Na Evropu se musíme připravit.

28. 06. 2012 | 07:35
Přečteno 3102 krát
Bravo! Před nadcházejícím vrcholným jednáním evropských státníků vítám iniciativu neziskovek a byznysu, která chce popohnat vládu – mrtvého brouka k otevření seriózní diskuse o našem místě v Evropské unii.

Iniciátorem této diskuse je Glopolis a podporuje ji například šéf Kofoly Jannis Samaras, investiční bankéř Ondřej Jonáš nebo šéf české pobočky TI David Ondračka. A jde nám o hodně!

Celá Evropská unie je v pohybu. Summity, záchranné balíčky, demonstrace, výměna vlád, summity, záchranné balíčky, diskuse o fiskální unii… Jen naše vláda upadla do náměsíčného snu: nevidí, neslyší, jako by se nás všechno to, co se děje kolem nás, jaksi netýkalo. A jde skutečně o hodně: zůstaneme-li v jádru evropské integrace, nebo, byť se geograficky nalézáme ve středu Evropy, budeme odsunuti až kamsi na její samotnou periferii.

Moje pracoviště, Centrum pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd UK, se problematikou evropské integrace a místa naší země v ní zabývá už léta. Veřejnosti jsme už před časem nabídli k diskusi stručný dokument z pera bývalého premiéra a posléze komisaře EK Vladimíra Špidly, strategickou inovaci nazvanou „Plné uplatnění České republiky v Evropské unii“. Kdo jiný než ten, který má zkušenost jak z hájení národních zájmů na jedné straně, tak i z fungování Evropské komise na straně druhé, by mohl být kvalifikovanější k tomu, aby odhalil slabá místa naší pozice a cesty, jak je odstranit? Jenže zájem odpovědných institucí i osob o tento návrh ze strany vlády byl minimální. Například dodneška není vyjasněna dělba práce mezi ministerstvem zahraničí, premiérem a Úřadem vlády, parlamentem a prezidentem – a o nějaké harmonizaci jejich úsilí směrem ke společnému cíli nemůže být ani řeči.

Takže ještě jednou: bravo, za sebe i za své pracoviště se k této iniciativě rád připojuji. Vnímám ji jako vážnou výzvu premiérovi a vládě: začněte konečně zastupovat občany naší země, hájit jejich dlouhodobé zájmy, a zařaďte se do hlavního proudu evropské integrace!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Pravděpodobně se bude něco rozdávat.
28. 06. 2012 | 07:46

Ládik!!! napsal(a):

Díval jsem se, co ten Glopolis je.... https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a100003380&typ=full&klic=OonbmE9wjM27f2heQQhXbg%3d%3d

Na konci jsem našel informaci, že zakladatel p. Lebeda (*1974) získal 24.6.2011 titul ing. - tedy v 37 letech, dost pozdě.
28. 06. 2012 | 07:57

Ládik!!! napsal(a):

A za 7 let existence změnil Glopolis 5x sídlo. To vypadá, že je na útěku.
28. 06. 2012 | 08:01

vasja napsal(a):

Celá Evropská unie je v pohybu. Summity, záchranné balíčky, demonstrace, výměna vlád, summity, záchranné balíčky, diskuse o fiskální unii.......
-------------------------
A žranice, tlachání, stěhování komediantů od Bruselu ke Štrásburku a zpět, diretivy, směrnice.... to je bahýnko:-)
Kurňa, Brusel je fakt skvělý místo k životu pro nemakačenky. Špidla by moh vyprávět, kdyby se mu chtělo.
28. 06. 2012 | 08:03

Bavor V. napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Na konci jsem našel informaci, že zakladatel p. Lebeda (*1974) získal 24.6.2011 titul ing. - tedy v 37 letech, dost pozdě.
A to vypovídá o čem??
28. 06. 2012 | 08:18

pepa napsal(a):

Co je za cíl EU?

Další tunely a huřá k hyper inflaci či odlidnění Planety Země???

Kdo je světovým věřitelem??? Jak peníze na financování získal???

Jsou opravdu jeho(věřitele) nebo nás, občanů??????????????????

Autore, víte o podvodech finančníků, tušíte moc jistého etnika!?
28. 06. 2012 | 08:23

David napsal(a):

"...Summity, záchranné balíčky, demonstrace, výměna vlád, summity, záchranné balíčky, diskuse o fiskální unii…"

--

A tak pořád dokola.

To vše ukazuje na to, že to k záchraně nevede. Rozpory se spíše zvětšují.

Současná situace v EU je mnohem horší, než se široké veřejnosti přiznává.

Vývoj událostí, především v sociální oblasti, bude mnohem rychlejší, než by se podařilo přijmout nějaká účinná opatření.

Chtěli jsme to EU "osladit" a vypadá to na to, že EU nám to osladění ještě pěkně "osolí".

V EU není síla, která by pochopila, že cesta všemožných i nemožných dotací vede do pekel. Dotace jsou jen předmětem korupce a rozkrádání různými mafiemi.

Evropská unie založená na LŽI a PODVODU už nejde zachránit!!!

Titanik se potápí! Zachraň se kdo můžeš!

"Experti" se nepoučili z vlastních chyb.

"Nezralé" státy byly z politických důvodů donuceny přijmout euro.

Výsledek - KATASTROFA.

"Nezralé" státy budou z politických důvodů opět donuceny přijmout politickou, bankovní, fiskální unii.

Výsledek - DEFINITIVNÍ rozpad Evropské unie.
28. 06. 2012 | 08:32

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
" A jde nám o hodně!"
A já se ptám: Komu?
28. 06. 2012 | 08:35

Ládik!!! napsal(a):

Bavor V -
že si doplnil vzdělání až potom, co odbornou firmu založil.
28. 06. 2012 | 08:39

jarpor napsal(a):

"Takže ještě jednou: bravo, za sebe i za své pracoviště se k této iniciativě rád připojuji. Vnímám ji jako vážnou výzvu premiérovi a vládě: začněte konečně zastupovat občany naší země, hájit jejich dlouhodobé zájmy, a zařaďte se do hlavního proudu evropské integrace!"

Tak tak... zařaďte se... !!!

Všechny země EU mají dluhy a řeší se dluhová krize. Jak ?

No přece tak, že ty zadlužené země si půjčí na příspěvek kazdého státu do "společné Bruselské kasy".
Pomazané hlavy bruselské tyto dluhem zatížené peníze rozdělí a vybízí : Dejte projekty... posoudíme, můžete vyčerpat až tolik a tolik...
A vedle toho zní požadavek EU : potřebujeme vytvořit různé zajišťovací fondy, eurovaly... pro pomoc těm, kteří už nejsou schopni financovat sami se... Tak si zase milé státy půjčte a přispějte, tedy MUSÍTE přispět ! A státy si zase půjčí a přispívají... aby se tyto "dluhové peníze" nasypaly pro záchranu nezachranitelného.

Jak dloho se domníváte, pane Potůčku, že toto perpetum mobile, koloběh "dluhových peněz" může existovat ??

"...zařaďte se." !!!

Vznik bankovní unie a posílení centrálního dohledu přece nutně znamená oslabení dohledu jednotlivých centrálních bank. Co to znamená pro nás ?
Jesliže dnes ČNB má v rukou instrumenty, aby zamezila vyvádění aktiv z dcer zde působících zahraničních bank, hlídat kapitálovou přiměřenost... jestliže má v rukou možnost alespoň omezit, když ne zcela zamezit, aby z matek do dcer u nás se přesunuly problémové dluhopisy Řecka a dalších států, které nikdy nebudou splaceny,
pak o tyto možnosti prostě přijde !

Dopady na náš finanční sektor, následně na ekonomiku a lidi... finanční sektor dříve námi dosanovaný a relativně v dobrém stavu, pane autore, si dovedete představit ?
Nesdělíte, Vaše představy co zde nastane v takové reálně hrozící situaci ?

"...zařaďte se do hlavního proudu evropské integrace!"
Chybí ještě dodat :
S Evropskou Unií na věčné časy! Hurá ! Hurá ! Hurá !

Hezký den
P.S.
O tom, že vývoj v EU na nás bude mít značný dopad ať budeme v havním proudu nebo vedle něj - je bohužel smutný fakt.

Jsme prostě v Evropě. Nikdo naši zem nepřenese jinam... ale že bychom museli jako osli strkat hlavu do chomoutu, jež vymyslely "moudré hlavy",
jež vymyslely i takový nesmysl, že zatímco ve všech demokratických státech se vlády zodpovídají parlamentům, parlamenty jsou ty, kdo dávají vládě mantinely, kdo může vládu donuti k odstoupení... tak evropský parlament nemá žádnu zákonodárnou iniciativu, je hlasovací opicí jež schvaluje vše, co jí předloží Evropská komise jinak -skupina "nejmoudřejších - a na tuto "Komisi nejmoudřejších" nemá tedy pevropský parlament naprosto žádný vliv. Jinak - Komise si může s evropským parlamentem vytřít....
A zase - chybí jen zvolat : Ať žije evropská demokracie !
28. 06. 2012 | 08:41

neo napsal(a):

Evropská unie se čím dál tím víc blíží ke krachu. Měla zůstat zónou volného pohybu, obchodu a práce. Jednotná měna, jednotné rozhodování... to vše ničí zdravý konkurenční boj a zaniká tím velká zbraň , ktrou evropa měla a to je ta rozmanitost jednotlivých členů. Unifikací se rozdíly likvidují a neprospívá to nikomu.
28. 06. 2012 | 08:43

Bavor V. napsal(a):

Ládik!!!
..a dál?
28. 06. 2012 | 08:55

oranžáda obecná napsal(a):

autista Špidla na hranici svéprávnosti ? Ano, pro takové lidi je Evropská unie jako stvořená, jinak by se neuživili, než přisátí na státní (potažmo evropský), cecík.
Hordy státních zaměstnanců už vlastně ty socialistické státy ovládly, viz Řecko, zavázalo se snížit počet úředníků o 70 000 v době krize a teď se zjistilo, že jich o 30 000 přibylo !!! A proto jim musíme poslat z našeho rozpočtu na výplaty... Ať "žije" evropská unije...
28. 06. 2012 | 08:59

Bavor V. napsal(a):

neo
"Unifikací se rozdíly likvidují a neprospívá to nikomu."

Náš cíl - v každém městě jiný proud
28. 06. 2012 | 09:01

vyoraná myš napsal(a):

neo
Někdy vám to kupodivu propojí napřímo. Zřejmě tehdy, když těch bludných proudů začne být moc.
Ale nezapomínejte na vnější tlaky, Evropa nevisí ve vzduchoprázdnu. Jen nechce bránit společný zájem a o to křečovitěji se drží zájmů partikulárních.
28. 06. 2012 | 09:02

oranžáda obecná napsal(a):

neo.......vyjádřil jste to přesně , síla Evropy byla v té rozmanitosti jednotlivých států a národů. A co s toho udělali eurobyrokraté ? Krachující území.
28. 06. 2012 | 09:05

JC napsal(a):

"Na Evropu se musíme připravit."
Vidím to podobně...Nabíjééét !!!!!
28. 06. 2012 | 09:07

Josef K. napsal(a):

Oranžáda obecná, jarpor , Ládík, JC. Milí nickové, vy máte zjevně nudný život, neboť od narození se pohybujete v kruhu kanapíčka padesátipivního. Snad je to tím, že jste na tento svět přišli zadky napřed a veškerou bolest jednou provždy svěřili svým matkám, zatímco otcové dobíjeli svět vezdější pleněním v Sudetech a na stará kolena budováním normalizované společnosti. Je zřejmé, že při Vašich porodech vanuly východní větry, které vás narkotizovaly natolik, že jisté části vašich mozečků byly vyřazeny z efektivního ovládání těla i duše. Z vašich kanapí jste díky své lenosti vybudovali i svět kalusovský postmodernistický. Předpokldádám, že dnes na sobě nosíte trička s nápisem Lukoil. Máte inteligenci ruských bojarů, která se vyznačuje dlouhým vlasem a vousem a krátkým rozumem.
28. 06. 2012 | 09:34

člen strany od roku 1948 napsal(a):

Bavor V
S nostalgií vzpomínám, jak jsme se my obyvatelé ústředně vytápěných králíkáren na periférii pásli na bezmoci Vinohradských a Karlínských.
Ve svých nadnormativních velkobytech museli totiž Křižíkův proud převádět transformátůrky na 220 střídavý. Na automatickou pračku nemohli ani pomyslet. Hned byl svět pestřejší.
28. 06. 2012 | 09:35

Ládik!!! napsal(a):

Bavor V -
nezdá se mi to standardní postup. Z vlastní zkušenosti. Abych mohl založit odbornou firmu, musel jsem prokázat nejdřív odbornou kvalifikaci. Opačně to nešlo. Ale nebudu tu jejich firmu dále zkoumat - ve vedení mají velkou fluktuaci. Třeba se mýlím - nemusí se jednat o odbornou firmu s vázanou či koncesovanou živností.
28. 06. 2012 | 09:45

Lukoil forever! napsal(a):

Josef Kách
Už vám zas z uší lezou červi.
V Sudetech plenila generace narozená 1890-1910.
Z té přežíváte už jen vy a Rudolf Hess.
Možná už ani ten ne, pokud se Britové definitivně rozhoupali a uškrtili ho doopravdy.
Na druhou stranu, konečně se dovídám, kdo tenkrát na oddělení propagandy městského výboru strany v Praze vymyslel heslo "Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás". Tím jste si vystavěl pomník. Dál se snažit nemusíte.
28. 06. 2012 | 09:46

Bavor V. napsal(a):

člen strany od roku 1948
a já se přiznám, že jsem se někdy v roce 1980 podílel na přeměně tohoto diluviálního napětí na tehdejších 220V. A obyvatelé nám kupodivu děkovali. Asi nechápali tu pestrost života bez unifikace.
28. 06. 2012 | 09:48

mik napsal(a):

Rika se jaky kral takovi poddani ale taky plati ze kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a kdo nechce at tahne treba pod kridla Putina a bohuzel uz delsi dobu mam pocit ze lide v CR si vlastne navrat starych casu preji ono nebylo spatne vyrazit v patek odpoledne jeste v pracovni dobe s nachystanym materialem s prace na chalupu a pak se v nedeli vecer vracet na serial v televizi a v pondeli se hodit marod nebo se jit do prace vyspat ,,,jiste ne vsichni byli takovi ale v 89 ti sikovnejsi proste jen otocili kabaty naruby a pokracovali u sveho koryta dal ,,Proc si v CR porad lidi hraji na mistry sveta na nekoho nepostradatelneho nekoho nejdulezitejsiho Oc vetsi zeme je Slovensko Kypr Slovinsko a dalsi male zeme ? Branila se snad CR nekdy v historii se zbrani v ruce ? Byla snad nekdy samostatna ? Proc je cesky obcan vecne nespokojeny vecne chce mit zivotni uroven jako v Nemecku ale pritom podporuje kocourkov ? Neutralita nesla ani v 68 a a to mely tehdy nektere ceske podniky i slusne renome a zapad tehdy fandil a podporoval,,dnes Svycarsko omezuje pracovni povoleni Kanada zavadi viza a EU vidi v CR je potizistu ..25 statu podepsalo fiskalni dohodu ale cesi chteji byt jini,,Proc tolik lidi tleskalo a jeste stale tleska Klausovi ? Proc tolik lidi kricelo ze Svejnar je emigrant cizak ze manzelka neumi cesky..? Vsechny zapadni media tenkrat napsaly ze znovuzvoleni Klause je pro CR nestesti a pravda se ukazala brzy,,, proc nikdo nemel odvahu navrhnout odvolani Klause kdyz vydiral celou EU a nechtel podepsat LS i kdyz to vlada schvalila a tim vlastne prekrocil sve pravomoci a porusil ustavu a proc vladne lhostejnost kdyz Necas nepodepsal fiskalni dohodu kdyz Klaus bleskove odvolal Pospisila ac jindy jeho podpisovani chilskym perem obycejne trva dlouho ? V ktere demokraticke zemi by mohl ministr co prosustruje 52 milionu a i jeho vlastni zamesnanci ho kritizuji zustat ministrem ? Je snad demokraticke pracovat zadarmo pri verejne prospesnych pracich a chodit se hlasit na postu ? V ktere demokraticke zemi je mozne aby lobista ktery jede opily srazi cloveka ujede od nehody odejde zadnima dverma s vysetrovny s ridicakem v kapse a jede na jachtu ? Kde je mozne aby vysetrovany ve vazbe mel poslanecky mandat ? A chysta se volba prezidenta... bude to jeste vetsi kupceni z hlasy a fraska nez bylo to posledni ? a lidi ? za pivo a parek jich jede 100000 do Prahy na vylet jako sli pred casem s mavatkem do pruvodu a vylepovali na okno ruskou vlajku ...ale tu EU nechtel Klaus vyvesit na Hrade ani kdyz CR predsedale EU ,,, Dotace ano ale jinak jen klacky pod nohy Bruselu za vse muze ta spatna EU,,, tak proc v ni CR jeste setrvava ? Proc se nestane autonomni oblasti Ruska vzdyt Velka Britanie ktera je nejspis dnes nekterym vzorem ze taky nema euro a ze taky nepodepsala ma taky nezavisla uzemi v zamori ? A Putin by jiste proti nebyl.... Lide zijici a pracujici v EU se dnes za ceske obcanstvi zacinaji cim dal vic stydet a moc se s nim nechlubi,,,,,, komu neni rady tomu neni pomoci Cesi musi asi zacit opravdu ryt nosem v zemi aby se neco zmenilo...
28. 06. 2012 | 09:49

neo napsal(a):

Bavor V.

je to jako se vším pane Bavore V. Monopolizace škodí ekonomice a jednotnost na všech frontách v podání EU je totéž. Ta síla vychází právě z té rozmanitosti. Tím, že smažete důležité rozdíly, oslabíte celek.

EU měla opravdu zůstat volnou zónou obchodu, pracovního trhu, cestování apod... To je neskutečná výhoda takového uskupení, ale to co se z toho stalo je šílenost a právě přicházející krize to ukazují v plném světle.
28. 06. 2012 | 09:50

Bavor V. napsal(a):

Ládik!!!
odborná kvalifikace nemusí být nutně vázána na vysokoškolský titul.
28. 06. 2012 | 09:50

Bavor V. napsal(a):

neo
aha vám se stýská po pravém jindřichohradeckém rumu z brambor a s lodičkou na etiketě. Fakt je, že ten Tuzemák, to už není ono.
28. 06. 2012 | 09:53

Ládik!!! napsal(a):

Bavor V -
u mě například ano (soudím tebe podle sebe)...
28. 06. 2012 | 10:02

Martin napsal(a):

A zase to Kdo nejde s námi jde proti nám. V EU se poslední dobou neřeší nic jiného, než jak vynalézt co nejvíce způsobů na pumpnutí zdravých států o co ještě více peněz a přeposlat do Řecka, Španělska a v budoucnu i do Itálie, tak aby se zachránilo EURo, které stejně zachránit nejde, protože průšvih už dávno je větší než aby ho šlo zachránit. Je ovšem s podivem, že stále se najdou lidé, kterým to ještě nedošlo.
28. 06. 2012 | 10:04

neo napsal(a):

Bavor:

whiskey vidláků dávám tak akorát do cukroví.

Ne po rumu se mi nestýská i když je to hloupost jako další z EU nápadů. Pomazánkové máslo, banány, okurky, rajčata, zakřivení penisů úředníků za přepážkou , standardní vůně nohou ( u zedníka se může lišit o 2°plísněrovy škály) apod...
28. 06. 2012 | 10:07

Martin napsal(a):

mik: Nepodpis fiskální smlouvy není žádné vyčleňování z EU nebo nějaké stěhování republiky na Východ, jak se nám parta enrohujerů snaží namluvit. Holt dokud nepodepíšeme, tak patrně nebudeme mít EURo a ani se nebudeme podílet na jeho "záchraně", je to naše svobodné rozhodnutí na které máme plné právo.
28. 06. 2012 | 10:09

Bavor V. napsal(a):

Ládik!!!
no někdy stačí příslušná praxe a SŠ. A tu VŠ si dodělám z prestižních důvodů.
28. 06. 2012 | 10:10

Bavor V. napsal(a):

neo
radši se zase budeme hádat o becherovku, plzeňské pivo, olomoucké syrečky atd.
28. 06. 2012 | 10:11

neo napsal(a):

Bavor V.

proč se hádat? Olomoucké tvarůžky jsou jen jedny a vždycky byly i bez EU. Plzeň taky a totéž Becherovka.

jak jsme to bez té EU mohli poznat co je to ten syreček, že?
28. 06. 2012 | 10:15

Ládik!!! napsal(a):

Bavor V -
nemám náladu se přít. Geopolis je "veřejně prospěšná společnost" - zřejmě nebude tvořit zisk a odvádět daně do rozpočtu. Zato bude nepostradatelná.
28. 06. 2012 | 10:16

Bavor V. napsal(a):

neo
já jen, že EU jednoznačně chrání třeba tyto výrobky proti jakémukoliv padělání na celém svém území a třeba becherovka je prostě unikát z KV a nikdo jiný ji nesmí vyrábět ani pod jiným názvem. Takže becherovka je unifikovaná, protože je unikát
28. 06. 2012 | 10:20

neo napsal(a):

Bavor V.

jakou Becherovku jsi pil před vstupem do EU?

existuje od r. 1807 a my jsme v EU od r. 2004.
28. 06. 2012 | 10:24

Bavor V. napsal(a):

neo
jsi si na 100% jist, že jsi vždy pil jen tu z KV? Vyráběla se v Bavorsku, na Slovensku a kdoví kde ještě jinde.
28. 06. 2012 | 10:34

neo napsal(a):

Bavor v.

Stačí se podívat na etiketu :)
28. 06. 2012 | 10:44

humbuk EU napsal(a):

Potůčku jen si dej roční rozpočet svého ústavu dlužníkům v Řecku nebo na Kypru - jako šéfideolog čssd na to máte kouličky, ale to Vám povídám na moje prachy nešahejte i kdyby řecký důchodce řval bolestí, že mu 800 euro měsíčně nevystačí ani na tři kořalky denně!
28. 06. 2012 | 10:49

Bavor V. napsal(a):

neo
ty si myslíš, že ty padělky uváděly pravou adresu výrobce? To by je nikdo nekupoval
28. 06. 2012 | 10:49

Krupa Václav napsal(a):

Jen naše vláda upadla do náměsíčného snu: nevidí, neslyší, jako by se nás všechno to, co se děje kolem nás, jaksi netýkalo.
Nevidí neslyší, čeká na Klause. Nečas je z toho zoufalej. Ráno obhajoval jednu svojí lež a zároveň urážel zbytek obyvatel, kteří nejsou členy ODS, protože ti více pracují a nemají tolik času volit svého kandidáta na prezidenta. Budou muset pro ně nechávat déle otevřené volební místnosti. Zoufalec ubohej.
28. 06. 2012 | 10:59

neo napsal(a):

Bavor V.

Především měly jiný název. A není to tak dávno, co se padělky objevily i po vstupu do EU.
28. 06. 2012 | 11:01

Krupa Václav napsal(a):

Napsal jsem to hloupě, ti co více pracují jsou podle premiéra samozřejmě odesáci.
28. 06. 2012 | 11:03

Alibernet napsal(a):

"bravo, za sebe i za své pracoviště se k této iniciativě rád připojuji" a za peníze daňových poplatníků
28. 06. 2012 | 11:20

jarpor napsal(a):

Josef K.

Jak si tak čtu Váš příspěvek z 09:34, kde s inteligencí Vám vlastní jste se zmohl pouze na "argument" že jsem se narodil zadkem napřed...
tak z tohoto "inteligentního" slovního průjmu soudím, že Vy jste skutečně zadkem rodičky přišel na tento svět a vůbec není důležité zda hlavičkou či prdelkou napřed. To už stejně na úrovní Vaší inteligence nemohlo nic změnit.

Mějte se.
28. 06. 2012 | 11:33

stařenka napsal(a):

Že je v ČR organizovaný zločin ve státní správě už zaznívá i z Bruselu. Tahle vláda nedopustí, aby jí Brusel viděl na prsty. Obáváme se, že na té periférii opravdu budeme.To by se musel asi na vládu vyvinout nesmírný tlak zdola, ale jak, když lidé jsou masírováni neustále tím, jak ta EU je špatná, jak má přebujelou administrativu, jak o nás neustále chce rozhodovat,jak si vymýšlí zbytečné předpisy a nařízení, jak ty dotace jsou špatné, protože jsou nástrojem ke korupci a v neposlední řadě, jak chce EU po nás obrovské peníze, z kterých bude podporovat líné státy atd. atd.Hlubší integraci do EU vidím bohužel opravdu černě. Pán Bůh s námi.
28. 06. 2012 | 12:46

Josef K. napsal(a):

Jarpor. Když píšete nesmysly, pak se nedivte. Sebereflexe?
28. 06. 2012 | 13:24

stařenka napsal(a):

Mik 9.49

Člověku je z toho smutno, že. A právě dnes mi přišly zase na mail letáky euroskeptiků, spamy, které jsou rozesílány zřejmě po stovkách a přesvědčují národ proti EU. A lidé jsou jak v agónii. Na jednu stranu nadávají na politiky a vládu, na druhé straně co se pohledu na EU týče, nechají se těmito politiky a vládou balamutit.
28. 06. 2012 | 13:57

jarpor napsal(a):

Mno, pane Josefe K.,
hlavně že Vy píšete, třeba vedle pod Hvížďalou "smysly".
Jako například :
"Česká vláda je v tomto případě přímo esencí české zbabělosti, maloměstské periferníé tuposti, která v podání Klause a Nečase nabírá až gogolovslkých rysů. Pokud mne napadá nějaké slovo ve vztahu k české vládě a jejím elitám, pak je to podlost lenosti."
Ať žijí oooojrohujeři.

Hezký den
28. 06. 2012 | 14:51

resl napsal(a):

Češi Špidlu nemaj rádi, vyhovuje jim hradní, nebo nějakej jinej zloděj. vyměňte národ, prosím. děkuji. r.
28. 06. 2012 | 16:56

Admirál napsal(a):

Josef K - a zapoměl jste dodat s klasikem, že "Das ganze tschechische Volk ist ein Simulantenbande".
28. 06. 2012 | 17:02

El Comandante napsal(a):

to bloger
.......stručný dokument z pera bývalého premiéra a posléze komisaře EK Vladimíra Špidly, strategickou inovaci nazvanou „Plné uplatnění České republiky v Evropské unii“
To je mistrovské dílo a bude se měřit špidloměrem !
Zajímavá produkce podpory HDP
28. 06. 2012 | 18:48

patriot napsal(a):

„Evropská integrace“?

Koryta, koryta, koryta… Koryta, koryta, koryta…

Olupování a ohlupování daňových poplatníků v měřítku, jaké svět dosud neviděl.
29. 06. 2012 | 08:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy