Lékaři v pasti: Kdo je čí rukojmí?

09. 02. 2011 | 10:52
Přečteno 19373 krát
Leoš Heger je zřejmě mnohem tvrdší chlapík, než se na první pohled zdá, navíc za ním číhají jestřábi už dlouho snící o tvrdé reformě nemocnic. Lékaři jsou v pasti. Zprofanovaná teze, že si berou jako rukojmí pacienty se obrací v mnohem vážnější problém: lékaři se v určitém smyslu stávají rukojmím politiků: zmatení pacienti budou nakonec rádi, když jim vláda vrátí alespoň nějaké lékaře…

Lékaři prohrávají
Zpočátku se zdálo, že veřejnost uznává, že lékaři jsou bídně placeni, že mají nárok bojovat s vládou o lepší podmínky pro svoji práci a že to dělají i v zájmu pacientů. Zasvěcenější publikum uznávalo pak například i to, že systém vzdělávání doktorů připomíná otrockou práci…

Už to neplatí. Vláda první nápor ustála. Médii se prohnala série reportáží o ohrožených rodičkách a kojencích a lékaři v očích veřejnosti začínají vypadat jako nezodpovědní vyděrači, kteří myslí jen na sebe.

Je to ideální situace pro provedení reformy, restrukturace, transformace, či jakým slovem to politici nazvou, nemocnic. O té se mluví už dvacet let, ale zatím se jí vždy politici báli provést důsledně, byla to příliš citlivá věc ve vztahu k pacientům-voličům.

Nyní pacienti vidí, že s lékaři je prostě třeba zatočit a že ten, kdo to s nimi myslí dobře je vláda, nikoli doktoři…

Nedůvěryhodní politici
Ne, že by nějaká transformace nebyla zapotřebí. Názor, že v Česku je příliš mnoho nemocnic, respektive akutních lůžek je legitimní. A je to problém, s drobnou nadsázkou: nemocnice v každém i menším městě, tři vedle sebe v jednom okrese, všechny podobné, všechny nakupující tytéž drahé přístroje, tedy neracionální systém, plýtvání, korupční prostředí…

Problém ještě větší je v tom, že politici nejsou důvěryhodní. Nejenom obecně, ale i v této konkrétní věci: že totiž chtějí rozumnou transformaci nemocniční sítě a že v jejím rámci ušetří na platy lékařů a systém zracionalizují.

Politici totiž budou nadále bojovat zároveň za reformu i za to, aby právě v regionu, odkud pocházejí, nemocnice přežila bez větších ztrát… Pravděpodobnost, že se tak žádné peníze neušetří, je dost velká.

Nicméně: zdá se, že v dané chvíli už nemají lékaři šanci na vítězství. Čas pracuje proti nim, veřejná hysterie stoupá, politici začínají předvádět stavbu polních nemocnic… A navíc je velmi pravděpodobné, že část, možná velká část doktorů začne postupně výpovědi stahovat.

Lepší by bylo, aby lékaři na nějaký kompromis dnes přistoupili a uchovali si vzezření mocného protivníka, který může vládu opět přitlačit ke zdi, pokud nebude schopna – což je dost pravděpodobné - se zdravotnictvím racionálně nakládat.

Pokud z nich politici ztratí strach a u veřejnosti ztratí kredit, bude to zlé: pak budou pacienti opravdu vydáni všanc politikům.

A jedno je jisté: politici nás nevyléčí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Pro zdejší letku kradověrných s em něco dodám. Je to z dnešních BL a píše to doktor. Vřele doporučuji. Třeba se někomu z kradověrných alespoň částečně rozsvítí , jak že to vlastně je:
Blíží se katastrofa v českém zdravotnictví
Petr Wagner
Je zhruba 21 dnů do konce února a pravděpodobného začátku medicíny bez části lékařů. Vzhledem k vybírání dovolených je na některých místech situace problematická již dnes. Média a bohužel i kolegové (Kubek, Engel) se soustřeďují na mzdové požadavky. To je snadno zneužitelné a manipulovatelné, jak jsem bohužel předpokládal již v květnu minulého roku.
Pojďme popsat objektivně (sine ira et studio - bez hněvu a náklonnosti) současnou situaci.

Slovo reforma se dostalo do kategorie "myslím to upřímně", "zdroje jsou", "opravdu, ale opravdu" a podobně. Nikdo v podstatě neví jaký má závazný obsah.
1. Se zhrouceným systémem postgraduálního vzdělávání lékařů se nestalo konkrétního NIC a nic konkrétního se ani nenabízí.
2. S péčí "lege artis" - správnou také nic. Lékaři stále volí mezi tím, že budou léčit správně a zadarmo, či penalizaci, nebo nesprávně. Peníze nejdou tam, kde se péče odehrává, ale dle nesmyslných "paušálů". Je hezké, že některá zařízení převezmou péči za jiná, ale zatím nezaznělo, jak tato péče bude financována! 21 dnů před 1.3.!
3. Služby - přesčasy. Také jaksi zapadly. Hlavní problém není ani tak v jejich počtu - objemu, ten se rychle řešit nedá, ale v tom, aby byly skutečně jako přesčasy, práce ve svátek či v noci zaplaceny. To nejsou a rozdíl je opravdu, ale opravdu velký.
4. Peníze. Nařízení zvýšit platy není doprovázeno navýšením zdrojů. Ředitelé nemocnic tak buď omezí nenárokovou složku mzdy, nebo péči o pacienty, nebo najdou zlatého oslíka, nebo se vydají cestou sepuky.... Pan "slušný" ministr nezměnil úhradovou vyhlášku (plně v jeho kompetenci), a tak nemobilizoval peníze NA ÚČTECH ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN! Ne ve státním rozpočtu. Na státním rozpočtu nikdo nic nechce! Již se nějak zapomíná, že se mluví o navýšení mzdových prostředků. Z těch (omlouvám se daňařům za zjednodušení) se cca 48% okamžitě vrátí do státního rozpočtu či zdravotního pojištění!
5. Příslib navýšení základního platu nebyl zapracován do tarifní - nárokové tabulky. Jde o nařízení vlády, proveditelné velmi jednoduše. Viz její snížení v případě státních zaměsntanců.
6. A tak máme válku. Zasedla bezpečnostní rada státu, prezident surfuje na vlně nepopoularity bílých plášťů dovedně vzedmuté profesionální prací medií. Takže trochu k jejím závěrům.
7. Pomůže armáda - asi tři sta armádních lékařů nahradí navíc ke své práci odchod cca 4 000 lékařů. Fajn. Evtl. se postaví polní nemocnice. Bezva! Nevím kolik porodníků, neonatologů má česká armáda. Asi dostatek.
8. Armáda pomůže s transportem nemocných vrtulníky a sanitami. Skoro se to nechce komentovat. Ať pan čistý premiér dá na stůl čísla o skutečných kapacitách armády a ceně, co to bude stát. Kapacity jsou nevýznamné a cena závratná ve srovnání s požadavky na mzdy zdravotníků - lékařů. A hlavně KAM? se budou nemocní transportovat?
9. Heger navýší mzdy - nařídit může Fakultním nemocnicím a dále nic - krajské, městské, privátní, zdroje nemobilizoval - nevydal úhradovou vyhlášku (zcela v jeho kompetenci) takže....?
10. Péče se bude centralizovat. Super. Ale kdo jí zaplatí? Dnes peníze za pacientem nejdou a zařízení je placené paušálem a omezeno limity. Každý nemocný navíc je zhouba. a finanční katastrofa. Co konkrétního pan ministr udělal, aby tato péče v centrech byla zaplacena? NIC!
To co jsem napsal není ani vtip, ani PR článek, ani katastrofická vize. Je to prostý popis současného stavu. Nehodlám hodnotit, proč k němu došlo a za jakým účelem. Jenom informuji ty, kterých se to týká nejvíc a na které, omlouvám se za expresivní slovo, totiž každý ze současné vlády kašle! Totiž ty, kteří jsou jediní v našem zdravotnictví zcela zadarmo a tak nikoho nezajímají - PACIENTY!
09. 02. 2011 | 11:00

Marcus Agrippa napsal(a):

Lékař - třídní nepřítel?! Ale bude půvabné jestli zaúřaduje armáda a postaví takovou tu polní nemocnici - to budeme opravdu pro legraci celé EU.

Všeobecná zdravotní pojišťovna, která drží mezi konkurencí největší balík peněz pro zdravotnictví a je také pod největším dohledem politiků, dokáže dopřát svým zaměstnancům nadstandardní pracovní luxus.

Pěti pracovníkům bezpečnostního odboru na pražských Vinohradech platí kanceláře, v nichž na jednoho zaměstnance vychází po přepočtení plocha 48 metrů čtverečních.

Za kanceláře platí 60 tisíc korun měsíčně. Nájem přitom inkasuje manželka poslance sněmovny a pražského radního Borise Šťastného z ODS. V blízké lokalitě se přitom nabízejí kanceláře o polovinu levnější.

Kdo si tohle nedokáže dát dohromady .....
09. 02. 2011 | 11:02

LEVAK napsal(a):

Vláda nasazuje armádu a žene celou situaci na ostří nože.Už se těším jak si třeba zopakuji hospitalizaci v polních podmínkách jako v roce 1953.
Je to podle mě i výstraha pro jiné profesní skupiny,např.učitele.Pamatuji se jak nám stařenka vykládali,že po první světové válce,když přišli vysloužilci z fronty a tehdy bylo učitelů málo byli angažováni jako učitelé demobilizovaní zugsfíři,kapráli,šikovatelé etc.
09. 02. 2011 | 11:12

Luba napsal(a):

Pane Komárku
ta agitka se Vám příliš nepovedla ...

Vyplodil jste totiž podivuhodnou myšlenkovou zkratku:
Důvěryhodní lékaři versus nedůvěryhodní politici.

Vždyť mnohý politik je zároveň lékařem!

Znamená to tedy, že vstupem do politiky se z dříve "důvěryhodného" člověka stává člověk "nedůvěryhodný"?
09. 02. 2011 | 11:14

DH napsal(a):

Jsem pevného názoru, že za vzpourou lékařské kasty proti legitimnímu a ústavnímu pořádku nestojí nikdo jiný, než Jiří Paroubek.

Všechny atributy vzpoury tomu nasvědčují, Vše je promyšleno, vše je zacíleno na slabou stránku státu, vše přikrývá najatá public relation agentura a v první řadě jde o peníze. To jsou neklamné rysy politické strategie Jiřího paroubka a jeho kliky. Důkazů nemaje, řídím se heslem cui bono - kdo má největší zájem na rozštěpení vlády, kdo má největší zájem na rozkolísání naší křehké demokracie, komu nejvíce prospěje vládní krize a diskreditace čistého a slušného premiéra a respektovaného ministra zdravotnictví s laskavým hlasem?

Myslím, že pro odpověď nemusíme chodit daleko. Až příliš jasně toto vše připomíná papalášské svržení demokratické vlády v citlivé době předsednictví Evroské unie. Rukupis je stejný, metody stejné, cíl podobný. Rozvrat, levičácký chaos, destrukce a zmar.

Věřím, že v případě nutnosti ani vrchní velitel našich ozbrojených sil nebude váhat dát mobilizační pokyn a povolat rebelující levičácké lékaře na mimořádné časově neomezené vojenské cvičení. Destrukce není program a silná sebevědomá vláda a vedení země si musí vědět rady s kažou situací, i se vzpourou závistivé, i když shodou okolností vzdělané, lůzy.
09. 02. 2011 | 11:18

houmelesák napsal(a):

DH: Správně! Já říkám to samý! Ale zapomněl jsi na Židy a Evropskou unii...
09. 02. 2011 | 11:27

Sims. napsal(a):

Engel a Kubek jsou totální hlupáci, kteří mají před očima rudo a vůbec si neuvědomují kam doktory naženou. S doktory i pacienty. Peníze jsou nejhorší ideologií.
09. 02. 2011 | 11:31

Xury napsal(a):

Pro vlka resp. p.Wagnera:
ad 1)od 1.1.2011 platí nová vyhláška o postgraduálním vzdělávání (mimochodem právě kritika tohoto systému ze strany mladých lékařů stála u zrodu celého protestu na nějž se potom nabalil LOK a LK se svými mzdovými požadavky)
ad 2)nejsem schopen posoudit, ale předpokládám, že je to praxe už řadu let (ne-li desetiletí)
ad 3)nevím o tom, že by mzdové nároky na přesčasy byly v poslední době předneseny v nějaké konkrétní podobě, tak aby bylo možné je vůbec kvantifikovat
ad 4)na účtech VZP - rozhodující objem prostředků - žádné peníze k mobilizaci nejsou. Podle ředitele by pojišťovna měla letos vyjít tak tak.
ad 5)nevím jestli jsou ony tabulky závazné pro krajské a okresní nemocnice, ale v zásadě asi souhlas s autorem
ad 6) až 8) - mobilizace armády je samozřejmě jen gesto vlády, pokud nechce zcela kapitulovat (využiji vaši terminologie), tak jí nic jiného nezbývá
ad 9) viz 4,5
ad 10) osobně si myslím, že se bude řešit za pochodu, dnes není jasné kolik lékařů skutečně odejde, na jak dlouho, atd.
09. 02. 2011 | 11:31

Norma napsal(a):

Proč nenesou část odpovědnosti ředitele nemocnic? Ti totiž mají a už dávno měli možnost navýšit platy, protože od 9. třídy může být osobní příplatek až do výše tabulkového platu. Proč se v nemocnicích tato možnost nevyužívá? Pokud lékaři mají tolik přesčasů, tak proč nezvednou počty lékařů na oddělení? Vím, že v některých nemocnicích se tak děje. To by ale ředitelé nesměli schvalovat předražené nákupy, a uvědomit si, že oni jsou tady pro zdravotnický personál a ne naopak. Není to také jeden z důvodů stávky? A v tom je asi zakopaný pes. Nemají tedy lékaři pravdu?
09. 02. 2011 | 11:38

vlk napsal(a):

Xury
nejsem Wagner
A fascinuje mne vaše suverenita s níž Wagnerův text posuzujete.

a parádní je závěr - bud e se to řešit za pochodu, až podle toho, kolik lidí oprvadu oodejde!!
To nemá opravdu chybu.
Nejdřív riskneme katastrofu a pak ted ybudeme něco dělat?? Skvělé! Předpokládám, že budete souhlasit s e stejným postupem vlády, až zas e přijd e 500 -letá povodeň. Počkáme, kolik té vody bude a pak budeme něco dělat...
Vlastně tohle už jsme v praxi taky viděli. Od jistého Němce z ODS .Když byl z dopuštění osudu pražským primášem. Při té povodni.
Jako dneska si pamatuji, jak do televize hlásal - k Praze se blží dvacetiletá voda, občané , neusíte s e bát. Jezděte metrem, metro je bezpečné a nebude zasaženo. No povodeň byla 500 letá, metro stihli a špatně zavřít půl hoďku před tím než se k němu dostala voda a půl roku trvalo, než ho zas e strana a vlád a dala do pořádku.
Teď hrajeme milý Xury trošku jinou ruletu - už nejde vo to, jestli pojedu z Motola do prahy celou cestu devítkou nebo jestli to zkrátím, když přestoupím na krtka u Anděla...Hrajeme jaksi o život. Díky bigotnosti a hlouposti téhle vlády.
09. 02. 2011 | 11:42

argun napsal(a):

Pane Komárku proberte se!
Jestřábi snící o tvrdé reformě nemocnic? Co je to za blábol? Račte si všimnout, že tuto reformu řeší na celém světě. Jde o ekonomickou nurnost, nikoli zvůli jestřábů. Pochopte, že naše zdravotrnictví škodí zdraví. A že nejlepším lékařem pro sebe jste Vy sám.
09. 02. 2011 | 11:42

hoven napsal(a):

vláda jenom neustupuje vydírání. za celou situaci jsou zodpovědní lékaři, a především odboráři.
09. 02. 2011 | 11:45

Občan napsal(a):

Tahle pavláda bude mít na svědomí ještě hodně lidských životů, než se nám v našich tupých makovicích konečně rozsvítí a vypráskáme je nejen ze Strakovky.
Lékařům se rozsvítilo dřív než ostatním (byť zacíleno bylo původně na někoho jiného), my ostatní jen čekáme jako stádo před jatkami a maximálně si chvílemi zabučíme.
09. 02. 2011 | 11:48

Targus napsal(a):

OTÁZKY KRADOVĚRNÝM A PTÁKŮM MODRÁKŮM:

Je někdo schopen rozumně vysvětlit, proč by se měly mobilizovat vrtulníky, vojenské a hasičské vozy (marginální počty), stavět polní nemocnice, když budou VŠUDE chybět doktoři? Aby se ještě navíc dělaly na cestach před špitály zácpy?

Jsou vojenští doktoři tak dobří, že zastanou práci za deset civilistů kromě své vlastní práce?
09. 02. 2011 | 11:49

arnazach napsal(a):

Já se snad stanu voličem Greenpeace! Akce "Náš exodus, váš exitus" byla eraticky založena; lékaři měli stávkovat. Když už ale tato nešťastná situace nastala, měly by ji obě strany urychleně vyřešit tak, aby z ní nevzešel vítěz ani poražený. Pocit vítězství pro žádnou ze stran totiž nic dobrého nepřinese.
09. 02. 2011 | 11:49

Luba napsal(a):

vlku,
dr. Wagner je skutečně odborníkem, jehož slova mají svou váhu.

Dokázal se postavit zbytku doktorské mafie v kauze tzv. heparinového vraha, kdy prokazoval, že Zelenka nemohl heparinem pacienty přímo zabít, a že viník není pouze jeden. Doživotně odsouzený Petr Zelenka.
A dr. Wagner je i člověkem, který se svým pacientům nevěnuje pouze "v rámci svého platu", jak někteří jeho kolegové.
Více v článku "Naděje je vždy!"
(http://www.skalka.cz/milka/Cleneni/Lucka/Letak.htm)

Pro mne je však zajímavějším textem Petra Wagnera ten, který jste zde necitoval. Jmenuje se "Proč by lékaři neměli podávat hromadné výpovědi":

Zde je jeho podstatný úryvek:

"Práce lékařů vždy měla svoje zvláštnosti. Myslím, že dělat lékaře je skutečně poslání. Nechci tím nikoho manipulovat k dobrovolné činnosti, ale prostě to tak je. (...)

Lékař se nejenom setkává s prvními a posledními věcmi člověka, ale často je musí řešit a osobně se v nich angažovat. Nemá úlevu ve víře jako kněz. Těm situacím čelí sám a bez opory.

Proto by k práci lékaře měla patřit i jistá osobní integrita a vyzrálost. Neměl by se chovat jako vzbouřený otrok nebo trucující dítě. Vždyť svými rozhodnutími může ovlivnit zdraví, život osud.

Pokud nebudu chtít pracovat v místě, kde pracuji, výpověď podám. Pokud budu chtít vyšší plat ve stejném místě, tak ne.

Nelze se tvářit, že náklady ve zdravotnictví nejsou spojené nádoby. Co přidám, někde uberu jinde. Nedivme se potom osočování, že chceme peníze na úkor léčby. Je to prostý fakt.

To, co je potřeba řešit, je převis poskytovaných služeb a disponibilních peněz ve zdravotnictví. To je věc systémová a závažná. Tu nelze řešit na barikádách nebo ve stávkách nebo jako nezaměstnaný. Naopak takové přístupy povedou jenom k tomu, že politici z lékařů udělají snadný cíl a podstata problému zapadne.

Proto si myslím, že lékaři by neměli dávat politikům takto "laciný brok". Měli by naopak trpělivě a bez emocí vysvětlovat, k čemu vede současný stav. K čemu vedou minimální platby státu za své pojištěnce.Že nejde jenom o naše mzdy, ale především o léčbu.

Politici se o tento problém nezačnou zajímat kvůli nátlakovým akcím lékařů. Takto vyprofilovanou malou skupinu velmi snadno smetou.

O co však zajímat budou muset, když tento problém za svůj vezmou především nemocní. O ty totiž ve finále jde především.Oni by ho měli s politiky řešit. Přenášení problému na úroveň poskytovatel-plátce /lékař-pojišťovna/ nepovede k ničemu jinému než omezování lékařské péče a k mizerným platům.

Zdroj:
http://www.blisty.cz/art/52625.html
09. 02. 2011 | 11:50

Carlos V. napsal(a):

vlk : nijak neypochybńuju právo lidí vyjednávat se zaměstnavatelem o své mzdě a jiných podmínkách pracovní smlouvy. Chtějí-li tak dělat skupinově, je to jejich věc. A chtějí-li odejít, mají právo odejít.

Dělání mediálního humbuku okolo - budiž, je to jejich věc, třeba se mi nelíbí, ale když myslí, že jim to pomůže. I když nevím, některá hesla typu "Náš exodus, váš exitus" působá dost kontraproduktivně.

Ale zároveň musí něst zodpovědnost za své činy. A tím nemyslím nějakou blábolivou společenskou zodpovědnost, jejich výběr zaměstnání je čistě jejich věc. Ale musí převzít zodpovědnost za možné důsledky výpovědi - tedy ztrátu příjmu.

Jestli něco působí směšně až odpudivě, pak je to požadavek garance návratu pro všechny. Zrůdné - žádají stát o zdopovědnost (jinak začnou lidi umírat) a neumí unést základní osobní zodpovědnost za své kroky ?

Tímto požadavkem se LOK mění z drzého na trapný ... a doufám, že nebude vyslyšen.
09. 02. 2011 | 11:51

Já nic já muzikant napsal(a):

Pane autore,
Nedělejte paniku a opravte si nadpis.
V pasti může být maximálně 3500 lékařů,kteří nestáhnou svoje výpovědi a z nich jen ti kteří zatím nemají domluveno kam v Německu popřípadě jinde za 3x násobek platu nastoupí.
Tu "past" si nachystali sami sobě. Když se někomu zatmí před očima a dá výpověď bez toho aby měl zajištěnu jinou práci tak je to jeho problém.
Říkám vám rovnou. Vše špatné je k něčemu dobré.
Kdyby si LOK uvědomil že odstartuje reformu zdravotnictví nikdy by do toho nešel.
09. 02. 2011 | 11:51

Targus napsal(a):

To Norma:

Hodně dobrá otázka. Souhlasím.
09. 02. 2011 | 11:52

Já nic já muzikant napsal(a):

Targus
Udržujte paniku.
To vám jde nejlépe.
09. 02. 2011 | 11:55

hoven napsal(a):

vyjadřuji podporu vládě, vydržet a neustupovat. !!! zlu se nemá ustupovat. už jenom z principu. snad se lidi probudí a začnou podávat žaloby na odboráře, kteří to celé zorganizovali. je potřeba tuhle válku dotáhnout až do konce a agresora zlikvidovat.
09. 02. 2011 | 11:58

Targus napsal(a):

To Luba:

"Proto si myslím, že lékaři by neměli dávat politikům takto "laciný brok". Měli by naopak trpělivě a bez emocí vysvětlovat, k čemu vede současný stav. K čemu vedou minimální platby státu za své pojištěnce.Že nejde jenom o naše mzdy, ale především o léčbu."

Bohužel většina zainteresovaných, a nejen ve zdravotnictví, velmi dobře ví, že trpělivé vysvětlování a domlouvání s vládou (kteroukoli od r. 1989) ja naprosto k ho××u.
Zájmy nemocných, resp. státních pojištěnců jsou kdesi až na tom nejposlednějším místě.
09. 02. 2011 | 11:58

Petr.. napsal(a):

Přečtěte si tohle, vy chytráku, abyste pochopil, jak to vlastně je!
http://petrpokorny.blog.idnes.cz/c/176520/Moravske-zrudy-doktorske.html
09. 02. 2011 | 12:02

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
vláda jenom neustupuje vydírání. za celou situaci jsou zodpovědní lékaři, a především odboráři.
09. 02. 2011 | 11:45
-----------------
No konečně! Už jsem si začínal myslet že "slaveček" hoven "sobotka" dnes absentuje.

Tož vítejte, obveselovači a hvězdo těchto diskusí!
09. 02. 2011 | 12:02

Alex napsal(a):

hoven
Vy jste opravdu už kouzelnej. Představte si akciovku, kde se osazenstvo postaví řediteli, z jakéhokoli důvodu a bude jen hrozit propad zisků. Co myslíte, že udělá majitel - hovene jednoduchou věc, vymění toho ředitele, jenž nedovede komunikovat. Žádné ztráty nebude riskovat zcela zbytečně žádný majitel.
Vy a nejen Vy jste natolik zaslepeni (a čím, to opravdu víte jen Vy), že nejste s to pochopit, že tahle vláda jede už jen na tvrdohlavosti, ješitnosti a neschopnosti - ona totiž v klidu plánuje další vyhazování peněz - Vašich peněz, při zcela zbytečném vystavení Vás jako pacienta i riziku ztráty života. A Vy tomu tleskáte. Jestliže všichni i ta vláda tvrdí, že ti doktoři mají pravdu, ale ne patří formě. I blbec si dá dohromady, že pokud to myslí vážně, neměl by být problém obolus 3 mld pro první rok ve formě tarifů, jež lze splodit během týdne neb do roka by měly ty reformy přinést přinejmenším základní stabilizaci. Okamžité zdroje už jsou známy tři v samotném rezortu bez jakýchkoli nároků na rozpočet. Jestliže tedy tato vláda tvrdí, že už za rok budou lékaři uspokojeni, je trochu podivné, že se tak zuřivě brání vyrovnat dluh 20 let a je snad i pro Vás hovene logické, že to vyvolává ještě větší nedůvěru ve slova těch dlouhodobě čestných, pravdomluvných a vždy sovo držících politiků. Tady nejde jen o Hegera. Heger sám nic nezaručí, na to jsou různí Julínkové, Šťastní, Nečasové a Kalouskové až příliš prohnaní. Občánek Vašeho typu je schopen pak tvrdit, že Heger jim to sice slíbil, ale Nečas ne, nebo Šťastný ne nebo Kalousek ne či Bárta ne.
09. 02. 2011 | 12:02

Targus napsal(a):

To Já nic já muzikant:

Vás ošetří sanitka? Vás zachrání polní nemocnice bez doktora?

Vláda činí naprosto neadekvátní a nesmyslné kroky nemající s nápravou stavu žádnou spojitost. Jde pouze o další mrhání penězi z erární kasy a divadýlko pro nepoučené laiky.
09. 02. 2011 | 12:04

Simply napsal(a):

Lékařům jde především o navýšení mzdových tarifů-tabulek a postgraduální studium - jaktože ty atestace, jejich "dostupnost" ( prohlásil jakýsi lékař na aktuálne.cz) za komančů lépe fungovaly ? ... K těm tabulkám: Heger řekl, že nemůže ustoupit, to by se pak mohli třeba ozvat i další "nepostradatelné kasty", třeba hasiči: děkujeme - uhoříte...
09. 02. 2011 | 12:07

F.Švarc napsal(a):

Žaloby hovne ? To snad nemyslíte vážně. Podal jste někdy nějakou žalobu ? Byl jste někdy před nějakým soudcem ? Včera jste se mohl dozvědět, že ten Cepl to s tou čunkomafií vlastně pohnojil. Co očekáváte od soudců, kteří se o své ubohé mzdy v tomto státě rovněž soudí ? Co očekáváte od Klause, Drobilů či Dohnalů ?
09. 02. 2011 | 12:08

ujo napsal(a):

tak mne napadá: prý budou chybět neurologové (ve Vinohradské nám snad zavřou celé oddělení).
Co kdyby vypomohl MUDr Barták - ano , ten co je neplacené dovolené.
Vystudoval za naše peníze, poslali jsme ho do USA na stáž, zajistili praxi na MO.
Teď by se měl ukázat. Provize nejsou všechno.

Nebo MUDr Julínek, anesteziolog, těch taky moc není
Ten zase pro jistotu vystoupil z ČLK, takže je mimo hru
09. 02. 2011 | 12:08

hoven napsal(a):

nesmí to skončit tak, že vyděrači dostanou přidáno. kdo dal výpověď, měl by odejít a práci už nedostat. vyděrači nemužou vyhrát 10:0. přidáno by měli dostat ti, co zůstali a pořádně. platy vyděračů je potřeba rozdělit mezi slušné doktory. je jich většina. na to bysme neměli zapomínat a já jim děkuji. socbolševici se snaží zde ve svých blozích vyvolat dojem, že se postavili lekaři proti vládě. ne, menšina lekařů se postavila proti pacientům. ta menšina do te profese nepatří a měla by nadobro odejít. apeluji především na slušné lekaře, aby se to pokusili zvládnout. my občané musíme projevit trpělivost a a nesvádět vinu na vládu. pravý viníci jsou vyděrači organizovaní odborama.
09. 02. 2011 | 12:08

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
vyjadřuji podporu vládě, vydržet a neustupovat. !!! zlu se nemá ustupovat. už jenom z principu. snad se lidi probudí a začnou podávat žaloby na odboráře, kteří to celé zorganizovali. je potřeba tuhle válku dotáhnout až do konce a agresora zlikvidovat.
09. 02. 2011 | 11:58
----------------------
Škoda, že blbost je zatím nežalovatelná.
Jo a už jste to konzultoval se svým ošetřujícím lékařem? Já jen, že byste si mu to, co tady tak suverénně prohlašujete, nedovolil říct přímo do očí ani náhodou.

Já se vám ale nedivím. Ta vaše slovní kuturistika vám možná pomáhá překonat trauma z vlastní neutěšené situace. Hlavně vám ale tohle vaše každodenní mnohahodinové vysedávání u počítače zřejmě nahrazuje normální setkávání se s obyčejnými lidmi.
09. 02. 2011 | 12:09

hoven napsal(a):

dočekal,
z hluboka dýchat.
09. 02. 2011 | 12:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 02. 2011 | 12:17

Dočekal napsal(a):

F.Švarc:

Promiňte, ale děláte stejnou chybu, kterou jsem tady dělal a stále ještě dělám já.
Ta chyba spočívá v tom, že jedince s nickem hoven tady oba bereme jako rovnocenného diskutéra.
Ve skutečnosti to je jen obyčejný frustrát, který se mstí svému okolí za svůj neutěšený stav.
Nedávno se tady nick hoven prezentoval výrazem "lůza." Když jsem se nad tím pozastavil, tak jsem se přímo od něho dozvěděl, že on sám se mezi tu "lůzu" řadí také. A to jen proto, že on také nemá finančních prostředků zrovna nazbyt.

Ale nick si zvolil opravdu výstižný.
09. 02. 2011 | 12:17

vlk napsal(a):

Á velký Luba sestoupil piedestalu člověka hodnotověa sociálně orientovaného a snížil se k diskusi s vlkem.. To jsou věci.

A otlouká mi o hlavu jiný text dr. Wágnera. Protože ten , který jsem sem dal já, a který Wagner na BL uveřejnil pře d pár hodinami s e už prostě ani nedá okecat ani s enedá zpochybnit integrita jeho a utora. takže problém. Pro Lubu. Nikoli pro mne. takže se sáhne do starého archivu , pro STARÝ článek!! A i kdyby nebyl starý, na věci to nic nemění, protože NENÍ V ROZPORU s ím co Dr. Wagner napsal dnes.
Jenže fatální je, že jsme se v čase výrazně posunuli!! A Wagner to sám píše.Že je 21 dní do dne D. A že vláda NEUDĚLA pro řešení situac e NAPROSTO NIC! A že tam , kd e něco vůbec slíbila, není procesně a podkladově zajištěno vůbec NIC!
Už nejsme v čase, kd y lze vést ezávazné dialogy. ten čas byl loni na podzim. Tahle šílená vláda s doktory tuším žačala jednat opravdu vážně až někd y kolem 10. ledna tohoto roku. Před tím je ostentativně IGNOROVALA!!!
Takže Lubo, co vám konvenuje více, je vaše věc. Dnes jsme v situaci, kdy jsou nutné akutní a řešenípřinášející skutky. Řeči už jsou na nic.
A pro jistotu, když uznáváte aspoň Dr.Wagnera jako solidní a kompetentní osobu znovu nakopíruji závěr jeho článku. Je psán pro vás - a samozřejmě také pro mne:
To co jsem napsal není ani vtip, ani PR článek, ani katastrofická vize. Je to prostý popis současného stavu. Nehodlám hodnotit, proč k němu došlo a za jakým účelem. Jenom informuji ty, kterých se to týká nejvíc a na které, omlouvám se za expresivní slovo, totiž každý ze současné vlády kašle! Totiž ty, kteří jsou jediní v našem zdravotnictví zcela zadarmo a tak nikoho nezajímají - PACIENTY!
09. 02. 2011 | 12:18

Občan napsal(a):

Hoven,
Vy jste nějakej úplně běsnej. Že Vy máte zanivestováno na nějakou špitální síť a hrozí Vám ztráta? Nebo že byste pronajímal nějakým odcházejícím doktorům nějaké nemovitosti - a hrozila Vám ztráta? :o))
09. 02. 2011 | 12:20

vlk napsal(a):

Carlosi
zdar Vaše Veličenstvo!
dneska s e nehodnem příteli - ale to není nic proti ničemu. Požadavek na návrat všech je logický. Jd e jen o jinou formu stávky. Už jsi viděl stávku, kd e nebyl automaticky požadavek - všichni stávkující bpůjdou nazpět? Já ne.
Samozřejmě , je tu problém. Tam kd e už přijali nové lidi.. To jd e řešit dvojím způsobem, buď LOK pochopí / a on už to signalizoval/, že v těch případech nelze ty co dali výpověď přijmout nebo prostě nemocnic e ve zkušebce, ted y den po nástupu nvého doktora pustí. Stávkokazové, čili mrvyna tom od jakživa totiž byli jako práskači.
A tihle jsou vůbe c nejlepší. Jdou na místo kolegy, co jim přijmutím rizika, osobního rizika vybojoval zvýšení platu! No neber to!
09. 02. 2011 | 12:24

Carlos V. napsal(a):

hoven, klídek, každý má právo dát výpověď.

Je hloupé se tvářit pravicově, ale když se to nehodí, tak chtít omezovat práva a svobody jiných lidí.

Nemusí se nám to hodit, nemusí se nám líbit blbá hesla, ale je to jejich právo.

Ovšem je právo zaměstnavatelů vyjednávat. Nikoli povinnost, právo.

Nechme zapůsobit neviditelnou ruku trhu. Je dost pravděpodobné, že se velká část lékařů bude chtít nechat zaměstnat zpět. Je jich na trhu málo, cena jejich práce vzroste. S tím se bude muset zaměstnavatel vypořádat - jako každý jiný zaměstnavatel. A zároveň, někteří lékaři nechť ze zpět nedostanou ani za menší peníze - tato akce budiž využita k zefektivnění a k velmi vyhození nevýkonných.

Klídek. Trh funguje. Občas to bolí, ale volání po žalobách etc.. .ení nic jiního než nežádoucí manipulace s trhem - ale i se svobodou a zodpovědností.
09. 02. 2011 | 12:24

buldatra napsal(a):

Jak to tak sleduji, tak nejdříve do pasti lékaři polapili vládu.
Potom do ní vláda polapila lékaře.
Je to tedy očividně spolehlivá a vyzkoušená past.

A já mám na zahradě krtka a tu past bych si rád na pár dní vypůjčil.
Nechci to zadarmo.
09. 02. 2011 | 12:27

juli napsal(a):

Co uděláme s vládou? Co se všemi těmi chamtivými zloději jen provedeme? Nechoďme k volbám, Kromě komunálních víme houby, kdo se pod tím kterým jménem schovává. Naše občanská povinnost už nebude o chození k volbám nějakých pablbů, kteří naslibují hory, doly a začnou guláškem, ale povinnost by měla být o těchto lidech vědět co nejvíce a nenechávat se balamutit. Vždyť máme to, co jsme chtěli, a to ve všech stranách, proboha. Teď jen koukáme a nadáváme, co s námi dělají. Doktorům zrovna moc nefandím, ale možná kdybychom vládě dali pořádně ostrý nůž na krk všichni, kdoví.. Žijeme v hnusu. Život v této stoupě je jen o křivé politice, podvodech, snech o hromadě milionů a o nezměrném sobectví.
09. 02. 2011 | 12:28

Luba napsal(a):

vlku,
ano - tratí na tom především pacienti.
A k pacientům mají lidsky blíže sestry.
Proto se k protestu "Děkujeme-odcházíme" nepřipojily.
Krom těch osmi stovek sester Fejsbůkových.

Cituji ze staršího, ale stále aktuálního článku MUDr. Wagnera:

"(...)Proto by k práci lékaře měla patřit i jistá osobní integrita a vyzrálost. Neměl by se chovat jako vzbouřený otrok nebo trucující dítě. Vždyť svými rozhodnutími může ovlivnit zdraví, život osud."

Právě zdravotní sestry ukázaly, že jsou osobnostmi odpovědnějšími a vyzrálejšími, než DO-lékaři. A že jim na pacientech záleží víc, než na tom, zda budou své poslání naplňovat za "západní platy".

A za to jim patří náš dík!
09. 02. 2011 | 12:30

Carlos V. napsal(a):

vlk : Jestli chtěli lékaři stávkovat, tak měli stávkovat. Dali výpověď. Tím přehodili práva na nemocnice - jen ty mohou lékařům dovolit vzít výpověď zpět.

Tak, jak schvaluju právo lékařů dát výpověď, tak je vyzývám k odpovědnosti za svoje kroky. Nelze dělat a bez b.

Tady je kořen našeho chybného pochopení svobody - jako práva, ale nikoli odpovědnosti.

Uvidíme. Ale domnívám se, že pakliže vláda neustoupí. lékaři se potichu začnou vracet. Individuálně, a často za lepších podmínek PRO SEBE.
09. 02. 2011 | 12:34

Občan napsal(a):

To Carlos:

Lékaři sice nemají služební zákon, který by jim zakazoval stávku, ale domnívám se, že chrakter jejich práce vylučuje možnost přerušení práce.
nemluvě o tom, že u nás je stávka de facto zakázána. Stávkování je totiž v ČR povoleno výhradně v rámci vyjednávání o kolektivní smlouvě. A jsem si skoro na 100% jistý, že postgraduální vzdělávání, atestace a další náležitosti lékařské nemohou být řešeny pouze kolektivní smlouvou, že musejí být řešeny přímo zákony a podzákonnými předpisy.
09. 02. 2011 | 12:34

Občan napsal(a):

...profese...
09. 02. 2011 | 12:35

Targus napsal(a):

To Carlos V.:

Právě že trh funguje a že doktorů je málo. Já myslím, že ty svalnaté a prsaté řeči o tom jak ani jeden ze stávkujících nebude přijat zpět, je potřeba brát s jistou rezervou. Postačí, když se doktoři domluví na pouhém snížení přesčasové zátěže a bude tady nový, tentokráte daleko větší průser, věřte tomu.
09. 02. 2011 | 12:35

sympatizant napsal(a):

Komárek (ve vsi pokore):

Jako "novovelkogreenpeacak" si prosim uvedomte paralelu mezi dnesnimi problemy lekaru, obcanskych iniciativ, vsechmoznych petentu, ucitelu a ekologu.

Svornikem je neutuchajici komplex autora uplne nejmodrejsi planety, na ktery v mnoha aspektech a at uz s potleskem nebo bez nej doplacime vsichni.

Permanentni, krecovita a nikdy nenaplnena snaha byti lekarem, lepe lekarem planety (kdyz uz ne jejim reditelem). O to preci primarne bezi.

Ave cezar! Diagnozu (v tomto pripade nikoli Vasi nebo svoji) ponecham na Vas a doufam, ze se ve finale budete v tomto blogu mylit.
09. 02. 2011 | 12:37

Marcus Agrippa napsal(a):

Luba:
naopak lékaři projevili až nadstandardní trpělivost - osobně bych na takové jednání opravdu nervy neměl. Politikům dali dostatek času, aby našli řešení a na celou situaci se připravili. Výsledek - stupidní reakce pana Klause a celé Nečasovi vlády. A co má být ta náhrada - vojenské stany a lékaři?! A zapomeňte na lékařské poslání - to poslání totiž nesmí být k posrá..
09. 02. 2011 | 12:39

Targus napsal(a):

To Luba:

Zapomínáte, že sestry už dostaly přidáno a nebylo to pár stovek, ale neva.
Pro vaši představu, víte jaký je rozdíl mezi platem sestry a doktora na jednom oddělení? Samozřejmě po zohlednění odpracovaných hodin. Zkuste se zamyslet a zapčítat si.
09. 02. 2011 | 12:40

Carlos V. napsal(a):

Targus : jasně že je blbost říkat, že nikdo nebude vzat zpět. Naopak, dost lidí si možná individuálně polepší - cena jejich práce bude na trhu větší.

Ale některým se třeba vrátit nepodaří. Inu, jsou vždy zaměstnanci, které by člověk nejradši vyhodil, ale když ono je to složité a drahé ... a hele, najednou není :-).

Nechci hrát ti moralitní hru na to, kdo si koho bere jako rukojmí. Jde o prachy. Konkrétním lidem jde o prachy. A ať se řeší konkrétní lidi.
09. 02. 2011 | 12:46

Xury napsal(a):

Pro vlka:
k textu p. Wagnera jsem napsal jen to co si myslím nebo co jsem našel na netu. Nijak jsem ho neposuzoval to byste měl poznat. Pokud jde o řešení za pochodu, tak ani to jsem nehodnotil, jen jsem napsal, jaká je asi vládní představa. Jinak vaše srovnávání s povodní je v tomto případě mimo mísu. I podle nejhorších odhadů poklesne počet doktorů v nemocnicích cca na úroveň poloviny 90. let a předpokládám, že tehdejší úroveň zdravotnictví nepovažujete za katastrofální. Jistě v některých oborech nebo oblastech je ten pokles výraznější, ale tam se to bude muset asi řešit případ od případu. Jinak čistě za sebe považuji požadavky lékařů v principu za oprávněné, i když mi vadí forma a hlavně účast LK, která pod Ráthem a nyní Kubkem zcela zdegradovala na odborovou organizaci. Na Hegerově místě bych patrně stopnul nákupy technologií (ale je pravda, že mám možná zkreslené představy o jeho pravomocech) a ušetřené peníze převedl do mezd. Jiná věc je ale to, že hrozí riziko nákazy dalších skupin státem placených zaměstnanců.
P.S.
Ta poznámka o Němcovi nebyla hodna vaší inteligence. Přece,proboha, sám nevěříte tomu, že tehdy šel a osobně si všechno změřil a propočítal.
09. 02. 2011 | 12:47

jarpor napsal(a):

Nejlépe je jedním textem jistého jednoho lékaře tapetovat a tapetovat...

Holt jeden názor je pro Vlka písmo svaté...

Nebudu kopírovat, kde sám Vlk píše, že přece jde o víc, jde o svrhnutí vlády... Tož si Vlku vyberte - jde o doktory nebo o nové volby ? Spíš ty volby, co...

Hezký den
09. 02. 2011 | 12:49

Občan napsal(a):

To Luba:

Sestry? Myslíte ty slípky, které se nechávají (nebo do letošního ledna nechávaly) "zastupovat" superodeesačkou Juráskovou? Tou, která si na ně otvírala tlamu, když byla "ministryní" zdravotnictví???
Tak tyhle slípky pěkně čekaly za bukem, jak se to schumelí a v půlce ledna, cupky-dupky, vypochodovaly s nataženou prackou a urvaly pro sebe půl giga. bez hnutí prstem.

Jestli se tedy někdo zachoval meganemravně, pak to jsou právě zdravotní sestry...
09. 02. 2011 | 12:52

Alex napsal(a):

Luba
A navíc se mýlíte. Vy jste v zajetí médií a toho, že paní Jurásková z ODS tedy politička a mj. už nikoli sestra, ale ředitelka, se svým managmentem mluví za Asociaci sester. Ona existuje i jiná asociace sdružující střední zdravotní personák, která mluví za 25 000 sester a ta podpořila lékaře. Ona pravda bude trochu jiná.
09. 02. 2011 | 12:53

klidná síla žen napsal(a):

Sympatizant:
Veru smutny pribeh chlapce, ktery nemohl byt lekarem. Placu a v klidu plakat neprestanu.
09. 02. 2011 | 13:08

vlk napsal(a):

Luba
taktika o voze a o koze?
Řeč byla o doktorech! Nic víc. Ne o s estrách. Dále byla řeč o aktuálnosti či neaktuálnosti některého z článků.

A ohledně sester.
Ano k pacoušům mají blíže než doktoři. Logicky. Ležel jsem nedávno ve špotále. takže vím o čem je řeč.

Nicméně - pro předmět diskus e to není relevantní.

Sestr y nakonec do sporu nešly. Jednak jejich stav zneužil naprosto neslýchaným způsobem Jurásková, která si drze osopuje mluvit z a VŠECHNY sestry, ačkoli bohužel JEJÍ organizac e zastupuje asi jen 15 % sester. Zafungovala jako dokonalý Jidáš. Nicméně pro t y, co tuhle dámičku sledovali, to není žádné překvapení. Viz její prodej / lépe by asi seděl termín zašantročení/ tkáňové banky a její kouzlo v jediném dni, kd y mohla Chrenkovi dohodit za výprodejní cenu Hutnickou pojišťovnu.
Takže organizac e vedená někýmtakovým pro mne má nulitní váhu.
Proč nestávkoval odborový svaz pracovníků ve zdravotnictví a tvrdě nepodpořil lékaře - nicméně - podpořil je verbálně a to zcela jasně - a má sakra víc členů než Jurásková nebo těch 800 sester , co uvádíte vy, je mi záhadou.
A odchody sester? o si mohou dovlit jen ty které ještě nemají rodinu. A také jich to spousta udělala. Teď se například chystá vyvandrovat také moje neteř.
Nevidí tad y naprosto žádnou perspektivu. A nevidí důvod, proč by se měla nechat šikanovat nějakým Drábkem a Hegerem.
Nicméně - může si to dovolit. Je sama. A kluka najd e stejně snadno vNěmecku nebo v Anglii jako tady.
Ovšem ty co mají děti, ty jsou v pasti. Pokud nebydlí někde v Domažlicích, Mikulově nebo Chomutov ě tak podobně - dojíždět nelze. rodinunechat týden jen tak také většinou ne. Proto nejdou.Ne proto, že by neměly chuť.

Carlosi
s tvo argumentací nemám problém. Ano, tak to po právní stránc e stojí. Jen doufám, , na rozdíl od tebe, že doktoři vyhrají. Jestli ne, odskáčem to velmi šeredně s vyjímkou pijavic a těch , co kradou, všichni.

Xury

asi jste v zajetí onoho klasického průměru. Ted y příslovečného kuřete. Které máte vy. A já ne, ale v průměru máme každý půlkukuřete. A stejně je to s těmi doktory!
Jen jaksi onen statistický počet návratu do 90-tých nefunguje a hodně nefunguje! Jsou kraje, kd e s epéče, pokud nepřijdou do prác eprostě zhroutí. Ale statisticky na tom budem podle vás jakona začátku devadesátých. Užijte si svoje kuře,.
Srovnání s onou povodní je naopak velmi ilustrativní . I tehdy odpovědný mocný jen žvanil, místo aby správně posoudil situaci a konal. Ted y aby nepřipustil možnost těžkých roizik. A Němec že je pod moji inteligenci?? Al e jděte! Mocní si jeho manažerských dovedností cení natolik, že tohohle přeborníka udělali okamžitě po debaklu na magoši principálem státního Úřadu pro ochranu dat...
Ne neměl nikd e běhat s metrem a měřit výšku hladiny. Ale rozhdoně si v krizizové situaci měl opatřit správné informace a přijmout správná rozhodnutí. Alespoň to já o d vrcholového manažera očekávám. l e cháápu , že ti napravo mají výrazně menší nároky. Těm nevadí a ni minsitr financí, co s epři rozpočtu netrefí skoro o 1/4 bilionu korun. Takže aby jim vadil někddo kdo si splete 20-ti a 500-ti set letou vodu? To fakt nemohu očekávat.
09. 02. 2011 | 13:11

Občan napsal(a):

T Alex:

Jurásková pořád JE dokonce "prezidentkou" České asociace sester. Otázkou je, koho, jak a zda vůbec tahle organizace DNES ještě zastupuje. Protože zrovna madam Jurásková pro sestry nikdy nehnula prstem, spíše naopak.
Docela mne fascinuje, že tahle naprosto asociální pravičácká ... osoba ... vystudovala ošetřovatelství a sociální lékařství!
09. 02. 2011 | 13:14

galen napsal(a):

No, vobčane, jasně. Je "otázkou, koho, jak a zda vůbec Jurásková DNES ještě zastupuje." Zatímco šéf Lékařského odborového klubu Martin Engel upřímně zastupuje všechny spravedlivě rozhořčení doktory. A tak pořád dokola....
09. 02. 2011 | 13:19

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Je to všechno velký problém, s pány doktory s politiky s různými příživníky s cigány atd ! Nejdůležitější a podstatné pro nás všechny musí být příroda ,životní prostředí ! Když si ho udržíme kvalitní tak nebudem zdaleka potřebovat tolik doktorů co máme dnes ! Protože ti pouze jen léčí ,jen ta čistá příroda nás může uzdravit ! Nechápu ten humbuk okolo pánů MUDR ! Doporučil bych mladým lidem aby v příštích volbách hlasovali pro polepšenou KSČM ! Stejně na to jednou dojdou sami ! Dalimír milující mír !
09. 02. 2011 | 13:21

Občan napsal(a):

To Galen:

No, a ne snad? Nebo snad naštvané doktory zastupuje ještě někdo další než LOK? A kdo, prosím Vás?
--------------------------------------------------------

Tak tohle je ovšem, vážení, fakt mazec - zápis z mimořádného jednání České asosicace sester v lednu 2011:
http://www.cnna.cz/prezidium/zapisy-z-jednani/81/

To je jak z jednání akčního výboru někdy v pol. 50. let!

A, mimochodem, v té asiciaci je jen asi 20 000 sester - zbytek, tedy cca 60 000 buď zastupuje někdo jiný nebo nejsou nikde organizovány
09. 02. 2011 | 13:26

gaia napsal(a):

titulek z MF dbes

Nová šance v boji s rakovinou. Nové přístroje za 100 milionů.

A já se ptám, jakou cenu má lidský život, má vůbec smysl za takové peníze někomu prodlužovat utrpení, nebo život na invali´dáku třeba o 4 roky?
Neničí se tímto zachraňováním jen lidský genofond a neřešitelnost důchodové reformy?
Můžeme si tyto přístroje dovolit a ufinancovat, neměla by se lékařská technologie zastavit např. v 60. letech. stejně každý jednou umře a jestli o 10 let dřív nebo později, co je to v porovnání s nekonečností bytí a vesmíru?
Neměl by se posílit přírodní výběr, aby slabší kusy odpadly, neproduktivní nepřipravovali produktivní o síly,lidí je dost.A i dnes je dost těch, kteří se doktorům vyhýbají a přesto spokojeně žijí.Např. mně doktoři nikdy nic nevyléčili, mě léčí příroda.
09. 02. 2011 | 13:32

Luba napsal(a):

Alexi,
doložte své tvrzení o tom, že jiná organizace sester zahrnující 25.000 nelékařů/sester podpořila akci "Děkujeme-odcházíme".

To je pro mne nové.

Vím jen o dvou sesterských organizacích, z nichž jedna podpořit DO-lékaře rezolutně odmítla (ČAS) a podpora ze strany jiné organizace je pouze podmínečná (POUZP).

http://www.cnna.cz/
http://www.pouzp.cz/news.aspx

Mimo jiné proto, že "akce DO" ohrožuje jejich pracovní místa.

"Pokud zmizí lékaři, nemocnice pošlou domů až 2,5 tisíce sester

Hra o nervy mezi ministerstvem zdravotnictví a lékaři, kteří hrozí odchodem z nemocnic, pokračuje. Když se obě strany brzy nedohodnou, doplatí na to pacienti, ale i zdravotní sestry. Také totiž budou muset odejít.
Marii Juroškovou, náměstkyni pro ošetřovatelskou péči v Novém Jičíně, trápí obavy, že pokud v březnu opustí nemocnici lékaři, bude muset rozdat výpovědi asi 220 sestrám a ošetřovatelkám. V některých nemocnicích by ale byla situace ještě mnohem horší. „Od nás by muselo odejít na 400 sester,“ odhadl mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda.

V kraji podalo výpověď přes 580 lékařů z devíti nemocnic. Jestli odejdou, o práci přijde až 2 500 sester a nižších zdravotnických pracovníků. Skončí i desítky uklízeček… Podle Marie Juroškové nemocnice nemají jinou možnost než nadbytečné zaměstnance propustit. „Sice by jim 1. března teprve začala běžet dvouměsíční výpovědní lhůta, ale protože by pro ně už nebyla práce, museli by zůstat doma za nižší plat, než kdyby normálně pracovali. Mnoha sestrám by to způsobilo problémy,“ míní.

To potvrzuje staniční sestra novojičínského urologického oddělení Hana Přadková, které také hrozí výpověď. „Všechny sestry se bojí toho, co bude. Většina s požadavky lékařů souhlasí, považuje je za oprávněné, ale nelíbí se jim způsob, jakým je prosazují. Žádná ze sester nechce přijít o práci. Každý musí platit nájem a různé splátky, navíc je mezi námi dost samoživitelek…“ vysvětluje Přadková.(...)

Zdroj:
http://www.rescue112.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=996:pokud-zmizi-lekai-nemocnice-polou-dom-a-25-tisice-sester&catid=46:lanky-pro-veejnost&Itemid=98
09. 02. 2011 | 13:34

Alex napsal(a):

Občan
Došlo jen k nedorozumění. Ona Jurásková je prezidentkou asociace sester, přičemž sestrou už dávno není. V dresu ODS byla ministryní a je ředitelkou fakultní nemocnice.
09. 02. 2011 | 13:35

David napsal(a):

Podle mého názoru by v žádném případě neměli nemocniční lékaři ustupovat politikům, kteří jsou buď totálně neschopní, nebo naopak všehoschopní mafiáni.

Je vidět, že chtějí Rozvrátit nejen vztahy mezi lidmi, ale i rozvrátit celé zdravotnictví a pak ho pohodlně privatizovat.

Úplně se mně hnusí, jak média manipulují s občany, jako se stádem tupých ovcí. Je to jako za komunistů.

Když poslouchám ty krizové plány na šest týdnů, tak si říkám jestli ti politici se už nezbláznili. A co potom? Na to nemyslí?

S takovými "krizovými" plány ať jdou do háje nebo si hrát na pískoviště.

Doktoři vydrží více než šest týdnů a pak si teprve budou moci diktovat podmínky. Ne 2 miliardy, ale hned 4 miliardy. A co ty zbytečné vícenáklady za to provizórium?

Odpovědnost za tento stav ponese vláda, která by měla pak padnout. Nejhorší na tom bude to, že tato totální všehoschopnost vlády bude stát životy některých lidí,(možná i můj), a to už nebude žádná sranda.

Vládě ani ministrovi nelze věřit. Jejich dosavadní sliby jsou nedůvěryhodné.

Vůbec nemohu pochopit, proč přidání peněz jim nechtějí dát do tarifů? Co na tom je tak špatného a nemožného? Úředníkům mohli 10% z tarifů vzít, tak zde zase mohou k tarifům přidat. Že nejsou peníze? Začínajícím nezkušeným učitelům mohli dát nástupní plat 20 tisíc. Prostě, když se chce, tak to jde. Když se nechce, tak se hledají důvody, proč to nejde.

Požadavky nemocničních lékařů považuji za naprosto přiměřené, seriózní a oprávněné. Držím jim palce a ať vydrží až do porážky této nejhorší vlády od roku 89.
09. 02. 2011 | 13:39

Alex napsal(a):

Luba
Bohužel jsem zapomněl ten název. V médiích byla tato organizace uvedena spolu se Svazem pacientů i s tímto číslem sester, jako organizace podporující lékaře. Věřte či nevěřte.
09. 02. 2011 | 13:44

Luba napsal(a):

Občane,
není pravda, že Mgr. Jurásková pro zdravotní sestry nehnula prstem. Naopak - za svého úřadování na MZ prosadila postupné navýšení jejich platů o 15%. Problémem bylo, že k tomu došlo jen v zařízeních, které MZ přímo řídí, jako jsou fakultní nemocnice:

"Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že nemůže vynutit změnu platů v nemocnicích, které přímo neřídí. Provozovatelé těchto nemocnic ale prý slíbili, že platy svým sestrám zvýší. Na tom bude trvat i ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. "Mohu udělat jenom to, že znovu požádám o to, aby veřejný slib slnily. Žádnou jinou pravomoc nemám," zdůraznila Jurásková.

Navýšení platů v červnu a červenci se podle ministerstva mělo týkat všech 81.000 zdravotních sester v České republice. Od 1. června rozhodla vláda o navýšení tarifních platů sester o 3,5 procenta, od 1. července pak u všech zdravotnických pracovníků o dalších 3,5 procenta. Od začátku července se navíc zdravotní sestry a porodní asistentky posunuly v katalogu prací v platových třídách. Peníze na navýšení platů poskytují zdravotní pojišťovny, které slíbily uvolnit částku 1,2 miliardy korun.(...)"

Zdroj:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/zvyseni-platu-se-zatim-dockala-jen-tretina-zdravotnich-sester--621626
09. 02. 2011 | 13:45

Občan napsal(a):

To Luba:

A CO ty pipiny vlastně čekaly?????
To si myslely, že budou posedávat na prázdných odděleních a pít kafe?
Mají, co si odsouhlasily. ModroJurásková z nich udělala blbky, tak holt jako blbky skončí a přijdou o práci. Kdyby nebyly tupé stádečko, které si tou asociální sekernicí nechalo nakukat nesmysly, a přidaly se k protestu lékařů, nemusely takhle dopadnout. Prostě mají, co si vykoledovaly a patří jim to s plnou "parádou"; možná jim konečně docvakne, jak krutě je modroJurásková a její soukmenovci zneužili a postaví se na vlastní nohy.

A to nekomentuji, jak přilezly servilně v půlce ledna za Hegerem a řekly si o půl giga Kč na úkor doktorů.

Nemám pro ně ani atom soucitu či pochopení.
09. 02. 2011 | 13:45

Miro napsal(a):

to : Vlk a jemu podobní.
Jiný doktor ředitel FN v Ostravě která je stále v zisku a předseda OVV ČSSD v Karviné napsal.
Na otázku Odboráři to přehnali ? Bezesporu. Když člověk vidí , jak akce cíleně směřuje k výpadkům některých oblastí péče, které jsou nezbytné pro přežití lidí, jako péče o novorozence ..Přitom tak vstřícný ministra s dobrou vůlí se domluvit tady již léta nebyl. Lékařské odbory to tak roztočily, , že samy budou mít problém situaci nějak usadit a zklidnit. Doufám, že se nějak domluvíme na nejméně špatném řešení, protože dobré řešení tu už nemí.
Nevím co je výhra. Mám spíš pocit, že prohráli úplně všichni. Už to zašlo příliš daleko, vzduchem lítají strašně silné výrazy a jediný efekt bude ten, že se těžce sníží pověst lékařů.
Kolegové mi říkali, že někteří z lékařů se chovali k okolí velmi agresivně jako by byla revoluční doba, v níž neplatí pravidla. Takovým lidem bych říkal : podal jsi vypověď , sorry- to znamená odchod.
Specalní kategorií jsou pro mne primáři a přednostové. Oni přece zodpovídají za to, jak jsou jejich podřízení spokojeni, nebo ne Pokud by se takový člověk připojoval k protestům, nemá na šéfovském místě co dělat.
Pan ředitel uvádí, že průměrný plat je kolem 65 tisíc Kč včetně služeb.
09. 02. 2011 | 13:52

Kral napsal(a):

16. Dej link na jiného pablba a máš vystaráno. Dříve platilo, že co je v novinách je pravda pravdoucí, teď platí, že co je na internetu je svaté. Že je většina odkazů dílkem ještě větších lobotomiků nevadí. Dal jsi přece odkaz.
Kdo neskáče není vlk Hop-hop-hop
09. 02. 2011 | 13:53

Kessu napsal(a):

Je to velmi inspirující.

Vláda dělá houby, na racionální argumentaci neslyší, je potřeba zvolit tvrdší přístup, aby se něco hnulo. Pokud možno skupinově organizovaně a definitivně, bez možnosti uhnout.

Dalším obdobně kritickým tématem je důchodová reforma. Nemohl by někdo zorganizovat akci důchodců - děkujeme, přestáváme krmit holuby?
09. 02. 2011 | 13:54

Miro napsal(a):

Ještě bych přidal . Kdo včera slyšel pana Kubka že jsou na tom jako Chartisti,jako Havel a p. že je budou zavírat Tak k tomu už není co dodat
09. 02. 2011 | 13:55

Luba napsal(a):

Alexi,
věřte nebo nevěřte, to je opravdu silný argument :)

Možná jste si to trochu popletl. Psalo se o tom, že na Facebooku je asi 800-člená skupina, která DO-lékaře přímo podporuje. Snad jsou to sestry. A k nim se další tisíce měly připojit.
Ale co to je za lidi, není jisté.

http://www.facebook.com/note.php?note_id=183742238323635&id=151604921550552

http://www.dekujeme-odchazime.cz/clanek/my_odchod_lekaru_podporujeme_reaguji_sestry_na_prohlaseni_juraskove

Na netu se sepisují různé petice, ale ty s nejvíce podpisy DO-akci odsuzují:
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-27-000-lidi.html
09. 02. 2011 | 13:56

Alex napsal(a):

Luba
Mimochodem, těch sester je také nedostatek. To, že se někde cítí sestry ohroženy, je pochopitelné, mají-li se rušit celá oddělení. Tím spíše nechápu ty politiky. Oni svou odpovědnost prostě mají a nikdo jim ji neodpáře. Doktoři za zdravotnictví skutečně nezodpovídají. Všechny ty výmluvy na Hyppokratovu přísahu, kterou žádný lékař nepřísahá a která hovoří jasnou řečí, že za slib poctivosti v léčbě a výhradně v zájmu pacienta budou ve vážnosti, tedy že jim budou vytvořeny odpovídající podmínky.
Navíc věc je opravdu transparentně jasná. Všichni s minimem něčeho v hlavě tvrdí, že lékaři 20 let jen doplácejí na systém ve svých platech. I ta vláda tvrdila a tvrdí, že reforma má být nápravou i v této oblasti. Tvrdí, že do roka bude reforma v praxi. Proč se tedy takovým způsobem zasekla kvůli 3 mld Kč, které má obratem ruky k dispozici a jde přitom o jednorázový akt pro ten jeden rok. Pak už by to měla řešit sustémově jejich reforma. Vás to opravdu neudivuje, že tedy jen z tvrdohlavosti, ješitnosti chce tato vláda vyhodit zbytečné miliony na zbytečnou krizi? A nějaké vojenské hrátky? Stejně tak nechápu ty občany, kteří ji v tomhle fandí. Za rok jim platy zvednou, tak vo co vlastně jde. A nikdo jiný než ta tvrdohlavá a ješitná vláda vystaví ty pacienty zcela zbytečným rizikům. Mně postoj občanů podepsavších tu petici v Reflexu prostě nejde na rozum.
09. 02. 2011 | 13:58

Miro napsal(a):

David
a co takle 20 30 milonů a složit by se mohli na to třeba policajti a hasiči kteří nasazují životy na záchranu nás lidí a nesedí si pohodlně v kancelářích
09. 02. 2011 | 13:59

jakubkaspar napsal(a):

Michale, souhlasím, kdo je ale do té pasti dostal? Můj návrh odpovědi: LOK a ČLK. Takhle pitomou a extrémně blbě načasovanou akcí těžko mohli docílit něčeho jiného.
09. 02. 2011 | 13:59

Luba napsal(a):

Občane,
pro Vás jsou sestry "pipiny", pro mne jsou to obětaví lidé, kteří si zasluhují naši úctu. A jsou nad svými lépe placenými a o to nadutějšími spolupracovníky s titulem "MUDr" mravně výš.
09. 02. 2011 | 14:00

Alex napsal(a):

Luba
Nikoliv, byla to organizace. S Facebookem to nemělo nic společného. Ano doložit to nemohu, moje chyba, archiv si nevedu. Budiž, nevěřte tomu. A klidně si věřte i té Juráskové.
09. 02. 2011 | 14:01

Kvakin napsal(a):

Lékaři měli vše zvorané již v tom okamžiku, kdy si vymysleli podávání výpovědí ... Který zaměstnanec takhle kdy bojoval za zlepšení mzdových a pracovních podmínek ... Jestli jim to poradil Hrabovský, měli by ho žalovat o navrácení peněz a kompenzaci škod. Proč místo Děkujeme, odcházíme, nevyhlásili: Pracujeme jen podle předpisů - žádné přesčasy nad zákonný rozsah, žádné dohody o pracovní činnosti zakrývající faktickou přesčasovou práci, nejdéle 12ti hodinové směny a zákonné přestávky mezi nimi, pojišťovnami požadovanou sestavu zdravotnického personálu na pracovištích, jinak ani ťuk, když desetinový úvazek, tak desetinový a nikoli fakticky celý atd.
Jistě by se pohnulo mnohé, včetně platových tarifů a dalších potřebných záležitostí, neboť manažeři by vzniklou situaci nezvládli, ale nikdo (včetně odborářských předáků) by nebyl ohrožen existenčně a vydán libovůli nemocničních šéfů jako nyní - vezmou-li mne, nevezmou-li mne zpátky. I veřejnost by to přijala, protože ta ví, že úředníci na ministerstvech a v jiných státních a veřejných strukturách, kterým byly restringovány požitky, nedělají hodinu přesčasů, natož 800 hodin ročně, že víkendy a svátky mají volné a pracovní dobu dodržují do mrtě ... Klienta zavřou do šuplíku a tradá ...

Jediný vítěz toho všeho je Hrabovský, lékaři snad získali neocenitelnou zkušenost, jak co nedělat, a celým národem milovaná vláda premíre Kluzkého dostane pašáka od všech, co se chystají na privatizaci redukované nemocniční sítě ... Vždyť to, co ještě zprivatizováno nebylo, musí být ... Stát tu přece není od toho, aby se staral o něčí zdraví, zrovna tak jako nemá vařit pivo a montovat auta.
09. 02. 2011 | 14:02

vlk napsal(a):

Miro
buďte tak laskav a arčte si přečíst úplně první příspěvek v téhle diskusi. Třeba leccos pochopíte.
Třeba.

A doktoři jako takoví? Nemám o nich a jejich motivech žádné iluze. Ale kdyby je byla naprosto zbytečně a hloupě neponoukla k akci tahle vláda, tak se to nevyhrotilo. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá,
09. 02. 2011 | 14:06

jakubkaspar napsal(a):

2Kvakin: souhlas
09. 02. 2011 | 14:06

Občan napsal(a):

Alex napsal(a):
"Luba
Bohužel jsem zapomněl ten název. V médiích byla tato organizace uvedena spolu se Svazem pacientů i s tímto číslem sester, jako organizace podporující lékaře. Věřte či nevěřte. 09. 02. 2011 | 13:44"

Myslíte něco z tohohle?
http://www.facebook.com/note.php?note_id=183742238323635&id=151604921550552&ref=mf
http://www.dekujeme-odchazime.cz/novinka/svaz_pacientu_ocekava_dohodu_mezi_lok_a_mz
http://www.dekujeme-odchazime.cz/clanek/my_odchod_lekaru_podporujeme_reaguji_sestry_na_prohlaseni_juraskove
http://www.pacienti.cz/clanek.php?id=2682

Toto by mělo být ono :o)

http://sos-zdravotnictvi.cz/
09. 02. 2011 | 14:08

Miro napsal(a):

Kvakin - Luba souhlas
09. 02. 2011 | 14:09

Miro napsal(a):

Vlku číst umím ale nejsem umanutý ja Vy
09. 02. 2011 | 14:11

Občan napsal(a):

To KVakin (14:02):

A CO mají dělat?
Stávkovat de facto nesmějí a vlastně ani nemohou.
Platy jsou jen minoritou z jejich požadavků (13 bodů) a kromě platů si nic ostatního NEMOHOU sjednávat formou KS, ale MUSÍ to být formou zákona nebo vyhlášky.
Tak CO mají, podle Vás, dělat?????

Ne, Kvakine, nehnulo by se nic, protože by nikdo nevěděl, JAK velký bordel ve zdravotnictví už je. A v nejhorším by vláda dovezla pár cizinců - nádeníků na doplnění oddělení.
Dokud lékaři nebudou skutečně chybět ve velkém, nehne se ani stéblo trávy.
09. 02. 2011 | 14:14

Xury napsal(a):

Pro vlka:
ještě k Němcovi. Jednak neřekl, že půjde o 20-letou vodu - já ty zprávy viděl. V té době už byl av Praze hladina výš než na 20 leté úrovni. Mluvil o tom, že hladina půjde max. o 20 cm výš. A od koho ty informace asi tak měl, když ne od správy Vltavy. Nedovedu představit koho jiného by se ptal nehledě na to, že její zástupci seděli v krizovém štábu.Našel jsem o tom článek, ale nedaří se mi dát sem link. Podle něj měl Němec ještě v 11 večer tuto informaci (o 20 cm) od správy povodí a až následně se jak povodí tak i on ozvěděli o rychlejším nárůstu hladiny. Mimochodem, která opatření v jeho situaci by byla ta správná?
A pokud jde o jeho místo na Úřadu pro správu dat, tak vzhledem k tomu, že je informatik, tak mi to nepřipadá nelogické.
09. 02. 2011 | 14:18

dedek napsal(a):

Hezký článek. Zdravím vlku, také velice hezké příspěvky. Bohužel je málo, těch, kteří jsou schopni pochopit zrůdnost jednání našich vrcholových politiků včetně toho nejvyššího. Zneužívají k tomu média, hrají na city zvlášť peprnými příspěvky a reportážemi. Koho by nedojalo pohled na děti v inkubátoru? S tím se dalo počítat. To samé předváděli před volbami a ti samí jim k vítězství pomohli a teď řvou, čeho se dočkali. Jak by asi ti žvanilové, kteří se tady utrhují na lékaře dívali na to, za předpokladu nepodjatosti médií, až by na NOVĚ byly záběry umírajících dětí s podtextem toto zavinilo snížení výdajů na zdravotnictví naší vládou a podobně! To by se zase ozývalo " to ty k..vy doktoři to tam nechali dojít? Cožpak jste lidi natolik slepí a hluší, že nevidíte příčiny a strůjce? Cožpak Vám nevadí, že nadáváte slušným lidem, kteří byli ochotni jednat skoro rok a nejen o platech? Cožpak nevidíte, kdo nechtěl jednat? Kdo to bagatelizoval? Kdo je tedy ten neschopný a kdo chce teď narychlo systém záplatovat při daleko větších nakladech, které budeme platit my všichni?!! Cožpak nevidíte, že místo s lékaři se tato vláda musela zabývat sama sebou díky proláklým kauzám Drobil, Vondra, ministerstvo obrany? Slušné lidi ať lékaře nebo z kauzy Drobil Michálka nazávají lotry, zatímco lotry nazvou čestnými a nechají je na vysokých postech? Cožpak tohle už nehovoří samo za sebe? Jen si spočítejte o kolik finančních prostředků v těchto kauzách šlo a porovnejte si jak by to vylepšilo nejen zdravotnictví ale i naše hospodářství. Pro zajištění těchto úniků neudělali naprosto nic jen se je snaží zamést pod koberec a to za Vaší skvělé pomoci. Je to přesně ve stylu profesionálních zabijáků. Jít proti oběti, probodnout ji, podržet a začít řvát " lidi pomozte pánovi se udělalo zle" Houf se seběhne soustředí se na umírajícího a ten gauner bez problémů odejde a nikdo si ho nezapamatuje. Tak je to i s touto kauzou. Čím víc Vás zmanipulují tím lépe. Ne doktoři ale tato neschopná vláda si Vás bere za rukojmí! To ona zodpovídá za zdraví občanů. Lékaři jsou jen nástroje. Stáváme se svědky, zvrácenosti hodnot a věřte, že ti, kteří vás zneužívají, se s Vámi mazlit nebudou. Jen co zvládnou lékaře, pustí se do Vás. Nebojte se. Soukromé povinné fondy Vás dobře ošulí a zprivatizované
zdravotnictví Vám toho bez peněz mnoho nedá. Právě teď se bojuje i za Vás!! Naprosto nejde o boj na pravo nebo na levo. Jde o naše budoucí žití.
09. 02. 2011 | 14:20

Xury napsal(a):

A ještě malá poznámka pro vlka. Už jsem psal, že situace v nemocnicích se bude lišit místo od místa i obor od oboru. Je evidentní, že odchod lékařů by způsobil značné komplikace, ale nedomnívám se, že by byly nezvládnutelné.Tím spíše, když uvážím kolik máme nemocnic. Jistě neakutní výkony možná bude nutné odložit, ale pokud jsou někde na okrese 3 špitály, tak si myslím, že jeden plně funkční z nich půjde sestavit.
09. 02. 2011 | 14:22

Evžena napsal(a):

Občane, vždyť Kvakin napsal, co mají lékaři dělat, a měli to dělat hned od začátku. Pracovat v normách daných ZP, bez žádných smluv navíc. Sice by ze začátku přišli o část platu z oněch nasmlouvaných přesčasů, ale nedostatek v pokrytí lékařské péče, by museli řešit manažeři nemocnic.

Veřejnost by byla na straně lékařů, protože plnění přesčasových hodin nad rámec ZP, se objevuje téměř ve všech odvětvích.

Proč se vlastně schvalují zákony, když se hledají a i nacházejí cesty, jak je obejít?
09. 02. 2011 | 14:26

Miro napsal(a):

Možná by nebylo na škodu se zamyslet kudy vedou ty penezovody a kdo za ně odpovídá. Kdo si myslíte, že přichází s nápadem koupit ten nejnovější přístroj ať to stojí co to stojí. Nejspíš s tím příjde nějaký lékař, nebo primář nebo přednosta nebo ředitel nemocnice, nebo je to snad ministr zdravotnictví či sám předseda vlády? Znám případy z Plzeňské FN. Když přišel nový primář tak se muselo předělávat všecho včetně kachliček. Z jeho peněz to přece nešlo. Stejné to bylo s přístrojovým vybavením. A nyní páni doktoři křičí zastavte tu korupci, ale tu přece spoluvytvářeli oni , nebo ne ?
09. 02. 2011 | 14:30

Kanalnik napsal(a):

Prilis nesouznim s pohledem autora, ze lekari prohravaji. Opticky se to tak muze jevit, ale myslim, ze tomu tak neni. Jediny, kdo prohraje je tato vlada, a pokud tato neustopi, tak vsichni obcane/pacienti.
09. 02. 2011 | 14:33

vlk napsal(a):

Někdy je fajn vrátit se ke starým věcem. Pod blogem asociála Drábka Proč obměnit odměny jsem v diskusi 03. 09. 2010 | 14:30 napsal kromě jiného také toto:
Jak je z uvedeného zřejmé, asociál Drábek do tohohle šíleného platového projektu také tahá zdravotnictví. Tedy lékaře a sestry. S odůvodněním, že jde o snižování zadluženosti státu.
Tak tady už je , tenhle z božího dopuštění ministr, úplně neinformovaný nebo vysloveně a vědomě lže. Co z toho je pravda nevím.
Netuším, jak deficit státního rozpočtu souvisí s platy sester a doktorů!! Protože pokud mně je známo, tak jejich mzdy nejsou placeny státem, ale Z VYBRANÉHO ZDRAVOTNÍHO POJlŠTĚNÍ!
Jestliže tedy klesnou platy ve zdravotnictví, pak ušetří pojišťovny a nikoli stát. Deficit státních financí se nesníží ani o haléř. Tahle rovnic e by platila jen a pouze tehdy, pokud by stát DOTOVAL zdravotní pojišťovny nad rámec vybraného pojistného. Což s e ZATÍM neděje.
Jak to bude zejména s platy kvalifikovaných doktorů v nemocnicích vypadat, jsme prokázal výše.
Tenhle šílený Drábkův nápad opravdu způsobí exodus doktorů. Zejména těch, co něco umějí. A ovládají jazyky. Ty už tady nebude držet vůbec nic. Rozhodně ne to, aby byli s svou životní úrovní odkázáni na libovůli jakéhosi místodržícího, kterého jim zrovna někdo dosadí.
Aby si pořídili bydlení, samozřejmě přes hypotéku a nějaký další místodržící jim prostě sebral osobní a tím i střechu nad hlavou.
Už takhle leckde schází doktoři. O sestrách ani nemluvě. Tam je snad situace ještě horší. Tímhle spolehlivě vyženeme ten lepší zdravotní personál za hranice.
No jistě - my to vyřešíme. My máme zelené nebo jaké karty. Třeba pro doktory z Kazachstánu nebo Moldávie..

A doložil to i konkrétním příkladem.
Proveďme malý výpočet:
Na reálných případech – viz zde:
http://domaci.ihned.cz/c1-4...

1- lékařka
dnes tarif 27620 , podle asociála Drábka má ten nový jednotný pro ni být 19 900. Nový tarif tedy představuje asi 72% starého.
Dejme tomu , že lékařka je špičková, vzorný vztah k pacoušům , skvěle vychází s nadřízeným. Má tedy dnes maximální možné ohodnocení 50% tarifu . Bere tedy celkem 41430 Kč. Jak stejná paní doktorka dopadne v systému Drábků a Drábů? Opět má maximální možné normální hodnocení - 100%, protože to vyjímečné - 200% to jistě se bude týkat jen tak naprosto vyjímečných pracovnic a pracovníků, jako je například sekretářka premiera Nečase paní Nagyová. Prostě vyjímečných lidí. A jejich počet bud přísně limitován. Takže 100% osobní k základu. Kolik že to je? 39800 Kč.
Vzorná paní doktorka přijde drábkovinou o 1630 Kč.. Což je přísně logické a pochopitelné.. No a kdyby snad chtěla svůj původní plat, musela by dostat osobní ve výši skoro 110% tarifu

BOHUŽEL JSEM MĚL PRAVDU! TAKHLE HLOUPĚ A ZBYTEČNĚ , ZA DOLOŽITELNÉHO SOUHLASNÉHO JEKOTU ZDEJŠÍCH KRADOVĚRNÝCH VUVUZEL PROBLÉM VZNIKL!
09. 02. 2011 | 14:34

Občan napsal(a):

To Evžena (14:26):

No, tak by manageři pozavírali oddělení, sloučili, co by sloučit šlo, povyházeli sestry a Heger by si zase mohl točit mlejnek a uslintávat blahem, jak pěkně ušetřil.
Že chcípají lidé bez lékařské pomoci, to tihle asociálové opravdu neřeší a řešit nebudou.

Nebyla by na straně lékařů, ani omylem ne - protože by si velice ráda nechala nakukat, že ti lékaři, co vyžadují JEN dodržování zákonů, jsou vlastně líné levičáské socky, které jen vydírají, aby se mohly flákat se sestřičkami v lékařském pokoji. A Vy byste byla opět mezi prvními, kdo by takovou kampaň proti lékařům podpořil.
09. 02. 2011 | 14:35

Vlkodav napsal(a):

vlk:
"Netuším, jak deficit státního rozpočtu souvisí s platy sester a doktorů!! Protože pokud mně je známo, tak jejich mzdy nejsou placeny státem, ale Z VYBRANÉHO ZDRAVOTNÍHO POJlŠTĚNÍ!"

Ha ha ha, je vidět, že nejenom nevíte, ale ani nechápete.
09. 02. 2011 | 14:38

Miro napsal(a):

Ach Vy Vlku, jak Vy jste chytrý, nekandidoval jste někde třeba do sněmovny, hned bych Vám dal hlas. Vy byste to potom všechno správně zařídil.
09. 02. 2011 | 14:42

vlk napsal(a):

Xury
podívejte, diskus e má smysl jen tehdy, pokud jsou předkládány argumenty , na něčem podložené. CTeď mám na mysli vaši a rgumentaci okolo skvělého krizového manažera Igora Němce při povodních 2002. Abyste nemusel hledat, co kdy tehdy odpovědně a prognosticky řekl dám sem celý sou bor:
http://blok.rozanek.cz/2006/03/30/pamatne-vyroky-igora-nemce/

Památné výroky Igora Němce

UPOZORNĚNÍ pro odpovědné činitele a jejich tiskové mluvčí

Následující výroky primátora Igora Němce se při povodni v roce 2002 NEOSVĚDČILY:

» „Doporučuji Pražanům, aby metro využívali co nejvíce. Je to v tuto chvíli nejspolehlivější dopravní prostředek.“ (12. 8. 2002, 14.00)
» „Neočekáváme větší než dvacetiletou vodu.“ (12. 8. 2002, později vyšlo najevo, že vůbec nešlo o údaj hydrologů, a není jasné, odkud ho Němec vzal)
» „Já bych řekl, že Praha není ohrožena. Situace je, bych řekl, nadmíru výtečná. Všechny orgány pracují, jak mají. … Tak přiteče víc kubíků… To, o kolik stoupne, asi není v tuto chvíli důležité, protože jestli to je o 20, 10 centimetrů… Důležité je, že se ta zatopená plocha rozšiřovat nebude.“ (13. 8. 2002, 19.00)
» „Zavolal jsem generála Šedivého, abychom řešili situaci s hotelem Admiral, a při té příležitosti jsem se také dozvěděl od majitelů této lodi, že voda stoupá za hodinu patnáct centimetrů.“ (14. 8. 2002)
» „Mně nikdo nemůže vyčítat, že jsem hlásil nebo říkal, že dvacet centimetrů roste za noc. Já jsem přesto tomu nevěřil, přesto jsem si to sám ověřoval a pak jsem teprve jednal.“ (14. 8. 2002)
» „Nerad se chválím, ale jsem překvapen, jak se nám daří všechno skloubit dohromady. Všechny protipovodňové zábrany se postavily včas.“ (14. 8. 2002)
» „Když vane silný vítr, voda občas vyšploucne přes zábrany. V Praze nepanuje katastrofální situace.“ (14. 8. 2002 v noci. Metro, Libeň, Karlín a Malá Strana plavou, evakuace Holešovic a Starého Města, hlavním městem protéká tolik vody, že ji hydrologové nejsou schopni změřit.)
» „Když jsem to viděl z výšky, byl jsem překvapen, s jakými škodami se setkáváme. Situace je asi vážná.“ (14. 8. 2002, krátce po předchozím výroku)
» „To je dobrá otázka, jsem rád, že se na ni ptáte.“ (Univerzální odpověď Igora Němce na všech tiskovkách, když nevěděl, co má odpovědět.)
(Zdroj: BBC, MF DNES, Lidové noviny)

Přeji dobré počtení! Já to totiž autenticky viděl na vlastní bulvy v bedně. Ldyž to říkal. A protože městys je PROTI proudu na d Prahou a protože v městysu došlo hydrologicky k největší, úplně největší potopě v jeho 700 leté historii, naprosto unikátního charakteru, která za těch 700 let nebyla, bylo každému z městysu zřejmé, že ten ubožák Němec ůbec netuší, co blábolí. A že ta historická voda vod nás musí natéci do Prahy.
Jo a ohledně odchodu doktorů a krizového provozu nemocnic , jak dlouho vydrží? Tak to s e dočtete tady: http://zpravy.idnes.cz/nemocnice-preziji-sest-tydnu-krize-pristi-tyden-zacnou-propoustet-pacienty-1wo-/domaci.asp?c=A110209_100406_domaci_jw
Žádné jako v 90-tých, co říkáte?
09. 02. 2011 | 14:47

Evžena napsal(a):

Občan

Chcípají zvířata, lidé umírají. S pár lékaři jsem přišla do kontaktu, pár jich mám mezi bývalými spolužáky. a řeknu Vám jedno, není lékař jako lékař. Pokud vidíte profesionální přístup, snahu trochu se vcítit do pocitů pacienta, hledat optimální způsob léčby, pak bych takového lékaře klidně zaplatila zlatem.
Jinak, pokud mne máte, za takového člověka, jak jste napsal, nevidím jeden důvod, proč se s Vámi dál bavit.
09. 02. 2011 | 14:50

Luba napsal(a):

Pan komorový prezident Kubek si už skutečně do huby nevidí:

Milan Kubek:
"Já jsem viděl v tom šotu slova pana prezidenta Klause a poprosil bych všechny občany: Chovejte se slušně ke svým lékařům. Neurážejte nás, nikdy nevíte, kdy nás budete potřebovat a nezlobte se, pan prezident Klaus vám v nouzi nepomůže."

moderátorka Daniela Drtinová:
"Pane prezidente, nezlobte se, to už hraničí i s výhrůžkou směrem k pacientům..."

Milan Kubek:
"To není výhrůžka, to je jenom prosba, protože žádná skupina občanů od dob Charty 77 nebyla vystavena takové dehonestační kampani jako lékaři. V dané situací lékaři bojují za svá práva..."

moderátorka Daniela Drtinová:
"Ale zavíráni a pronásledováni nejste."

Milan Kubek:
"Zatím ne, ale trestní oznámení už padají. Bojujeme za to, aby byly dodržovány zákony ve zdravotnictví. Charta 77 také bojovala za to, aby byly dodržovány zákony, které tehdy v Československu platily."

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/188518.aspx
09. 02. 2011 | 14:54

vlk napsal(a):

vlkodav
úsměv nad vlastní hloupostí vám svědčí. A to velmi. Chápu, že při inteligenci, kterou osvědčujete , je vám zatěžko pochopit, že zdravotní pojištění NENÍ SOUČÁSTÍ STÁTNÍHO ROZPOČTU! Přeji nadále dobrou zábavu.

Miro
nekandidoval. A kandidovat nehodlám. Příčilo by se mi totiž zastupovat lidi jako jste vy.
omimochodem - oceňuji, že jste Kunové nahlásil ono zbytečné mrhání penězi na zbytečně nové kachlíky. Jistě jste to udělal.

Dědek
všechna čest! napsal jste to skvěle! Ale zkoušet apelovat na zdravý rozum těch, kteří nemají problém s Drobilem , ale s gaunerem Michálkem? Jak že to o Michálkovi řekl jejich svatý za živa? Že je to lump a gauner? A to je tentýž , co doktorům vzkazuje , že s ejim nesmí ustoupit. A tentýž , který neviděl důvod k Drobilově demisi...Co od jeho stádečka chcete? Aby myslelo?
09. 02. 2011 | 14:55

Občan napsal(a):

Vlku,

v zájmu objektivity Vás prosím, abyste si uvědomil, jaká byla tehdy situace a co se dělo s vodou. V r. 2002 proletěl Vltavou !!!!! šestinásobek !!!!! objemu celé vodní kaskády. Nikdo neměl žádnou šanci tohle jakkoli zvládnout, ovlivnit nebo uregulovat.
A vůbec to nelze srovnávat se situací ce zdravotnictví, o které odpovědní ministři věděli rok předem a jen ji prostě nechali zrát.
A nechali ji zrát jen a jen proto, že se těšili, jak si pěkně vykousnou socdem vládu.
09. 02. 2011 | 14:57

vlk napsal(a):

Luba
byl byste tak laskav a mně , zcel a evidentně s daleko menším duševním potenciálem než vy sdělil, co jako konkrétně Kubek řekl špatně či nepravdivě?
Rád se od vás něco přiučím.
09. 02. 2011 | 14:58

Miro napsal(a):

Vlku při Vašich názorech jak jsem si je občas přečetl by Vás ani nikdo navrhnout nemohl.Nashledanou
09. 02. 2011 | 14:59

Ivana napsal(a):

Se zájmem si čtu komentáře pod blogem,kladné i záporné a nějak se mi ztrácí v názorech pacient.Mému muži nyní diagnostikovali rakovinu a my čekáme jako na smilování na řadu vyšetření a rozhodnutí, jak bude probíhat léčba. Zatím máme před očima jenom sanitku s heslem -náš exodus-vaše smrt-.´To není vydírání,to je přímo hrozba. To by dokázali napsat snad jen ti, kteří už sedí za smrt jiných ve vězení.A vy,kteří lékaře ospravedlňujete,nechtějte nyní onemocnět.
09. 02. 2011 | 15:02

Xury napsal(a):

Pro vlka:
jak jsem psal nepodařilo se mi dát link, tak kopíruji. Jde o článek z HN z 22.8.2002:
Povodí Vltavy se snaží zmírnit roztržku s pražským magistrátem kvůli povodním.
www.ihned.cz/baroch
Povodí Vltavy je přesvědčeno o tom, že povodňovou vlnu zvládlo nejlépe, jak mohlo. Roztržku s pražským primátorem Igorem Němcem o nedostatečném informování o síle povodně nepokládá za podstatnou.
Němec však trvá na tom, že informace vodohospodářů o vývoji záplav v Praze nebyly v kritický den přesné.
"V Praze nezemřel jediný člověk, všichni byli včas evakuováni a protipovodňové zábrany postaveny, to je to nejdůležitější," tvrdí generální ředitel Povodí Vltavy Petr Hudler. Dodává, že škodám na majetku se zabránit nedalo, protože proti takové vodní síle neexistuje dokonalá obrana. Prahou se podle Hudlera prohnala pětisetletá povodeň, která nemá v historii obdoby.
V porovnání se stoletou povodní v roce 1890, při níž zahynulo několik desítek Pražanů a Karlův most byl těžce poškozen, byla například na Kampě hladina Vltavy až o metr a půl výš a v Karlíně dokonce o tři metry.
"Nastaly sice drobné chyby, ale zvládli jsme minimalizovat všechny škody," je přesvědčen ředitel Hudler. Trvá na tom, že pražský krizový štáb včetně primátora Němce měl průběžně k dispozici všechny dostupné informace.
"Údaje od Povodí Vltavy skutečně chodily," souhlasí rovněž Petr Beran, ředitel odboru krizového řízení pražského magistrátu.

Povodí: Řekli jsme vše, co jsme věděli

Proč tedy primátor Němec několikrát uvedl, že ho Povodí nedostatečně a špatně informovalo o síle vody, která se blížila k Praze?
Pavel Uher z Povodí Vltavy tvrdí, že v osudný den večer - úterý 13. srpna -, kdy se ještě nevědělo, do jaké výše se hladina Vltavy zvedne, vodohospodáři předpokládali, že noc na středu 14. srpna bude klidnější. "V noci se ale situace vyvíjela dramaticky," připustil Uher.
V této době byl ale primátor podle Uhra mimo krizový štáb na obchůzce po nábřeží řeky. "Když se vrátil, oznámil, že voda stoupá více, než se čekalo. To jsem ale už také věděl," vysvětluje Uher. Dodal, že pak byl okamžitě svolán pražský krizový štáb, který rozhodoval o tom, jestli evakuovat obyvatele Starého Města.
"Evakuace nastala v dostatečném časovém předstihu. Nic se nestalo. Nehrozilo nebezpečí z prodlení, nešlo o hodiny, věděli jsme, jak dlouho trvala evakuace Karlína," tvrdí Uher.

Primátor: Odhad Povodí byl nepřesný

Primátor Němec ale trvá na tom, že informace z Povodí Vltavy dostal nepřesné. "Odhad v úterý 13. srpna v deset večer byl nepřesný," řekl včera Němec. Dodal, že s vodohospodáři vlastně není v rozporu, když tvrdí, že informace o rychlejším nárůstu řeky mělo Povodí k dispozici až později.
"Ještě v jedenáct večer jsem na tiskové besedě zopakoval, co mi řeklo Povodí, tedy že hladina Vltavy stoupne do rána jenom o dvacet centimetrů. Pak jsem ale u botelu Admirál na břehu Vltavy zjistil, že se hladina zvedá rychleji. Vrátil jsem se proto na magistrát a okamžitě svolal krizový štáb, který rozhodl o evakuaci Starého Města," řekl primátor.
Postup Povodí Vltavy včera obhajoval i profesor Vojtěch Broža z Českého vysokého učení technického, podle něhož nejsou s takovou povodní žádné zkušenosti a těžko se její průběh určuje.
To si myslí také Petr Beran z odboru krizového řízení magistrátu. "Taková je příroda," řekl Beran. "Povodí i krizový štáb ale pracovaly dobře."
Ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Ivan Obrusník však uvedl, že meteorologové varovali Prahu před stoletou vodou už v úterý 13. srpna v deset ráno. Odpoledne zprávu ještě upřesnili. Věděl o tom primátor?
"Já jsem dostával informace z Povodí Vltavy," konstatoval včera.
"Údaje z hydrometeorologického ústavu jsme samozřejmě brali velmi vážně," uvedl Pavel Uher z Povodí Vltavy.
Ten výrok z 12.8. o dvacetileté vodě jsem neslyšel, viděl jsem až tu reportáž z 13.8. večer, kdy hovořil o 20 cm. Nicméně z vyjádření vodohospodářů vyplývá, že ani nevěděli, jak se bude situace vyvíjet (možná vám měli zavolat o radu) a i ČHMÚ vydal varování na 100 letou vodu až 13. ráno. Takže i ti si zjevně podle vás spletli 500 letou vodu se 100 letou.
Holt jsou to všichni blbci a ještě navíc se za vámi nepřijdou poradit.
09. 02. 2011 | 15:03

vlk napsal(a):

Občane
protřete si oči, zacvičte si. A pak teprv pište!
a také zkuste přečíst , co napsal ten , kterému cosi chcete nalepit na elo. Já například napsal tohle:
A protože městys je PROTI proudu na d Prahou a protože v městysu došlo hydrologicky k největší, úplně největší potopě v jeho 700 leté historii, naprosto unikátního charakteru, která za těch 700 let nebyla, bylo každému z městysu zřejmé, že ten ubožák Němec ůbec netuší, co blábolí. A že ta historická voda vod nás musí natéci do Prahy.
týkalo s e to okamžiku, kd y Igor Němec blábolil do bedny .. naše měna je pevná.. vlastně to byl někdo jinej, on ale blábolil něco velmi podobného - občané, důvěřujte metru a na prahu jd e dvacetiletá voda.
O tom, jestli s e 500-tiset letá vod a dala činedala zvládnout jsme jaksi neztratil ani slovo.
Jde mi o kvalitu krizového manažera. A o to, že současná vláda předvádí s doktory přesně to samé jako Němec při povodni 2002.
Oni si ty schopné manažery v ODS asi klonují.

Jo kdybyste náhodou měl zájem o bližší popis výkonu dalšího svělého manažera z téhle povedené vlády, tak ten jsem popsal zde. Už si to přečetlo přes 7500 lidí.
09. 02. 2011 | 15:04

R.Koláček napsal(a):

Vlku, asi nemáte pravdu když hodnotíte akci D-O jako stávku. Stávka je úplně něco jiného a v případě D-O jde o dobrovolně akci lékařů, kteří svobodně dali výpověď ze svého zaměstnání, na což mají plné právo. Ale následně už nikdo nemá právo na stejné místo, když na něj byl přijat někdo jiný. Ten jiný není stávkokaz, jak mylně píšete, ale opět svobodný člověk, který si našel zaměstnání- A u těch odstupujících lékařů kteří hlásali hromadný odchod do ciziny je zarážející, že si tu svou dobrovolnou výpověď nebyli schopni napsat sami, ale celá akce byla systematicky řízená. Mimochodem, včera jsem viděl Mudr. Kubka ve večerní "24" a už byl chlapec nějaký bledý a nervozní z toho, že se vláda stále nechce podvolit a už mu asi došlo, že se pro doktory blíží tak trochu problém, do kterého zatáhl odborář Angel ( ten člověk mimochodem nevypadá dost důvěryhodně a jeho vystupování mi tak trochu připomíná skoro jmenovce M......ho ). Jinak tě Vlku sleduji delší dobu a vidím, že rozumíš všemu a vždy.
09. 02. 2011 | 15:05

Xury napsal(a):

Pro Občana:
jen v rámci objektivity bych uvedl, že vláda dostala důvěru začátkem srpna, takže oficiálně je ve funkci cca půl roku. Kromě toho, tento protest začal původně kvůli postgraduálnímu vzdělávání mladých lékařů a ne kvůli platům.
09. 02. 2011 | 15:08

Vlkodav napsal(a):

Pane Vlku, to že nechápete, že daně, zdravotní a sociální pojištění jsou různé formy daní (prostudujte si něco o tom, že zdravotní pojištění není skutečné pojištění: ústavní soud a pod.) mne u Vás překvapuje. Ale přisuzuji to spíš tomu, že říkáte to, co chcete, i když víte že to tak není.
To, že ale souhlasíte s Kubkem, který přirovnal doktory k chartistů mne zrovna u Vás, který jste důchodcem a tudíž jste dobu charty a její stíhání, šikanování, zavírání a mučení pamatujete, mne děsí. Kdo tu zavírá a mučí doktory???? To budete stát za každým blábolem který vyjde od Vašeho "pravověrného"?
09. 02. 2011 | 15:08

vlk napsal(a):

Miro
no já bych zase, při vašich názorech nerad, že byste mne navrhoval třeba vy. Jo a nahlásil jste ty kachlík y Kunové nebo ne?

Xury
Němec selhal. Že to hází na hydrology je pochopitelné. Pročpak s ním ale asi OD S okamžitě zamětla a už dál nebyl primášem? No pročpak asi.
A ohledně těch odhadů - víte mi jsme takový zvláštní městys. A tady máme jednu hydrologickou zvláštnost. Jaká snad nikde v republice není. A nikd y, za 700 let s e nestalo , aby na té zvláštnosti cosi fungovalo úplně najednou. A vono jo. Takže bylo každému trišku znalému z městysu jasné, že to Praha neskutečně schytá. Stalo se.
09. 02. 2011 | 15:10

Xury napsal(a):

Pro vlka:
vy jste jak kolovrátek, který absolutně není schopen pochopit jiný názor. Takže hydrologové podle VLASTNÍCH slov netušili, jaký bude průběh, ČHMÚ také ne, ale podle vás měl Němec už organizovat evakuaci Starého města a ucpávání metra (to že nětěsní měl podle vás nepochybně vědět, když už byl primátorem celé 2 měsíce), a to vše jen proto, že nějaký vlk bydlí v městě nad Prahou a věděl to co patrně nikdo jiný. nevím jaký byl Němec primátor (spíše by byl) ani jaký je to člověk, ale házet mu na krk tohle mi připadá hodně mimo mísu a svědčí to o tom, že jste sám stejně zaslepený jako někteří z vašich oponentů, jimž to někdy právem vytýkáte.
09. 02. 2011 | 15:20

Luba napsal(a):

vlku,
zkusím to:

Kubek: "Neurážejte nás, nikdy nevíte, kdy nás budete potřebovat."

Smysl sdělení: Lékař pacientům neslouží, nevykonává placenou službu, ale je jen na něm, kterému pacientovi prokáže svou milost - a kdyby se cítil pacientem uražen, má dotyčný trpící prostě smůlu.

Jde o jasnou demonstraci povýšenectví: "Jsem něco víc, než pacient. Pacient má být rád, že je rád, držet hubu, platit vstupné do ordinací, ubytovné a stravné v nemocnicích a být s tím spokojen."

Kubek: "Žádná skupina občanů od dob Charty 77 nebyla vystavena takové dehonestační kampani jako lékaři."

Smysl sdělení: Přirovnáváme svou roli skupiny profesionálů, kteří mají nad svými pacienty moc, vyplývající ze specifické role lékaře k disidentům v totalitním režimu, kteří hájili své postoje a představy o spravedlivém uspořádání společnosti nikoli pro svůj hmotný prospěch, pro zvýšení své ceny na trhu práce, ale pro své klidnější svědomí.

Signatářům Charty 77 šlo o zachování své osobní integrity, o princip, o odmítnutí kompromisu s lživou ideologií - a to navzdory nevyhnutelným dopadům na jejich kariéry a rodiny.
Jejich zisk byl pouze morální - a odměnou jim byla ztráta postavení, zaměstnání, nepochopení okolí ... a také vězení.

Tato "přirovnání" z úst pana dr. Kubka jsou proto jednoduše nestoudná!
09. 02. 2011 | 15:21

ventos napsal(a):

... a co takhle vrátit se k normální češtině, kde vyděrač je vyděrač a zloděj je zloděj
a řezat je oba holí, padni komu padni ,-o)))
09. 02. 2011 | 15:24

Jana Pechová napsal(a):

Politikové nezůstanou u koryt, budou-li konat. To oni vlastně ani nemusí. Musí jen umět přesvědčovat většinu národa o svých postojích. To, co předvedla tato vláda vůči doktorům, je skutečně špička politického umění.
Akce DO se začala šikovat vloni v březnu, tedy dávno před tím, než současná vláda usedla do křesel. Dlouhé měsíce stačilo vyvolávat v lidech pocit, že oni ti doktoři takhle vrčí už dvacet let, tak ono to tak katastrofické nebude. Jenže když se začalo ukazovat, že to katastrofické bude, a žádné konání nebylo v rukávu, bylo třeba začít veřejnost přesvědčovat, že akce DO se točí jen kolem lékařských platů. To je při závistivosti českého človíčka zaručená sázka, nadto spolehlivě chytlavá i pro kýžené černobílé zpravodajství v médiích. Vždyť ta miminka v inkubátorech, vystrašené nastávající maminky a seriózní tvář ministra Hegera jsou tak fotogenické a ti doktoři koneckonců ty prachy opravdu chtějí.
O dobrých a zlých tak máme rozhodnuto.
Kdysi jsme věděli, že média publikují obraz těch, kdo si za něj platí. Před sametovým listopadem to byla KSČ, nyní jsou to ti, kdo sypou do redakčních koryt obrok inzerce. Lékaři z nemocnic zřejmě neinzerují. Ale my už jsme většinou mezi řádky číst zapomněli.
09. 02. 2011 | 15:36

Je napsal(a):

Zprávy dne 1.3.2011
..situace se nakonec zklidnila,...vláda a protestující lékaři uzavřeli kompromis.
Zpět se vrátilo 97,6% lékařů, ze zbývajících odešla část do důchodu..., prozatím dojde k zvýšení tarifů o...,celkově bude mít každý v průměru o 10-12 tisíc více.

Zprávy 1.12.2011
Není udržitelná situace ve zdravotnictví,... redukce počtu lůžek nestačila vykrýt..., ceny léků se nepodařilo..
Nadále se prohlubuje deficit.
V této výjmečné situaci se rozhodl ministr Kalousek k snížení měsíční slevy na dani o 100 Kč u každého občana...dokud nebude provedena reforma..v platnosti od 1.1.2012..
09. 02. 2011 | 15:37

Targus napsal(a):

To vlkodav a miro:

Vy dva jste spadli z Marsu nebo z višně? A přistání bylo na hlavu nebo na nohy?
Doktory v nemocnicích platí jejich ředitelé a ti dostávají prachy od zdravotních pojišťoven. Co furt melete o tom, že stát doplácí na doktory?
Přestaňte se ztrapňovat, jste tady za pitom××.
A pokud chcete diskutovat, diskutujte, ale neurážejte bez jakékoli argumentace.
09. 02. 2011 | 15:38

Targus napsal(a):

To ventos:

To píšete o vládě nebo o sobě?
09. 02. 2011 | 15:40

vlk napsal(a):

Vlkodave,

mne naopak nijak nepřekvapuje, že nechápete, jaký je rozdíl v tom, když rozpočtově bigotní vláda vyhlásí, že musí sanovat STÁTNÍ ROZPOČET a tudíž sníží platy zaměstnancům , kteří jsou z něj placeni, do toho snížení zahrne i zaměstnance, kteří nejsou placeni ze státního rozpočtu, ale ze zdravotního pojištění. Tedy systému přísně od rozpočtu oddělenéh de jure a i de facto! Že je sociální a zdravotní pojištění quasidaní vím i bez vás. Al e podle rozsudku ÚS ohledně soudce, který si s těžoval na nízký důchod, najdete v příslušném judikátu názor ÚS konstatování, že nejde o daň ,ale o pojištění. A proto stěžovateli vyhověl. Kdyby šlo o daň, měl by smůlu.A s e zdravotním je to úplně stejné. Ale proč byste měl brát takové důležité , leč filigránské d etaily v potaz, že?
Když nejste schopen vzít v úvahu daleko zásadnější věc - totiž, že snížením platů byly postiženi jen ti , co pracují ve veřejných nemocnicích. Soukromým praxím a soukromým špitálům nikdo nezkrátil ani procento. Přesto, že jsou napojeni do stejného systému. Při vaší inteligenci mi jistě srozumitelně vysvětlíte, proč lidi z veřejných špitálů přišlyi o mzdy a titíž ze soukroma nikoli.
Jiak co mne se týče - opět špatně. Jako vždycky. Nejsem důchodcem. ještě ne.
Alel skutečně Chartu a dění okolo ní pamatuji. A proto shledávám povícero shodných rysů s akcí LOKu , než byste vy , zřejmě sotva pamětník nebo pamětník s problematickou pamětí předpokládal. tehdy také:
1- určitá skupůina občanů viděla něco jinak než tehdejší vrchnost
2-tehdy také s e rozhodla uplatnit svoje práva
3-tehdy také byla za to yvstavena tvdému ataku vládní propagační mašinerie
4-tehdy také vrchnost bagatelizovala to, co ti co uplatnili svá práva chtějí
5-tehdy také byl zpochybňován morální profil těch, co uplatnili svoje práva - viz zaprodancia ztrozkotanci a dnes vyděrači a vrazi
6- tehd y také pracující psali servilní petice jak chtěla vrchnost - viz dnešní Vyděračům s eneustupuje
7- tehdy také byl aktivistům znemožňován výkon povolání
8- tehdy také podávali různí Kubíčkové trestní oznámení na aktivisty
9- tehdy také různí Kubíčkové vyzávali k vzetí aktivistů do vazby
Stačí devět shodných bodů nebo mám ještě nějaké přidat? Nikdo netvrdí, že tu někdo mučí doktory. A ještě je nezavírají. Al e rádi by Rádi by. Naštěstí ani tahle famiglia / zatím/ nemůže to, co komouši tehdy. Zatím.

R.Koláček
mi si tykám? Jo a od kdy? Nevím, že bych hrál kuličky s někým podobným.
A že jsem sledován pstřížím zrakem R. Koláčka? Jako oficiálně, Nebo fízlování ABL a nebo jako koníček?

A koukám, problémy s pochopením čteného. Nepíši , že jd e o s távku ,al e o jinou formu stávky. ted y faktické přerušeí práce.
A jestli pro vás není stávkokazem člověk, co využije podobně situace a podrazí kolegu a pak si klidně nechá zvýšit plat o to, co onen riskující kolega vybojoval, tak pro mne ano. Klasická mrva. Takovej vykutálenej koláček.
Jo a zaráží vás , že se nechali napsat hromadné výpovědi? Ono je to zákonem zakázané? Pokdu ne, pak marně hledám problém. A z mého hlediska to má dost dobrý důvod. Aby ty výpovědi byly právně v pořádku a nikoli formálně napadnutelné. Součást akce. Důležitá.A Kubek že byl bledý? Nedivím s emu. Při tom, když ho všelijací hňupové a těstovití křikují, vyhrožují mu , podávají trestní oznámení, skandalizují ho . Nic divného. A Engel , že je jako Mengele, POchopil jsem , Koláček správně? Vážně? no vám s ejistě líbí MUDr. Boris Šťatsný. který je ve správní rad ě VZP a paní manželka jen tak náhodou pronajímá prostory VZP zbytečně prostory za které dostává 2x větší nájem než v místě lze sehnat... Tomu byste konvenoval i vy.
09. 02. 2011 | 15:42

Vlkodav napsal(a):

Targus

Já budu říkat co si myslím, i když mne budete označovat za pitomce.
Citace:
Daňová kvóta je makroekonomický ukazatel, představující podíl daní na hrubém domácím produktu. V praxi hovoříme o daňové kvótě jednoduché a daňové kvótě složené. Daňová kvóta jednoduchá zahrnuje pouze ty příjmy veřejných rozpočtů, které se jako daně skutečně označují. S ohledem na to, že daňovými příjmy (quasidaněmi) jsou ve skutečnosti i příjmy z povinného pojistného na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti i příjmy z povinného pojistného na zdravotní pojištění, je relevantním ukazatelem daňová kvóta složená, zahrnující i tyto příjmy."
Konec citace.

Tak a teď do mne, pravověrní!
09. 02. 2011 | 15:47

Targus napsal(a):

To Luba:

"Smysl sdělení:blablablabla..."

Silně mi připomínáte ženskou před začátkem menzesu a na pokraji hysterického záchvatu. Já jí řeknu - dovolte, paní, - když kolem ní projíždím s nákupní kýblem u zeleninového regálu a ona je z toho schopna odvodit ihned celý román tlustý jak Vojna a mír.
Co Kubek řekl, to řekl, má taky určitě na pochodu. Kdybych byl na jeho místě já, to byste se teprv nestačili divit.
Zbytek je vaše hysterické fantazírování, čtení z tónu hlasu, z kávové sedliny, ohrnutého límce a nezačesaného pramene vlasů.
Jediná rada pro vás je silné antidepresívum, anebo tříměsíční "voraz" v Bohnicích.
09. 02. 2011 | 15:47

Targus napsal(a):

To Vlkodav:

Nespletl jste si náhodou blog?
Tady se píše o tom, že by bylo dobré přestat rozkrádat peníze, které se každoměsíčně vyberou na zdavotním pojištění, a že by bylo dobré, aby se doktorům snížily úvazky a přidalo na platech.
Tady není fórum nebo školení z ekonomie nebo podvojného účetnictví. Račte si přepnout prohlížeč.
09. 02. 2011 | 15:50

vlk napsal(a):

Xury
ne vodohospodáři - ale Němec selhal . A to toálně. Vyzýval občany aby jezdili metrem , že je to bezpečné a za půl hoďky ho nechal zavřít.
A smaozřejmě, že to svádí na hydrology. Ti ovšem tvrdí něco dost jiného než Němec.
Je tragedie, když dáte valstní odkaz a nejste schopen ho pochopit..
Luba
stále jsme zmaten. co je špatně na Kubkově větě - neurážejte nás, nevíte , kd y nás budete potřebovat? Uniká mi jeho faux pass.
Nebo vy jste ochoten dne s jít do vaší nemocnice tam si pustit pusu na špacír s e stejnou a rgumentací jako tady? Oprvadu? Ne tad y to napíšete, ve špitále byste ani nemuknul. Přesně z toho důvodu, co píše Kubek.
Vaše interpretace je tedy mylná. Pokdu ji nejste ochoten realizovat v praxi.

A ohledně charty 77?
Hm. tak jsme dám to, co jsme v té souvislosti napsal Vlkodavovi. Kde já osobně vidím identické rysy.

1- i tehdy určitá skupina občanů viděla něco jinak než tehdejší vrchnost
2-tehdy také s e rozhodla uplatnit svoje práva
3-tehdy také byla za to yvstavena tvdému ataku vládní propagační mašinerie
4-tehdy také vrchnost bagatelizovala to, co ti co uplatnili svá práva chtějí
5-tehdy také byl zpochybňován morální profil těch, co uplatnili svoje práva - viz zaprodancia ztrozkotanci a dnes vyděrači a vrazi
6- tehd y také pracující psali servilní petice jak chtěla vrchnost - viz dnešní Vyděračům s eneustupuje
7- tehdy také byl aktivistům znemožňován výkon povolání
8- tehdy také podávali různí Kubíčkové trestní oznámení na aktivisty
9- tehdy také různí Kubíčkové vyzávali k vzetí aktivistů do vazby
Stačí devět shodných bodů nebo mám ještě nějaké přidat? Nikdo netvrdí, že tu někdo mučí doktory. A ještě je nezavírají. Al e rádi by Rádi by. Naštěstí ani tahle famiglia / zatím/ nemůže to, co komouši tehdy. Zatím.
09. 02. 2011 | 15:53

Vlkodav napsal(a):

Vlk:

Vy si snad děláte srandu.

"také různí Kubíčkové vyzávali k vzetí aktivistů do vazby" - no a, každý druhý píše, žaluje, vyzývá (Paroubek atp.) a to ještě předci neznamená, že bude někdo zavřen. Natož mučen. Na rozdíl od Chartistů!

"také byl aktivistům znemožňován výkon povolání" - kterému lékaři je znemožněn výkon povolání? Snad naopak, trochu jste si to popletl.

"A ještě je nezavírají. Al e rádi by Rádi by." dejte mi odkaz na jedno vyjádření, že by orgány statní moci jen uvažovali, že chtějí doktory zavírat!

Tohle jsou jen naprosté výmysly a smyšlenky. Trochu mne to děsí u člověka, který žil v době Charty. Mimochodem přečtěte si vyjádřeni pár chartistů ke Kubkově proslovu. Jsou hooodně naštvaní a ani se nedivím....
09. 02. 2011 | 15:54

Targus napsal(a):

To vlkodav:

Prosím pěkně, a kolikže vám bylo v době charty, když už jste žil?
tři nebo čtyři?
09. 02. 2011 | 15:58

Vlkodav napsal(a):

Targus:

Nespletl, zdravotní pojištění je quasidaň a proto přidání doktorům jde z kapes každého z nás. Pokud jde ušetřit ve zdravotnictví, a to jistě lze a hodně, pak tyto prostředky mají být alokovány tam, kde jsou potřeba. A nemyslím si, že zrovna teď jsou nejvíce potřeba na platy doktorům.
09. 02. 2011 | 15:58

Vlkodav napsal(a):

Targus:

Žil, a bylo mi o dost víc. A vy?
09. 02. 2011 | 15:59

Luba napsal(a):

Targus,
nikoli - pan Kubek je názorově a postojově konsistentí a jeho výroky tomu přesně odpovídají.

Česká lékařská komora je stavovská organizace, což je už samo o sobě pozoruhodné.
Jak známo, čeští protestanští stavové svou poslední bitvu slavně projeli už v roce 1620 na Bílé Hoře. Přesto - mentálně dosud přežívají.

MUDr. Ivan David se onehdy zamýšlel nad mentalitou lékařského stavu:
"Mentalita lékařů je tradičně maloburžoazní, či středostavovská nebo středotřídní. (...) Historicky byli lékaři ve své většině ubožáci nabízející své služby všem, kteří o to stáli, a jejich trvalou snahou bylo vlichotit se do přízně boháčům, kteří by je spolehlivě svojí poptávkou uživili.

To se však nepoštěstilo každému. Situace se změnila, když od konce 18. a zejména od druhé poloviny 20. století vstupovali lékaři do státních služeb, hlavně do veřejných nemocnic.

Tehdy se lékaři častěji setkávali s pacienty, které společensky převyšovali, a odtud pochází zvyk chovat se k pacientům přezíravě a povýšeně. Takové chování tedy není plodem období „komunismu“, jak se tvrdívá, ale nadřazené chování se za těchto čtyřicet let podstatněji nezměnilo. Rakousko-Uhersko zavedlo v českých zemích funkci obvodních lékařů (proti značné nevůli lékařského „stavu“) na konci 19. století, aby císařská totalita mohla jejich prostřednictvím prosazovat zdravotnickou politiku státu. Nejde rozhodně o „komunistický“ vynález, jak to mnozí interpretují."

Zdroj:
http://blisty.cz/art/56893.html
09. 02. 2011 | 16:03

Tenco napsal(a):

Michal Komárek
Myslím si, že se mýlíte.
Tedy že lékaři ztratili podporu veřejnosti a věří nyní politikům.
Doložte svá tvrzení nějakým seriozním, nezmanipulovaným výzkumem.

A pokud ne, tak je tato veřejnost nemocná. Ale nevyléčí ji lékaři.
Já se obávám, že ji vyléčí až hrobník.

Protože vláda hraje kabaret.
Deset měsíců před problémem strká hlavu do písku, anebo jej bagatelizuje. A pak - co udělá ? Mobilizuje armádu !
Takže přiznává, že jde o závažný problém.
Už z tohoto pohledu je to jednoznačně vláda špatná.
Jako správci společných záležitostí prostě selhali.

Další věcí je to, že se tato vláda sebedeklarovala coby vláda protikorupční.

A několik ministrů této vlády tvrdí, že korupce připravuje veřejné rozpočty o minimálně 40 miliard korun českých ročně.

Jak si tedy vysvětlit fakt, že tato vláda neumí z korupčních kanálů vytáhnout ty dvě miliardy na platy disproporčně /ve vztahu k jiným profesím, ale i ve vztahu k privátnímu sektoru zdravotnického systému/, tedy disproporčně odměňovanýc - a teď pozor ! - SVÝCH zaměstnancům ?!?
Anebo s tím aspoň nepočítá pro další leta.

Ten logický závěr je jednoznačný.

Tato vláda chce penězovody směrem k spřízněným mafiím jen reformovat, ne je zničit.
Tato vláda neumí spravovat zemi.
Tato vláda nechce korupci stíhat ani v budoucnosti.
Tato vláda připravuje půdu pro podvodné privatizace systému. /Buy on the rumours, sell on the facts /
Tato vláda rozděluje a tím i oslabuje společnost.

Vláda prostě nyní hraje all in.
Takto se dá postupovat v kasinu, ale ne v politice.

Je to VLÁDA, která se chová patologicky.

Pořád ještě věřím tomu, že nakonec k dohodě dojde.
Protože jinak už by neexistoval žádný důvod proč by tahle vláda měla fungovat dál.

A přitom je to výborná příležitost pro VV. Kdyby zatlačily na Nečase / a třeba i pod pohrůžkou vystoupení z koalice/ a po následné dohodě s lékaři by skutečně začly efektivně uskutečňovat svůj protikorupční program...

Tak pak by jednak vypálily rybník všem a v konečném důsledku by byly přínodem pro celou společnost.

Howgh. Uffff.
09. 02. 2011 | 16:04

vlk napsal(a):

Vlkodave
teď už jste směšný. Ano i tehdy byly výzvy k zavření rozvracečů. Bohužel ještě nebyl internet, abych vám to předvedl.

A ohledně tomu bránění ve výkonu povlání? Tak to přijde! To přide! Viz výzvy aby ti co podlai výpověď nebyli bráni zpět! A řadě z nich se to určitě stane.A nejen proto, že místo bud e obsazeno. Jedině tenhle bod ZATÍM nelze momentálně doložit příkladem.
A chcete odkaz na to, co by orgány státní moci rády? Mám dát odkaz na to, jak se Heger dožadoval toho, aby bkraje vyhlásily stav nebezpečí, kdy lze omezit některá idská práva a přinutili tak doktory nuceně nastoupit do nemocnic? Mám dát odkaz na výzvu Kolji Kubíčka, kde doslovně říká - zavřete Engela a bude po problému?
A že si cosi podobného myslí různí bafuňáři všech různých stupňů, pokládám, na rozdíl od vás za naprosto jisté.
No a , ež s enajdou chartisté, spřažení s e současnou famiglií? Jak by ne. Chartistou byl třeba takový podnikavý Sášenka. Tenkrát Chrta, dne s tu Pandur tu ProMoPro. Jind y třeba plynovod nebo co já vím.Tak ten je určitě rozhořčen. Rozhořčenbudd e zcel anepochybně další podobný chartistický týpek - takový Marek Benda. Lžidoktor Benda. Dříve i přes aferu předseda ústavně právního výboru parlamentu a dnes i přes aferu jeho místopředseda. Nepochybuji, že tihle a pár podobných jsou velmi rozhořčeni. Velmi.
09. 02. 2011 | 16:04

Tenco napsal(a):

re: ...veřejnosti a ta teď věří politikům.

B´že, tam toho asi bude !

Omluva dopředu.
09. 02. 2011 | 16:06

vasja napsal(a):

Jasně že prohrávaj, když se táhnou za Kubkem a tim druhym, co se mu řiká
Doktor Smrt.
Sou na hlavu?
09. 02. 2011 | 16:10

Harry napsal(a):

vlku,
příteli, už sem nechodím (tedy nepíšu) a jen máloco čtu. Ale tohohle Komárka jsem přečetl, a protože kromě vyřvaných kradověrných a některých žvanilů jsem tu narazil na Tebe, překonávám své mlčení a mám k Tobě jednu otázku (možná už ji někde někdo položil, možná už někdo na ni i něco odpověděl, ale protože mi stačí číst pouze názvy "Nicků", abych věděl, že to nepotřebuji číst, kladu ji Tobě):
Proč mlčí "ÚRO" - promiň "ČMKOS" - tedy Českomoravská konfederace odborových svazů? Alespoň mi jejich hlas dosud unikl.
Přece jen prostoduší žvanilové a čtenáři naší žumpalistiky či diváci téhož v TV (a co jich tu je?) si mohou myslet, že tu nadále jde o PACIENTY, o občany (kulichové budou mít dokonalou péči zajištěnu vždy). A o co už vládě vůbec nejde (i když o tom pořád mele), je nějakých 500 mega rodílu mezi požadavky doktorů a imaginární nabídkou Mr. Hegera (apropós, ten jeho neuvěřitelný posun ohledně zdroje těch peněz - každý ho mohl vidět na bífingu po jednání s LOK a ČLK, kterak sdělil, že našel v možnostech pojišťoven ony dvě mld., které přenese do nemocnic změnou úhradové vyhlášky, a jak se to postupně změnilo na úsporu ze snížení 10 tisíc akutních lůžek). Těch 500 mega je částka v systému naprosto marginální - ani ne 45 mega měsíčně. To jsou peníze pod rozlišovací schopnosí systému a rozpočtu už vůbec.
Jde totiž o boj o udržení si panování na hnojišti. Jde ze strany vlády o předvádění síly, která má přinést její vítězství nad "rozvraceči, asociály, málem vrahy narozených či dosud nenarozených dětí". Ne pro to vítězství samé, ale pro ty, kdo by si snad v budoucnu chtěli dovolit pomocí solidarity vydobýt si cokoliv - od platů, přes slušné zacházení, až třeba po zbytky sociální podoby fungování státu. Jde o defilírku kdo jsme "MY", tj. politikové u moci a ekonomické elity, kteří je ovládají, a kdo jste "VY", tj. ovládaný póvl, poddaní, námezdně pracující.
On to ten "slušňák" Heger také bez obalu řekl v neděli při TV debatě u Václava Moravce, když se ho Moravec ptal, jestliže jde doktorům o to, aby dostali záruku tch platů tím, že je dostanou do tarifů - "Tak proč jim je nedáte!!??", tak Heger - úmyslně nebo maně - odpověděl - "Oni by pak příště mohli si něco podobného vynutit třeba policajti nebo kdokoliv.".
A to je to, oč tu vlku kráčí, o definitivní zlomení moci odborů. Není divu, že úslužné žumpalistické kruhy v jejich zájmu ochotně rozeštvávají lidi, dělají z elity národa svoloč hodnou odsouzení, vytvářejí obraz nepřítele (před volbami v druhé polovině roku 2009 a na jaře 2010 to byli "bába a dědek", co jim prožírají jejich budoucnost, nezaměstnaní a jiné socky), otázka je, kdo bude příště ten nepřítel (hlupáci si ho najdou vždycky snadno).
Vím, tato akce je vzpourou "bohatých" (navíc těch, kdo pravděpodobně svými hlasy nejvíce podpořili Kalousky, knížata, Džony, Nečasy (s Langry, které sice odmítli, ale které si ti Nečasové nutně museli znovu opatřit, aby jim plnili neoficiální partajní pokladny), Vondry, Bartáky, Blanky (tunely), Tatry, Minomety aj. aj.
Ale tady teď nejde o to, že to jsou "bohatí" a LOK asi není členem ČMKOS, tady se láme chleba.
Tak proč sakra mlčí?
09. 02. 2011 | 16:11

Vlkodav napsal(a):

vlk:

Takže si jen myslíte a domýšlíte:
"A ohledně tomu bránění ve výkonu povlání? Tak to přijde! To přide! "
"A chcete odkaz na to, co by orgány státní moci rády?" - ano, na to že zavřou a budou mučit doktory!
"A že si cosi podobného myslí různí bafuňáři všech různých stupňů, pokládám, na rozdíl od vás za naprosto jisté."

Neberu Vám Váš názor. Ale nezaměňujte ho za fakta.
09. 02. 2011 | 16:12

Lex napsal(a):

vlku,
promiň, ten předchozí příspěvek jsem napsal já. Ten nick "Harry" se tam dostal nějak omylem.
Zdravím! Lex
09. 02. 2011 | 16:13

myrta napsal(a):

Po shlédnutí brífinku Nečase a Vondry -jak budou nasazovat vrtulníky a mobilně 2 polní nemocnice si kladu otázku,jestli si dělají legraci.Přece tohle nemůžou myslet vážně?Cožpak se celá vláda zbláznila?Chtějí naplnit befel od Klause za každou cenu,ale pokud tohle harašení nezpůsobí pád těchhle šílenců,tak už nic.
09. 02. 2011 | 16:18

Rezák Miroslav napsal(a):

Prosím lékaře,aby když už odcházejí nebrali sebou i sanitky,nebo dle výroků Nečase a Vondry bude nucena armáda vypoméhat sanitkama,vrtulvíky a letadli,no to ty nemocné pacienty asi vynesou blíže k nebi a kdo zemře v sanitě půjde do pekla.
Ale vážně zamyslel se už někdo opravdu z odpovědných,že ten hum buk kolem + následky bude dražší než by jim ty požadavky dali?
Rezák Miroslav
09. 02. 2011 | 16:26

Pocestny napsal(a):

Vlku, vlku,
proč ty pokaždé utečeš od tématu k bulváru......
Jo, ten Němec je nejlepší povltavská zábavná literatura od dob, kdy poprvé vyšla Vzpoura na parníku Primátor Dittrich, ale sem to nepatří...
Komárek má nějaký názor....
Já bych si s ním dovolil nesouhlasit. Jednak si nemyslím, že to veřejné mínění reaguje na masáž mediální, ale spíše na osoby jednající a zejména na styl a obsah sporu tak, jak je medializován.
Plně souhlasím s tím, že zejména veřejnoprávní kanál téma idiotizuje do roviny, ve které snad umí myslet Drtinová jen ve studiu, v hospodě je to normální holka z venkova..
Pak si nemyslím, že Heger je jakkoliv schopen tvořit "vládní" stanovisko, natož postupovat dle nějakého racionálního plánu. Proto se spíše obávám, že jistá odborová tupost bude použita jako záminka k "reformě" (nevím, proč každá vládní spekulace na vývoj musí mít toto jméno) skokem, "z voleje" a pěkně nedomyšleně, pod vlivem afektu.
Leitmotiv se vytrácí, celé to zabředlo do osobních sporů, Heger se z posice "prvního lékaře" dostal do posice posledního ministra a názor vlády diktuje spolek magorů z aparátu silových resortů. Tím nemyslím politiky, ti se chovají jako pravé profesionální ghetto.
Stejné ghetto se tvoří na straně druhé, je to dnes v poloze, kdy nelze ustoupit ani o krok, protože jsme ani o krok nepostoupili, že.
Tak, jak spor půl roku sleduji, je to o tom, že od samého počátku touha bořit hybernovala pocit, že je naopak nutno tvořit. Obě strany se spúolehly na to, že ti druzí vyhnijí a uhnou. Nestalo se... a čím dál více tu vidím, že scénář "Bé" tu nemá ani jedna... tedy vláda ho teď nahonem patlá, LOKální lékaři ho ani mít nemohou - tím, že se z odborů veřejných zaměstnanců sami reformují na odbory veřejně nezaměstnaných, se sami vyhánějí od jednacího stolu.
To je vrcholná slabomyslnost, no píáři si vyfakturují své a oči zapláčou. Z hnutí reformního se stane shluk jednotlivců pochybné pověsti... pak tpreve nastane ten odsudek populu, všichni víme, jak jsou tu ti na podpoře obecně v oblibě.
Hyenismus lidu nezná mezí, stát do bude krmit vlastními lapsy při pokusu o záchranu, ale "bude to na ně".
Zde je Kubek za vola, každý, komu někdo umře, po něm půjde za to, co řekl včera v televizi. Z hlediska vlády odpadá poslední důvod proč neprivatizovat, tenhle mazec přece necháme trhu, privátní korporace - na rozdíl od vlády - pár mrtvol ustojí.
Nakonec zjistíme, že si "za to můžeme sami".
Proč?
Je to jednoduché - ten jediný, kvůli komu je celý tento veřejný cirkus vypraven a pořádán a zároveň jediný důvod pro jeho existenci, tedy občan - pacient, je mimo hru.
Proč?
Protože se hloupě a systematicky - viz tato a každá jiná diskuse - přidává na tu či onu stranu.
Ani ti, kdo "fandí doktorům", ani ti, kdo "brání vlast" NIC nezískají ani vítězstvím, ani porážkou té či oné strany. My jen a pouze "prohrajeme" další veřejné peníze do sporu alokované.
Vycházím - li z podstaty sporu, není to žádná revoluce, nýbrž vnitřní půtka v systému, která se zbylých deseti milionů týká pouze prostřednictvím ztrát se navyšujících, zatímco to přerozdělení benefitů se jich týkat nebude.
Péče ani léčba se pro pacienta nezmění ani tím, že vláda pořeší, ani tím, že vyměkkne.
Ten zásadní problém - tedy kriminální podstata systému financování a plošná zlodějina v malém, problém tak typický pro každý resort veřejné správy - ten zůstává.

Je to trochu perversní, ale jediné, co nám vně systému pomůže, je to, že ten systém zkolabuje. Pak se totiž "veřejné mínění" konečně obrátí správným směrem a uvidí jeden sakramentský důvod k revizi stanovisek, dozví se, jak to doopravdy chodí mezi těmi, kdo se tu předhánějí v lyrice státotvorných a národospásných výroků.

V důsledku budeme potrestáni my - konzumenti služby, protože jsme za dvacet let nedonutili ani jednu z vlád, kterou jsme tak hrdinsky zvolili rozbít to zločinné spiknutí proti veřejné kase. Cynismus a finanční síla těch, kdo mají zájem na zachování bordelu je prostě silnější než jakákoliv zdejší stranická vize a slib.
"Jsme jenom lidi, malí čeští lidé..." My, pacienti, lékaři, dealeři, úředníci, politici, všichni si tu "paseme to své v chlívku" a o svět okolo se nestaráme.
09. 02. 2011 | 16:36

Targus napsal(a):

To Lex:

Zdravím Vás, chybíte tu.
K Vašemu příspěvku - hodně dobrá otázka. Bylo by dobré se zeptat těch pánů, na co čekají, že?
A mám podezření, že by neměli co odpovědět. Že by se i na ně dostalo z Tater, Pandurů, minometů, padáků, útočných pušek a podobného haraburdí?
09. 02. 2011 | 16:42

Targus napsal(a):

To Pocestny:

K Vašemu rozboru je možno pouze dodat, že každý národ má takovou vládu (elitu), jakou si zaslouží.
Holt jsme banda blbců...
09. 02. 2011 | 16:56

tata napsal(a):

zdravim pane LEX

TOTEŽ CO TARGUS,ano velice dobra otazka,nestačim zirat,co naši politici jsou schopní naopak lidi je vtom podporujou
09. 02. 2011 | 17:02

hoven napsal(a):

doufám, že už platí ten zákon, že ten kdo dá sám výpověď, nemá nárok na podporu. byl bych nerad, kdyby měli vyděrači na úřadu práce nárok na nějaké státní peníze.
09. 02. 2011 | 17:09

Brundibár napsal(a):

Pocestny

Zdravím (nyní už zpět u Vltavy).

A podepisuju, sám bych to nenapsal lépe...
09. 02. 2011 | 17:10

sasa napsal(a):

Lex, Targus na strankam CMKOS je tato zprava z 21.ledna http://www.cmkos.cz/data/articles/down_2855.pdf. Ale je fakt, ze by odborari meli vystoupit aktivneji. Navic si myslim, ze problem by se mel resit zvysenim zdravotniho pojisteni o pul procenta. Je to nekolik miliard. A mohli by to strihnout v ramci legislativni nouze. Tady by jim to Ustavni soud urcite schvalil.
09. 02. 2011 | 17:11

Pocestny napsal(a):

Opět, omlaťme z toho to velkohubé baroko a postavme se k tomu věcně...
Vlku, jsme vůbec schopni definovat nějaký veřejný zájem, když chronicky propadáme jako jediná nadstranická síla v zemi?

Všem doporučuji četbu a poslech Hnízdila... je to jediný autor, který se zde ve svém bloggu nepokusil lobbovat za jednu či druhou stranu.
Jeho posloupnost je "zdrcující", ale přesná a přirozená.
Jsme společnost, která si jednou za čtyři roky potluče vzájemně ksichty a pak se odevzdá výsledku s poslušností feudálního pacholka s nadstavbou časté advokacie vlastního - špatného - politického výběru...
Vzorec chování je pak následující -
- ti "nahoře" si rychle uvědomí, že jsou "nahoře" v optice lidu, čili chytí tu horečku nimbu nadsoudruha a ztratí zpětnou vazbu. Žádný bývalý iluminát se po konci kariery nedokáže chovat jako "prostý občan", ten socialistický "princip zasloužilosti a nedotknutelnosti" tu dominuje.
A to je moment, kdy se začne pást to prase v chlívku...

Teď přichází ten zásadní moment - v "normální" společnosti, nesmí pást dlouho a moc, chyby má každý systém,, ten dobrý je ale aspoň oportunně likviduje.
Ten náš je naopak založen na alibi - stejně jako se "nenecháme obvinit z toho, o co se nestaráme", tak se alibizujeme tím "když oni ve velkém, tak my v malém" a sám občan je tím, kdo se odvrací od systému k anarchii.
Pokud bychom byli tak kvalitní, morální a zdravou společností, tak bychom naopak řešili otázku -
"proč kradou politici, když my krást nechceme?" Tomuhle lze zabránit jen tím, že tenhle princip privatizace veřejných pravidel nepustíme z eráru ven a lapidárně panu X sdělíme, že nikdo jiný, než veřejný zaměstnanec si v této zemi takovou kriminální činnost dovolit nemůže, proto je třeba ho rychle stíhat, než půjde celá elita vládnoucí.
To ovšem ve společnosti natolik prorostlé morálním relativismem a pragmatismem jako je ta naše, čekat nelze. Naopak, je velké nebezpečí, že nakonec budou v této zemi největšími oponenty a kořistníky systému různá veřejnoprofesní lobby.
Nám chybí primárně to, co je přirozené v zemích, které si rádi bereme za příklad.
Jako resident alien v Beneluxu a Dánsku předEU doby mohu ze zkušenosti potvrdit, že tringlování a bártrování se tam prostě nepěstuje, to je "choroba imigrantů".
Až budeme jako společnost lidí, kteří plošně odmítají korupci v jakémkoliv směru a řídí se jasným pravidlem - za práci plat, vše navíc je nemravné - vybírat politka, nebude zajatcem poměrů v oboru, ale naším vyslancem s jasným, 30 - 40% společenským zadáním - vyčistit, umravnit a rozjet systém tak, aby byl stanoven defaultní běh a nějaký ekonomický referenční bod, ze kterého tečou "neměkká" data a pak přerozdělit budget tak, aby systém fungoval spolehlivě a customer friendly, práce byla zaplacena a zaměstnanci pochopili, že jsou pouze jednou partikulární partou ve společnosti, která - na rozdíl od nich - žije v reálné ekonomice.
09. 02. 2011 | 17:20

Targus napsal(a):

To sasa:

Zvýšení zdravotního pojištění je samozřejmě jedno z řešení, ovšem pokud bychom nebyli svědky vzájemného osočování protivníků, kdo a kolik si nakradl - fuj, blééé...
Byl bych pro všemi deseti - zamezilo by se verbování kulichů.
Současně bych ovšem byl i pro tři věci, o kterých nechce jaksi nikdo slyšet:
1/ udělat čistku v SÚKL-u, resp. přenastavit parametry pro výpočet cen léčiv, resp. vyjasnit otázku užívání generik
2/ nepřipustit jakékoli outsourcingy (úklid, vaření, údržba, praní - vše je tunel, anebo se to s prominutím "ojebe" na kvalitě)
3/ všechny nákupy a zakázky přes internetové burzy, výběrovky totéž - vše na veřejně přístupné stránky.
Není možné, že by se nedalo stlačit nějakých 10 % z fakturací, což máme baj laj fik 25 mld.Kč.

Jenže kdo by pak hrabal, že ano.
09. 02. 2011 | 17:25

Targus napsal(a):

To Pocestny:

Já se nestačím divit. Dnes jste ve formě. Klobouk nenosím a kdo pošle kytičku, je za hňupa, takže volám - opět desítka.
09. 02. 2011 | 17:31

Teo napsal(a):

Zatím marně hledám v blozích odpověď na mou zdá se hloupou otázku. Tedy jaký je rozdíl mezi doktory v soukromém a ty státem placenými ve fakultních a krajských nemocnicích. Nepřehlédl jsem se snad, když jsem nezaregistroval výpovědi na podporu Děkujeme odcházíme od lékařů soukromých, či v soukromých nemocnicích a soukromých zdravotnických zařízeních zaměstnaných.
Proč jen státní zaměstnanci a ne soukromí chtějí hromadně odcházet, či dělat tak nátlak na vládu, aby se vyřešily nepravosti ve zdravotnictví? Nezdá se, že by byli soukromě zaměstnaní doktoři spokojeni se stavem zdravotnictví u nás v Česku. A přesto nepodávají hromadně výpovědi přes LOK, či na podporu svých kolegů z akce DO.
Že by nakonec pan Komárek byl schopen na mou zdá se hloupou otázku odpovědět? Já chápu rozdílnost např. u státního úředníka a u soukromé firmy zaměstnaného. Ten v soukromé firmě musí šlapat, jak dobře namazaná mašina, kdežto ve státní správě je to diametrálně odlišné. Co pudí státního zaměstnance bojovat se svým zaměstnavatelem a soukromého zaměstnance něco takového nepudí? V čem je rozdíl u těch doktorů?
09. 02. 2011 | 17:38

Pražák napsal(a):

Vlkodav

Nehoráznosti pana Kubka už ani nesleduji. Ale srovnávání situace lékařů s Chartou 77 pokládám za opravdu neodpustitelné. Kubek by si měl uvědomit, že disidenti bojovali za svobodu pro všechny, kdežto on bojuje za peníze pro sebe. Navíc za to disidentům hrozila dlouholetá vězení, vyhazovy z práce, děti bez možnosti studovat. Dneska doktoři vyhrožují společnosti, ne naopak.

To, že vlk rád zaměňuje svůj názor za fakta je notoricky známá věc
09. 02. 2011 | 17:41

stejskal napsal(a):

Pane Tarqusi,

09. 02. 2011 | 17:31 podepisuji v plném rozsahu.

Hezký večer.

Libor Stejskal
09. 02. 2011 | 17:45

attila napsal(a):

Dovolte mi trochu zakrámovat v historii, ja osobně jsem zastáncem Rkousko-Uherské monarchie, jejíž císař kterého si vážím, měl bohužel jednu slabost.
A to tu, že válku kterou začal tak většinou na malinké vyjímky prohrál, on mi jistě promine, když toto přisoudím straně ods, protože ta i jako monarchie na co jde direktivně a takříkajíc s kladivem ve formě nařízení je předem odsouzeno k zániku.
Prvním lidově řečeným kopancem, byla kuponová privatizace v režii pána jehož jméno se nedá vyslovit, tentýž pán zinscenoval rozpad tehdejší republiky, pak bylo chvíli klidu, než se ten pán stal presidentem a začal sekat do dění kolem vytváření se EU, jako by byl demkratičtější jak ti politici západních zemí. Je jen dobře, že do dění nemůže zasahovat a škodit více než jakymisi přednáškami, které jej aniž by si sám uvědomil jak se sám zostuzuje, ale to je konečně jeho problém.
Nyní když se navíc utvořila koalice, jejíž původ mi je vzhledem k výsledkům voleb a jejího uvedení na mapě čech velikou záhadou, pokračuje jejich válečné tažení dále, prvním jejich útokem jsou tzv. škrty k záchraně shodku v rozpočtové sféře v podobě, která povede ke zvýšení nezaměstnanosti, protože v důsledku rúzných úprav bude vyvolána jistá opatrnost jako např. v podnikání. a o dalších jejich výtvorech se dozvídáme denně ve zprávách na netu. S prvními útoky už se dostavily i první nezdary, a těmi jsou to, že jsou soudy zatěžkány žalobami na deregulaci a také to, že osoba která je v jistých vyšších kruzích nazývána premierem, musela skládat účet před Ústavním soudem, sečteno a podtrženo, premier, který se musí zodpovídat před takovou soudní instancí, stojí jednoduše za bačkoru,nehledě k jeho výroku, že škrty v sociální sféře zachrání státu miliony, proč rovmou neřekl ti kteří jsou na tom zdravotně špatně nechat vychcípat ? a pak ta nerovnováha při hlasování ve sněmovně, to je další želízko v ohni, které bude brzy dalším jablkem sváru, a teď ty změny na Úřadech práce ve smyslu reorganizace, nedavno došlo k rozšíření poboček úřadů práce a už se zase jak se zdá budou rušit, blbou omluvou je, že propuštění pracovníci budou konat dohledn nad načerno konanou zaměstnaností, další útok, který narazí na tvrdý odpor reality, zkrátka řečeno i když se zatím zdá, že by se jim to mělo zadařit, je skutečnost jinde, ale když už do toho boje ta koalice vytáhla tak ať si taky na tom poli cti ale bez příslušné slávy klidně padne, já jim tu svíčku příjdu klidně zapálit.
09. 02. 2011 | 17:47

modrý edvard napsal(a):

Pane Komárek, musím Vás pochválit. Ne že bych úplně souhlasil, ale ten článek je rozumný. Jen tak dál. (PS: P. Neff to vyjádřil stručněji.)
09. 02. 2011 | 17:53

Targus napsal(a):

To Pražák:

To si řeknem, až budete vyřizovat hypotéku, abyste mohl zacálovat operaci - případ mé vzdálené příbuzné v USA,cca 160 km od New Orleans.
Tedy pokud nenosíte kulich, že ano :-)))
09. 02. 2011 | 17:59

Zdeněk Křemen P ardubice napsal(a):

Myšlenky starího ještěra:
Co na příklad zmobilizovat všechny pány starosty, poslance a placené funkcionáře ve veřejné správě, kteří absolvovali lékařskou fakultu, ať jdou pomoci nemocnicím, Prestižní vzdělání získali. nyní ať ukáží, že co z medicíny ovládají. Nechci nikomu sahat do svědomí. ale je asi pohodlnější a méně rizikové posedávat po schůzích, vymýšlet slovní bonmoty a nemít za výsledek osobní odpovědnost..
09. 02. 2011 | 18:05

sympatizant napsal(a):

Zdeněk Křemen:
Abyste se nedivil, až na vás udělá kuk v ordinaci třeba Ičko.
09. 02. 2011 | 18:19

vlk napsal(a):

Zdar lexi,

příteli milý, i já zjistil, že absentuješ. Každý občas potřebujem nabít znovu baterky. Já také nechodím tolik co dříve. Ale dneska jsem si střihnul klasickou velkou jízdu. Jenže je to vyjímka. Je tu příliš monoho blogů a disksu e se velmi rychle rozpliznou a ještě rychleji skončí. Je tu také příliš mnoho plytkých vstupů, což dřáve přeci jen tolik nebývalo. Ale to není to, co chceš slyšet a o čem já chci psát.

Kladeš naprosto správné otázky a vyvozuješ naprosto správné závěry. Někd e výše v diskusi by s našel můj příspvek, kde s e divím, že se do protestu nezapojil Svaz zdravotnictví ve zdravotnictví. Ten sdružuje něco doktorů. dost sester,a le hlavně obslužný personál. A je jich docel a dost. Nechápu to! Na jejich místě bych osobně neváhal ani minutu! a připojil s e k doktorům, a samozzřejmě s vlastními mzdovými požadavky. Bez lidí z techniky s e ta nemocnic e taky zastaví. Nemluvím o sestrách. ty už nechápu vůbec. Ty měly okamžitě podpořit doktory! Kdyby třetina sester řekla - amy nepřijdem taky , tak s e celý systém rozpadl. Nebo kdyby v akci jela polovička nemocničních doktorů... Tak už teď bylo vymalováno. Už by panáci leželi na zádech. Jenže oni s e chovají jak prvnička před aktem... Ty se ptáš dokonc e , proč to nepodpoří tatíci z ČMKOS. Ptáš se na nepravém místě. Kdyby měli kouska strategického myšlení, tak tu akci podpoří!! I kdyby měli vyvolat generální s távku. Na podzim hladce prohráli s vládou,která si státními zamětsnanci vytřela. Prostě lidi z finančáků a podobných měli strach. Báli s evrchnosti. Tak ta s nimi zametla. Teď už zabrali všichni menší vejplaty, všichni přišli o stravenky a FKSP.. mylsím, že už by do toho šli tvrději. Lidem z úřadů prác e , díky slučování akutně hrozí, že s e přemístí na druhou s tranu psvého pracovního stolu.. no prostě nechápu.
Stejně jako ty. A pod jiným blogem bys našel mojí poznámku, kd e píši přesně totéž co ty, že pokdu doktoři tuhle akci prohrají , prohráli jsme všichni. Nejen ,že vlád a rozkrad e zdravotní a sociální pojištění, ale jd e o zákoník práce a, jd eo sociální stát, jde o o to jestli tad y bud e možné slušně žítt či nikoli. Jestli budeme standardní evropskou nebo polodivokou rozvojovou zemí.
A proto je nutné galerku u moci porazit. O to tady jde.Shodujeme s e naprosto.
A lidi , msíto aby drželi palc e sobě a ted y doktorům, vyvádějí jako cvoci. A jdou po doktorech - co kdyby zrovna ONI potřebovali 01.03. doktora a on nebyl.. Neuvědomují si, že ten doktor a ta nemocnic e, jestliže famiglia 118 bud e mít volnou ruku asi nezmizí 01.03. ale třeba o půl roku později. Prostě vyděšení Nováci, čumilové na telenovely a podobně a voliči lovců dinosaurů a knížecích trabuků volí c estu nejmenšího odporu. Ne jít po vlád ě, která na ně kašle, okrádá je a zcela vědomě je vystavuje riziku kolapsu zdrvaotní péče - kd e pak , ta je dalekko. ale doktoři , ti hamižní doktoři jsou po ruce. Aniž by tenhl e "elektorát" uvažoval, že kdyby s ejejich praprapra dědci chovali stejně zbaběle a stádovitě jako oni, tak máme sedmidenní pracovní týden a pracovní dobu 16 hodin denně a žádnou dovolenou. O nějakém sociálním zajištění nemluvě.
A vrcholem pro mne jsou nemocniční doktoři, kteří budou makat , aby to udrželi v chodu a klidně ale shrábnou prachy , co jim vybijovali ti kolegové, co na sebe vzali riiko.. Nechápu to.
09. 02. 2011 | 18:24

vlk napsal(a):

Vlkodav
ano jedne z mých DEVÍTI BOD" je předpokladem. Jeden.
Nicméně velmi rychle uvidíme, o kolik a zd a vlbec jsme se spletl.
Jedne. To že hlupák s nickem Pražák, tu jofa, tu Duba stojí na stejné vlně s vámi mne naprosto uklidňuje. Gratuluji vám ke stejně myslícímu. Takových hlupáků jako on s e i tad y vyskytuje pomálu.
09. 02. 2011 | 18:28

Mac napsal(a):

na celém tomto poprasku je nejsmutnější-nejveselejší (dle nátury toho, kterého), že se to všechno točí kolem pitomých 3 miliard !!!!!

A to prosím ve státě, kde se podle střízlivých odhadů ročně rozkrade prostřednictvím zfixlovaných veřejných zakázek 120-150 miliard, ve státě, kde pražští modří bolševici díky své neschopnosti a spíše zlému záměru vyhodí za tunel Blanka o 10 miliard více než bylo nutné, kde modří gauneři předraží o 3 miliardy čističku, aby Drobil zajistil "mimorozpočtové financování" kasy ODS, ve státě, kde první místopředseda ODS Vondra za nainstalování pár mikrofonů a repráků + nějaký ten zesilovač se svým typickým křivohubým úsměvem zacáluje 750 milionů.

Místní vymatlaní modří neobolševici, nepřipadáte si trošku divně se svými hysterickými, nenávistnými útoky na doktory?
09. 02. 2011 | 18:31

AC napsal(a):

vlk pro lexe

Na rozdíl od Pocestného jsou Vaše závěry naprosto logické a správné.
Já na rozdíl od Vás a nemálo stejně rozumných na truhlíky nemám nervy.
Ani si neráčili všimnout např. takové maličkosti, že stojí z dlouhodobého hlediska sami proti sobě.

Pište dál, vy rozumní taky. I když se obávám, že je to boj s větrnými mlýny. Hloupost je, jak známo, druhou nejrozšířenější silou ve vesmíru. Hned po gravitaci.
09. 02. 2011 | 18:38

Oto Nejde napsal(a):

existuje jeden jednoduchý způsob, jak zabránít katastrofě ve zdravotní péči. Lékaři svůj protest ukončí a neodejdou - to stačí. Jestliže nás tak horlivě varují před katastrofou, tak proč nás, pacienty, do ní ženou? Rozhodnutí zda jednoho dne dají všichni výpověď (aby to pacienty co nejvíce bolelo) je na nich, je to jejich rozhodnutí... Nic na tom nemění, že jsou jejich požadavky legitimní... Legitimní požadavky na lepší poměry a plat mají v podstatě všichni. Jakýkoli text, který se snaží házet odpovědnost za nedostatečnou péči a případně mrtvé lidi na stát a vládu, je pro mě nedůvěryhodný. Nikoli stát a vláda ukončí pracovní poměr způsobem, který má za cíl vyvolat co největší škody... Vlk nebo kdokoli může cokoli argumentovat o odpovědnosti vlády, ale primární odpovědnost je teď na lékařích. Teď se prostě jen ukáže, komu jde o poslání a komu o peníze. Tečka.
09. 02. 2011 | 18:39

vlk napsal(a):

Pocestný
principiálně jsi nenapsal nic s čím bych měl problém. Respektiv e - půjdu dál, ano s většinou bez námitky souhlasím. Zejména co se strategických principů , cílů amožností týká.
Odbočím - ano ten němec sem nepatří. věcně samozřejmě , ale ilustrativně ano. Jako vzor krizového manažementu v podání naších držitelů klíčů. Ten špílec byl snadný a nemohl jsme ho pominout..
Al e k věci - strategicky souhlasím. je to jaks napsal. ale od samého začátku co tu jsme razím zásadu - měřme , ve valstním zájmu, těm svým i těm protivným stejným metrema nic jim neodpusťme. V tom s e shodujeme. Já mám určitou afinitu k oranži, ty jsi zase natočený, kdo ví proč ke Kalouskům. Ani teď si neodpustím - ještě pořád si myslíš, že kalousek je takový kanon jaks ho tad y adoroval na jaře? Vždyť TOHL E je především jeho darebáctví. Správně píšeš - to není HEGEROVINA! To je čirá Kalouskovina. V rámci boje o tvrdé jádro pravicových voličů!! Ať to s tojí,c o to stojí - on a jeho kuliši jsou jednak za vodou a jedna Homolky amotoly se o ně vždycky postarají.
Proč píši o naší afinitě? Protože strtegicky to vidíme stejně. I když preference máme různé. Ano ti moji kradou také. Nepochybně, nicméně nikd y neukradnou všechno a víc toho po nich tak říkajíc , spadne pod stůl. Nicméně - plně by mi vyhovoval skandinávský přístup. ted y minimum korupce. To by bylo... Ostatně , když už jsme u té korupce.. no střihnu sem jedne okaz. Na kalsika ,-)) ted y na sebe ,-)) http://www.blisty.cz/art/57001.html
Možná , že to znáš možná ne. Pokdu ne , pak ti půjd e halva kolem. I když jsi z Práglu.
09. 02. 2011 | 18:42

Slimák napsal(a):

Jednou jsem jel v Itálii v lanovce s lyžaři se samými doktory. Začalise trumfovat. Já jsem tady za žlučník, já za slepák...Jindy se dva cestující v tramvaji bavili o platech lékařů a rozhovor ukončili, už jsi viděl chudého doktora? Práci lékařů si nesmírně vážím a uznávám, že je podhodnocena. Při evropské ceně benzínu, by měly být i evropské platy lékařů a samozřejmě dalších profesí. Ke katastrofě by došlo, kdyby za vyššími platy odešli všichni popeláři! Peníze asi jsou, ale když bude na platy, nebude na rozkrádání, a to politici a lobisté nepřipustí. Druhá věc je, že na daně obecně přispívá vyrobní sféra a pokud je krize, tak přispívá málo, peníze zkrátka nejsou, v továrnách se propouští a platy se krátí bez diskuze. To by měli vzít státní zaměstnanci na vědomí. Ale když ti politici si sami ty miliardy rozdělují krize nekrize, to se pak špatně vysvětluje. Přidávat měl Paroubek, když byla konjunktura, ale on ještě v té době nadělal ty největší dluhy!!!
09. 02. 2011 | 18:43

buldatra napsal(a):

Přeji všem stálé zdraví. Kdo chce, ať si počte:

Děkujeme - že odcházíte

Krize našeho zdravotnictví vrcholí. Odráží krizi celé společnosti. Lékaři rozjeli na plno akci, kdy podávají hromadně výpovědi a v době ekonomické krize žádají mnohem více peněz. Jejich ministr je chápe, leč logicky není schopen jim pár miliard na mzdy přihodit. Má je vzít zemědělcům, živnostníkům, důchodcům, policajtům, má zrušit dotace na kulturu, na výzkum...?

Moji kolegové si patrně neuvědomují, že zoufalý, chronický nedostatek peněz ve zdravotnictví sami aktivně spoluvytvářejí. Filozofie technicko-chemické medicíny, kterou ctí a praktikují, vede v důsledcích k masivnímu finančnímu krvácení. Léčí takovým způsobem, že jejich pacienti stále docházejí na kontroly, berou drahé léky (čím dál víc) a podstupují nákladná vyšetření. Nikdy se však neuzdraví! Teď nemluvím o akutní medicíně. Tam je vše v pořádku. Životy zachraňovat umějí. Ptejme se však, proč k jejich ohrožení dochází... Proč imunita obyvatelstva včetně dětí je v katastrofálním stavu? Například onkologičtí pacienti, kterých rapidně přibývá, měsíčně ze systému odčerpají desetitisíce korun. Podobně tak lidé s autoimunitními chorobami, neurologickými degenerativními nemocemi i dalšími vážnými poruchami zdraví. Moji pacienti většinou nestojí zdravotní systém ani korunu! Podávám léky, které jsou inteligentní (pojišťovny je nehradí) a nejsou příliš drahé. A tito lidé se uzdravují nebo se alespoň jejich stav lepší - a to bez chemických léků. Paní Dana s roztroušenou sklerózou v péči klasické medicíny čerpala měsíčně zhruba deset tisíc korun a její stav se plynule zhoršoval. Nyní nečerpá nic a je prakticky zdráva. Medicínský systém je v těžké krizi a jeho dny jsou sečteny. Nelze jej do blízkého budoucna financovat. Zákonitě se zhroutí. V této situaci jeho představitelé žádají více peněz za svou práci. Pokud skutečně odejdou a západní Evropa o ně projeví zájem, zaplať pánbůh. Ano krize se urychlí a o to rychleji nastane nevyhnutelná a skutečná reforma. Ta bude hodně bolet (hlavně pacienty), ale jinak to nepůjde. Vždyť vy sami svým pasivním postojem tento systém podporujete. Málokdo se chce skutečně uzdravit. Chcete být prostě zdraví a rychle, že?
Stávající medicínský systém nenaplňuje základní lékařskou strategii - prevenci. Ta je naprosto zásadní. Pokud by fungovala, málokdo vážně onemocní a lékaři by pak mohli brát v klidu třeba 100 tisíc měsíčně. Prevence nejsou tzv. preventivní prohlídky, kdy se může odhalit např. nádor. To je včasná diagnostika. Prevence je něco jiného. Pokud funguje, člověk nikdy neonemocní. Interní lékaři svým pacientům doporučují margarín, pediatři mléko, čím více očkování, tím lépe... Strava v našich nemocnicích je doslova otřesná a extrémně nezdravá, někdy přímo zabíjející. Klasičtí lékaři se absolutně neorientují v metabolických typech, nedokážou určit pacientovi jeho individuální životosprávu. Na poli myšlení panuje naprostá tma. Lékaři sami s tím mají značné problémy. Denně těžce porušují odvěký medicínský zákon: Nemocného neoslabovat! Děje se pravý opak. Imunitní systém i psychika jsou soustavně decimovány již od narození.
Celé zdravotnictví je v područí farmakologického průmyslu, který jediný z celého systému profituje. A to giganticky. Tam končí vaše penízky, kolegové. A vy to denně podporujete, vy je tam sypete. Tak co vlastně chcete? Nerozumím vám. Vůbec vás nelituji, odejděte. Já tu zůstanu. Nabízím uzdravení, nabízím skutečnou prevenci, nestojím zdravotnictví nic. Co nabízíte vy? Léky, léky, léky... invalidní důchod...

Tak nad sebou neplačte a už se konečně zamyslete. Představte si, že máte porouchané auto. Zajedete k odborníkům (do značkového servisu) a oni provedou diagnostiku a auto poštelují. Za měsíc jste zpět, protože už to zase nejede. Každý měsíc se to opakuje a vy jen solíte a solíte. Přesně tak pracujete vy. Ve staré Číně lékař ručil někdy i svým životem za zdraví svých svěřených. V lepším případě byl vyhnán. Jistě, dnes je jiná doba a tato praxe je nemyslitelná, ale nemohu si pomoci, svou logiku i morálku to mělo.

MUDr. Tomáš Lebenhart
ordinace přírodní medicíny, Klatovy
09. 02. 2011 | 18:43

tata napsal(a):

pane Tarqusi,
taky čučim jak blazen pan pocestny je převychovan není to někdo jiny?
musim uznat že bodoval a bez uražek teda pane STEJSKAL VY JSTE SNAD POUŽIL NAKY DONUCOVACÍ PROSTŘEDKY,nebo čarovne bilinky.
09. 02. 2011 | 18:44

AC napsal(a):

Oto Nejde

Ty řečičky o poslání v tomto zkorumpovaném tunelstátě si pane vetkněte laskavě za klobouk! S tím se obraťte na politiky, právě oni by se tím měli řídit.

Míru zdar!!
09. 02. 2011 | 18:52

vlk napsal(a):

TeĎ k tomu , kd e se lišíme. Je to o taktice a v taktice.
LOK žádné jiné možnosti neměl. Vlád a ho půl roku ostentativně ignorovala. Začala jednat na poslední chvíli.
LOK prostě neměl na výběr. Jeho chybou je jen to, že těch doktorů, kteří jdou do toho natvrdo, nemá prostě dost, dkyby jich bylo jednou tolik, bylo vbymalováno.KDyby s epřipojila spoň 1/3 sester , bylo vymalováno také.
Privatizac e nemocnic? tak ta primárně nehrozí. Veřejné nemocnic e jsou krajské a fakultky. Krajům vládnou socani, takže privatizovat se nebude.A zprivatizovat fakultky? tak to si napřímo netrouf ani Julínek. Ten to chtěl obejít přes správní rady.. Naštěstí mu to zatrhnul Hovorka. Kdyby to zkusili znova, tak ty špitály asi opravdu půjdou do stávky všechny. Ta stávka , minimálně z tohoto momentu není marná. Ukáže limity systému a ty následně půjde snadno překonat.
Nesouhlasím ani s tvrzením , že vítězstvím toho či onoho nic nezískáme. Není to pravda. Pokdu doktoři prohrají , ztratíme všichni. A hodně. Napříkald to, že stát s e zodpovědnosti za zdravotní péči okamžitě zbaví. Což bud e drtivá prohra 90-95% všech lidí. Jako pacoušů. je pokud má být zdravotní péče opravdu pro všechny , pak nepochybně jejím garantem musí být stát a politici. Al e jd e i o jiné věci - prohra doktorů znamená , že tahle galerka, co nám vládne bud e vládnout opravdu bez zábran. A to uvidíme zač je v Pardubicích perník...
Ohledně postojů lidí a to, co je formuje. Sdělovadla rozhodla volby. Sdělovadla s e i teď mohou přetrhnout. Jejich vliv nelze podceńovat. T y říkáš - že hlavně postoje a chování hlavních figur. N+ějaké ingerenc e tam bude . A le ne příliš velká. Vždyť vlád a na to ostentativně dlabala do 10. ledna!! A lidi nic.
Ne lidi mají strach. A j epro ně menším problémem nadávat "hamižným" doktorům než pražským gaunerským politikům. A Dr´tka že je normální? Tak to bych chtěl vidět...
09. 02. 2011 | 18:53

hovorka11 napsal(a):

buldatra:
Dobrý příspěvek.
S tou prevencí mám vlastní zápornou zkušenost - často není v zájmu pacienta "školit" ale draze léčit.
09. 02. 2011 | 18:54

jarpor napsal(a):

To je na mašli...

Rozplizlé diskuse, pytké příspěvky...

A s těmi doktory... Svaz zdravotnictví .. nic, obslužný personál na doktory s..e ... a bez nich přece nic nejde...
sestry - škoda mluvit, už by bylo vymalováno...
Ty vládní prvničky před aktem by už ležely na zádech /jen kopnout - pozn. jarpor/...
A ČMKOS - projeli vše na podzim... od FKSP až po vejplaty jim sebrali... žádní stratégové... nic, ani generální stávku nevyvolali...
a jestli ti doktoři prohrají, prohrajem všichni... / Vlk se cítí být přece mluvčím všech - pozn. jarpor/..
a ke všemu ti nemocniční doktoři co zůstali budou makat za ně... ono to bude v chodu... a shrábnou prachy.... !

Jsme svědky istorické události :
Vlk v koncích - on nejchytřejší napsal - "nechápu to"

Nedávno Vlkovi zdefraudovali hlasy a teď tohle ... má to fakt těžký... s těmi doktory i s těmi příspěvky... přece ty jeho ční svou genialitou, břitkostí jako staleté cedry v travním porostu..

Nebuďte Vlku neskromný, řekněte to nahlas, Vám se nikdo vyrovnat nemůže ! Co nemůže - nesmí, protože jen Vy máte přece patent na rozum !

Vlku, nezbývá, než abyste to Vy vzal do ruky. Svaz, ČMKOS, sestry, obslužný personál, určitě i LOK a komoru... a to bude famiglia lítat... /jenže od komplu to nepůjde - pozn. jarpor/
_____________________

Tolik nenávisti, tolik žluči, tolik nesmiřitelnosti, tolik zloby že věci nejdou po jeho, tolik nabubřelosti, tolik egoismu.... s to vše v jednom člověku.
Neskutečné. Nepochopitelné.

Hezký večer
09. 02. 2011 | 19:01

vlk napsal(a):

Buldatra

nepřipadá vám, že si pan doktor přírodní medicíny dělá PR?
co myslíte, půjde k němu do léčení Klaus nebo Kalousek až jim něco bude?
A schválně - kam s e asi uchýlí pan doktor jednou s prostatou? Jistě si naordinuje nějaké čajíčky a aby nezatěžoval systém....

A jen tak mimochodem - co vím, tak zrovna z klatovské nemocnic e odchází vůbe c nejvíc lidí na západě...
Nepopírám, že má pravdu v některých věcech. Jenže to je záležitost jiná. Ti z doktorů, kteří hlavně jedou v tom co popisuje, tak ti rozhdoně neodchází! t v tch nemocnicích zůstanoua budou dál dělat svoje dealy s farma průmyslem a d ál škubat pacouše. Teď dokonc e víc, protože jich bud e míň. Tak zvednou privátní ceny.
09. 02. 2011 | 19:02

zemedelec napsal(a):

Vážení,Ješte jste se nezmínili o jedné věci,jestli by bylo možné zjistit,kde jsou uložené přebytky ze zdravotních pojištoven,jak je uváděno asi 14mld.Když víme že Kalousek vymetl kdejakou rezervu,tak mám pozření,že pojištovny mají tak leda stvrzenku,proto takoví cirkus.Tady bych zaměřil otázky na vládu.
09. 02. 2011 | 19:09

hoven napsal(a):

jestli vláda ustoupí odborářum, už nikdy nebudu volit ODS. to je jako jednat s alkajdou.
09. 02. 2011 | 19:12

vlk napsal(a):

Mno.. tak jsme právě v bedně slyšel, že vláda přišla k doktorům s neodmítnutelnou nabídkou.... Je ochotna přidat doktorům ne do osobního , ale do tarifů ! A vydat rychle úpravu vyhlášky se speciální tarifní tabulkou...

Mohu s ejen temně zasmát apoukázat na to co jsme tad y přepastoval ze svého příspěvku v z diskus e z pod rábka v srpnu loňského roku...
Ano, přesně tímhle nesmyslem to začalo. To všechno...
09. 02. 2011 | 19:16

vlk napsal(a):

zemědělec
klídek. Pojišťovny mají v rezervách , resp měly asi 14 miliard. Celkově ale vyberou na pojištění asi 220 miliard ročně. 14 miliard je sic e zdánlivě hodně peněz. Ale jen zdánlivě. Je to 6,3% celého výběru.
Ted y rezerva nekryje anani 3 týdny pojistných výloh. Připadá vám to nějak přehnané? Mně ne.
09. 02. 2011 | 19:19

jarpor napsal(a):

Prosím zdejší virtuální auditorium o frenetický potlesk pro Vlka... Génius si to přece zaslouží...

Možná i skandovaní Vlk na hrad ! Vlk na hrad ! by mu udělalo radost... při jeho příznačné skromnosti...

Děkuji předem.
Hezký večer
09. 02. 2011 | 19:22

Evžena napsal(a):

Vlk

Vláda to udělá, ale ředitelé státních nemocnic zřejmě nebudou o stažení výpovědí jednat se všemi lékaři, kteří je podali. Tak kdo vyhraje?
09. 02. 2011 | 19:34

tata napsal(a):

pane JARPOR

ODEMNE SI si zasloužite jen piskot,to není nazor,to je osobní utok ta žlučovitost je ve vas hodně ubohé,ovšem myslyte si jakej ste borec malokdy sem tady četl vic ubohosti než tyto 2 vaše osobní utoky.

NETUŠIL SEM že dokažete takto klesnout no nic odbornik na lidi nejsem

VYTE ZE SVOU ITELIGENCI URČITĚ POZNATE co je nazor třeba tim druhym naprosta nepřijatelna magořina a co je ubohe lečicí si svuj komplex
09. 02. 2011 | 19:35

AC napsal(a):

Vláda se hlavně a především obávala řetězové reakce-že po lékařích se o platy, i když platy na prvním místě původně nebyly, po jejich vzoru začnou brát i jiné profese. Kdyby v klidu a tichosti problém řešila, a času na to měla víc než dost, mohla ho bezpečně sprovodit ze světa.
Takhle je ale víc než pravděpodobné (a nebojím se napsat jisté), že jejich příkladu budou následovat i jiní. Zpackat kde co totiž bylo a je jejich hlavní devizou.
Opozice v tomto světle úspěšně kyne. Měla by od rána do večera k této neschopné trojkolce a její medvědí službě "pravici" modlit a tlouct hlavou o zem.

My třiii králoové jdeeme k vám, štěstí a zdraví vinšuujem vám:-)
09. 02. 2011 | 19:36

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

JEJDA

Dostal jsem já
zprávu
o zdravotním
stavu

Pan doktor mi
píše
že jsem skonal
tiše...

Pár doktorů možná odejde a jinak se pochopitelně jako obvykle nic až tak mimořádného nepřihodí. Akorát pár sockom hauznumerovrhačů zešílí. Jako v případě oblíbené tu jistě kdysi též chřipky vepřové.
Veselé krizování bude líp...
http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2008-11/1225843639_01_11_2008_0551627001225546742_agim_sulaj.jpg
09. 02. 2011 | 19:39

Alena napsal(a):

Pane Vlku o zbytnělou prostatu se vám postará urolog. O zbytnělé ego snad dobrý psychiatr, ale bude to dlouhodobé léčení. Nikdy jsem ještě nepoznala tak nafrněného sebestředného člověka, jako vás.

Páv si také myslí, že je nejlepším zpěvákem!
09. 02. 2011 | 19:50

Evžena napsal(a):

Alena

A přitom jediné, co je na pávovi obdivuhodné, je jen jeho ocas. :o)
09. 02. 2011 | 19:55

Ivan napsal(a):

Nejen lékaři jsou vpasti. Nyní čeká past na vládu a nemyslím si, že to bude dlouho trvat. V neřešitelné sotuaci je pacient.
Ten se stává rukojmím, ovšem vlády, která tak, jako vždy, není připravena a má to na koho svést. Místo dobré rekonstrukce na základě analýz, spěchá. Spěchá proto, že přesvědčena je, jakoby stavět na zelené louce lepší, ono to není lehčí, ale náročnější, protože při rekonstrukci je třeba přemýšlet a to
bolí. Hovoří o nákladech, ale ještě neví co to bude stát. Ubezpečuji, že víc. Ale o nic nejde, lidi to zaplatí. Ovšem nevím, co z těch nezaměstnaných dostanou.
09. 02. 2011 | 19:58

hoven napsal(a):

já bych v každym případě počkal, jak to bude vypadat. a pokud to bude nějakým způsobem zvládnutelný, doktory už bych zpátky nebral a nechal je na pracovnim uřadě. kdo chce kam, pomozme mu tam. bude to složitý, ale jak řiká jirka paroubek, lidi si nakonec zvyknou na všechno i na ty komunisty. ale ted v žadny případě neustupovat, vyděračum se neustupuje.
09. 02. 2011 | 20:04

vlk napsal(a):

Evžena

myslím, ež ditelé možnost mají . Naznačil jsme ji výše. Mohou kohokoliv pustit ve zkušební lhůtě i stávkokaze. Ty by měli pustit zejména. Nicméně - LOK už dal na vědomí, že netrvá na garanci nástupu všech, kteří dali výpověď.

Ale na

pozdravím Pepu Řepu - a nějaké argumenyt by, milostivá , nebyly?

Asi ne co?
Takže milostivá , moje poukazy na to, co jsme napsal už v srpnu , když Drábek začal lhát a zcela zjevně u takových jako vy měl evidentní úspěch, inu je jisté procento těch, co používají hlavu jen jako dokládací místo pro klobouk nebo natáčky, s tím nic nenadělám, byl mlj tehdejší vstup edukativní.

Jen že marná naděje - kd enic není ani smrt nebere. takže zkoušet učit myslet někoho jako vy je předem ztracená námaha.
věřte dál Drábkovi, Nečasovi, Klausovi, Kalouskovi. Nikdo vám nebrání. A já , bez vašeho dovolení si budu psát, co uznám za vhodné. A pokud s e to potvrdí, kldině to připomenu.
Zkuste to také. Ale to budete muset začít myslet, milostivá.
Ale může být, že zrovna vy to , jako kulich nepotřebujete. A pokdu já jsme pro vás nafrněný a sebestředný, pak vám lichotku oplatím. Málo kd y s emis tane , že marním čas s milostivou vašeho duševního r ozměru. opravdu jen vyjímečně. Na to je život totiž příliš krátký.
09. 02. 2011 | 20:05

Evžena napsal(a):

Tak milé děti,
a zbývajících 12 bodů výzvy, Děkujeme, odcházíme bude zapomenuto. Plýtvat se bude vesele dál. Vždyť je to jedno. Ať s kvalitní lékařskou péčí nebo bez ní, stejně jednou všichni umřeme. a jestli ne, budeme se stále dohadovat o tom, kdože byl v tomto sporu rukojmí.
09. 02. 2011 | 20:13

Alena napsal(a):

Evženo asi máte pravdu. S hulvátem a duševním gigantem je marné komunikovat. Producíruje se tady jako transvestita.Občas někomu podkuřuje, aby si ho zavázal a naklonil a pak spustí svou tupou a nenávistnou demagogii o Nečasech nebo Kalouscích. Vždy v množném čísle.
Nebudeme si s ním kazit večer, ať páv s ohonem skřehotá jak chce.
09. 02. 2011 | 20:16

Targus napsal(a):

To hoven:

doporučuji si urychleně objednat útočnou pušku AK-47, stojí jen mizerných 300 dolců a za ty prachy je v dobré kvalitě.
To když jste zanotoval o té Al-Kaidě.
Jestli budete chtít, budu vám nosit patrontašky, ono se to pronese a modrých ptáků je spousta. A znám fintu, jak zrychlit přebíjení zásobníků, to taky není k zahození.
A nebudu za nic chtít. Opravdu.
09. 02. 2011 | 20:18

Targus napsal(a):

To Alena a Evžena:

Prosím pěkně a čím se pyšní pávice? Nebo pávyně? A nebo pávině?
Aby si někdo nemyslel, že to jsou pasvině, že jo?
Taky ocasem? A kde ty ocasy máte vražené? Na obvyklém místě?
Já jen abych vás poznal, až vás potkám.
Lovu zdar!
:-)))
09. 02. 2011 | 20:22

hoven napsal(a):

targus,
dobrej nápad.
09. 02. 2011 | 20:23

Pcha napsal(a):

Vláda neumí řešit situaci ? A peníze ve zdravotní dani (tzv. pojištění ) bere a se samozřejmostí ? Jestliže vláda neposkytne plnění, neplaťte zdravotní daň ! Jak ? Copak nemáte odbory, živnostníci profesní komory, sdružení ? Tak ty aktivujte, ať na netu iniciují petici . Kolik tisíc, statisíc z nás je na netu. Tady se to dá zorganizovat v řádu týdnů.... Už jen na to pomyšlení vláda v úsměvu ztuhne, co by to znamenalo, občanská neposlušnost, atd. To, co tady předvádí vláda, za toto by každý vyšší manažer v soukromé firmě, potažmo se zahr. vlastníky, letěl, a na hodinu. Možná, že i tady do týdne a do měsíce vláda padne.Na tanky ( modernizaci ) máme ? Na skandální transportéry máme ? Na předražená letadla máme ? Na zlodějnavýšení tunelu , Blanka ,resp. myší díry pod Prahou odnikud nikam, dopravu v "globálu " neřešící, +10 miliard máme ? Betonujeme pole louky na dálnice, či na rozjezdy bombardérů, jak to dělal již Hitler u Berlína, Drážďan...?. To se tedy tajně připravujeme zbrojením a dálnicemi na válku ? Že nikoli? Pak preferujte zdraví,rodinu, vzdělání.
V těch prošustrovaných již a hlavně ale dalších připravených teprve k prošustrování se nenajde záměna za zdravotnictví ? 2,3, ale i 5 mld! do nejen platů lékařů ? Poslední roky od 2000 se ročně, krize nekrize, vybere na zdravotních daních o 10-12 mld ! více. Kde jsou ? Jak v té pohádce - ... kde jsou ti voli, páni je snědli, kde jsou ti páni,(nikoli na hřbitově zakopáni, ale ) v zahraničí na plážích napapáni. Pcha, pcha!, že se nedá umělá krize DO řešit, dá a rychle, ale ne s lidmi, co kážou vodu pít a sami pijí víno ( rozuměj- zatočíme s korupcí všude jinde, lide blbý, jen na nás nepoukazujte a nechtějte to řešit u nás ( Bárta, Drobil, Vondra, a kdo další? )
09. 02. 2011 | 20:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 02. 2011 | 20:26

Vico napsal(a):

Alena a Evžena - docela dobrá dvojka virtuálních go-go tanečnic.
09. 02. 2011 | 20:31

Evžena napsal(a):

Targus

Výsadou pávice je řádná panvice, postačí i pánev.

Dnešní kulturní vložku zakončím kostatováním :
I malé prase může být velká pasvině. :o)
09. 02. 2011 | 20:32

vlk napsal(a):

Vico
máš recht u té virtuální tyče jim to fakt sluší.
09. 02. 2011 | 20:34

tata napsal(a):

pane Targus

I KDYŽ TENTO ton k ženam je nevhodny,opravdu nechapu pani ALENU ZAUTOČÍ A PAK KAŽE O HULVATSTVÍ,spiš si myslym že to je jen změněny nick nebo sem přehledl naky utok z protistrany?
09. 02. 2011 | 20:34

ujo napsal(a):

Dnes tu padly z plena 2 návrhy ohledně budoucí politické ¨angažovanosti p. Vlka .
První (tuším p. Mirek) navrhoval jeho kandidaturu do sněmovny, druhý (p. Jarpor) přímo na Hrad.
U obou to byl samozřejmě sarkasmus.

Ptám se: bylo by opravdu tak nevhodné, aby někdo typu a kvalit p. Vlka seděl ve sněmovně?
Myslím, že nikoliv, stačí se podívat nebo si přečíst záznamy diskuse ze sněmovny.

Problém ovšem je, za jakou stranu by se do sněmovny chtěl a hlavně mohl dostat.
09. 02. 2011 | 20:35

Evžena napsal(a):

ujo

založte Vlkovi stranu diskuzních plkalů... :o)
09. 02. 2011 | 20:39

jarpor napsal(a):

tata

Jak myslíte, pane tata.

Jak vidím, příspěvek Vlka, který jsem si dovolil "zahustit" a přidat k němu svůj komentář tak, jak na mne mne příspěvek zapůsobil, ve spojení s tím, jaký je Vlk prognostik... /čím to prý začalo V SRPNU, když ti lékaři přece hovoří o jejich podmínkách už z jara, z BŘEZNA... !/ načež jsem požádal o potlesk pro "prognostika", berete jako osobní útok na něj, a pískáte.
Pískejte do sytosti.

Zajímavé, že jste se neozval, že jste jako jako osobní útok nebral sérii urážek a dehonestujících pojmenovaní, kterými mne ten pán častoval...

Vracím mu na jeho textech, které komentuji a porovnávám s ověřitelnými skutečnostmi, jen část toho, co si pan Vlk u mne schoval...

Hezký večer
09. 02. 2011 | 20:44

vlk napsal(a):

ujo

to jste si dal!! No mně jste fakt pobavil. Víte , já po světle ramp netoužím.
A puž jsme lidi, co šli z normálu do politik y viděl. Před tím, než tam šli i potom, co tam byli. a viděl jsem proměnu, kdy s e ZE VŠECH, do jednoho , během dvou měsíců stali z normálně myslících l a slušných lidí - bafuňáři. neuvěřitelné.
A začali jet v těch šméčkách taky. Noa docela dost jsme jich už taky viděl, když z kolotoče vypadli. Ta zpětná transformace, z nadčlověka na normálního Mensche, tak ta netrvá dva měsíce, ta trvá sakra déle. Znám poslnce , co ho rodná s trana nebdala v roc e 2006 na volitelné místo. Dodnes si myslí a předstírá, že tím poslancem je.. Trága. A vy byste mi přál něco takového??? Pěkně děkujji. Já jsme spokojen v tom co d ělám. Mám to rád a vydělám si dost. Takže nepotřebuji ani poslanecký plat ani si přikrádat z náhrad.
Víte, a ž v práci skončím, což už mám celkem na dohled, mám ještě pár plánů. Ale především - chci si užít Hříbka. Když byl malej jeho táta zajíc, tak jsem honil byznys. A o jeho dětství jsme dost přišel. takže chci vidět vyrůstat Hříbka.
A ještě drobnost - nikdo z těch, co jsme znal před tím, než vlezli do vysoké politiky v ní charakterově nakonec neobstál. To už jsme psal. A já nchci zkoušet pakt s ďáblem a jestli ho přežiji nebo ne.
Ale díky za vaš e mínění o mé maličkosti. Nicméně poslanců je 200. Senátorů 81, prezident 1. Dohromady necelých 300 lidí. Měli by to být nejlepší z nás. Alena mne označila za sebestředného s e zbytnělým egem. Víte ujo, v téhle zemi žije 10 milionů lidí. Když si budu o sobě hodně myslet, pak klidně připustím, že nejméně 1= je lepších, chhytřejšícha charakternějších než já. Už to 1= je ode mne docel a slušná drzost. Ale i tak kldině připustím, že je tu nejméně 100 000 lidí, kteří s epro tu prái hodí lépe než já. Takře , vaš e nominac e by byla zjevně chybná. Promiňte.
09. 02. 2011 | 20:48

Alena napsal(a):

Evžena
navrhuji koaliční název
VLK-PLK strana správných plků
09. 02. 2011 | 20:50

vlk napsal(a):

evžena
jistě byste byla dobrou předsedkyní. Sedlo by vám to na míru.
09. 02. 2011 | 20:50

Pocestny napsal(a):

Vlk
je tu tisíc a jedna jednotlivost, které dohromady dávají tuto situaci.
Spousta lidí má svou pravdu, pravdu dílčí a partikulární, která ovšem v celku zapadá, ztrácí naléhavost a sílu.
Když překročím politické a lobbystické články, tak bohužel musím přiznat nějakou tu partikulární pravdu skoro každému, kdo zde ventiluje jeho partikulární pohled.
Problém je v tom, že to je křížová palba....
Obrazně, místo přesné palby jednotlivými dávkami na cíl tu strany konfliktu praktikují zádržnou palbu dlouhými dávkami, do prostoru nepřítele, ale bez míření.

Zbytečně jsou do věci zavlékány souvislosti, které jsou irelevantní, ono to opravdu nefunguje na emocích, ale na tvrdě rozumovém rozhodování. Jde o velké peníze a velké obchodní zájmy.

Nehodlám se nechat do tohoto sporu zatáhnout tím, že se přikloním k jedné či druhé straně, protože jediné, co nám, pacientům pomůže, je to, že na jedné straně prohraje odborová samolibost, na druhé ten bazální nedostatek schopnosti eráru zastupovat obec.
Ani jedna strana není schopna positivního a konstruktivního myšlení. Argumenty snášené na tu či onu hromadu, jsou vedle fakt o děsivé celkové finanční nekázni v oboru druhotné, zástupné a dokonale zahrávají do autu to, co vlastně je prapůvodem potíží - stranictví, gangsterství, neloajalita meritu služby či veřejné zakázky, partikulární zájmy převyšující zájem o férová pravidla.

Vlku, pocházím z tržiště, které se řídí naprosto darwinistickými pravidly. Principy predace jsou prvotní, i když meritem je služba. Bohužel, zkušenost mi velí konstatovat, že čím méně intervencí z vně a čím méně "sociálních ohledů" na zúčastněné je kladeno, tím lépe se v této branži daří klientovi. Tisíckrát mu můžete dodat vše, co si zaplatil, ale pokud to nebude mít tu nástavbu duševní satisfakce, klient to klidně shodí a nezaplatí, protože nebylo "fajn".

Zde je to naopak, prosťáček si automaticky vezme to kafe, flašku, obálku a nejde si koupit "kulichův nadstandard", ale to, že se na něj ve špitále prostě nevybodnou. Čili opět jde o ten princip kapitalizace dodržení obecných norem, které jsou obecně nevynutitelné, ne proto, že by snad nebyly zákonné úpravy, ale proto, že se stát sám odmítá jim podřídit a dle nich konat.
To je i konkrétní ne odborům - Lex i ty se mýlíte v jednom, z hlediska obecně odborového lékaře prostě podpořit nelze, pokud jako Lex nezúžím odbory na erární zaměstnance, pokud přijmu posici běžného, většinového českého zaměstnance, čili "klienta" odborů, je ve srovnání s jeho situací, která dnes tvrdě reflektuje ten základní problém - obecný pád produkce a tím i mzdových systémově, naprosto morálně neudržitelné se postavit za ty, kdo dlouhodobě nijak konstruktivně nevystupovali proti kriminalitě ekonomiky resortu a nijak se neliší svými partikulárními zájmy od lobby jindy protestujícími, tedy zejména mezi lékaři - fakturanty. Ti, poté, co Julínkovné zjevně dostatečně saturovalo cash flow jejich ordinací a zbavilo je vazalství na zpožděných platbách z pojišťoven, mlčí jako prasátka v žitě, oborová či "stavovská" solidarita neexistuje.
Troufnu si tvrdit, že pokud by dnes protestující zítra obsadili posice fakturantů, budou se okamžitě chovat stejně. To je ta perverze....
Navíc, i přesto, že všichni z nich vědí, kdo na to doplatí, neslyšel jsem kritiku barokního vybavování pracovišť, která systémově nemají šanci naplnit ambici ve vybavování přiměřeným výstupem v léčebné péči, LOK i LK jsou "firmami" s indiferentní rolí, v systému je příliš mnoho náhodně proměnných už v politickém zadání na to, aby mohl fungovat.
Je mi cizí prázdně sympatizovat s těmi, kdo mnohdy nenaplní piedestal, na kterém se společnosti ukazují, ale nárokují si "sonderbehandlung".
V zákonech neexistuje prostor pro podvojné joby jako ve zdravotnictví, ony ty double operatury za dva celé platy paralelně nejsou obětí, ale chrapounstvím.
Stejně tak je chrapounstvím to, jak špitální lékaři zneužívají tarifně placeného personálu ve veřejné službě k asistenci na odpoledních soukromých hodinách ve veřejném zdravotnickém zařízení.
Těchto věcí je příliš, abych mohl lékaře LOKální vyjmout z nemravného celku.
09. 02. 2011 | 20:50

vlk napsal(a):

A hele u virtuální tyče je rvačka o předsednické místo.
09. 02. 2011 | 20:50

Vico napsal(a):

Vlk : :-) Jak jsem obě "tanečnice" slyšel mluvit o pavích pérech, byl jsem doma. Peří vzadu, hopsající šestky vpředu...jakápak komunikace.
09. 02. 2011 | 20:54

olouš napsal(a):

evžena + alena = duo ali

ona vždycky ráda ukazuje tou dokola otevřenou papulkou útroby
09. 02. 2011 | 20:55

vasja napsal(a):

jarpor napsal(a):
Vlk na hrad ! Vlk na hrad !
---------------------------------
Počkat počkat. A inž. Paroubek? Pan Vlk nepude přes mrtvoly.
09. 02. 2011 | 20:56

jarpor napsal(a):

ujo

Sarkasmus jste vytušil správně.
K vaší úvaze o sněmovně... Býval to Sládek a dnes je tam Dr. Rath, kteří jsou pro mne formou jejich vystupování nepřijatelní. Myslím si totiž, že sprostota, hulvátsví a osobní urážky tam nepatří. V převážné většině případů si "začli" tito pánové a někdy vyprovokovali další...
Pan Vlk si může podat s Dr. Ráthem v této věci ruce. Pan Vlk to dokazuje zde, v každé reakci na kohokoliv, kdo si dovolí vyjádřit jiný názor a konfrontovat jej s Vlkovým ...
Netroufám si odhadnout, kdo z těch dvou, Vlk či Rath, je větší hulvát. Tečka.

Hezký večer
09. 02. 2011 | 20:57

Targus napsal(a):

To tata:

Pane tata, já velice nelibě nesu, když se někdo naváží do druhého bez jakýchkoli argumentů. To můžem jít do nějaké ostravské čtyřky,
dát si po pivě
a ryby v olivě,
cygaro do pyskuv
a řvát tam na sebe sprosťárny ve stylu "kurva, tyz je cyp".

Pan Stejskal zde obdobné výrazy netrpí, a několikrát jsem se se zlou potázal, když jsem opáčil takovým útočníkům a rozbíječům stejnou mincí. Proto volím slovíčka ostrá, podle mne satirická a na samé hraně Stejskalovy trpělivosti se mnou.
Jestli tyto nicky Evženie a Alena považujete za ženy či dokonce za dámy, je to vaše věc. Já tvrdím, že pravá dáma by nic o ocasech nepsala, nýbrž by vlka, coby starého ostříleného vypelichance chtěla porazit jeho vlastními zbraněmi, popřípadě mu vysvětlila, že jeho názor respektuje, ale ona si ponechává svůj vlastní.
Jak vidno, jedna z tzv. dam vzala mé našlápnutí docela sportovně a opáčila mi stejným způsobem, což kvituji s povděkem. Není nad to odlehčit smrtelně vážnou debatu menším vtípkem.

Velmi rád vzpomínám na svého nevlastního strýce, který takové vypjaté situace vždy řešil jedinou okřídlenou větou, chcete-li vyzváním. "A serte na to, dejte se včil štamprlu."
Tato věta pronesná v tu správnu chvíli zbrzdila nejednu začínající hádku a zabránila nejedné rvačce.
Čest jeho památce.
Přeji Vám hezký večer.
09. 02. 2011 | 21:06

Targus napsal(a):

To Evžena:

Pánev i pánvice je k ničemu, je to hned plné, bryndá to zní a má to blbou stabilitu. Já preferuji buď hluboký hrnec nebo pořádný lavor.
09. 02. 2011 | 21:11

AC napsal(a):

Targus

Třeba není pánev jako pánev:-))
09. 02. 2011 | 21:13

stejskal napsal(a):

Vážení,

není to trochu škodat opět stáhnout debatu ke vzájemným útokům a jejich oplácením?

Tato konkrétní diskuse je velmi zajímává. Několik diskutujících, kteří mají velmi často diametrálně odlišné názory, se pustilo do velmi věcné argumentace. Zkusme se aspoň pod tímto blogem povznést nad osobní animozity, pocit vlastní neomylnosti, ukřivděnosti a potřebu oplatit hulvátství hulvátstvím. Třeba se debata trochu někam posune (ve smyslu chápaní, o co jde jedněm, druhým a možná i dalším).

Moc prosím!

Libor Stejskal
09. 02. 2011 | 21:14

vlk napsal(a):

Pocestný

na jedné straně mám radost, že přišel někdo , kdo opravdu chce diskutovat na d problémem. Na druhé straně, aniž bych s e do tebe chtěl navážet, je to pro mne přliš slovně košaté a hledám dost špatně mezi tím jádro.
Jak říklkám, je to bez nájezdu.

Ohledně té palby do plochy - logický postup. Nejd e to jinak. Jde o to dostat na svou stranu veřejnost. takže palba na plochu aby nic u nepřítele nezůstalo nedotčeno. To bych nikomu nevyčítal: ty bys to v té situaci nevedl jinak, jakkoli je to fuj tajbl. Krásný příkla d téhle fujtajbloviny posktl třeba Kubek v okamžiku, kd y začal operovat s Ludvíkem z původního videa. A ono s enakonec na tom nesestříhaném ukázalo, že vlastně říkal pravý opak!!
Vlád a ale takhle postuje od samého začátku!! Ona rozpoutal a tuhle bouři. Naprosto zbytečně hloupě. Hlupáci sic e tvrdí, že vše začlalo už v březnu. Není to pravda. To tenkrát začali mladí doktoři. Jenež neměli šanci. všechno nabralo grády a ž v půlc e srpna, kdy Drábek a Nečasem a Kalouskem začali křížové tažení - i kdyby nás umlátili čepicemi , budem z posledních sil volat -10%. A přidali k tomu rušení tarifních tabulek.

Nemáš pravdu, že pacošům pomůže když odbory prohrají. to si pak ta galerka ze strakovky fakt bud e dělat co jí napadne! To nejde. Musí dostat na budku. V zájmu nás všech.
Nevím z jakého tržiště pochází š ty, ale to moje je klasika. výhra jednoho je prohra druhého. A mí klioši nechtějí prohrát, Naopak. A že to musí dostat v prima balení? samozřejmě.... Právě jsem testoval konkurenci. Maj něco zajímavého. Předpokládal jsme určitou strategii. Chvíli s e zdálo, že jsem s e trefil. Ale teď vím, že si ji nejsou vůbec jistí a že jsou ochotni jít daleko víc kliošovi , než se dalo čekat. o to jsou nebezpečnější. Oba máme své . takže z toho nevyplývá žádná diskusní převaha tvoje nebo moje.
To nad čím oprávněně hořekuješ, že každýho zajímají jen tvoje prachy a nechc e ti za ně nic dát samozřejmě je pravda. I v českém zdravotnictví. jenže když doktoři prohrají, tak s e ten tah na tvoje prachy jen posílí. všechno tohle tady nastavil v tomhle hnojném rozměru Hradní. V tom se jistě shodneme. Podívej s e , co s e děje v Práglu. Na Blance! o tom, že s e to prodraží si cvrlikali vrabci. I o tom, jak jsou postavené smlouvy. Teď vám vaří do ovaru hlášku, že to víte, je to tunelová s tavba , tam s e nikd y nedá kalkulovat předem .... S geologií a tak. No jak kd e . Metrostav napříkald přijal a dokončil zakázku na dva tunely na Islandu. Za pevnou cenu. V sopečné geologii. Interně hořekuje, kolik na tom prodělal. Oficiálně kvůli změně kursu islandské kařky.. Hmm. to mně baví. Už vidím jak firma s jejich obratem si takovouhle zakázku nezajistí na kurs.. Nicméně prodělali. neofiko zpráv y od nich říkají, že si mysleli, že to zkusí jako v tuzemáku. Nízká nabídka , následně víceníklady. Islan´dani s ejim vysmáli. Teď s e chlubí že budou razit prodloužení metrra v Helsinkýách. Vtip je v tom, že za 2/3cenu co v Práglu, bud e mít metro v Helsinkách dvojnásobnou délu i počet stanic, S Metrostavem. Když s e jich ptali, jak je to možné, odpověděli strejdové no jasan - geologické podmínky. To víte, v helsinkách je to levnější, protože s eto bud e razit v severské žule. . A nevadí pak prý že velká část je pod mořem...
Takovéhle kecy fakt můžou zkoušet jen u nás.
proč to píši - protože ten humus je všude. A když doktoři prohrají, bud e ještě větší. je mi líto. Ale takhle to vidím.
A abys rozuměl mojí a Lexově podpoře LOKu - nejd e nám o LOK jako takový. Ale o to, že to je zřejmě jedna z mála sil, co s nimi může zamávat. Protoež jsou nenahraditelní. Mně osobně je úplně jedno, jestli si je zorganizuje nějaký odborářský nebo profesní spolek. To bě ne. Já v tom problém nevidím, ty ano. oprosti s e od nepodstatného balstu. Jdi na jádro.
09. 02. 2011 | 21:16

Evžena napsal(a):

Psala jsem o pavím ocasu, to co jste si domyslel je Vaše vyzitka. Gentleman by nepsal o tyči, byť jen virtuální.
09. 02. 2011 | 21:19

Vico napsal(a):

Vizitka,Evženo,vizitka!
To, co tu předvádíte při zcela exelentní diskuzi Vlka s Pocestným je tanec u tyče a k němu ta pera z pavího ocasu patří. Ovšem nikoliv na vlkovo, ale vaše pozadí.

Dobrou
09. 02. 2011 | 21:28

vlk napsal(a):

Vico
díky za tvou inspiraci. Ocenil jsme ji , užil si jý a s gustem, jak si umíš představit - rozvedl.

Stejskalovi
diskutovat není problém. Pokud je s kým. s hokyní z pavlače s e ovšem jednak diskutovat nedá a jednak když s e s ní mluví, tak s emusí po jejím . Aby rozuměla.

Nicméně , pokud jste onu neomylnost cílil mým směrem - a pokdu za ní pokládte to, co jsme napsla před půl rokem , že se stane a ono se to stalo, pak bych s e nad tím chtěl pozastavit. Napsal jsme v srpnu pod Drábkem úvahu, která cosi předvídala, vyargumentoval jsme to a ono s e to do puntíku vyplnilo. Byla to úvaha. rozdíl oproti jalovému a stranickémuu plácání. Do teď jsme si myslel , ež chcete diskus e, v kterých budou právě vyargumentované úvahy. Anikoli laciné propagační plácání.
09. 02. 2011 | 21:30

tata napsal(a):

pane Targus

NEPOCHOPIL nebyla to vytka,jen sem to asi nedobře napsal .
09. 02. 2011 | 21:30

vlk napsal(a):

No pro dnešek to zablím. Mám dost. Užil jsme si jízdu jak za starejch časů. Zítra si dám zase detox. už bude nutný.
Ale asi už neodpovím Pocestnému. což je mi v současné konstelaci docela líto. No nic.
Dobrou všem.
09. 02. 2011 | 21:39

tata napsal(a):

pane jarpor

VŽDY JSTE BYL,tim co do pana vlka rypal první,irozinoval on vam občas oplacel,to co zde pišete je naprosta lež a tu lež piši splnou važností ,poslední dobou vas ignoruje jak vidim budu vas ignorovat i ja pokud to pude,u mně jste klesl na uroven kdy diskuzi stavite na uroven osobnich utoku oto ja nestojim a i vy budete myt radost takže oba budem spokojení
09. 02. 2011 | 21:40

znalec napsal(a):

Mám podobný názor jako pan autor. Je to dva nula proti lékařům. Tedy proti těm, kteří děkují a odcházejí. A myslím, že to bude poslední protestní akce v tomto oboru na dlouhou dobu. Možná, že pány aktéry ještě uvidíme. Třeba jak začnou hájit modelky, aby mohly být natolik štíhlé, jak si přejí, přestože bude jejich život na vlásku. Budou ale muset zvolit jiné heslo! Nebo jinou agenturu?
Politici prohrávají často. Prohrávají, ale oni jen hledají svůj post. Za život jednoho dobrého lékaře se vystřídá deset předsedů vlád (pokud to není v Egyptě)a DVACET MINISTRŮ ZDRAVOTNICTVÍ. Dobrý doktor, se těší úctě lidí, v komunitě, ve které žije a je jedním, kteří táhnou národ vzůru. Spolu s učitelem, notářem a farářem. Pokud to už neplatí, tak platí něco za něco. KOlik dáš? dám půl. Dohodneme se na tři čtvrtě. Ano! Ale proč tedy úctu?
09. 02. 2011 | 21:42

tata napsal(a):

pane vlk
dobrou,škoda vaše dnešní vyměna spanem pocestnym byla velice zajimava diky oběma
09. 02. 2011 | 21:42

tomeek napsal(a):

Mily pane Pocestny --
(re: vas prispevek 17:25)
S tim se veru neda nesouhlasit. Budu si honem muset koupit klobouk, abych ho mohl smeknout!
09. 02. 2011 | 21:47

Arnie napsal(a):

Je-li měsíční výběr na zdravotní péči v ČR řádově 12 miliard Kč a nemocniční lékaři z toho mají zhruba 6% pak je to prokazatelně špatně!
Podstatná část peněz, které jsme si na zdravotní péči zaplatili se ztrácí do provizí za předražené léky, přístroje a investice, mramorová schodiště pojišťoven(respektive platby VZP za nájmy pro pani Šťastnou, tedy manželku našeho slovutného experta na zdravotnictví, Borise Šťastného,pražské eso ODS).
Ředitelé nemocnic jsou straničtí exponenti ala Ludvík a spol.,jak ti budou řešit "krizové situace"?
Přitom je evidentní, že úspěšnost léčby stále ještě ovlivňuijí hlavně lékaři.
Chci tedy, aby mé peníze, které jsem na zdravotnictví zaplatil byly použity rozumně, tj. dostali se především k doktorům a ne aby se promarnily na úředníky a nesmyslné nákupy. To je snad normální.
Ať tedy pan ministr Heger neopakuje dokola mantru "musí se šetřit, peníze nejsou".
Peníze zaplaceny byly lidmi a on ze své funkce má dohlédnout na to, aby byly použity efektivně.
Jestliže to nedokáže a v důsledku jeho arogance, liknavosti a blokování jednání o naprosto oprávněných požadavcích doktorů dojde k výpadku akutní zdravotní péče, pak je to jeho odpovědnost, nikoliv odpovědnost lékařů.
A poslední žvasty Nečase o pomoci armády a dnes večer v televizi ústy pana Vondry, t.č. ministra obrany, dokonce o nasazení "tisíců vojáků" jsou komické. Kolik má armáda gynekologů, neonatologů, anesteziologů, kteří jsou ukryti v nějakých zapečetěných mobilizačních skladech?
A kolik bude stát transport pacientů helikoptérami k nějakému doktorovi, který je zrovna volný. To budou tedy úspory!
Proti tomu přidání lékařům 2 miliardy by byla drobnost.
Ale doktory je nutno zostudit ať to stojí co to stojí, dovolili si moc(!)
Myslí si snad ti naši "představitelé", že jsme všichni totálně zblbli a tohle jim spolkmeme?
Držím palce doktorům, aby vydrželi (a my s nimi).
09. 02. 2011 | 21:51

Xury napsal(a):

Pro vlka:
tak jsem se sem dostal až teď apřečetl jsem si vaši reakci z 09. 02. 2011 | 15:53 a musím říct, že se mi z vás zvedl žaludek. Považoval jsem vás za relativně seriózního diskutéra, ale to co jste tu předvedl to je hodně velká bída. O toho Němce koneckonců nejde (je mi v zásadě ukradený) a jen to ukazuje vaši ideologickou zaslepenost, ovšem to co jste napsal o Chartě je skutečně chucpe. Připomíná mi to některé "diskutéry", kteří kdekterého politika z opačného názorového tábora označují za Hitlera a situaci u nás resp. jiných západních státech ke koncentráku. Já toto prostě považuji za urážku těch, kteří za Hitlera trpěli nebo byli v koncentráku nebo podepsali Chartu.
09. 02. 2011 | 21:52

vlk napsal(a):

Xury
mně je zase špatně z lidí jako jste vy. Kteří když neustojí argumentačně diskusi, tak prostě jen plivou. Ale klidně přiznám, že jsem překvapen, co za ubožáka jste.
Já na vašem místě bych se pokusil těch 9 shod nějak roozbít. Vám se zvedl žaludek. Mně s e zas e zvedá z vás. A s tím Hitlerem opakovaně. Vy totiž jte jen tlachal. naše rodina ze s trany jednoho z dědečků si toho Hitlera hodně prožila. Tak až zmizela z povrchu zemského. Ubožáku.
09. 02. 2011 | 22:24

Jiří napsal(a):

Doktoři použili formulaci peníze nebo život. Těchto zrůd se může zastávat jen lezdoprdelka nabo kdo se bojí smrti. Toto je důsledek revoluce, kterou dělali studenti, herci a kavárenští politici. Tak jak komunisti byli většinou slušní lidé, tak ani Klaus nikoho nenutil krást a zabíjet nemluvňata.
09. 02. 2011 | 22:35

Psyche napsal(a):

Také jsem měl do dnešního dne o autorovi VLK vyšší mínění. Jak se ukazuje, kritizovat umí každý. Co by ale sám pan VLK dělal na místě ministra, to už nám raději zatajil, aby neriskoval, že bude pro smích. Tak raději hezky po česku jenom okopává kotníky. Pane VLKu, většina ostatních lidí ví, že akce LOKu je vydírání, které je umožněno pouze výhradním postavením lékařů. To by se mohl rozhodnout třeba ČEZ, že vypne nemocnicím elektřinu, pokud mu nebudou nemocnice platit o 20% víc. Stejně tak většina ostatních lidí ví, že lékaři pouze blufují. Uvidíte, že množství těch, kteří skutečně odejdou, bude jen minimum. Budete mít pak natolik soudnosti, abyste se tu omluvil za své napadání vlády? Pochybuji.
09. 02. 2011 | 22:37

ZAM napsal(a):

Jiří:
"Doktoři použili formulaci peníze nebo život." Nepovídejte, kdy a kde? Máte bujnou fantazii. ☺
09. 02. 2011 | 22:37

Pocestny napsal(a):

Vlku,
nebudu chytrej, jen tu banálně budu opakovat to, co jsem si včera večer poslechl od Hnízdila, co platí u něj lékařsky, to platí pro mne i o společnosti. Takže.
Z nemocného občana nevznikne než nemocná společnost.
Z nemocné společnosti nevznikne než nemocný stát, který neprodukuje než nemocná pravidla a nemoc neschopnosti je vymoci nejen na druhých, ale hlavně sám na sobě.
Z nemocných poměrů nejsou než nemocní občané....
Perpetuum Debile
Nezměníme ho ani revolucí, ani výběrem nového Krista, kterému naložíme tu naší fošnu a budeme ho pozorovat, jak za nás kráčí těch sto milionů kroků k dokonalosti světa, ale tím, že vylezeme před dům - každý den - a uděláme těch svých "deset zbytečných kroků" pro to, aby se to, co se ve velkém děje "ve světě a Praze", nedělo před naším gruntem.

Tato konkrétní bitka může změnit tok války, ale nic nezmění na tom, kdo budou ti poražení.
Dokud jako jednotlivci, lidé nenajdeme cestu, jak se vyrovnat s tím zběsilým stresem z informace, informovanosti a zatažení do sporů, které jsou nám fysicky naprosto vzdáleny, nenajdeme klič k tomu, jak zase donutit systém ke službě.
Je třeba začít odspodu, od návsi k náměstí a vyhnat ten povl z nás, pak ho můžeme vytlačit z politiky.
Zastupitelská stranická demokracie je přežitek, protože strany neslouží těm, kdo je volí, toho ani nenechají do strany vstoupit, ale těm, kdo jim výměnou za udělení práce zaplatí kampaň.
Je čas na dospělost jedince a přímou demokracii. Jedinou alternativou je totiž Globální korpokratura.
Jenže na to jaksi nemáme ten lidský potenciál, pohled na veřejnou diskusi to dokumentuje mrazivě názorně.
Tato kausa ukazuje jen na jedno - dnes tvoří veřejné mínění lobbystické agentury na zakázku veřejných zaměstnanců a společnost to jejich mínění jen bere za své.
To je to důležité, ne to, kdo zvítězí v této dnes horké, zítra novou horkou zahrané epizody jedné epochy.
09. 02. 2011 | 22:38

ZAM napsal(a):

Psyche:
Nevyprávějte tady hlouposti o napadání vlády a raději se seznamte s fakty, např. o tom, jak ministr Heger lže:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=690351
09. 02. 2011 | 22:41

Občan napsal(a):

Milé děti, hezky se tu hádejte k zástupnému tématu a vláda mezitím začne hezky potichoučku vyhazovat další miliardy za PPP soukromé dálnice. Mají stát 1 km 1,5 miliardy Kč.

2 km dálnice nebo roční zvýšení platů VŠECH zdravotníků.

Ale pokračujte v hádání - kdo si hraje, nezlobí. A tak je to správné, tak to má být...
09. 02. 2011 | 22:43

ZAM napsal(a):

Pocestny:
"Je čas na dospělost jedince a přímou demokracii." Ano, ale jak na to? Jakou konkrétní formu taková přímá demokracie by mohla mít? Zapojováním se přes sociální sítě na netu?
09. 02. 2011 | 22:46

Xury napsal(a):

Pro vlka:
koukám, že jste se za komančů patrně živil jako ideolog, argumentace tomu odpovídá. Sám jste ubožák, který není schopen diskutovat s protistranou, ale jen s těmi, kteří s vámi souhlasí. Tím jste bohužel trapný.A tím dědečkem se neohánějte. Proti němu jsem nic nepsal a pokud nejste schopen pochopit o čem jsem psal, tak je škoda času s vámi diskutovat.
09. 02. 2011 | 22:53

hoven napsal(a):

jestli vláda ustoupí vyděračům, tak by měla odstoupit. na to jsem nevolil pravici, aby ustupovala odborům. to jsem teda mohl volit slavečka dluhbotku.
09. 02. 2011 | 22:53

Al napsal(a):

navýšení peněz na tunel Blanka = 5 let zvýšení platů....
09. 02. 2011 | 22:57

Tenco napsal(a):

Pocestný
I v radikální athénské demokracii často rozhodovali o formulacích, ale i o faktických řešeních problémů demagogové. Ve významu původního smyslu pojmenování.
Vynikající řečníci.
Přímá demokracie pak vyžaduje, aby byly partikulární zájmy geograficky a sociálně predestinovyných skupin formovány zájmem obce.
K tomu vedlo jak Solonovské odbřemenění, tak Klaisthenovská raforma fýl.
Je to základní předpoklad k tomu, aby lidové hlasování mělo nějaký smysl.
To první je dnes neproveditelné o to druhé není zájem.
Proto je schůdnější paralelně se zavedením prvků přímé demokracie nalézt i cestu k procesům, jak vybrat a oslovit skutečné elity.
Ne aby se ujaly těchto nelehkých úkolů, nahrnout veškeré břímě na jejich záda, ale aby v tom pomohly.
Je to v podstatě velmi jednoduché, neb sdílíme informace online.
Ale je to zároveň i velmi složité.
Neboť informace jsou zkreslovány propagandou a imformačním šumem.
Kdy média jsou sto let za opicemi.

Pak se totiž i navýsost dobře formulovaný záměr rozplane v onom "soudničení se" , na což dojela i ta aténská radikální demokracie.

Souhlasím s Vámi, že alternativou, která je obecně přijímána a médii podporována je korporokracie.

Osobně se domnívám, že aby i masy přijaly za své jiné alternativy a s něma se ztotožnily, musí převládnout v duši davu jednotící princip a sice obrana proti společnému nepříteli. Tak to funguje nejlépe.
Já se domnívám, že tím jednotícím principem, paradigmatem, novým náboženstvím by mělo být přijmutí faktu, že se nevyhnutelně blíží Hubbertův bod zlomu co se týče reálně možné spotřeby ropy.
Tam je ta největší hrozba pro západní civilizaci. Ale i obrovská výzva.

B´h zemřel, ať žije Bůh !!
09. 02. 2011 | 22:59

vlk napsal(a):

Psyche
já bych s e do takové situac e jako tahle vlád a nikd y nedostal. Ona vyvolala hloupě tuhle krizi. Dalo s e jí snadno předejít. Vlbec nemusel a být Stačilo myslet. Nesahat doktorům n a platy a nesmyslně nerušit tarifní tabulky. Nic víc.jednoduchý scénář. chápu, , že je pro vás nepochopitelný.

pocestný
tohle už je přehledně strukturované. Tad y s ev pohodě chytám. S prvními odstavci nesouhlasím. Ted y souhlasím, al e vidím to opačně. Pamatuješ převrat. Stejně jako já. Mylsíš , že tenkrát byli lidi nemocní a zkažerní A že chtěli budovat onen nemocný systém? Ani omylem!!
Všichni jak ty , tak já jsme si mysleli , že tad y postavíme normální , slušný ,zdravý evropský s tát. A někoho jsme tím pověřili. Kdo vypadal, že by to aspoň nějak uměl.
Jenže on - a řekněme Klaus, z toho udělla úplně něco jiného. Dnes s odstupem , mohu prohlásit, že to asi tak dopadnout muselo. Bylo příliš majetku na rozdávání a to nemohlo skončit dobře. A celá ta snaha po dobrém státě a systému s e zlomila na tom majetku a Klausově narcisismu.
A naší neschopností s tím něco udělat.!

Naprosto souhlasíms tímhle:
Dokud jako jednotlivci, lidé nenajdeme cestu, jak se vyrovnat s tím zběsilým stresem z informace, informovanosti a zatažení do sporů, které jsou nám fysicky naprosto vzdáleny, nenajdeme klič k tomu, jak zase donutit systém ke službě.
Je třeba začít odspodu, od návsi k náměstí a vyhnat ten povl z nás, pak ho můžeme vytlačit z politiky.
Ano, tak to taky vidím. Musíme je vymést. My. Nikdo to za nás neudělá. To je zřejmé.
pro začátek bud e stačit, když ty budeš Sobotkovi měřit jako Kalouskovi a já Kalouskovi jako SObotkovi. A ostatní s námi.

Nesouhlasím s neudržiztelností zastupitelské demorkacie. Vit státy, kd e jsi rezidentnem. Považuješ s e za rozeného darebáka ve srovnání s průměrným Dánem? Sotva. takže ?

Korporatura? rozumím ti dobře? Návrat k nějakému osvícenému bolševikovi? Nebo tak něco?
A zcela proti doložitelným faktům je odstavec poslední naprosto neudržitelný. Veřejnost podporuje podle docela čerstvého průzkumu to podle tebe agenturní dílo jen z 20%. Viz http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/pruzkum-odchazejici-lekari-nemaji-podporu-pres-50-lidi-s-protesty-nesouhlasi.html
A jak jsme napsal - není jedno, kdo bude vítězem. Vítězství famiglie 118 je fatální.

občan
bingo! Správný vstup.
09. 02. 2011 | 23:01

vlk napsal(a):

Xury,
jen potvrzujete , že nejste nic , než plivající ubožák. Neustál jste , tak jako mnohokrát diskusi. Prostě zas e jste dostal na budku. Jenže dneska jste ztratil glan a plivete... vy jste opravdu hodně nízký člověk.
A za své předky se neschovávám. jen mi mrva jako vy nebude předhazovat Hitlera.
A jak jsme s e živil za komančů ? No na rozdíl od vás poctivou, potřebnou a kvalifikovanou prací.
chápu ovšem , že pro někoho jako jste vy jsou to neznámé pojmy.
A s tou ideologickou živností za komančů - no evidentně soudíte podle sebe.
09. 02. 2011 | 23:06

Psyche napsal(a):

Hlouposti? Cožpak tu VLK nenapadal vládu? Nebo tu snad někdo tvrdil, že lékaři nemají v Německu vyšší platy? Proč tam tedy již všichni nejsou? Nevíte? Že by ta práce v Německu nebyla zas takový luxus, jak nám LOK tvrdí? Jsme svobodní lidé, ať si každý pracuje, kde chce. Ale hrozit exodem nemocných lidí a nenarozených dětí organizovaným(!) odmítnutím poskytování zdravotní péče je u mě vydírání.
09. 02. 2011 | 23:24

Psyche napsal(a):

"nesahat doktorům n a platy a nesmyslně nerušit tarifní tabulky"?

Kterým lidem se, v posledních letech zvýšil plat více než doktorům, pane VLKu? V soukromém sektoru klesaly mzdy i o desítky procent, ostatním státním zaměstnancům o jednotky procent. Takže vy byste platy lékařům nezvyšoval, jako vlády v minulých letech, a lékaři by podle vás nestávkovali? To Vám přijde logické? Víte vy vůbec, že současná vyděračská akce lékařů nebyla vůbec o platech? A kdy současná vláda zrušila tarifní tabulky, pane VLKu? Příliš mnoho otázek a příliš málo odpovědí. Moc se v tom zamotáváte, pane VLKu. Jste jeden z řady těch, kteří vědí všechno, ale když dojde na lámání chleba, tak se ukazuje, že umíte jen kritizovat a ve skutečnosti nevíte nic. Takový typický malý frustrovaný Čech, který má potřebu řešit své komplexy exhibicí na veřejnosti.
09. 02. 2011 | 23:31

Targus napsal(a):

To Psyche:

tady někdo odmítl poskytnout lékařské ošetření? A vy o tom víte a nic jste nehlásil?
V tom případě jste spolupachatelem a podílel jste se na trestném činu neposkytnutí první pomoci. Sazba tuším dva natvrdo.
Co ještě víte?
09. 02. 2011 | 23:35

ZAM napsal(a):

Psyche:
Normální je umět rozlišit hrozbu od konstatování skutečnosti. Jedna z nich např. je, že oproti zdejším poměrům je práce nemocničního lékaře opravdu luxus, tady jsou v pravém slova smyslu vykořisťováni. Na jedné straně se ptáte, proč tam již všichni nejsou, na straně druhé plácáte cosi o vydírání. Takže buďte rád, že snad tam všichni opravdu neodejdou, 6000 volných míst je více než ty necelé čtyři tisíce, kteří podali výpověď.
Tato vláda a prezident uchopili problém za špatný konec a dovolím si prorokovat, že v tomto problému také špatně pochodí.
09. 02. 2011 | 23:35

ZAM napsal(a):

Psyche:
Vy byste za osm hodin práce denně bral měsíčně tři-čtyři tisíce korun českých? Já ne a pochybuji, že Vy. A proč tedy si myslíte, že mladí doktoři v postgraduálním studiu musejí?
09. 02. 2011 | 23:39

Targus napsal(a):

To Psyche:

V soukromém sektoru šly mzdy dolů o desítky procent. Souhlas, ale bylo za to volno. Doktoři to volno nemají ani náhodou.

"Jsme svobodní lidé, ať si každý pracuje, kde chce"
A doktoři jsou středověcí negři, starověcí otroci, feudální nevolníci nebo co?

Vážený, ke mně přišlo 80 % mých zaměstnanců a řekli, že jestli nepřidám, odcházejí v nejbližším možném termínu. byl to jasný krach zaleasované firmy, závazky byly ve výši ročního obratu při marži 15 %. Myslíte si, že to někoho dojalo?

Felčaři udělali totéž, co kteříkoli jiní zaměstnanci.
Btw. vy jste schopen říci, kdy se naposledy doktorům přidávalo na tarifech?
09. 02. 2011 | 23:44

Lex napsal(a):

O tom, že jsem na straně nemocničních lékařů, snad není pochyb. Domnívám se však, že pokud ministr zdravotnictví dnes od vlády dosal mandát na to, aby slibovaných 5 - 8 tisíc vtělil do tarifních platů, pak jsem přesvědčen, že by lékaři měli zatroubit na čestný ústup, že pro tuto chvíli na straně platů dosáhli možného. Samozřejmě to neznamená, že by se neměli dále podílet na účelné reformě zdravotní péče (prosím - nejen nemocniční, to, co platí o plýtvání technikou v nemocnicích, platí jistě v podobné míře i u ambulantních specialistů).
O tom, že by se mohli prakticky všichni, kteří budou chtít, vrátit, nemám pochyb, ty řeči o už obsazených místech považuji za blafování - o jakých už obsazených místech může být řeč, když pracovní poměry mají skončit (a tím i vzniknout volná místa) až 1.3.2011!?
No, a právě v těch volných místech je totiž problém. Nevím, jakou mají lékaři představu o své další existenci po 1.3., do Německa jich odejde kolik - několik desítek, stovka? A ti ostatní - na pracák? Ale tam jim obratem nabídnou ta volná místa, která jsou povinni přijmout, jinak budou z uvidence vyřazeni (§ 30 odst. 2 písm. a, zák. č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti). Žádný nárok na podporu, žádná platba zdravotního a sociálního pojištění za ně.
Z čeho budou žít, z čeho platit ta pojištění, aby jim (na zdravotním) nevznikal dluh? Zejména mladí lékaři, kteří patřili k iniciátorům akce?
Ale nemohu mluvit za ně. Třeba mají něco v rukávu.
Přesto si myslím, co jsem napsal - je čas to odtroubit na dohodu. Se štítem, jinak hrozí pád.
09. 02. 2011 | 23:59

ZAM napsal(a):

Lex:
Tak, tak, utrousíme těm hlučným vrabečkům trošku zrníčka, když jinak nedají, a nadále my hoši, co spolu mluvíme, budeme si ukrádat ve velkém.
Jak můžete, Lexi, mluvit o čestném ústupu za mísu čočovice?
10. 02. 2011 | 00:06

Sláma napsal(a):

To Luba:
Napsal jste: "Znamená to tedy, že vstupem do politiky se z dříve "důvěryhodného" člověka stává člověk "nedůvěryhodný"?
Ano, je to tak.
Vysvětlím Vám proč. Je to proto, že lékař který absolovaval martirium v podobě dřiny 4 let na střední škole (aby se dostal na medicínu), 6 let na medicíně, 2 let předatestační přípravou a x let přípravou na 2. atestaci prostě tohle všechno nezahodí a nepůjde do politiky. Lékaři, kteří jdou do politiky, to jsou Cvachové, nebo přinejmenším narcisové.
10. 02. 2011 | 00:13

ZAM napsal(a):

Sláma:
Přesně!
10. 02. 2011 | 00:19

Targus napsal(a):

To Lex:

Nevíme, nejsme u jednání, těžko můžem vědět, proč se škube jedna i druhá strana. Každý řekne jen to, co se mu hodí.
Byl bych rád, kdyby tam byl někdo, kdo tlačí na pilu nejen kvůli platům, ale i kvůli pacošům, tj. kvůli mně. Jsme však vyléčen, nevěřím.
Tím tlačením na pilu myslím alespoň přibrždění šílených úniků financí, na to přece není potřeba žádná reforma, jen pár vyhlášek a následná sankční úprava. Ostatně jaképak sankce, porušíš vyhlášku, jdeš na pracák.
Osobně mám s vrchností typu ministr a premiér celkem katastrofální zkušenosti. Doktoři možná taky a vědí, že jestli chtějí něco prožduchat tak, aby jim to následující ministr obratem ruky nevzal, dá to pořádnou fušku. Podle toho, jaké info prosakuje, zatím jim opravdu závazně Heger nic neslíbil tak, aby to např. 2. 3. nezrušil a nevychechtal se doktorům do ksichtu.
10. 02. 2011 | 00:30

Sláma napsal(a):

To Lex:
Jste moc velký optimista. Mladí lékaři půjdou do Německa a do Rakouska, proč by nešli? Naše společnost jim dala jasně najevo, že o ně nestojí ...
Počkají si měsíc a půjdou tam od 1. května, kdy padnou omezení, které si Německo a Rakousko po našem přijetí do EU vyjednaly. Slovenští, ani polští lékaři k nám nepříjdou, proč by to dělali, když mohou za mnohem lepších podmínek pracovat v Německu.
Nebude to v posledních desetiletích první generace. Mnoho vzdělaných, schopných lidí od nás odešlo i po 48 a 68 roce. Většinou se dobře uchytili a postarali se o dobré jméno našich lékařů. Znám lékaře z naší okresní nemocnice, který odešel v roce 1968 do Švýcarska a má se tam velice dobře. Samozřejmě, jako všichni úspěšní, se už domů nevrátil, jeho děti žijí ve Švýcarsku a Německu.
Stačí aby se jeden našinec někde uchytil a půjdou za nim další. Bude to lehčí pro ně i pro jejich zaměstnavatel. Takže můžeme očekávat ještě další vlnu během roku.
Heger vstoupí do dějin jako další Herostratos. Jako člověk, který vyhnal výkvět naší inteligence a nesmírně tak naši zemi ochudil.
Pro duchem slabší diskutující připomínám, že neodcházejí bohatí praktičtí lékaři, ani zubaři či jiní ambulatní specialisté, ti jsou všichni za vodou, i když občas máme k jejich výkonům výhrady. Odcházejí specialisté z klinik, lidé s vědeckou výchovou, se znalostí přinejmenším angličtiny. Jsou to specialisté, kteří většinou již absolvovali stáže na zahraničních klinikách a často se budou jenom vracet tam, kde je dobře znají a váží si jich.
10. 02. 2011 | 00:38

Sláma napsal(a):

Ještě to Luba:
Když se podíváte na životopisy význačných západních politiků, zjistíte, že většinou jsou již rodem předurčeni ke státní službě a jsou na tuto úlohu systematicky připravováni již od základní školy. Jsou to zpravidla vystudovaní právnici nebo ekonomové nebo oboje. Jsou vzděláváni v historii, filozofii a politologii. Mají velice dobrou diplomatickou průpravu. Začínají na pozicích v komunální politice a pak postupují po žebříčku na celostátní úrovni.
U nás to tak není. Je tak tomu kvůli žabám, typu Velkého Chána Klause, kteří sedí na prameni a nechtějí se hnout a je to také kvůli voličům, kteří mají za politika raději známého herce nebo lékaře, než člověka, který se na politickou dráhu připravoval celý život.
I tohle je jednou z příčin korupce: Když pak přijde vyjevený lékař (při vší úctě, k dráze politika na lékařské fakultě jen nepřipravuvalo prakticky nic), třeba takový Heger, do exekutivy, tak jej různí poradci a náměstci (třeba Bc. Šnajdr) "utáhnou na vařené nudli".
10. 02. 2011 | 00:52

AC napsal(a):

Psyche:

"Ale hrozit exodem nemocných lidí a nenarozených dětí organizovaným(!) odmítnutím poskytování zdravotní péče je u mě vydírání."

Ani si neuvědomujete co píšete. Exodem nemocných nikdo nehrozil. Anebo si pletete pojem s průjmem, holínky s hodinkami.
10. 02. 2011 | 00:57

Sláma napsal(a):

To Psyche:
Umíte označit aspoň jeden informační zdroj, ze kterého by vyplývalo, že v posledních letech klesaly mzdy v podnikatelské sféře o desítky procent?
Ani nemůžete. On je totiž opak pravdou.
Nesmíte dát na naše politiky a novináře, ti totiž lžou, jako když MF Dnes tiskne.

Na stránkách českého statistického úřadu (www.czso.cz) najdete tabulku která se jmenuje Průměrná hrubá měsíční mzda. Tam jsou údaje za léta 2000-2009. Mohu Vás ujistit, že v tomto období mzdy v podnikatelské sféře nikdy nešly dolů, naopak, stále rostou. To se týká jak nominálních, tak i reálných mezd. Na rozdíl od toho reálné mzdy v nepodnikatelské sféře poklesy v roce 2008 o 1,9% (ve stejném období stouply reálné mzdy v podnikatelské sféře o 2,2 %, rozdíl tedy je 4,1%).
10. 02. 2011 | 01:06

Psyche napsal(a):

"tady někdo odmítl poskytnout lékařské ošetření?"

Neodmítl, ale hrozí, že odmítne, jak jsem psal. Trestní oznámení je již podáno, takže můžete být v klidu.

"Na jedné straně se ptáte, proč tam již všichni nejsou, na straně druhé plácáte cosi o vydírání."

Nechápete meritum věci a ani neodpovídáte na otázku, proč lékaři tedy již neodešli. Pohyb lidí za prací je normální a přirozený a je možné se s ním snadno vyrovnat. Avšak organizovaná hrozba hromadných výpovědí za účelem zvýšení vlastního příjmu, která stojí pouze na výjimečnosti dané profese je vydírání.

"Vy byste za osm hodin práce denně bral měsíčně tři-čtyři tisíce korun českých? Já ne a pochybuji, že Vy."

Na civilní službě jsem bral 4.000 Kč měsíčně a neměl jsem na vybranou. Měl jsem podle Vás organizovat hromadný exodus civilkářů? Nutil snad někdo studenty, aby se stali lékaři, nebo to byla jejich volba?

"A doktoři jsou středověcí negři, starověcí otroci, feudální nevolníci nebo co?"

To jsem někde napsal? U nás žádné volno za snížení platu nebylo. U vás ano?
10. 02. 2011 | 01:30

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Milý pane doktore,
nezlobte se, že Vás obtěžuji, vím, že toho máte dost, že balíte, že odcházíte.
Ale ještě než odjedete do toho západního Německa, chtěl bych se Vás na něco zeptat. Na začátek bych se asi měl představit, protože mě možná neznáte.

Takže - také jsem jako Vy vystudoval vysokou školu za peníze našich spoluobčanů, daňových poplatníků. Sice jsem studoval jen 5 let, ne tak dlouho jako Vy, ale nebylo to rozhodně nic jednoduchého a byl jsem rád, že jsem v roce 2000 tu státní zkoušku z ekonomie, účetnictví a informačních systémů a technologií udělal. Hned po škole jsem jako Vy nastoupil do zaměstnání - normálně, do Soukromého sektoru, k poradenské; firmě v oblasti daní a účetnictví. Úplně Vás chápu, pane doktore, ty nástupní platy jsou fakt dost nízké. Já například bral první 3 měsíce 10.000 Kč, pak mi rok dávali 17.000 Kč a v roce 2002 jsem bral už 19.000 Kč. V současné době pracuji u softwarové firmy a mám po 10 letech praxe 24.000 Kč, splácím hypotéku, auto a tak.

Takže pane doktore chápu, jak to máte těžké. Já jsem si třeba zařídil i živnostenský list a zkouším si přivydělávat. Vím, pane doktore, že se musíte neustále vzdělávat a dělat ty různé zkoušky. To musí být určitě dost náročné - já taky kvůli ekonomii a počítačům musím neustále studovat a zdokonalovat se, protože když mi ujede vlak, nebudu nikomu nic platný - a zákony se pořád mění a vývoj jde pořád # kupředu. Je to holt neustálé vzdělávání, viďte pane doktore? Dokonce jsem si udělal certifikát na US GAAP (vedení účetnictví podle amerických standardů) a stal ze mě také certifikovaný mzdový profesionál. Bohužel se mi to na mzdě moc neprojevilo, ale určitě se to bude do budoucna hodit. To jsem slyšel, pane doktore, že máte Vy lepší, že Vám po těch Vašich zkouškách peníze přidávají. Tak aspoň v něčem se máte lépe.

A také jsem někde četl, že Vám alespoň proplácí přesčasy. Tak to máte fajn. U nás v soukromé sféře se na přesčasy moc nehraje. Sice mám oficiálně 8 hodin denně pracovat, ale obvykle je to 9 až 10 hodin. Jednou jsem byl v práci dokonce 26 hodin v kuse - ale proplaceno jsem, Pane doktore, nic navíc neměl. Tak to máte fakt pěkné, že Vám ty přesčasy proplácí.

Vím, máte zodpovědnost za zdraví lidí. To je zajisté dost náročné, pracovat s takovým vědomím a pod takovým tlakem. Úplně Vás chápu, pane doktore. Já zase pracuji často s databázemi klientů,kde mají uložena data za celou firmu a roky zpětně a když bych jim je nějak poškodil, mohou tu firmu i zavřít. Desítky lidí přijdou o práci. Skutečně mi někdy není moc lehko, když si uvědomím, kolik osudů lidí mám ve svých rukou. A ještě jsem slyšel, už nevím kde, že k Vám zákazníci chodí úplně sami, z vlastní vůle. Tak to máte moc a moc pěkné, pane doktore. To my, když si zákazníka neseženeme sami, zákazníka nemáme. To buďte rád, že to takto máte. Prý dokonce některé zájemce i musíte odmítat! Tak to bych také chtěl zažít.

Ale nezávidím Vám - vím, že jste šikovný, jinak by k Vám určitě tolik Lidí nechodilo. A prý Vám i vždycky každý zákazník platí! Tak to máte také moc fajn. To u nás se stává, že nám klient často nezaplatí za naše služby a my to z nich musíme potom horko těžko dobývat a ne vždy se nám to podaří. Tak aspoň v tomhle to máte klidnější, buďte rád. A dokonce se prý s kolegy mezi sebou zákazníky posíláte, aby každý na něm něco utržil. To bohužel u nás moc nefunguje. Konkurence nám zákazníky spíš bere. Ale třeba se to časem zlepší.

Ale abych se dostal k tomu, proč Vám píšu. Slyšel jsem, že jste si s Kolegy domluvili takovou zajímavou akci, že když Vám nepřidají třikrát tolik co máte,že odejdete. Tak to se mi líbí, to máte kuráž. Já si právě řekl, že když jsme na tom podobně - oba máme vysokou školu, oba se musíme pořád vzdělávat, oba máme v rukou osudy lidí a máme i podobný příjem (teda až na ty přesčasy), tak že to také zkusím. A šel jsem za zaměstnavatelem. Ale také jsem nepochodil, jako Vy. Nejdřív se mi smál a pak mě poslal Víte kam. Třeba do Německa.

No a proto Vám píši. Slyšel jsem, že Vy právě do toho Německa máte namířeno. Nezlobte se, ale mohl byste mi dát kontakt na toho, kdo Vám to dohodil? Německy umím asi jako Vy, takže by mi to také mohlo dopadnout. A máte tam kde bydlet? Jedete i s manželkou? Už má také práci? Co děti,berete je s sebou? To německé školství bude určitě lepší než naše, viďte?

Takže ještě jednou mockrát děkuji, pane doktore, za Váš čas a když mi pošlete nějaký ten kontakt, budu moc rád.

S přátelským pozdravem kolega Inženýr.
10. 02. 2011 | 01:35

hoven napsal(a):

jestli nebude engel s kubkem stát před soudem, přestanu věřit, že jsme v právním státě. i když nakonec vláda ustoupí, tyhle dvě s....ě si to musí odskákat a draze zaplatit.
10. 02. 2011 | 01:38

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Nenechme se vydírat. Jakmile ustoupíme lékařům, začnou hrozit odchodem sestry, lékárníci, řidiči sanitek, řidiči MHD a ostatní profese, které mohou z podstaty své práce vzít nevinné lidi jako rukojmí v sobeckém zájmu zvýšení vlastních příjmů. Řekněme NE odborokracii.

http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-29-000-lidi.html
10. 02. 2011 | 01:40

AC napsal(a):

hovene,

tady máš Otevřený dopis sdružení Mladí lékaři občanům ČR. Jistě to nebudou levičáci:-)

http://www.tribune.cz/clanek/21290-otevreny-dopis-sdruzeni-mladi-lekari-obcanum-cr
10. 02. 2011 | 01:53

Psyche napsal(a):

AC - myslíte, že těch malých zakomplexovaných čecháčků, kteří skáčou blahem, když najdou něčí překlep, je na českém internetu ještě málo? Osobně bych na vašem místě považoval za moudré se sám obeznámit s pravidly českého pravopisu dříve, než začnete ostatní kritizovat.
10. 02. 2011 | 02:01

AC napsal(a):

Psyche

Nemyslím, že šlo o překlep. Jste celý jaksi naruby. Ovšem to je vaše věc a váš život.
10. 02. 2011 | 02:06

AC napsal(a):

Dvacetiletý hroch

To si neumíte vymyslet nějaký příspěvek sám, musíte tu ptákovinu všude kopírovat?
10. 02. 2011 | 02:11

Psyche napsal(a):

AC: Argumenty ad hominem? To není moc originální, nemyslíte?

Ale ano, přidejme lékařům, když vyhrožují, že odejdou. Přidejme i sestrám, aby se necítily uraženy, že na ně nedošlo. Přidejme i policistům a hasičům, až i oni začnou vyhrožovat, že odejdou, když uvidí, že hrozba odchodem je legitimní cestou na zvýšení vlastní mzdy. Pak zvyšme daně, abychom na všechna ta zvýšení platů měli. Ale až začnou vyhrožovat podnikatelé, že své podniky přesunou jinam, tak je začněte brát vážně. Ti to totiž budou myslet doopravdy.
10. 02. 2011 | 02:12

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Umím si vymyslet vlastní příspěvek. Už sem jich tu zveřejnil několik, jak jste si mohl všimnout. Na mé otázky však nikdo nebyl schopen odpovědět. Proto jsem se rozhodl o vložení cizího příspěvku. To se nesmí? Nebo jen hledáte blbé argumenty, když vám dojdou ty faktické? Celá tato diskuze začala vlepeným příspěvkem, pokud vám to uniklo...
10. 02. 2011 | 02:16

AC napsal(a):

Psyche

Jste opravdu tak naivní, anebo to jen předstíráte? Když něco nevím, nechápu či si nejsem jistý, projdu diskusi, otevřu případné odkazy a poučím se argumenty obou stran. Ne tak vy. Budete tady stále dokola omílat stejný problém jednou zprava, pak zleva a po půlnoci hezky znova!
Proč tady šermujete platy profesí, daněmi a argumenty, když se v této zemi, pro pána jána všechno důsledně rozkrádá?! Jaký to má v tomto hnusném korupčním prostředí význam? Dokud bude taková praxe trvat-a to bude, nemá smysl se nad ničím rozumně zamýšlet. Toto = základ, pane Psyché.
10. 02. 2011 | 02:21

AC napsal(a):

Dvacetiletý hroch

Tak dobře, přesvědčil jste mne. Mohu vám v něčem pomoci?:-)
10. 02. 2011 | 02:22

hoven napsal(a):

AC,
mladí doktoři si musí na vysoký platy počkat, stejně jako všichni ostatní mladí. inženýři, právníci, architekti a učitelé. to je jedna věc. a druhá věc je ta, že i kdyby měli mladí dokktoři nárok na vysoký platy, jako že nemají, ale i kdyby, tak tohle vydírání, to je taková prasárna, že by měli ve zdravotnictví skončit uplně. tyhle lidi nemají morální profil nadále pusobit jako lekaři. at to sou levičáci nebo pravičáci. ten odboráři, který to zorganizovali, ty bych zavřel, až by zčernali. engel s kubkem by zasluhovali dostat veřejně 200 ran bičem jako v muslimských zemích.
10. 02. 2011 | 02:24

AC napsal(a):

hovene,

já ti brát názor nebudu, pač je v čase zásadně neměnný a nebyl bych tudíž úspěšný.
Jenom jsem chtěl ukázat, že požadavky lékařů nejsou jen o platech.
Lékařů v nemocnicích soustavně, pomalu ale jistě ubývá a ti co zůstávají to pociťují na vlastní kůži. Prostě situace se stále zhoršuje a proto se rozhodli ji řešit. Komplexně. No a názory na ně můžeme mít různé, jimi situaci neovlivníme.
Ale budeme toho litovat, že jsme stáli proti nim, tomu věř.
10. 02. 2011 | 02:34

pavlačová drbna Evža napsal(a):

Vlkovi

Přečtěte si Vaše oslovení diskutujících před naším sporem, a pak si poctivě odpovězte na otázku: Kdo je tu hokyně?
Až si na ní odpovíte, pak si uvědomte, že i hokyně je občanem tohoto státu, a na veřejné diskusi má nárok vyjádřit svůj názor, byť z Vašeho hlediska argumentačně slabý.

Jinak, kam se hrabe admin na Vaší selekci, kdo a jak, zde může nebo nemůže diskutovat. :o)
10. 02. 2011 | 05:55

dedek napsal(a):

Proč k tomu muselo dojít?
Národe český,
Naší vlastí se šíří vztek zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si
za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož
si občane sám. Zdravotnictví, doprava, vnitro, školství atd., korupce
a skandály.
Dokonce můžeš protestovat a není ti to nic platné, protože držet se
koryta je lákavější, než PRACOVAT pro občana.
Došli jsme tak daleko, že věříme i tomu: PENÍZE NEJSOU.
Nenech se mýlit "národe český"
Naše vláda vybere dost peněz na daních a i zdravotním i sociálním
pojištění. Na území ČR byl v roce 2010 zjištěn počet
obyvatel - celkem 10 526 685.
Pokud bychom vzali z toho 5 500 000 lidí, kteří měsíčně
odevzdají daně ve výši 4 000 Kč. Celkem: měsíčně 22 000 000 000,00 Kč
ročně 264 000 000 000,00 Kč.
Pojistné u zaměstnanců odvádíme 2x.Kdybychom vzali nějaký průměr i za podnikatele
a měsíčně pojišťovnám odevzdali 3 000 Kč měsíčně (zde už odvádíme i za děti)
Tak do kasy pojišťoven připluje MĚSÍČNĚ, za 6 000 000
pojištěnců - 18 000 000 000,00 Kč.
Nejsou zde zahrnuty daně z nemovitosti, pohonných hmot,
alkoholu a cigaret a další DPH.
Opravdu si myslíte, že peníze nejsou? Nevěřte tomu a nesnažte
se podléhat šíření paniky, o kterou této vládě jde.
Myslíte si, že jeden člověk udělá málo? Podívej, ve které
zemi se lidé spojili díky internetu a nenechali se vysmívat. Politik, vláda
tě národe potřebuje pro tvoření HDP. Jako samostatná jednotka nic
nezmůžeš, ale jako skupina, která má svobodnou vůli, ANO.
Není třeba volit násilí. Jako jsou dny bez aut, přidej se ke dni bez
médií, lékaře, léků, nákupů.
Dne 1. 3. 2011 od nás odejde mnoho lékařů, je to jejich
volba i právo.
Kdo není lékař, neposuzuj. Uvědomíš si tím, jak jsi závislý.
Dne 1. 3. 2011 jako jednota, my všichni společně!!!
Přidejte se...jeden den bez médií (TV, rádio, časopisy,
noviny),
lékaře (ne akutní případy), nákup v lékárnách i
obchodech.
Jeden jediný den narušit onen koloběh peněz. Tak uvidíš,
jak jsi mocný, národe český.
* Je to pro tebe těžké?
* Jsi tak moc závislý na 24 hodinovém nákupu, nevážíš si
lidí, kteří tam pracují?
* Jsi tak moc závislý a potřebuješ sledovat média plná lží
a manipulace?
Dokaž, že ti o něco jde a připoj se na 1 den 1. 3. 2011 !!!
DEN BEZ....... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10. 02. 2011 | 06:59

David - 1.část napsal(a):

pokračování k 09. 02. 2011 | 13:39

iDNES.cz:

Sto sanitek, pět letadel, 15 vrtulníků, načrtl Vondra pomoc zdravotnictví

9. února 2011

Armáda může nasadit při krizi ve zdravotnictví až 350 lékařů. Těžiště její práce by nicméně bylo hlavně v dopravě pacientů do nemocnic, kde mohou dostat péči, řekli premiér Petr Nečas a ministr obrany Alexandr Vondra. Vyčlenil na to sto sanitek, patnáct vrtulníků a pět dopravních letadel.

Premiér Petr Nečas a ministři zdravotnictví a obrany Leoš Heger a Alexandr Vondra den po jednání Bezpečnostní rady státu řešili, jak může armáda zmírnit dopady krize ve zdravotnictví.

LOGISTICKÁ PODPORA

Premiér Petr Nečas.

"Armáda má sanitní vozy, vrtulníky, letectvo. Přispěla by k rychlému přesunu pacientů mezi jednotlivými zařízeními, která 'pojedou'," říká premiér Petr Nečas.

Medicínské kapacity umožní podle premiéra Petra Nečase operativní vznik chirurgicko-anesteziologických týmů nasazených v krajích podle potřeby.

"Jsou tu významné logistické kapacity, které umožní koncentraci pacientů v zařízeních, která 'pojedou' na plný výkon. Armáda má sanitní vozy, vrtulníky, letectvo. Přispěla by k rychlému přesunu mezi jednotlivými zařízeními," řekl premiér.

"Otevřeně říkáme, že to není žádné zázračné řešení. Že vše vyřeší armáda nebo že budeme budovat polní nemocnice, to jsme nikdy netvrdili ani omylem, o tom není nutno s námi polemizovat," rýpl si předseda vlády do stínového ministra zdravotnictví Davida Ratha, který se snaze zapojit vojáky vysmál jako neefektivní.

Lékařů-vojáků je 350. Pacienty mají dopravovat i letadla
Jak konkrétně by armáda pomohla, rozvinul ministr obrany Alexandr Vondra.

"Máme čtyři kamenné nemocnice - Ústřední vojenskou nemocnici a Ústav leteckého zdravotnictví v Praze, pak nemocnice v Brně a Olomouci. Kromě toho máme dvě polní nemocnice v Hradci Králové. Atestovaných lékařů - vojáků z povolání je 230, pomáhat jim může dalších 120, kteří jsou ve speciální přípravě," vypočetl.

TECHNIKA, CO JE K DISPOZICI

Ministr obrany Alexandr Vondra

"Vyčlenili jsme patnáct vrtulníků, sto sanitek a pro dopravu na delší vzdálenosti pět dopravních letadel," řekl ministr obrany Alexandr Vondra.

Mnozí lékaři, kteří jsou zároveň vojáky z povolání - a dalších 450 lékařů, kteří pracují ve vojenských nemocnicích jako civilisté - už teď mají pacienty. Vojenské nemocnice totiž neslouží jen vojákům.

"V Ústřední vojenské nemocnici pracuje od 1. února krizový tým. Sleduje vývoj, připravuje se na případné krizové situace, které mohou nastat. Ve zvláštním režimu mohou být například personálně posílené služby, pozastaveno čerpání dovolených atd.," sdělila iDNES.cz mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Pro přepravu pacientů do špitálů, kde lékaři mají "volné ruce", armáda může nasadit leteckou i pozemní techniku. "Jsme připraveni vyčlenit pět vrtulníků rychlé záchranné služby, dále deset dopravních vrtulníků a pro dopravu na delších vzdálenostech pět dopravních letadel - tři L-410 a dvě 'anduly'," řekl Vondra.
10. 02. 2011 | 07:14

David - 2.část napsal(a):

Ministr dále zmínil sto vyčleněných sanitek a zapojení celkem tisíce vojáků včetně vojenské policie, která by mohla pomoci například s regulací dopravy. Zda bude pomoc armády nakonec nutná, ovšem jisté není - ministr zdravotnictví Leoš Heger nevzdává snahu se s odboráři dohodnout. (čtěte článek Nemocnice přežijí šest týdnů krize)

"REFORMA": ŽÁDNÉ DALŠÍ VRTULNÍKY, ZRUŠENÁ NEMOCNICE, ŠKRTY

Lze očekávat, že čeští vojáci - lékaři, ale i vojenští policisté, řidiči či piloti - pomohou řešit krizi ve zdravotnictví s plným nasazením. I vojenské zdravotnictví se nicméně v minulých letech stalo obětí stále se snižujícího rozpočtu pro armádu a jejího nekoncepčního rozvoje.

Existoval například záměr posílit leteckou záchranářskou službu. Vycházel ze situace po vstupu ČR do NATO a po 11. září 2011. Zůstal na papíře.

Zrušení se nevyhnula Vojenská nemocnice v Plzni (byla převedena pod fakultní nemocnici, nyní mají méně lůžek, než měly každá zvlášť). Plán na zrušení vojenské nemocnice v Brně se neuskutečnil.

Dvě polní nemocnice dislokované v Hradci Králové hlásí připravenost. "Jsme expediční útvar, který je připraven kdykoli vyslat své odborníky kamkoli ve světě, mimo polární oblasti. Jsme flexibilní a umíme se přizpůsobit mnoha podmínkám," řekl před pár dny velitel základny plukovník Jan Österreicher.

I jeho lidé se museli potýkat se škrty. Přišli o 70 tabulkových míst, základna nyní má 318členný personál.

Kam dál?

Vojáci by museli kočovat a stejně lékaře nenahradí, smál se vládě Rath

Připravujeme se na válečnou situaci, říká o krizi ředitel nemocnice

Nemocnice přežijí šest týdnů krize, příští týden začnou propouštět pacienty

Autoři:
Jan Wirnitzer iDNES.cz

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sto-sanitek-pet-letadel-15-vrtulniku-nacrtl-vondra-pomoc-zdravotnictvi-13c-/domaci.asp?c=A110209_154122_domaci_jw

-------------

Vláda se nám už zbláznila!!!

Na záchranu nemocných ještě chybí nasadit Gripeny.

Celá ta "sranda" nás přijde "pěkně" draho.

Pokud lékaři zůstanou jednotní, tak vyhrají.

Nedivil bych se, že nemocniční lékaři, za to, že nedostanou podporu v nezaměstnanosti budou ještě navíc žádat i vyplacení mzdy za měsíce, kdy nepracovali.

Čert vem tuto vládu mafiánů!!!
10. 02. 2011 | 07:19

anti politik napsal(a):

Vláda nasazuje armádu bože to je prd..! Když vidím v TV ty maňásky co si říkaj vláda, jak se ohánějí armádou a štvou veřejnost pomocí médií proti doktorům a hasí jednu aféru za druhou tak si říkám kde to jsme? To je ono? To je ta lepší a lidská společnost o který kdákal Havel, kterýmu nakonec ani nesmrděly peníze od Stbáka za Lucernu? Jak svinsky to začalo tak to pokračuje-prostě když při zapínání zapnete košili o knoflík špatně, tak můžete zapínat do zblbnutí a nikdy to už nezapnete dobře! Měli bychom začít zase od začátku-tohle je jen prodlužování naší agónie a nemá to se slušným režimem společného vůbec nic!
10. 02. 2011 | 07:38

anti politik napsal(a):

Davide tohle divadlo není pro nás, ale jak doufají politici je to divadlo pro hlupáky! Lépe řečeno myslí si, že velká část národa jim to žere! Hezké zjištění, že národ má jeho vlastní vláda za pitomce!! A na rovinu v hodně případech se jim podařilo přesměrovat nenávist hlupáků vůči doktorům místo proti mafii ve vedení státu!! Mě spíš fascinuje, že lékaři (velká část české inteligence) kteří jistě vesměs volili pravici už přestali režimu věřit a nevěří ani ministrům ani vládě! Všiměte si, že na nějaké "ČESTNÉ" slovo ministra či premiéra hází kaďák-protože slovo českého politika neznamená vůbec nic, míň než hov..!!
10. 02. 2011 | 08:14

vasja napsal(a):

vlk napsal(a):
No pro dnešek to zablím. Mám dost. Užil jsme si jízdu jak za starejch časů. Zítra si dám zase detox. už bude nutný......
--------------------------------
Jak zamlada na kolejích.
2 litry čuča na osobu.... a ty rána ve sprše. Kuafix.
10. 02. 2011 | 08:27

Targus napsal(a):

To David:

Vládní pitomci (pane Stejskale promiňte, ale já nenalézám slušnější ekvivalent či alespoň synonymum) naprosto ignorují, že těch 300 blanických rytířů - ech, co to plácám - 300 vojenských doktorů má své nemocnice, své pacienty, svá oddělení a že si nemůže jen tak sbalit fidlátka a jít makat do stanu třeba na Vysočinu.
Nechápu, jak na takové žvásty může někdo naletět. IQ autora tohoto nápadu se zřejmě pohybuje někde v pásmu debility, jinak to není možné...
10. 02. 2011 | 08:34

Targus napsal(a):

To anti politik:

Vy se divíte? Kolikrát nám dal nějaký pan ministr líbivé čestné slovo, aby pak bleskově uvolnil sesli svému kumpánovi, který ihned vše popřel? Za těch 20 let byste se nedopočítal!!!
10. 02. 2011 | 08:38

mkcz napsal(a):

Dobrý den,

běžně se do žádných diskuzí nezapojuji. Ale v tomto případě mě zaujala jedna věc - všichni tu stavíme proti sobě politiky a lékaře, lékaře a pacienty, politiky a pacienty.

Dříve jsem s lékaři souhlasil, bohužel dnes tak činit dále nemohu. Pracuji v soukromé sféře a "vyjednávání" o platu je záležitost moje a mého zaměstnavatele. Postup lékařů jsem zavrhl z toho důvodů, že do těchto jednání jsou vtaženi i pacienti. Zřejmě na mysli vyvstává, že je třeba vyvíjet silný nátlak na vládu a není jiná cesta jak toho docílit.

IMHO pokud by lékaři, spolu se svými odborovými předáky, přišli s možností řešení situace a dali ji veřejnosti k diskuzi a prozkoumání - získali by na svoji stranu obyčejné lidi a svoje jednání by měli podložené něčím racionálním. Argumenty typu "Všude tu je korupce, systém je špatný, ale my chceme dostat přidáno, jinak odejdeme a všichni tu umřete." (navíc v době, kdy všichni víme, jak je ekonomická situace těžká) jsou pouze alibistické, mírně militantní a nekonstruktivní.

Lékař touží po platu 100 000CZK? Je-li profesionál vysokých kvalit a znalostí, pak ty peníze "někde" dostane. (Soukromá sféra, zahraničí, může si otevřít kliniku, odchod do zahraničí.) Všichni tu žijeme v demokracii, nejen my, ale i lékaři mají na výběr.

Pokud tedy chtějí lékaři pracovat ve státní sféře, mohli přijít s návrhem systému hodnocení. Přijmout motivační schéma na základě pevně daných KPIs a roční odměny + samozřejmě nějaký slušný měsíční základ. Nebo mohli rovnou přijít s konceptem reformy zdravotnictví, alespoň v některých základních bodech. V USA se řeší zdravotní reforma také, je to citlivé téma, protože se dotýká nejfundamentálnější části našeho života (čímž je náš život). My v ČR jsme zvyklí na téměř bezplatnou péči a na princip solidárního pojištění.

Měli bychom zásadně přehodnotit náš pohled na lékaře, měli bychom přijmout fakt, že za péči bychom měli platit, stejně jako za jiné služby - alespoň nějakou formou. Nečertit se za regulační poplatky a hluboce přemýšlet. Nečinit závěry, neosočovat se. Protože toto jednání nikdy nikam nevedlo. Pokud je systém špatný, bude změněn, ale ne hned.

Fandím vám všem.
10. 02. 2011 | 09:07

Lex napsal(a):

ZAM
Četl jste můj předchozí příspěvek a pak první větu toho nočního? Co byste v situaci, kterou vymezuje zákon o zaměstnanosti poradil těm doktorům, kteří do ciziny nechtějí nebo nemohou?

Targus
OK! Proto jsem psal o včlenění zvýšení platů do tarifních tabulek, k němuž Heger dostal mandát od vlády.

Sláma
V čem myslíte, že jsem velký optimista? Že jsem odchody odhadl na několik desítek nebo stovku? Možná jsem, možná ne, v každém případě si myslím, že naprostá většina doktorů zůstane doma. Poměřovat emigraci roků 1948 a 1968 současnou krizí spojenou s oprávněným bojem nemocničních lékařů o platy a ozdravění zdravotnictví (všimněte si - schválně nepíšu "reformu" - reforem tu už bylo a - znáte Murphyho - "Každá změna je k horšímu" - o tom by ve školství a ve státní správě mohli vyprávět) je přinejmenším nemístné. Pokud tu existuje nějaký důvod k emigraci, tak jsou to dopady vládnutí Topolánků a Nečasů po roce 2006 na dolních deset milionů.
S posledním odstavcem souhlasím, napsal jsem to už nejednou jinde, nemám ve zvyku se ozývat pod každým blogem, se kterým autoři přicházejí se svou troškou do mlýna o tom samém.
10. 02. 2011 | 09:12

Sláma napsal(a):

To Lex:
Nemyslím si, že by naprostá většina doktorů, kteří se účasní akce "Děkujeme, odcházíme" zůstala doma, pokud nejdojde k alespoň částečnému splnění jejich požadavků.
Spíše si myslím, že jich bude v průběhu roku a v dalších letech spíše přibývat. Až na ně dolehne vliv zvýšení spodní sazby DPH a jejich reálné příjmy se ještě dále skokově sníží.
Myslím, že srovnání s rokem 1948 a 1968 je naprosto na místě. Tehdy i dnes odcházejí elity, které jsou nespokojeny se svým ohodnocením ve společnosti a s podmínkami na pracovišti i ve společnosti.
Tento exodus bude možná ještě rozsáhlejší, protože jej bude usnadňovat volný pohyb pracovní síly v rámci EU i čeští kolegové, již etablovaní na zahraničních klinikách.
Možná, že se dočkáme i nějaké té Nobelovy ceny pro českého vědce, působícího na Západě. U nás by to nešlo, šumařil by tady v nedůstojných podmínkách.
Vzpomínám na Nečase, jak před několika málo měsící se vysmíval Zavadilovi, že mu odcházejí z odborů členové. Doslova řekl: "hlasují nohama". To ale nyní platí též i pro Nečase i Hegera, i jim hlasují lékaři nohama.
10. 02. 2011 | 09:51

Targus napsal(a):

To mkcz:

Aniž bych Vás chtěl nějak napadat, dovolím si Vám sdělit, že zřejmě čtete jen Blesk a spol. To, po čem voláte, provozují lékaři už téměř rok. Bohužel média jim toto snažení nijak neusnadňují, ba naopak. A bohužel, především ta veřejnoprávní.
Btw. určitě nevíte, že toto je již drhá velká akce lékařů za ozdravěné poměrů ve zdravotnictví. Ta první naprosto zanikla pro nezájem kohokoli. Ta dnešní by zanikla také, kdyby zde neobjížděla ona známá posanitka - polopohřebák.
10. 02. 2011 | 10:31

jarpor napsal(a):

mkzc

Ač Blesk a spol nečtu, vidím to téměr stejně jako Vy.
A vůbec mne nezajímá, co čtou nickové s jiným pohledem v této "lékařské epizodě".

Hezký den
10. 02. 2011 | 12:08

JAHA napsal(a):

Len tak ma napadlo, pri citani roznych rozborov na odbory, strajky...Dufam, ze niekomu nekradnem uz napisanu myslienku, ale lekari skupiny DO, exodus-exitus, zdravotnicko-pohrebnicky voz...su tiez iba ludia? Teda, su aj pacientami? A ked su - exodus-exitus...vztahuju i na seba? Tlacia teda v tom zmysle i na seba? Akosi som zatial nezachytil ich (ci inych) vyjadrenie v tomto zmysle☺.
10. 02. 2011 | 12:17

Tenco napsal(a):

JAHA
Už jednou jsem vám vysvětlil, že jde o slogan, kterým se má zdůraznit vážnost situace. Vyburcovat veřejnost z letargie a inspirovat je k myšlení. Ne pasivnímu pojídání nesmyslů, kterak pojímají celou akci některá média.
A že v tomto kontextu jde o velmi dobrou práci agentury, která takový slogan vymyslela.
A že by byli hloupí ti, kteří by takovéhoto sloganu nevyužili k upozornění na problém.

Vy jste asi ze Slovenska , že ?
Zjistěte si, jak dlouho celá tato akce nemocničních lékařů probíhá a jaké byly po celou tu dobu reakce vlády.

Nevím za koho lobbujete, ale myslím si, že buď jste slepý nebo vidět nechcete.

Vláda teď inscenuje kabaret. Místo řešení.
Bude nám nyní předvádět něco na způsob řešení povodní. A za měsíc - pokud vyhraje - takto ale prohraje celá společnost, bude dobytkem v médiích hodnocena jako zodpovědná vláda.

Ministr zdravotnictví se vyjádřil, že ani neví kolik má zaměstnaců ve svém rezortu.
Jak takový člověk může řídit ministerstvo zdravotnictví ?
Já bych člověku, který neví kolik má v továrně zaměstnaných lidí - já bych ho nenechal dělat ani pomocného účetního.

A vy ?
Fujtajbl !
To vám zjevně nevadí, že ?
10. 02. 2011 | 12:43

buldatra napsal(a):

to Vlk:

buďte zdráv a vesel.
Ten článek jsem vyvěsil již pod třetí blog s touto tematikou, protože dle mého mínění, jest hoden k zamyšlení.
Pravda, záleží na tom, co si kdo z toho k zamyšlení vybere.
Vybral jste si to své. Já samozřejmě také, ale to mé je jiné.
Tedy, četli jsme totéž. Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Svět je pestrý.
K PR.
Ano je to PR a to tak, že několikanásobné. Já jsem si z toho násobku vybral v prvé řadě reklamu prevence. Té je zoufale málo. Netvrdím, že veškerá žádná, nýbrž taková jakási aby se neřeklo, tak nějak jakoby bokem, jako něco navíc, zkrátka neviditelná.
Už samotný význam toho nezvyklého slova nám říká, že je jakoby předřazeno slovům v této souvislosti ostatním, jako například, nemoc, marod &. pacient, léčba, patentovaná léčiva (velice zřeteně viditelná a slyšitelná, až stavová) a všeliká hejblata za dlouhé peníze, peněženka, stávka, politik, zlatokop, funebrák.
Není samospasitelná ta prevence, ale dokáže člověku mnoho, nesmírně mnoho dát. Víc, než by si jeden mohl myslet.
Prevence je komplexní vědění. A toho se nám nedostává v míře tak zoufale potřebné.
Asi proto, že nám to jen málokdo vtlouká do dutin lebních pomocí nástrojů obvyklých, tedy těch, jimiž jsme masírováni 24 hod. denně a hodinu v noci, ovšem na témata zcela nepotřebná, rychle a snadno konzumovatelná a …drahá.
Apropó, co víte o prevenci? Pracujete na sobě a svém zdraví intenzivně?
Až se jednou stane prostata součástí Vašeho vědění o prevenci, zjistíte, že otázka na léčbu čajíčkem tak nějak ex post, byla poněkud špatně položená, jak s oblibou říká ten chlápek z Hradu.

Na spor, který je článkem nabídnut k proplkání mám ten názor, že ať to dopadne, jak to dopadne, do káry se nalije další palivo a v pasti zůstane nakonec pacient.
Přeji si, aby lidé začali jinak myslet na sebe a pak je naděje, že se změní spousta věcí a jednou se z nemocnictví konečně stane zdravotnictví.
10. 02. 2011 | 13:03

Alex napsal(a):

Luba 13:34,13:56
A je jasno. Šlo o Odborový svaz zdravotnictví a sociálních služeb. Dnes na tiskové konferenci z jednání odborů s Hegerem zcela jasně dementovaly aktivity Juráskové a s tím, že plně potvrzují, že stojí za lékaři a nově vyslaly jasné sdělení, že ony 2 mld. mají jít jen na lékaře.
10. 02. 2011 | 13:17

mkcz napsal(a):

Pane Targusi,

jistě jste mě napadnout nechtěl. Předpokládám, že jste vzdělaný člověk a vaše domněnka, že bych četl bulvární tisk (aniž byste o mně něco věděl a přesto mi tuto informaci "sděloval"), měla jediný účel mě napadnout. Vy to víte a víte, že to vím i já. Přestaňme si lhát. Mně to je však jedno a nezazlívám Vám nic, jelikož většina Vašich výroků je obdobného charakteru. Bavme se, jako slušní lidé a nevyvolávejme zbytečně konflikty.

Zároveň bych si dovolil zmínit, že osobně po ničem nevolám. Celá situace se srovná, systém bude fungovat dál. Tak to je a vždy bylo, ať to dopadne jakkoliv, ve výsledku bude takový efekt, že se naše společnost posune dál.

Jistě víte, že médiím se věřit nedá. V jejich rukou je moc. Který tisk čtete? Lidové noviny? Hospodářské noviny? Timesy? A čemu z toho věříte? Resp. čemu z toho může věřit? Jak blízko jste se dostal k politice, byť jen k té komunální, že tu tak odvážně brojíte proti politikům? Kdo myslíte, že řídí tento stát? Přece víte, co to je lobbying a korupce. Pokud věříte médiím, pak média plní účel toho, proč byly stvořeny - ovlivňovat smýšlení masy lidí. Je tudíž jedno, jestli čtete Blesk nebo Hospodářky, někdy je prostě lepší nečíst vůbec.

Zajímal by mne hlavně Váš názor a odůvodnění, proč lékaři zvolili tuto "taktiku"? Kdo za tím vším stojí? Víte to doopravdy? Myslíte si, že by sponzoroval takovou akci někdo jen tak, aby byli lékaři spokojení? Nemyslíte si, že z toho "někdo další" chce mít profit? Ať už materiální, nebo jiný?

Lékaři mají stejné možnosti, jako my všichni ostatní. Jsou to svobodní lidé a nikdo jim neříká, že se nemohou rekvalifikovat a pracovat v jiném odvětví. Proč by měli mít lepší podmínky, než jiní? Protože poskytují bezprostřední pomoc s lidským zdravím? A proč by tedy neměli mít tyto podmínky např. vědci z oboru biokybernetiky, ekologie? Vždyť ti taktéž pomáhají prodlužovat, zlepšovat a zachraňovat lidské životy.

Privatizace nemocnic se nám nelíbí, nelíbí se nám ani, že nemocnice vedou (v podstatě) politici. Tak co chceme? Možná, kdyby proběhla privatizace nemocnic, byly by zoptimalizovány organizační procesy, lidské zdroje i motivační schémata. Vznikla by i jistá konkurence. Netvrdím, že to je východisko ze situace, nebo že to podporuji. Je to prostě jen další alternativa.

Moje matka vždy chtěla, abych byl lékař. I v dnešní době bych jím rád byl, vždy tomu tak bylo. Nikdy to nebyly peníze, ani společenské postavení. Bylo to jen otázkou morálky, lidství a lásky k bližnímu. Lékař je symbol mravních hodnot, morálky a dobrodiní. Jeho protest v nás excituje základní pudy. Co kdyby vyrazili do stávky energetici s heslem - "Bez nás si nerozsvítíte"? Nebo popeláři? Byla by to taktéž krize, ale nebyla by skrytá za tak silnou symbolikou zakořeněnou hluboko v nás.

Pokud jde o lékaře, kteří se do stávky zapojili, už nejsou těmi symboly, o kterých jsem psal výše. Tedy ne v mých očích. Ti, kteří tiše odešli za lepším, byť do zahraničí, prokázali, že nepotřebují nikomu "vyhrožovat". (I když to tak fakticky být nemusí, tak to na většinu lidí působí. Pouze se můžeme dohadovat o definici pravdy.) A pokud je tedy důvod, že Českou republiku milují a chtějí zůstat, proč vyhrožují odchodem? Neřekl snad JFK: "Don’t ask what your country can do for you. Ask instead what you can do for your country."

Věřím, že ta situace není o lékařích, není o vládě, ani bídných podmínkách. Je to odraz stavu společnosti, ve které mají téměř všichni potřebu urážet jiné, kde lidská slušnost ztratila váhu. Kde morálka znamená méně než peníze. Problém je v nás, jakožto v lidských bytostech, nehledě na barvu, povolání nebo jiné atributy.

Měli bychom se všichni zamyslet sami nad sebou, co děláme pro to, aby se nám dýchalo lépe. A nikoliv křičet do světa urážky, kopat kolem sebe a tahat do toho ostatní.

Neapeluji na ničí svědomí, pouze budu rád, pokud někdo bude mít alespoň trochu obdobný názor. Pokud Vás můj příspěvek pobouřil a rozčílil, je mi to líto a omlouvám se za to.
10. 02. 2011 | 13:55

JAHA napsal(a):

Ad: Tenco

K Vam k tejto teme naposledy.

1. Na zdanlivo jednoduchu otazku - kolko je ludi v rezorte - odpoved nie je tak jednoducha, ako sa Vam (a dalsim podobnym) zda. Existuje totiz na takuto jednoduchu otazku pred odpovedou len tak z brucha, niekolko otazok VECNYCH. Napr.: K akemu datumu mate na mysli stav? Mate na mysli stav vo fyzickych osobach, ci prepocitany? Chcete do stavu zapocitat i zamestnancov na dohody? A ich pocet chcete tiez vo fyzickych osobych, ci prepocitany? Atd., atd.☺.
2. Uz viac pisatelov zdoraznilo jednu vec. Stacilo by, aby organizatori terajsich nechutnych akcii (myslim nechutnych v sposobe prezentacie a rozsahu poziadaviek na riesenie IHNED) DAVNO sa zorganizovali v zmysle dodrziavania ZAKONOV (pocet nadcasov, povinny odpocinok, atd. atd.). A to VOCI svojmu zamestnavatelovi!!! (prislusne zdravotnicke zariadenie) a situacia by sa musela riesit, pretoze kazde porusovanie zakona (napr. nutenie zdravotnikov k porusovaniu zakonnika prace) by bolo zalovatelne na sude. Ale to by nasi DO, exodus -exitus...museli otvori usta, najst odvahu a zalovat, jednotlivo, alebo organizovane, zamestnavatela, i za nebezpecenstva, ze budu prepusteni (pri sudnom pojednavani odvolania proti prepusteniu, pri dokazovani, i dozadu, ze boli nuteni k nepretrzitej praci 24 hod. by boli takmer 100 percentne uspesni) a hlavne nemali brat za takuto zakon porusujucu pracu PENIAZE.

Ziadne ich odbory, ani jednotlivci to NEUROBILI a teraz pouzivaju metody noza na krku. V tomto ponimani je to vselijake riesenie a postup, len nie prijatelne. A malo by byt neprijatelne pre KAZDEHO, i Vas. Lebo keby sa take jednanie akceptovalo, nezostalo by u lekaroch.
Kapisto?
10. 02. 2011 | 14:04

SuP napsal(a):

Jardo -
Smím se přidat?
P.
10. 02. 2011 | 14:18

Pražák napsal(a):

Tak nám vlkova "velká jízda" skončila fiaskem, přesně jak na webu Vaše věc.
Jeho argumenty opět subjektivní, prognozy opět nebudou "sedět", jak je všeobecně známo z diskuzí pod blogy Vaší věci.

Co ovšem neschází, je arogance, sebestřednost a zbytnělé ego, jak zde mnozí podotkli.

Co je vlkovi možné připsat ke cti, je to, že se zde neuchýlil k opravdu sprostým nadávkám a xenofobii, tak jako na webu Vaše věc. Oprávněnou výtku k jeho neurvalému chování mu adresoval sám Jiří Paroubek. Dostal také doporučení do Modré laguny. Takže je dost značný pokrok v jeho chování. Věřme, že mu to vydrží.
10. 02. 2011 | 14:33

jarpor napsal(a):

SuP

Pavle, přece - už jsi tak dávno udělal...
Tož formálně - jasně že jo.

mkcz

Vězte, že jeden, který má velmi podobný pohled tomu Vašemu, tu je. Hlásím se... :-)
A jsem přesvědčen, že takoví nejsme zde jen dva... že, Pavle ?

Hezký den
10. 02. 2011 | 14:39

Vlkodav napsal(a):

mkcz

Taky se hlásím!
10. 02. 2011 | 14:49

Tenco napsal(a):

JAHA
Kdo je slepý, tak nevidí kvůli tomu, že nemůže.
Kdo však je slepý proto, že nechce vidět, tak je podivín.
Kdo je slepý, protože je hloupý a neumí vidět, toho mě je líto.
Ale to je asi tak všecko.

Btw - Heger to vzdal. I odbory /to jsou ti vaši hasiči, policajti../ se postavili za lékaře.

Kapisto, že plky se nedá v konfrontaci s vládou pštrosů prosadit nic ?

Jinak ale můj příspěvek byl namířen vůči vám, jako šiřitele strachu a jednoduchých zkratek. Kdy jste celou akci zjednodušil na ono heslo, ketré VELMI dobře a jak vidno tak i účinně zvolila ona agentura.

Hrabovského nemusím, ale todle byla dobrá práve.
Tedy onoho sloganisty.

Jste směšný. Šíříte tady jednoduché zkratky a pak se pouštíte do doporučení, která jsou pouze vašimi smyšlenkami a bezduchými radami "co kdyby a jak kdyby a kdo kdyby".
Takové řeči jsou možná dobré v kostele nebo jako pohřební řeč.
Ale lidské konání není kdyby, kdyby...byly.....však víte co.

Kdyby doktoři postupovali podle vašich akademických návodů, tak by se zřejmě NESTALO NIC.

Vaše zdejší noshledy pak komentovat nehodlám, neb buď používají pouze citoslovců anebo omílají stokrát omletou frazeologii.
10. 02. 2011 | 14:52

Pražák napsal(a):

mkcz

Také se hlásím.
10. 02. 2011 | 15:01

SuP napsal(a):

:-)
10. 02. 2011 | 16:03

H.H. napsal(a):

Je mi hanba za celý lékařský stav. Pracovala jsem jako anestesiolog bezmála čtyřicet let. Platy lékařů jsou pochopitelně nižší než v zemích EU na západ od našich hranic. Nicméně jsou na naše poměry odpovídající - 70 tisíc průměrné hrubé mzdy za měsíc se mi nezdá tak málo. Pokud vím, většina mých kolegů neživoří, kupuje si drahé byty a staví rodinné domy. Práce přesčas patří k profesi lékaře. Lékař, který slouží málo nočních, přesčasových hodin, není ani schopen se kvalifikovat ve svém oboru. Jenom velké množství přesčasových hodin, odpracovaných zejména v noci (t.zn. akutních medicínských případů), vyučí začínajícího lékaře v poznávání a zvládání medicínských dovedností u akutních stavů v každé specializaci. I toho zkušeného udržují stále v kondici. Pro nás, oddané medicině, je to zároveň adrenalin, který nám nedovolí po pracovně probdělé noci být v následující den tzv. mimo a nemoci pracovat, a to stoprocentně i po těžké noční službě .Toto konstatuji s plným vědomím a se zkušeností lékařky, matky dvou, dobře do společnosti začleněných dětí, která sloužila v průměru sedmdesát , někdy až stošedesát přesčasových hodin za měsíc v oboru ARO. Naši kolegové by měli ctít to, že jim byla osudem nebo čím, dána šance dělat tak užitečnou a krásnou profesi. Jenom to vyžaduje více sebekázně, sebereflexe a hlavně pokory.
10. 02. 2011 | 16:07

Tenco napsal(a):

H.H.
Hmm. Takže osmnáctka hrubého, k tomu splátka školného, zvýšené nájmy a úroky z hypoték, taktéž DPH, spoření na penzi, placení školení...
Herdek, to je job, který fakt chce hodně sebekázně, sebereflexe a pokory.
Není ale jednodužší sbalit saky paky a jít někam , kde můžu i žít ?

Můžete mi sdělit jak jste dospěla k té částce 70 tisíc a jaký je medián mezd ?
Víte - já když sním celé kuře a Vy nic, tak se oba dobře najíme.
Ale asi Vám bude kručet v žaludku více než mně.
Souhlasíte s tím, jako lékařka ?

Tady lidi, kteří odsuzují akci lékařů spíše tvrdí, že se v rámci přesčasových služeb spíše flákají. Vy teď tvrdíte pravý opak.
Já si taky myslím, že převážná část se jich nefláká.
Jak to, že tedy ti, kteří kopou za Hegera tvrdí, že se flákají ?
Anebo Vy si myslíte, že Vy jste se neflákala a o těch ostatních nic nevíte ?
Jak tomu tedy je ?

I s tím kuřetem ?
10. 02. 2011 | 16:22

Pražák napsal(a):

Tenco

Věřím, že lékaři jsou inteligentní lidé, kteří domysleli vše, co výpověď znamená. Pokud ji dodnes nestáhli, věřím, že jsou nyní ve fázi, kdy hledají nějakou vhodnou nákladní dopravu, která by přestěhovala jejich věci do nových působišť - Německa, Rakouska, Velké Británie.
10. 02. 2011 | 16:37

Tenco napsal(a):

Pražák
Víra ještě nikdy nikomu neublížila.
Držte se toho.

Ale pamatujte i na to, že často ani nepomohla.
Třeba až si zlomíte nohu, nebo vás bude bolet zub si na todle vzpomeňte.
10. 02. 2011 | 16:45

Pražák napsal(a):

Tenco

O mou víru nemějte obavy, ale i tak vám, za vaši starost, děkuji.

Taktéž vám nepřeji zlomenou nohu, nebo bolavý zub.
10. 02. 2011 | 16:48

Luba napsal(a):

H.H.,
paní doktorko, díky!
Napsala jste to velmi hezky.
Za lékařský stav Vám být hamba nemusí, protože všude jsou lidé slušní a neslušní. A ti neslušní bývají hodně slyšitelní a viditelní - jako třeba teď.

Je fajn, že k lékařskému stavu patří zdejší blogeři dr. Honzák a dr. Hnízdil. Pan Dr. Hnízdil nedávno promluvil v pořadu Hyde Park na ČT-24, a bylo to výborné:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/211411058080207-hyde-park/
10. 02. 2011 | 16:55

jarpor napsal(a):

H.H.

Za mne k Vám promluvil Luba... nemám potřebu nic dodávat. Jen Vám poděkovat, vyjádřit podporu a popřát mnoho sil.

Hezký podvečer
10. 02. 2011 | 17:55

Tenco napsal(a):

re: ad H.H.
Tenco 10. 02. 2011 | 16:22
..tak se oba průměrně dobře najíme.
/jinak to nedává smysl, omluva/
10. 02. 2011 | 18:05

ZAM napsal(a):

Psyche:
"Na civilní službě jsem bral 4.000 Kč měsíčně a neměl jsem na vybranou" Nepravda, měl jste na vybranou základní vojenskou službu. Ty tehdejší čtyři tisíce byly jenom kapesné, strava zdarma. Máte mne snad za hloupějšícho a neinformovanějšího, než jste doufal?
10. 02. 2011 | 18:58

ZAM napsal(a):

JAHA:
Táráte nezmysle. Lekári už dĺho konali všetko možné, aby smutný stav českého zdravotníctva (slovenské na tom nie je oveľa lepšie), zmenili. Nik zo zodpovedných nikedy nereagoval, zdravotníctvo po desaťročia se vyvíjalo samospádom, až pohár pretiekol. rozumiem tomu, že to nechápete a nerozumiete ani zdravotníctvu, ani českým pomerom.
10. 02. 2011 | 19:09

ZAM napsal(a):

H.H.:
Někomu je hanba za lékařský stav, jinému zase za Vás. Je Vás, takové skromné a ušlechtilé lékařky, hodno tak lhát o průměrném platu lékaře? Záměrně se zařazujete za takové tlahcaly, jako je pisálek pod nickem Luba anebo jarpor? Vy sebe se svými příjmy považujete za průměr? Vaše vysoké příjmy Vám zalepily oči natolik, že nevidíte mladé Vaše kolegy v postgraduálu doslova na řetězu nutnosti pracovat za desetinu mzdy? Vaše svědomí nic neříká?
10. 02. 2011 | 19:19

jarpor napsal(a):

Psychologové říkají, že hlupák si myslí, že hloupí jsou všichni okolo...
Asi to platí i o tlachajících...

Hezký večer
10. 02. 2011 | 19:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy