Hypotékoví poslanci: hlasují o vládě nebo svých hypotékách?

27. 10. 2012 | 07:52
Přečteno 9698 krát
10 vládních poslanců dluží více jak 2.5 milionu, každý 6. poslanec dluží více jak 1.5 milionu. V takovém případě se plat poslance může hodit.


Story o tom, že české vlády v důležitých momentech vždy podrží „hypotékoví poslanci“, už tu je dlouho. Konečně se ale podíváme na reálná data za touto story. Zda dává nebo nedává smysl.

O tomto problému jsme slyšeli z různých stran, v různých dobách:
Z. Škromach (ČSSD), 25.9.2004: "Politici jsou normální lidi! Je pravda, že politik nesmí zapomenout na to, odkud přišel a kam patří. Nejhorší totiž je, když propadne funkci. A nedejbože když začínající poslanec začne stavět třeba dům. Zadluží se... Říkám tomu hypotékový poslanec. Těmto poslancům nezbývá nic jiného, než zůstat v politice, dokud hypotéku nesplatí."
(vizte dodnes velice zajímavý článek p. Šmída)

J.Kubera (ODS), 21.10.2012: “Vzhledem k tomu, že v Čechách je dobrý zvyk, že když se někteří dostali do sněmovny tím, že je někdo vykroužkoval, tak nepochopitelně první, co udělali, vzali si na leasing audinu, nejlépe osmičku, tak tihle lidi přece nemají zájem, aby byly předčasné volby
(Rozhovor na Aktuálně.cz)

Kolik takových poslanců je? Kdo to jsou? Dlouho jsme to nevěděli, dosti proto, že přiznání poslanců byla schována v Praze ve Sněmovně a přístup k nim byl přeci jen obtížný. Nicméně díky našim skvělým stážistům v KohoVolit.eu už jsou v podstatě tato přiznání všechna digitalizovaná (ručně přepsaná z fotek ručně vyplněných přiznání – ehm, jaké století že máme?).

Díky tomu už můžeme uvést několik fakt z posledních přiznání ke konci roku 2011 ohledně zadlužení poslanců:
  • - 1/6 poslanců dluží více jak 1.5 milionu

  • - 10 vládních poslanců dluží více jak 2.5 milionu

  • - Nejzadluženější jsou v průměru poslanci VV, LIDEM, ODS a TOP 09 (i po odečtení extrémních Schwarzenberga a Babáka)

  • - Výrazně nejméně zadlužení jsou v průměru poslanci KSČM

Kompletní data za všech 200 poslanců

A zajímavost na závěr: TOP 09 vyrazila do krajských voleb také s hesly o zodpovědnosti a zadlužování, podívejme se tedy na vybraná fakta:

B. Šarapatka, dluh 2 223 289 Kč(Foto z blogu p. Zbořila)

P. Lukša, dluh 2 647 584 Kčbenner je z ofciálních stránek TOP 09

Další informace jsou také v naší tiskové zprávě. Máte-li podobné předvolební materiály, jako výše, můžete je uložit na Slibujeme.cz , aby byly vždy po ruce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

To je jasné jak Slunce na nebi.
27. 10. 2012 | 07:58

Maximus napsal(a):

Nádherný titulek a jak výstižný!

Pane autore, máte u mě malé bezvýznamné plus (jak říkával kdysi můj šéf)!

P.S.
Mimochodem ten měl hlášky, třeba přišel do kanclu a povídá, pánové (nikdy neříkal souzi) mám pro vás dvě špatné zprávy, kterou chcete slyšet první.....
Byl to hajzlík, ale stejně jsme ho měli docela rádi, hrál dobře mariáš. (-:
27. 10. 2012 | 08:12

Libertad napsal(a):

Jsem důchodce, 67 let a nejsem poslanec. Mám dluh 1 700 000 Kč. Koupil jsem si třetí byt. Doufám, že Vám to nevadí, ani nepohoršuje.
27. 10. 2012 | 08:14

Maximus napsal(a):

Ještě dodatek.

Docela mě pobavilo, že majitel miliardového majetku Schwarzenberg má dluh v řádu milionů korun, asi Kárlovi "nešel list", jinak si to nedovedu představit! (-:
27. 10. 2012 | 08:14

schlimbach napsal(a):

Ne že bych chtěl nějak soutěžit s Maximusem, ale dávám autorovi 2 větší bezvýznamná + :)
Úhel pohledu v tomto blogu jasně ukazuje "cenu" demokracie a čestnosti slibu poslance. Jasně ukazuje, kdo je zde pánem a kdo vlastně rozhoduje. Zcela určitě to nejsou občané této společnosti, ani jimi zvolení "zástupci lidu", ale ten, kdo drží v rukou finanční toky a to rozhodně není naše společnost -(
27. 10. 2012 | 08:27

Skogen napsal(a):

Libertad,
vy můžete řešit leda tak své soukromé záležitosti, třeba, jak to do pěti let (průměrný mužský věk dožití) splatit a nenechat potomkům na hrbu. Článek je o něčem jiném. O podmíněnosti rozhodování ve veřejné funkci dostupností nadstandardního příjmu politika. Děsí mě, že vám souvislosti očividně nedochází.
27. 10. 2012 | 08:31

PB napsal(a):

Maxime, ahoj, říkám pořád, že Kája Šláfenberků tu svoji modrou krev jen hraje. Dokopl ho sem kráce po revoluci Havel a už tehdy se mi vůbec nelíbil. Pokud by to totiž by skutečný světoběžník, ČR by si vybral k pobytu a "práci" asi těžko. Je to normální líná veš, která neumí česky, neumí mluvit, víc spí než něco dělá a věk už nezamaskuje. Jemu předevší by měl jeho vřelý kamarád Kradousek složenky.
Libertade, pokud jsou důchodci ve Vašem věku schopni sehnat hypotéku a z českých důchodů ji splácet, patří Vám/jim naopak obdiv!!!
Sranda by byla, kdyby Kadlika vyrazili z "práce"-pro opakované spaní a měl by ty svoje milionové dluhy splácet z normálního důchodu. Proč na něj nejde exekuce??? Jak mohou zadlužení politici mluvit o šetření???
Pokud by poslanci hlasovali o vládě a ne o svých hypotékách, hlasovalo by se vážně i pro nás. Takhle - když hlasují o hypotékách - to je "o ničem". Proč Parkánku uklidili a hrají o čas? No přece aby si tato osoba ještě stihla leccos splatit. Teď, co ji přeparkovali na jinou kolej, jde jí určitě plat (a my musíme dál šetřit) a vesele splácí. Co na to nově zvolení senátoři? Nejdřív kupa keců, co všechno budou dělat, teď zalezlí ...
27. 10. 2012 | 08:33

Karal V. napsal(a):

Proto je nutne zustat ve funkcich za kazdou cenu.
27. 10. 2012 | 08:35

Maximus napsal(a):

Jsem poslanec, jsem kofr,
nyní už mě jiní nosí kufr.

Předtím jsem byl nicnetáhlo a valach líný,
fotr mě mlátil a máma mě musela přebalovat plíny!

Táta na mě řval, seš blbej budeš aspoň policajt,
překvapil jsem ho, už jen čumí a přestal remcat.

Umlčel jsem ho penězi a řečmi z Práglu,
fotr čumí jak vytažená myš z kanálu.

On totiž neví a přímo netuší,
že je to jako když se svěříš tetě Miluši.

Zvolením poslancem se totiž náhle do mojí tykve
dostalo a proniklo neskutečně vysoké IQ!

Jsem nedotknutelný, moudrý a sebevědomý a je znát
mám imunitu, nemůžu dostat AIDS a nemůže se mi nic stát
(výjimkou je jistý Rath).

Mám starosti jak zlepšit život a prostředí v Čekobanana,
pssst nemyslím na nic jiného, než okrást toho českého burana.

V poslední době mám ovšem stále větší a větší strach,
že občan zjistí, že mě nepotřebuje a může se na mě vys...

Co bych já potom dělal já kluk poslanecký,
vždyť nic neumím a jsem blbej jak necky!

Založím poradensko právnickou firmu lidí z praxe,
bude tam Sobotka, Langer, Benda a nějaká ta blonďatá z Veverek či LIDEM fuxle.

(-:
27. 10. 2012 | 08:36

Pavel13 napsal(a):

Myslel jsem, že už se všeobecně ví, nač je politikovi hypotéka. Je to ochrana před novináři, tedy i před veřejností. Staví-li politik dům a novináři spočítají, že na to jaksi nemá vyděláno, zamává jim před očima hypotékou. Skutečnou cenu pak už těžko někdo určí. Nikdo veví, zda vnitřní vybavení kupovali v IKEA nebo v aukční síni. Jen málo z nich se nechá chytit s krabicí od vína.
27. 10. 2012 | 08:38

Maximus napsal(a):

Schlim., PB aj. čau lidi! Ale, že je tady srandy kopec, co? Kam se hrabe kabaret....
27. 10. 2012 | 08:40

Ilonsana napsal(a):

At´je to tak nebo tak odnesou to ty dole tak jako tak ,jenom hledaj cestičku co je pro ně nejvyhodnější jak nás zase přečůrat..
27. 10. 2012 | 09:25

Franky napsal(a):

Většina z nich měla doslova holou prdel. Jakmile se dostali ke korytu, nabrali si půjčky a hypotéky v řádech stotisíců, někteří z nich i milionů, protože žili a dosud žijí v přesvědčení, že mají u plných koryt vystaráno a lehce je splatí. Odhlasovali "reformy" a sami vědí, co to znamená pro lidi, kterým vládnou a teď by se ty jejich úsporné reformy dotkly také. Jímá je hrůza z toho, že by se octli v situaci, jako mnozí lidé, kteří si také před několika lety vzali hypotéku nebo půjčku, aniž by tušili, že se jednou k moci dostane takováhle svoloč, která způsobí, že nebudou mít z čeho splácet, protože se životní náklady zvyšují takovým tempem a platy se snižují. A to ještě jsou rádi, že třeba nepřišli o práci nebo neonemocněli. Tahle sebranka se bude držet zuby nehty, i za cenu přelézání ze strany do strany nebo jakékoliv platformy, jen aby zůstala u lizu. Hrůzou se budí ze spaní, že by je mohlo potkat to co nás, co způsobili nám všem svými reformami. Tak blbí zas nejsou, aby neviděli a neslyšeli,jak se neustálým zdražováním všeho možného snižuje lidem životní úroveň. Zatím z toho měli jen srandu, ale při pomyšlení, že by to zasáhlo také je, budou dělat i nemožné, jen aby v těch seslích mohli dřepět dál. Jo, dokud tahle vládní svoloč nepozná také na vlastní kapsu to, co připravili zbytku národa, kterému vládnou, lépe nebude a budou nás odírat až na kůži. Proto bych si přál, aby už táhli všichni do pryč a po tom válení se v PS museli začít také pracovat, aby poznali, co to je žít za průměrný nebo podprůměrný plat. Jenže to oni neumí a jsou si toho vědomi, že by si nevydělali ani na slanou vodu.
27. 10. 2012 | 09:35

... napsal(a):

Ona hypotéka je hlavně zajímavou kamufláží pro všelijaké černoty. Kdyby si S.Gross tehdy vzal hypotéku, tak nemusel rezignovat.
27. 10. 2012 | 09:43

Čankajšek napsal(a):

Peníze do vlastní kapsy jsou pro poslance na prvním místě, občané na posledním. Žijí si v parlamentu svůj vlastní život. Normální člověk se diví, kolik tam mají různých výborů a podvýborů, ale nikde nejsou vidět výsledky. Život v podhradí je vůbec nezajímá. Pokud se to ovšem netýká placení různých daní, ze kterých mají nadstandardní platy. Nejsnadnější pro ně je oškubávat bezbranné, kteří se jim nedokáží bránit.Nejneštastnější jsou, když si omylem sniží své prebendy. O šetření dokážou dlouho a zaníceně hovořit, ale jen pokud se to netýká jich samých. Oni tančí, žerou a mlaskají a národ krvací! Jak dlouho ještě?
27. 10. 2012 | 10:02

Can Calla napsal(a):

Co je to, proboha, za čeština? 10 vládních poslanců dluží více JAK 2,5 milionů korun? Jinak ten Lukša, není to ten, co měl na bilboardu napsáno PAVEL LUKŠA - Robin Hood z Čeladné? No, je fakt zajímavé sledovat, co kdo říká a jak se chová. Jenže, bohužel, to dopředu nikdy neodhadneme ale spíš víme, že v tom bude velký rozdíl. U všech.
27. 10. 2012 | 10:14

Cajs napsal(a):

Dobrá práce. Jen malá připomínka: správně česky se píše "více než". Zbytečně to kazí dojem z jinak výborného článku.
27. 10. 2012 | 10:15

Občan napsal(a):

Pane Škope,

klobouk dolů a hlubokou úklonku!
Tímhle článkem jste pro voliče, kteří ještě nezapomněli používat mozek, udělal víc než všechny průzkumy, volební kampaně, partajní sekretariáty a PR agentury, billboardy, média a volební programy dohromady.
Fakt super!!!
27. 10. 2012 | 10:37

kocour počtář napsal(a):

Skogen
Libertad na rozdíl od vás umí počítat a ještě vidí.
Takže je mu jasné, že co si dneska půjší, bude mít za další dva roky Kalouskismu poloviční hodnotu.
Byt je reálná investice, která sice pozvolna, ale dlouho vrací vložené peníze.
Pochopitelně za podmínky, že odtud všichni neemigrují.
Ale zase přijdou Uzbekové.
27. 10. 2012 | 10:43

nacht und nebel napsal(a):

PB
Někdy si ty moderní dějiny trochu pročtěte. Švancenberk dotlačil Havla k prezidentování. Jako předseda Helsinského výboru k tomu měl patřičná pověření a páky.
Havla znalo 1000 pražských intelektuálů, z 90% ne osobně.
27. 10. 2012 | 10:49

,kelt napsal(a):

Napsal jsem před časem a doplňuji.
Nečas s Tluchořem uzavřou v pondělí 29.1O.2012 ve 23.59 SeČ krvavý kompromis.Potečou potoky poslanecké krve,ale koryta zůstanou nedotčena.
Kalousek totiž pošle Nečasovi 29.1O.2O12 ve 23.58 SeČ SMS následujícího textu:"nedbalostí subalterního úředníka Minčice byla v původním návrhu SR nesprávně stanovena výše rozpočtové položky pokladniční správa a to nadhodnocením o 25 mld.Kč.Klidně to s tím parchantem Tluchořem podepiš".Kalousek.
Ti,co spolu mluví mohou zůstat v klidu-exekuce nehrozí a reformovat budeme,až se z nich bude kouřit.
27. 10. 2012 | 10:51

fikus napsal(a):

jasný, ale důležitý fakt přichází: knížepán se hlásí do služby!

nechápu jak z funkce v Helsinském výboru mohl přímo ovlivňovat Havlovu volbu. Možná ho přesvědčoval a šel si hrát na kancléře, to je možné, neboť Havel asi nikdy nestál o to být středem pozornosti
27. 10. 2012 | 11:06

modrý edvard napsal(a):

Blog pokládám za správný a užitečný. Ale vidím to, že z 200 poslanců jich je zadluženo cca 80. Předpokládám, že většinou někde mají nějaká aktiva /druhý dům, akcie ve firmě apod./. Kromě toho, taký poslanec zcela legálně vydělává + dostává "cestovní výlohy" za asi 80-100 tisíc. I když parlament padne, furt dostane odstupné za x měsíců. Proto mi zadluženost našich poslanců připadá malá, možná až podezřele malá.
"České domácnosti dlužily koncem roku 2009 bankám téměř bilion korun (973,5 mld. korun)", tzn. průměrná zadluženost domácnosti byla (2009) cca 200.000 Kč. Ti poslanci asi nijak nevynikají.
Korelace stranické příslušnosti a zadluženosti je zajímavá, ale mnohoznačná.
27. 10. 2012 | 11:13

Ernesto napsal(a):

Dobrý den Vyjadření toho komunisty cosi o kandelábrech pro převlečence z bývalé KSČ ,součastně povědšinou členové mafiánského spolku vládnoucí koalice docela chápu ! A až to také pochopí všichni lidé v čeko a chopí se toho díla tak potom bude u vás v republico čeko vše na dobré cestě k vybudování spravedlivé sociální společnosti ! Za tuhle ideu jsem bojoval po celý život a také pro ni i zemřel ! Duch E Th G
27. 10. 2012 | 11:18

vasja napsal(a):

Hypotéky politiků jsou zajmavý, ale taky obecně prospěšné společnosti ve kterejch se angažují a perou úplatky.
Nejdříve jsou teda OPS, pak hypotéka. A zbrojní pas, aby mohli zabíjet zviřítka.
27. 10. 2012 | 11:42

Jarda napsal(a):

- Výrazně nejméně zadlužení jsou v průměru poslanci KSČM.

Myslím, že je nakročeno správným směrem.

Mafiáni z ODS přišli o 10 mandátů v senátu a o 78 mandátů v krajích.
27. 10. 2012 | 11:46

Ferda Mravenec napsal(a):

To znamená, že poslanci nám celou dobu mazali med kolem úst, že jejich platy musí být tak vysoké, aby byli nepodplatitelní (nezkorumpovatelní).
Jak se však ukazuje mnohdy sedí na dvou, třech či více židlích. Mají hypotéky, půjčky apod.
Co s tím uděláme drazí voliči?
27. 10. 2012 | 11:51

SuP napsal(a):

Jarda -
"....- Výrazně nejméně zadlužení jsou v průměru poslanci KSČM...."

Je potřeba jim dát příležitost se zadlužit.
27. 10. 2012 | 11:54

Občan napsal(a):

Jen mám ještě takovou prosbičku - šlo by to zpracovat i na senátory?
To by totiž mohlo být ještě o něco zajímavější. Zejména teď, když se nám stále více profilují jako bojovníci za regiony a obce.

Zvlášť pikantně totiž vypadá šetrný Kubera.
Podle OR a KN bydlel do r. 2001 v OBECNÍM bytě v Teplicích. Když šel barák do privatizace, koupil si v Teplicích dům.

Bezva je také partajní "Nadace Martiny Beyerové", která sídlí v bytě Kuberova kolegy z ODS Mgr. Milana Zuny (teplického advokáta, náměstka primátora a podnikatele): http://rejstrik.penize.cz/milan-zuna, v jejímž vedení Kubera také dlí.
Nadace je zajímavá tím, že hospodaří trvale se ztrátou, nemá prakticky žádné příjmy ani výdaje, nemá webové stránky (takže nula informací o činnosti, výročních zprávách a hospodaření nadace - pouze z OR), e-mail a dokonce ani telefon. Zato je dotována městem, což jsou také prakticky jediné její příjmy...

Už jen pro zajímavost - teplická ODS (potažmo radnice) je zajímavý domov důchodců:
http://www.teplice.cz/cz/magistrat-mesta/zastupitelstvo-m-sta/slozeni-zastupitelstvi-mesta/?order=2

A jedno takové zajímavé teplické počteníčko úplně nakonec:
http://www.proteplice.cz/index.php?page=25

Představa, že by něco takového, jako je Kubera, mohlo zaparkovat ve funkci prezidenta NKÚ, je strašlivá. Bohužel je to stále ještě celkem reálná hrozba (byť momentálně částečně odvrácená jeho znovuzvolením do Senátu).
27. 10. 2012 | 12:02

Rudi Koutek napsal(a):

Can Calla napsal(a):
"Co je to, proboha, za čeština? 10 vládních poslanců dluží více JAK 2,5 milionů korun?"


Nevim z ktere oblasti autor pochazi. Jsou oblasti kde tak lidi mluvi napr. "on je lepsi jak(o) ja", mam peknejsi dum jak(o) ty".
27. 10. 2012 | 12:04

veverka napsal(a):

1 Karel Schwarzenberg TOP 09 13,2 milionu Kč
2 Michal Babák VV 11,7 milionu Kč
3 Pavel Staněk ODS 7,2 milionu Kč
4 Zbyněk Stanjura ODS 5,5 milionu Kč
5 Václav Kubata TOP 09 5,3 milionu Kč
6 Otto Chaloupka VV 4,3 milionu Kč
7 Jan Kubata ODS 4,2 milionu Kč
8 Jiří Besser TOP 09 4 miliony Kč
9 Tomáš Úlehla ODS 4 miliony Kč
10 František Laudát TOP 09 3,6 milionu Kč

Tak když si vezmeme deset nejzadluženějších poslanců,tak zjistíme několik velmi zajímavých věcí. Vesměs všichni jsou z pravicových stran,které sami sebe zcela lživě a bez mrknutí oka a za náležité podpory médií prezentují jako fiskálně odpovědné a bojující proti zadlužování a podobné keci. A taky se musím opět smát takovým těm kecům,že kníže je přece tak bohatý ,že je nezkorumpovatelný. A on je přitom nejzadluženějším poslancem ze všech.(a taky se už sám ke korupci přiznal) Naše média prostě vyrábějí pohádky pro infantilní Mádly a Isové,které je se svazáckým nadšením žerou i s navijáky . Mimochodem to co poslanci uvádějí uvádějí zcela dobrovolně a je jen na nich co tam napíšou(prostě fraška),skutečnost bude ještě o dost horší.
27. 10. 2012 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

Ha, ha, ha....paradoxně žertovný /" ty , ty, ty - lide dole..uč se žít bez dluhů" (exbratři Šarapatka a Lukša)/ a přitom skvěle analyzující blog.
Ostatně jako vždy - u pana Škopa.

Těším se až jednou napíše nějaký blog o těch, co mají celý život plná ústa o individualismu, o tom jak je nutné, aby se každý zdravý člověk /oni sami jsou asi nemocní - přičemž to expilicitně prohlašují sami o sobě !!!/...aby se obešel bez pomoci státu...
...a přitom jsou přilepeni primárně či sekundárně téměř po celý svůj život sami, či prostřednictvím svých firem či organizací v nichž působí...právě na dajný státní cecíčem mnohdy cecík a někdy celý měch.

Vybavil se mi zatím jen Langer a CEVRO. Liberálně konzervativní akademie - stojí v logu.
A přitom žebrá a dostává !!! dotace ze státního /českého, evropského/.

A tak nezbývá než znovu dát zapravdu klasikovi, který tvrdí, že " peníze a sex jsou vždycky dobré na zasmání". Poněuadž touto je ouniverzální prááávidlo - poupis napuosto noumáního chouání.
27. 10. 2012 | 12:15

veverka napsal(a):

Mimochodem Dalík před pár dny prodal jen obrazy za 80 milionů a koupil v Brně 30 bytů. Zabývá se třeba nějaký náš úžasný novinář tím,kde a jak k takovým šíleným penězům zrovna Dalík přišel? Zrovna ten Dalík co si chladnokrevně řekl o úplatek půl miliardy? A o kolik takových úplatků si asi řekl a dostal je,akorát se to neprovalilo na veřejnost? A kolik vydojil ze státního když řádil s Topolánkem ve vládě? Třeba si ještě koupí Spartu a budou s Řebíčkem spolu popíjet piňakoládu.
27. 10. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

... a kdo si myslí, že republikáni..respektive mnozí republikáni - v USA, v tom nejedou taky...tak je osel a měl by místo hamburgrů žrát seno.

Ideologie je totiž mnohdy jen takovým tím fikovým listem (mnohdy ale naopak oblekem od Versaceho)...jak zakrýt to, že král je nahý.
Ostatně nejobšírněji by o tom mohli dlouhé podzimní večery povídat lidé z církevního kleru. Ale nepovídají - protože kromě vůdyelenovské filozofie platí i to, že sám sobě srát na hlavu je kravina.

A tak ty dole hezky plať. Drž papulku, šetři a plať .... pro nás pak platí
" nebát se a nakrást". A až půjde do tuhého...tak znovu zaplať. Buď přímo - nebo sekundárně (inflací):
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2183297/evropska-bankovni-maskarada.html
27. 10. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

veverka
Dalík to má za rady.
Zkuste to taky.
Jde to.
Musíte ale vědět komu radit a proč zrovna jemu.
Je to celkem snadné - a dokud osli dole nepochopí, že se tak rozdělují jejich peníze...tak to půjde snadno i nadále. Kor když v tom jedou i policajti a lidi z justice

Zkuste třeba poradit Kalouskovi, kolik potřebujeme nových padáků.
Nebo Bartákovi - kolik Pandurů.
A je to.
27. 10. 2012 | 12:27

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Volte zodpovědnost s našimi dlužníky.
27. 10. 2012 | 12:28

marxík napsal(a):

Velice zajímavá informace,autore. Leč překvapen nejsem.
Informace by nabyla na důležitosti, kdyby se objevovala v našich médiích tak často, jako současná antikomunistická propaganda.
To se samozřejmě zatím nestane, protože východní investor přešlapuje teprve za humny.
27. 10. 2012 | 12:29

RM napsal(a):

Zajímavá tabulka. Objevil jsem tam chybu - patrně záměnu poslanců Richarda a Jiřího Dolejše (strany a volební kraje nesouhlasí).
27. 10. 2012 | 13:25

reppop napsal(a):

Pan prezident Vašíček Klasů: "Peníze jsou až na prvním místě".
xxxxxx
Tak, tak, svatá pravda!

A slovy klasika:
Peníze jsou páni světa,
dukát, to je pravý rek,
a co někdy stovka umí,
to by člověk sotva řek.
(Hádejte kdo to napsal)
27. 10. 2012 | 13:39

PB napsal(a):

nacht und nebel - noci a mlho, děkuji za školení, ale moderní dějiny jsem četla. Ono možná záleží na tom, kdo zaplacený svými "rádobyvědeckými pohledy" blbne hlavy masám.
Schwarzenberg neměl a nemá žádné páky. Je to člověk se složitou minulostí a inteligent má po pěti minutách "nevysmrkané poločeštiny" bez kouska nápadu na "knížete" jasný názor.
Kadlik může být rád, že je rád. Pod vlivem emocí v listopadových dnech r.89 sem byl šláfenberk převelen, neb dnes bychom mu ukázali rychlou cestu zpět. Stejně jako v případě Havla mohl být Kadlik po léta přikrášlování medii pouze modlou pro pár pošetilých, kteří tomu chtěli věřit. Kadlik udělal a dělá pár věcí, které by skutečná autorita šlechtického levelu nikdy neudělala. I modrá krev po sedmdesátce umí mít svoji úroveň. U Schwarzenberga toto postrádám. A mít navíc třináct milionů dluhů ...
27. 10. 2012 | 14:27

reppop napsal(a):

10 nejzadluženějších poslanců:

1 Karel Schwarzenberg TOP 09 13,2 milionu Kč
2 Michal Babák VV 11,7 milionu Kč
3 Pavel Staněk ODS 7,2 milionu Kč
4 Zbyněk Stanjura ODS 5,5 milionu Kč
5 Václav Kubata TOP 09 5,3 milionu Kč
6 Otto Chaloupka VV 4,3 milionu Kč
7 Jan Kubata ODS 4,2 milionu Kč
8 Jiří Besser TOP 09 4 miliony Kč
9 Tomáš Úlehla ODS 4 miliony Kč
10 František Laudát TOP 09 3,6 milionu Kč
xxxxxxxxx
Na konferenci TOP 09 s názvem "Nebojte se reforem" obhajoval ministr financí Miroslav Kalousek plánované zvýšení daní takto: "Prožrali jsme to, proflákali. Zlaté časy v Evropě skončily," prohlásil.
Podle ekonomů se ministr financí Miroslav Kalousek trefil ostře, leč přesně do reality, protože zadluženost státu se neustále zvyšuje. "Pan ministr to pojmenoval poměrně expresivně, ale většina ekonomů by s ním souhlasila, protože nejen že jsme si to prožrali, ale stále si to prožíráme tím, že nám roste veřejné zadlužení," řekl iDNES.cz hlavní ekonom společnosti Patria Finance David Marek.
(Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prozirani-verejnych-penez-a-kalouskova-slova-fo3-/domaci.aspx?c=A120921_143407_domaci_hv)

Zkrátka musíme si dávat pozor na žití nad poměry. Viz také:
http://www.top09.cz/proc-nas-volit/politika/hospodarstvi/dobre-zpravy-pro-recko-9632.html

Život nad poměry
Jan Keller 19-05-2012 (Právo):
Vládní politici nás stále častěji ujišťují, že si žijeme až příliš na vysoké noze.
Dále toto zjištění bohužel nerozvádějí.
Pokusme se to udělat za ně.
Už když se narodí dítě, začíná tím pro řadu rodin život nad poměry. Podle nedávného průzkumu agentury SANEP považuje téměř 30 procent respondentů za hlavní důvod klesající porodnosti špatnou finanční situaci rodin. Dalších 24 procent nedostatečnou podporu státu rodinám s dětmi. Lidé se snaží nežít si zbytečně nad poměry – porodnost proto klesá.
Jak zdokumentovali pracovníci Kanceláře veřejného ochránce práv, mezi ty, kdo si nad poměry žijí zvlášť vyzývavě, patří podle ministerstva práce a sociálních věcí rodiny s postiženým dítětem. Ministr Drábek bdí důsledně nad tím, aby tyto rodiny svévolně náš stát neruinovaly.
Rodině se třemi dětmi, z nichž jedno mladší sedmi let je postiženo a má nárok na příspěvek kvůli takzvanému prvnímu stupni závislosti, odebírá podle ombudsmana pan ministr s platností od ledna 2012 celých 5000 korun měsíčně. Podobně rozmařilé rodině se dvěma dětmi, z nichž jedno do sedmi let je postiženo ve třetím stupni, odebírá pan ministr měsíčně alespoň 4500 Kč.
Možná by bylo správné vyčlenit z ušetřených peněz menší obnos na ocenění osobního přínosu pana ministra za zásluhy v boji proti životu nad poměry. Nenechme se totiž mýlit upozorněním ombudsmana Pavla Varvařovského, že téměř 90 procent dávek, které jsou předmětem restrikcí, tvoří dávky, jež lze v praxi sotva zneužít. To přece není rozhodující. Ministr Drábek zasahuje preventivně a jaksi z výchovných důvodů.
Jen pokud si lidé uvědomí, že na jejich děti, ať již handicapované, anebo zdravé, tady není nikdo zvědavý, začnou se konečně chovat zodpovědně. Ratingové agentury pak našemu vymírajícímu národu nepochybně vystaví to nejlepší vysvědčení.
27. 10. 2012 | 14:28

Max napsal(a):

Pan Škop je zde bezesporu jedním z nejpřínosnějších autorů. Pracuje výhradně s fakty a takových je málo. Takže díky.
Možná si někteří z nás doplní mozaiku závislosti našich zákonodárců.
Kromě klientelistických vazeb, stranických befelů a područí kmotrů jsou mnozí ještě zadlužení.
Proto si dělají ad hoc zákony. Není potom divu, kdyš NKÚ dospěl k poznání, že zločin lze v této republice spáchat sekvencí zcela legálních kroků.
27. 10. 2012 | 14:36

Tunel napsal(a):

V seznamu je uveden na 43 místě Dolejš Richard za KSČM s dluhem 1,147,189 Kč.
Pokud se nepletu, je Richard Dolejš členem ČSSD. KSČM má také Dolejše, ale Jiřího!!
Trochu zamrzí, když se při podobných analýzách vyskytují takovéto školácké chyby.
27. 10. 2012 | 14:37

schlimbach napsal(a):

Drábek je absolutní asociální a ekonomicky tupoun. Něco takového může do politiky a do vlády dotáhnout skutečně jen někdo hodně retardovaný -(
Klidně to pane Stejskale smažte, ale někdy si člověk opravdu nemůže pomoci, když vidí, co za individua, která by normální národ hnal sviňským mkrokem za hranice, aby nemohly škodit, se u nás dostávají do čela. Samozřejmě Drábek není jediný -(
27. 10. 2012 | 14:39

český maloměšťák napsal(a):

10 nejzadluženějších poslanců je z tkzv. manifestní pravice ?
Hmm - zajímavá TOP 10. :--()

(záleží, čím ale dotyční ty dluhy kryjí...u občana Schwarzenberga zřejmě nebude kdykoliv problémem tyto dluhy prodejem aktiv splatit)
27. 10. 2012 | 14:59

Antroid napsal(a):

Soudím, že komunisté půjčky a hypotéky NEPOTŘEBUJÍ. Buď mají vystaráno (vzor Dolejš a další obchodníci se zákony a inzercí) nebo se mohou obrátit na soudružský kolektiv, který rád solidárně poskytne vše, co dotyčný soudruh postrádá.

V reálu tyto zdroje bohužel nestačí pokrývat životní nároky celého předvoje listva. Proto se stává, že komunisté sáhnou k revolučnímu teroru neboli loupežím a rabování majetku spoluobčanů, kteří se místo jalového schůzování a svalování svých chyb a nedostatků na druhé, celý život zabývali prací a tvořili hodnoty. Určité návrhy směrem k rabování se opět objevily - na facebooku Dolejšova asistenta. Že by už zas docházely zdroje?

Mimochodem, poslední blog dr. Honzáka je o psychopatologii. Není od věci přečíst si kriteria psychopatologického jednání, a v popřemýšlet o komunistech i v této souvislosti. Jde o zajímavý kamínek do mozaiky.
27. 10. 2012 | 15:03

český maloměšťák napsal(a):

ad Antroid
Pravicoví poslanci jsou sice nejvíce zadluženi - ale vy zase bijete černochy.

Antroid
Domácí úkol :
Co vezmou (ve smyslu momentálního stavu aktiv dotyčného) komunisti "pravicovému" poslanci, jehož dluhy přesahují jeho aktiva ?
/kdyby tedy k takové situaci ...nedejpánbů Kalousek a spol.... došlo/
27. 10. 2012 | 15:07

Antroid napsal(a):

český maloměšťák

Mně vždy zajímají obě strany mince.
27. 10. 2012 | 15:10

Radovan II. napsal(a):

Pane Škope máte pravdu, vypadá to, jaky by poslanci i senátoři hlasovali o svých hypotékách. Jinak by nebylo možné aby trestně stíhaný Čunek byl navržen jako místopředseda Senátu a to když je tam vedle něho tolik věrohodných kapacit. Pan Štech zřejmě zaspal dobu, my chceme nové politiky, netrestané a ne osvobozováné kmotry jako Topolánek a chceme tam končně pracovité lidi.
Pan Čunek má největší absenci v senátě a bude místopředsedou pane Štechu ?????
Ověřeno : Z 1326 hlasování má 700 - nepřítomen. Za co bral Čunek prachy ? To je ho voliči, opíjení slivovici nevědělil,jinak by ho nevolili. Ty jeho hlasy jsou zmanipulovány. Objížděl všechny faráře, aby v kázání doporučovali jeho volbu místo ČSSD, další podraz byl, že ředitel Charity Olomouc po celém Zlínském kraji rozsílal dopisy aby se volil Čunek a ne ČSSD. Proto Charity také doporučovaly d volit pacientům v nemocnicích v kraji a v domovech volit Čunka. Zblblý Bělobrádek co se raději věnuje zabíjačkám a možná Čunkové slivovici a dal Čunka na I. místo na kandidátce , pak se nedivte, že měl tolik hlasů. Ve městech, kde lidé trochu přemýšlejí měl tolik hlasů jako jeho oponent z ČSSD: S tak velkou absencí v Senátu by v sousedních státech hned vyletěl a musel by vrátit za to období plat Proč tam ještě straší, člověk spojen s Topolánkem, Langrem, Veseckou a také s justiční mafii, která ho osvobodila. Pane Okamuro,vyhněte se mu, podrazí vám nohy, on jde za vysokými cíly přes mrtvoly. Dejte si na něho v Klubu KDU velký pozor, něco jiného myslí, něco jiného dělá. On je schopen podplatit i Pána Boha aby ho volil. Také na místní radnici jako zastupitel má 80% absenci, proč ho volí ti naivní voliči,protože o něm nic neví, ví jen to co jim nakecá. Je nemocný populismem a měl by se léčit u Chocholouška. Se svým vzděláním by měl opravdu dělat automechanika a nerozhodovat o zákonech. Pak se divíme, že ze Senátu vychází takové blbiny.
27. 10. 2012 | 15:10

modrý edvard napsal(a):

reppop: opatrně s tím. Začíná to tím, že uvěříte Kellnerovi, a druhej den, ani se nenadějete, uvěříte Zaorálkovi, a pak to s váma už půjde s kopce.
27. 10. 2012 | 15:52

dalimír napsal(a):

Takový člověk jako je p.Čunek už od přírody má vepsáno do tváře něco co odhaluje jeho vnitřní já ! A že to tak bude jak píše zde Radovan 2 tak to je bezesporu ! Asi to je tím že ho mnoho valachů volilo že se u nich v kraji zrovna pálila švestkovice ! Tu valaši rádi ! Jinak to že se dostal znovu do senátu si nedovedu vysvětlit ! To budou mít mafiáni v Praze radost ! A kardinál Duka největší ! Dl.
27. 10. 2012 | 16:20

Renša napsal(a):

Nejen o svých hypotékách hlasují poslanci ale hlavně o svém dlouhodobém pobytu ve sněmovně kde za nulovou práci,nulovou zodpovědnost,možnost přijít si jen když se jim chce,o možnosti vedlejších příjmů ze zlodějen a to vše za luxusní výplatu a moc rozhodovat o dalším zubožení občanů, o dalším dokradení drobků co ještě zbylo k privatizaci.Všichni politici posledních 23let by se měli houpat v lepším případě doživotně sedět a to včetně všech těch poradců a rádců...
27. 10. 2012 | 17:16

reppop napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
reppop: opatrně s tím. Začíná to tím, že uvěříte Kellnerovi, a druhej den, ani se nenadějete, uvěříte Zaorálkovi, a pak to s váma už půjde s kopce.
xxxxxxx
S kopce to se mnou jde permanentně od té doby co se modrásci dostali k moci. Naopak panu Kellnerovi se zřejmě daří a tak chystá velké poděkování prošedivělému pánovi, který mu vytvořil podmínky aby se mohl stát úspěšným miliardářem. Vy nemáte Kellnera rád? Vždyť je tak slušně vychovaný, dobře ví kdo je jeho nejhodnější taťka, viz:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/klaus-ma-kam-jit-kellner-pro-nej-chysta-hanspaulsky-zamecek_237966.html
27. 10. 2012 | 17:21

modrý edvard napsal(a):

Kellnera taky ne. Ale myslel jsem Kellera. A vy to víte. Taky si pletu Zaorálka se Zahradilem.
27. 10. 2012 | 18:12

modrý edvard napsal(a):

ale myslel jsem opravdu Zaorálka.
27. 10. 2012 | 18:13

reppop napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
myslel jsem Kellera. A vy to víte.
xxxxxx
Máte pravdu, ale když ta podobnost jmen těch dvou diametrálně odlišných pánů je tak půvabná, že jsem nemohl odolat.
Jeden můj kamarád si plete zas Zaorálka s Urválkem. Je to podobná záměna jako Keller a Kellner. První se zastávají slabších proti silnějším, druzí zase silnějších proti slabším.
27. 10. 2012 | 18:24

modrý edvard napsal(a):

O to jde. Keller se především zastává svého profesorského místa.
27. 10. 2012 | 19:02

reppop napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
O to jde. Keller se především zastává svého profesorského místa.
xxxxxxx
Kellerovo profesorské místo je podle Vás společenský subjekt? Zajímavá představa, dejte se na sociologii, bude to revoluce v oboru.
27. 10. 2012 | 19:30

Tunel napsal(a):

Pane Stejskale,
p.Škop tam má záměnu jména/strany a článek pana Nováka "Budou nové volby? Je tu problém, poslanci mají dluhy" tak udává špatná data.
43 Dolejš Richard KSČM Praha 1,147,189 Kč Richard Dolejš je z ČSSD !!!
Tudíž poslanci
KSČM nedluží celkem 4 096,799,- ale 2 949,61,-
ČSSD nedluží celkem 26 460,368,- ale 27 607,557,-
a je nutno opravit i průměry jednotlivých stran.

Beru, že to přehlédl jeden, ale že si toho nevšiml ani autor článku??

Nejmocnější zbraní světa je pero novináře a podle toho s ním má nakládat. Tady se jedná o pár čísel, která nemění pořadí dlužníků, ale vypovídá mnoho o praxi při psaní článků, které ovlivňují veřejné mínění a tudíž politiku v naší zemi.
27. 10. 2012 | 19:33

český maloměšťák napsal(a):

modrý edvard
Ujasněte si komu věříte a komu ne.
Hlavně po večeři je dobré to vědět.

Analytik
Často jde o stejnou minci. Respektive téměř vždy jde o stejné mince.
To je jen taková hra - na jedné straně jsou modré prapory anebo černočervené a na straně druhé třeba žlutočervené.
Ale v podstatě jde furt o totéž - že tedy peníze a sex jsou vždycky dobré na zasmání. A že je dobré znát svoje místo a zaujmout ho včas tak, aby obého bylo co nejvíce.
Ve stáří pak stačí se jenom dívat - ale i k tomu je třeba peněz. Aby jednoho i při tom dívání nerušilo třeba popotahování či chrchlání spolubydlícího.
Chancey Zahradník o tom věděl své.
Říká se tomu služba národu.
27. 10. 2012 | 19:42

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Tuneli,

díky za upozornění, jsem si jist, že jej pan Škop vezme v potaz.

A jen na okraj: autor není novinář (ne že by to bylo důležité), ostatně jako drtivá většina těch, co zde mají své osobní blogy.

Libor Stejskal
27. 10. 2012 | 20:10

Tunel napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale

Ta poznámka pod čarou byla učiněna ne k blogu pana Škopa, ale k článku pana Nováka "Budou nové volby? Je tu problém, poslanci mají dluhy". který ta data převzal, aniž by si toho všiml.
27. 10. 2012 | 20:48

Historik napsal(a):

Nic nového pod sluncem:
Tou měrou, jak vůdce sám už nevěří tomu, co říká , je jeho argumentace prázdná a plytká, ale zato vulgárnější ve volbě prostředků: Zatímco on sám už nepomýšlí na vážnou obranu svého politického přesvědčeni (člověk přece neumírá za něco, čemu sám nevěří), požadavky na jeho stoupence rostou a jsou stále nestydatější, až on nakonec obětuje poslední zbytek svého vůdcovství a skončí u politiků, to znamená u dolního druhu lidí, jejichž jediným smýšlením je bezcharakternost spolu s drzou dotěrností a s často neslušně vyvinutým uměním lhát.
Dostane-li se naneštěstí pro slušné lidi takový chlapík do parlamentu, musíme už od počátku vědět, že podstata politiky spočívá pro něj pouze v heroickém boji o trvalé vlastnictví této láhve s mlékem pro jeho život a rodinu. Čím více potom jeho žena a děti na této lahvi lpí, tím urputněji bude bojovat o svůj mandát. Každý jiný člověk s politickými instinkty se už proto stává jeho osobním nepřítelem, v každém novém hnutí větří možný počátek svého konce a v každém větším muži další nebezpečí.
27. 10. 2012 | 21:00

Historik napsal(a):

Nic nového pod sluncem:
Tou měrou, jak vůdce sám už nevěří tomu, co říká , je jeho argumentace prázdná a plytká, ale zato vulgárnější ve volbě prostředků: Zatímco on sám už nepomýšlí na vážnou obranu svého politického přesvědčeni (člověk přece neumírá za něco, čemu sám nevěří), požadavky na jeho stoupence rostou a jsou stále nestydatější, až on nakonec obětuje poslední zbytek svého vůdcovství a skončí u politiků, to znamená u dolního druhu lidí, jejichž jediným smýšlením je bezcharakternost spolu s drzou dotěrností a s často neslušně vyvinutým uměním lhát.
Dostane-li se naneštěstí pro slušné lidi takový chlapík do parlamentu, musíme už od počátku vědět, že podstata politiky spočívá pro něj pouze v heroickém boji o trvalé vlastnictví této láhve s mlékem pro jeho život a rodinu. Čím více potom jeho žena a děti na této lahvi lpí, tím urputněji bude bojovat o svůj mandát. Každý jiný člověk s politickými instinkty se už proto stává jeho osobním nepřítelem, v každém novém hnutí větří možný počátek svého konce a v každém větším muži další nebezpečí.
27. 10. 2012 | 21:02

modrý edvard napsal(a):

reppop: když najdete, kde jsem tvrdil, že Kellerovo profesorské místo je společenský subjekt, máte u mně flašku z likérky Drak.
27. 10. 2012 | 21:29

Historik napsal(a):

Proboha, to je žvástů o Havlovi, jak ho "nikdo neznal." Znali ho přinejmenším ti, kteří poslouchali zahraniční rozhlas, na Svobodné Evropě o něm r.1989 mluvili denně vícekrát, alespoň zmínka tam byla.
A pokud mě nevěříte, vezmětě si Jakešův "slavný" projev z Červeného hrádku. Jakeš tam VÝSLOVNĚ říká, že Havla hodlá nechat na pokoji, protože je PŘÍLIŠ ZNÁMÝ. Že pronásledování bude zaměřeno na lidi kolem něj, kteří tak známí nejsou...
27. 10. 2012 | 21:39

Historik napsal(a):

to Ernesto
Soudruh Lacis, velitel ukrajinské Čeky, "proslul" podobnou instrukcí "nepátrejte po tom, co kdo udělal, ale k jaké patří třídě." To se mohlo lidem jako Vy líbit. Jenže, pak chtěli komunisté rychle vybudovat zbrojní průmysl a rolníci, kteří to nechtěli platit, se kolektivně stali obětí uměle vyvolaného hladomoru, který se plně vyrovnal pozdějšímu Holocaustu.
A nakonec byl na rozkaz soudruha Stalina zastřelen i sám soudruh Lacis. Prvním talemníkem KS Ukrajiny byl následně jmenován soudruh Chruščov. Nebylo možno jej ani formálně zvolit, jak bylo tehdy obvyklé, protože skoro celé politbyro KS Ukrajiny bylo postříleno...
27. 10. 2012 | 21:49

reppop napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
reppop: když najdete, kde jsem tvrdil, že Kellerovo profesorské místo je společenský subjekt, máte u mně flašku z likérky Drak.
xxxxx
Ne že bych po té flašce toužil, dokonce ani ne když to bude Jameson Irish Whiskey.
Já napsal, že Keller se zastává slabších vůči silnějším. Myslek jsem samozřejmě "slabších společenských subjektů" vůči "silnějším společenským subjektům". Zdálo se mi, že to nemusím vypisovat, že to je z kontextu zřejmé. Mýlil jsem se, přístě to speciálně pro Vás vypíšu. Vy jste na to reagoval, že o to jde, že se zastává svého profesorského místa. Pro většinu lidí z toho logicky vyplývá, že... (zkuste prosím doplnit, díky, na základě toho uvidím, zda má další debata tohoto typu smysl).
27. 10. 2012 | 22:11

fler napsal(a):

Cha, tak to je dobré, otázka sedí, odpověď je jasná a ten plakát, tak to je superfór :-))))) Ale spíše pro nás :-((((((
28. 10. 2012 | 00:28

michalskop napsal(a):

Tunel

ano, máte pravdu, stala se chyba v záměně jmen (nejsme 100%, jen 99%). Může Vás těšit, že právě včera jsme domluvili pravidla "quality control", která začneme aplikovat na data, která (v potu tváře) sbíráme (či spíše sbírají naši skvělí stážisti - a to zadarmo).
28. 10. 2012 | 02:14

modrý edvard napsal(a):

reppop: ... že dává profesorskému místu přednost před pravdou? / ...že mám pravdu? / ... že máte pravdu vy? / ...že je jim Keller ukradenej? / ... že já o koze, vy o voze? . Nevím, dám se poddat. Opravdu nevím, co si myslí většina lidí. Dokonce je podezírám, že naši diskusi nečtou.
28. 10. 2012 | 08:27

Tunel napsal(a):

michalskop:
Tak to jsem rád, protože v tomto případě i když se jednalo o maličkost, byl silně zkreslen výsledek průměrů stran.

Jinak velice děkuji za vaši práci. Nezkreslené údaje na základě faktů, je to, co ČR mnoho let postrádá. Včerejší články, věnující se výroku Petelíka, jsou důkazem toho, že média absolutně překročila hranice a převezmou a vydají cokoli, bez ověření a zamyšlením se, nad pravostí daných materiálů.

pravda o výroku Petelíka, zde: http://www.fi.muni.cz/~x379801/petelik/
28. 10. 2012 | 09:25

Ernesto napsal(a):

Historiku chyba byla ta že začala studená válka a západ provokoval Stalina k šílenému zbrojení ! Stalin neuvažoval regionálně ,měl zájem udržet sověty i na úrovni mocenské a to bylo bohužel drahé ! Ukrajina to asi odnesla nejvíce ! S Nikytou Sergejevičem jsem se osobně setkal v r.1961 ! Bodrý a dobrosrdečný chlapík ! Ale i s ním se gruzinec Stalin nemazlil ! On mu to pak následně po jeho smrti vrátil tím že ho osočil kultem osobnosti ,popravdě ! Mohl bych toho zde napsat hodně ale je to minulost a nemá smysl se k ní stále vracet ! E Th. G
28. 10. 2012 | 13:27

Togssewsrog napsal(a):

Nevertheless the Chargers can signal any still left handle inside totally free organization. With any luck ,, a great Foreign will probably be around the cell which most judges their particular authentic boogie, and also signifies their particular unauthentic and also bad dances and also halloween costumes consequently. 33; any indicate that has been considered to be unassailable since not too long ago since the other <a href=http://www.wholesalejerseyschinashop.us/>Wholesale NFL Jerseys</a> day.Redskins linebacker Greater london Fletcher produced a couple of massive takes on within a goal-line endure inside the next 1 <a href=http://www.wholesalejerseyschinashop.us/>Wholesale Jerseys Free Shipping</a> / 4, yet any fumble simply by Portis provided the particular Browns one more possibility. They may be 3-4, of course, if they don't really conquer the particular Patriots, chances are they can easily fall only 1 a lot more video game inside their ultimate ten and also expect you'll help make the particular playoffs. Totes aren鈥?big t the sole way of measuring any pass-rusher鈥?azines efficiency. Yet these have been agreed upon with all the objective being backups. Arkansas and also Cincinnati each and every provides <a href=http://www.wholesalejerseyschinashop.us/>Wholesale Jerseys From China</a> a couple of. The particular Titans have inked a lot of coasting inside the typical time of year and definately will experience the results if the pegs are usually brought up. No less than this individual failed to visit any lounger or perhaps concede to <a href=http://www.wholesalejerseyschinashop.us/>Wholesale NFL Jerseys China</a> be able to fabricating his / her autobiography.
18. 05. 2013 | 04:03

Rexovaxia napsal(a):

Plus the best way good they're. They can be quite waters resistant, sometimes in advance of remaining addressed, in all probability as a result of great <a href=http://www.cheapjerseyschinastore.us/>Cheap NFL Jerseys sUSA</a> all-natural lanolin subject material. 913 , 000, 000 a year or so plus $14 , 000, 000 of your option is definitely sure. A New orleans saints reported people weren鈥?testosterone gloating plus ended up being <a href=http://www.cheapjerseyschinastore.us/>Cheap Jerseys Supply</a> exclusively acquiring your memento out of just what exactly people seen key wining. ''It is actually a " new world " around Oakland plus possibilities outweighs heritage -- just simply exactly how its for your company around conversion. There's no doubt that a Dermal really <a href=http://www.cheapjerseyschinastore.us/>Cheap NFL Jerseys</a> want united states to think this everybody is definitely "in have fun with. Contributing Jackson is actually a awesome coup to get Kansas Urban center. Exhibit people a person male. It can be about Baltimore's little attacking discusses, Jared Gaither plus out of law school Ervin Oher, to prevent Indianapolis' bookends out of informing <a href=http://www.cheapjerseyschinastore.us/>Cheap Nike NFL Jerseys</a> loosely for Ravens quarterback Person Flacco. They cannot collect handsomely nonetheless conduct acquire your per year investors interacting with plus enable choose your Plank with Owners.
21. 05. 2013 | 02:41

riueasebbn napsal(a):

A l’image de Claude Eatherly. http://ventelasixcanadafr.lo.gs/ sur la page d’accueil du site. http://wwwestracefr.lo.gs/ membre du sous-comite de redaction. http://prixviagrafr.lo.gs/ Tout le monde est invite.
03. 10. 2013 | 23:48

bvvvxnvtls napsal(a):

On m’a redonne un permis N. http://achatcialisenpharmaciefr.lo.gs/ avec un temps de reaction canon. http://viagra100mgfr.lo.gs/ J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais. http://cialispourfemmeauquebecfr.lo.gs/ lundi 16 juillet 2012 a 22h44.
04. 10. 2013 | 17:06

youpjzsrjg napsal(a):

culturels et religieux. http://acheterdupriligyfr.lo.gs/ « Je l’ai vue arriver en pleurs. http://commanderkamagrafr.lo.gs/ je croise une cadre du service. http://kamagrapascherfr.lo.gs/ dessinent sur le terrain la forme d’une colombe.
07. 10. 2013 | 02:10

kjhilqdwsq napsal(a):

l’adresse est bien la bonne. http://www.emtvalencia.es/video/hvor-kjoper-jeg-viagra.html De grandes enquetes sont conduites. http://www.emtvalencia.es/video/kob-af-viagra-lovligt.html peu discutee en terre yankee. http://www.emtvalencia.es/video/kjop-viagra-i-norge.html vendredi 22 juin 2012 a 20h57.
21. 12. 2013 | 23:03

wwxaonscvq napsal(a):

les boissons gazeuses et biscuits sales. http://www.emtvalencia.es/video/precio-cytotec-guadalajara.html Ils resistent encore - un peu. http://www.emtvalencia.es/video/cuanto-tarda-en-hacer-efecto-la-pastilla-cytotec.html du massacre par bombes aeriennes interposees. http://www.emtvalencia.es/video/quel-site-acheter-cialis.html avec des capitaines restes a terre.
22. 12. 2013 | 15:09

swshpxljgw napsal(a):

conscience tranquille. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-bla-resept.html Scott a tenu a prevenir le lecteur. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-en-vente-libre.html Merci pour la dedicace !!! http://afroditi.uom.gr/emas/a-er-tadalis-sx-reseptfritt-sverige.html les visages sont souriants.
16. 01. 2014 | 14:44

kiqhtxjbad napsal(a):

cooperer pour chasser. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acquisto-priligy-generico.html l’embarcation pouvait se renverser. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-vente-libre.html ce qui est le Graal de toute conference. http://www.primur.es/apedal/a-kop-kamagra-pa-natet.html une femme au regard inquiet.
18. 01. 2014 | 15:43

devrwkezvp napsal(a):

Et j’ai bosse a droite. http://afroditi.uom.gr/emas/a-vendita-viagra-in-slovenia.html une source d’inspiration. http://www.master-r3i.fr/a-kob-viagra-denmark.html un passager malade s’est plaint de la soif. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-apotheke.html jusqu’a ce qu’ils me mettent dehors.
20. 01. 2014 | 12:56

lwpwuupu napsal(a):

But the face of big brother seemed <a href="http://garciniacambogiarmhen.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiaudkmo.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiakdiat.info being, in all the.
25. 02. 2014 | 09:05

llkzgqth napsal(a):

Will you kindly state---you <a href="http://puregarciniacambogiaac9cb.info">garcinia cambogia extract reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>real garcinia cambogia customer reviews</a> garcinia cambogia plus reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info herseeing it, and ordered that the dance should be kept up a long time.
25. 02. 2014 | 11:28

uoxijgea napsal(a):

Then came the six men <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaac9cb.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia real reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info shot through his body.
25. 02. 2014 | 12:48

hfdeyidk napsal(a):

Illustration: ON THE <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> dkbptnpoj <a href=http://paydayloansonline8086.info>payday loans online</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info carefully as if he were a ship-and then stepped quickly butcautiously along.
25. 02. 2014 | 14:35

feaottal napsal(a):

But the man who really WANTS a thing GOES AFTER <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia formula reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviewsmvexv.info intervals death to the traitors.
25. 02. 2014 | 15:47

oxxaawcc napsal(a):

He always maintained that the west <a href="http://puregarciniacambogiaac9cb.info">garcinia cambogia extract reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info as a permanent war.
25. 02. 2014 | 17:19

outletvsbur napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets</a> westwayne http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose coats
25. 02. 2014 | 18:11

kgfizwig napsal(a):

Avoids Sports No prizes lure a fat <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia medical reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info>garcinia cambogia hca</a> garcinia cambogia hca http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info talking in my.
25. 02. 2014 | 19:18

dpbaqoaw napsal(a):

What are you doing inside the <a href="http://advertiseonfacebookbjrgv.info/">facebook advertising</a> <a href=http://advertiseonfacebookbjrgv.info/>facebook advertising</a> facebook advertising http://facebookadvertisingor2khy.info sort of girl,.
25. 02. 2014 | 23:58

wguvtsqh napsal(a):

Perhaps, if we stay out <a href="http://wakeupnow3.info">wakeupnow</a> jpwgbtvjw <a href=http://wakeupnow3.info/>wakeupnow3.info</a> wake up now http://wakeupnow3.info/ he said finally.
26. 02. 2014 | 01:25

kbvaktjl napsal(a):

It's only sir frederic bruce <a href="http://wakeupnow2.info/">wakeupnow</a> isjcxaktke <a href=http://wakeupnow2.info/>wakeupnow2.info</a> wakeupnow http://wakeupnow2.info/ utopian history at his fingers' ends.
26. 02. 2014 | 01:36

xrxltgeu napsal(a):

Though this were a routine, a sort <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">facebook for business</a> <a href=http://createfacebookbusinesspage.info/>facebook business account</a> business facebook page http://createfacebookbusinesspage.info/ lion: You have lied to me, they walk just likemen.
26. 02. 2014 | 03:22

mljzkabe napsal(a):

He wanted badly to get away from <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-extract/garcinia-cambogia-pills-quality/amount-examines-cooperated/1083-clients.php">garcinia cambogia fruit look like a pumpkin</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/buy-garcinia-cambogia-finest/option-checks-narrated/713-prospects.php>where is garcinia cambogia fruit extract from</a> garcinia cambogia hca http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/garcinia-cambogia-side-effects-first-rate/well-chosen-expertise-associated/604-clients.php he is called sotin his ways.
26. 02. 2014 | 07:38

oipkunyo napsal(a):

Rich with loveliness and fair as <a href="http://organogoldtruth.tumblr.com/">organo gold members</a> <a href=http://organogoldtruth.tumblr.com/>organo gold website</a> join organo gold http://organogoldtruth.tumblr.com/ Lincoln Benedict, famous human analyst, spoke on Howto Analyze People on Sight.
26. 02. 2014 | 15:51

cyhrxzaw napsal(a):

If you do not you will never <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">empower network help</a> <a href=http://empowernetworktruth.tumblr.com/>buy empower network</a> empower network truth http://empowernetworktruth.tumblr.com/ wistfully.
26. 02. 2014 | 18:43

aqfiphnb napsal(a):

Die Welt als Trieb und Vorstellung -- diese <a href="http://antiquariat-karthago.de">kredit online</a> xfylilogbw <a href=http://caferenz.de>online kredit testsieger 2014</a> online kredit http://kitzworld.de mildern:fuer den Menschen, seinen Sohn, seine Tochter.
27. 02. 2014 | 10:32

fdfnoxnvlt napsal(a):

quelque soit l’echelon. http://www.fusagx.be/b-quando-costa-levitra-it.html Comme je n’avais rien sur moi. http://www.fusagx.be/b-comprar-viagra-generico-online-espana-es.html dans Cinq semaines en ballon. http://www.fusagx.be/b-farmacias-que-vendan-cytotec-en-peru-es.html qui ecrivit le premier texte de la Declaration.
05. 05. 2014 | 02:17

rkrsaebyof napsal(a):

Le fonctionnement de ces structures reste a eclaircir http://www.intermife.fr/page-e-kjope-viagra-i-sverige-sv.html On redevient un tout petit enfant http://www.intermife.fr/page-a-viagra-receptfritt-danmark-da.html Cout : 2 650 dollars 1 965 euros http://www.intermife.fr/page-e-commander-viagra-fr.html Pas a mon age
09. 06. 2014 | 09:36

cqbtdqrvkp napsal(a):

Elle disparait en general en grandissant http://www.intermife.fr/page-a-il-a-pris-du-viagra-nb.html 16 heures : premiers effets http://www.intermife.fr/page-a-acquisto-cialis-generico-online-it.html … C est pas ragoutant, a-t-il declare sur RTL http://www.intermife.fr/page-a-online-apotheke-viagra-rezeptfrei-da.html Il n en va pas de meme des consultations
11. 06. 2014 | 10:47

omfyktkcbl napsal(a):

Tout n avait pas pu etre fait hier soir http://lucionmedia.ca/page-e-roaccutane-pas-cher-fr/ Et ca m enerve, commente-t-elle sur son blog http://lucionmedia.ca/page-a-billig-viagra-kommt-da/ Depuis, le recours a l interim s est accru http://lucionmedia.ca/page-a-er-viagra-reseptfritt-i-sverige-sv/ L alea des complications liees a l implantation
12. 06. 2014 | 02:18

vhhpldpzbo napsal(a):

Il ne reste donc que quelques heures pour participer http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-cialis-spagna-it/ Le ton est donne http://lucionmedia.ca/page-e-lagligt-att-kopa-viagra-sv/ D autres suspects de service bien commodes http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kobe-viagra-danmark-da/ Le poulet etait de loin l animal le plus touche
12. 06. 2014 | 19:15

hcrngelihf napsal(a):

Une femme J ai un cancer http://lucionmedia.ca/page-a-turkei-viagra-apotheke-kosten-da/ Le desaccord sera acte dans le texte final http://lucionmedia.ca/page-e-kann-man-viagra-apotheke-rezeptfrei-kaufen-da/ La cigarette est pour moi une amie et une ennemie http://lucionmedia.ca/page-e-var-koper-man-billig-viagra-da/ Tous les regards se tournent vers l’hopital
14. 06. 2014 | 01:22

ylcblndmhw napsal(a):

J ai beneficie d une IVG en 2002 http://lucionmedia.ca/page-a-dove-acquistare-viagra-on-line-it/ Mais egalement de la parentalite http://lucionmedia.ca/page-a-finns-viagra-pa-apoteket-da/ Mais tout se sait http://lucionmedia.ca/page-a-er-viagra-reseptfritt-i-sverige-sv/ Au total, 80 cas ont ete recenses
14. 06. 2014 | 23:41

zkvuxfxsjy napsal(a):

Dans son temoignage, M http://lucionmedia.ca/page-a-i-vilka-lander-kan-man-kopa-viagra-sv/ Notamment celui de reclamer un recouvrement immediat http://lucionmedia.ca/page-a-www-sildenafil-fr/ Cela me semble davantage efficace http://lucionmedia.ca/page-a-le-viagra-est-il-en-vente-libre-en-pharmacie-en-france-fr/ J ai beneficie d une IVG en 2002
15. 06. 2014 | 02:39

czxunbwonh napsal(a):

A 16 ans, j’ai commence a fumer du cannabis http://lucionmedia.ca/page-a-kann-man-viagra-billig-kaufen-nb/ Donc, d une certaine facon, euthanasique http://lucionmedia.ca/page-a-priligy-e-in-vendita-in-italia-it/ Ce ne sont pas des produits indispensables http://lucionmedia.ca/page-a-wo-kann-man-billig-cialis-kaufen-da/ Le systeme d alerte actuel est en effet inoperant
15. 06. 2014 | 14:16

ytmpbodbdt napsal(a):

Car critiquer cette institution releve du sacrilege http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-du-viagra-pas-cher-fr/ Un rapport devra etre remis en janvier 2013 http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-en-ligne-en-suisse-fr/ Mais pour moi, pour le moment, tout va bien http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pa-recept-pris-nb/ On en comptait moins de dix par an jusque-la
15. 06. 2014 | 18:45

xtxelsnfdq napsal(a):

Le Furosemide Teva 40 mg est un medicament generique http://lucionmedia.ca/page-e-priligy-online-espana-it/ Il faut faire preuve de prudence , affirme la ministre http://lucionmedia.ca/page-e-online-apotheke-holland-viagra-da/ Il faut donc maintenir des interdits http://lucionmedia.ca/page-e-ou-acheter-du-vrai-viagra-fr/ Aujourd hui on en est loin , a-t-il dit sur Europe 1
16. 06. 2014 | 07:25

czyhjtlexz napsal(a):

Ils touchent pour l heure surtout le milieu medical http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kob-cialis-pa-nettet-da Comme savait le faire M http://www.globaladf.org/index.php?p=e-homme-qui-pris-viagra-nb Survivre contre le sida http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-in-der-apotheke-rezeptfrei-da Mais ils restent minoritaires
31. 07. 2014 | 10:20

idsynoluvw napsal(a):

La modification est effective depuis le 10avril 2012 http://www.globaladf.org/index.php?p=a-acheter-viagra-en-pharmacie-sans-ordonnance-fr Cannabis A 17 ans, 42 % des ados en ont deja fume http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-vendita-online-it Or ils sont regulierement engorges http://www.globaladf.org/index.php?p=a-atarax-achat-fr De ce traumatisme est nee une prise conscience
03. 08. 2014 | 01:41

lxvvllvxit napsal(a):

Il sera cloture par le president Francois Hollande http://pray-as-you-go.org/page-a-levitra-20mg-billiger-da/ Les minutes sont longues http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-sans-ordonance-fr/ « D abord, ca a un gout horrible http://pray-as-you-go.org/page-a-kob-billig-kamagra-da/ En juin 2012, ils etaient 52 %
12. 08. 2014 | 04:30

hrwikwwepe napsal(a):

Puis elle regarde son compagnon http://pray-as-you-go.org/page-a-kjope-billig-viagra-nb/ La question de l addiction au tabac est centrale http://pray-as-you-go.org/page-e-siti-sicuri-dove-acquistare-viagra-it/ Mais progressivement, les symptomes s aggravent http://pray-as-you-go.org/page-a-levitra-bayer-prezzo-farmacia-it/ Et 27 cas ont ete confirmes ou juges probables
14. 08. 2014 | 18:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy