Připomínejme romský holocaust

06. 08. 2012 | 07:04
Přečteno 8579 krát
Začátkem srpna si Romové za minimálního zájmu běžných médií připomněli Den památky obětí holocaustu Romů a Sintů. V roce 1944, v noci ze 2. na 3. srpna, zlikvidovali nacisté tak zvaný romský rodinný tábor. V plynových komorách koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau bylo zavražděno téměř 3000 ještě žijících romských vězňů, dětí, žen a mužů.

Mrzí mě, že média nevěnovala tomuto 68. výročí téměř žádnu pozornost. V dnešní době se přitom jedná o události aktuálnější než kdy jindy: v souvislosti s asociální politikou této vlády a v kombinaci se špatnou politikou řady obcí se Romové žijící v sociálně vyloučených lokalitách ocitají v ještě horších situacích, ze kterých nejsou schopní se sami dostat. Ve stále složitější životní situaci se ale zároveň ocitá také stále více lidí z majoritní populace. V regionech s vysokou nezaměstnaností je pak velmi jednoduché označit nepřítele – Romové jsou jasně viditelní, jednoznačně identifikovatelní a pro velkou část majoritní společnosti je snadné uvěřit, že dávky, které pobírají, jsou příčinou chudnutí ostatních.

Příčinou chudnutí lidí se středními a nižšími příjmy v naší zemi je přitom především špatné hospodaření s veřejnými prostředky a obrovská míra korupce, přičemž tyto částky mnohonásobně převyšují výplaty dávek. Svádět všechno zlé na Romy je ale mnohem pohodlnější než přiznat pravdu. Následky ale mohou být hrozivé. Už jsme byli svědy toho, že v severních Čechách se na protiromských demonstracích ozývalo volání “Cikáni do plynu”. Ti, co to volali, si zřejmě nedokáží představit důsledky takového zrůdného hesla. V loňském roce se navíc v médiích objevilo několik případů, kdy byli Romové lživě označeni za pachatele násilných trestných činů. Nejznámějším se stal případ v Břeclavi, kde na základě falešného obvinění hrozil obyvatelům tamějšího romského ghetta lynč. Reminiscence s případy obviňujícími Židy z vražd křesťanských dětí či s Hilsneriádou jsou bohužel na místě.

A právě proto je nutné tragická výročí jako je Den památky obětí holocaustu Romů a Sintů každoročně připomínat co nejširší veřejnosti, a to co nejpodrobněji. Obávám se, že média zde opět selhala.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Nebo i ten, co se děje s nima dneska v Ostravě.
06. 08. 2012 | 07:12

dedek napsal(a):

Přijde cikán na úřad práce, že hledá práci. Paní mu říká, že pro něj má místo generálního ředitele se 100 000 platem autem a osobním řidičem. Cikán na ni chvíli kouká a pak řekne: "si ze mně děláte prdel ne?" a paní odpoví: "vy jste si začal". Tak asi tolik. Že by pomalu za generaci nikdo z rodiny nesehnal práci? A vážená už jste zaměstnávala cikána? Víte jak je spolehlivý? A kdo má na to, aby platil dalšího člověka, který by je hlídal?
06. 08. 2012 | 07:30

Drzá zrzka napsal(a):

Mnozí Romové si značku "nepřítele" lepí sami. Drobná kriminalita nepostižitelných dětí; krádeže dospělými, které nejsou trestným činem, ale unavují okolí; halekání neslušných slov přes půl města; počty dětí, které nejsou schopni bez pomoci státu uživit, nezájem o základní hygienické návyky, vzdělání... pokud je takových 9,5 z 10, je snadné podlehnout tomu, že jsou takoví všichni.
Jak vidíte, s výplatou sociálních dávek to nemá nic společného.
06. 08. 2012 | 07:47

Ládik!!! napsal(a):

Na ulici Přednádraží http://www.mapy.cz/#x=18.259009&y=49.850386&z=19&t=s&d=stre_111688_1 je vidět děravou střechu už před 2 lety. Proč si to neopravili?
06. 08. 2012 | 07:57

aga napsal(a):

autorko

Média se výjimečně zachovala rozumně a takticky. Jste schopna si uvědomit, že určité věci jsou v určitém kontextu silně kontraproduktivní? Teda pro všechny ostatní kromě těch, co jsou na neustálém přikládání pod kotel existenčně závislí.
06. 08. 2012 | 08:03

ghándí napsal(a):

většina čechů bohužel stále neumí překročit svuj vlastní stín. ale o cikánech to platí taky. je to oboustraný proces. ale věřím, že časem se bude vzajemné soužití zlepšovat.
06. 08. 2012 | 08:03

Občan napsal(a):

Paní Marks-Tominová,
a kdo kdy připomenul památku tisíců polských žen a dětí, povražděných tamtéž?
PROČ jsou neustále vypichovány pouze některé oběti nacistického běsnění?

WWII zmařila životy nejméně 52 milionů lidí - žen, dětí, mužů. Byly snad jejich životy méně hodnotné než životy těch, kteří jsou nám neustále vnucováni?

Za WWII zahynulo na 380 000 občanů Československa. Asi 86 000 z nich bylo židovského vyznání, "zbytek" byli křesťané a bezvěrci!
06. 08. 2012 | 08:08

zdenekbrom napsal(a):

Historie by měla být vnímána jako celek a ten je věru pestrý. Teprve z něj se dá něco pochopit.

Paní autorka zapomněla připomenout, že němečtí Romové a Sintové ale také byli členy NSDAP a bojovali s Wehrmacht. Paradoxně tak 15. března 1939 pomáhali likvidovat samostatnost ČSR, aby pak o několik let později jejich blízcí putovali do Osvětimi, kde se po roce 1942 nakonec ale ocitnuli také.

Procesem nadšení A.H. a následným drsným osudem prošlo mnoho skupin obyvatel. Zahrávat si se zlem se prostě nevyplácí a doplatily na to miliony lidí. Někteří to nepochopili dodnes.

Mimochodem, jedna z forem zla je ohýbání, upravování a preparování historie pro vlastní politické cíle.
06. 08. 2012 | 08:20

Veni, vidi, vici napsal(a):

Soudružko (přítelkyně) Tominová, tento článek vám přinesl do rodinného rozpočtu tisíce korun z veřejněprávních zdrojů. Podobných romských (pardón tenkrát cikánských) mini holocaustů proběhlo v posledních létech desítky. Od jiných se cikánský liší tím, že důvodem bylo zhnusení Němců pro hygienické, sociální a civilizační nedostatky! Stačilo kdyby měli jen průměrné civilizační návyky. Podobně je tomu v dnešních mírových podmínkách. Víte civilizační majoritní občan raději bojuje s nepřítelem se stejnými parametry! S Romy bojují je ti, kteří mají jejich rozumové parametry!!! Vyházejme různé titulované a místo nich dejme moc těm, kteří jsou přibližně stejné kasty. Proletariát by je naučil za žold (jako máte vy) z veřejnoprávních zdrojů, pracovat.
06. 08. 2012 | 08:21

vasja napsal(a):

Občan napsal(a):
Paní Marks-Tominová,
a kdo kdy připomenul památku tisíců polských žen a dětí, povražděných tamtéž?
PROČ jsou neustále vypichovány pouze některé oběti nacistického běsnění?
-------------------
Brzděte. Si koledujete o kriminál :-)
06. 08. 2012 | 08:23

prof.MUDr.Ing.Václav Klaun DrSc napsal(a):

Vážená paní autorko,
jsem nadšen Vaším zájmem o současný nedobrý stav rómského etnika a také mého etnika. Myslím, že jste tímto článkem získala nové sypatizanty ČSSD a zcela určitě tímto Vaše (a nyní už i moje) strana před volbami značně, opravdu značně posílí. Většina Čechů, totiž má rómské etnikum velmi ráda a jen se bojí, či někdy stydí to dát nahlas najevo! Myslím, že byste měla ČSSD navrhnout, aby uspořádala teď, kdy je to velmi aktuální, v "Přednádraží" v Ostravě za účasti médií osvětovou a zároveň volební akci, kde by přední politici z ČSSD naučili naše romské tamní obyvatelstvo používat hygienická zařízení a názorně jim to osobně ukázali! Jsem pro to, zajistit pro tuto akci i návštěvu příbuzných ze severočeského Chánova, z Přerova a podobných lokalit. Zřejmě by měli zájem se akce zůčastnit i příbuzní ze slovenského bratrského Luníku! Myslím si, že by ČSSD tímto činem získala na svoji stranu váhající českou majoritní většinu! Díky tomuto článku Vás budu volit!
Jestli byl Vaším tatínkem i expolicista Mikuláš Tomin, tak
to můžete být hrdá dvojnásob!
S úctou prof.MUDr.Ing.Václav Klaun DrSc
přednosta kliniky pathologie při FN Ústí n/L
06. 08. 2012 | 08:31

Béda napsal(a):

Tehdy i dnes byli Romové jenom součástí velkého celku.V Ausschwitz Birkenau zdaleka nebyli vražděni jenom Romové. Dnes zdaleka nejsou oběťmi asociální politiky pouze Romové. Jsou pouze jednou z mnoha podobně postižených skupin,jsou jejich podmnožinou.

Nevidím jediný důvod, proč bych měl vidět osud Romů dramatičtěji než osud postižených, matek samoživitelek, důchodců... A nbevidím jediný důvod, proč byjakékoliv etnikum mělo být preferováno, zvýhodňováno, finančně podporováno z peněz daňových poplatníků vůči zbytku společnosti na základě své etnicity.
06. 08. 2012 | 08:32

vasja napsal(a):

prof.MUDr.Ing.Václav Klaun DrSc

V čele Inspekce ministra vnitra byl ale ještě další člověk, jehož policie podezřívala, že se s Mrázkem znal. Byl to Mikuláš Tomin. Ten byl šéfem inspekce v roce 1993.
Později se stal hlavním poradcem někdejšího poslance ČSSD Stanislava Grosse. A v letech 1998 až 2004 se jako Grossův kůň opět vrátil do křesla ředitele Inspekce ministra vnitra.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kmotr-mrazek-a-jeho-muzi-po-roce-1989-d55-/domaci.aspx?c=A071111_121155_domaci_ost
--------------
To je ten taťka?
06. 08. 2012 | 08:41

Martin napsal(a):

Autorka je zcela mimo.
Pokud si je třeba něco připomínat z války, pak je to s přehledem
1) Totální selhání evropských intelektuálů ve 30. letech s ohledem na nacismus
2) Mnichovská dohoda
3) Jaltská dohoda
Neustále omílané Lidice a Ležáky a holokaust cigánů jsou z hlediska výše uvedených marginální.
Dále pak autorka vůbec netuší co a jak se stalo v Břeclavi a opět je zcela mimo.
A nepřítele je možno vydedukovat velmi snadno z policejních svodek a etnického složení trestanců věznic, odkud je jasné že kriminalita mezi cigány je velmi vysoká, akorát se to nesmí říkat.
06. 08. 2012 | 08:46

pavelp napsal(a):

Pripomenme si genocidu vsech narodu okupavanych nacisty nebo fasisty!!!kazdy zivot ma stejnou hodnotu a neni zapotreby a neni mozny preferovat jedno mozna 2 etnika nebo narody na ukor druhyh!!!
06. 08. 2012 | 08:48

prof.MUDr.Ing.Václav Klaun DrSc napsal(a):

vasja

Neříkejte to prosím, to je tajné. Dotyčný pán bydlí kousek od známého IKEMu v Praze 4, pod Mikrobiologickým ústavem AV ČR, kde jsem rovněž přednášejícím velmi často zvaným odborníkem. Mohu Vám zařídit schůzku.
06. 08. 2012 | 08:51

JAHA napsal(a):

Ad: autorka

Kedy napisete nejaky clanocek o, mnozstvom obeti nicim neporovnatelnom, holokauste vykonavanom v nemocniciach (kde sa ma liecit!), ale i mimo nich?
06. 08. 2012 | 08:57

Martin napsal(a):

Drzá zrzka: Bedna s jabkama 99 shnilých a 1 dobré se nazývala, nazývá a bude nazývat bedna shnilých jablek, tady není prostor na jaképak copak.
06. 08. 2012 | 09:00

H2SO4 napsal(a):

No já ani nevím, co je to Rom... Přes 500 let tu žili cikáni, ale najednou se tu objevili romové. Prosím vás, nevíte náhodou, co se s těma cikánama stalo, neudělali jim ti rómové něco zlého?
06. 08. 2012 | 09:02

Martin napsal(a):

H2SO4: Cigáni v 70. letech 20. století vymysleli nový plán na ocigánění obyvatelstva a trapným pokusem se přejmenovat si myslí, že jim to nějak pomůže si zvýšit prestiž. Samozřejmě nikdo inteligentní tuto zástěrku nepoužívá.
06. 08. 2012 | 09:05

Radovan II. napsal(a):

To co se děje v Ostravě s Romy, připomíná fašismus. Styďte se, kvůli nenažraným lobbistům, ty nejchudší vyháníte jako fašisté. Co na to FIlip a Sobotka ??? Proč vám nepoomohou. 22 let jste se nestarali o kanalizaci, což je vaší by se v sousedních státech nemohlo stát. Kde Brusel, ať zasahne. Ostravo styď se. Chováte se jako Čunek, který postavli kvůli lobbistům plechové krabice, kde v zimě je zima a v létě horko, místo, aby postavil zdeně domy za stejnou cenu. Některé Romy tenkrát sprostě poslav na Severní Moravu do polozbořených domů,které jeho splřázněná realitka ocenila na 400 tisíc a neměli cenu ani 50 tisíc, plíseň, špatná kanalizace a to měli Romové splácet a v obci,kde není práce. Za to byl rasisty pochválen a ještě je navržen za KDU - s podporou naivního Bělobrádka jako kandidát na Hejtamana ve Zlínském kraji se svým základním vzděláním a rasismem. A dále chce být znovu senátorem, nic nedělat a flákat se. Ať se to vystřídá, nějaký slušný člověk co pracuje od vidím do nevidím má vzdělání by to zmákl levovou rukou. Proč máme zase rasisty místa Vsetína tak v Ostravě, vedení radnice by patřilo přes soud a třeba i v Bruselu. CHovají se jako fašisté. Volejte a pište do Bruselu, v Ostravě se zbláznili, co na to Nečas a Klaus, mlčí, jich problémy občany nezajímají. FUJ !!!!!!!!!!!
06. 08. 2012 | 09:06

C4 napsal(a):

Něco o tom vím, byli reinkarnováni za pomoci mého přítele, co se zove SEMTEX.
06. 08. 2012 | 09:12

Radovan II. napsal(a):

Pisálkové- nepřizpůsobili době a menšinám, mně více vadí modrá parta, která za 22 let zničila českou republiku a ne Romové kteří zničí pár baráků a které nezájem sobecké společnosti nenaučil žit jinak. Modrovousové nás zničili na pár generaci, to si pisálkové neuvědomujete,že je to horší, než říkají. Až tu bude úplné ho..... kam utečete. Nemáte kam, ekonomický azyl se neuznává, jedině do Afriky budovat školy.
Myslete trochu hlavou, neškodí to, provětrat šedé buňky mozkové !!!!!!!!!!!
06. 08. 2012 | 09:13

C4 napsal(a):

Posl. příspěvek byl pro kolegu H2SO4
06. 08. 2012 | 09:13

Martin napsal(a):

Radovan II: Neznáš mapu. Podstatná část chybějící kanalizace z tamních domů se nachází v kovošrotu a hádej jak se tam dostala, můžeš 3x.
Navíc ti lidé jsou tam v nájmu, tedy se mohou spakovat a najít si něco jiného, nikdo je tam nedrží v řetězech.
A Čunek je hrdina a né že ne. To co postavil jednak nejsou plechové krabice ale poměrně moderní stavby a hlavně se tam stěhovali výhradně neplatiči s dluhy na nájemném, platící dostali normální byty jinde. Je třeba zdůraznit, že za normálních okolností by ti lidé skončili na ulici a děcka v dětských domovech.
06. 08. 2012 | 09:14

gaia napsal(a):

oni se i politici nějak perou o to uctívání romského holocaustu.

Jen co zaznamenala já, tak slavili někdy na jaře, to tam nejel Nečas, ale Kocáb a britská velvyslankyně, co zde též bloguje, také se jí zdálo, že se to málo propaguje, pak zas slavili po druhé a to s Nečasem a mám pocit že i Klaus tam byl

takže to na mne dělá dojem, že si to chtějí uzmout různé zájmové skupinky, které se nemohou domluvit, kdy by se to jako mělo slavit a oslavně v médiích prezentovat, takže se to bude slavit několikrát ročně a vždy se dotyčným bude zdát, že se to slaví málo a budou o tom kecat, jen aby odvrátili pozornost od dneška a co do budoucnosti.

Že Romové jen parazitují na svých dětech, sociální dávky by se mohly přejmenovat na cikánské Romové jen dělají děcka, aby ty dávky byly co nejvyšší.

Co ale bude za 15 let, kdy tito začnou rodit, neb u tohoto etnika je normální množit se již od 15, to nikoho nezajímá a neřeší, neb to je až za 4 volební období a to si každáý politik říká, že už bude za vodou, někde v klidu na Floridě.
06. 08. 2012 | 09:16

Dežo Kotlár napsal(a):

Radovan II.

Tý kolégó, ty sy náš? Odkial sy?
06. 08. 2012 | 09:17

gaia napsal(a):

P.S.

takže podtrženo sečteno, jestli byla autorka na nějaké pietě nyní v srpnu v letech,tak letos už po třetí v Letech připomínali romský holocaust.
06. 08. 2012 | 09:20

Targus napsal(a):

To Michaela Marksová-Tominová:

Původně jsem chtěl psát něco na hraně Stejskalova výmazu. Pan Brom mne předběhl a navíc to dokázal slušnou formou.
Za sebe tedy napíši pouze slůvko FUJ.

Pane Brome, díky.
06. 08. 2012 | 09:45

Drzá zrzka napsal(a):

Martin

Lidi nejsou jablka. A pokud jedno jablko nechytlo plíseň, šup s ním na výstavu...aby se vidělo, že když se chce, tak to jde. Chtění musí vycházet z člověka samého. Chtění druhých lidí mu může pomoci nebo ho může nechat shnít se zbytkem v bedně. :-)
06. 08. 2012 | 09:46

Martin napsal(a):

Drzá zrzka: Přesně takhle nás obelhávají procigánští humanističtí aktivisté, velkým úsilím najdou jednoho nejlepšího a ukazují ho jako "typického" zástupce komunity, přičemž je všem jasné, že je to jako kdyby vzali Einsteina a ukazovali ho jako typického zástupce bělochů.
Samozřejmě na nějaké lustrování není čas, když vidím v tramvaji partu cigánů, tak si automaticky dávám velký pozor na věci.
06. 08. 2012 | 09:54

Čochtan napsal(a):

Drzá zrzko,
a proč ? My máme vlastních jablek dost a v naší bedně je 99 zdravých a jen jedno shnilé. Tu bednu shnilých jablek, které nejsou z naší zahrady, vůbec nepotřebujem!
06. 08. 2012 | 10:07

dedek napsal(a):

Radovan II. napsal(a):
Pisálkové- nepřizpůsobili době a menšinám, mně více vadí modrá parta, která za 22 let zničila českou republiku a ne Romové kteří zničí pár baráků a které nezájem sobecké společnosti nenaučil žit jinak. Modrovousové nás zničili na pár generaci, to si pisálkové neuvědomujete,že je to horší, než říkají. Až tu bude úplné ho..... kam utečete. Nemáte kam, ekonomický azyl se neuznává, jedině do Afriky budovat školy.
Myslete trochu hlavou, neškodí to, provětrat šedé buňky mozkové !!!!!!!!!!!Jediné, v čem máte pravdu je ta modrá chátra, která je daleko horší než cikáni. Jenže u nich je ještě jeden háček. Poslouchal jste je někdy? Právě to, co píšete jim nevyhovuje a to aby je společnost vychovala!!! Oni chtějí aby jsme pochopili jejich způsob života tedy lenost a ničení. Hovoříte o tom, že by se Ostrava měla stydět, Čunek že je vystěhoval do rozbořených baráků. Viděl jste ty baráky před nastěhováním? Chánov byly nové byty a jak vypadají dnes? Za to také může Ústí nad labem?
Poslouchal jsem v rozhlase rozhovor se starostou města Chocně. Když se ho reportér ptal na stížnosti tamních romů, že mají zimu a radnice s tím nic nedělá odpověděl: " Víte pane redaktore to je těžká věc. Romové dluží na nájmech statisíce ale i když bychom jim zatopit chtěli nemáme jak, protože když spali, tak jim někdo ukradl trubky a radiátory" konec citace. Proč má u nás problémy jen toto etnikum? Proč ho nemají černoši, číňané a vietnamci či ukrajinci? Zcela jednoduchá odpověď. Oni se přizpůsobí a to v řádu let. Cikáni se nepřizpůsobí za staletí. Navíc mnozí z těch dalších etnik umí lépe česky než cikáni a o jejich dětech nemluvě, protože z nich na rozdíl od cikánů budou vzdělaní lidé a to je právě ten markantní rozdíl. Oni vědí, že pokud přišli žít do jiného etnika musí se mu přizpůsobit, jen cikáni chtějí, aby se většina přizpůsobila jejich etiku a to nejde.
06. 08. 2012 | 10:11

Drzá zrzka napsal(a):

Martin

Ten příklad by měli ukazovat vlastním řadám. Místo, pro majoritu určené, kampaně o bílení a dobrých malířích. Protože stačí několik fotek, nejnověji z Přednádraží, a veškeré reklamní snažení je posláno do pryč.
06. 08. 2012 | 10:13

mb napsal(a):

to je pravda brome ... speciální jednotky ss tvořené romy a sithy byli využívány pro boj v šeru, lépe splývali s okolím ...
06. 08. 2012 | 10:17

Čochtan napsal(a):

Gaio,
cikáni se (roděním) zdvojnásobí za max. 20 let. To nepočítáme jejich přírůstek přistěhováním ze Slovenska a Balkánu. Takže 15 let pro zdvojnásobení jejich počtu je velice reálné a opatrně nasazené číslo.
06. 08. 2012 | 10:17

Drzá zrzka napsal(a):

Čochtan

Která bedna? Bedna občanů ČR nebo oddělené bedny cikánů a gadžů?
06. 08. 2012 | 10:20

xx napsal(a):

Pohled historika Vojtěcha Kyncla k táboru v Letech:
V srpnu 1942 existovaly na území protektorátu desítky podobných táborů a věznic - sběrných, pracovních, internačních, zajateckých, koncentračních, dokonce i vyhlazovacích. Ve středních Čechách těch velkých bylo dvacet pět, v jižních Čechách asi dvacet (včetně Letů), v západních Čechách přes sedmdesát, a takto bychom mohli pokračovat.
...
Bylo přirozeným vývojem zdevastované země, že se tábory měnily v průmyslové a zemědělské podniky i sociální ústavy, protože byly obvykle budovány v úzkých vazbách na potřeby společnosti.
...
Z hlediska historického a v porovnání s ostatními historickými místy utrpení lidí v době nacistické vyhlazovací války nemá snaha o mimořádný zásah na území bývalého cikánského tábota v Letech opodstatnění. „Investice“ tří set milionů korun do zbourání velkovýkrmny vepřů, které požadují domácí i zahraniční aktivisté pro lidská práva, nestojí na historických argumentech a není cestou k pochopení bolavé minulosti. Ad absurdum se můžeme v budoucnosti dočkat situace, že každá z desítek nacismem postižených skupin bude vyžadovat finanční podporu do své minulosti, aby ve čtvrté poválečné generaci obhájily své současné sociální potřeby.

Ach jo. Aktivisté mají zkrátka potřebu exhibovat a neštítí se ničeho.
06. 08. 2012 | 10:26

Čochtan napsal(a):

Drzá zrzko,
bedna domácího obyvatelstva a bedna po válce přistěhovaných cikánů. Po válce tu zbylo 500 předválečných cikánů.
06. 08. 2012 | 10:31

Medikolog napsal(a):

Ghándí,

nejsou voni ten Kumar Jakmutam, imigrant z Indie, nebo jeho brácha;-)?

Paní Marxová - Tominová,

chcete-li oslovit Čechy, pište O ČESKÉM HOLOKAUSTU; o tom, jak Němci a Jejich GESTAPO chytalo, mučilo a popravovalo pracující ČECHY včetně dětí. Pište o osudu českých vlastenců - Sokolů.. Pište o tom, jaké byly plány Němců s Čechy v případě německého vítězství ve válce. TO nás má a musí zajímat. A váš dnešní blog umístěte na námi financovaný ROMEA.CZ.. Jistě sklidíte i potlesk.

Nebo hodláte rozšířit řady kandidátů na presidenta Rei publicae ROMANIorum? Ale to si budete s Kumarem konkurovat. A co na to Cikánský KRÁL? Proč také nepřipomínáte genocidu Indiánů v USA? Ti jsou nám sympatičtější, protože je jednak neživíme, ani nikoho v Čechách neoloupili, neokradli, ani nezamordovali. Karel MAY jim dělal lepší propagandu, než vy i s Čt a Kumarem dohromady Cikánům. Pravda, nikdo z nás ani z našich rodinných příslušníků většinou neměl a nemá s americkými Indiány osobní zkušenost, takže to May má snazší. Jeho Indiáni a jeho spravedliví a mírumilovní, bezkonfliktní Němci...

Tím spíš, že LŽETE. Označení ROM bylo vynalezeno na Londýnském cikánském světovém sjezdu někdy na přelomu let 1971/1972. Navíc na území ČR nežili žádní Romové, ale SINTI.. Tzv. Romové jsou poválečný import z Balkánu a ze Slovenského štátu. Takže jakýkoliv "romský holokaust" by byl možný nejdříve v roce 1972. A pokud vím, žádný se dodnes (od roku 1971!) nekonal. Nebo jsem něco přehlédl? V tom případě prosím o poučení.. a předem děkuji. Přeji vám hezký den a neúspěšnou kampaň na presidentku ČR.
06. 08. 2012 | 10:32

Drzá zrzka napsal(a):

Čochtan

Druhá světová, není to příliš blízká historická událost? Začala bych dobou přesličky a plavuní. :-)
06. 08. 2012 | 10:42

Čochtan napsal(a):

Medikologu,
má to i na Romea. Zatím jen s jedním kommentářem.
06. 08. 2012 | 10:50

Čochtan napsal(a):

Drzá zrzko
Ještě žije mnoho lidí, kteří 2.sv.válku zažili. Ty jsi zažila přesličky a plavuně ? Jako prvok ? Ta inteligence se ti ale moc nerozvinula !
06. 08. 2012 | 10:53

Čochtan napsal(a):

Drzá zrzko,
nejvíc těch nezvaných hostů se přistěhovalo po rozdělené Československa.
06. 08. 2012 | 10:55

Drzá zrzka napsal(a):

Čochtane

Konečně rozumné slovo. O mé blbosti. V tomto s Vámi mohu souhlasit. Jsem blbá. A co víc, někdy i pitomá. :-)
06. 08. 2012 | 11:02

češka napsal(a):

To autorka
Irituje mne zneužívání slova "holocaust" pro skupiny obyvatel, jejichž počet příslušníků po odsouzenhodné akci významně stoupl.
Druhá věc je chudnutí nízkopříjmového obyvatelstva, které je důkazem neschopnosti politiků, kteří svými zákony vytyčili špatně mantinely ekonomického prostoru v této zemi a měli by být hnáni k zodpovědnosti.
Poukazování na Romskou chudobu a přehlížení chudnutí majoritního obyvatelstva zavání rasismem.
06. 08. 2012 | 11:02

Maximus napsal(a):

Chodí mladý prací unavený cigán naštvaně okolo,
že mu asi nějakej bílej lapka špípnul kolo.

Tady v Česku se už nedá opravdu žít,
budeme muset od Gádžů o dům dál odejít.

Ti na nás jen parazitují a křičí,
když náhodou něco Cigán omylem zničí.

V Přednádražní, Matiční a Chánově,
žijem kvalitně a vždy sami sobě.

Bílí náckové nám ničí byty a náš majetek,
pálí střechy, kadí do sklepa a dělají z nás dobytek.

Jenže pravda je zcela a úplně jinačí,
je to tím, že nám Gadžové v kvalitě žití nestačí.

Okrádají nás a dělají nám ostudu,
nejlépe by nás nacpali do Orlického sudu.

Zrovna včera na policii přiběhla cikánská matka,
že jí ukradl kabelku nějakej bílej lapka!
Policista se zeptal a co jste měla v té kabelce maminko?
Ještě, že jste neztratila třeba miminko!
Pán policajt, strážmistr, ale dostal šok,
když mu Rómka řekla, že tam měla tridcať peněženok!
(-:
06. 08. 2012 | 11:08

Karel napsal(a):

Marxová - Tominová dělá hodně, opravdu hodně pro to, aby sociální demokracie byla nevolitelná.
06. 08. 2012 | 11:11

Kanalnik napsal(a):

zdenek brom

To, co pisete, je zajimve (sam historii tolik neovladam), ale jak to souvisi s clankem autorky? Pojimate to jako doplneni ci jako kritiku, a kdyz ano, tak ceho? Vzpomenout holokaust Romu je jiste dobra vec. (to, ze autorka tak cini, dle meho nazoru, snad ponekud prepjate, nemusi znamenat, ze je to spatne)
06. 08. 2012 | 11:17

český maloměšťák napsal(a):

Občané ČEZka, Moravy i Slezska mají po vzoru pana Broučka v oblibě cestovat časem - ale na rozdíl od něj se stávají vždy lepšími a chytřejšími. Jsou jednou velkými hrdiny, jindy zase statečnými bojovníky za pravdu, druhdy pak ví zcela jasně, " jak se na to mělo tenkrát jít".

Úžasné ! Pozorovat je při tomdle svatovítském tanci Marťani - tak si jich odvezou tak alespoň dva tucty - a půl tuctu samiček k tomu -protože tuhle podívanou je třeba udržovat při životě i z hlediska dalších generací Marťanů.

Dodatečná informace k blogu :
http://www.radoc.net/radoc.php?doc=art_b_history_rootsofprejudice&lang=en&articles=true
06. 08. 2012 | 11:26

Maximus napsal(a):

Naše sociální demokracie dostala další těžkou ránu,
když po Dráthovi nechala publikovat tuhle vranku, pardon dámu!

Ještě ta dáma hlásí mějte přece rádi naše snědé fešáky,
vždyt jsou to naši občané co nevezmou jiným ani foťáky!

Vidí správně a přesně tu naši emezenost a nemohoucnost,
pochopit, že oni jsou přece ta naše pravá budoucnost!

Vidím však už výsledek příštích voleb den poté,
zavedené strany hází do ringu, bílý ručník froté!

Zoufalí Češi zas volí naše vyzkoušené soudruhy rudé,
oni ví, že budoucnost lidí zase jistá bude!

Problém však mají všichni noví čeští zbohatlíci,
co jak přišli k majetku, penězům nemohou říci.

Byli to StB, veksláci, pinglové a předvoj strany veliký,
co získali majetek a peníze československé republiky.

Naštěstí oni mají peníze venku a drahé jachty,
když bude třeba z Toskánska vyplujou a napnou plachty!

Pěkný den všem!
06. 08. 2012 | 11:35

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
Historie by měla být vnímána jako celek a ten je věru pestrý. Teprve z něj se dá něco pochopit.

Paní autorka zapomněla připomenout, že němečtí Romové a Sintové ale také byli členy NSDAP a bojovali s Wehrmacht. Paradoxně tak 15. března 1939 pomáhali likvidovat samostatnost ČSR, aby pak o několik let později jejich blízcí putovali do Osvětimi, kde se po roce 1942 nakonec ale ocitnuli také.

Procesem nadšení A.H. a následným drsným osudem prošlo mnoho skupin obyvatel. Zahrávat si se zlem se prostě nevyplácí a doplatily na to miliony lidí. Někteří to nepochopili dodnes.

Mimochodem, jedna z forem zla je ohýbání, upravování a preparování historie pro vlastní politické cíle.
06. 08. 2012 | 08:20
.---------------------

Všichni Romové a Sintové ? " Oni" ? /Spurného " my" /

:))))

Pod blogem Spurného jste se ale až hystericky bránil jakékoliv paušalizaci - ať už šlo o " čechy" či " němce"...

Z tohoto úhlu pohledu jde opět o pradox. Uspokojujete milovníky paradoxů čím dál tím více - pane Brome.

P.S. Historie - velká, obecná historie /"historie vnímaná jako celek"/ zahrnující v sobě vše a všechny aktéry...je fikce. Skládáme kamínky mozaiky.
Různé mozaiky - navíc. je to dáno tím, že lidé jsou různí.
A stejně nikdy nebude ani taková "celá" mozaika dokonalým uměleckým dílem. Vždy bude něco chybět.
Ostatně k tkzv. " obecnému objektivismu" coby negaci konkrétního/zvláštního, specifického/ vyjádření skutečnosti mají tendenci sklouzávat právě že bolševici, nacisti či fašisti - ti požadují " pravdivé, jednou provždy dané " dějiny - dějiny " zákonitostí", dějiny " determinovanosti", dějiny " údělu".....
Jsou to blbci.
06. 08. 2012 | 11:37

Čochtan napsal(a):

Kanálníku,
Češi ztratili za okupace hodně lidí. Převážně inteligence, důstojníky, Sokoly, .... Židy. Kdybychom vzpomínali podle významu zavražděných, pak bychom za výše uvedené truchlili 364 dní, plus 23 hodin 55 minut v roce. Zbytek za cikány.
06. 08. 2012 | 11:38

český maloměšťák napsal(a):

http://www.gramey.com/stories/gypsy/Timeline/timeline.htm
06. 08. 2012 | 11:48

zdenekbrom napsal(a):

Targus:

Není zač. To cvičení s historií už ale začáná být neúnosné.
06. 08. 2012 | 11:53

zdenekbrom napsal(a):

mb:
Je hezké, že neznalosti nahrazujete pokusem o vtip, ale na faktu přítomnosti některých Romů a Sinthů ve Wehrmacht to nic nemění.

V SS být nemohli. Pravidla pro vstup do SS byla velmi přísná, byť později bylo hodně sleveno.
06. 08. 2012 | 11:55

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Nejde o paradox ale o moji chybu. Správně mělo být "někteří Němečtí Romové a Sinthové"
06. 08. 2012 | 11:56

Targus napsal(a):

To český maloměšťák:

Kde ve svém příspěvku Zdeněk Brom paušalizuje? Co to tu plácáte?
Zdeněk Brom zcela správně odhadl, že autorka se chce svézt na aktuální módní vlně, nic více, nic méně.
Jestli někdo paušalizoval a - neváhám napsat - polhával, byla to právě paní Marksová-Tominová. Srovnávat tisíce s milióny je přinejmenším poněkud diskutabilní. Rovněž odkaz na německé cikány a jejich chování v době války je velmi pozoruhodný a stojící za vaše prozkoumání, budete nemile překvapen.

Pokud tedy chcete žvanit o holokaustu v nerozborné jednotě s autorkou, neopomeňte, prosím, co nejdříve společně sepsat rozsáhlý traktát o holokaustu Židů, Ukrajinců, Bělorusů, Poláků.

Těším se na Vaše společné dílo mimořádných kvalit a nehledaného rozsahu a záběru.
06. 08. 2012 | 12:00

Béda napsal(a):

čm,

Proč připomínejme romský holokaust? Připomínejme oběti 2.SV. Připomínejme proč vznikla válka (zdá se to být aktuální i pro dnešní dobu), připomínejme,kdo všechno za té války trpěl v koncentrácích - nevytrhávejme jednu skupinu trpících. Když chceme připomínat Ausschwutz Birkenau,řekněme si co to bylo, k čemu to sloužilo a kdo ty vězně nakonec osvobodil. Ať už byl sám jakýkoliv.
06. 08. 2012 | 12:02

zdenekbrom napsal(a):

Kanalnik:

Kdyby autorka připomněla genocidu Romů a Sintů, pak nic proti tomu a mlčel bych. Pakliže to ale spojí s plitickou kritikou druhých stran, tak je to historie ve službách politiky a může vzninout i dojem, že genocida slouží jen jako můstek k té politické agitaci.

Navíc mi přijde velmi pochybné stále dokola připomínat pouze jedny oběti nacistického běsnění a zdůrazňovat je jako snad jediné a nevinné oběti té doby.
06. 08. 2012 | 12:02

zdenekbrom napsal(a):

Targus:

Od čm je to "dárek" za minulou debatu, kde vymýšlel pojmy jako "obecný Němec" atd. No tak teď našel možnost. To zájmeno někteří tam ale mělo být, protože nelze dokázat, kolik přesně jich v NSDAP a Wehrmacht působilo.
06. 08. 2012 | 12:06

sníh napsal(a):

mnoho cikánů bylo v koncentračních táborech spíš pro svou kriminální minulost než etnicitu .
oslavovat romský holocaust je věc dosti problematická.
06. 08. 2012 | 12:08

český maloměšťák napsal(a):

Targus
Plkáte nesmysly a ztrapňujete se - mou výtku verifikoval pan Zdeněk Brom sám.
Ví - na rozdíl od Vás...o co jde.
Takže příště se držte trochu stranou. Když nevíte vo co gou.

Další Vaš slintání komentovat nehodlám.

Snad jen že utrpení byť jen jednoho člověka je stále utrpením. / o tom je například umění...například proza - ale to jistě, coby autor proz víte moc dobře sám - že popsání utrpení jednoho je mnohdy daleko pravdivějším popisem utrpení než statistika/
Takže i tu svou nechutnou hru na utrpení tisíců a milionů si profidlejte s nějakým podobným falešně hrajícím hudebním nedoukem - jako jste vy sám.

Ostatně můžete napsat ty blogy o dílčích meznících na ose tkzv. historie utrpení vy sám.
Já takovou ambici ale nemám.
Mám radši veselé historky z natáčení - morbidnosti rád přenechávám těm, kdo si libují právě že v morbidnostech.
Ale nesnáším takové ty " obecné historiky" - co sice umějí psát tak, že to vypadá jako vysvětlení zákonitostí , ale v podstatě jde o vyjádření vlastní frustrace z toho, že žádná taková zákonitost neexistuje.
Proto také řada z nich nakonec skončí jako " umělci".
No a ty už přímo žeru.

P.S. Nevím, co motivovalo autorku k napsání tohoto blogu. Na rozdíl od vás to prostě nevím. Vy to jistě víte - ale mě to vaše " vědění" nezajímá. Nejsem totiž odborníkem na obsese.
06. 08. 2012 | 12:11

buldatra napsal(a):

No jo,
další "hluboká úvaha" z aktivistické klábosnice.

Multikulturně řečeno, nacisti různým způsobem zavraždili tisíce občanů našeho státu.
O milionech zavražděných všude tam, kam nacistická noha vstoupila, nehovoře.
Rozdělovat oběti toho bezprecedentního vraždění na různé skupiny a skupinky dle rasových kritérií, je hodně ubohé, rasistické.

Autorko, pokuste se nad tímto aspektem zamyslet.
06. 08. 2012 | 12:12

český maloměšťák napsal(a):

Béda
Máme svobodu slova.
Připomínejme / kdo ?? - " MY ??/ tedy to, co připomínat chceme.
Pokud zjevně nelžeme - tak why not ?

A zkusme upřesňovat - to ano.
To zde " po svém" učinil snad jen Zdeněk Brom.
Jinak vidím jen to, že zde blog řada " panůbroučků " využila k manifestaci své hlouposti.

Zdeněk Brom
Pokud je v demokracii formulován nějaký výrok, hodnotící soud... a v procesu hledání " obecného " souhlasu /o čemž je demokracie/ je tato formulace vyjádřena zákonem, mezinárodní smlouvou....lze konstatovat, že jde o formulaci " obecného " občana / pokud jde o národní stát tak pak příslušníka národa - například "Němce".
Tolik tedy k diskutovanému pod Spurným - via Konrad Adenauer a smlouva s Izraelem o odškodnění.
A kdybyste se o historii skutečně zajímal, věděl byste, že Němci svou kolektivní vinu uznali implicitně několikrát.
Mlžil Havel.

V obci je zcela normální - že existuje " obecný/í/ " souhlas.
Vy ale nemůžete za to, že nežijete v demokratické obci - ale její karikatuře.
06. 08. 2012 | 12:23

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Osobně čtu názory pana Targuse rád. Je to klasická ukázka toho, že psát méně a promyšleněji, je přínosnější, než zaplavovat diskuse rozsáhlými, někdy ale dost spornými texty.
06. 08. 2012 | 12:23

Ares napsal(a):

„Romové jsou jasně viditelní, jednoznačně identifikovatelní a pro velkou část majoritní společnosti je snadné uvěřit, že dávky, které pobírají, jsou příčinou chudnutí ostatních. Příčinou chudnutí lidí se středními a nižšími příjmy v naší zemi je přitom především špatné hospodaření s veřejnými prostředky a obrovská míra korupce, přičemž tyto částky mnohonásobně převyšují výplaty dávek. Svádět všechno zlé na Romy je ale mnohem pohodlnější než přiznat pravdu.“

Problém řady zastánců politické korektnosti je, že mají dosti skreslené představy o názorech svých oponentů. Asi bych musel hodně dlouho hledat, abych našel někoho, kdo svádí všechno zlé na Romy nebo je považuje za hlavní příčinu chudnutí v ČR. A mám takové obavy, že by se mi to nepodařilo.

Přesto to zde autorka podává, jako by to byl nějaký všeobecně rozšířený názor. Co asi bude následovat, když se někdo, kdo věří podobným nesmyslům, dostane k moci (stínová ministryně pro lidská práva) a na základě svých zcestných představ začne „řešit“ problém.
06. 08. 2012 | 12:30

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Jděte mi s kolektivní vinou k šípku. Nic takového neexistuje.

Pokud použiju Vaše logické cvičení na téma obecného Němce, pak ale také platí výrok, že obecný Rom nese vinu na vysoké kriminalitě romského etnika, případně by se obecný Rom měl omlouvat za mačetový útok. Tak s tím se tedy dostaneme daleko.

Navíc Vás mohu ujistit, že po válce se mnoho Němců považovalo hlavní oběti, protože byli A.H. podvedeni a strašlivě trpěli, Tento názor přetrvávává. Je pochopitelně ve velkém rozporu s politickými prohlášeními a snahami politiků, kteří k takovým názorům měli své důvody.
06. 08. 2012 | 12:31

Béda napsal(a):

čm,

zdá se mi, že to poněkud otáčíte. Svobodu slova máme, a kdo chtěl tak si romský holocaust, jak uvádí autorka, připomněl. Autorce se nelíbí, že holocaust nepřipomněly všechna média. Takže autorka požaduje, abychomsi holocaust připomněli MY. Ona se stylizuje do role My. Já jenom připomněl, že když už, tak potom připomínka se všímvšudy. I s tím, že podíl romských obětí v Ausschwitz Birkenau byl z celkového podílu zločinů, které tam byly spáchány byl marginální. Umírali tam v mnohém větším počtu i jiní lidé,rozškatulkováni podle nacistických rasových,ideologických,zdravotních a bůhví jakých tabulek.
06. 08. 2012 | 12:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 08. 2012 | 12:38

vasja napsal(a):

prof.MUDr.Ing.Václav Klaun DrSc napsal(a):
vasja

Neříkejte to prosím, to je tajné. Dotyčný pán bydlí kousek od známého IKEMu v Praze 4, pod Mikrobiologickým ústavem AV ČR, kde jsem rovněž přednášejícím velmi často zvaným odborníkem. Mohu Vám zařídit schůzku.
-------------------------------
Děkuju, pane profesore. Rači ne.
Vím jak dopad kmotr Mrázek. Rád bych to tu ještě nějakou chvilku obohacoval.
06. 08. 2012 | 12:41

homo sapiens-člověk moudrý universální napsal(a):

co se týče Romů, neměli bychom se tolik otáčet do minulosti, ale spíš řešit budoucnost.

Co s tím jejich množením se geometrickou řadou a s neschopností tyto své geometrickou řadou vzniklé jedince uživit, vychovat a vzdělat?
06. 08. 2012 | 12:52

Normální 1 napsal(a):

Ach jo.. Co dodat k takovému článku? - paskvil aby se někdo ukázal v dobrém světle a aby se ospravedlnila činost různých "nadačních" skupin pro "integraci" romské menšiny.
Autorko zamyslete se proboha o čem to píšete - zkuste se projít (třeba i ve dne) skrz oblast kde tito naši spoluobčané žijí. V tu ránu se stanete ccílem urážek, plivanců a pokud se třeba jen trochu ohradíte i ran..
To ne česká většina diskriminuje romskou menšinu - dokud čecha nechá kdokoliv na pokoji čech se o něj nazajímá : já jdu svou cestou - ty jdeš svou cestou.
Proč nemají podobné problémy s bílými afroameričané? Vietnamci, ukrajinci? protože oni nedělají problémy nám...
Nepište už další články stejného rázu jako je tento - neobjektivní a tendenční, jen rozněcujete vášně lidí, kteří se skutečně dostanou s touto menšinou do kontaktu..

Nijak nezpochybňuji utrpení lidí v koncetračních táborech, ale vybrat si z nich jednu skupinu, dělat si na ní jméno a tvářit se jakoby ostatní lidé trpěli méně, nebo vůbec je nechutné..
06. 08. 2012 | 12:55

český maloměšťák napsal(a):

zdenek brom
Jste diskuzní pindal.
Zcela jednoznačně jsem formuloval, kdy je možno hovořit o " obecném" Němci.
Vy jen opět nízce podsouváte své bláboly druhému - na takový způsob vedení diskuze si ale musíte najít jiného partnera.

Na závěr vyjadřuji hluboké znepokojení nad tím, kdo všechno může v ČR vyučovat.
Takto nikdy nemůže ČR obstát ve světové konkurenci. Snad jen jako apendix Německa či jiného politického centra.

Kolektivní vina - formulovaná a vyjádřena ale díky DEMOKRATICKÉMU procesu /což ale vy ani netušíte, CO to vlastně je, major Terazky Brom/...samozřejmě že existuje.
Ostatně vy - spolu se svými soukmenovci ji hledáte velmi často právě u těch cikánů....oni ale nikdy nic takového uznat sami nemohou.
Přemýšlejte proč ne.

Howgh. Probírejte si blechy se sobě rovnými.

P.S.
Jednodušeji - ve vaší třídě dojde ke krádeži /nebo jinému hrubému porušení ravidel/. Nikdo se však nepřizná. Co uděláte, pane Brome ?

Na závěr jedna z perliček :

Zdeněk Brom napsal(a):
mb:

Jsem rád, že jste tady veřejně potvrdil své členství ve straně Zelených. Vypovídající je, že jste do ní vstoupil v době, kdy tu devastovala stát ve spolku s Topolánkem. Co tu komu chcete kázat za morálku, když jste se podílel na ničení země?
25. 09. 2011 | 13:50

Paradoxní - pane Brome. Opět paradoxní.
Kolektivní vina neexistuje - ale PODLE VÁS SAMOTNÉHo mb - coby pouhý řadový člen strany zelených.....SE PODÍLEL na ničení země - má tedy VINU.

Pane Brome - vy jste prostě jen křivák - vy si ohýbáte princip "kolektivní viny"podle toho, jak se to hodí vám. A zda se bavíte se svým oponentem - či se svým kumpánem.
06. 08. 2012 | 13:02

buldatra napsal(a):

V diskuzi zazněla formulace „Němec obecný“.
Potažmo obecný Němec.
Kdyby to byl obecní němec, bylo to by byla jiná,ale takhle...

Takže, obecně vzato tedy například Yusuf Öcak. nebo Mesut Özil, pořípadě Wu Ťia-tuo etc.?
Všichni Němci jako poleno.
06. 08. 2012 | 13:05

gaia napsal(a):

č.m.

nechci být osobní, ale to

Jste diskuzní pindal.
bych přiřkla spíš vám, než panu Bromovi.
Pan Brom má nějaké názory, ale pindáte tu denně jen vy.
06. 08. 2012 | 13:07

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Hezká estráda. Díky :)

Jenom k tomu vytrženému příspěvku pro mb. Mb v té debatě očerňoval ODS a další, že jsou špatní. Dovolil jsem se mu tímto textem připomenout, že se na to dá dívat i takto.
06. 08. 2012 | 13:07

JardaV napsal(a):

V Etiopii má žena v průměru 6 dětí,ale porodí jich většinou více.V zemi je značná bída.Vysvětlete mi,co si mám myslet o člověku,který přivede dítě na svět do poměrů,které sám vnímá jako utrpení?????Cikáni si nelibost ostatních tvrdě vydřeli
svými protispolečenskými postoji.Není vám třeba divné,že je klackem řežou v Evropě skoro všude??Viz nedávno Francie.Tedy - ve Švýcarsku asi ne,tam určitě nejsou.Tam je zima a pořádek.Najděte rodinu cikánů,která má dvě děti.Pochybuji,že ji najdete,a když,tak žije jako většina populace,čili dávno nejsou cikáni.
K tomu vepřínu v Letech - domnívám se,že kampaň s nářkem nad cikánskými oběťmi musel vyvolat některý z chytřejších občanů této vesnice.Pro obyvatele vesnice je samozřejmě příjemnější sebestupidnější památník než prasečák.Nedávno jsem jel kolem a směr větru vál k vesnici - jistě si to dovedete představit.Takže - nejde o cikány,ale o smrad z prasečáku.Je to jako s důchodovou reformou - nejde o počet důchodců,ale o pořádné zdanění exportovaných zisků nadnárodních firem.A smrad je skoro stejný.
06. 08. 2012 | 13:13

Vandal napsal(a):

autorko

plačete na nesprávném hrobě, jestli se bojíte demonstrací a lynčů, bude lepší, když své aktivity namíříte do řad těch, kteří svým asociálním a kriminálním jednáním tyto demonstrace vyvolávají, je to jednoduché a pochopitelné i pro méně inteligentní lidi, kulantně řečeno. Dokud tito nezmění své chování, nic se nezmění. A pokud sami nechtějí, což jak vidno, opravdu nechtějí, je nutné je k tomu dokopat. Je to opravdu velmi jednoduché, stejný metr pro všechny, stejná práva a stejné povinosti. Bez ideologického oblbování, to si nechte na úzký kroužek exotů vašeho ražení. Lidé nepotřebují vaše rady, bez těch se milerádi obejdou, lidé potřebují řešit problémy, které je tíží, totiž pouliční brutální kriminalitu atd. Tam můžete napřít své aktivity. Jedině předcházení příčinám, ne hašení důsledků pronásledováním těch, kteří jsou těmito jevy postiženi.
Obávám se velice, že toto vy, soudružko Marksová, nebudete schopna a ochotna pochopit. A tak by bylo dobře, kdybyste si zrovna vy, tak nechápavá osoba, nechala své "chytrosti" pro sebe, zbytečně se ztrapňujete, máte to zapotřebí? Jako uklizečka by jste se snad uživila, ne?
06. 08. 2012 | 13:15

sníh napsal(a):

JardaV

no na smrad si lze zvyknout, také u čichových buněk existuje adaptace, že vám to ani nepřijde.

ale pokud se budou do vesnice hrnout každou chvíli davy Romů k oslavám, tak není obyvatelům co závidět a obyvatelé určitě si povzdechnou

Zlatý smrad.
06. 08. 2012 | 13:16

český maloměšťák napsal(a):

gaia
Už jste zkřížila toho osla s koněm, paní učitelko ?
No a co ?
Zase z toho nevzešel nový druh ?
:D))
Ostatně i vy úspěšně pracujete na tom zaostávání ČR, že ? Za státní - nebo učíte na soukromé škole ?

Zdeněk Brom
Uhýbáte. Na mb jste uplatnil VY SÁM princip KOLEKTIVNÍ VINY.
Howgh definitivně.
P.S. Tuším , že jste ani neodpověděl na otázku ohledně té krádeže ve třídě. Tedy - před rokem a půl jste to popsal zcela detailně - co uděláte, pokud není vypátrán viník.....
:---()

buldatra
Dtto - ad ZB. Opět tedy přizpúsobení si formulace diskutéra sobě samému a snaha podsunout / uznávám že v tomto případě kvazihumornou formou/ takto zpitvořenou formulaci, respektive překroucený její význam - onomu diskutérovi.

Dámo a pánové - přeji spoustu blech.

Servus ! /Jdu si zaplavat./
06. 08. 2012 | 13:20

český maloměšťák napsal(a):

JardaV
Největší natalita je tuším v Afghanistanu.
Asi je za tím absence nástrojů nutných k zaopatření na stáří - ale faktorů bude více. Proč tedy tolik dětí.
/tradice, nevzdělanost, trudný život, vysoká úmrtnost dětí..../

Mějte se.
06. 08. 2012 | 13:33

gaia napsal(a):

č.m.

a z čeho jste zaostalý vy? kdo na tom pracoval?

kdykoli se diskutuje o Romech, tak se chováte jak boží hovádko.
06. 08. 2012 | 13:33

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Když s vámi je to těžké. Klade otázku, ale zároveň mě posíláte diskutovat s jinými. To se pak jeden nezavděčí.

Takže odpověď.

a) V naší třídě se krade minimálně. Běžně si nechávám mobil, peníze a další věci na stole.
b) Pokud k nějakým drobnostem došlo, pak jsme je vždy a důsledně vyřešili. Probrali jsme situaci, promluvili s některými, kteří o tom mohli vědět a bylo to. Když s dětmi stále mluvíte, tak to jde.

S tím mb znovu opakuji, že můj text byl reakcí na jeho nepřiměřené kolektivní odsuzování jiných. To už jsme si s mb ale dávno vyříkali.
06. 08. 2012 | 13:35

gaia napsal(a):

č.m.

v Afghánistánu berou nějakou sociálku podle počtu dětí?

Tam platí, čím víc dětí, tím větší dávky?

Proč to sem taháte?
06. 08. 2012 | 13:35

PB napsal(a):

Zdeněk Brom mě předběhl.
Zdeňku, děkuji Vám!
Když budu hodně drsná, napíšu, že Německo má problém se zmiňovaným etnikem jaksi vyřešen, takže mu jistě zbyde dost času a energie na slavení všelijakých svátků.
Neméně je na tom Švýcarsko, Rakousko.
U nás jsme s problémy merita věci skončili "před nádražím"
a civíme, KDO se v tomto "právním státě" vrhne k řešení jako první. Tlačenice všech zainteresovaných je taková, že se ještě -zřejmě dlouho - nic řešit nebude.
A povinnost by měla být na místě prvním, drahá Michaelo.
Takže asi takhle.
Kolik vám za tento článek zaplatili, mohu-li se zeptat?
A kde Vaše pověstná touha po feminismu?
Na úvod píšete, že - "Začátkem srpna si Romové za minimálního zájmu běžných médií připomněli Den památky obětí holocaustu Romů a Sintů..." Romky si tento památný den nepřipomněly? Den památky obětí holocaustu byl jen Romů a Sintů? Ne také Romek a Sintek?
Když tleskáte mršení národní hymny jistého sousedního státu proto, že se tam nesmí zpívat jen o mužích, ale i o ženách, proč tedy na ženy zapomínáte v této situaci? Neprotiřečíte si trochu hodně?
Moje babička měla pro takovéto "zvláštní ženy v názorech" - jako jste VY - jednoduchou hlášku: Pusťte manžela až k sobě, dovolte mu něco, co jste mu asi již dlouho nedovolila, a budete z toho za pár chvilek venku.
Biologická činnost zanedbávaná, vymstí se záhy (staročeské přísloví)
06. 08. 2012 | 13:36

buldatra napsal(a):

Pane maloměšťáku

Přizpůsobování si nejen formulací, nýbrž i dějů a osob sobě samému a svým záměrům a snaha podsunout nejen zpitvořelou formulaci, nýbrž i děje a osoby, jest hlavním příznakem článku / článků slovutné paní blogerky.
Táži se proto: ona může a já nemohu? Japato? Vždyť jen reaguji v tomto tragikomickém duchu.

A nejen to.
Obávám se, že výše uvedené je příznačné, ba co víc, stigmatické, pro celou tu kuriózní skupinu, potažmo smečku osob jejího ražení, které na tomto přizpůsobování a podsouvání založily celou svou úspěšnou hmotnou existenci.
06. 08. 2012 | 13:40

český maloměšťák napsal(a):

gaia
Paní učitelko - akce a reakce.
Tedy JardaV a č.m.
Ohledně toho - " proč to sem taháte".

Takže si užívejte prázdnin - o prázdninách aspoň nic nekazíte tak, že by to mělo vliv i na další generace. A na akci a reakci se zeptejte kolegy fyzika až v září.
A nepleťte se do hovorů , které mezi sebou vedou dva cizí pánové.
To hezká, vzdělaná a mladá dáma nedělá.

Howgh. Už je to k nevydržení - to horko...fakt se jdu zchladit...
06. 08. 2012 | 13:41

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Cituji: "Už je to k nevydržení - to horko...fakt se jdu zchladit..."

Touto větou se - a) mnohé vysvětluje
b) nabízí možnost řešení.
06. 08. 2012 | 13:43

gaia napsal(a):

proč č.m. zmiňuje afghánistán, když tam žádní Romové nežijí?

A já naopak zmíním článek o Romech ze Slovenska v sobotním právu.
Myslíte, že je normální, že tam cikánka žijící ve vesnici, která nikdy v životě nebyla ani den v práci a má 8 dětí, tak bere od státu 270 eur sociálku
a žena starosty vydělává jako sestra v nemocnici 350 eur a na sociálku nedosáhne, neb má děti jen 2.

Je normální, že tato cikánka s 8 dětmi a ani dnem v práci bude brát důchod 150 eur, neb to je prý hmotná nouze?

A že ji všichni podobného ražení jako autorka litují, že němá vilu s bazénem a auto a tak ji zařídili, že cikáni na Slovensku v rámco dotačního programu dostanou na koupi bytu , ale slovák musí žádat a splácet hypotéku,

a že děti té cikánky mají oběd za symbolickou 1 Kč /přepočteno na naše peníze), jen aby měli motivaci vůbec do školy zajít, ale dětem té pracující paní v nemocnici, to musí matja z těch usmolených o 80eur větších platů vše platit.

Takhle by si to č.m. představoval, aby si z romů každý hned sedl na zadek a autorka aby se zařídilo i u nás?

Pak začnou romy mít všichni rádi a denně s nimi u ohňů slavit?
06. 08. 2012 | 13:55

Maximus napsal(a):

PB

Zmínila jste se paní Petro o "Před nádražním" problému v Ostravě. Docela dobré téma a bude to ukázka stavu vyspělosti demokracie a společnosti v Čechách! Tedy určitě tamních komunálních politiků a možná, že se do toho vloží i ti státní, ovšem to by bylo jen na škodu věci. V Ostravě je totiž jasný problém, je to především hygiena, není tam voda, jen pokud jí město či ten podivný podnikatel nebude cálovat ze svého, ale to není řešení, dále je to neplacení elektřiny většiny tamních lidí v oněch barácích, nyní už zčásti bez střech, ale nejzávažnějším problémem jsou fekálie, které se hromadí pod domy a v okolí! To nemůže žádný soudný hygienik nechat bez odezvy! A to se nezmiňuji o plísni a také o narušené statice domů a hlavně balkónů!
Jedině správné řešení je to, jako v jiných případech např. se squatery, či kdyby zde bydleli Češi, kteří ovšem by neplatili a chovali by se jako zvěř. Takže to řešení zní: Vystěhovat všechny a zavřít ony domy hlavně z hygienických důvodů a to bez náhrady! Je třeba všem občanům ČR měřit stejně, máš nějaké práva, ale také povinnosti! Nic jiného mezi tím není, snad tvrdost zákonů je možné neuplatňovat jen vůči lidem, co jsou zdravotně postižení. Ovšem to je jiná kapitola. Tohle etnikum se nikdy nepřizpůsobí většinové společnosti a platí na ně jen férový, ale důsledný a tvrdý postup. Otázkou ovšem je, zda naši úředníci a politici tohoto jednání jsou schopni? Každá jiná varianta se vrátí jako bumerang, oni to chápou především jako slabost a hned toho zneužijí.
Mejdan skončil a Češi by si měli ve své zemi začít dělat pořádek!
Pěkný den všem!
06. 08. 2012 | 14:13

nestranný napsal(a):

Ad autor:Znám sice několik cikánských rodin,které se přizpůsobily a žijí jako
ostatní slušní lidé.Bohužel ale těch je tak 2% z celé jejich populace.Ostatní
jsou opravdu jen nepřizpůsobivá verbež,která jen nahlas vyřvává na co mají nárok,
ale pracovat nikdy nebude.Ne proto,že by je nikdo nezaměstnal,ale proto,že pracovat nechtějí.Dodnes nikdo není schopen spočítat,kolik se jich sem po r.89 přistěhovalo
z okolních zemí.Všichni ale pobírají sociální dávky,aniž by někdy do sociálního systemu přispěli.K tomu si úplně běžně přikrádají formou drobných krádeží,za kterou
je nikdo netrestá.Přistihne-li je někdo při těchto zlodějnách,tak jediné co dovedou je vyřvávat,že jsme rasisté a že je utlačujeme.Jsou menšina,tak se buď přispůsobí,nebo ať odejdou odkud přišli.X jich odešlo do Británie.Tady prodali
byty,které nebyly jejich vlastnictvím.Nejpozději do dvou let byli zpět a opět chtěli po státu byty.A opět chtějí po státu(potažmo od nás všech)abychom je zadarmo živili.Neznám dům,který dostali k bydlení a nezdevastovali jej.Normální
občan by to dostal k náhradě,ale cikánům všechno prochází.Nikdo s nimi nechce nic mít.Hlavně že oni pořád vykřikují o diskriminaci.Není se proto čemu divit,když
v jejich otázce dochází až k extremním situacím.
06. 08. 2012 | 14:15

minatomirai napsal(a):

Ano, gaio,

pokud chcete včlenit nějakou etnickou skupinu do společnosti, zvýhodníte ji. Je to jednoduché a funguje to. Včetně koupě bytu, bazén myslím cikáni nevyžadují. Naučíte je však postupně jisté zodpovědnosti. Pokud je to 1 koruna za oběd, je to ohromné. Když už nic jiného, děcko se naučí pravidlelně jíst a mýt si ruce. Ne třeba hned, ale časem.

proč č.m. zmiňuje afghánistán, když tam žádní Romové nežijí?
------------------------------------------------------------

Vy jste zbrklý čtenář, tím to asi bude. Šlo o porodnost. Abych to ilustroval:
když byla řeč o konících Prezewalského v Číně, vy jste začala mluvit a smrskávajících se jeseterech v řekách Číny a následovném téměř hladomoru mezi Kazachy.
A to nemluvím o dlouhé močové trubici u muže, kterou vy považujete za příčinu vyššíhoo výskytu infekcí než u žen. Potom do toho ještě namíchte latex a kondomy a z debaty o koníkovi nezbude nic.
Jste však zábavnější než zdeněk brom. Zdá se, že dokonce i víte o něco málo více než on, ovšem vašim informacích chybí správné umístění.
Zkrátka někdy píšete nesmysly, které jsou však obecně zábavné.
06. 08. 2012 | 14:15

JardaV napsal(a):

Pro gaia

Že by na Slovensku žili takhle v pohodě?Není to dávno,co se spokojenost tamních
cikánů řešila za asistence armády.A pokud si vzpomenete na dobu presidenta-kačera Husáka,ten chtěl do Brna přestěhovat ze Slovenska 30 tisíc cikánů.Dobře,že to neproběhlo,dnes by bylo Brno zralé pro jaderný úder......Čím to je,že je všude tak milují???
06. 08. 2012 | 14:21

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Cituji: "pokud chcete včlenit nějakou etnickou skupinu do společnosti, zvýhodníte ji. Je to jednoduché a funguje to."

Máte pravdu, funguje to. Většinou si na ty výhody zvyknou a odmítají se jich vzdát.

Cituji"Naučíte je však postupně jisté zodpovědnosti."

Tyto snahy zatím nebyly zaznamenány.

Cituji: "Pokud je to 1 koruna za oběd, je to ohromné."

Je, zvláště když se tak děje na základě etnického principu. Matka, která je ve stejně špatné ekonomické situaci, ale je jiného etnika to jistě ocení a pochopí.

Cituji: "Když už nic jiného, děcko se naučí pravidlelně jíst a mýt si ruce."

Budiž mu přáno. Nádavkem se ujistí, že nemusí za svoji obživu platit jako ostatní a jeho matka je motivována k dalším porodům, protože si to za 1 korunu za oběd může přece dovolit.
06. 08. 2012 | 14:37

JAHA napsal(a):

Este ste zabudli dodat, ze za to, ze decko vobec chodi do skoly, dostavaju osobitnu podporu. Asi pred rokom sa objavil prepocet prijmu ciganskej rodiny, ktora zila zodpovedne, muz chodil do prace. Kedze bol zamestnany, mal teda prijem z prace (hoci minimalnu mzdu), tak na neho sa vsetky tie ulavy uz nevztahovali. Suma sumarum. Rodina, ktora nic nerobila, len brala davky, bola na tom len o par eur (nie desiatky) horsie, ako rodina cigana, ktory cestne pracoval a na chlieb si zarabal pracou. To je to SIALENSTVO podpor bez adekvatneho snazenia! To je to uplacanie volicov pre hlasatelov lepsich zajtrajskov, samozrejme za cudzie peniaze a bez prace.
06. 08. 2012 | 15:37

PB napsal(a):

Maxime, naši Nečasovci (Havlovci, Bendovci, Klausovci, Paroubkovci, Haškovci, Grossovci...)vyřvávají jako ta naše etnická menšina, že JSME PRÁVNÍ STÁT. Dokud nedojde k problému, hrajeme si na něj. Pokud dojde k problému např."PŘEDNÁDRAŽÍ", na Romy a cikány závazný pokyn o vystěhování neplatí.
Nechci zde řešit jejich překvapivou (a jistě pozitivní) aktivitu o rychlých opravách apod. Chápu je, že tam jsou zvyklí. KDO ale vydal pokyn o vystěhování do sobotní půlnoci, který etnická menšina nerespektuje? Pokud by to bylo vydáno na gádžu, vlétla by tam policie (jak Kalousek na zvyšování daní), exekutoři, kdovíkdo. Na Romy a cikány nařízení neplatí. Ono toho na ně neplatí víc.
Pokud tu psal Zdeněk Brom o té koruně za oběd a "naklánění" si menšiny tím, že ji budeme zvýhodňovat, má naprostou pravdu. Je to to nejhorší, co mohl tento stát udělat.
Takovýchto "Přednádraží" bude víc.
Soukromník a majitel "etnické nemovitosti" (ne)dělá, co (ne)dělá, protože přece nebude sám proti sobě.
Úřad též (ne)dělá, co (ne)dělá, protože se může - za pomoci bezzubého a nejednoznačného práva - vymlouvat na cokoli a kohokoli.
My ostatní - nedobrovolní sponzoři cikánských a romských aktivit (od dovolování jim nedodržování zákonů až po herny) - hledíme, jak stát tuto akci začal také sponzorovat. To proto, aby měli Nečasové s Kalousky klid. Všem Kocábům, Džamilám a Marksům s Tominy bych přála půlrok bydlení s etnikem na jednom podlaží. Denně bych jim tam poté chodila číst další a další "chápavé" meditace o "zlých gádžech" a "chaotické (a dosud stále žádné) integritě našich "spoluobčanů" do společnosti.
Je naprostou pravdou, že ono etnikum čeká, že se přizpůsobíme my. Naše čekání na přizpůsobení jejich je stejnou utopií jako čekání na ekonomické předběhnutí KLDR před USA.
Vím však bezpečně, že pisálkyně typu Michaely tyto úvahy výnosně živí stejně, jako podnikatele-vlastníka "Přednádraží"-bydlení.
Někdo může mít toto etnikum rád, když ho toto etnikum svým "způsobem života" živí.
06. 08. 2012 | 15:45

buldatra napsal(a):

minatomirai napsal(a):
Ano, gaio,… Zkrátka někdy píšete nesmysly, které jsou však obecně zábavné…

Inu, énteligent se nezapře, galantnost takřka orientální.

Minatomirai, pokuste se pro začátek přidat tedy zábavnost i do svých příspěvků a budete na tom skoro stejně.
06. 08. 2012 | 15:56

Čochtan napsal(a):

Žijí tu cikáni se souhlasem domácího obyvatelstva ? Ne ! Tak je vše jasné !
Vadí někomu těch pár slušných cikánů ? Ne ! Mohou zůstat, když oželí své příbuzné.
Komu se to nelíbí, může odejít s nimi. Už víc než dvacet let tu nikoho násilím nedržíme.
06. 08. 2012 | 16:15

honolulu ze silnice napsal(a):

Tato prestrelka ve Wisconsinu je zajima tim, ze Wade Michael Page
(40), ktery byl v armade 6 let (1992-1998) si popletl Machometany a indicke Sikhs kvuli turbanum a neoholenym bradam a napadl nespravny "kostel".
Potom si to 'rozdal' s policajty na parkovisti a byl zastrelen.
Predtim vsak zasahl policajta 7 vystrely a policajt jeste zije napojen na slauchy v nemocnici, kdezto Wade uz ne. Co asi mel za zbran ? To nemohla byt raze 7.62 !
Zde vidite, co se za nejakou dobu bude dit i u vas - tak jako vsude jinde.
Cesi nedejte se ! Gaio, pisete moc dobre. Jsem rad, ze jste otevrela oci.
Pani autorko, kdyz tak umite psat, nemohla by jste Vy osobne jet na studijni cestu do Rhodesie nebo JAR ? Aby jste poznala sama o jakou hruzu usilujete vasi rozkladnou cinnosti proti kompaktnosti sveho naroda...
06. 08. 2012 | 16:33

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

už opět perlíte cca 140 000 židů a míšenců bylo v nacistickém wehrmachtu, co přítomnost cikánů ve wehrmachtu dokazuje.

Upozorňuji že literaturu na toto téma Kosmas nemá
06. 08. 2012 | 17:50

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Dokazuje to, že o Romech nelze mluvit pouze jako o obětech války.
06. 08. 2012 | 17:55

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

dokazuje to jediné že co smí říct o jedněch nesmí se říct o druhých a to je přesně ten problém, tak funguje lůza, nikoliv historický fakt, ale autorita určuje co se smí říct kdo se smí kritizovat atak podobně.

Všimněte si Brome kolik blogu zde o nacistickém holocaustu a kolik o řádění židobolševiků v Rusku, není to zarážející nepoměr.

Mimochodem píši to zde neustále Holocaust není o nacismu a vině nacistů je o západním člověku a jeho vině, dokud tomuto elementárnímu faktu lidé neporozumí budou neustále zdeptáni neřešitelností kvadratury kruhu
06. 08. 2012 | 18:02

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Cituji:"Holocaust není o nacismu a vině nacistů"

Dovolte, ale klepu si na čelo.
06. 08. 2012 | 18:08

Martin napsal(a):

anti-stejskal: Holokaust je o ničem jiném než o německých voličích, na jejich bedra padá veškerá vina za německé zvěrstva ve druhé světové válce. Jen málo lidí si dokáže uvědomit, že druhou světovou válku nerozpoutal nějaký císař nebo král, ale němečtí voliči.
06. 08. 2012 | 18:15

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

víte v jaké zemi Brome je nejvíce memoriálů holocaustu, není to v Německu, ale v USA jak to vysvětlíte, země kde byl vliv nacismu minimální, která měla vždy s židy velmi dobré vztahy.
06. 08. 2012 | 18:19

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Napsal jste to i za mě(příspěvky 06.08.2012 11:37, 06.08.2012 13:02 .....), alespoň nemusím psát.

P.S. Mrkněte v Ostravě do ZOO, do pavilónu opic.
06. 08. 2012 | 18:20

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Tak tohle bych si vysvětlit uměl.
06. 08. 2012 | 18:22

anti-stejskal napsal(a):

Martin

povídejte mi o německých zvěrstvech za druhé světové války rád si o nich poslechnu, Hitlerovo napadení Ruska bylo preventivní válkou která měla zabránit expanzi bolševismu (marxistický koncept permanentní revoluce) na západ, před nástupem Hitlera k moci a dokonce před začátkem WWII byl na světě masový vrah, ale Hitler jim nebyl ten byl možná obdoba Pinocheta nic více, byl jím bolševický režim v Rusku representovaný Stalinem, Němci se jen bránili nic víc.

Německý volič se zachoval naprosto racionálně
06. 08. 2012 | 18:29

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

tak rád si to přečtu
06. 08. 2012 | 18:35

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Jen tak mezi námi, z Francie, Belgie, Holandska, Dánska ... hrozia expanze bolševizmu?
06. 08. 2012 | 18:35

minatomirai napsal(a):

anti-stejskal

Podle výčtu na wiki je to Francie a ne USA s největším počtem pomátníků a muzeií věnovaných genocidě.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Holocaust_memorials_and_museums

Pokud mají v USA tolik památníků, není divu, maji po Izraeli největší počet židů.

zdeněkbrom přišel k zajímavému závěru, pokud cikání bojovali ve Wehrmachtu, diskvalifikují se automaticky jako oběti romské genocidy. Předpokládám, že totéž si myslí o židech, jak jinak nakonec.
06. 08. 2012 | 18:36

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Ne, upozornil jsem, že nelze jednu skupinu neustále prezentovat pouze jako oběti.
06. 08. 2012 | 18:38

minatomirai napsal(a):

Cikáni však byli vybrání ke genocidě, a´t se vám to líbí nebo ne. Podle rasových zákonů, hned po židech. Tvrdit, že nebyli oběťmi, je přinejmenším na pováženou a intelektuálně neobhajitelné.

Vy a antistejskal máte stejné uvažování.
06. 08. 2012 | 18:43

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

to je dost složité příčinami války na západě jsem se nezabýval, pro téma holocaust navíc nedůležité.
06. 08. 2012 | 18:46

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Pokud myslíte rasovými zákony Norimberské zákony, tak tam není o Romech a Sintech ani zmínka.

Nikde netvrdím, že nebyli oběťmi. Napsal jsem, že je nelze prezetovat pouze jako oběti. Část Romů a Sintů s nacisty prostě spolupracovala a bojovala za ně.
06. 08. 2012 | 18:48

Scarabeus napsal(a):

honolulu:

Katolický princi, v odkazu článek o Vašem následovníkovi.
http://www.novinky.cz/krimi/275200-vykalovy-fantom-z-brna-si-sve-radeni-musi-odpracovat.html
06. 08. 2012 | 18:48

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal 06. 08. 2012 | 18:46:

No tak to moment. To je velmi důležité a zásadní.
06. 08. 2012 | 18:50

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

v tom smysl těch památníků neleží, ten smysl je jinde, ovlivnit veřejné mínění v USA, navíc dle vaši logiky by jich nejvíc nutně muselo být v Izraeli což není.
06. 08. 2012 | 18:52

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

vzhledem k faktu že ze většina obětí holocaustu pocházela z východní Evropy a že většina tzv. vyhlazovacích táborů a obětí byla na východě ne zcela

Nicméně domnívám se že Hitler je za válku na západě zodpovědný to v každém případě a vzhledem k vlivu Francie na konci WWI nejsem překvapen
06. 08. 2012 | 19:01

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

ale židé a míšenci též spolupracovali s Hitlerem až 140 000 v nacistickém Wehrmachtu

www.amazon.com/Hitlers-Jewish-Soldiers-Descent-Military/dp/0700613587/

také jsou podobně jako cikáni zodpovědní?
06. 08. 2012 | 19:05

minatomirai napsal(a):

zdeněkbrom

Nevím, co dnes v tom vedru hulíte, ale je to síla. Podle vás se tedy norimberské zákony vztahovaly pouze na židy?

Uděláte nám tady zase nějakou analýzu, abyste se z toho tvrzení vysoukal s pocitem, že jste zvítězil?
06. 08. 2012 | 19:06

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal 06. 08. 2012 | 19:05:

To se obecně ví. Neřeším vinu, to bychom museli posuzovat každý jednotlivý osud.
06. 08. 2012 | 19:09

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

nevztahovali, ale jen židé jsou v nich explicitně zmínění
06. 08. 2012 | 19:12

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Tady jsou k přečtení. Zkuste si je přečíst a pak můžeme pokračovat.

http://klempera.tripod.com/nzakony.htm
06. 08. 2012 | 19:13

minatomirai napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wiki/Law_for_the_Protection_of_German_Blood_and_Honor

Je mi líto, pánové, ale zde je znění norimberským zákonů, pod Application of the Laws to other non Jewish groups najdete zmínku o cikánech (a černoších), kterou oba popíráte. To, že se tyto zákony nadále rozšířily o další nařízení vůči ostatním skupinám, je opět důsledně zdokumentováno.
06. 08. 2012 | 19:20

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

A supplemental decree ...
06. 08. 2012 | 19:29

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Ach jo. Váš odkaz není na znění zákonů, ale na článek o zákonech. Ty zmínky tam sice jsou, ale pocházejí zase jez článků, které nejsou ozdrojovány.
06. 08. 2012 | 19:36

Pepa Řepa napsal(a):

anti-stejskal
není už čas -dawkinsovský Brunclíku- nasadit tu. o kterou Vám jde především, tedy protikřesťanskou?
Abyste nepřehnal overturu a nezaspal vhodný moment k prosazení Božího bludu.
:-)

Jinak Vás možná překvapím, ale to, co je označováno poněkud odpudivým slovem jako židobolševismus skutečně existovalo, zabývá se tím řada židovských autorů-tuším, že i Primo Levi-ale hledat to nemíním.Naprosto otevřeně se sebereflexí. V Evropě je to jaksi tabu či spíš nechutnost ve stínu holocaustu.V jedné knize jsou dokonce vyjmenováni Židé, členové politbyra komunistických stran a je to řada předlouhá.

To ovšem naprosto neomlouvá nacistická zvěrstva a tady mám pocit, že se k jejich sympatizantům postupně blížíte, aniž jste schopen si to uvědomit.

Ano, na jedné straně byl nacismus a na druhé t.zv. židobolševismus. Oba systémy neměly se svobodou a demokracii nic společného.Jeden větší hnus než druhý. Příst se který má toho víc na svědomí nemíním.

Žasnu jak ohnivou debatu přiblblý článek džendrtety, snažící se zajistit přísun chechtákůu, aby bylo na kabelky Luis Vuiton vyvolal.
Nad maloměš´tákem nežasnu, bude stejně přihlouple a nelogicky obhajovat cokoliv. I tasemnicwe,osly, chrousty či zrzavé mravence.Někdy ho podezírám, že je sám tasemnicí.

Dále žasnu, jak si americký mamlas může splést turban Sikha, který je na první pohled odlišný a jinak vázaný od turbanů machonetánských.

Jan Sokol nosí baret jako mělo hnutí černých panterů.
Asi by neměl jezdit do Wisconsinu.
06. 08. 2012 | 19:59

anti-stejskal napsal(a):

Pepa Řepa

ale ten židobolševismus dle židů se svobodou a demokracií měl mnohé společné, zde máte celou galerku oslavující vítězství svobody a demokracie v rusku, dokonce největší od Francouzské revoluce

WARNING TO NEW RUSSIA.
Taft Commends Jewish Efforts for Liberated People.
Ex-President Taft applauded vigorously last night when Jacob H. Schiff (židovský bankéř), at a dinner of the " American Jewish
Friends of Free Russia," praised Theodore Roosevelt for his efforts, while President, to bring the Russian autocracy to a realization of the wrongs committed against Jewish subjects. There was another outburst of applause when Mr. Schiff, introduced by the toastmaster as a "Russian Revolutionist" asserted that, in his opinion, the abrogation of the treaty between the
United States and Russia because of discrimination against American citizens of Jewish birth was the inspiration
which, to a great extent, ultimately brought about the overthrow of the Romanoffs.

The revolution has come, the Czar's Government has been swept away over night, and the first act ofthe new Government. God bless It, was to call home Russian exiles and to emancipate the Russian Jews.

The Russian Jew has been liberated and will remain so forever."

The dinner, which was held at the Hotel Aston was attended by 800 guests, among them Henry Morgenthau, ex-Ambassador to Turkey; Dr, S. Meitzer of the Rockefeller Institute, Congressman Meyer London, Dr. Samuel Schulman, Boris Shatsky unofficial representative in the United States of new Russian Government; Herman Bernstein, and Dr. Julius Halpern, who made speeches., Edwin Markham and Robert underwood Johnson read poems written by them on the Russian revolution. Mr. Taft praised the Jews for having retained their racial identity in the face of centuries of persecution, and congratulated them on the Russian revolution. The resolution opposing a separate peace with Germany will bo cabled to
M. Milukoff. Foreign Minister in the provisional Cabinet of Russia.

zdroj: NYT, 1917/05/11
06. 08. 2012 | 20:07

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak bychom neměli zapomínat na vyvraždění Slavníkovců. Každý rok procesí a zřídit další grantovou organizaci pro pořádání pouti do Libice.
Paní autorka by zvládla ředitelovat i tady jako Pehe či Topfer.
06. 08. 2012 | 20:07

anti-stejskal napsal(a):

KENNAN RETELLS HISTORY Relates How Jacob H. Schiff Financed Revolution Propaganda in Czar's Army.
The most violent clash between patriots and pacifists that has occurred in New York City since relations were broken with Germany marked the celebration of the Russian revolution held last night in Carnegie Hall. It was precipitated by Mayor Mitchel, whose declaration that we were about to go to war in behalf of the same kind of democracy that had freed Russia was met with a determined demonstration by pacifists, evidently previously organized, winch threatened for a time to break up the meeting.

We are gathered here," the Mayor began, to celebrate the greatest triumph of democracy since the fall of the Bastile." There were some cheers. America rejoices," he said. " How could she do otherwise when she sees
power in Russia transferred from the few to the many, and in the country where there seemed the least hope of the cause of democracy triumphing.

America, the great democracy,, is proud tonight because democracy in Russia has supplanted the greatest olitarchy that remained on the face of the earth."
...
And when America does enter the contest' shouted the Mayor, it will be to vindicate certain ideas as fundamental as those on which the Republic was builded, and among them will be the cause of democracy throughout the world. Let us be glad that, instead of fighting side by side with autocratic Russia, we shall be fighting side by side with democratic Russia.

Na scénu vstupuje superžid Rabín Samuel S Wise
I cannot forget," continued the Rabbi, " that I am a member and a teacher of a race of which half has lived in the domain of the Czar and as a Jew, I believe that of all the achievements of my people, none has been nobler than
that part the sons and daughters of Israel have taken in the great movement which has culminated in the free Russia." It was after a review of the struggle of the Russian revolutionists, of whom he has been the leading American
writer, that Mr. Kennan told of the work of the Friends of Russian Freedom in the revolution. He said that during the Japanese-Russian war he was in Tokio, and that he was permitted to make visits among the 12,000 Russian prisoners in Japanese
hands at tho end of the first year of the war he told how they had asked him to give them something to read, and he had conceived the idea of putting revolutionary propaganda into the Russian Army.

The Japanese authorities favored it and gave him permission. Later he sent to America for all the Russian revolutionary literature to be had. He said that one day Dr. Nicholas Russell came to him in Tokio, unannounced, and said that he had been sent to help the work. The movement was financed by a New York banker you all know and love," he said, referring to Mr. Schiff, and soon we received a ton and a half of Russian revolutionary propaganda.(nefalšovaná židovská filantropie) At the end of the war 50.000 Russian officers and men went back to their country ardent revolutionists. The Friends of Russian Freedom had sowed 50,000 seeds of liberty in Russian regiments.

zdroj: NYT, 1917/03/24

http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?res=F10716FC395E11738DDDA80994DD405B878DF1D3
http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?res=9E05E4DB143AE433A25757C2A9659C946696D6CF
06. 08. 2012 | 20:09

anti-stejskal napsal(a):

Pepa Řepa

Jinak pokud se týče toho vaše holocaustu, nejlépe jak zahladit stopy po svých zločinech je obvinit svého konkurente z podobných zločinů, křesťan je přeci tak jednoduše ovlivnitelný, není trpící žid a vina za jeho utrpení základem jejich morálky, co myslíte.

Mimochodem mluvíme-li o sympatiích, od Vás to opravdu sedí vzhledem k tomu že celá identita vašich starších bratrů je postavena na genocidách a konceptech vesměs nacistických bych volil zdrženlivost, není to krizový scénář jako v případě Němců ale základ identity, kterou přeci tak obdivujete.
06. 08. 2012 | 20:15

Pepa Řepa napsal(a):

anti-stejskal
oseńuji, jak hbitě jste dodal z archivu munici, oslavující vítězství svobody v Rusku.
Jen nemusíte chodit tak daleko,až k pejzatým taftům.

Tady je celá řada naprosto živých příkladů, wumlíků, neomarxistů, postkomunistům, neobolševikům, marx-toministů a jiných vejlupků, kteří vidí VŘSR a Vladimíra Iljiče jako stejného osvoboditele lidstva, i když pejzatí nejsou.

Nebojte, za chvíli tady budou a určitě přejdete k vašemu oblíbenému pohledu na křesťanství, coby zhouby lidstva. Určitě se s postbolševiky shodnete.Oni ho taky nemusí.
Já jdu koukat na OH.
Hezkou debatu,
06. 08. 2012 | 20:19

honolulu (ze silnice) napsal(a):

Samozrejme, ze je to super rasismus, kdyz jedna skupina ma privilegie na ukor druhe skupiny. Je to kriminalni svinarna proti pracujicim lidem a proti existenci zeme, kdyz nekdo dela dlouhe hodiny a ovoce jeho prace je prerozdelavano nekomu, kdo nepracuje po generace. Nevim, kdo je za to zodpovedny.

U nas to tak neni ! Penize jsou zdarma pro nemocne uznane nekolika doktory a pro stare dedky a babky za celozivotni praci. A TAK TO MA BYT ! ! !

Ano, jsou zde pamatniky umucenych Zidu v Osvetimi, ale je zde i bohate mnozstvi literatury, ktera rika, ze se to nikdy nestalo. Je zde hodne radikalnich skupin vsech zamereni.
V Catskill horach se hraji Zide na vojacky a na severozapadu zeme (napr. Idaho) zaze jejich nepratele.
To NEJDE brat vazne ! Vetsina Amiku na to kasle. Vsichni maji svoje problemy a zabavu. Evropa zije emocionalne politicky a Amerika zije zahledena do sebe a polarizovana k jinym kulturam.

S tim jak Amici mysli si neporadi zadna propaganda. Oni jsou konservativni a indeferentni k Zidum stejne jako k Ukrajincum zabitym v Gulagu. Rasove jsou uvedomeli. Hezke Americanky se drzi pri sve rase. Stejne jako napr. Hispanky.

Kdyz Evropan potka nekoho ciziho, tak se snazi zjistit jeho psychologii, inteligenci a osobnost. Amik zvazi cizimu nedrive jeho penezenku a potom ma-li spravny anglo-saxon background. Je lepsi se jmenovat John McKenzie nez Pepek Novak a nevede nic o Presbyterianech. Zde vidite, ze rasova integrace nikdy neuspeje. Kazda skupina nahrava svoji skupine a Zide delaji presne to stejne, jako vsichni ostatni.

Kdyz je tato rovnovaha nekde porusena, tak horke hlavy zacnou strilet - jako vcera ve Wisconsinu. Cist, rikat a myslet se muze vsechno. Jednat proti Konstituci se nesmi. Nekdo nema rad Zidy a jiny Islamisty.

V pripade, ze vas zajima americky radikalismus, tak ten ktery byl
v USA nejvetsi a velmi chytry se jmenoval William Luther Pierce. (1933-2002) Byl to dr. fyziky a prof. na universite v Oregonu. (Byl vsak puvodem z Atlanty - jizan.)
Napsal knihu Turner Diaries, kvuli ktere byl znicen Federalni bldg. v Oklahome a zalozil National Alliance, ktera sjednotila nekolik radikalnich skupin, vcetne jedne kriminalni. Zalozil knihovnu National Vanguard, ktere je schovana v horach West Virginie. Kraj chudych, pysnych a nebezpecnych horalu.

Protoze v jeho knihovne byla kniha psana Jihoaficanem z Kepton Parku a ja tu knihu chtel, tak jsem s timto panem mluvil 5 minut na srazu jeho skupiny v Clevelandu. Velmi se zajimal o ekonomii JAR za vlady B.J. Vorstra a o politice nerekl ani slovo. Knihu jsem dostal darem a za 5 minut jsem byl na dalnici na ceste do Columbusu.

Tento pan chodil kazde rano na snidani do venkovskeho horskeho baru a po jedne snidani se mu udelalo spatne. Za 3 tydny byl mrtev.

Po jeho smrti se cely sjednoceny radikalni movement zhroutil.
Rozhodne ne kvuli FBI, ale kvuli rivalite clenu.
Knihovna vsak jeste existuje.

To bylo napsano proto, aby jste vedeli, ze Amerika se neda definovat, zaradit jako zeme patrici nejake skupine. Tech skupin je zde moc...
Dnes jsem nesplnil pocet mil. Za to muze zivocich Tecokida.
06. 08. 2012 | 20:19

zdenekbrom napsal(a):

Pepa Řepa:

Vítám v klubu :)
06. 08. 2012 | 20:21

Pepa Řepa napsal(a):

zdenekbrom
já chtěl anti-stejskalovi udělat radost.
:)
Dyť ho už svrbí prsty, má připravený celý muniční sklad, jak pejzatci obdivovali VŘSR, jako kdybychom u nás měli málo komunistů.
Ale už jede....
Boží blud je tady....... teď probírá starozákonní hebrejce za pět minut dojde na křesťana.
Ale přiznávám, OH jsou mi bližší, tam nevím, jak to dopadne.
Mějte se.
06. 08. 2012 | 20:29

anti-stejskal napsal(a):

Pepa Řepa

máte naprostou pravdu, ptal jste se někdy jak židé naprostá minorita ovlivňuje majoritu, je to jednoduché vzácnou afinitou mezi nežidovskou lůzou a židy, ve většině židy iniciovaných hnutí jsou židé menšina, křesťanství, bolševismus, sionismus, multikulturalismus, a byla to právě nežidovská lůza díky ní se dostali k moci slib spásy pro lůzu, lichva, prodej alkoholu, pár stovek na nákup, primitivní forma kultury, demokracie apod.

Tak je to jednoduché
06. 08. 2012 | 20:32

zdenekbrom napsal(a):

Pepa Řepa:

tak pěkné prožitky s OH a ať zas pro nás padne nějaké ta medajle.

Pěkné dny :)
06. 08. 2012 | 20:33

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě mě napadlo, učitelskej:

Den památky obětí holocaustu Romů a Sintů.......píše autorka.
---------------------------------------------------
Není ten náš maloměšťák český střediskový S(L)INT?

To by smysl dávalo.Ta obrana.
06. 08. 2012 | 20:35

zdenekbrom napsal(a):

Pepa Řepa:

Počkejte, až to objeví, aby se mu pak něco nestalo :)
06. 08. 2012 | 20:39

minatomirai napsal(a):

A supplemental decree .

No a, anti stejskale? Stále platné nařízení či nikoliv? Norimberské zákony byly rozšiřovány dalšími nařízeními, není to nic neobvyklého.

se zdenkěm bromem je zbytečné debatovat, není na argumentování vybavený. Má značná intelektuální omezení.
06. 08. 2012 | 20:42

anti-stejskal napsal(a):

honolulu

napište paměti z JAR rád si to přečtu, takto je vaše vyprávění příliš fragmentované

"Ano, jsou zde pamatniky umucenych Zidu v Osvetimi, ale je zde i bohate mnozstvi literatury, ktera rika, ze se to nikdy nestalo."

pokud taková literatura něco takového říká pak lže
06. 08. 2012 | 20:45

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Stačí zde citovat konkrétně o kterou vyhlášku jde a můžeme debatovat dál.

Zatím jste měl chtěl argumentačně přesvědčit minule románem a nyní jedním odkazem na wiki.
06. 08. 2012 | 20:47

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Oprava: měl = mě.
06. 08. 2012 | 20:48

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

není to nic neobvyklého to máte pravdu, ale nikde pokud vím se tyto přídavky neobjevují, čili já nemohu soudit a citovat něco co jsem nikdy nečetl, to se na mne nezlobte, pokud je najdete rád si je přečtu a omluvím se, není problém
06. 08. 2012 | 20:49

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Děkuji za komplimenty a nyní bychom mohli přejít k odkazu na ty dokumenty.
06. 08. 2012 | 20:51

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Skutečně další dokumenty (Tedy dokumenty, které by mohly být ve vztahu k Norimberským zákonům.) existují. Jenom počkám, které má pan minatomirai na mysli.
06. 08. 2012 | 20:55

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

rád bych si je přečetl
06. 08. 2012 | 21:05

Medikolog napsal(a):

Paní Marksová Tominová,

co takhle v dnešní den vzpomenout JAPONSKÉHO ATOMOVÉHO HOLOKAUSTU. Šestého srpna 1945 bombardér B-29 Enola Gay svrhl na HIROŠIMU americkou atomovou bombu která BEZPROSTŘEDNĚ PO VÝBUCHU zabila 80000 lidí, převážně civilistů.. a dalších 80000 zranila, takže do 4 měsíců zemřelo cca 166000 lidí...

A 9.8.1945 americká bomba v Nagasaki (plutoniová) zabila dalších 60000 až 80000 lidí.

Ti Japonci a Japonky byli v naprosté většině slušní pracující lidé strádající válkou a jejich děti chodily do škol kde se řádně učily i pomáhaly ve výrobě když jejich otcové sloužili vlasti na bojištích, nebo již padli.

Paní Marksová Tominová, každý z těch Japonců je mi tisíckrát bližší, než kterýkoliv povaleč, tulák, či kriminálník světa.

Osobně vzdávám při této příležitosti hold všem obětem dobyvačných válek všech dob a věnuji jim tímto tichou vzpomínku. Kdo to uznáte za vhodné, připojte se.

Medikolog
06. 08. 2012 | 21:09

minatomirai napsal(a):

anti stejskal:

Používám data z knihy anglického (skotského) historika Donalda Kendrika, který napsal Gypsies Under the Swastika
http://www.amazon.co.uk/Gypsies-Under-Swastika-Donald-Kenrick/dp/1902806808

Je to vůbec první publikace, která se zabývá genocidou proti cikánům. Židovská genocida je zdokumentovaná důkladně, cikánská nikoliv, byla zapomenuta. Kendrick je první, který sebral materiály a publikoval.

Pokud se týče samotného dodatku k norimberským rasovým zákonům, byl doplněn zákon Law for the Protection of German Blood and Honor. Zřejmě zákon na ochranu německé rasové čistoty a cti. Plné znění jistě nebude těžkquetrofo receivesé najít.
06. 08. 2012 | 21:18

minatomirai napsal(a):

Paní Marksová Tominová, každý z těch Japonců je mi tisíckrát bližší, než kterýkoliv povaleč, tulák, či kriminálník světa.
-----------------------------------------------------------------

Toto je obecný český sentiment vůči cikánům, proto není těžké pochopit, že genocida cikánů byla zapomenuta.
06. 08. 2012 | 21:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 08. 2012 | 21:25

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

díky, můžete uvést stránku kde jsou tyto dokumenty uvedeny
06. 08. 2012 | 21:28

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Law for the Protection of German Blood and Honor = Zákon o ochraně německé krve a cti.

Odkaz na jeho plné znění v češtině a němčině jsem dal výše.

Teď bych prosil o odkaz nebo citaci na to rozšíření.
06. 08. 2012 | 21:30

minatomirai napsal(a):

Pokud máte Kenrickovu knihu, podívejte se na konec do bibliografie na odkazy, to bude nejjednodušší. Toto nařízení vešlo v platnost v září roku 1935.
06. 08. 2012 | 21:34

Medikolog napsal(a):

minatomirai 21.20,

máme v Čechách problém s nedostatkem, nebo naopak s narůstajícím přebytkem? Nemáme jak zaměstnat dozorce, nebo kriminály "praskají ve švech"?
06. 08. 2012 | 21:35

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

V září byly schváleny ony Norimberské zákony. K nim přibylo dalších asi 12 nebo 13 prováděcích nařízení. První vešlo v platnost listopadu 1935. To myslíte?
06. 08. 2012 | 21:41

Karel Mueller napsal(a):

Medikolog:

Považuji za vhodné se připojit. I když nepatřím k těm, kdo by Trumana za ten rozkaz soudil.
06. 08. 2012 | 21:42

minatomirai napsal(a):

V listopadu bylo židům odebráno občanství, to nemá s cikány nic společného. Nicméně na základě dodatku k zářijovým zákonům o rasové čistotě byly následujícícho roku cikáni Bavorska transportováni do Dachau. V témže roce docházi k rasovému profilování cikánů pod záštitou ministerstva zdravotnictví a k vytvoření genealogické linie jednotlivých cikánů.
V roce 1937 jsou pro cikány vytviřeny speciální tábory o nesmí být členy vojenských jednotek.
A tak to pokračovalo dále přes Babi Yar, kde spolu s židy bylo zabito tisíce cikánů, až po Night of the Gypsies v roce 1944, kdy byli cikáni Osvětimi zplynováni.
06. 08. 2012 | 21:50

minatomirai napsal(a):

medikolog

Přefrázujte, nerozumím vám ohledně přebytku a dozorců.

Doporučuji také, abyste si nedělal zbytečné iluze o tom, jak bojovali Japonci a jaka byla válečná příprava japonnského civilního obyvatelstva.
06. 08. 2012 | 21:52

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

opět dáváte mi odkaz na nějaký odkaz, já chci ty aktuální dokumenty, pokud se týče WWII zajímají mne aktuální dokumenty odkazů na odkazy nikoliv.

navíc ve vašem zdroji na wikipedii se píše

A supplemental decree issued in NOVEMBER 1935 expanded the Blood Protection Law to include additional groups, specifically Romani and Negroes, that were considered to be a threat to German blood.

a píšete

Toto nařízení vešlo v platnost v září roku 1935.

zdá se mi že jste dost mimo, Babi Yar tak to je problém sám o sobě, ale to nebudu zde rozebírat jen uvedu že jako všechny důkazy holocaustu jsou nesmírně pochybné, založený na podobných jistotách jako existence boha, tisíce knih a miliony stránek jsou popsány a přesto nejsme ani o 1mm blíže k jeho poznání, ale všichni tomu věří
06. 08. 2012 | 22:02

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

No tak to je mazec.

- Zase nějaké dodatky. Které? Norimberské zákony měly prováděcí nařízení.
- Kdy byl ten transport? Ne že by nebyly, ale cikánská otázka byla brána jako otázka asociální. Navíc se nevztahovala na všechny Cikány.
- V roce 1937 jsou pro Romy zřízeny speciální tábory. Které a kde?
- Až do roku 1942 někteří Cikáni ve Wehrmacht byli.
Cituji:"...Babi Yar, kde spolu s židy bylo zabito tisíce cikánů..."
06. 08. 2012 | 22:05

minatomirai napsal(a):

anti stejskal

jestli došlo k doplnění rasových zákonů v září nebo listopadu, je naprosto nepodstatné. Na wiki jsou zákony citovány s tím, že dodatkem byly rozšířeny na další etnické skupiny. V histoii je podstatné, co se odehrálo a s jakými následky, přesné datum není důležité.

Babi Yar byl bezesporu velkým problém, protože v té době nebylo rozhodnuto, jakým způsobem se budou provádět masové popravy. Zabít 100 000 lidí jistě nebylo jednoduché.
Ke genocidě došlo, o tom není třeba debatovat. Jestli David Irving měl pochyby, většina byla vyvrácena navzdory jeho jisté erudici ve vojenské historii 3. říše. Předpokládám, že patříte k jeho čtenářům.
06. 08. 2012 | 22:18

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Cituji: "V histoii je podstatné, co se odehrálo a s jakými následky, přesné datum není důležité."

Mohu souhlasit.

Cituji: "Jestli David Irving měl pochyby, většina byla vyvrácena navzdory jeho jisté erudici ve vojenské historii 3. říše."

Souhlasím i tentokrát.

V historie ale důležité i to, aby se řeklo pokud možno vše a nevytvářely se mýty tu o jedné, tu o druhé věci. Stejně tak je důležité analyzovat, jaké kořeny měla genocida Židů a jaké genocida Romů a Sintů. Je v tom rozdíl a oba kořínky jsou hodně tuhé a odolné. Proto je nutná i ona faktografická přesnost.
06. 08. 2012 | 22:25

minatomirai napsal(a):

zdeňku brome,

už jsem napsal, že s vámi není možno diskutovat. Jestli to byl dodatek či nějaké prováděcí nařízení, je naprosto jedno. Cikáni byli transportováni do koncentračních táborů již v roce 1936 (po nástupu Hitlera), nejenom oni nakonec. Byl to Dachau, Sachsenhousen, Osvětim, ženy do Ravensbrucku. V 37 roce se vytvořily speciální tábory, Zigeunerlagers. Ty nakonec byly již v předválečném Německu.

Pokud byl cikán genealogicky arijec, mohl zřejmě být ve Wehrmachtu. To ovšem byly výjimky, na kterých vy stavíte svoji tézi o tom, že je nelze považovat za oběti.

Doporučuji Kenricka, tam se vzděláte o tom, jaký byl osud cikánů pod německou svastikou.
06. 08. 2012 | 22:36

Medikolog napsal(a):

minatomirai,

srovnejte podmínky kompetice o zdroje v době přebytku a v době nedostatku. V padesátých a šedesátých létech chodili důchodci do parků krmit ptáčky.. dnes je tam nevidíte, protože nemají co rozhazovat a nejenom jídlo je drahé.

Klesá, nebo narůstá počet těch co jenom berou aniž by za to cokoliv dávali protihodnotou? Klesá, nebo naopak stoupá kriminalita? Stoupá, nebo naopak klesá OBJASNĚNOST...

V roce 1945 se do Čech vrátilo cca 500, slovy asi pět set Cikánek a Cikánů. V roce 2011 žilo k datu sčítání lidu v ČR 13150 Romů. Neoficiálně ale máme vydržovat aso 250 tisícovou až 300 tisícovou komunitu. Těch 500 se údajně namnožilo 600x - slovy šetsetkrát... V souvislosti s tím hovořit o genocidě a diskriminaci atd. je přinejmenším zpozdilé. Která evropská skupina má takový přírůstek? Čechů bylo asi 6 a půl milionu (k roku 1948) a v současnosti nás není ani 10 milionů. Zkuste vynásobit 600x6.500000=3900000000 - tedy množit se Češi v Čechách jako údajně diskriminovaná menšina, muselo by Čechů být ke ČTYŘEM MILIARDÁM.. ale nás by nechali zcepenět hlady, i kdybychom se udřeli.. Tato čísla by mě vůbec nenapadla, nebýt vnucování nehorázného.
06. 08. 2012 | 22:47

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai

Víte, o tomto tématu se nebojí mluvit ani Karel Holomek a nic nezstírá:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-holomek.php?itemid=10477

Že to může být složitejší, než to píšete, máte zde od profesionálních historiků:
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/2004/02/margalit
06. 08. 2012 | 22:50

xx napsal(a):

minatomirai: a jak se hodnotí oběti ? Byl cikán víc oběť než Žid nebo víc oběť než Čech ?

Lety byl koncentrační tábor, stejně jako mnoho dalších koncentračních táborů po celé okupované Evropě. Zde se soustředily vytipované masy obyvatelstva za určitým účelem. Podle toho pak byli dále dopravováni do pracovních táborů, na tzv. převýchovu nebo rovnou do vyhlazovacích táborů kde byli lidé masově vražděni.

Neexistuje sebemenší důvod jakkoli vyzdvihovat zrovna tábor v Letech u písku. Mimochodem stejný tábor jak v Letech, určený ke koncentraci cikánské populace byl tábor v Hodoníně u Kunštátu, kde se dnes nachází dětský tábor.

Neměl by se také zbořit ? Je důstojné aby dnes na místě tak významném dováděli děti ? Neměli bychom tak také zbořit vše co tam kolem vyrostlo a vystavět památník alespoň takového rozsahu jako je ten Lidický ?

Ach jo.
06. 08. 2012 | 22:56

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom
minatomirai

Tak opět nic mě zajímá kde je nějaký transkript oněch dodatků, to je celé, jediné co jste poskytl byl odkaz na odkaz

pokud se týče historie vy nevíte co se odehrálo, historii neznáte , pouze vás někdo obeznámil se syntetickou konstrukcí -historií a řekl vám takto se to stalo, vy věříte že se tak něco stalo, ale to je celé.

Irvingovo dílo neznám, Holocaust není jeho oborem žádnou knihu na toto téma nenapsal, pokud vím u soudu ani žádný expert ze strany která by hájila Irvingův názor nebyl, čili co bylo vyvráceno, to jsou pouhé žvásty, a bláboly.

Pravděpodobně jste se dozvěděli že prohrál soud a domníváte se že bylo něco vyvráceno.

Historii nelze rozhodnout v soudní síni
06. 08. 2012 | 23:07

Jantar napsal(a):

Z místa pro rekreaci se stane místo pietní
H o d o n í n u K u n š t á t u (AD) - Již za dva roky by měl v místě bývalého tábora v Hodoníně stát památník utrpení. Je pro něj vyhrazeno 50 milionů a přípravné práce již začaly.
I po transportu všech Romů do Osvětimi byl hodonínský tábor dál využíván. Nejdřív jako „pracovní výchovný tábor“, pak jako výcvikové středisko pro vojáky, lazaret pro Rudoarmějce, shromaždiště Němců před odsunem (v této etapě lágru tu panovaly podobně děsivé podmínky jako za cikánského ghetta, mnoho Němců zemřelo na tyfus a další nemoci) a nakonec vězení pro odsouzence k nuceným pracím. Poté se z lágru stalo podnikové rekreační zařízení a dokonce dětský tábor.
Všechny tyto etapy jeho dějin by měl připomenout památník, který na místě tábora brzy vznikne.
Cílem je vzhled prostoru přiblížit době jeho vzniku. Už zmizely chatky dětského tábora, zmizelo koupaliště, zůstal jen ubytovací barák z roku 1942 a budova dozorců. V nejbližší době jsou plánovány ještě další terénní úpravy, které by měly vrátit tábor do vzhledu ve 40. letech.
„Jako první úkol nás čeká záchrana posledního zbylého baráku. Dřevo je napadené škůdci a prohnilé,“ představil plán pro nejbližší dny projektový manažer Pavel Štěpán, který má přestavbu na starosti. „Barák musíme rozebrat, vytřídit, co se dá ještě použít a zbytek nahradíme novým materiálem. Nechceme zde každopádně vytvořit nic honosného, hlavně aby to plnilo vzdělávací funkci.“
Celý pozemek je nyní v majetku ministerstva kultury potažmo v rukou Národního pedagogického muzea Jana Amose Komenského, které přeměnu z letního tábora na pietní místo organizuje. Na celý projekt ministerstvo vyhradilo 50 milionů korun. „Doufáme, že co nejvíc z těchto peněz půjde na provoz. Prostavět chceme co nejméně,“ vysvětlil plány s penězi Pavel Štěpán. „Každopádně než začneme něco přímo stavět, musíme počkat na změnu územního plánu z rekreačního objektu na památník. To ale bude ještě nějakou dobu trvat. V plánu ale je celý projekt dokončit v roce 2015,“ dodal.
Jaká bude přesná podoba památníku ještě není jasné. Architektonické návrhy tvořili i studenti architektury na ČVUT v Praze. Vzniknout by tu ale mělo malé infocentrum, samotný památník, snad i přednáškový a promítací sál. „Chceme tu vytvořit něco důstojného, co by připomínalo nešťastnou minulost tohoto objektu. Ať už tábor pro Romy nebo pro Němce neschopné odsunu. Vše je potřeba připomínat,“ doplnil svou představu Pavel Štěpán.
A připomínání je potřeba. O hodonínském táboře se téměř neví, cesta k němu zarůstá a není ani označená. I když se chodec dostane až k samotnému objektu, nemusí vůbec vědět, kde se ocitnul, natož aby tušil něco o pohnuté historii tohoto místa.
06. 08. 2012 | 23:08

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Tady máte jeden konkrétní osud Roma-vojáka, kde se může dočíst víc.

http://www.romea.cz/cz/zpravy/pametni-deska-pripomina-boxera-zavrazdeneho-nacisty
06. 08. 2012 | 23:10

minatomirai napsal(a):

xx

Nezmínil jsem se nikde o táboře v Letech, nic o něm nevím, abych řekl pravdu. Zřejmě si mne s někým pletete.

medikolog

Jenom proto, že jsou v současné době cikáni považováni za příživníky, odepře se jim jejich minulost, která byla poznamenaná genocidou?
Medikologu, mně nevadí, žiji v Brně a nikdy se mi nestalo, že by mne cikán oslovil, napadl či mi něco ukradl. Dokonce je můžete vidět pracovat na horkovodu po sobotách, kdy asi mají šanci na nějakou práci.

Jeden blog vysvětlil, k čemu došlo po válce s násilným usazováním cikánů. Komunisti to měli celkem slušně vymyšlené, ale jak bylo uvedeno na tom blogu, a nemám nejmenší důvod o něm pochybovat, protože jsem to věděl již dříve, tlakem zdola, tedy od lidí jako vy plus 98% vašich českých spoluobčanů, jste přinutili vládu k diskriminaci cikánů. Pokud se neví, jaké částky a jakým skupinám vyplácí v sociálních přídavcích odpovědné ministerstvo, tak je v tom bordel, za který si můžete sami, protože nevoláte svoje politiky k zodpovědnosti. Tuto informaci uvedly jedny noviny minulý týden společně s informací o regulačních poplatcích u lékařů a v nemocnicíh, o jejichž osudu se též neví. Jsem si však téměř 100% jistý, že sociální dávky cikánům tvoří nepatrnou část toho, kolik se zpronevěří ze státního rozpočtu.
06. 08. 2012 | 23:17

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Irving se holocaustu věnoval v knize Hitlerova válka a pak na přednáškách. Pokud jde o ty soudní síně, tak do té se v roce 1995 nahnal sám, když žaloval jednu historičku pro pomluvu. Prohrál. Ta se ho ale při dalším soudu, který asi máte na mysli, ale zastávala, aby nebyl uvězněn.
06. 08. 2012 | 23:20

minatomirai napsal(a):

pokud se týče historie vy nevíte co se odehrálo, historii neznáte , pouze vás někdo obeznámil se syntetickou konstrukcí -historií a řekl vám takto se to stalo, vy věříte že se tak něco stalo, ale to je celé
----------------------------------------------------------------------------------
Zajímavé, antistejskale. A jak se dovídáte o historii vy osobně? Předpokládám, že pamětníkem 2. světové války nebudete.
Irving se nespecializoval na holocaust, to je pravdu, ovšem zničil si svoji pověst historika (i když ani historikem není) jeho popřením. Musel vědět, že ho za to uštvou, což se stalo.
06. 08. 2012 | 23:23

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Koukám, že jste v docela dobré formě. Vykládáte tady o romském holocaustu, ale o Letech nic nevíte. To v té Vaší doporučované knize nebylo? To je ale zásadní nedostatek.

Irving holocaust nepopíral. Tvrdil, že o něm A.H. nevěděl a popíral existenci plynových komor v Osvětimi. Což je také nesmysl, ale buďte přesný.
06. 08. 2012 | 23:35

asdfg napsal(a):

no to je hezké, politici kradou, dávky se zneužívají, dotace zpronevěřují, ale nedá se s tím nic dělat.

Politička sedí ve sněmovně, odhlasuje zvýšení daní, ale utěšuje se, že když politici kradou, tak na ty sociální dávky být musí a že už nás to nezabije, když se bude podporovat ta zvířecí strategie rozmnožování jistého etnika.

Paroubek to projel kvůli cikánům, kvůli nim zde vládne pravice a trojkolka, ale politička se nepoučí a místo do budoucnosti raději stále nimrá minulost.
06. 08. 2012 | 23:37

Medikolog napsal(a):

Minatomirai,

nikdo Cikánům nic jejich nebere, ale ať si to laskavě financují ze svého poctivě vydělaného a ne z mého (jako daňového poplatníka). Nikdo je také za příživníky NEPOVAŽUUJE. Ať si Cikáni uctívají svoji genocidu za cikánské, jako si MY uctíváme českou genocidu za naše české. XX také nemá pravdu, v Letech nikdy KL nebyl. Blahopřeji vám k vašemu štěstí, že nemáte žádnou osobní zkušenost. Buďte rád. Sám požadujete důkazy a fakta, ale sám odkazujete na "jeden blog".. To že přes všechna fakta hovoříte že my diskriminujeme Cikány je nehoráznost. Cikáni nikdy nebyli diskriminováni. Sami jsou strůjci svého image, jejich vlastní píle při učení je zdrojem jejich vzdělanosti, jejich poctivost a píle je jejich markou na trhu práce. Verbálně neminimalizujte ztráty způsobené zlodějnou a rozhazováním vlád do ciziny a cizincům. Kdyby tomu bylo jak píšete, hrdě by ten pakatel prozradili A NEUTAJOVALI BY HO, ani by nezakazovali statistické evidování kriminality podle profesí atd. pachatelů. Když jedny noviny napíšou, že jste vrah - prohlásíte to za pravdu i když jste třeba mouše neublížil? Podle vaší argumentace jistě.. vždyť to mapsaly jedny noviny.. Tím argumentem, že "V Právdě napisáli" jsem se naposledy v roce 1968 dozvěděl, jak jsme mordovali sovětské srpnové osvoboditele ...
06. 08. 2012 | 23:50

anti-stejskal napsal(a):

zdenekbrom

Nebyl expert na holocaust, spíše aktivista, ale žádnou knihu nenapsal, s průběhem toho soudu jsem docela obeznámen.

"Ta se ho ale při dalším soudu, který asi máte na mysli, ale zastávala, aby nebyl uvězněn."

To je obecná taktika od fiasku v roce 1985 v Torontu náhle začalo stíhání revizionistů, nejprve v Německu a Izraeli a později v mnoha zemích západní a střední Evropy, jaká shoda okolností že...

Kupodivu soudy v Torontu kde se střetli revizionističtí experti s experty jako Hilberg a některými přeživšími se příliš nemluví, velmi dobře vědí proč
06. 08. 2012 | 23:54

minatomirai napsal(a):

David Irving popřel Holocaust zcela jednoznačně. Pokud s tím nesouhlasíte, zahajte debatu s rakouským soudem, který ho odsoudil. Doporučuji argumentovat tím, že pokud o tom Hitler nevěděl, nemohlo k tomu přece dojít.
06. 08. 2012 | 23:58

tak spíš sekretářka na ov ksč napsal(a):

Paní Marksová stereotypním opakováním předsudečného mustru levičáků 70. let dělá službičku přesně těm lidem, proti kterým se formálně staví.
Není divu, že si lidé myslí, že v téhle hře jiné než zfixlované výsledky neexistují.
Romský holokaust. 3000 vězňů.
Pro jiné vězně rodinné tábory nebyly. Protože je na rozdíl od cikánů neměl Himmler rád.
A kdyby paní stínová ministryně chtěla někdy sáhnout po nějakých faktech z reálného světa, uvedla by počty sovětských válečných zajatců, které Němci tak nebo onak zlikvidovali. O kolik řádů by jí vyšel rozdíl?
Paní Marksová je samozřejmě laciný terč. Má být, je to její role.
07. 08. 2012 | 00:00

honolulu (z lesa) napsal(a):

Zasnu nad detailnimi znalostmi modernich dejin mnohych z Vas.
K cemu vam to vsak je, kdyz z nich nedokazete vydedukovat pouceni pro budoucnost ?

Myslite si, ze paraziticke etnikum, at je to kdokoliv, dopadne v budoucnosti lepe a nejak jinak nez drive za nemecke okupace - az pujde do tuheho ? Zarucuji vam, ze ne ! S velkym stestim dostane svacinku a listek domu na Balkan.

Zminil jsem se nahore o Alexandre v Johannesburgu.
Tento township byl designovan pro 60 000 cernochu na uzemi 800 hectaru v roce 1912.
Dnes tam zije 750 000 cernochu. Nalakal je tam kdysi bohaty JHB.
T.j., ci bylo 3 x 3 kilometru.
Mistni cernosi zacali organizovane vrazdit vsechny jine cernochy nepatrici k zadnemu kmenu z JAR. T. zn. z Rhodesie a Mozambique.

T.j. zakon prirody a ekonomie ! Je to i pouceni pro vas.
Uzivite vy za 15 let rychle a nezodpovedne se mnozici etnikum, ktere vam neprinasi kontribuci do narodni kasy ?

Zakony ekonomie jsou lhostejne k jakekoliv ideologii. Povazuji pani autorku za velmi nebezpecnou zenu.

Immigrace do Ceska je dobra vec, kdyz k vam jezdi pracoviti lide kteri jsou pro vas prinosem. O teto integraci vsak musi rozhodovat Praha a ne Brusel.
Cesi nedejte se a nezivte donekonecna nikoho. Dejte radej prachy duchodcum a poslete je na rekreaci k nam.
(Ale ne tam kde jsem dnes ja. Slapl jsem v lese do Tencokydy.)
07. 08. 2012 | 00:02

minatomirai napsal(a):

Je však nutno připustit, že možná díky Irvingovi došlo mezi historiky k jistému souhlasu ohledně počtu židovských obětí koncentračních táborů, tedy podstatně nižším, než se dříve uvádělo.

Došlo také k jisté unávě holocaustem, zejména po honbě na Normana Finkelsteina, .
07. 08. 2012 | 00:12

asdfg napsal(a):

minatomirai
umíte používat příbor a myjete si ruce po použití záchoda?

Komu za to vděčíte?

Své mamince, či snad pozitivní diskriminaci?
07. 08. 2012 | 00:17

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás Honolulu,

přeji vám krásný zbytek pravého léta, i kanadsky barevné indiánské léto. Máte samozřejmě pravdu.
07. 08. 2012 | 00:22

anti-stejskal napsal(a):

Minatomirai

vždy skepticky, speciálně k takové která slouží především k politickým cílům
07. 08. 2012 | 00:27

honolulu napsal(a):

Pane Medikolog, vsude na severu je v tuto dobu neobycejne krasne, ale zit se zde neda. Prvni tyden v rijnu zde zacne poletovat poprasek snehu. Samozrejme, ze v tu dobu budu uz daleko na jihu.
Az budu na jihu, tak za Vase vyborne prispevky Vam napisi ceny vseho kde budu a urcite se tam jednou podivate take.

Davida Irvinga neznam, ale jeho chovani k jeho pratelum, bylo kritizovano od jeho lidi z politickych kruhu, ktere maji stejne smysleni jako on.

V Kanade je hodne literatury zakazano, ktera je v USA volne k dostani. (Malo kdo to vsak cte.) Cenzura v Kanade existuje, predepsane mysleni v USA take, ale je uplne ignorovano.
Zde se holduje hrackam, chlastackam, jebackam, zranicim, vyrvalu kteremu se rika "hudba" a fackovackam. My jsme vykvet teto planety. Cenzor Stejskal by se zde zblaznil.

Informace vsem lidem v Cesku : Kaslete na parazity radej se pripravte na zmenu ve vasem zivote !
V pripade, ze se vysune osa poledniku na nasi planete (21.12.2012) jak zde nekteri lide tvrdi, tak ROVNIK bude prochazet napric celou vasi republikou po priblizne ose Vsetin - Cheb. Oni to umi vypocitat u nas. T.zn., ze zvatlomestak bude chodit se zaparenym vyfukem. Chechtam se v duchu tomu, co vse se stane, ale nemohu se o to s vami podelit. Stejskal nespi nikdy.
(Mam podezreni, ze ma na Sazave chov netopyru....)
07. 08. 2012 | 01:28

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

ad příspěvek 06.08.2012 23:10

http://www.romea.cz/cz/zpravy/pametni-deska-pripomina-boxera-zavrazdeneho-nacisty

"Krátce po začátku druhé světové války byl povolán do armády, v níž bojoval až do 1942, kdy byli všichni Romové a Sintové z Wehrmachtu vyloučeni."

"byl povolán do armády"

Tzn., že do ní nenastoupil dobrovolně, dostal povolávací rozkaz jehož nesplnění by zcela jistě bylo tvrdě potrestáno. Také jsem dostal povolávací rozkaz do komunistické armády, který jsem si nedovolil, z důvodné obavy udělení nepodmíněného trestu odnětí svobody za nesplnění rozkazu, nesplnit/porušit, to ale ze mě nedělá komunistu.

Johann Trollmann nemohl s předstihem vědět, že služba Romů a Sintů ve Wehrmachtu bude nacisty v roce 1942 přehodnocena, z Wehrmachtu vyloučeni a deportováni do koncentračních táborů.

Při všech možných a nemožných příležitostech připomínáte, Romové sloužili ve Wehrmachtu, nebylo to ale, až na nějaké vzácné výjimky, jejich osobní (dobrovolné) rozhodnutí. Ve Wehrmachtu sloužil kde kdo, i profesionální vojáci, kteří už před válkou byli protinacistického smýšlení, další vojáci a důstojníci opustili nacistickou ideologii, když viděli jakým způsobem Hitler a spol. vedou válku, neúspěšný(náhodou) atentátník Stauffenberg byl plukovníkem Wehrmachtu, do atentátu na Hitlera byli zapleteni generálové Wehrmachtu.

Stejně tak trapně, při každé možné a nemožné příležitosti, byste mohl připomínat, že jedním ze zakladatelů SS byl židovský míšenec.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Emil_Maurice
07. 08. 2012 | 02:05

Bestia Triumphans napsal(a):

Scarabeus:
Konečně rozumný příspěvek v této sérii demagogických žvástů, pardon diskusi.
07. 08. 2012 | 05:48

honolulu napsal(a):

Oprava - DESTRUKCI.
07. 08. 2012 | 06:46

Pepa Řepa napsal(a):

Každý neseme svůj kříž.
Máte koukat na OH.

Včera běžela jakási Ruska nebo Ukrajinka jménem CHURAKOVOVÁ.
Ta by si mohla stěžovat. Škoda, že za neběhá syn sprintera NDR KOKOTA.
Mohla by se provdat, pomohla by si.
Kdyby se dala na dřendrování, byla by:
NATASHA CHURAKOVOVA-KOKOT

TZakové jméno by si zasloužilo stát v čele Světového svazu džendrtet.

Od této úvahy je jen krůček ke jménu autorky-džendrtety.
Provdala se za Markse nebo je to její dívčí jméno, na které je tak pyšná, že si jej ponechala?

Tedy žádný kříž, ale Honour and Pride? Zapeklitá otázka.
Marks-tomismus, český přínos Gender Studies?
Každý rok v určené datum, hodinu a minutu dostanou všichni škytavku a vzpomenou na Lety. Zas bude na vuitonky z Pařížské.
Je pozoruhodné, čím se dokáží lidé živit.

Dám jí thema na další článeček.
Kvo-kvo-.kvoty na naše spoluobčany v teamu na OH.

Je nestydaté, že nejsou zastoupeni.Nevadí, že jsem za svůj život poznal jen dva, co sportovali. Jeden hrál levé křídlo za dorost Bohemky, chodil na každý pátý tréning, tak ho vyšoupli a druhý hrál za Brno basket. Docela dobře.

Takže-chceme pozitivní diskriminaci i do sportu.
07. 08. 2012 | 07:05

Pepa Řepa napsal(a):

Když má Praha sídlo Galilea. proč by nemohlo mít Estonsko sídlo Evropského svazu džendrtet?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kunda
07. 08. 2012 | 07:10

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu napsal(a):
Jak to vysvetlite vy experti na dejiny, ze mala NATLAKOVA skupina do ktere patri autorka tohoto bloqu donuti cely cesky narod jednat podle vule teto male skupiny a spolupracovat na sve vlastni detrukci ? Hmm
----------
Rekl bych, že za tento skvělý dar-džendrtetování vděčíme západní polokouli.

Děkujeme
:-)
Bez těch asi dvaceti organizací džendrtet a VŠ Jíři Šiklové, chrlící další adeptky na ředitelky se opravdu žít nedalo.
Dříve GUSTA FUČÍKOVÁ-nyní MICHAELA MARKSOVÁ-TOMINOVÁ
07. 08. 2012 | 07:18

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Pokud byste si přečetl můj první příspěvek, tak se nikde nepíše, že tak činili dobrovolně a nadšeně. Stejně jako milony dalších německých můžů. Stejně tak je tam zmínka o následném překvapení z přehodnocení postoje nacistického Německa k jejich službě.

Mimochodem, v poslední fázi války byli u SS nedobrovolní odvedenci.
07. 08. 2012 | 07:20

zdenekbrom napsal(a):

Bestia Triumphans:

Chápu Vás. Když se střetnou obecně naučené fráze s fakty, která ukazují různé podoby reality, pak to bývá třeskuté a ne každý na to má nervy.
07. 08. 2012 | 07:21

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai 06. 08. 2012 | 23:58:

Irvinga neobhajuji. Narozdíl od Vás jsem už uvedl dva konkrétní údaje, za které je počítán k popíračům holocaustu. Jistě mi ale dáte citace, kde to jednoznačné popření napsal.
07. 08. 2012 | 07:25

zdenekbrom napsal(a):

Bestia Triumphans:

Doplněk. Stajně jako Vy reagoval kdysi jeden slovutný historik, který dnes již nežije, na debatu o tom, že na straně Wehrmacht bojovala řada Rusů (tzv. Hiwi) a proč. U Stalingradu jich bylo okolo 50 000. Že prý jsou to žvásty a pomluvy. No vidíte. A dnes obecně a poměrně dobře zdokumentovaná věc.

Na vítězství Rudé armády to nic nemění. Jenom pohled na osud ruských lidí za války a jejich osudy se zpřesňují a odhaluje to tragedii celé té doby mnohem víc než obecné fráze.
07. 08. 2012 | 07:39

Pepa Řepa napsal(a):

zdenekbrom
Hrával jsem tenis s jakýmsi I.S. bratrem slovutného novináře a divadelníka. Byl z Lomnice nebo Jilemnice? a vykládal příběhy z Hitlerjugend.Kmotr mého syna, starý neodsunutý sudeťák musel do wehrmachtu stejně jako Benedikt XVI do Hitlerjugend.
Bylo to naprosto povinné, nedalo se z toho vykroutit jako z pionýra, pokud měl někdo německou národnost. Germán měl ve všem pořádek, což se ukázalo v Norimberku.
Jak to bylo s Cigánem netuším.
Toho mého sudeťáka zastihl konec války u Boleslavi, strhal ze sebe mundur a šel pěšky do Tanvaldu. Potkal svou jednotku zajatou Rusy a kamarádi na něj pokřikovali Walter, kam jdeš?
Lehko mu nebylo, ale došel.
Jednotlivec měl proti systému pramalou šanci, za vše se střílelo.
07. 08. 2012 | 07:43

gaia napsal(a):

Pepa Řepa

to mne také zaujalo na těch OH.

Třeba atletiku většinově ovládli barevní, ale Rom ani jeden.

Černá je i olympijská vítězka v gymnastice, ale Romka mezi nimi žádná.

A přitom je pro ty černé určitě pozitivní diskriminace jak vyšitá i zde.

Vítěze běhu na 3000m propustí z basy na kauci, aby mohl odběhnout závod za Keňu,

další pro menší delikty vyloučí, třeba tu Němku jen kvůli tomu, že chodí s nějakým prý neonacistou, který však je v legálně povolené straně a dokonce kandidoval do parlamentu.

Jiným zase dají do tělocvičny stěnu, aby na sebe nemuseli koukat, když oni si stěžují, že vedle nich nebudou trénovat, ale jiné vyloučí jen za nevhodné slovo.
Myslím, že nežijem na právní planetě, že si lidé nejsou rovni a nemají stejná práva ani přístup k němu.

Že být černý je dnes velká výhoda a protěžování. Jen by si autorka měla uvědomit, že brzy bude mít nejméně práva a nejsložitější život planetě bílá žena. Že to bude občan té nejposlednější kategorie, jak jsme viděli včera v TV, když si bílá reportérka vyšla sama na vycházku do města se skrytou kamerou.

Jak jí černí sexuálně napadli a obtěžovali.

Na to je třeba myslet a mít na paměti

Bílí bděte.
07. 08. 2012 | 07:59

honolulu napsal(a):

Nemam na to nervy, ale moje zvedavost mi dela puchyre na mozku.
Na moderni dejiny proste nestacim.

Charles Maurice Schwarcenberger byl vlastnikem a zakladatelem THALYA divadla v Hamburgu. Byl to pra-deda Emila Maurice a byl to kral a mecenas Zidu. Emil Maurice byl Zid a prece byl velky kamarad Hitlera. Pri dobyvani moci Emil Maurice zalozil t.zv. STABSWACHE z ktere vzniklo SS a on - Emil Maurice byl prvnim generalem SS. Kazdy vi, ze SS vrazdilo Zidy, ale nikdo vam nerekne, ze v tom mel prsty Emil Maurice, ktery SS zalozil a dohlizel na vychovu techto vrazednych fanatiku.

Himmler, Emila Maurice nenavidel a od roku 1935 se ho snazil znemoznit. Hitler se ho vsak zastal. Pisi o tom proto, ze ono je to vsechno nejak jinak, nez jsme se ucili v dejepisu.

Nejlepsi je proto venovat se opravdove vede, ktera nelze a vse proverovat Occultismem, pouzivat mediums, psychiky a anteny.

Napisi vam o praktickych pravidlech zminene "vedy", az se nekde usadim a najdu si novy domov. Dam vam navod, jak se to dela, aby jste poznaly, patrite-li k vyvolenym. Prijdete na to sami.
Jsem rad kdyz pisete, pane Pepo Repo. Vzdy se dobre pobavim.
(A UFO zase nikde, tak dobrou noc.)
07. 08. 2012 | 08:06

vasja napsal(a):

jak jsme viděli včera v TV, když si bílá reportérka vyšla sama na vycházku do města se skrytou kamerou.

Jak jí černí sexuálně napadli a obtěžovali.
----------------------------
Co by za tenhle zážitek ty hrůzný feministky, humanistky a pomahačky daly. Život by položily.
Stačí si naguglovat jejich foťky.
07. 08. 2012 | 08:31

gaia napsal(a):

vasjo vasjo

vy si nějak fandíte.

Vy si myslíte, že ženy po ničem jiném netouží, než aby jim někdo nabízel svého smrdutého lofase?

Zřejmě soudíte podle sebe a podle vašich zvrácených tuh, ale věřte, ženy si vybírají samy a nepotřebují žádné nabídky.

Vám, kdyby se pořád někdo vnucoval , lezlo by vám to na nervy a stal byste se impotentním. Věřte mi.
07. 08. 2012 | 08:36

Scarabeus napsal(a):

Bestia Triumphans:

Děkuji.

honolulu:

Katolický princi, Vy se nezapřete. Nepřirovnával jsem (nepřímo) fyzický zjev, Váš ani neznám, ale způsob chování.

zdenekbrom:

Podstatou mého příspěvku, mimo jiné, bylo, že Vy při každé možné i nemožné příležitosti, pod několikátým blogem, připomínáte, že Romové sloužili ve Wehrmachtu.

Když už tak doplňujete, tak ve Wehrmachtu nedobrovolně sloužilo i několik Čechů.

ad příspěvek 07.08.2012 07:21

Příspěvkem jste reagoval na příspěvek nicku "Bestia "Triumphans" z 07.08.2012 05:48. Váš příspěvek(reakce) je takového charakteru, že působí, že píšete "z cesty", což je jeden z Vašich osvědčených diskusních triků.
07. 08. 2012 | 08:54

minatomirai napsal(a):

Pochybuji, gaio, že Pepa Řepa je tím nejvhodnějším adresátem ohledně obav bílé ženy. Napadl autorku jenom proto, že se zabývá vztahy mezi ženami a muži ve společnosti. Je pro tedy něho gender teta, která těží ze svého pohlaví a kupuje si drahé kabelky, když napíše o romském holocaustu. Na nové lodičky či kozačky už má asi zaděláno příštím článkem, což nám Pepo nezapomene připomenout.

Pokud jsou černí protěžovaní, což zřejmě myslíte USA, je to v pořádku. Před pár lety ještě nemohli sedět vedle vás v autobuse, pokud byste se nacházela v té době v USA. Pozitivní diskriminace, která se netýkala jenom jich, ale i ostatních nějakým způsobem znevýhodněných, to alespoň částečně vyřešila. Vidět černého presidenta USA je tedy neskutečný úspěch právě těch gender tet a ochránců lidských práv, kteří změnili uvažování Američanů.
07. 08. 2012 | 09:07

minatomirai napsal(a):

zdeněk brom

Vy pořád trváte na nějakých přímých důkazech, přitom vy sám uvádíte jako důkaz vojenské brannosti pro cikány příběh jednoho z nich.

Co se Irvinga týče, najděte si jeho přednášky, pokud jsou na netu. Pochybuji o tom. Irving popřel existenci koncentračních táborů, není se dál o čem bavit.

To, jak historicky zpřístupnil období Hitlera, je naprosto jiná věc. To, že má spoustu obdivovatelů, mne také nepřekvapuje. Považuji za prospěšné, pokud se někdy bourají vžité mýty.
07. 08. 2012 | 09:25

anti-stejskal napsal(a):

minatomirai

Irving nepopřel existenci koncentračních táborů to je nesmysl
07. 08. 2012 | 10:11

xx napsal(a):

medikolog: co tím myslíte, že v "Letech nikdy KL nebyl" ?
07. 08. 2012 | 11:02

minatomirai napsal(a):

anti-stejskal

Je nakonec úplně jedno, co popřel či nikoliv. Vy i já víme, pokud žijete někde na sever od hranic USA, jaká hysterie nastane, pokud se zpochybní shoa jakýmkoliv způsobem.

Pokračavat dál o Irvingovi mne nebaví. Jsem však spokojený, musím přiznat, že jsem ušetřen severoamerické hysterie ohledně židů. V Číně se ani neví, kdo vlastně jsou a Hitler je víceméně neznámý pojem.
Není to úleva?
07. 08. 2012 | 11:11

gaia napsal(a):

minatomirai

adresuji na Pepu Řepu, neb on kouká na olympiádu a můj příspěvek se toho týká.

OH nás spojuje a tak mu píši. Jeho názory na autorku mi jsou ukradené.

A pokud bude brán na lidi dvojí metr, co jeden bude moci a bude se tomu říkat pozitivní diskriminace a u druhéhe bude nepřípustné, pak věřte, že to lidi nebude spojovat ani těm černým pomáhat, ale brzy se obrátí v pravý opak, jako vše má dvojí povahu.

Oheň je dobrý sluha ale zlý pán a cesta do pekel je lemována dobrými úmysly.

Pokud se někomu dovolí uvolnění z vazby a závodění a druhý nebude moci chodit s chlapem s názory, které někomu nejdou pod nos aby neriskoval, že závodit nebude moci, pak je něco na té pozitivní diskriminaci velmi špatně.
07. 08. 2012 | 11:28

Scarabeus napsal(a):

gaia:

Pokud byste vládla Vy, měla byste na všechny lidi stejný metr, když ho nemáte ani teď, když politickou moc nemáte?

Smísila jste dva státy Keňu a Německo, Keňa nemůže za Německo a Německo nemůže za Keňu.

Dejte odkaz na tu Němku, která byla "vyloučena jen kvůli tomu, že chodí s nějakým prý neonacistou, který však je v legálně povolené straně a dokonce kandidoval do parlamentu". Nečetl jsem celou diskusi.

"bílá reportérka vyšla sama na vycházku do města se skrytou kamerou. Jak jí černí sexuálně napadli a obtěžovali."

Jsem bílý muž a vím, že i poměrně dost bílých mužů se k ženám chová neslušně a neuctivě, jsou i případy, že mlátí manželku .... nebo to prase Barták, který sexuálně zneužíval a mlátil své asistentky, nejčastěji na zahraničních cestách, aby se obtížněji dovolávaly pomoci.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/133024-zpoved-bartakovy-asistentky-vytahnul-me-za-vlasy-z-vytahu/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/132822-bartak-tryznil-dalsich-sest-zen-uz-celi-trestnim-oznamenim/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/132725-vlivny-cesky-lekar-bil-a-ohrozoval-asistentku-na-filipinach/
07. 08. 2012 | 12:06

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Trvám na faktografii, kterou zcela ignorujete a tvrdíte věci, které prostě doložit nejdou.

Ano, branná povinnost byla běžná pro občany Říše, kterými byli i někteří Romové. To totiž vyvrací Vaše všeobecná a pušální tvrzení.
07. 08. 2012 | 12:58

Pepa Řepa napsal(a):

gaia
nevidím nejmenší rozdíl mezi rasisty a těmi, kdo jsou stoupenci positivní diskriminace.
Rasismus naruby. Jen se vyznavači tváří, jako by to byla zásluha, jako by byli mravnější.

Kolega minatomirai je úsměvný. Nedávno propagoval fiqh, tedy právní systém šariátu se vším všudy, tedy i s postavením žen a jejich právy. Dnes se staví do role ochránců džendrtet.
Zábavný veletoč.¨To nemá chybu.

Ke každému sportu je nutný nejen talent,,fyzické dispozice ale hlavně soustavná a tvrdá příprava.A tady je problém, jen se oněm nesmí mluvit.Ne každý sport je o penězích. V NYC se točí party baskeťáků v klecích zřízených městem i o půlnoci.Zkuste dát do Chánova koš nebo kovovou branku, druhý den je ve sběrně.

Positivní diskriminaci si -zřejmě-mnozí představují tak, že Pištu do cíle asistenti dostrkají a diváci budou dělat, že to nevidí.
To pokrytectví provází celou AA.
07. 08. 2012 | 13:00

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Bestia "Triumphans jsem odpověděl přesně na úrovni, kterou použil.

Ano, i Češi byli ve Wehrmacht (Jistě uvede příklad.)
07. 08. 2012 | 13:01

vasja napsal(a):

Pani Gaio.
Na nic jinýho nemyslej. To vim.
Ja už nikde neřikám, že sem třebas sám doma, páč sem si před tejdnem o narozkách řek, že dost, že to takhle dál nejde a že kašlu na kvantitu a pozitivní diskriminaci a budu brát jenom kvalitu. A zatim dobrý.
07. 08. 2012 | 13:11

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

1. Odpověděl jste na jiné úrovni. (moje osobní hodnocení)
2. Stylem(diskusním prostředkem) učitele, který učí děti a měl by jim dávat dobrý příklad, nejen ve škole, ale i mimo školu, by nemělo být oplácení("jsem odpověděl přesně na úrovni, kterou použil"). Nikdy si nemůžete být jistý, že některý Váš žák tyto diskuse (výjimečně) nečte.

Jinak téma blogu je jiné, ne o tom kdy která národnost sloužila, ať dobrovolně či nedobrovolně, ve Wehrmachtu.
07. 08. 2012 | 13:27

český maloměšťák napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wiki/Genocides_in_history

...a můžete řádit "pestře" jak vzteklí. Máte to tady téměř všecko - hezky v jednomm šuflíku.

No a kdybyste usoudili, že tam něco chybí...zeptejte se inženýra Řepy. On už tam dodá něco velmi vtipného.

Šalom.
07. 08. 2012 | 13:42

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Mrkněte na příspěvek 06.08.2012 18:20.
07. 08. 2012 | 13:51

minatomirai napsal(a):

Pepo Řepo,

jste jako zdeněk brom, vybíráte si jenom to, o čem chcete argumentovat. Můj argument ohledně sharii se týkal arbitrážních řízeních V Kanadě (a i jinde), kde považuji za rozumné, aby domácí spory byly řešeny podle principů tohot systému. Co vám na tom není jasné?
Vás jediný protiargument je ten, že něco takového se stane normou i tady a skončíme se shariou pro všechny a se vším všudy.
Můj důvod, proč to vidím jako rozumné řešení (shodně zřejmě s většinou zemí s rozsáhlou imigrační politikou), je odlehčení místních soudů, které netřeba zatěžovat dědickými či poručnickými spory muslimů či židů (židé mají stejné arbitráže).

Jste jako gaia, vy o voze a já o koze. Což je kupodivu váš debatní styl.

Jsem pro pozitivní diskriminaci menšin, neboť nejsou proporčně zastupeny ve veřejném životě, jsem pro jejich jisté zvýhodnění při dosahování vzdělání a při pracovních příležitostech.

zdeněk brom

Cikáni zkrátka byli vyloučeni z branné vojenské povinnosti v Říši, co je na tom tak nepochopitelného? Podle mne to bylo již v roce 1939, což celkem dává smysl při uplatńování rasistických zákonů a dalších nařízení ohledně jejich asociálního chování a rasovém profilování. Ti, kteří byli považováni za Arijce, mohli zůstat, ti, kteří ne, nesměli narukovat.
Váš boxer je jedniným příkladem, který uvádíte. Byl zřejmě Arijec, něco, co se nakonec nepodařila žádnému českému Slovanovi. Nevidíte v tom žádnou ironii?
07. 08. 2012 | 14:31

minatomirai napsal(a):

Scarabeus

zdeněk brom trpí zřejmě jistou profesionální deformací, neboť nedokáže vést debatu a argumentovat s fakty a souvislostmi. Jeden cikán byl ve Wehrmachtu v roce 1942, takže ke genocidě nemohlo dojít. A pokud připustíme, že došlo, tak to byla zatraceně jiná genocida než u židů, žid nebyl asociál na rozdíl od cikána.

Jeden z důvodů, proč byla cikánská genocida tak dlouho opomíjena, a to zejména židovskými historiky. Shoa byla mocnou politickou zbraní, o kterou se nechtěli dělit s ostatními. Prosté vysvětlení.
07. 08. 2012 | 14:41

honolulu napsal(a):

Zvyhodneni pri ziskavani vzdelavani a proporcne zastoupeni ve verejnem zivote o kterem pise to MONSTRUM minatomiraj znamena v praxi, ze kdyz jsi cerny, tak muzes byt BLBY jak dreveny houpaci kun a budes vzdy odmenen.

Tomu se rika SUPER RASISMUS ! Kam se na to hrabe NSDAP.... A proto Cesi, jedina obrana je zatvrdit se proti temto dablum a dat jim spolknout ty sracky, ktere vari pro nas, pro belochy.

Gaio ! Bile zeny byly vzdy tercem vsech opic a po zhrouceni civilizace v JAR byly znasilnovany a vrazdeny. Jejich manzele byli VZDY vrazdeni pred jejich ocima ! Tato kriminalita je ukazana na YouTube a pokracuje dale na farmach dodnes. Ale zde se resi duchove Wermachtu.

Oni ti barbari si proste mysli, ze jsou neodalatelni, nejen pro belosky, ale i pro civilizaci. Belochy nenavidi, ale nemohou bez nich zit, protoze sami o sobe zacnou chcipat hladem i kdyz jim byla osudem nadelena nejbohatsi zeme.

Snad si nemyslis, minotoniare, ze to nema pro cernochy zhoubne nasledky to zvyhodnovani ? Kazdy vi o jejich vyhodach a o to vice s nimi POHRDA. Nedelej si iluze, ze je to jinak, nebo bude jinak. To co propagujes je take velmi nespravedlive pro ty cernochy, kteri jsou snazivy a snazi se budovat svuj vzestup.

Valka, ktera je vedena proti belochum z belochu udela tvrde odpurce. PROHRAJETE TO !
Kdyz napisi - a vim to presne, jak bude vypadat budoucnost, tak to ten fanaticky liberalni korektnik Stejskal smaze... Tak co mam delat ?
Dokud nebudou napadeni jeho blizci, tak se nezlepsi.

Pani Tominova, zeny jako jste VY, se stejnou agendou jako mate VY, byly povrazdeny od svych "pratel" 16.6.1976 na predmesti Johannesburgu a my jsme slyseli jejich zoufale volani o pomoc v nasem radiu a nemohli jsme jim pomoci, rvali jsme se o Braamfontejnsky most.

Znasilnujete nam mozky, ale nikdy neuspejete ! My si pamatujem a registrujem vsechno...
Proto belosi bdete, je spravne heslo ! Vidite to opravdu dobre Gaio - realisticky !
07. 08. 2012 | 15:49

honolulu napsal(a):

Jedina budoucnost minitoniare, kterou cernosi maji a zarucuje jejich vzestup, tak jako napr. ted v Botswane je systematicka prace a dobre vedeni od profesionalu pod kontrolou Evropanu. Pravy opak vseho je ted Rhodesie.
Cerny rasisismus je 100 x horsi nez bily rasismus. Je take 100 x vrazednejsi a destruktivnejsi. Je to videt v Africe vsude.
07. 08. 2012 | 16:04

honolulu napsal(a):

Nekdy je to znasilnovani reality srandovni. ANC bojoval proti B.J. Vorsterovi tim, ze daval bomby do obchodu s potravinami.
B.J. Vorster ani jeho ministri a kamaradi (muj sef) do zadnych obchodu nechodili. To zmasakrovalo vetsinou cernochy. B.J. Vorster si jeho Greenberger-Styen (vino) nechal prinest i s jeho oblibenym syrem.

Mandela dynamitoval nadrazi v JHB. Zabiti byli turiste, kteri se toulali po JAR, zadny z lidi vladniho establismentu.
Gisela Mandela (manzelka Mandeli) v 80-tych letech upalovala cernosky benzinem a pneumatikou, protoze meli praci jako chuvy ci hospodyne v bilych rodinach. Ma na svedomi pres 900 cernosek. Ta tak radila, ze i president R. Reagan o ni mluvil pri projevu v Kongresu.

Steve Biko byl cernoch chytry na chemii a vyrabel bomby pro ANC.
Policie ho chytla a umlatila ho k smrti. Cely svet protestoval.
Svet vubec neprotestuje proti vyvrazdeni farmaru v Rhodesii a systematickemu vrazdeni V JAR. Ticho je po pesine.
Co novinar, to nemoralni prodejna stetka. (Omlouvam se vsem prodejnym devcatum.)

Penziste v JHB (stari belosi) maji mesicni penzi 96 americkych dolaru, ale pouze kdyz nevlastni dum. T.j asi 1940 Kc mesicne t.j. 485 Kc tydne. Kdyz dum vlastni nedostanou nic. Timto zpusobem se zabavuje majetek. Praci zbelochu nedostane nikdy nikdo. Diskriminace je otevrena nezastrena. Svet vsak mlci.

Cert vas vem vsechny vy propagandiste zla, bidy a destrukce.
Jdu plavat do ledove vody. Zmrazim emoce.
Dekuji ti Regino Coeli vznesena kralovno nebes za vsechny nove nemoci, ktere tam posilas a stare udrzujes.

A prestante byt ZTICHA, Vy, kteri jste zili v Africe. Vim, ze v Cesku zijete.
At zije pan Stikarovsky z Germinstonu, sef redaktor NASINCE.
Pane Lipolde a Stejskale, pekne se jedte za nim poucit.
07. 08. 2012 | 16:53

honolulu napsal(a):

At zije ceska inteligence ! Cochtan, Pepa Repa, Vandal, Medikolog, ma laska pani Silvie a dalsi, kteri jsou na strane logiky, reality a civilizace. Vitejte do rad ceske aristokracie pani Gaio.
Cesi nedejte se !
07. 08. 2012 | 17:01

Pepa Řepa napsal(a):

minatomirai
jistě. o voze a o koze.
vy o šariátu-druhé jurisdikci- pro vybranou komunitu
já pro jednu jurisdikci pro všechny

vy o positivní diskriminaci vybraných skupin
já pro jeden metr pro všechny
...............................
Ano tady se neshodneme a jsem tomu rád, A to ponecháván stranou Vaše naprosto nekonzistentní ba rozporuplné prosazování šariátu i genderu zároveň.
Dvě tak rozporná tvrzení snad nemá cenu komentovat.

Fátimě může doma Ahmed jednu natáhnout-nemusím snad citovat současné duchovní autority muslimského světa, jak je mírné bití ženy prospěšné- a když vyjde ven bude žít v jiném právním systému než doma, ve svém okruhu?
Bude emancipovanou džendrtetou?

A to nemluvím o odlišnostech při váze hlasu muže a ženy u soudu, dědických podílech etc.....etc.....
Ale hlavně si tady hrajte na ochránce žen.

Sebevědomá chytrá ženská-naštěstí mám takové kolem sebe- nepotřebuje ani profesionální džendrtetu, ani pozitivní diskriminaci, ta ji jedině uráží.
07. 08. 2012 | 17:35

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Cituji: "zdeněk brom trpí zřejmě jistou profesionální deformací, neboť nedokáže vést debatu a argumentovat s fakty a souvislostmi."

Zatím jsem od Vás četl argumentaci románem, odkazem na wikipedii a jednou knihou. Když jsme po Vás chtěli odkaz na prameny, pak jste se nevzmohl na nic.

Cituji: "Cikáni zkrátka byli vyloučeni z branné vojenské povinnosti v Říši, co je na tom tak nepochopitelného?"

Máte možnost. Doložte, že byli vyloučeni.

Cituji: "A pokud připustíme, že došlo, tak to byla zatraceně jiná genocida než u židů, žid nebyl asociál na rozdíl od cikána. "

To napsali i profesionální historikové a jde o to, že kořen genocidy nebyl rasový, ale sociální. Na utrpení Cikánů to nic nemění.

Cituji: "Jeden z důvodů, proč byla cikánská genocida tak dlouho opomíjena, a to zejména židovskými historiky."

Cituji: "Byl zřejmě Arijec, něco, co se nakonec nepodařila žádnému českému Slovanovi. Nevidíte v tom žádnou ironii?"

Vidím. Rom může být arijec. Kolik jiných takových bylo?
To je lživé tvrzení. Včera jsem Vám dal odkaz, kde máte popsáno jasně, jak to bylo.
07. 08. 2012 | 18:26

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus napsal(a):

1) Jak jinak odpovědět na tvrzení, že celá debata je plná žvástů?

2) To není oplácení, ale přizpůsoební slovníku, aby byl autorem pochopen.

Ano, téma blogu je jiné. Autorka potřebovala kopnout do vlády a tak k tomu použila historickou událost.
07. 08. 2012 | 18:31

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

1) Vy, učitel s pedagogickým vzděláním, nejste schopen lepší reakce než příspěvek(07.08.2012 07:21), který myšlenkově působí, že píšete "z cesty"?

2. V příspěvku 07.08.2012 13:01 jste se formulací

"jsem odpověděl přesně na úrovni, kterou použil"

sám přiznal k oplácení.

Psát "z cesty" je (cituji) "přizpůsobení slovníku"? Když se rozhodnete psát nesmyslně, což já zkratkovitě/obrazně označuji "z cesty", tak z toho má adresát textu něco/cosi pochopit?

I kdyby šlo o "přizpůsobení slovníku", tak učitel by měl mít takovou vzdělanostní, myšlenkovou a charakterovou úroveň, aby byl schopen diskutovat bez "přizpůsobení slovníku".

"Autorka potřebovala kopnout do vlády a tak k tomu použila historickou událost."

Jak Vy víte co autorka potřebovala?

Co potřebuje Váš kamarád katolický princ (nick) "honolulu", který v diskusi napsal (celkově) rozsáhlejší text než autorka, náhodou nevíte?
07. 08. 2012 | 19:11

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Za přiznání to vydáváte Vy, s tím nic nendělám. Mohu pouze nesouhlasit.

Cituji: "I kdyby šlo o "přizpůsobení slovníku", tak učitel by měl mít takovou vzdělanostní, myšlenkovou a charakterovou úroveň, aby byl schopen diskutovat bez "přizpůsobení slovníku"."

Je možno číst, tak s prací v terénu nemáte žádné zkušenosti.

Autorka spojila vzpomínku na genocidu s politickou agitací. Tomu se každý civilizovaný politik vyhýbá. To už jsem zmínil na začátku. Pokud by paní blogerma dala připomínku historické události, pak nic proti tomu.
07. 08. 2012 | 19:40

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Pokud chcete zjistit potřeby honolulu, můžete mu položit otázku.
07. 08. 2012 | 19:41

zdenekbrom napsal(a):

anti-stejskal:

Irvig se na holocaust nespecializoval a ani ho nepopíral. Tvrdil, že o něm A.H. nebyl informován a proběhl bez jeho vědomí. Zpochybňoval také existenci plynových komor.

Proto byl jednou historičkou (Na jméno si ne a ne vzpomenout.) zařazen mezi popírače holocaustu, což se ho dotklo a soudil se s ní o to. On chtěl tedy soud, protože se necítil popíračem holocaustu. Soud prohrál.

Pak v Rakousku následoval druhý soud, kde byl obviněn za svoje výroky ohledně výše zmíněných záležitostí.
07. 08. 2012 | 20:05

zdenekbrom napsal(a):

Pepa Řepa:

Jak již napsal a zazpíval Karel Kryl:

"Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty
dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než
stačila odvolat."
07. 08. 2012 | 20:10

xx napsal(a):

Státní Archiv financovaný ministerstvem školství Německa je dostatečně relevantní zdroj ?

Militärdienst

Seit November 1937 sollten gemäß eines vertraulichen Erlasses des Reichs- und Preußischen Ministers des Innern „vollblütige Zigeuner” und Personen mit „besonders auffälligem Einschlag von Zigeunerblut” vom aktiven Wehrdienst ausgeschlossen werden. Sinti und Roma hatten schon im Kaiserreich und während des Ersten Weltkrieges in der Armee gedient. Deshalb wurden zu Kriegsbeginn im September 1939 die wehrpflichtigen deutschen Sinti und Roma zum Kriegsdienst einberufen, oder sie meldeten sich freiwillig, um für "ihr" Land zu kämpfen.

Grundlegend änderte sich die Lage für die Sinti und Roma ab dem 14. August 1940. Im Reichssicherheitshauptamt wurde ein Runderlass formuliert, in dem es hieß, dass der Reichsführer SS, Heinrich Himmler, beabsichtige, die weiblichen Zigeuner und Zigeunermischlinge grundsätzlich vom Arbeitsdienst auszuschließen. Der Ausschluss der sogenannten „fremdrassischen” Personen aus der Wehrmacht hatte schon im April 1940 früher begonnen. Im Oktober 1940 erging ein entsprechender Erlass, dass aus bestimmten Dienststellen Sinti und Roma entfernt werden sollten. Konkreter Anlass war die Auszeichnung eines Sinto mit dem EK I, dem Eisernen Kreuz, I. Klasse, gewesen. Auf den Fall war der Reichsamtsleiter des Reichspropagandaministeriums aus der Stadt Berleburg aufmerksam gemacht worden. Allein aus dieser kleinen südwestfälischen Stadt waren 26 Sinti zur Wehrmacht eingezogen worden. Vom Reichspropagandaministerium wurde die Angelegenheit an den Verantwortlichen für Rassenfragen beim Führer herangetragen. Da es aus der Sicht der Nationalsozialisten nicht sein konnte, dass ein „Fremdrassiger” höchste militärische Auszeichnung bekam, wurde zwischen Hitlers Stab und dem Oberkommando der Wehrmacht die Übereinkunft getroffen, dass „Zigeuner und Zigeunermischlinge“ wie „jüdische Mischlinge I. Grades“ der Ersatzreserve II zuzuweisen seien. Dies entsprach der Verfügung, die im Sommer 1941 in den ALLGEMEINEN HEERESMITTEILUNGEN veröffentlicht wurde und als AHM 41, Ziffer.153 in den Ausschließungspapieren der Betroffenen aufgeführt wurde.

Ab 1941 wurden alle ermittelten Sinti und Roma konsequent aus dem deutschen Militär entfernt. Dazu wurden kommunale Behörden aufgefordert, Listen der wehrpflichtigen Sinti und Roma zu erstellen.
07. 08. 2012 | 20:25

zdenekbrom napsal(a):

tak spíš sekretářka na ov ksč:

V Osvětimi existoval ještě terezínský rodinný tábor, kterému se někdy říká také český rodinný tábor. I lidé z tohoto tábora skončili v plynových komorách.
07. 08. 2012 | 20:26

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

"Je možno číst, tak s prací v terénu nemáte žádné zkušenosti."

Mám jiný názor. Jsem jiný než Vy, slovník nepřizpůsobuji, ani zde, např. ve vztahu ke katolickému princi.

"Autorka spojila vzpomínku na genocidu s politickou agitací."

Článek autorky nepovažuji za politickou agitaci, považuji za prospěšné, že autorka, mimo jiné, poukázala na souvislost mezi událostmi v minulosti a v současnosti.

Potřeby katolického prince zjišťovat nepotřebuji, otázku jsem Vám položil z toho důvodu, že když víte(podle mého názoru nevíte) co potřebovala autorka, tak jestli také nevíte co potřebuje Váš soukmenovec "honolulu", který toho zde napsal více než autorka.
07. 08. 2012 | 20:30

zdenekbrom napsal(a):

xx:

To je velmi kvalitní článek, který popisuje postupně se měnící přístup k Romům a Sintů v nacistickém Německu na základě pramenů.

Díky.
07. 08. 2012 | 20:46

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Předpokládá, že např. v romských rodinách, kde vedete debatu o školní docházce a jazyk rodiny je mezi slovenštinou - češtinou - romštinou a maďarštinou, komunikujete spisovnou odbornou češtinou.

Stejně tak lze se spisovnou češtinou proloženou odborným slovníkem slavit stejný úspěch s tatínkem, jehož slovník je velmi malý a nevybíravý.

Padl termín demagogické žvásty, který nebyl na místě.

Vy nepovažujete, já považuji. Tak jest. Ostatně, autorka sama mohla věci korigovat.
07. 08. 2012 | 20:54

zdenekbrom napsal(a):

xx:

Tak jsem si tam začal číst a hluboký respekt k autorům. Ke každému článku hned i odkaz na příslušné dokumenty. Vysoká kvalita.
07. 08. 2012 | 21:10

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

Příspěvkem 07.08.2012 07:21 jste reagoval na diskutujícího s nickem "Bestia Triumphans", ve vztahu k tomuto diskutujícímu jste "přizpůsobil slovník". Jazyk tohoto diskutujícího není "mezi slovenštinou - češtinou - romštinou a maďarštinou".

Vaše "přizpůsobení slovníku" je psaní "z cesty", takového "přizpůsobení slovníku" se nedopouštím.

O "spisovné češtině proložené odborným slovníkem" jsem nic nepsal.

Zkušenost s lidmi "jejichž slovník je velmi malý a nevybíravý" mám.

"Ostatně, autorka sama mohla věci korigovat."

Korigovat? Tzn. dohadovat se s Vámi a (neoficiálním) fanklubem Vašich příznivců? Vůbec se ji nedivím, že to neudělala, na jejím místě bych se Vámi a Vašimi soukmenovci také nedohadoval.
07. 08. 2012 | 21:39

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

No tak mi tu dejte návod, jak jsem měl odpovědět. Děkuji.

Vy víte, proč autorka neodpovídala? :)
07. 08. 2012 | 21:49

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí.

Nevím, nemohu mluvit za autorku, nejsem její tiskový mluvčí, pouze, s nějakou mírou pravděpodobnosti, odhaduji. Můj odhad Vám vysvětlovat nebudu, soudím, že ve Vašem případě by to nemělo význam.
07. 08. 2012 | 22:03

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Takže neporadíte.

Také jsem pouze, s nějakou mírou pravděpodobnosti, odhadoval.
07. 08. 2012 | 22:08

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

Můj odhad je jiný než Váš.
07. 08. 2012 | 22:18

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

No a?
07. 08. 2012 | 22:21

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

:-)

Dobrou noc .... a polepšete se. :-)
07. 08. 2012 | 22:32

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Proč?

Jinak přeji také dobrou noc.
07. 08. 2012 | 22:33

minatomirai napsal(a):

Díky, xx. Zdá se, že jsem měl pravdu.

Pepo Řepo,

konečně jsme se pochopili, já o některých prvcích sharii v komunitách se silnou muslimskou (a židovskou menšinou), vy o jeden právní systíém pro všechny.

Nikdy jste nežil v multikulturní společnosti, takže to nemůžete pochopit.

Pozitivní diskriminace prospěla USA, netýká se jenom černých, ale i Hispánců a jiných menšin včetně původních obyvatel, česky Indiánů. Pokud jsou reprezentování na veřejnosti disproporčně, je třeba je zapojit do společnosti.

Ve svých názorech jsem konzistentní jako váš president Klaus mimochodem.

Joe nebo Pepa kdekoliv na světě může natáhnout Shirley nebo Šárce stejně tak dobře jako zmiňovaný Ahmed. Domácí násilí není výlučnou záležitostí muslimů.
Slabý argument.

Nikdy jste nebyl přítomen arbitrážním řízením muslímů, těžko tedy můžete posoudit, jak a s jakými výsledky probíhají. Vždy existuje možnost řešení sporu před justičními porgány dané země v případě neshody.

Co víte o ženách a jejich spokojenosti v profesionálním životě? Stačí jenom porovnat platy mužů a žen za stejně vykonanou práci.

honolulu nekomentuji, jsem charitativní.
07. 08. 2012 | 22:48

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Ty články a dokumenty ale Vaše jednoduchá tvrzení zcela vyvracejí a potvrzují, že přítomnost Sintů ve Wehrmacht byla běžným jevem.

Tady to máte i s fotečkou z roku 1938:

http://digam.net/einfuehrung.php?lput=995&h[0]=als
07. 08. 2012 | 22:57

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomira:

Oprava: některých Sintů a Romů
07. 08. 2012 | 23:22

minatomirai napsal(a):

Vaše jednotlivé fotografie a příběhy jednotlivců mne nezajímají, zdenku brome.

Nemáte ani tolik slušnosti, abyste připustil, že jste se mýlil. Přítomnost cikánů v německých ozbrojených silách nebyla běžným jevem, to nakonec potvrzuje i onen německý dokument.

Jedině arijští cikáni, kteří tvořili 10% cikánské populace Německa, byli považováni za čisté, Sinti a Lalleri. I tito skončili deportacemi.

Jak jsem říkal, nedokážete debatovat.
07. 08. 2012 | 23:23

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Cituji: "Jedině arijští cikáni, kteří tvořili 10% cikánské populace Německa, byli považováni za čisté, Sinti a Lalleri."

Ale o tom od začátku píšu. Pokud vím, ještě nedávno jste něco takového zcela popíral.
07. 08. 2012 | 23:34

honolulu (z lesa) napsal(a):

Panove a zivocichove, poucny PRISPEVEK vam vsem, ve kterem jsem se snazil vysvetlit, ze jak tragedie druhe, tak i prvni svetove valky je pouze mala epizoda v dejinach lidstva - pravidelne se opakujici od 1250 B.C. - NEPROSEL.
Zanalyzovani boje mezi dvema Bohy a vysvetleni o snaze mezi ruznymi rasami mit lepsi misto na slunci od Arthura de Gobineau
neproselo take. Neni vam proto pomoci. Budete dale drzeni ve tme a krmeni officialnimi hovinkami produkovanymi mini mozecky tak, jako hribecky zampiony.
Cenzori maji monopol na informace, ale jinak jsou to bridilove, jelikoz nedokazi zabranit, aby nebylo jejim panum nakopano do riti pravidelne uz pres 3000 let.
(Bude to v budoucnosti horsi, konstelace Aquarius chladne racianilizuje mysleni.)

Za nekonecne drama muze nase pochoden svetla a poznani kterou jsme zdedili z Atlantis a drzime v rukou uz tisice let. Ona brani uplnemu nasemu zotroceni. Neztracejte energii v detailech a hledejte celkovy obraz nekonecneho konfliktu. Pri tomto konfliktu nazalezi na zadnem koncentraku nebo Drazdanech ci Hamburku.

Hodne veci se proste neda napsat, jelikoz je z nich v urcitych kruzich panika provazena srackou. Ahoj, jdu hledat UFO to je slozitejsi. Zde je to priliz jednoduche.

Pane Stejskal, sverte se mi....Ma me ten Vas nocni zastupce trochu rad ? Nebo jsem mu trnem v rektalu ?
08. 08. 2012 | 03:16

honolulu (z lesa) napsal(a):

Zdenku Brome, Vas rasovy profil Vam zarucuje nekonecny boj. I kdyby jste 100 x ustoupil, tak si nazajistite mir a klidny zivot.
Budiz Vam utechou, ze budete zocelen a, ze nejste sam.
Budiz Vam take utechou, ze s pribyvajicim vekem dohlednete tak daleko, ze Vas oslni poznani vetsi nez jsou Vase sny. Tam zadny hovnival nedohledne.
Zde nejde vubec o Cikany. Jste mapovan do jake hloupky je Vas mozno zmanipulovat.

Hey, poseroutkove a zivocichove, proc to nezkousite na me ?
Hmmm ?

Rikali v Habesi, ze potrebuji tvoje rady minitominare...Nez pojedes zmen si nick sadisto, mam zasukovane prsty....
08. 08. 2012 | 03:35

honolulu (z lesa) napsal(a):

Prosel jsem vsemi prispevky jeste jednou a pro velke mnozstvi vsech tech, ktere byly SMAZANY prohlasuji vitezem teto diskuze
pana "GUMU".
Preji vsem urednikum - fanaticky korektnim "Indianum / rudochum" v Aktualne CZ office, aby vam narostl HRB.
Krome pana Stejskala samozrejme, jemu preji, aby stoupnul na hrabe na sve zahrade na Sazave.

Pani Tominova, destruktivni konspirace je namirena proti Vasemu procitnuti ze spanku zdrgovane princezny jedy nezvladnutelne integrace. Budete pouzita, zneuzita a zahozena, hned a po splneni zadanych protinarodnich ukolu. Pro etikum jste rasove a kulturne neprijatelna a pro Vasi cinnost budete odvrhnuta vlastnimi lidmi - Cechy jako clenka 5-te kolony.
Ve jmenu lidskosti vsak dostanete odemne darem diru po medvedech na Aljasce, kterou vlastnim a kdyz Vam z ni pan Stejskal vylopatuje kakance za niceni Vaseho bloqu mazanim, tak budete mit kde bydlet.
Musite uznat, ze mam humanitarni inklinaci..
Dobrou noc.
08. 08. 2012 | 07:18

gaia napsal(a):

Scarabeus

odkaz pro vás

http://www.sport.cz/loh/vodni-sporty/clanek/431420-neonacisticka-afera-veslarky-kali-uspechy-nemecka-na-oh.html#hp-artcl
08. 08. 2012 | 07:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Kolega vždy říkal, že život není peříčko. Už jsem přivyknul.
08. 08. 2012 | 09:36

tečka napsal(a):

Tři dny diskuze, 2110 kliknutí. Pitomostí své provokace Marksová Tominová opět vítězí.
Poslední uzavřený Pehe má něco přes 1000. Honzák, který má pro své anekdoty velký přív čtenářů a je oblíbený má sice 4500, ale to bylo koncem druhé třetiny července. Od včerejšího večera na novém blogu (na hodně populární téma) stačil posbírat 650.

Ale je srpen, žádná auta v ulici neparkují a v hospodách mimo turistické koridory stojí zkamenělá obsluha a hlídá, aby asociální občané nekradli židle. Jinak pusto. Hyn sa huvidí.
Jak dopadne rozstřel mezi jediným z blogerů, který (pravda, z profese) zlepšuje náladu čtenářů a osobou, která sonduje neoblibu ČSAD a v krizových případech se ji snaží zvětšit, aby se v případě případů přesunula odpovědnost (a podporu chudáků voličů) na KSČ.

Diskutéři, jakmile jednou polknou udičku, jsou ochotni se přít až do posledního cikánského poručíka Wehrmachtu.
To já si naši Lidovou armádu sedmdesátých let bez cikánských spoluobčanů nedovedu představit. A klidně konstatuji, že se s nimi dalo rozmlouvat rozumněji než s východňáry.
(Úplně na okraj, až na 13.000 obrozenců se jich několik set tisíc cítí být Čechy, stále ještě; jen se bojím že je to setrvačností a slouží jako mimikri.)

Co paní Marxová programově zapomíná dodat je, že jsme v integraci cikánů do společnosti už byli o světelná leta dál než jsme teď. A že za to, co se jim za posledních dvaadvacet let přihodilo, nesou stejný díl viny pravicové i levicové vlády.
A podvodní lidskoprávníci jako ona v prvé řadě.
08. 08. 2012 | 10:11

Scarabeus napsal(a):

gaia:

V příspěvku 07.08.2012 07:59 píšete:

"Vítěze běhu na 3000m propustí z basy na kauci, aby mohl odběhnout závod za Keňu,
další pro menší delikty vyloučí, třeba tu Němku jen kvůli tomu, že chodí s nějakým prý neonacistou, který však je v legálně povolené straně a dokonce kandidoval do parlamentu."

V odkazu, který jste dodala v příspěvku 08.08.2012 07:59, se píše:

"V závodu ženských osmiveslic startovalo na OH v Londýně sedm lodí. Německá posádka s Drygallaovou jako jediná nepostoupila do šestičlenného finále."

Oficiální výsledky OH 2012:

Rozjížďky:
http://london2012.bbc.co.uk/rowing/event/women-eight/phase=row083900/index.html

Do finále postoupily vítězky rozjížděk, tzn. osmiveslice USA a Kanady, ostatní týmy šly do opravné jízdy.
http://london2012.bbc.co.uk/rowing/event/women-eight/phase=row083800/index.html

Německo skončilo poslední, protože mělo nejhorší čas, kvůli nejhoršímu času Německo nepostoupilo do finále.
http://london2012.bbc.co.uk/rowing/event/women-eight/phase=row083100/index.html

V článku, který jste dodala je napsáno, že Nadja Drygallaová v německé osmiveslici jela("Německá posádka s Drygallaovou"). Do finále se německá osmiveslice nedostala("nepostoupila") kvůli nejhoršímu času, nikoliv kvůli vyloučení, o kterém jste psala v příspěvku 07.08.2012 07:59.
08. 08. 2012 | 15:48

gaia napsal(a):

Já to četla až dokonce, tam je to napsané a přijde mi to celé nějaké divné, proto jsem o tom psala, no to je to pokrytectví, že to tedy začlo vadit až po dojezdu. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby zvítězili.

a naopak, že ten běžec stál za to, aby ho z té vazby na olympiádu dostali, nakonec vyhrál a možná si tím zajistil beztrestnost.

Stejně tak to pokrytectví, že se neslouží tryzny za obeti války, ale romské oběti.

Nás nedávno autorka vyzýávala k smířeni se sudetskými Němci, ale Romové se smířit s ostatními nechtějí.

Oni pořád chtějí být Romové a jsem Rom a kdo je víc
08. 08. 2012 | 16:01

honolulu napsal(a):

Tecko moc zajimave a inspirativni k premysleni.
Ja musim dodat, ze zvyhodnovani jednech na ukor druhych je ten OPRAVDOVY RASISMUS, ktery zapricinuje prohlubujici se vzajemnou nenavist a to ne pouze u vas, ale i vsude jinde.

Tato perverzni socialni zvrhlost nikdy nebyla prosazovana v JAR a prece pouze pro hlasanou kmenovou oddelenost ta bohata zeme byla znicena.

Pokracovani teto nespravedlive politiky proti majorite pracujicich zarucuje vzestum a legitimitu radikalnich stran a ZBIDACENI vsech tech, kteri vztavaji rano do prace. Nekdo ty vyhody musi zaplatit ! To uz jasne rekl ve svych projevech k narodu nas nejlepsi president Ronald Reagan a ja si pamatuji kazde slovo.
08. 08. 2012 | 16:05

Scarabeus napsal(a):

gaia:

Divné je to, že v příspěvku 07.08.2012 07:59 píšete o vyloučení.

Nakonec se ukázalo, že jste si ze zdroje(ů), který(é) jste četla, vyloučení chybně vydedukovala.

"Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby zvítězili."

K vítězství měly hodně daleko, skončily poslední.

Paní učitelko, udělala jste pravopisnou chybu, v německé osmiveslici, i v ostatních lodích, seděly/závodily pouze ženy, šlo o závod žen, takže jste měla napsat "kdyby zvítězily".
08. 08. 2012 | 16:18

Ares napsal(a):

gaia: To jste zřejmě nezaznamenala tuhle zprávu : -).

http://sport.aktualne.centrum.cz/reckou-atletku-vyradili-z-oh-kvuli-rasismu-na-twitteru/r~d0f9de50d66511e19d61002590604f2e/

Jen bych měl menší výhradu. Politická korektnost zcela otevřeně hlásá, že hodlá kriminalizovat a maximálně postihovat lidi, co nemají ty ideově správné názory. Takže bych u téhle fašistické verbeže nemluvil o pokrytectví.
08. 08. 2012 | 16:21

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Ale ona vyloučena byla. Musela nuceně opustit olympijsou vesnici.

http://sport.ihned.cz/ostatni-sporty/c1-56907970-nemecka-veslarka-musi-z-olympijske-vesnice-kvuli-vztahu-s-sefem-pravicovych-radikalu
08. 08. 2012 | 16:29

zdenekbrom napsal(a):

gaia:

Ta veslařka, i kdyby byla nejhorší veslařkou celé olympiády, je ukázka pokrytecké politické štvanice. Kdyby byla členkou té strany, tak bych to pochopil. Jenže ona jenom chodí s někým, kdo členem té strany je.
08. 08. 2012 | 16:39

zdenekbrom napsal(a):

Ares:

Aha, takže to opravím: Jde o ukázku politické otevřené štvanice.
08. 08. 2012 | 16:43

gaia napsal(a):

Scarabee

četl jste ten článek, nebo mne berete za slovo, houpete, či taháte za nohu, jak říkají v Anglii?

když se v článku píše

V reakci na tato zjištění opustila veslařka z Rostocku minulý týden olympijskou vesnici a vrátila se domů. Prý proto, aby debaty okolo její osoby nenarušovaly koncentraci jejích kolegyň na závody.

tak to beru jako její vyloučení z jejich středu, nátlak na ni, že raději odjela, aby nebyly problémy

vyloučili ji z jejich středu, z olympijské vesnice, z kolektivu jiných sportovců. Tou aférou ji donutili odjet, místo aby si užívala olympijské atmnosféry.

Když se Romové stěhují dobrovolně k sobě, tak tomu říkáte vyloučení, ale když někdo musí jet pod tlakem z Londýna, tak to podle vás vyloučení není.
matete pojmy a s vámi tedy skutečně nemohu diskutovat, když vyloučení chápete v tom smyslu, jako Romové, kteří se sestěhují do baráků a ty zničí jiné vystrnadí svým chováním jinam, ale pak si stěžují, že jsou ve vyloučené lokalitě.
08. 08. 2012 | 16:48

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

V článku, který dodala (nick) "gaia" je použito slovo "opustila"(2x), není tam napsáno zda ze své vůle nebo z příkazu někoho.

V příspěvku 07.08.2012 07:59 "gaia" píše o vyloučení, dala německou sportovkyni Nadju Drygallaovou do souvislosti se závodníkem z Keni.

"Vítěze běhu na 3000m propustí z basy na kauci, aby mohl odběhnout závod za Keňu"

Závodník z Keni byl uveden v souvislosti se závoděním, "gaia" užila slova "Vítěze běhu" a "odběhnout závod", tzn. dala Nadju Drygallaovou do souvislosti s vlastním závodem, nikoli s přítomností v olympijské vesnici.

V článku, který jste dodal Vy je napsáno:

"Po naléhání šéfa německé výpravy veslařka opustila olympijskou vesnici."

Nadju Drygallaovou přiměl k opuštění olympijské vesnice někdo jiný, naléháním, ale ne příkazem, naléhání "šéfa německé výpravy" možná poslechnout nemusela.

Dále je v článku napsáno:

"Opouští olympijskou vesnici, aby nebyla zátěží pro tým,“ uvedl šéf německé výpravy Michael Vesper."

Není tam uvedeno zda z vlastní vůle, nebo kvůli naléhání "šéfa německé výpravy", nebo z příkazu(vyloučení).

V nadpisu je napsáno "Německá veslařka musí z olympijské vesnice.", to je ale novinový titulek, nikoliv rozhodnutí někoho/něčeho o vyloučení sportovkyně.

Pod nadpisem, v odstavci tučným písmem, je napsáno "Po jeho odhalení musela opustit olympijskou vesnici.", to je novinový komentář, nikoliv doložení rozhodnutí někoho/něčeho o vyloučení sportovkyně.
08. 08. 2012 | 17:26

Scarabeus napsal(a):

gaia:

"Když se Romové stěhují dobrovolně k sobě, tak tomu říkáte vyloučení"

Kde jsem to napsal?
08. 08. 2012 | 17:28

Scarabeus napsal(a):

Ares:

Kdo to je "Politická korektnost", tak se někdo jmenuje?

O kriminalizaci(odvozeno od slova kriminál, česky vězení) jsem ve Vámi dodaném článku nic nenašel.

"maximálně postihovat"

U nás je maximálním postihem doživotí, kde jste něco takového četl?
08. 08. 2012 | 17:33

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Snažíte se sice hodně moc, ale faktem je, že nějaký aktivista rozmáznul, že veslařka chodí s někým, kdo se nelíbí. A hned se rozjede nátlak, na jehož konci je nátlak a pak odchod. A proč? Protože s někým chodila.

To je politická štvanice.
08. 08. 2012 | 17:35

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

"Snažíte se sice hodně moc"

Já? To Vy.

"A proč?"

Nevím, informace v novinových článcích jsou neúplné a nejasné.

"Protože s někým chodila."

V článcích jsou i jiné informace, zda by jeden důvod, který jste uvedl, nebo jiný, nebo jich bylo více(?) .... nevím.
08. 08. 2012 | 17:49

minatomirai napsal(a):

Zahraniční tisk to popsal dostatečně, bývalá policistka a sympatizantka s extrémní pravicovou stranou. To, že chodí s jedním členem, není tak podstatné.

Německé tajné služby označily tuto ultrapravicovou stranu, která má naštěstí zastoupení jenom v bývalé východní části Německa, nikoliv na federální úrovni, jako rasistickou, antisemitickou, inspirovanou nacismem. Z nedostatek pracovních příležitostí a kriminality obviňuje tato strana imigranty. Stoupenci této strany jsou většinou mladí muži bez vzdělání.
Tolik německá tajná služba o Národních socialistech Rostoku.

Sama se rozhodla odejít, i když tomu předcházel pohovor s německými olumpijskými úředníky.Uznala asi za vhodné, že být stoupencem neonacismu v Londýně na Olympiádě, není zrovna košer.
08. 08. 2012 | 18:04

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Snažil se nějaký mamlas v novinách. Tu nešťastnou dívku vykopli z olympiády, protože někdo rozmáznul to, že chodí s "nevhodným" partnerem.
08. 08. 2012 | 18:07

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Je ta strana povolená nebo zakázaná?
08. 08. 2012 | 18:09

minatomirai napsal(a):

Obraťte se na mezinárodní olympijský výbor, zdenku brome a konečně jim vysvětlete, co jsou za rasisty. Počítejte však s tím, že tito lidé mají jiné mentální schopnosti než vaši prvňáci, na jejichž úroveň jste zvyklý.
08. 08. 2012 | 18:09

minatomirai napsal(a):

To je jedno, zdenku brome, ideologie této strany je extrémně pravicová a sympatizuje s nacismem. Jejich stoupenci se pokud možno nevyvážejí na mezinárodní klání zejména sportovního charakteru.
Německé tajné služby o tom budou vědět více než vy, předpokládám. I když u vás člověk nikdy neví.
08. 08. 2012 | 18:13

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Olympijský výbor s tím nemá nic společného. Diktatura politické korektnosti vytvořila systém, kdy stačí vyslovit podezření a už se rozjedou represivní snahy. Tentokrát v podání nějakého jejího německého šéfa. Ten systém v dějinách není nic nového.
08. 08. 2012 | 18:15

minatomirai napsal(a):

Obraťte se tedy na německý olympijský výbor. Něco s takovým bezprávím přece musíte udělat.
08. 08. 2012 | 18:20

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Mohu Vás ujistit, že pokud by německé tajné služby takové podezřejí pojaly a potvrdily, pak by strana byla celkem svižně zakázána. Na tohle jsou Němci echt důslední.

Jenom se ptám, proč tady nahánějí nějakou veslařku, ale člověk, který vyznával lásku nacismu a posílal lidi do plynu po válce dostal Nobelovu cenu.
08. 08. 2012 | 18:20

Ares napsal(a):

Scarabeus: Sice bychom si mohli hrát na blbé, ale tohle slovíčkaření mě moc nebere :-).

Který z níže uvedených výroků vystihuje podle vás politickou korektnost více?
A) Nesouhlasím s vaším názorem, ale budu do smrti bojovat za vaše právo jej vyslovit.
B) Nesouhlasím s vaším názorem a budu do smrti bojovat, abych vás umlčel.

Já soudím, že B je správně. Pokud myslíte že A, z čeho tedy pramení ty případy jako vyloučení řecké skokanky z Olympiády.
08. 08. 2012 | 18:22

minatomirai napsal(a):

Obraťe se zdenku brome na výbor pro udělování Nobelvy ceny a trvajte na odebrání této ceny. Já, pokud bych byl svědkem takového bezpráví, bych to nenechal jenom tak.

Pokusy o zakázání této strany zatím neuspěly, pokračují však dále.
08. 08. 2012 | 18:24

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Předpokládám, že mi dáte nějaký odkaz na ty pokusy tu stranu zakázat.
08. 08. 2012 | 18:31

minatomirai napsal(a):

Předpokládáte špatně, nicméně poradím, soustře´dte se při hledání na rok 2003.
08. 08. 2012 | 18:34

zdenekbrom napsal(a):

minatomirai:

Při hledání kde?
08. 08. 2012 | 18:35

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

"Diktatura politické korektnosti vytvořila systém, kdy stačí vyslovit podezření a už se rozjedou represivní snahy."

Pokud je tomu tak, tak jak vysvětlíte, že se v případě ing. "Čochtana", po rocích jeho značně rasistického psaní zde, ke kterému se hrdě hlásí, ještě "nerozjely represivní snahy", že Čochtana ještě nezavřeli?
08. 08. 2012 | 19:09

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Možná je to tím, že nikdo nezná jeho jméno a adresu.
08. 08. 2012 | 19:59

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

To se velmi mýlíte, znám jeho jméno, adresu i podobu, zjistit to, při mých počítačových znalostech, bylo velmi snadné.

V odkazu, pusťte si v něm video(reportáž Ivany Šmelové), je někdo jiný, ale znáte ho.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/107406-opozice-v-libcicich-nesouhlasi-s-vysledky-voleb/
08. 08. 2012 | 20:16

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Ty represivní snahy se rozjely - je vymazáván.

Mimochodem, Ares se Váa na něco ptal.
08. 08. 2012 | 20:37

honolulu (z lesa) napsal(a):

NELZI nam zde Scarabe, LEJNO - zroute ! Ing. Cochtan odsuzoval mnohokrat kriminalitu, ale chvalil napr. Cikany, kteri pracovali a chodili do skoly, aby meli hodnotu pro zamestnavatele..

Na rozdil od opravdovych rasistu, kteri chteji jiny metr pozadavku pro kazdou rasu on chce jeden stejny metr pro kazdeho.
Mam stejny nazor jako on. To je velmi logicky a chytry pan. Vetsina inzenyru byla vzdycky fain.

Gaia Te prevysuje intelektem nebetycne, Scarabe, a ty jako opozdeny dorostenec slovickaris. Prestan cuchat lepidlo a radej zjisti jak dlouho byl mozek tveho kamose malomestaka bez kysliku....Muj kamos je doktor a slouzil na vojenske lodi.
Oni maji tabulky na prognozu mozku bez kysliku do budoucnosti.
At vim kdy objednat sampanske, bude-li cert na ceste pro neho.

Tvuj nick te vystihuje. Kulicka udelana z hovinka tlacena pres bush a hodnocena vysoce pro kazdeho z techto hovnivalu. Ta kulicka reprezentuje tvoje I.Q.....

A nechci byt mazan za tento prispevek. Kdo neveri, ze pisi pravdu, at se presvedci v bushy. Tak se chova kazdy Scarab.
08. 08. 2012 | 21:06

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

"je vymazáván"

Jen ty úplně nejhorší příspěvky, tedy pokud si editor všimne.

Čas mám omezený, nehodlám okamžitě reagovat na kohokoli kdo si řekne, zvláště když v tom nevidím vůbec žádný význam.

Z celé té zdejší partičky, jistého druhu, jedině Vás, občas, považuji za trošku nadějnějšího člověka, na něhož vynaložit čas možná není úplně zbytečné.
08. 08. 2012 | 21:15

Scarabeus napsal(a):

Pane Stejskale,

prosím nemažte příspěvek 08.08.2012 21:06, pan učitel Brom by to mohl považovat za "politickou štvanici" nebo "rozjíždění represivních snah". :-)
08. 08. 2012 | 21:25

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Pokud můžete pro člověka něco udělat, nesnažte se ho měnit a ovlivnit. Dejte mu svobodu. Můžete nabídnout možnosti a řešení. Člověk se ale musí rozhodnout sám.

Pokud chcete pomoci sobě, přestaňte soudit druhé. To nepřísluší nám. Je to ale na Vás.
08. 08. 2012 | 22:27

Vandal napsal(a):

gaia

Když se Romové stěhují dobrovolně k sobě, tak tomu říkáte vyloučení, ale když někdo musí jet pod tlakem z Londýna, tak to podle vás vyloučení není.
matete pojmy a s vámi tedy skutečně nemohu diskutovat, když vyloučení chápete v tom smyslu, jako Romové, kteří se sestěhují do baráků a ty zničí, jiné vystrnadí svým chováním jinam, ale pak si stěžují, že jsou ve vyloučené lokalitě.

gaia

kdy už konečně začnete chápat ten nový, lepší řád, kdy nastane ráj mezi lidmi, naprosté pochopení odlišností a přijímání těchto odlišností se srdcem na dlani? V novém, lepším systému nebudou existovat takové okázalé projevy rasizmu, jako odstěhování se kvůli odlišnosti v chování jiného etnika. A tím také zaniknou vyloučené lokality a gheta, žádné násilné sestěhovávání, žádná segregace, žádný rasizmus! Bílí se musí naučit chápat jiné rasy, a musí se naučit toleranci jiné kultury, různé lidské rasy a etnika se přece vyvíjela v minulosti jinak, a všichni neměli takové možnosti, jak bílý muž. Z tohoto důvodu je nutné, aby se bílí uskrovnili ve prospěch pomoci těmto rasám i etnikům, aby jim pomáhali, seč jim síly stačí. Ono po několika generacích, někdy i během relativně krátké doby, i když dnes nikdo neví, jak dlouho to bude trvat, ale hlavní je, že ti přední mezi námi to vědí nejlépe, bude docházet ke sbližování mezi rasami i etniky. Je třeba důsledně dodržovat, aby ve školách nedocházelo k segregaci, naopak, třídy musí být multikuturní, aby docházelo ke vzájemnému obohacování, všichni víme dobře, jak prospěšné pro bílé děti ve třídě je, když je tam též několik jedinců tmavší pleti, protože jsou v průměru o pět let starší, mají mnohem více životních zkušeností, a tedy mají moc co nabídnout ve věci multikulturního obohacení. Vidím to jako jedinou cestu k pokroku, porozumění a vzájemnému obohacování.
Autorka má samozřejmě pravdu, a já se divím, proč není vyhlášen některý den jako státní svátek, Den pronásledovaných romů - dříve cigánů, aby se připomněl holocaust cigánů, dnešních romů. Jistě je každému jen průměrně inteligentnímu člověku jasné, jak tehdejší cigáni, potažmo dnešní romové, tehdy museli trpět.
Středověké pronásledování cigánů znemožnilo těmto získávát vzdělání, byli nuceni kočovat, přesto, že z jejich strany byla vyvíjena obrovská snaha o vzdělávání svých dětí. Jenže rasizmus bílých, segregace, útlak, hlad a bída vykonaly své. Nemožnost posílat po staletí děti do škol postihla etnikum do takové míry, že náprava bude trvat nejméně opět staletí. Kdyby nebyla v čezku taková korupce, cca 100 miliard ročně, mohly by se tyto peníze využít velmi výhodně jako vynikající ivvestice, totiž do vzdělávání, do bydlení a zřizování pracovních míst pro nepřizpůsobivé etnikum. Bylo by na obědy zdarma pro cigánské děti, které by chodily do školy, bylo by na asistenty, kteří by se mohli věnovat výhradně dětem nepřizpůsobivých. Mohly by se stavět sociální byty pro potřebné z nadějně se rozmnožujícího etnika, samozřejmě za symbolický nájem, aby tito nebyli drceni existenčními problémy a mohli v klidu rozkvétat. A je tu ještě otázka nedostatku pracovních míst pro cigány, pardon, romy. A navíc ještě výrazný rasizmus ze strany bílých, evidentně, i když má cigán, pardon, rom, v drtivé většině lepší vzdělání i jazykové vybavení / každý rom zná nejméně dva jazyky /, tak bílí zaměstnavatelé přesto dávají přednost bílým uchazečům, což často a oprávněně kritizují i mezinárodní organizace, např. AI. Romové chtějí pracovat, z řad romů se často ozývá kritika na konto státu ohledně sociálních dávek. Romové odmítají takový život, chtějí práci, ne sociální dávky. Kdy už to konečně vláda a politici pochopí? Peníze, které jinak rozkradou politici, by se mohly využít i na zřizování pracovních míst pro mladé, perspektivní romy. Zde bych chtěl připomenout a vyzdvihnout dnes už legendární výrok slavného inda mezi námi, totiž višnukrišnuvhatana, či jak se jmenuje, že romové jsou nadějí české republiky, poněvadž svou porodností zabraňují vymírání českého národa. Romové vlastně zachraňují budoucnost českého národa, a za to jim patří dík a uznání.
Paní autorko, pište hodně, v dnešní době, v době vzrůstající aktivity neonacistů a rasistů, je nám toho potřeba.
08. 08. 2012 | 23:04

honolulu (z lesa) napsal(a):

Vandale,
to je prispevek jako Brno 23:04 !
Na zaklade toho clanku bych chtel poprosit vsechny politiky, aby kradli vice nez paviani na Okavangu (kteri mi sezrali boty), jen aby se nestalo to, co je v clanku oznaceno positivnim jevem.

Zdenku Brome,
Odpudivy CHOCHRAC, ktery si rika Scarab, Vas chce vychovavat.
Z teto vychovy budete mit obrovsky ubytek inteligence a propadnete i depresy. Poslete ho radej do Johannesburgu, oni tam umi udelat z hmyzu polevku.

Pane Cochtan,
uctive pozdraveni od honolulu. 6-nohy odpudivy chochorac Vas spehuje nekde na vesnici v Cechach. Budete potrebovat placacku na hmyz.
09. 08. 2012 | 00:30

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

Koho konkrétně myslíte?
09. 08. 2012 | 14:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Aha.
09. 08. 2012 | 18:28

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Pane učiteli, s žádným členem této skupiny jsem se ještě nikdy nesetkal, nemluvil s ním, ani mu nepsal ..... a píše se to s pomlčkou.
http://www.youtube.com/watch?v=djV11Xbc914
09. 08. 2012 | 21:09

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Myslíte?

http://www.youtube.com/watch?v=ZviYmTMpBXE
09. 08. 2012 | 22:45

Scarabeus napsal(a):

zdenekbrom:

Pane učiteli, zpěvák má účes jako někteří Vaši příznivci, z Vašeho neoficiálního fanklubu.

O takové příznivce nestojím, stojím o přízeň žen(jsem hetero), typově např. ty z videa v následujícím odkazu, hezky zpívají. Jsou Španělky, takže jsem se s nimi také neměl možnost osobně poznat.
http://www.youtube.com/watch?v=RFzyYYZsxGc
10. 08. 2012 | 08:22

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Jednoduchost Vašeho myšlení je okouzlující. Má někdo holou hlavu? Je to nácek.

Pak jsou ale onkologické kliniky plné neonacistů. Mimochodem, tahle kapela patří k tzv. nové vlně, což nená s neonacismem vůbec nic společného.

Děvčata jsou sladká. Dávám přednost jiným.

http://www.youtube.com/watch?v=8GtoeMISLyw

http://www.youtube.com/watch?v=v3Kn7GR-ZoY&feature=related
10. 08. 2012 | 09:35

zdenekbrom napsal(a):

Scarabeus:

Našel jsem Vám i svoje skutečné kamarády. Někteří jsou zde:

http://www.youtube.com/watch?v=HlS72sjLQWo
10. 08. 2012 | 10:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy