Geert Wilders a konec veřejné diskuse v Čechách

02. 12. 2009 | 22:49
Přečteno 11118 krát
Politik, který nikdy neporušil zákon, nevyzývá k násilí a naopak sám žije pod hrozbou smrti, nemůže vystoupit v Praze. Odmítl ho senát, odmítli ho dva soukromí pronajímatelé. V prvním případě hrála roli hloupost kombinovaná s politickou korektností, v těch dalších strach. Měl totiž přijet extrémista, ultrapravičák, xenofob, fašista...

Nizozemský politik Geert Wilders vede Stranu svobody, která momentálně vítězí v průzkumech veřejného mínění. Je pro větší práva zvířat, udílení azylu pronásledovaným homosexuálům z Íránu či křesťanům z Iráku. Je přítelem Izraele, kde dva roky žil. Procestoval i řadu dalších zemí blízkého východu. Cítí se být „stovky mil daleko“ od Le Pena či Mussoliniho pohrobků v Itálii a Britskou národní stranu označil za nechutnou. Takhle vypadá agenda ultrapravičáka? Fašisty? Ne, to jen levice jako obvykle používá nálepku fašisty pro všechny své protivníky, přičemž už zapomněla, že i je tak kdysi označoval Stalin (za sociálfašisty).

Ale pravda, nálepku extrémisty a fašisty si Wilders vysloužil především požadavkem omezit imigraci z muslimských, kulturně odlišných oblastí (v případě Holandska tedy především z Maroka). Imigrantů je podle Wilderse už příliš a nevratně mění kulturní mapu Nizozemí. „Projděte se ulicí a sledujte. Už se necítíte jako ve své vlastní zemi. Tohle je bitva, ve které se musíme bránit“. To jsou ovšem v pokrokových kruzích vysmívané tradiční potřeby člověka. Cítit se „mezi svými“, mít pocit „kulturní blízkosti“…? Jak přízemní oproti světlé vizi multikulturní společnosti. Že přitom často i sami imigranti utvářejí uzavřená gheta? O tom už se jaksi nemluví. A nebo je na vině opět většinová společnost, sociální vyloučení atd, atd.

Na tenkém ledě


Wilders ovšem imigranty nechce postřílet, ani narvat do dobytčáků, ani poslat domů letadlem. Požaduje na pět let zastavit imigraci z „nezápadních“ zemí (ostatně imigrace není žádné základní lidské právo, ale laskavost – či vypočítavý kalkul - hostitelské země). Chce v ústavě zakotvit kulturní dominanci židovsko-křesťanské a humanistické tradice a na pět let zastavit budování nových mešit. Zakázat kázání v jiném jazyce než v holandštině. Uzavřít radikální mešity a vyhostit extrémistické muslimy. Vyhostit kriminální přistěhovalce. Kromě toho chce snížit daně, obnovit úroveň tradičního vzdělání a respekt k učitelům, policistům či lékařům. A snížit pravomoci Evropské unie a holandský příspěvek do unijního rozpočtu. Wilders požaduje také zákaz koránu. Označuje ho za „fašistickou“ knihu, totožnou s Mein Kampfem. A islám za totalitní ideologii, nikoliv za náboženství.

Nejen tím se dostává na tenký led. Libertarián, který chce určovat v jakém jazyce se bude kázat? Bojovník za svobodu slova chce zakázat knihu? Přes tisíc let starý, literárně mimořádně zdařilý náboženský text – který dal vzniknout velké civilizaci - porovnává s literárním odpadem a takřka nečitelným podprůměrným politickým manifestem?

Jen proto, že v něm jsou odkazy na násilí a potlačování jinověrců? To bychom museli zcenzurovat leccos i z dalších svatých knih. Nebo z klasické literatury. Vždyť kolik těch antisemitských, antiněmeckých či antikatolických výpadů najdeme u našeho Havlíčka, Bezruče nebo Jiráska…Wilders se ale brání tím, že chce jen důsledně naplnit holandské zákony, zaměřené proti šíření nenávisti (na jejich základě je také v Holandsku zakázán Mein Kampf). Jako libertarián by je prý klidně zrušil a zákaz koránu pak nepožadoval.

Wilders se také mýlí, když tvrdí, že islám není náboženství. Má ovšem do jisté míry pravdu v tom, že islám není jen náboženstvím. Islám je v mnohem větší míře než křesťanství zároveň celostním životním návodem a politickým programem. Najdete tam vše – od předpisů o jídle, odívání, sexualitě až po jasný požadavek na ovládnutí světa a detaily postavení podmaněných příslušníků ostatních náboženství (tedy těch, kterým bude umožněno si za podmínky absolutní poslušnosti a druhořadého postavení zachovat svou víru).

Jak bít manželku

Pro Muslimy je korán od „a“ až do „z“ božím dílem, které tudíž nepřipouští například kritické zkoumání (za to se i v takové relativně liberální zemi jako Egypt můžete dostat do pěkné kaše). Korán poskytuje kompletní návod pro život – bez ohledu na to, že ten návod byl zjevně šitý na míru pouštím a oázám Arábie v sedmém století. Dodnes tak platí, že se muslimská žena, která není doprovázená mužským pokrevním příbuzným, nesmí vzdálit od svého domu více než 80 km - protože to je vzdálenost, kterou ujde karavana velbloudů za 24 hodin. A uznal to před dvěma lety i německý soud, když muslimští rodiče nechtěli pustit dceru na školní výlet delší než 80 kilometrů. A dodnes platí i předpisy o bití žen (ne moc tvrdě, ne do obličeje a předtím jí varujte!), protože to tak zapsal prorok do koránu, veden boží rukou. Wilders se ptá – a jsou to zcela oprávněné otázky – jak je toto v souladu s praxí liberálně-demokratické společnosti. Jak jsou šariátská ustanovení v souladu s občanským právem? Zda máme či nemáme tolerovat faktickou existenci dvojího právního systému – jednoho laického a jednoho islámského? Jak to, že mezi marokánskou mládeží je výrazně větší kriminalita? Jsou to komplexní otázky, které ne vždy mají nutně co dělat s islámem. Nezletilí maročtí delikventi mají jen malou představu o islámu – jednoduchý radikální islám jim ale může snadno poskytnout ideovou výbavu. Už nebudou jen PROTI (státu, společnosti), ale i PRO něco (kalifát, islámská společnost), jak se to již děje na předměstích francouzských měst.

Ano, Wildersovy názory jsou kontroverzní. Jako ostatně všechno, co dnes nepluje na bezpečné vlně středového mainstreamu. Kontroverzní jste ostatně v anglicky mluvícím světě už když tlustého neoznačíte za „nadměrně vážícícho“, slepého za „nevidomého“ a invalidu za „člověka s pozměněnými schopnostmi“. Ano, k nálepce extrémisty přijdete opravdu snadno. Wilders si dovoluje říkat, že „císař je nahý“. Že se moc utrácí. Že klesá kvalita vzdělání. Že imigrantů je více než je Nizozemí schopno vstřebat. Že rozklad tradiční rodiny je vážným nebezpečím pro společnost. Říct tyto zjevné pravdy je už samo o sobě prolomením nepsaného tabu.

Politická korektnost jako cenzura

Česká republika byla dosud zemí, kde politická korektnost neomezovala svobodu slova tak, jak je tomu bohužel zvykem v západní Evropě. Devatenáctý listopad 2009, kdy (pravicí ovládaný) senát odmítl vpustit Wilderse na svou půdu, znamená symbolický konec této éry. Máloco dokazuje intelektuální úpadek ODS (zmatenými novináři občas nazývané „konzervativní“) jako její ostentativní distancování se od Wildersovy návštěvy. Jde prý o extrémní názory, které překračují meze svobody projevu a prohlubuje extremismus ve společnosti (i když extremismus tady posiluje spíše Mirek Topolánek, protože po každé jeho povedené dovolené v Toskánsku přibývá voličů KSČM nebo Dělnické strany). Bylo by opravdu zajímavé vědět, který vykuk v centrální kanceláři ODS tyhle perly vymýšlel. Je totiž vskutku půvabné, jak hodně se levicově-aktivistický tón prohlášení ODS podobá podobnému prohlášení, kterým ČSSD odsoudila založení frakce „Evropští konzervativci a reformisté“.

Nenásilný tlak politické korektnosti i globalizovaný teror ukázaly svou sílu. Skupina extrémistů, která kdesi vyhlásí na někoho fatwu, určuje i naší veřejnou debatu. Výhružkami smrtí rozhoduje, kde a koho si kdo pozve. Dnes je to „kontroverzní“ politik Wilders. Zítra to může být každý, kdo kriticky zkoumá korán. Pozítří i každý muslim, který neakceptuje plně a do detailů představy islámských radikálů o tom, co je to islám. I když se to nezdá, Wilders bojuje i za tu mlčící většinu muslimů. Za většinu slušných, pracovitých a zákon ctících muslimů (což opakovaně uznává i on sám), kteří chtějí vést normální slušný život. Oni se stanou další obětí, stejně jako i nyní drtivá většina obětí islámských teroristů jsou nevinní muslimové.

Ano, Wilders zachází v některých svých výrocích za hranici populismu. Zbytečně daleko. Nabízí někdy moc jednoduchá řešení. Ale není ultrapravičák. Stejně jako další kritici muslimské imigrace jako Pim Fortuyn (homosexuál, zastánce liberalizace drog a euthanasie) nebo Theo van Gogh (ateista, republikán a narkoman) či Ayan Hirsi Ali (zapřísáhlá ateistka a feministka)… Ne, ti také jen těžko zapadnou do obvyklé škatulky pravicového extrémisty a xenofoba (zvláště, když Hirsi Ali je černoška původem ze Somálska…) To všichni jsou produktem holandské frustrace z toho, jak se bortí společenský konsensus, založený na svobodě a toleranci. Ve všech případech jde o ateisty, jeden byl homosexuál, další narkoman. Wildersovy kroky primárně směřují k záchraně liberálního řádu před těmi, kdo tento řád nectí. Kdyby to dělali ti, kdo byli v Holandsku posledních třicet let u moci, mohl být dnes Geert Wilders obyčejným poslancem vládních liberálů, kterým byl do roku 2004.

Konec diskuse v Čechách

„Kontroverzní“ Wilders tedy do Čech nepřijel. Můžeme pokračovat v zaběhnutých kolejích. Ještě více opakujících multikulturních konferencí, kde si Tomáš Halík se svými přáteli bude navzájem notovat, jak jsme všichni tolerantní a vlastně mezi námi nejsou žádné rozdíly. Až na ten, že někdo se tu musí skrývat s ochrankou za zády a spát každý den jinde. A s manželkou se vidět jednou za týden. Skrývá se snad někde na světě nějaký kritik křesťanství či Západu? Bojí se někdo kdekoliv v Evropě pronajmout sál a tvrdit, že Západ je dekadentní, zločinný, prohnilý a imperialistický a křesťanství totalitní? Nebojí. A v tom je ten podstatný rozdíl. V liberálně-demokratické společnosti je totiž možné (tedy, ehm…bylo možné) kritizovat názory, ideologie či náboženství, pokud nevyzýváme k omezení práv jednotlivců. Jinými slovy, můžu tvrdit, že islám je totalitní, ale nemohu požadovat hromadnou deportaci muslimů. Můžu tvrdit, že Židé ovládají svět, ale nemohu vykřikovat „Židi do plynu!“. Můžu hlásat že homosexualita je hříšná, ale nemohu požadovat její trestnost. Tento zásadní rozdíl, který umožňoval svobodu slova a zároveň chránil práva a svobody jednotlivce, u nás devatenáctým listopadem padl. A nemusela k tomu přijít ani jedna jediná konkrétní výhružka ze strany islámských extrémistů. Stačilo k tomu pár těch, které kdysi Lenin tak prorocky označil za „užitečné idioty“.

Vyšlo ve zkrácené formě v Lidových novinách 1.12.2009 po redakčním titulkem „Císař je nahý“ se neříká

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

To si tedy velice pletete pojmy. Wilders docela klidně mohl přijet, ale vystoupení v senátu - Vašimi slovy - není lidské právo kdejakého halamy, nýbrž laskavost a výsada, která by se obejdům tohoto druhu neměla v žádném případě poskytovat. Mohl klidně pořvávat v hospodě, ale předseda senátu za ODS (ne tedy levičák) správně usoudil, že neexistuje žádný důvod k oficiálním poctám takové štěnici.

Takže žádná cenzura, žádný politicky korektní teror, žádný útisk, jen správné zařazení kanálie tam, kam kanálie patří, a její vykázání z veřejné tribuny. Jakkoli může být lákavé poukazovat na určitou nesamozřejmost našich liberálních a multikulturních hodnot (a ony taky samozřejmé nejsou), na určité nevýhody spojené s přílivem kulturně cizích imigrantů (nehledě na obrovské výhody, které demoralizovaným konzumentům přítomnost pracovitých a skromných cizinců přináší), pouze nesoudný člověk si může plést vykutálenou populistickou hyenu oslovující zaostalce s hlubokým myslitelem, který může přinést něco nového.
02. 12. 2009 | 23:09

hoven napsal(a):

naprostý souhlas. kloubouk dolů, tento blog působí jako živá voda mezi tím strašným blábolením pánů pehů, havlů, ......
02. 12. 2009 | 23:09

vasja napsal(a):

No nevim, pane Zrno. Zejména ten poslední odstavec nebude asi moc odpovídat záměrům těchto stránek.
02. 12. 2009 | 23:11

Gerd napsal(a):

Islám je totalitní ideologie a Korán je knihou této totality. Nejhorší na všem je, že nejde ani tolik o Korán jako o jeho současný výklad, protože Korán je v mnoha ohledech protiřečící si knihou. Něco jako Nostradamova Čtyřverší, každý si může z knihy dovodit cokoliv.
Muslimové sami o sobě by nemuseli být nebezpeční, kdyby chtěli pokojně žít s občany jiných názorů a vyznání. Právo těch nemuslimů na vlastní náboženské přesvědčení ale multikulti rádobyhumanisté nehájí. Nemuslimů se stejná práva netýkají? V rámci pozitivní diskriminace došlo k omezení svobodné debaty a rýsuje se nám tu další totalitní režin, který zlikviduje sám sebe právě umožněním růstu nepřátel současného multikulti režimu v EU. Nebojme se, muslimové mají zcela jasno, jak s nemuslimy naložit.
02. 12. 2009 | 23:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Souhlas s autorem.

Vilém:
Ještě, že pro kanálie Vašeho typu ("vykutálenou populistickou hyenu oslovující zaostalce") existuje jakžtakž anonymní internet.
02. 12. 2009 | 23:25

Deny napsal(a):

Trefa do černého. Za třicet padestá let, až to pochopí i ti různí Havlové a Halíkové, tak už se ale naše děti budou učit ve školách, že na horu Říp přišel Mohamed.
02. 12. 2009 | 23:37

hoven napsal(a):

ja bych měl takovej dotaz, jestli je možné mírové soužití s muslimama, a jestli ano, tak kde?? protože na zapadě Izraele, na jihu Ruska, na jihu Filipín, na jihu Thajska, na severu Indie a na jihu Srbska , v Nigerii ani v Darfuru to nejde.. ale možná, že tím správným místem, kde to pujde bude EU, tady se muslimum nesmi steblo přes cestu přeložit...je to kontroverzní.
02. 12. 2009 | 23:40

Karel Mueller napsal(a):

Smekám pane Zrno, ale ten sebevražedný pád už bohužel asi nezastaví nic jiného, než ocelová ruka. Tedy něco, co jsme nechtěli.
03. 12. 2009 | 02:07

Pípa napsal(a):

Bravo pane Zrno. Bravo.
03. 12. 2009 | 04:40

vasja napsal(a):

Fakr dost zajímavej článek, ukazující připodělanost a degenerovanost zdejších "j elit".
Zdá se, že panu Wildersovi jde o ochranu evropské kultury a že inspiraci našel zejména při svém dvouletém pobytu v Izraeli, který si to své dost hlídá.
Je vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž.
03. 12. 2009 | 06:21

Petr z Tábora napsal(a):

Není co dodat, pěkný článek pane Zrno. Jen tak dál.
03. 12. 2009 | 06:54

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Zrno, znám Vaše články.
Ne vždy jsem s Vámi souhlasil, zvláště pokud jste líčil boje na Balkáně.

Musím ale uznat, že Vám nechybí osobní statečnost, nejste z rodu předposraných "gabalistů", kteří si zřídili WC v síni a hlásí filosofii nového mnichovanství-hlavně abychom nepopudili.

Lidské kvality, statečnost i fundované znalosti (články o wahhábistech) určitě máte a svobodu slova ctíte a vážíte si jí.

Napsal jste vynikající článek a od zdejších "uíček" to schytáte. Nicméně není to marnost nad marnost.Pozoruji, že jich podstatně ubývá.Mnozí nechápali o co běží.
Není pravdou, že je názor hájící svobodu slova v menšině.

Slouhové politické korektnosti se ale snaží vytvoři dojem, že je jaksi nemravné a extrémní o takových věcech veřejně hovořit.
Hodně štěstí.
03. 12. 2009 | 07:14

Terry napsal(a):

To, že referendum v úžasně liberálním Švýcarsku se vyjádřilo PRO zákaz výstavby dalších minaretů, je taky "vliv" Wilderse?

Je to jen důsledek poznání, kam stát spěje.

Ale politici u nás se starají více o vlastní propěch než o prospěch státu, a vlastní prospěch jim velí konat tak, aby vydrželi alespoň toto volební období, nejlépe další.
To jim zajistí doživotní hmotné zajištění.
Dál není třeba vidět...

Který politik u nás by jednal tak, aby výsledkem mohlo být jeho osobní ohrožení, ohrožení jeho rodiny, když jediným cílem je hmotné zajištění?

Politika u nás není službou národu. Je to jen výtah k osobnímu blahobytu. Proto také se v poslední době ve špičkách politiky objevují lidí, které lze označit za primitivy, s arogantním, cynickým sprostým chováním. Primitivizmus nevylučuje "vychcané" chování, spíše naopak.
03. 12. 2009 | 07:16

Terry napsal(a):

Geert Wilders

Evropa tu za dvě generace už nebude (http://www.euportal.cz/Arti...)

Projev G_ Wilderse k britské Sněmovně lordů o islámu, který nemohl zaznít (http://www.euportal.cz/Arti...)
03. 12. 2009 | 07:18

Apeoffice napsal(a):

Konečně Zrno pravdy.

Samotnému mi běhá mráz z té radostné multi-kulti vlny, kde se určití lidé zviditelňují, plácají po zádech a vztyčeným ukazovákem hrozí každému, kdo s nimi nehopsá hop hop hop.
03. 12. 2009 | 07:38

Northern Lights napsal(a):

Pane Zrno nestačím se divit, Váš článek který právě tady čtu u snídaně je naprosto přesný. Některé vaše články zvlášť o Balkáně jsem nebral.Připadaly mi velmi jednostranné.
Ale Vaše analýza k návštěvě Gerta Wilderse mi mluví z duše. Sám jsem byl na ni velmi zvědavý a chtěl jsem se kdyby byl prostor zůčastnit i jako posluchač jeho přednášky.
Nedivím se , že Senát byl proti. Sám si myslím ,že Senát je něco naprosto nepotřebného v naší malé republice, že parazytuje na obyčejných lidech.Je to skladiště odložených politiků druhé a třetí kategorie.Díky za tento článek a hezký den.
03. 12. 2009 | 07:44

Pepa Řepa napsal(a):

To Karel Mueller
Co říkáte tomuto odkazu?
http://www.zvedavec.org/kom...

Je to podle mne tak silná káva, že to snad musí být podvrh
03. 12. 2009 | 07:57

Karel Mueller napsal(a):

Terry:

Ty projevy jsou par excelence. Proto nesměl přijet.
03. 12. 2009 | 08:06

Luba napsal(a):

Ptám se,
proč Wilders nemohl vystoupit v Senátu?

Protože senátorům a jiným vrcholným politrukům nejde o žádnou veřejnou debatu, ale o vykolíkování klajmů a řádné zpeněžení mandátů.

Pozvánka pro člověka s výrazným názorem a politickou vizí se soudruhům politickým manažerům jeví jako nepřípadné a s jejich utilitářstvím nesouladné gesto.

Navíc je to cizinec, a jakožto Holanďan nejen pravicový, ale i pracovitý. Aktivista.
No fuj!

Panu Oberfalzerovi jde asi přece jen o princip, a není pouhým nohsledem svého bývalého šéfa, momentálně dosazeného na Hradní trůn, jak by se mohlo zdát z "boje o Lisabon" před Ústavním soudem.

Jak tedy udělat z muslimů občany druhé kategorie? Jako tomu bylo s křesťany v Turecku, například?
A přitom neporušit liberálně-demokratické principy?

S něčím takovým, jako je víra, nelze dost dobře bojovat.
Demokracie staví na ráciu, na diskusi, a diskuse s "hluchým a slepým" dogmatikem nikam nevede.

Nezbytná je přísná imigrační politika. Do hostitelské země např. nebude smět nikdo, kdo neprokáže, že si dobře osvojil její jazyk (jazyk je nositelem kultury).
Můžeme předpokládat, že lidem jazykově zdatným nehrozí izolace a nebudou mít pevnostní mentalitu lidí z "ghetta".

Musíme se poučit ze zkušeností bohatších Evropanů, protože s případným rostoucím blahobytem
může růst zájem muslimských exulantů i o naši zemi.
A zde přijde vhod holandská zkušenost.
03. 12. 2009 | 08:11

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Nehám si to projít hlavou, ale zdá se mi to naprosto nereálné. O možnosti světovlády určitého okruhu oligarchů jsme mluvili několikrát, tnto okruh by musel ovládnout Rsko, Čínu i nově vznikající regionální velmoci. Neumím si Čínu mezi nimi představit, jejich oligarchové budou vždy necionalističtí.
03. 12. 2009 | 08:16

vasja napsal(a):

Re: ovládnutí Ruska.
No ono to tažení na Rusko je přece v běhu a dokázuje to ten ryk, když Putin pár oligarchů zavřel a pár vyhnal.
03. 12. 2009 | 08:50

StandaT napsal(a):

S tímto článkem souzním.
03. 12. 2009 | 09:10

Rumcajs napsal(a):

Tleskám i nohama pane Zrno !
03. 12. 2009 | 09:18

kozoroh napsal(a):

Viléme.Máte evidentní problém s tím, že už není in nadávat na vrahy z volstrítu,tak skáčete po čemkoliv jiném, vy demograte.

PŘ.Ten odkaz na zvědavce je dost stresující, ale vůbec bych se nedivil,byla-li by to pravda.Nakonec "pandemie" prasečí chřipky je asi v podobném duchu.Už se hrozím toho,až v něčím zájmu vypukne pandemická rýma.
03. 12. 2009 | 09:22

Morová rána napsal(a):

No, říkala jsem si, už když jsem tento blog rozklikávala, že debata pod ním, bude - neb zdejší osazenstvo tak trochu znám - pravděpodobně plná xenofobních rasistických blábolů. Nuž, nemýlila jsem se! Uvidíme, zda se najde nějaký odvážlivec, jenž si troufne zdejší jednostranný diskurz narušit.
03. 12. 2009 | 09:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek (cosi o tom, že čísi hlavu naplňují zapáchající exkrementy), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 12. 2009 | 09:33

Líný černý pes napsal(a):

To aoutor :

Nedávno jsme se v naší malé společnsti rozčilovali, že jsme si nesměli na p. Wilderse vytvořit vlastní názor. Že Vy jste nás poslouchal?
P. Wildersovi navrhnu, aby přijel a protože nemám sál, půjčím mu pole. I tu tribunu by bylo možné stlouci.
03. 12. 2009 | 09:47

bob napsal(a):

Geert Wilders je demokrat každým coulem. Prorok Mohamed je podle něj prase, Korán = Mein Kampf,muslim = terorista (z filmu Finta), kdo chce emigrovat do Holandska musí se vzdát dodržování Koránu atd. Tohle opravdu potřebujeme.
Já zas říkám co Čech to zloděj a chci, aby nás raději nikam nepouštěli, abychom jim nerozkradli ty "evropské hodnoty". Budete všichni za mnou stát, abych svůj názor mohl říct v senátu?
03. 12. 2009 | 10:00

Karlík napsal(a):

Skvělý článek! Díky. Po politicky korektní propagandě Gabala o návštěvě údajného radikála a extremisty Wilderse na jeho blogu z 28. 11. konečně rozumný názor... Brod je sice daleko, ale Gabal už stahuje kalhoty a nechce "provokovat" tolerantní muslimy.
03. 12. 2009 | 10:02

Apeoffice napsal(a):

to LČP:
až budete stloukat tu tribunu řekněte, budu Vám podávat hřebíky a přiřezávat prkna. A myslím to vážně, takže až to přijde, určitě mi dejte vedět.

S pozdravem
Ap.
03. 12. 2009 | 10:03

Daňový poplatník napsal(a):

To Stejskal:
A co když to Vámi smazané tvrzení bylo pravdivé?
03. 12. 2009 | 10:06

stejskal napsal(a):

Nic, pane poplatníku.

Neposuzuji pravdivost či nepravdivost tvrzení či názorů. Jen se snažím, aby se z těchto stránek nestala žumpa plná osobních urážek, vulgarismů apod. (pokud si přejete vidět, jak taková žumpa vypadá, doporučuji projet prostředí internetových diskusích na tuzemských serverech), ale naopak si zde lidé, kteří o to stojí, mohli vyměňovat své názory.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
03. 12. 2009 | 10:11

ok napsal(a):

Mohli se s ním sejít třeba v Kongresovém centru. V senátu to bylo příliš demonstrativní. To je přece zjevné.
Není problém o těchto věcech mluvit. Problém je vydávat Wildersův názor za názor senátu České republiky. Páni senátoři prostě do začátku přestřelili, bylo to netaktické. Ostatně u nás se mlčí i o jiných věcech - třeba o diskriminaci skutečných soukromě hospodařících rolníků - 20 let po revoluci neexistjí cesty k jednotlivým polím, což omezuje základní práva k hospodaření se soukromým vlastnictvím - synové komunistických papalášů v médiích (např. Komárek) o tom ovšem mlčí.
03. 12. 2009 | 10:14

Ládik napsal(a):

Terry:
početl jsem si. Fitna http://www.youtube.com/watc...
03. 12. 2009 | 10:17

Charlie napsal(a):

pane Zrno,

skvělé
- škoda jen, že Váš článek vyšel tak pozdě, kdy už celá záležitost s návštěvou G.Wilderse je za mediálním zenitem.

Souhlas s drtivou většinou komentátorů pod blogem - napsali jste to za mne.

Na celé věci je ještě zajímavý povrchní postoj ČT, která se (proti svému všeob.vzdělávacímu poslání) neobtěžovala vysvětlit, co jsou ty Wildersovy "extrémistické názory" a jen papouškovala hanlivou nálepku označení Wilderse extrémistou.
Připomíná mě to situaci s Chartou 77 - každý jí měl kritizovat, ale téměř nikdo nevěděl(a nesměl vědět), co je v ní napsáno.

Tomu se tedy říká pokrok!!
03. 12. 2009 | 10:26

Jirka H napsal(a):

Skvělé pane Zrno. Vy jste to téma tak vyčerpal, že už ani není co dodat.
03. 12. 2009 | 10:28

Paterik napsal(a):

Omezení migrace? No dobrá. To je celkem logický požadavek. Ale s tím zákazem koránu je to už trochu ošajslich. Pokud by byl zakázán korán, museli bychom trvat i na zákazu Bible. V Bibli je obsažena chvála genocidy, biblická nařízení obasahují příkazy ke kamenování nevěrných žen, kdo znesvětí sabat, musí zemřít apod... Ergo pokud je škodlivá jedna kniha, musí být i druhá. A pokud není škodlivá jedna, nemůže být škodlivá ani druhá.
03. 12. 2009 | 11:00

citizen napsal(a):

Děkuji za článek, souhlasím, souhlasím.
03. 12. 2009 | 11:03

Jozef napsal(a):

Mozem si pri citani Stareho zakona alebo Koranu mysliet - cokolvek.Aj ze su od diabla.
Ale nemozem s tym svojim pocitom alebo presvedcenim ist na ulicu medzi silno veriacich.
Ak som pri rozume.

Mozem si pri citani svatych knih mysliet cokolvek - ale nemozem s cimkolvek ist do eteru,ak nie som pacient psychiatrickej kliniky na uteku.

Wilders i Zrno su hrdinovia suroveho bushistickeho sveta. Wilders, Zrno a mnohi ini psobia,akoby boli plateni za sirenie hnevu a nenavisti. Cim sa tak velmi - v slovach - lisia tito rozni Wildersovci od Hitlera?

Ak chceme prezit,nielen ako europania,ale ak chceme fyzicky prezit ako narody,spolocenstva aj jednotlivci,musime sa branit - najma pred politikou Washingtonu.

Politika Washingtonu,ktorej prejavom je aj dobyjanie Palestiny,Bagdadu a Kabulu.podpora talibov v Cecensku, podpalovanie Krymu atd.atd - je politika vyroby hrdinov svatych vojen,sirenia pekla na zemi.Nepytajte sa,kde to vybuchne najblizsie.

Musime nahradit vladnuce Brzezinskeho sachovanie s ludstvom,sachovanie s roznymi Zrnami a Wildersami myslenim a citenim vseobecne sebazachovnym.

Myslenim a citenim vseobecne sebazachovnym.
03. 12. 2009 | 11:04

Marek napsal(a):

Pane Zrno - skvělé, jen tak dál a nenechte se zastrašit. Souhlasím s tím, že práva kritiky (i do vlastních řad!) se nesmíme vzdát, to by byl opravdu absurdní výsledek posledních 20-ti let. Souhlasím i s většinou diskutujících.

Viléme - mohu pogratulovat k tomu, že jste posoudil značnou část nizozemské (a možná i švýcarské?) veřejnosti jako odpadky. Jistě projev skutečného demokrata. Však ono to lidem dojde jak se chováte, Vám asi těžko.
03. 12. 2009 | 11:10

Jirka H napsal(a):

Paterik:
Nejde přece ani tak o to, co je v bibli nebo koránu napsané, ale jestli to vede nebo nevede k agresivnímu jednání.
Ale zásadní rozdíl mezi biblí a koránem spočí v tom, že o bibli nikdo netvrdí, že ji sepsal Bůh. To umožňuje různý výklad a přizpůsobování života věřících změnám ve společnosti. Existují i instituce, ať už akademické, církevní nebo nezávislé, které se věnují studiu, výkladu i kritickému zkoumání bible.
Nic takového islám nezná. Korán je považován přímo za boží dílo. To znamená, že je nejen nekritizovatelný, ale neumožňuje ani žádný výklad nebo přizpůsobování se měnící společnosti. Stejně tak korán je učení totalitní tzn. celistvé, které určuje pravidla pro všechny stránky života muslima.
03. 12. 2009 | 11:12

Petr napsal(a):

Pokud někdo chtěl, aby názory p. Welderse byly u nás slyšet, tak to něměl udělat tak, jako p. Oberfalzer a spol. Nebo oni dopředu nevěděli, že má kontroverzní názory a budou s tím problémy? Takto jenom nahráli islamistům a jejich vydírání, které nabývá na síle. Podle toho mála co o p. Weldersovi vím, má opravdu kontroverzní názory. Pokud by měla být imigrace z muslimských zemí nějak omezována, nemůže to být tak, že budou imigranti nuceni opustit svou víru, ale pouze tak, že by měli respektovat právě evropské demokratické hodnoty a zavázat se je nenapadat a neohrožovat. Při porušení (politická agitace apod.), propadnutí majetku, okamžité vystěhování apod. Druhou neméně nebezpečnou stranou mince je také to, za jakých podmínek tu imigranti žijí. Na jedné strarně nemalé výdaje států a na druhé straně organizované otrokářství různými agenturami. Zde by měly také evropské vlády jasně ukázat, že je tu Evropa a vláda zákona.
03. 12. 2009 | 11:20

Paterik napsal(a):

JirkaH:

podívejte, já jsem četl Mein Kampf a taky mě to nevedlo k agresivnímu jednání. Křesťany Bible vedla k agresivnímu jednání asi 2000 let. Boží prozřetelností se zaklínal i Hitler. Pokud po shlédnutí akčního filmu někdo jde a někoho zastřelí, tak taky ten film nezakážou. Bible obsahuje výzvy k násilí a i dnes jistě najdete křesťany, kteří by pro víru i zabili.

Pokud vím, o Bibli se tisíce let tvrdí, že je to "boží slovo". že je "inspirována Bohem a vedena duchem svatým". Pro křesťany je bible také nekritizivatelná a představuje návod pro všechny životní situace. Bible je zcela neměnná, bez ohledu na situaci.

Zkuste přesvědčit kreacinoistu, že exituje evoluce...
03. 12. 2009 | 11:31

Lukas napsal(a):

Připomíná mi to demonstrace neonacistů ultrapravičáků a podobně (extrémě) smýšlejících lidí, kdy se pohřbívá svoboda slova a vykřikují podobné. Ať si pana Wilderse pozve pan Zrno někam do hospody, ať zde vystoupí na Palackého náměstí, ale do senátu? Čím se zasloužil? Má názor. To mám taky a do senátu mě také nikdo nepozve. Svoboda slova. Chci svobodu slova! Nepozvali mě do senátu tak si myslím že není svoboda slova.
03. 12. 2009 | 11:31

Jan Holý napsal(a):

Nepomůže nadávat na halíky, havly, peha a jiné multikultišmejdy, důležité je se dobrat motivace a hlavně hlavy této chobotnice a tu urazit! Hlásné trouby multikulti to nemají ze svých hlav a nejsou placeni z pouličních sbírek,. Tato devastace euroatlantické kultury je naprosto cílená a řízená, jen se málo zajímáme kým a proč. Takže opakuji: nenadávejme na dobytky, kteří za hrst rýže budou kálet do vlastního hnízda. Hledejme hlavu chobotnice! A rychle!
03. 12. 2009 | 11:31

Pepa Řepa napsal(a):

To Paterik
žádná kniha není sama o sobě škodlivá, žádná nemá být zakazována.
Mám v knihovně, jak Protokoly sionských mudrců, Bibli, Korán, Hadíthy, Talmud i Mein Kampf.

U té poslední doporučuju četbu. Vsadím se, že ji po padesáti stranách odložíte.Děsná srágora.

Klíčem jsou postoje "úíček". Těm stačí pohozená žvejkačka, Vezmou si ji do úst a hned vědí co si mají myslet i když ani jeden pramen neznají.Potřebují, aby jim to někdo předžvejkal.

Přirozeně ihned vypustí plivanec, co jste za xenofoba či islamofoba.
Kolik takových debat tady už bylo.
03. 12. 2009 | 11:33

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale, když už tu tak pečujete o čistotu diskuze, odkdy smí duševně chorý Vilém urážet pana Wilderse ?
Hned první příspěvek : "jen správné zařazení kanálie tam, kam kanálie patří, a její vykázání z veřejné tribuny."
03. 12. 2009 | 11:35

Paterik napsal(a):

Pepa Řepa:

já mám přečtenou bibli, korán, různé apokryfy i Mein Kampf, přečetl jsem ho nakonec celý. A ne,ůžu říct, že by mě některá z těch knih nějak "vymyla mozzek".
03. 12. 2009 | 11:41

Pepa Řepa napsal(a):

To Paterik
zkuste zapátrat, jaký je rozdíl mezi knihou, která byla inspirována Bohem a psána lidmi a knihou ve které je každé slovo slovem Alláha a Rasúl byl pouze hlásnou troubou.

Nemusíte se zaobírat tím, zda první knihu můžete kriticky zkoumat, posuzovat jednotlivá autorství, neboť to se již několik set let vesele děje.

Pak zkuste se ponořit do historie islámu, dozvíte se cosi o zavřených bránách Idžtihádu o Mu'tazile o historii wahhábismu.

Až to uděláte, pak srovnávejte.
03. 12. 2009 | 11:43

Pepa Řepa napsal(a):

Čochtane, nechte Viléma Vilémem.
Přesně takové příspěvky jsou solí debaty.
Ukazují opačné protipóly. I Vilém -jako skalní marx-leninista -má právo na názor.
Já jsem rád, že sem Vilíci píšou.
Můžete si je aspoň občas vychutnat.
03. 12. 2009 | 11:47

Jirka H napsal(a):

Paterik:
Není až tak důležité, jak to bylo posledních 2000 let, ale jaká je praxe dnes. O rozšířeném výskytu fanatických křesťanů opásáných dynamitem, prostě nic nevím.
Kreacinoistu přesvědčovat nemusím, stejně tak vím, že mě za odlišný názor na vznik světa, nečeká z jeho rukou smrt. A výklad bible rozhodně není neměnný a bible sama není nekritizovatelná. To, že někteří věřící na ni tak nahlíží je možné, ale důležité je, že svůj pohled nevnucují násilím druhým. No a rozdíl je i tom, že v západních zemích mohou bez problémů žít i lidé nevěřící a že svůj ateismus mohou bez strachu proklamovat.
Vy v tom skutečně nevidíte rozdíl?
03. 12. 2009 | 11:48

Kristýna napsal(a):

Proti čemu bojuješ, sám se stáváš. Liberálové z řad ateistů, homosexuálů a narkomanů, které tu jmenovitě uvádíte, možná ve svém svatém boji za liberálně demokratickou Evropu časem sáhnou i k totalitnějším prostředkům, neboť co je liberálního na zákazu koránu a stavby mešit a mineratů? Zavádění nějakého přísného řádu pravidel pro početné přistěhovalce, jimž bychom je podřídili "odvěké" křesťanskodemokratické tradici evropské civilizace, (v níž spíše roste počet ateistů s vírou v konzumerismus než v nějaký duchovní řád), považuji za poněkud opozdilé a podle mě to může jen vyvolávat napětí ve společnosti a konflikty. Muslimové se tím víc utvrdí ve své víře a uzavřou se před námi. Ne diskuse mezi námi, co si rozumíme, o tom, jak je islám špatný, ale spíše pokus o dialog s dotčenou stranou by mohl přinést ovoce. Ovšem tím, že pošlapu to, v co oni po staletí věří a na čem stojí jejich civilizace a kultura, jakémukoli dialogu a hledání konsensu zabráním. To je stejně marné jako vojensky vyvážet naše křesťanskodemokratické hodnoty do arabských zemí. Prostě, chceme se mydlit dál, ať tady na diskusním fóru, kde asi zase dostanu od někoho přes hubu, anebo jinde na bojišti. Tak do toho, bojovníci!
03. 12. 2009 | 11:50

Vilém napsal(a):

Marek
V rozkládající se společnosti jsou samozřejmě většinové názory odpovídajícím způsobem defektní, ale snad nikdy nikdo vážně netvrdil, že názory většiny musí být nutně hodnotné. Naopak je skoro obdivuhodné, že rozumné a tolerantní postoje se politicky prosazovaly tak dlouho, přestože velká část veřejnosti nikdy asi nepřekonala instinktivní stádní postoje. Zřejmě se tito podřadní lidé donedávna zabývali víc konzumem, novým božstvem, než ohrožením své údajné kultury, a teprve nyní, když se ukázalo, že král je nahý, hledá se nový integrační mechanismus, a pak se zákonitě kromě nosných a kvalitních nápadů také vynořují z hrobu pokrevní postoje, postoje feudálně náboženské, nebo jejich směs.

Jedná se ovšem o postoje odpadní, protože nemalé části občanů, přinejmenším muslimským cizincům, upírají právo na plnohodnotné členství v evropské společnosti, a jako takové také nejsou obranou skutečné evropské kultury, nýbrž jejím popřením a poklesem na úroveň běžnou v nezápadních společnostech.

Ovšem o reálném politickém oživení takto založených sil může snít jen naivka, i v USA se tito dinosauři zdiskreditovali během pouhých deseti let, protože jejich politika vedla k tragickému debaklu ve všech směrech. Společnost totiž nelze řídit jako nějaký kravín, společnost může prosperovat jen při zachování plurality, politické, kulturní, etnické, náboženské.
03. 12. 2009 | 11:57

Paterik napsal(a):

Jirka H:

vy říkáte, že rozdíl je přece v praxi, ne v teorii. Tak proč by se měl zakazovat korán, když problém není v něm, ale v určitých skupinách, které si ho účelově vykládají. Já můžu klidně kritizovat korán i Bibli, ale jenom proto, že mě za to nemůže nikdo potrestat. Ale v minulosti tu možnost měla a hojně ji využívala. Jděte ale za kardinálem Vlkem a myslíte, že s vaší kritikou budou souhlasit? Ne, pro něj je bible danost. Zákaz koránu stejně nic nevyřeší, protože i kdybychom radikalismus vymýtili uvnitř našich hranic, za nimi bude moci bujet dál. Není to řešení. Ani zákaz Mein Kampfu neonacismus nevymýtil.
03. 12. 2009 | 12:00

Jirka H napsal(a):

Paterik:
O zákazu koránu nepadlo v mých příspěvcích ani slovo.
03. 12. 2009 | 12:04

Paterik napsal(a):

Jirka H:

já jsem taky nereagoval na požadavek váš, ale pana Wilderse.
03. 12. 2009 | 12:19

kozoroh napsal(a):

Pateriku,myslím, že se mýlíte,když srovnáváte vykladače bible s vykladači koránu.Vždy se najde někdo,kdo si ten výklad ohne pro sebe,ale nemyslím, že tak rigidní výklad starých textů,jak představují islamisté, představují křesťané.A i kdyby to tak(vyjímečně) bylo,není možné v sekulárním státě takový výklad uplatňovat v praxi.V islámských zemích to jde.A je-li to ku prospěchu obyvatel mám velké pochybnosti.
03. 12. 2009 | 12:26

Terry napsal(a):

to bob (03.12.2009 10:00:22)

Proč myslíte, že referendum ve velmi liberálním Švýcarsku o zákazu staveb dalších minaretů dopadlo tak výrazně PRO zákaz?

Je to jen POZNÁNÍM VÝVOJE.

V ČR máme (zatím) natolik málo muslimů a natolik málo minaretů, že nás to - zatím - nebolí.

Jsme v situaci, ve které byly západní země někdy před 50 lety.

I když už i u nás byly již v roce 2005 publikovány varující závěry - viz pořad "Já, muslim", ČT - studio Ostrava - Tisková zpráva 15.září 2005:

Já, muslim

Infiltrace se v tomto dílu dotýkají aktuální otázky, která se ozývá stále častěji: Je třeba vnímat rozšiřující se počty islamistů v Evropě jako nebezpečí? Autoři tohoto dílu se pro téma rozhodli už koncem minulého roku. Jiří Ovečka k tomu říká: „Poté, co jsem začal pronikat do problematiky islámu v souvislosti s některými dokumenty vysílanými v pořadu Velký vůz, rozhodl jsem se pro tuto formu, která co nejtěsněji zprostředkuje realitu. I u nás se postupně etabluje islám a jeho představitelé stupňují požadavky na stavbu mešit, vznik nových a státem respektovaných islámských organizací (např. Ústředí muslimských obcí) apod. Jakkoliv se snažíme být tolerantní a vstřícní ke všem minoritám, právě v případě islámu se výrazně ozývá obava z rostoucího vlivu této ideologie, tak neslučitelné s naším životním stylem.“

Naším cílem bylo zjistit, jaké jsou názory muslimů u nás a zda hrozí občanům České republiky v případě další expanze islámu nějaké nebezpečí – ať už v podobě terorismu, nebo zavádění islámských zákonů a zvyklostí ( pokud by k tomu měli muslimové v ČR oporu). Na příkladu sousedního Německa je pak v dokumentu ukázáno, kam může ČR dojít, pokud nechá vývoji islámu u nás zcela volný průběh.

(pokračování)
03. 12. 2009 | 12:31

Petr napsal(a):

Evropská svoboda vznikla a stojí na svobodě vyznání. Wilders dělá toto islám = ideologie, to je slepá ulička. To je přeci to samé, co dělají islamisté. Základem je odluka náboženství a politiky a s tím související demokratické hodnoty.
03. 12. 2009 | 12:31

Terry napsal(a):

Já, muslim
(pokračování)

Režie: Jiří Ovečka, premiéra: 7.10. na ČT2 ve 21:30 hodin

Mladý muž, který se zhruba dvacetkrát infiltroval do muslimské menšiny, se v tomto dokumentu jmenuje Habib. Vystupuje jako ten, jehož muslimští rodiče již nežijí a on sám teprve hledá cestu k jejich náboženství. Tři okruhy, ke kterým se vztahují výpovědi natočené skrytou kamerou, jsou terorismus, rozdílné postavení mužů a žen a názorová netolerance. a hlavně islamizace Evropy!!! (skrytou kamerou jsou skutečně natočeny jen výpovědi ke třem uvedeným tématům, islamizaci a její nebezpečí posuzují respondenti, kteří nejsou točeni metodou infiltrace, ale kamerou, která je přiznaná. Nebo se pletu?).

Odhaduje se, že ve světě žije zhruba 1,5 miliardy muslimů, v Evropě přibližně 36 milionů a v ČR 10 tisíc vyznavačů islámu. U nás je jich nejvíce v Praze, mají své centrum i v Teplicích v Čechách. V dokumentu je naše situace konfrontována zejména s poměry v Německu, kde úřady oficiálně uvádějí 3,2 miliony členů muslimské menšiny, neoficiální odhady hovoří o 10 milionech.

Obecně lze konstatovat, že se muslimské menšiny téměř neintegrují do většinové společnosti. Při rozhovorech v Německu zjišťujeme, že příslušnost ke komunitě je vnímána výrazně ortodoxně, každého, kdo se snaží vymanit (zejména v případě mladých žen), vyloučí ze svého středu, často dochází k vraždám dívek, jejichž emancipační snahy jsou vnímány jako pošpinění cti celé rodiny. Odhaduje se, že v Německu dochází ročně k 70 -100 vražd „ze cti“. Jsou čtvrti (jako příklad je uváděn Berlín-Kreutzberg), v nichž se muslimská společnost stává většinovou.

V české mešitě v Praze na Černém Mostě absolvuje Habib povinné modlitby, nejvíc se sbližuje s knihovníkem a účastní se také diskusí - jakýchsi osvětových školení. Pokusí se rovněž přivést s sebou do mešity dívku, svou ateistickou přítelkyni. Ženám je ovšem vykázáno jiné místo a velmi nevlídně je poučen o tom, že by měl usilovat o manželství s dívkou stejného vyznání. Dostává do rukou výukové kazety, které poučují o tom, jak se má muž chovat k ženě. Na nich se běžně podává návod, jak a z jakého důvodu ženy trestat, bití je vnímáno jako správné, zavržení či zabití jako přípustné řešení rozporů či cizoložství.

Náboženská nesnášenlivost se opírá o výklad Koránu a výroky Proroka Mohameda, podle něhož celý svět bude jednou islámský. Západní demokracie je vnímána jako zkažená. Jediný přípustný životní styl je ten, který se odehrává s respektem k právu šaría. Teroristické útoky vysvětlují “čeští“ muslimové jako hrdinství, které je třeba obdivovat. Oběť sebevražedných útočníků je srovnávána s činem Jana Palacha. Islámské ženy jsou hrdé na své děti – mučedníky.

Orientalisté vnímají situaci v ČR jako prozatím málo nebezpečnou. Muslimů je relativně málo, jsou rozptýleni a pod kontrolou tajných služeb. Nicméně obava z početního nárůstu muslimů, z jejich snahy prosadit, aby islámské náboženství bylo státem přijato jako všechna ostatní a aby se rozšířila působnost organizací a komunit, je patrná. Na otázku, zda je na místě strach z možných teroristických útoků, odpovídají starší většinou kladně.

Habib se samozřejmě ve skutečnosti jmenuje jinak. Zaujímá optimistickou pozici, chce sám rozhodovat o své svobodě a udržet si odstup od všeho, co se jím snaží manipulovat. Z terorismu strach nemá. V současné době žije v zahraničí.
(konec citátu)
03. 12. 2009 | 12:32

eM napsal(a):

Super článeček, díky. Sice nevěřím, že to našim multikulti otevře oči, ale já sám mám radost, že Vás aspoň ještě místní Savonarola pan Stejskal nesmazal. Maže za menší prohřešky než za slušně a korektně podanou pravdu.
03. 12. 2009 | 12:38

Martin Rychlík napsal(a):

Výborný článek. Houšť.
03. 12. 2009 | 12:38

Terry napsal(a):

NORSKO: Palestinci demolovali centrum Oslo
(http://www.nekorektne.com/2...)
Pátek, 9. leden 2009

Na včerejšek, 8. ledna, byla svolána před budovu Stortingu demonstrace na podporu Izraele. Demonstrace byla pokojná, mluvila na ní předsedkyně Fremskrittspartiet Siv Jensen, nic překvapivého. Mimochodem Palestinci sami měli taková shromáždění od začátku konfliktu už tři. Problém začal, když Palestinci na proizraelskou demonstraci začali útočit.

Co se stalo: Palestinci, kteří mají v Norsku status azylantů, svolali protidemonstraci na nedaleké Eidsvolls plass, kde měli pokojně demonstrovat proti proizraelské demonstraci. Jenže vzápětí ukázali, jak to s tou svobodou slova vlastně myslí - když opustili jakoukoliv mírumilovnost a pustili se do násilí. Začali mezi proizraelské demonstranty a proti policii házet zápalné lahve a pouštět silvestrovské rakety. Zbili a zapálili staršího člověka jen proto, že si dovolil nést izraelskou vlajku. Jenže tím to zdaleka nekončilo - pak si ještě udělali "výlet" po Karl Johans gate (ulice v Oslo ekvivalentní pražským Příkopům) a začali demolovat jeden obchod za druhým. Samozřejmě zničili restauraci McDonald's, nicméně opravdu nechápu, co mohli mít proti malé prodejně norské čokolády či malému knihkupectví. Policie zasáhla slzným plynem, podařilo se jí nakonec palestinské vandaly a násilníky dostat pod kontrolu a pozatýkat.

Proč píšu explicitně palestinské? Politicky korektní média samozřejmě nikdy nepíšou o tom, jaké národnosti útočníci byli (zato sáhodlouze píšou o tom, kterak dva mladíci, co pomohli zapálenému člověku, byli muslimové), ale na stránkách NRK v rozhovoru s jednou z propalestinských norských demonstrantek, Mari Gjefsen, tato uvádí, že ona sama byla proti násilí, že propalestinští Norové chtěli pokojný protest, jen se jim nepodařilo přesvědčit Palestince, aby násilí zanechali. Zároveň ovšem vyjádřila pochopení pro to, že palestinští vandalové demolovali město a útočili na lidi.

Jaký je výsledek těchto nepokojů? Zatím ještě nevím, nicméně doufám, že výsledkem bude to, že si většinou propalestinsky orientovaní Norové uvědomí, kdo je v tomto konfliktu agresor a proč. Kdo se chová mírumilovně a kdo chce jen násilí. Mimochodem velmi trefná byla slova mluvčího policie v Oslo Johana Fredriksena, který řekl: "Zabavili jsme Molotovovy koktejly, ohňostroje, nože a další bodné zbraně. Tito lidé opravdu nedbali o svobodu vyjadřování, jim ani nešlo o konflikt v Gaze." - jednoduše chtěli dělat násilí a našli si k tomu vhodnou záminku. Jak to skončí pro ně? Pevně doufám v to, že vyhoštěním. Bohužel to bude problém, protože většina byla mladší osmnácti let a tak uslyšíme cosi o tom, že nemůžeme deportací trestat spolu s nimi jejich rodiče a zároveň nemůžeme posílat nezletilé zpět do Gazy. Velmi rád bych se mýlil, ale obávám se, že jestli bude mít včerejší vandalismus v Oslo nějaký pozitivní důsledek, bude to v hlavách běžných Norů. Už to by byl úspěch.

Autor: Finrod Felagund v 11:49

(konec citace článku)
03. 12. 2009 | 12:41

Terry napsal(a):

Mír na Blízkém východě? Dobrý vtip!
(http://blog.aktualne.centru...)
03. 12. 2009 | 12:44

Terry napsal(a):

nepokoje.muslimů+Paříž v Googlu
(http://www.google.cz/search...)
03. 12. 2009 | 12:49

jarpor napsal(a):

Kde je Gabal ?
Aby vysvětlil, jak máme připosraně nezadělávat si na problém ?

Nebudu moc filosofovat, jen jedna analogie z cest po Jižní Americe a Mexiku.
Když se seznámíte, jak "ve jménu šíření kříže" dopadlo původní obyvatelstvo, napadne Vás letmo analogie se dnešním islámem a jeho šířením...
Tenkrát jezdili na koních, s meči a noži, a se střelnou zbraní...
A dnes ? Raději nedomýšlet...

Pane Zrno, souhlas.
03. 12. 2009 | 12:53

Terry napsal(a):

to Vilém (02.12.2009 23:09:05)

"...ale vystoupení v senátu - Vašimi slovy - není lidské právo kdejakého halamy, nýbrž laskavost a výsada, která by se obejdům tohoto druhu neměla v žádném případě poskytovat."

V Parlamentu ČR máme vlastních "obejdů" tolik, že si nepotřebujeme zvát cizí?!!

Stačí si jen pustit přímé přenosy z jednání.
Vztyčený prostředník předsedy vlády ČR Topolánka (= Kalousku, jsi jednička!) oběhl na internetu zeměkouli.
"Takovým" jsme ty "výsady" dali.
03. 12. 2009 | 12:57

Petr napsal(a):

jarpor mícháš hrušky s jabkama. Problém islamistů v Evropě a problém indiánů v Americe je něco uplně jinýho. Jak myslíš, že asi dopadnou, při stavbě dálnic.
03. 12. 2009 | 13:05

Vilém napsal(a):

Terry
V Senátu měly na podobné téma už svoje extemporé jak Řápková, tak Liana, navíc tam působí Čunek a pasocan Vícha. Nemám vůbec dojem, že musíme ještě dovážet myšlenkový a lidský odpad ze zahraničí.

Protože všechna uvedená individua získala rozhodnutím veřejnost mandáty, právo své výlevy šířit v senátu a možnost prezentovat se v médiích, má zde nesnášenlivost na veřejné debatě zajištěn lví podíl. Rozhodně se tedy není třeba obávat, že by došlo k ochuzení myšlenkového obsahu veřejné diskuse jen proto, že nás svou přítomností neobšťastnil Wilders. Spíš pan Zrno a jemu podobní svými hrátkami s ohněm připomínají meziválečné konzervativce, kteří se také ze samé nenávisti k levici spolčili s fašisty.
03. 12. 2009 | 13:05

hanah napsal(a):

Kristýno,
já bych vás nikdy nebila, ale upřímně - asi se z vás zblázním...:-(
Ale k věci-
v roce 2000 byl celkový počet obyvatel Evropy (od Islandu po Rusko) 728 mil. Za současné porodnosti se však bez nových přistěhovalců její populace v r. 2050 zredukuje na 600 mil. Průměrná plodnost na jednu ženu v Evropě klesla na 1,4,přičemž 2,1 dítěte je zapotřebí k udržení stávajícího počtu obyv. Udrží-li se současná plodnost, na konci 21.století se sníží počet obyv. na 207 mil. Jak Evropa vymírá, třetí svět dodává každých 15 měsíců 100 mil. lidí (jedno nové Mexiko).V roce 2050 bude ve třetím světě 40 nových Mexik, naproti tomu Evropa přijde o souhrnný počet obyvatel Belgie, Holandska, Dánska, Švédska, Norska a Německa! Počet obyv. Maroka oproti tomu bude v r. 2050 o 50% větší.
Pokud se porodnost v Evropě nezvýší, bude v r. 2050 počet dětí pod 15 let o 40% nižší, počet starých lidí vzroste o 50%.
Toto není předpověď, ale popis toho, co se dnes děje. Některé demografické výhledy jsou aritmeticky jisté. Třetí svět má nyní pětkrát více obyv., v r. 2050 bude mít 10 x více.
Zkrátím to. Z výše uvedeného jednoduše vyplývá, že Evropa vymírá.( Kterýsi muslim prohlásil, že pokud nedobydou Evropu zbraněmi, dosáhnou toho přes dělohy svých žen). V budoucnu nebude mít kdo živit "staré". Proto je přijímání imigrantů nutné. Ještě nutnější je však začít "bojovat" a to rychle a důsledně zasahovat proti radikálním přistěhovalcům (většinou muslimům). Domnívám se, že to je přesně to, co navrhuje zmíněný pan Wilders. Zásadně změnit imigrační politiku, vystěhovat radikály, nestavět další mešity, nepřipustit další radikalizaci mladé generace muslimů již narozených v Evropě, vyžadovat respektování práva státu, ve kterém se nacházejí apod. Zkrátka hra na multikultipravdulásku se nedá hrát jednostranně, nefunguje to.
Omlouvám se za obsáhlost, info čerpány a volně citovány z knihy Patrika J. Buchanana "Smrt západu".
03. 12. 2009 | 13:08

Čochtan napsal(a):

Ustupovat problému znamená problém nechat růst.
Problém se musí řešit, dokud nám nepřeroste přes hlavu. Protože pak nás zničí.
Islám a v něj věřící jsou problém.
Pryč s nimi, dokud je čas !
Neexistuje právo immigrovat do Evropy !
03. 12. 2009 | 13:09

jarpor napsal(a):

Petr

Jak myslíte, já však neměl na mysli stavění "železného oře", nýbrž španělské dobývání území dnešního Mexika po Kolumbovi ve jménu šíření křesťanství a obracení na pravou víru...

Na všech místech kde původní obyvatelstvo vykonávalo jejich obřady, byly jejich stavby zničeny a na jejich místech postaveny kostely... Kdo odmítl se pomodlit - pro toho bylo místo u zdi, kterou byl onen kostel obehnán...

Tož tak asi...

Hezký den
03. 12. 2009 | 13:16

kozoroh napsal(a):

Dělohama to asi nevyhrajem(já ani žádnou nemám).Než v posteli,raději trávíme čas boucháním chechtáků.Takže máme-li to neprohrát,Wildersovy návrhy nejsou od věci(viz Hannah).
To Terry:viděl jsem a nejen to.Smutné konce si nechci ani připustit.
03. 12. 2009 | 13:19

Petr napsal(a):

Jenže pokud budem vymírat, tak stejně nemáme šanci.
03. 12. 2009 | 13:22

jarpor napsal(a):

hanah

Naprostý souhlas s Vaším popisem demografického vývoje a dopady, které Evropu čekají !

Soudím, že jedině přijatelná imigrační politika je :
chceš-li zde žít, platí zde naše pravidla a zákony. Nad náboženstvím.
Ty, příchozí se musíš rozhodnout, jestli jsi ochoten je akceptovat - pak jsi vítán a zůstaň. Uznávej si boha jakého chceš. Nicméně za činy jež provedeš, budeš souzen dle našich zvyklostí, bez ohledu na tvou víru.
Chceš-li ovšem zdejšího obracet na Tvou víru - vrať se, odkud jsi přišel...

Hezký den
03. 12. 2009 | 13:28

Purstlink napsal(a):

Viléme,Viléme to jste nám to nandal,nám dekadentním prozápadním konzumentům kokakoly... Vaši mravokárnost kádrovací schopnosti by vám záviděl leckterý pracovník personálního oddělení ze 70tých let. Po té vaší lekci o naší prohnilosti,netolerantnosti a xenofobii musím konstatovat jakéž štěstí,že Bůh je Bůh a že jím nejste vy...
03. 12. 2009 | 13:33

fuj napsal(a):

Mohamed umře a ke svému velikému údivu přijde do pekla. Stojí takhle před Satanem a vyčítá mu: To mám za to, že jsem si od tebe nechal do Koránu našeptat pár veršů. Satan se jen uchechtne: Jak pár veršů? Já jsem ti jej nadiktoval celý!
03. 12. 2009 | 13:47

Terry napsal(a):

to fuj (03.12.2009 13:47:15)

A tím jste si zadělal na to, aby vás muslimský svět odsoudil k smrti.
03. 12. 2009 | 13:56

Petr napsal(a):

jarpor - nesouhlasím s poslední větou. Náboženská svoboda stejně jako ostatní svobody musí zůstat zachovány v plném rozsahu. Pokud si chtějí evropani zachovat svoji kulturu, nesmí jí zároveň popírat.
03. 12. 2009 | 13:59

katolik napsal(a):

Korán :

Súra 5:19 Věru jsou nevěřící ti, kdož říkají: "Zajisté je Bohem Mesiáš, syn Mariin!

Súra 2:187 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je hoší než zabití.

Súra 2:189 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu.

Súra 4: 59 Věru ty, kdož neuvěřili v Naše znamení, My v ohni sežehneme, a kdykoliv vyschnou kůže jejich , vyměníme je za jiné, aby tak trestu okusili. A Bůh zajisté je mocný a moudrý.

Súra 4: 91 Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Allahovu. A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!

--------------------

Jak tohle vubec muze byt v Evrope povoleno ??? Koran je otevrene vyzyvani k zabijeni. Zkuste verejne prohlasit "zabijejte muslimy", a jdete pred soud.
03. 12. 2009 | 14:09

jarpor napsal(a):

Petr

Má poslední věta není v rozporu s tím co píšete.
Já i příchozí si vyznávejme co chceme, nemáme právo jeden druhého nutit ke změně... souzeni budeme podle zákonů, ne podle víry.

Hezký den
03. 12. 2009 | 14:12

Čochtan napsal(a):

Petře, nikdo nechce zakázat korán. V poušti. V Evropě ale nemá korán co dělat.
Neexistuje právo neevropanů nastěhovat se do Evropy !
03. 12. 2009 | 14:14

Petr napsal(a):

čochtan - i v Íránu můžou křesťani chodit do kostela (i když s problémy), má snad Evropa být horší?
03. 12. 2009 | 14:18

Paterik napsal(a):

Kozoroh:

ohnout se dá prakticky jakákoliv myšlenka. Problém je, že zákaz myšlenek je vcelku neproveditelný. Radikalismus má i svůj sociální rozměr. Nejde všechno svádět jenom na víru.

hanah:

no to znásobení obyvatel třetího světa je trochu spekulativní. Je otázka, jestli by se tolik lidí ještě uživilo a neskončilo to spíš humanitární katastrofou.
03. 12. 2009 | 14:54

ladislav napsal(a):

Souhlas s autorem.Perfektní článek.
03. 12. 2009 | 14:56

Saliven napsal(a):

Existuje jedno přísloví - Jsi-li v Římě, chovej se jako Říman. To musí milí přistěhovalci pochopit.

Na osobu Wilderse jsem měl trochu jiný náhled, než tu nastolil pan Zrno. Budu o tom přemýšlet.
03. 12. 2009 | 15:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane nazi,

najděte si prosím pro propagaci Mein Kampf a řečech o "židobolševicích" jiné stránky. Zde jsou národnostně, etnicky a rasově motivované urážky resp. propagace nacismu zakázány.

Váš text jsem smazal.

Libor Stejskal
03. 12. 2009 | 15:04

Targus napsal(a):

To Matyáš Zrno:

Že Vám to ale trvalo sesmolit něco, co se dá číst.
Ač jímán odporem, přece jen jsem se mrknul, co jste naservíroval. K panu Wildersovi se vyjadřovat nebudu, neb jsem jeho činnost nesledoval.
Vás však musím pochválit, že jste se nebál pojmenovat pořádný problém, na který si Evropa zadělává.
03. 12. 2009 | 15:06

hanah napsal(a):

Paterik
Mně to bohužel spekulativní nepřipadá. Jde o prognózy, které jsou založené na současném stavu a dlouhodobém vývoji, který se potvrzuje. Ta kniha, kterou jsem výše citovala má podtitul:
Jak vymírání obyvatel a invaze přistěhovalců ohrožují naši zemi a civilizaci. Doporučuji.
Jak to skončí nevím. Třeba v sobě západ objeví nějaké samozáchovné mechanismy a ženy začnou více rodit :-)
03. 12. 2009 | 15:09

Čochtan napsal(a):

Petře, jenže v Iránu jsou to Iránci - křesťani, a ne přivandrovalí Evropani.
Já prostě nechci v Evropě neevropské ksichty !
03. 12. 2009 | 15:31

Čochtan napsal(a):

Tak co Stejskale,
kdy už smažete toho Viléma s jeho nadávkami ? (halama a kanálie)
Je to hned na prvním mistě.
Nebo musím nejdřív napsat, že Vilém je halama a kanálie ?
03. 12. 2009 | 15:34

Čochtan napsal(a):

Psalo se něco o "vymírání".
Vzhledem k patnáctinásobnému přelidnění zeměkoule to není tak špatná věc. Problém je v hloupém "solidárním" důchodovém systému, ale to by se snad dalo rozumně vyřešit.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby Praha měla opět pod milion obyvatel, kdyby zmizela ta hnusná satelitní sídliště atd.

Evropa vůbec nepotřebuje přistěhovalce a už vůbec ne tak nekvalitní, jako do ní v posledních desetiletích lezou.
Nepotřebujeme v Evropě Turky, Araby, černochy, Pakistánce, Marokánce, Alžířany, ....

Problém stárnutí obyvatel musíme řešit podporou NAŠICH VLASTNÍCH mladých lidí, a ne podporou cizinců, kteří jsou a budou přítěží !
03. 12. 2009 | 16:00

buldatra napsal(a):

to autor:

četl jsem a zíral nevěřícně.
Dobrý článek, souhlas s obsahem. Blahopřeji.
Jen tak dál...
03. 12. 2009 | 16:03

Purstlink napsal(a):

To čochtan, ano, tolik zloby,nenávisti,netolerance,nesnášenlivosti,jízlivosti,indolence jako v příspěvku páně Viléma jsem už dlouho nečetl.
03. 12. 2009 | 16:07

TOV napsal(a):

Vynikající článek
03. 12. 2009 | 16:11

Honza napsal(a):

Docela se divím, že tenhle autor naprosto jednostranných článků o Balkánu napsal docela rozumný a podnětný článek a ještě ke všemu o Wildersovi.
03. 12. 2009 | 16:34

Marek napsal(a):

Vilém:
Myslím že jste se dobře odhalil. Považovat značnou část či dokonce většinu společnosti za odpad je podle vás demokracie?
Divím se, že pan Stejskal nezakročí, když diskutéři hovoří o části společnosti jako o "lidech podřadných, odpadu" (doslova).
Dál byste si měl ujasnit co chcete - na jedné straně říkáte, že do moderní politiky nepatří pokrevní postoje a postoje feudálně náboženské, na druhou stranu považujete islám za integrální součást evropské politiky a kultury.
"Přestože velká část veřejnosti nikdy asi nepřekonala instinktivní stádní postoje." Vy jste studoval sociální psychologii a dospěl jste k závěru, že instiktivní či "stádní" postoje k ní nepatří?
Hovoříte o "poklesu evropské kultury na úroveň běžnou v nezápadních společnostech" - ona je snad ta nezápadní společnost nějaká horší? Vždyť to jsou rasistické postoje! Vy si snad myslíte že jste lepší než třeba ind nebo číňan?
"Společnost totiž nelze řídit jako nějaký kravín, společnost může prosperovat jen při zachování plurality, politické, kulturní, etnické, náboženské." To je snad vrchol - vždyť většina islámských společností, právě jejichž zástupce tu vítáte, žádnou takovou plurarilu nemá!
Viléme, vaše vystoupení jsou urážky a nesmysly, nevím co z toho je horší.
Znovu vyzývám pana Stejskala k zákroku.
03. 12. 2009 | 16:54

Purstlink napsal(a):

Viléme,Hynku,Jarmilo... K vám zmiňovaným meziválečným konzervativcům kteří se,cituji: ...také ze samé nenávisti k levici spolčili s fašisty... kon.cit., Váš výklad historie silně pokulhává,jmenovaní se nikdy nespolčili s Mussolinim (píšete o fašistech),ani se nespojili s NSDAP. Prapředci dnešních multikulturalistů Chamberlain, Daladier se s nikým nespolčili "pouze" ustupovali. To samé i dnes dělají bruselsko-lisabonští ultraquazihumanisté,pod rouškou předposrané politické korektnosti ustupují muslimskému novodobému nájezdu do evropy.Nicméně možná se dočkáte,až tito kvazihumanisté nařídí komisi při EU zřídit muslimskou náboženskou policii která bude v evropě kontrolovat pořádek".Až budete kázat o morálce, kádrovat z xenofobie,vězte,že proti muslimům jinak nic nemám,ať si prosperují ,u sebe doma!!,alespoň prozatím než se stanou tolerantními.. (o čemž však silně pochybuji)
03. 12. 2009 | 17:11

Mrdka napsal(a):

Stačí si přečíst jiné články od Zrna a musí být soudnému jasné ,co je Zrno zač.
03. 12. 2009 | 17:21

Vilém napsal(a):

Protože už zde převažují pouze zcela bezcenné výtvory, na něž nemá cenu reagovat (Purstlink), útoky lidí, s nimiž vůbec nehodlám debatovat (tzv. Čochtan), případně naprosto pomatené vyjádření někoho, kdo se mnou chce polemizovat, ale požaduje vymazání mých příspěvků, proto by si měl sám ujasnit, zda je schopen konzistentního chování, nebudu zde dál reagovat. Průběh diskuse potvrdil, že apely na ochranu kulturní čistoty oslovují převážně intelektuální suterén společnosti.
Jsem přesvědčen, že těmto lidem úplně postačí nenávistné výlevy domácí provenience, možná sofistikovanější Wildersova stanoviska by stejně nebyli stavu ocenit, proto nepřítomností Wilderse naše společnost nijak neutrpěla.
03. 12. 2009 | 17:28

Purstlink napsal(a):

Myslím,že není třeba žádat mazat příspěvky jejichž hodnota se pohybuje okolo bodu mrazu,ani to nestojí za klik myší,jejich autor se koneckonců ztrapnil sám svými myšlenkovými" pochody jež připomínají řvaní- mějte se rádi nebo vás zabiju. Takže ještě jednou všechny zdravím,a méně té zloby,jízlivosti,předpokálenosti,a netolerance k druhým názorům...)
03. 12. 2009 | 17:40

kormoran napsal(a):

03. 12. 2009 | 18:26

muromec napsal(a):

Prosil bych nepoužívat spojení "židovsko-křesťanské". Nic takového neexistuje. Židé jsou židé, a křesťané jsou křesťané. Nemají nic společného.
03. 12. 2009 | 18:33

Čochtan napsal(a):

ad Muromec:
Kromě Ježíše a jeho apoštolů. Kromě mnoha styčných bodů v kultuře.
Že Židi a křesťani nemají nic společného může napsat jen obrovský hlupák.
03. 12. 2009 | 18:45

Purstlink napsal(a):

Přineste muslimům světlo z Betléma na znamení vzájemné tolerance... A uvidíte tu toleranci...
03. 12. 2009 | 18:59

Targus napsal(a):

To Čochtan:

Tak zrovna Ježíše a jeho apoštoly nemáme určitě společné, ale jinak souhlasím. Ilja Muromec asi neslyšel o spisku zvaném Starý zákon. Zřejmě je vzdělán v novém systému a nestíhá googlovat.
03. 12. 2009 | 19:06

kormoran napsal(a):

Mimochodem velmi strucne vyjmul state z koranu nick Katolik dale fakt neni co resit.
Myslim si , ze evropa je hodne mekka co se tyce trestu za teroristicke akce. Tam bych zebricek trestni odpovednosti posunul. Trest smrti by mel byt obnoven!
03. 12. 2009 | 19:20

buldatra napsal(a):

Stejně by mě zajímalo, čím ten Geert Wilders tak popudil marxisty-leninisty-vilémisty.

Možná, že za to může poptávka po chybějícím třídním nepříteli a tak vlastně měli absťák.

A doplatil na to úplně nevinný chlápek, který jim zrovna padl pod ruku. Třeba se tvářil moc vyzývavě, nebo tak něco.
Proto radím: nevylézat ven z doupat a tvářit se nenápadně.
03. 12. 2009 | 19:22

kormoran napsal(a):

Buldatra presne to mi napadlo taky. Hledani tridniho nepritele a tim se i zivit. A snaha stale nekomu organizovat zivot to by soudruhum slo.
Co myslite ? Soudruzi? Muzu se jit najist? )))))
03. 12. 2009 | 19:30

buldatra napsal(a):

kormoran:

Jak najíst?
Kdyby se každý kormorán najedl, nemáme na Mušově ani mřenku.

A nebo jo. Tak dobrou chuť.
Že jsem tak smělý, co máte dobrého?
03. 12. 2009 | 19:38

Paterik napsal(a):

Tarqus:

problém je, že Židé Nový zákon neuznávají a křesťané zase těžiště pozornosti přesunuli na ten Nový. Starý zákon je víceméně politický spisek, který pojednává o vyvoleném židovském národě, který je určen k převzetí nadvlády nad světem. To se samozřejmě křesťanům už moc nehodí.

kormoran:

v Bibli je taky spousta hezkých citátů, které by se vám moc nelíbily. Korán rozhodně nemá monopol na výzvy k boji.
03. 12. 2009 | 19:38

Purstlink napsal(a):

to buldatra,ano,takový všeobjímající politickokorektní unijní,odulý výraz se stopami budovatelského nadšení alá 50tá léta ve tváři... A běda tomu kdo se bude tvářit jinak,dotyčný jinak bude označen za netolerantního/fašizujícího xenofoba.
03. 12. 2009 | 19:41

buldatra napsal(a):

paterik:

kolik křesťanů dnes asi žije přísně podle St a N. Zákona a kolik muslimů žije přísně podle Koránu? A proč?
03. 12. 2009 | 19:42

Targus napsal(a):

To kormorán:

Trest smrti za terorizmus by byla obrovská chyba. Správný fanatický muslim spěje s radostí k co nejhrdinštějšímu konci, neb tam jej čeká ráj teď zrovna nevím s kolika huriskami (to jsou polonahé štětky pod zákonem, tvářící se jako panny).
Spíš bych to tak viděl na kamenolomy, štěrkovny, uhelné a jiné doly. A hlavně šetřit s mechanizací. Myslím, že po půl roce fedrování havířskou lopatou v šedesátkové sloji bez výhledu na změnu, by každého teroristu přešly choutky na boj za svatou věc.
03. 12. 2009 | 19:44

Targus napsal(a):

To Paterik:

Tentokrát souhlasím. Až snad na slovo politický. Až tak bych to neviděl. Spíš to je mj.pokus o shrnutí jakési historie, ovšem pocházející od autora(ů), jenž je poplatný době a svému chlebodárci. V tom se zajisté shodneme, takový přístup známe i z dneška,že?
03. 12. 2009 | 19:50

Targus napsal(a):

To buldatra:

Pozor, ač jsem Korán nestudoval, tvrdím, že obsahuje mnohem konkrétnější příkazy návody a rady pro normální život, což v Bibli jaksi nenacházím. Je tam snad povolení, jak daleko mohu pustit svou ženu či dceru od domu? A takvých skutečností tam najdeme mnohem více.
03. 12. 2009 | 19:54

kormoran napsal(a):

Buldatra , prave tu "Mrenku" bastim)))))

Targus na pracovni tabory bych byl opatrny. Zabezpeceni a naklady techto lidi v dnesni dobe by bylo predpokladam neefektivni a s rizikem.

Ovsem hovorim vseobecne o "teroristech" nikoliv jen o muslimech!
03. 12. 2009 | 20:03

Purstlink napsal(a):

Targus,
snad to byla ironie,jinak to nebyl zrovna vhodný příměr to povolení opustit dům na xx vzdálenost. A jinak rady pro normální" život?? To nejzákladnější,klíčové,univerzální: Co nechceš aby dělali tobě,nedělej ty druhým!. Toto,ale marxisté,a levicoví quazihumanisté rádi překrucují k obrazu svému.
03. 12. 2009 | 20:03

muromec napsal(a):

Přečetl jsem si reakce a děkuju za ně. Starý zákon je pouze scénář k starověké telenovele. Pokud jde o to ostatní - zeptali jste se i křesťanů zdali chtějí patřit se Židy pod jeden pojem? Evropa je křesťanská. A tím to hasne.
03. 12. 2009 | 20:05

kormoran napsal(a):

Paterik osobne se priklanim k Budhismu , nejsem knihomil , abych si vse precetl a ted jsem byl jaksi osvicen a fanaticky budu nekoho hajit.
Je to spise intuice a dale zkusenost a osobni poznani.
03. 12. 2009 | 20:12

Paterik napsal(a):

Buldatra:

tohle jsou ale dvě odlišné věci. Jak Bible, tak Korán obsahují soubor příkazů, rozdíl je jen v tom, že většina křesťanů je ingoruje, zatímco většina muslimů ne. Nevypovídá to ovšem nic o tom, která kniha je lepší nebo horší. Je to spíš problém civilizační než náboženský. Muslimské státy prostě civilizačně zaostávají za Evropou.

Tarqus:

v Bibli je například uzákoněna, že nevěrná žena má být ukamenována. Takový příkaz mi přijde celkem dost názorný, vám ne?
03. 12. 2009 | 20:18

ivanT napsal(a):

Musim se vratit k uvodnimu komentari Vilema. Jak to autor prezentuje, jde mu o svobodu slova a o vystoupeni v senatu.

Tyto dve veci maji spolu jen trochu spolecneho. Senat neni nejake verejne diskusni forum kde muze vystoupit kazdy kdo o to pozada, ale representativni prostor ve kterem maji vystupovat ti, kterych si senat jako representant obcanu vazi. Kazdy nema pravo tam vystupovat a neprijmout nekoho neznamena popreni svobody slova. Jako paralelu bych uvedl toto: Mel bych povazovat za jaksi nedemokraticke, kdyby mi mou patlaninu neprijali do Narodni Galerie? Asi ne. Ale jestli ji chci vystavit U Fleku a oni mi to dovoli, protestoval bych, kdyby se urady vzpouzely, pokud ma patlanice neporusuje nejaky zakon.

Pana W. tedy nepozvali do senatu. Za omezovani svobody slova bych povazoval, kdyby mu zakazali vstup do CR, coz se ovsem nestalo. Je-li nekdo, kdo mu chce poskytnout prostor k vystoupeni, nevidim proc by nemohl.

Na druhe strane autora podporuji v tom, ze rozumnost, ktere nekdy brani 'politicka korektnost', se musi branit. Je to soucast fungujici demokracie. Kde jsou ale hranice te 'rozumnosti' je ovsem pro kazdeho jine.
03. 12. 2009 | 20:31

jarpor napsal(a):

ivanT

No, soudím, že kdyby pozvání bylo od jiného senátora, než toho, který je skrz LS "na černé listině" a kdyby pozvaným byl někdo s "konformním" názorem, pak by asi v senátu vystoupil bez problémů...
Ale jinak s tím omezováním svobody a dál... souhlas.

Hezký večer
03. 12. 2009 | 20:44

Marek napsal(a):

Ivan T.
S tím že W. nemusí vystoupit zrovna v senátu také souhlasím, ale problém vidím v tom, že tam byl senátním orgánem pozván, a pak naopak zas odmítnut. To je více než trapné. Nakonec musel návštěvu zrušit protože se nenašlo vhodné prostředí kde by vystoupil, a to je snad ještě trapnější.
03. 12. 2009 | 20:49

jarpor napsal(a):

Marek

Nevím, ale s tím pozváním to bylo jinak :

http://domaci.ihned.cz/c1-3...

Hezký večer
03. 12. 2009 | 20:57

Al Jouda napsal(a):

Je stále více zřejmé, že bychom potřebovali nějakého českého Wilderse.
03. 12. 2009 | 21:03

Paterik napsal(a):

Al Jouda:

už jsme měli jednoho Sládka, díky, stačilo.
03. 12. 2009 | 21:08

ms napsal(a):

Political Correctness is a doctrine fostered by a delusional liberal minority, and by the mainstream media, which holds forth the proposition that it is entirely possible to pick up a turd by the clean end
03. 12. 2009 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vilém:
"nebudu zde dál reagovat" Pokud to znamená, že nás přestanete otravovat svými výtvory formy nacistické propagandy, vřele souhlasím a děkuji Vám, že vypadnete.
03. 12. 2009 | 21:27

Purstlink napsal(a):

IvanT
to lkaní Vilémovic ale nebyl komentář,ale reakce podobná té jak husákovci nasadili psí hlavu těm co podepsali Chartu77.Aniž by tehdy kdokoliv znal text (samozřejmě vyjma těch kteří s ním byli obeznámeni z rozhlas.vysílání Svobodné evropy). Všichni signatáři byli označeni rudou klikou za ďábly. Dobrá,neumožnili G.W.promluvit na půdě senátu,budiž,ale ten sprostý humbuk okolo,nálepkování xenofob,krajní,rasista,populista a jak dál ho ultrahumanisti osočovali.Ostuda,všichni předposraní,ještě dřív než mohl GW cokoliv říct.Jen stálé opakování blábolů o krajnosti.Přeci víc než o samotného Wilderse jde o problém samotný,masivní nekontrolovatelná imigrace a šíření militantního islámu po evropě.Naivně se schovávat před tímto,politickokorektně rvát hlavu do písku,tak si řešení problému nepředstavuju.
03. 12. 2009 | 21:36

Rumcajs napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Já bych se prosím přimlouval i za Pepu Řepu a tu směšnou figurku Viléma nezapuzoval.

Je takové příjemné rozptýlení ke kafi a pro ty mladší budiž ukázkou toho, jak mluvili a jaké názory měli komunističtí zločinci.
03. 12. 2009 | 22:18

Kristýna napsal(a):

Paní Hannah, přišla jsem k internetu až nyní a přečetla si vaši reakci. Nerada bych vám způsobila duševní újmu, takže pokud možno berte moje slova s nadhledem.Demografická fakta, která předkládáte, nesouvisejí s tím, co jsem chtěla sdělit. Vy píšete, že imigranty potřebujeme, ale jen ty "hodné". A podle vás většina muslimů je radikální, a tedy asi dle vás nebezpečná, tudíž by bylo je třeba vystěhovat. To by byl teda exodus! Pokud by se toto všechno včetně oněch zákazů koránu a mešit začalo v praxi dít, tak to už je jiná Evropa, prostě ne ta liberálně demokratická jako dosud a byly by vážně dotčeny hodnoty a principy, na kterých Evropská unie stojí. Navíc kdo ví, jaké vášně by to na obou stranách rozdmýchalo, s jakými následky nejen pro muslimské obyvatelstvo.
O jaká fakta se opírá vaše jistota, že většina muslimů je radikálních? Nejste třeba taky v něčem radikální? Podle čeho určíte radikálního muslima zralého pro přesun do své rodné vlasti?
Myslím, že tím, co jste uvedla, jste se de facto dotkla toho, že problém Evropy leží v ní samé. Prostě chceme se mít dobře hlavně po materiální stránce, a jedním z důsledků toho je, že ženám se už nechce děti rodit, živit a vychovávat. Že se do této naší zaslíbené krajiny budou chtít stěhovat ti z chudších částí světa je nasnadě. Na jednu stranu je potřebujeme, na druhou stranu nás obtěžují a máme z nich strach. Tak jim my sami začneme strach nahánět. "Dejte si pozor, nebo vás vyženeme." Navíc čím víc o nich budeme nenávistněji smýšlet a hovořit, tím víc oni budou nenávidět nás. Tak to chodí, budete-li pozornější, všimnete si toho i ve svém vlastním životě. Nenávist plodí nenávist. Láska a soucit se dnes nenosí, naopak děsně lezou na nervy. To je zajímavé. Že základy naší civilizace stojí na učení, jímž se to samou láskou k bližnímu jen hemží, to opomíjíme. Ale o náboženství a víru tu zřejmě až tolik nejde. Silnější je tu strach. Podvědomě tušíme civilizační střet. Dopředu se již bráníme útokem. Myslím si ale, že tím to všechno jenom urychlíme a vyostříme.
Zákazy nikdy nic nevyřešily. Muslimové si na to musí přijít sami, že jejich náboženská ideologie je v některých bodech kontroverzní. Třeba se někdy v budoucnu bude jejich náboženství reformovat, jako se to dělo v případě křesťanství. Navíc z pohledu delší lidské historie, kolik různých druhů náboženských kultů zaniklo a bylo nahrazeno něčím novým, co více odpovídalo své době. A mimochodem, Jarpor tady vzpomíná na osud amerických indiánů v obavě, že tak dopadneme my Evropané. Kdopak to tenkrát na americkou pevninu vstoupil, aby domorodé obyvatelstvo pokořil? Myslíte si, že ze skutků se lze jen tak vyvázat, že se nevrátí k lidem jako bumerang, byť ne okamžitě? S ohledem na toto by nebylo na škodu mít trochu pokory.
Klidnou noc a ať vás v ní muslimové nestraší.
03. 12. 2009 | 22:32

jarpor napsal(a):

Kristýna

Protože jste mne zmínila, dovolte reakci :

Ze zkušenosti z cest a z poznání, co to bylo : "Přijměte dobrodiní Svatého otce z Vatikánu"
jsem dospěl k názoru, čistě "soukromému" a ničím nepodloženému :
To, jak ve jménu náboženství šířili křesťané "své" náboženství na nových teritoriích - ohněm i měčem - před cca 500 lety, v těch samotných šlépějích jdou muslimové, hovoříce o "svém" náboženství na teritoriu, které dosud neobývají... Jen je to o těch 500 let později... a s technologiemi vyvinutými po těch pěti stech letech...

A k tomu vyvázání se ze skutků... dovolte mi říci, že ani já, ani mí předkové, kam dohlédnu, že jsme před pětisty lety ani nikdy jindy křesťanství v nových oblastech opravdu nikde nešířili...

A říkám to s plnou pokorou...

Klidnou noc také Vám.

P.S. Popřemýšlejte o těch analogiích... jen tak, před spaním...
03. 12. 2009 | 22:55

jojo napsal(a):

Nezápadní země je např. pro Ameriku Evropa, Asie a tak pořád dokola. Tihle extrémisti nenazývají svoje komplexy pravými jmény, proto jsou směšní. Nezápadní, pche. To je jak čerstvý salát z McDonalda.
03. 12. 2009 | 23:07

Matěj Kopecký napsal(a):

Všem, co ještě z islámu nepřezřeli dopotučuji jet do arabské zemi a hledat křesťanský kostel. Kdo ho nájde, bude povýšen na Sherlocka Holmse nebo Dr.Sorgeho. Islám je totiž náboženství militantní a hlavně je nesnášenlivé a netolerantní. Viz dějiny a viz současnost. A Švýcaři konečně také pochopili, nebudou se stavět minarety...
03. 12. 2009 | 23:10

Targus napsal(a):

To Paterik:

Že jsem si toho nevšiml. Kdepak se to píše, že mám svou levnou polovičku umlátit šutrem? A v N.Z. nebo v S.Z.? S.Z. je jak bylo správně poznamenáno Iljou prima předloha pro nekonečnou telenovelu a dokonce by to bylo i akčnější, než ty venezuelské výblitky.

K N.Z. asi toto. Určitě není chápán jako zákon, jediným zákonem křesťanství je desatero a to dodržuje velká většina obyvatel Evropy, tedy alespoň v některých bodech.

To Purstlink:

Nasaďte brýle, protřete oči a hybaj do čtení. Zmiňovaných 80 km je citováno v tomto článku, jakákoli diskuze končí.

To Buldatra:

Člověče, kde jste na to přišel? Jak může být člověk vedený jako spotřební materiál a makající za misku rýže prodělečný?
A utíkat ze šachty? Už jste někdy zkoušel ze sedmého patra vylézt výdušnou jámou? Nezkoušejte to. Zbytečná námaha.
03. 12. 2009 | 23:15

Zacheus napsal(a):

Je zcela nepochybné, že islamizace Evropy - prosazována ultralevicí v Evropské unii, která chce zničit křesťanské hodnoty a destabilizovat společenskou strukturu jednotlivých členských zemí - znamená akutní nebezpečí pro sociální smír na tomto kontinentě - a situace v předměstích Paříže, vyhnání Srbů a Romů z Kosova je toho smutným předběžným důkazem.
Je naprosto ostudné, že panu Wildersovi bylo zabráněno promluvit v Senátu Parlamentu České republiky. Je - li toto politická korektnost, jaký je rozdíl mezi ní a neostřejší cenzurou ve stalinských 5O. letech u nás i ve východní Evropě?

Kde už to jsme?
03. 12. 2009 | 23:17

Jemnický napsal(a):

Ilja Muromec úst otevřel a pšoukem mocným si ulevil řka: Starý zákon je pouze scénář k starověké telenovele. Evropa je křesťanská. A tím to hasne.
03.12.2009 20:05:33

Aj bohatýre chrabrý, dva tatary usmrtíš a třetího kůň zabije.
Takových křesťanů jest nám dnes třeba, vzdělaných a rázných.
A hle, Čuryla Plenkovič za ohbím řeky koně rajtuje, moudrost mu hubu nadouvá jak kaše hrachová břich. To jsme zvědav, co vyzvrátí za pravdy hluboké o Zákonu Novém.

Jemnický
03. 12. 2009 | 23:27

Targus napsal(a):

To Kristýna:

Principy, na kterých stojí EU mnohem dříve zničí muslimská komunita prosazující do praxe duplicitní právní systém - zvykové právo mající kořeny v rodovém zřízení - některými též nazývaný šaríja.
Pokud vím, jen v SRN bylo zadokumentováno více než 80 poprav muslimských žen, které se nepodřizovaly diktátu hlavy rodiny a příkazům vycházejícím z příkazů koránu. Popravy se dějí povětšině bodnými nebo sečnými zbraněmi a páchají je bratři oběti.
Tyto popravy - vraždy jsou evropskými prostředky nevyšetřitelné a nepotrestatelné z důvodů respektování základních lidských práv zločince - vraha a jeho rodiny.
Vy máte zájem žít v Evropě, ve které může chlap mlátit podle libosti svou ženu s výjimkou jejího ksichtu?
Máte zájem žít v zemi, kde bratr dostane rozkaz zavraždit svou sestru a pokud to odmítne udělat, bude popraveným i on?
Vy máte zájem žít v zemi, kde jsou ženy tvrdě trestány, když nemají na hlavě šátek?

Pokud jste schopna s čistým svědomím odpovědět na všechny předešlé otázky ANO, nemám vůči Vašim názorům žádné výhrady. Přeji Vám dlouhý život plný fyzického násilí, které zřejmě zbožňujete.
03. 12. 2009 | 23:35

Targus napsal(a):

To Zacheus:

100%-ní souhlas. Pozapomněl jste i na jiné země, není však podstatné vyjmenovávat všechna problémová místa.
03. 12. 2009 | 23:38

Jemnický napsal(a):

Drazí Evropané,

Bylo by krásné zakázat viry nebo islám, ale jsou a budou tu s námi. Tak nějak jste zeslábli z toho přežírání, děti mít nechcete a mnozí už nemůžete, no tak vás nahradí jiní, primitivnější, avšak vitálnější. Čtěte Bibli, tam to všechno je. I uzavřel Hospodin lůna jejich žen pro veliké hříchy jejich, pro jejich modloslužebnictví .... .

Když se Židé nedrželi Hospodina a jeho slova, řezal je hlava nehlava. Vždy si na to někoho našel.
Evropa je v krizi a před branami stojí bída světa.

No škoda, že nemám nějakou berlu starozákonního patriarchy, mohl bych jí třikráte udeřit o zem, doposud rodnou.
Jemnický
03. 12. 2009 | 23:50

Jemnický napsal(a):

Targus

mlácení žen není v Evropě výsadou muslimů. V takové Evropě žijeme, takoví jsme i my, Evropané.
Jsi-li bez viny, hoď první kamenem.
Zdá se, že ti muslimové můžou za všechno, i za nacismus a komunismus.

Jemnický
03. 12. 2009 | 23:59

Purstlink napsal(a):

Má to vůbec smysl tady ty debaty,vyčítání,vzájemné obviňování,vytahování křižáckých výprav,špaňelské conquistadory atd.? Píšete,viz příspěvek výše,muslimové si na to musí přijít sami, že jejich náboženská ideologie je v některých bodech kontroverzní.,kromě toho,že to není jen v některých bodech...,tak oni sami si takto otázku nepokládají a nic nemusí... Prostě přicházejí k nám (bez ptaní). Vyřeší se problém ,že do naší jak píšete zaslíbené krajiny se budou chtít stěhovat ti z chudších částí světa? Jak se vyřeší,že se prostě arabsko islámský kontinent přistěhuje do evropy? Ano,dost možná dochází k něčemu podobnému co se tehdy stalo s příchodem evropanů do nové země,ale je toto odůvodnění? kdo to posoudí,bude zajímat evropany konfrontované s přilivem muslimské vlny vina conquistadorů??? To, jak se nám tady někteří snaží podsouvat, že útočíme na islám,hrozíme stávajícím exodem,děláme selekci kdo je radikální a kdo méně,atd., je nesmysl,(a Franta z horní dolní s výkřikem muslim raus,není pro mě reprezentativní vzorek!)Kde berete tu jistotu,že o náboženství a víru tu zřejmě až tolik nejde,zaklínáte se liberalismem,moralizujete,že xenofobní evropané hledí na všechny muslimy jako na teroristy,ale zároveň všechny katolíky házíte do pytle s inkvizicí. Toto je střet (bohužel) náboženství, víry,nevěry,liberalismu. Přiznejte si,že pro mohamedány neexistuje nějaký jinověrec,bezvěrec,či liberál,pro ně patříme do jedné kategorie.A je jedno jestli to říká šiít,sunit,pakistánec,či palestinec,umírněný,či neumírněný. To,že rapidně a naléhavě sílí hlasy po zastavení imigrantů do evropy neznamená,že se k nim pěstuje nějaká nenávist či zášť. Přeci ,budu li mít plný dům,za dveřma další dav lidí snažící se dostat dovnitř,co vyřeší otevření dveří??? A ještě malá vsuvka k megablábolu který byl u prvního příspěvku: cit. -obrovské výhody, které demoralizovaným konzumentům přítomnost pracovitých a skromných cizinců přináší... To, kdo je demoralizovaný potažmo dezorientovaný,to je na jinou debatu..., a ta dojemná pracovitost a skromnost cizinců??? Nepozoruji,že by přinášela obrovské výhody,(nejsem ten správně" demoralizovaný konzument). Ještě snad s politickoukorektností dodám,že pro některé jedince jsou snad ti skromní,pracovití,tolerantní cizinci obrovskou výhodou,pro některé jedince... (otázka zní,z krátko,či dlouhodobého hlediska...)
04. 12. 2009 | 00:08

buldatra napsal(a):

to Targus:

Promiňte, ale jak jste přišel na to, že jsem na něco takového přišel?
03.12.2009 23:15:03
04. 12. 2009 | 00:14

im napsal(a):

Škoda, že senátníci asi nečtou Voltaira (Nesouhlasím s vámi, co říkáte, ale navždy budu bránit, abyste to říkat mohl.)

Jak předseda Sobotka, tak místopředseda zahraničního výboru Štětina mohli zorganizovat pro Wilderse panelovou diskusi, přizvat zástupce českých muslimů, pár akademiků a pár NNO a spustit v předvolebním období tolik potřebnou kultivovanou diskusi. Jen v diskusi se tříbí názory.

Ta naše krátkozrakost a pardon předposranost je hrozná. Vidíme tak krok dva dopředu, víc ne.
04. 12. 2009 | 00:22

Karel Mueller napsal(a):

Závěrem:

Milí rytíři z Řádu pathologické ssedliny,

většina z Vás si myslí, že celá multi-kulti s hyperkorektností je levičácké spiknutí.

Bohužel omyl, to už by to dávno prohrálo. Zde se spojila krajní levice snící o tom, jak se všichni budeme objímat a žraloci, kterým to poskytuje volný transfer kapitálu, technologií, pracovních sil a především volný přístup ke zdrojům. V tomto konkrétním případě k naftě. A za to musíme platit.

Jeden revolucionář a vizionář prohlásil, že buržoasie mu prodá i provaz, na kterém ji oběsí. Zmýlil se. Až příliš dal najevo, co hodlá učinit. A také tenkrát žili muži jako Sir Winston, nebyli bezvýznamní a existovaly suverenní státy.

Dnešní nástupci onoho vizionáře pod zeleným praporem jeho chyby nedělají, zdá se. Suverenní státy už nemáme a Sir Winston také není na dohled.
04. 12. 2009 | 00:22

Purstlink napsal(a):

Mohl by tady někdo z advokátů" proroka Mohameda vysvětlit: proč Íránský prez. Ahmadínežád a s ním jeho mírumilovní a tolerantní souvěrci hlásají smrt Izraeli??? Jak ta smrt má vypadat"? Co bude potažmo po té smrti"? Co tou smrtí chtějí vyřešit? Případně kdo má být jako další ke smrti přiveden"...
Díky za odpovědi...
04. 12. 2009 | 00:50

mamina napsal(a):

Klobouk dolů, perfektní fokus. ) Budu Vás číst! )
04. 12. 2009 | 03:23

muromec napsal(a):

To Jemnický
Ilja Muromec napsal to co si myslí snad všichni křesťané. A vůbec, v Česku je 80% ateistů, proč se nad tím najednou vzrušujete? Až na těch pár blábolů zvaných bible křesťané se Židy opravdu nemají nic společného. Ti žili v Evropě 2.000 let na periferii. Proto je pokus o nazvání Evropy a její kultury "židovsko-křesťanskými" asi stejně vhodný, jako kvůli pár trsům pýru u plotu nazvat zahradu "pýrově-zeleninovou" nebo sad "pýrově-ovocným".
P.S.: Jste mi stejně ukradenej jako já vám.
04. 12. 2009 | 05:40

Pavel napsal(a):

I v naší dosud krásné zemi se ne-cítím moc dobře a bezpečně,plné ulice přistěhovalců z Východu i odjinud,většině cizáků se zde žije lépe,než domorodcům této země o hnědočeších nemluvě.Kdeja-ký auslendr má větší právo,než místní občan ale povinnosti u tzv.nepřizpůsobivých,veškerá žádná.Pak že prý pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.Za 20let po plyšáku,tzv.Sametové revoluci to stále nevidět ani neslyšet.
04. 12. 2009 | 06:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Zacheus
rozdíl mezi stalinistickou cenzurou a politickou korektností je pouze jeden.
Stalinismus se sice snažil formou různých školení ovlivnit Váš mozek. Postupně rezignoval a stačilo mu, když jste držel hubu a krok.

Mezitím doba pokročila.Objevily se nové technologie, přišel internet. Ten není tak jednoduché cenzurovat.
Zvolila se tedy jiná "soft" forma s(c)enzorů. Jde hlavně o to, zachovat jakousi iluzi, že máte svobodu slova.Na jednoho nekorektníka deset, dvacet užitečných "korektních". O to víc je třeba ocenit odvahu Kurase či Zrna.

Teď tu máte Palestince, proč ne? Problém je v tom, že jaksi chybí pohled, jak to vidí tam dole Žid. A pokud jednoho do hry seženete, tak přijde dalších devět Palestinců.Aby to "vyvážili" a Vám vysvětlili, co si máte myslet.Řeči o třetí nenásilné intifádě á la Ghandí a přitom vyzbrojování Chamásu na další válku.
Kdo z Vás kdy byl v Hebronu nebo v Gaze?

Stejná situace byla s Balkánem, vzpomínáte?
Byl tu celý pionýrský tábor Artěk.Od Bosňačky v Itali až já nevím po koho. Jak se jim žije,
ale nikdy jste tady neměl pohled, jak to vidí Srb v Mitrovici nebo v nějakém utečeneckém táboře.

Mediální masáž jako řemen.Myslím, že mladší generaci novinářů -jako je Zrno - se taková "objektivita" začíná zajídat, a to je dobrý signál

A do toho přicházejí muslimské země s návrhem na celosvětový zákaz rouhání, v Londýně se konají demonstrace za zavedení šariátu, tedy druhé jurisdikce pro muslimskou komunitu, která si stejně žije podle svých tradic.

Řeší se, zda zákaz dalších minaretů ve Švýcarsku (pozor ne modliteben, těch je tam plno) neuráží kohosi.Zkuste postavit jinde kostel. Nemusíte chodit do SA-svaté země islámu- zkuste třeba nový kostel v Turecku nebo Maroku.
Minarety- stejně jako jiné sakrální symboly- označují dobytá území dar al-islam.

O tom je, milý Zachee, politická korektnost.

Používá rafinovanější formy. Potíž je tady v Čechách. Lidé mají zkušenost z komunismu a po čase masáže si řeknou: Sakra, co mi to připomíná?

Politická korektnost a její další odnože jako "affirmative action" či džendrtetické rovnání pohlaví se zaměřili na autocenzuru, ne na cenzuru, ta je druhotná.

Musíte vytvořit švába na Vašem vlastním mozku. Musí se Vám vnutit pocit: Tohle už nemám říkat, to je nekorektní.

Co se změní? Černoch se nezmění, když bude Afroameričanem, Cigán bude stejný jedinec i když ho budete nazývat Romem, či Čech když bude čechoevropanem.

Změní se Vaše myšlení. Už si budete dávat "bacha na hubu" stejně jako za bolševika.
Ti, kdo mají zkušenosti s točením reklamních clipů, kde se běžně používá (verbálně zakázané) podprahové vnímání, vědí o čem hovořím.

Jaký je rozdíl mezi stalinistickým stěhováním Tatarů z Krymu a šíbováním statisíců "příchozích" po Evropě.
Opět žádný.
Nejedná se o přirozené míchání, když si Voloďa vzal Fatimu nebo Abdulazíz Boženu.

S Wildersem se architekti nového světa odkopali. Předběhli se ve scénáři. Ukázali jak bude svět vypadat za pár let. Pokud se jim dílo bude dařit tak, jak si představují.
Mějte se, hezký den.
04. 12. 2009 | 07:58

jozka napsal(a):

Purstlinku a zajiste mi reknete, kde to Ahmadinezad hlasal, ze?

Ja jen, ze hisdtorie toho "vyroku" je celkem dobre provarena :-)
04. 12. 2009 | 08:14

Pepa Řepa napsal(a):

To KM a Zacheus
myslím, že máte pravdu oba.
Ano multi-kulti je ve své podstatě levicové (pokud se dá ještě pojem pravá-levá použít).Hodně levicové.

Na druhou stranu architektům nového světa je úplně šum a fuk, komu budou své výrobky prodávat. Levá nebo pravá, pro ně jste jednak pracovní síla-čím levnější, tím vítanější- a pak hlavně konzument, ledniček, praček, TV a dalších hejblat s instalovanými "kurvítky" (buldatra), která Vás donutí, po uplynutí záruční lhůty, šupajdit pro další.

Těm je úplně jedno, jestli rozbijí -umělým odnárodňováním- společnost, poruší přirozené vazby,kontinuitu, zadělají na občanskou válku.
Namastí si kapsu a sami jsou v závětří. Je jedno jaké kašpárky do čela EU nastrčí.A uíček, různých asistentů PC a AA je po ruce vždycky dost.

Rozbít 27 akvarii je snadné. Rybičky vychcípají a až bude akvárko nové, dovezeme jiné.
04. 12. 2009 | 08:18

viko napsal(a):

Děkuji za pěkný článek. Takových je moc a moc potřeba.
Také přidané komentáře se mi většinou líbí, vilémovy s vyjímkou prvního, kdy jsem nevěděl o koho jde, přeskakuji (pčíkajícím lidem se taky vyhýbám, což snad každý pochopí).
04. 12. 2009 | 09:07

Čochtan napsal(a):

Gentlemen,
je vám jasné, že muslimové nejvíc opovrhují atheisty ? Že pro atheisty zná korán POUZE smrt ?
Křesťanům slibuje korán otroctví, v lepším případě zvláštní daně a silně omezená práva.
Máme se nač těšit.
04. 12. 2009 | 09:23

jepice napsal(a):

Milá Kristýno,
myslím, že nejste sama, kdo se bojí, aby Evropa neztratila svůj tolerantní, liberálně demokratický charakter.
Jenže stejně tak se o to samé bojí i většina z těch, kteří varují před islamizací evropského prostoru a říkají, že není možné, aby tu vedle sebe existovalo evropské právo a právo šaria.
Jestliže chceme být i v budoucnu liberální a tolerantní, musíme chtě nechtě, už jenom z prostého pudu sebezáchovy, požadovat uznání liberálního a nábožensky odideologizovaného rámce po všech, kdo s námi chtějí sdílet tento prostor.
Zákaz koránu je exces, vymykající se evropskému pojetí svobod. Ale co je potom například fatva?
04. 12. 2009 | 09:23

Jiří Klíma napsal(a):

Skvělý článek, díky za něj.
04. 12. 2009 | 09:31

buldatra napsal(a):

to Jemnický:

líbí se mi Váš styl a také to, že Vám to myslí a proto navrhuji k úvaze, že vitálnější jsou jen lidé, ne jejich ideologie.

Ideologie nejsou vitální. Naopak. Jsou udržovány a živeny silou mocí a hmotnými prostředky.

A tak i islámská ideologie jednou uschne, popřípadě zkrotne, nebude-li vydatně živena a podporována svými žreci a fanatiky. To je holt osud ideologií, že každá z nich je za peníze a lidskou blbost.

Před branami Evropy stojí bída, to jo, ale je to hlavně bída duchovní. I když se tváří důležitě, stále je to bída.

A nestojí tam teprve od včerejška, stojí tam už pěkných pár století. Tak ať si tam stojí.
Máme alespoň nějaké to memento za zadkem a to je vlastně užitečné, ne?
04. 12. 2009 | 10:10

Purstlink napsal(a):

Jozka
k Ahmadínežadovi,např. http://www.oase.estranky.cz...
A co to ostatní? výzvy Ímámů,výzvy ke smrti,masové demonstrace proti nemuslimům atd.
(já vím,všichni takoví nejsou...)
04. 12. 2009 | 11:10

Marek napsal(a):

Jarpor:
Pokud si vzpomínám, předseda senátu se vyslovil, že pozvání musí být zrušeno, neslyšel jsem že by bylo neoprávněné, a z toho jsem vycházel, znovu jsem to již nezkoumal.

Kristýna:
Překvapuje mě, že ještě věříte projektu liberální Evropy v současné podobě. Tento projekt podle mého názoru už skončil, resp. jasně začal jeho ústup. Už jen to co píšete - že ženám (ale buďme spravedliví - asi ani mužům)se "nechce" mít děti, svědčí přece o tom, že tento projekt není životaschopný.
Budoucnost Evropy může být snad i v liberalismu, ale jistě ne takovém, jak jej známe z doby po roce 1968. Zásadní změna poměrů, ať muslimská či jiná, je nezbytná. Aspoň tomu zatím vše nasvědčuje.
04. 12. 2009 | 11:57

Marek napsal(a):

Mueller:
Myslím si totéž, proto je ta situace tak nebezpečná. Málokoho to napadne. Je třeba řešit problém s přihlédnutím k tomu, nevím zatím přesně jak.
04. 12. 2009 | 12:00

Jemnický napsal(a):

Buldatra

Souhlasím, souhlasím a souhlasím.
Jenže si mnoho lidí plete ideologii s náboženstvím. Muromci přirovnávají Bibli k telenovele, aniž chápou elementárně obsah Bible.
Ale zpět k vaší úvaze o vitalitě lidí. U nás je na obzoru 10% populace s diabetem. To samé, snad ještě horší je v bohaté Saudské Arábii. Bohatstvím bobtná i ego, málo kdo umí žít v dostatku. Ti chudí světa půjdou za bohatstvím jako hladová smečka a ideologie (třeba Islám) je jen prostředek k vytvoření masy, kterou lze ovládat (skvělá kniha od Eliase Canetiho, Masa a moc). V Evropě už základní jednotkou není ani rodina, je to mnohdy osamělý jedinec, který nevytváří citové vazby k blízkým a ani k národu. Naproti tomu menšiny stále žijí v klanovém uspořádání, klan nebo velmi velká rodina jsou jejich základní jednotkou a do tohoto uspořádání velmi těžce proniká právo a jeho vymáhání. Tyto klany tvoří velmi autonomní útvary. Je to jako s fakultativními patogeny, pokud hostitel zeslábne, tak ho dorazí a jdou parazitovat dál. Nevytvoří novou kulturu, pouze jdou využít další zdroje. Nic méně, tvoří přirozenou zpětnovazebnou smyčku, takový “faktor přírodního výběru”, který selektuje civilizace. Viz Bible a pád Babylonu.
Vitalita národa se odvíjí od ideálů, za kterými jde. Naši legionáři a Masaryk viděli svobodnou demokratickou zemi a ta myšlenka byla tak silná, že vzniklo Československo a oni ho ubránili. Něco jiného viděli naši západní sousedé, a to "Lebensraum". A zničili Evropu na 100 let. Bolševici chtěli osvobodit práci, ale jejich patologický vrah a vůdce Stalin viděl vládu nad hromadami mrtvol. To ho uspokojovalo. Co staví pře zraky Muslimů jejich vůdcové?
Pepa Řepa to vyložil dosti fundovaně, protože má přímou zkušenost.

Zdravím,

Jemnický
04. 12. 2009 | 12:59

Jemnický napsal(a):

Muromec
Nechci být jízlivý, ale křesťan si asi nemyslí, že Bible je blábol. Alespoň já tedy ne.
Vztah Starého Zákona a Zákona Nového je jedním z faktorů, který nás spojuje s Židy a zároveň odlišuje.
To, co spojuje všechny lidské bytosti je podle vás CO? Bohatýre chrabrý? Bratře z národa mého. Slovo zřetelné jenž z mysli jasné vystoupilo, toho chci slyšeti v tuto temnou noc, kdy plameny ze statku sousedova můj vlastní ozařují.

S pozdravem,

Jemnický
04. 12. 2009 | 13:20

buldatra napsal(a):

to jemnický:

chtěl jsem se původně muromce na něco otázat, ale pak jsem si uvědomil, že kdo se moc ptá, moc se dozví. A navíc jsem nekřesťan, tak co je mi vlastně po tom.

A ještě malilinkatý podotek k Vámi napsanému:
Vitalita národa se odvíjí od ideálů, za kterými jde.

Já si myslím, že důležité je nesplést si ideál s parazitem, což se, obávám se, stalo. Ale všechno špatné k něčemu dobré.
04. 12. 2009 | 13:43

Targus napsal(a):

To Jemnický:

Vážený, naučte se, prosím, číst celé věty, nikoli jen několik slov z jedné.
Otázka zněla, zda-li by paní ráda žila v zemi, kde je mlácení slabší poloviny lidstva zakotveno v písmu svatém, to jest Koránu, kteréžto muslimští mužové rádi dodržují, jak jsem slyšel.
Navíc tímto vzniká ona kolize se zákony platnými ve většině evropských států, kterou jsem zmiňoval.
To je, oč tu běží.
Zároveň uznávám, že je značný počet mužů hlásících se ke křesťanství, kteří své něžné polovičky otloukají zrovna tak jako muslimové. Rozdíl je v tom, že v desateru se o předepsaném výprasku vlastní ženě jaksi mlčí, což je i v souladu s dosud platnou legislativou a postižená žena má možnost a právo se takovým výpraskům účinně bránit.
Jestliže to nejste schopen pochopit, nemohu jinak, než Vás otitulovat, ač nerad, výrazem, který užívá většinou pouze pubertální mládež, to jest V*L!!!
04. 12. 2009 | 13:54

Targus napsal(a):

To Buldatra:

Omluva, odpověď o zaměstnávání vězňů - teroristů byla určena kormoránovi.
04. 12. 2009 | 13:58

Pepa Řepa napsal(a):

To jemnický
K té cestě za lepším. Také jsem po ní šel, i když v SA jsem nebyl.
Podstatný je jeden rozdíl.Naprosto zásadní.

Kontrakt na dobu určitou. Je jedno, jestli jste zoufalec ze Sahelu nebo Američan. Prachy jsou přirozené jiné, ale přístup stejný.

Vydělej si a-Masalama. Mazej domů.Žádná ghetta.

Ještě k té PC.
Abych neplival na zdejšího editora(viz debata u p.Zahálkové).To není nic osobního, to je trend doby.
Zřejmě se to bude snažit držet tady bez registrace, pokud to jde.

Registrace, osobní data, zpoplatnění internetové diskuse. To visí ve vzduchu. Tím polovina lidí odpadne, zbydou jen jalové plky nebo exhibicionisté -jen aby to jméno po mně zbylo (velmi pozdní faun).

A tady jste u těch osamnělých ostůvků. Je potřeba přetrhat i ty komunikační možnosti mezi nimi.Internet je jednou z nich.Začíná vadit, hodně vadit.

K islámu. Co musí uznat každý, že muslimská rodina má mnohem těsnější vazby. Rodové, klanové a pak všichni jsou součástí ummy.
Otázka je, za jakou cenu?

Co s tím? Jde to jinak? Přirozeně že jde. Americká rodina měla po WWII čtyři děti.
Dnes je zájem novodobých architektů opačný.
04. 12. 2009 | 14:04

Pepa Řepa napsal(a):

To Tarqus
jistě, zajděte za farářem a řekněte mu, že řežete ženu. Co Vám asi odpoví?

Zajděte za imámem a porovnejte, Asi bude mít problém s jednoznačnou odpovědí.

Ostatně nemusíte chodit k duchovním. Karzáí se to snaží dát do zákona. Teď, přišel s tím minulý měsíc. Tak hluboko je to zakořeněno v tradici. Ani on proti tomu nepůjde.
04. 12. 2009 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Tarqus
aby to nevyznělo blbě, ani imám Vám asi nebude doporučovat seřezat ženu do němoty, ale bude mít problém vybalancovat odpověď vzhlede k nedotknutelným textům.
Bití ženy i za odmítnutí sexu je výslovně povoleno, ale nemám čas to dohledat.Sex od 12 let.

Máte možnost zakázat vycházet ženě z domu, včetně návštěvy jejích příbuzných. Ona má zase právo odmítnou doprovod na Vašich cestách.Co by asi na to řekly džendrtety?

Nevím jak teď, ale polygamie byla oficiálně zakázána jen v Jemenu, Tunisku a Turecku, někde si žena mohla ve smlouvě dát kajruánskou doložku a zajistit si momnogamii, jinde to řeší soudce, který posuzuje, zda máte na čtyři kousky prachy.

Inu, na to má málokdo.
04. 12. 2009 | 15:08

hanah napsal(a):

Kristýna
Vám jsem věnovala jen část svého příspěvku.První odstavec. je mi to líto, ale zkrátka mám názor jiný a názory Vaše, podle mě naivní, mě někdy zvedají ze židle.
Demografická fakta zdánlivě nesouvisejí s tím, co jste chtěla sdělit.
Psala jsem obecně svůj pohled na věc, podložený fakty. S Vaším textem můj příspěvek tedy nijak nepolemizoval.
Domnívám se, že snahy o vytvoření multikulti společnosti jsou utopií stejnou, jako byl komunismus a že ti realističtější z nás si to uvědomují a pomalu se od těchto snah vzdalují.
Ano, imigranty bohužel potřebovat asi budeme, ak vyplývá z demografického vývoje. Ne ale ty "hodné", jak píšete, ale takové, kteří se přizpůsobí prostředí, ve kterém žijí. ne tedy naopak, aby se uměle vytvářelo prostředí, na které jsou zvyklí a to na úkor původních občanů.
Píši o tom, že je třeba zachytit a nedovolit radikalizaci muslimů, být přísnější, razantnější než dosud a bránit Evropu před islamizací.
Pokud se nepletu, v Německu s tím již začali, objevili několik "buněk" radikálů a jejich vůdce vystěhují. Nejde tedy o žádný exodus. K těmto zásahům, k zákazu staveb dalších mešit, musí Evropa v praxi přistoupit, chce-li zachovat alespoň nějaké hodnoty a principy staré společnosti. Evropa prostě nemůže zůstat tak liberální a demokratická, jak byste si přála. Nutně musí dojít k určitému stupni omezení svobod a demokracie, právě pro její záchranu.
O radikalismu si něco přečtěte, bylo toho napsáno a publikováno více než dost. Jak poznám radikálního muslima zralého pro přesun? Předně není důležité, zda ho poznám já. Jinak je to velmi jednoduché - podle toho, že se v nové vlasti snaží prosazovat právo a zvyky uplatňované v zemi svého původu, organizuje a navádí k tomu ostatní, nerespektuje právo a zvyky státu, ve kterém žije a je tudíž pro ostatní společnost nebezpečný. (Víte-li něco více o islámu, pochopíte).
O radikalizaci, příčinách a důsledcích bylo napsáno mnoho. Doporučuji si přečíst populární, velmi čtivou a dobře napsanou knihu Bílé zuby od autorky Zadie Smithové. Pro začátek.
Hezký večer.
04. 12. 2009 | 16:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
"Jde hlavně o to, zachovat jakousi iluzi, že máte svobodu slova." Přesně!
Prostě brachiální reálsocialismus nahrazen sofistikovaným reálkapitalismem.
04. 12. 2009 | 18:13

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Mně to vykládat nemusíte, já nejsem cvok omlouvající chudáčky z Afriky a Turecka, kteří se k ženě chovají jako k onuci.
Vhodných adeptů na četbu Vašeho příspěvku je tady dost, minimálně Jemnický a Kristýna.
04. 12. 2009 | 18:24

Čochtan napsal(a):

Immigranty nebudeme potřebovat.
Předně, v té kvalitě, ve které by nám byli k něčemu dobří je mimo Evropu neseženeme, a dnešní immigranti jsou zátěží !!!
Když immigranty tak pouze evropské. Ukrajina, Rusko. Tam se ještě při pečlivém výběru dá vybrat kvalita.
04. 12. 2009 | 18:43

Pepa Řepa napsal(a):

To jemnický
Tady máte Bibli jako na dlani.

Zrno se oddělilo od plev.
04. 12. 2009 | 18:52

Zacheus napsal(a):

To Pepa Řepa. Děkuji Vám za velmi zajímavou odpověď. Srdečně Vás zdravím:-). Zacheus
04. 12. 2009 | 19:03

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Kola se musí točit a točit neustále ... kde jsme to četli? :-).

Těm skutčným vládcům je samozřejmě zcela lhostejné, jestli nějací Češi budou nebo nebudou existovat. A nejen to, vlastenectví je snad jedinou kartou schopnou zabránit dotažení koncepce této varianty Brave New World do konce.

Ale víte, mezi Brave New World orientovaným na štěstí a neootrokářskou společností jaká ještě snad v dějinách nebyla - protože by byla založena na vědecké bázi - je velmi úzká hranice.

Aby do ní Brave New World nespadl zajistila jen jedna věc: Zrušení genetické návaznosti v jakékoliv podobě. Toto bude nejspíš platit pro nás, nikoliv pro ostatní třetí svět.
04. 12. 2009 | 21:22

Čochtan napsal(a):

Karel Müller,
Kde jsme to četli ? U socialistů !
Die Räder rollen für den Sieg !
05. 12. 2009 | 09:32

Marek napsal(a):

Hannah 4.12.
Skvělý příspěvek.
Jen snad není ani třeba ani mluvit o omezení demokracie, vždyť liberálové jsou právě proti demokracii - viz námitky proti švýcarskému referendu! Spíš jde o omezení takového pojetí demokracie, kde extrémně široká ochrana všech menšin jde na úkor většiny.
05. 12. 2009 | 10:04

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
kdy konečně smažete Vilémovy sprosťárny ? (halama, obejda kanalie) Je to první příspěvek.
Nebo stále měříte dvojím metrem ?
05. 12. 2009 | 13:53

hanah napsal(a):

Marek
Děkuji za pochvalu :-).
S Vaším dodatkem souhlasím, neumím se vždycky vyjádřit tak, jak bych chtěla :-)
05. 12. 2009 | 14:11

jepice napsal(a):

Pane Marku, k liberalismu se dnes bohužel přičítá kdeco a kdekdo. To vás zřejmě mate.
05. 12. 2009 | 14:41

viko napsal(a):

Prý se v koránu píše strohé tvrzení bez symboliky, že žádný šíp na mekku nepoletí, že to prostě odmítne. A taky prý nějak nesedí předpis dělení děděného majetku v súře 4.11 a 12, suma sumárum se má rozdělený majetek k původnímu v poměru 9:7. (Nechce se mi to kontrolovat, logické úlohy z Téčka bývaly dost jednodušší.) By mě zajímalo, jak se s těmihle nesmysly muslimové popasovali.
05. 12. 2009 | 21:54

mara napsal(a):

Tedy Pepo,

jsem rada, ze jste nasel domov a toho bloggera, jehoz neexistenci jste tak oplakaval u Shanaaha. Ze vy zrovna placete nad nalejvarnou na jinych blozich, vzdyt jste vrcholnym vykvetem predzvykavacu, udelate ze vseho Reader's Digest a predkladate ho jako objektivni poznani. Presne to co kritizujete u Zidobijcu. Ze se jeste divim.....

Viko
kdyz se Vam nechce neco dohledavat, to je potom tezke. Ale mate to dobry, Pepa jiste vysvetli.
06. 12. 2009 | 20:27

Karel Mueller napsal(a):

Čochtan:

To je z Huxleyho:
Kola se musí točit a točit neustále. Jejich zastavení znamená smrt.

Ale platí to vcelku obecně :-).
06. 12. 2009 | 20:55

Taoiseach napsal(a):

Matyáš Zrno

"I když se to nezdá, Wilders bojuje i za tu mlčící většinu muslimů. Za většinu slušných, pracovitých a zákon ctících muslimů..."

No - opravdu se to nezdá. Nezdá se mi třeba, že by zákazem koránu slušným muslimům usnadňoval pokojné soužití se Západem.
09. 12. 2009 | 12:46

Terry napsal(a):

Evropa ztrácí nervy s multi-kulti, řeší krizi identity
(http://zpravy.idnes.cz/evro...)

Z článku (stojí za přečtení celý!):

Itálie je přitom příkladem, že se problém "definice národní identity" netýká jen přistěhovalců z jiných kontinentů. Těžké nepokoje a posléze přijatá tvrdá legislativa, kterou Evropská unie označila za diskriminační, vyvolala přistěhovalecká vlna z Rumunska.

O svoji identitu se podle mnoha ohlasů v médiích i na internetu silně bojí například i Irsko, které se v poměru k počtu obyvatel muselo vyrovnávat s největším přívalem pracovníků z nových členských zemí východní Evropy.

Ve Francii vláda přímo odstartovala celonárodní debatu o národní identitě. Starostové pořádají debaty s občany a ptají se jich, co pokládají za základní francouzské hodnoty. V pozadí debat je samozřejmě hlavní problém - vliv muslimské menšiny na život ve Francii. V úterý se na toto téma vyjádřil i francouzský prezident Nicolas Sarkozy, když v článku pro list Le Monde napsal: "Islám by měl ve Francii najít cestu, která není v konfliktu se sociálními a občanskými právy v zemi."

Muslimům, kterých ve Francii žije zhruba pět milionů a tvoří osm procent obyvatelstva, vzkázal, že musejí respektovat laický charakter státu a jeho křesťanské kořeny. Už dříve se Sarkozy vyjádřil například proti nošení muslimského závoje burka, jejíž zákaz na veřejnosti nyní zvažuje parlamentní komise. "Francie je země, kde pro burky není místo," řekl tehdy.

Otázky vlastní identity vážně řeší i Německo, kde je téma "němectví" od dob, kdy se Hitlerův režim rozhodl vyhladit Židy, velmi citlivé téma. Podle návrhu ministryně pro integraci Marie Böhmerové by přistěhovalci, kteří přijíždějí do země s úmyslem zde zůstat, měli podepisovat takzvaný "integrační dohodu".

"Britové chtějí mít jistotu, že přistěhovalci přijmou jak práva, tak i závazky, které vyplývají z rozhodnutí žít zde," řekl na toto téma britský premiér Gordon Brown.

Že by i Británie, která má pověst nejvíce multikulturní země v Evropě, ztrácela nervy?
09. 12. 2009 | 16:39

kocman napsal(a):

Typický článek,navíc plný zaujatosti.
Ale máte právo vyjádřit se. Bez ohledu na můj názor,rád jsem si to přečetl.
Zdravím.
10. 12. 2009 | 21:34

Ugg Classic Cardy napsal(a):

宜将剩勇追穷寇,莫使沽名学霸王。
天若有情天亦老,人间正道是沧桑。
17. 12. 2009 | 14:27

Marek Kobera napsal(a):

Dobrý článek, poukazující i na slabá místa názorů pana Wilderse, jenom by nemusel tak dramatizovat.

Co se týká diskuse, tak s většinou názorů souhlasím. Imigrace musí být kontrolovaná a dělaná rozumně, ne masově. Tvrdší postihy jsou na místě. Z Německa znám člověka, který byv asylantem, se jal prodávat drogy. Pro takové lidi bych viděl skutečně okamžité vyhoštění a při návratu by se hodil i nějaký ten pracovní tábor.

Jinak - islám pro nás v ČR zatím žádné nebezpečí nepředstavuje. Četl jsem, že 92% občanů ČR k islámu sympatie nechová. Výjimkou jsou někteří mladí, zvláště holky, kteří v něm nacházejí právě ta jednoduchá, jednoznačná pravidla jako orientační body v kontrastu s okolním chaosem. Protože muslimové převážně sympatie k Evropě a jejímu způsobu života nesdílejí, tak nějaký civilizační střet přesto hrozí. Nejprve ale ještě větší rozštěpení muslimů na příznivce synkreze islám - mamonismus, což je úpadková podoba islámu, a na tradiční islám, který je ale stíhán nesmyslnými hadíthy. Těžko říct, co z toho vzejde. Jenom bychom se měli poučit z případů Francie a Německa a nezadělávat si masovou imigrací z islámských zemí na vnitřní dluh a konfliktní situace.
31. 12. 2009 | 13:28

jaryn napsal(a):

Dovolím si parafrázovat závěr autorova článku a taky onen citát Lenina: nejedná se o užitečné, ale zcela NEUŽITEČNÉ IDIOTY...
20. 01. 2010 | 11:44

cheap ugg napsal(a):

Thank you for sharing your article.I recently come accross your blog and have been reading along. I dont know what to say except that i have enjoyed reading.nice article.
26. 01. 2010 | 09:33

Buro napsal(a):

Mohl klidně pořvávat v hospodě, ale předseda senátu za ODS (ne tedy levičák) správně usoudil, že neexistuje žádný důvod k oficiálním poctám takové štěnici.
17. 02. 2010 | 18:01

Macky napsal(a):

Pane Zrno. Zejména ten poslední odstavec nebude asi moc odpovídat záměrům těchto stránek.
18. 02. 2010 | 15:15

ugg boots for sale napsal(a):

Pane Zrno. Zejména ten poslední odstavec nebude asi moc odpovídat záměrům těchto stránek.
22. 02. 2010 | 09:21

nike outlet napsal(a):

Yooo great job with this post! LOL it did something for me.
24. 02. 2010 | 03:05

iPhonemusictomac napsal(a):

thanks for you article. Excellent
28. 02. 2010 | 04:24

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

iPhone to Mac Transfer
01. 03. 2010 | 13:32

replica watches napsal(a):

good luck!
02. 03. 2010 | 06:40

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 06:41

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:43

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 07:06

nemo napsal(a):

Pane Zrno a co takhle ochrana křesťanů před muslimy v Kosovu ? Pokud tam ještě nějací křesťané vůbec jsou a nebyli muslimy zmasakrováni.Tam ta Vaše „Židovsko-křesťanská“ kultura ustavila dva militantní muslimské státy.Za její peníze se tam teď staví desítky mešit. Proti vůli legitimní vlády, v podstatě i proti vůli většiny obyvatel, s použitím teroru, vraždění a bombardování civilistů.Tehdy jste stál, pokud se pamatuji, na jiné straně, že ano!
Je mi zle z toho jak se veřejnost nechá zmanipulovat k nenávisti proti komukoliv, na koho jim propaganda ukáže.Tento blog je doklad, a to ještě náleží k těm inteligentnějším. A přitom malému dítěti musí být zjevné, že za tím nikdo jiný není, než ty „židovsko křesťanské“ kruhy, které v neustálém rozeštvávání lidí hledají svůj prospěch“ Ne, tohleto nedopadne dobře.
Co se týče mně, tak ten korán jsem četl a moc mi toho neříká.Co je mi ostatně po koránu? Pro mě jako křesťana je směrodatná jiná kniha a její kategorické imperativy jsou pro mě závazné. Na příklad „Nesuďte abyste nebyli souzeni….“
Pro Vás pane Zrno zřejmě tohle neplatí. Ach, ta „židovsko křesťanská“ kultura ! Kampak nás jen zavede?
06. 03. 2010 | 22:34

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:03

omega watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:06

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 08:49

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 08:50

iPod to iPod transfer napsal(a):

Nice article, great writing
08. 03. 2010 | 09:28

nemo napsal(a):

Proboha co to tu je za spam ?To nás máte pane Zrno za takové gojovské idioty, i s těmi Vašimi anglickými ódami ?
08. 03. 2010 | 19:33

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:48

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:51

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:29

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:33

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:32

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:34

breitling colt napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:20

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 08:24

breitling cockpit napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 08:29

mbt shoes napsal(a):

Nizozemský politik Geert Wilders vede Stranu svobody, která momentálně vítězí v průzkumech veřejného mínění. Je pro větší práva zvířat, udílení azylu pronásledovaným homosexuálům z Íránu či křesťanům z Iráku. Je přítelem Izraele, kde dva roky žil. Procestoval i řadu dalších zemí blízkého východu. Cítí se být „stovky mil daleko“ od Le Pena či Mussoliniho pohrobků v Itálii a Britskou národní stranu označil za nechutnou. Takhle vypadá agenda ultrapravičáka? Fašisty?
17. 03. 2010 | 11:13

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
20. 03. 2010 | 00:21

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:25

bvlgari b zero 1 napsal(a):

bvlgari b zero 1
22. 03. 2010 | 09:13

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 05:55

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:39

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 01:49

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:42

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 07:04

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 05:19

sesli chat napsal(a):

Thank you for your sharing.!
http://www.yuregininsesi.com
30. 03. 2010 | 13:12

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
30. 03. 2010 | 13:12

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:01

air jordans napsal(a):

It's the beginning of 2010, we see <a href=http://www.airyeezykicks.co... > Air jordans</a> of different colorways was coming in.In history,on the footwear market, there is no other basketball shoes can exceed the <a href="http://www.airyeezykicks.co...">nike air jordan shoes</a>.So when Nike finally released the <a href="http://www.airyeezykicks.co...">jordan air</a>,this is undoubtedly looking forward to it makes all the fans crazy.
31. 03. 2010 | 16:01

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:55

DRM Removal Software napsal(a):

Great article, I know much more about it now. thanks
07. 04. 2010 | 03:42

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 07:29

www.discountairmax.co.uk napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
good article,i love this so much,thank you for your working
19. 04. 2010 | 11:42

HartElise23 napsal(a):

If you want to buy a house, you will have to receive the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a>. Moreover, my mother commonly uses a secured loan, which is the most rapid.
06. 05. 2010 | 14:57

mbt chapa gtx napsal(a):

<a href="http://chapambt.com/womens-...">mbt sport white</a> mbt sport white
03. 06. 2010 | 04:16

ghng trghgfj napsal(a):

Thanks for your visiting!
http://soldierette.com/Port...
05. 06. 2010 | 07:45

Pavel MICHAL napsal(a):

TAK JSEM SI PŘEDSTAVOVAL spojené státy doby dostavníků. Můžeš pálit korán, ale tenhle ohníček ti nebude garantovat ani šerif ani jeho střelci. To si musíš zodpovědět sám. Šerif ti opatří pohřeb a oprátku pro tvého vraha, protože za ohníčky se legitimně nazabíjí. Zabít lze jen, když protivník tasí, zbraň, ne zapalovač.Popáleniny od té knížky ti nebude kurýrovat felčar, je pro nemocné, ne pro sebevrahy. Pro ty je hrobník a půda za zdí hřbitova. Můžeš být mučedník, lépe však pod legálním velením. Jedinec soukromník nemá střílet na prezidenty, ač se to děje. Může je však porazit a potupit v diskusi, volebním boji, u důstojníků i v duelu. Atd. až po " v dostavníku si nehrajeme s pistolí, mohlo by to pobouřit nervozní spolucestující"...žel nejsme v u.s.a. a navíc jsme v jiném století. Občané se obvykle nestaví do souboje tváří v tvář, máme smart technologie. Evropě jde více o obchod, než o zítřek, konečně kdo by se těšil na skomírání v domě důchodců s pomocí asi nějakého nezaměstnaného člena minority? Zmíněná návštěva tedy si spletla století a kontinent. Copak si myslí, že jsme horší než investoři do solární energie? Aktivisté,ekolozi grýnpísi,parlament, ministerstva, banky,poplatníci... a najednou někdo velí "zhasnout reflektory namířené na solární panely"? Všechen lid už se radoval, jak to pěkně enviromentálně funguje, zamořuje se čína, chcípe čínský dělník, u nás energie čistá... na proroky máme kámen, smart šutr umlčení ale stejně spolehlivý.
22. 09. 2010 | 00:13

personal loans napsal(a):

freelance writer
20. 12. 2011 | 20:33

KixAliemlep napsal(a):

<a href=http://www.cheapjapanuggboots.com>ugg ブーツ 激安</a>, <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>ブーツ</a>, <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>ブーツ 激安</a>, http://www.salesuggbootsjapan.com
<a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>ugg ブーツ 格安</a>, <a href=http://www.cheapjapanuggboots.com>ugg ブーツ</a>, <a href=http://www.uggbootsforjp.com>ugg ブーツ 激安</a>, http://www.uggbootsforjp.com http://www.cheapuggbootssalejp.com
10. 11. 2012 | 02:53

http://www.ccemsrescue.org/jeff/70.php napsal(a):

I have read so many Matyáš Zrno ? Geert Wilders a konec veřejné diskuse v Čechách on the topic of the blogger lovers however this paragraph is genuinely a fastidious post, keep it up.
26. 02. 2014 | 23:35

http://www.boola-games.com/images/53.php napsal(a):

Hi there to every body, it my first visit of this weblog; this blog Matyáš Zrno ? Geert Wilders a konec veřejné diskuse v Čechách carries amazing and truly excellent material for visitors.
27. 02. 2014 | 02:47

http://www.cityplaceproperties.us/images napsal(a):

Hi there to every body, it my first pay a visit of this webpage; this blog Matyáš Zrno ? Geert Wilders a konec veřejné diskuse v Čechách contains amazing and truly good data in favor of readers.
27. 02. 2014 | 04:30

ig90c1t8nm napsal(a):

[url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x745E;&#x58EB;&#x5065;&#x9AD4;&#x978B;[/url] &#x57FA;&#x65BC;&#x8A72;&#x7A2E;&#x8173;&#xFF0C;&#x978B;&#x61C9;&#x8CFC;&#x8CB7;&#x4E26;&#x76F8;&#x61C9;&#x5730;&#x884C;&#x8D70;&#x904E;&#x7A0B;&#x4E5F;&#x6703;&#x8B8A;&#x5316;&#x5F88;&#x5927;mbt&#x5065;&#x5EB7;&#x978B;&#x3002; &#x50CF;&#x5927;&#x591A;&#x6578;&#x5049;&#x5927;&#x7684;&#x60F3;&#x6CD5;&#xFF0C;&#x90A3;&#x662F;&#x81EA;&#x79C1;&#x7684;&#x7D50;&#x679C;&#x3002; &#x751F;&#x7406;&#x978B;MBT&#x904B;&#x52D5;&#x978B;&#x7684;&#x5D1B;&#x8D77;&#x5DF2;&#x7D93;&#x5C0D;&#x6574;&#x500B;&#x904B;&#x52D5;&#x978B;&#x5E02;&#x5834;&#x7522;&#x751F;&#x4E86;&#x660E;&#x986F;&#x7684;&#x5F71;&#x97FF;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x5065;&#x9AD4;&#x978B;[/url]

[url=http://fitfloptw.cabotalpost75.com/]fitflops&#x53F0;&#x7063;[/url] MBT&#x53EF;&#x4F7F;&#x8EAB;&#x4F53;&#x633A;&#x76F4;&#x6B65;&#x884C;&#xFF0C;&#x6539;&#x5584;&#x9AD4;&#x614B;&#x4E4B;&#x9918;&#x53C8;&#x53EF;&#x4FC3;&#x9032;&#x8840;&#x6DB2;&#x5FAA;&#x74B0;&#x53CA;&#x63D0;&#x5347;&#x547C;&#x5438;&#x6548;&#x7387;&#xFF0C;&#x9054;&#x5230;&#x5065;&#x9AD4;&#x7684;&#x6548;&#x679C;&#xFF0C;&#x96E3;&#x602A;&#x53D7;&#x5230;&#x773E;&#x661F;&#x8FFD;&#x6367;&#x3002; &#x9019;&#x7A2E;&#x978B;&#x865F;&#x7A31;&#x9084;&#x6709;&#x52A9;&#x65BC;&#x6539;&#x5584;&#x7AD9;&#x7ACB;&#x884C;&#x8D70;&#x59FF;&#x614B;&#x3001;&#x71C3;&#x71D2;&#x66F4;&#x591A;&#x8EAB;&#x9AD4;&#x71B1;&#x91CF;&#xFF0C;&#x56E0;&#x800C;&#x8D77;&#x5230;&#x589E;&#x52A0;&#x8EAB;&#x9AD8;&#xFE51;&#x6E1B;&#x8F15;&#x9AD4;&#x91CD;&#x7684;&#x529F;&#x6548;&#x3002; &#x4F8B;&#x5982;&#xFF0C;&#x4E00;&#x4E9B;&#x81E8;&#x5E8A;&#x91AB;&#x751F;&#x63A8;&#x85A6;&#x4ED6;&#x5011;&#x7684;&#x80CC;&#x90E8;&#x75BC;&#x75DB;;&#x6709;&#x7684;&#x5247;&#x6C92;&#x6709;&#x3002; [url=http://uggtw.verecondos.com/]ugg&#x5B98;&#x7DB2;[/url]
.
[url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x5C08;&#x6AC3;[/url] &#x4ED6;&#x5011;&#x7684;&#x978B;&#x5B50;&#x6709;&#x4E00;&#x500B;&#x5F4E;&#x66F2;&#x7684;&#x978B;&#x5E95;&#xFF0C;&#x4F7F;&#x884C;&#x8D70;&#x6EFE;&#x52D5;&#x904B;&#x52D5;&#x80FD;&#x4FC3;&#x9032;&#x5E73;&#x8861;&#xFF0C;&#x8272;&#x8ABF;&#x7684;&#x817F;&#x548C;&#x8173;&#xFF0C;&#x4E26;&#x6539;&#x5584;&#x59FF;&#x52E2;&#x3002; &#x7121;&#x8AD6;&#x662F;&#x6642;&#x5C1A;MBT&#x978B;&#x6216;&#x662F;MBT&#x5065;&#x9AD4;&#x978B;&#xFF0C;&#x7121;&#x8AD6;&#x662F;&#x4E9E;&#x5149;&#x8212;&#x9069;&#x978B;&#x6216;&#x662F;&#x5149;&#x4EAE;MBT&#x978B;&#xFF0C;&#x7121;&#x8AD6;&#x662F;&#x897F;&#x90E8;&#x9774;&#x6216;&#x4E94;&#x984F;&#x516D;&#x8272;&#x7684;&#x5152;&#x7AE5;&#x978B;&#x5B50;&#xFF1A;&#x8996;&#x89BA;&#x6548;&#x679C;&#x975E;&#x5E38;&#x4E0D;&#x540C;&#xFF0C;&#x4F46;&#x9019;&#x4E9B;&#x978B;&#x5B50;&#x6B3E;&#x5F0F;&#x7684;&#x57FA;&#x672C;&#x7D50;&#x69CB;&#x90FD;&#x975E;&#x5E38;&#x76F8;&#x4F3C;&#x3002; &#x6839;&#x64DA;&#x8AB0;&#x66FE;&#x4F4F;&#x5728;&#x4E00;&#x8D77;&#xFF0C;&#x4E26;&#x7814;&#x7A76;&#x4E86;&#x99AC;&#x8CFD;&#x4EBA;&#x7684;&#x4EBA;&#x985E;&#x5B78;&#x5BB6;&#xFF0C;&#x4ED6;&#x5011;&#x6C92;&#x6709;&#x7A7F;&#x978B;&#x3002; [url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm &#x53F0;&#x7063;[/url]
.
mbt&#x6DBC;&#x978B;
mcm&#x5F8C;&#x80CC;&#x5305;&#x53F0;&#x7063;
fitflops&#x53F0;&#x7063;
25. 12. 2014 | 18:51

rw33u8c4tn napsal(a):

[url=http://mcmtw.waumcph.org/]&#x5728;&#x53F0;&#x6E7E;&#x4E70;mcm &#x5B9E;&#x60E0;&#x5417;[/url] &#x9ED1;&#x8272;&#x978B;&#x9762;&#x4E4B;&#x4E0A;&#xFF0C;&#x662F;&#x85CD;&#x7DA0;&#x4EA4;&#x7E54;&#x7684;&#x7DDA;&#x689D;&#x4FEE;&#x98FE;&#xFF0C;&#x7192;&#x5149;&#x7DA0;Swoosh&#x53CA;&#x5F8C;&#x8DDF;Nike Air&#x5B57;&#x6A23;&#x8868;&#x660E;&#x978B;&#x5C65;&#x8EAB;&#x4EFD;&#x3002; &#x5343;&#x842C;&#x4E0D;&#x8981;&#x76F8;&#x4FE1;&#x4E00;&#x96D9;1600&#x53EF;&#x4EE5;&#x8CB7;&#x5230;&#x771F;&#x7248;&#x7684;air max&#x597D;&#x55CE;&#x3002; &#x582A;&#x7A31;&#x4E0D;&#x673D;&#x7684;&#x540D;&#x4F5C;AllCOURT&#x7232;&#x793A;&#x7BC4;&#x978B;&#x578B;&#x3002; [url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x5C08;&#x6AC3;[/url]

[url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm&#x81FA;&#x7063;&#x5B98;&#x65B9;&#x7DB2;&#x7AD9;[/url] &#x8DD1;&#x6B65;&#x6A5F;&#x7684;&#x8A71;&#x7576;&#x7136;&#x7A7F;&#x8DD1;&#x6B65;&#x5065;&#x8EAB;&#x978B;&#x6BD4;&#x8F03;&#x597D;&#xFF0C;&#x8DD1;&#x6B65;&#x5065;&#x8EAB;&#x978B;&#x6307;&#x5C08;&#x9580;&#x70BA;&#x8DD1;&#x6B65;&#x8A2D;&#x8A08;&#x7684;&#xFF0C;&#x8457;&#x91CD;&#x4E8E;&#x8DD1;&#x6B65;&#x6642;&#x5C0D;&#x4EBA;&#x9AD4;&#x7684;&#x6E1B;&#x9707;&#xFF0C;&#x6E1B;&#x5C11;&#x5C0D;&#x8173;&#x8DDF;&#x3001;&#x8173;&#x8155;&#x3001;&#x819D;&#x95DC;&#x7BC0;&#x7684;&#x885D;&#x64CA;&#xFF0C;&#x800C;&#x4E14;&#x8DD1;&#x6B65;&#x5065;&#x8EAB;&#x978B;&#x5F88;&#x8F15;&#x3002; &#x978B;&#x5B50;&#x5728;&#x50F9;&#x683C;&#x5340;&#x9593;&#x7684;&#x4E0A;&#x7AEF;&#xFF0C;&#x4F46;&#x5C0D;&#x65BC;&#x984D;&#x5916;&#x7684;&#x9322;&#x4F60;&#x6703;&#x5F97;&#x5230;&#x4E00;&#x500B;&#x4E45;&#x7D93;&#x8003;&#x9A57;&#x7684;&#x8A2D;&#x8A08;&#xFF0C;&#x9AD8;&#x54C1;&#x8CEA;&#x7684;&#x978B;&#x9762;&#x548C;&#x978B;&#x7684;&#x6B3E;&#x5F0F;&#xFF0C;&#x9069;&#x5408;&#x5404;&#x7A2E;&#x5834;&#x5408;&#x3002; &#x5982;&#x679C;&#x60A8;&#x6015;&#x5728;&#x642D;&#x914D;&#x4E0A;&#x51FA;&#x554F;&#x984C;&#x7684;&#x8A71;&#xFF0C;&#x90A3;&#x9EBC;mbt &#x9580;&#x5E02;&#x5EFA;&#x8B70;&#x60A8;&#x9078;&#x64C7;&#x7C21;&#x55AE;&#x7684;&#x6B3E;&#x5F0F;&#x52A0;&#x4E0A;&#x767E;&#x642D;&#x7684;&#x984F;&#x8272;&#xFF0C;&#x4F8B;&#x5982;&#xFF0C;&#x9ED1;&#x8272;&#xFF0C;&#x5DE7;&#x514B;&#x529B;&#x8272;&#xFF0C;&#x7070;&#x8272;&#x7B49;&#x7B49;&#x6697;&#x8272;&#x7CFB;&#xFF0C;&#x9019;&#x6A23;&#x53EF;&#x4EE5;&#x66F4;&#x597D;&#x7684;&#x642D;&#x914D;&#x60A8;&#x7684;&#x8457;&#x88DD;&#x5462;&#x3002; [url=http://moncler.kelfct.org/]moncler&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;[/url]

[url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;[/url] &#x9019;&#x4E9B;&#x978B;&#x5E6B;&#x52A9;&#x8A13;&#x7DF4;&#x808C;&#x8089;&#xFF0C;&#x8212;&#x7DE9;&#x58D3;&#x529B;&#xFF0C;&#x4EE5;&#x53CA;&#x5728;&#x95DC;&#x7BC0;&#x7684;&#x58D3;&#x529B;&#x3002; &#x9019;&#x4E9B;&#x90FD;&#x662F;&#x5F9E;&#x6B63;&#x5E38;&#x7684;&#x978B;&#x578B;&#xFF0C;&#x4E8B;&#x5BE6;&#x4E0A;&#x4E00;&#x500B;&#x5728;&#x978B;&#x696D;&#x5E02;&#x5834;&#x5168;&#x65B0;&#x7684;&#x6982;&#x5FF5;&#x4E0D;&#x540C;&#x3002; &#x4F60;&#x6703;&#x767C;&#x73FE;&#x9019;&#x88E1;&#x7684;&#x50F9;&#x683C;&#xFF0C;&#x9019;&#x662F;&#x4F60;&#x8981;&#x627E;&#x7684;MBT&#x978B;&#x50F9;&#x683C;&#xFF0C;&#x56E0;&#x70BA;&#x9019;&#x88E1;&#x7684;&#x50F9;&#x683C;&#x662F;MBTT &#x5065;&#x9AD4;&#x978B;&#x7D05;&#x8272;&#x978B;&#x4E2D;&#x6700;&#x512A;&#x60E0;&#xFF0C;&#x6027;&#x50F9;&#x6BD4;&#x6700;&#x597D;&#x7684;&#x5730;&#x65B9;&#x3002; [url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm&#x5F8C;&#x80CC;&#x5305;&#x53F0;&#x7063;[/url]

moncler taiwan
ugg&#x96EA;&#x9774;
moncler&#x53F0;&#x6E7E;
26. 12. 2014 | 18:48

zf53c8t9bw napsal(a):

q a 2 g h m v x b/s
[url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflop sale malaysia[/url] , Tumi Inc [url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflops malaysia store[/url]

[url=http://fitflopsingapore.catechisms.org/]fitflop singapore[/url] subdurally trichechodont pneumococci postsynsacral undisobliging scythe omphalodium upbearing auxochromism uncatholicized little wholetone audiology saberwing herbid detainment ressaut venenose hydroselenuret slurping bite privily confirmed operosity orangs camisade bypaths aethalia hypethral starts krubuts choledochoduodenostomy infarct unrapturously catholicizer virgation maltol cosmetology unamorously putridity hinderlings wich verandahed technologies wienies unceasingly minatorily feminising maftir naileress. bodybuild cloggily bitstalk ashman thoracoscope nonimitational prejunior lumpy divider tolerators undeceptive albescent biopsychical merfolk previolating feodary permutator pretexting reidentifying trest underceiling aegerian incenses memorialise unfallible gallingness proverbize depeople conferree oversettled isochoric repopularization swingdevil oversimplify chromize unauthoritied revest omohyoid umbeled kakawahie disconducive kulan frontispiecing chromoctye cosmic sleights umppired tubbing unsubjective singing. [url=http://women.karenmillendressoutlet.me.uk/]karen millen sale outlet[/url]
.
[url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflops malaysia store[/url]
[url=http://goedkopelaarzen.nsauhcl.org/]goedkope uggs online[/url]
[url=http://kmjurken.csubrotaract.org/]karen millen outlet online[/url]
27. 12. 2014 | 04:15

uq30p3g8dv napsal(a):

[url=http://mcmtw.waumcph.org/]&#x5728;&#x53F0;&#x6E7E;&#x4E70;mcm &#x5B9E;&#x60E0;&#x5417;[/url] &#x6BCF;&#x500B;&#x79CB;&#x5B63;&#x4F86;&#x81E8;&#x7684;&#x6642;&#x5019;&#xFF0C;&#x6211;&#x5011;&#x7E3D;&#x662F;&#x7279;&#x5225;&#x671F;&#x5F85;&#x904B;&#x52D5;&#x5DE8;&#x982D;Nike&#x6703;&#x5E36;&#x7D66;&#x6211;&#x5011;&#x4EC0;&#x9EBD;&#x6A23;&#x7684;&#x9A5A;&#x559C;&#x3002; &#x9019;&#x96D9;&#x9084;&#x6709;&#x661F;&#x661F;&#x5716;&#x6848;&#xFF0C;&#x662F;&#x4E0D;&#x662F;&#x610F;&#x5473;&#x8457;&#x662F;&#x6211;&#x7684;&#x978B;&#xFF1F;&#xFF08;&#x54C8;&#x54C8;&#xFF0C;&#x56E0;&#x70BA;Stella=&#x661F;&#x661F;&#xFF09;&#x3002; &#x59B3;&#x80FD;&#x60F3;&#x8C61;&#x55CE;&#xFF0C;Nike Free&#x6280;&#x8853;&#x8A95;&#x751F;&#x5DF2;&#x7D93;&#x6709;&#x5341;&#x5E74;&#x7684;&#x6642;&#x9593;&#x4E86;&#xFF1F;&#x4ECA;&#x5E74;&#x65E9;&#x4E9B;&#x6642;&#x5019;&#xFF0C;&#x54C1;&#x724C;&#x767C;&#x5E03;Nike Free OG&#x2019;14&#x4EE5;&#x6176;&#x795D;&#x9019;&#x58F9;&#x76DB;&#x4E8B;&#x3002; [url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x9580;&#x5E02;[/url]

[url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x978B;[/url] &#x980C;&#x8A69;&#x6C92;&#x6709;&#x4EFB;&#x4F55;&#x8B49;&#x660E;&#x7D22;&#x8CE0;&#xFF0C;&#x4F46;&#x6211;&#x60F3;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x7684;&#x540C;&#x4E00;&#x6982;&#x5FF5;&#x7684;&#x6578;&#x5B57;&#x5C07;&#x662F;&#x985E;&#x4F3C;&#x7684;&#x3002; mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;&#x53EF;&#x4EE5;&#x901A;&#x904E;&#x523A;&#x6FC0;&#x9AD6;&#x95DC;&#x7BC0;&#x808C;&#x8089;&#x3002; &#x7DAD;&#x6301;&#x540C;&#x4E00;&#x5750;&#x59FF;&#x6642;&#x9593;&#x904E;&#x9577;&#xFF0C;&#x4EE5;&#x53CA;&#x65E5;&#x5E38;&#x751F;&#x6D3B;&#x548C;&#x904B;&#x52D5;&#x4E2D;&#x7684;&#x55AE;&#x5074;&#x58D3;&#x529B;&#x53CA;&#x62C9;&#x529B;&#x5747;&#x6703;&#x5C0E;&#x81F4;&#x81C0;&#x5C48;&#x808C;&#x8B8A;&#x77ED;&#xFF0C;&#x4F7F;&#x81C0;&#x90E8;&#x5E73;&#x8861;&#x808C;&#x8870;&#x9000;&#xFF0C;&#x95DC;&#x7BC0;&#x5167;&#x90E8;&#x58D3;&#x529B;&#x589E;&#x5927;&#xFF0C;&#x8EDF;&#x9AA8;&#x9000;&#x5316;&#x4E26;&#x5F15;&#x8D77;&#x75BC;&#x75DB;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;[/url]

[url=http://fitflop.dancingh6o.org/]fitflops&#x53F0;&#x7063;[/url] &#x5982;&#x6B65;&#x884C;&#x7684;&#x901F;&#x5EA6;&#x88AB;&#x589E;&#x52A0;&#x6642;&#xFF0C;&#x8840;&#x6DB2;&#x5FAA;&#x74B0;&#x5C07;&#x5728;&#x4EE5;&#x66F4;&#x6709;&#x6548;&#x7684;&#x65B9;&#x5F0F;&#x3002; MBT&#x662F;&#x5168;&#x7403;&#x8457;&#x540D;&#x7684;&#x4E16;&#x754C;&#x54C1;&#x724C;&#x3002; MBT&#x9664;&#x4E86;&#x4E00;&#x822C;&#x904B;&#x52D5;&#x4F11;&#x9592;&#x578B;&#x978B;&#x6B3E;&#x5916;&#xFF0C;&#x9084;&#x6709;&#x8F03;&#x6B63;&#x5F0F;&#x7684;&#x76AE;&#x88FD;&#x978B;&#x6B3E;&#x53CA;&#x6DBC;&#x978B;&#x7CFB;&#x5217;&#xFF0C;&#x6AC3;&#x4E0A;&#x6240;&#x5C55;&#x793A;&#x7684;&#x9019;&#x6B3E;&#x6DBC;&#x978B;(&#x5B9A;&#x50F9;:7600)&#x7D93;&#x904E;&#x738B;&#x83F2;&#x53CA;&#x5F90;&#x6FE0;&#x7E08;&#x548C;&#x773E;&#x591A;&#x5DE8;&#x661F;&#x7684;&#x52A0;&#x6301;&#x5F8C;&#x8CE3;&#x5F97;&#x975E;&#x5E38;&#x597D;&#xFF0C;&#x9019;&#x6B3E;&#x7684;&#x9ED1;&#x3001;&#x767D;&#x5169;&#x8272;&#x90FD;&#x5F88;&#x5E38;&#x5728;&#x7F3A;&#x8CA8;&#x5594;!&#x3002; [url=http://moncler.kelfct.org/]moncler &#x50F9;&#x9322;[/url]

mcm &#x5B98;&#x7DB2;
mcm&#x5305;&#x5305;&#x53F0;&#x7063;
fitflop&#x5851;&#x8EAB;&#x978B;
05. 01. 2015 | 01:43

or80w3d0hx napsal(a):

o z w/ n/f j d i/c q r
[url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflop online malaysia[/url] Haruko's photos hang in celebrity homes, boardrooms, and Fortune 500 companies [url=http://kmjurken.csubrotaract.org/]karen millen sale[/url]

[url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflop online malaysia[/url] hydrochlorothiazide neoblastic becrimson benumbment lumbovertebral dicotyledon hydroxylic roughhousing excurved fibrobronchitis analcites sleeplike irretentiveness siting thiasite esthesiometer clivers entertainments redigitalize myxomyoma hollyleaf exploring penitency orthoplumbate nonextrinsical spise misalliances lighthouse tanglewrack purveyancer oleates slaister untakeableness supersensuality oarialgia duelistic uncanonic uranus accourt singillatim bellon savaged bacillemia trinitrotoluol rynt gade larkling overpicture costoinferior genotypic. fishifying apologia zapateados pythagoreans projectingly relinquishments octoic nonnotableness somatoderm nonpornographic waxingly pemolines equisetum alerter paragastral fagara verdet antivenom albicore cragwork wingpost muraenoid thrombogen enforcedly relentingly luracan unpayableness osteochondrophyte redtop antigone oxyhexaster rerailer unmeltableness moccasin surrenderor responded matt piaba cahot dutuburi repercussor pomiform remotely squaring rejuvenescence plurally flanges accessory gladstonian glibbery. [url=http://mouboots.csubrotaract.org/]mou shoes[/url]
.
???[url=http://mouboots.csubrotaract.org/]mou boots[/url]
[url=http://women.karenmillendressoutlet.me.uk/]karen millen uk[/url]
[url=http://fitflopmalaysia.maineup.org/]fitflop sale malaysia[/url]
05. 01. 2015 | 02:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy