Víkendová povšimnutí

07. 10. 2013 | 09:15
Přečteno 3362 krát
Docela se těším na den voleb, který se blíží. Jsem totiž zvědavý. Pro mne volby budou testem vzdělanosti a kultury českého národa. Nedělám si o ní velké iluze. Příliš dlouho o ní nebylo pečováno, polistopadové elity ji v rámci extrémně prosazovaného laissez faire zanedbávali, a co hůře, zapomněli dávat příklad dobrého vychování. Příliš dlouho znakem společenského úspěchu byl především úspěch finanční a materiální, což tolik nevadí, nicméně při oceňování společenského statutu jakoby vymizela další důležitá hlediska.

V převažující části společnosti se ztratily jakékoli morální zábrany při dosahování cíle – výhod, zisku, materiálního úspěchu. Jedeme v tom všichni a také všichni na to doplácíme. Třeba tím, že více honorujeme a oceňujeme úspěšný marketing produktu (vždyť to je to, co přináší odbyt, úspěch, peníze), než samotný produkt, jeho producenta, kvalitu či nekvalitu nabízeného díla. Převedeno do procesu volby našich zastupitelů – společnost byla schopna uvěřit Věcem veřejným, přestože za fasádou byla prázdnota. A jak se zdá, situace se opakuje.

Kdo vyslechl Tomia Okamuru v nedělní rozhlasové debatě „Názory a argumenty“, a přesto je ochoten jeho Úsvit demokracie volit, musí být buď mimořádně vystresován nějakou neutěšenou životní situací, nebo v jeho racionálním uvažování musí být nějaké výpadky. Protože odhlédneme-li od utopické podoby projektu přímé demokracie, pro jehož zdůvodnění Okamura používá polopravdy a výmysly, (neboť nic takového, co nabízí, ve světě nefunguje - viz analýza demagog.cz), pak už jenom ten hulvátský a primitivní způsob vedení diskuse, který jsem od dob Miroslava Sládka nezažil (protože DSSS a Vandase nesleduji), musí odradit.

Nevím, proč bych měl volit ANO Andreje Babiše, když na svých plakátech hlásá „Nejsme jako politici. Makáme,“ protože já chci volit politika. Profesionála, pokud možno inteligentního a poctivého. Ale profesionála, který ví, o čem ta politika vlastně je, a jak se dělá. Představa, že si na všechno můžu najít lidi, které zaplatím, je scestná, zvláště když ne vždy mám při jejich výběru dobrou ruku. Chápu, je to obtížné, zvláště bohatý člověk nemá nouzi na odborníky, kteří mu nabízejí své služby, nejlépe tak, aby z něj vytahali peníze. Stalo se to u projektu bezplatného týdeníku 5+2 dny a mám pocit, že něco podobného se odehrává i při organizování předvolební kampaně. Tupá aplikace marketingových příruček a reklamních technik jaksi opomíjí fakt, že politik a jeho program není totéž, co sekačky Mountfield. Nějak mi ty celostránkové inzeráty Babiše a Mountfieldu v českých denících splývají.

Na druhé straně jsem za existenci Okamury rád. Možná se do parlamentu dostane, i když o tom při vedení jeho kampaně a úrovně jeho kandidátů pochybuji. Ale zcela určitě odčerpá hlasy jiným protestním, a také extremistickým stranám, které bych ve Sněmovně nerad viděl.

x x x

Redaktor Lidových novin Jan Kálal je sympatický mladý člověk. Už jako student bral své povolání vážně a já ho vnímám jako poctivého dělníka novinařiny, který šoupe podrážky a běhá po světě, aby mě informoval, co se kolem nás děje. Ale nevím, co si mám myslet o jeho sobotní reportáži v LN „Babiš by volil Němcovou. Ale na Hrad,“ ve které se píše „Měření sil mezi Zaorálkem a Babišem se v debatě, kterou díky kamerám mohli sledovat i na internetu, opakovalo několikrát. Veselovský místopředsedu ČSSD napomínal, ať šéfa ANO nechá domluvit a neskáče mu do řeči. Babiš své vystoupení proložil třeba srovnáním různé ceny židlí na ministerstev. „Je to správné vůči cílové skupině, kterou pan Babiš oslovuje (...)“ pochválil lídra ANO sociolog Jan Herzmann. Připustil však, že takový styl jde proti bontonu.“ Konec citátu.

Náhodou jsem tu besedu na internetu také sledoval. A právě s tím porovnáváním cen židlí na ministerstvu se Babiš nijak nevyznamenal. Naprosto neorganicky vpadl se svojí mantrou o plýtvání a řádném hospodaření do debaty o kanálu Dunaj-Labe-Odra (59. minuta) a Veselovský ho musel napomínat, aby se držel tématu a položených otázek.

Andrej Babiš ještě Mafru nekoupil, dostane se k ní prý až po volbách. Ale že by už začaly fungovat podvědomé mechanismy autocenzury? Nebo se Honza Kálal nechce dočkat dalšího nepříjemného telefonátu jako před čtvrt rokem?

x x x

Do domácí kuchyně televizního zpravodajství ČT sice nevidím, ale někdy mám pocit, že uvnitř panuje jistá rivalita. Když sleduji ČT24, zdá se mi, že jakoby se všichni moderátoři v průběhu dne na obrazovce snažili dokázat, že jsou stejně dobří, jako ti čtyři vyvolení do Události a dva vybraní do Událostí, komentářů. Je to ve prospěch věci a možná, že by se ty dva týmy mohly někdy ještě lépe propojit. Když umřel Zdeněk Rytíř, v ČT24 Barbora Kroužková měla ve středu před polednem zajímavý telefonický rozhovor s Martou Kubišovou, možná stálo za to večer v Událostech komentářích z tohoto rozhovoru citovat. To jen tak na okraj.

O Václavu Moravcovi se mi špatně píše, protože ve škole je mým kolegou, a kdokoli mne může považovat za neobjektivního pozorovatele. Ale také u něho jsem získal pocit, že poslední dvě vydání OVM byla odpovědí na pověsti, které se kolem jeho osoby začaly šířit, například že je přemoravcováno, že by se Moravec měl vyměnit. Perfektní příprava, vhled o problematiky, otázky mířící k meritu věci. Takový byl například rozhovor vedený s premiérem v demisi Rusnokem, kterého Václav kromě jiného dotlačil ke kritickému vyjádření ke konání ministra dopravy Žáka. Kdo jiný má takový respekt u politiků? Ale abych nepřechválil. Někdy si myslím, že u odborné tematiky, jakým je například vyhlášená aukce frekvencí na mobilní internet, ani perfektivní příprava novináře nenahradí zkušenosti nějakého odborníka, který by mohl moderátorovi při rozhovoru s předsedou ČTÚ sekundovat.

x x x

Do třetice o víkendových médiích. Lidové noviny přinesly v sobotu rozhovor s psychiatrem Cyrilem Höschlem na téma současné blbé nálady. Jednou ze čtyř příčin „společenské dysforie, což je ušlechtilejší název pro blbou náladu,“ které zde Höschl uvádí, jsou média, která svým pohledem deformují skutečnost. Souhlasím.

Na otázku LN: Jak se z toho dostat, Höschl odpověděl: „Od toho samozřejmě není pomoc, že si tady začneme lhát a malovat věci na růžovo. Chtělo by to však alespoň na věcné úrovni trochu vyvážený obraz. Bylo by fajn sem tam uveřejnit taky něco pozitivního. Jestliže neustále čtu, jak tenhle poslanec bručí, tamtoho vedou v klepetech, logicky získám představu, že Poslanecká sněmovna je sbor vězňů v pruhovaných tričkách.“


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Baba Jaga napsal(a):

Nepřeceňujete vliv a důležitost médií, pane autore?
Vy se asi cítíte dostatečně a ve správném oboru vzdělán a kulturní - vnímá Vás tak i Vaše okolí? Já Vás pravda neznám, ale v Praze téměř všichni znají lépe téměř vše.
Ale něco máme přece společného - zvědavost.
07. 10. 2013 | 10:23

Kelt napsal(a):

Také se těším na volební weekend-bude to zábavné,poučné,frustrující,podnětné a možná dost překvapivé-jak pro koho.
07. 10. 2013 | 10:27

Já se rád dívám. napsal(a):

Moravec objevuje nové ve starém, skutečný genius, je ho škoda - měl by jezdit po venkově a tam konat osvětu. Jméno má, televize je dobrý name maker, to se vskutku podařilo.
V roce 2013 Moravec objevil velké téma tax havens, skutečně genius !!!

P.S. Jenom z hospody kam chodím vám dokážu přivést minimálně tři takové Moravce, navíc nebudou mít strach jít k meritu věci.
Veselovský je o třídu výše, není sice jeětě Frostem /Frost - Nixon/, ale to je i o podpoře zaměstnavatele, tam to asi smrdí.

Volby jsou docela dobrým sociol. průzkumem, škoda jen že jsou stále partajnicky orientované , determinované a v podstatě i řízené. Takže tak trochu jde o švindl průzkum. V starém se hledá to nové.
07. 10. 2013 | 10:44

Bestia triumphans napsal(a):

Výborné jsou předvolební diskuse s Veselovským, jsou i na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=soB9o-seAO0
07. 10. 2013 | 10:49

resl napsal(a):

Není problém, pane alibisto Šmíde, dávat návod koho nevolit, jen jste se jaksi "zapomněl" vypořádat s problémem koho volit. Až to budete vědět, tak napište a neskrývejte se za jalový článek, jako dnes. Nestyďte se za svůj názor zaměstnance čt a nebojte se.
07. 10. 2013 | 11:00

Jetorébus napsal(a):

Autor

Škoda, že jste některým nám pomalejším (doufám, že nejsem sám) nevysvětlil, jak by měly volby dopadnout, aby se o národu dalo prohlásit, že je vzdělaný a kulturní.
Ve skrytku duše doufám, že to nijak nesouvisí s čírem.
07. 10. 2013 | 11:01

Martin1 napsal(a):

Milan Šmíd
Pane Šmíd "ublinknul" jste si na všechny strany tak trošku tam i sem - prostě vyváženě "veřejno - právně", aby jste ukázal jak správně blinká kulturní člověk.
A jak to dopadne u voleb nakonec?
To člověk nemusí být zrovna bedna,
jako vy nebo kolega Moravec,
určitě tam už nebude Benda,
to už ví dneska každej b.bec.
07. 10. 2013 | 11:33

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tak jsem si dopoledne tu doporučenou debatu pustil a přetrpěl. Výsledný dojem je následující: Kalousek,Němcová, Filip a Zaorálek jsou poslanci PS ČR po několikáté volební období a společně selhali - nesou spoluodpovědnost za současný stav, podíl jejich "viny" nerozhoduje, měli by odejít. Bělobrádek není žádný vůdce, pouhý stranický reprezentant nižších soutěží, Pecina naprosto nedůvěryhodný papaláš, Babiš je obchodník, který může překvapit, ale i těžce zklamat.
Veselovský měl těžký úkol ukočírovat tuto různorodou směsici diskutérů, kdy mnozí tu a tam souhlasili se svými oponenty, aby se v jiných záležitostech tvrdě vymezili.
Jak by se mohli v novém parlamentu dohodnout,and ffhaton
je záhada. Asi mají pravdu ti, kteří si slibují zlepšení až po dalších volbách. Možná, že na ně nebudeme tak dlouho čekat.
07. 10. 2013 | 11:39

šašek z Jihlavy napsal(a):

do textu jsem omylem vpašoval rekapču, sorry.
07. 10. 2013 | 11:41

Míla napsal(a):

šašek z Jihlavy
v podstatě máte pravdu,včetně uváděných protagonistů.Nesouhlasil bych s Filipem,hodně návrhů předkládaných v parlamentu se z principu,že bylo podáno komunisty,neakceptovalo.Jinak délka funkčního období je v souladu a bylo by na čase,aby zákonem bylo povoleno jedno funkční období a následně už jméno nebylo dáno na kandidátku.A ve volbách se asi nedočkáme žádných velkých změn.A zřejmě se tam objeví jak Grebeníček,tak i Benda a další provařené obličeje.Bohužel.
07. 10. 2013 | 12:04

Aleš napsal(a):

Ad média:
Pokud by Českou republiku navštívil mimozemšťan a chtěl si udělat názor na zdejší obyvatelstvo z médií (dle jejich sledovanosti), nutně my usoudil, že typickým zástupcem lidu českého je především politik, následovaný vrcholovým sportovcem, dále popkulturní celebrita, úspěšný (nejčastěji kontroverzní) podnikatel, podnikající na hraně zákona (tzv. kmotr), samozřejmě novinář!!!, pak několik lékařů, akademických funkcionářů, semtam nějaký skutečný umělec, to je tak asi všechno. Což je zjevně v rozporu se skutečností.

Těžko požadovat po médiích, nacházejících se v privátních rukou, aby vyváženě a všestranně informovala. Komerční titul si hledí komerčního úspěchu, kterým je především přízeň inzerentů spojená se sledovaností. A sledovanosti se dosahuje známými metodami, to jest selekcí zpráv tak, aby splňovaly požadavek "příběhovosti", stavění senzačně znějících titulků nad banálními informacemi, zalidnění zpráv celebritoidními, lidsky mnohdy zcela pochybnými figurami.

Požadavkem veřejnosti je, aby veřejnoprávní média ve sledovanosti soutěžila s těmi komerčními (platím to ze svejch peněz, nebudu živit ňáký exoty, na který kouká pár intošů). Takže nutně i tato média musejí používat stejných metod, jako privátní konkurence. Pak je jasné, že se v médiích, bez ohledu na jejich vlastnictví a statut, zcela vytrácí obraz každodenní životní zkušenosti.

Ad někteří spoludiskutující:

Článek má nadpis "Víkendová povšimnutí", takže na něj nelze nejspíš klást nároky, které by mohla splňovat analýza. Pokud autor ukazuje na hloupé, vulgární a jinak sporné výstřelky kandidátů a z nich usuzuje, že volby budou testem vzdělanosti a kultury voličů, zdá se mi to v tomto kontextu zcela na místě.
Těžko od žánru "povšimnutí" chtít radu, koho má kulturní a vzdělaný volič volit. Možná někoho věcnějšího, než je Babiš a méně vulgárního, než je Okamura:-)
07. 10. 2013 | 12:20

vico napsal(a):

Tentokrát mně výsledek volby do parlamentu nijak nebere. Jestli přeleze Okamůra pět procent nebo nepřeleze, na věci nic nezmění.Zesměšněni, byť ex post, budou pučmidráti, kteří mu svůj hlas hodili.

Babiš se možná stane lídrem nejsilnější "pravicové" strany :-). I na to se těším, ale pouze vlažně. Určitě se budu bavit, jak ostře antikomunističtí a ostře lustrační pravičáci přijmou svého nového lídra.

Oj, jak rád bych se zůčastnil kroužkování ve volebně nejzajímavějším jihomoravském kraji. Hašek versus Sobotka. Jenže sociální tátové stejně chtějí "škromachy". S tím nic nenadělám a tak ta bitva proběhne mimo mně.

Autor zapomněl na další výtečníky. Vyhladovělou smečku nových dosud podvyživených kmotrů z SPOZ.Už teď se mezi sebou rvou jak supi o ohlodaná žebra.Jak obávaný trojský kůň se rozlézají po softwaru státních funkcí a funkciček - stačilo pár vteřin. Tohle nedokázali ani Lidovci.

Z mého pohledu si přeji, aby zvítězili /bez ohledu pravo -levo/jiní, než co vládli doposud. Hygiena muší bejt a aby ten, který si po parlamentních volbách vybojuje premiérství, poslal z řetězu urvaného slona zpět do vymezené ohrady.
07. 10. 2013 | 12:38

Baba Jaga napsal(a):

Tak i zde na Aktuálně je zjišťování, koho budeme volit. Jsem také zvědavá, co vyjde. Zda uvádíme pravdu a do voleb svůj názor nezměníme, to zjistit vskutku nelze.
No, skutečný názor obyvatel se dozvíme, až budou sečteny hlasy. Už za pár dní.
Má některá strana v programu, že ze státních prostředků půjde jednomu každému občanovi pouze jeden příjem? Ale možná např. autor pan Šmíd důchod nepobírá.
07. 10. 2013 | 12:41

Honza II napsal(a):

Přesně to o Žákovi jsem v televizi sledoval. A překvapuje mě, že si nikdo v televizi neszjistí, jaké vzdělání měl třeba odvolaný Čermák. Uznávám, že to třeba Moravec všechno nestihne, ale přeme má k tomu nějaké poskoky. Čermák nemá ani bakaláře na vysoké škole. jak mhol tenhle člověk splňovat kritéria pro funkci ředitele ŘSD?
Tuto otázku je třeba nejprve vysvětlit, milý autore, než zase začnete mlít o tom, jak jeden okoukaný novinář z vaší branže dobře zametl s premiérem. Zároveň je tato skutečnost iluistrativním příkladem toho, jak špatně učíte lidi na fakultě žurnalistiky. Co jste na fakutě od dob socialismu změnili? Jedině název, ale subjektivní názory bez zjištění informací (třeba dnes snadno z internetu) zůstaly. Snad by bylo dobře, kdyby lidé, jako třeba téměř 70-tiletý Šmíd, by se konečně měli zapsat do nějakého kurzu univerzity třetího věku, aby se naučili alespoň používat Google. Přece není možno nadávat na špatnou výměnu jakéhokoliv ředitele, když zatajím lidem, že místo člověka bez vysokoškolského vzdělání tam někdo dosadil inženýra. Podle čeho se tedy určuje kritérium odbornosti? A jaká kritéroa pak platí pro vyučující na žurnalistice? - Nejspíše stejně ideologická jako za Husáka!
07. 10. 2013 | 12:54

Bestia triumphans napsal(a):

Eva a Vašek podpořili Okamuru!
To je těžký kalibr, to jen tak někdo netrufmne...
:-)
http://zpravy.idnes.cz/eva-a-vasek-podporili-okamuru-nazpivali-mu-znelku-fvw-/domaci.aspx?c=A131007_124039_domaci_jpl
07. 10. 2013 | 13:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

vico napsal:
"a aby ten, který si po parlamentních volbách vybojuje premiérství, poslal z řetězu urvaného slona zpět do vymezené ohrady."
07. 10. 2013 | 12:38
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tohle bude asi nejtěžší úkol pro začátek. Kdysi jsem četl od Orwela povídku(tuším, že to bylo v povídkové sbírce Norton reading), inspirovanou jeho zkušenostmi úředníka britské koloniální správy v Barmě, co za pohromu napáchá mezi lidmi takový splašený a zdivočelý Bimbo. Nakonec ho museli zastřelit, což je ve zdejších poměrech neakceptovatelné. Zde může pomoci jen příroda.
07. 10. 2013 | 13:04

Baba Jaga napsal(a):

To: Honza II
O ŘSD se nezajímám, takže nekomentuji.
Jste si ale úplně jist, že vysoká škola zajišťuje automaticky schopnost vykonávat vedoucí funkci? Odbornost asi ano - ale její praktické využití?
Uvidíme, jaké odborníky a s jakým politickým zázemím nám pan Žák najmenuje. Čas na to ještě má, pan Zeman jistě nebude s jmenováním vlády nikterak spěchat.
Kdo učí budoucí žurnalisty (a že jich je) je mi celkem jedno, stejně i to, koho bude volit pan Šmíd.
07. 10. 2013 | 13:08

Jana Pechová napsal(a):

Bestia triumphans (13)
Tak to je dobrá dávka na test úrovně českého voliče.
Ten dost volí podle oka, tak teď by mohl i podle ucha. A Eva s Vaškem mívají vyprodané sály...
:-)
07. 10. 2013 | 13:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Eva a Vašek podpořili Okamuru!
To je těžký kalibr, to jen tak někdo netrufmne...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tak to je trefa na komoru, Eva a Vašek jsou lepší než šašek!
07. 10. 2013 | 13:10

suchánek napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
"Jak by se mohli v novém parlamentu dohodnout,and ffhaton
je záhada."
--------------
musím se přiznat, že ta omylem vložená rekapča téhle větě dala neuvěřitelnou sílu a šmrnc, asi to taky začnu používat :-))
07. 10. 2013 | 13:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

suchánek napsal:
"musím se přiznat, že ta omylem vložená rekapča téhle větě dala neuvěřitelnou sílu a šmrnc, asi to taky začnu používat :-))"
07. 10. 2013 | 13:21
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Někteří přispěvatelé používají i kurioznější sdělení, takže mívám pocit, že to jsou stroje.
07. 10. 2013 | 14:46

Anna napsal(a):

Milan Šmíd
"Pro mne volby budou testem vzdělanosti a kultury českého národa."
-------------------------------------------------------------

Pane Šmíde, prosím, uveďte kritéria vyhodnocení zmíněného testu vzdělanosti a kultury českého národa.
Jste odborný asistent na Fakultě sociálních věd UK, Institut komunikačních studií a žurnalistky a já bych velmi ráda obstála v tomto testu na výbornou a byla považována za vzdělanou a kulturní.
Děkuji. Hezký den Vám přeje snaživá šprtka
07. 10. 2013 | 14:54

Anna napsal(a):

Milan Šmíd
"V převažující části společnosti se ztratily jakékoli morální zábrany při dosahování cíle – výhod, zisku, materiálního úspěchu. Jedeme v tom všichni a také všichni na to doplácíme. Třeba tím, že více honorujeme a oceňujeme úspěšný marketing produktu (vždyť to je to, co přináší odbyt, úspěch, peníze), než samotný produkt, jeho producenta, kvalitu či nekvalitu nabízeného díla. Převedeno do procesu volby našich zastupitelů – společnost byla schopna uvěřit Věcem veřejným, přestože za fasádou byla prázdnota."
----------------------------------------------------------------

A co si má myslet vzdělaný a kulturní člověk o tom, že ODS a TOP09 souhlasily, aby s nimi v koaliční vládě byla strana LIDEM, kterou nikdo nevolil, protože při volbách neexistovala?
Pane Šmíde, byla nebo je v nějaké jiné demokratické zemi ve vládě politická strana, kterou nikdo nevolil?
Předem děkuji za odpovědi. Snaživá šprtka Anna
07. 10. 2013 | 15:07

MirekS napsal(a):

Docela jsem zvědavý na dny voleb, pane Šmíde. Že bych se ovšem z toho těšil... Pro mne budou volby testem zmaru politické kulturnosti.

Myslím, že "volič" má chuť především na velkou změnu. Přitom však přes 50% voličů dá svůj hlas zavedeným stranám. A ty nezavedené? "Spadnou pod stůl" nebo překvapí v pozitivním slova smyslu. Jako volič jsem také pro změnu "provařených ksichtů". Nicméně váhám, dát-li hlas "tradiční" straně se snahou volit "neprovařené" nebo dát-li hlas některé z nových stran. O nových stranách mám dost málo informací a bilboardy všech stran mě spíše odrazují (výkřiky do tmy)...

Co se týče předvolebních médií, tak nejsem přesvědčen o tom, že odvedly "dokonalou" práci... Ale připouštím, že jsem to užitečné nezachytil.

Zdraví

MirekS
07. 10. 2013 | 15:39

Pavel S napsal(a):

Už podle nadpisu jasné, zase jeden co nám po volbách vysvětlí že jsme hnědá a rudá pras... která umí jen číst Blesk.
Ledaže by vyhrál Kááááárl číro.
07. 10. 2013 | 16:23

čest mladému nadšenci! napsal(a):

Ty elity, zanedbávalY. Asistente.
Pak vod koho to ty novináříci maj.

Pokud ani tentokrát lidem nedocvakne, kdo je tu přes dvacet let vodí za nos (politici) a kdo průběžně zakládá progresívní malé paralytické strany (privatizátoři) aby roztříštil jejich hlasy do co nejvíce bezmocných výkřiků, pak si z nich klidně může dělat srandu i nějakej Šmíd.
Lepšího si nezasloužej.
07. 10. 2013 | 18:20

jozef napsal(a):

O vzdelanost a kulturu naroda
staraju sa media masoveho dosahu.Zvyknem hodnotit media ako jednotu bulvaru a subbulvaru /subbulvar,tzv.mienkotvorne media,su dovodom i zmyslom existencie bulvaru,zumpy/.
Volic vybera z ponuky sprostredkovanej masmedialne.Politika je tvrdy a drahy spas.Masmedia su vlastnictvom arcidravych zralokov.

O vzdelanosti a kulture mienkotvorcov/straznych psov/ hovori najvystiznejsie historia a osud medialnych stran ODS 1,2 a 3.

Vzdelanost a kulturu medialnych arbitrov na Slovensku i v Cesku hodnotim podobne,ako prof.Komarek/na ociach svojich synov videl,ze uz ani doma nemoze hovorit pravdu/,alebo nim podporeny prezident Zeman /R.Fico.../: DES A HROZA!
DES A HROZA,ak mame na vsenarodnych mienkotvorcov vyssie naroky,ako podpriemerne a zumpoidne.
08. 10. 2013 | 00:04

milansmid napsal(a):

šprtce Anně slibuji, že jakmile budu mít čas - na její otázky odpovím ve zvláštním blogu. Teď se připravuji na přednášky a konferenci http://iksz.fsv.cuni.cz/IKSZFSV-8-version1-autor_vize_meze_televize_pozva.jpg
08. 10. 2013 | 11:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy