Konflikt generací - mladí proti starým?

03. 09. 2012 | 08:00
Přečteno 5551 krát
Možná si ještě vzpomenete na ostudný předvolební videoklip Marthy Issové a Jiřího Mádla „Přemluv bábu!“, který stylizoval příslušníky starší generace do role pasivních hlupáků. Byl výrazem nebezpečné tendence, zvané ageismus nebo také antigerontismus.

Můj zesnulý kamarád, sociolog Miroslav Purkrábek, kdysi vtipně poznamenal, že „étos současné doby je monetární“. Jistě, pokud hodnotu všeho, a tedy i člověka, vyjadřujeme pouze obsahem jeho či její peněženky, pak čeští důchodci skutečně nejsou na výši doby. Se svými přibližně 43 % průměrného důchodu vztaženého k průměrné mzdě si dnes rozhodně nemohou vyskakovat. Zvláště když jim Nečasova vláda ubírá dvě třetiny z inflační valorizace důchodů, a pokud ještě mohou pracovat, upírá jim odpočet daně z příjmů, zvyšuje DPH u zboží, které tvoří značnou část jejich spotřebního koše, zvyšuje spoluúčast úhrad za zdravotní péči a ruší regulaci nájmů. Nejspíš řídí svoje kroky podle starého úsloví „Dědeček a babička ujídají z chlebíčka“.

Zdá se, že tato politika nachází odezvu u nezanedbatelné části mladých. Podle čerstvého sociologického výzkumu si celá čtvrtina mladých Čechů myslí, že staří lidé jsou přítěží společnosti. Tomáš Pecina k tomu poznamenává: “Staří jsou předmětem pohrdání, protože "neuměli vydělat", mladým často "nic nezanechali" a vedle toho vyžadují domněle nezasloužené výhody mezigenerační solidarity; dochází k jevu, který nemá v normálně strukturované demokratické společnosti obdoby, totiž k tomu, že místo sociální volby nastupuje volba generační.“

Je pravdou, že ani mladí to na startu své životní dráhy nemají lehké. Rostou náklady na vzdělávání, bydlení, stát na ně přenáší stále větší zátěž v péči o děti. Jesle a mateřské školky nedostačují poptávce. V poslední době se k tomu přidružily problémy s pracovním uplatněním. Vláda láká mladé lidi do druhého pilíře soukromého penzijního připojištění s dodatečnými náklady a nejistými perspektivami ve čtyřicetiletém horizontu.

Jedním z neuralgických bodů tohoto vztahu mladých a starších je také dosavadní konstrukce našeho průběžného systému povinného sociálního pojištění. Ti, kteří jsou v produktivním věku, platí svými příspěvky na důchody stávajícím penzistům. Až se v důchodu ocitnou sami, očekávají, že jim budou na důchody platit ti, kteří v mezidobí dospějí a budou vydělávat. Nicméně poměr těch, kteří do systému platí, a těch, kteří z něj pobírají své penze, se stále zmenšuje. Poněvadž máme méně dětí, než kolik by stačilo k prosté reprodukci populace. Stárnutí populace by se ještě dalo zvládat zvyšováním počtu let, které musí člověk odpracovat, aby měl na důchod nárok, a také věkové hranice odchodu do důchodu. To se u nás i děje. Jak si ale poradit s tím, že se rodí stále méně dětí?

Pes je zakopán v tom, že tento systém je snadno zneužitelný lidmi, kteří do systému nepřispívají tím, že by vychovali budoucí plátce svých důchodů – svoje vlastní děti. Jak systém reformovat tak, aby nevedl k perverzní motivaci děti nemít? Odpověď zní: prémiovat ty účastníky systému, kteří do něj přispívají nejen peněžními příspěvky, ale i péčí o přispěvatele budoucí – o děti. Chápat péči o děti jako další významnou formu podpory důchodového pojištění.

Jako sociolog vnímám, že toto odcizování světa mladých a starých má svoje kořeny i v individualizaci životních stylů, v oslabování rodinných vazeb, ale především v prosazující se tendenci brát život jako zábavu tady a teď, bez větší odpovědnosti za sebe i za jiné a bez zamýšlení se nad budoucností.

Jistě, existují příklady krásného mezigeneračního soužití v dobře fungujících rodinách a přátelských společenstvích. Ty ale fungují navzdory nepříznivým podmínkám, které by bylo možno změnit k lepšímu. Štědřejší podporou rodin s nezaopatřenými dětmi a starších spoluobčanů (včetně dostatečné sítě asistenčních sociálních služeb), spojováním sociálních zařízení, kde mohou senioři pomáhat při výchově dětí (například umisťovat domovy pro seniory v blízkosti jeslí a mateřských školek) či výchovou ke vzájemnosti a rodinné i mezigenerační solidaritě – v rodinách samotných, ve školách, v zájmových sdruženích, v kostele.

Je však tohle možné očekávat od vlády, která podle svého vlastního programového prohlášení dobře ví, že „jen podnikatelský sektor je tvůrcem bohatství společnosti, ne stát“? A věří, že individuální sebezájem přinese bohatství a prosperitu všem? Od ní jsme se dočkali spíše toho, že staví proti sobě ekonomicky aktivní a nezaměstnané, zdravé a zdravotně postižené, podnikatele a zaměstnance. A také mladé a seniory. S tím, že to jsou právě ti druzí, co nám „ujídají z chlebíčka“. Těžko se na tom v letošním roce něco změní. Vždyť skoro nikdo u nás neví, že byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Nebo že by šli Martha Issová s Jiřím Mádlem přece jen do sebe?

Beseda s občany na dané téma se uskuteční už zítra, v úterý 4. 9. od 18 hodin v Informačním středisku ČSSD na Zenklově ulici 27, Praha 8. Přijďte!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Je však tohle možné očekávat od vlády, která podle svého vlastního programového prohlášení dobře ví, že „jen podnikatelský sektor je tvůrcem bohatství společnosti, ne stát“?
-------------------------
A ne?
Neni pán učitel?
03. 09. 2012 | 08:19

Bara napsal(a):

„jen podnikatelský sektor je tvůrcem bohatství společnosti, ne stát“ - ono je důležité, co si pod pojmem bohatství člověk představí. Pokud jen peníze, tak je to asi pravda. Je vidět, co je pro pravici to nejdůležitější na světě.
03. 09. 2012 | 08:21

Xaver napsal(a):

To není konflikt mezi mladými a starými. To je konflikt mezi těmi co přispívají k rozvoji vyspělé společnosti a mezi těmi co nepomáhají.
A je vědecky dokázáno, že k našemu rozvoji nejvíce přispívají ti, kteří dokáží přemluvit hodně zákazníků k uzavření pojistných a úvěrových smluv.
Nikdo těm starým nebrání aby se to taky naučili.
03. 09. 2012 | 08:24

máňa napsal(a):

A hle rudý Potůček chce zavést volskou daň jako tomu bylo za komunistů.

Máš haranta - nebudeš platit daně a ještě navíc dostaneš tučnou odměnu od státu.
Nemáš haranta - budeš platit jak mourovatej 60% mzdy, tj. ještě víc jak dnes.

Z toho vede cesta jen k tomu, aby:
a) ti co budou takto diskriminováni utekli
b) ti co se zradikalizují, děcka jiným odkrouhli ve jménu hesla "Zabij parchanta, posílíš společnost".

Potůčku ty jeden šílenej sociální demagogu a co se na to vykašlat, zrušit ten tvůj zrůdnej sociální systém daní, nechat lidem jejich peníze a nechat lidi ať se sami rozhodnou kolik děcek chtějí!

Není nad to vychovávat lidi k tomu, aby měly haranty jen proto, že to chce stát a ne proto, že to chtějí oni sami!
03. 09. 2012 | 08:30

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Jistě, existují příklady krásného mezigeneračního soužití v dobře fungujících rodinách a přátelských společenstvích. Ty ale fungují navzdory nepříznivým podmínkám, které by bylo možno změnit k lepšímu. "
Nebylo pane Potůčku, nebylo by to možné. Jsou jak správně píšete dobře fungující rodiny a jsou rodiny špatně fungující. A ty špatně fungující budou špatně fungovat i kdyby se stát rozkrájel a cpal jim peníze horem dolem. Kdy už tohle někdo pochopí. Žádné podpory nedovedou nedobrého k dobrému.
03. 09. 2012 | 08:32

Mladý napsal(a):

Dokud budou dospělí říkat dětem spratci, a mlátit do nich při každé příležitosti, tak až zestárnou, budem jim říkat svině a pohrdat jimi.
03. 09. 2012 | 08:32

muromec napsal(a):

Bože můj dobrý, co jsem si to jenom přečetl? Je možné, aby se na světě vyskytovali jedinci s myšlením pána/paní "Máni" 08:30? Tady už končí každá sranda, a každé nařčení z bezmozku se jeví málo výřečným.
03. 09. 2012 | 08:38

Bara napsal(a):

Máňo, já mám děti a ne haranty. A mám je proto, že jsem je chtěla. Přesto bych uvítala podporu ze strany státu a ne že mám naopak kvůli tomu problémy. Váš příspěvek je hnusný.
03. 09. 2012 | 08:39

DH napsal(a):

Vládní garnitura socialisticky vystudovala na čele s panem Potůčkem, ale krade a bere plat jako kapitalista.
Uvědomuje si vůbec pan Potůček,že než se jinde v kapitalismu dopracovali k tomu kolik platí za služby a potřeby, uplynulo několik desetiletí.
Jen naši Potůčci si nechali skoro komunistické platy, a nasadili ceny daleko vyšší než dlouhodobí kapitalisti.
Platy lidí jsou menší než jinde, ceny a kvalita zboží?škoda mluvit.
Co zde pan Potůček generuje je spíše pro pana Honzáka,než něco čím se musí zabývat mladý člověk, který si to platil celé.
Takže z tohoto úhlu pohledu by Potůčkovci a jim podobní měli mít důchod krácený tak na 1/3 oproti výpočtu důchodu současného mladého v roce 2030 a jasně že s odpočtem inflace.
03. 09. 2012 | 08:39

muromec napsal(a):

Mladý 08:32 Bože můj dobrý, bože můj dobrý - další takový český myslitel. Mladý muži, ale já vám odpuštím. Taky jsme byli kdysi mladí, taky jsme byli kdysi tupí, možná ještě tupější. Slibte mi, že z toho vyrostete.
03. 09. 2012 | 08:44

Michal Macek napsal(a):

pane potucku

premluv babu je nutno brat s nadsazkou - i mnozi seniori psali ze se u toho zasmali....
03. 09. 2012 | 08:54

matů napsal(a):

Máňo,Máňo,jsi asi jedna z těch,které pán Bůh nenadělil.Jste zlá na celý svět,to jsem vycítil z vašeho příspěvku.Na stará kolena dopadnete špatně.V domově pro seniory vás budou ošetřovat parchanti,kteří vám budou utírat zadek,protože nemáte své děti.Jestli máte,budou určitě stejní jako vy.Nepřeji vám nic špatného,stejně se nedočkáte ničeho lepšího.Nezávidim vam samotu.
03. 09. 2012 | 08:58

neo napsal(a):

Pane Potůčku, máte tam hafo vyložených účelových polopravd.

Klip Zelenky, ve kterém si Mádl a Issová pouze zahráli určitě není ani zdánlivě ageismus. Klip jsem nikdy neviděl, ale místní o něm píší neustále. To bych ageismem spíše označil aktivity společenství Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je... apod.

Pak tam máte polopravdu u té inflace. Vláda totiž nikomu 2/3 neubírá.
1) si zjistěte, jak se valorizují důchody
2) si zjistěte, co znamená slovní spojení "minimální valorizace"

také se mi nezdá argumentace regulovaným nájemným. Kolik důchodců bydlí v regulovaným nájmu a ne ve vlastním domě či bytě?

Zkuste si někdy srovnat manžele důchodce někde na venkově. Nemusí dojíždět za prací, takže nejsou závislí a mohou bydlet prakticky kdekoli i v levnějších lokalitách s nižšími náklady. Když mají průměrný důchod, a vlastní dům, tak mají pro vlastní spotřebu čistých 20 000 korun, což nemá řekl bych hodně rodin s dětmi platících hypotéky či nájmy...

dále argumentujete nízkou porodností. Bohužel vás asi zklamu, ale vyšší porodnost situaci nemůže zlepšit. Podívejte se, kde bývá nejvyšší porodnost, v jakých státech, v jakých kulturách... dá se u nich hovořit o blahobytu a perfektním zajištění na stáří? To těžko.
Slevy na daních na děti musí stačit, žádná další úleva či povinná platba navíc od bezdětných není nutná.
03. 09. 2012 | 09:03

krajan napsal(a):

Nikdy bych nevěřil tomu,že se v této zemi vyskytuje tolik hlupáků (viz máňa,mladý a někteří další)
03. 09. 2012 | 09:08

xyzy napsal(a):

Xavere,
zřejmě jaou ve Vašem okolí všichni prarodičové zdatní a kypící zdravím. Podle Vás, proč by se ti nemohli naučit cokoliv nového, mají na to přece spoustu času, proč by si měli nárokovat nějaký odpočinek po letech dřiny a starostí?
A že "těm starým" v učení nic nebrání? tak to jste na velikém omylu, pane! brání, v mnoha případech doopravdy brání. Ale co a jak, to asi VY nikdy nepochopíte...

Xaver napsal:
... Nikdo těm starým nebrání aby se to taky naučili.
03. 09. 2012 | 08:24
03. 09. 2012 | 09:13

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Shodou okolnosti jsem o víkendu četl demografické prognózy obyvatelstva v Evropě a zhrozil jsem se, co nastane za 15 let, kdy se nám ještě vtlouká, že je zapotřebí imigrace jako lék vrcholnými ekonomickými představiteli, místo toho aby začali podporovat místní rodiny...

Škoda mluvit, škoda psát!

A to nepíší, jaký úděsný obraz vznikne do dvaceti let v Západní Evropě. Možná by bylo záhodno si přiznat, že táto část Evropy by neměla být naším vzorem, ale varovným mementem!
03. 09. 2012 | 09:22

DF napsal(a):

Příčiny nízké porodnosti
V první řadě:
Je mnoho jiných lákadel pro mladé lidi v naší společnosti.
Můžeme sem zařadit cestování, studium a jiné.
Těmto lákadlům dávají mladí lidé přednost před založením rodiny nebo zakládání rodiny odkládají do pozdějšího věku.
Až takzvaně „něco zažijí.“ Proto navrhovat řešení jako zvýšení motivace pro mladé lidi, aby rodiny zakládali a měli děti. Zvýšeným propagováním funkce a důležitosti rodiny pro společnost by bylo možné mladé lidi směrovat k fungujícímu rodinnému životu ale tento trend žádná PR agentura nebude dělat zdarma a budoucí minimalistický stát se tímto zabývat ze své podstaty nesmí!
Dalším nedostatkem je nejistá ekonomická situace:
Ekonomickou situaci však nelze vyřešit jednoduše. Je potřebná pomoc státu pro mladé rodiny s dětmi. S tím souvisí i další nedostatek se kterým souhlasí velký počet mladých lidí a to je malá podpora státu pro mladé rodiny.
Proto dosavadní cílená diskriminace rodin s dětmi,kterou provádí bývalá a současná vláda pane Potůček, přinese své plody až v roce 2018-25 potom poznáte jak vypadá (non Baby Boom v ČR).
03. 09. 2012 | 09:23

Drzá zrzka napsal(a):

Generační problémy byly, jsou a budou.

Pracující důchodci na plný úvazek se vyskytují jen v určitých sférách pracovního trhu... Neznám pracující důchodce - řidiče MHD, pokrývače, dělníky v montovnách, zdravotní sestry v přímé péči o nemocné...
Máňa

Pokud se rodiny rozhodnou proto, že budou mít děti...mělo by to být s vědomím, že své dětí uživí za minimálního přispění státu. Nikoli si z dětí dělat často jediný zdroj příjmu.
03. 09. 2012 | 09:28

Neudržitelný napsal(a):

DF
"Proto dosavadní cílená diskriminace rodin s dětmi,kterou provádí bývalá a současná vláda"
Sem si nevšim, že by mně někdo diskriminoval. A ani mé děti, kteří už mají své děti nikdo nediskriminuje. Kdepak to žijete DF? Mohl byste nám popsat tu diskriminaci? Mně to opravdu zajímalo.
03. 09. 2012 | 09:35

Ládik!!! napsal(a):

Konflikt generací - mladí proti starým... staří mají prachy a mladí ne. Staří komunisti je rozkradli a mladí lidi si je musí vydělat, i když rudá žába sedí popřád na prameni. Per aspera ad astra.
03. 09. 2012 | 09:36

Bara napsal(a):

Ládík zase pobavil. On nikdy nezklame. Rudá žába v modrém opravdu stále sedí na prameni :-))
03. 09. 2012 | 09:40

dedek napsal(a):

neo napsal(a):

Kolik důchodců bydlí v regulovaným nájmu a ne ve vlastním domě či bytě?

Zkuste si někdy srovnat manžele důchodce někde na venkově. Nemusí dojíždět za prací, takže nejsou závislí a mohou bydlet prakticky kdekoli i v levnějších lokalitách s nižšími náklady. Když mají průměrný důchod, a vlastní dům, tak mají pro vlastní spotřebu čistých 20 000 korun, což nemá řekl bych hodně rodin s dětmi platících hypotéky či nájmy...


Tedy vy jste opravdový demagog. Jistě podle Vás má každý důchodce barák, každý důchodce bere 10 000 důchodu. Nejste náhodou na hlavu padlý? Vážený a myslíte, že vesnice je výhoda? Takže: když máte barák, tak to znamená šetřit na opravy, zaplatit energie, zaplatit daně za barák, pojištění a vážený!!!! V tu chvíli je pryč 12 000 měsíčně c hajzlu, takže zbývá tedy 8 000 na dva důchodcepokud by hypoteticky brali 20 000 a bude to horší, protože energie nekontrolovaně rostou. Na rozdíl od mladých toto lidé mají organizmus opotřebobaný, takže potřebují více léků a návštěv lékaře, takže si stáhněte dalších cca 1500 -2000 měsíčně. Pokud musejí k lékaři dojíždět a jezdit na odborná vyšetření je to cca 500 -1000 za dopravu případně jednou za 14 dní na větší nákup do center, která na vesnici nejsou a kde se oproti vesnickým krámkům ušetří na velkém nákupu až 500Kč. Takže odečteme z těch 8 000 ještě částku za tyto položky což je tedy cca 2 000 - 3 000 Kč měsíčně. Zbývá tedy na dva lidi částka mezi 6- 5000 Kč což je 2 500 - 3000 na jednoho člověka na ošacení a stravu. To si opravdu mohou vyskakovat,že? Nedej bože, když se jim něco podělá a to jsou ještě schopni pomáhat svým mladýn pracujícím dětem a cpát vnoučkům, což těm mladým opět pomáhá.
03. 09. 2012 | 09:43

zdenekb napsal(a):

neo:

"Klip Zelenky, ve kterém si Mádl a Issová pouze zahráli určitě není ani zdánlivě ageismus. Klip jsem nikdy neviděl, ale místní o něm píší neustále."

Dobrá perla, hned v pondělí po ránu... "klip jsem nikdy neviděl, ale určitě není takový, jak si myslíte"... :o)
Pokud máš k dispozici cca pět minut úplně zbytečného života, není těžké si tu trapnou agitku dohledat.

Ohledně minimální valorizace jsme se bavili posledně. Samozřejmě se formálně mohou zvednout důchody i víc, když na ně zbudou peníze a kmotříčci budou skromnější. (haha)

Vyšší porodnost nevyřeší vše, ale V NAŠICH PODMÍNKÁCH by řešení přispěla. Pokud narážíš na porodnost zemí třetího světa, jsou to zatím úplně jinak (ne)fungující země, než Česká republika, i když se vláda snaží seč může nás k nim přiblížit.
03. 09. 2012 | 09:46

dennis napsal(a):

Pani Z. Drza,
muzu tomu rozumet, ze kdyz uz mezigeneracni problemy vzdy provazely dejiny lidstva, byly, jsou a budou tyto problemy vzdy stejne? Mam tomu rozumet, ze vlady, ktere kladou duraz na podporu rodin jsou stejne kratkozrake, jako ty rezimy a jejich vlady, ktere se systematicky vyhybaji podpore rodin s detmi? Mohu si myslet, ze rezim, ktery uz vice jak dvacet let nam predstavuje vlady bez jakehokoli koncepcniho mysleni s naprostym nedostatkem vize, jsou stejne lidem prospesne jako ty vlady, ktere vytvarely koncepci podpory rodinam?

Je-li tomu tak, pak otazky duchodoveho systemu, vsechny formy vladnich "uspor" na ukor rodin, prevadeni statnich sluzeb primo do rukou mafianskych kapitalistu, je nejsnazsi splachnout vtipnym konstatovanim, ze "vzdycky nejak bylo a vzdycky nejak bude". Takove konstatovani je naprosto univerzalni pravda. Chce-li clovek pohlednout na nase perspektivy v dobe vlady bezkoncepcnich kleptokratu, pak ja takove konstatovani jen malinko produktivni. (Ovsem neni povinnosti diskutera smysluplne prispivat k diskusi. Jen tim, ze inspiruje k zamysleni, splnil vic, nez treba zamyslel :-) .
03. 09. 2012 | 09:57

neo napsal(a):

dedek:

proč lžete? Proč hned útočíte a nesmyslně mě obviňujete?

Já jsem nenapsal, že každý má barák a že každý bere 10 tisíc.
Já se slušně zeptal, zdali by bylo možné srovnat, kolik důchodců žije v regulovaným nájmu a tudíž na ně dopadá deregulace a kolik z nich má vlastní bydlení.

Dále jsem uvedl průměrný důchod nikoli nejnižší či naopak nejvyšší. pokud víte, co průměr znamená, tak přeci nemůžete napsat, že "každý bere 10000".

12000 měsíčně za barák na venkově je čirá hovadina. A ostatní náklady jsou samozřejmě normální a rodina s dětmi je má vyšší.
03. 09. 2012 | 10:01

neo napsal(a):

zdenekb:

vycházím z názorů zde píšících odpůrců toho klipu, a z těch to na ageismus nevypadá. Asi tak.

minimální valorizace, o to jde. A taky o to, že pan potůček jaksi vůbec nebere na vědomí, jak se valorizace počítá. Roli tam nehraje jen inflace.

V stávajícím systému vyšší porodnost nepomůže. Půl milionu lidí do kasy nepřispívá nic moc a spíš bere. To je potřeba řešit a ne porodnost.
03. 09. 2012 | 10:05

zdenekb napsal(a):

neo:

Pro tebe a další neznalé, nebo jen ty, co si chtějí osvěžit paměť a porovnat někdejší předvolební tlachy s dnešní skutečností prosperující země, zachráněné před "komunisty a socialisty"...

http://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

PS: Klip je natočen chytře (propaganda nesmí být nikdy úplně tupá), takže jde námitky shodit zdánlivou "nadsázkou" (viz vtipné fotky a koláže za hlavními protagonisty, případně situační rádobygagy). Sdělení je ale evidentně myšleno vážně... kolikpak mladých tehdy asi donutilo své prarodiče k "zodpovědnosti"?
03. 09. 2012 | 10:12

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zdravím Ládíka při pondělku. Jinak je velmi pozoruhodné, jak narudlá většina moudrých diskutujících tu s chutí sobě vlastní opomíjí skutečnost, že na většinu dnešních problémů bylo v česku zaděláno sockomem v jistě památném roce osumaštyrycátém.
Máme se v této zemi nejlíp za posledních stotisíc let, ale šest let německé okupace, dvacet let ruské okupace a skoro padesát let komuny, to by myslím zamávalo i ze švýcarskem ...
Na druhé straně jsou pak problémy věčné tzn systémové, co se s lidičkama táhnou tisíce let. Nihil novi. Dám cicera ...
Veselé krizování ...
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215476_1665505558938_1276234308_31320608_183240_n.jpg
03. 09. 2012 | 10:12

zdenekb napsal(a):

neo:

"Půl milionu lidí do kasy nepřispívá nic moc a spíš bere. To je potřeba řešit a ne porodnost."

Můžeš to nějak upřesnit?
03. 09. 2012 | 10:12

vico napsal(a):

Finanční analytik Neo praví :

"Klip Zelenky, ve kterém si Mádl a Issová pouze zahráli určitě není ani zdánlivě ageismus. Klip jsem nikdy neviděl.."

Tak to je soda :-)

Tvůrce viralu Zelenka prokázal svou oskarovou genialitu, neboť klipem -Přemluv bábu - se zapsal do ČEZké historie a učinil s Mádla a Issové politologické pojmy.

Ústav pro jazyk český onehdy zveřejnil nové výrazy, které se sice ještě nestaly součástí spisovné češtiny,ale pouze zatím slangové s tendencí stát se součástí obecné hovorové češtiny.

Jsou to tyto výrazy:

Ty jsi se asi pomádl

Už přestaň issovat

Po třetí předváděčce hrnců Zepter jsem zmádlovatěl.

Mádlovné /snížení platu o průměrnou hodnotu inflace/

Issování /způsob vytírání zadku méně šikovnou rukou - praváci levou a leváci pravou/

Zelenka / zelenina, která překročila doporučenou dobu použití/

Vinšuju všem dobrý den
03. 09. 2012 | 10:14

neo napsal(a):

zdenekb:

nezaměstnaní. Pokud se nezaměstnanost nesníží, nových plátců nepřibude ani s vyšší porodností.
03. 09. 2012 | 10:16

Michal Macek napsal(a):

zdenekb

nesouhlas - pokud by ten klip byl skutecne "ageisticky" predpokladalo by to ze seniori jsou skutecne to co se tam (s nadsazkou) rika - tedy nesvepravni senilni slintajici jedinci - a to nejsou...etda spon vetsinou..
03. 09. 2012 | 10:17

neo napsal(a):

Vico:

vytrhávat z kontextu umíš Vico, jen co je pravda. Pro pořádek uvedu i konec toho citátu, který jsi Vico záměrně za účelem dehonestovat oponenta vypustil. ////....ale místní o něm píší neustále.///
03. 09. 2012 | 10:19

Drzá zrzka napsal(a):

dennis

Samozřejmě, že se náplň mezigeneračních problémů liší. Je to dáno dobou. :-)

Ale v zásadě jde stále o totéž. Životní zkušenosti proti touze měnit zaběhnutou praxi.
03. 09. 2012 | 10:20

neo napsal(a):

Mimochodem Vico,

neviděl jsem ani jak byl zabit Heydrich, bohužel, nebyl jsem tam a ani jsem v té době nežil, znamená to snad, že nebyl zabit granátem, ale Vicův děda ho sundal prakem?
03. 09. 2012 | 10:21

Ládik!!! napsal(a):

Pane Potůčku,
je velká škoda, že Vám rodiče nedali jméno Rudi.
03. 09. 2012 | 10:26

Sladký napsal(a):

"Zvítězí totiž mladí! Kdo nevěří, ať se s n ámi vsadí!
Pryč staré harampádí, co tu ještě překáží a vadí!
Mladý je každý komunista."
Jde o úryvky optimistické, budovatelské písně z padesátých let. Jde o podobnost čistě náhodnou? Inspirovali se současní pravicoví ideologové a propagandisté u komunistů?
Je modrá barva ODS melancholickou vzpomínkou jejích Otců- zakladatelů na modř jejich svazáckých košil?

S tou nečitelnou recpatchou jděte do rusutur.Je to obyčejná buzerace.
03. 09. 2012 | 10:27

Sladký napsal(a):

Jistě, zahrado Veřejné Bezpečnosti. Komunismus zadělal nejen na naše problémy, ale i na problémy USA a EU.Je příčinou krizového vývoje všech vyspělých zemí Euroatlantické civilizace a má na svědomí i globální klimatické změny, úbytek ozonu a všechny možné myslitelné katastrofy.:o)))
03. 09. 2012 | 10:36

vico napsal(a):

Neo : Tvá argumentace je tak absurdní, že mi je skoro až žinantní ji vyvracet.

- to, že o virálu, který jsi neviděl, "místní píší neustále" je důkazem, že není ageistický ?

Já jsem také nebyl přitom, jak byl Heydrich zabit, ale existuje spoustu nezpochybnitelných dobových důkazů /očití svědci, lékařská a pitevní zpráva atd./

Jinak není nic lehčího, než-li i teď si na youtube virál přehrát. Od finančního analytika bych čekal, že je to lepší způsob poznávání, než "ohlasy místních".

Jinak dík za legraci ohledně Heydrichiády " BOHUŽEL, nebyl jsem tam a ani jsem v té době nežil"
03. 09. 2012 | 10:36

dříve čtenář napsal(a):

Jo, jo, inteligenční úroveň bloggerů stoupá exponenciální řadou. Dokonce Wbgarden posunul vznik našich problémů do r. 1948...
A vy chytrá hlavo. Jaroslav Hašek by z vás měl jistě radost! Figurky nea, ládíka, máni, mladého a vás by se mu jistě hodily do Povídek ze starého mocnářství.
03. 09. 2012 | 10:38

neo napsal(a):

Vico:

ne to ty seš absurdní. Má argumentace je v pořádku.

Když o ní zde píší neustále, člověk pak přesně ví, jak ten klip vypadá a z toho se dá už usuzovat a nemusí ho ani vidět. To je holý fakt. Stejně jako u toho atentátu.

Zdenek sem dal odkaz a je to totální nadsázka, vtip, což lidé jako ty asi nedokáží pochopit.
03. 09. 2012 | 10:44

zdenekb napsal(a):

vico:

Možná bejt tehdy v té zatáčce neo, dopadlo by všechno úplně jinak... :)

neo:

Jsou tedy problémem nezaměstnaní nebo nezaměstnanost? Vypadá to jako slovíčkaření, ale přijde mi celkem vypovídající o stylu uvažování.
03. 09. 2012 | 10:45

neo napsal(a):

dříve čtenář, později č....

Jednoznačně si vyprošuji být srovnáván s Máňou či Mladým.... jejich příspěvky jsou pravý opak toho, co si myslím já.
03. 09. 2012 | 10:46

neo napsal(a):

zdenekb:

nezaměstnanost.
03. 09. 2012 | 10:47

zdenekb napsal(a):

neo:

Jsem si jistý, že v klipu použitá "nadsázka" byla jen předem připravená úniková cesta, jak celou tu prasárnu zpětně zlehčit...
03. 09. 2012 | 10:47

Yosif K napsal(a):

Nebo že by šli Martha Issová s Jiřím Mádlem přece jen do sebe?
KONEC CITATU!

Issova a Madl nedelali propagaci proti starym lidem. Issova a Madl delali propagaci proti socialnim demagogum kteri v ramci volebniho boje slibovali nemopzne veci vcetne 13-16 duchodu zaplacenych dividendami z CEZu, porodne 150 tisic Kc a podobne populisticke nesmysly.

Evidentne je jistejsi mit o 1% nizsi duchody a "stradat" bez pastelkovneho a 16-teho duchodu, nez si uzivat 5-15 let neufinancovatelne ultrasocialisticke socialni vydobytky, predluzit stat a pak vybirat jidlo z popelnic jak se to stalo duchodcum ve Spanelsku a Recku.

At CSSD najme nejake mlade kaspary, at ti vylezou s reklamou do TV a at zopakuji co vse za nesmysly CSSD pred 2 lety slibovala slibovala (a bude nadale slibovat - zdroje tu jsou a statni dluhy se nemusi splacet)!
03. 09. 2012 | 10:48

zdenekb napsal(a):

...aneb pokud se právě nekutálíš smíchy, jsi zapšklý osel bez špetky smyslu pro humor... my to úplně vážně přeci nemysleli (...jenom tak trochu...).
03. 09. 2012 | 10:52

neo napsal(a):

zdenekb:

to už je věc názoru.
03. 09. 2012 | 10:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 09. 2012 | 10:59

Sladký napsal(a):

Yosif- vaše komentáře jsou sice nepochybně geniální, ale dovolím si je ještě trochu doplnit. Finanční a následně ekonomickou krizi, která vznikla v USA a rozšířila se do celého svěa má na svědomí socialista a možná dokonce kryptokomunista Bush a jeho nehorázně štědrá sociální politika rozhazování peněz lumpenproletariátu.Nechápu, proč ve svých úžasných příspěvcích opomíjíte tuto zásadní skutečnost.

Také byste neměl zapomínat na to, že lumpenproletariát páchá masovou korupci. Líné socky uplácejí ze svých nehorázně vysokých sociálních dávek úplně všechny-úředníky,policisty, soudce,politiky,podnikatele ... Avanti, Papulo.
03. 09. 2012 | 10:59

Josef napsal(a):

Ukončení obč. války v Sýrii ukáže trend budoucího směřování světa.Domnívám se,že pro mladé začne éra,kdy budou povoláváni do zbraní ať se jim to bude či nebude líbit.A konflikt se objeví a nebude to žádný Afganistán nebo Vietnam ,bude to ohrožení Evropy v samé podstatě.A bude to na Jihu,ale i na Východě Evropy.Multikultialismus a podobné utopie zaniknou a bude problém i s USA.Ano,tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu až se ucho utrhlo.
03. 09. 2012 | 11:00

Al Jouda napsal(a):

Kdo rodí děti ? No přece naše ženy! Proto by se mělo vrátit ohodnocení tohoto společenského poslání a to formou snížení věkové hranice pro odchod do důchodu. Věkové limity, které zavedla vláda ODS + přisluhovači z různých koaličních stran jsou ostudné !
03. 09. 2012 | 11:06

scallop napsal(a):

Klip madla a issove je stejne ostudny jako plakat CSSD o cirkevnich restitucich. Oboji je hloupe, rozdeluje spolecnost a povzbuzuje zavist.

Zajimave je, ze jedno vetsine diskutujicich vadi a druhe nikoliv.
03. 09. 2012 | 11:07

MaB napsal(a):

Pane Stejskale,

to, že jste mne smazal - no, dejme tomu, i když si myslím, že jsem tady nic vulgárního ani ostrého nenapsal. Dana Višňovského čili Parabellum znám z jiných fór, kde byl pravidelně zabanován pro urážky a poněkud vyšinutou argumentaci. Zde na aktuálně podle mne řádí nejen pod svou oblíbenou přezdívkou Parabellum, ale také jako tzv. Máňa nebo Mladý, což mu zřejmě připadá být velmi vtipné, protože jakoby polemizuje sám se sebou. Chtěl jsem jen ostatní diskutující upozornit na to, že diskutovat s tímto jedincem postrádá racionální smysl, nic víc.
03. 09. 2012 | 11:15

čert napsal(a):

scallop
konečně názor normální
na stav katastrofální
a lidství nemorální
03. 09. 2012 | 11:16

Sladký napsal(a):

Scallop- stejně ostudný? Mohl byste své tvrzení doložit nějakým faktem, analýzou "prvků stejnosti" ? Pochybuji.Je to stejně plytke tvrzení jako ta, která tvrdí, že ČSSD je stejná jako ODS, že mezi nimi není žádný rozdíl.
Víte, scallope, v (praktickém) životě není důležité to, čím se věci a jevy podobají, ale to, čím se LIŠÍ.Nepochybně tohle pravidlo zcela spontánně respektujete, jinak byste s největší pravděpodobností dávno nebyl mezi námi.
,
03. 09. 2012 | 11:16

MH napsal(a):

Průběžný důchodový systém požírá sám sebe.
03. 09. 2012 | 11:19

scallop napsal(a):

Sladky

Mozna neni "stejne ostudny", ale je "rozdilne ostudny" nebo "ostudne rozdilny" nebo dokonce "ostudne stejny" ? Kdo vi ...

PS Snazim se Vam jemne naznacit, ze podstata meho prispevku je trosku jidne :-)
03. 09. 2012 | 11:21

wbgarden napsal(a):

Budu neutsále opakavat.
Cukrouši, dám jednu ze svých oblíbených, skoro věčnou, před polednem. Jistě tě potěší ...

NIHIL NOVI

Je to námět velmi
tklivý
svět nikdy nebyl
spravedlivý

Však vždy dobrák našel se
co opravit ho
chtěl

A jak tak líbezně k nám
pěl
odkazů nechal
přehršel

A hřbitovy plné mladých
těl ...

http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
Veselé krizování ...
03. 09. 2012 | 11:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane MaB,

rozumím, nicméně pokud se zde budou debatující "bavit" tímto způsobem, veškerá diskuse vezme brzy za své.

S panem Parabellum jsem se úplně stejně dohadoval před pár týdny a po několika smazaných textech mu napsal to samé, co třeba před chvílí dvěma debatujícím pod textem pana Münicha. Od té doby si dává myslím docela pozor, aby nepřekročil určitou hranici, za níž už nemíním osobní útoky a různé invektivy pouštět (není tak těžké vysledovat, kde zhruba vede).

Právo debatovat zde má úplně každý, kdo se řídí zdejšími pravidly. Když nechám diskusi příliš sklouznout do osobní roviny, debatovat se zde jednoduše přestane (mám s tím už za ta léta jisté zkušenosti).

Libor Stejskal
03. 09. 2012 | 11:34

juvel napsal(a):

V jaké komoditě si každý člověk může bezpečně našetřit prostředky na stáří? Poctivě řečeno v žádné. Nejbezpečnější je to, že se o starého člověka postarají jeho děti, v rámci společnosti generace, která pracuje, živí generaci, která již pro stáří pracovat nemůže. Řekl bych, že to je jeden z největších projevů humanity a úspěchu této západní civilizace. Průběžný penzijní systém je to nejdokonalejší, co může v této problematice existovat.

Samozřejmě, když je životní úroveň pracující generace dobrá, měl by odpovídajícím způsobem vypadat i standart odkázaných starých lidí. Je-li špatná, odrazí se to i na důchodech. Je-li málo plátců, jsou samozřejmě více zatíženi a jejich životní úroveň se sníží a s tím také standart důchodců. Protože každý zestárne, měl by být zájem každého, aby tento průběžný systém fungoval.

Je smutné, že ve společnosti se stále více prosazuje bezuzdná chamtivost a sobectví a je tento průběžný systém ohrožen. Společnost se tak ohrožuje zevnitř sama.
03. 09. 2012 | 11:39

Anna napsal(a):

Neo

Tady je ten zmíněný klip Issové a Mádla, kde i nabádají k citovému vydírání prarodičů
http://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA
03. 09. 2012 | 11:52

Rosťa napsal(a):

scallop
Máte jen poloviční pravdu. Klip byl ostudný, plakát byl nutný. Pokud by ty církevní
( ŘK ) restituce nešly za Únor, byly ohodnoceny jako všechny předešlé a především nezpochybnitelně doložené, žádný plakát by nevznikl. Nebyl by důvod. I přesto, že ŘK církev u nás z historických důvodů na růžích ustláno nemá ( a po této kulišárně se její postavení rozhodně nezlepší ).
03. 09. 2012 | 11:57

neo napsal(a):

Anna:

už ho sem dal Zdenek
03. 09. 2012 | 11:59

modrý edvard napsal(a):

Vynechám agitačně-předvolební část /tedy většinu/, a zbývá mi to, s čím souhlasím: daňová asignace vydělávajících dětí jejich rodičům.
03. 09. 2012 | 12:13

Anna napsal(a):

neo

To jsem přehlédla. Opakování matka moudrosti, to však v tomto případě rozhodně neplatí.

Napsal jste: "Klip Zelenky, ve kterém si Mádl a Issová pouze zahráli určitě není ani zdánlivě ageismus."

Na základě čeho něco takového tvrdíte?

Cituji:

Herci Martha Issová s Jiřím Mádlem v pátek před čtenáři Novinek obhajovali své vystoupení v kontroverzním klipu, v němž vyzývají mladé lidi, aby přemluvili prarodiče, aby nevolili levici. Kritiku odráželi s tím, že na svůj názor mají právo, alespoň dokud nezvítězí právě levice.
http://www.novinky.cz/domaci/199009-issova-s-madlem-jsme-ted-dva-nejdulezitejsi-pitomci-v-zemi-a-to-je-podstatny.html
03. 09. 2012 | 12:29

Gustáv Kočí napsal(a):

Ten klip je trapný. Pozoruhodné je, kolik Pupíků ještě dnes dokáže zvednout ze židle:) Skoro bych řekl, že se stal trvalou součástí levicového předvolebního arzenálu:D
03. 09. 2012 | 12:33

Sladký napsal(a):

Zahrado Weřejné Bezpečnosti, pokusím se odpovědět podobnou mincí.
Hřbitovy plné mladých těl/ jsou všude tam,kde člověk šel/ či spíše jeho dějiny/ Marxismus nebyl jediný/.Ani první, aani poslední.Potrvá dlouho,než se rozední/než skončí dlouhá,temná noc/ v níž triumfují Zlo a Moc.

Vždycky se najdou vychytralí darebáci, kteří dokáží zneužít i tu nejušlechtilejší myšlenku a nikdy nechybí dostatek hlupáků, kteří jim v tom ke své vlastní škodě napomáhají.
03. 09. 2012 | 12:42

mb napsal(a):

neo napsal : Zdenek sem dal odkaz a je to totální nadsázka, vtip, což lidé jako ty asi nedokáží pochopit.

to by tedy znamenalo, že Issová a Mádl vyzývají k volbě LEVICE , je li celý ten virál vtipem ... a má li protikladnou vypovídací hodnotu vzhledem k obsahu ...

skutečností však je že Mádl je pravicově založený a Issová středopravě ...

takže se o protikladnou message nejedná ...

ergo neo se mýlí ... ( lže ) ... samozřejmě se o ageismus jedná a v to čiré formě, navíc se jedná o neúctu ke stáří ...
03. 09. 2012 | 12:44

Michal Macek napsal(a):

mb

blbost - autori klipu snad predpovidali ze jej seniori neuvidi???
03. 09. 2012 | 12:49

.au napsal(a):

Neo:
Opravdu vám nevěřím, že jsteš ten slizký a morálně odpudeivý klip mladých pravičáků Issové a Mádla, nikdy neviděl.
Právě taková slečna Issová, která v klipu celému národu říká, že ona si "zásadně" utírá zadnici levou rukou, ale přitom by Schwarzenbergovi byla ochotná kdykoli olízat polobotky, je jedním z podstatných viníků morálního a ekonomického úpadku naší země.
03. 09. 2012 | 12:50

neo napsal(a):

Anna:

opět to naleznete výše, nebudu to opakovat
03. 09. 2012 | 12:53

neo napsal(a):

mb:

vtip a nadsázka neznamená ironii.

vy nejste hlupák, soudě podle některých příspěvků a tohle nevíte?
03. 09. 2012 | 12:54

neo napsal(a):

.au :

to ani nemusíte. Věřte si třeba na Aštarovu flotilu :)
03. 09. 2012 | 12:56

mb napsal(a):

no já myslim, že jak se tam do seniorů naváželi ( viz. to že volí komunisty a tak ) ... zas tak moc velká nadsázka nebyla nevim ... hele mně osobně ten klip neuráží ... ale dost starších lidí z něj předpokládám může být znechuceno ...

já spíš neo narážel na to zda se jedná či nejedná o ageismus ...

a myslim že jedná ... njn ...
03. 09. 2012 | 13:08

Anna napsal(a):

neo
"Klip Zelenky, ve kterém si Mádl a Issová pouze zahráli určitě není ani zdánlivě ageismus. Klip jsem nikdy neviděl, ale místní o něm píší neustále."

Zarážející je, že aniž byste klip viděl, tvrdíte, že není ani zdánlivě ageismus. Aniž byste si někde přečetl vyjádření Issové a Mádla k tomuto klipu, tvrdíte, že v něm pouze hráli.
Určitě není na škodu před obhajobou něčeho, si o tom předtím něco zjistit.
03. 09. 2012 | 13:10

neo napsal(a):

ježiš Vy jste jak tatar Aničko.

taky jsem neviděl výbuch v Hirošimě a vono to tam fakt bouchlo.
Neviděl jsem přistát Neila na měsíci a přesto tam přistál. Neviděl jsem první zápas Sparty proti Feyenoordu a přesto vim, že vedli 2:0 a vyhraný zápas nakonec ztratili.
03. 09. 2012 | 13:17

neo napsal(a):

mb:

věc názoru, já myslim, že nejedná.

Mimochodem, svou babičku jsem nijak nepřemlouval, volila Top 09 dobrovolně.
03. 09. 2012 | 13:19

mb napsal(a):

když myslíte neo ... a ten klip ( přemluv bábu / mádlu ) jste viděl ... ???

nejvíce se mi líbila odpověď hajlujícím kontra virálem ...

zdravím ...
03. 09. 2012 | 13:23

mb napsal(a):

neo napsal(a):
ježiš Vy jste jak tatar Aničko.

taky jsem neviděl výbuch v Hirošimě a vono to tam fakt bouchlo.
Neviděl jsem přistát Neila na měsíci a přesto tam přistál. Neviděl jsem první zápas Sparty proti Feyenoordu a přesto vim, že vedli 2:0 a vyhraný zápas nakonec ztratili.
03. 09. 2012 | 13:17

,,, tatar jste vy ... protože pokud jste neviděl klip a tvrdíte že se o ageismus nejedná je to jako byste rozebíral barvu oblečení armstronga na měsíci, přesto že jste je neviděl na vl. oči ...

... njn ... stane se ...
03. 09. 2012 | 13:25

neo napsal(a):

mb:

ledaže by někdo už tisíckrát napsal, jaká ta barva byla.

Tady na diskuzích se o tom klipu napsalo hodně. Z toho si člověk názor udělá. A po dnešku vím, že názor nezměním. Je to hodně nadsazené (ne ironické), vtipně pojaté a jako útok na starší spoluobčany to bere jen ...... (nechci být sprostý)
03. 09. 2012 | 13:30

Sladký napsal(a):

Co záleží na tom, zda to je či není ageismus? To není vůbec podstatné!. Důležitý je obsah sdělení,kdo koho oslovuje a s jakým záměrem způsob sdělení a jeho účinek.
03. 09. 2012 | 13:33

Anna napsal(a):

neo

Jedna věc je konstatování faktů, příklady jste uvedl, ale neuvádíte u nich "umělecký" dojem, který na Vás udělaly.
V případě klipu Přemluv bábu a dědu jste však konstatoval, že Issová s Mádlem v něm POUZE hráli, což není pravda a lze to doložit třeba mnou již uvedenou citací. Navíc jste tvrdil, že určitě není ani zdánlivě ageismus, tedy Váš dojem, přestože jste klip neviděl.
Takže jen opakuji: Určitě není na škodu před obhajobou něčeho, si o tom předtím něco zjistit.
03. 09. 2012 | 13:35

Sladký napsal(a):

Samozřejmě nejde o žádný útok, o staré generaci ani nemluvě.Naopak, jde o vlídné, přátelské podání ruky mladých starým, dezorientovaným,senilním,jimž životní zkušenosti znemožnují přijmout jedině správný pohled na politiku.
03. 09. 2012 | 13:39

neo napsal(a):

Anna:

tak znova a jen pro vás. Stovky vyjádření k tomu klipu jsem měl možnost číst i slyšet. Stovky různých názorů, popisů... na jejich základě jsem také nikdy nehodlal klip shlédnout a na jejich základě si utvořil názor.
To není nic neobvyklého. pan potůček to žene do absurdních výšin, protože se mu to hodí do toho jeho článku.

Ono dělat si legraci sami ze sebe, z důchodců, černochů, zrzavých, z židů, skotů, cikánů, somálců, chlapů, žen, ajťáků, učitelů, politiků a prakticky ze všeho co se kde objeví.... to není vůbec na škodu. Ono totiž vždycky záleží na příjemci.
03. 09. 2012 | 13:43

Sladký napsal(a):

Neo nemsí u ničeho být a nic vidět a slyšet, a přesto všemu rozumí víc, než ti, kteří u toho byli a slyšeli.Mimochodem, Neo, srovnávání nesrovnatelného ( klipu s Hirošimou) je jedním z typických symptomů (součástí syndromu)poruchy myšlení, na kterou tě už hodně dlouho upozornuji.
03. 09. 2012 | 13:44

mb napsal(a):

neo ... přece chcete li si udelat obrazek o tom klipu a autoritativně ( za sebe ) říci zda se o ageismus jedná či nejedná, tak je asi dobrý se na ten klip podívat, ne ... ? :-)
03. 09. 2012 | 13:44

Anna napsal(a):

neo napsal(a):

mb:

ledaže by někdo už tisíckrát napsal, jaká ta barva byla.

Tady na diskuzích se o tom klipu napsalo hodně. Z toho si člověk názor udělá.
-------

V případě tohoto klipu je dost překvapivé, že jste došel k Vámi uvedeným závěrům. Těžko by se dal najít český klip, který by měl takové množství odpůrců. Ze svého okolí znám i spoustu mladých lidí, včetně mé dcery, kteří volili pravici, ale klip odsoudili.
Ale proti gustu žádný dišputát.
03. 09. 2012 | 13:45

mb napsal(a):

ale asi nemůžete autoritativně vykřikovat, že se o ageismus nejedná ... bez znalosti / shlédnutí klipu ...
03. 09. 2012 | 13:45

mb napsal(a):

hlavně je to hloupé neo ... to je základní definice klipu ... zjednodušené natolik až hloupé ...
03. 09. 2012 | 13:48

mb napsal(a):

je to jako orwell neo : čtyři nohy dobré - dvě špatné
pravice dobrá - levice špatná

takhle nějak to je / bude neo ...
03. 09. 2012 | 13:49

Sladký napsal(a):

Issová a Mádl si dělali legraci samo ze sebe? A to tvrdíš, neo, přestože jsi ten klip neviděl? "Stovky RŮZNÝCH názorů, popisů" neo si z nich neomylně vybral ten jediný správný.ˇUžasné. Ještě bys nám neo mohl vysvětlit,proč tak zarputile odmítáš klip shlédnout. Dodávat, že jde o další symptom už je asi zbytečné.
Vsaďte se, že neo vzápětí napíše, ze mi došly argumenty a tak ho sprostě urážím.:o)))
03. 09. 2012 | 13:49

neo napsal(a):

Sladký:

ad 1. příspěvek) já vím, že ty jsi letadlo.

ad 2. příspěvek) mezi těmi stovkami názorů byly i ty tvoje. Proč jsem odmítal klip shlédnout jsem již jednou napsal, přečti si to. Po shlédnutí názor neměním, zůstal stejný. Je to vtipné, hodně nadsazené, není to útok na starší lidi, nejde o ageismus ba ani o náznak či tendenci jak tvrdí Potůček.
03. 09. 2012 | 13:59

Targus napsal(a):

To stejskal:

Pane Stejskale, na ten nejnekorektnější příspěvek jste opět jaksi pozapomněl. Nemrzí vás to?

vybírám hlavní chuťovečky:
rudý Potůček
Máš haranta
Nemáš haranta
děcka jiným odkrouhli
"Zabij parchanta, posílíš společnost".
Potůčku ty jeden šílenej sociální demagogu
zrůdnej sociální systém daní
Není nad to vychovávat lidi k tomu, aby měly haranty jen proto, že to chce stát a ne proto, že to chtějí oni sami!

Schválně jsem napsal cosi o štětkách a čekal, jak s tím naložíte.

Mažte, prosím, korektněji, vyhnete se osočování.
Takto se řadíte po bok Máni a to snad ne...
03. 09. 2012 | 13:59

Michal Macek napsal(a):

mb

ja to videl - nejedna se o neuctu ke stari - halt nekomu buh nedal smysl pro humor....navic myslim ze volebni dopad klipu se hodne precenuje.ano diky skandalu a internetu ho zna kazdy ale ruku na srdce - kolik procent teenageru podle vas skutecne "premlouvalo dedka s babou"?a kolik procent "premlovanych je poslechlo??

spis si myslim ze klip nemaji radi ti kdo by z mlade generace radi udelali vlci pleme ktere jde jen po penezich a stare nema v ucte - a klip se jim vyborne holdil aby m,ohli rict "vidite?tak sme meli pravdu mladi sou neuctivi spatni atd"....nastesti drtiva vetsina senioru i mladych jsou normalni...
03. 09. 2012 | 13:59

Targus napsal(a):

P.S.
doufám, že mě teď vymáznete za neadekvátní výrazy!!!

:-)))
03. 09. 2012 | 14:01

Anna napsal(a):

neo
"Ono dělat si legraci sami ze sebe, z důchodců, černochů, zrzavých, z židů, skotů, cikánů, somálců, chlapů, žen, ajťáků, učitelů, politiků a prakticky ze všeho co se kde objeví.... to není vůbec na škodu."

Jsem pro legraci. Ale v tomto případě Vám uniklo, že se jedná o předvolební klip, kde Issová s Mádlem nabádají mladé, aby navštívili prarodiče a přesvědčili je, aby volili pravici, jinak že za nimi nebudou jezdit. To Vám připadá legrační?
03. 09. 2012 | 14:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tarqusi,

není mým cílem vyhnout se osočování (chce-li mne někdo osočovat, je to jeho věc).

Nemám důvod Vámi zmiňovaný text mazat (není korektní, ale také není sprostý či hrubě urážlivý), což se o příspěvku, v němž Vy někoho nazvete "modrou záchodovou štětkou" a naznačujete možnou fyzickou inzultaci (tedy doufám, že to byl ten Váš; pokud ne, omlouvám se, ale je tu toho každý den docela hodně) nelze říct.

Buď přijmete fakt, že se zde prostě určitým způsobem lidé napadat nebudou (bez ohledu na to, zda se to někomu líbí či ne), nebo - byť je mi to líto - není tento prostor určen Vám a Vašemu debatnímu stylu. Píšu to tu již déle než pět let a opravdu na tom nebudu nic měnit. Osvědčilo se to. Vy to možná považujete za nefér, jiní zase mají pocit, že jen tak se při daných možnostech dá udržet prostor pro debatu. Tak to chodí...

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
03. 09. 2012 | 14:16

Baba Jaga napsal(a):

Čo bolo, to bolo - proč se pořád vracet k "veledílu" v interpretaci sl. Issové a pana Mádla. Však oni se zase časem zviditelní jinak, když tímto svým počinem možná i o část svého publika přišli.
Konflikt generací je starý jako svět sám, byl jest a bude a zajisté je pro budoucnost i potřebný. Jiná kapitola ovšem je vzájemný vztah a chování generací. A zde řádně my starší zpytujme svědomí, kde jsme ve výchově potomků učinili či činíme chyby a zda jsme jim vždy tím zářným a správným příkladem.
03. 09. 2012 | 14:18

dennis napsal(a):

Pani Anno a vsichni, kdo maji zazle panu "Neovi",
ze drive nez vyslovil svuj nazor na vec, sdelil, ze ji autenticky nezazil - nevidel. On prece ma pravo veci nejen komentovat, ale dokonce si o nich cokoliv myslet a pritom nepotrebuje mit zadnou osobni zkusenost.

Vzdyt prece my vsichni mame jen utrzkovite a neuplne vedomosti. Nase informace o cemkoli jsou jen priblizne. Nase nazory vyveraji z toho, jak je nam predmet sympaticky. Pak teprve si vytvarime aparat argumentu.

Upozornit pana Nea na to, ze az shledne klip, bude nutne muset zmenit nazor, je proste zbytecne. I kdyby klip videl stokrat, stokrat bude presvedcen o tom, ze se podle jeho nazoru nejedna o politickou agitku, ktera se snazi rozdmychavat nevrazivost mezi generacemi.

Je to totez, jako kdyz verici vzyva neverici ke studiu te spravne literatury; jako kdyz ateiste odpovidaji: Ctete nasi literaturu! A tak furt dokola.

Presvedceni o tom, ze nas nazor se vice blizi skutecnosti, nez nazory nasich oponentu, vyplyva ze zbozneho prani, ze nas nazor je proste "objektivnejsi" - podlozeny skutecnym videnim sveta. Prozatim je to tak, ze si kazdy z nas vybira "vhodne" argumenty pro predem pripraveny nazor. A argumenty protivniku v diskusi bagatelizujeme (uvadime na "pravou miru").

Pro mne (se socialnim citenim) je kompasem v debate otazka, jak dalece to mravenci usili slouzi malickym, velikym, chudym i bohatym. Klip s Madlem a Issovou je pro mne amoralni. Po mem soudu zaden ucel nemuze posvetit prostredky boje. Dnesni doba charakterizovana konzumerismem a s nim spojenou hamiznosti, vulgarni bezohlednosti spojenou s naprostou nemoralnosti prinasi utoky na lidskou dustojnost ve vsech oblastech zivota spolecnosti. Neni divu, ze i diskuse tuto dobu verne ilustruji. Nesnasenlivost, agrese, dehonestace, urazky a radost ze zvlast zdarilych ponizujicich bonmotu. Prece vsak diskutuju a raduju se z kazde slusne odpovedi, z kazdeho zdvorile formulovaneho nazoru, byt bych s nim nesouhlasil.
03. 09. 2012 | 14:20

Yosif K napsal(a):

Pamatuji si "chraneny stav podnajemniku" ze zacatku 90 let. Pracoval jsem v Praze, hledal jsem podnajem. Duchodkyne vdova s dekretem na 120m2 byt na Vinohradech za nej platila par svestek, odstehovala se k sestre na venkov a byt pronajimala za 15 tisic mesicne. Napriklad mlademu manzelskemu paru s ditetem. Samozrejme za "trzni cenu". Kazdy dela co umi, nijak to neodsuzuji. I socialista Krecek by to na jejim miste delal......

At zije lzi-doktor JUDr Krecek! At zije socialne demokraticka politika!
03. 09. 2012 | 14:22

jozka napsal(a):

dennis:

Vedle. Tady nikdo nerika, "ctete nasi literaturu". Sdeleni zni, "kdyz uz se autoritativne vyjadrujete k te knizce, prectete si ji".

Ovsem znali veci znali vedi, ze to je zbytecne, kdyz neo neco prohlasi, tak pres to vlak nejede :-)
03. 09. 2012 | 14:28

Yosif K napsal(a):

Blbosti utopickych ktere socialisti propaguji je vice nez 16-te duchody.
Porodne 150 tisic...
pastelkovne...
Povsechne vyssi narust socialnich davek nez je prumerny narust HDP....
Dotovani vseho mozneho i nemozneho (a predstirani hlupakum ze vsichni budou cisti prijemci dotaci, ze vsichni vydelaji...)

atd atd

Jedina chyba kterou klip s Issovou a Madlem mel byla to ze rekli jedno vulgarni slovo a ze pouzivali osloveni baba a dedek. Toto bohuzel dle Obamovy aktivistky Silversteinove. Klip imituje z 99% klip Silversteinove podporujici Obamu ( v klipu Florida Schlepp). Doslovny preklad nekterych "hlasek" z anglictiny zni v cestine hure nez v anglictine......

Jinak mel klip pravdu - kdyz nekdo slibuje vsechno vsem a zacne rozhazovat, privede stat k bankrotu. Ze se to nemuze stat? To si socani v Recku a Spanelsku mysleli taky - ze se to nemuze stat. Nebo meli taktiku:
Naslibovat volicum..........
15-20 let u koryt rozhazovat penize.........
nakrast..........
zmizet.....
03. 09. 2012 | 14:31

Yosif K napsal(a):

Baba Jaga napsal(a):
1) Čo bolo, to bolo - proč se pořád vracet k "veledílu" v interpretaci sl. Issové a pana Mádla. Však oni se zase časem zviditelní jinak, když tímto svým počinem možná i o část svého publika přišli.
2) Konflikt generací je starý jako svět sám, byl jest a bude a zajisté je pro budoucnost i potřebný. Jiná kapitola ovšem je vzájemný vztah a chování generací. A zde řádně my starší zpytujme svědomí, kde jsme ve výchově potomků učinili či činíme chyby a zda jsme jim vždy tím zářným a správným příkladem.
03. 09. 2012 | 14:18
ad 1) reziser klipu udelal chybu v pouziti vulgarniho slova. Kdyz se koukam na socialisticke velikany (Zemanovi DEBILOVE, podsedicka facka, Zaoralkovy nenavistne vypady, ruka s mescem.....) rekl bych ze svedomi muze zpytovat kazdy - vcetne svazu falesnych pratel proletaru....
as 2) mate pravdu - mnoho je ve vycove, Issova a Madl vsak nikde nerikali, ze se mladi nemaji starat o stare....., nabadali mlade at jedou za prarodici a radi jim jak volit...... (stejne jako Silversteinova, podle niz byl nestastny klip udelan.....)

Pohorseni nad klipem mi pripada pokrytecke. Soucasny plakat proti restitucim mi pripada podstatne sprostejsi a zakernejsi nez naivni vulgarismy Issove a Madla...... zkuste si porovnat kdo se bude LEPE starat o stare lidi - radove sestry v hospicu nebo socialisticti bafunari?
03. 09. 2012 | 14:41

neo napsal(a):

Anna:

ano, je to vtip. Buď nemáte smysl pro humor, nebo si to berete osobně. Jak často navšťevujete vy sama či jste navštěvovala prarodiče?
03. 09. 2012 | 14:43

Anna napsal(a):

dennis

Neo zde vyjádřil svůj názor a já mu ho nezazlívám, vždyť jsem napsala - proti gustu žádný dišputát a že určitě není na škodu před obhajobou něčeho, si o tom předtím něco zjistit.

Stejně jako Vy považuji tento klip za amorální a jsem přesvědčená, že žádný účel nesvětí prostředky.
A s Babou Jagou souhlasím, že rodiče neznají poučku závažnou, že příklady táhnou.
03. 09. 2012 | 14:44

Yosif K napsal(a):

Zajimave kdyz vzor klipu Silversteinova podporovala stejne vulgarnim klipem zvoleni Obamy, levicovi soudruzi se nepohorsovali (a nepohorsovali se ani pravicovi soudruzi - v USA jsou na agresivni predvolebni soty uz zvykli.....).

No mozna ze CSSD prijde jeste s tim ze ruka smatajici po mesci patri pedofilum.... a muzeme se bavit o vkusnosti predvolebnich sotu znovu.......
03. 09. 2012 | 14:47

dedek napsal(a):

neo napsal(a):
dedek:

proč lžete? Proč hned útočíte a nesmyslně mě obviňujete?

Já jsem nenapsal, že každý má barák a že každý bere 10 tisíc.
Já se slušně zeptal, zdali by bylo možné srovnat, kolik důchodců žije v regulovaným nájmu a tudíž na ně dopadá deregulace a kolik z nich má vlastní bydlení.

Dále jsem uvedl průměrný důchod nikoli nejnižší či naopak nejvyšší. pokud víte, co průměr znamená, tak přeci nemůžete napsat, že "každý bere 10000".

12000 měsíčně za barák na venkově je čirá hovadina. A ostatní náklady jsou samozřejmě normální a rodina s dětmi je má vyšší.

A co je toto!!!

také se mi nezdá argumentace regulovaným nájemným. Kolik důchodců bydlí v regulovaným nájmu a ne ve vlastním domě či bytě?

Zkuste si někdy srovnat manžele důchodce někde na venkově. Nemusí dojíždět za prací, takže nejsou závislí a mohou bydlet prakticky kdekoli i v levnějších lokalitách s nižšími náklady. Když mají průměrný důchod, a vlastní dům, tak mají pro vlastní spotřebu čistých 20 000 korun, což nemá řekl bych hodně rodin s dětmi platících hypotéky či nájmy...


Navíc i neumíte číst nebo neznáte význam slov jako například hypoteticky!!
Takže: když máte barák, tak to znamená šetřit na opravy, zaplatit energie, zaplatit daně za barák, pojištění a vážený!!!! V tu chvíli je pryč 12 000 měsíčně c hajzlu, takže zbývá tedy 8 000 na dva důchodcepokud by hypoteticky brali 20 000 a bude to horší, protože energie nekontrolovaně rostou.

A za další, běžný rodinný domek spotřebuje v průměru ročně topení cca za 30 000 korun a to beru v uhlí nebo dřevu, plyn je cca 43-45 000Kč což je v průměru 3500 Kč měsíčně v zálohách, další položky jsou voda cca 80-90Kč/m3 což je měsíčně cca 1350Kč, záloha na elektřinu okolo 1000Kč, domovní daň, popelnice, pojištění, cca další 3500Kč to už máme cca 9350Kč, takže zbývá cca 2650 jako částka spořená na opravy, která je naprosto směšná, protože třeba jen výměna krytiny je 250-300 000Kč!!! Takže v čem lžu?
03. 09. 2012 | 14:47

neo napsal(a):

jozka:

vedle jsi ty jozýfku. Tu knížku nemusíš číst, stačí si přečíst 100 recenzí a pak si udělat názor.

Dennis to napsal hezky. S jeho názorem na klip nesouhlasím, ale je to jeho názor a nebudu mu kvůli tomu nadávat. Z mého pohledu se prostě nejedná o útok na staré lidi. Asi by se slušelo zepat se pana režiséra, zda to zamýšlel jako útok či jako nadsazený lehce provokativní klip.
03. 09. 2012 | 14:49

Sladký napsal(a):

Yosif- vaše texty jsou naprosto geniální, přesto bych je rád v něčem doplnil.Finanční a následně ekonomickou krizi, která vznikla v USA a rozšířila se do celého svět má na svědomí soacialista Bush Jr, uplácející a rozmazlující nehoráznými částkami US lumpenproletariát.

Ještě bych dodal, že líní proletáři ve všech zemích korumpují ze svých sociálních dávek úředníky, policisty, soudce a nakonec i politiky.Lumpenproletářská mafie čím dál víc ovládá celou Atlantickou civilizaci, což může nakonec způsobit její zánik. Zatímco lumpeproletariát nehorázně bohatne, multimilionáři a multimiliardáři neustále chudnou.
Avanti,Papulo!
03. 09. 2012 | 14:50

Yosif K napsal(a):

Sarah Silverman and The Great Schlep - YouTube
► 4:23► 4:23

www.youtube.com/watch?v=AgHHX9R4Qtk

Pro levicove nadsence - at se pobavi jak se v USA propagovalo zvoleni Obamy: "Zvedni zadek a jed za babou a za dedkem na Floridu a presvedc je....."

Klip zpusobil mirne pobaveni - nikdo moc nevysiloval. Daleko vetsi boje (fact check) probihaji nad tim, co kdo kde nasliboval nezamestnanym a jak to dopadlo atd atd.....
03. 09. 2012 | 14:52

Anna napsal(a):

neo

Určitě jsem nenavštěvovala prarodiče tak často, jak by si přáli. Ale nikdy by mě ani nenapadlo jim upírat právo vlastní volby, natož je citově vydírat, že když nesplní mé požadavky, nebudu za nimi jezdit.
Jak jsem tu napsala, považuji tento klip za nemorální.

Klip neberu nijak osobně, mám dvě dospělé dcery a dvouletou vnučku a vídám se s nimi poměrně často. Jedna dcera volila pravici, já a druhá dcera jsme volit nešly, přesto nás nijak nenutila, abychom též volily TOP09.
03. 09. 2012 | 14:56

neo napsal(a):

dedek:
////A co je toto!!!

také se mi nezdá argumentace regulovaným nájemným. Kolik důchodců bydlí v regulovaným nájmu a ne ve vlastním domě či bytě?/// TO JE DEDKU PŘESNĚ TA OTÁZKA, NIKOLI TVRZENÍ, ŽE KAŽDÝ MÁ BARÁK.

Ty náklady jsou směšné,bydlíte v baráku? Máte zahradu? Kdybyste napsal, tak 5 možná 6000 ale třeba i 8, tak to je reálné číslo. 12000 jste přeflák. Pořád je to nic ve srovnání s mladou rodinou 2 dětmi platící nájem či hypotéku. Zvlášť pokud je jeden z nich třeba na rodičovské dovolené.

Ono se ale extrémy argumentuje nejlépe, viz Potůček. Hááá, důchodcům se dereguluje nájem... hááá, důchodcům se seberou 2/3 z valorizace ....

JÁ JEN PODOTÝKÁM, ŽE JE TO NEPŘESNÉ A VELMI ZAVÁDĚJÍCÍ.

Pan Potůček by měl být schopen na otázky odpovědět a konkrétně uvést, na kolik důchodců ma deregulace nájemného dopad. 100%? 90%? 50%?, 20%?, 10%? 5%? 1%?
03. 09. 2012 | 14:57

Sladký napsal(a):

Samozřejmě, neo. Nemusíš zdolat Everest, stačí, když si přečteš nějakou tu desítku popisů výstupu a je ti vše jasné.:o)))) Proč bys tam ty sám měl lézt,viď? Podobných příkladů bych ti mohl uvést spoustu. Přečti si pár popisů seskoku padákem a nepochybně si NA PARAŠUTISMUS uděláš VLASTNÍ NÁZOR."
03. 09. 2012 | 14:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Dám pravidelnou světa ńavštěvovatelku. Nihil novi ...

REVOLUCIONÁŘKA

Potkal jsem já
k ránu
proletářku
Annu
vracela se
z flámu

Drobet měla
pod čepicí
a pod kožíškem
brokovnici

A hned se mi
svěřila
tak ráda by si
střelila

Prý že svět ji zase
hněvá

Kupředu
levá ...

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/429851_191363420966174_189689707800212_209939_1053436797_n.jpg
Veselé krizování ...
03. 09. 2012 | 15:00

neo napsal(a):

Anna:

no zaplať pánbů za ty dary.

Takže jste nikoho nepřemlouvala, nikomu nevyhrožovala či citově nevydírala a přesto tvrdíte, že ten klip k tomu nabádá...

Kolik je takových jako vy (tedy takových, kteří to vzali jako nadsázku a nikoho nešli vydírat) a kolik je těch druhých, kteří se sebrali a šli svým prarodičům vynadata a vyhrožovat?

řekl bych (pro místní rejpaly jsem to nikde nezjišťoval, nevedu si statistiku) , že takových jako vy bude drtivá většina a těch, kteří ten klip vzali jako návod k útoku na prarodiče, bude zanedbatelné minimum limitně se blížící nule.
03. 09. 2012 | 15:01

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif- vaše texty jsou naprosto geniální, přesto bych je rád v něčem doplnil.Finanční a následně ekonomickou krizi, která vznikla v USA a rozšířila se do celého svět má na svědomí soacialista Bush Jr, uplácející a rozmazlující nehoráznými částkami US lumpenproletariát.
Avanti,Papulo!
03. 09. 2012 | 14:50

No - 70% vydaju statniho rozpoctu jsou mandatorni vydaje. Kde jinde chcete zacit setrit? Samozrejme nemelo by se krast (Casa, IZIP, Promorpo) - jde o obrovske castky ale proti mandartornim vydajum jde o drobne zrni.

Sam pro sebe bych si take pral abych mel za leta odpracovane v Cesku nejakou solidni penzi - ale nedelam si moc nadeji.

"Opravdova socialisticka politika" se mi jevi takto:
Naslibovat proletarum...
rozhazovat penize...
zajistit sitak dalsi volebni vitezstvi....
nakrast...
zmizet....

Bohuzel tak mneohde vypada i pravicova politika....
Pravda pravdouci je ze i pravicove vlady se uz boji setrit..........

z 27 zemi EU pouze 3 zeme snizovaly v poslednich 10 letech statni dluh.....

Avanti o popolo, alla riscosa!
03. 09. 2012 | 15:01

dennis napsal(a):

Pane Yosife Ká,
reknete nam uprimne, jak je to s tou rukou smatrajici po mesci? S tou myslenkou, ze patri pedofilum jste prisel vy sam?
03. 09. 2012 | 15:02

neo napsal(a):

Sladký:

přesně tak.
03. 09. 2012 | 15:02

Sladký napsal(a):

Yosif- tak trochu vám uniklo, že nežijeme v USA, ale v Česku. Pochybuji, že by vás někdo u nás práskl, že provozujete orální sex ( s manželkou) a že byste za toto zvrhlé a nemravné jednání šel k soudu.
03. 09. 2012 | 15:04

DF napsal(a):

to neo
"Ono se ale extrémy argumentuje nejlépe, viz Potůček. Hááá, důchodcům se dereguluje nájem... hááá, důchodcům se seberou 2/3 z valorizace ."

Pro Vás pane speciálně vyjděme z náhrad církvím a důchodům.

Zatímco u finanční části restituce má dojít vždy k plnému navýšení o inflaci,tak kvůli tomu důchodci museli být tvrdě postiženi novou zákonnou úpravou.
Jejich důchody, které jsou pro většinu jediným nebo jednoznačně hlavním jejich příjmem, se nyní budou ročně indexovat jen o 1/3 inflace a 1/3 růstu mezd.
Jelikož dle statistik dochází a bude v následujících letech docházet k hlubokému reálnému poklesu růstu mezd bude to znamenat pro mnoho set tisíc penzistů naprosto více jak problém.
03. 09. 2012 | 15:11

Anna napsal(a):

neo

Ale já tu celou dobu mluvím o tom klipu, nikoliv o jeho účincích na mladé nebo staré. Issová s Mádlem v tom klipu nabádají mladé k citovému vydírání prarodičů. A to je nemorální bez ohledu na to, jestli to pak někdo z mladých udělal. Já předpokládám, že ne.

Cituji z Wikipedie: Ageismus (age-anglicky věk) je apriorní vyřazování starších lidí z různých aktivit, z činností, které vyžadují zvýšenou odpovědnost, pozornost nebo z vedoucích a nadřízených pozic pod dojmem, že nebudou schopni kvalifikovaně rozhodovat a adekvátně jednat.

V tomto klipu jde prokazatelně o ageismus, protože Issová s Mádlem mluví o tom, že bába s dědkem nejsou schopni se kvalifikovaně rozhodnout a správně volit.
03. 09. 2012 | 15:15

neo napsal(a):

DF:

1) nevím, co to má společného s restitucemi.
2) nemáte pravdu. Nejste Nostradamus a nemůžete v žádném případě vědět, o kolik se budou důchody v budoucnu valorizovat. Znáte prakticky jen onu minimální zákonnou hranicitj 1/3 inflace.
03. 09. 2012 | 15:24

neo napsal(a):

Anna:

je to nadsázka. Copak si vážně myslíte, že Zelenka, Mádl či Issová si myslí, že starší občané nemohou správně volit?
no, prostě se my dva shodnem na tom, že se neshodneme.
03. 09. 2012 | 15:26

Anna napsal(a):

neo
"no, prostě se my dva shodnem na tom, že se neshodneme"

Jo, jo :-)
03. 09. 2012 | 15:32

Normální 1 napsal(a):

cit. "Pes je zakopán v tom, že tento systém je snadno zneužitelný lidmi, kteří do systému nepřispívají tím, že by vychovali budoucí plátce svých důchodů – svoje vlastní děti. Jak systém reformovat tak, aby nevedl k perverzní motivaci děti nemít? Odpověď zní: prémiovat ty účastníky systému, kteří do něj přispívají nejen peněžními příspěvky, ale i péčí o přispěvatele budoucí – o děti. Chápat péči o děti jako další významnou formu podpory důchodového pojištění." konec citace

A není tu také nezanedbatelná část lidí, kteří sice "vychovávají" potomky ,ale nikoliv budoucí plátce svých důchodů, protože tito potomci pochopitelně pracovat - a odvádět sociální ( o zdravotním ani nemluvě) pojištění - nikdy nebudou..Navíc se těmto lidem vypočítaval - doufám že už ne - důchod z průměrné mzdy ČR, tedy z částky jíž 70 % pracujících nedosáhne...
03. 09. 2012 | 15:37

SuP napsal(a):

Co jen je to za vědu ta sociálně-politická sociologie, když její protagonista je schopen předvolební klip vysvětlovat naprosto chybně? Jakýpak KONFLIKT generací? Děťátka vysvětlovala prarodičům, že nemají volit socany. Co je na tom špatně? Naopak je vidět, že mají prarodiče ráda a nechtějí je nechat napospas různým manipulátorům, kteří by je mohli zpracovat jako i tak zbytečně velkou masu jiných, snadno ovlivnitelných, neboť bez názoru.
Zajímavé je, že jako konflikt generací má tendenci ten klip vykládat většina levičáků, přestože je apolitický.
03. 09. 2012 | 16:24

Dědek napsal(a):

Ona určitá nenávist vůči starším je dána tím, že mladá generace je daleko více impotentní než všechny předchozí generace. A hlavně proto chybí děti.
To generace jejich rodičů měla děti i za Husáka. Sice to jeden impotent velmi po revoluci odsuzoval, ale co taky tenhle bezdětný pozdější prezident mohl říkat jiného, aby zakryl svůj mindrák. A odtud se podle mě vše táhne. Všeuznávaný bezdětný disident je vzorem pro všechny - a tak mladí jen vítají, když děti mít nemohou, protože tím si ušetří mnoho starostí a hlavně peněz. Prostě u nás převládl v povědomí takový typický myšlenkový teror neplnohodnotných jedinců.
Autor ale zapomněl na jedno možné řešení v zajištění penzí. Prostě na zvýšení odvodů na sociální pojištění. A ať si to nladá generace vyřeší sama, zda chce na staré lidi platit čím dál více anebo ať začne považovat za příživníky společnosti ty, kteří děti nemají (a někteří ještě pořádají pochody hrdosti, že jsou nepotřební jedinci pro zabezpečení lidské populace). Dokud třeba jen bezdětný politik nebude pokládán za někoho méněcenného, který tedy nemůže vážně rozumět problémům lidí a tedy nemůže se správně orientovat v problémech společnosti, do té doby se nic nezmění. A co třeba Mádl a Marta Issová, už měli nějaké děti? To aby ostatní věděli, jak mají jejich žvásty mladiské hrdosti brát v budoucnu zase vážně.
03. 09. 2012 | 16:46

zdenekb napsal(a):

neo:

Pokud smysl pro humor spočívá v tom, že se necháš urážet libovolným pitomcem, aniž by ses ohradil, pak musím smutně konstatovat své dnešní poznání, že smysl pro humor nemám, a dělám do kalendáře černý puntík...

Některé pasáže klipu jsou míněny evidentně vážně. Když Mádl kazatelsky pronáší něco o tom, že neochota platit nic neregulující regulační poplatek je sobectví, když se šermuje Miladou Horákovou, nebo při řečnění o hrozbě zadlužování, pokud vyhraje volby levice. (Přičemž to poslední v dnešní realitě Kalouskovy rekordní sekyry a rozpočtových hausnumer vyznívá zvlášť pikantně...).
03. 09. 2012 | 17:41

zdenekb napsal(a):

SuP:

Je dost sporné, zda se ona "masa snadno ovlivnitelných" nachází spíše v domovech důchodců nebo ve školních lavicích fejsbůčkových frikulínů, kterým v jejich snech leží svět u nohou, a jednou se o sebe postarají dočista sami (až se o ně přestane starat maminka s taťkou).
Pokud někdo například tvrdí s vážnou mádlovskou tváří , že školné samo o sobě zvýší kvalitu výuky, hodně to tu odpověď napovídá...
03. 09. 2012 | 17:47

SuP napsal(a):

zdenekb -
Obě vaše námitky jsou věcí názoru. Přesto obě hodnotíte pouze ze svého pohledu, tedy jednostranně a svůj názor vydáváte za ten správný. A on je přitom jen váš.
Mnoho důchodců v domovech se například může nechat ovlivnit pocitem, že se tam o něj aspoň někdo stará, když se na něj jeho vlastní vybodli. A to není situace, kdy každý zachová svou hrdost .....
03. 09. 2012 | 18:59

zdenekb napsal(a):

SuP:

Ano, píšu pouze SVÉ názory utvářené ze SVÉHO pohledu (i když si myslím, že je pár lidí možná sdílí) a nikdy jsem se netvářil jinak. O jejich jediné správnosti jsem nenapsal ani slovo.
Mladí ani staří pro mě nejsou jednolitou skupinou.

Ad "Mnoho důchodců v domovech se například může nechat ovlivnit pocitem, že se tam o něj aspoň někdo stará, když se na něj jeho vlastní vybodli." A mnoho důchodců by v tom dost možná mělo pravdu. Takže nevím, jestli jde víc o zachování hrdosti nebo živení sebeklamu.
Apropos...
Mnoho mladých se například může nechat ovlivnit pocitem, že budou mít vždy dost sil a štěstí se o sebe postarat úplně samo a že nikoho vlastně nepotřebují. A to není situace, kdy každý zachová svou soudnost...
03. 09. 2012 | 19:21

SuP napsal(a):

zdenekb -
Přestože jste mnohem víc vlevo než já, debatuje se (mi) s Vámi docela dobře. Ale jen do chvile nez se zapomenete a zacnete me presvedcovat o sve pravde. Jako kdybyste nevedel, ze to nejde ....
03. 09. 2012 | 19:49

zdenekb napsal(a):

SuP:

Já o svých pravdách pochybuji, že byste se divil... takže nevím, co konkrétně tím myslíte. Sám už ani moc příspěvky nepíšu, obvykle jen reaguji na blog nebo diskutéry... a připomínám, podotýkám, doplňuji, co je (jen dle mého názoru a z mého pohledu, samozřejmě) důležité. Nic víc.
03. 09. 2012 | 20:28

Skogen napsal(a):

Pane profesore, závažné téma. A výstižně uchopené. Issová s Mádlem a hlavním strůjcem Zelenkou jen ilustrují fakt, že česká společnost není společností funkční. V takové by se nemohlo stát, aby se její členové chovali jako hyeny.

S odstupem začínám chápat, že bohužel existence zajištěných sociálních a existenčních jistot vede k přenosu odpovědnosti od jednotlivce na stát. V humánním prostředí se tak paradoxně jedinec přestává chovat humánně, když ztrácí představu o vymezení hodnot. Existence a jakási vyšší úroveň standardu je pro všechny zajištěna, tak tedy co... Je čas myslet jen na sebe.

Ať jsem jakkoliv pro sociální prostředí, obávám se, že člověk naneštěstí nutně musí být konfrontován s nedostatkem, nouzí a utrpením, aby si ve většině dokázal uvědomit, že lidství není prázdný pojem. Paradox.
03. 09. 2012 | 21:13

Targus napsal(a):

To stejskal:

Nemyslím si, že je výrazný rozdíl mezi modrou záchodovou štětkou a výrazy jako rudý Potůček, parchant, šílený sociální demagog atd.

Zato je určitě velice výrazný rozdíl, jestli někdo otevřeně vyzývá k zabíjení dětí - Zabij parchanta, posílíš společnost - a druhý diskutér naznačí inzultaci, tedy ani nenapíše, jestli dobře chápu.

Domnívám se, že tohle jste prostě těžce nezvládl.
03. 09. 2012 | 21:31

Targus napsal(a):

Aby bylo jasno, dotyčného jsem chtěl původně nazvat modrou štětkou, míněno jako prodejnou ženu, ježto evidentně spisuje modré bláboly na objednávku. Ten záchod to měl kapánek změkčit, anebo vylepšit, jak je libo.
Ano, bohužel jsou i tací mezi námi, za pár šupů prodají i vlastní bábu a vlastního dědu.
03. 09. 2012 | 21:36

máňa napsal(a):

Tak vida vida kolik rudých jsem popíchla. :-)
Je mi Vás líto, zvykli jste si vypláznout tučnou daň státu a pak čekat na smilování ouředníčka až z něho něco navíc kápne.

Rudí i oranžády na jednu stranu opakovaně útočí na církev:

a) jednou je to kvůli zákazu potratů
b) jindy kvůli restitucím,

ale sami rudí a oranžový jsou ještě horší, stále by jen diktovali lidem kolik si mají na krk uvázat závazků a TO VŠE KVŮLI PENĚZŮM!!!

Co asi z takových dětí vyroste, když byly počaty kvůli dávkám!!!

Jen z nich vyrostou BÍLÍ CIKÁNI! Kriminálníci!
Už je slyším : Nazdar fotr dvacet let jsi inkasoval měsíc co měsíc na mě deset tisíc tak naval z toho něco voe.

Každý kdo mi leze do mého osobního života nemám ráda, i když o tom jen mudruje jako rudoch Potůček. A když někoho nemám ráda tak se s ním nepářu!

A vy co máte děcka tady klidně klečte, žebrejte a žadoňte rudochy a oranžády o každou korunku navíc. Ohýbejte svůj hřbet. Dej dej dej státe tady máš děcko tak naval prachy, chci si užít, kořalku, cigárka, sádlíčko, chorvatsko ...
03. 09. 2012 | 22:17

Skogen napsal(a):

Máňa, nezlobte se, ale z vás ten primitivismus a zášť tryskají opravdu nepřehlédnutelně. Pavlač už asi nestačí.
03. 09. 2012 | 22:31

máňa napsal(a):

Skogene, jste velmi mláďoulinké holátko s mlíčkem na bradičce, neznalé tvrdého světa než, aby jste znal dobu, kterou Potůček a další banda rudých potentátů chce znovu vyvolat.

Dobu, kdy dívky musely se vdávat už v sedmnácti osmnácti poté co je nadržený hoch odvedle zbouchl. Někdy i na hraně znásilnění.

Dobu potratových komisí, neboť děcko s hochem "nezodpovědným" alkoholickým otcem nebylo jinak možné odstranit.

Dobu hojných děcáků a pasťáků, neb ani rudý (a ani oranžáda dodnes) si s tím nedovedli poradit, naopak neutěšený stav těchto existencí je perverzně těšil - kde jinak rekrutovat ty nejnižší všehoschopné kádry.

Ten prostinký outlocitný levicový intelektualismus z Vás jen kape.
03. 09. 2012 | 23:54

mb napsal(a):

V tomto klipu jde prokazatelně o ageismus, protože Issová s Mádlem mluví o tom, že bába s dědkem nejsou schopni se kvalifikovaně rozhodnout a správně volit.

souhlasím s Annou a (hluboce) nesouhlasím s Neem ...
04. 09. 2012 | 00:23

Skogen napsal(a):

Máňa, víte, na rozdíl od vás nevěštím z křišťálové koule... Nevím, čím jste prošla, ale vaše případná zkušenost, i když pro vás jedinečná, je přece jen pouze jedním možným úhlem pohledu z mnoha. To je dobré nezapomínat.
04. 09. 2012 | 00:24

jozka napsal(a):

Mas tam malou chybu neo, na to, udelat si nazor staci precist 100 recenzi tobe (a vybrat si tu, ktera potvrdi tvuj nazor), lidi, co premysleji, se radsi presvedci na vlastni oci (ci jine smysly).
04. 09. 2012 | 07:14

neo napsal(a):

jozka:

ok. Takže příště až se budeš jozýfku k něčemu vyjadřovat, doufám, že to bude vždy tvá osobní zkušenost nikoli jen hodnocení zprostředkovaných informací. Těšim se na další diskusi.
04. 09. 2012 | 08:34

Anna napsal(a):

Skogen
"S odstupem začínám chápat, že bohužel existence zajištěných sociálních a existenčních jistot vede k přenosu odpovědnosti od jednotlivce na stát. V humánním prostředí se tak paradoxně jedinec přestává chovat humánně, když ztrácí představu o vymezení hodnot. Existence a jakási vyšší úroveň standardu je pro všechny zajištěna, tak tedy co... Je čas myslet jen na sebe.

Ať jsem jakkoliv pro sociální prostředí, obávám se, že člověk naneštěstí nutně musí být konfrontován s nedostatkem, nouzí a utrpením, aby si ve většině dokázal uvědomit, že lidství není prázdný pojem. Paradox."

S tím naprosto souhlasím. Navíc morálka, mravní zásady, tolerance, úcta ke stáří i prachobyčejná slušnost dostávají pěkně na frak. A to nejen u mladých, zářným příkladem toho je třeba M.Topolánek, M.Kalousek...
04. 09. 2012 | 08:52

SuP napsal(a):

Vztah mladých ke starým se evidentně dlouhodobě zhoršuje, ale bez ohledu na klip Mádl/Issová. Ti, kterých se to nejvíce týká, si natáčejí svoje klipy sami.
Problém nedostatečné úcty vůči starým vidím především v tom, že není zřejmé, ZA CO by si mnohých starých měli mladí-akční vážit. Nevychovaný spratek si totiž neváží už ani svých mladých rodičů, kterým je to buď jedno, nebo se mu snaží zaplácnout hubu "dárky".
A že za to můžou komunisti, je zřejmé. Nikdo totiž tak důkladně nepřeoral žebříčky hodnot, jako oni při svém dlouhodobém nekontrolovatelném působení.
04. 09. 2012 | 09:11

Anna napsal(a):

SuP
"Problém nedostatečné úcty vůči starým vidím především v tom, že není zřejmé, ZA CO by si mnohých starých měli mladí-akční vážit. Nevychovaný spratek si totiž neváží už ani svých mladých rodičů, kterým je to buď jedno, nebo se mu snaží zaplácnout hubu "dárky".
A že za to můžou komunisti, je zřejmé. Nikdo totiž tak důkladně nepřeoral žebříčky hodnot, jako oni při svém dlouhodobém nekontrolovatelném působení."

Prosím, uveďte žebříčky hodnot a jak je komunisti přeorali. Vážně mě to zajímá. Nikdy jsem v žádné politické straně nebyla, jsem 57.ročník a pamatuju si zdravici komunistů: ČEST PRÁCI
04. 09. 2012 | 09:25

dedek napsal(a):

neo napsal(a):
dedek:
////A co je toto!!!

také se mi nezdá argumentace regulovaným nájemným. Kolik důchodců bydlí v regulovaným nájmu a ne ve vlastním domě či bytě?/// TO JE DEDKU PŘESNĚ TA OTÁZKA, NIKOLI TVRZENÍ, ŽE KAŽDÝ MÁ BARÁK.

Ty náklady jsou směšné,bydlíte v baráku? Máte zahradu? Kdybyste napsal, tak 5 možná 6000 ale třeba i 8, tak to je reálné číslo. 12000 jste přeflák. Pořád je to nic ve srovnání s mladou rodinou 2 dětmi platící nájem či hypotéku. Zvlášť pokud je jeden z nich třeba na rodičovské dovolené.

Stále stejný demagog. Náklady na barák jsou směšné? Je vidět, že ho nemáte. A proč mluvíte o zahrádce? Za a) pokud nemáte záhumenek tak vás zahrádka s třemi kedlubnami a záhonkem petržele neuživí, to ví i největší blbec. Má-li někdo velkou zahradu, která by jej uživila, tak ji ale nemůže obhospodařovat důchodce, protože je jaksi opotřebovaný tedy pokud není zrovna poslancem od školy. A to, že největší položkou jsou energie je naprosto jednoznačné a není to nic směšného. Směšné je, že neumíte počítat a číst. Hovořím o slově hypoteticky což bylo o těch 10 000 důchodu. Běžně se na vesnici pohybují okolo 6-8000Kč, protože i v činném věku se na vesnicích vydělává 10-12000 hrubého a jen náhodně do 14 000. Takže ten důchod pro dva je právě okolo těch 12 000 Kč. Tím pádem i pokud bych uhnul na 8000Kč nákladů, tak jim zbydou 4000 na stravu a to pro dva!!! Bydlím na menším městě a domek mám takže o těch nákladech vím daleko víc než vy a ještě k té zahradě, kdopak na ní může pravovat, pokud dělá 12 hodin aby si vydělal, nebo je takovou dobu z baráku, protože musí dojíždět za prací? Je vidět, že o životě víte pramálo. Navíc každý starší člověk Vám poví,že to, co dělal jeden den tak ve stáří dělá dny tři. To je o té opotřebovanosti a nemluvte o mlydých, kteří nejen, že nechtějí makat a radši jsou na podpoře ale musejí mít všechno hned. Barák, špičkový nábytek, ihned luxusní auto, značkové oblečení a musejí si odpočnout u moře na dovolené. Dříve se to pořizovalo postupně až na to člověk měl, což dnes není. Jsou samá půjčka a proto hodně strádají!! Naprosto jim chybí skromnost, A na závěr. Ti staří, kteří mají co dělat aby vůbec přežili jim ještě z těch pár korun dávají a proč? Protože jsou to jejich děti!!! Bohužel ty děti těm starým nejsou schopni vrátit i ti obyčejné a to je úcta k nim. Pokud možno bábo dědku dej a když nemůžeš, šup do LDN, protože domovy důchodců jsozu drahé a důchod na to nestačí a přece nebudeme rodičům přispívat!! Bohuže to vidím čím dál více kolem sebe a zatím zaplať pánbůh ne u mých dětí. A jsem hrdý na to, že jsme mohli obojím rodičům posloužit až do konce, byť to bylo velice složité ale také zavazující.
04. 09. 2012 | 09:30

Abe Normalni napsal(a):

Bara Vasja, nic nebrani statnim tvurcum nepenezniho bohatstvi tvorit pro spolecnost. Blby je, ze oni se nakonec nikdy neudrzi a ty penize chcou taky. Tak co s tim?
04. 09. 2012 | 09:31

SuP napsal(a):

Anna -
Pokud jste ročník 57, tedy jste tu dobu sama prožila a nastavené žebříčky hodnot považujete za normální (už třeba jen to "Čest práci"), netřeba další diskuse.
04. 09. 2012 | 10:02

RW napsal(a):

dedek:
v roce 2010 pobíralo důchod do 6000Kč měsíčně 160054 důchodců tj. 5,8%.
Důchod do 8000Kč 505794 důchodců tj. 18,2%. Ve statistice jsou zahrnuty i invalidní důchody 1. 2. a 3. stupně.
04. 09. 2012 | 10:18

Anna napsal(a):

SuP

Právě proto, že je dle Vás považuji za normální a Vy ne, chci znát Vámi zmíněné žebříčky hodnot a jak je komunisti přeorali.

Vy považujete "Čest práci" za devalvaci hodnot??? A kterých ???

Znovu prosím, uveďte žebříčky hodnot a jak je komunisti přeorali.
04. 09. 2012 | 10:26

SuP napsal(a):

Anna -
Asi jsem se nevyjádřil přesně. ".... netřeba další diskuse:" - Nemám o ni zájem. Vy si samozřejmě diskutujte dle libosti i oponentů.
04. 09. 2012 | 10:58

SuP napsal(a):

Nicméně mě těší, že proti tomu zásadnímu jste neměla připomínky.
04. 09. 2012 | 11:04

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Vztah mladých ke starým se evidentně dlouhodobě zhoršuje, ale bez ohledu na klip Mádl/Issová. Ti, kterých se to nejvíce týká, si natáčejí svoje klipy sami.
Problém nedostatečné úcty vůči starým vidím především v tom, že není zřejmé, ZA CO by si mnohých starých měli mladí-akční vážit. Nevychovaný spratek si totiž neváží už ani svých mladých rodičů, kterým je to buď jedno, nebo se mu snaží zaplácnout hubu "dárky".
A že za to můžou komunisti, je zřejmé. Nikdo totiž tak důkladně nepřeoral žebříčky hodnot, jako oni při svém dlouhodobém nekontrolovatelném působení.

04. 09. 2012 | 09:11

Nevím, co ve Vámi uvedeném považujete za zásadní. Podle mě to bylo určení viníka - tedy že za to můžou komunisti. A to si vážně nemyslím.
Za komunistů nebylo všechno špatné - bylo mj. právo na práci a pracovní povinnost. Takže kdo nedělal, šel za mříže a tam musel dělat. Výjimku tvořily vdané ženy v domácnosti.
Jako studenti jsme museli jezdit na nepovinně povinné brigády - chmel, brambory. Jezdili jsme rádi, malinko jsme si vydělali a bavili jsme se. Ve škole jsme se museli chovat slušně, jinak hrozil, případně i byl, vyhazov. Dnešní učitelé hodnotí chování současných žáků a studentů jako džungle před tabulí. Ke svým prarodičům jsme se chovali slušně.

Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl bohužel nebývalý rozmach zločinu.
Samostatnou kapitolou je hospodářská kriminalita, které polistopadové období nemohlo připravit snad lepší podmínky. Zatímco před rokem 1989 se omezila více méně jen na takzvané rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, rozkrádačky, v době demokracie nabyla doslova obludných rozměrů. Přispěl k tomu i proces privatizace, který skýtal pro podsvětí nebývalé možnosti.

S novou dobou pak přišly i nové způsoby zločinného obohacování jako daňové úniky, tunelování či praxe takzvaných „bílých koní“.
http://www.denik.cz/z_domova/listopad_zlocin20091002.html
04. 09. 2012 | 12:01

SuP napsal(a):

... Aha. Nojo. No.....
04. 09. 2012 | 12:09

Anna napsal(a):

SuP

Škoda, nejste ochotný upřesnit Vaše tvrzení:

"Problém nedostatečné úcty vůči starým vidím především v tom, že není zřejmé, ZA CO by si mnohých starých měli mladí-akční vážit. Nevychovaný spratek si totiž neváží už ani svých mladých rodičů, kterým je to buď jedno, nebo se mu snaží zaplácnout hubu "dárky".
A že za to můžou komunisti, je zřejmé."
04. 09. 2012 | 12:25

SuP napsal(a):

Tedy příklad.
Dnes měl pohřeb generál Sedláček. Za to, že riskoval svůj život pro tento stát, on se mu odvděčil tím, že ho zavřel do těžkého žaláře. V době, kdy generál Sedláček seděl v žaláři, národ, který nikdy nic neriskoval, chodil manifestovat podporu a lásku režimu, který zavíral své hrdiny.
04. 09. 2012 | 13:04

mb napsal(a):

ke sporu Anna Sup ... jsem opět na straně Anny ... ne že bych komanče adoroval ( mučili lidi v uranovejch a jinejch lágrech ) ... ale například: Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl bohužel nebývalý rozmach zločinu.

JE PRAVDA ( to se oddiskutovat Supe asi nedá )

a taky není nic špatného na hesle práci čest ne ... ?

( mimochodem ludvík vaculík jako antikomunistický exkomunista to heslo taky pokládá za správné, etické a chválihodné)

zdravím vás oba dva ...
04. 09. 2012 | 13:12

mb napsal(a):

( jinak se supovym přispěvkem ze 13:04 souhlasim ... )
04. 09. 2012 | 13:13

Anna napsal(a):

SuP, mb

Národ je tvořen jedinci. Někteří zavírali hrdiny jako byl generál Sedláček, jiní se bouřili, jako byla M.Horáková...
Někdo chodil manifestovat svoji podporu a lásku režimu, já a spousta dalších ne. Mého jen o sedm let staršího strýce zavřeli v 69. za protistátní činnost (byl ve skupině P.Uhla). Politické kauzy byla zrůdnost.

Přiznám se, že mě irituje, když čtu taková tvrzení, jako SuPovo 04. 09. 2012 | 09:11 Zaráží mě, že SuP není ochotný uvést žebříček hodnot a jak je komunisti přeorali. Svádět všechno na komunisty je podle mě scestné.
04. 09. 2012 | 13:28

SuP napsal(a):

mb -
Na hesle asi nic. Ale to použití !!! Když se jím začne zdravit výkvět gaunerstva společnosti, nepřipadá mi to správné.
04. 09. 2012 | 13:40

SuP napsal(a):

mb -
Nebývalý rozmach zločinu JE pravda.
Ale taky je pravda, že značná část byla dovezena v rámci svobody nabyté i v okolních postsoc státech.
A čí je zásluha, že trestný čin se začal považovat za hrdinství (jeden z příkladů - "Kdo nekrade, okrádá rodinu")?
04. 09. 2012 | 13:49

Anna napsal(a):

SuP
"A čí je zásluha, že trestný čin se začal považovat za hrdinství (jeden z příkladů - "Kdo nekrade, okrádá rodinu")?"

A to Vás učili za komunistů doma nebo ve škole? Vy, Vaši rodiče nebo příbuzní jste kradli nebo toto rčení uznávali?

Pokud si pamatuju, rozkrádání socialistického majetku bylo za komunistů trestáno, nikoliv oslavováno.
04. 09. 2012 | 14:00

Targus napsal(a):

To máňa:

Nevím proč, ale vaše cinty mi silně připomínají bučení z chléva.
To je taky pořád stejné. Pokud se vám tu nelíbí, marš pryč. Užijte si demokracie a střídmého státu jinde a ušetřete nás svých duševních odpadků.
04. 09. 2012 | 15:44

zdenekb napsal(a):

SuP napsal(a):

"Přesto (...) hodnotíte pouze ze svého pohledu, tedy jednostranně a svůj názor vydáváte za ten správný. A on je přitom jen váš."

"...A že za to můžou komunisti, je zřejmé. Nikdo totiž tak důkladně nepřeoral žebříčky hodnot..."

Zajímavý vývoj. V dost krátké době... Co kdybyste příště raději napsal "Myslím si, že za to můžou komunisti" ? Já tu zřejmost opravdu nepozoruju, a naprosto souhlasím s Annou. Dost záleží na tom, jakými lidmi jste se obklopoval a taky jak vás vychovali. Hodnoty opravdu zakořeněné se přeorávají těžko... režim je v tom druhořadý (a to mu nejspíš ještě fandím...).
04. 09. 2012 | 17:08

SuP napsal(a):

zdenekb -
Máte recht. To JÁ jsem o tom přesvědčen.
Jenže na tomhle trvám. A víte proč? Abych zjistil, kolik lidí ještě přemýšlí jako Vy a Anna.
A taky jsem si chtěl rejpnout. To přece bylo zřejmé, že vy, kdo jste mnohem víc vlevo se ozvete a nebudete souhlasit.
Trochu jste mě ale zklamal. Vy si stěžujete, že hodnoty jsou v háji, já si stěžuju, že hodnoty jsou v háji, jen na prapříčině se neshodneme, ale vy tam fláknete:"....Dost záleží na tom, jakými lidmi jste se obklopoval a taky jak vás vychovali. Hodnoty opravdu zakořeněné se přeorávají těžko...." Přitom v tomhle si myslíme oba totéž.
04. 09. 2012 | 18:50

SuP napsal(a):

zdenekb -
Mimochodem, zapoměl jsem. To, že za úpadek hodnot můžou komunisti, to není věc názoru, to je fakt. Proč jinak by ten režim byl shledán zločinným?
Takže i nadále - se svým názorem budu chodit na trh, aniž bych ho komukoliv vnucoval. Nicméně pořád budou existovat kategorie, kde to věc názoru není. To bychom se dostali i k tomu, že úcta k prarodičům je věcí názoru a kruh by se uzavřel.
Zdravím vás.
04. 09. 2012 | 19:54

zdenekb napsal(a):

SuP:

Přiznávám, že se v tom přestávám orientovat... myslíte si to co já, ale rejpete, a z "výzkumných důvodů" do toho motáte komunisty. Přitom kousek výš jsem nea jasně upozornil, že ani "zjevné nadsázky" (typu Přemluv bábu) kolikrát nechápu a smysl pro humor a ironii prostě nemám...
04. 09. 2012 | 19:56

zdenekb napsal(a):

Paralelní monolog... :o).

Myslím, že režim minulý byl shledán zločinným ne pro "úpadek hodnot", ale kvůli jeho konkrétním zločinným projevům. Ostatně uzákonění čehokoliv polistopadovými politiky (ale i těmi před-) pro mě ještě není důkazem všeplatnosti. Na to udělali zákon z příliš mnoha ptákovin.
04. 09. 2012 | 20:02

SuP napsal(a):

zdenekb -
Vidíte a já si zase myslím, že tím, jak ten režim tenkrát preferoval stranickou disciplinu a politickou "angažovanost" a současně byl netrestatelný udržováním své vlastní dominance všemi prostředky, velmi zvýraznil rozdělení občanů na dvě základní skupiny. Rebely a parchanty (samozřejmě s mnoha mezistupni a kombinacemi). Mezi rebely počítám ty, kteří se tomu odmítali poddat a tudíž se snažili zachovat své dosavadní přesvědčení, způsoby, myšlení .... Na zbytek populace byl vliv režimu tak silný a devastující, že se mu mnozí různým stupněm podvolili a z této skupiny vzešli parchanti. A to z obou těchto skupin vyjímám ty nešťastníky, kteří režim podporovali, protože je jím hlásaná hesla oslovila a oni nebyli schopni rozeznat, kam je vedou.
Nicméně parchanti se po změně režimu opěr velmi rychle a dokonale přizpůsobili a rozmnožili a díky tomu, že jich je dnes větší polovina společnosti, udávají rytmus. A společnost podle toho vypadá.
Tak to bylo na vysvětlení, kde jsou ty změny žebříčků hodnot.
05. 09. 2012 | 15:38

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally simply details -- significant details, but variations on that theme. index.php is the controller, the menu method determins what the "existing page" is, and tons of occasions get fired along the way of building that page. Plugin modules can hook in to those occasions and change the workflow/supply additional info/etc. That is also a part of the reason a lot of Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy