Kdo je tady deviant?

05. 08. 2011 | 10:07
Přečteno 15008 krát
Mít vicekancléře prezidenta prohlašujícího o homosexuálech, že jsou deviantní, je více než ostudné. Chápu, Petr Hájek je provokatér. Tento výrok ale považuji za extrémně nebezpečný – může se najít deviant podobný norskému, který se jím inspiruje.

Pochody lidí nejrůznější sexuální orientace jsou v moderních evropských městech běžné. Jsem pyšná, že i Praha se k nim zařadí, a to za podpory osvíceného pana primátora. Je to nádherná příležitost ukázat, že lidstvo je přepestré a strom života zelený mnoha odstíny. Jeden z argumentů proti takovým akcím, který mě vždy spolehlivě rozčílí, je ten o „útoku na tradiční rodinu“. V současné době s obrovským podílem rodin s jedním rodičem či rodin rozvedených žijících v nejrůznějších kombinacích dětí a partnerů z rodin nových a původních je otázkou, co ta tradiční rodina vlastně je. Jestli něco považuji za skutečně ohrožující pro české rodiny všeho typu, pak je to asociální politika této vlády. Podpora gayů a leseb, registrovaného partnerství či adopcí dětí homosexuálními páry ale neohrožuje nikoho. Až se bude Prague Pride konat, ráda svým dětem vysvětlím, že je normální, když chodí kluci s klukama a holky s holkama.

Ze zpráv z USA si pamatuji, jak zapálený republikánský bijec proti prostituci byl sám s prostitutkami nachytán. Obhajoval se tím, že je mu dán mandát z vyšší vůle, od boha, a vztah s lehkou děvou na tomto faktu nic nemění. O jiném, který prezidentu Clintonovi hlasitěji než ostatní vyčítal aféru s Monikou Lewinskou, pro změnu vyšlo najevo, že má sám milenku. Kdoví, třeba i Petr Hájek má v sobě hluboko ukrytou homosexuální orientaci a hlasitými výkřiky proti této menšině své pravé já jen skrývá ještě hlouběji. Doporučuji, aby se pochodu osobně zúčastnil a s jeho účastníky se poradil, jak se sám se sebou vyrovnat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

a mohl by s sebou vzít i Klause ...
05. 08. 2011 | 10:20

Gustáv Kočí napsal(a):

Vážně je pro vás otázkou, co je tradiční rodina?
05. 08. 2011 | 10:23

Koplkop napsal(a):

Autorka
Ani já nemám nic proti homosexálům, ale naprosto neschvaluji jakékoliv jejich pochody a manifestace. Prostě jsou jiní, je jich cca 4%. Nechme je na pokoji. Ale ať oni nechají na pokji nás. Sexualita je činnost, která nepatří do ulic a na náměstí. To by jste měla vysvětlit svým dětem především.
05. 08. 2011 | 10:31

trevor napsal(a):

Podpora gayů a leseb, registrovaného partnerství či adopcí dětí homosexuálními páry ale neohrožuje nikoho? Úsměvné. Jaká podpora. Podporovaná ma být rodina jako základ státu. Pan Hájek má v tomto případě pravdu. Homosexuální svazky nejsou hodny podpory státu. Co přijde příště. Podpora zoofilie? Ano současná doba trpí rozvratem morálních hodnot, jak správně píšete a to i diky podpoře té vaší přepestřenosti. Raději si udělejte pořádek v ČSSD, abyste nám přiliš nezpravicovatěli a věnovali se budování sociálně spravedlivé společnosti místo tohoto plácání a kolaborace s elitama a modrýma mafiánama.
05. 08. 2011 | 10:33

Nero napsal(a):

Koplkop: jeste ty tak budes rozhodovat kdo na namesti patri a kdo ne :-)
05. 08. 2011 | 10:34

žena napsal(a):

Bátora Parlamentním listům.cz řekl, že iniciativa D.O.S.T předá pražskému primátorovi a americkému velvyslanci Normanu Eisenovi protestní dopis proti tomu, že festival Prague Pride podpořili. „Nechápu, proč pan primátor převzal nad touto akcí záštitu a preferuje a privileguje pouze jednu skupinu obyvatel na úkor normální většiny,“ uvedl Bátora podle serveru.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52487190-hajek-o-karnevalu-homosexualu-je-to-jen-natlakova-akce-deviantu?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

"Petr Hájek je provokatér." - S tím nesouhlasím. Z toho, co jsem se v uvedeném odkazu dočetla, mi pan Hájek vůbec nepřipadá jako provokatér, ale jako silně paranoidní a netolerantní člověk.
05. 08. 2011 | 10:34

RFE napsal(a):

Ne. Osoby typu p. Hájka jsou tím největším požehnáním, protože jsou schopni to bahýnko při dně dostat na světlo boží.
05. 08. 2011 | 10:36

Kvakin napsal(a):

Paní Marksová, já Vás vždycky volím, když do něčeho kandidujete a je to v mém volebním obvodu, ale tento Váš příspěvek beru s rozpaky. Jsem toho názoru, že se svým "vercajkem" si může každý dělat, co chce (pokud tím někomu neubližuje) a že je do toho každému houby. Pochody osob jiné sexuální orientace však považuji za nevkusné a pouze - ve vztahu k většinovým - provokativní, neboť nic konstruktivního se jejich pořádáním nedosáhne. Ten, kdo je tolerantní, se po průvodu tolerantnějším nestane, a ten, kdo ve věci tolerantní není, po přehlídce trapností, kterou tyto průvody reprezentují, také neobrátí. Kecy o nějakých právech, které se pořádáním těchto akcí údajně probojovávají, jsou jenom kecy, v lepším případě vlamováním se do otevřených dveří. V 60. let byla u nás přijata - ve vztahu k homosexualitě - na danou dobu velmi liberální legislativa a čtyřprocentní kvůli tomu nemuseli organizovat vlastní prvomájový průvod. A současný zákon o registrovaném partnerství byl přijat spíše než na základě čeho jiného úspěšným a trpělivým lobbováním určitých osob.
05. 08. 2011 | 10:38

Johanna napsal(a):

Myslím, že se Michaelo s tím "útokem na tradiční rodinu" velice mýlíte. Lépe řečeno - osopujete si právo rozumět něčemu, co je velice složité. Každé dítě má oba rodiče a je lhostejné, zda jsou tito v "tradiční rodině" či ne. Někdy je pro děti (obou pohlaví) "zdravější, když žijí v "netradiční rodině". Obávám se, zdali si Vaši tradiční rodinu Vás, Vašeho manžela a dvou dcer neidealizujete. Skutečně jste stoprocentně přesvědčena o tom, že ostatní členové Vaší tradiční rodiny zažívají maximální uspokojení se současným stavem?
Já jsem svým dětem nikdy nemusela vysvětlovat, CO TO JE, když chodí kluci s klukama a holky s holkama. I tak to pochopily. Asi mám praktičtější zaměstnání a nesnažím se o nápravu nenapravitelného.

Jestli jste to nepoznala, chtěl autor výrokem pouze provokovat. Má stejně zbytečné povolání jako Vy - a tedy dost času vymýšlet bejkárny.
05. 08. 2011 | 10:39

Koplkop napsal(a):

Nero
Někdo rozumnej to musí udělat. Jinak tady za chvíli bude už úplnej cirkus :-) On už je tady teď, a podle článků a výjevů stínových ministrů to bude za jejich vlády ještě horší.
05. 08. 2011 | 10:41

Debo napsal(a):

Paní M-T zde konstatuje vcelku známé věci. Vadí mi na tom, že tak činí jako bohyně pomsty aby odplatila porušení Politické korektnosti. Navíc používá jeden z nejodpornějších podpásových úderů. Z vynucených coming outů mi vždycky bylo na zvracení. Její jednání není morálně na jiné rovině než použití slova deviant.

Zdá se že nastávající Pride tentononc má obvzlášť agresívní marketing. Kolem půlky devadesátých let probíhaly na Praze 5 a Cindě různé průvody a masové akce homosexuálů, aniž by byť jen okrajem vyvolaly nějakou nepříznivou reakci. Moje přítelkyně Š. hned od kraje devadesátých spoluorganizovala Apriles a také nezaznamenala nějaké hloupé poznámky.

Zdá se ale, že určité kruhy stále více tlačí na pilu. I negativní publicita je publicita a přináší příspěvky na akci. Tedy příjmy organizátorům, marketérům a reklamkám, nemluvě o podpoře zájmům lidí v druhém a třetím plánu. Kteří sami vůbec homosexuální být nemusí.

Paní M-T nás má za prosťáčky.
05. 08. 2011 | 10:47

Papouch napsal(a):

Rodiná politika ČSSD: "je normální, když chodí kluci s klukama a holky s holkama"

Aspoň vidíme jak se aplikují do praxe "Zásadní body rodinné politiky ČSSD":

http://www.cssd.cz/inews/video/michaela-marksova-tominova-o-rodinne-politice-cssd
05. 08. 2011 | 10:48

karel napsal(a):

Kouřové clony nad rozkrádáním státního majetku = všechny naše diskuse!!! Politici na nás kašlou a kradou si dále, v Toskánsku si užívají a přes fotbal perou=čistí prachy! Nikdo se nezeptá, kde na nákup Slávie Řebíček sehnal a zdanil prachy???
05. 08. 2011 | 10:50

žena napsal(a):

Koplkop
"Sexualita je činnost, která nepatří do ulic a na náměstí."

Ale to jsou pochody, nikoliv sexuální orgie. Když jsou pochody povoleny různým radikálům, považuju za logické, že můžou pochodovat i homosexuálové.
05. 08. 2011 | 10:50

Železnohorský napsal(a):

Vy to tady zase schytáte, paní Michaelo...

Je zajímavé, že těm, co jsou proti téhle menšině, leží tak moc na srdci blaho státu (jako že homosexuálové nejsou přínosem pro stát), a přitom se vsadím, že kritici dělají všechno pro to, aby sami platili co nejmenší daně (jako že jakým jsou oni přínosem pro stát). Je zajímavé, že těm, co jsou proti téhle menšině, vadí průvody homosexuálů Prahou, a přitom Prahou někdo pochoduje imrvére. Minulý týden třeba hordy krojovaných hudebníků. Nebo co to bylo. Ale rambajs dělaly pořádnej...
05. 08. 2011 | 10:50

Karel Mueller napsal(a):

Paní Tominová,

považujete pedofily za deviantní? Pokud ano, tak proč?
05. 08. 2011 | 10:53

Mr.Hmm napsal(a):

Vážená p. Tominová,

Těžko říci, ale kolem hradního pána se prý seskupují jakési anomálie (Hájek, Jakl, Weigl, Bátora, Bartoš..) - tedy údajně podle pravdoláskařských hlasů. Teď je otázkou, čím to je, že si pan prezident vybírá takové spolupracovníky. Nedávno jakási skupinka lékařů usilovala...no posuďte sama.
http://spiknutilekaru.wordpress.com/
05. 08. 2011 | 10:54

neo napsal(a):

To není o Hájkovi, ale o toleranci v celé společnosti.

Lidé bez ohledu na politické preference prostě jen nejsou tolerantní a brojí proti odlišnostem.

xenofobie, rasismus, homofobie... to prostě v lidech je.

Nebudu hovořit za druhé a ani za Hájka, není totiž sám, kdo patří do té skupiny netolerantních.

Mně osobně nevadí jak cizinci, tak homosexuálové. Proti průvodu nic nemám a proti tradiční rodině taky ne. Ať si každý žije jak chce, někdo v manželství, jiný v reg. partnerství, další na psí knížku.... Klidně bych povolil i mnohoženství :)
05. 08. 2011 | 11:03

jenicek napsal(a):

Líbí se mi když někdo jako tady gender soudružka, dává na odiv svou toleranci, vykřikuje, že homosexualita je úplně normální a vzápětí oponenta označí za homosexuála a míní to jako dehonestaci... další komentář netřeba.
05. 08. 2011 | 11:05

Viola napsal(a):

"ODS je strana postavená na toleranci a respektu k rozdílným názorům. Svoboda jednotlivce, svoboda názorů a otevřená společnost jsou hlavní principy, ke kterým se hlásím a hodlám je prosazovat"

tak to se pěkně ukázalo policejním zásahem proti ekoaktivistům. Zrovna tak by měli zasáhnout proti tomuto průvodu, padni komu padni, provokatér jako provokatér.
A ten průvod je provokace. Teda paní Tominová, to se vám divím, že podporujete něco takového. Tolerovat znamená vzít na vědomí, copak už dávno nevíme, že takoví jiní lidé mezi námi žijí? Jestli se chtějí zviditelňovat, tak ať si nosí nějaké znamení denně na sobě a ne jen v průvodu.
05. 08. 2011 | 11:07

žena napsal(a):

Karel Mueller

Deviantní chování = jakékoliv chování, porušující společenské normy

Deviatní normy -odchylky, odklony od normálních sociálních norem a normálních zpúsobů uvažování a komunikace projevující se nonkonformním, nonkonzenzuálním, abnormálním, anomálním způsobem myšlení, chování a jednání

Na základě výše uvedeného považuju pedofily za deviantní. Asi ve všech vyspělých zemích je stanovena věková hranice pro povolený sex.
05. 08. 2011 | 11:07

TomášL napsal(a):

Tak nám trhy padají a Španělsko bankrotuje.

Autorko, píšete "asociální politika této vlády.". Můžu Vás ujistit, že příští vláda bude mít tu pochybou čest být ještě asociálnější jak nynější. A třeba to dopadne tak, že socialisté budou ještě více asociálnější jak pravice.:-)))

A kruciální otázká zní "jak to okomentujete?"
05. 08. 2011 | 11:12

Karel Mueller napsal(a):

neo:

Víte, člověk je tvor společenský. I v nejjednodušší zvířecí sečce vládnou určitá pravidla, aby smečka mohla přežít.
Tím spíš to platí o jedinci rodu homo sapiens, který není nic jiného než součást společnosti. A každá společnost musí mít psaná (zákony) i nepsaná (morální normy) zavazující pravidla. Jinak nemůže fungovat a rozpadne se.

Základní normy a vzorce chování se vytvářely v průběhu tisíciletí. Pokud je zahodíte, tak je prakticky vyloučeno je něčím životaschopným nahradit. Těch pokusů v dějinách bylo nespočet a všechny zkrachovaly.
05. 08. 2011 | 11:13

žena napsal(a):

P.s.: Pane Muellere, vím, že jste se ptal paní Marksové-Tominové. Ale ta se s Vámi ani s námi pravděpodobně bavit nebude. Není jako pánové Klán, Hořejší..., kteří i pod svými blogy na diskutující reagují.
Tak jsem si dovolila sama "švestičky, jsou z naší zahrádky".
05. 08. 2011 | 11:15

Viola napsal(a):

neo

a co ekoaktivisté, také je toleruješ?
05. 08. 2011 | 11:15

Karel Mueller napsal(a):

žena:

V definici deviantního chování se odkazujete na společenské normy. Ty ale dělají lidé, tak lze jen otázku posunout: Proč pedofilie není v rámci společenských norem akceptovaná?

V některých státech Asie i latinské Ameriky je sex s dětmi zcela tolerován (i oficiálně), homosexualita nikoliv. Můžeme se tedy začít přít o tom, co je společensky škodlivější, tamti lidé by Vám tvrdili, že homosaxualita a určitě by to podložili pádnými důkazy.

Abychom si rozuměli: Nejsem pedofil a obojí považuji za deviaci.
05. 08. 2011 | 11:22

mužatka se zelím to žrádlo napsal(a):

Ideologická pracovníčka Tominová nejznámější to zástupkyně z gendertet opět na blogu střílí do vzduchu svoji multikulti bambitkou avšak sama se již nepřiznává ke své oblibě komunistického "výdobitku" - jeslí pro děti ve věku již od několika měsíců.

Její volba je jasná : ať si každá žena "užene" dítě (nejlépe inseminací), pak se pachole může mrsknout do jeslí a kariéra gendertet je zachráněna. Co na tom, že odborníci a odbornice na psychologii dítěte před tím varují a doporučují děti do tří let do jeslí nedávat.

Tominová na to nehledí a bojuje za práva gender kariéristek. No Sobotko to už raději budu volit Paroubka než to tvoje stádo splašených mužatek označované eufémisticky za ČSSD.
05. 08. 2011 | 11:22

žena napsal(a):

Karel Mueller
"Základní normy a vzorce chování se vytvářely v průběhu tisíciletí. Pokud je zahodíte, tak je prakticky vyloučeno je něčím životaschopným nahradit. Těch pokusů v dějinách bylo nespočet a všechny zkrachovaly."

I někteří Řekové a Římani ve starověku provozovali homosexuální styk. I některá zvířata se o to snaží.
Podle mě je nutné chránit děti před zneužitím. Ale myslím, že asi po věky je přibližně stejné procento homosexuálů, bisexuálů a heterosexuálů. Na sexuální orientaci nic žádné normy nezmění.
05. 08. 2011 | 11:24

jouda napsal(a):

trevor:
"Podpora gayů a leseb, registrovaného partnerství či adopcí dětí homosexuálními páry ale neohrožuje nikoho? Úsměvné. Jaká podpora. Podporovaná ma být rodina jako základ státu. Pan Hájek má v tomto případě pravdu. Homosexuální svazky nejsou hodny podpory státu. Co přijde příště. Podpora zoofilie?"

Homosexualni svazky nejdou hodny podpory statu asi tak jako pary neplodne. Opravdu mate pocit, ze konsensualni vztah dvou dospelych lidi lze srovnavat se zoofilii? Zpatecnicky ubozaku.
05. 08. 2011 | 11:28

michaelamarksovatominova napsal(a):

Ti, kdo budou na Prague Pride pochodovat, nikoho neohrožují, nikomu neubližují. A upřímně řečeno, žádnou podporu od státu nedostávají.
Ad žena: ráda bych se čteáři a čtenářkami diskutovala pod svými blogy víc, ale upřímně řečeno, poněkud mě odrazuje, že naprostá většina z vás zůstává v anononymitě, a to se to pak panečku nadává, že ano?
05. 08. 2011 | 11:31

neo napsal(a):

Viola:

samozřejmě.

Pokud neporušují zákon.
Když zákony poruší cizinec nebo homosexuál, tak je to stejné...
05. 08. 2011 | 11:32

Karel Mueller napsal(a):

žena:

Asi jste nečetla moji odpověď :-), ale dodal bych k tomu toto. Trochu jsem homosexuály poznal běhe studií, byť sám homosexuál nejsem a ani jsem to nikdy neprovozoval. Proč o tom mluvím: Jak muži tak ženy přebírali mnohé psychické vlastnosti druhého pohlaví a je to něco příšerného. Místo mužů takové zvláštní slečinky a mužatky ...

Je to trend i v rámci současného feminismu, na konci bude ale převálcování společnostmii, které mají pro "jinakosti" pramalé pochopení.
05. 08. 2011 | 11:33

neo napsal(a):

Karel Mueller,

s tím souhlasím, ale to není nic co by bylo v nesouladu s tolerancí menšin:)

ta pravidla se jak píšete vyvýjí...
05. 08. 2011 | 11:33

Viola napsal(a):

neo,

a že homosexuálové dnes a denně porušují zákony ti nevadí, o pedofilech to platí též a že dochází ke znásilňování?
05. 08. 2011 | 11:34

Karel Mueller napsal(a):

jouda:

Zbytečně silná slova na závěr, v podstatě má trevor pravdu.

Heterosexualita má jasný biologický smysl, homosexualita nikolv. Stejně jako ho nemá zoofilie.
05. 08. 2011 | 11:37

Viola napsal(a):

Paní Tominová,

za tenhle článek má u mě ČSSD jeden puntík mínus. Ale děkuji vám za reakci i za ostatní, je to opravdu milé, když pisatel blogu reaguje a nevím, co byste měla z toho, kdybyste znala identitu diskutujících, žalovala byste je, nebyla byste k nim tolerantní?
05. 08. 2011 | 11:39

názor napsal(a):

Jsem tolerantní, respektuji řeči o oteplování zeměkoule. Jenomže ono se ukazuje, že zeměkoule se neotepluje, že ano.
Jsem tolerantní, respektuji homosexuály a lesby. Jenomže ono se ukazuje, že populace se neotepluje. 4% jsou 4%. Žijte si v klidu, nikdo vám to nebere, jenom prosím neříkejte, že je to normální. Když něco existuje, tak to existuje, ale ještě to neznamená, že je to normální. Krade se a zabíjí. je to fakt, ale je to normální jenom proto, že to je ? Chlap není žena a heterosexuál není homosexuál. I když by si to někdo přál.
Svým dětem jsem vždy říkal, že normální je, když kluk chodí s holkou. Ale na světě to chodí i tak, že holky chodí s holkama a kluci s klukama. Jsem diktátor, beru někomu lidská práva. Nikoliv.
A kdyby se mi to stalo v rodině a můj syn by byl na kluky. Hold musel bych se s tím smířit. To je lidská tolerance. Ale určitě bych nikomu neříkal, že je to normální. Je to prostě odchylka od normy...4%. Nic méně a nic víc.
A ještě jedna poznámka k autorce. To, že nechápe co je tradiční je základem toho jak myslí. Tradiční rodina je muž jako mužský vzor a žena jako ženský vzor pro děti.
Nemá to nic společného s tím, kolik rodin je rozvedených. Samozřejmě každý má právo se rozvést. Ale co děti a jejich práva ?
05. 08. 2011 | 11:40

Viola napsal(a):

Paní Tominová

"Ti, kdo budou na Prague Pride pochodovat, nikoho neohrožují, nikomu neubližují. A upřímně řečeno, žádnou podporu od státu nedostávají. "

Ti kdo budou v tomto pochodu pochodovat vystavují na odiv svou sexualitu a tím ohrožují mládež - opice se opičí - . No a že by snad ještě dostávali podporu od státu, to by bylo neslýchané, ale když jste to napsala, tak to možná tak i bude.
05. 08. 2011 | 11:43

neo napsal(a):

Viola:

Vy nejste slečno normální že?

Jasně jsem napsal, že porušování zákona netoleruji ať se ho dopustí kdokoli. Takže pokud homosexuál, rom nebo francouz poruší zákon, je to pro mě stejné, jako by ho porušil čech, vietnamec, mongol, ateista, křesťan nebo heterosexuál.

mimochodem byste možná měla specifikovat, jak ti homosexuálové porušují dnes a denně zákony.
05. 08. 2011 | 11:43

neo napsal(a):

Viola:

///Ti kdo budou v tomto pochodu pochodovat vystavují na odiv svou sexualitu a tím ohrožují mládež - opice se opičí - .///

Jako by byla sexualita nakažlivá :)
Violo, když se budete od rána do večera koukat na lesbické porno, myslíte, že se z vás stane lesbička?

možná byste měla zajít k lékaři.
05. 08. 2011 | 11:45

Viola napsal(a):

neo,

když se díváte na porno, nemáte chuť na sex? Jestli ne, tak jste nějak nemocný, neměl byste zajít k sexuologovi?
05. 08. 2011 | 11:47

Viola napsal(a):

neo,

"Jasně jsem napsal, že porušování zákona netoleruji ať se ho dopustí kdokoli."

takže byste třeba i zorganizoval pochod bývalých, nebo i současných trestanců třeba v proužkovaných úborech a s okovy? Ať se vidí, jak je společnost širocetolerantní.
05. 08. 2011 | 11:49

michaelamarksovatominova napsal(a):

Také by mě zajímalo, jak homosexuálové porušují zákon dnes a denně. Ad anonymita diskutujících: jde o to, že ke svému názoru by se snad nikdo neměl stydět veřejně přihlásit, ne? Nakonce nestydí se ani pan Hájek ani já, a tak můžeme diskutovat a vzájemně se kritizovat, jak je to v demokratické společnosti normální. Psát pod pseudonymem "žena", přičemž používáte mužský rod, takže yřejmě muž jste, to je vskutku vrchol odvahy...
05. 08. 2011 | 11:54

michaelamarksovatominova napsal(a):

Také by mě zajímalo, jak homosexuálové porušují zákon dnes a denně. Ad anonymita diskutujících: jde o to, že ke svému názoru by se snad nikdo neměl stydět veřejně přihlásit, ne? Nakonce nestydí se ani pan Hájek ani já, a tak můžeme diskutovat a vzájemně se kritizovat, jak je to v demokratické společnosti normální. Psát pod pseudonymem "žena", přičemž používáte mužský rod, takže yřejmě muž jste, to je vskutku vrchol odvahy...
05. 08. 2011 | 11:54

pratchett napsal(a):

Pořád se zaměňuje homosexualita a sex jako takový. Když je někdo na kluky, neznamená to jen ten fakt, že š...á s klukama, ale je k nim přitahován i citově. Zamilovává se, rozchází se, je nešťastný ve vztahu - takovou gay-parade v podstatě dáváme najevo, že jsme stejní jako většina a tu většinu zveme - pojďte se s námi bavit a udělat si trochu ze sebe legraci.
V jiných státech to funguje, ale ze začátku to taky byl boj.
05. 08. 2011 | 11:58

neo napsal(a):

Viola:

dívám se na porno když mám chuť na sex:) Ne naopak.

A když bych někde viděl homosexuální porno, homosexuál se ze mě nestane.

Ovšem pokud jste svým příspěvkem o opičení měla na mysli, že mládež po shlédnutí průvodu bude mít chuť na sex, tak to ovšem nepovažuji za nic nezdravého či ohrožujícího.

druhý váš příspěvek o trestancích nechápu. Omlouvám se.
pořád nespecifikujete, jak homosexuálové porušují zákony...
05. 08. 2011 | 11:58

jája napsal(a):

My, normální protestujeme proti takovým pochodům deviantů. Začíná to homosexuály, potom cikáni, invalidi - vozíčkáři, barevní, šikmoocí, samoživitelky atd. S tímto se musí zkoncovat, naše společnost by neměla takovéto excesy od normálu trpět. My, správní Češi, kteří chceme svou zemi púro Čechy se na tyto úchyly, bezdomovce, nezaměstnané a socky, cikány, muslimy a jiné menšiny dívat. Ať táhnou někam jinam. Pryč s tolerancí okrajové kultury, chceme jen jednu, správnou, pro bílé Čechy a vůbec nejlepší by bylo, všechny, co nějakým způsobem vyčuhují zavřít do nějaké rezervace a tam.....jo, taková hnědá budoucnost, to je to pravé.
05. 08. 2011 | 11:59

žena napsal(a):

Karel Mueller

Máte pravdu, když jste mi psal odpověď, psala jsem já svoji reakci :-)

Víte, jsem hetero, mám dvě dcery (taky hetero) a několik let jsem seděla v kanceláři s kolegou, který byl homosexuál. Kdyby mi to neřekl, nepoznala bych to. Měl tři sourozence a jako jediný byl homosexuál. Aby unikl řečem, odstěhoval se do Prahy. I pro některé heterosexuály je těžké najít si partnera, natož pro homosexuála. Nevím, ale možná pořádájí své "pochody" i z důvodu, že mají větší možnost se seznámit.

Příroda tomu tak chce, že se rodí i lidé s jinou sexuální orientací. Je to jednoznačně handicap.

Nevím, kolik je lesbiček mezi feministkami. Zcela jistě neplatí, co lesbička, to feministka.
A činnost našich současných feministek? Doporučuju přečíst si autorčiny ostatní blogy nebo blogy paní Sokačové. Z mého pohledu se naše feministky vlamují do otevřených dveří, propagují genderově správnou mluvu a písemný projev, považují za zásadní feminizaci rakouské hymny...
05. 08. 2011 | 12:01

Viola napsal(a):

Paní Tominová,

čtete moc rychle, chápu vás, je toho na vás hodně, ale tak to je, když někdo píše blog, že reakcí je více než hodně a nestačí sledovat, kdo je kdo. Já jsem Viola - žena - je to moje přezdívka zde a poděkovala jsem za vaši reakci i za ženu, i za ostatní, jinak by se třeba mohla tato diskuze stát jen děkovnou a to jistě nebude.

Pokud byste chtěla vědět jak porušují zákon dnes a denně homosexuálové, tak byste se musela podívat jednak do kriminálních svodek a jednak by možná stačilo jít v Praze na hlavní nádraží a sledovat, nebo někde na veřejné záchodky, ale to raději nedělejte. Zajímavé je když se nějací ateisté pohoršují nad tím, kolikže je pedofilních farářů ve světě a kolik zla už napáchali a rozepisuje se to na mnoha a mnoha stránkách a najednou nikdo nic o porušování zákonů homosexuálů neví, že?
05. 08. 2011 | 12:05

žena napsal(a):

michaelamarksova-tominova

"Psát pod pseudonymem "žena", přičemž používáte mužský rod, takže yřejmě muž jste, to je vskutku vrchol odvahy..."

Jmenuju se Renata Vostrovská, profesí programátorka, píšu pod nickem "žena" a jestli mi někde vypadlo "a" na konci nějakého slovesa, pak to není tím, že jsem muž, nýbrž tím, že někdy píšu zbrkle. Jistě to pochopíte, taky jste napsala y místo z

Máte ke mně a mým názorům ještě něco, kromě někde vypadlého "a"?
05. 08. 2011 | 12:09

pýthie napsal(a):

U Marks - Tominů za dvacet let:

Dcera : "Ahoj mámo, beru si Karla von Bahnhof. Za měsíc. Dojdi."

Tominová : "Ale to je starej páprda o třicetosm let má víc než ty holčičko moje. Proč už nemáš ráda toho krásného a vzdělaného Juana?"

Dcera : "No mámo občas jsem si odskočila, rozumíš. Svoboda. Rovnost. No jak jsi nás to učila, když chlapi můžou tak mi taky můžem, že jo. No a Muhamad, to bylo v Kuvajtu, no měl prostě AIDS a breberky. Nakazila jsem pak i Juana a ten už mě nechce vidět. No a Karel je jedinej kdo mě chce."

Tominová : "Jako politička jsem selhala, jako matka jsem selhala také. Ale jako ideologická vůdkyně multikulti a gendertetismu selhat nesmím. Dcero má pojď, představím tě zástupům jako moderní ženu, bytost, která by jinak v České republice s nějakým balvanem trpěla, ale ty díky naší vizi jsi se stala moderní ženou a položila jsi svůj život za bytí v souladu s tímto krásnou ideou. Na veselku přijdu i s přáteli. Ať dědka zeťáka pumpnem."
05. 08. 2011 | 12:12

Viola napsal(a):

neo,

záleží na věku, kdy nezralec dostane chuť na sex. Na ulici se pohybují všichni (snad to tak i zůstane a nebudeme se muset schovávat), tedy i nezralci a po shlédnutí provokativního průvodu ho jistě napadne, že by to byla dobrá legrace, nebo prostě, že je to normální - protože oni tam nebudou mít transparent "Toto není normální" - a budou mít chuť si to vyzkoušet. Prostě opice, vy chcete Neo popřít, že nejsme z opice? Ale to byste byl vlastně příznivec pana Hájka, tak co se vůbec ozýváte souhlasně s tímto článkem.
05. 08. 2011 | 12:12

pratchett napsal(a):

Viola:

A kde jste se nachomýtla na pánských veřejných záchodech? Porušení zákona znamená, že jsem někomu nějak ublížil. Pedofilní farář být může, důležité je, aby dodržel slib čistoty - čili aby neměl sex s dítětem ani s nikým jiným. Pokud ho má, porušuje zákon - zákon daný organizací, do které vstoupil a které slíbil, že tento zákon bude dodržovat.
Když dva gayové spolu dělají něco, co si zaslouží spíše soukromí ložnice, na veřejnosti, jde o přestupek - veřejné pohoršení. Je naprosto v pořádku, že jsou za to trestání. Není v pořádku, že si myslíte, že takoví jsou všichni. Heterosexuálové spolu venku v přírodě nic nemají? Před brněnským Tescem souložili minulý měsíc dva bezdomovci - muž a žena. Tím pádem bych mohl říct, že heterosexuálové dnes a denně porušují zákon, ne?
05. 08. 2011 | 12:13

žena napsal(a):

michaelamarksova-tominova
"Ad žena: ráda bych se čteáři a čtenářkami diskutovala pod svými blogy víc, ale upřímně řečeno, poněkud mě odrazuje, že naprostá většina z vás zůstává v anononymitě, a to se to pak panečku nadává, že ano?"

Prosím, uveďte, kdy jsem komu a kde nadávala. Předem děkuju.
05. 08. 2011 | 12:14

jája napsal(a):

Viola, vy si dejte přiléhavější nick - husa, nebo husička, čtěte policejní svodky a nedívejte se na každodenní znásilňovaní žen, asi homosexuály, vraždy dětí, taky těmito devianty, nemá cenu pokračovat, toto je v lidech, ne v sexuální orientaci, husičko.
05. 08. 2011 | 12:15

úchyl napsal(a):

No bóže. Hošani se dostali na významná místa v médiích. Časem se tam dostanou i pedofilové. Pokrok nelze zastavit.
05. 08. 2011 | 12:16

slavnosti sněženek napsal(a):

to zas bude v álejích nablito
05. 08. 2011 | 12:17

Vandal napsal(a):

soudružko Marxová
svým dětem / není to narušování duševního stavu dětí? / si říkej co chceš. Ale nechápu, proč 96% lidí vykládáš, že je normální, když chodí kluk s klukem a holka s holkou? Pro 96% lidí to normální není, pro ně je to odporná deviace. Proč se neobrátíš na ty 4%, že je normální, když chodí kluk s holkou, a holka s klukem. Nebylo by to tak lepší? Je vědecky prokázáno, že 4% normální nejsou, mají duševní úchylky od normálu, tak soudružko nelži, není to normální, je to úchylka se vším všudy, cizím slovem deviace stejného druhu jako pedosexualita, zoosexualita nebo nekrosexualita. Tito jedinci všichni vykazují stejné úchylky od normálu, jediné čím se liší, je, že homosexualita není trestná, to je vše. Pane Stejskale, máte mé povolení, můžete mě v rámci svého posvátného usilí za lepší zítřky smazat, atˇ vám nekazím ten multikulturní a korektní obraz.
05. 08. 2011 | 12:19

Karel Mueller napsal(a):

žena:

Nepochybuji o tom, co říkáte o bývalém kolegovi, já mám ale jiné zkušenosti.

Skutečnost, že je někdo homosexuál mohu akceptovat, ale nemohu akceptovat, že to dává na odiv a nadto je to bráno jako něco normální. Když je někdo těžý masochista a požaduje pro své uspokojení tvrdé ponížení a výprask (pár takových žen jsem poznal, ale bylo mi proti srsti jim vyhovět. Vyčurat jsem se na ni mohl, zmlátit ji ne), tak se asi s tím nebude chlubit. Pokud není extremní exhibicionista.

Profil feinistek by byl asi na jinou debatu. Ale když dnes vidím americké filmy, tak nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. V některých oblastech se ženy prostě mužům nevyrovnají. Přenejmenším ve dvou: Tvrdých exaktních vědách a fyzické síle. Žádná žena se nevyrovná špičkovým vzpěračům nebo špičkovým matematikům. Byť třeba 99,9% mužů strčí do kapsy.
05. 08. 2011 | 12:21

Viola napsal(a):

pratchet,

nemusím být všude, abych všechno věděla, že? Do vesmíru také denně nelítáte a přesto víte, že tam jsou i jiné světy.

Sexualita je to, co vystavuje tento průvod na odiv a sexualita způsobuje na veřejnosti pohoršení, jak jste správně připodotkl a je to trestné padni komu padni.
05. 08. 2011 | 12:21

pavla2 napsal(a):

Paní autorko, pokud chcete vlastním dětem říkat, že je normální, když chodí kluk s klukem a holka s holkou, tak si jim to klidně říkejte. Ale prosím, nevydávejte to mladým lidem jako normu. Už dost na tom, že tradiční rodina utrpěla právě kvůli podobným názorům, kvůli tomu, že se díky feministkám prvňáčkům zakázaly slabikáře s obrázky matky u sporáku a otce u nářadí. Takže pak děti ztrácejí pojem o tom, jak by rodina měla vůbec vypadat. Že není taky až zas tak normální, když si tatínek bude přišívat knoflíky a maminka opravovat třeba kanalizaci. Já jsem zastáncem klasické rodiny, kde má v prvné řadě místo matka, otec a děti. Nikoliv dva chlapi či dvě ženské. Ať si tak klidně homosexuálové či lesby žijí, pokud nikoho svým jednáním nepohoršují, ale nemělo by se toto vykládat jako normální.
05. 08. 2011 | 12:27

gaia napsal(a):

Karel Mueller

žádný chlap zas neumí pořádně vygruntovat, což hravě zvládá každá žena.
K čemu matematik, který žije ve špíně? A fyzickou silou větší než ženy, se muži mohou chlubit tak maximálně mezi 20 až 35 rokem. Předtím i pak jsou již na ženách absolutně závislí.
05. 08. 2011 | 12:28

pratchett napsal(a):

Viola:

aha, takže když se bude kluk s holkou líbat (francouzsky), tak je to trestné? Mě to třeba pohoršuje.
A přestaňte se domýšlet, co se kde děje, pokud to nemáte potvrzené! Já si můžu taky domýšlet, co se děje na dámských toaletách, že tam ženské fetují, půjčují si vložky, komunikují, probírají své partnery - ale důkazy na to nemám, nezažil jsem to, nemůžu tvrdit.
Homosexuálové dávají najevo to, co si o nich myslí ta většina - je to myšleno nadsázkou. Nebo si myslíte, že v normálním životě chodí chlapi v ženských šatech nebo v kožených postrojích a s bičíkama?
A co třeba karneval v Riu? Ten Vás nepohoršuje?
05. 08. 2011 | 12:28

mart napsal(a):

Asi před pěti lety jsem zažil v Madridu ten slavný a paní Marksovou opěvovaný marš. Bylo to ohromné. Stupidní, primitivní, sprosté, agresivní, s jasnými gesty: tady jsme MY, je nás tady padesát nebo kolik tisíc, MY jsme lepší, skoro nadlidi, MY si na rozdíl od vás můžeme dovolit všechno...

Nevím, co lidi, kteří se domáhají tolerance, k takové agresivitě vede.

Za sebe říkám: děkuji, nechci.
A snad jen přání: že by nám (všem, i gayům i lesbám) mělo zůstat aspoň pár věcí pod peřinu, ne na náměstí.
05. 08. 2011 | 12:29

Viola napsal(a):

Pana primátora Svobodu jsem hájila, když byl zvolen, ovšem sama bych ho jistě nevolila a nejsem taky z Prahy, ale zastala jsem se ho, nyní i on má u mě černý puntík a s ním samozřejmě i ODS.
05. 08. 2011 | 12:31

Vandal napsal(a):

gaia /bohyně země/
znám jedno pořekadlo
orel se může snést až k zemi, ale slepice do oblak nedolétne
05. 08. 2011 | 12:33

ghándí napsal(a):

je dokázáno, že proti homosexuálum nejvíce vystupují sami homosexuálové. možná hájek celý život trpí, protože mu jeho katolická víra bránit přiznat, že je buzerant. podobně, jako kdysi hitler.
05. 08. 2011 | 12:34

Karel Mueller napsal(a):

pavla2:

Jsem rád, že existují rozumné ženy.

gaia:

S tou závislostí si nejsem jist, ale s gruntováním souhlasím. Kdysi dávno jsem pozval do baráku svoji novou přítelkyni a před tím jsem provedl generální úklid trvající asi 4 dny. Ona pak prndala, že takový bordel v životě neviděla.

Tak vidíte, máte schopnost vidět to, co my nevidíme, takže lepší zrak :-)).
05. 08. 2011 | 12:36

Viola napsal(a):

pratchet,

máte slabý pozorovací talent, tak vám nezbývá nic jiného než číst ty policejní, nebo kriminální svodky, tam to budete mít černé na bílém. A že si právě vy dáváte takový vznešený nick. I kdyby na dámských toaletách docházelo k tomu, co píšete, jako že je to absurdita, tak to není trestné. Pohoršení vzbuzující činnost na veřejnosti je T R E S T N Á, to by si měl pan primátor uvědomit.
05. 08. 2011 | 12:36

gaia napsal(a):

mart

to já jen předloni jela stejným vlakem do Brna, kde se něco podobného též konalo a řeknu vám, že to byl děs, ta mládež, co tam jela , z té šel strach, navíc byli všichni vlivem alkoholu a drog úplně mimo, jeden začal čůrat v kupé, a ta mluva, běs, pak ukazovali Džamilu, jak tam s nimi na Svoboďáku trsá a zahaluje se do vlajky, ještě dnes mám osypky. když si na to vzpomenu.
05. 08. 2011 | 12:36

gaia napsal(a):

Vandal

nejste schopen vyvrátit, že chlapi bez žen pustnou.
05. 08. 2011 | 12:38

Vandal napsal(a):

ten kdo tvrdí, že homosexualita je normální, zároveň říká, že heterosexualita je nenormální. Ujasněme si, co je norma, nebo brzy bude normální též pedosexualita, nekrosexualita i zoosexualita
05. 08. 2011 | 12:39

Viola napsal(a):

pratchet,

karneval v Riu je daleko a jsem ráda, že o něm vím jen to, že existuje a pár krásných obrázů v TV a ovšem ohromnou kriminalitu s tím spojenou, kdy za ty noci, kdy karneval probíhá je znásilněno desítky žen a dětí. Čtěte krimi.
05. 08. 2011 | 12:40

Jee napsal(a):

Paní Marksová-Tominová
Anonym může být nejen přínosným diskutérem, dokonce se s vámi může v mnohém názorově shodovat.

Možná se od vás liší pouze v pohledu na to zda tady existuje či neexistuje demokracie potažmo zda mu jeho názory mohou či nemohou způsobit významné nepříjemnosti.
Anebo jen ctí prastaré "opatrnost matka moudrosti".

Bylo by škodou zavrhovat ty, kteří se od vás mohou odlišovat pouze tím anebo třeba jen menší mírou odvahy. Oba tyto rozdíly jsou možná jemnější než je diskutovaný rozdíl mezi homo a heterosexuálem.

Neo
Většina témat se netočí okolo toho, s čím vy často operujete, a to je dodržování zákona.
To je u slušných lidí samozřejmostí.
Bohužel mnozí z nás jsou natolik slušní, že se poctivě řídí i zákony, jejich podobu ovlivnila ad hoc mafiánská klika v zákonodárném sboru.
Apel je třeba klást na morálku.
05. 08. 2011 | 12:40

pratchett napsal(a):

Viola:

k mému nicku - nedomnívám se, že by byl vznešený, mám stejný už dvanáct let a kvůli Vám ho vážně nebudu měnit.
Ale i kdyby vznešený byl - máte pocit, že nemám právo si ho dát?
Asi máte ráda černou kroniku, já jsem nikde nečetl nic o veřejném pohoršení, které vzbuzují homosexuálové na veřejných záchodcích - Vy to máte odkud? Nějaký konkrétní zdroj?
Viděla jste pochod gayů u nás? To nejsou alegorické vozy a podobné záležitosti - to je skutečně pochod. Zúčastněte se a uvidíte.
05. 08. 2011 | 12:40

Johanna napsal(a):

Mě by, paní autorko, stejně jako "ženu" zajímalo, JAK jsem Vám nadávala.
To, že jsem napsala, že máte zbytečné zaměstnání a snažíte se napravovat, co moudrá matka Příroda "již vymyslela", je PRAVDA.
Někdy mi přijdete opravdu příliš horlivá - jako soudružka.

Jako (jistě) vzdělaná osoba víte, KDE SE BERE HOMOSEXUALITA (to doufám-ta homosexualita-není, dle Vás, snaha přírody o "rovné šance" za které i přes přírodní zákonitosti stále bojujete...)
a doufám také, že víte, JAK ZBYTEČNÉ je již hotovou homosexualitu komentovat, napravovat, upravovat a chlácholit.

Myslím, že na pochodu gayů a lesbiček byste byla platná asi jako ženský orgán při poskytování spermatu.
Promiňte, mám ráda přímé jednání.

Čím jste na tom Vašem úřadu prospěšná Vy mně?
Jsem žena, netoužím být mužem a mám kdekoli rovné příležitosti.
Pokud by mě muž jakkoli utiskoval, nenechám to několik let plavat, ale budu IHNED jednat.
V práci mám - dle své výkonnosti - více než leckteří mužští kolegové.
Nemusím být - jako Vy - jakkoli šokující (pokud bych měla vizáž jako Vy), ale něco bych s tím dělala.

Mám ale spíš dojem, že můžete být doživotně zakomplexovaná z nějakých traumatizujících zážitků z dětství, či je vinna Vaše rodinná anamnéza? A můžete si vybíjet své mindráky na druhých.
Vy nemáta rada jen úspěšné muže, Vám vadí i ženy!!

Herdek ženská, zajděte ke kadeřníkovi, na epilaci a k vizážistce
(vizážistovi), k psychologovi a psychiatričce
a úspěch se dostaví.
Hlavně ale pochopte, že nad přírodou nikdy nezvítězíte.
(Úspěch Vašim dětem a pochopení manželovi...)
05. 08. 2011 | 12:40

žena napsal(a):

Karel Mueller

Taky si myslím, že není nutné dávat na odiv svoji sexuální orientaci. Jenže jsou povolené i pochody různých radikálů.

Boj dnešních feministek ve vyspělých zemích považuju za kontraproduktivní. Nezaznamenala jsem jedinou feministickou snahu o to, aby byly všechny sportovní soutěže sjednocené, tedy ženy společně s muži.
05. 08. 2011 | 12:42

Vandal napsal(a):

gaia
snad se shodneme, že muži i ženy patří k sobě, a že to nejde bez žen, ani bez mužů. A co se týče toho pustnutí, mám ten názor, že i ženy bez mužů pustnou - psychicky!
05. 08. 2011 | 12:43

Mirka napsal(a):

Karel Mueller

Nechtěla bych Vám nějak křivdit, možná jsem Vás nějak nepochopila, ale co vlastně z této věty vyvozujete
"V některých oblastech se ženy prostě mužům nevyrovnají. Přenejmenším ve dvou: Tvrdých exaktních vědách a fyzické síle. Žádná žena se nevyrovná špičkovým vzpěračům nebo špičkovým matematikům. Byť třeba 99,9% mužů strčí do kapsy."
Muži i ženy mají přece každý svoje odlišnosti a proto jsou určeni k tomu, aby se vzájemně doplňovali. Ne že je muž nadřazený, ale to jste snad (doufám)asi neměl na mysli.
05. 08. 2011 | 12:43

Viola napsal(a):

Mirko,

žena by si měla vybrat muže tak rozumného, aby jej mohla respektovat. Jestliže muž jako pan Svoboda dopustí takový průvod, není hoden, abych si jej vybrala jako politika - např.
05. 08. 2011 | 12:46

Čochtan napsal(a):

michaelamarksova-tominova napsal(a):
"Ti, kdo budou na Prague Pride pochodovat, nikoho neohrožují, nikomu neubližují."

Pokud budou pochodovat na letenské pláni kolem dokola, pak skutečně nikoho neohrožují, nikomu neubližují, nikoho nezdržují, neblokují dopravu, nikoho nedráždí vyzývavým předváděním svého genetického defektu.

Obávám se ale, že mají v úmyslu pochodovat tam, kde nejvíc zablokují dopravu a naserou nejvíc řidičů.
05. 08. 2011 | 12:47

neo napsal(a):

Viola:
///a po shlédnutí provokativního průvodu ho jistě napadne, že by to byla dobrá legrace, nebo prostě, že je to normální - protože oni tam nebudou mít transparent "Toto není normální" - a budou mít chuť si to vyzkoušet.///

NO A CO? TAK SI TO VYZKOUŠÍ ! V pubertě je celkem normální zkoušet to jak se vám to líbí... to přejde:)

Ale rozhodně se kvůli průvodu z nikoho nestane homosexuál.
Jestli mám hodnotit co je a co není normální, tak je mi milejší průvod gayů a lesbiček než vaše názory.

Tím Vám je samozřejmě neberu, každý máme na názor právo.
05. 08. 2011 | 12:49

Da.Rock napsal(a):

Hájka nemíním hájit, to je .... ehm, nemůžu říct co, neb bych byl smazán.
Nicméně výraz deviace má svůj jasně definovaný význam a znamená to odchylku od normy.
A nelžeme si do kapsy, že homosexualita odchylkou není. Akorát s postupem času a politické korektnosti se tomu začalo říkat orientace, což je jen eufemismus pro odlišnost - a tedy odchylku (deviaci).
Nemá cenu před čím zavírat oči. Spíše je třeba udělat něco s tím, aby výraz deviace ztratil onen pejorativní význam, jaký má a začal být používán správně. Tedy i jako přirozený termín pro pozitivní odchylku. Např. deviantní inteligence (výrazně zvýšený IQ) nebo deviantní výška (nadprůměrně vzrostlý člověk).
05. 08. 2011 | 12:49

t... napsal(a):

žena:

Je to na Vašem stylu psaní poznat, že jste programátorka, používáte matematický/programátorský styl argumentace(definování). Vzhledem k tomu, že programátorek je menšina a autorka asi žádnou nezná, se jí Váš styl psaní mylně jevil jako mužský.
05. 08. 2011 | 12:50

pratchett napsal(a):

Viola:

Jinak to, že gayové a lesby jsou normální lidi, kteří chodí do práce, snaží se prostě životem nějak projít, je Váma si zbytečné říkat, stejně neuvěříte.
Máte právo na názor - jen by mě zajímalo, co byste dělala, kdyby se ve Vašem okolí objevil gay nebo lesba.
05. 08. 2011 | 12:52

Karel Mueller napsal(a):

gaia:

Trochu to upřesněním: Mnoho mužů začne pustnout, pokud jim přestane záležet na ženách, nebo prostě kvůli nezájmu žen rezignovali. Platí to do značné míry i v případě žen. Není to ale tak časté, ženy se mnohem víc orientují na děti a později vnoučata. Ale bezdětná osamělá žena, o kterou muži nestojí ... ten sešup bývá rychlejší než u mužů.

Mirka:

Nevím, proč jste z toho vyvodila nějakou domněnku o nadřazenosti mužů, prostě konstatuji holý fakt, že žena není muž a obráceně. Samozřejmě, např. v péči o malé děti Vás nemůžeme nikdy plnohodnotně nahradit. To je další idiotství feminimsu, že muž má převzít péči o malé dítě, pokud má pracovně úspěšnější ženu.
Nemůže ji převzít. Plnohodnotně nikdy. Do 3 let patří dítě matce.
05. 08. 2011 | 13:01

jak napsal(a):

Ano, je to přesně tak, jak píšete a smutné je jen to, že o tom masivně nepíší komentátoři všech možných novin a medií, dokud by Hájka nedonutili k odstoupení. Protože přestože tuhle pravdu všichni víme, pokud média tyhle výroky tolerují, notabene z úřadu prezidenta, fakticky podporují nárůst xenofobie a sociálního napětí v zemi.
05. 08. 2011 | 13:08

Johanna napsal(a):

Mirku, děkuji za napsání i mého názoru:
Muž nikdy nemůže převzít péči o malé dítě. Plnohodnotně nikdy. Do 3 let patří dítě matce.
Asi tak - doplňuji - jako patří v době těhotenství 9 dlouhých měsíců pouze (budoucí) matce.
05. 08. 2011 | 13:11

Viola napsal(a):

pratchete,

kdyby se v mém okolí vyskytla lesba, nebo gay, rozhodně bych ji neposílala do průvodu a o to jde.
05. 08. 2011 | 13:11

názor napsal(a):

Ještě chci dodat. Že nikoho neohrožuje adopce dětí homosexuálními páry ? Chtěla by jste být dítě adoptované dvěma homosexuály ? Jako dítě se nemůžete bránit, víte ?
Kde jsou má práva dítěte na normální rodinu ???
Vy jste nebezpečná. Ne pan Hájek. Tak to vidím já. Aby dva homosexuálové byli šťastní, Vy jim adoptujete dítě. To si opravdu přejete? To snad ani není možné! Ten Sobotka se musel zbláznit, že je s Vámi v jedné straně.
05. 08. 2011 | 13:14

Pavel napsal(a):

Člověk, který pracoval na takových postech naší politické scény a neví, co je tradiční rodina, tomu se velice podivuji. Pán Bůh přece nestvořil Adama a Edu, ale Adama a Evu.
05. 08. 2011 | 13:14

František Dobrota napsal(a):

Jsem katolík a homosexuálové a jejich pochody mi absolutně nevadí! Vše se týká úhlu pohledu a také věci, které některým zde diskutujícím absolutně nedochází - a to je tolerance.
05. 08. 2011 | 13:14

Johanna napsal(a):

JAK by Hájka mohl někdo donutit k odstoupení?
Určitě bych si to také přála, ale hlavou státu je téměř absolutistický (a arogantní) monarcha, který smí všechno, a který by ani v případě Hájkových závažnějších pochybení tohoto neodvolal.
Stačí mi případ Bátory.
Klaus si vůbec ze země české udělal velkopodnikatelskou dílnu.
05. 08. 2011 | 13:14

pepa napsal(a):

no a taky feministky, ty jsou taky jedlý. feminismus je metla lidstva :)
co se týče homo, souhlasím s Koplkopem výše
05. 08. 2011 | 13:16

neo napsal(a):

Pratchett :

Viole se to stát nemůže. V jejim okolí žádní nejsou:)

A kdyby se to stalo, tak se pomodlí, zavře oči aby se z ní taky nestala lesba a doma se osprchuje a vydezinfikuje... co kdyby chytla homosexuální virus:)

František Dobrota:
moje řeč.
05. 08. 2011 | 13:17

pratchett napsal(a):

Viola:

Ne, oni jsou svéprávní, takže na nějaké posílání se Vám můžou vykašlat.
Pokud se Vám to nelíbí, že bude průvod, tak se na něj nedivejte.
A zkuste zorganizovat průvod na podporu tradičních rodin - na to máte plné právo.
Nechápu, co pořád řešíte. Právo na to vyjít do ulic mají všichni, tedy i gayové a lesby
05. 08. 2011 | 13:24

žena napsal(a):

t...
U mě je to asi profesionální deformace :-)
05. 08. 2011 | 13:25

mart napsal(a):

a ještě jeden můj názor:
vnitřně vyrovnaný člověk - tedy i lesba nebo gay - nemá zapotřebí utvrzovat si svou identitu v nějakém stupidním marši po ulicích.

nevím, jestli je homosexualita odchylka nebo ne (záleží na výkladu toho slova), ale agresivní homosexuální pochod?
A přiznáte právo na demonstraci síly a převahy nad námi (nudnými heteráky) i pedofilům, nekro a zoofilům? Oni také za svou orientaci nemůžou... a když dneska můžou na opentlené korbě souložit kluci s klukama, proč to v dalším ročníku nezkusit třeba s kozou? Nebo batoletem... když je to tak "normální."
05. 08. 2011 | 13:26

SansLogique napsal(a):

Já teda konkrétně znám jednu lesbu, co se hodlá pochodu zúčastnit, která ovšem nemůže přijít na jméno cikánům a barevným vůbec (šmarjá, aby mě cenzor nesmazal, neměl bych napsat jiné barvy pleti?), tak jsem zvědavej, jak se jí tam bude líbit, muhehe :-D
05. 08. 2011 | 13:28

Jan Sladký napsal(a):

Poznámka k výše uvedenému uživateli "názor". Vy si vůbec neuvědomujete, co je pro člověka - dítě za zázrak když po zřeknutí se vlastních rodičů svého dítěte a následného umístění do dětského domova získat někoho, kdo se bude o něj starat, milovat ho jako svého, i když je to pár mužů či žen. Vaším největším problémem je omezenost, malost a neschopnost aspoň špetky empatie! Styďte se!
05. 08. 2011 | 13:28

žena napsal(a):

názor
"Že nikoho neohrožuje adopce dětí homosexuálními páry ? Chtěla by jste být dítě adoptované dvěma homosexuály ? Jako dítě se nemůžete bránit, víte ?
Kde jsou má práva dítěte na normální rodinu ??? "

U nás se údajně rozvádí každé druhé manželství. Takže spousta dětí nežije v úplné rodině.
Podle mě je pro dítě, žijící v nějakém dětském domově, lepší, aby ho adoptovali i třeba homosexuálové. Ústavní výchova normální rodinu nahrazuje ještě méně.
05. 08. 2011 | 13:39

Viola napsal(a):

pratchete,

však to už je domluvené, zároveň půjde v Praze i pochod za život, jen to tu zatím nikdo neinzeroval článkem.
05. 08. 2011 | 13:42

Aleš napsal(a):

K této debatě je nutno vytknout před závorku (při řeči v souvislosti s Hradem je takový terminus vždy stylový), že by bylo na pováženou, mít v pozici prezidentského vicekancléře provokatéra. Pan Hájek však není provokatérem. Provokatér může skutečně vyprovokovat nosnou a užitečnou debatu. Tento člověk však je sebestředným, samolibým a notně nadutým grafomanem, jehož životní paradigma záleží v tom, že tím více vynikne jeho osoba, čím více poplive to, co si vezme tzv. do péra.
Nyní k věci: Homosexualita není normální. Slovem "normální" se zpravidla rozumí jev běžný, standardní, obecně rozšířený. Takže jev, vyskytující se ve 4% z celku, není normálním přímo z definice. Není to ovšem ani deviace. Je to jev nenormální, ovšem společensky vcelku neškodný, proto přijatelný.
Jiná věc je ale se s homosexualitou vystavovat. Sexualita v lidské civilizaci byla vždy tématem intimním, privátním - pokud se nejednalo o její komerční podobu. Takže pokud nejde homosexuálům o marketing, o komerční využití jejích sexuální orientace, měli by se se svým tématem držet v ústraní. Anebo si přiznat, že je jejich sebeprezentace na stejné úrovni, jako by byl pochod těch, kdo jsou ze zásady promiskuitní, těch, kteří dávají přednost masturbaci před stykem, kdo preferují anální styk před vaginálním atd. To jest stejně přiblblá.
A co říci k autorce?
Její argumentace v kostce zní: proč nemít demonstrační pochody homosexuálů, když je stejně tolik neúplných rodin???
Označit tento způsob argumentace za ženskou logiku by byl genderový zločin, toho jsem si vědom. Říci, že taková myšlenka je typická pro socanskou kuchyni by bylo politicky nekorektní, navíc by to nebyla pravda. Na takové bláboly je veřejný prostor zvyklý napříč politickým spektrem.
Takže nezbývá, než usoudit, že autorka je prostě z vlastního a osobního mentálního přičinění zcela mimo mísu.
05. 08. 2011 | 13:42

juvel napsal(a):

K tomu, aby člověk pochopil, že homosexualita je úchylka, stačí pohled na anatomii těl mužů a žen a funkci jejich orgánů, které jsou jednoznačně dané přírodou.
Homosexuálové podceňují skutečnost, že tomu také odpovídá psychické ustrojení člověka. Pro normální, nedeformovanou psychiku je homosexuální jednání velmi odpudivé a odporné, což je opět dané přírodou. Homosexuálové by to měli vzít v úvahu a zbytečně svou úchylkou neprovokovat. To by svědčilo o jejich ohleduplnosti a soudnosti.
05. 08. 2011 | 13:42

Vysedlina napsal(a):

Proč vlastně budou pochodovat? Neví někdo? Děkuji za odpověď.
05. 08. 2011 | 13:43

P´m-stakka-p´m napsal(a):

Co to pracuje za lidi v kanceláři prezidenta, nechápu. Chtělo by to do ní vyslat kontrolu v podobě Willa Smitha. Dopadla by asi takhle: http://www.youtube.com/watch?v=Ua96kRz2gB0
05. 08. 2011 | 13:45

Viola napsal(a):

pratchette,

právo vyjít do ulic má zajisté každý, ale obnažovat se ne, to už je trestný čin.
05. 08. 2011 | 13:45

Viola napsal(a):

Vysedlino,

budou pochodovat aby provokovali, řekli to jasně viz hovory před půlocí, ale na den a jméno si nevzpomínám. Zkusím to najít.
05. 08. 2011 | 13:47

Mirka napsal(a):

Tak to jsem opravdu ráda
protože jeden zakyslý Pepa řepa už tady v tomto směru operuje, a to by snad i stačilo. Žádný opravdový Chlap nikdy nebude paušálně ženy podceňovat a urážet. Toto platí i naopak, samozřejmě. Pokud muži kydají ženám na hlavu a ženy jim nadávají do impotentů, tak to svědčí pouze o nich samých. Je v nás, jak si dokážeme sáhnout do svědomí. Nikdo není na 100 procent. U někoho je úspěch, když jede na 50 :)

To ovšem v žádném případě nevylučuje, že se mezi těmi i oněmi nemohou vyskytnout a taky že se vyskytují ale obzvláště hodně nevydařené exempláře
05. 08. 2011 | 13:47

pratchett napsal(a):

Viola:

Bože, s Vámi je kříž - a kdo se kde hodlá obnažovat? Co to máte pořád s tím obnažováním a sexem? To si myslíte, že se v průvodu gayů a leseb bude souložit nebo co????????
05. 08. 2011 | 13:49

Vandal napsal(a):

řekněme si to na rovinu, psychicky narušení devianti mají potřebu ostatní přesvědčovat o své jedinečnosti, vyjímečnosti, o tom, že jsou něco víc. Vše se vyjeví, jakmile se jim dá prostor.
05. 08. 2011 | 13:51

neo napsal(a):

Aleš :

//sexualita v lidské civilizaci byla vždy tématem intimním, privátním//

Ne, to přišlo až s křesťanstvím.

doporučuji staré Řecko, Řím... kluci s klukama, holky s holkama, brácha, ségra, sestřenice, syn, matka....
05. 08. 2011 | 13:52

pratchett napsal(a):

Viola:

ale ať klidně pochoduje pochod, který gay pride odsuzuje. Ale ať se to odehrává v klidu a bez nadávek a násilí.
05. 08. 2011 | 13:54

Viola napsal(a):

Vysedlino:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-pred-pulnoci/211411058370727/video/
05. 08. 2011 | 13:55

pratchett napsal(a):

Vandal:

ne, chtějí přesvědčovat o tom, že chtějí být součástí běžného života, chtějí si ze sebe trochu udělat legraci a připomenout si den, kdy se hrstka gayů vzbouřila proti policejnímu násilí v Americe.
05. 08. 2011 | 13:55

žena napsal(a):

Mirka

Pod některými blogy jsem se s Pepou Řepou setkala. I v případě, že jsem měla jiný názor, mě jako ženu neurážel. Můžete mi uvést blog, ve kterém ženy paušálně uráží?

Připomněla jste mi tím, co mi napsala paní Marksová-Tominová:
"Ad žena: ráda bych se čteáři a čtenářkami diskutovala pod svými blogy víc, ale upřímně řečeno, poněkud mě odrazuje, že naprostá většina z vás zůstává v anononymitě, a to se to pak panečku nadává, že ano?"

A na mou otázku kdy, kde a komu jsem nadávala, mi ještě neodpověděla.
05. 08. 2011 | 14:07

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Sladký,

myslím si, že je to mnohem více složitější. Jsou to velmi choulostivá a citlivá témata pro každého člověka, tudíž každý konkrétní jednotlivec svou reakcí vyvolává více tu emoční stránku, která je v každém z nás. A v každém člověka je tato reakce, ta citlivost prostě jiná ( rozumějte, může být názorově jiná, v té konkrétnější, dílčí představě) Každý člověk byl, je a bude vždy součástí své vlastní(konkrétní) rodiny. Každý člověk vychází se svých vlastních dveří - velmi zjednodušeně napsáno. Víte, všichni jsme přece něčí děti.:-))

Mějte se. Alena Vrbová
05. 08. 2011 | 14:07

michaelamarksovatominova napsal(a):

To Pratchett: díky, tak tak.

To Žena: děkuji za vyjití z anonymity.

A ano, u opakujících se a někdy dost agresivních a na mě osobně útočících reakcí my ta anonymita docela vadí. Každopádně díky za diskusi všem :)
05. 08. 2011 | 14:13

Viola napsal(a):

pratchette,

"Co to máte pořád s tím obnažováním a sexem? To si myslíte, že se v průvodu gayů a leseb bude souložit nebo co"

jestliže tedy půjdou slušně oblečeni, pak stejně budou odhalovat své nitro, proč? Ďábel hledá spojence?
05. 08. 2011 | 14:16

Aleš napsal(a):

neo:

V tom případě doporučuji totéž, navíc doplňuji o Guptovskou Indii, ale s odvoláním na autoritativní zdroje: Homér: Illias, Odyssea (překlad Vaňorný), Ovidius: Umění milovat (překlad Bureš), Vátsjajána Mnich: Kámasutra (překlad Miltner). Ve všech těchto dílech se o sexualitě píše víceméně otevřeně, ale o její veřejné formě vždy jako o způsobu zavrženíhodném.
05. 08. 2011 | 14:16

Viola napsal(a):

I my vám děkujeme paní Tominová

a odcházíme - tedy já. A ještě otázečka, vy budete v průvodu a budete pískat na píšťaličku?
05. 08. 2011 | 14:18

vasja napsal(a):

Mi teda hezký buzny nevaděj. Jednou sem je zažil na večírku a ony se tak do sebe "zakously", že všichni tolerantně zmlkli, ložnici uvolnili a bylo to dost rajcovní.
Hoši... to bylo něco.
05. 08. 2011 | 14:18

žena napsal(a):

Vysedlina

Proč to bude, nevím. Autorka píše:"Je to nádherná příležitost ukázat, že lidstvo je přepestré a strom života zelený mnoha odstíny."

Myslím, že všichni ví, že lidstvo je přepestré. Proti karnevalům nic nemám a nikdy jsem nezjišťovala, proč se karneval koná.
05. 08. 2011 | 14:21

Viola napsal(a):

vasja

budu blinkat...blééé
05. 08. 2011 | 14:21

Tupelo napsal(a):

Pokud Hajek nazve celou skupinu obcanu slovem deviantni, pak se da podobnym zpusoibem nazvat jako deviatni cela hradni particka i s klausem v cele. Da se predpokladat ze deviantu mezi temito dvema skupinami bude asi tak stejne. A stejne jako si mohou devianti z hradu delat pruvody po hradcanskem namesti nebo ostudy v cizine, mohou si homosexualove delat pruvody v ulicich, osobne nic proti tomu nemam.
05. 08. 2011 | 14:22

neo napsal(a):

Viola:

hm, tak ten ďábel mě dostal....končim, jdu se opít, přežrat, požádat manželky bližního svého a pak hurá třeba do průvodu za lepší zítřky...
05. 08. 2011 | 14:23

Johanna napsal(a):

Nic si z toho nedělejte, mi také neodpověděla.
To jsou ty rovné příležitosti ...
Asi jsou ty komplexy Marksové-Tominové ještě hlubší, že se se mnou nechce na férovku utkat.
Asi jsem hezčí, (co do hmotnosti) lehčí a narozdíl od ní MÁM RÁDA MUŽE!!
05. 08. 2011 | 14:24

Alena Vrbová napsal(a):

P.S.: A co se týče té pudové přitažlivosti - (za sebe)ta by měla být a je především v oblasti osobní a intimní. :-))

Alena Vrbová
05. 08. 2011 | 14:25

Dojička Marie napsal(a):

Paní Marx-Tomin,
Když už jste placená z našich daní tak pomozte. Rakouské a slovenské ženy se pokusili změnit hymnu tak , aby zmizel mužský šovinismus. A u nás, BOriš umí po skalinách. Chodíme s kamarádkama na hory a leckterá z nás umí po skalinách lépe než nějaký Boriš. Už to tam bylo 100 let, co kdyby se na dalších 100 let prosadilo ženy umí po skalinách. Pomozte taky ubohým ženám u nás, když už jste tak dobře placená z našich daní. Jinak se ženy u nás mají dobře a Vaši jinou pomoc ani nepotřebují
05. 08. 2011 | 14:30

vasja napsal(a):

Viola napsal(a):
vasja

budu blinkat...blééé
------------------------
Nedělejte.... holkám se to taky líbilo.
05. 08. 2011 | 14:31

Johanna napsal(a):

Poukazuji na třetí strofu bengálské hymny, která přímo volá po rovných příležitostech:

Na jaře, ó, má matko,
vůně tvých mangových lesů
mě naplňuje divokou radostí,
ó, to je nadšení!
Na podzim, ó, má matko,
v plně rozkvetlých rýžových polích
jsem viděl růst sladké úsměvy.

(proč je tam jen MATKA a nikoli i otec
a proč je na posledním řádku v příčestí minulém mužský tvar?)

Také si myslíte, že v zájmu "rovných příležitostí" zprzníme duchovní dědictví, které má nevyčíslitelnou cenu historickou
(a vyměníme ji za myšlenku "hysterickou")?
05. 08. 2011 | 14:41

Petr Havelka napsal(a):

Hájek je gay
05. 08. 2011 | 14:43

Karel Mueller napsal(a):

Dojička Marie:

:-))). Tak tohle si občas s dovolením vypůjčím :-).
05. 08. 2011 | 14:53

michaelamarksovatominova napsal(a):

Průvodu se určitě zúčastním, alespoň na chvíli.

Jinak věřte nevěřte, ale proti mužům nic nemám a nikdy jsem proti nim nic nenapsala ani neřekla. Patriarchální systém, to je samozřejmě něco jiného.

O anonymním "nadávání" jsem psala obecně.

Výkřiky o tom, jak se třeba v matematice nemohou ženy rovnat mužům, nechávám bez komentáře, stejně všichni vědí, co si myslím.

Zdravím všechny, kdo jsou "openminded", M.
05. 08. 2011 | 15:01

RUDA napsal(a):

Hájek podle mě má pravdu.Nechápu proč by se měl omlouvat za to co si myslí spousta občanů.To jako kdybych já chtěl aby se mi omluvili ti kdo homos.podporují.Co je normální tak se nemusí prezentovat že to je normálni.Proto ta mediální masáž o homosex.a přesvědčování že je to v pořádku.
05. 08. 2011 | 15:03

Johanna napsal(a):

Michaelku, miláčku náš ještě stále téměř mladistvý,
z Vašich výroků je zášť k mužům jasná!
Alespoň tu veřejně nelžete!
Chovejte se už jako ženská, ženská!
05. 08. 2011 | 15:04

Johanna napsal(a):

Já nevím, co si myslíte o ženách a matematice,
můžete mi to vysvětlit?
Pokud vím, tak pro ně snad platí stejná, pětistupňová škála hodnocení, ne?
05. 08. 2011 | 15:06

Karton napsal(a):

Býti gay nebo lesbička je úchylka od normálu a úchylka je deviace. Ty lidi tedy jsou devianti, na rozndíl od lidí nemocných, slepých a hluchoněmých, kteří jsou postižení.
Právě v tom, že se dotyčný necítí postižený a při tom je jiný, v tom je jeho deviace. Z toho také vyplývá, že deviace se nedá léčit. Nemám proti nim, ale vadími, jak dávají na odiv svou úchylku.
05. 08. 2011 | 15:11

Hnzd napsal(a):

No to se tedy přihlásila ta pravá! Feministická bl*ka okrádající daňové poplatníky!
Jediné, co by paní Tominová-Marksová potřebovala, je dostat mokrým řemenem přes holou zadnici! Jinak jednoznačný souhlas s příspěvkem Kartona.
05. 08. 2011 | 15:16

vasja napsal(a):

Ale jinak aby byl pořádek, je zapotřebí postavit do cesty těm teplejm nějaký náboženský procesí. Jako proti náckom.
05. 08. 2011 | 15:18

Slepička Jana napsal(a):

Dojičko správně a děkuji, Děvčata nedejme se !!!! Navrhuji aby jsme při hraní hymny text ženy umí po skalinách nahlas zpívaly, jen tak se to prosadí.
Jinak se ale musím paní Engels Tomin zastat, ona za ty naše daně dělá hodně užitečného. Já jsem se za komunistů musela jmenovat Jana Slepičková a připadala jsem si jak vlastnictví nebo hadr toho mého blbého Slepičky. Teď si hrdě mohu říkat i podle zahraničních vzorů Slepička Jana a konečně jsem rovnoprávná a hrdá
05. 08. 2011 | 15:20

master flaster napsal(a):

Takže podle autorky Tominové není deviant ten, kterému dělá sexuální rozkoš v místech, kde zdravému člověku vytékají z konečníku exkrementy? To jsme se dožili doby, opravdu. nemám slov.
05. 08. 2011 | 15:21

hrobar napsal(a):

reaguji na vetu "Pochody lidí nejrůznější sexuální orientace jsou v moderních evropských městech běžné". Jsem moc stastny, ze dnesni doba je jiz bez predsudku.
Proto si myslim ze uz uzral ten spravny cas. s chlapam z marnice jsme si rikali, ze bychom tedy take mohli usporadat pruvod, pruvod nekrofilu. Neni nas size tolik jako homosexualu, ale mohli by se k nam pridat treba pedofilove a zoofilove. jsme take sexualni mensina a mame preci pravo na to tyto pochody delat. takze doufam ze se nas autorka blogu zastane. Pokud ne, budeme ji zalovat pro potlacovani prav a svobod a tak dal, jiste ten omilany paragraf znate.
05. 08. 2011 | 15:23

jana napsal(a):

Dobrý blog, škoda že někteří diskutéři nemají aspoň tolik smyslu pro humor jako autorka. Výroky pana Hájka by bylo možné brát jen jako komické výstupy člověka, který má problém sám se sebou, kdyby to nebyl blízký spolupracovník hlavy státu, jistě dobře placený ze státních peněz. Z toho plyne, že by měl stejně jako sám prezident zachovávat jistou úroveň vystupování a své vychýlené názory prezentovat jen v neveřejných hospodských debatách.
05. 08. 2011 | 15:23

Johanna napsal(a):

Tak co, Michaelko?
Bude se prezident od těchto názorů svého vícekancléře Hájka distancovat?
Je dle Vás Klaus (homo)sexuál?
05. 08. 2011 | 15:24

Johanna napsal(a):

Jano, autorka má smysl pro humor???
To je jako tvrdit, že Klaus přísně rozlišuje čisté a špinavé peníze.
Začínáte mě, Jano, zajímat.
05. 08. 2011 | 15:26

Takahashi napsal(a):

Na zplození dítěte je potřeba (zatím) vajíčka a spermie. Ve většině případů to vyžaduje zasunout penis do pochvy. Jak souvisí chuť zasouvat penis do pochvy se schopností vychovat (neřku-li pořádně vychovat) dítě?

Kdo z vás homofobů kdy onanoval? (kdo to nepřizná, je jasní...), kdo kdy měl sex i když zrovna nechtěli plodit dítě? Je vám jasné, že jste se dopouštěli deviantního chování? A ti, co sex nedělají - jste deviantní taky, neb se nerozmnožujete. Je asi třeba se množit jako králíci, rodina přeci není nic jiného než dobytčák.

Jsou neplodné páry deviantní a mělo by jím tak být zakázáno vstoupit do manželství? (jakého manželství, měli by se max registrovat, svou dobytčí normu nesplní, fuj).
05. 08. 2011 | 15:26

hrobar napsal(a):

jana: janicko, ty jiste podporis prosim nas pruvod nekrofilu, pedofilu a zoofilu, soucast programu bude i moznost si to vyzkouset na nasich objektech (napriklad mi chlapi z marnice muzeme pripravit deset cerstvych mrtvol), nejake deti a zviratka se take najdou.
jo a jestli se ti to hnusi, tak te take zazalujeme, jsme sexualni mensina a mame stejna prava jako ostatni a nikdo nesmi rict ani tuk
05. 08. 2011 | 15:27

hrobar napsal(a):

takahaqshi> podporujes doufam i nas pruvod nekrofilu, pedofilu a zoofilu., nebo te mame taky zalovat ?
05. 08. 2011 | 15:28

Takahashi napsal(a):

hrobar: a můžete mi vysvětlit jak to s tím souvisí? Zakazuje někdo pedofilům mít rodinu? Většina z nich má, většina z nich dokonce pracuje s dětmi. A většina z nich taky s těmi dětmi pracuje bez nejmenších problémů.
Osobně zastávám pravidlo: dělej si co chceš, pokud tím neubližuješ ostatním.
Pokud jste natvrdlý, tak konkrétněji - i pedofil, pokud je spořádaný občan, je ok. Pokud dítě zneužije, není to ok. Pokud spolu dělají sex dva homosexuálové - ok, pokud jsou v tom všichni dobrovolně. A co vy hrobari, onanujete či jste onanoval? Nemyslíte, že by jste to měl někde oznámit, že jste se dopouštěl deviantního chování, že podle vašeho přesvědčení byste neměl mít stejná práva jako ostatní? (např. na výchovu dětí, na rodinu)?
05. 08. 2011 | 15:42

Petra napsal(a):

Plne souhlasim s autorkou - vyrok naprosto ostudny. Clovek v takovem postaveni by si mel davat pozor, co verejne vypousti z ust (slusne receno)..Gayove ani lesby nikomu neskodi, nikomu neublizuji, ve spouste statu jsou "brani"..Mozna nahlednout do soukromeho zivota pana kanclere a podobnych papalasu, tak bychom se hodne divili, co provozuji za jiz opravdu "deviantni praktiky"..
05. 08. 2011 | 15:43

hrobar napsal(a):

Takahashi: asi ste me vubec ale vubec nepochopil, ja mluvim o tom ze chteji urcite taky pruvod a dava to na odiv aby to ostatni videli, co je na tom spatneho ? ukazeme par mrtvol a ruzne techniky jak to s nimi delame, vzdyt homosexualove taky ukazuji lecos na techto pruvodech. tak proc bychom nemohli my nekrofilove ? doufam ze nas podporite
05. 08. 2011 | 15:46

žena napsal(a):

Jana
"Dobrý blog, škoda že někteří diskutéři nemají aspoň tolik smyslu pro humor jako autorka."
Kde se zde projevil autorčin Vámi zmíněný smysl pro humor?

Podle mě tu probíhá diskuze na vážné téma. Humoru sice není nikdy dost, ale všechno má své meze.
05. 08. 2011 | 15:46

hrobar napsal(a):

petra> proc by gayove a lesby mely mit nejake specialni pruvody pod zastitou primatora ? my nekrofilove bychom je take chteli mit, doufam ze se nas take zastanete.
05. 08. 2011 | 15:47

Jana napsal(a):

Jsme homosexuálně orientovaná, ale sdílím názor většiny, že pouliční demonstrování toho, s kým spím, je nepatřičné. Nikomu do toho, s kým spím, nic není. Také si nemyslím, že těmito pochody si nikdo nevybuduje toleranci nebo dokonce respekt. Respektovat někoho proto, že je homosexuální, je totéž jako respektovat někoho proto, že má zelené oči. Respekt si musím získat jako kvalitní člověk nikoli tím, že budu spát se stejným pohlavím. Tolerance je také věc oboustranná. Svojí homosexualitu neskrývám, ale také se jí nechlubím, protože vím, že někomu to může být proti srsti. Takže přemýšlím a vnímám ostatní lidi a podle toho se k nim také chovám. Neplazím se po své partnerce na veřejnosti a jestliže si oťukám člověka a vím, že se mu homosexualita příčí, tak dělám vše pro to, aby nezjistil, že jsem lesba. A nepřijde mi, že bych tím zapírala svojí identitu. Nejsem v první řadě lesba. Jsem dcera, partnerka, schopný zaměstnanec...milovnice potápění a čokolády a mimo to jsem také lesba. Nedělám si ze své orientace životní styl. A s adopcí CIZÍCH dětí (nepočítám dětí svého zaregistrovaného partnera nebo partnerky) také nesouhlasím. Myslím si, že dítě, které si prožilo své v ústavu a event. trauma ještě před umístěním do ústavu, by mělo být vystavováno dalším problémů spojených s tím, že adoptivní rodiče jsou homosexuálové. To prostě pro dítě není fér.
05. 08. 2011 | 15:50

Burn napsal(a):

Zmr.di teplí
05. 08. 2011 | 15:52

resl napsal(a):

řekl bych, že kleptomanie bude také druh deviace a žít s kleptomanií může kdokoli. jen není tato deviace vhodná pro prezidenta republiky. už kvůli lidem, co si pak mají myslet ?
05. 08. 2011 | 15:53

žena napsal(a):

Petra
"Gayove ani lesby nikomu neskodi, nikomu neublizuji, ve spouste statu jsou "brani"."

U nás jsou gayové a lesbičky také "braní". Už 5 let se dokonce u nás takové páry můžou brát.

http://www.novinky.cz/domaci/89362-homosexualove-si-od-cervence-rozdaji-svatebni-prstynky.html
05. 08. 2011 | 15:53

Takahashi napsal(a):

hrobar: poněkud nepovedený trolling předvádíte (snad byste policii obměkčil, kdybyste měl čerstvý souhlas těch mrtvol a zvířat - ajejda, mrtvoly a zvířata nemohou svým podpisem stvrdit nic, smůla). Byl jste někdy na pride? Víte co se tam děje? Asi ne. Máte asi zkreslenou představu o sexuálních orgiích, které se tam dějí (nepřitahuje vás spíše ta představa?). V US jsou i pochody za práva otců, father pride
05. 08. 2011 | 15:54

hrobar napsal(a):

takashi> znovu se ptam, proc kdyz homosexualove maji sve pochody pod zastitou primatora nemuzeme mit i my nekrofilove take takove pochody a znovu se ptam, pokud takovy pochod usporadame jestli nas podporite. ani na jednou otazku jste mi neodpovedel, vlastne nikdo tady.
05. 08. 2011 | 15:57

michaelamarksovatominova napsal(a):

Hlavně je fascinující, že se hoši z Hradu nevyjadřují k závažnějším společenským tématům typu korupce atp atp. Dokud se lidé jako Hájek vyjadřují jako on, jsou akce typu Prague Pride evidentně nezbytné...
05. 08. 2011 | 15:58

Iaara napsal(a):

Homosexuálové otravují (koho zajímá, že jsou teplí?) a zbytečně provokují. Průvody trotlů, kteří se ostentativně chlubí svou (údajně) vrozenou vlastností, tj. sexuální preferencí - dává to smysl?! Ať si přítomní užiteční idioti homoideologie laskavě zkusí představit například podobné extravagantní pochody lidí, kteří mají vrozenou třebas krátkozrakost, obezitu, chuť na sladké, choleričnost, malou/velkou výšku, depresivnost, optimismus, vůli, lenost, husté/řídké ochlupení, blonďatost, zrzatost, pomalost a já nevím co ještě. Představa takovýchto pochodů je k smíchu - a podobně k smíchu jsou i prezentace homosexuální hrdosti. (Na co? Na to, že jsem se nějak narodil?)

Už toho bylo dost. "Koplkop" a "Trevo" ve 3. a 4. odstavci odshora mají naprostou pravdu. JESTLI JE NĚCO DNES POTŘEBA PODPOŘIT A BÝT NA TO HRDÝ, TAK JE TO NORMÁLNÍ RODINA (pro Marksovou-Tominovou: muž, žena a jejich dítě/děti, ať už společné či adoptované) a zdravé mezilidské vztahy, kterých je dnes zoufale pomálu. Také ta společnost podle toho vypadá a patřičně na to doplácí (obrazně i doslovně).

Na závěr Pelíšky inspirovaný výkřik: "Multi-kulti-gender-leftist-open-minded" orientovaní propagandisté celého světa, vyližte si ..!
05. 08. 2011 | 16:00

ghándí napsal(a):

jana,
to, že demostruje a pochoduje nějaká menšina je v demokracii uplně normální. homosexuálové nepožadují ze státního rozpočtu žádné pašalíky, jako např. odboráři a homosexualita není trestná, proto nevidím žádný důvod, proč by na ně měl vyšinutý hájek útočit. je zajímavé, že nekomentuje pruvody komunistů na kterých se mává rudým praporem se srpem a kladivem. asi z vděčnosti , že mu zvolili klause na hrad... hájek, bohužel i klaus musí negovat uplně vše, co jim připomíbá EU. je to posedlost. přitom například to, že tu mužou homosexuálové pochodovat a nikdo na ně neutočí, dělá z evropy pořád ještě dobré místo k životu. možná , že by si hájek přál , aby to tady vypadalo jako v rusku a klaus byl doživotní president jako soudruh podplukovník putin. holt, za bolševika byli zticha, tak ted si to vynahrazujou a musí kecat do všeho.
05. 08. 2011 | 16:02

hrobar napsal(a):

ghandi> podporis nas nekrofilni pochod ? jeslti ne tak vsechno co si tu rekl je jenom poza a ve skutecnosti nejses takovej demokrat jak se snazis ukazat
05. 08. 2011 | 16:06

žena napsal(a):

michaelamarksova-tominova
"Dokud se lidé jako Hájek vyjadřují jako on, jsou akce typu Prague Pride evidentně nezbytné..."

Podle mě akce tohoto typu lidi typu pana Hájka o ničem nepřesvědčí. A jak vidno z některých zdejších reakcí, je nás spousta, kteří proti homosexuálům nic nemáme, ale nechápeme takovéto akce.

Proč jsou evidentně nezbytné? Vždyť u nás se můžou homosexuálové i brát. Proč jsou tedy podobné akce?
05. 08. 2011 | 16:07

ghándí napsal(a):

hrobar
nepodpořím, protože nekrofilie je na rozdíl od homosexuality trestná.
05. 08. 2011 | 16:07

žena napsal(a):

Jano,
napsala jste to OK. Ja nejsem homosexuálně orientována, ale úplně se stotožňuji s Vašim názorem.
Homosexuálům, předvádějícím se s radostí na verejenosti by jste mohla býti příkladem. Pak by i na ně bylo pohlíženo jinak. Že jo - Janisové, Pavlové.....
05. 08. 2011 | 16:08

resl napsal(a):

hrobař

nekrofilie je trestná,/pohl. styk s mrtvolami/ jako kleptomanie,/záliba Klause/ ale neřídí se podle vzoru "onanie."
05. 08. 2011 | 16:08

Takahashi napsal(a):

hrobar: máte mojí podporu - jděte prosím na Václavák a dejte svým chováním zcela najevo svou sexuální orientaci, ať už je jakákoliv. Pár let tak od vás bude pokoj.

laara: váš svět dítěte max. 2. třídy základní školy je směšný. Co rozvedení? Jsou deviantní? Zakážeme je? Páry bez dětí? Taky deviantní? Zakážeme? Ovdovělí - taky deviantní? Zakázat?
05. 08. 2011 | 16:08

Jan Holík napsal(a):

radikalizace společnosti je jistě nebezpečná věc. K zamyšlení stojí, co ji vyvolává. V tomto případě je ale na místě !!!! Lidská sexualita je natolik intimní záležitostí, že je opravdu deviantní pořádat provokační karnevaly. Homosexuálové a lesby mají úchylku (ať se s ní narodili nebo ji jí vypěstovali svým nezřízeným chováním). Nemám rád ani pana Hájka, ani pana Klause (jsem Gargamel) , ale v tomto směru se jich chci zastat. Podpora státu homosexuálům, a lesbám, registrovaného partnerství, adopce dětí, kde se to zastaví? na pořadu dne bude návrh zákona o manželství člověka a zvířete ? je to útok na základy naší civilizace. V případě homosexuálů se jedná o úchylku, kterou se někdo neustále snaží povyšovat na obecně akceptovatelnou normu !!! je za tím útok na tradiční hodnoty, jakými je ordina, svazek muže a ženy - přirozený od přírody, daný přírodními či božími zákony . Nebudou naše děti učit ve školách, že je to něco normálního.
05. 08. 2011 | 16:12

Mud.. napsal(a):

Michaela Marksová-Tominová
Aby bylo jasné, pan Hájek má pravdu. Homosexualita je z dvou třetin vyléčitelná úchylka od normálu! Nezapočítávejte do úchylky prostituty! Vědec by řekl. Porucha má ložisko v mozku s projevem na pohlaních orgánech. Sexuolog je odborník na tělesné orgány. Co se děje v mozku je mu zakázáno! Neurovědec také nesmí "kecat" do pohlavních orgánů. Medicínská homosexualita je (asi 1% postižených) geneticky nevyléčitelná. Dvě třetiny kdyby chtěli, tak se vyléčí! Homosexualité budou muset nosit (jako židé za války) na prsou označení (oznáček) holý zadek a v něm pohlavní úd!!! Heterosexuál nesmí být traumatizován. Nebude-li homosexuál nosit označení, potom ztratí statut občana Česka! Tak jako Breivik, tak traumatizovaný heterosexuál jsou nešťastníoběti nátlaku multikulti a homosexuálních deviantů.
05. 08. 2011 | 16:17

K.Tam napsal(a):

Homosexualita je nemoc:

http://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9%C4%8Den%C3%AD_homosexuality
05. 08. 2011 | 16:17

Valaška napsal(a):

Společenství homosexuálů je pro mne nepřijatelné, tento vztah se mi s odporem příčí a proto chápu slova pana Hájka i pana prezidenta. Vždy dávám přednost rodině. Být gayem je velké neštěstí, i když oni to tak necítí. V jejim případě se stvořitel nezachoval dobře, aspoň tak normální lidé usuzují.
05. 08. 2011 | 16:17

ghándí napsal(a):

jan holík,
homosexualita je jenom jednou z mnoha sexuálních uchylek, kterými 95% všech lidí na zeměkouli trpí a má tu výhodu, že je zcela neškodná a společnost jí může tolerovat, protože tím rozhodně nic neriskuje. homosexualové tu byli vždy, před rozmachem křestanství byla homosexualita celkem normální a běžně tolerovaná. myslíte si, že tím, e zakážeme homosexuálum pochodovat, tak najednou zmizí? jak chcete chránit základy civilizace? je to přece uplná blbost. část lidí vždycky byla, je a bude homosexuálních. chcete , aby to tady vypadalo jako v iránu , kde se tváří, že homosexualita neexistuje, homosexuáli tam dokonce věší a pak vyjde najevo, že naboženský milice nedělají nic jiného, než že znasilnují mladé demostranty ve vězení. v podstatě mezi těma naboženskýma islámskýma fanatikama je to samej buzerant. odpíraného nevětší krajíc.
05. 08. 2011 | 16:21

Iaara napsal(a):

>Takahashi: Tvůj svět dítěte, které na ZŠ ještě ani nenastoupilo, proto neumí číst a pořádně chápat cizí myšlenky, je ještě směšnější. Až si pořádně přečteš můj příspěvek, dej vědět a lze se o něčem bavit. Ale s mentálními nedospělci diskutovat nebudu.
P. S. O nějaké deviaci a zákazech není v mém komentu ani slovo. A ještě odpovědi na tvé infantilní dotazy:
a) rozvod není úchylka (už z toho titulu ne, že jen v Praze se každý rok rozvede cca 50 % manželských párů), ale těžká životní chyba. Často však jiné řešení není, bohužel.
b) bezdětné páry jsou naprosto v pořádku - co je na tom špatného? Rodit děti není povinnost
c) ovdovění je normální, byť smutný stav, tak to s během času chodí, že lidé umírají. Opět - nechápu, kdo by tu měl co k zakazování.
05. 08. 2011 | 16:21

Takahashi napsal(a):

laara: odkážu vás na svůj první příspěvek zde v dikusi. Pro doplnění: onanujete či jste onanoval (zcela jistě ano)? Pokud ano, dopouštíte se stejně neplodného sexuálního chování jako homosexuálové. Podle vaší logiky byste se měl stydět a po zásluze by vám měla být odepřena jistá občanská práva. Dítě by vám rozhodně nemělo být svěřeno. Jelikož onanujete a nikdo vám ta práva nevzal, ukazuje se jistá nespravedlnost, nerovnost před zákonem. Nebojte, pro vaší onanii vám asi nikdo děti brát nebude, ani vám penis neshnije a neodpadne, jak se kdysi říkalo.
05. 08. 2011 | 16:29

žena napsal(a):

Tak už sem píšeme pod nickem žena dvě - viz 05. 08. 2011 | 16:08

Tomu se nijak zabránit nedá. Prosím dotyčnou, aby si zvolila jiný nick.
05. 08. 2011 | 16:30

urednik napsal(a):

Klaus spolu s fašisoidní klakou z Hradu a dalšími kreaturami např. s Bobo, (vedení SSM VŠE 80.léta) a kreaturami z národně fašistické scény, testují jak hluboko mohou zajít, jako přípravu na další volby. Hledají nejlepší náhradní cíle pro nenávist ultraliberalismem okradených lidí, ponížených lidí této země.
Hledají stejně, jako nacisti a komunisti ve 30. letech 20. století, náhradní cíle, aby nemuseli odpovídat za svoje činy. Nemuseli odpovídat na to co lidi opravdu zajímá - korupce, fungující stát, ekonomická perspektiva, slušné veřejené služby....
Ale pro to v jejich antidemokratické populistické demagogické idelogii pro lid není místo.
Zatím je uspokojují slovní tepání deviantů, teploušů, feministek, ngoistů, darwinistů a kdoví koho, ale třeba příjde brzy doba, jak radí jejich soukmenovec - kolega z "fašos-kleros" Občanského isntitutu/Úřadu vlády JOCH, je potřebné poslat na Cikány armádu, třeba ji pošleme i na další třeba na aktivisty na Šumavu. Nakonec bude dobré si posvítit taky na nějakého toho Židáčka? Ne pane prezidente, vždyť oni byli vždycky divní, ne? Vždyť přítel "intelektuál" Bátora to má nastudované, ne? Jak dlouho bude ještě ta kreatura generovat špínu, nenávist a demagogii z Hradu? KLAUS Z HRADU PRYČ!!!!!!!!!!!!!
05. 08. 2011 | 16:33

J-lat napsal(a):

Ze záhlaví blogu si dokážu představit, co pí. Tominová píše, nestojí mi tedy ani za přečtení. Mám dosti lidumilů, humanistů, altruistů atd... Klaus je jeden z mála lidí, kteří si ponechali, nezblblí Evropou, své zdravé názory. Ty obyvy, vyjádřit svůj názor a nesouhlas s něčím, jsou potencionálně katastrofální. Kam to západní civilizace dopracovala?! Nesmět nic říci z obavy z nařčení z xenofóbie či rasismu proti Cikánovi, islámistovi apod., nechát si přitom od nich kálet na hlavu...
Ať si bukvice píchají řitě schovaní a beztrestní, ale proč tuto anomálii nechat projevovat veřejně?!! A ti sympatizující politici, ať táhnou do té řítě s nimi..
05. 08. 2011 | 16:34

kesouf napsal(a):

je zajímavé, že ty chlapce z hradu zajímá taková prkotina, jakou bezesporu je nějaký pochod prahou... marně člověk čeká, že se vyjádří k mnohem závažnějším tématům. dále je zajímavé sledovat diskusi na toto téma - kolik idiotů se sejde na jedné hromadě, mám pocit , že si evropa opět koleduje o dalšího hitlera, stalina - potom možná opět na 50 let dostaneme rozum
05. 08. 2011 | 16:35

Iaara napsal(a):

>Takahashi
Stručně: onanoval jsem. Dosud občas onanuji. Stydím se za to. Nechodím do průvodů (ani je neorganizuji) onanistů a neotravuji s tímto svým chováním ostatní lidi. Ani není důvod: nikdo mě za onanii nepronásleduje. Dítě mám vlastní a rozhodně jej onanii učit nebudu ani mu jí předvádět ani chválit lidi, kteří ji dělají (totéž by platilo i v případě svěřeného dítěte). Ve vhodném věku mu povím o tom, že takové jednání existuje.
Tečka.

Ještě něco: silně doporučuji, abys přestal demagogicky odbíhat na pole názorů, které jsem ve svém prvotním příspěvku nevyslovil, tj. nehrál chytrého a nečetl mezi řádky. Co jsem napsal, napsal jsem - a je to pravda. Jak dokazuje i tvá "argumentace" mimo mísu. Podsouvej si své interpretace někomu jinému!
05. 08. 2011 | 16:39

Slunečnice napsal(a):

Homosexualitu a homosexuály jako menšinu toleruji, pochod je neškodná záležitost, nikoho neohrožuje, takže bych se nad tím nevzrušovala, na druhou stranu bych podpořila klasickou rodinu a klasické archetypy ženy a muže. Co takhle uspořádat pochod pravých žena a mužů po záštitou správného prezidenta Klause?
05. 08. 2011 | 16:43

Takahashi napsal(a):

laara: je mi jasné, že vás nepřesvědčím. Klidně si buďte uražený a pohoršený queer pride - mimochodem, takto pohoršeně nadáváte na každý pochod Prahou?, nebo jen tento se vás nějak osobně dotýká? A za onanii se nestyďte, podle sexuologů je to docela prospěšná záležitost, pokud se to nepřehání. Rozhodně neříkejte svým dětem, ať se za onanii stydí, to by jim nemuselo v životě moc prospět.
Přeji vám, abyste ve svém okolí měl tu nasládlou pohádku pro děti ze 2. třídy. Ale neberte jiným co jejich jest. Doma v posteli si dělejte co chcete. Co kam strkáte je vaše věc (pokud k tomu nenutíte někoho jiného)
05. 08. 2011 | 16:46

arnazach napsal(a):

Pochod homosexualu je neco jako sroceni pomalovanych fotbalovych fanousku, protestni shromazdeni hnuti Duha nebo iniciativy D.O.S.T. Proc by nas to melo nejak zvlast prudit, to je proste realita. Nekteri starsi kritikove Tominove, napr. Karel Mueller (omlouvam se mu, pokud se mylim), nejspis v sedmdesatych a osmdesatych letech pravidelne chodili (i kdyz treba neradi) do prvomajovych pruvodu mezi vsechny ty prapory, obrazy a alegoricke vozy. A Hajek? Co kdy ho ma malyho?
05. 08. 2011 | 16:48

kesouf napsal(a):

pro laara
jsi typický příklad zdejšího diskutujicího, zmatený, popletený, nevyzrálý a promiň taky dost hloupý... někdy mě šokuje, jak jsou lidé nevzdělaní, jako kdyby byli pod vlivem inkvizice nebo něčeho podobného... tvoje poznámka o onanii je zcela mimo mísu, jak to je ve skutečnosti nemá cenu psát, doporučuji si o tom něco přečíst v odborné literatuře...
05. 08. 2011 | 16:49

Iaara napsal(a):

>Takahashi: Ano, přesně, co kam strkám je moje věc. Neobtěžuji s ní jiné. A nechci, aby s ní jiní obtěžovali mně.
05. 08. 2011 | 16:49

Iaara napsal(a):

>Takahashi: Ano, přesně, co kam strkám je moje věc. Neobtěžuji s ní jiné. A nechci, aby s ní jiní obtěžovali mně.
05. 08. 2011 | 16:49

santawizard napsal(a):

znovuzrození homosexuálové na úkor znovuzrozených křesťanů!?Splyne černohnědá swastika s krucifixem?Domino a dominos s postaveným pérem?
05. 08. 2011 | 16:51

hrobar napsal(a):

ghandi a rest> to homosexualita byla taky jeste nedavno, v nekterych zemich porad je, trestna, to neni argument. na demokrata si tedy jen hrajete, je mi vas lito. jste horsi nez ten Hajek, ten se za nic neskovava, proste rika svuj nazor. to vy si hrajete na tolerantni a jste jeste vic nesnasenlivy. my take mame pravo na to abychom mohli byt statsni.
urednik> takze aby se nesirila jejich antidemokraticka a antihumanisticka nakaza, tak jim demokraticky a humanisticky zakazeme vyjadrovat jejich nazory, no ty si dobrej demokrat opravdu.

no konec hry, uz me to nebavi
ghandy je zrejme natvrdly, snazi se nam tady vysvetlovat co je uchylka a co neni. jenze o to tu nejde,jde tu hlavne o to, zda ma byt sexualni orientace predmetem nejakych verejnych exibici nebo je to ciste vnitrni zalezitost, ktera na verejnosti nema co delat. ja si myslim to druhe a nesouvisi to s tim jestli je nekdo homosexual nebo ne. Zastitovat navic takovou akci primatorem je holy nesmysl. Pokud se toto bude dit, nebude daleko doba, kdyz nejaci predstavitele jinych sexualnich mensin budou pozadovat obdobne ustupky a nakonec to take dostanou. homosexualita se preci dostala z roviny tresni do roviny uznavane a povolene. takze staci aby dotycna skupina dostatecne dlouho tlacila na pilu a bude ji povolen i snatek, stejne jako homosexualum. takze se muzeme skutecne dockat svateb se zviraty, ci mrtvymi, nic neni nemozne, protoze jinam tenhle trend nevede. proto mily homosexualove, prosim vas abyste si sve akce poradali v soukromi mezi stejnymi a nikdo vam nebude nic vycitat. bude to pro vsechn a nakonec i pro vas lepsi.
05. 08. 2011 | 16:51

Mary napsal(a):

Taky jsem si říkala, že to je jen zastírací manévr, třeba tu parádu hrad zaštiťuje a možná i organizuje. Je přece tolik věcí, o kterých by se nemělo mluvit, takže: hrejte si a nestrkejte nos do věcí, po kterých vám nic není.
05. 08. 2011 | 16:52

Jetvart napsal(a):

Deviant někdo, kdo se olišuje od toho co považujeme za normální a běžné. Prohlášení bývalé vedoucí odboru rodinné politiky na Ministerstvu práce a sociálních věcí, Michaely Marksové-Tominové kde se přiznává, že neví co je tradiční rodina překvapí asi i lidi kteří si o úrovni naší státní zprávy nedělají žádné iluze. Deviant je někdo, kdo se odlišuje od toho co považujeme za normální a běžné. Homosexualita je jedna z nejtěžších forem sexuálních úchylek. Biologicky vzato, sexualita slouží k rozmnožování, což v případě homosexuálů jistě nenaplňuje svůj účel. Z náboženského hlediska alespoň pokud se křesťanů týče, je to také jasné, příběh Sodomy a Gomory je všeobecně známý. Bude zajímavé, jestli tato maminka dokáže svým dětem zblbnout hlavy natolik aby věřili, že je normální když kluci chodí s klukama a holky s holkama. Asi ano, v okruhu známých této rodiny to bude asi běžné.
05. 08. 2011 | 16:53

Iaara napsal(a):

>Kesouf: jsi přímo nejtypičtější příklad zdejšího diskutujícího, tj. nečtoucí příspěvky v celku a vytrhávající věci ze souvislostí. Mě zase - ne jen někdy, ale dost často - šokuje, jak se pseudovzdělaní lidé ani nenamáhají poctivě přistupovat k diskusím se svými oponenty a jak je baví škatulkování...
O tomto chování se taktéž píše v odborné literatuře.
05. 08. 2011 | 16:55

Takahashi napsal(a):

hrobar: a mluvil jste s těmi mrtvolami? Jak jinak budete vědět, že ony s vámi chtějí mít sex? Víte, jinak by to bylo vlastně znásilnění a patřil byste za katr. A stejné je to i s dětmi a zvířaty. Rozhodnutí dvou dospělých svéprávných lidí je ale něco jiného...
05. 08. 2011 | 16:57

Valaška napsal(a):

uredník
Tolik nenávistí , zloby, invektiv může napsat autor, pln bezmocnosti, který v životě nic nedokázal a dostal se pod úroveň inteligence. Je mi z Vás na nic a věřte,že svoji demogogií vévodíte peklu a jste horší než lidi, které jste označil ve svém oplzlém projevu.
05. 08. 2011 | 16:59

žena napsal(a):

Mary

Třeba se moc dlouho mluvilo o propisce a Austrálii. Tak je předhozeno vděčné téma i "společný nepřítel".
05. 08. 2011 | 16:59

Takahashi napsal(a):

Prezident Václav Klaus je jen jeden, tímto se odlišuje od majority, je tudíž deviantní.
05. 08. 2011 | 17:01

Adolf napsal(a):

Hájek má samozřejmě pravdu, homosexualita je deviace.
Podle definice pojmu deviace to sedí.
Jde tedy o hromadnou akci deviantů.
Nic víc, nic míň.
05. 08. 2011 | 17:04

necvokuju napsal(a):

takakahashish žhaví v létě v zimě a láska to nebude :)
05. 08. 2011 | 17:04

Iaara napsal(a):

>Takahashi: Jaká zajímavá sofistika! Dovedeno do důsledku, Takahashi je též jen jeden, a vůbec každý jedinec je jen jeden (jak prosté, milý Watsone), takže jsou vlastně všici devianti. A když je společnost ze 100 % tvořena devianty, tak není deviantem nikdo... :P
05. 08. 2011 | 17:05

necvokuju napsal(a):

Adolf, souhlas
05. 08. 2011 | 17:05

honululu napsal(a):

Pani Tominova,
prominte, ze odbocuji. Kdyz ctu noviny z Ceska, (na comp.), tak je vsude velke mnozstvi sebevrazd. Nerozum tomu.
Vy jste vzdelana pres veci, kterym ja, jako obycejny chlap nerozumim vubec, (napr. ta homosexualita.)
Lide maji nejakou melancholii ? Cim to je ? Co se to tam deje ?
05. 08. 2011 | 17:06

Takahashi napsal(a):

laara: chyba, společnost tvořená ze 100% devianty by pak nebyla deviantní, ale normální. Všichni její členové by ale stále deviantní byli. Ale samozřejmě, určité sofisma to je, ale vykládejte to Klausovi...
05. 08. 2011 | 17:09

mala napsal(a):

Paní Tominová, máte vidění zaslepené liberalismem a humanismem a to potlačuje zdravý rozum. Je to váš blog, ale to, co jste napsala jsou nesmysly. Vyjadřuji tímto podporu panu Hájkovi i respekt panu Klausovi, že se nebál zastat se pravdy. tolerance něčeho totiž neznamená přijmout a podpořit, ale vzít na vědomí. S tím jde ruku v ruce možnost svobodně vyjádřit svůj nesouhlas či dokonce kritiku té dotyčné kauzy. Za to by nikdo neměl být pranýřován.
05. 08. 2011 | 17:11

Matematik + cenzor napsal(a):

Proc gayove? Proc ne cyklisti? Tak u tehto hosanu z hradu bych to videl na pohled do vlastniho stinu. Je to nejcastejsi a nejjednodussi vysvetleni velkych bojovniku proti homosexualite. Je to projekce vlastniho boje, vlastniho problemu.
Nic vic, nic min.
Tento princip je casto i vysvetlenim chovani zdejsiho cenzora.
Proc vlastne "neco" je neprijatelne, dulezite, ozehave, zavrzenihodne a nenechava nas to chladnymi?
Pokud tuto metodu budete pouzivat obecneji, zjistite, ze svet je velmi zajimavy.
Nebat se a nekrast
Demokracie 2.0
http://www.hzpd.cz/
05. 08. 2011 | 17:20

šlapka napsal(a):

Také chystáme pochod.
Také jsme napsali Svobodovi, Hájkovi, Klausovi a Kalouskovi - zda by nás nechtěli podpořit - třeba převzít záštitu a tak.

Víte co nám odepsali ? /všichni takříkajíc jako jeden muž /

..... .. ......, ....y !

Hnus.
Tato společnost je ještě nevyzrálá, xenofobní a maloměšťácká.
Představte si, kdyby o záštitu žádali třeba nějací bankéři či ekonomové./např. Madoff/
Myslíte si, že by je taky tak sprostě odbyli ?

Devianti to jsou !
05. 08. 2011 | 17:21

Dan napsal(a):

Homosexualita není nemoc pouze proto že ji neumíme léčit, pro přežití druhu není důležitá.
Stejně jak autorka považuje sexuální vztah dvou a více jedinců stejného pohlaví za normu, tak já za normální považuji homofobii.
05. 08. 2011 | 17:23

Meňo napsal(a):

HRAD MĚL tentokrát PRAVDU. Výjimečně jí měl, ale tentokrát stoprocentně.
Po dřevní době kolektivismu (kdo nejde s námi, jde proti nám) nastoupila doba individualismu (každá odchylka dobrá). Obojí je úchylkou. Až tato doba přejde (myslím, že nebude trvat déle než 50 let - né že bych se toho dožil), přijde harmonické vyrovnávání, rovnováha myšlenek a činů a společenská moudrost (zlatý věk už klepe na dvaře).
Takže devianti jsou všichni extrémisti : jak leví (kolektivismus), tak praví (dnešní individualisté).
05. 08. 2011 | 17:25

HSKN napsal(a):

Dobrý den,

"Až se bude Prague Pride konat, ráda svým dětem vysvětlím, že je normální, když chodí kluci s klukama a holky s holkama"

Ještě jim řekněte, že jsou také lidé, kteří svým dětem toto neříkají.

Patřím mezi ně. Homosexualita je deviace. Úchylka. Společnost je tolerantní, ale homosexualita normální není.
05. 08. 2011 | 17:28

ghándí napsal(a):

hrobar,
jenom nechápu, proč někomu vadí pochod homosexuálů? kde je nějaká společenská újma? pokud je ustavou zaručeno právo se shromaždovat, tak proč má někdo potřebu to komentovat. hajka nikdo nenutí, aby se toho pochodu zučastnil. proč to hájek zpochybnuje? pokud mu vadí, že někdo využívá ustavního práva, at se snaží tu ustavu změnit. muže opsat třeba iránskou nebo severokorejskou. já to neberu jako utok na homosexuály, ale jako utok na demokracii. na principy evrospkýho chápání demokracie. at se hájek sebere o odtáhne do ruska. on chce být za každou cenu zajímavej , na dvojčata podle něj zautočila CIA, atd. já si myslim, že takový kretén by neměl sedět na hradě. už toho bylo celkem dost.
05. 08. 2011 | 17:32

Karel H. napsal(a):

Paní stínová ministrině, nemyslíte si, že tou deviací, nebyla myšlena homosexualita jako taková, ale její fantastická exhibice? Proč mají homosexuálové takovou neodolatelně nutkavou potřebu stále zdůrazňovat a vyzdvihovat svou sexuální orientaci? Není tato posedlost opravdu deviací (stejně jako potřeba onanovat před základní školou v pravé poledne)?
"Je to nádherná příležitost ukázat, že lidstvo je přepestré a strom života zelený mnoha odstíny." Fajn, už se těším až svůj pochod zorganizují pedofilové, jistě to svým dětem také ráda vysvětlíte... že lidstvo je pestré...
05. 08. 2011 | 17:51

pentagon napsal(a):

Je to tak.Pan Hájek má čistou pravdu.škoda,že ve své funkci může použít pouze tak
učesaná slova a pouze slova.Situace je totiž o hodně krutější.Někdy mě připadá,že jsme skutečně národ buzerantů a ještě se tím chlubíme.
Tito takzvaní obhajovatelé lidských práv , jako paní Tominová vše řeší z pozadí psacího stolu , ale realitu nevidí.Škoda , že její rodiče nebyli homosexuální devianti,nebyla by tady a bylo by o jednoho naivního zoufalce méně.
A chtěl bych být u toho,jak vysvětluje svým dětem tu pohádku o včelce a květině a jak to že se z tohoto spojení nic nenarodilo.
05. 08. 2011 | 18:00

Ivan napsal(a):

A co narcismus? To neni uchylka?
05. 08. 2011 | 18:17

RFE napsal(a):

Pani Tominova, myslím že od Klause je to velká výzva. Bude další článek ? Těším se na vytříbenou argumentační bitvu do posledního dechu. Jen do toho. Dokážete ho sejmout v čestném souboji ? Nápověda: Nesmíte do toho plést emoce a předpoklád, že je člověk od přírody dobrý. Co když není ?
05. 08. 2011 | 18:18

buldatra napsal(a):

Zajímalo by mě, co se stane, když homosexuál jednoho krásného dne, takhle po ránu zjistí, že je lesba.
05. 08. 2011 | 18:22

Ing. N. napsal(a):

Paní Tominová se zřejmě pohybuje ve společnosti lidí, z nichž velká čát patří mezi homosexuální komunitu. Podle statistik mezi tuto společnost patří převážně lidé finančně velmi dobře zabezpečení, jako jsou podnikatelé, manažeři, politici, umělci a pod. (Neberou se v úvahu prostituti).

Proč začalo docházet k tomu, že se začala zviditelňovat homosexualita v mediích a že se prohlašovala za něco normálního? V dřívějších dobách bylo totiž velice nebezpečné, když se na nějakého význačného činitele provalilo, že je homosexuál. Znamenalo to často, že musel s ostudou opustit význačnou funkci, kterou zastával. Těmto praktikám bylo nutné udělat přítrž a tak se začalo s masírováním společnosti ve prospěch homosexuality, které s úspěchem pokračuje.

Dovolím si položit otázku. Myslíte si, že by ke stejné propagaci došlo v případě, že by se homosexuálové rekrutovali z těch nejchudších lidí?
05. 08. 2011 | 18:30

Karel Mueller napsal(a):

arnazach:

Jste zcela mimo.
Napsal jsem jasně, že pro mě - a nejen mě - je homosexualita deviací. Jako např. pedofílie nebo masochismus. Když někdo potřebuje dominu, terá ho jednou týdně zmlátí, tak ji má mít. I při této devisci je schopen mít normální funkční rodinu, což homosexuálové nejsou.

Takže jejich jinakost respektuji, ale nenuťte normální lidi k tomu, aby se tvářili, že to není deviace a že to je normální. A především tím nekažte ládež.

Protože tahle společnost je v ještě horší degeneraci, než popsal pentagon.
05. 08. 2011 | 18:36

Johanna napsal(a):

Karle Müllere, možná si ten Váš názor myslí (vyjma Michaely) všichni, ale copak my víme, zda výrok HOMESEXUALITA JE (NENÍ) DEVIACÍ není sám o sobě trestný?

Po dlouhé době jsem slyšela dnes základ demokracie - svobodu slova.
Vzal si ji do úst Klaus, když (ne)komentoval výše uvedené Hájkovo pojednání.

Takže-platí-li pro všechny svoboda slova-budu upřímná.
Neplatí-li, nedám se vláčet po soudech...

Pane Stejskale, mohu znát Váš názor?
05. 08. 2011 | 19:01

Beran napsal(a):

V dnešní multikulti společnosti je ideální býti nejlépe homosexuálem muslimského
vyznání s tmavou pletí,to máte potom veškerá práva,všímají si vás média a najde se
určitě i nějaký ten ochránce lidských práv.Být normálním občanem už prostě jaksi vyšlo z módy.
05. 08. 2011 | 19:13

ivan tomek napsal(a):

Pozoruji, ze ctenari ani tak nemaji problem s homosexualitou jako spis s tim pruvodem a vecmi kolem nej. To je docela zajimave.

Nechci to uvadet jako nejaky vzor, ale treba tady v Kanade je pruvodu plno, treba Karibsky a plno dalsich (nakonec Kanada je oficialne multikuturni) a take ten 'jino-sexualni' zahrnujici vselijake nezakazane sexualni preference. Ten, ktery se porada v Torontu se stal jednou z nejvetsich udalosti roku, nejen v Kanade ale i na svete, a chodi na nej kazdorocne takova sousta lidi, ze obrovska vetsina z nich musi byt heterosexualove. Stejne jako na te Karibske slavnosti musi byt lidi z Karibiku tak nejvyse 0.5%. Zda se, ze to lide proste povazuji za zajimavou udalost a jdou tam jako na kazdou jinou verejnou udalost. Nepovazuji to za nejakou provokaci, stejne jako ty ostatni udalosti. Ale nakonec Kanada je trochu zvlastni - v Quebeku je treba velmi popularni svatek, ktery vlastne oslavuje osamostatneni Quebeku od Kanady, a take se nezda, ze by se kvuli tomu lide nejak zvlast rozcilovali.

Opakuji: Nepisi to jako priklad vzoroveho chovani, ale jen jako priklad alternativniho pristupu. Priznam ale, ze se mi zda ze nevadi-li mi homosexualove, neni duvod proc by mi mel vadit jejich pruvod kdyz tam dokonce ani nerozbijeji vykladni skrine :-) Kdo nechce, at tam nejde.

Mimochodem, homosexual nejsem, a projev pana kanclere povazuji v dnesni dobe za trapny a politovanihodny v tom, ze rozhodne povzbuzuje nesnasenlivost, at se to prezentuje jakkoliv.
05. 08. 2011 | 19:15

Takahashi napsal(a):

Karel Mueller

domnívám se, že jste zcela mimo Vy. Předvádíte překroucenou logiku. Homosexuálové jsou zcela stejně schopní mít děti - jejich plodnost, ať leseb či gayů je stejná jako u tzv. heterosexuálních. Čím se liší - že je nebaví zasouvat penis do pochvy. Což o to, je spousta těch, co je to baví, ale děti mít nemohou, nebo nechtějí. No a? Čím je zásadní kvalifikace "co koho kam baví kam zasouvat nebo nezasouvat" pro výchovu dětí? Z pseudologiky věci je jakékoliv sexuální chování deviantní, pokud nevede k oplodnění. Pak, pane Muellere, i vy jste deviant.
05. 08. 2011 | 19:22

mb napsal(a):

muellere homosexualita neni deviace ... zeptejte se nejakeho sexuologa ... deviace jsou: fetišismus, tv, exhibicionismus, ...

V roce 1973 Výbor APA pro nomenklaturu rozhodl o vyškrtnutí homosexuality z DSM, třebaže část odborníků se s tímto krokem dodnes neztotožnila. V DSM III (1980) byla ponechána pouze egodystonní homosexualita. Počínaje vydáním DSM-III-R (1987) není homosexualita jako porucha uváděna vůbec. V roce 1992 oproti předchozím vydáním nebyla homosexualita zařazena do nové, 10. revize Mezinárodní klasifikace nemocí a souvisejících zdravotních problémů (MKN-10), vydávané WHO v Ženevě. Britská vláda akceptovala tento posun v roce 1994 a Čínská psychiatrická asociace v roce 2001.

but it doesn´t matter, does it ... ?

(vy si budete stejně mlít pořád to svý, nicht wahr ? )
05. 08. 2011 | 19:26

Karel Mueller napsal(a):

Johanno,

jestli je tento výrok trestný? No, kdyby Vás někdo žaloval za urážku na cti - s tím, že netrpí žádnou deviací, byť je homosexuál - tak by možná měl dobré vyhlídky na úspěch.

Mě může překvapit vskutku máloco, jen se děsím jedné věci: Jak se na nás kouká zbytek světa, který zůstal v těchto základních věcech zcela normální a tedy nás zejména Asie začíná silně dohánět, rozdíl se snižuje každým dnem.

Pan honolulu popsal na jiném blogu úsměvný zážitek z Afriky, kde jakémusi bojovníkovi naznačil homosexualitu. By rád, že tu srandu přežil ...
05. 08. 2011 | 19:27

Karel Mueller napsal(a):

Johanno,

ještě dovětek. V mé generaci mnohdy chlapi nebyli nijak cimprlich a u píva jste mohla běžně zaslechnout řeči typu
No já jsem starej prasák a těch dámských olízaných prdýlek je slušná řádka ... :-)). Pronášené a patřičným pochechtáváním ...
nejen řečníka, ale celého stolu.

Ovšem tenkrát se mluvilo jen o dámských ... v tom se od současna lišíme.
05. 08. 2011 | 19:33

triceratops napsal(a):

Bože, tady je zase duševního sajrajtu, vážení. Vy ty feministky prostě potřebujete jako prase drbání a ne že ne:-)))

Osobně mě zaráží, proč ten Hájek spojuje homosexualitu s nějakou protirodinnou ideologií. Ještě žádný homosexuál mě nepřesvědčil, že mám změnit SVUJ způsob života. A ani se o to nepokoušel.

Že oni tam na tom Hrádě souložijou a pak z toho mají špatné svědomí?

Silně mi připomínají toho plukovníka z Americké krásy.
05. 08. 2011 | 19:36

pavelp napsal(a):

Tak se ted musim opakovat protoze to co jsem chtel povedet bylo receno...Hajek bude patrit opravdu mezi 4% populaci!!!!Je to jako kdyz zlodej vola chytte zlodeje....pochopte jeho trauma...celi zivot zit stim ze je homosexual ktery to nemuze povedet protoze hradni monarcha by ho nechal behat ulickou hanby a mozna by ze strany vladce cech mohlo dojit i k lincovani...Hajek musi opravdu velice trpet!!!Pro me za me at si po ulici pochoduje kdo chce...;nemusi to byt zrovna nackove nebo bolsevici ale jestli se po ulici promenaduje nekolik 4%lidi je to mala vec....ani bych ji neresil....traumaticky Hajek samozrejme ano!!!
05. 08. 2011 | 19:40

Karel Mueller napsal(a):

Takahashi:

Chtělo by to zlepšit porozumění psanému textu.

Embéčko,

tedy Vy jste ten pravý, co tu ještě chyběl.
05. 08. 2011 | 19:48

Karel Mueller napsal(a):

Triceratopsi,

pochopil bych, kdyby jste napsal, že potřebujeme jako prase drbání ženy s arabskou výchovou. Možná by pak nehrozilo, že etnicky Evropané zaniknou za dvě až tři generace.
05. 08. 2011 | 19:50

triceratops napsal(a):

Nejen Hájek: http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/31115/utok-na-ceskeho-prezidenta-holubova-se-oprela-do-vaclava-klause-je-na-kluky-rikaji-mu-kikina.html

A každý, kdo má známého z gay komunity to minimálně jako podezření slyšel. Já osobně už před lety.
05. 08. 2011 | 19:52

mb napsal(a):

karel mueller, já jsem sice ten pravý, který tu ještě chyběl, nicmene homosexualita NENÍ DEVIACÍ ... běžte si to někam ověřit prosím , ... hezký večer ...
05. 08. 2011 | 19:52

triceratops napsal(a):

Karle Muellere, nepřekvapuje mě, že právě vy se cítíte být osloven.
05. 08. 2011 | 19:54

Takahashi napsal(a):

Karel Mueller

víte pane Muellere, nemyslím, že máte na to poučovat zda rozumím či ne psanému textu (jelikož se sám prezentujete jako někdo, kdo pořádně neumí číst ani sociální realitu).
Zřejmě narážíte na funkční rodinu - u kolika procent heterosexuálních svazků dojdete k tomu, že je nakonec "nefunkční"? Rozvody, bezdětní, milenky/milenci (v této souvislosti je pikantní, že Klaus se honosí jako zastánce tradiční rodiny)...
05. 08. 2011 | 19:58

honolulu napsal(a):

Pane Tomek,
pro Vas je trapny projev pana Hajka a pro me je trapne cele Toronto. Na Yorkville Ave. jsem videl na ulici se verejne objimat dva pany a nebylo to pri rvacce. Jeden mel fialove vlasy a druhy oranzove. Na Younge St. panove nosi nausnice, vetsi nez nase prostitutky v Nevade a v nejlepsi knihovne na Edvard St. me nekdo pohladil po "vyfuku".
Proto navrhuji zaspuntovat Saint Lawrence River u Kingstonu a potopit Toronto. Prosim vzneste muj navrh v Ottawe.

Myslim si, ze uchylky v Kanade jsou z velkych mrazu. Ne nadormo se Kanadanum rika namrzlici.
05. 08. 2011 | 19:58

Karel Mueller napsal(a):

Triceratopsi,

i Vy máte problémy s porozuměním, zdá se, že ne malé.
Jinak by jste nepsal o tom, že Vás žádný homosexuál nenutil ke změně způsobu života. Najděte mi výrok, kde někdo chce homosexuály nutit ke změně způsobu života.
05. 08. 2011 | 20:01

mb napsal(a):

to takahashi ... to že se Klaus honosí jako zastánce tradiční rodiny je samozřejmě CHUCPE ...

CHUCPE na druhou je ... že jako zastance tradiční rodiny získal hlasy lidovců ve druhé volbě ... aby si odjel užívat s letuškou (viz. blog pana Žáka)

ale když někdo může pronést:

člověk žp neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu kdekoli na světě dochazelo ( delta nigeru )

že živočišných druhů přibývá

že environmentalisté jsou horší než al kajda ...

tak proč by si proboha nemohl zašukat s letuškou a přitom se bít v prsa jako zastánce tradiční rodiny ...

chucpe ... njn ... stane se
05. 08. 2011 | 20:04

Karel Mueller napsal(a):

Pane Takahashi,

já nikoho nepoučuji, oslovil jste Vy mě a nikoliv já Vás. mluvil jsem pouze o funkční rodině, nic jiného jsem nenapsal. Pod tím si můžete představit leccos, my z Vašeho pohledu nejspíš dinosauři se pod tím představujeme biologické rodiče s dětmi.

Vy jste to ovšem poněkud zredukoval ... dál to nebudu pitvat.
05. 08. 2011 | 20:07

triceratops napsal(a):

Karle Muellere, jste trošku natvrdlý, ale budiž. Ideologií se zpravidla má na mysli nějaký způsob prosazování nějakého pohledu na svět s přdpokladem, že alespoň někteří druzí by jej měli přejmout, (což Hájek tvrdí, když mluví o "demonstraci určitého hodnotového vidění světa ... bla bla ). Na mě existence homosexuálů neměla nikdy žádný vliv, pravda, kromě poznání jiného způsobu života, žádný homosexuál mi tradiční rodinu nikdy nerozmlouval.

Beru to jako odlišnost, s níž mají ti lidé dost svých potíží, tak proč jim způsobovat další. Toť vše. Žádnou hrozbu rozvratu jako ten cvok posedlej Hájek v nich nevidím. Heterosexuálové dál budou heterosexuální a maximálně víc homo přizná barvu. U některých by to pomohlo i nám ostatním.
05. 08. 2011 | 20:15

muhaha napsal(a):

Přitom Klaus je prototyp buzeranta. Jestli někoho popuzuje slovo buzerant, já ho mám za hodnotově neutrální slovo.
05. 08. 2011 | 20:20

pavelp napsal(a):

Sakra!!!!!!! To musi byt comedie ne????Vazne se tahle banda dostala na hrad???Jeste nacista ve vlade....tak to musi byt pro normalni cechy nocni mura!!! Zlodej sef obklopen bandou idiotu....pan Stejskal promine...jiny vyraz me nenapada...a to se jeste najdou Cesi kteri jim provolavaji slavu...asi to je sen...nebo to je pravda???Utikam na mars...hrad ma velikou moc a Europa ho blahoreci. Jen tak dal Vaclave a Hajku atd. jste skveli a svet vam fandi!!!
05. 08. 2011 | 20:31

Jamima napsal(a):

autorka - já bych zase doporučovala vám, paní Tominová, abyste přestali glorifikovat odchylky a zachovávali rozum při svých obhajobách odlišností. Tady aby se jeden bál být normální.....a uvědomte si, že většina homosexuálů nemá potřebu se předvádět na parádách v maškarách. Velice často se za homosexualitu a bisexualitu prostě jen schovávají čuňata bez jakýchkoliv zábran a pak věru nevím, proč bychom jim měli projevovat pochopení, toleranci či dokonce úctu....
05. 08. 2011 | 20:31

triceratops napsal(a):

Jamimo, za heterosexualitou taky, jen se třeba mrkněte, kolik sadistických vrahů bylo hetero a kolik homo. Takže, co je ta "normalita"? Zkrátky vy, vy, vy a zase vy. No, a proto tahle minorita asi potřebuje ukázat, že jsou tu i oni. Nikomu to podle mě neubližuje, ale když to budí takové vášně, tak to asi bude i potřeba.
05. 08. 2011 | 20:41

arnazach napsal(a):

Karel Mueller:
Vy jste se teda odvazal!

mb:
* k tradici patri i hrich a pokani. Nebo nemate rad letusky?
* veda ani narizeni z roku XY, tady jde o naprosto laickou diskusi o tom, co je odchylka (co je pro me prijatelne nemusi byt prijatelne pro Karla Muellera, Mr honolulu nebo pro Muslimske bratrstvo) a implicitne i o tom, co je slusnost.
05. 08. 2011 | 20:42

Karel Mueller napsal(a):

Triceatopsi,

přece se nebudeme pouštět do debaty, kdo je natvrdlý, já jsem reagoval na to, co jste napsal. Pro vymírající Evropany jsou feministky vskutku ta pravá spása.

Přečetl jsem si nakonec presidenta i jeho poradce. Slova presidenta potvrzuji bez výhrad, poradce presentuje svůj názor naprosto jasně a srozumitelně. Tak reagujte na jeho slova jednoznačným názorem. Máte právo na souhlas i nesouhlas.

Jestli je to demonstrace určitého světového názoru, jak o tom mluví pan Hájek a jestli to má dopady, které zmiňuje? Z mého pohledu ano, Vy s tím souhlasit nemusíte. To Vám neberu.
05. 08. 2011 | 20:43

Johanna napsal(a):

Karle Muellere, dík za odpověď.
Vím, co dovedou chlapi u píva, ale málokdo ví, jak se rozparádí holky u vína.
Já si myslím, že - pokud tedy máme rovné příležitosti - že pokud je člověk deviant, může být deviantem i homosexuál.
Nebo ne?
Škoda, že se nám Marksová-Tominová vypařila do dálav budoucnosti (či rozkazovat v rámci rovných příležitostí jinam), jinak by musela (ač nerada), odkývat několik pravd:
Každý, kdo půjde Prague Pride, nebude určitě homosexuál. Plno lidí se přifaří do davu jen kvůli zviditelnění. Nevím, jak si Vaše obě Marksové-Tominové dcery udělají jasno, JAK vlastně homosexuál vypadá.
A za další: Pokud bude kolem průvodu vděčné publikum (včetně Marksové-Tominové a jejich dvou dcer), nikdy nelze vyloučit, že v publiku - v rámci rovných příležitostí - nebude několik deviantů.
A platí-li rovné příležitosti pro všechny, musí i v průvodu Prague Pride, který má být údajně složen z homosexuálů, také několik deviantů...
Takže vážně platí, že homosexuál nemůže být deviant?

Michaelo, myslela jsem, že umíte argumentovat a dá se s Vámi diskutovat.
Myslím, že by mohl být čas na to uvědomit Vaše nadřízené.
05. 08. 2011 | 20:45

triceratops napsal(a):

A možná, že přítomno bude i několik heterosexuálních deviantů, že Johanno? S vámi se rozumně mluvit nedá, tak se nedivte, že s vámi Tominová nediskutuje. Asi má užitečnější práci.
05. 08. 2011 | 20:51

much napsal(a):

deviantem asi bude ten, kdo se nepodobá slovem a zevnějškem hájkovi nebo klausovi o názorech ani nemluvě,
05. 08. 2011 | 20:52

triceratops napsal(a):

Karle Muellere, nejasnost mé odpovědi bude asi způsobena tím, že vaše problémy s feministkami a vymírající Evropou jsou mi zcela ukradené. Smysl toho, oč mi šlo, je jednoduchý: gay pride může působit jako poselství leda na dalšího skrytého homosexuála, každého jiného ponoukne maximálně k zamyšlení nad tím, jak žijí jiní lidé, to je tak vše. Čili, žádná ideologie s tím spojená není. Tu tam vkládají jen ti, pro které sex = misionářská poloha muže nad ženou.
05. 08. 2011 | 20:54

Johanna napsal(a):

Ten (Ta), kdo vždy znalostmi převyšuje ostatní, nebývá oblíbený/á.
Už jen Vaše jméno, triceratops, zavání dobami velmi dávnými.
Ale, vždyť si poslužte.
05. 08. 2011 | 20:58

Karel Mueller napsal(a):

Triceratopsi,

už v pvní větě jste řekl všechno a tak je další debata asi zbytečná.
05. 08. 2011 | 21:05

triceratops napsal(a):

Nemusíte mě milovat, Johanno, od toho v diskusi nejsme. A zlobit se na někoho, kdo převyšuje ZNALOSTMI? To přece můžete taky, stačí si je opatřit.
05. 08. 2011 | 21:06

Morgast napsal(a):

Vážená paní Marksová-Tominová,

co si takhle vzít do ruky lékařský terminologický slovník a nahlédnout do něj předtím, nežli se rozhodnete psát na uvedené téms?! Homosexualita je coby terminus technicus deviace a pan Hájek v této věci nelhal. Krom toho je nutno dodat, že snaha o záměrné zviditelnění a získání práv, jež uvedené skupině obyvatel nenáleží, nelze chápat ani trochu pozitivně! Můžete mi tedy vysvětlit na cože jste to hrdá?! Nezlobte se, nicméně coby provokatéra vidím pouze Vás a Vám podobné.
05. 08. 2011 | 21:07

Karel Mueller napsal(a):

Johanno,

celkově vzato je to zbytečné pokračování debaty. To s těmi chlapskými kecy jsem myslel sardonicky :-), umím si představit i ty babské :-). Ale o to nejde.

Myslím, že to můžeme uzavřít konstatováním, že homosexualita je v normální demokratické společnosti trpěná deviace, ale nikdo rozumný se tím nechlubí právě tak, jako se nechlubí jinými deviacemi, kterými případně trpí.
05. 08. 2011 | 21:10

Jetvart napsal(a):

mb, no, it doesn´t matter. Obávám se, že důvod je politický, ne vědecký, nebo víte o nějakém novém objevu který by to ospravedlnil?
05. 08. 2011 | 21:10

Hurá napsal(a):

Paní autorko Tominová, něco tak stupidního, jako je váš výtvor, jsem již dlouho nečetl. Škoda dalších slov. A lituji vaše děti !
05. 08. 2011 | 21:14

mb napsal(a):

arnazach ... ja miluju letušky ... ale nezadam krestany o podporu jako prototyp / ztelesnení zástupce tradicní rodiny ...

zdravim vas ...

/ jo ta mechaničnost ( při mělké/mechanické víře) hříchu a jeho odpuštění ... je prave to co me na krestanstvi vadi ...

jinak proti hrichu a pokani nic nemam ... mate pocit ze se klaus kaje a je pokorný kajícník ?

njn ...
05. 08. 2011 | 21:23

mb napsal(a):

jetvart o jakem objevu mluvite ... jako co by ospravedlnilo vyjmutí homosexuality ze seznamu / tabulky deviací ?

nedokazu odpovedet ... zeptejte se nejakeho odbornika / sexuologa ...

ale myslim ze to bude i spolecenskym pristupem a destigmaticí homosexuálů a sexuální revolucí 60. let a liberalnejsim pristupem k sexualite jako takove ...

asi/mozna ano ... ale nedokazu vam solidně odpovedet ...

zdravím ...
05. 08. 2011 | 21:30

Divobyj napsal(a):

Autorko-patříte do skupiny zdejších blogerů které přímo nesnáším. Bohužel,dostáváte zde prostor pro své hloupé provokace,což musím respektovat.Vaše výplody však číst NEMUSÍM,a toho se do budoucna hodlám držet.
05. 08. 2011 | 21:39

Jamima napsal(a):

triceratops - asi jsem místo "bál být normální" měla napsat "styděl být normální"...prostě dnes se nosí být jiný, lidé bez úchylek a odlišností jsou dobří tak akorát k tvorbě HDP....jen tak naokraj k vaší poznámce - máte pocit, že mezi homo či jinými odlišnými je těch deviantů méně než v běžné populaci? Já se přece vůbec nebavila o deviacích či trestných činech. Jen jsem poznamenala, že dnes je každá odchylka považována div né za přednost a mnozí z těchto lidí se se svojí odlišností prsí jako s nějakou předností. To je jeden z hlavních důvodů, proč popouzejí své okolí a mnoho lidí reaguje podrážděně a odmítavě. Já proti homosexuálům rozhodně nic nemám a nevadí mi, pokud ovšem neobtěžují na veřejnosti nějakými obscénnostmi.
05. 08. 2011 | 21:41

ivan tomek napsal(a):

Ze zprav:

"Vyjadřujeme solidaritu s komunitami leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů v České republice. Podporujeme jejich právo uspořádat pokojný a zákonný průvod, aby zvýšili povědomí o specifických tématech, které se jich týkají," uvedli v prohlášení velvyslanci USA, Rakouska, Belgie, Kanady, Dánska, Estonska, Německa, Nizozemska, Norska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Británie.

Odhaduji (bez oficialniho potvrzeni) ze opacneho nazoru je pravdepodobne vlada Saudske Arabie, Somalska, a nekolik dalsich. Pokud jde o mne, vim na ktere strane bych radeji byl.
05. 08. 2011 | 21:43

jeden napsal(a):

autorka - paní Tominová, pokud budete kandidovat za ČSSD, nebudu tuto stranu volit. (Asi nás takových bude hodně.)
05. 08. 2011 | 21:43

mb napsal(a):

destigmatizací ...
05. 08. 2011 | 21:46

rsv napsal(a):

Česká republika je v jistém směru ještě stále zaostalou zemí a důkazem toho jsou lidé jako pan Hájek. Je to jeho názor, který by však ve svém postavení měl prezentovat jiným způsobem. A reakce pana prezidenta? V poslední době sporadicky sleduji co náš pán prezident "dělá" a stále víc se utvrzuji v tom že je to tak trochu debil. Krádež pera, odmítnutí projít detektorem kovů a teď ještě jeho reakce na výroky pana Hájka.
05. 08. 2011 | 21:46

Al Jouda napsal(a):

Napadlo mě něco, o čem již zde psal nick Mud. Homosexualita je způsobena určitými vrozenými deviacemi v mozku, které nedosahují kvality onemocnění, avšak mají vliv nejen na sexuální, ale i na celkové chování člověka.Homosexuálové bývají lidé nespolehliví, hašteřiví, bojácní a zákeřní. Tyto vlastnosti nesluší zejména veřejným činitelům nebo státním úředníkům v nejvyšších funkcích.Můžeme tyto lidi tolerovat, ale rozhodně bychom je neměli jakýmkoliv způsobem podporovat nebo je dokonce volit !!!! Autorka tohoto článku je schopná jim z chodníku do průvodu mávat a vyjadřovat k nim obdiv!Že se nestydí matka od dvou dcer!
05. 08. 2011 | 21:51

Karel Mueller napsal(a):

ivan tomek:

Obávám se, že by se na druhou stranu postavily státy jiného kalibru, např. Čína a Rusko. Určitě si nemyslím, že by Čína upadala.
05. 08. 2011 | 21:53

mb napsal(a):

rsv zapomnel jste o srovnani ochrancu stromů s aj kajdou ...
05. 08. 2011 | 22:08

Jůlínek napsal(a):

Domnívám se,že dnešní přihlašování se homosexualitě se stává módní záležitostí.Ano je možné,že se člověk narodí a homosexuální orientaci dostane do vínku od pánaboha,ale jaksi nechápu jak se někdo ožení,dvacet let žije ve spokojeném manžeství,vychovává děti a pak pojednou zjistí,že je homosexuál.To je spíš blbec než homosexuál.Navíc je nanejvýš podezřelé,že homosexuálové se rekrutují z velmi dobře situovaných vrstev.Spíš to vypadá,že tihle lidé neví co roupama.Takže,pokud je někdo prokazatelně nemocný,ať žije jak umí,ale jinak žádné zákoné úpravy bych nedoporučoval.Normální je soužití muže a ženy a jejich dětí.To ostatní je za čárou a normální to určitě není.Nakonec by jsme mohli zjistit,že normální je pedofilie a zoofilie,a chlapi budou chtít žít s ovcema a nakonec to ještě uzákoníme.
05. 08. 2011 | 22:09

Alena napsal(a):

Zloděj volá chyťte zloděje, Kikina: chyťte Kikinu.
Aby bylo jasno, já jinak proti gayům a lesbám nic nemám, mám mezi nimi i kluky kamarády, jsou k nám holkám fajn shovívaví.
Ale was ist zu viel, da ist zu viel, na tom hradě straší.
05. 08. 2011 | 22:10

čáryfuk napsal(a):

Sexuální orientace každého jedince je jeho intimní věc. Pokud má někdo potřebu se hromadně přiznávat, že ho přitahuje osoba stejného pohlaví, budiž, ale proč to musí zaštiťovat primátor z nominálně konzervativní strany?
Fráze o přepestrém stromu života si nechte od cesty, paní Marksová. Oni i pedofilové se se svojí deviací již rodí, ale není důvod to oslavovat hromadným průvodem ve stylu 1. máje. Tedy abych to shrnul - devianti to jsou (ve smyslu odchylky od normálu), pochodovat můžou, ale žádnou zvláštní podporu či záštitu od konzervativní strany bych nečekal.
05. 08. 2011 | 22:10

Eva napsal(a):

Jůlínek s Violou: jste trapní. Běžte se osprchovat a vydezinfikovat, jak tam už výše někdo píše.
05. 08. 2011 | 22:12

ivan tomek napsal(a):

Karel Muler:

"Obávám se, že by se na druhou stranu postavily státy jiného kalibru, např. Čína a Rusko. Určitě si nemyslím, že by Čína upadala."

Dost mozna mate pravdu. Aspon jedna z techto dvou zemi se zda byt na vzestupu, ale toho aby mne inspirovaly k tomu abych se pridal na stranu jejich pohledu na svet se asi uz nedoziju :-)

Jinymi slovy - diky za podporu meho argumentu.
05. 08. 2011 | 22:14

Eva napsal(a):

Ještě že o to vy, čátryfuku, nerozhodujete. To by to tady vypadalo!
05. 08. 2011 | 22:16

Mogula napsal(a):

No potěš koště. Pokud je někdo bukvice a líbí se mu kluci, je to jeho věc, moc normální mi to nepřipadá, ale budiž. Ale natřásat se na veřejnosti s tím, že je to vlastně in je věc druhá. A adopce dětí bukvicemi, je další problém. Děti přebírají vzory chování. A kecy o tom jaké je to fajn s výchovou, hlavně když není v ústavu je dvojsečné. Prostě cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.
05. 08. 2011 | 22:30

Mirek napsal(a):

Zejména první odstavec je přímo ukázkovým příkladem demagogie. Gratuluji, paní Marxová.
05. 08. 2011 | 22:41

00 napsal(a):

Adam a Eda :-)

http://www.ringo-cech.cz/obrazy/a-b/adam-a-eda
05. 08. 2011 | 22:45

Johanna napsal(a):

Michaelo Marksová a ještě Tominová, z mého ženského pohledu zde máte poněkud příšernou fotografii...-chtěla jsem napsat.
To, co však ukázali v Událostech, komentářích, to snese jen politování Panenko, Maria ...
05. 08. 2011 | 22:45

papinak napsal(a):

V zari bude pochod neplodnych pod heslem "Deti nadmerne zatezuji zivotni prostredi" a v rijnu schizofreniku "Je nas vice nez se zda"
05. 08. 2011 | 22:46

100 $ napsal(a):

jsem Gay a kdo je víc ?
05. 08. 2011 | 22:48

Johanna napsal(a):

Karle Muellere, dík za Vaše názory.
Určitě se shodneme.
Zatímco dřív byla homosexualita trestným činem, a potom alespoň důrazným klepáním přes prsty ...
Dnes je to tak "módní" záležitost, že z toho často zvracím ...

Ne všichni v tom průvodu budou homosexuálové.
Skutečný homosexuál svoji sexualitu nemá potřebu dávat najevo.
Ani Vy, Karle, zde nebudete básnit o svých sexuálních praktikách ...
A já už VŮBEC ne.
Já totiž jsem stále věrná svému muži - již mnoho let.
Neměly bychom my-takto potrhlé-uspořádat průvod?
Vždyť je to úchylka - žít s chlapem tolik let ...
05. 08. 2011 | 22:53

Anka napsal(a):

Zdravím!
Myslíte si, že homosexuální styk je něco horšího a ošklivějšího než heterosexuální? Je to jedno a to samé, vy pokrytci!
05. 08. 2011 | 22:56

korupce je ale hlavni problem napsal(a):

To, ze nekdo nechce poskakovat podle momentalne politicky korektni pisnicky neni katastrofa. Katastrofa je stupen korupce dosazeny v ceske bananove. Je mi milejsi chaot Hajek nez korupcnici Vondra, Drobil, Kalousek.
05. 08. 2011 | 22:57

alibabka alitaťka napsal(a):

Johanno, není vám trapné veřejně se přiznávat ke své věrnosti jednomu muži-již mnoho let? Skutečně milující a věrný člověk nemá potřebu svoji věrnost dávat veřejně najevo, je to deviantní. Nejste náhodou ještě taky k tomu exhibicionista-sexuální úchylka? To by odpovídalo. Předvádět se na diskuzi a pak ještě na Václaváku.
05. 08. 2011 | 23:03

Profondo Rosso napsal(a):

Podporuju průvod homosexuálů a doufám, že jim pomůže začlenit se lépe do společnosti. Spousta lidem včetně prezidenta jsou lhostejné pochody nácků, za legalizaci marihuany nebo běh proti rakovině Avon Lady. Já tvrdím, že průvod lidí, kteří stále ještě nejsou jednoznačně přijímáni do společnosti, má v naší demokratické zemi víc místo než kde jinde. Kdo si tu dovoluje upírat demokracii právo za průvody po tom všem, co se v téhle zemi dělo? Je smutné, jak diskuze ke každému neobvyklému společenskému fenoménu přitahuje řadu jedinců, považujících se za chytré a znalé problému. Naštěstí je to menšina z normálních lidí a jejich zapojení do veřejného dění budou vždy jen vulgární šplechty a nesmysly, nad kterými sečtělý člověk zapláče. Držím gayům a lesbičkám palce, vykašlete se na ty konzervativní zoufalce a užijte si festival.
05. 08. 2011 | 23:05

Rosťa napsal(a):

Divobyj
Je potřeba se na tyto bloky také kouknout. Člověk se musí občas přesvědčit, zda jsme se většinově nepomátli. A dle reakcí to zatím nehrozí.
Dvě příjmení v drtivé většině mají umělkyně a feministky. Umělkyně proto, aby změnou příjmení nepřišly o kšeft.Feministky nám zase dávají informaci, že se jim podařilo sehnat chlapa.
V podstatě by mi toto stvoření bylo ukradené, nicméně mně bytostně vadí, že ty své nesmysly prosazuje i za mé peníze. Pokud pan Sobotka vsadil na tohohle koně, tak se asi pomátl na rozumu.
Není nic krásnějšího než žena.A bez žen to prostě nejde. A není nic odpudivějšího, než tvorové, kteří se jako ženy tváří a škodí, seč jim síly stačí. A za státní ( naše ) peníze.
05. 08. 2011 | 23:09

Irena napsal(a):

No, zajímavé počtení. Hlavně reakce diskutujících. Trochu mě ale zaráží ta obrovská netolerance, místy až osobní zášť, která přechází v invektivy vůči autorce. Johanno, teď se obracím na vás. Jako žena mám všech pět "P":-))) Jsem Pěkná, Prsatá, mám Peníze - jelikož se mi dostalo vzdělání, a tudíž i dobře placeného místa, jsem Poslušná - manželovi vždy s nadšením odsouhlasím jeho návrhy, které mu předtím šikovně vložím do hlavy, jsem Povolná - nikdy mě nemusí přemlouvat k sexu, protože se (a "ho") milujeme. Tudíž bych mohla všechny, které na tom nejsou tak dobře, považovat za chudinky. Je to tak???
Vaše poznámky o autorčině vzhledu, váze, věku, vaše familierní oslovení, blahosklonná nadřazenost - to vše roztříštěné do více příspěvků (což znamená, že vás to stále "trápí") - jsou hodné slepice, ne inteligentní ženy.

Karel Mueller:
Moc mě to mrzí, ale tentokrát s vámi nemohu souhlasit. Homosexualitu nepovažuji za úchylku, nýbrž za odchylku od normy, narozdíl od pedofilie. Alespoň v naší kultuře.
Jinak si s vámi velice často "notuji". Tentokrát jsem však uronila slzu:-)))
05. 08. 2011 | 23:31

Buvol napsal(a):

Vláda ..
05. 08. 2011 | 23:44

podnícenej napsal(a):

"Podněcování takto vědomé nenávisti vůči menšině či skupině obyvatel v naší zemi je nepřípustné..."

Tpminová, vy musíte být vážně nějak defektní.
05. 08. 2011 | 23:47

vasja napsal(a):

Prej tam bude aj Brüno-Holub míru!!!

http://www.youtube.com/watch?v=VCRkGbPCplg
05. 08. 2011 | 23:47

Johanna napsal(a):

Ireno, já mám (i doma) vše jako žena vyřešené.
Mám prsa čtyřky, Povolná taky jsem a všechny manželovy blbosti plním bez komentářů ...
Michaelka je chudinka a není nikterak krásná, neb na sobě nepracuje.
Myslí si, že je ALESPOŇ chytrá (když ji milosrdně nechávají na tom úřadu), leč ani to nepomáhá.
A přitom by stačilo tak málo!
Což kdyby přestala dělat ramena, začala něco pořádného dělat a občas i "pomohla" manželovi?
(Mám dojem, že je DOST neukojená ...)

Vy snad, Ireno, máte problémy?
Vy totiž - dle písma - na chudinku nevypadáte.
05. 08. 2011 | 23:57

Jamima napsal(a):

Anka - pokrytci? Proč? Homosexualita je odchylka, máme ji respektovat, nic míň a nic víc. Z biologického hlediska je to slepá cesta......kdyby tomu tak nebylo, lidstvo velice rychle vymře - to je asi také ten pravý důvod, proč samice a samci a né samci a samci či samice a samice......ošklivější, horší, hezčí, lepší - subjektivní pohled, naprosto nic nevypovídá o jedné či druhé straně. Jako byste tvrdila, že Picasso je lepší než Caravaggio.....a já budu mít opačný názor. Mi vadí pouze to, že se zde tyto vyjímky či odchylky hodnotí jako téměř nějaká přednost, zásluha. Přestaňme už nesmyslně dehonestovat či glorifikovat vyjimky z pravidla a berme je jako skutečnost. (pokud jsou pravé a ne jen předstírané s cílem upozornit na sebe za každou cenu, či skrýt za nimi absenci morálky a zábran). Lidé jako paní Tominová se pouze a jen přiživují na takovýchto sporných tématech, protože dlouhodobá a piplavá práce a vědecká činnost na méně zajímavých tématech nepřináší takovou popularitu a politické body či zviditelnění. To je celý ten zájem ze strany takovýchto "odborníků".
06. 08. 2011 | 00:04

Johanna napsal(a):

Alidědku, alimamko, trapné mi to není.
Můj muž mi naprosto vyhovuje a plní mi i ta nejtajnější přání.
Myslím, že v tomto jsem SKUTEČNĚ deviantní.
Pokud mám potřebu vidět Prague Pride (byť i pouze o jednom muži-homosexuálovi), můj muž mi to splní.
Jestli JE anebo NENÍ skutečně homosexuál, to je naše tajemství...
Myslíte, že všichni účastníci PP (nalevo i napravo barikády) přiznají, jaké jsou orientace?

Ještě nějaké otázky?
06. 08. 2011 | 00:04

Karel Mueller napsal(a):

Johanno,

myslím, že v současné době vskutku nejste cool :-)). Pokud jde o to povídání si o sexu a praktikách, tak tu potřebu vskutku nemám, také na žádný erotický chat apod. nechodím. Jak známo, lidé se dělí do tří skupin: O sexu mluví, sexuálně žijí, o sexu už nemusí ani mluvit, ani nemusí sexuálně žít. Díky nemoci se přesouvám z druhé skupiny do třetí, jsem tam už víc než jednou nohou.
Pravda, když jsem se před dvěmi lety díval do tváře zubaté a chodil na nejtěžší chemoterapie, tak jsem si jistou dobu psal s několika dámami hledajícími nevšední, zcela mimořádné zážitky :-), které jsem jim coby lepý mladík nabízel. Alespoň jsem přicházel na jiné myšlenky. Ale nakonec jsem musel uznat, že je to krajně trapné, ukončil jsem to z důvodů "vážných osobních problémů" a omluvil se.

Zdravím Ireno,

museli bychom se dohodnout na tom, co je odchylka od normy a úchylka. Mohli bychom to matematicky pojmout takto (běžně se to v technice dělá): Máme nominální hodnotu, přípustná hodnota je taková hodnota, která leží v přípustnám intervalu hodnot a liší se od nominální, úchylka je hodnota mimo přípustný interval.

Ten interval má každý stanoven individuálně, pro Vás nebo mě budou určité praktiky úchylkou, pro jiného nikoliv. Také dost dobře nelze definovat nimonální hodnotu - asi by to muselo být jen to čisté zasunutí do pochvy. Ale je třeba si uvědomit, že úchylka je terminus technikus a tedy nemá pejorativní odstín, to je častý omyl mnoha lidí, že na to takto pohlíží.

Ale já Vám rozumím právě z důvodu, o kterém jsem výše psal. Vy považujete úchylku za něco špatného a zavrženího, popřípadě společensky nebezpečného. tak to obecně není, každá úchlka má jiný stupeň nebezpečnosti a je nebezpečná v jiném směru. To bych byl jinde, ale určitě víte, co mám na mysli.

Vás asi podráždilo to přirovnání homosexuality a pedofilie. Znovu opakuji, že nejsem ani jedno, ale z biologického hlediska jsou to úchlky, tedy deviace. Protože ani jedna nevede k reprodukci a to je rozhodující, když je někdo "čuňák, perverzák atd." a potřebuje něco extra ke vzrušení, tak to z biologického hlediska - reprodukce - není na závadu a proto je to jen odchylka.
06. 08. 2011 | 00:04

Miloš napsal(a):

DEVIANT není sprosté slovo. Buzeranti a lezby jsou opravdu devianti. Je potřeba nazývat věci pravými jmény. Asi to zařídila příroda ale opravdu jsou jedinci odlišující se od toho, k čemu byli přírodou stvořeni. jestli, že jsme jedním z živočišných druhů na této zemi, tak žádné žvásty ani sepsané manifesty nic nezmění na tom, že jsou mezi námi človětší zmetky a namísto jejich tiché asimilace se ještě s touto vadou radostně prezentují. V normální živočišné říši nemohou ale obstát. Co je poslání člověka? Na tuto otázku je jednoznačná odpověď.
06. 08. 2011 | 00:07

Goret napsal(a):

To co si říká nedemokratický prezident, zvolený za pomoci výhružek a nábojnic zaslaných v dopisech, včetně jeho poskoků mě opravdu neimponuje. Jinde ve světě tuto akci berou ne jako zlo, ale jako obchodní příležitost a možnost nalákat více lidí na turistický ruch. A je pravdou že ona "devianská" menšina disponuje mnohem větší kupní silou než většina většiny. A jen hlupák toto muže nechat bez povšimnutí a nevyužít toho.
A pamatujme, že i homosexuál musí mít heterosexuální rodiče... nikdy nevíte s čím přijde váš syn, dcera, vnouče...
06. 08. 2011 | 00:08

mb napsal(a):

johanna ... proc se chovate tak neurvale ? ( Michaelka je chudinka a není nikterak krásná, neb na sobě nepracuje. )

podobny pristup diskuteru vyštval řadu blogeru ... či minimalne zpusobil jejich mlčení / nereagování ...

nerozumím ...
06. 08. 2011 | 00:13

Bazzy napsal(a):

Johanna je marod .... :(
06. 08. 2011 | 00:24

jeden napsal(a):

na otázku v nadpisu článku zní logická odpověď - vy, paní autorko....
06. 08. 2011 | 00:59

ivka napsal(a):

Autorce:

Díky za článek a vyjádření postoje. Sdílím jej. Homosexualita je "na světě" stejně dlouho jako heterosexualita. Nevidím v historii ani teď na homosexualitě nic, co by ohrožovalo heterosexuály (či sexuální většinu :)). Nenapadá mě žádný důvod, jak obhájit útoky proti lidem (v tomto případě homosexuálně orientovaným). Sama jsem moc ráda, že Prague Pride organizují schopní lidé, otevírají diskusi, přinášejí nové informace a nechávají se ostatními poznat. Těší mě to, protože poznání umožňuje vytvořit si názor, ne předsudek. Těší mě to, protože čím méně předsudků a vzájemného napadání, tím hezčí atmosféra mezi lidmi. Těší mne to, protože přijetí druhých lidí přináší radost - na obě strany :). Těší mne to, protože umět žít s lidmi je fain, obohacující, přinášející možnost lépe poznat a pochopit. Je to podle mne příležitost více poznat, uvědomit si, zjistit.... Upřímně si vážím lidí, kteří mají odvahu žít v souladu se svou identitou (i těch, kteří milují osobu stejného pohlaví), jsou šťastnější a pomáhají učinit svět hezčím.

Když čtu věty typu - homosexualita je nemoc, má se léčit (nechce se mi připomínat daleko útočnější návrhy na řešení homosexuality), překvapuje mne neinformovanost autorů. Jakou léčbu by doporučovali?

Nechápu, jak souvisí Prague Pride s postavením "tradičních rodin" ve společnosti. Že by homosexuálové snižovali hodnotu jiných lidí? Či ovlivňovali postavení rodin (kterých rodin?) ve společnosti? Nebo nějak negativně ovlivňovali životní podmínky jiných? Nebo se někdo domnívá, že lidé s homosexuální orientací odčerpávají finanční zdroje společnosti?

Podobně jako autorka článku nevím, co je tradiční rodina. Když se podívám kolem sebe, vidím spoustu modelů rodiny - od rodin samoživitelů, samoživitelek, rodin s adoptovanými či osvojenými dětmi, dlouholetých partnerů (ať už žijících v manželství nebo bez sńatku), nově vzniklých partnerství lidí s dětmi z předchozích svazků, rodin žijících v souladu i těch v těžkém konfliktu, rodin s dětmi, které procházejí obtížným obdobím, rodin sociálně dobře situovaných i těch, které mají velké sociální potíže ... která z si zasluhuje uznání a podporu a která ne? Do výčtu jsem ještě neuvedla rodiny s dětmi, kde si jeden rodičů uvědomí nebo přijme (či uvědomí a přijme), že je homosexuál. Možná ten, který se domníval, že homosexualita se dá léčit....nebo stačí si říkat, nesmím tomu podlehnout a bude to....nebo, když se ožením či vdám, zvládnu to a neprojeví se to....

K útočným a někdy urážejícím mailům
Přemýšlela jsem, co vás k takovým útokům vede? Co za tím útokem asi je? Názor? Jaký a proč obhajovaný tímto tónem? Osobní zkušenost? Nějaká bolestná? Strach? Z čeho konkrétně? No, nevím, jsou to jen otázky.
06. 08. 2011 | 01:21

Karel Mueller napsal(a):

Embéčko,

já myslím, že paní Tominová je velice hezká žena a tak nemusí mít žádné mindráky. Ovšem u příští ministryně by byla vhodná schopnost rozumět psanému textu.

Napsal jsem:
"V některých oblastech se ženy prostě mužům nevyrovnají. Přenejmenším ve dvou: Tvrdých exaktních vědách a fyzické síle. Žádná žena se nevyrovná špičkovým vzpěračům nebo špičkovým matematikům. Byť třeba 99,9% mužů strčí do kapsy."

V jejim textu jsem se dočetl:
"Výkřiky o tom, jak se třeba v matematice nemohou ženy rovnat mužům, nechávám bez komentáře, stejně všichni vědí, co si myslím".

Z mé poznámky o matematice plynou dvě věci: Existuje žena (alespoŇ jedna nebo i víc), která strčí 99,9% mužů do kapsy. Ale také to, že žádná žena není tak geniální, aby se vyrovnala supermozkům formátu Penroseho, Wittena a dalších.

Pokud to poslední chce vyvracet, tak s ní nemá debata vcelku smysl.
06. 08. 2011 | 01:26

ivka napsal(a):

Ještě poznámka a otázka k Milošovi a jeho přesvědčení, že v "živočišné říši nemohou obstát".

No, podívejte se pořádně :) - sexuální kontakty stejného pohlaví tak nejsou neobvyklé, jak se zřejmě domníváte.

A ještě by mne zajímalo, podle jakých indikátorů se řadí lidi do skupiny "člověčích zmetků" a těch ostatních (tam jste neuváděl název skupiny, takže nevím, jak se jí říká)?
06. 08. 2011 | 01:31

Vladimir napsal(a):

Paní Tominová má problémy s logikou !
Je skutečně ostudné, že takovéto osoby stojí v čele nějaké organizace, která si má získávat důvěru občanů a institucí.
Homosexualita je jasně DEVIACE, neboli ÚCHYLKA. Úchylka od normy, jíž je heterosexualita, protože příroda si cení ty jednice, které se mohou rozmnožovat (jak orgánově, tak chováním). Tvorové, kteří nevyhovují této normě přírody (nemohou se rozmnožovat) mají vyhynout. Ano, jsou odsouzeni k vyhynutí, jenže příroda přesto vyrábí nepodarky - zmetky, takže homosexuálové jsou jakousi bednou pro zmetky.
Homosexualismus - jak to chápu já, je snaha o zviditelňování, o větší atraktivitu homosexuálního chování (homosexuálové pak mají na výběr více partnerů). Proto není rozumné podporovat všelijaké gay parády gay karnevaly, protože pak někteří heterosexuálové chováním zklouznou k homosexualnímu chování a zanedbávají "normální" poslání člověka -. tedy vychovat potomky ...
Tominová asi nemí dost životních zkušeností, že nevidí tyto souvislosti.
Také snahy homosexuálů o jakási práva na rodičovství dětí je nelogické, protože pak se také může stát, že právo na rodičovství (takového typu) bude mít třeba pes (pes rodič dítěte !!) ... Příroda dala rodičovské právo na dítě tomu, kdo dítě porodí - tedy jitěže především to je matka dítěte ... z jistých společenských, právních, historických, kulturních, ap. důvodů má rodičovská práva i otec dítěte (byť otcovství není nikdy zcela jisté).
Je sice pravda, že svobodu slova má mít každý, ale svoboda slova pro lidi nemyslící, nelogické, ... je kontraproduktivní .
06. 08. 2011 | 01:50

Pamela Bárnsová napsal(a):

též si myslím, že by se měly podporovat spíš děti, než nějaké buzny.
podporovat právo každého dítěte na luxus vlastní matky.
Homo jsou přírodou jedinci vyloučení z reprodukčního procesu a jak příroda vidí, že se lidstvo nadměrně rozmnožuje a jí škodí, lze logicky očekávat, že gayů bude čím dál více. A protože oni se nevyčerpávají péčí o další generaci a investováním do ní, je logické, že gayové tvoří komunitu velmi bohatých lidí, navíc navzájem se podporujících, tudíž jsou ti poslední, které bychom měli podporovat.
Protože i v USA vznikla komunita velmi bohatých gayů, a bohatství nese i moc a vliv, přenesl se i odsud jakýsi homolobismus, který je z těchto kruhů podporovaný a financovaný. Nechápu ale , proč by toto měl podporovat i obyčejný český človíček, sám těžce zápasící o přežití.

Takže ještě jednou, jestli něco podporovat, pak právo dítěte na to žít s vlastní matkou. A s vlastním otcem, to by bylo úplně nejlepší.
Protože jen dětmi se předává kontinuita lidského bytí.
06. 08. 2011 | 02:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy