Průzkum: V českých supermarketech pracují převážně Cikáni

27. 09. 2013 | 12:29
Přečteno 20060 krát
Průzkum britské agentury Centre for Retail Research a české bezpečnostní agentury dospívají k překvapivým závěrům.

V českých supermarketech pracuje masa Cikánů. A jejich zaměstnanost je vůbec mnohem vyšší, než se běžně udává. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Na první pohled se to nezdá, kdo kdy viděl Cikána u pokladny nebo mezi regály, ale fakta jsou přesvědčivá. Podle britské agentury patříme totiž mezi evropskými zeměmi na špičku v kráděžích v supermarketech – před dvěma lety se u nás podařilo vynést z obchodů zboží za téměř 10 miliard korun. A podle zástupců řetězců objem krádeží stále stoupá.

Šéf asociace bezpečnostních agentur Jiří Kameník přitom tvrdí, že 75% všech kráděží mají v obchodech na svědomí jejich zaměstnanci. Cikáni navíc pronikli – aniž by to oficiální statistiky zaměstnanosti zaznamenaly – i do nemocnic a dalších firem, které mají s krádežemi také velké problémy a také přiznávají, že nejvíc kradou jejich vlastní zaměstnanci.

Dokonce už se konečně vytváří i ona tak dlouho požadovaná „cikánská elita“, která obsazuje vysoké manažerské posty. Lidové noviny citují Pavla Poloka, který radí, jak na nepoctivé zaměstnance: „Říkám to všem. Určitě se krade i ve vaší firmě. Podle našich zkušeností způsobuje největší škody zaměstnanec ve vrcholovém managementu, jenž krade informace.“

Vyšlo na webu Literárních novin

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stejskal napsal(a):

Výborný text, pane Komárku. Díky. Libor Stejskal
27. 09. 2013 | 12:35

Martin1 napsal(a):

Tak nevím, článek jsem četl dvakrát. Znamená to tedy, že jsme si jako majorita osvojili konečně umění minority a dokázali svou kulturu konečně obohatit tak, jak nám slibovali sociologové a různí jiní aktivisté?
Pochopil jsem to dobře?
27. 09. 2013 | 12:41

Michal Komarek napsal(a):

stejskal

Dekuju! Hezky den! Michal
27. 09. 2013 | 12:45

Michal Komarek napsal(a):

Martin1

Vtipne! Ale nepochopil. Diky. Hezky den! Michal
27. 09. 2013 | 12:46

David napsal(a):

"...Cikáni navíc pronikli – aniž by to oficiální statistiky zaměstnanosti zaznamenaly – i do nemocnic a dalších firem, které mají s krádežemi také velké problémy a také přiznávají, že nejvíc kradou jejich vlastní zaměstnanci...."

-------

Pozor! Pozor!

-------

Jiří Žáček:

Za pravdu

Za pravdu je různá sazba –

jednou pomník,

jindy vazba.

Kdo ji řekne dřív než včas,

tomu pravda

zlomí vaz.

:-)
27. 09. 2013 | 12:48

Richard napsal(a):

vyjádření absurdity s jakou se uplatňuje projekce?
27. 09. 2013 | 12:52

Richard napsal(a):

resp. je úplně jasné, že v hypermarketech nejvíc čórují bílí zaměstnanci za masivní podpory českých důchodců a jiných "slušných lid", kteří hulákaj "chyťte Cikána"?
chápu to správně?
27. 09. 2013 | 12:58

dedek napsal(a):

Nojo sakra ale pokud si pomalu osvojujeme romské manýry, kdo bude dělat? Kdo nás bude živit? Na koho budou romové ječet a ke komu natahovat ruce? Asi pojedou do Francie. Na rozdíl od nás oni se dovedou vyjádřit, kyž říkají, že kradou, všechno ničí a nejsou schopni se přizpůsobit a včlenit do francouzské společnosti. Jen u nás je to vina majority. A pane komárku, už jste dělal 12 hodin za ubohou minimální mzdu, svátky a podobně zdarma? Ne? Tak běžte do těch supermarketů pracovat!! Je zajímavé, že pracující kradou ale řetězce neokrádají svoje zaměstnance a zákazníky? Otom je ale lépe pomlčet,že? Ano v každém etniku se najdou lumpové ale jedno silně převládá. Pokud se budou řetězce chovat slušně k zaměstnancům, budou se i oni chovat k zaměstnavatelům. Už jste viděl, že by se přiznali k prodeji zkaženého masa? Já ještě ne. Vždycky to byli zaměstnanci i když jim to přikázali omýt a dát znovu do placu. A s těmi krádežemi to bude obdoba. A ještě něco. Kolik miliard mají na svědomí ti, co nám jdou příkladem jako například naše vláda?
27. 09. 2013 | 12:59

Bakaný napsal(a):

No báječně rasisty provokující článek. Vůbec se nedivím že Bakalův cenzor tleská.

Romská menšina je mnohem více zaměstnaná. Takže je lživé tvrzení, že dávky v nezaměstnanosti odčerpávají neúměrně právě oni.
Jaké procento Romů oproti jiným etnikům zaměstnávají supermarkety? Mizivé. Romy tam skoro neuvidíte, potkáte tam ale Bělorusy, Gruzínce i černochy kdo ví odkud. Drtivou většinou ale zaměstnávají místní s bílou pletí. Takže kdo krade v supermarketech?

Tak povrchní a xenofobií posedlý text jsem dlouho neviděl, Komárku. Hnus.
27. 09. 2013 | 13:03

Analytik napsal(a):

Když Cikán pozná kouzlo práce, propadne mu a už ho od ní nikdo neodtrhne.
27. 09. 2013 | 13:06

ZM napsal(a):

Z jiného "soudku" -
jel jsem nedávno v tramvaji v dopoledních hodinách a dva mladí občané tmavé barvy pleti ukradli jedné cestující řetízek, prostě jeden jí ho strhl z krku a oba samozřejmě hned utekli. Těžko říct, jestli to dotyčná hlásila. Pokud ne, tak se vlastně oficiálně žádný trestný čin popř. přestupek nestal. A spousta lidí nenahlásí např. krádež peněženky, protože ví, že by stejně nikoho nevypatráli a akorát by tím okradení ztratili čas.
27. 09. 2013 | 13:07

vlastnictví potravin má být lidové napsal(a):

Jsem se vždycky divil, že si ty cikorie tak žijí.
Ovšem deset miliard je deset miliard.
Přičinliví lidé, budu se muset něco přiučit.
Alespoň sbírat kovy z parkovacích automatů.
27. 09. 2013 | 13:09

Luba napsal(a):

Pane Komárku,
Váš článek má jeden podstatný nedostatek.

Ironii a sarkasmus nepochopí dobrá třetina populů.
Asi právě tací, které má Váš text provokovat.

Takže - můžete očekávat od zdejších rasistů a xenofobů příval nečekané přízně :)
27. 09. 2013 | 13:09

stejskal napsal(a):

No, možná ale oba podceňujeme jistý předpoklad, který je k pochopení Vašeho textu vcelku nezbytný. Neumím odhadnout, do jaké míry je v populaci zastoupený. l.s.
27. 09. 2013 | 13:11

stejskal napsal(a):

Aha, on už to napsal pan Luba chvíli přede mnou. Tak nic :-) l.s.
27. 09. 2013 | 13:12

právníkům se tu vede nadobyčej dobře napsal(a):

ZM
Pokud v peněžence (místo v ponožce, jak patří) nosíte doklady, riskujete okamžitým telefonickým nenahlášením svou existenci.
Kellnerův Homecredit, který zločincům na kradené doklady dává půjčky, vás stáhne z kůže.
I pokud nahlásíte ihned, dá vás alespoň do databáze špatných dlužníků z které vás může vyjmout zas jen on.

Abyste věděl, komu tady patří právo.
27. 09. 2013 | 13:16

Richard napsal(a):

Mně se v tom textu totiž prolínají dvě jakoby protichůdné linie. Jedna odkazuje k větší zaměstnanosti Romů, než se obecně udává, konkrétně v hypermarketech, což mohu dle běžné zkušenosti potvrdit, tady v Ostravě totiž skutečně spatříte za pokladnou Romku či Roma, což ústí v závěr, že sociální dávky pobírá daleko menší množství Romů než se obecně huláká, na druhou stranu je však tato "skutečnost" postavena do absurdní role s jakou jsou obviňování Romové z "nezačleněnosti - necivilizovanosti", jelikož v hypermarketech čórují masivně bílí zaměstnanci, tzv. gádžové.
By mě celkem zajímalo, na co chtěl autor vlastně poukázat primárně, jestli na větší zaměstnanost Romů, nebo spíše na to, že v hypermarketech čórují masivně tzv. slušní bílí, kteří svou "necivilizovanost" promítají do Romů, protože příklad, který uvedl, je nějak protichůdný, resp. poukázání na jedno, popírá jakoby poukázání na druhé.
27. 09. 2013 | 13:18

Martin1 napsal(a):

Michal Komárek
Druhý pokus pane Komárku.
Když do našeho podniku přišli krátce po revoluci školitelé z Velké Británie, tak nás učili, jak máme v našem oboru podnikat, já neuměl dobře (vlastně vůbec) anglicky a tak jsem byl odkázán na překlad do sluchátek, ale všichni jsme se rozesmáli. Ti co rozuměli hned, ti druzí až po zaznění do sluchátek. Tito školitelé nám začali vyprávět, jak se bránit napadání tisku a různým aktivistům při našem lovu velryb. Oni si mysleli, že jsou úplně v jiné zemi a mluví k rybářům - tedy k vrcholovému vedení rybářů. Po přestávce nenašli odvahu vůbec k nám přijít. My jsme se tomu ještě roky při každé oslavě smáli znovu a znovu.
Závěr: Že ti Britové píší o nějaké jiné zemi? Vždyť u nás pracující Rom patří spíše do fantastického filmu? Tak co, jak dopadl druhý pokus o pochopení vašeho článku. Vždyť rodina říká, že mám šedou kůru mozkovou jako Hercule Poirot - to jenom kecají, asi ano.
27. 09. 2013 | 13:19

Marie napsal(a):

Své mikrosvěty si musíme hýčkat, až přijdou horší časy a turbulentní doby. To píše pan Havlík.
27. 09. 2013 | 13:19

Gustáv Kočí napsal(a):

Počkejte až se cikáni naučí pracovat se skinerem:

http://ekonomika.idnes.cz/globus-spousti-novy-system-nakupu-du2-/ekonomika.aspx?c=A130926_112257_ekonomika_fih
27. 09. 2013 | 13:20

Pavel napsal(a):

Mě by zajímalo, za kolik korun učiní takový středně velký supermarket na tzv. odpisech (potravin). V obchodě nepracuji, zaslechl jsem že je to až několik tisíc korun denně!!! Čísla o oněch odpisech neumím nalézt. Tuším, že článek má jakýsi filosofický rozměr; je-li řečeno kolik se rozkrade (10 mld), kolik je supermarketů (ca 1400 ?) a dní v roce (365) --> technicky řečeno: rozkrade se více nebo méně, než se odveze do kafilerie, na skládku, do spalovny?
27. 09. 2013 | 13:22

Bakaný napsal(a):

Richard
Taky jsem zvědav, jak nám ti chytráci vysvětlí, jak to myslel autor, když tak hloupě podsouvá souvislost vysoké míry krádeží zaměstnanců supermarketů s vysokou mírou zaměstnanosti s důrazem na to, že právě supermarkety je zaměstnávají více než se obecně předpokládá... Bez dodatku, že supermarkety TAKÉ. A bez dodatku, že stále je tam drtivá většina zaměstnanců z majority.
No to jsem zvědav na ty itelektuálské přemety. Pražádná ironii a sarkasmus. Čistá demagogie.
27. 09. 2013 | 13:22

Michal Komarek napsal(a):

Luba, stejskal

Diky! Jsem uprimne zvedavy. Hezky den! Michal
27. 09. 2013 | 13:24

yaya napsal(a):

chachachachachachachacha, to je onocigoš ukradne za korunu, náš běloch za tisícovku, ale všichni vidí je cigoše. Jen houšť do pseudovlastenců, nácků a xenofobů všeho druhu.
27. 09. 2013 | 13:29

Bakaný napsal(a):

:-)
Nic nevysvětlí. Poplácají se vzájemně po zádech. Dobrá prácička, dobrá...
Už jen používání termínu Cikáni je typické. Jak známo vzdělanější části obyvatel, oficiální stanovisko Romů je, že cikán je pejorativní označení. Nerespektovat to v článku je jako označovat černocha za negra.
27. 09. 2013 | 13:30

Richard napsal(a):

resp.
buď jsou Romové skutečně více zaměstnáni v hypermarketech(takovou zkušenost mám, byť jde samozřejmě spíše o výjimky) a jako zaměstnanci se tak více v průměru podílejí také na krádežích(negativní aspekt), ale současně odčerpávají méně sociálních dávek(pozitivní aspekt), tedy zde měl sarkasmus směřovat k poukázání na větší zaměstnanost Romů než se obyčejně traduje?
nebo se autor spíše snažil vyjádřit, že více zaměstnaní v hypermarketech nejsou, resp. výjimečně, což vede k tomu, že masivně kradou bílí a příklad spíše než k poukázání na větší zaměstnanost Romů vyjadřuje absurditu projekcí bílých do Romů resp. "nezačleněnost, necivilizovanost, krádeže za desítky miliard"?
Vím, že text není rasistický, jde pochopit, že jde o sarkasmus, navíc dle předcházejících článků autora je jeho postoj celkem jasný, resp. jde o sarkasmus, ale přesnější smysl mi i tak uniká.
27. 09. 2013 | 13:30

Martin1 napsal(a):

Michal Komárek

Do třetice pane Komárek, že by byl klíč v té poslední větě, že informace jsou vlastně dezinformacemi, byly ukradeny a zmanipulovány?
„Říkám to všem. Určitě se krade i ve vaší firmě. Podle našich zkušeností způsobuje největší škody zaměstnanec ve vrcholovém managementu, jenž krade informace.“
27. 09. 2013 | 13:35

born65 napsal(a):

Brilantně ironický text s přesmyčkou, pane M.K. Jen houšť!
27. 09. 2013 | 13:35

Bakaný napsal(a):

Richard
Sarkasmus bez smyslu? To je co? Kam takový sarkasmus míří? Do blba, resp. na blby.
27. 09. 2013 | 13:36

inkvizitor napsal(a):

Konečně se dá konstatovat, že minorita kulturně obohatila majoritu. O to přeci všem multi kulti šlo především, nebo ne?
27. 09. 2013 | 13:43

Kala napsal(a):

Pavel - krádeže prý supermarketům zas tak nevadí - objeví se v odpisech a podnik má tak nižší daně.

Postupem doby snad všichni pochopí, kdo jsou v tomto sarkastickém článku ti "Cikáni". Jsou to titíž, kdo nevrátili při pokusu v Praze devět z dvanácti nastražených peněženek. Titíž, před kterými varují nápisy v Rakousku "Pozor na Čechy, kradou".
27. 09. 2013 | 13:45

Richard napsal(a):

"Průzkum britské agentury Centre for Retail Research a české bezpečnostní agentury dospívají k překvapivým závěrům.

V českých supermarketech pracuje masa Cikánů. A jejich zaměstnanost je vůbec mnohem vyšší, než se běžně udává. Informují o tom dnešní Lidové noviny."
autor

opravdu nevím, Lidové noviny nečtu a nedokážu přesně odhadnout, jestli je autorův článek mířen na dezinformace, které šíří už i noviny a různá média, či sám formou sarkasmu dezinformuje, aby vyjádřil absurditu...
Mně z toho vychází vyjádření absurdity projekcí, jen nechápu, proč byl v příkladu použitý příklad s větší zaměstnaností Romů, to už měla být asi denzinformace, jenže prakticky nepřímo poukazuje k tomu, že Romové zaměstnaní tolik nejsou ...tak nevím
byť jak jsem psal, Romové se jako zaměstnanci v hypermarketech skutečně sem tam objeví, to dříve nebylo vidět, takže jakýsi nárůst zaznamenat lze...
No a pokud je tento nárůst použit jako prostředek k vyjádření sarkasmu, tak asi jen tak, že jde spíše o jednotlivce než o masu(o které měl někdo skutečně informovat?), o jednotlivce, kteří nemají na krádeže v hodnotě desítek miliard významnější vliv.
27. 09. 2013 | 13:47

Anna napsal(a):

Vy tu ale cigáníte, pane Komárku.
27. 09. 2013 | 13:51

Bakaný napsal(a):

Kala
všichni pochopí, kdo jsou v tomto sarkastickém článku ti "Cikáni".

M.Komárek napsal: "...masa Cikánů. A jejich zaměstnanost je vůbec mnohem vyšší, než se běžně udává."

Podle vás autor měl na mysli Čechy, jejichž "zaměstnanost je vůbec mnohem vyšší, než se běžně udává"? LOL

Nemyslel náhodou Romy? Anebo se ode dneška začalo říkat Čechům Cikáni?
27. 09. 2013 | 13:52

Richard napsal(a):

"Konečně se dá konstatovat, že minorita kulturně obohatila majoritu. O to přeci všem multi kulti šlo především, nebo ne?"

no ano, za to, že bílí kradou jako straky můžou Romové, ty woe, to je moc už...toto, che che, to už je vážně na rezervaci, v nějakém pavilonu
27. 09. 2013 | 13:53

modrý edvard napsal(a):

Článek vtipně zesměšnil ty lidi, kteří si myslí, že u nás kradou jenom cikáni. Problém je, jestli tito lidé netvoří prázdnou množinu. Potom by to byl krok do prázdna, jak jinak.
27. 09. 2013 | 13:56

evix napsal(a):

No je fakt, že se u nás krade a hodně se krade. A omlouvá se to kecy, že se za komoušů kradlo více. Což je blbost, protože by pak nebylo co privatizovat....
A teď jak z toho ven.
Romy nikdo nechce zaměstnat, pokud se krade na pracovišti, všichni začnou řvát, že to ukradla ta cikánka. Po zhlédnutí kamer, které aspoň na našem pracovišti jsou, se zjistí, že kradla děvucha, která snad cikánské geny mít nemůže ani v desátem kolenu, neb je totiž světlá jako germán...Proč kradla, no má dluhy, plat je žebračenka, protože mít na výplatu okolo 6 000kč (podle odprac.hodin) je s prominutím v žebrácký plat! Za to se opravdu žít nedá, navíc má dítě malé, přítel vzal roha, proč by se staral, děcka přece si ženské dělají samy ("stačí přece když se dohlédne na jejích rození, pak ať se matka stará, že").
Cikánce se nikdo neomluví, proč taky, dyť je to cikánka = beztak krade tak, že to nejde poznat :-(
A tak je to tu se vším, v tomhle rozkradeném ulhaném státě...
Zvýšit platy, více zdanit nepřiměřené odměny a platy ve státních a polostátních podnicích. Zaměstnávat všechny barvy kůže, snížit sociální dávky, povinná předškolní docházka i pro menšiny. Kdo nepošle připravené dítě do školy dávky nedostane! To by v tom byl čert aby to nepřineslo zlepšení!!!
27. 09. 2013 | 13:56

evix napsal(a):

Zapomněla jsem napsat, že šlo o uklízečky...které jsou velmi důležité, kdyby začaly stávkovat, nevím, nevím....
27. 09. 2013 | 13:58

evix napsal(a):

Kalo a nešlo o cikáni převlečené a přebarvené za Čechy??? :-D
27. 09. 2013 | 13:59

Hanick napsal(a):

Nepochopil jsem asi hlavní myšlenku: Otázka - kradou ti Cikáni u pokladen nebo se jen chlubíme, že máme hodně Cikánů u pokladen? Pane autore, prosím upřesnit.
27. 09. 2013 | 14:00

nemaťte pojmy napsal(a):

Bakaný
Romů je 13.000, jejich oficiální stanovisko je patřičně bráno na zřetel a pokud si je někdo náhodou splete s některým ze 400.000 cikánů, mohou se ohradit a taky to dělají.
Jelikož cikáni jsou z hlediska proklamované národnosti Češi (někdy si říkám, že je jich mnohem, mnohem víc), je naprosto naší vnitřní záležitostí, jak s nimi komunikujeme a co od nich očekáváme.

Doufám, že se nechcete nějakým sledováním rodokmenů inkriminovat, jak policie v Malmö nebo kde.
27. 09. 2013 | 14:00

Kala napsal(a):

Bakaný - měl jste zůstat u té jediné první věty, co jste napsal ve 13.03. Dál už to jen zamotáváte a popíráte.
27. 09. 2013 | 14:02

Richard napsal(a):

modrý edvard
podle mě článek zesměšňuje ty, kteří kradou profi a velkém, ale prstem ukazují na "Cikána"...
ten objem desíti miliard nevypadá jako prázdná množina, to je spíš takový průřez majoritou, profil tzv. slušného člověka, který chce zakládat pro Romy rezervace nebo rovnou stát, českého, bílého člověka, kterého v určitém smyslu definují varovné nápisy v Rakousku, "Pozor na Čechy, kradou"."
27. 09. 2013 | 14:03

Ares napsal(a):

Hele, politicky korektní humor. Vidíte, kdybychom měli statistiky, nemusíme číst podobné přiblblé články (z obou stran).

Jinak k těm číslům, viděl jsem i jiné. „Podle průzkumu se zloději podílejí na ztrátách maloobchodníků jen asi ze 45 procent. Téměř 30 procent rozkradou sami zaměstnanci a dalších sedm dodavatelé. Zbytek jde na vrub interním chybám v účetnictví.“

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/kradeze-v-obchodech-majitelum-nevadi-dve-/ekonomika.aspx?c=A110120_203211_ekonomika_brm

Mimochodem, Romové tvoří 2 – 3 % populace, kolik by toho museli podle autora nakrást. I kdyby kradli 10x více než zbytek populace, stále by tvořili marginální část ztrát.
27. 09. 2013 | 14:13

Filuta napsal(a):

Jestli ono to nebude tím, že řetězce ty své zaměstnance tak "skvěle" platí.
A ještě buzerace k tomu...

Já vidím v supermarketu samé Slováky, Ukrajince (dokonce u salámů i ty cikány). Čechů tam tedy moc nepracuje.
27. 09. 2013 | 14:14

svatý Václave napsal(a):

Kradou všichni. Kdo pracuje se šroubky, krade šroubky, kdo s miliony, krade miliony. Tak o co jde. Už bylo načase poukázat na ty zloděje šroubků, aby se odvedla pozornost od těch co kradou ty miliony.
27. 09. 2013 | 14:19

born65 napsal(a):

Richarde,
já bych tam viděl jiný výklad. Všichni vědí, že cikáni v obchodech "nakupují bezhotovostně", jenomže z etnické hyperkorektnosti (co nám zběsile vtlouká do makovic ounie) se to nesmí říct, tak se to radši užmoulá na vrub nenechavých "privatizujících" zaměstnanců. (Ono se to taky hodí jako argument, na tu holotu nemakačenkovskou... až bude žádat třeba náhradní volno!)
27. 09. 2013 | 14:22

stejskal napsal(a):

Debata skoro lepší článku :-) A to je ten text hodně dobrý. l.s.
27. 09. 2013 | 14:24

Kala napsal(a):

Nemá cenu si lhát, Finové prostě nejsme. Zajímalo by mě, kolik procent obyvatel ČR je schopno něco ukrást. Odpovídá to těm nevráceným peněženkám? To by znamenalo 75 procent. To snad přece ne! Ale to, že stačí na parkovišti neopatrně postavit tašku vedle nebo na auto a popojít metr stranou a taška je pryč, je celkem častý případ, a to by znamenalo, že se to zloději venku jen hemží. Nevím.
27. 09. 2013 | 14:25

adam napsal(a):

Pane Komárku, Vaše argumenty považuji za zavádějící a odmítám je. Ano, kradou i bílí, každý národ má vždy určité procento lidí, kteří se dopouštějí zlodějen a kriminality. Češi jako Němci, Fini či Japonci. Ale proto zaměstnává policii apod. Ale problém je mít uvnitř národa celou skupinu, která hromadně svou zločinností útočí na podstatu jejich civilizace. Rozkrádá bezpečnostní kabely, poklopy, krade na hřbitovech (u mne a mých známých na hrobech jen za dva roky sedmkrát), klidně útočí na důchodce či děti kvůli obyčejnýmmobilům, nerespektuje kulturní a církevní tabu a klidně vykrádá kostely a zničí památný zvon jako v Krnsku, který přežil Švédy, obě světové války, ale jak řekl farář nepřežil až tyto lidi, kteří i podle něj mezi lidi nepatří. Nevšiml jste si, jak kvůli této skupině se mění celková kvalita života, jak najednou je zapotřebí pitbullů a kolik času dnes vynaložíte na ochranu majetku. A to ještě před třiceti lety se u nás ve městě nezamykaly branky a u zahrady každý neměl alej tůjí, aby tam nebylo viděl, ale záhony kytek, aby se chlubil, co mu na zahradě roste. Nezlobte se, ale nevěřím tomu, že nevidíte,jak se to zásluhou této skupiny hlavně na menších městech změnilo.
27. 09. 2013 | 14:25

modrý edvard napsal(a):

Richard. Mně ten článek zkrátka nepřipadá vtipný.
A kromě toho ve svém okolí neznám nikoho, kdo říká, že kradou jenom cikáni. Naopak jsem v tisku stále poučován, že jsem rasista, způsobil jsem druhou světovou válku a neuznávám židovské utrpení. A mě to už nebaví.
A možná ten článek není pro mě. Třeba si ho přečtou na Šluknovsku a v Matiční ulici a pochopí, že cikánům doteď hluboce křivdili.
A nebo taky ne.
27. 09. 2013 | 14:27

skeptický napsal(a):

Vono to máte těžký.

Napsat dobrý informační text přináší různá úskalí.Rozlišovat lidi na plemena je rasismus.Kalousek jednou moudře prohlásil,že kdo použije slovo rasa je u něj rasista.A basta.

Ale ono je to tuším někde napsané : Bez rozdílu barvy pleti,vyznání rasy,nebo náboženského přesvědčení...

Ono napsat,že cikáni jsou nevzdělaní,židé mají Nobilovky a jsou chytří,nebo Češi smrdí je ve všech případech rasismus,antož je to rozlišování podle skupin.

Všichni lidé jsou si rovni,protože každý ví,že všechna čísla jsou si rovna.

Takže Kalouska stranou.Jsou různá etnika,která mají na první pohled (nesmí se generalizovat),jisté charakteristiky . Některé kradou,některé podvádějí,některé se učí.

Čím je člověk vzdělanější,tím více a rafinovaněji krade resp.podvádí.Pak to už není krádež.Ti nevzdělaní jen kradou. Výnosnost nechám k úvaze laskavého čtenáře.

Jsem vděčen,že existuje toto medium,kde vzdělaným je dána příležitost nám ubohým cikáňatům konečně říci pravdu.Jsme zbabělí,smrdíme a kradem.
Učíme se.Staročeši jen smrděli.

Já bych to viděl jako obohacení společností,v které se nacházíme.Kdo chce s vlky žíti,musí s nimi výti,aneb když Římě,čiň jako Římané činí.

Oni tihle vzdělanci jsou tradičně všude rádi viděni,a jsou obohacením každé společnosti.Určitě se dobře učili.
Více soukromých universit.
27. 09. 2013 | 14:31

Archeopteryx napsal(a):

Prosím autora o nějaké vysvětlení, proč Romové, ač v populaci zastoupeni cca ze 2-3%, mají coby klienti našich věznic zastoupení cca 20-30%. Děkuji.
27. 09. 2013 | 14:32

Martin1 napsal(a):

V článku autora se vyskytuje 5 x slovo cikán v souvislosti s krádežemi velkého rozměru.

Je podezřelé, že se k tomu neozval žádný cikán a nesvaloval vinu Romy
Je podezřelé, že se k tomu neozval žádný ochránce Romů, že by mu byl problém ukradený, protože se mluví o cikánech a to on nemá v popisu práce.
Je to celé podezřelé.
27. 09. 2013 | 14:34

ALT napsal(a):

autor,

:-))))))))))))))),
27. 09. 2013 | 14:36

Martin1 napsal(a):

nesvaloval vinu na Romy
27. 09. 2013 | 14:37

Martin1 napsal(a):

Libor Stejskal
Prosím, přijde nějaké dovysvětlení k článku, rád se zasměji i vlastní blbosti, tady to nic nestojí, horší by to bylo u pokladny v tom supermarketu, kdybych platil něco, co jsem si nekoupil.
Děkuji a přeji hezký den.
27. 09. 2013 | 14:45

Richard napsal(a):

"já bych tam viděl jiný výklad. Všichni vědí, že cikáni v obchodech "nakupují bezhotovostně", "
born 65

do jakéhokoliv obchodu, kam Rom přijde, stává se okamžitě středem pozornosti prodavačů a ochranky, takže má velmi znesnadněné možnosti "bezhotovostního nákupu". Jinak řečeno, co si prodavačky a ochranka před Romy uhlídají, mohou si večer, zadními vrátky, v klidu odnést domů.
Pokud bych chtěl v obchodě čórovat, vstoupím do obchodu současně s Romy, kteří v obchodě působí jako volavky.
27. 09. 2013 | 14:52

František Votruba, JZD Suchá Loz napsal(a):

Já si myslím, že v této republice již 24 let vládnou Cikáni. Jestliže to nejsou Cikáni, pak si nedokáži vysvětlit, jak je možné, že je rozkradený celý stát.
27. 09. 2013 | 14:52

Baba Jaga napsal(a):

To: Michal Komárek, Stejskal
Já jsem nepochopila, proč byl článek napsán, když v závěru chybí "naučení".
Já si vybrala to, že všeliké průzkumy všeho možného u prý reprezentativních vzorků populace či podniků jakož i ty spolky, co na jejich základě moralizují, jsou k ničemu.
Kdo ví, třeba má pan Komárek svou hodnověrnými fakty podloženou statistiku, popírající sdělení zaměstnavatelů, podle které svůj dle pana Stejskala hodně dobrý text napsal.
Krást v supermarketech jsem nikdy nikoho neviděla. Vlastně jednou 4 pěkné tak 17-leté bílé hochy, co v oddělení drogerie do sebe rychle docpávali plněné rohlíky. Na můj dotaz, zda jim nevadí, že je za ně zaměstnanci budou muset zaplatit, pravili, že zaplatí u pokladny. To už ale měli snědeno a stálo by mé tvrzení proti jejich.
Jak se chováte v podobných případech Vy?
A Vy, co jste zaměstnavateli - zaměstnáváte Romy? Když nezaměstnanost veliká.
27. 09. 2013 | 14:58

Richard napsal(a):

modrý edvard
článek dle mého spíše sarkasticky pojmenovává jev, který v lidovém jazyce vyjadřuje "pořekadlo": "chyťte zloděje, křičí zloděj"
27. 09. 2013 | 15:00

Martin1 napsal(a):

Richard
Richarde, co říkáte na můj třetí pokus Martin1 27.09.2013| 13:35 ?
27. 09. 2013 | 15:01

skeptický napsal(a):

Ony tyhle statistiky kolik ukradnou zaměstnanci jsou na západě stejné.Krade se tam ale míň,protože justice stíhá.Tady musíte ukrást přes pět litrů.

Českých supermárketů moc nebude.Zahraniční vlastník,peníze jdou ze země.Sem jde céčko zboží.
A tam asi cikány nezaměstnají,protože si je tam nepouštějí( viz Canada a UK),není pak koho utlačovat.
27. 09. 2013 | 15:02

Richard napsal(a):

pane Martine, přesně nevím, co autor textem zamýšlel, zda-li promýšlel, nebo něco zhruba zformuloval, šoupl to zde a čeká na reakce. Dle mého má článek více rovin, aspektů, situačních propojení, ze kterých lze dále rozvíjet myšlenky, úvahy nebo i bludy...
Článek v Lidovkách jsem nečetl, takže nevím, nakolik autor zprostředkovává dezinformace nebo je sám s určitým záměrem vytváří, původní informace staví na hlavu či je pouze zveličuje, aby cosi vyjádřil. Nevím.
Mě nejvíce oslovila zachycená situace projekce, resp. vyjádřená situace "infla granti" bílých zlodějů, kteří chtějí trestat Romy.
27. 09. 2013 | 15:17

modrý edvard napsal(a):

Richard : nezpůsobil jsem druhou světovou válku.
skeptický: aniž bych četl, co praví p. Kameník, logicky se u nás bude v supermarketu krást víc, protože to má vyšší efektivitu. Když má někdo 8000 čistého a ukradne bochník chleba za 30, má z toho větší užitek, než když má 30.000 čistého a ukradne bochník chleba za 30.
27. 09. 2013 | 15:18

Martin1 napsal(a):

Richard
Možná je to ještě prostší, přízemnější - než jsem v tom hledal.
Má to jen zjistit, kolik lidí je ochotno uvěřit naprosté lži, když je opřena o nějakou instituci s anglickým názvem, která ani nemusí existovat, jak prostě lidé podlehnou nesmyslným číslům a nezapojí vlastní hlavu.
To bude asi ono. Richarde, my moc kombinujeme, na to by neměl ani autor, tak to bude.
27. 09. 2013 | 15:18

skeptický napsal(a):

Tady jde spíš o ty křišťálové zloděje co se pošklebují bílým zlodějům.

Hovna vždycky tečou z kopce.
27. 09. 2013 | 15:31

Richard napsal(a):

Martin
možná je základ článku skutečně celkem prostý a autor zesměšňuje jen nějaký přiblblý výzkum, který oslovuje jistou, podobnou skupinu lidí, resp. této skupině "se hodí do krámu a z krámu "bezhotovostně" domů"..
V takovém případě autor zprostředkovává jen jakýsi výzkum dezinterpretující skutečnost, vydaný v Lidovkách(které možná již sami upozorňují na zkreslení skutečnosti takovým výzkumem) a staví ho prostřednictvím sarkasmu do absurdní polohy...
ale opravdu nevím, co se v původním článku píše
ale ještě sto příspěvků a vydedukuji z něj každé slovo, che che...
27. 09. 2013 | 15:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, hurá surrealismus se vrací a přímo na aktuálně.

PRAVDISTA

Já mám pravdu
rád
jen s pravdou chci já
spát
snídat taky obědvat
k večeři si pravdu
dát
na mou
věru
ale jen tu svoji pravdu chci já
znát
na tu vaši na tu
se ..
můžu
vykašlat ...

Jinak pochopitelně cigáni
dřou jak ztrhaní ...
Veselé krizování.
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/935602_535863086459232_40013899_n.jpg?dl=1
27. 09. 2013 | 15:36

Gustáv Kočí napsal(a):

Pancovou propustili z vazby a hned vyrazila na nákup do supermarketu!
Tady to máte!

http://www.novinky.cz/domaci/314511-pancovou-vrchni-soud-pustil-z-vazby-hned-vyrazila-na-nakup.html
27. 09. 2013 | 15:37

skeptický napsal(a):

Básník líčí trudný život polárníka za domácím kruhem.
27. 09. 2013 | 15:38

Martin1 napsal(a):

Já si myslím, že je potřeba si ty informace ověřit, tak by se mělo vždy postupovat a to ještě z několika zdrojů a stále mít v hlavě toho malého selského človíčka a nenechat se oblbnout sebevětším věhlasným "vědcem" i ten může být podplacen, nebo mu jen přeskočilo.
Já jsem tam žádnou tuto informaci neobjevil, kterou nám tady autor předkládá (už je zajímavé a podezřelé, že neuvedl ani adresu, kde by jsme si mohli informaci ověřit). Ta organizace existuje, ale o zlodějnách v supermarketech jsem se dočetl (pomocí překladače) jen to, že stále krade nejvíce střední třída. Já nevěřím ničemu, co sám nevidím a neslyším a to si často musím ještě najít příslušné brýle, na dálku , na blízko a občas pak i růžové, abych usnul.
27. 09. 2013 | 15:39

Richard napsal(a):

Martin
mě ti, co kradou v obchodech zajímaví moc nepřijdou, měl jsem známého, bílého, celkem dobrý kluk, ten chodil do marketu čórovat jak na nákup, prostě pravidelně, cca co druhý den, byl profi, okamžitě rozpoznal ochranku v civilu, věděl, kde jsou kamery, které zboží bude pípat, kolik čeho může strčit pod bundu, aby nebudil podezření, prostě profík, který toho odnesl snad za statisíce a chytli ho snad jen jednou nebo dvakrát, a hned ho zase pustili. Mně je tohle celkem fuk, samotného by mě to nebavilo, ani na to nemám koule, jiní ať si klidně odnesou v báglu celé Tesco. Mě spíše fascinují ty prodavačky, které jsou "nadržené" chytnout zloděje, těm ženským to způsobuje vyloženě nějakou osobní radost, to je pro mě celkem zajímavé pozorovat, jak zbystří, přestanou sledovat kasu, prachy, bankovky skoro pustí na zem, hlavně, že můžou "nenápadně" sledovat "oběť", che che. Ten slastný pocit, když chytnou dítko s čokoládkou v kapse, to je pro ně asi blažený orgasmus, navíc ta sláva, která poté přijde, hmmmm
27. 09. 2013 | 15:52

Martin1 napsal(a):

"Mě spíše fascinují ty prodavačky, které jsou "nadržené" chytnout zloděje, těm ženským to způsobuje vyloženě nějakou osobní radost, to je pro mě celkem zajímavé pozorovat, jak zbystří, přestanou sledovat kasu, prachy, bankovky skoro pustí na zem, hlavně, že můžou "nenápadně" sledovat "oběť", che che. Ten slastný pocit, když chytnou dítko s čokoládkou v kapse, to je pro ně asi blažený orgasmus, navíc ta sláva, která poté přijde, hmmmm"

Richarde, ono je to trošku jinak, ony jsou za chycení nebo upozornění na zloděje odměňovány, vím to od jedné Slovenky.
Já jsem takový dědek, který se dá s kýmkoli do řeči. Přesně takový, jako byl můj táta a jak mne to u něj totálně v mladém věku sr...
27. 09. 2013 | 15:58

hasič bvášnivým pyromanem napsal(a):

Ale jo, docela dobrý a vtipný Komárku, nevím proč to popuzuje.
Asi to tady zase bude na nože u toho být nemusím

Pozoruhodná je ovšem reakce Božího voka, které si může pacičky utleskat a přitom za glosy v opačném gardu-třeba že paneláky vybydlují kocábovití a dekly kradou čírovci- maže a banuje.

Teda to je ouhoří křivá nátura, je dobré nahlédnout do hlubin jeho duše.
Když někdo rozfouká ohníček dle jeho představ, tleská jako skřet, když proti buď vyžene nebo začne jako uklidňovat, hasit..
27. 09. 2013 | 16:04

Richard napsal(a):

"Já jsem takový dědek, který se dá s kýmkoli do řeči."
Martin

však na tom není nic špatného, jste prostě společenský extrovert, co rád sdílí, komunikuje, většina lidí to spíše ocení, řekl bych...
27. 09. 2013 | 16:04

born65 napsal(a):

Richarde,
nedivte se, že prodavačka ráda "zjistí" nějakého toho zlodějíčka; asi byste se měl něco málo poptat po pracovních podmínkách a motivačních stimulech, které jsou ty na nebohé ženské kladeny (v korelaci s Damoklovým mečem vyhazovu a obvinění z netečnosti = spolupachatelsví, po němž ji sotva někdo další zaměstná).
Dám příklad ze Svitav. Rota indočeských děcek se rozběhne po krámě a oči vám nestíhají vše mizející evidovat a odepisovat. Ale je pravda, že jsme tu na okrese měli mediálně slavné trenclové zloděje (hlavně na benzinkách), a to byly "bledé tváře".
27. 09. 2013 | 16:09

Petr Havelka napsal(a):

Pane Komárku,

text je zřejmě určen pro ty co si myslí, že kradou jenom cikání. Já si to nemyslím :)

Jen bych chtěl podotknout, že věznice jsou po amnestii vyprázdněné. Ovšem do basy se může dostat jen pitomec za nějakou banalitu třeba loupežné přepadení nebo těžké ublížení na zdraví Bílé límečky v tom umí chodit, pro ně basa není, stejně tak vynikají jedinci ve velkém množství celoplošně v tzv drobné kriminalitě. Na "drobnosti" jaksi není metr, buď máme líné policajty nebo líné státní zástupce či soudce nebo je někdo líný dát jim do ruky "nástroje". Blíží se podzim, policajtům budou brzo docházet peníze na benzín, budou Vánoce, bude veselo.
27. 09. 2013 | 16:10

radši toho nechám je to rozumější napsal(a):

Franta Votruba už naskočil.
:-)
Mě napadá tisíc výživných nápadů, jak dosadit Cigána do různých denunciačních rolí, ale to by už Boží voko kleplo-nevidí si na šěpičku ouhořího vocasu a zabanovalů by všechny internetové kavárny s wifinou.
27. 09. 2013 | 16:14

vasja napsal(a):

A téměř celou polovinu krádeží má na svědomí Komárkovic rodina.
To je od pohledu zjevný.
27. 09. 2013 | 16:15

švagr, má bagr napsal(a):

skeptický to myslím ve svých dvou odstavcích od konce v 14:31 správně shrnul.

Dokud jsem těm vzdělaným musel nosit pozornosti, aby se se mnou vůbec bavili o výši procent která ode mne mají za přistrčení kšeftu dostat, vypůjčoval jsem si dárečky s dlouhodobou splatností v hypermarketech.

Láhev single-maltu tehdy přišla na 1200, což bylo vzhledem k předpokládanému zisku a celkové nezávaznosti dárku drahé.
Ale kvůliva noblese jsem nemohl jít níž.

Pravda, tehdy ještě nebyly RFID čipy (s kterými si koneckonců umím taky poradit), dneska takové pití mají nanejvýš v plechové skříni u pokladny, přes kterou na noc stahují roletu.

Taky manželku mohla vždycky ranit mrtvice, když jsem si do vnitřní kapsy baloňáku strkal uherák, pro vnitřní potřebu.
Hlasité přednášky o sociální spravedlnosti a hnusné obchodní politice řetězců ve frontě na pokladnu ji vytáčely ještě víc, neb mylně čekala, že mě určitě budou šacovat. Ale kravata a vyleštěné boty udělají hodně.
Chudák Carrefour na to dojel.

Světlejší perspektivy nekynou a v Kauflandu prakticky není co ukrást.
Tedy co by mělo nějakou cenu.
Těch 10 miliard opravdu musejí dělat cikání, po jednotlivých bramborách.
Katynku pane Kočí pozdravujte.
27. 09. 2013 | 16:17

Martin1 napsal(a):

Richard
autor píše:
"Šéf asociace bezpečnostních agentur Jiří Kameník přitom tvrdí, že 75% všech krádeží mají v obchodech na svědomí jejich zaměstnanci."
--------------
Možná je i v tom ta sranda, je to přiznání, že hlídači kradou?
27. 09. 2013 | 16:18

vasja napsal(a):

A stejně. Jak taková blbost dokáže rozjařit :-)
27. 09. 2013 | 16:19

Richard napsal(a):

Born
ale jo, já jen, že v tom občas cítím i nějaké silné osobní zaujetí, také legračně "nenápadné", tiché, ale ostré, přísně zaměřené, párkrát se i mně stalo, že se za mě postavila prodavačka, tuším v drogérii to bylo, a s agresivním úsměvem mi dýchala na krk, že prej "co si přejete?", "díky, jen se tady jen dívám na mýdlo", "a jaké by jste si přál?", "no, já si právě vybírám", a to jsem taky bledá tvář. Ta jejich touha získat odměnu za zloděje působila celkem nepříjemně. Kdybych to uměl, tak jí tam "za trest" asi skutečně něco ukradnu, che.
27. 09. 2013 | 16:21

Richard napsal(a):

Martin
právě tak to asi funguje, spolupráce ochranky a prodavačů-ek, fifty-fifty
no, aby šly vidět výsledky a vypadalo to, že se hlídá a někdo taky chytí, tak si ochranka nebo prodavačky zaměří nějakého chudáka, kterého pak narvou do kutlochu a zavolaj na něj policajty, a ještě si do něj trochu bouchnou...tímhle vykážou pracovní činnost a maj to z krku..
Abych praudu řekl, nedivím se, že prodavači a ochranka čóruje, za ty prachy, co jim tam dávaj, ale přijde mi nechutné, že to chtěj hodit na jiného, že ukazují prstem jinam, "toho potrestejte, ten za to může", na někoho, kdo je podle nich bezcenný a může být obětován, kdo si to odskáče místo nich, prostě člověk jako předmět na kterého se to hodí, to je dle mého humusácké svinstvo a ještě u toho žvaní o slušnosti...
netvrdím, že to tak dělaj všichni, ale vím, že to byla běžná praxe...
27. 09. 2013 | 16:31

Zbyněk napsal(a):

Martin 1.....
funguje to velice jednoduše, Cikán navážející zboží najede k rampě Supermarketu a nic nevyloží. Cikán ve funkci vedoucího podepíše dodací list a Cikán dodávající odjíždí. Zboží rozveze do prodejen jiných cikánů a večer U Fleků předá Cikánovi ve funkci odměnu.
Martine zkuste přečíst článek pana Komárka ještě jednou pomalu.
27. 09. 2013 | 16:36

Martin1 napsal(a):

Richard
Richarde, to je ale možná něco jiného, existují dva základní typy zákazníků a dva základní typy prodavačů:
zákazník
1. typ, co se rád sám po obchodě dívá, nechce být rušen a v pravý čas si něco koupí, nebo požádá prodavače o informaci
2. typ, co je bezradný a chce hned poradit od prodavače

prodavač
1. typ, co nechá zákazníka chodit, vybírat a v pravý okamžik vycítí a přitočí se a poradí
2. typ, co okamžitě přepadne zákazníka hned po příchodu. Buď je opravdu tak ochotný, připravený mu hned vyjít vstříc, nebo chce svým "vyštěknutím" na zákazníka urychlit jeho "výsadek" z obchodu a chce být v klidu, koukat na televizi, nebo se bavit.
27. 09. 2013 | 16:38

Vandal napsal(a):

Archeopteryx napsal(a):

Prosím autora o nějaké vysvětlení, proč Romové, ač v populaci zastoupeni cca ze 2-3%, mají coby klienti našich věznic zastoupení cca 20-30%. Děkuji.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
autor má vysvětlení, je to jednoduché. Tak jako ve ve školách, kde jsou neoprávněně zařazováni cigáni do zvláštních škol, přestože mají inteligenci na vystudování jaderného institutu. Rasistická majorita záměrně brání rozvoji vysoce nadanému a inteligentnímu indickému etniku, a je za to oprávněně soustavně kritizována EU, OSN, neziskovkami, a v USA dokonce o tomto píší v učebnicích jako příkladu nerovného zacházení s menšinami.
Pan Komárek má vysvětlení vysokého zastoupení etnika v českých kriminálech, jde o to, že rasistická majorita má tak nastavené zákony, že postihují především v podstatě neškodnou činnost romského etnika, jako jsou loupežná přepadení důchodců a dětí, krádeže cigaret, mobilů, řetízků, peněženek, atd. Rasistická majorita záměrně brání etniku v přístupu ke vzdělání, k bydlení a práci.
A naopak je kriminalizuje za snahu multikulturně obohatit majoritu.

Že je to tak, pane Komárku?
27. 09. 2013 | 16:46

Martin1 napsal(a):

1)A jejich zaměstnanost je vůbec mnohem vyšší, než se běžně udává.
2)před dvěma lety se u nás podařilo vynést z obchodů zboží za téměř 10 miliard korun. A podle zástupců řetězců objem krádeží stále stoupá.
3)Šéf asociace bezpečnostních agentur Jiří Kameník přitom tvrdí, že 75% všech kráděží mají v obchodech na svědomí jejich zaměstnanci.
4)které mají s krádežemi také velké problémy a také přiznávají, že nejvíc kradou jejich vlastní zaměstnanci.
5) Určitě se krade i ve vaší firmě. Podle našich zkušeností způsobuje největší škody zaměstnanec ve vrcholovém managementu, jenž krade informace.“
xxxxxxxxxxxxx
Tedy závěr, že si to vše kradou sami zaměstnanci a závěrečnou zprávu taky a tu zmanipulují tak, že se stále mluví o cikánech, náš postřeh je oslaben, tam máme cvičené oko a pravý text jsme přehlédli? Pak musím poděkovat Zbyňkovi, sám jsem to četl několikrát, pokud toto je správně, tak to beru, ale mé výstřely mimo snad byly také vtipné, toto konstatování je možná (stále si nejsem jist) správné, ale ta má špatná vysvětlení ?
27. 09. 2013 | 17:00

Čochtan napsal(a):

Ironie, jak tvrdí Stejskal ? A co když to Komárek myslel vážně ? Uvědomělý a politicky korektní je na to dost.
Když jsem to četl, říkal jsem si, je to možné aby byl TAKHLE b..ý ? Je to možné. Za komoušů byl takhle blbých textů plný ruďas. A protože lidská blbost je nezničitelná, přesídlila po zániku Rudého Práva do lidí jako je Komárek. Do uvědomělých, za každou cenů "pokrokových" pachatelů dobra.
27. 09. 2013 | 17:14

Martin1 napsal(a):

Michal Komárek
Libor Stejskal
Tady někdo taky použil slovo "přesmyčka", to je druh hádanek a to já vůbec neovládám, i to je možné. To by chtělo odborníka, moji maminku, ale ta už tady 10 let není.
27. 09. 2013 | 17:27

Čochtan napsal(a):

Martin1 napsal(a): nesvaloval vinu na Romy
---------------------------------------------------------
Oni ji mají už takhle víc než dost. Asi 25x víc než Češi. (dá se to lehko spočítat. Potřebujete je pár vygoolovatelných dajů)
27. 09. 2013 | 17:29

fafnir napsal(a):

Martin 1
Byl jsem zaměstnán u velkoobchodu,který do řetězců dodával.Ano se zaměstnanci a jejich poctivostí to bylo někdy povážlivé.Ale kam se to hrabalo na to,když jsem v ústeckém Globusu viděl nájezd předlických cikánů.Nebylo obrany.
Jinak se dá konstatovat,že autor plní zadání neziskovek profitujících sz etnobussinesu a komunistky soudružky Šabatové, to průhledně a blbě.
27. 09. 2013 | 17:30

Václav Weel napsal(a):

Krade se všude a bude.....je pravdou ,že na tak malé etnikum cikánské je kriminalita velice obrovská...je to tím ,že návyky některých spoluobčanů nelze změnit....malí Romové si umění lehce si přivydělat učí od svých staršinu...a ,kdyby nedej bože jeden Rom byl poctiví tak ho vyloučí ..ze své komunity.Velice si vážím zájmu Britů v problematice......také si myslím ,že by Češi mohli udělat testy na britské hajzl papíry ...v Čechách je toaletní papír 1200% kvalitnější ..žádném případě jsem neřekl ,že jsou Britové špindíry,ale pomoc od Čechů by mohli přivítat...přeci čistota je půl zdraví!!!!!!!!!!!!
27. 09. 2013 | 17:32

aga napsal(a):

Bože, však je to jednoduché jak facka. Kdo nepracuje, nemůže krást v zaměstnání.

V ostatním odkazuji na skvělý příspěvek nicku dedek 12:59. Kdyby mě nadnárodní zaměstnavatel nutil nosit plíny, abych za skvělý plat vosum hrubýho nechodil čůrat v pracovní době, taky bych kradl. Kdybych vstoupil do odborů, vyrazil by mě hned, a nějaký trest to jeho chování zasluhuje.
27. 09. 2013 | 17:37

Bývalý zaměstnanec napsal(a):

Potravinářský průmysl je charakterizován nízkými výnosy. Přesto je nutné se zamyslet nad položkou mzdové náklady-zaměstnanci a chováním místních manažerů. Působení romů na tom nic nezmění. Mimochodem byl jsem svědkem odpisů např. 500Kg brambor a 300Kg cibule, které skončily v kontejnerovém lisu.
27. 09. 2013 | 17:38

aga napsal(a):

Pane Komárku

nemohl byste podniknout investigativní turné na téma chování nadnárodních řetězců v Česku a jejich vliv na blaho českých (vč. případných romských) zaměstnanců a vůbec českého obyvatelstva? Nebo to není tak statečné a obecně prospěšné, jako zařadit se mezi tepače českého rasismu?
27. 09. 2013 | 17:46

fafnir napsal(a):

on pan Komárek je jedním z obchodníků s etnicitou.Kdyby se Cikáni začli chovat jenom z 75% jako majorita,ten člověk by si musel najít jinou utlačovanou skupinu,jinak by chcípl hlady,a rozpočet státu by si polepšil.Na jiném blogu převelmi vadí sčítání Cikánů ve zvláštních školách.Jsem ochoten souhlasit s tím,že tam všichni nepatří,ovšem lidé jako on,především ti z neziskovek dělají vše pro to,aby jich tam většina hned v první třídě propadla:V některých městech dostali nápad udělat pro cikáňata nulté ročníky před základkou,aby se jim dostalo aspoň z části znalostí,se kterými jde každý prvňák z majority do 1, třídy.Hygiena,vědět co je to tužka a jak se drží,co je to kniha,co je to dodržovat základní kázeň.To ovšem vzbudilo u neziskovek a etnobussinessmanů řev a obviňování z rasizmu.No jasně,ubylo by problémů,ubylo by grantů,museli by to udělat jako pan Kostlán profesionální popírač cikánských přečinů(když mu nevadí,že cikáni zhanobili pro pár kilo mosazi Terezínský památník,kde leží jeho příbuzní),ale Romea jich tolik neuživí.
27. 09. 2013 | 17:48

aga napsal(a):

To mi přpomíná - proč vlastě v těch řetězcích ti romští zaměstnanci nejsou? Nechtějí tam pracovat, nebo je rasističtí nadnárodní zaměstnavatelé nepřijímají?
27. 09. 2013 | 17:50

Martin1 napsal(a):

Já stále myslím, že podstata článku je úplně někde jinde, že jsme všichni nějak vedle a tak by mne zajímal názor těch, kteří hned na obrazovku házeli ty "usměváčky", že chápou - někteří i nad deset kousků, ať nás poučí, když ti "odpovědní" mlčí. Možná, že to klíčové slovo "CIKÁN" v tom bude hrát roli. Vždyť se nesmí ani používat je prý hanlivé, ale do nějaké hádanky, přesmyčky by prošlo. I ten text je napsán tak neuměle a musíme mít pro něj pochopení - omluvu. Tak neuměle tu píšeme my, ale spisovatel, který na to má cvik a čas by podobný text lépe vysoustruhoval. To má nějaký smysl, už jsem udělal několik pokusů. Nevěřím, že měl vyvolat prvoplánově jen tuto diskuzi, to je jen nedorozumění. Je v tom něco jiného, ale co?
27. 09. 2013 | 17:50

aga napsal(a):

Martin1

No však to výše naznačuji - autor oklikou upozorňuje, že ačkoli supermarkety neustále hledají zaměstnance, a Romové neustále hledají práci, přesto v supermarketech nepracují. PROČ???
27. 09. 2013 | 17:53

Martin1 napsal(a):

aga
Na toto sdělení je článek příliš dlouhý a obsahuje dost dalších dezinformací!
27. 09. 2013 | 17:57

aga napsal(a):

Jediné relevantní hledisko by bylo srovnat míru krádeží ve firmách obsazených zcela Romy (včetně míst vrcholových manažerů, co kradou informace, nebo bankéřů jako Madoff, co kradou úspory) a zcela tím etnikem, které obviňujeme z anticikanismu a rasismu.

Hehehe.
27. 09. 2013 | 18:03

Martin1 napsal(a):

Možná je to spíše úkol pro kryptografa (nebo jak se jim říká), tam by spadal ten text, zdánlivě ještě k přečtení (jen tak tak), ale důležitý jen pro tu šifru.
Pak tam třeba může vyjít " Byli jste právě mystifikováni".
27. 09. 2013 | 18:05

fafnir napsal(a):

Martin 1
ne ten text,ale fakt sám je o něčem jiném.Statistika uvádí,že hodně lidí v tomto státě krade,ať věci hmotné nebo nehmotné,někteří dikutéři počítačový čas svého zaměstnavatele,jini jeho how know.Při tom každý takový řve jak politici kradou.Vyčíslená hodnota je kolem 10 mld.
Pan Komárek toho využil,přesně ve jménu politické korektnosti.Ta se ovšem,a zvláště v tomto národě obrátí přesně proti původnímu úmyslu.Jen si vzpoměňte jak nás nutili milovat Sovětský svaz,a jak synonymem pro špatné bylo "je to Ruský".
27. 09. 2013 | 18:07

aga napsal(a):

fafnir

A vy si fakt myslíte, že panu Komárkovi a spol. jde o blaho cikánů ?? Bláhovče...
27. 09. 2013 | 18:11

fafnir napsal(a):

nikoli ago
já to přece píši.Kdyby zmizel cikánský problém,buď by si museli vymyslet jiný,nebo skončí na podpoře.
27. 09. 2013 | 18:19

Martin1 napsal(a):

Já si myslím, že pan Stejskal se válí po zemi smíchy, co tu má za sebranku, že si s tím nevíme rady.
27. 09. 2013 | 18:22

Martin1 napsal(a):

V článku je také jméno:
Ing. Pavel Polok - našel jsem toto jméno na netu:
Terapeutickou praxi provádím ve městě Litomyšl. Mezi mé služby patří Vztahy, Psychoterapie.
1) může to být jen náhoda
2) může to být návod, pomůcka, klíč, že se jedná o studium jak budeme na to reagovat my. Každý tam promítne své bolesti, předsudky, zažité stereotypy chování, to by také mohlo být, to všechno z příspěvků já tam nacházím, ale . . . . . .
27. 09. 2013 | 18:31

ex-nemo napsal(a):

Už je to tady, Cikáni, jak jsem to řek, už je to tak. Další sólokaprové téma po Mnichovu a Sudeťákách.Tipuji tak 1000 diskuzí
A znova opakuju - pozor, chystá se nějaká veliká lumpárna !
27. 09. 2013 | 18:38

ex-nemo napsal(a):

Dotaz na odborníky v ekonomii. Jdou ty krádeže do HDP, započítávají se tam ?
27. 09. 2013 | 18:40

Stáňa P. napsal(a):

Mně je zase líto vinných mušek, kterých teď zase miliardy zahynou v kvasných uzávěrech.

Jak bychom tomu, necelý měsíc před volbami mohli spolu s nevládními organizacemi odpomoci?
27. 09. 2013 | 19:12

tytyty napsal(a):

Ale to přece není nic nového.

Například dne 11. září 2010 15:45 napsaly Lidovky.cz:

V Česku se krade v obchodech nejvíce ze všech zemí EU
PRAHA - V Česku se v porovnání s ostatními státy EU krade v obchodech nejvíce zboží. Letos (rok 2010)zřejmě padne nový rekord a z obchodů zmizí věci za více než devět miliard korun.
Uvedl to server iDnes s odvoláním na údaje britské společnosti Centre for Retail Research. Čeští obchodníci přišli podle průzkumu britské společnosti kvůli zlodějům za loňský rok o zboží v hodnotě 374 milionů eur. Podle průměrného kurzu za rok 2009 tedy asi o 9,8 miliardy korun.
Nejvíce se krade v obchodech s módou, na druhém místě jsou potraviny, pak elektronika. Na čtvrté příčce se překvapivě umístily knihy, zejména komiksy. Málo se naopak kradou boty.
Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/v-cesku-se-krade-v-obchodech-nejvice-ze-vsech-zemi-eu-fhe-/moje-penize.aspx?c=A100911_154549_moje-penize_kim

K tomu jsem tehdy uvedl:
Z toho jednoznačně vyplývá, že v Evropě a zejména v českých obchodech kradou pouze vymódění, hladoví, dobře elektronicky vybavení, sečtělí a špatně obutí Cikáni.

Vzhledem k tomu, že to samé platí i dnes, tak jsem to jen opsal.
27. 09. 2013 | 19:31

pithart napsal(a):

Ještě několik takhle "vtipných" článků a stane se upřímný rasista i ze mně. Jen si hrajte...
27. 09. 2013 | 19:50

Přidat komentář napsal(a):

Přidat komentář a tady je.
http://zpravy.ihned.cz/c1-46444500-tak-si-ty-romy-vezmete-k-vam-vzkazuje-sarkozy-lucembursku
http://web.volny.cz/noviny/ze-sveta/clanek/~volny/IDC/249758/slovensko-chrani-14protiromskych-zdi-proti-romum-se-protestuje-i-v-polsku.html
http://zpravy.ihned.cz/c1-50457260-deset-z-deseti-zlodeju-jsou-cikani-ale-ja-mam-reseni-rika-madarsky-vajda

Pane Komárek nešíbe vám jako Valtrovi? Nemáte mít místo Cikáni Kubánci?
27. 09. 2013 | 19:58

Bestia triumphans napsal(a):

Pane Komárku,
Blahopřeji, výborný text, výstižné a vtipné, sedlo to jak pr... na hrnec !
Kopíruju a rozesílám známým.
:-)
27. 09. 2013 | 20:25

Michal Komarek napsal(a):

Bestia triumphans

Diky! Mam radost, a nejde o osobni uznani, ta diskuse je jinak hodne "rozpacita", jak nekteri kolegove predjimali...Hezky vecer. Michal
27. 09. 2013 | 20:34

Bestia triumphans napsal(a):

Pane Komárku,
"Diskusi" jsem zatím ani nečetl, nevím, jeslti vůbec budu, tohle téma na diskusi často ovládají jedinci, s kterými se moc diskutovat nedá. Mimochodem, tohle byla pro ně herda do zad, kterou jen těžko budou vydejchávat.
:-)
Na výstižnosti textu jakákoli diskuse nic nezmění...
27. 09. 2013 | 20:41

stejskal napsal(a):

Pane Bestia triumphans, to přicházíte o moc. Vřele doporučuji, jen málokterá debata je tak zajímavá jako tato.

Hezký večer Vám i ostatním.

Libor Stejskal
27. 09. 2013 | 20:45

Baba Jaga napsal(a):

To: Michal Komárek
A pro nás méně chápavé přece jen napište jednou krátkou větou, o čem blog je. Nebo Vy, pane Bestia triumphans - v čem je ten vtip, který já nevidím? Děkuji.
27. 09. 2013 | 20:51

KoPr napsal(a):

ztraceno v překladu
27. 09. 2013 | 20:51

neo napsal(a):

nejlepší jsou ti co omlouvají krádeže tím, že zaměstnanci maj malý plat a plíny a jiný kraviny.
27. 09. 2013 | 21:01

podhor napsal(a):

Pár cikánů píše i do literárních novin ...na první pohled se to nezdá,ale několik článků se to podařilo dostat i do jiných medií což nás překvapuje o to víc,že cikána novináře nikde není moc vidět...
27. 09. 2013 | 21:02

drozd kvíčala napsal(a):

mne v článku chybí jedna velmi podstatná informace- kolik toho ukradl komárek se stejskalem, když si tak přizvukují a plácají po ramenou.

Jestlipak bude stejskal mezi těmi, kteří budou vyhozeni z bakalova?
27. 09. 2013 | 21:08

Jemnický napsal(a):

Výborně, výborně, výborně, vrcholné dílo statistické sociologie bylo nám zjeveno tichým bzukotem komárka.
Jen by mě zajímalo, zda se jedná o vrcholný management z mistního či zahraničního cikánstva.
27. 09. 2013 | 21:15

Šejnoha napsal(a):

Komárek na to přišel: Pracující v ČR jsou zloději. Z toho vyplývá, že největší poctivce je třeba hledat mezi lidmi, kteří nikdy nepracovali. Pokud možno po generace. V takových rodinách nemají děti žádné špatné vzory a vyrůstají z nich ryzí poctivci.
Hlavně že se nemá paušalizovat, že !?
PS: Proč vlatně ty řetězce v ČR podnikají, když jim Češi všechno rozkradou ?
Asi dobročinnost.
27. 09. 2013 | 21:18

Jemnický napsal(a):

Co jsem se dozvěděl na aktuálním cz za poslední měsíc.

Češi svojí zbabělostí zapříčinili Mnichov a rozpoutali druhou válku světovou.

Vyhnali Němce ze sudet a rozpoutali komunismus.

Kradou v supermarketech a rozpoutali světovou finanční krizi.

Nemají rádi cikány a proto nemají rádi sami sebe.

Jsou nedospělým národem, protože nechtějí dobrovolně vypadnout za Ural.
27. 09. 2013 | 21:23

Jemnický napsal(a):

Abych byl korektní, musím říci, že jsem za Urelem byl a není to tam špatný. Stejně jako v Rybitví, kde je to také fajn.
27. 09. 2013 | 21:27

Michalzostudykabat napsal(a):

Michale Komárku, dejte si facku!! Pořádnou a s rozběhem!
27. 09. 2013 | 21:38

Křemílek napsal(a):

Francouzi mají cikánů již plné zuby a rozhodně budou usilovat o to aby je dostali ze země !To jsou jiní kabrnáci ! V Bruselu si mohou pindat co chtějí ,záleží na většinové společnosti ve státě zdali bude tohle etnikum mezi sebou trpět ! Věčně se to vydržet nedá ! Co s tím vážení myslitelé ? Ostrava nám ostatním jde příkladem ,dnes tam byl zase hukot ! Dělnická strana soc.spravedlnosti dává tady příklad vládě i všem inteligentům v česku že pokud se budeme s tímhle etnikem stále mazlit tak se bude situace v republice extrémně zhoršovat ! Tady nepomůže ani sarkazmus a ani ironie ! Skutečně je třeba aby se nad tím zodpovědní lidé zamysleli ! Byl jsem svědkem dnes v marketu že tito lidé platí u pokladen specielníma kartama které normální člověk v životě neuvidí ! Jejich státní dotace přijdou danové poplatníky setsakramensky draho ! Tak a ted přemýšlejte mudrlanti pravičáčtí !
27. 09. 2013 | 21:41

Martin1 napsal(a):

Další pokus, ale už jsem u konce s dechem. Co když máme slovo CIKÁN nahradit jen slovem ZLODĚJ.
Pak by to fungovalo, vždyť ten CIKÁN tam vůbec nepatří. ZLODĚJ může být i CIKÁN a často i je, ale vždy, to je moc, tak nějak to mělo vyznít?
27. 09. 2013 | 21:42

Vochomůrka napsal(a):

Křemílku,
Tys byl dneska v marketu?
A proč si nekoupil sirky, ty nemehlo?
Jak budeme péct kaštany, co???
:-(
27. 09. 2013 | 22:03

Martin1 napsal(a):

Pak by to mohlo být ještě tohle a návod - klíč by mohl být v tom slově MASA.
. . . . . .pracuje MASA Cikánů.
Sarkazmus nebo sarkasmus (řec. doslova „řezání do MASA“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.
Podobně jako ironické, může se i sarkastické použití nějakého slova vyznačit uvozovkami.
27. 09. 2013 | 22:13

kockamnau napsal(a):

A Vy nakupujete pane Komárku ? Já v životě,ve svém životě,co nakupuji jsem neviděla cikánského zaměstnance,v marketu,s potravinami,s hobby zbožím,s módou,ve stavebninách,nikde ve službách,nikde a nikdy.Jo,v Albertu jsem viděla,jak Cikáni prochází bez placení a ochranka je nezastavila,loni jsem to viděla,do Alberta chodím tak 2 měsíčně,není-li zbytí.To,co se děje v České republice se mi vůbec,ale vůbec nelíbí.A vy také ne,lžete a jste úplně mimo mísu.
27. 09. 2013 | 22:32

mb napsal(a):

mě to taky napadlo
27. 09. 2013 | 22:33

pozorovatel napsal(a):

Konečně blog, který se nebojí vyslovit pravdu. A jsou horší situace. Tuhle jsem jel v trolejbusu, kde byly dvě Cikánky (zřejmě Olašky) s kočárkem. Z trolejbusu se s kočárkem vystupuje špatně a jeden mladý muž se nabídl, že Cikánkám s kočárkem pomůže. Což se v úzkém dveřním prostoru uskutečnilo.
O chvilku později nastoupil do trolejbusu revizor. A co se nestalo? Pomáhající muž zjistil, že mu chybí peněženka s jízdním dokladem a všemi penězi.
Kéž se tak vyléčí se své zaslepenosti všichni kteří z hlouposti, umanutosti či prospěchářství odmítají vidět věci tak, jak jsou.
27. 09. 2013 | 23:20

Jarda napsal(a):

Čestné cigánské, že pane Komárku?
27. 09. 2013 | 23:21

Ivan Tomek napsal(a):

Jen malou poznamku pro ty, kteri zrejme preskocili vetsi cast tohoto celkem kratkeho textu: Nemyslim, ze by autor clanku tvrdil, ze 'Cikani nikdy nekradou'. Naznacil jen, ze kradou i jini, tak rikajic 'z nasich rad'.
27. 09. 2013 | 23:27

Gru napsal(a):

Stejskal

Ano, máte pravdu, autorův článek je tak nesmírně sofistikovaně zakódovaný, že je běžné populaci prakticky nepřístupný. (měl byste autora pochválit).
Nicméně si troufnu říct, že jsem zašifrované poselství pochopil: jde o sarkasmus, spočívající v inverzi základní informace a neinverzi druhé. Inverzní je ta, který tvrdí, jak vysoký podíl Nebílých-Nežlutých je zaměstnán v supermarketech. V tomto uspořádání jde o proměnnou, přičemž škodní výše je konstantní.
Výsledek: jed prokázáno, že se krade, ať jsou Romová zaměstnaní, nebo nejsou, Sociologicky fundovaný závěr pak je, že volání po zvýšené zamstnanopsti Nebilých-Nežlutých je chybné, objem ukradeného se zvýšením jejich zaměstnanosti nesníží, tak proč o zvýšenou zaměstnanoct usilovat?
27. 09. 2013 | 23:29

Myšelín napsal(a):

Nejhorší ze všech jsou cikánské církve. Ty kradou nejen zpětně, ale taky dopředu.
28. 09. 2013 | 00:36

Jamima napsal(a):

Pane Komárku, ti zaměstnanci kromě toho, že tam kradou, tam také pracují a vytvářejí hodnoty. Romové v mnoha případech vytvářejí opravdu leda tak ty krádeže, to je celý rozdíl....
28. 09. 2013 | 01:00

Rudi Koutek napsal(a):

aga napsal(a):
"To mi přpomíná - proč vlastě v těch řetězcích ti romští zaměstnanci nejsou? Nechtějí tam pracovat, nebo je rasističtí nadnárodní zaměstnavatelé nepřijímají?
27. 09. 2013 | 17:50"

Nevim teda kde bydlite. Ja jsem romske zamestnance v retezcich videl(Ustecky kraj).
28. 09. 2013 | 01:08

JH napsal(a):

Je nesmírně trapné, že cenzor, sorry, editor blogů musel politiko-korektní propagandě kterou tento článeček nade všechno je, "pomoci" hned na samém začátku a tak dát pokyn a příklad, že je třeba autora chválit.

Tzv. rasismus a tzv. stereotypy, jejichž příkladem je právě tzv. rasismus, obecně vycházejí ze statisticky významné, ne tedy jen z izolované, osobní zlušenosti statisticky významné množiny lidí.

Kdybychom neměli tzv. stereotypy, tak bychom nebyli ani schopni navigovat se obyšjným dnem běžného života, protože bychom byli nuceni ztrávit neuvěřitelné množství času na ověřování si, zda je třeba plotna opravdu horká (a tak se nebo své děti na ní nepopálili) atd. atd.

Naivní odsuzovači "rasistů" a "stereotypů" asi odsoudí matku, které dcerka představila budoucího chotě s tím, že "dělá do uklízení." Rasistka a disriminátorka, sterotypizující matka jsa v mrákotách, že jejich dcerka a budoucí vnouče bude závislá na ulízeči, který "nezajistí rodinu" přitom pochopitelně, zodpovědně vychází ze skutečnosti, že uklizeči moc nevydělají.

Naopak "stereotyp" velí, že právníci, lékaři, bankéři atd, vydělají hodně a "zajistí rodinu". Matka, omdletá, tedy neslyšela, že dcerka dodala, že její nastávající podniká v ulízení, že má 40 zaměstnanců a obrat 4 milióny měsíčně.

Podle našich pravdoláskařů a politicky korektních naivků a mopsíků je ale matka něco jako rasistka, podle statistik a životních zlušeností svých a mnoha jiných diskriminačně reahuje na slovo "živí se uklízením" negativně.
Cikáni nejsou ani první ani posledním etnikem, které se netěší dobré reputaci okolní, většinové populace. Poznali to mnozí, včetně Židů v Evropě a USA, Japonců a jiných Asijců v USA, Vietnamců u nás.

Ale ve všech těchto případech se postupem let, svojí pílí a výsledky snažení postarali o to, že se okolní, většinová populace v názoru a přístupu k nim dramaticjky obrátila tak, jak oni se vzděláním, atraktivními profesemi, byznisem, atd. v průměru dopracovali mězi špičky oné střední třídy.

Tzv. rasismus a jiné stereotypy jsou obecně platným, užitečným nástrojem pro každodenní orientaci se v životě a životních situacích. "Reputaci" kterou si obchodní zančka nebo etnická skupina svým jednáním po léta u okolí vybuduje, ta je celkem spravedlivou a objektivní výslednicí zlušeností mnoha lidí se šlešny daného etnika nebo výrobkem dané firmy. Negativní nebo pozitivní reputace se nezískávají ze dne na den nebo z několika pár individuálních a subjektivních zlušeností.

Statistika a pravděpodobnost ale evidentně nejsou oblíbenými discipllínami naivních pravdoláskařů.
28. 09. 2013 | 03:03

JH napsal(a):

Go, že bílí (bez úvozovek) porušovatelé zákona kradou v mnohem objemu, tedy co se do objemu lupu týká je, pane Komárku a Stejskale, nepochybně pravda.

Ale oproti Cikánům statisticky mnohem vyšší procento bílých než Cikánů na druhé straně prokazatelně vytváří nemalé hodnoty, které, mimochodem, umožňují nějaký životní standard celé společnosti i statisticky naprůměrné pobírání sociálních dávek Cikány.

Argument, že statisticky typický bílý porušovatel zákona a navíc bílý límeček mezi bílými, páchá v průměru větší škodu než průměrný kradoucí Cikán je nepochybně pravdivý ale je - vědomě, účelově a zlomyslně - zneužíván k propagandistické manipulaci: Ať bílí nediskriminují Cikány označováním je na zlodějině se (mnohem) spíše věnující etnikum.

Řekla bych, že statistiky dávají zapravdu dvěma pravdám, nebo chcete-li stereotypům:

1) Průměrný bílý zloděj ukradně víc než průměrný cikánský zloděj. Je tomu tak nejen proto že, většinou bílí ukradnou oněch 10 mld. zboží zaměstnavatelům v obchodech, ale hlavně proto, že bílé líměčky mezi nimi kradou milióny a miliardy , ne trapně formou drobných krádeží v supermarketu.

2) Procento zlodějů nebo zlodějíčků je mezi Cikány významně (několikanásobně) vyší než je procento zlodějů a zlodějíčk§ mezi bílými.

Takže, pane Komárku, jaké jsou srovnávací statistiky mezi Cikány a většinovou populací, pokud se prokázaných kráděží týká? Nebo naše justice je také rasistická a Cikány soudí zatímco bílé zloděje nikoliv?
28. 09. 2013 | 03:22

kormoran napsal(a):

Pochopil jsem to tak , ze 'chirurg' Dezo nakupuje kvalitni skalpely pouze ve sbernych surovinach , ci zastavarnach. Ten moderni Istvan uz pracuje s laserem - kdeco prerizne.

Byvaly greenpiiisaak se preorientoval na zachranu 'zvlastniho' druhu . Pochopitelne daleko vynosnejsi business a nemusi celit opravdu ostrym hochum .
Na vrzani v kolenou se ozyval uz i plejtvak, ktery nasledoval autora s laskou , az k prazskemu vodovodnimu potrubi.
"Nakonec staci kdyz kape "- pravila zdrobnelina od obtizneho hmyzu.))

Samozrejme , ze nesmi chybet mistni rozstleskavacka Editorka Stejskalova , ktera vi vocogo , ale tim , ze nic neprozradi , nabada diskutujici k premysleni.)) Treba za 50 let se ze Stejskala nakonec vyklube druhy Kleki Petra.
28. 09. 2013 | 03:32

kormoran napsal(a):

Na to , ze se ruzne 'posunuje' ve vsech odvetvich v CR jste prisel autore az ted? ))

Holt na cikana musi dupnout 'policajt' -zberac vajglu a na ty nahore 'zberaci' doutniku. Ale kdo je ten v CR poctivy ? Kdyz vy sam mate malo?)))
28. 09. 2013 | 04:18

Paša napsal(a):

Čím méně se bude používat označení Cikán, tím dříve se na něj zapomene a nahradí ho donedávna většinou neznámé a tedy NEUTRÁLNÍ slovo Rom. Nic se nezmění, jen stejně jako dříve "Cikán", stane se díly neměnnému chování onoho etnika označení "Rom" nadávkou a rasistickým výrazem. A opět se bude muset najít nějaké nové označení tohoto národa, protože "Rom" bude opět rasistická nadávka. Tak to zřejmě půjde ob generaci do konce věků, nebo až ta hra přestane majoritu bavit. Nadávku nikdo nevymýšlí, vzniká díky statisticky významným zkušenostem.
28. 09. 2013 | 05:31

kormoran napsal(a):

Kdyz se ve svete potkate nahodou s cikanem , tak vam rekne , ze tam "studuje " .Po hlubsi konverzaci rekne , ze teprv bude studovat.))
Rodice ma prirozene 'Y'taly - takova nejprijatelnejsi zeme , kterou i nejopatrnejsi clovek bude akceptovat.
Ale podporu na tzv. studovani si nevybiraji od rodicu Ytalu na ceske poste , nybrz na uradu soc. zabezpeceni CR.
Tak to mi ta moje ptaci hlava nebere.)))
28. 09. 2013 | 06:50

af napsal(a):

Nevím co to psaní mělo znamenat. Skutečnost je jiná.
1) Zejména se nedá a ani nesmí pochopit, jak si Cikání mohli zničit domy, ve kterých bydleli. To je ve světě asi naprosto ojedinělé, a naprosto se to nedá ničím omluvit. Stačí se podívat na Chanov.
2) Obecně kradou zejména lidé v nejlepším postavení, okrádají ty kteří v takovém postavení nejsou. To je projev současného společenského systému (který pomohl zavést pan Havel)
3) Četní Cikání kradou taky, ale hlavně obtěžují pracující. Ne přítomností, ta by vadit nemusela, ale jednáním. Opět je to jev ve světě dost ojedinělý, a nedá se to omluvit.
28. 09. 2013 | 07:44

Jock napsal(a):

Hloupý článek. A pan Stejskal hned plácá jak lachtan, aby se zavděčil multikulti příživníkům. Nebojte se, cenzoři budou v ČR vždy zapotřebí. Všichni víme, že zadáním dneška pro novináře je psát za každou cenu procikánské články a dehonestovat svoje dobré jméno, jen když "někdo" bude s článkem spokojen. Naštěstí ještě existují svobodná zahraniční diskuzní fóra, na něž jsou čeští cenzoři krátcí a kde se dá o tématech, jež lidi trápí, psát bez cenzury, protože třeba USA má nějaké české cenzory či multikulti whistleblowery u...... víte čeho.
28. 09. 2013 | 08:04

stejskal napsal(a):

Ta debata je čím dál lepší. Díky všem.

A hezký víkend.

Libor Stejskal
28. 09. 2013 | 08:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, na oblíbené též témátko multikulti více tu ...
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/1010836_402005063238657_489841850_n.jpg?dl=1
Veskriz.
28. 09. 2013 | 08:37

Fialenka napsal(a):

Ví někdo jak je to s právy a povinnostmi ve Švýcarsku? Po ninterntu koluje toto:

"Vrátil jsem se ze 6 denní studijní cesty ve Švýcarsku.

Je tam také hodně cikánů, ale což je neuvěřitelné, na rozdíl od situace u nás, tam tvrdě pracují.

Mají tuto motivaci:

1.. Podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5 let bez delšího přerušení.

2.. Odmítnutí práce - žádná podpora.

3.. Ztráta zaměstnání vlastní vinou - absence, požití alkoholu na pracovišti, žádná podpora.

Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit a nebo do vězení a tvrdě tam pracovat pro uhrazení škody.

Je s podivem, že pseudohumanisté u nás nekřičí a veřejně nekritizují Švýcarskou konfederaci, že nechce zadarmo bez odevzdané práce živit parazity. A nikdo v rámci Evropy nemluví o rasismu ve Švýcarsku.

Proto chci, aby ty neoprávněné různé podpory a sociální dávky platily parlamentní strany, když dopustily takovýto stav rasismu naruby !!!! Ale ze své kapsy!!!"
PS
Možná to Švýcaři zavedli pomocí refered.
28. 09. 2013 | 08:41

JardaV napsal(a):

To je ale nepřiměřený vtip,pane Komárku.A nechápu,co pana Stejskala vede k Vaší pochvale.Ukrást zboží za 10 000 000 000 Kč není zase tak snadné,a supermarkety tuto statistiku nejspíš vytvarovaly pro potřeby doložení škod při řešení pojistných událostí.Dávat to do souvislosti s cikány mi nepřipadá slušné.Pokud supermarkety
budou platit zaměstnancům částky,které samy o sobě jsou sociální krádeží,pak nemají
morální právo řvát.Zaměstnanec obchoďáku dělá v Německu i zde v Česku tutéž práci,
je to snadno srovnatelné.Hodiny,úkony,všechno.Jaké jsou ale rozdíly ve mzdách???
Takže výplata zaměstnance obchodního řetězce nutně vyvolává pocit ponížení a lidské
urážky.Ostatně,míra "kradení" se dá srovnat s dobami minulými,s jinými zeměmi,
v celé EU.Proč to někdo nezkorumpovaný neudělá??Možná by zjistil,že se u nás o krádežích víc žvaní než se děje.
28. 09. 2013 | 09:38

čtenář na blog.aktuálně napsal(a):

Mně se text blogpostu nelíbí. Svým vyzněním nic nového pod sluncem. Má spojitost s aktuálním děním v Ostravě? Aha.(?)
28. 09. 2013 | 10:18

Martin1 napsal(a):

Libor Stejskal
Pane Stejskal, myslím, že jsem na podstatu přišel v 27. 09. 2013 | 22:13 (až dodatečně jsem si všiml ve vašem sdělení to "I. a S". To by souhlasilo, ale je tam ještě zakódován přímo nějaký konkrétní text - zakódované sdělení? Rébus, hádanka? Nebo je smyslem jen ta reakce publika?
Děkuji a přeji pěkný den.
28. 09. 2013 | 10:29

Bavor napsal(a):

Co jsou všichni cikáni proti jednomu Bakalovi!
28. 09. 2013 | 10:38

Richard napsal(a):

pane Martine, trochu mi začínáte připomínat postavu Johna Nashe z filmu Beautiful mind. Až začnete mít pocit, že Vás navštívil kamarád ze studií, dejte raději vědět, možná s ním bude i jeho dcerka...
28. 09. 2013 | 11:08

skeptický napsal(a):

Lidé,kteří tahají plevel druhým nemají čas na vlastní.Prakticky bez výjimky po bližším ohledání smrdí.
28. 09. 2013 | 11:13

skeptický napsal(a):

P.S.
Houby tahají.Poukazují na.
28. 09. 2013 | 11:16

aga napsal(a):

Rudi Koutek

Bydlím v Praze, a neviděl jsem tu ani jediného romského pracovníka supermarketů. Ale hlavně - právě to je snad jádrem "vtipu" blogu pana Komárka, že.
28. 09. 2013 | 11:18

didusin napsal(a):

Dojímavá starostlivost Anglánů o naše problémy. Jednou jsme poučení o škodlivosti klecových lůžek, jindy o našich xenofobiích, nyní o Cikánech v našich řadách. A jsou skupiny lidí, kteří to rádi publikují bez vlastních komentářů či hodnocení. Před časem, už je to několik málo let, běžel na televizní dvojce velmi poučný dokument o vztahu Angličanů k rasově jiným spoluobčanům, které odmítali a ignorovali i jako sousedy. Myslím, že by bylo vhodné zopakovat dokument ve sledovanějším čase, nikoli v pozdních nočních hodinách. A případná diskuse by mnohé postavila do jiného světla. Trochu mimo téma chci upozornit na "plastiku, fontánku" v bývalé Hergertově cihelně v Praze na Malé Straně , která zpodobňuje dva močící muže na mapu České republiky. Autorem je David Černý. Dosud jsem de nesetkal s hodnocením tohoto díla.
28. 09. 2013 | 12:03

Vandal napsal(a):

"filosof a historik"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx;

filosofie
je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledání pravdivého poznání, smyslu a dobrého života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplina, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
pane Komárku

jestli vy jste filosof, tak já budu čínský bůh srandy. Vy jste parazit a obhajujete parazity, jako sociálně blízké. Jste slabý odvar učení jistého Josepha Goebbelse, karikatura prolhaného a bezcharakterního tvora, vytvářejícího a živícího se hnisem společnosti. Takoví jako jste vy, vytvořili z malého a řešitelného problému velký požár, který začíná stravovat společnost.

Tvor neschopný se živit něčím společnosti prospěšným, jste škůdcem společnosti, žaba na prameni. Vy a vám podobní prosperujete na vředu společnosti a bráníte vyléčení, které může přijít pouze tehdy, až se problém PRAVDIVĚ A NEIDEOLOGOCKY
OBJEKTIVNĚ popíše.

Filosofie je snaha o moudrost, vy ale jste bezcharakterní darebák, škodící společnosti. Vy byste sloužil komukoliv, jako prostitut.

Vy jste prostitut ducha, přebytečný a neužitečný, velká podělaná a vykutálená NULA na druhou.

Vy "filosofe", lidé žijí z práce, ne ze sociálních dávek. Na ty sociální dávky musí někdo vydělat, ale blbovi to nemá smysl vysvětlovat.
28. 09. 2013 | 12:12

mik napsal(a):

Samozrejme blog psany jako ironie ovsem vede k zamysleni nad jinou veci v supermarketech a retezcich je v zapadnim sektoru plat 9-11 euro na hodinu ( nemluvim o manazerech ale radovych zamestnansich ) ve vychodnim sektoru to je treba v ceskem pripsde postavene na brigadnicke mzde kdysi 60 kc /hod dnes mozna 80 /kc a k tomu sikana v podobe ruznych narizeni ktere balancuji na hrane osobni svobody a zakladu lidskych prav navic zamestnavatel kolikrat narizuje sam zamestnancum porusovat predpisy ale v pripade problemu se od vseho distancuje je to stejne jako napriklad v doprave se vetsina firem snazi obejit AETER ale kdyz je problem vsechno hodi na sofera a kdyz sofer chce dodrzovat predpis tak vetsinou zacne byt pro firmu nezadouci jinak otazka cikanske zamestnanosti je v CR nesmysl proc cikani v CR kradou prepadavaji deti nechodi do skoly a kdyz prijedou do Velke Britane Irska a jinych zapadnich zemi najednou deti do skoly chodi maji vzorne upraveny dum auto chodi do prace ,,ano vyuzivaji i socialni davky ale ty jsou zase zcela odlisne,,podpora v uplne nezamestnanosti vcetne ruznych prispevku cca 25000 Kc v prepoctu ,,a ted to srovnejte s almuznou a podminkama v CR ? myslim ze vic neni treba dodat..
28. 09. 2013 | 13:30

Ares napsal(a):

To je klasický problém, když zde někdo sepíše rádoby vtipný článek proti svým ideovým oponentům. Podle toho zda jsou na stejné straně nebo ne, mu jedni tleskají a druzí ho mají za (cenzurováno).

Jinak k článku. Ono je celkem jasné, co zde autor kritizuje, ale myslím, že by bylo lepší vědět, na čem přesně je to postaveno.

Petr Havelka zde napsal „text je zřejmě určen pro ty, co si myslí, že kradou jenom cikání“. Tak to může být, na to pointa sedí dokonale. Je potřeba si ale uvědomit, že nikdo takový neexistuje. Nikdy jsem nepotkal člověka, který by něco takového tvrdil. Často jsem ale narazil na lidi, kteří se vůči tomu vymezovali. Ať už šlo o Romy nebo politicky korektní nadšence.

Běžně se v těchto kruzích vyskytují tři tvrzení:
Že Češi si myslí, že všichni Romové jsou špatní.
Že si Češi myslí, že kradou (nepracují atd.) jen Romové.
Že Češi za všechny své problémy obviňují Romy.

Dalo by se říci, že jsou to politicky korektní předsudky (stereotypy) o Češích. Problém je v tom, že tito lidé mají dost velký prostor v médiích. A není zde žádná opozice, která by jejich lži vyvracela.

Když zde před časem Marxová tvrdila to, že Češi za všechny své problémy obviňují Romy, vyvolalo snad nějakou reakci, že sítinová ministryně pro lidská pravá, šíří takové nesmysly. Ne. Myslíte, že by si něco takového mohla dovolit vůči Romům, aniž by se okamžitě ozvala tlupa různých aktivistů.

Myslím, že by bylo potřeba více pracovat se stereotypy, těchto lidí, protože mají vliv a faktickou moc. Pokud budoucí ministraně (či co) věří takovým nesmyslům, co asi bude dělat ve funkci. Stejně tak ale třeba i zdejší cenzor, který okamžitě zatleskal.

Pokud lidi, kteří mají řešit současnou situaci, nebo mají vliv na to, o čem a jak se veřejně diskutuje, zastávají takovéto názory, tak samozřejmě máme problém.

Pak to dopadá tak, že se zde dělají osvětové akce, které stojí jen na stereotypech jejich organizátorů, zakazují se zde sledování objektivních dat, vyzývá se k cenzuře, propaguje se nerovné zacházení s lidmi dle rasy apod.
28. 09. 2013 | 14:33

Groucho napsal(a):

didusin
A má ten jeden fajfku a lédrhózny a ten druhý cedulku na saku Starý Gumař?
Pak by se to mohlo vysvětlit jako pozdní Černého poznání.

Jelikož jeho věci občas sleduji a některé, jako pochodující Trabant, svědčí o dobrém postřehu a smyslu pro kšeft (německé ministerstvo zahraničí se jistě prásklo přes kapsu), byl mi vždycky trochu sympatický (jinak jsem spíš na ženské, dokonce i ta Katynka Pancová mě včera dojala).
Dodnes se zdravíme, což o každém říct nemohu. Před některými (ne zrovna výtvarníky) přecházím na druhou stranu ulice.

Přesto mě uvažování nad Davidovými pointami časem dovedlo k náhledu, že nejsou vždycky tak jasné, jak se zdají být.
Což u umění je normální, není zobrazením skutečnosti ale součástí kontextu, který té skutečnosti dává smysl.
Přesto, prvotní jasný souhlas se vyvinul v něco mnohem komplikovanějšího.
28. 09. 2013 | 14:36

fafnir napsal(a):

aga
27. 09. 2013 | 17:50
k zaměstnání v řetězcích je třeba čistý trestný rejstřík.tak proto narazíte na všechny možné národy a rasy(aspoń u nás v Praze),leč na Roma zřídka,a to bude ještě navíc ten,co si říká Cikán.
28. 09. 2013 | 15:26

didusin napsal(a):

Dotaz pro Groucha
Umíte si představit také jinou mapu, třeba nějakého státu z Předního Východu ? A nejde ani tak o představu mapy, ale spíše o to, co by asi následovalo... možná i z pera autora tohoto článku.
28. 09. 2013 | 15:26

pepa z depa napsal(a):

To je přece veřejné tajemství, že největší krádeže jsou od Top manažerů, za duševní bohatství se platí nejvíc.Co byste také chtěli od protekčních komunistických synáčků vystudovaných na plzeňské univerzitě (o víkendech).
28. 09. 2013 | 17:18

Groucho napsal(a):

didusin
To by David nesochal.
Není blázen.
I když za peníze v Praze barák, že. Kdo by to měl platit?
28. 09. 2013 | 18:56

Richard napsal(a):

to je ale dedektífka, to by nevyřešil ani Kolumbus
28. 09. 2013 | 20:32

Martin1 napsal(a):

Richard
Stejskal
Co vy na to?
1) Nejdříve (tedy po několika pokusech) jsem zjistil, že článek je sarkastický a ironický.
2) Pak jsem "doloval" odpověď od pana Stejskala, zda je to tak správné a zda je tam ještě něco jiného sděleno (nějaká konkrétní tajenka, šifra, přesmyčka).
3) On však pan Stejskal mlčí, mohla by v tom být i odpověď, protože jak se píše i v mé odpovědi, tedy znovu cituji: "Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje."
A tak pan Stejskal musí na mé "volání" cynicky mlčet, protože by tím popřel pravdivost své odpovědi.
Je to stejné jako s otázkou ševce Číči v jedné televizní pohádce, kterou pokládá pekelníkovi: "Na kterou otázku nelze odpovědět kladně? Pekelník neví.Číča říká:Ta otázka zní: Spíš? Kdyby odpověděl tázaný ano, tak by lhal."
Níže znovu pro pořádek má reakce na článek
Martin1 napsal(a):
Pak by to mohlo být ještě tohle a návod - klíč by mohl být v tom slově MASA.
. . . . . .pracuje MASA Cikánů.
Sarkazmus nebo sarkasmus (řec. doslova „řezání do MASA“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.
Podobně jako ironické, může se i sarkastické použití nějakého slova vyznačit uvozovkami.
27. 09. 2013 | 22:13
28. 09. 2013 | 22:24

Strator napsal(a):

No - vzhledem k tomu, že v těch supermarketech (vlastněných zahraničními firmami, které vykořisťují nejen naše zaměstnance, ale i zákazníky) dostávají zaměstnanci za práci prakticky tytéž peníze, jaké by dostali na sociálce (pokud připočteme i příspěvek na bydlení, tak je to v průměru cca 10000Kč/m), tak se jim vlastně člověk ani nediví!
28. 09. 2013 | 23:26

Richard napsal(a):

no pane Martine, postoupil jste až za hranici "všedních dnů", jen tak dále, ještě pár hodin a zjistíte, že vrahem je zahradník míšenec...
podle mě jste v analýze již dále než autor i pan Stejskal dokupy, ale bacha, ať se v tom neutopíte, zkuste na chvíli vypnout analytický mozek, a uvědomte si celkový dojem s jakým na Vás článek působí, pocitově, jaké dojmy a pocity ve Vás vzbuzuje jako celek?
neanalyzujte, jen vyjadřujte pocity a dojmy, jakkoliv, neanalyticky, třeba obrazně, metaforicky...
Jak na Vás autorův záměr i článek působí?
28. 09. 2013 | 23:44

Přidat komentář napsal(a):

Richard
když se přestanete přetvařovat, že nemáte s tím článkem problém zapůsobí to na vás jako několik vět od polodementního jedince z reálného socialismu s lidskou tváří. Jakou tvář máte vy když tu porád děláte tu dojem vědce s jasným vědomím, že jste ve skutečnosti stejný pitomec jako Komárek.
29. 09. 2013 | 00:01

Martin1 napsal(a):

Richard
Tak tedy jenom "primitivně" - někde o několik pater níže:
1) článek je nepravdivý
2) článek má provokovat
3) článek má být jen "mucholapkou" na rasisty, ale proč se neozvali ti z opačné strany (vždyť se jich nikdo nezastal, že by se nechali zastrašit těmi "argumenty". že by v jejich řadách byli jen samí blbci?
4) je plný sarkasmu a ironie
--------
Ale proč je tak neuměle (pravopisně kostrbatě)psáno, stále mám pocit, že by se na určitých místech měla volit jiná slova (a ta slova jsou tam dávána úmyslně). Vždyť přece v rodině, kde vyrostl autor, byl jeho táta brilantní řečník, on (autor)by používal už jenom výchovou i v tomto článku jiná slova. Já si stále myslím, že jsem blízko, ale že tam je ještě něco jiného. Pokud ne, pak je autor slabý, napsal bych to lépe. Ne - tomu nevěřím, on je lepší a mně to ser..., že na to nemohu přijít. Pak tu bylo dost lidí, kteří to hned odhalili, nebo to jen hráli, nebo to už z dřívějška znali.
Vy si myslíte, že se jednalo jen o to, vyvolat v nás tu reakci, to já mimo jiné také, ale to by bylo málo, tam přeci musí něco na konci být - čím to vyvrcholí. Kdybych něco takového dělal já, tak tam tu "třešničku" nějak zamontuji.
29. 09. 2013 | 00:13

Richard napsal(a):

Přidat komentář
díky za analýzu, přidávám do archívu k agovým
Mimochodem, "jako několik vět od polodementního jedince" na mě působí spíše Váš příspěvek, to jen tak...

Martin
pokud je tento článek skutečně reakcí na nějaký text z Lidových novin, byl autor ve svých kreacích zřejmě omezen, resp. ve své tvorbě byl ohraničen myšlenkou původního textu, což mohlo vyústit v určitou krkolomnost či komplikovanost zdejšího článku.
Jinak s Vámi souhlasím, článek má provokovat a je plný sarkasmu, který jakoby říkal, "některým lidem jisté věci nevysvětlíš, byť jsou do očí bijící, můžeš se jen vysmát", tím jakoby pro sarkasmus příznačně, uzavírá nad rozdíl o ironie, prostor další diskuzi.
Prostě nechápavci, výsměch, tečka, to je sarkasmus.
Jde k emočnímu jádru, tne do "živého", do masa.
29. 09. 2013 | 00:33

Richard napsal(a):

sarkasmus je však v článku zkombinován s určitou hádankovitostí, která snad vznikla i neúmyslně, tím zesměšnění dosti ztrácí náboj. Ostří sarkasmu se tak odráží ode zdi ke zdi, jako létající sekera, o které vlastně nikdo pořádně neví, komu se má zaseknout do plecka, ...ovšem vypadá to, že si lízne o každého, kdo se k ní trochu přiblíží, skoro jakoby měla dvojité ostří...
29. 09. 2013 | 00:52

Martin1 napsal(a):

Richard
Já jsem tedy poprvé klikl dole pod zdejším článkem na ten Web Lidové noviny, skoro jsem se bál, že tam hned najdu rozluštění a že jsem hlupák, že jsem na to nepřišel dřív.
Ale ne, tam je ten stejný článek jako zde - stejné znění.
Pokud však existuje ještě nějaký jiný článek v Lidových novinách a tam je ten klíč k tomuto článku, pak by to bylo od autora nekorektní. Bylo by to stejné, jako by spisovatel detektivky svého vraha neprozradil a uvedl by ho v jiné knize, ale to by čtenářům v té původní neprozradil.
Tak mne nyní napadlo, to by taky byla pěkná provokace - co? Číst třeba 400 napínavých stránek s kupou mrtvol a pak nic, vůbec nic - jen děj do ztracena, že se toho dne zase rozpršelo a prázdná stránka.
29. 09. 2013 | 00:53

Martin1 napsal(a):

oprava: klikal jsem na Literární noviny, ne Lidové noviny
29. 09. 2013 | 01:07

Richard napsal(a):

tady máte ode mě dárek pane Martine
http://byznys.lidovky.cz/cesi-ukradli-z-obchodu-zbozi-za-10-miliard-nejvic-v-eu-fyc-/moje-penize.aspx?c=A111018_112518_moje-penize_nev
29. 09. 2013 | 01:11

Richard napsal(a):

a tenhle článek možná se zdejším také souvisí, resp. se závěrem:
Češi rádi kradou firemní data. Stačí jim USB nebo mobil
http://byznys.lidovky.cz/cesi-radi-kradou-firemni-data-staci-jim-usb-nebo-mobil-p00-/firmy-trhy.aspx?c=A110207_211806_firmy-trhy_sm
------------------------------------
a celkem zajímavý je i tento:
Češi u nás kradou, stěžují si Poláci
(takže už nejen v Rakousku, che)

http://www.lidovky.cz/cesi-u-nas-kradou-stezuji-si-polaci-dty-/zpravy-svet.aspx?c=A110920_170139_ln_zahranici_jv
29. 09. 2013 | 01:19

Martin1 napsal(a):

Richard
Pane Richard díky, ale to jsou jen suchá čísla (ani jsem je nekontroloval), žádné krkolomné texty, čísla, nic o cikánech. Vlastní text sestavoval autor. Na mých předchozích závěrech to nic nemění.
29. 09. 2013 | 01:23

Martin1 napsal(a):

Tak si myslím, že správná odpověď je obsažena v mých řešeních 27. 09. 2013 | 21:42 a 28. 09. 2013 | 22:24
Tím to uzavírám a tečka, problém považuji za vyřízený.
29. 09. 2013 | 01:32

Richard napsal(a):

i tento je zajímavý:
Češi přišli kvůli podvodníkům s úvěry o miliardy
http://byznys.lidovky.cz/cesi-prisli-kvuli-podvodnikum-s-uvery-o-miliardy-fbb-/firmy-trhy.aspx?c=A111027_223139_firmy-trhy_ape#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks
----------------------------------
jinak k tomu původnímu článku
myslím, že jde o text, který je složen z více zdrojů, kdy jeden tvrdí, že "Češi ukradli z obchodů zboží za 10 miliard, nejvíc v EU", další, že v supermarketech čórují nejvíc zaměstnanci a třetí, na kterém vlastně stojí sarkasmus - ty masy zaměstnanců jsou národnost "gádžo", nikoliv "Cikánské". Pro mě to má ještě další význam. Dokáži si představit, že ti, co tvrdí, že Roma jako zaměstnance v hypermarketu v životě neviděli, jsou v případě zjištění o obrovském množství krádeží personálem, schopni s prospěchářským obratem najednou tvrdit, že Romové jsou vlastně v marketech zaměstnaní masově, jen si toho doposud bohužel nevšimli, che che. Prostě neskutečná schopnost tzv. slušných lidí, zinscenovat jakoukoliv situaci tak, by sehrála v jejich prospěch a potrestáni mohli být ti "méněcenní". Taká skrytá sviňárna a stupidita tzv. slušných, bílých lidí, kteří si chtějí bouchnout do jiného.
29. 09. 2013 | 01:33

Martin1 napsal(a):

Já jsem to správné řešení sem natáhl, aby se to nemuselo rolovat, autor nás upozornil slovem MASA (to je ta třešínka na dortu - já bych to udělal ještě do textu, že by například začáteční písmena některých slov dala další smaysl, to jsem tam zatím nenašel) na sarkasmus, že bude řezat do cikánů!
Martin1 napsal(a):
Další pokus, ale už jsem u konce s dechem. Co když máme slovo CIKÁN nahradit jen slovem ZLODĚJ.
Pak by to fungovalo, vždyť ten CIKÁN tam vůbec nepatří. ZLODĚJ může být i CIKÁN a často i je, ale vždy, to je moc, tak nějak to mělo vyznít?
27. 09. 2013 | 21:42

Martin1 napsal(a):
Richard
Stejskal
Co vy na to?
1) Nejdříve (tedy po několika pokusech) jsem zjistil, že článek je sarkastický a ironický.
2) Pak jsem "doloval" odpověď od pana Stejskala, zda je to tak správné a zda je tam ještě něco jiného sděleno (nějaká konkrétní tajenka, šifra, přesmyčka).
3) On však pan Stejskal mlčí, mohla by v tom být i odpověď, protože jak se píše i v mé odpovědi, tedy znovu cituji: "Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje."
A tak pan Stejskal musí na mé "volání" cynicky mlčet, protože by tím popřel pravdivost své odpovědi.
Je to stejné jako s otázkou ševce Číči v jedné televizní pohádce, kterou pokládá pekelníkovi: "Na kterou otázku nelze odpovědět kladně? Pekelník neví.Číča říká:Ta otázka zní: Spíš? Kdyby odpověděl tázaný ano, tak by lhal."
Níže znovu pro pořádek má reakce na článek
Martin1 napsal(a):
Pak by to mohlo být ještě tohle a návod - klíč by mohl být v tom slově MASA.
. . . . . .pracuje MASA Cikánů.
Sarkazmus nebo sarkasmus (řec. doslova „řezání do MASA“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.
Podobně jako ironické, může se i sarkastické použití nějakého slova vyznačit uvozovkami.
27. 09. 2013 | 22:13
28. 09. 2013 | 22:24
29. 09. 2013 | 01:51

Richard napsal(a):

", autor nás upozornil slovem MASA (to je ta třešínka na dortu - já bych to udělal ještě do textu, že by například začáteční písmena některých slov dala další smaysl, to jsem tam zatím nenašel) na sarkasmus, že bude řezat do cikánů!"

pane Martine, John Nash hadra....fakt
P.S. všímáte si, že byste furt do někoho řezal? che che
29. 09. 2013 | 02:09

Mír s vámi napsal(a):

Domnívám se, že vždy všichni vnímáme vše podbarveno vlastní osobností. Dle IQ, EQ, nastavení cti a morální úrovně a tak.
A též: kdo je "na čí straně", dle toho si text může interpretovat.
Z mého pohledu článek vyznívá takto:
Zloděj křičí: chyťte zloděje.
Obšírnější varianta vysvětlení:
Kdo je špinavej víc, než všichni ostatní kolem, potřebuje "zapadnout" do okolí a přilíš nebudit pozornost, proto tedy šikovně nahází něco ze své špíny /co nejvíce/ na nějaké vybrané jedince anebo skupinu + použije: rozděl a panuj a může v klidu dále fungovat jako magnet na zisky s maximální bezohledností.
A blbci zůstávají - hádají se o to, kdo víc krade, zabavěj se, nalepují si vzájemně různé značky /kdysi byly žluté hvězdy, značek je furt dost/.
A svět je nepoučitelný, jde to dokola. Prachyyy.......
29. 09. 2013 | 09:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Martine1,

ty důvody, proč jsem se nepustil do vysvětlování autorova textu, jsou v podstatě dva:

1. Byl jsem si prakticky jist, že na to přijdete sám
2. Kdyby náhodou ne, byl jsme si prakticky jist, že bych Vám to nedokázal vysvětlit

Libor Stejskal
29. 09. 2013 | 09:32

Martin1 napsal(a):

Stejskal
Často o sobě pochybuji a tak i ta 2. by mohla stále často platit i v mém případě. Ale jsem překvapen, kolik lidí se vůbec nechytilo mého snažení a nesnažilo se v tom směru něco zjistit, spolupracovat, jen tam každý "vyblil a vykálel" tu svou špatnou zkušenost. Bylo to pro ně dávidlo a projímadlo zároveň, nic jim tam nebylo podezřelé. Pro mne v tom bylo poučení, abych se i já více někdy krotil - mám na sobě ještě hodně práce.
Děkuji, to hledání bylo zajímavé a zdravím i autora Michala Komárka
29. 09. 2013 | 10:04

Petr napsal(a):

Vážení Francouzi si můžou dovolit odeslat cikány do země původu,jelikož mají vládu a parlament tak jak má být . Tito se starají o svoji zemi ,jinak by je lid vyhnal jako ty jižní cikány.Naše vláda potažmo parlament se bojí bojovat za naši zem jenom proto aby nějáký cikánský vůdce v Bruselu ho nepomluvil.Viz pořad paní Jílková ,tam předvedl ten olašský cikán jak se má vést debata.
29. 09. 2013 | 10:50

Martin1 napsal(a):

Stejskal
Co jsem dříve nevěděl?
1) Že kdyby Bůh opravdu byl a nechal se spatřit, tak by tomu stejně velká většina stejně nevěřila.
2) Že kdyby Bůh opravdu byl a nechal se spatřit, tak by i věřící tomu nevěřili a stále by čekali na "svého" Boha, toho, který nepřichází?

Rozumíte mému sdělení? Je to srozumitelné?
29. 09. 2013 | 11:09

Doyl napsal(a):

Výborné!!!
29. 09. 2013 | 11:26

jaroslav napsal(a):

jak by asi kradli, všechno je kontrolované... hloupost a ubohost
29. 09. 2013 | 11:26

Jarsa napsal(a):

Skvělý text a realita známá již 20 let. Cikání jako např. klaun, Stehlik, Svetlik, Junek, Soudek, Pitr, Krejcir, Železný, spasitel první vlny kuponove privatizace, mají za sebou takový tunel, že zbytek národa po několik generací bude mít co splácet.
Kam se hrabou Romové se svými směšnými ukradenými koly ...
29. 09. 2013 | 11:50

Josef napsal(a):

Zkoušíte to německy, zkoušíte to francouzsky, zkoušíte to hebrejsky, zkoušíte to japonsky a to je důvod proč vy, sluníčkáři, nikdy neuspějete ve své propagandě a vždy v očích českého národa budete vypadat jako naprostí mimoňové. Napřed jste zášť k cikánům přiřadili k (neo)nacismu, pak jste z neonacistů dělali totální pitomce (be kind to your local nazi), když už vám to lidé nežerou (po Janovu, Šluknovsku, Budějovicích atd.) tvrdíte, že cikány, ty jinak dobré sousedy, lidé nemilují proto, že jsou sami frustrovaní.

Nyní jste zřejmě zjistili, že už ani to nezabírá a tak se snažíte "vyvracet", co nikdy nikdo netvrdil (nikdo nikdy neříkal, že kradou jenom cikáni). Slabé, přátelé, pořád slabé.
29. 09. 2013 | 12:09

Josef napsal(a):

A je příznačné, že pan autor odpověděl pouze jednomu diskutérovi a to tomu, který ho za text (slušně řečeno) pochválil. Hle, to je ta představa sluníčkářů - žádné diskuse, žádné polemiky a když už se debatuje, tak ať hezky všichni drží směr. Tak se staví sluníčková společnost nového věku, přátelé.
29. 09. 2013 | 12:37

Vandal napsal(a):

Josef napsal(a):

Zkoušíte to německy, zkoušíte to francouzsky, zkoušíte to hebrejsky, zkoušíte to japonsky a to je důvod proč vy, sluníčkáři, nikdy neuspějete ve své propagandě a vždy v očích českého národa budete vypadat jako naprostí mimoňové. Napřed jste zášť k cikánům přiřadili k (neo)nacismu, pak jste z neonacistů dělali totální pitomce (be kind to your local nazi), když už vám to lidé nežerou (po Janovu, Šluknovsku, Budějovicích atd.) tvrdíte, že cikány, ty jinak dobré sousedy, lidé nemilují proto, že jsou sami frustrovaní.

Nyní jste zřejmě zjistili, že už ani to nezabírá a tak se snažíte "vyvracet", co nikdy nikdo netvrdil (nikdo nikdy neříkal, že kradou jenom cikáni). Slabé, přátelé, pořád slabé.
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
přesně tak!

Pořád jde jen o jedno, udělat z těch, kteří dřou za deset tisíc pitomce, aby dřeli dál a drželi hubu a nechali se okrádat státem, aby bylo na veliké FILOSOFY a jejich chráněnce, kteří mají na dáfkách víc, než ti chudáci, kteří je živí ze svých daní.

A nejen to, nestačí, že je okrádá stát, zaměstnavatel, ale ještě se musí nechat okrádat od těch dyskrymynovaných, a jsou nuceni se nechat obohacovat indickým folklorem.

Je zajímavé, že pánům soudcům, prý aby nebyli zkorumpovatelní, těm se muselo do žlabu nasypat, těm by deset tisíc nestačilo.

Jestli nechtějí zaměstnavatelé, aby zaměstnanci kradli, budou jim muset dát slušné platy, přesně dle té logiky, jako u soudců.

Na panském se vždycky kradlo, a krást se bude. Nota bene, tak jak velcí FILOSOFOVÉ
propagují a ochraňují jisté etnikum, které je, co se krádeží týká, vyhlášené po staletí,

bude normální, běžná populace multikulturně obohacena i v tomto ohledu, a o to přece velkým FILOSOFŮM jde.

Je přece správné, že cigáni kradou, tak proč by nekradli i ti druzí?

Komárek se živí lhaním za podstatně větší peníz, než za kolik dřou ti chudáci v supermarketech.

Když může Komárek, proč ne ti chudáci v supermarketech?
29. 09. 2013 | 12:39

Viola napsal(a):

Já teda nevím

seřadila bych stupně zlodějů vzestupně podle krádežemilovnosti

cikán(Rom), čech, cizí řetězce eventuálně cizinci vůbec

Byla mi podezřelá poznámka pana Stejskala, jak se raduje nad článkem.
Není to tak jednoduché, jak se to tváří. Jak se může stát toto:
"se u nás podařilo vynést z obchodů zboží za téměř 10 miliard korun."
Může to vyvést čech? Ne, je to práce cizinců, vlastnící supermarkety.
Zboží ze supermarketů není tak jednoduché pro obyčejné zaměstnance vynést, ale vyvést už zřejmě ano.
Krádeže informací, to je trochu jiné téma a v krádežích informací jsou na špici Číňani. Takže tento článek považují za dehonestující národnost a tedy odporující pravidlům, jak jsou pro blogy nastaveny.
29. 09. 2013 | 12:49

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo budu si myslet, že máte nádherné oči (pro ty já udělám všechno) a tak udělám pokus, v který Pan Stejskal nevěří. Zkuste si přečíst všechny mé příspěvky od 29. 09. 2013 | 01:51 a pak vyjádření Pana Stejskala - pochopila jste to?
29. 09. 2013 | 13:21

Mír s vámi napsal(a):

Violo: Dehonestující národnost? Ale ale. Každý člověk se při troše snahy umí dehonestovat sám. Aniž si to někdy uvědomuje. Páč někteří si nalhávají, že jsou "árijci", tudíž elita, výběr, lepší, než někteří jiní, "méně kvalitní" /určeni dle nějakých kritérií, jakýchkoliv, v dějinách lidstva existují variace na kritéria - dle aktuálního stavu společnosti a zájmů vládnoucích/. Přitom jsme všichni stejní. Ovšem! Stačí kohokoliv /třeba i z elity, ale snadnější je vybrat si někoho, kdo se nemůže bránit/ z čehokoliv šikovně nařknout, zafunguje haló efekt a dotyčný už nikoho nepřesvědčí o nepravdě, obhajoba někdy není možná /ledaže za pomoci dobře placených právníků, pak jde obhájit cokoliv a kohokoliv/ - pokud většina chce vidět pouze to, co vidět CHCE /a naopak/. Žít po generace s pocitem opovržení ze strany většiny musí být náramná zátěž - obrana NEEXISTUJE. Ještě něco: pokud je možné přežít za pomoci sociálních dávek a stát nezajišťuje práci pro všechny, kdokoliv bez příjmu, nehledíce na svůj původ, sáhne po sociálních dávkách, jinak nepřežije.
29. 09. 2013 | 13:41

ja napsal(a):

Dobra sranda a velice vymluvna pro ty co napadaji cikanu kvuli kradezim ...
29. 09. 2013 | 14:00

Mír s vámi napsal(a):

Mimo téma /ale ani tak moc ne/ o úniku financí ve velkém. Viz portál ESF v ČR, mapa projektů - stačí kliknout na jednotlivé kraje = seznam různých projektů za "pakatel" - viz náklady - názvy /a účel/ některých projektů pozoruhodné. Anebo žeby smysluplně vynaložené peníze? Pokud ne, jak takové přesuny financí nazvat?

Odkaz:
http://www.esfcr.cz/modules/projectcost/index.php?h=cost&a=region&id_region=1
29. 09. 2013 | 14:10

Viola napsal(a):

Martine 1

Čtu si vaše příspěvky a mezitím se zastavím i u jiných např. pan Jemnický napsal
"Jen by mě zajímalo, zda se jedná o vrcholný management z mistního či zahraničního cikánstva. " Ve vrcholovém managementu obvykle bývají cizinci.
29. 09. 2013 | 14:16

Viola napsal(a):

Mír s vámi

to je jasné, co jste napsal.
29. 09. 2013 | 14:17

poiuyt napsal(a):

Ach ti hloupi bohati slepeni majitele Suprmarketu !zamestnavaji jen cikany,aby jim kradli! Nebo se mylim,mili cechackove?
29. 09. 2013 | 14:30

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo, jinak nic? Pan Stejskal měl a má tedy stále pravdu. To je nás tolik z jiné planety? Vás nic netrklo ani po tom, kde je vše vysvětleno? Vy určitě máte překrásné oči.
29. 09. 2013 | 15:31

Petr Novácek napsal(a):

Za bolsevika bylo okrídlené rcení "kdo nekrade okrádá rodinu", které tenkrát sotva koho napadlo spojovat jmenovite s Cikány. (Samozrejme neslo o to, aby se lidi na kazdém kroku okrádali navzájem, ale o privlastnování si prostredkú z "vseobecné masy", k níz jen málokdo dokázal vyvinout zodpovedný spoluvlastnický vztah; i kdyz mnohdy byla difúzní hranice mezi osobním a "hospodárským" vlastnictvím jen tezko rozeznávána.) Za bolsevika vyrostlo 1 1/2 generace Cechú, na jejichz mentalitu mel tenhle rezim dá se ríct rozhodující vliv a vývoj po roce 1990 neukazuje zrovna, ze by se zmenou rezimu na tomhle taky rázem nejak moc zmenilo. Pritom pochybuju, ze ono rcení vzniklo teprv po roce 1948. Nedlouho pred tím jsme meli 6 let nenávidené okupace, kde také kazdý radsi okrádal okupacní moc (jez nejen okrádala jeho) nez své blizní. A pred tím historicky pouhých 20 let 1. republiky, doba o kus kratsí nez dnes uz máme od pádu komunistú, z nichz jsme se dosud zcela nevzpamatovali. A pred tím zbídacující 1. svetová válka, pred níz mnozí meli dúvod videt se okrádáni a i jinak utlacováni C. a K. mocipány. Nechci se nijak zastávat Cikánú, co kradou, ale vidím jako az prílis zjednodusující házet tenhle dnesní neutesený stav výhradne na ne (vcetne jejich poctivých etnických príslusníkú).
29. 09. 2013 | 15:43

Hugolín napsal(a):

Když Cikán nepracuje, je to špatně. Když pracuje, je to taky špatně. Takže o co tu komu vlastně jde? ... lže, ... krade, ... smrdí ... - tohle už jsme v minulosti měli
29. 09. 2013 | 16:06

Hugolín napsal(a):

-------------
Petr napsal(a):
Vážení Francouzi si můžou dovolit odeslat cikány do země původu,jelikož mají vládu a parlament tak jak má být . Tito se starají o svoji zemi ,jinak by je lid vyhnal jako ty jižní cikány.Naše vláda potažmo parlament se bojí bojovat za naši zem jenom proto aby nějáký cikánský vůdce v Bruselu ho nepomluvil.
29. 09. 2013 | 10:50.
-------------
Vážení Francouzi mají značně jinou situaci: Je navštěvují kočující Cikáni převážně z poměrně vzdáleného Rumunska. Takže 1. je kam je poslat, 2. do 3 týdnů je tam stejně mají zpátky, takže kromě výdajů žádný efekt. A svoje vlastní, domácí, tedy francouzské Cikány neposílají nikam.
29. 09. 2013 | 16:39

Martin1 napsal(a):

Petr Novácek
Několik otázek a odpovědí:
1)Jste ten komentátor z rozhlasu?
2)Pochopil jste článek správně? Já nad tím bádal 2 dny. Zkuste si přečíst všechny mé příspěvky od 29. 09. 2013 | 01:51 a pak vyjádření Pana Stejskala - pochopil jste to? (pokud jste to vy, ten komentátor, kterého si vážím a uznáte, že jste naletěl, přiznáte to, budu si vás vážit ještě víc, když ne, tak nic .....
3) K vašemu příspěvku. Kradlo se a krade všude. Jen my máme větší smysl pro humor (snad i většina) a tak děláme i spousty jiných věcí, co dělají i cizinci, ale s humorem. Proto je zde i podle průzkumu i více korupčního jednání. My to na sebe řekneme - ty průzkumy se prý dělají dotazováním, ne nějakým oficiálním zjišťováním. A tak výsledky jsou stejné, jako kdyby se ptali tazatelé, jak často souložíme. U obou věcí většinou (až na malé výjimky) nikdo další není.Jak jinak by to šlo zjišťovat.Protože u nás si i z toho všeho děláme občas i legraci a "hrdě se k tomu přiznáme", že občas doneseme tu a tam flaštičku a třeba i víc. Cizinci to ve svých domovech také tak dělají, ale naučili se to skrývat, velké věci zakrýt, že to "proženou " přes různé nadace atd. Je to stejné, jako v případě, kdy se v cizině zeptá známý známého jak se mu daří, tak dotyčný i se smrtí na jazyku odpoví, dobře - neřekne na sebe nic, nebude druhého zatěžovat - nebylo by to korektní. A náš člověk? Ten při podobné otázce spustí i latinské názvy svých neduhů a nemocí a na závěr ukáže druhému i pupínky na zadní části těla a stěžuje si na všechno možné a přidá jen zdarma na závěr chorobopis své nesnesitelné tchyně. Pamatujte: jsme všichni stejní, jen někteří jsou jiní.
29. 09. 2013 | 16:47

v.m. napsal(a):

to je clanek...uz od zacatku jsem se smal a kdyz jsem se podival na komentare, tak znova. splnil ucel. takhe lidem zamotat palice...
29. 09. 2013 | 17:58

Ava napsal(a):

Když se tak přesně ví kdo krade, proč ty zaměstnance nepropustí. Ať je to kdo chce.
29. 09. 2013 | 18:50

Jiří Kohout napsal(a):

A kde se nachází ty české supermarkety.....:)
29. 09. 2013 | 20:41

zdenek napsal(a):

Komárek,my Češi kradem,to jo,ale jak si máme dorovnat výplatu když dvě třetiny pracujících nepobírá ani průměrný plat?Jak to že máme tak vysoký sociální odvody při tak nízkých platech?????
29. 09. 2013 | 21:53

Vandal napsal(a):

zdenek napsal(a):

Komárek,my Češi kradem,to jo,ale jak si máme dorovnat výplatu když dvě třetiny pracujících nepobírá ani průměrný plat?Jak to že máme tak vysoký sociální odvody při tak nízkých platech?????
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
odpovím za velikého mistra, FILOSOFA, neboť ten "moudře" mlčí, přesně podle hesla - kdo mlčí, byť je blbý, vypadá moudře.

Vysoké sociální odvody a nízké platy pracujících souvisí s počtem parazitů a jejich životní úrovní, je zde přímá úměra. Čím více parazitů, a čím vyšší jejich životní úroveň,
tím nižší platy a vyšší daně těch ostatních, to dá rozum. Proto Komárek, slovutný to FILOSOF, hájí své sociální blízké.

Komárek má životní zájem na tom, aby problém kynul jako kvásek, čím větší bordel a problémy s etnikem, tím více bude potřeba FILOSOFŮ a pseudohumanistů, aby zašlapali "nácky", to jest odírané a okrádané pracující do země.

Komárek je jako Chaplin, který coby sklenář, posílal svého syna rozbíjet lidem okna, aby měl práci.

Nevím, jestli má Komárek syna, a jestli z něj bude také FILOSOF, a bude řešit romský problém, jako tatík. Dovedu si představit, jaké mu dává základy. Milý synu,
pocházíš ze zlodějského národa čechů, měl by ses za to stydět. Podívej se na to nadané a pracovité indické etnikum, to je budoucnost našeho národa, z nich si ber příklad, tak jako já.

Podívej se třeba na pana Horvátha, co tu má taky blog. V mládí jezdil pracovat s hokejovou taškou do Německa, no a vidíš, kam to dotáhl!

Dnes tady té české holotě háže perly jak sviním.

Systém přeje pseudovzdělancům a ignorantům, jak dlouho ještě?
29. 09. 2013 | 22:36

Petr Novácek napsal(a):

@Martin1:
1)Nejsem, shoda jmen myslím neprílis vzácná.
2)Na váhu si me mozná presto múzete (nebo múzes? - na Netu vzdy bývalo zvykem si bez rozdílu hodnosti a púvodu tykat) postavit. Uz brzy po odeslání svého príspevku, po prectení nekolika jiných, jsem v clánku vytusil ironii. Ta bývá ovsem osemetná, kdyz její autor vychází z jemu známých faktú, které nemusí být nutne známy tomu, komu je jeho text urcen. Nemel jsem v tom momente ovsem uz chut se tím dál zabývat a o to méne cas, celou zálezitost studovat 2 dny.

@Vandal: Komárek syna mít nemusí. Pokud si dobre vzpomínám, filmový "Kid" nebyl "Chaplinúv" syn, nýbrz pouze partner na potulce. A mimochodem, kdyz uz jsme u Chaplina, jeho rodinný púvod osobne je trochu nejasný, nicméne leccos nasvedcuje tomu, ze byl prinejmensím po matce Cikán.
30. 09. 2013 | 06:10

ok napsal(a):

Cikáni kradou a to v mezích, které mají. Většina lidí si ty své krádeže nějak omluví a to, že kradou Češi, to snad nikoho nepřekvapuje. Proč bývaly v cizině, v supermarketech (dokonce tak daleko, jako ve Španělsku nápisy, oslovující Čechy, aby tam nekradli. Autor objevil Ameriku. Krade se skoro všude a to, jestli kradou více Cikáni, nebo Slované, to už je věc druhá.
30. 09. 2013 | 07:51

Pavel Vyčichlo napsal(a):

Pane Komárku, chápu, jak text myslíte, ale s hloupostí podobným autorům vlastní jen přilíváte olej do ohně. Nedávno jsem vyslechl rozhovor v supermarketu: Víš, že vyhodili Jelenu? Proč? Kradla. Jinými slovy, nejdřív by to chtělo zjistit strukturu zaměstnanců a pak psát, protože Čechů je v supermarketech vzhledem ke snaze o minimalizaci nákladů méně a méně. Takže Váš článek, kterým se snažíte vysvětlit těm hloupým a povrchním (a které tak mezi řádky označujete rasisty), kteří mají plné zuby neřešení romské otázky, jen způsobí nenávist ještě k přistěhovalcům, byť bílé barvy...
30. 09. 2013 | 08:17

Petr. napsal(a):

Krade se na celém světě. Ale v Česku tuplem. Kdyby se podařilo "říše snů" snížit tzv.drobnou kriminalitu, na úroveň ostatních evropských zemí (mimo Albánie, Bulharska, Rumunska a pod.) spadly by ceny min. o 15%. Ale do řešení zlodějen se českým Nadlidem nechce. Oni na zvýšení cen mají.
30. 09. 2013 | 08:33

mejla napsal(a):

jsem zmatený já nebo tneto článek?
30. 09. 2013 | 10:03

Ivan napsal(a):

Je to vsetko pomylene...!!!

Najviac totiz v Cechach i na Slovensku, kradnu zapadni kolonialni genozlocinci, ktori vlastnia tie hypermarkety... Za ten hnus, ktory nazyvaju tzv. potravinami, ci plastove hovniatka do domacnosti, ktore sa po troch tyzdnoch rozpadnu, nehanebne pozaduju platit..., platit a este platit..., aby sa po zratani zisku zbojnicky on delili...!!!

10.1.2012
Evropa si utahuje opasky. Německý stát na tom masivně vydělává
Karel Dolejší
http://blisty.cz/art/61789.html

List Wall Street Journal včera informoval, že německé dluhopisy kvůli krizi začaly vykazovat záporný výnos. To znamená, že se investoři natolik obávají ztrát v ostatních zemích, že jsou ochotni Berlínu ještě platit byť jen za to, že o své peníze nepřijdou. A tak zatímco se v Řecku, Itálii, Španělsku atd. všude pod německým diktátem ořezávají státní výdaje, aby se eliminoval deficit a dluh, výdaje spolkové vlády je nyní naopak možno financovat tak, že se zadlužování dokonce vyplácí.

Vyrok je predsa jasny..., Stvrta tisicrocna risa...!!!
http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/europa/clanek.phtml?id=1246919#forum
Citujem z clanku:

"Lipsko - Aby sa Európa vymanila zo súčasnej krízy, ktorá je najhoršia od konca druhej svetovej vojny, musí ďalej kráčať po ceste vedúcej k politickej únii. S takýmto vyhlásením predstúpila pred delegátmi zjazdu kresťanských demokratov (CDU) v Lipsku ich predsedníčka a nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Čo presne si pod tým predstavuje, už nevysvetlila a nenavrhla ani žiadne nové riešenia."

Akoby som pocuval prejav Hitlera na norimbergskych zjazdoch NSDAP...!!!

Ludi, ktori rozumeju takymto prejavom, musi mrazit v chrbte...

9.10.2012
Britové brutálně mučili Afričany v padesátých letech
http://blisty.cz/art/65410.html

Minulý týden získali tři staří Keňané právo žalovat britskou vládu za mučení, které utrpěli - kastraci, bití a znásilňování - v britských koncentračních táborech provozovaných britskou koloniální správou v Africe v padesátých letech.

V těchto táborech Britové umučili k smrti mnoho desítek tisíc lidí. Velký počet mužů byl vykastrován kleštěmi. Jiní vězni byli znásilňováni, někdy noži, rozbitými lahvemi, hlavněmi pušek a škorpiony. Ženám byly obdobné předměty vsunovány do vaginy. Britští věznitelé vězňům usekávali prsty a uši, vypichovali jim oči, ničili prsa žen kleštěmi, polévali osoby petrolejem a zapalovali je. Zemřelo mnoho tisíc lidí, píše George Monbiot v deníku Guardian.
Z tajných archivů britské vlády, zveřejněných letos v dubnu, vyplývá, že britský generální prokurátor, koloniální guvernér a koloniální tajemník věděli, co se děje. Guvernér zajistil, že britští mučitelé dostali právní imunitu. Ta se týkala i britských důstojníků, o nichž bylo známo, že pekli vězně až k smrti. Koloniální tajemník na veřejnosti systematicky lhal.
30. 09. 2013 | 10:13

suchánek napsal(a):

Dobrý den, pane Martine1,
ty důvody, proč jsem se nepustil do vysvětlování autorova textu, jsou v podstatě dva:
1. Byl jsem si prakticky jist, že na to přijdete sám
2. Kdyby náhodou ne, byl jsme si prakticky jist, že bych Vám to nedokázal vysvětlit
Libor Stejskal
.............................................................

zdravím, pane Stejskale, tak přesně tohle je encyklopedický příklad rozporu, zdali je sprostější někomu narovinu říct, že je idiot či totální blb - nebo ho sestřelit a sdělit mu to opisem s patřičnou intelektuální nadřazeností a exponenciálně větší kadencí (po zdejší diskuzi je navíc jasné, že váš příspěvek je určen jen minoritní skupině lidí, tedy těm, kteří ho pochopí, tedy defakto vám, bestia tr., mně a ještě asi dvěma :-)
--------------
poznámka: u diskuze jsem se bavil podobně jako vy a kdybych si jako u pokeru zapisoval poznámky o hráčích (diskutujících), měl bych tady plný notes (richard loool)
30. 09. 2013 | 10:39

suchánek napsal(a):

mimochodem Ares 28. 09. 2013 | 14:33 podepisuji
(to jen, pane Stejskale, že vaše bezbřehé nadšení z článku mě taky překvapilo :-)
30. 09. 2013 | 10:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suchánku,

zřejmě jste si cosi špatně vyložil.

A čistě obecně: urazit se dá nejrůznějším způsobem. Musí na to být dva a má to čtyři základní kombinace: 1. jeden urazit chce a druhý se urazí, 2. jeden nemá v úmyslu urazit druhého a druhý se přesto urazí, 3. jeden chce druhého urazit, ale on se neurazí (důvody mohou být dva: není urážlivý, či to nepochopil), 4 Lidé nejdou do debaty s tím, aby druhé uráželi (tady je spousty možných variant výstupů).

Byl-li bych něčím "bezbřeze nadšen", vypadalo by to trochu jinak (můj vcelku suše vyjádřený názor v úvodu by mohl být považován za "bezbřehé nadšení" snad jen v případě emočního deprivanta či anglického lorda z nějaké anekdoty).

Libor Stejskal

P.S. Ta debata je výborná, lecos jsem si při ní uvědomil.
30. 09. 2013 | 11:21

skeptický napsal(a):

Stejskal
Také jste obklopen blbci,pane nadkolego? Fatální miskoncepce.
Ale je to dobré pro dušičku.

Pod lavicí jsem si četl rodokaps.Kantor na matiku,kterou jsem měl v malíku, začal nenápadně kroužit.Dostal se mi na šestou a koukal co dělám.Pak začal pokřikovat : Skeptický si při hodině matematiky počítá na prstech.Třída hýkala,a jemu dělalo moc dobře,jak se MI smáli.
Škodolibosť a samolibosť jsou hřích.

Co tu máte za vejlupky víme dávno.Proto sem chodíme.To je Í-Á výběr.Gratuluji.
30. 09. 2013 | 11:42

skeptický napsal(a):

P.S.
A nebuďte tajnůstkář.Na co jste přišel?
Nebo budete jak ta holčička v tramvaji.Houpala nožičkama,a prozpěvovala si: Já něco víím,já něco víím.
Paní naproti se konečně zeptá : A copak víš,holčičko?
Maminka si prrdla,maminka si prrdla...
30. 09. 2013 | 11:48

suchánek napsal(a):

no jo, pane Stejskale, jsem úplně mimo :-), omlouvám se...

1. vaše odpověď Martinovi1 byla vůbec tou nejštiplavější, co jsem od vás kdy v reakcích četl. pokud jste to tak nemyslel (chápu, že vám nezbývá nic jiného, než to tvrdit :-), tak to na tom faktu nic nemění. škoda, byla to lidská a velmi výstižná reakce. s otázkou, co jste tedy vlastně chtěl Martinovi1 sdělit, vás trápit nebudu :-)
2. mám úžasnou nadřízenou. když se jí něco hodně líbí, říká: "nemám s tím problém". když se ji něco opravdu velmi (bezbřeze) líbí, říká, že je to výborné a poděkuje, většinou brzy. je možné, že váš otevírací (tedy první, tedy nejrychlejší, tedy okamžitý)diskuzní příspěvek - "Výborný text, pane Komárku. Díky. Libor Stejskal" je vlastně zcela běžnou reakcí a mimo jsem já. otázkou, co je na tom textu pro vás vlastně výborného vás rovněž trápit nebudu :-)
3. k tomu deprivantovi si vybírám z vaší rychlopříručky "Jak urážet a urazit" variantu 3A :-) (a samozřejmě plně respektuji, že jste sám použil variantu 4)

měj te se moc hezky
30. 09. 2013 | 11:54

kuko napsal(a):

Clanek je fajn,nicmene trochu odbocuje od reality,staci se napr.podivat do jisteho napravneho zarizeni v Hermanicich(Ostrava) a podle osazenstva by se zdalo ze "gadzove" jsou jaksi minoritou...
30. 09. 2013 | 12:26

Viola napsal(a):

Martine 1

Opravdu nechápu, co vysvětlovat na tomto článku. Přečetla jsem si na Literárkách článek jak Češi kradou v supermarketech, že dokonce přenášejí na holém těle šunku z obchodu, ale přečetla jsem si i jeden příspěvek např:
"Dnes je sice svoboda, ale polistopadové vlády udělaly velkou chybu - kromě prodeje podniků kde to bylo přínosné (škoda auto atd.) umožnily vstup na trh i zahraničním řetězcům, které během pár let zlikvidovaly desetitisíce živnostníků, kteří pomalu začínali získávat zkušenosti v provozování vlastního obchůdku nebo koloniálu. Drtivá většina českého maloobchodu je v zahraničních rukách a češi nemají skoro žádnou možnost to změnit. To je situace ve které jsme v evropě dosti unikátní - v německu, rakousku ani anglii neplatí, že by maloobchod patřil zahraničí."
se kterým se shoduji, takže opravdu nevím, co je na tom vtipného. Jen to, že pro zloděje použil autor slovo cikán.
30. 09. 2013 | 12:33

stejskal napsal(a):

Určitě nezbývá, pane Suchánku. Maně si představuji, co by se tak asi dělo, kdybych udělal něco jen trochu jinak, než co mi zbývá ;-)

Já ne, pane, skeptický, nejsem. Jsem obklopen lidmi, jejichž inteligenci si nedovolím hodnotit. Ten text a především ta debata ukazuje (no, spíš potvrzuje) něco z mého pohledu velmi důležitého. Jak strašně se mohou v komunikaci míjet lidé, kteří se pohybují v různých prostředích. A to včetně toho, že vlastně ani nevědí, že míjejí. Je to o myšlenkových ghettech, já třeba s panem Komárkem žijeme v tomto ohledu v jednom takovém. A jiní (ve stejném ohledu) též. Je jich v té debatě podle reakcí hned několik. A nejen to hyperkorektní "cikán/Rom" na straně jedné a to "cikáni kradou" na straně druhé.

Co vím? Prakticky všechno. Ale vůbec mi to nedává smysl ;-)

Libor Stejskal
30. 09. 2013 | 12:38

skeptický napsal(a):

Stejskal

Další populární miskoncepce:

Tradičně se odjakživa šířilo,že jisté komunity byly nuceny díky diskriminaci žíti v ghettech.
Nepravda.Duchovní pastejři si to tak přáli,aby se jim ovečky nerozutekly,a nedej b.h tak neobohatily ten dobytek kolem.

Ta různá prostředí zavánějí snobismem,ale asi se mi to jen zdá.

Hlavně s povstáními v ghettech opatrně.Jsou tu v historii varovné precedenti.

I za tou zdí slunce vychází a zachází,pro všechny stejně.A všeho dočasu.
Já zase vím hovno,ale vše je mi jasné.
30. 09. 2013 | 13:01

resl napsal(a):

To ale zarmoutíte české nácky, kteří teď běhají po supermarketech a hledají zaměstnané cikány. Že by kradl sám český nácek, který svými znalostmi a intelektem převyšuje všechny rasy ? Počkej Komárku až tě "nicnežnárod" dostane do drápů.
30. 09. 2013 | 13:15

stejskal napsal(a):

Ta různá prostředí zavánějí lecčíms, tak proč ne ausgerechnet snobismem?

Ghetto (ve významu, jaký jsem použil výše) nemusí být nutně diskriminační, ba jej dokonce ani nikdo nemusí vytvořit s nějakým záměrem. Lidé se do nich uchylují dobrovolně. Protože je to pohodlnější, především myšlenkově. Všichni v takovém ghettu přemýšlejí a jednají podobně, nevznikají tolik konflikty z neporozumění. A na ostatní se začnou dívat časem jako na něco zvláštního ("Kéž by byli stejný jako my, to by to bylo na světě jednoduché"). A ta ghetta spolu pak nejsou moc schopna komunikovat jsouc přesvědčena, že chyba je vždy v tom ghettu druhém.

Libor Stejskal
30. 09. 2013 | 13:22

skeptický napsal(a):

Stejskal

Jednoduché řešení.Když nebudou stejní jako vy(vždyť oni ani nemohou,chudáci),tak takhle zabít?
Pak ale jeden zajde na myšlenkovou pohodlnost,nebo se pánové S. a K. vzájemně z nudy sežerou..

To by zase těm venku přišlo líto,že se toho nedožili,aby to viděli.

Prostě ta potřeba se odhalit světu v plné kráse tu je.Občas to sice není hezký pohled,a vanou z té vyvařovny přes zeď těžké smrady.Ale každá matka má ty svoje za nejkrásnější.
30. 09. 2013 | 14:00

stejskal napsal(a):

Jo, to s tím zabíjením těch, kteří jsou jiní, je oblíbený recept jak zajistit blaho všem. Vlastně to dává smysl. Když nemůže být blaho pro všechny, člověk se zbaví těch, co to blaho (jeho) nevnímají. A je blaze. No, pane vachmajstr... ;-)

Libor Stejskal
30. 09. 2013 | 14:14

skeptický napsal(a):

Kontušovka,jeřabinka,čert...
30. 09. 2013 | 14:18

David napsal(a):

Lidovky.cz:

Pašovaná šunka na holém těle. Zaměstnanci kradou jako straky

30. září 2013

PRAHA - Čeští zaměstnanci podle odhadů ukradnou ročně majetek za miliardy korun. Jen v supermarketech mají prý zaměstnanci na svědomí až 75 procent všech krádeží. A stejné je to i v továrnách, kancelářích nebo dokonce školách.

A může to vypadat jakkoli. Třeba i tak, že se po setmění ve škole naproti rozsvítí jediné světlo. Děje se to se železnou pravidelností. A vždycky jen v koupelně. Uklízečka pustí kohoutek… Svlékne šaty a vleze do vany. Když vyleze, ošplouchne se manžel a po něm i děti.

„Krade se všude a pořád. Říkám to všem. Určitě se krade i ve vaší firmě,“ říká Pavel Polok, obchodní ředitel firmy Viavis, která radí, jak na nepoctivé zaměstnance. „Je to ale trochu takové tabu, protože většina firem se stydí, že si své lidi nedokáže uhlídat. Není to pro ni zrovna dobrá vizitka,“ říká. Před dvěma lety stejný závěr ukázal i průzkum (více čtěte ZDE).

A anonymní anketa Lidových novin mu dává za pravdu.

Co jste kdy v práci ukradli?

Novinář, 36 let

"Toho času jsem si v práci vytiskl na koupené silné 300gramové papíry svatební oznámení."

Sekretářka, 25 let

"Já si občas dám kafe, co máme ve firmě pro klienty. Občas taky kolu. A taky s kolegou dojídáme, co zbyde po klientech. Sušenky a arašídy."

Učitel, 34 let

"Jsem hrozný kleptoman na centropeny na tabuli. Pořád mám nějaký v autě, protože si je strčím do kapsy a už zapomenu je donést zpět. Řekl bych, že učitelé jsou vcelku slušní, mají přece předávat morální hodnoty. Nicméně určitě se ve školách kopíruje a tiskne. Soukromé věci, diplomky vlastních dětí. Letos jsem si ve škole tiskl 100 stran, a tak jsem to šel zaplatit. Byl jsem za exota... Sekretářka se divila, co blbnu, a dala mi to za polovic. A pak se ve školství krade jedna věc ve velkém – čas. Učitelé ho tráví na netu, Facebooku. O přestávkách i jindy. Ovšem školní jídelna, to je panečku jiná. Když před vámi kuchařka vyhazuje jídlo, co děcka nedojedla, a třídí si to na maso a zbytek. Maso si bere pěkně domů pro psy nebo prasata, je to docela bizarní. Jen doufám, že to nemá také pro sebe k večeři."

Studentka, 22 let

"Byla jsem na brigádě v mlékárně. Kradla jsem mléko v termosce. Když děláte na expedici, což je obrovská lednička, je tam kosa. Chodí se tam ve vaťáku. A k tomu se hodí na svačinu horkej čaj. Takže do práce čaj v termosce, z práce se v ní odnáší ukradené mléko. Ale tohle děláme jen my studenti, a teď když jsem to práskla, tak je s tím asi konec. Jakej styl mají místní, to netuším."

Máte podobnou zkušenost? Napište nám

Znáte nějaký případ, kdy kradou zaměstnanci? Pošlete nám svůj příspěvek na adresu internet@lidovky.cz. Můžete zůstat v anonymitě, pokud si to budete přát.

Servírka, 19 let

"Když mě hosti zvou na panáka, tak jim naleju celého a sobě jen polovičního a dám si do něj led. Když ten panák stojí 80 korun, mám tak 40 do kapsy. Když bych si žádného panáka se zákazníky nedala, tak by byli naštvaní. Takhle jim udělám radost. A sobě taky. A i šéfovi se zvedne tržba. V práci pít můžu, takže když takhle otočím sedm panáků, tak mám skoro tři stovky a opilá nejsem, protože jsem de facto vypila jen tři a půl panáku. Jednou jsem k narozeninám dostala lahev a rozlila jsem ji v práci za barem po panácích. Za to se ale stydím. To už je podle mě slušný šméčko. I když co? Strašně dřu. I šestnáct hodin denně. A tohle byl jen malý hřích, ostatní v tý restauraci zadarmo jedí. A kuchař? Ten krade maso ve velkým."

Skladník, 51 let

"Ve velkých supermarketech kradou všichni. Ale tedy masově. Obvykle se tomu říká spřátelené nákupy. To když máte za pokladnou spřízněnou duši. Ona pak třeba nenamarkuje všechno, třeba přehlídne lahev. Nebo si nevšimne, že na base piv je kód jako by to bylo plato vajec."

Skladník, věk nechtěl prozradit

"Asi největší úlovek byl celej kamion žvýkaček. Pak jsme to prodávali s kámoši pokoutně – tu paletu, tam paletu. Udat tolik žvejkaček, to nebylo jen tak. V marketech kradou mnohem víc zaměstnanci, než lidi z venku. Na záchodech jíme bagety. Salám vynáším pod čepicí. A tak."

Zaměstnankyně masokombinátu, 40 let
"Pašuju občas šunku. Na holým těle."

Magdalena Sodomková Lidové noviny

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/pasovana-sunka-na-holem-tele-zamestnanci-kradou-jako-straky-pqu-/moje-penize.aspx?c=A130928_185308_moje-penize_vam
30. 09. 2013 | 20:33

Martin1 napsal(a):

Suchánek
Libor Stejskal
suchánek napsal(a):
Dobrý den, pane Martine1,
ty důvody, proč jsem se nepustil do vysvětlování autorova textu, jsou v podstatě dva:
1. Byl jsem si prakticky jist, že na to přijdete sám
2. Kdyby náhodou ne, byl jsme si prakticky jist, že bych Vám to nedokázal vysvětlit
Libor Stejskal
.............................................................
zdravím, pane Stejskale, tak přesně tohle je encyklopedický příklad rozporu, zdali je sprostější někomu na rovinu říct, že je idiot či totální blb - nebo ho sestřelit a sdělit mu to opisem s patřičnou intelektuální nadřazeností a exponenciálně větší kadencí (po zdejší diskuzi je navíc jasné, že váš příspěvek je určen jen minoritní skupině lidí, tedy těm, kteří ho pochopí, tedy defakto vám, bestia tr., mně a ještě asi dvěma :-)
--------------
poznámka: u diskuze jsem se bavil podobně jako vy a kdybych si jako u pokeru zapisoval poznámky o hráčích (diskutujících), měl bych tady plný notes (richard loool)
30. 09. 2013 | 10:39
Pane Stejskal
Ve vaší odpovědi pro mne, kterou kritizoval pan Suchánek jsem také vycítil, že i já jsem se mohl zmýlit, že má odpověď je také špatná a že jsem vám jen umožnil si ve svém hodnocení stoupnout o kousek výše.
Někdy se stává, že příklad má i více řešení, dokonce se mnohokrát stalo, že lidé při hledání něčeho obyčejného přišli i na něco jiného velkolepého jen tak "omylem", jaksi na něco co se nejdříve vypadalo jen na nějaký "odpad", vy určitě víte i v tomto případě o co se jedná a kdyby ne, tak by jste určitě nepochopil, i kdybych vám to vysvětloval až do rána. Rozumíme si a to je hlavní.
Přeji vám i panu Suchánkovi pěkný večer.
30. 09. 2013 | 22:03

Martin1 napsal(a):

Suchánek
Já jsem si myslel, že mé řešení je správné. Ale já o sobě vždy pochybuji. Tak jak to tedy mělo být?
30. 09. 2013 | 22:15

Petr Novácek napsal(a):

Petr. napsal(a):
... do rešení zlodejen se ceským Nadlidem nechce. Oni na zvýšení cen mají.
30. 09. 2013 | 08:33
Oni si to vykompenzují:)

Jinak co v Cechozemsku rozkradou zamestnanci, to se na Západe vyhází do odpadu. A beda jestli nekdo neco ukradne z toho odpadu! :P
01. 10. 2013 | 00:56

Mír s vámi napsal(a):

Otázka je, zda by /někteří/ lidé žili spokojeně, pokud by se "problémy" s
Cikány vyřešily dle jejich představ /představy různé - např. vysídlení, postupné vymírání bez soc. dávek, ghetta, živoření, nevímco/. Odpověď: svůj vztek /na sebe/ by nasměřovali na jiné spoluobčany. Třeba důchodce - anebo zdravotně postižené - anebo na děti. Oni totiž užírají též - přitom vyprodukují kulový. Anebo bezdomovci - nofuj. Pryč s nimi, ať nejsou vidět - ať jdou mimo město a nekazí ostatním pocity bezpečí - nám by se přece nemohlo nic takového stát, mohou si za to sami, ať nezavazí. A jsou též z kategorie těch, kteří se nemohou vůči kolektivní zlobě bránit. Nemají majetek, vliv, moc, právníky, mluvčí, neplatí si profesionální mlžiče atd.
Pravá podstata všeho je možná v odpovědi na otázku, zda je potřeba mít čest. A když ano, k čemu je čest "dobrá". Ve smyslu "každý za sebe", čest si zachovat, i kdyby trakaře padaly a nehledět na to, že být fér je značně nepraktické, ne-li sebelikvidační. Lidskost, ohleduplnost, pochopení. To vše v kontextu dnešní doby = být za blbce.
Např. viz pořad Reportéri SK ze dne 19.9.2013, odkaz:
http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/23?date=19.09.2013
Dějiny se opakují.
Vzestupy a pády různých říší, mamon, nenažranost, strach, masakry, zabírání území, zotročování lidí.
Někde existuje bod, kdy je ještě možné vrátit se do jakž-takž "normálu". Než nastane kolektivní strach, deformace hodnot, vzájemné udávání a likvidace, podlehnutí masové manipulaci. Třeba tento bod ještě není za námi a máme šanci vyhnout se pádu do pekel.
01. 10. 2013 | 07:52

skeptický napsal(a):

Míre
Amerika je v krachu.Jediný lék je 3. světová.Za pět let už na to nebudou mít.

Před 24 lety uzbrojili Sověty,teď sebe sama.A banky jim ukradly tolik,že by se za to postavilo 700 plně vybavených letadlových lodí.Něco z toho jim znovu půjčily.Zbytek šel nikdo neví kam.Užívejte si,dokud můžete.
01. 10. 2013 | 09:05

Mír s vámi napsal(a):

Skeptický
No právě. Vypadá to na prošvihnutej bod, kdy to ještě šlo zařídit bezválečně /ale nevím nevím, třeba je válka "noumáuní", vím já...../. K užívání si: totiž nemám tucha, jak to má vlastně vypadat "správně". Každý si užívání představuje jinak. Vlastně každej dělá, co může. Páč v podstatě můžem kulový. Asi......
01. 10. 2013 | 09:29

skeptický napsal(a):

Mír
Don't worry,be happy.
Ignorance je blaženost,prasečí ignorance extáze.
Stejně umřem.Jen se tím dílo přírody trochu urychlí.Sežerou nás červi,právníci se budou pást na pozůstalých.
Kdybyste tu válku přežil,a Váš barák lehl popelem,banka na Vás stejně bude chtít,abyste to splácel dál,takže volba je jasná.
01. 10. 2013 | 09:43

Mír s vámi napsal(a):

Skeptický
Asi to bude tak nějak, jak pravíte.
Vychází mi to momentálně jaksi takto: bylo nám přiděleno tělo - a každý o to tělo pečuje po svym. Aby tělo přežilo. Někomu stačí jídlo a dobré trávení, někteří ani to jídlo /Monfort/, někdo potřebuje stotřicet plastik, aby tělo odpovídalo vykonstruovaným ideálům krásy, někdo oblbne potřeby těla alkoholem anebo čímkoliv jiným, někdo by se furt rozmnožoval - to jen pár příkladů. Duch je někde na rekreaci v Tramtárii, stejně jen furt zavazí. Pohádka o zlaté rybce naživo.
Poznámka: jeví se mi, že kážete víno a pijete vodu :-) - páč pokud byste se řídil Don´t worry, be happy, tak tadyk nečtete a nepácháte hřích psaní komentáře :-)
Nojo, víme starou belu. Všichni hledali a hledali dokud neumřeli :-)
01. 10. 2013 | 10:15

skeptický napsal(a):

Mír
Člověk je tělo a duše ,duch je jinde.V ráji byl člověk duše a duch.Tam hledejte.
I am a worrior,a nádoba hříšná.
01. 10. 2013 | 10:36

Mír s vámi napsal(a):

Skeptický
Jasně. Duše mi z textu vypadla - nechtěně, nejsem dokonalost sama, naštěstí.
Wa/o?/rrior?
Tak to mizím :-)
A děkuji. Ač to moc dobře vím, díky Vaší zmínce o ráji mám pro dnešek důraznější připomenutí:
Ráj není třeba hledat. Když je, tak je. Jen tak....
Nádobám zdar *
01. 10. 2013 | 11:04

Emissary napsal(a):

Ha, ha.

Komárek napsal slátaninu, i když přiznávám rafinovanou. Do toho hned vstoupil pan Stejskal, aby blog vygradoval, což v jeho případě chápu. Kdyby to Komárek napsal přímo, rozpoutala by se tady nejspíš rasová válka. :)

Martin1 to hned v úvodu de facto rozšifroval, jenomže Komárek to nemohl připustit, hra by skončila.

Autor samozřejmě fakta (čísla) upravil, protože jinak by mu ta jeho fabulace asi nevyšla.

http://ekonomika.idnes.cz/cesi-loni-ukradli-v-obchodech-zbozi-za-10-miliard-korun-pdz-/ekonomika.aspx?c=A100721_101734_ekonomika_fih

http://ekonomika.idnes.cz/kradeze-v-obchodech-majitelum-nevadi-dve-/ekonomika.aspx?c=A110120_203211_ekonomika_brm

Aby aitor zametl stopy, Zdeněk Procházka ze společnosti Special Service International byl zřejmě nahrazen Pavlem Polokem z agentury VIAVIS.

Z uvedených odkazů si každý může udělat obraz a zjistit, kde se nejvíc krade a kdo tam asi nejvíc krade.

P.S. Blog jsem nečetl, až dnes. Nějak chyběla vůle i chuť. Pak jsem si řekl. Poodhal to nejčtenější a nejdiskutovanější tajemství. :)
01. 10. 2013 | 12:26

kuko napsal(a):

zajimavy nazor obyvatel "zapadni" demokracie

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=791587

ale vy pseudointaci tady stejne budete dal plkat to svoje

pritom reseni je jednoduche,berte si je pod svoji strechu,zivte je,delejte si s nima co chcete,pak se sem za par mesicu vratte a obhajte si svoje zcestne "humanisticke" nazory
01. 10. 2013 | 13:00

JAHA napsal(a):

Ad: Emissary

Vdaka za uvedenie clanku. Teraz je vidno, ako sa snazil Komarek manipulovat. Jedna tretina je menej ako dve tretiny, a to v tej jednej tretine su este zahrnute know-how a CHYBY!!! Cize ukradnuteho tovaru je tam podstatne menej a naopak, zvysuje sa podiel ukradnuteho tovaru v tej mlciacej vacsine☺
01. 10. 2013 | 14:04

Emissary napsal(a):

JAHA

Zdravím. On, Komárek, nemanipuluje jen obsahem, manipuluje i formou. :)
01. 10. 2013 | 20:21

Petr Novácek napsal(a):

@Kuko: Dekuji za vsechny, zes nám to vysvetlil. Jen mi porád není jasné, co máme presne udelat, abysme si díky tvým rádne prostredkem cesty jdoucím nehumanistickým názorúm zajistili cikánúprostý ráj na zemi.
01. 10. 2013 | 21:00

kuko napsal(a):

@Petr Novácek : Nepodsouvejte mi neco,co jsem nerekl...to je prave jadro celeho problemu,nekdo ma neustale tendence delit lidi (dle etnika,dle rasy,dle zeme puvodu...atd)

stejne nastavena "latka" pro vsechny (zadne pozitivni diskriminace) to neprinese nikdy nic dobreho,rovne sance pro vsechny,ze na to nemam abych hral prvni ligu,tak holt musim delat neco na co mam...
02. 10. 2013 | 10:29

Divobyj napsal(a):

Vezmu-li autora za slovo,pak můžu z vlastní zkušenosti napsat,že znám jednoho cikána,který pracoval jako skladník v Tescu.Během pár měsíců si značnou část skladu přestěhoval k sobě domů.Pochopitelně byl po nějaké době z Tesca vyhozen,a nyní,pokud vím,pracuje kdesi na stavbě jako pom.dělník.
Co z toho vyplývá?Dvě věci.
Za prvé-onen cikán je vskutku pracovitý,a Přísavky by jej mohli ostatním dávat za příklad.
Za druhé-je to přece jen cikán.....
02. 10. 2013 | 22:55

pamětník napsal(a):

Pane Komárku,
ta britská agentura Centre for Retail Research resp. české bezpečnostní agentury ve svých studiích (zdroj??!) zkoumali i etnické složení zaměstnanců řetězců? Ukrajince na první pohled nerozeznáte jako Cikána, pouze na druhý a další: obtížnější domluva, úklid pánských pisoárů za plného provozu ukrajinskými zaměstnankyněmi, atd. Stačí se přesvědčit např. v OCL Praha-Letňany.
Pokud tedy neznáte, pane novináři, uvedené údaje, Váš sarkasmus zcela ztratil význam zrovna tak, jako briskní ovace zdejšího editora. Anebo že byste byl skutečný profesionál a uvedenými daty disponujete, jenom jste se zapomněl o ně podělit se čtenáři?
:))
03. 10. 2013 | 22:35

pamětník napsal(a):

Vysvětlující příspěvek nicku Emissary v 01. 10. 2013 | 12:26 mi vysvětlil pravdu o mediálních ostrovech negativní deviace. Vaše špatná pověst, pane Komárku, nelže.
03. 10. 2013 | 22:52

Hermann von Dussel napsal(a):

Cikáni nemůžou za vaše posraný životy!

Antifašistická akce (AFA) vydala sadu samolepek s nápisem Cikáni nemůžou za vaše posraný životy!. Podle serveru Antifa.cz nesou samolepky jasné poselství pro všechny anticiganisty, pivní rasisty a víkendové účastníky pokusů o pogromy. Důvodem je neschopnost jmenovaných naslouchat pravdivým argumentům.
Vyvracení mýtů už bylo dost
"Argumentů a vyvracení nejzažranějších mýtů o Romech bylo dost. Vzpamatujte se a uvědomte si, že Cikáni nemůžou za vaše posraný životy. Zkuste se konečně vykašlat na bludy o zneužívání sociálních dávek, zapátrat trochu hlouběji a čelit skutečným sračkám, které ničí vaše životy. Nadáváním na Cikány a pořádáním pochodů proti nim nikdy nic nezměníte...," píše Antifa.cz.

Antifašistická akce se tak rozhodla, protože diskuse s rasisty a pokusy o vyvracení jejich názorů se míjí účinkem. "Chceme dát najevo, že rasisté - a mohou tisíckrát tvrdit, že rasisté nejsou - žijí v bludech o různém nastavení pobírání sociálních dávek, v zajetí kolektivní viny ,těch jiných´ a že kvůli jejich nenávisti vůči Romům přehlížejí skutečné důvody sociální nejistoty a své vlastní frustrace," sdělila Antifa serveru Romea.cz.
Vzkaz anticiganistům

Antifa vzkazuje anticiganistům: „Zkuste si představit, že za vaše problémy se splácením hypotéky, mizerného nebo žádného platu nebo buzerace od úřadů nemohou Cikáni, ale dnešní systém, ve kterém mocní určují pravidla a menšiny jsou za strůjce problémů. Opravdu si myslíte, že kdyby všichni Cikáni sehnali práci nebo se vám je podařilo skutečně někam vystěhovat, žilo by se vám lépe?“
12. 10. 2013 | 00:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy