Prohlášení Milana Štěcha, Aleny Gajdůškové a Petra Víchy

29. 10. 2013 | 11:03
Přečteno 9067 krát
Předseda Senátu, 1. místopředsedkyně Senátu a předseda senátorského klubu ČSSD oslovili dva dny po volbách členy sociální demokracie tímto dopisem:
Vážené přítelkyně, vážení přátelé, obracíme se na Vás v této velmi složité situaci pro Českou stranu sociálně demokratickou a její budoucnost.


Volby do Poslanecké sněmovny nedopadly podle našich představ, ale docílený výsledek nám přesto dává šanci na sestavení vlády a prosazení části našeho programu. Příčin, které k tomuto stavu přispěly, je zajisté více a určitě mezi nejsilnější patří to, že naše sociální demokracie poměrně dlouhodobě působí směrem k veřejnosti jako strana nejednotná a hašteřivá. Tento stav trvá již tři roky od brněnského sjezdu.

Před volbami sice čelní představitelé ČSSD Bohuslav Sobotka a Michal Hašek veřejně opětovně prezentovali shodu, vzájemný respekt a uznání výsledků voleb vedení ČSSD včetně předsedy a 1. místopředsedy na posledním ostravském sjezdu. Bohužel i před volbami se vyskytly, zejména z blízkého okolí 1. místopředsedy Haška, ataky na mandát a schopnosti vést stranu, konkrétně se jednalo o vyvolané tajné hlasování na posledním Ústředním výkonném výboru. Jednalo se o to, aby nebyl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka navržen v případě vítězství naší strany při nadcházejících volbách na předsedu vlády. I přes značnou agitaci některých odpůrců Bohuslava Sobotky v průběhu jednání ÚV, byl mandát předsedy ČSSD na funkci předsedy vlády potvrzen.

V sobotu 26. října se ve večerních hodinách sešlo grémium ČSSD, které se zabývalo výsledky voleb, rozhodlo o svolání mimořádného předsednictva na následující den, neděli 27. října, rozhodlo o svolání a ustavení nového poslaneckého klubu v co nejkratším termínu. Při jednání grémia, a i v prohlášeních pro tisk 1. místopředseda Hašek opakovaně prohlásil, že respektuje a podporuje jako kandidáta za ČSSD na předsedu vlády Bohuslava Sobotku a také hlasoval pro to, aby vedl vyjednávací skupinu s možnými koaličními partnery pro sestavení vlády.

K překvapení mnohých z nás při nedělním odpoledním zasedání mimořádného předsednictva ČSSD postupně vystoupili členové předsednictva Škromach, Tejc a Onderka, později i Hašek, s kritikou na vedení kampaně ze strany Bohuslava Sobotky, sami sebe nehodnotili, a Roman Onderka navrhl hlasování o výzvě, aby Bohuslav Sobotka odstoupil, dále navrhli jeho vyřazení z vyjednávacího týmu a navrhli místo něj Jeronýma Tejce. V diskusi, která probíhala, převážná většina řečníků vystupovala proti tomuto návrhu, ale hlasování o tomto návrhu bylo přijato dvaceti hlasy členů předsednictva oproti třinácti hlasům, které tento návrh odmítly. Bylo zcela zřejmé, že nebyl brán příliš ohled na probíhající věcnou diskusi a že bylo předem dohodnuto s některými členy předsednictva, jak budou hlasovat.

Protože jsme zaznamenali, že někteří členové předsednictva, kteří návrh na odstoupení Bohuslava Sobotky iniciovali, prohlašují, že tento návrh učinili na základě požadavků ze zdola, tj. z členské základy, považujeme za potřebné Vás o shora uvedeném informovat. Nemůžeme uvěřit tomu, že by se v sobotních večerních a nočních hodinách konala zasedání základních organizací, či okresních výkonných a krajských výkonných výborů, a tam bylo taková doporučení přijata.

Jsme přesvědčeni, že tak závažné rozhodnutí předsednictva ČSSD nemělo být projednáváno a přijato bez předchozí konzultace v členské základně, neboť směřuje proti právoplatnému výsledku posledního sjezdu ČSSD ve věci volby předsedy ČSSD a rovněž tak proti platnému usnesení posledního Ústředního výkonného výboru ČSSD.

Dá se očekávat, že protagonisté návrhu na odstoupení předsedy Bohuslava Sobotky a jeho podporovatelé budou v následujících hodinách agitovat a přesvědčovat základní organizace, OVV a KVV, o správnosti svého postupu. Jak si zajisté můžete ověřit, zejména v elektronických médiích, reakce především podporovatelů sociální demokracie, je na uvedený postup, (často označovaný za puč) velmi negativní. Učiněné kroky poškozují sociální demokracii a v konečném důsledku můžou vést k jejímu znedůvěryhodnění a mohou také přivodit konání dalších mimořádných voleb.
Proto o Vás žádáme, abyste v těchto složitých dnech pro ČSSD, ale ve své podstatě i pro naši zemi, velmi zvažovali svá stanoviska, a popřípadě se rozhodli tak, aby Česká strana sociálně demokratická mohla být i nadále považována za stranu zcela demokratickou, respektující svá vnitřní pravidla a mající na paměti dobro a prospěch pro občany České republiky.

Osobně jsme přesvědčeni, že kdyby nejvyšší orgán ČSSD, tj. sjezd, rozhodoval o tom, že v novém vedení ČSSD nemá být Bohuslav Sobotka, tak by měl především posoudit zodpovědnost i 1. místopředsedy Michala Haška.

Prosím, přijměte toto našeho vyjádření a stanovisko jako podnět k zamyšlení a uhájení dobré pověsti, ale i pozice ČSSD.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

čert }:o) napsal(a):

tak nějak se to dalo od socanů čekat:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/216496/nova-hymna-cssd-zrady-raj-to-na-pohled-dejiny-zrady-jedne-strany.html
29. 10. 2013 | 11:09

mb napsal(a):

trochu šalamounský ... ale dobrý ...
29. 10. 2013 | 11:14

Otázkář napsal(a):

Velmi dobře napsáno. Nezbývá než souhlasit.
29. 10. 2013 | 11:14

Richard napsal(a):

dobrý text, jen Tejc se jmenuje tuším Jenoroným, ne Jaromír, ale to je fuk, stejně je to taká bezvýznamná figurka..
29. 10. 2013 | 11:16

TomášL napsal(a):

Myslel jsem, že se důrazněji postavíte proti Haškovcům, pane Štěch. Ale i tak je vidmo, na jaké straně stojíte, i když máte pootevřená zadní vrátka. :-)
29. 10. 2013 | 11:18

Libertad napsal(a):

Já bych preferoval ČSSD bez komunistů, tedy i bez Vás.

S pozdravem

Sidonio Libertad
29. 10. 2013 | 11:19

resl napsal(a):

Vypadá to, že jste první komunista, který se postavil Zemanovi (i když ne tvrdě/ a křupanovi v nepadnocím obleku s vidlemi v rukou. Aspoň nějaká kompenzace za vaše celoživotní selhání.
29. 10. 2013 | 11:20

Marian Sokol napsal(a):

Dobře napsáno, ta zadní vrátka však vidím zřetelně..
29. 10. 2013 | 11:24

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Při čtení tohoto blogu jsem si vzpomněl na jiné

„Proč Hašek prohrává a proč je to pravičák

„ČSSD je strana postavená na solidaritě s neúspěšnými. Odstavit méně zdatného předsedu ODS je přirozená pravicová věc: neplníš, vypadni.

Ale voliči a členové ČSSD nehodlají podporovat svět, ve kterém člověka při prvním náznaku neúspěchu vyrazí z práce. „

- See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.zrsljSaQ.dpuf
29. 10. 2013 | 11:26

KA napsal(a):

Výborně!
29. 10. 2013 | 11:35

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pane Štěchu,
proč nikdo nevysvětlil Sobotkovi, že se nemá chovat jako Schwarzenbergova loutka, a že se má vykašlat na okopování Zemanových kotníků. Že to nic nevynese a nemusí se to líbit ani veřejnosti a spolustraníkům.
Když si zvolíte hloupého předsedu, tak jej musíte trochu hlídat, jinak vám nadělá spoustu škod. Pokud si tam Sobotku necháte, tak nechtějte, abych vás příště volil, již teď jsem s tím měl velký problém.
29. 10. 2013 | 11:36

Pet napsal(a):

Nikdy jsem Vás nemusel, pane Štěchu, tentokrát vám tleskám. Na okraj - za toho na Hradě je mi hanba, Hašek mi nestojí za vyjádření.
29. 10. 2013 | 11:40

george napsal(a):

Všímám si dvou zásadních věcí. Pan Štech, bývalý šéf odborů stojí za Sobotkou proti Zemanovi a jeho pohůnků. P. Zavadil, současný šéf odborů na odchodu do lavic parlamentu včera večer na demostraci stál osobně za zády Sobotky. Táta odborů Falbr se vyslovil již dříve. To něco znamená a myslím si, že Hašek a spol. si mohou balit kufry. Vůbec bych se nedivil, že se socialisté rozštěpí, každý stáhne na svou stranu řadu poslanců a je vymalováno k novým volbám. Tam jednoznačně vyhraje ANO a teprve potom zažijeme vítr v řadách všech, co skutečně kradou. Babiš to nemá zapotřebí, jeho 140 miliard to potvrzuje. I Hašek se modlí, aby mu Babiš neprovedl kontrolu jeho počínání jako hejtmana.
29. 10. 2013 | 11:40

David napsal(a):

Velmi pěkně a slušně napsané!!!

Je to chvályhodný a potřebný krok, který jste udělali.

----------------------

"...Protože jsme zaznamenali, že někteří členové předsednictva, kteří návrh na odstoupení Bohuslava Sobotky iniciovali, prohlašují, že tento návrh učinili na základě požadavků ze zdola, tj. z členské základy, považujeme za potřebné Vás o shora uvedeném informovat. Nemůžeme uvěřit tomu, že by se v sobotních večerních a nočních hodinách konala zasedání základních organizací, či okresních výkonných a krajských výkonných výborů, a tam bylo taková doporučení přijata...."

----------------------

"...tento návrh učinili na základě požadavků ze zdola, tj. z členské základy,.."

----------------------

To je stejná a sprostá LEŽ, jako tomu bylo za komoušů, když se argumentovalo proti Chartě 77 ačkoliv ji 99% lidí nikdy nečetlo, že proti ní důrazně protestují početné zástupy dělníků, rolníků a pracující inteligence. Pučisté jsou lháři a ČSSD by se jich měla URYCHLENĚ zbavit - vyloučením ze strany.

Jako volič ANO 2011 vyzývám všechny slušné lidi v tomto národě, slušná média a zejména všechny slušné členy ČSSD, aby vyvinuli tlak na bezcharakterního darebáka Haška, aby se vzdal funkce poslance, funkce hejtmana a odešel - nejlépe byl vyloučen z ČSSD, protože hrubě poškodil svým jednáním nejen ČSSD, ale i celý národ, který uvrhl do ještě větší KRIZE.

To, co udělali pučisti - může udělat buď hlupák nebo darebák a nebo šílenec.

Nepotrestané zlo plodí zase jen další zlo!!!

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!!!
29. 10. 2013 | 11:44

Viola napsal(a):

Pan Hašek a ti, co iniciovali odstoupení pana Sobotky by měli jasně říci důvody.
Ale předvolební kampaní to teda určitě nebyl, tentokrát jste možná více šetřili a to se cení. No kobližky a zmrzlina udělaly své a to by se mělo pranýřovat a odsuzovat, neboť je to korumpování slabých, hladových voličů. a to se ještě někde psalo, že se hlasy kupovaly za 5000 u cikánů.
29. 10. 2013 | 11:46

TomášL napsal(a):

george

Sázet na Haškovce je jako sázet na zdechlinu v dostizích. Sice má pan Štěch vzpomínky na působení za Zemana, ale nastal čas, aby se žák oprostil od učitele (a to definitivně).

Osobně bych se Zemanem nikdy nic netvořil, neboť nemá morální kredit a bál bych se zrady, nemluvě že za čtyři roky již nebude. :-)
29. 10. 2013 | 11:49

Ládik!!! napsal(a):

Pastýřský list to není...
29. 10. 2013 | 11:50

Viola napsal(a):

Je pan Hašek opilý mocí ještě dříve, než se někam posadil? Možná, že pana Sobotku ostatní pomlouvali, že je slabý, ale to jen proto, že neumí křičet. Křiklouni a zvedači hlasů už tu byli.
Já se hrozně ráda dívám na Vyvolené a to, co se děje v politice se přenáší i na obyčejné lidí, kteří soutěží o 5 milonů, předvést, co největší prasárny, co nejvíce překřičet a přeječet, nic inteligentního.
29. 10. 2013 | 11:52

Petr B. napsal(a):

Budu vám fandit. Hašek spáchal neslýchanou prasečinu, neslýchanou i co se týče mnohdy bouřlivých situací v ČSSD posledních 23 let. Mimochodem, v dnešním rozhovoru pro deník Právo Hašek mohutně mlží pokud přímo nelže.
Pokud by Haškovo křídlo vyhrálo, už bych ČSSD nemohl volit. ČSSD by se dostalo na úroveň ODS.
29. 10. 2013 | 11:54

Viola napsal(a):

george

stát za Sobotkou, neznamená stát proti Zemanovi. Jsou principy, které by se rozhodně neměly porušovat. Přece ČSSD mohla po sestavení vlády svolat sjezd, kde by opět rozhodli o předsedovi a pak jednat. To vypadá na převelikou netrpělivost.
29. 10. 2013 | 11:58

Mira napsal(a):

Pane Štěchu, souhlasím.
Hašek a spol. zásadně a když ne trvale tak na velmi dlouhou, dobu poškodili zájmy svých voličů. V boji o moc se k nim otočili zády a vystrčili zadek. Tohle se zapomenout nedá. Jako skalní volička sociální demokracie jsem znechucena a šokována. Po letech vlády pravice, kdy je třeba dělat rychle kroky k nápravě se strana rozdělí. Doposud jsem si myslela, že jsou ve vedení inteligentní lidé, ale ukázalo se, že jsou tam stejné typy pragmatiků, které zajímají především jejich zájmy. Jste předseda senátu, myslím, že byste byl dobrý předseda sociálních demokratů. Dnes tam nechci už ani Sobotku ani Haška a jeho kliku. Tedy jestli tohle sociální demokracie vůbec přežije. Pokud se nezmění tak pro takovouhle stranu už podruhé ruku nezvednu.
A ten prezident - je smutné, že máme v čele státu tak pomstychtivého člověka. Je to projev malosti, i když si o sobě evidentně myslí, že převyšuje všechny. Jednou mu zřejmě ten pád nestačil. To také o něčem svědčí.
Zdravím Vás
29. 10. 2013 | 11:59

vtip dne napsal(a):

Milan Chovanec,

" Hlasoval jsem proti Sobotkov aAby se vyřešil rozkol v ČSSD. "
29. 10. 2013 | 12:01

Ládik!!! napsal(a):

Místo Haška, Tejce, Onderky a Škromacha zvolte Nedělu, Pátka, Čtvrtníčka a Pondělíčka. Středula přijde sám.
29. 10. 2013 | 12:01

Viola napsal(a):

Supe

asi ano.
29. 10. 2013 | 12:12

Marty napsal(a):

Návrh Onderky na předsednictvu ČSSD k hlasování o výzvě k odstoupení předsedy je s nejvyšší pravděpodobností sóloakce brněnského primátora podle not poslance Haška (o něco se museli opřít, propůjčil se Onderka, tipuji že s příslibem kandidatury na hejtmana JMK). Jediný veřejně dostupný materiál na webu brněnské ČSSD je "Vyjádření k dnešnímu zasedání Předsednictva ČSSD" Ne 27.10.2013 22:21 podepsané Onderkou. Ani zmínka o tom, zda bylo vyjádření hlasováno MěVV Brno-město.
Každopádně zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD JMK je svoláno na pondělí 4. 11. 2013, do té doby budou probíhat schůze a jednání v místních organizacích a okresních výborech tak.
Z tohoto lze usuzovat, že se jedná o předem připravený puč poslanců Haška, Tejce a Škromacha, iniciovaný pravděpodobně prezidentem Zemanem. Jedná se o postup neodsouhlasený místní, okresní ani krajskou ČSSD JMK.
29. 10. 2013 | 12:13

M. Brezina napsal(a):

Pane Štěchu, paní Gajdůšková, pane Vícho,
text vašeho prohlášení mohu jen podpořit.
29. 10. 2013 | 12:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Plus jeden, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě prakticky celý napsán celý velkými (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 10. 2013 | 12:18

Martin1 napsal(a):

To není plán de-Billa Gejce
jen Zemana, Haška a Tejce.
To jejich je smradlavé vejce.

Šmitec zákulisnímu triku,
se socany stojím v jednom šiku.
Ze všeho jsem už v tiku.

Stál jsem na straně i Klause,
když Philip - čípek v řitní pauze
svého pána shodil v Sarajevské kauze.

Škromach, Hašek Tejc upekli to v Lánech,
tam se hrabali ve smrdutých plánech.
Zemanův a Šloufův v tom cítit nádech.

Teď u socanů konečně se láme chleba,
sví jsme, zemano-zrádců netřeba.
Fangle ať od špíny je setřena.
29. 10. 2013 | 12:18

george napsal(a):

Řešení pro socialisty je v tomto: všichni zvolení poslanci budou mít na stolku připraveny dva lístky - přecházím do SPOZ II - zůstávám v ČSSD. Podle výsledku bude jasné, s kým ANo a lidovci mohou uzavírat vládu. Jsem přesvědčen, že by to bylo celkem kolem 95 poslanců, co by dali dohromady. A bude vymalováno pro příští volby, kdy dá Babiš 51% sám.
29. 10. 2013 | 12:21

Marty napsal(a):

Doporučuji otevřený dopis poslance Koskuby
http://www.cssd.cz/aktualne/blogy/otevreny-dopis-radoveho-clena-a-poslance-nejen-vedeni-cssd-k-soucasne-povolebni-situaci/
29. 10. 2013 | 12:37

Kelt napsal(a):

Hašek/Zemana/spoléhali na to,že Sobotka podlehne nátlaku a zabalí to.
Což se nestalo a mám pocit,že teď tahají za kratší konec a lžou o návštěvě v Lánech.
Hašek ve své neukojené touze po moci/ve 37 letech!!!/si nedokázal uvědomit,že pokud by i vyhrál,tak ČSSD nutně skončí jako ODS-v bezvýznamnosti a jako loutka Zemana.
Pokud ho Sobotka"nezlikviduje"spolu se Škromachem a Tejcem,tak se ČSSD dočká nepříjemných konců.
29. 10. 2013 | 12:40

Kanalnik napsal(a):

skvely text!
29. 10. 2013 | 12:44

dennis napsal(a):

Babisovi po volbach roste kredit. Z toho se mu musi tocit hlava. Druhy nejlepsi volebni vysledek a k tomu rozkol v radach viteze voleb. On je dnes nejsilnejsi figurou tohoto parlamentu, ktery jeste ani nezasedal.

Jsem moc zvedavy, jak si s tim Zeman poradi. Rozkol CSSD je, zda se mi, neodvratny.At uz se 50 poslancu ve snemovne rozdeli jakkoliv, je to pro socany rana, ktera je v pripade dalsich voleb muze odrovnat asi tak, jak tyto volby odrovnaly ODS. Nic lepsiho nez rozkol v CSSD si nemohou pravicove strany prat. Kuriozni situce se krome skodolibe radosti dvou pravicovych stran nedotyka zadne strany v parlamente; dokonce ani komunistum to neni nijak zvlast lito, (i kdyz se z toho, co rozjel Hasek) neraduji.
29. 10. 2013 | 12:46

fafnir napsal(a):

ale ale socani
měli jste jen jeden plán.Shodit nenáviděného satana všech satanů Kalouska.A jinak v hlavě prázno.Kalousek,seazen a teď rvačka ,kdo zvás bude placen vašimi kmotry.Byl by to jinak z Prahy pěkný pohled,jenže bohužel to dopadne na nás všechny ostatní,kteří s vámi nemáme a nechceme nikdy mít nic společného.Tak to dopadá,když moc dostane do ruky looser,který neví že v ruku v ruce s mocí musí jít odpovědnost.A odpovědnost je pro socany zcela neznámý pojem.
29. 10. 2013 | 12:49

Viola napsal(a):

dennis

no nakonec budu mít i pravdu s tím, že komunisté vyhrají volby, protože hnutí ANO také není jednotné, zatím se sice moc neprojevilo, ale jsou tam lidé, kteří se nenechají lehce penězi spojit.
29. 10. 2013 | 12:51

TomášL napsal(a):

Marty

V této chvíli a v této vypjaté době pro ČSSD považuji tento dopis za oportunistický, nevyzrálý.
Dnešní doba není o "domluvit se", ale o tom jakým stylem směřovat budoucnost strany. Vlastně mi to přijde jako "boj generačního myšlení", přičemž vítěz bere vše.
29. 10. 2013 | 12:52

čert }:o) napsal(a):

fafnir
je pěkné pozorovat jak se moravští ogaři rvou o pražský korýtka
Až se doperou tak se zvedne nevole pragocentrizmu =o)))))
29. 10. 2013 | 12:55

zemedelec napsal(a):

Pane Štech.
Připojuji se k Vašemu prohlášení.
Konečně to vykypělo co se dlouho drželo pod pokličkou.Udělejte si raději neveřejný mimořádný sjezd,vyříkejte si to pořádně i ručně.Také si pamatujeme,Zasedání proběhlo v soudružské atmosféře,nikdo nebyl zraněn.
29. 10. 2013 | 12:57

Yosif K napsal(a):

Socani zemanovci mají právo na existenci a socani antizemanovci mají právo na existenci. Oba dva tábory se zuřivě nenávidí (evidentně z velmi dobrých důvodů) a těžkou mohou nadále existovat v jedné straně spolu.

To že oba znepřátelené tábory kandidovali pod jednou stranou byl ultrasprostý podvod na voličích.
29. 10. 2013 | 12:58

čert }:o) napsal(a):

Viola
nevěřte tomu
To co předvádí levice má pravice už za sebou a levice teď půjde
k šípku. Nelze jí věřit víc než Janičce Nagyový =o)
Musím přiznat že se po těchto volbách vážně bavím. Svět nám
natrhuje zadky jakou politickou krizí procházíme socani se
perou jako malý haranti o hračku odska plače jako rozmazlený
děcko a Babiš boduje. Okamura je šťastnej že je získal něco
a bude pěkně míchat karty. Je to takovej japonskej Sládek =o)
Myslím že až se ustanoví vláda budu s chutí sledovat jejich
přenos. A to nemluvím o Rathovi kterej půjde na větší procento
sedět. Nečas si užívá nový manželky a je mu jedno že všechno
v závěru vlastně podělal on s Janinkou a Filip si bude nechat
jezdit do Blatný pro hruškovici. Tuhle to hulákal v TV. Neviděla
jste to? =o)
29. 10. 2013 | 13:05

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Štěchu, jednak máte právo na svůj názor, jednak je to interní záležitost ČSSD do které nám ostatním víceméně nic není.
Přidám jen pár osobních názorů:
S Vašimi názory příliš nesouhlasím. Je zajímavé jakou péči o funkci pana Sobotky má pan Kalousek či média pana Bakaly, se kterým pan Sobotka určitě neměl nikdy nic společného....
Teoretické úvahy o spolupráci s TOP09 vás určitě stály hlasy. Za to poděkujte panu Dientsbierovi a slabému pozdnímu dementi panem Sobotkou.
Pan Sobotka nebyl tenkrát dobrý ministr financí, nevedl nyní dobře předvolební kampaň, jeho představy o volebním zisku byly zcela mimo realitu - není moudré držet ho ve funkci předsedy a budoucího premiéra jen kvůli odporu vůči Haškovi. K udržení skutečné jednoty strany byste si měli najít nového předsedu Nesobotku, Nehaška a Nekalouska.
29. 10. 2013 | 13:21

veverka napsal(a):

No to je teda žvást,tfuj tajbl.

Nechápu jak se někdo může zastávat Kalouskova nastrčeného poskoka Sobotky.

Leda že by byl nastrčenej taky,že jo Štěchu.

Jinak se stačí podívat kdo další tuto slizkou Kalouskovu kukačku obhajuje....kníže,Němcová,Kalousek,Pehe,Hollan...zkrátka celý Kárlův volební fanklub v pozadí s Bakalou ,kterému Sláveček věrně slouží a Bakalomédii včetně Aktuálně.

Fůůůůůůj taková ČSSD,po tomto neskutečném Štěchově blábolu to bych si radši uříznul ruku.
29. 10. 2013 | 13:39

SuP napsal(a):

čert }:o) -
Nevím jak Ty, ale já čumim na drát, jak že se to prosazuje ten fungující stát. A to jako konstruktér mám představivost docela slušnou. No tak jsem zvědav na další kroky. Jestli budou taky tak neotřelé, JEN DO TOHO hoši!
29. 10. 2013 | 13:40

Ládik!!! napsal(a):

Petr z Tábora -
volební výsledek 20,45% je krásný, překrásný. Kdyby socani počítali se ziskem 10%, mohli tvrdit, že úkol splnili nad 200%. Socani však počítali nad 30% (jako vždycky). Člověk se má radovat z mála.... Kdo chce moc, nemívá nic.
29. 10. 2013 | 13:41

čert }:o) napsal(a):

veverko
tak začni on Sobotka totiž neodstoupí a to že má
Hašek podporu od Zemana znamená úplný kulový
29. 10. 2013 | 13:42

mb napsal(a):

vzkaz od paní Pelikánové pro Sobotku a Haška

PATŘÍTE SPOLU NAVŽDY K JEDNÉ STRANĚ !!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=3H9uFziCZxg
29. 10. 2013 | 13:43

čert }:o) napsal(a):

SuP
no právě socanská představa fungujícího státu je puč
V ústr už je po puči tak musejí zas někde jinde
Osobně si myslím že je to snaha dostat zemanovce do
vlády a čssd je jedinou partejí která se na to hodí.
Myslím že se to potáhne dýl než se očekává. Oddělí se
na zemanovce a sobotkovce. Neříkám že hned. Možná až po
sestavení vlády. Zeman je mstivej. Fungující stát nebude.
Lhali svým voličům a lhát budou dál
29. 10. 2013 | 13:48

Viola napsal(a):

mb

krásné, ten odkaz by se měl opakovat k tématu Hašek - Sobotka
a zaslzíme.
29. 10. 2013 | 13:48

babočka napsal(a):

Je po volbách, socani je vyhráli a kdyby neměli mezi sebou zrádce a Zemanovi poskoky, mohli sestavovat vládu. Voliči ČSSD ale stále mají mindrák z Kalouska a nevšímají si vlastních dacanů. Přece jde o to, aby v politice nebyli darebáci bez ohledu na levici nebo pravici. ODS po sobě zanechala fungující banky, policii a justici, tak si toho važte nebo to ti darebáci zničí. Máme tu zrady, mohou se vrátit i 50 léta. Vše má v rukou pan Babiš.
29. 10. 2013 | 14:00

zprávy z Hradu napsal(a):

Soudruzi přátelé, takovýto amaterismus pučistů pan prezident opravdu nepochválí.

Jak prezident dneska sám říká "Dnes už nejdou sehnat ani kvalitní křiváci,jen samá jelita. Moje vláda, SPOZ, kancléř Mlynář, teď tihle žabaři, asi si to budu muset udělat všechno sám!!!
29. 10. 2013 | 14:05

Ada napsal(a):

za pár dní se budou zase spolu plácat po zádech a tvrdit něco o nerozborné jednotě uvnitř strany
29. 10. 2013 | 14:06

mb napsal(a):

Viola ... však já slzel a slzím ... a skrz slzy zdravím ...
29. 10. 2013 | 14:25

Standa napsal(a):

Za tuto prasárnu od Haška a spol jsem přestal ČSSD držet palce v další politickém jednání. Stydím se za to, že jsem jim dal volební hlas. Jsem přesvědčen, že nyní by ztratily aspoň 10% hlasů. Mám už dost toho boje o koryta za každou cenu. Byla to v minulé vládě strana VV a Lidem a nyní i v ČSSD. To mi tedy vyrazilo dech. Je mi z těch pánů na zvracení a dokud z ČSSD neodejdou je promne a jsem přesvědčen, že aspoň pro polovinu stávajících voličů, tato strana zapomenuta.
29. 10. 2013 | 14:36

veverka napsal(a):

Mě je jasný že Sobotka neodstoupí,na to nemá koule. Ty měl jenom Paroubek. Sobotka bude dál kňučet a svolávat demonstrace Kárlova fanklubu.
29. 10. 2013 | 14:36

čaj zlatá směs napsal(a):

Veverko ty stará gumo, nekecej hlouposti, eště seš v lihu né? Dej nám svátek, ale jednu ruku si nech, pak si ufikni pinďoura, stejně už další porodný nedostaneš, ani dyby tě vojel bobr. V kafilerii tě vemou i s blechama kdykoliv.
29. 10. 2013 | 14:40

TomášL napsal(a):

Tak jestli jsou to správná čísla z iHnedu, můžete rovnou zavolat pučistům a říc svůj názor. :-)

čekají na Vaše slova chvály
Petr Hulínský 606 332 211
Vlasta Bohdalová 724 727 919
Jeroným Tejc 606 740 781
Vlasta Bohdalová 724 727 919
Petr Dolínek 602 751 397
Petr Hulinský 606 332 211
Irena Ropková 604271002
Zdeněk Seidl 603310307
Milan Urban 602 287 252
Adam Rykala 728 436 888

Haszek Mihály
739 489 799

Upocený Roman Onderka
721 553 677
29. 10. 2013 | 14:42

zprávy z Hradu napsal(a):

Soudruzi přátelé, předchozí zpráva o nemožnosti sehnání schopných lidí možná bude dementována.

Tímto žádáme občana VEVERKU aby se přihlásil pro posouzení jeho náležitých schopností!
29. 10. 2013 | 14:44

TomášL napsal(a):

veverko

Pro Vás se nic nemění, když jste volil komunisty, ni? :-)

Nemějte Sobotkovcům za zlé, že společnost dospěla ke "generační výměně myšlení". Takový je osud dějin. ;-)
29. 10. 2013 | 14:44

Petr. napsal(a):

Situace v ČSSD není nepřehledná. Je přehledná až dost. Jen p. Sobotka se diví. On zarytý, fanatický obdivovatel a přítel křišťálového Standy a "JÁ" Paroubka je smýkán z temného záhrobí právě v režii těchto svých přátel!
29. 10. 2013 | 14:47

zbyněk napsal(a):

Pane Štěch......
Napsal jste to dobře, slyšel jsem i Vaše vystoupení v televizi a musím přiznat, že bych to od Vás nečekal. Všechna čest. I když stojím na druhé straně barikády, jsem si vědom důležitosti strany kterou zastupujete, neboť jiná levice nepadne v úvahu. Podobně slušně a pro mě překvapivě se zachoval předseda odborů, když podpořil pana Sobotku na Hradčanském Náměstí. Slova stačit nebudou, spojte síly a odešlete tu méně slušnou část straníků do SPOZ, jinou alternativu dle mého názoru nemáte.
29. 10. 2013 | 14:50

JC napsal(a):

Slon Bimbo šlápnul socanům do úsměvu.
Další "nášlap" jim přivodí výrobce rohlíků až budou prosazovat avizované daňové oškubání bohatců/jednotlivců i firem/.
Vidím to na další nereálné zasazení slibů do ekonomické reality.
29. 10. 2013 | 14:53

blue jay napsal(a):

veverko ,
ty preci volis komunisty ! Tak proc se tu tak rozcilujes? To nemaji Halo noviny demokkraticke diskuzni forum?
29. 10. 2013 | 14:54

čaj zlatá směs napsal(a):

v tom seznamu čísel chybí ještě Jiřina Bohdalová a Pepa má ženskou.
29. 10. 2013 | 15:07

Jan Sova napsal(a):

Ačkoli jsem nikdy socdem nevolil, přesto jsem očekával, že se jako vítězná strana ujme sestavování vlády a vyjednávání o obsazení jednotlivých funkcí v parlamentu, aby mohl začít konečně pracovat na přijímání důležitých zákonů! Pana Sobotku moc nemusím, ale přesto je ve srovnání s vřiťlezem Haškem nesrovnatelný. Pevně věřím, že si udělají ve straně pořádek a ujmou se povolebního vyjednávání, protože jinak tu bude vládnout z Hradu ta hrůza, co to vše zosnovala! Co se týče ale těch pánů, co způsobili puč /Hašek, Tejc, Škromach a další přisluhovači/, ti by měli být co nejdříve ze strany vyloučeni, protože se dopustili škody a závažné - vůči vlastní straně(při příštích volbách by totiž mohla dostat i méně než 7%!), což je závažné poškození strany a důvod k vyloučení!/ a zároveň zrady na všech voličích, kteří jim dali hlas...! Řešení co nejdříve mimořádný sjezd, kde by se mělo hlasovat o dalším setrvání, nejlépe o vyloučení výše jmenovaných pánů! AŤ si táhnou do SPOZ, kde mohou dělat svou špinavou karieru. ÚSTY SVÉHO ČESTNÉHO PŘEDSEDY - "MORÁLKOU SE OHÁNÍ KDEJAKÝ HAJZL" - tam by se jim dařilo dobře!BUDOU MEZI SVÝMI, MORÁLKA ZDE NEPŘEKÁŽÍ!!!
29. 10. 2013 | 15:07

Kresta napsal(a):

Pokud se nemýlím, tak Hašek je zemědělský odborník. A jaká že jsou jeho odborná (v tomto případě politicky kvalifikovaná)rozhodnutí a počínání?
Jestliže se díky souhře řady faktorů ne zcela vydařila úroda, tak namísto pečlivé sklizně té slabé úrody se zabývá hašteřením a obviňováním hlavního agronoma z toho, že objednal špatné počasí a pod., sám sebe staví na jeho místo. Protože na sklizeň i té slabší úrody tím pádem nemá čas, úroda nakonec pod jeho vedením na poli shnije, takže napříště nebude mít ani co zasít či zasadit.
Říkává se, že blbý sedlák zimy nepřežije a na jaře nazasije.
29. 10. 2013 | 15:20

Tomáš napsal(a):

Jsem zvědav p.předsedo Senátu Sobotko, jak budete řešit protiústavní činnoststa prez. Zemana ,který destruuje pol.strany vzešlé z voleb a vysává z nich poslance.Jeho cíl je velmi pragmatický sestavit opět prezidentskou vládu.Kdo podá se senátorú ČSSD na toto jednání stížnost pro protiústavní jednání prezidenta.Tak vážná situace nastává.Volební výsledek ČSSD se zmenší na nějakých 30 poslanců a bude takto působit i v jiných stranách a hnutích.Jsem starší člen ČSSD a předpokládal jsem střet v ČSSD a proto jsem volil KDU-ČSL.To je záměrná destrukce od prezidenta, většího soupeře nemá ČSSD než prez.Zemana.Ostatní musíte posoudit se svým týmem ,aby byla zachována ústavnost v ČR.
29. 10. 2013 | 15:23

SuP napsal(a):

čert }:o) -
"....Oddělí se
na zemanovce a sobotkovce. Neříkám že hned. Možná až po
sestavení vlády. Zeman je mstivej. Fungující stát nebude.
Lhali svým voličům a lhát budou dál...."

Vtip je v tom, že ten jejich ejektorát je s tím spokojenej. Je to čím dál horší. Dřív jsme si mysleli, že stačí počkat, až vymřou komunisti a teď abychom čekali na další....
;-)
29. 10. 2013 | 15:26

turista napsal(a):

Naprostý souhlas s panem senátorem Štěchem.
29. 10. 2013 | 15:34

Martin1 napsal(a):

"Dřív jsme si mysleli, že stačí počkat, až vymřou komunisti a teď abychom čekali na další"
------------------
Průšvih je v tom, že svou špatnou pravicovou politikou komunisty vyrábíte. Zkuste to dělat pořádně a komunisti a socialisté nebudou! Stanou se z nich zarytí pravičáci. Jedna taková vlna "přerodu" už přeci proběhla po roce 89. Ovšem "oves" nevybil pro všechny - tak to malá část ještě v původních nemoderních kabátech jistí! Až bude více moderních kabátů i pro tyto soudruhy, tak se hodí nového - moderního a budete mít klid. Budete?
29. 10. 2013 | 15:38

Martin1 napsal(a):

nevybil nevybyl
Tak jak to je správně SuPe?
29. 10. 2013 | 15:42

SuP napsal(a):

Martin1 -
Já to vím, ale koukám, že vy ne.
;-)
Zkuste zaměnit "oves" za "zuby".
29. 10. 2013 | 15:48

SuP napsal(a):

Martin1 -
Mimochodem, zase se záměrně mýlíte.
Socialisti BUDOU, protože jsou důležití. Jenže to nesmějí být jen převlečený bolševici podle stejného vzoru, že hlad je převlečená žízeň a Američani jsou převečení Rusové.... (nic proti Kokoškovi)
29. 10. 2013 | 15:53

Martin1 napsal(a):

SuP
Já volil "socany", ale nevím, který - zda ty "pravý" nebo "nepravý"!
29. 10. 2013 | 15:57

Martin1 napsal(a):

S tím hladem a žízní znám výstižnější pořekadlo:
"Nabízet zamilovanému přátelství je stejné,jako žíznícímu na poušti nabízet jídlo"
29. 10. 2013 | 16:04

krajan napsal(a):

Jenom naprostý hlupák si může přát, aby v téhle zemi šla slušná levice (kterou dnes obecně představuje pouze ČSSD) do bezvýznamnosti, protože domekracie je především o pluralitě. Z tohoto pohledu je dění ve vedení soc-dem katastrofou.
Výzva pana Štecha a spol. je naprosto rozumná. Kdo totiž touží, aby ČSSD díky čachrů zmizela ze zemského povrchu, si nevidí na špičku nosu.
29. 10. 2013 | 16:17

fafnir napsal(a):

Martin 1
holt jste volil socany,to teda musíte být nadšený,jak dpovědnou vládu sestavíte,když se ani neumíte srovnat ve vlastní partaji.Pravda,může to dopadnout hůře,od dob Dantonových se při vítězství levice levičáci mezi sebou věšeli a stříleli.
BTW.vládnout neznamená chrochtat u koryta,vládnout znamená odpovědnost.A to je u socanů sprosté slovo.
29. 10. 2013 | 16:40

JC napsal(a):

Ad stranický puč, ne že by to nikoho nikdy nepostihlo, zažila to Tchatcherová, zažil to Klaus, ale 2 hodiny po vyhlášení výsledků voleb...to je na zápis v Guinessovce.
29. 10. 2013 | 17:09

JC napsal(a):

krajan napsal(a):

Kterou ČSSD máte na mysli ? Sobotkovu nebo Haškovu ?
29. 10. 2013 | 17:10

pavel v napsal(a):

veverka
Jste vynikající pozorovatel. Socialisté si vrážejí kudly do zad, ale může za to Kárl a Kalousek :-)
29. 10. 2013 | 17:58

Medikolog napsal(a):

Když sleduji ČSSD, mám před očima vtípek.. jak Mc Donald našel cestou z hospody koncem října lístek do vánoční tomboly, kde hlavní cenou má být živé selátko... pak rozdělil úkoly celé rodině (kromě sebe) jak zadara "zorganizovat" krmení a péči .. a nakonec seřezal, ještě v tom říjnu, nejmenšího, protože nesnesl představu jak jí jitrničku bez chleba. A přitom žádné prase na zabíjačku a sežrání neměli...

Sobotka si holt ten los do tomboly nedal ukrást Haškovci, kteří se už dělili o šunčičku a o jelítka.
29. 10. 2013 | 18:18

čert }:o) napsal(a):

SuP napsal(a):
Vtip je v tom, že ten jejich ejektorát je s tím spokojenej. Je to čím dál horší. Dřív jsme si mysleli, že stačí počkat, až vymřou komunisti a teď abychom čekali na další.... ;-)
-----
no inu bať šmarjá panno a neboj ještě jedny volby se udržej a pak už jdou
do kopru. Je to taková dojížďka z minulosti. Jejich děti si ještě musí
užít Lenina a plánování znárodňování =o). Jsou to už jen chudáci s ostrými
zuby které jim pomalu vypadávají
29. 10. 2013 | 18:45

Karel napsal(a):

Nejsem volič ČSSD, ale pokud takto má probíhat dění ve zvolených stranách, tak nás potěš. Neříkám, že Sobotka je nějaký superman, ale pokud si ho zvolili, tak ať ho řádně odvolají. Jinak to je anarchie. A argumenty, že za to může předseda a ne 1.místopředseda svědčí o inteligenci tohoto místopředsedy, anebo povaze? To by byl předseda vlády. Kam se hrabou soudruzi Jakeš ....
29. 10. 2013 | 18:48

Jemnický napsal(a):

SuP

Bimbo je generál bez vojska. SPOZ jsou jen zatloustlí záložáci, tak potřebuje naverbovat udatné junáky z ČSSD. Hned po volbách jsem v blogu pod Stejskalem označil Haška za mrtvolu. Teď je na cestě na politickou prosekturu, kde bude ohledán a definitivně prohlášen za mrtvého. ČSSD se nerozštěpí, členstvo si jen přečte parte a podívají se na Haškův politický funus. Sobotkovi snad narostou konečně fousy a nebude vedle Babiše vypadat jako usmrkánek.
A co Bimbo, abychom nezapomněli na našeho hrdinu?
Trošinku popije, trošinku se zakymácí a padne do jiného porcelánu. Rána, Kárl se lekne, probere se z klimbu a řekne: slečno, to jsem byl opět jura a k neutahání.
29. 10. 2013 | 19:04

David napsal(a):

Dnešní rozhovor na ČT 24 - Drtinové s Haškem JASNĚ ukázal na to, že

Hašek je darebák a LHÁŘ

a je přímo KLÍČOVÉ, aby za to co udělal byl VYLOUČEN ze strany.

Nepotrestané zlo plodí zase jenom další zlo!

Jen se divím kolik politických expertů ještě věří těm Haškovým lžím a že Hašek si myslí, že jsme všichni takoví hlupáci, že mu to věříme.

Hašek je pro naši demokracii VELMI nebezpečný a pokud se mu podaří to zase nějak tzv. ustát, tak všichni, kteří tomu nezabránili, ačkoliv mohli! tak ukáží že jsou ...

Drtinová předvedla výborný výkon, který ukázal, jaký Hašek je. Mně to úplně k tomu poznání stačilo.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-daniely-drtinove-interview-ct24/
29. 10. 2013 | 19:28

Martin1 napsal(a):

Hašek si tak fandil vedle nevýrazného Sobotky, až se chytil na vlastní návnadu. Sobotka se naplnil a opřel o hlasy lidu, který nesnese podrazáky a tím se stal pro Haška nestravitelným soustem.
Už poznal, že je na suchu, mrská se a už připomíná jen bývalou ministryni kultury se svými procesy a procesy a procesy a mrská se ve vlastní sítí. Už zbývá jen, aby mu Zeman uštědřil ránu z milosti palicí po hlavě a nazval ho blbějším, než novináře. Tak také končí neúspěšní patolízalové, když jejich lízání nevedlo ke kýženému výsledku.
29. 10. 2013 | 19:39

totálně znechucenej člověk napsal(a):

čssd je charakterní strana, plná charakterních lidí. např. soudruh chovanec, včera odvolával dluhoslava, neska už má hlavu v jeho zadnici. pozor, soudruzi!!! vítr se může zase obrátit, dluhoslav to zdaleka nemá vybojováno. aby se nakonec korouhvičky neukroutily.
29. 10. 2013 | 19:46

když se dva perou napsal(a):

Stále častěji se ozývá, že by se měl vygenerovat někdo třetí, kdo by byl novým předsedou.
Nevíte kdo?
Já možná ano. Když jsem dnes vioděšla Dienstbiera, jak přilévá olej do ohně, tu opbrovskou agresivitu, tu nálož zloby, co je v tom, člověku, tu ctižádostivvost, tak mi to došlo. On možná nebyl žádným iniciátorem, ale teď nepochybně bojuje o křeslo.
Které ovšem nedostane. Protože je nesoudný, tak to neví, že nedostane. Ale mezitím napáchá hodně zla.
29. 10. 2013 | 19:56

Martin1 napsal(a):

Hašek prý v Lánech za Zemanem nebyl, ale byl tam prý nějaký nový nenápadný malý "zahradník", který prý v noci s čelovkou předstíral, že tam okopává jen růže - symbol sociální demokracie.
29. 10. 2013 | 19:57

petrof napsal(a):

pane strojní zámečníku Štěchu, vykašlete se na prohlášení!!! Chytněte se svorně kolem ramen a hopněte do Macochy!!!
Jen tak prospějete této krásné zemi......
29. 10. 2013 | 20:02

Martin1 napsal(a):

když se dva perou
Ano, já myslím, že bude Jirka D.jednou opravdu výrazným předsedou. A že se dnes v tom rozhovoru rozčílil? Bezva - on byl vždy až moc v klidu - nevýrazný. Kdo by zůstal po té podrazárně v klidu? Ještě, že jsem tam nebyl já. Už bych Škromacha objímal. Škromach byl jak opařené (na 5), už začal otáčet a sám sobě si připadal trapně - ale korýtko chce mít v každém případě.
29. 10. 2013 | 20:07

TomášL napsal(a):

Pane autore,

bojujte dál, neboť jestli předstoupíte před kolegy z jiných stran a Váš vyjednávací manšaft bude složen ze Sobotkovců a Haškovců, jenom blázen by s Vámi šel do koalice. Zašli jste příliš daleko, než aby byla možnost se vrátit do "bodu nula".
Pamatujte, pokud obě křídla k sobě najdou cestu, bude to konec ČSSD.
29. 10. 2013 | 20:11

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Tady je zajímavý postřeh

„Očima Martina Hekrdly Až opadnou vášně

Vzedmuté povolební emoce dostaly dokonce už 28. října tisíc lidí na Hradčanské náměstí, kteří podpořili předsedu (stále ještě) ČSSD Bohuslava Sobotku. To se přece musí do ulic, je-li zastánce - tak se prezentoval Sobotka sám - "autonomní sociální demokracie" vystaven "puči" rozměrů Února 1948. Puči, jenž - jak je všeobecně známo - zosnoval šéf Pražského hradu Miloš Zeman s Michalem Haškem a ostatními "podrazáky". Velmi přehledné a mobilizující. Kdo by zůstal za pecí, když jej volá trpící vlast? Pražská duněla, Facebook a Twitter žhnuly. „

„Na počátku tohoto řetězce příčin a následků stál holý fakt, že Špidla, Gross, Sobotka, Zaorálek a jiní "autentičtí" sociální demokraté v únoru 2003 v prezidentské volbě odstřelili Miloše Zemana a pustili na Hrad Václava Klause.„

Ono se to již jednou stalo a někteří kluci z Liháče posloužili pravici.
Sobotko, díky za Klause, byla to paráda.
29. 10. 2013 | 20:12

StandaT napsal(a):

Nepoškodili jste jen sami sebe. Primárně jste poškodili zemi. Už podruhé. Poprvé jste sestřelili vládu uprostřed předsednictví EU. Teď jste opět upřednostnili své mocenské ambice nad zájmy země.
29. 10. 2013 | 20:23

Martin1 napsal(a):

„Na počátku tohoto řetězce příčin a následků stál holý fakt, že Špidla, Gross, Sobotka, Zaorálek a jiní "autentičtí" sociální demokraté v únoru 2003 v prezidentské volbě odstřelili Miloše Zemana a pustili na Hrad Václava Klause.„

1)Volil jsem v druhém kole nedávno Zemana a byla to dobrá volba - vyhrál a porazil Karla a zabránil pokračování té tragedie s Nečasem
2)V předchozích volbách jsem byl také na straně Zemana a byl jsem proti tažení proti Zemanovi z vlastní strany - byl to podraz, tak jsem to bral tehdy.
3) To, že to Zeman přenesl až do dnešních dnů mu ubralo v mých očích na kráse a není i na politické prozíravosti.A dává to i smysl zpětně pro podporu těm, kteří ho z tehdy neznámých důvodů (pro mne) nevolili.
4) Že byl pak zvolen Klaus - tak v tom byly i nějaké igelitky a tak je dobře, že je to už na občanech - tolik igelitek by EU nedovolila dát z ekologických důvodů do oběhu a vedlo by to k devalvaci.
29. 10. 2013 | 20:30

MirekS napsal(a):

Výborně to měli hoši načasováno. Jenom ta koncovka. ČSSD odhalila své pravé tváře. Zdá se, že jihomoravská buňka s sebou škube.

Upřímně řečeno ČSSD tohle navenek na prestiži nepřidalo. Jsem zvědav na konečné řešení, a kdy nastane. Máte pravdu, do 26. listopadu času dost, tak proč si jej nezkrátit nějakými vzruchy.

Zdraví

MirekS
29. 10. 2013 | 20:34

ajeto napsal(a):

Vážený pane Štěchu, paní Gajdůšková, pane Vícho. Líbí se mi Váš názor, stejně jako stanovisko senátu k věci. Nicméně jsem přesvědčen, že pokud strana neodstaví z funkcí lidi typu M. Hašek, J. Tejc, Z. Škormach atd., nebude důvěryhodná nejen pro voliče, ale i ostatní veřejnost. Dnešní zvolení p. Tejce to bohužel dokazuje. Bude ze všeho vyčuhovat dvojkolejnost a podrazáctví.
29. 10. 2013 | 21:26

SuP napsal(a):

Jemnický -
Pane kolego, dnes nemám inspiraci. Jen bych připodotkl, že tomu generálovi bez vojska by měli preventivně zakázat už i cínové vojáčky, aby je nevdechl jako nebezpečnou hračku z Číny. 100 melounů za skrytou a jalovou volební kampaň a ještě státní pohřeb, to by se pokladna sakra prohnula.
(sakra, jako bych ho neměl rád?)
Půjdu se nad sebou zamyslet a možná se i trochu postydím.
29. 10. 2013 | 22:17

SuP napsal(a):

StandaT -
Teď jsem zaslechl od Lukáše Jelínka, že u Zemana s nimi byl i Tvrdík. Tak to už hovoří samo za sebe.
29. 10. 2013 | 22:24

K.M. napsal(a):

...jak se ti hadi..., poté co už se všechno ví..., kroutí..., to je k zblití...

Toto nebyl útok jen na Sobotku...,
toto byl útok na ideály sociální demokracie...,
je nutno okamžitě vyložit všechny karty na stůl..., odtajnit všechny akcie...!

aby se konečně a dúkladně v celé ČSSD..., oddělilo..., zrno od plevele...,
oddělili sociální demokrati..., od prospěchářů... a kupčíků...,
kteří nyní musí...(!), okamžitě..., ČSSD opustit...!!

K.M.
P.S.: Haškovci..., jsou sdružením všehoschopných prospěchářů..., připravených při první vhodné příležitosti vrazit idealistům kudlu do zad...!!!
29. 10. 2013 | 22:25

SuP napsal(a):

Správně jsem měl napsat ...." bylo i Tvrdík..."...
Mí pražané mi rozumějí.
29. 10. 2013 | 22:25

SuP napsal(a):

Martin1 -
Je hezké, že máte snahu dělat dojem, že přehodnocujete svou podporu panu prezidentovi. Nicméně bylo by vhodné si uvědomit, že když nevhodně zvolíte rychlost v autě, rozbijete si hubu. A chybami se učíte. Jestliže nevhodně zvolíte Zemana, poserete to půlce národa. A nepřejte si, aby vás chtěl přijít učit.
29. 10. 2013 | 22:33

čert }:o) napsal(a):

SuPe
mně se zase líbil Dienstbier s prohlášením že tato situace
posílí řady sociální demokracie a bude silnější =o))
Fakt se tím bavím. Takovou estrádu dokázal jen Paroubek
Je vidět že kluci socanský mají jeho školu
29. 10. 2013 | 22:57

K.M. napsal(a):

22:25

Je, po dnešních vystoupeních Haška, Chovance, a Zaorálka... před chvílí u pana Veselovského..., ještě možno, považovat vedení ČSSD..., za příčetné...?!

Je možné považovat současného prezidenta tohoto státu, po tom všem, za příčetného...?

A co teď s tím, když byla celá společnost ČMS líná..., změnit ústavu..., již při prokazatelné... Klausově... nepříčetnosti...(bod za bodem dokumentované v mé žádosti na úatavní soud o jeho vyšetření...)...?

Včera... na hradě dojemná vzpomínka... na Masaryka..., ale kdo chce ještě dnes vážně tvrdit..., že ČMS má stát...?

K.M.
P.S.: Je to normální..., že si společnost... již 20 let na svobodě..., pořád ještě nechá vládnout nepříčetnými...?
29. 10. 2013 | 23:26

Martin1 napsal(a):

SuP napsal(a):29. 10. 2013 | 22:33

"Je hezké, že máte snahu dělat dojem, že přehodnocujete svou podporu panu prezidentovi. Nicméně bylo by vhodné si uvědomit, že když nevhodně zvolíte rychlost v autě, rozbijete si hubu. A chybami se učíte. Jestliže nevhodně zvolíte Zemana, poserete to půlce národa. A nepřejte si, aby vás chtěl přijít učit."

------------------------------
Já k tomu:
1)Když nevhodně zvolím rychlost v autě, tak si rozbiji hubu já a třeba i 4 dalším nevinným - jezdím proto přesně podle předpisů. Jsem ten, za kterým se táhne had nespokojených řidičů - zdržuji - 50 dodržuji úzkostlivě. Tak se spíše stanu obětí nehody já od nezodpovědného jiného řidiče.
2) Když nevhodně zvolím prezidenta, tak nesu spoluvinu s dalším milionem lidí, že se ten prezident nebude chovat tak jak se to zrovna někomu nemusí líbit - maximálně tedy té druhé půlce, co ho nevolila. Ale pokud by byl zvolen prezident té druhé půlky, tak by si to mohla myslet zase ta druhá půlka národa a já s ní.
Závěr: Já zodpovídám jen za své půlky, do jakého auta je posadím, jakou rychlostí je uvedu do pohybu a zda v pravý čas dokážu auto zastavit.A abych je při tom všem fofru udržel sevřené a ze všeho se nepokakal.
3) Té poslední větě "A nepřejte si, aby vás chtěl přijít učit." nerozumím. Něco tam vypadlo? Mělo to znít? "A nepřejte si, abych vás chtěl přijít učit"
Tak tomu nerozumím ani po té opravě - už asi blbnu. Pokud to měla být nějaká výhrůžka, tak to snad ne, ale jinak to nemá smysl.
A prezident není prý odpovědný nikomu, tak mne chudáka nežeňte k odpovědnosti za půlku národa za mé, možné i chybné rozhodnutí. Jsem jenom člověk, a tak jsem se mohl třeba jen splést jako druhý kandidát na prezidenta Karel dříve - nyní Bond, který ani neuměl hodit správně do urny ten lístek pro sebe.
29. 10. 2013 | 23:42

David napsal(a):

Ještě k 29. 10. 2013 | 11:44 a 29. 10. 2013 | 19:28 :

-----------------------------------------------------

Novinky.cz:

Výběr z článku:

Kdo mluví pravdu? Chovanec schůzku s prezidentem přiznal. Hašek: Je to fáma

"...Hašek předtím na otázku, jak dlouho plánovali Sobotkovo odstranění, odvětil, že návrh vznikl během pěti hodin nedělního jednání předsednictva.

„Usnesení vzniklo z pera brněnského primátora Onderky,“ řekl Hašek s tím, že šlo o spontánní reakci na volební výsledek.

Hašek popřel, že by se v sobotu večer konala schůzka u prezidenta, v době, kdy se Sobotka účastnil televizní debaty. Na dotaz, zda byl u Zemana, Hašek odpověděl: „Je to fáma. Údajná schůzka se neuskutečnila. Nevíme, kdo přináší tyto informace, čemu mají sloužit. ČSSD se řídí z Lidového domu.“..."

http://www.novinky.cz/domaci/317647-kdo-mluvi-pravdu-chovanec-schuzku-s-prezidentem-priznal-hasek-je-to-fama.html

------------------------------------------------------

Hašek považuje občany za hlupáky, když si myslí, že mu ty lži věříme.

Hašek lže, jako když tiskne, když tvrdí, že návrh vznikl během pěti hodin nedělního jednání předsednictva. Tento návrh nespadl z čistého nebe. A i kdyby, tak každý slušný 1. místopředseda - statutární, by se postavil za svého předsedu - Sobotku minimálně i z toho důvodu, že nejde jen o Sobotku, ale o celou ČSSD a celý národ a rozmlouval by ten návrh Onderkovi, že teď na to není ten správný čas. Což ale neudělal, naopak se bez váhání a ochotně k Onderkovýmu návrhu připojil. Byli prostě předem domluveni, že ten návrh i Hašek podpoří a bude tak větší šance ho prosadit.

Hašek opět lže, když tvrdí: "Na dotaz, zda byl u Zemana, Hašek odpověděl: „Je to fáma. Údajná schůzka se neuskutečnila."

I podle této reakce se pozná, že lže. Protože PŘIROZENÁ reakce na nepravdivé osočení by nebyla tak mírná a nerezolutní.

Normální reakce by byla VELKÉ ROZČÍLENÍ - "To není jenom fáma, ale sprostá lež!!! Přece musím sám moc dobře vědět, kde jsem v sobotu večer byl. Řekněte mně, kdo tu sprostou lež šíří a já ho budu žalovat za pomluvu."

Ptám se, proč reagoval na pomluvu tak mírně, když jinak je při jednáních vždy dost razantní?

Haška je nutné politickým tlakem a co nejdříve donutit, aby se vzdal poslaneckého mandátu a odešel z ČSSD. Pokud to neudělá, měl by být vyloučen, protože poškodil hrubým způsobem nejen ČSSD, ale celý náš národ uvrhl do ještě větší krize, než už je. Jiní bývalí členové ČSSD byli vylučováni ze strany za mnohem menší prohřešky.

Stačí vyloučit JEN Haška, jako exemlární případ.

Bylo by to dobrým příkladem a dobrým precedentem, že kdo se bude takto chovat, jako Hašek, tak skončí stejně.

Upozorňuji, že při tom všem vnímám oprávněnou kritiku na adresu Sobotky, ale to co udělali nebylo oprávněno kritikou, ale SPROSTÝM PUČEM.

Dokud bude Hašek v ČSSD, tak NIKDY nebude klid!!!

Mám s takovými povahami bohaté zkušenosti. Proto jediné řešení je vyloučit Haška z ČSSD!!!
30. 10. 2013 | 07:54

SuP napsal(a):

Martin1 -
Vy zkrátka potřebujete být středem pozornosti. Nejde o to, dodržovat 50, ale ne podle tachometru, když máte všude rozvěšené tisíce radarů, abyste zjistil, kolik jedete, když máte na tacháči pade a jste nejpomalejším autem v koloně, tedy prga.
Dále - Nevhodného prezidenta můž zvolit vždycky ta samá půlka národa). Ta druhá totiž dokáže posuzovat vlastnosti kandidátů, aby nevolila neřízené mstivé a blazeované střely.
..."A nepřejte si. aby ...."
Vy takový jazykovědec. Nasranej národ! přece. (to jak kdyby se to vyhrotilo tak, že by tekla krev ;-))
30. 10. 2013 | 08:46

Pája napsal(a):

Neskloňujte stále jenom Haška a nezapomínejte na toho černýho vzadu. Na Romana Onderku, brněnského primátora. Znám ho osobně z jeho původního zaměstnání u ČSD. Zejména pak z jeho působení v železničních odborech, které mu posloužily především jako "výtah k moci". Neskutečný polovzdělaný par....... Pokud se jej ČSSD včas (no, včas to už zdá se nestihne :-() nezbaví, čekají ji nepříjemné chvíle a další ztráta voličů.
30. 10. 2013 | 10:21

TomášL napsal(a):

Tak nám začíná být Hašek směšným... Prosím Vás, zbavte moci všechny účastníky schůzky s prezidentem, Chovance nevyjímaje.
30. 10. 2013 | 12:38

Martin1 napsal(a):

Pokud nebudou všichni pučisté vyloučeni z ČSSD, tak už v životě tuto stranu nikdy nebudu volit - já přísahám a já držím vždy své slovo!
30. 10. 2013 | 13:29

Viola napsal(a):

Martine 1

není dobré rychlé řešení. Michal Hašek udělal pro ČSSD hodně práce a hodně života věnoval pro politiku a byla by ho škoda. Nic není jednoduché. Dát slov prezidentovi, že budu o schůzce mlčet není špatné, špatné je hned poté odvolávat předsedu. Michal Hašek je holt mladý a netrpělivý a pan Zimola je také dost dobrý ve své práci. Kdo ví, co jim prezident namluvil.
30. 10. 2013 | 13:48

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo, tak to tedy ne! Pokud to mělo být za zády organizace, kde jsem členem, tak bych se takové schůzky vůbec nezúčastňoval. Vždyť to nejsou malé děti a ať nás neoblbují, kdyby to bylo právě tak nevinné - jak nám nyní účastníci - spiklenci lžou, tak by to nemuselo být tajné. Kdyby tam přijeli všichni i se Sobotkou - s televizí a novináři, tak bych tomu dokonce tleskal.
Ne - mne to přímo urazilo. Když Hašek tvrdil Drtinové do očí a několika milionům lidí do domácností prostřednictvím televizoru, že je to fáma, tak jsem chvíli zapochyboval a snažil se vykombinovat, kdo tuto dezinformaci na ČSSD "ušil", aby je zdiskreditoval - ne já už Haškovi a spol. nevěřím. Navíc mám rád inteligentní lidi - on ukázal, že je dokonce nejen prolhaný darebák, ale i hlupák. V době technických možnosti zjištění pohybu každého člověka s přesností na desítky metrů pomocí pohybu jeho vlastního mobilního telefonu nepřekročil inteligenci mé tříleté vnučky. A že držel "chlapsky" slovo? To už bylo navíc a prezidenta to pak znevážilo ještě víc - určitě sám prezident poznal, že "zakopl" obrazně řečeno a pak zřejmě "zakopl" i fyzicky. Z čeho se dřív vylíže, to je otázka!
30. 10. 2013 | 14:36

TomášL napsal(a):

Violo,

tomu se říká politická odpovědnost. Nejsou malé děti, ale dospělí svéprávní lidi kteří musí nést následky za své počínání.
Tedy jim poděkovat za práci, kterou odvedli pro stranu a "ahóóój"!

PS: Pro dané politiky i Zemana jde o politický Stalingrad...
30. 10. 2013 | 14:42

Viola napsal(a):

Martine 1

To je zajimavé s tím spojením duševního a fyzického zakopnutí zároveň. :-)
No pan Hašek je velice pilný a energický a bystrý, ale zřejmě toho na něj bylo hodně, tak přestal asi myslet, měl tzv. politické okno.
Možná si neuvědomil, že to, co se stalo s panem Paroubkem po vyhraných volbách není totéž, co nastalo po nynějších vyhraných vobách. Nic prostě není stejné, i když to tak může vypadat.
30. 10. 2013 | 14:46

Viola napsal(a):

Tomáši L

Je to velká škoda pro ČSSD. Je sice pravda, že každý je nahraditelný, ale praxe se získává těžko.
30. 10. 2013 | 14:48

Martin1 napsal(a):

Viola
Paroubek také nemusel odstupovat - byl to člověk na svém místě a měl tam zůstat. Zatím ČSSD nemá tak výraznou osobnost a tak se tam průměrní proti Paroubkovi spojili a nyní se porvali i ti průměrní. Paroubek si to vykompenzoval novou láskou (moc mu to přeji - ať jim to dlouho vydrží) a hodil na ČSSD bobek.
30. 10. 2013 | 14:52

Viola napsal(a):

Martine 1

Na pana Paroubka byla tak jaksi averze skrs naskrs. Házelo se po něm vajíčkama a to nebylo dobré, on prostě vyvolával svým vystupováním odpor u většiny lidí, i když mluvil rozumně někdy. Politik má dbát i na to, jak působí, nejen na to, co říká, ale jak to říká. Autoritativní osoby jsou možná dobré pro udržení celistvosti pevné strany ale demokracie tam pak ubývá. Pan Paroubek byl výborný opoziční politik.
30. 10. 2013 | 15:00

Viola napsal(a):

No a to vykompenzování novou láskou, tak tomu nevěřím, spíše jsem jej podezírala, že si prostě pořídil koukatelnou ženu, až se jednou bude producírovat po červených kobercích.
30. 10. 2013 | 15:03

TomášL napsal(a):

Violo

Nechť je to mementem pro všechny, kteří příjdou po nich!
30. 10. 2013 | 15:13

Martin1 napsal(a):

Viola
Na Paroubka házela vajíčka parta najatých mladých lidí z řad opozice - možná i z řad "různých služeb". Hodně mu ublížila - strašně mu ublížila "Kubiceho zpráva" - prolhaná zpráva. Volby by dopadly bez té zprávy jinak. Autoritativní? - To je těžké. Někteří lidé mají přirozenou autoritu, kam vstoupí - tam je jejich i prostor, natož lidé. To se nedá naučit - to je dar. Pak jsou lidé, kteří nemusí být věcně o moc horší ve znalostech, ve způsobech, ale působí na druhé jako leklá ryba. Ti svůj nedostatek zakrývají postranním kejháním proti přirozenému vůdci s autoritou - a jak jinak proti nim bojovat? Že jeho jednání označí za autoritativní, ale ve skutečnosti s touhou po stejné oblibě i autoritě sní ve dne i v noci.
30. 10. 2013 | 15:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy