Pomozte nám zmapovat nelegální herny. Sháníme 60 000 Kč

10. 06. 2014 | 11:08
Přečteno 6794 krát
Regulaci hazardu se věnujeme intenzivně několik let. Zdá se nám, že už jsme skoro u konce, automaty mizí z našich měst po stovkách a Česko pomalu přestává mít vizitku hazardního ráje. K tomu, aby se tak skutečně stalo, potřebujeme udělat poslední zásadní krok – ukázat, že ani nelegální hazard nemá v Česku místo.

Totiž věc se má tak, že na některých místech po odebrání povolení pro „legální“ automaty vznikne černá herna provozovaná občanským sdružením Život je hrou či Hraví dospělí, případně se na místě videoloterního terminálu zjeví „kvízomat“, což je hazardní přístroj, který v sobě zahrnuje nutnost odpovědět na banální otázku typu „Má den 24 hodin? ANO vs NE“ a případná výhra je pak vaše.

Že se jedná o totální porušování zákona, je jasné. Jak Ministerstvo financi, Specializovaný finanční úřad či Policie v tom má jasno. Nelegální provozování sázkové hry je dokonce speciálním trestním činem se sazbou až 10 let.

Fakt je ale ten, že několik set nelegálních automatů dnes po republice máme. Je to jen a pouze proto, že státní orgány jsou plně zaměstnány zásadnějšími případy a nemají čas obrážet ulice a kontrolovat, zda ten a ten automat je zrovna provozován legálně či ne. Hazardní lobby se proto daří zastrašovat představitele obcí, že když zakáží ten jejich „byznys“, tak jejich obec zaplaví černý hazard...

Abychom tomuto nelegálnímu podnikání učinili přítrž a současně ukázali, že spolupráce neziskového sektoru se státem může nést i své ovoce, rozhodli jsme se vytvořit Mapu nelegálních heren, totiž webovou aplikace, kde bude moci každý nahlásit neoprávněné provozování herny či automatu. Ze zkušeností s původními Mapami hazardu předpokládáme, že do mapování nelegálního hraní se zapojí desítky lidí a pro rychlé zmapování využijeme i naši celorepublikovou síť Občanů proti hazardu. Údaje, které zjistíme, půjdou po domluvě přímo Specializovanému finančnímu úřadu a Policii, kteří tak budou moc chodit „na jisto“. Prostě na konkrétních nahlášených adresách ověří, zda nahlášení odpovídá skutečnosti, danou hernu zavřou a její provozovatele snad posléze taky.

Jediné, co nám k vytvoření aplikace, kampaně kolem a účinné komunikaci s úřady chybí, jsou nyní peníze. Prostřednictvím Hithitu sháníme na základní provoz 60.000, za který budeme umět zaručit, že problém nelegálního hazardu z Česka brzo zmizí.

Budeme velmi rádi, pokud nám svým finančním přispěním pomůžete, dokonce vám za to poskytneme různá protiplnění – ať je to „lajk“ na Facebooku, tenis s trenérem a předsedou Občanů proti hazardu, Martinem Svobodou, až po právní i jiné poradenství s vašimi lokálními kauzami.


hithit.com/cs/project/584/mapa-nelegalnich-heren

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

60 000 mi ve čtvrtek udělal motorkář na autě.
10. 06. 2014 | 11:34

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Legální megahernu se chystá provozovat ve Vídni Vámi prosazovaný kandidát na prezidenta - občan Schwarzenberg, jeho syn, poběřený správou majetku dokonce lobbuje u vídeňské radnice.
Klientela má být z řad občanů SNS / a tak i Ruska/ a Arabů. Z řad oligarchů - píše se v listu. Tedy na jedné straně sankce proti oligarchům, na straně druhé nabídka služeb - těmto oligarchům /nejen jim/.
Tíhu sankcí mohou nést státy /fiskál, firmy, domácnosti.../, zisky z casina potečou majitelům kapitálu. Taková komediální dialektika, jak se Vám líbí ?

http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/schwarzenberguv-syn-lobbuje-za-kasino-pro-oligarchy-1073981

Tak trochu chucpe, ne ? Anebo že by šlo naopak o docela promyšlený tah - z Vaší strany ? Jak nahnat do Vídně klienty i z ČR ?
Vídeň není moc daleko.
/ne, to byl jen pokud o vtip,vím, že jste se opřel do Schw. docela řádně...ale uvědomujete si, že jedním z důsledků honu na hazard v ČR toto skutečně může být ??? /

http://hollan.blog.respekt.ihned.cz/c1-51875440-vazeny-pane-schwarzenbergu-obracim-se-na-vas

---------------------
http://hollan.blog.respekt.ihned.cz/c1-59077750-volte-rozumem-schwarzenberg-nebo-dienstbier

I dnes byste k tomu vyzýval ?
A co na to svědomí ?
Kolik to je z Brna do Vídně ? Po dálnici ?
10. 06. 2014 | 11:36

ale nejdřív zmapovat napsal(a):

Pomozte mi založit ilegální hernu. Sháním 60 miliónů korun na 20% měsíčně.
10. 06. 2014 | 11:53

neo napsal(a):

zkuste něco naházet do automatu, třeba těch 60 000 vyhrajete :)
10. 06. 2014 | 11:56

K .V napsal(a):

Stačí když už někdo konečně dá Hollanovi nějaké koryto u státního cecíku. Bude tam k ničemu, ale tam už jich je tolik že to nemá cenu počítat
10. 06. 2014 | 12:12

Divobyj napsal(a):

A od čeho máme státní a městskou policii?
Jakápak mapa?
Oznámit,zakročit,zavřít potrestat!
Co zde chcete mapovat?
Ach jo,já jsem se téhle doby neměl radši vůbec dožít.
10. 06. 2014 | 12:40

Michal Macek napsal(a):

precetl ste si po sobe ten nadpis? :))))

ja bych zas rad zmapoval nelegalni verejne domy a kvalitu sluzeb v nich, shanim na to 60000kc muzete poslat na ucet .....:)))
10. 06. 2014 | 12:44

Baba Jaga napsal(a):

No, já bych dala v okresním městečku přednost tak jedné nelegální herně místo toho, aby na každém rohu legální dvě. Pokud bude jako kdysi jen pro vyvolené, nemusím o ní vůbec vědět a ani ji mapovat - policie tam ale občas zakročit zajisté může, aby to pány bavilo, pokutu by jistě rádi zaplatili. Nu, možná i nějaké dámy - poměr sil by tam předpoládám ale byl v opačném poměru nežli v divadlech a na koncertech.
Nebo je to v legálních hernách jinak?
10. 06. 2014 | 12:51

raději s čedokem do světa napsal(a):

Michal Macek
Vůbec to nestojí za tu námahu, vo penězích nemluvě.
Zlatej bar hotelu Alcron, RIP.
10. 06. 2014 | 13:19

KvL napsal(a):

to: 17, 5 bilionů dolarů vrátit
Po dálnici nevím, po dráze cca 120km.

to: Matěj Hollan
Vážený pane, zkoušeli jste oslovit sponzory z řad průmyslu a průmyslníků? Myslím, že MND, nebo Eon by vám nějaký malý obnos poskytli, byla by to pro ně přece jen další věc k chlubení se tím, jak jsou angažovaní.
10. 06. 2014 | 13:38

Lukáš Frankenstein Jansa napsal(a):

Víte sám, jak to chodí.
Pokud je starosta podporován ve své volební kampani na poslance do sněmovny, vezme zavděk i úplatkům od provozovatelů nelegálních heren. Jako v NA. A ještě se směje.
10. 06. 2014 | 13:55

Medikolog napsal(a):

Hmm, když mě scházelo 60000.- Kč, nezdržoval jsem se kecy na blozích a ŠEL JSEM SI JE VLASTNORUČNĚ VYDĚLAT. Vám, pane Hollane a vašim sousputníkům doporučuji totéž. Nemáte prachy? Tak si najděte opravdovou práci, poctivě si je vydělejte a řádně je v ČR zdaňte.
10. 06. 2014 | 14:36

Medikolog napsal(a):

Michal Macek 12.44

Nezapomněl jste na léčebné náklady chycených veselých nemocí? Vaše štětky možná skromné jsou, ale ne váš kožař... Přeji krásné chvíle na kožním.
10. 06. 2014 | 14:40

oranžáda primitivní napsal(a):

a co bude na řadě po hernách ?
10. 06. 2014 | 20:11

aluminium z Humpolce napsal(a):

Já bych vám ty peníze klidně poslal, ale nejdřív musím minimálně 120 táců v nějaké nelegální herně vyhrát.
11. 06. 2014 | 07:25

M42 napsal(a):

Posilam prispevek
11. 06. 2014 | 10:18

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Matěj Hollan
Pošlu, ale až co se otevře ta legální herna v Schwarzenbergově paláci ve Vídni.
Přivedu tam do neštěstí několik ruských oligarchů a hned na to pošlu ty peníze. Pak se postaráte o to, aby se zdejší herny zavřely a aby čeští hráči začli jezdit do Vídně, nejlépe čeští oligarchové a oligaršky.
Trhnme na tom všici , uvidíte. Vy budete navíc i slavný.

Takže zbývá jen čekat až mladý Schwarzenberg vylobbuje tu licenci.

/kdyby naopak ruští oligarchové přivedli do neštěstí mně...mohu spoléhat na to, že mi pošlete na zpáteční lístek do Brna ?/
11. 06. 2014 | 11:30

Carlos V. napsal(a):

60 tisíc na buzeraci lidí, jejich omezování, zavírání ?

Děkuji, nedám. Možná bych přispěl na ty, co půjdou proti Vám - omezovačům a přikazovačům.
11. 06. 2014 | 12:26

xerox napsal(a):

nepomůžu a nic nedám ...
11. 06. 2014 | 14:36

Martin napsal(a):

pan Hollan prostě pořád někde o něco žebrá, aby mu lidi přispěli na nějaký projekt, aby ho někdo svezl autem do Prahy apod...... kdyby to byl mrzák o berlích, tak bych to snad i pochopil, ale tomuhle chlapovi je kolem 30 let, vypadá vcelku zdravě, dokonce mám VŠ, tak by snad pro něj neměl být problém chodit do práce a těch 60tis. si vydělat, ne?
11. 06. 2014 | 15:00

Jiří Klušák Martínkov napsal(a):

No vidíte, mě se taky každý směje, že jsem blázen. Nikdo mě nebere vážně. Soudy, policie, rodina, už ani diskutující na mém blogu. Co si teď jenom počnu?
11. 06. 2014 | 18:18

Jirka napsal(a):

Hollane...neskemrej peníze a táhni makat jako všichni ostatní... Už jsi tady toho dobra udělal dost!!!! Jestli tebe zvolí já se stehuju z Brna...
15. 06. 2014 | 23:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy