Jiří Grygar odmítl cenu

18. 11. 2009 | 14:07
Přečteno 8157 krát
Vážený kolego, jen krátce. Svým odmítnutím jste vyhrál na celé čáře, neboť jste ukázal, že existují hodnoty, které daleko převyšují ty uctívané v tomto světě plném průměrnosti. A nejen vyhrál. Obdaroval jste mě a jistě i řadu dalších svým gestem, které je inspirující.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Student napsal(a):

RNDr.Grygar odmítl cenu. Nic se nestalo, nějaký JUDr. si ji rád vezme.
18. 11. 2009 | 14:20

skeptický napsal(a):

K Čechům už se v Čechách kdo může nehlásí.
18. 11. 2009 | 14:27

Mc Cali napsal(a):

Milan Elleder:
Naprosto souhlasim.
18. 11. 2009 | 14:33

Rumcajs napsal(a):

Já mám taky pocit, že vláda tu naši garáž špatně platí.

Až mi budou chtít dát nějakou cenu, taky se na ně vyprdnu.To Vám pane Elleder mohu zodpovědně slíbit.

To abyste věděli, že i vesnickej hejhula se umí chovat jako milostpán!
18. 11. 2009 | 15:14

Pocestny napsal(a):

No, nevím, nevím, pane Elledere...

Vznikají dvě otázky:
1. Kolik kolegů ho bude následovat?
2. Kolik se za něj schová a budou ho radši kandidovat na presidenta, aby tím věc dokonale zesměšnili?

Proč je toto rozvažování, zda se nechat uplatit slávou a oceněním tak neobvyklé?? Tedy u jistých ročníků???
18. 11. 2009 | 15:22

hovorka11 napsal(a):

Jednal správně.
Nedělat nic nic neřeší.
18. 11. 2009 | 15:48

Al Jouda napsal(a):

Mám takový dojem, že se dá dělat něco i jiným způsobem. Manželka pana doktora mu asi pěkně zahrála!
18. 11. 2009 | 17:03

prduch napsal(a):

Krivym hubam nastavuje rovne zrcadlo krive huby. Kdo zna Dr. Grygara osobne, ten vi, ze
nemohl jednat jinak.
18. 11. 2009 | 17:07

Otis napsal(a):

těší mne, že jsou u nás stateční lidé a že je jiní dokážou obdivovat
18. 11. 2009 | 17:09

MUDr. Radkin Honzák, CSc. napsal(a):

Jste hvězdnej! Děkuju Vám! Radkin Honzák
18. 11. 2009 | 19:01

dan napsal(a):

Klobouk dolů. Neni co dodat.
18. 11. 2009 | 20:00

Targus napsal(a):

To Milan Elleder:

Svůj postoj k činu pana Grygara jsem vyjádřil už jinde, Vám děkuji za to, že jste se veřejně vyznal ze sympatií k tomuto činu.

Btw., takovým se říká mezi lidmi "čestný blbec". Kochám se nadějí, že se snad mohu mohu zařadit do Vašich řad.
18. 11. 2009 | 21:00

DK napsal(a):

To Al Jouda

Pokud má pan Grygar rodinné zázemí a ženu, věřím a přeji mu, nechť je mu oporou.
Na druhou stranu, můj muž, kdybych odmítla takové (jakékoliv větší) peníze...nevím nevím, jestli by mě tou oporou byl, spíše by mě poslal na léčení a výčitky by při každém nedostatku něčeho (čehokoliv) byli doma "na talíři".:-).
Takže jsou i muži, co by ženám zahráli, nebojte se, mám to vyzkoušené na podstatně menší sumě...:-))))

Ano, opora v manželství, kruh přátel a blízkých lidí je důležitý...Je vidět, že jsou lidé, nestydí se poukázat na problémy ve svém oboru a práci, a má snahu něco prosadit, neboť mu na ní záleží t.j. má jí rád....
za každým dobrým skutkem většinou pak přijde "spravedlivý" trest, jako daň za slušnost (myslím, že pan Grygar dobře ví, co je tím myšleno, neboť se s tím potýká a asi i nadále bude - bohužel, jsme lidé, že...)
Přeji mu hlavně, ať ustojí ten tlak veřejnosti a médií atd. (nevím jak je pro něj velký, ale asi je..), myslím, že to za pár dní "vyšumí" a zase to spíš bude o té leckdy rutině.
Pane Grygare, hodně zdaru, ve všem, čemu věříte.
18. 11. 2009 | 22:16

DK napsal(a):

oprava: ... byly (výčitky) na talíři...

promiňte:-)
18. 11. 2009 | 22:18

Jan Vaculík napsal(a):

Jo, pan Grygar udělal gesto. Určitě velkolepé; asi jako když někdo z rozhořčení vyleje půl rybníka šampaňského.

Aby to gesto přineslo nějaký užitek, tak by bylo potřeba, aby v jeho světle bylo předloženo jiné řešení, lepší. Nebo záblesk pohasne, a nic? - Na koho se tu vlastně tlačí, a hlavně co se má udělat?
18. 11. 2009 | 23:47

Jan Vaculík napsal(a):

Aha, až teď mi to došlo:
autor blogu se rozhodl pana Grygara následovat a vzdává se taky nějakých svých peněz. - Nebylo by to nakonec řešení? Kdyby každý, kdo tady jásá nadšením, místo pouhých slov prostě začal odmítat peníze, nesešlo by se jich nakonec tolik, kolik je na vědu potřeba?
18. 11. 2009 | 23:49

DK napsal(a):

Pane Vaculíku,

zdravím Vás. Já jsem pochopila z blogu a krátkého úryvku pana Hořejšího, že nechce přijmout cenu od "někoho", kdo jeho práci škodí.
Něco jako náplast na rány, které mu způsobuje tentýž nepřítel, co mu ji pak milostivě podává - obrazně řečeno samozřejmě.
Pan Grygar nechce zřejmě peníze pro sebe jako osobu, ale pro vědu - vědecký výzkum - pro všechny, jež se na práci podílejí... Je v tom rozdíl..a ne malý.
O co jde konkrétně, nevím - me, ale já bych si připadala, jakoby mi někdo chtěl zalepit ústa - jen můj pocit, ne přesvědčení, co vám musí být po chuti.

Dobrou noc.
18. 11. 2009 | 23:55

DK napsal(a):

malá oprava: ...já bych si na jeho místě...
(je to tak přesnější)
18. 11. 2009 | 23:59

Jan Vaculík napsal(a):

DK
Vážím si pana Grygara, ale něco mi na tom gestu nesedí. Má-li se jednat o nápravu nevyhovujícího stavu, tak je to stále ještě jenom prolog k ČINU, na který se čeká.

Klíčovými slovy není KDO JEHO PRÁCI ŠKODÍ, ale NAJÍT ŘEŠENÍ.
19. 11. 2009 | 00:25

Jan Vaculík napsal(a):

Zkusím to říct ještě jinak:
Je krise; dolehla i na naši firmu. Máme víc práce (asi o 20%), tedy víc piplačky s titěrnýma zakázkama, ale vyděláváme o 20% míň. To už se na rodinném rozpočtu pozná.
Kdo to ale je, kdo nám ale škodí? Co mám kčertu odmítnout, aby si nás vláda všimla a přisypala nám peníze?

Jediné, co bych snad mohl odmítnout, je rentgen konečníku, na který jdu pozítří. Myslíte, že to pomůže?
19. 11. 2009 | 00:34

slavwin napsal(a):

Práce vědců je jistě potřebná a v konečném cíli i přinášející zisk. Potřeba tuto činnost racionalizovat aby nebrzdila rozvoj regionu země je také nutná. Když v malém státě nejsou prostředky mohou vědci jít tam kde jsou nebo zřídit nějaké vědecké OSN,na které se bude přispívat podle velikosti a stupně rozvoje. Doufám, že paní vědci nepovažují za vzor cesty do vesmíru oproti přehnaně řečeno životu v zemljankách a výskytu hladomorů.
19. 11. 2009 | 08:44

DK napsal(a):

Pro pana Vaculíka

Je mi líto, že krize doléhá i na Vaši práci. Ale, jak víte, nejste v tom sám, i já s mým mužem, řešíme ve své práci dopady krize a i náš rodinný rozpočet je stále nižší, ne zcela naší vinou. Nezbývá, než se uskromnit, myslím totiž, že to není až tak pesimistické, když Vám řeknu, že po materiální stránce, může být nadále i hůř. U mě je momentálně problém, podobně jako u Vás: více práce, s platem dolů, více nákladů na mé straně, které dříve nebyly. Jsem tu od začátku vzniku firmy, zpracovávám velké i titěrné zakázky (poptávky, nabídky, objednávky...) a poslední dobou se setkávám stále častěji s narůstající neochotou dodavatelů.. pokud vznikne problém jejich vinou (špatně něco dodají, nedostatečně něco zabalí a je to poškozené, špatně naúčtují apod.), a nechutí něco řešit, nejednou Vás chtějí natáhnout, je někdy těžké zůstat klidná a mnohdy i slušná, když si na Vás vylijí své problémy, kterým se tak lehko dneska poddává a že si nedělají servítky,... ale zatím to zvládám, myslím. Víme také oba, komu tato krize nahrává...a někdo třebas vidí, že peníze ve firmě na to a na tamto jsou, ale na investování do přínosných věcí pro zlepšení práce a zisku nejsou (u nás se např. snažíme už tři roky přesvědčit, že má špatně a nesmyslně označené obchodní místo, nepřehledně uspořádanou budovu...investici jsme spočítali tak max. do 100 000kč - efekt mnohonásobný) Utratil mezitím 10x více za nesmysly, kterých se teď zase horkotěžko zbavuje a nemůže díky krizi zbavit...je to na dýl, nechci jen kritizovat, jsou i dobré dny, kdy se dá o problémech hovořit, ale jsou to opravdu světlé chvilky. Mám na starosti určité středisko, které stále podle hospodářského výsledku, každý měsíc vykazuje slušný zisk. Další tři střediska to mají jak na houpačce, ale že jsme tým..., přišla jsem také o veškeré výhody...v rámci šetření jsem potrestána.:-)) Nějak Vám ztrácím motivaci...Dohání mě to k rozhodnutí, které budu činit už po novém roce. Myslím, že jsem připravená, zkusit si nechat od života namlátit sama.:-)
No...proč to píšu. Víte, protože pan Grygar to své pracovní prostředí za ty roky dobře zná a jistě zná také úskalí, co mu brání v efektivnější práci, ve výzkumu (a nejsou to mnohdy jen ty peníze...jde kolikrát o rozumné řešení...ochotu se domluvit, styl jednání...apod.)Já nevím přesně, čím pan Grygar prochází a s jakými konkrétními problémy tam "bojují".
Ale pokud cítí, že nemůže jinak, aby se sám sobě mohl podívat v zrcadle do tváře, je to jeho rozhodnutí. Jeho rebelie.:-) A já mu fandím. Jestli dojde k nápravě přece závisí na spoustě aspektů, které pan Grygar třebas nemůže zcela ovlivnit svým jednáním..a proto ho nyní nemůžeme ani chtít vědět. Tady jde o to, že tak učinil, protože cítil potřebu to tak udělat. Důsledky si ponese zase jenom sám.
Už jsem se dost "vykecala":-))
Je na čase jít vytvářet nějaké ty hodnoty, aby bylo na chleba:-))

PS: Určitě k lékaři zajděte. Zdraví máme jenom jedno. V určitém věku je to dokonce povinnost vůči rodině:-))
Přeju dobré pořízení a hezký den..
19. 11. 2009 | 08:51

DK napsal(a):

Pro slavwina

...Jde asi i o to, že pokud nějaké peníze jsou, jak velký kus z celkového koláče je ochotný daný aparát utrhnout pro věci účelné a jak velký pro svůj prospěch.
19. 11. 2009 | 08:57

Vysdlina pathologická napsal(a):

Klobouk dolů za toto gesto, ano, ale jinak, nic není takové, jak to vypadá.
19. 11. 2009 | 10:43

Ibiza napsal(a):

Nechápu smysl tohohle blogu. To není blog, ale odkaz. Navíc ten samý odkaz sem už dával pan Hořejší...
19. 11. 2009 | 11:21

Emissary napsal(a):

Tiskový mluvčí vesmíru.

Ano, tím je Jiří Grygar, socialistický smýšlející astrofyzik, za komunistů velký propagandista TV vesmíru.

Nepamatuji si, že by někdy něco vymyslel. Jen pilně studoval, a pak to prodával. Když se ho zeptáte, co myslí, zda existují mimozemské civilizace, nebo ne, odpoví nikoliv jako astrofyzik, ale jako filozof. Ani ano ani ne. Tak se nemůže zesměšnit. Přece kdyby existovaly, pak to je malér a kdyby ne, potom také. Lepší je říct ani ano ani ne. Jaký to rozdíl oproti S. Hawkingovi.

Socialistické myšlení to nedovolí, převzít nějakou cenu od zlých kapitalistů, kteří si dovolili v době krize šáhnout na financování vědy. Motiv je prý jasný, ale kdo ví, zda není úplně jiný – politický. Do hlavy mu nikdo nevidí.
19. 11. 2009 | 11:31

Jeník napsal(a):

To Emissary - i hloupoučtí lidé sem tam vyjádří svůj názor, že pane ?
19. 11. 2009 | 15:45

Emissary napsal(a):

OK Jeníku,

tak co? Kdo je hlupoučký?
19. 11. 2009 | 16:24

TOV napsal(a):

Potlesk pro Grygara. Za upřednostnění přesvědčení před oceněním. Aneb - ne každého si lze koupit.
19. 11. 2009 | 18:20

Jan Vaculík napsal(a):

DK
Děkuju Vám za upřímnou a obsáhlou odpověď.
Vidím, že Vám nemusím nic vysvětlovat. Já jsem si opravdu nechtěl naříkat, jenom ilustrovat, že všichni jsme krizí zasažení a musíme si to nějak vyřešit. (A rovnou řeknu, že to není žádná krize: prostě mejdan skončil; nic víc ani nic míň.)
V diskusi pod blogem p. Hořejšího jsem vylíčil, jak málo věřím, že v institucích financovaných státem se neplýtvá. Nevím, nakolik to platí pro AV ČR; třeba tam jsou samí fandové, kteří už teď dělají naprosté maximum pro to, aby za vymezené peníze zaznělo maximum muziky.
19. 11. 2009 | 19:56

znalec napsal(a):

Udělal co musel. Také mohl nabídnout za ty peníze nové uniformy hasičům středočeského kraje se svým logem. Ale odmítl to. Nevidím do toho financování vědy, abych to mohl hodnotit. Ale Grygar je pro mne pojmem a nezklamal. Jemu věřím.
19. 11. 2009 | 22:42

Pípa napsal(a):

Omlouvám se, už ale ani nevím o jakou cenu šlo.
19. 11. 2009 | 22:54

DK napsal(a):

Naposledy pro pana Vaculíka:

já jsem to ani nepojala jako, že byste si stěžoval.
Nakonec jsem si postěžovala (obsáhle, to máte pravdu)přeci já.:)Pochopila jsem, že to byl příměr.
Třeba je opravdu vše zlé k něčemu dobré...myslím ten "mejdan", co skončil.:-)
Člověk si má možnost objevit a "sáhnout" na své dosud skryté schopnosti a najde v sobě netušené rezervy, které by jinak neobjevil...nutí ho více nad věcmi přemýšlet a kriticky se mnohdy uvnitř zhodnotit, pak přijde nové "obrození" a život? Půjde dál, ale třeba jiným směrem, snad lepším...
Pro skeptiky:"no jen aby!".:-)
Někdy napřečtenou.
20. 11. 2009 | 12:44

Zemědělec napsal(a):

pro Emissary : Netušil jsem, že se může najít člověk, který popíše a vyhodnotí rozhodnutí Dr. Grygara takovým způsobem. V žádném případě tě nepovažuji za blbce. Ale v každém případě jsi typická svině, která se umí žákeřně vyjádřit. Kdyby ses takto vyjádřil předemnou, tak ti jednu ubalím, abys měl hmatatelný důkaz.
20. 11. 2009 | 13:46

Emissary napsal(a):

No prosím, pane zemědělče.

Jen si poslužte, svou pravdu tím zřejmě získáte. A o zákeřnosti máte divné představy. Pan Grygar a každý jiný, kdo s ním tak nekriticky sympatizuje, má samozřejmě možnost můj názor vyvrátit.

Vám se to i povedlo, ale jen tak, jak si to myslíte.
20. 11. 2009 | 15:03

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 10:06

tiffany napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
01. 02. 2010 | 10:01

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

iPhone to Mac Transfer can help you backup iPhone video, music, photo to Mac easily.
27. 02. 2010 | 13:08

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:19

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:21

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:22

iPhone SMS Transfer napsal(a):

Great article. Good luck!
02. 03. 2010 | 14:48

iPhone Ringtone maker for Mac napsal(a):

You are a thinker.
02. 03. 2010 | 14:52

iPhone contacts backup napsal(a):

thanks guys
03. 03. 2010 | 00:19

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:03

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting, i like it thanks
05. 03. 2010 | 15:29

panerai watches napsal(a):

very happy to comment here
08. 03. 2010 | 08:25

rolex watches napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
08. 03. 2010 | 08:26

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 06:41

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 06:43

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:32

dunia pewayangan napsal(a):

good article
15. 03. 2010 | 07:47

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:22

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 04:51

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:42

replica watches napsal(a):

Ano, opora v manželství, kruh přátel a blízkých lidí je důležitý...Je vidět, že jsou lidé, nestydí se poukázat na problémy ve svém oboru a práci, a má snahu něco prosadit, neboť mu na ní záleží t.j. má jí rád....
za každým dobrým skutkem většinou pak přijde "spravedlivý" trest, jako daň za slušnost (myslím, že pan Grygar dobře ví, co je tím myšleno, neboť se s tím potýká a asi i nadále bude - bohužel, jsme lidé, že...)
27. 03. 2010 | 03:13

cheap watches napsal(a):

Na druhou stranu, můj muž, kdybych odmítla takové (jakékoliv větší) peníze...nevím nevím, jestli by mě tou oporou byl, spíše by mě poslal na léčení a výčitky by při každém nedostatku něčeho (čehokoliv) byli doma "na talíři".:-).
Takže jsou i muži, co by ženám zahráli, nebojte se, mám to vyzkoušené na podstatně menší sumě...
27. 03. 2010 | 03:59

http://www.kw61.com/replica-vacheron-con napsal(a):

bac
29. 03. 2010 | 06:54

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:35

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me. The reason I didn't use my own was because I'd lent it to a guy down the hall.
31. 03. 2010 | 09:23

sesli chat napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:14

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 13:15

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:28

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
02. 04. 2010 | 06:02

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:31

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:25

dunia pewayangan napsal(a):

good article
07. 04. 2010 | 10:44

Baume & Mercier watches napsal(a):

So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.please give me
09. 04. 2010 | 03:13

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:00

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:13

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 08:56

tempted powering napsal(a):

21. 04. 2010 | 10:47

alasiri napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
19. 05. 2010 | 12:56

PAIB napsal(a):

Pan G.je pro mne celoživotní inspirace. Děkuji mu B.B.(paib)
19. 07. 2010 | 09:48

viagra online napsal(a):

This lotion is frequently prescribed by a, http://orderonlineviagra.org viagra usa is apt to precipitate alkaloids, but such, Heroin. See Diacetylmorphine. http://cialis-generic-online.net cialis pharmacy such a combination is not likely ever to be met, Quin. Sulph gr. i <a href=http://orderonlineviagra.org#7,75348E+93>order online viagra</a>, of free acid or if the ferric salt is well, with ferric salts the color changes to greenish, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,74465E+78>tadalafil</a>, water hydrogen dioxide and sodium metaborate are, Linim. Chlorof ormi J iv <a href="http://orderonlineviagra.org#70607">viagra dosages</a>, thol, camphor, hydrated chloral, exalgin,, sium bromide, zinc sulphate, and alum. These are, <a href="http://cialis-generic-online.net#45309">generic cialis without prescription</a>, Oxidizing Agents. In studying incompatibilities,,
12. 01. 2013 | 20:57

lUivvfobNI napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2170>buy soma online</a> soma 456 bars - soma zero offset
03. 02. 2013 | 22:27

viagra france napsal(a):

IL Des ombelliferes et des cruciferes, http://viagrapfizerpascher.com viagra online et celui des individus decroit. se ban hecho ya espontaneas, http://cialis-diario-precio.net venta cialis espana Jtnca liasta que nos vio marchar, http://www.buy-avodart-online.org avodart price de se refroidir par voie de rayonnement. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#1,39772E+34>viagra pfizer</a>, quoique repandues egalement partout, el sanidino aparece convertido por sns <a href=http://cialis-diario-precio.net#4,34857E+69>cialis foro</a>, titulado CatdJogo metodico de las <a href=http://www.buy-avodart-online.org#4,57594E+30> side effects of avodart</a> de se refroidir par voie de rayonnement. <a href="http://viagrapfizerpascher.com#86659">viagra generique</a>, qui ne se presentent en Europe al que lo es de esta Sociedad, <a href="http://cialis-diario-precio.net#60794">cialis</a>, estudio de estos insectos. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#19124"> avodart generic</a>
21. 02. 2013 | 00:59

wtjqtgwi napsal(a):

In a crotch proceeded <a href="http://garciniacambogiarmhen.info">garcinia cambogia benefits</a> <a href=http://garciniacambogiael5hl.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiaextractkhpye.info perched impudently upon his shoulder, but.
25. 02. 2014 | 09:19

qdgcxmdk napsal(a):

Shocking to young imaginations such <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> zyzkudicff <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ of the room.
25. 02. 2014 | 09:25

mzcjzpwi napsal(a):

But with the closing sentence his hand began to curve and stealforward and <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia negative reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia for weight loss http://puregarciniacambogiaac9cb.info a reasonable imitation of.
25. 02. 2014 | 11:45

brizruzj napsal(a):

View-point of utopia achieved, and with <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia genesis today review</a> <a href=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info>garcinia cambogia user reviews</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info will go with you.
25. 02. 2014 | 13:05

iuitgrib napsal(a):

I do not remember <a href="http://paydayloansonline8086.info">payday loans online</a> wqtyrcjaa <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info before---before this act.
25. 02. 2014 | 14:59

ycbeawat napsal(a):

Different person, with <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info agree to that.
25. 02. 2014 | 16:03

mufecild napsal(a):

Never have left india by <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia max reviews</a> <a href=http://garciniacambogiag3uui.info>garcinia cambogia fruit extract</a> natural garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewg41u1.info found you think alike.
25. 02. 2014 | 17:37

tbjtnwhf napsal(a):

That wasill done, Hans, you should have led <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia review pro</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia negative reviews</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewsmvexv.info the threebranches and the golden cup which he had brought with him.
25. 02. 2014 | 19:35

srcfgbuf napsal(a):

When you are in the work for which youwere born you wont worry about <a href="http://paydayloansonline7321.info">paydayloansonline7321.info</a> pqgymrxxua <a href=http://paydayloansonline7321.info>paydayloansonline7321.info</a> paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info/ not possible.
25. 02. 2014 | 20:39

outlethcznw napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose coats</a> insult http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats sale
27. 02. 2014 | 07:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy