Václav Klaus není blbec. Mění názory

01. 02. 2012 | 09:00
Přečteno 6817 krát
V červnu roku 2010 vetoval Václav Klaus tehdejší novelu zákona o loteriích. Protože by prý sebrala peníze kulturním a sportovním spolkům. V prosinci 2011 Václav Klaus podepsal zákon o změnách daňových zákonů, přestože se tím berou peníze kulturním a sportovním spolkům. Co bylo v těchto případech jinak?

V zásadě nic moc.

Tehdejší změna zákona reagovala na fakt, že mnoho provozovatelů hazardu zneužívá děravého zákona a peníze, které mělo za zákona odvádět na tzv. „veřejně prospěšné účely“ (jež se familiérně nazývají „odvody na dobro“), odklání na stavbu lyžařských areálů, Charouzovy závodničky, neexistující sdružení a získává je tím zpátky. Novela chtěla situaci řešit tak, že vymezila právní formu osob, kterým mohou být odvody poskytovány. Dřív to mohlo být komukoliv, i fyzickým osobám, nyní se možnost omezila na odvod „obci nebo kraji, anebo obecně prospěšné společnosti, nadaci, nadačnímu fondu, občanskému sdružení, registrované církvi nebo registrované náboženské společnosti“. Odvod by musel jít na předem smluvený konkrétní účel.

Proti novele se zvedla Synotem a Sazkou dirigovaná vlna nevole od institucí a spolků, které z hazardu dostávaly peníze. Prý by po novele nemohly dostávat peníze nemohly. Pomiňme morálnost příjmů z hazardu (statisíce problémových a závislých gamblerů, peníze pocházející z násilné trestné činnosti, z praní špinavých peněz). Všechny společnosti, které se tehdy hlasitě ozývaly, spadaly do některé z právních forem vyjmenovaných v novele (jen s výjimkou příspěvkovek ministerstev, na které zákonodárci skutečně zapomněli, konkrétně se konkrétně jednalo asi jen o peníze hazardní společnosti Synot pro pražské Národní divadlo). Jiné protestující organizace, jako je Národní divadlo Brno (příspěvkovka města Brna), křesťanská sportovní organizace Orel (občanské sdružení), Český svaz tělesné výchovy (občanské sdružení), Český svaz ledního hokeje (občanské sdružení) by peníze mohly úplně normálně dál dostávat.

Není pochyb, že Václav Klaus, nebo alespoň jeho právníci, umí číst. Přesto Václav Klaus jako důvod svého veta uvedl, že by sportovní a kulturní organizace přišly o prostředku z hazardu, bez jakékoliv kompenzace. Podpořil to svým typickým „proti novele veřejně protestovali představitelé všech sportovních svazů a mládežnických organizací (...) Zaslali i mně petice, v nichž dovozují, že jejich provoz či přímo existence by byly touto novelou ohroženy.“ (Všech = asi tři výše uvedené.) Zažádal jsem si podle zákona o svobodném přístupu k informacím o ony petice a jména osob z petičního výboru, jakož i všechny další podkladové materiály, které Klaus k vetu použil. Kancelář prezidenta republiky mi je odmítla vydat, dodnes se o ně s Kanceláří prezidenta soudím.

Václav Klaus neváhal dokonce napsat, že u něj za veto lobboval Junák, přestože to byla lež a Junák to okamžitě popřel: „Dovolujeme si Vám sdělit, že ani Náčelnictvo ani Výkonná rada či jiný odpovědný orgán Junáka proti uvedené novele neprotestovaly. Činnost našeho sdružení dětí a mládeže není závislá na loterijních či sázkových společnostech.

Novela zákona totiž krom omezení možností libovolně odklánět peníze určené na odvody na dobro zkracovala dobu platnosti povolení pro VLT na tři roky (tehdy ještě neexistovaly nálezy Ústavního soudu dokazující protizákonnost počínání Ministerstva financí, na základě nichž je nyní možné regulovat hazard bezodkladně). Novela také již tehdy tehdy dávala obcím možnost regulovat vyhláškami veškerý hazard, (což Klaus také kritizoval). Z pohledu tehdejšího stavu to byl návrh jednoznačně protihazardní. Proti zákonu hlasovalo nula poslanců a jeden senátor.

Veto novely nejvíce pomohlo hazardním firmám. Václav Klaus prokazatelně a vědomě lhal ve prospěch hazardu, jeho argumenty nebyly argumenty, ale mediální trik a mlha. Důležitý byl důsledek veta, skutečnost zrušeného, těžce vybojovaného zákona, který posouval hazard na začátek znormálnění deviatního, v civilizaci nevídaného stavu. Cílem veta bylo udržení hazardního staus quo. Klausovo geniální veto mělo mimo jiné zásadní vliv na další rozkvět povolování VLT heren v režii Ministerstva financí a klíčových hazardních firem. Bylo to asi nejvýznamnější veto Václava Klause, které dalo hazardu další roky nerušeného řádění v rámci platné pseudolegislativy.


Rok a půl uplynul a u Klause přistály dvě novely. Jedna novelizující velmi nedostatečně zákon o loteriích, nicméně dávající obcím do rukou nástroj pro regulaci veškerých forem hazardu, což Klaus dříve kritizoval. Ale zejména zákon o změně zákonů související se zřízením jednoho inkasního místa a dalších změnách daňových a pojistných zákonů č. 458/2011. Ten znamenal (konečně) zdanění hazardu – dosud byl od daní osvobozen (!) a odváděl jen „na dobro“.

Stát tento výpadek financí nijak nekompenzoval. Organizace finančně podporované hazardem tentokrát již – z jejich pohledu – pochopitelně a o to víc mohutně proti zákonu protestovaly, ač si musely být vědomy nemorálnosti svého počínání.

A Václav Klaus oba zákony – podepsal.

Co bylo v těchto případech jinak?

V zásadě nic moc. Jen tehdy, na přelomu května a června 2010 skončilo funkční období tehdejší sněmovny, nastoupila nová, a Klausovo veto nešlo tím pádem přehlasovat. Teď by šlo.

Jen blbec nemění názory.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Klaus už stříhá metr, je zbytečné se o něj zajímat.
01. 02. 2012 | 09:03

skeptický napsal(a):

Schopnost měnit názory je důkazem toho,že člověk nějaké má.
01. 02. 2012 | 09:21

yorick napsal(a):

JJ skeptický, i kdyby byly sebehloupější, což je tento případ. Máme ale zajisté zase jeden světový primát: cvok prezidentem :-).
01. 02. 2012 | 09:26

scallop napsal(a):

skeptický

No spis to svedci o tom, ze clovek ma vsechny nazory najednou :-)
01. 02. 2012 | 09:31

Naštvaný napsal(a):

"Václav Klaus není blbec." To ví každý slušný člověk. Ale stačí se podívat na profilovou fotku autora a už víme, kdo jím je.
01. 02. 2012 | 09:33

skeptický napsal(a):

Moje reakce je čistě na titulek,blogy většinou nestojí za to číst.
Dost se tam vesměs lže,člověk se nasíří,začne psát,a pak se nic neudělá.
01. 02. 2012 | 09:36

scallop napsal(a):

skeptický

Svata pravda. Kdybych nestravil tolik casy ctenim blogu, uz bych byl davno reditel !
01. 02. 2012 | 09:43

Saltzman napsal(a):

Matěj Hollan
Mohl by jste nějak ozřejmit vaše vzdělání a zaměstnání? Nějak se toho nelze dopátrat.
01. 02. 2012 | 09:45

Hloupý Honza napsal(a):

to Naštvaný:

V tom případě jsou modelky ty nejchytřejší bytosti ve vesmíru.

Někomu nepomůže ani vyretušovaná fotka ani deset plzeňských titulů za i před jménem.

U některých "komentátorů" je zřejmě již úspěchem, že vůbec dokázali autorův článek přečíst, a okomentovat navíc fotku autora ? .. to už je heroický výkon.

P.S: Pane Hollane držím palce, mohu-li finančně přispět na Vaši činnost, písněte nějaké číslo bank účtu. Aspoň takhle bych se připojil, když už sám nemám tu sílu ani čas dělat něco pro dobrou věc. To je přesně ono, občanská společnost a občanské iniciativy, toho se Klasu a spol. bojí nejvíce.
01. 02. 2012 | 09:49

Hloupý Honza napsal(a):

Klaus a spol, ... samozřejmě, aby nebylo pochyb koho tím myslím.
01. 02. 2012 | 09:52

modrý edvard napsal(a):

Pane Hollane, fandím Vám.
01. 02. 2012 | 10:16

matejhollan napsal(a):

to Hloupá Honza a další: Zde je náš transparentní účet: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2200084041, zde naše výročka a stránky: http://www.osbrneni.cz/o-nas. Za podporu budem rádi.
01. 02. 2012 | 10:18

skeptický napsal(a):

Matěj Hollan

Na rýžování zlata je špatná roční doba.
Budu muset něco udělat pro oběživo.
Než do toho investuji 16(?) korun,dá se spoléhnout,že mi Športka vyplatí výhru?
01. 02. 2012 | 10:28

skeptický napsal(a):

P.S.
Míval jsem spolužáka,jak když Vám z oka vypadl.Dnes má vpředu jen čtyři zuby.Špičáky.
Čistit.Taky nahoru a dolu.
01. 02. 2012 | 10:36

vasja napsal(a):

Copa Soroš neposílá prachů dost, že chcete holit hlupáka Honzu..
01. 02. 2012 | 10:36

Petr napsal(a):

Pane Hollane, super článek, vyjadřuji podporu. Je smutné, že na hradě sedí kmotr české korupce.
01. 02. 2012 | 10:39

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Naštvaný
Že Klaus není žádný blbec, v tom se shodneme. Naopak, je to velmi chytrý, inteligentní zločinec(slovo zločinec znamená ten , kdo činí zlo). Chtěl bych se dožít jeho impeachementu a následného soudu pro vlastizradu. Ať už budeu příští volby v řádném nebo předčasném termínu, můžete vzít jed na to, že ODS končí. Teď jsem zvědav, kam se ti šíbři přesunou, možná zpět do rodné KSČ.
01. 02. 2012 | 10:59

Karel Matoušek napsal(a):

skeptický
Možná byste sem mohl místo stupidních komentářů hodit SVOU fotku, abychom mohli ohodnotit váš obličej. Určitě jste pěkný primát, máte super zuby a sklidíte jen obdiv. :)
01. 02. 2012 | 11:23

český maloměšťák napsal(a):

Tkzv. sponzorské dary či odpočty na veřejně prospěšné účely nejsou mnohdy nic jiným než daňovými defraudacemi. V agregátu takto podle mě uniká několik miliard korun ročně. Navíc jdou často tyto prostředky i do soukromých firem /např. školství/ - kde pak jdou proti samotnému principu kapitalismu rovné konkurenční soutěže.
Jednodušeji - lze daňově odepsat finanční prostředky vynaložené na uspořádání rautu při příležitosti otevření golfového areálu, v jehož zakládací listině je klauzule, že bude sloužit jako socializační zařízení - stejně jako lze odepsat /z hlediska logiky i spravedlnosti zcela oprávněně/ příspěvek na léčbu onkologicky nemocných dětí.
Tato záležitost je tedy systémová - nejde jen o loterijní společnosti či hazard.

Jako vždy zde selhávají instituce. V tomto případě legislativci /zřejmě účelově - vzpomeňme jen na kauzu komunisty Dolejše...a nabídku jak proprat milionek v Halo Novinách/ a finanční úřady, potažmo policie.

Tkzv. sponzorování se rozrostlo do obludných rozměrů a obludnosti jako takové.
Situace je ještě o to obludnější, že ve státě, ve kterém se dle odhadů odborníků ukrade ročně z veřejných rozpočtů až 120 miliard korun ročně - se tímto způsobem zdefraudují finanční porostředky dvakrát.
A kmotři si tak upevňují své postavení - nejen v lokalitách, ale i ve vztahu k centrálním institucím.
Takže dochází k multiplikačnímu efektu. Takže ne dvakrát - ale X - krát.

P.S. Všichni ti, co svými dary skutečně pomáhají odstraňovat utrpení a napomáhají spravedlnosti.... či pomáhají přírodě - jistě pochopili, že jim naopak patří hluboká úcta všech.
Řeč je o všech těch na ježka ostříhaných obezních kreaturách, kteří si prostřednictvím daňových defraudací kupují vliv politický, ekonomický i sociální.
01. 02. 2012 | 11:25

vasja napsal(a):

Až odejde Pan Prezident Václav Klaus, ať je Prezidentem Pan Skeptický.
Když někdo prudí pošašený Pravdolásky, nebude určitě blbej.
01. 02. 2012 | 11:40

skeptický napsal(a):

Karel Matoušek

Faktem je,že jsem býval hezčí.Stupidní komentář od jednoho jako stupidní blogy od druhého.Ode mne se alespoň nic nečeká.Ale jste natuty hezčí.A tohle není seznamka.
01. 02. 2012 | 11:41

PK napsal(a):

Pane Hollane držím Vám palce!
01. 02. 2012 | 11:44

hovorka11 napsal(a):

Matěj Hollan:
Máte pravdu.
To že Klaus rozněcuje nenávist a slouží zlodějům a podvodníkům je dlouhodobá věc, kterou musí vidět každý. Proto ho dost lidí obdivuje a stát s klesající výrobou se rozkládá.
01. 02. 2012 | 11:56

paprika napsal(a):

Koho ještě překvapí, že tento lžidoktor lže a krade. Spíš překvapí, kolika lidem v tomto smutném národě to nevadí..
01. 02. 2012 | 12:21

paprika napsal(a):

Sorry, samozřejmě lžiprofesor
01. 02. 2012 | 12:24

site napsal(a):

Pan Klaus často ve svých argumentech hovoří tu o "tisícovkách lidí, kteří mu vyjadřují podporu", tu o "všech zůčastněných, kteří...". Je to legrační, jak potřebují zoufalci jeho typu podepírát vlastní pokřivenost. Vždy ale něčím neověřitelným. Blahoslavení chudí duchem
01. 02. 2012 | 12:25

skeptický napsal(a):

..........
§,,,==,,,§
§(. )( .)§
§...oo...§
§(UUUUUU)§
§////////§
01. 02. 2012 | 12:38

český maloměšťák napsal(a):

vasja napsal(a):
Až odejde Pan Prezident Václav Klaus, ať je Prezidentem Pan Skeptický.
Když někdo prudí pošašený Pravdolásky, nebude určitě blbej.
01. 02. 2012 | 11:40
--------------------------
Ta inflace verzálek je z důvodu servilní uslintanosti...nebo, jak už to u vasji bývá zvykem....je to jen projevem jeho hlouposti ?

Hezký den. Všem Pošašeným Slintalům.
01. 02. 2012 | 13:04

skeptický napsal(a):

Maloměšťák
Pan Vasja je velkým znalcem charakteru.
Ovšem z chytrosti mne nikdy nikdo nepodezíral.Vás ano?
01. 02. 2012 | 13:08

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
Pane Prezidente Skeptický - fakt nevím. Já na cizí hodnocení moc nedám. Jsem k nim krajně Skeptický.

Nazdar !

P.S. Pozdravte ode mně Velkého Znalce Charakteru Vasju. /ne s " ů " na konci - jak sám správně poznemanáváte - jen s " u " ...apropo - poznává váš charakter více než dvakrát za noc ?/ A zdravím i další z Dálnice Bratří Grimasů. Zejména Pepku.
01. 02. 2012 | 13:17

skeptický napsal(a):

Pan Vasja

Mám Vás pozdravovat.
Doufám že důvěru ve mne vloženou nezklamete.Co je to za charakter,ten pan Maloměšťák?
01. 02. 2012 | 13:21

Ládik!!! napsal(a):

Změna názoru ani charakterů nevadí tolik, jako změna tvaru. Mi vadí měňavky - třeba mohotita nebo kalvoda si nechali narůst fousy a nikdo je pak nepoznal. Jiný si oholí lebku a nemusí potom nosit škrabošku. To mi vadí.
01. 02. 2012 | 13:41

Ládik!!! napsal(a):

mohorita, ne mohotita
01. 02. 2012 | 13:42

Pavel napsal(a):

Pane Hollan,
velmi dobře napsané, ing. Klaus je daleko větší zločinec než Kožení, Komárkové atd. Jen si to jeho obdivovatelé nedokáží připustit. Nicméně o úrovni obdivovatelů pana Klause se můžem přesvědčit při čtení komentářů ghándího, nea, Silvie a podobných. Držím Vám palce. Boj se zlem se nesmí vzdát.
01. 02. 2012 | 13:50

resl napsal(a):

řeknu vám, že mi už moc nebaví do hradního zloděje kopat. mnoho lidí konečně prozřelo tak se zdá, že dodejchává. i když k takovému prolhanému monstru se nevyplácí otočit se zády. v tu ránu máte nůž mezi lopatkama.
01. 02. 2012 | 14:24

Honza napsal(a):

Výborný blog. Mně už tenkrát fascinovaly na tomto Klausovu vetu dvě věci: za prvé, Klaus se rozhodl vetovat přesně na den ve chvíli, kdy už poslanecká sněmovna byla rozpuštěna, a jeho veto nemohlo být přehlasováno. Druhá věc, která mně na tom fascinovala, byla skutečnost, jak snadno mu to prošlo. Ani velmi informovaní lidé o této nehorázné lumpárně často nevědí. Na vrcholu předvolební kampaně se o tomto vetu totiž skoro vůbec nepsalo. Klaus dobře věděl, že tak nehorázná lumpárna by mu normálně neprošla.
Je to svým způsobem opravdu génius.
01. 02. 2012 | 15:35

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
Pan Vasja
Mám Vás pozdravovat.
Doufám že důvěru ve mne vloženou nezklamete.Co je to za charakter,ten pan Maloměšťák?
--------------
Děkuju.
Mam v tom prsty. Jednou sem stopařce zastavil a po 100 metrech vyhodil.
01. 02. 2012 | 15:59

kamvíttrtamplášť :))) napsal(a):

VK a jeho příznivci vždy tvrdili, že On je ve svých názorech "konzistentní", a jenom hlupák mění názory. Jak to tedy opravdu je???
01. 02. 2012 | 17:36

ZdeněkJ. napsal(a):

kamvíttrtamplášť

Jedna konkrétní ukázka "konzistentnosti" názorů V.Klause:

"Odbory, které vystupují jako nositel zájmu pracujících proti podnikatelům,vytvářejí při dnešním monopolistickém a oligopolistickém postavení kapitalistických podniků nutný protipól, nutnou vyrovnávající sílu ekonomické struktury."

"O tom, že státní zásahy do ekonomiky podstatně přispěly k velmi příznivému hospodářskému vývoji kapitalistických zemí v posledních desetiletích, není dnes mezi našimy ekonomy sporu."

"Svými mzdovými požadavky odbory ovlivňují zavádění technického pokroku a tím ekonomicky nutí podniky hledat modernější a efektivnější způsob výroby."

Napsal mj. V.Klaus v časopise Reportér, č.9, 1968
01. 02. 2012 | 18:57

mb napsal(a):

Mně už tenkrát fascinovaly na tomto Klausovu vetu dvě věci: za prvé, Klaus se rozhodl vetovat přesně na den ve chvíli, kdy už poslanecká sněmovna byla rozpuštěna, a jeho veto nemohlo být přehlasováno. Druhá věc, která mně na tom fascinovala, byla skutečnost, jak snadno mu to prošlo.

Klausovi prochází snadno vše ( zřejmě protože jsme národ blbců )

blbý je že mu procházejí lži, ale v rámci jeho machiavellistické filosofie si to Klaus pro sebe zřejmě snadno omluví ...
01. 02. 2012 | 21:22

mb napsal(a):

resl napsal(a):
řeknu vám, že mi už moc nebaví do hradního zloděje kopat. mnoho lidí konečně prozřelo tak se zdá, že dodejchává.

nenechte se mýlit ...
01. 02. 2012 | 21:23

F.M napsal(a):

Nedokážu jsi furt vysvětlit to, že většina lidí mluví proti panu prezidentovy Václavu Klausovy, že to je absolutní blbec atd... .
Přitom o něm vědí absolutní ho.no . A akorát mu jen škodí. Nevím co jsi tahle republika počne až Václavu Klausovy skončí volební období ale řekl bych, že pokud nebude v čele státu Václav Klaus tak tenhle stát strátí to co má prostě půjde do pr.ele. Protože, všichni co nastoupí po Klausovy tak zruší všechny ty zákony, smlouvy atd... které pan prezident tak dlouho se snažil obhájit. A nedělal je jen pro sebe, ale pro dobro Českého národa. A to že si někteří z prominutim kreténi myslí, že Pan Klaus je zloděj, debil, škodí Českému národu a že krade propisky bych osobně nechal postřílet, protože tohle muže z pusy vypustit jen absolutní magor a debil. Musíme si uvědomit že ostatní lidi ve vládě by tuhle zemi nejrači rozprodali do zahraničí např.: Havel, Švarcmberk - největší zrádci, podvodníci a vlastizrádci národa. Nestavte se proti někomu jako je např Pan prezident když on moc dobře ví co dělá a jak nám má pomoci.
16. 02. 2012 | 21:10

outletddkru napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats cheap</a> perkiness http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket
26. 02. 2014 | 18:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy