monolog. A ty jako svůj monolog. Ty potřebuješ komunikovat na úrovni svého blogu.
08. 06. 2008 | 23:21

Reg napsal(a):

To je mi líto, že tuto diskusi vnímáš jako monology, já se snažím tvoje příspěvky číst a na vše reagovat. Opačným směrem to trochu drhne, to je pravda. ;-)

Dále je mi líto, že tvé palce zůstanou nevyužity, protože já se na "úroveň heterosexuálů" dostat nechci. Chci se dostat na nějakou úroveň v mé profesi. Chci se dostat na úroveň ve sportu, v různých zájmech, které mám. Chci se dostat na úroveň milujícího a milovaného partnera... Atd. Absolutně netuším, co to je "úroveň heterosexuálů". Pokud v tvém osobním žebříčku je kterýkoliv homosexuál na nižší příčce než heterosexuální zloděj nebo hospodský povaleč, tak pak opravdu nemám šanci. Ale myslíš, že mě to nějak trápí? :)
09. 06. 2008 | 00:01

Řeč mysli napsal(a):

Na úroveň heterosexuálů znamená, že budeš mít sice všechna občanská práva, nebudeš mít ale všechna práva mezilidská. Termín "úroveň milujícího a milovaného" partnera se smí používat jen ve smyslu on a ona. U tebe se musí používat termín "úroveň pseudomilujícího a pseudomilovaného partnera". Vím, tebe tato jemná nuance nenapadne. Tady v Praze se scházíte odděleni od normálních mužsko-ženských klubů. Vybrat si pseudomilujícího je takřka nemožné. Ty jsi měl možná štěstí. Jiní musí
dát zavděk jen pseudohomosexuálem chtějící za to finanční částku. Já bych měl volbu z 96%.
09. 06. 2008 | 13:35

Reg napsal(a):

A víš, že mi úplně stačí, že mám všechna práva občanská? "Práva mezilidská" si představuju tak, že mě někteří lidé nemají rádi. Ale to je přece úplně normální, mým cílem není zalíbit se všem. Např. tvou nevolnost z představy mé úchylky zřejmě nikdy nezměním, tu máš zakódovanou hluboko v mozku. Ale má mě to trápit? My dva si do života nijak nezasahujeme. Kdybys byl mým sousedem, zřejmě bys se mnou nechtěl chodit na pivo. Ale to já s tebou asi taky ne. ;-)

Nepochopil jsem pojem "pseudomilující" - vysvětli mi ho, prosím. Nikdy jsem neslyšel, že by slovo "milovat" bylo nějak odvozeno od "on a ona". Myslel jsem, že milovat může muž ženu, muž muže, matka dítě, bratr bratra, člověk svou vlast... Ale můžeš mě poučit.

O způsobu seznamování dnešní generace mladých máš zkreslené až úsměvné představy. Osamění, deprese a prostituce kvetly za komunismu, dnes jsou tyto jevy rapidně na ústupu. Já jsem nikdy nebyl v gay klubu (takovém tom čistě seznamovacím baru). Díky internetu si člověk může najít spoustu různých spolků - gay sportovce, gay divadelníky, gay vodáky, dokonce gay křesťany, v době, kdy jsem studoval VŠ, tam vznikla gay skupina spolužáků, atd... Jednoduše se přidá do party lidí podle svých zájmů, bez primárního cíle seznámit se. Pozná nové přátele a docela často i lásku. Zcela přirozeným způsobem, jako heterosexuálové. Otázka kvantity výběru je relativní. I heterosexuálové v ČR mají menší výběr než v jiných státech, jednoduše proto, že Čechů je celkově málo. Takže tento problém dnes homosexuál prakticky nevnímá.

A osobně jsem proti vyčleňování a izolování homosexuálů. Od doby, kdy mám partnera, se normálně scházíme s našimi heterosexuálními přáteli, oba nějaké máme - bývalé spolužáky, atd. Někdo k té izolaci tíhne, ale já myslím, že to není dobré.
09. 06. 2008 | 19:17

Reg napsal(a):

Jo a díky za inspiraci k napsání nového článečku na můj blog, tentokrát o slovech - http://regner.blog.idnes.cz...
09. 06. 2008 | 20:48

Řeč mysli napsal(a):

Lidoopy neznají milování. Od tohoto zvířectva níže když zjistí jiné zvíře s úchylkou, nemilosrdně ho likvidují. Pojem milovat začali prvně používat první vyčlenění lidské tvorstvo. Má vyjadřovat vztah mezi mužem a ženou. Ty když miluješ muže vlastně používáš jiný emoční pocit. Já jsem tvůj pocit pojmenoval "pseudomilováním". I sexuální styk s přítelem musíš jinak pojmenovat. Třeba sexuálnětělesní. My muž i žena můžeme mít údem i vaginou v jednom okamžiku vrchol sexuálně rozmnožovacího aktu. Vy toho z přírodních zákonů nikdy nedosáhnete. Použijme termín homosexuální "asymetrický sexuální nerozmnožovací akt". Že tvým přátelům nevadíte? I mě nevadí kontakt s kriminálníky. Musím se ale uvnitř přetvařovat. I oni se přetvařují!
09. 06. 2008 | 23:11

Reg napsal(a):

Ano, lidoopi neznají milování, likvidují zvířata s úchylkou, beztrestně se mezi sebou vraždí a žerou syrové maso rukama.

Je skvělé, jak přesně znáš, co prožívám, když jsem zamilovaný do kluka. Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že jsi někdy v životě byl zamilovaný do muže a někdy jindy do ženy, a tak můžeš srovnávat. Další možností je, že jsi Bůh.

Kontakt s kriminálníkem vadí i mě, protože kriminálník je člověk s dobrovolně špatným charakterem. U homosexuála se automaticky nedá na jeho charakter usuzovat. A poslyš, když tak analyzuješ postoj mých přátel ke mě... ty se s kriminálníky stýkáš dobrovolně a opakovaně? To je tedy zvláštní... :)

Také je skvělé, jak chrlíš nové pojmy, už je jen zapsat do encyklopedií. Ty miluješ, já pseudomiluju. Ty jsi moudrý, já jsem nemoudrý. Ty aktivně uděluješ palce, já musím pasivně tvé rozhodnutí přijímat. Nikdy se ti nemůžu vyrovnat. Myslím, že tato debata vůbec není o homosexualitě, ale o úplně jiném zákoutí psychiky. :) Tipnul bych si to na tvůj pocit méněcennosti z déletrvajícího koktání, které je nutné teď na někom kompenzovat. Člověče, vždyť ty musíš být rád, že homosexuálové existují, co by sis bez nich počal. :)
09. 06. 2008 | 23:36

Řeč mysli napsal(a):

Spíše vše vypadá na to, že ty jsi prožíval velmi a ještě budeš moc trpět pro svoji sexuální úchylku. Být zdravým a nemoci prožívat sex se ženou, musí být trauma. Koktavý je na tom stejně jako homosexuál. Koktavý je postižen "verbální schizofrenií", homosexuál "pohlavní schizofrenií". Vyšetřovacími metodami se nezjistí organická léze, jen vše nefunguje tak jak má. Obě postižení jsou handicapem ve společnosti. Obě po stižení museli přejmenovat Dg. Koktavost na Balbuties, Buzík na Homosexuál. Vždy mě trápil odborný fachidiotský pohled na koktavost. Ty jsi hluboce přesvědčen o své normálnosti. Tím i právem zařazení do společnosti. V jednotlivosti toho můžeš dosáhnout. V globálu nikdy! Já z koktavých navždy sejmu všeobecný názor. Až kdyby někdo vědecky potvrdil mé rozčlenění homosexuálů, určitě i by z vás sejmnul to prokletí.
I ten pan Krafl nyní již nebude toto téma zveřejňovat (nyní píše o sportu). Poslyš, já jsem pro tebe moc silný diskutér. Čím více by tě mé úsudky mohli ubližovat. Moudrost je výsada starších a starých lidí. Moudrost je možné nabýt jen velikým množstvím zkušeností. I v té architektuře z množství architektů jsi tak na 999 místě. A jak budeš stárnout tak se budeš posunovat. Škoda, že nemáš své originální děcko? Já mám dvouletou vnučku. Děsím se, kdyby náhodou byla úchylná. Jistotou vím, že nikdy nebude homosexuálka z vědomí. Později ji budu na příkladech odstrašovat. Víš, rád ukončuji svojí tečkou. Tečka.
10. 06. 2008 | 08:55

Reg napsal(a):

To je docela smutné, že po tolika dnech diskuse se domníváš, že považuju homosexualitu za "normální". To ani náhodou, jistěže se za normálního nepovažuji. Normální je málokdo. "Zařazení do společnosti" je ale něco úplně jiného, na to téma jsem toho napsal už také dost.

Pokud si myslíš, že mám trauma z neschopnosti prožívat sex se ženou, tak se musím jen usmívat. Je to stejná pitomost, jako kdybys ty měl mít trauma z neschopnosti mít sex s mužem. Nebo kdyby levák měl trauma z toho, že nepíše pravou rukou. Opakuji: Homosexualita není normální. Ale s traumaty, která si představuješ, spojená není. "Pohlavní schizofrenie" je pojem, kterým se zbytečně zesměšňuješ. Ještě, že tu není žádný vědec.

Proč by měl někdo vědecky potvrzovat tvé členění homosexuálů? To je přece banální pravda, kterou každý ví, že část lidí se narodila s orientací na stejné pohlaví a část lidí to naopak bere jako experimentování z rozežranosti.

Svoje děcko nemám, ale mám malou neteř, kterou beru skoro jako vlastní. Nemusíš mít strach, že bych jí radil, aby si vyzkoušela homosexualitu, protože to je super věc pro život. Jen jí nebudu podkopávat sebevědomí, abych posílil to svoje, kdyby náhodou homosexuální byla.

A na závěr, jelikož jsi ke svým přívlastkům "moudrý", "dominantní", "normální", "čistý"... přidal ještě "silný", tak mě napadá citát z dalšího mého oblíbeného filmu - Tarkovského Stalkera:

"Kéž jsem bezmocný jako malé dítě, protože slabost je velká věc a síla je ničím. Když strom roste, je jemný a vláčný, a když umírá, je suchý a tvrdý. Tvrdost a síla jsou společníky smrti. Pružnost a slabost jsou projevem svěžesti bytí."

To by mohla být taková pěkná tečka ode mě. Také mám rád tečky. ;-)
10. 06. 2008 | 10:25

Řeč mysli napsal(a):

Tečka.
10. 06. 2008 | 15:43

Reg napsal(a):

.
:)
10. 06. 2008 | 16:05

Řeč mysli napsal(a):

Heterosexuální tečka.
10. 06. 2008 | 20:08

Reg napsal(a):

A tečka jednoho konkrétního Člověka - moje.

(Nechci svou osobnost definovat nějakým jedním aspektem. :))
10. 06. 2008 | 22:52

Tomek napsal(a):

Co mě na tom pomníku překvapuje, je fakt, že se jedná o aktivitu gay a lesbického hnutí, ale lesby se projeví, až když to stojí. Měly se handrkovat před odhalením pomníku. Jako kdyby v tom hnutí ty lesby nebyly nebo jim to bylo jedno..

V jednom s Řečí souhlasím, existují homosexuálové z genetické příčiny. Mno, víc skupin myslím není potřeba ;)

Mě osobně se taky moc nelíbí, když po sobě lezou dva jedinci někdě na veřejnosti a div že si neolizují čela :) Myslím, že je mi ale pak dost jedno jestli je to kluk s holkou nebo dva kluci, ale to je asi dost o vkusu a vychování.

Já kdybych měl používat psychowalkman, tak snad jedině abych se naučil pořádně německy, abych se mohl zeptat v Berlíně na cestu k památníku :)

ad pgjed: Jenže tyhle dva si Hitler (bohužel) do parády nevzal..

Jo a ještě by mě zajímalo, jestli Řeči&company přejdou postupně s vymejváním od lidí na další faunu, protože asi 1500 druhů zvířat má mezi sebou homesexuály. Mno :) http://www.news-medical.net...

A pro zajímavost - u lidí je odhadem 4% populace homosexuální, u ovcí 8% :)
Jak by řekl můj přítel: "bééééé"
11. 06. 2008 | 00:21

Řeč mysli napsal(a):

Tomek: Existuje primární a sekundární mozek. Do doby než jsme se vyčlenili z ostatního tvorstva, tak jsme měli jen primární mozek. Tzn. veškerá aktivita startovala jen z allocortexu. Vyčleněním jsme se "doplnili" o sekundární mozek. Aktivita sekundárního mozku vychází vždy z čelních oblastí hemisfér. Proto se objem zvířeckého tvorstva "zastavil" na asi 450cm3. My homo sapiens sapiens jsme si ho zvětšili do asi 1400cm3 (neocortex). Dojde-li u primárního mozku k organickému postižení je přímo ohrožen život. Dojde-li k u sekundárního mozku k postižení, není sice ohrožen přímo život. Jen "duševno" nepracuje tak jak má! Homosexualita je tedy ze smyslové (zvířecí) a abstraktní podstaty (lidská). Proto já člením. Koktavost je poruchou aktu komunikačního, proto neexistuje u tvorů nevyčleněných! Homosexualita z genetické příčiny je poruchou organickou. Jediné ti po důkladné anamnéze mohou být heterosexuály tolerováni!!! Ostatní jdou mimo mne. A ještě, ne všechno vědecké je pravdivé. Viz: globální oteplení. Mílí-li se odborník, potom by měl být tvrdě potrestán (za hladomor).
11. 06. 2008 | 08:55

Reg napsal(a):

Obdobně lze členit homofoby. Skupina A jsou ti, kteří se pro homofobii rozhodli vědomě za účelem politického populismu, hmotných či mocenských výhod, apod. Skupina B jsou ti, kterým se zvedá žaludek při pohledu na líbající se muže z příčiny genetické. Nemohou za to, už se tak zkrátka narodili. Jedině tito smí být (po důkladné anamnéze) tolerováni ze strany homosexuálů.

Hezký den, s tečkami i bez, a především s úsměvem! :)
11. 06. 2008 | 14:04

Řeč mysli napsal(a):

Jak krásné je to vítězství vztahů mezi mužem a ženou! Již nikdy naslouchání nepřirozeným vztahům on homo sapiens sapiens s on homo sapiens sapiens!!! Tečka.
13. 06. 2008 | 09:44

Reg napsal(a):

Ó nejvyšší a nejmoudřejší, přijmi poníženou gratulaci ke konečnému vítězství. V neskonalém obdivu se kloním zejména k neobyčejným zásluhám a schopnostem Tvým, díky nimž jsi dosáhl tak neuvěřitelného úspěchu - narodit se jako heterosexuál.
Tetetetetečka. :)
13. 06. 2008 | 11:05

Řeč mysli napsal(a):

Už nikdy řiť pich, pich řiť. Tečka.
13. 06. 2008 | 17:26

Reg napsal(a):

Vážně? Tak to gratuluju. Ještě bys měl přestat jíst sladkosti a víc sportovat. :)
14. 06. 2008 | 01:38

Řeč mysli napsal(a):

Slušní heterosexuálové, zabraňte pochodu sexuálních úchylů Brnem!!! Ochrana národní anti sexuální garda má omezené prostředky. Nedovolte provolání: Brno, Brno buzerantů plno!
22. 06. 2008 | 17:47

Reg napsal(a):

Slušní homosexuálové, přidejte se k slušným heterosexuálům a pokud se stane, že Brnem bude procházet nějaký úchyl, rozmluvte mu to.
24. 06. 2008 | 00:58

Řeč mysli napsal(a):

Pochod jinak sexuálně odlišných jasně ukázal na přesnost mého uvažování. Asi z 200 pochodujících byla třetina homosexuálů z genetické úchylky, třetina byla z podvědomé úchylky a třetina byla z úchylky z vědomí. Příště je nutné je segregací rozčlenit. A jdoucí homosexuálně prostitující tvrdě potrestat. Je i jasné, že navždy svým pochodem pošpinili význam nám. Svobody. Někdo má právo ho titulovat nám. řiťopichových zadků!
29. 06. 2008 | 10:26

Reg napsal(a):

Řeč mysli: Člověče, ty jsi sociologický génius. Z takovéhle akce odvodit "přesnost uvažování" o zbylých stovkách tisíc homosexuálů v ČR. Pane jo. Já jsem zase zanalyzoval "protistranu" a odvodil jsem z toho, že asi třetina heterosexuálů jsou křesťané a dvě třetiny jsou fašisti. Mimochodem, ještě jeden domácí úkol pro sociologického génia: V průvodu převažovaly ženy nad muži. Jaký úsudek z toho uděláme ohledně homosexuální menšiny v ČR?
A kde že to bydlíš? Že bychom to tam přejmenovali na Nám. u génia. :)
30. 06. 2008 | 08:42

jojx napsal(a):

Jéééé to je krásný :-)

prosímvás příspěvky Řeči mysli jsou sice ídeově pochybené, ale lze v nich vystopovat cenné myšlenky a velmi pěkné postupy

moc se mi líbí, hned ten první, který dělí homosexuály na skupiny podle odsouzeníhodnosti - vždycky jsem si myslel, že homofobie je výsadou nepoučených jedinců, kteří ve svém okolí prostě nemají nikoho, kdo by byl gay a zároveň od pohledu tak příjemný a slušný člověk až je hanba ho odsuzovat --- a heleme, ono je to dokonce tak, že aby se někteří homofobové vyrovnali s tím, že slušní gayové existují, udělají jim speciální kategorii "těch, co za to nemohou"

no neni to krásný? když se bude gay hooodně snažit a dělat co myslím, že je správné, může dotáhnout tak vysoko, že ho nebudu ani moc odsuzovat - no, pane Řeči mysli, hluboce Vám děkuji, nikdy bych si byl nepomyslel, že gay může u Vás stoupnout tak vysoko - Vaše šlechetnost je prostě nekonečná :-))))
23. 08. 2008 | 14:21

váša napsal(a):

Já se vůbec divím, že takováhle diskuze vznikla. Na internetu jsem už od doby, kdy byl spuštěn a takovou diskuzi jsem snad ještě neviděl. Kažýdou chvílí jsem čekal bezhlavý flame a ono nic :)
04. 11. 2008 | 00:58

intimed napsal(a):

Ověřil jsem si, že na telepatii je něco pravdy.
18. 08. 2009 | 15:49

K.V. napsal(a):

Řeč mysli: Mohl by jste prosím uvést nějaké zdroje pro své jistě vědecky podložené objevy? Velice by mne to zajímalo. Děkuji!
21. 01. 2012 | 01:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy