Fraška na obraně pokračuje

29. 01. 2013 | 17:27
Přečteno 4213 krát

Premiérovi a předsedovi ODS Petrovi Nečasovi není co závidět. Kandidát ODS utrpěl v prezidentských volbách debakl, pak musel se „skřípěním zubů“ volit ve druhém kole prezidentských voleb předsedu TOP 09 a svého ministra zahraničí, nově zvolený prezident Miloš Zeman označil jeho vládu za nelegitimní a nakonec mu velvyslanec v Německu Rudolf Jindrák odmítl nabídku na ministra obrany.

Premiérovi tak zůstává v ruce černý petr. Musí hledat dál. Zdá se, že loví v Černínském paláci a diplomatických vodách. Mluví se o velvyslancích v Izraeli Tomáši Pojarovi, ve Velké Británii Michaelu Žantovském, v EU Martinu Povejšilovi a prvním náměstkovi na ministerstvu zahraničí Jiřím Schneiderovi. Ani jeden ze jmenovaných není v bezpečnostní a obranné politice outsiderem,ba naopak. Někteří mají o ní díky své profesní minulosti, ať už na ministerstvu zahraničí, v Senátu, či v NATO slušný přehled. Tomáš Pojar byl navíc ve funkci náměstka na „zamini“ v době „boje o americký radar“….

Možná ale právě pro své zkušenosti vědí, že dělat ministra obrany není vůbec jednoduchá záležitost a navíc to může být i rizikové. Do konce volebního období zbývá pouhých 17 měsíců. Než by se na obraně takříkajíc „rozkoukali“, tak už by pomalu museli vyklízet kancelář. A ještě by si museli dávat pozor, aby nedopadli podobně jako Vlasta Parkanová a nepodepsali něco, za co by byli v budoucnu soudně popotahováni.

Takže se nakonec může výběr zúžit na někoho, kdo neodolá „nabídce, která se neodmítá“ a který se „obětuje“ i když toho třeba o obraně až tolik moc neví.A i když by možná bylo logické, aby předseda vlády ukázal na svého spolustraníka Jana Vidíma, předsedu sněmovního výboru pro obranu, tak to nejde, protože předseda TOP 09 a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg již dříve po osmidenním intermezzu Karolíny Peake řekl, že „není přípustné, aby výsledkem celé té frašky bylo, že má ODS jak obranu, tak dopravu.“

Takže fraška s výběrem ministra může pokračovat ještě pár týdnů a čerta starého záleží na tom jestli je zajištěno řízení resortu, který odpovídá i za plnění našich spojeneckých závazků vůči NATO a EU. A už vůbec nikoho nezajímá, že je třeba dotáhnout do konce jednání se Švédskem o pronájmu Gripenů, zajistit, aby vojáci nebyli bez uniforem nebo konečně vyřešit co dělat s nefunkčními transportními letadly CASA. A nikoliv v poslední řadě i trochu strategicky přemýšlet o tom, co se např. děje v Severní Africe a zda se to v budoucnu nějak nedotkne i naší bezpečnosti.

Fraška ale může mít zajímavý závěr. Nového ministra obrany nakonec může jmenovat až nový prezident Miloš Zeman. Nepochybuji o tom, že by si k tomu určitě řekl své….

(Právo,29.1. 2013)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PB napsal(a):

No, představa, že by "byla dosazena" na ministerstvo obrany V.Parkanová II., kterou by mohli poté "někam uklidit" a v "pseudodemokratické" české společnosti již nic nevysvětlovat, je tristní. Ta skutečná Vlasta asi čeká, že se právně prošvihne nějaký termín a ona potom bude propuštěna a vtažena zpět do vlády.
Neobsazení šéfa ministerstva obrany je dalším důkazem neschopnosti vlády Petra Nečase. On se však i s Kalouskem budou dále bránit, že vláda je dál vládou rozpočtové zodpovědnosti. Dál se tam jako veš v šatníku bude držet Karolínka, která chce zřejmě umravňovat Zemana za ta jeho slova o "LIDEM - tedy straně jednoho autobusu". Mohu se potrhat, když ta divoženka mluví, mluví a mluví, a tolika metaforami neříká víc, než to, že ona chce být ještě chvíli u krmelce, protože už ji v životě nikdo další nezvolí. Divím se, kam zase zabloudilo právo, když eake prošel ten "ne příliš čistý prodej" té její vily.
Ale aspoň tu máme za naše poctivé daně divadlo. Spejbla Mirka a Hurvínka Nečáska. A Žeryka Klause. Ten to tou amňou teda pos ...
Ale ještě že máme novináře - vítěze naše prezidentských voleb!
Už stihli odjet na Vysočinu a informovat, CO si Zeman pěkného koupil. Ani koupi zubní pasty nezamlčeli. Co bychom si bez všetečných novinářů počali???
29. 01. 2013 | 17:41

nestranný napsal(a):

Je vcelku úsměvné,jaké problemy přináší naše přeobrovská armáda,která by se vešla
na stadion Sparty.Přemýšlím,zda by nebylo levnější si najmout na obranu bandu žoldáků.Když na to přijde,stejně by naše armáda v případě konfliktu nebyla nic
platná.Tak nač ji vlastně udržovat za obrovské miliardy při životě?A ti příživníci,kteří jsou dnes na MO by mohli v rámci svého uplatnění chodit zametat
chodníky.Alespoň by byli k něčemu užiteční.
29. 01. 2013 | 17:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jen houšť a větší kapky, říká si Zeman při pohledu z okna své chaloupky. Až bude nejhůř, vyhlásím stanné právo, zbytek armády pod velením Zbytka a politruka Šloufa zinscenuje vojenský poč, Nečas s Kalouskem budou jakožto důstojníci v záloze povoláni do zbraně, a budou zařazeni do hradní stráže. Budou se střídat v budce u brány pro pobavení turistů, aby viděli, kdo je tu teď pánem.
A té dívence z autobusu se pořádně podívám na zoubky, holčička se plete, nejde pořád začínat od píky. Ta se bude divit, jak s ní vydrbu. Skutekně.
29. 01. 2013 | 17:57

češka napsal(a):

To nestranný
Zaspal jste, tu bandu žoldáků už máme, 3 generály na 1 vojáka.
Všechny je uvidíme osobně při slavnostní přehlídce při inauguraci.
A to je ta správná záruka naší bezpečnosti, neb do nepřátel střílíme vydáními Švejka ve všech světových jazycích. Nepřítel se začte a třesoucí se rukou netrefí pohyblivý , to jest z boje utíkající, cíl.
29. 01. 2013 | 18:00

dennis napsal(a):

Blog lakonicky popisuje totalni neschopnost premiera a cele jeho vlady v polovine funkcniho obdobi pri hledani ministra obrany. Obcan Ceske republiky nechce ani vedet, co si o Cesich mysli lide v NATO a odbornici v EU. Korupce vyradila Vondru a korupce a pletichy v koalici degraduji bezpecnostni politiku statu na okraj zajmu vladnich stran.

Obcas se muzeme setkat s posmechem nad planovanym hospodarstvim a nad planovanim vubec, ale bezkoncepcnost a nezajem vytvaret strednedobe a dlouhodobe vyhledy charakterizuji vyvoj v Ceske republice za poslednich triadvacet let. Nikdo se nemuze divit, ze se ozyvaji hlasy, ktere s opovrzenim charakterizuji Cechy jako devotni poddansky narod, ktery neni schopen si sam vladnout; hlasy, ktere vesti uspech a rozvoj Ceska jen jako kolonie nejakeho silneho naroda, ktery musi Cechum sjednat poradek a zavest radny rezim.

Je jeste nejaka nadeje, ze na konci soucasneho tunelu zasvitne svetlo nadeje?
29. 01. 2013 | 18:07

Pepa Řepa napsal(a):

Operetní představa, že Miloš Zeman bude jmenovat Michaela Žantovského nemá chybu.
Vždycky o něm láskyplně hovořil jako o oplechované motorce.

Stejně tak Mírova představa knížete Karla, co by premiera.Je třeba kout železo.....dumá Kalousek. Chytrý chlapec.
Při vší úctě k šedinám, na něj je moc i hodinová debata v TV. Ale něco se podniknout musí, Vlastě a dalším obráncům vlasti(y) Bimbo amnestii nedá.
Další operetní kus na obzoru.
29. 01. 2013 | 18:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, k dispozici jsou furt jistě i osvědčenější metůdky ...
http://kaifolog.ru/uploads/posts/2009-09/1253525295_114.jpg
Veselé krizování ...
29. 01. 2013 | 18:13

nestranný napsal(a):

Ad češka napsal(a):To je jen další absurdita naší armády.Zatímco všude ve světě
armáda začíná vojíny,naše armáda začíná praporčickými hodnostmi.Vše má jen přímou souvislost s platy,nikoli odborností.Ani náš veliký vzor liberální Amerika
si tento luxus nedovolí.A co se týká generálů,tak pro naši převelikou armádu by stačili tři.Dnes na každé brigádě jsou dva.Ti ale nejsou díky množství tuku k boji použitelní.Prostě zkráceně řečeno máme nejméně bojeschopných vojáků na jednoho
důstojníka na světě.
29. 01. 2013 | 18:23

Josef K. napsal(a):

V rámci nesesazení vlády a boje proti sudetskému Schwarzenbergovi dojde k dohodě o ministru obran Šloufovi. Česko bude vyzbrojen o nejprogresivnější sovětskou technikou za ceny přesahující myslitelné , tedy zbraně budou dodávána pozlacené, aby se blýštily a svým leskem odrazovaly nepřátele jako zpěv M.V. Kratochvílových husitů. Co na tom, že ruské zbraně možná dobře poslouží boji se zubrem v bělověžském pralese.

Vskutku, Česko jest země hodná svého názvu.
29. 01. 2013 | 18:27

rejpal napsal(a):

Josef K.
A co povolat Bartáka? Na konec je jedno, kterého z nich. Možná by byl překonán rekord v délce výkonu ministerské funkce.
29. 01. 2013 | 18:45

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Operetní představa, že Miloš Zeman bude jmenovat Michaela Žantovského nemá chybu.
Vždycky o něm láskyplně hovořil jako o oplechované motorce.
********************************************************************
Pepa Řepa je básník, občas se vyjadřuje v metaforách, nicméně jeho zmínka o oplechované motorce by mohla způsobirt nedorozumění:
Zeman se zastal pana Žantovského před více než deseti lety proti ošklovým káčátkům, která jej titulovala přezdívkou SKUTR
(Pokud vás zajímají širší souvislosti, zasejte do vyhledávače žantovský skutr)
************************************************************
Zde cenzurovaný citát:
"Mimochodem, říká se mu skútr a já jsem se pořád ptal, co to znamená. A není to karosovaný motocykl, je to zkratka, kterou ostře odsuzuji a kterou ho oblažují jeho kolegové ze Senátu a která zní Zk... trpaslík. Ale já v žádném případě nechci kritizovat pana Žantovského za jeho fyzický vzrůst, i když v jeho případě zhruba odpovídá jeho intelektuální potenci."
(Zdroj: cs.wikiquote.org/wiki/Miloš_Zeman )

P.S.
I já ostře odsuzuji všechny, kteří uráželi pana Žantovského, trpaslíky, intelektuály, jakož i potenci a jednostopá motorová vozidla !

(Zdroj: cs.wikiquote.org/wiki/Miloš_Zeman )
29. 01. 2013 | 18:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dobrý skůtr též zde. Račte si povšimnouti rozkošných jistě hasičáků na tomto atomovém monstru. Miru mir.
Veselé krizování ...
http://pix.avaxnews.com/avaxnews/97/6f/00006f97.jpeg
29. 01. 2013 | 18:54

rejpal napsal(a):

Jáchym
Jo, Michal Žantovský. Nekup to.
29. 01. 2013 | 18:55

Venkovan napsal(a):

A copak je s kauzou CASA? Nějak se o ní přestalo psát, až na malé výjimky, například:
http://www.vz24.cz/clanky/letouny-casa-nemaji-funkcni-system-ochrany-neprosly-zkouskami/
Proč páni novináři o ní více nepíší? A páni televizní redaktoři se na ni více neptají? Námět je zajímavý, sledovanost by byla jistě vysoká. Také paní Parkanové by se mohli občas něco zeptat.
Že by se někoho báli?
29. 01. 2013 | 18:59

Petr z Tábora napsal(a):

Skutečná osobnost se nepohrne do funkce ministra v této nejisté vládě. Vždyť nikdo neví, co bude za několik měsíců. I když motivace platů do konce volebního období je pro politiky silná.
29. 01. 2013 | 19:12

jager napsal(a):

Ad nestranný napsal(a)
Vážený, kde berete ty informace?
V AČR jsou slouží VZP v hodnostech svobodníků, desátníků .... A je jich asi 50% celkového stavu. A na brigádách nejsou systematizovaná místa pro VZP v hodnosti generála, ale nejvyšší hodnost na stupni brigáda je plukovník.
29. 01. 2013 | 19:14

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Operetní představa, že Miloš Zeman bude jmenovat Michaela Žantovského nemá chybu.
Vždycky o něm láskyplně hovořil jako o oplechované motorce.
***************************************************************
Upřímně doporučuji všem, kdo oceňují i nenávidí Miloše Zemana sbírku jeho výroků.
Díky Pepovi Řepovi jsem si zadal hesla Žantovský skutr a vypadlo mi mimo jiné toto:
cs.wikiquote.org/wiki/Miloš_Zeman -

DOPORUČUJI uložit. Velmi poučné.
29. 01. 2013 | 19:25

Jáchym napsal(a):

(Omlouvám se- nějak se mi nedařilo odeslat příspěvek, tak jsem myslel, že je to něco proti něčemu a zkrátil jsem ho.no a on zřejmě přece jen doplul. To nebyl tapetářský úmysl.)
29. 01. 2013 | 19:30

Vlastik Horka napsal(a):

nestranný:
"To je jen další absurdita naší armády.Zatímco všude ve světě
armáda začíná vojíny,naše armáda začíná praporčickými hodnostmi.Vše má jen přímou souvislost s platy,nikoli odborností.Ani náš veliký vzor liberální Amerika
si tento luxus nedovolí.A co se týká generálů,tak pro naši převelikou armádu by stačili tři.Dnes na každé brigádě jsou dva.Ti ale nejsou díky množství tuku k boji použitelní.Prostě zkráceně řečeno máme nejméně bojeschopných vojáků na jednoho
důstojníka na světě. "

To co jste napsal jen svědčí o vaší naoprosté neinformovanosti.
Myslím si, že vy to moc dobře víte a jen se snažíte tady dělat zlou krev.
Neděláte dobře.
29. 01. 2013 | 20:03

kokoshka napsal(a):

Prosim,ja tomu vubec nerozumim,jsom blbi!d
Co dela ministr obrany,kdo je načelnik generalniho štabu,kdo odpovia za jaky resort a je velitelem letectva,namořnictva nebo raketovych vojsk?Jak planuji zapojeni sveho ministerstva ve valce spolu s NATO?
Možna nam to autor vysvetli!
29. 01. 2013 | 20:04

Josef K. napsal(a):

Po odsunu Němců, likdivdaci Židů a oddělení od SK se nějak v podobě českoarmády začíná vytrácet mýtus hrdinného národa. tedy, ne žeby reálně česká armáda od 12., století něco znamenala. Ale není nad staré vzpomínky. Armáda jest příjemně operetně muzikálového charakteru , její vedení připomíná spíše Jakla Hradčanského a jeho band.

Domnívám se, že změna k plisovaným sukním baletek, či jak se to má, pozlaceným AK 47 a lá lybijský vůdce a sentimetální vzpomínky českých inženýrů, a hrudí zvonící mnoha vyznamenáními raženými seriovou výrobou, společně s českou dechovou hudbou, tedy taky kde najít, snad najmemem čečenskoruský sbor Alexandrovci II , dojde národ k pocitu bezpečí.

Volba soudruha prezidenta předčila očekávání. Již se těším na vstup do Euroasijského svazu, válenky a onuce ve výzbroji českoprofesionální armády, včetně kalkulaček náměru v podobě dřevěných kuluček, není nad trasdice.

Soudruzi češi, dřevěný povot Žižkův nebyl překonán, ani Leopard 2A6 není schopen ...
29. 01. 2013 | 20:08

jsou jednoduchá řešení, o kterých radši napsal(a):

nikdo nepřemýšlí

Optimální by asi bylo, požádat Francouze, aby nám sem na těch 17 měsíců půjčili nějakého plukovníka od LE.
Jednak by Zemanovi trvalo dlouho, než by pro něj našel nějakou hnusnou přezdívku, za druhé by si páni důstojníci provětrali pr..., za třetí by si mnozí pocvičili jazyk našich spojenců a za čtvrté by při jeho odchdu všichni měli komínky jak podle pravítka.
Možná bychom měli v přípravě pár kontraktů s Thalesem, ty by ale ještě šlo zastavit (hlavně abychom se nestali hrdými majiteli vrtulníkové invazní lodi).
Rázné předěly dokážou divy.

Možná tam měla zůstat obojetná Peaka. Medvěděv udělal obrovský vstřícný krok k Američanům a pokud platí, že po instalaci ministrů povede první Obamova cesta do Moskvy, budeme potřebovat někoho, komu piruety nečíní potíže, nejen na obraně.
29. 01. 2013 | 20:13

ehm napsal(a):

Šašek z Jihlavy:
Zeman nemá na Vysočině žádnou "chalupu" nebo "chaloupku", vlastní tam byt - tuším že dvoupokojový.
To byste mohli zrovna v Jihlavě vědět, šašci.
29. 01. 2013 | 20:44

nemluvte furt o věcech o kterých nic napsal(a):

nevíte
Josefe, už jsem pochopil, co znamená ta iniciála.
Jste Josef Kecka.

Zaplať pámbu Rusnokovi (který si je pěstuje) za toho dědka od Tobruku.
Někdy je potřeba ukázat měřítko, aby lidé pochopili v čem se po kolena brodí.
Vy si asi těžko někdy uvědomíte, že z necelých tří tisíc lidí, kterým Churchill říkal The Few, bylo 88 čechoslováků.
Ve svém známém pojevu Their finest hour řekl, že ta Hrstka zachránila západní civilizaci, a možná parchant ani nepřeháněl.
Čechoslováci byli, na rozdíl od zástupu sotva vycvičených devatenáctiletých anglánů, kteří včera seděli za okýnkem v bance opravdoví vojenští piloti, které republika za drahé peníze vycvičila a nechala létat. A kteří už v roce 1939 házeli v Polsku ruční granáty z civilních letadel na postupující Wehrmacht.
Kteří, jako Josef František, dostali svůj první válečný kříž za sestřel od Francouzů, ve "směšné válce". A než skončila, stihli deset dalších.
František, který v Bitvě o Británii figuruje mezi prvním a čtvrtým místem v počtu sestřelů (a je jedním z pouhých šedesáti nositelů DFM se sponou), podle způsobu počítání, stihl svých sedmnáct sestřelů od září do října, kdy se zabil. Legenda říká, že při návratu z operace předváděl své holce akrobatická čísla.
O válkách se obvykle vypráví spousta historek, které nejsou pravda. A jiných, které pravdu nedokáží ekvivalentně popsat.
Poláci z 303 perutě, kteří se ho pro nedisciplinovanost původně chtěli zbavit, ho nakonec nechali létat s sebou jako "externistu" na vypůjčeném Hurricanu. Asi musel zatraceně něco umět.
A pohřbili si ho na svoém hřbitově, ostatně. Jsou věci, pro které mají Poláci víc smyslu, než my. My jsme zase chytřejší, to jde jedno s druhým.
29. 01. 2013 | 21:18

Dumpling napsal(a):

"A nikoliv v poslední řadě i trochu strategicky přemýšlet o tom, co se např. děje v Severní Africe"

Nebuďte směšný, autore. Tato armáda, která není ničím jiným než sbírkou pomocných koloniálních sborů, přece žádná "strategická" rozhodnutí nejen nemůže a nemusí, ale ani nesmí dělat. Dostáva své pokyny od spojenců, a to je taky její jediný vnější úkol. Vnitřní - možná potlačovat demonstrace až budou nějaké větší.
29. 01. 2013 | 21:58

nestranný napsal(a):

Ad jager a Vlastík Hovorka:Na MO jsem přestal pracovat v r.2003.Už tehdy nebylo
pro vyššího důstojníka na brigádách kam šlápnout.A od doby,kdy byla ukončena ZVS
žádní vojíni nejsou.
29. 01. 2013 | 22:36

obrana je náročné zaměstnání napsal(a):

No pánbůh zaplať, Hillary v pátek skončí.
Kerry schválen.
Íránci vystřelili opici do vesmíru, píšou, že se obsah lodi vrátil "intaktní", z čehož RFE dedukuje, že se opice zbláznila a že je potřeba kvůli tomu podat protest a zpřísnit sankce.
Stanice také připomíná, že při minulém pokusu, kdy se opice nevrátila, vyjádřily USA vážné obavy, že by opice mohla držet atomovou zbraň a někde se s ní flákat.
29. 01. 2013 | 23:23

babočka napsal(a):

Nevím, proč by se v demokratickém státě měli měnit s vládou i ministři obrany pokud by nekradli. Ale když by si tam pan Zeman dosadil pana Palase, tak bych se nedivil.
30. 01. 2013 | 00:31

Yosif K napsal(a):

Fraška ale může mít zajímavý závěr. Nového ministra obrany nakonec může jmenovat až nový prezident Miloš Zeman. Nepochybuji o tom, že by si k tomu určitě řekl své….
KONEC CITATU.

Pane balaban, čím vzhrožujete? že by tam Zeman dosadil roztržitého profesůrka matematiky Vetchého? Nebo uplakaného hysterika Tvrdíka? Nebo Hamáčka s praxí příručího ze skladu autočoučástek???????

Jak říká pan Babočka - Palásek se začíná motat okolo Zemana a to je VELMI SCHOPNý prohazovač......
30. 01. 2013 | 02:02

nejlepší je sebeobrana nebo aspoň sumo napsal(a):

Cipi Livniová šla s pravdou ven. Volební kampaň Bibiho Netanjahua financovali pedofilní katarští šejci.
Chtělo by to udělat si síťový graf, čí loutky to k nám vůbec mluví.
30. 01. 2013 | 02:23

Finn napsal(a):

Teda, od Péti Síťovkáře bych si čísla do Sportky poradit nenechal... "Se skřípěním zubů" to hodil Schwarzenbergovi .... a ZASE nevyhrál! Podaří se mu vůbec někdy něco vyhrát? (Doufám, že nanejvýš v tombole na tancovačce v Čimelicích porculánovou srnku /tlačenku ne, ty se kradou/, ne už cokoliv v politice :-) ).
30. 01. 2013 | 08:20

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Balabáne, poradče bezpečnostní, nevíte jak je to s tou iránskou opicí s atomovkou v igelitce nad námi?
Prahnu po podrobnostech a koukám nahoru kdy zase přeletí.
30. 01. 2013 | 08:38

LSER napsal(a):

Nečas se bude muset poohlédnout a vybrat z místních diskutérů, jako poradce pro nového ministra/yni/. Top09 nasadí Langšádovou a poradce by ji mohl dělat nick Josef K.
30. 01. 2013 | 10:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy