Potřebujeme nejen vlajku EU na Hradě

02. 04. 2013 | 15:20
Přečteno 3779 krát
Zítřejší vytažení vlajky ČR a Evropské unie na Pražském hradě spojené s podpisem evropského stabilizačního paktu prezidentem Milošem Zemanem má velký symbolický význam.

Jde o gesto rozchodu s protievropskou politikou Zemanova předchůdce. Má to svou hodnotu v době, kdy EU prochází nejkritičtějším obdobím své existence a důvěra české veřejnosti vůči Unii klesá.
Přispěla k tomu i „kyperská krize“. Veřejné mínění ale ovlivňuje i vytrvalá negativistická kampaň, která líčí EU jako byrokratické monstrum, jehož cílem je zlikvidovat demokracii a uzurpovat si absolutní kontrolu nad členskými státy. Ekonomická a politická pozitiva členství v EU jsou ignorována nebo překrucována. Přesto veřejnost neztratila rozum. V prezidentské kampani propadli kandidáti sázející na protiunijní rétoriku Přemysl Sobotka a Jana Bobošíková.

Deset let po referendu o vstupu ČR do Unie ovšem nastal příhodný čas na vážnou celonárodní debatu o naší roli v EU a prioritách, kterých chceme dosáhnout, včetně otázky eura.

Inspirovat se můžeme u našich sousedů na Slovensku a v Polsku. Robert Fico i Donald Tusk bezpochyby vnímají i geopolitický rozměr členství v Unii a jednotné evropské měny, což se u nás často pomíjí. Tento faktor se stává velmi důležitým v době, kdy Evropa musí na globální scéně soupeřit s Čínou a s dalšími rostoucími mocnostmi.

Poslední signál o jejích ambicích byl vyslán minulý týden ze summitu zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika) v jihoafrickém Durbanu. V okamžicích, kdy Evropa řešila otázku, co s Kyprem a debatovalo se o záchranném balíčku 10 miliard euro, bylo v Durbanu rozhodnuto o vytvoření společné rozvojové banky s kapitálem 50 miliard dolarů. Cílem je omezit ekonomický vliv Světové banky dosud kontrolované Západem.

Podle poslední studie Národní zpravodajské rady USA příznačně nazvané „Globální trendy 2030: alternativní světy“ se dá očekávat, že čínský jüan bude spolu s dolarem do 15–20 let sdílet status globální rezervní měny. Již dnes Čína v zádech s největšími devizovými rezervami na světě 1,31 biliónu dolarů uzavírá obchody s Brazílií, Malajsií a Ruskem v jüanech. V květnu 2012 se Čína dohodla s Japonskem na přímé směně svých měn s vynecháním dolaru.

V „dedolarizujícím“ se světě by bylo pro Evropu bez eura zřejmě nemožné udržet ekonomické a politické pozice v globálním světě. Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski to ve svém legendárním berlínském projevu z listopadu 2011 řekl stručně: „Největším ohrožením bezpečnosti a blahobytu Polska by byl krach eurozóny.“ Platí to i pro Česko a není pochyb, že to ví i prezident a prognostik Zeman, který by mohl být iniciátorem a moderátorem zmíněné debaty o naší budoucnosti v Unii.

(Právo, 2.4. 2013)Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Přemysl Sobotka - protiunijní rétor? napsal(a):

Obludný článek - brrr!
02. 04. 2013 | 15:27

Dundee napsal(a):

Czech country, is not your's pantry Mao Tse Barroso!
02. 04. 2013 | 15:36

kam jsem dala ty.......... napsal(a):

Jak se jmenoval ten vosumkrat 'prodanej' pes ze Svejka?
02. 04. 2013 | 15:43

vasja napsal(a):

Stejný, jako když přijel pan Hitler.
02. 04. 2013 | 15:46

Arnie napsal(a):

Velice pěkný blog, naprostý souhlas.
02. 04. 2013 | 15:47

vlastenec napsal(a):

Vyvěšení „vlajky“ EU na Pražském hradě je defakto naplnění skutkové podstaty vlastizrady.
02. 04. 2013 | 15:49

češka napsal(a):

Pane Balabáne, kde jste se dosud skrýval?
Pokud Vám nikdo za propagaci EU nikdo neplatil, tak jste mlčel...
ČSOB úročí vklady v Euro +- 0,1 Euro, Kypr přes 3,5%.
Takže když tam měl někdo pár let úspory, tak se mu vklad dorovná s tím, kdo je měl v ČSOB.
Agrobanka taky nabízela vyšší úrok, než ČSOB....
To je jako s důchody, počítáš-li se státním příspěvkem, ve finále můžeš o vše přijít - pocítili to Řekové, Španělé, Italové, Němci... a u nás to dříve nebo později poznají kalouskovci....
EU je dobrá a silná jako celek, se stejnou měnou, zahraniční politikou a armádou, ale mozek musí každý používat svůj vlastní...
02. 04. 2013 | 15:56

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Zítřejší vytažení vlajky ČR a Evropské unie na Pražském hradě spojené s podpisem evropského stabilizačního paktu prezidentem Milošem Zemanem má velký symbolický význam."
Ano ukážeme Evropě a celé EU, že se řadíme do zástupu, že bez ohledu na zdravý rozum, bez ohledu na fatální výsledky dnešní socialistické politiky EU, budeme hýkat tak, jak nám budou předzpěvovat bruselští ouřadové.
A pak se připojíme podpisem k něčemu, k čemu se zatím vůbec nemůžeme připojovat. To je také dosti příznačné. Hurá, hurá, EU, EU.
Ještě teď mám před očima naše předky, jak jednomyslně nadšeně a bouřlivě skandovali.AŤ žije Sovětský svaz, ať žije ...........
02. 04. 2013 | 16:01

buldatra napsal(a):

Nic proti tomu, jak to vidí autor, ale jen mi to všecko čím dál víc připomíná tu bajku o žábě a volovi.
Jak chtěla žaba žabička ohromit toho vola svou velikostí a furt se nafukovala, aby byla jako větší, než je.
A taková žába, když to přefókne, tak vybóchne.

Je jasný, že Eunie chce být svým světovým významem větší, než je, páč je tak nějak pomale Bruselsky ambiciózní, ale když tak nafukuje ty bubliny, tak to vždycky jak na sviňu praskne. Všimli jste si?
Třeba je to varování shůry, že.

Jestli vono by nebylo lepší přeskupit síly, nenafukovat se a dělat to, co umíme tady u nás v Evropě umíme a nedělat to v Číně prostřednictvím tamní rádoby levné ruky Číňanovy.
Páč, když to uděláme v Číně, vyjde to sice levněji, ale stává se z toho šmejd + milióny kopií a nejvíc z toho bohatnou Číňani. A Eužába furt splaskává, ač pumpuje jako blbá. Jakoby byla díravá.

A pak se tomu evropské činóglař nestačí divit.
A stává se z něho hnusný zavrženíhodný ojroskeptik.
Ani ta modrá vlajka ho netěší.
No snad, až bude na tom Hradě, tak jeho duše pookřeje alespoň z toho symbolicismu.

Ale stejně. Pročpak asi Němec trpí nostalgií za svou mařenou?
Navíc, v situaci, kdy má v kapse hen to ojro?
Nám ta nostalgie momentálně nehrozí, ale když ji má Němec...
02. 04. 2013 | 16:08

jarpor napsal(a):

1. EU protože není státem, nemá vlajku.
2. Vedle státního symbolu země, zde České republiky, by neměl viset jakýkoliv jiný symbol, kromě symbolu státního.
3. Jako se Klaus nikoho nezeptal a symbol EU nevyvěsil v areálu pražského hradu, stejně tak se zeman nikoho neptal a vlajku vyvěsí. Oba postupy považuji za nesprávné.
4. Rád bych věděl, zda pan Barroso se cítí stejně, jako když byla vyvěšována vlajka nacistického Německa či vlajka Svazu sovětských socialistických republik, kdy v obou případech šlo o demostraci nadřazenosti a síly cizích mocností nad suverenitou naší republiky. Doufám, že se jej na to někdo zeptá...

Eurohujeři všech zemí, spojte se !
02. 04. 2013 | 16:11

mb napsal(a):

Rád bych věděl, zda pan Barroso se cítí stejně, jako když byla vyvěšována vlajka nacistického Německa či vlajka Svazu sovětských socialistických republik, kdy v obou případech šlo o demostraci nadřazenosti a síly cizích mocností nad suverenitou naší republiky. Doufám, že se jej na to někdo zeptá...

myslím, že toto vaše tvrzení jarpore, je hodně stupidní ...

--- ale to je samozřejmě jenom můj názor ...

...zdravím ...
02. 04. 2013 | 16:19

Veterán napsal(a):

jarpor:
Mám takový nepříjemný pocit, že vlajka SSSR nad pražským hradem nikdy nevlála, jen ta s hakenkrajcem. Oni asi ti vrchní komunisti nechtěli lid naštvat tak provokativním gestem.
02. 04. 2013 | 16:19

Veterán napsal(a):

A ještě poznámka - podívejte se na sídlo francouzských prezidentů. Frantíci jsou velcí zastánci EU, ale vlajku používají jen svou vlastní.
02. 04. 2013 | 16:22

Crazy Horse and Little Bighorn napsal(a):

A proc rovnou neprileti mokry hadr Rampepulda , to musi posilat komunistickeho hloupeho poskoka Barrosa ?
02. 04. 2013 | 16:23

jarpor napsal(a):

mb

Jak myslíte... já jen, že se jej zeptat nemohu a odpověď bych znal rád...
Já jen... že vždy nakonec zůstala vlajka jen jedna... i když v prvním případě to byla "ochrana" našeho státu a v druhém případě to bylo "na věčné časy a nikdy jinak"... a uvidíme, jak tomu bude v tomto případě...
Doufám, že to bude podle známého : byli jsme před a budem i po...

Taky zdravím.
02. 04. 2013 | 16:25

buldatra napsal(a):

jarpor napsal(a):

3. Jako se Klaus nikoho nezeptal a symbol EU nevyvěsil v areálu pražského hradu, stejně tak se zeman nikoho neptal a vlajku vyvěsí. Oba postupy považuji za nesprávné...

Z toho dedukuji, že by v tomto případě měla být položena otázka občanstvu vezdejšímu. Čili referendum.

No teda, jarpore...
To je skoro, bojím se to až napsat, jako zájem o použití prvku přímé demokracie. To by se Klausovi nelíbilo, to byste ho nepotěšil. Takový móresy...

Ale u mě máte + pakliže to myslíte vážně.
Jen tak dál, někde se musí začít.
02. 04. 2013 | 16:30

au... napsal(a):

Spíš je otázka, co s nevzdělanými primitivy, kteří (stejně jako celá naše země) přežívají jen díky evropským dotacím, ale na ruce, které je živí, dokáží jen plivat...
02. 04. 2013 | 16:50

john petres napsal(a):

Samozřejmě, že kmotři a spol.bojují proti Euru-bylo by jim s ním víc vidět na prsty při tunelářských akcích.S Kč je to typicky české-smrádek,ale teploučko!A levárny vpřed!Firma Klaus etc.se postarala i o už tak vymyté české mozečky....Servus!
02. 04. 2013 | 16:50

malalaj napsal(a):

to jsou zase kydy...s eurem na věčné časy a nikdy jinak. trochu se zlobím na hájka, přirovnal zemana k háchovi. a tím urazil háchu. háchu postavili před hotovou věc jiní, především zrádce, agent nkvd a zbabělecec beneš. on si to akorát musel vyžrat. zeman zrazuje národ ze sve vlastní vůle. a to je sakra rozdíl.
02. 04. 2013 | 16:55

jenicek napsal(a):

Děsí mě, že autor tohohle blábolu vede Středisko bezpečnostní(!!) politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie(!!) FSV UK Praha.
Skoro by mě zajímalo jaké stratégie hoši promýšlejí? Zavrtávání se do řiti byrokratů už máme, dále? Nebo že by to byla jediná?
02. 04. 2013 | 16:55

Veterán napsal(a):

john petres: - víc vidět na prsty při tunelářských akcích

Zeptejte se třeba v Německu, co říkají na letiště a nádraží. A uslyšíte dost sprostých slov o zlodějích tam nahoře. O kvalitní práci "odkláněčů" v Řecku, Itálii, Španělsku a další významných členech eura nemá ani cenu mluvit.
02. 04. 2013 | 16:55

nnn napsal(a):

vvvvvv
02. 04. 2013 | 17:04

Innocenc napsal(a):

Zajimavé, jak "euroskeptici" používají mluvu Hájka a jeho demagogii. Jinak, pokud nechceme být v EU, tak je potřeba udělat referendum a vystoupit. Ale jsem přesvědčen, že 70% lidí má rozum a nebude chtít odejít.
02. 04. 2013 | 17:07

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Přirovnávat vlajku EU k vlajce nacistického Německa může pouze člověk již docela vážně postižený nějakou mentální poruchou, dítě pomocné školy či cvičený osel.

Jarpore - teď co je to s ODS hodně nahnuté - ke kterému dubisku se chystáte přiklonit ? Už máte vybráno ? Nebo opět čekáte - až co se z toho všeho vyvine ?

Jarpore - myslíte si, že lidé jsou si ve všem rovni ?
A státy - myslíte si, že státy jsou si též ve všem rovny ?
A že tak má na světové mapě stejné postavení Česko a Německo ?
nejedná se tedy o jakousi přirozenou nadřazenost - byť byste s ní nesouhlasil ?
Co myslíte ?
Pokud etdy vůbec myslíte....

Jarpore - vy si myslíte, že EU je zvědavá ma eurokejhalisty vašeho formátu - kteří by chtěli vládnout v EU, ale pletou si nacismus s demokracií ?
Jarpore - co myslíte - je rozdíl v kvalitě dnešního Německa a toho nacistického ?
/neodpovídat !! - řečnická otázka/

Jarpore - vás bych si dovedl představit v EP místo Zahradila. Byl byste jeho skvělým nástupcem.

Zatím konec vysílání. Až co vyvěsím Vlajku.
02. 04. 2013 | 17:10

Marty napsal(a):

Všem přihnědlým diskutujícím, kteří si nedokáží představit vlajku EU na sídle českého prezidenta posílám odkaz na sídlo rakouského prezidenta - Leopoldinský trakt vídeňského Hofburgu, samozřejmě s vlajkou EU:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Leopoldinischer_Trakt_Vienna_Panorama.jpg
02. 04. 2013 | 17:10

Standa M. napsal(a):

Pane Balabán, super napsáno, není co k tomu dodat, mnozí si tak akorát vidí a svůj žvanec na stole, ale ne dál. To co dostáváme od EU to nevidí. Dělají te sebe pštrosy. To jsou miliardy na vše možné, ale jen ubohá vlada je neumí pro nás utratit. To je nechá propadnoz a raději je vybere z našich daní. Ti pisálkové tady to ještě nepochopili.
02. 04. 2013 | 17:10

vico napsal(a):

Srovnání vlajky EU s vlajkou nacistického Německa a Barrosa s Hitlerem nebo R. Heydrichem vylučuje jakoukoliv rozumnou diskusi a uráží třeba i všechny ty, co položili životy v II.WW. Už fakt chybí výzva, zda by se nenašel nějaký nový Gabčík s Kubišem.

Dnes tu už od rána hledá profesor Bednář pravici. V jedovatém ovzduší kotliny se představa pravé pravicovosti shoduje s až chorobnou nenávistí k EU a obecně ke všem vnějším projevům liberální západní společnosti.

S tlamami otevřenými, jak kamenné gotické chrliče,mektají o svobodě, ale přitom nenávidí jakékoliv projevy této svobody, zvláště pokud se vymykají konformní představě, jak by se měl chovat spořádaný a uvědomělý občan. V tom všem vidí příznaky rozkladu a dekadence.

A teď k Zemanovi. V tomhle punktu je mnohem chytřejší než Klaus. Bude sice dělat téměř stejnou euroskeptickou politiku jako Klaus, ale přitom mu bude vlát nad hlavou modrá vlajka.
02. 04. 2013 | 17:12

jarpor napsal(a):

buldatra

Stačilo by, kdyby se prezidenti o těchto krocích poradili s poslaneckou sněmovnou... vyhazovat peníze na referendum tohoto typu nepovažuji za moudré...

A co by se líbilo nebo nelíbilo Klausovi je mi "volné"... i když jsem spíše jeho příznivcem než odmítačem...

Hezký podvečer
02. 04. 2013 | 17:13

vico napsal(a):

č.m.: předběhl jste mně
02. 04. 2013 | 17:14

buldatra napsal(a):

Vico,

on ten Bednář, profesor a psavec, řekl bych, hledá spíš cosi, o čem si myslí, že je to pravice.

Možná kdyby tu svou představu pravice jasně specifikoval, mohl by mu někdo pomoct. Ale obávám se, že by stejně zjistil, že našel zase bolševika.
02. 04. 2013 | 17:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, fangličky mi ani tolik nevadí, takovejch už tady bylo. Ale neustálé zbožňování maoistů, pohrobků rudých brigád, rudých jožků a jiných khónbanditů, to je docela jiné kafe. Líš pravda.
Veselé krizování ...
http://www.youtube.com/watch?v=wAHv3UnXvmM&feature=player_embedded
02. 04. 2013 | 17:22

jarpor napsal(a):

Tak ještě jednou pro mentálně postižené typu č.m. a dalších :

EU není stát, nemá vlajku jako státní symbol.

Dokažte opak !

Eurohujeři, maloměšťáku, vico... spojte se !

"A teď k Zemanovi. V tomhle punktu je mnohem chytřejší než Klaus. Bude sice dělat téměř stejnou euroskeptickou politiku jako Klaus, ale přitom mu bude vlát nad hlavou modrá vlajka." napsal vico.

Jak vidím, vychcanost, faleš, licoměrnost... si zaslouží Váš obdiv... nedivím se pak Vašim názorům...

Mějte se...
02. 04. 2013 | 17:23

buldatra napsal(a):

jarpore,

možná, že kdyby se zeptal současného parlamentu v současném stavu a navíc by se to profláklo, vyhlásil by to referendum po sáhodlouhých debatách, parlament.
Což by mohlo být ve finále ještě mnohem dražší.

Víte, co dalo práce ušít takovou vlajku?
Nehledě k tomu, že švadleny ušily 2 ks.
Jak by k tomu přišly, kdyby ty vlajky přišly vniveč?

Mě osobně by se na Hradě líbila víc vlajka Moravská, ale to by bylo pro pragocentristy ještě nepředstavitelnější, než ta modrá s hvězdičkama.
02. 04. 2013 | 17:26

Pepa Řepa napsal(a):

At se mládí vydovádí, mladík Bimbo se potřebuje vymezit proti předchozímu alfa -samci, sláva bude veliká, převeliká a bude se mávat a mávat, jak zpívá Nohavica.
Dejte jim do ruky mávátka a ukažte správný směr, budou mávat........

Je mi to fuk, podstatné je, jak zareaguje na další kvotičky, další švestičky do Kosova, nebo na žabožroutský plán na Středomořskou Unii či na bývalý Frattiniho plán na rozstrkání imigrantů do nových zemí EU.
Hra s fanglí nad hlavou mě nebere.

Autorovi bych doporučil, aby to se servilností k šéfikům nepřeháněl a když by viděl někoho se stéblem, raději odskákal jinam.
02. 04. 2013 | 17:27

eurooptimistický oranžový pohůnek napsal(a):

vlajka EU již nad hradem vlaje,v Bruseli nás zastupuje soudruh Rouček,soudruh spáč táta pracujícího lidu Falbr,škoda že již nereprezentuje eurokomisař Špidla a další zástupci.....tak vlastně proč se bát o budoucnost a nadávat,vždyť je to začátek blahobytu pro všechny
02. 04. 2013 | 17:31

Veterán napsal(a):

Všem, kdo si dovedou představit vlajku EU nad Prahou!
Francie - http://im.novinky.cz/mynews/119/11192-top_foto1-jyvdm.jpg?dur=2329
Asi se ta vlajka musí vyvěšovat jen v malých zemích, jako symbol věčného přátelství a lásky k Sovětskému svazu, pardon EU.
02. 04. 2013 | 17:36

vico napsal(a):

Buldatra : Přesně tak, hledá to, o čem si myslí, že je pravice. Činí tak vylučovací metodou. Podle Bednáře rozhodně není pravice ODS, rozhodně to není ani extrémně levicová TOP09. Pravicí není ani žádná vládnoucí pravicová strana v Evropě. Zoufalé hledání....

Jarpor : Uhýbáte. Srovnal jste vlajku EU s nacistickým hákovým křížem. Komu se nelíbí vaše "uměřené" srovnání, je podle vás eurohujer. Jestli jste mou poznámku k Zemanovi chápal jako mé nadšené přitakání "vychcanosti", je to váš problém. S tím nic nenadělám.
02. 04. 2013 | 17:39

Pepa Řepa napsal(a):

Ale chtělo by to více občanské iniciativy.
Třeba přihlášení se celé redakce k těm hodnotám ománkového vína, určitě tam jsou, když svítí i exkrement, případně si pořídit modré číro a hvězdičku na čelo, aby jeden poznal správného ojrointernacionalistu.

Je třeba pozorně sledovat fangli, odkud bude foukat vítr.
Diágo mohl zorganizovat procesí neoflagelantů, maoistu by potěšil.¨

Škoda, taková šance.....píseň se mohla složit, v pimprlové komedii stalo se, že usedla vosa na nos Barosse.....sbor místních interpelačních kastrátů se mohl proslavit.Solo Kočičková.
02. 04. 2013 | 17:43

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Pisen uz je slozena http://www.youtube.com/watch?v=GUnJEzif80U

Berte to s klidem, treba ji ten pristi zase sunda. Nebo nekdo z EU odejde a Milosek da vlajku na pul zerdi ...
02. 04. 2013 | 17:53

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - "Je mi to fuk, podstatné je, jak zareaguje na další kvotičky, další švestičky do Kosova, nebo na žabožroutský plán na Středomořskou Unii či na bývalý Frattiniho plán na rozstrkání imigrantů do nových zemí EU.
Hra s fanglí nad hlavou mě nebere."

Tesat do kamene.

Vo fangli se hádat nebudu. Zajímá mne, kolik dalších nesmyslných zákazů ala žárovka má unie v rukávu, jestli bude pokračovat nesmyslně zkonstruovaný systém přerozdělován přes dotace, jestli si jako volič budu mít možnost si došlápnout na Evropskou vládu, jestli se v rámci EU bude prohlubovat naše koloniální závislost.

Podle ovoce poznáš jej. Prozatím ovoce dost trpké. Nic, co by mi nutilo mávat a tleskat.
02. 04. 2013 | 17:58

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Na Hradě nám vlajky vlají, mír volají, mír volají.....konečně něco kloudnýho.
02. 04. 2013 | 17:58

jarpor napsal(a):

Vico

Tak opakovaně pro Vás : EU nemá vlajku úrovně státního symbolu.

A dodatek : Bude-li ta modrá vlát na Hradě, nepůjdu organizovat demostrace, nepůjdu se ani střílet, ani uvazovat ke stožáru... leč myslím, že tam nemá co vlát.
Symbol NATO při sumitech, jednáních ... O.K. ... ale na Hradě ? Dávám ty dva symboly na stejnou rovinu...

Tato země má své zkušenosti... proto bych se rád v tomto smyslu dotázal Barrosa...

Já jsem nepsal o chytřejším Zemanovi... a dík, že si mohu vyložit Váš text dle toho, co bylo napsáno... Konečně ona "vychcanost" jistým příslušníkům našeho národa není nikterak ojedinělá vlastnost... :-)) Tož jste se jen zařadil...

Mějte se.
Modré číro a hvězdička na čele... dobrý Pepo Řepo. Autorovi, bohužel, zůstane jen ta hvězdička... pokud pohrdne parukou... :-))
02. 04. 2013 | 18:00

Pepa Řepa napsal(a):

jarpor
v Křemnencový jsme jednou cestou z hospody tahali ruskou, klacek se zlomil, lidi otvírali okna, ale podařilo se. Kamarád z ní měl trenýrky.
Tady je to vysoko, vlezu na židli , mám závratě.....ale lákavá představa to je.....takové ojrotrenýrky......kdo z Vás je má.......
02. 04. 2013 | 18:06

blue jay napsal(a):

Pepo Repo,
Ja mel z ruske vlajky trenyrky na spartakiade. Uz si nepamatuju v jakem roce ale bylo to neco s papundeklovymi krychlemi. Mama vystrihla srp a kladivo a nasila tak kapsu. A pak to vyzehlila abych tam vypadal dobre. Zlate to casy!
02. 04. 2013 | 18:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a ještě si pamatuju ČSTV Na Poříčí v r.68 nebo 69?.
Tam byly vlajky přes celý barák až dolu. Někdo ji tahal zespoda a mezitím vylezla jiná parta na střechu a tahala ruskou nahoru. Chudák se držel provazu a klepal nožičkama, kdyby nezačali lidi dole řvát, asi by nepřežil.

Je čas vyvěšování a čas strhávání, říká Kohelet.
Hlavně být na té správné straně a mávat a mávat......
02. 04. 2013 | 18:17

Pepa 3 napsal(a):

Modrý politruk Jarpor 17:23: Jen tak na okraj - olympijské hnutí není také stát, tak proč se jeho vlajka vyvěšuje, a to nejen na stadionu, ale i na státních budovách? Dokonce přednostně, v mnoha případech bez přítomnosti vlajky pořádající země? Poněkud si pletete pojem s průjmem (asi vaším vlastním). Mám pro vás otázku - v podstatě stejnou jako pro pana Macha, Bobošíkovou a další nahnědlé: Věnujte tomu chvilku času a vysvětlete zde krátce, jak si představujete fungování našeho naprosto samostatného malinkého státu bez jakékoliv spolupráce uprostřed sjednocené Evropy, s konkurencí globálních trhů USA, Japonska, Číny a dalších? Budeme své trhy chránit vysokými dovozovými cly před jejich "nekalou" konkurencí? Co takhle mozek? Je vůbec nějaký k dispozici? Ono totiž něco jiného je vézt se na módní populistické vlně euroskepticismu a něco jiného navrhnout vhodné a hlavně PRŮCHODNÉ řešení!
02. 04. 2013 | 18:21

oranžáda pitomá napsal(a):

evropská unie je "příspěvek" k hospodářské konkurenci Řecka, Kypru, Španělska, Portugalska....kde je 27%ní nezaměstnanost,...... takovýhle článeček může napsat jen vyžírka, co z ÉÚ žije, nebo občan chudý na duchu...nevím, kdo by ještě takovéhlemu plácání mohl ještě dnes věřit....
02. 04. 2013 | 18:47

Pepa Řepa napsal(a):

blue jay
taky jsem cvičil-jako dítě- na Strahově s krychličkou. Vedro, vbíhání Branou borců,znova, špatně ,znova, Pepíček ve třetí řadě se opozdil, zasypávali jsme pískem repráky, nepomohlo to.
Jako cvičený vopice, jak já to nenáviděl.
Třeba se to vrátí. Ojrospartakáda spřátelených národů.
Máme směle vykročeno.
Zase jsme cvičený vopice, zase jsou instruktoři s píšťalkou
02. 04. 2013 | 18:51

oranžáda pitomá napsal(a):

tak jestli chtějí soudit prezidenta za velezradu, tak teď bude ta správná chvíle.... po vyvěšení vlajky cizí mocnosti
02. 04. 2013 | 18:51

oranžáda pitomá napsal(a):

já osobně jsem ochoten se zůčastnit pouze akce pálení toho práporu s komunistickými hvězdičkami....
02. 04. 2013 | 18:55

mb napsal(a):

pepa ... a cvičení mroži a za nimi s noži jdou ... cvičení lidé ...

zmizel mi názor nebo co nebo jsem ho napsal jinam ...

stálo tam: srovnavat eu s hitlerovskou říší popř. se sssr je ujeté ... ale že to jarpor klidně může dělat když mu to dělá dobře ... ( stalo tam neco podobneho )

timpadem se asi unionuji k č.m. a vicovi ...

euroosiny ... spojte se ...

/ euroosina = ti kteří považují eu za příjemnou jako osinu v pozadí či ti kteří chtějí být eu (příjmní jako) osina/osinou v pozadí/

hezký večer ...
02. 04. 2013 | 18:58

jarpor napsal(a):

"...Věnujte tomu chvilku času..." píše Pepa třetí...

Blbostem, navíc uvozených nadávkou, nevěnuji nic.

mb

Oslava UE v plném proudu... že se neví, kde co napsáno a že nic nezmizelo, viz 16:19 ?
Bacha na ten metyl...

Mějte se...
02. 04. 2013 | 19:12

malalaj napsal(a):

dokonce ani husák si nedovolil vyvěsit na hrad vlajku sssr. občas si s láskou vzpomenu na časy svobody za husáka a brežněva.
02. 04. 2013 | 19:15

jentak napsal(a):

Kristova noho to je vyblitek...ten soudruh Balabán je napojen na cecík EU a slintá nesmysly ...tfuj...a že jich takových je ...Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha...co je to za zvěrstvo ?...dvacet let po revoluci ...neuvěřitelný...
02. 04. 2013 | 19:24

mb napsal(a):

jarpor ... já pak reagoval ještě na váš 16 25 ( tak jak jsem psal) ... ale ten mi někam zmizel ... neva ... metyl asi nepiju ... zdravím ...
02. 04. 2013 | 19:26

strýc virus H3N1 napsal(a):

jarpor

vy jste vůbec nereagoval na věcnou podstatu poznámek pepy 3. blbostem, že nevěnujete nic?
tak proč jich sám tolik píšete?
02. 04. 2013 | 19:27

blue jay napsal(a):

Pepo Repo,

Co se s tebou posledni dobou deje? Kdysi jsi mel srandu z Beag Beetu a ted jak se zda jsi nasranej. Asi jsme stejne stari kdyz jsme spolu cvicili na Strahove. Ze Stresovic jsem to nemel zas tak daleko. Dokonce se me podarilo si vzit se sebou spatne (nevyzehlene) trenyrky. Mama to zjistila a rozbehla se na Strahov. A tam me v tom vedru mezi temi tisicemi detmi me nasla. Stalo se to takovou rodinou legendou.
Ja rozhodne cvicena opice nejsem. Mrzi me ze si to o sobe myslis. Ja furt verim ze kazdy je strujce sveho osudu. A to za jakychkoliv podminek. Staci se nevzdavat. Bozi mlyny...semelou i socany s jejich komunistickymi pohunky. Verim ze CR nebudou vladnout Vondruskove a jim podobna havet. Ale asi to bude jeste par let trvat.
PS. No pain, no gain . May the Force be with you.
02. 04. 2013 | 19:40

Vandal napsal(a):

jarpor napsal(a):

1. EU protože není státem, nemá vlajku.
2. Vedle státního symbolu země, zde České republiky, by neměl viset jakýkoliv jiný symbol, kromě symbolu státního.
3. Jako se Klaus nikoho nezeptal a symbol EU nevyvěsil v areálu pražského hradu, stejně tak se zeman nikoho neptal a vlajku vyvěsí. Oba postupy považuji za nesprávné.
4. Rád bych věděl, zda pan Barroso se cítí stejně, jako když byla vyvěšována vlajka nacistického Německa či vlajka Svazu sovětských socialistických republik, kdy v obou případech šlo o demostraci nadřazenosti a síly cizích mocností nad suverenitou naší republiky. Doufám, že se jej na to někdo zeptá...

Eurohujeři všech zemí, spojte se !

yyyyyyyyyyyyyyyyy

zaplať pánbůh za vlajku EU na hradě!!!!! Já jsem byl v referendu pro vstup do EU, jsem rád, že jsme v EU. Nemluvě o dalších plusech, mimo jiné i po nedávných prezidentských volbách, kdy mě ohromil nástup českých fašistů, v tom smyslu považuji EU za garanta právě proti českým fašistům! Než české fašisty, tak to radši eurohujery, díky bohu za ně.

Z českých bolševiků se stali přes noc, současně s rozkradením státního majetku, rychlokvašení fašisti, kteří nenávidí civilizovanou demokratickou EU, proč, to je nasnadě.

BOJÍ SE O NAKRADENÉ MAJETKY, BOJÍ SE O ZTRÁTU MAFIÁNSKÝCH POZIC, BOJÍ SE DEMOKRACIE, BOJÍ SE VLASTNÍCH SPOLUOBČANŮ.
Jsme snad evropský ekonomický tygr? Jsme snad vzorový stát s ukázkovým fungováním státních orgánů, policie, justice atd? Tak co kvičíme?
Kdo to takhle dopracoval? Je za to zodpovědná EU, nebo zlodějští čeští politici? Jakým právem teď štvou proti EU?
Kulháme na obě nohy, civilizovaná Evropa nám ukazuje záda, a čeští kverulanti budou hýkat o ztrátě suverenity, kterou jsme fakticky nikdy neměli, takže ji ani nemůžeme ztratit. Čtyřicet let jsme šli na východ, teď máme největší šanci, jakou jsme kdy v dějinách měli, být ve spolku s těmi nejlepšími. A místo abychom zabrali šponu, tak sypeme písek do soukolí, a děláme problémy. Zakomplexovaní, ukřivdění, zaprdění čecháčci trpaslíci.
A JAKOU ALTERNATIVU NÁM NABÍZÍ ČEŠTÍ KVERULANTI?

TEN BORDEL A ZLODĚJNU, KTERÁ TADY PANUJE?
Děkuji, nechci. Jsem v první řadě EVROPAN!
ČESKOBORDELCIGÁNSTÁN ODMÍTÁM!

Jaký teror by nám zde fašisti nastolili, kdyby nad námi neměla dohled demokratická Evropa?
02. 04. 2013 | 19:40

jsem Cech napsal(a):

Vandale,
tolik pismenek ( dokonce i KAPITALEK) a tak malo rozumu. Jak to delate?
02. 04. 2013 | 19:48

jarpor napsal(a):

Vandal

Jo, i já hlasoval pro vstup do EU v referendu... pro volný pohyb osob, zboží a kapitálu...
Pak se ovšem už nikdo nikoho neptal... a pokud si Irsko dovolilo referendum, muselo se hlasovat tak dlouho, až dopadlo "správně"...
Takže nikdo se neptal, zda má být EU-prezident a proč, nikdo se neptal na rozšiřování pravomocí ze státu na "nadstátní", EU úroveň...
nikdo se neptal stran EU společné zemědělské politiky... na nesmyslnou podporu toho či onoho na úkor přirozeného vývoje - viz biopaliva, alternativní zdroje jako je fotovoltaika a jejich podpory... na eurovaly a porušování vlastních schválených principů.... nikdo se neptal na implementaci tisíců nařízení do právních rámců zemí... nikdo se neptal na tisíce úředníků v Brusele a nejen tam a kolik to bude stát...
nikdo se neptal zda je efektivní odvádět platby do ústředí a pak se zpět ucházet o jejich získání...

Mám pokračovat ?

Takže - dnes ta EU má nejvyšší nezaměstnanost v historii Evropy a slovenský důchodce, jež má 1/3 důchodu proti důchodci na Kypru, ze svého bude podpodporovat toho důchodce kyperského... o Řecku a dalších jižních státech, o EURU jako o čistě politickém projektu... raději ani nehovoře...

Jak myslíte, že by hlasování o směřování EU dopadlo dnes, pokud by si Barroso a spol. dovolili takový test ?

Souhlas... blázinec se připoji na internet... a imbecilů se vyjadřujících, faglí mávajících... je nepočítaně...

Mějte se.
P.S.
Virusi... jak myslíte...
02. 04. 2013 | 20:28

mb napsal(a):

vandal 19 40 ... vicemene souhlas ... že je u nás mafiansky kapitalismus, za to skutečně nemuže eu ... ale tunajšie ´elity´... lumpenelity (c) urban ... njn ...
02. 04. 2013 | 20:50

jentak napsal(a):

Můžete mi laskavě pane Balabáne vysvětlit váš přínos pro tuto společnost ?... Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha...co to je za instituci, koho zajímají vaše moudra a kdo vás živí za takovouto propagandu ?...vypráskal bych to vaše středisko za ty vaše kydy jednou provždy ...nedivím se, že to tady vypadá, jak vypadá, když tady existují takovéto zbytečné instituce...vaše peníze, ač nerad to slovo používám dal "potřebným"...
02. 04. 2013 | 21:01

Kanalnik napsal(a):

ano, EU neni stat a nema tedy svoji narodni/statni vlajku... potom tedy nechapu, proc tu vlajku na Hrade nevyvesit... plati totiz teze:

-- ceska vlajka a vlajka EU nejsou na stejne urovni --

mnozi na to mylne ve svem provincnim mysleni pohlizi tak, ze vlajka EU symbolizuje nadrazenost nad CR, nicmene...

pro mne z te teze plyne, ze vlajka CR je nad vlajkou EU - vlajka CR reprezentuje nasi zemi a vlajka EU nase dobrovolne a plnohodnotne clenstvi ve spolecenstvi Evropskych zemi, tudiz s vlajku na Hrade nemam problem
02. 04. 2013 | 21:02

mb napsal(a):

( kanalnik solidně ... )
02. 04. 2013 | 21:07

Mard napsal(a):

Ano. Vlajka jiná než Česká nebo Československá mimo příležitostí státních návštěv z cizích zemí, má opravdu velký význam. Plně souhlasím s autorem! Pokud tam bude vlajka Evropské Unie, tak bude druhá. Jako první byla na Hradě vlajka nacistického Německa s hákovými kříži. Myslím že je to opravdu velmi dobrá symbolika!
02. 04. 2013 | 21:13

Mard napsal(a):

Kanalnik napsal: ze vlajka CR je nad vlajkou EU - vlajka CR reprezentuje nasi zemi a vlajka EU nase dobrovolne a plnohodnotne clenstvi ve spolecenstvi Evropskych zemi

Výborně. A je EU důležitější než OSN? Asi ne. A vlajka OSN na našem Hradě nikdy nevlála. Jak je to tedy vlastně dle Vašeho názoru?
02. 04. 2013 | 21:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů obsahujících hrubou nadávku ("vůl", "imbecil"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2013 | 21:21

Mard napsal(a):

vico napsal: Srovnání vlajky EU s vlajkou nacistického Německa a Barrosa s Hitlerem nebo R. Heydrichem vylučuje jakoukoliv rozumnou diskusi a uráží třeba i všechny ty, co položili životy v II.WW. Už fakt chybí výzva, zda by se nenašel nějaký nový Gabčík s Kubišem.

Hele osobo, tohle je argumentace hodná kovaného komunisty! Nikdo netvrdí že EU = nacistické Německo! Ale je neoddiskutovatelný fakt, že jediným jiným precedensem je hitlerovská vlajka, která také vlála na Hradě. Naopak mohu stejně blbě argumentovat jako vy, když budu tvrdit, že každý, kdo chce vlajku EU na Hradě tak vlastně chce z EU udělat obdobu nacistického Německa!
02. 04. 2013 | 21:24

yorick napsal(a):

blue jay:
pokud jste cvičil s krychlemi, musel byste mít 65 let a zdravý rozum, leč bohužel
pepa repa:
hehehe, s krychlemi, jaké byly barvy a jakou jste házel vy?, už v té době jste byl politicky vyzrálý a (ne)souhlasil s tatínkem a maminkou?
no a ti ostatní rozumbradové, co vás sere eu vlajka na hradě:
to budeme do nekonečna kolaborovat s Ruskem (kam nás táhl agent KGB mikimaus Klaus?), nebo se konečně přidáme k civilizovanýmu světu? Nebo vezmem třetí cestu se soudruhy v ODS, TOP a ČSSD?
Země, kde naděje umírá první. Lokajská nátura, otřesné a beznadějné.
02. 04. 2013 | 21:39

Kanalnik napsal(a):

Mard - EU a OSN se neda kvalitativne vubec srovnavat, jakkoli by mi vlajka OSN na hrade nevadila, nevidim tam k ni nejaky velky duvod... politicky a ekonomicky vcetne dopadu na obcana jsou tyhle dva projekty kvalitativne uplne nekde jinde (OSN je mnohem volnejsi projekt, zatimco EU ma napr. svuj parlament, kam primo volime sve zastupce, a politcko-ekonomicky jsou tam nase vazby zcela zasadni, o cemz se v pripade OSN neda mluvit)
02. 04. 2013 | 21:41

Kanalnik napsal(a):

mb - zdravim!
02. 04. 2013 | 21:41

Vandal napsal(a):

mb napsal(a):

vandal 19 40 ... vicemene souhlas ... že je u nás mafiansky kapitalismus, za to skutečně nemuže eu ... ale tunajšie ´elity´... lumpenelity (c) urban ... njn ...

02. 04. 2013 | 20:50
xxxxxxxxxxxxxxxx

mb

jsem rád, že se někdy i shodneme. Mě nevadí kritika, na tu má každý právo, a je to tak správně, nic nesmí být mimo kritiku.
Dokonce s tou kritikou souhlasím. Ale co ten bordel u nás, NEMĚLI BYCHOM SI UDĚLAT POŘÁDEK NEJPRVE DOMA? Kdo ho způsobil? A co s ním budeme dělat, jak napravíme poměry doma, abychom mohli kritizovat poměry v EU?

Existuje biblické - proč vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém oku nepozoruješ? Pokrytče, vyjmi nejprve břevno z oka svého, pak prohlédneš, a pomůžeš vyjmout třísku z oka bratra svého.

To je ale falešná kritika, a jim nejde o zlepšení situace v EU, právě naopak, CHTĚJÍ ROZVRAT, ZE SVÝCH SOBECKÝCH ZÁJMŮ, NA ÚKOR NÁRODA.

Nelze dopustit, aby zvítězily sobecké zájmy bolševických mafiánských zbohatlíků nad zájmy národa.

Rozvrat Evropy by způsobil takový úpadek, o jakém se nám ani nesnilo, a nejspíše také války a ujařmení Evropy.

CHCEME TO?
02. 04. 2013 | 21:44

Medikolog napsal(a):

Buldatra 17.26

Myslíte Moravskou vlajku zleva, nebo zprava od Sparťanské vlajky? Letná je Hradu blíže, ví i pes, co "kost" ;-) si líže.

Ale pan president ČR si vlajku EU věší nad NÁŠ HRAD trochu brzo. Zatím je přeci presidentem EU (=předsedou Evropské rady) nějaký Herman Van Rompuy a ten přeci skončí až příští rok (kdo ví jestli).. tak aby to náš "nižší šlechtic" nepřetaktizoval. Vyvěsí "říšskou standartu"; a oni ho za rok stejně nezvolejí. Ledaže by zvolili Václava Klause, ale to by pak ta vlajka musela viset nad Institutem Václava Klause nad Hanspaulkou:-)..

Co pak, pane Zemane;-)? I když nad Hradem již také viselo srdce z mariáše, aby se ve správný čas transformovalo akorát do jakéhosi pánského pissoiru ze zbytků svíčkového parafínu.

O tempora, o mores. Tak či tak, stejně bude hůř.
02. 04. 2013 | 21:47

pavel v napsal(a):

Chtěl bych vzkázat všem euroskeptikům, aby si vzpomněli, jak dopadla 1. republika, kdy se "československý národ" také opájel vědomím státní suverenity. Je tady sice NATO, ale my nemůžeme očekávat, že příště za nás budou Američané zase tahat horké kaštany z ohně, když vědí, že ani nedáváme dost peněz na zbrojení. Američané už nemají dostatečnou ekonomickou sílu, aby byli i nadále schopni hrát úlohu světového četníka. Evropa bude nucena postarat se o svou bezpečnost sama a my bychom k tomu měli adekvátně přispívat.

Pan Balabán má pravdu, že pokud chceme obchodovat s Čínou za ronocenných podmínek (cla, ochrana průmyslového vlastnictví), musíme mít určitou ekonomickou mohutnost. Je např. známo, že Čína ignoruje patenty a nikdo není schpoen ji donutit k pořádku (Západ není jednotný).
02. 04. 2013 | 21:47

jozef napsal(a):

Pred niekolkymi dnami
TA3 davala v beziacich titulkoch vyrok slovenskeho ministra zahranicnych veci M.Lajcaka "Cesko je nam v Unii vzdialene.ale Zeman to zmeni".
Faktom je,ze pozicia Ceska je priam otrocky podriadena Wall Streetu/Washingtonu/ a specialne londynskej City.Vo vojne dolara a eura /kto sa viac a rychlejsie potopi/ Cesko je proti euru na strane dolara a libry.Neuveritelne,nepochopitelne.Znak hroznej nesvojpravnosti vlady a naroda v tejto mediokracii.

Kym Schwarzenberg otrocky nasleduje politiku Washingtonu /jeho umierneneho kridla/,od Zemana mozno ocakavat politiku svojpravnejsiu a vyrazne procesku.Tym aj proeuropsku.

Miroslav Lajcak je jednym z tych politikov,ktori sa zasluzili o.i. o to,ze Slovensko je vseobecne povazovane za lidra europskej politiky na Balkane.Slovenska zahranicna politika v ramci EU je mimoriadne aktivna,rel.uspesna,respektovana.Cesko-slovensky suzvuk by dalej posilnil vplyv obidvoch statov v EU.
02. 04. 2013 | 21:49

jozef napsal(a):

Sikorski
vystupil na obranu EU aj inac.Nase prousraelske mediato prilis nerozmaznavali,resp.zamlciavali.Sikorski siel totiz potom do Britanie a nahlas povedal:"Nedovolime vam rozbit uniu!"

Rozbitim EU a znicenim eura by padli hlboko vsetci europania,mnohi by padli mimoriadne tragicky.A nielen Polsko,ale aj Nemecko by dostalo sa do pozicie len subalternych hracov svetovej politiky.Washingtonskym jastrabom,ovladajucim podstatnu cast europskych medii,akoby to ale bolo fuk.
Blazni.
Vsetky tie "pesimisticke" predikcie upadku zapadnej nadvlady su totiz stabilne hlupo optimisticke.Upadok nadvlady Zapadu je totiz az radovo rychlejsi,nez tvrdili viacere z tychto predikcii.

Poznamenajme este,ze pred rokovanim v Durbane si EU dovolila exemplarne tvrdy faul na ruske zaujmy /ruske vklady/ na Cypre.Politika EU,stale silne podriadena zelaniam Washingtonu,vo svojom protiruskom aspekte priam nuti Rusko spolu s ostatnymi nezavislymi subjektami budovat tvrdu protizapadnu obranu...
Uspesne si pletu na seba bic.
02. 04. 2013 | 22:14

mb napsal(a):

( koukam na supermana ... thypicky pravdolaskař ... lex lutor je typický odeesácký kmotr :-)) --- novák před reemigrací do usa ...)

vandal obecně máte pravdu ... ale třeba pro ´kmotry´ je národ hříčkou ... stejně jako pro klause ... ten ho používá jenom jako návnadu/vějičku ...

/ vždyť pro klause byla ´česka cesta privatizace´ ... vedena ideologií tvorby domácích boháčů ... ale pokud jsou tito mafiány/i, pak to národu nijak nevrací, naopak ... /

někdo řekl, že věří ... že se mafiánský kapitalismus bude kultivovat časem ...

no možná je to podobně utopické ... jako když komanči slibovali komunismus už v další generaci ...

nebo když křesŤané očekávali druhý příchod do několika let ...

... zdravím ...
02. 04. 2013 | 22:17

pes Balabán napsal(a):

Já tyhle vošklivý psy ze Žižkova nesnáším, stěžoval si Blahník, zatímco balil do Práva Lidu pro dotyčného a ošklivého psa játra. Škoda že nepřišel Baluška, na tuhle odpovědnou ale mizernou práci je takový zrádce jako ulitý. I co, děl obchodník se psy Švejk, je to starý simulant jako ten plejer Baróšo, co kopal pro Sultány, ale moc mu to nešlo. Je von to taky taková obluda líná, von ti chtěl, aby mu tam dávali na centrhalvu cedulku "k bráně". Psali mu to turecky, ale všechno marný, prej jestli nám nehrabe, že chcem předělávat jejich turecký hospodářství...
No jho, procedil Blahník, 5 kravv či 5 prasat, to možná, ale 5 ženskejch, no páni, to je strašná škoda, jsou hezký a hodný jen cjvíli, pak už musíš mít prej velkem bič, jinak tě oddělají.
02. 04. 2013 | 22:43

Sláma napsal(a):

Jarpor jako vždycky plodí jednu hloupost za druhou. Například tuto: "Stačilo by, kdyby se prezidenti o těchto krocích poradili s poslaneckou sněmovnou..."
A proč s poslaneckou sněmovnou a ne se senátem?
Ostatně, ani s tou poslaneckou sněmovnou byste si neměl být tak jist. Euroskeptičtí jsou komunisté (26 poslanců) a ODS (53 poslanců), což většinu nedává. Ostatně, nezajídalo by se vám opírat se o hlasy komunistů?
02. 04. 2013 | 23:11

mb napsal(a):

slama: touche ...
02. 04. 2013 | 23:13

342 napsal(a):

Bylo by to možná divné, kdyby na Hradě zavlála rudá vlajka.
Pan Barroso ale vytáhne vlajku modrou a s hvězdičkami.

Poslední takový pokus byl s hákenkrajcem, graficky celkem vydařený.
Změna je život.
02. 04. 2013 | 23:19

Sláma napsal(a):

Jarpor napsal: EU protože není státem, nemá vlajku.
To se Jarpore nestydíte, psát takové hlouposti? Vždyť vlajku má každá sbor dobrovolných hasičů, proč by ji nemohla mít Evropská unie?
Ostatně, souhlasím s Kanálníkem, ten to napsal naprosto správně.
Vlajka EU je vlajka spolku, kterého jsme členem a nelze je porovnávat se státní vlajkou.
02. 04. 2013 | 23:21

Sláma napsal(a):

Jarporova snaha o co největší počet hloupostí pod jedním blogem nezná žádnou míru. Kromě jiných hloupostí napsal:
"Takže nikdo se neptal, zda má být EU-prezident a proč, nikdo se neptal na rozšiřování pravomocí ze státu na "nadstátní", EU úroveň...
nikdo se neptal stran EU společné zemědělské politiky... na nesmyslnou podporu toho či onoho na úkor přirozeného vývoje - viz biopaliva, alternativní zdroje jako je fotovoltaika a jejich podpory... na eurovaly a porušování vlastních schválených principů.... nikdo se neptal na implementaci tisíců nařízení do právních rámců zemí... nikdo se neptal na tisíce úředníků v Brusele a nejen tam a kolik to bude stát...
nikdo se neptal zda je efektivní odvádět platby do ústředí a pak se zpět ucházet o jejich získání..."
___________
Jarpore, samozřejmě nejméně polovina toho, co píšete, byla známa již v době našeho přístupu k EU a je vaší chybou, že jste se pravidly EU neseznámili.
Pokud se týče eurovalu a rozšiřování pravomocí EU, je to přeci politika vaší strany, tedy ODS, neptat se lidí a nepořádat referenda. Je totiž věcí každého jednotlivého státu, jaký má schvalovací postup a rozhodně nám nikdo v uspořádání referenda nebránil.
Ale když vaše rodná partaj neuznala za vhodné se zeptat občanů Československa, co si myslí o jeho rozdělování, je od vás velice pokrytecké, když pláčete nad rozšiřování EU.
Co pokrytecké - to je čistý výsměch občanům této země (i té sousední).
02. 04. 2013 | 23:27

Sláma napsal(a):

jarpor napsal: "jako když byla vyvěšována vlajka nacistického Německa či vlajka Svazu sovětských socialistických republik, kdy v obou případech šlo o demostraci nadřazenosti a síly cizích mocností nad suverenitou naší republiky."
____
Pokud je mi známo, vlajka SSSR nad Pražským hradem nikdy nevlála.
Ale to je naprostý detail.
Hlavní rozdíl je v tom, že v obou případech to byly vlajky cizích států, zatímco vlajka EU je naše. My jsme přeci členy EU, zatímco jsme nebyli ani součástí Říše, ani Sovětského svazu.
My přeci volíme poslance Evropského parlamentu v přímé volbě! Mezi jinými i toho vašeho Zahradila!
02. 04. 2013 | 23:31

Sláma napsal(a):

Pro Jozefa: skvělé příspěvky, naprostý souhlas.
02. 04. 2013 | 23:32

rosclays napsal(a):

StandaM:
"To jsou miliardy na vše možné, ale jen ubohá vlada je neumí pro nás utratit. To je nechá propadnout a raději je vybere z našich daní. Ti pisálkové tady to ještě nepochopili."

NEUMÍ je pro nás utratit, protože není naprosto schopná vytvořit (podpořit) kvalitní projekty, za které by se ty miliardy utratit daly ("legálně", čili poctivě). Jediné čeho jsme tady schopni je opět zkoušet podvádět, krást z EU dotací a potom se ještě divit, že se musí něco vracet (Ústecký kraj, Karlovarský kraj).
EU vlajka je mi jedno, ale žádná "organizace" na světě není jenom dokonalá, takže ani EU, ale díky bohu za tu určitou kontrolu, protože jinak - v současných podmínkách - by ta republika byla vykradená tak do pěti let naprosto celá a to všechno jenom z "našeho".
Díky za tu "kolonii", soudruzi.....:).
02. 04. 2013 | 23:38

Sláma napsal(a):

Jarpore, pokud jde o vlajky EU, možná byste si měli vy modroptáčníci udělat pořádek před vlastním Prahem. Zdá se totiž, že zločinu vlastizrady (ve vašich očích) se už dříve než pan prezident dopustili vaši starostové v městských částích (mám před sebou snímek radnice Prahy 3, na kterém jasně vidím vlajku EU). A co pan primátor?
02. 04. 2013 | 23:39

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2013 | 23:48

Vandal napsal(a):

jarpor napsal(a):

Vandal

Jo, i já hlasoval pro vstup do EU v referendu... pro volný pohyb osob, zboží a kapitálu...
Pak se ovšem už nikdo nikoho neptal... a pokud si Irsko dovolilo referendum, muselo se hlasovat tak dlouho, až dopadlo "správně


xxxxxxxxxxxxxxxx

Jarpor
ne tak dlouho, až to bylo "správně", to je bohapustá lež. Podmínky referenda nebyly stejné, ale měnily se tak dlouho, až s nimi Irové souhlasili, na tom není nic nefér.Trochu jiné kafe, než arogantní politika ODS vůči vlastnímu národu, což?

"občanská" "demokratická" strana, k zblití, člověče!

Že vám není hanba, ale u takových se není co divit. Slušní lidé dávno utekli....
03. 04. 2013 | 00:17

malalaj napsal(a):

a ted už jen zbývá, aby na hrad přišli přivítat soudruha barosa uvědomělí občané a zpívali budovatelské písně. jinak musím smát těm představám některých lidí o tom, že se v EU nekrade. dřív si to určitě mysleli o sovětském svazu.
03. 04. 2013 | 00:17

pamětník napsal(a):

Tolik zbytečných řečí o vlajce. Jsme v EU? Jsme. Má být vlajka EU na Hradě? Má.
€ je problém odlišný. Uspěchaný ambiciózní projekt bez ohledu na vnitroevropské hluboké ekonomické a legislatívní rozdíly nutně musel dospět do krize a je nutné začít od začátku lépe a jinak. Jestliže samotné iniciátorské státy nejsou schopny plnit základní maastrichtská kritéria, je € odsouzeno ke krachu. Třeba bude lepší počkat na jüan. :)
03. 04. 2013 | 00:22

Rintintin napsal(a):

Pri tom, kdyz jsem si precetl kratke autorovo resume , mi napadlo jak se az tragikomicky v teto dobe spolecnost dopracovala do faze, zivici tyto ruzne hotentoty , tvarici se velice vazne a nepostradatelne.
03. 04. 2013 | 06:53

Pepa Řepa napsal(a):

pes Balabán
já zase znal Honzu Balabána, bydlel v baráku s Pavlem Sedláčkem na Pankráci a ve Hvězdonicích v hospodě se sesul pod stůl a pokousal místního psa. Balabáni mají dobré zuby, umí hlídat, proto asi bezpečnostní expert.
jmenoval se Balabán,
nebyl to pes
byl to pán
03. 04. 2013 | 06:58

rejpal napsal(a):

EU není stát - ale má vlastní měnu
EU není stát - ale má parlament
EU není stát - ale má vládu
EU není stát - ale má legislativu platnou v jejích zemích
EU není stát - ale má vlastní symboly - vlajku i hymnu
EU není nic víc a nic míň než dlouhodobý projekt postupné federalizace většiny zemí kontinentu. Není to žádné pouhé EHS, jsou to evropské USA ve statu nascendi. Ani USA nevznikly bez porodních bolestí. Absolvovaly dokonce jednu z nejkrvavějších občanských válek. Dodnes se její země výrazně liší legislativou, každá má svu hymnu i státní sysmbol (a dodnes trvá rivalita Jih-Sever). A přesto je navenek státem a většina Američanů je hrdá ns pruhy a hvězdy i svou hymnu. A to přesto, že jsou třeba Kalifornskými patrioty.
Nejsem o nic méně Čechem proto, že jsem Evropanem a proto jsem v referendu hlasoval pro vstup, i když mi bylo jasné, jakým směrem půjde vývoj.
A také - umím si v evropském kontextu představit zemi, která do EU nevstoupila. Ale daleko hůř podivuhodný stát, který deset let investuje obrovské síly a peníze aby mohl někam vstoupit, aby po pár letech zase vystoupil. To není jen ekonomický problém. Má i mnoho dalších rozměrů.
03. 04. 2013 | 07:41

jarpor napsal(a):

To se nám to Sláma rozohnil... a to jen proto, že si myslím, že na Pražském hradě, pokud se nekoná nějaké EU sezení, nemá vlát vedle české vlajky modrej prapor s hvězdama... a napsal pár důvodů proč. Prostě názor.

Milý pane Slámo, klidně jásejte spolu se servilním textem autora a těště se z toho plápolajícího modrého kusu plátna... které zovete vlajkou EU... a přirovnávejte ho k vlajce spolku, třeba hasičů... já jen, že jsem ještě hasičskou vlajku na Hradě vlát s českým státním symbolem neviděl... :-))

Leč jsou asi důležitější věci než jakýsi prapor někde... takže - co jsem vyjádřil, to jsem vyjádřil a více času tomu věnovat nehodlám... a vyvracet Vaše nepřesnosti Euronadšenci Vašeho ražení je zbytečné... Těšte se, jak nám ti z EU přijdou dělat sem pořádek ... těšte se, jak budeme vzkvétat. Zatím se mi jeví, že Evropa pod modrým praporem jde ve srovnání s jinými částmi světa "do kopru" a Vy se zkuste zamyslet, proč.

A pro Vás i pro Vandala - když člověk nikam nevkročil, nemusí odtud odcházet... takže Vandal může blít až se "hory budou zelenat"... Nevěřte všemu co o druhých plká jeden mentáně postiženej č. m...

Mějte se, hoši EU-natěšení...
03. 04. 2013 | 07:51

scallop napsal(a):

Dovolim si do debaty prispet objevem Petra Hajka (toho, ktery nepochazi z prasete), ze vyvesenim vlajky se ze Zemana stava Hacha:

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/petr-hajek-spustil-kontrarevolucni-web

Doufam, ze to oceni zejmena bojovnici proti politicke korektnosti. Ano, Petr Hajek je jeden z poslednich, kteri maji odvahu vzeprit se tyranii z bruselu a otevrene pojmenovat veci pravymi jmeny a postavit se PC, AA, MC, ATD. Slava hrdinovi !
03. 04. 2013 | 07:58

vico napsal(a):

Když jsem včera odsud odcházel za lepším a viděl špenátově zelenou tvář pana Jarpora a marda, tušil jsem, že po ránu zas bude v "áleji nablito".

Pánové, tak si to tak neberte. Modrá vlajka s "komunistickýma hvězdama" - no bóže. Šak píva neubude. Jak velký antikorektník Hájek pravil - ze Zemana se nám přes noc stal zemský prezident Hácha. Doporučuji vzít si den rekondičního volna a zajít na nějaké dobré hodně černé pivo. Doporučoval bych černé pivo z pivovaru Černá Hora, okr. Blansko.
03. 04. 2013 | 08:11

Silvie napsal(a):

Znechucuje mě eurofangle na pražském hradě, ať si ji vyvěsí klidně před parlamentem, ale na Hradčany nepatří v žádném případě!!!
Pro mne je to znak toho, že česká země ztratila suverenitu.

Co kdyby unie přiměla anglickou královnu, aby ji vyvěsila na Buckinghamském paláci v Londýně?
03. 04. 2013 | 08:43

Nuba napsal(a):

Za chvilku jedu do toho bílého pekla, co se tu u nás točí, asi už přichází ten soudný den a konec světa !

Takže ještě před tím pošlu zdejšímu osazenstvu jásavou zdravici

Ať na Hradě vlajka česká vedle vlajky EU vlaje a přitom si s nimi ne hnusná meluzína ale jarní vánek hraje !

V rámci každého chomoutu (manželského, evropského, konzumního, globálně oteplovacího či třeba ekologického aj.)se dá vytvořit místo k vlastní svobodě. Chce to jen trošku fantazie a odvahy a ne pořád jen kňučet, jak povzbudivě nadávají příznivci horní části národa té dolní.

Vzmužte se, chce to do toho už konečně praštit a ne pořád se vymlouvat, že není nad single. Potom to tak všude vypadá, samé nemanželské děcka, nikdo nechce platit alimenty, rozpadají se tradiční hodnoty. Žití na psí knížku není vůbec konzervativní. Podívejte se na to pozitivně, vlajka Číny má taky hvězdy, ale je rudá.

A modrá je dobrá (ptáky do toho nepočítám)
03. 04. 2013 | 08:46

simsim napsal(a):

Přiznám se,že včerejším zveřejněním zde přehledu ekonomik zemé EU pětkou nebo šestkou parametrů ,mne opět začínají stigmatizovat dvě země :
Norsko a Rumunsko,které se umístily nejlépe ze všech :
Norsko mezi západními,Rumunsko mezi postkomunistickými.Obě nemají plnocenné členství EU,jsou izolacionisty nebo tak něco napůl z toho.
Vzpomínám na Ceaušesca u vojenského tribunálu smrti,jak říká:
"To je lež,životní úroveň se naopak zvedala".
Nicolaue si dovolil budovat průplav k Černému moři (ač tem tekl Dunaj),který byl obdobou zde nikdy neuskutečněného snu českého feudalismu -propojit se průplavem z Vltavy apod. k Dunaji.Místo toho kdysi se zbudovala koňka Budějovice-Linz.A již byla Schwarzenbergská stoka na plavení dříví-strouha.
Osud Nicolaue byl horší varianta osudu Michala Gorbačova s plukovníky na Krymu,která byla předehrou.Jeho rodinní příslušníci byli jen dvou kategorií:významní vědci a významní státní funkcionáři.
Rumunské body dotyku s naší historií nazpět:1968-Ceaušescu jediný odmítá vstup vojsk RVHP.1943: Rumunsko přechází od spojenectví s Hitlerem k válce s ním .Pozoruhodné je,že YouTube má dvě série videí:Ruskou,která o tomto nic neví,rumunskou ,která to spojuje se zatčením fašdiktátora Antonesca,ztrátou vlastních 3 milionu životů proti Němcům a osvobozením Maďarska Rumunskem.1939:dvacetiletý spojenec Eduarda Beneše v Malé Dohodě-ministr zahraničí Rumunska zabit rumunskými fašisty.
Norsko: zde stigma je v pochvalách Breivika Klause (krom Putina a Holandska). Norsko,které bylo Quislingovské(antiBreivikovské)-fašistické, za války.Ale kolem jehož břehů propluly po dlouhé dráze i britské konvoje (ne vše) pomoci do ruského Murmaňska,kde britské námořníky mohli místní z videí z radosti a vděčnosti zulíbat,utancovat,umilovat,zaházet květinami.
Norsko,jehož polárník Nansen,přítel Quislingův z dob 1.sv.války pomáhal Arménům pžři jejich genocidě Turky.Zajímavé je,že dnes na YouTube ruští historici vysvětlují fakt,že jediný ze spojenců Hitlera maršál-president Mannerheim-ve Finsku nebyl po válce nijak dotčen,tím,že,bitvu na Ladožském jezeře,která by znamenala totální obklíčení Leningradu,nenápadně Němcům prohrál,ač jinak od roku 1939 s nimi bojoval tvrdě-statisíce padlých Finů a Rusů.Na Ladoze přijeli Němcům pomoci nejostřílenější komanda Mussoliniho.Mannerheim nebyl ale jediný naživu po válce:Dále Horthy (v Portugalsku) a Franco (též dál ve funkci),o něž ale Stalin žádal u Norimberka.Marně.Ne tak ale živ zůstal Quisling u norského soudu,dvakrát ženatý s Ruskami,asi pravděpodobně sovětkami,když tam byl osobně pomáhat při dvou sovětských hladomorech. Norský král (tuším Harald) ho neměl rád již dávno před válkou coby ministra zahraničí.Ale naopak měl spojence v profesorech jejich Vysokého učení technického,též souzených stejně.
03. 04. 2013 | 08:48

simsim napsal(a):

oprava :při jejich genocidě
03. 04. 2013 | 08:55

Silvie napsal(a):

Nuba
Po Kypru a Řecku (další adepti na holení jsou Itálie, Portugalsko a Francie) mi modrá fakt nepřijde moc dobrá...

Ale chápu, že pro autora blogu by bylo dost bolestné přijít o takové rito. Pochopila jsem, že učí něco podobného,jako byl kdysi marxák ve VUMLu- o absolventy se musí zaměstnavatelé přímo rvát (asi jako o ty z CERVO a Plzničky)-jenže oni zřejmě stejně "obohatí" českou státní správu.
03. 04. 2013 | 08:59

resl napsal(a):

Nesvéprávné stádo, naočkované Klausem, pokračuje ve svém "vlastenectví" a zakrývá hlavní důvod, napomáhat Rusku ke zničení jednoty EU. Bývalý prezident nikdy nedospěl k důvodu proč ne EU. Ten hlavní nám nikdy neřekne. Nemají ho tam rádi, nemluví s ním, neodporují mu, jen jej ignorují. Jako nevychovaného, komunistiského spratka. A na to nebyl od svých slouhů zvyklý. Neúcta k jeho osobě a obava z kontroly jeho vládnutí, je jediný důvod odpírání unie.
03. 04. 2013 | 09:05

simsim napsal(a):

Mannerheim bojoval tvrdě s Rusy, s Němci byl spojenec.Ale osobní dary Hitlera,poté co ho Hitler navštívil za války,rozdal,včetně Mercedesu. Byl stará škola 1.sv.války,po níž se z ruského carského generála stal vládcem-voleným Finska.Absolvent Petrohradské vojenské Akademie. Na rusko-finské frontě byli Rusové ze všech front nejvíce ztrátoví,protože proti taktice lesních myslivců finských ve sněhu a čtyřicet stupňů mrazu v Karélii apod-ruské tanky s plamenomety z přední stěny,letadly a děly -nic moc často nezmohli,zvláště když se Finové soustředili na jejich polní kuchyně -je zničit.Byli to oblasti,kde před válkou nápisy obchodů a úřadů byly dvojjazyčné-ruské a finské.Oblast obydlí -domu Repina-malíře Burlaků na Volze.
03. 04. 2013 | 09:10

taffy napsal(a):

proti EU může být jen servilní poskok Moskvy a vedoucí postavy
současného kradoucího establishmentu
financial times a economist nejsou bez chyb a vad, ale všichni
čeští suverenisté by je měli číst velmi pozorně - udělali by si dobrý přehled o významu EU
03. 04. 2013 | 09:17

dříve čtenář napsal(a):

Pro všechny vášnivé odpůrce EU - představte si, že je ČR se svým "nehospodářstvím, nezemědělstvím a nevýzkumem" samostatná, nezávislá na EU. Koho z okolí budeme zajímat? Kdo bude chtít s námi obchodovat? Komu my máme kromě podvodů a zlodějin, co nabídnout? Blogeři v čele s jarporem můžou nabídnout svoje kecy. Občané mohou nabídnout svoje holé zadky....
Není lepší setrvat v EU a snažit se ji měnit k lepšímu? Určitě to půjde snadněji, než chtít po našich politicích, aby se zlepšili. Dobrovolně jsme si nechali zničit zemědělství i průmysl. Je zajímavé, že se to dělo před i po vstupu do EU stejně. Papaláše, kteří byli našimi zástupci v EU mimochodem bohatě placenými, zajímaly jen jejich vlastní břicha, místo vyjednávání výjimek. Zdá se, že to nikomu z naší politické špičky nevadilo.
Nedejbože, stane-li se v naší blízkosti nějaký válečný konflikt. Mafiáni vezmou své kalašnikovy a budou Česko bránit?

Přizneme si už konečně, že nejsme schopni sami sobě vládnout ať už v EU nebo bez ní. Ale bez ní by to byla absolutní katastrofa!
03. 04. 2013 | 09:20

rosclays napsal(a):

"Jakl: EU mi dluží deset let života v suverénním státě."

Mně taky - musel jsem tady žít s Jaklem, Hájkem, Klausem, Bobošíkovou aj.....:).
03. 04. 2013 | 09:39

rejpal napsal(a):

rosclays
ale zase bylo veselo. Přinejmenším s Hájkem určitě.
03. 04. 2013 | 09:59

rosclays napsal(a):

rejpal:
Veselo? To zase jo, např. i s panem exprezidentem...

"Džíny jsem měl a mám, ale nikdy jsem neměl džínovou bundu. To pro mně bylo nesmírně cizí a falešné."
(Narovinu, 36)
03. 04. 2013 | 10:08

Karel Š. napsal(a):

Jan Masaryk nazýval tvory panu Balabánovi podobné "Quslingčata".
03. 04. 2013 | 10:26

Sláma napsal(a):

Hloupý Jarpor napsal: "Zatím se mi jeví, že Evropa pod modrým praporem jde ve srovnání s jinými částmi světa "do kopru" a Vy se zkuste zamyslet, proč."
To jsou ovšem, Jarpore, jen dojmy. Čísla mluví jinak. Například tak, že náš soused, Polsko, si udržel přes všechny problémy světové ekonomiky svoji vlastní ekonomiku v neustálém růstu, zatímco naše ekonomika byla v loňském roce v těžké krizi. Nebo že za 20 let od rozdělení federace vzrostla ekonomika Slovenska o 100%, zatímco ta naše jen o 50%.
Nebo že se Evropská unie již v roce 2009 stala největší ekonomikou světa a předstihla Spojené státy.
Je zcela zjevné, že problémy nejsou v Evropské unii, ale v nás. Vlastně ve vás, v členech ODS, protože ODS měla největší odpovědnost za vládnutí v této zemi.
Kde jsou přísliby Petra Nečase před volbami, cituji: "Nepřipustím korupci ani ve vládě, ani v ODS"?
Prostě vlády ODS, s přispěním některých dalších (TOP09, ČSSD, KDU-ČSL, ODA, SZ) zruinovaly tuto zemi. A vaše výmluvy na EU jsou trapné a směšné.
03. 04. 2013 | 10:36

babočka napsal(a):

Nejde o vlajku EU ale o vliv Ruska na EU prostřednictvím České republiky.
03. 04. 2013 | 10:38

resl napsal(a):

EU ano, nebo ne ?
šašek z J., vico, mb a pár dalších s lodním šroubem a dokonce i s č.m. stojí na jednom břehu.
Na druhém se šikuje oranžáda, řepa, jarpor, silvie a další. taky slušná společnost.
jen si myslím, že ten první břeh je o své pravdě přesvědčen. ten druhý jen trucuje a samostatnosti čr se ve skutečnosti děsí. mají proč, při pohledu na české politiky po celou dobu existence tohoto státu.
03. 04. 2013 | 10:43

jarpor napsal(a):

"Chytrý" Sláma oponuje Polskem, Slovenskem a že :
"...Evropská unie již v roce 2009 stala největší ekonomikou světa a předstihla Spojené státy."
/Cha cha cha.../
když jen poznamenám, jaký je současný vývoj Evropy ve srovnání s jinými částmi světa...
Já o voze Vy o koze... že.

Mějte se...
a nedejte se rušit... prej už se bude věšet... /práápor na Hradě/. Škoda, že se tak nestalo o dva dny dříve... na Apríla. To by byla ještě větší ta symbolika...
03. 04. 2013 | 10:44

Pepa Řepa napsal(a):

resl
lodní šroub se nezapře:-)
Tady je jeden břeh a tady druhý. Nic mezi.
Tady jsou našinci co mávají přecedovi a ti, kteří nemávají, mávají ve skutečnosti proti nám.
Kdo nemává není Čech
Hop-hop-hop.
Cože nepozvali Karla?
Copak si to za Kosovo nezaslouží?
03. 04. 2013 | 10:50

Pepa Řepa napsal(a):

babočka
Ivan má tykadla jiného levelu než je nějaký Bimbo.
Taková baronka Ashtonová z výplatnice KGB, Cohn-Bendit i maoistický přeceda by mohli vyprávět.O řecké a kyperské spojce nemluvě. Občas přemýšlím, jak se tolik bolševiků na západ dostalo.
Asi to vzali přes Japonsko.
03. 04. 2013 | 10:59

Silvie napsal(a):

resl
Že nám tedy ta ženiální unie nevytáhla ze zkumavky nějakou ušlechtilou rasu politiků?
Střízlivým pohledem (jehož jste dalek) řečeno, má na úroveň politiky členských zemí EU prd vliv. Ale zato umí skvěle vysát úspory střadatelů z bank.
V době, kdy začíná krachovat jeden stát po druhém (Itálie, Franice jsou žhavými kandidáty), mi přijde komické vůbec operovat důležitostí našeho členství v tomhle ansámblu.

Za obzvlášť vitpné pokládám hlášky o tom, jak jsou Slováci šťastní, že mají euro a "vzali" je do EU. To říká maximálně euromilka Vášáryová, stará to pravda a láska. Co by dnes dali za to, aby mohli platit korunou.
Všechno je jinak, Resle!
03. 04. 2013 | 11:05

ex-nemo napsal(a):

Resl
".....Bývalý prezident nikdy nedospěl k důvodu proč ne EU. Ten hlavní nám nikdy neřekne, at.d....."
Ovšemže byl Klaus naúkolován svými řídicími orgány na tento cíl, máte pravu. Ale ještě jeden jeho vlastní důvod, spolu s celou "pravicí" k té eureoskepsi tu určitě je.
Prvky civilizované společnosti, které tady, chtěj nechtěj, musely být s EU přijaty, ztěžují postbolševikum rozkrádání a i vládnutí.Oni by nejraději něco jako Rusko, nebo ještě lépe Uzbekistán či jiný .."stán", tam nejsou žádné meze.
To jim ovšem žádná civilizace neumožní, proto euroskepse.
03. 04. 2013 | 11:16

Silvie napsal(a):

Cenzurované vysílání ČT - je slyšet silný pískot protestujících proti vztyčování unijní fangle u symbolu české státnosti, ovšem ČT to nikterak nekomentuje.
Nevěnuje protestujícím jediný záběr.

Když ovšem vynášelo několik nevkusných pomatenců "moranu"-Klause, věnovala tomuto stupidnímu počinu několik hodin vysílacího času.
Tendenční zpravodajství jako za komančů.
Maoista dělá, že nic neslyší, Zeman se přesladce usmívá.
03. 04. 2013 | 11:17

rosclays napsal(a):

"Slováci spokojeně: Přijetí eura nám velmi prospělo, těšíme se hospodářskému růstu."
26. prosince 2012, 14:22 — Autor: ČTK
03. 04. 2013 | 11:39

xxx napsal(a):

V CR je zajimave, jak si v euroskepticismu rudi a modri, proletari i "podnikatele"
vzajemne "notuji".
03. 04. 2013 | 11:41

Daňový poplatník napsal(a):

Koho chce bůh potrestat, toho raní slepotou.
takže malý problém se v EU řeší tak, že se přijme nařízení nebo opatření, který z něj udělá problém ještě větší.
Otázka jak dlouho to ještě bude schopna (a ochotna)snášet střední třída, protože v brzku zbude v EU jen oligarchie, proletariát (už dochází i na lékaře, právníky a lékárníky)a lumpenproletariát, a (z) budovatelských blogů se krom placených autorů nikdo nenají.
Proč se do toho Zeman tak hrne, to by mě fakt zajímalo, když je to ten prognostik.
03. 04. 2013 | 12:51

resl napsal(a):

řepa a silvie,
je to tak pane alibisto a paní z pavlače. Jste potížisti, trulanti a falešní vlastenci. Silvie vidí zhroucení už asi třetí rok a řepa na něj čeká, jak na smilování. Že vy silvie, nebudete mít o politice ani ponětí ? Proč ale zrovna vy dva podporujete komoušskou garnituru v Rusku, nevím. Máte snad pocit, že si mužici přejí jednotu v EU ? Těžko se vám ustupuje s tvrdou hlavou, ale že byste neviděli nějakou malou výhodičku ve spojenectví ? Mimo to, že máme brambory bez hlíny. řepo zdraví vás Kocáb s Lejlou. l.š.
03. 04. 2013 | 13:11

Silvie napsal(a):

Daňový poplatník
Odpověď se nabízí - protože je to jediný způsobe, jak se vymezit proti Klausovi, s nímž ho média neustále scestně srovnávají.
Ale být Barrosem, neraduju se předčasně, on mu ještě Zeman pořádně zatopí...
V jeho případě jde spíš o laciné gesto a pak přijde zřejmě "konstruktivní kritika".
Ovšem fikaně se předem alibisticky kryje, takže ho nikdo nemůže jako Klause napadnout z eurofóbství.
03. 04. 2013 | 13:15

lokutus napsal(a):

Vlajka EU oficiálně neexistuje. Je to jen modrý kus látky bez jakéhokoliv významu.
Ten modrý kus látky nevlaje ani nad Buckinghamským palácem, ani nad Elysejským palácem, ani nad zámkem Bellevue, ani nad sídlem švédského krále, ani nad Královským palácem ve Španělsku.
Myslím na doby, kdy na hradem vlála jiná vlajka. Hvězda tam sice nebyla, místo ní tam byl pěkný křížek se zahnutými konci a barva nebyla modrá, nýbrž rudá, ale jinak to bylo nemlich to samé. Dokonce i tehdy tomu pár hujerů tleskalo.
Vlajka EU na Praždký hrad nepatří!
03. 04. 2013 | 13:32

pamětník napsal(a):

simsim
Faktická poznámka: Norsko není členem EU.
03. 04. 2013 | 13:59

pamětník napsal(a):

simsim
Faktická poznámka: Norsko není členem EU.
03. 04. 2013 | 14:00

pamětník napsal(a):

lokutus a další antifangličkáři:
Vlajka EU je vlajkou seskupení států, do kterého jsme vstoupili na základě aktu přímé demokracie - lidového referenda v r. 2003, pro vstup se vyjádřilo přes 77 % účastníků. Proto bezpochyby vlajka na Hrad patří. Na Hrad, nikoliv nad Hrad, nad ním vlaje pouze prezidentská standarta na II. nádvoří.
03. 04. 2013 | 14:50

resl napsal(a):

lokutus,
zatímco vlajku s háknkrajcem jsme vyvěsili dobrovolně po podpisu mnichovské dohody, která nám zaručovala ochranu od našich německých spolubojovníků, tak vlajka EU s přijetím do unie, nám byla násilím vnucena s pohrůžkou zničení českého státu, případně popravou prezidenta a zavřením celých rodin do lágrů. Vašeho vlastenectví by si měli zdejší přítomní velmi vážit. Heil Hitler.
03. 04. 2013 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

lodní šroube
jsem člověk přející, užijte si přelomového dne, poskakujte kolem vlajky jako indián kolem totemu, užijte si.
Od zítřky přece válcujeme Asiaty, dílo se přece všude daří,euro přináší spásu a rozkvět, EU jenom kvete.
Vlajka to vyřešila a kdyby tam byl Karel místo Miloše, daně by klesly na půlku.

A víte, že na to zhroucení ani nečekám.
Spíš na sebereflexi, ale té se nelze dočkat ani od hujera, ani od knížete hujerů ani od přecedy Barossa. O EP nemluvě, neberte to za ty prachy.
Jde to do p.dele, kam se řepa podívá.
A protřete si oči a zaskočte. Go West. Třeba do Paříže.Tam najdete komunistů, co hrdlo ráčí. Nezažili na vlastní kůži bolševika, tak si to chtějí zkusit na vlastní kůži.
V jistém smyslu jste zatuhnul i když se vrtíte jako vzteklý.
03. 04. 2013 | 15:33

resl napsal(a):

řepo,
jste-li přející, nechte mne křepčit a nedělejte propagandu Grebeníčkovi a Klausovi. Rozumím tomu, že máte hradního zloděje v oblibě, ale nerozumím vaši zášti vůči z.evropským státům. Ta skepse není z vývinu v Eu, ale z vašeho věku. A není to nic, co by se nedalo překonat. Oholte se, umyjte se a jděte ven. Třeba na Hrad. Tam roztajete, zatímco já tuhnu, tuhnu a tuhnu. Prosím, nepište "až budu tuhej" to už tu bylo.
03. 04. 2013 | 15:43

Daňový poplatník napsal(a):

To resl:
s tou viagrou opatrně.
03. 04. 2013 | 16:25

jannoval napsal(a):

Některé právní aspekty činnosti PhDr.Aleny Uváčikové
Část první

Smutně proslulá psycholožka PhDr. Alena Uváčiková se v opatrovnických soudních řízeních prezentuje několika způsoby. Nejprve se budeme zabývat právními aspekty a řešením situace, kdy tato psycholožka v rámci své živnosti vyhotovuje nepravdivé zprávy (kvaziodborná vyjádření) o psychologickém vyšetření a stavu dětí, které jsou pak předkládány jako listinné důkazy soudům a orgánům sociálně-právní ochrany dětí a nezřídka tyto zprávy byly či jsou dokonce brány vážně.

Úvodem je třeba připomenout, že od novely občanského soudního řádu účinné od 1.9.2011 „odborná vyjádření“ může soudu podávat jen „orgán veřejné moci“ (§127 odst.1 o.s.ř.). Znalecký posudek si může zadat a soudu jako důkaz předložit každý účastník soudního řízení; jde pak o důkaz znaleckým posudkem, který má naprosto stejnou důkazní hodnotu, jako znalecký posudek vyžádaný soudem (§127a o.s.ř.), i když se to některým soudcům nelíbí a nehodí.
Lékařská zpráva „obsahuje zprávu lékaře (o zjištěném zdravotním stavu pacienta), resp. zachycuje nález, který lékař ohledně zdravotního stavu pacienta při vyšetření učinil„.
Podání nepravdivého, nebo hrubě zkresleného či neúplného znaleckého posudku v soudním řízení je trestným činem (§346 trestního zákoníku). Obdobně vystavení nepravdivé nebo hrubě zkreslené lékařské zprávy, posudku nebo nálezu lékařem nebo způsobilou zdravotnickou osobou a užití takové zprávy v soudním řízení je trestným činem (§350 odst.2 trestního zákoníku) .
Proto znalecké posudky a lékařské zprávy, nálezy a posudky požívají v soudním řízení jisté důvěryhodnosti (samozřejmě není-li prokázán opak)

PhDr. Alena Uváčiková není znalcem, není orgánem veřejné moci a není ani způsobilou zdravotnickou osobou, není ani klinickým psychologem ve smyslu zdravotnického zařízení. Proto nemůže vydávat žádné znalecké posudky, žádná odborná vyjádření a ani žádné (zdravotnické) zprávy, nálezy a posudky pro soudní či správní řízení.
Jí vyhotovované listiny označované jako „zprávy“ či „odborná vyjádření“ o psychologickém vyšetření a stavu dětí jsou především označeny v podstatě klamavě, neboť mohou být a často jsou omylem považovány za odborná vyjádření ve smyslu § 127 odst.1 os.ř. nebo za (zdravotnické) zprávy, nálezy a posudky ve smyslu § 346 trestního zákoníku. )
Listiny vystavované PhDr.Alenou Uváčikovou v rámci její živnosti ani nemohou (nesmějí) obsahovat psychologickou diagnostiku (byť tak označuje dokonce své pracoviště), ale jen popis její činnosti, kterou smí být jen a pouze „Činnost zaměřená na překonání psychologických problémů jedince a rozvoj jeho osobnosti. Pomoc dětem a mládeži s poruchami chování, zdravotně postiženým, při volbě povolání, dále pak poradenství manželské, sportovní a jiné. Využívání relaxační techniky při pedagogicko-psychologickém poradenství, jako doplňkové služby, nikoliv však s terapeutickým cílem či efektem.“
Vzhledem k uvedenému lze konstatovat, že veškeré listiny vystavované PhDr.Alenou Uváčikovou a užívané v soudním či správním řízení (zejména v opatrovnických věcech) mají důkazní charakter pouze tzv. soukromé listiny, což má rozhodující význam pro procesní omezenost jejich použití v soudním řízení jako důkazu. Procesní použití a význam takové listiny jako důkazu jsou totiž velmi závislé na aktivitě druhého účastníka řízení, než toho, kdo takovou listinu soudu předložil.
09. 04. 2013 | 18:40

jannoval napsal(a):

Již dávno bylo řečeno, že "důkazní břemeno ohledně pravosti a správnosti (soukromých listin) má vždy ten, kdo je k důkazu předkládá, neboť již samo popření jejich správnosti odpůrcem činí jejich obsah pochybným". V komentáři k občanskému soudnímu řádu se uvádí, že u veřejné listiny "nestačí pouhé popírání její správnosti účastníkem, aby ji tím zbavil její důkazní síly. Účastník musí tvrdit skutečnosti a nabídnout důkazy o tom, že je veřejná listina nepravdivá... Naproti tomu u soukromé listiny již pouhé popření jejího obsahu odpůrcem toho, kdo se takové listiny dovolává, činí její obsah pochybný. Proto má v takovém případě ten, kdo se soukromé listiny dovolává, nakonec důkazní břemeno o její pravdivosti i správnosti" . Podle učebnice prof. A. Winterové a kol. z roku 1999 "u soukromé listiny lze zpochybnit jak její pravost, tak i její obsah (pravdivost), pouhou námitkou; pak bude třeba listinu posoudit v rámci volného hodnocení důkazů, přičemž důkazní břemeno stran pravosti i pravdivosti obsahu je na tom, kdo se listiny dovolává". Rovněž v novější komentářové literatuře je zastáván názor, že oproti listině veřejné, kde důkazní břemeno leží na tom, kdo popírá její správnost, u soukromé listiny stačí „formální“ popření její správnosti druhým účastníkem, aby nastoupila důkazní povinnost a důkazní břemeno toho účastníka, který tvrdil skutečnosti, jež měly být prokázány soukromou listinou.

Uvedené názory došly ohlasu i v judikatuře. Již v rozsudku ze dne 17. dubna 1996, sp. zn. 3 Cdon 1031/96, uveřejněném v časopise Soudní judikatura pod SJ 22/1997, dovolací soud zaujal názor, že v případě, kdy účastník popře pravost, resp. správnost soukromé litiny, pak platí, že účastníka, který tuto listinu předložil k důkazu, stíhá důkazní povinnost a břemeno důkazní; tento účastník tedy nese procesně nepříznivé následky toho, že se v řízení nepodaří prokázat pravost či správnost soukromé listiny. Nejvyšší soud České republiky pak v rozsudku sp.zn. 33 Cdo 472/2007, ze dne 30.4.2009 judikoval: „Oproti listině veřejné, kde důkazní břemeno leží na tom, kdo popírá její správnost, u soukromé listiny stačí „formální“ popření její správnosti druhým účastníkem řízení, aby nastoupila důkazní povinnost a důkazní břemeno toho účastníka, který tvrdil skutečnosti, jež měly být prokázány soukromou listinou.“

Toto stanovisko právní vědy i judikatury k důkazu soukromou listinou je jistě pochopitelné. Porovnáme-li totiž důkaz svědeckou výpovědí a důkaz soukromou listinou z hlediska popírání jejich pravdivosti účastníkem řízení, vidíme evidentní rozdíl. Svědek vypovídá pod sankcí trestní odpovědnosti za křivou výpověď (a to i do budoucnosti, do uplynutí promlčecí doby), zatímco nepravdivost soukromé listiny předložené jako důkaz žádné sankční důsledky pro autora listiny a ani pro osobu, která takovou listinu v řízení předložila, vlastně nemá.
Proto, z důkazní hodnoty veřejné listiny podle § 134 o.s.ř. , per argumentum a contrario, bylo dovozeno, že když důkaz nepravdivosti veřejné listiny tíží účastníka, který její pravdivost popírá, u soukromé listiny tomu musí být naopak. Musí stačit pouhé zpochybnění jejího obsahu druhým účastníkem a je tedy na účastníkovi, který se jejího obsahu dovolává, aby prokázal její správnost a pravdivost. Jinak by jiná (vyšší) důkazní hodnota veřejné listiny oproti soukromé listině neměla smysl. Popření pravdivosti soukromé listiny s uvedenými účinky se ovšem nevztahuje na případy, kdy pravdivost takové soukromé listiny (např. kvitance) by popírá sám její autor či účastník.
09. 04. 2013 | 18:41

jannoval napsal(a):

Protože i v opatrovnických soudních řízeních (tzv. nesporných řízeních) se uplatní ustanovení §101odst.1 o.s.ř., podle které účastníci jsou povinni tvrdit a prokazovat rozhodující skutečnosti , uvedený rozdíl v důkazní hodnotě veřejných a soukromých listin a uvedený účinek popření pravdivosti soukromých listin se uplatní i v opatrovnických řízeních.
Pregnantně důkazní charakter soukromé listiny nyní vyjadřuje ustanovení § 513 nového občanského zákoníku (účinného od 1.1.2014), že „Je na každém, kdo se dovolává soukromé listiny, aby dokázal její pravost a správnost.“ (s výjimkou obchodních věcí).

V případě nepravdivých zpráv a vyjádřeních vyhotovených PhDr.Alenou Uváčikovou o „psychologickém vyšetření“ dětí (jejichž nepravdivost, či hrubá zkreslenost patří prakticky k notorietám), pokud jsou předloženy jako listinný důkaz soudu v opatrovnickém či jiném řízení, je nutno písemně soudu popřít správnost takové zprávy jako soukromé listiny. V řízení pak nelze z takové listiny vycházet. Ten z účastníků, kdo zprávu PhDr.Aleny Uváčikové v řízení předložil, musí jinými důkazy prokázat správnost (tj. pravdivost, úplnost a nezkreslenost) tvrzení v takové zprávě uvedených. A to je podle dosavadních zkušeností prakticky nemožné.

Jsou-li v takové zprávě či vyjádření vyhotoveném PhDr.Alenou Uváčikovou uvedena tvrzení, která jsou urážlivá pro některého z rodičů (vesměs jsou v takových zprávách uváděny urážky na adresu otce dítěte) jde o přestupek podle § 49 odst. 1 písm. a) zákona č.200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Ke spáchání tohoto přestupku postačuje ve smyslu § 4 téhož zákona zavinění ve formě nedbalosti; jinými slovy, přestupku formou hanlivého výroku se dopouští ten, kdo si může být vědom, že jeho výrok v dané situaci, v daném kontextu, může být hanlivý. Již prvorepublikový Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku ze dne 22. 4. 1938, Boh. A 13216/38 (6102/35), v němž uvedl: „Za hrubou urážku na cti se pokládá každý projev, který již podle všeobecných společenských a mravních názorů lze kvalifikovat jako útok porušující čest napadené osoby.“ V tomto kontextu lze hodnotit i chování psycholožky, která musí být srozuměna s tím, že hanlivé výroky směřující na osobu otce dítěte a na jeho rodinné poměry porušují jeho čest. Je přitom třeba posuzovat nejen jednotlivé nevhodné použité výrazy, ale celkový dojem, smysl seřazení výroků na jedné straně nezávadných a na straně druhé nevhodných, když v celku texty působí urážlivě.
Řízení o tomto přestupku se zahajuje na návrh, který je nutno podat do tří měsíců ode dne, kdy urážkou dotčený dostane nebo ve spisu zjistí zprávu obsahující hanlivá a urážlivá tvrzení. V takovém řízení pak má navrhovatel postavení účastníka řízení se všemi právy z toho vyplývajícími. Jde o nejdostupnější a relativně rychlý způsob zajištění postihu za nepravdivá a urážlivá tvrzení, navíc jde o postup, kterým disponuje sama urážkami dotčená osoba.
Návrh na zahájení řízení o projednání přestupku se podává u obecního (městského) úřadu, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán. U přestupku spáchaného obsahem listiny (zprávy) je místně příslušný jak obecní úřad (úřad městské části) v jehož územním obvodu byla zpráva napsána, tak i obecní úřad, v jehož územním obvodu je trvalé bydliště či sídlo osoby či orgánu, kterému byla taková zpráva PhDr.Aleny Uváčikové doručena. (jde o tzv. distanční delikt)


MC
09. 04. 2013 | 18:41

faith napsal(a):

Palihug panahon sa pagbasa sa akong mubo nga pagpamatuod nga mahimong bug-os nga paggamit SA IMONG usa ka paagi o sa lain .
Hello
Ang akong ngalan mao si Santiago ang hugot nga pagtuo . ako sa pagpakigbahin niini nga mubo nga pagpamatuod uban sa maayo nga mga tawo niini nga kalibutan . Kini mahimo nga mapuslanon sa usa ka direksyon o sa lain . Kini mao ang akong istorya .
Ang akong bana naghunahuna og dinaghan og asawa dili dautan, nga sa pagtan-aw sa usa ka babaye alang sa katapusan nga 1 ka tuig , ug misulti kaniya nga siya gikinahanglan sa paghunong , apan siya nag-ingon siya nahigugma kaniya, bisan pa sa ilang naghisgot bahin sa na -uban " sa walay katapusan " ug pagpuyo uban kanato . ang akong bana sa gihapon nahigugma kanako , ako magmahay nga mitambong niining sa unang dapit , apan dili andam sa paglapas uban sa iyang , nagsulti kaniya nga kon kamo mohunong, nga walay lain nga mga relasyon sa gawas sa iyang kaminyoon . Unya ako pagpatin-aw ug ako moreklamo mahitungod sa akong maayo nga higala nga si KALOOY , ug ako gikontak ang usa ka salamangkero nga gitawag DR SUNNY.this dakung tawo nga miingon kanako nga ang akong bana diha sa ilalum sa spell sa mga babaye . Apan nakahimo aron sa pagguba sa spell ug sa akong bana natapos ang relasyon uban sa babaye sulod sa 48 ka oras ug mibalik kanako sa pagpangayo og pasaylo sa tanang butang nga iyang gibuhat ug nangayo og pasaylo. Ako nag-ampo nga ang Diyos nga Labing Gamhanan magpadayon sa paggamit sa sa pagtabang sa uban people.Friends dili magpabilin hilom tungod kay sila nag-ingon nga "usa ka problema mipakigbahin mao ang katunga sa SAKIT masulbad " Apan ako moingon sa usa ka mipakigbahin problema niini nga dakung tawo nga mao ang "usa ka permanente nga problema masulbad "Kay usa ka tawo nga sama sa DR sunny may usa ka solusyon sa mga problema sa inyong tanan nga , bisan sa mga problema lang kontaka kaniya sa iyang email : drsunnydsolution1@gmail.com ako karon buhi malipayong uban sa akong bana ug sa akong 2 maanindot nga kids.DR sunny kanako miingon nga kini mahimo usab nga mokontak kaniya sa bisan unsa nga sa mosunod nga mga problema:

( 1 ) gusto nga ang imong ex balik .
( 2 ) Kamo sa kanunay adunay damgohon .
( 3 ) Aron -promote sa iyang opisina
( 4 ) Gusto ka ba sa usa ka bata .
( 5 ) Gusto ba kamo nga mahimong dato .
( 6 ) nga imong gusto aron sa pagbantay sa imong bana / asawa sa imong kaugalingon sa walay katapusan .
( 7 ) sa mga panginahanglan alang sa pinansyal nga tabang .
8 ) Gusto ba kamo nga sa kontrol sa nga ang kaminyoon
9 ) mo nga maibog sa mga tawo
10 ) Childlessness
11 ) nagkinahanglan og usa ka bana / usa ka
13 ) KON UNSAON Win IMONG ripa
14 ) promotion nga spell
15 ) PAGPANALIPOD lamat
16 ) SHOWBIZ lamat
17 ) MAAYONG JOB lamat
18 ) pag-ayo sa alang sa bisan unsa nga sakit .
Contact DR sunny karon ug ikaw malipay sa imong gibuhat . Email : drsunnydsolution1@gmail.com

THANKS SA IMONG PANAHON
29. 11. 2013 | 00:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy