Jde o podraz. Sprostý a hloupý.

28. 10. 2013 | 07:05
Přečteno 20134 krát
Ač nerad, musím dát tentokrát výjimečně za pravdu Miroslavu Kalouskovi. Jde o podraz.

Výzva předsednictva ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, aby - druhý den po sněmovních volbách - rezignoval na post předsedy vítězné strany, a jeho odstavení z vyjednávacího týmu o nové vládě, je skutečně podrazem. Hned dvojitým. Kalousek říká: „Zaprvé je to podraz na vlastní členy strany, protože v okamžiku, kdy sociální demokracie jako vítěz voleb má veškerou energii věnovat sestavení silné a kompetentní vlády, tak předvede domácí zabijačku v přímém přenosu a zařízne si vlastního předsedu. A zadruhé je to podraz na voliče, protože celou kampaň je prezentován pan předseda Sobotka jako budoucí premiér v případě volebního vítězství.“

Připomeňme si, že na krajské úrovni se událo cosi podobného po sněmovních volbách v roce 2010 v Praze. Populární jednička pražské kandidátky Jiří Dienstbier ml. byl odstaven z povolebního vyjednávání – a nakonec i z podílu na moci na pražské radnici, kde ČSSD vkráčela do koaliční náruče s kmotry cinknutou ODS. Aby byla ODS po pár měsících jako užitečná idiotka odkopnuta a nahrazena TOP 09.

To rozhodnutí je sprosté. Na volební kampani se totiž podíleli všichni, včetně těch, kteří hlasovali pro ono usnesení. Se skrytými i otevřenými projevy neloyality vůči svému předsedovi, které se na nepřesvědčivém volebním výsledku ČSSD samozřejmě spolupodepsaly…

Rozhodnutí předsednictva ČSSD bude mít pro tuto stranu zničující důsledky. Bez ohledu na to, zda Bohuslav Sobotka svoji pozici předsedy uhájí či nikoli. V povolebních vyjednáváních odsuzuje ČSSD do role partnera, který bude v koaličních vyjednáváních nutně tahat za kratší konec provazu. Stejně tak tomu bude u nové vlády s účastí ČSSD. Pokud vůbec vznikne. Oslabuje schopnost ČSSD být kompetentní nositelkou levicově orientované politiky. Zvyšuje pravděpodobnost jejího rozštěpení.

V širším společensko-politickém kontextu dále oslabí už tak nízkou důvěru voličů v „zavedené“ strany, především právě v ČSSD, a podpoří jejich sympatie k jiným - především k těm novým a ještě méně čitelným - politickým subjektům.

Jde tedy o rozhodnutí nejen podrazácké a sprosté, ale i svrchovaně hloupé.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jana Pechová napsal(a):

Podraz, který se dal čekat...
Stejně jako Zemanovo požehnání.
Pokud by mělo dojít k vyvození osobní zodpovědnosti, tak snad na celorepublikovém sjezdu strany, kde by mělo funkce nabídnout celé vedení - na kampani se snad nepodílí jen předseda. Teď je po volbách a jejich vítěz - tedy pokud mu má jít o lidi, jak tvrdil - by měl veškeré úsilí věnovat sestavování vlády.
Nemůžu se zbavit pocitu, že tahle situace je vyvolaná naschvál: Zeman potřebuje pro svoje kámoše v čele státu co nejdelší čas.
28. 10. 2013 | 07:22

muromec napsal(a):

V české politice je dlouhodobě snad všechno sprosté a hloupé. Nikdo se nenamáhá ani o základní zdání slušnosti. A čeští voliči se do té hry rádi přidávají, viz ohazování Proubka vejci pravicově-"demokratickou" omladinou - sprostota na entou. Viz úder do tváře Sobotky od dalšího duševně problematického pravicového voliče.
(Opravdu - čím to vlastně je, že v celém světě tyhle excesy sprostoty jdou zásadně jenom zprava proti levici, levicoví voliči nic takového nedělají, nikde na světě.)
Ale tahle epizoda na levici, Zeman a Haškem proti Sobotkovi, to už je opravdu nemorální a nevkusné. Ani zásasní slušnost se nepokusili zachovat. Bude následovat masivní úprk voličů. Oni si to neumějí spočítat?
28. 10. 2013 | 07:23

jura napsal(a):

je to přesně tak a dokonce jsem dal ihned svou nelibost na stranky cssd, současně jsem podekoval sen. Gajduskove ktera zaujala velmi statečný postoj. CSSD je pro me mrtva strana, uz nikdy
28. 10. 2013 | 07:25

benda napsal(a):

Hašek byl volební manažer, takže by měl odejít první.
28. 10. 2013 | 07:26

Baba napsal(a):

Pechovou nemám ráda. Nechá svý voliče v tom a ještě se tím chlubí.
28. 10. 2013 | 07:28

Targus napsal(a):

Kdyby byl Sobotka opravdový chlap s koulemi mezi nohama a hlavou na krku, svolá tiskovku pod záminkou rezignace a dá tam Haškovi pár facek. Přesně tak, jak to udělal Macek Rathovi.

Jinak to je typická ukázka průseru mnoha lidí a mála koryt. Voliči ČSSD, hoďte si mašli.
28. 10. 2013 | 07:30

Jirka napsal(a):

Hašek je podrazák velkého kalibru, v sobotu se tajně se spiklenci setká se Zemanem, v neděli v TV debatě mlží, deklaruje jednotu, aby odpoledne zradil předsedu. Tímto způsobem politiky se z toho svrabu nedostaneme. Doufám, že Hašek a jeho kamarádi se budou poroučet, pokud ne, tak CSSD končí pod 5 % jako ti slavní Zemanovci. Já volil ČSSD, která deklarovala premiéra Sobotku, sběratele funkcí a alibistu Haška nechci, to pak radši hnutí ANO.
28. 10. 2013 | 07:32

Bob napsal(a):

Jedinou útěchou mi je, že takový Babiš si ze Zemana udělá hadr, kterým si vyčistí boty.
Předpokládám, že Babiš po úspěšném vybudování podnikatelského imperia pojme politiku jako další výzvu.
Takže to nevidím tak špatně...
Už to, že nejde s TOP a ODS svědčí, že tu výzvu bere vážně.
Na rozdíl od ostatních nemá zapotřebí se lísat k Zemanovi a přistupova na jeho zlobou a mstivostí motivované intriky.
28. 10. 2013 | 07:32

Michal Macek napsal(a):

neveril bych ze to nekdy napisu:

bohusu, bojuj, fandim ti!
28. 10. 2013 | 07:37

Ládik!!! napsal(a):

Stranický puč, nic víc.... Psal jsem Bohušovi už 2 měsíce, že zpívá labutí píseň. Kain ho zabil. Že se socani požerou mezi sebou o zbytky koryt, bylo nabíledni. Mstivý Bimbo přilil benzín do ohně a mají sodruzi, co chtěli. Výsledky voleb by měly být anulovány.
28. 10. 2013 | 07:41

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu, ale Váš pád má jeden pozitivní výsledek. Mohu Vám vykat.
28. 10. 2013 | 07:42

Fialenka napsal(a):

Sobotkova strana vyhrála, v tv debatách mluvil dobře a není důvod aby kvůli výsledku odstupoval. Ale ČSSD získala méně hlasů nebo procent než minule, a to je asi záminka a příležitost k pomstě kvůli něčemu jinému.
28. 10. 2013 | 07:43

Občan napsal(a):

Bohužel, pane Potůčku, máte naprostou pravdu. I pro mne to je velké zklamání.

Nicméně, pan Sobotka zakusil vlastní medicínu. Stejně naložila ČSSD s panem Paroubkem, který ji doslova vytáhl hrobníkovi z lopaty a po celou dobu usiloval o to, aby se ČSSD konečně stala LEVICOVOU politickou stranou - tedy AUTENTICKOU SOCIÁLNÍ DEMOKRACIÍ.
Jako jeden z mála lidí ve vedení ČSSD totiž věděl, že pro liberální levici ještě nejsou v ČR podmínky a že dokud nejsou vyřešeny ZÁSADNÍ socioekonomické problémy, není prostor pro kosmetiku.

Levicově orientovaným tedy zbyli komunisté a možnost zkusit to s LEV21. Já doufám, že to zkusí. No, a "nerozhodnutí" holt budou "koblihovým dementorátem", který příště zkusí někoho, kdo jim nabídne třeba sojový "špekáček", pak například margarinový "sýr" a pod. Také se ovšem může stát, že budou hledat záchranu u DSSS; důvodů pro to mají stále víc ("dělníci" získali už teď 43 000 hlasů)...
28. 10. 2013 | 07:47

vasja napsal(a):

Aspoň je sranda.
A navíc je Švejk špičkovej právník. To Bohouš neni.
28. 10. 2013 | 07:48

aga napsal(a):

Důvěra voličů v "zavedené strany" je oslabena především výsledky těchto stran v polistopadovém vývoji - levicové strany nevyjímaje.

Po vládě zločinecké pravicové koalice hrozilo, že levice bude muset převzít vládu a zodpovědnost. To se ale těm, kdo v zemi mají skutečnou (ekonomickou) moc, vůbec nehodí do krámu. Proto je současný vývoj naprosto logický, a Kalousek se oprávněně raduje. Ještě je třeba definitivně znemožnit nevypočitatelného Zemana, a nastolený trend může nerušeně pokračovat dál. Bezzubé hlášky moralistických "liberálů" jej budou i nadále ornamentálně doprovázet.
28. 10. 2013 | 07:49

aga napsal(a):

A znovu opakuju, že případné zkamání pár procent voličů Sobotky je bohatě vyrovnáno zadostiučiněním těch alespoň 20%, pro které byla ČSSD nevolitelná právě kvůli němu.
28. 10. 2013 | 07:51

Dalimír napsal(a):

Dobrý den vážení ! Takže to zhrneme ! Bimbovi patolízali zabodovali ! Zdárně se jim daří rozvrátit stranu z dlouholetou tradicí ! Bimbo je mstivý jako šakal a Sobotku rád nemá ,to je jasné ! Zemanovci totálně selhali takže náš pan prezident bude ted rozdmýchávat vášně u své rodné strany ! Já bych navrhoval aby odstoupili všichni z vrcholového vedení ČSSD ! Ta volební pohroma je dílo všech v četně Haška ! Jsou to prostě kašpaři a kariéristi ! Do vedení téhle s diskreditované strany je třeba zvolit nové poctivé a čestné členy z regionálních organizací tečka
28. 10. 2013 | 07:56

vasja napsal(a):

Ale ztráta to bude, páč s Bohoušem zmizí aj Jirko Diesbier. Lubošek Zaorálků-jedinej autentickej marxista-leninista a vědeckej komunista jakbysmet.
Levouni plačte!
28. 10. 2013 | 07:57

Ládik!!! napsal(a):

Dalimíre -
a do té doby bude vládnot Žák. Ahooooj!
28. 10. 2013 | 07:58

au napsal(a):

Ano, je to hrubé a vulgární a ČSSD (a levici obecně) to ublíží.
ALE:
1) Politika je hrubý boj o moc ze své podstaty. A jiná nebude. Velký průmysl, který skutečně volby vyhrál, Sobotku nechce.
2) Sobotka vedl slabou a neúčinnou kampaň. A ne poprvé.
3) Je slabým mužem v čele silné strany. Nedokázal ji sjednotit. To nemůže dlouhodobě fungovat.
- - - - - - -
OTÁZKA VOLIČE:
Kdo teď bude řídit naši zemi?ˇ
ČSSD ne - ta je na hadry.
ANO a Úsvit ne - ti k tomu nemají kompetence a nevědí, co vlastně chtějí.
ODS a TOP ne - ti zavinily současný morální a ekonomický marasmus.
KSČM ne - ti k tomu nemají partnera.
Zbývá těch 16 lidovců v parlamentu. Strašná představa... Už teď dáváme katolické církvi i to, co nikdy nevlastnila.
- - - - - - - -
Jediné řešení: ČSSD musí urychleně svolat svůj ústřední výbor a tam musí dát celé vedení strany své hlasy k dispozici. A musí se rychle zvolit vedení nové, které se ostatní zavážou respektovat.
(Mimochodem, je pravda, co se povídá, že Zeman se usilovně snažil Haškovi na schůzce tuhle akci vymluvit? Nevíte o tom někdo něco?)
28. 10. 2013 | 08:01

Křemílek napsal(a):

Ještě že jsem volil nejlepší a nespolehlivější stranu v česku a tou je bezesporu KSČM ! Pravičáci třeba mě zde i ukamenujte ale tím pravdu stejně neumlčíte !
28. 10. 2013 | 08:02

Ládik!!! napsal(a):

Nešťastný Zemanův dvoreček,
nešťastný Zemanův dvůr!
Když jsem jel okolo,
srdce mě bolelo,
zařehtal můj vraný kůň.

Můj vraný koníčku, neřejtej,
objedem třikrát kolem.
Jestli je upřímná
Sobotka rozmilá,
vyjde k nám ze dvora ven.
28. 10. 2013 | 08:03

aga napsal(a):

au

Přesná analýza.

Podle tlaku na církevní restituce průřezem všech posametových vlád je jasné, kdo to zpozadí řídí bez ohledu na turbulence v "zavedených" stranách.
28. 10. 2013 | 08:06

aga napsal(a):

PS

A hlavně a především bez ohlednu na mínění voličů.
28. 10. 2013 | 08:07

Fialenka napsal(a):

Mne by zajímalo, proč Babiš proti korupci nevystoupil už před 10, 15 lety, ale až na konci roku 2011. ANO2011 založil v době, kdy bylo jasné, že na Slovensku vyhraje levice, kdy se psalo o Occupy Walt Street, v Dánsku vyhrála levice ... a všechno nasvědčovalo tomu, že i u nás bude ukončen trend „postkomunistického pravicového stylu“ a lidé budou chtít i nápravu nekalostí při majetkových transferech po roce 1989. A nejen to, lidi by mohli chtít zavést pravidla vyspělých zemích, jejichž zásadním nástrojem prosperity je daňová politika. Miliardáři radši prostředí východního typu. Babiš řekl: „Neumím si představit při programu ČSSD, že bychom ji podpořili, potřebujeme stabilitu pro investory a nízké daně.“ „Jsem rád, že mohu zabránit nástupu levice za podpory komunistů.“
28. 10. 2013 | 08:12

blue napsal(a):

nevim jestli to má ve světě obdoby, aby vítězná strana s jasným koaličním potenciálem hned po vyhraných volbách odvolala svého předsedu, do té doby kandidáta na premiéra. Toto se mohlo stát jen v Českocourkově, jehož nejčistší tradice ČSSD opět šíří.
Teď ještě čekám, že půjde Hašek za soudruhy z KSČM a navrhne jim slučovací sjezd. :)
28. 10. 2013 | 08:13

Ládik!!! napsal(a):

Teď mě napadá, jestli je vůbec taktní plakat na hrobečku hrobařů.
28. 10. 2013 | 08:17

Antroid napsal(a):

Ochmelenému monarchovi se nakonec zřejmě podaří sjednotit národ.
Proti sobě.
28. 10. 2013 | 08:21

ferovej chlap míša hašek napsal(a):

sprosté, hloupé a především dlouho připravované.
28. 10. 2013 | 08:22

Richard von Schwatz napsal(a):

Podle jednání, které dnes předvádí ČSSD vzniká dojem, že je řízena klauny z Cirkusu Humberto. A jsem nucen se hluboce omluvit celé své rodině i přátelům, které jsem nutil k tomu, aby ČSSD volili. Raději jsem si měl ruce nechat odseknout.Výsledek to jistě není snadný, ale pokud budou v ČSSD lidé jako Hašek, Tejc atd. tak musíme udělat vše, aby tato strana pod jejich vedením zanikla. Sobotka by bez předsednictva, které mu teď vrazilo dýku do zad nebyl nic. Ale výše jmenovaní pánové už před samotnými volbami udělali vše, aby ČSSD nevyhrála. Jejich paktování se Zemanem, veřejně neveřejné schůzky za zády předsedy Sobotky, rozporování priorit programu jen svědčilo o tom, že se připravuje Sociálně demokratický Mnichov.A slibuji, že ČSSD od tohoto dne nemá většího oponenta, než li jsem já. A udělám vše proto, aby už nikdy v Ústeckém kraji nezvítězila.
28. 10. 2013 | 08:22

Lila napsal(a):

Dalimír

Ač je to k nevíře, dnes s Vámi musím souhlasit, Vaše analýza je přesná. Domnívám se, že v této situaci by ČSSD mohlo zachránit už jen to, kdyby Haškovo "spiklenecké centrum" komplet rezignovalo a odporoučelo se kamsi. Uvidíme, jak si s touto situací poradí členská základna, jakou své straně vystaví vizitku.
Důvěra se získává těžko, ale rychle se pozbývá...
28. 10. 2013 | 08:23

Jana Pechová napsal(a):

blue
Teď je spíš otázkou chování Babiše, faktického vítěze voleb.
Půjde do holportu s Haškem (= tj. se Zemanem)? A půjdou do takového spolku lidovci?
Řekla bych, lidovci nejspíš ne. U Babiše neumím odhadnout vůbec nic, ale pokud to lidovci vzdají, bude mít stejně po ptákách. Resp. to budeme mít (vlastně už máme) nejspíš všichni.
28. 10. 2013 | 08:25

Fialenka napsal(a):

Lidi říkají, že Babiš má předky z Podkarpatské Rusi ... to jste si sem pustili pěkného byznysmena.Podle mě Babiš založil ANO2011 aby zabránil tomuto ...
„Dlouho se tady privatizovalo, a ukázalo se, že privátní vlastníci vůbec nejsou lepší vlastníci než stát, říká v rozhovoru pro HN předseda KSČM Vojtěch Filip. Po otevřené spolupráci se sociálními demokraty v krajích může teď se svou stranou pomýšlet i na podíl na nové levicové vládě.

Neoliberální model se vyčerpal a zkrachoval, tvrdí předseda KSČM Vojtěch Filip. Jeho strana má reálnou šanci stát se po parlamentních volbách spojencem případné vlády sociální demokracie. Svým voličům komunisté slibují, že stát bude investorem a podnikatelem, ale také že budou dostávat mzdy na úrovni průměru Evropské unie. "Ten je podle statistik okolo dvou tisíc eur," říká Filip v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
Dnes jsme zhruba na polovině, jak toho chcete dosáhnout?
Rozvinutím ekonomiky. Proč si myslíte, že by měl člověk v Bavorsku a na Šumavě mít za stejnou práci rozdílnou mzdu?
Ale musí to přece být firmy, které mzdy zvýší.
I stát, obce a kraje mohou zřizovat podniky, které budou ekonomickou aktivitu vyvíjet. Je jasné, že neoliberální model se zcela vyčerpal a zkrachoval. Takže je potřeba obrátit se k jinému modelu, který bude ekonomiku stimulovat.
Takže stát by měl více podnikat?
Dlouho se tady privatizovalo, a ukázalo se, že privátní vlastníci vůbec nejsou lepší vlastníci než stát. Naopak se někdy nechovají jako podnikatelé, ale jako podnikavci.
V programu hovoříte i o výkupu akcií. To ale představuje obrovské náklady, kde ty peníze chcete vzít?
Musíte se podívat na to, co neplatit. Je možné neplatit církevní restituce, můžete uspořit na tom, že nebudete provozovat tolik zdravotních pojišťoven a sloučíte je do jedné.
Co plánujete s druhým pilířem důchodového systému?
Takzvaný druhý pilíř je zcela nefunkční a je třeba ho zrušit. Samozřejmě je potřeba se postarat o těch více než 70 tisíc jeho účastníků, převést finance na nějaký jiný bankovní produkt, do třetího pilíře.
Je KSČM personálně připravená na vládu na nejvyšší úrovni? Do vedení krajů přišli lidé s problematickou minulostí.
Máme více než 53 tisíc členů, personálně jsme vybaveni lépe než ostatní strany. Nebudu toho nebo onoho hodnotit za to, co dělal dřív, ale za to, co udělá ve funkci, kterou obsadil na základě volby.
Vy je možná hodnotíte podle toho, co dělají dnes, ale ztížili byste situaci případnému koaličnímu partnerovi, kdy by mu hrozilo, že kvůli vám bude diskreditován.
KSČM má taky obavu, že bude spolupracovat s partnerem, kterého bude diskreditovat současná práce nebo práce z nedávné minulosti.
Partnerem k jednání je pro vás nepochybně ČSSD. Kdo dál?
Vždycky posuzujeme podle toho, co je navrženo, ne kdo to navrhuje. Budeme jednat se všemi stranami, které projdou do sněmovny. Zadal jsem místopředsedovi Jiřímu Dolejšovi, aby udělal průnik programů s ČSSD, SPOZ, KDU i ostatními.
Když odhlédneme od programu, jaká je cena KSČM za podporu menšinové vlády?
Ale ona to je otázka programu, takhle neuvažujeme.
Takže při dostatečné programové shodě jste ochotni vládu podpořit bez dalších podmínek?
Ne, budeme setrvávat na principu rovného zastoupení ve sněmovně. Tam dodáme lidi, kteří to budou umět dělat. Poměrné zastoupení bude vypadat podle výsledků voleb. Jsme suverénní politická strana a neprodáváme se.“
28. 10. 2013 | 08:25

Ernesto napsal(a):

Občané a zklamaní levicoví voliči ! Ve vaši zemi pomůže k obratu vybudovat v Čechách a na moravě nový systém ,spravedlivý hlavně pro dělný lid jedině kulturní revoluce jako byla v číně ! Nově zvolené strany jako jsou Babišovi dobroty a Okamurův úsvit nebudou rozhodně zárukou šťastného života běžného občana ! Pokud bude Babiš ministrem financí tak se bude chodit radit ke Kalouskovi a bude druhým kozlem zahradníkem ! Je to pravičácký kapitalista takže žádný soucit s plebsem nečekejte ! Co se týče Tomia ten má japonské kořeny samurajů takže jen Bůh ví co je možné od něj čekat ! Lidovci ,to je stará tradice poskoků vatikánu ! Ti s českým danovým poplatníkem nebudou mít nikdy slitování ! Jedině čestní komunisté KSČM by mohli udělat něco pozitivního pro vaši velkokapitálem spludrovanou zem ! Ti musí do budoucna ještě více posílit ! Pevně věřím že lidé ve vaši zemi nakonec k tomuto poznání dojdou sami až jim kapitalista Babiš sebere poslední skývu chleba ! Ze záhrobí duch revolucionáře Ernesta Che Guevary přeje čechům spokojené povolební zažívání !
28. 10. 2013 | 08:26

Fialenka napsal(a):

PS
Odkaz na uvedený rozhovor
http://zpravy.ihned.cz/c1-61020560-predseda-kscm-filip-privatni-vlastnici-vubec-nejsou-lepsi-vlastnici-nez-stat
28. 10. 2013 | 08:27

Richard von Schwatz napsal(a):

Podle jednání, které dnes předvádí ČSSD vzniká dojem, že je řízena klauny z Cirkusu Humberto. A jsem nucen se hluboce omluvit celé své rodině i přátelům, které jsem nutil k tomu, aby ČSSD volili. Raději jsem si měl ruce nechat odseknout.Výsledek to jistě není snadný, ale pokud budou v ČSSD lidé jako Hašek, Tejc atd. tak musíme udělat vše, aby tato strana pod jejich vedením zanikla. Sobotka by bez předsednictva, které mu teď vrazilo dýku do zad nebyl nic. Ale výše jmenovaní pánové už před samotnými volbami udělali vše, aby ČSSD nevyhrála. Jejich paktování se Zemanem, veřejně neveřejné schůzky za zády předsedy Sobotky, rozporování priorit programu jen svědčilo o tom, že se připravuje Sociálně demokratický Mnichov.A slibuji, že ČSSD od tohoto dne nemá většího oponenta, než li jsem já. A udělám vše proto, aby už nikdy v Ústeckém kraji nezvítězila.
28. 10. 2013 | 08:27

Míla napsal(a):

Tak ono když jde o korýtka,tak jde slušnost,morálka a ideologie zcela stranou.Na likvidaci ČSSD budou stačit případné nové volby a ČSSD půjde za ODS.Voličská ztráta se zastaví pod deseti procenty.No kdo chce kam,pomožte mu tam.A Zeman bude bez služebnictva
28. 10. 2013 | 08:33

Petr B. napsal(a):

Ano, máte pravdu. Doufám, že to slušní členové ČSSD tak nenechají.
28. 10. 2013 | 08:34

Občan napsal(a):

Fialenko (8:12),

to je VELMI případný postřeh. Ty ostatní také, ale tenhle je nejdůležitější.
28. 10. 2013 | 08:37

Baba Jaga napsal(a):

Ale že pan prezident mluví ČSSD a jejímu předsedovi do rozhodování, když od nich dobrovolně vystoupil...
Moudrost tedy zrovna nepředvádí a nestrannost už vůbec ne. Chování pana Haška a spol. - bez komentáře. Morava na tyhle své synky nemůže být hrdá. Možná si tihle jihomoravští "kluci" založí stranu novou, neb se mně nezdá, že zcela ovládnou zbytek republiky. Je s podivem, že s nimi v tom vyjednávacím týmu bude pan Zaorálek.
28. 10. 2013 | 08:40

blue napsal(a):

Jana Pechová
možná že Hašek skutečně zadělal na nové volby. Nepochybně pro část straníků ČSSD je jeho akce řízená z hradu celkem vítaná a uspokojivá (hlasy o slabém Sobotkovi tady byly a jsou). Ale jak je tahle akce přijatelná pro potenciální koaliční partnery? Lidsky: těžko. A politicky? ANO si zakládá na férovosti a chtělo z opozice kontrolovat, ne vládnout. KDU se vrací po letech z mimoparlamentní opozice a jejich cíl by měl být také spíše upevňovat pozice a dělat jasnou a srozumitelnou politiku. Jít do koalice s Haškovci není ani pro jednoho potenciálního partnera ničím příjemným. Navíc ta vláda bude slabá, a programové priority neprosadí nikdo. A teď jako třešnička na dortu by to byla spolupráce se zrádci... no nevim...

ANO, můžeme mít nové volby. Ty by už Babiš vyhrál...
Dočasným zásadním vítězem je už jen ZEMAN.
28. 10. 2013 | 08:41

blue napsal(a):

pánové Hašek, Strejc a další mávali tak dlouho popravčím mečem, až provedli tak nějak mimochodem harakiri na ČSSD...
28. 10. 2013 | 08:48

Libertad napsal(a):

Vyzývám pana Zemana, aby vyvodil osobní odpovědnost za volební výsledek strany SPOZ, tedy:
a) aby odvolal pět ministrů kandidující za SPOZ z vlády pana Rusnoka
b) aby podal demisi

S pozdravem

Sidonio Libertad
28. 10. 2013 | 08:48

zemedelec napsal(a):

Pane Potůček.
Výborné.
Tohle se dalo čekat po výprasku SPOZ.
Pokud chce Zeman zasahovat do politiky,musí mít za zády velkou stranu,jako měl Klaus ODS,jinak bude jen tím pokladačem věnců.Tuhle možnost přece už dříve vyjádřil Mynář,takže už se někde o tom jednalo,že Zeman nemusí pověřit Sobotku sestavením vlády.Také se o té rozpolcenosti mluví už dlouho,teď Zemanovci v ČSSD dostali šanci,tak to otevřeně přiznali,neuvědomují si co můžou tím udělat.
28. 10. 2013 | 08:48

Křemílek napsal(a):

Fialenko škoda že nemám tu možnost přičichnout si k tobě ! Miluji vůni fialek !
28. 10. 2013 | 08:49

TomášL napsal(a):

Nemyslím si, že ÚVV je řešením, pokud se nebude konat reflexe do hloubky. Přece jenom vrcholné vedení je voleno z nižších pater, která jsou rozdělená.
Spíše bych doporučoval, že jeden nebo druhý proud ve straně musí vykořenit svou konkurenci, aby se strana konsolidovala.
28. 10. 2013 | 08:50

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Pokud dojde k tomu, že se hlasitě ozve členská základna, které by to mělo vadit ze stejných důvodů, jako Potůčkovi...tak nutně nemusí být ve výsledku pozice ČSSD oslabena.
Je to v podstatě zajímavý test - nakolik je ČSSD schopna samoregulace, samoočisty. Dost podstatný test, protože pokud hlásá " Opravme stát" a neuměla by opravit sama sebe - stává se nedůvěryhodnou, šyškovskou, lživou...

Takže nejde jen o Sobotku , respektive o Haška / plus socodesáky typu Onderka či opilce a lidové vypravěče typu Škromach/. Jde o důvěru, ta se lehce ztrácí, těýko znovunabývá.

Ošemetná situace, představa, že voliči by měli po ruce nástroj, jak odvolat svůj hlas...co by se teď dělo ? Zredukovali by podstatně mandát ČSSD ? Nebylo by to předčasné ?

Proto bych nesoudil tak definitivně a absolutně jako Potůček, ten balon je uvnitř ČSSD, rozhodčím je členská základna, pokud je ale cinklá i ta - tak pryč s ČSSD, jenže co pak ? Mají mít snad pravicoví fandové radost z toho, že KSČM tak může nabrat dalších 10 - 15 procent....nebo Babiš apod. ? No jednodušší jedinci asi ano, ti by radost měli mít, krátkodobou radost ale, za čas by také mohli volat po zlatých časech víceméně nevinných šarvátek s vžstupy v podobě tak či onak modulovaného kapitalismu a demokratického systému, ale stále ještě kapitalismu a demokracie.

Hezký den všem, co dobrák jarpor - ještě zde nevystoupil s obhajobou výsledku ODS a klausstrany " Hlavy dolů " ? Že by to teprvá premiérka smolila ?
-------------------------------------------------------------------------------
Cassius , Brutus a spol, kdysi udělali chybu - nezařízli i Marca Antonia, udělal podrazácký plešoun se svou squadrou nějakou takovou chybu ?
Dozvíme se v příštích dnech.
28. 10. 2013 | 08:50

Bakalův nezvaný host napsal(a):

ČSSD volby prohrála, cíl byl jednobarevná vláda s podporou KSČM.
Chodit do koalice s Babišem je pro ČSSD sebevražda.

Volební marketing, kampaň jednoho muže se nepovedl.
Pokud se nemýlím, tak ČSSD v krajích měla od Sobotky zákaz či omezení na kampaň, Sobotka by měl nést plnou odpovědnost.

Připomenu, že to není první Sobotkovo selhání a že se Sobotka chová divně již dlouho, například šaškárny po pádu Nečasovy vlády, kdy nechtěl od Zemana pověření k sestavení vlády, ale trval na tom, že vládu musí sestavovat ODS s Kalouskem.

Sobotka zřejmě myšlenkově nežije se stranou, ale je pod vlivem poradců dodaných Kalouskem.
28. 10. 2013 | 08:52

Jana B napsal(a):

Je mi smutno. A cítím velkou bezmoc. Kvůli mojí vnučce. Čím si to zasloužila, že bude muset žít v takovém svinčíku, co tu dnešní politici nastolili?
28. 10. 2013 | 08:52

Jana Pechová napsal(a):

blue
Zeman vítězem...
Dospěl k druhému kroku: nejprve triumfální vstup na Hrad, teď konečně pomsta ČSSD. Kolik takových kroků ještě bude? Vždyť varování před přesně takovým chováním zaznívalo velmi hlasitě během prezidentské volby, ale český volič mlel svoji...
Zeman si chystal levicovou vládu s komunisty. Podpořil by něco takového Babiš? Píšete, ANO si zakládá na férovosti. Vaši jistotu vám závidím - spíš jen doufám, že by lidé typu Jourové či Stropnického případnou ochotu k podpoře komunistů, vyměněnou za slib nezvyšování daní nevyměnili.
Ale i když teď Babiš dostojí svým slibům, čekání na nové volby pod taktovkou Miloše Zemana a jeho vlády (která stačila totálně propadnout, což jí však na moci vůbec neubralo) nás může přijít pěkně draho.
Á propos - když Miloš Zeman tak vehementně volá po odstoupení Sobotky a vyvození osobní zodpovědnosti, proč asi totéž nevztáhne na sebe a Rusnokovu vládu?
28. 10. 2013 | 08:52

Maximus napsal(a):

Přímý přenos z fotbalového utkání českého fotbalového poháru, kde na sebe narazily kluby Makabi Haifa FC a SK VSŽ Houslice.
V prvním poločase byl stav 1:0 pro Haifu, branku za Makabi vsítil mladý útočník Bohuslav Sobotka zvaný hustovlas, který jako by vypadl z oka Poborskému, známý to specialista na kopy přes a do zdí až mu fandové přišili přezdívku mladý zednář. Tentokrát dopravil míč přes špatně postavenou zeď do brány SK Houslic, kde hájil branku více než rozměrný, ale dnes už skoro nepohyblivý brankář Škromach zvaný Hardy. Bohůš našel v bráně skulinku a vsítil do šibenice! Branka padla po úniku jediného hráče Makabi, který měl evropské zkušenosti, špílmachra Špidly, který hrál nějaký čas za FC Sion Brusels zaďoura, pardon zadáka. Ten nahrál míč levému brku Dientsbierovi, ten zatáhl míč po levé straně a nahrál středopolařovi Falbrovi, který byl v pokutovém území zfaulován a tak se kopala "desítka" kterou mladý specialista na zdi Sobotka proměnil. Nastalou trmu vrmu rozhodčí Viktor Stejskal (měl to rozhodovat prý Litoměřický rozhodčí Rathus Zalígrus, ale něco mu do toho vlezlo) ustál a rozdal celkem 23 žlutých karet a jednoho hráče snad i smazal! Tým SK Houslice se však nedal a díky skutečnému "péru" na kopačkách Haškovi, který vyrostl na stáži kdesi na východním Slovensku ve skutečnou oporu týmu, dosáhl vyrovnání. Gól padl sice po 15 min. nastavení, ale to nevadí. Utkání tedy zatím je 1:1 a bude se vážení přátelé nastavovat! Stojí za zmínku, že utkání sleduje president fotbalové asociace Miloš Peltan, který je prý s vývojem spokojen.
Sportu zdar a čutané zvlášť!
SK Houslice
28. 10. 2013 | 08:53

ferovej chlap míša hašek napsal(a):

blue,
hašek nechce nové volby, nechce ani vládu. hašek chce odstřelit sobotku, umožnit zemanovo gangu vládnout ještě aspon rok a dál si nerušeně kralovat a mastit kapsy v jihomoravském kraji. poslední, co hašek potřebuje, je, aby se mu babiš z ministerstva financí začal dívat pod poklice. on by taky míša mohl nakonec skončit jako rath. zemanovo vláda bývalých karierních komunistů mu dá pokoj. proč měnit smrádek ve kterém je mu dobře????
28. 10. 2013 | 08:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kdyby byl ve vedení socanů takový člověk, jako současný Liberecký hejtman (tuším, že se jmenuje Půta), srovnal by tu smečku šakalů nebo vypráskal bičem. Tohle se dalo čekat. Socani by měli vypravit poselstvo do Liberce jako kdysi Libuše do Stadic, a poprosit hejtmana, aby se ujal velení. Na toho by si ani Bimbo netroufl.

Dnes rezgnuji na politické diskuse, je mi z toho šoufl, jedu do lesa. Pan Pelda už má určitě plný koš.
28. 10. 2013 | 08:53

Čokomaniak napsal(a):

Promiňte, že je to trochu od věci ,ale jde o informaci dobrou pro všechny konzumenty čokolády.

Koupili jsme dětem Studentskou pečeť a není absolutně k jídlu (údajný obsah kakaa 25 procent a palmový olej). Nestlé stihla zprznit kdysi výbornou českou čokoládu. Pokud jste koupili dobrou, zřejmě šlo o čokoládu ze starých zásob. Na internetu je na toto téma diskuse. Myslím, že za ty peníze se dá koupit opravdu kvalitnější čokoláda, tohle je něco jako "kakaová pochoutka".
28. 10. 2013 | 08:56

kluc napsal(a):

Škromach, Urban, Hašek a spol vůbec nepochopili proč socdem dostala tak málo hlasů. O hlasy přišla právě kvůli nim. S odstavením Jirky Dienstbiera přišla soc. demokracie o středové a mladší voliče. Přišla o voliče, kteří nevolí socdem kvůli slibům, ale kvůli svému přesvědčení. Přišla o voliče, kteří nevolí socdem, proto, aby něco od státu dostali, ale proto, aby jiným pomohli a dávali. Jiří Dienstbier by se dnes měl pokusit sociální demokracii zachránit.
28. 10. 2013 | 09:01

Baba napsal(a):

Milá Máňo, tvý mámě věříme víc než tobě. Od tebe stačí, že to odučíš a odpracuješ.
28. 10. 2013 | 09:01

george napsal(a):

Jediná záchrana ČSSD je svolání mimořádného sjezdu, pozastavení sestavopvání vlády, vymetení CELÉHO dosavadního vedení od Sobotky až po vrátného bez ohledu na to, kolik kdo z nich tuto situaci zavinil a jmenování zcela nového vedení, které bude pověřeno sestavením vlády. Jedinou chybu na kráse bude prodloužení vlády kamarádů Zemana. Své dílo už dokonal, dokonale rozbil svou rodnou stranu podobně jako Klaus ODS. Jako volič ODS až nyní vidím, jaký náskok nyní zbytek ODS má, tohle čeká ČSSD a upadne až na samé dno rovněž, pokud neudělají rázný krok. Vítěz voleb Babiš se řehtá, dosla do ruky alibi, proč nepůjde do vlády (což chtěl) a bude to kontrolovat z lavic a kdykoliv zatroubí k novým volbám, které vyhraje.
28. 10. 2013 | 09:03

olga napsal(a):

Nechápu už vlastně nic. Ještě že mám víru v Boha. To mi dává naději.
28. 10. 2013 | 09:03

Ládik!!! napsal(a):

Jedu to oslavit do Ollies.
28. 10. 2013 | 09:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Pro zajímavost:

"Předsedou ČSSD je Bohuslav Sobotka. Jako hejtman ho podporuji a předpokládám, že bude předsedou vlády," hřímá Hašek. "Udělám pro to vše," slibuje stranickou idylu a zdůrazňuje, že informace o rozhádanosti je jen kleveta pravice a novinářských komentářů."

Zdroj:http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/clanek.phtml?id=792872

Skutečně "důvěryhodný" politik, který svá slova myslí vážně.
28. 10. 2013 | 09:07

K.M. napsal(a):

Výstižnější komentář asi nikdo nesvede, pane Potůčku,

tato sociální demokracie, nemá nejpozději po "zavržení" Dienstbíera v roce 2010, oprávnění, stavět se do pozice strany, zastávající ideály sociální demokracie...!

Začalo to však již zbavením se prvního předkladatele "služebního zákona" Špidly..., v roce 2003, z mého pohledu, sociálního demokrata tělem a duší...

ÚKOL PRO VŠECHNY:
Pro dokreslení celé situace je nezbytně nutné, zjistit nyní co nejdříve (!) k údaje o kšeftech..., akciích... a majetku...(!) všech..., kteří hlasovali... a "obohatit" tím tabulku se jmény hlasujících... - vlevo sloupec s těmi "pro vyhazov", vpravo "proti"...

K.M.
P.S.: Pan Potůček dostane v přímé demokracii můj hlas...
28. 10. 2013 | 09:08

Libertad napsal(a):

Targus napsal v 28. 10. 2013 | 07:30

"Kdyby byl Sobotka opravdový chlap s koulemi mezi nohama a hlavou na krku, svolá tiskovku pod záminkou rezignace a dá tam Haškovi pár facek. Přesně tak, jak to udělal Macek Rathovi."

S násilím nesouhlasím, ale výše popsané měl Sobotka udělat.

Jakékoliv problémy se nemají tlačit před sebou. Rozpor Sobotka x 30 funkční Hašek měl být rozhodnut před volbami. Vyvození osobní zodpovědnosti je pouhá zástěrka, je to boj o ministerská křesla kombinovaný nenávisti pana Zemana k některým členům ČSSD (mezi jiným k Dienstbierovi). Představa, že by Dienstbier byl ministr spravedlnosti vzbuzuje u Zemana bytostný odpor. On by ho snad ani nejmenoval osobně, ale v zastoupení.
Vidím-li vysokoškoláky typu Chovance, Haška, Onderku s pochybnými tituly a limitně nulovým vzděláním pak nevím proč tuto stranu volit.
Sebelepší program takové morální nuly -jak ty výše jmenované, tak ty ivedené v závorce- (Hulínský, Škromach, Štech, etc.) nemohou splnit, protožeho ho ani plnit nechtějí. Chtějí, pouze peníze, moc a občas si něco přikrást.

S pozdravem

Sidonio Libertad
28. 10. 2013 | 09:09

Jiří KNAP napsal(a):

Zdravím Vás pane Potůčku,
To co nám zde předvedla za posledních 20 let CSSD je doslova šokujicí a skandální!
Těch kauz ohledně zlodějen, nečestného jednání a křiváctví zde bylo od nich bezpočet.Zavřeli jim pro podvody Ministra financí,co takový hejtman Ráth a spol,až po organizování nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové a bezpočet dalšího!
Nyní když se jedná o moc a koryta se nám všem zase předvedli,jakou špinavost a křiváctví jsou schopni vyprodukovat.
Tím nechci říct,že jsou všichni členové CSSD grázlové a gauneři,ale měli by si v ČSSD udělat velice razantním způsobem pořádek.
Pro mě je ČSSD naprosto nedůvěryhodná a nevolitelná politická strana,kterou jsem nikdy nevolil a nechápu způsob myšlení jejich voličů!
Panu Babišovi vůbec nezávidím možnost jít do koalice s takovouto nedůvěryhodnou politickou stranou.
28. 10. 2013 | 09:09

SuP napsal(a):

Přesně od okamžiku, kdy Zeman poprvé formuloval, že premiérem (pravděpodobně) jmenuje PŘEDSTAVITELE vítězné strany, bylo jasné, že tuhle sviňárnu má připravenou. A že ho v ní Švejk podpoří, bylo zřejmé z každého jeho dalšího prohlášení.
Nakonec se ukáže, že vládu bude moci dát dohromady pouze pravo-středolevý spletenec všech zbylých stran kromě socanů a komoušů, ale ten zas zbojkotuje Zeman. Ten spletenec by se stejně do roka rozhádal, tak je možné, že ho Zeman podpří, aby to jeho kamarádi mohli zkusit znova a líp. Do té doby stejně budou vládnout a škodit jako doteď.
28. 10. 2013 | 09:18

dříve čtenář napsal(a):

Mí phražené mí rosumějíí . K Schwarzemberk
Mé brňané mé pochopijó. Hašek

Jsem hrdý, že jsem ČECH! Dr. No
28. 10. 2013 | 09:21

ferovej chlap míša hašek napsal(a):

ono to na první pohled vypadá, že se kluci v čssd zbláznili, ale oni to mají moc dobře spočítané. bude se dál rozkrádat a zadlužovat v krajích za nerušeného vládnutí zemanovo kamarádů. tedy vlastně odborníků, jak se jim dnes říká. proč respektovst výsledek voleb a pouštět se do nějakých složitých jednání o středové vládě a kompromisů, když mužou bolševici vládnout i bez voleb???? hašek není zas tak hloupej jak vypadá.
28. 10. 2013 | 09:25

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: naprostý souhlas s Vaším příspěvkem. Nejsem straník, považuji se za Čecha bez přívlastku. Protiví se mi křiváctví, podrazáctví, arogance. Nelíbí se mi
systém, kdy samoživitelky nemají peníze pro děti na školní obědy a vážně nemocní nebo invalidé musí přes televizní obrazovky získávat pomoc od ostatních občanů, protože stávající systém jim nepomůže. Na druhé straně se tuneláři, přeběhlíci jim podobní vysmívají občanům z televizních obrazovek a takové jednání je v podstatě státem tolerováno, protože policie a justice je na takové případy buď bezzubá nebo neschopná.
Je mi v podstatě jedno, zda stávající systém zlepší nové politické subjekty, když to nezvládne stávající levice. Nicméně takové jednání, jaké předvedla Haškova klika ve spolupráci s M.Z. nebudu v příštích volbách tolerovat žádnému politickému subjektu ucházejícímu se ve volbách o přízeň voličů. Volit však půjdu vždy a nenechám se otrávit. Velice bych nám všem přál, aby si lidé uvědomili, že život v naší zemi si mohou ovlivnit sami. Aby věnovali alespoň trochu času voličským programům stran kandidujícím ve volbách a osobám, které je reprezentují nebo jsou s nimi spojeny. A také bych všem přál, aby na křiváctví různých politiků nezapomněli a podle toho pak vystavili ve volbách takovým politikům účet, a to nejen kroužkováním, ale i výběrem jiného politického subjektu. Snad ANO bude schopno splnit své sliby a zlepší situaci těch nejslabších občanů našeho státu, kteří se nemohou sami bránit ani svou situaci jen svým vlastním přičiněním zlepšit.
28. 10. 2013 | 09:25

Desiderius napsal(a):

Pokus o odstavení Sobotky je předem promyšlený tah. V jeho důsledku bude o nové vládě vyjednávat tým bez Sobotky, ze Sobotkova křídla v něm zůstal jen Zaorálek. Tento zemanovský vyjednávací tým bude o nové vláde vyjednávat s Babišem, který je podezřelý z toho, že byl udavačem StB. Role KDU bude v tomto vyjednávání vzhledem k tradiční kaučukovosti této strany a malé početní síle jejích mandátů zanedbatelná.Jak asi bude vypadat nová vláda vyjednaná těmtio lidmi ? Tady se musí ozvat lidé v obou těchto sekupeních. Především ČSSD se musí pokusit tento pokus zemanovců ( a ruského LUKOILu - zvlášť nebezepčné ) tvrdě odrzazit a na druhé straně by se měli lidé od Babiše pokusit se zbavit právě Babiše a postavit se na vlastní hohy, což je zřejmě zatím málo reálné. Jinak půjdeme dále ke dnu, lidé ztratí víru v demokracii, svobodu, tedy v hodnoty, za které se v minulosti pokládali životy. Dnes je 28.října, kdy se za Masarykovské republiky slavil vznik ČSR, který stál mnoho lidských životů. Lidské oběti se pokládaly za svobodu za druhé světové války a za bolševismu. A my nyní se neumíme v důsledku dvé vlastní blbosti vypořádat s lidmi od LUKOILu, kteří s námi hrají s natrčeným Zemanem doslova bago a s Babišem, podezřelým ze spolupráce s StB. Pokud toto nedokážeme, bude to další doklad toho, že si neumíme vládnout a samostatný stát si neumíme spravovat. A to je vážná věc.
28. 10. 2013 | 09:26

Křemílek napsal(a):

Pane Jiří Knape a jaký názor máte na lidovce ? S těch mě v minulosti vždy mrazilo ! Zatím jsou nově zvolení v klidu ale stejně se nezměnili a budou dělat přesně to co v minulosti ,poskoky vatikánu a tančit budou jak bude pan kardinál Duka pískat ! Že se nepletu to ukáže budoucnost ! Čím více stran a hnutí se etabluje na české pol.scéně ,tím větší hnojiště s toho vzniká !
28. 10. 2013 | 09:27

myrta napsal(a):

ČSSD dopadne jako ODS.
Ale máme Babiše !!! Díky Bohu.
28. 10. 2013 | 09:28

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Volební manažer Chovanec hlasoval spolu s Haškem pro odvolání Sobotky. To je absurdní.

Zaorálek je v týmu Haška, sestaveném kvůli vyjednávání s ostatními stranami, jak se zachová ? Je tím Marcem Antoniem, anebo se zachová po zaorálovsku - povídalovsku ?

Sledujme to, jde o to, zda strana má oprávnění opravovat stát, zda tedy umí opravit sama sebe...anebo se z toho vykecá - a tím se pohřbí, a nažene levicové hlasy do klína KSČM.
-------------------------------------------------------------------------------
Každopádně se jakoby zapomnělo na Nagyovou, na tři trafikanty, na penzijní tunel...atd.
28. 10. 2013 | 09:29

StandaT napsal(a):

V Čechách bohužel neplatí, že strany nabízejí a voliči si následně z nabídky vybírají. U nás je to opačně - nejprve je poptávka voličů a té se strany přizpůsobují. Pokud levicový elektorát chce řezníky, strany jim je nabízí. Paroubka, Ratha, Drymla, Zemana, Haška... Osud SocDem je v rukách jejích voličů.
28. 10. 2013 | 09:31

au napsal(a):

myrta (09:28):
"máme Babiše!!! Díky Bohu.": Tak tenhle výrok řadím na první místo pošetilých výroků tohoto národa. Vaše duševní nedostatečnost je omluvitelná snad jen v případě, že se jmenujete Babišová. Nebo tím, že jste to myslel/a ironicky.
(Správa státu je totiž profesionální práce jako každá jiná a vyžaduje kompetentní profesionály. A těmi Babiš nedisponuje. Na české fotbalisty můžete nadávat - ale zkuste místo nich postavit amatérský tým z vesnice. Jestli dosud prohrávali 5:0, tak nově to bude 50:0.
28. 10. 2013 | 09:36

dennis napsal(a):

Vzpominam na tandem dvou nejmazanejsich politiku, kteri udavali ton celostatni politice. Byli to Zeman a Klaus. Po letech se z toho vyvinul par souperu na nejvyssi urovni v obsazeni Klaus a Kalousek.

Zda se, ze se nenapadne rysuje novy souperici par bezkonkurencnich lidru ceske politiky: Zeman versus Babiš. Nevidim jine dve osobnosti, ktere by v pristich mesicich udavaly ton politickemu vyvoji vyrazneji nez oni dva. Babis je souper na urovni. To znamena, ze svou roli neuspecha, ale bude si postupne budovat svou pozici.

Jak uz delsi dobu do omrzeni opakuju, ze totalita je jedinou odpovedi na politiku "zavedenych" stran, tak tentokrat tusim osobnosti, kolem kterych se tento trend bude ubirat. Pristi forma demokracie v Cechach prinese nepochybne neco oskliveho i neco uzitecneho. Kazda mince ma dve strany...
28. 10. 2013 | 09:39

SuP napsal(a):

StandaT -
Přesně.
28. 10. 2013 | 09:39

Analytik napsal(a):

Politika, milý autore, je založena na korupci, lži, zlodějně a podrazech.
Proto se poctiví lidé do politiky nehrnou a proto to tu tak vypadá.
Správného politika však podraz nebo jiná křivárna ani od kolegy nemůže překvapit. Takže není třeba žádného podraženého politika litovat. Pokud ten faul přežije, jenom se otřepe a začne připravovat odvetu.
28. 10. 2013 | 09:40

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 9:07
A ty zákusky jsou v Ollies skutečně tak převelice dobré, že Vám doma nepečou lépe? Dortíky vypadají hezky, ceny jsou pro drobné hýřily.
Ale možná by si socdemáci měli k nějakým dobrotám sednout a zkusit se domluvit. I když tyátr už spoluobčanům předvedli - možná loutkový.
28. 10. 2013 | 09:42

Libertad napsal(a):

Pane Potůčku,
pomozte svým neformálním vlivem vyhnat z ČSSD, nebo alespoň z vlivných funkcí:

a) přeběblíky z KSČ, typově Škromach, Štech, Falber etc.
b) podvodníky s vysokoškolskými tituli, typově Onderka, Chovanec, Hašek
c) podvodníky se znaky kriminálního jednání, typově pan Hulínský, který zahájil svoji kariéru v ČSSD tím způsobem, že před cca 15 léty donutil zaměstnance své hlídací firmy INDUS vstoupit do soc-dem organizace na Praze 10, a jejími hlasy se dostal do vedení ČSSD.

Pokud tato čistka kádrů se neprovede, skončí ČSSD v příštích volbách na 8% jako ODS.
28. 10. 2013 | 09:42

Občan napsal(a):

Maxime,

dovolil jsem si okopírovat Vás skvostně napsaný příspěvek z 8:51 a pověsit jej u urozeného pana "Bavora V. ze Strakonic".

Snad se nebudete hněvat, ale nálada si žádala trochy odlehčení a Vám se to povedlo na výbornou.
28. 10. 2013 | 09:44

kluc napsal(a):

to Libertad
Souhlas.
Ještě zkuste přesvědčit J. Dienstbiera a B. Sobotku, aby se na socdem nevykašlali.
28. 10. 2013 | 09:46

babočka napsal(a):

Řešení je jednoduché. Sobotka s Dientbíerem musí vytvořit moderní ČSSD bez Zemana, Haška, Škromacha a jiných komunistů. Nezačal to Sobotka.
28. 10. 2013 | 09:48

pepa z depa napsal(a):

Od Kalouska to opravdu "sedí".Předseda TOP Karel S. je pouhým maskotem strany, řízení má kompletně v rukou Kalousek.Cožpak všichni zapoměli, co tady strany TOP a ODS tři roky vyváděly.
28. 10. 2013 | 09:48

Ivo Patta napsal(a):

To všechno je pravda. Problém je v tom, že autor článku vynechal sebekritiku. Ta by byla na místě. Pan profesor je předsedou odborné komise ČSSD pro práci a věci sociální. V rámci své komise nechal volnou ruku při sestavování volebního programu ČSSD v oblasti sociální lidem, kteří ani netuší, jak je financován první důchodový pilíř a už vůbec nejsou schopni domyslet, jaké to má důsledky. Výsledek jste viděli všichni na nemastném, neslaném, protože jen na negacích postaveném volebním programu ČSSD v oblasti sociální. Oblasti, která je pro voliče ČSSD jednou z nejcitlivějších. Ten program mohl být zcela jiný, mohl přitáhnout voliče a ne je odpuzovat. Proto má pan profesor M. Potůček svůj díl viny na tom, že ČSSD v posledních dvou měsících z hlediska volebních preferencí slábla, místo aby posilovala.
28. 10. 2013 | 09:49

SuP napsal(a):

kluc -
Strana (politická) může získat, když v ní "lepší" zůstanou. Ne když zdrhnou. Podívejte se např. na historii ODS.
28. 10. 2013 | 09:49

SuP napsal(a):

kluc -
Sorry, špatne jsem vás přečetl.
28. 10. 2013 | 09:52

Petra napsal(a):

Pro ČSSD je odstavení lídrů klasika. Tedy alespoň u nás na severu. Krajské volby 2008 - Jaroslav Foldyna po celou dobu kampaně představován jako lídr a kandidát na hejtmana. Hned po volbách odstaven a hejtmankou byla Jana Vaňhová. Komunální volby 2010 Ústí nad Labem, poté co socani vyhráli se primátorem stal až 6 na kandidátce. Chlapík přitom nemá základní lidské předpoklady být v čele města. Psychicky nezvládá pobyt mezi větší skupinou lidí, takže na veřejnosti ho zastupují náměstci.
28. 10. 2013 | 09:55

blue napsal(a):

myrta napsal(a):

ČSSD dopadne jako ODS.
Ale máme Babiše !!! Díky Bohu.
......
oprava: Díky penězům!
28. 10. 2013 | 09:56

mb napsal(a):

Jde tedy o rozhodnutí nejen podrazácké a sprosté, ale i svrchovaně hloupé.

amen
28. 10. 2013 | 09:59

Kelt napsal(a):

Sobotka "je nevýrazný/kdysi s rovnátky/politik,který nemá tah na branku". Zde i jinde zní volání po silném vůdci-ne po straně s programem,který mohu volit.
Haška vidím jako dnes,jak v uctivém předklonu na "Země živitelce"předává koš dobrot panu "Čistému".Třikrát fuj!
Sobotka by měl urychleně svolat ústřední výbor a tu partu hradních řiťolezců v čele s Haškem poslat k Mynářovi.
28. 10. 2013 | 10:01

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Ještě k tomu co říká Kalousek.
On zapomněl na svůj odchod z KDU ČSL - kdy s enstyděl vytunelovat poslanecké mandáty dokonce ještě během jejich funkčního období ?

Kalousek je ten poslední, co by měl moralizovat - v podobných záležitostech.

Souhlaste si s ním, ale uvědomte si pak i ten kontext, stáváte se pak stejně ubohým. Připomeňte si, jak on hájil tenkrát svůj postup.
28. 10. 2013 | 10:05

StandaT napsal(a):

SuP: Ahoj SuPe. Teď je to jejich boj. Sedum let byli Socialisti v opozici. Za celou tu dobu jsem nezaznamenal jedinou snahu o to, aby se připravili na vládní zodpovědnost. Lidi místo toho, aby dělali korektní zpětnou vazbu a korigovali, tak tleskali nulové toleranci, oceňovali zupáctví a hráli hru na zúčtování s vládou. Hlavně na krajích, kde účtovali tak usilovně, že podpořili to nejhorší ze SocDem, co se nebízelo. Kraje jsou v mnohem horších rukách, než si lid myslí. Propaganda ten rozval úspěšně překrývala, ale to teď končí - rozvalená veřejná doprava, znefunčnění řady sociálních služeb, nefunkční učňovské školství, rozkradené nemocnice... celou tu sedmiletou nezodpovědnost si teď vyžerou.

Tohlento, co se děje, je ale poučení pro nás. "Pravice" jde do opozice a bez soustavného tlaku naší části elektorátu nebude mít sílu se změnit. Tato strana politiky je pro nás teď důležitá. A tady je třeba začít pracovat už teď, jinak se po čase k vládě vrátí úplně to samé, co teď nastupuje, byť pod jinými prapory.
28. 10. 2013 | 10:07

zdenekb napsal(a):

Mgr. Bohuslav Sobotka, bsobotka@socdem.cz
---
JUDr. Michal Hašek, mhasek@socdem.cz
Milan Chovanec, mchovanec@socdem.cz
Ing. Zdeněk Škromach, zskromach@socdem.cz
Roman Onderka, onderka.roman@brno.cz
28. 10. 2013 | 10:09

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.
Musíme si vzít oddechový čas,teprve teď přijde důležitá část zápasu.
Proč je nutno poslat Sobotku na lavici náhradníků,se dozvíme až z jednání o složení vlády.Brzy se také dozvíme,jakou hru chce hrát Babiš.Pan Maximus,bude s toho smutný,já také.Takže ta poudačka Babiše,že už neřídí holdng,tak pro ty co ho volily pro jeho schopnosti,zhořkne sliny na jazyku.
28. 10. 2013 | 10:11

StandaT napsal(a):

Teď, po volbách, se nalevo už nic nezmění. Občanská společnost nyní musí být korektním a nesmlouvavým oponentem i partnerem pro nastávající opozici. Tak, aby společně připravili strany jak personálně, tak myšlenkově na převzetí vládní, ale i krajských zodpovědností pro příští volby. To vidím jako prioritní úkol pro občanskou společnost - spoluvybudovat příští politickou elitu. A to jak těch partají, které jdou do parlementní opozice, tak i těch, které zůstali před branami.
28. 10. 2013 | 10:18

nick y napsal(a):

Krátká, proklatě krátká je paměť , milí spoluobčané, kteří jste se postavili na stranu p.Sobotky! "Ozubená lebka" (což jsem nevymyslel, jenom často četl na netu), když pominu tu skutečnost, že to byl nejvyšší představitel ČSSD hned po p.Paroubkovi v roce 2010 při obdobném volebním propadu oranžových, nejenže nerezignoval spolu s předsedou, ale mám dojem, že Paroubka jaksi "popostrčil" k rezignaci ! Vážnější je další souvislost z jeho "historie": Ukradené poslanecké náhrady- a ne že ne, v Anglii se za tento přestupek dostali poslanci do basy!, mohly způsobit u voličů, kteří si toho byli vědomi, jejich odklon od volby celé oranžové partaje ! V mém případě by to tak určitě fungovalo, i když tímto ztracená procenta neumím odhadnout, snad sociolog ? Podle mého p.Sobotka přesluhoval ve funkci předsedy soc.dem. móóóć dlouho !!!
28. 10. 2013 | 10:20

Aleš napsal(a):

Sedmiletá truchlivá bilance pravicových vlád vedla k podkopání důvěry v politiku jako takovou.

A ČSSD svým dlouholetým hospodařením v krajích toho na této důvěře mnoho nevylepšila. Rozhodně se neukázala jako výrazně kvalitnější alternativa k pravicovým stranám.

To, co nyní provedl Hašek, je jen jistým završením trendu, ve kterém ČSSD nabývá veřejného obrazu především mocichtivé a chamtivé party spřeženců, kterým může být veřejný zájem ukradený.

Je podružné, že normu, kdy podvádět, lhát a krást je v politice nejen normální, ale dokonce i nezbytné pro přežití, kdysi cílevědomě nastartoval Václav Klaus se svou ODS. Pro další vývoj bude určující, zda toto paradigma přijala ČSSD od kořenů až po vrcholek, nebo zda na rozdíl od ODS zafunguje pud sebezáchovy. To se ukáže velmi brzy.

A pokud se ukáže, že Haškovské křídlo je v ČSSD určující, pak se skutečně právem dočkáme naplnění experimentů ražení Andreje Babiše nebo Tomia Okamury.

Společnost, která odmítá klást politikům správné otázky a trvat na odpovědích, si zaslouží svůj osud.
28. 10. 2013 | 10:23

SuP napsal(a):

Přátelé, nenechte si ujít pohybovou kulturu svého prezidenta republiky při kladení věnců.
Já vám říkal, že ho nemáte volit.
28. 10. 2013 | 10:27

pamětník napsal(a):

"V širším společensko-politickém kontextu dále oslabí už tak nízkou důvěru voličů v „zavedené“ strany, "
A to je dobře.
28. 10. 2013 | 10:28

Petr napsal(a):

Sobotka je sice slabej a bezvýraznej, ale takovou zmiji, jako je Hašek opravdu jen tak nepotkáš. Opravdu neskutečnej jidáš a myslím, že ČSSD bere luze všem svým voličům. Na volbách mne rzí, ze Svobodní dostali tak málo, ale zhledem k jejich finančním možnostem a absenci podpory kmotrů (což je nakonec dobře) dopadli dobře - obzvláště e srovnání se slavnou SPOZ, která měla reklamu všude.
28. 10. 2013 | 10:29

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

nick y napsal(a):
Krátká, proklatě krátká je paměť , milí spoluobčané, kteří jste se postavili na stranu p.Sobotky! "Ozubená lebka" (což jsem nevymyslel, jenom často četl na netu), když pominu tu skutečnost, že to byl nejvyšší představitel ČSSD hned po p.Paroubkovi v roce 2010 při obdobném volebním propadu oranžových, nejenže nerezignoval spolu s předsedou, ale mám dojem, že Paroubka jaksi "popostrčil" k rezignaci ! Vážnější je další souvislost z jeho "historie": Ukradené poslanecké náhrady- a ne že ne, v Anglii se za tento přestupek dostali poslanci do basy!,
-----------
V Anglii je jiný systém, u nás v podstatě tak zneužívají náhrady všichni poslanci - nikdo z nich neprokazuje k čemu je používá, klidně je může i prochlastat nebo dát na úplatky či na cestování za Hávou atd. Sobotka se tak zachoval v podstatě moudře, dal je na bydlení - to dokonce i zavilí pravičáci berou jajo rozumný statek, na pořízení kterého se dokonce vyplatí se zadlužit, navíc to přiznal - zachoval se jak chlap, kolik z náhrad Kalousek prochlastal -víte to ?.
Tedy lžete. Podle sociologů a mně dost často na to, aby vás bylo možno podezírat z dost primitivním způsobem podané zaujatosti.
28. 10. 2013 | 10:29

pamětník napsal(a):

SuP:
Považujete snad nejen pohybovou kulturu Karla zu Schwarzeberg za lepší než Miloše Zemana? Vy jste volil baleťáka?
28. 10. 2013 | 10:31

jura napsal(a):

StandaT napsal(a): 28. 10. 2013 | 10:07
Začínám ty kraje vidět taky tak. Dokud se nezbaví Hulínských, Urbanů, Onderků, Kajnarů, a teď už i Hašků, nemá cssd šanci dosahóvat výsledky, jaké bychom si přáli
28. 10. 2013 | 10:32

SuP napsal(a):

Ahoj StandoT, já jen doufám, že budeme mít na tu opozici aspoň celé volební období, aby to, co píšeš mělo naději na realizaci. Skoro se obávám, aby si teď nezačali myslet, že mají příležitost zase se "přihlásit o slovo" a tím se ještě víc znemožnit.
28. 10. 2013 | 10:32

pan Sedlak napsal(a):

Jako jihomoravak se za pana Haska velmi stydim. Nechapu, kde bere tu svou popularitu. Kraj pod jeho vedenim strada - pustte si TV debatu z JM kraje pred krajskymi volbamy. Nikdo nevi, cemu se tedy vlastne venuje. Kraji ne. Parlamentu take ne. Mozna snad ty jeho jimohoravske listy (http://www.listyjm.cz/), ktere tu vsichni dostavame do schranek spolu s reklamnimi letaky supermarketu, ve kterych ma fotku na kazde strance. Tam ma foto jak prestrihne pasku, tam na fotce gratuluje vitezi, ... mozna tato propaganda stoji za jeho popularitou. A opet po 3 letech zvazuje, zda bude vice poslancem nebo vice hejtmanem. Ale jeho cas prijde, doufam :)

Mimochodem, prvni cislo techto listu vyslo v r. 2008. V tom samem roce se stal pan Hasek hejtmanem kraje. Tyto listy provozuje CCB s.r.o., ktera zakazku ziskala za okolnosti popsanych zde http://www.jihomoravskenovinky.cz/zpravy/regiony/k-podezrele-zakazce-mlcela-policie-mlci-crha/. Podle clanku byla smlouva uzavrena a firma vybrana za minuleho vedeni s Crhem. Ovsem, jak se k teto nevyhodne smlouve postavil pan Hasek? Co s tim udelal? Slovo dalo slovo? :)
28. 10. 2013 | 10:34

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

pamětník napsal(a):
"V širším společensko-politickém kontextu dále oslabí už tak nízkou důvěru voličů v „zavedené“ strany, "
A to je dobře.
28. 10. 2013 | 10:28
----------
Podobně se kdysi psalo i ve Völkischer Beobachter /Lidový Pozorovatel/ - je třeba poslat zprofanované strany tam kam patří, dost již bylo té užvaněné politiky atd.
Nebylo to dobře.
Lepší je osvědčené věci opravovat, než vyhazovat.
28. 10. 2013 | 10:34

SuP napsal(a):

pamětník -
Swarzenberk umí aspoň podle hudby chodit na těžkou levou. To ten váš dysrytmik ani náhodou. Mimochodem Z TĚCH dvou, by BYL Schwzb. lepší. Jenže to už je spíš otázka individuálního vkusu a do toho vám mluvit nehodlám.
Problém totiž je v tom, že tenhle národ nedokázal vygenerovat jiné kandidáty, než nevolitelné, nebo nad hrobem.
28. 10. 2013 | 10:38

Karel (taky) napsal(a):

S ČSSD si ještě užijeme srandy... Poslední šikovný a charismatický člověk v jejich vedení byl Paroubek - než se ho pseudopravičáci ze strachu rozhodli zlikvidovat. Od té doby tam nemají vůbec nikoho a plácají se jak kapři na suchu.
28. 10. 2013 | 10:39

pamětník napsal(a):

No tak jsem protrpěl nejen blog, ale především diskuzi. Kristepane, to je tlachů!
28. 10. 2013 | 10:39

pamětník napsal(a):

SuP:
To není otázka individuálního vkusu, ale politické úvahy. Kdo souhlasí s církevními "restitucemi", s umrtvováním ekonomiky, s okrádáním důchodců a vykrádáním veřejných peněz, se vstřícností k "odškodnění" odsunutých Němců, ten samozřejmě podpořil Karla zu Scharzenberg a podporuje TOP09. Zařadil jste se.
28. 10. 2013 | 10:42

veverka napsal(a):

Sobotka je nevýrazný nýmand,takový socanský Mareček Benda,který nikdy mimo parlament nepracoval,ale to není to nepodstatnější proč ČSSD opět de facto prohrála volby.

Nejpodstatnější je že patří ke skupince krys kolem Dienstbiera,která volila Kárla.(což jasně dokazuje i okamžitá podpora Kalouska této své skupince krys)

Voliči o této Kárlově skupince krys nastrčených do ČSSD od prezidentské volby vědí a pro mnoho z nich to byl důvod,hodit to komunistům,Úsvitu nebo ANO.

PROTO ČSSD dostala jen ubohých 20% což je po katastrofální vládě pravice naprosté fiasko a to hlavně právě Sobotkovo.

Sobotka je takovej ublíženej malej chlapeček,kterej se drží židličky zuby nechty a i když ho vyzvalo předsednictvo,tak né a né a neodstoupí. Je neuvěřitelně trapnej.

Chová se podobně jako zhrzenej fracek Diestbier po prezidentské volbě.

Prohrál hlasování a rozbrečel se.

Ještěže jsem ČSSD právě kvůli této partičce Kárlových krys (Sobotka,Dienstbier,Zaorálek,Špidla) nevolil a hodil jsem to komunistům,mám čistý svědomí.
28. 10. 2013 | 10:43

SuP napsal(a):

"....Lepší je osvědčené věci opravovat, než vyhazovat...."

Ale ale, že by to Vykydalovi konečně začalo docházet?
Spíš se mu to momentálně líp hodí do krámu.
28. 10. 2013 | 10:45

pamětník napsal(a):

poškozený Klausovou amnestií:
"Lepší je osvědčené věci opravovat, než vyhazovat."
Které osvědčené věci máte na mysli?
Vaše úvaha je ekonomicky nesprávná, dnešní praxe dokládá, že levnější je vyhazování.
28. 10. 2013 | 10:45

SuP napsal(a):

pamětník -
Já jsem zařazenej dávno. To jen vy jste si toho tak pozdě všiml.
28. 10. 2013 | 10:47

Kelt napsal(a):

To poškozený Klausovou amnestií,
je neskutečné,jak některá hloupost/"zneužívání poslaneckých náhrad"/se někteým jedincům slabšího intelektu tak hluboce vreje do paměti-pochopitelně jenom ve vzahu k těm politikům,kteří nejsou jejich favority.
Pravdou je,že nejlepší ministr financí východní homosféry náhrady nechal v poslanecké nálevně,ale vzhledem k značnému podílu DPH a spotřební daně na "moskevské stoličné"tak významně podpořil příjmovou stránku SR,což je chvályhodné,bezesporu.
28. 10. 2013 | 10:48

evix napsal(a):

Vyházet celé to pitomé vedení Socanů a jako předsedu, někoho úplně jiného :-(((
Proč chtějí do vlády Lidovce, šmarjá, dyť jeden Kalousek stačil?
Dnes je na řadě KSČM jestli se to někomu líbí, či ne. Buď ukážou, že něco umí, jak říkají a nebo skončí jako ODS...
28. 10. 2013 | 10:48

Lukáš D. napsal(a):

Jsme Sociální demokracie a kvůli touze po moci zradíme třeba i vlastního předsedu. Kdo s námi chce vyjednávat o koalici ? :-D zní to směšně, ale takhle se mi to teď jeví. No doufám že to řadoví členové ČSSD vidí a vypakujou vedení jako celek. Aby i ČSSD mohlo být bráno jako slušná strana.
28. 10. 2013 | 10:52

Reveil napsal(a):

veverka
Dienstbierova "partička" není "Kárlova", ale Kalouskova. Už v průběhu 2. kola prezid. voleb Kalousek, který viděl odumírání ODS, si namluvil Dienstbiera, který byl frustrací z nezvolení a sžírán mstivostí dobře připravený. Z původního záměru ovládnutí ČSSD a koalice s Kalouskem ale sešlo, z více důvodů, z nichž hlavní byl malý volební zisk obou. Byly tu ovšem ještě církevní restituce. Kalouskův zájem na nich je důvodem, proč člen Dienstbierovy skupiny Zaorálek tak neuvěřitelně špatně vystupoval před ústavním soudem. Komunistka Rujbrová byla vedle něho hvězda. Zaorálkův výkon před ÚS byl sabotážní akt. A teď, kdy se hledají koalice, nabývají círlkevní restituce na aktuálnosti. Kalousek je chce za každou cenu zachránit. To byl Sobotkův úkol. Proto byl Sobotka odstaven z vyjednávání. Proto se Kalousek nezdržel a otevřeně se ozval a zasahuje do vnitrostranických záležistí ČSSD. Obává se referenda o CR, obává se jejich zmrazení.
28. 10. 2013 | 10:53

jichu napsal(a):

Možná by bylo dobré zopakovat si výsledky ČSSD v Jihomoravském kraji. Zvláště souboj mezi panem Haškem a Sobotkou na jejich kandidátce. Voliči rozhodli. Z úhlu tohoto pohledu, mi nepřipadá chování špiček ČSSD "podrazácké".
28. 10. 2013 | 10:53

SuP napsal(a):

jichu -
Hledat takový úhel pohledu, aby se sviňárna jevila oprávněnou taky není to pravé.
28. 10. 2013 | 10:58

StandaT napsal(a):

SuP: záleží na Babišovi, zda dostaneme celé (raději ale dvě) volební období. Já bych ho mnohem, ale mnohem raději viděl v opozici. Státotvorná opozice je to, v co vkládám naděje. Menšinová vláda by se pak musela chovat navýsost zodpovědně.

Ale i když půjde do vlády - zájmy velkopodnikatele nejsou v rozporu se zájmy střední třídy.
28. 10. 2013 | 11:09

veverka napsal(a):

Jinak opět s úsměvem pozoruju,jak se brečícího Sobotky zastávají hlavně pravičáci a Kalousek.

To je naprosto typické.

Jasně to ukazuje za koho zájmy tento člověk v ČSSD ve skutečnosti kope.

Levice to není.

Ještě očekávám že se chudáčka těžce ublíženého a div ne vražděného Sobotky zastane Kárl a jeho mediální suita v čele s Urbanem a Pehem.

Kdyby měl Sobotka alespoň nějakou čest,tak odstoupil okamžitě po těchto de facto projetých volbách,tak jako ve stejné situaci kdysi Paroubek.

Ten měl alespoň koule a nefňukal.
28. 10. 2013 | 11:15

veverka napsal(a):

Standa T

"zájmy velkopodnikatele nejsou v rozporu se zájmy střední třídy." :-)))))))))))))))))

Vtip dne.

Jaké jsou zájmy velkopodnikatelů jsme jasně viděli za vlády velkopodnikatele Bakaly (který sponzoroval ODS,TOP a VV). Střední třídu oškubat a zničit.A jeho doly a byty na Ostravsku.... škoda slov.
28. 10. 2013 | 11:19

Ládik!!! napsal(a):

SuPe -
kdy Bimbo klade? Abych to neprošvih. Byl jsem podpořit Ollies, to stojí za to. Ostrov lidství ve Vítkovicích.
28. 10. 2013 | 11:20

SuP napsal(a):

StandaT -
Jsem rád, že ses vrátil. Napadlo mě, že teď konečně nastala chvíle pro "menšinovou vládu levice". Sobotka, Hašek nebo kdokoliv z ČSSD s Komunisty pod kontrolu zbylé opozice. Babiš je bude "držet za koule", Okamura "Sládkovat" a ostatní hlídat. KDU by si tím aspoň hned nepoškodila obnovené renomé.
Trochu mi to zase připomíná judo. Postrčit soupeře ve směru jím napřené síly, nejlépe proti pevné překážce.
28. 10. 2013 | 11:20

ld napsal(a):

Tohle je totéž, jako když ponorka Kursk vypustilo torpédo, které ji nakonec sejmulo.
28. 10. 2013 | 11:21

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Už je PO! Ale určitě to budou opakovat, když do věnců nenablil.
28. 10. 2013 | 11:22

StandaT napsal(a):

veverko: víš vůbec, to je ta střední třída?
28. 10. 2013 | 11:23

Ládik!!! napsal(a):

Stejně nevěřím, že by Bimba pustili do přímého přenosu. Určitě do kytek nablil.
28. 10. 2013 | 11:24

StandaT napsal(a):

SuP: přesně! Menšinová vláda veverků, Dalimírů a Hnojařů pro veverky, Dalimíry a hnojaře.
28. 10. 2013 | 11:24

Mard napsal(a):

muromec napsal: A čeští voliči se do té hry rádi přidávají, viz ohazování Proubka vejci pravicově-"demokratickou" omladinou - sprostota na entou. Viz úder do tváře Sobotky od dalšího duševně problematického pravicového voliče.

Nelžete jako Zeman a Hašek! Ty vejce na Paroubka neházeli nějací pravičáci, ale mladí lidé, které naštval Paroubek, že na na jejich technosraz poslal těžkooděnce. A Sobotka dostal pěstí nikoliv od pravicového, ale levicového voliče, dokonce šlo o bratra socanského funkcionáře z Brna.
Zameťte si exkrementy před vlastním prahem. Sobotku nepodrazili nějací pravičáci, ale jeho "přátelé" v oranžovém tričku!
28. 10. 2013 | 11:25

Ládik!!! napsal(a):

Klidně se teď může stát, že Bohuša přejede auto nebo požduchá autobus. Musí teď mít oči na všechny strany.
28. 10. 2013 | 11:28

SuP napsal(a):

StandaT -
Vypadá to tak ideálně, že to zase neprojde.

Ládi!!! -
Přejedou ho Zemákem, až přestane dělat kliky.
28. 10. 2013 | 11:31

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

pamětník
Mám na mysli nenahrazovat politické strany, které se v daném systému osvědčily přeci jen jako státotvorné... nějakými výrobky na jedno použití, zejména pokud ty výrobky nejsou příliš kvalitní a nejsou nijak odzkoušené , je to něco jako vozit sem čínský levný šunt a prodávat ho mimo jakékoliv uplatnění standardních kritérií.

Změna systému - to je věc jiná.
Nevěřím ale že půjde o to změnit systém tak, aby mohlo dojít k posunu v kvalitě , například konstrukce tkzv. " lidu" (posun k přímé demokracii a možnosti volit a odvolávat mimopartajnicky). Mohu se samozřejmě mýlit, omyl klidně a rád uznám, zatím je prostě Babiš jednou tak a po druhé onak ...nelíbí se mi pak jak jeho fyziognomie, tak jeho historie. Nechtěl bych ho za kolegu, Vy ano ?
28. 10. 2013 | 11:32

jote napsal(a):

Velkohubý soudruh Sobotka prohlásil, nedostane-li ČSSD ve volbách min.30% hlasů vyvodím a bla, bla, bla. Kdyby tedy vyvodil k této situaci nemuselo dojít, podrazákem je především soudruh Sobotka
28. 10. 2013 | 11:32

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

No, končím, začíná to tady zase smrdět tou supskou žumpou....tydle splašky o páté nemusím.
28. 10. 2013 | 11:34

Mard napsal(a):

Petra napsala: Pro ČSSD je odstavení lídrů klasika. Tedy alespoň u nás na severu. Krajské volby 2008 - Jaroslav Foldyna po celou dobu kampaně představován jako lídr a kandidát na hejtmana. Hned po volbách odstaven a hejtmankou byla Jana Vaňhová. Komunální volby 2010 Ústí nad Labem, poté co socani vyhráli se primátorem stal až 6 na kandidátce.

V Praze také zařízli lídra kandidátky Diensbiera, rukou společnou Hulínský a Březina. Zdá se že největším nepřítelem pro socdem jsou jejich vlastní soukmenovci.
28. 10. 2013 | 11:34

David napsal(a):

"...Jde tedy o rozhodnutí nejen podrazácké a sprosté, ale i svrchovaně hloupé..."

-----------------------------------

Naprostý souhlas!!!

Výzývám všechny slušné lidi v tomto národě, slušná média a zejména všechny slušné členy ČSSD, aby vyvinuli tlak na bezcharakterního darebáka Haška, aby se vzdal funkce poslance, funkce hejtmana a odešel - byl vyloučen z ČSSD, protože hrubě poškodil svým jednáním nejen ČSSD, ale i celý národ, který uvrhl do ještě větší KRIZE.

To, co udělali pučisti - může udělat buď hlupák nebo darebák a nebo šílenec.

To, co společně s prezidentem plánovali před volbami - dokonali den po volbách.

Prezident mě také velmi zklamal!!!

Už ho z definitivní platností nepovažuji za slušného člověka!!!

Rozvrací svým chováním náš národ!!! Porušuje prezidentský slib!!!

Kdyby bylo možné ho odvolat z funkce, tak bych byl mezi prvními, který by to podepsal, přestože jsem mu ve druhém kole dal svůj hlas. Podle mého názoru je bezcharakterní, chorobně ješitný a pomstychtivý, ve své aroganci se ani nesnaží být prezidentem všech občanů.

To, co se stalo není jen tragedií pro ČSSD, ale i pro celý náš národ!!!

Řešení vidím v okamžitém a bezodkladném svolání Ústředního výkonného výboru ČSSD a i o rozhodnutí vyloučení Haška z ČSSD a vyslovení důvěry Bohuslavu Sobotkovi, aby mohla CO NEJDŘÍVE pokračovat jednání o složení Poslanecké sněmovny a nové vlády.

Dokud se nepodaří v této věci udělat jasno, neměly by probíhat ani ŽÁDNÁ povolební vyjednávání.

Za této situace považuji ze VELMI, VELMI správný názor pana Babiše, že jeho hnutí bude TOLEROVAT vládu ČSSD s KDU-ČSL. A, že jeho hnutí soustředí všechnu sílu na prosazení KVALITNÍCH zákonů, které jsou tak moc potřeba.

Rozhodně potom všem, co se už za ty dva dny po volbách stalo, by hnutí ANO 2011 nemělo jít do žádné vlády a nenechat se k tomu za žádnou cenu jakkoliv vyhecovat ani od ODS a TOP 09, které by si to tak velmi přály. (Proč asi si to tak přejí právě ODS a TOP 09?)

TOLEROVAT vládu ČSSD-KDU-ČSL a podpora všech zákonů, na kterých je už TEĎ shoda, je to vůbec nejlepší řešení!!!
28. 10. 2013 | 11:36

ovárek z Bohouše za 33,- Kč napsal(a):

Ale zabíjačka na Bohouše byla jasná už před rokem, kdy bylo jasné, že Dienstbier do druhého kola prezidentských voleb neprojde, protože Zeman na své kampani již půl rok pracoval, vymezoval se vůči Fisherovi a měl podporu komančů.

Podporou Zemana v prezidentské volbě si Bohouš pěkně zavařil.
28. 10. 2013 | 11:41

Maximus napsal(a):

Občanovi

Dík za reakci. Ono to chce asi opravdu odstup a trochu humoru. Oni se chlapci perou o korýtka a moc. Snoubí se tam chuť na prebendy a chlapská ješitnost a u některých lidí možná i mstivost. ČSSD je dvojkolejná a rozkolísaná už prakticky 10 let a ono to gradovalo po této žalostné výhře, nevýhře. Mají smůlu, že zřejmě nemají osobnosti evropského formátu, je to jako s tím fotbalem, on by tady u nás nový Nedvěd či Čech, kdyby tady zůstal hrát, nikdy nedosáhl na tak vysokou úroveň a že by dostal třeba "Zlatý míč". Masopust byla jen výjimka, která poptvrzuje pravidlo. Kdepak, tady na tomhle popelišti plném ambiciózních kohoutů s chutí na moc a prachy se to moc džentlmeny a frajery nehemží. Občan je až to poslední co je zajímá. Teď to vypadá, že Babiš získává další body, nechce do vlády a jen podpoří tu menšinovou tj. ČSSD s KDU-ČSL. On je chytřejší více než si někdo myslí a také od něj nehrozí, že by se spojil s ODS a TOP09. To fakt nehrozí, má je přečtené a má zákulisní informace kolik kdo a kdy a jak bral a bere! V tom je jeho značná převaha a síla. Navíc je finančně zajištěný, další plus. Nevolil jsem ho, ale je mi čím dál sypatičtější. Já vím, Vy jste spíše hodně vlevo se svými názory, ale věřte, že budoucnost společenství lidí, pokud se to zase nepodělá 3.WW, je v politickém zřízení, které bude kopíruovat výhody obou politickýcjh zřízení, kapitalismus i socialismus, já tomu říkám tzv. regulovaný kapitalismus na bázi demokracie. Ale to je na jiné obšírné téma.
Mějte se!
28. 10. 2013 | 11:43

K.M. napsal(a):

ROZŠTĚPENÍ ČSSD...

27. 10. 1013 došlo k faktickému rozštěpení ČSSD...,
dělení strany na sociální demokraty a soc. dem. podnikatele...,
které "viselo" již dlouhou dobu ve vzduchu... a paralýzovalo nejen ČSSD,
ale i zásadním způsobem zkreslovalo pravý stav smýšlení v této straně a tím i ČR, jak mohli všichni sledovat,,,, při sestavování Rusnokovy vlády...

Z tohoto pohledu je nutno považovat to, co se nyní stalo, za velmi ozdravné...
ti, kteří brali ČSSD jenom jako výtah k moci - především v době opo - smlouvy..., by měli dostat příležitost, jít svou, nikým "nebržděnou cestou"...

Proto by ani neměl nastat žádný boj o "ochrannou značku ČSSD", měla by zůstat těm, kteří stranu svým zrádcovstvím... nepoškodili...

K.M.
P.S.: V případě komplikací s "ochrannou známkou ČSSD" by - na základě přespříliš propodnikatelské..., proz.....ské justice ČR - měla rozhodovat celá členská základna ČSSD, nebo lépe a nestranně...celá společnost v referendu, neboť už by bylo na čase, aby prospěcháři a zrádci... v této zemi..., dostali pořádně na pamětnou...!
28. 10. 2013 | 11:43

Pepa napsal(a):

Čestný komunista... to už není ani k smíchu, rozumu pozbyvší "voliči" s čistým svědomím, jako svědomí soudruha "bouchače" Zdeňka Ondráčka...
Je nechutné, poslouchat ty bláboly příprdů soudruhů Filipa, Dolejše a dalších, dědiců a pohůnků velké Strany která po čtyřiceti letech dokázala kromě jiného, zdevastovat hlavně myšlení, etiku a morálku spousty lidí...
28. 10. 2013 | 11:50

SuP napsal(a):

Maximuse -
"....je v politickém zřízení, které bude kopíruovat výhody obou politickýcjh zřízení, kapitalismus i socialismus, já tomu říkám tzv. regulovaný kapitalismus na bázi demokracie...."

Ty OPRAVDU věříš, že bys někde na světě našel pár tak blbých kapitalistů, ochotných dřít jako koně (i když třeba převážně duševně), kteří by si většinu z toho co vydělají nechali vzít na rozdávání těm ostatním?
Ještě že seš mazanej.
28. 10. 2013 | 11:55

pamětník napsal(a):

poškozený Klausovou amnestií:
"Mám na mysli nenahrazovat politické strany, které se v daném systému osvědčily přeci jen jako státotvorné."
Které to byly?
28. 10. 2013 | 11:56

pamětník napsal(a):

Babiše za kolegu? Nevím, proč ne, ostatně kolegy si většinou nevybíráme a musíme vyjít s těmi, kteří jsou.
28. 10. 2013 | 11:58

marxík napsal(a):

Maximus
Svatá pravda, svobodný demokrate.
Ostatně jako za komanče, kdy vám taky nezbývalo, než si z toho dělat srandu.
Komanč nás ale aspoň neuzadlužil a dal nám práci.
A taky férově přiznával svoji vedoucí úlohu. Teď si prý vládneme sami.
28. 10. 2013 | 12:05

Křemílek napsal(a):

Maximusi nemyslel jste čínský komunistický kapitalismus ? Pravičáčtí zabedněnci už zase vylézají z děr a mají plné papule nejapných typů a vtipů ! Bude problém kdo jim ted zatne tipec !
28. 10. 2013 | 12:25

Maximus napsal(a):

SuP napsal(a):

Ty OPRAVDU věříš, že bys někde na světě našel pár tak blbých kapitalistů, ochotných dřít jako koně (i když třeba převážně duševně), kteří by si většinu z toho co vydělají nechali vzít na rozdávání těm ostatním?
......................................................

Tady nejde o věření nebo nevěření, příjmové nůžky a tedy mezi těmi co mají majetek a těmi co nic nemají tj. mezi masami lidí a jedinci a úzkými skupinami lidí se rozevírají, dochází a vlastně už došlo už k přemnožení Homo sapiens na planetě a zdrojů surovin, energií a potravin a i prostoru kvapem ubývá. A to nemluvím o likvidaci zejména životně důležité flóry. Nemluvím o neskutečném stavu ekologie a to nejen souše, ale i oceánů. Jen v Tichém oceánu plave ostrov z odpadků od lidí, který je větší než plocha Francie! Takže tohle nemůže přece dobře skončit! Buď se tohle politické zřízení změní a bude tu jistá regulace, nebo bude následovat neskutečný kolaps lidského společenství. Současný kapitalism chrakterizovaný honbou za penězi a ziskem, ovládaný úzkými elitami, které na většinu lidí hází bobejk a žijí si jaksi mimo, toto nemůže nikdy vyřešit. Socialismus je také slepá ulička jak z toho. Takže bude zase průser a větší než 3.WW.
Hezký den.
28. 10. 2013 | 12:30

Maximus napsal(a):

Pardon... 2.WW. Omluva za překlepy.
28. 10. 2013 | 12:33

mik napsal(a):

Volici se jen nazorne presvedci proc nemeli volit Zemana na Hrad kdyby tam sedel Schwarzenberg nikdo na ruske ambasade by nemel duvod k oslavam vlada by dojela volebni obdobi a byly by volby kde by mohla vzniknout vlada ktera by byla silna a treba by ty zmeny mohly nastat jenze to prevleceni komunisti ani ti so se ke komunistum hlasi otevrene ani levice nechteli volici CR chteji byt porad pod vlivem Ruska porad si chteji hrat na mistry sveta s holym zadkem porad je EU a euro to spatne a pritom brzy bude jeste hur opet misto aby se lidi postavili celem zkusili prekazky preskocit tak jen podlezani obchaceni a jak s nekym co nejednoduseji vycurat,,,tahle mentalita znamena ze se v CR nezmeni nikdy nic a zapadni zeme s CR nikdy nebude jak to konstatoval Schwarzenberg,,, bylo uz tolik moznosti od toho roku 89 a porad nic ,,a ted se vraci vlastne ruda vlajka,,, tak jak jsem byl zklamany kdyz vyhral Zeman tak jsem zklamany dnes ,,ale uprimne koho slo volit ? Chapu volice ze jsou nastvani na ODS i na TOP09 na celou pravici ovsem tohle ze zvolili levici a Zemana to je katastrofa ze ktere se CR je tak nevylize,,, Babis hlasa ze euro nechce ,,tim se odhalil ...a uz prohlasuje ze s CSSD a Lidovci se za urcitych okolnosti da spolupracovat .. s KDU CSL kteri se opet dostali do vlady ti kteri jsou nejvetsi prebehlici a ti kteri podporili i Klause misto Svejnara,,, no komu neni rady tomu neni pomoci nastesti v CR neziju,,,a vidim ze uvaha o navratu nemam zadny smysl..nuzky mezi bohatymi a chudymi se jeste vic rozevrou
28. 10. 2013 | 12:34

pamětník napsal(a):

Božebože, to je zase blábolů, dokonce z Irska.
28. 10. 2013 | 12:43

au napsal(a):

No, Zemana stále považuji za moudrého, kultivovaného a seriózního politika, který chápe (na rozdíl od mnoha zdejších diskutérů), že politika je boj o "moc" - ne boj o "oblíbenost"
- - - - - -
ČSSD ve volbách zklamala a její předseda Sobotka nese veškerou odpovědnost. Sám se ale tvářil, že se vlastně nic neděje, že se může jet dál. Zachoval se jako krysa.
- - - - - -
Bohužel stejně krysí je i chování jeho oponentů. Z jejich strany jde zjevně o připravený puč.
- - - - - -
Co je ale zvlášť odpudivé je Sobotkovo zatahování prezidenta do celé záležitosti, jeho šturmování prostřednictvím pravicových médií, která si situace samozřejmě náramně užívají.
- - - - - - - - - - - -
Osobnosti na Sobotkově straně jsou mi snad sympatičtější než ty na straně Haškově, ale jejich chování je ubohé.
Jediné řešení: okamžité odstoupení celého vedení ČSSD a nové volby, v nichž rozhodnutím ústředního výboru ČSSD nebude smět Sobotka ani Hašek kandidovat.
28. 10. 2013 | 12:47

Petr z Tábora napsal(a):

Výměna nepříliš úspěšného předsedy politické strany není žádná tragédie. Jelikož nebyl ani dobrým ministrem financí, tak nepřijdeme ani o dobrého premiéra. To že pan Kalousek fandí panu Sobotkovi jen potvrzuje záměry spolupráce ČSSD a TOP09, které odradily ČSSD některé voliče.Ostatně, když se dělá něco, co se nelíbí panu Kalouskovi - dobře se dělá.
Tragédií by bylo dvojvládí v ČSSD a trvající spory, je to třeba vyřešit ihned. Žádná rozumná strana nepůjde do koalice s rozhádanou ČSSD.
28. 10. 2013 | 12:50

Dumpling napsal(a):

Co píše Petr z Tábora je přesně. Já jsem ČSSD nevolil právě proto, že jsem Sobotku, Zaorálka a hlavně Dienstbiera podezříval, že pracují pro Kalouska.
28. 10. 2013 | 13:00

SuP napsal(a):

Maximuse -
Kdybys BYL kapitalista, jak tady ze sebe děláš (chceš vytvářet ten dojem), tohle (28. 10. 2013 | 12:30) bys nenapsal a když, tak jen jako ironii. Věděl bys, že od určité výše kapitálu ti skoro každá investice přinese zisk (nebo aspoň jejich součet). A kdybys už víc vydělávat nechtěl, musel bys svůj byznys prodat a vydělával by někdo jinej.
Ty vaše věčný příjmový nůžky jsou taky v podstatě pitomost. Proč by se ti chudí množili rychlostí 1 miliarda za 3 roky, kdyby neměli z čeho žít?
A poslední námitka - ten chlív (zaneřádění odpadky) může vyřešit zase jen kapitalismus, protože na to bude mít. Socialismus ten chlív jenom neskutečně rozšířil. Viz sovětská ropná pole, sovětské vojenské přístavy plné atomových ledoborců a ponorek ..... Ano, socialismus cesta není. Ale válka taky ne, protože ne tu momentálně "nejsou lidi". Otázka je, jak to bude, až se Číně s Ruskem povede pomocí různých trojských koňů zlikvidovat NATO.
Já věřím spíš na jednodušší řešení, že lidi začnou být líní i šukat a najednou zjistí, že už se nepřemnožují. Zatím je to na dobré cestě.
Sarančata když spasou krajinu, taky pochcípají, ale ne všechna. Vždycky část přežije a založí nový chov.
28. 10. 2013 | 13:04

Analytik napsal(a):

Voliči ČSSD by se měli zamyslet, které polovině strany vlastně dali svůj hlas - Haškovské nebo Sobotkově - a kterou polovinu (nebo ještě menší díl) zvolí příště.
Žactvo prvního stupně má probírat základy zlomků na koláči nebo pizze. Možná by to snáze pochopili na aktuálním příkladu rozporcované ČSSD. :-)
28. 10. 2013 | 13:07

Hnzd, napsal(a):

Blbost pane Potůčku! Sobotka byl neúspěšný ministr, dělal 100 mld. Kč deficit při 6% růstu HDP, teď dělal sólo volební kampaň s nejhorším výsledkem pro ČSSD! Strana, která je tři roky v opozici s možnosti kritizovat (z jejího pohledu) asociální politiku ODS, TOP 09 a Lidem a získá v předčasných volbách, o které tak vehementně usilovala s nadějí na velký úspěch, o 4 křesla méně, než když byla v opozici, je zralá na výměnu předsedy. První, co měl udělat Sobotka, bylo, že měl dát svou funkci k dispozici a tím by přiznal odpovědnost za volební neúspěch. Jiná věc je, jak by rozhodlo širší vedení, zda by jej nechalo u vesla do mimořádného sjezdu, nebo by jej potvrdilo nadále ve funkci... Vyvodit politickou odpovědnost měl Sobotka každopádně...
28. 10. 2013 | 13:11

pavel v napsal(a):

Hašek mě tím, že se zachoval jako křivák, nijak nepřekvapil. Už dávno bylo jasné, že mu jde jen o slávu a o koryto. Divím se všem, kdo mu uvěřili.
28. 10. 2013 | 13:18

Luděk Bajgar napsal(a):

HAŠKOTTWALD !!!
28. 10. 2013 | 13:38

Martin1 napsal(a):

1) Že není Sobotka rváč jsem věděl - věděl jsem, že je ale slušný člověk
2) Že ani Hašek není mistr světa v zápasu - to jsem taky věděl - on je však zrádce! Pokud se prokáže, že se v tom angažoval i Zeman, tak u mne skončil.
3) Že je budu volit - ČSSD - jsem už věděl před rokem
4) Že je to banda jako každá drhá stranická - to jsem poznal letos
5) Že je budu příště volit jen v případě, že všichni pučisté opustí ČSSD rychlým krokem
----------------------------------
Prosím Vás, žeňte Haška svin...ým krokem - udělejte nám tu radost! Jsem váš volič!
28. 10. 2013 | 14:07

Maximus napsal(a):

SuP

Dík za vysvětlení, tak tohle a tak kvalitní vysvětlení jsem potřeboval jako prase drbání. Teď už chápu, proč jsem jen závodčí a ty vachmajstr! Ta hloubka tvých myšlenek mě přímo zarazila a moc se stydím, že nejsem alespoň trochu tak chytrý a vdělaný jako ty. Promiň, že ti tykám, ale my proletáři jsme na to zvyklí. Já jsem netušil, že stávající kapitalismus vyřeší všechny neduhy lidstva, že socialismus na to nemá bylo jasné, ale kapiál je férový a vše určitě vyřeší vč. zmíněné ekologie. Neštudoval si náhodou na Vólštrýtu?
28. 10. 2013 | 14:09

Otázkář napsal(a):

Ještě si pamatuju když byly dvě stranické křídla V KDU-ČSL. A také si pamatuju jak to dopadlo. Jedno křídlo pod vedením Kalouska odešlo a založilo si vlastní stranu. Ten zbytek se nedostal do Poslanecké sněmovny. ČSSD čeká podobný osud pokud se nevzpamatuje.

PS: Hašek by se měl sebrat a i se svými věrnými odejít k Zemanovcům. To by bylo férové řešení směrem k voličům. Na jedné straně Haškovci-Zemanovci a na druhé ČSSD nezávislá na vlivu prezidenta a neoslabovaná vnitřními spory.
28. 10. 2013 | 14:13

Martin1 napsal(a):

Otázkář 14:13
Já se domnívám, že to tak udělají, ale zase až budou v parlamentu dřepět - ale pak už budu hledat kameny!
28. 10. 2013 | 14:17

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Hysterický a trapný Sobotka. Vše bylo jinak

(pravdovláskaři rozkládají ČSSD)

„Předseda rozhodoval o celé kampani a stavěl ji na sobě

Podle jeho slov byla kampaň postavená na předsedovi a on také o všem rozhodoval. „Dokonce předsednictvo se během kampaně vůbec nesešlo. Naposled v září a pak až v sobotu, Sobotka vůbec nechtěl s vedením mluvit o podobě kampaně, celé si to určoval sám,“ říká redakci zmíněný zdroj.

„Kampaň stála na něm a výsledek voleb známe. Diskuse o jeho postavení je proto absolutně legitimní a za současný stav a rozhodnutí předsednictva si může jen on sám. A kampaň na jeho podporu je evidentně živená zvenku, fakt nejde o nějaké spontánní vzedmutí,“ dodává jeden ze členů předsednictva ČSSD, který, jak sám zmínil, hlasoval pro Sobotkův odchod až pod vlivem předsedova vystupování na zasedání.

„Nemluvte mi do kampaně. Ponesu odpovědnost,“ řekl před volbami šéf ČSSD

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hasek-vraci-uder-a-ucastnici-kritickeho-jednani-promlouvaji-Hystericky-a-trapny-Sobotka-Vse-bylo-jinak-291379
28. 10. 2013 | 14:20

Nevěřící Tomáš napsal(a):

mik 12:34 a protomám radost, že je tam Zeman a ne Schwarzenberg.
28. 10. 2013 | 14:21

Pavel13 napsal(a):

Bohužel, v ČSSD se to stává tradicí už od Standy Upřímného. Já jsem dával Sobotkovi čas do žní. Mýlil jsem se.
28. 10. 2013 | 14:27

john petres napsal(a):

Pčedem naplánováno Haškem a Zemanem dávno před volbami.Podraz hodný STB.
28. 10. 2013 | 14:28

Martin1 napsal(a):

Byl jsem dávno upozorněn, že tam ten boj probíhá, (že mám kroužkovat Sobotku), věděli jsme to všichni, bylo to dávno před určením stylu volební kampaně, nyní k tomu dal signál Zeman (který byl ještě asi navíc nasr. ze svého "úspěchu" - z vlastní strany), tak hned začalo "rozbíjet autíčko" svým kamarádům na pískovišti také.
On však nastane i stejný průšvih u "ANO", tam je tak široké spektrum voličů a možná i poslanců (od krajní levice až po krajní pravici)- vše se rozloží a tak toto volby byly možná jen na zkoušku. Bude pro ně pravice - už hůře nedopadne a část levice také! Tak budou nové volby - kdy - na jaře?
28. 10. 2013 | 14:30

Anna napsal(a):

Martin Potůček
"V širším společensko-politickém kontextu dále oslabí už tak nízkou důvěru voličů v „zavedené“ strany, především právě v ČSSD, a podpoří jejich sympatie k jiným - především k těm novým a ještě méně čitelným - politickým subjektům.

Jde tedy o rozhodnutí nejen podrazácké a sprosté, ale i svrchovaně hloupé."
--------------------------------------------------------------

Podle mě prioritou všech členů ČSSD, vítězné strany ve volbách, mělo být v tuto chvíli vyjednávání o složení vlády a nikoliv řešení vnitrostranického problému s menším počtem obdržených hlasů.
I tak je ČSSD vítězem a tudíž má s tím spojenou ZODPOVĚDNOST sestavit co nejdřív stabilní vládu.

Jak může být vláda ČSSD stabilní, když sama ČSSD je labilní?
28. 10. 2013 | 14:39

Martin1 napsal(a):

A co když to bylo celé uděláno vše tak schválně, aby nová vláda vůbec nevznikla (při neúspěchu SPOZ)a mohla dál působit tato "dočasná" - také skoro SPOZ? Vždyť i jedna armáda tady byla dočasně přes dvacet let? A jak jsme si pěkně zvykli.
28. 10. 2013 | 14:40

Anna napsal(a):

Martin1

Neuznávám volby na zkoušku, neschopnost politiků najít kompromis...
Nevěřím, že by další předčasné volby cokoliv vyřešily. Byly by jen další drahou záležitostí.
28. 10. 2013 | 14:44

Qin napsal(a):

Soudruzi:Už jsem to napsal a budu to dál opakovat:Vy se bez Kalouska neuživíte!
28. 10. 2013 | 14:44

Anna napsal(a):

Martin1 napsal(a):

A co když to bylo celé uděláno vše tak schválně, aby nová vláda vůbec nevznikla (při neúspěchu SPOZ)a mohla dál působit tato "dočasná" - také skoro SPOZ?
---------------------------------------------------------------

I z Křivoklátska to tak vypadá, že 1. místopředseda ČSSD a spol. volají:
SPOZ je mrtvo (se nedostalo do Parlamentu), ať žije SPOZ (její ministři v současné vládě)!
28. 10. 2013 | 14:51

Martin1 napsal(a):

Anna
Já bych to taky rád bral, ale skutečnost bude asi jiná - vypadá to tak. Vůbec nevím kolik je Haškovců - Zemanovců a kolik je Sobotkovců. Část jich tam v ČSSD může být i pro spolupráci - přímou s KSČM. Do té doby - do nových voleb se vzpamatuje ODS a znemožní "ANO".
28. 10. 2013 | 14:55

Anna napsal(a):

Martin1

Podle mě se ANO neznemožní, obzvlášť budou-li volby v řádném termínu a ANO zůstane v opozici s tím, že podpoří menšinovou vládu. Budou-li zase předčasné volby, stejně se žádná nová strana nemůže znemožnit víc, než to udělaly ty "zavedené":
- KDU-ČSL za předsednictví Kalouska, který tenkrát bez vědomí své strany vyjednával o podpoře po boku KSČM vlády ČSSD, pak rozštěpení KDU-ČSL
- ODS nejdřív se její rebelové po dohodě se stranou vzdají svých poslaneckých mandátů, pak další poslanci ODS zradili podepsanou 101 pro Němcovou
- TOP09 její předseda byl 1. místopředsedou koaliční vlády, kde byla strana, která při volbách neexistovala, což je světový unikát
- no a teď ČSSD
28. 10. 2013 | 15:18

Yvona napsal(a):

Pane Sobotko prosím nevzdávejte to! Slušní lidé-vaši voliči jsou s vámi.Chováním Haškova křídla jsme zděšeni!
28. 10. 2013 | 15:19

stoppa napsal(a):

"Prosím Vás, žeňte Haška svin...ým krokem - udělejte nám tu radost! Jsem váš volič!"

Naprosto naivní Kalouskovina.
28. 10. 2013 | 15:23

Martin1 napsal(a):

Někde jsem zaslechl - konec zprávy z rádia, že se má uskutečnit nějaká demonstrace na podporu Sobotky v Praze!Tady snad bude víc!
http://www.novinky.cz/domaci/317522-sobotkovi-podporovatele-se-svolavaji-k-bleskove-demonstraci.html
28. 10. 2013 | 15:25

pavel napsal(a):

jsem znechucen co dokaže udělat Hašek pro svou aroganci a hloupost,handrkovat se o koryta na misto aby se semkli a přemyšleli jak sestavit vladu k prospěchu statu a straně tak zahaji boj o koryta stydim se za to že jsem brnak Hašku styd se jestli si mysliš že budu volit stranu s tebou zapomen
28. 10. 2013 | 15:55

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Zdá se, že krize politického systému, který založili Zeman s Klausem, povede k vyčištění scény.
Předně nikdo z pučistů ani Zeman nemyslí na to, že demokracie je o cyklech: za pár let mohou prohrát všechno. Nabízí se otázka, zda se nerozhodli s demokracií vypořádat.
U pučistů v ČSSD (nevolil jsem ji) nezaráží, jak se stále ohánějí stranickým aparátem, nikoliv voličem, v tom jsou sim podopbní s Němcovou a dalšími. Ilegální nasazení SPOZ na nejvýznačnější státní funkce je pokusem o převrat.
Situace v ČSSD jakoby nyní stává se věcí všech.
Doufám jen, že ANO s nimi do jednání nevstoupí.
28. 10. 2013 | 16:09

JOJO napsal(a):

Nutno říci, že mišmaš v naší zemi je trestem za národní svobodymilovnost a vykličkování z paktu na věčné časy a nikdy jinak.Ve všech postkomunistických diktaturách a jejich pohrobcích je zakopaná fronta podvraťáků šikovně rozmístěných na všech strategických postech.Nelze čekat, že 60 let se tzv. vládnoucí nomenklatura nepřipravila na dny partyzánské války.Že to krutě odskákaly masy lidí,dokázal Stalinismus, který ani u nás nesložil zbraně.Dva nejhorší lumpové se vystřídali na postu považovaném národem za státní poklad.Rozfofrovali nejen finance,ale především morální hodnoty jako občanská národní hrdost,nejvíce především čest a morálka.Je s podivem,že kdysi státostrana bez oka mrknutí zírá na hanbinec v Praze a velkých městech.Je to jen pomůcka v rozvratu potuplovaném zlodějnami ve velkém,stahování lidí do drogové a gemblerské závislosti,okrádání nejslabších,kteří se pak ze strachu nepokusí o změnu.A správně bylo řečeno, že nelze nevolit členy bývalé partaje,když se rozlezli jako švábi všude,ovšem s mimikry pilných včeliček.Pilně vytvořili zákony proti pravdě a spravedlnosti.Kdo na ně může?Dnes už skoro nikdo.
28. 10. 2013 | 16:21

peter napsal(a):

Čo čakate od doktora z Sladkovičova
28. 10. 2013 | 16:27

Medikolog napsal(a):

ČSSD, resp. její vedení

překonalo a překonává všechny mé nejčernější předpoklady. Pseudolevicový slepenec karieristů s minimem levice ve vedení. Opět a to kardinálně, ČSSD v přímém přenosu ukazuje FAKÁČ všem svým levicovým voličům. Kdo to ještě teď nevidí.. budiž mu Alláh, budiž jeho jméno pochváleno, milostiv.

Za debakl je zodpovědné celé vedení ČSSD, nejenom Sobotka.

Skutečným vítězem voleb je Duka a další mafie. Čeští pracující se zachovali jak se zachovali a za minimální mzdy a za koblihu zvolili pravici a potvrdili církevní megaloupež. Narozdíl od nich měli Cikáni dost rozumu a nevolili Vandase.. takže kdo je chytřejší vlastenci?

Zemanovi pomsta za parlamentní presidentskou volbu dokonale vyšla.. snad až přespříliš..
28. 10. 2013 | 16:30

ventos napsal(a):

Mno, v leddnu jsem si říkal, že Klausova amnestie je stoprocentně svinstvo roku nebo desetiletí. No a po 10 měsících změna, na čele jsou Hašek se Zemanem. Doufám, že dopadnou podobně jako Klaus.
28. 10. 2013 | 16:32

resl napsal(a):

jako nejhloupější "politik" se jeví Zeman. choroba vypukla v nevhodný čas.po něm potopa. Amen
28. 10. 2013 | 17:06

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Chytré bylo toto

„Sobotka: Pokud ČSSD po volbách nesestaví vládu, odstoupím

12. října 2013   10:32 | Lidovky.cz
PRAHA - Předseda strany ČSSD Bohuslav Sobotka připustil, že pokud by sociální demokracie vyhrála volby a přitom nebyla schopna sestavit vládu, ze své funkce odstoupí.

Sobotka to řekl v předvolebním rozhovoru pro server iDnes.cz, kde mimo jiné uvedl, že hlavní prioritu spatřuje v realizaci programu v pozici vládní strany.

Na dotaz, s jakým výsledkem by byl předseda sociální demokracie spokojený, odpověděl, že příznivý výsledek začíná trojkou.

"To znamená, že sociální demokracie získá důvěru třetiny voličů, kteří přijdou k volbám," řekl Sobotka.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/sobotka-pokud-cssd-po-volbach-nesestavi-vladu-odstoupim-pkq-/zpravy-domov.aspx?c=A131012_102529_ln_domov_vsv
28. 10. 2013 | 17:16

Já napsal(a):

Už se perou? Už se perou?
Ať se perou!
28. 10. 2013 | 18:00

Bohuš Pospěš napsal(a):

Jedinečná šance,
jak očistit ČSSD od neschopných a všehoschopných hnid - haškozemanovců!
28. 10. 2013 | 18:22

Ivan Hochmann napsal(a):

Motto:
"Kdyby byl Sobotka opravdový chlap s koulemi mezi nohama a hlavou na krku, svolá tiskovku pod záminkou rezignace a dá tam Haškovi pár facek. Přesně tak, jak to udělal Macek Rathovi."
Epilog:
Bohužel z růžového baráku zbyly jen obvodové zdi.
Příčky a podlahy vybourali socani jak se vyfackovali navzájem.
******
To Sup,Ládik:
Pěkně si to tady užíváte přátelé.
Leč je to spíše k pláči.
A já jsem zvědav kdy se ozve někdo kdo bude souhlasit alespoň částečně s mojí tezí o současném politickém klimatu ,tak jak jsem ji presentoval na blogu pana Žáka.

Ono totiž nejde jen o tyto volby a současné politiky.
Všimněte si že veškeré varianty budoucích parlamentních koalic jsou zase BEZ kOMUNISTŮ !

Jim to vyhovuje.Stovky milionů na podkladě tohoto hnusného postkomunistického volebního zákona vyinkasují a budou zde páchnout a sr.. ty svoje výkaly do nekonečna.
15% občanů ,kteří jim dali svůj hlas by mělo odejít za nejbližší roh a dát si pár facek.
15% postaviček z výseče budoucího parlamentu zase bude jen poskakovat po Sněmovní a žrát z laciného parlamentního bufetu.

A máte zase po vtákách.
Až půjdete zase příště "plnit svoji občanskou povinnost",
nezapomeňte se patřičně ožrat.
Jako za bolševika.

Ivan.
28. 10. 2013 | 18:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Aby bylo jasno !!

Po této poslední volební zkušenosti už padly veškeré moje zábrany a omluvy na úkor současné české společnosti.
Po dobrém to asi nepůjde.
Myslím,že bude čím dál více lidí ,kteří budou praktikovat
pasivní resistenci a sypat písek do koleček,poněvadž u je naprosto zřejmé,že tuto pa... poznamenanou komunistickým přesvědčováním nikdo od koryt nedostane.
Klasická sviňská povídka.
Budou se rochnit v zorganisovaném právním chlívku jak staří kanci.
Jsem zvědav jak chce Okamůra splnit svoje sliby...Cha,cha.
Nebo co očekáváte od bývalého komunisty (a možná estébáka)?
Černo...lníci už jednou zklamali.
ODS se nevratně zprofanovala a až vylezou všechny její podrazy bude se i madam Němcová plazit kanálama.

Bah....

Ivan
28. 10. 2013 | 18:45

kozoroh napsal(a):

Je to obrovský podraz.Ale všeho do času,na každou sv.... jednou dojde. Držím palce,at to p.Sobotka zvládne.
28. 10. 2013 | 19:09

SuP napsal(a):

Ivane!
K pláči to samozřejmě je, ale už jsme to probírali nad výsledky prasidentské volby. Chceme-li se stavět demokraty, musíme těm méně předvídavým občas umožnit, a by si nabili hubu vlastní pílí. Neb jenom chybami se člověk učí (pokud to není takovej blb, že si je nepamatuje). A tím se dostáváme ke Tvému hodnocení, že totiž asi těch, co si je nepamatují (nebo spíš NECHTĚJÍ pamatovat), je v tomto národě pořád zbytečně mnoho.
Přeju všechno dobré a držím palce.
28. 10. 2013 | 19:44

Jura napsal(a):

Sobotka a my všichni jsme prohráli v okamžiku, kdy byla populisticky přijata přímá volba prezidenta. Z toho se hned tak nevyhrabeme.
28. 10. 2013 | 20:28

T.Paine napsal(a):

Více méně přikyvuji. Pár poznámek.

„Oslabuje schopnost ČSSD být kompetentní nositelkou levicově orientované politiky.“

Pozdě bycha honit.

Jak se k voličům volá, tak se od voličů ozývá.

Tak dlouho se chodí s mládkovským bičem, kontrolory a registračními pokladnami pro daně, až vezme bič do rukou týraný občan.
28. 10. 2013 | 20:36

T.Paine napsal(a):

Po prvním projevu Jana Mládka o buldozerování odvodů a daní od živnostníků (místo zrušení/snižování odvodů a daní zaměstnancům a zaměstnavatelům, pro statického teoretika 1=1 nepochopitelné) měl předseda Sobotka rychle vyměnit Jana Mládka.

Nejlépe ukončit spolupráci v ČSSD. Stejně tak s ekonomickým géniem Zdroje jsou. Praktickými a zaměstnavateli uznávanými ekonomy přece ČSSD překypuje.

Ekonomický Brain Trust ČSSD je však exkluzivní klub zasloužilců, vysloužilců, teoretiků, dogmatiků a fantasmagoristů. Místo otevřených dveří a širokého spektra názorů, zejména těch, kteří tu exkluzivní vizi ČSSD „Dálnice do nebe“ (Highway To Heaven) platí ze svých vydřených peněz.

Není nad fyzickou práci, ještě v soukromém sektoru a bez tabulkového platu.
Před vstupem do Brain Trustu ČSSD doporučuji vyzkoušet všem zahřívačům státních a veřejných židlí.

Způsobuje to trvale následky ve prospěch zákazu buzerace veřejným zahřívačem židlí a ve prospěch zvýšení čistého příjmu a platu po zdanění (zrušení povinných odvodů pracujícím lidem a zrušení/snižování přímých daní).
28. 10. 2013 | 20:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Supe,problém je v tom,že spoustě lidí se už demokracie začíná hnusit.
Tudíž nebudou demokraty,ale začnou se zajímat o jiné formy,které jim zajistí práci peníze a více méně blahobyt.
A budou volit jejich uvažováním nejdostupnější formy.
Tak to bude síla.
O mě nejde.Mnohokrát jsem zde deklaroval,že nejsem demokrat.Také bych v této době zase poplatné jakémusi přiblblému fenoménu deokracie,asi moc neuplatnil.
Ani mě tak neštvou hloupí a nevzdělaní lidé,jako ty party zlodějských studentů práva vytvářející stranické buňky,pomocí jichž vyssávaji stát a moji trpělivost.
Pojmy PRAVICE-LEVICE už dávno ztratily svoje opodstatnění.
Čelíme teď náporu hnusných lidí bez morálky,sociálního cítění,egoistických dravců,kteří jsou schopni okrást slepce.
A to je i můj problém.Přes veškerou svoji snahu dobrat se objektivně něčeho positivního....
Prostě nedaří se.
Je to fujtajbl!

Zdravím Ivan.
28. 10. 2013 | 21:28

SuP napsal(a):

Ivan Hochmann
Asi jsem na tom Ivane trochu líp, protože pořád znám (z dřívějška), ale i nově potkávám spoustu lidí, kteří uvažují podobným způsobem jako já. A to mě dokáže potěšit. I když to zatím okolo vypadá, že ten bordel jen narůstá.
Dobrou noc a zase někdy.
28. 10. 2013 | 21:55

socík napsal(a):

Jiří Dienstbier ml., by neměl být v ČSSD, ale v top09, protože otevřeně podporoval
knížete(zvaného Trautenberg). I když je Zeman veliký křivák, měli povinnost všichni socani jej podporovat ve všech prezidentských kandidaturách a ne Klause nebo Schwarzenberga. Sobotka několikrát podrazil Zemana a ten mu to po socansku vrací.
Politici jsou prostě bezcharakterní ubožáci.
28. 10. 2013 | 22:03

Ben Messner napsal(a):

Pravě jsem poslal tento text na seznam adresátů níže - jde o poslance a senátory, kteří budou zítra rozhodovat o vedení poslaneckého klubu ČSSD (Tejc) a podobně důležitých krocích v příštích týdnech. Pište jim prosím taky a sdílejte. Jde o základní demokratické principy. Čím více emailů dostanu, tím lépe. Každý občasnký hlas se počítá. Nejde o to, jestli máte rádi nebo ne ČSSD, zde jde o demokratický vývoj naší země v příštích letech. Sledujte naše počínání na facebookové skupině:
https://www.facebook.com/groups/ZvolilijsmeSobotku/

Dobrý den,
věřím, že zdravý rozum, smysl pro férovost a demokracii a morální kredit zvítězí nad osobními zájmy, plyvání voličům do tváře a podporu hradní kliky. Přeji Vám moudrost v zítřejším rozhodování, které křídlo podpořit... Věřím, že nechcete pod sebou spáchat definitivní sebevraždu. ČSSD je tradiční strana a zítřejší krok je extrémně důležitý pro budoucnost, voliči nejsou slepí. To, co se děje, je plivanec lidem, kteří volili ČSSD s lídrem Sobotkou.... Nechcete destabilizovat ještě více zemi, nebo snad jo???

fadamek@p12.mepnet.cz, koskubaj@psp.cz, jiri.koskuba@fnb.cz, jiri.koskuba@bulovka.cz, jzavadil@socdem.cz, sstupcuk@praha6.cz, info@jandak.eu, jan.mladek@email.cz, hejtman@kraj-jihocesky.cz, petruj@psp.cz, petru@valtice.cz, roman.sklenak@seznam.cz, toufar@blansko.cz, josef.novotny@kr-karlovarsky.cz, marketawernerova@seznam.cz, Birke@seznam.cz, jan.birke@mestonachod.cz, bohnischr@psp.cz, pavelploc@seznam.cz, pleticha@mestojablonec.cz, kluckav@psp.cz, nytrova@seznam.cz, rykalaa@psp.cz, velebnyl@psp.cz, dana.vahalova@seznam.cz, zaoralek@psp.cz, sincll@psp.cz, holikp@psp.cz, vanar@psp.cz, zemanekj@psp.cz, zemanek@sternberk.cz, chvojkaj@psp.cz, jan.chvojka@pardubickykraj.cz, info@pavelhavir.cz, milan.chovanec@plzensky-kraj.cz, jakubciki@psp.cz, votavav@psp.cz, satrovaj@volny.cz, dolejsr@psp.cz, jan@hamacek.cz, humls@psp.cz, humlst@studio7.cz, milos.petera@milospetera.cz, info@urban.cz, zemekv@psp.cz, benesova@akbbb.cz, marie.benesova@centrum.cz, foldynaj@psp.cz, foldyna.j@centrum.cz, zuzana.kailova@mag-ul.cz, krakoraj@psp.cz, antoninp@psp.cz, antonin.p@kr-vysocina.cz, behounek.j@kr-vysocina.cz, karel.cerny@iol.cz, petr.korenek@mestovsetin.cz, sedaa@psp.cz, strnadlovam@psp.cz

hofmann@miroslavantl.cz, bareki@senat.cz, berkaz@senat.cz, bisj@senat.cz, dienstbierj@senat.cz, kancelar@doupovcova.cz, emmerovam@senat.cz, kancelar@lubomirfranc.cz, gajduskovaa@senat.cz, petr.gawlas@centrum.cz, hajdaj@senat.cz, mojzisova.gabriela@seznam.cz, janecekm@senat.cz, jaromir.jermar@seznam.cz, senator.karelkapoun@seznam.cz,obsk@seznam.cz, jiri@lajtoch.cz, latkaj@senat.cz, malym@senat.cz, milada.tes@seznam.cz, mastalira@senat.cz, MonikaMoncekova@seznam.cz, hozmanova.hana@seznam.cz, asistentvplacka@seznam.cz, richtrovae@senat.cz, rihakj@senat.cz, strnadj@senat.cz, nemcik.josef@seznam.cz, sinko@jaroslavsykacek.cz, stechm@senat.cz, asistentkadt@seznam.cz, tesarikm@senat.cz, kancelar@trpak.cz
28. 10. 2013 | 22:12

Dan napsal(a):

Kohoste si socani navolili, toho tam máte dobře Vám tak. Sobotka nebo Hašek je úplně jedno, akorát nevím který je ďábel a který belzebub.
28. 10. 2013 | 22:41

pamětník napsal(a):

Zase perla
"Vy se bez Kalouska neuživíte! "
ale velice hloupá.
28. 10. 2013 | 22:48

pamětník napsal(a):

Ivan Hochmann:
"Supe,problém je v tom,že spoustě lidí se už demokracie začíná hnusit." Která demokracie?
Ne, lidem se hnusí hnusní politici a tak hledají nové. Opakovaně žasnu, že tak očividně jednoduchou věc klábosníci v diskuzi nemohou pochopit.
28. 10. 2013 | 22:52

K.M. napsal(a):

Vážený pane Potůčku,

až po mých příspěvcích v 09:08 a 11:43... , jsem si přečetl, kdo vlastně jste...,

což mne přivedlo k troufalé myšlence, požádat Vás nejen o seznámení se se systémem volby zastupitelů v jedné, tehdy malé..., ale nad jiné úspěšné osadě v Israeli..., léta páně 1974...,

a mojí amatérskou snahu o aplikaci tohoto systému na poměry v České republice..., se záměrem co nejrychleji již zvolené zastupitele prosít... tak, aby se v co nejkratší době dostali do vedoucích pozic nejschopnější... a charakterově nejodolnější...,

nýbrž i o Vaše zamyšlení se nad životaschopnosti takové formy "Přímé demokracie" v České republice, případně jejího rozšíření tak, aby tento byl použitelný a životaschopný... i při volbě zákonodárců...

Israel dnes patří mezi technologicky velmi vyspělé státy... a úroveň školství a vědy tohoto státu srovnatelného v počtu obyvatel s ČR..., je dokumentována jednoznačně počtem nositelů Nobelových cen...

V mém pokusu o aplikaci tohoto systému na poměry v ČR..., jsem se obrátil na studenty česko-moravsko-slezských vysokých škol, a na jejich učitele (viz můj

příspěvek "Jak z toho ven..." od 27.08.13-16:05 až do 31.08.13-17:23, za blogem
Heřmana Chromého: "Nevolnost z české dewmokracie"),

neboť studenti a vysokoškolští učitelé..., by ještě neměli být "zaháčkováni kapitálem..." a mohli by mít i náskok před ostatními skupinami obyvatelstva v jiných oblastech, kupř. organizaci..., zatím vše bez odezvy...

Za stávající situace, kdy dochází k otevřenému střetu intelektuálního křídla sociální demokracie s kupčíky..., se znovu objevuje naděje na vytvoření skutečné silné středolevé strany..., která by mohla vyvést společnost ze slepé uličky, kam byla zavedená "neviditelnou rukou trhu..."

Tato naděje by mohla být i poslední šancí...

K.M.
P.S.: Popsaný systém jsem neviděl v roce 1974 jen na jednom místě, jen v jedné izraelské osadě... a zřejmě byl tento systém i jedním z článků tehdejší, obdivuhodné sounáležitosti všech obyvatel země, sounáležitosti, kterou ona "zázračná, neviditelná ruka trhu" ve společnosti Čecho-moravo-slezanů... - až na pokřik: "Kdo neskáče není Čech..." - téměř zcela vymýtila...

a obávám se, že si čecho-moravo-slezani dnes ani neuvědomují, jak je jejich situace se situací obyvatel Israele srovnatelná... a jak by ten pocit sounáležitosti neměli ztrácet ze zřetele... Pokouším se to zprostředkovat na konci příspěvků..., za blogem Adama Procházky: "Nebijte pana Sokola...", na pokračování...
28. 10. 2013 | 23:11

mik napsal(a):

To pametnik
skoda ze jste neupresnil o ktere blaboly presne jde jiste vidim politickou situaci jinak nez kdyz bych zil v CR a musel denne makat za 2/3 prumerneho platu a kdovi jestli ne jen za 1/3 a dost mozna ze bych nemel praci vzhledem k veku vubec je celkem zbytecne se vracet k Schwarzenbergovi kdyz by vyhrala TOP09 dalo se premyslet zda by mel na to pri svem veku aby byl premier ale porad dostal nejvic ze vsech preferencnich hlasu to o necem svedci,,a Babis o polovinu hlasu mene Babis nevyvratil svou minulost a to je podstatne kdo chtel za totace neceho dostahnout musel byt v KSC ale StB je neco ponekud jineho,,, Sobotka je slaby to je jasne,,ale to si mohlo CSSD uvedomit uz driv proc odrovnali Dinsbiera ktery dostal v prezidenstkych volbach 4 nejvyssi pocet hlasu ? jen za to ze podporil v 2. kole Schwarzenberga,,, kdyby CSSD nebylo jesitne uz pred 5 lety mohl byt na Hrade misto Klause Svejnar jasne za volbou Klause stoji prebehlici komunisti a KDU -CSL a taky zbytecna jednota ODS uz tenkrat nekteri tusili ze je Klaus hodi pres palubu a mlady Disbier asi vytusil co se stane kdyz vyhraje Zeman dnes uz je pozde jednou je Zeman na Hrade a nelze cekat ze odstoupi nebo vznikne moznost jeho odvolani ODS je v troskach CSSD po tom co predvedli by v kazde demokraticke vyspele zemi skoncili..ale co dal ? ANO 2011 ? blbost stoji to a pada s Babisem a Babis neni politik navic nemam zrova prilis vysoke mineni o typech podnikatelu Babis Kelner a dalsi... ne zadna zavist je mi to fuk ale proste neverim ze start byl cisty a ze prisli k tomu jmeni treba jako tovarnik Bata .. Babis ma sice jasne dnes trumfy v rukach muze si dovolit i oprit se do Zemana coz uz udelal kdyz zverejnil ze ho Zeman nepozval ale co dal ? vstoupi do politiky s Lidovci ? kam vitr tam plas a prebehlictvi ? zacne se domlouvat s Komunisty ? k ODS i TOP 09 si nejspis zavrel dvere svymi prohlasenimi a CSSD jedine ze by vsichni odstoupili a vzali na milost Dinsbiera i kdyz osobne pro me Dinsbier je prilis mlady a nezkuseny na zachranu CSSD je to patova situace ze ktere asi nejvic vytezi bohuzel Zeman ale nakonec to asi dopadne tak ze se vsichni nejak domluvi rozdaji si koryta a cesky volic se muze jit klouzat protoze se toho moc nezmeni,,,
28. 10. 2013 | 23:36

Digi napsal(a):

Sobotka s Dienstbierem že by měli vytvořit moderní ČSSD? A co že s tím nezačali už po březnovém sjezdu 2011, kdy se Sobotka stal předsedou a Dienstbier místopředsedou?
28. 10. 2013 | 23:38

Ing. Marián Hloža napsal(a):

Myslel som si, že podľa Slovenskej politiky ma už nič nemôže prekvapiť. Aleto čo sa deje v Českej politike je hrôza. Sociálna demokracia je už nedôveryhodná strana. Veď kto môže zaručiť, žš pár dní po zahájení práce parlamentu sa skupina poslancov ČSSD neodtrhne a tak vznikne problém pri schvaľovaní vládnych zákonov. A ďalšie predčasné voľby? Čo vyriešia? Asi nič dobré. Nuž držím Vám palce, priatelia v Čechách.

Ja byť vo vyjednávacích týmoch ANO a KDU-LS asi by som veľmi rozmýšlal nad poštami v parlamte pri zostavovaní vlády.
29. 10. 2013 | 08:08

Martin PRAHA napsal(a):

Absolutní souhlas s článkem.Pan Hašek ukázal nulový politický instinkt. Jestli si myslí , že takhle udělá kariéru , tak se těžce mýlí. Hold ambice a testosteron, to v téhle situaci absolutně nejde dohromady...
29. 10. 2013 | 09:27

Filip napsal(a):

Všechno zlo přichází z hradu. Howgh
29. 10. 2013 | 09:45

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane paměníku všechno souvisí se vším.

Způsobilost politiků je přímo závislá na systému na úrovni režimu.
Demokracie je prý to nejlepší z možného.
Má ale jako socialismus mnoho tváří.
Je také jako socialismus pro poctivé a čestné lidi nepřijatelnou společenskou variantou.

Stejně jako v socialismu zde vládnou mafie,různé obskurní spolky,nadace,dotační vyžírkové, a bůhví jaké další "instituce".
Demos kritos je prý vláda lidu.Možná někdy v minulosti v řeckých městských státech opravdu byla.
Avšak dnes se slovem demokracie zaštiťují neuvěřitelné existence.Když slyším ty komunistické z.....jak se zaujetím hovoří¨,že jsou demokraté tak se mě v kapse otevírá kudla.

Demokracie jako kopírovaný režim zde neměla vůbec být nastolena.Jednak je spousta druhů demokracie.(jak se komu líbí).A za druhé přechod z totality vyžaduje tvrdý zákrok nikoliv nějaký poblblý samet.Však už víme.

Politikové ve všech stranách se skládali z lidí,kteří měli i za socialimu k mocenským hrátkám blízko.
Když se k nim dostali opravdu,neumeli nic jiného než co se naučili za socialismu.To nemluvím o kastě komunistů v čele s vizionářem Hegenbartem,kteří nastrčili do čela státu hňupské loutky a sami se zabývali "přechodem k demokracii".

Pochpitelně že došlo ke "kontinuitě",k mafiánským praktikám,k ožebračování státu a tím i nás prostých lidí.
Nastravili si zákony k vlastnímu prospěch a nelze s tím prý nic dělat.
Říkám jednoznačně: Pokud se nenaskytne skupina lidí,nebo mi strana,pro kterou bude priorita změna VOLEBNÍHO ZÁKONA,
volit nehodlám.Nějaká přímá nebo jakákoliv fantasmagorická demokracie mě může být věterkem,do pozadí foukajícím.

Nehodlám ze sebe dělat osla.
Pro smích lumpům.

Ivan.
29. 10. 2013 | 11:57

hejda napsal(a):

Jsem pravicový volič, proto nemám ani komunisty, ani socany rád. Protože tady není pravicová strana, volil jsem Svobodné, přestože jsem věděl, že není reálné, aby se dostali do parlamentu. Přestože ČSSD se mi hnusí, dnes fandím Sobotkovi.Z části této strany je mi na zvracení, to co udělal Šašek a jeho klika, v režii opilce, je hodno cikánů z Chánova
29. 10. 2013 | 12:24

Eligius napsal(a):

Překvapuje mne kolik lidí je tak výborně informováno, že dokáže zaujmout jednoznačné stanovisko k tak proměnlivé věci jako je zákulisní politika. A to v situaci, v níž si na analýzu zatím netroufnou ani renomovaní znalci.
Že by přeci jen spiknutí?
29. 10. 2013 | 12:36

Holínek napsal(a):

Strana, která ve svých řadách a dokonce i ve svém vedení má nečestné a všeho schopné lidi jako Škromach, Tejc a další si nezaslouží vládnout...
29. 10. 2013 | 13:19

Karel Meyer napsal(a):

Nejdřív jsem napsal Haškovi, Tejcovi a Škromachovi přímo, jako chlap chlapovi. Neodpověděli. Tím, že se Hašek a spol. vydali tajně jednat se Zemanem porušili hrubým způsobem principy parlamentní demokracie a ústavního pořádku a dopustili se zrady nejen na voličích ČSSD, ale na všech voličích. Ve volbách řekli voliči straně SPOZ jasné ne. Hašek a spol. se podle a zákulisně chtějí dostat k moci s podporou Zemana proti vůli 98,5 % voličů. To je dle mého názoru pokus o politický puč, který naštěstí mohou rychle zatrhnout jak poslanci parlamentních stran, tak samo ČSSD. Haška, Tejce a Škromacha jsem vyzval, aby se vzdali poslaneckých mandátů. Chovance, jsem k tomu vyzval před chvílí. Svině v parlamentu nechceme. Své stanovisko jsem poslal vedení ČSSD, senátorovi a poslancům zvoleným za můj kraj. Bylo by dobré, aby tak učinili všichni voliči - tento pokus o politický puč se týká nás všech. Když vedení ČSSD dostane přímo 2-3 miliony emailů, snad se některým rozsvítí v hlavě. A další kroky nás voličů? Petice k abdikaci Zemana, velká protestní demonstrace 17. listopadu. Hlavně to nenechat vyšumět. Tomu stvoření na Hradě nemá cenu psát, ten si vystačí jen sám se sebou.
29. 10. 2013 | 17:43

pamětník napsal(a):

Ivan Hochmann:
Vy se asi mylně domníváte, že úroveň systému zastupitelské demokracie v jiných státech je na vyšší úrovni než u nás. Tu a tam v některých ohledech je, ale v zásadě je tento typ zastupitelské demokracie stejně mizerný na celém světě, i tom (čemuž osobně Vy asi stěží uvěříte), kde komunisté nikdy nevládli. Prostě princip, kdy občané nechávají za sebe neprůhledně rozhodovat elitářskou menšinu, v době bleskově přenášených informací a myšlenek a peněz(!) po celém světě se objektivně čím dále více přežívá. To, že tady před čtvrt stoletím vládli komunisté, je irelevantní, ale pro někoho lákavá jednoduchá myšlenka.
29. 10. 2013 | 20:57

pamětník napsal(a):

Holínek:
Tu svou moudrost jste vymyslel vlastní hlavou? Copak někdo vládne proto, že si to zaslouží??!
29. 10. 2013 | 20:59

jozef napsal(a):

Naivny clanok,vulgarny uz titulok,nezvladnute emocie.
Zmenu vedenia SD po volbach,v kazdom pripade pri slabsom volebnom vysledku,avizovali predsa mnohi pozorovatelia.Dennik SME napriklad to avizoval den pred volbami.
Slepa emotivna stranickost autora,ziaden nadhlad.
29. 10. 2013 | 21:10

Honzík napsal(a):

Já už sám sobě nerozumím.... Kdybyste mi před týdnem řekli, že budu podporovat Sobotku - asi bych Vám jednu vlepil...ale tohle ... já hledám slušná slova ... nenacházím je: je to typické české "přizdisr...ství" vrazit kudlu do zad...
a ježkovy oči -- vždyť já souhlasím s Kalouskem... Hernajs to je teda týden
29. 10. 2013 | 23:19

pamětník napsal(a):

A zase alej.
29. 10. 2013 | 23:40

mik napsal(a):

To Honzik a to teprve jeste tydny budou no volici chteli asi Svejka tak zvolili Zemana a ted se to svejkovstvi alibismus jen pohrne CSSD ma po ptakach a po duvere Komunisti si polepsili ale to je vse vladnout nebudou ODS je odepsane i kdyz Nemcova se snazi nevim proc KDU proniklo nad 5 % asi agitka jejich sefa ..a co dal ? kam vitr tam plast jako vzdycky,,, Okamura ? neukociroval povinny pocet hlasu pri prezidentskych volbach ve svem oboru tedy cestovnim ruchu neumi sjednotit 2 rozhadane asociace a chtel by sjednocovat stat ? TOP09 ? no zklamani ale dalo se to cekat jedine Schwarzenberg ziskal preferencni vitezstvi a Babis ? co vymysli dal ? moc moznosti nema rozhadane CSSD neni partner s Komunisty to tezko muze dat dohromady Lidovci mu sice na ruku pujdou ale to nestaci ,,, takze co ? bud slabe CSSD vlada se nepovede Zeman necha Rusnoka nebo zariskuje a zkusi se nejak domluvit ze Schwarcenbergem i kdyz kazdy je na jine strane brehu podle me je to ruzmnejsi nez se vrhnout na potapejici se lod v podani CSSD a spolehat na vetroplache KDU a porad pres nadavani na Kalouska a TOP09 ma Schwarcenberg nejvic preferencnich hlasu,,, a mozna by zvladl nejaky ten rok premierovani ..aspon do dalsich voleb ze Sobotkou v cele to pujde ke dnu hodne brzo a sam Babis to nevezme nema zase takovou podporu ...
30. 10. 2013 | 03:33

zdenekbrom napsal(a):

pamětník napsal(a):
Cituji: "Ivan Hochmann:
Vy se asi mylně domníváte, že úroveň systému zastupitelské demokracie v jiných státech je na vyšší úrovni než u nás."

Tak to se pan Hochmann domnívá správně. Stačí se podívat vedle do Bavorska, kde také byly volby. Proběhly kultivovaně a klidně. Bavorská CSU se o obyvatele země stará a podle toho to tam také vypadá.
30. 10. 2013 | 14:37

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
:)
No jo, Bavorsko je Vaše srdeční záležitost. Ještě pořád mají na hranicích cedule Landesgrenze?
Bavorská CSU se o obyvatele země stará, takže bavorští strejcové jezdí za prostitutkami k nám a zároveň vyhodí pytle s odpadky, aby jim maminy doma nefrflaly.
Ale vážně: úroveň bavorské demokracie valnou měrou stojí na vývozu vlastních problémů. Využívají možností.
30. 10. 2013 | 17:38

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Už jenom kličkujete od věci. Ono přiznat, že naše forma demokracie v čele se Zemanem je jeden velký malér je tak těžké a nechce se nám do toho. Tak radši honem, honem ukazovat prstíčkem na druhého.

CSU měla také problém s tím, že si někteří její politikové kapsovali. Jak to vylezlo ven, hned klopili všechno zpátky. To u nás možné není. A nechceme to slyšet, že?

Jo, a srdeční záležitost to je. Také bych chtěl žít v prosperujícím a právním státě.
30. 10. 2013 | 18:31

xxx napsal(a):

Všechno je to jeden velký malér. Konečně by si měli všichni uvědomit, že budoucnost, je vždy jen a pouze v čestném a slušném jednání, to se týka všech občanů i politiků bez vyjímky, u veřejně aktivních lidí je to deklasifikační záležitost.
30. 10. 2013 | 18:40

Zdeněk Brom napsal(a):

xxx:

Máte pravdu, ale jak to prosadit, nevím.
30. 10. 2013 | 18:47

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
«honem ukazovat prstíčkem na druhého.»
Tím prstíčkem jste ukázal Vy, já jen oponoval naznačeným směrem. Je docela snadné dělat populistickou politiku bavorským způsobem na úkor sousedů (i těch německých). A nejsou sami, jak jsme se nedávno dozvěděli o velkém americkém šmírování. Otírat se jenom o "demokratické" způsoby našich politiků je projevem provinčního myšlení.
30. 10. 2013 | 22:21

pamětník napsal(a):

A jak je to s těmi cedulemi?
30. 10. 2013 | 22:21

pamětník napsal(a):

«jak to prosadit, nevím»
Přímou demokracií.
30. 10. 2013 | 22:27

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Chápu, že se Vám opět poněkud zhroutily iluze, ale tvrdit, že Bavorsko vyváží své problémy do zahraničí, je lež a zoufalá obrana nehorázného nepořádku a neschopnosti naší země.

Přímá demokracie? Valašský klobůk přechází od Miloše k Tomiovi?
31. 10. 2013 | 07:16

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
«tvrdit, že Bavorsko vyváží své problémy do zahraničí, je lež a zoufalá obrana nehorázného nepořádku a neschopnosti naší země»
:))
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=794191
Bavorská sebestředná politika je profláknutá nejen v celém Německu, ale i jinde. Ovšem čecháčkovští pohrobci Václava Havla to vidí jinak.
Neodpověděl jste, jsou ještě na hranicích ty cedule? :))

Es lebe der Freistaat Bayern!
31. 10. 2013 | 15:16

pamětník napsal(a):

Btw. Vaše impertinentní poznámka "Valašský klobůk přechází od Miloše k Tomiovi?" je vskutku Vaší svéráznou vizitkou. Možná jste nečetl jednu mou předvolební poznámku o tom, že volba Miloše Zemana za prezidenta státu (zopakoval bych ji) je něco jiného než volba SPOZ a že soudný volič nemůže volit partaj, která má v názvu jméno kteréhokoliv živého politika. Veřejně jsem vyslovil podporu stranám s programy s prvky přímé demokracie a konkrétně jsem volil Piráty. Ať špičkujete aspoň se znalostí věci. :))
31. 10. 2013 | 15:24

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Jednoduchá věc:

- drogy putují od nás k nim a nikdo to u nás neřeší
- ataky zlodějů jsou od nás k nim a nikdo to u nás neřeší
- nevěstince jsou nás a neřeší to naše organány

Sebestředná politika? Ano, tam se politici starají o své obyvatele a ne o blaho USA nebo Ruska. To je u nás skutečně neznámá věc, že politik dbá především o obyvatele země.
A když jsme u té sebestřednosti, tak Vsetín nejprve připustí nedovolené obydlení budov (na začátku byl tedy šlendrián města) a pak vyveze (deportuje) část obyvatel k čističce odpadů nebo je deportuje do okolních vsí. To je projev jaké politiky? Takže až na Vsetínsku bude vše šlapat jako v Bavorsku, tak dejte vědět.

Co je na těch cedulích špatného? Že se mohou být hrdi na svou zem, která prosperuje a má právní řád?

Mimochodem, na hranicích už byla i závora, protože je ta situace a bordel na naší straně pro ně neúnosný.
31. 10. 2013 | 15:35

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Dost pravdy bude asi v tomto, včetně mediální kýčovitosti

„Jde o zájmy lidí kolem Bakaly, kteří drží Sobotku„
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jde-o-zajmy-lidi-kolem-bakaly-kteri-drzi-sobotku/

I zde na blozích pravičáci organizovali telefonování s psaní lidem z ČSSD, a kolik asi bylo mezi těmi demonstrujícími za Sobotku voličů ČSSD?
31. 10. 2013 | 17:28

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
Středně hloupá agitka:
« drogy putují od nás k nim a nikdo to u nás neřeší»
1) Drogy putují za poptávkou;
2) U nás neexistuje protidrogová činnost, policie nekoná, narkomani nejsou léčeni...atd.?

«ataky zlodějů jsou od nás k nim a nikdo to u nás neřeší»
Možná proto, že trestná činnost obvykle je řešena v místě jejího páchání, ani Ukrajina neřeší trestné činy svých občanů spáchané u nás. Přesto přeshraniční spolupráce v této oblasti existuje, bavorské šikanózní akce vůči našim občanům se však z ní vymykají a jsou právě jedním z projevů bavorské sebestředné politiky.

«nevěstince jsou nás a neřeší to naše organány»
Nevěstince u nás nejsou zřizovány pro českou klientelu, nýbrž zahraniční. Existují i v jiných státech EU (např. Nizozemí), nevím, co by u nich naše orgány měly řešit kromě zdanění.

«A když jsme u té sebestřednosti, tak Vsetín nejprve připustí nedovolené obydlení budov (na začátku byl tedy šlendrián města) a pak vyveze (deportuje) část obyvatel k čističce odpadů nebo je deportuje do okolních vsí.»
Je smutné a pro Vás občas příznačné, že se uchylujete k demagogické lži. ´Vsetín´ nic takového nepřipustil, jen se potýkal s ilegálním přistěhovalectvím a řešil je s pomocí soudu. Ten rozhodl o neoprávněném užíváním městských bytů oněmi ilegály, město Vsetín však přesto jim umožnilo bydlení v jiných objektech. Vaše argumentace je podpásová a svědčí v případě její nedostatečnosti o Vaší afinitě k podlosti.

«Mimochodem, na hranicích už byla i závora, protože je ta situace a bordel na naší straně pro ně neúnosný.»
Děkuji za poskytnutí důkazu o sebestřednosti politiky Bavorska.
Vaše propaganda (motiv?) má slabiny :)
31. 10. 2013 | 18:39

pamětník napsal(a):

Btw.: Škoda, že tam ta závora už není a nadržení bavorští strejci opět mohou nekontrolovaně jezdit za prostitutkami.
31. 10. 2013 | 18:43

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Jak jsem napsal: Až bude v ČR vše fungovat jako v Bavorsku, pak si Vaše výmluvy, omluvy, výkruty, svalování viny na druhého, alibismus atd. klidně přečtu. Hlavu z písku, pamětníku, v rozvalu je ČR a ne Bavorsko. To není agitka, to je realita, kterou nechcete vidět.
31. 10. 2013 | 18:48

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Cituji: "Škoda, že tam ta závora už není a nadržení bavorští strejci opět mohou nekontrolovaně jezdit za prostitutkami."

Pokud byste se alespoň někdy obtěžoval zjišťovat fakta, pak byste si zjistil, že ta závora byla v Novém Údolí a tu cestu využívali zloději, kteří rabovali přilehlé městečko a vesnice. Zloději jsou z ČR, ne z Bavorska. Bavorští obyvatelé tudy pouze chodí a jezdí na kole. Navíc nejbližší nevěstinec je hodně daleko, takže určitě ne tam.
31. 10. 2013 | 18:53

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Není to tak dávno, co jsem 4 (slovy: čtyři) hodiny čekal v Mnichově, až bude policajt schopen mi vrátit peníze za zaplacenou pokutu. Nezadrží tedy cizince přímo, jenom jaksi podrazácky oklikou. Ano, v Bavorsku všechno funguje, jenom tak trochu selektivně výhodně pro místní. Třeba už k nim patříte, jinak těžko si představit důvody Vaší agitace.
A jinak už jenom plácáte, o rozvalu, alibismu atd., prostě zapšklý havlovec. Ztrácet čas s Vámi už nehodlám.
Dobrou noc.
31. 10. 2013 | 19:08

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Ach tak, to jste měl napsat rovnou. Vy jste tam dostal pokutu :) No víte, ono to není cochcárna jako tady a zákony platí. Ale jistě jste byl jistě úplně nevinen :)

Samozřejmě, že to v Bavorsku funguje hlavně pro místní. Pro koho taky jiného? Kéž by i u nás bylo vše jaksi pro nás.

Jinak jistě - naše země jen kvete a morálka tu nabyla takové výše, že ji můžeme vyvážet :) Asi máme každý jinou morální laťku.

Dobrou noc i Vám.
31. 10. 2013 | 19:35

pamětník napsal(a):

Špatné parkování je gentlemanský delikt.
Nezákonné pokrytecké zadržování svobodného člověka je šikana.

«Asi máme každý jinou morální laťku.»
To jistě, já ji tak nízkou nemám.

Vskutku, co Vaše věta, to lež.
31. 10. 2013 | 20:49

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Je mi docela líto, že Vaše názory vycházejí z tak přízemních důvodů jako je pokuta. Inu, měl jste parkovat dobře. To je vše.
31. 10. 2013 | 21:22

pamětník napsal(a):

A další lež.
31. 10. 2013 | 21:25

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Sám píšete, že jste špatně parkoval. Tak se to naučte :)
31. 10. 2013 | 21:30

pamětník napsal(a):

Jasně, aby mne zase v Mnichově nezákonně zadržovali. Jenomže bavorští policajti šikanují české řidiče i z jinak vymyšlených důvodů, takže člověk si nevybere. Asi víte, proč za ně plédujete, přičtou Vám to k dobru. Anebo už profitujete nyní?

Pane Brome, využíváte takto demagogii i při vyučování? Pokud ano, chudáci žáci. Další učitel, kterému bych vnuka nesvěřil.
31. 10. 2013 | 22:53

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

To je jak s těmi žáky. Udělá chybu, ale vymlouvá se a obviňuje všechny okolo. Všichni jsou na něj zlí, prožívá šikanu atd. Jen svoji chybu není ochoten uznat.

A přitom je to tak jednoduché - dodržujte pravidla a máte klid. Pokud nehodláte pravidla ctít, tak do Bavorska nelezte. Byl jste Vy u nich, ne oni u Vás. Tečka. Za jejich policii rozhodně nehodlám plédovat, protože to není organizace, se kterou bych se chtěl více setkávat.

Cituji: "Další učitel, kterému bych vnuka nesvěřil."

Tento podpásový úder tu někteří používají rádi. Odpovím tedy na jeho úrovni: Jste si jistý, že bych o Vašeho vnuka stál? Pokud je po Vás, pak je otázka, zda je o co stát. Za tu odpověď se omlouvám, ale Vašeho vnuka jste do toho zatáhmul Vy.
01. 11. 2013 | 07:18

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Jinak se domnívám, že další debata nemá smysl, protože v podstatě řešíme Vaši frustraci z oprávněné pokuty, která podmiňuje veškerou Vaši argumentaci.
01. 11. 2013 | 07:23

pamětník napsal(a):

Zdenku Brome, s Vámi debata má málokdy smysl, když lžete. Vy dobře víte, že mi nejde o pokutu, nýbrž o neoprávněné čtyřhodinové zadržení pod falešnou záminkou nedostatku hotovosti na vrácení peněz. Prostě častá Vaše demagogie.
I kdyby to, co tady píšete, byla pravda, záměrně opomíjíte fakta šikany českých řidičů (zdaleka nejsem sám) bavorskými policisty.
Přeji Vám, aby i Vás s celou Vaší rodinou donutili se před nimi vymočit. Ale třeba Vás se to netýká, třeba máte možnost prokázat se spoluprací s nimi, že. Tady je zřejmé, že reálně jste jejich.
01. 11. 2013 | 10:56

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Jak píšu, frustrace.

Pokud jste nebyl s postupem policie spokojen, měl jste podat stížnost. Udělal jste to?

Německá policie není pro srandu králíkům. Pokud příhraničí zaplavují drogy z ČR a množí se ataky zlodějů, pak koná. Je to nepříjemné, někdy nespravedlivé, ale když to neřešíme u nás, tak se na to mají dívat i oni a nechat si přeměnit zemi v podobný chlívek jako je u nás, kdy zbohlatlík málem přejede úmyslně ženu a policie mu málem ještě umyje okna? Tohle je Váš cíl?

Víte, proč ty dotyční museli před policíí močit?
01. 11. 2013 | 11:52

pamětník napsal(a):

Neplácejte, stěžovali si naši pověření státní úředníci. Odpovědí bavorských byl licoměrný údiv.
Nepsal jsem o německé, nýbrž bavorské policii.

Ovšem je pravdou, že BRD je někdy pro svět docela nesrozumitelnou zemí, teď tam zavedli třetí pohlaví. To už není ani k podivu, soudný člověk by si údivem mohl ukroutit hlavu.
01. 11. 2013 | 13:50

pamětník napsal(a):

«Víte, proč ty dotyční museli před policíí močit?»
Aby ukojili eroticko sadistické choutky bavorských policistů. S nějakým průkazem drog v těle to nemá nic společného, na to stačí odběr krve.
01. 11. 2013 | 13:53

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Asi ta stížnost nebyla oprávněná nebo část vymyšlená.

Cituji: "Aby ukojili eroticko sadistické choutky bavorských policistů."

Přepokládám, že přesně doložíte, kdy a komu se to stalo, průběh celé akce a samozřejmě důkaz toho erotického sadismu policistů. Takové silné tvrzení vyžaduje sakra dobrá fakta. Jinak je to pomluva.
01. 11. 2013 | 14:19

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Ale pokud mohu něco doporučit, pak je to umění dobře parkovat. Ušetří to spoustu starostí :)
01. 11. 2013 | 14:27

pamětník napsal(a):

«Přepokládám, že přesně doložíte, kdy a komu se to stalo»
Stalo se už dříve na mezinárodní úrovni.
01. 11. 2013 | 22:14

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Blablablablabla......a důkaz žádný.
02. 11. 2013 | 09:18

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy